Jak napráskat práskačům?

04. 02. 2013 | 11:04
Přečteno 14924 krát
V rámci vlastního postupu proti zlodějinám ve veřejné správě i při rozhovorech s podobně jednajícími whistleblowery (práskači) jsem se setkal s následujícími možnostmi, jak oznamovatele korupčních aktivit ztrapnit, bagatelizovat nebo dehonestovat. Svěřuji se s tímto výčtem, aby lidé podezřelí z korupce, neměli tolik starostí s vymýšlením podobných pomluv. Věřím, že i tak se dá ušetřit z veřejných prostředků, neboť bez tohoto návodu by pomluvy musely vymýšlet draze zaplacené advokátní kanceláře a PR agentury, ale když se to najde na webu, třeba bude moci šiřitel kompra o to palmáre méně nakrást.

1. Je nám to skutečně líto, ale už se to nedá déle snášet, ale jedná se o duševně postiženého člověka. My jsme se snažili mu nějak pomoci a nelikvidovat ho rozvázáním pracovního poměru, ale teď po jeho oznámení je nám jasné, že je to mnohem horší, než se zdálo.
2. Od začátku jsme věděli, že si tento pracovník přihřívá polívčičku ve svých kšeftech, důsledně jsme to vyšetřili. Bohužel se to nějak domákl a svým oznámením se snaží odvést pozornost od vlastního protiprávního jednání. Nás to nicméně neošálí a proto se obracíme na sdělovací prostředky a orgány činné v trestním řízení, aby se soustředily na důležitá fakta, která jim předkládáme my.
3. Pracovník, který údajně učinil jakási oznámení, byl dlouhodobě trpěn u našeho úřadu, je to člověk naprosto neschopný a v rámci úsporných opatření bylo třeba se ho zbavit. Jeho tzv. podezření je mstou, při své neschopnosti však neví, že tato podezření byla dávno prozkoumána a ukázala se jako naprosto nesmyslná.
4. Zaměstnanec je zcela zjevný kriminálník. K daným informacím se nikdy v rámci svojí pravomoci nemohl dostat. Buď proto předkládá falsifikáty, je proto podvodník, a nebo se k dokumentům dostal podloudně, a policie by ho měla vyšetřovat za zneužití informací. Mimo jiné proto s ním byl okamžitě rozvázán pracovní poměr.
5. Náš pracovník byl celkem normální člověk, ale od té doby, co začal docházet do té tajné náboženské skupiny, začal se nám vyhýbat. Jeho oznámení je patrně důsledkem nějakého našeptávání ostatních členů sekty nebo se prostě potřebuje předvést před ostatními, že spasí svět, protože mu to nabulíkoval nějaký ten Jehova nebo jak se to tam u nich jmenuje.
6. Asi si představoval, že bude povýšen, ale na to skutečně absolutně neměl schopnosti a morální kredit. Při pohovoru, kam jsme ho ze slušnosti pozvali, nám řekl, buď to lepší místo dostanu, nebo vám udělám takové problémy, že se budete divit. My jsme jeho tlaku samozřejmě nepodlehli, no a teď to vidíte.
7. Tady se tzv. oznamovatel zapojil do nějaké špinavé hry, které nerozumíme, a pochybujeme, že by jí rozuměl on sám. Každopádně to, co tvrdí, je cílená snaha tuto součást státního aparátu destabilizovat, aby ten, pro koho náš bývalý pracovník pracoval, sem přivedl vlastní lidi. Naštěstí se nám povedlo jeho počínání odhalit hned v počátku a s touto osobou jsme se rychle rozloučili.
8. V životě jsme se nesetkali s někým tak ambiciózním. Od začátku, co u nás, mimochodem dost podprůměrně, pracuje, do každého hučí, že za svým kariérním vzestupem půjde přes mrtvoly. Ať se to důsledně prošetří, ale každý rozumí, proč ty smyšlenky vypouští.
9. Je to taková legrační postavička, na jejíž výstřelky jsme si tu už zvykli. Neustále posílá nějaká udání. Onehdá posílal na svou starší kolegyni udání, že v pracovní době tancuje s jedovatými hady. Všechno se samozřejmě musí prošetřit, ale od tohohle vtipálka je potřeba všechno brát s velkou rezervou.

Na druhou stranu, pokud někdo z korupčníků vymyslí něco nového, ať si to nenechává pro sebe, zveřejní to a ušetří prostředky svých zlodějských kolegů.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

whistle & blow napsal(a):

Jo, ale někdy mají s tím zdůvodněním pravdu ;-)
04. 02. 2013 | 11:16

Bara napsal(a):

Nejhezčí je bod 4. Ten už byl skutečně použit v praxi :-)
04. 02. 2013 | 11:31

vasja napsal(a):

Kníže jednoho takového rovnou vyrazil a nějak se moc nepáral s diskredidací.
Prostě rovnej a přímej chlap.
04. 02. 2013 | 11:38

JAHA napsal(a):

10. Autor uz vyskusal vsetky mozne sposoby, ako odvratit od seba opravnene podozrenie z hrubeho natlaku a vydierania advokatov obhajujucich ludi podozrivych z korupcnej cinnosti tym, ze im ponukal (samozrejme za neumernu uplatu, s vyhrazkami, ze ich obvini z korupcneho jednania a pod.)pripravene verzie obhajoby neopravneneho konania obvinenych a kedze tieto neboli advokatmi, ani ich klientami prijate, pokusa sa takymto sposobom znova odvratit pozornost od svojho konania a to v znamom medialnom priestore.

Staci, autore?☺☺☺
04. 02. 2013 | 11:51

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

Malý český člověk udává dobře, udává rád.
Takových malých českých človíčků je plný registr svazků.
Lustrační zákon byl vymyšlen na whistleblowers. (dříve donašeče STB)
04. 02. 2013 | 11:55

David napsal(a):

Podle mého názoru se tomu všemu musí čelit už od samého počátku.

Když už se rozhodnu s darebáky bojovat, tak je nutné mít sám, pokud možno, co nejčiščí svědomí.

Na výše uvedené pomluvy a lži je nutné reagovat BEZODKLADNĚ, a to ústně - před případnými svědky, nejlépe však písemně. Tím si tak shromažďovat věrohodné důkazy o VŠECH těch pomluvách.

Důležité je hlavně se držet JÁDRA problému a tak minimalizovat snahy darebáků odvádět pozornost jiným směrem.

Je nutné si od prvních podezřeních pořizovat důkazy - písemné a zejména ZVUKOVÉ, případně obrazové. Skryté zvukové záznamy si pořídit za pomocí např. diktafonu. Jako pan Michálek. Ten však udělal ale zásadní chybu, a to že nahrávky ZVEŘEJNIL PŘEDČASNĚ!!!

Nejdřív měl ty darebáky „přinutit“, aby VEŘEJNĚ a nesporným způsobem popřeli jeho tvrzení a AŽ POTOM je usvědčit ze lži důkazem.

Proto, když vypukne otevřený boj, tak je lepší vést boj ve formě tvrzení proti tvrzení co možná nejdéle, a to až do rozhodujícího okamžiku, a to je pokud možno až před "soudem", kdy AŽ PAK má smysl usvědčit darebáka ze LŽÍ věrohodnými důkazy. Do té doby ti darebáci napovídají tolik lží, že pak to může být pro toho „práskače“ jen velkou výhodou.
04. 02. 2013 | 12:28

nakrmil sovu králíkem napsal(a):

Řekl bych, že prvním sítem v opatřeních proti nepohodlným ve státním sektoru nově bude institut rezortního "protikorupčního ombudsmana", který je obsažen v aktuální vládní strategii boje proti korupci. Skvělé to čtení, pro silné nátury. Bůh ochraňuj zbytky poctivých ouřadů, pokud již nevyhynuli...
04. 02. 2013 | 12:29

DF napsal(a):

Zde si dovolím souhlasit s těmi 9 body.
Mnoho z nich co si vzpomínám již bylo použito v praxi,z toho lze usuzovat, že se nejedná o pouhé vymysli ale soubor posbíraných dříve již použitých praktik.
Bohužel pane Závodský upozornění je jedna věc, řešení je věc naprosto jiná.

Podívejme se na sKartu, jak tam prokazatelně pan Dr. Ing. Jaromír Drábek porušil zákon a jak bezproblémově paní Můlerová předloží opravu onoho špatného zákona a po odhlasování sněmovnou se pan Dr. Ing. Jaromír Drábek vlastně ničeho nezákonného nedopustil.
Proto si myslím že vašich 9 bodů jak napráskat práskačům má dalších několik bodů jak napráskat všem, kteří nejsou schopni si uvědomit preference TOP 09 a starostové v reálném životě.
04. 02. 2013 | 12:30

resl napsal(a):

Je třeba poukázat vždy konkrétně, jménem na zloděje. Začne shánět kamarády a panikařit. Kolektivní viny se dají dobře zamotat. Ukázat prstem a jmenovat, toho se bojí nejvíc.
04. 02. 2013 | 12:37

Občan napsal(a):

Autore,

to je zbytečně složité a oběť má šanci, že se ubrání soudní cestou.
S práskačem nejlépe vymeteme tak, že koncem měsíce zrušíme jeho pracovní místo bez náhrady. K 1. následujícího měsíce mu zabráníme v přístupu na pracoviště, nařídíme mu vyčerpání dovolené a po zbytek výpovědní doby mu platíme základní mzdu.
Je to legální a v podstatě neprůstřelné.
04. 02. 2013 | 13:07

VFISCHER napsal(a):

MARNÝ BOJ S GANGSTERISMEM ! !

Vítězství gangsterismu a vlády neokoloniální zbohatlické oligarchie v banánistánu Absurdistán - Kocourkov - Gangsteristán na věčné časy už nejde nikdy vyhrát a nikdy nijak jakkoliv změnit ! ! Ožebračení státu a masy zbylých otroků - plebejců je definitivní a bude nadále přinášet ono pověstné „rozevírání nůžek“ a vrstvení společnosti na hrstku vládnoucích zlodějských miliardářů a okradený zbytek ! !
Jakékoliv „oznamování - práskání či upozorňování“ je pro drtivou většinu zaměstnanců či takzvaných řadových úředníků tak riskantní, že nemůže nic změnit.
04. 02. 2013 | 13:08

skura napsal(a):

kosoúhlý průmět kosočtverce:

Máte pravdu! Své zloděje a tuneláře si musíme chránit, nejlépe tvrdou rukou. Doufám, že po vás nikdo zatím nejde. Kdyby se vám to začalo sypat a nějaký práskač by na vás něco vyšťoural, brnkněte Sokolovi, on už mu to spočítá. Sečte procenta a ono už to nějak vyjde..
04. 02. 2013 | 13:29

michal napsal(a):

10. důsledně používat termín "práskač" namísto whistleblower (neboť "práskat" je jasně negativní činnost, to ví každý)
04. 02. 2013 | 15:01

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

skuro,
žádný bonzák, whistleblower, donašeč, atd. vám od korupce a zlodějny nepomůže ani náhodou.
Pokud chcete zlodějnu eliminovat na minimum, musíte nasadit profesionála.
Třeba takového dobrého operativce z kriminálky.
Ale whistleblower je nesmysl a po právu zaslouží sejmout a nakopat do ....
A to jen pro to, že amatér je k ničemu.
To, že náhodou uspěl Michálek je dáno tím, že Drobil a spol. byli mnohem většími hlupáky než on sám.
04. 02. 2013 | 15:25

Kelt napsal(a):

Obvodní státní zastupitelství odložilo trestní oznámení Dr.Lásky na korupční jednání Nečase a na příjetí úplatku Fuksou a Šnajdrem.
Aby Nečas dosáhl prohlasování zákonů,které mu nechtěli odhlasovat Tluchoř,Šnajdr a Fuksa,tak jim učinil nabídku,která se neodmítá a to např.u Fuksy plat v řádu statisíců a to u státem vlastněných korporací.
Co více může být korupčním jednáním,než to ,co předvedl Nečas?
V kterém demokratickém a civilizovaném státě by to mohlo projít?
Odpovědí jsou ta 2,5%hlasů pro P.Sobotku-doufám,že obdobné skóre zaznamená ODS v příštíc h volbách.
04. 02. 2013 | 15:31

skura napsal(a):

kosoúhlý průmět kosočtverce:

Neoznámení trestného činu je trestným činem. Je to špatně? To má v každém podniku sedět tajný policajt? Stanu-li se svědkem např. vraždy, mám si to nechat pro sebe, protože poblíž zrovna nebyl tajnej? Nebo jak vlastně? Vaše myšlenkové pochody nechápu..
04. 02. 2013 | 19:01

dalimír napsal(a):

Dokud nebude mít česká justice na stole zákon proti drzému odmítání viny zlodějů kteří jsou policií dostatečně usvědčeni tak to bude ze slušnými lidmi v téhle republice velmi špatné ! Demogracie potřebuje přísnější zákony jako jsou zde jinak nebude nikdy v zájmu slučných občanů fungovat ! Poslanci a senátoři přestante už konečně myslet pouze na svá banděra a jednejte v zájmu lidu a né sebe a vámi podporované zlodějské mafie ! Všichni podvodníci v česku drze omítají vinu ! To je k nepochopení proč jim to tenhle stát toleruje ! Dl
04. 02. 2013 | 19:05

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

skuro,
tady nejde o jednotlivý trestný čin. Tam je svědectví OK.
Tady jde o dlouhotrvající trestnou činnost kterou páchají velmi chytří lidé. Většinou ve skupině.
A na to jeden amatér byť sebepoctivější prostě nemá. Profík je vybaven technikou, má podporu, odborné řízení.
Jen tak lze korupčníky přechytračit a trestnou činnost jim prokázat.
Na Ratha a spol. nasadili profíky, a dneska není co řešit, má to SZ + soud.
Whistleblowerovi se vysmějí, protože gauneři si navzájem dosvědčí, že právě whistbl. je ten špatný, shnilý a zloděj. Gauneři, pokud nejsou úplní pitomci to mají zmáknutý.
Sám proti skupině gangsterů udělá jednotlivec kulový.
Přestaňte už blbnout s blbým a poctivým osamoceným whistleblowerem proti chobotnici.
04. 02. 2013 | 19:25

šašek z Jihlavy napsal(a):

kosočtverče
Víte, že spousta profíků z řad policistů se dala do služeb zločinu, často organizovaného?
Nebýt "práskačů", mnoho lumpů by pokračovalo ve zločimecké činnosti bez šance mužů(a žen)zákona, aby se jim dostali na kobylku. Díky za kurážné whistle-blowery, já bych jim dokonce přiznal ochranku, pokud by jim hrozila pomsta mafie.
04. 02. 2013 | 20:09

skura napsal(a):

kosoúhlý průmět kosočtverce:

Poslední dva dotazy. Kdo tvrdil, že whistlebloweři mají něco řešit a vyřešit a ne pouze oznámit a dosvědčit? Není to náhodou tak, že jste si vytvořil větrný mlýn a teď proti němu bojujete? A dotaz druhý. Co mají wwhistlebloweři společného s StBáky? Že by další větrný mlýn?
04. 02. 2013 | 20:37

Dagmar napsal(a):

Velmi se mi nelíbí, že autor překládá anglické "whistleblower" jako "práskač". Chápu, že se mu to do titulku hodí. Je to ale škoda. Vnímám samozřejmě, že příspěvek je psán v nadsázce.

V anglosaských zemích není pojem "whistleblower" chápán negativně, i když otrocký překlad v té nejhorší variantě uvádí "udavač". "Whistleblower" je člověk, který má odvahu upozornit na nešvary, které ohrožují víc druhé, než jeho samotného. Je mi líto, že právě autor článku, který se může počítat mezi české "whistleblowery", psychologické pojmové delikátnosti nechápe :-(.
04. 02. 2013 | 20:44

šašek z Jihlavy napsal(a):

Dagmar
Pravý whistle-blower je fotbalový rozhodčí, který se nechal podplatit a odpískal neprávem penaltu a pak se šel prásknout.
04. 02. 2013 | 20:49

Dagmar napsal(a):

šašek z Jihlavy

:-)
04. 02. 2013 | 20:55

Jindrich S. napsal(a):

pěkné, cením si práce Dr. Závodského i proto, že je nevidomý a šikana, kterou si jako oznamovatel korupce zažil, byla spojena i s ohrožováním jeho osoby...takových kdybychom měli v republice deset nebo dvacet...!
04. 02. 2013 | 21:11

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

šašku,
v jakékoli lidské skupině se vyskytne zločinec, nebo skupina zločinců. Proč by to u policajtů (soudců, st.zástupců, nebo třeba kněží) mělo být jinak?
Bez práskačů se neobejde nikde žádná policie. Zpracování jejich dat je na ní, umí to. Ochrana wbl.? U nás nemožné, ochrana je tak drahá, že na ní stát nemá, ani nedá.

skuro,
to, co jste napsal je námět na dvě několikastránkové analýzy.
k první otázce: Jak, jakým způsobem, komu.
K té druhé: whistlebloweři se nazývali u STB různě - např: A, TS, KTS, D. Měli to tam hoši dobře roztříděné.
04. 02. 2013 | 23:28

skura napsal(a):

kosoúhlý průmět kosočtverce:

Díky za odpovědi, kterými jste plně potvrdil, co jsem si od počátku myslel. Naprosto postrádáte schopnost rozumět psanému textu. Vaše odpovědi totiž nijak nesouvisí s položenými otázkami.

Přeji mnoho duševního zdraví
05. 02. 2013 | 08:55

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

skuro, skuro,
Odpověděl jsem Vám přesně na to, na co jste se ptal. To, že jste očekával (chtěl) něco jiného není můj problém.
2.správa SNB (STB - kolej) měla whistleblowers problematiku velmi dobře zpracovanou. A sakra dobře s nimi uměli pracovat.
To, že jejich informace použili pak k úplně jiným účelům není chybou whistleblowers, ale tehdejšího politického zadání.
Zajděte si do studovny ÚSTR a začněte studovat. Tedy pokud Vás to zajímá.
Jinak umřete jako hloupý prosťáček, který nic nepochopil a ničemu nerozumí.
05. 02. 2013 | 10:36

Miroslav Pivoda napsal(a):

KOMU: kosoúhlý průmět kosočtverce 05. 02. 2013 | 10:36

Máte zřejmě pravdu o mimořádných schopnostech StB. Já se dokonce domnívám, že USTR je dodnes řízen StB. Nevšiml jste si toho?
05. 02. 2013 | 12:29

jin napsal(a):

Nejlepší je "náhle zjistit",že se jedná o pedofila.Z toho neni úniku.Nejdřív naši vládní " mafiánobijci"a advokáti zločinců, nejdřív zjišťují,kterej odpornej práskač to zveřejnil a potom přemýšlí jak to ututlat a pro výstrahu ho potrestat !
05. 02. 2013 | 14:16

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

to: Miroslav Pivoda
Silně pochybuji, že by ÚSTR byl řízen bývalými důstojníky StB.
Je ovšem možné, že tam mají sem tam nějakého bývalého coby konzultanta. Ale to opravdu nevím. Jen spekuluji. Pokud bych byl šéfem ÚSTR, tak bych to tak udělal.
Uvědomte si, že takový bývalý důstojník bude pracovat pro toho, kdo ho zaplatí. A je zvyklý poslouchat a držet hubu.
Tak to prostě je.
05. 02. 2013 | 15:13

DuK napsal(a):

To jste napsal úplně přesně, pane Závodský. Bohužel... jsme tady takoví sráči a pravda není to, co bychom slyšeli úplně rádi.
Pobavilo mne, jak píšete ve svém miniCV, že jste dostal tu cenu míru, když se narodila Matka Tereza... nebo tak nějak... to mne nenapadlo, takhle datovat svá jubilea :-)
05. 02. 2013 | 18:09

pavel v napsal(a):

kosoúhlý průmět kosočtverce

Pane průměte, to co tady radíte whistleblowerům by pro ně mohlo být velmi nebezpečné. Pokud má člověk nějaké důkazy proti zlodějům, musí je ihned zveřejnit. Je to jeho nejlepší obrana. Obvinění mu pak nemohou ublížit, jelikož by pak byli snadno odhaleni prostřednictvím motivu. Primární je v takovém případě ochránit vlastní zdraví nebo i život.

Není nic hloupějšího, než upozornit na korupci policii, protože ta je také zkorumpovaná. Kdyby tomu tak nebylo, dočkali bychom se za těch 20 let vyšetření alespoň nějaké větší tunelářské kauzy.

Nevím, zda chcete někoho přivést do neštěstí úmyslně nebo je na vině vaše naivita.
05. 02. 2013 | 18:28

pavel v napsal(a):

Podle mé zkušenosti se whistleblower na pracovišti rychle dostane do izolace. Drtivá většina lidí se řídí heslem "nehas, co tě nepálí". Ba, najdou se i takoví, kteří ucítí příležitost zavděčit se vedení a honem mu přispěchají na pomoc.

Otázkou je, odkud pramení takové charakterové selhání. Asi nejčastějším důvodem jsou dluhy. Pokud je domácí rozpočet nějakého zaměstnance napnutý k prasknutí, je pro něj ztráta zaměstnání katastrofou. Takový člověk fakticky nemá žádnou vnitřní svobodu a je nucen dělat i to, co se mu z duše protiví.

Dluhy domácností v Česku úhrnem činí cca 1,2 miliardy Kč. Z toho si lze udělat obrázek, jak je problém zadluženosti palčivý.
05. 02. 2013 | 18:45

ředitel stb napsal(a):

Čím se dne zabýváme, do toho nestrkejte, prosím, své nosy. Nijak se vás to netýká.
05. 02. 2013 | 19:27

Jarsa napsal(a):

Pane Závodský, děkuji Vám za Vaši osobní statečnost.
Pracuji v instituci, kde se krade způsobem, kdy si ani já nejsem jistý, jestli se náhodou na něčem nekalém nepodílím. Systém korupce je tak dokonale propletený s vědomým a podvědomým jednáním zúčastněných, kdy zíráte, jak se stáváte součásti této hydry.
Na druhou stranu ve státě kde vládně na postu presidenta prokazatelný kriminálník a národ si zvolí jeho kamaráda za něj, co čekáte jiného ?
Tato země je směsicí neschopných a proto jim nic jiného nezbývá než krást.
Čest výjimkám. Držím Vám palce.
05. 02. 2013 | 19:49

Pez napsal(a):

Paneboze z jakeho duvodu by v CR nekoho udaval, vzdyt byli vsichni podvodnici amnestovani. Tady preci uz v tento moment vubec nejde o pravo nebo spravedlnost. Je pouze a jenom otazka casu kdy tato rychle divergujici masa lidi bez svedomi dosahne prahu fasismu.
05. 02. 2013 | 19:58

soudce z lidu napsal(a):

Tento národ je závislý na udavačství již několik století.Švédům,Arabům,Taliánům Maďarům,Náckům,Sovětům a bůh ví kdo je na řadě.Nyní o to prostě není zájem,když se poděláváme na vzájem.
05. 02. 2013 | 21:06

skura napsal(a):

kosoúhlý průmět kosočtverce:

"skuro, skuro,
Odpověděl jsem Vám přesně na to, na co jste se ptal."

OTÁZKA: KDO tvrdil, že whistlebloweři mají něco řešit a vyřešit a ne pouze oznámit a dosvědčit? (skura 04. 02. 2013 | 20:37) /Šlo o to, že (04. 02. 2013 | 19:25) vyvracíte tvrzení, které nikdy nikdo nenastolil ("Sám proti skupině gangsterů udělá jednotlivec kulový."). Pokud podle vás někdo něco takového tvrdil, ptal jsem se KDO./

ODPOVĚĎ: Jak, jakým způsobem, komu. (kosoúhlý průmět kosočtverce 04. 02. 2013 | 23:28)

OTÁZKA: CO mají whistlebloweři SPOLEČNÉHO s StBáky? (skura 04. 02. 2013 | 20:37) /Myšleni byli samozřejmě DNEŠNÍ whistlebloweři typu Ondřeje Závodského, o nichž pojednává článek/

ODPOVĚĎ: whistlebloweři se nazývali u STB různě - např: A, TS, KTS, D. Měli to tam hoši dobře roztříděné. (kosoúhlý průmět kosočtverce 04. 02. 2013 | 23:28) /Ani s pomocí vaší odpovědi se mi stále nedaří pochopit, CO má takový Ondřej Závodský SPOLEČNÉHO s StB. Zřejmě to bude tím, že jsem "hloupý prosťáček, který nic nepochopil a ničemu nerozumí".

Naše mozky zcela evidentně pracují na rozdílných frekvencích a naše výměna názorů se podobá dialogu hluchého s blbým. Buď tedy já neumím formulovat otázky, nebo vy nerozumíte psanému textu, anebo platí obojí. Je to celkem jedno. Pokud se vy sám cítíte být v dobré duševní kondici, tak si s tím vůbec nemusíte lámat hlavu..
05. 02. 2013 | 21:48

sagenit napsal(a):

Nic nového pod Sluncem, alespoň v Česku ne, většinu toho zde uvedeného znám již ze 70. let minulého století. Ti tehdy správní soudruzi, co tyto manipukace o pro ně nepohodlných lidech šířili, dnes spokojeně užívají k nadprůměrným důchodům i to, co si již tehdy nakradli. Ti, co se odmítali spoluúčastnit na jejích lumpárnách, nebo dokonce je zveřejńovali.., ti dnes informují o dnešních manipulátorech a dnešních lumpech a to stejně marně... Protože dav je stále stejně nepoučitelný, baští ty manipulace i s navijákem, nejvýš pak brblá u piva... Stačí se podívat, jak Kubicemu a spol prošlo velmi diletantské odstavení dvou vážných konkurentů předem vybraných finalistů prezidentské volby... A vrcholem stádní odevzdanosti je hysterické zbožňování kavárenského povaleče a restituenta cizího majetku Khárla...
05. 02. 2013 | 22:04

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

Pavle,
To je zřejmě nedorozumění.
Já neradím whisbl. udávat na policii, nebo konkretnímu orgánu. Já pouze tvrdím, že pokud chce být někdo whistleblowerem, že to musí zatraceně dobře umět. Čili, buď se to naučit, nebo tuhle činnost přenechat profesionálům, Zde jsem pro příklad uvedl "operativce kriminálky" - má pro tuhle práci nejspíš předpoklady a je pro tuhle činnost vyškolen.
A je zcela na úvaze whistleblowera komu bude pískat. Zda kriminálce, investigativnímu novináři, státnímu zástupci, investigativnímu žurnalistovi, či některé ze zpravodajských služeb.
Whistleblower idiot jde se svými poznatky za šéfem organizace (podniku). Šéf je většinou do lumpárny zasvěcen, angažován a udělá všechno proto, aby whistbl. zničil, zlikvidoval, znehodnověrnil. Ještě větší mamlas začne své poznatky vykřikovat veřejně. To už hraničí s kretenismem.
Whistlebl., který se předčasně "odkope" má většinou smůlu. Poskytne dost času darebákům. Ti jej většinou využijí k zahlazení důkazů. A samozřejmě k neutralizaci whistleblowera.
Shrnutí:
Kdyby pan Závodský nebyl při svém píšťalkovém pískání mamlas, nemusel psát takhle žalostný blog.
06. 02. 2013 | 07:36

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

skuro,
jsme každý na jiné vlnové délce, nevadí.
Kdo tvrdil atd. Sám autor blogu, hned v prvním odstavci. Pokud něco nechtěl vyřešit, ale jen "oznámit a dosvědčit", tak to svědčí o chudosti ducha.
Logicky vyplývá, že "sám proti..." nic nevyřešil.
Co mají whistbls společného s StB? Whisteblower je jen jiný, nový název pro spolupracovníka téhle organizace, Pokud to nechápete:
Zbrojnoš je vyzbrojen halapartnou a dýkou. Voják je vyzbrojen útočnou pušku a ručním granátem. Ale to podstatné: Činí oba stejnou práci, jen v jiné době.
Stejně tak whstbl. a např. TS. Oba činí totéž, jen v jiné době.
Co má pan Závodský společného s StB? Jen si na ní hrál, t.j. snažil se ji napodobit, sám (!!). Svatá prostoto! Podobně si malé děti hrají v uhláku na horníka.
To, že pan Závodský zřejmě narazil je zcela v pořádku, snad bude příště chytřejší.
06. 02. 2013 | 13:54

skura napsal(a):

kosoúhlý průmět kosočtverce:

"Kdo tvrdil atd. Sám autor blogu, hned v prvním odstavci."

No a máme to definitivní. Nerozumíte psanému textu!

Cituji první odstavec: "V rámci vlastního postupu proti zlodějinám ve veřejné správě i při rozhovorech s podobně jednajícími whistleblowery (práskači) jsem se setkal s následujícími možnostmi, jak OZNAMOVATELE korupčních aktivit ztrapnit, bagatelizovat nebo dehonestovat. Svěřuji se s tímto výčtem, aby lidé podezřelí z korupce, neměli tolik starostí s vymýšlením podobných pomluv. Věřím, že i tak se dá ušetřit z veřejných prostředků, neboť bez tohoto návodu by pomluvy musely vymýšlet draze zaplacené advokátní kanceláře a PR agentury, ale když se to najde na webu, třeba bude moci šiřitel kompra o to palmáre méně nakrást." (zvýraznil skura)

Slovo OZNAMOVATEL označuje toho, kdo OZNAMUJE, nikoliv toho, kdo ŘEŠÍ. Pokud vám nejsou jasné ani takovéto souvislosti, je to s vámi ještě horší, než jsem se obával. Myslím, že příště se vzdám jakékoliv diskuse s vámi předem, protože si připadám jako učitel ve zvláštní škole..
08. 02. 2013 | 09:13

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

skuro,
už mi to nebaví, podle mne nerozumíte psanému textu Vy.
Tedy:
"V rámci vlastního postupu proti zlodějinám ve veřejné správě i při rozhovorech s podobně jednajícími whistleblowery (práskači) jsem se setkal s následujícími možnostmi, jak....."
Znovu pro nechápavěho:
"V rámci vlastního postupu proti zlodějinám ve veřejné správě...."
Čili Závodský má nějaké vlastní řešení problému. Chcete-li jinými slovy má jakýsi vlastní protikorupční systém. Oznámení je pouze malou součástí tohoto systému, zde jak z dalšího textu plyne narazil.
Takže milý pane Skuro, pokud jste učitelem zvláštní školy, dostal jste se na úroveň svých chovanců. Pochopení psaného textu - nic moc.
Nic si z toho nedělejte. Dá se to léčit.
08. 02. 2013 | 12:58

skura napsal(a):

kosoúhlý průmět kosočtverce:

Postup není řešení. On OZNÁMÍ, orgány ŘEŠÍ, a to celé je POSTUP. Kde vám to v té makovici drhne, čoveče?
08. 02. 2013 | 22:47

skura napsal(a):

kosoúhlý průmět kosočtverce:

Nebo ještě jinak. Oznamovatel POSTUPUJE tak, že OZNAMUJE. To je POSTUP, nikoliv však ŘEŠENÍ. Slova mají svůj význam, který nemůžete bez následků volně překrucovat..
08. 02. 2013 | 22:57

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

skuro,
ono mi to fakt už nebaví:
POSTUP (zde pana Závodského) = několik po sobě jdoucích kroků (konkretně zde za účelem omezit zlodějny ve st. správě).
OZNÁMENÍ = jeden, jediný krok z řady předchozích i následujících. Prvek množiny POSTUP.
Asi jsme měli ve škole každý jiného češtináře, nebo matematika.
Ale některý z těch Vašich učitelů byl pravděpodobně vůl.
09. 02. 2013 | 09:00

skura napsal(a):

kosoúhlý průmět kosočtverce:

Nějak se vám z toho vytratilo to vaše ŘEŠENÍ, které zaměňujete za POSTUP. Postup se klidně může skládat z jednoho kroku, kterým je oznámení a z následného šetření někým jiným. V tom bych problém nehledal. Zuby nehty se snažíte vkládat do úst jiným to, co nikdy neřekli a potom s tím srdnatě bojujete, přičemž nenápadně vynecháte všechno, co se vám nehodí. Jste prostě takový Don Quijote diskuzí ACZ ;-))
09. 02. 2013 | 20:16

skura napsal(a):

kosoúhlý průmět kosočtverce:

Ptá se manželka whistleblowera. "Jak teď budeš postupovat?" "Oznámím to na policii." "Jo, to je dobrý postup."

Pokud shledáváte tento rozhovor logickým, potom se vám podařilo pochopit, že jste se zmýlil. Pokud ne, není vám pomoci..
09. 02. 2013 | 20:32

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

A už naposled.
Napíšu-li:
Pan Skura se mýlí a nemá pravdu, znamená to:
a) Pan Skura je popleta.
b) Pan Skura je lhář.
c) Pan Skura je hlupák.
d) Pan Skura není správně informován.

Všechno je správně! Račte si vybrat.
Zkuste číst něco o diplomacii.
11. 02. 2013 | 07:15

skura napsal(a):

kosoúhlý průmět kosočtverce:

Každý se smiřuje s prohrou po svém. Jeden ji dokáže přiznat, druhý začne blábolit něco o diplomacii. Místo prolhané diplomacie byste se příště mohl zaměřit na studium precizní sémantiky.

Ještě vám na cestu do knihovny přidám jednu definici diplomacie: "Diplomacie je způsob, jak poslat někoho do prdele tak, aby se tam těšil." ;-)
11. 02. 2013 | 09:04

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

Skuro
Tak to jsem rád, že jste uznal, že jste diplomaticky řečeno mamlas.
Ale potěšil jste mne.
Potká-li člověk většího hlupáka, než je sám, to vždy potěší....
11. 02. 2013 | 09:28

skura napsal(a):

kosoúhlý průmět kosočtverce:

Tuhle diplomatickou metodu použití instantního komentáře si musím pamatovat. Když mi v nějaké výměně názorů dojdou argumenty, začnu o tom druhém mluvit jako o mamlasovi a ihned mám vyhráno ;-))
11. 02. 2013 | 21:20

Ondřej Matoušek napsal(a):

Česká vláda přemýšlí, jak ochránit whistleblowery. O tom, jak vypadá boj proti korupci v zahraničí, více zde: http://pohledzvenku.cz/legislativa/vlada-chce-ochranit-whistleblowery
16. 02. 2013 | 19:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy