Bolševník s jeho toxickými sekrety zaseli sami komunisté

19. 02. 2013 | 12:38
Přečteno 14161 krát
Paradox, na němž v současné době stojí úspěch KSČ, je možné vyjádřit příkladem z rostlinné říše, navíc na rostlině, jež nese pro naši paralelu zcela symbolický název. Kdo se někdy jako vlastník půdy setkal s bolševníkem velkolepým, ví, že se této rostliny, poté, co se na nějakém místě etabluje, prakticky nedá zbavit. Navíc přímý kontakt s bolševníkem je pro člověka nebezpečný. Rostliny totiž vylučují vodnatou látku, která obsahuje chemické sloučeniny způsobující vážné zdravotní problémy.

Jejich toxický účinek je aktivován slunečním zářením a v extrémním případě může způsobit fatální následky pro toho, kdo se s ním dostal do bližšího styku.

Bolševníkem v naší společnosti je kmotrovskokorupční deformace demokratického fungování právního státu. Jako právník mám potřebu nalézt příčinu tohoto následku a jasně pojmenovat, kde se vzalo semeno této nebezpečné rostliny. Odpověď na tuto otázku musíme hledat v období vlády jedné strany. Komunistům se během života dvou generací obyvatel této země podařilo totálně rozvrátit chápání normálního soukromého vlastnictví, vlastnictví státu a zejména vztahu k majetku ve vlastnictví našeho společného státu. Zlidovělé doporučení pro každého z nás o tom, jak si škodíme, když nekrademe, a další návody k péči o společné věci ve spolupráci s pozdějším divokým rozjezdem privatizace společného majetku tvoří jednu z příčin současného nepochopení škodlivosti kriminality v oblasti korupce a pletich při hospodaření s veřejným majetkem vůbec. Vražednost namíchaného koktejlu je dotvářena ještě druhým faktorem, jehož původ tkví ve stejné době jako ten první. Absence možnosti pořídit nějaké zboží nebo službu legálně v době plánovaného hospodářství zavdala příčinu pro vznik naprosto amorálních veksláckých struktur s neuvěřitelným majetkem, mocí a kontakty. O tom, jak se tyto kvazielity okamžitě prosadily v polistopadovém vývoji, se nejlépe dočteme v kmotromrázkovské trilogii Jaroslava Kmenty.

Tak si to zrekapitulujme, komunisti zaseli semeno, jež během dvaceti let vyklíčilo, vyrostlo v jedovatou rostlinu, které se dá zbavit pouze rázným zatnutím sekery ke kořenům problému, a lidé v této zemi začínají být otrávení z toho, co bolševník produkuje. V tuto chvíli přichází na scénu zloduši, kteří kdysi smrtonosnou rostlinu zaseli s voláním: „My jsme ti, kdo umí problémy řešit, a s rostlinou jsme si nezadali!“ Kde berou představitelé KSČ tu drzost, se před lidmi, těžce zkoušenými jejich zhoubou objevovat, nechápu.

Kdyby se mezi majiteli pozemků v západních Čechách objevil člověk, vyprávějící, že to byl on, kdo před lety rozhazoval semínka bolševníku, pochybuji, že by ho vítali s otevřenou náručí. Proč je tomu v politice jinak? Stejně jako u symbolické rostliny, tak u KSČ je třeba zaujmout naprosto nekompromisní postoj k jejich rozšiřování. Vzhledem k plánovanému termínu voleb na počátek léta příštího roku není bez důležitosti ani varování botaniků, že nejtoxičtější je bolševník právě v tomto ročním období.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Nedbalý Vítězslav napsal(a):

Naprosto přesné popsání stavu kvazidemokracie v ČR.
19. 02. 2013 | 12:47

neo napsal(a):

Tohle si slíznete :)

Především se dozvíte, že tito komunisti ještě nestihli nic udělat a jsou úplně ale úplně jiní, než předchozí komunisti. Nesmí se proti nim protestovat. Kdokoli se o to pokusí, je označen za nacistu, protože si dovolil demokratickým způsobem protestovat a komunistka to s nervama neunesla.
19. 02. 2013 | 12:49

Jiřka napsal(a):

trapná antikomunistická agitka. Autor by si měl uvědomit, kolik let už od plyšáku uplynulo a kdo co způsobil. Fakt je, že sočasní komunisté v současné rozvratu nejeli, už z toho důvodu, že nebyli u moci.
19. 02. 2013 | 12:52

Asi tak napsal(a):

Pane právníku,
proč TGM vytyčil hlavní heslo "Nebát se a nekrást"?Myslíte, že proto, že nikdo tehdy nekradl?
19. 02. 2013 | 12:56

Gustáv Kočí napsal(a):

Pane Závodský vy pracujete na nějakém průzkumu smíšených poruch chování a emocí nebo co Vás přimělo zrovna sem něco takového napsat?
19. 02. 2013 | 12:57

Daňový poplatník napsal(a):

To autor:
A to samo udělali komunisti v Řecku, Španělsku, na Islandu, Portugalsku, Itálii, Irsku a Francii, taky to tam podle toho vypadá.
19. 02. 2013 | 12:58

Mirek napsal(a):

Je až neuvěřitelné, s jakou erudicí, lidé kteří nemohou mnoho pamatovat a posuzují situaci jen s toho co jim nakukali ve škole, se vyjadřuje k minulosti.
19. 02. 2013 | 13:01

skeptický napsal(a):

Důmyslný oslí můstek.

Teď už jen přijít na to,kdo vymyslel bolševismus.
19. 02. 2013 | 13:03

ztracen napsal(a):

chjo. Uvádíte:

"Komunistům se během života dvou generací obyvatel této země podařilo totálně rozvrátit chápání normálního vlastnictví státu a zejména vztahu k majetku ve vlastnictví našeho společného státu."

Autore tváříte, že jste našel "kámen mudrců obyvatel České republiky", ale zřejmně jste se plně nevěnoval studiu historie, jinak by jste věděl, že již za Rakouska-Uherska se domorodci ohrazovali proti státu a tím i proti jeho majetku - viz dobový nacionální tisk. První republika tuto neidentifikaci se státem trochu popřela (i když korupce bylo také hodně, protože starého psa novým kouskům nenaučíš), ale nacisté a komunisté vše zvrátili zpět.

Takže hledejte kořeny podstatně hlouběji. Tím neobhajuji komunisty, pouze upozorňuji na mělkost tvrzení.
19. 02. 2013 | 13:04

kokoshka napsal(a):

Co to je za exota?
Neznam KSČ,ale Komunistickou Stranu Chech a Moravy ktera je třeti nejsilnejši parlamentni stranou(vox populi,važeni)cestou demokratickych voleb,nema ve svem programu žadny třidni boj ani zestatneni.
Teda jako moucha Cece ukousila Zavodskeho?
19. 02. 2013 | 13:05

Likeke napsal(a):

A totéž udělali komunisti i v ostatních zemích, ve kterých to jde od 5 k 1, že? Asi by bylo lepší obvinit dinosaury. Ti už vyhynuli a tak to budeme moci říkat ještě za 1000 let. Nebo byste byl tak laskav a vytyčil v budocnosti nějaký konkrétní rok, ve kterém už za to komunisti opravdu, ale opravdu nebudou moci
19. 02. 2013 | 13:08

kokoshka napsal(a):

neo:
Nejvetšim komunistobijcem byl mily a simpaticky pan Adolf Shikelgruber,mužete se Zavodskym si potřast kraba!
19. 02. 2013 | 13:11

neo napsal(a):

kokoshka:

váš příspěvek nedává smysl a není česky. Nejde o gramatické chyby.
19. 02. 2013 | 13:13

kokoshka napsal(a):

neo:
Dava,je to čista Goebelštinovna,povidam že autor vzyva k Noci dlouhych nožu jako kdysi Vaš milaček Topolanek pronesl pamatnou vetu,je to jeho nasledovnik?Budete pochodovat v šiku se zvednotou pravačkou a palit knihy?
19. 02. 2013 | 13:20

alojz napsal(a):

neo
rád ti kokoshkův příspěvek vysvětlím, pokud tvá inteligence na něj nestačí:-)
snad to zvládnu, i když jsem v mateřské školce nikdy nepracoval...
19. 02. 2013 | 13:22

skeptický napsal(a):

¨Kokoška

Co to je za divné jméno ten Schikselgruber?
19. 02. 2013 | 13:22

Bob napsal(a):

A je to.
Konečně máme viníky toho srabu, který tady je.
Jaké štěstí, že nás autor na ně upozornil.
Teď je zakážeme, zavřeme,docílíme přebytkového rozpočtu, zaplatíme státní dluh a budeme se radovat z nastoleného blahobytu.
Jo a zrušíme daně!!!
19. 02. 2013 | 13:23

alojz napsal(a):

neo
no označit novodobé hnědé košile
za demokratické protesty:-))
19. 02. 2013 | 13:23

Max von Oppenheim napsal(a):

Pan autor se naprosto míjí s příčinou stávajícího nedobrého stavu české společnosti a proč bolševici resp. komunisté u nás zdvihají hlavu a získávají podporu, místo aby byli "historicky znemožněni" a zadupáni do trávy. Hlavní příčinou je to, že tady naši politici a zejména ti z pravice prostě špatně vládnou a krade se tady za bílého dne! To je hlavní a základní příčina, proč ti starší, kteří mají stále více hlouběji do žlabu vzpomínají na minulý politický režim. A ti mladí co mají rodiny s dětmi jsou na tom obdobně, jen část z nich názorově hnědne či jejich názory se více polarizují.
Zrovna dnes jsem si vychutnal dva takové pražské lupeny, co mají rodiny a volili Karla a jsou příznivci (jedn TOP09 a druhý ODS), řekl jsem jim něco v tom smyslu, ať jsou za Kalouskem nebo Péťou Nečasů, ti jim pomohou.

Kdepak pane autore, komunisty bych po 23 letech kapitalismu české verze do vašich úvah netahal, chyba je naprosto jinde! Jako podnikatel o spoustě špíny vím, někdy přímo, někdy vidím jen kontury lumpáren. Za ta léta podnikání má už člověk čich na lumpárny jako když velbloud cítí vodu na poušti. V praxi se snažím uhnout větším žralokům z cesty popř. se na ně usmát, občas z nich i něco ukápně, ale kolem nich je spousta dravých okounů či pstruhů a ti jsou ještě horší. Podnikatel malé nebo střední firmy musí držet ústa a krok a příměrem lze říci, že to je jakási chůze přes přizamrzlou řeku po potápějících se krách či boj o žrádlo u malého koryta!
Světu mír a čest Bůh!
19. 02. 2013 | 13:24

kokoshka napsal(a):

skepticky:
Křestni jmeno pana Hitlera?
neo:
Temi proslovy a članky to obvykle začina!
19. 02. 2013 | 13:26

David napsal(a):

"...Kde berou představitelé KSČ tu drzost, se před lidmi, těžce zkoušenými jejich zhoubou objevovat, nechápu..."

-----

Kdyby hloupost nadnášela, tak by se tady někdo vznášel jako holubička.

Důkaz - Primitivním antikomunismem s jeho toxickými sekrety může být zasažen i právník, oceněný v březnu 2011 za svůj postoj ke korupci.

Jinak řečeno, za všechno špatné po roce 1989 mohou komunisti. Za všechno dobré může Klaus a jeho ODS.
19. 02. 2013 | 13:27

vico napsal(a):

Závodný to vymyslel geniálně. Odpověděl na otázku, kdo zasel semeno bolševníku. Další otázka :
Proč lidé i 23 let po sametu volí bolševník
Odpověď : protože jsou otráveni
Otázka : a proč jsou otráveni
Odpověď : protože je otrávila taková jedovatá tekutina
Otázka : a kdo tu tekutinu vyrobil
Odpověď : bolševník
Otázka : a proč teda volí bolševníka, když je otrávil
Odpověď : protože bolševník je, jak připomíná Závodný, velkolepý

Otázka : a proč je velkolepost pro lidi-voliče tak důležitá
Odpověď : protože díky své velkoleposti je dokáže ochránit
Otázka : a před čím
Odpověď : před cizáky
Otázka : a proč jsou ty lidi tak blbí
Odpověď : protože jsou otráveni bolševníkem.

Závěr : my za nic nemůžeme, za všechno může bolševník.
19. 02. 2013 | 13:27

skeptický napsal(a):

Kokoška¨

Já myslel,že někoho kopal.
19. 02. 2013 | 13:27

alojz napsal(a):

Jinak pokud jde o článek-za nárůst hlasů pro KSČM může pravice a slavná pravicová vláda.Vypouštění mlhy , jaké autor předvádí, na pravém stavu věcí nic nemění.
19. 02. 2013 | 13:29

Macík napsal(a):

...hezky napsáno :-D
19. 02. 2013 | 13:32

ivan tomek napsal(a):

Souhlasim s autorem, ze komunisticka leta narusila moralni principy. Take souhlasim, ze dokud se soucasna komunisticka strana zcela zretelne neoddeli od sve minulosti, neda se ji verit. Ovsem skoro 25 let po padu komunisticke vlady uz by meli politicti konkutenti byt schopni postavit se na vlastni nohy a presvedcit volice o sve vlastni hodnote aniz by se stale odvolavali na pokriveniny minuleho rezimu.
19. 02. 2013 | 13:33

VFISCHER napsal(a):

VYČPĚLÝ STRAŠÁK KOMUNISMU ! ! !

Příčinou toho, že se zdejší populace a jí obývaný bývalý stát Česko nyní neokoloniální banánistán Absurdistán - Kocourkov - Gangsteristán dvacettři let zvrhává do nekontrolovatelné džungle zločinu a chaosu už dávno a dávno nejsou naivní komunistické ideologie ani bývalí příslušníci této vymírající generace. Základním rysem této bezkonkurenčně největší tragedie českého státu v celé doposud známé historii je vítězství zločinecké chátry, která se pod prapory takzvané svobody a demokracie přeměnila ve zločineckou vládnoucí oligarchii zbohatlíků v trvale bezprávním rozkladu a chaosu státní správy ! Typickým reprezentantem takových zločinců je zastřelený Mrázek - nikoliv dělňas komouš od soustruhu ve Škodovce.
Přerozkradení majetkové a půdní držby je na území českého státu opakovanou historickou tradicí od husitských válek ! Strašení komunismem a komunisty je dnes už jen obehraným šlágrem všech dnes vládnoucích zločinců celého partajního spektra. Paradoxně to dnešní komunisty spíš posiluje než decimuje.
19. 02. 2013 | 13:37

Miloš napsal(a):

No větší blábol jsem nečetl. Ono pokud jsou na ministertsvech takovýhle hledači "problémů" a vykladači dějin, pak se nedivím, že tento stát dojel na korupci, kmotry, a hledání vnitřního nepřítele. Jo už vím co mi ten článek připomněl Mc Cartriho komisi, ta taky hledala komunisty všude kde nebyly, jo takže "hon na čarodějnice", i ten tu byl. Zas nic nového pod sluncem. Tedy co nám ty školy vychovávaj za (de)generaci.
19. 02. 2013 | 13:38

neo napsal(a):

kokoshka:

proč je adresován mně? To je podstatné. Já o ničem takovém nepsal.
19. 02. 2013 | 13:41

ladislav napsal(a):

Jo a s Reslem si podejte ruce a běžte vstříc vycházejícímu slunci neboť vy jste naděje tohoto národa.
19. 02. 2013 | 13:42

neo napsal(a):

alojz:

nevím o tom, že by nosili hnědé košile.

Jinak držet hladovku popř. požadovat odstoupení je vše v rámci zákona a demokratických procesů naší republiky.
19. 02. 2013 | 13:42

skeptický napsal(a):

resl
Tady se tradičně nic nedělá,jen se o generaci později kecá,co by se tehdy bývalo mělo udělat.Na věšení by se našlo dost kandidátů kdykoliv.I dnes.
19. 02. 2013 | 13:45

vaclavhorejsi napsal(a):

No jiste, vsechno tohle predem zorganizovali v 80. letech komuniste Grebenicek, Dolejs, Filip, Kozeny, Klaus a ted si mnou ruce jak se jim to podarilo.
Samozrejme, ze stejne zduvodneni bude platit jeste za 50 let! I za 100 let!

..
19. 02. 2013 | 13:48

vaclavhorejsi napsal(a):

resl:

Proc jste tak zbytecne ohleduplny?
Samozrejme se v zajmu demokracie meli povesit vsichni komunisti, i ti, kteri byli po 68 vylouceni, vcetne jejich sirsich rodin.
Pak by tady bylo blaze!

..
19. 02. 2013 | 13:51

čumil napsal(a):

Přál bych sobě i nám, aby jst měl 100% pravdu o transformaci komunistů do kmotrů. Mám však takový pocit, že tomu tak 100% není. Kmotr je asi syntéza někoho kdo má: možnosti, moc, kontakty, amorální povahu, chtivost po penězích, touhu po ovládnutí a manipulaci s jinými a zejména pohrdání lidmi a ...
Podmínkou je mocenská báze. Za této konstelace po 11/89 vzešly spíše nové a mladé gardy napojené či spojené s vládnoucím establismentem. Z tohoto pohledu je zastoupení komunistů coby kmotrů možné, ale spíše bagatelní. Co spojuje skalní komunisty a kmotry tak to je spřízněnost s bolševismem ideologickým (ovládnutí jiných) či ziskuchtivým.
19. 02. 2013 | 13:54

Ivča napsal(a):

za všechno můžou komunisti , dobrý 23 let jsou sice od válu, ale strašit se s nima dá furt a hlavně to zabírá !!!
19. 02. 2013 | 13:54

Bohumil Plachý napsal(a):

Po přečtení tohoto příspěvku lze pochybovat o intelektu tohoto autora. Lze se smát nebo plakat. Je třeba se na příspěvek dívat jinak. Autor, pokud není fašista, prezentuje již dnes co tento národ čeká před volbami. Příznivci KSČM budou kriminalizováni nejrůznějšími formami. Spojení rostliny která je schopna ničit původní ekosystémy na daném území s názvem politické strany je jen "jarní květ" této budoucí demagogie.
19. 02. 2013 | 13:55

Bestia triumphans napsal(a):

Vico:
:-))
19. 02. 2013 | 13:57

rozinka napsal(a):

JA takle blby lidi nevidela vse se vali na komunisti ale oni jiz 23 let nevladnou je to ostuda vsechno hazet na ne je to vysmech cele mu cesku ,des a bes
19. 02. 2013 | 13:57

Analytik napsal(a):

Na počátku každé katastrofy zůstávají stopy nejméně jednoho velikána dějin.
Například zmiňovaný bolševník vyšlechtil známý ruský zahrádkář Mičurin a věnoval ho Leninovi k narozeninám jeho VŘSR. Za pár let toho měl Lenin plnou zahrádku.
Stejně tak u zrodu pravicové korupce stál světový gigant tržního hospodaření se svou pověstnou neviditelnou rukou.
Jaképak neštěstí nám připraví velikán mezi prognostiky, jemuž i kněžna Libuše coby prognostička amatérka sahá sotva po kotníky?
19. 02. 2013 | 13:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
19. 02. 2013 | 14:00

Bestia triumphans napsal(a):

autor napsal:
"přímý kontakt s bolševníkem je pro člověka nebezpečný."

!!!
Miliony mrtvých jsou toho důkazem.
19. 02. 2013 | 14:01

Míval napsal(a):

Třiatřicet let života jsem prožil v onom děsivém režimu. Za tu dobu jsem nikde nic neukradl, kromě několika jablek na sousedově zahradě, když mi bylo tak asi šest. Ve svém okolí jsem nepoznal nikoho, kdo by kradl. Ale platí to i pro současnost. Takže ono asi mnohem víc záleží na základních životních postojích jednotlivce, na tom, s jakými lidmi je ochoten být v kontaktu a spolupracovat, než na tom, v jakém politickém systému žije. A na kradáky by měl fungovat stát. Ten, který současné vládní garnitury oslabují, jak jen mohou. Stát, který systémově vytváří podmínky pro legální ožebračování lidí - k tomu je velmi pěkný rozhovor s panem Danielem Hůle "Ze sňatku je kvůli katastrofě v zákoně riziková smlouva" na hlavní stránce Aktuálně.cz.
19. 02. 2013 | 14:02

Mravenec napsal(a):

Tyto žvanilové kteří nic nezažily můžou tak blafat někde u Doc Chocholouška pan Závodský tam v šaškárně bude jako doma !
19. 02. 2013 | 14:02

Orchidej napsal(a):

Pane autore, ještě,že ty komunisty máme,že? Máte o čem psát a jak se zviditelnit. Prosím zajímalo by mne, kolik členů KSČ bylo ve vaší rodině a pokud ne, kde byli,když bolševik tak řádil ? a kde jsou nyní ? S pozdravem Orchidej
19. 02. 2013 | 14:03

Lubíno napsal(a):

Ondřej Závodský napsal:Komunistům se během života dvou generací obyvatel této země podařilo totálně rozvrátit chápání normálního soukromého vlastnictví. Jen mne zajímá jak by popsal současné jednogenerační soukromé vlasnictví. Výrobní prostředky v kapitalistické společnosti vlastní jednotlivci-soukromníci. A jak je vidno na naší rozkradené zemi tak se jim daří, to co naši předkové nashromáždili,vše úspěšně zničit.vytunelovat do zahraničí a pod.Nebo mne řeknete,že naši soudobí multimilionáři ten majetek budovali po generace???
19. 02. 2013 | 14:05

buldatra napsal(a):

Chudák bolševník.
Vždyť je to pouhý nevinný krásný výtvor matky přírody.
nad právě proto snadná oběť obskurních pisálků.

Bolševník velkolepý k nám byl původně importován jako okrasná rostlina.
Okrasná pro svou velkolepost.
I dnes je sem k nám dováženo hafo všeho možného velkolepého, co sem nepatří.
A nejen rostlin, že.

Páně autorova dehonestace bolševníka velkolepého prostřednictvím obskurní politické strany KSČ jeví se mi jako nevkusná a neslušná, neboť ta ubohá pomlouvaná rostlina sem k nám nepřišla dobrovolně, nýbrž byla zavlečena natvrdlými obchodníky se semeny, kteří totéž dělají dodnes.

Co se autorovy zjevné nelásky a strachu z komančů týká, bude se bát chlapec asi ještě hodně, ale opravdu hódně dlouho, neboť této politické orientaci a ideologii nahrávají ze všech sil situace a nálady o které se zasluhuje politika a ekonomická situace, jež je důsledkem specifického způsobu kormidlování našimi kormidelníky.
Ptejme se tedy kdo a proč a kam kormidluje a jak dlouho ještě kormidlovat bude?
Jestli až do úplného vítězství komunistů, pak bude strach pana autora uznán oprávněným, ale bolševník velkolepý v tom stejně bude nevinně.
19. 02. 2013 | 14:12

Bestia triumphans napsal(a):

Míval napsal(a):
"Třiatřicet let života jsem prožil v onom děsivém režimu. Ve svém okolí jsem nepoznal nikoho, kdo by kradl."

?
Míval:
Blahopřeji!
To je obdivuhodný výkon.
Bezesporu si zasloužíte cenu Slepec všech slepců.
19. 02. 2013 | 14:12

dezo napsal(a):

27 let jsem prozil v onom desivem rezimu. Delal jsem na masne tak jsem kradl [svickovou na gulas] a pak jsem delal pingla [jako Pehe] a okradal hosty. Po prichodu osvoboditelu [Havel a spol] jsem teto nemoralni cinosti zanechal s tim ze to nebude mozne dale praktikovat. Moje bejvala mista byla obsazena nekym jinym a me zustal na zahrade bolsevnik a oci pro plac
19. 02. 2013 | 14:14

choche napsal(a):

Vážení, pochopte, že soudruh Závodský se také musí něčím živit. Tak ho nechte, zablábolil si stejně, jako to dělali soudruzi před národní krádeží. Ti si však moudře vybrali kádrovou rezervu soudruha Havla na poklidnou až sametovou výměnu moci za státní majetek a vyškoleného soudruha Klause pověřili jejím uzákoněním. Podařilo se!!!
19. 02. 2013 | 14:15

Kamil napsal(a):

Autor to myslí dobře, dědictví totality nesporně patří mezi příčiny současného morálního marasmu. Realita je však složitější, existuje také svět mimo ČR a existoval svět před komunismem u nás.
Pohled za hranice, a pohled do historie, by autorovi pomohl k lepšímu pochopení společenské kultury a faktorů, které ji determinují.
Pozor na aktivisty, kteří mají pro všechno jednoduché vysvětlení, ale žádné recepty na řešení!
19. 02. 2013 | 14:17

dennis napsal(a):

Autor blogu ma z botaniky velmi dobre vedomosti. K tomu nemuze byt krome doplnujicich poznamek zadna diskuse.

Varuje-li autor pred pristimi parlamentnimi volbami pred uspechem komunistu, znamena to, ze o soucasnem vyvoji v nasi zemi toho hodne vi. Vsechno svedci o tom, ze svuj hlas pozvedl v pravou chvili. Jeste porad rude nebezpeci muze zmenit barvu! Bude-li to jinobarevne nebezpeci mene nebezpecne, to uz stoji za diskusi.
19. 02. 2013 | 14:17

jituš napsal(a):

KSČ a KSČM jsou dvě rozdílné politické strany. Jste totálně mimo mísu. Co tak Chocholoušek??
19. 02. 2013 | 14:20

hovorka11 napsal(a):

Ondřej Závodský zřejmě sel taky.
Bolševníkové semeno totiž neseli komunisti, ale dostal to zámecký pán v Mariánkách od ruského cara jako dar.

Závodský se taky jaksi minul v době ale ví o všem, co neprožil a může tak spojovat nespojitelné a tvořit tak novou frontu přestydlých osvoboditelských a vševědoucích komsomolců 21. století.
19. 02. 2013 | 14:23

resl napsal(a):

vaclavhorejsi 13:51,
ne nepřekrucujte, jen od okresních tajemníků. Není to zase tolik, když se ohlédnete za tím, co páchali. V mnoha zemích je trest smrti za vlastizradu, zvlášť když zůstanou mrtví, emigrující, rozvrácené rodiny, nemožnost vzdělávání. Vám se to zdá kruté ?
19. 02. 2013 | 14:24

scallop napsal(a):

V minulych parlamentnich volbach vedl boj proti korupci nejake Barta, v tech pristich ho povede Dolejs a part byvalych politruku. V tech dalsich by ho mohl vest treba Rath, jestli ho mezitim pusti. Kdyz bude jeste brucet, tak muze v teto roli zaskocit Kalousek. Nabo nekdo novy .... neposkvrneny ...
19. 02. 2013 | 14:28

resl napsal(a):

Bestia triumphans ,
myslm, že po vašem udělení ceny, sem už "Míval" nenapíše. Leda, že by tehdy žil v jiné zemi a nevšiml si toho.
19. 02. 2013 | 14:32

svatý Václave... napsal(a):

Ehm, Bolševník sem prý dovezl nějaký kníže. Že by až tam sahaly kořeny dnešního marasmu a bídy našich představitelů a jaksi ehm i celé naší společnosti?
19. 02. 2013 | 14:32

Plácal napsal(a):

Pane Kokoško, Schückelgruber, bylo příjmení babičky Adolfa Hitlera z otcovy strany za svobodna. Bylo to též jistou dobu příjmení Adolfova otce, který se narodil jako nemanželský. Jeho matka jej měla se sedlákem Hitlerem. Ten po určité době syna uznal za vlastního, syn přijal následně příjmení Hitler, a tak Adolfa se svou sestřenicí (v druhém manželství) zplodil již jako Hitler, a proto nikdy žádný Adolf Schückelgruber nebyl, dycinky Adolf Hitler.
19. 02. 2013 | 14:33

včerai zítra napsal(a):

http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=771618#utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_campaign=A&utm_term=position-16
19. 02. 2013 | 14:36

Joe Ratata napsal(a):

Stát je rozkraden!
A kdo ho rozkradl?
No přece ti,co po 23 letech budování kapitalismu pracují za 10,20 tisíc hrubého,daně platí jako mourovatí a důchodu se nedožijí.Naštěstí!Protože si ho sami rozkradou.
A ještě jsou tak nezodpovědní,že už zase volí komunisty,co měli tolik slušnosti,že nepřevlékli kabáty.
Právě ti nám prožrali budoucnost v náhražkových blivajzech dovezených ze zahraničí.
Nebo že by u lizu byl někdo jiný?
19. 02. 2013 | 14:39

alojz napsal(a):

Bestia triumphans

Za slepce lze považovat spíše vás.Spolknete, co se vám nakuká.
19. 02. 2013 | 14:41

Ten s největším pokosem napsal(a):

Napoprvé to s tím bolševníkem nebylo až zas tak špatné, tak se mu i nadále velmi věnujte -- kdyby si na vás kdo za to vyskakoval, tak takému vzkažte, že znáte kohosi, kdo má v rukách největší pokos na celém našem okresi. Pak mi enem stačí řéct, je to mnohokrát vyzkušené, a účinnější nežli třeba nějaký jen tak aspirín.
19. 02. 2013 | 14:41

Hradecký napsal(a):

Proboha,co je tohle za pako,ten Závodský?Když za socializmu někdo obchodoval,tak byl amorální vekslácká struktura s neuvěřitelným majetkem, mocí a kontakty?Vždyť se tomu dneska říká podnikání.Levněji nakoupíš,dráž prodáš.Nic jiného ještě nikdo nevymyslel.Akorát k tomu bylo potřeba mít více odvahy a nebejt podělanej protože tenkrát to byla nazýváno"spekulací".Prachy vydělat šly ale nešlo krást jako teď,zlatej pane,oceněnej za postoj ke korupci.A za kmotry můžou komunisti.To je teda fór.Je tady jediné řešení jak z toho ven.Adamcova vláda předala těm polistopadovým gaunerům movitý a nemovitý majetek v hodnotě 3,5 bilionů.Kromě toho tady máme dluh ve státním rozpočtu 1,6 bilionu.Dohledejte to všechno,každému občanovi vraťte 160,000.-Kč,pověste ty současné "kvazielity".Nastolíme zpátky režim co tady byl před r.89.Bude po kmotrech,po korupci,Budou peníze na zdravotnictví i důchody.Vrátí se normální pohodový život.
19. 02. 2013 | 14:41

Karton napsal(a):

Pamatuji dobře, jak fungoval totalitní stát. Komunisté drželi občany jako zvířata v kleci. Existence nedostatkového zboží vyvolalo vytvoření generace lidí,kteří aby získali výhody, platili penězi, anebo vstupovali účelově do KSČ, případně se nechali zlákat ke spolupráci s STB. To těm lidem zkřivilo charakter. Navíc, tvrzení že všechno patří lidu vedlo k rozkrádání státního majetku, podle hesla "kdo nekrade, okrádá rodinu". Obyčejní lidé se museli schylovat k podplácení tůch vlivných, a nebyli to jenom papaláši, ale také řezníci, zelináři a jiní obchodníci, kteří měli pod palcem nedostatkové zboží. Za těch 40 let u většiny lidí veškerá morálka vymizela a zbyl jenom strach. Na řídící funkcích byli jenom komunisté a ostatní lidé byli jenom stádo neznalé ekonomických praktik.
Vše se projevilo po převratu. V kapitalistické cizině naši lidé kradli, protože už neměli strach. Vlády nad podniky se ujali ti, kteří se vyznali, a to byli jenom komunisté. První polistopadová vláda byla ze samých komunistů (vláda národního porozumění v čele s Čalfou). Prezident byl zvolen jednohlasně komunistickým parlamentem a proto nezrušíl komunisty (Dubček by je zrušil), guvernérem ČNB se stal přítel Havla, komunista Tošovský. Čalfa pomohl Havlovi a Schwarzembergovi k vrácení majetku, zabaveného ještě před 25.únorem 1948.
19. 02. 2013 | 14:45

alojz napsal(a):

neo
hnědé košile-ono to není v oblečení, je to v myšlení...

snaha prosazovat nátlakově svůj menšinový názor ?to je demokracie?na co jsou tedy volby?
19. 02. 2013 | 14:45

Moravský sedlák napsal(a):

Nelze než s vámi plně souhlasit. Bolševník, aby neškodil, se musí vytrhat do posledního kořínku.To ovšem nelze dělat sametově...
19. 02. 2013 | 14:46

fler napsal(a):

Podle této logiky by za vše mohlo to, co bylo předtím. To ale tak není. A hlavně - komunismus u nás nikdy nebyl. Je to o lidech a ti jsou různí - hledají skuliny ve společnosti, kterýma se mohou protlačit k penězům, funkcím, moci. Společnost si pořídila obranu a ochranu - policii, justici, politiky, kontrolní orgány.... To u nás nefunguje a bohužel, preferuje se to nejhorší, co v lidech dřímá. A bude ještě hůř. S tím nemají komunisté a ani žádný jiný systém nic společného. Je to o lidech a o tom, jak funguje stát. Náš funguje špatně. Je třeba přestat hledat v minulosti viníky a soustředit se na přítomnost. Jinak budeme brečet a vymlouvat se ještě roky...
19. 02. 2013 | 14:49

aga napsal(a):

A jak už naznačili někteří předřečníci, sám bolševismus povstal "ex nihilis". Do té doby byl na světě ráj, vlk spočíval vedle beránka, lev se živil senem. Přišlo to jak blesk z čistého nebe, ovšem pro všechny, kdo potřebují svou vinu na někoho svést, to tu už zůstane navěky. Nebo alespoň do příští změny režimu.
19. 02. 2013 | 14:50

kokoshka napsal(a):

vaclavhorejši:
Joo,přesvedčovat resla to potřebuje ocelove nervy a akademicke vzdelani:-)
Kde je PepiK se svymi mirgorodskymi?
19. 02. 2013 | 14:50

Admirál napsal(a):

600.000 nezaměstnaných, 1.600.000.000.000Kč státní dluh, Česká republika je pouhým ekonomickým přívěškem Německa s nastaveným koloniálním vztahem, školství, zdravotnictví v rozvalu.

To všechno stihly snaživé vlády po roce 89.

A teď se dozvídám, že on to bolševník a komunisti.

Pan Závodský zřejmě nezvládá základní úvahy o příčinnách a důsledcích.

Jen tak dál, pane Závodský, akademická dráha Vás nemine.
19. 02. 2013 | 14:51

alojz napsal(a):

Moravský sedlák

Velmi špatná paralela:-)
Mezi důvody , proč se množí bolševník, a důvody, proč narůstají preference komunistů, je totiž dost rozdíl.

A pokud nebudeme řešit problémy s ohledem na jejich skutečné důvody, tak se jich nikdy nezbavíme. Věřte mi.
19. 02. 2013 | 14:52

strýc virus H3N1 napsal(a):

obávám se, že se tu mele poněkud páté přes deváté bez konkrétní znalosti věci. ostatně jako obyčejně. víte, že ten bolševník z čeledi Apiaceae (mrkvovité, miříkovité, okoličnaté) má celkem malou konkureční schopnost? pokud semenáčky nemají vhodné podmínky, brzy zahynou. převážně v západních Čechách ale mají ráj, protože je tam jistá šlechta začala kdysi pěstovat (Konstantinovy Lázně a okolí). už nepamatuju, kde se vzalo české jméno bolševník, ale botanicky je to Heracleum. etymologii viz zde: http://krkonose.krnap.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=10791&Itemid=34
s ideologiemi to tedy nemá co dělat.
19. 02. 2013 | 14:55

Luboš Š. Klejna napsal(a):

..je úžasné, jakou "úroveň" mají příspěvky pod článkem pana doktora Závodského. Mluvnickou, názorovou, lingvistickou, historickou, jakoukoli... A je velice podezřelé, že v 99% jsou tyto příspěvky anonymní, tedy nepodepsané skutečným jménem. A je bohužel velice smutné, že téměř všechny jsou v opozici a tedy napsány komunisty nebo jejich sympatizanty. Tristní obrázek.
19. 02. 2013 | 14:55

paprika napsal(a):

Pane Závodský, to jste tedy místní ÚV pěkně rozpíchal! Jinak máte samozřejmě pravdu, soudruzi umí pěstovat takové květinky, jako je závist, nenávist, výtečně.
19. 02. 2013 | 14:57

alojz napsal(a):

Luboš Š. Klejna
A jak poznáte, že jde o skutečné jméno?:-))

Zkuste prosím zhodnotit mé příspěvky, rád se něčemu přiučím.
A to, že někdo neskočí na předkládaný blábol vám přijde tristní?
Pokud ano, to zas přijde tristní mě.
19. 02. 2013 | 14:59

krajan napsal(a):

Nejdůležitější ze všeho je odhalit, kdo za to může. A budeme-li to opakovat do zblbnutí, ti, co přemýšlí poněkud jednodušeji, tomu uvěří.
I když.., na druhou stranu, v těch našich vládách (vycházeje z jejich praktické činnosti a jejích důsledků) je to samý bolševník (nebo bolševik?).
19. 02. 2013 | 15:00

neo napsal(a):

alojz:

být vámi, seznámil bych se blíže s demokratickými prostředky.

petice, demonstrace, stávky ...
19. 02. 2013 | 15:01

alojz napsal(a):

Paprika
Pěstování závisti, nenávisti:-))
Proč místo snahy hledat a řešit skutečné důvody nárůstu preferencí komunistů plácat tyhle "chytrosti"?Co?
19. 02. 2013 | 15:02

kokoshka napsal(a):

Jeden a ten samy...reslik piše pod množstvim nicku,dokonce vymyslel jmeno a magistersky titul,ovšem že sam o sobe napsal pravdu-rozvracene rodiny,nedostatek vzdelani...To je videt i přes zastupy bolševniku!
19. 02. 2013 | 15:03

Taky fašista napsal(a):

Tak to já si zase myslím, že za všechno můžou Židy a cikáni.
19. 02. 2013 | 15:06

alojz napsal(a):

neo
Ty nejsi ten samý neo, co řval jako kráva, když stávkovali a demonstrovali odboráři?Že nebude rozhodovat ulice?:-))
19. 02. 2013 | 15:06

Taky fašista experimentátor napsal(a):

Sledujme, s jakou rychlostí bude smazán předešlý příspěvek obviňující Židy a cikány, zatímco celé blogy podněcující nenávist ke skupinám osob (§ 356 t.z.) jsou v jiných případech publikovány.
19. 02. 2013 | 15:06

fanda napsal(a):

Bolševník velkolepý byl dovezen kancléřem Metrnychem z Kavkazu na zámek Kynžvart,zaplať pán že to nesásel v Plasích kde mu v té době patřil Konvent.
19. 02. 2013 | 15:08

alojz napsal(a):

Trochu panu Závodskému pomohu.
Ať vezme články z nacistického tisku, přeloží do češtiny, a zamění slovo "žid" slovem "komunista".A může to tu vesele uveřejňovat.
19. 02. 2013 | 15:09

seriózní chlapík napsal(a):

tRAPNÉ
19. 02. 2013 | 15:10

roman napsal(a):

Vážený pane Závodský.
Váš příměr k semínku bolševníku beru s rezervou, patříte prostě k těm, kteří chtějí vidět svět černobíle a co nejjednodušeji. A hlavně optikou akčního filmu ze sedačky ve vytopeném obýváku.
Řeknu Vám ale něco, co mi říkala jedna devadesátiletá dáma. Velmi slušná paní, která celý život pracovala jako účetní. Řekla mi, že největší pečlivost v úřadě zažila, když ho přebrali za války Němci. Za komunistů to bylo horší, ale to co se děje dnes nikdy nezažila. Končila svou kariéru u soukromého vlastníka v dnešní době. S urážkami a pláčem, s pocitem velké křivdy. Za to, že pro něho nechtěla dělat podvody. Začínala u Bati, pracovala pro fašistický režim i pro režim komunistický. Ani náznakem jsem u ní nikdy necítil nákazu nějakého ideologického semínka o kterém lid spravujete Vy. A že toho zažila v životě hodně o tom není sporu. Ona rozlišuje dodnes lidi na hodné a zlé.
Já nechápu, proč se tomu dnes říká levice a pravice, ale jedno jsem si všiml. Lidem stačí virtuální Facebook. Veřejné věci jsou líní dávat si do bližších souvislostí a propagandu těžko rozeznávají.
To, že komunisti naučili naše lidi krást a podvádět to s Vámi souhlasím. Ale jestli Vy právníci dodnes nedokážete rozlišit opravdového gaunera od soukromého podnikatele, tak to jsme za těch 20 let z odplevelováním daleko nedošli. Spíše to vypadá, jakoby si právníci a jiná česká elita bolševník ještě přihnojovala. Dnes se nekrade, dnes se podniká. A má to právní rámec.
Doufám, že Vy lupu nepotřebujete a že podmínky všech smluv, stejně jako složení potravin si poctivě čtete jako všichni občané této země. Zatracení evropští komunisti. Aby je čert vzal.
19. 02. 2013 | 15:10

Da.Rock napsal(a):

S autorem rozhodně nemůžu souhlasit.
Jím připomínaná filosofie o kradení-nekradení nebyla lidem vštěpována komunisty. Kdo takto jednal, jednal nikoliv v souladu s komunistickým světonázorem, ale v jeho rozporu. Samotný sobecký materialismus, tedy hromadění majetku, bylo rovněž v rozporu s tím, jak si komunisté představovali soci-alistického (pomlčka do slova vložena kvůli spam filtru) člověka.
Naopak byla to až porevoluční doba, která nám přinesla myšlenky jako "Peníze jsou vždy až na prvním místě", "Chudoba je trest za neschopnost", "Nelze rozeznat špinavé a čisté peníze" atd. Pokud jsou tato moudra pronášena politickými a ekonomickými elitami, i "prostí" lidé podlehnou této zhoubné filosofii a začnou se chovat tak, aby okolím nemohli být považováni za "neschopné" - tj. jakýmkoliv způsobem hromadit majetek. Včetně způsobů nelegálních, neboť "nelze rozeznat špinavé a čisté peníze".
Skutečným bolševníkem je tedy onen morální mor - kult úspěšnosti, bohatství, peněz, osobního prospěchu.
Dokud tento kult nezboříme a nenahradíme jiným (třeba kultem poctivosti, solidarity, lidskosti), nepohnem se z místa.
19. 02. 2013 | 15:13

paprika napsal(a):

Alojz-protože už mně za mé chytrosti nemůžete zaplaťbůh zavírat. S těmi vašimi preferencemi to není až tak horké, neradujte se předčasně.
19. 02. 2013 | 15:14

Pepa Řepa napsal(a):

Začínáte se mi líbit, mladý muži.
uděluji Vám Řád Ivana Hochmanna prvního stupně.
-------------------------------------------------
Nezapomeňte na pokrok, geneticky upravený Bolševník velkolepý 21.století.
Pan Hořejší Vám vysvětlí, že jde o zbrusu novou rostlinu, které nemá se starou nic společného, naši soudzi z AV pokročili, vyvinuli bolševník pangalaktický, multi-kulturní, mírotvorný.
Je to znalec, pozor!

Za příplatek přidá biblické poselství o rozsévači semen.Je kazatelem na vedlejšák.
Pan Pehe zase zamudruje, že pokud nás dovede bolševník ke Světasprávě, jsme na správné cestě.
Pak napíší dopis Bimbovi, jako kdysi jiní Chruščovovi,kukuřičnému dědkovi.
Sázej-Miloši-bolševník.
Bursíkova Biomasa se přidá. Zavedeme výkupní ceny jako na fotovoltaiku.

Míval
sto roků žil, mlčel jsem
sto roků kopal jsem huhlí...

P.S. Nešlo by naroubovat konopí na bolševník?
19. 02. 2013 | 15:14

paprika napsal(a):

Da.Rock-člověče, vy jste ale vtipálek-vždyť komouši začali tím, že ukradli všechno všem!
19. 02. 2013 | 15:17

svědomí národa napsal(a):

Mirek napsal(a):

Je až neuvěřitelné, s jakou erudicí, lidé kteří nemohou mnoho pamatovat a posuzují situaci jen s toho co jim nakukali ve škole, se vyjadřuje k minulosti.
19. 02. 2013 | 13:01

nick Karton leccos pamatuje a správně popsal tehdejší režim, který zničil občanskou společnost v samém zárodku. Co nezničili nacisté, dorazili komunisté v čele s Gottwaldem. Určitou satisfakcí na terorem zastrašenou společnost bylo hledání nepřítele ve vlastních řadách. Slánský a spol. si vychutnali, co pomáhali navařit.
Totéž se může kdykoliv zopakovat, pokud se bolševici dostanou k moci.
Komouši všech kategorií se vždy vrhnou na svou oběť ve smečce, jak ukazuje diskuse pod tímto blogem. Naštěstí už nebudou mít příležitost, v drtivé většině to jsou bezzubí starci a stařeny, kteří se ocitnou za krátko na pravdě Boží. Tam se dozví, co jsou zač a sami se odsoudí k věčnému zatracení.
19. 02. 2013 | 15:17

alojz napsal(a):

Paprika
Já jsem nikdy nikoho nezavíral, a ani nejsem komunista.
Ale také nejsem idiot, který skočí na každou hloupost.

Sám z nárůstu preferencí komunistů nejásám.Jen, na rozdíl o vás, uvažuji reálně o tom, co je způsobilo.A jen odstranění skutečných důvodů může pomoci.
19. 02. 2013 | 15:18

strýc virus H3N1 napsal(a):

Pepa Řepa, měl jsem Vaše příspěvky rád, ale tenhle je dosti slabý. takový salámovitý.
19. 02. 2013 | 15:20

kokoshka napsal(a):

svedomi naroda:
Hle,resl objevil humor?No,komik je zatim mizerny,učit se,učit se...!
19. 02. 2013 | 15:20

neo napsal(a):

alojz:

vždy jsem právo na demonstraci či stávku akceptoval jako součást demokratického systému. Pokud jsem byl proti, tak ne proti protestu jako takovému, ale proti způsobu protestu.

(např vyhrožování smrtí lékaři, blokování slušných a poctivých lidí jzďáky apod..)
19. 02. 2013 | 15:21

Pepa Řepa napsal(a):

strýc virus H3N1
to -panečku-rána. Nevím, jak s Vaším sdělením dokážu žít, ujo!
19. 02. 2013 | 15:24

Anna napsal(a):

autor
"Tak si to zrekapitulujme, komunisti zaseli semeno, jež během dvaceti let vyklíčilo, vyrostlo v jedovatou rostlinu, které se dá zbavit pouze rázným zatnutím sekery ke kořenům problému, a lidé v této zemi začínají být otrávení z toho, co bolševník produkuje. V tuto chvíli přichází na scénu zloduši, kteří kdysi smrtonosnou rostlinu zaseli s voláním: „My jsme ti, kdo umí problémy řešit, a s rostlinou jsme si nezadali!“ Kde berou představitelé KSČ tu drzost, se před lidmi, těžce zkoušenými jejich zhoubou objevovat, nechápu."
-------------------------------------------------------------

Já zase nechápu, proč s tím přicházíte dnes.

Cituji z Wikipedie:

Marián Čalfa (* 7. května 1946 Trebišov) je slovenský právník a bývalý politik působící v Praze, za normalizace člen a funkcionář KSČ. Po sametové revoluci československý premiér.

V roce 1970 absolvoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Pracoval potom po dva roky na praxi v ČTK a od roku 1972 v legislativním odboru Úřadu předsednictva vlády ČSSR. Od svých osmnácti let byl členem KSČ.

V roce 1987 se stal zástupcem vedoucího Úřadu předsednictva vlády a v dubnu 1988 byl Lubomírem Štrougalem jmenován ministrem pro legislativu a předsedou Legislativní rady vlády ČSSR v šesté vládě Lubomíra Štrougala. V této funkci zůstal i poté, co Štrougala nahradil na místě předsedy vlády Ladislav Adamec (vláda Ladislava Adamce). Mimo jiné dostal za úkol vypracování přísnějšího tiskového zákona (v lednu 1989). Před rokem 1989 také předsedal pracovní komisi při ÚV KSČ, která měla za úkol připravit novou ústavu Československa. V rámci ústavních návrhů se zvažovalo vypuštění vedoucí úlohy KSČ ve společnosti a garantování svobody opuštění území republiky. Ústava ale nebyla dokončena a po událostech v listopadu 1989 již nebylo na tento návrh navázáno.

Jeho politická kariéra pokračovala i po sametové revoluci. Po listopadových událostech roku 1989 se nejprve 3. prosince 1989 stal 1. místopředsedou rekonstruované Adamcovy vlády a členem týmu, který za KSČ jednal se zástupci Občanského fóra a VPN. Funkci 1. místopředsedy zastával do 10. prosince, přičemž od 7. prosince byl i pověřeným předsedou vlády místo Ladislava Adamce (první vláda Mariána Čalfy). Po odstoupení Adamce z jednání se stal hlavním vyjednavačem s nastupující mocí a následně 10. prosince 1989 premiérem v takzvané „vládě národního porozumění“ (fakticky druhá vláda Mariána Čalfy), která dovedla zemi k prvním demokratickým volbám v roce 1990. V této vládě dočasně, do 30. prosince 1989 zaujal i post pověřeného ministra vnitra ČSSR, který zastával společně s Jánem Čarnogurským a Valtrem Komárkem.

V nejvyšších politických funkcích se udržel i po dva roky po sametové revoluci. V lednu 1990 vystoupil Čalfa z KSČ a po volbách roku 1990 byl zároveň opětovně jmenován předsedou vlády (takzvaná vláda národní oběti, fakticky třetí vláda Mariána Čalfy) a tuto funkci zastával až do voleb roku 1992, nyní již jako člen hnutí Verejnosť proti násiliu, které do svých řad přijalo i populární osobnosti s komunistickou předlistopadovou minulostí.
------------------------------------------------------------

Můžete mi připomenout protesty a demostrace proti tomu, že prezident Havel jmenoval předsedou vlády Čalfu? Děkuji.
19. 02. 2013 | 15:25

alojz napsal(a):

neo

takže blokování neslušných a nepoctivých lidí by bylo v pořádku?:-)Nemyslíš snad sebe?
Slušný a poctivý člověk stávky a demonstrace podpoří.

Ale co mne zaujalo- co je to štafetová hladovka?Hladovkář 10 minut nežere?
19. 02. 2013 | 15:26

strýc virus H3N1 napsal(a):

Pepa Řepa, hm, vy jste odpodlahovitý, jak vidím.
ani jeden ani druhý jsme se v našich posledních dvou příspěvcích nevyznamenali. ale proč mi říkáte ujo? nejsem slovenské či maďarské národnosti. neujel jste trochu? jsem prostě strýc virus H3N1.
19. 02. 2013 | 15:28

Pepa Řepa napsal(a):

Anna napsal(a):
Můžete mi připomenout protesty a demonstrace proti tomu, že prezident Havel jmenoval předsedou vlády Čalfu?
-------
Čalfa, Čalfa, kde já to jméno slyšel?
Není to ten, který šel za kmotra mladému potátovi Dientsbierovi?
Matko, co to sem taháte?
:-)
19. 02. 2013 | 15:29

juvel napsal(a):

Mimořádně nepoctivý a mimořádně hloupý blog. Něco jako bylo s mandelinkou bramborovou v padesátých letech.
19. 02. 2013 | 15:29

alojz napsal(a):

Závodský napsal:
Stejně jako u symbolické rostliny, tak u KSČ je třeba zaujmout naprosto nekompromisní postoj k jejich rozšiřování

Co tím chce vlastně říci?Nabádá k pogromům?
19. 02. 2013 | 15:30

Pepa Řepa napsal(a):

strýc virus H3N1
pardon.
Strýcu!
19. 02. 2013 | 15:30

kokoshka napsal(a):

stryc virus H3N1:
Tak salamovity řikate?Nemate komplex maleho penisu?
Pepa Řepa rad předvadi absurdni humor,co tim sleduje vi jenom on sam a Stejskal,ale mate ho pochvalit,kostičku nebo piškotka to on ma rad!
19. 02. 2013 | 15:32

peter napsal(a):

Máte pravdu, ale píšete to dost nešťastně. Ano, vykutálený postoj k státu a státnímu majetku vznikl během normalizace. Ovšem během normalizace nebylo možné legálně nic moc vlastnit, proto se tento problém projevoval v limitované míře. Skutečné kořeny musíme hledat po roce 1989, kdy náhle bylo zcela legální vlastnit v neomezené míře (změna podmínek), ale současně se jednak nezměnily postoje společnosti (to bych chápal) a jednak se nevytvořily účinné nástroje pro boj s korupcí a zneužívání státního majetku (to byl zločin).
19. 02. 2013 | 15:33

alojz napsal(a):

neo

A hlavně bych rozlišoval-stávkovat a demonstrovat proti něčí činnosti, to chápu.
Ale demonstrovat proti někomu, kdo byl sotva jmenován,to nechápu.
To není demokracie, to je prostě zvůle.
19. 02. 2013 | 15:34

Anna napsal(a):

Pepa Řepa
"Čalfa, Čalfa, kde já to jméno slyšel?
Není to ten, který šel za kmotra mladému potátovi Dientsbierovi?
Matko, co to sem taháte?
:-) "
---------------------------------------------------

Synku, pořádně jsi neposlouchal, když jsem mluvila o tom, jak kovaný stranický komunistický kádr Čalfa byl.
:-)
19. 02. 2013 | 15:35

strýc virus H3N1 napsal(a):

Pepa Řepa: tak se mi to líbí!

kokoschka: net, Voroshilov.
19. 02. 2013 | 15:36

xx napsal(a):

A prezidentovi bude radit komunistický podnikatel Čuba.

Ach jo.
19. 02. 2013 | 15:37

Da.Rock napsal(a):

paprika - neukradli, znárodnili, zestátnili. Což bylo v souladu s komunistickou ideologií, která hromadění soukromého majetku považovala za přežitek. Narozdíl od majektových přesunů předchozích i následujících (a že jich v této zemi bylo od dob husitských válek požehnaně), byl tento majektový přesun ve prospěch celku. V tom se lišil třeba od Masarykovy pozemkové reformy, která rovněž vyvlastňovala rozsáhlé nemovité majetky církve a šlechty, ale dělo se tak ve prospěch jiných soukromých vlastníků - malorolníků, kterým byla půda následně rozdělována.
Co je podle vás horší - když se majektový přesun (nebo chcete-li krádež soukromého majektu) děje v prospěch celku, nebo ve prospěch jiného soukromého subjektu?
19. 02. 2013 | 15:37

neo napsal(a):

alojz:

ano. Stávku či demonstraci je potřeba zaměřit na ty, proti kterým jsou vedeny.

Tak třeba lékaři. Jejich požadavky byly oprávněné, jejich právo na protest bylo legální, ale osobně se mi nelíbilo provedení, tedy vyhrožování smrtí občanům.

Nebo odboráři. Jejich protest byl opět legální, ale blokování dopravy tak aby se poctiví a slušní lidé, kteří s tím nemají nic společného, nemohli dostat do práce, to je to co se mi nelíbí.

Jinak stávky i demonstrace podporuji, pokud jsou proti něčemu s čím nesouhlasím. Těžko ale mohu podporovat protesty proti něčemu s čím souhlasím, to by bylo nelogické.

nevím, co je štafetová hladovka.
19. 02. 2013 | 15:40

Micurin napsal(a):

Koukam ze se bolsevnik v Cesku dobre ujmul. Ma tu i dnes hodne vyhonku. Nektere se dokonce naucily tukat do klavesnice.
19. 02. 2013 | 15:41

neo napsal(a):

alojz:
15:34
existuje nějaký zákon, který by něco takového zakazoval? Nikoli.

Nehledě na to, že činnost komunistů již zde probíhala 40 let, takže i protest studentů v JČ lze chápat jako protest proti krvavému tyranskému komunistickému režimu.
19. 02. 2013 | 15:43

gaia napsal(a):

to se zas chce někdo zbavit vlastní zodpovědnosti křikem já nic, já muzikant.
19. 02. 2013 | 15:47

Baba Jaga napsal(a):

To: autor
No, to jsem si zase naběhla... Prý o bolševníku že to bude.
Tuhle nám tu dlouhodobý student a učitel psal o Rudé záři nad Kladnem. Další téma by mohlo být: Vstanou noví bojovníci (ani ty jsem nečetla), ne?
O rostlině už nás tu poučili jiní, kdy dostala Matka Tereza Nobelovku jsem si právě pohledala. 34 let - to kdysi mladíci mívali už i rozum. Napište nám prosím příště, pane Závodský, něco o té příspěvkové organizaci pod MV. Ale tak, aby bylo z názvu blogu patrné, o čem je - jinak si ho pravděpodobně nepřečtu.
19. 02. 2013 | 15:48

razdva napsal(a):

Mičurin:
Kdyby jen to! Blogovat a pracovat na ministerstvu umí!
19. 02. 2013 | 15:49

Pepa Řepa napsal(a):

Baba Jaga
matko, kořenářko......
.... nedá se z bolševníků vyrobit něco užitečného?
Když je toho tolik.
Třeba mazání na kolena.

Nedá! Já to tušil.
19. 02. 2013 | 15:53

Karel napsal(a):

Konečně jsem to pochopil, za každou zlodějinu na tomhle světě může komouš. Konečně mám jasno.
19. 02. 2013 | 15:54

Občan napsal(a):

Autor vystudoval práva s červeným diplomem, není-liž pravda. Pak měl jistě také předmět "Dějiny státu a práva" nebo obdobný. A v rámci tohoto předmětu nepochybně alespoň zaslechl o obrovské korupci za c&k mocnářství a za první republiky; a to na všech úrovních veřejné sféry.
Pokud ne, stačí aby si nechal vyhledat kauzy projednávané v tehdejších sněmech a parlamentu.

Za socíku bylo jakékoli rozkrádání vážným trestným činem a status veřejného činitele byl silně přitěžující okolností.
"Demokracie" naopak udělala z rozkrádání záslužnou činnost, a to již v červnu 1990, kdy byly z Trestního rejstříku vyjmuty prakticky všechny TČ hospodářského charakteru a tak připravena půda k rozkradení státu en bloc. A z pachatelů se rehabilitacemi přes noc stali "bojovníci proti režimu".

Jo, tu hnusnou kytku do Evropy zavlekli Britové počátkem 19. století. Do Čech pak kníže Metternich v r. 1862, který ji nechal vysadit u svého zámku v Kynžvartu. V r. 1877 už byly zaznamenány zplanělé rostliny, rychle se šířící mimo zámeckou zahradu.
Brity ani Metternicha patrně nelze podezírat z příklonu k bolševismu.

Autor patrně ráčí směřovat do vysoké politiky. Je to pochopitelně jeho věc, jakou cestou se vtírne; ale zastydlý antikomunismus je už poněkud out.
19. 02. 2013 | 15:57

SuP napsal(a):

Je to zajímavé, kolik bolšefilů stále spokojeně žije mezi námi. A stačí jen trošičku zadloubat a vyrojí se jak ty lesklé mouchy, když jim chcete uklidit exkrement (hovno). Jestlipak by nebylo účinnější to jenom přiklopit a nechat pojít. Jen pořád ještě nevím, čím.
19. 02. 2013 | 15:57

Pepa Řepa napsal(a):

Karel
a když bude nejhůř, najme si modrého nebo oranžového koníka.
Bílý kůň je zaměstnán sněhem.
19. 02. 2013 | 15:59

antoni.n napsal(a):

Da.Rock 15.13

Velmi pravdive, diky,

zdravim, an
19. 02. 2013 | 16:02

Honza II napsal(a):

Já když jsem slyšel tu zprávu o Čubovi dnes v televizi, tak jsem se zaradoval, že konečně se zkoncuje s "Havlovým jakobínstvím". Doufám, že Čuba je alespoň trochu mstivý člověk a konečně odhalí a zlikviduje všechny ty podlé emigranty, kteří přišli na Hrad radit Havlovi. Nejlépe by asi bylo, kdyby pro ně uspořádal seminář "Co byla perestrojka". Protože na Západě se o zásadách perestrojky nic nedozvěděli, a domácí Havlovi poradci seděli v době perestorjky většinou v kriminále, takže o oněch zásadách také nic neslyšeli.
Hlavně by všichni emigrantští novináři si měli za trest vyslechnout, co znamenala glasnosť. Protože ty zafalšované informace, co tady začali říkat do televize a psát do novin mnoha lidem zněly velmi odpudivě, protože proetě jejich šiřitelé netušili, že u nás se už velká část společnosti začala už před listopadem chovat podle zásady glasnosti. Pouze se to odehrávalo v nemediálním prostředí, například na podnikových schůzích. AS návrat k demagogii havlistů vypadal jak návrat do začátku 70.let (včetně prověrek, které se teď nazývaly atestace).
A příkladem této neglasnosti jsou právě Havlovými poradci vyprovokované útoky samotného Havla na Čubu a celé Slušovice, Jak si to Čuba bral po bějakých 15 letech, že ho nakonec ze všech obvinění soudy zprostily, Je sice pravda, že teď po 20 letech jsou ony lživé útoky havlistů promlčeny, ale přece u nás pravdoláskaři tehdy zrušili všechny promlčecí lhůty. A tak se těším, jak ta "žumpa novinářůa a poradců" bude soudem odsouzena k tříměsíčnímu školení o tom, jak se slušně chovat podle záasda perestrojky a glasnosti zvlášť. Jak říkají Číňané, v každém věku je možno člověka konečně naučit slušnosti, vlastně glasnosti. A kdo neněpíše správně závěrečný test, tomu se odebere nejen novinářská licence, ale i občasnství pro zlé a úmyslné hanobení dobrého jména Československa.
P.S.
A naivkové, jako autor článku, který si myslí, že může existovat kapitalismus bez korupce, by se měli oněch školení účastnit hned v druhém kole.
19. 02. 2013 | 16:03

Pepa Řepa napsal(a):

kokoshka
Přicházej mnozí a pod různou lstí,
tu lidskou setbu že pročistí,
pak natáhne bačkory
za plevel kdo by označen byl.

A jak v celém poli, tak i v duši tvé,
je dobro se zlem fest prorostlé,
tak jsme dobrý - i potvory,
vždyť Bůh i ďábel přeci v srdci tvém sil.

Kdyby tak přišly ňáký nemehla,
že náš svět zbaví od všeho zla,
řek bych: Vy blázni, to jsou fóry,
kdo z nás by pak v tom poli zbyl.

Vždyť je tu ten, co sil, když byla noc,
a jeho lidi, když získaj moc,
stavěj lágry a komory,
plevel lidskej aby oddělen byl.

http://www.ctrnactka.webzdarma.cz/zpevnik_p/podobentsvi.o.zrnu.htm
Pan Hořejší to vysvětlí.
19. 02. 2013 | 16:07

SuP napsal(a):

"....Za socíku bylo jakékoli rozkrádání vážným trestným činem a status veřejného činitele byl silně přitěžující okolností...."

KSČ žila pouze z členských příspěvků. Členské příspěvky (tuším 1% platu) byly členům KSČ v platu refundovány. Při průměrné mzdě 2500,-Kčs a 1,5 milionu členů si KSČ "legálně" zajistila roční zdaněný příjem 450 milionů. Stačilo, aby nesměl krást už nikdo jiný.

"...."Demokracie" naopak udělala z rozkrádání záslužnou činnost, a to již v červnu 1990, kdy byly z Trestního rejstříku vyjmuty prakticky všechny TČ hospodářského charakteru a tak připravena půda k rozkradení státu en bloc...."

Zase vedle. Demokracie na to zůstala čumět jak tele na nová vrata a to bohužel trvá dodnes. A čemu se divíme, když největší zlodějny režírují právníci?
19. 02. 2013 | 16:10

razdva napsal(a):

Bóže, to snad ani ti komouši v 60. letech nesvalovali vinu za chyby svýho režimu na zlý kapitalisty. No, u Závodskýho se můžou zpětně poučit.
19. 02. 2013 | 16:11

Brambora napsal(a):

Anno, jsem o plivnutí mladší, než vy, ale výhrady k Čalfovi (asi byly i demonstrace, já mám strach z více lidí, takže ani zvonkohra klíčová jsem nebyla)si docela dobře pamatuji. Vesměs je ale jejich nositelé byli psychiatrizováni (Petr Cibulka a spol.), skandalizováni, byli emigranti (nic nevědí,vždyť tu s námi nežili) a hlavně: byli jako oni!
19. 02. 2013 | 16:13

Míval napsal(a):

Bestia triumfans: možná máte jiné zkušenosti, pak ty mé těžko pochopíte. Asi mám štěstí, že jsem žil a žiji mezi vcelku slušnými lidmi. Samozřejmě se kradlo dříve (s větší pravděpodobností postihu), nyní (s velkou šancí uniknout) a bude i v budoucnu (těžko říci, s jakými vyhlídkami). Ale znovu říkám, o způsobu svého života, jeho morálních hodnotách, o typu lidí, s nimiž se stýkám, rozhoduji především já. Ne režim či stát.

Pepa Řepa: kupodivu máte pravdu. Jenom ne sto roků, ale asi měsíc a pak nějaké ty sobotní přikopávky jako přilepšení ke stipendiu. A spíš jsem kecal, než mlčel. Paláce při Dunaji určitě nejsou z krve mé a mého potu. Ani v Bartovské harendě jsem nebyl, to spíš U lva. Ale stejně - Maryčka plakala.
19. 02. 2013 | 16:16

ld napsal(a):

Ale kdyby médii prokmitla zpráva, že po odvaru z bolševníku zhoustne vlas i na beznadějných plochách, to by autor nelelkoval na blozích a jal se sklízet úrodu. Ba co dím, každičký volný kout či květináček by osel zázračnou bylinkou v touze, aby smutná planina lby nebyla tak skličující!
Manuální prací v dohledné době kadeř nezmohutní, leč po tomto užití se zpravidla vytratí chuť psát blbiny bez předchozího přemýšleníčka.

P.S. Co do toho zapojit Štětinu? On je taky zbytečný.
19. 02. 2013 | 16:17

razdvatri napsal(a):

razdva,
a na koho ty sve chyby komuniste schalovali? Snad ne na mandelinku bramborovou, :).
19. 02. 2013 | 16:19

xx napsal(a):

Občan: CK Mocnářství bylo byrokratickým molochem stejně jako první republika, protektorát i komunistická totalita. Vše jen více či méně byrokraticky řízené ekonomiky. Po pádu komunismu se chvilku zdálo, že je byrokracie na ústupu, ale to se nakonec změnilo zase v opačný trend. A dnes ? Troufám si tvrdit, že v některých ohledech je byrokracie více než za komunistické totality. I když je to možná jen zkreslený pohled.

Byrokracie dusí rozvoj a pokrok. Nové myšlenky a postupy, přizpůsobení se podmínkám a okolnostem, to vše byrokracie nepřipouští. To vede k zaostávání a devastaci.
19. 02. 2013 | 16:19

otaznik napsal(a):

Jenom myslenka,
kdyby Cesi nebyli pod vlivem komunistu 40 let, byli by dnes jini? Neco jako Rakusane? A nebo je to jedno a Cesi by porad byli zlodejicci a podfukari za jakehokoliv rezimu?
19. 02. 2013 | 16:23

Karel napsal(a):

Autore, krásná výmluva. Kdyby ti komunisté nebyli, tak byste si je museli vymyslet.
A nemají náhodou prsty také v drogové válce třeba v Mexiku?
19. 02. 2013 | 16:25

Občan napsal(a):

xx,

byrokracie je stejně stará jako organizace zvaná "stát". A VŽDY byla proklínána (z větší části právem) a účastnila se zlodějen. Už v Sumeru byli státní úředníci, kteří byli stíháni za "šibalství". Egyptští vezíři byli kradáctvím a korupcí stejně proslulí jako římští a řečtí úředníci o několik tisíciletí později. Po vzniku křesťanství bylo korupční byrokratické prostředí dále kultivováno, až se stalo takřka dokonalým mocenským systémem. "Demokracie" a "kapitalismus" s tím nehnuly ani o píď a naopak dodala ješty pár posledních chybějících kaménků.

Nikdy a nikde ještě nevznikl stát bez byrokracie a na ni napojené korupce a zlodějny. Existují VYSOCE SOCIALIZOVANÉ severské vyjímky, kde je to ovšem dáno klimatickými podmínkami a ani ty nejsou byrokracie, zlodějny a korupceprosté.
19. 02. 2013 | 16:31

Pepa Řepa napsal(a):

Karel
mají. Zasil Trocký. Křížový výsev.
19. 02. 2013 | 16:31

Proutník napsal(a):

Bolševník, plešouník - o co tady jde? Závodskej vyrazil do útoku po funusu, když je už vše dokonáno. Současná vláda rozkradla, co se dalo, kdepak, komunisti.
Chtělo by si to najít jiné téma. Co takhle třeba korupce současnosti, tunelování, bordel ve všech směrech, autore pohni rozumem a nekecej do toho, čemu nerozumíš.
19. 02. 2013 | 16:36

Pavel napsal(a):

Autore a proč u nás měli komunisté v roce 1946 takovou podporu ? Lidé si dobře pamatovali první republiku.
Jenže dnešní mafiánský a korupční režim je nad všechna zla, která kdy zasáhla naši kotlinu !!
19. 02. 2013 | 16:37

Baba Jaga napsal(a):

To: Pepa Řepa
My babušky Jagušky kořenářky nejsme, bolševník v zahrádce nevedu a nikdy jsem ho ve skutečnosti ani neviděla. Roubovat na něj konopí jistě netřeba - to si roste do výšky docela samo. Také ho na zahrádce ani na políčku nemám, ale růst jsem ho viděla.
Ale že existuje i Zařízení služeb MV... Tady se často poučím a ledacos dozvím.
19. 02. 2013 | 16:39

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, v rámci tak oblíbeného a neustálého opáčka na aktuálně, takže nihil novi, zase znovu.
Jenom co já pamatuju, přátelé, šest roků nacistické okupace, osumaštyrycátý, skoro padesát roků komuny, dvacet let ruské okupace, absolutní devastace všeho, od zlaťáků až po duši, a furt si někdo myslí, že za dvacet roků se to samo opraví.
Díky asi tak komu se zase musíme znovu brodit blátem ranného kapitalismu?? Ha.
Díky komoušům pochopitelně, a ti jak je jejich dobrým zvykem mají na to co této zemi osumaštyrycátém způsobili, zase plno skvělých řešení. A podobných pochopitelně jako v tom bájném osumaštyrycátým.
Takže zase znovu, furt dokola, furt se jede, anča bubnuj.
Čo bolo to bolo, terazky som prezidentom. Přeji pochopitelně všecko dobré.
Veselé krizování ...
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/543800_302366829866364_666982658_n.jpg
19. 02. 2013 | 16:41

Kelt napsal(a):

otazník,16.23,
to,co Vy presentujete jako myšlenku je nejen mozková poluce po lobotomii,ale urážka.
Zkuste to říci někde v české hospodě a tolik facek najednou jste v životě nedostal-hlupáku.
Tady se cítíte v anonymitě bezpečný,ale takto se vyjadřuje o jiném národě jenom srab a zbabělec.
19. 02. 2013 | 16:44

Pepa Řepa napsal(a):

wbgarden
ale sluší mu to, celej Mao.
S pozdravem: Nechť tisíc květů rozkvete.
19. 02. 2013 | 16:45

Anna napsal(a):

Brambora

Mně už paměť tolik neslouží, proto jsem se zeptala na demonstrace proti tomu, že prezident Havel jmenoval předsedou vlády komunistického funkcionáře Čalfu.
Taky si nevzpomínám na téměř čtvrt století trvající demonstrace a protesty proti tomu, že komunisti, bývalí i současní, jsou v Parlamentu, tedy se podílí na hlasování o zákonech této země.

Jak říkám, paměť mi pořádně neslouží, stárnu, blbnu..., takže si myslím, že růst preferencí KSČM není díky práci komunistů, ale výsledkem práce všech vlád od 89. a doslova třešničkou na výsledcích práce současné vlády. Proto považuji antikomunismus za kontraproduktivní.
Ale jak říkám, stárnu, blbnu...
19. 02. 2013 | 16:47

buldatra napsal(a):

otaznik napsal(a):

Jenom myslenka,
kdyby Cesi nebyli pod vlivem komunistu 40 let, byli by dnes jini? Neco jako Rakusane? A nebo je to jedno a Cesi by porad byli zlodejicci a podfukari za jakehokoliv rezimu?...

No, možná by to byli skvělí borci, skoro jako například otazník.

A nyní se zeptejme, jaký by byl otazník, kdyby byl pod vlivem komunistů 40 let. Něco jako Kanaďan? Nebo tak něco?
Proto díky za každý nový otazník.
19. 02. 2013 | 16:52

xx napsal(a):

Občan: a co z toho plyne ? Že bez byrokracie nelze být ? Nebo že bychom se měli snažit moc byrokracie omezovat ?

Víme že byrokracie sebou nese korupci a zlodějinu
Víme že byrokracie i bez zlodějin a korupce přináší stagnaci a úpadek
Víme že byrokracie je stará stovky nebo dokonce tisíce let a za tu dobu se ji nepodařilo ani trochu vylepšit pozitivním směrem, spíše naopak jak sám píšete

Není už na čase se poučit a s byrokracií začít bojovat ?
19. 02. 2013 | 16:55

Anna napsal(a):

wbgarden
"Takže zase znovu, furt dokola, furt se jede, anča bubnuj."
-------------------------------------------

Slovy Marka Ebebena:
Já na tom dělám
Já na tom makám
Už na tom dělám třetí den
a ono ne a ne a ne
Já na tom dělám
Já na tom makám
Už na tom sedím přes týden
a ono ne a ne a ne
---

Toto jsou mí učitelé:
https://www.youtube.com/watch?v=9lVilHGgXkg
19. 02. 2013 | 16:57

Zdeněk Brom napsal(a):

xx:

Dovolím si vstoupit.

Ona ta byrokracie bojuje jaksi sama proti sobě. Každý stát (nebo říše), kde se rozbujela, se zhroutil.

Na jeho místo nastoupily společnosti efektivněji organizované a buď s malou a podřízenou byrokracií, nebo žádnou byrokracií. Germáni tak postupně porazili zybrokratizovaný Řím. Proto Karel Veliký se svojí malou mobilní byrokracií válcoval Evropu.

A tak pořád dokola, dokud lidé nepochopí, že byrokracie je služba lidem a má být co nejměnší. V současnosti je ale byrokracie také řešení jednoho palčivého problému - nezaměstnanosti. Hodně politiků volá po omezení byrokracie, ale pak nejsou schopni vysvětlit, co ti propuštění lidé budou dělat.
19. 02. 2013 | 17:06

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, Pepo zdravím, ešče před hodinami dvěma jsem byl v lese a sbíral čarověníky. Přídu domů, dám rumíček lékařský, bo zima, pustím strojek, otevřu aktuálně a tam zase opáčko z komoušství.
No nekupte to.
S pozdravem - ať všichni imperialisti naskáčou do moře.
Jinak ovšem veskriz ...
http://wbgarden.com/wbgarden%20winter%20brooming%201.JPG
19. 02. 2013 | 17:06

Da.Rock napsal(a):

wbgarden: Vám se zdá skoro čtvrt století málo? Za tu dobu vyrostla celá jedna generace, která je dnes ekonomicky aktivní a nikdy nepoznala nějakou ruskou okupaci nebo bolševismus. Je snad lepší, než předcházející generace? Korupčení se jí netýká?
Obávám se, že v tomto směru nebude vyjímkou. Vyrůstala totiž v době, kdy nebyl rozpoznatelný rozdíl "mezi čistými a špinavými penězmi". A kdy se říkalo "Více takových Kožených".
A to už byly vymoženosti demokracie a ne totality.
Ani komunisti se v roce 1968 už nevymlouvali na válku, protože by to bylo trapné.
19. 02. 2013 | 17:07

MA-FU napsal(a):

Da.Rock v 15.13 hod
velice přesné!!! viz i kauza AKCIE
19. 02. 2013 | 17:09

Zdeněk Brom napsal(a):

Da.Rock:

Té generaci je nyní 22 - 23. Trochu brzo na hodnocení.
19. 02. 2013 | 17:12

Zdeněk Brom napsal(a):

wbgarden:

Vy jste ale nátura. Z překrásného lesa rovnou sem :)
19. 02. 2013 | 17:14

Plácal napsal(a):

Závodští jsou stará estébácká rodina (od roku 45 po tři generace). Dědeček i seděl za porušování zákonnosti v 50. letech.
19. 02. 2013 | 17:29

Anna napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):

Da.Rock:

Té generaci je nyní 22 - 23. Trochu brzo na hodnocení.
-------------------------------------------------------

Podle mě i trochu málo na hodnocení.

Nevybavuji si, že by tito mladí protestovali a demostrovali proti českému pojetí demokracie.

V koaliční vládě je strana, kterou nikdo nevolil, protože při volbách neexistovala.
Připomínám, že poslanci LIDEM, zvolení za VV, hlasovali o církevních restitucích přes neshodu s programem VV a naprosto opačně, než poslanci VV.

Pokud vím, v žádné jiné demokratické zemi není a nebyla ve vládě strana, která při volbách neexistovala.

Za co jiného chtějí mladí bojovat, ne-li za dodržování principů demokracie???
19. 02. 2013 | 17:31

Jan Žura napsal(a):

Autore, nejste vy přímo geniální? Taková suma znalostí z botaniky, psychologie, historie, jak vy dovedete předvídat! Vy byste měl zasedat v parlamentu, přímo v předsednictvu. Vás je mezi normálními lidmi škoda. Pamatujte na to!
19. 02. 2013 | 17:34

Taky fašista napsal(a):

Stejskal:
Pane Stejskale, kde jste? Spíte? V 19. 02. 2013 | 15:06 jsem napsal, že za všechno můžou Židi a cikáni, přesto jsem smazán nebyl.
Autor nemůže mít pravdu v subjektu nenávisti, protože boj proti korupci byl již součástí agitace NSDAP dávno před vládou komunistů, kteří tak za zdroj korupce považování být nemohou. Zdrojem korupce jsou Židi a cikáni, což dokládám Protokoly sionských mudrců, o nichž sám dnes tolik pro blogery Aktuálně inspirativní Hitler řekl, že jsou pravdivé.
Z uvedených důvodů je třeba autorův výrok: "Kde berou představitelé KSČ tu drzost, se před lidmi, těžce zkoušenými jejich zhoubou objevovat, nechápu," upřesnit otázkou, kde berou tu drzost se objevovat na veřejnosti Židi a cikáni. Jak autor uvádí, "je třeba zaujmout naprosto nekompromisní postoj k jejich rozšiřování," což v ideologii kolektivní viny, z níž autor vychází, znamenalo každého komunistu, Žida a cikána poslát do koncentráku.

Pokud ani toto upřesnění není dostatečně, prosím o sdělení, co by muselo podle vás naplnit skutkovou podstatu veřejného podněcování k nenávisti a upírání volebních práv skupinám osob podle § 356 t.z., aby Aktuálně zasáhlo a neparticipovalo tak na jednání učiněném veřejnou počítačovou sítí v kvalifikované skutkové podstatě podle odstavce 3 uvedeného ustanovení.
Uvítám, když k odpovědi vyzvete autora, aby jako právník vyloučil, že jeho jednání (případně i jednání osob odpovědných za obsah na Aktuálně) skutkovou podstatu verbálního trestného činu nenaplňují.
19. 02. 2013 | 17:36

Da.Rock napsal(a):

Zdeněk Brom - podle mě to brzo není. Tato mladá generace má za sebou několikery volby. A koho tito mladí lidé většinově volí? Nejsou to náhodou právě ty strany, které ve vztahu morálka vs. bohatství hlásají cynický pragmatismus a které za balast považují všechno, co je v cestě ekonomickému prospěchu?
Kdo je podle vás větším vyznavačem hesla, že každý se má postarat sám o sebe a že stát není zaopatřovací ústav pro líné a neschopné?
Šedesátník nebo dvacetiletý?
19. 02. 2013 | 17:38

kokoshka napsal(a):

Tak prolezl jsem celou zahradu v tomto hnusnem počasi a nikdy nenašel žadneho bolševnika,a ted mne napadlo nejsou to přibuzne Triffidu,co když na lidstvo zautoči?
19. 02. 2013 | 17:39

ld napsal(a):

kokoška,

asi na to jdete špatně. Musíte stáhnout gatě a s holou řití třít o dostupné rostlinstvo, které je vysoké od metru výš. A když vás to v ní štípne, je to bolševník, v horším případě Golgo.
19. 02. 2013 | 17:46

Zdeněk Brom napsal(a):

Da.Rock:

Koho skutečně volí mladá generace, to nevíme. Osobně si pamtuji volby z roku 96, kdy i obyčejní lidé na vsi horovali pro ODS - pro tlustou peněženku. Takže bych s kategorickými soudy počkal.

Stejně tak znám šedesátiletého stoupence individualismu a dvacetiletého mladého komunistu.

Navíc to není jediné pole, na kterém se mohou předvést. Např. špičky mladé genera jsou exceletní mladí vědci, případně lidé, kteří se zamýšlí nad společností a hledají reálná řešení.

Ještě bych počkal.
19. 02. 2013 | 17:47

Občan napsal(a):

xx,

ona je byrokracie a byrokracie.
Je nezbytně nutná pro ŘÁDNÉ řízení JAKÉKOLI komunity.
Problém je s tím "řádné řízení". To znamená byrokracii srozumitelnou i prosťáčkům, vykonatelnou, vymahatelnou, stabilní, spravedlivou a co možná nejvíc odpolitizovanou.
Moderní společnost, bohužel a paradoxně, nic takového nezaručuje. Je to proto, že současná byrokracie slouží NIKOLI státu a jeho občanům, ale skrytým mocensko-obchodním skupinám, které jejím prostřednictvím ovládají státy i jejich občany.

Dříve sloužila nyrokracie také hlavně panovníkům a jejich družinám, ale...
Panovník a jeho družina potřebovali stát (území, statky na něm a obyvatelstvo) k tomu, aby se uživili sami. PROTO se o území, statky a lid víceméně starali, protože jedině prosperita jimi spravovaného území zaručovala prosperitu i jim. Navíc stáli o to, aby byli vidět a proto ctili osobní odpovědnost vůči jimi spravovanému území.
Dnes, kdy jsou mocenské skupiny nadnárodní, nemají vůbec žádný vztah k jednotlivým státům a jejich obyvatelstvu a vůbec nestojí o to, aby byly vidět, pozbyly všechny dosud známé způsoby správy smyslu. Proto jde všechno dosud známé jako "lidská společnost a civilizace" do kytek; a proto se každý kdo může, snaží něco urvat pro sebe.

Já nevím, co s tím. Neví to nikdo ze sociologů ani ekonomů. Řešení jsou samozřejmě nabíledni, jenže ta jsou všechna více či méně v rozporu s formální "svobodou a demokracií". Proto jsou také zejména liberální sociologové a ekonomové bezradní - bojí se říci, že se hluboce zmýlili. Dát zapravdu Marxovi s Engelsem, to už chce pořádný kus chlapa.
19. 02. 2013 | 17:50

Zdeněk Brom napsal(a):

Anna:

Většinou mají jiné cílé a ideály. Pro hodně je politika špína a ztracený čas.

Jinak doporučuji návštěvu mladých komunistů, anarchistů a dalších uskupení, kteří proti společnosti aktivně protestují.
19. 02. 2013 | 17:50

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, čvrt století, što takoe, ničevó, já tu bydlím skoro sedumdesát roků už, a ešče moc dobře pamatuju, jak se tu vesele kšeftovalo s kaviárem, vodkou, barevnýma televizorama a benzínem. Cynický pragmatismus ??
O místních šturbanfýreŕech před tym už rači ani nemluvím...
http://wbgarden.com/wbgarden%20winter%20memory.JPG
Jinak ve vůkol lesoch nebyl až tak počasně přívětivý den.
http://wbgarden.com/wbgarden%20winter%20brooming.JPG
Ale šlo to docela dobře.
http://wbgarden.com/wbgarden%20winter%20brooming%202.JPG
http://wbgarden.com/wbgarden%20winter%20brooming%203.JPG
Ešče že jsem kluka včíl sundal, kdo ví příštím rokem by byl už kompletně uschlý, zemřelý ...
http://wbgarden.com/wbgarden%20winter%20brooming%204.JPG
Veskriz ...
19. 02. 2013 | 17:50

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Jste pro realizaci Komunistického manifestu?
19. 02. 2013 | 17:52

xx napsal(a):

Zdeněk Brom: díky za zajímavý vstup.

píšete "Hodně politiků volá po omezení byrokracie, ale pak nejsou schopni vysvětlit, co ti propuštění lidé budou dělat."

To je fakt, ve státní správě přece pracují samí vzdělaní a kvalitní lidé, co nebudou mít s uplatněním na trhu práce problém. Nebo snad připustíme, že ve státní správě pracují nekvalifikovaní a nekvalitní lidé ? Teď nevím co je pro politika horší sdělení.

Politik sedí na vrcholu byrokratické pyramidy a sliby které dává voličům realizuje právě pomocí byrokratického aparátu.

A pak, úředníci mají volební právo. Nepřímo tak hlasují o zachování svého živobytí, proto úředník co má všech pět pohromadě nikdy nebude volit Stranu svobodných občanů, které jako jedna z mála má v programu prakticky jako stěžejní úkol minimalizaci byrokracie.

Je to vlastně takové unikum, ve které firmě si zaměstnanci volí vedení podle toho kolik jim vedení slíbí peněz a pracovních míst ?

To je začarovaný kruh ze kterého se jen tak snadno nedá vymotat.
19. 02. 2013 | 17:53

šašek z Jihlavy napsal(a):

ld napsal(a):

kokoška,

asi na to jdete špatně. Musíte stáhnout gatě a s holou řití třít o dostupné rostlinstvo, které je vysoké od metru výš. A když vás to v ní štípne, je to bolševník, v horším případě Golgo.
19. 02. 2013 | 17:46
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

:-)))))))
19. 02. 2013 | 17:59

Zdeněk Brom napsal(a):

xx:

Předevší tam pracuje řada lidí jinak jen složitě upltnitelných. Mohou být šikovní, schopní a inteligentní. Ale mají kvalifikaci, se kterou to jinde jde jen těžko.

Jak to může dopadnout?
19. 02. 2013 | 17:59

Pepa Řepa napsal(a):

Přijde na to, jak vysoké postavy je maršál kokoshka.
Takový Roman Skamene by si musel vzít štafle.
19. 02. 2013 | 18:05

Občan napsal(a):

Ne, pane Brome.
Ale pro liberální so..alismus (cenzura mi zakazuje to slovo napsat) ano. Ono lidstvu stejně nakonec nic jiného nezbude.
19. 02. 2013 | 18:08

smutný napsal(a):

logicky z toho vyplývá, že protože se u nás tzv. pravice totálně zdiskreditovala svým diletantským vládnutím, devastací ekonomiky a morálky, tak už nikdy v budoucnu nesmí dostat šanci ukázat, že se třeba změnila. Jestlipak autor napíše něco podobného na adresu ODS a TOP09, až nás budou před volbami přesvědčovat, že teď už opravdu ví jak na to??
19. 02. 2013 | 18:09

resl napsal(a):

Zdá se, že je tu dost lidí ponapilých. Vévodí, jako vždy, kokoška kokoškovič kokoškov.
19. 02. 2013 | 18:11

kokoshka napsal(a):

Pepa Řepa:
Ty,Brute?
Ja myslel že ješte je brzo na březnove IDy!
19. 02. 2013 | 18:11

xx napsal(a):

Zdeněk Brom: lidem šikovným a schopným nedá moc práce rekvalifikace. V tom bych neviděl problém. Spíš mají špatné návyky a špatně se zbavují toho byrokratického způsobu práce. Pár takových lidí jsem zažil a v dynamickém tvůrčím kolektivu ryze soukromé firmy nebyli schopni fungovat. Ta nepřizpůsobivost byla děsivá. Od docházky až po neschopnost samostatného rozhodování. Ale co bylo vůbec nejhorší, byla naprostá absence schopnosti myslet na prospěch firmy. Přemýšlet nad přínosem vlastní činnosti a vyhledat si aktivitu ve prospěch firmy ve chvíli kdy neměli jasně zadaný úkol, nebo se snažit tu činnost nějak vylepšit, zrychlit prostě přemýšlet u práce nad jejím smyslem a přínosem.
19. 02. 2013 | 18:12

Anna napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):

Anna:

Většinou mají jiné cílé a ideály. Pro hodně je politika špína a ztracený čas.
---------------------------------------------------------

Podle mě tohle platilo i pro moji generaci, když jsme byli mladí (jsem 57. ročník).

Teď mi tu zpívá Slávek Janoušek:

Tak už je to tady, kůže se mi scvrkává,
divné skvrny kolem brady a neustálá únava,
tam, co se nosí řády, mě často píchává,
no prostě dohromady: žádná sláva.

1. Cítím, jak vysychám
mezi čtyřmi betonovými stěnami,
já vím, že nejsem sám,
ve vchodě jsem se o tom bavil s našimi ženami.
Jedna na ukázku odhalila svoji pleť,
řekla:"Tady tuhle vrásku, tu tam mám až teď,
ve 100+1 na obrázku jsem viděla mumii,
jen ti, co včas nasadí pleťovou masku, jenom ti přežijí."
Náš konec stejně nebude jiný,
stačí projít hrobku s kapucíny.

R: Tam stojí:
To, co jste teď vy, byli jsme i my,
to, co jsme teď my, budete i vy - vysušení.

2. Cítím, jak vysychám,
na duši kraba, srdce z betonu,
já vím, že nejsem sám,
v mém okolí ztvrdlo kdekomu.
Co kdybychom jednou na ukázku odhalili svoji tvář,
odložili masku vedle na polštář,
kolik by tu zbylo z nás okoralých mumií,
jen ti, co vsadí na lásku, jenom ti přežijí.
Malicherná vítězství prohry a viny,
stačí projít hrobku s kapucíny.

R: Tam stojí:
[: To, co jste teď vy, byli jsme i my,
to, co jsme teď my, budete i vy :] - vysušení.

3. Cítím, jak ožívám,
oheň a růže, když se tvé kůže dotýkám,
oheň a růže, když se tvé kůže dotýkám ...

https://www.youtube.com/watch?v=AJBhCND_IXo
19. 02. 2013 | 18:12

Občan napsal(a):

xx,

budete se asi divit, ale ano - především ve státní správě pracují převážně inteligentní a vzdělaní lidé. Ale protože s vyjímkou účetních mají kvalifikaci nekompatibilní se soukromou sférou, v případě propuštění jen těžko nacházejí uplatnění.
Navíc jsou většinou vysokoškolsky vzdělaní, což je pro ně dalším handicapem; zejména pro ty s dlouhou praxí.

Veřejná správa je řádným vysokoškolským oborem už i v ČR. Na západ od našich hranic má tento specifický druh kvalifikace mnohem delší tradici. jenže tam také existuje legislativa, která brání zhůvěřilým experimentům, uplatňovaným na východě Evropy.
19. 02. 2013 | 18:14

Občan napsal(a):

xx (18:12):

Promiňte, ale to jsou ideologické kecy.
19. 02. 2013 | 18:17

Zdeněk Brom napsal(a):

xx:

Zkuste nabídnou referentovi ministerstva rekvalifikaci třeba na truhláře :)

Jde spíš o to, že si zvyknuli na určitý standard a pod něj nebudou chtít jít.
19. 02. 2013 | 18:17

Anna napsal(a):

Zdeněk Brom
"Jinak doporučuji návštěvu mladých komunistů, anarchistů a dalších uskupení, kteří proti společnosti aktivně protestují."
------------------------------------------------

Proč mi to doporučujete?
19. 02. 2013 | 18:19

kokoshka napsal(a):

Anna:
Anna proletařka,vime?Anka Dlančovka to je jine kafe:-)
Pepa Řepa:
Nejste Miroslav Donutil?
19. 02. 2013 | 18:23

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan 19. 02. 2013 | 18:14:

A co jako z toho vyplývá? Že mají automaticky zaručené právo na zaměstnanost?
19. 02. 2013 | 18:24

Zdeněk Brom napsal(a):

Anna:

Abyste viděla mladou generaci v politické akci. Vy tvrdíte, že proti současné politice neprostetují, takže tam zjistíte opak.
19. 02. 2013 | 18:26

franky napsal(a):

V období vlády jedné strany šlo o specifický druh korupce, který vycházel z neschopnosti systému vyrovnávat nabídku a poptávku výrobků a služeb, tj. korupce vycházela prioritně ze špatné funkce trhu. Korupce je stará jako lidstvo samo a korupce je běžnou součástí života i v těch nejdemokratičtějších zemích světa, nedosahuje však takové hrozivé úrovně jako v české společnosti. Korupce je celosvětový problém a korupční potenciál je významně podporován korumpováním politické scény „národního“ státu nadnárodním kapitálem. Snížená suverenita národního státu vlivem předané části kompetencí nadnárodnímu kapitálu komplikuje možnost „jasného“ rozdělení kompetencí a stanovení „jasných“ pravidel fungování jak ekonomického tak politického subsystému společnosti. Vlivem vysoké míry „korumpovatelnosti“ české politické scény se korupce stala právně ošetřeným funkčním modelem používaným při řízení státu. Pokud existuje nějaká příčina vysoké korupce související s minulým režimem, pak to byla neznalost podnikání v podmínkách volného trhu a soukromého vlastnictví. Tisíce lidí se po revoluci vrhlo do podnikání bez jakýkoliv znalostí o podmínkách konkurenceschopnosti a mnoho těchto lidí se dříve či později dostalo do svízelné situace jak „přežít“. Dlouhodobě běžně fungující a konzistentně se vyvíjející trh v západních demokraciích má nastavena pravidla tak, že nekonkurenceschopná firma nemá šanci na dlouhodobé přežívání. V naší společnosti jsou pravidla nastolena naopak tak, že umožňují dlouhodobé „neefektivní“ podnikání nekonkurenceschopným firmám. A právě toto tolerované neefektivní podnikání je udržováno při životě korupcí. Korupce se v Česku stala rozhodující konkurenční výhodou v podnikání a podmínky pro korupční jednání jsou obsahem existujícího korupcí prolezlého společenského systému. To je i významnou příčinou stále klesající konkurenceschopnosti české ekonomiky
19. 02. 2013 | 18:26

Občan napsal(a):

Pane Brome,

rekvalifikace na jakýkoli řemeslný obor v ČR neexistuje. Resp. ji neproplácí ÚP a pokud se chce nezaměstnaný SKUTEČNĚ REkvalifikovat, musí si studium zaplatit sám. Roční REkvalifikační studium pro SŠ a VŠ, zakončené výučním listem v řemeslném oboru, stojí od 20 000.- do 40 000.- Kč.
19. 02. 2013 | 18:27

Anna napsal(a):

kokoshka napsal(a):

Anna:
Anna proletařka,vime?Anka Dlančovka to je jine kafe:-)
-----------------------------------------------------------

Nevím, nevím, Anna proletářka přišla jako mladá do Prahy v roce 1919... teď je rok 2013 :-)
Anča Dlanča je na Facebooku, to je jiné kafe než Aktuálně :-)
19. 02. 2013 | 18:34

kokoshka napsal(a):

Zdenek Brom vyučuje deti a při tom jim ani nedopřeje pravo na dustojne zamestnani,ješte nam souzi chyby rasove zakony s takovymi pedagogy!
19. 02. 2013 | 18:35

Občan napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
"Občan 19. 02. 2013 | 18:14:
A co jako z toho vyplývá? Že mají automaticky zaručené právo na zaměstnanost? 19. 02. 2013 | 18:24"

Z toho vyplývá, že absolventi takového oboru mají AUTOMATICKY zajištěno pracovní místo eléva (čekatele) ve veřejné správě. Pokud se osvědčí, získají trvalé místo; v opačném případě jsou dost mladí na to, aby se uplatnili jinde nebo dál studovali.

Abych byl přesný - "měli". Dnes je situace na "pracovním trhu" tak šílená, že 30%-50% mladých do 30ti let nemá ŽÁDNOU práci, ani šanci nějakou sehnat. Ve většině vyspělých zemí a bez ohledu na to, zda mají VŠ nebo výuční list.
19. 02. 2013 | 18:37

Anna napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):

Anna:

Abyste viděla mladou generaci v politické akci. Vy , takže tam zjistíte opak.
-------------------------------------------------------------

Z mého:

Nevybavuji si, že by tito mladí protestovali a demostrovali proti českému pojetí demokracie.

V koaliční vládě je strana, kterou nikdo nevolil, protože při volbách neexistovala.
Připomínám, že poslanci LIDEM, zvolení za VV, hlasovali o církevních restitucích přes neshodu s programem VV a naprosto opačně, než poslanci VV.

Pokud vím, v žádné jiné demokratické zemi není a nebyla ve vládě strana, která při volbách neexistovala.

Za co jiného chtějí mladí bojovat, ne-li za dodržování principů demokracie???
-----------------------

jste odvodil, že tvrdím, že mladí proti současné politice neprostetují???
19. 02. 2013 | 18:39

neo napsal(a):

Občan:

ano, na veřejnou správu u nás chodily holky co se jinam nedostaly. Pak končily za přepážkou pracáku, pošt, městskýho úřadu, sociálky apod...

A co? Ještě pro ně chcete doživotní teplé místečko? Nejste v Řecku!
19. 02. 2013 | 18:39

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Znovu se tedy ptám. Požaduje pro byrokracii automaticky přidělené pracovní místo?
19. 02. 2013 | 18:39

Zdeněk Brom napsal(a):

kokoshka:

Zkuste si přečíst, o čem se píše. Jste mimo.
19. 02. 2013 | 18:40

Zdeněk Brom napsal(a):

Anna:

Cituji: "Nevybavuji si, že by tito mladí protestovali a demostrovali proti českému pojetí demokracie."

Z tohoto.
19. 02. 2013 | 18:41

Anna napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):

Anna:

Abyste viděla mladou generaci v politické akci. Vy tvrdíte, že proti současné politice neprostetují, takže tam zjistíte opak.
---------------------

V mém posledním příspěvku pro Vás se mi Vaše slova neúplně zkopírovala, proto jsem to sem dala znovu.
19. 02. 2013 | 18:42

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, stran kleštění - chirurgický zákrok kleštěmi - mám toto.
Když jsme byli mladí, Anno, nepotřebovali jsme janoušky. Robili sme se to sami.

NO NIC

Zdráv buď býku
bývalý
už sval i mysl nejsou to co
bývaly
tak poslyš hlas můj co vece
zezdola
vždyť každej bejk přece
kádrová rezerva
je
na vola

A když pak časem
rýmy trošku
skřípou
už nestačí
zdá se
jenom orosit je
pípou ...

Čo bolo to bolo terazky som prezidentom ...
http://img.blesk.cz/img/1/full/1533747_.jpg
19. 02. 2013 | 18:45

neo napsal(a):

Občan:

a jako obvykle, tedy skoro vždy, lžete. ÚP samozřejmě proplácí i rekvalifikace na řemesla. Podmínky najdete zde: http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/rekvalifikace
19. 02. 2013 | 18:51

Da.Rock napsal(a):

Pane Brome, buďto si lžete do kapsy, nebo jste trestuhodně neinformovaný.
Všeobecně se totiž ví, že právě mladá generace je oporou pravice. Její podpora se střídavě přelévá mezi pravicí liberální a konzervativní, ale striktně se drží pravé strany politického spektra.
To ví každé malé dítě.
Vy nečtete noviny?
Že existují pravicově smýšlející důchodci, stejně jako levicově smýšlející dvacetiletí, o tom nepochybuju. Ale to jsou ty vyjímky, které potvrzují pravidlo.
19. 02. 2013 | 18:52

Anna napsal(a):

Zdeněk Brom

Podle mě je velký rozdíl protestovat proti současné politice a protestovat proti českému pojetí demokracie.

Demokracii tu máme od 89., tedy nejen za současné politiky.

Bojovat za dodržování principů demokracie však je podle mě třeba nyní kvůli tomu, že do Parlamentu se volí ze STRANICKÝCH kandidátek, přesto je ve vládě strana LIDEM, která žádnou stranickou kandidátku do voleb nedala, protože neexistovala.
19. 02. 2013 | 18:53

Zdeněk Brom napsal(a):

Da.Rock:

Na noviny kašlu. Buď se opřeme o statistiku nebo jde jen o spekulace.
19. 02. 2013 | 18:57

Anna napsal(a):

wbgarden

NO NIC - bezva :-)

Kdyby byl náš prezident jen takto padlý...
19. 02. 2013 | 18:58

Pepa Řepa napsal(a):

Tak ještě jednou
už ani vykleštěný bejk se nesmí.
Arnošt by si neškrtnul.

Občan napsal(a):
Dát zapravdu Marxovi s Engelsem, to už chce pořádný kus chlapa.
----------------------------------------------
Proč chlapa? Tažné zvíře Přemysla Oráče by na poznání nestačilo?
19. 02. 2013 | 18:58

Zdeněk Brom napsal(a):

Anna:

Budu upřímný. Tato zahnívající potřebuje urychleně najít řešení svého přežití.

Listopad 89 byl domluvený převrat, takže neřeším, jakou demokracii tu máme. Co potřebujem, je nové řešení a lidi, kteří budou ho schopni realizovat.
19. 02. 2013 | 19:00

Petr Havelka napsal(a):

Pane Závodský,

kdepak, za všechno může šlechta. Bolševník do Čech přivezl pravděpodobně kníže Metternich.

Je dvacettři let po Sametu. Teď už je všecičko o lidech.

Tyhlety plky o "bolševníku" jsou za děravou flašku. Podstatou problému je, že voliči se zacyklili mezi hlavní strany po levici i po pravici. Pomáhá k tomu neustálé vyvolávání strachu a polarizace, obecný lid se tak politikům lépe ovládá. Pak tomu pomáhají lidé jako vy a jejich plky.

Pomůže jedině marginalizovat současné strany které se nacházejí v parlamentu, tedy i KSČM a jediné rozumné řešení jak to udělat jsou volby.

Mnoha lidem je už totálně ukradené co dělala KSČ poněvadž vidí co vidí a zapomínají. Áť si ČSSD komunisty klidně vezme do vlády a zřejmě to tak i dopadne, potom už zmizí iluze i těm co zapomínají.

Pane Závodský, je možné, že si na "pointokatarzi" budete, vlastně budeme, muset možná počkati dvacet let :)
19. 02. 2013 | 19:02

S.Š. napsal(a):

resl, 19. 02. 2013 | 18:11 :
Podnapilí nebudou. To je prostě střet dvou naprosto odlišných kultur, odlišných morálně, intelektuálně, politicky (viz Josef K.). Přečtěte si, prosím, pozorně, co zde dnes napsal Honza II. (19. 02. 2013 | 16:03). Člověku je z toho nevolno.
19. 02. 2013 | 19:06

Občan napsal(a):

Neo,

KDE KONKRÉTNĚ MPSV uvádí, že ÚP zajišťuje nebo dokonce hradí získání ALESPOŇ výučního listu?

V popisu je totiž uvedeno, že rekvalifikant MŮŽE získat. Není tam ovšem uvedeno, že ÚP zásadně NEhradí CELÉ kvalifikační vzdělání, ale pouze JEDEN kurz (který trvá max. 3 měsíce). Zbytek hradí rekvalifikant sám.
Roční kvalifikační kurz pro zahradníky (na SŠ, pouze pro zájemce s maturitou nebo VŠ) sestává z OSMI dílčích kurzů, z nichž jeden každý stojí 9000.- Kč. Aby rekvalifikant získal výuční list pro obor "zahradník", MUSÍ absolvovat buď řádné roční studium (cca 30 000.- Kč), nebo VŠECHNY jednotlivé kurzy (72 000.- Kč). ANi JEDNO z toho nehradí ÚP.

Takže, milý "analytiku" - když víte kulový o tom, jaká je REALITA, zdržte se poznámek.
19. 02. 2013 | 19:10

kokoshka napsal(a):

Vše to přejde,tak plyne čas,dnešni holobradci poznaji život na vlastni bulvy když budou platit pujčky,hypoteky a lesingy jako mourovate,behati po uřadech a leštit kliky,brzo jim laska do pravice vychladne obzvlašt když pořidi rodinu a dite a když pochopi že duchod neuvidi ani ve sci-fi filmu jestli se ho vubec dožiji,zabita baba se jednou vrati pro pomstu jako duch otce Hamleta,ale to už bude mladi a sila pryč a pan kniže davno na pravde boži.
Facebook je dobra hračka ale nakupovat potraviny a vařit neumi!
19. 02. 2013 | 19:13

Taky fašista napsal(a):

zdenekbrom:
"Budu upřímný. Tato zahnívající potřebuje urychleně najít řešení svého přežití."

Řešením korupce a politické polarizace v Římě byl první triumvirát Caesara, Crasa a toho třetího, jehož jméno teď nevím. První měl charisma, druhý peníze, třetí dnešními slovy reprezentoval vojenkoprůmyslový komplex. Výsledkem byla válka v Galii a konec republiky (demokracie).
Obdobné řešení neútěšné "politické korupce" (cit. z Main Kampf) nalezl i Hitler a další země ve 30. letech minulého století. Výsledkem byla opět válka a politická deliberalizace.
Velká francouzská revoluce skončila v teroru, VŘSR občanskou válkou.
Dnes i tento autor už mluví jako Hitler.
Lze v historii najít jiný scénář?

Stejskal:
Nemusíte se se mnou bavit. Mně by ale stačilo vědět, za jak zdařilý tento článek považujete a zda rozeštvávání lidí, které jak se jednou spustí již nepůjde zastavit, je programem Aktuálně.
19. 02. 2013 | 19:27

Zdeněk Brom napsal(a):

Taky fašista:

Mám ale obavu, že Vámi uváděná stádia možná poznáme 1:1.

Jiná cesta sice existuje, ale nejsem si jist, zad už není pozdě,
19. 02. 2013 | 19:31

xx napsal(a):

Občan, Zdenek Brom: pánové vy máte ale podivné představy o soukromé sféře. Představte si, že i soukromé firmy dokáží vytvořit pracovní místa pro vysokoškolsky vzdělané lidi. A nemusí to nutně být jen strojní nebo stavební inženýři, tedy "technici".

Já samozřejmě nemluvil o rekvalifikačních rychlokurzech placených z Evropských fondů a existujících výhradně pro potřeby čerpání dotací.

Tady se jasně ukazuje, jaké memy svazují vaše myšlení. Vy jste schopni uvažovat pouze v intencích organizovaných rekvalifikací státem, ve statistikách o nezaměstnaných nekvalifikovaných lidech a to je vše.

Já osobně jsem za život prošel trojí rekvalifikací ryze ze své vlastní vůle a iniciativy. Nepotřeboval jsem k tomu ani Úřad práce ani Evropské fondy.
A nyní na "stará kolena" intenzivně přemýšlím, čím budu živ v následující již tedy závěrečné fázi svého života. Samozřejmě s předstihem, v důchodovém věku ještě nejsem, ale taková věc se musí dělat dopředu, následně je pozdě.

Takže si to shrňme, VŠ vzdělaní, schopní a pracovití lidé se mají bát uplatnění na trhu práce ? Kde to potom jsme ? Co je to za nesmysl ? Kdo jiný má tvořit na trhu práce pracovní místa, než právě VŠ vzdělaní pracovití a schopní lidé ?

Je to také součást problému, že státní správa blokuje potenciál schopných pracovitých lidí v neproduktivních činnostech, zatímco na trhu práce by alespoň část z nich byla schopná tvořit pracovní místa i pro méně nadané a méně kvalifikované lidi.

Jedno ale nechápu. Jak ti lidi mohou na těch pozicích vydržet. Tohle mne na komunistické totalitě ubíjelo ze všeho nejvíc. To byrokratické řízení všeho, ta impotence celého systému díky byrokratické hierarchii. Ta spousta tvůrčího potenciálu a chuti něco dělat ležící ladem a realizující se při tvorbě skalky na chalupě místo pohonu společnosti kupředu, protože nad nimi seděli byrokrati bez fantazie a rozhledu, zato s dobrými kontakty nahoru a hlídající si svoje místečko za každou cenu. Takhle za komunistů fungovala nejen státní správa, ale i správa jakéhokoli podniku. Proto to dopadlo jak to dopadlo.

Je to zákonitost se kterou nelze dělat nic jiného, než jí zrušit. Změna je nemožná, protože to je zároveň klíčová vlastnost systému.

To není obžaloba těch konkrétních ouřadů, ale toho co reprezentují, čeho jsou součástí.
19. 02. 2013 | 19:33

kokoshka napsal(a):

Taky fašista:
Myslim že ten treti byl Cassius.
19. 02. 2013 | 19:34

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat. Jako délesloužící důchodec sem si nějak nestačil všimnouti, že bych byl levák.
A vůkol takovejch je, jéjej, jenže všichni mají co dělat, takže jim nezbejvá skoro žádný čas na sockom propagadnu na aktuálně.
Veselé krizování ...
http://wbgarden.com/wbgarden%20murphy%20wb.JPG
19. 02. 2013 | 19:35

slavwin napsal(a):

Před časem Andropovovi došlo, že brežněvovský svaz socialistických r...., je totálně v pr.., zjistil, že jen ostrý kapitalismus je jediná cesta k nápravě. Začal tím co se zdálo nejlepší Gorbim, dnes víme nic moc a stále z těch končin hrozí nějaká renesance totality. Hanlivý název kapitalismus je vlastně čestná soutěž, bolševici si to přeložili jako zlodějna. Podvést zlodějnou jde samozřejmě i tu čestnou soutěž, teď jde o zjištění míry. Kdo myslíte že je větší bolševik Klaus nebo Čuba, kterému šlo o nějakou sílu vytvářející zisk, přičemž ve své době využíval toho, že se uměl vetřít mezi horní aparátčíky, sám politickou funkci odmítal asi věděl o jde. Klaus, který o sobě prohlašuje že je ekonom a expert přes počasí, o politické funkce usiluje proč asi, Stačí se podívat jaký cíl zasáhla jeho poslední amnestie.
19. 02. 2013 | 19:41

Anna napsal(a):

Zdeněk Brom
"Co potřebujem, je nové řešení a lidi, kteří budou ho schopni realizovat."
----------------------------------------------------------

Hm... mám pár otázek:

Kdo potřebuje nové řešení?
Nové řešení čeho?
Jaké jsou cíle?
Jaké schopnosti by měli mít ti, kteří to budou realizovat?
Kdo realizaci povede?
19. 02. 2013 | 19:44

Taky fašista napsal(a):

kokoshka
Našel jsem na wikipedii, že to byli Caesar, Pompei a Crass.
Díky za doplnění.

zdenekbrom:
Nevím tedy přesně, co chcete, ale mnozí upozorňují, že ani válka už nepomůže, protože dnes na ní není potřeba tolik lidí jako dřív.
19. 02. 2013 | 19:46

Zdeněk Brom napsal(a):

Anna:

Přiznávám, že vlastně nepotřebujeme řešení ničeho. Všechno je OK. Školství šlape lépe než ve Finsku, ekomomika funguje, společnost je spokojená.

Stačí jediné. Sypat do toho víc peněz.
19. 02. 2013 | 19:48

Zdeněk Brom napsal(a):

Taky fašista:

Je cesta poznání a cesta násilí. Lidstvo si může vybrat.
19. 02. 2013 | 19:50

mad napsal(a):

Pane autore,
dnes je taková dostupnost informací, že je téměř nemožné, abyste /navíc v souvislosti se svým dozaženým vzděláním/ svůj blog vytvořil na základě neznalosti. Pak zbývá jen úmysl manipulace ... Jak si, prosím, vysvětlíte světoznámý případ amer. bankéře Bernarda Madoffa /pro mladší připomínám: Americký finančník Bernard Madoff přiznal vinu v případě všech 11 obvinění. Madoff léta klamal investory a zpronevěřil až 50 miliard dolarů (až 1,1 bilionu Kč)....Americká banka JPMorgan Chase věděla o podvodech finančníka Bernarda Madoffa nejméně rok a půl, přesto nic neohlásila příslušným úřadům./ ... Přidejme také třeba Enron - největší účetní skandál v historii USA. Enron se stal symbolem krize dnešní doby.... Asi je zbytečné pokračovat... Ani naprostý laik by výše uvedené případy nepovažoval za produkty vlivu komunismu ...
19. 02. 2013 | 19:52

Taky fašista napsal(a):

Zdeněk Brom:
Ano, tak s Aktuálně je již cesta vybraná.
Jdu kopat protiletadlový kryt.
19. 02. 2013 | 19:52

xx napsal(a):

Zdeněk Brom: lidstvo rádo násilí. Stát je také násilí a podívejte se kolik lidí si v tom libuje.
19. 02. 2013 | 19:52

Zdeněk Brom napsal(a):

xx:

Bohužel máte pravdu.
19. 02. 2013 | 19:54

Zdeněk Brom napsal(a):

Taky fašista:

:)
19. 02. 2013 | 19:54

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, kdo se opravdu chce něco naučit, naučí se tisíckrát víc než za komoušů ..
kdo si chce opravdu vydělat, vydělá si tisíckrát víc než za komoušů...
kdo chce být spokojený, je pravděpodobně velmi spokojený ...
a kdo chce nadávat pochopitelně může taky nadávat tisíckrát víc než za komoušů.
A nic se mu nestane.
Děkuji.
Veselé krizování ...
http://img.blesk.cz/img/1/full/1533746_.jpg
19. 02. 2013 | 19:59

Anna napsal(a):

Zdeněk Brom
"Co potřebujem, je nové řešení a lidi, kteří budou ho schopni realizovat."

"Přiznávám, že vlastně nepotřebujeme řešení ničeho. Všechno je OK. Školství šlape lépe než ve Finsku, ekomomika funguje, společnost je spokojená.

Stačí jediné. Sypat do toho víc peněz. "
---------------------------------------------------

A to jsem se pouze zeptala:

Kdo potřebuje nové řešení?
Nové řešení čeho?
Jaké jsou cíle?
Jaké schopnosti by měli mít ti, kteří to budou realizovat?
Kdo realizaci povede?
19. 02. 2013 | 20:01

Taky fašista napsal(a):

xx:
Ano, Lenin definoval stát jako organizované násilí. A kdy vy jste začal věřit v Lenina?
19. 02. 2013 | 20:01

Zdeněk Brom napsal(a):

Anna:

Odpovědi na všechny Vaše otázky jsou na mnoho stran textu.
19. 02. 2013 | 20:03

kokoshka napsal(a):

Ja se divam na zpravodajstvi Novy-spravce domu odpalil vlastni barak s podnajemci,matka zavraždila třiletou dceru a beznohy sportovec v JAR zastřelil vlastni přitelkyni,ja vim že za tim všim jsou bolševniky!
Když mi žena řika že mam ukolebavat dcerku tak dostavam podezřeni že ji nakazil nejaky bolševnik!
19. 02. 2013 | 20:04

StandaT napsal(a):

Pracovitý člověk může mít i vejšku a neztratí se ani v soukromé sféře.
19. 02. 2013 | 20:06

Anna napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):

Anna:

Odpovědi na všechny Vaše otázky jsou na mnoho stran textu.
------------------------------------------------

To jistě ano. Ale takovouto odpověď bych čekala jako první a bez ohrazení přijala.
19. 02. 2013 | 20:07

Anna napsal(a):

wbgarden

To bezesporu.
Bohužel nezaměstnanost je několikatisíckrát větší než za komoušů. A to je mnohdy asi rozhodující...
19. 02. 2013 | 20:10

Zdeněk Brom napsal(a):

Anna:

Nezlobte se, ale když někdo v této době a v tomto státě napíše: "Nové řešení čeho?", tam mám dojem, že si dělá srandu.
19. 02. 2013 | 20:11

Anna napsal(a):

Zdeněk Brom

Nezlobte se, ale já vidím tolik problémů, které by bylo třeba řešit.. Zajímalo mě tedy, co jste k řešení měl na mysli Vy. Jaké jsou priority. Navíc i jeden problém lze řešit více způsoby. Je i více cílů...
19. 02. 2013 | 20:15

muromec napsal(a):

On ten pan Závodský má zřejmě ukončenou i nějakou vysokou školu, když je právník, že ano? Ale podle hloubky a jasnosti jeho uvažování to tak nevypadá. Dokdy u vás v Česku chcete všechnu kapitalistickou špínu svalovat na komunisty a na to co "zaseli"? Něco takového je dnes, 24 let po sameťáku, už projevem slabomyslnosti. Vám to stále nedochází?
19. 02. 2013 | 20:18

xx napsal(a):

Taky fašista: Lenin prý taky řekl, dejte nám dítě na 8 let a bude z něho bolševik navždy.
Vás měl bolševik jak dlouho ?
19. 02. 2013 | 20:23

kokoshka napsal(a):

Anna:
Univerzalni rešeni nikdy neplati,jenom plošne podle rčeni Na hruby pytel hruba zaplata,parlamentska a pravdolaskarska demokracie se ukazala jako totalni nesmysl,nevim jaky problem Vas trapi,snad nejedete s komplexu maleho penisu s pani Paroubkovou?
19. 02. 2013 | 20:23

Anna napsal(a):

autor
"Paradox, na němž v současné době stojí úspěch KSČ.."
-------------------------------------------------------

Opravdu, ale opravdu nevím, o jakém úspěchu píšete. Ani na stránkách KSČ se o žádném úspěchu nepíše, aspoň já jsem nic nenašla. Navíc jsem musela hledat, jestli KSČ vůbec existuje. Vypadá to, že ano:
http://www.ksc.cz/
19. 02. 2013 | 20:29

kokoshka napsal(a):

xx:
Ne,Lenin řekl že kucharka dokaže řidit stat,50 let po jeho smrti se prozdivalo sovetskym vladcum kucharči deti podle toho jak ho řidily!
19. 02. 2013 | 20:30

Anna napsal(a):

kokoshka

Nevím, jaký komplex malého penisu má paní Paroubková. Jsem žena a problém v malém penisu nevidím. Podle mě neplatí, čím větší tím lepší, protože milování není o velikosti penisu.

Pro mě je prioritou školství (přestože v něm nepracuji). V našem školství vidím obrovskou řadu problémů. Řešení jsem stanovila a několikrát zde uvedla:

CÍL

Zajistit českým dětem co nejlepší vzdělání. Nejen jejich, ale i naše budoucnost bude v jejich rukách.
Vzdělání je velmi důležité - zahraniční investoři mohou pak počítat s kvalifikovanými a inovativními zaměstnanci.

Nejlepších výsledků ve vzdělávání dosahuje Finsko. Proto převzít jeho systém ve školství, dát učitelům důvěru, slušné platy a společenské ocenění.

POSTUP

Masivní mediální kampaň. Seznámit občany se současným stavem, upozornit na česko-finské rozdíly ve vzdělávání, s finským systémem školství a jeho úspěchy a proto zvoleným cílem vydat se jeho cestou.

Zrušit školní inspekci, povinné testování žáků, "papírování" učitelů, vytváření žebříčků úspěšnosti škol..., tedy věci nevedoucí ke zkvalitnění výuky.

Vytvořit podmínky, aby se učitelé mohli seznámit se způsobem výuky na finských školách. Zavést v tomto směru výuku na pedagogických fakultách.

Zvýšit učitelům platy a dát jim důvěru, jaké se těší jejich finští kolegové.

Co nejrychleji zavést finský školský systém u nás.

http://www.kritickemysleni.cz/aktuality_show.php?co=259
19. 02. 2013 | 20:37

kokoshka napsal(a):

Anna:
Dekuji za vysvetleni teorii penisu,ja vedel o velikosti vaginy ješte ve škole a proto ten idiotismus byl mi vždy k smichu.
Ted važne-
Školstvi ted napodobuje elitarsky anglosaxsky model Oxfordu a Harvardu ktery rozdeluje zlatou mladež a deti plebejcu,o nejakem rovnem přistupu ke vzdelani mužete jenom zdat.
19. 02. 2013 | 20:48

Anna napsal(a):

kokoshka
"Školstvi ted napodobuje elitarsky anglosaxsky model Oxfordu a Harvardu ktery rozdeluje zlatou mladež a deti plebejcu,o nejakem rovnem přistupu ke vzdelani mužete jenom zdat."
-----

Já vím a hrozně mě to štve.
19. 02. 2013 | 20:53

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, Anno s tou zaměstnaností za sockomu bych to až tak nepřeháněl. Především totální nefachčenkové, kteří nebudou pracovat nikde a nikdy, lepili pytlíky a seděli za příživu.
Ostatní tzv většinou chodili do práce. Tzn ráno kafíčko noviny, potom šup do kantýny na svačinku, pak oběd a po jedné už ve sprchách. Do toho nějaká ta schůze, destiminuvka, narozeniny, mdž, školení atd atd. No bodejť by se některým nestýskalo. Kolik bylo těch, kteří opravdu vydělali na sebe přinesli zisk a ešče zbylo na sockozdrávko. No dávné vtipy tady říkat nebudu jak my jsme předstírali a oni komouši předstírali.
No a teď ten pás jede furt. A to je dobře ne, neb ručně vyráběná autička, telvizorky atd by si žádný proletáž v životě koupit nemohl. A proletář chce mít furt plný nákupní vozík ...
Náprava holt bolí a ešče dlouho bude.
Veselé krizování ...
http://sphotos-b.xx.fbcdn.net/hphotos-snc7/402405_295335090520750_1873931380_n.jpg
19. 02. 2013 | 20:54

Anna napsal(a):

wbgarden

Jo, ale je tu navíc - "Problém, který nám přerostl přes hlavu: v romských ghettech dospívá generace, která nikdy neviděla své rodiče pracovat."
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10315089302-tah-damou/212411058160022/

http://zpravy.idnes.cz/napeti-sili-vyrostla-ztracena-romska-generace-fqi-/domaci.aspx?c=A120502_214418_domaci_brd
---

I bez toho navrhuji zavést veřejně prospěšná zaměstnání placená minimální mzdou, hodinovou, aby bylo možné platit počet opravdu odpracovaných hodin.

Stát by vytvořil počet veřejně prospěšných zaměstnání pro 10% nezaměstnaných, s možností případného navýšení, nejen na úklid veřejných prostranství, budov, nádraží, ale i na státních zakázkách, ve státních organizacích a úřadech, firmách se státní účastí...

Stát by nevyplácel žádné podpory v nezaměstnanosti a vyplácel by sociální příspěvky jen zaměstnaným.
------------

K tomuto návrhu mě vedlo zjištění, jaký je nepoměr mezi sociální dávkou a minimální mzdou.

Cituji z blogu paní Sokačové Institut veřejné služby naplňuje podstatu zakázaných nucených prací

Frantina napsal(a):

Souhlasím s článkem a myslím si, že by se to dalo nazvat ,,Drábkovo otrokářství".
Krásně se kritizují nezaměstnaní, když má člověk práci. O ,,štědrém" sociálním systému může mluvit jen tan, který nebyl závislý na sociálních dávkách.
Je mi přes padesát let, žiji sama, práci nemohu sehnat a pobírám sociální dávku 7254 Kč. Myslíte si, že to je moc na veškeré poplatky a živobytí?
------------------------

Přitom cituji:

Základní sazba minimální mzdy pro stanovenou týdenní pracovní dobu 40 hodin činí nejméně 8000 korun za měsíc nebo 48,10 korun za hodinu.

http://www.podnikatel.cz/clanky/minimalni-mzda-se-od-ledna-2013-meni-vime-kdo-si-polepsi/
---

Pro všechny tedy bude lepší, když budou pokud možno všichni zaměstnaní. Nebyla by povinnost být zaměstnán, ale nezaměstnaní by od státu nic nedostali.
19. 02. 2013 | 21:00

xx napsal(a):

Anna: Dokud bude vzdělání státní, bude produkovat lidi s myšlením byrokratů a nic moc se nezlepší.

Studenti sní o práci v ČEZu nebo Škodě Auto a pod. Kde jsou Baťové, Škodové, Kolbenové ? Studenti snící o samostatnosti a budování vlastního podniku.

Jsme vychovávání a směřování jak současností, tak minulostí do role pasivních zaměstnanců. Máme vnucenou nechuť k riziku, k tvůrčí činnosti a samostatnosti, nezávislosti.
19. 02. 2013 | 21:01

Kobra Plaz napsal(a):

Z Bolševníku si na jaře dělám chutný salát. Nesmysly o jeho jedovatosti se nenechávám otrávit.
19. 02. 2013 | 21:01

Občan napsal(a):

Pane Brome,

Vy jste se dal k té Janečkově "Zvlněné evoluci"? Jinak si totiž neumím vysvětlit Váš odklod od racionálního myšlení k těm pseudoduchovním černobílým srovnáním typu "buď cesta poznání nebo cesta násilí".
19. 02. 2013 | 21:06

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Tato tradice je stará několik tisíc let.

Zvlněnou evoluci pořádně neznám. Pokud se Vám nelíbí, pak je to Vaše věc. Ale sám také nemáte žádné řešení současného stavu.
19. 02. 2013 | 21:10

xx napsal(a):

wbgarden: jo jo, pamatuju z fabriky, ráno v šest nástup. Od sedmi se dala koupit snídaně. Dojít do kantýny 5 minut, 15 minut snídaně, 5 minut zpět. V 10 hodin svačinová polévka. 5 minut tam, 15 minut jídlo a 5 minut zpět. Od 11 do 13 se vydávaly obědy. 5 minut tam, 20 minut jídlo a 5 minut zpět. Chodívali jsme ve dvanáct, v půl jedný zpět na dílně. V pul druhé do sprchy, převlíknout a za 5 minut dvě už čekačka na vrátnici. Jo to byly časy za socialismu. A každej měl práci, kdo chtěl dělat. A nikdo se nemusel bát že o práci přijde. A lidi k sobě byli milejší. Zlatá sedmdesátá.
19. 02. 2013 | 21:10

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, s cigánama bych se Anno moc netrápil. Jsou furt ešče celé kontinenty, kde málokteré dítě vidělo své rodiče pracovat. Pokud je vůbec vidělo.
A jinak bylo fajň tenkrát pochopitelně neb tam kdesi bylo naše mládí.
Veskriz.
http://media0.osoba.cz/images/media0:50fcd779eda9f.jpg/foto+34ai.jpg
19. 02. 2013 | 21:11

Zdeněk Brom napsal(a):

xx:

Znám několik velmi schopných studentů, kteří tento potencionál mají. Uvidíme.

Jenže naše země se o ně moc nestará a necháváme si je klidně odejít do zahraničí.
19. 02. 2013 | 21:12

Anna napsal(a):

xx
"Jsme vychovávání a směřování jak současností, tak minulostí do role pasivních zaměstnanců. Máme vnucenou nechuť k riziku, k tvůrčí činnosti a samostatnosti, nezávislosti."
-----------------------------------------------------

To si nemyslím. Jsem 57. ročník, já i moji vrstevníci jsme tedy vyrůstali, studovali a byli vychováváni za totality. Přesto z mých kamarádů je menšina zaměstnanců.
Jsem rodilá Pražačka a před pár lety jsme se s mužem přestěhovali na venkov. Bydlí zde cca 300 obyvatel a věkový průměr je 42 let. Zaměstnanců je tu jen pár. Většina jsou živnostníci.

Můj muž celkem úspěšně podniká. Mám však pocit, že dříve měli Baťové, Škodové, Kolbenové... lepší podmínky pro podnikání. Podle mě za globalizace by zmínění podnikatelé asi byli méně úspěšní. Ale třeba se mýlím.
19. 02. 2013 | 21:15

xx napsal(a):

Zdeněk Brom: já neměl na mysli potenciál, ale chuť a naprogramované myšlení směřující na cestu pohodlí ve velké firmě nebo státní správě ( mít svůj klid se říká ) a nebo cestu útrap, náročné práce a seberealizace ( mít spoustu klacků pod nohama od kolegů studentů co zvolili první cestu )
19. 02. 2013 | 21:19

Anna napsal(a):

wbgarden

Já na své mládí ráda vzpomínám. Téměř každý víkend jsme s partou kamarádů vyráželi na čundr, na vodu nebo na hory. Byl to bezva život.
19. 02. 2013 | 21:20

Zdeněk Brom napsal(a):

xx:

Aha, takže to upřesním. Máme tu několik schopných mladých lidí s potencionálem Baťů, Škodů, Kolbenů.
19. 02. 2013 | 21:23

Da.Rock napsal(a):

to Zdenek Brom - statistiku si můžete najít po každých volbách v médiích. Je tam vždy uveden věkový průměr a koho tito lidé většinově volili. Kdybyste na noviny nekašlal, znal byste to.
to wbgarden - vy máte tuto představu o pracovním nasazení za socíku z vlastní zkušenosti? Nebo čerpáte z nějakých seriálů? Protože té vaší představě by se havíři nebo oceláři v Ostravě nebo na Kladně vysmáli. A zemědělci taky.
Ale možná jste mluvil o úřednících. Tam to možné je, ale pokud vím, tak tam k velkým změnám od té doby nedošlo.
19. 02. 2013 | 21:27

Zdeněk Brom napsal(a):

Da.Rock:

Volby jsou tajné, takže to skutečně neví nikdo. To, co máte v novinách jsou čísla z průzkumů.
19. 02. 2013 | 21:30

Anna napsal(a):

wbgarden

Jinak pro mě nikoliv SNP, ale igelit je symbol tradic:

https://www.youtube.com/watch?v=p51RlurBX24
19. 02. 2013 | 21:39

Občan napsal(a):

Zkuste, pánové, vymyslet, co s momentálně jenom v EU "přebývajícími" 50 000 000 lidí - OBČANŮ ČLENSKÝCH států EU - bez práce.

Samozřejmě předpokládám, že většina z vás prohlásí, že to jsou netáhla neochotná "vzít život do svých rukou a čelit výzvám" nebo jiné klišé.
Takže si dovolím oslovit jen ty z vás, kteří kromě manter používají mozek.

CO s 50 000 000 lidí, pro něž v EU NENÍ zdroj obživy?
40% z nich jsou lidé do 30ti let, kteří by měli nakupovat byty a domy a rodit nebo již vychovávat budoucí "lidské zdroje" a "spotřebitele/klienty" (zajímavé, na co se v rámci "trhu" scvrkla hodnota lidského života).
Dalších 40% jsou lidé nad 50 let, kteří nejsou pro trh dostatečně "flexibilní a perspektivní".

Co navrhujete - postřílet, poslat do lágrů, ignorovat?
19. 02. 2013 | 21:44

Max napsal(a):

Nechte prosím mladého adepta připravovaného k 4.odboji na pokoji!
Tento vzdor nabývá nejvyšší důležitosti, protože je třeba bojovat proti latentnímu nepříteli a navíc v opačném gardu. V podzemí se tentokrát skrývá samotný terč odboje.
19. 02. 2013 | 21:47

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Řešení bych očekával od Vás jako představitele racionálního názoru.
19. 02. 2013 | 21:48

kdo to rozséval napsal(a):

Furt nám autor neříká, jestli to byl jeho dědeček, kdo mlátil talentovanou Věru Hložkovou.

Ta se mu za to ale ošklivě poděkovala.
Poslala ho (spolu s dalšími roztrušovači jedovatých semen) přes Gottwaldův most, který tam ještě nestál.
Některá semena se halt uchytila.
19. 02. 2013 | 21:49

Max napsal(a):

Občan 19. 02. 2013 | 21:44

Řešení co s nimi je prosté. Nemakají, tak jednoduše ve vhodnou chvíli prostě nedostanou příděl Tamiflu.

Vážně. Ti na které je mají za netáhla jsou vlastně rádi. V tomto světě není práce pro všechny. Bohužel ani obživa.
19. 02. 2013 | 21:56

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, daroku, jsem ročník štyrycetšest. Na dvojce, závod 2 ve vítkovicíh jsou brousil anticorro, s osmičkou, vítkovická telefonka jsem drátoval na jedničce - vysoké pece - velín pece č. 5, na trojce těžká mechanika jsem lisoval dna k tankům. To všechno z průmky, bych si o prázdninách vydělal. Pak jsem stavěl na ukrajině kravíny a dětské sádiky. Chvílu jsem též válcoval i materiál pro tenkrát zázračné žiletky ve švédském sandvikenu. No a pak už mě definitivně v sedumdesátejch vystoupili ze školy. Skončil jsem jako dělník na roštu ve slevárně. Skoro všechno je na fotkách, jak je mým dobrým zvykem. Teda na diácích ORWO a spol bude-li ctěná libost, posloužím.
Tak včíl ty daroku propagandistickej. Předpokládám, že si lepčí...
Jinak takovým jako jsi ty, se u nás říká spíš borok.
Tu zrovna opouštíme ocelárny Sandviken s čerstvě zakoupenými vozítky. Píše se rok 1970, já dřepím a nemám zatím knír.
Veskriz.
http://wbgarden.com/wbgarden%20ago%206.JPG
19. 02. 2013 | 22:03

Pepa napsal(a):

Pražští soukmenovci na dobře placených místech, jako je Závodský, bijí na poplach.
Mají strach, že by mohli skončit na pražských chodnících jako řadoví policisté.Tam je třeba sílu,která vyčistí Prahu od narkomanů,podvodníků,prostitutek,albánských dílérů drog,organizovaných lupičů a nemakačenků.
19. 02. 2013 | 22:04

50M much jednou ranou napsal(a):

Občane
Karel Dobrot Barel to řekl jasně.
Všechny ideové odpůrce (a to nezaměstnaní jednoznačně jsou) poslat do Mali.

Tam si s nimi Ijád Ag-Gálí už poradí.
Ten je nejenže agentem BND (zrovna dneska jsem si v starých Blistech četl Miroslava Polreicha o tom, kdo zinscenoval povraždění tolika Jugoslávců - a všech kosovských židů - Polreich byl v komisi, jejíž závěry se Němci pokusili padělat) ale fungoval navrch jako maliský diplomat (na školení) v Saúdské Arábii. Předtím byl úplně sprostý nevěřící pes.

Takže bych to viděl tak, že stejná ruka, která řídí Karla, spoluřídí i Ansat al-Din.
Můžu se plést?
19. 02. 2013 | 22:06

Da.Rock napsal(a):

To Z. Brom: Ano, přesně tak, výzkumy. Chcete je zpochybňovat? Tak jen do toho! :-)
To wbgarden: Dělník ve slévárně se určitě neflákal. Tedy průměrný dělník. Zašíváci se samozřejmě ale vyskytovali i mezi nimi, ale moc se jim to netrpělo. Takové by si parťák brzo vzal pod křídlo a vysvětlil jim, že pokud se kvůli nim nebude plnit norma, že bude po prémiích a to by se ostatním vůbec nelíbilo.
Ale možná mluvíte z osobní zkušenosti, co já vím....
19. 02. 2013 | 22:13

jeanp napsal(a):

je konec vážení,
evolučně se bolševník vyvinul do naprosté
dokonalosti, teď už ho nic nezastaví ...
19. 02. 2013 | 22:13

Zdeněk Brom napsal(a):

Da.Rock:

Průzkumy zpochybním naprosto klidně. Je to jenom průzkum a ne tvrdá data.
19. 02. 2013 | 22:16

xx napsal(a):

Zdeněk Brom: tak to zní dobře, kéž to i dobře dopadne. Držím palce.
19. 02. 2013 | 22:20

Zdeněk Brom napsal(a):

xx:

Tak to nám všem.

Vzpomněl jsem si ještě na setkání se zakladatelem firmy Sapeli panem Procházkou. Přestože mu bylo v roce 89 okolo 60ůti let, znovuvybudoval bývalou rodinnou firmu. Seděli jsme spolu přes dvě hodiny a měl jsme k němu hlubokou úctu. Žádný dravec, který chce vydělat za každou cenu. Myslel i na své zaměstanance a stát. Mimochodem, absolvet Baťovy školy práce.
19. 02. 2013 | 22:27

Zdeněk Brom napsal(a):

xx:

Dodatek. Takových je víc, ale moc se o nich nepíše.
19. 02. 2013 | 22:28

xx napsal(a):

Občan: iniciativu a rekvalifikaci z Evropských studií ne něco co lidi budou chtít zaplatit dobrovolně.
19. 02. 2013 | 22:29

Zombie napsal(a):

Vážně nevím jak moc je pro právníky důležitá prevence ve srovnání s represí. Ale už jsem to někde tady jednou psal - stačí odstranit příčiny problému a problém zmizí. Můžeme ho klidně zavézt hnojem nebo růžemi, přesto vzklíčí znovu, pokud budou mít vhodné podmínky.
A pro ilustraci - hned při mé první návštěvě Paříže v r. 91 jsem kdesi na ulici dostal od hezké mladé ženy komunistické letáky, pak v podchodu metra další nálož... Bylo to docela žinantní, protože na tohle mě kapitalistická FREE propaganda trestuhodně nepřipravila :-) A při mé zatím poslední návštěvě Paříže na mě zničehonic vykoukla nejstarší pařížská ulice Rue Saint-Jacques v pátem arrondissementu amatérsky bůhvíproč přelepená na Rue du Capitalisme... Závidím lidem, kteří v ničem nemají zmatek :-)
19. 02. 2013 | 23:11

Občan napsal(a):

xx,

všichni být obchodními zástupci, maséry, makléři s kdečím a cesťáky s pojištěním a "finančními produkty" nemohou. Už teď nemají komu prodávat a aby prodali alespoň něco, používají metody, které jsou hodně za hranicí slušnosti.

Nevím jak ve Španělsku nebo Řecku, ale v ČR jsou "rekvalifikace" naprostá katastrofa - vč. těch dotovaných EU. Navíc jsou pracovníci ÚP z oddělení rekvalifikací SANKCIONOVÁNI nadřízenými i GŘ ÚP, pokud jsou vůči nezaměstnaným příliš vstřícní. Takže se snaží žádosti o rekvalifikaci v co největší míře zamítat, případně schvalují pouze tzv. "vysoutěžené rekvalifikace", které mají za následek odebrání podpory v nezaměstnanosti - jinak jim hrozí snížení či odebrání osobního ohodnocení, případně vyhazov. Případně podmiňují schválení rekvalifikace PÍSEMNÝM příslibem pracovního místa od potenciálního zaměstnavatele.
Výběr ÚP hrazených "rekvalifikačních" kurzů je přitom otřesný a jejich absolvování nedává nezaměstnanému skoro žádnou šanci získat práci, protože to NEJSOU REkvalifikace.

Řekněte mi upřímně - Vy byste zaměstnal "účetního", který absolvoval pětinedělní kurs např. mzdového účetnictví, předtím 15 let dělal třeba zootechnika a o práci přišel, protože zaměstnavatel klekl nebo byl zrušen?
I kdyby se samou "flexibilitou" rozkrájel, nezaměstnal byste ho.

U každého inzerátu na volné místo je frázička "nejméně tři roky praxe na nabízené pozici". KDE ji má rekvalifikant nabrat, to nikdo neví, protože ho nikdo nezaměstná. A tak se motá v bludném kruhu beznaděje, dokud mu z toho nehrábne...
20. 02. 2013 | 00:18

shipo napsal(a):

je dětská klasika :-D když můj systém nefunguje tak za to samozřejmě nemůžu já, ale komunisti/šotkové/raráškové/impové
20. 02. 2013 | 01:58

Bořivoj Nazeďchcal napsal(a):

závodskej, ty jsi ale exot. Takový blábol se hned tak nevidí.
20. 02. 2013 | 05:14

Jan Perun napsal(a):

Z článku: .... Paradox, na němž v současné době stojí úspěch KSČ.....
K tomu: Ten autor je tak tupý, že ani neví, že se píše "M".
20. 02. 2013 | 05:28

pěvec napsal(a):

jak může mít právník takhle jednoduché myšlení...
zřejmě slušný plzeňský oddíl
20. 02. 2013 | 05:35

zdenekbrom napsal(a):

Občan:

Takže si to řekněme naplno - opět selhávající byrokracie.

Díl na tom má ale také škola. S deváťáky jsme nyní rozebrali jejich výběr dalšího studia z hlediska strategického rozhodování. Oni si v podstatě vybírali jen podle svého zájmu a záliby. Tak jsme rozebrali i situaci na trhu práce, možnost uplatnění atd. Někteří najednou viděli úplně jiný svět.

Čest a sláva školám, které učí své žáky už od raných školních let vědomému rozhodování. V devítce se to už nezachrání.
20. 02. 2013 | 07:16

xx napsal(a):

Občan: vaše představy o možnostech uplatnění VŠ vzdělaných lidí jsou vážně dosti omezené. Nedivím se pak vašim závěrům.

Vy si prostě pod pojmem rekvalifikace představujete nějaké povinné školení, kam vás naženou z ÚP aby si udělali čárku že mají vyčerpány kvóty na dotace ?

Člověče vy toho o životě vážně víte málo. Vy jste zřejmě nějaký úředník a co nemáte v tabulkách, směrnicích, direktivách a metodických pokynech, to pro Vás neexistuje.

Znám lidi, a je to i moje osobní zkušenost, co vystudovali ve 40 nový obor a dnes pracují jako lékaři, nebo třeba programátoři, analytici, konzultanti pro implementace software ( tam se mohou uplatnit třeba i ministerští referenti se znalostmi prostředí firem a pod. ), kdo má více citu pro bližního, může se stát třeba teologem, založit charitativní organizaci, ti podnikavější vybudovat třeba vlastní podnik a konečně těm pseudopodnikatelům ukázat jak se to dělá,
výčet možností je široký. A bavíme se stále o VŠ vzdělaných a schopných mladých lidech ?

Já sám jsem za život změnil obor třikrát. Nikdy jsem nebyl na žádném kurzu. Ale vlastní pílí, studiem a prací po nocích jsem kvalifikaci získal, protože jsem chtěl. A když se chce tak to jde.

Jedno moudré přísloví praví, kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod.

Vy zjevně hledáte důvody proč to nejde.
20. 02. 2013 | 07:18

Otokar Löbl napsal(a):

Já osobně vidímn však semeno této rostliny ve francouské revoluci v 18. století, jako chybnou mutaci jejího hesla - rovnost, svoboda, bratrství. Není proti tomu co namítat. Jde však o obsah a výklad těchto slov a pojmu. Tento problém poznal již 500 let před naším letopočtem Konfuzius.
20. 02. 2013 | 07:22

xx napsal(a):

Občan: ještě malou poznámku, víte proč je u toho inzerátu ta frázička ? Protože zákoník práce. Protože vy musíte jako zaměstnavatel na sebe berete mnoho rizik a tak nemáte zájem ještě vychovávat lidi. Nemůžete znát dopředu jak se projeví, jestli na složitější úkoly bude stačit. Na to nestačí zkušební doba, a pak je pozdě a zaměstnanec je hájený. Takže raději dáte podmínku, že chcete člověka s praxí, kterého můžete odzkoušet hned na začátku v plné zátěži abyste to stihl ve zkušební době. Propouštění, zejména těch lidí s vyšším příjmem, protože VŠ vzdělaných, je dosti drahé. Zejména v prostředí s progresivním zdaněním, pro které zde horujete.
20. 02. 2013 | 07:23

xx napsal(a):

zdenekbrom: myslím že v tom nesou svůj díl selhání i rodiče. Přece škola není jediná, kdo děti něčemu učí, směruje je, zná jejich potřeby a jejich nadání.

Nedávno jsem zaslechl názor poslanců, že by děti měly chodit do školy až od 7 let. Prý v šesti letech nejsou dost vyzrálé. To se podívejme. Na jedné straně politici mluví o snížení hranice trestní odpovědnosti, protože prý děti dospívají čím dál dříve a na druhé straně chtějí posunout školkový věk protože jsou děti čím dál méně vyspělé ?

Nebo je to spíše svérázný způsob jak politicky řešit nezaměstnanost mladých a udržet je o rok déle ve školním procesu ?
20. 02. 2013 | 07:33

patriot napsal(a):

Co právník, to blb – moje životní zkušenost.

Tak to by tak asi bylo k této slátanině vše.
20. 02. 2013 | 08:05

Miloš napsal(a):

Ono to co pan právník tady píše, oceněný v postoji za korupci, je blábol, má ten blábol co napsal racionální jádro. Ocenění za postoj ke korupci, dostal asi za heslo, které si dala ODS, že vyhrňme si rukávy a pustme se do boje s korupcí. A výsledek? Od roku 2010 stoupl počet korupčních afér, zákony, které by s korupcí měli zatočit jsou víc a víc bezzubé, stejně jako jejich tvůrkyně co je prý silnou ženou a zatočí se vším hlavně sama se sebou.

Ono pan právník má v jednom pravdu. Dokud tady byl bolševik tak bolševník rostl tu a tam někde v zapomenutém kousku lesa či u potoka nebo tam kde kulak bojoval proti bolševíčkovi, bo pole byla orána a šlechtěna, dnes pole širá leží ladem, tedy korupci a pachtu přístupná a aby rolník nemusel pole sekat, tak jej prodá půjčí a bolševníku úrodný to kraj.

On pan právník neví, že volá po tuhé diktatuře, po jasných pravidlech, kdy dle pohledu jeho rodiče klíčem volali??? zvonili??? po svobodě a demokracii a nyní zastesklo se mim po svobodě, bez odpovědnosti, kterou by měl mít jiný a oni zas mohli „krást v mezích zákona“. Dnes kdo nekrade, ten někde v Šervůdu či kanále leží opomenut a zapomenut. On pan právník pozvedl, aniž by si uvědomil, prapor revoluce a skutečného zápasu o odpovědné lidi ne za sebe, ale za společnost. On zapomněl, že právě ta revoluce co nám dala rovnost, volnost bratrství, nám hlavně dala deklaraci práv a svobod, která krom jednoho hovoří se, že spravedlnost je jednou z posvátných držav rovnosti lidu před sebou samými, tedy kdo krade a jedno zda bohat či chudob jest, či jinak omezuje jiné k odpovědnosti soudní je povolán. Proč bojuje někde v závětří státní organizace a ne někde v poli vyhledávajíc ty koručníky, úplatkáře lobisty, trafikanty atd. nebo v Parlamentu kde jasné a spravedlivé zákony tvoří? Na to nemá, tak blábolí o tom, jak roste korupce a jak nikdo s tím nic nedělá, Tož pane právníku vyhrnout si rukávy, jak kdysi p. Nečas a hurá do boje s korupcí, když jste ten oceněný! Neplivejte tam, kde sice korupce byla, ale bylo s ní zatočeno skoro v zárodku, ne že to ví všichni, ale nakonec pod koberec je uklizeno s trafikou někde v zahraničí!

No pokud tu roste a šíří se bolševník pak něco špatného je ve státě Dánském! Co s tím uděláte pane právníku?
20. 02. 2013 | 08:12

Anna napsal(a):

Ondřej Závodský

Pan Otokar Löbl zde zmínil Konfucia. Chci připomenout některé jeho výroky:

Odpouštět a neživit v sobě zlobu jsou prostředky k nápravě ostatních. Pomstou, odplatou a hněvem nemohou být křivdy odčiněny. Zlo může být vyloučeno jen dobrem. Pomsta může zplodit jen novou křivdu nebo prodloužit již trvající nepřátelství. Shovívavost a odpouštění jsou potřeby k nápravě ostatních.

Jak mohou lidé zbabělí a nečestní sloužiti knížeti? Takoví se třesou strachem, zda budou schopni úřad vykonávat. Ve chvíli, kdy úřad dostanou, třesou se strachem, aby o něj nepřišli. Začnou-li se třást strachem, aby o úřad nepřišli, není nic, čeho by nebyli schopni, aby si úřad udrželi.

Mudrc hledá všechno v sobě, nerozumný člověk všechno v druhém.
20. 02. 2013 | 08:14

xx napsal(a):

Miloš: to že stoupl počet známých korupčních afér by mohlo být i pozitivum. Protože to že o korupčních aférách nevíme, nemusí nutně znamenat že neexistují, ale může to znamenat jen to, že o nich nevíme, že ti co vědí se bojí říkat, že ti co jednají se lépe skrývají atd.

Takže takto jednoznačně je hloupé to hodnotit.
20. 02. 2013 | 08:17

trubač napsal(a):

Pane Závodský,

pořád jsem si nemohl vzpomenout, koho mi připomínáte.

Už to mám. Kadet Biegler.
20. 02. 2013 | 08:21

Anna napsal(a):

trubač

To mně pan Závodský připomíná spíš plukovníka Cathcarta z Hlavy XXII.
20. 02. 2013 | 08:36

neo napsal(a):

Občan:

tak si přečtěte ty podmínky. Nic víc vám neporadím. Je tam uvedeno, za jakých podmínek ÚP proplatí rekvalifikaci.
20. 02. 2013 | 09:28

neo napsal(a):

Občan:

koukám, vám z toho už hráblo.

Logicky se požaduje praxe Občane, když nemůžete "díky" zákoníku práce takového pořádně vyzkoušet a snadno vyhodit, pokud se neosvědčí.
20. 02. 2013 | 09:35

Občan napsal(a):

xx,

spíš Vy zřejmě nechápate význam pojmu REkvalifikace.
Ve všech "starých" zemích EU je REkvalifikace prováděna tak, aby účastník získal DALŠÍ, JINOU, nebo ZÁKLADNÍ KVALIFIKACI.

Tedy NIKOLI jako krátkodobé kursy NEPOSKYTUJÍCÍ KVALIFIKACI, ale naopak DALŠÍ vzdělání. Takže nezaměstnanému VŠ nabízí TAMNÍ ÚP možnost doplnit si VŠ vzdělání postgraduálem v příbuzném oboru, NEBO maturitu v použitelném oboru, NEBO vyučení v oboru požadovaném "trhem".
V ČR tomu tak není, protože v ČR REkvalifikace nabízené či zajišťované ÚP NEEXISTUJÍ. Pokud se chce nezaměstnaný REkvalifikovat, MUSÍ REkvalifikaci uhradit sám. ÚP mu nabídne pouze krátkodobé kursy, které REkvalifikaci NEZAJISTÍ.

Opravdu nechápete ten rozdíl?
20. 02. 2013 | 10:56

krajan napsal(a):

SuP včera v 16:10
Pane, aniž bych měl něco společného s komouši, vy lžete jako když tiskne! Buď to nepamatujete a lžete z hlouposti, nebo pamatujete a lžete záměrně!To vyprávějte dětem v páté třídě a, jak je to dnes v módě, ničte jejich charakter. Dost ubohé.
20. 02. 2013 | 10:58

neo napsal(a):

To jsou ošklivá slovíčka, já kategoricky prohlašuji že blá blá blá : ZÁKLADNÍ,NEPOSKYTUJÍCÍ, DALŠÍ, TAMNÍ, NEBO, NEEXISTUJÍ, NEZAJISTÍ, RE ,RE,RE,RE, BLÁ BLÁ BLÁ...

Ne Občane, nemusí si nic zajišťovat sám.

Jsou REkvalifikace, které nabízí ÚP, nově jsou rekvalifikace, které si nezaměstnaný zajistí sám a pokud mu je úřad schválí tak mu je může i proplatit, viz podmínky uvedené výše v odkazu.

Vy ale musíte kategoricky prohlašovat a zvýrazňovat nesmysle :) To byste nebyl vy.
20. 02. 2013 | 11:04

StandaT napsal(a):

Bolševník a bolševik. Obé u nás cizí, obé agresivní, obé nevykořenitelné a u obojího se člověk spálí, pokud s tím chce bojovat. Dobrý článek.
20. 02. 2013 | 11:21

Občan napsal(a):

A ještě "drobnost", xx.

Vy neustále hovoříte (a já myslím, že úmyslně) o lidech, kteří si doplnili nebo změnili kvalifikaci PŘI PRÁCI. Což znamená, že měli PŘÍJEM, který jim umožnil ZAPLATIT za další vzdělávání.

Nezaměstnaný NEMÁ po vyčerpání podpory příjem a PŘED TÍM, než podporu dostal, MUSEL vyčerpat případné odstupné. Takže z nařízení státu byl připraven o ZDROJE, které by mu byly mohly umožnit PLACENÉ dovzdělání. Třeba jazykový kurs zakončený státní zkouškou.
Po vyčerpání podpory, která je v ČR extrémně nízká a krátká, nemá nezaměstnaný ŽÁDNÝ příjem a tudíž nemá ČÍM uhradit PLACENÉ vzdělávání. Přičemž NEplacené kursy, zakládající KVALIFIKACI, v ČR NEEXISTUJÍ. Není zde ani jedna SŠ, VŠ nebo SOU, která by umožňovala DOSPĚLÝM získat KVALIFIKACI v jakémkoli oboru, aniž za ni zaplatili. Totéž platí o dalším VŠ vzdělávání po dokončení jiné VŠ.

Lidé, kteří se v ČR ocitli bez práce a již mají nějakou kvalifikaci, jsou skutečně v bezvýchodné situaci. A je jim hovno platný, že se po celou dobu, kdy práci měli, vzdělávali a prohlubovali si kvalifikaci. Pokud totiž není práce v jejich oboru, nemají JAK ten obor změnit. A i kdyby se jim to nějak povedlo, nemají JAK získat požadovanou praxi. Což jste potvrdil sám, když jste řekl, že člověka bez praxe byste nepřijal. Takže si sám "cintáte na pentli".

Mimochodem, moc by mě zajímalo, jak Vaši známí vystudovali MEDICINU při práci a z původní profese převekslovali na doktořinu. Pokud to nebyly nějaké zdravotní sestry, jimž zaměstnavatel poskytl zcela vyjímečné studijní a pracovní podmínky, medicinu vystudovat nemohli.
20. 02. 2013 | 11:33

Anna napsal(a):

StandaT napsal(a):

Bolševník a bolševik. Obé u nás cizí, obé agresivní, obé nevykořenitelné a u obojího se člověk spálí, pokud s tím chce bojovat. Dobrý článek.
-----------------------------------------------

Říká se: Co tě nepálí, nehas.
Je rok 2013.
Proč jen mi tento článek připomněl Obrácení Ferdyše Pištory?
20. 02. 2013 | 13:27

zdenekbrom napsal(a):

xx:

Rodina samozřejmě.

O tom se mluví čím dále tím více, že studium je částečně umělé oddálení nezaměstnanosti.
20. 02. 2013 | 14:29

SuP napsal(a):

krajan -
Nemám k tomu lhaní nejmenší důvod, naopak to vím. Asi se vám zdá okamžité zvýšení platu o 1,2% po vstupu do KSČ málo na to, sby se tomu říkalo "refundace", ale praxe taková byla a nenalhávejte si, že ne. A to nepíšu o dalších odměnách za zvýšenou společenskou angažovanost, protože to už je věcí každého z nich.
20. 02. 2013 | 14:46

SuP napsal(a):

Občan -
V době, kdy se trh práce a s ním všechny obory nějak vyvíjí, člověk, který "začně svou situaci řešit" až v okamžiku, kdy má v kapse posledních 10 krun, to má opravdu těžké.
Hledejte dál důvody, ale nechtějte po těch, kdo hledali způsoby, aby vám pomáhali.

Já už jsem své řešení pro byrokracii státní správy předestřel. Jsou dvě cesty.
1. včasné a nařízené odchody státních úředníků do důchodu a tím včasné uvolňování pracovních míst mladším.
2. Naředění pracovní náplně současně s úměrnou redukcí platů tak jak byli zvyklí za socialismu.

Současně by se mělo stát podněcování k nespokojenosti s vlastní životní úrovní trestným činem stejně jako podněcování k násilí a nenávisti k jiným skupinám obyvatelstva.
20. 02. 2013 | 14:58

xx napsal(a):

Občan: slovíčkaříte tu jak nějaký úředník.

Představte si to, jeden můj známý, původním vzděláním strojař, dělal v noci vrátného a ve dne studoval. To vše začal ve 40 letech a dnes je z něho praktikující lékař specialista. Možná jste u něho byl ani to netušíte. Ano, nebylo to snadné, nic mu stát nedal, naopak platil daně jako mourovatej.

Touhle cestou může jít kdokoli. Zejména lidé schopní a už jednou vzdělaní. Ale i nekvalifikovaný člověk to muže dělat. Chce to jenom chtít a starat se sám o sebe a nesedět a nečekat že se postarají ti druzí, že mne musí někdo vzdělat, že mi musí někdo dolít do hlavy nějaké vzdělání které mi pomůže se chytit.

Taková pomoc se týká jen menšiny skutečně hendikepovaných lidí, s poruchou učení nebo lidí s nízkými schopnostmi. Jenže takovým zase stačí ten několika týdenní kurz na nějakou nekvalifikovanou práci, protože vyšší kvalifikaci získat prostě nemohou.

Ale je vidět že vy prostě nedokážete uniknout ze zajetí státu. Vy žijete v kleci myšlenek, že stát se musí o lidi starat, že stát musí lidem zajišťovat práci, že stát musí lidem zajišťovat pohodlný život, stát, stát, stát, stát. Vaše myšlenky se od státu nedovedou odtrhnout, pro vás je stát středem vesmíru a mimo stát je jen jakýsi okraj nehodný pozornosti.

Tak já vám prozradím, že v ČR je mimo stát o něco málo více než polovina ekonomiky ! Překvapení, že.
20. 02. 2013 | 14:59

alojz napsal(a):

Závodský napsal:

Paradox, na němž v současné době stojí úspěch KSČ, je možné vyjádřit příkladem z rostlinné říše

komentář:
paradox vyjádřený příkladem?:-)logický nesmysl..

Závodský napsal:
Rostliny totiž vylučují vodnatou látku

komentář:jako chemikovi mi nezbývá než se nahlas řehtat:-)
20. 02. 2013 | 15:13

SuP napsal(a):

xx -
A dovedete si představit, jak by se roztočila kola ekonomiky, kdyby zaměstnanci nestátní části platili na daních míň než dnešních zhruba (48+21)%?
;-)
20. 02. 2013 | 15:16

alojz napsal(a):

SuP napsal.
Současně by se mělo stát podněcování k nespokojenosti s vlastní životní úrovní trestným činem stejně jako podněcování k násilí a nenávisti k jiným skupinám obyvatelstva.

Hm.Napíšu:
Nebuďte spokojeni s vlastní životní úrovní a snažte se ji zlepšit.

To je trestný čin?:-))
20. 02. 2013 | 15:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy