Nebezpečí islámu?

31. 01. 2012 | 13:45
Přečteno 5668 krát
Naše současná euroatlantická civilizace je založena na třech pilířích. Svoboda, tolerance a demokracie. Kdo je nemůže či nechce přijmout, ať se k nám nestěhuje.

Hrozbou pro všechny tři zásadní pilíře evropské civilizace je radikální islám. Je to ale dáno také tím, že sami opouštíme kořeny vlastní civilizace, relativizujeme hodnoty ověřené staletími a tisíciletími a jsme pak snadno zranitelní. Čím je vlastně typická naše kultura dnešní civilizace? Hedónismus, konzumní společnost, měřítkem všeho je růst HDP, frontální útok na solidaritu, přibývající rozrušování a zesměšnění hranic normality?

Lze dále akceptovat přivádění na svět a výchova nové generace jako sociální problém, nebo dokonce obtíž, přítěž, hendikep? Pokud nebudeme mít dost dětí, přijdou sem jiní. To je fakt. Někteří přátelští někteří nepřátelští svobodě, toleranci a demokracii. Demografický vývoj národa nikoho u nás pořádně nezajímá, je brán jako fakt, se kterým se nedá nic dělat a že se v podstatě nic neobvyklého a nebezpečného neděje. Co nás ale čeká, jestliže se za posledních dvacet let narodilo o 1 milion dětí méně, než je pro zdravý demografický vývoj národa nutné? Vymřeme, nebo nás pohltí ti, pro které dítě není „sociální a kariérní problém“. V naší republice 10% žen nemá žádné dítě, z toho 30% je vysokoškolaček, pouhá 3% rodin mají tři a více dětí.

Jak z toho ven? Zvýšit porodné, mateřskou, přídavky na děti? Doba sociálního inženýrství je naštěstí pryč. Děti do jeslí, matky do výroby už snad není cílem politiky státu. Musíme systémem slev na dani a odvodech, systémem přátelským k částečným úvazkům maminek a jejich návratu do práce pomoci ženám, aby řekly ano, dašlím generacím.

Pokud i po odečtení vyšší muslimské porodnosti mohou Francie a Švédsko vykazovat porodnost nad 2 děti na plodnou ženu, pak asi něco udělat jde. Francouzské nulové zdanění zboží, které spotřebovávají děti, holandské zkrácené a částečné úvazky podpořené slevami na pojištění pro zaměstnavatele, švédské postavení rodin s dětmi ve společnosti, to vše se dá udělat.

Pokud muslimové budou skutečně schopni přijmout svobodu, toleranci a demokracii, pak jsou vítáni. Přestat jíst vepřové a pít pivo skutečně nehodlám. Pokud to někomu vadí, ať se sem nestěhuje. Pokud ti radikální z jejich řad naše hodnoty budou tolerovat jen do doby, než náš prostor ovládnou a zavedou právo šaría, pak u nás pro ně místo není.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Taoiseach napsal(a):

Pavel Bělobrádek

Umírnění a osvícení křesťané usilují o dialog s umírněnými a osvícenými muslimy. Zdá se, že Váš případ to není.
31. 01. 2012 | 13:57

deep throat napsal(a):

Autor se projevil jako opravdový svobodný, demokratický a tolerantní křesťan. V jeho sloupku chybělo jediné:"...a mečem i ohněm je poženem tam, odkud sem přitáhli"
31. 01. 2012 | 14:05

krokus napsal(a):

Taoiseach:
Díky. Jsem téhož názoru.
31. 01. 2012 | 14:06

hovorka11 napsal(a):

"Naše současná euroatlantická civilizace je založena na třech pilířích. Svoboda, tolerance a demokracie. Kdo je nemůže či nechce přijmout, ať se k nám nestěhuje. "

Úplně souhlsím, pokud by to platilo. Ono to je ale velmi pokrytecké tvrzení. Dominik Duka nemá co dělat ve vojenském vrtulníku s kulometem nad Afgánistem a nemá co říkat "že se tam bojuje za Prahu". Stejně tak by biskupská konference měla řešit přítomnost vojenských kaplanů přímo v bojových akcích a jejich "službu bohu". Myslím, že to je spíše služba vládě za účelem majetkových zisků.

My by jsme si měli chránit svoje vymoženosti a je nechme, ať si žijí na svém území.
Církev vždy šla za majetkem a zisky a to se ani steletími nezměnilo. Žehnání zbraní mezi to taky patřilo. Hitler se taky opíral o přízeň církve. Bohužel, historie ukazuje i na dnešní pokrytectví a důsledky z toho ...
31. 01. 2012 | 14:08

Trubač napsal(a):

Pane doktore,
pokud jakékoli náboženství získá politickou a ekonomickou moc, potom se začne chovat úplně stejně jako dnes právě islám. Evropa se toho zbavovala stovky let, a ještě pořád se toho úplně nezbavila. No a islám, pokud k tomu bude mít příležitost, toto teprve čeká. Proto nedávejme žádnou světskou moc ani peníze náboženským uskupením, ať už jakýmkoli
31. 01. 2012 | 14:12

deep throat napsal(a):

hovorka11

Doporučuji též Vatikán a Hitler - Tajné archivy SS
Godman Peter. Cituji:"Nedávno otevřené tajné archivy konečně umožnily zmapovat dramatické události ve Vatikánu před a v průběhu druhé světové války. Autor přibližuje boje a intriky, které určovaly politiku církve v tomto období. Na jedné straně stála strategie státního sekretariátu, který usiloval o zajištění pozice církve ve třetí říši konkordátem s nacisty, a na druhé straně Svaté oficium, které směřovalo k odsouzení nacionálního nacionalismu. A mezi oběma stál titulární biskup Alois Hudal, svým způsobem dvojitý agent, který sledoval své egoistické zájmy". Konec citátu
31. 01. 2012 | 14:18

Pepa Řepa napsal(a):

Jak z toho ven?
táže se autor.

Inu pusťte se do díla.
Papeženci, reformovaní, agnostici, atheisté,deisté, antiatneisté, antiteiszé, antianti.....

Pořád fňukáte, jak je doba zlá, elektřina drahá.

Sex je zábava chudých, bohatci jsou na golfu.

Tak do práce. Zhasnout, vyhodit antikonceoci a mydlete to jak se dá.
Ukažte statistikám, že budou Čechové zas statní jonáci.
Aspoń početně.

life. eroclick - reCaptcha radí
asi nová poloha
31. 01. 2012 | 14:22

Pepa Řepa napsal(a):

hovorka je omluven
jeje nás jedenáct.........
https://www.youtube.com/watch?v=miuFkFLKArg
31. 01. 2012 | 14:25

alna napsal(a):

To Taoiseach a deep throat.

Podle mě Bělobrádek napsal jedinou myšlenku. Tydy je geografický prostor, kde platí určité hodnoty. Pokud se s nimi někdo není schopen a ochoten ztotožnit, ať žije jinde. Co do toho pletete náboženství?
31. 01. 2012 | 14:29

Jirka H. napsal(a):

Pane Bělohrádek, píšete:
"...relativizujeme hodnoty ověřené staletími a tisíciletími..."
A není to právě spíše přednost naší civilizace, že všechny hodnoty relativizujeme, já bych raději napsal, kriticky posuzujeme. A to včetně bible a vámi zmíněné "staletími oveřené hodnoty"?
Pokud bychom dělali opak, tak bychom se vlastně od muslimů nelišili. O bibli by se nesmělo pochybovat a všechny staleté hodnoty by se staly neměnými, nedoknutelnými a pro vždy danými. Příklonem ke křesťanskému fundalismu bych vlastně nahráli islámistům, byli bychom stejní, jen s opačným znaménkem.
31. 01. 2012 | 14:30

prag napsal(a):

Se nám to pěkně dneska sešlo .. "proč mam rád židy" a "proč nemam rád muslimy".
Zamyslel jste se někdo, jestli by to šlo ve svobodný zemi napsat i v opačnym gardu? ;-)
31. 01. 2012 | 14:37

ghándí napsal(a):

naše euroatlantická civilizace je založena na třech pilířích: soudruh husek, soudruh žiška a soudruh jirásko.
31. 01. 2012 | 14:42

stehno napsal(a):

hodnoty ověřené staletími a tisíciletími = dva tisíce let válek a zabíjení, přičemž obě strany se odvolávali na jedno jméno ......
31. 01. 2012 | 14:46

český maloměšťák napsal(a):

Jak z lahve ven ?
Volte KDU ČSL ! Třeba nám líhně pro nové Kalousky, Parkanové - jak chleba a vína !
Jediná transcendentální strana, strana co nikdy nelže a nic neslibuje.

Bodejť by lhala. Vždyť už není co - nalhat.
Bodejť by slibovala - už není co slíbit (i tu krev, pot a slzy už někdo slíbil před nimi).
A ani není komu. Hlupáků naštěstí ubývá. :)

Takže se koukneme pod sukně ženským - copak, copak - rodit se vám nechce, děuče neprozíravé ? To se ani trochu nebojíš muslimského čerta bradatého ? Co tak dvě stovky měsíčně na odpočtu - sundáš pak čepičku ? Néééé ?!? Tak čtyři stovky ?
Víš co, děuče ? Páterek se v neděli pomodlí za více zkrácených úvazků, ju ? Co takhle zkrácený úvazek na švarcsystém - pak do toho praštíte ?
Děuče neprozíravé, to nás chceš dohnat fakt k tomu, že místo tebe dovezeme levně Mongolky a Číňanky ?

Apage Satanas !!!

P.S.Šáriju už tady zavedla Bělobrádkova partička - spolu s ostatníma partičkama z Al Srajdy. Takovou tu mafiánskou verzi šárije. Pro vyvolené vše - ostatním dluhy, jejich splácení, strach z budoucnosti, strach z kriminality, strach z narůstajících fašistických nálad, nepředvídazelnost práva, daňových zákonů, policii spolupracující s Mafií a justici hlídající zda tato spolupráce probíhá v rámci zákonných úprav, exekutory místo znárodňovačů....a teď tady přijde jejich spolustraník a začne uplácet matky - aby více rodily....do takového světa.

Dám radu, dám.
Pane Bělobrádku - nalákejte potenciální matky na prebendy z politiky. Uvolněte jim místa v dozorčích radách, místa europoslaneckých asistentek, místa ve státní správě, PR manažérek...až se dohrabete ke korýtku.
Na takový slib zabere každá.
Takový slib se totiž splnit dá.
Při troše dobré vůle. Chce to jen se trochu uskromnit.
31. 01. 2012 | 14:48

Jirka H. napsal(a):

oprava:
křesťanskému fundamentalismu...
31. 01. 2012 | 14:51

Občan napsal(a):

A tohle říká katolík (svoboda, demokracie, tolerance)?
V tom případě se jedná o kacíře, což je smrtelný hřích :o)))

Pane Bělobrádku, ne islám, ale katolictví zaselo sémě nenávisti a netolerance. Všude, kam dorazilo. Muslimové mají paměť a na křižáky těžko mohou zapomenout.
31. 01. 2012 | 14:53

Michal Poláček napsal(a):

PAVEL BĚLOBRÁDEK napsal: "pouhá 3% rodin mají tři a více dětí."

S katastrofálním demografickým vývojem nepolemizuji, ale toto číslo mi přijde přestřelené. Už jen s ohledem na počty cikány v ČR. V okolí znám i bílé rodiny, které mají více než dva potomky.

Taoiseach,
dialog je možný na neutrální půdě. Já to vidím naopak tak, že umírnění muslimové a křesťané budou stát na jedné straně. Hedonisté a frikulíni na té druhé. Zápas není potřeba, ta druhá strana vymře přirozenou cestou.

Bělobrádek se snaží hledat konflikt tam, kde neexistuje. Duševně založení lidé k sobě mají navzájem (bez ohledu na rozdíly v doktríně) blíže než-li příslušníci zlate mládeže. Viz. nedávná přímluva biskupa anglikánské církve za respektování práva šária v UK.
31. 01. 2012 | 14:55

Petr z Tábora napsal(a):

Jsem rád pane Bělobrádku, že strana, která se hlásila vždy do všech vládních koalic má pod Vaším vedením také své zásady. Napsal jste to výstižně. Evropská civilizace se udržela tisíciletí a až nyní hrozí, že naše zpohodlnělé zbabělé generace ji zničí tak, jako se kdysi rozpadly i jiné říše, které původně neměly vážné protivníky.
31. 01. 2012 | 14:56

Michal Poláček napsal(a):

Občane,
to je zcela zcestné, co jste tu napsal. Katolíci mají tak zašpiněné spodní prádlo, že by si s ním neporadilo ani kombo persilu a kyseliny siřičité. Ale já nevím o tom, že by křížáci existovali v 7. století: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Age-of-caliphs.png Nebo nutili muslimy k tisícileté otrokářské tradici (oblíbení byli zejména černoši a Slované, dle podnebí). Připomíná mi to politkorektní žvásty od BBC na téma křesťanské agrese vůči mírumilovným Maurům ve Španělsku a na jižní Itálii.

Od vás bych čekal vyváženější komentář.
31. 01. 2012 | 15:00

Taoiseach napsal(a):

alna

Především náboženství "do toho plete" pan Bělobrádek, protože (si myslí, že) to má v popisu práce.

Podle mě napsal jednu myšlenku - pěkně ulítlou:
Měli bychom mít víc dětí JENOM NEBO HLAVNĚ PROTO, aby nás tu bylo víc než muslimů.

Dále jaksi nevzal v úvahu skutečnost, že nejvíc dětí mají naši snědí spoluobčané, přičemž jejich přivádění na svět sice není "sociální problém", ale jejich (ne)výchova už začasté sociálním problémem je.
31. 01. 2012 | 15:02

Michal Poláček napsal(a):

Petře z Tábora,
to je právě problém, vašnosti. Jaká evropská civilizace? Vesnický farář nebo turecký muslim, co v horách pase ovce má k PUVODNÍ evropské kultuře a zvykům blíže než dnešní mládež.
31. 01. 2012 | 15:04

Taoiseach napsal(a):

Michal Poláček

Kéž byste měl v těch optimistických předpovědích pravdu.

Sice jsem sám neznaboh, ale poněkud nazelenalý, takže konzumismus ani frikulíny nemusím...
31. 01. 2012 | 15:08

neo napsal(a):

tohle nemá cenu komentovat, to nemá s demokracií tolerancí nic společného.

jo a tohle je taky každého věc: " V naší republice 10% žen nemá žádné dítě, z toho 30% je vysokoškolaček, pouhá 3% rodin mají tři a více dětí." Co je vám do toho, kolik kdo má dětí? Je to jejich život a ani páprda zatlučenej na kříži na tom nic nezmění.
31. 01. 2012 | 15:12

Amarook napsal(a):

to: Pavel Belohradek
Kazde radikalni hnuti je potencialne nebezpecne. Radikalni krestanstvi zplodilo nejenom Davida Koreshe a Jima Jonese, ale take Ku-Klux-Klan, ktery byl v dobach sve nejvetsi slavy povazovan za krestanske hnuti.
Radikalni islam kvete tam kde jsou socialni problemy zpusobene mimojine dlouhodobym vysavanim muslimskych zemi velmocemi, ktere se nyni hlasi k euroamericke civilizaci. Problem neni v islamu, ale v ekonomickych vztazich.
31. 01. 2012 | 15:16

Michal Poláček napsal(a):

Taoiseach,

snažím se na to dívat realisticky. Křesťané, muslimové, ba ani "extrémisté" pro sebe navzájem hrozbu nepředstavují, dokud se mezi ně nemíchají politici. Naopak hrozbu pro obě skupiny představuje ten úžasný kosmopolitní život, který relativizuje všechno "normální", ten tavící kotel, který rozpouští autentické národy, kultury i víru na jednu konzumní směsku.

Téměř perfektně je to vidět na Afro-Americans a našich cikánech. Na povrchu se zdá, že mají jistou kulturní autonomii, snad i ambice, uvnitř ale už dávno nejsou schopní fungovat mimo nenáviděnou "majoritu". Ti lidé se i se svým "ganxta life" stali jen doplňkem západní světacké kultury. Zůstaly z nich slupky bez obsahu.
31. 01. 2012 | 15:22

Martin napsal(a):

Bělobrádek sice správně označil Islám za nebezpečí, ale opět mylně identifikoval příčiny nízké porodnosti a už vůbec nenapsal co s tím hodlá dělat.
Totiž příčinou nízké porodnosti je trvalé okrádání pracujících spořádaných občanů státem a přerozdělování takto nakradených peněz "potřebným" pro účely korumpování voličů ve volbách. Běžný občan se pak racionálně bojí mít více potomků, protože mu na ně prostě nezbudou peníze.

A místní pindy o mírumilovnosti Islámu jsou zcela mimo mísu, doporučuji vyhledat na YouTube záznamy kázání z brněnské mešity, jež by se proto nejlépe měla ihned srovnat se zemí.
31. 01. 2012 | 15:27

Michal Poláček napsal(a):

Martine,
blbost. Kdyby lidé rodili dle toho jak jsou okrádáni státem, tak by jste černochy znal jen z učebnic dějepisu a History Channel.
31. 01. 2012 | 15:30

Karel Mueller napsal(a):

Pane Bělobrádek,

pokud pominu první větu, tak bych Vám dal jedničku. Samozřejmě, "svými" kartami jsem zde léta známý. Ovšem o pravdivosti první věty by se dalo zdárně pochybovat, bohužel.

neo:

Saozřejmě do toho niomu nic není, nebude do toho ani těm kdo přijdou po nás. A kteří budou moci předat naše zbytky ke studiu svým sociologům jako zajímavou, degenerativní a tedy zanikající historickou anomálii.
31. 01. 2012 | 15:34

Občan napsal(a):

To Michal Poláček:

:o))))))))
Jestlipak víte, kde bylo do konce 12. století n.l. třetí největší centrum obchodu s otroky?
31. 01. 2012 | 15:35

Občan napsal(a):

Jo, a Michale Poláčku,
Maury vítali na Iberském poloostrově speciálně židé jako OSVOBODITELE. Do reconquisty to byl nábožensky nejtolerantnější region v Evropě. Pak přišli katolíci...
31. 01. 2012 | 15:37

Michal Poláček napsal(a):

Občane,
a jestli pak víte, kdo instituci otroctví začal v globálu potlačovat? Nápověda: Žádný mulláh v tom nehrál roli.

Karle Muellere,
zdravím Vás! Ta poslední věta Vašeho příspěvku bude jednou v učebnicích dějepisu :)))
31. 01. 2012 | 15:39

pgjed napsal(a):

To Taoiseach:

To se vám nepochybně jenom zdá. Respektive, pokuste se naznačit, v čem pro vás pan Bělobrádek není dost, či správně umírněný, či osvícený? To bude věcnější, než takový výstřel do tmy. Nezdá se vám?
31. 01. 2012 | 15:44

Taoiseach napsal(a):

Martine,

pravdu máte jen s tím okrádáním občanů, ale dál už ne. Jako voliče mě tedy nikdo nikdy korumpovat nezkoušel - :) . Ty prachy jdou různým poradenským firmám, image-machrům, PR a reklamním agenturám atd. Ani snad politici nekorumpují média, protože obojí (politici i média) patří bohatým hospodářským skupinám, které mají skutečnou moc.

S tím potomstvem je to dané tlakem reklamy. Když má někdo děti, tak na tom ti nejbohatší nevydělají skoro nic - zato když tráví soboty a neděle v nákupních centrech... Takže asi tak.
31. 01. 2012 | 15:47

Michal Poláček napsal(a):

Občane,
ach ano ti Židé, chudáci maličcí... pojďme "humanizmus" v každé zemi napříč historií soudit dle toho jak se její příslušníci chovali k Židům, áno? Protože tak je to správně.

Jeden americký ministr kdysi řekl, že když vás někdo pronásleduje 3000 let, kamkoliv se hnete... možná je na čase se nad sebou vážně zamyslet.

Iberský poloostrov se stal součástí křesťanského prostoru už ve 4. století. O čtyřista let později tamtéž probíhala bratrovražedná válka mezi germánskými pány země. Což pomáhá vysvětlit rychlý kolaps, ke kterému došlo po muslimské invazi.

Jak jste sám přiznal Židé se přidali k invazní armádě (podobně se chovali později na Balkáně, Ukrajině a v souvislosti s poválečným vznikem Izraele i na blížkém Východě), čímž dali za pravdu původnímu obyvatelstvu - pátou kolonu není důvod tolerovat.
31. 01. 2012 | 15:48

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Cituji:
„Naše současná euroatlantická civilizace je založena na třech pilířích. Svoboda, tolerance a demokracie. Kdo je nemůže či nechce přijmout, ať se k nám nestěhuje.„

Svoboda, tolerance a demokracie - to je nepřijatelné možná tak pro 20 – 30 % české populace, někteří se sice ohánějí svobodou nebo demokracií, ale patřičně upravenou, tak aby vyhovovala jejich ideologii.

Muslima v Čechách člověk nepotká každý den a většina z nás jej potká jen někde na dovolené.
31. 01. 2012 | 16:03

hugs napsal(a):

Islamizace Evropy je zřejmě již neodvratitelná a jakékoliv stimuly ke zvýšení porodnosti původního obyvatelstva tomu již nezabrání. Doporučuji všem, aby si vyhledali příslušné informace dříve, než se budou pouštět do debaty. Nízkou porodnost evropských žen ovlivňuje více faktorů, jak řada ekonomických, osobních, ale i strach z časů příštích.
31. 01. 2012 | 16:12

Taoiseach napsal(a):

pgjed

Na základě takhle krátkého příspěvku toho těžko můžu moc doložit - :) - leda můžu argumentovat tím, co v něm chybí...

Problém toho příspěvku je v tom, že při své krátkosti matlá dohromady dvě věci, které spolu v podstatě nesouvisejí (jistě: všechno souvisí se vším). Jedna věc je nízká porodnost, která souvisí s živostním stylem a s hodnotovou (des)orientací (v tom má pravdu). Stát to může ČÁSTEČNĚ ovlivnit těmi prostředky, které navrhuje. Budiž.

Imigrace je druhá věc. Když PB píše "Pokud muslimové budou skutečně schopni přijmout svobodu, toleranci a demokracii, pak jsou vítání." - už to samo o sobě nedává smysl. Je předem jasné, že NĚKTEŘÍ budou schopni a ochotni, a NĚKTEŘÍ ne. Od politika by člověk čekal, že navrhne nějaké kroky k tomu, aby se ti slušní mohli plynule zapojit do naší společnosti, pracovat, chodit za kulturou, za sportem, volit a kandidovat ve volbách (ale PB nic).

Takže dívat se na muslimy jako na jednolitou masu opravdu není projevem ani tolerance, ani inteligence. Nemůžu si pomoct.

A najděte mi tady hlupáka, který bude věřit tomu, že vyšší porodností vyřešíme problémy s imigrací. PB se s vyšší porodností odvolává na Francii, ale ta je jasným důkazem, že to na imigraci nemá žádný vliv.

Vy si myslíte, že tenhle příspěvek se PB povedl?
31. 01. 2012 | 16:14

český maloměšťák napsal(a):

31. 01. 2012 | 16:14
Dobrá odpověď.

Třeba Bělobrádek naučí ty hodné muslimy dělat jelita a tlačenku. V nějakých zbratřovacích a zesestřovacích kurzech. Však ochutnávat můžou české a moravské holky. Když už ti muslimové vepžové neradi.
Poslušný muslim bude dělat jen manuální práci. Při zabijačce - i po ní (zvyšování populace)
Taková integrační politika by jistě mezi členy a příznivci KDU ČSL - tolerantním to křesťanstvem....získala velkou podporu.
Tři mouchy jednou ranou.
Činovníci se zadarmo nažerou, muslimové zbratří - a ještě stoupne porodnost mezi českými děučaty.
31. 01. 2012 | 16:27

gaia napsal(a):

český maloměšťák

teda vy máte potenciál, to ve 14:48 nemá chybu. Vydáte to někdy knižně?
31. 01. 2012 | 17:06

veverka napsal(a):

Á mediální válečná propaganda už duní i na aktuálně.Jeden článek "Proč mám rád židy" a druhý "Nebezpečí islámu"....už zbývá jen aby Hvížďala slátal něco jako "Dábel se skrývá v Teheránu" a hurá na íránskou ropu.
31. 01. 2012 | 17:22

Bu He He napsal(a):

Jestli Islamisté někomu nevadí,tak leda blbkám pacifistům a ochráncům ČEHOKOLIV .
31. 01. 2012 | 17:33

CarolusMagnus napsal(a):

"Muslima v Čechách člověk nepotká každý den" za to v Německu, Britanii, Holandsku, Švédsku, Norsku, Belgii, Francii, ........ jich je jako sra..k.
31. 01. 2012 | 17:54

Josef Š., obchodník se psy napsal(a):

Já bych tedy, alespoň v Česku, hledal nebezpečí spíš v salámu.
Střepinami kovu a kostí počínaje a aflatoxiny konče.
Projeví li bratři zájem, rád si s nimi v pátek rozbalím kobereček.
31. 01. 2012 | 17:58

gargamel napsal(a):

Bububu, koukejte rodit, nebo vás muslimáci donutí chodit ve stanu... (a zakážou tlačenku, a pivo, a slivovicu...)
Úrodná slovanská lůna, toť hráz radikálnímu islámu!

Lepší argumenty pro prorodinnou politiku, než tahle xenofobní schémátka, vymyslet nedovedete?
Ale klidně mu tykejte - víte koho máte před sebou? Sprostého vraha!

No dovolte...

Přinejmenším, sprostého podezřelého.
31. 01. 2012 | 18:14

stehno napsal(a):

Připomínám:
většina vojáků, dozorců a velitelů ve II. sv. válce byli pokřtěna ať už jako katolíci nebo protestanté. Tito lidé - křesťané - zřídili koncentrační tábory, kde usmrtili milióny svých spolubratrů křesťanů ( a samozřejmě i nejen jich), další milióny zabili na všech frontách
Máme právo hodnotit jiné kultury, které si jdou vlastní cestou?
31. 01. 2012 | 18:20

Kritik napsal(a):

Proč se tím zabývat? Do padesáti let Češi vymřou a zbytek se asimiluje. Dá se i otipovat, že někteří asimilanti škončí v islámských mešitách. Co můžete chtít, když pohrdli Kristem a křesťanstvím...
31. 01. 2012 | 18:22

český maloměšťák napsal(a):

gaia
Až co na to řekne Pepka.
Bez schválení Pepkou k Tomskému o zálohu žebrat nepudu.
31. 01. 2012 | 18:40

Jive napsal(a):

Zdá se mi jako již jasné, že během příštích dvaceti let dojde k demokratickému zavedení práva šaria do zemí jako je Francie, Německo, Švédsko a další. Právě proto, že muslimská komunita pevně drží své tradice (někteří diskutující mají křesťansko židovské fundamenty jako již neplatné, ke škodě svých potomků) a nepřipustí ve své komunitě odklon. Tudíž při našem evropském zvýšenému nezájmu o věci veřejné dojde k volebním vítěžstvím (asi ne v absolutním poměru, ale částečně) stran s programem podporujícím islám.
Zda ovšem je cestou k nápravě zvýšení růstu populace "původního obyvatelstva" je velkou otázkou. Liberální výchova resp. imigrační politika, nastartovaná Fr. revolucí je spíše kontraproduktivní v tomto směru. Islámští přistěhovalci totiž tuto slabinu evropské kultury již (možná nevědomky) odhalili.
31. 01. 2012 | 19:12

efendi napsal(a):

Milý Pavle, pokud si chcete zabezpečit volitelnost za 30 let, přestaňte urážet islám a vykonejte urychleně pouť do Mekky.
31. 01. 2012 | 19:12

Občan napsal(a):

Šmarjá, Bělobrádku!!!
Teď jsem si to ještě jednou pořádně přečetl a bere mě ďas.

Ve Švédsku i Francii mají hustou síť VEŘEJNÝCH JESLÍ a školek, kde se platí symbolický poplatek 1 Euro/hod (cca 25.- Kč/hod.). Takže i když jde maminka pracovat na zkrácený úvazek, nevydá za jesle či školku měsíčně víc než 15% čisté MINIMÁLNÍ mzdy.
Čistá minimální mzda v ČR je POUHÝCH 5700.- Kč (7 let nebyla zvýšena ani o korunu). Jesle či školka by tedy nesměly stát víc než 850.- Kč/měs. To je 4x - 10x méně než dnes běžně stojí.
A víte PROČ si mohou holandské, švédské nebo francouzské maminky dovolit jít do práce třeba i na půl úvazku? No protože je to UŽIVÍ a protože STÁT investuje do veřejných služeb pro rodiny. V ČR NIC takového neexistuje.

Vaše daňové odpočty s tím nehnou. Pro lidi s nízkým příjmem (70% pracující populace) to totiž nemá žádný efekt a na drahé služby ani při sebevětším odpočtu nemají a mít nebudou.
Jediné, co může situaci částečně zlepšit, je právě porodné, mateřská, přídavky na děti (ve Francii, Německu, Rakousku, Švédsku, Holandsku běžné a v takové výši, že bez problémů uhradí většinu např. poplatku za školku či jesle). Nemluvě o tom, že Francie přispívá i na SAMOSTATNÉ chůvy a sociální asistentky (nové živnostenské příležitosti). Na agenturní ne asi ví proč.

Muslimové za naši situaci ani omylem nemohou. Ty asociály jsme si zvolili sami a MY s tím musíme něco udělat.
Váš nenávistný výpad proti nim je neobyčejně odporný.
31. 01. 2012 | 19:42

neo napsal(a):

Občan:

to by se líbilo každýmu. Rodit a nechat si to živit ostatními. To jsou ty dávky, porodné přídavky a jiný socialistický výmysly. Ztímco daňový odpočet je jednoznačně přínosnější už z toho důvodu, že pomáhá rodinám, kde rodiče pracují.

jinak naše veřejné školky víc než 800 měsíčně taky nestojí. To jen soukromé jsou dražší.
31. 01. 2012 | 19:48

speci.men napsal(a):

Pane Bělobrádek, máte pravdu. Hedonismus je metlou této civilizace. Ovšem v situaci, kdy nejdiskriminovanější skupinou lidí jsou rodiny s dětmi, není něco v pořádku. A tak se ptám, není výhodnější užívat si života jako single, šetřit si penízky, dopřávat si a pak ve stáří se nechat živit dětmi lidí, kteří našli dost odvahy, pořídili si je a vychovali je? Pokud bude mít společnost takto nastaveny paramety, porodnost se bude dále snižovat.
31. 01. 2012 | 19:53

speci.men napsal(a):

Neo:

to by se každými líbilo, užívat si života, jezdit si po světě, koupit si na co mám chuť a parchanty ať za mně rodí a vychovává někdo jiný. A až budu starý, budu natahovat ruku po důchodu, na který boudou ty děcka dělat. Ale zeptám se tě, co tady po sobě zanechám?
31. 01. 2012 | 19:56

pgjed napsal(a):

To Taoiseach:

Pomíjím vaše hodnotící věty, jejich argumentační hodnota je nulová. Začnu od konce. Kdy jste byl naposledy ve Francii? Když vysednu v Paříži na letišti, mám velmi solný pocit, že nejsem v Evropě. Když pak projíždím Pařížské periferie na cestě dál za prací, je ten pocit ještě silnější. Jste opravdu přesvědčen, že zmiňovaná vysiká porodnost představuje tu část společnosti, která představuje kontinuitu francouzské a evropské kultury, nebo je to spíše náplav, pod kterým tady již zcela spolehlivě francouzská i evropská kultura mizí?

Dále. Je nepochybné, že současná evropská společnost má vysoké spotřební nároky, jejichž uspokojení vyžaduje součinnost velkého množství pracovníků. Pokud současněstagnuje či spíše klesá natalita, evropské národy početně stagnují, nebo vymírají,kdo vyplní uvolňovaný prostor? A souvisí to s imigrací, nebo ne? Ostatně nedali na položenou otázku již dávno odpověď Němci, když pro nedostatek vlastní nekvalifikované i kvalifikované pracovní síly otevřelo životní prostor Turkům, aniž se starali o s tím úzce související kulturní integraci? Výsledek? dnes jsou v Berlíně, ale i jinde oblasti, kde se mluví Turecky a fakticky žije podle islámského práva, včetně nábožensky motivovaných vražd. Myslíte, že v případě vyšší natality, kterou se Němci teprve dodatečně snažili dohnat repetriačními programy zahraničních Němců, by k tomu došlo?

Za třetí: Samozřejmě, že existují i velmi tolerantní umírnění muslimové. Narazil jste ale na to, že by nějak významně ve smyslu tolerance jiných náboženství a jiných životních postojů ovlivňovalialespoň v některých zemích islám, jako takový? A proč ne? Protože to dost dobře ani není možné. Proč? Protože islám není náboženství v pravém slova smyslu. Jako jediné má totiž ve svých základech zakotvenu mocenskou složku směřující k vytvoření světovlády.

Za čtvrté: Recepty? Samozřejmě poměrně přísná imigrační politika uplatňovaná v ČR je časem prověřený recept. Jeho účinnost ale vstupem do Šengenu prudcem klesla. Navíc tam, kde není natalita a původní populace vymírá se otevírá prostor, který přímo zve k zaplnění. Znáte jinou možnost, jak tomu otevírání zamezit, než je významné zvýšení natality?

A závěrem drobný komentář. Je nepochybné, že při (zatím) nízké početnosti islámské komunity u nás, je velký předpoklad převahy právě těch vzdělaných, tolerantnícj, umírněných muslimů. Máte trochu přehled o tom, co se děje, co si říkají, na co se připravují muslomové v mešitě v Brně?

Ještě pořád so myslíte, že je Bělobrádkův text tak špatný a nedostatečný? Nebo si souvislosti, které vám naznačuji neuvědonujete, nepřipouštíte, berete je na lehkou váhu?
31. 01. 2012 | 20:51

pgjed napsal(a):

To speci.men:

Odpověď je jedniduchá. Není. Penzijní systém je založen na tom, že těch, kteří do něj přispívají, je násobně více, než těch, kteří jej využívají. Toho lze dosáhnout pouze v situaci, kdy dlouhodobě průměrný počet dětí na rodinu významně přesahuje 2. Implicitně, to co naznačujete, jako výhodnější alternativu, je nejenom nezodpovědné a sobecké ale hlavně neinteligentní.
31. 01. 2012 | 21:01

pgjed napsal(a):

To Občan:

Je-li co nenávistného, je to váš výpad na Bělobrádka. Netvrdím, že pro rodiny s dětmi je to dnes procházka růžovým sadem. Nicméně, vzpomenu-li, za jakých existenčních podmínek jsme vychovávali děti za bolševika, musím se současným nářkům hlasitě smát! A neměli jsme jedno, nebo 2 a paní se nebála, že jí nenávratně uteče kariéra.
31. 01. 2012 | 21:07

Jive napsal(a):

to pgjed>

dobrá odpověď. btw, Brusel už začíná Paříži konkurovat. atd. viz můj příspěvek dříveji.
Dnes jde o souboj kultur. A my jsme ve velice opravdu velice nevýhodné posici. I díky natalitě.
31. 01. 2012 | 21:10

pgjed napsal(a):

To Raoiseach:

Napsal jste: "Dále jaksi nevzal v úvahu skutečnost..."
Přemýšlení dnes opravdu nemí vaší silnou zbraní. Co třeba takové Kosovo s ještě po válce většinovou Srbskou společností, jádro historického Srbska (znáte Srbskou písničku Ónam, Onámo...?)s dnes zbytky srbského obyvatelstva, které čeká vyhnánídrtivě většinovými Albánci, kteří se v podmínkách Titovy Jugoslávie začali množit geometrickou řadou.
31. 01. 2012 | 21:20

Jive napsal(a):

to pgjed>

dobrá odpověď. btw, Brusel už začíná Paříži konkurovat. atd. viz můj příspěvek dříveji.
Dnes jde o souboj kultur. A my jsme ve velice opravdu velice nevýhodné posici. I díky natalitě.
31. 01. 2012 | 21:44

Karel Mueller napsal(a):

Michal Poláček:

Zdravím též :-).

K Vaší poslední větě: Bohužel nikoliv v našich učebnicích.
31. 01. 2012 | 22:08

jíra napsal(a):

Autore, chcete pomoci zajistit vyšší porodnost? Můžete jít příkladem - zrušte v církvi celibát :)

Ale už vážněji. To asi neuděláte. Váš článek však rozhodně moc nevyznívá jako od nonšalantních Francouzů či volnomyšlenkářských Švédů. Že by tudy na vyšší porodnost, když u nich to funguje? Mohli bychom víc zkusit obojí...

Nebo máme nějaký náš typicky český esprit v tomto směru? V tom navážet se do vás, jak zní asi většina příspěvků tady, ale vůbec žádný esprit není, tím vám nějaký lepší příklad nedávají...

Svoboda, demokracie, tolerance? Na tom se něco nového asi nedá moc stavět. Možná v národě chybí víc lásky a radosti z ní, víc víry v dobré pořízení aniž by nutně muselo jít o nějaké kariéry, víc všeobecně kladných emocí osobně a ve vztazích místo rozumování ať to i ty ženské víc baví. To vidím do začátku jako tři dobré podstatné pilíře.

Hezký den všem.
01. 02. 2012 | 00:39

Hurá napsal(a):

Ale pane Bělobrádku, je zřejmé, že správnou koncepci pro budoucnost nevidíte. Problém všeho je totiž přelidnění ! Všude, i u nás ! S menším počtem lidí klesne i jejich konzumní spotřeba v celku. Žádná imigrace tudíž nebude hrozit. Budeme mít více času u na svoji kulturu. Říkáte, že je chybou vše poměřovat růstem DPH a jedním dechem po něm vlastně voláte. Návratem k tradicím zřejmě myslíte návrat k pánbíčkaření, ale toho se bohdá nedočkáte. Lidé budou mít i víc času na kritické myšlení. Toho se nám nedostává a proto nám od roku 1990 vládnou jen zločinci. (Asi mě cenzor smaže). Muslimové žádnou toleranci přijímat nebudou, protože jsou rovněž tím pánbíčkařením zcela zblblí ! A demokracie ? ha-ha, tu např. soukromá firma zvaná USA už dávno opustila. Idealisto !
01. 02. 2012 | 01:34

Borochovský napsal(a):

Taoiseach napsal:
"Umírnění a osvícení křesťané usilují o dialog s umírněnými a osvícenými muslimy".
Mohl by ste mi doložit,kde tento dialog probíhá?
Je to snad v Somálsku?
Nebo snad v Nigerii?
Nebo že by v Egyptě?
A nebo v Kosovu?
Pokud nebudete znát odpověď tak vám mohou pomoci vaši epigoni:

deep troath nebo
krokus.
Vy tři nesvatí králové jste zahájili jedovaté výpady proti autorovi blogu a to jen dokazuje jak blízko jsme ke zkáze západní civilizace.
A vaše nevědomost ve smyslu nepochopení nebezpečí islámu tomu jenom přispívá.
Nebýt besedníků
Karel Mueller,Poláček,pgjed špatně by se mi usínalo.Děkuji.
01. 02. 2012 | 02:03

Michal Poláček napsal(a):

Jíro,
myšlenka je hezká. A ano, máte pravdu, že ve Švédsku i Francii je vyšší porodnost než-li úmrtnost. Teď nám tu ještě hezky řekněte kolik narozených mají na svědomí domorodci (nositelé zbytků původní kultury), kolik je mišenců, kolik dětí je migrantů a nakonec kolik dětí se narodilo v daných zemích nepřizpůsobivým.

Samotné číslo nemá vypovídací hodnotu, pokud s ním neumíte dál pracovat.

Český Maloměšťáku,
to je od vás velkorysé, že se chcete se světem dělit o to, co vám nikdy nepatřilo - totiž české ženy. Nicméně zapomínáte na to, že právě ženy rodí děti. Né Mustafové, Lakatošové nebo Sašové. Češka nezačne rodit jako o závod jen proto, že jí prodáte na leasing opálenému. To znamená německý scenář (aby se předešlo sociálním bouřím) - budou se sem stěhovat celé rodiny. Logicky na to pak naváže vznik uzavřených komunit, ghett chcete-li. Ne každá naplavenina je jako cikán. Někteří se tomu našemu tavícímu kotli dokážou sakra dobře bránit.

Chcete tu jejich kulturní (v případě Židů a východních Asiatů i čistě rasovou) sebeobranu zažít v Praze? Když už v Paříži a Londýně, tak proč nevidět nějaký ten požár a nepokoj i v Praze, že? Praha musí být světová...
01. 02. 2012 | 07:14

Michal Poláček napsal(a):

Pane Borochovský,
i když s vaším imperativem - přistehovalců jako šafránu, souhlasím, tak nelze dělat tak jednoduché závěry.

V takzv. euroatlantickém prostoru nejde o střet islámu a křesťanství. V euroatlantickém prostoru byla víra zabita už více než před sto lety. Nebylo to hned patrné při srovnání s dalšími kulturami. Naši lidé byli na vrcholu sil, měli jsme vysokou porodnost (tak vysokou, že Němci považovali válku o východní stepy za nevyhnutelnou), obrovskou vojensko-hospodářskou převahu nad zbytkem světa. Před sto lety se zdálo, že Evropan stojí jen krůček od vlastního zbožštění. K čemu je vám bůh, když vy sám se cítíte bohem?

Dnes jsme samozřejmě jinde. A Evropa je jen stínem toho, co bývala. Ani celá EU nemá dnes potenciál jaký měla před sto lety jen samotná Británie. Pointa, ale zůstává. Stále se považujeme za bohy, nemáme zájem o nikoho a nic, co by stálo nad námi. Žijeme tu "na západě" z odkazu křesťanství a snad i řecko-římské kultury a některých zvyků našich předků.

Ale křesťané, ani Řekové, ani staří Slované už nejsme. Intenzita nenávisti muslimů vůči tomuto konzumnímu světu, který globálně propagujeme, odpovídá tomu jak hluboce pohrdají naší dnešní (ne)vírou, (ne)zvyky a (bez)zásadovostí. Pokud muslimové přijmou náš svět, pak v pravém slova smyslu už také nebudou muslimy. Jejich náboženství a tradice se snad dalším vyprázděným doplňkem "naší" (multi)kultury. Stanou se předmětem sitkomů, muzeí a trapných reklam.

Proto říkám, problém není sám Islám. Problémem jsou lidé, kteří stěhují staromilce a pasáky koz pod jednu střechou s chasou z Lídlu a Big Brothera.
01. 02. 2012 | 07:34

pgjed napsal(a):

To Jive:

Přes Brusel jsem letěl jenomcca 2x do Angoly a nemám špatné poznatky. Co je ale naprostá katastrofa, zřejmě ovlivněná i exotickou skladbou personálu, to je Amsterodam. Zatím se mně přes něj nepodařilo projít bez ztráty kufrů v tranzitu a vizuální zážitky ze sledování perzonálu na ploše jsou úžasné. Vrchol je oznámení holandské společnosti, že týden hledaný kufr slavnostně dorazil z okružní cesty po světě zpět do Amsterodamu.
Na to si vždy vzpomenu, když nám různí matouši dávají Holandsko za příklad tolerance k drogám a jiným menšinovým jevům, ze kterého bychom si měli brát příklad.
01. 02. 2012 | 07:35

hovorka11 napsal(a):

Pavel Bělobrádek:
Jakpak by jste zdůvodnil nové křesťanské války za zdroji v Líbyi s mučením a vraždami, dále v Sýrii a výhledově v Íránu ?
--------------------------------
"Zatímco zelený odboj v Libyi znovu obsadil město Bani Walid, letadla NATO mu létala nad hlavou.
První skupina amerických vojáků/žoldáků již dorazila na leteckou základnu Mitiga, východně od Tripolisu.
Lékař libyjského odboje, působící rovněž jako novinář, sdělil, že všechny ropné plošiny v Libyi jsou okupovány NATO a že jeho lodě okupují libyjské přístavy.
Dle očekávání se vojácci USA také usaddili v Brega, Ras Lanouf a Sirte – aby si dopomohli k libyjské ropě a západní trhy mohly dostat ropu velmi levně… ne-li zcela zdarma.
Zatím žijí lidé v Libyi v neustálém strachu. A to v zemi, kde před nedávnem mohli všichni, muži, ženy i děti, bezpečně vyjít ven v jakoukoliv noční nebo denní hodinu a nemuseli se bát týrání. Nyní není v bezpečí nikdo, dokonce ani doma.

Je zde málo potravin, lidé hladoví. Čekají hodiny ve frontách, aby si mohli koupit benzín. Není zde žádná tekoucí voda nebo elektřina."
01. 02. 2012 | 07:41

pgjed napsal(a):

To Michal Poláček:

Píšete to panu Borochovskému velmi správně. Přesně tak to je. Důsledcky rezignace na elementární zásady, které do evropské kultury přineslo křesťanství, jsou patrné a stále více zničující - liberalismus selhal a ukázal se jako slepá cesta. Návrat ke kořenům je samozřejmě možný. Zda k němu dojde, to je jen otázkou inteligence. Jenom hlupák se nepoučí ze svých chyb a opakuje je tvrdošíjně až do sebezničení. V Evropě je to především zkouška inteligence elit. Na kostrbatém a neochotném přístupu k řešení finanční krize je vidět, jak málo sebereflexe a pokory v nich je.

Pěkný den.
01. 02. 2012 | 07:48

femme fatale napsal(a):

jo bylo by to krásné, kdyby šly společenské problémy vyřešit dělohami našich žen. Pokud se ale v jiném článku píše, že na 160 000 dětí neplatí výživné jejich vlastní otcové a v dalším, že mzdy žen v obdobných profesích jsou o 17% nižší než u mužů, nelze čekat,že občané druhé kategorie, kterými ženy v naši společnosti jsou, budou rodit děti, z nichž 50% dle zákonů přírody budou poět občané druhé kategorie(děvčátka). A odměnou jim za to budou 2 stovky z dańového odpisu.
01. 02. 2012 | 08:16

femme fatale napsal(a):

a dalším trestem pro ženy za péči o děti jsou nižší důchody, které ale musí kvůli zlomyslnosti přírody brát daleko delší dobu než muži, tudíž jsou odsouzeny k delšímu živoření ve stáří..
01. 02. 2012 | 08:19

Pavel13 napsal(a):

:Michal Poláček
I já vás musím pochválit. Vedle vašeho skvělého příspěvku je autorův text jen pamfletem Strany umírněného populismu na hraně zákona.
01. 02. 2012 | 08:32

Jakub Med napsal(a):

Podporovat porodnost je jistě nutné. Proti srsti mi jsou však demagogové, kteří straší, že nás zaplaví Číňani nebo muslimové. Jako by oni mohli za to, že se v Evropě málo množíme. Neměli bychom snad imigrantům zakázat mít děti, aby nás z historického hlediska demograficky neohrožovali?
01. 02. 2012 | 08:42

Rikatádo napsal(a):

Jakub Med

to by bylo určitě praktičtější, nebo to tu za chvíli bude vypadat všude jako v Chánově. Imigranti by měli mít stejné podmínky jako domorodci, tudíž žádné podpory přídavky a obecní byty , vše za své a pak by tu svou populační dynamiku též museli přizpůsobit podmínkám. A ne si z množení dělat byznys.
01. 02. 2012 | 08:48

Michal Poláček napsal(a):

Pánové,
já vůči Bělobrádkovi nechci být přehnaně kritický. Západní Evropa si poslední tři dekády razila cestičku, v níž byl původ, zvyky nebo geny zcela ingnorovány ve jménu vytvoření duhového ráje ;-) Proto chápu a svým způsobem i vítám, že se vychýlené kyvadlo začíná vracet - třeba i formou populizmu jaký ukazuje tu Bělobrádek, tam Wilders. Podstatné je, že stále převládá vláda práva a ne ulice.

Pro realistickou analýzu a návrh řešení ještě nenastal čas. Ještě jsme nevyčerpali všechny špatné možnosti.
01. 02. 2012 | 09:13

pgjed napsal(a):

To Jakub Med:

Vaše na hlavu postavená (ne)logika je udivující. "Jakoby oni mohli za to..." To přece nikdo neřekl! Oni jenom využívají příležitost, které je tím dána. A že to funguje, to je vidět třeba v Kosovu, kde se během cca 50. let (dvě generace) obrátily populační poměry o 180°. Víte, než se něco rádoby chytrého plácne, je vždy lepší trochu zapřemýšlet nad fakty.
01. 02. 2012 | 09:15

Michal Poláček napsal(a):

Fuj, zase ty hrubky. Pane Stejskale, určitě by v budoucnu aktualne.cz nemohlo zavést do diskuzí formu auto-korektury? Stačila by taková jakou má Microsoft Word ;-) Děkuji.
01. 02. 2012 | 09:15

Michal Poláček napsal(a):

Pgjed,
ano dobře jste to Medovi řekl. Není podstatné, kdo za co může. Podstatné je, že MY (jako MY Češi, Evropané, občané ČR) jsme tu doma a máme odpovědnost nejen vůči sobě, ale i svým rodinám tuto zemi předat alespoň v takovém stavu, v jakém jsme ji dostali. A to nepůjde pokud tu bude probíhat občanská (obranná?) válka.

Nejedná se jen o Kosovo, stejná scenář proběhla v předrevolučních dobách i v Libanonu. Ještě před válkou tam původní křesťanští Aramejci tvořili 2/3 populace, dnes po prohrané válce možná jednu čtvrtinu vůči Arabům (zvětší části potomci přistěhovalců ze Sýrie a Palestiny). Nízká natalita, vysoká míra emigrace a politická roztríštěnost zabila i mnohem starší národy než-li ten český.
01. 02. 2012 | 09:22

Michal Poláček napsal(a):

Hovorko11,

tak ještě jednou pro vás (Občan si také myslel, že muslimy vyprovokoval Richard Lví srdce) - v Lýbii, popř. Afganistánu nebojují křesťané proti muslimům. V těch zemích bojuje globální kapitál (= západní multikultura) proti tradičně izolované kmenové společnosti.

Kdyby hrálo náboženství ve vztazích takovou roli, nemohli by američtí politici přijímat sponzorské dary od Saudů, že?
01. 02. 2012 | 09:28

Taoiseach napsal(a):

pgjed

Omlouvám se, ale musím konstatovat, že to rozkecáváte zbytečně doširoka. Pokusím se být stručný.

"Pokud I PO ODEČTENÍ vyšší muslimské porodnosti mohou Francie a Švédsko vykazovat porodnost nad 2 děti na plodnou ženu..."
To napsal Pavel Bělobrádek, já se na to jen odvolávám a zvýrazňuji. Takže pokud s tím nesouhlasíte, vyřiďte si to laskavě s PB. Já z toho jen logicky vyvozuji, že ani vyšší porodnost "bílých" Francouzek problémy imigrace nezmírňuje. Na Vaši otázku:
"Znáte jinou možnost, jak tomu otevírání zamezit, než je významné zvýšení natality?"
musím tedy odpovědět: neznám. Ale musím dodat, že prostor bude otevřený, i kdyby se natalita zdvojnásobila.

Naší starostí by nemělo být "ovlivňování islámu v některých zemích", nýbrž u nás.
"co si říkají, na co se připravují muslimové v mešitě v Brně"
ovšem opravdu nevím, protože v Brně nebydlím a do tamní mešity nechodím. Přesto si dovolím tvrdit, že potřebujeme evropský islám. Konkrétně je třeba, aby rychle - než dojde k odluce církví od státu - platil muslimské duchovní náš stát. Protože jinak je sice nebude platit přímo Al Kajda, ale Saudové - což není o moc lepší.

Recepty nabízíte Vy - nikoli PB - a podle mého neúčinné. Dřív k nám tolik muslimů nemířilo, protože tu jednak neměli vybudované zázemí, jednak ČR nebyla natolik atraktivní. Obojí se samozřejmě mění a volný pohyb osob v rámci Schengenu to jen usnadňuje, ale v zásadě není podmínkou.

Napsal jsem
"Dále jaksi nevzal v úvahu skutečnost, že nejvíc dětí mají naši snědí spoluobčané..."
"Přemýšlení dnes opravdu není mou silnou zbraní", takže fakt nechápu, co s tím má společného Kosovo (všechno souvisí se vším?).

Borochovský

Napsal jsem, že usilují o dialog, ne že "dialog probíhá". O dialog usiloval například Karol Wojtyla AKA Jan Pavel II. Je pravda, že toho do své smrti moc nestihl - ale byl to FORMÁT. Narozdíl např. od zbabělých takykřesťanů v Sýrii, kteří raději stojí za diktátorem, než by se byť i jen pokusili navázat kontakty s opozicí. A na rozdíl od zdejších statečných křesťanských bijců.
01. 02. 2012 | 09:31

hovorka11 napsal(a):

Ještě pro bázlivce z islamismu:
Líbyjské národní rada dosazená bombardováním NTC se vyjádřila, že nebude zadržovat africké uprchlíky směřující do Evropy !!!

Nejtvrdší islamistický režim Saudské arábie spolupracuje s USA a Tureckem na vojenských akcích v Sýrii, tak jak jasné, že při ozbrojení vnitřních bojůvek, nemá Asad šanci bojovat proti všem a saudský režim může svobodně islamizovat...
01. 02. 2012 | 09:35

Michal Poláček napsal(a):

Taoiseach,
čili řešením má být gulášový Islám zbavený obsahu? Zabalený, ve slevě a s dvou letou zárukou? Nevím. Nevím, jestli je něco podobného v našem nebo "jejich" zájmu. Fungovat by to mohlo. Za předpokladu, že počet "jiných" nepřekročí únosnou mez za kterou už většinová společnost nebude schopná příměs absorbovat.

S těmi syrskými křesťany se ale mýlíte. Víte, jak to teď vypadá s Kopty v Egyptě? A jak dopadli cikány v Kosovu? Po každém převratu jsou menšiny první na ráně. Podpora stávajícího monarchy je to nejrozumnější (po emigraci), co mohou tamní menšiny dělat.
01. 02. 2012 | 09:38

buldatra napsal(a):

Vyšší porodnost, pro rodinu, která je pro nás vším, uděláme maximum, bacha na islámistickou imigraci a na radikální machometány zvlášť, atd.
A ako vlastně vyzerá hen taký populismus?

A proč prosazuje tyto myšlenky zrovna partaj, která se spolupodílela, se svou až příslovečnou slizskou pracovitostí dlouhá léta na stavu,(který ji nyní tak nějak jakoby děsí), až se nakonec do parlamentu nedostala, páč i v podstatě netečné místní voličstvo řeklo dost?
Toť otázka.

No myšlénky jsou to pěkné, až líbivé a budou-li v důsledku dosavadní nemilé činnosti nynějších mocipánů, řad předmětné partaje vzešlých, předčasné volby, je jistá šance se pomocí těchto témat dostat k lizu vydatnému. Jenom aby pak tradičně skutek neutek.
Jen ty církevní restituce přišly na přetřes v dost nešťastnou dobu. Aby to všecko nezhatily.
Inu nemá to partaj pana Bělobrádka jednoduché se svým místem na slunci.
01. 02. 2012 | 09:40

Taoiseach napsal(a):

Michal Poláček

Korán jsem nečetl, ale vím tolik, že je to docela obsáhlá kniha, takže může mít - stejně jako jiné svaté knihy - spoustu výkladů. Jde tedy o podporu toho tolerantního výkladu.

Koptové v Egyptě se zachovali podobně hloupě jako syrští křesťani. Zbabělost se nevyplácí.
01. 02. 2012 | 09:50

Michal Poláček napsal(a):

Taoiseach,
dobrá, na hodnocení "nových" režimů v "osvobozených" zemích je ještě spousta času. Možná máte pravdu.

Já Korán četl. Stejně tak Nový zákon. Člověk, který se tím učením řídí, je v naší společnosti neintegrovatelný. Nemyslím to ve zlém nebo dobrém. Je prostě fakt, že dnešní nebo ta stará řecko-římská občanská společnost není kompatiblní s ortodoxní náboženskou vírou. To, co předvádí někteří KDU politici u nás je jen velmi, velmi vylouhovaný čaj. "Tolerantní" výklad znamená zbavit ji obsahu. Přizpůsobit ji mocenským potřebám v hostitelské zemi. Stejně tak jako dnes většina českých křesťanů omezuje praktikování víry na odpor k potratům, deviantům a návštěvu kostela na vánoční mši.

S vaším návrhem: Vyplácet duchovní (bez ohledu na jejich náboženskou doktrínu) souhlasím. Získá nám to čas.
01. 02. 2012 | 10:04

Milan napsal(a):

Demografická fakta - opradový průšvih.
http://nautilus.bloguje.cz/870816-demograficka-fakta-opravdovy-prusvih.php
Pokud se nezačnou Češi znovu rozmnožovat, za pár generací tady už žádní nebudou.
Do prostoru uvolňovaného Čechy pro jejich nízkou natalitu budou přicházet lidé odjinud. A Češi se časem stanou menšinou a budou to oni, kdo se bude muset přizpůsobovat a přebírat cizí kulturní vzorce.
01. 02. 2012 | 10:13

Bubu napsal(a):

Bělobrádek je takový přikyvovač. Dříve pro strýčka Sama byli hlavním nepřítelem komunisti, Ti pak padli, nastala panika, ale ne nadlouho. Našel se Islám. A Bělobrádek hned přitakává - "ano Islám, Islám..to je hlavní nebezpečí). A na Islám se použil jeden základní pilíř naší civilizace, kterým jej mlátíme po hlavě - ta naše tolerantnost je taková, že jim házíme "humanitární" bomby na hlavy, jak to označovala naše největší morální autorita V. Havel. A naši církevní představitelé a feldkuráti s Biblí v ruce a zásadami "Nezabiješ" a "Nepokradeš" poskytují těmto "humanitárním" bombarďákům ve světě Islámu v maskáčích duchovní útěchu a požehnání. Naše tolerantnost a svoboda a demokracie je bezbřehá. Vždyť třeba necháváme pomalu umírat "svobodné" bezdomovce naprosto bez nějakého vměšování pod mosty a ruinách. A křesťanstí politici nejenom chtějí bojovat a bojují proti Islámu zbraněmi (zvedáním rukou pro vojenské mise v zahraničí), ale Bělobrádek přichází i se štěpnou myšlenkou bojovat i dělohami našich žen, inspirující se možná v islámském světě.
01. 02. 2012 | 10:13

Taoiseach napsal(a):

Michal Poláček

Abychom si dobře rozuměli: netvrdím, že je nový režim v Egyptě nábožensky tolerantní. Jenom říkám, že k tomu (svou nečinností) přispěli i křesťani sami.
01. 02. 2012 | 10:16

Michal Poláček napsal(a):

Bubu,
to víte, když chcete nepřítele (třeba i domnělého:) porazit, měl by jste ho nejdříve poznat. Až ho poznáte, měl by jste se od něj naučit ty věci ve kterých je lepší než-li vy.

S těmi bezdomovci jsme už třetí svět dohnali. Jen tam kolem toho nedělají takové haló. Asi jen věc zvyku.
01. 02. 2012 | 10:17

Michal Poláček napsal(a):

Taoiseach,
já Váš příspěvek pochopil ;-) a nic z toho zatím nevyvozuji. Problémem sledování konfliktu LIVE je rozeznání faktů od informačního šumu. V jednotlivých zemích navíc nedošlo (na tom se asi shodneme) k černobílému konfliktu - demokraté kontra diktátor, ale mocenskému zápasu mnoha frakcí se zahraničními skupinami v zádech. Ty nové režimy zhodnotím až s odstupem času, až usedne zvířený prach.
01. 02. 2012 | 10:21

hovorka11 napsal(a):

Michal Poláček
"V těch zemích bojuje globální kapitál"
-----------
To přece vím. Tvrdou islamizaci místo demokracie vědomě táhnou ze sebou.
Není to boj mezi křesťany a muslimy, ale je to boj o zdroje, kdy se globální kapitál spojuje s radikálními islamisty a veřejná média úkoluje, aby informovala ve zcela zkresleném a opačné smyslu.
01. 02. 2012 | 11:07

Dagmar napsal(a):

femme fatale

"jo bylo by to krásné, kdyby šly společenské problémy vyřešit dělohami našich žen..."

Už jsem měla tu čest se stkat s názory (nejen mezi muži), že je to vina emancipovaných žen v naší civilizaci, že se rodí méně dětí. Místo plnění svaté povinnosti rodit děti si dovolují realizovat se v kariérách! Jo islám, ten by s nima zatočil!
01. 02. 2012 | 12:30

český maloměšťák napsal(a):

neo napsal(a):
Občan:

to by se líbilo každýmu. Rodit a nechat si to živit ostatními. To jsou ty dávky, porodné přídavky a jiný socialistický výmysly. Ztímco daňový odpočet je jednoznačně přínosnější už z toho důvodu, že pomáhá rodinám, kde rodiče pracují.

jinak naše veřejné školky víc než 800 měsíčně taky nestojí. To jen soukromé jsou dražší.
31. 01. 2012 | 19:48
--------------
Jsou i lepší ? /ty co jsou dražší - ty soukromé..jsou až 4 x lepší ?/
Daňový odpočet lze provést i ve směru uspořádání rautu. Například při příležitosti otevření nového golfového areálu. Toto jsou však již ne socialistické - nýbržto kapitalistické výmysly.
O to méně pak obdrží ty školky. Například.
Sanaci bank bonuses penězi daňových poplatníků raději rozpatlávat nebudeme, že....
01. 02. 2012 | 12:31

český maloměšťák napsal(a):

Michal Poláček
Bla, bla, bla...
/člověk, který vkládá druhým do klávesnice něco, co nikdy nenapsali, člověk který se táže- a vzápětí si SÁM odpovídá...je diskuzní nulou/

Ale dík. Za uznání. Nevěděl jsem , že mám v moci vydávat české dívky a ženy do chlípných chřtánů muslimských bradáčů.
Nevíte - nemohl bych tuto nově nabytou moc ...nějak zpeněžit ?

P.S. Co třeba vaše dcera nebo manželka ? Že bychom tu moji nově nabytou moc otestovali....
01. 02. 2012 | 12:35

buldatra napsal(a):

to český maloměšťák:

no, ono se to už dávno zpeněžuje, takže jste zaspal dobu.
I když asi by se nějaká ta díra na tom velkém trhu přece jen našla.
To zpeněžování se nazývá kuplířství, popřípadě obchod se ženami.

Pravda, jsou i takové slépky, které do toho jdou dobrovolně.
Dost často z toho později mají pramalou radost.
Inu,tak už to holt na tom našem světě chodí.
To je však poněkud jiná kapitola.
01. 02. 2012 | 13:26

Michal Poláček napsal(a):

Český maloměšťáku,
jen jsem pochopil váš příspěvek , přesně tak jak jste ho vy myslel:

"Třeba Bělobrádek naučí ty hodné muslimy dělat jelita a tlačenku. V nějakých zbratřovacích a zesestřovacích kurzech. Však ochutnávat můžou české a moravské holky. Když už ti muslimové vepžové neradi.
Poslušný muslim bude dělat jen manuální práci. Při zabijačce - i po ní (zvyšování populace)
Taková integrační politika by jistě mezi členy a příznivci KDU ČSL - tolerantním to křesťanstvem....získala velkou podporu.
Tři mouchy jednou ranou."

Jestli chcete část naší populace nabízet na blešinci, jděte zkusit práci v Eromaxxu. Správa věcí veřejných a ani filozofování tolik nenese. Ne, já vám nic do úst vkládat nemusím, vy se tím zarytým pohrdáním českého plebsu odkopáváte docela úspěšně sám.
01. 02. 2012 | 13:46

JARLE HALSNES napsal(a):

Euroatlantická civilizace je založena na tom, že okrádá zbytek světa. Protože tento si to už nenechává tak moc líbit, pokouší se Euroatlantická civilizace o nemožné a "žije" na dluh. Nejde při tom ani tak o ten tak populární schodek rozpočtů, jde o dluhy v podobě vyčerpání přírodních zdrojů, devastace životního prostředí, odpady. Ke zkáze Euroatlantické civilizace ovšem ten rozpočtový problém, jediný, který jsou zdejší "myslitelé" aspoň schopni nějak registrovat, bohatě postačí.
Euroatlantická civilizace se zničí sama, pod vedením takových, jako jste Vy, pane Bělobrádku.
Islám nechte na pokoji, muslimové si mohou věřit v co chtějí a mohou se oblékat jak chtějí. Ostatně Vaši bratři ve víře se chovali neméně pitomě před nepříliš dlouhou dobou. Nebo snad Giordano Bruno byl lump a stihl ho zasloužený, spravedlivý trest? Ne, byl to slůušný člověk, vědec, zavražděný církví "svatou".
01. 02. 2012 | 13:58

Michal Poláček napsal(a):

Vážená Dagmar,

samozřejmě máte pravdu, že vina není na straně žen, které nezůstávají doma u plotny. Stejně jako za konzumní život není odpovědný důchodce, který si ráno přivstane na nákup v Lídlu.

Je to jen důsledek.

Ženy byly v předkřesťanských dobách emancipované až až. Patřilo ke zvyku západních Slovanů, že pokud byl muž-vazal povolán svým pánem do zbraně, tak jeho choť, aby nezůstávala sama s dětmi v tehdejší kruté době si sama vybrala náhradního nocležníka, dokud se nevrátil manžel. Vše dle zvykového práva.

Tohle není o emancipaci (profil běžné seveřenky-matky také neodpovídá vaší představy o domácí puťce), je to o tom, že nejdřív vysoká, pak prachy, pak uznání a než se nadějete je vám čtyřicet a partnerovy spermie už se na nic nezmůžou. Za dvacet let, kdy jste vy "neměla" čas se zatím klan Lakatošů v sousedství zvětšil z 15 na 30 hladových kusů. Jediná parcela, kde se jim líbí je ta vaše. Vy jste jako ta bezdětná inženýrka, vy přece střechu nad hlavou potřebovat nebudete ;-) O tom se tu celou dobu bavíme.

Dagmar, buď se změní naše návyky nebo začneme děti klonovat ve zkumavce nebo by jste si měla dodělat zbrojní průkaz, protože cestou na poštu pro důchod/dávky mnoho dalších domorodců v budoucnu nepotkáte. Neměl je kdo udělat.

Je v prvořadém zájmu právě těch dnešních emancipovaných žen, aby změnu společenských návyků maximálně podpořily. Nikde jinde na světě nejsou ženy v lepším postavení než-li dnes v Evropě nebo se mýlím? To se může změnit, když tu svobodu nebude nikdo bránit. Už v dnešní době jsou znásilnění páchaná přistěhovalci ve Skandinávii omlouvána ignorancí domorodek. Prý moc provokavaly (odhalenou tváří, minisukní, líčidly) a násilníci jen páchali to, co jim velí příroda a Bůh.

Nad profi feministkami jsem už zlomil hůl. Ty jsou slepé i proti vraždám ze cti - nekouká z toho žádný kšeft. Jen další vyprázděné slupky.

Dagmar, míček je na vaší straně kurtu.
01. 02. 2012 | 14:03

český maloměšťák napsal(a):

Michal Poláček
Svými lacinými manipulacemi byste utahal i skalního fanatického muslima.
Měl byste jet do Afghanistánu - pentagon by ušetřil majland.

Co máte proti tomu, aby se muslimští junáci a horňácká děučata spolu zabavili při i po zabijačce ? Já bych jim v tom nebránil....každé obohacení genofondu je dobré pro druh Homo sapiens sapiens - z hlediska evoluce i z hlediska pokroku vnímaného jako snaha o zachování minimálně takového stupně diferenciace jaký je aktuálně k dispozici.
Vy jste proti smíšeným manželstvím ? Či proti předmanželskému sexu ?
Proč ?
Kvůli náboženské či rasové hygieně ?

P.S. Že vy kujone - že vy už nesouložíte ? A tak si tady jen tak nezávazně teoretizujete...o propopulační politice.
Eh - vy jste ale liška podšitá ! Že já to neprokouk hned...Poslyšte - a tu žranici zdarma pro stranické činovníky - tu jste z mého příspěvku vyjmul. Že vy nemáte rád tlačenku a jelita ?
No tak příště jen napiště - " asketik Michal Poláček to vidí jinak"...a je to.
--------------------------------------------------------------------------------
Pane Poláčku - vaši dceru či manželku fakt nemíním nabízet na bleším trhu. Vždyť já, pane Poláčku, ani nevím jak vypadají.
01. 02. 2012 | 14:33

pgjed napsal(a):

To Taoiseach:

Nemáte pravdu. V případě významného zvyšování natality se prostor pro imigraci samozřejmě velmi rychle přivírá. Existenčních příležitostí není nekonečně mnoho. Budou-li obsazeny, ztratí se důvody pro dlouhodobý pobyt migrantů. Dnes nemigrují chudí a nevzdělaní. Migrují ti vzdělanější a bohatší v naději, že bude příležitost na hlavně lepší ekonomické, někdy i politické podmínky pro život.

Naší starostí je i ovlivňování islámu v některých zemích (byď jsem o tom nepsal, ale když s tím začínáte...), pokud tamdfochází ke genocidě nemuslimského obyvatelstva. Ale primárně je naší starostí i to, co se děje uvnitř muslimské komunity u nás. Já rovněž do mešity v Brně nechodím, ale nahrávek je plný net. najděte si to. Stručně shrnuto, zatím neprovokovat, zakořenit a rozvíjet se. až nás bude tolik, že můžeme převzít vliv, zavedeme všude šaríju. Uváděl jsem to, jako reakci na vaše docela naivní úvahy o dialogu tolerantních muslimů s tolerantními křesťany. Jednak jsem nezaznamenal, že by proti brněnským immámům vystoupil nějaký vzdělaný a tolerantní muslim, který využívá naplno možnosti naší tolerantní společnosti a taky na dialog musí být nutně dva. Když ale na druhé straně není vůle, dialog = 0.
Asi nejsem sám, komu vadí přístup našich bezpečnostních a justičních orgánů, kteří se sice dokážou vypořádat s retardovanými nácky, ale to, že tady před očima bují něco mnohem nebezpečnějšího, trestuhodně přehlíží. Asi stejně, jako vy. Vy byste je ještě platil ze státního.
Recepty na které se odvolávám já i PB jsou z mého pohledu jediné možné a fundamentálně nutné (fundamentálně = bez jejich uplatnění jsou jakékoliv jiné zbytečné, protože v prázdné, či vyprazdňující se množině nutně neúčinné). Vy tvrdíte, že jsou špatné, ale žádné lepší nemáte. Hodnocení čehokoliv je založeno na porovnávání. S čímporovnáváte, nemáte-li alternativu.

A k tomu Kosovu. Vy píšete, že plození dětí není sociálním problémem, zatímco nevzdělávání sociálním problémem. A já vám oponuji nepřehlédnutelným případem, který ukazuje, že strmá natalita je v určitých případech primárním problémem, sociálním, politickým..., který ty ostatní jenom dokreslují. A stav se múže velmi rychle překlopit do poloh, které bychom si jistě nepřáli.
01. 02. 2012 | 14:44

pgjed napsal(a):

To Bubu:

Vaše kecy jsou opravdu velmi blbé! Běžte se třeba v současnosti podívat do jakékoliv křesťanské charitativní organizace, co konkrétně dělají pro bezdomovce a čím je zachraňují před zmrznutím a zkuste se zeptat, z čeho je ta činnost financována a jaký podíl na tom financování má práce křesťanských politiků. Pak teprve něco pioště. Takovéto tlachy si můžete víte co!
01. 02. 2012 | 14:49

pgjed napsal(a):

To Dagmar:

Problém je především v hlavách současných žen i mužů. Znám v islámských zemích řadu žen velmi vzdělaných, na vrcholu špičkové manažerské, nebo politické kariéry, které mají a vychovávají 5 i více dětí. Moje osobní zkušenost je taková, že jsme s paní zvládli vícedětnou rodinu, za daleko skromnějších podmínek, než je dnes obvyklé a paní ještě zvládla udělat docela zářnou manažerskou kariéru. Je to věcí vůle, ideálů a především pořadí hodnot.
01. 02. 2012 | 14:57

Michal Poláček napsal(a):

Český maloměšťáku,
na vaše pubertální invektivy, kterými tu pod rouškou anonymity šikanujete názorové opononenty jsme si už zvykli. Zkuste to jinak.

- z hlediska evoluce i z hlediska pokroku vnímaného jako snaha o zachování minimálně takového stupně diferenciace jaký je aktuálně k dispozici.

Ale to se podívejme :-) Gefreiter, který se v literatuře faktu dostal nejdále ke Koukolíkově deprivantům, nám bude přednášet o evoluci. Věděl jste, že dnešní etničtí Islanďané mohou na tisíc let nazpět vystopovat původ jen k osmi tisícům původních kolonistů ostrova? Máte je za zdegenerované? Věděl jste, že všichni žijící lidé mohou sto tisíc let nazpět vystopovat svůj původ k jedinému konkrétnímu muži? Potomci ostatních vymřeli. Je lidstvo zdegenerované?

Maloměšťáku, jsem dost starý na to, abych věděl, že smícháním všech barviček akvarel mi nevznikne duha, ale hnědá hmota bez hloubky a obsahu. Slít všechny barvy dohromady a čekat co to udělá, to dokáže i dement nebo šimpanz. Je to o to horší, že vy tu mluvíte o konkrétních lidech a šanci napravit různé průsery, které vám z té hnědé hmoty vyjdou už nedostanete.

- Vy jste proti smíšeným manželstvím? Či proti předmanželskému sexu?

Má přítelkyně je tureckého původu. Zkuste to jinak.

- Kvůli náboženské či rasové hygieně?

Ach ano, kdo netvrdne na povinně dobrovolnou cizokrajnou soulož při zabíjačce je neonacista a basta! Jak prosté, Watsone! Zkuste to jinak.

- Že vy kujone - že vy už nesouložíte ? A tak si tady jen tak nezávazně teoretizujete...o propopulační politice.

Mám ekonomické vzdělání. Nepotřebuji teoretizovat nebo se opírat o relativistické žvásty. K orientaci v prostoru a čase mi stačí tužka a papír. Zkuste to jinak. Pro referenci je k dispozici vždy dostatek chytrých knih.

- Pane Poláčku - vaši dceru či manželku fakt nemíním nabízet na bleším trhu. Vždyť já, pane Poláčku, ani nevím jak vypadají.

Díky té druhé větě teď můžou v noci klidně spát, pane Maloměšťáku.
01. 02. 2012 | 15:01

pgjed napsal(a):

To Michal Poláček:

Myslíte, že stačí číst? "Já Korán četl. Stejně tak Nový zákon. Člověk, který se tím učením řídí, je v naší společnosti neintegrovatelný... dnešní ... občanská společnost není kompatiblní s ortodoxní náboženskou vírou. Myslím, že když se trochu zamyslíte, sám si uvědomíte, že miliony věřících vásusvědčí svým praktickým životem ze lži.
To, co předvádí někteří KDU politici u nás je jen velmi, velmi vylouhovaný čaj. Myslíte? A co vy o tom můžete vědět? Pochlubte se, kolika lidem jste "vlezl do hlavy", abyste něco takového mohl tak kategoricky tvrdit?
"Tolerantní" výklad znamená zbavit ji obsahu. Přizpůsobit ji mocenským potřebám v hostitelské zemi. Stejně tak jako dnes většina českých křesťanů omezuje praktikování víry na odpor k potratům, deviantům a návštěvu kostela na vánoční mši. I toto je velmi odvážné tvrzení.

S vaším návrhem: Vyplácet duchovní (bez ohledu na jejich náboženskou doktrínu) souhlasím. Získá nám to čas.
01. 02. 2012 | 15:09

pgjed napsal(a):

To Michal Poláček:

S těmi immámy a jejich placením to je pěkná blbost. Zřejmě vůbec netušíte, hjak je to v islámských zemích a jak muslim vnímá naši vstřícnost. Mohamedána nepřekabátíte. Toho můžete jedině zahnat s vědomím, že se vrátí.
01. 02. 2012 | 15:14

Michal Poláček napsal(a):

Pane Pgjed,
já se vás jako věřícího nechtěl dotknout. Nemám k tomu důvod. Pokud si bibli přečtete, zjistíte, že věci jako masturbace, předmanželský sex nebo holení brady zavání kacířstvím. Za práci v neděli se kamenovalo.

Já netvrdím, že ta naše moderna je místo k žití jen pro bezpáteřní Grosse, Melčáky a Pohanky. Naopak, díky lidem, kteří se těmto bezpáteřníkům navzdory snaží vést mravní život stále ještě společnost funguje.

Jen říkám, že pravověrný křesťan a pravověrný muslim k sobě nemají daleko. Což nemají, jejich náboženská doktrína vychází ze stejného základu. Pokud je dnes křesťanství jiné, pak je to proto, že bylo silně ovlivňěno evropským, né asijským nebo africkým myšlením.

- S těmi immámy a jejich placením to je pěkná blbost. Zřejmě vůbec netušíte, hjak je to v islámských zemích a jak muslim vnímá naši vstřícnost. Mohamedána nepřekabátíte.

On nikdo přece nepsal, že je to samospásné řešení. Získá to čas vymyslet, co dál. A snad pomůže vrazit klín mezi muláha a jeho saudskou pupeční šňůru po které sem tečou sponzorské dary. On i ten cikán je dnes tvrdě prorežimní, existenční závislost je jako droga.

Deportace nepřizpůsobivých je v současnosti politicky neprůchodná, je třeba s tím počítat.
01. 02. 2012 | 15:26

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Bělohrádku, čím více Vás čtu, tím více vzpomínám na Vašeho expředsedu , který si vykoledoval hada na tři. Kdo cosí ví o zasedání vlády z té doby, ví, jak dokázal přesně myšlenky zformulovat.
Vy-při vší úctě-to v hlavě srovnané nemáte, unikají Vám souvislosti, střílíte náhodně jako Rumcajs bambitkou na žaludy.

Ano, existuje nebezpečí islamizace, která nevyhnutelně přináší ghetta, požadavky na vlastní jurisdikci....etc...etc to popsali mnozí mnohem, lépe než Vy. Tím není třeba strašit, ale není vhodné ani věc podceňovat.Vzbudil jste se pozdě.

Pokud ovšem řeknete A musíte říct B.
Jak ji omezit, regulovat. Na to Vy ovšem nemáte, Vyplivnete vedle hujerský blog, co matička EU činí dobře činí.
Napadlo Vás někdy, jak fungují tranzitní cesty? Kdo všechno je na ně pověšen a to nejen v Evropě.

Tady má bohužel pravdu starý bolševik hovorka.Znám poměrně dobře jednu větev z přechodu Tumma v Čadu přes Sebhá, Trábulus na Maltu, či Lampedusu.
Zařízli Qaddháfího, který cestu vybudoval a utečence používal jako nástroj vydírání Evropy.
Po jeho smrti hbitě systém převzali islamští "demokraté " a koho nepodříznou jako ovci, toho ze země vyženou do Evropy.
Ze země te´d proudí ti, o které se plukovník opíral. Buď byl nebezpečný a stejně nebezpeční jsou jeho pomstychtiví stoupenci a nebo to byl mírumilovný strejda.
Obnobné to bude s alewity ze Syrie, dříve či později padne Bašár.

Zaznamenal jste větší ochranu jižní hranice EU? Alespoň takovou, jaká je na řecko-turecké hranici.

Půjdeme dál. Slyšel jste někdy o plánu na rozstrkání běženců do nových zemí EU, označovaném jako plán Frattiniho, či Barrotůn, plánu, který se měl realizovat od r.2013?
Pravda, plán leží u ledu, protože transfer předpokládal souběžné poslání fin. prostředků na východ a ty současná EU nemá.
Myslíte, že země, která má vzrůstající problém s vlastní menšinou unese další ghetta, státy ve státě?

Takže, milý pane předsedo, jste naprosto nekonzistentní i nekompetentní.
Bohužel-zatím-žádnou promyšlenou politickou alternativu nenabízíte,nereflektujete měnící se dobu, přitom šanci máte, minimálně 5% TOP po svém hujerském exposé svého předsedy přijde, ty -zřejmě- sebere ODS, protože Vy se profilujete pouze jako divizní rezerva Kalouska, prakticky jej kopírujete.
S takovou nekonzistentní politikou se do parlamentu nedostanete, na to jádro moravských tatíků stačit nebude.
01. 02. 2012 | 15:35

Pepa Řepa napsal(a):

Michal Poláček
nemíním vstupovat do Vaší debaty s pgjed,tím méně se slaboduchým maloměšťákem, ten je hoden spíš politování, ale věta
"Pokud je dnes křesťanství jiné, pak je to proto, že bylo silně ovlivňěno evropským, né asijským nebo africkým myšlením."

..je zavádějící.
Křesťanství totiž evropské myšlení přímo spoluvytvářelo, po období min. 15ti století formovalo, tu k prospěchu, tu méně, stejně jako dědictví antiky, či judaismu. A to nejen myšlení, i umění a zúůsob života.
Můžete být věřící, či atheista nebo agnostik - to je Vaše věc- ale vliv křesťanství byl na západní civilizaci klíčový, ať již v pravoslavné, katolické, či reformované podobě.

Pokud jde o penězovod od Saudů, tady máte pravdu -viz kniha českého muslima Lukáše Lhoťtana, kde financování komunit v ČR rozkrývá.
01. 02. 2012 | 15:55

Taoiseach napsal(a):

pgjed

"V případě významného zvyšování natality se prostor pro imigraci samozřejmě velmi rychle přivírá."
Ptám se: kde to tak funguje? V USA je poměrně vysoká natalita a stejně se tam hrnou davy přes mexickou hranici. Pokud se do některých zemí imigranti nehrnou, může to být jedině proto, že jsou chudé.

"Samozřejmě, že existují i velmi tolerantní umírnění muslimové. Narazil jste ale na to, že by ... ovlivňovali alespoň v některých zemích islám, jako takový?"
Z toho jsem usoudil, že VÁM takové ovlivňování leží na srdci. Nevím, jak chcete ovlivňovat situaci třeba v Nigérii, nicméně hodně štěstí. Dále: o muslimech v ČR mluvíte zase jako o jednolité skupině, což je v rozporu s výše uvedenou existencí tolerantních a umírněných. Jak už jsem napsal, Jan Pavel II nedbal Vašich rad a o dialog s muslimy usiloval.

Pokud považujete za správné, aby v ČR působící immámy platili Saudové, alláh s Vámi.

Proti receptům, které nabízíte Vy, (uzavření hranic) stavím jako alternativu zatažení imigrantů do naší občanské společnosti. V případě Vietnamců se to např. částečně daří.

Omlouvám se, že jsem formuloval pro Vás nesrozumitelně. V reakci na Bělobrádkovo
"přivádění na svět a výchova nové generace jako sociální problém"
jsem napsal
"Dále jaksi nevzal v úvahu skutečnost, že nejvíc dětí mají naši snědí spoluobčané, přičemž jejich přivádění na svět sice není 'sociální problém', ale jejich (ne)výchova už začasté sociálním problémem je"
což opravdu v úvahu nevzal. Výklad je tedy tento: PB by měl být rád, že Romové mají vysokou natalitu, protože to rozhodně nejsou imigranti, natož muslimové. Ale poukazuji jednoduše na to, že vysoká natalita bez řádné výchovy a vzdělání problémy neřeší, nýbrž přináší. Toto je tedy přímo k tématu příspěvku a od něho se nechci odchylovat.
01. 02. 2012 | 16:04

Dagmar napsal(a):

Michal Poláček

Vážený kolego,
váš popis předkřesťanské slovanské společnosti je opravdu svérázný (moc by mne zajímaly prameny, které opravňují podobná tvrzení), ale o to ve zdejší diskusi nejde, tak to nechme stranou. Třeba někdy příště.

Stejně nechme stranou vaše sugestivní popisy mé chmurné budoucnosti :-)

V čem s vámi mohu vřele souhlasit je fakt, že postavení a život většiny žen v naší euroatlantické civilizaci je zřejmě nejsvobodnější, kam historická paměť sahá. A je nesporně v zájmu nás žen, aby takové také zůstalo.

Nevyčítám feministkám, že se neberou o postavení žen v muslimských zemích.

Velmi jim však vyčítám, že svoji bojovnost, jakkoliv spornou, ale především účinnou nevyužijí ke krokům, které by vedly ke zlepšení postavení muslimských žen, které žijí se svými rodinami v evropských zemích. Je přeci evidentní, že především mladé muslimské ženy, tvoří "pátou kolnu" ve svých komunitách a že podpora jejich snahy emancipovat se do naší společnosti je nejefektivnějším způsobem, jak umožnit, alespoň části muslimské komunity se asimilovat.

Velmi jim vyčítám, že se nezasazují za tvrdé postihy, které umožňují jurisdikce jejich zemí při trestání vražd ze cti. Zejména těm v Německu a ve Francii.

Velmi jim vyčítám, že hlasitě neprotestují, když v muslimských komunitách do nově budovaných měšit nastupují islámští duchovní. Je evidentní, že muslimská komunita se radikalizuje především v závislosti na jeho přítomnosti.

"Dagmar, míček je na vaší straně kurtu."

Doufám, že jste tím metaforickým přirovnáním mínil moji odpověď a nevyzýval jste mne ke graviditě :-)
01. 02. 2012 | 16:32

Michal Poláček napsal(a):

Pepo Řepo,
Váš vstup do diskuze byl bez chyby. Víceméně jste shrnul mé dojmy z blogu. Pokud Bělobrádek chce obstát, musí umět vidět i to lejno, které na něj čeká za rohem, nejen to ve kterém už stojí.

Já vnímám, že křesťanství ovlivnilo evropskou (a českou) kulturu. Ten vliv, ale probíhal oboustranně, Pepo. Je velká otázka zda by se cosi podobného protenstanství a osvícenství mohlo rozvinout v Persii (po příchodu Mohameda) nebo černém kontinentě. Evropu se nikdy nikomu nepodařilo etnicky, kulturně nebo nábožensky nalajnavat a proto znovu a znovu byl prostor pro její obrodu.
01. 02. 2012 | 16:33

hovorka11 napsal(a):

Pan Bělobrádek musí mít radost - zprávy z bojiště nám ukazují, jak zatočíme s neposlušnými islamisty a humanitárně tam dosadíme nové, tvrdší, vražedné - saudské Pak na Írán a ropa s plynem je naše. Nakonec ještě Venezuela a oříšek Rusko. Pak ještě utáhnout opasek lidem okolo krku.

Drobný výňatek ze stavu v Sýrii a našich úspěších:

Francouzská tajná služba trénuje ("uprchlíky") ve Wádí Chalíd (Libanon) na pouliční boje, v používání v Izraeli vyrobených střel "Inerka" a pokročilých bojových technikách...
Erdogan a jeho tajná služka a tajné služby zemí NATO financují tábory, kde provádějí výcvik syrských ozbrojenců vydávaných za humanitární uprchlíky, v Turecku a v oblasti Eskanderon, velká část libyjských chemických zbraní byla převezena na turecké území, a předána do rukou povstalců, a zároveň s tím byli převezeni libyjští bojovníci do Sýrie, a mimochodem, nějací libyjští bojovníci již byli na syrském území zabiti...
01. 02. 2012 | 16:34

český maloměšťák napsal(a):

Micla Poláček
Jste zajímavým materiálkem k dalšímu(sice trochu nudnému, ale někdy je třeba vycpat dlouhý čas i vatou) výzkumu - ale nemám teď čas.
Jen jedno - stále se držíte své představy o diskuzi - ře tedy položíte někomu otázku a vzápětí si na ni sám odpovídáte - ale tak, že tu odpověď vložíte do klávesnice svému "diskuznímu" partnerovi.

Měl byste si přečíst, pane Poláček, ještě tak dalčí tři tuny knih - pak možná pochopíte, že z vás mám akorát bžundu - podobně jako z flašinetové náfuky Pepky.

Evropu ohrožují více Číňani a smog - než islámští investoři či teroristé.
A co se týče obětí tkzv. islámského terorismu v Evropě - daleko více obětí na životech a zdraví způsobili terorizující manžílkové a partneři svým něžným polovičkám. Tam to jde do desetitisíců.
Takže pozor na věc - pane Poláček....ta lavka mezi tím, že mně zde v teoretické rovině nabízíte účast na nějakém kšeftování s bílým masem a tím, že budete odhalen coby terorista - je velmi krátká....

Mimochodem - twittrujete či čepujete benzín u OMV ? A máte účet u londýnské pobočky Credit Suisse ?
No - já jen abyste tady nežvatlal - salonně nebrojil proti islamským hordám...a v realu na ně nemakal.

Nazdar !

P.S. Howgh.
01. 02. 2012 | 16:36

Michal Poláček napsal(a):

Dagmar,
nevím jak jste pevná v kramflecích pokud jde o historii, ale ženy všech Indoevropských národů byly historicky rovny mužům. Já nevnímám emancipaci jako problém, ale přirozený vývoj. Dočkali jsme se doby, kdy se kruh uzavřel. Asi máte pravdu, někdy jindy ;-)

Problém s dnešním feminizmem je stejný jako s jakýmkoliv jiným aktivizmem. Ze zápasu o lepší svět se stal byznis. Z krásných hesel se staly reklamní fráze. Samozřejmě, že profi aktivistky se nebudou zabývat právem Šarija. Kouká z toho pro ně něco? Budou vypadat dobře v televizi, když se postaví výchově arabských dívek jako chodících inkubátorů?

S těmi Imámy je to složité. Z vykořeněných lidí, často s mizivým vzděláním se bez nějakého duševního vedení stává po čase nezvladatelná zvěř. Viz. Chánov. Na druhou stranu máte pravdu s radikalizací. Kompromisní řešení teď zkouší Němci, Imámům, kteří prošli jistou formou německé "lustrace" a jsou považování za "spolehlivé" je poskytnuta finanční podpora.

Samozřejmě, ani to není ideální. Nejčistčí řešení by bylo se bez tajfunu lidí s jinou kulturou úplně obejít.

Tu poznámku s tenisovým míčkem nemusíte až tak analyzovat, Dagmar. Hovořím přeci s vámi, ne k vaší děloze :-)))
01. 02. 2012 | 16:48

Dagmar napsal(a):

pro pgjed
"Znám v islámských zemích řadu žen velmi vzdělaných, na vrcholu špičkové manažerské, nebo politické kariéry, které mají a vychovávají 5 i více dětí".

Určitě tam takové ženy jsou. Ale pocházejí z té nejbohatší nebo bohaté střední vrstvy, takže vládnou i chůvám a služkám, které je osvobodí od každodenní péče o děti a domácnost. Podstatné také je, že jejich vzdělání a působení ve veřejném prostoru je garantováno souhlasem nejprve otce a pak manžela. Paradoxně vyjímečností svého osudu vydávají svědectví o podřízeném postavení žen v muslimském světě.

Jinak souhlasím, že naše strategie investovat energii, čas a peníze do výchovy omezeného počtu dětí a tím jim zajistit vzdělání a dobrý start do života a zajistit tak i prosperitu společnosti, se zdá proti strategii imigrantů mít mnoho potomků jaksi nedomyšlená. Myslíte ale, že je proto špatná? Máme ji změnit? Jak?
01. 02. 2012 | 16:51

hovorka11 napsal(a):

Michal Poláček:
Jste demagog.
Věřící křesťan má za jeden z hlavních cílů mít velkou rodinu a říkat, že má za ženu chodící inkubátor je vrcholně sprosté !
01. 02. 2012 | 16:54

Michal Poláček napsal(a):

Hovorko,
já mám také za cíl mít velkou rodinu. To neznamená, že hodnotu ženy vyčíslím počtem velbloudů nebo škodovek. Ani to neznamená, že při soudním přelíčení má mít její svědectví jinou váhu než-li svědectví muže. To není demagogie, ale snadno ověřitelný fakt.
01. 02. 2012 | 17:01

Dagmar napsal(a):

Michal Poláček

O historii vím dost, takže také vím, že pokud se interpretace nějakého jevu nemůže opřít o kritickou anylýzu zejména písemných pramenů, což pro období o něž se jemně "spoříme", víceméně platí (spolehlivé prameny postrádáme), nastoupí produkce nekontrolovatelných přání najít to, co najít chceme.

Ale jsem ráda, že součastnost vidíme podobně a že sdílíme obavy, které jsou opodstatněné i bez kritické analýzy písemných pramenů :-)
Víte, co je opravdu zajímavé? Jak málo žen se o tyhle problémy zajímá. U nás bych to ještě pochopila. Brod je zatím daleko. Ale moje zkušenosti z Německa jsou velmi tristní.

Takže si vážím mužů, kterým leží na srdci rovnoprávnost jejich partnerek.

No víte, když hovoříte se mnou hovoříte nejen k mému sexy mozku :-) Ráda bych napsala o vás totéž, ale nechci vás tím sexy mozkem urazit :-)
01. 02. 2012 | 17:06

Michal Poláček napsal(a):

Maloměšťáku,
ach ano, ten smog. Už ne globální oteplování? Oni ti Evropané, by to nespasili ani kdyby přestali ze dne na den existovat. Jen by zbylo víc fosilních paliv pro ostatní.

Pojďme tedy řešit váš smog.

- Pojďme řešit jak zabránit smogu, aby vás vysvlékl do naha před vaším vlastním domem: http://www.metro.co.uk/news/871848-london-riots-thugs-force-people-to-strip-naked-to-steal-clothes

- Pojďme řešit jak ho zastavit dřív než vám oddělá sousedku na veřejném místě: http://www.eutimes.net/2011/03/20-refugees-suspected-of-gang-rape-at-stockholm-public-swimming-pool/

Co myslíte? Zachráníme Evropu před smogem solárními články? Nebo se máme raději držet jízdy na bycyklu?

Občas se z té vybetonované pražské džungle vyjeďte podívat k nám plebsu z venkova. Nadýchat se čerstvého vzduchu. Z toho smogu by vám mohlo přeskočit.
01. 02. 2012 | 17:38

Michal Poláček napsal(a):

Dagmar,
dobrá, beru odteď navědomí, že nehovořím pouze k vašemu sexy mozku ;-)
01. 02. 2012 | 17:54

Pepa Řepa napsal(a):

Hovorko
dovoluji si upozornit, že jste stejně nekonzistentní jak autor a odporujete si sám sobě.

Pokud by Vám totiž vadil nezvládnutý příliv imigrantů, měl byste mít zájem na posílení atributů jednotlivých států, které by měly své území slušnou formou uchránit imigraci vymknuté z kloubů a vyexportované ze starých zemí EU, kde přerůstá počet přes hlavu už nyní, ale to byste se musel povznést nad klausohryzectví, problém zůstane i když Klaus nebude.

Spoléhat na nefungující nástroje EU je naivní a nesmyslné, ale tady byste se zase musel povznést nad zavilý antiamerikanismus a to ze dvou logických důvodů.

1. Plán na Středomořskou unii, tedy jakési propojení Maghribu s EU nevypracovaly USA, ale Francie, která se jej snaží EU již léta vnutit.

2. V Libyjském tažní hrála stejný prim Francie, GB se po váhání přidala a USA byly přizvány až v době, kdy evropské mocnosti věc nezvládaly vojensky.

Takže, milý Hovorko, oddat se do rukou EU a spoléhat, že věc vyřeší v zájmu ČR je poněkud naivní.
Oni totiž, milý Hovorko, Američané nemohou ani zabránit přerušení wahhábistickému penězovodu z SA evropským komunitám,pokud by se k tomu EU rozhodla, ba ani EU nemohou přikázat stavbu mešit a madras z fondů saudské nadace, pokud by je EU nechtěla.
Jenže to by musela matička opravdu EU chtít. Nesmělé pokusy jednotlivých států se udály po atentátech v Londýně a Madridu, ale to bylo na úrovni jednotlivých vlád jednajících se saudskými ambasadory, ale nikdy ne v rámci EU.

Hujer nabídne, že to je věc států, což je jednak nesmysl vzhledem k Schengenu a pak padá důvod, proč předávat další pravomoce někomu, kdo nemá zájem problém řešit.

Jistě, můžete se utěšovat jalovými kydy, že islamisty vtáhnete do spolupráce.Vtip roku.

U Syrie je to složitější, ale i tam byl francouzský vliv okolo r.85 dost silný, zřejmě se zapojí turecká armáda, zametou s alewity, ale je tam u místních reminiscence na osmanská zvěrstva, nemenší než Háfova v Hamá.Škoda, že sem nechodí bigjirka byl tam s menším odstupem od masakru.
Že tam je už nyní obřanská válka a jsou využívání islámští bojovníci jako v Libyi je jasné.
01. 02. 2012 | 17:57

Dagmar napsal(a):

Michal Poláček

Už se těším na zvýšenou výživnost vašich příspěvků, podmíněnou inspirujícm vnímáním diskutujících, zejména ženského pohlaví :-)

Pěkný večer!
01. 02. 2012 | 18:06

český maloměšťák napsal(a):

Michal Poláček
S úchyly kteří chtějí prodávat zdejší dívky a ženy do otroctví a vysvlékat donaha jejich otce a manžely ....nezlobte se , ale s takovými nebudu vést ani dva monology, natož nějakou "diskuzi".

Víte co to je howgh ? Ne ?
Zeptejte se svých kumpánů.
01. 02. 2012 | 18:12

Jindra W. napsal(a):

Bělohrádku, hned v úvodu tvých kravin je zřejmé, do jaké skupiny patříš a jaké postoje zastáváš. Náboženský fanatik je náboženský fanatik a je úplně jedno, které konkrétní náboženství to je.
Napsal jsi: "opouštíme kořeny vlastní civilizace, relativizujeme hodnoty ověřené staletími a tisíciletími a jsme pak snadno zranitelní." Pokud prahneš po hodnotách, které "tady" rozséval třeba takový Pavel z Tarsu a jemu podobní, tak to je katastrofální zjištění. (Jakékoliv) Náboženství má tu vlastnost, že je rigidní a prolezlé nesmyslnými, netolerantními, tmářskými, nenávistnými dogmaty.
Pokud by byla pravda, že máme tisíce let prověřené hodnoty a základy, tak ještě v současné době se tady upalují čarodejnice, zabavuje se majetek ve prospěch církve a boha.
Pravda je taková , že se nějakým způsobem vyvíjíme, ať lépe nebo hůře, a každý krok směrem dopředu je vždy lidmi jako vy vnímán podezřívavě a nenávistně. Pokud by v Evropě a vůbec na světě mělo hrát náboženství první housle, pak bychom stále lezli po stromech.

Další tvůj hloupý výrok: "Naše současná euroatlantická civilizace je založena na třech pilířích. Svoboda, tolerance a demokracie." Kéž by tohle byla pravda, ale není! Jak můžeš něco takového vůbec napsat?
Pokud to vezmu na naše české poměry, pak jízlivě píšu toto: Duka si létá vrtulníkem a ostentativně se slastným výrazem ve tváři drží ve svých obtloustlých rukách těžký kulomet. Katolická církev rozkrádá tuhle zemi do poslední pídě, lže a dopouští se tunelu tisíciletí! Hm, tak to bude asi ta svoboda o které píšeš.
A nyní tolerance: Na katolické teologické fakultě (patřící pod Univerzitu Karlovu) v Praze 6 (Thákurova ulice) je běžné, že se vedou nenávistné výpady na adresu všech, kteří nepatří do prohnilého katolického stáda. V kostelích se mnohdy rozdávají knížtičky plné nenávisti a absurdních tvrzení popírajících i ty nejzákladnější rysy našeho světa.
A demokracie? Jak pro koho, Bělohradský, jak pro koho. Pro lidi jako ty určitě ano!

A nyní k dalším bludům. V těch příčinách nízké porodnosti nemáš pravdu, opět jsi to celé popletl, tvoje nástiny řešení jsou poněkud infantilní a připomínají mi žvásty z jiných dob.

A pivo a vepřové si dej. Mnozí už na něj ani nemají!
01. 02. 2012 | 18:39

pgjed napsal(a):

To Jindra W:

Hlavně nezapomeňte spláchnout a otřít si hubu.
01. 02. 2012 | 19:59

pgjed napsal(a):

To Dagmar:

Vedle těch, z bohatých poměrů, znám i ženy z běžných, nebo chudobnějších poměrů, které se prostě vypracovaly. Ostatně, když budete trochu pozornější, najdete takové i u nás. Sám žiji v prostředí, kde jso 3 a více dětí téměř normou nejméně po dvě generace. A jsou to tzv. dvoukariérová manželství většinou vysokoškoláků. A dlouhodobě vztahově velmi stabilní a kvalitní. Jen u nich mateřství nepřestalo být hlavním smyslem manželství a hodnotou nad jiné hodnoty, které je dobré přinést i jisté oběti, protože to v konečném důsledku přináší především radost. Toto se z povědomí současné společnosti jaksi vytratilo a bylo "nahrazeno" jinými "bohy". Především zlatýmm teletem konzumu. A opředeno nepravdivými legendami, že více dětí znamená bídu a nemožnost dát jim kvalitní vzdělání... Nesmysly. což mohu potvrdit i z vlastní, docela vousaté zkušenosti.
01. 02. 2012 | 20:13

český maloměšťák napsal(a):

pgjed
Váš slovník - vůči těm, kteří netancují podle vaší píšťalky...spíše svědčí o tom, že se pro vás mateřství - podobně jako pro jiné fanatiky z fundamentálně náboženských kruhů - stalo fetišem.

Což dokresluje zcela nekritické hodnocení sebe sama a "prostředí ve kterém žijete".
A odvolávání se na vousatost.

Je zvláštní - jak nábožensští fundamentalisté postrádají to, co je leitmotivem nábožensky formovaných a zpředměťňovaných vhledů - pokoru.
Toleranci samozřejmě ve vašem případě nelze předpokládat vůbec,
Stejně tak objektivitu.
Stranický trychtýř je moc široký a pevně ukotvený....

Více dětí skutečně znamená dnes strádání. Stačí kalkulačka.
Tedy pokud nejste nějaká stranická vyžírka přilepená dlouhodobě na veřejné zakázky, že - milý bratře z Jedovnice ?
01. 02. 2012 | 20:26

pgjed napsal(a):

To Dagmar:

"...A je nesporně v zájmu nás žen, aby takové také zůstalo."

Takové sebezničující blaho, kdy některé mnohé ženy se domnívají, že dosáhly dokonalého úspěchu díky tomu, že až na drobné anatomické rozdíly jsou jako chlapi. A nějak nedomýšlí důsledky tohoto stavu od rozpadu mezigeneračního solidárního systému až po vymření celé kultury. A čekají-li, že jim za jejich úspěch bude postaven pomník, zapoměly na drobnost - nepostaraly se, kdo by stavěl.
Naštěstí ne všechny. Ještě zbývají ženy, které chápou, že naprosto nejvyšší rolí, převyšující jakékoliv jiné lidské (mužské i ženské) role je role matky.

Taková je realita. Vše ostatní jsou plané filipiky a ne zcela chytré výmluvy. Samozřejmě mateřství je těžká role. Jedna z nejtěžších. Ale žádná nedává tak vysokou přidanou hodnotu.
01. 02. 2012 | 20:33

pgjed napsal(a):

To český maloměšťák:

No hlavně, že jste spokojen sám se svým slovníkem, fetišismem a fundamentalismem. Říká se, že kdo se směje naposled... Nechci být špatným prorokem, ale obávám se, že se ještě můžeme dožít stavu, kdy přežije ten, koho k stáru uživí jeho děti. Což bude nejenom zajímavý konec Bismarkovského solidárního systému, ale i jistá forma sblížení s některými islámskými tradicemi. Chápu, že se vám moje formulace mohou jevit příliš razantní a přímé, ale já jsem člověk z praxe, zvyklý a nucený se vyjadřovat jednoznačně.

Jistě nepopřete, že naše společnost vymírá. Má to své nepříjemné důsledky na existenční mechanismy společnosti. Není pochyb, že tento trend vyvolává nepříznivý populační vývoj, pro který ale není racionální důvod. Máte jiný, lepší recept než usilovat o zvýšení natality, máli být zachován alespoň náznak jakési společenské a kulturní perspektivy? Pochlubte se prosím.

Jinak, vidíte-li náboženskou pokoru v tom za co tady plédujete tak gratulujuk té, ehmmm, prozíravosti. Nic ne zlém.
01. 02. 2012 | 20:50

Dagmar napsal(a):

pgjed

"Vedle těch, z bohatých poměrů, znám i ženy z běžných, nebo chudobnějších poměrů, které se prostě vypracovaly."

Moje znalost sociálních poměrů v islámských zemí je omezená, takže vám mohu z vlastní zkušenosti těžko oponovat. Mohl byste proto prosím být konkrétnější? Asi opravdu záleží na destinaci.

Vřele souhlasím, že i u nás (čti ČR, Evropa, USA, Kanada, Austrálie...) do určité úrovně (managerské a politické) naleznete spíš úspěšné ženy než muže. Nepochybně v naší civilizaci existují mnohem vstřícnější podmínky pro uplatnění žen - odhlédneme-li od jejich biologické funkce. A pokud mají štěstí na partnera (včetně finančního zázemí) mohou se uplatnit nejen jako úspěšné matky, ale také se "vypracovat", jak hezky píšete. To je zřejmé, když dovolíte, i zcela běžným, nikoliv jen "pozornějším" pohledem.

Ani nevite, jak dobře většině žen zní, že:

"mateřství nepřestalo být hlavním smyslem manželství a hodnotou nad jiné hodnoty, které je dobré přinést i jisté oběti, protože to v konečném důsledku přináší především radost."

Zdá se ovšem, že se tyto hodnoty vytratily spíš z myslí mužů, než žen. Zejména pak z myslí mužů, kteří vládnou politickou mocí. Na tomto vrcholu ovlivňování společnosti se žen jaksi nedostává, takže jim těžko vyčítat nepříliš příznivé podmínky pro "rození Češat".

"A opředeno nepravdivými legendami, že více dětí znamená bídu a nemožnost dát jim kvalitní vzdělání... Nesmysly, což mohu potvrdit i z vlastní, docela vousaté zkušenosti."

Tak to vám nevím. Zdá se, že máte již dospělé děti v dobrém postavení.
01. 02. 2012 | 20:55

pro pgjed napsal(a):

Mně je 46 let a mám dva syny. Když se podívám zpátky, říkám si, jak se svět změnil, populace a postoje a názory s ním a stačila na to jediná generace a pár roků relativně. A taky si říkám, že mít tehdy dnešní rozum a vědět, co bude dál, tak snad ze strachu ani nešukám. s prominutím. Ne, že bych byla zvrácená matka, zhrzená, rozvedená, mužem opuštěná nebo měla pocit, že jsem promrhala mateřstvím nejlepší dobu svého života. Své děti miluju a v tom, co jsem dokázat chtěla, mně neomezily. Ovšem tehdy před revolucí vědět, kde budem dvacet let po ní, jak křehkou institucí může být manželství, jaké krize mohou otřásat společností, právě zmíněným manželstvím a především lidskou morálkou, tak bych jistě uvažovala jinak a můj život se ubíral jiným směrem. Koukám, jak si vede tento dnešní svět, tento stát, vláda tohoto státu, na dnešní mladé muže ve třiceti stále v péči útlocitných matek a říkám si, že v dnešní době si dítě pořídí těžká hazardérka. Kde jsou jistoty a garance pro tak riskantní podnik jako přivést v této zemi v této době s prototypem dnešního mladého muže na svět děcko ? Byla jsem opravdu ve svých dvaceti třech letech naivní dítě, jenže co bude za dvacet let tehdy nemohlo napadnout nejtěžšího realistu ... a ty řeči o tom, kdo bude dělat na dnešní střední generaci a mladé za pár let -tím mladé neotravujte, to není jejich problém, proč by měl být ? Ať se každý o sebe postará sám, nikdo to nikdy za něj neudělá. Pořád na cosi spoléhat ... ?
01. 02. 2012 | 21:36

pgjed napsal(a):

To Taoiseach:

Imigrace USA? Jednak USA jsou migrantskou zemí a sami podporují poměrně vysokou míru migrace (losování zelených karet atd.). A jaká pak by teprve byla, kdyby měli natalitu jako u nás.... V tomto jste mimo.

Dialog s umírněnými sice probíhá a je to chvályhodné. Nicméně, vidíte někde alespoň drobný náznak do plusu? já vidím jenom vyhánění historických křesťanských populací, mnohem starších než ty muslimské, muslimy a hromadné zabíjerní křesťanů muslimy. Jedno jestli těmi zlýmidiktátorskými, nebo těmi lepšími demokratickými (řízenými talibánem). Takže opět mířil na lišku, trefil Maryšku.

Já jsem především pro to, aby immámové jako ti v Brně a jiní podobní mámové tu buď vůbec nebyli, nebo bručeli na Mírově. ne abychom je platili. Taková verbež jedině do nejhlubší džehenny.

O uzavření hranic jsem přece nic neříkal. A přísná migrační politika není totéž. Máte-li dojem, že nemůže být dostatečným filtrem, udělejte si studijní cestu do Švýcar.

To poslední nechejme být, nebudu dále tráoit váš ostrovtip a je zbytečné abychom se dál bombardovali mimoběžnými replikami.

Pěkný večer a díky za slušnou diskusi.
01. 02. 2012 | 21:37

český maloměšťák napsal(a):

pgjed
Mno - nejsou to islámské země, které exportují z Evropy pracovní místa - opak je pravdou /investice z islámských zemí - mimochodem - je paradoxní realitou, že během prvního ropného šoku to byly arabské investice, které poskytly polštář ekonomickému propadu USA v důsledku zvýšení cen ropy/. Export pracovních míst se děje díky levným a podpásovým čínským importům - a to také díky expozicím evropského kapitálu v Číně.
Takže závěr :
Kdo bojuje s nesprávným nepřítelem - bojuje na straně toho nepřítele skutečného.
tečka.

Jistě budete souhlasit alespoň v tom, že je to situace na pracovním trhu, která ve velké míře determinuje rozhodnutí rodin o tom, že budou mít děti.
Nebo ne ?
Vy snad chcete aby se evropské matky chovaly stejně jako ty africké ? (mimochodem výzkumy prokázaly, že je to nejisté okolní socioekonomické prostředí /plus nízká míra dožití se dětí dospělého věku/ ...co determinuje tu okolnost, že rodiny v Africe spoléhají se na kvantitu - ve směru natality).
To je směšné , bigotní, nerealistické a hloupé.
Lidé - vzdělaní lidé se tak prostě chovat nebudou. Nepřesvědčí je žádné kryptokřesťanskofundamentalistické floskulky.
01. 02. 2012 | 22:09

Taoiseach napsal(a):

pgjed napsal(a):

"To se vám nepochybně jenom zdá."..."takový výstřel do tmy"..."jejich argumentační hodnota je nulová"..."Přemýšlení dnes opravdu nemí vaší silnou zbraní."..."Nemáte pravdu."..."vaše docela naivní úvahy"..."trestuhodně přehlíží. Asi stejně, jako vy"..."V tomto jste mimo."..."Takže opět mířil na lišku, trefil Maryšku."..."nebudu dále trápit váš ostrovtip"

Nojo, kazždý holt nemůže být tak genyjální. Tak si to užijte...
02. 02. 2012 | 08:39

jíra napsal(a):

Michal Poláček

Z vás jde místy tak trochu mráz po zádech. Všechno víte, vše je vám jasné, na všechno máte razantní odpověď, máte všude známé, nkdo jiný než vy neumí s daty zacházet, jakýkoli jiný příspěvek než co vám jde pod fousy se snažíte znemožnit vytrhnutím pár slov z kontextu... Nejste potenciálně takový malý diktátor? Jasná tvrdá páka? Občas tedy taky vyhodíte argument docela přijatelný, to je fakt, nebo třeba nějaký známý slogan, to se pro popularitu může vždycky hodit, ale celkové vyznění...

S tezí, že se ještě nevyzkoušela všechna špatná řešení, si radši moc nezahrávejte, ať do ní nekloužete sám. Například hledáte rasovou čistotu? To už tady přece bylo a víte, jak to skončilo.

Pro vás jsou lidi jen čísla ve statistice? Trochu málo. Dneska jsme vlastně už všichni nějak všelijak smíšení. Když novodoběji, je to dost známé: Francouzi ze 40%, Švédové skoro z 20%. A vadilo to snad někomu? A ta národnost, která má tendenci přistupovat ke světu pozitivněji, třeba nonšalantně či volněji, ale i jinak životaschopně, je na tom určitě aspoň o trochu líp než tam, kde vítězí motto: Ať sousedovi ta koza chcípne taky.
Pravda, ve Francii (i jinde) je už dlouho smutně vylidněný venkov, ve Švédsku žijou lidi normálně z 85% ve městech, jste-li z venkova, asi to nesete hůře, ale jen na tom stavět nelze.

Je typické, že takoví, jako vy, se objevují vždy, až když jde v hospodářství, v ekonomice, ve financování zemí do tuhého. Momentálně je krize i v Evropě. Jak to vypadá za krize v třetím světě, to si ten, kdo tam nemusí být, ani nedokáže představit. Pak není divu, že se objevují vlny sociální migrace. Pokud se asimilují jako dřív, neděje se nic moc.
Jenže teď už se snaží dostat pryč z té bídy příliš masově, riskují radši hromadně životy a nejistotu. A nedávní přistěhovalci tu mají už vykořeněné potomky, co v současné krizi neseženou práci.
Je zvláštní, že mlčíte o tom, že práci leckde až moc často neseženou ani mladí potomci domorodců, proto se bouří v USA, v Británii, ve Francii, v Itálii, ve Španělsku...

Takže místo tvrdých řečí o opálených - které někdy nakonec odnese úhonou i schopný vědec, hudebník či jaká osobnost s jinou barvou pleti, co nic netuše zavítá do Česka ještě pořád vykuleného z cizinců - se vypořádajme se ctí s krizí, najděme své šance a chytejme je za pačesy, leckdo i s firmou z Česka se může nakonec uchytit třeba na nějaké světové burze. Také si poraďme s nešvary v politice hlavně včetně korupce, tunelování, demagogie a tajných penězovodů v našem pojetí "liberalismu".

Pomozme třetímu světu ať si dokáže pomoci sám, ať z něho lidi nemusejí ve velkém prchat. Země BRIC už nacházejí vlastní cestu a dávají vyspělému světu dost ekonomicky pocítit, že tady jsou, od nich nikdo moc neutíká. Duhový ráj může docela fungovat, když jednotlivé barvy duhy zůstanou rády především u sebe. Pak by snad mohla být vidět ta duha z Kordiller až po Pamír, jak zpívali Voskovec a Werich v písni Civilizace.

Rád bych vám poděkoval za odezvu, ale zkuste to jinak.

Hezký den.
03. 02. 2012 | 03:06

Vladimír Škopek napsal(a):

Velmi dobrý článek, který jasně říká že jse na bodu zlomu. Obrana muslimů a jejich stavění na roveň křesťanství je naprostá hloupost. Křesťanství v sobě pojí svobodnou vůli, antickou filosofii a univerzální lásku, zatímco islám obsahuje bezmyšlenkovité podřízení, nenávist a slepou uličku rozumu. Ošklivé věci se dějí navzdory křesťanství a díky islámu, to je fakt který potvrdí letmé přečtení Bible a Koránu a uvědomění si kdo dotáhl svět do současné modernizace. Panu Bělobrádkovi nepodsouvejte nějakou xenofobii či křesťanský fanatismus, tohle je prostě pud sebezáchovy. A co se demografie týče - ano, to je to nejdůležitější co je v současnosti nutné udělat. Nejen že vesele směřujeme k vymření, ale než k němu dojdeme, tak už bude slábnoucí stát a společnost dávno v rozkladu kvůli přestárlému obyvatelstvu závislému na podpoře okolí a minimu ekonomicky aktivních vrstev.
12. 03. 2012 | 16:20

Jana Cenefelsova napsal(a):

Vážený pane Bělobrádku,

velmi Vám děkujeme za Vaše slova. Moc jsme je od lidí jako jste Vy potřebovali! Již je nejvyšší čas!

Doufáme, že se k Vám přidá více z lidí, kteří vedou náš národ a začnou se rozhodovat a konat v souladu s tímto:

„Byli jsme vždycky otevření a jsme směrem k jiným národům a kulturám. A vzhledem k tomu, že je ctíme v jejich zemi, nezasahujeme do jejich kultury ani náboženství. Jestli ctí i oni nás, budou se chovat stejně.

Jsme tolerantní národ, ale musíme se umět též vymezit. Do České země patří to, co je české. Pokud v naší zemi chtějí žít jiné kultury, mohou, ale v souladu s naší zemí, tj. za podmínek, že budou dodržovat naše zákony a pravidla a respektovat naši kulturu a tradice.“

Ještě jednou děkuji nejen za sebe, ale též za naše budoucí generace!

S úctou,
04. 12. 2013 | 09:37

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy