Husí téma pokračuje aneb Hrr na Babiše

15. 11. 2011 | 11:33
Přečteno 7110 krát
Husí téma nás neopustilo ani po tradičním svatomartinském hodování. Alespoň podle hlasitého kejhání mnoha potrefených hus na české politické pavlači to tak vypadá. Jde o reakci na nedělní televizní vystoupení podnikatele Andreje Babiše.

Svým expresivním způsobem trefně popsal alarmující poměry v naší zemi. Nejbizarnější komentář jeho argumentů předvedl internetový „předseda“ véček Radek John. Nereagoval na velmi ostrou kritiku své „strany“, nýbrž se odklonil od tématu a zaútočil na jeden jediný výrok pana Babiše, kterému pak jen dofabuloval ďábelskou konstrukci. Přesně podle fízlovských pouček – nejprve vyrob nepříteli dehonestující nálepku a pak si do něj kopni.

Pan Babiš neřekl nic jiného, než to, že někteří Němci o Češích říkají, že jsou jako cyklisti, tedy - ohnou záda a šlapou. Chápu, že se to špatně poslouchá, ale bohužel to tak často bývá. Filmař, spisovatel, televizní pop star a příležitostný „politik“ John tvrdí, že je to výrok Adolfa Hitlera a tudíž…. – bacha na Babiše! Opět vedle. Pravdou je, že se tento výrok traduje již od dob Protektorátu a bývá přisuzován Reinhardu Heydrichovi.

Naposledy jsem jej s velkou lítostí slyšel od jednoho přítele z Hamburku, který se divil tomu, co všechno u nás politické reprezentaci státu projde. Argumentoval tím, že u nich nedávno odstoupil ministr obrany jenom proto, že použil služební letadlo pro soukromé účely. Dovedete si to představit u nás? Kdo by pak zůstal ve vládě a v parlamentu?

Můj německý přítel se ptal i na dlouhé vyšetřování švýcarské prokuratury a nechápavě kroutil hlavou. Stále mi kladl otázku: „Tobě a vám to nevadí?“ „Co dělají vaše média, vaši policisté, státní zástupci, soudci?“ Dokonce použil i to, že se někteří zahraniční investoři začínají ČR vyhýbat z obavy, že by se mohli stát obětí korupce, nevymahatelnosti práva a nevyzpytatelných pravidel hry.

A na závěr mi řekl – „Víš, oni si dovolí jenom tolik, kolik jim dovolí lidé“. Tak teď už můžeme čekat na to, až se bojem proti korupci začnou ohánět bezvýhradně všichni dnešní vládci a třeba vymyslí i inovaci ve stylu, když neukradneš, tak tě odměníme, samozřejmě z erárního, a na to bude potřeba dalších peněz od lidí. Pane Johne, dejte si trochu husy a vaše oblíbené červené. Třeba se vám zlepší nálada a klesne krevní tlak. Miloš Zeman před časem napsal knihu s názvem „Jak jsem se mýlil“, možná jednou napíšete podobnou a mohla by mít titul:„Jak jsem sloužil a mystifikoval“.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

dalimír napsal(a):

Dobrý den všem ! Takže ten slovenský bohatý bača by nám v česku chtěl organizovat životy ? Krásná perspektiva ! No ale když si teda u nás tolik nahrabal tak by pro ten dělný lid něco udělat mohl ! A to pomoci svrhnout tuhle mafiánsko pravičáckou vládu ! Za to by mu většina národa byla určitě vděčná ! Míru zdar !
15. 11. 2011 | 11:58

S.Š. napsal(a):

Tak, tak, a je dobré vědět, kdo jsou ti potrefení : odhlédneme-li od Johna (to je jistě odpověď na to, že Bárta patří do Bohnic nebo do basy), jen za poslední dobu dokázal Babiše znectít Martin Weiss (3x), Martin Zvěřina, Miroslav Macek, František Matějka (zakladatel SSO), Ondřej Neff a geniální novinář Adam B. Bartoš. A tak jsme si mohli přečíst třeba v LN, že "pavlač útočí" (Zvěřina), že "jde o protikorupční porno" (Weiss), že "Babiš do politiky MUSÍ neb jinak by jeho byznys skončil" (Matějka), že bychom museli být "úplní pitomci, abychom na Babišovo plácání skočili" (Neff), "musí být ´bílý kůň´, protože s takovou mentální výbavou, kterou nám předvedl, to jinak být prostě nemůže!" (Macek), a také že ho "určitě nedávno musela zlanařit pravdoláska : jak jinak si vysvětlit, že velký podnikatel usiluje o vstup do politiky stejně bezobsažnými a falešnými frázemi, které si poslední dobou osvojily právě pravdoláskařské kruhy ?" Vždyť přece "korupce v České republice neexistuje ve větší míře, než v jaké je obvyklá v každé jiné vyspělé zemi" a smyslem takových tvrzení je "podvracet politickou stabilitu v zemi". Nemůže to být jinak, než že "pravdoláskaři doma a pravdoláskaři v zahraničí se pokoušejí v lidech vzbudit pocit nespokojenosti a na případné vlně všeobecné revolty se tak doufají dostat k moci - a k zakázkám" (A.B.Bartoš). Teď už chybí jen hlas Bátory, Bobošíkové a Haslingerové. :-)
Zdá se, že A. Babiš se trefil docela dobře ... :-)
Do toho volá pan prezident "po klidu na práci a semknutější koalici". Přátelé, bavíte se ? :-)
15. 11. 2011 | 12:04

franky napsal(a):

Po vystoupení pana Babiše v otázkách Václava Moravce nastal šok, na který nebyla ČT připravena. Teprve druhý den po konsolidaci nastal nástup služebníků vládnoucí elity a podle připraveného scénáře nastal útok. Jak typické pro veřejnoprávní televizi (a nejen pro ni). Od Johna se nedalo ani nic jiného čekat, on je již dávno zcela mimo.
15. 11. 2011 | 12:06

Baba Jaga napsal(a):

Pane Havlíku,
nesvěřil se Vám Váš německý přítel náhodou i s tím, co obyvatelé Německa konkrétně činí, není-li po jejich?
A Vy byste radil co? Doufám, že nikoliv podporu hnutí pana Babiše (co slovensky zabudol a česky se nenaučil), který zatím mluví pouze o tom, co je špatně, ale ne o tom, co s tím.
15. 11. 2011 | 12:08

Silvie napsal(a):

Myslet si, že je Babiš ten poslední spravedlivý vykupitel národa, si může jenon hodně slaboduchý jedinec nebo někdo, kdo od jeho event. politického úspěchu odvozuje svůj vlastní.
Což může být případ autora, jenž je třetiřadým politikem, snažícím se marně ve vysoké politice chytit.

Výstižně to popsal Bohumil Doležal:
"Pan Babiš, soudě podle jeho vystoupení v ČT, volí polohu „rozhořčeného občana“. Je jeden z lidu, někdo, koho lidé znají nikoli z někdejšího papalášského křesla, ale jako štamgasta z útulné hospůdky, kam občas zamíří.

Pozoruhodný je i přístup pana Babiše k médiím. Panu Moravcovi slušně poděkoval za pozvání, pak se mu úplně vymkl z rukou, mluvil o čem chtěl a v podstatě jak dlouho chtěl, moderátor mu s vypětím všech sil dokázal pouze zabránit, aby si bral slovo kdy ho napadne. Média (dřív se říkalo „buržoazní“) patří totiž taky k třídním nepřátelům.

Intelektuálové spjatí s ČSSD rádi mluví (mám chuť napsat „žvaní“, ale neudělám to) o hněvu lidu, „tekutém hněvu“, který smete vládu „pravice“. Teď je tu někdo, kdo považuje pravici, levici i je za jednu bandu šašků. Václav Bělohradský prý na konferenci ČSSD hovořil odmítavě o „antipolitických hrdinech“ a „oligarších“. Nevím, jak to zabere: pokud se panu Babišovi podaří získat aspoň trochu solidní veřejnou podporu (a dosavadní politické strany pro to zatím dělají maximum), budou všichni dosavadní vykřičení dinosauři náhle něčím na úrovni hravých koťátek: na scéně stane tyranosaurus rex."

lidovky.cz 14. listopadu 2011 (kráceno)
15. 11. 2011 | 12:12

David napsal(a):

Dnes už víme, co jsme před volbami nevěděli.

VeVerky nás podvedly.

Vypadá to, že na Babiše nic pořádného nemají, proto to ubohé okopávání kotníků.

Kdo je bez viny, ať hodí kamenem. John vidí smítko v oku Babiše a nevidí trám v oku svém.

Ať se nám to líbí nebo nelíbí, tak Babiš je alespoň nová naděje.

Myslím si, že bychom to měli s ANO 2011 zkusit a nečekat, abychom nezůstali v čekárně.

Kdo hledá nakonec najde.
15. 11. 2011 | 12:14

TNT napsal(a):

Současný prokorupční establishment zareagoval tak, jak zareagoval. Dalo se čekat něco jiného???
15. 11. 2011 | 12:19

Petera napsal(a):

Silvie, proč tak vehementně bráníte korupci? Jste na ni osobně zainteresována? Ať se nám forma či styl nelíbí, každý, každý, kdo řekne pravdu o stavu současné politiky a elit by měl být chválen, ne zatracován.......PS: Vámi zmíněný Bohumil Doležal, poradce Havla i Klause, je autorem současného marasmu, to, že obhajuje korupci je obhajoba jeho vlastního dítěte, skáčete mu akorát na špek:))
15. 11. 2011 | 12:23

Petera napsal(a):

Babo Jago: Je to přeci jednoduché, v Německu je silná občanská společnost, mnoho NG organizací, velký vliv odborů, veřejnosti, petičních spolku atd., politik, který podvádí, chová se nevhodně, krade ze státního, lže, neplní předvolební sliby ví, že v příštích volbách nemá šanci proti nespokojenosti občanů uspět, a proto raději sám rezignuje, než aby se ztrapnil několika procenty v prohraných volbách, čest mu to prostě nedovolí - u nás by to šlo také, ale společnost musí být silná, schopná a hlavně se nesmí bát a nadávat po hospodách - naopak stávky, akce typu Occupy Wall Street, Islandská revoluce jsou jedinou možností, jak říct papalášům, co si o nich myslíme
15. 11. 2011 | 12:28

ld napsal(a):

On ten Babiš taky mluvil o Klausovi. A nikoli lichotivě. To jen autor blochu si dost pokrytecky nechce vzpomenout, komu že to dělal lokaje.

Přirovnání o cyklistovi a šlapání je skutečně Hitlerovo, nikoli od Heyidricha. Ona ta paměť ráda selhává.
15. 11. 2011 | 12:34

resl napsal(a):

Nevadí, že Babiš žádnej vzdělanec není, stačí když je do zlodějů z parlamntu a Hradu veřejně kopnuto. Pak se začnou odvažně rozjíždět i média. A nesměj se vyhejbat Hradu, jak to dělali doteď. Babiš ovšem nemůže nárokovat nikdy žádnou funkci ve veřejný správě. Je to přece jen komouš, kterej i při svý částečný primitivnosti se dopracoval na zcela nezaslouženej flek, díky otci.
15. 11. 2011 | 12:38

Sid napsal(a):

resl: zas tak primitivní není, když dokázal vybudovat 2 největší společnost v ČR, stal se třetím nejbohatším Čechem - nepodceňujte ho, po roce 1990 spousta lidí v restituci či privatizaci získala po rodičích podniky, ale na rozdíl od Babiše pohořela, a to mohli být daleko inteligentnější než on
15. 11. 2011 | 12:42

kristusek napsal(a):

David

VV byly pro spoustu lidí taky "nová naděje" a jak to dopadlo. Co vás vede k myšlence, že tentokrát by něco mělo být jinak? Zejména když v čele toho hnutí stojí člověk, jehož cesta k penězům fakt nebyla zrovna průhledná?
15. 11. 2011 | 12:42

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Čtěte Blisty, tam to všechno je...
15. 11. 2011 | 12:43

Antroid napsal(a):

Doba je zlá, účel světí i Babiše.

Pan Babiš zcela jistě nepředstavuje věrohodnou volební alternativu, ale podaří-li se mu jakkoli přispět k narušení struktur bratrstev, která z nás lámou výpalné v podobě nepřiměřených nákladů na veřejné služby, vejde do dějin.
Pevně doufám, že tím jeho politické angažmá skončí.
15. 11. 2011 | 12:48

vasja napsal(a):

Je teda fakt, že Babišouci jsou svatá rodina.
Nádhernej život do 1968, nádhernej za normalizace, nádhernej za divokého kapitalismu.
Nevite ke kterýmu Bohu se modlí? Konverze by třebas mohla potřebnejm pomoct.
15. 11. 2011 | 12:50

Jee napsal(a):

Silvie
"Myslet si, že je Babiš ten poslední spravedlivý vykupitel národa, si může jenon hodně slaboduchý jedinec..."
To je nepochybně pravda.

Neméně slaboduchým jedincem ale je i ten léta bezradně přešlapující, snící o lepších poměrech v této zemi, odmítající výzvu a pomoc schopného Babiše jenom proto, že on je tím posledním spravedlivým vykupitelem národa.
15. 11. 2011 | 12:50

Silvie napsal(a):

Petera,

vy jste ale totálně mimo -přečtěte si moje příspěvky na blogu pana Bendy.
Nesnáším korupci, ale nemíním proti ní "bojovat" s lidmi, jako pan Babiš. Pomalu zrácí v politice všechny své "koně" , na které byl jeho byznys navázán. Proto potřebuje vstoupit do politiky.
Co myslíte, že dělal za Grosse ?(řepka) Jeho lobbing za biopaliva nás stojí miliardy.
O jeho bolševické minulosti nemluvě. Ten pán nemá nejmenší mravní kredit, ale ,bohužel, dost chudých duchem mu to žere.
Bakala pro změnu stvořil organizaci "Bílá lilie" - údajně protikorupční - je mezi nimi nějaký větší rozdíl?
Každý, kdo přemýšlí, musí vidět oč těm podnikatelům jde. O ovládnutí politické scény, nikoliv o likvidaci korupce (viz jejich minulost a nabytí majetku).
15. 11. 2011 | 12:52

Silvie napsal(a):

Jee,

jste opravdu tak naivní?
Jak může člověk s takovým mravním profilem spasit tuhle zemi, probůh, přemýšlejte trochu.
Blbci zase naletí falešným prorokům - jen proto, že jsou zcela neinformovaní a zabednění.
Korupci za nás nevyřeší Babiš, to musí vyjít zdola - lidi musí dát jasně najevo, že si dál takové fungování státu nepřejí.
15. 11. 2011 | 12:56

Josef K. napsal(a):

Povšimněme si, jak český nacionalismus, založený na pohádce o Babičce a Máji (nějakou dobu po té, co psal de Sade a osvícenenčtí intelektuálové o jiných tématech) a zcela nepodložené německé agresi způsobuje tupost myšlenek. Pokud se české vědomí nestane vědomím občanským a nebude se samo považovat za strůjce své reality,nebude plně komunikovat se světem, dotud tedy budeme svědky těch "lůzoidních" blábolů, které šikovným manipulátorům typu Klause (jeho napojení na Key Investment jaksi zcela zapadlo) umožní oněch 60 let Sodomy... Oni moc perspektiv nedávají. Ostatně 120 dní Sodomy by mělo být, s povinným odborným výkladem, povinnou četbou v rámci občanské výuky obyvatelstva.
15. 11. 2011 | 12:57

Koplkop napsal(a):

resl
"kterej i při svý částečný primitivnosti se dopracoval na zcela nezaslouženej flek"
Na nějakej flek jste se dopracoval možná Vy resle, ale Babiš má své impérium, který si vybudoval on sám. On si sám sobě žádnej flek nedává. To Vám zřejmě určí Váš flek, Váš zaměstnavatel. Věřím, že Vy určitě nejste částečně primitivní a tak Váš flek je zaslouženě hodně vysoko.
15. 11. 2011 | 13:04

Josef K. napsal(a):

Milá Silvie. pro Vás dlouhodobě platí můj první příspěvek. Dovolte mi jen malou úvahu, která Vás zavede od osvícenectví do našich dnů. Tento vývoj jste zjevně zaspala. " Freud tvrdí, že nevědomý život - násilný, aktivní, ne-li především, pak ve velké míře určuje chování, myšlenky a tvůrčí schopností člověka. A tento život se řídí zákony, které nemají nic společného s morálkou, rozumem či "věčnými hodnotami. Freudismus vedl k závěru, že i největší světci jsou podvědomě zcela lhostejní ke všem morálním zásadám, a největším myslitelům rozum spíše překáží…. " To je pouze poznámka k tomu, že svět je jaksi myšlenkově opravdu dospělejší než se snažíte nakukat sobě i ostatnáím. Nejste sama, ale to si vyřiďte s normalizačními týpky typu Klaus, Husák a jejich genetickými odnožemi z Bechyně a Šumperka, co si ustali otýpkami slámy Strakovu akademii.
Jo, na Babičce postavené vědomí je vědomí alkoholika či člověka, který místo vzduchu dýchá jen rajský plyn.
15. 11. 2011 | 13:05

Vladimir napsal(a):

Na Babišovi mne překvapuje jeho poněkud naivní vystupování v TV - a to v souvislosti s tím, že to je jeden z nejbohatějších lidí tohoto státu . A k tomu bohatsví dospěl pomalu, postupně a zdá se, že relativně poctivě.
Tak nevím, jestli to jeho vystupování není tedy nějaká promyšlená póza nebo intrika typu Veverek. Ty Veverky využily naivního rozhořčení občanů na politikou před 2 roky ... a zklamaly. Jako příklad k následování to ovšem může sloužit, ne ? Veverky jsou odepsané, naivita a nasranost občanů zůstává a stupňuje se ...
15. 11. 2011 | 13:10

krajan napsal(a):

Silvie hrozně ráda nálepkuje ty druhé, neboť její intelekt je velmi vysoký a může si to dovolit. Podobně jako Doležal,John,Neff,Macek a také pan prezident.
15. 11. 2011 | 13:12

Dash napsal(a):

Me osobne asi nejvic bavi to, ze ti, kteri mohutne bojovali proti ‘politicke korektnosti’ a zastavaji nazor, ze veci se maji nazyvat pravymi jmeny, ted dehonestuji Babise a jeho vystoupeni, kde v podstate nedelal nic jineho, nez ze veci pravymi jmeny nazyval. Akorat to asi neni prijemne slyset...

Pravda, jeho vystoupeni nebylo z nejintelektualnejsich, ale jaksi je mi prave timto sympatictejsi. ‘Osobnosti’ s vybornymi vyjadrovacimi schopnostmi pronasejici vzletle, krasne znejici fraze, kterymi oblbuji lid a manipuluji verejne mineni, jsme myslim uz meli dost. Proti tomu je Babis zavanem cerstveho vzduchu a ja souhlasim s nazorem, ze at uz je jeho umyslem cokoli, pokud to pomuze vyprasit soucasnou vladni gardu a provetrat ceskou politickou scenu, stoji za to ho podporovat.
Jiste, muzeme se zase zklamat, ale nez nedelat nic, je lepsi aspon neco zkusit. Jestli se opravdu chce jen dostat k moci a penezum, v pripade uspechu jeho hnuti se v podstate nic nezmeni, akorat se budou statni penize ‘odklonovat’ na jine ucty. V pripade jeho neuspechu se statni penize budou ‘odklonovat’ stale stejnym zpusobem jako dosud.

Tak nejak mi z toho vychazi, ze podporou Babise mame prave 50% sanci, ze se veci zmeni k lepsimu. Jeho ‘nepodporou’ mame 100% jistotu, ze veci a system zustanou zakonzervovany v dnesni podobe.
Kazdy z nas si muze vybrat...
15. 11. 2011 | 13:13

Hanuš Karlach napsal(a):

Pane Havlíku, píšete výtečně. Jen maličkost: Ministr obrany SRN Guttenberg odstoupil ne proto, že použil letadlo pro soukromé účely, nýbrž proto, že zčásti opsal svou doktorskou práci, aniž uvedl cizí zdroje jako citáty. Bylo kvůli tomu vzrušené zasedání Bundestagu, a ministr odstoupil, ač vlastně teoreticky nemusel (s jeho úřadem to přece "nemělo co dělat" - to by řekli naši šampioni), a odstěhoval se dokonce do USA, aby nemusel zblízka snášet tu ostudu. - Kdepak naši borci, Marek Benda a ostatní!
15. 11. 2011 | 13:14

český maloměšťák napsal(a):

Silvie napsal(a):
Jee,

jste opravdu tak naivní?
Jak může člověk s takovým mravním profilem spasit tuhle zemi, probůh, přemýšlejte trochu.
Blbci zase naletí falešným prorokům - jen proto, že jsou zcela neinformovaní a zabednění.
Korupci za nás nevyřeší Babiš, to musí vyjít zdola - lidi musí dát jasně najevo, že si dál takové fungování státu nepřejí.
15. 11. 2011 | 12:56
----------------

Jak to dají najevo ? Respektive - jak to "musí dát najevo" ?
A co pak ?
15. 11. 2011 | 13:17

resl napsal(a):

Koplkope
tady nejde vo mě, ale zázemí Babiše i s jeho bolševickou rodinou a minulostí jistě znáte. Tydle komouši mi budou vadit celej život. Je ale něco jinýho, když to řekne Babiš ve veřejný tv a když to řekne resl na ulici do mikrofonu. Ani by to nezveřejnili. Ňáký demonstrace se chystaj už delší dobu, tak si myslím, že jen využil nastávajícího výročí. Opakuji, každý veřejný kopnutí je dobrý, vám ale vadí ten Klaus, žejo ? Nebo nemáte s komunismem čistý svědomí.
15. 11. 2011 | 13:17

Dash napsal(a):

Silvie napsal(a):
Jee,

jste opravdu tak naivní?
Jak může člověk s takovým mravním profilem spasit tuhle zemi, probůh, přemýšlejte trochu.
Blbci zase naletí falešným prorokům - jen proto, že jsou zcela neinformovaní a zabednění.
Korupci za nás nevyřeší Babiš, to musí vyjít zdola - lidi musí dát jasně najevo, že si dál takové fungování státu nepřejí.
15. 11. 2011 | 12:56
-----------

Silvie,

muzete byt trochu konkretnejsi k tomu mravnimu profilu Babise?

Co konkretne mu zkazilo a kazi mravni profil?

(Prosim vynechte fakt, ze pochazi z komunisticke rodiny, takovych je asi polovina obyvatel CR a zase tak moc to neznamena, zejmena pokud se to prizna otevrene)
15. 11. 2011 | 13:22

vasja napsal(a):

Babiš, Babiš, Babiš...
V EU panuje blbá nálada, a tady dostali ban všechni Eurohujeři, keří by nás mohli aspoň na chvílu rozveselit.
Kde je Telička, Špidla !!!
15. 11. 2011 | 13:24

Realista napsal(a):

Já jsem na Babiše včera díval na netu a musím říct, že se mi ten člověk moc líbil. Domnívám se, že to co dělá, dělá opravdu proto, že chce pro Českou republiku něco udělat. Má už svoje roky, má nahrabáno... Na téhle akci může jenom ztratit. Stojí ho to akorát čas, peníze, nervy a navíc na něj budou lít hektolitry sr*aček, protože z něj mají strach.
Situaci v zemi nezmění intelektuál - krasoduch s hezkými myšlenkami, vyzývající k dialogu a apelující na lidi, aby si uvědomili to či ono, nýbrž někdo, kdo v sobě trochu gangstera a umí se pohybovat džungli. Odstrašujícím příkladem budiž např. W.Komárek při sametovce (kterého mám jinak moc rád a vážím si ho). K čemu ji, když má hezké myšlenky, když ho odsunou stranu dravci s ostrými lokty. Proto Babišovi fandím, a pokud skutečně založí stranu, budu uvažovat o tom ji volit.
15. 11. 2011 | 13:29

Cobaya napsal(a):

Tak jsem se dočetl až sem. Nevím, jak dobře diskutující zde poslouchali Moravcovy Otázky, jejich řešení nebo návrhy na řešení jsem našel jen dva. A to ještě velmi opatrné "nedat si to líbit". Nevím, proč se pisatelé ofrňují nad tím, že Hitler náš národ přirovnal k cyklistovi. Vždyť je to pravda i dnes!Kdo z vás je ochoten vyjít do ulic jako třeba Řekové???????? Nebo i ti posmívaní Němci??? Nikdo, jen tady štěkáte jako ti psíci pod mými okny, kteří močí na všechno, co je vzpřímené nebo rovné. Pak se divíte, co a jak o nás svět smýšlí. Islanďanů je jen 300tisíc a mají novou nejen vládu, ale i parlament. A ti bývalí, kteří je přivedli k bankrotu budou platit. Národe, vzpamatuj se, vyjdi do ulic!
15. 11. 2011 | 13:29

Sims. napsal(a):

Buďme rádi za Babiše, to co řekl nahlas a všem si tady dokole meldujeme na blogách a nic. Takhle je alespoň nějaké vzrůšo a taky dobrá věc - karty se odklrývají.
15. 11. 2011 | 13:31

Silvie napsal(a):

Dash,

už jsem to napsala - ví to každé malé dítě. Je to stejně zdatný lobbista, jako všichni ostatní. Umíte číst? Tak si vyhledejte na netu jeho působení za Grosse , s nímž měl čilé vztahy (řepka). Do kšeftů s biopalivy mu pak zasáhl Klaus svým vetem a od té doby ho Babiš nemůže ani cítit. Zajímavé, že za Grosse proti korupci halasně neprotestoval. Nezastávám se tady Klause, aby bylo jasno, jeho "vytěsňování" korupce mi hýbe silně žlučí.
Pokud žerete Babišovi jeho trapná prohlášení v televizi, že v kauze řepka "bojoval za české zemědělce", tak vám fakt není pomoci.
Klidně podpořte i akci Bakaly, mně je to jedno, ale časem si budete připadat jako ti pitomci, které vytáhl Ruml a spácák company na Václavák demonstrovat za svobodu slova. Jsem zvědavá, komu z těch dvou se podaří do politiky natlačit, tipuju Babiše - on je takový "lidový", líbí se ,jak vidno, "masám".
Abychom vymetli korupci, musíme začít sami u sebe. A pak to dát politikům jasně najevo. Nepotřebujeme k tomu, žádného Babiše a nepotřebujeme se dělit na "pravičáky " a "levičáky" - v jednotě je síla!
15. 11. 2011 | 13:32

Silvie napsal(a):

Sims,

a co tak odvážného řekl?
Pokud vím, o korupci se píše a mluví už dvacet let - to nepotřebuje žádnou zvláštní odvahu. Jen s tím nikdo nic nedělá. Babiš není žádný intoš, tak to nejspíš zapůsobilo na jednodušší lidi. Ale nic nového pod sluncem.
15. 11. 2011 | 13:34

vasja napsal(a):

Ale dobrý... tak jo.

Babiš, Babiš, Babiš
Korůpce nas zbaviš
Urááááá.........
15. 11. 2011 | 13:36

Botičky od Diora napsal(a):

Cobaya:

co když lidé do ulic nechtějí proto, že situace neni nijak strašná a jsou spokojeni? A nespokojena je jen hrstka křiklounů, kteří se nechají koupit za pivo a párek a jsou naštvaní, že projeli volby?
15. 11. 2011 | 13:38

rejpal napsal(a):

Botičky od Diora
Vláda má mohutnou podporu většiny obyvatel, sluší se dodat. Plní své předsevzetí, chová se úsporně a tvrdě potlačuje korupci, přesně v duchu toho, jak se sama košatě pojmenovala. Fakt mluvíte o České republice roku 2011?
15. 11. 2011 | 13:41

vasja napsal(a):

Jo pani Silvie, to máte marný.
Levoun je tupoun.
On bude řvát za větší zdanění firem a živnostníků.
On bude řvát, že nahoře kradou.
Ale že chce přisypávat zlodějům, keří za rok rozkradou 100 000 000 000 Kaček, tak to mu hlava nebere.
A teď si vybral neskutečnýho šíbra za mesiaše.....
Past voly je dobrej kšeft:))
15. 11. 2011 | 13:48

mb napsal(a):

... sš ... ja se nebavim ...

( a myslim, že je babiš spornej )

... jo chce nám zlanařit korytáře (sz) ...

zatim ...
15. 11. 2011 | 13:48

Dash napsal(a):

Silvie

ja jsem tam nic PRUKAZNEHO, co by mluvilo proti Babisovi, nenasla. V pdostate jen nepodlozene kecy a nazory lidi, kterym slape na kuri oka. Pokud vy mate na nej neco prukazneho, nebo aspon objektivniho, prosim, predejte odkaz

Komu co 'zeru' nebo 'nezeru' je jenom moje vec, a mozna to bude jednou moje ztrata. Moje, ne Vase

Co se tyka Babisova 'boje za zemedelce', uprimne receno, je mi uplne jedno, jestli za ne bojoval nebo ne. Me zajima, co se snazi udelat, nebo udela, v nasi politice. Nic moc vic, a za svateho ho urcite nepovazuju. Ono to totiz neni to podstatne

Vy evidentne 'nezerete' nikomu nic a na vsechno mate podklady a tudiz proste vite, jak vse dopadne. Klause rada nemate, korupci nesnasite, dnesni vladu nepodporujete, ale jakekoliv snahy ci uvahy kohokoliv na zlepseni veci ci zmenu systemu, okamzite odsoudite a znevazite jako naivitu, blbost, neschopnost, ztratu casu.....

Mozna mate pravdu. Tak si cekejte dal na sveho Godota, mozna uz zitra prijde a treba bude svaty a treba vsechno zmeni tak abyste byla spokojena

Ja hodlam zacit proti korupci neco delat zdola (tak, jak sama rikate, ze to se to musi delat), a tedy podporit treba i toho Babise podpisem jeho vyzvy, podepisovanim petici (nejen Babise), ucasti na demonstracich a podobne.

Jestli mate dalsi typy jak zacit zdola, prosim podelte se
15. 11. 2011 | 13:51

český maloměšťák napsal(a):

Dash
Silvie chce korupci ublogovat k smrti. To je její plán...
:(
15. 11. 2011 | 14:00

Botičky od Diora napsal(a):

rejpal:

nemusí mít podporu většiny obyvatel. Stačí mandát od voličů a nespokojenost se ukazuje právě na náměstích.

Jenže křiklouni to raději svedou na ohnuté ovce, než aby si přiznali, že je jich málo.
15. 11. 2011 | 14:01

die strasse frei napsal(a):

Pane Havlíku,
všechno, co říkáte je taknějak střeleno od boku, z doslechu a špatné paměti. Zu Guttenberg odstoupil kvůli plagiátorství ve své diplomce. To je něco, co naše současná optika vůbec nerozezná.
A s těmi cyklisty... to si vyvzpomněj nějaký nejapný scénárista jednoho poměrně nedavného českého filmu. Ne, nebyl to Urbanův mlýn od Habermanna-Herze.

Když půjdete ke zdroji (Adolf Hitler, Monologe, 25.1.1942), dozvíte se že:
"Jeder Tscheche ist der geborene Nationalist.. Man darf sich nicht täuschen, je mehr er sich beugt, um so gefährlicher wird er... Der Tscheche ist von allen Slawen der gefährlichste, weil er fleißig ist. Er hat Disziplin, hat Ordnung, .. Ich verachte sie nicht, es ist ein Schicksalskampf. Ein fremder Rassensplitter ist in unser Volkstum eingedrungen, einer muss weichen, er oder wir..."
Ve skutečnosti je to od fýry projev hlubokého uznání k nepříteli v osudovém boji.

Pro věčné stěžovatele neznalé cizích jazyků, zhruba nahozeno:
"Každý Čech je rozený nacionalista... Nesmíte se plést, o co víc se ohne, o to je nebezpečnější ... Čech je ze všech Slovanů nejvíc nebezpečný, protože je pilný. Má disciplinu a smysl pro pořádek,... Neopovrhuji jimi, je to osudový boj. Cizí rasový střípek se dostal do našeho národního prostoru, někdo musí zmizet, buď oni, nebo my.."

Už bych to o těch rozených cyklistech nerad znovu slyšel.
15. 11. 2011 | 14:02

Analytik napsal(a):

Lidičky, vykašlete se na kádrování Babiše!
Situace v Česku je taková, jaká je a potřebuje jen spouštěcí impuls. Jiskérku do sudu střelného prachu nebo sněhovou kuličku do lavinového pole.

A takový impuls přišel od pana Babiše. Už to zkoušely jiné iniciativy, ale bez toho, že by nastínily další vývoj. Spoustu politiků pan Babiš naštval a to je dobré znamení. Jestli se vydaří čtvrteční Václavák a budou následovat další podobné akce, mohlo by to konečně vyjít.

Pane Babiši, díky za ANO 2011.
Pane Halvíku, díky za dobrý blog.
15. 11. 2011 | 14:03

Dash napsal(a):

český maloměšťák
15. 11. 2011 | 14:00

:)))
15. 11. 2011 | 14:05

David napsal(a):

Kristusek - 12:42:

„...VV byly pro spoustu lidí taky "nová naděje" a jak to dopadlo. Co vás vede k myšlence, že tentokrát by něco mělo být jinak? Zejména když v čele toho hnutí stojí člověk, jehož cesta k penězům fakt nebyla zrovna průhledná?...“

-----------

Ano VV byly nová naděje a zklamaly. To by nás ale nemělo odrazovat. Dvakrát nevstoupíte do stejné řeky.

Babiš je úplně nová figura, a měl by dostat šanci. Řada jeho názorů je správná. Zatím jsem nenarazil na nic, s čím bych nesouhlasil.

Už žádné recykláty typu Kalouskovců, Zemanovců, Paroubkovců, Bobošíkovců.

Chce to masivní podporu Novému občanskému fóru.

Chce to úplně nové lidi do politiky, jinak se ty zesmrádlé stojaté vody nepohnou.

S Babišem to sice může dopadnout stejně, ale taky nemusí.

Já bych ANO 2011 hned tak nezatracoval. Vždyť existují 15 dnů.

My Češi jsme známí, že si neumíme sami vládnout.

Možná Slovák Babiš nás to naučí. I když má projev ne příliš uhlazený, tak má zatím ve všem pravdu.

A co se týká neprůhledné cesty k penězům? Můžete mi jmenovat někoho, kdo má tu cestu průhlednou? O průhlednost se pokoušel Paroubek svým „pánové, kdo z vás na to má“, ale jinak žádná průhlednost – od Grose až po Kocourka a o „chemikovi“ ani nemluvě.
15. 11. 2011 | 14:06

Petr napsal(a):

„Co dělají vaše média, vaši policisté, státní zástupci, soudci?“

Nedá se slušně odpovědět!
15. 11. 2011 | 14:08

Alex napsal(a):

s.š.
Teda máte opravdu přehled. K tomu doplnění jiným příspěvkem o Doležala, přidám třeba Mlejnka ml., který z Babiše dělá levičáka.
Já se moc nebavím a takovéto diskuse se už ani nechci účastnit. Kdyby někdo použilprůkaznost, jaká je třeba u Okamury, nepochybně by měl i Babiš po ptákách. Určitou nedůvěru jsem s to pochopit, ale nikoli argumenty typu dyť to je jasný nebo nebo argumenty typu dojmu. Mimochodem tu Babišovu výzvu podepsal třeba František Janouch.
15. 11. 2011 | 14:09

zemedelec napsal(a):

Pane Havlik.
Naprosto trefné.
Ještě si toho Babiše užijeme,on pochopil správně,až bude zle on bude dobrý.Je jasné,že na to má a nejen finance.Smutné od médii,že kdo má peníze a platí,tak pro něj dokáží nemožné.Jestli je dobrý podnikatel,ať se toho drží,tím víc prospěje této zemi.Také uvažuji o tom, že je za tím něco jiného.Mým favoritem není,to raději Paroubka.Ohledně Miloše Zemana,tak to je špatné,už taky alkohol udělal své.Čekal jsem,že pravdivě popíše,co bylo účelem prognosťáku a také jeho pohled na celé období po sametu,škoda.Bohužel, jeho postoj mě více krát s klamal,tak jeho slátaniny nemusím.
15. 11. 2011 | 14:09

Miky napsal(a):

NO A CO TAKHLE ..
hromadně odelat vládě i parlamentu "Opovědní " list .
Níže podepsaní vypovídají poslušnost a poddanost své vrchnosti ?
15. 11. 2011 | 14:11

vlasta napsal(a):

Po příchodu VV je nyní každý nový příchozí vnímán s velkou nedůvěrou. Nedělám si o Babišovi přehnané iluze, ale pár věcí svědčí v jeho prospěch. Jistě mu vadí, že nemalé daně, které platí, někdo beztrestně rozkrade. Protože podniká ve fyzické ekonomice, je mu jasné, že pokud neustále klesá reálný příjem obyvatelstva, klesá tím zákonitě i jeho zisk. Nic konkrétního na něj zatím nevyplulo a pokud se něco objeví, bude to asi o několik řádů níž, než u současné garnitury. Jistě nekoná pro veřejné blaho, ale poměry začínají být neúnosné i pro něj. A soustředěný útok ze všech stran svědčí o tom, že z něj současní mocní mají strach. A to je dobře, moc dobře.
15. 11. 2011 | 14:12

Zdenda napsal(a):

Autor:
Přesný titul Zemanovy knihy je "Jak jsem se mýlil v politice". Miloš Zeman napsal ještě jednu - "Vzestup a pád české sociální demokracie". To jen pro přesnost. A k tématu: bylo by naivní myslet si, že právě Babiš má čisté svědomí. To nemá určitě nikdo z podnikatelů podobného formátu. Ale proč by se nepolepšil, když už má dost. Jen jsem nezaznamenal ani náznak řešení situace, kromě zoložení jeho nového občanského sdružení resp. politické strany. A to se mi zdá dost málo, např. Strana práv občanů zmíněného Miloše Zemana má ve svém programu jasný bod - prosazení zákona o prokázání příjmů a původu majetku, před kterým by se kroutil kdekdo. Přestože většina zločinů z éry 90. a počátku nového století je promlčena, protože promlčecí doby nepřesahují 10 let. Ale nějak se začít musí a to co předvádí tato vláda je výsměch občanům.
15. 11. 2011 | 14:12

Silvie napsal(a):

Dash,

bohužel to nebude jen vaše škoda, pokud se takový člověk dostane do vrcholné politiky, ale i moje škoda!!!!!
Protože Babiš není žádný pisklavý Bárta s obskurní firmou, ale tyranosaurus, jak výstižně napsal Doležal. Nebezpečí, jaké plyne z propojení politiky s byznysem takového rozměru, je enormní.
Dopadne to mnohem hůře, nežli angažmá VV - blbci také před volbami tvrdili, jak veverky zatočí s korupcí a ještě se nepřestali divit.
Ve státě, v němž korumpuje každý každého, není možné s korupcí zatočit. Proto říkám, ať začne každý sám u sebe. Já jsem nikdy úplatek nedala, ani nevzala, může to o sobě s čistým svědomím prohlásit každý z vás?!
15. 11. 2011 | 14:15

JAHA napsal(a):

Cudujem sa panovi (ci sudruhovi) Babisovi, ze sa vobec ozval. Nech sa na to pozeram z akehokolvek uhla pohladu, je (bol) jednym z tych, ktori mali dobry predpoklad zacat v novo nastolenej demokracii cosi dosiahnut. Mal urcite OBROVSKU vyhodu v tom, ze patril svojho casu, vdaka otcovi, k tym ludom, ktori BY VEDELI, ako zacat so sukromnym podnikanim. Mal OBROVSKU vyhodu v tom, ze mal, i vdaka otcovi, hned na zaciatku podnikania vyhodu KONTAKTOV. Ale - urobil nieco, co bezne robili novozbohatlici? (podvody s topnami olejami...). NIE. Prevzal KRACHUJUCE CESKE FIRMY a ZAVIEDOL v nich poriadok? ANO. Prevzal podniky, ktore by inac skoncili vytulenovane na nejakych ostrovoch? ANO. Zabezpecil svojimi rozhodnutiami to, ze firmy zostali v Cesku a v Cesku odvadzali dane? ANO. Zabezpecil, ze v podnikoch, ktore prevzal, zamestnaval tisicky ludi a pravidelne a podla zakona im vyplacal mzdy, odvadzal prislusne odvody a dane? ANO. Nasiel niekto za poslednych 20 rokov na jeho podnikani nieco korupcne, ci podvodne (vyvadzanie ziskov na danove raje? NIE. Co vlastne chcete? Zachranil vam vela dolezitych ceskych podnikov, je vyznamnym zamestnavatelom, ktory neokrada pracujucich, odvadza zakonom predpisane dane do ceskeho rozpoctu...
Ja sa mu cudujem, ze sa vobec, po tolkych rokoch tvrdej prace, s vami, Cechmi, bavi, a ze chce cosi zmenit. Urcite by si mohol az do smrti dovolit zit v nevidanom luxuse hocikde mimo Ceska. Ja len lutujem, ze tento, ako ho vselijako pejorativne nazyvate (slovenky baca, naivny, primitiv...) clovek sa na nasu, slovensku skodu, nerozhodol podnikat na Slovensku ( aj ked viem preco - pre Meciarovu slovensku privatizacnu viziu - slovenske podniky Slovakom, nech su hociaki - tak to aj dopadlo!!!).

Babis, cudujem sa, ze si neuzivate zasluzene peniaze a chcete cosi menit v Cesku. Kedze nemate pocas podnikania NIC velke na rovasi, nemozete byt v Cesku vierohodny! Vyzyvam Vas presunut VSETKY svoje aktivity domov, na Slovensko. Meciarizmus u nas davno skoncil a uspesnych podnikatelov, ktori nekradnu si vazia vsetci, i zamestnanci.
15. 11. 2011 | 14:17

Zdenda napsal(a):

A ještě je legrační, že ČSSD a některé další politiky napadlo zdanit nelegálně nabytý majetek a teď se dohadují, jestli 74 nebo 75 procenty! Nelegálně nabytý majetek přece musí propadnout státu
celý, kdybych ukradl 100 miliónů a 24 miliónů by mi nechali, když by na to přišli, tak by to nebylo tak zlé. Druhá věc je, že by při současné úrovni orgánů činných v trestním řízení je pravděpodobnost takového postihu nepatrná, a to je smutnější.
15. 11. 2011 | 14:18

český maloměšťák napsal(a):

Silvie
Jelikož je o vás všobecně známo , že šíříte lži - já osobně se k vaší výzvě nepřipojím. Neb člověk ulhaný má " čisté svědomí" velmi obskurní a miniaturní....

To už radši toho Johna s těma jeho stravenkama....než blogerky - plkalky.
15. 11. 2011 | 14:20

kočka šklíba napsal(a):

Ano vševědoucí Silvie ví všechno, i malé dítě to přece ví, tak jak by "to" nevěděla Silvie. Milá Silvie, ale to není argument a vy jste pozurážela kdekoho, ale argumenty, fakta, na kterých stavíte svá přesvědčení, kdepak je máte? Jako vždy, nemáte.
Pro mě je zase slaboduchý jedinec ten, který věří ideologickým žvástům na příklad zrovna Doležala, a narozdíl od vašich "názorů" jsem to schopná vyhledat a doložit.
A když nám tu tolik píšete o té řepce, uveďte fakta, vsadím se, že o tom nemáte ani tušení a jen opakujete žvásty například Macha nebo Peake.
Mimochodem budu ráda, pokud někdo doloží svoje jakékoliv tvrzení o Babišovi. Zatím jsou to jen dojmy, ničím nepodložené, a naopak osoby, co se k těm kýblům špíny přidávají, viz příspěvek S.Š a i někteří zdejší diskutéři, mě spíše začínají přesvědčovat o tom, že Babiš ANO ;).
15. 11. 2011 | 14:20

Petr z Tábora napsal(a):

Zajímavá diskuse. Já se přikláním k těm názorům, které :
1) chválí a podporují pana Babiše jako kritika korupce + jako člověka, který může být roznětkou potřebných změn + jako člověka který vystupuje mimo klasické parlamentní znedůvěryhodněné politické strany a není tak přívržencem ani ODS, TOP09 či ČSSD
2) a současně mu nevěří coby případnému politickému vůdci. Na to jsou jeho ekonomické zájmy příliš průhledné a jeho minulost příliš výmluvná....
15. 11. 2011 | 14:20

S.Š. napsal(a):

mb : pane mb, že je A. Babiš "sporný" ? No ano, samozřejmě že JE. Navíc, o jeho motivacích stále ještě víme jen to, co sám řekl. Uvidíme, co dál předvede. Aby bylo jasno, to, co jsem nepsala, není žádná obhajoba, jen reakce na "hejno potrefených husí". Zakejhaly totiž právě jen z jednoho místa. Ze sociální demokracie nic takového nezní, ba ani z TOP09 (Kalousek řekl, že se nebojí Babiše, nýbrž extrémistů). Řekla bych, že TOP ani Zeleným Babiš voliče ubírat nebude. Uslyší na něj ale možná ti, kteří současně slyší na jednoduché recepty (sudetší Němci za branami, etc.). Pokud snad A. Babiš dokáže nějaké takovéto voliče odčerpat (poplach v řadách hradních novinářů nasvědčuje, že taková obava existuje) a zabrání nástupu dalších populistů, považovala bych jeho úkol za splněný. Musím říct, že mu docela držím palce (to ovšem vůbec neznamená, že ho budu volit, nebudu).
15. 11. 2011 | 14:20

Antroid napsal(a):

Silvie - "Lidi musí dát jasně najevo, že si dál takové fungování státu nepřejí"

Tohle Babiš dělá.

Pokud vím, ani Vy ani já jsme v televizi nevystoupili s prohlášením, že tu cosi smrdí a vychází to z těch či oněch míst.

Proto omezuji svoji paranoiu a nemám potřebu lacině Babiše odsuzovat. V zásadě je mi jedno, jaké důvody má.
15. 11. 2011 | 14:21

český maloměšťák napsal(a):

JAHA
Ale Babiš na Slovensku podniká, ne ? :)
Babiše osobně neznám, ale měl jsem několik příležitostí se profesně setkat s lidmi z vedení některých jeho firem - vesměs lidi na svých místech.
Podle mě - kdo umí vybrta a získat lidi ve své firmě - bude to umět i v politice.

Proto tolik kvičení...zatím zprva /ale je jen otázkou času, kdy se ozvou i "křišťálově čistí hoši" zleva/

P.S. I kdyby to byl bengálský muslim - když posune institucionální chaos kousek zpět /směrem od propasti/...mně je to šumafuk, kde se narodil a v co věří....
15. 11. 2011 | 14:24

Botičky od Diora napsal(a):

levičáci už neví jak dál a tak vzývají ekonomické liberály jako je Švejnar, bohaté podnikatele jako je Okamura, miliardáře jako je Babiš.

Chudý poctivý obyčejný sedící za kasou v supermarketu, nebo potící se u pece už není terno.

A ten obrat od své modly Paroubka je také skvělý. Jiří odešel od socialistů a mohl tak konečně prozřít a bývalé ovečky ho ihned zavrhly :-)
15. 11. 2011 | 14:28

rejpal napsal(a):

Pokud se Babiš omezí na to, aby rozčeřil zahnívající tůň, je to OK, každý hlas dobrý. Pokud se rozhodně s nějakým seskupením do politicky vstoupit, bude namístě otázka, s kým by v nějakém koalici chtěl poměry měnit. A tady jsou pochybnosti největší. Zejména po několika nedělních okrajových výrocích. Jestli má výsledkem celé rebelie být koalice Babiš-Top 09-ODS, pak je škoda se angažovat.Bohužel, takto mi jeho vystoupení vyznělo, i když implicitně.
15. 11. 2011 | 14:28

rejpal napsal(a):

Botičky od Diora
Paroubek dělí to nejhorší, co může. Kálí do hnízda, ve kterém předtím seděl. Stejně jako to před časem začal dělat Zeman (no, i ODS má svého Topolánka, ale ten má aspoň lidský důvod, dost nechutně s ním zametli).
15. 11. 2011 | 14:31

Silvie napsal(a):

Fajn - po volbách si to povíme.
Jen jestli se ještě ti nadšení zastánci Babiše budou k němu hlásit(já mám ale pamět dobrou). Nějak nám ubylo i voličů VV, kdepak jsou zalezlí? Před volbami jich tu stejným způsobem manifestovalo hafo.
Jenom se vám podaří dostat dalšího vlčáka do politiky.

kočka šklíba,

o Babišově minulosti vím dost i bez Macha a Doležala a nevím to týden. Vaše neinformovanost neomlouvá.
Tvrdit,že Babiš je křišťálově čistý, protože ho z ničeho neobžalovali, je v tomhle státě směšné.

JAHA,

úplně nejlepší by bylo, kdybyste si soudruha Babiše (agenta STB) nechali na Slovensku.
My si ho snad ani nezasloužíme!
15. 11. 2011 | 14:36

Dash napsal(a):

Silvie

moje skoda zase je, ze lidi jako vy maji jenom kecy proc neco nejde a proc je vse spatne, a nic proti tomu nehodlaji delat jenom aby se nahodou nespalili. Ja se radsi spalim, nez bych sedela v zavetri a cekala, jestli se situace nahodou nevyvine spravnym smerem

Prijdte z konstruktivnim navrhem a resenim, ktere bude lepsi nez Babisova vyzva, iniciativy jako ProAlt apod. a pak mi rikejte, ze moje podpora komukoliv z nich a jejich pripadny uspech vas poskodi

Na uplatky nehraju stejne jako vy ale bohuzel tento fakt nema vubec zadny vliv na to, jestli je bere ci dava nekdo z politiku ci statnich uredniku. Jestli jste zaznamenala takovy osobni uspech, ze vas postoj k uplatkum pozitivne nektereho z mocnych ovlivnil, blahopreju a preju hodne uspechu v dalsim snazeni
Nahore jsem psala ze podporou Babise mame prave 50% sanci, ze se veci zmeni k lepsimu. Jeho ‘nepodporou’ mame 100% jistotu, ze veci a system zustanou zakonzervovany v dnesni podobe.

Ja se snazim zacit od sebe a od toho co mohu aspon nejak ovlivnit.

Je videt, ze vy hrajete na jistotu
15. 11. 2011 | 14:37

Botičky od Diora napsal(a):

rejpal:

nedělá to nejhorší. Nikam nekálí. Pouze už může říkat pravdu a neni vázán kulkama v obálkách a ani Rath, Sobotka či jinej důležitej hoch už ho za neposlušnost nemůže vyhodit.
15. 11. 2011 | 14:38

kočka šklíba napsal(a):

Rejpale, ano, Vy jste to psal již pod Krůtou, také jsem si to poté uvědomila. Kolem Nečase chodil po špičkách. Takže právě proto si pro sebe říkám uvidíme, ale stejně jako u Vá a mnoha dalších, plusové body u mě má již za to, že pojmenoval jako první nahlas situaci.
A to, jak také zmínil myslím JAHA, vůbec, se svými majetkovými poměry, kdy je zabezpečen nejen on ale zřejmě i jeho potomci mimilmálně do dalších 2 generací, nemusel.
A je samozřejmé, že když to zde píšeme již léta, když to píší i někteří blogeři, že se to těch ošklivých káčátek nijak nedotýká. Teprve teď je to, zdá se, vzbudilo, je a jejich poskoky.
15. 11. 2011 | 14:42

kelt napsal(a):

Silvie,
nepatřím k těm,kteří fandí Babišovi,či pokud založí pol.stranu,tak jsou již dnes pevně rozhodnuti ho volit.
Co ale považuji za signifikatní pro tuto dobu ,že pojmenovat i poněkud méně intelektuálně současnou politickou i mravní bídu i jejich nositele udělal člověk,který to opravdu nemusel-naopak,disponuje takovými prostředky,že by si mohl koupit všechny vládní politiky a mít klid.
Proč to tedy udělal?To je myslím otázka nad kterou bychom se měli zamyslet.

Proč je na "stejné lodi"jako např majitel pivovaru Bernard,který také začal od "píky".
Proč v této demokratické zemi je dehonestován hlavou státu/která v přímém přenosu zostudila krádeží protokolárního pera tuto zemi/člověk,který ukázal prstem na ministra za ODS,který organizoval tunel na veřejné prostředky ve výši 3 miliard Kč.?
Tady nám vládní struktury říkají,že bílé je černé a zloději a tuneláři jsou ti úspěšní,kterým se nesmí zkřivit vlas na hlavě a nedej Bože,aby museli prokazovat původ peněz,za které si pořídili stamilionové majetky.
O tom to totiž všechno je a to mohlo přinutit Babiše udělat to,co udělal.
15. 11. 2011 | 14:44

Yosif K napsal(a):

Pane Dash,

nic proti Babisovi, ale pi Silvie ma pravdu alespon v tom, ze Babis se chytil repkoveho oleje do Biodieselu za ery Grosse, kdy vsechno slo pres Grosse a Gross nejakym zpusobem neco kolektoval - nebo si aspon zapisoval co bude kolektovat pozdeji.

Co se tyce privatizace Unipetrolu atp - socdemacka vlada uselala chybu - nevyloucila Kazachy a Rusy ze souteze predem. Pak se tezko vysvetlovalo, proc dvakrat za sebou vyhral Babis a to s nikoliv nejvyssi nabidkou (samozrejme az za bohatymi Kazachy.......).

No nic - preji Babisovi vsechno nejlepsi jak v businessu tak i v politice - ale s tou politikou muze snadno dopadnout jako Bata s drevakama. ODS patrne nikdy nedal nic,ale socdemaci na nej mohou mit leccos v zaloze.
15. 11. 2011 | 14:46

šebány napsal(a):

Naštěstí existuje ještě jeden reálný svět kolem a v něm pan Babiš boduje a sbírá preference. Je to hrdina a v jeho straně se naštěstí pro tuto zem sejdou trochu jiní lidé .Oni se Ti ostatní přidají také - po určité době.Osobně bych ale dal přednost lybijskému řešení a zbavil se korupčníků a jejich nohsledů rázně a navždy.
15. 11. 2011 | 14:48

kočka šklíba napsal(a):

Sice diskutovat s někým s nickem „botičky od Diora“ považuji za bezpředmětné, ale udělám sama pro sebe výjimku. Ono to vaše „A ten obrat od své modly Paroubka je také skvělý. Jiří odešel od socialistů a mohl tak konečně prozřít a bývalé ovečky ho ihned zavrhly :-)“ má i druhou stránku a to mnohem více vypovídající. Oni ho naopak pravouni začali najednou chválit. Přitom levičáci ho nekritizují za jeho názory, za jeho politické směřování, to u něj je, zdá se, stále stejné, ale za jeho, jak to nazval Rejpal, kálení do vlastního hnízda. To je poněkud rozdíl. A pravouni najednou chválí, také za kálení, takže asi tak ;). Nakonec u Zemana to je také stejné.

A vaše další: „levičáci už neví jak dál a tak vzývají ekonomické liberály jako je Švejnar, bohaté podnikatele jako je Okamura, miliardáře jako je Babiš.“ Vám a dalším pravounům v praxi jen ukazuje, že levičáci nezávidí bohatství pokud je dosaženo schopnostmi /pokud je známo) a není založeno rozkrádání a korupci. Takže další primitivné klišé je vyvráceno, že botičko? ;)
15. 11. 2011 | 14:52

Dash napsal(a):

A Silvie

nikdo tady prece nerika, ze bude Babise volit. Vzdyt jeste ani neni jiste jestli on osobne do politiky pujde.
Tady se bavime o podpore hnuti ANO 2011

CO se tyce vasich zarucenych objektivnich informaci, ktere mate o Babisove minulosti, proc se o ne nepodelite s ostatnimi?

Pokud se soucasnou situaci spokojena nejste, a podpora Babise takovych jako jsem ja a dalsich diskutujicich vas muze poskodit, melo by prece byt ve vasem zajmu se o tyto informace podelit, aby lide meli moznost prohlednout vcas

Tak sem dejte par odkazu at muzeme objektive posoudit, jestli treba nemate pravdu vy a zabranit jeste horsimu stavu teto republiky. To je prece krasny zacatek boje zezdola a jeden z mala, ktery my obycejni lide mame k dispozici

Protoze jinak vase opakovana prohlaseni o tom jak moc zmenu chcete a jak moc se hodlate snazit zacit od sebe, tak nejak ztraceji glanc
15. 11. 2011 | 14:55

Botičky od Diora napsal(a):

jak kteří kočko šklíbo, jak kteří.

Já ho třeba nechválím a chválit nebudu. Je to pořád stejný Paroubek, papaláš, zastydlý bolševik a socan.

Co se týče Švejnara, tak fungoval jen jako druhá možnost za Klause. Socani neměli na výběr, jejich kandidát nebyl, ale nikoho lepšího neměli.
A nesedí ani ten blábol o dosažení schopnostmi. To je to první co levičáci kritizují. Pokud milionář nehlásá co chtějí slyšet, tak je nepoctivý a jakmile jim zahraje do noty, tak je hned anděl schopný ( i tak by mu ale napařili nejradši 90% daň)

Tož tak.
15. 11. 2011 | 14:59

kočka šklíba napsal(a):

Silvie :" o Babišově minulosti vím dost i bez Macha a Doležala a nevím to týden. Vaše neinformovanost neomlouvá.
Tvrdit,že Babiš je křišťálově čistý, protože ho z ničeho neobžalovali, je v tomhle státě směšné." Tak sem s tím, o té řepce stačí. Třeba byste tu mohla vysvětlit, když jste tak dobře informovaná, například co je MEŘO ;). Nevím, z čeho opět soudíte, že já nic nevím, ale budiž, ráda si přečtu konečně nějaká fakta. ;).
A textu byste mohla už konečně lépe porozumět, kdo tvrdí, že je Babiš křišťílově čistý (já ne), pokud jste psala o mně dodejte citaci, buďte tak hodná.
15. 11. 2011 | 14:59

Jee napsal(a):

Silvie
Proboha, jaká naivita? I kdyby Babiš byl hnán těmi nejpodlejšími a nejsobectějšími důvody - pokud by se mu podařilo narušit či rozbít integritu mafiánského a zlodějského spolčení v nejvyšších patrech politiky, blahořečme mu za to. Možná nastane jen obměna v mafiánských strukturách. Ale už jenom to, že ti grázlové přijdou o své jistoty a o svůj bohorovný klid, stojí za to!
15. 11. 2011 | 15:01

český maloměšťák napsal(a):

kočka šklíba
To je dost zjevné - že Babiš bude inklinovat k pravici.
Jenže i to slovo má v Kozloistánu Zelném dost divný nádech - via realita.
A nevšiml jsem si, že by si bral nějaké servítky vůči pravici /v pojetí kozloistánskozelném/ - naopak - otevřeně tvrdí, že koruoce zde vygradovala za Topolánka a pokračuje na takovém vysokém stupni i za Nečase.

Mě spíše zajímají možné fundamentální motivace. Např. předlužení/total debt to assets .../.
Jenže zase tolik se mi v tom babrat nechce. Pokud nejsou akcie firmy veřejně obchodovatelná na nějaké světové burze - jsem na to moc líný, dohledávat čísla kdesi v šesté webové podúrovni...

Na to jsou jiní.
A navíc takových - co na základě jednotlivostí tvoří jednoznačné soudy - takových jsou u nás celé ekonomické redakce..

Takže pokud odněkud vane zatuchlý vítr - jedině odtamtud. /ale i tak - vše má své příčiny - a zemědělská politika státu či EU ...to je kapitola sama o sobě/:))

Znovu - podstatné je, zda se skutečně podaří nahradit seznamy , které před volbami vždy sesmolí partajní centrály ve spolupráci s Mafií - něčím zásadněji kvalitativně odlišnějším - a zda tito lidé po zvolení pak budou mít realnou moc věci měnit k lepšímu.....

Ty kecy " začni u sebe", " musí to jít zdola" - to jsou kecy slabiduchých jedinců.
Anebo naopak velmi vychytralých kolewktivů.
Obě možnosti však mají jedno společné - opětovnou propagaci nihilismu a rozbředlosti - jsou jakousi vírou v "neviditelnou ruku" plku.
15. 11. 2011 | 15:06

Dash napsal(a):

Yosif K

Vite Yosife, ja v teto chvili povazuju Babisovi aktivity v Biodieslu a co dluzi nebo nedluzi socdemakum za celkem nepodstatne. Je mozne ze Silvie ma v tomto pravdu, ja to nevim, a dostupnych objektivnich informaci je zalostne malo a urcite se s ni nehadam, ze nema pravdu, pouze ji zadam o odkaz na nejake objektivni informace, ktere jak rika, ma

Verim, ze do voleb dalsi fakta vyjdou na povrch, ale to je jeste spousta casu si poradne promyslet koho volit ci nevolit a Babis to vubec byt nemusi

Ja vitam Babisovu iniciativu, protoze se naskyta moznost rozcerit zasmradle vody ceskeho rybnika a doufejme vyburcovat lidi k aktivite. Nekym, kdo spoustu veci vi, a kdo ma dostatek financi na to, aby mohl tyto snahy podporit.

Co bude za rok, za dva, nevi dnes nikdo, ani vy, ani ja, ani pani Silvie, ani Babis. My vsichni jenom vime, co bysme si prali, aby bylo....
15. 11. 2011 | 15:07

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Moudří lidé, myslíte, že policie půjde s lidem, až to praskne?
15. 11. 2011 | 15:08

dalimír napsal(a):

Dash pravičáci nikdy nebudou dobří protože jsou to většinou snobi kteří mají nahrabáno hafold majetku a o který se budou vždy bát ! Přímo panický strach mají hamouni s toho aby se v česku neopakoval rok 1948 a lůza levičácká jim to zase vše nesebrala ! Proto v téhle republice půjde těžko po dobrém něco k lepšímu změnit ! Jako národ jsme prostě rozděleni a navíc ještě problémy s romy ! Tohle nikomu nemůže přidat na klidu a rozvaze něco řešit ! Dl.
15. 11. 2011 | 15:08

JAHA napsal(a):

Ad: Silvie

Ano, specialne Vy si ho nezasluzite. Viete preco? Lebo bud ste nejakym sposobom postihnuta (co ste vlastne uz viackrat v diskusiach dokazali) a neviete ani len docitat nejaku reakciu dokonca a POROZMYSLAT, o com to je (vid moj text), alebo nie ste postihnuta, len si pisete co Vam momentalne pride na rozum, nech sa to tyka prispevku, ci nie. Ved som JASNE napisal, ze si takeho podnikatela (nech mal predpoklady akekolvek, a to som NAPISAL!!!) nezasluzite, lebo Vy potrebujete podnikatela co kradne, tuneluje, opaluje sa na Kajmanoch a sem tam vam nieco, ako kost psom, predhodi. Ten je pre Vas ten pravy, potom zacnete slintat, radostne zavyjat a oblizovat paty "darcovi". (Ktory Vas obdaruva z toho, co Vam ukradol).
15. 11. 2011 | 15:14

Dash napsal(a):

Dalimir

ale vzdyt prece nezalezi na tom, jestli je nekdo pravicak nebo levicak. Rovny clovek to musi byt!

A ja, prestoze inklinuju k levici, radeji uvitam rovneho pravicaka s vizi, jak uspesne vest tento stat a jeho obyvatelstvo (nikoliv jen hornich 10%) nez proflakleho levicaka, ktery ma kecy, ktere jenom dobre zni
15. 11. 2011 | 15:16

český maloměšťák napsal(a):

Kromě toho, ať se Babiš vyhýbá takovým výrokům jako je , že " John je jenom tančícím medvědem Víta Bárty" a slabě podloženým obviněním /John a další mají imunitu a vliv na policii a justici - Babiš má "jen" peníze/...měl bych další radu.
Ať v nominálním vyjádření omezí výši daru - příspěvku všech subjektů, které budou chtít /a najde se jich možná časem dpst - a ne všichni to budou činit jsa motivováni nezištnými přáními do budoucnosti/ občanskému hnutí - potažmo straně, věnovat nějakou částku na podporu jeho/její/ činnosti.
15. 11. 2011 | 15:23

ld napsal(a):

Šašek z Jiíhlavy,

nemějte obavy, policie je v komatu. Ta je zralá na resuscitaci, nikoli k příklonům.
15. 11. 2011 | 15:24

george napsal(a):

Dávám stranou hodnocení, zda je Babiš stejně lump (protože je bohatý), nebo slaboduchý provokatér našeho lordstva. Spíše si všímám hrůzy v očích redaktora Moravce, který se v duchu loučil se svým pořadem. Tohle totiž nečekal nikdo, otevřený a zcela bez obalu veřejně vyslovený názor na naše politiky, rozkrádání a mafiánství (KV MFF). Najednou se zvedlo to bahno, které tiše vždy pobublává v jeho pořadu, dlouhé žvanění všech a k ničemu a stále dokola. Najednou se mu to vymklo z rukou a nebyl schopen pochopit, že o tom to je. O stavu naší společnosti bez rozdílu barev a náboženství. Jsme skutečně národ, který si nedovede vládnout sám, koho postaví do čela, ten většinou zklame. A když už vzpomínka Johna na Hitlera, typická ukázka čechů v řízení své země. Před příchodem Hitlera do Čech se u nás jezdilo vlevo. Nekonečné žkryndy v parlamentu (odkudpak to máme vžité), že to bude katastrofa, mrtví na silnicích a pod. Němci vtrhli do země a druhý den ráno jezdilo všechno vpravo. Žádné zmatky, žádní mrtví. A to je o nás vážení přátelé. Proto jsem tohoto Babiše tak s pochopením poslouchal.
15. 11. 2011 | 15:24

český maloměšťák napsal(a):

dalimír
Pane Dalimír - nikdo nebrání třeba Grebeníčkovi - aby si založil hnutí - třeba s názvem NE2012. Proč to neudělá ?
Kvůli tomu, že je žalostně chudý ?

A jak si myslíte, že by takové NE2012 zatočilo s Romy ? Co by vám vyhovovalo ? /řečnická otázka - vy je chcete všecky vystěhovat, že....akorát musíte zřídit nějaký úřad - Třeba Romsamt - víte, aby se pak dalo vědecky určit - kdo je Rom - ať vám a vašim kumpánům neuteče ani jeden...apropo - vy byste sám sebe viděl na jakém postu - jako terénní gaulajt..eh, romsamťák, který aktivně vyhledává lidi k odsunu - anebo spíše byste si chtěl válet šunky někde v teple u PC ?/

Dalimíre - a jak se vůbec pozná , že někdo hrabe - a jiný vydělává ? Podle výše příjmu ?
15. 11. 2011 | 15:29

Silvie napsal(a):

Dash,

nemá smysl, abych sem kopírovala cokoliv (je toho na netu hafo), protože zpochybníte zdroje a obviníte mě ze lži jako Šlapka.
Nebudu nikoho přesvědčovat, je každého věc, čemu věří.
Já se zesměšnit nehodlám.
Ale pokuste se odpovědět na jednu věc - jaký je rozdíl mezi tím ušlechtilým spolkem Bakaly a Babiše?! Já žádný nevidím.
Chápu jen snahu proniknout do vrcholné politiky a zajistit si přísun dalších kšeftů, zdroje vysychají(spříznění politici odcházejí)a přichází krize.
Věřit na altruismus u těchto týpků je vskutku úsměvné. Po tom, co jsme zažili v posledních letech by člověk očekával u spoluobčanů méně naivity.
Pokud vznikne zdola a spontánně nějaká strana (možná opravdu podobná OF, jak někdo napsal), klidně ji podpořím a klidně na takovou demonstraci půjdu.
15. 11. 2011 | 15:34

klip napsal(a):

Pane Havlík napsal jste moc trefný článek. Nejvíce kejhá potrefená husa. To už věděli naši předkové. A další věc je, že nikdo jasně, srozumitelně a nahlas neumí říci pravdu. Když to někdo řekne tak jsou pohoršeni ti co lžou a té pravdy se bojí. Chápu pana Babiše je to člověk, který něčeho dosáhl a kdyby se musel se zlodějem mazat ve svém podniku tak by dopadl špatně. To nepochopí lidé, kteří lžou, kterým nevadí ani ukrást tužku, nechtějí aby se říkala pravda. Ale když něčeho chcete dosáhnout tak se nesmíte vázat na zkorumpované lidi a jejich přátelé, kteří si mažou med vzájemně okolo "huby". Výroba je o pravdě, rychlosti, správnosti, ne o chybách. Musí to frčet. Proto to u nás tak vypadá, protože privatizace byla provedena většinou pro kamarády a ne odborníky.
15. 11. 2011 | 15:40

Jana Pechová napsal(a):

to George
Teď jste mi zahovořil z duše. Pořad jsem neviděla, ale umím si ho díky vám představit :-)
Vybavila se mi vzpomínka na jakousi ironickou poznámku Herce Jiřího Sováka, který kdysi podobně - nicméně s uštěpačností sobě vlastní, Čechy charakterizoval. Už to nevím přesně, ale mělo jít o situaci, kdy se letadlo dostalo do velkých turbulencí a hrozil mu pád. Zatímco většina zahraničních členů osádky chystala padáky a opakovala si základy chování v kritických momentech, Češi začali schůzovat...
Vidím to v praxi: kdo z vás si myslí, že letadlo spadne? Kdo z vás se bojí, že se mu padák neotevře? Kdo z vás má strach, že spadne do vody, protože neumí plavat? To jsme celí my...
15. 11. 2011 | 15:45

český maloměšťák napsal(a):

klip
Ano - jedna z nepříliš viditelných souvislostí je, že kraďoši daní /ti, kteří díky své pomatenosti, nízkému IQ, lenosti či zlodějské povaze vyvádějí peníze z veřejných rozpočtů/ se nemusí zaobírat efektivitou. Protože mají "díky" korupčním tokům financí neefektivitu započtenu ve svých pochybných podnikatelských aktivitách.
Tím pádem ani nemusejí mít žádné zvláštní požadavky na své podřízené /což se infiltrovalo z takto pojatého druhu "podnikání" jak do vlády, tak na ministerstva - jak vidno z reálu/ - korupční nadhodnota neefektivitu bohatě vysanuje a ještě něco zbude.
15. 11. 2011 | 15:48

Zbyněk Matyáš napsal(a):

český maloměšťák:
"Silvie
Jelikož je o vás všobecně známo , že šíříte lži"
Nevím, kdo Vás pověřil vyjadřovat o někom ´všeobecnou známost´ metodou pomluvy, ale Vy to jistě zkonkrétizujete. ☺ Ono spíše zde je všeobecně známo, že měníte nicky jako ponožky a proti korektním argumentům, které nezvládáte, ´bojujete´ pomluvami. Trapnost.
15. 11. 2011 | 15:51

Zbyněk Matyáš napsal(a):

george:
"dlouhé žvanění všech a k ničemu a stále dokola. " Přesné hodnocení OVM. I proto jsem je tuto neděli vynechal, koukám, že na toho Babiše se budu muset kouknout. ☺
15. 11. 2011 | 15:55

český maloměšťák napsal(a):

Zbyněk Matyáš
Podlé pomluvy používáte vy, amatérský hostoriku, makroekonome, sociologfu...a já ještě nevím co dál.
Sám uvádíte můj příspěvek tak, že je v 2. osobě č. j. - což není pomluva, drb.
Toto - tedy vyjadřování se o někom ve 3. os. j. č. a za jeho nepřítomnosti činí jen tak nízké povahy jako je vaše.

O měnění nicků nic nevím - ale kdysi zde někdo publikoval dlouho pod nickem zm /malými - ZM velkými ne !/. Nevíte nic o tom, Zbyňku Matyáši ? Že by selektivní skleroza ?

A ještě jednu vlastnost máte - sá se dopouštíte s oblibou toho - co jste mi nyní vytkl./když pominu to, že já se na Silvii obrátil přímo/
Krátkými - většinou pitomoučkými glosami okamžitě vynášíte /hlavmě ve 3. os. j. č./ jednoznačné hodnotící soudy o validitě příspěvků MNOHA zdejších komentátorů/.:)))
Silviiny lži mohu doložit.

Jediné co vás může omluvit - milý okobřevnisto a třískovytýkači - je buď nějaká duševní nemoc či strádání podobného druhu. Ale na tu dálku si netroufám tvrdit nic určitého....

Nazdar !
/nereagovat - nyní budu naštěstí tak 1 hodinu věnovat čas něčemu jinému, než jalovým rozhovorům s amaterským polyologem .....
15. 11. 2011 | 16:01

Dash napsal(a):

Silvie napsal(a):
Dash,

nemá smysl, abych sem kopírovala cokoliv (je toho na netu hafo), protože zpochybníte zdroje a obviníte mě ze lži jako Šlapka.
Nebudu nikoho přesvědčovat, je každého věc, čemu věří.
Já se zesměšnit nehodlám
--------------
Silvie,

ale ono to smysl ma! Pro me, pro mnoho jinych a podle vasich prohlaseni, melo by to smysl mit i pro vas.
Jak vite, ze zpochybnim vase zdroje?
Treba nezpochybnim, zkuste to....
Protoze jestlize uz predem odmitate cokoliv osvetlit, davate za pravdu Malomestakovi i jinym

Jinak jaky je rozdil mezi Bakalou a Babisem?
Na rozdil of Babise Bakala nikdy nevystoupil a verejne nezautocil na vladu a jeji korupcni toky a nerekl nahlas v primem prenosu to co si lidi bezne povidaji (jako treba tady na blogu) a co, receno vasimi slovy 'vi v tehle republice kazde male dite'. Tak, tady vidim hlavni rozdil.

Jinak jsem rada, ze se chystate podporit novou stranu, ktera vznikne zdola a spontanne. Verim tedy, ze podporujete alespon aktivity ProAltu
15. 11. 2011 | 16:14

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Přirovnání k cyklistům jsem slýchával v deobách normalizace v poněkud rozšířené verzi: Češi jsou jako cyklisté, před těmi co jsou nad nimi ohýbají hřbet, po těch pod nimi šlapou. Zdá se mi, že to platí o lidstvu obecně. A k panu Havlíkovi: Mám takové podezření, že se mu snažíte vlichotit, aby si Vás všimnul a učinil Vám nějakou nabídku. Vaše blogy sice vyprovokují zajímavou výměnu názorů, která ale nestačí k vaší recyklaci coby hybatel politiky, v tom jste jednou fatálně zklamal a reparát se v našich končinách nepovoluje.
15. 11. 2011 | 16:21

Béda napsal(a):

Do boje s korupcí se na pomoc ministru Kalouskovi a Vondrovi a exministrům Drobilovi a Bártovi zapojili pan Janeček z RSJ algorithmic Trading, p. Babiš a pan Bakala, který si pronajal ¨současnou koaliční triádu. Ještě bych čekal, že ze svých dočasných přechodných útočišť podpoří boj s koruocí pánové Krejčíř, Pitr a Kožený.
15. 11. 2011 | 16:24

Zbyněk Matyáš napsal(a):

český maloměšťáku,
máte krátkou paměť, takže za všechny Vám připomenu některé Vaše zde všeobecně známé nicky: Tencokida Hnuj i s dalšími deriváty typu Tenco, dále šlapka... atd.. Takže Vaše lhaní je zbytečné, mnozí zde to vědí.
Dále lžete o nicku ´zm´ ve spojení se mnou, nikdy jsem po takovým nickem nepsal.
Btw. megalomane, své rozkazování nemůžete snad myslit vážně, každý může sem psát, kdy chce. Tak se držte zpátky a buďte slušný a nelžete!
15. 11. 2011 | 16:24

zdenekb napsal(a):

Nevidím žádné fanatické, vášnivé a hysterické "babišovce". Nikdo z něj nedělá Spasitele. Drtivá většina lidí pouze konstatuje, že Babiš pojmenoval to, co oni sami cítí a sami si myslí. Aniž by musel (i když ta nezištnost mi u něj taky úplně nesedí).

Hystericky a fanaticky štěkají naopak ti přemoudřelí "co se nenechají oblafnout hochštaplerem".

Nejlépe to vyjádřila Dash:

"Dash napsal(a): 15. 11. 2011 | 13:13
Tak nejak mi z toho vychazi, ze podporou Babise mame prave 50% sanci, ze se veci zmeni k lepsimu. Jeho ‘nepodporou’ mame 100% jistotu, ze veci a system zustanou zakonzervovany v dnesni podobe. Kazdy z nas si muze vybrat..."

Není co dodat.
15. 11. 2011 | 16:29

vasja napsal(a):

Pan Beda to dneska rozumně uzavřal:))
15. 11. 2011 | 16:30

krajan napsal(a):

Silvie,
žasnu,že jste si nevšimla,že Bakala podpořil partaje,jsoucí právě u vesla,rovnoměrným mnohamilionovým úplatkem, což žádný Babiš (aniž bych mu dvakrát fandil) neučinil.Takže: zbystřete,prosím,svou pozornost,zvláště,když každému radíte co a jak.Nejste vy náhodou převlečený můj bývalý oblíbenec,loupežník Rumcajs?
15. 11. 2011 | 16:46

Silvie napsal(a):

Šašek,
stejný dojem mám já - výše psáno (viz očekávání pana Havlíka).
Za příkladnou servilitu nějaký teplý flek v nové pol.straně.
15. 11. 2011 | 16:58

Silvie napsal(a):

Dash,

marxistický pro Alt ani omylem. A odborové pijavice taky ne.
15. 11. 2011 | 16:59

Alena Vrbová napsal(a):

Zaujala mne v blogu, pana Havlíka, jedna jediná věta.

" Svým expresivním způsobem trefně popsal alarmující poměry v naší zemi."

Vše co pan Babiš řekl v OVM, není nic nového. Příklad - třeba zde, na aktuálně.cz a v diskuzích, to je a bylo zmíněno mnohokráte.
Pokládám si otázku, zda takovéto výzvy - petice, které říkají X , ale neřeknou, neopřou své X o alternativní(konkrétní řešení) myšlenku Y, nejsou spíše kontraproduktivní. Zkušenosti mi napovídají, že rozčilení není a neznamená program.
Navíc v OVM pan Babiš prakticky na žádnou otázku, položenou moderátorem, neodpověděl.

A.V.
15. 11. 2011 | 17:03

Silvie napsal(a):

krajan,

všimla - Bakala to má dokonale zmáknuté - pro sichr podpořil socany i odéésáky.
Babiš ztratil s Grossem kontakty a ty si potřebuje znovu vybudovat. Věřit, že někdo s takovou minulostí (komoušskou) se bude bít za "lepší zítřky" - no ,ještě mi mozek úplně nezkornatěl.
Pokud Babišovi vadí korupce, tak jedině proto, že se sám nedostane k lizu . Zatím. Až mu to naivové umožní, tak jim ukáže zač je v Pardubicích perník. Troškaři jako Řebíček a Kocourek zbednou závistí.
Klidně na to dám krk. Pamatujte si moje jméno.
15. 11. 2011 | 17:06

ghándí napsal(a):

ja bych hitlera trochu poopravil. češi ohnou záda a kradou. když vidí kotník, rádi si kopnou. to typickej obyčejnej českej člověk. taková malá zákeřná svině.
15. 11. 2011 | 17:06

Dash napsal(a):

Silvie napsal(a):
Dash,

marxistický pro Alt ani omylem. A odborové pijavice taky ne.
------------

Tak to jo Silvie, to jo

Tak hodne stesti s Godotem
15. 11. 2011 | 17:08

jarpor napsal(a):

"Do boje s korupcí se na pomoc ministru Kalouskovi a Vondrovi a exministrům Drobilovi a Bártovi zapojili pan Janeček z RSJ algorithmic Trading, p. Babiš a pan Bakala, který si pronajal ¨současnou koaliční triádu. Ještě bych čekal, že ze svých dočasných přechodných útočišť podpoří boj s koruocí pánové Krejčíř, Pitr a Kožený."

Protentokrát nezbývá než podepsat repliku pan Bédi.

Hezký podvečer
15. 11. 2011 | 17:10

dalimír napsal(a):

No nevím Silvie pokud by jste měla zde místo nicku uvést své pravé jméno i s adresou jestli by jste pak mohla v klidu spávat ! Pod nickem se dobře proklamuje ! Na to asi odvahu mít nebudete! No scela určitě ne! Dl.
15. 11. 2011 | 17:13

zdenekb napsal(a):

Silvie:

"Bakala to má dokonale zmáknuté - pro sichr podpořil socany i odéésáky"

Bakala sponzoroval ODS-TOP09-VV.
Můžete doložit, že i socany?
15. 11. 2011 | 17:19

resl napsal(a):

řek bych, že všichni chceme aby se tu nekradlo. jen se dělíme na ty co maj rádi Klause a ty co Havla. ty krádeže se pořád ňák víc blížej ke Klausovi a tak by ty vostatní měly už taky někdy najít něco na Havla.
15. 11. 2011 | 17:38

pete napsal(a):

Právě jsem se vsadil s kámošem , že Mr. Babiš získá se svým "hnutím či do čerta stranou -ať takovou nebo makovou více než 7 % voličů (ať v takových či makových volbách), dále, že Roko Paroubek nepřesáhne 2,1 %. V minulosti jsem se v těchto věcech vždy trefil s rozpětím +- 8 % !!

Vivat Mr. Babiš !!

(ps: je s podivem, že jsou z něj posraní jak pravičáci tak levičáci - to je dobré znamení pro jeho úspěch !)
15. 11. 2011 | 17:45

SuP napsal(a):

resl -
Jestli ono to nebude tím, že Havel už měl nakradeno po tátovi? (abych nevybočoval ze zdejší argumentační linky...)
15. 11. 2011 | 17:45

Silvie napsal(a):

zdenkb,

máte pravdu - mělo tam být" pro sichr Topku, VV i Odéésáky."
Já už jsem tam tak ze zvyku mrcla ty socany. Omlouvám se.
15. 11. 2011 | 17:49

SuP napsal(a):

Pane Havlíku -
Ruku na srdce. Myslíte, že tyto iniciativy mohou vést k cíli?
Podívejte se, čím by Vaše návrhy musely projít za souhlasného mručení dvou set kooptovaných "našich nejlepších". Ve světle třeskutého úspěchu principu přímé volby prezidenta (s kterým všechny politické strany souhlasí) jste opravdu přesvědčen, že může projít něco, s čím žádná politická strana (krom těch, co nejsou a nebudou v parlamentu) nesouhlasí? Tomu by nevěřil ani Don Kychot dela Anča!
Dnes už jsou Vaše aktivity a iniciativy viditelné a celkem jsou přijímány s ohlasem. Proč nevymyslíte na začátek něco jednoduchého, co by šlo realizovat? Nota bene, když by Vám to přineslo i cenné body pro příště?
15. 11. 2011 | 17:56

ld napsal(a):

Silvie napsal(a):

15. 11. 2011 | 17:49

Slovo "mrcla" je velmi zvláštní.
Nemáte tam překlep? Když se dívám na klávesnici, předmětná písmenka spolu vyloženě sousedí...
15. 11. 2011 | 17:57

HonzaJ napsal(a):

K Zdenda
Je třeba si kritizovaný výrok dobře ověřit - ČSSD chce zdanit 76% majetek, u nějž nemůže jeho majitel doložit způsob nabytí - to automaticky neznamená, že je kradený. Samozřejmě, pokud je doložitelně kradený, tak dotyčný by měl jít před soud a veškerý ukradený majetek by měl vrátit.
K těm kdo chválí Babiše. Jsou to zřejmě nepoučitelní lidé. Nepoučili se Zelených, Bobošíkové, Bárty, Johna apod. Pořád musí věřit falešným prorokům.
Kdyby Babiš místo svých planých řečí o korupce, raději podal několik trestních oznámení a zaplatil několik schopných advokátů. Založil noviny, které budou tvrdě bojovat proti korupci apod. Pokud by takto prokázal nějaké výsledky, mohl by jít do politiky. Jinak to vypadá, že je to pouze zbohatlík, který se si chce za své peníze vytvořit politickou stranu, která bude jeho sluhou.
15. 11. 2011 | 18:00

SuP napsal(a):

Doporučoval bych pro začátek něco ve smyslu "postavení boudy pro psa". Pak něco náročnějšího a tak potupně púřitvrzovat.
Rozhodně NE na začátek "Projekt přestavby Pekla na Nebe".
Nenechte se tolik opájet tou deklarovanou podporou. Ta zatím nikoho nic nestojí.
15. 11. 2011 | 18:01

resl napsal(a):

Sup
po tátovi se nekrade, po tátovi se dědí.
15. 11. 2011 | 18:05

Marty napsal(a):

Kdo nevidí rozdíl mezi Sokolovnou Průhonice
http://www.sokolovnapruhonice.cz
a například Řebíčkovou investicí do FC Slavia Praha je ignorant a ignorantem zůstane.
I kdyby to bylo u Babiše pouze výsledkem soustavné práce jeho PR oddělení, je třeba to ocenit ...
Další výhodou základního kapitálu pana Babiše je zemědělská půda v ČR, kterou si nikam do zahraničí neodveze ...
15. 11. 2011 | 18:11

český maloměšťák napsal(a):

Zbyněk Matyáš
A co nick " zam" - pod ním jste také nepsal ? :---()
(omlouvám se za ten nick "zm" - ale zbytečné podružnosti si nepamatuji....)

Fakt zoufalý pokus, jak vyspravit své bludy....
...a neotravujte mě vašimi banalitami...věnujte se svému koníčku - hodnocení ostatních příspěvků z pozic svého všeználkovství....
...a nerozbíjejte diskuzi...
15. 11. 2011 | 18:12

resl napsal(a):

i když jedinej kdo by moch v budoucnu tratit, je právě Babiš. tak si dál lámeme hlavu, proč ten chlap do toho de ?
15. 11. 2011 | 18:17

SuP napsal(a):

resl -
Jo, ale dědí se, co táta nakrad! Přece byl podnikatel.
A jsme zase zpátky.
15. 11. 2011 | 18:26

SuP napsal(a):

Marty -
Jsem zvědav, jak si budete mlaskat, až ji prodá Rusovi. Ten ji taky neodveze. Ale taky už neodtahne.
15. 11. 2011 | 18:29

krajan napsal(a):

Silvie,
nevím,proč by se měl Babiš snažit dostat se k lizu,když je podobně jako Kellner jedním z nejbohatších Čechů (v tom je jeho půvab) a asi nepotřebuje takové bakšiše,které dostávají ti troškaři Kocourkové a jim podobní.
Z jiného soudku: Právě jsem si přečetl,že Nečas jmenuje jihočeského Kubu (lékař-anesteziolog) ministrem průmyslu a obchodu.Odbornost především je zjevně jejich heslem.
15. 11. 2011 | 18:31

resl napsal(a):

SuP
no to je fakt, že sme zpátky sem zjistil když sem to dopsal. jednou budeme dáál
15. 11. 2011 | 18:34

Pepa Řepa napsal(a):

Šauerová, Šauerová
nepřišla ona do kontaktu s p. Pehe? Neprsknul na ni? To klausohryzectví se šíří kapénkovou infekcí.

To ji stačí k radosti, když Babiš okope kotníky a mele o boji proti korupci? Ona mu věří, že to jde-jak říká Lucinka Bílá-od srdíčka? Ona ráda Babišovy dobroty?
Ona si taky vede seznam? Seznam raněných quatterbacků VK?
To jí tedy stačí k radosti málo.
Co jste z toho Klause všichni tak vyklepaný? Ať se dá dohromady třeba s Ferdou Mravencem, myslí si ona, že to bude stačit, aby zamával politickou scénou v příštích volbách tak, že by byl za primáše?
Že položí touchdown? Dyť by se zadejchal.

Nedémonizujou si ho, nekoukaj na emerický seriály o supermanovi nebo dopadnou jako Pehe. Klause přejede auto a umře jeho stín.

Moudrý člověk. Kdo?
Babiš? Ne. Ten se předešel jako hodiny. O půl roku, o rok.
Ondřej Neff
15. 11. 2011 | 18:39

krajan napsal(a):

Pepo Řepo,
vy a Neff jste holt hvězdy a není důvodu nevěřit vaším zpěvánkám.Budu vás oba asi číst usilovněji.
15. 11. 2011 | 18:50

SuP napsal(a):

Pepo -
Neffa mají taky na seznamu "zlých oponentů".
15. 11. 2011 | 18:51

Silvie napsal(a):

Id,

ne,nepřeklepla. To je výraz mé dcery a jak pořád slyším - "mrcni to tam"... tak jsem to tam mrcla (víte, že mě ani nenapadlo, že je to možná pro dětičky slušnější ekvivalent toho, co máte na mysli vy).

krajan,

a vy myslíte, že bohatí nechtějí být ještě bohatší? Navíc jsme na počátku těžké recese!
Já bych byla ochotná věřit to protikorupční zapálení mladším podnikatelům ,nepoznamenaným minulým režimem, ale Babišovi nikoliv.
Proto ta moje skepse v jeho bohulibé snahy.
Bohužel, má šanci na úspěch u určité skupiny občanů,kteří ho pokládají za Jánošíka. Jenže kdyby si občas přečetli i jiné noviny, nežli Blesk, přišli by na to, že se o tom všem píše denně a články podepisují konkrétní redaktoři (viz např.putovní výstava Respektu). Navíc poněkud kultivovaněji, nežli to je schopen vyjádřit poněkud jednodušší Babiš (svou dikcí mi notně připomíná Husáka blahé paměti).
Tak co vyjímečného Babiš řekl? To, že z nás politici dělají debily, už tuším cca dvacet let.
15. 11. 2011 | 18:54

Silvie napsal(a):

Pepo,

víte, že jste měl pravdu s tím, že Lidovky nejsou zrovna eurohujerské?! To jsem se tenkrát dost sekla. Jinak Doležal /pokud se nejedná o sudetské Němce, kdy je poněkud méně objektivní/ i Neff píšou docela slušně. Mám ráda i články Ulče - je to takové oživení v moři pol.korektnosti. Dřív jsem Lidovky nemusela, teď je čtu nejradši.
15. 11. 2011 | 18:58

jarpor napsal(a):

Smekám před elegancí a pravdivostí jedné Řepy.
A tiše závidím... že takového talentu mi dopřáno nebylo.

Holt - kdo umí, umí... /a S.Š ..../

Hezký večer
15. 11. 2011 | 19:09

Aleš Z napsal(a):

Paní Sylvo- i soc. dem. se kriticky vyjádřila k Babišovi Sobotka- "Konkurence z řad podnikatelských subjektů atakujících politiku se nebojí. Například to Babišovo prý dopadne zřejmě stejně jako Věci veřejné. Fiaskem a střetem zájmů." Kritika expremiera Zemana- nedrží slovo, ale není nad Adama Bartoše, určitě jste si všimla, že Klaus má na svém webu několik článků tohoto "žumpaře", dnes se mu vyrovnala ona "dáma", co stojí za Fragmenty a která je snad největší českou fanynkou V.K. Stojí zato, si jej na mediích přečíst.
Pan Babiš není rozhodně mediální hvězda,spíše papiňák před vybuchnutím, slova jsou příliš rychlá a na tak úspěšného podnikatele , který to musí mít v hlavě srovnané docela chaotická. Ale příliš toho o motivaci A.B. nevíme- jen to, že nemá rád éru Dalíka a Topolánka, to se mu nelze divit, dalo by se říci nenávidí Bártu a hradní kliku. No uvidíme jak to bude dále, mediálně se televizní nástup až tak nepovedl. Ale má vysokou znalost korupčního terénu a nepochybně mnoha lidem z byznysu a politiky nahání strach.
Ale moudré by bylo zůstat na zemi a chviličku počkat , zda získá podporu z podnikatelských kruhů v boji za "očistu", zda dokáže získat podporu iniciativ a zda se kolem něj objeví důvěryhodné osoby, nebo ty , které hlavu svou jen za sluncem natáčí. Několik bohatých podnikatelů, zejména těch, kteří podnikají ve více zemích a mají srovnání jak to funguje kolem nás, proti "ČEZlermu" vystupují stále ostřeji. A po kauzách 12 mld ve švýcarsku stát nechce, odkloňování peněz ve složité rodinné situaci, o drahých a neletajícíh CASách a po nástupu od reformy od 1.1.2011, která k šetření využívá, zejména občany a už méně hospodaření státu s veřejnými peěnzi budou slova o zatočení s korupcí a zavedení jiného, lepšího hospodaření států, znít stále více lidem jako rajská hudba. Jen nevíme, zda to bude jen hudba, nebo se spojí i s činy. Já jen obdivuje ty moudré novináře, či žumpaře , že vědí jak je ten Babiš nemožný a zase si musím
vzpomenout na Kojzarovi ztroskotance a zaprodance, prostě dobrá česká tradice".
15. 11. 2011 | 19:30

Silvie napsal(a):

Aleš,

já jsem ta poslední, která by byla se situací u nás spokojená a jsem totálně zhnusena našimi politiky en bloc.

Jenže odmítám zdiskreditovat své jméno podporou bývalého komunarda- nomenklaturního kádra ze skalně bolševické rodiny.
Ještě nedávno tady titíž lidé nadšeně velebili aktivity Hnízdila a tvrdili, že si z jeho trestního oznámení na politiky (podávaného "hromadně") sednou politici na prd..A nic - nebyla o tom dokonce ani řádka v novinách, přesně jak jsem tvrdila.
Babiš jisté šance má, dostat se do politiky, bohužel, může, ale vyšší mravnost do ní rozhodně nevnese.
Jenom nechápu, proč vidí všichni rozdíl mezi Bakalou, jenž veřejně podpořil pravicové strany a Babišem, jenž si tu stranu sám vytvoří a katapultuje do politických sfér.
15. 11. 2011 | 19:44

ijn napsal(a):

Nádhera Babiš to zvldne, Babiš má jasno, musí se někdo chopit rozhádaných iniciativ a vytyčit cíl
15. 11. 2011 | 19:55

Aleš Řešitel napsal(a):

Dívám se na to trošku jinak. Smyslem vstupu do politiky je záchrana pravicové politiky, kterou se podařilo pravicovým stranám totálně zdiskreditovat. Každý normálně uvažující, pravicově smýšlející člověk se musel chytat za hlavu, nejméně od dob nástupu Topolánkovy hej rup party a následně "protikorupčně s rozpočtovou odpovědností" na rtech Nečasovy mafie, která ve zločinném spolčení vystoupila proti občanům našeho státu. V této chvíli se už banda zlodějů plně uchopila moci s cílem plně zdevastovat stát, dát ho následně do frcu a dovolit vyvoleným lacino, za pár korun nabýt pohádkových majetků. Taková závěrečná, donucující, privatizace. Dotažení do konce představ, slov o rozevřených nůžkách, filosofie o pouze bohatých a chudých. Takový návrat do středověku, tak trošku otrokářství kryté falešnou demokracií. Situace byla vyhodnocena tak, že již nechybí mnoho k tomu, aby pohár trpělivosti nepřetekl. Zde se i projevily obavy, že zpět k moci se může dostat levice, která toho moc nepředvedla a sekundovala nebo byla přímo zapojená do postupně vznikajícího marasmu, eskalujícího totální drzostí, arogancí nástupem Topolánkovy party. Že byl Babiš v KSČ nic nemění na faktu, že jeho politické přesvědčení ja pravicové. Byl pouze u komunistů, jako tisíce dalších, kteří se díky tomu oprávněně, či zbytečně chtěli dostat na výsluní, k postavení, případně moci. Proto, jako tísíce dalších nalezli tito po VLR do nově vzniklých politických stran se stejnou vidinou, jako když lezli do KSČ. Mnohým, takto bezpáteřním, bezohledným se, konečně sen o velikosti, moci a majetku splnit. Dnes se z těchto tehdy perspektivních bijců za práva dělnické třídy, sociálno, stali bezohlední asociálové, kteří za mrzký peníz jsou schopni obětovat každého, kromě sebe. Vždyť i Babiš byl členem ODS. Oproti ostatním, ovšem tyto hříchy veřejně přiznal. Faktem je, že konečné po dlouhé době, servilního pořadu OVM, přišel někdo, kdo kromě nic neříkajících plků, které se již nedaly poslouchat, na tož na ně dívat, spustil bouři v tomto již vyčpělém pořadu. Zůstává ovšem nezodpovězená zásadní otázka. Proč se v tomto pořadu najednou náhle objevil Babiš, kdo tahá za nitky a stojí v zákulisí. Otázky oprávněné, protože ČT je vše, jenom ne veřejnoprávní televize, je to, jak bývalo dříve zvykem, politická agitka.
AŘ ales.resitel@centrum.cz
15. 11. 2011 | 20:05

Aleš Z napsal(a):

Silvie,
kolikrát jste se s panem Babišem setkala, jaké informace máte o tom jak vystupuje, jak se chová, jak je mravný, či nemravný? Kde berete tu odvahu posuzovat někoho morální profil??
No já, když si vzpomenu, jak proběhla privatizace, kde jsou čeští kapitání ala Stehlík, Junek, Soudek a spol. Kde vidíte morální jednání u lidí jako jsou Zeman, Šlouf, Langer, Topolánek, Macek, Čermák, Kalousek, Cyril Svoboda, Jiří Pospíšil, Václav Klaus a spol.? Myslím, že s těmito politickými titány se může pan Babiš poměřovat, není to tak těžké. Navíc několikrát A.B. řekl, že si je vědom té slabiny, že byl členem KSČ, mnoho jiných se to snažilo zapírat.
Já jsem o něm slyšel, že se chová civilně, nedává najevo své peníze. A myslím, si, že by mělo být hodnoceno jeho politické působení až tehdy, kdy bude měsíce v politice fungovat a ne mediální vystoupení. A mediální lynč, který nastoupil z Hradu zpřízěnných novinářů a žumpařů je docela silný a to zatím A.B. jen stoupnul na kuří oko.
15. 11. 2011 | 20:06

Platan napsal(a):

Vy, co jste uvěřili, či teprve uvěříte populistovi Babišovi, chtěl bych vám z upřímného srdce říci jenom tři slova:

Hlupáci!
Hlupáci!
Hlupáci!

Tím dnes končím diskusi (už jsem se poněkud vypsal u Krůty).
15. 11. 2011 | 20:14

Pepa z depa napsal(a):

Milí občané ČR, jedině Vám můžeme poraditi, že z této bryndy Nás žádný KAPITALISTA NEMŮŽE A ANI NECHCE VYVÉSTI. Proto se zaměřme na tu strunu, jak s tím KAPITALISMEM ZAMETEME. Ano, vše potřebné najdete na WWW.VYMENILIJSMEPOLITIKY.CZ. Studenti VŠ jdou s Námi a hodlají stávku ukončit až při splnění určitých podmínek. To vše tam najdete, tak neváhejte. Petera, jest-li si ten můj někdejší kamarád, tak se v tobě hnulo alespoň trochu svědomí, že? A kočka šklíba je Nám také nějaká povědomá, že? Co takhle ROZHLAS? No lidé budiž Nám jasné, že z toho si musíme pomoci sami bez jakýchkoliv VYŽÍRKŮ A VYKOŘISŤOVATELŮ. Už hrajeme, tak zatím 4. odboj a Pepa z depa.
15. 11. 2011 | 20:17

Silvie napsal(a):

Aleš řešitel,

no, jestli má Babiš zachrańovat pravicovou politiku, tak se snad raději k pravici přestanu hlásit.
Varovným signálem pro mne je i to, že ho tady oslavuje většina příznivců soc.dem. ,která si při slově "podnikatel" většinou představí imperialistického vykořisťovatele.
15. 11. 2011 | 20:18

Silvie napsal(a):

Aleš,

a proč bych se s ním měla osobně setkávat? Já se s bývalými bolševiky zásadně nestýkám - jsou pro mě jaksi nedůvěryhodní už z principu. Vy jste si snad osobně vyměnil názory s politiky, které kritizujete?
Jelikož existuje internet, což jste zřejmě nestačil zaznamenat, informací si najdu poměrně dost - stačí to umět.
Já si nenechám někým takovým,jako soudruh řepka Babiš kázat o morálce - ještě mi paměť slouží.
15. 11. 2011 | 20:22

Silvie napsal(a):

Celkem vtipný článek (kráceno)

Hrubián vyšel před kamery

Ten, kdo sledoval jeho televizní vystoupení v nedělních Otázkách Václava Moravce, však musel především nevěřícně kroutit hlavou. Údajně jeden z nejbohatších Čechů se totiž předvedl jako pantáta ze čtvrté cenové skupiny. Osočil kdekoho, aniž předložil sebemenší hmatatelný důkaz. Když byl o důkazy žádán, odkázal na média či začal mlžit výrazy typu: "To přece každý ví." Pasoval se do role čistého, na kterého ostatní nic nemají, ale budou se ho pochopitelně snažit pošpinit a zničit.

Jinak řečeno: ví, že konkurence vlastní ledajaké materiály, a chce dopady jejich předpokládaného zveřejnění předem neutralizovat. Na veřejné mínění hodlá patrně zapůsobit i argumentem, že je bohatý, vše platí ze svého, a kvůli penězům tudíž do politiky nevstupuje. Samozřejmě, má i své hříchy, například členství v KSČ i lobbování u Stanislava Grosse, ale hlavně, má současných českých ekonomicko politických poměrů až po krk a chce je změnit. Zahrál tedy i etudu o napraveném pytlákovi, kterou v případě Miroslava Kalouska úspěšně inscenoval Karel Schwarzenberg.

Andrej Babiš o současném marasmu opravdu hodně vypovídá, ale nepřímo, kouzlem nechtěného. Soudný člověk se při pohledu na to, co předváděl v televizním studiu, musel otřást hrůzou: jak je možné, že právě tenhle "týpek" v této zemi vydělal miliardy? To je vydělával tímhle stylem? Asi ano, ale pokud ano, pak je česká politika ve srovnání s českým kapitalismem sférou čistoty, humanismu a konstruktivního dialogu.

Populistický guláš v barvě trikolory

Avšak proč do ní chce Andrej Babiš vstupovat? Proč si začal hrát na mesiáše právě tento muž, který sám hbitě využíval kontakty mezi byznysem a politikou? Odpovědi se nabízejí v zásadě tři: zaprvé, on sám měl dobré vztahy především s jistou garniturou sociální demokracie, a od kšeftů, které se pečou nyní, je tak "odkloněn". Zadruhé, zděsil se toho, do jak obludných rozměrů se sítě, jež pomáhal snovat, mezitím rozrostly, konkrétně zejména skutečnosti, že se nyní nemůže udržet na výsluní jako pouhý podnikatel. A za třetí, má už vyděláno a politika ho prostě baví.

Jaké v ní má šance? Zatím útočí především na Věci veřejné a na Václava Klause (a patrně na jeho chystanou stranu). Chce být totiž jako oni, a musí se tedy vůči nim negativně vymezit. Na volebním trhu hodlá prorazit s protikorupční rétorikou, nicméně Věci veřejné jsou "provařené", a Andrej Babiš tudíž musí vyvolat zdání, že ANO 2011 představuje úplně jiné zboží. "Na rozdíl od nich to myslím upřímně," vzkazuje grossovsky přes média. Případný nový politický projekt zaštítěný Václavem Klausem mu zase hrozí odsát potenciální voliče.

Babiš totiž evidentně sází na populistický guláš: na odpor vůči stávajícímu (zkorumpovanému) establishmentu servírovaný číšníkem s kravatou v národních barvách.

Kde ulovit maskota?

Zatím mu však chybějí maskoti. Lovu maskotů vychází vstříc tvrzením, že hodlá pouze nabídnout místo na kandidátce "důvěryhodným a nezávislým osobnostem".

Což o to, různých ambiciózních postav toužících po politické kariéře (či po comebacku) najde habaděj, ale jestli voliči Listinu Andreje Babiše spolknou, je věc jiná. Zatím spíše cílí na voliče od středu směrem doleva - a zejména Babišovy pohádky o tom, jak komunisté předali nezadluženou zemi polistopadové "chátře", by měly znepokojovat i KSČM.

Do parlamentních voleb, nebudou-li nějaké předčasné, však ve Vltavě ještě proteče hodně kalné vody. Nyní se zdá, že Andrej Babiš vyrazil na zteč poněkud zbrkle, příliš brzy. Co bude za dva roky, dnes nikdo opravdu neví. Jisté je zatím jen jedno: nabídek mají voliči pomalu více než značek jogurtů v supermarketu, ale skoro každý kelímek má prošlou záruční lhůtu a po jeho konzumaci hrozí vážné zažívací potíže.

MF
15. 11. 2011 | 20:30

Aleš Řešitel napsal(a):

Ještě bych doplnil, že Babiš je si vědom možnosti nekontolovatelného a následně nezvládnutelného extrémismu, ať pravého či levého, při neřešení současné situace, z které plyne dle prováděných kroků vládní garniturou, že může být jenom hůř. Hůř převážně všem a to i bohatým podnikatelům, jenom ne těm, kteří ten současný bordel, za cizí(rozuměj nejen státní) peníze organizují. Oni počítají s tím, že s nakradenými penězi a majetkem, který již mají v zahraničí, v případě ohrožení zmizí a vy se tady řežte hlava nehlava. Proto i palba směrem na hrad, kde se s tichým souhlasem zlodějna nejen podporuje, ale i realizuje. Hrad se stal takovým domovem kleptomanů, chytráků všeho druhu a s určitým výhledem do nedaleké budoucnosti, se již začínají nosit hnědé trenky, ne od výkalů, ale později, ve vhodnou chvíli bude doplněna i košile. Vše pod vlajkou konzervatismu, aby bylo jasno.
AŘ ales.resitel@centrum.cz
15. 11. 2011 | 20:35

Béda napsal(a):

z diskuse na OM:

"RE: Babis o Big Toonnelu

Kysučan 85.?.?.?
Reakce na 256908
Z toho, čo ste o p. Babišovi napísal, je pravdivého veľmi málo.Ako to môžem tvrdiť?
Ja ho totiž poznám od r. 1992, ako aj trošku jeho rodinné a podnikateľské pomery.

Taký stručný obraz:
► Jeho otec Štefan bol komunistický prominent, ktorý pracoval pre OSN, zastupoval ČSSR pri rokovaniach GATT, či v Európskej hosp. komisii (iste je jasné, že kto pracuje v takýchto funkciách musí byť echt...).Matka A.Scheibner(nie nehľadajme všade nejakého judaistického potomka) do r. 2008 tvrdo riadila celú rodinu. Andrej doma vždy len prikyvoval...
► Mladý Andrej tak mal možnosť študovať vo Francúzsku, či Švajčiarsku a vie perfektne po anglicky, nemecky a francúzsky
► A.Babiš v r. 1985-1990 pracoval ako obch. zástupca Petrimexu (jediný PZO v SR) v Maroku
► Vo viacerých zoznamoch figuruje ako agent ŠtB - v Cibulkových pod menom Bureš (čo myslíte, aký človek mohol v komun. ére zastupovať štát v rôzných kap. krajinách...?)
► V r. 1991 sa stáva riaditeľom skupiny Hnojivá(32) v PZO Petrimex
► V r. 1993 zakladá Petrimex dcérsku spol. Agrofert v ČR
► Následne po zmene na a.s. v r.1995 potichu zvyšujú Babiš, riaditeľ Petrimexu Rakický a ešte jeden riaditeľ zákl. imanie Agrofertu z 1 mil. Kč na 4 mil. Kč a súkromné osoby sa stávajú majoritnými vlastníkmi Agrofertu, stále pod rúškou, že Agrofert patrí Petrimexu. Vydierajú dodávateľov z pozície šéfov Petrimexu a nahrávajú Agrofertu zopár desiatok miliónov Kč.
► A.Babiš sa sťahuje do Prahy po totálnom kolapse Petrimexu, ktorý zanechal cca 3 mld. Sk nedobytných pohľadávok
► Agrofert sťahuje špičkových pracovníkov Petrimexu a Chemapolu a používa na svojich konkurentov novodobé praktiky konkurznej mafie (skúpenie nevýznamnej pohľadávky a insolventné riadenie - napr. HS Křinec,Agropol)
► Podvodne získava majoritu v podnikoch ako Lovochemie, Precheza
► Financovanie Agrofertu zabezpečuje Citibank, cez švajč. firmu Ameropa
► A. Babiš podporuje štedrými dotáciami hlavné politické strany - ODS i ČSSD (neskôr i SMER a SDKÚ v SR)
► za podvody v kauze Unipetrol je na A.Babiša v Poľsku vydaný zatykač, ktorý je ešte stále platný
► Moravia Energo - kauza Gross - Babiš je priamo úmerná
► A.Babiš nie je chemik, z chémie neovláda takmer nič...
► A.Babiš je typický predátor, ktorý využivá akúkoľvek šancu skočiť obeti po krku (má veľmi dobrých poradcov, hlavne právnikov, ale aj mnohí odborní šéfikovia sú na úrovni ☺)
► A.Babiš by ako normálny manager na strednej úrovni skolaboval hneď v prvom kole na K.O.!Je ako manager totálne neschopný!!!

Záverom by som chcel zdôrazniť, že strana takéhoto človeka, ktorého heslo je "Dejte jim víc" (na ponosy vrcholových managerov, že zahr. korporácie podplácajú) asi nebude úplne v poriadku v prepojení ekonomika - politika...

Nemôžte MoU veriť všetkému, čo p. A. Babiš vyhlási ... 256935
http://www.zvedavec.org/nazory-4714.htm?PHPSESSID=90ffon1i63i7hn5avu0p4mlc03"
15. 11. 2011 | 21:01

Leo K napsal(a):

Všiml si někdo z diskutujících vůbec, že Babiš v OVM řekl proč to dělá?
Cituji: "Stačí když se Hašek přestane hádat se Sobotkou a socani budou mít hned 30%. Není přece možné, aby nám vládli" - konec citátu.
Neuvěřitelný strach z ČSSD! Takový strach, že do toho neváhá investovat - v OVM se částka blížila k 2 milionům, takový strach, že zaplatil i nějaké marketingové agentuře, která vyrukovala s pleonasmy (hromadění slov s podobným významem např. oblíbené:dárek zdarma nebo jedinečný unikát apod.)
Funkční a P R Á V N Í stát, S P R A V E D L I V O U společnost, L E P Š Í budoucnost pro děti - no kdo by se nechtěl podílet? Jak? No přece, že zvolíte ty, které vám Babiš doporučí! Jenom, aby to - proBůh - nebyla ČSSD!
15. 11. 2011 | 21:10

ddd napsal(a):

Sylvie:
Stejny "umelecky dojem" z Babise. Pro ty, co "se rozplyvaji": stejny "umelecky dojem" jako z Bakalovy "bile lilie". "VeVerky o tri rady vyssi".
Na duveryhodnost "ohnostroje" by musel zacinat trestnimi oznamenimi s dukazy/stejne na boruvky a fialenky,prip. veverky, jako na oranzady/ , nejlepe ve Svycarsku/styky tam ma/: ze ne v CR chapu: zde by to bylo davani perel svinim. Prozatim!! si kladu stejne otazky, jak vlk, a vychazi me/zatim/jeho body 2 a 3. Vola, jakeho ze sebe udelali volici veverek/zajimave, ze si to jeste dnes nekteri nepripousteji/a stejne tak modre socky, ktere volily TOP kalouse, aby byly cool/
ze sebe v zadnem pripade delat nehodlam. Ohnostroj jeho hlasite vyslovovanych
/a pravdivych nazoru, co se tyce korupce a zvlaste co se"zasluh" VK o ni tyce/ byl skutecne efektni,jen trochu z mirne zaspineneho amplionu. Otazku " cui bono"
bezdeky vyslovil sam: pokud se Sobotka a Hasek/jejich kridla/ prestanou hadat
a socdemaci neudelaji nejakou fatalni chybu, dostanou pres 30%.
A TO JE/podle Babise/ SPATNE. VICE NETREBA! A to si myslim, ze stejne mohl
zkritizovat Palase, ale asi nechce zatim plasit volice a nutit je premyslet.
15. 11. 2011 | 21:11

S.Š. napsal(a):

Aleš : Pane Aleši, díky za doplnění, možná jsem měla napsat, že z ČSSD se neozývá žádný hysterický ryk. Nezaznamenala jsem B. Sobotku, toliko V. Komárka (Miliardář Andrej Babiš zřejmě zamává už tak rozčeřenou českou politickou scénou. Se svým sdružením Ano 2011 má velké plány. Podle profesora Valtra Komárka nikoliv nereálné. Sama ČSSD by se podle něho před podnikatelem měla mít na pozoru. Může ji totiž výrazně ohrozit. Podle čestného šéfa ČSSD Valtra Komárka znamená sdružení podnikatele Andreje Babiše s názvem Ano 2011 výrazné ohrožení pro jeho, ale i další strany. Negativně ale na vstup podnikatelů do politiky nenahlíží. Naopak ... "Aktivita A. Babiše je mi sympatická ... Babiše bych bral jako výzvu, je třeba začít s ním soutěžit," řekl redakci s tím, že pro sociální demokracii je konkurence v této podobě pozitivní(Parlamentní listy, 13. 11. 2011).
Uznejte, pane Aleši, že tohle mezi "potrefené husy nepatří". Řekla bych, že takový názor je rozumný.
15. 11. 2011 | 21:12

ex-nemo napsal(a):

No, se svobodnými to panu Havlíkovi nevyšlo, tak se holt chytá Babiše.Konec konců charakterově by k sobě docela pasovali.Jen počkejte, jak to ve vzájemné spolupráci tady povedou, nebudete stačit čumět.
15. 11. 2011 | 21:15

S.Š. napsal(a):

Alex : Josef Mlejnek jr. mezi skupinu, kterou jsem vyjmenovala, nepatří. Podobný komentář napsal i Bohumil Doležal s tím, že Babiše oznává za silného protivníka stávajícím politickým stranám. Jejich odmítavý názor beru za legitimní, žádný z nich není útočný. S Josefem Mlejnkem bych ale moc nesouhlasila. A vůbec bych řekla, že spousta autorů se dala zmást jeho lidovým, až hospodským tónem. A. Babiš ale není žádný blbec, dělat z něj mentálně nedostačivého je velký omyl (záměrný, jak jinak). Je přece zřejmé, že všechna jeho dosavadní vystoupení byla cíleně stylizována tak, aby oslovoval co nejširší voličskou základnu, aby mu rozuměla i paní Vopičková z Horních Kotěhůlek. Tohle Josef Mlejnek i další autoři vůbec nezakalkulovali. Babiš je ale zkušený člověk se slušným zahraničním základem (škola ve Švýcarsku), který toho má dost za sebou, navíc má i zpravodajskou zkušenost (a radí mu gen. Randák). To ale všichni poplašení politici, kteří nechávají psát dehonestující články svými věrnými, velmi dobře vědí. A. Babiš s útoky, nejen v tisku, dozajista počítá. U J. Krause (tuším), jen tak ledabyle prohodil, že se obává, že bude zastřelen. To taky nebyla náhoda, nýbrž mnohem spíše vzkaz. Řekla bych, že zatím si vede docela dobře (vzhledem k tomu, co zřejmě sleduje). Člověk s projevem panenky, co sedává v koutě, z něhož padají jalové fráze, by nikoho nezaujal. Potřeboval být úderný a to taky byl, řekla bych, že úkol, který si pro víkend zadal, splnil.
15. 11. 2011 | 21:35

Béda napsal(a):

S.Š.

nezakládá svou antikorupční stranu taky V. Železný? mohl by se spojit s p. Babišem a s p. Bakalou.
15. 11. 2011 | 21:50

Pípa napsal(a):

JAHA, 14.18,
na tom, co jste napsal, by mohlo být dost pravdy. Zatím jsem se díval na soudruha Babiše s velkým podezřením, pro jeho stbácký a prominentský původ, ale člověk by neměl být tak jednostranně odmítavý a posuzovat individuálně. Navíc Slováků si v poslední době čím dál víc cením pro jejich selský rozum, který na rozdíl od nás Čechů, používají. No uvidím, ale raději budu ještě chvíli opatrný. Kdo jednou zradí a je svině, ten se těžko změní. Ten člověk měl mnohem lepší starovací podmínky a to, že to někam dotáhl neznamená, že je nejlepší. Uvidíme.
15. 11. 2011 | 21:54

rododendron napsal(a):

Hezká úvaha a co dál?
15. 11. 2011 | 21:58

Silvie napsal(a):

Béda,

velmi kvalitní a shrnující příspěvek.
Obávám se však, že fanoušky pana A.B. stejně nepřesvědčí.
Nechť si tedy nabijí tlamičky (jako s hrůzostrašnou VV).
15. 11. 2011 | 22:28

jarpor napsal(a):

"A vůbec bych řekla, že spousta autorů se dala zmást jeho lidovým, až hospodským tónem. A. Babiš ale není žádný blbec, dělat z něj mentálně nedostačivého je velký omyl (záměrný, jak jinak). Je přece zřejmé, že všechna jeho dosavadní vystoupení byla cíleně stylizována tak, aby oslovoval co nejširší voličskou základnu, aby mu rozuměla i paní Vopičková z Horních Kotěhůlek."

napsala paní S.Š.

Bojujete statečně a jako tonoucí, jež se stébla chytá, se snažíte vysvětlit vystupování a slovník jmenovaného.
Máte nějaké povědomí, jaká je "kultura" v jím ovládaných společnostech ? Pokud ne, pak doporučuji se s těmito skutečnostmi seznámit "zevnitř".

Tak "cílená stylizace, aby bylo rozuměno všemi"... to je to skákání do řeči všem, komentování vyjádření druhých když "neměl" slovo včetně slovníku hokyně podle Vás ? Dle mého, jen předvedení "kulturní úrovně", způsobu vyjadřování a jednání jednoho z nejbohatších byznysmenů... zapomínajíce, že není na poradě "doma", kde jsou "na koberečku" podřízení...

Děkuji pěkně za takovou "stylizaci"...
Rád bych si přečetl Váš komentář, kdyby se takto choval někdo, koho nemusíte. Třeba Klaus. To by byla "stylizace"... :-))

Hezký večer
15. 11. 2011 | 22:35

MA-FU napsal(a):

Aleš Řešitel
Docela bych s Vámi souhlasila...řeka bych,že Babiš je výzva..
15. 11. 2011 | 22:38

Občan napsal(a):

Tak jsem prošel stránky "Ano 2011".
Kromě několika velmi obecných několikaslovných proklamací se zbytek webu zabývá tím, kdo co kde řekl o Babišovi a Marvanové, nakolik je to či není pravdivé a domáhání se omluv za řečené.

Nikde ani písmeno nějakých konkrétních představ o řešení současné politické a ekonomické situace v ČR.

Výsledek: NULA
15. 11. 2011 | 22:38

kočka šklíba napsal(a):

Bédo, díky za zkopírování z OM, jistě je to zajímavé, jenže, ten člověk neposkytl žádné prameny. Navíc viditelně používá poměrně dost emocionálně zabarvená slova a věty, například :" (iste je jasné, že kto pracuje v takýchto funkciách musí byť echt...)", "Andrej doma vždy len prikyvoval...", prostě typické útoky ad hominem již ze začátku. Tím, podle mého, jeho údaje, zvlášť když neposkytl žádné odkazy na věrohodné prameny, ztrácejí na objektivitě.
Pro porovnání sem dám odkaz na úplný životopis psaný Babišem, samozřejmě, také nemusí být pravdivý. Ale některé informace se dost rozcházejí, a pak by byly vhodné ty prameny, odkazy, prostě něco, co doloží tvrzení vašeho informátora.
Například váš informátor z OM : "A.Babiš sa sťahuje do Prahy po totálnom kolapse Petrimexu, ktorý zanechal cca 3 mld. Sk nedobytných pohľadávok"
Proti
„Následný soud potvrdil, že vstup švýcarského investora byl v pořádku a do roka za mnou odešly z Petrimexu desítky lidí, skoro celá moje bývalá obchodní skupina. Slovenské chemičky akcionáři Petrimexu nepodrželi a Petrimex de facto do dvou let od našeho vyhazovu zbankrotoval.“

Životopis Babiše, který sepsal on, znovu podotýkám:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/213394.aspx

Na závěr, ptz se pohybuji, spíše okrajově, v odvětví, ve kterém Babiš podniká, nikdy, opravdu nikdy, jsem neslyšela nic o tom, že by korumpoval. Ano slyšela jsem o tom, že je tvrdý a rozpínavý, že spolkne leccos(tedy firmy), ale i ti, kterým se tohle nelíbilo, nikdy netvrdili, že uplácí, že krade a že je podvodník.To samozřejmě nemusí znamenat a není to důkaz, že podvodník není, nicméně přece jen je to, ve světle mnoha skandálů jiných podobných podnikatelů, zvláštní. Nakonec i žumpalisti, pokud si vzpomínám, se nijak jemu, v souvislosti s korupcí, nevěnovali.
15. 11. 2011 | 22:43

kočka šklíba napsal(a):

A všeználek Silvie nám, jak se dalo očekávat, nic nedoložila, no hlavně že ví to, co každé malé dítě. Ano pro někoho argument. :D. A Bédo gratuluji ;). Myslím, že by Vás to spíše mělo ale varovat ;).
15. 11. 2011 | 22:47

Aleš Z napsal(a):

Paní Sylvo, mám stejný dojem, že televizní vystoupení A.B. bylo určeno širokým masám- ukázat, že do toho jde a vymezit se proti podle něj nejhorším korupčníkům a na ty zaútočit. Jediný kdo nemusel ždímat stranický dres byla TOPka ( a že ta pár lidí s máslem na hlavě má též-Kalousek, Parkanová, Severa, Laudát). Klíčové bude jakými lidmi se obklopí. Studio reportérů natočilo zajímavý pořad o Korytářovi a jednom politikovi z Karl. Varů, ten který jako první vystoupil proti pověstné losovačce. Vyznění- oběma chyběla schopnost najít konsensum a v konci byli odejiti- je na každém, zda proto, že nešli korupčníkům na ruku nebo zda proto, že chyběl smysl pro realitu a stali se z nich "křižáci". Jsou "svatí" lidé, kteří pro pravdu žhnou, ale nedokážou ustoupit ani o píď a to je v každém hnutí, politické straně problém.
Přiznejme si, že Waltr KOmárek, asi příliš nerezonuje s většinovými názory soc. dem, i když jeho slova byla uvážlivá a rozumná a že soc. dem. má hodně reprezentantů, kteří to umí s podnikateli (jdou jim na ruku) např- Urban, Hašek,pražské křídlo Hulínský, Březina a jedním z předních reprezentatů tohoto křídla byl donedávna i Paroubek.
15. 11. 2011 | 22:49

Aleš Z napsal(a):

Občane- obdivuji Vaši naivitu a nevšímavost. Ten rozpor mezi slovy a činy je u českých politiků minimálně poslední 3 vpolební období tak strašný, že čekat od nich nějaké představy je legrační. Sledoval jste, jak se horkou jehlou a stovkami paragrafů dodávaných do pozměnovacích návrhů šily poslední reformní zákony, jak se po týdnech měnily sazby DPH.
Jen naivní člověk věří tomu, co politici říkají na veřejnosti.
15. 11. 2011 | 22:54

Anba napsal(a):

Silvie: trochu hloupě pyšná, ne? Jenom Vy jste nikdy nevzala a nedala úplatek? Jinak jsme úplatkáři, či korupčníci? A měla jste vůbec příležitost či potřebu něco chtít, postavení či moc něco poskytnout? Nebo jste něco raději vzdala a nechtěla, abyste nebyla vydíratelná ? Je Vám dost let, že jste už přeskočila a nebudete potřebovat?
Fakt? Co když Vám těžce onemocní dítě a budete moci uplatit dobrého operatéra? Moc lehce vypouštíte odsudky o lidech, ať je to Babiš nebo "může to s klidným svědomím někdo z Vás říct"? Jsem asi tak jednou tolik stará než Vy a skoro na konci života a úplatek jsem nedala ani nevzala, ani nenaznačila, ani by si nikdo netroufl mi nabídnout. Přesto kupříkladu v případě onemocnění vnučky bych dala úplatek bez přemýšlení a morálních zábran. V případě svého onemocnění nikoli - jsou různé úrovně nemorálního jednání.
K Vašemu odsouzení A.Babiše - řekl veřejně to, co si myslí většina a co si myslíte i Vy podle některých Vašich (z poslední doby ovšem), diskusí. Byl rozčilený a zřejmě to nehrál, nedal se zastavit a vzít si slovo od Moravce i když ten se snažil. I tím dal signál a pokud se pořad nezruší, možná dostanou odvahu i další. Slovo je důležité, jen málo lidí čte diskuse na internetu, naproti tomu hodně lidí je naštvaných a ptají se, kdo řekne co se bude dít s životem země a lidí?
Řekne to snad premiér, president, ministr financí - ne, podle nich se bude škrtat, protože nejdůležitější ze všeho je číslo v rozpočtu, protože si žijeme nejlépe v historii, maximálně se vyplodí nějaký zákon proti korupci a zřídí se úřad, aby veverky běhaly v kruhu do zblbnutí.
Takže tihle jsou nepoužitelní k nějakým činům, jakby ne, když jsou u toho od počátku, žáby na pramenech a hadi na kořenech. Ani sami neodvolají zprofanovaného ministra, umožní mu demisi, jinému dají dovolenou, třetího nechají dělat stranického ideologa.
Není tohle hrůza? Vy se však hrozíte Babišovy řepky - jistě z ní nebrečíte jako já alergik, možná že kvůli němu zdražily všechny oleje včetně slunečnicového, který používám já, ale jeho slovo i když neurvalé bylo cennější, protože to byla pravda.
Každý čin začíná slovem.
Když Babiš získá podporu lidí, tak je nenazývejte primitivy, lidi mají kolektivní rozum, teď chtějí naději, možná to vyjde do ztracena, možná Babiš zklame, ale možná taky ne.Proč to nezkusit, voda stoupá.
15. 11. 2011 | 22:58

Béda napsal(a):

Kočka šklíba,

pana Babiše neznám. Ten příspěvek jsem zkopíroval, protože mi přišel zajímavý a na rozdíl od jiných diskutér uvedl určité indicie:
- dosametový pohyb AB na PZO
- uvedl jakéhosi Bureše v Cibulkových seznamech
- uvedl aktivi¨ty p. Babiše v Petrimexu a proces vedoucí k odštěpení Agrofertu
- uvedl kauzu Unipetrol, stíhání v Polsku a indicii vedoucí ke S.Grossovi (kdoví, třeba by p. Babiš nebyl tolik zaujatý vůči ČSSD, která chce zavést progresivní daň), kdyby v jejím čele stál S.Gross

Osobně vám mohu sdělit, že etice, pohnutkám, upřímnosti a svatosti multimiliardářů, kteří zázračně zbohatli v průběhu několika málo let v obodobí privatizačního Klondiku z principu nevěřím. Ale je možné, že se mýlím.
15. 11. 2011 | 23:03

kočka šklíba napsal(a):

Občane, i Vy myslím, že jste si stěžoval, že ČSSD nemá, nebo více nepropaguje návrhy řešení na leccos, i když oni některé návrhy měli, na svém webu, ale ne vždy. Přitom je to etablovaná strana, která, jak předpokládám, má své odborníky a tým lidí, kteří se návrhy na opatření ve všech oblastech nutných pro chod státu zabývají. ANO vzniklo v říjnu, no dobře, určitě dříve, ale přece jen dát dohromady program, návrhy na systémové změny v různých oblastech, tak aby to nebyly jen výkřiky, dá jistě práci a vyžaduje čas. Takže myslím, že je potřeba vyčkat, a že chcete víc, než je tak rychle uskutečnitelné.

Jinak, protože jsem levičák, nemyslím si, že i když by iniciativa Babiše vyústila v politickou stranu, že bych jí volila, bude to určitě pro mě moc napravo. Ale překvapuje mě, že pravouni, tedy ne pravičáci, proti němu tak bojují. Není to tím, že opravdu hlasitě pojmenoval co jsou zač modly pravounů? A není to tím, že takovéhoto člověka nemohou ignorovat? Když totéž píše Pehe, dočkáme se od inteligentů volání "Pehe hehe", když to psal Paroubek, tak to byl papaláš s bradavicí, když to pojmenovává Sobotka, tak má rovnátka a nebo bílou kůžičku(autentický blábol nicku ali), případně trapných výkřiků jako zdroje jsou, dluhy se neplatí. Babiš je pro ně vlastně šok :D. Místo, aby se zamysleli a počkali na další vývoj, tak už teď(jako každé malé dítě :D) ví. Vždyť poslední dobou tvrdí, že ta správná pravice tu není, a když by tu možná mohla být, tak nějak ztrácejí víru, nebo spíše věrohodnost v předstíraném rozhořčení nad žumpou umožňující rozkrádání, klientelismus a korupci.
15. 11. 2011 | 23:05

Maximus napsal(a):

Více Babišů do tohodle zasmrádlého kmotrovského rybníka !
Když se podíváte na nabídku koho z té zavedené plejády volit, tak je soudnému člověku šoufl!
ODS = kmotři bez diskuze a velkozloději ↓↓
TOP09 = Kalouskostrana s amatérem chemikem fušujícím do
ekonomie↓
ČSSD = salónní parta plná zlodějíčků (Palas aj.)
rádi kopulují v komunálu s ODS! a i za jejich
vlády se kradli st.finance)
VV = to snad ani náhodou, Bártovi šmíráci ↓
KSČM = parta salónních parlamentních žvanilů
Ostatní partaje? Škoda mluvit. Za zmínku by stály Havlíkovy Občané.cz, ale nemají takovou sílu vč. financí a tah co nová partaj Babiše a spol.!
---------------------------------------------------------
Tak co a koho z této nabídky chcete volit?

Jdu rovněž do Babišovy partaje, nese.eme kmotry a poslanecké mantáky! Zaplacení novináři se chytí za rypáky!
Pěkný večer všem!
P.S.
Před časem jsem sem dal neověřenou informaci o tom, že Babič svého času dal Grossovi na barrandovský byt 8,3 mil.Kč, zřejmě to byla jak jsem zjistil podvržená informace, takže sorry pane Babiš, chybička se vloudila!
15. 11. 2011 | 23:11

Maximus napsal(a):

Pardon... peníze se kradly ... zase nepozornost.
15. 11. 2011 | 23:13

reppop napsal(a):

Pane Havlík,
opět blog v duchu: neoliberální mafiáni celého světa spojte se! (ale nikomu to neprozraďte!)
Je to jako s oddenkem nepříjemného plevele: část oddenku, která už je vyčerpaná (VeVerky) uhnije, ale vypučí zase svěží nová: Babiš Agrofert group. Takového plevele se pak zbavit nedá, že? Zvláště když na první pohled vypadá jako rajské jablíčko. Jenže jablíčko plné jedu, jak se ukáže vždy když dozraje (tj. po volbách).

Dovolím si znovu uvést varování CML, těm, kteří už ho četli a pochopili se omlouvám, těm kteří ho četli a nepochopili doporučuji si ho 100x napsat:

Mile lidstvo, hovori k vam CML:

moje databaze zachytily tento clanek a po kratke analyze ho oznacuji stupnem nebezpeci: nejvyssi

Dovolim si vybrat z databazi nekolik relevantnich informaci, ktere jsem vyhodnotil jako nejdulezitejsi:

1. Stupen inteligence ziveho organismu se posuzuje podle toho nakolik se prislusnik tohoto organismu dokaze poucit z vlastnich chyb

2. Podnikatele panove Babis a Okamura predkladaji projekt privatizace politiky.

3. Prukopnikem v teto discipline je v Cesku pan Vit Barta (zatim malo uspesny).

4. Prukopnikem v Evrope v teto discipline je v tomto stoleti pan Silvio Berlusconi. Vysledek podnikatelskeho projektu: Italie na pokraji bankrotu.

5. V discipline privatizace politiky drzi zatim v historii lidstva prvenstvi tito panove:
prvni misto: Adolf Hitler
druhe misto: Josif Vissarionovic Dzugasvili zvany Stalin
o treti misto se deli: Mao Ce-tung a Pol Pot

Konec hlaseni.
15. 11. 2011 | 23:16

kočka šklíba napsal(a):

Myslím reppope, že jste to napsal již 3x. Můžete mít pravdu, ale také nemusíte, a domnívám se, že ani Vy, pokud to poctivě přiznáte, nemůžete zatím nic takového tvrdit s čistým svědomím. Je to jen a pouze Váš názor, zatím.
Navíc přínos Babiše, který je podle mého neoddiskutovatelný, a kterým se liší od VV a Bárty je, že pojmenoval konkrétní politiky, konkrétní šedé eminence, dokonce konkrétní firmy a poměrně i konkrétní částky rozkrádání. Před ním to nikdo neudělal, natož u Moravce. Už jen to je nová situace.
15. 11. 2011 | 23:24

Maximus napsal(a):

reppop
Ve Vašem výčtu bodů je spousta chybných předpokladů resp.
srovnáváte nesrovnatelné. I kdyby jste měl pravdu, tak co chcete dělat? Chcete volit současné profláklé šašky?
Srovnáváte nesrovnatelné, třeba Bártu s Babišem! Mezi těmito dvěma lidmi jsou nebetyčné rozdíly, Babiš vybudoval
fungující zemědělské potravinářské impérium a útočí na stávající politické zloděje,kdežto Bártova cesta do politiky byla naprosto jiná, on vybudovalů šmírovací impérium a na oslovení veřejnosti si třeba pořídil maskota Johna, to Babiš udělal? Ani náhodou. Pane píšete ptákoviny a asi tomu i věříte!
15. 11. 2011 | 23:25

kočka šklíba napsal(a):

Aleno Vrbová, mohla byste napsat na co Babiš, podle Vás dokonce: "Navíc v OVM pan Babiš prakticky na žádnou otázku, položenou moderátorem, neodpověděl." ?
Jinak je rozhodně rozdíl, a to vidíme v tzv."přímém přenosu", když o korupci budete psát Vy, já, atd. a když Babiš.
15. 11. 2011 | 23:27

vlasta napsal(a):

kočka šklíba
Docela se bavím tím jak pravičáci, kteří obdivují úspěšné, kteří se dokáží postarat sami o sebe, nyní obrátili a najednou je ten úspěšný zloděj, nebo minimálně zcela nevhodný. Jako děti, kterým rozkopal Babiš bábovičky.
15. 11. 2011 | 23:33

kočka šklíba napsal(a):

Teď mě napadá, ano ;), právě s takovými pravičáky jako je maximus, lze vést diskuzi o například nastavení daní, o sociálních dávkách, o systému ve zdravotnictví, nejsou to totiž pravouni. A právě pro ně, především, si myslím, že by měl být Babiš naděje na konečně slušnou pravici, se kterou my levičáci můžeme diskutovat, můžeme navzájem nesouhlasit, ale shodneme se na základním, a to je nekrást a neumožňovat krást, na nezávislé justici a dalších samozřejmých věcech nutných pro chod státu, který je zde pro občany. pro všechny, nejen pro horních 10 %, nejen pro zloděje a kmotry.
15. 11. 2011 | 23:35

vlasta napsal(a):

Ano, raději rovného pravičáka, než křivého levičáka a naopak
15. 11. 2011 | 23:37

jarpor napsal(a):

" Ale překvapuje mě, že pravouni, tedy ne pravičáci, proti němu tak bojují. Není to tím, že opravdu hlasitě pojmenoval co jsou zač modly pravounů? A není to tím, že takovéhoto člověka nemohou ignorovat? ... Babiš je pro ně vlastně šok :D. Místo, aby se zamysleli a počkali na další vývoj, tak už teď(jako každé malé dítě :D) ví."

napsala Kočka šklíba.

Ona ví :D), že pravouni proti němu bojují... a asi neví :D( že jak ze zdejších diskuzí vyplývá, že proti němu bojují i levouni...
Ona ví :D), že je pro pravouny šok ... a si neví, že :D( že když se vyjádřil, že ... přece Sobotka s Haškem se nemohou vrátit k vládě... že je to šok pro levouny...

Mno, dle mého - zcela přirozeně je na aktivitu byznysmena pana Babiše a jeho ANO2011 jedněmi nahlíženo pozitivně, oceňují jej... druzí se na totéž dívají skepticky... a asi najdeme ty pozitivisty mezi pravouny stejně jako mezi levouny, stejně jako najdeme ty skeptiky tam i tam... Dle mého ti skeptici nebojují... jen porovnávají, když pokus spojit byznys s politikou se již jednou povedl... k velkému překvapení těch, kdo k tomu svými hlasy pomohli...

Jenže, paní kočka ví :D) že nahlížet pozitivně, s očekáváním jak "boháč" bude bránit "chuďase" je moudré...
ona ví :D) že pohlížet skepticky na totéž je hloupé...

Paní Silvie má svoji skepsi doložit... paní kočka šklíba svůj optimismus, pozitivní očekávání doložit nemusí... prostě dle ní, je.
Pan Babiš se vyjádřil, že se stýkal s lidmi zprava i zleva... loboval tam i onde... Palerma na filmových festivalech se také účastnil... tedy sám se podílel na tom, co zde dnes je... ovšem - dnes prohlédl a dal se "na modlení"... opravdu věrohodné... pro Kočky.... jen nevím, proč když jinému se to věrohodné nejeví, proč má být hlupák.
Vlastně vím... paní Kočka tak rozhodla. Ona přece ví... :D).

Prý nečetla, že by pan Babiš někoho korumpoval. A on ho zde někdo, třeba paní Silvie, z korumpování obviňuje ?
Dle paní Kočky mám problém se čtením... prosím, kde a kdo se zde vyjádřil o panu Babišovi jako o korumpujícím ? Pro paní Kočku, která číst umí, to snad nebude problém toho "bojujícího" proti panu Babišovi zkopírovat...
Nebo je to jen falešný kočičí manévr, že vysloví tezi, a pak s ní bojujuji jako s tezí kohosi jiného ?

Takouvou faleš bych snad od diskutující dámy Kočky ani neočekával... :D))

Hezký večer
15. 11. 2011 | 23:39

kočka šklíba napsal(a):

Vlasto přesně, jenže já je nazývám pravouny ;). Pravičáci jsou ti jako Maximus, lidé s poněkud jiným pohledem na svět a jeho uspořádání než mám třeba já, ale slušní, přemýšliví lidé, kteří také nesnáší zloděje a gaunery(ošklivá káčátka), kteří pro svůj vlastní prospěch jdou doslova přes strádání mnoha občanů. Žádní ideologičtí slepci, žádní politruci, žádní všeználci...atd.
15. 11. 2011 | 23:40

kočka šklíba napsal(a):

Nemilý jarpore, když něco vím, tak to napíši, když se něco domnívám, je to můj názor, tak to napíši, tedy, že je to můj názor. Takže prosím, vím, že s tím máte problém, přečtěte si diskuzi od začátku, pak možná, ale opravdu jen možná, pochopíte, že já nevím. Za to Silvie ví a ví to i každé malé dítě :D. Takže nemilý jarpore, možná vám bude po druhém přečtení jasněji, sice v to moc nedoufám, ale třeba se již nějak ty roky zde na aktuálně.cz u vás projevily pozitivně v tom, že chápete trochu víc přečtené. Zkopírujte sem, kdy „já vím“, pak se můžeme bavit dál ;).
15. 11. 2011 | 23:48

reppop napsal(a):

kočka šklíba napsal(a):
Je to jen a pouze Váš názor, zatím.
Navíc přínos Babiše, který je podle mého neoddiskutovatelný, a kterým se liší od VV a Bárty je, že pojmenoval konkrétní politiky, konkrétní šedé eminence, dokonce konkrétní firmy a poměrně i konkrétní částky rozkrádání. Před ním to nikdo neudělal, natož u Moravce. Už jen to je nová situace.
15. 11. 2011 | 23:24

Ano, souhlasím, že je to jen můj názor a že se můžu mýlit. Ale zatím mne žádné protiargumenty nepřesvědčily. Samozřejmě pan Babiš musel přitvrdit, jinak by mu už nikdo po zkušenosti s VV neuvěřil. Jistě se jako úspěšný velkopodnikatel výborně vyzná v marketingu.
Ale - jak už jsem taky napsal mockrát - nepovažuji za hlavní problém nelegální korupci, ale špatné nastavení daňového systému. A o tom pan Babiš nemluvil, že by ho chtěl změnit. Zato to mají v programu Sobotkovci, se kterými spolupracovat nechce. Já podporuji program Sobotkovců a tudíž nemohu podporovat pana Babiše. To by byl u mne rozpor mezi slovy a činy a tedy hlavní znak toho, že jsem silně stupidní.
15. 11. 2011 | 23:51

Platan napsal(a):

Kočko, platla jste se mě v blogu p. Krůty:
Platane docela by mě zajímalo, z čeho jste usoudil, že pan Krůta naletěl Babišovi.

Tak já jenom že jsem si dal tu práci a našel jsem vám to... :-)

Jan Krůta napsal(a)
8. 11. 2011 v 11.14
http://www.brejle.net/svet-kolem-me/21712/
15. 11. 2011 | 23:57

jarpor napsal(a):

Ó ta skromnost, paní Kočko...

Píšete co víte a ... když se domníváte... tak napíšete, že je to Váš názor...

A když píšete "Prekvapuje mne...." to Vás překvapuje Váš názor.
Aha.
Já bloud myslel, že víte... :D).
Nemohu si pomoci, mne můj názor nepřekvapuje.
U koček je tomu tedy jinak.

Vězte, že diskusi jsem si prošel... a tak ještě chvíli budu čekat na to zkopírování obvinění pana Babiše z korumpování...

Předem děkuji za laskavost.
Snad Vás nepřekvapuje, že víte, o co jsem požádal... :-))

Hezký večer
15. 11. 2011 | 23:57

reppop napsal(a):

Maximus napsal(a):
reppop
Pane píšete ptákoviny a asi tomu i věříte!
15. 11. 2011 | 23:25

A proč bych neměl věřit ptákovinám? Hejno ptáků se chová mnohem méně stupidně než tlupa lidí. Viděl jste snad hejno ptáků, které by tak systematicky připravovalo podmínky pro válku jako to dělá současná tlupa neoliberalismem zblblých lidí? Nebo jako to dělala tlupa fašismem zblblých lidí?
16. 11. 2011 | 00:00

kočka šklíba napsal(a):

Reppope ano, pak chápu Vaše názory. Jenže já si na rozdíl od Vás myslím, že důležitější je v současné situaci zastavit to neskutečné rozkrádání SR. A to proto, že odhady, pokud si vzpomínám, částek rozkradených z daní, se pohybují na takové úrovni, že pokud by se to nedělo, nebylo by potřeba vůbec například zvyšovat DPH, nemusely by se zvyšovat poplatky kam se podíváte a schodek SR ČR by skoro nebyl. Jasně, je to utopie, vždy se bude rozkrádat, ale i třeba kdyby se podařilo omezit rozkrádání z 50, 75%, i to by znamenalo, že i třeba ty daně, tedy DPH by mohlo být beze změny.
V podstatě když si přečtete co jsem psala v 23:05 a 23:35, tak já s Vámi souhlasím, nejsme v rozporu. Jen bez relevantních informací neodepisuji Babiše. Já prostě nemám jasno. A jeho iniciativa přinesla, podle mého, minimálně rozvíření a jasné pojmenování zločinů od Topolánkovy vlády. Ale nejen, i on přiznal, že předtím se kradlo, ale o 3 řády méně. Ne že by to bylo lepší, co se morálky týká. Jen, znovu opakuji, to pojmenoval, veřejně. Nikdo takhle konkrétně to nikdy nepojmenoval, ani kdokoliv z ČSSD. A že hoši také ví ;).
16. 11. 2011 | 00:05

reppop napsal(a):

Maximus napsal(a):
reppop
Chcete volit současné profláklé šašky?
15. 11. 2011 | 23:25

A Vy chcete volit neznámé lidi? Takhle stupidně se chovat nechci.
Kdybych měl firmu, určitě bych nevyměnil zkušené zaměstnance, kteří mne v principu nezklamali (Špidla, Sobotka, Zaorálek, atd.), za nezkušené, o kterých nic nevím. To bych si připadal jako riskující blázen, který chce dobrovolně přijít na buben. Nová metla sice možná dobře mete, ale nerozezná smetí od pětistovky.
16. 11. 2011 | 00:06

Někdojen napsal(a):

No, není to tak dávno, byl jsem přítomen jednání pana Babiše, když přijel do podniku, který mu patří a kde bylo potřeba udělat pořádek. Žádné mazání se s xxxxxxx, za pár mimut bylo "vymalováno". Manažéři přijeli na poradu služebními vozy, za pár minut odevzdali klíčky a nesli si "modré obálky" a až venku telefonovali, kdo je doveze domů. Někteří šli na vlak. Za čtvrt hodiny bylo po poradě a ustanoveno nové vedení. Podotýkám, že není můj nadřízený, byl jsem pověřen jednáním v jeho podniku a náhoda tomu chtěla, že jsem byl účasten. Kdo si zaslouží, aby se s ním nejednalo v rukavičkách, s tím v rukavičkách nejedná. Je rychlý, dobrý organizátor, jde možná dost tvrdě , na můj vkus, za svým cílem, není lehké s ním jednat a spolupracovat. Váhaví střelci ale ničeho nedosáhnou.
16. 11. 2011 | 00:13

reppop napsal(a):

kočka šklíba napsal(a):
16. 11. 2011 | 00:05

Zdá se mi, že Babišova iniciativa je jen další finta
mafiánské neoliberální pravice jak zase (ve státě kde většina lidí
podporuje střed až levici) vyhrát hlavní volby. Mám z toho vážné obavy. Já
plně sdílím názor filosofa prof. Bělohradského, že pokud se naše
společnost nezbaví zhoubné anglo-americké neoliberální ideologie
(ekonomického/tržního fundamentalismu), nelze čekat pozitivní změnu ve
společnosti. Jako se muselo Německo zbavit zhoubné fašistické ideologie (teprve pak se z pom,atených Němcl stali zas normální lidi). A pan Babiš jistě proti neoliberalismu nepůjde, on právě na
něm nejvíc zbohatnul. Mně vůbec fetišizece slova "korupce" připadá hlavně
jako marketingová snaha odvést pozornost od ještě většího rozkrádání
legálního, tj. degresivních daní, přemrštěných platů a odměn atd... A to
se bez změn základních pravidel (zákonů) vyřešit nedá. A obávám se, že o
změnu pravidel panu Babišovi nejde. Např. jsem přesvědčen, že bez
progresivních daní a zabrzdění rozevírání nůžek mezi chudými a bohatými se
nedá moderní, solidární a slušná společnost vybudovat. Pokud má totiž
určitá skupina ve společnosti extrémně mnoho prostředků, může si pak
koupit policisty, soudce, politiky i zákony. Nestačí bojovat proti nelegální
korupci, je třeba změnit hlavní pravidla ve společnosti, která umožňují mnohem větší legální kradení. Pak se logicky omezí i ta korupce. Naopak to nejde, ve vesmíru existuje princip kauzality: důsledek nikdy nepředchází příčinu.
To nemá nic společného s tím jestli to pan Babiš myslí upřímně či ne.
16. 11. 2011 | 00:15

kočka šklíba napsal(a):

Ale na druhou stranu si uvědomuji, že o asociálních zákonech připravených Kalouskem a spol. se vůbec nezmínil, takže jsem si skoro jistá, že plánuje spolupráci s TOP. ODS je na odstřel tak jako tak. A to že se odvolával na knihu Kmenty také něco vypovídá. MF Heute kope za TOPku.
Prostě pro mě se jeho iniciativa pomalu, hodně pomalu vybarvuje, ale je brzo na konečné závěry ;)
16. 11. 2011 | 00:15

kočka šklíba napsal(a):

Reppope, ano, souhlasím, jen než Vám to vytkne někdo jiný, Vaše sousloví " Nestačí bojovat proti nelegální korupci,..." je trochu návodné v tom, že by se dalo odpovědět, že legální korupce neexistuje. Uvědomuji si, že jste jen označil přídavným jménem slovo korupce, nicméně bych se vsadila, že by zde někdo na to reagoval ve smyslu nelegální korupce x legální korupce. Jsou zde takoví ;).
Tu fetišizaci korupce máte od Bělohradského, že? Asi má pravdu.
16. 11. 2011 | 00:22

reppop napsal(a):

Každý kdo má ruky a nohy (a hlavně hubu) dnes bojuje proti nelegální korupci.
A co ta legální? Ta nikomu nevadí?
Uvedu jeden příklad:
Např. po roce 1989 měl děkan fakulty v Česku 2x vyšší příjem než šéfkuchař v menze. Dnes je to nejmíň 8x tolik. Důvod je jasný. Děkan musí být absolutně loajální ke svým nadřízeným a minimálně ke svým podřízeným (ke svým "sockám"). Toho se právě dosahuje tím rozevíráním nůžek mezi příjmy manažerů a zaměstnanců. Tím si nadřízení kupují absolutní loajalitu nejbližších podřízených (totéž dělal pan Bárta, když rozdával peníze Kočí a Škárkovi), podle mne jde rovněž o (naprosto legální) korupci. A na této legální korupci funguje celý současný systém, jde o korupční pyramidu, od shora až dolů. Potlačit se to dá pouze jediným způsobem: snížením rozdílu v příjmu mezi manažery a zaměstnanci. Ale ten se naopak za vlád neoliberálů zvyšuje a žádný chrabrý antikorupčník o tom ani necekne.
V oblasti vzdělávání to u nás například znamená, že tímto systémem byl tvrdě (proti odporu řady zaměstnanců - ke kterým ale přeplacený/podplacený nadřízený není vůbec loajální - je logicky naopak absolutně loajální k tomu, kdo mu sype peníze), byl tvrdě prosazen neoliberální koncept hodnocení vědy a vzdělávání. Přesně ten koncept, který podle několikrát oceněné knihy K.P. Lissmanna Teorie nevzdělanosti vedl k potlačení vzdělanosti v neoliberalismem ovládaných zemích. Vzdělanost (ve smyslu německého pojmu Bildung) se tam dramaticky propadla - a nyní se propadá i u nás díky korupční pyramidě, kterou jsem popsal výše. A tak to funguje i v jiných odvětvích než je věda a vzdělávání. Řítíme se tím do velkých problémů.
16. 11. 2011 | 00:22

jarpor napsal(a):

"Mimochodem budu ráda, pokud někdo doloží svoje jakékoliv tvrzení o Babišovi. Zatím jsou to jen dojmy, ničím nepodložené, a naopak osoby, co se k těm kýblům špíny přidávají, viz příspěvek S.Š a i někteří zdejší diskutéři, mě spíše začínají přesvědčovat o tom, že Babiš ANO ;).
15. 11. 2011 | 14:20 "

"Prostě pro mě se jeho iniciativa pomalu, hodně pomalu vybarvuje, ale je brzo na konečné závěry ;)
16. 11. 2011 | 00:15 "

Lze sledovat jistý vývoj... autorky napsaného.
Nebo budu zase poučen mňouknutím, že nechápu přečtené... ?

Čekám, dámo.../jež jste překvapována vlastními názory, zatímco normální je být překvapován věděním, znalostí faktů.../ :D))

Hezký večer
16. 11. 2011 | 00:27

reppop napsal(a):

kočka šklíba napsal(a):
Tu fetišizaci korupce máte od Bělohradského, že?
16. 11. 2011 | 00:22

Ano, ten mne na to upozornil jako první a čím víc o tom přemýšlím, tím víc mu dávám za pravdu. Jsem přesvědčen, že jde o politický marketingový trik a že kdyby tu korupce nebyla, tak by si ji mafiáni vymysleli aby se bojem proti ní udrželi u moci. To je zaručená taktika každé mafie: lidi je potřeba něčím pořádně strašit (nejlíp denně v hlavních médiích - všimněte si, ale, že to je jen mlácení prázdné slámy, nikdy se žádná korupční kauza stejně do konce nedotáhne) a pak jim nabídnout "ochranu". O tom zase psal sociolog Keller. Vřele doporučuji (jeden z jeho nejlepších článků):
http://www.blisty.cz/art/60541.html
16. 11. 2011 | 00:30

reppop napsal(a):

jarpor napsal(a):
Lze sledovat jistý vývoj... autorky napsaného.
Nebo budu zase poučen mňouknutím, že nechápu přečtené... ?
16. 11. 2011 | 00:27

Konfucius: největší chyba je chybu nenapravit!
16. 11. 2011 | 00:33

kočka šklíba napsal(a):

Platane, tak jsem tam nakoukla, odpovím Vám zde. Ano, na tohle jsem zapomněla, i když jsem i na tenhle příspěvek pana Krůty dříve reagovala. No asi nelže o své zkušenosti, já ho z toho nepodezírám. A to proto, že si ho vážím a nevěřím, že by lhal, a také i proto, jak jsem zde už napsala, že se občas pohybuji v oblasti, kde Babiš podniká. Takže jak ze své (to opravdu minimálně, 1-2 zkušenosti), ale hlavně ze zkušeností lidí mně jak profesně blízkých, tak i lidí i osobně blízkých(ani náhodou miliardářů ani milionářů ;)), jsem slyšela, a to už dávno zpětně(až 10 let) stejné, podobné dojmy. Vypovídá to málo, ale přece jen něco ;).
16. 11. 2011 | 00:34

Platan napsal(a):

reppop:
K té "legální korupci" mě napadá, jak se naši soudci dožadovali zvýšení svých paltů:
"Přidejte nám nebo se necháme korumpovat...".
Takže vlastně v tomto smyslu žádali, aby byla nelegální korupce kompenzována korupcí legální... To mě fakt dříve nenapadlo... :-)
16. 11. 2011 | 00:36

reppop napsal(a):

Platan napsal(a):
reppop:
K té "legální korupci" mě napadá, jak se naši soudci dožadovali zvýšení svých paltů:
"Přidejte nám nebo se necháme korumpovat...".
Takže vlastně v tomto smyslu žádali, aby byla nelegální korupce kompenzována korupcí legální... To mě fakt dříve nenapadlo... :-)
16. 11. 2011 | 00:36

Výborně! Gratuluji k nelenivému nestupidnímu myšlení! Gratuluji k nadhledu!
16. 11. 2011 | 00:38

Maximus napsal(a):

kočka šklíba

Máte v řadě věcí pravdu. V každé demokratické zemi je třeba, aby existovala pravice i levice, už kvůli vzájemné kontrole v nakládání s veřejnými penězi a hlavně kvůli občanům. Je to taková zpětná vazba, pro stabilitu regulovaného obvodu, jak by řekl technik. Zatímco pravice by měla preferovat (rozumně) podnikání (motor rozvoje společnosti), levice by měla mít větší starost o sociální rozměr politiky státu. U nás je levice i pravice zatím dost vzdálená od poměrů v předních západních zemích a vypadá to, že jsme tím, že jsme dosud nevybrali ty správné politiky propásli 21 let. Otázkou je, jestli tady tací politici vůbec byli k dispozici v nabídce politických stran. Velkou část tohoto zla má na svědomí ten co sedí na Pražském hradě, to je přímo autor tohoto zla a marasmu, ve kterém se nacházíme. Mechanismus jak to provedl a dokázal, je na jinou obsáhlou diskuzi. U Babiše a jeho projektu se mi líbí, že tento skoro finanční žralok a velkopodnikatel pochopil spoustu souvislostí a chce zde nastavit normální politické prostředí a západní kulturu. Má o tom totiž zevnitř velmi dobré informace!
Nenechte se mýlit jeho poněkud někdy neohrabaným verbálním projevem, on je Slovák a tudíž nemá ten správný český jazykový základ, ale myslí mu to sakramentsky dobře. Navíc u politiků tj. tam kam asi míří, bych jako přední vlastnost dal nejdříve morální vlastnosti, chytrých a mimořádně vzdělaných lumpů tady máme dost!
Současné politické prostředí v ČR bylo a je neúnosné a dalo se čekat, že od někud přijde tlak na změnu. Vždy to tak je. Naštěstí místo utra pravicových a ultra levicových řvounů nebo místo salónních politiků se tady objevila iniciativa přímo z vysokých podnikatelských kruhů. Náznakem a požadavkem či touhou po změně byla volba TOP09 občany, kde zejména Schwarzenberg byl pro lidi jakousi zárukou, že bohatý nebude chtít krást a že bude mít snahu o kultivaci našeho politického prostředí. Byla to však lihá volba a touha občanů vyšla v niveč, ten člověk schovaný za Schw. a ten kdo tahá za nitky, jistý Kalousek není zárukou, že se může pol. prostředí u nás proměnit v to západní.
S velkou nespokojeností i bohatých a schopných a úspěšných lidí jsem si všiml u rozhovorů lidí, kterých jsem byl účasten, kteří mají velké firmy cca s obratem v řádu mld.Kč, že nejsou se stávajícím stavem spokojeni a celá řada z nich už přímo kritizuje pseudo pravici s Klausem a spol. K těmto lidem se dostávám ponejvíce a zejména přes sport a částečně přes byznys a s některými se znám už od začátku 90-tých let. Takže je znám a sleduji jejich názorový vývoj. Zatímco dříve byli přímo bigotními příznivci ODS nyní jich už mají plné zuby. Kalich hořkosti toho co se tady děje se už naplnil. Kalousek a spol. dělají reformy naprosto amatérsky, plošné snižování veřejných peněz škrty, bez odborných zásahů, které by zmenšily tento přebujelý st.sektor jsou přímo hloupé a mají za následek, že lidé nebudou mít potřebnou kupní sílu při stávajících stále se zvětšujících životních nákladech. Naopak tato koalice prakticky nic nedělá proti tomu, aby se nerozkrádaly veřejné státní finance, oni v tom přímo jedou! Mohu jmenovat spoustu věcí, ale je to zbytečné, řada z nich zde už byla mnohokrát vyjmenovávána. Takže proto
si myslím, že iniciativa Babiše, Šimáněho a spol. je zřejmě ten nejlepší dárek pod vánoční stromeček, který jsme zde už předem dostali. Jinak by většina našich lidí si musela letos uřezat u vánočních stromečků ty spodní větve! Proč? Aby když tam na Vánoce přijde Ježíšek nasr.t, tak aby si nepopíchal prdel.
Dobrou noc, možná bude líp!
16. 11. 2011 | 00:43

Platan napsal(a):

Kočko, ani já bych pana Krůtu nepodezíral ze lhaní, snad jen z mírné naivity (což není hříchem, i když následky občas bývají katastrofální...).
Co se Babiše týče, říkáte, že se vám jeho iniciativa pomalu vybarvuje. Tak přeji, ať u vás tento proces zdárně pokračuje... Já jsem taky "v procesu", takže to časem můžeme zkonfrontovat :-)
16. 11. 2011 | 00:48

kočka šklíba napsal(a):

Nemilý jarpore, až přestanete s nálepkováním, až se nebudete snižovat ještě více na úroveň tvorů, pak možná se dočkáte odpovědi ;). Jinak já vím, že jste přečetl, jenže jako téměř vždy, nic nepochopil ;). A nijak jste samozřejmě mojí citací nedokázal, "že vím". Takže nějaká diskuze s vámi není možná. To jste ale také nepřekvapil, milý politruku jarpore. Možná mě zdejší editor nyní smaže, ptz politruk nebude podle jeho mínění to správné a slušné oslovení(ale pamprsky byly fajn, co editore?), ale nemohu si pomoci. Zatím jste nic víc nepředvedl jarpore než žvásty politruka, jo ještě , možná tiskový mluvčí "všechno vím, všechno znám, ale nechám si to pro sebe, tak praví Silvie" :D.
Silvie už jste vygůglovala alespoň MEŘO, abychom mohli diskutovat nad spoustou vašich informací, které ví každé dítě ;)? A vy se Silvie nepodělíte a nepodělíte :D. No možná vygůgluje váš tiskový mluvčí :D.
16. 11. 2011 | 00:49

reppop napsal(a):

Další skvělá finta neoliberální pravicové mafie je nabulíkovat lidem, že všichni politici jsou stejní: zkorumpovaní (opět v tom dělají výbornou službu hlavní média). Z toho pak logicky vyplývá, že slušný člověk nemůže jít vůbec k volbám protože by vždy volil jen darebáky. Tím se snižuje volební účast obyvatel. Ale mafiáni samozřejmě k volbám přijdou všichni - zvolit si své pravicové loutky, to je nejlepší investice do jejich "podnikání". Oni to moc dobře vědí. Komunisti byli vlastně velmi hloupí když udržovali nákladný represivní aparát proti opozici (STB, atd.), neoliberální mafie ví, že přece stačí normálním lidem nabulíkovat, že nemají koho volit. A výsledek je tentýž: vzniká vláda, kterou defacto podporuje 20% obyvatel (10% jsou mafiáni, 10% ti opravdu nejvíc stupidní, kteří ty mafiány podporují). Myslím, že před rokem 1989 komunistické totalitní vlády mohli mít podobnou podporu, tj. okolo těch 20 %.
16. 11. 2011 | 00:56

Maximus napsal(a):

reppop

Píšete:
Kdybych měl firmu, určitě bych nevyměnil zkušené zaměstnance, kteří mne v principu nezklamali (Špidla, Sobotka, Zaorálek, atd.), za nezkušené, o kterých nic nevím.

Víte, možná byste měl pravdu, ale není Vám divné, že v jejich řadách mohou bez problémů působit lidé jako Palas, který je jen klonem Kocourja z ODS a nic se neděje a tato strana se ho nezbaví? Není Vám divné, že za vlády ČSSD se stejně rozkrádaly veřejné peníze jako za vlády pravice, třeba výstavba dálnic atd. Nevíte o tom, že ČSSD tady zavedla fotovoltaiku, která vykrádá peněženky občanů a firem? Mohu pokračovat, ale jsem už z této strany unaven a rozčarován, už jim nevěřím resp. myslím si, že nemají předveším schopné ekonomy a schopné manažery a jasný směr jak vyvést tuto zem z marasmu. Na komunální úrovni už dokázali, že peníze jim nesmrdí a bez rozpaku se spojí s jako úhlavním nepřítelem ODS. To o něčem svědčí!!!
Musíme hledat nové směry a nové strany, tihle profláklí umí jen dobře žvanit a pohlídat si penězovody.
16. 11. 2011 | 00:56

jarpor napsal(a):

Milá dámo,

ani mne nepřekvapuje, že místo zdokumentování toho, co jste napsala a o co jsem slušně požádal, vybíjíte se a zažíváte orgasmus v urážkách.

Poslužte si. Jste dáma... nepochybujíce o tom, že Vaše vyjádření jsou "zlaté perly" zatímco názory jiných jsou žvásty.

Skromnost nade vše.

Dobrou noc.
16. 11. 2011 | 01:03

reppop napsal(a):

Platan napsal(a):
Kočko, ani já bych pana Krůtu nepodezíral ze lhaní, snad jen z mírné naivity (což není hříchem, i když následky občas bývají katastrofální...).
16. 11. 2011 | 00:48

Přátelé, věřte, že příčinou největšího zla nejsou lidé zlí, ale stupidní! Vysloveně zlých lidí je málo, ale stupidních neskonale víc.
Jak stupidita plodí zlo viz filmy:
Je třeba zabít Sekala (stupidní zbytečné ponižování levobočka Sekala vyvolá spirálu zla)
Dva muži ve městě (Gaben + Delon): stupidní vyšetřovatel s předsudky dožene nevinného člověka až pod gilotinu (z toho až mrazí)
Fargo (režie bratři Coenové) - stupidní zločinci plodící zlo doprovázené gejzíry krve versus obyčejná normálně inteligentní vyšetřovatelka

Fašismus v Německu vznikl také z toho, že Němci si nechali namluvit, že jsou vyšší rasa. Jak stupidní!
16. 11. 2011 | 01:09

kočka šklíba napsal(a):

Reppope, samozřejmě, ale ptz jste tu nový, tak nevíte, že zdejší pravouni právě tohle používají dost často. Ale teprve asi od poloviny vlády Topolánka. A proč asi? A od voleb v roce 2010 čím dál tím častěji, proč asi? Ale většina nyní Babišovi nevěří, proč asi? Opravdu jim vadily ty rozkrádačky? Nezdá se :D. Jen nemohli už tak viditelně chválit jejich modly. Kdo jsou pravouni? Ideologičtí slepci, myslím, že to právě sami nechtěně dokázali teď.
S pravičáky se se shodnu bez problémů na tom základu, pokusit se omezit zlodějny, vymést zkorumpovanou justici a zkorumpované státní zástupce a policajty, vymést zkorumpované úředníky a především politiky. Za pravičáky, se kterými se budu dále "hádat" nad daněmi, nad dalšími zákony, ale kterých si vážím, mohu jmenovat Maxima, ale více nicků, a také třeba S.Š, i když zde se neshodneme i v ideologii, nicméně korupce je důležitější téma, seznamy neřeším ;). Jsou opravdu důležitější věci, tedy pro mě. Pro mě, ale hlavně pro budoucnost mých dětí a jejich dětí.
16. 11. 2011 | 01:14

kočka šklíba napsal(a):

Jarpore orgasmus opravdu s vámi neprožívám, nepřipadáte si už trapně? Asi ne :D. No tak pravouni jsou tu od toho, abychom si z nich dělali legraci, a vy jste docela dobrý terč :D. Jdu za chvíli spát, ale pokud byste považoval za nutné mně odpovědět, tak zítra se vám možná budu věnovat více. Nyní diskutuji s inteligentními lidmi ;).
16. 11. 2011 | 01:19

reppop napsal(a):

Maximus napsal(a):
že v jejich řadách mohou bez problémů působit lidé jako Palas, který je jen klonem Kocourja z ODS a nic se neděje a tato strana se ho nezbaví? Není Vám divné, že za vlády ČSSD se stejně rozkrádaly veřejné peníze jako za vlády pravice, třeba výstavba dálnic atd. Na komunální úrovni už dokázali, že peníze jim nesmrdí a bez rozpaku se spojí s jako úhlavním nepřítelem ODS. To o něčem svědčí!!!
Musíme hledat nové směry a nové strany, tihle profláklí umí jen dobře žvanit a pohlídat si penězovody.
16. 11. 2011 | 00:56

Nesmíte prosím chápat ČSSD jako monolit. Ani rodina není monolit, někdo je slušnější, někdo míň. Pro mně je důležité, že nyní vedou ČSSD tzv. idealisti (Sobotkovci) a tzv. "pragmatici" (Haškovci) jsou tam v opozici. Proto je současná ČSSD naděje (jako byla za Špidly, kterého lidi nedocenili a defacto podrazili). Když teď zase podrazíme progresivní křídlo v ČSSD, tj. nebudou zase schopni sestavit vládu, smete to Sobotkovce z vedení a nastoupí pragmatici. Nepamatujete si snad, že po Špidlovi přišel Gross? A tím se všechno podělalo. To se teď může stát znova.
Sám Babiš říkal, že po nástupu Topolánka (tj. pravice) se ke korupčním částkám přidaly tři nuly. Takže si nemyslím, že socani rozkrádali tolik jako současná mafie (tj. o tři řády míň!)
Máte pravdu, že na komunální úrovni je jedno kdo vládne. Ale pravidla ve společnosti se nastavují na úrovni celostátní a tam to rozhodně jedno není. Srovnejte si jak pro asociální reformy hlasuje parlament s převahou pravice a jak senát s převahou "levice". Obráceně. Z toho je vidět jak je zásadně důležité kdo vládne a nastavuje pravidla pro chod společnosti.
Na nové subjekty nevěřím: k tomu už jsem se vyjádřil a VV to přesvědčivě dokázaly. Nevěřím na lidi, věřím na přírodní zákonitosti, ty nejsou stupidní, lidé ano.
16. 11. 2011 | 01:23

kočka šklíba napsal(a):

Platane, no nevím jestli z naivity, pan Krůta jen sdělil svoji zkušenost z osobního setkání s Babišem. To přece není naivita. Moje malé zkušenosti a poněkud častější zkušenosti mých kolegů a i přátel jeho sdělení jen potvrzují. Proto píši, že vím(politruku jarpore ;)), že to není ojedinělá zkušenost. Víc přece pan Krůta nenapsal.
16. 11. 2011 | 01:37

Maximus napsal(a):

reppop

Já Vám Vaší víru v Sobotkovo křídlo neberu, ale současné mechanismy vládnutí v této straně jsou špatně nastavené. Oni se nemohou zbavit ani profláknutých politiků jako je Březina či Hulínský a spol. a ti se jim třeba v Praze kdy jim pomohl ke slušném výsledkům Dientsbier, přímo vysmáli.
Navíc si musíte uvědomit, že současná ČSSD má dvě hlavy a Hašek se jen upozadnil a vyjadřuje se ve stejné linii jako Zaorálek či Sobotka, ale kdyby mohl, tak jim vrazí kudlu do zad. Ten jde po moci a penězích jako posedlý a párkrát špatně skryl mimikry a bylo vidět, že by klidně kdyby mohl i na státní úrovni koaloval s ODS. Hašek je kariérista. Navíc si myslím, že Sobotka nepůsobí tím správným dojmem schopného šéfa a manažera. Jeho zjev bych zkousnul, ale projev je jako mluvící kolovrátek asi tak jako student u zkoušky či zápočtu na VŠ či dokoce na gymplu. On měl zůstat v pozadí jako první důstojník, to je jeho správná role. ČSSD má vůbec smůlu na šéfy, už od vulgárního hospodského Zemana, který ovšem alespoň byl mazaný se k veslu dostali ti "první důstojníci" či malý Napoleonek Paroubek. Gross obrovská tragédie pro tuto stranu, pak nemastný, neslaný leč inteligentní Špidla, ale bez charisma a schopnosti oslovit lidi a hlavně nebyl schopný nastolit ostrý režim nejprve ve své straně a poté zavést ČSSD na jasnou politiku. Pak přišel Paroubek, začal uvnitř dobře, ale začal být chováním až směšný, trochu ho asi i oslnila moc, svoje chování prý korigoval neustálým sledováním médií a agentur co o něm říkají atd., další jeho deficit byl a je, že neumí být na veřejnosti vtipný a uvolněný, prostě působí jak rozčilený nasupený hospodský ze IV.cenové skupiny na chvilku dosazený do Hiltonu a ten pupek, to s tím nemůže něco udělat, imidž je také důležitá věc? Uvnitř byl dobrý šéf, ale s veřejností to neuměl, chyběla mu Blairova lehkost v komunikaci a ve vizáži! Možná, že dobrým šéfem z té nabídky v ČSSD by byl Zaorálek ....
Měl byste si však uvědomit všechny ty průšvihy co za nimi stojí politici z ČSSD, nechce se mi to tady vyjmenovávat, ale je toho také dost!
Dobrou noc, končím!

P.S.
Podobně jako v tom inzerátu v Mysliveckých novinách:
Prodám parohy a vycpaného ptáka. Zn. Končím!
16. 11. 2011 | 01:53

JF napsal(a):

ano, pan Babiš do toho šlápl správnou nohou - ono ani nelze jinak pokud pořad OVM nemá být předříkavaná do mateřské školky politické. Mimo jiné zvýraznil i celkové obecné batolení pana Moravce. Otázky byly velmi manipulativní a selektivní. Pan Moravec je všek zaměstnanect prorežimní ČT - takže není to náhoda - jinak už by tam dávno nebyl. Otázka zůstává jak se stalo že pan Babiš se v pořadu ocitl a kdo je pan Babiš.

Přesto situaci vystihl velice přesně resp. jsou důležití lidé a současná sněmovna je komplet nepoužitelná včetně SZ pro přílišnou loajalitu k fungování tohoto režimu (Topolánek + není slyšet zřetelná kritika poměrů) + ČSSD která příliš dlouho hrála s ODS hru na demokracii - pan Sobotka není rozhodně očista ČSSD jako není očista ODS pan Nečas - dvojhvězda ODS a ČSSD.

- rovněž současný cíl či vize pana Babiše je nastíněna dobře: hnutí, které by mělo integrovat existující (i dosud neviditelnou) skutečnou opozici (v parlamentě není vzhledem např. anonymní akcie) v tomto pastátě.
- rovněž postřeh o zneužité revoluci je správný či nosný
- akcent na lidi ve funkcích nikoliv na představitele stran (partokracie)

úkol je zřejmý ukazát schopnost spojit a přitahovat lidi i přes jejich názorové odlišnosti se společným cílem pro celou společnost (např. je to demokracie?)- ačkoliv současná situace dává velký motiv slučovat dle jednoho aktuálního cíle - což je zase jen málo - a toto rozlišit a rozlišovat.

To hnutí prostě musí setrvat hodně dlouho ačkoliv to bude více stran. Současný stav je demokraticky učebnicově suchý jako jeho kazatelé.
16. 11. 2011 | 02:02

Béda napsal(a):

JF,

je hezké sledovat jak se vlivní lidé - Janeček s RSJ Atgorithmic Trading (podporuje a spoluzakládá antikorupční iniciativu), Bakala (ten si najmul celou antikorupční vládu), Babiš (zakládá a bude vlastníkem antikorupční strany), Bárta (založil a spoluvlastní antikorupční stranu), Kalousek (založil antikorupční TOP a vede antikorupční vládu) - kdo bude další?- chytili slova korupce a rozhodli se s hydrou bojovat. Nyní se raději nehledě do minulosti - předhánějí ve své antikorupčnosti (moderní hesla táhnou), nezištně věnují nemalé prostředky volebnímu marketingu, financování stran, medializaci... Je hezké vidět obětavé a šikovné lidi kteří něco dosáhli, v akci. I začaly nám vznikat VV2, VV3 a nové TOP-ky.

Tak to má být, tak je to správné.
16. 11. 2011 | 04:49

kormoran napsal(a):

Pane Havliku , ac cloveka podporujici v zakladnich principech pravici - tvrdou Spartu , mne pan Babis nijak nepresvedcil!

Pouhe fraze ! Stejne tak u obou dalsich diskutujicich v OMV.

Nic hmatatelneho ! Nikdo nekouka na svet v pruhovanem pyjamu pres mrize! Neni to tim , ze v cr suka kamen cihlu?)))
16. 11. 2011 | 05:32

kormoran napsal(a):

P.S. - soudruzi komunisti !Prosim pekne , muj predesly prispevek nepatril k vasi podpore!- Pouze uvadim, k pripadnemu zneuziti vasi fantasmagoricke domyslivosti!
16. 11. 2011 | 05:40

anti politik napsal(a):

Ať je Babiš jakej je, minimálně zvednul v národu trochu zájmu o tu svoloč v politice a založil na změnu v myšlení lidí! A že mluví jak mu zobák narost a neblemcá hodinu o ničem jak se to naučili všichni v politice? I to je dobře, rozumí mu víc lidí! Co nám třeba řekla v OVM taková Peak? Vůbec nic, jako každej mamlas který dělá politku pro kariéru a ne pro své voliče!
16. 11. 2011 | 05:42

Silvie napsal(a):

Anba,

nejsem "hloupě pyšná" - to jsem střelila i do vlastních řad.
Zřejmě jste vůbec nepochopila,co chci říct.
Chceme -li vybudovat mravnou společnost, nemůžeme být sami nemravní. Protože kdo jsou naši politici? Jsou to snad zelení mužíci, co k nám přilétli z Marsu? Nejsou - jsou to naši "všemi milovaní" spoluoobčané, které jsme si svobodně zvolili.
Můžu vás ujistit, že mi už taky není dávno dvacet. Před čtyřmi lety jsem podstoupila v Motole operaci a představte si, že jsem si mohla vybrat (zadarmo!!) nejlepšího operatéra. To jsou věci, co?
16. 11. 2011 | 07:05

zemedelec napsal(a):

Pane reppop.
Plně s Vámi souhlasím.
Znova opakuji,Babiš musel nastoupit,aby mu někdo jiný nepokazil jeho úmysl,ovlivňovat dění ve státě.Největší odliv voličů bude na pravici včetně VV.O tyhle voliče má zájem,že se můžou někteří levicoví voliči nechat oblbnout,také věřím.Jen nevěřím,že má v úmyslu,potlačit korupci,nebo zlepšit poměry ve státě.To by musel i sám sebe nechat zavřít.Doufám,že na něj někdo něco práskne,aby ho umlčel.
PS.To se ve státě nenajde někdo,kdo není spojen s STB?
16. 11. 2011 | 07:19

jarpor napsal(a):

Kočka šklíba

"Jdu za chvíli spát, ale pokud byste považoval za nutné mně odpovědět, tak zítra se vám možná budu věnovat více. Nyní diskutuji s inteligentními lidmi ;)."

O diskusi s Vámi skutečně zájem nemám a tak trochu lituji, že jsem včera na Vaše repliky vůbec reagoval...

K meritu věci - panu Babišovi a jeho iniciativě jsem svůj názor vyjádřil... Žvást říkáte Vy.
Totéž mohu říci o Vašem názoru ... žvást jen s jiným znaménkem

Rozdíl mezi námi je jen v tom, že mé názory kolem Babiše jste začala nálepkovat Vy. A nejen zde.

Že příznivci i nepříznivci aktivit pana Babiše jsou zprava i zleva... to si prostě myslím a dělící čára mezi těmito lidmi nevede tak, že pravičáci jsou proti, levičáci pro Babiše, jak prezentujete. I Vaše debata s jinými nicky to dokladuje... Někteří Vaší sami se deklarující jako levičáci... s Vámi polemizují...

Čtu-li si názory Silvie a Vaše, jsem na straně Silvie.
A podepisuji její : "Chceme -li vybudovat mravnou společnost, nemůžeme být sami nemravní. Protože kdo jsou naši politici? Jsou to snad zelení mužíci, co k nám přilétli z Marsu? Nejsou - jsou to naši "všemi milovaní" spoluoobčané, které jsme si svobodně zvolili."
s dodatkem - totéž platí o zakladateli aktivit, jež mají s nemravností bojovat.

Tím se s Vámi loučím... Debatujte s inteligetními... Vaší úrovně.
Čímž se nechci nijak dotknout sympatizatů s Vašimi názory. Tečka.

Hezký den
16. 11. 2011 | 07:24

David napsal(a):

blog.iDNES.cz - 16.11.2011

Tyranosaurus Babiš

K tomuhle zvířátku přirovnal jeden z politologů podnikatele Andreje Babiše poté, co vlastně veřejně řekl jen to, co si skoro polovina všech národů žijících v Česku myslí, a co asi tak dalších deset procent neustále vypisuje na různých serverech a blozích.

Díky filmu „Jurský park“ si dnes už každý umí představit nejen velikost Tyranosaura, ale také fakt, že ve své době neměl nepřítele, který by jej porazil. Pokud tedy známý politolog Babiše k němu přirovnal, je správnou otázkou, zda chtěl demonstrovat Babišovu velikost, nebo Babišovu neporazitelnost případně Babišovu „krvelačnost“. A protože onen politolog se v poslední době prezentuje články hodně servilními k Hradu, bude možná hádanka rozluštěna. Možná také nikoliv.

Jenomže Tyranosaurus Rex disponoval výborným sluchem a mimořádně skvělým zrakem. Možná známý politolog pokládá postřehy Andreje Babiše o celkovém českém politickém marasmu za výsledek skvělého sluchu a zraku, v kombinaci s jeho skvělým myšlením. I to měl Tyranosaurus, díky velkému mozku, dobré.

Je až zábavné, co udělá jeden úspěšný podnikatel se spoluzakladatelkou sdružení, jedním novinářem a jednou sekretářkou za pozdvižení na české, politicky hodně zasmrádlé scéně. Stačí říci jen pár pravdivých slov, uvést hlavní viníky stavu a vyděšení patolízalové už nálepkují, už přirovnávají, už cejchují. Zajímavé, že nikdo zatím nevystoupil na ochranu tzv. palermistů, které Babiš zcela přesně pojmenoval. Významní politici a poradci (Topolánek, Dalík. Řebíček atd.) se od žádného ze svých kolegů zastání nedočkali. Nikdo objektivní také nehájí Babišem napadeného Klause, který měl zneužít sametovou revoluci. Od doby, co se povídá, že prezidentské milosti jsou dílem kupčíků, popularita pána z Hradu klesá a klesá, proto ani na jeho obranu se nikdo nestaví.

Nikdo také nehájí Česko, když Babiš tvrdí, že se v něm trvale krade, protože takový obhájce by asi byl za obecného blázna. Realita je totiž lidem známá. A když Babiš prohlásil, že Vít Bárta, vůdce strany Věci Veřejné, patří na léčení a pak do věznice, nikdo se nad tím veřejně nepohoršoval, a Bárta se svým napoleonským šátečkem si mohl pouze mnou ruce, jak dobře jeho strana zahlasovala ve prospěch hazardních firem. Jen poskok John cosi vykřikuje, a vykřikuje jako vždy hloupě.

Očekával bych za Babišovy výroky minimálně už deset žalob na ochranu osobnosti a s požadavkem odškodnění alespoň několika statisíců za utrpěnou ztrátu cti. Žádné žaloby na Babiše zatím nepadají ani od těch, které svými slovními útoky opravdu nešetří. Že by se dotčení obávali toho, že Babiš má v rukou více, než jen slovní střely? Vzhledem k tomu, že Babiše mnozí dobře znají, riskovat, že podnikatel má i důkazy pro svá tvrzení, která by se mohla u soudu objevit, zřejmě nechtějí. Asi vědí proč. Ostatně i my občané si myslíme své. A pokud se Babiš stane Rexem české politiky, pak skutečným Tyranosaurem se stane volič, který tam Babiše a jeho tým vyšle, zatímco palermisty požene před soud. A to ta pravá legrace teprve začne.

PS. O tom, jak snadno americké banky vyrobily krizi, a že mohou to kdykoliv opakovat, je článek "Císařství konzumu vypadá hezky, ale jen vypadá" na mých stránkách www.rudolfmladek.cz Jinak doporučuji ke shlédnutí film Finannčí krize (Inside Job) od režiséra CH. Fergusona. Ztratíte poslední zbytky iluze, pokud Vám ještě nějaké zbývaly. Jde samozřejmě o dokument, nikoliv hraný film.

Rudolf Mládek

http://rudolfmladek.blog.idnes.cz/c/230619/Tyranosaurus-Babis.html
16. 11. 2011 | 07:40

Silvie napsal(a):

Jarpor,

mě korupce neuvěřitelně se.. a proto se v poslední době oprávněně víc soustředím na naši "pravicovou" vládu, jež je momentálně u vesla. Tím ale nesnímám zodpovědnost z opozice - jen tak na okraj.
Oni se příznivci levice neustále domáhají toho, abychom tady vytvořili "sociální" ráj, jako v severských zemích.
A bohužel, jim ještě nedošlo, že to u nás nikdy nemůže fungovat stejně, protože důvod té prosperity není v "sociálním" státě, nýbrž v mravní úrovni těch občanů, pro něž je krádež a korupce něco tak ostudného, že ji ze svého života téměř eliminovali.
Lze jen těžko žádat proměnu těch "nahoře" , aniž by proběhla radikální změna "dole". A dokud budou lidé obhajovat korupci tím, že by pro dítě udělali všechno, a v lidech typu Babiše vidět světlonoše, tak se asi z místa nehneme.
16. 11. 2011 | 07:42

Silvie napsal(a):

David,

vy jste příkladem neuvěřitelné naivity.
Nemůžete všechny kritiky Babiše pokládat za fanoušky V.Klause a obhájce korupce. Vždyť se jen na tomhle blogu do Babiše trefují i ti, kteří nemůžou Klause ani cítit.

Za co by měli podat politici (jejichž kritika byla oprávněná) žalobu, když z uvedení konkrétních jmen Babiš zbaběle vycouval a nakonec uvedl jen pofiderní jméno nějakého čičmundy, jenž mu údajně nabízel úplatek?
Trapnost nejvyšší.

Pokud čtete noviny, nemohl jste si nevšimnout poměrně drsných článků na adresu Kalouska, Vondry, Paroubka, Bárty a dalších, které jsou podepsané!!! konkrétními novináři.
Tak tady přestaňte opěvovat statečnost pana Babiše. Navíc - případný soud by vzhledem k jeho solventnosti byla brnkačka.
16. 11. 2011 | 07:50

jarpor napsal(a):

Silvie

Souhlas.

Je mi úplně jedno, když je někdo Babišem "nadšen"... Nehodlám mu jeho nadšení brát... Jen si myslím, že Homo sapiens má mozek, má se učit ze zkušeností... a že pozoruji, jak se mnozí pohybují v kruhu... jsou naštvaní, s mírou naštvanosti úměrně stoupají naděje a očekávání od "spasitele".. očekávání se, logicky, nedostavují... a naštvanost stoupá... pořád dokola...

Tím fakt toto téma za sebe končím...

Hezký den
16. 11. 2011 | 07:52

resl napsal(a):

zločinec č.1 sedí na Hradě, z něj jdou nitky k ministrům, hejtmanům, státním zástupcům, soudcům. Ničím jiným, než intrikami, se tento člověk nezabývá, že p. Jakle. A když píšete na všechny strany, neměňte nick.
16. 11. 2011 | 08:26

Leo K napsal(a):

Možná se už nenajde čtenář, ale přesto to musím napsat. Nejde přece o osoby, jde o systém. Ten systém, který tady ti manipulátoři budovali a vybudovali. Změna osob nic neřeší zůstane-li systém. Z toho vyplývají dvě možnosti: 1. systém rozmetat a od základu postavit nový, ale to je revoluce a té bych se nerad dožil.
2. vynutit si ustavení takových kontrolních mechanismů, které by znejistily každou část systému - to vidím jako reálnou možnost, ale jen za předpokladu, že všichni nespokojenci potáhnou za jeden provaz.
Abych byl konkrétnější, domnívám se, že takovým vhodným kontrolním mechanismem je systém polopřímé demokracie, kde sice zůstávají strany, zůstávají zastupitelé, ale jim všem je nadřazen zájem voličů. Princip, že zvolím-li někoho, mám právo jej také odvolat. Že by to bylo účinné, o tom svědčí smrtelný strach politiků ze zavedení referenda. Když už se k tomu někdo zaváže - jako např. VV - tak stanoví takové podmínky, které defakto tuto možnost vyloučí. Viz např. návrh Karolíny Peak!
Problém občanského tlaku k zavedení takových nástrojů (není to jen o referendu, musí to obsahovat i různá brzdná ustanovení, aby z toho nebyla fraška), tak ten problém je v tom, že to řada občanů vnímá stranicky - většinou jako nástroj levice. Není tomu tak. Nástroj sám je politicky neutrální. A jeho interpretace jako mocenský nástroj levice je jenom zaplacený projev strachu ze strany současných politiků a jejich šedých eminencí (ujal se název - kmotrů). Z toho hlediska je dělení na levici či levouny a pravici či pravouny, kontraproduktivní.
16. 11. 2011 | 08:38

reppop napsal(a):

David napsal(a):
Tyranosaurus Babiš
A pokud se Babiš stane Rexem české politiky, pak skutečným Tyranosaurem se stane volič, který tam Babiše a jeho tým vyšle, zatímco palermisty požene před soud.
16. 11. 2011 | 07:40

Pokud si český volič přivede na Oviraptory Tyrannosaura rexe, nepochybně je Tyrannosaurus sežere. Ale až budou sežraní, čím se bude živit pak? Zbydou voliči, že? A proti králi všech prdátorů, který "disponuje výborným sluchem a mimořádně skvělým zrakem" nebude mít už vůbec žádnou šanci. Jak známo Tyrrannosaurus se převychovat na vegetariánství nedá. To je proti přírodním zákonům. A to, co je proti přírodním zákonům nefunguje, je to tedy stupidní, neefektivní a plodí to zlo.
Jinak se tomu říká vyhánění čerta ďáblem (Oviraptora Tyrannosaurem).
PS: Vybírám z wikipedie:
Tyrannosaurus rex („tyranský, královský ještěr“) byl jedním z největších masožravých dinosaurů (teropodů) a zároveň jedním z největších suchozemských predátorů všech dob. Přesto, že ztratil primát největšího dravého dinosaura, svou tělesnou stavbou patřil k nejmohutnějším a NEJNEBEZPEČNĚJŠÍM.
(Omlouvám se za kapitálky, dělám to nerad a jen výjimečně).
16. 11. 2011 | 08:39

reppop napsal(a):

Leo K napsal(a):
Nejde přece o osoby, jde o systém. Ten systém, který tady ti manipulátoři budovali a vybudovali. Změna osob nic neřeší zůstane-li systém. Z toho vyplývají dvě možnosti: 1. systém rozmetat a od základu postavit nový, ale to je revoluce a té bych se nerad dožil.
2. vynutit si ustavení takových kontrolních mechanismů, které by znejistily každou část systému - to vidím jako reálnou možnost, ale jen za předpokladu, že všichni nespokojenci potáhnou za jeden provaz.
Abych byl konkrétnější, domnívám se, že takovým vhodným kontrolním mechanismem je systém polopřímé demokracie, kde sice zůstávají strany, zůstávají zastupitelé, ale jim všem je nadřazen zájem voličů. Princip, že zvolím-li někoho, mám právo jej také odvolat. problém je v tom, že to řada občanů vnímá stranicky - většinou jako nástroj levice. Není tomu tak. Nástroj sám je politicky neutrální. A jeho interpretace jako mocenský nástroj levice je jenom zaplacený projev strachu ze strany současných politiků a jejich šedých eminencí (ujal se název - kmotrů).
16. 11. 2011 | 08:38

Děkuji, líp bych to nenapsal!
16. 11. 2011 | 08:47

Pepa Řepa napsal(a):

Tý Rex nikoho nesežere.
Skupuje vše, co se sežrat dá. Chytřejší taktika. stačí když mu jde na ruku antimonopolní. Až tady bude jeden vlastník Agrofert a dcery s.r.o. přilezete ke křížku, šmejdi.
Inu, láska prochází žaludkem.
16. 11. 2011 | 08:47

J.Brož napsal(a):

Babiš zvadnul diskusi rozhodně více než téměř parelelní programová konference ČSSD. Sám se napřel i do ČSSD a nenechal nit suchou ani na svátosti z Hradu. Prostě český politický rybník se hodně rozvířil a i se uvolňuje prostor, pro chudé občanské iniciativy, protože nastal souboj Titánů postprivatizačního bronzového Babiše a tzv. politické reperezentace , polistopadové. Za jeden pořad OVM , dostali všichni svůj díl a napadeni byli i hajní, co však hájí a hájili jen sebe a z Babiše dělají pytláka, ale s obavou, že nejlepší hajný bývá pytlák. V naší politice mluvit o někom čestném, nebo v lepším případě, jako o pragmatickém tvůrci je nemožné, nejsou...Zatím ze všech potrefených hus jen mlčí Hrad, je to ovšem mlčení zlověstné a možné vyvolané momentem překvapení. Odveta vůči Babišovi se chystá a jistě nebude jen tak ledajaká. Je pravda, že v českých hospodách se neskloňuje více jiné jméno, než Babiš a to i v duchu švejkovských tradic, kde na jedné straně je strach z univerzálních Bretschneiderů a na druhé straně Kadetů Bieglerů ,co nyní hledají někde hluboko v torně maršálské hole. Poručík Dub, jistojistě nás bude chtít rozplakat, až ho poznáme, protože ho jeětě neznáme, a když tak jen z té lepší stránky, může být, že to bude z Hradu.
Jde jen o to, kdo bude superabitrován pro blbost, zatím na to aspiruje, jako jeden muž česká občanská společnost i se ženami, až na čestné vyjímky. To je dost masivní představa,ale jak říká Švejk..v našem regimentu nás tou dobou superarbitrovali dva...Je nás více a je nás síla, dolních 10 milionů. Zatím jsme všichni aspiranti na superarbitraci pro blbost, protože 22 let, jsme si nechali všichni všechno líbit, alespoň takový je výsledek, rozkrádat, znásilňovat vraždit, plenit bez odporu, bez odporu, co by stál zua řeč.. Ze strany mírného pokroku v mezích zákona se jen tu a tam ukáže hrdina, typu vévody Makedonského Klimeše, s připomentím, jak jsme dobyli monastýr. Co bychom potřebovali v této době spíše připravené pro pero Jaroslava Haška, než pro činy Jana Žižky z Trocnova, zatím tu slyšíme něco, co vzdáleně připomíná Jánošíka, ale může být, že jen nářečím, který bral , aby nyní přinesl naději a třeba i chudým, jen naději? Nebo naopak se ukazuje a řídí svůj osud ,aby nebylo sebráno, co bylo napodnikáno, těmi druhými, co se požírají a začnou požírat?? Není to málo, po 22 letech po Sametu a nadějích? Když se hlásí, že dítě české revoluce se rozstonalo a je na Hrádečku a spíše než dítě vyrostlé Sametem připomíná to, že bylo králem, císařem, ale nahým ve své nepyšné pýše mravokárce a poučitele ve smyslu jisté pohádky. Nakonec ani on sám neví, zda byl dítětem, či králem a ani neví, co spáchal ve své tragikomické roli hry na nové šaty,co se stal největším z Čecháčků a vedl je bez boje na nutnou porážku , jen s tím, že rozhodně není svatý a nebude, jako jistý jeho předskokam z minulosti. Ano pravda a láska prohrála na celou čáru s lží a nenávistí a neskutečnou zlodějnou. Prostě se potvrdilo a potvrzuje, že kdo lže ten krade a lásku si za peníze nekoupíš...
16. 11. 2011 | 08:49

reppop napsal(a):

Maximus napsal(a):
reppop
16. 11. 2011 | 01:53

V mnohém s Vámi souhlasím ohledně hodnocení ČSSD. Jen tolik nekladu důraz na osobnosti, ale program (osobnost je obal, program je vlastní výrobek). A jinou vlivnou stranu s programem mi blízkým u nás nevidím. I kdyby ČSSD byla stejně prolezlá korupcí jako ODS a TOP (jakože tomu nevěřím), pořád zůstává program: u ODS-TOP(-VV, Babiš) pro mne nepřijatelný.
16. 11. 2011 | 09:23

Silvie napsal(a):

Leo,

možnost politiky odvolat v momentu, kdy se jakkoliv proviní proti zákonu či obecně platným mravním normám, je jediným způsobem, jak dokonale vyčistit politiku. Ale právě proto tenhle zákon nikdy neprojde.

reppop,

napsal jste skvělý příspěvek,ale nevím, zda nebude mít nakonec pravdu Pepa. Zajímavé dilema - uvidíme, co ukáže čas.
16. 11. 2011 | 09:36

Silvie napsal(a):

reppop,

já to napíšu poměrně lakonicky - hlavním problémem soc.dem. je to, že je mezi nimi největším intelektuálem Zaorálek, nejlepším ekonomem Sobotka a zbytek jsou Vlčkové, Škromachové a Špidlové. Takzvaně - mezi slepými jednooký králem.
A o tom, že nekradou, si nedělejte iluze. V kšeftech na MO je např. namočený taky soudruh Paroubek (pandury).
16. 11. 2011 | 09:40

Silvie napsal(a):

Bude další "přemluv bábu", nyní se nejspíš ponese v duchu "dej si koule kam chceš, na pol.orientaci nezáleží" - já už jsem jednou přemluvila, ale někteří kolegové stále nemají dost.

Praha - Miliardář Andrej Babiš získal pro svůj projekt politického hnutí ANO 2011 další spojence: generálního ředitele stavební společnosti Skanska Dana Ťoka a hudební skupinu Nightwork.
16. 11. 2011 | 09:51

reppop napsal(a):

Silvie napsal(a):
16. 11. 2011 | 09:40

Můžu Vás zase jen odkázat na můj minulý příspěvek (16. 11. 2011 | 01:53). Až rozbijete jeho logiku nějakým argumentem, pak můžem diskutovat dál. Do té doby to považuji - při vší úctě k Vám - za ztrátu času.
16. 11. 2011 | 09:58

resl napsal(a):

specielně v Česku na osobnostech záleží. Většina lidí ve funkci jsou, nebo se stanou zbabělci, alibisty. Tak to vypadá v Česku při nedostatečné Ústavě, partajní nadřazenosti a typicky českým srabáctvím. Nebo věří někdo, že by uplatil Magora jako ministra ?
16. 11. 2011 | 10:09

reppop napsal(a):

Silvie napsal(a):
16. 11. 2011 | 09:40

Ještě si k tomu Vašemu příspěvku neodpustím jedno. Už jsem to tu někde psal výše:

Další skvělá finta neoliberální pravicové mafie je nabulíkovat lidem, že všichni politici jsou stejní: zkorumpovaní (opět v tom dělají výbornou službu hlavní média). Z toho pak logicky vyplývá, že slušný člověk nemůže jít vůbec k volbám protože by vždy volil jen darebáky. Tím se snižuje volební účast obyvatel. Ale mafiáni samozřejmě k volbám přijdou všichni - zvolit si své pravicové loutky, to je nejlepší investice do jejich "podnikání". Oni to moc dobře vědí. Komunisti byli vlastně velmi hloupí když udržovali nákladný represivní aparát proti opozici (STB, atd.), neoliberální mafie ví, že přece stačí normálním lidem nabulíkovat, že nemají koho volit. A výsledek je tentýž: vzniká vláda, kterou defacto podporuje 20% obyvatel (10% jsou mafiáni, 10% ti opravdu nejvíc stupidní, kteří ty mafiány podporují). Myslím, že před rokem 1989 komunistické totalitní vlády mohli mít podobnou podporu, tj. okolo těch 20 %.

Prosím nepoužívejte (ve vztahu k ČSSD) pořád tuto jednu obehranou fintu, na mne to opravdu nezabírá. Já vím, že to píšete spíš pro naivní čtenáře. Proto tu pro ně musím opakovat to co už jsem napsal výše (a co oni možná nečetli).
Mně už ty ůolopravdy o ČSSD opravdu vadí. Jak říkal Gorbačov: polopravda je horší než lež. Měl pravdu, je daleko nebezpečnější protože je mnohem víc manipulativní.
16. 11. 2011 | 10:16

český maloměšťák napsal(a):

reppop ad jarpor
Od zastupitele za ODS/jarpor/ nelze očekávat, že bude Babišovými výroky a plány nějak nadšen. To je přirozené.
A je přirozené, že ty, kteří si myslí, že každá iniciativa , která půjde ve směru rozbití mafiánské hydry ...nějak negativně či dehonestačně onálepkuje.
Třeba je pan zastupitel za ODS nazve osobami slepě věřícími, nebo druhem Homo Sapiens bez mozku /on to samozřejmě nikdy nenapíše naplno - ale tak nějak slizsky - po jarporovsku....se závěrečným přáním " Hezký den"...(zlatý Babiš - mám radši přímé hulváty, než slizoury....)

A Silvie ? Nu - ta chce vše napraviti ublogováním. Islám, korupci, problémy sousedského soužití, euro....vše vyřeší " neviditelná huba" plku.
16. 11. 2011 | 10:43

jarpor napsal(a):

reppop

" A výsledek je tentýž: vzniká vláda, kterou defacto podporuje 20% obyvatel (10% jsou mafiáni, 10% ti opravdu nejvíc stupidní, kteří ty mafiány podporují)."

Pěkný...
tak všichni co jen trochu pravicověji myslí, jsou mafiáni nebo stupidé...

Jak myslíte.
Jen dodám, že urážíte spoustu normálních lidí, dělníky počínaje, přes živnostníky, svědomité úředníky... a drobnými i většími podnikateli konče.

Snad by nebylo od věci se od Vás dozvědět, co to byli za lidé kteří si zvolili, v jisté době, a posléze podporovali loutky levicové /ten výraz "levicová loutka" jsem, s dovolením, použil od Vás. Normálně bych napsal levicová vláda./

Hezký den
16. 11. 2011 | 10:48

Silvie napsal(a):

reppop,

já žádnou logiku vašeho příspěvku rozbíjet nemíním, páč žádnou nemá. A mimochodem - s příspěvkem v uvedenou dobu souhlasím(ale jde o příspěvek Maxima).
Pokud jste si stihl lehce povšimnout, "pravicové" politiky nikterak nechválím. To ovšem neznamená, že budu chválit ty levicové (Sobotka s Haškem nic neukradli, protože k tomu zatím! neměli příležitost). Trvám na tom, že jejich úhlavním problémem je nedostatek odborně erudovaných a skutečně inteligentních osobností.
Špidla byl sice výjimkou, pokud jde o vzdělanost (to ostatně Zeman taky), ale jinak byl coby politik zcela nepoužitelný. Viz jeho působení v europarlamentu, kde byl pokládán za úspěšného eurokomika.

A mimochodem - jak si vysvětlujete zdárnou spolupráci naší pravice s levicí na pražském magistrátu a rozparcelování sfér vlivu?! Jsou tedy jedni horší ,nežli druzí nebo jsou to vcelku srovnatelní gauneři (jen jedni obdařeni o trochu víc fištrónu)?!

Řekla bych, že si dokážou krýt docela slušně dvacet let vzájemně záda a ještě v občanech vyvolat umělecký dojem, jak spolu svádí těžkou bitvu o blaho národa.
16. 11. 2011 | 10:49

jindrich13 napsal(a):

Babiš ví, že je kapitalismus zmírá. To co činí dělá jen z vypočítavosti.
16. 11. 2011 | 10:56

jarpor napsal(a):

český maloměšťák,
Tencokidahnůj,
tenco,
naprostý kokot,
šlapka..

Takový jeden člověk /snad jsem vyjmenoval všechna jména tohoto člověka / když hovoří o slizkosti... to fakt nemá chybu.

Hezký den, Vážení debatující.
Popřál bych stejné i tomu pánovi několika jmen... leč - zde opravdu udělám vyjímku.
16. 11. 2011 | 11:04

Béda napsal(a):

Babiš získal spojence ze Skansky. No vida. K antikorupčnímu Babišovi, Bakalovi, Kalouskovi, Bártovi, Vondrovi, Drobilovi, Bendlovi se přidal i šéf Skansky, firmy, která coby outsourcér vyhrává jednu státní zakázku za druhou.(ještě čekám na zapojení pánů Dospivy, Charouze, Chrenky...)

Antikorupční blok je již takřka sformován. Neměla by se nová strana nazvat Lobbisté a účastníci největších privatizačních a výběrových řízení proti korupci?
16. 11. 2011 | 11:11

JF napsal(a):

Béda: ano, opatrnost je určitě na místě ...

jistě nějaké srovnání mezi Babišem a Bártou může být - jsou podnikatelé uplynulého Divokého východu, a pan Babiš už před časem řekl že ne vždy vše bylo zcela košér. Umím si to představit. Vemte si ,že tahle stalinistická pragmatická galérka (osoby kolem Klause) jede na negativní vazby. (viz Kocourek a mlčení při jeho topení jeho soukmenovců) - aspoň zastart by se ho mohly. (otázka je proč u pana Kocourka nyní přišlo na jeho odklon???)

...ale k tomu srovnání - Bárta podnikatel v bezpečnostních agentůrách jehož knowhow je pasení bídy oblečené do laciného kvádra. Pan Babiš podniká v zemědělství a supluje nulovou politiku státu v ochraně českých zemědělců před obchodními řetězci. To že pan Babiš je úspěšný je také(ale samozřejmě nejen) dumping nulové české politiky. (stejné je to Student agency a ČD)

A co říká pan Babiš - nekompetentnost českých politiků (lepší je určitá míra korupce než nekompetentnost) - mé bohatství je jen papírové (srovnejte servilnost pana Moravce vůči "miliardám" pana Babiše) - pan Bárta špicluje - na mne nic nemají a mít nemohou. (samozřejmě se dá něco vyrobit to je další logický krok stalinické galérky nebo na někoho jiného)

To co předvádí Klaus je negativní souručenství.

Je to také otázka našeho vkusu. Pana Babiše budu ochoten volit pokud budu vědět kdo to je, nikoliv fantóma baleného do jakéhokoliv světonázoru. (např. svododa, svoboda, svoboda) s vědomím že všeobsažnost nehledejme. Ani tedy nějakého čistého spasitele. Snaha o dokonalost (bez přívlastků) je také příčinou toho kde jsme. (všichni jsou stejní, všichni politici jsou špatní atd.)

Otázka zůstává kdo je pan Babiš jaké jsou jeho sociální vztahy. Tato otázka zůstává mimochodem o každém kdo chce působit ve veřejném prostoru.

Hitler také říkal co udělá a nikdo mu nevěřil - oni to prostě říkají - na nás je to zda to slyšíme. Odpovědnost je to společná. Těch co mluví i těch co poslouchají.
16. 11. 2011 | 11:18

český maloměšťák napsal(a):

jarpor
To je váš rodokmen ? "Tencokydá Hnůj" - asi váš tatík - pracující kdysi v KZD ?
"Šlapka" - matka....budu hádat....veřejný sektor ?
A "naprostý kokot" - takhle přezdívali komu z vaší rodiny ? Či je to přímo vaše přezdívka..... v přípravce ODS ?

No - několik let tvrdím, že ODS už fakt nemá po čem sáhnout...../což kromě jarpora dokládá i např. dynamicky se měnící složení (zejména pod vlivem korupčních kauz)"protikorupční vlády"...../
:((
16. 11. 2011 | 11:35

Béda napsal(a):

JF,

osobně si myslím, že v případě p. Babiše jde z nějakého důvodu pouze o vytvoření VV2, která má za cíl přivést jejího majitele do nejvyšších pater politiky, ke ztraceným penězovodům, k rozhodování o velkých transakcích.

Možný je taky politický podtext - nahradit VV - ubrat hlas levicovým stranám, zabránit zavedení progresivní daně a zvýšení korporátních daní...

Panu Babišovi, jak už jsem uvedl otevřenost nevěřím. Kdoví co za tím je? Predátoři tohoto typu nejsou ani šílenci ani nezištní sebevrazi.
16. 11. 2011 | 11:39

jarpor napsal(a):

český maloměšťák,
Tencokidahnůj,
tenco,
naprostý kokot,
šlapka..

"jarpor
To je váš rodokmen ? "Tencokydá Hnůj" - asi váš tatík - pracující kdysi v KZD ?
"Šlapka" - matka....budu hádat....veřejný sektor ?
A "naprostý kokot" - takhle přezdívali komu z vaší rodiny ? Či je to přímo vaše přezdívka..... v přípravce ODS ?"

Bože, dívej se jinam, zde se neděje nic zajímavého.
Jen jeden ťulpas nechce přiznat, jak si mění nicky...
a do debaty neváhá zatáhnout i mé blízké... bohužel, mrtvé...
Co s naprostým kokotem ?
Byl-li by vedle, tak mu rozhodit sanice... jenže zde má štěstí.
Urážet může bez následků...

.
16. 11. 2011 | 11:45

JF napsal(a):

Béda: OK - samozřejmě nedělám a nechci dělat reklamu panu Babišovi - ostatně si myslím že je ve střetu zájmů aby dělal politiku (také to říká) ale líbí se mi to vystihnutí situace a to, že by se měla skutečná opozice v různých iniciatiách integrovat jako platforma pro možný vstup do politiky.
16. 11. 2011 | 11:47

reppop napsal(a):

jarpor napsal(a):
reppop

" A výsledek je tentýž: vzniká vláda, kterou defacto podporuje 20% obyvatel (10% jsou mafiáni, 10% ti opravdu nejvíc stupidní, kteří ty mafiány podporují)."

Pěkný...
tak všichni co jen trochu pravicověji myslí, jsou mafiáni nebo stupidé...
Jen dodám, že urážíte spoustu normálních lidí...
16. 11. 2011 | 10:48

Já píši jen to co mi logicky vychází, padni komu padni. Před rokem 1989 jsem stejně hodnotil i dobrovolné voliče KSČ (mafiáni + stupidní). Tady nejde o žádné levicové či pravicové myšlení (dovedu si představit pravicově myslejícího člověka nepodporujícího současné neoliberální pravicové mafiány). Tady jde o podporu či nepodporu politicko-ekonomické mafie (před rokem 1989 KSČ, nyní ODS a TOP). Nikoho urážet nechci. A už jsem tu někde psal (v jiném blogu), že za stupiditu nikdo nemůže (tj. není to urážka), psal jsem i to, že sám se za stupidního považuji také (takže podle Vás urážím i sám sebe?).
Mějte se hezky a doporučuji se neurážet, ješitnost zatemňuje bystré myšlení a člověk se pak chová stupidně.
16. 11. 2011 | 11:48

jarpor napsal(a):

reppop

Jistě... neurážet se a neurážet jiné...

Taktně jste se opět vyhnul, při porovnávání tehdy... voliče KSČ a dnes ... voliče pravicové vlády, jak byste definoval, ze stejného úhlu pohledu, v jistém mezidobí voliče vlády levicové.

Lámat Vás nebudu a odpověď nepožaduji... konečně i v první reakci, tuším, byl použit podmiňovací způsob...

Hezký den
16. 11. 2011 | 11:56

Sprosťák napsal(a):

K myslivně p. J. Brože přidávám.Veškeré prázdné disputace nic nezmění.Marketingově promyšlený tah podnikatele je nutno ocenit,protože způsobil šok.Je tomu skutečně tak? Naivní veřejnost nemyslí,žije v duchu stádního principu.Přijde vlna a odnáší davy k vyčerpání vlastní potence,pak se vrací.Tato společnost to dokazuje svou nečinností a pohodlíčkem už vlastně po staletí.Jediným hybatelem dění,který se uměl stavět na zadní,byl J.Žižka.A kdo si myslí, že bolševismus nevyužil dlouhodobého mocenského působení na přípravě pro dobu ústupu ze slávy,ten je dětina.Tam skutečně v STB pozicích nestáli jen hlupáci a přicmrndávači, i když i ty je třeba k vyvolávání menších i větších tsu-na-mi.A jeden z aktivně připravovaných z minulosti právě rozehrál hru.Je otázka, kdo je s ním a kdo proti.Dovedně se s námi manipuluje ovšem už také hodně dlouho.Proč? Nevšímáme si historie a idealizujeme si v mizerné přítomnosti budoucnost.Mysleme na sebe,perme se o svoje potřeby,pokud máme děti, jsme povinni se starat o jejich přežití.My jsme je sem přivedli,oni tu musí existovat nezaviněně.Ulice by měly být dnes povinně naplněny nespokojenými lidmi.Alespoň k vytvoření důstojnějšího přežívání a existence,ba i trochy štěstí.Máme na to právo,také jsme lidé.A hlavně si vzpomeňte na ty, jimž se dařilo vždy za našich životů velkolepě.Patří do jedné smečky.A ta nás zatím drží v šachu.
16. 11. 2011 | 12:27

reppop napsal(a):

jarpor napsal(a):

Taktně jste se opět vyhnul, při porovnávání tehdy... voliče KSČ a dnes ... voliče pravicové vlády, jak byste definoval, ze stejného úhlu pohledu, v jistém mezidobí voliče vlády levicové.

16. 11. 2011 | 11:56

V tom meziobdobí tu levicoví voliči téměř nebyli. Volič ČSSD není levicový volič, byl to u nás buď volič středu (Špidla) nebo nepatrně pravicový volič (Zeman).

Ještě k té stupiditě:
Je to jako krátkozrakost (nikoho přece neurazím když řeknu, že je krátkozraký). Proti krátkozrakosti člověk může použít brýle. Proti stupiditě nelenivé myšlení a vzdělávání se. Já byl za mlada velmi stupidní, ale snažil jsem se vzdělávat ve vědách přírodních i společenských a snad se mi tu stupiditu podařilo aspoň trochu eliminovat. Bohužel současný vzdělávací systém budovaný podle receptu neoliberální pravice vzdělávání potlačuje. Mám na mysli vzdělávání ve smyslu Liessmannovy Teorie nevzdělanosti (tzv. Bildung). A lidé bez Bildung se chovají pak nesmírně stupidně, viz například předvolební videoklip Přemluv bábu.
Knihu filosofa Liessmanna Vám vřele dopopručuji k přečtení, stejně jako knihu F. Koukolíka a J. Drtilové Vzpoura deprivantů.
A přeji vše nejlepší, zejména šťastnou ruku při volbě vzdělávacích pramenů.
16. 11. 2011 | 12:29

Béda napsal(a):

Jarpor,

mohl byste uvést jednu jedinou levicovou polistopadovou vládu? Pokud vím, byly pouze vlády pravicové anebo kompromisní koaliční s účastí ČSSD, kterou držela pravice ve vládě, anebo "opozičně" "pod krkem".

Děkuji.
16. 11. 2011 | 12:35

Otázkář napsal(a):

Na vystoupení Andreje Babiše v nedělních OVM mě (mimo jiné) zaujalo příkré vymezení především vůči Vítu Bártovi. Několikrát zmínil jak Bárta provedl Kalouskovi při hlasování to a to. Proti Kalouskovi neřekl v podstatě nic. Ve světle informací, že jeho iniciativu ANO 2011 podporuje i šéf SKANSKY jeho snaha nepůsobí příliš věrohodně. Skoro se zdá jakoby pod pláštíkem boje proti korupci chtěl zachovat současný STATUS QUO, který nahrává určitým skupinám. Jak jinak si také vysvětlit jeho prohlášení o tom, že Bárta chtěl dálnice (po Tvrdíkovi a Dalíkovi) "zkasírovat" potřetí? Jsou to samozřejmě jen spekulace, ale přesto myslím, že je na místě být ostražitý. Hana Marvanová i Jiřina Šiklová by mohli vyprávět.
16. 11. 2011 | 12:38

Občan napsal(a):

To Aleš Z ((22:54):

Pane Aleši,

pokud otevřu něčí webové stránky a tam na mne vykoukne lejstro o tom, že autor je budoucím spasitelem minimálně české společnosti, tak očekávám, že na tomtéž webu najdu nějaké konkrétnější informace o tom, jak chce ten autor tu společnost zpasit. Pokud takové informace nenaleznu, pak pro mne spasitel ztrácí důvěryhodnost.
Což se v případě Babiše také stalo. Vyřízená záležitost.
16. 11. 2011 | 12:59

Občan napsal(a):

To Kočka Šklíba:

Pokud nemám nic připraveno a jen potřebuji udělat průzkum nálad, pak s tím prostě nelezu na veřejnost a nehlásám, že jsem budoucí spasitel.

Celá parta kolem Babiše a Marvanové na mne čím dál víc dělá dojem bílého koně, jehož jedinou úlohou je prozatím rozmělnit dožranost lidí, odventilovat ji směrem k pokojným a zbytečným peticícm a výzvám a co nejvíc lidí přimět k neúčasti na demonstracích.
16. 11. 2011 | 13:06

Béda napsal(a):

Občan,

Babiš patří zájmově k zakladatelům a sponzorům TOP. K oligarchické a miliardářské spičce. Pro tyto špičky jsou charakteristické zázračné přesuny státního majetku do privátních rukou, které zrodily kastu multi(v řádu desítek) miliardářů.

Jeho naturelu je tudíž přirozené nejbližší "antikorupční" strana Babišova souputníka multimiliardáře Bakaly vedena "antikorupčním" bratrem všech oligarchů a miliardářů Kalouskem. Tato strana v oblasti daňové a odvodové nejlépe odpovídá zájmům Babiše. Prezentovaná antikorupčnost je pouze vějičkou, která má přivést do "antikorupčního" stáda TOP-ODS náhradu za VV, které je prorokován těžký volební debakl. Benefitem Babiše pak bude ještě větší vliv, ještě větší majetkový prospěch, návrat k penězovodům ztraceným po odchodu Grosse z politiky.

Jde pouze o další logický krok v procesu privatizace české politiky a jejího ztržnění.
16. 11. 2011 | 13:28

Béda napsal(a):

Dovětek,

zajímal by mě sociální, daňový - ekonomický... program Babišovy nověvznikající strany. Antikorupčnost zde již měla VV a jak to dopadlo.
16. 11. 2011 | 13:37

slovenský velkovesničan napsal(a):

hergot ty ty přezdívky střídáš jak tvoje stará kumpány.
16. 11. 2011 | 13:41

Silvie napsal(a):

Béda,

řekla bych ,že vám to docela pálí.
Zajímalo by mě, co od Babiše čeká např. takový Vieweg, ne že bych ho pokládala za velkého myslitele, lepší recenze?!
16. 11. 2011 | 14:01

Silvie napsal(a):

To, že si tady sypu popel na hlavu za přemlouvání báby, by mělo být mementem pro všechny věřící skazkám, jak miliardáři pohrdají penězi!
Ono se také říkalo, že knížeti peněz netřeba a že přednější jest knížecí čest!
A prd- šlechtic pravil, že nejlepším revírníkem je bývalý pytlák (bratr Kalousek) a bylo vymalováno.
16. 11. 2011 | 14:06

rejpal napsal(a):

Veškeré házení bláta přes barikády se stává úsměvným, když si člověk přečte, kdo se stane novým ministrem průmyslu a obchodu. Jak je to dlouho, kdy čerstvý předseda ODS získával body řečmi o omezení moci kromtrů?
16. 11. 2011 | 14:28

Béda napsal(a):

rejpal,

vrána k vráně sedá, rovný rovného so hledá, jak známo. Ještě mám v paměti pana "Čistého" s volební "daňovou" síťovkou. Odkláněč peněz odešel a přišel další bratr z velké Rodiny.
16. 11. 2011 | 14:38

dalimír napsal(a):

Český maloměštáku stačí se trochu rozhlédnout kolem sebe ! Ti co mají postaveny baráky za 15´-20 mega i s hlídacími kamerami a ochrankou tak ti to určitě nemají z ruk práce ale nějakého pochybného podnikání ! Takových vykuků jsou v česku mraky ! Na takové "vymoženosti" nemuže dnes člověk vydělat normální prací z běžné výplaty ,to je snad jasné ! Dl.
16. 11. 2011 | 14:43

Vidím to poněkud jinak napsal(a):

Iniciály A. B. hmm...
Andrej Babiš = Anders Breivik české politiky?
16. 11. 2011 | 14:49

rejpal napsal(a):

Béda
No, mě o tom přesvědčovat nemusíte. Jediný rozdíl mezi Nečasem tehdy a dnes je, že tehdy mu ještě možná záleželo na názoru veřejnosti. Teď už je mu to jedno - chce jen přežít co nejdéle, a bez mužů v zákulisí by to bylo těžší.
16. 11. 2011 | 15:25

Aleš Z napsal(a):

občane, já na rozdíl od Vás se snažím posuzovat politiky podle činů a ne slov a proto bych si Babiše vůbec netroufnul hodnotit, s politikou praktickou nezačal. Jeho vystoupení v OVM byl útok na záískání podpory široké vežřejnosti. A také si myslím, že podezírat Babiše z chudoby ducha a nápadů, neodpovídá realitě.
16. 11. 2011 | 18:59

český maloměšťák napsal(a):

jarpor
Pěstní souboj bez rukavic by mohl být zajímavý.

Co s "naprostým kokotem" ? To nevím - jestli vám ale tak fakt přezdívali v mládežnické přípravce ODS - s tím už nenaděláte nic.To je už jednou dáno.
Jedna možnost by tu ale byla - zkuste vstoupit do "protikorupční" vlády - tam i s touhle přezdívkou docela dobře zapadnete...

Hezký den. /...."ťulpas" se na kolonádě neříká, milý pane zastupiteli za ODS..../
16. 11. 2011 | 19:23

český maloměšťák napsal(a):

dalimír
Nezaviďte, pane dalimíre. Závist někdy zakryje podstatu problému.
Máte pravdu - z běžné výplaty ne.
Ale je blbost, pokud byste chtěl někoho vinit, že vyplácí 100 litrů měsíčně a ještě větší blbost , když byste chtěl vinit toho, kdo na takové peníze přistoupí - jako zaměstnanec.
Pokud je to mimo erár - mělo by vám to být putna.... ne ?
/vím - v ČR takové prachy primárně, sekundárně či teriárně jdou většinou z eráru....ale neberte kus jako kus...někdy je za tím luxusem jenom ješitná a náročná manželka, ten chlap za to nemůže.... :))) /
16. 11. 2011 | 19:28

reppop napsal(a):

Silvie napsal(a):
reppop,
já žádnou logiku vašeho příspěvku rozbíjet nemíním, páč žádnou nemá.
16. 11. 2011 | 10:49

Zdá se, že pořád pokračujete ve stejném duchu a to je pak diskuse opravdu neproduktivní a zbytečná.
Já bych bral kdybyste napsala, že můj příspěvek žádnou logiku nemá protože... (Vaše argumenty proč nemá logiku).
Pak by se na to dalo něco odpovědět, dalo by se diskutovat.
Když ale napíšete, že můj příspěvek žádnou logiku nemá (...a basta), je to odpověď diktátorky a ne člověka, který chce diskutovat a přiblížit se v diskusi k pravdě.
Takže nashledanou v časech demokraticky diskusních, které jsou smysluplné.
16. 11. 2011 | 20:31

reppop napsal(a):

Béda napsal(a):
Jarpor,
mohl byste uvést jednu jedinou levicovou polistopadovou vládu? Pokud vím, byly pouze vlády pravicové anebo kompromisní koaliční s účastí ČSSD, kterou držela pravice ve vládě, anebo "opozičně" "pod krkem".
Děkuji.
16. 11. 2011 | 12:35

Nedávno jsem hovořil s mladým člověkem (studentem), který se vrátil ze Skandinávie (Norsko, Finsko). Byl překvapený, že tamní jeho vrstevníci slovo "levice" nepovažují za sprosté jako u nás. Střed tam prý považují za standart, "levice" je ještě přijatelná, "pravice" je nejhorší varianta. Možná to trochu odpovídá na otázku proč právě Skandinávie je nejméně splečensky zadlužená (dluh státní + dluh domácností + dluh na životním prostředí), je tam nízká kriminalita, atd. atd. , zkrátka nevyšší životní úroveň v Evropě.
My máme tu smůlu, že po fašismu jsme se tak moc báli pravicového extrémismu, že jsme vletěli přímo do komunismu 50. let, po roce 1989 jsme se zas tak moc báli levicového extremismu, že jsme vletěli do extremismu pravicového (neoliberálně-fašistického). Jestli to takhle budeme dělat pořád, nebude u nás dobře nikdy. Samozřejmě mafiáni se vždy lepí na ten směr, který je momentálně "in", v 50. letech na komunisty, teď na pravicové neoliberály.
16. 11. 2011 | 20:42

vojnov napsal(a):

Jarpor:

Nemám tušení, proč napadáte různé Nicky ad hominem. Takovéto napadání svědčí zejména o tom, že na obranu svého názoru už nemáte žádné rozumné argumenty. Vaší pověsti (a potažmo pověsti celé ODS) to příliš nepomáhá. I když teď už Vám to může být skoro jedno. Pověst ani jednoho už příliš klesnout nemůže.

Souhlasím s Reppop, že legitimita téhle vlády je asi taková, jako legitimita vlády třetí třetiny minulého režimu*. To, jakým způsobem se dostaly k moci naše poslední "pravicové" vlády opravdu nemá obdoby- jedna uplácením/ vydíráním opozice, druhá geniálním podvodem na voličích. Dokonalou ilustrací tohoto je paní Sylvie. Nevěří v nic. Stávající strany jsou všechny blbé, nové budou ještě horší. Pro "politiky" Topolánkovy ligy dokonalá situace.

Ne, pane Jarpore. Ti, kteří podporují tuhle (nebo minulou) vládu, nemohou být pravicově smýšlející. Protože není pravicová, ale pravičácká. Protože je složená z lidí, kteří pravicovost ordinují jiným, a sami žijí v dokonalém sobeckém komunismu: "Každý podle svých možností, mně podle mých potřeb.". Hleďte, největší pravičák, úspěšný (zbankrotovaný) podnikatel... už dřepí ve správní radě (strana se postarala). Napíše-li tedy Reppop, že podporovat ji mohou jenom mafiáni a stupidové, má svatou pravdu (v Reppopově definici stupidity).

* padesátá léta, jakkoliv byla blbá, měla alespoň legitimitu výsledků voleb z r. 46 a neschopností "demokratických" politiků... ostatně, dala vzniknout vcelku dobrým 60 letům...

Český Maloměšťák:

Proč se necháte vyprovokovat zrovna Jarporem... zrovna vy?

PS: Na hodnocení Babišovy iniciativy je poněkud brzo. Ale podle toho, kolik husí se ozvalo, tak pošlapal pěkných pár kuřích ok. Alespoň to je dobře. Do voleb daleko (bohužel)... uvidíme...

PPS: A jak se nám ten Nečas pěkně vybarvuje, co?
16. 11. 2011 | 21:38

Alena Vrbová napsal(a):

kočka šklíba napsal(a):

Aleno Vrbová, mohla byste napsat na co Babiš, podle Vás dokonce: "Navíc v OVM pan Babiš prakticky na žádnou otázku, položenou moderátorem, neodpověděl." ?
Jinak je rozhodně rozdíl, a to vidíme v tzv."přímém přenosu", když o korupci budete psát Vy, já, atd. a když Babiš.
15. 11. 2011 | 23:27

Můžu. Namátkou; jestli touto iniciativou vstupuje do politiky, proč nevystoupil dříve proti korupci.

Nepsala jsem a neřešila rozdíl - kde slova zazněla a kým. Reagovala jsem na větu, zmíněnou, panem Havlíkem -
Vše co pan Babiš řekl v OVM, není nic nového. Příklad - třeba zde, na aktuálně.cz a v diskuzích, to je a bylo zmíněno mnohokráte.

Jinými slovy - pro mne nic nového.

Hezký čas, paní Kočko.

A.V.
22. 11. 2011 | 13:44

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy