Prospěla by nám islandská očistná lázeň

25. 05. 2012 | 20:20
Přečteno 3564 krát
Podle informací internetového deníku Insider zjistila kontrola Evropského účetního dvora závažná pochybení v auditních zprávách o způsobech čerpání evropských dotací v ČR. Auditním orgánem je v ČR specializovaný útvar na ministerstvu financí.

Kontrola Evropského účetního dvora například zjistila, že v dopravních projektech za rok 2011 bylo chybně rozděleno 41,82 % z celkové částky. Otázkou samozřejmě zůstává to, zda šlo pouze o zfušované projekty, anebo v tom hrály svou roli i jiné motivy. Čerstvá kauza ze středních Čech svádí k různým úvahám, přičemž je zřejmé, že to v jiných krajích a resortech mohlo být při nejmenším dosti obdobné. Stačí jen ukázat prstem. Není divu, že se Petr Nečas vracel tento týden z Bruselu poněkud zpocený a docela viditelně vystresovaný. (Pan prezident mezitím v USA např. poučoval Německo o energetické koncepci a působil tak skoro jako lobbista ČEZ a PPF, přičemž neopomenul opět poslat celou EU do horoucích pekel.)

Zvyšováním daní a škrtáním všeho možného se státní rozpočet na příští rok nezachrání. A nedokáže to ani premiér a ani suverén Kalousek. Nejde jen o zmařené evropské dotace. Důvodem je i neschopnost vybrat daně, ale i chybně nastavené proporce a priority, chybějící rozvojové strategie atd. Ke stabilizaci veřejných rozpočtů nepřispívá ani plýtvání a podivné hospodaření mnoha státních institucí a firem s majoritní účastí státu. Směs nekompetentnosti a nemravnosti při správě země sráží Česko do kolen.

Naši vládcové píší katastrofické scénáře v přímém přenosu. Jmenný seznam spoluviníků by byl pěkně dlouhý. Asi by nám prospěla malá islandská očistná lázeň anebo alespoň estonská pokora a kázeň. Dnešní systém - nesystém je nejen nefunkční, ale i hrozivě demotivující. Deklarovaná demokracie má jen fasádní a účelově selektivní podobu. Snižuje to již tak nízkou míru sounáležitosti občanů a daňových poplatníků se svou zemí. Výsledkem je nejen vyvádění daňových odvodů do daňových rájů, ale i rozšiřující se prostor šedé ekonomiky a v neposlední řadě i emigrace schopných jedinců. A to vše již nejde ničím kamuflovat. Řeč čísel je neúprosná.

Řešením může být jenom zásadní změna systému, výměna garnitury a důsledná veřejná kontrola státní moci. Má to však jednu podmínku – musí k tomu být hrdí, sebevědomí a odvážní občané. Náprava dnešní mizérie však bude během na dlouhou trať. Krom toho začíná být oprávněně nahněvaná a netrpělivá veřejnost náchylná k radikálním výzvám, což je orná půda pro extrémisty všeho druhu. Sečteno a podtrženo – již nám svítí všechny červené kontrolky.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Islanďani mají jinou mentalitu. Téměř nekradou.
25. 05. 2012 | 20:40

Sims. napsal(a):

Kontrolky nejen svítí, oni již i signalizují spuštěním sirén, ale na palubě Titaniku se ještě stále tančí (vyrábí se aféry na odvedení pozornosti, lže se nestydatě lidem a Bruselu, slibují se miliardy církvím a jezdí se s tím až do Vatikánu, kde kradou i předtavitelé banky a dalo by se vypočítávat na kilometry dlouhý seznam malérů a jmen). Na místě Nečase bych zrovna moc dobře nespala, hroutí se mu sen, stává se ubožákem a ne hrdinou a odepisuje jej pomalu i vlastní strana.
25. 05. 2012 | 21:23

nestranný napsal(a):

Velmi výstižné.Jen k tomu dodat.Všechny,kdo k tomuto stavu napomáhali,pohnat
k zodpovědnosti,zabavit majetky i jejich příbuzným,kam své majetky odkláněli.
Pak je všechny nechat projít procesem,při kterém by prozradili svá zahraniční konta
a přístupové kódy k nim.Tento zabavený majetek pak použít k úhradě dluhů.
25. 05. 2012 | 21:25

Maximus napsal(a):

Agentura SANEP uskutečnila pravidelný průzkum volebních preferencí ve dnech 3. až 9. května, ale po vypuknutí aféry a zadržení Davida Ratha provedla další ve dnech 17. až 20. května.

ČSSD má 22,3% (ztráta -4,5%)
KSČM má 19,8% (zisk + 3%)

ODS má 14,7% (ztratila -1%)
TOP 09 s 8,7%(ztratila přes -2%)
KDU-ČSL 7,9% (zisk +2%).

Do sněmovny by se už dostala jen
Strana práv občanů zemanovci s 5,4% (nárůst o 0,3%).

Mimo parlament by zůstaly Suverenita (3,7%), Strana zelených (3,2%) i Věci veřejné (0,7%).

Tak to je vývoj, ještě chvilku a KSČM tady bude jasný vítěz voleb, 22 let po sametu! A kdopak za to může?
25. 05. 2012 | 21:59

asfaltová holubice napsal(a):

Přišli už jinší sekáči ?

"Ministr Kalousek podezřelý z přijetí úplatku, policie ho znovu prověřuje"
http://domaci.eurozpravy.cz/politika/50089-ministr-kalousek-podezrely-z-prijeti-uplatku-policie-ho-znovu-vysetruje/
25. 05. 2012 | 22:11

asfaltová holubice napsal(a):

Nečas NEODLOŽÍ církevní restituce KVŮLI KRIZI,( peněz máme dost):
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/necas-nechce-odkladat-cirkevni-restituce-kvuli-ekonomicke-krizi/798910

PAPEŽ SOUKROMĚ HOVOŘIL S NEČASEM :
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/necase-ve-vatikanu-prijal-papez-benedikt-xvi/798769?utm_source=mozilla_cz&utm_medium=r

PRANÍ ŠPINAVÝCH PENĚZ VE VATIKÁNSKÉ BANCE
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/262375-vatikanske-bance-rusi-ucet-jp-morgan-nejspis-kvuli-prani-spinavych-penez.html
25. 05. 2012 | 22:53

Alex napsal(a):

Obávám se, že tentokrát s Vámi pae Havlíku souhlasit nemohu. I kdyby to bylo možné a pánbůh nebyl doma a většinový český občan by se zachoval prostě jen občansky (pak by k Islandu mohlo dojít), nicméně poté by dosadil do kuchyně horníka a opravářem aut by učinil profesora teologie. Mám na mysli alegorii k poltickým funkcím. Postě by se trefil jen do jiných Klausů, Kalousků či nečasů a dále podle jakékoli libosti. Český většinový občan je schopen věřit skutečně čemukoli a jakékoli ideologické kravině především.
25. 05. 2012 | 22:59

Skogen napsal(a):

A co raděj, vašnosto? Restartovat Windows? Jenže po restartu se chyba může opakovat a navíc, je-li hluboko, mohlo by to kleknout ouplně. Chtělo to tu demokracii líp zálohovat. A nešmelit tam warez a všelijaký trojský koně a nemít ten systěm děravej tak necky. Že prý si ti schopní pomůžou, říkal jeden svérázný administrátor, co nechtěl žádný firewall. No, pomohli si, to je fakt. Další stojí v řadě.
26. 05. 2012 | 01:03

Medikolog napsal(a):

Prospěla by nám islandská očistná lázeň? O.K. A místo církevních "restitucí" by naší vládě a parlamentu prospěla ISLÁMSKÁ OČISTNÁ LÁZEŇ
26. 05. 2012 | 05:21

PK napsal(a):

Nechápu jak může být na poslance v trestně právním řízení nahlíženo jako na řadové občany.Vždyť to jsou nejvyšší veřejní činitelé.tomu by měly taky odpovídat trestní sazby,třeba dvojnásobné.Od poslance se přece očekává že by měl být vzorem morálky,křišťálově čistý a bude tvrdě pracovat pro ty jež zastupuje potažmo pro všechny.Jestliže toto výsostné postavení zneužije tak trest by měl být taky podstatně vyšší.To co dnes sedí v parlamentu to je naprostá katastrofa.
26. 05. 2012 | 06:58

Zloděj napsal(a):

Bohužel pravda je ještě krutější! Listopadovou revoluci jsme začali heslem "Nejsme jako ONI", ale zjistit, kdo skutečně jsme, do toho se nám skutečně nechtělo. Ruku na srdce, kdo z nás by zůstal "poctivý", kdyby mu rukama protékaly miliardy a kolem by se "hemžily" příležitosti, které se opakují jednou za život! Já bych chtěl vidět toho bohatýra, který by to ustál bez ztráty kytičky! Přiznejme si rovnou, "krademe" všichni, jen každý v různé míře a jiné formě. Systém je prostě tak nastaven, tak jaképak pokrytectví a moralizování druhých, začněme u sebe a to hned!
26. 05. 2012 | 08:19

Abe Normalni napsal(a):

Ládik!!! No jiste, mozna mezi sebou nekradou. Jinak okradli pul zapadni Evropy o uspory na duchod. A ono to jeste neskoncilo, ted je jen takova pauza. Jesti si na Islandu mysli, ze to za ne zatahne britska nebo holandska vlada tak asi spadli z jahody...
26. 05. 2012 | 08:19

Analytik napsal(a):

Klára Samková přišla nedávno s dobrým nápadem, jak naši situaci rychle vyřešit.
Rozdat lidem samopaly.
Když k isladské verzi přidáme českou invenci, tak není za pár dní co řešit.
Islanďané staví každého viníka před řádný soud a to je na dlouhé lokte. Až budou mít Češi ty samopaly, stačí postavit prohnilé politické mafiány na jiné místo a za pár minut je po problémech!
26. 05. 2012 | 08:34

Hloupý Honza napsal(a):

Kalousek by už měl dávno sedět, ale největšímu bojovníkovi za udržení ČEzké republiky jako druhého Las Vegas, všechny levárny mu procházejí právě díky hazardu, jakožto dokonalé pračky na peníze, která pere dočista do čista. Vždycky když vyjde s kufrem prachů z nějakého casina, tak tvrdí, že je zrovna vyhrál v ruletě a policajti se na nic nezmůžou.

Kdyby Rath chodil pro úplatky tamtéž, nemusel by dnes být falešným milovníkem vín.
26. 05. 2012 | 08:52

Jana Pechová napsal(a):

K zásadní změně systému podle mě sahat netřeba.
Podstatná je ta podmínka, s jejíž definicí naprosto souhlasím, jen bych ji nenazvala podmínkou, ale zcela zásadním předpokladem.
Potřebujeme hrdé, sebevědomé a odvážné občany. Ale nejsem si úplně jista, zda uvedené pojmy chápeme ve skutečných významech.
Hrdost a sebevědomí se u nás nejspíš tradičně a většinově vnímá jako směska předpokladů, které jsme si zvykli nazvývat 'drzým čelem', odvahu pak měli podle mínění ostatních ti, kteří si za jakýchkoli okolností dokázali ohnout pravidla pro svůj prospěch.
V tom je 'jádro pudla'.
26. 05. 2012 | 08:54

Fialenka napsal(a):

Lidé z Islandu donutili svou zkorumpovanou vládu k rezignaci a potom začali sepisovat novou ústavu. Znárodnili banky. Rozhodli, že dluh co vytvořily soukromé banky, zaplatí ty soukromé osoby co dluh vytvořily.
A na celém světě probíhají demonstrace Occupy, měli bychom se připojit ne?
26. 05. 2012 | 09:38

Fialenka napsal(a):

Analytik

jestli to Klára Samková myslela autenticky a nechtěla jen získat dav, tak je mi docela sympatické jaká je to upřímná údernice.
Já bych ovšem místo samopalů ráda viděla v rukou růže. Už bychom mohli začít dělat přípravy a sázet je.
26. 05. 2012 | 09:55

Leo napsal(a):

To je známá věc všem lidem,že se vše falšuje a rozkrádá,to objevili Ameriku!Synovec už dávno odešel z těchto funkcí z rozdělování evr.fondů,neměl na to žaludek!Na to švindlování!
26. 05. 2012 | 10:07

český maloměšťák napsal(a):

Alex
Opravte si prosím větu : "Český většinový občan je schopen věřit skutečně čemukoli a jakékoli ideologické kravině především" na " Český Alex je schopen..."

JInak ale souhlas. /tedy až po té opravě/.
--------------------------------------------
Vláda musí " vydržať" - církevní a penzijní opt out plus nečinnost via vypršení lhůty pro možné otevření privatizačních kauz.
Pak děj se co děj - mouřenín sebere svých pět švestek a odtáhne...třeba do Švýcarska. /mimochodem - došlo k velkému nárůstu počtu občanů USA, kteří se vzdali svého občanství ve prospěch švýcarského - kvůli daním a bankovním kontům...USA jsou totiž jedna z mála zemí, která zdaňuje své občany ať už jsou rezidenty kterékoliv země...(je možná eliminace této daně via Foreign Earned Income Exclusion a Foreign Tax Credit)...bude zábavné sledovat, jak se
Švýcarsko bude stávat rájem pro různé podvodné bolševické figurky z Východu...až to jednou po islandsku tady praskne... /
26. 05. 2012 | 10:27

prak napsal(a):

Až to tady jednou praskne? Pokud vůbec, tak všechny nakradené peníze už budou v bezpečí v daňových rájích a nám zůstanou dluhy. Tož tak.
26. 05. 2012 | 11:10

Fialenka napsal(a):

Tak jsem si přečetla o co s těmi samopaly konkrétně šlo … o to, že Klára Samková obhajuje svoji kritiku lynče Davida Ratha. Myslela jsem, že je chtěla rozdat lidem na demonstracích proti vládním reformám. A že jí jde o to, aby si lidi uvědomili vážnost situace (kam vládní korupce a reformy vedou).
Analytiku, taky jste mohl v tom příspěvku nějak napsat, na co ty samopaly chce :o)
S těmi růžemi to zůstává … (bylo by to trochu jako na prvního máje).
26. 05. 2012 | 20:48

buldatra napsal(a):

Autor píše:

…Řešením může být jenom zásadní změna systému, výměna garnitury a důsledná veřejná kontrola státní moci. Má to však jednu podmínku – musí k tomu být hrdí, sebevědomí a odvážní občané… konec citátu.

S tím lze souhlasit jen částečně, když přimhouřím obě oči a všecky kuří.
Změna systému není výměna garnitury.
Změna systému, má-li to být opravdová změna a to v rámci demokracie, je zavedení přímé demokracie. Teprve potom může existovat opravdová veřejná kontrola státní moci, kontrola, která má smysl.
Kontrola bez účinných nástrojů, které veřejnosti umožní rychle zjednat nápravu, je naprosto k ničemu. Je to jen iluze.

A pak je tu ta autorem zmiňovaná potřeba hrdého, sebevědomého a odvážného občana.
Dnes je občan v roli křoví. Je přesně v takové pozici, která vládnoucím zástupcům vyhovuje a ti nějakého hrdého sebevědomého a odvážného občana suveréna potřebují ze všeho nejméně.
V okamžiku, kdy křoví dostane do rukou účinný nástroj, kterak kontrolovat činnost svého zvoleného zástupce, zjistí, co je to sebevědomí.
Bude třímat část otěže moci a na to může být hrdý. Bude vědět, že se může odvážit nějaké iniciativy a tu iniciativu může prosadit, když přesvědčí ostatní. Zjistí, že je suverén. Ale křoví nic z toho nemůže.

Takže asi nezbude nic jiného, než sebrat odvahu a sebevědomě přímou demokracii prosadit, jak na tom Islandu. Když se dílko podaří, můžeme na to být hrdí.
27. 05. 2012 | 14:10

Šašek z Jihlavy napsal(a):

I kdyby měl pan Havlík tisíckrát pravdu a obklopil se sebeschopnějšími lidmi, obávám se, že 5ti procentní hranici nemá šanci překonat. Patří svým založením do pravicového spektra a na to jsou lidé z valné většiny alergičtí. Je to škoda, se svými analytickými schopnostmi a politickými zkušenostmi by mohl v parlamentu vykonat mnoho užitečného pro záchranu demokracie. Snad by to mohl zkusit pro začátek do senátu.
27. 05. 2012 | 18:00

jíra napsal(a):

Pane Havlíku, celkem dobré, zaujaly mě hlavně tyto body:

"Kontrola Evropského účetního dvora například zjistila, že v dopravních projektech za rok 2011 bylo chybně rozděleno 41,82 % z celkové částky. Čerstvá kauza ze středních Čech svádí k různým úvahám, přičemž je zřejmé, že to v jiných krajích a resortech mohlo být při nejmenším dosti obdobné."
Jsme takoví nekompetentní šašci, že jsme si toho už radši dávno nevšimli sami a neučinili tomu přítrž? Nebo takhle skutečně funguje celý systém u nás už odshora? A neztrácí se také každoročně podobný obrovský podíl z místních státních a veřejných financí a majetku? Těžko si představit, že se to týká jen evropských fondů...

"Asi by nám prospěla malá islandská očistná lázeň anebo alespoň estonská pokora a kázeň."
Slova "lázeň" (také středověké máchání nepoctivců v koších ve Vltavě) a "kázeň" (nazval bych to společenskou neochvějnou vůlí zkoušet na to jít dobře) mi připomněla, že kdysi lidem pomáhala k větší poctivosti boží bázeň a vědomí, že lež má krátké nohy.

"Dnešní systém - nesystém je nejen nefunkční, ale i hrozivě demotivující. Deklarovaná demokracie má jen fasádní a účelově selektivní podobu. Snižuje to již tak nízkou míru sounáležitosti občanů a daňových poplatníků se svou zemí."
Systém je demotivující, ale stále si to jako občané necháváme líbit. Čím to asi je? Uvěřili jsme, že "nejsou lidi", že jsou jen lumpové? V každém případě lumpové se již z principu umějí tvářit jako ti nejpovolanější, jinak by si ani neškrtli. A jelikož jim o nic jiného ani moc nejde, mají situaci notně ulehčenou, stačí jim PR.

"Řešením může být jenom zásadní změna systému, výměna garnitury a důsledná veřejná kontrola státní moci. Má to však jednu podmínku – musí k tomu být hrdí, sebevědomí a odvážní občané."
Jak všímavě podotkla Jana Pechová, obsah pojmů hrdost a odvahu byl dost odkloněn.
Odvážný přístup čelem, to ano, ale hlavně nekrást a pochopit, v čem může být člověk kompetentní a kde nikoli. Kde nebude věšet bulíky na nos ostatním a zároveň kde nenechá věšet bulíky na nos sobě. Ten nejtěžší zápas musí být každý schopen vybojovat se svým vlastním pokušením z tolika příležitostí selhat, ať tak či onak, má-li v něčem svěřenou odpovědnost, ať voliči či jako státní zaměstnanec.

Důsledná veřejná kontrola moci musí být vedle upřímné snahy také dostatečně kompetentní, mnohé metody odklánění a jiných selhání jsou velmi sofistikované a komplikované. A jde o to jak jí vymezit pravomoc, když na jedné straně politická opozice často o důslednou kontrolu ani nestojí (když si počíná v mnohém podobně), na straně druhé pozorné občanské aktivity jsou odbývány tím, že k tomu nemají od voličů mandát. A u státních zastupitelství se také vyskytly překážky bránící chodu spravedlnosti a ochraně státního a veřejného majetku.
Že by se zavedly také volby kompetentních občanských subjektů zaměřených na veřejnou kontrolu? Tak by kýžený mandát získaly, když je prý potřeba. Zatím jim činí potíže získat aspoň poradní hlas v parlamentu ohledně zákonů.

Hezký den
27. 05. 2012 | 18:58

Jarle Halsnes napsal(a):

Ládik!!!
Já nekradu, i když jsem Čech. Ono by to tu ale asi nešlo, jako na Islandu, protože jsou tu lidé, jako Vy. Přestaňte krást, i když nejste Islanďan. Možná tu spousta věcí začne vypadat lépe.
28. 05. 2012 | 07:47

český maloměšťák napsal(a):

Šašek z Jihlavy
Pokud se začne vyjadřovat stejně otevřeně - tak jak se vyjadřuje k tématům nekalé konkurenční soutěže (dovolím si tento redukcionismus - ve vztahu k jevům jako je korupce, podplácení, podvodné privatizace...)...poud se bude stejně otevřeně vyjadřovat i k tématům sociálním.

I když - ono je to dost těžké. Protože pokud je pravda, že se zde rozkradou částky a aktiva v rozsahu 40 až 15O mlrd. CZK ročně....tak je asi nesmyslné prioritně reformovat zatím fungující systémy - bez toho, aby se taková obrovská rezerva zatím minusové energie proměnila v plusovou.

Každopádně ví, co je prioritní.

Možná by mohl napsat nějaký blog o tom, v čem je tedy jeho strana
" pravicová". S tím, že by se dotkl i sociálních témat.
-------------
Daleko větším blokovacím faktorem pro to, aby to lidi hodili Havlíkovi je zkušenost s Věci Veřejnými.
28. 05. 2012 | 10:15

Jedla napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Islanďani mají jinou mentalitu. Téměř nekradou.
25. 05. 2012 | 20:40
------------------------------------------------
Pane Ládiku s Ostravskými vykřičníky, máte tam chybu. Oprava:

Ládik!!! chtěl(a) napsat:
Islanďani mají jinou mentalitu než já. Téměř nekradou.
28. 05. 2012 | 18:19

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy