Stojí za tebou gorila

12. 01. 2012 | 19:19
Přečteno 4124 krát
„Teďka stojí za tebou gorila“, zpívá ve své úspěšné písni skupina Brutus. Možná že si tuto píseň nyní pobrukují i slovenští politici, finančníci a novináři. A určitě nebudou mít na mysli své případné tělesné strážce.

Gorila vytěsnila ze slovenských médií všechna ostatní zvířata. Spis „Gorila“ odhaluje prostředí slovenské korupční džungle. V podstatě jde o to, že se „kupodivu“ ukazuje, že mocná finanční skupina ovlivňovala politická rozhodnutí ve svůj prospěch. To by ovšem nasvědčovalo tomu, že ten slovenský kapitalismus by měl mít adjektivum mafiánský. A údajně nešlo o jednotlivosti a selhání jednotlivců, nýbrž o propracovaný systém.

A jak je to u nás? My jsme si naši nejslavnější gorilu Moju, což je první gorilí mládě odchované v pražské ZOO, pro jistotu vyexpedovali do Španělska, abychom ji neměli na očích. Náš model fungování klientelistických sítí šel ještě dál. Ony sítě nejen ovlivňují politiku a jednotlivé politiky, ony přímo řídi stát.

Dosazují do klíčových pozic své lidi. Vstupují do obsahové náplně jednotlivých úřadů i tvorby legislativy. Mají kontrolu nad údajnou kontrolou chodu státní správy. Vstupují do orgánů činných v trestním řízení. Mají své lidi v justici. Do značné míry ovládají média. Rozdělují veřejné zakázky a dotace, včetně těch evropských, spřízněným a loajálním partnerům. Jejich lokální odnože ovládají města a regiony. Svoboda, demokracie, volný trh, právo a pořádek … Jo, fajn. To se hodí na předvolební plakáty. Velké sítě (finanční skupiny) financují volební kampaně vlivných parlamentních stran a předplácejí si tak vliv a moc i na další období.

Za vznikem těch opravdu silných hráčů stály mocné figury minulého režimu. V případě Penty, která je osou spisu „Gorila“, to byl legendární generál Lorenc, kdysi náčelník Stb. V Čechách to odstartoval marketingový motor kupónové privatizace, což byly Harvardské fondy, které zakládal další prominent Stb Boris Vostrý.

Významnou roli v tomto příběhu hrály i další zákulisní persony, Juraj Široký či Karel Köcher. Pak přišli další sekáči. I oni měli v zádech různá esa minulého režimu. V jednom případě Popoviče, v jiném Potáče, Tkáče st., Koppa atd. Silné privatizační fondy začaly kumulovat kapitál, propojily se s bankami z devadesátých let a ovládly značnou část domácí ekonomiky. Šlo o majetek v řadu stovek miliard. Kolem mnoha příběhů se vytvořila nepropustná mlha a v ní se ztrácely nejen zdroje, ale i iluze, a také alespoň naděje na slušnou správu země.

Pak přišla na řadu Konsolidační agentura, což byl „bermudský trojúhelník“ české ekonomiky. V době opoziční smlouvy se tzv. očistily banky a pak se prodaly za podivně nízkou cenu. Podrobný rozbor by si vyžadoval mnohem větší prostor. Klientelistické sítě ovládly i podniky s majoritní účasti státu a odtud vysávají další veřejné zdroje.

Najdete je i ve zdravotnictví a vlastně ve všech resortech. V nemalé míře spolurozhodují i o vysokoškolských titulech, a to nejen na proslulých plzeňských právech. Českých tunelů v režimu zločinného spolčení bylo více než dost a účet není zrovna malý. Sem tam se objeví nějaký náznak, že by se přeci jenom někde něco odhalilo, ale po letech to skončí tzv. do ztracena. Nebýt tlaků z venčí, pak by se kauzy MUS a některých armádních zakázek u nás vůbec neotevřely.

Poptávku a nabídku témat určují totiž opět sítě, přičemž metody jsou stále rafinovanější. Společenská, politická a ekonomická situace v ČR vykazuje všechny znaky hluboké krize. Příčiny nejsou zdaleka jen vnější. Opak je pravdou. Veřejnost nemůže nevnímat neefektivní a často i nemravnou správu země. Politický systém se rozkládá a ztrácí schopnost kontroly i usměrňování společenských procesů.

Rozhodující vliv na chod administrativy a na „odklánění“ veřejných zdrojů mají klientelistické sítě, často přímo navázané na velké finanční skupiny. Ostatně o nich píše mimo jiné i poslední výroční zpráva Bezpečnostní informační služby, pochopitelně bez odezvy. Lobbismus, korupce a propojení politiky se zákulisními hráči, ale i organizovaným zločinem demoralizují celou společnost.

Začíná to prokorupčním systémem financování politických stran, pokračuje to bezzubou, a často i účelovou legislativou, a nevýkonnými orgány činnými v trestním řízení. To vše znamená ztrátu důvěry občanů ve výkonnou, zákonodárnou i soudní moc, vymahatelnost práva, rovné a férové soutěže, a především naprostou ztrátu autority stávajících tzv. politických elit. Pláte se, jak z toho ven? Prvním krokem musí byt důkladný a pravdivý audit uplynulých 22 let a vyvození konkrétní odpovědnosti jednotlivců.

V jiné souvislosti jsme nedávno slyšeli heslo – „Co bylo nakradeno, musí být navráceno“. Ano, nezbývá než souhlasit. Ale stále platí, že kapříci si svůj rybník nevypustí. Spíše si najdou nějakou destinaci k novému životu ve svém období již post pirátském. Jinými slovy – kde není žalobce, tam není ani soudce. A mezitím naše úžasná vláda rozpočtové odpovědnosti (a boje proti korupci) škrtá výdaje a zvyšuje daně, ale nejen daně, nýbrž zdánlivě paradoxně i státní dluh. A abychom se nenudili, tak nás občas pobaví nějakou tou rozvernou vládní krizí či interním auditem ve spol. ČEZ. Dobře nám tak. Opravdu?

P.S. Spis „Gorila“ je zajímavé čtení. A možná i inspirace.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kryštof napsal(a):

"Soudruzi , za námi stojí Strana !"
"A my nemilosrdně rozdrtíme každého , kdo by to zpochybňoval a chtěl tak otočit kolo dějin nazpět !"
12. 01. 2012 | 19:32

mb napsal(a):

když tak čtu Havlíka, tak myslim že nás zachrání už jen tak maximálně vesmírní lidé .... :-/ ... ( a možná ani ti ne ... :-)
12. 01. 2012 | 19:46

DF napsal(a):

Pane Havlík proč píšete o cizím státě a potom to aplikujete na čisté prostředí zabezpečované naší vládou?
Spis „Gorila“ který odhaluje prostředí slovenské korupční džungle,neodhaluje korupční džungli českou.
Nebo snad se našel někdo kdo něco takového napsal u nás?
Jmenujte, udejte adresu pobytu!
Tak vidíte, nikdo nic nenapsal, nikdo nic u nás neví a proto také neřeší.
12. 01. 2012 | 19:50

Asfalt napsal(a):

Ano. Nejde ale jen o problém Česka nebo Slovenska.
Peníze a politika v USA:
https://www.youtube.com/watch?v=dbhtjs8Jpik&list=UUczrL-2b-gYK3l4yDld4XlQ&index=9&feature=plcp
12. 01. 2012 | 19:53

aga napsal(a):

Booožíííčku, to je ale překvapení..to jsme až dosud netušili... nojo, je třeba pevné ruky, která ten humus vymete.. tipuju: Babiš?
12. 01. 2012 | 19:59

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Havlíku,se vším co píšete souhlasím. Ale stále se mi vrací minulost a základ tohoto marasmu včetně kmotra VK a také Vaší maličkosti. Co začít popsáním svého selhání a své roli v té nepodařené dvacetiletce? Už si nevzpomínám či jste byl i v Lotynce s Bartoškou a Kratinou?
12. 01. 2012 | 20:00

pepík napsal(a):

Stupidita MF jde tak daleko, že nechá audit ČEZu provést pod dohledem největšího gigakorupčníka ČR MR tak, aby vše vypydalo dobře. Giga zloděj (miliard)rozhoduje, kolik mil. dodat dědkovi (pičikukovi) za to, že bude držet hubu a nekrafat do tramvají FOR-CITY, jsou přeci hezké(i hezky drahé)!!!
18 miliard je dobrý kšeft za 250 tramvají do Prahy, to schválí opravdu cinknuté zastupitelstvo!!!

Máme nejdražší elektřinu v EU vzhledem ke mzdám a je nám jedno, kolik bere GŘ??? Kolik benefitů dostává ze Škody Transportation, která dodává předražené tramvaje kmotrům do Prahy, kolik mu zbývá na úplatky všech politiků . Jsou podezřele zticha i policisté a NSZ a VSZ! Jak dlouho budeme zemí několika Gigazlodějů????

To neumíme zavřít 20 gaunerů a necháme je rozkrást celá města i republiku ČR! Ať pražáci si zaplatí gigazlodějny Béma a spol. v DP veřejnou sbírkou.
12. 01. 2012 | 20:10

Fialenka napsal(a):

„Co bylo nakradeno, musí být navráceno“.

Souhlasím, prvním krokem musí být audit majetkových transferů za uplynulých 22 let. Nešlo by nějak požádat o pomoc někoho zvenčí? Například několik žen a porodních asistenek si chtějí stěžovat u Evropského soudu pro lidská práva na to, že jim Česká republika odpírá to, co jim zaručuje ústava nebo evropská pravidla.

Já tedy nevím, ale co když právě tomu, abychom se mohli domáhat svých práv, chtěl Václav Klaus zabránit, když pro nás vyjednal neplatnost Listiny základních práv.
12. 01. 2012 | 20:38

Fialenka napsal(a):

K té Klausově vyjímce jsem našla tohle:

"Dle odborů nebudou moci občané ČR u evropských orgánů uplatnit svá sociální, pracovněprávní a další lidská práva obsažená v Listině základních práv EU. Předseda ČMKOS Milan Štěch řekl, že jako pojistku proti prolomení Benešových dekretů stačilo vyjmout jen článek č. 17 listiny EU o vlastnictví a nemusela se rušit platnost listiny jako celku. Klaus dle něho svojí podmínkou sledoval něco jiného než hrozbu restitucí a údajně existuje nebezpečí oslabení české Listiny základních práv a svobod například silnou pravicovou koalicí - v listině EU je dle něho více garancí a jsou lépe a silněji upraveny."

http://www.novinky.cz/domaci/182950-kocabovi-a-odborum-se-nelibi-vyjimka-z-lisabonske-smlouvy.html
12. 01. 2012 | 20:45

český maloměšťák napsal(a):

Korunu tomu všemu nasadil nyní Míra Kalousků a Taťka Schwarzenberg, kterým dohodu , dosaženou mezi bývalým komunistou Besserem - amatérským realitním makléřem specializujícím se na nemovitosti na Floridě - a církvemi schválí Blankastrejda Bém, Čistička Drobil, Lžidedektorka " Pičusek" Kočí, Zpívající Vlastička,, "Duchna peníze" Kocourek, Kádevítka Gazdík, Miliondajka Bárta, Čistič " Purka" Tluchoř, Big Loutka John, SaŠa " Reklamka" zvaný Radar, Plastkarta Drábek a další.

Jediné štěsí mají - a sice že jim to vše posvětil Otec, Syn , Duch svatý a Strejda Vatikán.
Rozum se tomu sice diví - ale marně.
Neb zde nevládne rozum - ale nerv.
Bodejť by nevládl. Má to celkem snadné - takoví mu odhlasují všecko co mezi jeho neurony probleskne.

P.S. Na Slovensku je spis Gorila. U nás se podobný spis bude jmenovat Godzila. Gorila bude jedna z malých příloh.
12. 01. 2012 | 21:07

resl napsal(a):

to s tou Godzilou a její přílohou je dobré.
12. 01. 2012 | 21:12

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Nemá cenu na provokace reagovat, všichni víme, co je třeba, do ulic nikdo rozumný nepůjde, takže jedině EU nám může pomoct se z toho sajrajtu dostat a u volebních uren používat selský rozum. Pan Babiš nás nespasí, nová strana asi těžko, spíš musíme doufat, že si levice udělá pořádek ve vlastních řadách a na čas bude u kormidla. Pak se zase kyvadlo zhoupne. Jinou možnost nevidím.
12. 01. 2012 | 22:06

martin napsal(a):

Havlík
"Prvním krokem musí byt důkladný a pravdivý audit uplynulých 22 let a vyvození konkrétní odpovědnosti jednotlivců."

Mě by zajímalo, kdoby měl ten audit provést, když právě ty orgány, které k tomu mají informace a prostředky jsou ovládány mafiánskými kapitalisty(policie, soudy atd.) Nebo snad čekáte, že tzv. obyčejný lid, který nemá žádné konkrétní argumenty a potácí se ode dne ke dni a těm kauzám ani nerozumí půjde do nějaké akce. Těch výzev jste již napsal spoustu, ale zřejmě nepadají na úrodnou půdu. No ani se nedivím, když se rozhlédnete a poptáte, tak kolem nás vládne strach a beznaděj. Nevěřím, že se něco změní, dokud lid obecný nepadne po statisicích na hubu. O to to pak bude bolestivější.
12. 01. 2012 | 22:19

Cestovatel napsal(a):

mb:

Bodejď vždyť Havlík tak rád přehání aby byl zajmaví. Ty jeho černé scénaře jsou tak extrémě přehnané až by tomu uvěřil jen blázen. Na Slovensku ani u nás není to tak černé jak se snaží naznačit. Korupce je u nás podobná jako v jiných státech západní Evropy pokud nevěříme různým indexům vnímání korupce, které jsou stejně pochybné, protože vyjadřují jen subjektivní názor a nejsou vůbec opřená o tvrdá data, které by se dalo ověřit
12. 01. 2012 | 22:40

xx napsal(a):

český maloměšťák: aby se z té přílohy nakonec nevyklubal KingKong ;)

Havlík: Když tolik voláme po spravedlnosti a morálce, buďme ještě k tomu poctiví a důslední ! Kdo byl v privatizaci okraden ? Stát ! Jakpak ale stát k tomu ukradenému majetku přišel ? Sám ho ukradl ! A to dost nevybíravým způsobem. Takže komu má být ten lup navrácen ? Původnímu zloději ? Nebo původním majitelům ?

Jo zlo umí zplodit jen další zlo. Komunistický stát ukradl majitelům majetky. Navíc se o ně řádně nestaral a nechal je zdevastovat. A když o ně byl samotnými komunisty připraven zlodějinou, měli bychom se nad tím pohoršovat a žádat návrat jakoby státu skutečně patřil ?

He, kdekomu se zvedá žaludek nad tím, jak ČEZ vyšetřuje sám sebe, zda nekradli jeho ředitelé. Ale že stát něco ukradl, pak vyhlásil zákony které ho ospravedlňují a my je máme stále ctít ?

Ne ne, když vracet, tak původním majitelům a dědicům. Jinak zlo plodí další zlo a křivdu křivdou napravit nelze.

p.s. pro rejpaly, hulváty, komunisty a jiný póvl - opravdu žádný restituční nárok neuplatňuju a ani při té nejdůslednější důslednosti při navracení majetku ukradeném komunisty bych nic nedostal.
13. 01. 2012 | 00:23

QUI BONO? napsal(a):

bú, bú, bú, to Česko je zlé :-)))
ale krachuje ta skvělá Západní Evropa plná neziskových organizací, které bdí nad právem a spravedlností :-))) Kdepak se asi tam ty půjčené peníze ztrácejí?

a
Bavíte se také o té Evropské unii, jejíž úředníci - podle Evropského účetního dvora a Evropské protikorupční policiie OLAF každoročně rozkradou 15-20% rozpočtu unie? A to "právní prostředí" tím myslíte to prostředí, kde je závazně stanoveno, že každý rok musí Evropský účetní dvůr schválit čerpání rozpočtu unie, a kde - když každoročně, již po 12 let, EÚD schválit čerpání rozpočtu - právě kvůli rozkrádačkám - odmítá, tak se vůbec nic neděje, jediný úředník není pokárán či potrestán?
Jak si myslíte, že se europolitici liší od těch českých? Jedině tím, že kradou v Eurech!
a
jápakto, že padla EK pana Santera v 1999…nebylo to kvuli korupci ? :-))
a
vzorná Viden http://www.zerohedge.com/contributed/international-bribery-scandal-invades-ecb
a
kritéria Paktu stability a růstu byla od roku 1999 porušena celkem sedmdesátkrát, kritérium o tříprocentním schodku bylo kvůli recesi porušeno třicetkrát. Německo i Francie porušily kritéria celkem šestkrát.
a
býv prezident Chirac ke dvou letům vězení podmíněně..P.radnice..stranicke fondy :-))
a
Kohl financoval dvacet let stranu z černého fondu, než to prasklo?
a
http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-hra-o-slavkovy-teplaky-da0-/p_politika.asp?c=A120103_111748_p_politika_wag
13. 01. 2012 | 09:07

SuP napsal(a):

xx -
(13. 01. 2012 | 00:23) zase jeden perfektní příspěvek. To by se váím mohlo líbit i: http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-evoluce-vs-revoluce-ddb-/p_zahranici.asp?c=A120111_114246_p_zahranici_wag
13. 01. 2012 | 09:40

Jiný póvl napsal(a):

xx:

Krádež je znemožnění práv vyplývajících z vlastnictví. Vlastnictví je právo působící proti všem. Pokud vlastnictví jednotlivce většina nerespektuje, pak má jednotlivec možnost buď většinu k respektu svého vlastnictví fyzicky donutit (policií atd.) nebo se smířit s tím, že své nerespektované vlastnictví ztratí i formálně. Fyzické donucení většiny k respektování vlastnictví jednotlivce znamená tyranii.

Tedy. Nerespektování vlastnictví státu nebo jednotlivce jednotlivcem je krádež. Ale nerespektování vlastnictví jednotlivce většinou (lidu) krádež není. Zde se jedná buď o změnu práva nebo o právní obsolenci.
13. 01. 2012 | 09:47

xx napsal(a):

Jiný: jinými slovy, říkáte že platí a je v pořádku právo silnějšího ? Takže holokaust byl v pořádku a nebyla to masová vražda ? Ts ts
13. 01. 2012 | 10:31

xx napsal(a):

Jiný: jinými slovy, říkáte že platí a je v pořádku právo silnějšího ? Takže holokaust byl v pořádku a nebyla to masová vražda ? Ts ts
13. 01. 2012 | 10:32

xx napsal(a):

Herdek, napsalo to slova se neshoduji ale prispevek to vlozilo :(
13. 01. 2012 | 10:33

technická napsal(a):

vo co go knížeti a spol.....ve skutecnosti :-)))

O zoufalství Merkozy a nefunkčnosti Lisab smlouvy svědčí to,
že plánovaná opatření nejsou jakoby v rámci EU,
protože jsou v přímém rozporu se zněním této smlouvy,
ale připravují se jako mezivládní smlouvy.

Vlastně vzniká nová mezinárodní organizace.

No a té se mají předat kompetence,
a to přináší Bruseli komplikace s naší ústavou stejně jako v řadě jiných členských zemí.

Merkozy si představovali, že to jako schválí Rada EU a tím to začne platit podle pravidel o hlasování v Lisabonské smluvě, protože si ji nečetli. Ale zrovna tohle není věc, ve které by si rada mohla většinově podle pravidel rozhodnout a navíc takové použití peněz je v Lisabonské smlouvě přímo zakázané.

Ale dnes už je patrné,
že nějaká smlouva nemůže Merkozy odradit.
Říkají zcela neomaleně, my Merkozy jsme tak rozhodli.
Vy předsedové vlád to schválíte a bude to platít.
My Merkozy jsme rozhodli, a hotovo.
13. 01. 2012 | 10:50

Kelt napsal(a):

Pokud vůbec bude dotaženo vyšetřování akce "PROMOPRO" a někdo bude postaven po roce před soud,byl bych ochoten i uvěřit,že Nečas to alespoň trochu myslí s tím bojem proti korupci malinko vážně.
Odkloněné miliony byly nalezeny v Rakousku v rekordním čase i ten,kdo má k tomuto účtu disp.právo.
A najednou ticho po pěšině.
Byla by to zřejmě fatální naivita věřit této vládě cokoliv,zvláště boj proti korupci-Vondra přece nemůže padnout-poslední místopředseda ODS ve vládě,kom bychom to soudruzi přišli,že?
13. 01. 2012 | 10:54

Targus napsal(a):

To Kelt:

Pokud jste někdy této vládě věřil, je mi vás upřímně líto. Vždy jste na mne působil skrze vaše příspěvky velice solidním dojmem.
13. 01. 2012 | 11:21

Jiný póvl napsal(a):

xx:
Na právu silnějšího je založena demokracie. Proto k jejím principům patří i ochrana slabšího (menšiny). Jinak se ale ne zcela jedná o otázku slabší/silnější. Otázkou je garance práva. Jen ten fyzicky nejsilnější (dosud stát) může garantovat právo (tedy i vlastnictví).
Přirozené právo ve vztahu k vlastnictví, ke kterému směřuje Vaše otázka, lze vyložit podle Locka i podle Rousseaua. Holokaust se ale týká přirozeného práva na život - což je něco jiného než právo vlastnit.
13. 01. 2012 | 11:24

český maloměšťák napsal(a):

Kelt
U Mafie to chodí jínak.
My vám necháme Brooklyn a Harlem a vy nám ten zbytek.
Před veřejností ale budeme dělat jako že si jdeme po krku, ju ? Hlavní přeci je, ať nám do společného zelí newvleze jiný kozel.

V podstatě směnný obchod. Funguje to už tisíce let.
Proto také lidé vynalezli instituce, které takové handly mají stíhat.
Časem se však těchto institucí Mafie zmocnila, nebo si je ochočila či přizpůsobila obrazu svému.

Ideální tedy je - pokud se tak naoko hádají i lidé v oněch institucích - například v policii či justici.

To ján zovu mafijní nirvánou.

A pokud se mafii podaří i to, že se mezi sebou začnou hádat i všichni ostatní - má vyhráno "na věčné časy a nikdy jinak".

Mějte se.
13. 01. 2012 | 11:27

xx napsal(a):

Jiný póvl: jinými slovy, stát dává ( zaručuje právo vlastnit ), stát také bere ( může znárodnit ) ? A to se vám zdá být v pořádku ? Tím vlastně říkáte že stát právo vlastnit nezaručuje, když je v pořádku, že se může sám kdykoli rozhodnout toto právo odepřít.
I kriminálníkům se vrací osobní věci po propuštění z vězení.

Nepřu se s vámi o tom, že se to dá nějak zdůvodnit (okecat). Zdůvodnit se dá ledacos, i zabíjení.

To ale neznamená že je to v pořádku, že je to morální, poctivé a spravedlivé.

Vracím se tedy k mému příspěvku. Pokud bychom chtěli být poctiví a spravedliví, museli bychom jednat podle toho co jsem popsal. Ale po tom většina těch kritiků nevolá, takže o poctivost a spravedlnost jim nejde. Pouze o to že jeden zloděj jim je milejší než druhej.
13. 01. 2012 | 11:57

Kelt napsal(a):

Tardus,
dvakrát jsem to podmínil,buďte ke mně shovívavý.
13. 01. 2012 | 12:00

Kelt napsal(a):

oprava-omluva-Targus
13. 01. 2012 | 12:01

Jiný póvl napsal(a):

xx:
"Jinými slovy, stát dává ( zaručuje právo vlastnit ), stát také bere ( může znárodnit ) ?" Ano, stát garantuje ("zaručuje") výkon vlastnického práva, a to všem. Pokud právo určí, že vlastníkem bude napříště stát, pak garantuje i vyvlastnění, pokud bychom změnili současný právní úpravu, mohl by garantovat i znárodnění.

"A to se vám zdá být v pořádku ?" Ano zdá. Pokud by se mi to nezdálo, musel bych být anarchista. Takhle to prostě funguje cca 5.000 let.

"Tím vlastně říkáte že stát právo vlastnit nezaručuje, když je v pořádku, že se může sám kdykoli rozhodnout toto právo odepřít." Nerozhoduje se stát!!!! Rozhoduje ten, kdo vládne. Stát je jen nástroj. Tím se dostáváme k Vámi žádané podstatě Vašeho příspěvku. Vlastník je vlastníkem jen toho, co mu panovník umožnil vlastnit. Pokud panovník (v demokracii lid) řekne, že to a to soukromými osobami vlastněno nebude (ve středověku např. půda), pak se nejedná o krádež, ale vůli panovníka (v demokracii lidu).
13. 01. 2012 | 12:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy