Důslednou pravdoláskařskou typologií proti chaosu

12. 02. 2013 | 11:19
Přečteno 19517 krát
Jak to bylo ještě před pár měsíci krásně přehledné. Pravdoláskaři byli pěkně zapsaní v seznamech starostlivého Bartoše (dále jen „seznamy stB“), všem bylo jasné, o jaký druh lidí se jedná, ale teď je to pro mě naprosto nepřehledné a nějak se s tím nemohu vyrovnat. Pravdou a láskou se teď ohání kde kdo, což se ukázalo i v druhém kole prezidentské volby – Schwarzenberga média označovala za následovatele idejí Václava Havla, a to byl arcipravdoláskař, a po zvolení Miloše zemana bylo toto vítězství Václavem Klausem označeno jako vítězství pravdy a lásky. Můj právnický smysl pro pořádek mi s obsedantní naléhavostí našeptává, že by se v tom měl udělat nějaký pořádek a vytvořit nějaké skupiny pravdoláskařů, protože jsme jimi zjevně všichni.
Navrhuji následující:

1. Staropravdoláskaři
Sem bych si dovolil zařadit ty stoupence idejí Václava Havla, co se domnívají, že pravda a láska mohou zvítězit samy o sobě díky vlastní morální převaze pozitivních hodnot.
2. Utopičtí pravdoláskaři, někdy též nazývaní jako pravdoláskaři Donquijotova ritu
Skupina, která je mi osobně nejbližší, a do níž bych se rád zařadil, byl-li bych zapsán v seznamech stB. Stoupenci tohoto hnutí se domnívají, že láska a pravda musí zvítězit, ale je třeba těmto hodnotám pomoci v boji se lží a nenávistí vlastními činy, které pochopitelně přirozeně vycházejí z idejí pravdoláskařství. Tyto činy jsou v očích ostatních považovány za utopistické, protože viditelně nic nemění, ale my prostě věříme, že ve svém souhrnu něco změnit mohou.
3. Pokrokoví pravdoláskaři, často označovaní za pravdoláskaře Schwarzenbergova ritu
Základní tezí tohoto myšlenkového směru je to, že pravda a láska musí zvítězit a my jí k tomu chceme pomoci, ale bez peněz se to nedá dělat, proto když nám na to kápne od nějaké té IT firmy, jíž jsme zadali zakázky na jednom z našich ministerstev, zvítězí ta láska dříve.
4. Neopravdoláskaři, též pravdoláskaři Nohavicova ritu
Základní myšlenku tohoto filosofického směru obsahuje text jedné starší písně Jarka Nohavici, že jistě nakonec zvítězí pravda, ale až dokáže to, co dokáže lež. Pokud tedy stoupenci tohoto myšlenkového směru chtějí pomoci lásce a pravdě, musí těmto hodnotám pomoci lží. Jsem rád, že v tomto směru zůstane vedení našeho státu myšlenkově kontinuálně zakotvené a nedojde k žádným změnám.

Jediným východiskem je to, aby přívrženci jednotlivých myšlenkových směrů jasně deklarovali, kam se zařazují, a buď aby stávající seznamy stB uváděly jednotlivou myšlenkovou příslušnost nebo aby si členové všech směrů vedli databázi svých členů sami.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

malalaj napsal(a):

já místo staropravdoláskaři navrhuji termín věškrnovci.
12. 02. 2013 | 11:27

Jarsa napsal(a):

Já zase navrhuji objektu malalaj, aby si přečetl něco o morálce, slušnosti a úctě člověka k člověku.
Pak i on nebude, možná až odezní odér klausismu, vyznávat lež a nenávist.

Jinak článek je naprosto trefný a podtrhuji jej. Autorovi držím palce a skláním se před jeho statečností. V chumlu lžinenávistníků je to skutečně hrdinství.
12. 02. 2013 | 11:32

rejpal napsal(a):

Mám rád taxonomii. Ale ještě by to chtělo cizelovat. Je pravdoláskař člověk, který podporoval Václava Havla (i když ne absolutně a ve všem, co řekl nebo udělal), ale nepřenáší tu podporu na lidi, kteří byli kolem něj? VH se dá vytknout leccos, dělal i pěkné koniny, ale pořád byl daleko spíš vizionář než technolog moci. A v tom se nejvíc lišil od Václava Klause, který byl daleko spíš pragmatik a technolog moci než vizionář. Kategorie pravice/levice tady naprosto selhává. Václav Klaus se programově hlásil k pravici (potřeboval zaplnit určitou niku a navíc obdivoval jak některé politiky, tak ekonomy pravicové líhně). Václav Havel sám o sobě říkal, že je nejlevicovějším členem své rodiny, nicméně jeho krevní skupinou byli otcové zakladatelé ODA, což byli pravicoví konzervativci.
12. 02. 2013 | 11:37

aga napsal(a):

Pane Závodský,

v zásadě pěkný text. Problémek by možná mohl nastat, kdybyste měl toto:

"Stoupenci tohoto hnutí se domnívají, že láska a pravda musí zvítězit, ale je třeba těmto hodnotám pomoci v boji se lží a nenávistí vlastními činy, které pochopitelně přirozeně vycházejí z idejí pravdoláskařství. "

poněkud konkretizovat a uvést pár takových činů. Nevím, jestli by se všichni dotčení i přihlížející shodli na jejich poctivé a nefalšované pravdoláskovitosti, v této věci je každé hodnocení nutně subjektivní. Někdy i dobře míněný čin může pomoci lžinenávistníkům, toho jsme byli v historii svědky mnohokrát. Nebo naopa něco, co zdánlivě překypuje pravdou a láskou, dobře míněno není.
12. 02. 2013 | 11:46

Brambora napsal(a):

Mám za to, že ten, kdo řekl ve své písni, za jakých okolností zvítězí pravda, byl Vladimir Vysockij, jehož písně Nohavica překládal a zpívá. Docela bych mu i byla náchylná věřit, ale stojí to za to?
12. 02. 2013 | 11:48

aga napsal(a):

rejpal

"Václav Havel sám o sobě říkal, že je nejlevicovějším členem své rodiny.."

Takových "levicových" myslitelů je historie plná. Nepovedení synáčkové z bohatých rodin, neschopní a neochotní se podřídit autoritě, v případech kvalit některých otcovských autorit pochopitelně. Pravidelně nadělají v historii tu největší paseku
12. 02. 2013 | 11:49

jozka napsal(a):

rejpal:

Takovy clovek je zvlast zatvrzely a nebezpecny heretik, nelaskou k pokracovatelum Havla priznava svou jinak tajenou nelasku k NEMU a nezaslouzi nic jineho nez aby byl zasypan Pravdou a Laskou tak vydatne, ze zmizi z povrchu zemskeho a nebude dal sirit sve bogomilske uchylky.

autor:

Diky, pobavil jsem se :-)
12. 02. 2013 | 11:55

Aktiv napsal(a):

Pane autore, jsou zde jen dva typy pravdoláskařů!1.typ tzv. kmotrovských pravdoláskařů, vámi označovaných jako Schwarzenbergerovské a Havlovské odrůdy, dodatečně nahrazované i Klausisty, kteří by chtěli také nést tuto nálepku, na níž nemohou dosáhnout, poněvadž se zpronevřili už jen její ikoně!Schwarzenberg alespoň tuto ikonu umí falešně předestírat, oni ty bomby padající na kterýkoli slabý stát pod rouškou této ikony vypadají tak nějak milosrdně, ale i ty nakradené bilióny se také za tuto ikonu dobře schovávají....

2.typ opravdových pravdoláskařů se týká občanské společnosti, která nevěří v politiku, a stávající politický, sociální a právní systém, který se řídí pouze zájmovými hledisky, nikoli potřebami řešit problémy a naléhavými požadavky občanů. Tento typ pravdoláskařů je pro současnou garnituru, a to jak demokratickou, tak i ideoologicky totalitalistickou nepohodlná, a jak říkáte pronásledována a zesměšňována. Tento typ není idealistický, ale ryze prakticky, a autentický, který chce dělat věci, tak jak se mají!

Tento 2 typ pravdoláskařů doufám jednou tuto totalitaristickou garnituru, která se schovává jednak za 1 typ ideí(ikony), jednak za různé ideoologie(ODS, ČSSD, KDU, NSDAP, KSČ nebo KSSS, Demokraté, Republikáni, TOP09, SBB, apod...) ovládanou zločinci jednou nahradí, A BUDE ŘÍDIT TENTO SVĚT K JEHO PROSPĚCHU!

Tento čas se blíží....
12. 02. 2013 | 11:57

dddddddd napsal(a):

Pravdoláskaři typu Svěráka nebo Čáslavské sice holdují pro pravdolásku, ale jsou napojeni na na finanční neokonzervativní toky. A na oplátku neokonzervativní pravdoláskaře podporují. A pokud nejsou napojeni v současnosti, byli v minulosti (Čáslavská teplé místo na Hradě spolu s tehdy chudým Trautenbergem) ha svou hysterickou podporou pravdolásky očekávají peníze v budoucnosti. ....

Jsou pro pravdolásku jako pro tržní projekt. Musí jim to prostě vynášet ! :-)))
12. 02. 2013 | 11:58

scallop napsal(a):

dddddddd

Myslim, ze jste vyhmatl slabinu blogu, autor zcela opomenul vyraznou skupinu
"neokonzervativních pravdoláskařu".

Nezbyva nez konstatovat, ze touto zjevnou manipulaci autor odkryl sve pravdolaskarske ledvi.
12. 02. 2013 | 12:13

bitner napsal(a):

Od zacatku je pravdolaskarsky koncept pomyleny.
Pravda je bud relativni a v case omezeny nazor vetsiny, nebo se "pravdu" snazi vnutit vetsine ti, kteri jsou za to placeni, nebo ti, kteri trpi mesianismem.
Jedine laska je absolutni velicina, vsechno ostatni bude vzdy fungovat docasne.
12. 02. 2013 | 12:22

Luba napsal(a):

Kdepak ...

Pravda a láska jsou tak svaté pojmy, že jimi nemůže být označováno jakékoli stádo.
12. 02. 2013 | 12:25

rejpal napsal(a):

jozka
Dobrá glosa -:))
12. 02. 2013 | 12:35

malalaj napsal(a):

komunisti ho zvolili presidentem a stát mu vrátil stamilionové majetky. tomu se kreslili srdíčka....... já bych ho poslal někam do montovny za 15 hrubýho. tam by mu tu pravdu a lásku už z hlavy vyhnali. infaltilníma nebo spíš stupidníma heslama krmili národ, přitom vždycky šlo o koryta a prachy. jenom když si vzpomenu na televizní krizi. trikolory, pentličky, svoboda slova........opět šlo o pěnězovody ze státního rozpočtu. na pravdoláskaře jsem opravdu alergickej.
12. 02. 2013 | 12:41

Pepa Řepa napsal(a):

Co na to jít opačně?
Založit stranu nenávisti a jedu.
Třeba by skončila u pravdy a lásky.
12. 02. 2013 | 12:48

Pepa Řepa napsal(a):

A co pravdokalouskáři?
Mají si kde hrát?

....asi mají.
12. 02. 2013 | 12:51

Twist napsal(a):

Co takhle na všechno vyexkrementovat? Pravdoláskařům jsem nikdy nevěřil, teď nevěřím ani dalším, donutili mě přerovnat knihovnu. Menzele, Menzele, Svěráku, Svěráku! Kam má podle Vás národ směřovat?
12. 02. 2013 | 12:55

dddddddd napsal(a):

Otázkou jest také, co to vlastně pravdoláska je??

Hejvl v jejím hlásání také procházel vývojem....

1. Hejvlovo první období, kdy tvrdil, že lidé budou mít lepší byty než králíkárny, že dobrá pracovní místa nebudou z protekce, že nebude nezaměstnanost, že neplatí žádné nejde to. Že budou vycházet jeho knihy a on že bude chodit mezi lidi....

2. Hejvlovo druhé období, kdy poprvé vládl, omlouval se Sudetským Němcům, zlikvidoval naši zbrojní výrobu (aby se USA vrátily náklady, které přes CIA posílala peníze tzv. disidentům do Východního bloku) a tvrdil, že bude vládnout jen jedno volební období a že to dělá proti své vůli... Při dělení státu se radši hodil marod...

3. Hejvlovo třetí období, kdy se držel moci jako žaba na prameni, dokonce kvůli zvolení dal zatknout opozičního poslance, jezdil po světě a sbíral čestné tituly, zatímco doma zemi rozkrádala ODS a ostatní modří zloději jeho jménem. Konstatoval, že je blbá nálada, ale o zemi se nestaral, nenastínil řešení. On sám o funkci, kdy byl na výsluní, velice usiloval, ale jak došlo na lámání chleba tak on nic, on muzikant. Mezi lidi nechodil ze zásady, na Hradě se pilo a hodovalo a hlasy z podhradí na Hradě neslyšeli a dolními deseti miliony pohrdali. Chránil "své" tuneláře a zločince, např. Chadimovou, která dostala milost, Čáslavská dosáhla pro svého syna otcovraha také milost a u tuneláře Kocába vymohl, že bylo zastaveno trestní stíhání, apod... Stal se ze něj přesvědčený militarista, pokud šlo o agrese USA a vymyslil orwellovský termín "humanitární bombardování". Konal pompézní prezidentské akce, např. setkání všech humanistů světa, na naše náklady. Tyto ovšem postavení prostého lidu nijak nezlepšily. Za povodní ani nepovažoval za vhodné přerušit svou dovolenou na chatě v Portugalsku kvůli nějakým obyčejným lidem... Jako se nikdy nesnažil pomoci obětem trestné činnosti, kdy lidé díky tunelování přišli doslova o všechno. KDY SVÝMI SKUTKY A POSTOJI POPŘEL VŠECHNO, CO KDYSI HLÁSAL.

4. Hejvlovo čtvrté období, kdy už neměl prezidentskou funkci, užíval majetku z prolomených Benešových dekretů (KS je prolomil také v té době), jezdil po světě a humanizoval. Jen už "nebyl jako oni", byl horší. Plně se stavil za zájmy US Neocons jestřábů. USA ho v té době využívaly jako ospravedlnění svých invazí. Ještě nikdo nevěděl, co se chystá a Hejvl už psal zvací "humanitární" dopis nebo řečnil na podporu invaze.... Jako nepotřebného, z něhož jim už nekyne žádný zisk, neboď Východ už si rozdělili a vysáli, a ani doma mu už téměř nikdo nevěřil, ho finančníci odkopli - Hejvlova smrt zajímala zahraničí jen okrajově... Jen Obermannová si připsala s vetchým nemohoucím starcem další trofej, když napsala o tom knihu...

Hejvl byl Tragikomická postava, jako z absurdního dramatu, která učinila obrat o 180 stupňů. Nabízí se vysvětlení, že jako alkoholik bez vzdělání a vůle, dychtící po uznání, byl vybrán CIA, která ho podporovala jako lehce ovlivnitelného člověka, loutku a vytvořila mu auriolu.
Protože, Hejvl prý nesměl studovat. Opak je pravdou, jeho bratr už za socíku učil na VŠ a Hejvl byl z VŠ, kam ho bez problému vzali, 2x vyhozen pro neplnění studijních povinností (chlast, ženy). Landovský vzpomínal, jak 4 s Hejvlem znásilnili dívku a jak se jí pak skládali na potrat... alkoholové dýchánky Hejvla jsou pověstné. Byl oblíbený, protože právě on rozděloval peníze ze zahraničí. Jako kulisák si před rokem 89, a to platil nájem ve státním bytu, koupil chalupu a opravil ji. Tedy už tehdy jako řadový občan žil lépe než většina lidí dnes !
Jeho osobní život, minulost jeho rodiny i jeho aktuální stav, kdy chlastal a kouřil první ligu, a touha po uznání, na které za normálních okolností neměl (snadná vydíratelnost a ovlivnitelnost), ho asi předurčil na favorita CIA, který zde převezme moc a bude poslušný...

Tragédi ano, ale kde je pravdoláska?
Snad jako symbol ošklivé doby, kdy jsme jako stát a lidé přišli o iluze... a ta doba logicky vyústila v dnešní marasmus....
12. 02. 2013 | 13:05

asiasi napsal(a):

to malalaj - majetek mu pomohl vytahat komunistický právník Čalfa,Lucernu koupil Unipetrol vedený Stbákem Junkem. Všechno šlo jak pomásle, vůbec mu nevadilo, že má za kámoše komunisty /většina disidentů prošla partají-Dienstbier st., Pithart atd./. Právdoláskařům vadí Zeman, ale jejich guru byl kavárenský povaleč, pil, kouřil a byl na ženský, i když byl ženatý. Nakone měl svatozář, takže kdoví jak to dopadne se Zemanem?
12. 02. 2013 | 13:12

stýv napsal(a):

1: je správně
12. 02. 2013 | 13:15

gaia napsal(a):

dddddddd

hezky jste to shrnul, pěkně to vysvětluje, proč je ta pravda a láska každému jen k smíchu a disident je dnes už jen sprosté slovo.
12. 02. 2013 | 13:15

stýv napsal(a):

pro ddd a ostatní, každý to vidíte jen z úhlu pohledu, svého vědomí, svědomí, takže vidíte jen část , a vydávate to pak za celek, každý má pravdu jen částečnou , a zároveň žádnou, nikdo z vás ho neznal osobně /havla/ takže to co píšete je jen : jedna paní povídala
12. 02. 2013 | 13:19

jozka napsal(a):

asiasi:

ad Hoven - Chemapol, nikoliv Unipetrol.
12. 02. 2013 | 13:23

gaia napsal(a):

já bych tam ještě přidala 5. období

pravda a láska po jeho smrti

výlevy Dášeňky, matlání vosku ze svíček, věnce plující po Labi do Hamburku, 300kg těžké neonové srdce jedoucí až do Bruselu, aby svítilo nad Evropským parlamentem, pojmenovávání letiště, atd. další ptákoviny, většinou hozeno na hrb daňovým poplatníkům a pak jim vzkázáno prožrali jste si budoucnost
12. 02. 2013 | 13:24

jozka napsal(a):

dddddddd:

To je skoro na zalozeni katedry havlologie. Na FFUK by to mozna brali :-)
12. 02. 2013 | 13:25

timuel napsal(a):

stýv, pokud s něčím nesouhlasíte, jistě to vyvrátíte. Jinak je to jen výkřik do tmy. :-)
12. 02. 2013 | 13:26

resl napsal(a):

ano, pravda, láska bylo čisté heslo na ten bolševický marast. to posměváčkové nikdy nepochopí, uvěřili Klausovi a teď ho mají v celé parádě, jako svlečeného zbabělce a lháře.
12. 02. 2013 | 13:27

gaia napsal(a):

stýv

já jsem jedině šťastná, že jsem ho neznala osobně a nikdy s jeho kumpány nepřišla do styku.

To si vždy úpotšeně říkám, když vidím o nich nějaké dokumenty.

Jak se chlastalo na Hrádečku, jak měli komunitu u Prunéřova, jak si hráli na odboj u stolů plných prázdných lahví od kořalky, jak se střídali v posteli stylem každý s každým.

o tom oni sami protagonisté rádi mluví. Již to dávali v TV mockrát.
12. 02. 2013 | 13:27

razdva napsal(a):

Osobně by mě docela zajímala typologie Havlových odpůrců. Zleva to jsou samozřejmě tzv. staré struktury (komunisté, kteří neskousli pád režimu, apod.), odpůrci vojenské hegemonie USA, Izraele a vůbec pacifisté (humanitární bombardér, agent CIA), antiekologističtí technokrati a betonáři (Grégr, M. Zeman); dále tu jsou odpůrci zprava: klausisté (nikým nevolený elitář), náckové (ten Žid!, vlastizrádce), neoliberálové (levičák, pomatený idealista). Pak tu jsou odpůrci "pravdoláskařů", k nimž se, bohužel, po zkušenosti s kampaní KS, musím počítat. Je ovšem rozdíl mezi Havlem a "pravdoláskařem" typu Halíka nebo Schwarzenberga - jako je rozdíl mezi Marxem a marxistou, Darwinem a darwinistou... No, vlastně ještě zajímavější by možná byla nějaká typologie těch výhrad, které jsou v řadě případů přímo protichůdné, což Havlovým odpůrcům kupodivu nebrání v tom, aby si vzájemně plácali po zádech.
12. 02. 2013 | 13:36

razdva napsal(a):

gaia:
Ale on vám Havel přece vaše maloměšťácké hodnoty nebere.
12. 02. 2013 | 13:41

dddddddd napsal(a):

gaio,

máte pravdu, klasická havlologie musí zahrnovat i období po jeho smrti. Tou pravdoláska nekončí. Zmocnili se jí ti nejhorší, co u nás máme, totiž čeští Neocons!

(Tato ideologie slouží nepokrytě pro ideové zdůvodnění přerozdělování prostředků od nejchudší většiny k nejbohatším několika jednotlivcům. Není náhodou, že všude, kde neocons vládnou, je obrovský státní dluh a země jsou před ekonomickým krachem nebo dokonce po.)

Tato smečka, nenáviděna většinou lidí, teď pravdolásku používá pro svou politickou legitimizaci. Proto Vám děkuji za Vaše doplnění.
------------------------

Jozko,
děkuji. :-) Osobně si myslím, že se s kultem Hejvla a pravdolásky budeme muset vypořádat, jinak ho ta nejhorší politická spodina bude proti lidem využívat ještě dlouho!
Nepotřebujeme kult, potřebujeme se dostat Z MARASMU, KAM NÁS KULT HAVLA A KLAUSE! ZAVEDL !
12. 02. 2013 | 13:41

gaia napsal(a):

razdva

bere

maloměšťáckou hodnotou je i jít dětem příkladem. A to on ne, on mi je svým příkladem kazí
12. 02. 2013 | 13:44

razdva napsal(a):

gaia:
Myslím, že jeho vliv na své děti poněkud přeháníte. A svůj podceňujete.
12. 02. 2013 | 13:49

timuel napsal(a):

razdva: praktické popírání toho, co člověk hlásá, je lež, podvod. To není příklad pro děti. Chlastání a kouření také není příklad. Ani skupinové znásilnění, jak o něm mluví Landovský. Ani vyhazov z VŠ pro neplnění studijních povinností. Ani podvádění své ženy, jak Olgy, tak Dášeny. Ani dávání milosti zločincům, byť jsou přáteli. Ani to, že když byly jakékoliv problémy, dobře placený prezident se vykašlal na své zaměstnání a stáhl se.
Lidé jsou různí. Pro mne a mé děti to hodnoty nejsou. Pro vás a vaše děti jsou to možná hodnoty. V tom případě vás lituji.
12. 02. 2013 | 14:02

Aktiv napsal(a):

dddddd a spol...

Proč neřešíte jaký je rozdíl mezi člověkem čestným(pravým pravdoláskařem), a člověkem , který se pravdoláskou jen zahaluje!!!
Proč tady vyjmenováváte desítky zbytečností, které klausovci přisuzují tzv.pravdoláskařům, a neodlišujete oba póly té pravdolásky, která je opravdu celých 23 let opomíjena jak vámi,řečníky bla bla bla, tedy lidmi netušícími zhola nic, co je to opravdu čestnost, poctivost a solidnost...
Klausovci, jako Schwarzebergerovci, nebo Havlisti opravdu nikdy netušili, co je to opravdová pravda a láska, a mám pocit , že vy ddddd to teprv nevíte, a spíše mi připadáte jak ti klausisti...
12. 02. 2013 | 14:04

Aktiv napsal(a):

dddd
omlouvám se,správně naopak posuzujete, že ta Havlova pravdoláska, a jeho následovníků je jaksi podivná....
naopak souhlasím s vámi...

Klaus sice naráží na Havla, jen proto, že Havel dělal to samé co Klaus, ale nikdo na něm žádný Sarajevský atentát nespách...To laus těžce nese, protože poznal jak se dá dobře pod pravdolásku schovat cokoli, a proto Klaus nesnáší "pravdoláskaře"....
12. 02. 2013 | 14:11

gaia napsal(a):

razdva

myslet si můžete co chcete.
12. 02. 2013 | 14:11

paprika napsal(a):

ddddd-člověče, ta závist, to je až bolest, to Vám kroutí klouby!
12. 02. 2013 | 14:13

gaia napsal(a):

myslím, že komentář DDD je stejně kvalitní jako blog sám.
12. 02. 2013 | 14:15

razdva napsal(a):

gaia:
Jo, vy si taky můžete plácat, co chcete. Hlavně, že víte, kdo může za to, že máte zkažený děti. Vy to nejste.
12. 02. 2013 | 14:16

Karel Mueller napsal(a):

Pane Závodský,

pod pojmem pravdoláskař bych chápal člena pozoruhodného, početného konglomerátu, který se přihlásil k názorům V. Havla.

Ten konglomerát zahrnuje vskutku zajímavé spektrum od vyložených fantastů po pragmatiky řídící se starým vojenským heslem Co můžeš urvat urvi, co můžeš zku.vit zku.vi.

Vaše taxonomie je tedy naprosto nedostatečná :-)
12. 02. 2013 | 14:24

razdva napsal(a):

timuel:
Koukám, že máte všechny drby důkladně nastudované. Budiž vám to přáno. Mně to nikdy nezajímalo. Ale určitě mi dáte odkaz na nějaký Havlův text, ve kterém odsuzuje popíjení s přáteli a manželskou nevěru, že? Když byla ta jeho kázání v takovém rozporu s jeho činy... A lítost si schovejte pro svoje děti vychovávaný k malichernosti, závisti a pokrytectví.
12. 02. 2013 | 14:25

Občan napsal(a):

A kam se asi tak řadí JUDr. Ondřej Závodský po skončení prezidentské kampaně, v rámci níž působil ve volebním štábu KDU-ČSL?
http://www.kduuo.cz/aktuality/

Jak je vůbec možné, že vysoce postavený státní úředník (vedoucí PRÁVNÍHO oddělení Zařízení služeb Ministerstva vnitra) působí ve volebním štábu politické strany???
12. 02. 2013 | 14:37

gaia napsal(a):

razdva

za zkažené děti skutečně může ta farizejská pravdoláskařská politika.

Na děti působí, co je obklopuje. Mimo výchovy je člověk determinován dědičností, ale také prostředím.
Tyto 3 věci se však o výsledek nedělí třetinově, ale u každého indiviuální porcí. Takže někoho to špatné prostředí může formovat třeba 80% a to je pak už velmi znát.
Vůbec je důležité pro výchovu, jaká filozofie se jim předkládá, co slyší z TV, z filmů a od vedoucích představitelů našeho státu. Věřte, ať už mne máte za malměšťačku či za co, že toto se vše na dětech a jejich chování podepisuje.
12. 02. 2013 | 14:40

razdva napsal(a):

Gaia
Ale houby! Opravdu rozhodující je genetika (jak dokládají výzkumy oddělených dvojčat), významnou roli hraje rodinná výchova, vlivy prostředí jsou určitě až na posledním místě a rodina je může, pokud chce a umí, do značné míry eliminovat. Jaké jsou a budou vaše děti, záleží na vás, a jestli ve výchově selháváte, svádět to na rok mrtvého Havla vám nepomůže.
12. 02. 2013 | 14:49

Da.Rock napsal(a):

Jediný autentický pravdoláskař byl Havel, ale jen do doby, než potkal Schwarzenberga, který z holoubka s olivovou ratolestí v zobáčku udělal jestřába.
Schwarzenberg ve skutečnosti není žádný pravdoláskař, tak je nazýván jen pro někdejší spojení s Havlem. Ve skutečnosti je to pragmatik s cynickými sklony, který se umí jednou maskovat za liberála, jednou za konzervativce, pak zase za Zeleného, hlavně, aby se udržel u moci. Jde tam, kde mu nabídnou víc. Je to normální, běžný český politik, který - nemít punc aristokrata - by zcela zapadl do šedivého průměru české politiky, protože není ani lepším, ani horším, než kterýkoliv z jeho kolegů.
12. 02. 2013 | 14:56

gaia napsal(a):

razdva

no koukněte, jak dokázal Stalin ovlivnit na dálku celou jednu generaci, právě u těch disidentů se takových, co nejprve skládali ódy Stalin slunce Stalin světlo, nebo udávali své kolegy na filozofické fakultě, že nejsou dost prostalinističtí a pak po 68 otočili a byli z nich ti pravdoláskoví disidenti, jak je dokázal ovlivnit kult té osobnosti, že se to s nimi táhlo celý život, dědičnost a výchova si moc neškrtla.

Že má kult osobnosti zhoubný vliv na formování osobností lidí, to víme již dávno a Lásce ke Kimovi u severních Korejců se jen podivujem.

ale razdva nám bude tvrdit, že kult pravdy a lásky a Havla však u nás na děti nepůsobí.
12. 02. 2013 | 15:00

timuel napsal(a):

razdva:
svědectví o Havlovi, skutečném Havlovi a ne jeho mediálním simulakru, je mnoho. Ostatně, četl jste "Václav Havel, tragédie v šesti dějstvích"? Tohle dílo skutečného britského dramatika odráží skutečný pohled na Havla, jak ho vnímají ve světě. Pro ty, kteří čtou pouze české servilní noviny je to šok. Propaganda taky nezmiňuje, kde se vzaly peníze na kaviár, víno, značkový tvrdý chlast, ameriky a děvky. Nebo na "kupování" alkoholu tajným ...
Zde alespoň jednu vzpomínku Havlova přítele Landovského.
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1424-landovsky-havel-zatloukal-zatloukal-zatloukal.aspx
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1337-opilec-vaclav-havel-svedek-vypravi-o-byvalem-prezidentovi.aspx

Žádný odkaz, kde Havel odsuzuje nevěru, chlastání, lži apod, neexistuje. Sám se toho totiž dopouštěl a považoval to za normální. Chápete vaše nesmyslné přání? :-) Existují jen odkazy, že to dělal. Ne od něj, ale od druhých lidí. Obermannová si z toho udělala kšeft a napsala knihu.

Malicherný, závistivý, pokrytecký a hlavně nevědomý a omezený jste pouze vy sám. Jestli věříte dodnes Havlově kultu (anebo Klausově), to hovoří za vše. Nemáte k tématu co říci.

Vašich dětí, pokud nějaké máte, je mi líto. Mají příklad vskutku vhodný následování! :-)
12. 02. 2013 | 15:02

razdva napsal(a):

Gaia
Jasně, Havel to je druhý Stalin s Kimem na druhou. To snad ani nemůžete myslet vážně.
12. 02. 2013 | 15:06

Karel Mueller napsal(a):

razdva:

Pokud mluvíte o odpůrcích V. Havla, tak jste neuvedl nejširší skupinu, která ho spíš nebrala vážně, než že by ho "neměla ráda": Chladně uvažující racionální pragmatiky, kterým bylˇvětšinou lhostejný, někdy je pobavil, jindy rozčílil.
12. 02. 2013 | 15:06

Artaban napsal(a):

Pravdoláska pro mne znamená pokrytectví nejvyššího řádu.

Pravdoláskovníci jsou konglomerát nejhorších vyvrhelů, od malých zlodějíčků po velké modré zloděje, od zločinců po mezinárodní zločince proti lidskosti, pro něž lidská práva jsou ničím, kteří mají na svědomí statisíce lidí a je jim to jedno, které spojuje jenom to, že si z hlásání pravdolásky udělali kouřovou clonu, aby prosadili své zločinné cíle.

Ostatně, pravdoláska vznikla jako kouřová clona, zakrývající skutečnou podstatu člověka, kterého tito zločinci před více jak 30ti lety zaměstnali.
12. 02. 2013 | 15:10

Občan napsal(a):

A pak je zde ještě jedna věc.

Státní zaměstnanci mají zákaz podnikání s vyjímkou správy vlastního majetku a pedagogické a publikační činnosti. Dokonce i pouhé vlastnictví živnostenského listu a jenom pozastavená podnikatelská činnost mohou být vyhodnoceny jako hrubé porušení pracovní kázně a vést k okamžitému zrušení pracovního poměru.
Vyjímku ze zákazu může povolit zaměstnavatel.

Má JUDr.Závodský, který od 1. 12 2010 podniká ve společnosti "Castle Project, s.r.o." a ve společnosti "Dam Project, s.r.o.", zaměstnavatelem udělenu takovou vyjímku?
12. 02. 2013 | 15:10

Artaban napsal(a):

čím je to, že se Pravdoláskovníci vždy časem kompletně zdiskreditují? :-)
Pravdoláskou nebo jimi samotnými?
A není zákonitost, že díky svým osobním dispozicím cílům, tedy určitému lidskému typu, právě tyto lidi hlásání Pravdolásky přitahuje ??
12. 02. 2013 | 15:12

gaia napsal(a):

razdva

myslím to vážně, kult osobnosti jsme tu už jednou měli, pamětníci ještě žijí. Proto je nám tak odporný ten zdejší kult, jako by se lidstvo nikdy nepoučilo a musí pořád opakovat stejné chyby.
12. 02. 2013 | 15:16

razdva napsal(a):

timuel:
To jste mě pobavil! Žádný odkaz na to, že by Havel odsuzoval chlast a nevěru není, protože se toho sám dopouštěl, ergo žádný rozpor mezi jeho činy a "planým moralizováním" tu není. Děkuju za potvrzení.
V elaborátech různých zamindrákovaných závistivců (Havel je prezident a já ne, to bych se na to podíval!) a ve své předstírané lítosti se laskavě račte nípat sám, já mám zajímavější věci na práci. Jo - příklad je HODNÝ následování, vhodný tak leda k něčemu. Asi tušíte k čemu, ve vašem případě...
12. 02. 2013 | 15:17

razdva napsal(a):

Gaia
Tak to porovnáváte zcela neporovnatelné a, je mi líto, ale ztrácíte soudnost.
12. 02. 2013 | 15:18

ABB je veslý šplechta, aspoň se nebojí napsal(a):

Maličko to, mladíku, pletete.
Staropravdoláskaři jsme my, hipíci.
Je nás už jen pár a na džojnta se scházíme zřídka, neb můžeme mluvit leda vo mrtvejch kamarádech nebo mlčet.
Na politiku zvysoka kašleme a s tím vašim Havlem a jeho kágébáckejma přátelema jsme si nikdy k jednomu stolu nesedli.
Zato vy spějete k účinnému a kostruktivnímu kolektivnímu idealizmu.
Práskat zadarmo, to by se vašemu dědečkovi určitě líbilo.
Jen pozor na to roztáčení mlýnů.
12. 02. 2013 | 15:25

gaia napsal(a):

razdva

ne neztrácím, myslím,, že jsem objektivní
12. 02. 2013 | 15:29

vyjevení pravdy Sibylou napsal(a):

ABB je veslý šplechta, aspoň se nebojí

to máte pravdu, ti staropravdoláskaři mohou děkovat jen represím za komunistů, že se toho dneška dočkali.

Kdyby nezvítězil Vítězný únor, bohatý synáček Havel by jistě jezdil do Ameriky, co hrdlo ráčí a ve zlatých 60 se tam uchlastal a umarihuanoval k smrti a my dnes mohli mít pokoj. Stejně tak by dopadli jeho méně bohatí kamarádi tady.
Jako René a Katka by živořili pod mosty až do sladkého konce v deliriu
12. 02. 2013 | 15:34

Pepa Řepa napsal(a):

......uchlastal a umarihuanoval a usouložil....doplnil bych.
A kdyby to bylo v klubovně na tenisových kurtech neměla by taková smrt chybu.

Hrát by k tomu mohl Bob https://www.youtube.com/watch?v=ZS7jD66f_xo
12. 02. 2013 | 15:51

Pepa Řepa napsal(a):

Občan
budu hádat, čím jste se živil. Nemusím 3x, stačí jednou.
Kádrovák?
12. 02. 2013 | 15:54

Silvie napsal(a):

Pánbůh zaplať, že už jsou pravdalásky definitivně v ......
Sice budou ještě nějaký čas otravovat vzduch, ale to už jsou jenom předsmrtné křeče.

Pravda a láska společně s neviditelnou rukou trhu nás dovedla až do těchto hořkých konců a naše děti se s tím teď budou muset popasovat.
12. 02. 2013 | 15:54

Jan Kristek napsal(a):

Příliš složité!
Je tedy pravdoláskař totéž co humanitární bombardér nebo ne?
12. 02. 2013 | 16:06

eduard napsal(a):

A nyní hádejme, kam se nám asi řadí pan autor?
12. 02. 2013 | 16:08

otroctví je samá zodpovědnost a dobré napsal(a):

úmysly
Pepa už zas klepe
Někdy jsou lepší starý čarodějnice:
Freiheit, Gleichheit, Brüderlichkeit.
https://www.youtube.com/watch?v=eoAInnj22_w
Nebo tahle, v tom je esence všeho:
https://www.youtube.com/watch?v=_dwXcG29rS0
12. 02. 2013 | 16:11

Občan napsal(a):

Pepo Řepo,
vedle jak ta jedle.

Přesto mě opravdu těší, že už jste zase při síle a přeji Vám, aby to vydrželo.
12. 02. 2013 | 16:18

Pepa napsal(a):

Tak předně,článek pana Závadského mluví o nějaké lásce a pravdě, bohužel v ni nevyjadřuje
podstatu myšlenkových pochodů.Kdo vlastně mluvil pravdu a kdo lhal.Pokuste se porovnat sliby V.Havla a V.Klause.Pak přijdete na rozuzlení tzv.demokratických
principu vlád od roku 1989.
12. 02. 2013 | 16:40

Bestia triumphans napsal(a):

souška Gaia se rozčiluje...
:-)
12. 02. 2013 | 17:11

BP napsal(a):

V dějinách tohoto národa bylo období čekání na komunismus,
kterého jsme se 42 let nedočkali.
Nyní je čekání na to, až Pravda a Láska zvítězí nad lží a nenávistí. Mnozí z nás vědí, že to je čekání marné, tudíž bychom mohli tu agonii zkrátit.
Je ovšem zajímavé, že takové plácnutí - jako ze IV.cenové skupiny - je léta bráno vážně. Je zajímavé, jak vzletné ideály si na cestě za majetkem náš Vašík dovedl vymyslet.
Jeho "boj proti komunismu" mohl být pouhým bojem proti režimu toliko za majetek jeho rodiny. Na důkaz toho, že mu komunismus přece vůbec nevadil bylo jeho přátelství s Mariánem Čalfou.
Je škoda, že 8.VIII. 1989 mohly být zničeni archívy StB skutečných velkých ryb. Mohly tam být i zmínky o Havlovi.
Naštěstí jsem přesvědčena, že mohou existovat kopie.
Kdyby se poté (brzy) mohlo letiště nazývat opět Ruzyně, potěšilo by mě to, Český jazyk by si to určitě zasloužil.
12. 02. 2013 | 17:13

mb napsal(a):

hezké ...
12. 02. 2013 | 17:21

mb napsal(a):

doplnění doplnění: ......uchlastal a umarihuanoval a usouložil....

... stačí usouložit ...
12. 02. 2013 | 17:24

Beda Venerabilis napsal(a):

Pravdoláskař není nic jiného než oblíbená politická nadávka. Jako charakteristika je zcela bez obsahu. Může znamenat kohokoli mimo okruh přívrženců Václava Klause bez ohledu na politickou orientaci.
K nějaké kategorizace by bylo třeba lingvistickými metodami analyzovat dost širokou škálu textů Václava Klause, Ladislava Jakla, Petra Hájka, Jana Zahradila, Petra Tajtrlíka Štěpánka a ještě několika dalších intelektuálních gigantů. Byla by to piplavá práce a dosud nikdo na ní nenašel dostatečný sicflajš.
Poznámka: Ta píseň není od Nohavici ale od Vladimíra Vysockého. Detail svědčící o autorově ledabylosti.
12. 02. 2013 | 17:38

Bazzy napsal(a):

Jejdamane, to je mi diskuse ;-)), zkusme se raději dostat trošku k jádru pudla:

Slovo pravdoláskař je nálepka. Ta, co se špatně odlepuje (Murphy: dva druhy náplastí). Nálepkování je metoda manipulace. Čili nic pěkného pro toho, kdo toto slovo používá, ani pro nálepkovaný subjekt. Toto nálepkování vzniklo jako odveta za postřehnutý rozpor mezi tím, co "pravdoláskař" říká a co dělá (čím žije).

Daleko nejhorší ovšem je, že se tímto nálepkováním dehonestují dva nádherné a vznešené pojmy, které jsou přitom naprosto NEZBYTNÉ. Pro každého, bez výjimek.

Zajímavé je, že ten celý výrok, jak byl vyřčen, tedy:
"Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí", ačkoli má představovat morální imperativ (Wiki), je ve skutečnosti kýč divadelního charakteru, klišé s dobrým úmyslem, což vzhledem k profesi autora naprosto chápu a i souhlasím s tím, co tím myslel (RIP pan Václav Havel). Jenže:

Lež není opakem pravdy, nemá s pravdou nic společného, je to jenom druh klamu ... Opakem pravdy je nicota. Lež je cesta do nicoty.

Nenávist není opakem lásky. Tím je strach, či v rovině citových vztahů odpor. Nenávist je vždy láska + něco navíc, co tam nepatří (například vztek, žárlivost apod.)

Pravda i láska nevítězí, nebojují. Ony jsou. Je na nás, jaxe s jejich existencí vypořádáme. Onen výrok má jakous takous platnost introvertně, dovnitř hlavy, kde si každým okamžikem vybíráme, kterého vlka budeme krmit (např. zde: http://zivotni-energie.cz/indiansky-pribeh-o-dvou-vlcich.html), ale i tam je to otázka rozvoje osobnosti a vítězství zdaleka není jisté.

Láska je princip, citový vztah, blízkost, sdílení, Bůh i aktrakce (KATZ!!!). Je to cesta k poznání pravdy a funguje obousměrně: co vydáte, se Vám násobně vrátí zpět a navíc Vás to přitáhne tím směrem, kterým vydáváte energii ...

Pravda je vesmír takový jaký je. Bůh. Buddhovská postata. Jádro všech věcí. Allaha - jednota všeho. Svět viděný Ježíšovýma očima. (Pěkná ilustrace např. zde: http://www.vosvetlelasky.sk/Slon%20a%20slepci.html) Pravda je stav bez ega. Nemůžete ji mít, vlastnit, ohnout či znásilnit, ale můžete ji nalézat. Každý člověk v jakékoliv pozici. Někdy ani není třeba hledat, stačí ji prostě přijmout... (toto už jsem psal onehdá, tak toho nechám ;-)

Ještě k Vysockému: takhle to určitě nemyslel. (Já sám jsem si myslel, že to takhle myslel, asi 20 let:-))) Pak jsem přišel na to, že pravda má vůči lži nedostatky (sic!;-): nedokáže tak zaujmout, šíří se daleko, daleko pomaleji, není tak zajímavá (sic! ;-), snadno se ušpiní, špatně se pere ... Velkej básník ...

Něco závěrem:
Václava Havla jsme s láskou vrátili Zemi, poděkovali mu za příkladný odpor proti totalitě stupidity a odpustili mu, že včas nepostřehl nové nebezpečí totality peněz. Uložme k němu i jeho motto. Lásku si necháme, bude nás provádět na cestě k pravdě. Jsou obě blíž, než si myslíte ;-)re Pokud se rozhodnete vyrazit, ani Vám nemusím přát šťastnou cestu, to stačí oznámit. Tak to prostě je, nemám pravdu? ;-)))
12. 02. 2013 | 18:16

Bestia triumphans napsal(a):

z PB se stala BP.
?
Že by dělala PR pro British Petroleum?
:-))
12. 02. 2013 | 18:20

Pepa Řepa napsal(a):

Bazzy
moudrý příspěvek, nicméně se mi věta "Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí" nezdála od prvopočátku. Tehdy ale tady byl bolševik.Docela odpovídala.
Nezdála se mi ze dvou důvodů.

1. Když s ní vyrukujete do politického boje, děláte si na pravdu a lásku copyright a ty druhé, kteří nejdou s Vámi stavíte do posice nenávistníků, či nicotníků....dosa´dte si dle libosti.

2. Nejsem si jist, zda na termín věčné pravdy má nárok tvor pozemský, jestli nepatří do oblasti teologie či filosofie a jestli není usurpování pravdy a lásky pro politický boj moc namyšlené.....opěť si dosa´dte Ježíše, Buddhu nebo Muhammada dle libosti.

A pokud si příkladně pravdu, lásku, věrnost...etc. neodžijete jako vlastní příklad- což byste jako prorok měl- je vaudeville na světě.
Bohužel.
Jinak na Havla taky vzpomínám v dobrém, byl to jen člověk se spoustou negativních vlastnosti.
Kladné převažovaly , ale prorok pravdy a lásky nebyl ani náhodou. Jak on tak Klaus se ve finále podobali kontroversnímu Benešovi.
12. 02. 2013 | 18:37

BP - jen pro Bestia triumphans napsal(a):

Ahoj, Bestia triumphans, já věděla, že VY JEDINEJ si všimnete.
Na důkaz mé nesmírné oddannosti Vám se budu podepisovat British Petroleum.
Copak, štve Vás, že jsme kecy Havlíčka-Havla tak brzy prohlédli? To víte - prohlédli. Mohlo mu jít tak leda o majetek jejich rodiny, jeho prezidentování mohla být jen taková vata.
12. 02. 2013 | 18:43

aga napsal(a):

Bazzy

Nemáte pocit, že tlusté čáry za minulostí, které za vás dělá někdo jiný, se v praxi nějak moc neosvědčily?
12. 02. 2013 | 18:46

Bazzy napsal(a):

oprava re v posl. odstavci, omlouvám se

za trest něco navíc:
O pravdě pojednává první koan mistra Seung Sahna. Pokud jej vyřešíte, dostanete veliký dárek a už se nikdy nebudete nudit ;-)
12. 02. 2013 | 18:50

Bazzy napsal(a):

Pepa Řepa:
souhlasím se vším, co jste napsal, kromě hodnocení Beneše: 2x rozhodl správně pro lidi a špatně pro sebe, obdivuju ho za to. Poprvé zabránil krveprolití a podruhé jaksi podivně vytvořil z území ČR národní stát, čímž nám do budoucna UŠETŘIL nikoli přidělal spoustu problémů. K té dvojce mám dobré zprávy, ale nechám si je na příště, je to dlouhý ;-) Děkuji, že se mě snažíte pochopit ...

aga:
jenom ukazuju prstem na dveře, které nebyly nikdy zavřené. Zadek zvedá každý sám. A pokud jste to myslel jinak, tak souhlasím taky.
12. 02. 2013 | 19:29

Dash napsal(a):

Diky autorovi za vtipny blog, kterym napomohl i me se trochu zorientovat. I ja, ktera jsem se za pravdolaskarku vzdycky povazovala (vas typ 2), nestacim v poslednich nekolika tydnech koukat, kdo vsechno se k pravdolaskarske 'filosofii' hlasi, zejmena se pak nestacim divit, kolik se jich objevilo na pravem spektru naseho politickeho spektra (ODS and TOP09), od jejich clenu a priznivcu bylo jeste celkem nedavno slyset z velke vetsiny smerem k pravdolaskarum spise opovrzeni a distanc.

Vase trideni pravdolaskarskych smeru uklidnilo mou mysl a pomohlo pochopit, ze se opravdu nemusim delat starosti s tim, ze bych se svou zivotni filozofii mela zaradit po boku lidi jako jsou Vondra, Pospisil, Schwarcenberg, Klaus .........
12. 02. 2013 | 21:19

pocit laika napsal(a):

Čistá pravda a čistá láska jsou 2 základní protiklady jako jing a jang. Podávány současně se anihilují jako hmota a antihmota. Musí se střídat jako bič a cukr. Po 23 letech je zapotřebí střídat nebo kotel vybuchne. Pravdy a lásky mohou být spojeny pouze společným vytvářením, ztrácením, sdílením a rozdáváním a přijímáním pravd, lásek a majetků.

Láska je cesta i cíl, pravda je cesta i cíl, život je cesta i cíl, cesta je cíl, cesta je pravda. END. GO TO THE BEGINN.
13. 02. 2013 | 03:11

Genesis napsal(a):

Na počátku byl chaos a tma a mlha a nebylo ani nahoře a dole. Duch se však vždy vznášel nad smrdutými a kalnými vodami. Ve tmě nebyla vidět ani mlha a když se rozsvítilo, v mlze nebyla vidět ani tma. Smrad je věčný. Amen.
13. 02. 2013 | 03:27

Jarda Laur j.laur@centrum.cz napsal(a):

Pane Závodský,

přečtete si knihu P. Hájka Smrt v sametu a vše Vám bude jasné. Protože jste patrně Havlista, budete tuto knihu odsuzovat, aniž jste ji četl. Rád se budu mýlit, ale je to velmi typická reakce. Nedávno jsem dočetl fantastickou knihu Patricka Buchanana Smrt Západu a když jsem se o ní chtěl bavit s mými známými z Washingtonu, řekli mi, že je to brak. Na můj dotaz proč mi odpověděli, že to nečetli, ale knihu odsoudila média. Mediokracie postupuje. Mimochodem si zkuste tyto knihy koupit na českém trhu. Cenzura jak vyšitá.
13. 02. 2013 | 09:43

Taktaktak napsal(a):

nekraďte a milujte se a pravda zvítězí
13. 02. 2013 | 09:51

Bochin napsal(a):

pravdoláskař je obvykle elitář, pražský židovský levicový intelektuál s přezíravým postojem k českému živlu, jeho kultuře a jeho národnímu státu; pravdoláskař nenávidí Václava Klause kvůli jeho zdůrazňování českých národních zájmů (Václava Klause nenávidí i hodně nepravdoláskařů, ale z jiných důvodů)
13. 02. 2013 | 10:36

stýv napsal(a):

http://barboraopelkova.blog.cz/1302/prezidentske-volby-2013-vypoved-o-stavu-spolecnosti
13. 02. 2013 | 10:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý, vulgarismy a nadávky obsahující text, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
13. 02. 2013 | 10:52

Vilém napsal(a):

Politický vývoj stoupenců nepolitické politiky v posledních letech rozhodně není nijak veselý. Téměř komunisticky jednomyslná podpora knížete spojená s nedůstojným osočováním Zemana a vyvoláváním hysterie mezi pražskými gymnazisty byla vlastně pohřbem veškeré reputace tohoto politického směru. Mrtvý byl ovšem už dávno, jeho politická politika totiž vždy vyústila v trapnou blamáž, počínaje "nezávislými" osobnostmi jako byl dnes zcela zapomenutý senátor Fischer, přes projekt Čtyřkoalice, US, Zelených, až po pakt s Kalouskem. Vždycky se ukázalo, že jde o okázalé krasořečníky plavící se po oceánu frází, ale s kupou kostlivců ve skříni a naprosto necitelné k běžným občanům naší země. Určitě vstanou noví pravdoláskaři, ale už nepřekročí 5% hranici pro vstup do Sněmovny.
Jistě to neznamená, že měla pravdu druhá strana, tedy mocensky myslící lidé kolem Klause, ale ti se aspoň nevydávali za proroky morálky a svědomí v politické oblasti.
13. 02. 2013 | 10:52

majitel rodinného domku Bukvoj napsal(a):

pravda a láska......... škoda, že se tím heslem Havel neřídil.
13. 02. 2013 | 10:52

hjk napsal(a):

cyrile bochine a další , myslím že dětem do 21 let by měl být zakázán přístup do jakých koliv diskuzí, protože nic nechápete a plácáte nesmysly
13. 02. 2013 | 10:54

Oslýk pravdoláskový Hujer napsal(a):

Moc hezký a inspirativní text, díky. Sám se rozhodně hlásím k Donquijotovu ritu, a myslím, že Havel by se k němu hlásil taky.

Navrhuji ještě kategorii Kryptopravdoláskařů, neboli pravdoláskařů Kučerova ritu, kteří se jako tento mistr nechají slyšet, že pravda a láska zvítězila v situaci, kdy zvítězili oni sami, většinou za pomoci lži a nenávisti. Pan Václav Klaus díky své nedávné poznámce je nepochybně novým vynikajícím členem této kongregace.
13. 02. 2013 | 10:55

AFČ napsal(a):

Pravda se nijak neliší od lži, až na to, že jí není.

A do Volodi se nenavážejte, když mu nerozumíte.
13. 02. 2013 | 10:58

Miláno z Děčína napsal(a):

Autorovi článku!
Je to velice jednoduché!Žádná utopie těm,kteří jsou či se považují za 2 zařazeni,dle vašeho žebříčku.
Zbývá však jediné:
- Velice rychle,vědecky a moderně vytvořit "NOVOU ÚSTAVU"!
Ne součastnou vládou ani opozicí!!!
Ta především je velice a velice pasivní.Neni vůbec vidět a říkál-li někdo,že zatim dělají první nápravné kroky např. na úrovních krajů-NESMYSL!Vždyť musí dodržovat dosud platné zákony a prováděcí vyhlášky!NKÚ je paralizován,justice je finančně navyšována a tím více a více poslušná státu - vládě,že?
- Rovněž znova ve stejném duchu jako to první,stanovit znovu "TREST SMRTI"!Nebát se neboď nově v tom,že změnila-li se doba a tím i nový náhled na dění života,tak ti,co poruší zákony a jsou ve státních či politických funkcích-postech a nesmí se vynechat OSVČ a soukromé firmy,ponesou osobní zodpovědnost a to "RYCHLE"!Samozřejmě zákony postavit moderně,dle nejlepších zkušeností ze světa.Ne až se něco provalý,tak hořekovat,proč se to dle nich již neudělalo dávno a ble,ble a ble??!
13. 02. 2013 | 11:01

David Fixa napsal(a):

A všichni mají společný ritus a to "Ritus Odium" tedy "Obřad nenávisti". Orwell už ji popisoval jako každodenní povinnou desetiminutovku nenávisti. Podle té poznáte rozdíl mezi "dobrým člověkem" a "pravdoláskařem".
13. 02. 2013 | 11:32

neakademik napsal(a):

Já rozlišuji pravdoláskaře podle jejich vztahu k Stb.
13. 02. 2013 | 11:35

neakademik napsal(a):

Podle vztahu k StB jsou tři skupiny. Jedni to StB nemají rádi, jiným je to úplně jedno a třetí skupina se StB zastává. Havel patřil mezi ty, co se zastávali StB. To se jasně projevilo v soudním procesu s panem Cibulkou, tím, co zveřejnil seznamy udavačů. Cibulka mu u soudu řekl: "Vašku, ty jsi prase." I když to bylo někde u soudu a ne v hospodě, nebyl pan Cibulka za svůj výrok popotahován. Z toho plyne, že to asi byla pravda. Jinak by to přece byla urážka prezidenta, což byl trestný čin za Havlova prezidentování.
13. 02. 2013 | 11:42

crezpenan napsal(a):

Havlisti dostali nařezáno-tečka- a doteď to nestrávili.
Všude se nacpali a je třeba jim nevěřit a ignorovat je.Je jedno,jestli je to tupý Benda,neschopný Dientsbier,spící Hajaja s vízy do Kanady,had Kalousek atd.Dnes nás bolí zbytečně dotované zdroje a kdo za ně může? :
tento zákon prosadili Lidovci Ambrozek a Kalousek,sepsal ho zelený Bursík !
13. 02. 2013 | 12:07

David napsal(a):

Jestliže bych tedy měl zjednodušeně označit vítěze ve volbách, tak jím je jednoznačně  MEDIOKRACIE. Myslím, že o tom není třeba nijak zvlášť pochybovat. A že jsou média převážně "v rukou" pravdoláskovníků, kteří jednoznačně potřebovali znovu "dobýt" Hrad, to je taky po tomto předvolebním běsnění naprosto zřejmé..

Prezidentské volby byly mimo jiné i součástí pokusu, co všechno občané této země ještě dokážou snést!
Církevní restituce se obecnému lidu sice nelíbily, ale nic moc se neděje. Amnestie se rovněž nelíbila, ale zase se až tak nic neděje. Tak přišly na řadu prezidentské volby, které však měly jednu velkou nevýhodu, a to že v nich rozhodovali voliči.

Zároveň to byl test, jak dalece je možno voliče zmanipulovat pomocí médií všeho druhu a jak dalece je připravena situace pro případné předčasné parlamentní volby a nového charismatického vůdce. Zajímalo by mě, jaké bylo hodnocení skutečnými hráči na mocenské scéně.

Co říci na závěr? Buďme velmi pozorní. Nenechme se nikým a ničím manipulovat. Nenechávejme se strhnout k agresi (byť i jen slovní) vůči lidem s jiným názorem, vůči lidem patřícím k jiné skupině či vrstvě obyvatel a uvědomujme si, že se jedná často o rozpory UMĚLE VYVOLÁVANÉ ! Hledejme společný sjednocující program pro změnu naší společnosti a obnovu naší země.
13. 02. 2013 | 12:54

gg napsal(a):

add gaia: Po panu havlovi zbylo víc než srdce v Bruselu... ale to stu.pidní kr.áva s pátou obecnou nepochopí.
Jinak děsivé čtení ..... ale máme demokracii
13. 02. 2013 | 13:11

Jiří napsal(a):

I absolvent UK by mohl ovládat pravopis ( Miloš zeman )?!
13. 02. 2013 | 13:12

Ferda napsal(a):

Maslím si, že autorova taxonomie pravdoláskařů je chybná. Hned na začátku byla lež, která pravdoláskaře vynesla k moci a tou byla lež o mrtvém studentovi,kterou mohutně šířil Uhl a Svobodná Evropa v prvních dnech plyšáku. Takže v podstatě všichni v podstatě uznávají že k prosazení pravdy a lásky je potřeba nějaká ta lež. A pak je tu i další prvek, že pravdu a lásku je třeba šířit s využitím dalších lží a ohněm a mečem - viz aktivní Havlova podpora válčení v Jugoslávi a Iráku .
13. 02. 2013 | 14:11

Ron Burgundy napsal(a):

gaia...
teda svadet svou rodicovskou neschopnost na prezidenta, to chce velkou davku tuposti. nastesti jste tady hezky anonymni, a tak se to zvani a vytahuje. ale to nevadi, nemuze kazdy umet vsechno, jen je vzdycky smutne sledovat, jak nekdo svou neschopnost svadi na ostatni, zvlast pokud se jedna o vychovu deti. jednou jsme ale homanitni spolecnost, tak ty slabe jedince nenechavame umrit v ustrani, jako jini zivocichove, ale hyckame si je a nechavame je "plnohodnotne" zit, se vsim vsudy, tedy i s vychovou deti. nezbyva, nez jen doufat, ze geneticky se toto nededi.
13. 02. 2013 | 14:33

Admirál napsal(a):

Synonimem pro pravdalásku budiž pokrytectví.Pravdoláskaři pouze zakrývají vznešenými hesly své naprosto přízemní cíle.

Pravda, láska, svoboda, demokracie, to je pro ně taková bederní rouška. Když ji poodkryjeme uvidíme .....
13. 02. 2013 | 14:48

Ron Burgundy napsal(a):

admiral...
pokud jsou pro tebe pojmy pravdy a lasky pokrytectvim, je mi te skutecne lito. jake jsou tedy tve hodnoty?
13. 02. 2013 | 14:59

Pavel napsal(a):

Pěkné.
13. 02. 2013 | 15:02

Admirál napsal(a):

Ron Burgundy - přečtěte si dobře, co jsem napsal.

Pokud to učiníte, nemůže Vám z toho vyjít že pojmy pravdy a lasky jsou pro mne pokrytectvim.

Pokud k tomu ani pak nedojdete, zkuste to ještě jednou...
13. 02. 2013 | 15:05

Pavel napsal(a):

Líbilo se mi konstatovaní páně Klausovo po zveřejnění výsledků volby prezidenta, že "pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí", checheche.
A Karel že zase chrápe...
Kdesi pod stolem.
A na stole baští Kalósek tlačenku s cibulí.
13. 02. 2013 | 15:07

Ron Burgundy napsal(a):

admiral...
"Pravda, láska, svoboda, demokracie, to je pro ně taková bederní rouška." tolik citace. mohu se tedy optat na vyznam metafory "bederni rouska"?
13. 02. 2013 | 15:19

Admirál napsal(a):

Ron Burgundy - rád Vás poučím.

Bederní rouška? To je kus hadru zakrývající genitálie.
13. 02. 2013 | 15:58

j.horl@centrum.cz napsal(a):

Milí diskutující. Nedostatek pravdy a lásky i života v míru se vám dostane v založeném 4. odboji, který zakladatel JUDr. Josef Hörl navázal na přání Karla Kryla. Ten chtěl 4. odboj založit a pokračovat v boji za ty ideály, ale smrt mu to překazila. Zakladatel a sympatizanti si dali za úkol, že tyto ideály zveřejní a budou za ně bojovati, což je uvedeno i v jejich znaku : BOJUJEME ZA VŠECHNY, KTEŘÍ NEMOHOU NEBO NEUMĚJÍ A BOJÍ SE BRÁNIT PROTI ZLOČINNÉ VLÁDĚ A MOCI. Jak to pokračuje a jak 4. odboj bojuje za ty slabé, staré, matky samoživitelky, invalidy, děti opuštěné, bezdomovce, nezaměstnané, prostě všechny vykořisťované a vyvržené kapitalismem pod úroveň lidskosti, důstojnosti a svobod občanů ČR. Další informace najdete na stránkách ERS na fsb. Je tam i mnoho aktuálních videozáznamů. Méně teorie a více praxe. Všechny zdraví sympatizanti 4. odboje a ERS.
13. 02. 2013 | 16:57

David napsal(a):

Úplně stačí jen dvě skupiny pravdoláskařů, protože jsme jimi zjevně všichni.

Navrhuji následující:

1. Staropravdoláskaři

Sem bych si dovolil zařadit ty stoupence idejí Václava Havla, co se domnívají, že pravda a láska mohou zvítězit samy o sobě díky vlastní morální převaze pozitivních hodnot.

Josef Fousek, Karel Gott, Tomáš Halík, Václav Bělohradský, Jiří Pehe, Jan Keller, Václav Žák, Jan Štern, Milan Zelený, Jan Urban, Petr Havlík, Václav Cílek, František Janouch, Benjamin Kuras, Pavel Pafko, Jan Hnízdil, Ludvík Hovorka, Iva Bezděková, Hana Marvanová, Vladimír Pikora, Petr Robejšek, Štěpán Pírko, Tomio Okamura, Lukáš Jelínek, Petr Příhoda, Milan Štěch, Libor Michálek, Marie Svatošová, Šimon Pánek, Ondřej Neff, Luděk Munzar, Jana Hlaváčová, Josef Koutecký, Cyril Hoschl, Bohumil Baštecký, Jan Hartl, Pavel Rychetský, Jiří Grygar, František Koukolík, Karel Nešpor, Alexander Tomský, Andrej Babiš, Jiří Vejvoda, David Vávra, Marek Eben, Táňa Fischerová, Jana Šulcová, Jaroslav Dušek, Ondřej Vetchý, Zdeněk Svěrák, Jiří Anderle, Alfred Strejček, Michal Viewegh, Jan Kraus, Helena Třeštíková, Jana Lorencová, Alena Dernerová, Vladimíra Dvořáková, Eliška Wagnerová, Jana Ryšlinková, Jiřina Šiklová, Ilona Švihlíková, Josef Klíma, Karel Janeček, Petr Holub, Jan Petránek, Ivan Hoffman.
4. Neopravdoláskaři,

též pravdoláskaři Nohavicova ritu
Základní myšlenku tohoto filosofického směru obsahuje text jedné starší písně Jarka Nohavici, že jistě nakonec zvítězí pravda, ale až dokáže to,

co dokáže lež.

Václav Klaus, Roman Janoušek, Pavel Bém, Libor Grygárek, Vlastimil Rampula, Renáta Vesecká, Pavel Kučera, Petr Coufal, Arif Salichov, Pavel Němec, Mirek Topolánek, Aleš Řebíček, Ivo Rittig, Petr Gandalovič, Pavel Drobil, Ivan Langer, Patrik Oulický, Milan Jančík, Vít Bárta, Tomáš Hrdlička, Marek Benda, Martin Barták, Marek Dalík, Martin Knetig, Petr Tluchoř, Milan Cabrnoch, Martin Roman, Zdeněk Bakala, Tomáš Chrenek, Richard Háva, Miroslav Kalousek, Marek Šnajdr, Pavel Horák, Luděk Rubáš, Peter Ďurica, Vladislav Husák, Boris Šťastný, Milan Richter, Filip Dvořák, Pavel Dlouhý, Rudolf Blažek, Jiří Weigl, Petr Smetka, Vít Široký, Svatopluk Sýkora, Pavel Tykač, Oldřich Martinů, Jaroslav Straka, Karel Srba, Petr Hulínský, Karel Březina, Stanislav Gross, Jaroslav Palas, Petr Benda, Miroslav Šlouf, Jaroslav Tvrdík, Jiří Berka, Milan Kindl, Jaroslav Zachariáš, Ivan Tomažič, David Berdych, Josef Opava, František Brázdil, Petr Koňařík, Luděk Žalud st., Radim Zika, Radovan Krejčíř, Viktor Kožený.
13. 02. 2013 | 22:01

ex-nemo napsal(a):

razdva
No pěkně jsi nás (13.36) oklasifikoval.
Já zas Ti můžu uvést Havlovy příznivce (a spojence) , a to dokonce celými jmény a daty narození. Viz Cibulkův seznam, tam je najdeš VŠECHNY. Mám s tím osobní zkušenost, popisuji co jsem viděl.
14. 02. 2013 | 11:52

Bazzy napsal(a):

David:
dobrý pokus, ale neplatný, nene, musejí se sami přihlásit, a to od zveřejnění výzvy, dobrovolně - takto nálepkujete ;-)

a tohleto určitě nepište, ale o to víc dávejte pozor...;-)

nebo nechápete nadsázku?
14. 02. 2013 | 15:07

mik napsal(a):

Zajimalo by me co dokazali vsichni ti co tu na Havla kydaji hnuj je jasne ze nadelal chyby jeho hlavni byla ta ze zavcas nerozpoznal a nesmetl nebezpecneho Klause a pak byla chybou jeho treti kandidatura kdy uz nemel co zemi dat ale mozna ze nebyl nikdo vhodny v te dobe a je diskutabilni kdo by se stal prezidentem jestli Klaus tak je lepsi ze tam byl potreti Havel skoda ze tenkrat nejak nesel vic nahoru Schwarzenberg a jinak s pravdou a laskou ? nejaky stejny metr je utopie v kazde spolecnosti jsou rovni a jeste rovnejsi,,vzdycky bude mit nekdo nekde sveho zmameho kamarada samozrejme v demokraticke vyspele spolecnosti nezmi pak ten kamarad delat boty,,v zapadnich demokraciich jakakoliv afera znamena okamzity dobrovolny konec politicke kariery demokracie po cesku zanmena v takovem pripade vykopnuti nahoru do lepsiho koryta ale zpet k Havlovi...pravda se ukazala kdyz na jeho pohreb prijeli nejvyznamnejsi politici osobnosti a proto Klaus tolik vyskakuje na jeho pohreb prijede mozna tak nekdo z Moskvy a to kdovi jestli,,,,za ceske obcanstvi se dnes vetsinou lide zijici v zahranici stydi a nechlubi se s nim o cestnem boji nemuze byt ani rec vsechno je to jen jak z nekym lidove recenu vycurat jak obejit prekazky jak najit na zakonu chybu jak se soudit jak delat intriky kupcit proste jen a jen ostuda
16. 02. 2013 | 04:50

Anna napsal(a):

autor
"Důslednou pravdoláskařskou typologií proti chaosu"
-------

Já bych typologii neřešila. Podle mě vždy a všude vítězí pravda a láska - vítězova pravda a vítězova láska k něčemu, případně někomu.
---

Díky za skvělý blog.
16. 02. 2013 | 11:59

Doyl napsal(a):

Pro Bazzy a Pepa Řepa
Dlouhý potlesk pánové. Díky za příspěvky. K tomu co napsal pan Bazzy – jsem si vzpomněl na citát - „Lež oběhne svět dřív, než si pravda stačí obout boty.“ Terry Pratchett. A kdy jste onehdá psal o pravdě? Pod jakým blogem – bych si to rád přečetl.
16. 02. 2013 | 13:50

slavwin napsal(a):

Vážení, text pána Závodského je OK, myslím, že věděl od samého počátku, že k nějakému smysluplnému závěru nelze dojít. Já jsem to prolít trochu ze začátku pak už jsem ztratil nervy. Dnes na ČT24 se objevuje periodicky ta tištěná zpráva, že Klaus prohlásil že zrušení anonymních akcií, v rámci státních zakázek, nic neřeší. Má asi pravdu, stejně jako hledání pravdy a lásky tam kde není. Jediné co z toho lze vyvodit, že poukazováním na negativa (lež nenávist, zlodějna) vzniká naděje je zmírnit a vyprovokovat vznik normy, zákona, který je ztíží a sem tam nějaký trest padne a to VK nechce.
16. 02. 2013 | 21:24

etymolog napsal(a):

Jsou to všekazové, tj. destruenti a pak konzumenti. Tedy vlastně uctívaní hovniválové jako posvátný brouk skarabeus. Bez nich by ani Slunce nevyšlo a nebyl boom FV.
17. 02. 2013 | 18:43

lewis napsal(a):

Ahoj jmenuji se Lewis Margaret a já jsem z United státu amerických (USA), I
chtějí podělit o své svědectví s veřejností o tom, co tento muž
říká Dr. Harrisson z: dr.joharrissontemple @ gmail.com, pro to, co má
Jen pro mě udělal, tento muž právě přivezl svou ztracenou rodinu mě
jeho velký kouzlo kolečko, byl jsem ženatý s tímto mužem jménem Richard Brown se
byli spolu na dlouhou dobu a my jsme si zamilovali naše já je, ale když jsem byl schopen
mu dát dítě po dobu 2 let opustil mě a řekl mi, že nemůže pokračovat
Už tehdy jsem byl nyní hledá způsoby, jak ho dostat zpátky do kamaráda
můj mi řekl o tomto muži a dal kontaktní e-mail:
dr.joharrissontemple @ gmail.com pak jste zvyklý věřit, když jsem
kontaktoval tohoto muže o mých problémech se připravoval toto kouzlo obsazení a realizovat své
ztratila manžela zpět a po měsíci mi Stýská se mi po měsíci a jít na zkoušku
a výsledkem uvedl jsem těhotná jsem dnes šťastná jsem matka s dítětem
dívka, děkuji ještě jednou velký dr.Harrisson za to, co jste udělali
pro mě, pokud jste tam prochází tímto stejným druhem problémů
Potřebujete ztracenou lásku zpět nebo jakékoliv problémy, pro kterého můžete kontaktovat na
Dnes na jeho e-mail: dr.joharrissontemple @ gmail.com, a také pomůže
můžete také
20. 04. 2013 | 00:54

sylvia napsal(a):

Dobrý den, každý z nich chci podělit s vámi o tomto knězi ekakaspelltemple@yahoo.com a nakonec jsem zjistil, že je opravdu pravdivé kouzlo kolečko a tak silný, a on je nejsilnější kouzlo kolečko, které jsem kdy potkal. Přeji si, abych se s ním setkal před. a můj manžel se vrátil ke mně a všechno, co se stalo přesně tak, jak to řekl já jsem tak šťastný, že jsem se s ním setkal, a teď mám manžela zpět do svého já. Pokud vše, co zde jsem se snažil mu stačí k tomu, aby si vaše srdce touží splněny. Zastavte se pochybovat Testoval jsem ho a teď jsem splnil žena s manželem jsme tak rádi, že spolu znovu. Můžete dosáhnout tohoto kouzlo kolečko, pokud budete potřebovat pomoc.
10. 06. 2013 | 11:43

DR OGBODU napsal(a):

GET váš milenec zpět. ztracené lásce kouzla zavolat +2348073851115 psychické, bylinkář léčitel, jsem pomáhal lidem řešit jejich manželství, vztahy a milostné problémy s výkonným kouzlo lásky. Musím pokorně říci, že mám velmi vysokou úspěšnost v následujících případech:
(1) Pořiďte si ztracené milence zpět
(2) Zachycení srdce člověka, kterého milujeme (3) zastavit rozvodu proces
(4) rozbít vztah a vrátit se do svého milence
(5) Proveďte pouto lásky mezi vámi a tím, koho milujete silnou a nerozbitný
(6) se provdala za lásku svého života
(7) spravit zlomené srdce lásky
(8) Jak se dostat na podvodníky je a chcete obnovit ty ztracené peníze.
(9) Rozvod kouzlo
(10), aby vaše podnikání vzkvétat
11), pokud budete mít vždy špatné sny.
12) Chcete-li být podporováno ve vaší kanceláři.
Zavolejte DR OGBODU +2348073851115 nebo e-mail ogbodu.spelltemple@gmail.com

Můžete také přidat mne mít on-line chat s okamžitou mě přes dr.ogbodu@yahoo.com
29. 06. 2013 | 14:38

janices napsal(a):

Zdravím celé veřejné, Dobrý den, mé jméno je Janices wallocks od
Housto texas.I přišli na tuto stránku sdílet dobré skutky Native
Lékař (drbanzuma). Nikdy jsem nevěřil v lásku, peníze nebo magická kouzla
Myslel jsem, dokud tento výkonný kouzlo kolečko, když jsem šel do Afriky
Prosince loňského roku na služební cestě. On je opravdu silný a on
vám může pomoci kouzla přivézt milovat jeden `s už ztratil
, nechová, milenka hledá někoho milovat, Money
bohatství, Vítězný loterie čísla, dobývat ztracené svého milence, Přivézt
přišel o peníze a magie peníze kouzlo pro dobrou práci, I `m nyní šťastní a
životní svědectví, protože člověk musel jsem chtěl vzít mě opustil dva týdny
před naší svatební den, a můj život byl vzhůru nohama cos naše
vztah byl na několik let .. Opravdu jsem ho milovala, ale jeho
matka byla proti nám, a on měl žádnou dobře placenou práci. Takže když jsem chtěl
toto kouzlo kolečko, řekl jsem mu, co se stalo a vysvětlil
stav věcí s ním .. Zpočátku jsem byl nerozhodnutý, skeptický a
pochybné, ale jen jsem to zkusil. A v době, kdy 5 dny jsem se vrátil
do Texasu, můj přítel (nyní můj manžel, doktor Wallocks) mi volal sám
a omluvil se, že vše bylo se vyrovnal s jeho maminkou a
rodina a dostal novou pracovní pohovor, takže bychom se měli ženit a já
porodila dvojčata nad jsem byl vyléčen z HIV .. já jsem `t věří, že to cos
kouzlo kolečko jen mě požádal, abych pro mé jméno a můj milenci jméno a
vše, co jsem chtěl, aby to udělal za mě ... Jsem šťastně ženatý
a můj manžel také dostal novou práci a naše životy se staly mnohem lépe
a stali jsme se velmi bohatý. V případě, že někdo potřebuje kouzlo kolečko pro
nějakou pomoc, e-mailu jej na tuto e-mailovou adresu: (drbanzumaspelltemple@gmail.com)
...... doufám, že vám pomůže ven. Pospěšte si nyní a kontaktujte ho teď e-mailem
adresa: (drbanzumaspelltemple@gmail.com) .. Děkuji mnohokrát a jsem velmi
šťastný právě teď .. Janices wallocks
04. 09. 2013 | 04:06

angela Hazelwood napsal(a):

angela Hazelwood
Chci svědčit o dobré práci Dr. ozalogbo , kteří mi pomohli k dosažení věc, nikdy jsem si myslel, že bude mít znovu.
Poté, co byl ve vztahu s Jakem po dobu pěti let , on se rozešel se mnou, jsem dělal všechno možné, aby ho přivést zpátky , ale všechno bylo marné , chtěla jsem ho tak kvůli lásce mám pro něj, prosil jsem ho se vším jsem sliby , ale on odmítl . Vysvětlil jsem mu svůj problém s někým, on-line , a navrhla , že bych měl kontaktovat kouzlo kolečko , které by mi mohl pomoci seslat kouzlo , aby ho zpátky, ale já jsem ten typ , že nemají věří v kouzlo , neměl jsem na vybranou , než to zkusit , Myslel jsem kouzlo kolečko s názvem dr ozalogbo a já ho e-mailem , a on mi řekl, že tam nebyl žádný problém , že všechno bude v pořádku , než dva dny , že můj ex se vrátí ke mně , než dva dny vrhl kouzlo a překvapivě ve druhém den , to bylo asi šestnáct hodin . Můj bývalý mi volal , byl jsem tak překvapen , jsem odpověděl na volání a vše, co řekl , že byl moc líto všeho, co se stalo , že chtěl, abych se k němu vrátit , že mě miluje tak moc . Byla jsem tak šťastná a šel k němu , to bylo, jak jsme začali žít spolu šťastně znovu. Od té doby jsem udělal slib, že někdo vím, že mají vztah problém, byl bych pomoci této osobě odkazem ho, aby jedinou skutečnou a mocné kouzlo kolečka , kteří mi pomohli s mým vlastním problémem a který je odlišný od všechny falešné ty tam . Někdo mohl potřebovat pomoc kouzla kolečka , jeho email: ozalogboshrine@gmail.com , můžete ho e-mailem , pokud budete potřebovat jeho pomoc ve vašem vztahu nebo tak něco. Nikdy nemůže přestat mluvit o Vy, pane .
21. 11. 2013 | 04:49

wayne angela napsal(a):

My Name wayne angela .
Chci svědčit o dobré práci Dr. ozalogbo , kteří mi pomohli k dosažení věc, nikdy jsem si myslel, že bude mít znovu. Byl jsem ve vztahu k 4yrs s mým přítelem a všechno šlo tak sladký jsem ho milovala a já jsem věřil, že mě miluješ ho víc než cokoliv jiného v tomto světě po chvíli jsem si všiml nějaké změny v něm , takže jsem věděl, že něco není v pořádku Snažil jsem se , prosím mu bylo v několika , ale přesto ne outcome.shortly jsem si všiml , že vidí jinou dívku snažil jsem se mu vysvětlit , že jsem ho milovala tak moc , ale on se ani listen.one den jsem četl svědectví o podobném případě osoba svědčící o dobré práci tohoto skvělého doktora Ozalogbo i když jsem nevěřil, že jsem byl přesvědčen, že můj přítel , takže jsem se s ním a dejte mu vědět, všechny moje problémy a on řekl, že jsem neměl strach jsem si, že všechno bude v pořádku pro mě, a stejně jako řekl 2dny můj milenec byl zpět k muži , které jsem znal předtím, díky tobě velký Dr Ozalogbo , takže pokud se chystáte přes podobný problém , jako je tento , kontaktujte ho i vám zaručit , že vám pomůže tady , jeho email: ozalogboshrine @ gmail . com .
21. 11. 2013 | 04:55

ozigolotemple napsal(a):

Minulý týden , Dr. ozigolo skvělé kouzlo kolečko přivedl můj manžel ke mně domů náhle poté, co byl rozvedený po dobu několika let . On si vzal druhou manželku , ale to rozpadlo a on se vrátil ke mně po třech dnech Dr. Jack magie přivést ho zpátky , a to opravdu funguje . On přišel k víře v Dr ozigolo je během této doby . I když jsem se snažil , aby se vzdali , Dr. mi ozigolo vždy přivezl . Miluji Dr. ozigolo kdo dělá všechny věci nové . Dávám mu všechno chválu , on také se specializuje na všechny druhy magie jako:
( 1 ) Pokud chcete, aby vaše ex zpět .
( 2 ) Pokud jste vždycky mít špatné sny .
( 3 ) Má být podporováno ve vaší kanceláři .
( 4 ) Jsou ženy / muži běží po vás .
( 5 ) Pokud budete chtít dítě .
( 6 ) Chcete-li být bohatí .
( 7 ) Chcete-li svázat svého manžela / manželku
bude vaše navždy .
( 8 ) Pokud budete potřebovat finanční pomoc .
( 9 ) Bylinná péče
( 10 ) Pokud můžete být schopni uspokojit vaši ženu
sex touha vzhledem k nízké odezvě .
( 11 ) Je-li vaše menstruační odmítají přijít
den , myslím , nebo přes potoky .
( 12 ) Je-li vaše práce odmítají platit lidi za tebe ? .
( 13 ) vyřešit problém s půdou a získat ji zpět .
( 14 ) Líbilo se vaše rodina Denny o jejich právo ?
( 15 ) Ať lidé naslouchat mým slovům a dělat , že .
( 16 ) Máte nízký počet *****

Dr ozogolo kontakt prostřednictvím e-mailu ; ozigolotemple@gmail.com
20. 12. 2013 | 05:39

anita napsal(a):

Kdo to kdy je čtení tohoto svědectví dnes by prosím slaví se mnou a mou rodinu protože to všechno začalo jako vtip k některým lidem a ostatním řekl, že bylo nemožné. Jmenuji se ANDY, bydlím v Chicagu jsem šťastně ženatý s třemi dětmi a krásná žena něco hrozného stane s mou rodinou podél trati, jsem ztratil práci a moje žena zabalené z mého domu, protože jsem nebyl schopen postarat se o její a moje děti v této době. spravovat celou dobu sedmi let, žádnou ženu postarat o děti a přijďte věrný den, který nikdy nezapomenu v mém životě jsem potkal starého přítele, který jsem vysvětlil všechny mé potíže, a vzal mě do pravopisu kolečko a a název chrámu se nazývá, kněze Zdeňkajsem se ujistit, že všechno bude v pořádku a moje žena se ke mně vrátí po úžasné dílo kněze Zdeňka, moje žena se vrátila ke mně, a dnes jsem jedním z nejbohatším mužem v mé zemi. Já radu vás, pokud máte jakýkoliv problém napište mu s tímto email:ogunbiyispiritualtemple@gmail.com a budete mít nejlepší výsledek. brát věci za poskytnuté a bude od vás. Přeji vám vše nejlepší
ANDY
Chicago
21. 01. 2014 | 14:35

nejlepší kouzlo kolečko napsal(a):

Kdo to kdy je čtení tohoto svědectví dnes by prosím slaví se mnou a mou rodinu protože to všechno začalo jako vtip k některým lidem a ostatním řekl, že bylo nemožné. Jmenuji se ANDY, bydlím v Chicagu jsem šťastně ženatý s třemi dětmi a krásná žena něco hrozného stane s mou rodinou podél trati, jsem ztratil práci a moje žena zabalené z mého domu, protože jsem nebyl schopen postarat se o její a moje děti v této době. spravovat celou dobu sedmi let, žádnou ženu postarat o děti a přijďte věrný den, který nikdy nezapomenu v mém životě jsem potkal starého přítele, který jsem vysvětlil všechny mé potíže, a vzal mě do pravopisu kolečko a a název chrámu se nazývá, kněze Zdeňkajsem se ujistit, že všechno bude v pořádku a moje žena se ke mně vrátí po úžasné dílo kněze Zdeňka, moje žena se vrátila ke mně, a dnes jsem jedním z nejbohatším mužem v mé zemi. Já radu vás, pokud máte jakýkoliv problém napište mu s tímto email:ogunbiyispiritualtemple@gmail.com a budete mít nejlepší výsledek. brát věci za poskytnuté a bude od vás. Přeji vám vše nejlepší
ANDY
Chicago
22. 01. 2014 | 05:51

jennifer napsal(a):

Ahoj všichni , jsem tady na této stránce se podělit o své svědectví , chci se s vámi podělit o všem o svém vztahu rozchodu , který téměř vedl mě k frustraci a nešťastné životní zkušenosti , byl jsem ženatý s mojí ex před Rozvedená manželka 4 roky a já a moje žena žili šťastně s naší chlapeček , ale před několika měsíci moje žena začala chovat divně na mě , neznámý se mi, že ona byla účast její vlastní on-line s jiným mužem , který tvrdí, že miluji svou ženu , moje žena pořád držel to jako tajemství pro mě , ale před pár týdny jsem chytil ji na naší počítačové zpráv tento muž , a když jsem se jí zeptal, kdo to je , že mi řekl, že je jen kamarád ,rozhovor zpráva upoutala mou pozornost a já jsem se rozhodl rea přes něj , k mému překvapení, moje žena byla datování tohoto muže mým jménem po velmi dlouhou dobu , takže ihned poté, co jsem si všiml, že jsem se začal hádat s ní a dal jsem jí facku , ona mi řekla, že mě nikdy nemilovala , a řekl mi, že bychom měli jít na rozvod , myslel jsem, že to říká z hněvu kvůli tomu, co se děje v našem pokoji , po nějaké době moje žena mi řekla, že bychom měli jít na rozvod kvůli lásce jsem měl pro ni nikdy jsem chtěla na její podporu , i když se to stalo i přesto nevzdal se na ni , aby ji a mé dítě dostat zpátky domů , tak jsem šel hledat , jak mohu získat svou ženu na internetu , dobře na mém hledání jsem viděl svědectví žena na tom, jak dr ADUWAWA byl schopen obnovit zpět k ní , svého bývalého manžela okamžitě jsem zkopíroval e-mailovou adresu a rozhodl se zkusit , po všech postupů a pokynů , které mi dr ADUWAWA v prostoru 2 dny moje žena dala měvýzva a začal prosit mě , že ji to mrzí , co se stalo mezi námi , vzhledem k lásce jsem měl pro ni i rychle odpověděl jí, že jsem jí odpustil a řekl jí , aby se vrátil domů , teď já a moje manželka jsou obývací zase šťastná , všechno respekt a čest Dr. ADUWAWA za pomoc, kterou jste poskytli na mě a mou rodinu , pane Modlím se k Bohu posilovat vás ....
pokud budete potřebovat jeho pomoc, kterou mu můžete e-mailem na ( aduwawaspiritualtemple @ yahoo . com )
21. 02. 2014 | 17:58

sharron uk napsal(a):

Jsem paní Vikky Sharron z USA , chci se podělit o svědectví o životě na každého . jsem byla vdaná za svého manžela George Morgan , já ho miluju tak moc jsme se vzali po dobu 5 let s dvěma kids.when šel na dovolenou do Francie, měl na mysli dámu s názvem Clara , on mi řekl, že už není zájem v manželství . Byl jsem tak zmást a hledá pomoc , já nevím, co mám dělat , dokud jsem se setkal můj přítel si ujít Florida a řekl jí o svém problému . řekla mi se starat o to, aby měla podobný problém před a zavést mě do muže jménem proroka IDIGUN který uvalil klatbu na její ex a přivést ho zpátky k ní po 3 dny .
 
Slečna Florida zeptejte se mě kontaktovat proroka IDIGUN . Kontaktoval jsem ho , aby mi pomohl přivést zpět
můj manžel a on se mě nebude starat o to , že bohové jeho hrudních otců bude bojovat za mě . řekl
mi tři dny se bude znovu sjednotit mě a mého manžela dohromady . Po třech dne můj manžel volal
a řekl mi, že se vrací , aby vyhledal , co se mnou , byl jsem překvapení, když jsem ho viděl a on
začala plakat pro odpuštění . Právě teď jsemnejšťastnější žena na světě za to, co to skvělé kouzlo kolečko udělal pro mě a mého manžela , můžete se obrátit na proroka IDIGUN o jakémkoli problému, v tomto světě , je velmi pěkný , tady je jeho kontakt chiefpriest00@gmail.com nebo se obraťte na číslo +15536087923 On jenejlepší kouzlo
25. 02. 2014 | 08:36

DR OGBODU napsal(a):

Pořiďte si miloval Po návratu (ex). ztracené lásky kouzla, psychické, bylinkář léčitele, jsem pomáhal lidem řešit jejich manželství, vztahy a láska problémy s mocným kouzlem lásky. Musím pokorně říci, že mají velmi vysokou míru úspěšnosti za následujících okolností:
(1) Pořiďte si ztracené milence zpět (ex), chybí jednou
(2) peníze kouzlo
(3) Zachycení srdce člověka, kterého milujeme
(4) HIV AIDS CURE
(5) přerušit vztah a vrátit se do svého milence
(6) Zkontrolujte, pouto lásky mezi vámi a tím, koho milujete silné a nerozbitný
(7) vzít lásku svého života
(8) Jak se dostat podvodník je a chcete obnovit jste ztratili peníze.
(9) Rozvod kouzlo
(10), aby vaše podnikání vzkvétat
11) (prázdnota), pokud hledáte pro dítě
12) Chcete-li být podporovány ve vaší kanceláři.
DR OGBODU
========================================
EMAIL ogbodu.spelltemple@gmail.com
08. 03. 2014 | 21:51

kate napsal(a):

Podělte se se mnou této skvělé svědectví

Dobrý den,
Jsem Kate podle jména ze Švýcarska
Můj přítel mi dumpingové před týdnem poté, co obvinil jej vidět někoho jiného a urážet ho. Chci ho zpátky v mém životě, ale on odmítne přijít do kontaktu se mnou. Byl jsem tak zmást a nevěděl, co má dělat, a tak jsem dosáhl na internet o pomoc a já jsem viděl svědectví o tom, jak kouzlo kolečko pomoci jim dostat jejich ex zpět, tak jsem kontaktoval kouzlo kolečko a vysvětlil můj problém s ní a ona kouzlo pro mě a ujistit mě o 2 dny, že můj ex se vrátí ke mně ak mému největšímu překvapení druhý den můj bývalý přišla klepe na moje dveře a prosila o odpuštění. Jsem tak šťastná, že moje láska je zpět, a to nejen, že jsme o tom, aby se oženil. řeknu, že velké poděkování Proroku Rita za tuto úžasnou věc, kterou odvedla v mém životě. Vy jste opravdu talentovaný a gifted.If jste v nouzi o jakoukoli pomoc, můžete ji kontaktovat prostřednictvím tohoto e-mailu: prophetritatemple@gmail.com ona může být pouze odpověď na vaše problémy. Ona může být velkou pomocí a nebudu přestat publikovat ji, protože ona je úžasná žena .....
ona je k dispozici také vyřešit některý z následujících problémů v životě ......
(1) Pokud chcete, aby vaše ex zpět.
(2) Pokud budete mít vždy špatné sny.
(3) Chcete-li být podporováno ve vaší kanceláři.
(4) Chceš ženy / muži běžet po vás.
(5) Pokud chcete dítě.
(6) Chcete-li být bohatý.
(7), které chcete svázat svého manžela / manželku, aby se
tvoje navždy.
(8) Pokud budete potřebovat finanční pomoc.
(9) Bylinná péče
(10) V případě, že nemůžete být schopni uspokojit svou ženu
sex touha díky
nízké erekce.
(11) Je-li vaše menstruace odmítnou přijít
se v den, kdy
Předpokládám, že ani přes toků.
(12) Je-li vaše práce odmítnou platit, lidé
díky vám ?.
(13) vyřešit problém s půdou a získat ji zpět.
(14) Líbilo se vaše rodina Denny vás vaše
že jo?
(15) Ať lidé poslouchat mé slovo a dělám
které.
(16) Máte nízký počet spermií?
(17) špatné Lucks
(18) HIV CURE
a mnoho dalších.
Navštivte ji dnes a také sdílet v této nádherné svědectví. Hodně štěstí
06. 08. 2014 | 03:32

Margaret Durr napsal(a):

Vzhledem k mé zlomené manželství obnovena s pomocí magie Dr. skutečná kouzla čaroděje.
Jsem paní Margaret Durr, 38yrs starý, jeho už šest měsíců, co jsem se rozešla s manželem, jsme vyplnili formulář rozvodu, měli jsme velmi velký problém, který byl mimo naši kontrolu, přišli jsme zjistili, že byl poměr s jinou ženou, a tak zůstal mimo mě, protože jsem se ho zeptal, řekl mi vystřelil, po hodně prosby a výmluvami, odmítají se vrátit ke mně. Zkoušel jsem všechno, aby mu věřit, že jsem ho pořád miluju, ale on mi řekl, že je mezi námi konec. tak jsem mluvil můj přítel, mi poradit, co mám dělat, když mi řekl, že jediný způsob, jak se dostat zpět, je navštívit Průvodce lékař kouzelné slovo volal z New Africai Takže jsem vždycky slyšel, ale nikdy věřit , tak jsem opravdu musel navštívit podruhé stejné průvodce, který mě ujistil, že budu mít manžela, po týdnu jeho uvedení kouzel. a ona mi řekla, že si myslela, že všechno bude určitě v pořádku, jakmile byl hotov se svou prací, že nejsem první, kdo pomohl.
A to je to, jak je to magie ao týden později se vplíží, byl jsem tak překvapený, že vidí můj bývalý manžel, který jsem neviděl dobré vedle domu mého otce před šesti měsíci, a žádost o odpuštění. A to je, jak jsme se oba opět šťastný život žil až do teď, náš vztah je nyní silnější, než tomu bylo dříve.
Díky velkému lékaře Dr. Brown kouzlo muže naší doby mi pomohl přivést zpět můj bývalý manžel. Prosím, kontaktujte ho, jeho e​​-mail: dr.brownspellhome@gmail.com
28. 10. 2014 | 18:50

Mariam napsal(a):

Ahoj všichni! Mé jméno je Mariam, tak, že já a můj přítel se stal
UPÍŘI jsem kluk z internetu s názvem Mr. William
byl upír, tak jsem mu řekl, že já a moji
chlapec by chtěl, aby se stal upíři a tak se zeptal
mi mé jméno, země, stáří, stav, adresu a kostely
mi zaplatit částku 750 dolarů poslat jeho krev, která
již nyní a během následujících třech dnech jsem měl krev
Vzorek DHL mě a mého přítele měl
krev ve vašem těle a v příštích 30 minut
proměnil v upíra, takže pokud máte zájem stát se
VAMPIRE laskavě obraťte dnes e-mail vampirescreed9@gmail.com
28. 10. 2014 | 18:59

Paní Lucy Oliver napsal(a):

Potřebujete naléhavou půjčku splatit své účty? Pokud ano, napište nám teď v tomto e-mailu: johnson_cook@blumail.org

1. Celé jméno: -----------------
3. COUNTRY: ------------------------
4. Povolání: -------------------------
5. AGE: ------------
6. SEX: --------
7. telefonní číslo: --------------
8. Výše úvěru potřeba: ----------
9. Doba trvání: -------------
10. MĚSÍČNÍ PŘÍJEM: ---------

pozdravy
Paní Lucy Oliver
03. 11. 2014 | 14:36

JOAN napsal(a):

My names is joan am from USA i want to use this opportunity to thank my great Dr odudu who really made my life a pleasurable one today. This great Doctor ODUDU brought my husband back to me, i had 3 lovely kids for my husband, about 3 years ago i and my husband has been into one quarrel or the other until he finally left me for one lady. i felt my life was over and my kids thought then will never see their father again. i tried to be strong just for the kids but i couldn’t control the pains that torments my heart, my heart was filled with sorrows and pains because i was really in love with my husband. Every day and night i think of him and i always wish he will come back to me, until one day i met a good friend of mine that was also in a situation like me but her problem was her ex-boyfriend who she had an unwanted pregnancy for and he refused to take responsibility and dumped her. she told me that mine was a small case and that i shouldn’t worry about it at all so i asked her what was the solution to my problems and she gave me this great man phone number and his email address. i was doubting if this man was the solution, so i contacted this great man and he told me what to do and i deed them all, he told me to wait for just seven days and that my husband will come crawling on his kneels just for forgiveness so i faithfully deed what this great man asked me to do and for sure after four days i heard a knock on the door, in a great surprise i saw him on his kneels and i was speechless, when he saw me, all he did was crying and asking me for forgiveness, from that day, all the pains and sorrows in my heart flew away,since then i and my husband and our lovely kids are happy.that is why i want to say a big thanks to DR.ODUDU This great man made me to understand that there is know problem on earth that has no solution so please if you know that you have this same problem or any problem that is similar, i will advise you to come straight to this great man. you can email him at oduduspell@gmail.com or +2348051913076
08. 11. 2014 | 07:25

BELLY WHITE napsal(a):

What a surprise that am with my husband that said he dont need me any more i want to thank Dr odudu for all he has done for me after my husband rejected me and said is all over for no reason when i contacted Dr odudu on this email address oduduspell@gmail.com or call Dr odudu +2348051913076 every thing was reverse and my husband run back home and ask for forgiveness and be loyal like never before that is how i get a help from the real magic man call Dr odudu contact him if you are in that same situation ; oduduspell@gmail.com or call +2348051913076
belly white
08. 11. 2014 | 07:27

CABEL napsal(a):

Hello friends what are the problem you are passing through that is you feel is all over here i come to share my good news to you on how Dr odudu brought back my lover and make me pregnant with my lover at the same time, you don't have to stress any more Dr odudu is the right man you all should contact for your problem to be solve and for you to get your happiness and joy that last for ever via oduduspell@gmail.com or call +2348051913076. am say all this because information is power and contact Dr odudu for your problem to be solve
Email; oduduspell@gmail.com
phone number; +2348051913076.
10. 11. 2014 | 09:58

markwillaims napsal(a):

HELLO!!!!!
I am mark williams, When I eventually found testimonies about this spell caster Dr.ozalogbo, how he helped many people to get their lovers and broken homes back, i contacted him through his email address ozalogboshrine@gmail.com because I was absolutely desperate to get my wife back. Life without my wife was a real mess for me and my children. i wanted a dramatic change and I thought magic could be the solution. After discussing the resolution with Dr ozalogbo, he gave me hope that he will restore my marriage. I felt confident that he will actually make my wife to return home and he did! It’s fantastic what this great spell caster have done for me, his help is priceless! I don't know what I would have done without Dr.ozalogbo,he does his job so well he is organized and highly functional, i believe he is the best spell caster i can count on when it comes to all kinds of spell, I was floored that his spells worked, if you need help, contact him on ozalogboshrine@gmail.com or his website:drozalogboshrine.webs.com
HE FIX THE FOLLOWING PROBLEMS TO ALL
ACROSS THE GLOBE ON:
1. Getting your lover or husband back
2. Spiritual bulletproof
3. Training
4. Money spell
5. Long life spell
6. Prosperity spell
7. Protection spell
8. Get a job spell
9. Becoming a manager spell
10. Get a huge loan without paying any fee spell
11. Getting your scam money back
12. Child spell
13. Pregnancy spell
14. Freedom spell
15. Love spell
16, vanishing spell
17. Invisible human spell
18. Success or pass spell
19. Marriage spell
20. Avenging spell
21. Popularity spell
22. Killing spell
23. Cancer spell
24. Supernatural power spell
25. Madness spell
26. Free house loan spell
27. Production spell of films and movie
28. Hiv/aids spell
29. Tuberculosis spell
30. Loose weight and body spell

contact him of any of these today at:ozalogboshrine@gmail.com or website drozalogboshrine.webs.com HE GOT SOLUTION TO ALL PROBLEMS HERE
11. 12. 2014 | 05:07

Angela napsal(a):

GREAT DR OJABU, který přivedl můj manžel se ke mně jen jeden den. Mé jméno je Angela jsem z Velké Británie, jsem se oženil před 1 rokem. Můj manžel a já jsem žil velmi šťastný a krásný život. Tak jak šel čas, začal jsem si všímat této podivné postoj, který byl disponující. Ten se nyní bude spolu s dalšími dívkami, do té míry, že už není vyzvednutí mé volání, a on nebyl ani spát v domě ještě. Stal jsem se zmatený a nevěděl, co mám dělat. Tak jsem se stal strach a pletl, že přinesl tolik myšlenek v mé mysli, protože jsem ještě nikdy nezažil nic podobného v životě. Tak jsem se rozhodl navštívit kouzlo kolečko, aby zjistil, jestli mi může pomoct. A tak hned jsem šel na internet, kde jsem viděl úžasnou svědectví kouzla kolečka, která něčí bez milenku přivezl, "DR OJABU", tak jsem ho okamžitě kontaktoval a vysvětlil jsem mu všechny své problémy a on mi řekl, že to bude velmi snadné pro něj řešení, v porovnání s těmi, které mu předtím. A on mi taky dal nějaký důkaz, že se opravdu jisti, že jeho práce, a ujistil mě, že můj manžel se vrátí ke mně, jakmile je až s casting kouzla. A také mi řekl, abych veškerou svou důvěru v něj, a opravdu jsem ho poslechl. Tak to bylo 08:00 na příští ráno, když jsem se chystal jít do práce, když jsem dostal můj manžel výzvu, a on mi řekl, že se vrací domů, a on byl omlouval se mi, mi říká, že je velmi Omlouváme se za bolest, že mě stála. A po několika hodinách, opravdu se vrátil domů, a to bylo, jak jsme pokračovali v manželství s hodně lásky a štěstí, a naše láska byla silnější než teď, jak to bylo předtím. DR OJABU mi také řekl, že kdysi moje srdce touha byla poskytnuta ke mně, že bych měl jít a svědčit o jeho práce přímo tady na internetu. Právě teď jsem nejšťastnější žena na světě dnes píši toto svědectví, a já chci opravdu poděkovat "DR OJABU" pro podání zpět svého manžela, a přináší radost a lásku ke své rodině. Takže moje největší rada pro vás, kteří tam váš manžel nebo vaše žena chovala divně, nebo máte jakýkoliv problém s vaším vztahem, nebo cokoli, co má co do činění s kouzla kouzlení, on je schopen řešit jakýkoliv problems.All, co potřebujete udělat, je pro můžete kontaktovat tohoto muže kdykoliv, a ujišťuji vás, že to bude pomoci pro vás, já jsem 100% jistý, že to bude řešit to, pokud už budete potřebovat jeho mu pomohl kontakt s tohoto e-mailu: ojabuspelltemple@gmail.com
26. 12. 2014 | 00:17

Evelyn napsal(a):

Ahoj, mé jméno je "Evelyn" jen chtějí podělit o své zkušenosti se světem
na to jak jsem dostal svou lásku zpět a uložené moje marriage.because opravdu miluju
Frederick natolik, že ani nedokážu bez. Byla jsem vdaná za
15 roků s Frederick a 2kids a jsme spolu šťastně žili až do věci
začali dostávat ošklivé a měli jsme zápasy a argumenty téměř každý
čas... to horší v bodě, který mu podal žádost o rozvod... Snažil jsem se
moje nejlepší, aby ji změnil názor & zůstat se mnou, protože jsem ho milovala
celým svým srdcem a nechtěla ho ztratit, ale vše jen
nevyšlo... přestěhoval z domu a stále postupoval vpřed
soubor pro rozvod... Jsem prosil a zkusil vše, ale stále nic.
pracoval. Zlom nastal, když někdo to mě představil
skvělé, skvělé kouzlo záklon, který nakonec mi pomohl... Mám
nikdy nebyl fanouškem takovéhle věci, ale prostě se rozhodli zkusit
neochotně způsobit byl jsem zoufalý a odešel s vybranou... On dělal
zvláštní modlitby a použité kořeny a byliny... Do 7 dnů mi zavolal
a omlouvám se za všechny emocionální trauma, on mě přestěhoval zpět stála
k domu a budeme i nadále žít šťastně, děti jsou spokojený s
nás. Uvedl jsem ho do mnoho párů s problémy napříč
svět a oni měli dobré zprávy... Jen si myslel jsem podělit o mé
zkušenosti, protože pevně věřím, že někdo tam venku je to... Jste
můžete ho přes email: ohuetemple@gmail.com
26. 01. 2015 | 03:42

Maryann napsal(a):

Otřásá váš vztah? Přejete si své bývalé milence zpět? Možná pracoval pro roky a dosud nebyl povýšen které si právem zaslouží, nebo hledá zaměstnání a potřebné štěstí v získávání práci svých snů.
Dr. Michaael Thegreat je zde, aby vaše přání s pomocí kouzla, je to mocné kouzlo kolečko s dlouholetými zkušenostmi.
Dotazy můžete kontaktovat mu +2348078613336 nebo mailem: michaelthegreat5050@yahoo.com
14. 03. 2015 | 00:33

Jack Will Smith napsal(a):

GREAT OKPA !!! Vy jste to udělali znovu, jsi mi ukázal své pravomoci, které jsem slyšeli od různých lidí, ale teď mluvím ze zkušenosti, Dr okpa jste největší kouzlo kolečko, které jsem věřil, že se stávající, protože jsi přivezl mým milencem, který nechal mě od 2011 do 24 hodin, pane vy jste největší, díky za vaši skvělou práci v mém životě, a já budu žít, aby si tě, protože jsi vykouzlí úsměv na tváři, že učiní můj sen, aby se do minulosti, děkuji jednou znovu pane. Moji přátelé, kteří tam potřebuje pomoc, budu rad vám kontaktovat dr okpa o pomoc, protože on je skvělý člověk, který everliving, tady je dr okpa E-mail: okpatempleofsolution@gmail.com nebo mobilní číslo +2348056563186.

Jack Will Smith z USA ..
17. 03. 2015 | 03:09

kathrine napsal(a):

Byl jsem zničený, že můj přítel se rozhodl opustit vztah, získat kouzlo milence. Dr. Musa Do týdne magie "jen mluvit." Po několika dobrých rozhovorů a vzít, zeptal jsem se ho znovu vidět.
Cítil jsem, že se začal otáčet. Rozhodl jsem se ho vidět šanci, dát. Jsme šťastně ženatý, a on je blázen, děkuji Dr. Musa pro můj ex zpět, pokud budete potřebovat jejich pomoc, můžete se s ním kontaktovat prostřednictvím e-mailu: drmusaspelltemple@gmail.com
Je to jako skála magie se specializuje na všechny typy:
Před Gettings zpět svého milence nebo manžela
2. duchovní svět
3. Školení
4. Peníze Spell
5 Durable Kouzelná
6 Spell Prosperity
7. sezóna
8. dostat kouzlo práci
9. Jste okouzleni ředitel
10. Získat obrovský úvěr bez zákazu kompenzace
11. Jak vidíte své peníze podvod
Kouzelná 12. Děti
Spell 13. Těhotenství
Spell 14. Svoboda
15. Láska Kouzla
16 Mizející Spell
Spell 17 Neviditelní lidé
18. Úspěch nebo kouzlo identity
19 Manželství Ban
20. Spell Avenging
21 Popularita Kouzla
Kouzelná 22. Death
Spell 23. rakovině
24. Natural Power Spell
25. Madness Kouzelná
26 bezúročná půjčka
27. Výroba filmů a plechů
28. HIV / AIDS Spell
29. Tuberkulóza magic
30 Demontáž a tělo magie
Hazardní hry kouzel, a další
06. 04. 2015 | 23:59

sarah parker napsal(a):

Tisíc svatyně pracuje Dr. Musa. Dobrý den, jmenuji se Sarah Parker, Londýn, Velká Británie. Chci, aby celý svět svědkem mého ex-manžela pro mě do 48 hodin, s pomocí úžasných děl velkých a mocných magických koly a spiritistů> drmusaspelltemple@gmail.com Tady je můj příběh. Po 9 letech manželství, můj manžel, Steven. Rozvedený, rozešla se se mnou a mé děti z domu, a jeden s dámou. Udělal jsem, co jsem mohl dostat zpátky, ale všichni propadli. Až jednoho dne, věrný starým přítelem, který pracuje ve stejné společnosti se mnou, řekl mi o hlavních hráčů na internetu, se podílí na podobném problému, a také finanční problémy. Zpočátku jsem váhal, ale rozhodl jsem se to zkusit. Když jsem ho kontaktoval, pomohl mi hodil kouzlo příslušníci, a můj manžel přišel do 48 hodin ke mně a prosil mě omluvil. Dnes jsme spolu šťastní, se spoustou lásky, radosti a hojnosti. S našimi 3 děti, chlapci a dvě dívky. Můžete e-mailem (drmusaspelltemple@gmail.com) poslat v jedné z následujících problémů to velké kouzlo válce dnes:

(1) se chtějí dostat své ex zpět. (2) stále mám noční můry. (3) Ty by měly být ve vaší kanceláři (4) Aby bylo dítě. (5) K bohatý. (6), na jeho manžela / manželky, bind vás navždy. (7) Potřeba finanční podpory. 8) Chcete-li mít kontrolu nad jejich manželství 9) chce, aby lidé, 10), já bych otěhotnět, přilákal 11), jak dostat své ex-manžel a manželka 13 nový GET) a loterie VINCI 14) Podpora kouzlo 15) hájí 16) kouzla BUSINESS 17) dobrá práce magic 18), lék na všechny nemoci 19), pokud budete chtít, aby se dítě kontakt, garantuji, že to pomůže, co potřebujete, je váš e-mail: drmusaspelltemple@gmail.com
07. 04. 2015 | 00:01

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy