ČR na podzim 2011 II

06. 10. 2011 | 11:11
Přečteno 3608 krát
Mnozí z nás si kladou velmi podobné otázky, které se váží k dnešní podobě společnosti. Čeho jsme to vlastně svědky a bohužel i nechtěnými konzumenty? Je to hodnotová mizérie, krize důvěry a odpovědnosti? Jak to pojmenovat?

Nepočetná skupina vyvolených si přivlastnila stát. Ovládá veřejné penězovody, do značné míry také média i orgány činné v trestním řízení. Má dostatečné zdroje k tomu, aby si udržela svou moc v dalších a dalších volbách. Mlýnek na peníze se točí dál. Ukazuje se, že popisovat realitu nestačí. Ten seriál by byl nekonečný. Jednou je to ekotendr, jindy solárka, pak zase IZIP pro VZP atd. Jedna kauza střídá druhou. A nic.

Můžete jako občan rezignovat. Nezajímat se o nic, nevolit, neúčastnit se ničeho. Ano, i to je možné. Ovšem s tím dovětkem, že je to jistá forma spoluviny. To je splněný sen dnešních parlamentních stran. Čím menší účast lidí ve veřejné diskusi, a hlavně ve volbách, tím lépe pro ně. Ve finále už budou volit jenom sami sebe. Pro pobavení publika nám ovšem zase předvedou drahou a patřičně vyhrocenou kampaň. Možná se pak někteří chytí na tu jejich známou fintu o volbě menšího zla. Jenže ouha, zlo je zlo a z menšího se časem téměř vždy vyklube pěkný prevít.

Existuje tedy vůbec šance na zásadní změnu? Je to vůbec ještě možné? Uvidíme. Jisté je, že je to hlavně nutné. Dnešní podoba tzv. fasádní demokracie se vyčerpala a nefunguje už ani jako údržba nezbytného. Chceme-li seriozně přemýšlet o vážné změně, pak je třeba si definovat základní vizi státu. Měl by být řízen odpovědnými a kompetentními manažery. Měl by fungovat efektivně, solidárně, spravedlivě a slušně. To by úplně stačilo, bez zaprášených a bezobsažných ideologických floskulí.

Tudíž je třeba:
• vystoupit ze své pohodlné nevědomosti, nezájmu a anonymity.
• dotázat se např. písemně na nejbližším státním zastupitelství, zda v té a v té záležitosti náhodou nebyl porušen zákon. K tomuto poznání postačí pouze otevřené mediální zdroje.
• dotázat se rovněž zastupitelů všech stupňů ve vašem konkrétním volebním obvodu, zda a jak zastupují zájmy svých občanů, zda jim vadí či nevadí současný způsob správy země.

K těmto krokům je třeba konkrétní odvahy, odpovědnosti a otevřenosti. To je jiné, než pouhé glosování na internetu (pod pseudonymem) či kibicování v hospodě. Každý občan má právo uplatnit svou míru občanské kontroly veřejné moci. Jinak budeme sledovat její masivní nadužívání, které s sebou přináší často nemalé korupční bonusy. Politici jsou jenom dočasnými správci našich daní. My jsme jejich zaměstnavatelé. Výsledkem zkoumání může být poznání, že současná podoba státu je již nereformovatelná. Nebavme se tudíž o kosmetických změnách, nýbrž o zcela zásadní strukturální změně.
• Neměly by firmy, které zde mají podnikatelskou činnost, mít na území ČR i své sídlo a daňovou povinnost? Takto to fungovalo za první republiky a takto to funguje např. ve Švýcarsku.
• Neměl by stát převzít kontrolu nad strategickými komoditami – energie, voda, teplo?
• Neměl by stát odpovědně dbát na příjmovou stránku rozpočtu? Neměl by zabránit daňovým únikům a drancování veřejných zdrojů? Legislativní nástroje existují a v mnoha jiných zemích spolehlivě fungují.
• Neměla by veřejnoprávní média zastupovat veřejnost a ne jen vybrané politické strany?
• Neměli bychom korigovat Ústavu a posílit prvky přímé demokracie, včetně obecného referenda?
• Neměl by stát zabránit politickému ovlivňování policie, státních zastupitelství a soudů?
• Neměli bychom mít jiný zákon o financování politických stran a jiný volební systém?
• Neměli bychom dbát důsledně na uplatňování práva a pořádku?
• Neměli bychom být více solidární s nemohoucími a potřebnými a naopak velmi přísně postihovat černé pasažéry sociálního systému?
• Neměli bychom lépe dbát na mezigenerační solidaritu, kvalitu vzdělání a také dostupnost kvalitní lékařské péče?

Těch dalších otázek i odpovědí si doplňte podle Vašeho uvážení. Jisté je jedno – hněv není program. Nestačí kritizovat a protestovat proti něčemu, ale hlavně pro něco. Nezbývá než začít. To co kolem sebe vidíme je ČR na podzim 2011.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

kritik napsal(a):

Autor navrhl 10 opatření. Některé poslance už jsem viděl zblízka. Měli různou náboženskou, politickou a pohlavní příslušnost. Ale žádný z nich, z uvedeného desatera nikdy nic neřešil.
06. 10. 2011 | 11:29

dříve čtenář napsal(a):

Pane Havlíku, my, co jsme v 89 cinkali klíči už bohužel víme, jak by případná změna dopadla... Mladým je to soudě podle reakcí v okolí celkem jedno. Pak je tady řada dalších, kteří jsou rádi, že mají práci. Pak jsou tady ti, kteří momentálně nejsou u lizu...
06. 10. 2011 | 11:33

xx napsal(a):

Pane Havlík, dobře, dobře. Jako ideologie je to skvělé a líbit se to bude. Ale říkáte stále jenom jak by měl stát fungovat co by bylo kdyby tohle nebo tamto.

Ale jak toho docílit ? Tím že do vedení státu přijdou slušní a poctiví lidé ? A kde je vezmete a jakým mechanismem je tam ustavíte ? Demokratický mechanismus se v naší zemi jaksi neosvědčil, protože lidé volí podle barevnosti plakátu a ne podle toho jak politici jednají.

A nevolit v našem systému není možné. I neúčast ve volbách je VOLBOU !!! Jaký je tedy ten proces, kterým dosadíte ty slušné a poctivé na klíčová místa státní správy ?

Já mám taky nějaké ideály ale taky nemám tu cestu, jak jich dosáhnout. A v tom je ten zakopaný pes. Ti co jsou dnes u moci a dělají všechny ty špatnosti které kritizujeme, tu cestu našli a zcela jí obsadili.

p.s. aby nevznikla nějaká mejlka, neveřím že by stačilo jen vyměnit ty nahoře aby se něco změnilo, ale to už je jiné téma a střet konkrétních idejí. Společný problém je právě v tom nalezení cesty.
06. 10. 2011 | 11:48

F.Švarc napsal(a):

Neměl by stát zabránit politickému ovlivňování policie, státních zastupitelství a soudů? Neměli bychom dbát důsledně na uplatňování práva a pořádku?

Pane Havlíku, neumím si představit, jak by stát (kdo vlastně ?) měl zabránit politickému ovlivňování policie, státních zastupitelství a soudů. Jednak nám každý v těchto složkách tvrdí, že když je příslušně zaplatíte (či jim urychleně přidáte), potom je pro jejich morální kvality vyloučeno, aby se nechali politicky ovlivňovat, vyjímečné excesy budou vydávat za vyjímky potvrzující pravidlo. Právníků je kam se podíváte, všichni pochopitelně dbají na důsledné uplatňování pořádku a práva, a sám správně vidíte výsledky.

Navíc chci říci, že vámi vyjmenované mocenské složky státu, který, soudě dle vašich podnětů, se vám nelíbí, garantují, že se ani volbami (tedy pokojnou cestou) nic nezmění. To je přesně to, co asi sám nechcete.
06. 10. 2011 | 12:05

Ládik!!! napsal(a):

Nemáte prachy? Staňte se milionářem!
06. 10. 2011 | 12:12

Drzá zrzka napsal(a):

Otázkou je, zda by příslušné instituce nemusely přijmout další pracovníky, kteří by vyřizovali všechny písemné dotazy nespokojených občanů.
06. 10. 2011 | 12:17

Občan napsal(a):

Hm, další pozdní prozření...

Pane Havlíku, jste otcem ODS a od samého počátku tedy původcem toho, co tu teď máme.

Kde jste byl se svou kritikou v posledních letech, kdy se tenhle rakovinný nádor objevil a bujel? A proč jste se najednou vyloupl až teď, rok před senátními a krajskými volbami?

Strčte si laskavě svou NEO výzvu i další "občanskou partaj" za klobouk (nenabízí totiž nic jiného než stávající ODS a TOP09 - a to ani personálně), zmizte v politickém zapomnění a doufejte, že až lidem doopravdy dojde trpělivost, budete přehlédnut.
06. 10. 2011 | 14:12

Analytik napsal(a):

Současný český stav není řešitelný legálními prostředky.
Zásadní problém je justiční mafie a z ní vyplývající nulová vymahatelnost práva.
Ale kdo a jak dokáže donutit justici, aby začala pracovat?
Systém je tak sofistikovaný a ošetřený proti všem vlivům zvenčí, že je nezničitelný. Viz bývalý/současný/budoucí vrchní zástupce Rampula.
Policejní vyšetřovatelé si mohou ušoupat nohy, aby dali dohromady důkazy o zločinu, ale stačí jediný pohyb určité osoby na Vrchním státním zastupitelství a všechna policejní práce končí pod kobercem! Proto ti nejlepší vyšetřovatelé odcházejí.
To vyhovuje všem politikům zapleteným do nákupů všelijakých Pandurů a jiných vojenských hraček. Kdo ukradne více než 10 milionů, je beztrestný!
Kdo má tedy zájem na změně současného stavu? Jen pár zoufalých občanů.
06. 10. 2011 | 15:04

Silvie napsal(a):

> >
> # Kdo zastaví cikánský teror? - soud selhal!

> # Senátor z Telnice to řekl a napsal za nás.
> #
> # Ve čtvrtek vynesl odvolací Vrchní soud v Praze rozsudek, podle kterého
> # sedmnáctiletý cikán z Krupky nepůjde sedět na 10, ale jenom na 5 let do vězení.
> #
> # Nebyl uznán vinným za rasově motivovaný pokus o vraždu, znásilnění, vydírání a
> # loupež. Dopustil se "jenom" vydírání a znásilnění.
> #
> # Považuji to za lidské i profesní selhání vrchního soudu.....!
> #
> # Jsem rozhořčen tím, jak se soudní vrchnost vypořádala s rasistickým vražedným
> # útokem. On totiž vrchní soud za takovou "maličkost" nebude přece cikánského
> # vraha soudit jako vraha. Přitom sedmnáctiletý cikánský útočník ještě s jedním
> # mladším cikánským klukem málem ukopali k smrti dvanáctiletého chlapce jen proto,
> # že ho náhodně potkali a proto, že "byl bílej".
> #
> # Jen shodou štěstěny chlapec přežil. Jenom IQ 111 mu pomohlo, že se zorientoval a
> # došel si pro pomoc. Chlapec byl mlácen, kopán, sexuálně zneužit, okraden.
> #
> # Trestní senát ústeckého krajského soudu správně posoudil tento útok jako rasový
> # a jako pokus o vraždu.
> #
> # Bohužel, vrchnost v Praze má jasno. Když obětí není Rom nebo cikán, ale je
> # naopak útočníkem, raději případ posuzovat opatrněji, aby se o vrchnosti neřeklo,
> # že je proticikánsky zaměřena a nelétali potom na koštěti kolem vrchního soudu
> # aktivisté za všelijaká práva s bičem v barvách EU.
> #
> # Dvanáctiletý chlapec měl tu "smůlu", že do něho oba útočníci nebodali. Protože v
> # takovém případě se lépe prokazuje, že bylo jen shodou náhody, že rána nožem
> # nešla kousek vedle - a přišla by smrt. Když "pouze" do něho velmi dlouho kopou a
> # mlátí ho, raději mávne soudní vrchnost rukou a smete pokus vraždy ze stolu? Jo,
> # kdyby chlapce skutečně ukopali k smrti a zemřel by na vnitřní krvácení, to by
> # asi cikánskému útočníkovi trest příliš nesnížili...
> #
> # Naskýtá se závažná otázka. Jak dlouho a kam až budeme této komunitě ustupovat?!

Jaroslav Doubrava
06. 10. 2011 | 15:22

Silvie napsal(a):

> #
> # Téměř doslovný přepis výroku předneseného předsedkyní trestního senátu v
> # listopadu 2010:
> #
> # "...dne 29. 4. 2010 v době od 13.00 hod. do 16.30 hod. poblíž nádraží ČD
> # Bohosudov v obci Krupka ... jej odvedli k Unčínskému potoku a odsouzený pod
> # pohrůžkou zbití jej donutil, ač věděl, že je mu 12 let, aby si klekl a sál mu
> # pohlavní úd, také štípl nezjištěnými kleštěmi poškozeného do malíku ruky proto,
# že nechtěl i jeho nezletilému spolupachateli sát pohlavní úd.
> #
> # Nakonec to ze strachu poškozený učinil a musel spolknout jeho ejakulát, následně
> # mu nařídili, aby se plazil, svlékl do slipů a vlezl do potoka, kde musel dělat
> # kliky, stojky, po první stojce jej kopli do hlavy, aby další udělal o kus dál.
> # Nařídili mu vylézt na můstek vysoký 150 cm, strčili ho a on spadl do potoka...na
> # okraji pole mu odsouzený nařídil, aby běžel, zakopl a upadl na zem, tak i
> # dvakrát učinil, nejméně třikrát chlapce vzali za ruce a nohy, rozhoupali a z
> # výšky ho nechali dopadnout na zem.
> #
> # Poškozený musel nejméně dvakrát zvednout dřevěnou desku 1 x 1 m, tloušťky 2 cm,
> # váhy 1,5 kg a pustit si ji na hlavu, podráželi mu nohy. Následně v úmyslu jej
> # usmrtit ho společně fyzicky napadli střední až velkou intenzitou tak, že jej
> # bili pěstmi, šlapali na něj, kopali do žeber, hlavy a dalších částí těla, v
> # průběhu napadení se jej mladší útočník zeptal, zda ví, co dělal Hitler za války
> # s cikány v koncentráku, že to budou dělat s ním, protože je bílej; musel se
> # opřít o strom, sundat si slipy a švihali ho páskem s kovovou sponou na holé
> # části těla i do zad, udeřili jej klackem do zad a tímto jednáním poškozenému
> # způsobili zlomeninu 7.žebra vpravo se zavzdušněním pravé pohrudniční dutiny,
> # nalomení 10.žebra vlevo s zakrvácením levé pohrudniční dutiny, trhlinu sleziny s
> # krevním výronem, pohmoždění levé ledviny, pohmoždění břišní slinivky a jater,
> # tržně zhmožděnou ránu pravé čelně-temenní krajiny hlavy, mnohočetné pohmožděniny
> # trupu, hlavy i končetin, při pohmoždění svalů prodělal i mírnější formu tzv.
> # crushsyndromu...
> #
> # Musel být hospitalizován od 29. 4. 2010 do 13. 5. 2010 v Masarykově nemocnici v
> # Ústí nad Labem, z toho 10 dnů na jednotce intenzivní péče...
> #
> # Také prodělal akutní reakci na stres, která přešla v poruchu přizpůsobení a
> # posttraumatickou stresovou poruchu ... i v současnosti musí pravidelně užívat
> # antidepresiva..."
> #
> #
> #
> #Na internetu existuje petice proti snížení trestů násilníkům adresovaná státnímu zastupitelství>
> #
> #
06. 10. 2011 | 15:24

vasja napsal(a):

Z programu Občané.cz:
názor na Lisabonskou smlouvu nepatří mezi ústřední témata naší strany....
-------------------------------
Aha, pane Havlíku:-))

Tady píšete:
Nepočetná skupina vyvolených si přivlastnila stát.....
--------------------------------
Ale že si nepočetná skupina Eurokleptokratů, co jsou mistrovaný bankama, přivlasnila celou EU, že za jejich Ojroamaterismus budou platit lidé dole, tak to neřešíte.
06. 10. 2011 | 15:34

český maloměšťák napsal(a):

Pane Havlík, to vše se děje, nebojte se. Lidi, kteří se nebáli kdysi - nebojí se i dnes.
Ale je to málo - a je to práce donkichotská.
Je to totiž velmi nerovný souboj - často jednoho občana s celým tím aparátem úředníků, partajních bossů, mafiánů, poradců, podržtašků, právníků...když k tomu připočtete zformalizování nalézání spravedlnosti - vytracení se jejího obsahu ve směru "právnického byznysu"...tak je od vás divné - vzbuzovat v lidech pocit viny.

Myslím si, že řešením je posílení funkčnosti ombudsmanova úřadu - s detašovanými pracovišti alespoň v krajských městech. I posílení jeho pravomocí.
A pak totální výměna elit - respektive odeslání lumpenelit tu do basy, tu do psychiatrických zařízení, tu do nevýznamných pozic - mimo státní správu.

Jenže to se musí provést tak, že je někdo nahradí.
Tím někým ale nemůže být beztvará masa - tím někým musí být konkrétní lidi.
Stačí jediná charakterová vlastnost - příčí se jim lži a zlodějny.
Odbornost až tak není třeba - jak vidno z aktuálního návrhu na ustanovení Bendla ministem zemědělství.

Proboha - apelem na beztvarou masu, nadáváním ji, že málo dělá pro demokracii - v podmínkách právního balastu místo právního státu...nedocílíte ničeho.
NIČEHO.

jestli je tohle Vašim cílem - vyvolávat jen pocit zmaru a masírovat masy řečmi o jakési změně, která musí nastoupit zdola....tak to pak jste via další perspektivy Mafier bullish. V podstatě s ní spolupracujete.

Moc leží opět na ulici, pane Havlíku. A pokud ji nezvednou občanské iniciativy a strany jako je např. ta Vaše, Kuchařova, Škopova...ukrade ji zase Mafie.
Takže I vy musíte bojovat.
V boji i ve výsledku pak můžete očekávat i podporu občanů.

Keců o nutné generační obměně už bylo dost. Ty jsou dobré leda tak pro jarpory /zastupitel za ODS/ a xx /sebemrskač - všichni jsme prý zloději a lháři (když ale s ním začnu probírat, zda je on lhář a zloděj - vždy se urazí)/

Maucta.
06. 10. 2011 | 15:52

tomas napsal(a):

mimo havlikem navrhovaneho muze take pomoci obcanska neposlusnost, takovy listopad by mohl byt vhodnym mesicem, vhodnym k tomu prestat platit zdravotni pojisteni, dokud nebude vysetren pribeh IZIPu, vinici potrestani a skoda napravena. prominte, ale na nejake dotazy sere pes, natoz cesky soudce
06. 10. 2011 | 16:05

tomas napsal(a):

jo, a jeden inspirativni citat z jedne hodne zkorumpovane zeme, kde jeden zmala cistych n adotaz, co by se s temi verejnymi zlodeji melo delat, odpovedel / ja bych je nezaviral, vezeni uz mame plna a k nicemu to neni, vezeni oni se neboji, oni se boji jedine veci, ze o ty nakradene prachy prijdou a zchudnou, tak jim zabavme majetek a nechme je byt
06. 10. 2011 | 16:08

Cestovatel napsal(a):

K těm jehonápadům bych poznamenal jen toto:

"Neměly by firmy, které zde mají podnikatelskou činnost, mít na území ČR i své sídlo a daňovou povinnost? Takto to fungovalo za první republiky a takto to funguje např. ve Švýcarsku".

Neměli protože existuje svoboda podnikání (což je ústavou zaručené právo) a je na každém podnikateli kde si vybere sídlo. Pokud tu (v ČR) ovšem má nějaký podnik sídlo, tak výnosy se daní v ČR a nikoliv tam kde má sídlo pokud jde Havlíkovi o tohle.

"Neměl by stát převzít kontrolu nad strategickými komoditami – energie, voda, teplo?"

Vodárny nebo teplárny jsou snad soukromé? Které pane Havlíku vy jste úplně mimo realitu i ten ČEZ je z více než z poloviny vlastněn státem. Jak by vámi navrhované znárodnění pomohlo. To jsme tady měli již za komunistů a jak to dopadlo.
Navíc jako většina lidí podléháte chiméře že státní vlastni je pro lidi výhodnější ve skutečnosti jim spíše škodí. Krásně je to vidět na případu banky Credit Lyonnais banka, která byla soukromá a přešla do rukou státu. V 80. letech jí prezident Mitterand rozhodl znárodnit a v roce 1992 začala mít miliardové ztráty. Proč?

Pokud to vazmeme na vašem příkladu vodáren nebo elektráren. Tak pokud se vodárně nebo elektrárně zvednou výdaje jak to bude korigovat? Ve většině podniků by to vyřešili zvýšením ceny ale to nemůžou protože populisté lpí na tom aby eletřina nebo voda byla levná. Tak nasupují další nástoroje propouštění což ale zvedne nezaměstnanost a tím tito lidé budou potřebovat peníze od státu takže je vysajou z rozpočtu takže lidé na tom budou tratit. Nebo jako státní firma jim dá stát z rozpočtu což bude opět na úkor nás všech. Takže by bylo nejlepší jít naopak opačným směrem a tyto firmy privatizovat.

"Neměl by stát odpovědně dbát na příjmovou stránku rozpočtu? Neměl by zabránit daňovým únikům a drancování veřejných zdrojů? Legislativní nástroje existují a v mnoha jiných zemích spolehlivě fungují"

Měl by hlavně dbát na to aby mu výdaje nepřerostly přes hlavu.

"Neměla by veřejnoprávní média zastupovat veřejnost a ne jen vybrané politické strany"?

To je vážné obvinění, ke kterému by jste měl podat důkaz. Nebo je to tak že veřejnoprávní média jen nepapouškují to co vy proto je hned obviňujete?

"Neměli bychom korigovat Ústavu a posílit prvky přímé demokracie, včetně obecného referenda"

Jistě hned se budu cítil líp když bude o vážných záležitostech rozhodovat nějací vidláci z vidlákova co mají jen základku a co se rozhodují jen na základě emocí spíš než racionálního uvažování.

Neměl by stát zabránit politickému ovlivňování policie, státních zastupitelství a soudů?

Opět by jste měl dodat důkaz

Neměli bychom být více solidární s nemohoucími a potřebnými a naopak velmi přísně postihovat černé pasažéry sociálního systému?

Postihovat černé pasažéry O to se v současnosti snaží vláda tím že se ti kdo nepracují musí nastoupit na veřejně prospěšné práce.

Neměli bychom lépe dbát na mezigenerační solidaritu, kvalitu vzdělání a také dostupnost kvalitní lékařské péče?

Jak máme podle vás financovat stále rostoucí počet důchodců? To máme více sypat do sociálního státu? Pak nám ale nezbyde nic na ostatní oblasti.

Dostupnost zdravotní péče to je další kámen úrazu. Určitě budete mít lepší pocit kdy budete vědět že zdravotní péče je dostupná všem ale díky nekvalitnímu vybavení vám asi těžko bez přístrojů odstraní nádor nebo provedou složitou operaci. PROTO ZDRAVOTNÍ PÉČE MUSÍ BÝT PLACENÁ. Nikoliv 100% dostupná jinak se dostanem na úroveň zdravotnictví zemí třetího světa kde vám při očkování napíchnou klidně i žloutenku. Současný systém je nastaven dobře a 30 KČ nikoho nezabie ani 100 kč za lůžko v nemocnici protože existuje strop do kterého výdaje můžou stoupnout (je to tuším že 2000 Kč což je málo). Moho by to být možná menší tak 1000 pro důchodce a lidi z nízkým příjmem.

Problém školství je opět problémem peněz. Jenže s bezplatným školstvím tím nic neuděláme. Už 20 let po revoluci jsou na tom školy stejně špatně i když vlády přícházejí s různými koncepty zlepšení školství. Je ale potřeba změnit systém a zavrhnout zastaralý socialistický model bezplatného školství bez toho to nepůjde.
06. 10. 2011 | 17:12

český maloměšťák napsal(a):

Cestovatel kopíruje Frantu Adamce - to je neoriginální a podlé./a hlavně marné - u pana Adamce člověk nalezne občas zajímavá fakta - u pana Cestovatele von Zimmer und Haus , když chce člověk najít nějakou originální myšlenku....vystavuje se nebezpečí, že mu začne otékat mozek.

Vyjmu alespoň jednu :
"Jak máme podle vás financovat stále rostoucí počet důchodců? To máme více sypat do sociálního státu? Pak nám ale nezbyde nic na ostatní oblasti."

Nechci ani domýšlet jaké "ostatní oblasti" má Cestovatel na mysli. A jakou asi reformu penzí by navrhnul on - aby snížil "rostoucí počet důchodců" /mohou zde totiž být účastby debaty i děti, či osoby , které nesnášejí pohled na krev.../
----------------------------------------------------------------
http://www.sfgate.com/cgi-bin/article.cgi?f=/g/a/2011/10/06/bloomberg_articlesLSNERH0UQVI9.DTL

"...Picketers marched yesterday as part of the Occupy Wall Street movement that began three weeks ago in Lower Manhattan and has spread across the U.S. The New York crowd was estimated at 10,000, according to Patrick Bruner, a spokesman for the effort.

"There's power in numbers, and we outnumber the people we're trying to hold accountable," said Henry Liedtka, a 27- year-old pharmacy worker from New Jersey who said he's protested since Oct. 2. "We should be bailing out the American public -- not corporations -- by raising the minimum wage, bringing jobs back from overseas and improving labor conditions...."

"..."We bailed them out and they are not lending the money," JoAnn Herr, 60, a retired sheet-metal worker from Oakland, California, said in an interview yesterday outside the Federal Reserve Bank of San Francisco, where a march through downtown formed. "They are just holding onto it, giving themselves bigger bonuses and not paying their fair share of taxes."

Union Support

U.S. labor unions are supporting the Occupy Wall Street demonstrations with rallies next week because the protests have tapped into the anger of unemployed Americans, AFL-CIO President Richard Trumka said yesterday.

"We're not going to try to usurp them," Trumka, leader of the nation's largest labor federation, said on a conference call with reporters. "We'll support them around the country and we'll continue to work collectively with one another."

In New York, members of National Nurses United, the profession's largest U.S. union; Transport Workers Union Local 100, the biggest labor organization in the Metropolitan Transportation Authority, and the Working Families Party, a coalition of community organizations, marched to Wall Street from Foley Square, north of City Hall.

The Transport union "applauds the courage of the young people on Wall Street," the union said on its website. "Workers and ordinary citizens are putting up all the sacrifice, and the financiers who imploded our economy are getting away scot-free..."
06. 10. 2011 | 17:57

xx napsal(a):

Cestovatel: jo jo, ale lidem co věří ve stát a nevěří politikům a úředníkům (tedy bláznům) to nevysvětlíte. S vírou nelze diskutovat, proti víře nemá nic šanci, pokud je dost pevná.
06. 10. 2011 | 18:58

Cestovatel napsal(a):

český maloměšťák:

Já nikoho nekopíruju. Těmi ostatními oblastimi jsem měl na mysly zdravotnictví,školství obranu atd. Já jsem neříkal že bych snížil počet důchodců. Řešením by mohlo být více peněý na firemní školky aby matky nemusely se rozhodovat mezi prácí adětmi.

Český maloměšťák je sám neoriginální když tady odkazuje na radikální skupinu co dělá v ulicích New Yorku bordel. To jsou ubožáci co nic nedokázali a jenom ze všeho obviňují ty druhé. Na takové to skupiny jako Occupy Wall street by měli nasadit vodní děla a slzný plyn a rozehnat je silou aby se vrátili do práce (pokud nějakou mají o čemš u těchto pseudoskupin pochybuji) a pomohli ekonomice. Děláním bordelu skutečně nic nevyřeší.
06. 10. 2011 | 19:48

Fialenka napsal(a):

Z předvolebních hesel a z článků lidí ODS, TOP09 a VV jsem zjistila, že schválně nechtějí ukázat jak žijí lidi v nejbohatších zemích jako je Kanada, Švýcarsko a Skandinávie. Protože kdyby lidi viděli jak se dá žít a co tedy máme chtít a jakými opatřeními toho dosáhnout, tak bychom k tomu rychle směrovali a to by se tu pak nedalo krást.
06. 10. 2011 | 20:00

Fialenka napsal(a):

Souhlasím s těmi body v blogu. Zvlášť když se to v jiných zemích osvědčilo jako nejlepší.
06. 10. 2011 | 20:11

Fialenka napsal(a):

"Nestačí kritizovat a protestovat proti něčemu, ale hlavně pro něco." Moje řeč.
06. 10. 2011 | 20:14

Al Jouda napsal(a):

To Cestovatel :
Těch 30 korun nikoho skutečně nezabije, ale opravdově nasere!
06. 10. 2011 | 20:33

český maloměšťák napsal(a):

Cestovatel
Každý z těch "ubožáků, codělají bordel" - co protestujou ve Financial District by si mohl koupit tucet Cestovatelů... a ukazovat je pak doma dětem - aby měli i jinou zábavu než návštěvu Disneylandu a 3D kin.
Ale neudělají to - víte proč ?
Protože by to ty děcka po několika minutách omrzelo - radši by si zapli gramofon s přeskakující deskou.
06. 10. 2011 | 21:15

český maloměšťák napsal(a):

re : si zapla :)) /i když...dospělým by to šlo na bednu asi taky.../

(kde je gaia - může být "zapli" ?? /děcka + dospělí/
06. 10. 2011 | 21:17

tomas napsal(a):

to cestovatel, hm já bych asi také žádné rozhodování nesvěřoval vidlákům z vidlákovi, zejména takovým, kteří tady opakovaně potvrzují brutální neznalosti, neznalosti nikoliv překlepy, svého mateřského jazyka
07. 10. 2011 | 03:35

Sladký napsal(a):

Člověk se nemůže ubránit myšlence, že Cestovatel bakalář Martin je recesista a baví se reakcemi na své příspěvky.Je téměř nemožné brát ho vážně. Tvrdí,že je absolventem STÁTNÍ (to sám zdůraznil :o))) VŠ a jeho příspěvky formou i obsahem odpovídají úrovni prominentního absolventa základní školy. Ale pokud je pravda to, co o sobě tvrdí, je téměř ideálním představitelem oné skupiny jedinců, jimž imponuje politika ODS a TOP.
07. 10. 2011 | 09:21

Dean napsal(a):

Pan Havlík nějak rychle zapomíná,že byl jedním z těch,který umetal V.Klausovi a spol. cestičku...Ano,jsme v děsivé situaci.Ale tu nastartovala ODS svýn agresivním nástupem na politickou scénu a když tady teď jeden z jejich zakladatelů mlátí hlavou do zdi,člověka to ani nedojímá ani nepřesvědčí.
09. 10. 2011 | 22:27

Jana napsal(a):

Blogeři, podejte žaloby na okr. státní zastupitelství, okresní soudy a i na vyšší za kauzy vám obecně známé z místního tisku či telky . tak ,jak to udělali pan Hnízdil a pan Havlík před 3mi dny na nejvyšší úřday ČR,...mlácení slovem nic nepomůže...a taky obecní úřady žalovat, málokde mají rozpočty v souladu se zákonem,...díky, Jana, signatářka NEO 2011
13. 10. 2011 | 23:40

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Dean trefil hřebík na hlavičku - stručně a jasně, není co dodat.
19. 10. 2011 | 18:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy