Už nebudu muset prodávat drogy malým dětem

31. 12. 2013 | 11:42
Přečteno 13304 krát
Fiktivní příběh pana X

V roce 2008 jsem byl odsouzen k sedmi letům za trestný čin Nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů podle § 187 odst 1, 2 tehdy platného trestního zákona. Prostě jsem prodal pár psaníček pervitinu před jedním pražským učňákem. Odpykal jsem si dvě třetiny trestu ve věznici s ostrahou. Na rozdíl od svých spoluvězňů jsem však nelenil a pilně studoval nové právní předpisy, abych po propuštění z výkonu trestu, což se stalo dnes, byl připraven na nový život. První rok to bude dost práce, ale hlupáků se najde dost, proto v roce 2015 už plánuji nákup první jachty, vilu v Toskánsku a dvě první milenky, po krachu ODS jich pár zbude bez vydržovatele. Zajímalo by vás, jak na ten majetek vydělám? Nebudete tomu věřit, ale legálně. Jak už jsem psal, blbů je spousta a osvěta k novému občanskému zákoníku ze strany státu je nulová, takže lidi mi pár připravených fint nemohou nespolknout. Co jsem se tak koukal do televizního programu, jediný, koho tématika zaujala je televize Noe, ale na tu stejně čumí jenom křesťani, takže kšeftů bude hafo.

1. Začnu s diktafonem v hospodě

Asi začnu už v noci po půlnoci, od Járy si půjčím diktafon a půjdu uzavírat smlouvy o smlouvách budoucích. Písemná forma odpadla, takže stačí zvukový záznam, že jsme ji uzavřeli. „Jak tak na vás, pane, koukám, vy musíte mít nějaký majetek,“ začnu konverzaci. On mi vyklopí, co vlastní, kdo se totiž nechce po chlastu pochlubit, že, jo. Já ale zapnu nahrávání a zeptám se: „A když jsme ti kámoši, nechtěl bys mi tu chalupu dát?“ On na to, že jo, tak je smlouva o smlouvě budoucí darovací uzavřena, takže to stačí jenom upřesnit, jestli mi to dá na vyzvání nebo až sleze sníh a zjara podám žalobu na plnění z této smlouvy a na léto už mám pár domků na venkově. Asi si nechám jenom jeden, zbytek prodám a dám je na právní konzultace a na přípravu dalších projektů.
Ještě jednodušší to bude s prodejem podniku, od zítřka se to bude jmenovat „prodej závodu.“ Tam nemusím ani uzavírat smlouvu o budoucí smlouvě, ale když narazím na opilého podnikatele, tak se ho na férovku optám, zda mi nechce ty fabriky prodat za to pivo, pro které mu zajdu. Když jo, tak po otevírací době ve čtvrtek navštívím obchodní rejstřík a je to za pár dní moje.

2. Toxické pohledávky zaplatí udavač

Z prvních pár kšeftů musím zaplatit nějakého lepšího právníka, budu ho muset použít pro ty korporátní věci. K tomu novýmu zákonu o obchodních korporacích totiž v base neměli žádné odborné články, proto jsem se nemohl ve volných chvílích v tomto oboru dostatečně vzdělávat. Všechny závazky, které budou vznikat, budu převádět na eseróčko, které jsem si vnitřně pojmenoval jako Černá díra, s. r. o. Ten právník mi musí napsat dobře ty stanovy. Pokud je totiž někdo z nových společníků pořádně nepřečte a neodhalí moje finty, je z něj sociální mrtvola, jen to fikne. A o to, aby to normální člověk neodhalil, o to se postará najatý doktůrek. Ještě jsem to nedovymyslel, ale určitou část nových kmenových listů nazvu jako prémiové, takže po nich každý hrábne, ale ve společenské smlouvě budou vydefinované, jako že ten jejich majitel musí uhradit veškerou ztrátu společnosti.
Pak už jenom nastartuju novou audinu a vydám se za tou sviní policajtskou, která mě tehdy čapla s tím prodejem perníku tý holčičce. Musím to navlíct tak, že jsem se polepšil, hryže mě svědomí a tak a že se jdu tomu policajtovi omluvit, že jsem se obrátil a mé dobré skutky mi teď pomohly v podnikání a chci pomoci těm spravedlivým. Proto poctivému policistovi předám proti podpisu jednu listinu, která osvědčuje vlastnictví prémiového podílu v Černé díře, s. r. o. Snad to ta svině sežere a nenapadne ji to postoupit někomu jinýmu, než spadne klec. Až totiž budou splatné závazky Černé díry, bude esenbák platit, přijde o všechno a hlavně, bude to naprosto legální.

3. Developerská budoucnost s právem stavby

Co mě taky dost zaujalo při četbě v kriminále, to bylo právo stavby. Opravdu zajímavý institut. Asi to udělám tak, že na sebe jako fyzickou osobu koupím pozemek pro výstavbu a prodám na něm právo stavby společnosti, kterou budu vlastnit, ta dostane právo vystavit nějakou novostavbu, řekněme na deset let. Firma to postaví a rozprodá celkem levně bytové jednotky. Možná bych tu jednu mohl levně prodat i bývalé tchýni. Ta se bude za těch deset let divit, až právo stavby zanikne, bytová jednotka proto logicky taky právně zanikne a proto i vlastnictví těch bytů. Ti budou čumět, hodím jim do schránky úryvek z důvodové zprávy k občanskému zákoníku, píše se tam, že lidé musí být bdělí a sledovat podrobně informace v katastru. Asi se půjdu na tu babu podívat, jak se bude tvářit, až jí nezůstane nic.

Tak hezký večer a dobře si užijte silvestrovskou veselici, já o půl noci vyrážím vstříc svému novému, legálnímu životu. Hlavně si o tom novém občanském zákoníku nic nečtěte, o nic se nezajímejte, on se o vás stát postará a to důležité se k vám jistě dostane z veřejnoprávní televize, rozhlasu a z publikací ministryně spravedlnosti vlády největších odborníků, cha cha.

Váš pan X

Pokud někdo nepochopil drobnou nadsázku, která má přinutit čtenáře, aby se na webu trochu začetl do textů, komentujících novou právní úpravu, raději ať si to přečte podruhé, bude patrně jednou z prvních obětí podobných vykuků.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Marie S. napsal(a):

Vážený pane doktore, chápu závažnost Vašeho sdělení, ale to je asi tak vše, co se cítím být schopna s tím udělat. Neměl byste se se svými obavami obrátit spíše na kolegy právníky nebo aspoň na studenty práv? Třeba by něco zmohli.
31. 12. 2013 | 12:17

Divobyj napsal(a):

Zkouška spojení.
31. 12. 2013 | 12:20

Libertad napsal(a):

No a když jste kandidoval v Praze za KDU-ČSL (bohužel neúspěšně, panu Hermanovi moc nevěřím), tak jste snad poradil panu Bělobrádkovi, aby dali do koaliční smlouvy okamžité pozastavení NOZ? Já vím, že pan předseda si radši nechá radit od pochybných občabů USA, ale třeba by Vás poslechl.

S pozdravem

Sidonio Libertad
31. 12. 2013 | 12:33

KD napsal(a):

lepsi budou ecka nez chemicka sracka a na povzbuzeni funguje i taurin...
apropo na ucnak chodin male deti? hmm..
31. 12. 2013 | 12:45

smutný napsal(a):

Vždyť to připravovali naše "slušné" "pravicové" strany tak co se divíte?? Jak těm jde o blaho občanů, o právní stát a o potírání zlodějny a podvodů jsme se mohli několikrát přesvědčit.
31. 12. 2013 | 12:49

muromec napsal(a):

to Divobyj
Ještě se moc netěšte. Na některé blogy se totiž dá připojit, i když jste jinak celkově zablokovaný. Blogy pana Závodského jsou jedny z nich. Ale je jich málo. Zkuste něco napsat i na nějaké jiné, pak uvidíte.
31. 12. 2013 | 12:58

Pompeius Magnus napsal(a):

To: Ondřej Závodský

To já pane doktore, hodlám dělat něco onačejšího- až okolo mne půjdete se svým vodicím psem, postarám se o tom, aby mi Váš pes prokousl můj neojblíbenější tenisák, který se mi za těch osmnáct let stal obzvláště milým. Následně Vás hodlám žalovati za náhradu škody - odpovědnost z deliktu a hodlám po Vás požadovat miliony, které jste si zde u Stejskalů vyblogoval, neboť Vaše zvíře zničilo předmět zvláštní obliby a za míň než 18 mega to nebude. Poté se k Vám pane Závodský přestěhuji do nájmu a Váš byt podnajmu Arance Lakatošové, Arpádu Lakatošovi, Dezideru Lakatošovi, Atilovi Lakatošovi, Františku Lakatošovi, atd. a Vy je ve svém bytě budete muset strpět. Následně odloudím Vaši ženu a přestěhujeme se k Vám na chatu a Vy nás tam budete jako "slabší a závislou stranu" muset nechat bydlet. Tak, abychom spolu ten vypečený nový občanský zákoník oslavili, ne?
31. 12. 2013 | 13:00

Tomáš Grulich napsal(a):

Cituji. "Hlavně si o tom novém občanském zákoníku nic nečtěte, o nic se nezajímejte, on se o vás stát postará a to důležité se k vám jistě dostane z veřejnoprávní televize, rozhlasu a z publikací ministryně spravedlnosti vlády největších odborníků, cha cha."
Netuším, co na to řekne ministryně spravedlnosti "vlády odborníků", ale dovedu si představit, co na to naše donedávna nejoblíbenější, nyní zatracovaná "konzervativně-liberální" strana.
Viz slovo "otce" této novoty:
Jiří Pospíšil: "Nový občanský zákoník dává větší svobodu."
http://www.ods.cz/clanek/43-novy-obcansky-zakonik-dava-vetsi-svobodu
Nebo kupř. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Kvuli-vam-je-problem-Pospisil-mlati-Kalouskovi-o-hlavu-obcanskym-zakonikem-283565
31. 12. 2013 | 13:15

šibalové to vždycky maj za legraci napsal(a):

Pane Závodský, nemaťte lidi.

NOZ už byl nutný, lidi si dávali moc pozor a právnické chátře klesaly příjmy.
K čemu by pak bylo lidem plzeňskoprávní vzdělání, kdyby nebyly záminky jak chytat hejly na špek, že.
Takhle si lidi budou dva tři roky číst v novém zákoníku, který nepochopí bez nákladných školení (proto jsou v něm ty "staronové" pojmy) a který bez vzniku nové judikatury stejně nikdo nebude umět vyložit.

Kdyby dneska revolucionářství nebylo plošně propachtované muslimským uřezávačům hlav (právě jsem se poohlížel po letité fotce Doku Umarova na Floridě, nevím jestli se tam školil nebo dával školení, každopádně se to při Bostonském maratonu američanům nevyplatilo), jistě by se našel nějaký Uljanov, který by vám vysvětlil, že sajrajti, kteří si zmonopolizovali stát (a v tom jsou právníci v té úplně nejpřednější linii) budou tak dlouho tlačit na pilu, až lidi nebudou mít kam couvat.
Dál to každý zná.
31. 12. 2013 | 13:38

Divobyj napsal(a):

2 muromec

díky za upozornění,uvidíme,vyzkoušíme.
31. 12. 2013 | 13:46

Maximus napsal(a):

Dneska jsme se s kamarády před tenískem bavili o NOZ a jeden osvícenější borec nám sdělil, že už něco z toho četl a že se nám budou protáčet panenky jaké tam prý jsou lapsusy! Prý je to doslova časovaná bomba a jestli to protáhla parlamentem parta od církevních restitucí, tak na to můžeme vzít skoro jed, že to bude zase česká spešl lumpárna!
31. 12. 2013 | 13:50

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Rozhodl jsem se darovat majetek Církve, ona totiž vyznává krédo, že její majetek není z tohoto světa...a tedy prakticky žádný majetek zde - na tomto světě nevlastní, ten majetek je tak bezprizorní a já se ho tedy ujmu a hned na to obstojnou jeho část daruji /něco bych pustil i šikovnému právníkovi, který by mě zastupoval, ale formou procent, tady v prostředí justiční mafie jeden nikdy neví jak dopadne/.

Leda by lidem lhali /lidé z Církve/, ale to by je zase kompromitovalo coby sluhy Boží, vykladače Pravdy a Lásky, to si nemohou dovolit, krachli by.
31. 12. 2013 | 13:54

šibalové, už žádné smlouvy napsal(a):

PS. Pro případ, že byste si mysleli, že když je zákoník občanský, slouží OBČANŮM, zde vyjádření jeho patrona Pospíšila:

"Dneska většina procesních svazů typu právnických komor, typu bankovní asociace, prostě všechny významnější asociace v oblasti práva a byznysu občanský zákoník podporují."

Kdybyste chtěli vědět, kdo to potřeboval (a nejspíš taky zaplatil), tady to máte přímo od zdroje. Nejde o VAŠE PRÁVA, ale o jeich možnosti vás drhnout.

I v posthumánním kapitalismu v určité omezené míře platilo pacta sunt servanda.
K tomu je nutno mít nějaký papír, který si můžete v klidu přečíst, rozmyslit si jestli podepíšete a eventuelně se k něčemu zavázat nebo ne.
Tak se ovšem je těžké dopracovat k nějakému kšeftu.
Pokud stačí říct na nějakou volovinu ano do telefonu, jste pečení a naporcovaní aniž byste věděli.

Zbývá vám spolehnout se na to, že vás nějaký soudce berka ochrání.
31. 12. 2013 | 13:57

aga napsal(a):

Připojuji se k dotazu paní Marie S.

Každý právník, který proti novému OZ nevystoupil veřejně, neprotestoval na profesním svazu, nestávkoval a neházel Molotovovy koktejly na Pospíšila and his boys, nese před lidmi i Bohem i lidmi vinu za ten úmyslný rozesír-č už tak chatrného právního státu.
31. 12. 2013 | 14:12

ld napsal(a):

Co mě taky zarazilo byl fakt, že Rusnokova vláda za celého 1/2 roku nezatáhla za záchrannou brzdu.
Kmotra Máňa od justiční mafie taky ani necekla.
Úmysl?
31. 12. 2013 | 14:22

Kleofáš napsal(a):

Osobně považuji JUDr. Jiřího Pospíšila za zemského škůdce číslo jedna a jeho úspěchy u voličstva v západních Čechách jako naprosto nepochopitelné. Ledaže jsou ti lidé z povodí Mže nějací zpoždění, či co......

Že by ti advokáti, co hlasovali na advokátním sněmu pro odložení účinnosti NOZ byli ti padouši, co chtějí nové nejasné normy?
31. 12. 2013 | 14:28

muromec napsal(a):

to Divobyj
tam vůbec nejde o nějakou "riziovost" ale asi o způsob odkud a jak se blogy do aktualne.cz dostávají. Jestli vám to půjde i u blogů pana Hvížďaly a pane Pehe, pak jste byl opravdu odblokován. (Znám to taky, rok a půl jsem sem nesměl.)
31. 12. 2013 | 14:31

aga napsal(a):

divobyj, muromec

Zřejmě páně Stejskalova novoroční amnestie.
31. 12. 2013 | 14:38

Al Jouda napsal(a):

Zdejší diskuze je důkazem, že dále zabředáváme do právního bahna ! Nový parlament by si měl na ten paskvil, co si říká Občanský zákoník pěkně posvítit!
31. 12. 2013 | 15:13

skeptický napsal(a):

Na otravu olovem není imunní nikdo.Zub za zub,hned by tu byl pořádek.
31. 12. 2013 | 15:19

Divobyj napsal(a):

muromec,aga

Dobrá,vyzkoušíme i dvě zdejší hlásné trouby(nebo snad dva zdejší Hlásné Trouby?)
Ano,pane aga,také tak by se to dalo možná říct.Nic se však neděje jen tak náhodou.
Je nepochybné,že Mazal zkouší,zda se amnestovaní polepšili.Svým "polepšením" by Mazalovi totiž dokázali,že jeho manipulativní sémě padlo na úrodnou půdu.
31. 12. 2013 | 15:34

ZM napsal(a):

Nový občanský zákoník se dá stáhnout např. zde:
http://www.firemnipravo.com/novy-obcansky-zakonik-89-2012-uplne-zneni

Např. paragraf 6 zní:
§ 6
(1) Každý má povinnost jednat v právním styku poctivě.
(2) Nikdo nesmí těžit ze svého nepoctivého nebo protiprávního činu. Nikdo nesmí těžit ani z protiprávního stavu, který vyvolal nebo nad kterým má kontrolu.
---
Pokud by někdo chtěl od někoho podvodně vylákat majetek, je to taky v rozporu právě s paragrafem 6.
31. 12. 2013 | 21:02

ZM napsal(a):

Paragraf 8 zní takto:
§ 8
Zjevné zneužití práva nepožívá právní ochrany.
---
Pokud někdo využije něčí opilosti, aby dotyčného člověka přiměl k tomu, aby mu nevědomě přenechal nějaký majetek, jedná se o zjevné zneužití práva.

Např. paragraf 2128 zní takto:

(1) Při prodeji a koupi nemovité věci vyžaduje kupní smlouva formu podle § 560. Pro
ujednání o výhradě vlastnického práva, o právu zpětné koupě, o zákazu zcizení nebo zatížení,o výhradě předkupního práva nebo lepšího kupce, jakož i pro ujednání o koupi na zkoušku však postačí i jiná forma, nemá-li být takovým ujednáním k nemovité věci zřízeno věcné právo.

(2) Zřizuje-li se ujednáním o výhradě vlastnického práva, právu zpětné koupě, zákazu zcizení nebo zatížení, o výhradě předkupního práva nebo lepšího kupce nebo ujednáním o koupi na zkoušku věcné právo k věci zapsané do veřejného seznamu, vzniká takové právo až zápisem do veřejného seznamu.
---

paragraf 560 zní takto:
§ 560
Písemnou formu vyžaduje právní jednání, kterým se zřizuje nebo převádí věcné právo k nemovité věci, jakož i právní jednání, kterým se takové právo mění nebo ruší.
---
Takže si nemyslím, že by v novém roce nastala "vlna" podvodů, při kterých by byli opilí podnikatelé nevědomě obráni o jejeich majetky.
31. 12. 2013 | 21:14

ZM napsal(a):

Maximus napsal 13:50:
Dneska jsme se s kamarády před tenískem bavili o NOZ a jeden osvícenější borec nám sdělil, že už něco z toho četl a že se nám budou protáčet panenky jaké tam prý jsou lapsusy! Prý je to doslova časovaná bomba a jestli to protáhla parlamentem parta od církevních restitucí, tak na to můžeme vzít skoro jed, že to bude zase česká spešl lumpárna!
---
I jiné zákony jsou zneužitelné. Je to podobný princip, jako např. u nožů. Nožem je možné např. krájet maso. Ale nožem je také možné např. někoho bodnout. Lidská společnost nebyla, není a nebude dokonalá. Problémy byly, jsou a budou.
31. 12. 2013 | 21:25

ZM napsal(a):

Pokud je správně znění občanského zákoníku z tohoto odkazu
http://www.pravoit.cz/public/default/userfiles/file/89_2012_novy_obcansky_zakonik_uplne_zneni.pdf
tak např. paragraf 2903 zní takto:
§ 2903
(1) Nezakročí-li ten, komu újma hrozí, k jejímu odvrácení způsobem přiměřeným
okolnostem, nese ze svého, čemu mohl zabránit.
---
Co to je za formulaci?: "nese ze svého". To je hovorová čeština ? :)

Mám pocit, že v nejbližší době bude nutná určitá novela tohoto zákona.

Paragraf 2904 zní takto:
§ 2904
Náhoda
Újmu způsobenou náhodou nahradí ten, kdo dal ze své viny k náhodě podnět, zejména tím, že poruší příkaz nebo poškodí zařízení, které má nahodilé újmě zabránit.
---
V tomto paragrafu ta formulace taky není zrovna vhodná. Co znamená dát podnět k náhodě?

Např. paragraf 2905 zní takto:
§ 2905
Nutná obrana
Kdo odvrací od sebe nebo od jiného bezprostředně hrozící nebo trvající protiprávní útok a způsobí přitom útočníkovi újmu, není povinen k její náhradě. To neplatí, je-li zjevné, že napadenému hrozí vzhledem k jeho poměrům újma jen nepatrná nebo obrana je zcela zjevně nepřiměřená, zejména vzhledem k závažnosti újmy útočníka způsobené odvracením útoku.
---
Zatímco pokud by někdo chtěl okrást např. nezaměstnaného o tisícovku, tak pro nezaměstnaného je tisícovka poměrně velká újma. Pokud by ale někdo chtěl okrást o tisícovku např. Babiše, tak pro Babiše je to újma nepatrná. Takže zatímco dotyčný nezaměstnaný útočníkovi může jednu vrazit, tak Babiš ne :) A o útok se jedná, v tomto případě útok na peněženku :)
31. 12. 2013 | 21:36

ld napsal(a):

zm,

ad § 2904

vztahuje se k nedbalosti; culpa negligentia.
31. 12. 2013 | 21:52

Xaver napsal(a):

Pane doktore Závodský,
váš blog je pěkný, ale je bezcenný pokud k odpovědi nedonutíte pány Eliáše a Pospíšila.
01. 01. 2014 | 11:08

Santawizard napsal(a):

Pane Ondřeji:
no nevím nevím,zdali by vašemu klientovi někdo vůbec naletěl a nebo jestli by to uměl dokonat až do konce,nebo jestli by jste ho měl sám upozornit ,že se jedná o pokus o podvod či cosi.
Já sám jsem byl nedávno "podveden" a nebo že jsem "naletěl" při obchodu s elektřinou.Přestoupil jsem z Čezu do RWE,protože mne slibovali o 10% slevu na elktřinu.Skončilo to však tak ,že jsem za stejné množství KWh,které jsem měl v roce 2012 na čezu jsem v roce 2013 na RWE platil ne o 10% méně peněz ,ale o 10% více peněz.Místo očekávaných 5000kč míň mne naúčtovali neočekávaných 5000kč víc,za stejné množství KWh.!

Do dnešní doby nevím ,jak to všechno skončí.
I když si myslím ,že jsem v právu ,nejlépe kdybych ihned přešel zpátky do ČEZU.
Váš klient o kterém píšete mne však připadá jako velmi malá ryba.Domnívám se ,že při zneužívání moci a při korupci jsou tam ,ale velké ryby,které úspěšně profesionálním způsobem okrádají náš stát o milardy,stejným způsobem jak se o to pokouší váš diletanský klient v malém.
Je to ale chyba právníků a nebo podvodníků?
Když se do toho zahrne politická a hospodářská soutěž musí to být pro právníky velká fuška se v tom vyznat ,kdo je kdo.
Neříkejte ,že ty milardy jsou okrádány jenom samýma kasařama s paklíčem v ruce.
01. 01. 2014 | 16:39

strana přátel marijuány napsal(a):

Pane doktore,posílám vám další příklad spojený se slovem droga,přesněji ze slovem marijuána.
Vlivem legálního šíření tabákového notorismu a alkoholismu a ilegální narkománie se legální a ilegální drogy rozmohly po celém světě jak zákon a organizovaný zločin.Kdyby nějaké zákony rozmnožili zloděje jako protidrogové zákony rozmnožili drogy,lidé by si to určitě nenechali líbit.Už na mateřských školkách bojujete proti drogám a muchomůrce červené ,ale proč je v každé hospodě ,jak se říká ,jenom samá k+rva ,ale žádný hospodský kaplan neexistuje, nedovedete vysvětlit ani dospělým rodičům.
Jak víte tak sametová revoluce nejprve dekriminalizovala všechny drogy bez vyjímky.V roce 2007 se to však znovu kriminalizovalo.Chtěli udělat vyjímku s marijuánou ,ale neprošlo to.Potom na to přišla tabulka na minimální množství za kterou hrozí jenom pokuta a až 5 rostlin pro pěstování.Potom se to znuvu jaksi rozmlžilo ,jako kdyby to bylo opětně dekriminalizované.jako před tím.Moc se o tom raději nemluví.
Hlavní obhajoba některých samopěstitelů pro vlastní spotřebu je fakt ,že se to de fakto může pěstovat jako zločin proti zločinu v přiměřené obraně proti máfii a černému trhu ,od kterých by si to uživatelé konopí museli v jednotlivých dávkách za nekřesťanské peníze na černo kupovat ,aby riskovali místo kriminálu jenom pokutu. Jiní si zase myslí ,že to nemůže být žádný zločin a nebo nevěří ,že zločin proti zločinu není de fakto žádný zločin.Jde o skutkovou podstatu trestního činu ,o splečenské nebezpečnosti a jako zločin proti zločinu v přiměřené obraně, 3 okolnosti v jednom..Zákony jsou však velmi neprůhledné.Dohromady jde o paragraf o držení a obchodování a paragraf o šíření toximanie.Dále jsou tady okolo paragrafy o účasti na sebevraždě,paragraf o opilství a v neposlední řadě paragraf na ochranu spotřebitele a paragraf na ochranu osobnosti.
Toto bylo velmi aktuální i v nedávné razii policie na české growshopy.Oni de fakto prodávali semínka ,aby uživatelé byli soběstační a nemuseli si tu marijuána kupovat třeba dejme tomu na tržišti od vietnamců.
Jak se říká,i když prevence a represe snižuje poptávku a nabídku na černém trhu ,stejně zkrachovalo jenom to tržní hospodářství okolo alkoholu a tabáku!?
01. 01. 2014 | 17:59

Pompeius Magnus napsal(a):

Klenoty NOZ:
(i)§ 1729 - dojdou -li strany při jednání o smlouvě tak daleko, že se uzavření smlouvy jeví jako vysoce pravděpodobné, jedná nepoctivě ta strana, která přes důvodné očekávání druhé strany jednání o uzavření smlouvy ukončí, aniž pro to má spravedlivý důvod. Úkoly pro čtenáře:
1. definujte "daleko"
2. definujte " vysoce pravděpodobné"
3. definujte "nepoctivě"
4. definujte "důvodné očekávání"
5. definuje "spravedlivý důvod"

(ii)§ 1272 - služebnost okapu-
kdo má služebnost okapu má právo svádět dešťovou vodu ze své střechny na cizí nemovitou věc buď volně, nebo ve žlabu..
Kdo má služebnost okapu musí svodní žlab udržet v dobrém stavu, také musí, napadne - li mnoho sněhu, sníh včas uklidit...

Úkoly pro návštěvníky blogu:
1. zjistěte, proč se taková kravina stala součástí NOZ
2. zjistěte hloubku rozporů mezi profesorem Eliášem a jeho sousedem ohledně dešťové vody
3. doložte, kdy naposledy napadlo mnoho sněhu
4. definujte "dobrý stav"
5. definujte "včas"
(iii) § 1872 - je li několik věřitelů zavázáno splnit společně a nerozdílně, jsou povinni plnit jeden za všechny a všichni za jednoho"
úkoly pro kohokoli:
1. zjistěte, zda autorská práva Alexandra Dumase jsou již bezpečně promlčena
2. prostudujte Tři mušketýry, i ty po deseti, dvaceti, dvaceti pěti , třiceti, a padesáti letech a zjistěte, nakolik heslo "jeden za všechny a všichni za jednoho" ovlivnilo bojovou morálku fracouzských mušketýrů
3. pokuste se zjistit, který duševní ubožák je autorem ustanovení § 1872
02. 01. 2014 | 11:00

zachránce národa a státu napsal(a):

Způsoby jakým guvernér ČNB začal uměle likvidovat naši národní měnu je nehorázný a hraničí s trestním činem ohrožení národního hospodářství a vlastizrady. Dokonce se guvernér a jeho nohsledi chlubí jak úžasné výsledky dosáhli, že „jejich“ vývozci zvýšili obraty o cca 18%. Jsou to hezké údaje možná i pravdivé , ovšem jenom pro vylepšení obrazu naší ekonomiky k pozdějšímu přijetí EURA či pro splnění nějakých podmínek růstu HDP Česka pro zvědavce z EU. Ne však o tom jaký přínos čistý zisk – ve formě daně přistane do státního rozpočtu.
Jednotlivci od vývozců si určitě polepšili jak výší tržeb, tak i jednoduše získánými zisky /umělou likvidací kurzu měny/. Ano bohatnou. Jenom 13 000 firem dokonce i se státní účastí „propírá“ zisky přes daňové ráje. Poctivých je málo, finančák je nekontroluje. Nezaměstnanost, ale roste ještě více, firmy nemají na platy či je snižujíPřijetí EURA s předpokladem cca v roce 2017 je asi potřebné, ovšem ne v kurzu české koruny vůči EURU, a ten může být i třeba 34 : 1 , jak se o tom v médiích i TV vyzpovídal pan guvernér, že českou korunu bude devalvovat dle potřeby i několikrát /zřejmě podle toho jaké papírové výsledky mu budou vyhovovat při předkládání EU nebo našim vůdcům/.
Co je ovšem podstatné. Nesmíme dovolit, aby poškozoval stát a už vůbec ne více než 9 milionů českých poctivých občanů, kteří těžce musí makat na své živobytí. Abychom se mohli přiblížit výší mezd v Eurech ve vztahu k trochu vyspělejším zemím.
Kam nás likvidace kurzu české koruny dovede s předpokladem zavedení Eura v roce 2017? V té době už Euro může být na kurzu 34 Kč za 1 Euro. Když tedy jste měli cca v roce 2008 – 2012 plat 24000Kč čistého, tak byste měli po přepočtu plat cca 1000 Eur. Při stejném platu, /neboť určitě vyšší nedostanete spíše měnší,krom tedy těch vyvolených co si určují platy,odměny a odchodné sami/ 24000Kč kdy dojde k výměně koruny za Eura při kurzu 34:1 budete mít plat ne 1000 Eur ale jenom cca 700 Eur!!! Takže se vrátíte do doby, tak pár let po revoluci 1989. Vám to nevadí? A co důchodce jak zaplatí své výdaje. Průměrný důchod je ani ne 10500Kč tzn. ještě v první půli roku 2013 bylo Euro 25Kč takže vyjádřeno v Eurech cca 420 Eur , po výměně měn dostane důchodce za stejný důchod nebo teda o valorizaci možná pár korun vyšší/ 10 800Kč/ 320 Eur!!! A úspory v bankách, pod polštářem nebo penzijní spjoření co jste si našetřili, např. 100.000Kč za to byste měli před pár měsíci 4166 Eur, po výměně měn jenom 2941 Eur. Takto se necháme okrádat? Naopak kdyby nebylo zásahu guvernéra ničením hodnoty české koruny Euro by bylo dnes již na úrovni méně než 24 Kč neboť ekonomika zatím není na dně. I po jeho zásahu koruna dokázala na trhu posilovat . On to ale nedovolí a opět ji chce zlikvidovat. Nám jde o to , abyste měli Euro ne za 34Kč v době výměny , ale nejlépe za 20 Kč!!! Abychom se platy a tím co jsme si našetřili přibližovali alespoň trochu vyspělejším zemím, a ne Kubě nebo KLDR. Takže i obyčejný důchodce by měl v době předpokládané výměny měn ne v průměru 320 Eur, ale 10.800Kč:20= 540 Eur!!! A to se týká každého poctivě pracujícího člověka v této zemi!! Policistu, bagristu,úředníka, soudce, uklízečky...jejich platy a úspory by jeli nahoru podobným propočtem. Panu guvernérovi jde o to, aby zlikvidoval poctivé občany o jejich platy a úspory?! Toto si necháme líbit? A stát by na splátku dluhu v Eurech vydal na 1 Euro jenom 20Kč a ne 34Kč?
Guvernér dostal od nějakých podobně vychytralých Angličanů cenu guvernér roku. Jasně vždyť jim to vyhovuje . Oni by od něj klidně brali kdyby byla koruna devalvována na 100 Kč za Euro. Jak by se pak Angličanům a jiným zde hýřilo v barech a salónech, a levně nakupovalo. Spíše by měl dostat Leninovu cenu za plánování jak zničit hodnotu české koruny, plánovaně a uměle. Ne tržním pohybem na trhu měn. Toto je kapitalistický způsob plánování nebo záměrná likvidace měny, státu a občanů?!
K této tragedii samozřejmě musíme přičíst škody pro občany abnormálním zvýšením cen veškerých výrobků a služeb. Vyzývám odpovědné politiky,úředníky a všechny co můžete zabránit tomuto zločinu proti státu a jeho občanům čiňte okamžitě!
15. 02. 2014 | 11:04

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 10:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy