Šestinedělí skončilo, blogy se mají k světu…

21. 05. 2007 | 13:16
Přečteno 5183 krát
Dobrý den, myslím, že právě nyní přišel vhodný čas, abych Všem, kdo se na stránky blogů Aktuálně.cz chodí podělit o své názory, poděkoval. Je to především Vaší zásluhou, že se tento dosud nevyzkoušený projekt jakýchsi webových zápisníků významných osobností velmi dobře ujal. A zdá se, že má před sebou i velmi nadějnou budoucnost.Profesor Václav Pačes (první zleva), Ivan Langer, Martin Bursík, Adriana Krnáčová a Lubomír Zaorálek (poslední dva jmenovaní se bohužel na fotografii nevešli) křtili 29. března nový projekt Aktuálně.cz - blogy).

Každý den na blogy zamíří v průměru deset až patnáct tisíc čtenářů. Řada příspěvků se může pochlubit tím, že přilákaly až několik desítek tisíc lidí. Stovky z nich pak o názorech diskutují.

Nejzajímavější texty se pravidelně objevují na titulní straně Aktuálně.cz (tzv. homepage), kam denně zabrousí až 200 tisíc návštěvníků, jež „blogeři“ mají možnost oslovit a zaujmout.

To vše je jistě potěšující, nicméně ještě větší radost mám z jiné věci. A tou je úroveň diskusí, které se pod texty blogerů vedou. Většina příspěvků je korektní, urážky se objevují spíše sporadicky (ne, že by zcela se nevyskytovaly vůbec). Tragické úrovně běžné na většině veřejných webových stránek texty podstatné části debatujících ani zdaleka nedosahují.

Jakýsi "testovací" provoz tedy tímto končí. Chtěl jsem si při něm ověřit, jak to bude vypadat, když se diskusím nechá zcela volný průběh. Jak už jsem napsal, dopadlo to nad mé očekávání. Nicméně mez příspěvky se přeci jen objevily tzv. spamy (opakovaná nevyžádaná propagace typu odkazy na Haló rádio) či osobní vulgární útoky na blogery či ostatní diskutující. A ty na stránky blogy Aktuálně.cz nepatří.

Čili od teď budu spamy a sprosté urážky mazat (pravděpodobně ovšem nestihnu úplně všechny, přeci jen přispívá již více než sedmdesát blogerů, nebude tedy z mé strany žádný záměr, když mi někde něco unikne). Pokud diskutující poruší tuto zásadu opakovaně, zakaži z jeho počítače přístup na stránky blogů úplně (tzv. zabanuji IP adresu).

Chápu, že to pro některé lidi není příjemná zpráva a mohou se cítit zklamáni, neřku-li podvedeni. A proto nabízím kompenzaci. V diskusích k mému blogu je možné autora urážet bez jakéhokoliv omezení. Je mi jasné, že to není rovnocenná nabídka (přeci jen poslat do háje třeba premiéra, místopředsedu opoziční strany či profesora ekonomie zvedne sebevědomí podstatně více), nicméně lepší něco než nic, že?

Ještě jednou děkuji za to, že si sem chodíte popovídat a přeji nám všem spousty dalších zajímavých názorů a diskusí.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

skain napsal(a):

Banovat IP mi nepříjde jako příliš dobrý nápad.
21. 05. 2007 | 13:33

stejskal napsal(a):

Ani mně banování nepřijde jako skvělý nápad, nicméně v některém případě není zbytí. Pokud někdo vstoupí do většiny diskusí jen proto, aby odkázal na stránky "svého" Haló radia, tak je to šíření spamu a nezbývá mi, než jej zabanovat. Budu k tomuto kroku ovšem sahat spíše výjimečně. Děkuji za pochopení.
21. 05. 2007 | 13:40

Jaromir Kostalek napsal(a):

Vazeny pane Stejskale, preji Vam z Irska hezky den a dovolte mi, abych Vam podekoval za moznost podileni se o sve nazory na tomto blogu. Je to prave uroven prispevku a uroven prispivajicich, at uz blogeru ci nas ostatnich, ktere ucinily z teto stranky mou oblibenou. Zapojit se do diskuse neznamena prispivajici vulgarne urazet a take proto chvalim Vas navrh na mazani podobnych prispevku. Ted, kdyz bloger osobne tyto mazal, mohlo to zavanet tim, ze si prispevky vybira.
Takze jeste jednou diky a preji hodne stesti, Lasky a klidu jak v osobnim, tak v zivote blogera. JK
21. 05. 2007 | 13:41

Tupelo napsal(a):

s banem ip adres rovnez souhlasim, mozna by slo casem zauvazovat o prihlasovaci strance (viz nektere site DC), v pripade ze by byla zabanovana sdilena IP adresa, tak aby se k psani prispevku mohli dostat i slusni ctenari. Mozna by nebylo od veci pripad 'upozornovaci' link (podle vzoru z klasickych clanku na aktualne), ktery by upozornil bud autora nebo spravce aktualne na zlast 'podarene' prispevky.
21. 05. 2007 | 14:45

stejskal napsal(a):

to Tupelo: ano, i o přihlašovací stránce a registraci nicku se uvažuje. Zatím tomu brání spíše technické problémy.
21. 05. 2007 | 15:04

Karel Plihal napsal(a):

Co budete delat s bloggery, kteri rusi diskusni prispevky, ktere jsou kriticke k clanku blogera, nicmene ho rozhodne neurazi?? Zavedete na ne stejny metr jako na ctenare nebo z nich bude nedotknutelna "osobnost"?? Typickym pripadem blogera, ktery neprenese pres srdce kritiku, prestoze si sam dovoli ve svych textech urazet cele vedni obory, je Martin Skapik. Bude moznost editovat jeho texty, jako to dela on s prispevky ctenaru?? Nebo mu bude zakazano rusit diskuse nebo je promazavat a tuto funkci "cenzora" breberete vy? Dekuji, preji pekny den.
21. 05. 2007 | 17:47

stejskal napsal(a):

S panem Škapíkem se hodlám v co nejblížší době sejít a jeho zásahy do diskuse probrat. Mým záměrem je, aby prostor pro debatu zůstal co nejotevřenější.

Nikdo nemá právo zasahovat do cizích příspěvků a nebudu to dělat ani já. A jen ve velmi výjimečných případech budu příspěvky mazat.

Přeji i Vám hezký den.
21. 05. 2007 | 18:12

Jana J napsal(a):

Doufám, že to nebudete používat proti politickým oponentům většinových médií - co je vlastně vulgární? Doufám, že ne jiný než "politicky korektní" názor.
21. 05. 2007 | 20:23

stejskal napsal(a):

Ne, slovo vulgární má několik významových rovin. Já mám na mysli pouze jednu, tu nejčastěji používanou: hrubý, sprostý.
21. 05. 2007 | 23:20

Terry napsal(a):

pro skain napsal(a):
Banovat IP mi nepříjde jako příliš dobrý nápad.
21.05.2007 13:33:27

Pokud by diskutující přispívali kultivovaně a hlavně slušně (někteří snad ani neví, co slovo slušnost znamená a co je diskuse), pak by se taková opatření nemusela zavádět. Ale někteří - hlavně "omezení" stranickou příslušností či náklonností či fanatizmem - umí jen, a pokud možno sprostě, a pokud možno hodně sprostě, oponenta urážet (viz výrazy: "ty bolševická sračko", ale najdou se i "argumentačně" vydatnější). Bohužel anonymita některé primitivní jedince "motivuje" k agresivitě a vulgaritě.

V zájmu elementární slušnosti s možností IP sprosťáků banovat souhlasím.
23. 05. 2007 | 07:52

Sonny napsal(a):

Myslím že správně volíte možnost zabanovat IP a sám jsem tomu unikl o chlup,ale prosím ať je tedy stejný metr i na blogery. Protože Škapík je opravdu silné kafe. Tedy byl. Jsem v podstatě slušný člověk ale jeho výstřední manipulační texty, z nichž stejně nebyla většina z jeho hlavy mne prosím (....) vytáčely až k neslušnosti. Stejně tak některé zaujaté diskuzní příspěvky,i když připouštím i sám jakousi zaujatost. Zásadně myslím že blog je něco jiného, než snaha někoho k něčemu provokovat. Blog je o osobních prožitcích a názorech. Takže buďte na stráži, pane Stejskal, ale objektivně - na obě strany. Vyváženě jak praví veřejnorozprávka. A slibuji, že pokud budu psát na Váš blog budu i přes nabídnutou možnost psát slušně a korektně argumentovat. Pěkný zbytek Letnic přeje všem Sonny
27. 05. 2007 | 18:16

ery napsal(a):

31. 07. 2008 | 04:56

asdfa napsal(a):

<a href="http://www.zhanshenbb.com">游戏</a>
<a href="http://www.zhanshenbb.com">魔兽</a>
<a href="http://www.zhanshenbb.com">网络游戏</a>
<a href="http://www.zhanshenbb.com">网游</a>
<a href="http://www.zhanshenbb.com">免费网络游戏</a>
<a href="http://www.zhanshenbb.com">最新网游</a>
<a href="http://www.zhanshenbb.com">最新免费网络游戏</a>
07. 02. 2009 | 10:15

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy