Pane Schwarzenbergu, píši Vám psaní, jde o životy lidí

20. 01. 2011 | 09:49
Přečteno 17841 krát
Být křesťanem již v naší zemi není nebezpečné. V některých státech světa však jde o život. Nebuďme sytými, kteří hladovému nevěří.

Vážený pane místopředsedo vlády,

obracím se na Vás v souvislosti s velmi tíživou situací křesťanů v některých zemích. Žádného člověka nemohou nechat lhostejným nedávné vražedné útoky proti křesťanům v Iráku, v Egyptě, v Pákistánu či v Súdánu stejně jako soustavná brutální protikřesťanská politika v Číně, Saudské Arábii, Indonésii a v mnoha dalších státech.

Přibližně před měsícem jsem měl tu čest se s Vámi setkat při obědě v Bratislavě na sjezdu slovenského partnera KDU-ČSL - Křesťanskodemokratického hnutí. Společně jsme ocenili přístup Francie, která nabídla rodinám napadených iráckých křesťanů azyl. Nezaznamenal jsem však, že by Česká republika pronásledovaným křesťanům nějakým způsobem pomohla.

Naše zahraniční politika by se měla na pomoc pronásledovaným křesťanům zaměřit. Česká republika by měla postiženým nabídnout azyl. Naše zastupitelské úřady by měly být pro ohrožené křesťany útočištěm, v němž naleznou pomoc právní, poradenskou i materiální. Je v naší moci vymiňovat si, aby ze zemí, kde dochází k diskriminaci křesťanů nerovným přístupem ke vzdělání, jezdili na studia do naší země i diskriminovaní křesťané. Zahraniční aparát České republiky by měl na případy diskriminace křesťanů poukazovat a zveřejňovat je, aby světové veřejné mínění působilo jako podpora pro ty, kteří trpí pro svou víru.

Rád bych Vás vyzval, abyste toto téma vzal zasvé. Naše země prokázala, že je schopná pomáhat disidentům na Kubě, v Číně, v Barmě a v dalších nedemokratických zemích. Trpící křesťané jsou také disidenty a zaslouží si ze strany České republiky stejnou pomoc.

S pozdravem

Pavel Bělobrádek

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ovčan napsal(a):

To se tedy obracíte na toho pravého!
Na člověka,který zařídil,že ČR uznala muslimský stát Kosovo vedený teroristy a válečnými zločinci.
20. 01. 2011 | 09:58

Evžena napsal(a):

Ježišmarjá.
20. 01. 2011 | 09:58

Ferda napsal(a):

Bělobrádek jako člen strany, která se označuje jako křesťanská, a pro jejich členy zajisté platí přikázání Desatera "Nezabiješ" a "Nepokradeš" by měl svůj dopis knížeti pojmout poněkud šířeji a neomezovat se pouze na křesťany. V Iráku třeba "jde o životy" nejen křesťanům, ale i ostatním občanům. Navíc v případě Iráku jde poněkud o pokrytectví, protože to byla KDU a její partneři, kteří soustavně posílali vojáky do této země, kteří jsou součástí okupačních vojsk, a i přímo vraždící civilisty a mající také zodpovědnost za smrt i těch ostatních (a jejich počet jde do miliónu). Takže pokud Bělobrádek se staví jen na obranu křesťanů, tak jako by dával najevo, že některé lze vraždit a některé ne. Ale v Desateru něco akového není ! Takže jací jsou to vlastně křesťané v KDU-ČSL ?
20. 01. 2011 | 10:09

Libor napsal(a):

Ovčan: Kosovo je samostatný stát protože jiná alternativa po událostech z devadesátých let neexistuje. Kdo nějaký stát vede je věc občanů a voleb, chvíli ho bude vést ten, jindy onen. Podívej se kdo vede Česko a stejně nikdo na Kosovu nezpochybňuje naší státnost. Jinak, na Kosovu žije asi 30% křesťanů, Albánci jako národ nemají jednotné náboženství stejně jako Slované žijící na Kosovu. V obou komunitách jsou jak muslimové tak katolíci i ortodoxní křesťané.
20. 01. 2011 | 10:13

zdenekb napsal(a):

autor:

Nic proti dopisu, ale nevím, proč pomáhat jmenovitě křesťanům... co to vztáhnout na lidi v ohrožení (libovolného vyznání)?

Evžena:

...a co Josef?
20. 01. 2011 | 10:22

Marcus Agrippa napsal(a):

To si děláte p.Bělobrádku legraci nebo co?! Když budou někde utlačovaní čeští zahrádkáři, tak budete taky tak bít na poplach?! Česká republika by snad měla nabídnout každému člověku v ohrožení azyl ne?! To si říkáte křesťan?! Tento Váš blog už prosím neopakujte. Díky.
20. 01. 2011 | 10:26

Cech napsal(a):

Pokud se setkáte pane Bělobrádek s údivem na adresu pana Schwarzenberga tak půjde o nedocenění Vaší mediální rotace.Každému je jasné jak obrovskou podporu pan Schwarzenberg rádoby deklaruje ve prospěch křesťanskodemokratického hnutí.
Proto aby vyniklo toto jeho farizejství jste napsal tento článek.
Pan Schwarzenberg se zajímal a zajímá o křesťanskodemokratické hnutí pouze v mantinelech restituce pozemků.Jinak jak sám uvádíte, je mu to křesťanskodemokratické hnutí tak nějak volné.
Proto pro čtenáře znalého těchto detailů bude Váš článek o to zajímavější.
Kontrasty naší zahraniční politiky pod praporem rodu Schwarzenbergů jste pane Bělobrádek nemusel až tolik hrotit.
20. 01. 2011 | 10:28

elf napsal(a):

Nevim pane Stejskal,ale zveřeňovat blog lidí kteří to nemají v hlavě v pořádku (mají ji plnou Boha)by jste snad nemusel.
20. 01. 2011 | 10:33

Ovčan napsal(a):

Libor

Kosovo je součást Srbska a na tom žádný Schwarzenberg nic nezmění.To že oficiálně podporujeme narkomafii a teroristy je NAŠE ostuda!
20. 01. 2011 | 10:37

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Elf, tak o čem by to mělo být JEDINĚ, vážený, to by mne vskutku zajímalo, jen od těch, co mají místo hlavy ledničku, nebo pokladničku, nebo popelnici, nebo, doplňte to,... vážený. Tužka
20. 01. 2011 | 10:46

mud.. napsal(a):

Každá ideologie musí bojovat za svoji víru. I africký mladý primitívek se samopalem bojuje za víru. Proto vy katolíci vemte si do ruky zbaň a bojujte! Nikdo za vás nebude nasazovat krky. Doba hlazení blahoslavených po hlavě před bojem je pryč.
20. 01. 2011 | 10:52

Sláma napsal(a):

Jak správně připomněl Ovčan, kníže von und zu Schwarzenberg etc. je osobně spoluodpovědný za vyhnání křesťanského obyvatelstva z Kosova a za ničení křesťanských klášterů a kostelů, z nichž některé zakládali žáci sv. Metoděje a které přežily v Kosovu dokonce i celé období osmanské poroby, aby byli zničeny pod dohledem vojsk NATO a mise Evropské unie. Jak známo, kníže Schwarzenberg byl hlavním advokátem uznání nezávislosti Kosova, v rozporu s mezinárodním právem. Současné pronásledování křesťanů v Iráku (v zemi okupované vojsky mezinárodní koalice v čele se Spojenými státy, která nese přímou odpovědnost za všechny tam spáchané zločiny) je jen logickým pokračováním událostí z Kosova, kdy vojska NATO nejen že netrestala zločiny spáchané proti civilnímu křesťanskému obyvatelstvu (i tam je jasná odpovědnost okupujících mocností), ale dokonce aktivně bránila v obnově křesťanských památek.
Jak známo, byli to i ministři za KDU-ČSL, kteří ve vládě podporovali jak bombardování Jugoslávie, tak i uznání nezávislosti Kosova, aniž by byla vyřešena otázka křesťanských památek a návratu křesťanských uprchlíků.

Je zajímavé, že hlavní architekty akce NATO v Kosovu, Richarda Holbrooka, Madaleine Albritovou a Bernarda Kouchnera spojuje východoevropský židovský původ. Ti asi zájem na ochraně křesťanů neměli. Spíše se zdá, že hlavním motivem byl hmotný prospěch (viz diskutované spoluvlastnictví Albritové telekomunikačního operátora v Kosovu a možný podíl Kouchnera na obchodu s orgány).
20. 01. 2011 | 10:54

arnazach napsal(a):

Být ateistou již v naší zemi není nebezpečné. V některých státech světa však jde o život. Nebuďme sytými, kteří hladovému nevěří.

Vážený pane místopředsedo vlády,

obracím se na Vás v souvislosti s velmi tíživou situací ateistů v některých zemích. Žádného člověka nemohou nechat lhostejným nedávné vražedné útoky proti ateistům v Iráku, v Egyptě, v Pákistánu či v Dánsku stejně jako soustavná brutální protiateistická politika v Římě, Saudské Arábii, Indonésii a v mnoha dalších státech.

Přibližně před měsícem jsem neměl tu čest se s Vámi setkat při obědě v Bratislavě na sjezdu Ateistického hnutí. Jen proto jsme společně neocenili přístup Francie, která nabídla rodinám napadených ateistů azyl. Nezaznamenal jsem však, že by Česká republika pronásledovaným ateistům nějakým způsobem pomohla.

Naše zahraniční politika by se měla na pomoc pronásledovaným ateistům zaměřit. Česká republika by měla postiženým nabídnout azyl. Naše zastupitelské úřady by měly být pro ohrožené ateisty útočištěm, v němž naleznou pomoc právní, poradenskou i materiální. Je v naší moci vymiňovat si, aby ze zemí, kde dochází k diskriminaci ateistů nerovným přístupem ke vzdělání, jezdili na studia do naší země i diskriminovaní ateisté. Zahraniční aparát České republiky by měl na případy diskriminace ateistů poukazovat a zveřejňovat je, aby světové veřejné mínění působilo jako podpora pro ty, kteří trpí pro svou nevíru.

Rád bych Vás vyzval, abyste toto téma vzal zasvé. Naše země prokázala, že je schopná pomáhat disidentům na Kubě, v Číně, v Barmě a v dalších nedemokratických zemích. Trpící ateisté jsou také disidenty a zaslouží si ze strany České republiky stejnou pomoc.

S pozdravem

Petr Černobrádek
20. 01. 2011 | 11:02

Bělobrádek napsal(a):

Osobně jsem podepsal petici proti uznání Kosova na srbském velvyslanectví. Samozřejmě, že každý, kdo komu jsou upírána základní lidská práva má mít u nás možnost azylu, problém je v tom, že naše imigrační politika je k tomuto důvodu hodně skoupá.
20. 01. 2011 | 11:03

Admirál napsal(a):

Já píši Vám - to už jsem někde slyšel.

Jste na špatné adrese, panu Schwarzenbergovi jsou nějací křesťané docela volní, jinak by nemohl prosadit uznání Kosova. Víte, kolik tam bylo vypáleno kostelů?

Přiřaďte kosovské Srby do seznamu!
20. 01. 2011 | 11:06

arnazach napsal(a):

Poznámka: Podle nepodložených ionformací jsou na cestě dopisy Ahmeda Žlutohlávka a Ivana Osipoviče Bělogolovkova ministru Schwarzenbergovi.
20. 01. 2011 | 11:07

Pepa z depa napsal(a):

Pane Bělobrádek, tak jste si o to řekl sám i s celou KDU-ČSL, že? Teď jste krásně vypíchl to, že víra k jakémukoliv bohu je akorát zárodkem VÁLEK, NEÚCTY K ŽIVOTU DRUHÝCH, ZOTROČOVÁNÍ SI VĚŘÍCÍCH A VELKÁ CHUŤ si to zkusit i na ATEISTY, ale to vám jak vidíte nemůže projít. Tak si zbalte saky paky a jděte si rozvracet společnosti tam, kde vám to dovolí. To vám přeje 4. odboj a Pepa z depa.
20. 01. 2011 | 11:08

Terry napsal(a):

to elf:

Pokud sám nevěříte ještě neznamená, že to máte v hlavě v pořádku.

Na samotném zveřejnění tohoto článku nevidím nic špatného.

Spíše mě vadí "snahy" našich pseudohumanistů starat se o "práva" do Evropy infiltrovaných a importovaných muslimů, pro evropskou kulturu a společenské normy s naprosto odlišným náboženským a sociálním zaměření a praktikami, aniž by oni "zastánci" zohledňovali vývoj a možné ohrožení původního obyvatelstva.

Zkušenosti západoevropských států z vývoje posledních 40-50 let by i je měly nutit k zamyšlení a přehodnocení stanovisek, zvláště při zvyšující se eskalaci muslimského radikalizmu včetně ozbrojených, násilných (ale i nenásilných, v souladu s islámem: pokud si chce vzít křesťanka muslima, MUSÍ přestoupit na islám; pokud si chce vzít muslimka křesťana, její rodina ji raději zavraždí - vraždy ze cti) metod "šíření víry". Bohužel zatím ne...
Zatím raději řeší, jak "vměstnat" do našeho práva náboženská islámská pravidla...

A titíž pseudohumanisté "nevidí" onu radikalizaci muslimů, kteří bojují (vraždí se) nejen mezi sebou (šíité a sunnité), ale hlavní nenávist údajně "tolerantního" islámu je vůči křesťanům a Židům. A z muslimských zemí se tento radikalizmus přesouvá do jejich nového "domova": Evropy (Francie, Holandsko, SRN, Británie, Norsko...), USA, Austrálie..., do nebránících se západních demokracií.

Je jen otázkou času, kdy se nějaký "skutečný" muslim najde i mezi naší (již desetitisícovou?) muslimskou komunitou..

Zatím "jen" požadují výstavbu dalších mešit.
Takhle to začalo i v západní Evropě...
20. 01. 2011 | 11:14

Ibalgin napsal(a):

Pane autiore,

pan zu und von Scharzenberg je asi takový křesťan jako Váš bývalý předseda Cyril Svoboda. Oba jsou křesťané, jen když z toho kouká nějaký profit. Jeden popdporuje ustavení muslimského mafiánského narkostátu obchodníků s lidskými orgány, druhý by chtěl připravit křesťanskou nadaci o nemovitost.

Tedy: to jste si vybral toho pravého!!
20. 01. 2011 | 11:17

Marcus Agrippa napsal(a):

mud..
chceme patřit k civilizovaným národům, tak je určitě správné podat pomocnou ruku slušným lidem v nouzi. Ale vykřikovat nějaké náboženské plamenné výzvy, když ani pořádně nevíme proč a co se v dané zemi děje nepatří vůbec do tohoto století. Oni ty náboženské sváry v Iráku nebo Súdánů nevznikly z ničeho nic. Něco málo o Súdánu: jméno afrického státu Súdán je pro mnohé Evropany synonymem chudoby, zaostalosti, nestabilní společenské situace a ozbrojených konfliktů. Ačkoliv tyto charakteristiky se částečně zakládají na pravdě, ve skutečnosti si obyvatelé západního světa často nedokážou o této zajímavé zemi, která je největší na africkém kontinentu a rozlohou je celkově 10. mezi všemi ostatními státy světa, vybavit nic bližšího. Jaký je tedy Súdán doopravdy? Al-Džumhuria as-Sudan, jak zní oficiálně název státu, je republikou, v níž platí islámské právo šaríja. Muslimové tvoří ostatně až 70 % obyvatelstva, přičemž etničtí Arabové, kteří toto náboženství přinesli a rozšířili, nemají v Súdánu převahu, je jich pouze 39 % z celkového počtu. Dominuje zde 52 % černošského obyvatelstva. Úředním jazykem je přesto arabština, běžně se zde hovoří anglicky, hlavně na jihu země. Kromě těchto dvou hlavních dorozumívacích jazyků používají Súdánci dalších 115 místních jazyků!
Není proto divu, že islám hraje v súdánské společnosti významnou, vlastně hlavní roli, a to jak pozitivní, tak negativní. Od roku 1959, kdy vyhlásil Súdán nezávislost, je totiž zmítán vnitřními konflikty, pramenící z náboženské a kulturní nejednoty. Obrovskou zemi tvoří de facto dva světy, zaostalejší tropický jih, který ovšem skrývá ohromné ropné zásoby, a poměrně vyspělý muslimský sever. Prvotním jablkem sváru byla nevraživost mezi dosud vládnoucími křesťany, které dříve podporovala koloniální vláda, a početnějšími muslimy. Důsledkem jejich konfliktu bylo faktické, nikoliv ovšem politické rozdělení země na muslimský sever a jih, kde mají hlavní slovo jak křesťané, tak příslušníci domorodých kmenů, kteří vyznávají původní animická náboženství. Neklid přetrvává do dnešních dnů, i přes to, že soupeřící strany podepsaly před dvěma lety mírovou dohodu, která zaručuje spravedlivé rozdělení zisku z ropných zásob a „jižanům“ zaručila větší autonomii i to, že se na jejich území nebude zavádět šaríja. Bez nadsázky katastrofální je situace především v provincii Darfúr, kde stále ještě probíhají otevřené boje mezi povstalci a muslimskými vládními jednotkami. V oblasti panuje zmatek, životní podmínky obyčejných lidí, vystavených dlouholetému zuření občanské války, jsou tragické. OSN vytrvale apeluje na vládu, aby zakročila ve prospěch civilního obyvatelstva, ale bez hmatatelného úspěchu. Přímo v nebezpečné zóně operuje několik humanitárních organizací. Velice aktivní v této pro mnohé zapomenuté části světa jsou naši východní sousedé, působí tu například slovenská organizace Človek v ohrození. Nemocnici 2nd Mary Immaculate v provincii Darfúr konkrétně u „vesnice“ Mapuordit, místa, kde dnes žije 10 tisíc přesídlenců z míst otevřených bojů, zase založila a ve spolupráci s místní diecézí provozuje Fakulta zdravotníctva a sociálnej práce v Trnavě. Slovenská nemocnice, v níž pracuje skupina lékařů-pedagogů a mediků z Trnavské univerzity, ošetří přibližně 150 pacientů denně. Běžnými diagnózami jsou těžké formy malárie, tuberkulózy a tropické nemoci, jako je malomocenství, časté jsou také střelná a sečná zranění způsobená loveckými šípy a mačetami. Nemocnice není pro domorodce pouhým zdravotnickým zařízením. S pacienty putují za ošetřením celé rodiny. Nemocnice tak nejen ošetřuje, ale příbuzným poskytuje azyl a také jídlo. Myslím že výborný námět na aktivity křesťanských organizací ( a lepší by bylo vyvarovat se toho co popisuje dokument Zajatci bílého boha - takové"aktivity"raději ne ).
20. 01. 2011 | 11:18

Béda napsal(a):

p. Bělobrádek,

Nejlépe křesťanům v cizím prostředí pomůžete, když vyzvete p. Schwarzenberga, aby požádal své vlivné přátele z lóže ať u dominantní mocnosti, které šéfují prosadí, že násilím se cizí ideologie, kultura, životní styl, politika a ekonomika nebude vyvážet do odlišného prostředí.
20. 01. 2011 | 11:19

arnazach napsal(a):

Terry:

Zapomínáte, že musulmanství je nejpokrokovější náboženství světa a v zájmu pokroku jsou oběti nutné.
20. 01. 2011 | 11:21

jo napsal(a):

Křesťanů jako je Kalousek tady máme už tak dost
20. 01. 2011 | 11:22

vlk napsal(a):

Chválihodná snaha pane předsedo, chválihodná snaha , opravdu. A co takhle se nějak zasadit o pomoc křes´tanům v Novém Bydžově a Vysokém Veselí???

než řešit Irák a Egypt? Navštivte pana faríře ve Vysokém veselí apoptejte s e hona to jak byl opakovaně napaden. z tohojednou praštěn kladivem do hlavy. máte to kousek a můžete to udělat sám. Děkuji.
20. 01. 2011 | 11:34

Dr. Krejzyber napsal(a):

Rozhodně jsem pro podporu náboženské tolerance, a tedy pro ochranu těch, na něž je útočeno, ať už jsou křesťany nebo příšlušníky nějaké jiné náboženské sekty. V tomto směru s dopisem souhlasím, nicméně musím jízlivě pana předsedu upozornit, že když křesťané pronásledovali židy, údajné čarodějnice a posléze bezvěrce, nikdo žádné výzvy nepsal. Byl to standard, běžná a eticky bezvýznamná stránke života společnosti, ještě Jan Neruda měl potřebu si přihřívat obecně sdíleny antimemitismus, jehož kořeny jsou přece jasné. Nehledě na křížové výpravy do údajné světé země, které nejspíš všechno to odstartovaly, až časem se stala náboženská perzekuce normou. Křesťané se často samozvaně volí za zakladatele západních hodnot, to si ale hodně fandí, západní hodnoty jsou zčásti křesťanské, ale vznikaly hlavně v konfliktu s jeho dogmaty, hau.
20. 01. 2011 | 11:41

Betty08 napsal(a):

to všichni přede mnou nesouhlasně komentující:
A co vy osobně? Co jste? Z čeho vycházíte? Vy nejste křesťané? Neslavíte Vánoce a Velikonoce? Já osobně, i když nechodím do kostela a nemodlím se, se za křesťanku považuji.
20. 01. 2011 | 11:49

Tceld napsal(a):

Je špatné, když trpí lidé. Je špatné, když trpí křesťané, ale nedomnívám se, že jejich utrpění je obecně vyšší; naopak se s trochou cynismu dá říct, že to mají snazší, protože jim pomáhá víra v Boha a v posmrtný život...
Ano, argumentace ad absurdum je použita úmyslně, aby bylo jasné, že vyčleňovat právě jednu skupinu není dobré.
Na druhou stranu musím říct, že to, co se děje ve zmíněných zemích, je skutečně odporné. Jen primitiv útočí na lidi jiného vyznání (či lidi bez vyznání), jen primitiv útočí...
20. 01. 2011 | 11:50

alna napsal(a):

Kolegové komentátoři. Buďme na chvíli velkorysí a připusťme, že tento dopis vznikl pouze na základě šlechetných pohnutek. Na výzvě k podpoře utlačovaných není určitě nic špatného. Je jedno, jestli jsou to disidenti, křesťané nebo zmrzlí Mongolové.

Podpořme tu výzvu zvláště proto, že strůjcem zla je v tomto případě islám. Ideologie, která stále více zasahuje i do našich životů.
20. 01. 2011 | 12:06

Wojtyla napsal(a):

Je podlé od lidovců, kteří se tak zastávají tzv. křesťanů a při tom je katolická církev známá, jako největší, vraždíci organizace v dějinách. Do Afghanistánu posíla parazitující polní kuráty, udajně pro věřící žoldáky. Co dělá křesťan mezi zabijáky za peníze? To ti kuráti neznají desatero? Proč letěl nenažraný parazit Duka za naše peníze, v neprůstřelné vestě, jak ukazovali v TV do muslimské země? Kdo platil jeho výlet? Kdo z jeho okolí přišel na nápad darovat naším žoldákům jako dárek dýky? Za katolickou církvi se táhne dějinami krvavá stopa a miliony umučených a upálených za živa. Tato vraždíci organizace a jejich hlásna trouba v ČR - lidovci, by měla především se postarat, aby se katolíci necpali někam, kde je po historických zkušenostech s katolíky, nechtějí. Ve jménu svého boha už rozpoutali bezpočet válek a zabíjení jinověrců.
20. 01. 2011 | 12:10

Marcus Agrippa napsal(a):

Betty08:
A Vy slavíte vánoce nebo velikonoce jako náboženský svátek?! A vánoce už slavili Římané jako Saturnálie - byly zavřené státní úřady a školy, lidé se vzájemně obdarovávali. Jen těch volných dnů bylo víc - 17 - 30.12. Na německých vysokých školách se Saturnálie slaví i dnes.
20. 01. 2011 | 12:11

Béda napsal(a):

alna,

jste si jista tím, že "strůjcem všeho zla je v tomto případě islámaká ideologie", jak jste napsala? Přečtěte si ještě jednou autorem napsaný výčet zemí!
"Iráku, v Egyptě, v Pákistánu či v Súdánu stejně jako soustavná brutální protikřesťanská politika v Číně, Saudské Arábii, Indonésii a v mnoha dalších státech."

Zkuste o tom ještě zapřemýšlet, třeba z pohledu, jestli v některých těch zemích se islám nezačal vymezovat vůči křesťanům kvůli trvalým "misím" křesťanských bojovníků a náslilí vůči křesťanům negradovalo až poté co ty "mise" začaly".
20. 01. 2011 | 12:13

raka napsal(a):

Nedá mně to nereagovat - mám pocit, že řada diskutujících (jak už to většině diskusí chodí) je trochu mimo. Tady přece vůbec nejde o nějaké dělení na ateisty (rozuměj ty, kterým je duchovno úplně fuk) a křesťany (myšleno diskutujícími = horliví nadšenci nesmiřitelní vůči svému okolí dlící na bohoslužbách a modlitbách :-)). Myslím, že zde jde o kulturu života se vším, co k tomu patří. Naše kultura (způsob života) ať kdo chce nebo nechce, je křesťanská (a je jasné, že se liší od kultury muslimské, apod.). Proto si myslím, že pokud by v minulosti do Německa a Francie přišli křesťanští přistěhovalci, neměli bychom dnešní problémy s muslimy. Pak je legitimní názor v otázce přistěhovalectví, studia, apod. upřednosňovat lidi přicházející rovněž z křesťanského kulturního prostředí(ač na prvý pohled se od našeho životního stylu jejich životní styl liší); pak lze předpokládat mnohem méně problémů v soužití s námi - tedy většinovým obyvatelstvem.
20. 01. 2011 | 12:16

raka napsal(a):

Nedá mně to nereagovat - mám pocit, že řada diskutujících (jak už to většině diskusí chodí) je trochu mimo. Tady přece vůbec nejde o nějaké dělení na ateisty (rozuměj ty, kterým je duchovno úplně fuk) a křesťany (myšleno diskutujícími = horliví nadšenci nesmiřitelní vůči svému okolí dlící na bohoslužbách a modlitbách :-)). Myslím, že zde jde o kulturu života se vším, co k tomu patří. Naše kultura (způsob života) ať kdo chce nebo nechce, je křesťanská (a je jasné, že se liší od kultury muslimské, apod.). Proto si myslím, že pokud by v minulosti do Německa a Francie přišli křesťanští přistěhovalci, neměli bychom dnešní problémy s muslimy. Pak je legitimní názor v otázce přistěhovalectví, studia, apod. upřednosňovat lidi přicházející rovněž z křesťanského kulturního prostředí(ač na prvý pohled se od našeho životního stylu jejich životní styl liší); pak lze předpokládat mnohem méně problémů v soužití s námi - tedy většinovým obyvatelstvem.
20. 01. 2011 | 12:18

Marcus Agrippa napsal(a):

raka:
takže něco jako Sparta / Slavie jo?! Trošku uvažujte - ze Súdánu přijede mil.křesťanů a dostane azyl v Německu - jak dlouho bude asi trvat než se jich Němci budou chtít zbavit?! Co když mezi těma křesťanama budou zloději, vrahové, pedofilové atd.?! A pěkně prosím - to křesťanské prostředí má být jako - Malleus maleficarum, KKK, nebo Ustašovci?! No fujtajksl.
20. 01. 2011 | 12:22

Ing. N. napsal(a):

(autor)

Nezdá se vám, že hlavní příčinou současného pronásledování křesťanů v Iráku by mohla být válka, která byla zahájena v roce 2003 invazí USA a dalších států do této země? Co kdybyste bojoval za ukončení války a tím i nesmírného utrpení nejen křesťanů ale i iráckých občanů?

Vy nevíte, že kromě několika tisíc padlých vojáků okupačních sil zahynulo dle odhadů 600 000 až 1 400 000 iráckých civilistů?

Uvádí se rovněž, že Irák má 2 000 000 tzv. vnitřních uprchlíků (byli nuceni se přemístit s ohledem na bezpečnostní situaci v místech kde původně žili) a
2 000 000 uprchlíků, kteří žijí v zahraničí.
Tady se angažujte, všichni vám budou fandit a začnou si vážit i KDU-ČSL.
20. 01. 2011 | 12:23

Béda napsal(a):

raka,

křesťanská kultura nese v jedné ruce Bibli a v druhé Predátory, bílý fosfor, humanitární bombardéry... Nezřídka církevní potentáti křtí "Božím" bojovníkům zbraně před vykonáním "mise".

Na tom se za celá staletí nic nezměnilo.
20. 01. 2011 | 12:27

zion napsal(a):

Vo co tomu debilovi jde? Leze zednáři Schwarzenbergovi do zadku aby satanisty zase přizval k lizu na MZV? Co takhkle doporučit okamžité humanítární bombardování těchto zemí? Špína.
20. 01. 2011 | 12:27

Vosavbotě napsal(a):

Fajn,

zachráníme křesťany i ateisty. A koho dalšího? Budeme hlasovat, nebo si zahrajeme ruskou ruletu?
20. 01. 2011 | 12:36

alna napsal(a):

Béda:

Až Tvoje kamarádka zahyne od bomby a poslední, co uslyší bude "allah akbar", taky budeš zpívat jinou písničku, kanárku.
(7.7.2005 Londýn, allah napsáno s malým písmenem záměrně, tykání je záměrné, jelikož by se mi blbě psalo "Vy kanárku")
20. 01. 2011 | 12:36

Béda napsal(a):

alna,

moje kamarádky se nestěhují do islámských zemí.

Když spočítám všechny současné bomby, všechny zabité, zraněné a všechny války muslimů v zemích tzv. západní civilizace a naopak všechny bomby, zabité, zraněné a všechny války západní civilizace v zemích muslimů vyjde mi velice překvapivý a nesouměřitelný výsledek.

Nevíte čím to může být?
20. 01. 2011 | 12:47

Tenco napsal(a):

Chudák občan Schwarzenberg !
Ta vlna požadavků co se nyní zvedne - trpící policajti v Bagdádu, hladovějící děcka po celém světě, perzekvování homosexuálové v Íránu, zneužívaná děcka v katolických seminářích...

Herr Bělohrádek, nechtěj tendle blog stáhnout ? Pan Schwarzenberg tupřeci není od toho , aby snímal všechny hříchy světa. To musej jinam.
Navíc je to přeci jen starší pán a obávám se , že každá větší cesta jej připravuje o síly, které je třeba napnouti zde - v ČEZké republice.
Kde jsou již dlouhá leta perzekvováni daňoví poplatníci.
Korupcí, rozkrádáním, špatnými rozhodnutími politiků...

Himbajs, Bělohrádek - nebyla i Jejich partaj u toho, když se todle dělo ?

Že Oni to teda na občana Schwarzenberga jen tak zkoušej ?
Že sám nevěřej, ale zkoušej - ostošest ?

Ech, Oni jsou ale liška podšitá !

P.S. No nic, Bělohrádek, napíšou ještě asi 189 dopisů se stejnou hlavičkou, ale jiným předmětem a blogeři Jich zas budou mít rádi.
Asi stejně jako Jejich partaj. :((
20. 01. 2011 | 12:53

Béda napsal(a):

Tenco,

já bych se na místě p. Bělobrádka obrátil spíše na bratra Kalouska. Ten bude jako bývalá hlava a předchůdce autora na předsednickém postu mít zajisté pro věc křesťanů větší pochopení. A má taky velký vliv na starého křesťana Schwarzenberga:

Wiki "Z veršů a epigramů Karla Havlíčka

Mně se, mně se, mně se,
mně se všecko zdá,
že pan Švarcenberk
o ústavu hrá;
Mně se, mně se, mně se,
mně se všecko zdá,
že o konštituci hrá:
to obležení
nadarmo není,
to se časem svým
v robotu změni!
Mně se, mně se, mně se,
mně se všecko zdá,
že o konštituci hrá!
Škoda je těch časů,
když jsme povstali,
když jsme konstituci
ve snu dostali;
škoda je těch časů,
když jsme povstali,
že jsme my vás neznali:
měli jsme vás znát,
na fůru vás dát,
za hranice vyjet,
tam vás vysypat!
Škoda je těch časů.
když jsme povstali,
že jsme my vás neznali!
1850.

Píseň Čechů r. 1850.

Zle, matičko, zle!
Švarcenberci zde:[4]
jeden, ten je generál,
a druhý je kardinál;
zle, matičko, zle!
Zle, matičko, zle!
Švarcenberci zde:
jeden drží karabáč,
druhý říká »Otčenáš«;
zle, matičko, zle!
Zle, matičko, zle!
Švarcenberci zde:
jeden, ten je arcibiskup,
a druhý je taky .......,
zle matičko, zle!

Otec a matka.
Bůh, náš otec, pro chování
deset nám dal přikázání,
ale církev, naše máť,
zkrátila je v jedno: »Plať!« "

Brixen, 26. června 1853. Básnické spisy K. H. poř. L. Quis. Praha 1898, F. Šimáček.
20. 01. 2011 | 13:09

kabala napsal(a):

řezník a bourač píše proti zabíjení?
20. 01. 2011 | 13:21

kacíř napsal(a):

Já furt nevím, proč, když jsem křesťan, o mě musí každej vědět, že jsem křesťan.
Víra není chození po kostelích, ale osobní věc každého z nás. Víra, kterou musím před někým presentovat, není víra, ale pokrytectví a to nemá se skutečnou vírou nic společného. Víra nám musí pomáhat k životu, ne se ho zbavovat v boji!
20. 01. 2011 | 13:25

kabala napsal(a):

v Iráku zahynulo díky židokřestanskému tažení Barbarossa v posledních
7 letech cca 3 000 0000 lidí ,hlavně starců ,žen a dětí dalších cca 5 000 000 přišli o vše a žijí v uprchlických táborech v sousedních zemích.

proč se KDU nezajímá o porušování lidských práv u nás v Čechistánu?
20. 01. 2011 | 13:26

kabala napsal(a):

třeba tohle jede ve velkém

http://www.blisty.cz/art/56749.html

http://www.novinky.cz/finance/222844-lide-se-bouri-proti-exekucim-majetku-tech-kteri-nic-nedluzi.html
20. 01. 2011 | 13:28

VĚTRO napsal(a):

Katolická církev je ták hamižná že si zvolila celibát aby cirkev nepřicházela dělením o majetek . Rozvody , dědictví , dary dětem atd . Brrr až s toho mrazí , taksamo jak jste přejmenovál vepře na svině na jatkáh kde jste pracovál.
20. 01. 2011 | 13:42

mad sheep napsal(a):

Pan Belohradek ma mou maximalni podporu. Diky jemu a ostatnim pokrytcum v KDU-CSL se nemusim obavat, ze by se opet stali parlamentni stranou. To by bylo pro nasi spolecnost spatne.
20. 01. 2011 | 13:44

alna napsal(a):

Beda
Je zajímavé, že považujete Británii za islámskou zemi. Zřejmě máte pravdu. Ostatně celá Vaše logika je tak neprůstřelná, že asi nebudu ta správná partnerka pro další diskuzi s Vámi
20. 01. 2011 | 13:46

MiK napsal(a):

A co takhle sáhnout k osvědčeným prostředkům? Zorganizujme další křížovou výpravu a budeme opět zabíjet ve jménu Boží lásky a porozumění.... zkrátka šířit víru a lásku mečem, muslimové to dělají už léta....
20. 01. 2011 | 13:55

zdenekb napsal(a):

Terry:

Asi budu za "pokryteckého pseudohumanistu", ale nějak zapomínáte že ta "infiltrace a import" muslimů má svůj původ v koloniálních dobách... jinými slovy, např. přistěhovalci ve Francii ze severní Afriky jsou potomky těch, které si Francie kdysi přisvojila. Dokud se jim tedy hodili... dnes už by se jich zase ráda zbavila.

Taky by bylo fajn zjistit si celkový počet muslimů a srovnat jej s počtem těch radikálních, ba fanatických. Myslím, že ten poměr bude přibližně stejný jako u pánbíčkářů našich.
20. 01. 2011 | 14:02

jozka napsal(a):

Vidim, ze KDU-CSL jede ve stopach svych predchudkyn. Cim marginalnejsi, tim vetsiho mimone do cela.

Prelozeno do cestiny - ano pane predsedo, vyhmatl jste bod, ktery obcany teto zeme trapi nejvic.
20. 01. 2011 | 14:55

Betty08 napsal(a):

plně souhlasím s Alnou. Vyjádřila to lépe než já. Nevím, proč se někdo pořád ohání křížáckými válkami apod. Pomůže mi to nějak, když mi bude v budoucnu někdo přikazovat, že mám nosit burku? Mám prostě obavy a nepříjemný pocit v zádech, nic víc.
20. 01. 2011 | 15:27

Pokrytecký pseudohumanista napsal(a):

Musím velmi nesouhlasit s Jozkou. Jestli na něčem stojí naše civilizace, tak to je solidarita s trpícími, ať jsou jakékoliv pleti, národa, víry či přesvědčení.
20. 01. 2011 | 15:28

pgjed napsal(a):

To Ferda:

Vojáci jednotek NATO byli do Iráku posláni proto, aby ukončili zločinný a krvavý režim S. Husajna, který zavíral, mučil a vraždil obyvatele Iráku a ohrožoval okolní státy, pokud jste na to zapomněl.

A buďte tak dobrý, připomeňte mně, které "přímo vraždící civilisty", jak píšete tam poslala KDU? Já vím jenom o tom, že za ministra Svobody tam z ČR byli posláni vojenští policisté, aby vycvičili novou policii, což se povedlo, vojenská nemocnice, která pomohla především spoustě velmi nemocných civilistů a rekonstrukční tým, jehož pokračovatelé pomáhají s obnovou infrastruktury a fabryk rozmlácených za předchozích válek, vyvolaných Husajnem, dodnes!

Těmi, kdo tam záměrně vraždí nevinné lidi nejsou ani vojáci ani civilisté vyslaní ze zemí NATO, ale mohamedánští fanatici, většinou cizinci, napojení na A.K., kterým vyhovuje zmatek, zmar a nepokoj.

Ale na to vše jste asi taky zapomněl. No řekněte Ferdo, nejste vy ferda? Nebo spíš matěj?
20. 01. 2011 | 15:32

pgjed napsal(a):

To Pepa z depa:

Ale v křesťanství nic co by bylo "zárodkem VÁLEK, NEÚCTY K ŽIVOTU DRUHÝCH, ZOTROČOVÁNÍ ..." není. Pokud k takovým věcem ze strany křesťanů docházelo, byloto vždy porušení pravidel, nikoliv jejich naplnění. Byla to vina a odpovědnost násilníků, kteří se za křesťanství jenom účelově schovávali. V základech křesťanství není ani agrese ani násilí. Naopak.
20. 01. 2011 | 15:40

Medikolog napsal(a):

Pane Bělobrádku,

pláčete na špatném hrobě. My do vás, věřících křesťanů, již cpeme příliš prostředků.
Se svojí iniciativou se prosím obracejte na stát křesťanů Vatikán a na Vatikánskou banku. Českou republiku nechte laskavě na pokoji.
Mohl byste se také zajímat o ohrožené poctivé muslimy .. kteří jsou humanitárně bombardováni a terorisováni okupanty, kteří se hlásí k náboženství nenásilí a lásky - jak se křesťanství obecně samo presentuje před neznalými historie. Třeba právě v Afghanistánu, kde i svatba je dnes risiková činnost vyvolávající humanitární bombardování..
20. 01. 2011 | 15:41

pgjed napsal(a):

To autor:

Pavle, díky za zveřejnění dopisu, i když se obávám, že pan S má hroší kůži. Psal jsem opakovaně v této věci, nejenom jemu, ale i dalším potentátům. I do Bruselu. z nilovým výsledkem.

pg
20. 01. 2011 | 15:45

Béda napsal(a):

pgjed,

podobných krvavých režimů jako byl režim Husajna je v oblasti plno. Kupř. Saúdská Arábie, odkud proudily finance mudžáheddínům do Afghánistánü ve válce se sověty a proudí i ve válce s Američany. Většina únosců letadel 11/9 byla saudského původu. USA navzdory tomu kooperují se S.Arábií, dodávají ji zbraně za 60 mld. dolarů a vše je v nejlepším pořádku.

2. válka v Iráku vznikla z důvodu "hrozby" iráckých ZHN a prezident Bush prý cítil "Boží puzení" ji zahájit (radil se s Bohem - asi Bohem neláskou, pro kterého je první přikázání pouze vtipem). Ty ZHN mimochodem dodávaly Husajnovi (tehdy ještě příteli) západní firmy v době, kdy byl tyran přítelem a západní "křesťanské" země potřebovaly po svržení "demokratického" šáha v Íránu válku.
20. 01. 2011 | 15:50

Sláma napsal(a):

To Betty 08:
Naše civilizace není křesťanská, nýbrž středomořská. Dědictví starého Egypta a Mezopotámie později převzali Řekové a po nich Římané, něco přidali i Arabové. Křesťanská církev, kterou založil bývalý římský voják apoštol Pavel se do římské kultury inkorporovala.
Stačí, když si porovnáte židovskou kulturu, která je vezeskrze orientální a velmi blízká arabské, a přitom vychází ze Starého zákona, s kulturou naší.
Ostatně, proč myslíte, že hlavním jazykem církve je latina a nikoliv aramejština?
20. 01. 2011 | 15:51

pgjed napsal(a):

Pane Medikologu,

Vy neumíte počítat, viďte. Hlásí-li se ke křesťanství cca 1/3 obyvatel ČR, je-li příspěvek státu na činnost církví cca 1,5 mld Kč/r (bez ohledu na to, k čemu je stát vázán zákonem) a příjem státního rozpočtu je cca 1 250 mld Kč/r, vypadá to, že křesťané spíše stát dotují, než že byste "Vy" do věřících křesťanů "cpali nějaké prostředky". A to pomíjím výnos z bolševiky ukradeného majetku, který "Vy" jaksi ne a ne vrátit 21 let po převratu.

A otevřeně, i když je mně velmi líto muslimských civilistů, u kterých ale nikdy nemáte jistotu co mají pod kaftanem a co v hlavě, proti počtu systematicky především militantními muslimy vyvražďovaným naprosto bezzbranným křesťanům je to zlomek a narozdíl od těch křesťanů, mají v EU iu nás dveře otevřené.
20. 01. 2011 | 15:58

pgjed napsal(a):

Bédo,

Oba velmi dobře víme, že je to daleko složitější. Oba víme, že v Iráku byl ten režim nejmilitantnější a nejlépe vyzbrojený. Oba víme, že převážná většina moderních chemických bojových prostředků jsou vpodstatě běžné agrochemikálie...

Já nejsem vůbec přítelem nějakých preventivních zásahů. Ale pohár v Iráku přetékal již dlouho a již zásah za Kuvajtské války měl být dotažen až do svržení Husajnova režimu. Až se Iránci přestanou hádat mezi sebou a začnou spravovat svou zem, bude jim dobře. Mohli to udělat již dávno a snad se zdá, že na to pomalu docházejí. Kdyby tam vládnul Husajn, bylo by to v nedohlednu.
20. 01. 2011 | 16:07

Béda napsal(a):

pgjed,

kdoví co by řekl Josef na historii, kterou má za sebou jim založená sekta a na to, že v moderních dějinách namísto Slovem se stále častěji zabývá politikou, nepřímo i přímo skrze své politické strany ji chce ovlivňovat a tvořit. A taky nato, že sekta se mezičasem změnila ze šiřitele Slova v bankovně ekonomickou strukturu.
20. 01. 2011 | 16:09

pgjed napsal(a):

To Sláma:

Jé, pane, vy kecáte! Co je, prosím, v Evropě egyptského a u nás zvlášť? A hádejte, co bylo dřív, židovská kultura, nebo mohamedáni a kolik let je ten rozdíl? A sv. Pavel, římský voják! No dávno jsem se tak nezasmál!
20. 01. 2011 | 16:11

pgjed napsal(a):

To Béda:

Kterého Josefa račtež mysliti?
20. 01. 2011 | 16:14

Béda napsal(a):

pgjed,

v Iráku se dodnes ZHN nenašly. Přesto šiřitelé "míru a humanity" v Iráku prodlužují svoji "trvalou misi". Zdaleka nejlépe vyzbrojeny jsou v širší oblasti stát Izrael (se svojí Gazou...), velice "demokratická" S.Arábie a Pákistán (předtím v čele s přítelem diktátorem Mušarafem).
20. 01. 2011 | 16:15

Tenco napsal(a):

ad pgjed
"Vojáci jednotek NATO byli do Iráku posláni proto, aby ukončili zločinný a krvavý režim S. Husajna, který zavíral, mučil a vraždil obyvatele Iráku a ohrožoval okolní státy, pokud jste na to zapomněl."

Výsledkem jsou statisíce zabitých a zmrzačených a denně přibývají další.
Něco se asi soudruhům ukončitelům nevyvedlo, že pgjed ? Co asi ?

"Byli posláni" - hmm - zajímavý eufemismus. Nebylo to přímo "poslání" ?

"Vede mne Boží poslání. Bůh mi řekl : Georgi, jdi a skoncuj s tyranií v Íráku. Učinil jsem i to"
" ..Georgi, jdi a bojuj s těmi teroristy v Afghanistánu."

http://en.wikipedia.org/wiki/George_W._Bush_military_service_controversy

http://en.wikipedia.org/wiki/George_W._Bush_substance_abuse_controversy

Konečný účet nikdo není schopen odhadnout. Jaký by byl se Saddamem a jaký je bez něj. Čiré spekulace. Historie je jen historií.
Jen je třeba mít na paměti, pgjed, že motivy vedoucí k akci můžou být různé. Vzhledem k alokaci zbrojního průmyslu a nalezišť ropy někdy až hrůzné. :((

P.S. Samozřejmě, jsem proto ať se třeba vybuduje i letecký most, pokud dochází k organizovaným útokům na křesťany a umírají přitom lidé. Klidně na to dám nějakou tu kačku.
Ale divné je, že se Herr Bělohrádek nezastává těch ostatních.
Těch "z druhé strany". Ne jen těch "našich".
A třeba i těch děcek z křesťanských seminářů. /nějaká sbírečka, kritika pokrytectví Vatikánu a prosba směřovaná ke Schwarzenberkovi - i když nevím, nevím - těch 150 mlrd. a tak...

Apropo - takhle KDU ČSL z mrtvých nevstane.
To není dobrá modlitba.
To není univerzální lidskost.
To je selektivní přístup.
Ten se přežil.
20. 01. 2011 | 16:15

Pepa z depa napsal(a):

Milý pgjede, to je právě to proč NATO lezlo do Iráku a potom to vaše věčné schovávání za nějaké porušování pravidel někým, to je totiž poslední kapka, která vždy přetekla, protože nezřízený život , prznění dětí a mládeže i jejich oblbování je právě dílem těch vašich nejvyšších pohlavárů a potom se nesmíte divit, když si můžou prznit oni tak proč by již neprznil i ten nejposlednější farář a to aby bylo úplně komplet, tak sestry, jeptišky nebo jak se zovete zase znásilňovaly chlapce. Je mi z vás na blití velebnosti. Až se začnete chovat jako normální lidi, tak se přihlaste, čau 4. odboj a Pepa z depa.
20. 01. 2011 | 16:15

Béda napsal(a):

pgjed,

Josue...?
20. 01. 2011 | 16:16

Tenco napsal(a):

pg jed
Pavel z Tarsu - římský občan.
Nevím, v čích službách pronásledoval a zatýkal křesťany, ale pokud vezmu v úvahu fakt, že Judea byla římskou provincií, není to možná tak daleko od pravdy, že byl svého času něco jako římský voják.

Vaše invektiva vůči panu Slámovi /samozřejmě že má pravdu s onou helénskou syntézou orientálních vědomostí a její aktualizací/ již je pak jen jedovatou slinou.
Připomínající poblázněné toulavé žebravé mnichy - lůzu, která kdysi dávno pomáhala křesťanství pohřbít.

Na druhé straně - není důležité co bylo dřív. Ale co to bylo a co to znamená pro nás dnes.

Sbohem, milý kvazikřesťanský virtuální dryáčníku.
20. 01. 2011 | 16:22

santawizard napsal(a):

Hlavní důvod proti Husajnovi bylo podezření o zbraních hromadného ničení,což se do dnešní doby neprokázalo.Nakonec v době Husajna byl jeden ministr křesťan!!Křesťanství se tolerovalo.!To jenom v Afganistánu vládla tyranie,která se potom proměnila v terorismus.Dnešní Krize a škrty znemožňují maximalní výkon práce i v ministerstvu zahraničí.Vaše solidarita s pronásledovanýma křestany je však na místě.Dříve nebo později bude mluvit i samotný papež.
20. 01. 2011 | 16:49

pgjed napsal(a):

To Tenco:

Ale, ale, ale... Kdo zabíjí a mrzačí ty statisíce? Nejsou to náhodou darebáci, nebo zmatení muslimští fanatici, kterým vyhovuje šířit hrůzu, zmatek a zmar? Vojáci NATO to určitě nejsou. Ti nedávají bomby do mešit, kostelů a na tržiště, na silnice... Ti nestřílí ze zálohy. A zneužívat politováníhodné nešťastní případy, ke kterým došlo ze strany vojáků NATO tak demagogicky, jako to děláte vy, je sprosté a hloupé.

Která to je ta druhá strana? Křesťané někoho vraždí? Ne? Tak koho se má P.B. ještě zastávat? Nebo máte za to, že máme zasahovat do mnohasetletých krvavých náboženských sporů mezi muslimskými sektami? A jak bychom jim mohli pomoci? Ostatně muslimům v imigraci do Evropy nikdo nebrání a ročně jsou jich kvanta. Zato křesťany posílají šupem zpátky i když vědí,že je to bude stát nejspíše život.

K té druhé replice: Víte na základě čeho byl Pavel římským občanem, byť v Římě nikdy až do doby svého zatčení a soudu nebyl? A víte kdo to byl farizeus... Pak si jistě odpovíte i na to, proč sv. Pavel nemohl být "římským vojákem"

K té kultuře:

Základem evropské kultury je antika. Egypt v té době a celá severní Afrika a celé Středomoří bylo vlastně Antické. S počátkem nového letopočtu se po celé Římské říši začalo šířit křesťanství, jako zakázaný kult a po obou Židovských válkách, jak učí J. F. i židovství. A 313 n.l. císař Konstantin křesťanství oficiálně povolil a 380 n.l. se stalo oficiálním náboženstvím, které se pak stalo určujícím v celém kulturním vývoji Evropy, nechť se to komu líbí, nebo ne.

No máte co dohánět v dějepisu. Nebo jste zrovna chyběl? ;-)
20. 01. 2011 | 16:54

Holubář napsal(a):

Libor 1O:13:
A teď ještě ty o Karkulce a o kůzlátkách.
20. 01. 2011 | 17:00

pgjed napsal(a):

T santawizard:

Ae papež o tom již dlouho a dlouho mluví.

Samozřejmě že v zemi, kde je více než 10% obyvatelstva křesťanského bude i ve vládě křesťan. Tak to bylo a je. A o Husajnově režimu to naprosto nic nevypovídá.

Je vaším hlubokým omylem, že útoky na křesťany byly jenom v Afganistánu. Byly a jsou dlouhodobě v Indii, Pakistánu, Iránu, v Sýrii, Saudské Arábii, Somálsku, Sůdánu, Nigérii, Kongu, Indonésii, Číně, Vietnamu... Změnilo se "jen" to, že se stupňují stále více a více a nabírají místa charakter genocidy!
20. 01. 2011 | 17:04

Béda napsal(a):

pgjed,

kontrolní otázka: myslíte si, že bylo útoků na křesťany více poté co vlítli "humanitární misionáři" do Afghánistánu, Iráku, Pákistánu a začali se připravovat na Írán anebo předtím než se tak stalo?
20. 01. 2011 | 17:08

Tenco napsal(a):

pgjed
Až si zjistíte co znamená pojem antika - jak je vymezen tak se MOŽNÁ můžeme o něčem pobavit. /příspěvek pana Slámy zcela jasně zmiňuje "starý Egypt" a Mezopotámii.

Takže se jděte vyzpovídat, přijměte od páterka rozhřešení /hmm - lehký hřích -"lhal jsem" / a kajte se.

nacionalisticky motivovaná predestinace....falšování a krádeže mýtů....mesianistický konstrukt jako východisko z ouze...antihelenismus....esejská hereze......mesiáš......antietatismus......konstrukt zmrtvýchvstání.....blízká parúsie...zklamání......opuštění antietatismu.....sňatek se státem......Jo, adál už jde jen o pozitivní vliv na celý kulturní vývoj.

A nebýt několika muslimů /Íráčan Alhazen, Uzbek Avicenna/tak mě zítra vydáte světské moci a necháte spasit mou duši v ohni. Já vím. Není nad dovršený kulturní vývoj. :((
20. 01. 2011 | 17:09

pgjed napsal(a):

To Béda:

ZHN v podobě výroby BBP se nenašly, ale to přece nebyl jediný důvod vstupu, byť novinářská zkratka to tak říká. A odchod je tak rychlý, jak rychle stačí nová demokratická správa přebárat odpovědnost. Jistě tam nikdo nesetrvává pro plezír déle, než je nutné. Nepopřete, že ke stahování vojáků NATO postupně dochází. Třeba my jsme odešli, polská armáda a další. Vždy odtud, kde si již místní byli schopni udržet svůj pořádek.

Myslíte, že třeba opakované svobodné volby jsou zlo? A že by k nim došlo, kdyby tam nebyla vojska NATO? Že by k nim vůbec mohlo dojít, kdyby nebyl nikdo, kdo by zajistil bezpečnost?
20. 01. 2011 | 17:11

Antiskinhead napsal(a):

Ano, krestanska laska pana Belobradka vyjadrena pisnemi kapely Orlik a texty typu "Zarvi si Oi, Oi, drzku mu rozbij, s takovym smejdem nesmis se srat..." (To je citat, tak me prosim nevymazavejte, pane Stejskale!). Tomu clovekovi neverim ani nos mezi ocima, KDU-CSL se definitivne pohrbila, kdyz si do cela zvolila takoveho evidentniho karieristu.
20. 01. 2011 | 17:13

Pavel Bělobrádek napsal(a):

vlk

Děkuji za tip, ale pomoc křesťanům v Novém Bydžově a Vysokém Veselí mám v plánu.

Jen si Vás dovolím upozornit na to, že ve slově chvályhodná se píše tvrdé Y, nikoli měkké I jak jste Vy napsal.
20. 01. 2011 | 17:16

Béda napsal(a):

pgjed,

kdy zaútočí USA na líheň sunnitského islámu (Mekka, peníze mudžáheddínům, rodina bin Ládinů, téměř všichni únosci letadel ...) S.Arábii a násilím tam zavedou demokratickou správu?

Nemyslíte, že ta účelová obhajoba "božích vražedníků" (pardon "misionářů") je nějak celá na vodě a podvod a lež z toho koukají na míle daleko?
20. 01. 2011 | 17:19

santawizard napsal(a):

pgjed:Možná že byli všude jinde ,ale ne v Iraku za vlády Husajna.No a tedka jsou i v Iraku i když tam vládnou (na rozdíl od ostatních jmenovaných zemí)naši spojenci.
20. 01. 2011 | 17:20

pgjed napsal(a):

To Tenco:

...starý Egypt" a Mezopotámii.

Váš kulturní základ je z Egypta, nebo z Mezopotámie? To tedy píšete hieroglify, nebo spíše klínovým písmem? A že to po vás přečtu...

Další bláboly přeskakuji, hopláááá... a vycházejíce z vašeho impozantního závěru, připravte se zítra na baštonádu, nebo ukamenování. Ale nemělo by to být spíše udupání posvátným býkem, když jsme v té Mezopotámii ?
20. 01. 2011 | 17:20

Václav napsal(a):

....my budeme žít na dlu, my budeme chtít stále lepší a lepší hmotný svět, nepotřebujeme k tomu děti / viz.demogr.vývoj /, naše montovny jsou věčné !!!
https://www.youtube.com/watch?v=74iYg1SQREo

Václav
20. 01. 2011 | 17:21

Tenco napsal(a):

ad Pavel Bělohrádek
"Jen si Vás dovolím upozornit na to, že ve slově chvályhodná se píše tvrdé Y, nikoli měkké I jak jste Vy napsal. "

Opravte si slovosled. Je germanistický. MOžná , že se líbí občanu Scwarzenberkovi, ale zde si děláte z ostudy kabát.
20. 01. 2011 | 17:25

pgjed napsal(a):

to santawizard:

Ale samozřejmě, že byli ale ne tolik, jako dnes a mělo tonulovou publicitu. Ale oficiální státní náboženství za Huseina byl šíitismus. A křesťané byli národnostně Syřani, Libanonci, Palestinci a konvertovaní židé. Rozhodně neměli na růžích ustláno.

Pochybuji, že současnou Iráckou vládu v čele s člověkem podezřelým z terorizmu a kontaktů s A.K. lze považovat za spojence.
20. 01. 2011 | 17:34

pgjed napsal(a):

To Tenco:

A o tom břevně a třísce v oku, to znáte?
20. 01. 2011 | 17:36

santawizard napsal(a):

pgjed ještě jednou :Možná,že Husajn byl potvora,ale na rozdíl od ještě horších potvor ,křestanství toleroval a držel ty ještě horší, kteří křestanství netolerovali ,,na uzdě.Tedka se situace o ten ždíbek změnila k horšímu.
20. 01. 2011 | 17:37

Pavel Bělohrádek napsal(a):

Tenco

I Vás si dovolím opravit, správně se píše občanu Schwarzenbergovi.

Tak nevím, kdo si dělá z ostudy kabát, já rozhodně ne. Projděte si nějaké ty encyklopedie a místo hloupých připomínek si něco nastudujte. Může se vám to v budoucnu hodit. Třeba když vaše bydliště navštíví sám Karel Schwarzenberg.
20. 01. 2011 | 17:40

Pípa napsal(a):

MZV, v čele s ministrem se nezastanou ani občana ČR, českého řidiče kamionu, kterého zneužila slovenská policie a zavřeli v Turecku přes Vánoce, vyhostili a sankcionovali, a to přes to, že to byl již druhý podobný úlet slovenské policie.

Tento ministr a jeho úřad neví co je jeho prvořadou povinností. Darmo mluvit. Starat se o zájmy ČR a jejich občanů směrem k zahraničí. Starost o zájmy cizích občanů a skupin je až druhořadá, i když neříkám že nedůležitá.
20. 01. 2011 | 17:40

Béda napsal(a):

pgjed,

Husajn byl sunnita,(šiíta je Málikí - má kontakty do Íránu, nikoliv na sunnitské teroristé - Al Káida se šiíty nic nemá). Máte v tom hokej.
20. 01. 2011 | 17:41

Tenco napsal(a):

Pavel Bělohrádek
Hmm. Nebyl jsem to já, kdo si zde začal hrát na pana učitele spisovné češtiny.
Apropo - nebyl to nějaký Pavel Bělohrádek ?
Pavel Bělobrádek napsal(a):
vlk
Děkuji za tip, ale pomoc křesťanům v Novém Bydžově a Vysokém Veselí mám v plánu.
Jen si Vás dovolím upozornit na to, že ve slově chvályhodná se píše tvrdé Y, nikoli měkké I jak jste Vy napsal.
20. 01. 2011 | 17:16
No nic, ze slušných mravů 3, ze slovosledu 4/jak jste Vy napsal/ a z pedagogiky propadl.
Není to tak zlé. Pro začátek.

pg jed
Jak vidno , tak kromě historie poznání i logika pod psa.
No nic. Poraděj se u toho páterka, co a jak.
Co je to příčinný jev a co jev následný.
20. 01. 2011 | 17:50

Admirál napsal(a):

p. Bělobrádek, pgjed - Když bych měl shrnout zde zaznívající přání dikutérů směrem lidovcům:

Až vaše lidskost nebude selektivní a servilní k mocným, až budete pevně stát se slabými proti silným, stanete se stranou křesťanů.

K tomu ale máte, jak vidím, dlouhou cestu.
20. 01. 2011 | 18:01

Admirál napsal(a):

Pane Bělobrádku, sice to je směrem k Tenco - "Třeba když vaše bydliště navštíví sám Karel Schwarzenberg."

To není možné. Mám hodně zlého psa a na je vysazený na lumpy.
20. 01. 2011 | 18:05

pgjed napsal(a):

To Béda:

Čtěte, prosím pozorněji: "Ale oficiální státní náboženství za Huseina byl šíitismus." Pokud se nemýlím.

Rozhorlujete se poněkud mimomísně.

Jistě nepopřete, že poslední volby vyhrála strana, jejímž ideovým vůdcem je člověk, přinejmenším podezřelý z úzkých kontaktů na A.K. a organizování teroru přímo v Iráku.
20. 01. 2011 | 18:07

pgjed napsal(a):

Admirále, obávám se, že jste nepostřehl, že i přes některá morální zaškobrtnutí některých, kteří nás vzápětí museli opustit, je v nás velmi málo jakékoliv servility a to, co děláme, děláme výhradně a neselektivně ve prospěch slabých. to je obecně princip křesťanské demokracie.

Narozdíl od těch, co se plaví na lodích s rudou hvězdou na přídi. :-)
20. 01. 2011 | 18:13

pgjed napsal(a):

To Tenco:

Máte pro sebe dobrá doporučení. Jen tak dále.
20. 01. 2011 | 18:14

Béda napsal(a):

pgjed,

Wiki - heslo Baas
"...Oproti původně proklamovanému sekularismu přešli iráčtí baasisté k podpoře sunnitského islamismu.

Žeby šiíta Málikí byl propojen se sunnistskou A.K (vůdce A.K Usáma je sunnita jak noha ze Saúdské Arábie a šiíté se sunnity byli vždycky jako kočka s myší), tomu snad ani sám nemůžete věřit.
20. 01. 2011 | 18:16

Pavel Bělohrádek napsal(a):

Admirál

Nechci být osobní, ale myslím, že Váš pes by neměl proti ochrance Knížete sebemenší šanci.
Zeptám se, vy nemáte rád politiky obecně?
20. 01. 2011 | 18:17

Béda napsal(a):

Pavel Bělohrádek,

v této zemi již neplatí posvátnost soukromého majetku? Kdejaký politický potentát již má právo lézt k vám do soukromí?
20. 01. 2011 | 18:21

Pavel Bělohrádek napsal(a):

Béda

Když přichází v míru a s nadějí, může i to. Samozřejmě by nikomu nelezl přes plot, Kníže je důstojný pán.
20. 01. 2011 | 18:26

Béda napsal(a):

Pavel Bělohrádek,

já myslel, že ať přichází s čím chce, jeho kroky i s doprovodem povinně končí na prahu dvorku/ prahu domu hlídaného nejlepším přítelem člověka - soukromé osoby. A jestliže tato osoba není našemu politickému potentátovi nakloněna a odmítne jej vpustit do soukromí, musí potentátek i se svojí suitou o dům dál.

Ale třeba jsem něco nepostřehnul a přes noc se to změnilo a nevítaní vládní politici mezičasem nabyli práva vloupat se fyzicky do cizího soukromí.
20. 01. 2011 | 18:32

ali napsal(a):

L.P.1605 V úsilí o syntézu kamene mudrců, Český alchymista Zion transmutuje víno na ocet a krystalizuje kámen blbců
20. 01. 2011 | 18:32

Pavel Bělohrádek napsal(a):

No pane Bédo, když jsem psal o bydlišti, nemyslel jsem explicitně soukromý pozemek pana Admirála, ale město ve kterém žije. To by Vám snad mohlo dojít. Takže vaše další repliky jsou bezpředmětné. Děkuji.
20. 01. 2011 | 18:37

Občan napsal(a):

Možná budu opakovat, co již řekl někdo přede mnou, ale...

Pane Bělobrádku,
co třeba křesťané v okupované Palestině a v Izraeli? Těm jde o život dnes a denně - jenže nebezpečí jim nehrozí od muslimů, takže to není zajímavé téma, že?!
Nebo co třeba křesťané v Kosovu - albánští i nealbánští?! Ale to se také nehodí...
Ani křesťané v Egyptě to nemají jednoduché...

Já vím, to jsou de facto pravoslavní, lépe řečeno ortodoxní, to nejsou katolíci.

A kterým iráckým křesťanům hodláte konkrétně pomáhat? Chaldejským katolíkům? Nebo Asyrským východním katolíkům? Nebo snad arménským ortodoxním křesťanům či kurdským křesťanům? Nebo všem?

Když jsem si vyjel články o pronásledování křesťanů v Iráku v češtině a angličtině, vyrazilo jich na mne kolem 90 MILIONŮ!
A, víte, v tu chvíli mi ta náhlá vlna péče o irácké křesťany začala náramně smrdět. Protože, ono nepůjde ani tak o ty křesťany, jako spíš o další způsob vměšování do iráckých záležitostí. Když se to nepovedlo vojensky, tak proč to nezkusit jinak, že...
20. 01. 2011 | 18:45

Tenco napsal(a):

Pavel Bělohrádek
Máte tam nesmysl.
Šlechtické tituly u nás byly zrušeny již před lety.
/"Kníže je důstojný pán."/

Nebo Vy jste měl na mysli Admirálova psa?
Ehmm...nejsem si zcela jist, ale myslím že se nejmenuje Kníže.
Snad Baron ... nejsem si zcela jist. Ale že by mu admirál říkal pane Barone ?
To se mě nějak nezdá.

Och - občana Schwarzenberka měli na mysli ?

Já trouba !
Jistě. Jistěže občan Schwarzenberk nepoleze nikomu přes plot.
O tom žádná !

No nic. Konec žertů.
Jdu něco z německé gramatiky nastudovat teď.

Mějte se. :))
20. 01. 2011 | 18:45

Pavel Bělohrádek napsal(a):

Pane Občane, pomoc si zaslouží křesťané obecně. Morálka západních společností povážlivě poklesla. V tomto je opravdu co napravovat. Ale situace na Blízkém východě, v některých zemích Afriky, Indonésii situace dospěla již tak daleko, že se tam křesťané už vraždí. A myslím si, že i Vy jste schopen toto jednání odsoudit.
20. 01. 2011 | 18:53

Občan napsal(a):

Pane Bělobrádku,

když už, tak "...jsou vražděni...". (I když nepochybuji o tom, že si milerádi dají po tlamě i mezi sebou. Dávné i moderní dějiny Evropy jsou nám toho jasným důkazem až do dnešních dnů a jinde to je stejné.)

Ano, máte pravdu, třeba v okupované Palestině a Izraeli jsou MIMO JINÉ i křesťané vražděni jen proto, že jsou Palestinci. Ale asi mi nějak unikl Váš dopis ministerstvu zahraničí, v němž žádáte o neodkladnou pomoc těmto křesťanům.
V Kosovu jsou vražděni úplně stejně (nemluvě o obrovských škodách, jež Albánci napáchali na kostelích, klášterech ale i necírkevních nemovitostech, které BYLY často i přes 1000 let staré). Také mé pozornosti asi nějak proklouzl Váš dopis...

Proto se znovu táži - PROČ ZROVNA iráčtí křesťané, když jsou utlačováni a vražděni křesťané i jinde a ještě mnohem hůř?
20. 01. 2011 | 19:07

ali napsal(a):

pane Bělohrádek
oni se nevraždí "jen" křesťané..na Blízkém východě se vraždí všeobecně, což je nesmírně smutné a tragické..bohužel. Neřekla bych, že morálka západních spol. poklesla. Naopak si myslím, že Evropa sama o sobě je velice vstřícná vůči emigrantům a těm, kdož žádají o azyl. Na jednu stranu je to dobře, ale na druhou mám zase obavy, aby to nepřesáhlo meze. Evropské meze..hezký večer
20. 01. 2011 | 19:12

ali napsal(a):

pardon, Bělobrádku..nechtěně jsem Vás přejmenovala, omlouvám se :o)
20. 01. 2011 | 19:13

Pavel Bělohrádek napsal(a):

Pane Občane, děkuji za opravu textu, mám už toho dnes tak akorát. Ocenili jsme přístup Francie, která která nabídla rodinám napadených iráckých křesťanů azyl. Nikde jsem ale nenapsal, že bysme měli pomoci pouze iráckým křesťanům. Myslel jsem tak, že ČR nenabídla pomoc ani z jednoho státu, kde se toto bezpráví děje.
20. 01. 2011 | 19:19

Tenco napsal(a):

Pavel Bělohrádek
Pomoc si zaslouží každá lidská bytost obecně. Takto mě to učili v náboženství, když jsem ještě tahal kačera.
Váš selektivní přístup Vám tady již někdo vytkl, někdo jiný naznačil.
Pokud poslouchat neumíte - Vaše chyba.
Pokud nechcete - Váš problém.

http://www.reuters.com/article/idUSTRE61L1XJ20100222

Dám Vám jednu radu - zadarmo.

Body nezískáte tím, že se opřete o tradiční voličskou základnu. Ani selektivně pojímané universální lidské hodnoty. To by byla /bude/ jen blamáž. Epizodka.
Stranický románek.

Body získáte tím, že ony lidské univerzálie, kdysi formulované Řeky /Číňany, Peršany.../ a později propagované Kristem a Pavlem vztáhnete na všechny své bližní.

Morálka Západu povážlivě poklesla i v důsledku vyprázdnění křesťanství a jeho nedobrých skutků a příkladů v minulosti. Programových - žádná náhoda !
Paralelu hledejte někde v 2. - 4. stol.n. l., kdy se podobně obsahově vyprázdnily pohanské kulty a náboženství. Zajímavá doba - hodně analogická té dnešní.
Rozpad tradičních říší, náboženská vyprázdněnost elit , ale i lidu , nové náboženství se pomalu ale jistě zmocňuje jednotlivců i duše davu, hrozba vpádu batbarů, neplodnost u žen...

Ale k dnešku. Docela si myslím, že spousta lidí prostě na zmrtvýchvstání nevěří, ani v život na onom světě.
A neváhal bych fabulovat, zda nepřibývá čím dál více lidí, kteří věří prostě v kultivaci dosaženého stupně diferenciace./ekologie../ Na základě POZNÁNÍ pak se snaží tuto svoji víru formulovat. Tedy ne Velký řetězec bytí, ale spíše Velký pytel náhod. A jak z nich nedělat záměrně peklo, když už se udějí.
Že tam schází..hen ten...B´h ?

Ale ne - je ho všude kolem dosti. Pro každého. Musulmana, buddhistu, křesťana, atheistu.
Akorát ...

Dobrou noc.
20. 01. 2011 | 19:20

Pavel Bělohrádek napsal(a):

Douška: Myslel jsem tak, že ČR nenabídla pomoc křesťanům ani z jednoho státu, kde se toto bezpráví děje.

Končím. Pěkný večer
20. 01. 2011 | 19:23

Béda napsal(a):

Pan, Bělobrádek,

původně jsem si myslel, že píšete ministrovi skrze umrznuté bezdomovce, exekutory vyvlastněné rodiny, rodiny, které díky vládním asociálům - jejich škrtícím "reformám" spadnou do dluhů a pak nutně na dlažbu.

A vy místo toho přicházíte se selektivním pohledem na utrpení v MUSLIMSKÝCH zemích.

Škoda.
20. 01. 2011 | 19:26

zemedelec napsal(a):

Pane Bělobrádek,doufám že se budete zajimat i o naěe občany.Tedˇmáte možnost trochu se zvyditelnit kvůli těm dioxinům.Když ale čtu příspěvky na Váš blog,tak mne to připomíná,jak když cupují Paroubka.Už jsem Vám minule psal,že to nebudete mít lehké.Nenechte se znechutit,je tady místo i pro KDU.Ohledne té nezávadnosti potravin,mohl by jste taky zabodovat.Co můžu říc na ten nápad,atˇtoho využijí naši zemědělci,když momentálne nemáme prasnice,selata a tedˇvýkrm do porážkové váhy,tak nestačí rok,co se mezitím přihodí nikdo neví.
20. 01. 2011 | 19:26

Pavel napsal(a):

Pane předsedo, díky, že to píšete otevřeně. Zatím jsem nezaznamenal, že by k tomu nějaký jiný politik takto veřejně vystoupil.
O tom, že křesťané jsou systematicky perzekvováni nemůže být pochyb.
Zajímavé údaje o tom, kolik nejen křesťanských obětí má "náboženství míru" na svědomí jsou třeba tady
http://www.thereligionofpeace.com/
20. 01. 2011 | 19:33

Pepa Řepa napsal(a):

Teda tady je zase sešlost!

Elfik
ten kdo má v hlavě Boha -ven!

Béda
má doma ščot. Kolipa bylo zamordovaných křesťanů a kolipa machometánů. Jako bych slyšel Aymana al-Zawahiri.
Chybí už jen místní "kybersheik" Šána s poučením, že budoucností lidstva je Muslimské bratrstvo.

kabala
je dál. Už to spočítala.
Za 7 let povraždila v Iráku bldá tvář 3O milionů (!!!), z toho pět milionů starců.
Má to jednu vadu. Počet obyvatel Iráku činí asi 27 milionů. Asi si tři miliony dovezli.

Sláma
zabádal v historii. Řecká antika okopírovala faraony, inu poučila se, co je demokracie.

Větro
papeženci zakázali sex, aby si nemuseli dělit majetek

Hnojař
objevil Havlíčka, pak se stal se expertem na germánský slovosled aby nakonec skončil u Velkého řetězce bytí (!!!!).
Klasika, kam se hrabe filosof ze sudu na filosofa z kupky hnoje.

zachraňuje to ali
a její poukaz na "kámen blbců".

Už se krystalizuje, řekl bych.
20. 01. 2011 | 20:23

ali napsal(a):

Pepa Řepa
díky nesmírně jste mě potěšil =o) od Vás je to vskutku milé..hezký večer
20. 01. 2011 | 21:04

veverka napsal(a):

Teda žádat vlastizrádce a zločince Schwarzenberga co uznal muslimské narkoteroristické Kosovo jen proto,aby si tam USA mohly postavit svou největší vojenskou základnu mimo území USA Camp Bondsteel o pomoc křesťanům to už je fakt na prášky.Hnus.
20. 01. 2011 | 21:15

santawizard napsal(a):

křestanské náboženství a křestanská politika by měla brát v úvahu co je to jídlo a pití evangelium.,co je to chleba a víno liturgie a co je to tak zvaná církev alkoholu a tabáku.I když v bibli není nic napsáno ani o vojenských kapanech ani nic o hospodských kaplanech ,křestanské církve vždycky seminovali jenom a jenom vojenské kaplany!!!Proč asi?
20. 01. 2011 | 21:22

JaS napsal(a):

Vraždění je důsledkem náboženského blbnutí. Lidé, kteří věří svým náboženským vůdcům místo aby sami přemýšleli, jsou vždycky závislí na tom, jestli úmysly jejich náboženských vůdců jsou dobré nebo špatné - ale v důsledku své Víry nedokáží ty úmysly posoudit. Pokud se lidi zbaví své závislosti na náboženství a budou jednat podle zdravého rozumu, tak nebudou zbytečně rozlišovat ty druhé podle toho, jakému nesmyslu kdo z nioch věří, ale jen podle toho, kdyo je slušný a kdo není slušný. Pak nebude nutné burcovat vlády, aby musely nekteré z těchto skupin pomáhat v tomto druhu nouze.
20. 01. 2011 | 21:45

totalita kapitalu napsal(a):

naprosto souhlasim ... je ostudou ze tato zeme postavena na krestanskych zakladech se od techto zakladu oddelila a nyni buduje neco jako bananovy tunelstan ...
20. 01. 2011 | 21:48

Admirál napsal(a):

pgjed - myslíte si, že požadavek "Až vaše lidskost nebude selektivní a servilní k mocným, až budete pevně stát se slabými proti silným, stanete se stranou křesťanů." je bolševický, rudý s hvězdou?

V tom případě asi učení Ježiše Krista chápete velmi selektovaně.

Lidovcům se nabídla dějinná možnost rehabilitovat v Čechách křesťanství a oni ji zahodí.

O tom se jednou bude psát v dějepisných knihách.
20. 01. 2011 | 22:02

Medikolog napsal(a):

pgjede,

v právním státě jsou podvodníci, lupiči a zloději nuceni vydat podvodně vylákaný majetek a prostředky. Vrací se původním majitelům a není-li to možné, stává se majetkem státu. Podvodníkům ani jejich právním nástupcům se lup v žádném případě nerestituuje... v právním státě. V USA byli a dodnes jsou prodavači deště a zboží které nikdy nikdo neviděl a neuvidí kriminalisováni, trestáni a občas i lynchováni... Vaše církev takové zboží nabízí již skorem 2000 let...

Včera zavřeli pár Moravanů, co prodávali ruiny domů za předražený peníz jako výnosné činžáky. Majetek těch podvodníků byl zabaven.. Ti vaši komunisté, co převzali od církve takový majetek, byli pro vaši informaci v naprosté většině pokřtění katolíci vychovaní katehety... nebo křesťané jiné konfese... nebo nekřesťanští vyznavači téhož Boha, ale nešlo o Muslimy...
20. 01. 2011 | 22:34

medvěd napsal(a):

jako stát důsledně ateistický uznáváme rovnost všech ateistů i všech věřících jakýchkoliv vyznání ( pokud jejich konání neodporuje našim světským zákonům). Ale bojovat za práva těch či oněch sekt ať křesťanských, islámských či budhistických to není naším úkolem. Nejlépe by bylo kdyby se všechna náboženství či sekty chovaly navzájem tolerantně a nechali se věřit každá čemu chce. Pokud to nedokáží a musí o svých pravdách a boží milosti přesvědčovat jiné silou, pak ty jejich víry a náboženství za moc nestojí a není důvoduje nějak ochraňovat.
20. 01. 2011 | 22:36

Ještěrka napsal(a):

Ale no tak.
Je-li to v něčí moci, pomáhat utlačovaným, zvláště jsou-li to lidé téže víry (pokud se pan Schwarzenberg považuje za křesťana), má to dělat a tečka. Kdo ví, jestli řízením vyšší moci pan Schwarzenberg nedosáhl tohoto postu právě na to, aby ovlivnil fungování naší země tak, aby aspoň některým ze zmiňovaných utlačovaných bylo pomoženo, aby naše země aspoň do určité míry zabránila islamizaci Evropy a stala se útočištěm těch, kteří uctívají Boha Stvořitele? A propo: nemysleme si, že být křesťanem tady je totéž co být křesťanem třeba v Pákistánu. V Česku i křesťané už mají uvolněné mravy, ale tam je holt jiný standard! Jo, tam musí uplatňovat laťku svého posvátného spisu - Bible (protiváha Koránu, řekněme). Jinak nemají jak obstát před svými muslimskými spoluobčany, a ani na soudu, když jsou pro svou víru hnáni před soud. Ja, ja, my nemáme o jejich situaci ponětí. Dobře, že na to někdo v naší blahobytné a materialisticky zaměřené společnosti upozorňuje.
21. 01. 2011 | 04:37

Béda napsal(a):

A Bůh je LÁSKA? NEZABIJEŠ? Je křesťan posel slova Božího anebo Boží bojovník s ohněm a mečem?

Co by asi říkali křesťané, kdyby muslimové začali dělat v jejich zemích to, co oni dělají již asi 100 let v zemích muslimů?

PŘ, vidím, že sis odskočil na jiný blog ze zasedání kroužku adamistů, abys provedl svůj "sčot", jak jinak, než bez kalkulačky. Kalkulačku v tomto případě prý židokřesťanská civilizace moc nedoporučuje.
21. 01. 2011 | 05:19

Pepa Řepa napsal(a):

Ještěrko
být křesťanem v Čechách je těžší, mnohem těžší řekl bych.
Za jedním rohem elfik, za druhým kabala. A zezadu to jistí n.o.s. s Hnojařem.
Na to si hravě zvyknete.Za Nera bylo hůř.
A prozradím Vám jedno sladké tajemství. Za vším je náboženství.

Kdyby ho nebylo, tak se nevraždí, to dá rozum.

Když u Vás zapíchnou trafikantku a seberou tržbu, je to jasný, byl to křesťan.
A nejhorší jsou papeženci.
Panenko skočická, v Iráku už pomordovali třicet, co třicet, možná třista milionů, povídala sousedka.
Křižáci zatracený, co dali světu? Koniáše a nic jinýho.Ani pyramidy neuměj.
Kdyby jich a těch zatracených Řeků nebylo tak tu máme faraonskou demokracii a je klid.
Jako na Nilu, říkal kybersheik al-Šána.

Nejlepší by bylo vygumovat celou řecko-židovsko-křesťanskou civilizaci a vrátit se k animismu.
Uctívat pařez, co v něm bydleli Křemílek s Vochomůrkou. Vevnitř bude ten "Kámen blbců a užitečných idiotů", který zmiňuje ali.

Česká Ka'aba.
21. 01. 2011 | 07:06

Pepa Řepa napsal(a):

Bédo, sorry, na Vás jsem zapomněl.
Vy budete dělat správce pažezu a hlídat "Kámen blbců a užitečných idiotů", v Čechách se dost krade.
21. 01. 2011 | 07:10

Václav napsal(a):

Náboženství je ve své podstatě, řečeno moderně - know-how, jak se dostat na cestu návratu. Žádný prorok, který přinesl ve svých principech toto stále se opakujícící duchovní učení o cestě návratu k Bohu, nepřišel proto, aby vytvářel nové instituce náboženství. Hierarchie nadřízených, podřízených, obrovské návody rituálů, ceremonií, poutí, platby za odpustky.....atd. ! To vše vymysleli pouze lidé. Zpravidla po smrti těchto Mistrů duchovních cest / často násilných / vytvářeli tedy následnici další a další rozpracování, "vylepšování", ale to již k obrazu svému a o to "správné" vedli mezi sebou často obrovské boje. Výsledkem jsou roztříštěnosti, obrovská nepochopení a často i nesnášenlivosti, a to v zájmu ovládání druhých, pod hrozbou trestů, na jehož konci je pohodlný život pro ty, kteří ovládali. Někde se přijalo učení s patřičnými úpravami i za státní náboženství, a že ty úpravy k obrazu vládnucích struktur trvaly pěkně dlouho - viz.4 evangelia NZ a jejich úpravy do konečné schválené podoby až 6.století po Kristu.
To vše však nebyl smysl žití a učení těchto vyspělých jedinců, kteří tu přišli a jejichž místo v dějinách je nezpochybnitelné. / Krišna, Lao´c, Ježíš, Mohammed, Guru Nának, Swami Ji.../.
Know-how je tady stále a je to vždy podstata těch kterých Učení. Je na každém člověku, zda si něco z toho "lidmi" upraveného vybere nebo zda půjde na Cestu podle prostžch a jednoduchých zásad.
Ještě dlouho bude trvat, než člověk bude Člověkem a pochopí.
Pěkný den
Václav
21. 01. 2011 | 08:14

Marcus Agrippa napsal(a):

Václav:
moc hezky napsané. Víra člověka by měla být niterní záležitostí a ne nástrojem pro pohodlný život jiných ( to si často sami křesťané asi ani neuvědomují ). Podstata křesťanství je určitě správná ( a dost podobná např.buddhismu ). Jenže hned od prvopočátku byla zneužitá mocichtivými jedinci, kteří si díky tomu vytvořili velice výnosný a pohodlný náboženský business. Na rukou téměř všech papežů ulpěla krev nevinných obětí ( někteří byli naprosto úchylní zvrhlíci ) především židů, pohanů, žen a muslimů. Až Napoleon odhalil celou zrůdnou pravdu klášterů, kde byly objeveny mučírny plné pološílených obětí náboženského teroru. Holocaust už byl jen vyvrcholením cca 1700 let křesťanského antisemitismu.
21. 01. 2011 | 08:37

Xavier napsal(a):

Pepa Řepa:
Je to vážně podivná "diskuse"! Mám pocit, že všechny "asi kousla tarantule, nebo co"! Shrnul bych výše uvedené příspěvky asi takto: "Bělobrádku zalez, píšeš o tom, co nechceme slyšet - jak si to dovoluješ? Hlupáku, pokrytče, černoprdelníku!"
21. 01. 2011 | 09:31

ahmedahmedovic napsal(a):

Co tady šilite.Za padesat roků bude Evropa islanská a s knižat šejkové.Evropa je složená s nenažraných jedinců a také proto nemá narok přežít.
21. 01. 2011 | 09:36

N e katolík napsal(a):

Hamižná katolicka církev si nařídilá celibát aby de nedělil majetek kněží Rozvodama , dědictví dětí , dáry dětem atd . Všechno pěkně do vatikánu . A tá chce něco kazat o morálce .
21. 01. 2011 | 09:53

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepa von Řepa
Objevil Havlíčka ?
Hmm. Buď lžete, nebo se pletete, milý vysvětlovateli a hodnotiteli, spáso to veškerého křesťansko-židovsko- řecké civilizace /hmm, rabi by Vás hnal, s tím Ježíškem a Platónem a co teprve takový Sókrates, kdyby jste jej chtěl obřezat.../.

Nu což, milý obránče spirituality, i to se může stát.
Že i Pepa von Řepa se splete.
Vždyť jsme všici vesměs chybující. A hřešící, Pepo von Řepo !
Naštěstí Vy máte tu možnost, že si můžete posypat popel na hlavu či zajít k ušní zpovědi.
Co ale my - ďaurové ?
Hmm. Tak se obávám, Pepa von Řepa, že nám nezbývá než že ty city a racio nebudeme používat selektivně a tak lhát i sami sobě.
Primitivní - animalistické, co ? Já vím, Pepa von řepa, já vím. :((

Není nad správnou židovsko -křesťansko-řeckou víru, Pepa von Řepa.
Závidím jim. S tímdletím se ve světě neztratěj.

Ha, ha, ha.... :)))
21. 01. 2011 | 09:53

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad ahmedahmedovic
Islandská bude Evropa ?
Hmm. Myslel jsem si že se Islanďani doposavad nevyhrabali z těch dluhů co nasekali ?
To mají skutečně takový evoluční potenciál, že vyhrabali a chystají se hordama valit na nás ?
Kurňa.
Budu se muset naučit jak se islandsky řekne "dobrý den, pěkně jich vítám, macesy jsou již připraveny".
21. 01. 2011 | 09:56

pavel2 napsal(a):

Lidi, mějte se rádi.
21. 01. 2011 | 10:20

Pepa Řepa napsal(a):

To Xavier
přesně tak.
Ale kde jinde se tak pobavíte, když se sejde vybraná společnost?
A zadara.
Už jsme na Islandu.
21. 01. 2011 | 11:11

ex-nemo napsal(a):

Pqjed:
Velice vhodně jste připomněl(20. 01. 2011 | 15:58 )jak se bolševici zmocnili národního majetku. Hlavně v letech devadesátých minulého století, při tak zvané "privatizaci". Nejméně 90 % kapitálu u nás v důsledku toho teď patří bolševikům, estébákům nebo jejich potomstvu. A vidíte, ne a ne ho vrátit !
Ale neztrácejte naději, oni o to stejně přijdou, jak se národ probudí. Majetek se vrátí tomu kdo ho vytvořil a komu i podle křesťanské nauky patří, to jest Lidu.
21. 01. 2011 | 11:58

Jan Žura napsal(a):

Nesnášenlivost k jiným názorům není jen v islámistických zemích. Hektolitry jedu a nenávisti jsou i v Čechách a dokonce na tomto blogu. Křesťany nevyjímaje. Úcta mezi lidmi se již vytratila. Mám se připo...at před lidmi, kteří to zavinili? Občan Havel bude jednou proklínán generacemi zatím omámených hlupáků, až jim dojde, o co šlo.
21. 01. 2011 | 12:18

Tenco napsal(a):

Je páteček. Diskoška startuje :
/* nevhodné pro děcka a katolíky nad 60 let a obránce židovsko-řecko-křesťanské civilizace z rodu von Řepů / pro Gaiu :
https://www.youtube.com/watch?v=PBQedMIS6e4&feature=related
:)))):))))

Taky určeno pro ty, kteří pronásledují a zabíjejí křesťany v islamských zemích.
Vyserte se na to. Je to proti Allahovi.
Ani do ráje se takhle nedotanete.
Radši hřeště jinak.
A koukejte jak se snažit o ráj tady.
Tamten je na hovno - bez srdce, žaludku, v lebce prázdno lebka a mezi nohama vzduch.
Tak todle jsem vám chtěl vzkázat.
21. 01. 2011 | 13:21

santawizard napsal(a):

Strom dobrého a zlého je jako evoluce ale strom života je úplný zázrak.Všechno může být podle vzoru křesťanského vína jako pomazání a nebo podle vzoru alkoholu,který je tou drogou ve víně.Evangelium jídla a pití či liturgie chleba a vína nebo alkoholu a tabáku není jedno a totéž.Většina lidí však nevěří ani v Ježíše ani v Satana natož nedej bože v nějakého tabákového mágiho či hospodského kaplana.V každé hospodě je ,jak se říká,jenom samá k++va a samý žoldnéř,ale žádný tabákový mági či hospodský kaplan neexistuje.Museli by se nejprve ,jak se říká, seminovat ne-li samotnou církvi,tak určitě nějakou božskou erotikou a čertovou pornografii,křížem krážem s božím zákonem a ďáblovým advokátem.Nakonec je to samotný tatíček stát a svatá matka církev ,kteří nám zakazují mít magické a náboženské zkušenosti v tomto životě.Všichni se musí na toto téma připravovat jenom a jenom na posmrtný život jakousi politickou,hospodářskou a nekalou soutěži v boji o moc.Tyto nedostatky se pochopitelně projevují i v komunikaci mezi lidmi a pánem bohem.Válka mezi legálníma a ilegálníma drogama ,křížem krážem mezi muslimama a křestanama je boží trest za to, že je přebytečné množství fetáků a somráků,ale nedostatečné množství marijuána gurů a hospodských kaplanů.,které nám zákon a církev zakazuje ,jako kriminální spolčení a obcování s ďáblem!!!!
21. 01. 2011 | 13:57

ali napsal(a):

pavel2
myslím, že Vaše volání nikdo, bohužel, neslyší..tak se snažím mít ráda bližního svého, leč ať dělám co dělám, nemohu milovat všechny lidi jen proto, že dýchají.
A tak smýšlejí všichni, a tak se vyšinutí jedinci, sekty i náboženství uchylují k zabíjení pod rouškou různých bohů, hlasů, přízraků.....
21. 01. 2011 | 14:09

santawizard napsal(a):

Nejprve Bůh z hmoty a antihmoty v 7 denním bigbangu stvořil celý universe ,ale až osmého dne v ponděli stvořil z adamového žebru evu.Od té doby,i když vyjímka dělá pravidlo,tak muž byl vždycky větším umělcem než žena ,ale žena byla větším uměním než muž.Bible se čte a píše bud doslova nebo obrazně.Mojžíš je autor a hrdina starého zákona ,ale Ježíš je víc než jenom autor a hrdina nového zákona.Nejprve Bůh miloval svět víc než svého syna ,ale nakonec mu dal celý svět pod jeho nohy.Všechno je napsáno v bibli.Bůh ho obětoval lidem a lidé ho obětovali bohu.Tajemství Bible však není ještě odhaleno.V době temna a nenávisti je toto tajemství ještě více zakryto a všude jsou jenom samí mučedníci a válečníci ochotni umírat a zabíjet. Kdybychom Krista tenkrát nezabili a jidáš ho nezradil,tak bychom mohli mít boží království ihned jako osvícení v pohádce.Místo takového miliardového štěstí jsme však dostali,jak se říká jenom jeden milion,i když s imunitou proti božímu hněvu,který se nakonec obrátí nejenom proti samotným židům a pohanům(což jsou dneska atheisti a satanisti),kteří ho ukřižovali,ale i proti takovým křestanům ,kteří chcou jít ,pořád do pekla jako jidáš ,jenom aby ježíš mohl jít vstáváním z mrtvých dokolečka do nebe odkud bůh stvořitel přišel před 2011 lety mezi lidi, které originálně vyhodil z ráje.Nekonečný koloběh života a smrti,kde Eva tě svede a Jidáš tě zradí je u konce.Bůh války je Satan ,ale Bůh míru Ježíš ho brzy zažene do pekla!!!
21. 01. 2011 | 15:41

Tenco napsal(a):

santawizard
Že jsem tak smělej. jak voni po takovej době rozpoznaj zrovna ty pohany a Židy, co tenkrát ukřižovali toho Nazaretského esejce ?
Mebude to hřích - aby trpěli nevinní.
Třebas by to i byli praprapraprapravnuci těch zlých pohanů a Židů-
Divný B´h míru.
Takový jak z Hvězdných válek. Nebo z Jurského parku.

Apropo - kdo utvořil tu hmotu a antihmotu ?).
Či to někde B´h vykšeftoval ? Či to snad někomu..... ?!?!?

A santawizard - myslej si že to byl dobrej kšeft ? Teďka - s odstupem roků. Jakej maj na todle názor ?
21. 01. 2011 | 15:55

ali napsal(a):

santawizard
na Jidáše mi nesahejte. Ten měl totiž charakter. Projeďte si více o něm a možná, že narazíte i na Jidášovo Evangelium, které bylo nedávno nalezeno. Mimochodem Ježíš byl taky Žid..
21. 01. 2011 | 16:05

PV napsal(a):

Wojtyla
"Za katolickou církvi se táhne dějinami krvavá stopa a miliony umučených a upálených za živa."
Marcus Agrippa
"Na rukou téměř všech papežů ulpěla krev nevinných obětí ( někteří byli naprosto úchylní zvrhlíci ) především židů, pohanů, žen a muslimů."

Pánové, když jsem si přečetl vaše názory, vybavil se mi citát: "Prečo ste mu dali do ruky takýto klacík, prečo ste mu nedali ľahký guľomet?" Ano, vaše chápání historie je na úrovni majora Terazkyho. Vy totiž posuzujete historii soudobýma očima. Vysvětlím na příkladu, co mám na mysli: Všichni známe příběh o vyvraždění Slavníkovců Přemyslovci. Ptám se: měli bychom se kvůli tomuto zvrhlému činu od Přemyslovců distancovat? Víme, že historici nic takového neudělali. Proč? Protože se na ten příběh dívají očima tehdejší doby - takové jednání bylo tehdy obvyklé. Nebylo určitě správné, ale Přemyslovci v zajetí tehdejších předsudků asi žádnou vinu necítili. Možná si řekli: kdybychom Slavníkovce nepovraždili my, učinili by totéž oni s námi.

Posuzujeme-li skutky středověké církve, nemůžeme je posuzovat prizmatem soudobého poznání. Ano, církev se ve středověku dopustila mnoha krutostí, ale tehdy to bylo obvyklé. Celý středověk a ranný novověk byl krutý a zkratkovitý. Věřící lidé té doby podléhali stejným předsudkům, jako všichni ostatní, kteří se dopouštěli téhož. Na rozdíl od církve se nezabývali charitou, nestavěli špitály atd.

Mnohokrát jsem se setkal s názorem, že náboženství jsou příčinou válek. Podle mého příčinou válek je vždy chtivost - moci a peněz. Ano křesťanské církve mnohokrát středověké války podpořily, ale až na výjimky církev nedisponovala armádou. Války vesměs vedli panovníci (politici) - ne církve. Jeden příklad z poslední doby: církve katolická a evangelická v Severním Irsku zavázaly obě strany k (Irskou republikánskou armádu a Oranžisty) k ukončení násilí. Přesto tam ještě mnoho let trvala pseudonáboženská válka (válka jakoby za církve vedená však proti jejich přání). Je zřejmé, že zde nikdy nešlo o náboženství, ale o nacionalismus a politiku - o moc.
21. 01. 2011 | 16:21

Tenco napsal(a):

PV
Spousta grázlů /i před Norimberským tribunálem/ se vymlouvala a vymlouvají a vymlouvat budou na tkzv "okolnosti" /dobové reálie/. A politiku.

Děkuji, neberu.
Já osobně historii nesoudím, protože je to k ničemu.
Ale nikdy nepřestanu věřit v to, co Kant nazývá morálním imperativem a s čím už přišel starý Chamurappi. Tedy aby tomu dal jisté kontury.

Vaše alibistické obhajování církve ...neměla armádu. Jistě neměla ani katy.
Ona je takříkajíc jen vydala světské moci, že ?
Pamatují oni Piláta ?
Napadá Vás jistá analogie ?
Hmm. Špatně. Pilát to myslel dobře, ale byl OKOLNOSTMI přinucen uhnout. Zlu. Neřádu. Fanatikům.

Ve středověku nelze oddělit moc církve od moci světské. Ani po Lutherovi to nebylo jednoznačné.
ŠLo o uzavřenou křesťanskou společnost. Podobné té, jaká je dnes v těch nejfundamentalističtějších /uff/ islámských "státech"./záměrně dávám slovo "stát" v tomto případě do uvozovek.

Nechápu cíl Vaší krátké agitky, ale zvolil jste nešťastný postup - výmluvy na okolnosti, kday to byla církev a její struktury, které prolnuly tělo celé společnosti a ovládly duši davu, ve většině případů i motivy jednání světských panovníků - davidovských následovníků.

No nic, myslel jste to dobře. Ale jste mimo. Naprosto. Poslední věta není ničím.
Nacionalismus - i ten byl mnohdy jen zneužit, když skrytým motivem byla náboženská nesnášenlivost.
Politika, moc...Vždy jde o moc. Politika je služka moci. A co dál ? To je Váš závěr ?
Slabé.

A věřte - nejsem tomu rád, že tak slabě a špatně hájíte křesťanství. Bez ironie.

Tedy - pokud nehájíte církev.

Tak jednu pro Vás :

https://www.youtube.com/watch?v=90EfdBOjsHo&feature=related
21. 01. 2011 | 16:37

santawizard napsal(a):

Tenco:1)vždyť jsem to už napsal....pohané a židé=atheisti a satanisti(řečeno přibližně bez slovíčkaření)Vyznej svoji víru a hříchy jako slovo na jazyce a jazyk za zubama,křížový výslech,nejenom pro agresivní ruce a agresivní jazyk!!!.Tímto se dá poznat kdo je kdo.Bůh má poslední slovo!!! 2)Vesmír je nekonečný v prostoru a v času a ve hmotě a v energii.Vesmír má nekonečné množství vesmírných civilizací ,některé z nich až miliardu let vyspělejší technicky a duchovně než my .Jenom Bůh je pořád stejný !!!Bůh stvořil pozemštany a mimozemštany(což je relativní pojem pro každou sluneční soustavu a galaxii)Ještě než se vesmírné civilizace mohli jeden druhého navštěvovat létajícími talíři ,tak se dorozumívali vesmírnými satelity.Toto vesmírné setkání přes internet eventuelně čeká i pro nás.
Ali:Tak jako hříšný Jidáš zradí Ježíše,tak sv. Jidáš zradí Satana .Ježíš je král židů,který zemřel pro naše hříchy proti bohu a šel do nebe jako nesmrtelný beran,kdežto Satan je král cigánů.který zemřel pro naše hříchy proti dáblu a šel do pekla jako vševědoucí kozel!!!(Svatoušci platí výkupné kdežto hříšníci platí úplatky....satan nás pokouší do krachu,první ježíš nás sice vykoupí,ale až druhý příchod Krista nám jak se říká vrátí živnostenský list.)Hodně věcí je však neuvěřitelných a nevysvětlitelných.Přeji krásný víkend.
21. 01. 2011 | 16:44

santawizard napsal(a):

Dodatek:Bůh války není nesmrtelný.Nesmrtelný je jenom bojovný umělec.On není žádný voják,on je jenom sportovec.Před naším letopočtem ,celý svět byl plný válek a lidských a zvířecích obětí které páchala samotná církev.První příchod Ježíše Krista sice odstranil všechny lidské a zvířecí oběti,ale až druhý příchod Krista odstraní všechny války.
21. 01. 2011 | 16:58

Midori napsal(a):

Schwarzenberg?
Restituoval způsobem, že se musel dát v dospělém věku adoptovat a korumpovat úředníka, aby se domohl majetku. Pěkná drzost, že chrápe ve vládě, která se zaklínala bojem proti korupci!
Chtěl nás prodat nastojato v případě radaru, i když 65% veřejnosti s tím nesouhlasilo. Zneužití pravomoci veřejného činitele či spíše vlastizrada.
Zneuctil mezinárodní právo, které zaručovalo, že Kosovo je nedílnou historickou částí Srbska.
Schwarzenberga považuji za darebáka, který nemá ve vládě co dělat.
21. 01. 2011 | 17:00

Tenco napsal(a):

santawizard
Vaše myšlenkové pochody nepojímám.
Nic ve zlém, moje chyba. Bez ironie.

Hezký víkend i Vám.
21. 01. 2011 | 17:03

Medikolog napsal(a):

Xaviere,

mýlíte se hned dvakrát.

p. Bělobrádek píše, že chce aby někdo jiný než on a za peníze jiné než jeho něco konal pro jeho souvěrce persekuované (snad) pro zločiny jeho a jejich souvěrců z řad okupantů Afghanistanu a Iráku; a chce po těch, jejichž peněz má být jako nesčíslně krát pro cizí zájem použito a prachsprostě zneužito, aby to zase strpěli. Pan farář je za to přeci pochválí a vyšle mezi ně partu s ošatkami na milodary, když jsou tak na měkko ze zvěstování páně Bělobrádka. Kristovu sklizeň je třeba pilně sbírat a je třeba pilně škubat i ty, co kněze z povolání vůbec, ale vůbec nepotřebují a cirkve platí pouze z donucení.
Použiji-li ze Schwarzenbergova slovníku; černoprdelníky financovat na věčné časy - ale ani o minutu déle.
Nenamítám ničeho proti tomu, abyste Xaviere vy s panem Bělobrádkem za své řádně zdaněné a poctivě vydělané peníze (bez možnosti podvodu formou odpisu z daní) vycestovali ke kmenu (ke kmenům) vašich afghánských souvěrců a zajistili jim PROVÁDĚNÍM LÁSKY A MÍRU V PRAXI mír u nich doma v Afghanistánu, nebo ve Vatikánu na útraty Vašeho Svatého Otce a vaší Vatikánské banky.. K tomu vám dopomoz Bůh.
21. 01. 2011 | 19:08

Marcus Agrippa napsal(a):

PV:
obávám se, že skutečně argumentujete špatně. Ona totiž církev do dnešních dnů našla jen velice slabou sebereflexi, na to co se táhne její historií. A obávám se, že nebýt narůstající odporu vůči jejímu vlivu, tak v určité mírnější podobě existuje středověk dodnes. Církevní představitelé měli jen velmi málo důvodů cokoliv měnit. I druhá světová válka je toho důkazem ( Ustašovci, pasy pro nacistické zločince ). A jen namátkou - ve 4.století církevní spisovatel sv. Jan Chrysostom, napsal: "Nenávidím židy", "Neexistuje žádná omluva pro odporné úkladné vrahy Pána. Bůh židy nenávidí a vždy nenáviděl - 1096 - byli odpovědí na zavolání Urbana II. vyvolány křížové výpravy. V témž roce byla polovina židů ve Wormsu vyvražděna. Když křižáci dobyli Jerusalem, zapálili synagogu se všemi židy uvnitř. Bylo vyvražděno asi dvacet tisíc lidí." - 1199 - křižácký rytíř Šimon z Montfortu směl dle katolických zásad zahubit tolik lidí, kolik chtěl. Při dobytí hradu v Bramu své vězně nezabil, nechal jim uřezat nosy, vypíchat oči a nechal je odejít. Po úspěšném obléhání Minervy nechal sto čtyřicet kacířů bez jakéhokoli soudu na louce naházet do jediného velkého ohně. Vše se odehrávalo pod přísným dohledem církve. Inocenc předem posvětil naprosto všechno, čeho se tento křižácký rytíř dopustil a na IV. Lateránském koncilu jej nazval odvážným křesťanským džentlmenem - 1555 - Pavel IV. prohlásil: "Nikdo se nesmí tak snížit, aby toleroval židy." "Kdyby můj vlastní otec byl kacířem, osobně bych nanosil dříví na jeho hranici." Vydal protižidovskou bulu „Cum nimis absurdum“, jež si nijak nezadala s norimberskými zákony, byla jakýmsi mezníkem v historii antisemitismu. Během jeho krátké vlády se počet obyvatel Říma snížil téměř na polovinu - 1605 - Klement VIII. napadl nantský edikt z roku 1598, protože poskytoval stejná práva všem, bez ohledu na jejich náboženské vyznání - 1620 - upálil kníže-biskup ve Würzburku během jediného roku devět set místních čarodějnic. Jeho bratranec z Bamberku jich nechal upálit šest set. Byly nemilosrdně upalovány mladé dívky a stovky dětí v rozmezí tří až čtrnácti let - 1648 - když vestfálský mír prohlašuje, že občané, jejichž náboženské vyznání se liší od vyznání jejich panovníků, mají mít stejná práva jako ostatní občané v tomto státě, papež Inocenc X. to odsoudil a katolická církev zavrhla jako prohlášení škodlivé, nekřesťanské…atd - 1831 - od tohoto roku napadali papežové každou novou ústavu (rakouskou, francouzskou, belgickou) jako bezbožnou. Všechny tyto ústavy se pouze odvážily zaručit svobodu svědomí, svobodu tisku, svobodné parlamentní instituce -
1878 - papež Pius IX. prohlásil za omyl, že každý člověk může svobodně přijmout a vyznávat jakékoli náboženství, které bude považovat za správné. Etc.
21. 01. 2011 | 19:20

PV napsal(a):

Tenco

Tedy - hájím církev. To byl smysl mé "agitky". Jsem rád, že nesoudíte historii a že nepatříte k těm, kdo si církev zúžili podle bolševického vzoru na organizaci, která upalovala čarodějnice, ale že vidíte hlavně to dobré, co dala světu (včetně morálního imperativu).

Nelze srovnávat krutosti, jichž se církev ve středověku dopouštěla, s krutostmi nacistických pohlavárů. Krutost nacistů představovala necivilizované (zvířecké) jednání v civilizovaném světě. Počínání představitelů církve ve středověku odpovídalo tehdejší úrovni poznání (ti lidé si často nebyli vědomi provinění).
21. 01. 2011 | 19:28

Marcus Agrippa napsal(a):

PV:
no a kdo asi tak tu tehdejší"úroveň"poznání stanovil a udržoval?! Kdokoliv se opovážil o změnu, byl okamžitě odstraněný odstrašujícím způsobem. To Vatikán nevěděl odkud pochází zlato přicházející během 2.sv.války?! Pedofilie a zneužívání dětí má být to dobré?!
21. 01. 2011 | 19:47

Tenco napsal(a):

PV
Kdoví jakými stezkami by se život v Evropě ubíral nebýt církve.
To je čirá spekulace.
Kantův imperativ "nevynalezla" církev /Lao´C, Buddha.../.
Ta naopak Kantův imperativ svými skutky dovedla ad absurdum /predestinace spásy/.
Evoluční potenciál křesťanství se vyčerpal v dogmatech. Jeho potenciál je v přijetí lidských univerzálních hodnot aktualizovaných dynamismem bezbřehé exploatace zdrojů, kterými disponuje matička Země.
Příští velké náboženství se zove POKORA před tímto jsoucnem a praktickým vyjádřením tohoto pojímání v rovině technologií, které budou mít za úkol s tímto fatálním faktem se vyrovnat.
Dnešní galilejské tedy třeba hledat mezi ekology a lidmi, kteří věří v dlouhodobě udržitelný stupeň diferenciace, minimálně takový, jeko je k dispozici dnes.

Překvalifikování B´ha, ač to vyznívá paradoxně / v kontextu jeho historického pojímání/ není nutné.
I Pýthagorás čerpal z vědomostí starého Egypta, Babylónie.
A měl úctu před lidmi, kteří dali věcem NÁZVY.
Jen je tak trošku aktualizoval. A po něm jiní.

Je třeba se však vyrovnat s tím, že nutně dojde k překvalifikování institucí.
V tomto případě církve.

Jak se s tím ona vypořádá - pane PV, na to je krátký jak můj život, tak život Váš.
Já ji přeji ať se překvalifikuje tak, aby to bylo k dobru věci.

Dobrou noc.
21. 01. 2011 | 20:11

PV napsal(a):

Marcus Agrippa,

nevím, zda je pravdou vše, co jste napsal o církvi. Jsem si ovšem jist, že zasazeno do dobových reálií by to vyznělo jinak. V každém případě platí to, co jsem napsal dříve: že svět ve středověku byl jiný, než dnes. Četl jsem například romány od Sienkiewicze - plné krutostí - na všech stranách (tedy nejen na straně křesťanů). Jestliže vy píšete jen o tom, co měla spáchat církev, vyznívá to jakoby byla ve středověku sama, kdo se takto choval. Mám za to, že církev patřila ve své době mezi ty více civilizované.

V církvi vždy byly různé proudy. Některé hlásaly upalování čarodějnic, jiné byly zásadně proti. Nebyla taková informační propojenost, jako dnes. Různí církevní hodnostáři byli značně autonomní a často pod silným vlivem vladařů. Uvedu příklad: za totality byli kněží placeni komunistickým státem. Někteří byli přinuceni ke spolupráci. To však ani v nejmenším neznamená, že se podíleli na komunistických zvrhlostech.
21. 01. 2011 | 20:47

Marcus Agrippa napsal(a):

PV:
Vy ale opomíjíte dost podstatný fakt - církev ty dobové reálie vytvářela a udržovala. A měla neoddiskutovatelně moc je změnit ( k tomu došlo v první řadě až pod náporem francouzské revoluce a Napoleona ). Místo toho štvala proti židům a všem v kom cítila nebezpečí své moci a vlivu. Nacisté opravdu nebyli první, kdo přišli s protižidovským krvavým terorem - ti se spíš jen inspirovali. A bohužel ani současný papež nejeví nějakou zvláštní chuť k sebereflexi.
21. 01. 2011 | 21:34

pavel2 napsal(a):

Ali,
děkuji za povzbuzení v té změti. Přeji Vám dobrou noc a pěkné sny :)
21. 01. 2011 | 23:01

PV napsal(a):

Marcus Agrippa

ve sporech císařů a papežů papežové vesměs tahali za kratší konec. Také jmenování biskupů bylo v drtivé většině právem panovníka. Panovník pak většinou věnoval toho, kdo se mu neprotivil. Často člověka, který o křesťanské nauce nevěděl nic. Církev zdaleka neměla takovou moc, jak dnes tvrdí její nepřátelé.

Je pravda, že někteří lidé v církvi štvali proti židům. Nebyla to však oficiální (koncilem schválená) doktrína. V církvi byli i lidé, kteří žili s Židy v míru a pogromy neschvalovali. Nacisty zajímalo nádoženství jen potud, jak by se dalo využít pro jejich světovládné cíle. Pogromy na Židy nebyly motivovány nábožensky. Nacisté se hlavně chtěli zmocnit jejich majetku.

Značnou sebereflexi projevil papež Wojtyla - nelze říci, že se církev nepřiznala ke svým pádům v dějinách. Zatím jsem však
nezaznamenal, že by se prezident Klaus omluvil za vyvraždění Slavníkovců :o))))
22. 01. 2011 | 21:06

Ota napsal(a):

Pronásledováni nejsou křestané jen v muslimských zemích, ale nejnověji i v Evropě. Mediální kampaně inspirované některými judaisty a zejména zednáři činí život katolíků v Evropě čím dál tím víc problematický. V Británii jsou lidi šikanováni pro nošení křížku, na universitách i v nemocnicích jsou zavírány kaple atd. Začíná mi to připomínat pomalu 50.léta v bývalém Československu.
http://res.claritatis.cz/zpravy/z-domova/univerzita-v-barcelone-znemoznuje-studentum-i-navstevu-skolni-kaple/4437
25. 01. 2011 | 22:29

Ota napsal(a):

http://res.claritatis.cz/zpravy/severni-amerika/kriz-k-ucteni-valecnych-veteranu-prohlasen-za-neustavni-/4422
25. 01. 2011 | 22:31

Evangelika napsal(a):

My si je vezmeme k nám domů, máme místo!!!
26. 02. 2011 | 22:32

hovorka11 napsal(a):

Pan Schwarzenberg má jiné strarosti- jak nejlépe podpořit Izrael při současném záboru po zbořených domech a vyhnaných lidí na palestinských území (nyní odsuzující rezoluci OSN zablokovala USA).
Až přijede v dubnu Netanjahu, tak určitě pro obranu záboru bude prosazovat vstup Izraele do NATO (pro uhájení nových záborů území) a vyjádří plnou podporu za postup Izraele při věznění našich novinářů- teroristů, kterým se podařilo v mezinárodních vodách zabavit zbraně od firmy CANON a OLYMPUS a místo do Gazy je uvrhnout do žaláře pro zločince v Izraeli.

Závěr:
Války v arabských zemích (Afgánistán, Írák), podpora vlád, které se dostali prostřednictvím falšovaných volebních lístků k moci atd. atd. vyvolává značné napětí a nenávist vůči místním křesťanům. Návštěva arcibiskupa Dominika Duky, který šel zkontrolovat kaplany při morální pomoci v "boji za Prahu" bylo velmi výrazně podtrženo jeho průletem bojovým vrtulníkem s kulometem nad okupovaným afgánským územím. Pak mohl spokojeně sdělit, že jeho otec byl letcem a on se málem stal letcem taky, kdyby nedal přednost církvi.
Jan Pavel II se asi obrací v hrobě !

Závěr:
Ukazovat militantnost a převahu "křesťanských hodnot" nad okupovaným územím s většinově jiným než křesťanským náboženstvím pouze nenávist proti křesťanům zvětšuje. Dominik Duka to ví, ale přesto pomáhá vytvářet tuto nenávist proti místním křesťanům,jen aby na sebe upozornil v ČR.
Evidentně je mu zcela jedno, co se děje s křesťany po takové "propagandě arogance moci"

Pane Bělohrádek, nechápu, proč se obracíte na tyto lidi, vypadá to, že místo o pomoc křesťanům se jedná o úplně něco jiného !!!
Je škoda, že nevidíte i disidenty v arabských zemích, kde v současnosti lidi bojují proti totalitním režimům. Proč se měří dvojím metrem, proč jste se nezastal i těchto lidí. Pokrytectví "havlova typu" , kterým taky trpíte je nechutné. Nebo jsme si před bohem všichni nerovni ?
01. 03. 2011 | 13:24

Islam je zlo napsal(a):

Muslimove zacali zel uspesne dobyvat Ceskou Republikuv roce 2004 kdy uznala islam jako nabozenstvi ... lide vzeprete se dokud vas muslimove vsechny nepodriznou jako prasata.
11. 03. 2011 | 16:00

JARLE HALSNES napsal(a):

Být křesťanem JE NEBEZPEČNÉ. Je to nebezpečné pro zdravý rozum.
16. 09. 2011 | 12:53

Jaroslav napsal(a):

Prosím, může mi někdo napsat co Schwarzenberg pro tuto zemi coby ministr zahraničí prosadil ?

Děkuji předem.
20. 12. 2011 | 12:25

eva richterova napsal(a):

Tak tento pán na stručný jeho životopis nevypadá.
Stačí se podívat na jeho vižáz a oči a nevěřím ani slovu.
02. 12. 2013 | 08:23

Prax napsal(a):

Paně Bělobrádku, vyjmenováváte tu několik rozvojových zemí Afriky a Asie - jenže křesťanství je tu až příliš spjato s kolonialismem, válkami, otrokářstvím, apartheidem, šířením různých nemocí (například pohlavních chorob při španělské conquistě Střední a Jižní Ameriky) a často i vyhubením celých národů na jejich vlastním území (osudy indiánského obyvatelstva na Kubě, Jamajce a Haiti), šířením alkoholu apod. Snažme se proto tyto národy trochu pochopit a vžít se do jejich strachu.
15. 12. 2013 | 14:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy