Dvě patra ve Veletržním paláci, která stojí za to

07. 04. 2009 | 13:30
Přečteno 10153 krát

Milan Knížák rád provokuje. Sám jsem to zažil, když jsme jednou spolu vedli rozhovor v televizi. Někomu to vadí, někomu ne. Já jsem se docela dobře bavil. Ale jedno nelze Milanu Knížákovi upřít. Stará se skvěle o Národní galerii. I když jsou občas i od znalců slyšet slova kritiky, tak expozice Národní galerie mluví samy za sebe.
Včera jsem byl přítomen otevření dvou pater Veletržního paláce. Je tam stálá expozice českého kubizmu a českého umění druhé poloviny 19. století a první třetiny 20. století. Tedy česká moderna. Expozice jsou jedním slovem skvělé. Mají prostor, jsou velkoryse uspořádány s citlivým a nápaditým propojením malby, plastik a industriálních artefaktů.
Míval jsem pocit, že Veletržní palác není vhodným místem pro umělecká díla a chodíval jsem odtamtud s pocitem jakési nepatřičnosti. Ale po včerejšku už ne. Nemohu vám radit abyste se tam šli podívat a vzali s sebou děti a vnoučata. Mohu vám ale radit abyste tam chodili a brali s sebou děti a vnoučata. Protože na to bohatství nelze jen jednou jít a vidět je při zběžné prohlídce. Na to je třeba chodit. Já jsem odcházel s pocitem hrdosti na to, že jsem Čech. V dnešní době ne tak častý pocit.
Dneska je oficiální vernisáž a od zítřka - hurá do Veletržního paláce!


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Anděl napsal(a):

Nemorální lidé a bez vzdělání jako je Knížák ,by neměli mít prostor pro své osobní sobecké cíle /nákup vlastního umění do NG ,neprůhledné hospodaření.../ve státních službách a v kultře ....
07. 04. 2009 | 14:11

Ládik napsal(a):

Milan Knížák by byl dobrým ministrem kultury, nebo ještě lépe - předsedou vlády.
07. 04. 2009 | 14:24

RA napsal(a):

pro Anděl , je zajímavé, jak je vaše "argumentace" vystavěna tak pěkně po komunisticku , sobecké cíle, jako bych slyšel Gottwalda.
07. 04. 2009 | 14:28

PepeTrn napsal(a):

Arogantní mamlas Knížák a ministr, to raděj emigrace !!!
07. 04. 2009 | 15:03

JAHA napsal(a):

Mno, neviem, pan profesor, ale myslite si, ze za ineho riaditela by to ti ludia, ktori pripravili navrh, vyber a urobili realizaciu nedokazali?
Co tak podiskutovat s "nizssimi patrami" a skutocnom prinose riaditela?
07. 04. 2009 | 15:42

fafnir napsal(a):

Anděl,Pepe Trn
řeč nebyla o tom,jaký je p. Knížák,ke kterému mám také výhrady,ale o tom,že je k vidění pěkná výstava,kterou stojí za to navštěvovat.Kdybyste tvrdili,že výstava nestojí za nic,byla by to věc k diskusi.Takto je to jen doklad vaší závisti.
07. 04. 2009 | 15:44

adenosintrifosfat napsal(a):

Pan Paces by si mel predevsim opravit svuj "kratky zivotopis" k tomuto blogu, protoze
jiz neni predsedou AVCR- nastesti! Jinak tento "expert na energetiku", zvlaste na jadernou energetiku- viz zneuziti funkce predsedy AVCR na "predsedu" tzv. Nezavisle energeticke komise...je najednou coby obycejny nenapadny clovicek expertem na umeni!? Povazuji jeho "chvalu" na p. Knizaka, politicky dosazeneho dozivotniho? reditele NG v Praze, ktery dlouhodobe przni nejenom NG...za ulet ba podivny vylev lidsky hluboce nestastneho cloveka. Podival se p. Paces na "paumeni", tj. podivne slataniny p. Knizaka, ktere prodal za velke penize prave NG ty jsou tam dodnes na celnem miste? Kdyz jsem to videl bylo mi na zvraceni... Staci se jenom podivat na beton muze a zeny pred budovou moderniho umeni od p. Knizaka- opravdu s umenim to nema pranic spolecneho. Ptam se p. Pacese, jestli vi, jak p. Knizak defrauduje sbirky NG z penez nas vsech? Vi, kolik za ten primitivni beton dostal p. Knizak? Vi p. Paces, ze NG pod "vedenim" packala a antiumelce Knizaka koupila v poslednich dnech 11! (jedenact) paskvilu od ne-umelce zvaneho "Cert", ktery patlal nesmysly v lete i v zime na konci Karlova mostu? Na hlave mel vzdycky rohy certa, prodavane na Matejske pouti pro deti? Ono ani neni divu, je to pry psychopat, ktery se lecil na psychiatrii. Co k tomu vsemu dodat? P. Paces se svym knizakem a certem je vsem tak akorat k smichu a politovani! Je mi ho opravdu lito!
07. 04. 2009 | 15:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane ATP,

a mohu se zeptat, jak to celé souvisí s tím, že se panu profesorovi líbí dvě nové expozice v Národní galerii a zve čtenáře, aby je navštívili? Možná mi něco uniklo...

Libor Stejskal

P.S. Pocity lítosti nás tu prožívá více. Mně se spíše spojují s jistými fenomény, jichž jsou někteří lidé nositeli.
07. 04. 2009 | 16:11

muhaha napsal(a):

To je reklama na galerii, nebo pochvaleni kamarada?
07. 04. 2009 | 17:08

Jagoda napsal(a):

Pan Pačes je jako Čech hrdý, že se něco povedlo. O to víc mi je sympatický.
K Milanu Knížákovi - jsem rád, že je. Je svůj, má zajímavé neotřelé názory, je normální v tom nejlepším smyslu slova. Rád poslouchám když mluví, třeba v rádiu. Primitivy a snoby dráždí, ale to je také v pořádku.
07. 04. 2009 | 17:25

Boleslav D. napsal(a):

Jagoda:

OK, tak jsem asi primitiv, protoze Knizak mi pripada opravdu desny - umelecky i lidsky...

Udivuje me, ze si nekdo muze pochvalovat, jak dobre vede NG. Myslim, ze byla spousta clanku, ve kterych ho OPRAVDOVI umelci a galeriste drtive kritizovali.

Doufam, ze po pristich volbach bude konecne vyhozen.

..
07. 04. 2009 | 17:36

Vico napsal(a):

Kdybych nebydlel tak daleko od Prahy, určitě bych neváhal s návštěvou.

Hlava mi nebere obsah některých reakcí. Ještě tu chybí chemický rozbor Knížákového copu.
07. 04. 2009 | 17:38

Lída napsal(a):

Pan Knížák je arogantní a pan bůh je to vzorný žák učitele pana prezidenta. .Když nemáte stejný názor tak se otočí a nechá Vás vyhodit.Je to jedno zda jste návštěva nebo zaměstnanec.
07. 04. 2009 | 18:22

misa napsal(a):

At´už je to zásluha p. Knížáka nebo ne, těšme se z povedené práce a pozitivní události, kterých je méně než šafránu. Takovýchto příspěvků, kéž by bylo víc. to potřebujeme, atˇnárod úplně nezahořkne!!!
A tak hurá do Veletržního paláce nabít se pozitivní energií krásných obrazů.
07. 04. 2009 | 18:32

Otec napsal(a):

...Knížák je velmi schopný si přivlastňovat práci cizích lidí,kunzistoriků... ,umělců...
neustále sleduje nové trendy a idee originálních umělců ,aby si je mohl přivlastnit a vydávat je pak jakoby souběžník největších světových es,je to ubohý
impotentní nedostudovaný rádoby-umělec s nihilistickým myšlením.
Divím se Vám pane profesore Pačese,že to při svém vzdělání nepoznáte,snažím se Vás pochopit, jste odborník na jiné věci...
ale nejdříve když chcete někoho odborně hodnotit informujte se...jděte do hloubky jako vědec optimista...
07. 04. 2009 | 19:11

im napsal(a):

Nelajte Knížákovi,za tuhle expozici ho v budoucnu budou velebit. Milí spoludiskutéři, ta stálá expozice je opravdu mimořádná, a dali ji dohromady nejen pracovníci Národní galerie, ale i lidé z Uměleckoprůmyslového muzea, Národního technického muzea, Národního muzea, Národního filmového archivu a MK ČR.

Souhlasím s prof. Pačesem, potěší všechny generace, od vetchých kmetů po děti, určitě bude dobrým nápadem pro dny s ošklivým počasím. A překvapíte s ní i své případné zahraniční přátele.

O velikonočním pondělí je otevřena od 10 do 18. A každou první středu v měsíci bude od 15 do 20 přístupná zdarma. Volný vstup celý den bude 18. května (pondělí), kdy je Den muzeí a galerií, a dvě soboty v červnu (20. a 27.), o muzejní noci a při oslavách Prahy.
07. 04. 2009 | 21:25

Radostný napsal(a):

Právě jsem se vrátil z té vernisáže. Nádhera. Vernisáž, a samozřejmě expozice. Expozice skutečně jedinečná. Málokde se vidí taková nádhera v takovém množství, a v takovém prostředí! Voďte tam své zahraniční přátele! A jistě, své děti i vnoučata.
A vernisáž? Bonmotovali tam generální ředitel i pan prezident České republiky. Nebojte, ten nedělal machra, do umění se nešrouboval, ale přiložil si polínko. Každopádně to stálo za to, plamen se rozhořel. Ano, choďme tam. Ještě jednou, je to nádhera. Prošel jsem to se slzami obdivu v očích - ale přese všechno jsem vše viděl moc dobře.
P.S. Schválně, co se zítra dočteme, co uslyšíme či uvidíme ve sdělovacích prostředcích. To bude hustý. A byla již večer reportáž v Čété?
07. 04. 2009 | 22:00

Radostný napsal(a):

Otče, otče, ty si pil, a moc. Už toho nech, blábolíš. Chceš slyšet co? Závistivé, nenávistné voloviny.
07. 04. 2009 | 22:03

Jaktoje napsal(a):

...nová expozice...je to především práce skvělých kunsthistoriků,pracovníků z N.G.,Národního muzea,Technického muzea,Národního filmového archivu atd...
pane profesore Pačese,měl jste hlavně tyto lidi pochválit...
ne dělat reklamu nemorálnímu Knížákovi...
07. 04. 2009 | 22:19

DF napsal(a):

Když někdo píše kubismus se z jako kubizmus, je pro mne nedůvěryhodný.
Tenhle pán prý sepsal i jakousi koncepci energetiky pro ČR, pravděpodobně bude pro naši zem nejlepší dělat pravý opak jeho doporučení.
07. 04. 2009 | 22:21

Map napsal(a):

Pro herce divadelní frašky na pravdu a lásku je kategoricky vyloučeno, že by pan Knížák mohl vykonat cokoliv pozitivního. Žádný z nich neodsoudil tuto výstavu, ale vrhli se na svého osudového nepřítele, neboť se dopouští smrtelného hříchu. Nazývá věci pravým jménem. Nenávistivost, lži a honba za penězi jsou pravou tváří P&L, ukrytou pod maskou ušlechtilých cílů.
08. 04. 2009 | 00:06

Frante napsal(a):

To Knížák sám všechno namaloval a rozmístil že ho tolik chválíte? Kdyby Knížák nebyl tak dobrej, co by podle vás v galerii viselo jiného než obrazy? :)
08. 04. 2009 | 01:55

Vrtichvost Artur napsal(a):

Knížák je neurotický psychopat,který k úspěchu popisované výstavy nepřispěl ani za malíček.Je uměle držen coby ředitel NG,v normální společnosti by byl méně než bezdomovec.Chováním řeznický pes,umělecky packal nad packaly.Když vidím jeho psychopatické pleskanice,okamžitě se mi chce zvracet.Komunisté,kterým rád a často spílá,byli k tomuto člověku až příliš velkorysí.Divím se,že ho vůbec pustili ze svěrací kazajky.Ale zato je to velký přítel V.Klause.Mají stejný názor na globální oteplování.
08. 04. 2009 | 06:33

Jan T. napsal(a):

Vrtichvoste Arture, vy jste zase omezený zamindrákovaný závistivec. Jistěže komouši mohli být přísnější, jistěže by se to některým lidem líbilo. No ale naštěstí je tady svoboda. Jestli se vám Milan Knížák nelíbí, jestli ho nesnášíte, nerozrušujte se zbytečně texty o něm. A nenadávejte.
Knížák je na rozdíl od vás pracovitý, inteligentní, nadaný, přímý. Myslím si dokonce, že je to hodný člověk.
08. 04. 2009 | 07:37

Pepa Řepa napsal(a):

Tak teď nevím.
Chci do Veletržáku zajít i když bych si od Knížáka nekoupil ani návrh na parte.
Ale po těch moudrech nevím, jestli nemám sedět doma.

Asi bych návštěvou expozice demonstroval podporu, psychopatickému packalovi,
a nemorálnímu antiumělci a tím ohrozil oteplování planety.

Nerad bych také návštěvou urazil nějakého kunzistorika, ohrozil souběžník světových es nebo-nedej Bože-podpořil klimatěnka.

Asi půjdu na kočkodrom. Na kačeři Donaldi.
08. 04. 2009 | 08:15

Sofi napsal(a):

Jenom nevím, proč se pan Pačes pouští do oborů, kterým nerozumí. Já se také nevyjadřuji k biochemii.
08. 04. 2009 | 09:42

JAHA napsal(a):

Myslim, ze "problem" tohoto prispevku p. profesora je v tom:
1. Chcel pozvat ludi na vybornu vystavu?
2. Chcel nejakym sposobom trochu urobit sluzbicku (pochvalit) p. Knizakovi?
3. Chcel oboje?
Ak bod 1., potom clanok by zacinal textom:"Vcera jsem byl pritomen...". Ako pozvanka by to UPLNE stacilo.
Ak bod 2., potom by si to ziadalo trochu viac konkretnych CHVALYHODNYCH pocinov p. Knizaka, nehovoriac uz o tom, ze ani slovkom nespomenul, KTO v SKUTOCNOSTI za takto dobre pripravenou akciou stoji (ako som uviedol v prvej reakcii).
Ak bod 3., potom sa nemozno cudovat (ze p. Stejskale), ze ludia nereaguju iba na pozvanku, ale i na zaciatok clanku.
08. 04. 2009 | 09:45

Ono napsal(a):

...pro Pepa Řepa,
Vás neodradí špatný "kunzistorik" nebo chtěný souběžník světových es Knížák,
umíte slušně číst a máte postřeh na překlepy,
tak tedy Pepo ukažte kunsthistorikům, že máte v hlavě,a Knížákovi ,že jste vzdělaný a nepodělaný,
mějte hezký den,
udělejte si happening-Radost,počůrejte z radosti sochu M.Knížáka
....
08. 04. 2009 | 09:47

pokémon napsal(a):

Ono-e? kde má Knížák sochu, půjdu u jí poblejt.
08. 04. 2009 | 09:59

kardamon napsal(a):

Lidé s podobnými názory se shlukují. To je přirozené. Veletržák by existoval i bez Knížáka, stejně tak výstava by nastala i bez něho. Dříve nebo později. Pokud pan exkandidát na prezidenta, má potřebu Knížáka veřejně vytleskávat, nechť tak činí. Máme svobodu projevu. Já zas připomenu Knížákovy spáchané dopravní nehody.
08. 04. 2009 | 10:04

Eva napsal(a):

Smutne, ze se osoby pohybujici na vrcholu spolecnosti domnivaji, ze rozumi automaticky vsemu. Veda se od umeni dost lisi. Nastesi neni tolik socharu, kteri by se vyjadrovali treba k mikrobiologii, ze? Tvrdit, ze Knizakovy vysledky jsou bajecne, je bud osobni dojmologie nebo absolutni neznalost toho, jak to vypada v galeriich po svete. To, ze se v NG stale nachazeji skvele exponaty neni Knizakovou zasluhou.
08. 04. 2009 | 10:08

JB napsal(a):

Nové části stálé expozice Veletržního paláce jsou fakt prima, i člověk, který umění moc nerozumí tu potěší své oko, pohladí si dušičku a osvěží své kusé znalosti z oblasti umění.A nepřipadá si jako ignorant, co nic nezná.... A zas mu něco nového utkví v mozku. Tady je to přehledné, nepřeplácané a přesto bohaté, přitom s velkými nápisy jmen autorů, není nutné žádné civění do miniaturních popisků (i ty tam jsou, když potřebujete vědět o obrazech, plastikách atd. víc). A k tomu osvěží a dokreslí i předměty - zbraně, nábytek, porcelán.....
Rozeznávám, a myslím že stejně jako majorita populace, totiž líbí, nelíbí, zajímavé, překvapivé, nudné, přitažlivé a odpuzující, vzrušivé, uklidňující.....A tady jsem si užila hlavně ta pozitivní hodnocení.
A pana Milana Knížáka si vážím a mám ho ráda jako člověka. To ovšem neznamená, že všechna jeho díla hodnotím jako vynikající, některá se mi opravdu nelíbí...Ty postavy jsou vtipné ve své jednoduchosti a rozumím jim, ......přivádí mě k zamyšlení, svými vztahy se zabýváme v mysli neustále....miluju jeho nábytek

A můžu říci, a to z vlastní zkušenosti, že takového manažera, schopného, pracovitého, odborníka na věcný obsah a určení instituce, náročného na sebe i blízké spolupracovníky a přesto lidského a schopného i naslouchat je velice těžké ve vedení státních institucí institucí najít. V osobním kontaktu je empatický a gentleman. Když je i druhá strana... Je charizmatický a je fakt, že buď ho máte rádi nebo ho nenávidíte, nic mezi tím....
08. 04. 2009 | 10:10

Kutil napsal(a):

pro pí JB/JeeeBeee/,
prosím přiložte svou fotografii ksichtu,
a jako laik rád udělám koláž na ideu "S uměním k porozumění " pod názvem " JB M.Knížáka " a pošlu ji jako jarní pozdrav V.Klausovi...
děkuji...
08. 04. 2009 | 14:10

Pepa Řepa napsal(a):

To Ono
já si na Knížáka vzpomenu, když jedu okolo vietnamců s trpaslíky. Že bych jim je počůral, to mě ještě nenapadlo.
Počůrat toho kovovýho, co byl v NG v prvním (?)patře by mně asi nedovolili.

Nicméně nemám potřebu kvůli jménu Knížák neomrknout výstavu.
Černého Entropu považuju za skvělou věc,

Lepší je toto:
http://www.davidcerny.cz/st...
Měl vystřihnout jednoho místo sošky Maneken Piss v Brusselu.
To by Eurohujery kleplo.
08. 04. 2009 | 16:24

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Pačesi, z negativních ohlasů si nic nedělejte.Zaznamenal jsem, že jste veselá kopa.

Stejně mě ale vrtá hlavou, co jste si s Tondou Panenkou špital vloni ve Španěláku před předáváním placek.
Copak profesor biochemie, předseda AV.

I kdybyste dostal Nobelovku, co to je proti vršovickému dloubáku?
No a sedět vedle Panenky, takové osobnosti! Komu se to podaří?
08. 04. 2009 | 16:36

urednik napsal(a):

Pane Pačes nepřipadáte si trochu jako Ferda Mravenec či podobný típek, který rozumí všemu? Máte podobný syndrm jako naše další tzv. elity které rozumí všemu hned jak dostannou nějakou nejlépe volenou funkci. S pozdravem
08. 04. 2009 | 17:51

im napsal(a):

Ale kdepaak, milý úředníku, prof. Pačes třeba rozumí jen dvěma věcem, biochemii a umění. Závidíte? Připadá Vám to moc?

Sdělte nám to sladké tajemství, jaké jedné věci rozumíte Vy?
08. 04. 2009 | 22:00

Tomas.Ronas napsal(a):

Detsky objevny komentar pana Pacese nelze po vecne strance analyzovat a komentovat jinak nez takto: Expozice ve Veletrznim palaci neni zasluhou pana Knizaka, jak bohuzel panu Pacesovi uslo, nybrz pana Vlcka. Vystavena umelecka dila maji take s panem Knizakem malo spolecneho - z mnozstvi vytvarnych del, ktere NG vlastni, by se mozna dala sestavit jeste lepsi expozice, ale budiz. Proc ale brat vazne slova cloveka, ktery jeste pred par mesici tvrdil, ze Narodni knihovnu vlastne nepotrebujeme, protoze za par let budou vsechna tistena periodika digitalizovana? digitalizovana?
23. 07. 2009 | 17:34

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
15. 08. 2009 | 22:03

bridal gowns napsal(a):

Tak to se musim opakovat a delam to nerad, Puskinuv institut je vzkutku grandiozni stavba !!!!)))) I my se poucime , tedy nic ve zlem , ale musim se opakovat!!!!
18. 08. 2009 | 02:42

louis vuitton sale napsal(a):

My concept is a purely citizen initiative. It will have its own URL and will furnish a variety of e-resources to the entire world during the half year during which Cesko -- de jure -- becomes the Continent.
18. 08. 2009 | 18:20

louis vuitton sale napsal(a):

My concept is a purely citizen initiative. It will have its own URL and will furnish a variety of e-resources to the entire world during the half year during which Cesko -- de jure -- becomes the Continent.
18. 08. 2009 | 18:24

louis vuitton replica napsal(a):

Ve španělštině má tahle slovní hříčka dva významy. Jednak más porquerías znamená více nepořádku, což Federico považuje za takovou malou sebekritiku. Más porque rías pak vyjadřuje něco jako více věcí k pobavení, což zase odkazuje na umělcovy veselé večery se svým synem ve studiu.
20. 08. 2009 | 17:14

Souvenir Pernikahan napsal(a):

hi, thanks for this articles, good post.
21. 10. 2009 | 17:34

ugg boots napsal(a):

Good day! Thx for your great post and Im thinking about how to introduce my ugg boots to you cos Im not sure if u like this. Many people who live in the cold area like the ugg boots, especially the north-europe. Our uggshare.co.uk supply the cheapest classic cardy ugg boots, class tall ugg boots, classic short ugg boots and other series of uggs, hope my words didn’t trouble u, cy!
12. 11. 2009 | 08:54

replica bag napsal(a):

This article is really great! I really like, I hope you continue to fuel
23. 11. 2009 | 18:57

nowGoogle.com napsal(a):

Thanks You really make it seem so easy with your presentation
24. 01. 2010 | 04:05

Astaga.com lifestyle napsal(a):

Danke f information
24. 01. 2010 | 04:12

nowGoogle.com Multiple Search Engine napsal(a):

hung karekatur nominang se
13. 02. 2010 | 21:18

tiffany napsal(a):

sungguh informasi yang menarik
19. 02. 2010 | 09:06

http://www.batteries-shop.net napsal(a):

24. 02. 2010 | 04:40

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
02. 03. 2010 | 06:15

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
02. 03. 2010 | 06:16

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
Best wishes for this year.
02. 03. 2010 | 06:17

free online games napsal(a):

great
09. 03. 2010 | 01:04

skyracer watches napsal(a):

That to him was one of the best times of his life – but breitling montbrillant it was also the last time he was truly himself,
13. 03. 2010 | 07:01

breitling navitimer napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
13. 03. 2010 | 07:04

Free Ringback Tones napsal(a):

good article thanks you very much for your information
16. 03. 2010 | 01:30

iPod to iPod Transfer napsal(a):

good artical! Thank you for your infomation
17. 03. 2010 | 03:36

iPhone to Mac Transfer napsal(a):

you are a thinker
17. 03. 2010 | 03:40

iPhone contacts Backup napsal(a):

very usefull infomation, thank you
17. 03. 2010 | 03:44

laptop battery napsal(a):

useful article,thanks ,I get very muck from it
21. 03. 2010 | 02:58

laptop battery napsal(a):

forget,when you write next time ,make it easy
21. 03. 2010 | 03:01

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
27. 03. 2010 | 01:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy