S Ivanem Medkem v metru i kině

16. 07. 2007 | 10:24
Přečteno 5018 krát
Vyšehrad – Gottwaldova – zaplať pánbůh, dnes už ne. Nejenom tato hláška zamotala nejednomu cestujícímu pražským metrem v minulých dnech hlavu. Zazněla z úst pana Ivana Medka. Soudě podle toho, co jsem kolem sebe v metru viděl, šlo o příjemnou změnu ve všednosti cestování městskou hromadnou dopravou. Všiml jsem si, jak je najednou ve vagonu metra příjemněji – díky lehkému úsměvu ve tváři. Jak se lidé dávají do hovoru. Jak někteří dokonce přestanou spěchat a raději přejedou stanici, aby si ověřili, že je ta dnešní jízda metrem jiná…

Teď se mě řada lidí ptá, oč vlastně šlo. Pochopili, že v tom nějakou roli hraje Česká televize. Ale nenatáčí pořad o cestování městskou hromadnou dopravou, jak si někteří mysleli. Česká televize přišla se zajímavým nápadem v rámci natáčení dokumentu o panu Ivanu Medkovi.

Tuto výjimečnou osobnost si pamatujeme hlavně jako hlasatele rozhlasové stanice Hlas Ameriky. Ivan Medek nemohl domů velkou část svého života kvůli komunistickému režimu, jenž ho donutil k emigraci. V současnosti nemůže ze svého domu z vážných zdravotních důvodů. Tenkrát i teď pro nás zůstává neznámý, tenkrát i teď jej poznáváme pouze po hlase.

To je také důvod, proč byla záměrem tvůrců dokumentu hra se známým hlasem na trase pražského metra C, kterou Ivan Medek po dohodě s pražským Dopravním podnikem namluvil. Chtěli vědět, zda si jeho hlas lidé ještě pamatují a jak budou vůbec reagovat na hlas, jenž ještě před několika lety sami tajně doma vyhledávali na rozhlasových vlnách.

Celý dokument bude mít zajímavé výtvarné pojetí. Mluví-li Ivan Medek o nás, o současné české společnosti, zvolili tvůrci pořadu pro rozhovor i s ohledem na zdravotní těžkosti jeho protagonisty prostředí pražského kina Aero. Místa, kde se může pan Medek dívat sám na nás a přemýšlet o nás. Pouští mu záběry z minulosti či jeho oblíbené filmy, na které pan Medek reaguje a od nichž se odvíjí jeho vyprávění. Z režijního pohledu je to také možnost, jak na obrázky chudý dokument divácky zatraktivnit. Přes na plátno promítané záběry s osamělým mužem v kině se střihem přenesete do nového prostředí, střihem zajímavě změníte téma hovoru.

Rozhovor v prázdném kině je veden v přítmí. Na židlích bychom snad měli sedět místo pana Medka my a poslouchat jeho připomínání masarykovského „nebát se a nekrást“. Jakési memento, zda není – samozřejmě s jistou nadsázkou – osamocen ve svém tvrdošíjném setrvávání na nejzákladnějších hodnotách slušné společnosti.

Chcete-li u takového přemítání být, pak vám dlužím to nejdůležitější – dokument nazvaný Ivan Medek: O statečnosti, knedlíkářích a líném orchestru vysíláme první srpnovou středu v půl deváté večer na ČT2. A možná v něm budete i vy, milí čtenáři, coby cestující pražským metrem…


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Vojta napsal(a):

Ja kdyz jsem jel metrem a zaznelo "roztyly, drive primatora Vacka ... kdo to vlastne byl" tak jsem si myslel, ze to mluvi opilej vlakvedouci. A smal jsem se tomu. To ze to bylo kasirovany to je skoda. Teda myslel jsem ze ten strojvedouci ma dost smysl pro humor a taky kuraz vypnout ty prednastaveny hlasky a rikat si to sam:DD
16. 07. 2007 | 11:24

marie napsal(a):

Taky se mi podařilo jet v soupravě, kde se toto konalo. Ale vůbec jsem se tím mebyvila. Nemyslím si, že politické školení musím mít i cestou z práce. toho si užiju jinde dost. A nebyla jsem sama, kdo se na to netvářil tak příjemě, jak to popisuje p. Kraft. Kdo je pan Medek už dnes ani nevím.
Nebyl to člověk ,který by mě zrovna zaujal. A vůbec si nemyslím, že dnes je líp. Naopak, za socialismu se žilo líp. Jako dcera soukromého zemedělce se 3 sourozenci bych mohla asi těžko studovat. Moje tchyně vždy říkavala: kdyby ta družstva přišla o 50 let dřív, nikdy v životě bych se tolik nenadřela.
A pane Kraft s Vaší inteligencí to není asi moc slavné, soudě podle Vašeho článku. Stejně jako s ČT!!!!
16. 07. 2007 | 11:51

ehm napsal(a):

marie, jako dcera soukromého zemědělce byste byla ráda, kdybyste se svými třemi sourozenci mohla tátu alespoň jednou navštívit v base, kde by určitě jako soukromník skončil... a o studiu byste si díky svému "nevhodnému" původu mohla tak zdát, náno jedna. Být Vámi, o inteligenci jiných bych se raději nevyjadřoval.
16. 07. 2007 | 12:14

kocour mour napsal(a):

pane INŽENÝRE
jste vazne dobrej, moc pekne se to cte, zeru Vas.

a to jak si vsude pisete ten titul, to je taky cool vec, halt sme uz v evrope no
16. 07. 2007 | 12:42

neo napsal(a):

Marie:

nebylo líp, ani nemohlo. vše bylo drahé a nedostupné a bez možnosti výběru. Hranice obehnány drátem aby nedejbože někdo nechtěl bez svolení vycestovat do jiné země a nedozvěděl se co je to tu za xindl. Výjezdní doložkyy, devizové přísliby...jestli vám to chybí, tak to aspoň neventilujte.

navštivte obchoďák za totáče:
http://ekonomika.idnes.cz/e...

Nebo porovnjte ceny aut:
http://dwnld3.ftipky.cz/cen...
pokud jde o hlášení v metru, měl jsem to štěstí se tím svést, myslel jsem, že se porouchal hlásič a řidič si tak dělá prdelky...výborný, dlouho mě nic tak nepobavilo.
16. 07. 2007 | 12:55

Ludva napsal(a):

Neovi : Jseš pako modrý !!!
16. 07. 2007 | 13:04

neo napsal(a):

Ludva:

tak to popři nějakým argumentem! neni že? jediný co bylo levnější : elektrika plyn a voda + byty v některých lokalitách.

Nebo chcete tvrdit, že si každý mohl koupit kdekoli cokoli?

PS: Nejsem modrej, ale bílej:)
16. 07. 2007 | 13:11

marie napsal(a):

pro ehm a neo!
Z vašeho příspěvku jsou zřejmé vymyté mozky. Znám vesnici, konkrétně Chudoplesy, okr. Mladá Boleslav, kde fungovali soukromí zemědělci a do r. 1995. Žádný režim je nezlikvidoval až tento! Ale Vy asi těžko pochopíte, že téměř vše bylo trochu hodně jinak, než se dnes říká. Ale běžte po modré a doberete se velmi zajímavých věcí!
16. 07. 2007 | 13:23

Kamil napsal(a):

Chlapče, měl by ses krotit. Já jsem v té době žil Nikdo mi nic nedělal, jako ostatním 99,99% obyvatel. Pár křiklounů bylo, bylo jich méně než je dnes v USA proti Buššovi a jeho genocidní válce v Iráku.
Je laciné kopat do mrtvoly, to umí každej buran, teď už seš buran i ty. Škoda, byl jsi celkem dobrej.
Medek žil v cizině, nebyl úspěšný, asi zkrachoval jako člověk, jinak jako ostatní úspěšní češi by se nevracel. Vrátili se jen nuly. Tak se z něho ty a tobě rovní neposerte. Je to jak za bolševika, kdo se dožil, nebo kdo s někým chodil na piuvo je oslavován. Tady není co oslavovat. Jen hloupí novináři zalátávají díry v okurkové sezoně, a dost blbě. Víš chlapče, že lidi nesere nadpis stamnice metra ale to sprosté vykořisťování a pohrdání lidmi. Ale o tom novináři nepíší. Oslavují utečence a to bezdůvodně, byli to zbabělci a hledali osobní prospěch.
PS. Je mi na blití z ěkterých vlezdoprdelistů USA a stálevychvalujících to co samoi nemají. Obyčejně to budou nahé prdele ale ideologicky na výši. Tzv. uvědomělost už tady byla. Taky to byli kreténi jako dnes.
16. 07. 2007 | 13:28

neo napsal(a):

Marie:

z mého příspěvku mluví fakta, takže nemluvte o vymytém mozku.Je tam snad něco co by nebyla pravda?
16. 07. 2007 | 13:35

kamilll napsal(a):

To je zajímavý, když bylo tak fajn, že teda lidi vyšli v tom roce 89 do ulic.
16. 07. 2007 | 13:37

Jarda napsal(a):

Ano v roce 89 jsme byli denně na Václaváku, potom na Letné. To bylo v tom čase, kdy poicajti nás sice nemlátili, ale filmovali a perlustrovali. Zbaběci byli ještě doma (skoro všichni herci a pozdější hrdinové sametové revoluce, i Havel byl v kavárně). Nikdo neuměl domyslet jaké to tu bude. Havel říkal, že se nechce vzdát socialistických vymožeností pro lidi. Kraft byl zalezlej, čekal jak to dopadne, dnes je hrdina. Dnes bych na Václavák nešel. Kdo z pisálků byl na Václaváku, ještě než ho Mohoryta ozvučil? Potom už to bylo brnkačka. To už šel každej karierista.
16. 07. 2007 | 13:46

marie napsal(a):

pro neo, dnes ale na cestování prostě nemám, dřív jsem měla. A nezdá se mi, že bylo všechno drahý. Třeba dětem punčocháče jsem kupovala za 8,- Kč, litr mléka za 2 Kč másle za 10, chleba za 4,20 atd.a průměrná mzdy, tedy moje byla cca 3800,- Kč za měsíc. Ale další diskuse nemá smysl. A ještě jste zapoměl, že nebyly banány. V roce 89 sliboval Havel co???????
16. 07. 2007 | 13:53

Blanka, mzdová účetní napsal(a):

Jestli se Marie pamatujete ze mzdy 3 800 Kčs byla daň: Ze 3 000 to bylo 440 Kčs a z 800 Kčs 20%. Daň celkem z 3 800 Kčs byla 3 300 Kčs + přídavky na 2 děti 630 Kčs je celkem 3 930 Kčs. Je to větší kupní síla než po 18 letech "úspěšného" kapitalismu.
T6o jen pro oživení.
16. 07. 2007 | 14:02

Blanka napsal(a):

Oprava: pardon - Daň z 3 800 Kčs bya 600 Kčs. Celkem se 2 dětmi 3 830,- čisté mzdy.Ještě jednou se omlouvám..
16. 07. 2007 | 14:06

neo napsal(a):

Marie...

tak si to spočítejte dneska...berte průměr...tenkrát 2500 dnes 21 000. a počítejte. vše krát 8.5 nebo abyste nežrala tak krát 8. punčocháče 64, mléko 16 (hups stojí 10-12) máslo 80 (hups stojí 25) chleba 33.60 (hups stojí 20 kč.

Dále škoda 120. 80 000 dnes tedy 640 000(hups za to máte 2 oktávky) Televize? koupíte dobrou za 10 000 ne za tehdejších 30 000(240 000nynějších). chcete pokračovat?
16. 07. 2007 | 14:25

Jura napsal(a):

To si tu dali slezinu flinci oplakávaného sajrajtu, zvaného socialismus? Typoval bych je na profese: kádrovačka, politruk, tajemník pouličního výboru KSČ, lampasácká guma, estébák apod. Pokud má člověk v dnešní době šikovné ruce, myslí mu to, není línej se stále zdokonalovat a učit se, není lempl a lenoch, musí se mít zákonitě dobře. Tak tu nefňukejte, magoři!!!
16. 07. 2007 | 15:12

neo napsal(a):

Jura:

moje a doufám že nejen moje řeč
16. 07. 2007 | 15:14

Pepa Řepa napsal(a):

Dobrý den pane Krafle
koukám, že se vám tady sešla moc hezká společnost.

Jedna teta, dcera soukromě hospodařícího malozemědělce z Chudoples, která v pohodě vystudovala a měla skutečně typický plat 3800.-, zatímco ostatní neměli ani polovinu a vystudovat nemohli. A taťka v klidu soukromničil až do roku 1997.Ta asi těžko strkala v devět večer hlavu do radia a poslouchala Medka a Tigrida.Teta je zcestovaná. Měla na to. Určitě byla i na Rujáně.
Udělejte reportáž s Chudoples, tam ještě nezaznamenali, že skončila druhá světová.

Ostatní značky taky nejsou špatný.Za komunistů, ráj na zemi, mlíko za dvojku.Z emigrace se vrátili jen nuly, zato Mohorita, to je pašák.

Asi bude nějaká letní odstávka Haló novin a přesídlili sem.Ale člověka to obohatí, docela mě to pobavilo.Musím zjistit, co to je samožer.Také se zřejmě dnes používá místo hrdého oslovení "soudruhu" ty "č....u", jak se často hezky zastánci starých časů oslovují.

Proč přesídili k vám?
Jasná věc, svět se jim zhroutil a mají jen televizi.A vy jste byl mluvčí.Co mají jiného?
Jednou za rok na prvního máje na Letnou, zítra se sejdou u doktora, zase se jim hnula žluč.
16. 07. 2007 | 15:30

Pepa Řepa napsal(a):

To aktuálně.cz

Nemohli byste zařadit mezi blogaře Milouše nebo Vasila?

I diskutující na tomto blogu mají právo na život. Třeba na hezkou pohádku před spaním.
16. 07. 2007 | 15:44

Martin napsal(a):

Pepo Řepo, přesně. Jsem zděšen, co za lidi (?) to se píšou... jeden vedle druhého komunista, ale oni to berou jako pochvalu, to je pak těžké. A zase slova jako podnikatel berou jako nadávku, a to je pak taky těžké. Jenom ještě neřekli, jak by ten maras tady před '89 řešili oni...

A teď pro komunisty: socialistické Československo, jestli vám to, soudruzi, nedošlo, prostě padlo na držku ekonomicky. Byli jsme na seznamu zemí, kam se nesměly vyvážet pokročilé technologie! Sem tam se něco povedlo a okopírovalo, ale de facto nám zbytek světa utekl o několik délek. Ale vysvětluj to koňovi...
16. 07. 2007 | 15:46

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pánové V.H., Edo a Bohužel volič ODS,

Vaše příspěvky obsahovaly vulgarity, čímž porušovaly Kodex diskutujících na těchto stránkách. Při příštím jeho porušení Vám na ně znemožním přístup.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 07. 2007 | 15:51

V.H. napsal(a):

Proč ten Medek má stále snahu na sebě trapně upozorňovat, co dokázal v životě? A co přinesl užitečného této zemi? A Česká televize natáčí takové pořady za naše peníze, to chce Janeček odčinit svého kamaráda milicionáře. A cenzor to jistě opět smaže, protože takové příspěvky k tématu zde nesmějí být.
16. 07. 2007 | 15:54

V.H. napsal(a):

Pane Stejskala co je vulgárního na tom, že neopěvujeme Medka?
16. 07. 2007 | 15:56

Jura napsal(a):

V.H. to je fakt těžké. Musíte se stále učit a dovzdělávat se, abyste nestál opodál. Co jste v životě dokázal Vy, můžete nám to prosím sdělit?
Ivan Medek, původní profesí hudební publicista, teoretik a kritik. Po podpisu Charty 77 pracoval jako sanitář, myč nádobí, šatnář. V roce 1978 emigroval do Rakouska, kde spolupracoval s rozhlasovými stanicemi Svobodná Evropa a Hlas Ameriky. Právě komunisty rušeného vysílání Hlasu Ameriky se v listopadu 1989 veřejnost dozvídala od Ivana Medka z Vídně novinky o dění v Praze.
16. 07. 2007 | 16:07

neo napsal(a):

Pepa Řepa:

nic si z toho nedělejte, oni holt nemají nic a tak s nostalgií vzpomínaj na staré časy. Ale už nevidí, že nás ten režim na 40let zastavil a nyní patříme k nejméně vyspělým státům v EU (všechny postkomunistické země jsou na chvostu), ačkoli Komunisti měli smělejší plány:

ABC rok 1960. Až bude tobě pionýre pětatřicet let, vzbudíš se do světa, který v mnohém nebude podoben dnešku. Budovatelé komunismu v Sovětském svazu i u nás budou mít k dispozici moderní automatizované závody, zvládnou zemědělské práce průmyslovým způsobem, budou pracovat šest hodin denně. V té době proniknou hluboko do tajů vesmíru. To všechno se promítne do kažodenního života: 250 milionů tun oceli ročně, hojnost všech prostředků, městská doprava zdarma, bezplatné stravování ve školních a závodních jídelnách,bydlení v prostorných bytech bez nájemného, levné a bezplatné turistické základny. To není začátek fantastické povídky našeho časopisu, to je reálný dvacetiletý program Komunistické strany Svazu sovětských socialistických republik, o kterém píše, mluví a přemýšlí celý svět. Bledne sláva kapitalistické techniky a výroby. Vždyť za deset let předstihne SSSR Spojené státy americké dvaapůlkrát a v roce 1980 bude jeho náskok sedminásobný. Je krásné žít v takovém světě.
16. 07. 2007 | 16:09

Pepa Řepa napsal(a):

To neo
Zatracený imperialisti. Zatracený disidenti.Zatracenej Medek.Kde jsme mohli dneska být, kdyby nás ten rok 1989 nezastavil.Nejvíc lituju toho, o kolik tun oceli moje hlava přišla.
16. 07. 2007 | 17:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane či paní V. H.,

do opěvování Vás nikdo nenutí, polemika je vítána. Ale nebudou se při ní používat vulgarismy a hrubé urážky. Tedy dokud budu mít tu čest tuto diskusi moderovat.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 07. 2007 | 18:11

Dr.Dr. napsal(a):

A co jste dělala za práci, soudružko Marie? Vypadá to na dojičku - poslankyni FS nebo ČNR... (Já jsem měl ještě v r.1991 jako lékař v OÚNZ 2400,- hrubého).
16. 07. 2007 | 19:40

Pepa Řepa napsal(a):

Dobrý den V.H.
víte, ten pan Medek je v tom nevinně.Je to starý pán, velice moudrý a neobyčejně vtipný.Ten nemá vůbec zapotřebí na sebe upozorňovat.
Dneska se každý blb, který se motá v politice, považuje za elitu národa.
A jestli byl někdo skutečná elita národa, v tom nejlepším slova smyslu, tak to byla právě rodina Medků. Dříve k tomu patřila čestnost a poctivost. Dnes se to moc nenosí.
Bratr Mikuláš byl vynikající malíř a otec prvorepublikový generál. Těžko byste u nich hledal mravní selhání.
To jen na vysvětlenou, možná jste mladší ročník.
16. 07. 2007 | 20:04

závistivec napsal(a):

Marie: chtěl bych se připojit k dotazu DR DR co jste dělala ? Já měl jako vysokoškolák v roce 1970 nástupní plat 1700 Kčs a po deseti letech jsem se vypracoval na 2400 hrubého. To jste musela být opravdu gigant jak v práci tak mimo ní.
16. 07. 2007 | 21:16

Lukas napsal(a):

@zavistivec...v Perlovce se dalo vydelat preci kdykoliv...:-)
18. 07. 2007 | 10:52

jqMwDSKUUQDWmEq napsal(a):

ngRMnC <a href="http://laeukpuwwiee.com/">laeukpuwwiee</a>, [url=http://hbhdycteoban.com/]hbhdycteoban[/url], [link=http://moiwlvfzznhb.com/]moiwlvfzznhb[/link], http://utgbbjckzhaa.com/
14. 09. 2007 | 03:17

auto insurance rates napsal(a):

Hello there, simply become aware of your weblog through Google, and located that it's really informative. I’m gonna be careful for brussels. I’ll appreciate in the event you proceed this in future. A lot of other people will be benefited from your writing. Cheers! <a href="http://topautoinsurancerates.net/">average auto insurance rates by zip code</a>
15. 10. 2011 | 22:49

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy