Korupčního tchoře prozradí smrad, trestejme ho za něj!

28. 05. 2013 | 11:02
Přečteno 5311 krát
„Policie nedostatečně prošetřuje korupci,“ slýcháváme. Povězme si však naprosto vážně, jak by to asi tak mělo vypadat. U nějaké formy korupce, tedy předávání hotovosti, anonymních akcií na dobu výplaty dividend či nějaké jiné formy převodu aktiv obvykle bývají dva a ti ve valné většině případů nemluví. Pokud se jednou za rok nepodaří dokonale zmapovat předávku úplatků, jak tomu s veškerým zachováním zásady presumpce neviny patrně bylo v kauze Davida Ratha, jsou orgány činné v trestním řízení ztraceny. Jenže úplatky se nepředávají za to, aby úředník nadále dobře vykonával svou funkci, nebo aby úředník dále transparentně a spravedlivě vyhodnocoval podané nabídky u veřejné zakázky, úplatky se předávají kvůli nějaké navazující protiprávní činnosti a právě ta, stejně jako smrad, tchoře korupčníky prozradí.

Je nutno podotknout, že právě v oblasti stíhání oněch vedlejších efektů korupce či spíše hlavního důvodu korupčního jednání učinila policie v posledních dvou letech dlouhý krok kupředu. Čím to je, že orgány činné v řízeních proti korupční mafii najednou získávají fantazii a umí zalistovat trestním zákoníkem a zrakem spočinout na trestných činech jako pletichy při veřejné soutěži nebo porušení povinnosti v insolvenčním řízení? Odpověď je jasná, při jejich práci existuje více čistého vzduchu a po jeho nalokání se tu a tam vylíhne nějaký, doposud neodzkoušený nápad originálního právního řešení.

Vezměte si takové Kocourkovy miliony na účtu jeho matky. Jejich původ smrdí jako čerstvě odkrytá silážní jáma. Kde se vzaly, resp. z jaké zlodějiny pocházejí, se už asi nikdy nedozvíme, ale to policii nebránilo v tom, aby zkoumala, zda v rámci rozvodového řízení náhodou prostředky nezatloukl, a zda tím nevzniká podezření z deliktu poškozování věřitele.

Nebo takový náměstek jiného výlupka z protikorupční vlády, totiž náměstek sKarty Drábka Vladimír Šiška. Kudy tekly peníze mezi firmami okolo MPSV, TOP09 a IT firmami, se ani my ani policie podrobně nedozvíme, ale že organizátor nepochybně korupcí čpících zakázek Šiška chtěl dále uplácet společnost, jež se zákonným způsobem proti dřívějším lumpárnám ohradila, si můžeme přečíst v obvinění pro Šišku a jeho kolegy. Opět zajímavé a do té doby nevídané řešení.

Kudy a kam přesně šustily úplatky, se nedozvím ani já v případu, na nějž jsem podával trestní oznámení, výsledkem je odsouzení dvou lidí, kteří podepisovali předražené zakázky. A když se chce, tak mohou viníci těchto transakcí i platit škodu, jež způsobili. Čtvrt milionu už je zpátky, další máme v pravomocném rozsudku přislíbený a o dalších statisících se ještě u soudu pobavíme.

Nelze říci, že by vše záviselo jen na policii, státním zastupitelství nebo soudech. Každý můžeme korupční a klientelistické mafii přihodit polínko pod kotel. Když jsem před třemi lety podával za svoji dceru přihlášku do školky, vůbec jsem netušil, co to způsobí. Moji dceru paní ředitelka, s poukazem na její zdravotní stav, nevzala, za to vzala děti, které se, podle podmínek pro přijetí, nemohly ani hlásit. Co je v pozadí této věci, se můžeme jen domnívat. Nicméně za pomocí dvou žalob, antidiskriminační a správní, si ještě pod pokličku netransparentních čachrů při přijímání dětí do školky posvítíme.

Jak jsem psal na počátku tohoto příspěvku, možnosti změny v přístupu k případům korupce existují, chce to jenom fantazii a příspěvek každého zodpovědného jedince a najednou se to všechno může změnit hodně rychle.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Před 10 lety se nedostavěl zimní stadion v Českém Těšíně, protože z rozpočtu města zmizely peníze, na jeho stavbu vyšleněné. Dnes se tamtéž staví, ale podle jiného projektu; v zimním stadionu se staví i tenisový kurt, protože někdo "z města" hraje tenis.
28. 05. 2013 | 11:18

vasja napsal(a):

U nějaké formy korupce, tedy předávání hotovosti, anonymních akcií na dobu výplaty dividend či nějaké jiné formy převodu aktiv obvykle bývají dva....
----------------
K těm formám korupce :-)

No to ja mam kamaráda, kterej rok musel souložit konkurzní správkyni, jen aby mu prodala jeden barák. Byl z toho upně vyřízenej tělesně aj duševně, páč byla dost hnusná a ta potvora to schválně všechno prodlužovala, že nakonec jí málem vyhodili.
A to jí nestačilo. Poráde že zná zámeček, kde dělaj výýbornou zvěřinu, pak zase vinárnu s dobrym vínem....Hoši, stálo ho to málem manželství, ale on se nemohl přiznat a říct, že to dělá pro ní a děcka. Prej strašný.
Taky bych timhle chtěl naznačit, že ženský by si měli chlapů víc vážit, když tohle dokážou pro rodinu podstoupit.
28. 05. 2013 | 11:26

jája napsal(a):

Vážený pane Závodský, náhrada škody u nás, nenechte se vysmát, na to se nehraje. Nějaká pokuta, dejme tomu 1% korupční sumy, aby to moc nebolelo, potom se lotr umístí na nějakou nižší funkci, na chcíli, ze které se vytáhne, protože už to nikdy neudělá a je špatné, nevyuřít jeho znalostí a dovedností. Tam zase krade jako straka a kolečko se opakuje, pokud je chycen. Způsobené škody jdou v mnoha případe do stamilionů, to samozřejmě nikomu nevadí, ale zkuste nezaplatit julínkovné, to si na vás vamahači smlsnou. Kolik je tunel Blanka, škoda se nedá vyčíslit, kolik Casa, Pandury, Praha olympijská, justiční paláce - je jich více etc. bilióny někam zmizet musely, není vůle je hledat.
28. 05. 2013 | 11:32

český maloměšťák napsal(a):

A co teprve jména jako .... či ....... nebo ......

Jenže to už smrdí kyselinou sírovou a dnem Orlické přehrady.

Velcí zloději si teď platí policajty aby ti chytali ty malé. Národ Kraďákova tak má aspoň tu zábavu.

Víte co ? Raději myslete na stáří než na spravedlnost:

https://www.youtube.com/watch?v=AplsG0F2KJU

Nezapomeňte - akce platí jen do 30. 6. !!!!!

----------------
http://byznys.ihned.cz/c1-59081550-nejbohatsi-cech-petr-kellner-prodal-podil-v-ceske-pojistovne-italum-za-69-miliard-korun

No a i italští bankéři potřebují na stará kolena našporovat na švýcarské sanatorium, dopřejte jim to, buďte s nima solidární !
28. 05. 2013 | 11:39

David napsal(a):

"...předražené zakázky. A když se chce, tak mohou viníci těchto transakcí i platit škodu, jež způsobili.

...Každý můžeme korupční a klientelistické mafii přihodit polínko pod kotel. ..."

-------------

Úplně se zapomíná, že jedno z největších podhoubí korupce je při výběrových řízeních na různé rekonstrukce panelových domů.

Existují zde kartelové dohody, a tak i šíleně předražené zakázky, které těm šmejdům pak musíme zaplatit.

A zde média mlčí, jako by se v této oblasti nic nědělo. Přitom nepotrestané zlo plodí zase jen další zlo.
28. 05. 2013 | 11:42

starý jezevec napsal(a):

Dobře fungující právní stát by měl být především fungující úřad.
V ČR se věci řeší po známostech a to je většinou korupce, i když se obálky nepředávají a čeká se jen, že dnes vyhovím já tobě, zítra ty mně.

Podívejte se, jak se řešilo toto. Nejde o samotný případ, ale o to, že se žhaví ministerské telefony i v noci a státní aparát funguje ad hoc v něčím zájmu, kdo ho umí postrčit.

„Krok za krokem: operaci cisterna uvedl do pohybu francouzský právník“
http://www.lidovky.cz/krok-za-krokem-operaci-cisterna-uvedl-do-pohybu-francouzsky-pravnik-1io-/zpravy-domov.aspx?c=A130527_213731_ln_domov_pef

To není právní stát, ale stát ve službách zájmových skupin a ruským zbohatlíkům a oligarchům se zde bude určitě líbit.
28. 05. 2013 | 11:43

ld napsal(a):

vasja,

umíte veršovat? To by bylo blues jako jako hrom! Fakt!
28. 05. 2013 | 11:59

Xaver napsal(a):

Každý se někdy snažil poskytnout úplatek. Někdy stačil slibující úsměv, jindy flaška a existují prý případy kdy se dávají miliony.
Je tedy zbytečné trestat poskytovatele úplatků. (U těch milionů, ale je nutné se podívat odkud jsou.)
Stačí trestat příjemce úplatků. Pokud by byli poskytovatelé a nabízeči beztrestní, tak by příjemci ztratili přirozené spojence
a víc by si to přijímání a vyžadování úplatků rozmysleli.
28. 05. 2013 | 12:12

šašek z Jihlavy napsal(a):

V poslední době se line smrad z Hospodářské komory. Jestli to nebude přejídáním Kužela, potřebovali by tam pořádně vyvětrat.
28. 05. 2013 | 12:26

Petr. napsal(a):

Nikdy, ani Lidový dům neprozradí proces nesmírného křišťálového zbohatnutí, svého milovaného expředsedy. I dnešní špičky ho ve své době fanaticky podporovali.
A proč? Že by v tom byla korupce?
28. 05. 2013 | 12:31

starý jezevec napsal(a):

Pro Petr.
Vzhledem k inteligenci tvého příspěvku se jistě nespletu, když tě označím za pravičáka.

Levice je pro to, aby lidé s velkým majetkem, museli prokazovat způsob jeho nabytí, což by se asi týkalo i Grosse, ale ty a tobě podobní začnou řvát, že nemůžeme Standu trestat a podobné kraviny.

Ti, co kradou a korumpují, jsou nepochybně proti podobnému zákonu. Ostatní bojovníci proti takovém zákonu, je v tom podporují.
28. 05. 2013 | 12:54

seriózní chlapík napsal(a):

Autor

Váš příklad s Kocourkem je trefný. Přesně jak ti dva policajti v Kameňáku co kontrolovali dvojici cikánů s pytlem na kole. V pytli nakonec nic nebylo. "Tak se kradou kola" vysvětloval po kontrole cikán tomu druhému.

Zajímavé přitom je, že už před lety se schylovalo k lepšímu. Například sudy v orlické přehradě. Čekalo se, že budou popotahováni ti co je tam hodili- namísto aby je odvezli do sběrného dvora - za ohrožení přírody.
A ejhle. Rozjelo se vyšetřování vražd. Jak vidno, na první vlaštovky nelze spoléhat.
28. 05. 2013 | 12:59

Vlkodav napsal(a):

starý jezevec:

"Levice je pro to, aby lidé s velkým majetkem, museli prokazovat způsob jeho nabytí, což by se asi týkalo i Grosse"

Váš případ je dokonalé zdůvodnění, že prokazování nabytí nebude moc fungovat. Gross nabyl své miliony "legálně", levně nakoupil akcie, draze prodal. Vše dle zákona.
28. 05. 2013 | 13:19

starý jezevec napsal(a):

Pro Vlkodav.
Tvůj příspěvek je ukázkou hlouposti a demagogie.

Ten zákon především rozdělí lidi s velkým majetkem na ty, kdo nabyli majetek legálně a ty, kteří to nebudou schopni doložit.

Ty a tobě podobní by chtěli především zákon, který by postihoval lidi, kteří nepatří do vašeho klanu, ať již nabyli majetek poctivě nebo ne a vás se nijak nedotýkal.
Kdo patří do vaší tlupy, tak může krást korumpovat a nazýváte to schopností a pracovitostí, kdo k vám nepatří tak i legálně bohatne nemravně.
28. 05. 2013 | 13:55

Vlkodav napsal(a):

starý jezevec:

Milý pane vůbec vám nerozumím. Já nehájím žádného korupčníka nebo zloděje. Byl bych rád, kdyby se podařilo potrestat všechny bez ohledu na politickou příslušnost.

Ve zdejších diskusích jsem již napsal, že považuji přiznávání majetku a nabytí peněz na neefektivní, ale souhlasil bych s tím, protože to levice důrazně prosazuje a netřeba těmto snahám házet najust klacky pod nohy.

Příklad pana Grosse byl hezkou ilustrací toho, že na většinu "velkých" ryb tento zákon nedošáhne. Ti již dávno svůj nakradený majetek úspěšně "legalizovali".

A prosím pro příště se skuste zdržet urážení politického oponenta a netykejte ostatním pokud je neznáte, nejsem váš nepřítel, není to nutné.
28. 05. 2013 | 14:05

Petr. napsal(a):

starý jezevec

Je mi jedno, jestli se jedná o Grosse, Pitra, Krejčíře, Koženého,Bilaka, Husáka, Palase, Nováka, Chvalovského, různých širokorozchodných vysokoškolských studentů oborů bez matematiky a dalších.
Ale jen jeden je křišťálově čistej tak, že ani křišťálově čistší být nemůže a zároveň studoval levou zadní při desítkách "náročných státních a stranických funkcí", bije se za spodních 10 miliónů, myslí to upřímně a nyní v krizi kupuje nemovitosti jak na Floridě tak v Praze.
A jeho mateřská strana mu kryje záda. Uznávám, že ostatní strany to dělají pro své mocné obdobně, ale musíš uznat, že ne pro křišťálovníky, ale pro kmotry. A to je rozdíl.
28. 05. 2013 | 14:13

Glosator napsal(a):

Ač nevím, jak to dopadne s Berlusconim, je tady něco, co by se u nás stát nemohlo. Berluscobi je žalován z daňového úniku, provedeného tím, že jeho italská firma draho koupila od jiné Berlusconiho firmy, která sídlí jinde. Tím vyvedl nezdaněné peníze mimo Itálii.
Ale možná je to jen proto, že Berlusconi nepochopil, že pro podobné kšefty je třeba mít firmu s anonymními akciemi.
28. 05. 2013 | 14:33

jen chtít, nic víc napsal(a):

Pane Závodský.

Policie umí (a za bolševika to dělala) zajít do evidence finančního úřadu a dohledat, jestli dotyčný někdy tolik peněz opravdu danil nebo vykázal.

Pokud má daňový domicil jinde než v ČR, musí prokázat, že tam po většinu času skutečně žil a tamní finanční orgány na dožádání sdělí, kolik danil u nich.

Všechno jasné jak facka, polda se nemůže splést.
Nejde o pojistnou matematiku ale pouhopouhé sčítání a odčítání.

Nevykázal-li ty příjmy a nemůže je doložit doklady na dejme tomu prodej Rembrandtova obrazu u Sotheby's, jde o daňový podvod velkého rozsahu a každý skutečný soud (ale kolik jich je, když podle BIS už se berkovština v justici rozlezla?) musí dotyčného posadit do báně.
28. 05. 2013 | 14:42

starý jezevec napsal(a):

Pro Vlkodav.
Je to pořád dokola.
Je potřeba zavřít Grosse, a je jedno, že jeho příjmy jsou legální, prostě zavřít jej za to, že je levičák a zbohatl.
Pravicové zloděje a korupčníky (ty pravé schopné a pracovité) neotravovat tím, aby museli dokazovat, jak přišli ke svému majetku.

Českému pravicovému výkvětu by vyhověly jen zákony podle kast,
kdy ti praví mohou vše a nikdo je nesmí ničím omezovat, a kdo k této kastě vyvolených nepatří, tak musí být povinně chudý.
28. 05. 2013 | 15:11

Vlkodav napsal(a):

starý jezevec:

Pokud zastáváte názor, že pan Gross si vydělal příjmy legálně, pak prosím o doložení o pravomocném odsouzení oněch pravicových zlodějů a korupčníků o kterých píšete. Jinak jsou dle vaši logiky stejně křišťálově nevinní jako pan Gross. Prosím měřte všem stejným metrem, sám to vyžadujete.
28. 05. 2013 | 15:16

berkowitz napsal(a):

Obávám se, že zde existuje už jen jedna možnost. Tou je pustit alespoň na jedno volební období komanče k moci, ti jediní by zatočili se zloději.

Jeden vtip : Tatí, rozhodl jsem se, že se budu živit organizovaným zločinem.
Otec synovi : to budou drogy, nebo státní správa?
28. 05. 2013 | 15:16

český maloměšťák napsal(a):

starý jezevec
Skutečně ale dosud platí, že Standamyslímtoupřímně nabyl majetku legálně.
Rozumíte - to není o partajnických preferencích, loajalitě...to smrdí něco zcela jiného , to je např. o zastavení vyšřetřování v určitém momentě...kdy jde o kejhák ne vyšetřovanému - ale vyšetřujícímu, respektive o to udržet si místo.
Nicméně s majetkovými přiznáními či s registračními pokladnami /ne ale proboha u samostatně podnikajícího žemeslníka s třema fakturama za měsíc !!!/ souhlasím, šel bych dál - k povinné elektronizaci peněz v obchodním styku, spárováním dokladů takřka on-line by se dle odhadů západních ekonomů buď do státní kasy /ovšem co s tím tam ?? - rozkrást ??/dostalo možná až 200 mlrd CZK, nebo naopak by se ukázalo, že je to s tím GDP ještě horší než ve sklutečnosti /fiktivní doklady/.
To by se pak teprve řvalo, jak jsou ty daně vysoké.
Jenže takovou otevřenou společnost chce málokdo...to se zase spuetí " ochrana obchodního tajemství", " zásah do podnikatelských svobod"....přiřemž bohužel se k šofarům šizuňků přidají i ti, kdo by na tom jedině trhli - ti, co i tak jedou poctivě.

Jenže kromě jangu by to chtělo i jing...a tedy postavit do latě všecky ty šejdíře nahoře - zleva zprava tak, aby jejich případní následovníci věděli, že sranda už skončila.
Nelze bičovat jen ty dole /co daně produkují/, to by bylo jen ždímání - je třeba řádně vymrskat ty nahoře/ kteří daně utrácí/ . to je pak i výchovné.

Závodský o tom píše dobře, jen někdy ujede, to ale každý...
28. 05. 2013 | 15:22

starý jezevec napsal(a):

Pro český maloměšťá.
Zákony a pravidla musí platit pro všechny, ne jen speciálně přísnější pro Grosse.

Topolánkův popremierský byznys jako by nikoho nezajímal, ale po Grossovi se jede.

Nebo třeba blonýny.
Paroubek byl pod drobnohledem, co Nečas a jeho Blondýna?
Ta se nesmí ani fotografovat. U Nečase je to horší už proto, že je to jeho podřízená, které se stará o peníze.
Nečase musí pravice popravit i z tohoto důvodu, protože rodina je tradiční pravicové heslo.
28. 05. 2013 | 15:32

seriózní chlapík napsal(a):

Starý jezevec

Váš spor o majetkových přiznáních vázne na zvěřejněném nedávno nálezu NKÚ.
"V ČR lze spáchat zločin aniž by byl porušen jakýkoliv zákon".
V sítu by tak zůstala jen druhořadá sorta zločinců s relativně nízkou způsobenou škodou. Institut MP by tak byl skutečně neefektivní.

Musí mu předcházet m.j. přímé volby, odvolatelnost politiků v průběhu mandátu, novely a zrušení zákonů ušitých zločincům na míru.
28. 05. 2013 | 16:27

Pompeius Magnus napsal(a):

to Vasja:

úplně jste mě dojal k slzám. Jsem emočně natolik vyčerpaný, že v brzku vyhledám psychoterapeuta. Ten Váš kamarád je tak strašně vobětavej a pro rodinu by se strhal!!!! To, co některý chlapi zkusej pro rodinu je vopravdu hrozný a žádná ženská to nedocení.
28. 05. 2013 | 16:31

český maloměšťák napsal(a):

seriózní chlapík
Jistě, kubicovistické /geometricky zajímavý rozměr spravedlnosti/ manýry jsou zde ke spatření.
Nečas a jeho Blondýna ?
Nezajímavé, katolíci to dělají jen když jsou vdaní či ženatí. Tak jim to nařizuje Písmo i svatý Augustin. Výmysl bulváru, každý máme nějakou kamarádku.
28. 05. 2013 | 17:13

poslední soud se sešel napsal(a):

Takže jak je to nakonec s Čunkem a justiční mafií?
Musí se Urbanové omluvit a zaplatit 80.000,- kaček.
Ne dva milóny, ty mu zůstaly.
A těma občankama se taky už nikdo nezabejvá.

Zato vysvědčení pro lidovce jak vymalovaný.
28. 05. 2013 | 19:25

julo K. napsal(a):

úplatky se předávají kvůli nějaké navazující protiprávní činnosti a právě ta, stejně jako smrad, tchoře korupčníky prozradí.
Každé přirovnání kulhá. Tchoř smrad pouští, korupčníci své pikle utajují. Proto je to těžší je odhalit. Jinak souhlas.
28. 05. 2013 | 19:28

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

Pane Závodský, za kolik jste si koupil (nejspíš od nějakého Ukrajince) Váš padělaný diplom z PF UK??
Protože kdybyste byl skutečný právník, tak byste věděl, že jakýkoli trestný čin nutno nejprve dokázat. Jinak člověka soudit v demokratické společnosti nelze.
A skutečnost, že má někdo víc peněz než vydělal?
Ó jak jednoduché. Darovali mu rodiče, příbuzní v druhém pořadí, půjčil si. Vyhrál ve Fortuně. (Tedy koupil si výhru od skutečného výherce). Keců, výmluv a notářsky ověřených dokladů může mít dotyčný opravdu mnoho. Musí to ale mít dobře a s rozmyslem pojištěné. Samozřejmě předem !!! Nikoli jako křišťálový Standa se strýcem Vikem.
Přeřadili Vás na místo obyčejného referentíka?
Dobře udělali. Taky Vás mohli (a měli) vyhodit.
O neschopáky a kecálisty v jakémkoli oboru není obvykle zájem!
Chlape, vždyť Vy tu korupci v podstatě podporujete.
I Vy jeden lišáku potměšilý.....
28. 05. 2013 | 21:33

Rams napsal(a):

Von ten Kocourek je nakonec ouplně nevinej. To je terno, co. To určitě musil zapít vínem z krabice - nebejt arestovanej a užívat si sladkých 16.
31. 05. 2013 | 23:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy