Usámův konec, Německo a dvě perly z Čech

19. 05. 2011 | 06:15
Přečteno 5860 krát
Vojenské dopadení a zabití nejznámějšího teroristy světa Američany vyvolalo a dosud vyvolává všemožné komentování. Na obecně známou dramatickou událost číslo jedna má téměř každý nějaký názor, jenž se zřídka obejde bez vypjatých emocí. Ty zpravidla vypovídají mnohem víc o autorech, než o události samé. Každý se v nich projevuje, jaký ve skutečnosti je, hlavně co do svých „pudů a popudů,“ jak by řekl Palacký. Což řetězově vyvolává reakci dalších pudů a popudů. Tak se vynořuje dost výmluvná mapa pudů světa. A ukazuje, jak na tom která společnost, národ a stát ve skutečnosti jsou co do své duše. Jak ve své většině, tak v krajních polohách.

Ve Spojených státech amerických převládla pochopitelná radost nad koncem masového vraha Američanů, a nejen jich. Německá kancléřka Angela Merkelová si ale podobnou veřejnou reakci od svých tradičně protiamericky zakomplexovaných krajanů pěkně odnesla, a stala se tak ve své zemi extremistkou. Dovolila si totiž prohlásit, že je ráda, že zabití bin Ládina bylo úspěšné. Místopředsedkyně německého parlamentu za zelené Katrin Göring-Eckardtová ji vzápětí rázně okřikla za nedostatek křesťanství. K ní se pudově přidal pro změnu kancléřčin spolustraník z CDU poslanec Siegfried Kauder. Předsedkyni své strany a vlády odsoudil za nepřijatelný, neboť pomstychtivý způsob myšlení, což prý je středověké. Svou morální nadřazenost nad kancléřkou pak vytesal do podoby humanisticko-právní perly: OSN by prý měla „vytvořit závazné zákony,“ jež by určily „co se může dělat, a co ne.“ Rovněž kanléřčin ministr zahraničí Westerwelle si pospíšil, aby se od vyjádření vládní šéfové zřetelně distancoval.

Německý nápor vášně pro spravedlnost korunoval profesor mezinárodního práva Kolínské univerzity Klaus Kress.V rozhovoru pro týdeník Der Spiegel důrazně žádal, aby „se spravedlnosti nedosahovalo okamžitou popravou, ale trestem, jenž se vyměří na konci soudního procesu.“ Ba co víc. Německý profesor mezinárodního práva se nerozpakoval vyslovit pochybnost, zda Usáma vůbec byl ve svých posledních chvílích kohokoliv nepřítelem: „Není nikterak jasné, že v době svého zabití bin Ládin velel organizaci, jež vedla ozbrojený konflikt buď v Pákistánu, anebo z něj.“ Redakce Spiegelu profesorovi očividně drží palce. Vyhlásila totiž, že by právo mohlo být na americké straně pouze tehdy, jestliže by prezident Obama Usámu posadil na lavici obžalovaných nějakého mezinárodního soudu. Na německé redaktory v pátek reagovala redakce amerického deníku The Wall Street Journal takto: „K tomu jen můžeme říci, že je škoda, že německá elitní morální komanda nebyla v Abbottabádu někdy do neděle, aby provedla toto odvážné zatčení.“

V České republice má německá vlna pousámovského antiamerikanismu ozvěnu spíše intelektuálsky okrajovou, v našich podmínkách spíše extrémistickou. Za pozornost stojí alespoň dvě duchovní perly.O první se zasloužil mediálně hýčkaný neomarxistický učenec Pavel Barša.V pořadu České televize na Čt 24 tento profesor politologie nejprve prohlásil, že morální převahu nad Usámou by Amerika získala jen soudním procesem s ním. To, co se stalo, je prý kovbojská spravedlnost (tedy asi barbarská). K tomu Barša hořce zalitoval, že se prezident Barack Obama vlastně chová jako jeho předchůdce George W. Bush.

Co k tomu dodat ? Snad jen to, že čeho bylo zabití Usámy součástí, je válka, byť netradiční. Ta zatím neskončila. A procesy s válečnými zločinci se přirozeně konají až po válce. Předtím se, jak bývá zvakem, bojuje. To znamená, že k popravám válečných zločinců dochází v boji. Jednu takovou popravu válečného zločince během války v uvedeném televizním pořadu připomenul psychiatr Cyril Höschl. Takto ji sice nenazval, ale samotný čin přirovnal k zabití Usámy bin Ládina. Zmínil totiž popravu německého válečného zločince Reinharda Heydricha československým odbojem v r. 1942 v Praze.

Extrémní charakter psychiatrova vyjádření spočívá v tvrzení, že jak Heydrich, tak bin Ládin prý byly jen jakési symbolické postavy. Takže vlastně žádné velké, důležité ryby. Chatrná znalost dějin ale psychiatra Höschla nemůže z jeho výsledného klamání veřejnosti omluvit. Heydrich byl ve skutečnosti původcem systematického vyvražďování české elity, autorem plánu na postupné vyhlazení českého národa, autorem a hlavním realizátorem systémově vypracovaného plánu na vyhlazení evropských Židů a vrcholně schopným řídícím činitelem německého policejního a zpravodajského aparátu. Jeho úspěšná poprava uprostřed války zasadila nacistickému Německu těžký úder na jednom z nedůležitějších míst.

S Usámou tomu bylo podobně. Byl to on, kdo rozhodl o vražedném útoku na USA z 11. září 2001 a mnoha dalších vraždách. Byl vrcholnou autoritou, a mnohdy řídícím činitelem teroristické války militantních islamistů proti západní demokratické civilizaci, tedy masovým válečným vrahem, podobně jako Heydrich.

Německý obecně rozšířený antiamerikanismus a jemu podobný český intelektuální extremismus, reagující na americkou válečnou popravu Usámy bin Ládina, mají jednoho společného jmenovatele. Je jím nezvladatelné puzení ke zpupné hlouposti.

Ve zkrácené verzi vyšlo v Lidových novinách

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

S Usámou tomu bylo podobně. Byl to on, kdo rozhodl o vražedném útoku na USA z 11.
--------------------------
Promiňte, ale to jste se dozvěděj kde?
19. 05. 2011 | 06:27

Béda napsal(a):

Autor,

"Vysoký činitel americké vlády, Dr. Steve R. Pieczenik, jenž zastával řadu vlivných pozic pod třemi různými prezidenty a stále pracuje pro ministerstvo obrany, sdělil v rámci show Alexe Jonese šokující informaci o tom, že Bin Ládin zemřel v roce 2001, a že je připraven toto dosvědčit před velkou porotou. Pieczenik rovněž prohlásil, že mu bylo řečeno jedním z nejvýše postavených generálů, že 11.září byla operace pod falešnou vlajkou, "inside job".

Pieczenika nelze označit jako „konspiračního teoretika“. Sloužil jako sekretář tajemník vlády v rámci tří různých administrativ, za Nixona, Forda a Cartera. Pracoval rovněž pro Reagana a Bushe seniora a stále ještě pracuje jako konzultant pro ministerstvo obrany. Pieczenik dříve sloužil u amerického námořnictva v hodnosti kapitána a je nositelem dvou prestižních ocenění Harry C. Solomona na Harvardově škole medicíny. Je zároveň nositelem dvou titulů PhD a MIT."

Pieczenikovi nabídl místo Lawrence Eagleburger, který ho zaměstnal jako tajemníka sekretáře pro státní management. Pieczenik se zabýval rozvojem “základních principů psychologické války, boje s terorismem a strategií a taktikou pro mezikulturní vyjednávání" v rámci amerického ministerstva zahraničí. Pieczenik se rovněž zabýval vývojem strategií pro záchranu rukojmí. Tato strategie byla později uplatňována po celém světě.

Pieczenik rovněž pracoval jako hlavní vládní plánovač pod Henry Kissingerem, Cyrusem Vancem, Georgem Schultzem a Jamesem Bakerem. Pracoval rovněž v rámci kampaně George W. Bushe proti Al Goreovi. Jeho věrohodnost podtrhuje rovněž fakt, že je jedním z lidí s největším množstvím kontaktů ve zpravodajských kruzích za více než 30 let. Postava Jacka Ryana, která se objevuje v řadě románů Toma Clancyho a jehož hrál Harrison Ford v populárním snímku z roku 1992 Hra Patriotů, byla rovněž inspirována Stevem Pieczenikem.

Před devíti lety, v dubnu 2002, sdělil Pieczenik v rámci show Alexe Jonese, že bin Ládin “je mrtvý měsíce“ a že vláda čeká na politicky nejvíce vhodný čas, aby ukázala na veřejnosti jeho tělo. Pieczenik by o tom mohl vědět. Setkal se s bin Ládinem a pracoval s ním během války v zastoupení proti Sovětům v Afghánistánu na počátku 80.let.

Pieczenik prohlásil, že Usáma bin Ládin zemřel v roce 2001 “nikoliv proto, že by ho zabily speciální jednotky. Jako lékař jsem věděl, že ho léčili doktoři CIA a v jeho záznamech bylo uvedeno, že trpí Marfanovým syndromem.“ Pieczenik dodal, že americká vláda věděla, že bin Ládin zemřel ještě předtím, než Američané vtrhli do Afghánistánu. Marfanův syndrom je degenerativní genetické onemocnění, na které neexistuje žádná trvalá léčba. Tato nemoc výrazným způsobem zkracuje délku života toho, kdo jí trpí. “Zemřel na Marfanův syndrom, Bush junior o tom věděl, zpravodajská komunita o tom věděla také,“ řekl Pieczenik, který ještě poznamenal, že bBin Ládina navštívili lékaři CIA v červenci 2001 v americké nemocnici v Dubaji. “Byl už velmi nemocný Marfanovým syndromem a téměř umíral, tak ho tedy nemusel nikdo zabíjet,“ řekl Pieczenik a dodal, že bin Ládin zemřel krátce po 11. září ve svém komplexu jeskyní Tora Bora."
19. 05. 2011 | 06:43

Béda napsal(a):

2.část:

"Jestli tuto skutečnost zpravodajská komunita nebo CIA upravila podle svého? Odpověď zní ano, kategoricky ano,“ řekl Pieczenik s odkazem na zprávu z 1. května, že Bin Laden byl zabit ve svém domě v Pákistánu. Piecznik k tomu ještě dodal: “Ten celý scénář, kdy vidíte skupinku lidí tam sedět a napjatě sledovat obrazovku, tak to je všechno nesmysl“, řekl s odkazem na fotografie, které byly dány do oběhu Bílým domem. Tyto fotografie mají ukazovat Bidena, Obamu a Hillary Clintonovou jak sledují operaci zabití bin Ládina na obrazovce v přímém přenosu.

“To je naprostá fikce, předstírání, je to americké absurdní divadlo….proč toto znovu činíme….ten muž byl mrtvý už před devíti lety….proč vláda opakovaně musí lhát americkému lidu?,“ zeptal se Pieczenik. “Usáma bin Ládin byl úplně mrtvý, tak prostě neexistuje žádná možnost, že by na něho byli mohli zaútočit, konfrontovat ho nebo zabít,“ řekl Pieczenik a zažertoval, že jediná možnost jak by se toto mohlo stát by bylo, kdyby speciální jednotky zaútočily na márnici.

Pieczenik sdělil, že rozhodnutí spustit tuto mystifikaci bylo učiněno y toho důvodu, že Obamovi klesla popularita na prozatím nejnižší úroveň a zároveň ho významně poškodila záležitost s jeho rodným listem. “Musel ukázat, že je američtější než Američan….musel předvést agresivitu,“ řekl Pieczenik a dodal, že účelem celé této frašky je rovněž izolace Pákistánu jako odveta za vehementní opozici vůči programu bezpilotních letounů, který připravil o život již stovky Pákistánců.

“To bylo nahrané, mám na mysli lidi, kteří sedí kolem stolu a dívají se na situační komedii. V zásadě se jedná o operační centrum Bílého domu. Poté vyjde ven prezident a s výrazem zombieho sdělí, že právě zabili Osamu Bin Ladena, který je mrtvý již devět let,“ řekl Pieczenik a nazval tuto epizodu “největším podvodem o jakém jsem kdy slyšel, bylo to absurdní.“

Pieczenik odmítl prohlášení americké vlády, že byl zabit Usáma bin Ládin a nazval to “chorým žertem na účet amerického lidu.“ Pieczenik prohlásil: “Tak zoufale se snaží, aby Obamu učinili životaschopným, za každou cenu se snaží popřít fakt, že se nemusel narodit na území Spojených států. Negují jakoukoli otázku, která se týká Obamova původu, jakoukoli zvláštnost, která by se týkala okolností, z nichž vzešel. Chtějí, aby vypadal v očích veřejnosti asertivně….aby byl znovu zvolený a mohl podvést americkou veřejnost ještě jednou.“

Pieczenikův výrok, že bin Ládin zemřel téměř před deseti lety je v souladu s tvrzením mnoha profesionálních zpravodajců a státníků. Bin Ládin “byl použit stejným způsobem jako bylo použito 11. září k mobilizaci emocí a citů amerického lidu, aby dal souhlas s válkou, která musela být ospravedlněna prostřednictvím báchorky o světě terorismu, kterou spolu vytvořili Bush junior a Cheney,“ uvedl Pieczenik.

Během svého rozhovoru v rámci show Alexe Jonese 3. května Pieczenik rovněž prohlásil, že mu bylo přímo řečeno jedním z vysoce postavených generálů, že 11. září byla tzv. operace Dočasné přerušení a operace pod falešnou vlajkou, a že je toto připraven dosvědčit před velkou porotou a odhalit tam rovněž generálovo jméno.

“Řídili útoky,“ řekl Pieczenik a uvedl jmenovitě Dicka Cheneyho, Paula Wolfowitze, Stephena Hadleyho, Eliotta Abramse a Condoleezu Riceovou, kteří se na tom kromě dalších přímo podíleli. “Bylo to nazváno Dočasné přerušení, operace pod falešnou vlajkou a účelem této operace byla mobilizace americké veřejnosti pod falešnou záminkou….toto mi bylo řečeno dokonce generálem Wolfowitzova štábu – půjdu před federální komisi a pod přísahou sdělím jméno toho člověka, abychom celou věc mohli otevřít,“ řekl Pieczenik a dodal, že byl “rozzuřený“ a že věděl, “že se to tak stalo.“ “Učil jsem Dočasné přerušení a Operace pod falešnou vlajkou na akademii národní války, učil jsem to se všemi svými operativci, tak jsem přesně věděl, co to učinili americké veřejnosti,“ dodal Pieczenik.

Pieczenik znovu zopakoval, že je zcela odhodlaný odhalit jméno generála, který mu řekl, že 11.září byl "inside job" před federálním soudem, “abychom tuto věc mohli legálně otevřít, nikoliv před stupidní komisí, která byla absurdní.“

Pieczenik vysvětlil, že není liberál, konzervativec, ani příslušník hnutí Tea party, že je pouze Američan, který je hluboce znepokojen tím, jakým směrem se země ubírá."

http://www.outsidermedia.cz/Vysoky-vladni-insider-bin-Ladin-zemrel-v-roce-2001-1.aspx
19. 05. 2011 | 06:45

P. napsal(a):

Toto je dobře vysvětleno v následující knize:

"The grand Chessboard (Veliká šachovnice) - nadřazenost Ameriky a její geostrategické imperativy", Zbigniew Brzezinski, Basic Books, 1997.

http://www.gewo.cz/ve/chessboard.htm

"První slova uvedené knihy zní: "Od dob před asi pěti sty lety, kdy se světadíly začaly vzájemně politicky ovlivňovat, byla Eurasie až dosud centrem světové moci." (str. XIII) Eurasií je míněno celé území východně od Německa a Polska, protažené přes Rusko a Čínu až k Pacifickému oceánu. Zahrnuje Střední východ a většinu indického subkontinentu. Klíčem k ovládnutí Eurasie, píše dále Brzezinski, je kontrola středoasijských republik. A klíčem k ovládnutí středoasijských republik je Uzbekistán. Proto nepřekvapuje, že právě o Uzbekistánu se zmínil prezident George W. Bush v projevu, adresovaném společnému zasedání Kongresu jen pár dnů po útocích 11. září, jako o výchozím prostoru umístění ozbrojených sil USA."

"K hlavnímu rozmístění amerických a britských jednotek totiž došlo už dlouho před útoky na WTC a americká armáda i CIA byly v Uzbekistánu aktivní už několik let. To dokazuje, že to, čeho jsme byli a jsme svědky, je chladně kalkulovaný a přinejmenším čtyři roky připravovaný válečný plán, a že útoky na Středisko světového obchodu, představují pouze nutný mechanizmus, potřebný ke spuštění finálního aktu dobyvatelské války."
19. 05. 2011 | 07:05

Naštvaný napsal(a):

"....je prý kovbojská spravedlnost.../ Autor s perfektní vyvážeností trefil na hlavičku dnešní celosvětový problém. Zrovna o víkendu jsem se sešel se skupinou Němců, kteří na USA nenechali jedinou nitku suchou ! Opět jsem byl zděšen!; Je to vůči USA přežívající a řízeně živená nenávist latentních stoupenců nacismu a komunismu. Jak v Německu, tak u nás. To je velevážný a ústřední problém hrozby pro bezpečný demokratický život.
19. 05. 2011 | 07:39

Naštvaný napsal(a):

"K hlavnímu rozmístění amerických a britských jednotek totiž došlo už dlouho před útoky na WTC ..." píše diskutující P. Má pravdu: byl to důsledek II.světové války. A dále jím bylo: Rozmístění vojenských jednotek, eliminace ohnisek příčin války/odsuny obyvatelstva/, a především, zamezení chudoby, jako příčiny revolučních nálad, jež by vedly k válečnickým náladám - především prostřednictvím Marshallova plánu, který předznamenal obrovský rozvoj Německa i po prohrané válce.
19. 05. 2011 | 07:50

Maximus napsal(a):

Já nevím co tady pořád řešíte, Američan, to je v podstatě jen umytej Rus! Tyhle velké národy by pořád chtěli někomu dávat přes držku, ale přiznejme si, že Amerika je nám bližší i s jejich excesy nebo stylem života než zafačované hlavy islámistů, kteří se množí jako lumíci a jak sami prohlašují, vaginami našich žen dobydeme svět! Takže raději Američana, než to co se na nás chystá a k čemu určitě do cca 20 let dojde, v takové Francii už s nima mají "slušné" zkušenosti.
Pěkný den všem, víkend se blíží!
19. 05. 2011 | 07:57

Petr z Tábora napsal(a):

Pěkný příspěvek pane Bednáři.

to Béda:
Souhlasím jen s tím, že likvidace Bin Ládina byla načasována ke zvýšení Obamovy upadlé popularity a je otázkou, jaký byl jeho aktuální vliv na akce decentralizované teroristické organizace.
Pan Pieczenik - nemáte ve svých informacích také u jakého psychiatra se léčí? USA je svobodná země, tam si může každý tvrdit co chce. Kapitán v záloze je funkce jako hrom, to jsem taky a klidně Vám odpřísáhnu, že věřím té americké versi.
19. 05. 2011 | 08:21

Alex napsal(a):

Víte pane Bednáři, Vaši úvahu by bylo možno brát jako legitimní, pokud byste se zdržel výrazů jako "Za pozornost stojí alespoň dvě duchovní perly.O první se zasloužil mediálně hýčkaný neomarxistický učenec Pavel Barša." nebo "Extrémní charakter psychiatrova vyjádření" či "Chatrná znalost dějin ale psychiatra Höschla nemůže z jeho výsledného klamání veřejnosti omluvit."
Ono totiž záleží na úhlu pohledu a s ním nemá vůbec co dělat Vámi zmíněná chatrná znalost dějin Vámi jmenovaného. A jejich úhel pohledu je stejně legitimní jako ten Váš. A přestože se přikláním spíše k Vašemu pojetí, nevidím na Vámi zmiňovaných pohledech Pana Barši či pana psychiatra absolutně nic závadného či nepravdivého nebo nepoctivého.
Ani mne to u Vás nepřekvapuje. Proto jste a budete představitelem extrémismu v jeho krystalické podobě. Vy totiž ačkoli jste z dopuštění špatného osudu vš kantorem naštěstí naprosto marginální vysoké školy, jste jen yvěstovatelem své jediné božské pravdy. Pokud byste měl minimální humanitní vydělání, alespoň byste tušil, že ve společenských vědách vedle sebe může existovat více pravd.
Žádné dítě bych Vašemu ctěnému pedagogickému dozoru nesvěřil, jste schopen tak max. vychovat jen další zvěstovatele jediné boží pravdy. Nic více nic méně. Je totiž zřejmé, že velice rád dáváte nálepky těm, jež ze zcela rozumných důvodů nesdílí Váš pohled na věc a to z Vás dělá toho extrémistu. Jinými slovy sám sebe odsuzujete do role extrémisty, jímž také skutečně jste.
Lidé Vašeho typu by měli být hnáni od pedagogiky doslova bičem a žádná slušná polečnost by Vás k mladým neměla pustit.
Vy je nemůžete vést k tomu, aby si sami uměli vytvářet svůj názor, Vy jim jen vtloukáte do hlav názor Váš. To je i z Vašeho článku a jeho dikce naprosto zjevné. Není divu, že jste členem SSO - strany skuečně výběrových cvoků.
19. 05. 2011 | 08:25

Student napsal(a):

Bednáři, psychiatr Cyril Höschl má naprostou pravdu, zmínil totiž popravu německého válečného zločince Reinharda Heydricha československým odbojem v r. 1942 v Praze, správně Heydricha srovnává s Usámou a jeho popravou... Cyrila Höschla si vážím pro jeho inteligenci a vzdělání a široký rozhled, znalosti v lékařství, vědě, umění..., Vy jste pane Bednáři jen zamindrákovaný extrémní profesůrek, který by neměl přednášet na žádné škole, protože škodíte svou blbostí ve školství, chcete mrzačit mozky studentů demagogií...a škodíte České republice doma a v zahraničí !!!
19. 05. 2011 | 08:35

dedek napsal(a):

Vážený pane Bednáři. Od politologa bych čekal trochu opatrnější komentář. Opomiňme, že se islám šíří po celém světě ale proč? Není to také tak trochu vývozem amerického stylu života do "nevzdělaného" světa? Proč pořád musíme někomu něco vnucovat? Lámat jejich tisícileté obyčeje a zvyky a to jen proto, že se nám zdají barbarské? A co jejich náhled? Ten by nás neměl zajímat? Jak si může někdo naprosto nezůčastněný a bez jakýchkoliv informací tvrdit, kdo je za co zodpovědný a kdo ne? Jak může někdo srovnávat smrt Usámy s Heidrichem? Zabití Usámy je normální teroristický akt spáchaný cizími vojáky na suveréním území cizího státu, který s USA není ve válečném stavu. Zabití Heidricha bylo naprosto legitimní a bylo spácháno českými parašutisty na českém území, kde on neměl co dělat, protože byl okupant. V tom tedy jaksi vidím velice markantní rozdíl. Jak můžete tvrdit, že Usáma stál za 11. zářím, když se k tomu nikdy nepřihlásil a tato akce byla spouštěcím mechanismem okupace naftových zemí. Ony ty chemické zbraně, s kterými Busch operoval dodnes nebyly nalezeny a zřejmě by tento argument nestačil na přesvědčení světa o oprávněnosti USA vstoupit na cizí území. Je s podivem, že dnes již sami Američané přemýšlejí o 11. září trochu jinak a bez emocí. Začínají si všímat i toho, že tento den v USA přestaly platit fyzikální zákony, což v návalu emocí přehlédli viz http://video.google.com/videoplay?docid=2856557841553891683#. Ono to září velmi silně připomíná požár Reichstagu, který byl také záminkou pro počátek vraždění v Německu. Kdopak má nejvíce základen po celém světě? Není zajímavé, že se "pomocná ruka USA" objevuje vždy tam, kde jsou nerostná nebo ropná naleziště? Proč tato "nejspravedlivější" země nepomáhá tam, kde je bezpráví a hladomor leč žádné bohatsví? Nezdá se Vám těch otázek nějak moc? Víte ne všichni jsou hlupáci a i mnozí Američané již začínají klást velice nepříjemné otázky. A co se týká samotného aktu zabití Usámy? Těch několik verzí, které popírají jedna druhou? Žádné dokumenty, žádné tělo, lišící se verze? Není 11. září a Usáma jen zástěrkou pro ovládnutí ropných ložisek, protože nákladný život amíkům někdo musí zajistit na úkor druhých? A proč ne, když si přivydělá i jedna z nejsilnějších lobby, což jsou zbrojaři. Proč nepřimhouřit oči nad několoka tisíci lidmi z dvojčat a jedním teroristou. Ať již to vše bylo jak chtělo stále platí osvědčené "Účel světí prostředky".
19. 05. 2011 | 08:44

neo napsal(a):

Bédo, že vy jste Bin Ladin osobně a skrýváte se v komplexu Brdy Bory ?
19. 05. 2011 | 08:53

JC napsal(a):

Student,
Mno já vím, že se na mě všichni sesypou jak vosy, ale technicky, čistě technicky to nepřipomínalo atentát na Heydricha, ale spíše ono "vstejte se nic se vám nestane" o pár týdnů později v Resslově ulici.
19. 05. 2011 | 08:58

P. napsal(a):

Naštvaný:
Odkazoval jsem k sérii US podvodů a porušování mez. práva zejména v posledních 10 letech. Proč zacházet 70 let daleko ...
Nicméně Norimberský tribunál a následné soudy např. s Rudolf Hössem byly podobných kvalit jako nyní připravovaný proces s údajným organizátorem 11. září Chálidem Šajchem Muhammadem ...

IBM and the Holocaust
http://en.wikipedia.org/wiki/IBM_and_the_Holocaust

O tomto je pojednáno v knize "Propaganda" od duchovního otce moderního PR a propagandy Edwarda Bernayse, synovce Sigmunda Freuda. Pokud chcete lidem vnutit představu události tak jak ji potřebujete prezentovat, rozeberte celou událost na detaily a pomocí těchto detailů tuto událost neustále připomínejte. Lidé se nakonec v těchto detailech natolik ztratí, že zapomenou na základní podstatu sdělení a celé události jednoduše uvěří. Opakujte jednu lež třeba tisíckrát a pokaždé v trochu jiném podání a tato lež se stane pravdou.
19. 05. 2011 | 08:59

Vico napsal(a):

Alex - opět perfektní komentář.
19. 05. 2011 | 09:01

Miroslav Brzobohatý napsal(a):

Mistře filosofe, vy to víte lépe než FBI!
http://www.informationclearinghouse.info/article28045.htm
A na p. Baršu se moc nevytahujte, jemu to totiž myslí. To samé platí o dr. Höschlovi.Vaše úvahy jsou překroucený paskvil.
Jen tak dále vzhůru ke šťastným zítřkům!
19. 05. 2011 | 09:15

veverka napsal(a):

autor

"Byl to on, kdo rozhodl o vražedném útoku na USA z 11. září 2001"

Nebyl.Nikdy se k tomu nepřihlásil,naopak několikrát jasně sdělil ,že v této věci nejede.Tak proč Bednáři lžeš?

http://svetylko.blog.cz/1011/rozhovor-s-bin-ladinem-o-11-zari-popira-to-co-nam-tvrdi-media
19. 05. 2011 | 09:23

mb napsal(a):

koukám že jste Hájka přehlédl jak placatej kámen ...

no co, hajek stejne jenom mystifikoval žejo ...
19. 05. 2011 | 09:27

voroshilov napsal(a):

Vsechno je lez a mlzeni od prvniho vystaveni nepravych fotek az do posledniho narychlo najdeneho noveho Alladina cislo 2 nejakeho Egyptana,divadlo klaunu,nedivim se americanum,takovy blbiny musi vstrebavat hamburgerovy telemozecek,ale ze na to skoci osvicene Evropane?Ale proc se vubec divim,jen do nej,pane Bednari...
19. 05. 2011 | 09:32

veverka napsal(a):

Béda

Podobně jako Pieczenik to vidí i Paul Craig Roberts.

Bin Ladinovo "zavraždění" má příchuť nahrané události
http://www.outsidermedia.cz/Bin-Ladinovo-%E2%80%9Czavrazdeni%E2%80%9D-ma-prichut-nahrane-udalosti--1.aspx

A já s nimi naprosto souhlasím.Ono tomu že ted najednou když Obama zahájil kampaň za znovuzvolení hrdinné komando Rambů zastřelí ozbrojeného neozbrojeného Usámu který se kryl nekryl za svojí ženou,kterou přitom zabili nezabili a jediný důkaz pak hned hodili kamsi do moře může věřit jen málokdo.Naprosto stejná mediální hra jako ZHN v Iráku nebo 11,září.
19. 05. 2011 | 09:34

hroch napsal(a):

Vrtěti psem
19. 05. 2011 | 09:43

Vlkodav napsal(a):

Usama přijal zodpovědnost za 11. září v rozhovoru 13.12.2001
19. 05. 2011 | 09:44

voroshilov napsal(a):

Ale uz je to lepsi,konecne do praci se dali hollywoodske odborornici-najednou vysli plany na nove 11 zari,atentaty na vlaky,notesek Bin Ladina i sam osobne jak cumi na bednu,o toho se jeste najde...chce to jenom neskudlit na zvlastnim trikovem vybaveni studii Walta Disneye a svet je hned jeste strasnejsi!
19. 05. 2011 | 09:51

ZdeněkJ. napsal(a):

Autor
"Dovolila si totiž prohlásit, že je ráda, že zabití bin Ládina bylo úspěšné."
A jak vypadá neúspěšné zabití?
19. 05. 2011 | 09:56

voroshilov napsal(a):

ZdenekJ:
Neuspesne zabiti je to kdyz bombardujeme Libyji dva mesice a ten plukovnik ne a ne zemrit pro radost mezinarodniho svolocenstvi.
19. 05. 2011 | 09:59

Béda napsal(a):

To co tvrdí ten Američan je zcela logické. Pokud se týče 11. září 2001 je tam celá řada nezodpovězených (vyřazení NORAD, útok na Pentagon, briskní odvoz veškeré taveniny do Číny, zřícení věží do sebe volným pádem bez odporu ocelové konstrukce...), nebo neřešených (zřícení WTC7) otázek, kterých zodpovězení oficiální vládní (konspirační, resp. spíše zametací) tzv. vyšetřovací komisí je nevěrohodné a nedává logický smysl.

To samé pokud se jedná o smrt UBL - neustálá změna verze - mlžení a překrucování v otázce útoku na údajné sídlo UBL, nevěrohdné kino v Bílém domě, přitom údajně přímý přenos z popravy hned z kraje byl přerušen, nemožnost pozůstatky ukázat a provést z odebraných vzorků přímo z těla genetickou zkoušku, mlžení se závětí UBL a protiřečení z ní plynoucí...

(předtím nelogičnost v tom, jak mohl těžce nemocný muž - vyžadující nemocniční péči a kvalifikovanou péči Usáma (včetně kurýrů a kont) ve stresu a špatných podmínkách 10 let unikat všem zpravodajským službám a jejich technickým prostředkům a posledních 5 let měl žít těsně vedle akademie, kde měla sídlo pákistánská tajná služba, nevěrohodné nahrávky vystoupení Usámy (viz co tvrdil F.Cossiga o natáčení klipu v Itálii, nevěrohodnost přežití - viz prohlášení pákistánské prezidentky B.Bhutto a exprezidenta Mušarafa...
19. 05. 2011 | 10:40

dedek napsal(a):

Vlkodave a jste si jist, že to byl Usáma? Mrkněte na tohle. I o tom je tam řeč.
http://video.google.com/videoplay?docid=2856557841553891683#
Ono mnoho bílých o islámu moc neví, proto se dopouštějí chyb v podvodech s údajnými islámisty.
19. 05. 2011 | 10:47

Vlkodav napsal(a):

Beda:

Zase snůška stokrát vyvracených konspirací. Máte jednoduchý život, pro vás vše co je americké je lež. Takže nemá smysl abych zde opět kopíroval ty linky na vědecké servery jako minule.
19. 05. 2011 | 10:50

Vlkodav napsal(a):

dedek:

Ten rozhovor s Usámou analyzovali i muslimové a došli k jednoznačnému závěru, že je autentický!
A to video je klasika, stokrát byly tyhle konspirační teorie vyvráceny.
19. 05. 2011 | 10:53

voroshilov napsal(a):

Vzdycky to byl Usama nebo Osama,levak nebo pravak,s tmavym nebo sedivym plnovousem-mistr prevleku,hotovy Fantomas!
19. 05. 2011 | 10:56

Béda napsal(a):

Vlkodav,

když to řeknete vy... "tak určitě:

Řekněte, napadlo vás zodpovědět si někdy otázky: jak to mohlo zvládnout těch pár nezkušených saudských Arabů, kteří USA ani moc neznali? Pečlivě umístit v určitých odstupech speciální americkou vojenskou chemickou pyrotechnickou směs předem do všech věžáků, včetně WTC 7, kde úřadovala CIA a měl kanceláře krizový sbor NY (aby pak mohly všechny 3 věže spadnout po krátkém požáru (přitom nikdy nikde ani po mnohaměsíčním požáru tak tomu nebylo) - navíc byly konstruovány na zásah tak velkého letadla volným pádem do svého půdorysu, vyřadit NORAD ( který z nich přesvědčil MO USA Rumsfelda, aby krátce před útokem snížil pohotovost protivzdušných obranných sil o několik stupňů), který z nich nařídil stornovat ze zpravodajských svodek hlášení leteckých instruktorů a spřátelených zpravodajských agentur...?

Nebude ono v té gigantické konspiraci státních teroristů státní tajemství nejvyššího významu, s vysokými tresty za prozrazení, pozbytí nároku na důchod, navíc s rizikem nenadálé smrti,...?
19. 05. 2011 | 11:02

veverka napsal(a):

Vlkodav

Takových videíček s "Usámou"ti v Holywoodu natočí kolik chceš.Takže si je můžeš tak akorát vetknout za klobouk.

http://mravkolev.eu/videa-s-usamou-bin-ladinem-jsou-falesna
19. 05. 2011 | 11:05

Vlkodav napsal(a):

Beda:

Všechny tyto otázky již byly zodpovězeny. Najděte si linky v předchozích debatách.
19. 05. 2011 | 11:07

Vlkodav napsal(a):

veverka:

Taky jste zapomněl napsat, že amíci nebyli na Měsíci, že to bylo ze studia - i o tom je na webu kvantum dokumentů.
Dále nepíšete, že si sami napadli Pearl Harbor nebo že potopili Titanic. Vše má stejnou pravdivost.
19. 05. 2011 | 11:10

Béda napsal(a):

Vlkodav,

zde nemluvíme o Měsíci¨- račte neodvádět diskusi k zástupným tématům.

A prosil bych o vaše logické vysvětlení, kdbyste byl tak moc hodnej. Já tady diskutuji konkrétně, poukazuji na konkrétní věci. Jestliže chcete vést diskusi pomocí linků, musíte si na ni najít někoho jiného.

Takže s chutí do toho! Budu se velice těšit.
19. 05. 2011 | 11:14

Otázkář napsal(a):

Jenom mě překvapuje, že do toho autor nijak nezamontoval EU jak bývá jeho dobrým zvykem. I když s tím Německem, které považuje za strůjce veškerého zla (snad krom Angely Merkelové) tam svou trošku do mlýna nenápadně přidal.
19. 05. 2011 | 11:20

Vlkodav napsal(a):

Beda:

Nereagoval jsem na vás s Měsícem, tak taky neodvádějte diskusi k zástupným tématům :)

Vysvětlení věcí, které jste psal, je na vědecké bázi, ne na "jedna paní povídala" nebo "já to viděl v televizi". A proto se řešení nedá najít v diskusích laiků, ale v analýzách vědců a techniků.
Reagoval jsem takto proto, protože před krátkým časem tu byla diskuse o WTC7, proč, jak, apod. Trpělivě jsem dodával odkazy na nezávislé analýzy, které vysvětlovali vyvstalé otázky. Dá se to snad dohledat na netu. Ale znova to dělat nebudu, pokud vás to zajímá, najděte si to. Popřípadě po obědě se pokusím tu diskusi nají a dám sem link. Až si to projdete, tak pak můžeme dát řeč. Berete?
19. 05. 2011 | 11:22

olga napsal(a):

Histirie mě naučila o všem pochybovat. Proto si nedovolím nikoho odsuzovat. Pouze se zájmem sleduji reakce lidí na průběh událostí. Nechápu, jak může člověk jásat nad zabitím jiného člověka. Je to přece člověk, který patří pouze Bohu.
19. 05. 2011 | 11:22

Otázkář napsal(a):

Jinak je zajímavé jaký je autor manipulátor. Navíc dost průhledný. Každý kdo slepě nedůvěřuje US zahraniční politice je extremista a zakomplexovanec, naopak kdo hlasitě opěvuje její "úspěchy" je hrdina. A tento člověk je vysokoškoský profesor a dokonce chce dělat politiku. No fuj.
19. 05. 2011 | 11:23

voroshilov napsal(a):

"Ve Spojenych Statech Americkych prevladla pochopitelna radost nad koncem masoveho vraha americanu,a nejen jejich"-tancit na hrobech je mozna vas americky zvyk,pane Bednari,v Evrope asi sotva nekdo vylezl na ulici nadsene mavat vlajkou,to delame pro oslavu vitezstvi ve valce nebo sportu,ne oslavu smrti.
"Od svych tradicne protiamerickych zakompleksovanych krajanu pekne odnesla..."-o tak,Nemci jsou hloupi a zakomleksovane,jedine pan Bednar vi co a jak maji spravne myslet,o mein gott!
Zabijet nemocne stare lidi bez soudu,bez ohledu na mezinarodni pravo v pritomnosti zeny a deti je podle autora uplne v poradku,k cemu vubec nejaka presumpce neviny?Kulka do obliceje a spavedlnosti je ucineno dost,a pak pohreb do more(podle sicilskeho zvyku z betonovymi botickami nebo korsarsky projit po prknu?)a take s pouzitim bezpilotnich letounu na uzemi suverenniho statu-jak ten clovek vubec muze neco prednaset na skole kdyz pohrda pravem a podporuje statni terorismus?
19. 05. 2011 | 11:25

Béda napsal(a):

Vlkodav,

Myslím, že diskuse s vámi je vyčerpána. Osobně jste do ní nevnesl nic, pouze svá tvrzení nyní a možná někdy někde nějaké linky.

Já když něco cituji, uvedu link a ztěžejní myšlenky, nebo celý článek, aby sdotyční věděli o čem je řeč. Vy se snažíte diskusi suplovat odkazy, neuvádíte žádné argumenty. To nemá s diskusí, dialogem nic společného. To bych mohl diskutovat stylem, chete o tom vědět něcio víc? Já vám k tomu ¨řeknu jenom jděte za tím a tím, jděte do knihovny a vypůjčte si tu a tu knížku.

Proč se stydíte a neuvedete perly (jistě si pamatujete klíčové myšlenky a argumenty) z těch svých odkazů? Já pokud nemám přímo odkazy, uvádím myšlenky, argumenty, spojuji nějaká fakta, neříkám diskutérovi: Jseš ňouma, to všechno již někf¨do vyvrátil - nejdi si to a to. Takto, pane Vlkodave, co jste v životě v diskusi žádného vlka nezadávil (spíše naopak) já nediskutuji.
19. 05. 2011 | 11:45

rejpal napsal(a):

P.
Bylo by nějak možné rozvést myšlenku o pochybnostech kolem následného procesu s Rudolfem Hoessem /tím osvětimským, předpokládám, když šlo o proces následný/? Docela by mě věcné argumenty zajímaly.
19. 05. 2011 | 11:54

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

A jejda, konspíci mají opět sraz! :-))
Na Psu vyšel hezký třídilný seriál o konspiračních teoriích k 9/11.
Chcete vědět, jak se to opravdu stalo?
V závěrečném dílu je rekonstrukce hovoru spiklenců, tak si to užijte, stojí to za to... :-)

http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-inside-job-9-11-jako-politicky-mem-3-d8v-/p_zahranici.asp?c=A110518_013652_p_zahranici_wag
19. 05. 2011 | 11:58

stejskal napsal(a):

Velmi zajímavou úvahu na téma, jak vznikají a proč mají u některých lidí (a u jakého typu) takový ohlas různé konspirační teorie, přineslo poslední číslo Respektu (autor Jan Gregor). Doporučuji.

Hezký den.

Libor Stejskal
19. 05. 2011 | 12:13

P. napsal(a):

rejpal:

"Bylo by nějak možné rozvést myšlenku o pochybnostech kolem následného procesu s Rudolfem Hoessem ..."

To je dost problematické. Už dávno je pro ochranu vyfiltrované školní verze holokaustu používáno označení "popírač holokaustu" (podobný trik jako termín "konspirační teoretik"). Tato verze je chráněna i za cenu uzavírání oponentů do vězení na dlouhá léta.
-
Tento oficiální výklad historie staví do popředí až zběsilou improvizaci (spalování lidí na otevřeném ohni apod. - další např. v "Smrt je mým řemeslem" od R. Merleho) a naproti tomu téměř nezmiňuje, že zde šlo o promyšlený proces s evidencí vedenou pomocí děrných štítků (na zařízeních pronajatých od fy IBM). A to od sčítání lidu ihned po nástupu Hitlera v roce 1933 až po koncentrační tábory do r. 1945.

"IBM obvinené zo spolupráce s nacistami"
http://www.zive.sk/ibm-obvinene-zo-spoluprace-s-nacistami/sc-3-a-157586/default.aspx
19. 05. 2011 | 12:23

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující text ("blb"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 05. 2011 | 12:24

xx napsal(a):

Veverka, Beda a spol.: pokud by to byla pravda, zaslouží si americké zpravodajské služby a vládní úředníci náš nekonečný obdiv.

Dovedete si představit, že by takovými informacemi disponoval náš vládní ochotnický soubor ? Jak rychle by se to dostalo do novin ? Myslím, že by to bylo v podstatě on-line.

Pokud jsou v USA schopni tak horké informace utajovat 10 let při tak rozsáhlém aparátu lidí, kteří o tom vědí včetně politiků i nižších úředníků, je to obdivuhodné.
19. 05. 2011 | 12:33

Béda napsal(a):

stejskal,

jsou tam uvedeny i státem produkovány konspirační teorie (typu 11/9, zřícení WTC7 volným pádem, smrt Usámy bin Ládina v "přímém přenosu" s vypadlým obrazem a beze zvuku, islámský pohřeb Usámy do moře, Usáma při sledování videa se sebou samým ve tmě zboku (kdo by jej nepoznal?), ZHN v Iráku, Kubiceho snůška pletich a pod.)?
19. 05. 2011 | 12:33

Béda napsal(a):

xx,

proč by jich mělo být tolik? K tomu stačí řídící skupina nejvyšších z nejvyšších z Bílého domu, Pentagonu a zpravodajských služeb (ředitel CIA smetl ze stolu jednotlivá hlášení leteckých instruktorů a echa cizích zpravodajců, MO převedl NORAD na nižší stupeň pohotovosti, někdo (třeba při technické prohlídce instaloval do letadel naváděcí čidla, resp zařízení a

a výkonný sbor maximálně s několika vytypovaných a prověřených jednotlivců instaloval podle pravidel demolice vojenskou pyrotechnickou směs ve věžácích pod nosem CIA¨):
- Bezpečnostní opatření v budovách měla na starost firma , kterou vlastnil bratr Bushe. A jiný Walker měl na starosti totéž před ním. Do roku 2000 měl být naistalován nový bezpečnostní systém , k jehož montáži také docházelo. V 81. patře nebyly žádné kanceláře. Ale technické zázemí. - "Bylo neobvyklé vidět ve WTC tolik cizích osob, které tam nebyly zaměstnány." - řekl jeden ze zaměstanců WTC.

Můj odhad tak 40- 50 lidí. Pak ještě vládní šéfzametač ve "vyšetřovací komisi k 11.září".
19. 05. 2011 | 12:43

P. napsal(a):

Béda:
Je asi celkem jasné, co se může objevit v Reflexu ... Jen žvanění, nějaká varianta "lip service" pro mocenské elity US.

Nikdo asi nebude zmiňovat výpovědi amerických profesionálů patriotů, které se nyní objevují, bohužel jen na několika málo Youtube kanálech:
https://www.youtube.com/user/cappucinokid100

V každém případě počet architektů a stavebních inženýrů požadujících nové šetření 11. září právě překročil hranici 1500.
http://www.ae911truth.org/en/events.html
19. 05. 2011 | 12:45

jozka napsal(a):

Konspiracni teoretici jsou blazni. Tuhle jsem cetl jednoho, ten veri ze Nemci si zapalili Reichstag sami, doonce tvrdil, ze to prepadeni v Gliwicich taky naranzovali oni...
19. 05. 2011 | 12:45

stejskal napsal(a):

Ano, pane Bédo, většina těchto "státem produkovaných konspiračních teorií" je tam zmíněna. I to, jak vznikají a kdo jim (typově) věří.

Ale je to jen letmá úvaha v rozsahu, který dovoluje časopisecký formát. Na dané téma existuje celá řada podrobných studií v řadě jazyků, které si jistě dokážete vyhledat v příslušných knihovnách různých akademických institucí popř. na netu (doporučuji vždy více zdrojů a jejich komparaci).

Libor Stejskal
19. 05. 2011 | 12:45

Béda napsal(a):

Dovětek:

a samozřejmě pod přísnou sankcí závazek mlčenlivosti v nejvyšším režimu utajení.
19. 05. 2011 | 12:46

stejskal napsal(a):

Některým dalším pro začátek doporučuji neplést si Reflex s Respektem. l.s.
19. 05. 2011 | 12:47

Béda napsal(a):

Jožka,

pamatujete jak zaútočili Severovietnamci na americké loďstvo v Tonkinu? Anebo jak se profláklo, že ti zákeřní sověti rozmístili zcela bez příčiny potajmu své rakety na Kubě a přivedli svět na pokraj jaderné apokalypsy? (Že předtím rozmístili své mírové obranné jaderné rakety Američané v Turecku a Itálii poblíž hranic říše zla se jakoby mimoděk nezveřejňuje - to vlastně ani nestojí za řeč.)
19. 05. 2011 | 12:51

rejpal napsal(a):

P.
To, že různé firmy (nejen IBM), ochotně spolupracovaly s nacisty (a záměrně se nestaraly, na čem spolupracují), je pravda, stejně jako je pravda řada jiných věcí, které zpochybňují nevědomost velmocí a jejich politiků o tom, co se v Německu děje. Na západě bylo hodně antisemitů, hodně lidí obdivujících nacisty (konečně i v královské rodině), a stejně tak Židé, jako kterékoli jiném etnikum, necítili takovou sounáležitost, aby chtěli řešit problémy jiných. Po válce došlo k chybě - o některých věcech se záměrně mlčelo, a této chyby určité kruhy začaly využívat.
Ale upřímně řečeno - tohle přece přímo nijak nesouvisí s osobou Rudolfa Hoesse a s vinou nacistů. Merleova kniha vznikla ma bázi zápisků, které sepsal sám Hoess, a ten nijak svou úlohu ani praxi /včetně pálení na otevřených ohních/ nepopíral. Naprosto technokraticky řešil problém mezi možnostmi plynových komor a kapacitou pro likvidaci těl.Nešlo o improvizaci, ale o dočasné řešní problému (mnoho takto spálených později vykopali a spálili v krematoriích). Ty věci se tam evidentně děly, svědectví i dokumentů je spousta. Sám jsem osobně poznal dvě ženy, které měly vytetovaná čísla přesně tak, jak se to dělalo v Birkenau, a byly ochotné o tom i mluvit.
Vůbec "popírače holocaustu" nechápu, i když v dílčích věcech (hlavně v tom, kdo vše, včetně privilegovaných Židů, u toho nacistům nějak asistoval), mohou mít i pravdu. A úplně nechutné jsou debaty o počtu mrtvých. Jiná věc je, zda mají být zavíráni. Zbytečně to dělá z nich mučedníky, které se někdo snaží umlčet. Lepším řešením byly žaloby dotčených.
19. 05. 2011 | 12:56

rejpal napsal(a):

jozka
Jenže Reichstag si podle výsledku dlouholetých zkoumání Němci sami nezapálili. Autorem by opravdu Van der Lubbe (ti ostatní souzení zjevně nikoli a je spíš otázkou, zda byl duchovním otcem toho nápadu sám nebo mu někdo dobře poradil). Ani Gisevius, který v autorství Goeringa a spol. dost věřil, nenašel dost indicií k nějakému závěru, a to v té době seděl uvnitř Gestapa. Vypadá to na "dar z nebe", který se nacistům velmi hodil.
U Gliwic není moc co řešit.
Myslím, že ve všem vidět konspiraci je stejná pitomost jako ji a priori kdykoli odmítat.
Už proto, že politici (a tajné služby) jsou ochotni mlžit a lhát i tam, kde by nemuseli.
19. 05. 2011 | 13:04

veverka napsal(a):

vlkodav

To už je od tebe čiré zoufalství,nic o nějakém Měsíci,Titaniku nebo Pearl Harboru jsem nikdy nikde nepsal.Nemáš argumenty tak odvádíš téma úplně jinam.
19. 05. 2011 | 13:06

Béda napsal(a):

stejskal,

jasně. Zřejmě jsou padlí na hlavu ti, kteří jasně pojmenují naprosté nesmysly a nelogičnosti (v motivaci, v kauzalitě, možnostech a schopnostech...) a pravdu mají vždycky oficiální konspirátoři, kteří sami nikdy nemůžou být objekty vhodnými pro psychology - takoví státníci, megalomani, velikášové, potažmo nëukočírovatelní chmatáci se ve vedení států ještě nikdy nikde neobjevili. Protože co vaši zaměstnavatelé zjeví a co politikové vyjeví, jen to je pravda. Kdepak nějací investigativci, 1500 odborníků z oblasti stavebnictví a demolic... to jsou konspirátoři vhodni pro Dr. Chocholouška. Vždyť nám to říkali naši odborníci na redakční poradě, nicht wahr?
19. 05. 2011 | 13:15

jozka napsal(a):

rejpal:

S poslednimi dvema vetami bezvyhradny souhlas.
19. 05. 2011 | 13:17

voroshilov napsal(a):

S Hessem je to vubec odporne pokrytectvi tzv.britske demokracii,musel cely zivot stravit v kriminalu ackoli se nepodilel na valce a nedopustil se zadnych zlocinu proti lidskosti,obetni beranek ktereho zradili obe strany nesmel prozradit ze Hitler a Britanie pripravovali spolecny mir a invazii proti SSSR.
19. 05. 2011 | 13:22

neo napsal(a):

Bédo ?
Kdo zabil Kennedyho? Byl to Bushův strejda z 6 kolena?

Mimochodem, máš taky nějaký materiály o přistání u Roswellu?
19. 05. 2011 | 13:33

voroshilov napsal(a):

A uz se objevila posledni audionahravka Bin Ladina ze zahrobi a tam...svete div se,dalsi projev proti nevericim psum(jak originalni)-to za deset let nenapsal jediny smysluplny projev?
No,kuci hollywoodsky take museji platit hypoteku,doba je zla...
19. 05. 2011 | 13:37

rejpal napsal(a):

Voroshilov.
ten Hoess, o kterém byla řeč, byl popraven, v kriminálu si moc neužil. U toho, co máte na mysli, to není tak jednoduché. Byl to dlouhou dobu jeden z mála přátel Hitlera, zasvěcený do mnoha věcí a jeden z hlavních strůjsů nacismu. Má se za přípravu zločinů sedět, případně, jak dlouho? Podle mého názoru ho mohli pustit v okamžiku, kdy už tam měl zbýt sám.
19. 05. 2011 | 13:37

Béda napsal(a):

neo,

O těchto tématech jsem nemluvil. Ale jestli chceš polemizovat na tato témata, zkus někoho kdo o nich mluvil.

Pokud chceš vést dialog se mnou: Zkus nejdřív ta témata o kterých jsem mluvil. A úplně nejlepší bude když začneš nejdřív 11/9 a Usámou, o čemž mluvil mluvka v záhlaví bloogu. Pak uvidíme co dál.
19. 05. 2011 | 13:41

Béda napsal(a):

p. Bednář,

"zpupná hloupost". Myslím, že by vás z hlediska této vaší dominantní sebecharakteristiky měli prozkoumat kapacity z oboru psychiatrie.
19. 05. 2011 | 13:52

voroshilov napsal(a):

rejpal:
Byl strujcem nacismu a pritelem Hitlera?A co ma bejt?
Za to je nekde v mezinarodnim pravu ulozeny trest dozivoti?
19. 05. 2011 | 13:52

dedek napsal(a):

Vlkodave a co Pentagon? Malá díra po tak obrovském letadle, od otvoru na stranách žádné poškození. Kam se poděla křídla a dva šestitunové motory? A kam se podělo letadlo a jeho trosky? A co pensilvánie? Jen díra bez trosek a mrtvol. To byly dva případy na světě, kdy se vypařila letadla beze stopy a nikde ani stopa po mrtvých. A co snímání kamery na pumpě před Pentagonem. Žádný průlet ničeho a najednou výbuch. A ještě něco. Jedno z letadel trefilo dvojčata téměř na roh. Už jste viděl stavbu poškozenou jen z jedné strany, aby se zřítila sesunutím do sebe? Proč se tedy takhle teleskopicky nesesunou odstřelené tovární komíny ale padají tam, kde se právě jako první poškodí a kde je poškozena stabilita stavby? A že všechny tři stavby spadly naprosto přesně a naprosto stejným stylem to vám zřejmě asi nevadí, že? To bývá normální ale možná jen v USA. Neporučí oni náhodou větru, dešti?
19. 05. 2011 | 13:54

Vlkodav napsal(a):

Béda:

Pokud chcete diskutovat o tom, jak spadl WTC7, tak primární jsou technické otázky. Já nejsem až tak technicky erudován, abych sám mohl analyzovat tyto fakta. Proto musím tyto informace a jejich interpretaci najít u odborníků. Vaši odbornost neznám.
Sám zmiňujete kauzalitu, ale ta funguje jen při znalosti faktů. Vy sám pouze vykřikujete hesla. Je vás nehodlám překřikovat, ale pokud v budoucnu změníte názor a budete se ochoten bavit o faktech, o zdrojích, o jejich věrohodnosti, o jejich interpretaci a dezinterpretaci, pak si s vámi o konspiračních teoriích rád popovídám.
19. 05. 2011 | 13:57

Vlkodav napsal(a):

dedek:

Na skoro všechny vaše dotazy je odpověď zde: http://www.popularmechanics.com/technology/engineering/architecture/911-myths

Podotýkám, že je to bráno z čistě vědecké pozice, nikoliv politické.
19. 05. 2011 | 14:05

rejpal napsal(a):

voroshilov
Dneska už jo. Problém je, že tehdy nebyl. Z čístě právního pohledu je celý Norimberský proces dost na vodě, protože naprostá většina souzených, včetně Hitlera, Himmlera nebo Heydricha, kdyby tam byli, by musela být osvobozena, kdyby se to vzalo z tradičního pohledu. A věděli to i žalobci i soudci (viz debaty o náletech nebo způsobu vedení války na moři). Právní pohled je jedna věc, pud sebezáchovy lidstva a obecné etické představy, co se smí a co ne, jsou věc druhá a NP měl IMHO velký význam pro pohled na válečné zločiny.
Mimochodem, když už do debaty o Hessovi vnášíte názor na "britskou spravedlnost a zájem zabránit mu o něčem mluvit" - jedna mocnost při Norimberském procesu žádala trest smrti pro VŠECHNY obžalované. Byl to Sovětský svaz. U rozsudku existuje menšinový názor (myslím, že se tomu říká votum separatum, ale latinu neumím, tak tam asi mám nějakou chybu), ve kterém je obsáhlé zdůvodnění. Takže kdyby bylo po názoru SSSR, Hess by byl pověšen. Stejně jako Schacht, Schirach, Neurath nebo Speer. Nemyslím, že by jich byla nějaká škoda.
19. 05. 2011 | 14:10

dedek napsal(a):

A pane Stejskale, jestliže se začíná o 11/9 zajímat stále více odborníků není to s podivem? Jestliže nejen na dvojčatech ale na všech událostech toho dne spoustu věcí nejen nesedí ale všechny trosky jako by nebyly, je to normální? Proč se tedy nacházejí trosky ketadel všude při haváriích jen v USA a to 11/9 nikde nic? Proč se nechalo všechno z dvojčat ihned uklidit a odvézt do ciziny k likvidaci aniž by byly umožněny expertízy?
Toto všechno jsou konspirační teorie? Nebo šlo ze strany vládních a zbrojařských kruhů USA k promyšlené akci na podporu invaze za ropou? Myslím, že by se při konspiračních teoriích neobtěžovali nejen odborníci ale i vláda USA by měla snahu o jejich vyvrácení. Zatím to totiž vypadá na jeden veliký průšvih mezinárodních rozměrů.
19. 05. 2011 | 14:19

hovorka11 napsal(a):

Vlkodav:
Doporučoval bych začít u stavebních plánků budov, rozdílnosti pádů budov WTC1,WTC2 a oproti tomu WTC7, zhlédnout posloupnost boje pozůstalých o to, aby se začalo vyšetřovat s odporem oficiálních míst. Složní vyšetřovací komise a důvodu proč odstoupil Henry Kissinger z vedení této komise. Výpovědi hasičů, nafilmované záběry z pádu od regionální televize s komentářem této televize atd., atd.,atd.

Vše je dohledatelné a po pro mě dříve nepochopitelném tvrzení "konspiračních teorií" jsem si tyto podklady vyhledal.
Dnes se stydím za to, že jsem mohl věřit oficiální verzi.
Ty podklady si ale můžete vyhledat sám a je to na desítky hodin.

Celý problém je v tom, že drtivá většina lidí chce věřit institucím, vládě. Mezi tyto lidi se počítám ale začnu si ověřovat a to většina lidí nedělá. Proto jsme i u nás se státním rozkrádáním tak daleko. Pohodlné je věřit a z toho vychází státní vymývání mozků.
19. 05. 2011 | 14:19

Vlkodav napsal(a):

hovorka11:

Také bych se nespoléhal na tvrzení institucí. Proto mne zajímají fakta.
http://www.popularmechanics.com/technology/engineering/architecture/911-myths
Zde je faktografie, nic jiného. Jsou to odborníci, neanonymní. Nespekulují, jen říkají co je fakt a co ne. Pokud chcete diskutovat o faktech a jejich interpretacích, jsem připraven. Ale nevidím smysl diskutovat o amatérských názorech na video a pod.
19. 05. 2011 | 14:28

dedek napsal(a):

Vlkodave proběhl jsem něco co mne zajímalo ale ty teploty tak nějak jsou dost v rozporu. A psát mohou všechno možné ale originální sníkky hovoří za vše. Výškové budovy a k tomu ještě tři volným pádem? Naprostý nesmysl a byť by došlo k natavení konstrukce v hořících patrech což je nesmysl, protože ne všude je stejná teplota, tak spodní patra nemají proč povolit a i kdyby, tak to bude postupně sedat kvůli odporu nižších pater a za a) nepojedete to volným pádem b) nevšude to povolí v jeden okamžik, což při jejich výšce znamená vychýlení a následný pád alespoň části stavby do boku. Tady to byla úhledná hromádka přesně tam, kde měla být.Řekl bych velká střelmistrovská machrovina uprostřed města.
19. 05. 2011 | 14:32

neo napsal(a):

Bédo:

já viděl na videu letadla, která narazila do mrakodrapů.

Bin Ladina jsem neviděl, nikdy jsem se s ním nesetkal a ni po tom netoužim.

Mimochodem,
kdyby se u budov jednalo o řízený odstřel, asi by si někdo všiml lidí, rozmisťujících nálože...
19. 05. 2011 | 14:38

Joska napsal(a):

Bednář patří k morálně jednostranně orientovaným lidem typu Havla, kteří, bohužel, mají prostor, aby ovlivňovali morálku společnosti, a co je nebezpečné, i mladých lidí (viz Bednář jako VŠ učitel). Na jedné straně zde v blogu oslavně tančí nad mrtvolou Bin Ládina a na druhé straně nikde ani slovo třeba o Bushovi mladším, kde počet mrtvých z jeho popuduje až o dva řády vyšší a materiální škody nesrovnatelné s Ládinem. A nebo o dnešních politicích EU, kteří hází bomby na hlavy Libyjců. A to zřejmě jen z kořistnických důvodů jako tomu je v Iráku - kvůli ropě. Přitom v Bibli, kterou se ohání naše civilizace, není ani slovo o tom, že někoho lze zabít a jiného ne. Toto je ta zrůdnost morálky Havla, Bednáře a dalších.
19. 05. 2011 | 14:41

Vlkodav napsal(a):

dedek:

Tady je animace pádu WTC7 http://www.popularmechanics.com/video/#v1745050112

Ve zprávě je právě zmiňována nízká rezistence pater a tím mohl vyzniknout onen dominový efekt. Mimochodem matematicky to spočítal jistý universitní vědec s českým jménem, teď si na něj nemůžu vzpomenout, poohlídnu se po webu.
19. 05. 2011 | 14:44

hovorka11 napsal(a):

Vlkodav:
Nejjednodušší je zadat na www.youtube.com WTC7. Tam uvidíte pád budovy o vnitří ocelové konstrukci, která se hroutila od základů!!! a hořela v horních patrech.
To mě definitivně utvrdilo o americké vládní konspiraci.
Budova se nemůže zřítit ve všech spodních částech jak podseknutá (byla svázána ocelovou konstrukcí s vyztuženým obdelníkovým jádrem ve středu) a je nesmysl, aby se natavila u základů. Je to absurdní (okna dole žárem nepraskla). Ať se podíváte na cokoli okolo pádů, tak narážíte na nesrovnalosti a blokování vyšetřování.
19. 05. 2011 | 15:07

Vlkodav napsal(a):

hovorka11:

Mohl bych znát vaše vzdělání? Důvod je ten, že vy hodláte něco hodnotit dle videozáznamu. Tudíž chci vědět, jakou kvalifikaci k tomu máte.
19. 05. 2011 | 15:20

neo napsal(a):

Bédo, když Usama scípl v r. 2001, proč alchajda vytahla nahrávku pořízenou Ladinem v r. 2011?
19. 05. 2011 | 15:32

Béda napsal(a):

neo,

kdo je to Al Káida? Jestliže je pravdou (a já nepochybuji o tom, že je) co tvrdí kapacita, na kterou se odvolávám v prvním příspěvku, co zabránilo světovému teroristovi č.1 (raději nebudu jmenovat) aby všechno nahrál jako jednu velkou konspiraci? Za peníze v Praze (Bagdádu, spřátelených emirátech...) dům anebo vysílací stanici. Studií pro nahrávání praváka Ládina s obarveným plnovousem, kterého vzkazy kolegům jsou bezkonečné je dost a dost.

Proč hergot museli to tělo po muslimsku bez veřejné identifikace hodit do moře, neexistuje filmový záznam, fotka nemůže být zveřejněna...? Nezdá se vám to poněkud divné?

Kdoví jestli to vůbec proběhlo u toho baráku, jak to konspirátoři v US vymysleli? Důkazů moc není. Snad jenom trosky vrtulníku a nějaké záběry z domu. Možná ubrečená Ládinova rodina - ovšem peníze jak známo mají obrovskou moc. Navíc ¨bezkonenčá válka s islámem je stejně potřební jako jsou nezbytné DRÁBkovy reformy. Svět musí být udržován v mystifikaci. kam by se to všechno mohlo dostat, kdyby se najednou prokázalo, že všechno od A do Z bylo jenom falzum?

A tak dál věříme promítání v Bílém domě, náhlému výpadku satelitů a ¨selhání filmové techniky, tomu, že amíci z citových důvodů nemohli ukázat bin Ládina před smrtí, v průběhu exekuce, ani po smrti, tělo se nedá identifikovat, WTC padly volným pádem jak podseknuté, přičemž pro ně působily jiné nežli běžné fyzikální zákonitosti, učedníci vyřadili NORAD a prováděli s obřími dopravními letadly leteckou akrobacii, náhle vypadla kamera na pumpě poblíž Pentagonu...
19. 05. 2011 | 15:45

P. napsal(a):

Vlkodav:

Ono také nic jiného než videozáznamy nezbývá. I NIST vyšetřoval kolapsy budov jen podle videa. Viz rozhovor s Jiřim W. Boudníkem na BBC (tento český architekt pracoval pro L. Silversteina na posudku pojišťovně kvůli vyplacení pojistky na WTC)

http://www.bbc.co.uk/czech/interview/020910_boudnik.shtml

Dotaz ohledně analýzy kolapsu WTC: "Podle vašeho názoru do jakého detailu by se mělo jít?"

Odpověd J.W. Boudník: "Podle mě by se mělo jít do ... kdy vlastně zjistí, která ta část té železné konstrukce vypověděla nejdřív. Ale to je těžké říct, protože vlastně, jak víme, tak starosta Giuliani prodal celou tu ocel někde do Asie, to byla ta nejhloupější věc, co se mohla stát. No, ale tak samozřejmě to nikdo v té době nečekal, že jo, že to bude mít takovéhle následky. "

Jinými slovy, zdůvodnění kolapsu budov NISTem není dostatečně podloženo, protože pan starosta Guiliani chtěl dostat důkazní materiál velice rychle mimo USA. Celé šetření je tímto kompromitováno, bohužel ...
19. 05. 2011 | 15:50

neo napsal(a):

Béda:

nějak nechápu větnou stavbu v tvém příspěvku. Trošku chaos.
Právě ty divné věci nahrávají konspiračním teoriím a mě je celkem jedno čemu kdo věří. Mě zajímají 2 věci.

1) Jak mohl Ladin nahrát vzkaz v r. 2011, když byl mrtvý?
2) Když se u WTC jednalo o cílený odstřel, jak je možné, že nikdo neviděl nikoho umisťovat nálože?

I odstřelit tovární komín dá fušku a co teprv 2 mrakodrapy a velkej barák...
19. 05. 2011 | 15:56

Béda napsal(a):

neo,

jakto, že neviděl? Právěže viděl cizí chlapíky, kteří v baráku nepracovali. Navíc tam probíhala již od r. 2000 rozsáhlá obměna - viz můj příspěvek výše.

Který vzkaz máte na mysli? Ten ve kterém se Usáma před smrtí od akce dstancoval, ovšem z hlediska muslima usilujícího o odchod záípadních armád z posvátných zemí, ji uvítal a čin "mudžáheddínů" ocenil? Anebo máte na mysli četná vysoupení praváků a barvených plnovousů?
19. 05. 2011 | 16:04

Vlkodav napsal(a):

P.

Já také napsal, že mne zajímá hovorkovo vzdělání, když chce hodnotit pád WTC z videa. Dale NIST a další měli více informací než jen to video. Plány, svědectví jak stavební, tak z vlastní události atd.

To, že se ocel prodala je škoda a nahrálo to tvůrcům konspiračních teorií. Je to podobné jako nezveřejnění fota mrtvého Ladina. Ale pokud se na to koukneme reálně, tak by to asi nepomohlo, Kdo je příznivcem konspirace, ten by řekl: fotomontáž. A obdobně s jakýmkoli jiným faktem.
Konspirační teorie dle mne vycházejí ze dvou principů. Prvním je antiamerikanismus a druhým je nedůvěřivost a hravost.
Ten první princip se dá i zde lehce poznat a nedá se proti němu bojovat. Hlavně se v něm nejedná o hledání pravdy.
Ten druhý je korektní a mnohdy pomohl odhalit zločin či spiknutí. Z mého pohledu jsou konspirační teorie 9/11 už mrtvé, většina byla hodně spolehlivě odhalena. Ale "malé" lži a podvůdky se najdou všude a je dobře že se hledají.
19. 05. 2011 | 16:06

neo napsal(a):

Béda,

viděl je někdo rozmisťovat nálože? Já teda nevim, čim se odstřelujou baráky, ale svazek dynamitu se jen tak přehlídnout nedá.

tu nahrávku co teď zveřejnili.
19. 05. 2011 | 16:16

Pobo napsal(a):

Tak jsem se podíval na seznam těch "1500 odborníků" - petičářů:
viz. http://www2.ae911truth.org/signpetition.php

Zkusil jsem vyhledat kouzelné slůvko structur (pro structural engeneer), abych tak přibližně zjistil kolik z nich je "statiky" (či se za ně vydávají). A došel jsem k číslu někde kolem 30 z toho kolem 10 byli mimo US (holandsko, austrálie, francie atd). Možná jich tam bude více, akorát si to tam nenapsali.

A teď si kladu otázku kolik je US statiků? A kolik jich je na světě? A kolik z nich by se bylo ochotno pod takový nesmysl podepsat?

P.S.: Nehcete si koupit tričko, Bédane aspol? Když si koupíte 2 dostanete DVD zdarma!!!

https://www.ae911truth.net/store/

Jak se dá hezky vydělávat na mrtvých, co?
19. 05. 2011 | 16:29

Pobo napsal(a):

(posuňte na čas cca 6:00) :o))

https://www.youtube.com/watch?v=7fc4ur7JUwI

Ríša Gagů je opravdu gagman kalibru Horsta Fuchse.

Vidíte nějaký podstatný rozdíl? Porovnejte:

https://img.aktualne.centrum.cz/144/49/1444972-horst-fuchs-legenda-teleshoppingu.jpg

http://patriotsquestion911.com/Photos/Richard%20Gage%20220%20JPG80.jpg
19. 05. 2011 | 16:34

poiuyt napsal(a):

Zivy nebo mrtvy Bin Laden :je dilem Amiku.Jen hlupak muze verit ve slovo Amiku.
19. 05. 2011 | 16:34

Kolemjdoucí napsal(a):

Proboha, snad vážně nikdo jako Miroslav Bednář neučí na nějaké, natož vysoké škole!
19. 05. 2011 | 16:40

Kolemjdoucí napsal(a):

2Joska 19. 05. 2011 | 14:41

Souhlasím s Vámi, jen jste si asi spletl Havla s Klausem...
19. 05. 2011 | 16:50

P. napsal(a):

Pobo:

"Tak jsem se podíval na seznam těch "1500 odborníků"
"A teď si kladu otázku kolik je US statiků? A kolik jich je na světě? A kolik z nich by se bylo ochotno pod takový nesmysl podepsat?"

Jak vidíte, i takoví existují. A to přes docela důslednou mediální masáž, viz např. ten panem Stejskalem výše v diskuzi doporučovaný článek v Respektu "Mezi námi pravdaři" psaný ve známém stylu "zaprodanci a zkrachovanci". Bohužel autor článku tyto kvalifikované oponenty ofi verze nezmiňuje.

Stephen Dusterwald S.E. STRUCTURAL ENGINEER:
https://www.youtube.com/watch?v=9VJy_-eL4C8
19. 05. 2011 | 17:23

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Vlkodav:
Hovorka 11 velmi pravděpodobně dokončil mateřskou školku a poté se vrhnul na VUML. Na VUMLU se potkal určitě s Veverkou a dalšími mysliteli jako poiuyt či Admirál.
19. 05. 2011 | 17:39

Béda napsal(a):

neo,

a ke kterému z těch typů podle vás patří dvojitý doktor Pieczenik, který sloužil třem prezidentům, pomáhal koncipovat zahraniční politiku USA a vyučuje specialisty v oboru zahraniční politiky, zpravodajské metody činnosti, specielní akce v zájmových zemích, má mimořádné kontakty do Bílého domu, Pentagonu, všech zpravodajských služeb, osobně znal bin Ládina, jeho chorobopis, svodky CIA... a je ochoten místopřísežně vypovědět o velké kamufláži? Je to antiamerikanista anebo pouze hravý konspirátor?
19. 05. 2011 | 17:50

Pobo napsal(a):

P. napsal(a): 19. 05. 2011 | 17:23
"...doporučovaný článek v Respektu "Mezi námi pravdaři" psaný ve známém stylu "zaprodanci a zkrachovanci". ..."

Žel podačilo se mi vygůglovat jen první dva odstavce zmiňovaného článku. Takže nemůžu posoudit.
19. 05. 2011 | 18:15

Pobo napsal(a):

P. napsal(a): "... Stephen Dusterwald S.E. STRUCTURAL ENGINEER" 19. 05. 2011 | 17:23

A co jako? A titulky by nebyly? ;o))

-----
Ještě taková zajímavost. Na tom zmiňovaném seznamu jsou taky tři kousky z ČR. Jeden architekt, jeden pozemák (asi nedávno autorizovaný), a ... však se podívejte :

http://www2.ae911truth.org/profile.php?uid=982264

By mne docela zajímalo, jestli o tom na Mechanice vědí (doufám, že tam učí pružnost akorát tak éčkaře - těm, pokud budou dělat jen rozpočty, statika stejně k ničemu nebude)?

Zase jsem trochu pogůgloval, a co na mne nevykouklo? :

http://www.humanistickastrana.cz/?alias=93_doc-ing-ivan-nemec-csc

Hle, kanditát do EP za Tamášovu magorstranu!!! A jsme doma. Je až neskutečné, jak některým lidem jsou schopny jejich politické názory zatemnit rozum. Nebo se tam podepsal z pragmatismu proto, aby získal důvěru magorstrany? Netuším.

Takže si kladu otázku, byli tito petičáři motivovaní odborným pohledem nebo převážily jejich politické postoje? Nebo jsou jenom tak blbí (to doufám, že ne. To by taky mohli nadělat docela slušnou paseku)? Každý si na to jistě odpoví sám.
19. 05. 2011 | 19:20

Zbyněk napsal(a):

Bedo......
Mě ten přenos udělal obrovskou radost, neboť při sledování amerických akčních filmů jsem si také říkal, je to vůbec možné? Dnes vím, že to možné je a USA jasně prokázaly, že jsou světová jednička a záruka světového míru. Pouze díky USA můžete plácat a vám podobní tyto hrůzné kraviny. Čte li vaše výplody pan Homolka, tak určitě volá: panebože to je vůl! P.S. Panu Stejskalovi se omlouvám, když uznáte za vhodné tak to smažte, ale zachovati slušnost je velice těžké.nterrote and
19. 05. 2011 | 19:45

P. napsal(a):

Pobo:

Já jsem si ten Respekt na doporučení koupil, aby mi něco neuniklo případně, ale ten článek za to ani nestál, není to seriózní práce.

Jinak díky za upozornění na Doc. Ivana Němce. Nemyslím, že v současné mediální atmosféře je až tak politicky výhodné podepisovat petice za pravdu o 11. září. Kvůli tomu musel skončit třeba pan van Jones, poradce prez. Obamy. Někdo objevil, že to van Jones kdysi podepsal a rozpoutala se velká mediální kampaň.

Co se týče Stephena Dusterwalda a dalších nových videí od ae911truth, tam titulky zatím bohužel nejsou.
19. 05. 2011 | 19:45

Pobo napsal(a):

P. napsal(a): 19. 05. 2011 | 19:45
"... Jinak díky za upozornění na Doc. Ivana Němce. ..."

Není zač. ;o)
Tak mně napadlo, že by si příznivci termitů mohli s ním domluvit nějakou besídku. Mohla by to být docela dobrá bžunda. Otázkou je, jestli by z toho dotyčný měl radost. (Ústav stav. mechaniky je na ul. Veveří, budova C, poslední patro (tuším).)

"... Nemyslím, že v současné mediální atmosféře je až tak politicky výhodné podepisovat petice za pravdu o 11. září. ..."

Myslel jsem to STRANICKY. Mám pocit, že v Tamášově magorstraně je magořina povinná, nebo alespoň její předstírání. Profesně je to spíš sebevražda.
19. 05. 2011 | 20:10

hovorka11 napsal(a):

Vlkodav:
vzdělání středoškolské, práce ve strojírenství a vymýšlení strojů atp. Cokoliv vytvořím je jasně určitelné jako správné nebo špatné. To špatné je neprodejné a zlikvidovalo by firmu. Nemůžu se schovávat za nic a často musím jednat s lidmi a majiteli s vysokoškolským vzděláním a občas jim říci, že se něco musí udělat jinak.

A čím se živíte Vy ? Myslíte, že VŠ vždy určuje úroveň znalostí a schopnost logiky ?

Vy skutečně věříte, že WTC7 spadla bez odstřelu ?
Vy skutečně věříte, že CIA nic nevěděla ?
Vy skutečně věříte, že o pobytu Ládina v Pákistánu se dozvěděla CIA v posledních měsících ?
19. 05. 2011 | 21:01

Al Jouda napsal(a):

Doufám, že až bude zabit Kaddáfí, tak že se k tomu nikdo nepřizná. Ty antiami konspirační teorie pak nebudou mít živnou půdu.
19. 05. 2011 | 21:38

hovorka11 napsal(a):

Pobo:
Aby jste netápal po zdroji:

Nils Harit- universitní profesor chemik, který s osmi dalšími vědci z USA, Dánska a Austrálie se zabývali zkoumáním vzorků trosek

https://www.youtube.com/watch?v=TNBAMAgM3OA
--------------------

Chemik nejsem, tak se nevyjadřuji, ale blafování se samovolným pádem WTC 7 od základů je absurdní kousek Bushovy administrativy - blbostem a nesmyslům věřit nebudu.
19. 05. 2011 | 21:46

Hurá napsal(a):

Pane Bednáři, po přečtení vaše článku mám dojem, že začínáte ztrácet něco málo ze svého IQ.
1. Jak víte, že bin Ládin zorganizoval 11. září ? (Říká se to v televizi ?)
2. Ládin nebyl zabit v boji, čili měl se stát válečným zajatcem podle ženevské konvence a potom souzen. (Nebyl náhodou živým svědectvím o 11. září ?)
3. S atentátem na Heydricha rovněž nesouhlasím. (Nikoliv však ze sympatií k nadlidství, ale z důvodu naprosté hlouposti osnovatelů onoho činu)
4. Pozitivní ale na Vašem komentáři je poznání, že moje intelektuální hloupost bude brzo dohnána tou vaší.
19. 05. 2011 | 21:49

Ing. N. napsal(a):

Po shlédnutí prvních oficiálních záběrů z 11. září mě bylo jasné, že se jedná o něco velmi podezřelého. Podařilo se mi získat výtisky USA today z této doby a po jejich důkladné analýze jsem koncem roku 2001 dospěla k závěru, že oficiální verze je velice nepravděpodobná. Již dříve jsem uváděla některé nesrovnalosti, dnes uvedu jednu z mnoha.
Je všeobecně známo, že každé dopravní letadlo je sledováno a musí se pohybovat po určité trase a v určitém výškovém koridoru. Pokud letadlo nesplňuje tyto požadavky a chová se podezřele, nařídí kontrolní stanoviště pilotovi, aby provedl určitý manévr. V případě, že letadlo manévr neprovede, předpokládá se, že se jedná o nepřátelské letadlo a protivzdušná obrana dostane rozkaz, aby podezřelé letadlo doprovodila na nejbližší letiště. Protivzdušná obrana 11. září nereagovala. Proč? Buďto nebyl zájem údajná letadla zadržet a nebo obrazy letadel, narážejících do věží byly doplněny dodatečně a ke zřícení věží došlo např. použitím supertermitu při řízené demolici. (O vlastnostech tohoto materiálu se dá najít dost informací).
19. 05. 2011 | 21:59

Pobo napsal(a):

hovorka11 napsal(a):
"... blbostem a nesmyslům věřit nebudu."
19. 05. 2011 | 21:46

Jestli nebudete, to nevím. Vy už jste uveřil. Ale to je každého věc, jestli věří, že budovy WTC "zožraly volaaké termity". ;o))
Je mi jedno, pokud si někdo myslí, že iniciace kolapsu věží nemohla nastat v důsledku nárazu letadel a následném požáru, a že nevěří, že když takový barák začne padat, tak se to už "nezastaví". Já si myslím, že to možné je aby takovéto baráky tak spadly. Nemám problém s tím, když někdo věří báchorce o řízené demolici. Ale pokud toto tvrdí někdo ze stavařiny, tak s tím problém mám. Tito lidé pro mne představují potencionální veřejné ohrožení.

P.S.:

Může mi někto termiťáků říct, proč WTC7 ti zlí vládní konspirátoři odpálili až po tolika hodinách od pádu obou věží? To se nebáli moudrých lidí kteří to časem prohlédnou? To se jim vybily baterky od detonátoru a jim tak dlouho trvalo, než sehnali nové? Nebo pokud to bylo na časovač, tak si někdo spletl časové pásmo?
To by mne fakt zajímalo.
19. 05. 2011 | 22:42

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

inženýrka N. píše
"Podařilo se mi získat výtisky USA today z této doby"

Gratuluji, paní inženýrko.

"po jejich důkladné analýze jsem koncem roku 2001 dospěla k závěru, že oficiální verze je velice nepravděpodobná."

Tak vy jste koncem roku 2001 zjistila, že oficiální verze, (která byla vydána v roce 2004), je velice nepravděpodobná?

Zajímavé. Zřejmě umíte cestovat časem.
Myslím, že důstojně reprezentujete zdejší konspirační spolek. Nejste jeho předsedkyní?

Mnoho dalších vzrušujících chvil při pátrání po pravdě 9/11 vám přeje Válečný štváč a vrah z Wallstreetu
19. 05. 2011 | 22:50

Ing. N. napsal(a):

"Válečný štváč a vrah z Wallstreetu "

Místo oficiální verze jsem měla použít "mediální verze". Omlouvám se za nepřesné vyjádření.
19. 05. 2011 | 22:59

Jetvart napsal(a):

Je na pováženou, když na vysoké škole učí člověk, pro kterého není normální postavit obviněného zločince, dopadeného s holýma rukama, který se nijak nebránil, před soud. Pokud bude pan Bednář z něčeho obviněn, měl by podle svých vlastních názorů dostat rovnou kulku do hlavy.
20. 05. 2011 | 00:49

pavel2 napsal(a):

... vrazdici .../ ve svet. valce plynem dostal /jisty vedec Franz Haber Nobelovu Cenu...mystre Bednari co se tyce Nobelovy Ceny Miru tu dostavaji skoro vyhradne teroriste ze ano...racil jste si vsimnout/nejdrive vrazdi a pak se jako polepsi/...pisete ze si Osama/ktery leta zil a prochazel se okolo baraku ve dne
na zahradce pod dohledem CIA ze sousedstvi// rozhodl ze zboura 3 baraky v USA ...jeden muze rozhodovat co a jak chce vod rana do vecera mystre ....ale provest to je jina a jeste jinsi je to dokazat..... a co jako schvalovani atentatu na risskeho protektora Heydricha neni zde podobnosti nebo souvislosti....????...nebyl by malej dukazicek...???mystre
20. 05. 2011 | 07:10

Pavel2 napsal(a):

....na poli stoji strasak proti vranam a ve svete mame Al Qaedu aby jsme se bali...bat se je dneska povinnost a priciny se stale vynalezaji pomoci podvodnych vedcu kteri za to dostavaji Nobelovy ceny /napr Himalaje brzy budou subtropickym rajem rekl jeden OSN vedec////....vysoke baraky mrakodrapy....hori obcas ale spadly jenom ty v USA...ale honem se to vysvetlilo... myslim ze se jedna o zlocin gravitace ale Newton uz je mrtvej a tak komu to hodit na triko.....
20. 05. 2011 | 07:25

PAVEL2 napsal(a):

....mystre my vime ze ten kdo schvaluje vymysly a papouskuje je jako zaci ve skole/aby dostali dobre znamky/vsude ... mysli ne na pravdu ale na karieru a doufa/ze si toho vsimnou relevantni oficialni osoby pro karieristy dulezite...treba v ODS/a tak schvalovanim cinu vladnich i mezinarodnich organizaci tak snADNO ZJISTIME KDO MLUVI/PYSE /PRAVDU....NEBO JENOM SPLHA.....mystre odstehujte se treba do jeskyne v Afganistanu...a tam si rozhodujte dle vasi ctene libosti...kterej barak nekde ve svete spadne....a hadejte co se stane.....
20. 05. 2011 | 07:39

neo napsal(a):

neblázněte, celé je to fikce, wtc dodnes stojí, jen je prezidentův muž s Bédou pokapal nápojem neviditelnosti nadojeným z jednorožce.
20. 05. 2011 | 08:08

hovorka11 napsal(a):

Pobo:
Vy máte pořád ten samý problém. Na nic se nedívat, nic si nezjišťovat, neuvažovat, jen věřit oblíbené vládě, ať řekne cokoliv.
To samé se dá říci o řadě dalších, kteří místo myšlení jen odhalují politické zaměření:
socialista a komunista je nevěřící, neoliberál, "pravicově zaměřený" je věřící.

Takto se bojuje proti faktům a poznání- politikou, politikou a tvrzením nesmyslů !
--------------------

WTC 7 byl vyklizen a na rozdíl od WTC1 a WTC2 tam nebyl žádný člověk. Dvě hodiny před pádem této budovy odháněli hasiči obyvatele od blízkosti budovy s tím, že spadne.
Nevěřím, že by kdokoliv z Vás dokázal najít jakýkoliv obdobný záznam kdekoliv na světě ve stylu "samovolný pád domu od základů" s ocelovou konstrukcí, která se samovolně v celých základech "usekne" díky žáru, bez popraskání oken na základě požáru v horních patrech.
Viděl někdo někdy, že by teplota při hoření vzrůstala od shora dolů, při nepopraskaných oknech a v přesné spodní rovině drcení základů a najednou? Jaký absurdní nesmysl má pro věřící hranici- žádný ! kdo věří důkazy nepotřebuje a nechce je, proto ho ani nezajímají!

Myslíte si, že statici v USA tvrdící, že samovolný pád WTC7 by neměli problémy při zakázkách pro stát? Kdo nasadí kůži s tím, aby měl problémy, které mu můžou pouze profesně ublížit- jen nejodvážnější, kteří musí počítat s problémy.
Není lepší sedět doma, nebo v hospodě u piva jako u nás a nadávat na vládu a doufat, že se někdo obětuje a odhalí svinstvo za nás s důsledky pouze pro něho ?
20. 05. 2011 | 09:12

olga napsal(a):

Pavel2
Myslím, že jste trefíl hřebík na hlavičku. Gratuluji.
20. 05. 2011 | 09:14

skeptický napsal(a):

Svět se dá dobýt lží.
20. 05. 2011 | 09:51

Pobo napsal(a):

hovorka11 napsal(a):
"... To samé se dá říci o řadě dalších, kteří místo myšlení jen odhalují politické zaměření: socialista a komunista je nevěřící, neoliberál, "pravicově zaměřený" je věřící. ..."
20. 05. 2011 | 09:12

Já tvrdím, že ty 2 baráky mohly začít padat v důsledku nárazu letadel v kombinaci s následným požárem. A taky, že když se to rozjelo, tak se to už nemohlo zastavit. S nějakým levo/pravým myšlením to v mém případě nemá vůbec nic společného. Určitě je stejného názoru jako já mnoho kovaných levičáků, kterým ale jejich politické vidění světa nesežralo rozum.

"... WTC 7 byl vyklizen a na rozdíl od WTC1 a WTC2 tam nebyl žádný člověk. Dvě hodiny před pádem této budovy odháněli hasiči obyvatele od blízkosti budovy s tím, že spadne. ..."

Hmmmm, tak podle Vás tam naopak měly ty lidi nahnat, aby je to taky pomasakrovalo.

A zatím mi tu žádný z termiťáků nenapsal, proč to WTC7 odpálili tak podezřele pozdě. Ale nevím jestli mi to někdo řekne.
20. 05. 2011 | 10:15

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-inside-job-9-11-jako-politicky-mem-2-d87-/p_zahranici.asp?c=A110517_114520_p_zahranici_wag

citace z článku
Zkáza asi padesátipatrové budovy WTC7 je zvlášť špatně zdokumentovaná, protože se jí ve zmatcích po zřícení WTC1 a WTC2 přirozeně nevěnovalo tolik pozornosti a byla jen evakuována. Jisté je jen to, že byla zasažena troskami hroutící se severní věže a vypukly v ní požáry, přičemž v ní nefungovaly hasící systémy. Možné příčiny samotného rychlého kolapsu WTC7 navrhl NIST ve své zprávě.
Nějakou formu demolice nelze v tomto případě ani naprosto vyloučit, ani dokázat. Důkazní tíha je ale samozřejmě na těch, kdo na demolici trvají, přičemž samotné pochyby prostě nejsou argumenty. Odborníci na demoliční práce upozorňují, že stržení tak velké budovy nelze za pár hodin připravit, takže nálože by musely být v budově instalovány už předem. Proč by je tam ale spiklenci instalovali, když se určitě nemohli spolehnout, že padající trosky Dvojčat skutečně WTC7 zasáhnou a poskytnou tak dostatečné krytí pro demolici samotnou?
20. 05. 2011 | 10:38

rejpal napsal(a):

Asi nikdy nebudeme vědět s určitostí, kestli mají pravdu realisté nebo konspiracionisté, ale za vysoce nepravděpodobné podkládám to, že by určití lidé v CIA nevěděli, co se chystá, a že se jim ta věc náramně nehodila. Jenže na druhou stranu určití lidé nejsou celá CIA a CIA - ať je jakkoli vlivná - není USA. Kéž by veřejné mínění u nás mělo takový vliv na politiku, jako v USA (viz vzpomínka na průběh kuvajtsko-iráckého konfliktu a jeho ukončení).
20. 05. 2011 | 10:59

Béda napsal(a):

rejpal,

otázkou je koho míníte těmi realisty a koho těmi konspiracionisty.
20. 05. 2011 | 11:11

hovorka11 napsal(a):

Pobo:
To se zeptejte jich, proč se zapírá odstřel WTC7.
U WTC1 a 2 nevidím žádný podklad pro víru v oficiální Bushovu verzi a ostatní musí vysvětlit odborníci. Na základě podivných souvislostí u WTC7 nevidím nic jiného než odstřel.
Těch nesouvislostí, které si nemůžeme k vládní verzi ověřit je velmi mnoho a WTC7 byla asi nejdůležitější vzhledem k vyšetřovacím spisům podvodů bank, trezory se zlatem, bunkrem pro starostu New Yorku atd.

Když zadáte odborníkům vstupní údaje:
- letadla způsobila pád díky narušení konstrukce a požáru
- domy se řítily od shora 2x (WTC7 nebylo řešeno- pád od spodu)
- trosky byly takové, jak jsou vidět
- materiál je odvezen, ale fota musí stačit
atd., atd.

Potom se všichni naprogramují na modely dokazující předem zadané výstupy, takže se pouze jedná o korekci všech parametrů na výstup zadaného výsledku.
Když pak někdo rozporuje průběh, tak ho stačí pouze několikrát korigovat a "ušít". Vždyť každý viděl, že letadla letěla a domy padaly. Odstřel je tím ze zkoumání předem vyloučen.
Usámu jsme taky zezadu viděli, že se dívá na pád dvojčat v televizi. Důkaz je jasný: dlouhý vous a turban.

Viděl jste někdy logiku natáčení současně televize a osoby ze zadu, aniž se zabere záběr do tváře ? To jsou všechny důkazy ?
Vám stačí věřit ? Mě ne, hovadiny a podvody nesnáším.
Nevidím důvod, proč američani neukázali cokoliv kvalitního a dokladovatelného- opět naprosto nic, takže si nemohu o smrti, datu atd. udělat jakýkoliv !!! závěr. To dokáží pouze věřící, kteří důkazy nepotřebují, stačí jen prohlášení svatého.
20. 05. 2011 | 11:19

rejpal napsal(a):

Béda
Berte to jako zkratku pro dvě extrémní polohy (vím, že pojem realisté asi je zavádějící, možná mě mohl napadnout novotvar "oficialisté") - lidi, kteří v zásadě věří tomu, co je bráno za oficiální, a lidi, kteří ze zásady nevěří ničemu, co je tak bráno. Mezi tím je spousta poloh. Já osobně nevěřím, že to celé bylo práce CIA nebo dokonce establishmentu, ale nevěřím ani tomu, že to byla pro všechny kompetentní rána z čistého nebe, jak se snažili to intepretovat. Ale nejsem technik, neovládám statiku a diskuse na tohle téma si rád přečtu, leč účastnit se jich plodně neumím.
A teď něco zdánlivě OT (a neosobního).Nepokládám USA za hrozbu lidstvu, i když se dopouštějí - jako všechny velmoci - ošklivých a někdy politicky úplně nesmyslných věcí. A nepokládám Američany za nějaké militantní jestřáby, i když i takoví tam žijí. Znám jich docela dost a jsou to vesměs slušní (a světe div se), často i dost mírumilovní a nezištní lidé.
Náš problém s Američany, který se často ventiluje přímo nebo skrytě v diskusích, je v nás samotných. My neumíme být subjektem dění, ale chceme být objektem. Stále hledáme někoho, za kým bychom se schovali (a lezli mu do zadku, čehož výsledkem je, že dotyčný si nás ani neváží ani nás moc nerespektuje).
20. 05. 2011 | 11:29

hovorka11 napsal(a):

rejpal má pravdu.
Např. hodně používané slova "aniameriaknismus" a "antisemitismus" se drze politicky používají na vytváření nenávisti mezi příslušníky rozdílných státních útvarů, ačkoli jasně vyjadřují vztah lidí k často nesmírně agresivní státní politice, která často nereprezentuje většinovou vůli tamních obyvatel a vůbec nemá ve spojitost s jednotlivci.
Asi každý normální člověk rozlišuje povahy a méně ho ovlivňuje politický rasismus. U politiků je to ale profesně naopak. Musí neustále rozeštvávat, aby byli vidět !
20. 05. 2011 | 11:55

Pobo napsal(a):

hovorka11 napsal(a):
"... Potom se všichni naprogramují na modely dokazující předem zadané výstupy ..."
20. 05. 2011 | 11:19

Nezdají se Vám modely.

Takže si prohlédněte "model nezřícení", který tady prezentuje Ríša Gagů (posun čas cca 6:00):
https://www.youtube.com/watch?v=7fc4ur7JUwI

Měřítko tohoto papundeklového modelu odhaduji tak na 1:400 (1:300 až 1:500).
Ríša nám zde na těchto krabicích "dokazuje", že i kdyby kolaps započal, tak se zastaví. Žel to na tom záběru není viděl, ale je nanejvých pravděpodobné, že stejně bez úhony přežila krabice padající vlevo (tzn. ne na tu vysokou krabici).

A teď to obraťme: Představme si, že Ríša bude 400x zvětšený (říkejme tomu obru třeba MegaGage) a ještě obrovsky vícenásobně silnější. A předvádí toto se skutečnou věží WTC:

1) Myslíte si, že horní část věže upuštěná MegaGagem z výšky cca 300m hezky dopadla na zem a zůstala skoro jako před upuštěním? - já si dovolím tvrdit, že NE. byla by na sra...

2) Myslíte si, že by se vůbec MegaGagovi podařilo (a jen tuto horní část, a té velké části ani nemluvě) zvednou tak, aby se mu dříve než ji zvedne nerozsypala těmi bočními silami, které jsou nutné k tomu aby to zvedl? - obět si dovolím tvrdit, že NEpodařilo - rozpadlo by se mu to v ruce.

a tak by se dalo pokračovat dále ...

Takže bych se příliš nenavážel do matematického modelování, které ač idealizované a ne naprosto přesné je v tomto případě mnohem realističtější, než nahony realitě vzdálené (s realitou se naprosto míjející) Ríšovy papundeklové krabičky.
20. 05. 2011 | 12:10

Béda napsal(a):

Pobo,

přestaňte si laskavě dělat šoufky. 2 věže byly zasaženy - jedna v horní třetině, druhá v horní pětině letadly. S možností zásahu bylo počítáno již v plánu a byly projektovány jako odolné. Přesto se po několika hodinách požáru zřítily volným pádem takřka přesně do svého půdorysu, jako kdyby šlo o precizně připravenou demolici. Třetí - mnohem nižší administrativní budova nezasažená letadlem - pouze úlomky a troskama opodál stojícíh věží, ve kterých měla úřadovny a archiv místní pobočka FBI a kde sídlil krizový štáb města NY, se kupodivu zřítila zcela stejným způsobem, tedy volným pádem do svého půdorysu jako první dvě věže o několik hodin později.

Námět pro Sherlocka. Jak je možné, že se věže zřítily, když ty dvě vysoké byly proti takovému zásahu s následným požárem projektovány? Jak je možné že se sesuly takřka identickým způsobem, jako při precizně provedené demolici, když dvě vyšší hořely v horní a třetí ve spodní části? Jak je možné, že nikde jinde, aťsi věže hořely sebedýl, nikdy nedošlo k volnému pádu hořících budov do svého půdorysu? A to dokonce ani po týdnech požáru?
20. 05. 2011 | 13:29

Ivan Kmínek napsal(a):

Vzkaz z Neviditelného psa: Děkuju autorovi za článek a Pobovi, Vlkodavovi i Válečnému štváči a vrahovi z Walstreetu (snad jsem na nikoho nezapomněl) za skvělé příspěvky:o) Diskuze tady je popravdě zajímavější a výživnější než na NP, hlavně díky těmto pánům:o)
20. 05. 2011 | 14:06

Ing. N. napsal(a):

"Válečný štváč a vrah z Wallstreetu"

Doporučuji zhlédnout následující film italského původu.
www.reformy.cz/zpravy/film-zero/

Zajímal by mě váš názor na události z 11. září po zhlédnutí tohoto filmu. (Film má české titulky)
20. 05. 2011 | 14:20

Ivan Kmínek napsal(a):

Jinak s konspirátory je legrace, proto jsem se o to začal víc zajímat, ale vliv té jejich bludařiny už dnes zase tak legrační není, proto jsem konečně zvedl líný zadek a napsal ten článek Inside job 9/11 jako politický mem pro NP. Myslím, že by to už docela chtělo založit nějaký český web typu debunking911myths. Ne že by to mohlo o čemkoliv přesvědčit jakéhokoliv "uzrálého" konspirátora, těm už není pomoci, ale pro jiné zájemce by asi i na českém netu měla být nějaká základní databáze o tom, v čem že asi jsou konspirátoři 9/11 pomýlení a kde jim mj. selhává kritické a logické myšlení. Nebo ne?
20. 05. 2011 | 14:48

hovorka11 napsal(a):

Pobo:
To video jsem si ještě neprohlížel, ale určitě by se mě to nelíbilo. Velké hmotnosti se jinak deformují a rozpadají než malé a přežití pádu hmyzu z jakékoliv výšky nelze napodobovat u velkých tvorů. Stejně tak velká budova z velké výšky pádu těchto dílů se bude drtit více o tom nepochybuji. Stejně tak velký půdorys budovy má při pádu snahu se středit (malý úhel pádu jednotlivých pater na sebe, jak to bylo u WTC1,2, ale ne u "malé" WTC7
To vše ale nevysvětluje rychlost pádu a neuvěřitelnou souměrnost od úplného začátku.
Stejně tak mávající lidé v oknech do poslední chvíle, nízká intenzita požáru a svědectví požárníků o malých požárech jsou v rozporu se státní verzí požáru narušující konstrukci.
Těch různých alternativních vysvětlení je mnoho, jen některé bude pravdivé.
Vysvětlení administrativy USA je však jedno a pro mě zcela nedůvěryhodné od začátku až do konce. Ať to vememe přes pády budov až po díru v Pentagonu, tak tam nesedí velmi mnoho a je to jedna velká pohádka.
Jak říkal kamarád který měl bokovky: i kdyby mě žena přistihla při aktu, tak to popřu, protože by mě jinak manželka neodpustila pravdu. Když ji řeknu, že ji miluji a že viděla špatně, tak to veme, protože tomu chce věřit. Tehdy jsem mu nevěřil...
20. 05. 2011 | 14:55

Pobo napsal(a):

Béda napsal(a): 20. 05. 2011 | 13:29

"Pobo, přestaňte si laskavě dělat šoufky. ..."

Ono to jde dost těžko. Když jsem ten výše zmiňovaný Ríšův důkaz odolnosti dvojčat vůči již nastalému kolapsu na těch krásných papundeklových krabicích viděl poprvé, neubránil jsem se smíchu, i když dosti hořkému vzhledem k Ríšově původní profesi.

"... Jak je možné, že NIKDE JINDE, aťsi věže hořely sebedýl, nikdy nedošlo k volnému pádu hořících budov do svého půdorysu? ..."

Mohu se zeptat KDE JINDE hořely cca 400-metrové věže s konstrukčním (statickým) systémem jako měly dvojčata navíc poškozené po nárazu letadel? KDE? To opravdu nevím. Rád se nechám poučit.

"... ty dvě vysoké byly proti takovému zásahu s následným požárem projektovány ..."

Tady ne moc rád, ale zareaguji nevhodným stylem.
O Titanicu jeho tvůrce taky tvrdil (alespoň se to často zmiňuje), že je nepotopitelný. No a zrovna moc toho nenaplaval.
Těžko můžu soudit s jakým poškozením a následným požárem tvůrci počítali. Já si myslím, že věže odololy dostatečně dlouhou dobu, ale za tu se žel požáry uhasit nepodařilo.
20. 05. 2011 | 15:01

Pobo napsal(a):

Ivan Kmínek napsal(a):
"Jinak s konspirátory je legrace, ... Myslím, že by to už docela chtělo založit nějaký český web typu debunking911myths. Ne že by to mohlo o čemkoliv přesvědčit jakéhokoliv "uzrálého" konspirátora, těm už není pomoci, ..."
20. 05. 2011 | 14:48

Já si myslím, že by to byla (zakládání nějakého webu) jenom ztráta času (stejně jako tady ta moje "diskuse" - ale holt si někdy nemůžu pomoci), různé konpirační teorie budou vždy přitažlivější, i když budou založeny na sebeblbějších důkazech (jako je třeba ten Gagův krabicový experiment).
20. 05. 2011 | 15:10

hovorka11 napsal(a):

Ivan Kmínek:
Tak nám vysvětlete jako odborník Nilse Harita, proč ho napadlo psát o nanotermitu a co jste objevil ze vzorků Vy.
S tím nanotermitem mě to připadá velmi odvážné.
20. 05. 2011 | 15:15

Pobo napsal(a):

Ing. N. napsal(a): 20. 05. 2011 | 14:20

Díky za odkaz, až na to najdu zbytných 100min tak se na to třeba brknu.

Jó, a kdyby to natočil Moore, to by bylo teprv něco! To by "Válečný štváč a vrah z Wallstreetu" teprv změnil názor o 540° (o 180 + jeden kotrmelec navíc). ;o))
20. 05. 2011 | 15:16

Béda napsal(a):

Pobo,

které konspirátory míníte? Snad ne ty vládní?

Otázka: proč nepřipustili nezávislou vyšetřovací komisi, případně odbornou oponenturu vládní verze? Proč tak hbitě uklidili taveninu mimo zemi? Proč šel NORAD krátce před 11/9 o několik stupňů dolů v bojové pohotovosti? Jak to, že tak dlouhou dobu nechali letět letadlo, které nevysílalo na požadované frekvenci povinný signál směrem k Pentagonu? Který saúdskoarabský piot specialista prováděl ekvilibristickou leteckou akrobacii u Pentagonu? Jak to že v troskách byly nalezeny stopy nanotermitu? atd., atd..

No tak se konečně pochlapte a zodpovězte otázky. I ty předešlé zaměřené k pádu budov
20. 05. 2011 | 15:30

hovorka11 napsal(a):

Já si taky myslím, že by konečně mohl být web o fikcích.
Hlavně okolo islamofóbie a nebezpečí z okupovaných zemí. Tam je tolik vládní konspirace, že upalování čarodejnic je proti tomu byla neškodná hra.
Co se týče vládních fikcích, tak by jsme mohli začít hned u nás.
20. 05. 2011 | 15:33

Ivan Kmínek napsal(a):

Pobovi: asi máte s tím webem pravdu, stálo by to spoustu času, musel by to někdo platit (ale časem by se to třeba uživilo z reklam na nanotermit a betonově tajné řízené demolice mrakodrapů, na které přijde i Béda:o)).

Hovorkovi11: Vaší výzvě zcela nerozumím, napište to když tak srozumitelněji. Co se týče Nielse Harrita, asi ho to "napadlo" mj. proto, že je sám truther. Co bych já měl z jeho vzorků objevit? Neměl jsem je v ruce, jejich autenticita je pochybná, nic nedokazují a nikdo ty nálezy neověřil ani nezreprodukoval analýzy na jiných vzorcích. Navíc Harrit zřejmě ani neví, jak má údajný nanotermit vypadat. Vypovídací hodnota prozatím: nula. A co myslíte poslední větou?
20. 05. 2011 | 15:36

Pobo napsal(a):

Béda napsal(a):
"Pobo, které konspirátory míníte? Snad ne ty vládní? ..."
20. 05. 2011 | 15:30

To doufám dovedete správně rozpoznat sám. ;o)

Tak nějak těm Vašim otázkám:

Tady řeším stále teorii Ríši Gagů, že budovy WTC musely být ztermitovány, nic jiného.
Tvrzení, že v žádném případě nemohly věže WTC spadnout tak jak spadly po nárazech právě takovými letady a následném požáru, neb prý na tuto eventualitu byly naprojektovány mi smrdí pýchou a nadutostí né nebotobné té v případě "nepotopitelného Titanicu". Nemluvě už radši ani Gagově tvrzení, že by věže byly schopny zastavit již rozjetý kolaps.

NORAD, reakce PVO - správné otázka, má se to pořádně vyšetřit
Jěště jste zapoměl zmínit roli zpravodajských služeb, že "nic nezachytili" - tady si kladu otázky zase já: bordel? záměr jednotlivce? skupiny? celku? - tady je dle mého názoru nejvíce třeba vyšetřovat.

termit - už zase, a opravdu to byl on? a když byl, nenasypal si ho tam sám vědátor? už jsem to měli jihokorejské klonovače lidí atd. atd. někteří jsou pro "slávu" a pozornost schopni zajímavých skutků. app. Kaj vlastně ten Nor či Dán ten kus železa WTC sehnal, když už to bylo pšechno, jak sám zmiňujete, přetavené v železárnách?
20. 05. 2011 | 15:58

Béda napsal(a):

Kmínku,

klidně si zlehčujte. Otázkou je, kdo je tady konspirátor. Čím dál víc lidí je dnes předsvědčeno - a je mezi nima řada odborníků, že konspirátoři byli matlalové, kteří spíchli utajenou komisi a vypustili do světa verzi s mnoha nezodpovězenými otazníky.

O UBL ani nemluvě. Tam protichůdnost a nesmyslnost různých vládních verzí byla dovedena přímo k dokonalosti. (vemte si jenom první 4 dna po údajné smrti UBL - takovou snůšku protichůdných nesmyslů, jaká se linula z Bílého domu by snad nedokázal vymyslet ani Usáma - a že to byl nějaký konspirátor (deset let všem technickým prostředkům všech tajných služeb světa neviditelný smrtelně nemocný vyžadující nemocniční péči, stálý přísun léků a zdravotnických prostředků muž s geniálně zakonspirovanýma financema na útěku, který geniálně řídil celosvětovou konspirační síť, provedl geniální konspirační manévr v USA...)
20. 05. 2011 | 16:04

Pobo napsal(a):

Ivan Kmínek napsal(a):
"... musel by to někdo platit (ale časem by se to třeba uživilo z reklam ..."
20. 05. 2011 | 15:58

Já vydělávat (nebo jen točit peníze) na mrtvých nehodlám, tedy pokud bych se náhodou nerozhodl podnikat v pohřebnictví, ale to nepřepokládám. I když, nikdy neříkej nikdy, tenhle "trh" krize asi potkat nemůže.
20. 05. 2011 | 16:11

Ivan Kmínek napsal(a):

Bédovi:
1) Já to sice výše zlehčil, ale co naděláte, zároveň je to pro mě stále klíčový argument proti demoličním obsedantním bludům. Pokud těm Vrahům z Volstrýtu nestačily útoky letadel a just museli Věže sešťouchnout ještě nějakými šíleně tajnými „pomocnými řízenými demolicemi“, jak to, že vlastně vůbec tajné nebyly, což nakonec pozná i každý Béda, který si umí pustit YouTube?
2) Na prvotních rozporných zprávách o tom, jak to bylo se zabitím Bin Ládina, nic divného ani podezřelého nevidím. Je to v těch prvotních zmatcích normální a stejně zmatené zoprávy bychom dostávali, i kdyby ho dopadli třeba Rusové (nebo si dosaďte nějakou svou oblíbenou národnost).
20. 05. 2011 | 16:34

Béda napsal(a):

Kmínek,

Nebudu vám brát vaši víru. Věřte si klidně, že ten požár roztavil konstrukční ocelové jádro budov odsvrchu/ odspodku až navrch/naspod jako máslo a že tlak způsobil zborceníí všch budov (i té co hořela zespoda) jako při demolici volným pádem do sebe. Třeba tomu tak skutečně bylo, čímž bylo opět jednou potvrzeno pravidlo, že výjimka potvrzuje pravidlo. Rovněž tak konspirátoři oblafli NORAD, byli bravurně natrénováni (obzvlášť ten Pentagonský) v pilotáži, zakamuflovali zprávy leteckých instruktorů i cizích zpravodajců. Prostě to byla taková souhra náhod.

K UBL: (jenom zpaměti) Nejdřív zastřelili ozbrojeného odpor kladoucího smrtelně nemocného starce, kryjícího se za manželkou, druhý sen byl zastřelen protože se prý nevzdal a neposlechl příkaz (úkolem bylo dovést jej živého) byl neozbrojen ale napadal specialisty ze SEAL, třetí den zastřelili neozbrojeného muže, který se za žádnou manželku nekryl a nebránil se, čtvrtý den se zjistilo, že v Usámově domě nekladl ozbrojený odpor vůbec nikdo. Pátý den byla zveřejněna verze jak proběhla operace jednotky SEAL. (Ostatky Usámy, ani záběry se bohužel nezachovaly - podobně jako u WTC všechno muselo být okamžitě odvezeno a znehodnoceno. Zůstaly pouze vládní konspirační verze a jakési genetické důkazy.)
20. 05. 2011 | 16:52

Ivan Kmínek napsal(a):

Pobovi 15:58: myslel jsem to v žertu, taky by mě nenapadlo na tom vydělávat.
20. 05. 2011 | 17:04

Ivan Kmínek napsal(a):

Bédovi: jádra WTC1 a WTC2 samozřejmě "roztavena jako máslo" nebyla, kdo kdy takovou blbost tvrdil? Postupně je ale ničily řítící se mnohapatrové vršky věží, když silně poškozená a zdeformovaná patra zasažená letadly definitivně ztratila svou nosnost. Poničené spodní části jader také zůstaly stát ještě asi 15 vteřin po kolapsu a pak se teprve zřítily taky. O jakých "výjimkách z pravidel" to mluvíte? Kolik mrakodrapů s touto konstrukcí bylo předtím zasaženo obřími boeingy v plné rychlosti se spoustou paliva? Sportovní letadlo jsem pod dozorem řídil a za 20 minut mi to už šlo docela dobře. Co museli umět ti islamističtí "piloti"? Vzlétnout nikoliv, způsobně přistávat už vůbec ne a nakonec ani nemuseli rozumět všem těm budíkům. Jinak NORAD a US Army 11. září zřejmě udělaly dost blbostí, o tom žádná.
UBL nechám stranou, je to příliš čerstvé a ještě to bude mít nějaký vývoj. Třeba budou Amíci donuceni zveřejnit tu fotku zmasakrovaného Ládínka, uvidíme.
20. 05. 2011 | 17:23

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Ivan Kmínek:
Jo, na Aktuálně to oproti Psu žije. :-)
I když, konspíci jsou už trošku únavní, furt melou to samé. Už dlouho nikdo nepřišel s tajemnými zbraněmi typu Haarp atd.
Jinak díky za sérii článků. A za ten přeložený rozhovor konspirátorů, ten byl dobrej :-)

Co se Ladina týče, jen se předpokládalo, že je smrtelně nemocný.
To, co se předpokládalo, líčí Béda jako fakt.
Ale to je tady normální. :-)
Btw. dnes jsem narazil v knihovně na knihu Daniela Pipese o konspiračních teoriích. Byla napsána ještě někdy v 90. letech, ale vypadalo to zajímavě.
20. 05. 2011 | 18:27

Válečný štváč a vrah z Wallstreetu napsal(a):

Ing. N.:
Děkuji za nabídku, ale asi bych ztrácel čas. Spoluautorem filmu je mimochodem bývalý funkcionář italské komunistické strany, což mne taky nenaplňuje zrovna důvěrou.

Dnes večer dám přednost jiné postavě a to bude geniální Hercule Poirot. Ten by tu vaši "záhadu" s 9/11 bezpochyby úspěšně vyřešil.

Hezký večer s Herculem vám přeje Válečný štváč a vrah z Wallstreetu
20. 05. 2011 | 18:36

hovorka11 napsal(a):

Ivan Kmínek:
Psal jsem to rychle. Myslel jsem skutečně, že děláte do chemie.
U vlády jsem myslel jako fikci boj proti korupci a absurdní nesmysl o zhodnocování peněz v soukromých penzijních fondech se státní podporou. Obojí je absolutní fikce.
20. 05. 2011 | 18:41

Béda napsal(a):

hovorka11,

nejpozději od r. 1913 je chod světa založen na fikci. V té době získali nepřímo nad světem vládu finančníci a od té doby jedna mystifikace stíhá druhou. Dějiny USA jsou od té doby plny oficiálních vládních konspiračních teorií. Největší ničitel světové ekonomiky se pasuje do role jejího zachránce, největší porušovatel lidských práv do role jejich šiřitele a arbitra, největší terorista do role největšího bojovníka s terorismem, největší podvodník do role největšího pravdomluvce, šiřitel války získává Nobelovu cenu míru ...

Jak pravil Orwell ve svém nezapomenutelném díle: Pravda je lež, láska je nenávist a láska je mír.
20. 05. 2011 | 19:15

Béda napsal(a):

oprava: ... válka je mír.
20. 05. 2011 | 19:17

Ing. N. napsal(a):

"Válečný štváč a vrah z Wallstreetu"

Škoda, že nemáte chuť se podívat na film, který jsem vám doporučila.

Víte, je třeba si uvědomit, že se často skutečnou pravdu o tom, co se kolem nás děje, nedozvíme, protože to bývá nejméně 50 let veřejnosti nepřístupné. A tak nám nezbývá než se seznamovat s nejrůznějšími informacemi a pak si z nich vytvořit svůj vlastní názor, který samozřejmě nemusí odpovídat skutečnosti. Ne všechny informace, které se nám podařilo získat, jsou totiž pravdivé. Často se ale podaří dojít k závěru, že to co se nám předkládá je velice nepravděpodobné a to už je určitý úspěch.

Na vámi doporučený film se nemohu podívat, protože nevlastním televizi.
20. 05. 2011 | 23:34

hovorka11 napsal(a):

Béda:
Bohužel to Orvelovské poznání takové je. Po totalitě vzniká naděje, která přejde do nové totality. Netušil jsem, že jsme naprogramováni na neustále stejné opakování chyb.
21. 05. 2011 | 00:01

P. napsal(a):

L. Stejskal:

"Velmi zajímavou úvahu na téma, jak vznikají a proč mají u některých lidí (a u jakého typu) takový ohlas různé konspirační teorie, přineslo poslední číslo Respektu (autor Jan Gregor). Doporučuji."

Pan Gregor tuto úvahu v podstatě okopíroval podle Jonathana Kaye z National Postu, autora knihy "Among the Truthers". Zde jde o novodobého agitpropčíka, současná média pochopitelně nechtějí moc přiznávat, že hnutí za pravdu o 11. září má slušnou podporu kvalifikovaných profesionálů. Proto se pan Jonathan Kay ohání termínem "konspirační teoretik" stále dokolečka. Diskuze v reálu ale nabízí trochu jiný obraz:

Jon Kay and 9/11 Researchers discuss Journalism & September 11
https://www.youtube.com/watch?v=_hDb3Tn3mwA
21. 05. 2011 | 08:43

pich napsal(a):

Pan Bednář je opravdový "demokrat", takového toho new US stylu.
Ty jeho psané úvahy nepostrádají závan spravedlivé ironie a těžko zakrývaného hněvu, proti všem rudým, jinověrcům a všelijace přičmoudlým či kafebrand do žluta.

Když nevím, neviděl jsem na vlastní oči - což někdy ani to nestačí, tak nemudruju. Maximálně si myslím svoje, vydedukované z jistých faktů, či převažujících názorů lidí, kteří nejsou příliš zideologizováni, jako pan "profesor".

Jestli byl "ládin !!!" hlavní nepřítel lidstva si ale nemyslím. Jsou tady daleko větší až největší nepřátelé. Lichvářský kapitál, steloucí pod sebe čím dále vyšší podestýlku z oněch zázračných doláčů. Papírky zmnožené "půjčkami" za lichvářských podmínek, kdy "půjčka" po krátké době přinese mnohonásobně víc, jak původní její výše. A to vše s lehkostí nejistoty, že se vůbec "dlužník" z této laskavosti vůbec vyhrabe. S tím že se tak nestane se počítá a postačí když vrátí aspoň desetinásobek. To další předpokládané "dojné" se jako odpustí, aby snad dlužník nezahynul na úbytě. Co pak z mrtvé krávy.

No a to "valečné zabití", což je takový zvláštní pojem ale v dnešní době nijak neobvyklý, je taková divadelní fraška. Ale v jádru dost nebezpečná. Zatím se u pakistánců takto může praktikovat. V Libyi se to snaží řešit pomocí přesně cílených raket. Chudák muamar pak musí kličkovat jak zajíc na honu. Jenže než se barák trefí, tak zbourají celou zločinnou liby.
Co pak zbude tamním demokratům. Když nic, tak se přestěhují do evropy. Aby tady hráli nezastupitelnou roli terčů pro veškerou frustraci zdejších ctihodných a většiny pomatených.
21. 05. 2011 | 11:11

Pavel Brno napsal(a):

Zlobte se na mě a hodně se zlobte - to je asi tak všechno, co s tím můžete udělat. Drtivé většině diskutujících jaksi unikla podstata Bednářova příspěvku, což přiznávám, je částečně i jeho vina. Pokusím se to přeložit: Fakt si myslíte, že je na nějaké manekýny příroda zvědavá? Když přijde na lámání chleba, je potřeba jakýmkoliv způsobem ochránit svou tlupu - tedy i bez ohledu na utopistické ideály socialismu. Občané ČR to evidentně zanedbávají, a tak se nesmí divit, že na rozdíl např. od Arabů, nemají žádnou budoucnost.
24. 05. 2011 | 23:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy