Interpelace naposledy: Na Nové scéně o Nové scéně

16. 12. 2013 | 11:39
Přečteno 8522 krát
Po bezmála čtyřech letech končí jedna éra Nové scény Národního divadla v Praze a s ní i naše pravidelná diskusní setkání - divadelní Interpelace. Jejich duchovní otec Štěpán Kubišta a člověk, který jako ředitel vtiskl tomuto divadlu jeho současnou dramaturgickou podobu, odchází. Jeho post v rámci reorganizace zaniká, Nová scéna přechází od příštího roku pod Činohru Národního divadla.

Poslední, v pořadí 23. Interpelace, ke kterým jsme se víceméně pravidelně každý měsíc scházeli od února 2012, se s Novou scénou ND rozloučí – z pohledu jejich tvůrců a snad také hostů i návštěvníků – pochopitelným tématem: minulost, přítomnost a budoucnost Nové scény ND.

Debatovat o nich budou Jana Machalická , vedoucí kulturní rubriky LN, dále pak Vojtěch Varyš, který dříve působil v kulturní rubrice časopisu Týden, nyní je v Reflexu, a divadelní publicista Vladimír Hulec. Debaty se zúčastní i odcházející ředitel Nové scény Štěpán Kubišta.

Přijďte si popovídat na Novou scénu o Nové scéně. Naposledy se scházíme tento čtvrtek, 19. prosince v 17 hodin.

Ostatní zveme ke sledování online přenosu čtvrtečních Interpelací zde na Aktuálně.cz (19. prosince od 17 hodin).

Své komentáře a případné otázky můžete psát již nyní do debaty pod tímto článkem. Zprostředkujeme jejich přenos na Novou scénu ND (nemůžeme ale zajistit, že na ně bude někdo reagovat, popř. že se všechny otázky dočkají odpovědi). Publikovat lze jen texty, které mají maximálně 140 znaků (jen pro srovnání: běžná SMS jich má 160), protože Twitter, který k tomuto účelu využíváme, jich více napsat neumožňuje.

Pokud Vás zajímá, co se při Interpelacích za ty dva roky probíralo, chcete si je připomenout, znovu poslechnout, vše, co máme k dispozici, najdete na těchto stránkách. Předem upozorňuji, že tam některé záznamy bohužel chybějí, protože nám je studio, se kterým jsme minulý rok spolupracovali, nedodalo.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Viola napsal(a):

Kdo bude moderovat?
A bude něco podobného ještě anebo něco jiného? Mi se líbily videa s autory blogů.
16. 12. 2013 | 11:49

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Violo,

zcela upřímně Vám nedovedu ani na jednu z těch otázek dát jasnou odpověď. Moderovat to bude - tedy aspoň předpokládám - Tomáš Sedláček, ale dramaturgii tentokrát dělá Nová scéna ND a já to se do toho nepletu (protože této tématice vůbec nerozumím).

Zda bude něco takového pokračovat, především záleží na Štěpánu Kubištovi a jeho dalším angažmá. Je to jeho projekt, vymyslel ho a Tomáše Sedláčka i mně k němu přizval (a já do toho obratem vtáhl Aktuálně.cz).

Libor Stejskal
16. 12. 2013 | 12:10

KvL napsal(a):

Vážený pane Stejskale, už jednou jsem vám navrhoval, aby se interpelace stěhovaly mezi zemskými metropolemi, teď je možná právě ten čas, aby k tomu došlo.

Vím, že to není zcela váš projekt, ale myslím, že pan Kubišta by nemusel mít nic proti, zajísté oba máte kontakty po celé republice, proto myslím, že by nemusel být problém v tom nalézt místo. Navíc, kde je psáno, že se musí interpelovat jen v divadle? Zajisté by (nevím, jestli by to neodporovalo nějakému zákonu) bylo možné jistě interpelace uspořádat i na půdě některé vysoké školy, případně někde jinde, umím si představit interpelace například v nějaké kavárně, kostele, či třeba v létě i v parku.
16. 12. 2013 | 12:20

Jirka K. napsal(a):

Proč takové chmury nad odchodem Kubišty. Přece u nás je mnoho hospod nižší cenové kategorie, kde je nějaký sál nebo případně sokolovna. Tam přece mohou naši divadelní umělci pořádat svá představení skrytě ostouzející hlavu státu. A ani to nemusí být v předsálí nebo ve skladu tělocvičného nářadí. Jediný problém bude asi v tom, že tam je stát nebude dotovat. (Bohužel Schwarzenberg teď strká všechny peníze do Vopěnkové.)
16. 12. 2013 | 12:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane KvL,

díky za nápad, budeme určitě zvažovat, co dál.

Dobrý den i Vám, pane Jirko K.,

představení, o němž zřejmě píšete, neinicioval Štěpán Kubišta, ale vedení Činohry ND, které bude mít od Nového roku Novou scénu na starosti.

Libor Stejskal
16. 12. 2013 | 12:35

Baba Jaga napsal(a):

To: autor
I já se připojuji k přání pana KvL - nemusí být všechno jen v matičce Praze, mohli byste vyrazit i na lont alespoň i do některých krajských městeček, v okresních už by asi byl problém s účastí. I když pan Janeček (s Pozitivní evolucí)svá další plánovaná povídaní s lidičkami zřejmě co neperspektivní bez náhrady zrušil.
Ať se Vám poslední interpalace podaří - kouknu se nejspíše na záznam.
16. 12. 2013 | 12:37

Baba napsal(a):

Safra, já už si ani nepamatuju, když jsem si naposledy s někým připíjela z jedné lahve, jestli vůbec někdy.
16. 12. 2013 | 12:47

tradiční účastníci farmářských trhů napsal(a):

Poslední interfelace... a přítomen je dokonce pan Hulec ?
Přijedem !
Požadujeme ale místo hentam hned v první řadě.
16. 12. 2013 | 12:56

Drzá zrzka napsal(a):

Život je změna... něco skončí, jiné začne... :-)
16. 12. 2013 | 13:32

antoni.n napsal(a):

Ahoj všichni zde, a Libore,

věru, nevím, zda toto thema jest to pravé, jako koncovka za serií Interpelací, pochybuji. Jistě, Štěpán udělal na Nové Scéně krásný kus práce, ale tak to chodí, že principálové přicházeji a zase odcházejí, ale dělat z toho thema...

Pochybuji, zda osud Nové Scény je to hlavní, co trápí návštěvníky Aktu,cz., zde.

Nemám tu režii, ale mít ji, asi bych uvažoval o jiných hostech, třeba náš společný přítel Janyška, už má něco za sebou, prof. Sokol, Bělohradský, to by asi stačilo, jen příklad. Není třeba mnoho hostů, ale je třeba těch, kteří jsou nějak zralí, vytříbení a kteří mohou přinéstí nový vítr nových vhledů. A aby diskuse dospěla do nějakého sylogismu, ne do rozplizlosti, že všichni si řekli - něco.

Naslouchám právě nyní, Benjamina Brittena, jakoby to potvrzoval. Flétnový koncert.

Tak jo, zdravím

an
16. 12. 2013 | 15:33

antoni.n napsal(a):

Libore, nevzdával bych to, pokračovat, třeba na nějaké skromnější scéně, je tolik volných konferenčních sálů, jistě, mělo by to být bez nějaké politické inklinace asi, ale ostatně je to asi jedno. Všechno má nějaké konotace, ale zachovat si nezávislost, jistě, navzdory. mohlo by to být zajímavé.

Ostatně, máte silného patrona pana B., nešlo by to nějak dojednat ?

Interpelace jsou pěkný počátek, mělo by to pokračovat a časem jistě přiostřit. Lze doufat, že by jste našli dosti sympatisantů.

Vše dobré přeji a zdravím

an
16. 12. 2013 | 15:43

stejskal napsal(a):

Ahoj, Toníku,

čtenáře na Aktuálně.cz možná ne, ale lidi, kteří chodí na Novou scénu možná ano. Štěpán Kubišta Interpelace vymyslel, chce toto téma udělat (nedivím se tomu, nejde o principála, ale o to, že se dost zásadně mění koncepce Nové scény). Plně to respektuji.

Co se budoucnosti týče, je vše otevřené. Nejdřív musím zjistit, nakolik je u dalších dvou protagonistů Interpelací vůle společně v něčem podobném pokračovat. Pak uvidíme, co dál.

Libor Stejskal
16. 12. 2013 | 15:56

zdenekbrom napsal(a):

Škoda, ten pořad měl velký potenciál, který zůstal ležet ladem.
16. 12. 2013 | 16:16

antoni.n napsal(a):

Libore, jo

s Kubištou sympatisujeme, ale ta věc kolem Nové scény jest natolik okrajová, sorry, že mne zajímá spíše budoucnost Interpelací, to jest ta širší oblast obecenstva. Kolik lidí chodí na Novou Scénu a kolik lidí se zajímá a čtenářské a přispěvovatelské forum zde.

Tady několik paní zde uvádělo, jak by bylo pěkné, kdyby Interpelace by se konaly i v krajích, nejen v Praze. Co to znamená ? Že je poptávka po nových občanských fórech, po seancích, kde by se shromažďovali občané, kterým jde o to, aby jejich obce fungovaly slušně a ke společnému prospěchu, kde by se vědělo, že partičky prospěchářů se zmocnily koryt a jak je eliminovat.

A vznikaly nové, zdravé občanské iniciativy, podobně jako v Německu.

How easy, jen je třeba ty věci nastartovat a podporovat.

I moje dcera Viktorie v Říčanech, která má spousty práce s kluky, je podnikatelka, najednou vystartovala a jede za Babišem, protože má v sobě mus, že něco se musí dát do pořádku.

Potěšila mne, že má v sobě ten novej drive, i když nejsem schopen ji všechno vysvětlit, ale dobře, jede a je silná.

Zkoušel jsem něco vysvětlit, něco vím, ale stejně pojede po svym. A třeba v těch Říčanech je hodně takových lidí, znechucených ODS a TOP a uvěřili Babišovi, a je fuk jak to dopadne, berou to jako šanci a mají tu energii aby zkoušeli změnit. Jsou relativně bohatí, pravda jedou v hypotékách, ale zatím zdraví a silní.
16. 12. 2013 | 17:16

martin napsal(a):

To, že by Interpelace na Nové scéně mohly klidně v dramaturgii i režii Kubišty a dalších klidně pokračovat, je snad každému jasné. To že by tam mohl pokračovat i Kubišta bylo také jasné, dokud to sám neodmítl. To , že zdaleka ne všechny aktivity ředitele Kubišty na Nové scéně byly k něčemu jako Interpelace je také jasné. To, že celý Černého projekt vznikl jako velké zlomení se v pase před Ministerstvem kultury je také jasné. To, že se o alternativní projekty dokáže postarat i činohra, opera a balet ND je snad také jasné. To, že šéf činohry poskytl foyer Nové scény pro inscenaci Tomáše Svobody z vytopeného Divadla pod Palmovkou(Miloš Ubu)koukám není jasné jen jednomu přispěvateli a celé "novinářské veřejnosti". Miloš Ubu je projekt, kterých by na Nové scéně mělo být více. A jistě bude tentokrát i s herci ND. To, že činohra ND přichází o prostor v paláci Kolowrat a přestěhuje podobné aktivity na svou Novou scénu ND je také všem jasné. To , že každý alternativní pokus na Nové scéně není milým kvítkem na poli našeho národního divadelnictví, je také snad jasné. Tak o čem ta poslední Interpelace bude? O tom, co je jasné a nebo o uraženém, schopném, leč lehce se přeceňujícím řediteli na odchodu?
16. 12. 2013 | 18:58

Stiflerova máma napsal(a):

Upřímně doufám, že toto tunelování veřejných prostředků hodně rychle skončí.

Protože jen v Česku je možné, aby veřejností dotované Národní divadlo a veřejností dotovaná veřejnoprávní televize dělaly PR agendu, poskytovaly provozně nesmírně drahé prostory, techniku, vysílací pásmo pro výsostně privátní Bakalomédium.

Když Bakala potřebuje prodat veřejnosti svou agendu přes duo Sedláček-Stejskal, ať si jako jakýkoliv jiný komerční subjekt pronajímá prostory, techniku a pásmo za komerční ceny.
16. 12. 2013 | 20:18

Martin AH_Čutora Prokš napsal(a):

Ahoj Libore,

Přidávám se k těm co volají po pokračování a děkují všem organizátorům za již proběhlé. Byl to dobrý počin, včetně internetového zveřejňování záznamů. Laťka je nasazena vysoko.
16. 12. 2013 | 20:20

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: tradiční účastníci farmářských trhů

"Poslední interfelace... a přítomen je dokonce pan Hulec ? Přijedem ! Požadujeme ale místo hentam hned v první řadě."

Tajemne medium, jez se zoves farmarskymi trhy. Jsi-li dusi Pepy Repy, promluv ke mne hlasem ze zahrobi a navazme spolecne obcovani na tuto hodinu.

Pepo Repo (jste-li to tedy vpravde vy), pripochcivavam si smichy po precteni vaseho komentare a rovnez vzpominam na stare dobre casy. Mam pro vas vyznani lasky. Nechodim sem moc casto, ale kdyz jsem obcas zabrousim, silne mi chybite. Tedy pod vasim copyrightovskym jmenem Pepa Repa. K problemu jsem se vyjadril na druhe strane diskusi pod blogem pan Komarka. Mam tam prosbu, kterou pokorne zopakuju i tady: budte, prosim, tak laskav a piste sve debility pod jmenem Pepa Repa. Je to dulezite proto, abych vasi trotloviny bleskurychle nasel, pobavil se, a zmizel. Prosim.
17. 12. 2013 | 05:18

Kohout František napsal(a):

Milý pane Rychetský
Mluvil jsem se svým pokrevním bratrem a bezpohlavním souložníkem, říkal, že to nahoře nepsal, ale má radost, že se zde nachází více těch nekorektních se smyslem pro humor, kteří se snaží narušit vymývání mozků politickými korektníky.

Co záleži na jménu, povídal Pepa. Tantiémy se na internetu neplatí.
Jen se podívejte kolik je tady aktivistů. Od bucharu zn. Pehe přes divadlo S+H líčící arabský revoluční kvas jako boj za západní demošku až po tu partu, která se producírovala v Kyjevě za peníze, které měly být použity na zemětřesení či jiné opravdové humanitární katastrofy.

Ta hrozila na Ukrajině? Pokud ani producírování kocábovitých za dary jiných ruský zemětřas zastavilo?

Na svém domovském IP má Josífek dosud nálepku :“Zakázán“ a na svém průvodním listě měl zase :“Návrat nežádoucí“.
S amnestii ať kšeftuje Šalomoun John. Žije z toho.
Přežil –stejně jako bejk Arnošt Lustig-jen díky své odolnosti, ke které patří také měnění nicků i IP adres-což převzal od výše zmíněného kolegy, zřejmě zkušeného harcovníka internetu.

Ten umí pobavit a Boží voko pak-stejně jako Vy-neví kerej je kerej. Koho smazat. Čím více jich bude, tím lépe. Klonujte se…bratři v triku.Tak to má být!!!

Pepa jinam neleze, chodí sem aby se pobavil a kazil kruhy The Brave New World.Nemá co ztratit, premie mu nikdo nesníží, na dlažbu nevyhodí.
Kdyby to tak neudělal a nicky neměnil nepřežil by následné čistky plamenometem, při kterých byly mazány i příspěvky nevinných korektních dam, což Pepu mimořádně pobavilo. To nemělo chybu.Vymazat dočista dočista tak vypadá PC mravní očista .Kolik jich takových už tady bylo od broukologa Konvičky po BigJirku a všichni jsou po smrti. Zemřeli na politickou korektnost. Byli málo odolní, málo nápadití.

Chce to odolnost a tak jsem jej já -xenokohout Fanda- vzal na byt. Shelter from the Storm, zpíval Bob.
Za celou dobu použil Josef-známý hulvát a spros´ták- pouze dvě vulgární slova a to „orgasmus a „právě“ Interfelace „–co jiného to v ND bylo-dva či tři si dělali vzájemně pomyšlení, vyhýbali se nepříjemným tématům, aby druhému nestoupl tlak, občas se objevil někdo jako Jakl, kdo to divadelní chrčení trubek pozvedl na vyšší level ke kontroverznímu thematu, jinak to bylo o ničem. Tak jsme se sešli, popovídali o tom, co nikoho netrápí.

R.I.P. milá interpelace, chybět mi nebudete, ale opravdu odpočívejte v pokoji.
Na hnoji.
Musíme tam všichni.Jak to bude dál? Inshalláh, říká Ahmed. Nedějně to nevypadá,ale nehledejte v tom nic osobního. Místo jednoho Božího voka přijde jiné, možná horší.
Doba to chce, doba to žádá.

A Vy –pane Rychetský se taky snažte:-) , ať když se v tichu vypaříme já i Pepa k Ernestovi ,mámenahoře radost, že se dílo politicky korektních novodobých a pomatených multi-kulti svazáků hroutí.
Zaneřádili svět svou genderovou pomateností, kolosální politickou naivitou, politickou korektností i pozitivní diskriminací a dalšími instrumenty více než stihli svazáčci od bolševika.

Příjemné tradiční Vánoce Vám i ostatním nekorektníkům.Přežili jsme Dědu Maroze, přežijeme korektníky.
17. 12. 2013 | 13:51

Pavel Rychetsky napsal(a):

Vazeny Fanynko (politicke korektnosti),

Diky, ze si drzite setrvacnost jako kometa letici vesmirem, ktera se jen obcas zrychli v gravitacnim poli diskusniho androse. A cas od casu podtrzena zidlicka poslouzi abyste se od cerstve dotcene zeme odrazil vys a vyse. Lvove v kleci jati dlouho nebudou.

Jojo, bigjirka, znam, vzpominam. Ten uz taky humril?

Ale k veci. Rad bych zafungoval jako dobry policajt. Pepane, budme rouzmny, jsme chlapi, kdyz slibis, ze to tady podepises, tak ja ukecam toho zlyho abys jeste dneska mohl jit domu. Pokusil jsem se uz dvakrat vyzvat pane cenzora k odblokovani vaseho IP. Jelikoz jsem k tomu netakticky prilepil i pozadavek zverejnene vstrictnosti, ktera vyznela jako proslov vymlaceny z odsouzencu v pripade okolo Slanskeho a jinych agentu imperialismu, a jelikoz pan cenzor nevyuzil byt stejnym kujonem jako Mandela, tak jsem utrel.

Ale skusim to znovu. A kdyz se mi nezdari, tak taky dobre. Nebudu zde plejtvat casem a budu spokojenejsim clovekem. Vacha ci Robejsek zas tak casto nepisou, a plno blogu me notne rozcili, a pak se muzu udiskutovat k smrti. Kupodivu k Pehe uz jsem ziskal imunitu, clovek si zvykne i na sibenici, kdyz prichazi tak osmkrat tydne. Naposledy me dostal pan Michal Komarek, ktery rad pohlavkuje zastydle, pozdni, jednuduche a dokonce klinicke (to jsem jeste neslysel) antikomunisty. Myslim ze Fanda Kohout tam dostal nahodne generovany nick "kupředu levá, dejte nám chleba".

Politickou korektnost tak vice narusuju americanum, ti jako predvoj pokroku si to dopravaji v hojnych davkach, a ceske sexisticke prase potrebujou jako drbani.

Tak tedy vytrvejte a na nevystopovatelnem PC narusujte PC. Preju taky hezky vanoce.

P.S. Udajne se vybojovala zasadni bitva a darky bude misto Santy Moroze davat zase Jezisek. A o tom to preci je.
18. 12. 2013 | 06:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Rychetský,

zhruba třikrát jsem zde psal, že nemám problém zmiňovanou IP adresu odblokovat (vysvětloval jsem zde i to, proč byla zablokována: dotyčný zde druhdy uveřejnil pod jedním blogem jednu ze svých oblíbených sprostot a já ji smazal. Uveřejnil ji obratem znovu a já ji zase smazal. Uveřejnil ji potřetí, já ji smazal a upozornil, že při dalším zveřejnění zablokuji IP adresu. Dotyčný ji obratem uveřejnil znovu...).

Nepoznamenávám si, které IP jsem zablokoval (pár jich je, drtivá většina kvůli spamům). Nevím, která patří dotyčnému. Ale opakovaně jsme zde napsal, že ji odblokuji, pokud mi ji pošle. Opakovaně se mi vysmál a dál se stylizuje do role mučedníka, kterému někdo v něčem brání. V pořádku, nemám tím problém, je to jeho věc (a to nemluvím o tom, že mu nikmjdo nebrání a nikdy nebránil užívat svůj nick, což je - jestli tomu dobře rozumím - to hlavní, po čem voláte).

Mohl bych mazat vše, co sem napíše. Tu dikci lze rozpoznat po těch letech vcelku bez problémů. Pokud ale pouze publikuje útoky na mě, raduje se z toho, že něco, co měli někteří rádi, končí, vymýšlí si, ponižuje apod., nemám s tím problém. Takoví lidé prostě existují. Pokud však opět začne rozbíjet většinu debat na jakékoliv téma útoky na Aktuálně.cz a osobně vedenými denunciacemi některých kolegů, budu opět mazat VŠE, co napíše. To není zase až tak těžké, viz úvod tohoto odstavce. Tyto stránky už přežily lecos, stalking nejrozmanitěji frustrovaných jedinců, bez problémů zvládnou i pány Pepu Řepu, marxíka, občana, agu, antikomunistu, hovena, maloměšťáka, K.V. atd. Takoví lidé prostě jsou...

Libor Stejskal

P.S. Za toho "cenzora" děkuji ;-) Přeji Vám i Vašim blízkým co nejhezčí prožití svátků vánočních a ať se Vám v novém roce daří vše, co považujete za důležité.
18. 12. 2013 | 08:33

pořád dokola napsal(a):

Pane Rychetský nechte to plavat, myslete si své, tady to máte jako na dlani.
Dopustil jsem se další sprosté a vulgární ohavnosti, neb jsem-i přes varování- pohaněl opakovaně akční interpelace, které mají Máńa a toník v oblibě:-)
Jaká sprostoa a narušení toku chvály akčního dílka, neodpustitelné rozbíjení harmonie chvály.
Když se rozlobíme, budeme zlí....dočiosta, dočista.

A zítra zase spustíme cosi o pluralitě názorů.
Snad mně Toník s Máňou odpustí.
Mějte se.
18. 12. 2013 | 14:14

Svoboda slova v praxi napsal(a):

Pepa Řepa - mohu potvrdit vše, co říkáte, a z vlastní zkušenosti vím, že cenzor lže, až se mu od ... práší.

Ale říkám: dobře vám tak. Dokud jste stáli na stejné straně, tak jste si nahrávali a společně povykovali, jak jsou oponenti zlí. Nyní si tedy vychutnávejte plody své někdejší spolupráce. Měl jste vědět, že nejen revoluce, ale i cenzoři požírají své děti.

(Jeho mimořádná sprostota se projevuje i tím, jak je schopen dát na roveň hovena s českým maloměšťákem, kterému svým cenzorským rozhledem nesahá ani po kotníky.)
18. 12. 2013 | 19:15

stejskal napsal(a):

Vás samozřejmě zdravím též, pane maloměšťáku.

Libor Stejskal
18. 12. 2013 | 20:58

mirror napsal(a):

Páter Koniáš dnes by nepálil závadné knihy, ale blokoval by přístup ze závadných IP adres. Cenzor Koniáš včera i dnes zaostalý.
18. 12. 2013 | 23:13

virtuální proletář napsal(a):

Zabanovaní celého netu, spojte se!
18. 12. 2013 | 23:15

Pavel Rychetsky napsal(a):

ReL: Stejskal & Repa

No, jeste to nevzdavam. Aspon budu mit vic pochopeni pro tezkou praci diplomatu. Ti take vyjednavaji s blbanem Iranem ci lisakem Karzajem a nestezuji si. Akorat, ze ja nejsem diplomatem ale deckem rozvadejicich se rodicu, a tak nejak strasne bych chtelo aby rodice zase spolu mluvili, a vsecko bylo krasne jako driv.

Zde se stretava, ale i prolina nekolik zajmu. Ten hlavni a nejdulezitejsi je muj. Chtel bych Pepu bez maskacu, hezky pod tradicnim nickem, abych si ho mohl precist bez toho, ze bych zdlouhave brousil diskusemi.

Pepuv zajem je delat si tu legraci a komentovat, ale to muze ted taky, takze to zadny zajem neni. O neco dulezitejsi zajem je mit odbanovano IP, psat hezky z domova, a nechat si stary dobry nick naskocit automaticky. A zbavit se vymysleni novych nicku, ikdyz to je take zabava. Jelikoz byt v antiestablishmentovskem undergroundu bylo vzdycky cti, tak Pepovi je stejne dobre.

Pan cenzor co neni cenzorem, ale editorem blogu (urazet cenzora je vysostnou vyhradou diskutujicich, jelikoz pan Stejskal obcas prispiva do diskusi a narusuje tim pocit rovnych lidskych prav, jelikoz nekdo je zde rovnejsi), ma zajem o kvalitni blogery a hojnou a slusnou diskusi. Druhotny zajem je ctenost, ktere se primo vaze na ty prvotni.

Cestovni mapa k usmireni je jasna. Pepa by mohl rovnou psat pod svym puvodnim nickem, ale jelikoz by to bylo stale z ruznych IP adres, a tedy notne ponizujici, tak takove reseni neni pruchodne, jelikoz neumozni zachovat si tvar. Pepa take muze napsat cenzorovi, ze si uvedomuje, ze kdysi i jeho vinou doslo k rozporu, a ze je mu to lito, a ze nyni zada o odbanovani jeho domaciho IP. Jelikoz tento scenar zahrnuje ponizene skemrani z pozice slabsiho, a vynucena omluva neni omluvou, neprijde mi pruchodne. To hlavni reseni spociva v tom, ze cenzor vyskladni darek k vanocum v podobe navrhu Pepovi, ze mu odbanuje IP adresu, kterou mu Pepa zasle. Cenzor to udela proto, protoze jedna z pozice sily a dobrocinnost vdy konatele zahreje. A take proto, ze Pepa Repa za ta leta zde vyprodukovala tisice nekonecne zabavnych (jako zde, povazte - “interfelace s Hulcem”, to nema chybu; kdo z vas, panove, na to ma, tlacit takovedle perly) ci udernych nebo poucnych komentaru, ktere zajiste zvysily pocet ctenaru a diskutujicich, a tim naplnila jeden z zajmu cenzorovych. Po tolika zasluhach ma tedy pravo na to, aby na jeho necetne skobrtnuti cenzor pohledl shovivave.

Neni to jednoduche?

Jinak, jsem jen ridkym navstevnikem bez statistiky (jak z tech normalnich prispevku, tak i frustrovanych nekonstruktivnich a duchu stranek odporujicich) a mel bych tedy mlcet, ale presto silne tusim, ze srovnavat Repovo prispevky s temi ostatnimi narusiteli zminenymi vyse, neni fer; soudcem kvality jsem ja. Jako kdyby Hrabal nekde napsal p.del, nebo se U Tygra poblil. Jo, nedela se to, ale...
19. 12. 2013 | 04:48

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: Stejskal & Repa

A jeste poznamka vedouci k obecnu. Co si tak mlhave vzpominam, Repa zacala o neco vic a nervoznejc vyskakovat v obdobi verejne podpory, kterou aktualne.cz pridelilo Karlovi S. Dobrot pred prezidentskou volbou. V tomto sporu s Repou nesouhlasim. Zeman mi prisel jako prisernik, ale o to vubec nejde. Jde o to, jestli media by mela vyhlasovat lasku k jednomu z kandidatu, a jeste se k tomu drze priznat. Ja si myslim, ze vyhlasena podpora nevadi, prave je-li verejne priznana. Delaji to casto velke svetove deniky, dela to i ve specialnim editoriari Economist (tedy jeho americke vydani pred americkymi prezidentskymi volbami)a zdlouhave a precizne vzdy rekne proc. To, ze se priznaji, mi prijde mnohem ferovejsi, nez kdyz si to mysli, a manipuluji zpravy a komentare v duchu podpory, a jeste se tvari objektivne. (Jako Pehe – ten se tvari nezavisle politologicky, ale vzdy drsne jak tlacil CSSD tak nevidel jeji hrichy. Ikdyz zakladat Cesty a prispivat do Prava je celkem jasne vyhlaseni cehosi, stejne by afiliace s CSSD mela byt vyrcena jasneji). Ze media a jejich majitele maji urcite sklony a zajmy, je samozrejme. Co bych ale za to dal, kdyby ty zajmy a agendu vyhlasily verejne (a co kdyby to vyhlasil Putin, to by byla sranda). Ale pozor. Toto vsak, jak to tradicne byva, ma v ceskych podminkach slovenska specifika. A tou je tragicka konsolidace ceskych medii, vedouci do putinoberlusconilandu. Hezky to pise Bohumil Dolezal: “Začíná se rýsovat budoucí korporativní stát: monopolní velkopodnikání – monopolní média (Babišovo plus Bakalovo hájemství) – monopolní politika – monopolní odbory.” Ja bych pro tyto ucely zduraznil ta media. Pepa Repa byl uz tehda jako vzdy o hodne daleko napred, a prave todle se mu nelibilo. Nazyva to mexickou vlnou, ktera sedi i na tuto konsolidaci, ikdyz puvodne platila pro obecne vsive trendy (vetsinou americke ale vzdy doputujici k nam), jako treba politicka korektnost. Nekorektnik neni nasinec, mazej hezky do vlny a koukej vyskocit a zarvat, kdyz na tebe pride rada. Rasista, treba,m to se vzdy hodi. Trpi tim nazorova ruznorodost, coz vede k totalite type ne bolsevickeho ale toho z Brave New World. Smutne je, ze media a aktualne.cz k tomu skoro nic nerikaji. Vzdyt o tom babisistickem medialnim puci (a mene asi i o bakalim, ale propleteni medii a biznisu je preci jen o rad jinde nez medii, biznisu a politky) by mel jecet kazdy novinar po tydny do nebes ve velice intenzivnich komentarich, a skuhrat jak se hrouti opravdu svobodny svet. Tedy dokud muze. Z tohodle je doopravdy uzko, cert vem peporepi nick. Vsichni politickokorektnici poctive, hluboce, vasnive a celym srdcem nesnasi fasismus. Kdyz jim ale prileti korporativismus na zada, tak cumi jak vejri. To jsou paradoxy. A nerikejme, ze nas Pepa nevaroval.
19. 12. 2013 | 05:01

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Rychetský,

opakuji: to, co ode mne žádáte, jsem udělal několikrát. Jasně a nedvojznačně jsem zde napsal, že tu IP odblokuji, pokud ji budu znát. Nebude to poprvé ani naposled. Mým záměrem není komukoliv zamezit přístup, ale dát jasně najevo, že že zde platí nějaká pravidla. Pokud naopak někdo tím, že znovu a znovu zveřejňuje něco, co já mažu, že pro něj žádná naše pravidla na našich stránkách neplatí, pak mi nezbývá než zabanovat jeho IP adresu (zkuste zvážit, jak by vypadaly stránky, kde nikdo neprosazuje alespoň takto minimální pravidla jako zde, příkladů je na netu nepočítaně).

Takto to dělám úplně stejně vždy. Sem tam se mne někdo snaží přetlačit, ale zatím to funguje. Všem, kdo mi napsali, jsem IP zase odbanoval (pánové hoven, kokoshka a další), jsem dalek toho, abych tyto věci bral osobně (to bych se z toho musel zbláznit, přečtěte si co zde padá na mojí adresu).

Pro Vás je to srovnání nefér, z mého pohledu je přesné. Nesrovnávám kvalitu, ale způsob, jakým se někteří lidé chovají ve veřejném prostoru, k druhým. Zda to umožňuje diskutovat či naopak to diskusi ničí. Zkuste se na chvíli vžít do kůže člověka, který se zde snaží, aby tu mohlo debatovat co nejvíce lidí. Tedy nejen ti, kteří mají nadání napsat co nejjízlivější poznámku na adresu druhých. Opakuji "nejen ti", tedy i "ti".

Ještě jednou děkuji za toho cenzora :-) Mimochodem přesmyška "interfelace" je děsně zábavná, zejména pokud to píšete někomu, koho neznáte (tedy neříkáte si to s kamarády v hospodě, tam bych se tomu zasmál též). Sem tam se ale může najít někdo, komu představa, že si navzájem s ostatními "kouří péra", může přijít docela nechutná. A v důsledku jej odradit od toho, aby třeba na tyto stránky chodil (tedy pokud se zde tyto zábavné asociace opakují příliš často).

Libor Stejskal

P.S. Vím, že v tomto sporu tahám za kratší konec. Házet do něčeho vidle (lidově řečeno) je pro řadu lidí neskonale zábavnější než zkoušet debatovat a především se snažit udržet pro debatu prostor (tedy nenechat ten prostor zničit). To je v řádu věcí, beru to jako přirozenost.
19. 12. 2013 | 09:18

stejskal napsal(a):

P.S. Mimochodem to s tím korporativním státem, berluskonizací médií apod. je podle mne docela k věci. Též si myslím, že zde něco podobného probíhá a že to představuje značné riziko. l.s.
19. 12. 2013 | 09:21

Vidle napsal(a):

"Házet do něčeho vidle (lidově řečeno) je pro řadu lidí neskonale zábavnější než zkoušet debatovat", napsal cenzor Aktuálně. :-)
19. 12. 2013 | 14:15

Qin napsal(a):

Pane Stejskale hezké vánoce,blog udržíme.Pravda vítězí.Buď připraven!
20. 12. 2013 | 17:49

stejskal napsal(a):

Krásné Vánoce i Vám, pane Qine.

Libor Stejskal
21. 12. 2013 | 18:39

http://voice.a6h6.com/ napsal(a):

<a href=http://www.a6h6.net >شات حسايف</a>
<a href=http://www.a6h6.net >دردشة حسايف</a>
<a href=http://voice.a6h6.com >دردشه صوتيه</a>
<a href=http://voice.a6h6.com >شات صوتي سعودي</a>
<a href=http://voice.a6h6.com >شات صوتي كام</a>
<a href=http://voice.a6h6.com >شات صوتي بنات</a>
<a href=http://voice.a6h6.com >شات صوتي خليجي</a>
<a href=http://voice.a6h6.com >دردشة صوتية سعودية</a>
<a href=http://voice.a6h6.com >شات صوتي الشرقيه</a>
<a href=http://voice.a6h6.com >شات</a>
<a title="شات بنات" href="http://www.a6h6.com">شات بنات</a>
<a title="شات الفاتن" href="http://www.f6h6.com">شات الفاتن</a>
<a title="شات صوتي" href="http://voice.a6h6.com">شات صوتي</a>
<a title="دردشة صوتية" href="http://voice.a6h6.com">دردشة صوتية</a>
<a title="شات صوتي" href="http://voice.b55n.com">شات صوتي</a>
<a title="دردشة صوتية" href="http://voice.b55n.com">دردشة صوتية</a>
<a title="منتديات" href="http://www.b55n.net/vb">منتديات</a>
<a title="دليل مواقع" href="http://www.b55n.net/dir">دليل مواقع</a>
<a title="شات كتابي" href="http://www.b55n.net">شات كتابي</a>
03. 02. 2014 | 11:11

˟ʾˠ͌ˁʶʲʹʹˁʱ napsal(a):

ʶ

ʶʱ ˟ʾˠ͌ˁʶʲʹʹˁʱ
21. 07. 2014 | 20:41

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy