Nekonečný seriál pokračuje č. 7

11. 02. 2011 | 14:14
Přečteno 4965 krát
Internetový portál Česká pozice.cz přinesl zajímavou informaci o strmé kariéře slečny Machálkové. V prosinci 2010 nastoupila jako poradkyně ministra školství Dobeše pro PR. Její hrubá měsíční mzda činila díky mimořádné odměně neuvěřitelných 145 tisíc Kč.

Od 1.2. nastupuje jako vrchní šéfka kabinetu ministra. Redaktor Rychlík uvádí, že bez patřičné praxe i vzdělání. Tiskový odbor MŠMT, který se za panování Josefa Dobeše personálně zdvojnásobil na 12 osob, k celé záležitosti mlčí. Sluší se dodat, že nástupní plat lékaře je 17,5 tisíc Kč.

Do významných funkcí na ministerstvu dopravy nastoupili nedávno Petr Sedláček a Pavel Janda.Oba jsou bývalí a dlouholetí vysoce postaveni manažeři finanční skupiny PPF. První z nich je náměstkem ministra, zodpovědný za alternativní infrastrukturu a druhý šéfem nově vytvořeného úseku alternativního financování dopravní infrastruktury. Třeba je to pouhá shoda okolnosti, ale nabízí se úvahy o připravovaných PPP projektech, které pan ministr Bárta vehementně podporuje. Jde o vstup privátních investorů při financování dopravní infrastruktury. A také nelze nevidět, že se uvažuje o prodeji pražského letiště, jako součástí nově vytvořeného Aero holdingu a možná také o prodeji ziskového ČD Carga. Prostě a jednoduše je vše rychlé a ještě rychlejší. Můžeme tomu říkat třeba manažerské dovednosti.

Místopředseda ODS Pavel Blažek připustil, že míra osobních antipatií, které panují v současném kabinetu, převyšuje normál a dodal, že role sjednotitele se Nečasovi nedaří. Navozuje to dojem, že jiné role se Petrovi Nečasovi daří. Nezbývá než se zeptat, které? Ve stejné době prohlásí expředseda a expremiér, že se stydí za Vondru. V součtu to znamená, že ODS páchá rituální sebevraždu v přímém přenosu, což jistě zvedá náladu nejen opozici, ale i některým významným členům dnešní vlády. Jeden z nich se nedávno mezi spolustraníky nechal slyšet, že nejpozději do dvou měsíců bude předsedou vlády. Hádejte, kdo to byl?

Pozadu nezůstává ani ČSSD. Expředseda a expremiér Paroubek pálí do vlastních řad s nebývalou intenzitou, která mnohonásobně převyšuje „laskavé bonmoty“ důchodce z Vysočiny. Souboj mezi Sobotkou a Haškem se prý v zákulisí odehrává zcela bez rukavic. Znalci poměrů uvnitř nejsilnější opoziční strany tvrdí, že to v historii partaje nemá obdoby. Pikantní na tom je, že se socdemáci oslovují příteli a přítelkyně. Ať to dopadne tak či onak, vítězem tedy bude přítel. Čí? Uvidíme.

Česká armáda má desetkrát méně bojové techniky než před dvaceti lety. To je asi v pořádku. Zbývá už jen jediná otázka – kde a za jakých podmínek skončilo těch devět desetin? Pokud šlo o prodeje, pak by bylo zajímavé se podívat na způsoby prodejů. Prodávala armáda přímo, anebo přes prostředníka? Pokud přes prostředníka, pak kdo jim byl a jakou měl provizi? Bylo by to asi zajímavé čtení. Anebo je to tabu?

Velká bankovní trojka – ČSOB, Česká spořitelna a Komerční banka vydělala svým zahraničním matkám od r. 2000 do konce r. 2009 přes 130 mld. Kč. Součet všech dividend, které odtekly do zahraničí od r. 2000 je pode statistiky ČNB přes 1 bilion Kč. Komentář ponechám na laskavém čtenáři.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karel Janoušek napsal(a):

Pane Havlíku, děkuji Vám za zajímavé informace. Patřím bohužel mezi ty "staré a hloupé", kterým pan Dobeš svou geniální reformou ve školství snížil na závěr kariéry tarifní mzdu o tisíce, aby mohl přidat mladým a zkušeným nástupní plat 20000 Kč. Osobní příplatky máme nyní stejné s uklizečkami, tedy 500 Kč. Potom může samozřejmě slečnám na ministerstvu zajišťovat vámi zmíněné příjmy. Podotýkám, že pracuji jako speciální pedagog ve speciálním školském zařízení a máme všichni vysokoškolské vzdělání magisterského stupně+ různé kurzy+ opakovanépsychotesty !!! Nedivte se, že si přeji, abych p.Dobeše nikdy nepotkal z očí do očí. Pan Dobeš pracoval 3 roky ve věznici v Ruzyni, jako vězeňský psycholog, to je kvalifikace na ministra školství.
11. 02. 2011 | 14:44

Libor napsal(a):

Kdo asi te nový premiér bude? Můžu si vyžádat nápovědu: Chodí ten ministr do práce a do parlamentu nametenej jako slíva?
11. 02. 2011 | 14:48

Petr.. napsal(a):

Jo, je to nejspíš ten opilec kalousek .. kterého ještě při ničem nechytli, ale o kterém se to jenom povídá ....
11. 02. 2011 | 15:09

vfischer napsal(a):

O tom jak si kámoši ovládající ministerstva a jiné úřady vytahují z kanálů další kámoše a rozkrádají stát, dávají si prebendy a současně se řežou s jinými stejnými kámoši o další žrádlo, další kšefty, moc a ovládání jiných klik si tady nemusíme vykládat ! Je to stálá odrhovačka už dvacet let, stejně jako ta o rozkradení a dalším rozkrádání státu !
A nejvíc takovými výlevy provokují a opruzují ti, kteří byli v té rvačce o koryta odstaveni a vědí, že už si ani neškrtnou, tak už jen vyřvávají stylem zloděj křičí chyťte zloděje.
Zbytečné a marné volání .... zbytečné a marné nas..ní ............
11. 02. 2011 | 15:10

Pankrac napsal(a):

Kdyz uz politici a volici chteji, aby se to zhroutilo,
at to jde alespon rychle……horší je ta agonie bez konce ,
tak aspoň ať ta hudba hraje a prapory vlají

asi nezbude než volit socany, aby to kleklo co nejrychleji :-
11. 02. 2011 | 15:13

vasja napsal(a):

internetový portál Česká pozice.cz přinesl zajímavou informaci o strmé kariéře slečny Machálkové. V prosinci 2010 nastoupila jako poradkyně ministra školství Dobeše pro PR. Její hrubá měsíční mzda činila díky mimořádné odměně neuvěřitelných 145 tisíc Kč
------------------
No a jako co.....
Když na to erár má, tak co by si nenadělili.
Doporučuju progresivní daně, aby sl. Michálková vylezla na 200 tisíc.
11. 02. 2011 | 15:13

Kelt napsal(a):

Pravicová maďarská vláda Viktora Orbána,zdanila banky a nadnárodní korporace mimořádnou daní ve výši cca 16 mld.Kč.
Podtrhuji pravicová,ne levicová.
U nás se ale musí bohatým,/jak institucím,tak fys.osobám/,daně snižovat a to ze dvou zásadních důvodů:
1/zvýší se jejich výběr-kdo to nevidí je asi slepý,že?
2/oni by se mohli naštvat a odejít./No odešel Kožený,Pitr,Krejčíř než je náš vysoce sofitikovaný systém stačil zdanit/
Co takhle danit ne podle sídla podniku,ale dle místa podnikání?
To by se zase mohli naštvat naši milí kmotři a stranické kasičky by mohly vyschnout,že?
11. 02. 2011 | 15:42

Al Jouda napsal(a):

Teď ještě najděte toho mladého muže, který dostal od ministra Slanečka stotisícovou odměnu. Pokud neexistuje, tak se omlouvám.
11. 02. 2011 | 15:44

pich napsal(a):

Kamarádství je nejhezčí lidský vztah.
Proč kamarádům a "kamarádkám" nedopřát, když to nejde z vlastního.
A když to navíc nikomu moc nevadí. A když vadí, tak může i on zase svým "kamarádkám" dopřát a dokonce i více.
Blbých, kteří to rádi zaplatí je dostatek. A dokonce nás mají rádi a neustále nám dávají důvěru.
Hlavně nám, kteří tak srdnatě bojujeme proti rudému nebezpečí.
11. 02. 2011 | 15:44

franťýk napsal(a):

Pankrac
nevím nevím, ale zatím ten největší bordel tu dělají jiní. Sice si říkají "pravice", ale to se jim dá věřit asi tak, jako že originál Adidas se nešiju v Číně
11. 02. 2011 | 15:54

Anička z Kuřimi napsal(a):

Pane Havlíku,
ač nerada, ale dnes to máte za 1.
11. 02. 2011 | 17:03

Tenco napsal(a):

Petr Havlík
Pane Havlíku, má Vaše strana konkrétní představu o tom, koho hodláte podpořit v prezidentských volbách ?
Hodláte Vy přijít se svým/i/ kandidátem /ty/ ?
A můžete nám o tom něco sdělit ?

Pokud nemáte dosud jasno, koho Vy osobně byste si dovedl představit jako prezidenta České republiky ?
11. 02. 2011 | 17:26

bob napsal(a):

Je fajn, že se tady otiskují články o tom co se děje na ministerstvech, jak se potichu krade, jak se dohazují neschopným lidem výnosná místa, jak se vytváří výnosné pacovní pozice na mííru lidem, kerří jsou totálně neschopní !! Můžeme se pak divit, že to v tom našem kocourkově vypadá tak jak to vypadá.

Stačí vzpomenout na aféru DROBIL, který se taky dostal do funkcí jen díky svého kámoše bývalého hejtmana Tošenovského - najednou je ticho po pěšině, něvíme jestli policie něco vyšetřuje, nevím jestli vůůbec začla vyšetřovat jeho činnost v "Lesích ČR" apod.

Dokonce jsem se dozvěděl, že pan Drobil se chce ucházet o vedení regionální rady ODS na Severní Moravě, njn drzost některých lidí nezná mezí !!

A proto jsem rád , že někteří blogeři do TOHOTO PROHNILÉHO SYSTÉMU BUŠÍ A BUŠÍ , jen mám stach, že je to našim mocipánům stejně jedno !!!!

Hezký víkend všem .

bob
11. 02. 2011 | 18:27

Bobek Miloš napsal(a):

Že je ČD cargo ziskové to Vám řekl kdo? Typický novinář komentuje vše o čem nic neví.Když nevím tak se zeptám ne? Takže doplnit si.Kolik miliard ztráty mělo Čd cargo? Hledej šmudloa příště nás neblbni.
11. 02. 2011 | 18:42

jarpor napsal(a):

Tož jo, pane Havlík.
Seriál pokračuje.
Silně mi asociuje nějakou blbou telenovelu /ač jsem zatím žádnou neviděl, jen sem tam cosi slyšel/. Telenovelu pro televidioty, jak kdosi vtipně napsal v jiném blogu...
Tož do dalších pokračování - hodně sil.
Předhoďte nějakou okrajovou syčárnu davům, ať si zaklejí a zanadávají, když myslíte, že "Vaše hvězda" těmito plochými větami, připomínajícími bulvár, bude stoupat...
Hlavně se nevyjadřovat k zásadním věcem... okrajovky, toť pastva pro dav...

Hezký večer
P.S.
Tak komentář k těm bankám a co "odešlo" na dividendách necháte čtenářům...
no rád bych slyšel Váš.
Můj je, že když "odešel" bilion, zůstaly tu daně ze zisku, zůstala tu srážková daň z dividend, daně a odvody sociální a zdravotní z platu těch bohatých, nenažraných manažerů...
Myslel jsem, že je Vám jasné, co se skrývá pod pojmem volný pohyb kapitálu... jedním ze základních pilířů Evropské Unie, Vám, člověku spíše s pravicovým viděním... tedy jestli jste náhodou nezměnil orientaci / politickou /.
Nebo... že ty banky měly zůstat pod "bankovním socialismem" domácím stříbrem ? To snad ne...
11. 02. 2011 | 19:12

ujo napsal(a):

pro pana jarpora jsou aféry popisované autorem "okrajové syčárny".
Mohl by tedy napsat, co považuje za pořádnou syčárnu.

Třeba: jaké vlády o kdo osobně spravoval naše banky v letech 90 -98 tak skvěle že jsme je museli dát za hubičku.
Já vím, ty zahraniční kupci sem přinesli to know -how.Škoda, že ho nepoužili před nedávnem doma
11. 02. 2011 | 19:39

Tenco napsal(a):

ujo
Až mu jeho vedoucí řekne, že s ním už jako agitátorem nepočítá.
To bude rána, z které ho vzpamatuje až přijetí do agitačního spolku V KSČM.
Tam prý sice platí méně, ale bude mít jisté.
I díky těm jeho agitkám v minulosti. Té jeho "politické orientaci".
:)))
11. 02. 2011 | 19:54

Anička z Kuřimi napsal(a):

Jarpore - jen tak

ty banky "nás" všechny voholili na poplatcích, půjčkách a to s úsměvem,
nic zde Nevytvořili, Nevyrobili, ale těch 15% za divi zde nechaly a 85% vodplulo ...

vo tom to je ...
11. 02. 2011 | 20:01

jarpor napsal(a):

ujo

Banky jsem okomentoval zvlášť...
z toho co zbylo je zmíněno 5 "kauz"... jen jedna je jiná než "okrajová syčárna", pokud vůbec se dá nazvat "syčárna" a ne drby /plky-lapy/..
Dost málo na autory, řekl bych...

Hledej, Pišto, hledej... tu jednu

A jen připomenutí k bankám - jistě si vzpomenete, kdo chtěl zprivatizovat bankovní sektor v 90. letech a kdo byl proti prodeji "rodinného stříbra", aby pak tyto státní banky půjčovaly státním podnikům ... jeden úředníček jinému úředníčku, s tichým souhlasem všech, opakuji ,všech politických reprezentací...

Aničko ...

Nikdo Vás /nás/ ve zdejších bankách nedrží... s úsměvem jim můžete dát vale a otevřít si účty v "levnějších" zemích, v levnějších bankách...
Vám se zdá, že zde nechaly málo... no, jak myslíte. Přít se s Vámi nehodlám.

Hezký večer
P.S. Koho mám na háku, ten to ví...
11. 02. 2011 | 20:18

der napsal(a):

jarpor: Pro privatizaci bank a deregulaci nájemného byla ODA, ODS však byla zásadně proti a blokovala oba tyto body z dodnes ne úplně vysvětlených důvodů.
11. 02. 2011 | 21:22

MaB napsal(a):

der
jarpor chtěl zřejmě sdělit, že privatizaci bank zabránila sociální demokracie, to je oblíbená mantra těch napravo. Jenže se zapomněl podívat, kolik poslanců měla socdem do roku 1996. Napovím: 16. A v roce 1997 už šel Klaus z vlády. A v roce 1998 se už banky začaly privatizovat.
11. 02. 2011 | 21:32

arnazach napsal(a):

Stále více drbiózní. Petr Havlík se směje.
11. 02. 2011 | 21:50

jarpor napsal(a):

MaB
der

Až budete mít chvilku, zkuste zapátrat po jménu Wágner. Poslanec Wágner. Za ČSSD.
A jaká byla jeho podmínka, že zvedne ruku pro "Klausův" rozpočet, někdy v letech tuším 94 či 95.
Byl to "jazýček na váze". Buď bude rozpočet, nebo nebude rozpočet. A byl rozpočet. Čím za to "zaplatil" Klaus, to si laskavě dohledejte... sami.

Hezký večer
11. 02. 2011 | 22:02

Tenco napsal(a):

Jaký je stav ?
Ha - 2 : 1 pro ODS. Poločas.

Nyní diskutuji s kolegou nad ryze individuálním sobectvím a rafinovaným sobectvím.
Jak motivují k konání toho či onoho.

Vrátím se po poločase. Zatím nashle, děcka.
11. 02. 2011 | 22:30

Franta Adamec ze Straznice napsal(a):

Ex/komunisti dosud na CT
---
Cerny, Fridrich, militantni Petranek, Velisek ...

Shanaah Sadi a internet pokoril negramotne ex/komunisty na CT24, redaktory i jejich hosty.
---
11. 02. 2011 | 23:24

MaB napsal(a):

jarpor
Až na to, že poslanec Wagner byl jazýčkem na vahách až po volbách v roce 1996, několikrát hlasoval s koalicí ODS-ODA-CSL a byl za to vyloučen z ČSSD. Tedy nikoliv v letech 94-95, kdy by to, vzhledem síle vládní koalice (měla v letech 1992-96 104 poslance), nemělo smysl.
11. 02. 2011 | 23:46

čaroděj napsal(a):

No pane havlíku, a to jste zapomenul na poradkyni Neumanovou, no, ta slavná lyžařka, poradkyně na ministerstu obrany ve 14 platové třídě (titul Ing.?), za 50 klacků bez odměn. A taková Nagyová, taky 14 třída, šéfka sekretu u Nečase za kolik? No, nepamatuji se pomalu na platy lékařů v jedné fakultní nemocnici.
Už chápu, proč se nikomu nechce do zákonu o státní službě! :-)
11. 02. 2011 | 23:50

BL napsal(a):

Pane Janoušek,
podle mých zkušeností kvalita učitele na věku nezáleží, je tedy nějaký důvod pro to, aby dostávali přestárlíci více než mladí?
12. 02. 2011 | 01:26

Břetislav Marek napsal(a):

Národe český, spojme se!

Národe český,

naší vlastí se šíří vztek, zoufalství a nedůvěra - konečně, můžeme si za to sami. Vláda nám ukazuje zdvižený prostředníček - pomož si občane sám! Zdravotnictví, doprava, vnitro, školství atd., korupce a skandály. Dokonce můžeš protestovat, a není ti to nic platné, protože držet se koryta je lákavější, než PRACOVAT pro občana. Došli jsme tak daleko, že věříme i tomu: PENÍZE NEJSOU. Nenech se mýlit "národe český".

Naše vláda vybere dost peněz na daních a i zdravotním i sociálním pojištění.
Na území ČR byl v roce 2010 zjištěn počet obyvatel - celkem 10 526 685. Pokud bychom vzali z toho 5 500 000 lidí, kteří měsíčně odevzdají daně v průměrné výši 4 000 Kč. To je měsíčně 22 000 000 000,00 Kč a ročně 264 000 000 000,00 Kč (264 miliard Kč).

Pojistné u zaměstnanců odvádíme 2x. Kdybychom vzali nějaký průměr i za podnikatele a měsíčně pojišťovnám odevzdali 3 000 Kč měsíčně (zde už odvádíme i za děti), tak do kasy pojišťoven připluje MĚSÍČNĚ za 6 000 000 pojištěnců zhruba 18 000 000 000,00 Kč. Nejsou zde zahrnuty daně z nemovitosti, pohonných hmot, alkoholu a cigaret a další DPH.

Opravdu si myslíte, že peníze nejsou? Nevěřte tomu a nesnažte se podléhat šíření paniky, o kterou této vládě jde. Myslíte si, že jeden člověk udělá málo? Podívej, ve které zemi se lidé spojili díky internetu a nenechali se vysmívat. Politik, vláda tě národe potřebuje pro tvoření HDP. Jako samostatná jednotka nic nezmůžeš, ale jako skupina, která má svobodnou vůli, ANO. Není třeba volit násilí. Jako jsou dny bez aut, přidej se ke dni bez médií, lékaře, léků, nákupů.

Dne 1. 3. 2011 od nás odejde mnoho lékařů. Je to jejich volba i právo. Kdo není lékař, neposuzuj. Uvědomíš si tím, jak jsi závislý.

Dokaž, že ti o něco jde, národe český, a připoj se na 1 den, a to 1. 3. 2011.

Přidejte se dodržením pravidla - jeden den bez médií (TV, rádio, časopisy, noviny), bez lékaře (neakutní případy), bez nákupu v lékárnách i obchodech. Jeden jediný den narušit onen koloběh peněz. Tak uvidíš, jak jsi mocný, národe český.

Je to pro tebe těžké? Jsi tak moc závislý na 24 hodinovém nákupu, nevážíš si lidí, kteří tam pracují? Jsi tak moc závislý a potřebuješ sledovat média plná lží a manipulace?

Dne 1. 3. 2011 jednotně, my všichni, společně !!!
Národe český, spojme se !!!
12. 02. 2011 | 03:31

jarpor napsal(a):

MaB

Napsal jsem tuším v létech... tedy připouštím, že ten Wágnerův hlas byl jazýčkem v jiném roce...

Tato skutečnost však nic nemění na tom základním, kde jsme začali v souvisosti se zabráněním privatizace bank, tedy :
- za jaký Klausův slib zvedl Wagner ruku a tím došlo k přijetí "Klausova" rozpočtu na následující fiskální rok...

Máte-li lepší povědomí o čase, kdy se tak dělo, jistě si vyhledáte onen slib, ono Klausovo prohlášení...

Břetislav Marek

Něco mi to Vaše evokuje...
jo, už jsem si vzpomněl : Proletáři všech zení, spojte se.
Tož... asi beze mne...

Hezký den
12. 02. 2011 | 07:10

Gmosseaelogtie napsal(a):

jediná cesta z tohoto bahna je donutit vládu,aby odstoupila a vše co bylo za 20 let nakradeno bylo zase vráceno.Vládo ČR odejdi.
12. 02. 2011 | 07:49

Jarmila napsal(a):

Korporatni dane jsou ve Francii 33procent. A kolik u nas- asi 21, pokud se nemylim. Umite si predstavit, o kolik stat prichazi.
Proc se plati dane podle sidla firma, nikoliv podle mista provozu. Ostravsko je znecistene, ale dane firem jdou do Nizozemska a buhvi kam jeste?
Dane fyzickych osob cini v zapadni Evrope 40 az 50 procent prijmu u nejvyssich platovych skupin. A u nas; pohych 23,5 procent.
Vypadek prijmu po zavedeni rovne dane cini podle odahdu 80 az 90 miliard rocne. Roypoctovy deficit asi 135 miliard. Velkou cast deficitu by umorilo zavedeni progresivni dane z prijmu.
Pan Bakala, vyuzivajici nerostne bohatstvi nas vsech, mel podle informaci z tisku rocni zisk asi 5 az 7 miliard korun.Kde plati dane? Kdyby byl v Nemecku, zaplati do rozpoctu 47 procent, toje asi 2,5 az 3,4 miliardy.
A hned by bylo na platy lekaru. Z dan jedineho cloveka.
Statni rozpocet statu Kalifornie-maji progresvni zdaneni- z 80 procent jej plati odvody 114 nejbohatsich lidi. S
Ano, slysite spravne
114 lidi plati do rozpoctu tolik, ze to cini 80 procent prijmu statniho rozpoctu.
To jsou informace z USA tisku.
JInak pane Havlik, dekuji
vase postrehy jsou vyborne. Pokracujte.
12. 02. 2011 | 07:53

Krupa Vaclav napsal(a):

Pro Jarpor.
Řekl bych, že pro sjednocení proletářů evokujete mnohem více než p. Marek. Pernamentně.
12. 02. 2011 | 08:41

Jarmila napsal(a):

Korporatni dane jsou ve Francii 33procent. A kolik u nas- asi 21, pokud se nemylim. Umite si predstavit, o kolik stat prichazi.
Proc se plati dane podle sidla firma, nikoliv podle mista provozu. Ostravsko je znecistene, ale dane firem jdou do Nizozemska a buhvi kam jeste?
Dane fyzickych osob cini v zapadni Evrope 40 az 50 procent prijmu u nejvyssich platovych skupin. A u nas; pohych 23,5 procent.
Vypadek prijmu po zavedeni rovne dane cini podle odahdu 80 az 90 miliard rocne. Roypoctovy deficit asi 135 miliard. Velkou cast deficitu by umorilo zavedeni progresivni dane z prijmu.
Pan Bakala, vyuzivajici nerostne bohatstvi nas vsech, mel podle informaci z tisku rocni zisk asi 5 az 7 miliard korun.Kde plati dane? Kdyby byl v Nemecku, zaplati do rozpoctu 47 procent, toje asi 2,5 az 3,4 miliardy.
A hned by bylo na platy lekaru. Z dan jedineho cloveka.
Statni rozpocet statu Kalifornie-maji progresvni zdaneni- z 80 procent jej plati odvody 114 nejbohatsich lidi. S
Ano, slysite spravne
114 lidi plati do rozpoctu tolik, ze to cini 80 procent prijmu statniho rozpoctu.
To jsou informace z USA tisku.
JInak pane Havlik, dekuji
vase postrehy jsou vyborne. Pokracujte.
12. 02. 2011 | 08:52

jarpor napsal(a):

Krupa Václav

Zajímavé... nepamatuji se, že bych někoho k něčemu vyzýval, sjednocoval, organizoval hromadné akce...
Jestli jen to ve Vašem případě nebude tím, že mé názory jsou Vám ... cizí. Že Vám nekonvenují...
Tož, lituji, to je Váš problém...

Hezký den
12. 02. 2011 | 09:05

Krupa Vaclav napsal(a):

Pro Jarpor.

Souhlasím s Vámi, že jste nikoho k ničemu nevyzýval, nesjednocoval ani neorganizoval hromadné akce...Ovšem to nic nemění na faktu, že k tomu zde pernamentě přispíváte. A pochybuju, že o tom nevíte.

Hezký den.
12. 02. 2011 | 16:54

jarpor napsal(a):

Krupa Vaclav

Lze ocenit, že aspoň v něčem se mnou souhlasíte...
Je naprosto jen Váš subjektivní názor, jak vidíte "k čemu permanentně přispívám"...

Vím jen jedno - že za mé názory schytávám dost od zdejší "levicové party"... která, jeví semi, se úspěšně zde rozrůstá... a organizuje v nadávkách mi adresovaných...

Je jen otázkou času, kdy se rozhodnu, že tuto zdejší partu převážně "levicových důchodců", nostalgicky vzpomínajících na staré dobré časy a nenávistně nadávajících na všechno a na všechny, čímž si pouze "hojí" vlastní frustraci z nenaplněných životních snů /neb je mnohem snažší to svést na druhé než objektivně zhodnotit podíl vlastních omylů, chyb a lenosti tyto sny naplnit/ ...
ponechám "jejich osudu", jejich zlobě a jejich nadávání...
To je totiž to jediné, na co se zmůžou tito, promiňte výraz - nenávistní a hašteřiví dědci.

Hezký den
13. 02. 2011 | 09:42

triceratops napsal(a):

To BL: a vidíte nějaký důvod pro to, aby dostávali o tolik více mladí, za kterými ještě žádné výsledky ani nejsou? Nepracuji ve školství, ale takový platový přístup, co tam uplatnili je nehoráznost.

Ale jak bychom v této zemi mohli požadovat skutečnou spravedlnost, když můžeme mít autokratické manipulování lidmi, tentokrát nepřímo za pomoci pěněžních machinaci, že?
20. 02. 2011 | 15:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy