Z boje za parlamentarismus zbyla kocovina a levice se těší

08. 08. 2013 | 11:41
Přečteno 12325 krát
Byl to včera ve sněmovně při jednání o Rusnokově vládě závratný den. Z boje za parlamentarismus proti zemanovské autokracii se nakonec vyklubala těžká krize české pravice. Potvrdily se tři věci, jež dále budou určovat náš politický vývoj. Předně máme silného prezidenta, který je schopen hrát si s politickými stranami jako kočka s myší. Za druhé, představa parlamentní pravice, že opráší svou ztracenou parlamentní většinu, a tak se postaví prezidentově dominanci, se ukázala být planou iluzí, fikcí a fatou morganou v jednom. A za třetí, strany v soupeření s prezidentem o moc sice prohrávají, ale parlament jako takový má větší moc a prezidenta je schopen odkázat do patřičných mezí.

Každý ze tří hlavních aktérů této politické zápletky měl své optimum, o něž usiloval.

Prezident odmítl připustit, aby pokračovala vláda pravicové koalice s argumentem, že je protilidová a zkorumpovaná. Místo ní nabídl svou prezidentskou vládu a byl ochoten využívat všech ústavních mezer, aby ji udržel u moci, než dojde k volbám. Předčasné volby si ovšem nepřál, neboť stávající rozhašený stav parlamentu mu dával nejvíce moci, nehledě na jeho touhu přetvarovat vedení sociální demokracie ke svému obrazu, na což také potřeboval nějaký ten čas.

Parlamentní pravice potřebovala čas na to, aby vylepšila dojem, který za sebou zanechala Nečasova vláda. Především ODS, která byla vnitřně rozložená, potřebovala čas, aby se znovu postavila na nohy, ale také TOP09, která se sice mohla pustit do svého staršího bratra a přetahovat se s ním o to, kdo má větší ramena, ale pochopitelně dala přednost boji s „nebezpečím“ levicového puče. Rusnokův kabinet, který by vládl v jakémsi politickém limbu někde mezi nedůvěrou, jmenováním a demisí až do voleb příštího roku tu byl vhodným terčem. Nic totiž neumí česká pravice lépe než šturmovat proti dodělávající vládě zdiskreditované levice, zvláště když to nyní mohla formulovat jako boj za demokracii proti diktatuře.

Sociální demokracie stála na rozcestí. Buďto mohla svého optima dosáhnout odkojena přízní prezidenta Zemana, pak ovšem musela podporovat Rusnokovu vládu, počítat s paralýzou parlamentu a vsadit na nové mocenské tkanivo, které se začalo spřádat z pražského Hradu. Úskalím této cesty byla diskreditace strany v očích veřejnosti, vzestup „spřáteleného“ SPOZu a v důsledku toho slabší výsledky ve volbách a větší závislost na „moderaci“ levice z Hradu. Anebo mohla usilovat o moc a dominanci na levici nezávisle na Hradu, čistě ve stranické soutěži a vítězstvím ve volbách. Podmínkou ovšem bylo, že Rusnokova vláda nebude v onom limbu vládnout dlouho a sociální demokracie se nezdiskredituje její podporou. Jinými slovy, že budou předčasné volby a sněmovna se tedy společně dokáže postavit prezidentově snaze o politickou dominanci. Jak známo předseda strany Bohuslav Sobotka prosazoval tuto cestu. Když ale zjistil, že hejtmani si začínají libovat ve spolupráci s Hradem, a že pravice nechce předčasné volby, ale raději bude šturmovat proti hrozbě levicové diktatury, tak couvnul a sám navrhl spolupráci s Hradem. Vymínil si přitom dvě kosmetické podmínky: jednak, že podpora Rusnokově vládě by měla vést k předčasným volbám, a jednak, že sociální demokracie bude prosazovat zpřesnění prezidentských pravomocí. První podmínka byla logický nesmysl a druhá pouhým „wishful thinking“.

Viděli jsme ale včera ve sněmovně, jak tyto představy narazily na realitu české politiky. Vnitřní rozvrat v ODS byl dokonán, a tak Rusnokova vláda bude pouze přechodným řešením na cestě k předčasným volbám, jak to ústava ostatně předpokládá. Celkový účet je překvapivý. Prohrála pravice, zejména ODS, prohrál Zeman a vyhrál Sobotka, i když už to vypadalo na jeho prohru. Prostě štěstěna hraje v politice svou roli.

(Psáno pro Hospodářské noviny)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Máme nějakých 5 parlamentních stran a hrát si s nimi není zas tak velký problém. Jestli nakonec ten bimbo nad nimi jenom neonanuje.
08. 08. 2013 | 12:01

Dobeš napsal(a):

Znoji, jak jste vypotil že Zeman prohrál a Sobotka vyhrál, to tedy žasnu. Já vidím pavý opak.
Myslím že k zapamatování je tu jediný fakt. Naš pravice není pravicí, jediná idea se kterou přišli je nakrást si co nejrychleji a co nejvíce.
Kdykoliv se dostala k moci "pravice" s centrálním postavením ODS, mělo to jediný následek- ekonomická, sociální a morální devastace celé emě, a předčasné volby, které vyvolala sama ODS, protože jejím vlastním členům se z jejich politiky zvedá žaludek a rozbijí ji radši než se nechat tak špinit- Klausův pád po "Sarajevském atentátu", Topolánkův pád a Nečasův pád
08. 08. 2013 | 12:09

ŠAKAL napsal(a):

Hodně včerejším účinkujícím se stahují půlky , že by přecvakli desítku roxor ...
08. 08. 2013 | 12:14

Reveil napsal(a):

Objevuje se tvrdošíjný medialismus, který předstasvuje jádro propagace TOP ve volbách - už se to omílá víc než týden: totiž, že ČSSD je "rozvrácená". Přitom de facto včera vyhrál právě Sobotka, neboť právě jeho Kalkulace - a nikoho jiného - vyšla naprosto přesně.

Na co se musíme připravit, je trvalá schwarzenberská křeč většiny médií, navíc podpořená agresivními články v zahraničních novinách, zejména rakouských (Die Pressem, Der Standard), případěně bavorských, které spolupracují se Schwarzenbergem a které už nyní sahají k bezuzdnému spílání českému porezidentovi.
Česká schwarzeberská média - tedy včetně ČT . pak budou na tyto články stále poukazovat.
Cílem schwarzenbersko-kalouskovské strategie je démonizovat Zemana, největšího favorita voleb - ČSSD - prohlásit za Zemanova slouhu a za vlastně nejasný a rozcvrácený subjekt. kterému je škoda dát hlas.
Bohudík, tato strategie jim nevyjde.
08. 08. 2013 | 12:19

honza napsal(a):

Být Němcovou, nebo Kalouskem, chodil bych teď kanálama. Týdny mávají podpisy, mluví o parlamentní demokracii a nakonec vidím včera večer zpoceného chemika.. Jen doufám, že v předčasných volbách se ODS nedostane do parlamentu, myslím, že zlodějů a duševně nemocných není v tomto státě více jak 5%
08. 08. 2013 | 12:24

socan68 napsal(a):

Je třeba hulvátského diktátora na Hradě, kterého zahraniční tisk trefně nazývá "Já Král První", odkázat do patřičných mezí. k tomu by se ovšem musely dohodnout všechny demokratické strany a upravit ústavu.
08. 08. 2013 | 12:25

Lop napsal(a):

Sobotka jednoznačně vyhrál. Ale samozřejmě vyhrál i Zeman. Bez něho by se ta slavná koalice tak nezesypala, jeho projev byl v tomto směru výstavní.
To, co dělala a stále dělají naše "objektivní" média (citace z jakýchsi bulvárních a regionálních listů v Německu a Rakousku) je k pousmání.
08. 08. 2013 | 12:25

Lop napsal(a):

to honza:
Vidět propoceného a evidentně vykolejeného Kalouska bylo opravdu příjemné.
08. 08. 2013 | 12:27

honza napsal(a):

Jsem zvědav, na koho má Šlachta nyní zaměřenou mušku, jak to ve včerejším projevu zmínil prezident. Můj tip na žhavého kandidáta: Kalousek
08. 08. 2013 | 12:27

honza napsal(a):

2 Lop: máte pravdu, bylo to zábavnější, než vystoupení Donutila s Šípem dohromady..
08. 08. 2013 | 12:29

juvel napsal(a):

Bojím se, abych to nezakřikl, ale zdá se, že v čele ČSSD jsou dva rozumní a schopní muži. Starosti pravicových politiků, novinářů a politologů o ČSSD, či o p. Sobotku jsou opravdu dojemné. Doufám, že p. Sobotka i p. Hašek nadále odolají všem snahám o jejich rozeštvání, zachovají si zdravý rozum a vyrovnanost. Využijí příznivé situace v podobě prezidenta, který je rovněž nakloněný sociálním hodnotám a ve spolupráci s ním udělají mnoho dobrého pro většinu občanů tohoto státu.
08. 08. 2013 | 12:31

Midori napsal(a):

Pane Znoji,
Nesouhlasím s Vaší větou, že pan Prezident prohrál a pan Sobotka vyhrál. Jak jste proboha k takovému myšlenkovému pochodu přišel? Zdá se, že popisujete situaci a figurky na politické šachovnici bez znalosti strategie velmistrů.
*
Takže:
Pan Zeman vyhrál a nezneužil od antiky známé "Běda poraženým" (=běda Sobotkovi).
Kdybyste se, autore, ráčil rozhlédnout po médiích a blozích, zjistil byste, kolik voličů a potenciálních voličů posílalo pana Sobotku do p***** a tím posílali do p***** i celou ČSSD.

Pan Zeman udělal gesto a za pět minut dvanáct Sobotku vytáhl za vlasy zpět k politickému životu. Samozřejmě ú č e l o v ě ve shodě s vyšší strategií. Nejenom že sehrál mistrovskou šachovou partii s trojkoalicí, hrál vlastně simultánku s levicí i trojkoalicí současně - jeden po druhém skláněli své krále. Stmelením ČSSD si z nich vytvořil pevnější vazalský svazek. Tomu se říká strategie, přečtěte si na toto téma klasické dílo od Sun-c’.
08. 08. 2013 | 12:35

Gru napsal(a):

Včerejší výhra je možná výhrou Klausovou, který si tak připravujue cestu zpátky do ODS. Každopádně byl počet "chybějících" stojedničkových poslanců právě o toho jednoho méně... zvláštní náhoda. Jde jen o to, kdo z LIDEM byl koupen. Jestli Peaková nebo naopak ti zbývající lidemáci.
Nicméně zůstává skutečností, že největším ohrožením českého státu je stále Schwarzenberg, který k politickému boji uvnitř země používá zahraniční pomoc.
08. 08. 2013 | 12:35

Myšelín napsal(a):

Nejvyšší čas, aby se z hlubin pravěku vynořil Klaus, který pozvedne šupinatý prapor skomírající tzv.pravice k ovládnutí volebních preferencí nejméně o 111% před ostatními stranami a následnému uchvácení volebního vítězství v budoucích parlamentních volbách, čím bude uzdravena i duševně podlomená M. N., t.č. v nadstandardní ústavní péči v B.
08. 08. 2013 | 12:42

pavelp napsal(a):

Kdepak...neda se nic delat ale na Zemane v politice nikdo nema i kdyby se na hlavu stavel!
Mozna Kalousek ten je taky skuseny valecnik...v Ceskem podsveti je pry zvany vysadkar..nevim proc ale v galerce jsou prezdivky bezne....mozna slouzil u elitni jednotky. Jedna vec je jista a to ta ze Zeman prevalcoval kazdyho a vyhral.
Jestli je to dobre nebo spatne neodhadnu ale podle zachvatu parasutisty a knizete bych povedel ze hru kterou rozehral zahral dobre a ma zlato.
Pika to nezvladla po dusevni strance a o ODS se nema cenu bavit ty pry uz hledaji bydleni nekde v zemich kde na ne nemuze justice...asi to bude u pana Mugabeho ale problem je barva pleti!!!
Hlavne to ted u dalsich voleb prosim neposr...ted pujde opravdu o hodne!!
Hodne stesti a rozumu a komunisti myslim nejsou ty pravy
08. 08. 2013 | 12:44

rejpal napsal(a):

Midori
Nezlobte se, ale já z troho všeho mám pocit, že na šachovnici stáli dva králové a každý měl jendoho střelce. Parti sppěla do dzráného remízového konce, aby posléze nějaký pocestný, co šel okolo kopl do šachovnice a figurky smetl. Černý mezitím zapomněl, jak si stál, a tak partii vzdal.
08. 08. 2013 | 12:45

jaryn napsal(a):

Zeman je Borec.
Všechno co sliboval v prezidentských volbách,zatím bezezbytku plní a mnoha lidem co ho podceňovali,nebo mu nevěřili dokázal,že nemluví do větru.Přeji mu hodně trpělivosti k napravování všech nešvarů v tomto státě.
08. 08. 2013 | 12:45

Dobeš napsal(a):

Nejvíc bych se těšil až budu číst volební lístky. Nečas, Kalousek, Vondra, Benda, Parkanová,ŠNAJDR+2, Němcová- bývalí poslanci, nyní ve vazbě, kandidují za naši "pravici"
08. 08. 2013 | 12:46

honza napsal(a):

2 Gru: jste hodně mimo - v té 100 byly i hlasy proti vládě od Paroubka a Bendy (LEV 21), patrně chtěli vydržet v parlamentu so nejdéle, protože je jim jasné, že po volbách bude pro ně konečná. Takže když si tyto dva odečtete, zbývá ze 100 jen 98. Dva jsou poslanci z ODS a do slavné parlamentní 101 je třetím Peak.
08. 08. 2013 | 12:46

Stela A. Sádlová napsal(a):

Také si nemyslím, že by Zeman prohrál. O tom, že mu jde o rozdělení ČSSD mluví hlavně ti, kterým je proti srsti fakt, že by Zeman mohl mít úspěch v sjednocení celé levé části politického spektra, což by byl nepochybně velký úspěch. Pak by šlo už jen o to, aby byl zaveden většinový volební systém s prvky přímé demokracie. Tedy konec všech VV, LIDEM, Suverenit a dalších účelových sdružení, produkujících odpad jako Kočí, Peake-Kalousková apod.
08. 08. 2013 | 12:49

pop napsal(a):

Mezi lidmi je větší radost z definitivního pádu Kalouskovo vlády než z pádu komunistů v r.1989.
08. 08. 2013 | 12:50

honza napsal(a):

Pokud Klausova amnestie znamenala uvolnění kriminálů pro členy ODS, možná ji nakonec nebudu tolik kritizovat. Už se těším, na ješitovo komentování současné politické situace, to zas bude kraválu proti policii a SZ.
08. 08. 2013 | 12:51

rejpal napsal(a):

pop
Vždycky se může vrátit. Třeba se z něj stane přesvědčený sociální demokrat. Nebo se vrátí do lůna KDU a kdo se stane v nové koalici ministrem financí - přece Miroslav Kalousek. Tihle lidé nářadí nikdy nebalí.
08. 08. 2013 | 12:52

modrý edvard napsal(a):

Sobotka možná vyhrál volby, ale přišel o stranu.
08. 08. 2013 | 12:58

pavelp napsal(a):

rejpal
Souhlas..lidi typu Kalouska jsou typ jako z divokeho zapadu...nebo vychodu???
Ty umrou v politice v botach a coltem.
08. 08. 2013 | 13:03

buldatra napsal(a):

Z boje za parlamentarismus zbyla kocovina, píše Znoj.

Prdlačky, Znoji, vlezte si do bazénu a zchlaďte hlavu.
Parlament nikdo neukousne, nejsme v Bulharsku (zatím ještě ne) a staří harcovníci se tam vrátí voknem a budou dál kalit vodu.
Pakliže někdo tvrdí, že bojuje za parlamentarismus, je to hezká fráze, ovšem z úst takovýho Kalósa to jednomu přijde jako cosi hodně, ale opravdu hódně neskutečného.

Kocovinu má akorát ten, kdo požil nestřídmě etylalkohol a takových požívačů je v tom parlamentu dost. Někteří z nich jsou často na obrazovce, jeden z nich se včera dost potil, druhej se snažil intonovat.
Bodejť by ne, šlo jim vo hodně.

Takže klídek a chystejte příslušnou agitku.
08. 08. 2013 | 13:06

Rosťa napsal(a):

Autor je špatný šachista. Vyhrál Zeman a Sobotku osvítil na poslední chvíli duch Svatý. Kdyby hlasoval proti, jak mu Barelovi našeptávači ze všech stran " nezištně " radili, voliči by mu to dali zatraceně sežrat.
Gru, souhlasím s Vámi. Knížepán je pro naši zem nebezpečím č. 1.
08. 08. 2013 | 13:09

starý jezevec napsal(a):

Včera vyhrál především občan, kterému svitla naděje, že se brzy zbaví nechtěných mocipánů. Předpokládám, že přibližně 80 % veřejnosti se raduje, Znoj buď smutní nebo píše tyto hloupé propagandistické slátaniny s očekáváním, že si zaslouží profesuru, jako jeho kolega Putna.
08. 08. 2013 | 13:11

Yosif K napsal(a):

Uvahy pana Znoje mají pár chyb:
1) Ze Sobotky je ted politická mrtvola. CSSD na 99% ovládá sběratel funkcí a pozemkový magnát Hašek, prodloužená ruka bratrstva kočočí pracky řízeného LUKOILEM a rudou velkoburžoazií.
2) pokud SPOZ potažmo LUKOIL nebude chtít předčasně volby, tak předčasné volby nebudou. Zeman má dle ústavy času dost.
08. 08. 2013 | 13:12

milanznoj napsal(a):

Tož, Zeman prohrál, jelikož chtěl Rusnokovu vládu, pokud možno s důvěrou, anebo i bez důvěry, a nechtěl předčasné volby. Výsledkem jsou předčasné volby, na kterých se shodla parlamentní levice a pravice, a to bez prezidenta, a Rusnokův kabinet skončí v říjnu. Poté bude (asi) vládnout parlamentní levice, jejíž moc se bude odvozovat z výsledků voleb a nikoli z prezidentovy dopomoci. Možná budou mít lepší pozici pro "spolupráci" s Hradem.
08. 08. 2013 | 13:14

pavelp napsal(a):

buldara
Jasne jeste je moznost zavest system prezidenstky ale ten ma taky svoje pro a proti.
I kdyz mozna ze by nebylo na skodu zavest v Cechach monarchu...to ma taky sve vyhody a kdyz je panovnik osviceny...proc ne.
hezky den
08. 08. 2013 | 13:17

Stela A. Sádlová napsal(a):

Yosif K
Zeman vyhrál teď a je dosti pravděpodobné, že vyhraje i příště. Jestliže víme, že je mu nejmilejší rybník na Vysočině a gumový člun, nedá se předpokládat, že bude příště válčit za jakoukoli velkoburžoazii.
Sobotka se mrtvolou patrně nestane. Spíše bych tipovala Haška.
08. 08. 2013 | 13:18

Stela A. Sádlová napsal(a):

Chtěl opravdu Zeman, aby vládla Rusnokova vláda, nebo tím jen potřeboval vyděsit Kalouskovu trojkolku, aby došlo, k čemu došlo?
08. 08. 2013 | 13:23

Reveil napsal(a):

Vzpomínám si jasně, že Zeman - na rozdíl, od toho, co prohlašoval během rozhovorů předcházejících pověření Rusnoka - řekl, že Rusnokova vláda bude podle něho nejkratší cestou k předčasným volbám.
Ale nedělal bych předčasné závěry - včera prohrála pouze ODS (komické figurky jako Bedna a Němcová).
Kalousek - ano, ten by se mohl vrátit. Nevrátí se bezpečně, jen když bude zavřený. Pouze kriminál se postará o úplné odkalouskování země. A černokněžníkem Kalouskem zmizí ze scény i ten jeho počuránek.
08. 08. 2013 | 13:27

starý jezevec napsal(a):

Zeman vyhrál na celé čáře, protože v demokracii vyhrávají ti, kdož si získají důvěru veřejnosti.
Zeman ovládl i ČSSD, protože ovládl její voliče.
Sobotka se v minulých dnech zcela zesměšnil a musí být vyměněn, je dále nepoužitelný podobně jako Nečas.
Zeman se může radovat z předčasných voleb a z toho, že brzy dostane do sněmovny svou politickou stranu.
08. 08. 2013 | 13:28

honza napsal(a):

to Stela: M. Zeman jasně v prezidentských volbách deklaroval stop Nečasově vládě, včera prohlásil, že to byla Kalouskova vláda a že by i další vláda parlamentní, resp. imaginární 101 byla vládou Kalouskovou. Rusnok posloužil jako vcelku rozumná varianta. Hašek mrtvola nebude, myslím, že se se Sobotkou domluví, ale po včerejšku jeho akcie v partaji stouply, ukázal se jako prozíravější.
08. 08. 2013 | 13:28

modrý edvard napsal(a):

milanznoj: v předčasné volby uvěřím, až budou. Kolik si myslíte, že je úlehlů ve sněmovně?
08. 08. 2013 | 13:29

reppop napsal(a):

Yosif K napsal(a):
Uvahy pana Znoje mají pár chyb:
1) Ze Sobotky je ted politická mrtvola.
xxxxxxxx

Jak jste na tuto legraci přišel? Ze Sobotky by politickou mrtvolu mohli udělat pouze voliči, kteří by nedostatečně podpořili ČSSD ve volbách a ona by nedokázala sestavit funkční vládu. Avšak současná ČSSD (tj. ČSSD se Sobotkou v čele jako předsedou) má - pokud skutečně budou předčasné volby - příznivou pozici. Lepší by asi mít (při jiném vývoji událostí) ani nemohli. Takže politická mrtvola Sobotka bohužel bude asi jen Vaším zbožným přáním. Obávám se, že tentokrát ani strašení bolševiky už pravici nepomůže. Většina občanů si již povšimla, že jde jen o známé volání zloděje: "chyťte zloděje!" a že je to současná pravice, která ohrožuje v tomto státu demokracii, nikoliv KSČM. Ohrožuje ji především tím, že zde zavedla politiku založenou na systémové korupci. Pokud totiž pravice nezíská ve volbách dost hlasů k prosazení svého programu, nakupuje (tj. korumpuje) příslušníky jiných stran aby tento program také prosazovali. To ovšem nemá s demokracií nic společného.

Lidé si toho už všimli. Nepomůže ani pankáč Karel. Je mi líto, že mám pro Vás tak špatnou zprávu :-(
08. 08. 2013 | 13:32

Dejtesidotrika napsal(a):

Podstatné je, že prémiérem se nestala a nikdy nestane Němcová.
I kdybych spadl do Česka před týdnem z Marsu, nic o té zemi nevědouc, stačil by mi k této úvaze její pouhý proslov na téma "trauma stávajících poslanců při rozpuštění sněmovny".

Němcová srdceryvně vyzývá veřejnost k empatii s tímto ansáblem (přesněji s jeho pravicově-neoliberálně-zlodějskou částí).
"Snad si každý občan, který někde pracuje umí představit, jak by asi splácel hypotéky a dluhy, kdyby o tu práci přišel", hřímá Němcová.

V tom jediném předsedkyně parlamentu trefila hřebíček. Ano paní Němcová,
občané si to dovedou nejen představit, ale denně to zažívají.
Mnozí zodpovědní si nedovolí vzít hypotéku ani když zastávají vysoký manažerský post v privátní firmě. Nikdy neví, odkud a kdy na ně krize dopadne.
Nyní jen přišla řada na vás. Seznamte se prosím...
08. 08. 2013 | 13:33

pop napsal(a):

Vážení přátelé. Nějak to těm Modrým ptákům nevyšlo.
Snažili se tady zavést modrou totalitu a utřeli.Stačil na to jeden důchodce z Vysočiny a nepotřeboval k tomu žádnou revoluci jako Havel.Jemu stačilo sedět 10 let na Vysočině a pozorovat jak ODS to tady válí s přidáním Kalouskovi fofrstrany a politického turisty,Rakušáka z Orlíku.
08. 08. 2013 | 13:36

alojz napsal(a):

Ted jsem hlavně zvědav, zda se do nového parlamentu ODS vůbec propracuje.Kalousek s Karlem-pubertakem, bohuzel, asi ano.
08. 08. 2013 | 13:36

Reveil napsal(a):

"Snad si každý občan, který někde pracuje umí představit, jak by asi splácel hypotéky a dluhy, kdyby o tu práci přišel", hřímá Němcová.

To už tu bylo předloni, kdy bylo na spadnutí, že padne vláda a Němcová tehdy "varovala" poslance, že nepočítají nejspíš s tím, že nebudou mít na půjčky.
Tato osůbka, ve věčné kamizole spuštěné přes černé gatě (kdosi ji nedávno nazval "Nečasemj v sukni" - v jaké sukni? Viděli jste ji někdy jinak než v gatích?) je tragickou postavou roku 2013, víc tragickou než Nečas, protože ona uvěřila tomu, že by mohla být premiérkou.
08. 08. 2013 | 13:39

Stela A. Sádlová napsal(a):

honza
Možná máte pravdu, ovšem pokud se na Haška něco nevyvrbí. Všimněte si, kolik politiků s kulatou hlavou má problémy, Tluchoř, Šnajdr...)))
08. 08. 2013 | 13:40

Pepa 3 napsal(a):

Cit.:"Sociální demokracie stála na rozcestí. Buďto mohla svého optima dosáhnout odkojena přízní prezidenta Zemana, pak ovšem musela podporovat Rusnokovu vládu, počítat s paralýzou parlamentu a vsadit na nové mocenské tkanivo, které se začalo spřádat z pražského Hradu. Úskalím této cesty byla diskreditace strany v očích veřejnosti, vzestup „spřáteleného“ SPOZu a v důsledku toho slabší výsledky ve volbách"
Pane "docente", jak jste dospěl k tomuto nesmyslu? Kde jste došel k názoru, že podpora Rusnokovy vlády povede k diskreditaci strany v očích veřejnosti? Kdy jste byl naposledy mezi lidmi (s malým l) mimo pražskou takzvanou elitu? Slyšel jste něco o tom že většina lidí podporuje jakýkoliv krok,který zabrání v návratu trojkolky k moci? Slyšel jste o tom, že velká většina lidí schvaluje Zemanovy kroky a vůbec na ně nehledí z hlediska, které se nám snaží vnutit naši "nezávislý" novináři v čele s Fendrychem a Lipoldem (včetně vám podobných blogerů) - totiž že mu vůbec nejde o dobro pro lidi ale o moc? Znovu se ukazuje - stejně jako v případu "Putna", jak je akademická komunita odtržena od lidí, které by vlastně měla usměrňovat a vést. Myslím si, že vyhrál jak Zeman, tak Sobotka. Ovšem v případu Sobotky je nutno konstatovat, že byl k tomuto vítězství v podstatě donucen proti své vůli! Snad se z toho poučí a přestane přijímat "sekernické" závěry před řádným prodiskutováním a zvážením všech alternativ. Na jedné straně nekompromisně prosazovat rozpuštění sněmovny a na druhé straně kroky, které mohly vést k reinstalaci hrozné vlády trojkolky - to nemá logiku.
08. 08. 2013 | 13:41

pop napsal(a):

Marně hledám jednu informaci.
Údajně se měla konat mohutná masová demonstrace studentů proti Rusnokově vládě. Nikde o tom nic nemůžu najít. Není nějaký odkaz.
08. 08. 2013 | 13:41

starý jezevec napsal(a):

Pro Pepa 3.
Podle výzkumu veřejného mínění chtělo 95 % voličů ČSSD, aby Rusnokova vláda dostala důvěru.
08. 08. 2013 | 13:48

Myšelín napsal(a):

alojz
Karel je neohrožený zastánce dam a líbač jejich ruček. Když pochopí, že číro v prezidentské kampani byla ta nejhorší chyba v jeho životě, může ještě oblbnout lecjakou ženu, která sleduje seriály ze šlechtického prostředí, aby jej vhodila do urny, když bude v předvolební kampani líbat na ulicích měst ručky všem potenciálním voličkám.
08. 08. 2013 | 13:53

Myšelín napsal(a):

pop
Taky jsem to četl. Ale znáte média. Udělat z degustace demonstraci pro ně není nic těžkého.
08. 08. 2013 | 13:57

Reveil napsal(a):

Pepa3

Správně. Pan Znoj tu papouškuje kalouskovský slogan, z něhož se stal pustý medialismus.
ČSSD se doslova zachránila v očích veřejnosti tím, že se přidala na stranu podpory Rusnokova kabinetu a tím přispěla k rozložení stojedničkovců.
Já bych dokonce opčekával, že strana SPOZ ve volbách nedosáhne žádného úspěchu a že smatánku slíznou ČSSD a KSČM. Snad se lidi už poučili a opustí nezralé, infatilní postoje a představy a nebudou zase vyhazovat hlasy nějakým "novým" stranám. Co se týká TOP, tak to je partaj Kalouska a Schwarzenberga, to je partaj církevních restitucí, partaj S-karet a partaj Drábka, partaj krachující evidence vozidel, partaj nerozesílaných mateřských příspěvků, partaj vysokých daní pro chudší a nízkých pro bohaté, partaj falešných obvinění, partaj zásahů do policejní autonomie. To by snad každému mohlo stačit.
Vzhledem k předpokládané krátkosti volební kampaně sáhnou média okamžitě k těžkým kalibrům, ale věřím, že lidi už jim na ni neskočí.
08. 08. 2013 | 13:58

Yosif K napsal(a):

Dobeš napsal(a):
......protože jejím vlastním členům se z jejich politiky zvedá žaludek a rozbijí ji radši než se nechat tak špinit- Klausův pád po "Sarajevském atentátu", Topolánkův pád a Nečasův pád
08. 08. 2013 | 12:09
Hmmmm..... a zrovna tak můžete okomentovat i
1) Zemanův pád (pročpak Zeman vůbec šel do vnitřního azylu na Vysočinu, když byl tak "úspěšnej" viz vrah Srba, rozkrádání českého domu, tunel INDOŠ pc DO Škol po 100.000kč za kus , honění tunelářů s nulovým výsledkem, pokračující oposmluvní b....el na GŘ Cel, prodej Setuzy zločincům atd atd? atd????)
2) špidlův pád
3) grossův pád
4) koneckonců i Paroubkův pád - z Paroubka je politická mrtvola a jeho oblíbenec Tvrdík je exemplární příklad trafikantismu....
Poučení - všude jsou shnilá jablka.....
08. 08. 2013 | 14:01

buldatra napsal(a):

http://www.novinky.cz/domaci/310009-malokdo-mi-veril-ze-rusnok-je-jedinou-cestou-k-volbam-pochvalil-se-zeman.html
08. 08. 2013 | 14:02

Pompeius Magnus napsal(a):

Hle, jaký to znoj! Jak jste proboha dospěl k názoru, že Zeman prohrál?? Že Vy pane Znoji myslíte, že u Stalingradu vyhráli Němci? Zeman vyhrál na celé čáře- ČSSD mu zobe z ruky, Rusnok dovládne do voleb( jako Rákosníček, možná ještě dál), Peake podala demisi, stojedničková trojkolka se rozpadla na mraky a šišlavý narkoleptik von und zu není ani ministrem zahraničních věcí a pobrekává v rakouských a německých plátcích. Teda tomu já říkám totální a drtivá poběda, vy jeden experte!
08. 08. 2013 | 14:02

Martin napsal(a):

To je zase jednou blábol.
Cituji:
"Předčasné volby si ovšem nepřál, neboť stávající rozhašený stav parlamentu mu dával nejvíce moci, nehledě na jeho touhu přetvarovat vedení sociální demokracie ke svému obrazu, na což také potřeboval nějaký ten čas."
Tohle jste vážený autore sebral kde? Je to prachsprostá demagogie, kterou vám můžou věřit leda knížecí pankáči. Nechápu, jak může skoro každý trouba bloger papouškovat podobné nesmysly. Cílem prezidenta byly předčasné volby, což ostatně sám prohlásil při jmenování Rusnoka. Dnes to v rozhovoru potvrdil i hradní kancléř. A jak se zdá, tak to prezidentovi nakonec vyjde.

Dost mě zaráží, že se tu pořád skloňuje cosi o nestandartních postupech prezidenta, ale co k tomu všemu vedlo a jak tato politická krize vlastně začala, o tom už se nějak nemluví. A nikdo zřejmě dosud nepochopil, že nešlo jen o selhání premiéra, ale o celkové selhání bývalé koalice. Totální selhání, hnus, kanál a žumpa. Naproti tomu prezident nikdy nepřekročil hranice ústavy, natož aby nechával někoho sledovat.
Lidi vzpamatujte se, zaměřte se na podstatné věci.
08. 08. 2013 | 14:07

ŠAKAL napsal(a):

pop
včera to tu bylo ...
http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotogalerie/2013/08/07/ustava-se-neda-ohybat-protestovali-lide-proti-r-vl/
08. 08. 2013 | 14:27

honza napsal(a):

Je neskutečné, jak člověk s titulem docenta, veřejně vydává naprosté nesmysly o Zemanově prohře. Při pomyšlení, že by dnes byla na Hradě Kalouskova loutka, musí normálnímu člověku naskákat husí kůže. Znamenalo by to jednak pokračování vládnutí dnes již bývalé trojkoalice, likvidace lidí na státním zastupitelství ministrem spravedlnosti (tlakem na nejvyššího státního zástupce). Nebýt Zemana, tak by dnes pokračovala bývalá vláda bez ztráty desítky. Zeman převyšuje celou politickou scénu minimálně o dvě hlavy, stačilo několik měsíců a "pravicové" strany, obzvlášť ODS jsou na kolenou a pan docent píše o Zemanově prohře. Když si vzpomenu na docenty v době, kdy jsem v Brně studoval strojní fakultu, tak se nestačím divit, kdo dnes může mít titul docenta, nakonec pofesor Putna (katolická buzna)je toho důkazem..
08. 08. 2013 | 14:27

Gudka napsal(a):

V současné chvíli, při posuzování, kdo je kdo, bychom se mohli kouknout kousek vedle od Sněmovní, ke Krajskému soudu, kde začal po 15 měsících soud s Rathem.
Pravicový režim se ve vrcholícím období, kdy už se vůbec neznal, dopustil mezinárodního terorismu, když zadržoval ruské letadlo s vydávaným vězněm na palubě (vězeň vydaný ministerstvem spravedlnosti, po odsouhlasení všemi možnými soudy). Kalousek nařídil před civilní dopravní letadlo (!!) postavit cisternu s kerosinem, aby zabránil odletu! Prý se bál, že vězni Torubarovi jde o život. Ten byl asi 2 týdny po této události v Rusku propuštěn na svobodu.
Jaký rozdíl oproti Rathovi. Jakě štěstí má Torubarov, že ho soudí v Rusku a ne v ČR.
08. 08. 2013 | 14:29

Gudka napsal(a):

Demosntrace

Moc pěkná fotka! Je na ní 18 lidí, z toho 1 dítě předškolního věku, skupina nevypadá, jako by k sobě měla patřit, klidně to mohou být lidi, co čekají na zastávce. Demonstrace jako noha!
08. 08. 2013 | 14:34

Milanovi napsal(a):

Docela pěkně napsáno, ale zbytečné předčasné soudy, Milane.
Především - pravice v Čechách končí.
Nemohlo to rozpuštění sněmovny přijít v lepší čas.
ODS se (také s Němcovou) totálně znemožnila a s voláním Klause (coby Spasitele) to zazdívá zcela.
TOP 09 - s oběma strejdy - předvedla také, proč už se s nimi nemá do budoucna počítat.
Pečliví "hlídací psi" demokracie již dohotovují nové skandály-tentokrát o ČSSD-aby krátce po volbách mohli "šokovat".
Taže nám zbývá volit KSČM.
Jirkův LEV ani Zemanova SPOZ to "ořechové" nejsou.
Pokud komunisty nezakázali IHNED a zkraje, dovolte jim-jako poslední straně, která tu ještě po Listopadu nevládla-aby nám předvedla místo řečí také skutky.
Takže jasná volba - KSČM!
(Budou je volit ve větší míře, ale zatím to nikdo nepřiznává ...)
08. 08. 2013 | 14:36

alojz napsal(a):

Yosif K
a to je jako omluva?
08. 08. 2013 | 14:37

Kleofáš napsal(a):

Tenhle článek že psal "docent politické filozofie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy"? Takovouhle fatální neschopnost hlubší úvahy, vyvození závěrů z daných premis, že projevuje vysokoškolský pedagog?? A co se vlastně divím, když profesorem tu může být kdejaká putna!!
08. 08. 2013 | 14:37

alojz napsal(a):

Kvalia vysokoškolských (a zřejmě nejen VŠ)pedagogů prudce klesá, a stejně tak i úroveň absolventů.Čest vyjímkám.
08. 08. 2013 | 14:42

Blažena Švandová napsal(a):

Připojuji se k Martinovi. Zbytečně démonizujete Zemana pane Znoji!
08. 08. 2013 | 14:44

alojz napsal(a):

Pravice zjevně není schopná ničeho pozitivního.
Proto nutně potřebuje nepřítele, proti kterému by mohla mobilizovat...
P.S.možná by bylo přesnější psát "pravice"..hm, a nebo "pravyce"?:-))
08. 08. 2013 | 14:51

strýc virus H3N1 nyní HxNx napsal(a):

tady hrozí levicová diktatura? a sakra!
říkal kdo? Kchárl? chemik z Bechyně? nebo teta ze sněmovny?
08. 08. 2013 | 14:51

??? napsal(a):

VRTÁ MI HLAVOU, JAK MOHLA VČERA HLASOVAT POSLANKYNĚ PARKANOVÁ, KDYŽ VŠICHNI VÍME, ŽE BY SE - MINIMÁLNĚ Z MORÁLNÍHO HLEDISKA - MĚLA NEJPRVE "OČISTIT".
xxx
Policie dospěla k závěru, že Parkanová je podezřelá z nezákonného jednání v souvislosti s nákupem armádních letounů CASA. Detektivové protikorupční služby chtějí Parkanovou obvinit ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku. 13. června 2012 požádali sněmovnu, aby poslankyně TOP 09 byla vydána k trestnímu stíhání. Policie chce stíhat Parkanovou údajně kvůli tomu, že nenechala udělat znalecký posudek k ověření ceny letounů. Tím měla stát připravit o 658 milionů korun, což je rozdíl mezi kupní cenou a později dopracovaným znaleckým odhadem. Poslanecká sněmovna rozhodla 11. července vydat Parkanovou trestnímu stíhání a ta následně rezignovala na funkci místopředsedkyně sněmovny, ale nikoli na poslanecký mandát.
(ZDROJ Wikipedia)
08. 08. 2013 | 15:03

to us napsal(a):

Podle mě je fajn, že ODS končí - a již jen vzdychá.
Volání Klause nazpět by bylo labutí písní.
...
08. 08. 2013 | 15:08

to us napsal(a):

(promiňte, můj názor "se nelíbil", tak ho píši po částech)
Je mi blaze, když připomínám někdejším "zarytým a skalním" členům ODS, co jsem jim prorokovala v r.1992.
08. 08. 2013 | 15:11

to us napsal(a):

(III.)
Pravice prostě nemá v ČR místo, protože TO NEUMÍ.
A to ještě měla ODS možnost si celkem slušně za ta léta "přivlastnit" cca bilionek.
Když se nepoučila z chyb ani na podzim 1997 - společně s nyní
vzývaným "Spasitelem" VK - je nepoučitelná a zralá na zánik.
Dát závěrem premiérkou Němcovou a umocnit to "dedukcemi" nedostudovaného posluchače plzeňských práv (jehož jedinou "kvalifikací" byl - doplňte přívlastek - otec), byla rána do vazu straně, kde ještě mohl něco dokázat např. Jiří Pospíšil.
08. 08. 2013 | 15:13

Jsem opačného názoru napsal(a):

Autor napsal: "Z boje za parlamentarismus zbyla kocovina a levice se těší". Přitom skutečností je, že sice klikatými cestami nakonec vyhrála DEMOKRACIE!

Nevyhrál Zeman, protože Rusnokova vláda nezískala důvěru, je pouze překlenovací a na obzoru jsou předčasné volby.

Nevyhrála antikorupčně prokorupční, odpovědně neopovědný tříkoaliční slepenec, který se před očima veřejnosti rozpadl a nevyhrál Sobotka, protože v ČSSD je značné pnutí Zemanovců a nezemanovců, nedostane druhý pokus a v předčasných volbách lze očekávat mobilizaci médií oligarchů, další mobilizaciprofláklé pravice a opakování staronového triku s "neokoukanými" tvářemi, tentokrát otevřeně v reřii oligarchů.

Nicméně vyhrála demokracie, nikoliv intrikaření a účelové nákupy "konstruktivních" přeběhlíků, dktát a válcování, neodpovědnost a diletantství předchozí vlády.
Předčasné volby odblokují setrvalou parlamentní a vládní krizi a umožní vznik vlády opřený o legitimitu většinové podpory obyvatel. V konečném důsledku vyhrála většina ožebračované populace, která se již nemohla dívat na tu odpornou směsku politických prostitutů.
08. 08. 2013 | 15:14

to us napsal(a):

Víte, co se "nelíbilo"?
Napsala jsem - namísto "členové ODS" - ODSáci ...
08. 08. 2013 | 15:14

pop napsal(a):

Kdo nejde s námi jde proti nám.A protože ODS je strana plně respektující demokratické principy vládnutí také tak postupuje, vyloučit, pošlapat, potrestat a nejlépe zavřít. Přece vědí na čí straně je to, čemu říkají zákon. Je na straně silnějšího. Co bylo řečí o jednotě o tom v jakém rozkladu je ČSSD no a vida, ona ta politika je holt svinstvo. Ani Kuba tonezachránil.Úlehla a Floriánbyli vyloučeni ještě v noci.Asi podle poučení z krizového vývoje.Jak je vidět,v ODS 23 let platí stále staré dobré komunistické heslo:"kdo nejde s námi,jde proti nám"!!!Jiný názor se v ODS nepřipouští.........
08. 08. 2013 | 15:20

stejskal napsal(a):

Nikoliv, paní či pane to us,

výraz ODSsáci zde používá řada lidí zcela bez problémů. Co spam killer nepouští, je výraz ODSS (stejně jako KSČSSD) a z důvodu podobné konotace mažu třeba i výraz "odéesman" (shodou okolností jej obsahoval hned další příspěvek, který tu ovšem již není).

Hezký den.

Libor Stejskal
08. 08. 2013 | 15:22

born65 napsal(a):

Vážení virtuální přátelé, většina vás tady píše velmi trefné a věcně správné postřehy (vidno, že Ládík!!! se dopoledne unavil a placená skupina Yosif K vše negovat nestačí :-) ), ale šetřete síly. Protože volby jsou "za dveřmi", docela si umím představit, jaké baterie sračkometů a katapultů plněných zdechlinami musí co nejdříve vytáhnout do boje nerozborná pro-čírovská novinářská a politologická obec, aby debakl pravejch nebyl tak potupný. Bude to ještě zavilejší, rafinovanější a jedovatější než lednový boj za vrchního hradního. (dnešní Znoj je první bzučivý ovád). Pak bude zapotřebí sil odolávat puchu a manipulacím.
08. 08. 2013 | 15:24

ŠAKAL napsal(a):

Málem president včera měl zase svůj den... hlasoval pro i proti 75 - 78 min. záznamu

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10663151402-jednani-o-vysloveni-duvery-vlade/213411035830807/
08. 08. 2013 | 15:33

Ibalgin napsal(a):

to us:

u mne zase neprošlo, "odsman".

Jak nám ta pravice šlape vodu, pan Stejskal začíná být krapítko nervozní. Že by pan Bakala byl tak přísný tiskový magnát?
08. 08. 2013 | 15:48

Liborovi napsal(a):

Pane Stejskale, dovolte, abych Vás opravila.
Skutečně - výraz ODS.áci - mi "neživý cenzor" nepustil.
Snad už mě znáte a víte, že přiblblé hříčky s dvojitým "S"
u některých ze stran nikdy nebyly mým šálkem čaje.
To si tedy projděte historii a vlastní paměť.

Ani teď mi to nepustil.
Místo tečky má být malé "s".

Libore, a Vy to tak smíte psát?
Na Vás to neplatí?
Vy jste rovnější?
08. 08. 2013 | 15:48

Reveil napsal(a):

Jsem opačného

"a v předčasných volbách lze očekávat mobilizaci médií "

Souhlasím. Už nyní se objevují odpuzující barelizace nejhoršího řádu - například dnes je zveřejněný případ jednoho penzionu v Úpě, který "odmítl uvařit pro Zemana" a který naopak vítá "pravicově smýšlející seniory".
Tak v hospodě nebudete muset už jen zaplatit, ještě vás i prokádrují, než se budete smět najíst. To nebylo ani za bolševiků. Ba, dokonce ani v Orwellovi nic takového nenajdete.
Ale Aktuálně takový postup propaguje.
08. 08. 2013 | 15:57

Anna napsal(a):

Pane docente, se svymi "politickymi analyzami" jste se ztrapnil uz nekolikrat. Nechapu, proc se vyjadrujete k soucasne politice? Umite Hegela, zustante v 19. stoleti a nesnazte se aplikovat Platona na problemy doby 21. stoleti. Nechapu, co si dokazujete temito "statementy". Anna
08. 08. 2013 | 16:19

v + f = s + 2 napsal(a):

knížecí pankáči "docente" znoji, včerejší situace má tři vítěze:
1. prezidenta Zemana
2. předsedu čssd Sobotku (i když k tomu vítězství přišel jak slepý k houslím a na poslední chvíli, když vyslyšel hejtmany a krajské organizace)
3. demokracii
Nevím, jak jsi přišel na to, že Zeman nechce předčasné volby. Omyl, několikrát to deklaroval. Potěš koště, jestli máme takové předpojaté politology s čírem. Jak se zdá, v šachové partii, troufám si tvrdit v simultánce, jsou pozadu nejen politické strany, ale i rádoby politologové. Chybí jim totiž dvě věci- schopnost myslet na víc tahů dopředu, plán B a analytické myšlení.
A coby chemický inženýr si tě, s tvým pseudovědeckým vzděláním, dovolím přehlížet jak mouchu v trávě.
08. 08. 2013 | 16:20

pěvec napsal(a):

Zase jednou to politologům nevyšlo....
Týdny do nás politologové hustí (spolu s novináři "odborníky na domácí politickou scénu"), že Zeman rozštěpil levici, zvláště ČSSD a sjednotil pravici.
My neodborníci pak s údivem sledujeme, jak levice hlasovala jako jeden muž pro Rusnoka, zatímco někteří poslanci koalice 101, "pevné jako skála", před hlasováním prchají z parlamentu.
Že bych to také zkusil jako politolog? Takovéhle věštby zfouknu také
08. 08. 2013 | 16:33

karl von bahnhof napsal(a):

Sláva Zemanovi.Konečně někdo zatnul tipec hulvátům, korupčníkům, spícím a kriminálníkům!
08. 08. 2013 | 16:48

drozd kvíčala napsal(a):

Ale četl jsem v jedné diskusi: Po inauguračním projevu se naši "hlídací psi demokracie" ptali Zemana, jak hodlá zlikvidovat Nečasovu vládu a rozpustit parlament, když k tomu jako president nemá žádné pravomoci.
No tak jim to předvedl v praxi...

P.S.: ODS zasela melčáka s pohankou a sklidila úlehlu s floriánem.
08. 08. 2013 | 16:51

Plha napsal(a):

Dotaz.

Tady čtu takové slovo "znoj".
Prosím o vysvětlení všech významů slova "znoj".

Odpověď:
Dobrý den pane Mlho,
slovo znoj má tyto významy:
1. pot (zastarale a básnicky),
2. pramen, zdroj (básnicky)
3. horko (zastarale a básnicky)
4. těžká práce, lopota, svízel, strasti (zastarale a básnicky)
Slovo je odvozeno ze slovesa zněť, zňať, které znamená doutnat, pálit.
08. 08. 2013 | 17:09

Plha napsal(a):

Děkuji za vysvětlení ze dne 08. 08. 2013 | 17:09 .
To, co jste zde uvedl, přesně vystihuje pocity, které měl zřejmě autor při psaní tohoto blogu (zastarale a básnicky)
a které jsou zcela totožné s tím, co jsem pociťoval já, při jeho čtení.
08. 08. 2013 | 17:12

dd napsal(a):

Jsem škodolibý: přál bych si, aby se do řad vrátil VK.
Potom by to s ODS bylo "z jedné vody na čisto" - a la "nevstoupíš dvakrát do stejné řeky".
08. 08. 2013 | 17:55

jozef napsal(a):

Co pisu slovenske media?

Cele desatrocia to iste,co ceske.Identicke postoje.
Uvediem ukazky z HN /jedna z eskadier Warburgovcov,cerstvo kupena Babisom/.

Zastupca sefredaktora Dag Danis pred tyzdnom,v clanku CAR ZEMAN A PREZIDENT FICO:
"...strelenymi trikmi moze prezident Zeman drzat v sachu cesky parlament.A kupovat cas pre svoju piratsku vladu,ktora nema ziadnu podporu.Na tuto blaznivu hru nepotrebuje Zeman ani vlastnu parlamentnu stranu,ani sirsi politicky vplyv.Staci mu len slusna davka egoizmu.A arogancie...
Ak by si Fico splnil prezidentsky sen,jeho pozicia by bola podstatne silnejsia,ako Zemanova...
Zemanov "prezidentsky system" je divoky,ale neudrzatelny,kedze nema pokryty aj parlament.Na rozdiel od Ficovho,ktory moze byt len divoky."

Dnes komentator HN Arpad Soltesz v clanku ZEMAN NA BIELOM KONI:
"Zeman de facto spojil funkciu prezidenta a premiera,parlament zredukoval na debatny kruzok a Rusnok je aj v najlepsom pripade jeho prvy lokaj.No ak ide o ksefty,hovori sa tomu skor biely kon.A tu veru ide o ksefty.Ako spravny suverenny vladca zacal Zeman okamzite pridelovat lena svojim vernym.Jeho vlada uz vymenila bezmala stovku ludi na postoch,ktore su klucove pre efektivne a spravne presmerovanie verejnych zdrojov.
Zemanov priatel Robert Fico...."

V slovenskych mediach masoveho zasahu mozno najst aj rel.neutralne,resp.nehodnotiace postoje k ceskemu prezidentovi,nemozno vsak najst ziadnu kritiku prevladajucej demonizacie a debilizacie a uz aj kriminalizacie ceskeho prezidenta /spravidla dnes spajanu aj s demonizaciou a kriminalizaciou premiera Fica a debilizaciou prezidenta Gasparovica/.

To,co pisu komentatori v bratislavskych printovych mediach,TV stanice vhodnym scenarom,reziou a strihom nespochybnuju,ale potvrdzuju.Cesky prezident je uz u slovenskeho televizneho divaka dokonale predstaveny ako divny nesympaticky ozran/V.Havel naopak ako svetova mravna a intelektualna autorita!/.

Dovolim si poziadat ceskych patriotov /aj ceskeho velvyslanca na Slovensku/,aby nemlcali a proti neustalemu hanobeniu ceskeho prezidenta protestovali.Velmi nahlas.
Konstatujem tiez,ze vsetka zodpovednost za to,co dnes stvaraju /a dlhe roky stvarali! warburgovske entity v HN ,plne pada na plecia dnesneho majitela ich pracovnej sily,pana Babisa!
08. 08. 2013 | 18:02

Ládik!!! napsal(a):

born65 -
Vy si přímo užíváte smradu z hradu. Dobrou chuť.
08. 08. 2013 | 18:13

Reveil napsal(a):

ODS už docela blouzní. Dnes řekl předseda zlínské ODS Libor Lukáš toto:

"Role Václava Klause v boji o záchranu a udržení liberálně-konzervativních hodnot v české občanské společnosti se mě jeví z personálního hlediska jako velmi žádoucí, nezbytná a nakonec i logická"

Nehledě na spasitelskou roli, která je Klausovi "celospolečensky" přisuzována, tu jde o pojem "občanská společnost". Tedy popjem, který na Klause vždycky působil jak červený hadr na býka.
08. 08. 2013 | 18:18

Gru napsal(a):

V podstatě včerejšek dal Zemanovi zapravdu s jmenováním Ruskovy úřednické vlády, neboť se ukázalo, že měl pravdu, když tvrdil, že v parlamentu žádná většina pro nějakou politickou vládu neexistuje. A tudíž mu nezbývalo, než jmenovat překlenovací vládu.
08. 08. 2013 | 18:22

Ládik!!! napsal(a):

Ještě k blogu:
Levice se těší z principu. Levice se má vždy špatně a těší se, že bude lépe, až někdo něco změní. To je podstata levice. Že někdo za ně něco udělá, nejlépe zadarmo. A když to neudělá, levice si to vezme sama. Buď ihned - revolucí, nebo postupně (po revoluci - podle levicových zákonů).
Levice se těšila v únoru 48. Těšení skončilo v 53, když přivedla stát na buben. Pak už bylo těšení povinné... Dnes se levice zase těší, že pečení holubi už jsou na cestě, mnozí je vyhlíží s otevřenou hubou. A cincibus na hradě se řehtá.
08. 08. 2013 | 18:23

Gru napsal(a):

Právě teď v interview říká Kalousek Drtinové, že "Rusnokova vláda vykonává tlak na ČT, aby vycházela Zemanovi a Rusnokovi vstříc" - a Drtinová, která každému skáče do řeči, mu nikterak neoponuje a celé to vyznělo tak, že Rusnok takový tlak skutečně vykonává...
Je úžasné, do jaké míry veřejnoprávní televize kooperuje s Kalouskem... ten uctivý předklon, s nímž právě tato herdekbaba přijímá Kalouska, je skutečně neuvěřitelný.
08. 08. 2013 | 19:00

Joe Ratata napsal(a):

VŽDYCKY,když se k vládě prolže pravice,následuje arogance moci,rozkradení veřejných financí a rvačka o koryta v takovém stylu,že za ně musí dovládnout úřednická vláda.
Bohužel pak následuje předvolební mediální masáž takové intenzity,že dokáže odradit tolik potenciálních voličů levice,že loupeživá pravice může spustit další kolo dojení střední třídy.
Čím ti lidé uvažují?Když mně někdo napálí poprvé,hanba mu.Když mně ale napálí podruhé,tak hanba mně!
Jak dlouho ještě?
08. 08. 2013 | 19:01

vico napsal(a):

Pane Znoji, bezvýhradný souhlas.

Podle reakcí, kdo vlastně včera vyhrál, bych soudil, že záležitost skončí u zeleného stolu.

Pokud Zeman vyhrál, tak leda v běhu finále B.Situace se mu vymkla z rukou. Rusnokova vláda byla spíše blamáž. Kromě personálních rošád a přerozdělování státních a polostátních koryt, vláda nic jiného neudělala. V první části zpocené Želé vysvětlovalo těch pět melounů keš v igelitce k umoření dluhu a v druhé části Balvín odvolal, co slíbil a slíbil, co odvolal.Pak už přišel exitus.

Zeman výslovně řekl, že předčasné volby nepovažuje za dobré řešení, neboť by to byly vyhozené peníze.

Včera se muselo něco stát, s čím stratég Zeman nepočítal. Hlasů nebylo koupeno tolik, aby Rusnok prošel a nebylo jich ani tak málo, aby strašák 101 odůvodňoval existenci Rusnoka bez důvěry.

Předčasné volby jsou nevýhodné pro SPOZ, výhodné pro Sobotku, nevýhodné pro Haška, výhodné pro nový parlament s ještě čerstvější legitimitou, než je Zemanova, nevýhodný pro Zemana,který ztratí současný operační prostor. Zdržovat o týdny a měsíce rozpuštění sněmovny si nedovolí ani on. Na to je volání veřejnosti až příliš silné.

Zeman vyhrál jen za předpokladu, že to, co jsem napsal shora - chtěl. Pak by se ovšem jednalo o obrácení Ferdyše Pištory.
08. 08. 2013 | 19:08

JC napsal(a):

Volím Míru Kalouska,/uvidíte/:-))
08. 08. 2013 | 19:13

jenda lendy napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
born65 -
Vy si přímo užíváte smradu z hradu. Dobrou chuť.
A hledme hykavec se probudil. To je dobre
08. 08. 2013 | 19:14

Baba Jaga napsal(a):

A neměli bychom raději začít tipovat, zda se sněmovna za týden skutečně rozpustí a kolik voličů dorazí k volbám? A třeba i to, kolik bude kandidovat stran?
Já sázím na to, že se sněmovna rozpustí, lidí přijde tak polovina (koukla jsem, že minule bylo 62,6 %) a stran bude tak 23, když minule bylo 27.
A pan prezident přijde několikrát na jednání další vlády, do sněmovny i senátu, potom ho to přestane bavit. Jakou si najde náhradní aktivitu - nevím. Určitě to nebude velké cestování a psaní dojmů z cest. I když - kdo ví.
08. 08. 2013 | 19:18

Gero napsal(a):

Další fiasko jež přináší dovozový politický demokratický systém na společnost, jež zažila jen jednu doktrínu a to totalitu. V totalitě nás neučili občanské svobodě, odpovědnosti, pravicovým a levicovým hodnotám. Je potřeba říci už dost těmto eskapádám od vlády Klause, Paroubka, Topolánka a teď Nečase. Politický systém nemá z čeho čerpat, strany se neosvědčily v krizích, bojem za hodnoty, jsou to vlastně jen úředníci. Obdobně občané mají sklony ... . Je potřeba vložit do systému další prvek, tak aby občan měl možnost nejen o volbách, ale i v rámci volebního období poslance, na něj dosáhnout. Šlo by o právo domovské obce, z které byl daný poslanec zvolen. Tato obec by ze svých řad určitým algoritmem vybrala občany, jež by měli elektronický hlas i přístup k aktivitám daného poslance, účast by měli i místní občanské sdružení.
Ty by mohli dát poslanci buďto žlutou kartu, nebo jej odvolat, společně by odpovídali celostátnímu občanskému elektronickému sněmu, jež by mohl delegovat zákonné normy, či odvolat vládu, nebo zrušit politickou stranu.
Partnerem by zde byly komory, hospodářská, sociální, zemědělská, školská atd., kam by přicházely od delegovaných občanů, změny v normách dle dané příslušnosti a komora by je za jejich účasti předložila sněmovně ke schválení, tak aby norma, zákony, měl hlavu a patu. Komory by si sami hlídaly funkčnost a potřebnost vyhlášek, norem a ... .
Poslanec by měl za úkol vést elektronickou kancelář a GPS svých aktivit. Úloha stran by byla vyslyšet občanské potřeby, úloha domovské obce, korigovat situaci tak aby nenastalo co teď od Kalouska, Nečase, po Němcovou, ale i prezidenta.
Domovská obec by podle aktivity svých delegovaných občanů, by měla nárok na určité dotace na projekty v obci, delegovaný občan určitou odměnu, občanské sdružení dotace.
Senát by se mohl zrušit a peníze použít zde ... .
Pokud by delegovaný občan neprováděl aktivitu či ... , neměl by nárok na ochranu od státu ... .
08. 08. 2013 | 19:28

JC napsal(a):

ty jo, levouni, zrovna hlásili, že máme dalších 10000 nezaměstnaných.
Jak je to možné ? Nejhorší vláda v dějinách na smetišti, šéfují tomu krakenovi odborníci a furt nic.
08. 08. 2013 | 19:46

honza napsal(a):

JC: jistě, za to může vláda, která je u vesla dva týdny, vlády, které tu fungovaly několik předešlých let s tím nemají nic společného.. Vy jste studoval demagogii u Kalouska a veřejně tady předvádíte, co máte v hlavě.. Co myslíte, bude Kalousek opět před volbami rozesílat složenky? Nevíte, jaká cifra na nich bude, zase těch 120 000??
08. 08. 2013 | 20:01

rosclays napsal(a):

Praha - Jmenování úřednické vlády bylo jedinou cestou, jak vyvolat předčasné volby, odkázal prezident Miloš Zeman na svá dřívější slova z června. Na svém facebookovém profilu dnes prezident napsal, že jeho slovům tehdy málokdo věřil.

"Jediná cesta, jak vyvolat v České republice předčasné volby, je právě jmenování vlády odborníků.... těmto mým slovům z 25. června tehdy málokdo věřil,", napsal Zeman.

Není mi ovšem jasná jedna věc a to, jak by toho (on sám :) chtěl dosáhnout při zabetonování 101 a to jak při alternativě...
a/ důvěra překlenovací vlády
b/ nedůvěra překlenovací vlády
Takže jenom díky pár neposlušným (nebo podplaceným)....

Nakonec mi té Němcové bylo dokonce i trošku líto, docela sprostě jí podrazili. A co se týká TOP 09 - už se začíná plivat na ODS, docela masivně...."nespolehlivá, kmotři ji ovládají" atd., i když tam s ODS tvrdla celou tu dobu a je tedy zrovna tak odpovědná za ten marasmus.
08. 08. 2013 | 20:01

starý jezevec napsal(a):

Pro JC.
Změnit něco v ekonomické oblasti trvá minimálně rok až dva. Rychle snížit, v řádu několika měsíců, nezaměstnanost lze jen vládním utrácením, to ale není řešení.

Dnes můžeme mít jen lepší náladu, lepší ekonomické výsledky až za rok dva
08. 08. 2013 | 20:03

JC napsal(a):

honza napsal(a):,

Jistě, že za to může vláda, snad si nemyslíte že svatej Petr ?
08. 08. 2013 | 20:05

Reveil napsal(a):

Příspěvek nicku Gero je typickým příkladem, proč v této zemi stále dopadají volby tak katastrofálně, že nakonec vlády jsou buďto prakticky bezmocné, nebo zločinné. Naprostá občanská nezralost, snění o volovinách ("celostátní elektronický sněm") vedou k vyhazování a tříštění hlasů, popřípadě k volení katastrofálních "nových" stran.
08. 08. 2013 | 20:08

honza napsal(a):

JC: děkuji za fundovanou a vyčerpávající odpověď... Takovou hloupost by neřekl ani nedostudovaný kníže..
08. 08. 2013 | 20:11

Gudka napsal(a):

rosclays

"Nakonec mi té Němcové bylo dokonce i trošku líto"

Tak to mně tedy vůbec nebylo, zvláště, když si vzpomenu, jak začala být stále víc agresivní, jen proto, že si - naprosto neinteligentně - myslela, že opravdu bude premiérkou. Nevzdělaná, nevkusně oblíkaná, slípkovitá herdekbaba.
08. 08. 2013 | 20:13

starý jezevec napsal(a):

Pro rosclays.
Cituji vás:
„Jediná cesta, jak vyvolat v České republice předčasné volby, je právě jmenování vlády odborníků.... těmto mým slovům z 25. června tehdy málokdo věřil,", napsal Zeman.

Začátek té Zemanovy věty jinak.
Dát ODS a Kalouskovi příležitost vládnout k předčasným volbám nepovede.

Zeman samozřejmě nemohl vědět,jestli Rusnokova vláda k předčasným volbám povede, jisté to ještě není ani dnes, ale vybral tu vhodnější variantu, která mohla mít úspěch.
08. 08. 2013 | 20:16

JC napsal(a):

starý jezevec napsal(a):

Ale to jste příteli starý jezevče poměrně rychle vyměkl:-)))
Kde zůstaly vaše úderné názory jak je s tím okamžitě něco dělat a až to vezmou vaši jak uvidíme.
Jste alibista jako Kraken, protože za dva roky nebude po Rusnokovi ani vidu ani slechu.
08. 08. 2013 | 20:18

Reveil napsal(a):

"Pan Sobotka odevzdal stranu panu Zemanovi", žehral Kalousek, viditelně zklamaný, že ji Sobotka neodevzdal jemu, jak Kalousek doufal.
"Může si říkat, že je předsedou, my mu tak také budeme říkat"
prohlásil Kalousek (dlužno dodat, že neměl v tu chvíli na mysli Schwarzenberga, ale Sobotku).
08. 08. 2013 | 20:25

rosclays napsal(a):

Gudka:
Názor na Němcovou....
Samozřejmě ho mám taky a ten je:
Tetka z Vysočiny se zemědělským vzděláním, jejíž "jediná zkušenost s nočním životem je z nádražní restauraci v Sušici", která má snad jedině na to, napomínat soudruha Grebeníčka ve Sněmovně, kdyby si příliš vyskakoval, ale když si představím, že by měla jednat s Putinem nebo Angelou o čemkoli, tak mě jímá hrůza.

Ovšem to nic nemění na tom, že ještě...řekněme hodinu před hlasováním...na ní hodí vlastní lidé bobek, kteří se před tím k něčemu zavázali, tedy podraz nejsprostšího kalibru.
08. 08. 2013 | 20:26

starý jezevec napsal(a):

Pro JC.
To snad každý chápe, že konsolidovat státní správu, nastavit dobře daňový systém bude trvat minimálně rok a více. To chce legislativní proces, začátky platnosti nejlépe od začátku roku, pozor na inflaci a státní dluh, to není jednoduché a chce to čas.
Co já bych udělal jako první je vrátit sazbu u DPH u služeb a některých dalších položek na 5 % a daně případně vybral jinde. Možná, že by ani nebylo potřeba kvůli tomuto snížení jiné daně zvyšovat, protože zvýšený HDP by některé daňové výnosy vygeneroval automaticky.
08. 08. 2013 | 20:35

starý jezevec napsal(a):

Ještě k Zemanovi a úřednické vládě.
Úřednická vláda jako první úkol řešila posty ve státní správě, trafiky politiků a jejich kamarádů, to byl zásah na solar.
Po volbách, ať již dopadnou jakkoliv, tak se pravice s levicí dohodnou a ztracené posty si vezmou zpět a nějak se o ně rozdělí.
08. 08. 2013 | 20:50

rejpal napsal(a):

rosclays
Jistě, Miroslavy Němcové by člověku mohlo být líto. Jenže to jsou ty boží mlýny. Strana milovníků dealů dostala kopanec patrně taky díky nějakému dealu. LIDEM založená fakticky na zradě a přeběhlictví možná skončí díky podivnému chování samotné předsedkyně. ČSSD s pomocí deux ex machina dosáhla svého, ale až opadne euforie, nastane problém s programem a věrohodnou kandidátkou. TOP 09 teď brečí nad podrazy svých koaličních partnerů -ale nebyla to právě ona, kdo tři roky blahovolně přikyvoval každému podrazu, který kdo v koalici udělal - když to dělal někomu jinému? Všichni mají v názcech i ústech imrvére demokracii, ale chovají se, jako když vůbec nevědí, co ten pojem znamená. A komunisté, ti se jen mohou smát pod vousy. Úroda bude zřejmě vydatnější, než minule. A ani se moc nenadřeli.
08. 08. 2013 | 20:59

kritik! napsal(a):

Drtinová nechala Kalouska půl hodiny kritizovatČSSD aniž zasáhla,měl snad mluvit o své straně?Má starostí jistě dost,hlavně jak bude s jeho imunitou!
08. 08. 2013 | 21:00

JC napsal(a):

starý jezevec napsal(a):

"odvolání" šéfa ND byl kop přímo do koulí :-)))
08. 08. 2013 | 21:05

kritik! napsal(a):

A rádobypremiérka v těch černých nasrávačkách už mě taky štve.
08. 08. 2013 | 21:06

JC napsal(a):

starý jezevec napsal(a):
P.S. Šnajdr a Vondra zůstávají na svých flecích....Rusnok se na ten plexus jaksi nemůže trefit co ?
08. 08. 2013 | 21:10

rosclays napsal(a):

rejpal:
Opět (JISTĚ :)
Pokud je politika pouze a jenom o soupeření politických stran, o získávání (rozšiřování) mocenského vlivu na všech úrovních a to za každou cenu, tak to má člověk ve svém chápání potom mnohem jednodušší. Koukám, že vy už to "jednodušší" máte, já se to teprve učím...:).
Ale samozřejmě souhlas s vaším komentářem.
08. 08. 2013 | 21:15

pamětník napsal(a):

Prý prohrál Zeman, píše docent politické filozofie (zajímavá "odbornost"). Marně hledám aspoň trochu racionální důvod pro tak bizarní tvrzení.
08. 08. 2013 | 21:24

starý jezevec napsal(a):

Pro JC.
Podle médií
„S Vondrou a Šnajdrem se hodlá vypořádat už v září.“ Nevyloučil ani odvolání bývalého náměstka Zdeňka Zajíčka z dozorčí rady Aeroholdingu. A židle se kýve i pod exposlancem ODS Ivanem Fuksou“

Nemůžete vyhodit lidi jen tak, musíte vždy přihlížet ke smlouvám, náhradám a podobně.
Podle Fischera Vondra a Šnajdr by mohli být vyměněni v září, s Fuksou je to prý složitější.
08. 08. 2013 | 21:25

pamětník napsal(a):

pavelp:
>Mozna Kalousek ten je taky skuseny valecnik...v Ceskem podsveti je pry zvany vysadkar..nevim proc<
Asi proto:si
"Kalouskovo jméno se skloňovalo kvůli kontroverznímu nákupu padáků pro armádu. Na jednom z nich se v roce 1997 smrtelně zranil voják."
http://zpravy.ihned.cz/c1-56542960-v-politice-prezil-padaky-i-flirt-s-paroubkem-jak-se-kalousek-vyporada-s-telefonaty
08. 08. 2013 | 21:32

honza napsal(a):

pamětník: pro tahle "tvrzení" rozumný člověk důvod nenajde. Jde o palebnou přípravu "nezávislých" politologů a novinářů před blížícími se volbami. Nakonec začnou psát, že z hlasování nejvíc profitovala ODS, totiž že se zbavila zrádných poslanců. Uvidíte co sra.ek se ještě vyrojí.
08. 08. 2013 | 21:33

rosclays napsal(a):

Tak, tak....nastává období čistek. Jenom, aby se s vaničkou nevylilo taky dítě.
08. 08. 2013 | 21:33

Admirál napsal(a):

Schopnost myslet a konat strategicky zvítězila. Zeman hrál s rozpočtovými odpovědníky tak dlouho vadí – nevadí, až dosáhl cílů. Soc. dem. svým hlasováním k vítězství dopomohla a bude profitovat.

Budou předčasné volby a tak je splněno i přání 80% voličů. Jak jsem psal, Zemanovi za to 3x sláva.

Nyní se můžeme těšit na předvolební akci Karel se vrací. Bude v televizi, ve skříni, přivede blanické rytíře (nejspíš ale budou z Norimberka). Opět se na diskuzích objeví známí hledači středu.
08. 08. 2013 | 21:41

pamětník napsal(a):

Takže prý "Zeman prohrál, jelikož chtěl Rusnokovu vládu, pokud možno s důvěrou, anebo i bez důvěry, a nechtěl předčasné volby", tvrdí autor. Teď už vím, co to je za odbornost ´politická filozofie´, podle autorových argumentů soudě jde o věštectví.
08. 08. 2013 | 21:46

JC napsal(a):

Admirál napsal(a):

Kraken se tolikrát mýlil v politice, že není myslitelné, že je tomu nyní jinak.
Jeho sebevědomé "já to vždycky říkal" je pouze z nouze ctnost.
08. 08. 2013 | 21:52

rosclays napsal(a):

Zemanova prohra:
Možná to autor opsal z die Welt...
"Zeman VERLOR, weil er seine Regierung nicht durchbringen konnte. Die Regierung selbst muss zurücktreten."
08. 08. 2013 | 21:54

pavel v napsal(a):

Nechápu zdejší hádky, kdo vyhrál a kdo prohrál. Jedná se snad o sportovní utkání? Pro mě je mnohem důležitější, který z aktérů je poctivý a kdo je darebák. Adolf Hitler byl také silnou osobností, dokázal vnutit parlamentu svou vůli a jak skončil? Sebevraždou. Jen úplný trotl, naprosto nepolíbený historickým poznáním se nechá oslnit arogantním politikem.
08. 08. 2013 | 22:07

starý jezevec napsal(a):

„Velké strany se ještě ani nerozkoukaly, SPOZ už má volební billboardy“

Zdroj: http://www.lidovky.cz/billboardy-spoz-v-ulicich-jde-o-boj-proti-korupci-rika-strana-p55-/zpravy-domov.aspx?c=A130808_192437_ln_domov_sk
08. 08. 2013 | 22:07

rosclays napsal(a):

"Nesmí být pochyb po tom, že základem programu SPOZ jsou myšlenky Miloše Zemana. Také jsme pouhými apoštoly, kteří myšlenky našeho prezidenta ponesou dál," uvedl. Strana by se neměla vymezovat vůči konkurentům....."

Taky dobré, zvlaště potom to NEvymezování se vůči konkurentům.....STOP KALOUSKOVI...:).
08. 08. 2013 | 22:19

JC napsal(a):

rosclays

SPOZ není nic jiného než parta zemanových marionet.

ono Stop Kalouskovi, je docela dobrý nápad jak pomoci TOP09 vyhrát příští volby.
jen víc a větší kapky:-)))

nikdo/ani bimbo/ nevstoupí 2x do stejné řeky.
08. 08. 2013 | 22:40

rejpal napsal(a):

JC
Tomu už by nepomohly ani tři SPOZ. Když ono i to nadšení pro aristokrata už u lidu obecného není jako dřív. Kdyby pro nic jiného, tak proto, že léta běží i jemu, ne jen nám s normální krví, a je to na něm vidět čím dál víc. TOPka má slušnou šanci shrábnout spoustu hlasů dříve patřících ODS. Což je asi tak vše.
08. 08. 2013 | 22:44

rejpal napsal(a):

pavel v
To máte pravdu, ale poctivý tam s jistotou bude nejspíš nějaký obličej na obraze na stěnách. U ostatních je dost prostoru k pochybnostem. Já například nezaznamenal ANI JEDEN hlas od kohokoli z PS, který by se jednoznačně vymezil vůči výroku premiéra o standardních politikých dealech. Ne vůči němu, ale vůči tvrzení, že je to normální. Neměli odvahu? Taky si to myslí? Poctivost bych šel hledat kamkoli jina, ale do parlamentu raději ne.
08. 08. 2013 | 22:48

JC napsal(a):

rejpal,

Mno Knížete volilo zhruba tolik lidí co Zemana.
Takže ještě "zo pár" Bimbo-veletočů a může z toho být volba TOP09 z trucu.
ODS je odvařená takže ty hlasy jdou k Topce.

Mno a Zeman nemůže sedět jedním zadkem na dvou židlích, SPOZ a ČSSD.
Předpokládám, že přetáhne socanům spoustu voličů.

P.S. Naposledy jsem si zářivého vítězství ČSSD užil s Paroubkem.

Takže vyčkejme....
08. 08. 2013 | 22:52

rosclays napsal(a):

JC:
Trošku to zobecním....
Zkuste z toho vynechat Zemana a představte si, že přijedete někam do Kazachstánu a tam vám dají přečíst prohlášení nového předsedy strany jejich prezidenta a k tomu vám ukáží ten bilboard.....já bych upadl smíchy do bezvědomí a začal se pídit po tom, o jakou že se to sektu vlastně jedná a co je to vlastně za d...... (jinak budu smazán :).
08. 08. 2013 | 23:00

Dumpling napsal(a):

JC

"Mno Knížete volilo zhruba tolik lidí co Zemana"

Jasně, rozdíl pouhý 1/2 milion hlasů, sotva tak čtvrtina toho, co měl Karel Vlhká nohavice vůbec hlasů. Učiněný pakatel.
Někdy vyvolává to sebechlácholení až soucit.
08. 08. 2013 | 23:07

pamětník napsal(a):

"ODS zasela melčáka s pohankou a sklidila úlehlu s floriánem. "
Dobrýýý!
08. 08. 2013 | 23:17

rejpal napsal(a):

JC
Volilo dost - ale také je třeba vidět (a platí to pro oba), že u řady lidí to byla volba "menšího zla". Ve finále byl výběr ze dvou, a naprostá většina lidí nebyla nadšena ani jedním z nich.
A progres času je už vidět. Snad jsem to řekl dost slušně, bach někoho neurazil
08. 08. 2013 | 23:22

Maximus napsal(a):

Ježišmarjá Znoji,
patláte se v tom jak v hnoji.

Je to takové intelektuálské nic neříkající naříkání, které se ovšem nepotkalo s meritem a původem všech problémů této země. Zřejmě vám jaksi nedochází spousta věcí. Pravicové strany dojely hlavně na to, že se jim podařilo rozvrátit ekonomiku státu a ta má dnes velký problém a pociťují to už i velké firmy a podnikatelský sektor a občanům se už pár let ztenčují pěněženky a reálná mzda obyvatelstva až na výjimky klesá. Tlak na politiky pravice šel ze všech stran a nějaké kecy a politické hrátky mezi partajemii a partajníky jsou zcela mimo. Ekonomika země je to co tady tlačí na pilu. Leccos o tom vím, pohybuji se v podnikatelském sektoru už 23 let. Nedělám si iluze o levicových politicích, ale jedno mají přece jen lepší, nevymýšlí mega tunely jako Kalousek a spol. Alespoň tady je jistá záruka, že tady nebudou zase nějaké nové církevní restituce nebo ekologický tendr či příště třeba prodej Pražského Hradu o který si požádají potomci Přemyslovců. Kdyby ekonomika státu šlapala jako švýcarské hodinky a vše co s tím souvicí by bylo v pořádku, tak by pravicové strany vyhrály na celé čáře! Opak je však pravdou. Zeman se dostal na funkci prezidenta země za pět minut 12. Je to zkušený politik a i ekonom a dobře ví jak se ovládá technologie moci, ovšem tím, že mu nejde o osobní prospěch a peníze ho nikdy nevzrušovali, tak není a nebyl nikdy zatažen do nějakých tunelů a podrazů ač se ho snažila spousta lidí z jeho okolí do toho zatáhnout. Možná, že tam určité ego je, ale on je doslova požehnámím pro většinu občanů, nastavil zrcadlo politikům zprava i zleva a hle, pravice se rozpadla a levice reprezentovaná ČSSD se štěpí. Ovšem to není práce Zemana, oni se štěpí jako Kraken při pohledu na hlavu medůzy ve filmu o Perseovi a Andromédě..... Vím také co je za tím, ale zatím, nepovím, zatím sbírám data a souvislosti a je to nechutné..
Dobrou noc.
09. 08. 2013 | 00:45

Jaroslav Klenot napsal(a):

Nejde o to zda si ruce mne levice, či pravice.
Ruce by si měli mnout spokojený občan, spokojené rodiny, spokojený stát.
Plakat by měli všichni ti, kdo znají jen sebe, MY KRÁL PRVNÍ.
09. 08. 2013 | 05:31

Nikdo napsal(a):

Odlozte si cerno bile bryle. Neplati, ze co je pravicove, to je dobre a co je levicove, to je spatne. Podstata problemu je, ze co je spravne: Uplaceni a protisluzby za to co ma byt obcanskym postojem? Zneuzivani pravomoci a postaveni k ovlivnovani uradu ktere nejsou v prime podrizenosti? K ohybani spatnych zvyklosti. Lhani a nadrzovani urcite skupine osob na ukor ostatnich? Umele zadluzovani zeme? Zvyhodneni a propusteni zlodeju na ukor jejich obeti?
Porusil Klaus, Zeman, Necas, Kalousek nejaky zakon ? Nevim. Jestli nekdo ma povinnost jmenovat vladu a provede to, tak neudelal nic protizakonne. To Kalouskovo ohrozeni paralemntni demokracie spociva v tom, ze Parlament v ramci ustavy prezidentovi odmitl vladu. A dle ustavy ma prezident pravomoc jmenovat jinou a zadny zakon mu neuklada kdo to ma byt. Neobhajuji nikoho. Mam jenom sve vlastni kriticke mysleni. Mate jej take ? Nebo podlehate mysleni stada ? Varujte se falesnych proroku. A jestli ne, tak zustante v stadu.
09. 08. 2013 | 05:44

starý jezevec napsal(a):

Jak to vidí veřejnost

„Podle názoru 74,8% respondentů by nyní mělo následovat rozpuštění Sněmovny a vypsání předčasných voleb na podzim letošního roku. Ponechání vlády v rukou premiéra Jiřího Rusnoka v demisi do řádných voleb v roce 2014, pak aktuálně preferuje jako následný krok po včerejším hlasování 12,6% dotázaných. Pověření sestavením vlády předsedkyni Poslanecké sněmovny Miroslavu Němcovou by jako další krok preferovalo 5,4% dotázaných„

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/tri-ctvrtiny-cechu-jsou-pro-rozpusteni-snemovny/

Vládu Němcové preferuje 5,4 % dotázaných, takovou vládu nemůže žádný soudný politik instalovat a je zcela logické, že bylo nutné vynutit si předčasné volby.
Ta 101 byla zcela mimo realitu odtržená od veřejnosti.

A ještě poznámku.
Někteří tyto události prezentují jako konflikt mezi prezidentem a parlamentem, ale skutečnost je jiná. Nejde ani o prezidenta ani o parlament.
Prezident je jen zástupcem veřejnosti, která je hlavním účastníkem sporu. Nejde o spor s parlamentem, ten jako takový veřejnosti nevadí.
Jde o spor veřejnosti s poslanci, kteří zcela ztratili její důvěru. Kdyby se poslanci řídili svým slibem a nepreferovali své osobní nebo stranické zájmy, tak ten problém již dávno vyřešili sami bez toho, aby je k tomu musel někdo nutit.
09. 08. 2013 | 05:46

Yossarian napsal(a):

Midori: Sobotka jednoznačně vyhrál. Vyšlo mu vše, oč usiloval, i když musel hodně taktizovat (přitom počítal s nechutí Paroubka ztratit korýtko a s tím, že Zeman "nakoupil" přes Šloufa nějaké stojedničkové poslance. Zbytek byla už jen matematika.)

Že jej "běžný občan" co si plete funkce prezidenta, vlády a parlamentu posílal do horoucích pekel a možná ještě dál, je spíše vizitka tuposti těchto obyvatel, kteří naprosto nepochopili rozdané karty a všechny varianty vývoje. Kdyby totiž Rusnokův kabinet důvěru získal, velmi pravděpodobně by TOP09 nekývla na předčasné volby a nechala to "vyžrat" teď už Haškovu ČSSD a vládu SPOZ+ČSSD by ostřelovala z klidných vod opozice kvůli přeběhlíkům a zároveň by s ODS a LIDEM blokovala parlamentní výbory. Tím by "znemožňovala vládu SPOZ a zároveň ještě umocňovala sublaterní roli ČSSD v takovém stavu sněmovny a vlády. Do voleb by to bylo ideální východisko, jak oslabit levici a získat zpět určité preference.

Tak jak to Sobotka zahrál, (včetně toho názorového "obratu") to musím zpětně říct, že to byl celkem mistrovský tah. Tím lavírováním do poslední chvíle v podstatě donutil Zemana nakupovat víc (Peake), než asi chtěl a zároveň se proti němu demokraticky vymezil v rámci své strany (kdyby setrval na svém, byl by přehlasován a zároveň by ztratil na stranu vliv).
09. 08. 2013 | 07:00

Baba Jaga napsal(a):

Že by paní Peake přestoupila do SPOZ a odrazovala jim tak voliče? I když "táhnou" asi známá jména.
Když mají socdemáci zakázané komunisty (asi ještě z dob pana Zemana) a SPOZ nikoliv, připraví se tím o mnoho hlasů pro sebe. Je přece lákavé volit to, co je zakázané, ne? Aby se po volbách moc nedivili oni hoši ze socdem, co spolu momentálně mluví...
09. 08. 2013 | 07:20

pavelp napsal(a):

pametnik
dekuji za informaci...nemel by jiz stat v tom pripade pred tribunalem???
09. 08. 2013 | 07:28

jarpor napsal(a):

"Zeman se dostal na funkci prezidenta země za pět minut 12. .... mu nejde o osobní prospěch a peníze ho nikdy nevzrušovali, tak není a nebyl nikdy zatažen do nějakých tunelů a podrazů .... on je doslova požehnámím pro většinu občanů, ..... levice reprezentovaná ČSSD se štěpí. Ovšem to není práce Zemana,..."

Pohádka na "Dobrou noc" dle pana Maximuse. Ale spíše mohl vyprávět tu "O smolíčkovi"... ta je věrohodnější...

"...zkušený politik a i ekonom..." to je, souhlasím,
"a dobře ví jak se ovládá technologie moci"... v dobrém i zcela zavržením hodném slova smyslu, dodal bych...
"Možná, že tam určité ego je,..." možná a určité ? S jistotou lze tvrdit že je tam určitě a daleko zbytnělejší než měl Klaus...

V té pohádce ještě pan Maximus zapoměl
na Zemanovy buranské způsoby chování i vyjadřování,
osobní útoky na oponenty,
na vyhrocování konfliktů a vytváření dalších rozporů, tříštění společnosti na místo jím deklarované "moderátorské úlohy a trpělivého posluchače představitelů politických stran při snaze hledání kompromisů",
fabulace, lze říci i lži na parlamentní půdě, když údajný citát z Havlova projevu před parlamentem je z Havlova vyjádření ovšem nikoliv před parlamentem, navíc ve zcela jiných zněních Ústavy stran možnosti ukončení volebního období sněmovny.

To je také pan prezident Zeman, Maximusi.
Dobře nám tak.

Hezký den
P.S. Autore, pane Znoji - souhlas. Palec nahoru.
09. 08. 2013 | 07:41

rejpal napsal(a):

Zdá se mi, že jsme svědky volební kampaně. Kampaně, do které se za peníze nás všech pustila i veřejnoprávní televize. Je těžké dělat přímo kampaň pro exvládní strany, tak se to dělá sofistikovaněji. Nejprve se sáhodlouze řeší, zda vytvoří TOP 09 a ĆSSD koalici. Když to nelze udržet, začne se sáhodlouze analyzovat, kdo ovládá ČSSD, jak Sobotka definitvně prohrál a že levice je sjednocená. Jedna pitomost vedle druhé.
Řekl bych, že se BS zachoval docela "státotvorně". Když věděl, že většina klíčových členů chce podpořit Rusnoka, přišel s tím nápadem sám a zabránil vnitřním sporům. Nikomu tím stranu do područí nevydal, to by se stalo v okamžiku, kdy by vypukly vnitřní spory a strana se fakticky rozštěpila (viz osud VV).
Sjednocená levice je už ultra pitomost. Několik stran mělo na určitou věc stejný názor - taky se nesjednotili s TOP 09, když podpořili rozpuštění parlamentu. KSČM, ČSSD a SPOZ jsou stejní rivalové, jako pravicové strany. Mají příbuzný elektorát.
A také si televize velmi vychutnává osobu prezidenta, tak jako nikdy předtím.
Kampaně jsou kampaně, nevedou se moc v rukavičkách. To myslím - kromě věcné kritiky a případně skutečně nezujatých komentářů - zrovna u veřejnoprávního média je nonsens. Nkteří zvaní politologové připomínají spíš PR many než nepřepojaté experty v oboru.
Netvrdím, že se tak chovají v ČT všichni, ale profesionalita takové Daniely Drtinové, to je bída děsná.
A je příznačné, že s volbami na krku se ČT vůbec nezajímá o žádnou mimoparlamentní stranu. Jako kdyby v téhle zemi nebyla žádná alternativa.
Ale jsou i úsměvné chvilky. Jeden hodnostář (už nevím kdo), použil slovo demokrad. Asi se tak kolegové v parlamentu mezi sebou oslovují ?!
A jedno pozitivní nakonec. Když se bavili pánové Hamáček, Pospíšil a Gazdík o nejbližším vývoji, bez potíží se shodli, že je třeba počkat na Senát, až se vyjádří k zákonům. Aspoň malé světélko konstruktivního postoje mezi rivaly.
09. 08. 2013 | 08:00

rejpal napsal(a):

jarpor
Osobně bych vypíchl tu technologii moci a ego. Nevím, kdo z těch dvou zmíněných má naděleno silnější ego, Zeman má aspoň smysl pro humor (a dokonce ne pokaždé pavlačový).
S názorem na prezidenta rozdělitele souhlasím. Ale to bylo zákonité, když jsme chtěli do úřadu politika. Proto jsem byl celou dobu proti kandidatuře aktivních politiků z vyšších pater a žádného jsem nechtěl volit (a nevolil). Nikdo nepřinutí půlku občanům, aby vnitřně akceptovali člověka těsně spojeného s jakýmkoli politickým proudem a nikdo z kandidátů (výjimky možná existují) nedokáže překročit svůj stín. A když přičtu, že obvykle nejsme ochotni přiznat, že "naši" dělají také pěkné boty (beztak to dělají ti z opačného tábora), je logické, že společnost se rozdělí.
Nicméně, to, že získal pro své počínání prezident velmi širokou, ideový proud velmi přesahující podporu veřejnosti, svědčí o jednom - nelibost nad minulou vládou byla opravdu silná. Negativní rys celé věci je to, že významné části té veřejnosti bylo jedno, JAK se celá věc provede. Myslí, že to jedno není.
09. 08. 2013 | 08:17

Maximus napsal(a):

jarpore

Těším se až zalezete někam do hajzlíčku po té, co vaše ODS se nedostane do parlamentu. Píšete, že MZ má buranské chování atd., to je možmné, ale v politice a vůbec životě jsou rozhodující činy a skutky a ne chování. Lapidárně řečeno obsah jisté entity má nad formou. Výdy když něco napíši a vystartují pánové pod nicky jako jarpor, triumfální bestie, MartinO, quin, neo a podobní, tak mám jistotu, že jsem ťal do živého.
Jinak jak sleduji vaše výstupy, tak jsem na´byl dojmu resp. jistoty, že jsme asi tak 2x větší pravičák než vy. Odevzdal jsem jako právnická a fyzická osoba za 23 let do st. rozpočtu hezkých pár desítek milionů korun a zajistil práci spoustě lidí a některým jsem pomohl v té nejhorší době. Jen mám trochu sociální cítění a poznal jsem, že liberalismus který tady tak někteří vystrkovali je spíše obhajoba zlodějů a sobců a pokřivených olidí.

Líbí se mi, jak jsou všichni zloději či jejich obhajovatelé ze zema auf a ječí jako Vikrtorové u splavu, MZ nejde po iosobním prospěchu a nejde po pěnězích, nakonec užm i nebožtík lump Mrázek kdysi zklamaně řekl: "Mlha, ten není na peníze!"
Ano, má někdy poněkud obhroublé chování, ale s nikým se nemazlí a je vlastně z panoptika českých politiků jeden z nejslušnějších.
Pěkný den.

P.S.
Jen bych chtěl od vás, abyste mi později (po volbách)sdělil, kde bude mít ODS hrobeček, chtěl bych tam chodit močit!
09. 08. 2013 | 08:43

rejpal napsal(a):

Ještě k ODS
Osobně jsem nikdy nevěřil, že ODS by se mohla dostat do situace, kdy pesimisté již mluví o zániku. Má tradici, má struktury, je v povědomí lidí, byla dlouholetou vládní stranou a vždy mezi nejsilnějšími hráči /nejen v parlamentu/.
To, že se ocitla v situaci, kdy někteří pesimisté již hovoří o holém přežití, má nějaké příčiny. Nechám stranou ty tahače nitek v pozadí, o jejich počínání vím málo a spíš nepřímo. Navíc to ty viditelné oficiální představitele nijak neomlouvá.
Tak co je příčinou (je to samozřejmě osobní názor, nikoli axiom:
1) ve jménu udržení moci strana pohrdla vlastním programem (a nikoli poprvé). To, že popustila uzdu daňovým avanatýrám, ačkoli to věděla, je velká chyba
2)S tím souvisí. že ODS totálněš ztratila svou identitu (nemá smysl teď řešit, kdy ji měla a zda vůbec). Kromě stroje na vládnutí negarantuje nikomu vůbec nic, není známo, jaké ideje její hodnostáři vlastně zastávají (i když o tom rádi mluví).
3) Čelní členové strany úplně přestali rozlišovat, kde je hranice únosnosti různých aktivit a jejich verbální obhajoba té činnosti je úděsná
4) Strana je absolutně neschopná generovat alespoň nadprůměrně silné osobnosti s čistým štítem. Je to vidět i teď - tvrzení, že Miroslava Němcová je jedinou možností (snad kromě návratu Václava Klause), jen dokládá, jak vážná ta situace je. Je to typický důsledek toho, že dlouhým pobytem u moci došlo k zakonzervování a faktické nemožnosti průniku nových osob nahoru. Každý řadový straník mi nejspíš potvrdí, že výměna person, které jsou momentálně úspěšné, je téměř nemožná. A zásadní změna politiky rovněž.
5) Sebereflexe vedení této strany je stále stejná jako dřív - skoro nulová. Hledají chyby všude jinde, jen ne u sebe. Dokud bude strana zoufale hájit své minulé činy a bagatelizovat je, bude mít permanentní problém.
Není čas - tak jak to dělají fotbalisté, když vypadnou v kvalifikaci na MS - začít budovat tým na příští léta od základu? I kdyby to trvalo osm let, má to smysl, standardní středopravou stranu bychom potřebovali a nemáme ji.
09. 08. 2013 | 08:43

Maximus napsal(a):

Omluva za překlepy.... spěch není dobrý kámoš.
09. 08. 2013 | 08:45

čtenář napsal(a):

Nevadí, že Zeman úkoluje policii a státní zástupce, že policie odposlouchávala dlouhé měsíce premiéra, aniž to BIS věděla - hlavně, že nevládne Kalousek. Z tohoto se nemůže normální člověk radovat.A kmotry mají i levičáci, nedělejte si iluze. Je mi líto,že to nevidíte.
09. 08. 2013 | 09:13

Midori napsal(a):

Maximus
Jsem rád, že existují lidé jako Vy.
09. 08. 2013 | 09:27

jarpor napsal(a):

rejpal

Myslím, že v zásadních pohledech /konec Vaší repliky ke mě/ se shodujeme, ne-li, tak jsme schopni s chladnou hlavou a s respektem k druhému názoru komunikovat.

Ano, je logické, že veřejnost se na zvoleném politikovi dělí. Otázkou zůstává jak ten který politik, který má své "preference" stran "přítulnosti" k politickým stranám, dokáže ve své funkci, kde se vyžaduje značné nestranictví či nadstranictví, s tímto vypořádá. Zda sám svými činy a výroky nepřispívá k většímu rozdělování lidí, než by se oni sami rozdělili...
Zkusím příkladem : Klaus se vyjadřoval, nepopíral, že je pravičák. Ale důsledně nesděloval stranu, jež je mu blízká... Na rozdíl od současného prezidenta, který své preference veřejně deklaruje i jmenováním politické strany. Snad z toho vyplývá co považuji za přispívání či nepřispívání k přirozenému dělení společnosti...

Soudím, na rozdíl od Vás, že BS nic "státotvorného" neučinil, když obrátil o 180 stupňů.... Především zachraňoval sám sebe ve straně, protože to by skončil už teď... ale pomohl si jen na určitý čas... Dle mého, dominance Haškova křídla je zřejmá a je jen otázkou času, kdy i tento obrat, lépe postoj před obratem, bude shledávám jeho oponenty jako zásadní chyba předsedy...

Taktéž po výsledku hlasování, když BS deklaruje, že jednotné hlasování ČSSD vedlo k předčasným volbám... shledávám jako zcela nepravdivé tvrzení, kterého opět bude časem využito "haškovci".
Totiž co bylo získáno jednotným postojem ČSSD ? Rusnokova vláda důvěru nedostala, tedy spojení - důvěra Rusnokovy vlády vede k předčasným volbám, /Sobotkova slova/ neplatí. K předčasným volbám vedlo úplně něco jiného - ztáta té deklarované většiny stran bývalé koalice...

Leč dosti o Sobotkovi... neb nejsem si jist, zda mnou předpokládaná "BS předsednická smrt" bude pro celkové politické klíma přispěním kladným či záporným, když se rýsuje, kdo jej nahradí a jaký ten má pohled na to čemu se říká parlamentní demokracie... a také... do potápějícího se taky "nekope".

Jedna úvaha na závěr - snad se dočkám dne, kdy lídři stran si budou tak jistí, že skutečně hlasování se bude dít "podle svědomí a vědomí" poslanců a naplní se tak naplno text Ústavy, že bude nezdrvořilé a nepřijatelné zavazovat "své" poslance jednotným hlasováním... Jsem si vědom, že tím mluvím o své dlouhověkosti... /taky/.
Skoro si myslím, že bez závazného hlasování /pokud by tak postupovaly VŠECHNY strany/ by výsledek středečního dne byl stejný... a pozorovatel by se divil, jak různorodé názory mohou být v té či oné straně... kdy chybějící hlas poslance ČSSD zastávající především parlamentarismus by byl "nahrazen" hlasem poslance zprava, zlédnušího se především v pokračování směru politiky Rusnokova kabinetu, navazující na předchozí vládu...

Hezký den
P.S.
Komentátory televize nehodnotím... Někdy více, někdy méně se i jim povede jejich práce...
09. 08. 2013 | 09:34

jarpor napsal(a):

Maximusi

nehodlám s Vámi polemizovat, kdo zaplatil více na daních tomuto státu,
nehodlám močit na na žádnou stranu...
nehodlám ani polemizovat s nekritickým obdivovatelem pana prezidenta Zemana a s hulvátem v jedné osobě.


Mějte se.
09. 08. 2013 | 09:40

Naštvaný napsal(a):

Autorem neblbněte a nenechávejte se ovlivňovat hloupými pisálkami a jejich drážďanskými kolegy. Parlamentarismus tu funguje, právě o to víc, o co víc se jako exekutivní politik projevuje prezident. To je jenom dobře!!! Boxerskou podpásovku parlamentarismu zasadil právě Václav Havel svými slovy, která uvedl prezident Zeman. Ta Havlova slova byla nebezpečná rána mířena vůči parlamentarismus!!! Arogantně, svévolně anarchistická! Jako jeho touha, stát se za každou cenu prezidentem - i za cenu rozbití Československa! A všechny ty fanynky z Havlova fanklubu mlčely jak leklé. Ostatní také. To je buď zásadní projev politologické ignorance či hrůzné licoměrnosti.
09. 08. 2013 | 09:50

rejpal napsal(a):

jarpor
Jistě, respekt je základ. Pak se aspoň nějaký průnik najde skoro vždy. A i kdyby ne, lze o argumentech oponenta aspoň přemýšlet.
Osobně nepokládám Sobotku za nějakého státníka nebo bůhvíjakého lídra, ale ten čin samotný - nevím jestli zachránil jeho, ale pro nejbliží předvolební dobu poměry ve straně určitě uklidnil. To každý neudělá.
Ale tvrzení o vlivu ČSSD na předčasné volby je samozřejmě mimo mísu. Situace se vyvinukla tak, jak se vyvinula, buď mimořádnou shodou okolností nebo díky nějaké zákulisní práci. A pokud na ní má nějakou přímou zásluhu prezident, moc bych ho za to nevelebil. Kupčení s hlasy je stejná špinavost, ať ho dělá kdokoli a v zájmu čehokoli.
Závěrečná úvaha - souhlas. Situace přitom je řešitelná. Strany by si měly uvědomit, že poslanecký mandát je dvojí. Jednotliví poslanci by samozřejmě měli řešit své dizentní postoje transparentně a nedělat překvapovačky. Ale tohle je už evergreen - původ mandátu poslance se řeší už od časných 90. let. A dirigenti ukazující klubu na plénu, jak má hlasovat (jeden předseda takhle kdysi skutečně dirigoval) jsou stejný exces, jako seskupení neřízených střel, které hlasuje každý den jinak a mění názory jak kravaty. Možná že je chyba, že se raději v klubech hlasuje, než hledá konsensus, a že s menšinovými postoji je zacházeno jako se zradou. Není to tak jednoduché.
09. 08. 2013 | 09:50

Karel (taky) napsal(a):

Je mi jasné, že největší kritika se na Rusnokovu vládu ze strany pseudopravice zákonitě musí snést kvůli personálním změnám ve státní správě, správních radách atd. Protože tím Rusnok odstavil kolem stovky pijavic, které odíraly stát o peníze jak pro sebe, tak pro zlodějsko-mafiánské struktury, organizované v takzvaných pravicových politických stranách. Bohužel nestihl odstavit všechny, včerejšek přišel příliš brzy.
09. 08. 2013 | 09:59

Baba Jaga napsal(a):

To: Karel (taky)
A za ty nové byste dal jistě svou vlastní ručičku do ohně, že budou zcela nezištní a možná ani odměny pobírat nebudou? Takoví jsou v SPOZ jistě všichni.
Jen tan pan Mynář se mi poněkud vymyká, zda je v SPOZ pan Šlouf nevím a žádné jiné jméno neznám. Že by pan Rusnok?
(Přeskákala jsem asi 10 flekatých reCAPTCH a jsem docela napjatá, zda jsem tuhle trefila.)
09. 08. 2013 | 10:15

Baba Jaga napsal(a):

Tak ano, zvítězila jsem nad reCAPTCHOU. Radost moje jest převeliká.
Snad se trefím i nyní - asi z 15-té nabídky.
09. 08. 2013 | 10:18

rejpal napsal(a):

Karel (taky)
Já se k těm kritikům přidávám. Odůvodnění těch změn - z hlediska akutnosti situace - veškeré žádné. Jestli třeba v případě ČD hrozil ekonomický kolaps, nemělo by být podáno trestní oznámení na členy bývalé dozorčí rady? Ze zákona nesou odpovědnost. O ND ani nemluvím.
Takovéto rychlé počiny hned po nástupu do funkce (a ještě když nemá vláda důvěru parlamentu) lze tolerovat jen v případě mimořádné situace. Nastala? Nic takového nezaznělo. Ty personální čistky vypadají úplně stejně, jako většina jiných, dělaná minulými vládami. A na konci je vždycky inaugrace nějakého kamaráda (protože ho přece znám, a mohu se na něj spolehnout). Mně se tak jen potvrdilo, že Rusnokova vláda nestojí za fajfku tabáku, leda jako figurka na cestě k předčasným volbám. I když ani ty už v této době nepokládám za klíčovou věc. Nic katastrofálního už se stát nemohlo.
09. 08. 2013 | 10:21

modrý edvard napsal(a):

rejpal: 1. Situace se vyvinula, protože někdo koupil dva poslance. 2. Sobotka propásnul chvíli, kdy měl odhalit Zemana /coby nelevičáka/. Možná, že ta chvíle ani nikdy nebyla. 3. Na druhé straně, schopní politici využívají příležitosti /Zeman s vládou/ a případně je vytvářejí /Kalousek s TOP/. Sobotky se to netýká. 4. Pro Sobotku je teď dobrá rada drahá. Pokud chtěl bojovat, měl ještě před hlasováním v ČSSD. Ale zbytečně ho nelitujme, našetřeno má a na příští volby ho ČSSD určitě dá na volitelné místo. /kdyby ne, může začít psát paměti./
09. 08. 2013 | 10:33

rejpal napsal(a):

modrý edvard
1. Myslím si to taky, ale neumím to dokázat. A byli to oni, kdo rozhodl.
2. Já měl hodně výhrad k lavírování Sobotky v posledních šesti týdnech a moc jsem doteď nepochopil smysl podpory vlády. Osobně bych jí důvěru nedal. Ale pokud byl důvodem většinový názor uvnitř ČSSD, umím to pochopit. Stejně to byl tah pěšcem, vědělo se, že vláda důvěru nedostane.
3.-4. Najít lídra, který je nadprůměrně schopný, důvěryhodný a aspoň trochu charismatický zároveň, to je první cena ve sportce. A tu nevyhrála ani ČSSD ani jiná současná strana. Možná i proto chodí k volbám málo lidí.
09. 08. 2013 | 11:24

KALOUSEK zastánce bordelu napsal(a):

Citace"BUDU BOJOVAT ZA LIBERÁLNĚ DEMOKRATRICKOU PARLAMENTNÍ REPUBLIKU".........hahahaha.Tento anrachisticko-jakobínsko-revfolučně-zlodějský bordel,kde se nedodržují zákony-nikdo je dole nečte-neaplikuje,tento systém,kde zloděj uplácí poslance,kde se korumpuje kudy chodí-ani se poledne nedrží,tento Kocourkov šlehnutý Banánistánem-stát se rozpadá a de facto nefunguje,tak ať za něj bojuje.Slušní lidé chtějí slušný stát a bez kalouskovy politiky peněz-koho mám rád,tomu přidám,koho ne,tomu uberu.TOP 09 jsou lidovci jako vyšití.Až pražáci konečně vytáhnou ruku z nočníku a pochopí,že tady žádná pravice a levice není,ale je tady BORDEL,tak pak množná bude líp.
09. 08. 2013 | 11:46

vico napsal(a):

Dost mně pobavilo pochválení jako dobrý bonmot tohle : ODS zasela melčáka s pohankou a sklidila úlehlu s floriánem"

Ve skutečnosti ten, kdo zasel a ten kdo sklidil je týž. Zeman zasel své nejvěrnější Melčáka a Pohanku/kteří si k němu chodili pro instrukce do Veselí/ a sklidil Úlehlu a Floriána.

Inu to co je drama, je v opakovačce fraška. Polévka byla přesolena. Mynáře, blízkého přítele rebela Úlehly asi čeká na Hradě výprask opaskem namočeným ve slané vodě.

Alespoň jsme se mohli přesvědčit, že klauzemanství existuje.

Velikému stratégovi zřejmě jeho podtržtaškové trochu zkazili partii a s genialitou zcela nevídanou nakoupili přesně tolik hlasů, co Sobotka potřeboval :-)

Jak by řekl další génius, kterého naše zemička dala světu V.Klaus - tohle byla tzv "nevýhra".

Zeman, jako každý správný cukrovkář, trpí neuhasitelnou žízní po vodě, ale ještě více po moci. Nastalá situace po nevýhře nabízí neuvěřitelné možnosti. Bude vládnout bez dolní komory a s oranžovým senátem, který má obtočený kolem zápěstí, jak vodítko pro psa.Senát se momentálně chystá sám sobě vlepit výchovnou facku, když odmávne Zemanovi Sváčka, kterého Klausovi nedávno zařízl.

Chování oranžového Senátu v případě Sváčka/zatím byl jen doporučen a nikoliv zvolen, tak si počkejme/ dá tušit jak moc jsou škromaši rozlezlí po Lidovém domě a jak moc bude vláda ČSSD jen posluhovačkou prezidentské moci. Zatím mi souboj Zemana a Sobotky připomíná kreslený seriál Hej, počkej zajíci. Zajíc Sobotka sice "vyhrál", ale díky tomu, že vlk Zeman uklouzl po banánu a zranil si hnisavý pařát.Zajíc, aby přežil, musí spoléhat na štěstí, na rychlost svých běháků a snad i na to, že vlka skolí parvoviróza dřív, než se on sám stane jeho večeří. Geometrickou řadou množící se škromaši však zřejmě udolají zajíce dříve, než parvoviróza vlka.

Tak asi budu uvažovat před volební místností.
09. 08. 2013 | 12:26

jarpor napsal(a):

vico

Nezbývá, než souhlasit s lehce sarkastickým a břitkým humorem nadlehčeným popisem událostí posledních dní, pod kterým lze spatřit, že autor těchto sarkasmů a humorných "nadsázek" má v hlavě plně funkční šedou kůru mozkovou...

Ač každý trochu jiný, povahou, životní filosofií i "preferencemi", v této věci vmímáme dění velmi podobně...

Hezký den
P.S. Předem se omlouvám, že můj vyjádřený souhlas s Vámi bude bičem v rukou Vašich dosud vždy souhlasně pokyvujících přátel... leč soudím, že máte na to, toto práskání s nadhledem unést.
09. 08. 2013 | 13:15

vico napsal(a):

jarpor : Určitě zas přijde chvíle, kdy vás velmi naštvu, ale v této chvíli, jak každému jinému smajlík :-)
09. 08. 2013 | 13:53

jarpor napsal(a):

vico

Určitě se to stane i naopak... :-)
jak lze s pravděpodobností hraničící s jistotou předpokládat...
ale
proč si nesdělit v čem se shodujeme... tož tak... :-)

Hezké odpoledne
09. 08. 2013 | 14:05

Starý napsal(a):

Já jsem si tedy nevšiml, že by kdy vůbec naše parlamentní demokracie
začala správně fungovat.
Částečně plní paralament populistické sliby politiků dané voličům, ale většinou
funguje čistě jako nástroj politické třídy.
Otrockou implementaci Bruselkých direktiv nepočítám, to by zvládl i dobrý software.
Lítost nad koncem našeho parlametarismu tedy ani nemohu cítit. Když nikdy nebyl.
09. 08. 2013 | 16:44

Pepa z Přeštic napsal(a):

Dobrý večer přeje 4. odboj a ERS i Pro. V diskuzi doopravdy nejste jednotní a proto bude lépe počkat až všichni poslanci pozbudou imunitu. Potom se určitě prosvětlí nejen ve sněmovně, ale i v politických stranách. Probírku provedou orgány vyšetřovací a nejen naše, ale i AIVD-speciální holandská služba řešící mezinárodní čili unijní zločiny. A že u nás je adeptů za rozkradení dotací EU neurekom je každému jasné. Takže dočkejme času, jako husa klasu. Také zde postrádáme úvahu o tom, co si přeje LID podle Ústavy ČR NEJVYŠŠÍ HEGEMON v ČR. Asi budeme všichni překvapeni. Stačí se trochu zorientovat na stránkách ers.blog.cz. Hezký večer přeje JUDr. Josef Hörl. Média teď již budou pozdě bycha honit. Za jejich porušování Ústavy ČR se jim dostane také příslušný díl z trestu za vlastizradu a kolaboraci.
09. 08. 2013 | 20:09

pamětník napsal(a):

pavelp:
Podle mého názoru měl, a už dávno a nejen za padáky. Ostatně zdá se, že jehoo současné řečnění a hádání je podmíněno strachem, že na něj padne klec, až ztratí imunitu.
09. 08. 2013 | 20:56

pamětník napsal(a):

jarpor:
V 09. 08. 2013 | 07:41 - velmi ubohá agitka.
09. 08. 2013 | 20:59

pamětník napsal(a):

Ostatně i ty následující.
09. 08. 2013 | 21:09

pamětník napsal(a):

"Situace se vyvinula tak, jak se vyvinula"
Pleonasmus jako lidová demokracie.
09. 08. 2013 | 21:12

jarpor napsal(a):

pamětník

Jak myslíte. Agitka ? Nikoliv. Názor. Nikomu nevnucovaný...

Mějte se...
09. 08. 2013 | 22:03

JOSEF ŠVEJK napsal(a):

U nás máme jen jeden druh politiků s dvojí léčbou.Nejprve je svézt do Bohnic a pak je léčit chininem a klystýrem.
09. 08. 2013 | 23:17

ta co zdrhla v 96 napsal(a):

Pro Maximuse : Vzdy me potesite ,hezky vecer vinsuji!
09. 08. 2013 | 23:31

Maximus napsal(a):

Midori a dáma co zdrhla v 96.

Teprve nyní jsem se sem dostal a tak Vám děkuji za vlídné slova. Jsem rozený optimista i když to tak někdy nevypadá a tak věřím, že to snad všechno dobře dopadne. Jenom se nesmíme nechat otrávit, to by oni chtěli a moc potřebovali. Sledoval jsem dnes TV a všiml jsem si jak schválně nechávají M.Zemana vždy v záběru, když kouří, pije alkohol nebo mu pomáhají bodygardi. Snad tušíte proč to dělají, určitě někteří mají v tomto oboru letitou praxi z dob od vlády komančů. Ti lidé nejsou féroví ani náhodou a používají všechny finesy, kterými by chtěli tohoto člověka poškodit a pro ně špatný vývoj zvrátit. Už za války používali někteří odvážliví promítači trik, kdy se do filmu nechalo šikovně vpasovat foto Stalina, tak aby to podprahové smysly části lidí zvnímali a podprahově to bylo mozky zaregistrováno a byl to tlak zejména na příznivce fašistů. Nakonec když se volil prezident tak tady na A.CZ na nás vyskalovalo číro, až to bylo na osypky. Ale to jsem uvedl jen jeden ze starých způsobů jak ovlivňovat mínění lidí...... Ale stejně jim to bude k ničemu, hlupákům, jen se podaří více zjistit kdo je kdo a kdo za koho tady dělá ty špinavosti!

Dobrou noc.
09. 08. 2013 | 23:48

Maximus napsal(a):

Sakra.... zase je tam hrubečka, sorry.
09. 08. 2013 | 23:53

Sprosťák napsal(a):

Smyslové poruchy různých politických analytiků, komentátorů dokážou vyvést z míry už jen největší hlupáky a exhibicionisty.Nic v naší zemi nejde jako u sousedů,ve všem potřebujeme specifika ako kdysi Ján Čarnogurský a na to konto rozbili dva prognostici prosperující stát a doposud za to nezaplatili.Lid nepřemýšlí,národ CHCE být klamán.Soudnosti se dopustí pár přemýšlivců nahlas,ostatní jsou líní i hubu otevřít.No, a i ti, kteří by rádi ostatním své myšlenky dali najevo,jsou pod kontrolou údajných jazykových puristů.Vždyť v této zemi se zhovadilostí jazykově výrazných dopouští už i batolata.Koho tedy ochraňují.Na to máme policii a také prý údajnou svobodu slova.Odkud berou právo tu svobodu slova nějak oktrojovat.Slovník spisovné češtiny pro školu a veřejnost umožňuje využití všeho tištěného podle Pravidel čes.pravopisu.A zajímavá jsou i tvrzení, že školy mají podporovat tvořivost.K čemu mladým bude, nesmějí-li ji využívat v praxi.Zmizte, cenzoři a nechte lidi žít i mluvit,dokud je někdo poslouchat chce.V Londýně mají Hyde park,vy se opičíte v Tv,ale podstatě nerozumíte. A pokud se dvou prognostiků týká.Jejich čas už pominul,odpojte je od přístrojů a nechte je dožít podle jejich přání a hlavně zásluh.Čím dřív budou zapomenuti, tím lépe se bude lidem dařit.
10. 08. 2013 | 16:19

pamětník napsal(a):

Spíš hlupák.
10. 08. 2013 | 22:33

Caroll napsal(a):

Znoji, znoji co jsi to zase vypotil. Je to přeci jasné- buďto návrat do devatenáctého století s minimální účastí státu na veřejných věcech s vládou "urozených" (a nedotknutelných) s rakušákem schlafenbergem a zlodějem kalouskem v čele kde stát je jen dojnou krávou nebo moderní stát s účastí občanů v duchu zásad J. Locka který se o své občany stará a pomáhá jim a oni za to dodržují psaná i nepsaná pravidla. Je třeba odstranit tu evropskou dualitu prezident-ministerský předseda a zavést americký systém který se tolik osvědčil kde má prezident pravomoci ale také za vše zodpovědný a může být odvolán. Druhá věc: v USA platí že zákony jsou nejdůležitější a stojí nad momentální vůlí politiků a (někdy, bohužel!!) vrtkavou přízní veřejnosti která je schopna si odhlasovat diktaturu nebo otroctví. Chce to prostě zásadní změnu chápání a především si zvyknout na to, že svoboda je především závazek a demokracie je především závazek k respektování zákonů a nikoli libovůle (jak jsem se často setkal s argumentem: máme přeci demokracii!!). A vy pane docente si místo psaní takových s prominutím blábolů raději něco přečtěte, třeba toho Locka, nebo Bacon a další a nechte těch kalouskovských invektiv. Uvědomte si že stojíte na straně zlodějů kterým jde jen o to aby mohli co nejdéle a co nejvíce krást. Caroll
11. 08. 2013 | 05:51

Tomáš napsal(a):

Nedivím se, že jsou naši studenti úspěšně čím dál tím hloupější, když jim přednášejí takoví vědátoři jako pan Znoj (schválně vynechávám tituly).
11. 08. 2013 | 09:07

ff napsal(a):

Teď jsem rád, že presidentské volby vyhrál Zeman a ne Dientsbier.
11. 08. 2013 | 12:32

ex-nemo napsal(a):

Netěšte se,vlastenci, marná je to sláva. Volby zdaleka nemusí dopadnout příznivě.
Nezapomínejme že posledně 44 % volilo zjevně degenerovaného knížete se všemi mínusy, jaké si lze pro reprezentanta státu a národa představit.
A jaká byla jeho volební kampaň ?. Viděli jste vstupy Menzela, Svěráka, dalších „intelektuálů“ a „celebrit „?
To nejblbější co si lze představit. Naprosto převráceno první a základní pravidlo; nepovyšovat sebe či kandidáta nad voliče. Sprosté, nafoukané…… kontraproduktivní. A přesto tolik hlasů !
Naděje je jedin: že naše „elita“ uspořádá další, podobnou předvolební kontraproduktivní debilitu; podle tohoto blogu se dá soudit, že ničeho jiného než blbosti nejsou schopni.
Jinak, kdyby se stalo něco nečekaného a jejich předvolební propaganda byla chytrá a účinná, výsledek může být překvapivě jiný, než zde většina diskutérů očekává.
11. 08. 2013 | 14:45

Vladimír napsal(a):

autor: přesně
11. 08. 2013 | 16:40

Čech napsal(a):

Hodně se mluví, málo dělá, navíc, co je "hotovo", přes veškerý hlahol zejména těch u kormidel, nefunguje jak by mělo. K čemu je ústavní proklamace o tvorbě ev. přímém výkonu veškeré státní moci lidem, když ji tamtéž deklaruje zákon, který nikdy nebyl přijat, ba ani navržen. Vytýkat pak prezidentovi cestu "mezerami" Ústavy, nota bene k vůli lidu, je buď hloupé anebo zlolajné. A koneckonců, dát vavřín chameleonovi, že jednou je a pak zas není vidět, to si pane docente, Hegel nehegel, za rámeček nedáte.
11. 08. 2013 | 20:04

antikorupčník napsal(a):

Základem je neschopnost politických stran si přiznat pravdu.STÁTNÍ SPRÁVA NEFUNGUJE.Ekonomové to říkají pořád a naše politická reprezentace?Stačí poslouchat a na dotaz co je největší problém tohoto státu odpovídají jako u Moravce.Nastartování ekonomického růstu.....jenže bez transformace státní správy-tedy jejich příbuzných a odložených parazitů všeho druhu.....to jaksi nepůjde.Politik totiž žije v akváriu.
12. 08. 2013 | 07:01

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy