Zeman a Klaus – protipóly anebo parťáci? Obojí!

15. 03. 2013 | 12:45
Přečteno 5976 krát
Místo tradičního blogu Vám dnes přináším odpovědi na otázky, které mi položil jeden internetový portál.

1. Co soudíte o v určitém slova smyslu spojenectví Klause a Zemana, které začalo oposmlouvou?

Dalo by se říci, že se ideologické póly přitahují, ale to v tomto případě není to nejpodstatnější. Mimo jiné proto, neboť Klaus je spíše rétorický pravičák, ale jeho reálná politická rozhodnutí nemají s tradiční konzervativní pravicí příliš společného. A ani Zeman není klasickým typem levicového předáka. Vždy byl spíše salónním futurologem a vizionářem. Oba jsou svou výbavou odtrženi od reálného života. Ani jejich vzdělanost a inteligence jim nepomohla ve velmi nedobrém odhadu na lidi. Na vrcholu moci podléhali vábení lichotníků. Oba mají nízkou míru empatie. Oposmlouva byl Klausův trik, na nějž Zeman skočil, neboť si chtěl plnými doušky užít pocitu vítězství. Ta tam byla razance proklamované akce“ čisté ruce“. V pozadí se rodily nové dohody na půdorysu Langer-Gross a stát přešel pod kontrolu klientelistických sítí. Na tento trend pak navázali až obludným způsobem Topolánek, Kalousek aj. Pokračování spojenectví není překvapivé. Vítěz píše dějiny. A Klaus si říká, když už teda musí odejít, nechť je tam jeho dlouholetý parťák i oponent v jedné osobě.

2. Bude podle Vás pokračovat i se Zemanem na hradě?

Pokud bude chtít Zeman ve své poslední politické roli uspět, pak se bude muset od Klause oprostit. Prozatím to tak nevypadá. Mám zkušenost, že podpora Klause v prezidentské kampani mu hlasy spíše ubírala. Pragmatická dělba moci a vlivu je něco jiného než dohoda o stabilitě a společných hodnotách. Mám stále dojem, že oba pánové do této interpretace společné minulosti spíše projektují své dojmy a pocity než realitu a fakta. Vyšší kartu má nyní Zeman. Na něm záleží. Nedůstojný Klausův odchod, spojený s šokující amnestií a kopáním kolem sebe, si nezaslouží příliš respektu a uznání.

3. Nejsou si v tom, že se stýkají, obklopují či mají za sebou podivné lidi podobní?

Ano, v mnohém je to pravda, ale rozdíly přeci jenom existují. Znám oba pány docela dobře a rozdíly mezi nimi existují a jsou podstatné. Zeman k životu nepotřebuje prvoplánové atributy moci, není to „numismatik“ a sběratel luxusu. Je spokojen ve svém velmi skromném venkovském sídle, kde dokáže být velmi milým hostitelem. Dokáže vyslechnout partnera v diskusi, udělat si sám ze sebe legraci a dokonce si přiznat chybu. To vše je u Klause nepředstavitelné. Oba občas propůjčují lidem ve své blízkosti příliš volný mandát, a ne vždy se to vyplácí. Ovšem u Zemana bych si vsadil na to, že jeho občasné personální kiksy nejsou produktem žádných her a konstrukcí, naopak, jsou spontánní. U Klause bych si tím nebyl jist, a to i proto, neboť Klausův kontakt se světem různých vrstev podnikatelských sítí byl v posledních 15 ti letech mnohem intenzivnější.

4. Je třeba se obávat bratření se s Ruskem?

Klausův příklon k Rusku v posledních letech nešlo přehlédnout. Dokonce si myslím, že je to jeden z klíčových momentů jeho až zběsilé kritiky EU. A značně tím devalvoval i některé rozumné kritické názory na podobu evropské integrace. Chci věřit tomu, že Klaus byl na počátku své kariéry jen dobře připraven a ne připravován. Podivný byl i jeho otevřený lobbing pro skupinu PPF v Rusku, zvláště v souvislosti s jeho novou rolí v institutu, kterému dal své jméno, a který financuje Petr Kellner. Vazby na Rusko má i Zemanovo okolí, ale myslím si, že Zeman je poučen a bude hrát na větším hřišti, zvláště vůči Německu, EU, ale i dalším mimoevropským zemím. Nechme se překvapit. Ovšem pozice ruského kapitálu v ČR je již nyní tak zásadní, že to nezmění ani Zeman a nezměnil by to pravděpodobně ani nikdo jiný.

5. Ostatně podobnost je i v egu či narcismu nebo ne?

Zahledění do sebe sama je jím oběma blízké. Ovšem u Klause to již naplňuje všechny příznaky těžké osobnostní úchylky. Zeman se má rád, rád se poslouchá, rád útočí, občas i uráží, ale ještě se umí podívat sám na sebe. Ještě neztratil lidský rozměr. I ve svých výpadech je přirozený, není to pouhý kalkul uražené pýchy. A krom toho má tu výhodu, že již zažil pád a osamění. Klause to čeká až teď a zoufale na to není připraven. Moudrost stáří nepřichází. Klaus se tak stává nedůtklivým reliktem minulosti.

6. Jak hodnotíte Zemanův nástupnický projev?

Zeman dokáže mluvit z patra, je přesvědčivý a má lépe posazený hlas. Mám však dojem, že není v dobré fyzické kondici. Jeho projev byl mnohem lepší v první polovině. Považuji za chybu, že sklouznul k lacinému útoku na média. Ale vlastně ani tímto příliš nepřekvapil. Na jeho první státnické kroky si počkejme. Poradil bych mu raději pozvolný nástup a méně hřmotné razance.

7. Co vůbec soudíte o Miloši Zemanovi?

Miloš Zeman je Miloš Zeman, je to originál, který se umí trefit do vkusu většinového publika. Přeji mu upřímně, aby svou novou výzvu zvládl důstojně a aby se poučil z chyb svého předchůdce.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Viola napsal(a):

Teď bude mít projev prezident Zeman. Jestli v tomto počasí a v tomto větru letěl vrtulníkem, tak musí být statečný člověk. Já bych měla tak rozhoupaný žaludek, že bych nic nemohla vzít do úst.
15. 03. 2013 | 12:53

Bob napsal(a):

Docela výstižně napsáno.
Zeman je svůj, už se těší na to , jak ho "pisálkové" budou "cupovat" za let vrtulníkem.
Začinám mu docela fandit
"Bratření" s Ruskem....
Mě spíš vadilo to ignorování....
15. 03. 2013 | 13:00

David napsal(a):

"...Vyšší kartu má nyní Zeman. Na něm záleží. Nedůstojný Klausův odchod, spojený s šokující amnestií a kopáním kolem sebe, si nezaslouží příliš respektu a uznání.

...Zeman k životu nepotřebuje prvoplánové atributy moci, není to „numismatik“ a sběratel luxusu. Je spokojen ve svém velmi skromném venkovském sídle, kde dokáže být velmi milým hostitelem. Dokáže vyslechnout partnera v diskusi, udělat si sám ze sebe legraci a dokonce si přiznat chybu. To vše je u Klause nepředstavitelné...."

----------------

Ohledně Zemana u mě převažuje optimismus.

Na rozdíl od nesporných darebáků byl 10 let mimo politiku, kde žil jako poustevník. Místo dovolené na Floridě nebo v Toskánsku mu stačily dovolené na Vysočině a projížďky na nafukovacím člunu na blízkém rybníku. A to také o NĚČEM svědčí!!!
15. 03. 2013 | 13:12

Analytik napsal(a):

Klaus a Zeman jsou prototypem siamských politiků.
Jeden bez druhého nemohou existovat. Ale mají to pěkně nacvičené, takže když je potřeba, dokáží zahrát brutální nepřátele a týden nato se poplácávají po zádech.
Jako vyšetřovatelé si rozdělí roli hodného a zlého policajta, tak si tato dvojčata rozdělila politickou orientaci. Václav sáhl po pravici a na Miloše zbyla levice.
Už jim to divadlo baštíme dvacet let!
Za velmi tučné vstupné.
15. 03. 2013 | 13:14

Bestia triumphans napsal(a):

David napsal(a):
"...Místo dovolené na Floridě nebo v Toskánsku mu stačily dovolené na Vysočině a projížďky na nafukovacím člunu na blízkém rybníku. A to také o NĚČEM svědčí!!! "

Aha.
A o čem?
15. 03. 2013 | 13:38

babočka napsal(a):

Pane Havlík vy jste si prst nenaslinil, vy jste ho přímo namočil v kýblu vody. Nebýt Zemana, tak tu není takový bordel a určitě neskočil Klaousovi na trik.
15. 03. 2013 | 13:52

Faust napsal(a):

Ach ano, pane Havlíku,

děkuji Vám za velmi střízlivý pohled na pana prezidenta... už toho bylo zapotřebí. Zejména pod dojmem "nevydýchání" porážky "knížete, co má k lidu blíže" a další, zejména z pera (klábosnice) plukovnice BIS, paní Silvie Š. Kterážto petičnice (ano, podepsala se pod petici "osobností" s příznakem "analytička"), která nechť píše o čemkoli, zamotá do toho Zeman, Zeman...
Přitom, ujišťuji i ctěné auditorium (ba dokonce i redakci Aktuálně): Zeman není Trepifajksl (nemá rohy a další propriety ďábelské)... není to ani sedmihlavá (nebo kolikavlastněhlavá saň) - je to jen ecce homo.
Pravda: s hroší kůží - aneb ani hlídací pejsci demokracie (kéž by to v Čechách byla pravda) ho z klidu nevyvedou. A já osobně mu fandím...
15. 03. 2013 | 13:58

Faust napsal(a):

Vítězící bestie...:-)
třeba o tom, že je Zeman osobně skromný a nevylákají ho do toskánské vily - a vítě, co tam prováděl Topolánek??
Tak to se obávám, že se tam Zeman nebude producírovat v rouše Adamově... :-)
děsná představa.
15. 03. 2013 | 14:04

zemedelec napsal(a):

Pro Bestia triumphans.
Kdyby to byly jenom tušily,že prezidentem bude Zeman,určitě by byl pozván.Mohl by mu něco prozradit M.Urban,když jsou na tom sjezdu v Ostravě.Na Floridě jsou jenom milionáři,ale v tom Toskánsku,to už jsou miliardáři.
15. 03. 2013 | 14:14

resl napsal(a):

Fakt, je, že Zeman viděl, jak vypadá pád v přímém přenosu, takže by si mohl dát bacha. Navíc i když lže a je ješitný, umí se dojmout. I z cizího neštěstí. To hradní zloděj se umí dojmout, jen v případě, když je mu ubližováno. Jiná neštěstí, katastrofy, nic ho nezajímá
15. 03. 2013 | 14:36

pryč s tyrany a zrádci všemi napsal(a):

Ovace ve stoje.
Teď už jenom slučovací sjezd a Grebenda premiérem.
Globalizátorům ujede rychlík.
15. 03. 2013 | 14:40

VFISCHER napsal(a):

ŽVANDY STREJCE HAVLÍKA DANDY

Havlíku, vaše žvanivé šplechty jsou platné jako mrtvému zimník. Jste odvařený žvanil parazitující na svých konexích s mafiány a ostatními parazity všeho druhu.
Jste stejně odvařený jako velký Jyrka, a veverky a Píka, která se propracovává od píky a příští volby jí zcela jistě do nějaké jiné píky uklidí.

Odvařených šašků, parazitů vašeho typu, kteří se podpsali a podepisují na rozkradení a rozkrádání a zničení státu Česko - nyní neokoloniální banánistán, montovnu plechů Absurdistán - Kocourkov - Gangsteristán je ve zdejší zlodějdžungli plná žumpa - táhněte mlčet do věčného ztraceného zatracení.
15. 03. 2013 | 14:48

Kanalnik napsal(a):

Zeman pekne zariznul Dientsbierovo kridlo ve svem projevu na sjezdu. Usta plna lasky, pratelstvi a ne-rozbijeni socialni demokracie, ale zapracoval do toho jedovaty podtext. Zeman rika slovy neco, a pritom ve stejnou chvili dela vlastne pravy opak, to je docela pozoruhodny jev. Problem vidim v tom, ze spousta lidi tenhle trik nedokaze rozlisit a tak mu budou asi jeste dlouho hlasite tleskat (i kdyz si s nimi vlastne jen hraje podle svych mocenskych cilu). Holt Zeman to umi a ma charisma.
15. 03. 2013 | 15:14

sonic napsal(a):

Resl se vrátil a hned je veselo.
15. 03. 2013 | 15:18

Pryč s mafií napsal(a):

Zdravíme novinářské blbečky.
15. 03. 2013 | 15:47

Zdeněk Brom napsal(a):

Bestia triumphans:

Svědčí to o tom, že Zeman ví, na co místní lid slyší.

Pobyt na Vysočině neměl být původně tak dlouhý. Trochu se divadelní představená protáhlo.
15. 03. 2013 | 15:59

Karel napsal(a):

Další onanie na téma Zeman, případně Klaus. Tak už se autore proboha udělejte. :-))
15. 03. 2013 | 16:07

šašek z Jihlavy napsal(a):

Sledoval jsem pozorně Zemanův projev ne sjezdu ČSSD a zdál se mi uměřený. Uvidíme, jak se budou delegáti rozhodovat při volbě svého vedení. Každopádně je zřejmé, že se už vidí jako vítězové voleb. Sobotkův úmysl přehodnotit složení stínové vlády, včetně budování odborných týmů, které musí po případném vítězství ve volbách okamžitě začít konat, je logické. Tentokrát se 100 dní hájení neočekává.
Pokud veřejnost nevpřivítá tichou spolupráci(toleranci) s komunisty, musí socani získat více než nějakých 30%. Otevřenou spolupráci či dokonce koalici s KSČM neočekávám. To spíš s lidovci, pokud se do sněmovny paralmentu dostanou. Jestli se nezbavili svých vyděračských praktik, pak asi bude lépe jednobarevná vláda.
Táta Falbr mluvil jako předák ROH, asi odborářům moc nepomohl.
Ještě to bude napínavé, zvl.budoucí role Dientsbiera.
15. 03. 2013 | 16:13

Pravda láska zvítězila napsal(a):

Dnes je výroči zrady pravičáků, novinářská žumpa o tom raději neinformuje.
15. 03. 2013 | 16:27

sylvasauerova napsal(a):

Faust :
Budete si muset zvyknout, pane Fauste. V uplynulých 10ti letech jsem psala hlavně o Klausovi (to se některým z vás velmi líbilo, viďte, a jiným zas hrubě nelíbilo), to proto, že byl jako silný hráč na vrcholu všeho politického dění a já se zabývám politikou. Zčásti z profese a zčásti ze zájmu. Teď se situace obrátila a do politiky se vrátil další silný hráč. Že bude politiku taktéž významně ovlivňovat, je jisté (dnes právě radil, s kým má ČSSD vládnout a hned napálil Vladimíra Špidlu a nepřímo i Sobotku a Dienstbiera). Je vcelku logické, že pozornost novinářů (politologů, publicistů i analytiků /!/, chacha) se bude primárně poutat právě k němu. Psaní o panu Zemanovi, jak se tak koukám kolem sebe, se zase někomu bude líbit méně (představte si, že existují jedinci, kteří kvůli tomu dokonce pátrají nejen po mně, ale i po mých dětech) a jinému třeba více, to dá rozum. Na pohoršené brumlání, nálepkování a nejrůznější útoky jsem si zvykla již v Klausově době, nedělá to se mnou dočista nic. Mimochodem, za hlasitého nadávání jsem psala již o V. Havlovi, taky mu občas byla ústava malá.
P.S.: Že Vy jste tenhle příspěvek napsal jenom proto, abyste mohl mluvit o Šauerové ? :-) Pobavil jste. Btw., petici jsem samozřejmě podepsala, byla jsem v této souvislosti oslovena a podepsala jsem ji s chutí, neboť se domnívám, že k nehoráznostem mlčet nelze. Dále, to bez oslovení a zcela spontánně, jsem podepsala stížnost na průběh voleb, která byla adresována k NSS a taktéž připravovanou ústavní stížnost. Na té je k dnešku podepsáno bratru 1.350 lidí, žádné "osobnosti", normální čičmundové jako jsem já. To Vám uniklo, musíte pátrat usilovněji ! :-) Tak zatím, pane Fauste ... :-)
15. 03. 2013 | 17:17

mb napsal(a):

Aha.
A o čem?

... že rád vesluje na rybníce v nafukovacim člunu ...

https://www.youtube.com/watch?v=-yh39iH3rsQ
15. 03. 2013 | 17:38

někteří stojí jen za rohem napsal(a):

Špidla blázen, Sobotka tragéd a Dienstbier hadry kosti kůže, výprodej zbytků (hysterka navrch)..
ČSAD nemá skutečné vedení, pokud jim Miloš (který to už jednou dokázal) svede vnuknout spásnou myšlenku, může je tím zachránit.

Věčně muset rolovat texty "analytiček", které ve schopnosti analýzy Klausovi nebo Zemanovi neshají po kotníky sice unaví.
Lze si u nich ale kdykoli ověřit, kam by nás pupici rádi vmanipulovali.
A jak říkával Winston Churchill, pokud sis dokázal udělat nepřátele, znamená to, že jsi za něco (někdy se píše za něčím) stál.
15. 03. 2013 | 17:41

Dagmar napsal(a):

sylvasauerova

Proč by si měl "Faust" zvykat? Má jiný názor než vy a to snad může, ne? Jste velmi citlivá, když někdo upírá právo na názor vám (nebo když vás úkoluje otázkami), měla byste být též velmi přející, pokud má někdo opačný názor než vy. Jen tak je možná diskuse a o tu snad tady jde především.

To, že budete o činech každého "silného hráče" v české politice psát kriticky je OK. Nemůžete se však s chutí podepisovat pod "nepřátelskými" peticemi a zpochybňovat tak svoji nezaujatost vůči jeho osobě a měla byste se alespoň elementárně se snažit o objektivitu. To se vám ovšem vzhledem k současnému prezidentu Zemanovi nedaří přímo programově.

To, že s vámi nesouhlas jiných "nic nedělá", není přednost, ale důkaz, že trpíte podobnou deformací, kterou tak ráda vyčítáte panu Klausovi. Neschopnost sebereflexe a zpětné vazby :-)

A paranoidní mohou být i čičmundové :-)
15. 03. 2013 | 17:43

mb napsal(a):

nevim co z toho Urbanovo toskánska všichni děláte ... vždyŤ je to jenom takovej novodobej Špidla ... teda ehm vlastně Špindl, čo to táram ...
15. 03. 2013 | 17:44

malalaj napsal(a):

už se tady zase píše o pí...vinách. v cikanostánu byly unesený dvě český občanky, doufám, že vláda dává už do kupy osvobozovací zabijácký komando, který těm islámským mentalně postiženým přičmoudlým opicím ukáže, že na čechy se bez bolesti nesahá. já se tam klidně přihlásim dobrovolně. a nebo si zase necháme kálet na hlavu? stejskale, jen mažte, jste přece korektní.
15. 03. 2013 | 18:08

sylvasauerova napsal(a):

Dagmar :
Měl by si zvykat, že někdo projeví jiný názor, než má on sám. A že se, to v budoucích dnech, měsících a letech, bude psát o panu Zemanovi (což mně pan Faust vytýká, viz výše), snad jsem to napsala jasně. Nenapsala jsem, že se mnou nedělá nic nesouhlas, napsala jsem, že se mnou nic nedělají nálepky a nejrůznější útoky, v tom bych viděla jakýsi rozdíl. Je komické, když člověk musí překládat z češtiny do češtiny, co napsal nebo nenapsal, když si to každý může přečíst o pár řádek výše. :-)
Za další : Já rozhodně nikoho za názor nekamenuji, paní Dagmar, občas opravím zjevnou nepravdu (včera např. pan Mueller). Nechť si jinak každý píše, co chce, bude-li přitom slušný. Vám se to na těchto stránkách ovšem daří den ode dne méně.
15. 03. 2013 | 18:13

Dagmar napsal(a):

sylvasauerova

Když už, tak bychom si zvykat měli všichni. Hlavně, že ten, kdo projeví jiný názor není nepřítel, ale potenciální partner do diskuse.

Přečetla jsem si pečlivě, napsala jste: "Na pohoršené brumlání, nálepkování a nejrůznější útoky jsem si zvykla již v Klausově době, nedělá to se mnou dočista nic."

Takže nejen nálepkování a nejrůznější útoky, ale na prvním místě "pohoršené brumlání". A tím jste myslela co? Nesouhlas, oponenturu, kritiku svých názorů? Tak jsem si to s dovolením vyložila já.

Vaši výtku, že začínám být neslušná, odmítám. To, že s vámi nesouhlasím a "občas opravím zjevnou nepravdu" (viz výše) na takové obvinění nestačí.

P.S. Dá se kamenovat i virtuálně, paní Šauerová, viďte?
15. 03. 2013 | 18:29

Kanalnik napsal(a):

Neco jineho je kritika nazoru a neco jineho je popichovani a vynaseni spekulativnich poznatku s konspiracnim nadechem, to cele ad hominem.

Napr. vyrok "plukovnice BIS, paní Silvie Š. Kterážto petičnice (ano, podepsala se pod petici "osobností" s příznakem "analytička")..." ma s nazorem pani Sauerove spolecneho co? Nic. Jde de facto jen o lehce ponizujici a dehonestacni pokus v ocich ostatnich diskutujicich, to je cele. Neco jako kadrovani. Do seriozni diskuze to nepatri.
15. 03. 2013 | 18:37

Přidat komentář napsal(a):

havlík
Výňatek z textu v bodě 1.
"Oba mají nízkou míru empatie. Oposmlouva byl Klausův trik, na nějž Zeman skočil, neboť si chtěl plnými doušky užít pocitu vítězství. Ta tam byla razance proklamované akce“ čisté ruce“. V pozadí se rodily nové dohody na půdorysu Langer-Gross a stát přešel pod kontrolu klientelistických sítí. Na tento trend pak navázali až obludným způsobem Topolánek, Kalousek aj. Pokračování spojenectví není překvapivé. Vítěz píše dějiny. A Klaus si říká, když už teda musí odejít, nechť je tam jeho dlouholetý parťák i oponent v jedné osobě."

píšete - ... Topolánek, Kalousek aj.....
**
Tak tedy správně máte mít samozřejmě - Paroubek, Topolánek aj.
Nemyslíte?
15. 03. 2013 | 18:37

zemedelec napsal(a):

Paní sylvasauerova.
Na srdce jsou Poděbrady,doporučuji.
Nechci Vás zarmoutit,vždy si příspěvek přečtu,je potřeba vidět i druhou stanu mince.
15. 03. 2013 | 18:37

smutný napsal(a):

Jak média manipulují a jak má Zeman pravdu

titulky zpráv na Aktualně.cz: "Česko je vybydlené, rozkládá se, ZAÚTOČIL Sobotka", "Miloš Zeman si v Ostravě OCHOČIL ČSSD", "Budu razantnější, POHROZIL staronový předseda Sobotka"
15. 03. 2013 | 18:50

mb napsal(a):

doufám, že vláda dává už do kupy osvobozovací zabijácký komando

koukáte moc va filmy ... ale aspon jste statecny a rytirsky ...
15. 03. 2013 | 19:15

čičmundům se hroutí svět napsal(a):

přestaňte pěstovat už obilí
rači si kupte všichni mobili
no my tu nebudem nikomu dělat debily
15. 03. 2013 | 19:16

mb napsal(a):

... kanalnik dobre ... taky rytir ...
15. 03. 2013 | 19:18

sylvasauerova napsal(a):

Dagmar :
Tak naposled, paní Dagmar : Vy neopravujete mé nepravdy, Vy na mě, podobně jako dalších pár lidí, útočíte osobně. Píšete-li o komkoliv, že je "paranoidní", že "trpí deformací", je neschopen "sebereflexe a zpětné vazby", jde zde nepochybně o neslušnost (to tomu říkám hezky). Odmítat to samozřejmě můžete, to, co jste napsala, Vaše slova nesmaže. Dál vcelku nemám co dodat a jestě mi prominete, když Vaše podobné další "podněty" přejdu mlčením.
15. 03. 2013 | 19:21

strýc virus H3N1 napsal(a):

pani sauerova

zdá se mi, že nesnasenlivost a paranoidita jsou bohužel význačnými rysy Vasi povahy. podle mne jste na Dajmar zaútočila zcela zbytečně.
15. 03. 2013 | 19:30

Už dost! Už dost! Už dost! napsal(a):

Tady je cenzura jako prase. To je opravdová novinářská pravičácká žumpa. V dubnu tenhle bordel končí soudruzi.
15. 03. 2013 | 19:37

mb napsal(a):

strycu jak jste přišel na to, že sauerova zautocila na dagmar ?

( Nemůžete se však s chutí podepisovat pod "nepřátelskými" peticemi a zpochybňovat tak svoji nezaujatost vůči jeho osobě a měla byste se alespoň elementárně se snažit o objektivitu. To se vám ovšem vzhledem k současnému prezidentu Zemanovi nedaří přímo programově. ...

... to nepsala sš, to psala dagmar ...

(ja myslim že lze přiznat kredit i oponentu ... takže podepíšu li petici proti paušálnímu útoku na novinare ... neznamena to, že bych automaticky musel/a být neobjektivní ve svých výrocích a hodnoceních dané osoby ...

ale to je samozrejme jenom muj nazor ... zdravim stryca virusa .... )
15. 03. 2013 | 19:40

S.Š. napsal(a):

Petr Havlík :

Konečně se tedy dostávám, vážený pane Havlíku, k tomu, co jste napsal. Vidíte, že "v debatě", která žádnou skutečnou diskusí není, je to nejednoduché.
Domnívám se, že to, co jste řekl, patří k tomu nejlepšímu, co bylo v poslední době veřejnosti sděleno. Podstatné příspěvky přinesli v posledních dnech a týdnech v zásadě jen Karel Hvížďala, Jiří Pehe a Josef Mlejnek (ml). Je ale zřejmé, že část posluchačů, to z pravé i levé části politického spektra, není na kritická hodnocení stále vůbec připravena a poměrně zásadě a hlasitě je odmítá.

"Chci věřit tomu, že Klaus byl na počátku své kariéry jen dobře připraven a ne připravován" : Ano, též tomu chci věřit, Nakonec, nic jiného nám ani nezbývá.

23letá éra pánů Klause a Zemana rozhodně nekončí a je třeba se na to připravit. Dnes Miloš Zeman zaútočil na Vladimíra Špidlu, bytostného sociálního demokrata. Není divu, jde nepochybně i o odezvu na včerejší rozhovor pro HN, v němž Špidla m.j. prohlásil, že Zemanovi by nepodal ruku. Jestli Zemana ČSSD ustojí (podobně i ODS další působení Klause), není do budoucna vůbec jasné.

Ještě drobná poznámka k "jednomu internetovému portálu" : Jde o konfliktní, agresivní názorovou stoku s podivným pozadím, vpravdě to nejhorší, co je u nás k mání. Soudím, že takovému prostředí je lépe se vyhnout.
S pozdravem
Sylva Šauerová
15. 03. 2013 | 19:43

strýc virus H3N1 napsal(a):

mb

prostě přišel. nebo spíše všimnul si.
možná jsou obě osmnáctky- ( 20/18+2)
15. 03. 2013 | 19:43

mb napsal(a):

aha strycu ... tak když se vám ten útok ( sš na dagmar bude chtít nějak zdokumentovat, tak můžete, páč já žádný takový nevidím/nenacházím ... ale jak se vám bude chtít ... každopádně: hezký večer ... :-))
15. 03. 2013 | 19:45

mb napsal(a):

( já ten zemanův projev prošvih´ takže nevim jak zeman (za)utocil na spidlu)
15. 03. 2013 | 19:49

tata napsal(a):

paní S.Š

ASI naposled na VÁS skusím zareagovat.Problém trochu u Vás je že mnohdy názor co je jiný než VÁŠ považujete za osobní Útok na VÁS.NIKDY sem neutočil na Vás jako osobu jen bohužel jsme se značně rozešli v pohledu na politiku,zkuste jiný názor nepovažovat automaticky za utok na sebe,ona vubec internetová diskuze je specifická tudíž mnohdy dochází i jen k nepochopení
15. 03. 2013 | 20:04

Dagmar napsal(a):

sylvasauerova (19:21)

Proč ztrácíte nervy, paní Šauerová? Stává se Vám to v diskusi se mnou už nejméně podruhé. Otázku nechávám otevřenou, netrvám však, abyste odpověděla mně. Odpovězte sobě.

- Nepíši o "komkoliv", že je paranoidní, píši jen o čičmundech. Pokud nemáte smysl pro humor, je mi to líto.

Další Vaše další citace mých výroků jsou vytrženy z kontextu (smysl mají jen v souvislostech, které účelově pomíjíte), takže nemíním reagovat.

To, že opět prohlašujete, že na mé příspěvky nebudete reagovat, není projevem "síly" vašich argumentů, ale Vaší slabosti. Vyhlášení: "Tak naposled, paní Dagmar" - mně mělo dojmout nebo zastrašit :-)

Z jistých sympatií, které cítím ke každé ženě, která neanonymně vstoupí do veřejného, byť virtuálního prostoru, čímž projeví obdivuhodnou statečnost, vám nepřipomenu, že na podstatné argumenty z mých příspěvků (zejména 18:29) jste odpověděla avizovaným mlčením, což ovšem zase moc statečné není :-)
15. 03. 2013 | 20:15

S.Š. napsal(a):

mb : Označil Špidlu za politického amatéra, resp. přesněji, označil za "politické amatérství" koalici 101, kterou po volbách v roce 2002 vytvořil Vladimír Špidla s lidovci a s Unií svobody místo toho, aby se obrátil na komunisty. Jenže, to je třeba připomenout volby r. 2002 vyhrál Vladimír Špidla právě proto, že se vymezil proti opoziční smlouvě, Klausovi a také vůči komunistům.

„Jako prezident, který není přímo ani nepřímo spojen s žádnou parlamentní stranou (zapomněl na Drymla a Palase, členy SPOZ, pozn. S.Š.), nabízím, budou-li si to zúčastněné strany přát, roli prostředníka a moderátora, ale nikoliv roli soudce, protože tato role prezidentu republiky evidentně nepřísluší", pravil před pár dny v rámci inaugurace ... :-) No nic.

Vladimír Špidla se domnívá, že ČSSD Zemana zvládne.
http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-59504700-spidla-cssd-cekaji-strety-se-zemanem-sobotka-ho-zvladne
Uvidíme. Každopádně, velmi bych to sociální demokracii - a tím též naší zemi - přála.
15. 03. 2013 | 20:18

Dagmar napsal(a):

S.Š. to Petr Havlík (19:43)
Ač se profilujete jako analytička, vyjadřujete se jako novinářka. Bohužel ne dobrá.
15. 03. 2013 | 20:20

strýc virus H3N1 napsal(a):

mb

dobrá, mohu se mýlit. já mám takovou povahu, že chybu uznám- ale co třeba nick "tata"?

asi nejsem jediný, kdo tu z pí Šauerové má jakýsi pocit...
15. 03. 2013 | 20:29

Dagmar napsal(a):

mb

Mohu se, prosím, zeptat, proč mé příspěvky pro paní SŠ pokládáte za útok? To, že si dovolím jí položit pro ni nepříjemné otázky, není útokem. Pokud bych chtěla útočit, nekladla bych otázky, ale prezentovala absolutní soudy :-)

strýc virus H3N1

To, že uznáte, že se můžete mýlit, vás jen ctí. Vůči paní SŠ zanechte pocitů, spoléhejte na racionalitu :-)
15. 03. 2013 | 20:37

strýc virus H3N1 napsal(a):

Dagmar

o.k., pokusit se jistě mohu..
15. 03. 2013 | 20:43

subsum napsal(a):

Odmyslíme-li si z dob ty lidi,kteří vědomě připravovali dvě světové války a čteme-li-vidíme jedno:
že naštěstí nemáme válku,ale kultura mezi ODS a ČSSD jako vraty,co se pustí dál je daleko hrubší než kteréhokoliv lorda,politika,revolucionáře 19.století a i 20.století.V těchto "vratech" se viditelně ztrácí jakýkoliv jemný humanismus a cit,které celé lidstvo v sobě pěstovalo staletí jako potřebnou vnitřní kulturu.Nejen vyloučeno aby solnohradský arcibiskup poznal hudební talent malého Mozarta,ale vyloučena jemnost ducha tisíců lidí od já nevím třeba Viktora Huga počínaje konče politiky Versailleské smlouvy nebo ještě dál.Negace klasického humanismu non plus ultra.Tak vnitřně,ne tak navenek.Byly to dříve drsnější doby s jemnějšími lidmi.Ale drsnost tehdy obstarávali boční ke kultuře extrémisté,kteří načas vítězili nad duchovně způsobilejšími kolegy mordy.
15. 03. 2013 | 20:49

Almo G™ napsal(a):

Kanalnik napsal(a):

Napr. vyrok "plukovnice BIS, paní Silvie Š. Kterážto petičnice (ano, podepsala se pod petici "osobností" s příznakem "analytička")..." ma s nazorem pani Sauerove spolecneho co?

--- Např. možný motiv její činnosti? Toto není diskuse v úzkém kruhu rovnocenných lidí, přestože k tomuto dojmu formát diskuse svádí. Toto je prostor, kde se prezentují lidé různého ražení, různých zájmu, různých pozic atd. Každá informace je důležitá. Např. to, že se S.Š. podepisuje jako "analytička" je pro mě důležité.

Pokud jde o analýzu spol. a polit. situace, znamená to, že je buď velmi špatná analytička, protože ve svých zdejších "analýzách" naprosto podléhá svým emocím nebo že se pomocí těchto emocí snaží ovlivnit popř. rozeštvat určitou skupinu lidí.

Označení "analytička" také nevylučuje časté podezření zdejších diskutérů, že jde nadále o analytičku v rámci tajných služeb.

Všiml jsem si, že se vytrvale snažíte aplikovat pravidla diskuse, která platí jen pro diskusi v omezeném počtu lidí v uzavřených skupinách a neustále tento svůj názor předkládáte ostatním jako jediný správný. Opravdu si nemyslím, že je vhodné okřikovat diskutéry, kteří jsou o něco opatrnější než vy, protože dohlédnou dále, mají svou zkušenost s policejními provokatéry a jsou a o něco zranitelnější než vy, který, pokud vím, v ČR nežijete.
15. 03. 2013 | 20:59

mb napsal(a):

strycu ale tata nepsal, že by sš na dagmar utocila ne ? ( jako vy) ...

sš ja uz to nasel ... no zeman to napsal o vedeni tehdejsi cssd s tim ze je ale nechce rekriminovat ... tam ten problem je ze spidla rekl predem pred volbama ze chce levostredou vladu takze se nezproneveril svym zasadam ... navic platil bohumin a nebyl jeste tolik vratký jako je ted ...

Ač se profilujete jako analytička, vyjadřujete se jako novinářka. Bohužel ne dobrá.

( proč si to myslíte damar ? )

rad vam odpovim dagmar ...

Mohu se, prosím, zeptat, proč mé příspěvky pro paní SŠ pokládáte za útok? To, že si dovolím jí položit pro ni nepříjemné otázky, není útokem. Pokud bych chtěla útočit, nekladla bych otázky, ale prezentovala absolutní soudy :-)

ja uz jsem je tam uvedl v předchozím příspěvku ...

takže to zopakuju jenom ... tj ... to že někdo podepíše petici proti paušálnímu útoku na novináře ( nerozlišenou podstatnou část médií) ... ještě neznamená, že by měl automaticky ztratit objektivitu ( to je můj názor ) a tedy to je to co vám vyčítám ... kdyžtak si tu pasáž po sobě ještě jednou přečtěte ... může to být něco jako útok ( ale já nevím, pravím oportunně ) ....

jinak k sš vs. dagmar ... je to podobné ... jako když se hádá řepa a maloměšťák ( oba dva považuju za inteligentní lidi/diskutéry ... a přesto se nedokážou shodnout ale ani respektovat ) ...

tak vy se aspon respektovat dokážete ... a myslím, že jste obě inteligentní diskutérky ...

já myslím, že je fajn, že zde obě diskutujete ...

hezký večer oběma a všem ...

/ já se ještě zeptam ( pani?) dagmar, zda jí neznepokojují Zemanovy vazby ( šlouf, mrazek aj ... ale nejenom ...

zda jí neznepokojuje zemanovo hulvátství i to jak se např. vyjadřuje o petře buzkové ...

ale to jsou jenom otázky na okraj ... hezky vecer
15. 03. 2013 | 21:12

Almo G™ napsal(a):

Kanalnik:

P.S. Legrační je, že totéž, co teď píšete vy Faustovi, před časem psal (v reakci na jiného rozvraceče) Faust mně. Předpokládám, že se už poučil, že opravdu ne každý vstupuje do diskuse s nejčistšími úmysly.
15. 03. 2013 | 21:13

mb napsal(a):

.Ale drsnost tehdy obstarávali boční ke kultuře extrémisté,kteří načas vítězili nad duchovně způsobilejšími kolegy mordy.

( tak se to mozna rozjelo od gavrillo principa ... a pak uz se jen vezem od te doby treba ... who knows ... )
15. 03. 2013 | 21:15

subsum napsal(a):

Třeba ten náš malíž Chittussi (milenec Z.Braunerové)n tam (někdy v letech 1870-1890?) rukoval povinně nasazen střílet Srby.Nevím zda přežil,řekl bych,že asi ano,ale jiný nadějný umělec tehdy nepřežil dobrovolnictví proti Turkům.
15. 03. 2013 | 21:31

subsum napsal(a):

malíř Chittussi
15. 03. 2013 | 21:34

buldatra napsal(a):

U nás na vesnici neříkáme analytička.
Páč je to slovo cizí, složité a nepřirozené.
Říkáme herdekbaba.

Je tady snad někdo analytička?

Jinak, tahle diskuze je zábavnější než celej Havlík i s tím jeho článkem.
15. 03. 2013 | 21:35

strýc virus H3N1 napsal(a):

mb

tata neprimo definoval jeji (sau) chovani jako paranoidni. nebo primo? jak se to veme.
15. 03. 2013 | 21:40

Dagmar napsal(a):

mb

Začnu, když dovolíte od konce.
Ne, neznepokojuje, neznepokojují:
- pravděpobobnost, že se s panem Zemanem setkám osobně je velmi nepravděpodbná, takže jeho osobní hulvátství (existuje-li) mne nutně míjí,
- nemohu ovlivnit vazby pana Zemana, ale udělám vše pro to, aby neovlivnily (ty vazby, pokud existují) mne.

Ne já s ní, ale paní Šauerová opakovaně odmítá diskutovat se mnou. Stejně jako vy ji pokládám za inteligentní, bohužel ne diskutérku. Na to je příliš nedůtklivá.

Na nezávislost - ve veřejném prostoru - máme zřejmě rozdílné názory. Profiluje-li se někdo jako "hromadný kritik", např. pod peticí, rezignuje svým způsobem na vlastní názor, který je pro nezávislost podmínkou nutnou.

Protože paní Šauerová avizovala že se mnou přerušila virtuální styky, nemíním jí vaším prostřednistvím prozradit, proč je i špatná novinářka :-)
15. 03. 2013 | 21:44

mb napsal(a):

ale je li neci chovani oznaceno jako paranoidni ... pak to neznamená, že útočí ... spíše se úzkostlivě brání, ne ?

to bych mozna uznal ... ale podle me sš neutocila jako prvni ( útočil li vůbec kdo )

zatím zdravím ...
15. 03. 2013 | 21:44

Richard napsal(a):

taky mám pocit, že Zeman nevypadá fyzicky příliš zdravě....
popadá dech a občas působí celkově rozechvěle - nejistě.....
...nerad bych ho neprávem podezříval, ale podobně na mě někdy působí lidé, kteří si dopřávají alkoholu a příliš kouří, tak nějak vnitřně zchátrale...
15. 03. 2013 | 21:49

mb napsal(a):

to dagmar: Profiluje-li se někdo jako "hromadný kritik", např. pod peticí, rezignuje svým způsobem na vlastní názor, který je pro nezávislost podmínkou nutnou.

s tím vůbec nesouhlasím, lépe řečeno myslím, že je to právě naopak ... nerezignuješ na vlastní názor nýbrž za svůj názor svým podpisem osobně ručíš ... to bych tedy řekl, že je naprosto obráceně, než jste napsala ...

/ řekl bych že nezávislost ohledně hodnocení urč. činů té osoby si zachovat můžete ... nebo ne nezávislost ale objektivitu ... /

mně to zemanovo hulvatství a vazby celkem znepokojuje/ou ... ale to je muj problem, ne váš ...

Protože paní Šauerová avizovala že se mnou přerušila virtuální styky, nemíním jí vaším prostřednistvím prozradit, proč je i špatná novinářka :-)

aha no tak jasně, to je na vás ...

tak zatím ...
15. 03. 2013 | 21:50

šašek z Jihlavy napsal(a):

malalaj
Máte nějaké vysvětlení, proč ta dvě česká trdla cestovala v autobuse nejnebezpečnější trasou, kterou si může člověk vymyslet. Možná se Karlovi podaří vyměnit je za stádo velbloudů nebo nějakou náhradu do harému jejich velitele.
Pokud se vrátí, mohou se věnovat osvětě mezi trdly, kterých je u nás požehnaně.
Vám bych neradil zkoušet nějakou partyzánštinu, mohl byste dopadnout jako nešťastníci, kterým mudžahedínové s gustem dávají lekci zvanou "košilka". Zajatí sovětští vojáci měli tu smůlu, že je to postihlo.
Spíš uspořádejte sbírku na ty velbloudy.
15. 03. 2013 | 21:51

strýc virus H3N1 napsal(a):

mb

co je to "Zemanovo hulvátství"?
to je mantra? Vám nevadí hulvátství Kalouskovo nebo zjevná mentální insuficience pana ministra zahraničí?

Zeman paušálně útočí na novináře?
a to bylo co, co mediální psavci předvedli v rámci předvolební kampaně prezidentské? to nebylo útočení? ano, nebylo. to byla totální, nechutná, podpásová a zběsilá štvanice. s pěnou u huby. (podotýkám, že jsem Zemana nevolil, ale dosud jsem se nevzpamatoval z neobjektivnosti a zběsilosti našich médií ,,, poučný šok, věru)

Cui bono?
15. 03. 2013 | 21:56

mb napsal(a):

strycu samozřejmě že mi vadi kalouskovo hulvatstvi ( moje posl. pisnicka se mu venuje ) ... ale kalous neni prez. teda zatim ...

mentalni inuficience schw. bez komentare ...

tak ja nevim strycu ... ale kdyz vyhral tak mohl byt jako vitez velkorysy ne ... ???

taky zemanovi porad nekdo neomílá ... že nejvíce ze všech v kampani lhal ...

taky to nemá věčně na talíři ... tak se mohl nad jemu nenaladěná media povznest ...

ale trucovat tim že nebude davat ln rozhovory ... povazuju na nechutne a nehodne prezidenta ....

zdravim ...
15. 03. 2013 | 22:02

Dagmar napsal(a):

mb

Nevím, zda si uvědomujete, ža každá petice má dva levely.
Jeden racionální - přečtete si, souhlasíte, podepíšete.
Jeden iracionální - vedle vás se podepisují i další petičníci. Na jejich "výběr" vliv mít nemůžete, ale jejich jména, jejich osobnost a pověst mohou podstatně ovlivnit význam (vnímání obsahu) toho, co jste racionálně podepsal. Málokdo si tohle nebezpečí uvědomí.
Ono to funguje i opačně. Lidé víc než obsah vnímají, KDO petici podepsal, nezajímají se o její význam a podepíší ze sympatií. V obou případech ztrácí nárok na vlastní nezávislý názor.
15. 03. 2013 | 22:04

strýc virus H3N1 napsal(a):

mb

lhal? další mantra, v našich médiích tak oblíbená?

nu dobrá, možná lhal, je to konec konců politik.

pro dnešek vyhlašuji příměří, zítra musím brzy vstávat, tudíž jdu spat.
15. 03. 2013 | 22:08

strýc virus H3N1 napsal(a):

Dagmar

ano, dobré postřehy.

leč již upadám do narkolepsie.
15. 03. 2013 | 22:10

Dagmar napsal(a):

strýc virus H3N1

Dobrou noc a pěkné, klidné, neanalyzovatelné sny :-)
15. 03. 2013 | 22:13

Dagmar napsal(a):

šašek z Jihlavy

Obě vysokoškolské studentky vyslyšely výzvy, že je třeba lépe poznat muslimský svět. Zdá se, že jej poznají víc, než jim bude milé. Snad se vrátí OK. K propagátorkám multikulturalismu však s pravděpodbností hraničící s jistotou patřit už nebudou.
15. 03. 2013 | 22:19

mb napsal(a):

Lidé víc než obsah vnímají, KDO petici podepsal, nezajímají se o její význam a podepíší ze sympatií. V obou případech ztrácí nárok na vlastní nezávislý názor.

asi jak kteří lidé, ne ?

vy tedy upíráte možnost podepsat petici nikoli kvůli tomu, kdo ji podepsal se mnou, nýbrž pro věc samu, pro obsah petice ?

V obou případech ztrácí nárok na vlastní nezávislý názor.

... zde myslím se pletete / mýlíte ...

strýc virus H3N1 napsal(a):
mb

lhal? další mantra, v našich médiích tak oblíbená?

nu dobrá, možná lhal, je to konec konců politik.

,,, a to je cela ta mizeria života a umění ... politik ( řekl by vaculík, ale nejen ten ) LHÁT PROSTĚ NEMÁ ...

( az budu politik strycu, taky nebudu lhat :-)))

příměří přijato ... brounoc ...
15. 03. 2013 | 22:23

S.Š. napsal(a):

mb :

Opakuji to, co jsem napsala v 19:21 : Píše-li kdokoliv o komkoliv, že je "paranoidní", že "trpí deformací", je neschopen "sebereflexe a zpětné vazby", jde docela nepochybně o útok na osobu (paní Dagmar v 17:43 ), ačkoliv se to tak panu tatovi a jiným vůbec nezdá a buď obviňují z útoku mne nebo rovnou píší, že jsem vztahovačná, vždyť psát něco takového o druhém je normální a o žádné napadení přece nejde. Poměrně drze po tom, co předvedla, paní Dagmar prohlašuje, že přece jen "pokládá nepříjemné otázky". Nu, asi se domnívá, že ostatní neumějí číst. :-)

Mám celkem čas, tak se na ty "nepříjemné otázky" tedy podívejme, když už tedy nikdo nic nemá k tomu, co řekl v rozhovoru pan Havlík (asi to nikomu nepřipadá důležité, taky proč, my přece víme své) a má za účelnější zabývat se jednou pro mnohé nepříjemnou diskutující :

Na otázku ze 17:43 týkající se pana Fausta, jsem odpověděla (to přesto, že každému, kdo rozumí slovům, muselo být jasné, co jsem panu Faustovi sdělovala a nepotřebuje k tomu žádný vysvětlující komentář), v příspěvku z 18:29 byl s otazníkem jen jakýsi nesmysl o "virtuálním kamenování", a v příspěvku ve 20:15 byl dotaz jenom jeden ("proč ztrácíte nervy, paní Šauerová ?"), jako by nebylo zřejmé, že nervy obvykle trácí ten, kdo útočí na jiné. Tak co s tím, copak s tímhle se dá smysluplně debatovat ? Názor na blog, pod nímž píšeme, předvedla paní Dagmar ovšem nulový, za přínos pro zdejší debaty ji - právě vzhledem ke stylu jejího psaní, který nejen dnes předvedla - nepokládám. Bohužel, lidí, s nimiž se rozhovor vést dá, protože jej vedou věcně, přemýšlejí a mohou členáře nějakým způsobem či jen třeba postřehem obohatit nebo i jenom pobavit, se vyskytuje na těchto stránkách stále méně. Vůbec se tomu, čtu-li velkou část zdejších příspěvků, nedivím.

Almo G™ :
Ano, Almo G™, pokud je někde jako požadavek uváděno "zaměstnání", obvykle tam lidé píší to, co dělají, tak už to holt bývá.
Btw., Vy byste nerad, aby sem přispíval analytik BISu ? To se tak obvykle dělá, víte, že příslušníci tajné služby, dokonce podplukovníci, pod svým vlastním jménem manipulují veřejnou debatu. :-) Hlavně buďte ve střehu. :-)
15. 03. 2013 | 22:27

S.Š. napsal(a):

Ještě P.S.: Právě čtu, že Jiří Dienstbier neobhájil místopředsednickou funkci. Kdo by to byl býval řek´ ... :-) Tak teď ještě zvolit Marii Benešovou a bude to.
15. 03. 2013 | 22:34

voda hůůůči napsal(a):

Tak si ještě na závěr soudružky zazpívejte
https://www.youtube.com/watch?v=hptj9AR30_Y
15. 03. 2013 | 22:34

Dagmar napsal(a):

Sylva Šauerová

Tak hru na neosobní napadání nehraji. Pokud nemáte zájem a odvahu diskutovat přímo se mnou, nepište prosím o mně druhým osobám. Oháněla jste se slušnosti. To, co jste předvedla ve svém příspěvku 22:27 je neslušnost ukázková.

Pokud mne oslovíte, nemám problém si s vámi názory vyměnit. Jinak mne prosím vynechte. Děkuji.
15. 03. 2013 | 22:37

mb napsal(a):

sš ja vim ... mate asi pravdu ... navic srovnavat vas s klausem mi prijde hodne unfair ...

neobhajil jo ? to je smula ... měl jsem / mam dienstbiera rád ... ( a měl sem rád i špidlu )
15. 03. 2013 | 22:42

Jan Nováček napsal(a):

Po delší době jsem zase kliknul na něco, co má úroveň. Děkuji tímto autorovi za text, který ve všeobecné záplavě PR-článků a na objednávku psaných ideově pokroucených nesmyslů působí skoro jako zázrak.
15. 03. 2013 | 23:05

skeptický napsal(a):

Na sjezd se přivrtěl letulníkem.Je to o trochu bezpečnější,a na ten spolek baráčníků to muselo udělat dojem.
Až CIA dodá Stingery,bude muset jezdit autem.

Němci se mohou přetrhnout s Rusy a Čínou obchodovat.Nám to Havel a zelení sabotovali,jak to šlo.
15. 03. 2013 | 23:15

pamětník napsal(a):

Kanalnik:
"Zeman pekne zariznul Dientsbierovo kridlo ve svem projevu na sjezdu" Mohl byste mě, nechápavého, poučit, jak to prezident Zeman udělal? Doporučením, aby v ČSSD nezašlapávali osobnosti do šedi?
15. 03. 2013 | 23:46

Novináři co jste zač? napsal(a):

Celá republika lituje "oběti", obyvatele paneláku ve Frenštátě, vyhozeného do povětří, ale ve skutečnosti právě oni pana Antonína Blažka uvrhli do dluhů a nakonec ho s exekutorem okradli o byt v osobním vlastnictví a udělali z něj bezdomovce. Zaslouží si tito lidé soucit a pomoc, když sami zničili člověka? Pan Blažek dlužil celkem 140 tisíc korun. Základem dluhu bylo, když Společenství vlastníků ("oběti") v 90. letech povolilo zřídit Večerku v suterénu paneláku, pod bytem pana Blažka. Pan Blažek si mnohokrát stěžoval na hluk a prodej alkoholu, cigaret a drog dětem ve Večerce na frenštátské radnici, zodpovědné osoby ale nehnuly ani prstem. Pan Blažek na Společenství vlastníků ("oběti") podal soukromoprávní žalobu, jenže soud prohrál a soud mu uložil uhradit náklady 20 000 kč soudního řízení. Pan Blažek odmítl a toto byl základ dluhu! V bytě se mu vytvořila plíseň a poškodily podlahy kvůli zvýšení vlhkosti v důsledku nepovoleného chovu ryb pro prodej ve společných prostorách v suterénu, kde vlhkost dosahovala až 80%. Dále se Společenství vlastníků ("oběti") většinově rozhodlo rekonstruovat panelák, vyměnit okna, pan Blažek na to neměl peníze, ale byl přehlasován, takže měl dluh vůči Fondu oprav. Dále měl pan Blažek dluhy na vodném a elektřině, proto byl odpojen. Sousedé ("oběti") mu rozbijeli všechna okna, která měl pak zalepená izolepou, rozřezali mu i pneumatiky u auta, zůstalo mu už jen staré kolo. Pan Blažek se živil jako dříve jako drobný řemeslník a poslední rok roznosem letáků, roznášel i 11 hodin denně, ale výdělek nestačil ani na skromnou obživu, natož úhradu celkového dluhu 140 tisíc korun. Společenství vlastníků ("oběti") na něj poslalo exekutora, který byt pana Blažka v roce 2012 nechal prodat v dražbě, a pár dní po výbuchu měl nastat poslední den, do kdy měl pan Blažek svůj byt opustit, případně být násilně z bytu vystěhován, a skončit jako bezdomovec. Pan Blažek byl věřící křesťan, v tomto zlodějském neprávním státě se bránil, jak to šlo, psal o sobě i na internetu, ale žádné pomoci od státních orgánů ani spoluobčanů se nedočkal. Pan Blažek nebyl žádný psychopat ani krvežíznivý násilník, jak ho lživě prezentuje řada českých médií, dokonce měl znalecký psychologický posudek v jedné z jeho kauz: "Obžalovaný je podle znalce z oboru psychologie v rámci širší normality povahy hodnocen jako osobnost akcentovaná se zvýšeným vztahem k právu a spravedlnosti a s uzením k napravování nepravostí v okolí a ve světě."
15. 03. 2013 | 23:53

pamětník napsal(a):

S.Š.:
A nazvat někoho demagogem jenom proto, že nesouhlasí s Vašimi výmysly, podle Vás osobní napadání není, že. Raději se zdržím hodnocení takového chování, mohla byste mne napadnout za mé napadnutí Vás.
15. 03. 2013 | 23:59

pamětník napsal(a):

Novináři co jste zač?:
"Pražák22.07.2009 v 07:53
Tedy, milí Frenštátští, toho Blažka vám rozhodně nezávidím... píše všude jako zběsilý a jen vám dělá ostudu, co ho tak trochu umravnit? Za starých časů se i občanství dalo zbavit, a on ty staré časy přece vzývá, ne"
http://www.lysahora.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=8213
16. 03. 2013 | 00:13

kočka šklíba napsal(a):

Mb vy jste se minul povoláním, svými demagogickými příspěvky byste jako novinář ovlivňoval víc lidí než pár desítek žáků ;.) Proč pořád používáte termín:"paušální útok na novináře"? Bud jste funkční analfabet nebo demagog, žádný paušální útok na novináře Zeman nevyhlásil, přesné znění jeho inauguračního projevu si jistě jste schopen najít a znovu pozorně přečíst ;) Jako učitel, ale začínám o tom dost pochybovat, musíte rozumět textu ;). Je to stejné jako šauerová zde pod jiným blogem napsal něco o kolektivní vině :D.
Chudinka, opravdu už neví co by, spíše jak by, ovlivnila tu většinu i zde diskutujících a dokázala, že když pankáč s čírem není prezidentem, že je to hrozné ;).
U ní je to pochopitelné, ptz jako jedna z tzv. disidentů(nový termín např. pravdoláskaři), byla podporována sudetáky a musí se jim odvděčit. A jak nejlépe? Přece tím, že by prezidentem byl, i přes jeho zdánlivě omezenou působnost, někdo, kdo jim může pomoci dosáhnout na jejich požadavky stále obsažené v jejich stanovách.
A o to tu viditelně šlo, další tunel po tzv."církevních restitucích". Proto ta nenávist, žluč a stálé se vymezování proti Zemanovi. A také proto ty petice, protesty. Víme přece kdo vlastní převážnou část médií. A jde o prachy. Vy jako velký zastánce sudetáků se k nim dost hodíte. Hajloval byste také na Václaváku? Podle vašich diskusních příspěvků si nejsem jistá, zda jste nejen učitel ale vůbec Čech.
16. 03. 2013 | 01:36

sylvasauerova napsal(a):

Sjezd ČSSD začerstva, komentáře budou hotovy ve většině nejspíš až v pondělí, to s výjimkou novinářských čiperků.
Tak tedy, to se nám ten Martin Fendrych zase trefil.
Co tedy vzkázal sjezd České strany sociálně demokratické (že si Zeman ČSSD ochočil, bylo již napsáno) ? Vzkazů je několikero :

1) Sjezd ČSSD rozhodl, že člověk, který straně přinesl 800 tisíc hlasů v prezidentské volbě a kterého bezpochyby vážně ještě před pár týdny nabízeli zemi jako prezidenta ČR, nemá ve vedení strany místo a není pro ni přínosem. Schizofrenie jak vyšitá, méně hlasů než Dienstbier dostali jenom Jaroslav Foldyna a Jiří Bodenlos. Dělali si z voličů socialisté legraci tehdy, nebo dnes ? Podstatná zpráva pro voliče, zejm. středové a mladé.
2) Na Dienstbierovo místo soc.dem. raději vyslala plzeňského Milana Chovance, člověka, který dokázal na podzim prohrát volby i s nenáviděnou ODS. Místopředsednickou pozici získal s tímto programem : "Jsem zastáncem politiky, kde si myslím, že je důležitá snaha, ale i výsledek. Musíme mít výsledky a přesvědčit veřejnost, že s námi mohou spojit svou budoucnost. Pokud půjdeme do kampaně s pokorou a propotíme oranžový dres, tak nemůžeme prohrát". Tak to jsou nepochybně velmi hluboké myšlenky. Podstatná zpráva pro voliče.
3) Podle B. Sobotky "tak trochu zvítězila sebevražedná tendence ... sebevražedná tendence znamená lidi, kteří mohou pomoci a oslovují pozitivní veřejnost, tak je nevolit do vedení politické strany". Protože ve všech předsjezdových rozhovorech B. Sobotka Dienstbiera podpořil, je zjevné, že přes velice slušný mandát, který dnes jako staronový předseda získal, zas až tak velkou autoritu ve straně nemá. Podstatná zpráva pro voliče (a také pro B. Sobotku).
4) Dienstbier přestane být zakrátko nejpopulárnějším politikem, protože agentury řadové senátory do průzkumů nezařazují.
5) Za rok budou volby. Koho pak asi ČSSD nasadí jako volebního lídra v Praze ? Bude Dienstbier opět dobrý k zachraňování značky, anebo snad ČSSD nasadí člena předsednictva Hulinského (ano, pan Hulinský v prosinci povýšil) či Klímu, dlouholetého ředitele pražského výstaviště, království Václava Kočky ?
6) Vladimír Špidla ve včerejších HN prohlásil, že B. Sobotka M. Zemana zvládne. To bylo velmi odvážné tvrzení. Také zpráva pro voliče.
7) Nejen vzhledem ke vřelým obětím se šéfem hejtmanů, viz např. zde foto č. 17, http://aktualne.centrum.cz/domaci/fotogalerie/2013/03/15/milos-zeman-u-svych-uhlavnich-pratel/ , jehož se B. Sobotka nedočkal, nebyl by náhodou vůbec nejlepším premiérem Michal Hašek ?
8) Nepodařilo se zvolit místopředsedkyni. Tak snad zítra.
http://www.lidovky.cz/Foto.aspx?r=ln_domov&foto1=TEP49dd05__x7f0585.jpg
:-)
16. 03. 2013 | 01:59

Kanalnik napsal(a):

pametnik: prectete si cely sjezdovy projev M. Zemana, jasne mirene utoky na Dienstbiera a spol. tam jsou dobre patrne, kdyz si to clovek pozorne precte - a vzhledem k tomu, jak reagoval sjezd na jeho projev formou potlesku a dale tim, ze J.D. nezvolil, je zrejme, ze se Zemanovi povedlo ovladnout politiku a smerovani CSSD
16. 03. 2013 | 02:18

kočka šklíba napsal(a):

Šauerová předem musím podotknout, že se musím smát jak vy a například Fendrych máte velkou starost o směřování ČSSD a o její personální obsazení. Vy a Fendrych a další starostliví komentátoři jste jí nikdy nevolili ani nebudete (vy přece volíte TOP09,“ úžasné lidi“, jak jste tu už napsala, takže analytičko starejte se o tunely Kalouska a Drábka ;), ale dobře, k vašim bodům.
Ad 1)Už jen tohle je nesmysl: „že člověk, který straně přinesl 800 tisíc hlasů v prezidentské volbě“. Jaké straně?. Pokud by je přinesl, tak prezidentovi, ne straně.máte v tom analytičko zmatek.
A nevím, se socdemáky mám společného jen to že jsem je občas volila, ale to co Dienstbier předvedl před 2. kolem prezidentských voleb, a co vám (ve smyslu voličů pankáče s fialovým čírem) naopak velmi vyhovovalo, mně jako jeho voličku z 1. kola od něj dost odradilo. To není člověk, kterého bych si vážila, dal přednost něčemu (například zpochybňování výsledků 2. Sv. války a také tomu pro co pekáč zvedal ruku v PS) pro mě důležitému před svým asi vděkem za podporu.
Ad2) Chovance neznám, nemohu posoudit.
Ad3) Nerozumím.
Ad4) Opravdu tragédie :D, tak se musí hoch snažit ;). Bud osloví vás s „pravdoláskaři“, kteří ho stejně nikam volit nebudete, nebo občany kteří mají pankáče, Kalouska a další plné zuby. Ale podle jeho chování viz bod 1) by to bylo asi dost pokrytecké, takže pro mě skončil jako volitelný politik. Nejlépe by udělal kdyby vstoupil do TOP09, u vás má zjevně šanci.
Ad 5) Jasně Hulínský a Klíma patří ke zlodějům, další moje doporučení, v TOP09 jim bude dobře :D.
Ad6) Jo Špidla, ano slušný člověk, slušný politik, také na to dojel, pamatuji si útoky nejen ubožáků z ODs na něj, ale i právě té podstatné části tzv.“novinářů“,kteří vymývají mozky a manipulují čtenáři ;). Ale tenkrát vám to zřejmě nijak nevadilo .Kdopak první přišel s autistou? A kdopak to mockrát opakoval v médiích? Nebudte pokrytecká, vámi obhajovaní mopslíci ,mediální žumpa.
A Špidla nezvládl nic, kromě toho že dosáhl výměny ve svůj prospěch v Bruselu.
Ad 7 a 8), ptz opravdu sjezd nesleduji jen z vašeho textu, Hašek je odesák jak vyšitý jen na něj tam nezbylo místo dostatečně prestižní, tak k tomu nic, nicméně a to nepíšete, pokud ČSSD sebeméně před volbami připustí koalici s KDU a to nemluvím s TOP09 (vašimi favority), je pro mě nevolitelná a věřím, že i pro spoustu lidí.
16. 03. 2013 | 02:54

kočka šklíba napsal(a):

Za pekáče se omlouvám, njn Word, a to jsem to několikrát opravovala, amělo být pankáč :D
16. 03. 2013 | 02:57

kočka šklíba napsal(a):

Kaaálníku, je to nějakou dobu, co jste mně vytýkal některé moje příspěvky, takže nyní já si myslím, že jste prostě nevydýchal, že Zeman byl občan,kteří žijí zde, zvolen za prezidenta. Vaše příspěvky se nesou v duchu demagogie, ani ne zde, pod blogem, ale pod jinými, od to doby,kdy ten Zeman byl zvolen.
Vy zde nežijete, možná kdyby ano, pocítil byste právě činy TOP09, a pak byste prostě nemohl psát to co píšte. A se vším, co zde Kalousek a TOP09 provádí K.S. souhlasí, a to je to podstatné.
16. 03. 2013 | 03:50

S.Š. napsal(a):

kočka šklíba :
Dobrý den, paní kočko, zdá se mi, že kdybyste si pozorněji přečetla, co jste ve dvou po sobě jdoucích příspěvcích napsala, musela byste se omlouvat ještě příští týden, to nejen za opisování.
:-)
Tak jak je to s tím Špidlou ? "Slušný člověk, slušný politik" anebo člověk, který "nic nezvládl" ? Každopádně, zvládl celkem s přehledem (30,20% : 24,47%) porazit mobilizujícího Klause, viďte ? To, že v sociální demokracii nejsou žádní sociální demokraté (resp. je jich tam velmi pomálu), a tak se ho raději zbavili, nevypovídá vůbec nic o Špidlovi, zato o ČSSD, která je ve své většině - jak vidíme - stále stejná, zacyklená a k evropským sociálním demokraciím má stovky mil, hodně.
Hašek, "odesák jak vyšitý", píšete. Tak to proto patří mezi Zemanovy oblíbence ? Jeden překvapivý nápad za druhým, paní kočko.
Hulinskému a Klímovi "bude dobře" v TOP09 ? Říkáte, že jde o Vaše doporučení, dopište jim tedy, je vcelku zbytečné vzkazovat jim něco pod blogem pana Havlíka. Kdoví, sice v prosinci v rámci strany oba posílili, ale třeba Vás poslechnou. V TOP09 na ně jistě už čekají.
No, a nakonec, paní kočko : co Vás vede k domněnce, že ke konkrétním politickým stranám se mohou vyjadřovat jenom jejich voliči ? To jste někde četla, nebo to je Vaše originální myšlenka ?
:-)
Zpět ale ke sjezdu : M.Z. už ani nemusí nic říkat, stačí jenom naznačit. Obejmout, případně políbit. Potřást pravicí bodře a srdečně nebo jenom chladně, formálně. Nebo taky ruku nepodat. Bouřlivý a dojatý potlesk (ano, i slzy byly) pak trochu připomínal aplaus Chu Ťin-tchaovi :-) Taky Vám to tak připadalo, paní kočko šklíbo ?
Přeji Vám příjemný, ničím nezkalený víkend.
16. 03. 2013 | 04:48

kočka šklíba napsal(a):

Za prvé nevím za co bych se měla omlouvat i kdybych pozorněji četla, mimochodem jsem pozorně četla ;). Vaše manipulace, že Šaureová.
Špidla : slušný člověk a politik nevylučuje neschopnost. ODS neporazil jen on, porazila ČSSD ODS, nebyl jen Špidla a Klaus, že Šauerová, a ti vaši nynější ublíženci (tzv. novináři), tenkrát dělali co mohli, aby zvítězil Klaus ;).
Je mně jedno že Hašek patří mezi Zemanovi oblíbence. Vy se totiž mylně, milá Šauerová, ve shodě se svým postojem, se svým zklamáním a vztekem z nezvolení pankáče domníváte, že každý kdo byl proti dobroty barelu má rád Zemana, souhlasí se vším, co tento člověk upřednostňuje. Tím se právě lišíme, my myslící lidé, od vás, adorantů pankáče s fialovým čírem. My totiž víme co je Zeman zač, na rozdíl od vás, speciálně přímo vás,která jste nám tvrdila, že musíme odhlédnout od toho, že pankáč je předsedou TOP09 a ty chudé,kterým rozdává večeře (podle vás) svým hlasováním vyrábí, jak k smíchu :D.

No samozřejmě se milá analytičko vyjadřujte klidně k čemu chcete, jen je to směšné ;). To já nejsem pověstná tím všude vkládat linky na vyjádření někoho jiného, co s vámi souzní (ne na fakta, na názory).Takže nejsem už tím směšná a nevyčetla ;), již jsem psala, že také přemýšlím ;). Věřím, že vy tomu nevěříte ;), nemyslím v souladu s názory které se nyní vítají, na rozdíl od vás.
Poslední odstavec je tak směšný a trapný, že i analytička, bývalá pracovnice BIS (snad) by se za něj měla stydět. Vy jste to opravdu nerozdýchala :D, a to mě těší :D. Že vy a další podobní přes tu nenávist se odkopáváte čím dál více.Ale věřím, že mb se to bude líbit :D.
16. 03. 2013 | 05:40

kočka šklíba napsal(a):

Zemanovy oblíbence
16. 03. 2013 | 05:41

JF napsal(a):

jako obvykle od autora dobrý leitpopis: Zeman má nynní nesporně nějakou výhodu onoho kroku stranou z čezké žumpy, ač původně to byl velmi popilistický "přemyslův" úkrok strnao do vysočinských "stadic". (opět místo orby používána moderně řekreační projižďka po kačáku) To jsou vše podvědomé či i podprahové jednání a sdělení. Jak píše S.Š. velmi i záleží na intonaci, dikci, mezerách, kdo komu podá ruku atd. zda to není vůbec více rozhodující než to co se výslovně říká. (tolik i obecně k funkci jazyka - normalizací velmi zúženo na "studené" pojmy a definice - tolikrát v diskuzích i z různých stran odkazováno - např. na neodbornost nepohodlných diskutujících - podobně i např. spor o text a ducha zákona - opět pozice normalizátora Klause a "občana" Havla - občana v uvozovkách protože i on se choval elitářsky)

Potom ten osudový vztah Klaus - Zeman. Je potřeba se podívat do jejich životopisu a zjistit jejich podobnost profilů (VŠE - ekonomové - matematické modely (i když Klaus zřejmě jen verbálně, na rozdíl od Zemana) - krariéra (Zeman přeci jen více v reálném provozu nikoliv jako bankovní úředník) - i ten příznačný Prognosťák u obou (Zeman opět v závěsu) - i to zakládání\obnovování stran (Zeman v závěsu) - i to panelákování mají společné - Zeman stále v závěsu ;-) i to chalupaření společné (ale to zcela česká tradice) nyní to prezidentování ;-) ...

Má šanci Zeman hrát svoji hru či jen přehrávat klausovy (či těch v pozadí - politickoekonomické zájmy) noty? Zdá se že nikoliv. Takové jsou reálné dlouhodobé politické konstanty. Je zřejmé že ČR je pod zájmem Ruska(a dalších vítězů posl. válek), jako země vytržené či vytrhávané z historického vlivu Německa i přirozeně pod vlivem hlavního surovinového dodavatele. V ČR umocněné stupněm lokajství.

To jsou ty mantinely z kterých nelze se vybonmotovat ani vydebilovat, ale brát je poněkud vážněji. Zeman má tedy mnohé předpoklady stát se Klausem a také je to od těch v pozadí požadováno. I tak reálné premiérování Zemana bylo mnohem úspěšnější než zjevný amaterismus Klause, vydávaný za prozřetelnost všehomíra. (ten reálný rozdíl je že za klause se mafiáni vzájemně odpalovali granáty, za Zemana přešli k civilizovanějšímu vystupování až na Srbu ;-)

Ale skutečně jsou důležité ty jemné náznaky ty soft záležitosti, ačkoliv oběma aktéry značně zlehčované (např. demonstrativně stejné kravatky při první schůzce Zemana a Klause při výměně hradního aranžmá a angažmá ;-)

Zatím Zeman nakročeno něco jako Klaus v avivážovém provedení. (např. nyní i populistické řešení krádeže osobního automobilu - může být rovněž zinscenované)

Takže tohle je ta buržoázní "vata" ;-) Normalizačně vydávaná za vatu. Zbylo jen to tvrdé jádro, ačkoliv poněkud nekonzumovatelné.
16. 03. 2013 | 05:53

JF napsal(a):

jinak ona tvrdost klausova vystupování i jednání souvisí i s neschopností zaujmout jinak. V tom má Zeman nespornou výhodu, že je mnohem sociálnější a empatičtější ovšem s kulháním na obě nohy - to jsou ty verbální "debilové a kreténi". ;-) Ačkoliv, koho by to v ČR i reálně socialisticky nenapadlo, což tím přiznávám i část svého hlubokého pochopení. Ale Zeman opravdu může čerpat z toho úkroku na Vysočinu resp. pohledu minimálně z venkova čezké politiky i s tou nevýhodou chalupářského zápecnictví. (ač původně velmi populistický předvolební tah) Co však v ČR zbývá? ;-)
16. 03. 2013 | 06:08

kočka šklíba napsal(a):

Ještě pro Šauerovou, Hašek je pro mě nevolitelný. To že je Zemanův oblíbenec mě naprosto nezajímá. Zeman byl moje volba proti největšímu zlu, co by mohlo být zvoleno za prezidenta ČR. Volila bych i toho strašného odesáckého Sobotku proti K.S. ;).
A s Haškem ano, ČSSD nikdy, zejména když deklarují spolupráci s KDU ;).
16. 03. 2013 | 07:27

zemedelec napsal(a):

Paní kočka šklíba.
Dobré ráno.
Velice správně,souhlasím.
Domnívám se,že opravdu zvítězilo Zemanovo křídlo,pochopitelně je jich víc po nástupu na hrad.Pokud chce Zeman ovlivňovat dění na politické scéně,musí k tomu mít silnou stranu,jako měl Klaus ODS.Jinak zůstává jenom tím pokladačem věnců.Teď se ukáže,jestli je Dienstbier opravdovým soc.demokratem.Má možnost prokázat svojí činnosti,jak ve svém obvodě,tak v senátu,co v něm vězí a domnívám se také,že za 5 roků,může být zase na vrcholu.
16. 03. 2013 | 08:09

Silvie napsal(a):

Kočka
Vyplnil se můj předpoklad, že egomaniak Dientsbier nebude zvolen.
Dost mě pobavil výrok novinářů, že prý J.D. fandilo 60 procent voličů. To vzali kde?
Navíc je poměrně zásadní, kdy mu ti občané fandili. Zcela jistě nikoliv poté, co se projevil (po neúspěšné kandidatuře) jako trucovitý spratek.
Další své voliče jistě dostatečně znechutil svou fanaticky projevovanou nenávistí k Zemanovi (různé podpásové poznámky v médiích), posléze korunovanou podáním stupidní žaloby na Klause. Svůj fanatismus zřejmě zdědil po fotrovi, jenž se coby nekompromisní bolševik projevoval už na střední škole.

Tomuto pánovi jde výhradně o jeho vlastní kariéru, nikoliv o nějaké ideály.
Dělá vše pro laciné zviditelnění své osoby, ovšem žádné skutečné výsledky za ním nejsou.
Být členem ČSSD, rozhodně ho nevolím zejména kvůli jeho veřejně deklarované podpoře Kárla, jenž je představitelem konkurentní a ultrapravicové (odhlédnu-li od permanentního zvyšování daní)TOPky.
Dientsbier proklamoval svou ochotu spolupracovat s komunisty, dokonce u nich somroval o podporu.
Je mi tedy záhadou, proč se ho tak vehementně zastávají lidé jako paní Šaurerová.

I když -zase taková záhada to nebude. J.D. volil Kárla, proto z něho média dělají pomalu spasitele a reformátora ČSSD, aniž by vzala ovšem v potaz jeho koketování s bolševiky.
Jak jsem předpokládala, v ČSSD kariéra tohoto arrivisty nejspíš skončila. Bude zajímavé sledovat, jakou stranu vymete po svém debaklu. Že by zakotvil v Schwarzenbergově "hnutí" - resp.páté koloně TOP09?
16. 03. 2013 | 08:12

Silvie napsal(a):

mb
Projevil jste příkladně špatný odhad - vy si zásadně mýlíte v lidech.
Dientsbier už svou fyziognomií, arogantním chováním a "řečí těla" odradí každého, kdo se jen minimálně vyzná v psychologii.
Totéž se týká Špidly.
Možná slušný člověk, ale jinak naprosto neschopný politik, který působil jako pacient psychiatrické léčebny na vycházce. Zeman ho vystihl naprosto přesně.
Jako europoslanec se projevil jen svými směšnými návrhy na využití slunečního svitu- v parlamentu EU se slušně napakoval a zmizel ze scény.

Musím říci, že mít tak špatný vkus a podporovat zásadně jenom politické nýmandy, je až umění.
16. 03. 2013 | 08:24

Zdeněk Brom napsal(a):

Silvie:

Malé upřesnění. Špidla nebyl nikdy europoslanec, takže nikdy žádný návrh nepodal. Byl eurokomisař. To je zásadní rozdíl.

Špidlu jako svého nástupce prosadil sám Zeman. Pokud tedy, píšete: "Musím říci, že mít tak špatný vkus a podporovat zásadně jenom politické nýmandy, je až umění.", píšete i o Zemanovi.
16. 03. 2013 | 09:14

Twist napsal(a):

Zemanovi neuvěřitelně škodí jeho kamaráčoft s Klausem. Jeho vize a slova se stávají nevěrohodnými. Stále čekám na splnění jeho slibu, že seznámí národ s tím, kdo je autorem amnestie. Nebo se čeká, až vyprší ultimátum dané Nečasovi?
16. 03. 2013 | 09:18

Zdeněk Brom napsal(a):

kočka šklíba:

Mám pro Vás typ na výlet. Jeďte do Libuše. Je tam bývalý drůbežářský podnik, který skončil. Zůstalo po něm mnoho volných budov a pozemek. Situace využili Vietnamci a vybudovali tam podstatě svoje území, které se řídí jejich pravidly a jejich zákony. Myslím, že se tomu říká Malá Hanoj.

Je od Vás hezké, že tak pilně střehnete naši zem před zlými odsunutými Němci. Neuniká Vám ale něco jiného?
16. 03. 2013 | 09:21

JF napsal(a):

k demagogii: ono je totéž v zemanově "zem(anov)ité" terminologii "debilové a krété ní" a týká se dle mého tak 90% české populace. Je to různé pojmenování téhož a politologicky spadající pod jev Normalize dnes doplněné bulvarizací. Výše i psychologuzijící příspěvek Silvie ačkoliv psychologie má jistě svou roli. I psychologie projevu Zemana - např. dobrý popis Fendrych. Jistě Zeman jako správný postbolševik bere vše - tedy pozici prezidenta i občana, kterou se módně zaštiťuje. Stačí si přečíst projevy a digci podobných populistů a vždy jdou s dobou.

podobně i psychologizující, demagogický a "debilní" citát z MF (Mladé "nárovdní" Fronty - jen ten přežívající normalizační název(!)) k volbě papeže: "Novým papežem se stal A.J.M.B(76). Bílý kouř to oznámil po pátém kole volby. Favoritem byl už při volbě minulé. Po necelých osmi letech se dočkal". Pak se nedivit že tomu podlého velká část populace i při častém chválení modrorůžovobolševické MFD.

Dienstbier není alfa-samec, podobně jako Sobotka či Zaorálek, ale o to spíše je vidět co ti alfa-samci Zeman reprezentují. Důležitější je obecně že ty představené loutky obecnému publiku reprezentují ty v reálně mocné v pozadí a zda alfa-samectví je prioritní. (většinou podnikatelské kruhy)

Řeč těla Zemana také říká dost o něm - např. o alkoholismu či mírné praktické dezorientovanosti.
16. 03. 2013 | 09:23

Z.W. napsal(a):

Dagmar
docela pěkné diskusní rodeo, názorové spektrum to sice zrovna není, ještě je mnohým spíše zastírán výhled oranžovými pupkáči. A je zde poněkud méně kreativních žen než by bylo k vedení korektní diskuse. Osobně nechápu že spolek se Sobotkou někoho zajímá... ☻.
Ale dnes je sobota, tak proč ne, pro Vás pěkný den.
16. 03. 2013 | 09:26

Luba napsal(a):

Gratuluji, pane Havlíku!

Lepší charakteristiku obou pánů jsem doposud nečetl.
16. 03. 2013 | 09:28

Silvie napsal(a):

z.Brom
Můj příspěvek adresovaný embéčku byl jen takové poškádlení a byl zamýšlen jinak, nežli jak jste ho pochopil.
Chtěla jsem říci, že embéčko (+Resl) sází zásadně na prašivé hemelky-můj odhad outsiderů se téměř vždy ukáže jako správný.
S tím Špidlou to je jen drobné upsání - na věci to nic nemění. Ten člověk patří na psychiatrii.

JF

Jistě, Zemanova "řeč těla" vypovídá také o velké aroganci a sebevědomí, to nelze popřít. Ovšem Milouš je zábavný, inteligentní a občas i vtipný, kdežto J.D. je jenom sebestředně trapný (prázdná nádoba)!

Co se údajné skromnosti nového papy týká, mám pocit ,že je to jenom kouřová clona (stejně jako náhlé odstoupení Ratzingera). Katolická církev se snaží ve věřících vyvolat dojem, že je na cestě zásadní reformace a návratu ke kořenům křesťanství.
Nic než žvásty - Vatikán má stále ve švýcarských bankách ilegální konta, stále pere špinavé prachy a stále si uzurpuje větší moc, než jaká mu přináleží.
Jen blouznivec by uvěřil tomu, že si klérus zvolí papeže, jenž naruší jeho mocenské struktury.
16. 03. 2013 | 09:52

šašek z Jihlavy napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
Silvie:

Malé upřesnění. Špidla nebyl nikdy europoslanec, takže nikdy žádný návrh nepodal. Byl eurokomisař. To je zásadní rozdíl.

Špidlu jako svého nástupce prosadil sám Zeman. Pokud tedy, píšete: "Musím říci, že mít tak špatný vkus a podporovat zásadně jenom politické nýmandy, je až umění.", píšete i o Zemanovi.
16. 03. 2013 | 09:14
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Předběhl jste mě, pane kolego, jako byste mi četl myšlenky ;-)
16. 03. 2013 | 09:58

Hasan Nasralláh napsal(a):

Pro Silvii

Se zájmem čtu Vaše komentáře a máte často pravdu. S tím hodnocením Dientsbiera a Špidly máte pravdu. Oba tito židovští kluci zklamali na celé čáře, ač se zdálo na první a skoro i na druhý pohled, že to jsou solidní lidé. Jenže někde tam u nich je chyba a lidé je přečetli a uvědomili si, že u obou je to jen póza a skvělé ovládání mimikrů! Dientsbier se navíc odhalil neschopností prohrávat a neuměl se po porážce zachovat jako gentleman, to by mu jinak velmi významně pomohlo. Špidla s maskou suchara a jakoby solidního člověka, jde ovšem po penězích jako slepice po plivanci, navíc je to jen a jen suchý úředník a takovými tady můžeme dláždit chodníky. Ale spíše bychom se měli věnovat důležitějším tématům!

Co vlastně tahle země teď potřebuje? Je to několik základních nutných podmínek, zkusím nástin:

1. Musí jít od válu tahle družina neumětelů a sobě příhrávačů popř. lidí ovládaných těmi v pozadí, co mají finance a své zájmy. Bez této podmínky to nepůjde!

2. K rozhodování v exekutivě a u zákonodárců se musí dostat zodpovědní lidé a né ti co chtějí za každou cenu a rychle zbohatnout a nechají se ovládat zpoza zákulisí lobbisty a šíbry. To ovšem bude obrovský problém, bude záležet jakou významnou silou budou vládnout ti, co chtějí tuhle zem vytáhnout doslova ze stagnace a špatného trendu v makroekonomice, což ovšem má důsledky i na mikroekonomiku tj. i na kapsu a peněženku občana!

3. "Socdem" by si měla připravit ekonomickou analýzu stavu země na špičkové úrovni od odborníků a tomu podřídit své budoucí kroky. Mám za to, že ji napořád nemá a už se to blíží a budou brzo velké volby. Sama má ovšem také z dřívějška máslo na hlavě, mohu uvést jako příklad třeba fotovoltaiku, ale našlo by se více věcí.
Od nové vlády musí přijít důsledné a promyšlené kroky.
Musí se přenastavit celý systém výběru daní vč. soc. a zdr. pojištění, což jsou samozřejmě ve své podstatě zase jen daně. Ovšem změny se musí udělat velmi, velmi uvážlivě, třeba progres by neměl u OSVČ jít přes 30%. U firem a právnických osob by také nebylo vhodné jít přes 20%. Důvodů je více, u nás jsou firmy třeba zatíženy oproti zemím EU třeba sponzorováním OZE u energií aj. fajnovostmi. Zapomněl jsem ještě na výběr financí na důchodový průběžný systém, tam by se mělo jít o 1-2% výše,
jako tomu je v jiných státech EU. Pak je tu ještě problém s dotacemi EU, tam jsou také ohromné rezervy a v podstatě jsou to naše peníze zasklané do EUI a přeposílané úředníky zpátky. To je naprostá zhovadilost, naštěstí se jedná snad jen o 2% st.rozpočtů zemí EU.

4. No a ve výdajích státu je ovšem značná rezerva, řekl bych, že tady je hlavní problém naší ekonomiky! Jednak je třeba udělat pořádek v jejich alokaci a také v efektivitě a někdy je to doslova plýtvání! Tady je ohromná rezerva a dokonce někteří odborníci tvrdí, že by mohl být státní rozpočet rychle vyrovnaný či dokonce v přebytku. Jenže, to by ho museli spravovat skuteční odborníci a lidé, kteří už třeba na úseku velkých výrobních firem v této oblasti něco dokázali! Takoví lidé existují, ale zatím vždy přes ně šli salónní odborníci a teoretici! Že to jde ukazují např. ve Švédsku a našly by se i jiné země, kde si finance rychle dávají do pořádku.
Pokr.
16. 03. 2013 | 10:03

Hasan Nasralláh napsal(a):

Dokončení:

5. Dále se musí dát do pořádku celý právní a soudní systém a nastavit jej na úroveň vyspělých zemí, jako je např. SRN či skandinávské země apod. Bez této podmínky to nepůjde, tady někdo bude muset vymést Augiášův chlév a vymést ty všechny líné a zkorumpované státní úředníky. A že jich bude! To a samé platí pro policii, ta má zatím ovšem pořád svázané ruce a Kalouskové a podobní se jen chechtají.

6. V oblasti rozdělování financí jde o jednu zásadní otázku, k lidem a hlavně těm, co něco vytváří, se musí dostat peníze! Blahobytu a prosperity se nedosáhne škrty nebo dokonce plošným šetřením a šetřením za každou cenu, ale na druhou stranu půjčkami také ne, to je také cesta do pekla! Jak se to dělá se ví, stačí zajet např. do SRN či ke Švédům, kde je v této oblasti celkem pořádek. V těchto zemích totiž pochopili, že za každým úspěchem je jen tvrdá a usilovná práce a hlavně, že se nesmí krást! A tak tomu přizpůsobili pravidla hry a také dbají, aby se tato pravidla hry dodržovala.

Nechci to dopodrobna rozebírat, ale za naším neúspěchem v ekonomice státu, je zčásti spousta hlupáků, ale i chytrých lidí, kteří ovšem umně rozkrádali a rozkrádají erár a za vydatné pomoci či nečinnosti politiků. Bohužel média, které vlastní určité skupiny lidí nekonají, až na výjimky svoji práci tj. hlídacího psa demokracie. A u posledních voleb prezidenta se to projevilo v celé nahotě. Zkrátka peníze je naprosto zpacifikovala natolik, že se novináři chovali jako neobjektivní pominutí lidé. Vím i pozadí celé řady těchto pisálků, ale to už zde nemohu uvést, byl bych objektivně smazán! Na závěr bych chtěl říci, že budoucí vláda to bude mít sakra těžké, ale cesta ze slepé uličky existuje, jen dát dohromady schopné a slušné lidi!
Pěkný den!
16. 03. 2013 | 10:04

tata napsal(a):

S.Š

bohužel musím konstatovat že jste opět dokázala čemu se zde nejvíce vyhrazujete v mém případě určitě.NIKDY sem nenapadl VÁS jako osobu,vždy názor.........čím víc se lišili naše názory a já sem konkretně poukazoval na vaše manipulace názorové,tím víc jste to slovo manipulace s názory zaměnovala že ta manipulace je napadaní VAŠÍ OSOBY.

i zde jste mě zařadila po bok lidí co VÁS napadají,stoho prostého důvody dokladujete že kdo nesouhlasí s VAŠÍM NÁZOREM NAPADÁ Vás OSOBNĚ.

VŠE začalo že jste obdivovatelka knížete/proč né je to VAŠE PRÁVO/bohužel všichni kdo né sou nerozumní ,zde začali naše rozepře nebot to bylo gro naší rozepře,kde sem VÁM TO VYTÍKAL až to došlo tak daleko že nesouhlas s VAŠIM názorem je napadaní VAŠÍ OSOBY............DOKONCE jste napsala že VÁS URÁŽÍM v tomto duchu pokračujete.

problém je že VY jako středový volič za kterého se pasujete,bohužel potom co jste napsala je těžké u lidí mého pohledu Vás tak vnímat/napsala jste volně formulováno po vítězství ZEMANA že ted lidi VAŠEHO pohledu musí volit TOP,TO NENÍ POTŘEBA DÁL ROZVÁDĚT,nebot to jasně ukazuje VÁŠ POHLED a třeba ted pohled na J.D..........PROTO nemůžete pochopit proč u lidí levicového smýšlení stratil pozice co měl.......pro lidi mého pohledu koketovaní s TOP tudíž kníže automaticky nebyl volitelnej.

A VTÉ TENDECI/NA KTERÉ MÁTE PRAVO/bohužel ale nechápete že levicový člověk Vašimi názory zásadně nemůže souhlasit a to vy považujete za utok proti sobě.

NIKOLIV prostě se rozcházíme v nahledu s levicového pohledu nemůže byt nic horšího než TOP.........Tím ale to není utok na VAŠÍ OSOBU JEN NAPROSTO NECHÁPU že člověk co je tak kritický ke krokům této vlády,klidně tu kritiku zahodí a deklaruje že bude volit TOP
16. 03. 2013 | 10:06

Silvie napsal(a):

šašek

Zeman pak také svůj špatný odhad přiznal v knize Jak jsem se mýlil v politice.
Co to mění na věci, že je Zeman i po deseti letech mimo politiku proti trpajzlíkům jako je Hašek nebo Sobotka, osobnost?
Nebyla to volba "z lásky", nýbrž volba z nutnosti (v mém případě).
Nemám žádné iluze, na rozdíl od jiných.
16. 03. 2013 | 10:06

mb napsal(a):

Hajloval byste také na Václaváku?

... asi ne, jeden nikdy neví ...

vy byste hajlovala ? ... hezký den ...
16. 03. 2013 | 10:08

Silvie napsal(a):

Hasan
Přesně tak - takovými bychom mohli dláždit chodníky , včas si to uvědomili i občané, kteří předtím na jejich populistické kydy naskočili.

Skutečných osobností se v české politice vyskytovalo jako šafránu.
16. 03. 2013 | 10:08

Bestia triumphans napsal(a):

Brom:
Touché.
:-)
16. 03. 2013 | 10:09

mb napsal(a):

( skliba ... kanalnik nepise nikdy demagogicky ... je to kamos )
16. 03. 2013 | 10:14

šašek z Jihlavy napsal(a):

JF napsal:
"Řeč těla Zemana také říká dost o něm - např. o alkoholismu či mírné praktické dezorientovanosti."
16. 03. 2013 | 09:23
Pokud tzv. body-language vezmeme v potaz jakožto důležité kritérium při hodnocení politiků, je na tom poctivec Špidla i chlapík v nejlepších letech Dientsbier mnohem lépe než Zeman. Už to psali mnozí - současný prezident na tom není zdravotně nejlíp. Pokud mu hradní kuchaři nenaordinují zdravější výživu a pokud výrazně neomezí kouření a chlast, můžeme se těšit na brzkou demisi.
To, že jeho neřesti zatím nemají vliv na paměť a rétorické schopnosti, lze považovat stejně jako u Kalouska za výjimku z pravidla.
Bohuslava Sobotku jsem podcenil, za jeho žabím výrazem se skrývá docela psychicky odolná nátura, jestli je to touhou po moci nebo jinými dispozicemi, netuším.
Výstrahou by mu mělo být sjezdové účinkování Škromacha, Peciny a podobných týpků.
Ještěže mu neodstřelili Zaorálka.
16. 03. 2013 | 10:16

mb napsal(a):

silvie 8:24 ... nesouhlasím ...
16. 03. 2013 | 10:21

šašek z Jihlavy napsal(a):

Maximus
Pane kolego, očekávám váš komentář pod blogem Zdeňka Michala. S vašemi názory zde se dá až na vyjímky souhlasit.
16. 03. 2013 | 10:25

tata napsal(a):

Paní Kočko

Hašek není ani muj oblíbenec ale na druhou stranu levice ted nepotřebuje zásadní rozkol,takže zase pozitivně hodnotím jejich současnou retoriku/to jest že se navzájem respektují,jestli je to jen divadlo mi nepřipadá ale v politice nikdy nevíte navíc mužem jen posuzovat s toho kusého/.

J.D,MOMENTÁLNĚ u mě strácí a celkem se nedivím že nebyl zvolen pro mě je mnohonásobně větší zlo TOP,A PODLE MĚ tak by měl posuzovat každý levicový volič,i Hašek KTERY JE podle mě spíše středový to tak prezentoval jen J.D NE A TÍM STRATIL.TŘEBA otom sem se bavil osobně s PANEM Foldynou a tenkrát sem moc nesouhlasil ale zatím se ukazuje co řekl VE SMYSLU že zatím se moc neprojevil získal vlastně jediné plus svým postojem k událostem na Pražské radnici ale stratil tím přistupem co je větší zlo.A navíc i ZEMAN MĚ MILE PŘEKVAPIL svým projevem vstřícnosti k levici,,,,,,ZATÍM SLOVA ale nadějná uvidíme.

JINAK SOUHLASÍM že je usměvné jak pravičaci a všichni co ve své podstatě nejsou voliči ČSSD HODNOTÍ CO BY BYLO DOBRÉ pro čssd JA jako dosavadní volič ČSSD se někdy bavím protože většinově je to s čím jako levicový volič nemohu souhlasit
16. 03. 2013 | 10:27

mb napsal(a):

tata dienstbier nemohl ztrati/opustit levicove pozice ... kdyz byl schopen spolupracovat s ksčm a žadat ji o podporu ... zdravim ...
16. 03. 2013 | 10:30

resl napsal(a):

Socani se hezky česky podělali před lhářem a trdlem všeho druhu a odstavili svého kandidáta na prezidenta. Můžete si myslet co chcete, ale je to zbabělost před někým, kdo jim bude jen ubližovat. Časem se prosadí Špidla, ale mezitím musí zbabělí socani projít Zemanovým sítem, než na to přijdou. Za pár měsíců ztratí náskok, vyleze nová partaj /nedejbože Klausova/, a budou tam, kde byli. Zeman je špatný člověk, předstírá, fyzicky naprosto na dně a až zjistí, že má primitiva za kancléře, začne se trápit, jak ho vyhodit. V tom je Klaus méně citlivý. Občané se upírají k tomu bimbovi, ač vidí jeho narcismus, zlobu při nepříjemné otázce, vidí, že žádný vztah k rodině nemá, vidí, že to je samotář se sklony k alkoholismu, ale nechtějí si to připustit. Podle mě by měl brzy rezignovat, jinak mu dají k podpisu i vlastní trest smrti. Není schopen se orientovat v prostoru, takže vůbec nechápe, kde úřaduje a kam se má jít umýt. Proto nemůže ani řídit auto, nekoordinuje své pohyby a netrefí ani domů, ani do práce. Náš moudrý lid si toho ale nevšímá, toho zajímají "sudeťáci," hloupé bonmoty pro retardované a dlouhé slovní rozbory o ničem.
16. 03. 2013 | 10:30

mb napsal(a):

popelníček by nebyl ?
16. 03. 2013 | 10:35

living napsal(a):

Dienstbier je potenciál,Zeman aktuálno,Dienstbier je naděje,Zeman-evergreen-stále použitelný inventář-živý.Jak se kdo z nich vyvrbí-je otázka sametové čekárny.
Oba usilují o tvář budoucích "evropských" politiků",ale myslím,že právě v tomhle lze od nich čekat málo.
Možná rozhodl o nezvolení Dienstbiera jeho aktuálně méně rusofilní šmrnc,nežli má Zeman.U Zemana je to i více nutné,protože Evropa ho odmítá doslova ze všech stran jako typ osobnosti.Oba byli možno říci "antisovětčíky" roku 1968,Zeman pro svoji nevymách.nou p.su nejspíše,Dienstbier neobratností tatínka. Fakt,je že příklon k Putinovskému Rusku,v době kdy Putin je nepřijímán ani doma,ani na Západě příliš není také to ono.
Spíše jde o to,že jak upozornil hospodský Palivec, i v těch jemných dobách aristokratického humanismu doby Napoleona mohlo padnout sprosté slovo-neboli doporučoval si přečíst Victora Huga,že když Welington u Waterloo na starou francouzskou gardu děla namířil,aby se vzdali, odpověděli sborovým Merde.A tedy i tehdy byli neslušní.
A tuto Palivcovu vizi,že s dneškem se to dá taky srovnávat dnešek vyvrací.
V některých stranách sociální boj neporazil rozpor jemnostpaní a chuďase,ale porazil v nich to co mohlo inteligentní voliče jediné zajímat.Doufejme,že se to časem přebruslí vše na jiné kluziště,že laťka intelektu i sociálno dno s ní současně se zvednou do vyšších pater.
16. 03. 2013 | 10:35

fikus napsal(a):

Dientsbier naděje? Má se ještě hoodně co učit. Kometa co rychle vyletí k tomu na vlně svého otce občas padne.
16. 03. 2013 | 10:42

Almo G™ napsal(a):

S.Šauerová napsala: Ano, Almo G™, pokud je někde jako požadavek uváděno "zaměstnání", obvykle tam lidé píší to, co dělají, tak už to holt bývá.

--- Já vám nic nevytýkám. Naopak, píšu, že je to pro mě důležitá informace. To jen Kanálníka pohoršilo, že to někdo připomněl.

Btw., Vy byste nerad, aby sem přispíval analytik BISu ?

--- Nepochybuji, že čte a možná přispívá.

To se tak obvykle dělá, víte, že příslušníci tajné služby, dokonce podplukovníci, pod svým vlastním jménem manipulují veřejnou debatu. :-)

--- Ono se dělá leccos. Třeba se hraje osvědčená hra na hodného a zlého policajta. Proč by se nemohla hrát podobná hra na podepsaného a nepodepsaného analytika? Každý má jinou funkci - rozeštvávači a provokatéři jsou možná užitečnější pod skutečným jménem, kdo ví...

Hlavně buďte ve střehu. :-)

--- Předběžná opatrnost je podle mě na místě nejen/i na internetu. Znám např. rozeštvávače, kteří účinně rozbíjejí levicová diskusní fóra. A je jedno, jestli to mají v popisu práce nebo ne. Podle mě ano, ale to je jedno. Důležité je, že se jim to daří. Pak jsou i takoví, kteří se např. snaží vlivné ANONYMNÍ internetové diskutéry všemožně (jsme skvělá parta, přijď, i něco na zahřátí bude!) dostat na demonstracích na určené místo na např. na Václaváku nebo jinde, ale hlavně někam pod dohled kamer, kde by bylo možné je snadno de-anonymizovat. Ona taková kartotéka současných podob s "důkazním" a vydíracím materiálem se hodí vždy a za každého režimu. Nakonec, on se to ten proklatý levičák ani nemusí dozvědět, proč ho propouštějí ze zaměstnání a že byl zaměstnavateli prezentován jako problémový levicový aktivista... Takových možných scénářů jsou však spousty. Jen hloupý a neopatrný člověk věří zcela neznámým lidem na internetu i jinde. Nevím, proč bych měl věřit vám, po tom, co tady předvádíte.
16. 03. 2013 | 10:42

Almo G™ napsal(a):

P.S. Abych trochu uvedl na pravou míru ten váš výsměšný tón:

"Britská policie léta poskytovala firmám seznamy "nežádoucích osob" . Firmy je pak vyhodily ze zaměstnání

Britská policie či britské tajné služby léta poskytovaly velkým britským stavebním podnikům seznamy osob, které byly považovány za "podvratné" a bylo nežádoucí je zaměstnávat. V důsledku toho byly tisíce osob během posledních třiceti let v Británii z politických důvodů trvale ve stavu nezaměstnanosti.
Úřad komisaře pro informace objasnil, že tyto údaje mohly pocházet jen od policie nebo od rozvědky MI5. Byla objevena velká databáze policejních složek, v nichž byly sbírány informace na 3200 osob, které byly považovány za levicové či prostě za "potížisty".
Složky archivovala tzv. Consulting Association, tajná organizace financovaná velkými britskými firmami ze stavebního průmyslu.

Tato databáze byla zkonfiskována už před třemi lety, ale šokující podstata těchto informací vychází najevo teprve nyní, poté, co... atd. Více na:
http://www.blisty.cz/art/62540.html

Proč by to stejně nemělo fungovat u nás?
16. 03. 2013 | 10:46

tata napsal(a):

MB
zdravím

nepochopil podle odpovědi,oba totiž mluvíme o něčem jiném z jiného pohledu.J.D NEZATRACUJI,ale ani VY nemůžete pochopit pohled levicového voliče proto tak často to vidíte stejně jako S.Š NA COŽ MÁTE PRÁVO,protože jste o knížete bojovali stejnými pozicemi i argumenty které levicový volič nemůže akceptovat...........dál to nemá cenu rozvádět.
16. 03. 2013 | 10:51

šašek z Jihlavy napsal(a):

fikus napsal(a):
Dientsbier naděje? Má se ještě hoodně co učit. Kometa co rychle vyletí k tomu na vlně svého otce občas padne.
16. 03. 2013 | 10:42
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
O tom už psal Neruda!
16. 03. 2013 | 10:55

mb napsal(a):

protože jste byli hodní, vyslechněte nyní epos hrdninský a morytát přeukrutný o čackém psu Lajkovi ...

Poslyšte pověst milé děti
od skautů: Laika vzhůru letí

Vidím to právě jako dnes
do nebes vznes se Laika-pes

Klidný buď, nechtěj dělat zmatky
neptej se kdy se vrátí zpátky

Na zemi všechcen kyt už vykyt
Laika má jednosměrnej ticket

přístroje před i za bříškem
možná se potká s Ježíškem

možná se setká i s pánem Bohem
teď nám však mává s pánembohem

záblesk a skučení motorů
raketa míří nahoru

neptej se pro psa co znamená:
leť když ti svítí zelená!

to rudý dole neni hadr ale vlajka
teď vidí sakra rudě pejsek Laika

dejte mi co nejvíce laiků
snad zachráníme pejska Laiku

smyčkou časovou
až nový koráb ukovou

Hitler pak bude na vážkách
jak chutná hovězí porážka ...
16. 03. 2013 | 11:03

mb napsal(a):

zdravim tato ... vaše vyjádření: ani VY nemůžete pochopit pohled levicového voliče

beru jako částečnou aroganci a nesouhlasím s ním ...

jsem středový volič a nedělá mi problém pochopit levicového voliče ...

jenže jd ... držel hlavně mravní hodnoty ( proti špíně kolem zemana ) a proto prohrál ... a proto u mě ( apelem na mravní hodnoty ) vítězí ... nemá to co dělat s pravými ani levými hodnotami myslím ...

( jinak kníže byl má volba z nouze ... proti zemanovi ...)

má první volba byl j.d. ... zdravím ...
16. 03. 2013 | 11:09

Zdeněk Brom napsal(a):

Tak pravicových, středových a levicových voličů má tato země dost. Ale co těch moudrých a odpovědných?
16. 03. 2013 | 11:15

living napsal(a):

to mb 11:03:

ironie je ale v tom,že ti "rudí" vojáci 1968 vás o dvacet let Míšou smetli mezi bílé,sami daleko bělejší než vy dnešní bílí,
takže když si to převrátíš od důsledku k příčině,tak v těch "antisovětčících" českých 1968 bylo mnoho ultrakonzerv ala padesátá léta,nejkovanějších z kovaných-protože se zuby nehty nechtěli dát takto do dvaceti let strhnout stát se bílými
jenže netvrdím,že stát se bělejším je něco jako cíl:právě ty "barevné" ,barvami hýřící komenty jsou výrazem buď bezduchosti,nebo ultralevičáctví nebo ultrapravičáctví.
Jasné je,že Orbán se snaží ze Zemana opticky udělat Rákosiho,nebo ultrapravičáka,i když jakoby sám je rozumný pravičák.Jenže vezměte si kdo asi ten Rákosi byl,kdybychom měli možnost vědět více než,že emigroval před rokem 1956 do SSSR.Mohl to klidně být nejen "Stalinský dogmatik",ale i někdo kdo prosazoval o 40 let dřívě tržní vztahy,demokracii oproti konzervám.Po roce 1956 nikdy ani za chlup nebylo v Maďarsku jasné,kdo tam tehdy s kým a kdo vzal vrch.Z některých indicií je zřejmé,že ztráty partyzánů mohly být i menší než pravičáků než dorazily ušanky.
Pozor na nevyklubaná vejce a nedokysané zelí.A hlavně za termíny vpravo,vlevo,střed není sebemenší odbornost v ekonomii.Léčit ekonomiku politikou-žvandy-to je předem marné,na to vezměte jed.Žvandy typu investice jakbysmet.Mohl by jste si projít co sjezdoví řečníci Komárek a Urban kdy předvedli.
V ekonomice.Jediné plus:že Komárek 1992 už tušil,že Klaus a Dlouhý bude jednou průšvih a dal od toho svou personu dál.Urban líčil z MPO ekonomiku veřejnosti fakty zcela naruby.
16. 03. 2013 | 11:41

Silvie napsal(a):

Objektivně musím dodat, že ten slet oranžád se mohl klidně odehrávat 23 let zpátky a člověk by ho lehce zaměnil za sjezd KSČ (stejné kydy a stejné vzezření).
Hrůzná představa - jestliže mezi všemi vynikají "géniové" typu Sobotky, Haška, Škromacha, Zaorálka ,Palase, Foldyny atd., jak to asi vypadá s intelektem řadových členů?
Je nepochopitelné, že se ani za 23 let nedokázala ČSSD zformovat ve stranu modernější a přijatelnější.
Pořád jim čouhá ta sláma z bot.
A já nevím, koho budu volit. Fakt netuším.
16. 03. 2013 | 11:45

mb napsal(a):

( to living ... tak chyba byla že klause už v 90 nepřesunuli do čnb ... tehdy to jeste komarek s havlem udelat mohli ... pozdeji již ne ... jejich chyba ... )
16. 03. 2013 | 11:47

Saint Just napsal(a):

zb
co to jsou, ti moudří?
nebo spíš kdo?
vy a popelka biliánová?
jinak znám jen občany, kteří mají zájmy.
a těm tu žádný politik neodpovídá.
16. 03. 2013 | 11:52

zemedelec napsal(a):

Pro mb.11:47
Já myslím,že by to ani Klaus nevzal,post v ČNB.Jak čichl k jiné moci a domnívám se,že byl i připravován na jinou pozici.Už by mohl někdo objektivně popsat Klausovu ekonomickou znalost.Podle mne,nebyl dobrý ekonom,což dokazují výsledky hospodaření státu.
16. 03. 2013 | 12:08

pamětník napsal(a):

Kanalnik:
Projev prezidenta Zemana jsem poslouchal pozorně a proto jsem si všimnul jeho apelu na nezašlapání osobností. Pokud se domníváte, že se týkal jiné osobnosti než J. Dienstbiera, mohl byste se pokusit tu jinou osobnost zkonkrétizovat. Žádná jiná, které hrozilo "zašlapání", tam nebyla.
16. 03. 2013 | 12:47

tata napsal(a):

MB.

vídíte už přesně postupujete v tendenci myšlení S.Š..........CITACE.....

NESOUHLASIT JE NORMÁLNÍ........POVAŽOVAT TO za aroganci co dodat pak jakykoliv jiný názor je arogance to je přesně proč vstupy S.Š A KONEČNĚ Vaše JSOU JAKÉ JSOU.

podle toho co oba píšete je jasné že nechápete jak myslí levicový volič......že si to myslíte je jiná takže nesouhlas je uplně v pořádku nazvat to arogancí je ta míra co je VÁM Oběma VYČÍTÁNA..........JINAK když nejíte maso těžko mužete posuzovat debatu o mase,nebo jako nekuřák se nikdy nevyjadřuji že je snadné přestat ano z máho pohledu je to snadné,nebo sem tlouštík usměvné jak lidi co nemají jídlo jako drogy hodnotí tlouštíky..........samozřejmě že vždy kus pravdy tam je ale jen tlouštík umí ohodnotit když jinému se to podaří eliminovat..........takže věta že s VAŠIMI PREZENTOVANÝMI NÁZORY je naprosto jasné že nemůžete hodnotit věci vždy je to s pohledu jak jste napsal středového.........chyba je že ten vydávate za to že to tak je..........když už bysme něco mohli nazvat arogancí tak je mnohem blíž tomu pojmu VAŠE ODPOVĚD..........I KDYŽ v mém podání to je vždy že s vámi nesouhlasím.

ps.......vysvětlení...........nemůžete hodnotit znaméná s pohledu levicového,jinak máte právo cokoliv hodnotit jakoliv ale vždy to bude s pohledu VAŠEHO to je neměná konstata i když to ne možná durazně zděluji dost často ano že to je muj levicový pohled,takže vždy třeba pravicový chapu jako jeho pohled nesouhlasím maximálně,nebo maximalně dodám že manipuluje s fakty arogancí bych to v případě takové věty nikdy nedovolil označit.........musím konstatovat že pak pojem arogance si vysvětlujete velmi volně...........

ohledně volby zde nemluvíte lepe dopouštíte se nepřesností měli jsme nato dost velkou debatu ja konstatoval že je mi jedno a že dokonce chápu že někdo volí knížete nebot ta hranice zde promě je velmi malá......opět umě jen že knížete nejde odělit od TOP A TOP je promě to nejhorší co zde bylo včele s největším zlem KALOUSKEM..........OPROTI vám kde jste používal přece jen argumetace odost blíže S.Š TUDÍŽ JEJÍ VOLNĚ impretovaná slova kdo nevolí knížete je nerozumný......což je dost velký rozdíl............citace............( jinak kníže byl má volba z nouze ... proti zemanovi ...)
16. 03. 2013 | 12:55

pamětník napsal(a):

sylvasauerova:
"Na Dienstbierovo místo soc.dem. raději vyslala plzeňského Milana Chovance, člověka, který dokázal na podzim prohrát volby i s nenáviděnou ODS" Typická demagogie. Milan Chovanec nedokázal prohrát, nýbrž "nenáviděná ODS" v Plzni dokázala vyhrát díky Jiřímu Pospíšilovi, opozičnímu rivalovi nenáviděného Nečase.
Obdivuji Vaši invenci, paní Šauerová, jak dokážete formálně korektním textem zakroutit skutečností. Klobouk dolů!
16. 03. 2013 | 12:56

tata napsal(a):

Silvie

není to vytka jen konstatovaní .........Váš příspěvek 16. 03. 2013 | 11:45 je pochopitelný nebot jste zklamaná s hodnot co jste dost dlouho vyznávala,ve své podstatě levicový je pro VÁS NEPŘIJATELNÉ.......KE CTI vám je že odsuzujete čím jste zklamaná............asi jako hodnotit intelekt podle NEČASE.........NEBERTE TO JAKO VYTKU........ALE KONSTATOVÁNÍ..........
16. 03. 2013 | 13:00

Kanalnik napsal(a):

kočka šklíba

Pokud z mych komentaru dokazete vycist neco jako podporu politiky TOP09, tak to je mi lito, asi ctete texty nekoho jineho. Ja jsem mel nadeji, ze CSSD se muze stat moderni levicovou stranou, dynamickou a otevrenou i mladsim lidem a stredolevym volicum, bez papalastvi a s notnou davkou sebereflexe.

Milos Zeman zastupcem takoveho stylu neni a nikdy nebude. Jeho zvoleni znamena posileni Haskova a Skromachova kridla v CSSD, ktere symbolizuje klientelismus a aprincipielnost, a take naklonnost k velkym koalicim a opozicnim smlouvam. Vysledky voleb na sjezdu tohle potvrdily.

Pokud ted tohle nevidite, je mi lito, budoucnost nas rozsoudi. Jinak komentare kolem ziti nebo neziti v CR pokladam za zavadejici. Mohl bych treba napsat, ze kdyz "v tom" zijete neustale, tak nemate odstup a tak vam nektere veci mohou uniknout.

Zdravim.
16. 03. 2013 | 13:28

Zdeněk Brom napsal(a):

Kanalnik:

Cituji: "...CSSD se muze stat moderni levicovou stranou, dynamickou a otevrenou i mladsim lidem a stredolevym volicum, bez papalastvi a s notnou davkou sebereflexe."

Když kdysi ČSSD začínala, tak přesně takto byla koncipována. Rozjedzd byl ale velmi těžký a chyb plno. Ledva se situace začala stabilizovat, přišla tzv. "zemanizace" ČSSD. Výsledkem sice bylo získání vlády, ale cena za to je veliká a následky tragické.
16. 03. 2013 | 13:32

Kanalnik napsal(a):

mb ... zdravim kamose :) a preji pekny den
16. 03. 2013 | 13:34

Zdeněk Brom napsal(a):

Saint Just:

Moudrý a odpovědný volič neskáče v pravidelných periodách na špeky tlustých pěněženek, rozpočtově odpovědných vlád, prezidentů pro dolních 10 milionů, akcí Čisté ruce atd., ale zkoumá, zda jejich hlastelé jsou schopni odpovědně řídit tutu zemi.

Popelka Biliánová taková možná byla, já ne.
16. 03. 2013 | 13:35

pamětník napsal(a):

:)))
16. 03. 2013 | 13:42

Silvie napsal(a):

Tata

Velmi se pletete.
Já jsem spíš středový volič, v dnešní době bych naopak ráda volila levicověji zaměřenou stranu, protože totální demontáž sociálního státu vidím jako obrovské nebezpečí pro budoucnost.
Pseudopravici se podařilo zdecimovat úřady práce, důchodový systém, část zdravotnického systému, ořezat práva zaměstnanců až na dřeň atd.
Jenže volit soc.demokraty v Německu a u nás ,je podstatný rozdíl. Volit české socany prostě nemůžu - působí pořád stejně asexuálně. Jediný, kdo jim dodal kapku espritu a alespoň zdání inteligence, byl právě Zeman. Ale to rozhodně není typický sociální demokrat.
16. 03. 2013 | 13:42

Silvie napsal(a):

Z.Brom

ČSSD je zabetonovaná na dalších dvacet let.
Mladí tam nemají příliš velký manévrovací prostor a největší mozkový gigant je tam stále Sobotka a Hašek.
Tihle nemají šanci přitáhnout intelektuálněji založené voliče.
Populismus bez vize.
16. 03. 2013 | 13:46

Kanalnik napsal(a):

Zdeněk Brom - je to skoda
16. 03. 2013 | 13:49

pamětník napsal(a):

Silvie:
Volič dbalý svých zájmů volí tak, jakoby volil sebe, tzn. by měl volit zástupce usilující o co nejširší přímou demokracii. Žádné profláknuté zloděje, ať už pravicové nebo levicové či středové.
16. 03. 2013 | 13:51

Kanalnik napsal(a):

pametnik - koho tim myslel, netusim
16. 03. 2013 | 13:55

Zdeněk Brom napsal(a):

Silvie:

Asi máte pravdu. Bohužel.
16. 03. 2013 | 14:02

Zdeněk Brom napsal(a):

Kanalnik:

Velká.
16. 03. 2013 | 14:04

pamětník napsal(a):

Kanalnik:
J. Dienstbiera, to je zřejmé, o nikoho jiného jít nemohlo.
Byl to projev státníka, což odpůrci ve své malosti nepřiznají.
16. 03. 2013 | 14:10

resl napsal(a):

J.D. odstaven, Škromach, charakterová a rozumová nula na koni, slaboch Hašek spokojen, bezpohlavní mluvka Sobotka šéfem.
Velká žárlivost na J.D., protože ostatní /mimo Zaorálka/ neprojevili špetku statečnosti a raději se válejí u nohou pořiopilého plebejce. Když to člověk vidí, nemůže jim dát hlas ani ve stavu nepříčetnost. ODS taky ne, TOP má zloděje a lidovce, kteří zradili vlastní stranu, komouši jsou na indexu nepřijatelnosti. Zbývá tedy jen přimknutí k EU, sami jsme zatím neschopní. Hloupí čeští politici se navíc pod Klausovým dozorem, snažili vetřít k V. Británii a hlasovat s ní, aniž by tušili o co jde. Socdem je bohužel totálně zabetonovaná bezcharakterními jedinci, jejichž myšlení se orientuje pouze na funkce a poslanecký mandát. A protože je to ve všech stranách podobné, není možné nic změnit /zatím/ a je nutné poslouchat v Evropě ty rozumnější a chytřejší.
16. 03. 2013 | 14:17

Zdeněk Brom napsal(a):

pamětník:

Tak projev státníka to byl, to jo. Ale ten obsah, ten obsah.
16. 03. 2013 | 14:21

pamětník napsal(a):

resle,
neplačte, však si to tak nemusíte brát. :)
16. 03. 2013 | 14:38

pamětník napsal(a):

Zdeněk Brom:
Co se Vám nelíbilo na projevu prezidenta Zemana?
16. 03. 2013 | 14:40

Saint Just napsal(a):

zb
Moudrý a odpovědný volič stráví, když má štěstí 11 hodin v práci (i s dojížděním), informace má z veřejně dostupných (takže manipulativně namodulovaných) zdrojů, nějakou dobu se taky musí vztekat s manželkou a dětmi. Ponivač kde má na ty umělý nehty a smártfouny porád brát, to by si ani nezašel do bordelu, že.

Takže když podle těch objektivních informací zvolí nějaký gengstry, je za idiota sám, protože je nemá jak vodvolat.
Když na všechno přijde, což jde rychle.
Neboť gengstříci začnou hned po volbách dělat opak toho, co slibovali.

Milý volič si zajisté je schopen uvědomit, že na něj média, plutokrati a politici pořádají kruhový hon.
Když prchá, až se mu od podrážek kouří.
Příště zas bude volit nějaký marketingový výtvor s čírem.
Neboť jiného nedají, jedině celoplošně potetovaného.
Nebo jevreje, který si půjčuje vod Chrenka (místo co by si Chrenek půjčoval vod něj), nešťastný případ.
Nebo Dienstbiera, který má ty dvě půlky obličeje jako Jeanne Moreauová v Nebezpečných známostech.

Buldozer, novou zeminu, zasít ověřené nemanipulované osivo. Ne EU.
Zlatá Popelka, ta se vyznala.
A vy jste jak zjistil, kdo řídí zodpovědně?
Nějakého jste viděl?
16. 03. 2013 | 14:41

Zdeněk Brom napsal(a):

pamětník:

Nehledě na to, že tohle Miloš už říká skoro 15 let pořád dokola jsem nezaznamenal přítomnost žádné nosné myšlenky pro budoucnost. Obecné ostrůvky pozitivní deviace jsou jen plácnutím do vody.
16. 03. 2013 | 14:43

diederi napsal(a):

Dnes se již co se týče pořadí 4 analogických barvou politických stran začalo ruské spektrum silně lišit od českého.
Trvale je to v postavení sociální demokracie:v Rusku outsider. To asi nemá historické kořeny :protože války Petra Velikého se Švédy nejsou aktuální,a ani bolševici nepotírali hlavně menševiky,ale hlavně vlastní trockisty.Příčina bude v tom,že Rusko leží severu mnohem blíže a má tedy o jeho ekonomice přesnější informace.
Strana odborníka-ekonoma Jablokova propadá zcela.
Rusko nemá dluh z privatizace,naopak zisk 2 triliony, stovky bilionářů a desítky bank.
Jestli se ČSSD znovu někdy rozštěpí později,může nastat analogie bitvy u Waterloo:B.Sobotka-Welington,J.Dienstbier -generál Bluecher a M.Zeman-Napoleon.
V této době se M.Zeman ale spíše podobá ruskému Žirinovskému,nejloálnějšímu vůči Putinovi.Ruští komunisté (druzí) a sociální demokraté opakují,že volby byly z jejich vítězství padělány na jiný výsledek.
16. 03. 2013 | 14:45

Zdeněk Brom napsal(a):

Saint Just:

Milý volič, který opakovaně volil ODS, protože mu slibovala tlustou peněženku, by měl začít přemýšlet především sám nad svojí pamětí. Moudrý takovou ptákovinu podruhé neudělá, natož aby to po čtyřech letech zopakoval s hokusem pokusem VV.

Stačí pozorovat a naslouchat.
16. 03. 2013 | 14:49

fikus napsal(a):

šašek z Iglau:
to asi psal, a Mareček Bendovic to musel číst
16. 03. 2013 | 14:51

fikus napsal(a):

....ovšem ten je soustavně chytře v pozadí, aby nedostal přes teletinu...
16. 03. 2013 | 14:53

Digi napsal(a):

Silvie
Zajímavý názor - socani působí asexuálně, Řekněte, prosím, který z českých politiků působí sexuálně (zdá se, ře je to pro Vás významná vlastnost politika)?
16. 03. 2013 | 14:55

Saint Just napsal(a):

zb
No já vás pozoruju a naslouchám.
Tak koho?
Myslím jména.
Je to vždycky hned i vlastní diagnóza.
16. 03. 2013 | 14:57

sexi napsal(a):

Digi
Topolánok bol takový mocný a chytrý, občias robil aj Múúúúú.
16. 03. 2013 | 14:59

Zdeněk Brom napsal(a):

Saint Just:

Nepozorujete a ani nenasloucháte. Ćtete jen texty.

Jména koho?
16. 03. 2013 | 15:00

pamětník napsal(a):

Zdeněk Brom:
Váš problém.
16. 03. 2013 | 15:01

Zdeněk Brom napsal(a):

pamětník:

Jaký problém je můj. Že Miloš mlátí prázdnou slámu?
16. 03. 2013 | 15:03

pamětník napsal(a):

"Varuji před závistivou malostí, která zadupává výraznější osobnosti do země

Ale na druhé straně, bez jakýchkoliv osobních útoků, protože volba vašeho vedení je pouze a výlučně vaší věcí, vás stejně jako jakoukoliv jinou stranu chci varovat před velkým nebezpečím. Před nebezpečím závistivé malosti, která, jakmile se v jejím okolí vynoří výraznější osobnost, udělá vše pro to, aby tuto osobnost zadupala do země a nahradila ji šedivým průměrem, který sice nikomu nevadí, ale také ničemu neprospívá. (potlesk)

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/projev-prezidenta-zemana-na-sjezdu-cssd-f0q-/domaci.aspx?c=A130315_131941_domaci_jw"
16. 03. 2013 | 15:07

resl napsal(a):

pamětník : neplačte, však si to tak nemusíte brát.
....................
Jak bych neplakal, když se mi stejská. Chybí mi tady vaše vysvětlení, jaký že je rozdíl mezi Rusem a Sovětem. Je to docela zábava.
16. 03. 2013 | 15:07

Zdeněk Brom napsal(a):

pamětník:

Miloš vzpomíná sám na sebe :)
16. 03. 2013 | 15:10

pamětník napsal(a):

Zdeněk Brom:
Jak jsem řek´, Váš problém, když vidíte jenom prázdnou slámu. Vypadá to, jakoby Vám prezident Zeman v minulosti moc ublížil.
16. 03. 2013 | 15:12

pamětník napsal(a):

Zdeněk Brom:
Asi proto varuje, aby nezadupávali J. Dienstbiera. :)
Taky logika.
16. 03. 2013 | 15:13

Klesl napsal(a):

Resl vy nevite , jaky je rozdil mezi Rusem a Sovetem?

To je podobne , jako mezi Masarykem a Reslem.

U Masaryka je mozne domokraticke smysleni , narozdil od komunisty a pravdolaskare Resla.
16. 03. 2013 | 15:17

Zdeněk Brom napsal(a):

pamětník:

Jenže ona to prázdná sláma je. Mě Mloš neublížil. Pohřbil ale ČSSD.
16. 03. 2013 | 15:18

blondyna z Londyna napsal(a):

Dokáže vyslechnout partnera v diskusi, udělat si sám ze sebe legraci a dokonce si přiznat chybu.....konec citace

Ano, pokud to udela ON sam, tak je to prece tak sympaticke, ale beda, jestli to same udelaji nektera media, to je potom ohen na strese...
16. 03. 2013 | 15:24

pamětník napsal(a):

resle,
nedělejte se ještě hloupějším, než jste, stejně to nejde. Už jsem Vám to vysvětloval asi pětkrát, protože však dnes jsem v dobrém rozmaru, pokusím se - asi marně - vám to vysvětlit pošesté: Sovět byl příslušník Sovětského svazu, Rus byl a je příslušníkem Ruské federace, bývalé části bývalého SSSR. V 1968 k nám přijely tanky ze Sovětského svazu (a dalších zemí Varšavské smlouvy), mnohé s osádkami ze středoasijských sovětských republik, což bylo znát podle úzkých šikmých očí, takže evidentně to nebyli Rusové.
Byla to docela zábava pro mne, neboť s takovým etalonem nechápavosti, jako jste Vy, se člověk setkává málokdy, jenomže teď už je to docela nuda. A dobrý rozmar už mne pomalu přechází...
16. 03. 2013 | 15:25

Saint Just napsal(a):

Těch opravdu zodpovědných a konstruktivních politiků, neposluhujících lobistům a stranickým mafiím.
O tom si myslím, že se bavíme.

Nebo že o barelech dobrot?

Taky mi prosím nepředhazujte slaměné panáky, kteří žádnými politiky nejsou. A pytle peněz, které se pro zábavu chtějí státy pány všehomíra (nebo alespoň zdejšího ostrova slabomyslné deviace).
16. 03. 2013 | 15:29

pamětník napsal(a):

Zdeněk Brom:
Pohřbil ČSSD???! Nebýt jeho, plácala by se ČSSD dodnes okolo 7 % preferencí, ale s množstvím plodných intelektuálních myšlenek.
Prezident Zeman vyvedl ČSSD do vlády, následníci to pak zmršili a připravili partaj o potřebné preference, "Pohřbil ale ČSSD" Zeman!
Ztráta času a škoda řeči.
16. 03. 2013 | 15:31

Zdeněk Brom napsal(a):

Saint Just:

Pokud vím, psal jsem o moudrých a odpovědných voličích.
16. 03. 2013 | 15:33

pamětník napsal(a):

blondyna z Londyna:
Ne některá, ale téměř všechna česká; ne legraci, ale poťouchlé okopávání kotníků. Nemusíte zdůrazňovat, že jste blondýna.
16. 03. 2013 | 15:34

tata napsal(a):

Silvie

A čím se mýlím že to vidím trochu jinak?To je důkaz ,argument,NEBO REZOLUTNÍ PROHLÁŠENÍ........CITACE.......Tihle nemají šanci přitáhnout intelektuálněji založené voliče.
TO je právě Váš omyl že to co vy považujete že není šance muže druhý hodnotit opačně,samozřejmě já to nemůžu posuzovat nebot vtom podání se za inteligenta nepovažuji,trochu ale namyšlené respektive MOHLO BY BYT POVAŽOVÁNO ŽE STAVÍTE URČITOU SKUPINU lidí na něco co je postaveno hodnotně víc,,,,,,,,sice sem lopata ale mnohdy když čtu nazory právě te skupiny co uvádite nestačím se divit a celkem se hrdej že sem lopata,

JE OTÁZKA jestli levicová strana má přitahovat tento typ lidí spíš si myslím že tyto lidi jestli maj tu přirozenou iteligenci a co já považuju za duležitý prvek maj hlavně socialní citění ty nemají tak velky problém stím co uvádíte.....jinak ani mě nevyhovuje ve všech směrech ČSSD.....TŘEBA ŽE TAM JSOU hulinský,Drymlové,Palasové atd jenže srovnávám a pořád je promě ta strana to nejmenší zlo
16. 03. 2013 | 15:36

Zdeněk Brom napsal(a):

pamětník:

Ano, pohřbil, Využil ČSSD ke své cestě do vlády. Že se strana začala rozkládat, to ho nezajímalo. Podpis slavné smlouvy s oním právníkem, který se opakovaně soudí s ČSSD o miliony, je také Milošův. Když to prasklo, tak Miloš řval, který vůl to podepsal. Když mu ukázali jeho jméno, sklapnul a nechal to hnít. Tak byla řízena ČSSD.

ČSSD by se časem k vládě dostala. Ne ale za cenu planých slibů a hulvátizace.

Nakonec tu prázdnotu projevu cítíte i Vy sám. Nebyl by přece problém mě tu jinak utlouct vyslovenými myšlenkami. Jenže ony žádné nebyly.
16. 03. 2013 | 15:39

Saint Just napsal(a):

zb
Vy jste jako neo.
Výhybkovna.
Ti voliči měli volit ty zodpovědné, pamatujete?

Vše marno.
Ven! Na glóbusy!
Na mapy!
16. 03. 2013 | 15:42

zdenekbrom napsal(a):

Saint Just:

Jaké výhybky. Ptal jsem se, zda má tato země dost moudrých a odpovědných voličů.
16. 03. 2013 | 15:56

Silvie napsal(a):

Resl

Směla bych vidět koho míníte těmi "zodpovědnějšími a slušnějšími"?
Snad ne ty evropské bankrotáře (extrémně zadlužená je i Francie)?
V tomto ohledu by se spíš oni mohli učit od nás - náš bankovní sektor je zdravý a sekeru ve státní kase máme taky vůčihledně menší.

Tata

Vy to vnímáte ze svého hlediska, nechci se vás dotknout, ale intelektuálněji založeným lidem nemá soc.dem. co nabídnout.
A´t už je "pravice" jakkoliv prohnilá a krade kudy chodí, přece jen se v jejím středu občas objeví lídr. U socanů fakt žádého nevidím.
Pamětník

Budu se snažit volit "nezávislé" a modlit se, aby se z nich nevyklubalo cosi jako ten bazilišek ze Suché Lozi nebo Veveřice.
Socany neee, protože oni jsou součástí tohoto pol.marasmu.
Jenže volby mají tak jako tak v kapse.
Dokud se lidi neproberou a budou to házet modrým nebo oranžovým, tak to bude pořád plichta.
Bůh s námi!
16. 03. 2013 | 16:07

Gudka napsal(a):

Miláček pravicové scény Dienstbier nebyl zvolen místopředsedoulevicové partaje! Hrůza! Katastrofa!!
Od jeden jediný hlas zadupala sociální demokracie do země nadějnou sazeničku narciku, již tak mladého a již tak do sebe zahleděného!
Je třeba naříkat a lkát - taková ztráta...
16. 03. 2013 | 16:09

Gudka napsal(a):

Oprava: nikoliv "narciku", ale samozřejmě narciska.
16. 03. 2013 | 16:12

JF napsal(a):

šašek, Silvie: zde souhlas, ano, je dobré si uvědomit, že to co se dává sežrat obecnému populu, je jen komedie zákulisních dohod (a reálného vládnutí). Je to tedy jen přehrávání jistého divadla pro divácké zaujetí a preference(volby) To neznamená tuto hru nehrát, jen tedy když už znát její pravidla. To co se odehrává za divadlo v ČR je čisté divadýlko odpovídající podobou jejich teoretických protagonistů (ať Zeman či Klaus). Projev Zemana na sletu ČSSD je čistý kalkul a hra psychologie (tedy nízká úroveň upřímnosti) V tom je česká scéna normalizační.Ale není se čemu divit když takřka neexistuje české hospodářství - krom Kellner family finančních služeb.

A teď si vemte že když platíte kartou 1000 Kč tak 30 Kč jde bance jako daň za finační sektor (a tato daň nikde nevystupuje na účtech, je skrytá, snad jen v bonus programu ČS, nevím zda dosud, kdy dostanete levičácký batoh či tužtičku ;-). A ten co to dostane na výplatě zas zaplatí vám a dalších 30 Kč soukromých(!!!) daní je v hajzlu (resp. u soukromého státu) atd. v tomto režimu. Vzniká vrstva nemajetných reálně pracujících a nepracujících užívající statky a hrající drahé divadlo. V tom je problém kapitalismu navíc toho státního v postsovětských režimech. Ale plus mínus celosvětově stejné.

To co předvedl Zeman v Ostravě včetně inscenace s vrtulníkem je výsměch. A takhle se to dá rozebrat slovo od slova. Tedy Zeman podle toho čisté pokračování Klause. Pískání krysaře tedy proběhlo. ;-))
16. 03. 2013 | 16:16

pamětník napsal(a):

Zdeněk Brom:
"ČSSD by se časem k vládě dostala. Ne ale za cenu planých slibů a hulvátizace." Váš názor, nikoliv fakt.
"Nakonec tu prázdnotu projevu cítíte i Vy sám. Nebyl by přece problém mě tu jinak utlouct vyslovenými myšlenkami." Když víte lépe než já, co cítím, můžete také vést dialog sám se sebou.
16. 03. 2013 | 16:34

zdenekbrom napsal(a):

pamětník:

Ano, to je můj názor.

Kdyby ty myšlenky v tom projevu byly, už byste je jistě servíroval.
16. 03. 2013 | 16:37

resl napsal(a):

pamětník,
vy jste mluvil o všech, jako o sovětech, já všem říkám rusové.
měl jste napsat : přijeli k nám /r.68/ sověti, rusové, gruzínci, ukrajinci, bělorusové, indiáni a jeden američan.
...........
silvie,
naše banky sice žádné nejsou, ale budou na pokraji zřícení, díky chování neználka Singera, který se bojí Klause a drží nesmyslný kurs. Kdo byl v bance odborník s praxí mimo tento stát, toho Klaus vyhnal, když zjistil, že umí počítat dál než to hradní trdlo.
16. 03. 2013 | 16:39

Kanalnik napsal(a):

v hodnoceni sjezdu CSSD velmi souznim s panem Fendrychem

http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=774263
16. 03. 2013 | 16:40

pamětník napsal(a):

Silvie:
Je třeba hledat protagonisty přímé demokracie, Piráty a jim podobné, popř. sólisty. Čas velkých partají pomalu, ale nenávratně končí. Semtam je třeba podpořit některou osobnost z pudu národní sebezáchovy, což byl poslední případ. Volič dbalý svých vlastních zájmů nikdy se nezaklinčuje s jednou partají, to je pro fanatiky.
16. 03. 2013 | 16:40

mb napsal(a):

tata ... ja si porad myslim, ze se dokazu vmyslet / vcítit (i) do levicového voliče, proto mi asi nevyčítejte, když mi to ( tuto schopnost ) chcete upřít, že vás nařknu z arogance ...

proč mi nepřejete, že mohu (chtít) pochopit i myšlení levicového voliče ... ???

zdravím ...
16. 03. 2013 | 16:41

pamětník napsal(a):

resle,
varoval jsem Vás, přesto jste ze sebe udělal ještě většího hlupce, než jsem si představoval. Štěstí pro Vás, že to nejste schopen pochopit.
16. 03. 2013 | 16:43

pamětník napsal(a):

zdenekbrom:
Mýlíte se, dal jsem odkaz, to stačí. Ostatně jednu myšlenku jsem sem pastnul. Necítím potřebu vyučovat.
16. 03. 2013 | 16:46

mb napsal(a):

Digi napsal(a):
Silvie
Zajímavý názor - socani působí asexuálně, Řekněte, prosím, který z českých politiků působí sexuálně (zdá se, ře je to pro Vás významná vlastnost politika)?
16. 03. 2013 | 14:55

silvie měla ráda veselého docenta Havla, ale ten ( stejně jako Matonni) už není ...
16. 03. 2013 | 16:48

zdenekbrom napsal(a):

pamětník:

Fráze, nic víc.
16. 03. 2013 | 16:48

mb napsal(a):

zkusim pro saint justa par men ( nektery sou mrtvy sory)

pithart, medek, moserová, sokol, sanaah, liška, zaoralek, dienstbier, kroupa, battěk, jařab, moldán, kohák ...
16. 03. 2013 | 16:55

mb napsal(a):

( asi souhlasím se zdenkem: ČSSD by se časem k vládě dostala. Ne ale za cenu planých slibů a hulvátizace.)
16. 03. 2013 | 16:58

mb napsal(a):

Volič dbalý svých vlastních zájmů nikdy se nezaklinčuje s jednou partají, to je pro fanatiky.

tak vy (by)ste se mohl zaklinčovat s jednou partají ( DŽJ ) a nebylo by na tom nic fanatického, ne ?

hezký skorovečer všem ...
16. 03. 2013 | 17:04

pamětník napsal(a):

mb
po reslovi další nechápavec. To snad ani není náhoda.
16. 03. 2013 | 17:41

mb napsal(a):

tak ja chtel zbynku jenom ilustrovat, že ne každý, kdo svůj osud spojí s jednou politickou stranou, musí být (eo ipso) fanatik ... zdravim vás ...
16. 03. 2013 | 17:48

resl napsal(a):

pamětník,
proč nenazýváte občany Sovětského svazu - Rusové ? Vy, misto vysvětlování, mě pořád varujete a já už nevím, co s vámi mám dělat. Asi na vás zavolám bezpečnost. Veřejnou.
16. 03. 2013 | 17:52

šašek z Jihlavy napsal(a):

fikus napsal(a):

šašek z Iglau:
to asi psal, a Mareček Bendovic to musel číst
16. 03. 2013 | 14:51
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Nejen číst, před celou třídou recitoval:"Jeť sláva otců krásný špek pro syny, však kdo chceš ctěn být, dobuď cti si sám." A pak zakončil:"Bude-li každý z nás z křemene, je celý národ z kvádrů"!
To ho tak vzrušilo, že po ukončení školy se rozhodl hledat svůj vlastní šperk v politice. Nevím, jestli ho už vlastní, ale v kvádru chodí co ho znám.
16. 03. 2013 | 18:00

šašek z Jihlavy napsal(a):

Digi napsal(a):

Silvie
Zajímavý názor - socani působí asexuálně, Řekněte, prosím, který z českých politiků působí sexuálně (zdá se, ře je to pro Vás významná vlastnost politika)?
16. 03. 2013 | 14:55
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Z politiků nikdo, ale mezi političkami by se pár našlo. Ty, které začaly od píky to skutekně někam dotáhly, prostě jsou sexy!
16. 03. 2013 | 18:06

aga napsal(a):

Už to vypadalo, že levice bude muset převzít vládu a konečně se definitivně vodkopat, ale bohumínské usnesení to jistí. Uzurpátoři levicových ideologií nebudou muset přiznat, že nadnárodní rozkazy platí pro všechny strany stejné a stejně, a nějaká reinkarnace Kalouska a jeho nové strany bude moci pokračovat v polistopadové destrukci země...
16. 03. 2013 | 18:11

šašek z Jihlavy napsal(a):

http://aktualne.centrum.cz/blogy-a-nazory/komentare/clanek.phtml?id=774263
U tohoto komentáře je charakteristická fotka Zemana, pořád mi někoho připomíná - už to mám, to je přece dvojník Obziny!
16. 03. 2013 | 18:22

vico napsal(a):

Havlíkovi je třeba poděkovat za článek. Zemana nijak nedehonestuje.Je to jen chladný pohled laboranta na vzorek pod mikroskopem.I ten však může dráždit./Když se tleská, tak se nepracuje./

A teď jen několik poznámek, aniž bych rozdráždil některé zdejší diskuzní africké včely.

- ČSSD v nastalé situaci primárně nehrozí mediální lynč. Je to totiž momentálně poslední naděje současné parlamentní demokracie a poslední bariéra před nástupem poloprezidentského systému a "orbánizace" Česka.Pravice je v morálních troskách a vpodstatě v situaci v jaké byli maďarští socané předtím, než drtivě zvítězil Orbán a nastolil řízenou demokraturu.

- Zemanovi se podařilo uhranout ČSSD, která vpodstatě spáchala sama na sobě seppuku /zatím si však místo břicha rozpárala pouze koleno/. Zemanovi ode dneška bude stačit jen naznačovat. Odezírání z úst prezidenta se stane žádanou kvalifikací. A ani slov nebude zapotřebí.Stačit bude naznačování. Důležité je poklepání po rameni, pořadí pro potřesení rukou, výmluvné mlčení. Budoucí parlamentní vítěz je uhranut anebo k uhranutí spěje.

Dienstbier ,ať už je jakýkoliv, byl by pro ČSSD lákadlem pro středolevé voliče a mladší voliče. Nyní byl odezírači vykopnut z předsednictva. I přes Sobotkův úspěch zvítězilo zemanovské křídlo s jehož pomocí bude do zdejší kotlinky zaveden poloprezidentský systém.
Před Zemanem smekám klobouk. Jeho vítězství v Ostravě bylo téměř absolutní. ČSSD se stala jen uhranutým králíkem.
16. 03. 2013 | 18:28

grock napsal(a):

no eště že ne jitky obzinový
16. 03. 2013 | 18:35

všeho do času a pastevcovi bejkovec napsal(a):

ago
To pouze znamená, že vládu bude sestavovat komunistickej premiér s nějakym Kalouskovo uskupením v koalici.
Lidi už jim na bohumínský kydy nenaletěj.
16. 03. 2013 | 18:39

resl napsal(a):

vico : Dienstbier ,ať už je jakýkoliv, byl by pro ČSSD lákadlem pro středolevé voliče a mladší voliče.
...................
doufám, že ta stará garnitura složená z komunistů Škromacha, Štecha, lehkého idiota z odborů Zavadila a bezpohlavně mluvících i vypadajících Haška a Sobotky, přispěje brzy k pádu socdem. Boj o flek, řízený ze zálohy Zemanem a Šloufem, přinese opět národu pětiletou zkázu. Takže si musíme počkat, až občané Česka nechají dořádit po Klausovi i toho druhého bambulu a pak začít v rozkradeném státě znovu. To už snad budeme tak potopený v EU, že žádný český politik nebude mít velké pravomoce.
16. 03. 2013 | 18:40

Silvie napsal(a):

resl
Zatím to jsou stále ještě "naše"banky, resp. ti "pitomci" jako Singer a další mohou jejich hospodaření ovlivňovat a ohlídat, aby nebyly vyváděny naše vklady do mateřských bank (resp. aby nebyly vyváděny významné částky, protože nás dojí už teď). Je zajímavé, že NIKDO z významných bankéřů a ekonomů fiskální unii nedoporučuje.
Spíš by vám mělo dost vadit, že západní soudruzi nastavují zcela jiné podmínky (a podstatně horší) "východním" klientům, nežli klientům svým. A ještě nás ždímají na poplatcích do krve (viz hypotéky). A to, co vyždímají z nás, se snaží ještě vyvést z "našich" bank. Tomu říkám jednání "na férovku".
Vy buďte rád, že máte zatím! prachy bezpečně uložené v "české" bankce, zítra to už nemusí být pravda.
A vidět vzor v těch unijních bankrotářích, co to vedou cugrunt, může vidět jen šílenec. Sovětský svaz - náš vzor. Už se vám to plete.

mb

Havla jsem v podstatě neznala a na jeho blozích jsem byla snad jen jednou.

šašek
Když napíšu "asexuální", tak myslím lidi vypadající nechutně jako Škromach nebo androgynně jako Sobotka , komicky jako Zaorálek a Hašek (ten by mohl hrát z fleku roli dobrého vojáka Švejka), papalášovsky jako Palas atd.

Má-li někdo na "pravici" jistý potenciál, pak to je zřejmě gynekolog Svoboda, kupodivu schopný anesteziolog Kuba (odmyslíme-li si jeho jihočeské vazby) a pár dalších. Nejspíš by se našlo i dost inteligentních a slušných lidí v komunální politice (což platí i pro socany) ,ale ti se nedostanou k funkci.
16. 03. 2013 | 19:02

Silvie napsal(a):

resl
Socani jsou na vzestupu, pokud jste si nevšimnul a pád jim v brzké době, především díky politice naší "pravice", rozhodně nehrozí.
To by se musel stát zázrak a do roka by tady musela vzniknout strana, která to všechno převálcuje.
Bakala, Babiš, ani ten zrzavý miliardář na to nemají.
16. 03. 2013 | 19:05

tata napsal(a):

MB
mb napsal(a):

tata ... ja si porad myslim, ze se dokazu vmyslet / vcítit (i) do levicového voliče, proto mi asi nevyčítejte, když mi to ( tuto schopnost ) chcete upřít, že vás nařknu z arogance ...

proč mi nepřejete, že mohu (chtít) pochopit i myšlení levicového voliče ... ???

zdravím ...

VITE TO že si to myslíte není totéž,v mém případě vím na sto procent že to neumíte a já souzním s lidmi se stejným pohledem s plno levičákama což jasně znamená že se jen domnívate pravda je jasná proto stolika levicovími pohledy máte problém,no a považovat fakt za aroganci nezlobte se je divné.

JÁ vám neupírám že se to snažíte,doklad ale je že nechápete proč lidi s levicovým pohledem to vidí jinak,doklad je VÁŠ NÁZOR,NAPROSTO JINÝ NEŽ ZASTÁVAJ LEVICOVY.....PAK ale argumentovat že si to myslíte je velice slušně řečeno odvážné,vaše názory to naprosto popíraj...........arogantní by bylo kdybych vám to pravo upíral..........ja na základě co pišete teda faktů tvrdím že to nedokážete nebot levicový pohled je v rozporu co píšete myšleno většinově.......nehodnotím že Váš pohled je horší než můj..........jen tvrdím že muj je jiný a že podle diskuze ho nechápete což je nevivratitelný fakt

SILVIE......PÍŠETE NĚCO JINÉHO NEŽ JÁ..........já nemám problém že ČSSD NENÍ PRO LIDI JAKO VY jak deklarujete citace.......
.
Tata

Vy to vnímáte ze svého hlediska, nechci se vás dotknout, ale intelektuálněji založeným lidem nemá soc.dem. co nabídnout.
A´t už je "pravice" jakkoliv prohnilá a krade kudy chodí, přece jen se v jejím středu občas objeví lídr. U socanů fakt žádého nevidím.

ano já to vnímám ze svého levicového pohledu,byl bych opatrny tou/intelektuálněji založeným lidem nemá soc.dem. co nabídnout./ znám plno intelektuálů co volí ČSSD.
takže spravně by mělo byt že lidem jako VY NEMÁ CO NABÝTNOUT......otázka jestli tím že by byla volitelná pro VÁS JESTLI BY BYLA VOLITELNÁ JEŠTĚ PROMĚ.........TAkto jak jste to formulovala je přesně má reakce........VY CHCETE stranu podle VÁS vašeho pohledu já VÁM TO NEVIČÍTÁM jen píšu že pak by to třeba nebyla strana pro lidi mého pohledu...........už třeba se neshodnem že.....citace..."pravice" jakkoliv prohnilá a krade kudy chodí, přece jen se v jejím středu občas objeví lídr. U socanů fakt žádého nevidím.

pro mě zase není tam a to menší zlo vidím zase opačně..........a otom byla má reakce............protože lidi VAŠEHO RAŽENÍ chtěj z levicové strany udělat středovou a to je chyba zase z mého pohledu..........já VÁŠ POHLED RESPEKTUJI......ALE nesouhlasím
16. 03. 2013 | 19:06

Silvie napsal(a):

Tata
To ani ne. Mě vadí to buranství a primitivismus, který z těch lidí čiší.
Nevěřím, že dokážou vyvést tuhle zemi z krize, naopak, spíš ji ještě prohloubí.
Zeman sice taky není prototypem anglického gentlemana, ale jeho intelekt vyváží deficit v jiných oblastech.

Ale je mi jasné, že soc.dem. prostě další volby musí vyhrát, jenže to nebude žádná výhra ani pro mne, ale ani pro vás.
Dneska mám už jednu podobně výživnou debatu za sebou.
Bylo mi řečeno, že mám hned každého za "debila". Co mám dělat,když to tak vnímám?
16. 03. 2013 | 19:20

aga napsal(a):

všeho do času

Nevěřím. Oni se i komunisti bojí vlády jak čert kříže - museli by s pravdou ven. Však Dolejš podporoval Schwarzenberga - co dodat. Celá ta banda zleva doprava jede na jeden scénář, jen si rozebrali role hodnejch, zlejch a kašpárků, a casting není v našich rukou.
16. 03. 2013 | 20:01

fikus napsal(a):

no ano,
vcelku něco podobného jsme zažili na listopadovém kongresu v Brně. Prakticky žádná sebereflexe, netřeba nic napřimovat. Ti stávající nás vedou ke světlým zítřkům. Pseudokomunisté říjí nad virtuálními procenty preferencí v očekávání, že vítězství spadne samo do klína po destrukci dreamtýmu rozpočtové odpovědnosti. Vcelku zjednodušeně řečeno - žádná pozitivní zpráva pro českou veřejnost. Miloš ví co dělá, teď se budou potřebovat. Co ČSSD nepotřebuje jsou určité garnitury v jejich řadách a stávající vnitrostranický systém. Otázka zní jaký rozdíl tkví mezi ČSSD a ODS, potažmo KSČM. Jediný v tom, že komáři 23 let nesosali.
16. 03. 2013 | 20:14

S.Š. napsal(a):

pametnik :
A to jsem ještě zapomněla připomenout, že hlubokomyslný pan Chovanec vystudoval 6ti semetrální Veřejnou správu na PF v Plzni za 9 měsíců.
:-)

tata :
Pane tato, omlouvám se, ale Vaše psaní k mým rukám už dávno nečtu, nemám tolik času. Padla mi ale do oka nepravda. Píšete, že hodlám volit TOP09. To víte ovšem víc než já, gratuluji. Předpokládám, že i nadále budu volit SZ. Předpokládám. Do voleb je ještě daleko, uvidíme, jak se budou mít Zelení k světu.
Ano, napsala jsem před nějakým časem, že budeme-li mít levicového prezidenta (jakkoliv nejde o levicového politika, nýbrž toliko o politika, který si umí levicové voliče získat), levicovou PS a levicový Senát, že bude třeba začít vyvažovat. Z toho ale nic nevyplývá.
Pokud máte na mysli, že ten, kdo volil v prezidentské volbě Schwarzenberga, volil TOP09, vězte, že tomu tak není. Prezidentská volba byla volbou osobností. Předpokládám, že ani Vy si nemůžete vážně myslet, že by mohla mít TOP09 v současné době přibližně 2,2 mil. voličů.

resl : To je ovšem ještě dalších 10 let v háji.

vico : Pane vico, to už je ovšem v pořadí druhé vykopnutí. První se odehrálo po pražských volbách, když se Hulinský s Březinou dohodli na koalici s ODS (Hulinského křídlo posílilo dále i v prosinci 2012, Hulinský sám se posunul do ÚV ČSSD s hlasem rozhodujícím a jeho kůň se stal předsedou pražské soc.dem.), tentokrát jde o vykopnutí celostátní. Paní Gajdůšková to teď nezachrání, jakkoliv oceňuji alespoň to, že navdory tomu, že M. Benešová opakovaně vyhrála hlasování, nakonec byla zvolena právě její protikandidátka.
16. 03. 2013 | 20:53

mb napsal(a):

vico nevim zda vas dientstbier za prirovnani ke kolenu pochvali ...

tata: VITE TO že si to myslíte není totéž,v mém případě vím na sto procent že to neumíte a já souzním s lidmi se stejným pohledem s plno levičákama což jasně znamená že se jen domnívate pravda je jasná proto stolika levicovími pohledy máte problém,no a považovat fakt za aroganci nezlobte se je divné.
to si prave tato myslim, že není správné, když si to myslíte ( a řeklo by se, že je to arogantní ...)

ale asi vas o tom, že se dokazu na svet divat levicovyma ocima nepresvedcim ... ale je to skoda ...

jako spravny levicak byste mi mel nabidnout vas pohled na svet ... zdravim
16. 03. 2013 | 21:30

tata napsal(a):

paní S.Š

Zkuste si s vzpomenout toto jste doslova napsala po zvolení ZEMANA,JE MOŽNÉ že jste to napsala momentálním s klamáním ale napsala jste to doslova.JÁ CHÁPU ŽE NEMATE ČAS na nepříjemné věci,dalo by se to dohledat ale pro mě to není důležité SE s VÁMI PŘÍT zvláště po vaší replice i slušně se dá něco sdělit,něco to o VÁS VYPOVÍDÁ ale stím se vypořádejte sama já nemám problém s VAŠÍ OSOBOU NAZOROVĚ se čím dál rozcházíme,bohužel jiný pohled moc nemusíte
16. 03. 2013 | 22:16

tata napsal(a):

MB

PROBOHA jak o zřejmé věci jaký pohled mám mě chcete přesvedčit že VY HO MÁTE,KDYŽ píšete uplně něco jiného což je zase fakt.NEHODNOTÍM JESTLI váš nebo muj pohled je ten pravý..........ale je zřejmé že vy máte jiný........tak proboha o čem se chcete přít že VÁM UPÍRÁM.........SNAD VÍM o sobě jak to vidím a dokážu posoudit že to co píšete že stím nemohu souhlasit.........nejde o VÁS NEBO JESTLI JE váš pohled blíže pravdě............jde oto že se nedokážete podívat mym pohledem.......muj pohled dostatečně prezentuji.......viz proč třeba J.D POHOŘEL.......KDYBYCH napsal že VÁŠ POHLED JE NAPROSTO ZCESTNÝ pak ano............ale já píšu že s pohledu levicového je zlo jiné než vy prezentujete tudíž se nedokážete podívat pohledem toho levicového spektra a ten pohled převládl na sjezdu,já osobně přesto že s jeho hodnocením že ZEMAN JE to co on nemůže volit.....myšleno versus kníže......nesouhlasím bych ho zvolil místopředsedou ale oproti VÁM CHAPU ŽE TO PRO plno lidí bylo neakceptovatelné a tímto pohledem vy podle toho co píšete se nedokážete podívat........to jasně píšete tak očem chcete polemizovat.....to byste mohl v případě že bych tvrdil že VÁŠ NAZOR JE HLOUPOST..........ALE JÁ jen řikám že se nedokážete podívat pohledem toho spektra levice co je J.D ZKLAMAL TEČKA...KDYŽ fakta považujete za aroganci nic stím nenadělám..........ale jinak se přem o lejnu
16. 03. 2013 | 22:36

mb napsal(a):

chcete tedy tato říci, že dienstbier byl málo levicový ???

jinak nevim co tady vykládáte ...

dienstbier si dovolil lpět na mravních hodnotách ...

a to se prostě neodpouští ... ani nalevo ani napravo ...

než aby volil zkorumpovaného Zemana ... ve druhym kole ... tak volil autentického schwarzenberga ...

ale dienstbier to neudelal proto, že by byl málo levicový ...

... udělal to proto, že je čestný ...

s pravicovostí a levicovostí to nemá co dělat ...

... souvisí to pouze s mravními hodnotami ...

dobrou ...
16. 03. 2013 | 22:55

pamětník napsal(a):

S.Š.:
Proti Pospíšilovi měl šanci málokdo. V Plzni to bylo o osobnostech.
16. 03. 2013 | 22:57

pamětník napsal(a):

mb:
"než aby volil zkorumpovaného Zemana " Vy jste se nad zbláznil dočista. Zeman zkorumpovaný??! Kým? Čím?
J. Dientsbier je Vám blízký proto, že se Vám podobá: stejně psychicky nevyzrálý a impulsívní, pouze disponuje omnoho vyšším IQ.
16. 03. 2013 | 23:04

mb napsal(a):

no jo ... pospíšil byl taky vyraženej z vlády ... to asi aby neprudil kolem aminy ... to sou paradoxy pane jonáš ... nejlepší nezkorumpovaný politici ve svých stranách ( pospíšil, dienstbier) ... jsou vyhazovaný o sto pryč pryč ... njn, stane se ...
16. 03. 2013 | 23:05

S.Š. napsal(a):

pamětník :
Osobnost vystudovaná za 9 měsíců ? Osobnost,ze které padají takto hluboké myšlenky ?
"Jsem zastáncem politiky, kde si myslím, že je důležitá snaha, ale i výsledek. Musíme mít výsledky a přesvědčit veřejnost, že s námi mohou spojit svou budoucnost. Pokud půjdeme do kampaně s pokorou a propotíme oranžový dres, tak nemůžeme prohrát".
Tedy, pane pamětníku, toto že má být nový místopředseda nejsilnější české politické strany (pro pořádek, ODS si taky zvolila ve své době jistého Davida Vodrážku, nezapomněla jsem). Děláte si legraci, předpokládám. :-)

tata :
Nevím, pane tato, opravdu nevím. Připouštím, že jsem mohla napsat, že bude třeba posílit TOP09, opravdu se na to nepamatuji. TOP09 nicméně volí celá moje široká rodina, já pls. jeden z mých synů si můžeme dovolit přepych odklonění.
Pokud jde o to, že trvám na svých názorech : No ano, je-li člověk o něčem přesvědčen, obvykle na tom trvá, to je přece normální, u Vás stejně jako u kohokoliv jiného, včetně mne.
Každé psaní kteréhokoliv z přispěvovatelů je vypovídající o jeho osobnosti, vzdělání, výchově, prostředí, v němž se pohybuje, etc., to není třeba zdůrazňovat.
Pokud jde o mé "čtení", znám taky valnou většinu přispěvovatelů už nazpaměť (podobně jako oni mne). Skutečně se tedy nezdržuji s komentáři, které mě informačně ani nijak jinak neobohacují, proč taky ? Navíc, většina příspěvků se vůbec za žádné komentáře považovat nedá. Co s tím ? Vyhnout se jim, samozřejmě. Podobný způsob bych doporučila každému, bylo by zde příjemnější prostředí, nevybíjející se v únavných sporech, které stejně nic nevyřeší.
16. 03. 2013 | 23:34

tata napsal(a):

MB

já VÁS nechci přesvedčit o ničem s pohledu VAŠEHO,JEN mi netvrdte že je arogance když napíšu že mojím pohledem se divat nedokážete.... tečka
16. 03. 2013 | 23:50

pamětník napsal(a):

S.Š.:
Nepochopila jste mne, zopakuji (dnes jsem už vytrénovaný): Větou, že v Plzni byly volby o osobnostech jsem měl na mysli, že vyhrála poprávu lepší osobnost, nikoliv prohrálo nemehlo dokonce s nenáviděnou ODS. Takže volby v Západočeském kraji nepovažuji za volby mezi partajemi, nýbrž mezi jejich reprezentanty. V žádném případě jsem se nevyjádřil o ne/kvalitách hejtmana Chovance, ten člověk je mi šumafuk. Snad už je to srozumitelnější.
16. 03. 2013 | 23:51

Bestia triumphans napsal(a):

Sjezd socanů v plynojemu, to bylo něco jako zombie sjezd.
Mátožné pohyby, absence myšlenek.
Zombíci slepě vzhlíží ke svému vůdci.
Předtím to byl Paroubek, teď Zeman.

Jeden z mála, který není postižen nákazou, Dientsbier, je vyobcován.

agonie bude pokračovat...
17. 03. 2013 | 00:05

kocour schizofrenii šířící napsal(a):

"Pokud máte na mysli, že ten, kdo volil v prezidentské volbě Schwarzenberga, volil TOP09, vězte, že tomu tak není. Prezidentská volba byla volbou osobností." sš

Aha, takže dobrot barel je předsedou nějaký strany, za kterou sedí na dvou z nejdůležitějších postů ve vládě.
Ale ve skutečnosti s partají ani vládou nic nemá, neb je osobnost.

Zkuste tohle povídat na příjmu v psychiatrické léčebně. I ten docent Jarolímek by vás dal internovat.
17. 03. 2013 | 00:11

kocour definitivně bez naděje napsal(a):

Bestie
To, že jste příznivec Dienstbiera stačí, aby se ho soudný člověk nedotkl ani klackem. Jakým, víte.
17. 03. 2013 | 00:15

Silvie napsal(a):

mb
A zase se hluboce mýlíte.
J.D. není žádný běloskvoucí charakter, protože se paktuje s bolševiky a to žádný slušný politik nedělá!!!
Zemana nevolil z jediného důvodu, protože pro něho byl hrozbou. A v podstatě se nepletl - právě kvůli jeho prezidentské volbě opozičního kandidáta a chování k Zemanovi, ho kolegové zazdili. J.D. si je dobře vědom toho, že má Zeman na soc.dem. velký vliv - nešlo tedy o žádnou "čestnost" nebo "Zásadovost" , nýbrž o čirý pragmatismus.
Kárl J.D. nikterak neohrožuje - paradoxně tedy měl sto chutí volit Kárla i Sobotka, pro něhož je Zeman- "věčně živý" veš v kožichu.
Nečas , kdyby tím neztratil ksicht, by zase určitě raději volil Zemana.

To jsou paradoxy, co?
Pamětník

Řekla bych, že přeceňujete inteligenci Dientsbiera.
Je to jen levicový salónní žvanil, který v době vrcholící ekonomické krize planě filozofuje nad problémy multi-kulti a homosexuálů...
Takové teď opravdu potřebujeme.
17. 03. 2013 | 07:47

Lila napsal(a):

tata

A co říkáte Vy, a ti intelektuálové, kteří ČSSD volí, že stínový ministr financí Mládek označil živnostníky za parazity na zaměstnancích? Mimochodem ti "paraziti" představují 37 procent ekonomicky aktivní populace, a lze je považovat za stabilizátory české ekonomiky.

Jestliže ČSSD zavede progresivní daň se stropem 38 procent, je víc než pravděpodobné, že stejně jako kdysi ve Švédsku (IKEA, ABBA...) bohatí daňoví poplatníci odejdou jinam.

Kdo vlastně pak bude u nás daně platit? Z čeho se bude financovat provoz státu, z čeho se budou vyplácet důchody a financovat sociální síť atd.
17. 03. 2013 | 08:11

Silvie napsal(a):

Lila
Ale do jisté míry je to pravda.
Živnostníci často nutí své zaměstnance pracovat na živnostenský list a obecně zneužívají špatné ekonomické situace k jejich vydírání. Drábek jim nahrál i změnami v Zákoníku práce - povinnost odpracovat 150 hodin pro zaměstnavatele ZDARMA! (teprve poté mohou, pokud si troufnou, zaměstnanci požadovat 25 procentní příplatek nebo čerpání volna)a další pikanterie.
Mě by tedy hanba fackovala ,chtít něco podobného po zaměstnancích.
17. 03. 2013 | 08:52

Silvie napsal(a):

Lila

Odejdou kam?
Do Ruska jako francouzský herecký pard?
Nebo na Kypr, kde stát zdanil vklady v bankách?
17. 03. 2013 | 08:53

tata napsal(a):

CO říkám.........takto by se politik neměl vyjádřit o žádné skupině obyvatelstva.UŽ BY JSME ALE MOHLI spekulovat dohadovat........a lze je považovat za stabilizátory české ekonomiky.

nejsem odborník osobně si VÁŽÍM MALÍCH A POCTIVÝCH PODNIKATELŮ,ale tento problém není až tak jednoduchý mužu hodnotit jen co sem si otom přečetl která strana uvádí přesné udaje která zkresluje neumím až tak odborně posoudit.

víte i mnozí pravicový politici namítájí že stím placením daní podnikatelů není uplně v pořádku,podle čisel odvádění daní procentualně to nevypadá že by se.

jednoznačně dalo řici že jsou stabilizátory.........mnozí neplatí ani polovinu co běžný zaměstnanec s příjmu,

Téma progresivní dan........platí se ve vyspělích státátech kolem nás....takže stoho nedělejte že to je něco nenormálního.......navíc je to dan od nákeho příjmu a to ještě dan sté částky nad určitý přijem

nejsem ekomomický odbornik ale dost sem otom přečetl a použila jste hodně zavádějící argumenty.........takže kdo bude u nás platit daně........je silně zavádějicí.........ale samozřejmě řeči o parazitech jestli to tak řekl,jestli to není v nákém kontextu..............tak to si dovolit neměl
17. 03. 2013 | 08:55

zuzka napsal(a):

tata :

Pane Tato, máte naprostou pravdu.S.Š. v jedné veli vzteklé reakci po nezvolení KS napsala, že teď bude volit TOP 09 (fakt, to nám, voličům Zemana tímhle prohlášením nandala :-)).Její relativizace tohohle prohlášení je velmi zajímavá.Tak moc, že to dohledám. :-)
17. 03. 2013 | 08:56

tata napsal(a):

zuzka.......díky nejde mi oto se sněkým natahovat ale mrzí mě když někdo řiká že píšu nepravdu,zmýlit se mohu a hned se omlouvám ale zasadně nelžu ani neurážím.

POKUSIL SEM SE TO DOHLEDAT......BOHUŽEL nepovedlo se vtomto vím že se nepletu,na druhou stranu to beru jako reakci zklamaní,a i kdyby je volila je to její věc má pravo svoji volby........samozřejmě musí pak očekávat reakce,které pak upozornují na určity nesoulad kritiky a reakce............jak píšu nikdy mi nezajímá osoba ale názor a stím polemizuji
17. 03. 2013 | 09:43

mb napsal(a):

tata hele vy mě chcete vyobcovat z vašich = našich levičáckých/levicových řad ...

... to je hustý ...

dopadl jsem jako Mauglí ... vyhnali mě z lidské ( pravicové ) smečky, vyhnali mě ze zvířecí ( levicové ) smečky ...

... jsem nucen lovit sám ...

... na houby ... hezký den ...
17. 03. 2013 | 10:11

petent napsal(a):

Ale, ale, uklidněte se. Dokonce premiér SR Fico řekl, že se ho jeden živnostník, který mu stavěl krb ptal, zda to chce s DPH nebo bez DPH. A to se jednalo o premiéra. Ale taková je dnes běžná praxe. U nás je to totéž. Příklad - OSVČ - nikdy neplatil daně a jelikož se mu blížil důchodový věk a uvědomuje si, že by měl malý důchod, tak se nechal na pár let zaměstnat. A o tom mluvil Mládek. Najednou OSVČ zjistí, že mají malý důchod a půjdou žádat o sociální dávky. A do systému nic neodvedli. A nedělejte z nich takové chudinky. Ti dobří se uživí docela dobře a ti špatní, ať se nechají zaměstnat. On by je ale asi nikdo nechtěl, protože na špatné zaměstnance není nikdo zvědavý. A proč vlastně máme tolik živnostníků v poměru k ostatním státům. No asi se jim to vyplácí, třeba ten švarcsystém, to se ujalo, jak houby po dešti. Od státu by chtěl každý, ale něco mu dát, to už je velký problém. Většina v tom umí moc dobře bruslit a zaměstnat by se nikdy nechtěla.
17. 03. 2013 | 10:12

Hasan Nasralláh napsal(a):

petent

Tak podnikej také, když si myslíš, že je to tak snadné a nech si kecy od cesty..... repetente nebo repelente
17. 03. 2013 | 10:19

Almo G™ napsal(a):

Lila napsal(a):

"A co říkáte Vy, a ti intelektuálové, kteří ČSSD volí, že stínový ministr financí Mládek označil živnostníky za parazity na zaměstnancích?"

Že zase pravicový novinář, volič krajní TOP09 Mládkova slova překroutil, vytrhl z kontextu a zlomyslně zevšeobecnil, protože ví, že jeho čtenář si nic ověřovat nebude, protože je líný a nekriticky přijímá vše, co se mu dostane pod nos.

Jak může někdo věřit podobným "zprávám"?
17. 03. 2013 | 10:26

petent napsal(a):

Přece se k tomu vyjádřila i pravicová ikona Kalousek, že to není spravedlivé

Největší „ozdobou“ finančního hospodaření Nečasovy vlády je výběr daně z příjmů fyzických osob od OSVČ, který byl ještě po sedmi měsících letošního roku záporný!!! Nešlo tedy ve skutečnosti o výběr daně z příjmu, ale zasílání daňových dotací finančními úřady.

To se ještě v historii naší země nikdy nestalo. Vracelo se o 1,2 miliardy korun víc, než se vybralo. Jistě, byly to také vratky ze záloh, které byly zaplaceny loni. Zálohy se vypočítávají z výsledků předchozího roku, takže když se někomu jeden rok daří, může mít příští rok starosti, jak vyšší zálohy zvládat. A protože se zálohy vracejí se zpožděním, část pravdy o daňové mizérii fyzických osob s daňovým přiznáním může spočívat v tom, že loni bylo hůř než o rok dříve.

Ale po silnicích by chtěli jezdit všichni, k doktorovi chodit taky a děti posílat do školy taky. A někdo to přece zaplatit musí. Každý by se měl podílet na službách, které čerpá. Jak pravice nazývá lidi, kteří neoprávněně čerpají ze sociálního systému ? Když se ale jedná o ně, tak jsou najednou strašně útlocitní.
17. 03. 2013 | 10:42

to si nikdo nepamatuje špidlovo vládu? napsal(a):

Almo G
My co jsme pana Mládka zažili docela klidně.
Jeho čestný předseda Valtr zase chtěl ostranit, aby si podnikatelé mohli dávat leasing do nákladů a divil se na co každý inštalatér potřebuje auto.
Za první republiky jezdili na kole.

O Slávečkovi Sobotkovi, který vyhnal 200000 živnostníků na úřady práce vůbec nemluvím.
Všichni tito dobráci znají pracující lidi jen z Marxových knih. Jestli aspoň tak.
ČSSD potřebuje zaměstnance jako voliče a velkokapitál jako partnera, z kterého bude ždímat prachy.

Živnostníci jsou pro ni třídní nepřítel.
Musí si založit stranu živnostenského a agrárního lidu. S důchodci, živícími se z výnosu zahrádek jich bude masa.

Každý, kdo je nucen pracovat jako OSVČ, by si měl důkladně rozmyslet, jestli socdemáky může volit. Po roce bude ječet hůř, než za Kalouska.
A pracovní místa teké neumí vyčarovat ze vzduchu.
17. 03. 2013 | 10:52

Almo G™ napsal(a):

to si nikdo: Co říct na takovou snůšku nesmyslů?

Mimochodem, co je to za hnusné spojení "špidlovo vládu"? Kmen Hotentotů?
ad "Sláveček Sobotka" - vy se vždycky stejně prozradíte, ať jste pod jakýmkoliv nickem. Nenávist z vás jen kape.
17. 03. 2013 | 11:08

z bláta do louže napsal(a):

petente

To je proto, že naši politici bez rozdílu barev uvažují o ekonomické a pracovní politice jenorozměrně.

Chtějí, abychom byli šampióny v nízkých nákladech a práci.
V tom je švarcsystém, který dovoluje jakoukoli (směrem dolů) odměnu za práci a navíc zbavuje zaměstnavatele starostí s pojištěním úplně geniální. Jen stát musí udržet pevnou výši minimálního povinného zdravotního pojištění, neboť percentuálním výpočtem by plátci došli k pár všivým pětkám.

Zato si furiantsky zastropuje horní hranici.
Pakoni, jako je Sobotka, Mládek nebo Kalousek tyhle věci nevnímají. Už se jako politici nebo bankéři narodili, nebo jako Mirda včas rozeznali, že prací se živit nemohou.
17. 03. 2013 | 11:14

špidlovo napsal(a):

Almo G
Ne nenávist.
Životní zkušenost.
Nechtějte ji udělat taky a pěkně spořádaně tady pro Libový dům pište.
17. 03. 2013 | 11:16

a mládkovo napsal(a):

PS. Jestli byla špidlí vláda kmen Hotentotů nebo Hererů, o tom se sebou vedu pozdě do noci učené debaty.
17. 03. 2013 | 11:21

tata napsal(a):

mb

nezlobte se takové placání naké fikce nemám náladu ani chut,ujednote si na co reaguji na co vy,chápu že chcete jen plkat ale já se snažím o něco jiného najděte si někoho jiného
17. 03. 2013 | 11:25

zuzka napsal(a):

tata :

Tak jsem Vám to našla pane tato.Je to pod blogem pana Hasse a konkrétní citace je tato :

TOP09 : I tady bych souhlasila. Karel Schwarzenberg už ohlásil, že povede TOPku do voleb. Nevolila jsem ji v r. 2010, teď ji ale volit budu. A myslím, že takových nás bude víc.

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tomas-haas.php?itemid=18946

Sylva Šauerová napsal(a): 27. 01. 2013 | 07:06
17. 03. 2013 | 11:45

Bestia triumphans napsal(a):

Almo G™ napsal(a):
..."pravicový novinář, volič krajní TOP09 Mládkova slova překroutil, vytrhl z kontextu a zlomyslně zevšeobecnil"

:-) to nemá chybu :-)

Chudák Sobotka se od Mládkových slov distancoval, zřejmě taky naletěl voliči krajní TOP09...
:-)
http://www.novinky.cz/domaci/296270-za-vyrok-o-parazitujicich-zivnostnicich-se-omlouvam-prohlasil-sef-cssd-sobotka.html
17. 03. 2013 | 12:25

buldatra napsal(a):

... teď ji ale volit budu. A myslím, že takových nás bude víc....

To bude určitě dobře promyšlené rozhodnutí, podložené pečlivě provedenou analýzou.

Hihihi.

Ovšem mohou být i tací, které dnes asi mrzí, že se o tom kdy s pravdou a láskou svěřili. Nebo jim to jen tak ujelo.

Njn...stane se
Všichni jsme jen lidi...
17. 03. 2013 | 12:27

mb napsal(a):

nechci plkat tato ... chci být levičák jako vy ... poraĎte mi jak se jím mohu stát ... jak mohu být chválenej a schválenej jako prověřenej levičák ...

kdyby váš bližní tato chtěl rybu: DAL BYSTE MU HADA ???

nebo bys dal tato svemu synovi kamen kdyz te prosi o chleb ??

žízním tato ...
17. 03. 2013 | 13:17

linsa napsal(a):

Je to tak,že
ODS už dostala víc než dost času se projevit,
ČSSD dostala příležitost ale pak ji voliči odvolali,asi věděli proč
KSČM ještě možnost se projevit neměla a už to zase někdo ví předem co bude s ní

mrzí mne,že jinak proti TOP09 potřebný většině M.Zeman si stále neuvědomuje jak lidé znají a vnímají to období vládnutí ČSSD-pravda nyní uvedl,že Špidla místo svých 111 zvolil 101 s cizími---logika co?
není mi dobře z pomyšlení,že ta bezradnost bude pokračovat v obměnách koalic a vlád jiných,myslím,že jsme propásli hromadně dost a říkáme tím vším o sobě vše nelichotivé.
Nedávám ani ODS ani ČSSD více jak 15 % ve volbách 2014 odhadem jejich reputace.
17. 03. 2013 | 13:21

bella ciao napsal(a):

buldatra
Znám dost takových lidí.
Neřek byste to do nich. Mladí, ke třicítce, v kravatkách, aktovkářská práce (ale od 7 do 19 nebo taky 21h), jenže už pochopili, jaké je pro ně v posthumanismu připravené místo.

Všichni jsme v prezidentských volbách viděli, že volit je možné jen toho, koho nás volit nechají.
Pokud se nepodaří zakázat KSČM včas...

Pravda, už nastrčili revizionistické Filipovo křídlo. Ale ještě není všem dnům konec.
17. 03. 2013 | 13:27

Almo G™ napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):

"Almo G™ napsal(a):
..."pravicový novinář, volič krajní TOP09 Mládkova slova překroutil, vytrhl z kontextu a zlomyslně zevšeobecnil"

:-) to nemá chybu :-)

Chudák Sobotka se od Mládkových slov distancoval, zřejmě taky naletěl voliči krajní TOP09...
:-)"

--- Usvědčený lhář Bestie má zase jednou problém s porozuměním textu. Když se podívám na úvod Sobotkova textu, vidím, že cituje Mládkova slova jinak než Lila.

Viz Lila: "Mládek označil živnostníky za parazity na zaměstnancích"

A Sobotka: "výroky Jana Mládka, ve kterých mluvil o parazitním chování živnostníků".

Najednou tady máme dvě rozdílné "citace" údajných Mládkových slov a Bestii na tom nepřipadá nic divného.

Jedno ze základních pravidel slušné komunikace je o rozdílu mezi nálepkou - označením osoby - a charakteristikou jejího chování. To první je nepřípustné, to druhé je zcela normální. Zvláště, pokud je upřesněno, v jakém kontextu to má platit. Zde nevidím ani jedno a nepochybuji, že to Mládek doložil jasnými příklady.

Proč se od toho Sobotka distancuje, nevím a je mi to jedno. Nejspíše se ale zalekl dezinterpretace Mládkových slov a dopadu novinářského podání jeho slov.
17. 03. 2013 | 14:00

mb napsal(a):

... tato chci bejt spravnej levicak ... co mam delat ... ???
17. 03. 2013 | 15:51

pamětník napsal(a):

Silvie:
"Řekla bych, že přeceňujete inteligenci Dientsbiera" Já myslím, že Vy spíš přeceňujete ´mb´. :)
17. 03. 2013 | 15:58

pamětník napsal(a):

Silvie:
"Drábek jim nahrál i změnami v Zákoníku práce - povinnost odpracovat 150 hodin pro zaměstnavatele ZDARMA! (teprve poté mohou, pokud si troufnou, zaměstnanci požadovat 25 procentní příplatek nebo čerpání volna)a další pikanterie"
Přeháníte, je to jinak.

"Dosažená mzda a příplatek ani náhradní volno podle odstavců 1 a 2 nepřísluší, je-li mzda sjednána (§ 113) již s přihlédnutím k případné práci přesčas. Mzdu s přihlédnutím k případné práci přesčas je možné takto sjednat, je-li současně sjednán rozsah práce přesčas, k níž bylo při sjednání mzdy přihlédnuto. Mzdu s přihlédnutím k případné práci přesčas je možné sjednat nejvýše v rozsahu 150 hodin práce přesčas za kalendářní rok a u vedoucích zaměstnanců (§ 11) "
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zakonik-prace/cast6h2.aspx
17. 03. 2013 | 16:10

pamětník napsal(a):

tata:
Zaměstnavatel v odvodech zaplatí zaměstnanci tři čtvrtiny pojistného starobního důchodu a dvě třetiny zdravotního pojistného. Švarcsystém tyto odvody obchází, proto jde užíván. Být zaměstnancem, jistě bych o tyto výhody poskytované zaměstnavatelem taky usiloval.
17. 03. 2013 | 16:16

pamětník napsal(a):

petent
zjevně taktéž potřebuje se seznámit s fakty.
17. 03. 2013 | 16:19

S.Š. napsal(a):

zuzka :
Děkuji. Tak to byly opravdu vzedmuté emoce (myslím, že není divu, po vší té nacionalistické žumpě), jak napsal pan tata. Za chybu se samozřejmě omlouvám, nebyla úmyslná.

buldatra : To nebyl vůbec lichý předpoklad ("takových lidí bude víc"). Volební preference TOP09 po prezidentské volbě významně posílily. Jen aby jí to vydrželo. Zatím, jak to vypadá, přebírá bývalé voliče ODS.
17. 03. 2013 | 19:20

pamětník napsal(a):

Jasně, čím víc voličů Kalouskovy partaje, tím lépe pro český stát, že. Snad taková hloupost většině veřejnosti nevydrží.
19. 03. 2013 | 10:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy