Ministr dopravy chystá vyvlastňovací puč

03. 06. 2009 | 23:20
Přečteno 10522 krát
Už tento měsíc bude chtít ministr dopravy Gustáv Slamečka přesvědčit některé poslance, aby vložili novelu vyvlastňovacího zákona jako pozměňovací návrh k některé z projednávaných a s problémem nesouvisejících předloh zákonů. Novelou chce ministr zrušit odkladný účinek soudního jednání o vyrovnání s vlastníkem pozemku na zahájení stavby.

Ministr chce bez širší diskuse o tomto zákoně a bez větší pozornosti médií propašovat jako legislativní „přílepek“ zásadní normu týkající se soukromého vlastnictví. Pokud takový návrh projde, státu se otevře cesta, jak zamést s lidmi, jako je farmářka Ludmila Havránková, která nestojí o finanční kompenzaci, ale chce po státu náhradní pozemky. V jejím případě za ty, které stát potřebuje pro stavbu dálnice D11 do Hradce Králové, a aby mohla nadále hospodařit.

Tento Lex Havránková státu umožní bezodkladně a nevratně zabavit jakýkoli pozemek, na kterém jeho úředníci rozhodnou o stavbě ve veřejném zájmu. Výši finanční kompenzace přitom bude moci stát ovlivňovat svým rozhodováním o účelovém určení a oceňování dotčených pozemků. Na náhradní pozemky zapomeňte, ty jsou jen pro vyvolené!


PRINCIP LEX HAVRÁNKOVÁ:

Majitele pozemků je třeba vyvlastnit, aby na pozemcích, které by bývali mohli dostat od státu jako náhradu, mohli zbohatnout vyvolení.

Kšefty si rozvracet nedáme!


-----------------------
Související články:

Původní článek Stát versus Ludmila Havránková
Stát versus Ludmila Havránková má pokračování

Ministr dopravy chce kvůli Havránkové změnit zákon o vyvlastnění

Ze stránek senátora za KSČM: Slamečka chce usnadnit vyvlastňování pozemků pro dálnice

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

BL napsal(a):

stat je holt velky pan a kazdy kdo ma moc udelovat moc si ji bude nadelovat cim dale tim vice, vzdy to tak bylo a skoncilo to pokazde stejne-revoluci a novym statem, ktery se choval zase stejne
03. 06. 2009 | 23:27

ali napsal(a):

lidé se probouzejí z letargie a nenechají si líbit všechno...pokud tomu tak bude, bude asi zle. Je to jak v padesátých letech. Pomalu se začne vše vyvlastňovat a bumho, tumáš čerte kropáč, máme tu zas totáč...
03. 06. 2009 | 23:57

ujo napsal(a):

Princip, který autor (vystudovaný teolog) prosazuje zní: každý, kdo řízením Božím dostal možnost vytřískat peníze ze svého majetku nechť svůj zisk maximalisuje bez ohledu na zájmy svých bližních, bez ohledu na to kolik problému a nedej Bože, i tragedií, způsobí
04. 06. 2009 | 00:03

Ládik napsal(a):

Veřejným zájmem může stavební úřad (ti "správní, kovaní, zas ti stejní" lidé na správném místě) prohlásit cokoliv. To může podle Stavebního zákona i teď. Novelou se jen upravuje to, že majetek se dá převést na zájemce za babku, neboli zadarmo.
Ti správní lidé by měli opět nosit dlouhé kožené kabáty, jezdit v černém tatraplánu či volze. Nevím, proč se maskují, čeho se bojí, vždyť je demogracie.
04. 06. 2009 | 06:13

Rumcajs napsal(a):

Kéž by chtěli táhnout dálnice přez naší garáž. Vzal bych prachy a mazal za Krejčířem.
04. 06. 2009 | 08:02

vaclavurban napsal(a):

@ Rumcajs

To v té garáži parkujete Airbus?

..
04. 06. 2009 | 08:07

krok napsal(a):

pokud se oháníte pane Urbane, "farmářkou" Havránkovou, tak je jasné, že ji neznáte a vůbec nevíte, která bije:-))..jistě, soukromý majetek by měl být nedotknutelný, ale na druhou stranu je potřeba mít v záloze i hůl na kšeftaře a vyděrače typu paní Havránkové:-)..docela rád Vás po její "farmě" provedu:-)))
04. 06. 2009 | 08:12

sidney napsal(a):

Verejnu zajem je nesmysl. To je zhuverilost prosazovana vsemi rezimy od konce 1.sv . valky. Je poucne si prohlizet napr. zeleznice postavene za cisarstvi. Kroutily se. Proc? Inu protoze nektery sedlak nechtel prodat. Tak ustoupil Cisar Pan a stavelo se jinde. My mame tzv. svobodu a tudiz si muzeme stavet , kde chceme. Otazkou je, jak dlouho si jeste nechame libit zhovadilosti primitivni sbere, ktera si dnečs necha rikat politici
04. 06. 2009 | 08:35

vaclavurban napsal(a):

@ krok

Můžete mi sdělit, jak mě chcete po její farmě provést? Jste snad nějaký arizátor?

O kauze paní Havránkové toho vím podstatně víc, než jsem na svém blogu publikoval.

..
04. 06. 2009 | 08:37

Rumcajs napsal(a):

V.Urban:

To ne, ale věřím, že úplatný státní úředník bude dělat, jako že tam ten Airbus je.
04. 06. 2009 | 08:44

Skeptik napsal(a):

No a tomu se už od 90. let říká podle jednoho SOCIÁLNÍHO DEMOKRATA FENCLISMUS. To je podle toho soudruha co podruhé, po komunistech, okradl na Slovácku sedláky v 90. tých letech!
Vy co souhlasíte s vyvlastňováním kvůli dálnicím, vzpomeňte si na to, až se nějakému zasloužilému funkcionáři nebude líbit že jste jeho soused! Dneska už to zkouší zavést pro velmi masový, přímo lidový sport létání!
04. 06. 2009 | 09:11

Meňo napsal(a):

Pane Urbane,
myslím si, že je správné podpořit zájem společnosti (více lidí) a upřednostnit ho nad zájmem jednotlivce. Mohlo by se totiž stát, že kvůli ŽÁBĚ NA PRAMENI by lidé v okolí ŽÍZNILI. Nevím, jestli tento argument uznáte, anebo jestli jste individualista (což je dnes po kolektivním pojetí změna od zdi ke zdi, tedy moderní). Ale považoval bych za správné, dát přednost těm lidem před tou žábou, jak v přirovnání uvádím.
Chápu, že je to na diskusi, a můj názor se může diametrálně lišit od názorů jiných. Ale od toho jsme v listopadu 89 dělali sametovou revoluci, abychom mimo jiné umožnili diskusi. Protože jak říkal zakladatel samostatného státu ČSR, "Demokracie je diskuse" - T.G.Masaryk (možná bychom ho měli častěji zmiňovat; nechal ohromné duchovní dědictví národu, který nemusí papouškovat cizí vzory a pokusy).
Zdraví M:
04. 06. 2009 | 09:22

Pavla napsal(a):

Meňo, kdyby lidé byli přesvědčeni, že je vyvlastnění opravdu velmi důležité pro ostatní, tak si myslím, že by na to při slušných finančních podmínkách přistoupili. Jenže když každý vidí, jaký je všude bordel, že když si někdo umane mít určitý pozemek pro spekulativní účely a je to schováno za veřejný zájem, tak kdo by s takovým zákonem tak asi mohl souhlasit? Asi Vám nikdy neměli co sebrat. Jinak byste něco takového neprosazoval. Mnozí ze zdejších diskutujících zkušenosti s vyvlastněním mají a určitě ne dobré, takže se nedivte.
04. 06. 2009 | 09:58

Jirka H napsal(a):

Pane Urbane máte pravdu. Nejde tady tak ani o paní Havránkovou, ale o velmi důležitý princip nedotknutelnosti soukromého majetku. Jakmile se začne z různých "bohulibých" důvodů relativizovat, nikdo neví, kde to skončí.

To Meňo: nedělejte si iluze, klidně byste se mohl i vy stát tou žábou na prameni.
04. 06. 2009 | 10:08

MS napsal(a):

Vážený pane Urbane,

do jisté míry nelze než s Vámi souhlasit.

Ano v Listině základních práv a svobod v čl. 11 je zakotveno právo každého vlastnit majetek a že vlastnické právo všech vlastníků má stejný zákonný obsah a ochranu. Ale také je tam napsáno, že vlastnické právo nesmí být zneužito na újmu práv druhých a v rozporu se zákonem chráněnými zájmy, to mimo jiné znamená, že vlastník nemůže při výkonu svého vlastnického práva omezovat jiného na jeho právech.

No a teď najděte tu správnou hranici mezi jednotlivými právy! Nikdy se Vám ji nepodaří najít tak, aby byli spokojeni všichni!

Ve Vámi oblíbené kauze paní Havránkové nelze než konstatovat, že si z nás (daňových poplatníků) lidé řešící tento problém, dělají dojnou krávu. Tím chci říci, že i Vy se na tomto dojení svými články hodně podílíte!

Proč se asi hovoří o předražených dálnicích? Proč myslíte, že jsou tak drahé? Cenu zvyšují nesmyslně vysoké nároky vlastníků pozemků, průtahy při projednávání apod.

Tímto nechci říci, že všichni vlastníci pozemků jsou neseriózní partneři, kteří se chtějí na veřejném zájmu obohatit nad míru obvyklou poměrům. :-)
Pokud jsem svým příspěvkem nějakého vlastníka urazila, omlouvám se mu, nebylo to mým záměrem.

Vyloučením odklaného účinku se pořád ještě neříká, že stavba určitě bude na sporných pozemcích stát, jen se zvyšuje pravděpodobnost a je to i bič na rychlejší rozhodování soudů, které jsou zavaleny žabomyšími spory jiných vlastníků.
04. 06. 2009 | 11:17

Lex napsal(a):

Pane Urbane,
na svém minulém blogu týkajícím se téže věci jste nekomunikoval jako nyní. Protože jste zřejmě změnil postoj, jak je vidět, dovolím si přetisknout některé svoje tehdejší příspěvky, abyste mohl reagovat, když jste tehdy nemohl.
Hezký den! Lex

"Lex napsal(a):
A.T.P.
Nejde o černozem, hnědozem, jíl. Ten "podfuk" je někde jinde. Spočívá v tom, že majitelka těch pozemků jako rodinné farmy je vlastnila coby zemědělskou (ornou) půdu, na které rodina "odjakživa" hospodařila. Nevím, s jakou efektivitou, kolik ročně vykazovala zisk, při výkupních cenách zemědělských produktů v ČR asi nic moc, dotace ji zřejmě jakžtakž držely nad vodou.
Pak přišel někdo a podle pravítka namaloval čáru, kudy povede dálnice. V následném řízení se ze zemědělské půdy staly stavební pozemky a z ceny podle BPEJ (bonitovaných půdně ekologických jednotek) cca 10 Kč/metr čtverečný (vyhl. č. 215/1995 Sb. v platném znění) cena reálně vyskočila na, podle páně Urbana, 1000,- Kč za totéž (ve skutečnosti je reálná prodejní cena stavebních pozemků v tomto místě zřejmě ještě vyšší). Bez jakéhokoliv přičinění majitelky, jen škrtem pera. Neostrakizuji majitelku, postihlo ji pohádkové zbohatnutí, jaké postihuje i ostatní majitele zemědělské půdy na trase, a především v podobných případech záměrně a organizovan spekulanty, kteří dopředu vědí, které zemědělské pozemky (u nichž by s tím nikdo nikdy nepočítal) se v dohledné době stanou stavebními, a spekulačně je skupují (a tím ožebračují, přesněji řečeno zabraňují, aby pohádkově zbohatli jejich dosavadní vlastníci). Zkuste orientačně projít v katastru nemovitostí trasy budoucích dálnic a obchvatů, a zjistit si, kdo jsou majitelé těch pozemků a kdy je nabyli. Že půjde nejednou o magistrátní politiky, přesněji o osoby s nimi spřízněné, tak, aby se jim samým nedalo nic dokázat, je nabíledni.
Pravdu má tedy pan Urban, že ani 253 hektarů náhradních zemědělských pozemků není cenově rovnocenné se současnou cenou jejích nynějších pozemků, neboť při stejné ceně zemědělské (orné) půdy 10,- Kč za metr čtverečný, činí nabízená výměra hodnotu jen něco málo přes 25 miliónů korun, zatímco cena jejích "stavebních" pozemků je přes 100 miliónů.
Samozřejmě nevím, kde ony náhradní pozemky leží, o tom, zda ten který pozemek bude pro příště zemědělský nebo stavbní rozhodují místní územně plánovací orgány, státu po tom už nic není od okamžiku, kdy vlastnictví převede na nabyvatele. Přes ony pozemky ale určitě (zatím) žádná dálnice nevede, že tam nebude satelitní městečko ale neručím.
Hezký den! Lex

P.S.
S pozemky pod budoucí dráhou letiště Ruzyně to bylo ještě pohádkovější. Podle veřejně dostupných zdrojů byly ty pozemky prodány jednomu sedlákovi, že na nich bude hospodařit, jestli se nemýlím, za cca 6 miliónů korun. Týž je za čas prodal (víme komu?) za cca 200? miliónů korun, aby je stát nyní k připravované privatizaci letiště koupil za 3 - 4,5? miliard korun (také jsem četl, ale asi to není pravda, že aby prodávající nemusel platit daň z příjmů, koupil stát obchodní společnost, která pro ten účel měla pozemky ve vlastnictví).
Tož, tak se dělají peníze, pane A.T.P., legálně a naprosto čistě.
A socky chodí na šichtu!
30.05.2009 15:36:23"
04. 06. 2009 | 11:55

Hloupý Honza napsal(a):

Paní Havránkové bych doporučoval následující postup, který je v našem "právním" státě jediným možným řešením.

Stačí kontaktovat nějakou finanční, či lobbystickou skupinu napojenou na vládní garnituru (v případě nemovitostí bych doporučoval Pentu s jejími "dobrými" zkušenostmi s Ruzyní), založit společnou právnickou osobu (stačí s.r.o.) s jasně vyspecifikovanými majetkovými podíly, zahrnout předmětné nemovitosti do majetku firmy, a následně celou firmu (i s pozemky) odprodat, či, (dle žádosti p. Havránkové) třeba směnit za jinou firmu s požadovanými náhradními pozemky, vypořádat se v rámci provize se zprostředkovali (tj. státními úředníky a finanční skupinou) ... a je to.

Při prodeji podílu takovéto firmy nebude platit p. Havránková žádné daně (podíly jsou osvobozeny od daně z příjmu a daň z převodu nemovisotí se platit nemusí, neboť se pozemky nepřeváděly - převáděla se pouze firma) a bude mít jistotu, že takovým způsobem uskutečněný převod nemovitostí nebude nikdo na katastru blokovat určovací žalobou. Další výhodou bude to, že díky zprostředkovatelům si bude moci nárokovat mnohem více a že ji (již) zainteresování státní úředníci nebudou házet klacky pod nohy.

Myslí si snad někdo, že v našem nezkorumpovaném systému lze "obchodní spolupráci" se státem vyřešit jinak ?

Pouze na okraj, vyvlastnění bylo možné i v případě pozemků Penty. Proč se tak nestalo souvisí s výše položenou otázkou.
04. 06. 2009 | 12:00

Hloupý Honza napsal(a):

Paní Havránkové bych doporučoval následující postup, který je v našem "právním" státě jediným možným řešením.

Stačí kontaktovat nějakou finanční, či lobbystickou skupinu napojenou na vládní garnituru (v případě nemovitostí bych doporučoval Pentu s jejími "dobrými" zkušenostmi s Ruzyní), založit společnou právnickou osobu (stačí s.r.o.) s jasně vyspecifikovanými majetkovými podíly, zahrnout předmětné nemovitosti do majetku firmy, a následně celou firmu (i s pozemky) odprodat, či, (dle žádosti p. Havránkové) třeba směnit za jinou firmu s požadovanými náhradními pozemky, vypořádat se v rámci provize se zprostředkovali (tj. státními úředníky a finanční skupinou) ... a je to.

Při prodeji podílu takovéto firmy nebude platit p. Havránková žádné daně (podíly jsou osvobozeny od daně z příjmu a daň z převodu nemovisotí se platit nemusí, neboť se pozemky nepřeváděly - převáděla se pouze firma) a bude mít jistotu, že takovým způsobem uskutečněný převod nemovitostí nebude nikdo na katastru blokovat určovací žalobou. Další výhodou bude to, že díky zprostředkovatelům si bude moci nárokovat mnohem více a že ji (již) zainteresování státní úředníci nebudou házet klacky pod nohy.

Myslí si snad někdo, že v našem nezkorumpovaném systému lze "obchodní spolupráci" se státem vyřešit jinak ?

Pouze na okraj, vyvlastnění bylo možné i v případě pozemků Penty. Proč se tak nestalo souvisí s výše položenou otázkou.
04. 06. 2009 | 12:00

Lex napsal(a):

Lex napsal(a):
autor
Ještě jednou se vracím k Vašemu článku s otázkou: Kde jste byl, pane Urbane, když Morovskoslezský kraj zřizoval průmyslovou zónu pro automobilku Hyundai? Trošku Vám osvěžím paměť - viz tisková zpráva MS kraje z 29.11.2005: "Moravskoslezský kraj už uzavřel smlouvy s 95% vlastníků pozemků a domů v plánované nošovické průmyslové zóně nebo má příslib prodeje. Prozatím „nejdražší“ smlouvu uzavřel kraj se spoluvlastníky 127,2 hektarového pozemku – dostanou vyplaceno více než 19 miliónů korun, u dalších vlastníků se dohodnuté částky pohybují od 300 000 do 11,7 mil. Kč. Domy se vykupují za 1,5 až necelých 7 mil. Kč (je jich v 1. etapě 11). Celkem jde v první etapě o náklady 211,4 mil. Kč, z toho 5 mil. pokryje rozpočet kraje, většinu stát. Půda se vykupuje jednotně za 150 Kč za metr2, domy v ceně mezi 3 900 až 6000 korun za metr krychlový obestavěného prostoru. Ve druhé fázi se počítá s výkupy za 329 mil. Kč. V této chvíli je dohoda s 95% vlastníků, což představuje náklady cca 300 mil. Kč." - celá zpráva viz
http://verejna-sprava.kr-mo...
Cena zemědělského pozemku v Nošovicích podle BPEJ je 5,32 Kč za metr čtverečný, tedy asi polovina toho, co u Hradce. Výkup jednotně za 150,- Kč. Žádné stonásobky. Dokonce spoluvlastníci onoho 127,2 hektarového pozemku dostali pouze 19 miliónů, to je 15,- Kč za metr čtverečný. Račte přepočítat. Kdyby měli dostat stonásobek ceny jako ona paní, měli by inkasovat 636 miliónů. A jak to bylo s pozemky Zemědělského družstva vlastníků Nošovice a náhradou za ně si lze také přečíst v té zprávě, jen ve zkratce - dvacet kilometrů daleko, v horší bonitě a do pronájmu.
Tož tak nějak, pane Urbane, když dva dělají totéž, není to vždy totéž, že ano!
01.06.2009 08:58:56"
04. 06. 2009 | 12:11

stejskal napsal(a):

V pohodě, pane Lexi.

Ono se to občas stává a ani já nevím proč (nehledě k tomu, že se to stává i mým příspěvkům ;-) Vím, že to nebyl záměr ani špatný úmysl.

Hezký den.

Libor Stejskal
04. 06. 2009 | 12:15

Lex napsal(a):

"Lex napsal(a):
vaclavurban
Pane Urbane, Váš doplněk blogu nepůsobí pro lidi, kteří se trochu vyznají, dostatečně věrohodně. Nevěřím Vám, že pozemky byly z orné půdy na stavební převedeny dříve, než v souvislosti s výstavbou dálnice. Dosud jsem neslyšel o statkáři, který zemědělsky hospodaří na stavebních pozemcích. Když už pro nic jiného, pak minimálně proto, že by, pokud vím, něměl nárok na zemědělské dotace. Že nyní je parcela 827/16 evidována jako "ostatní plocha", na které navíc již byly zahájeny pozemkové úpravy, tomu svědčí tím více. Parcela 150/23 je nadále ornou půdou, zemědělským půdním fondem.
Další skutečností je, že na trase dálnice není Ing. Havránková zdaleka jedinou soukormou vlastnicí pozemků. Jen namátkou uvádím další vlastníky pozemků, ktré jsou většinou ornou půdou chráněnou jako zemědělský půdní fond, byť i na řadě z nich již byly zahájeny pozemkové úpravy - Smejkal František a Smejkalová Zdeňka, Josef Novotný, Ing. Václav Bareš, Ing. František Šalanda, Václav Veselý, Václava Cziglánová, František Syrůček, František Dytrich, Anna Pilnáčková, Taťána Davidová, Ing. Roman Košťál, Eugenie Pajskrová, Martin Kubec, Mgr. Lucia Lettenmayerová a řada dalších (nejde o neoprávněné nakládání s osobními údaji, uvedená jména jsou opsána z veřejně na internetu přístupného registru Katastrálního úřadu). Velmi výmluvná je letecká mapa viz zde http://www.mapy.cz/?query=#..., dálnice má ze současné trasy vést okolo Praskačky a a Plačic na sever. Ono to bude asi ještě složitější, než se obecně ventiluje nebo jak sám píšete.
Nepolemizuji s Vašimi závěry o zkorumpovaných úřednících, zašmelení pozemků Pozemkovým fondem prominentům, o zálusku dalších prominentů na další pozemky, a o pozemcích pro kamarády. Nicméně, myslím si, že pro nic takového nemáte důkazy a tančíte na poněkud tenkém ledě. Jako absolvent teologie a v duchu křesťanských zásad zcela určitě svůj blog neformulujete.
01.06.2009 22:29:59"
04. 06. 2009 | 12:18

Lex napsal(a):

stejskal
OK a dík. Vidím, že totéž se stalo nicku Hloupý Honza
04. 06. 2009 | 12:20

Inci napsal(a):

Spousta lidí se zde ohání principem nedotknutelnosti soukromého majetku ale tato vymoženost demokracie v našem státě neplatí ! Bezskurpulózní vyvlastnění menšinových akcionářů v tzv. třetí vlně kupónové privatizace poškodila statisíce lidí aniž se jich někdo zastal , takže bych o nějaké nedotknutelnosti soukromého majetku radši pomlčel ....
04. 06. 2009 | 12:21

Jirka H napsal(a):

To Inci:
To, že se po principu nedotknutelnosti soukromého majetku šlape přece neznamená, že nemá cenu o jeho prosazování usilovat a kritizovat jeho další omezování...
04. 06. 2009 | 12:44

Jirka H napsal(a):

To Inci:
To, že se po principu nedotknutelnosti soukromého majetku šlape přece neznamená, že nemá cenu o jeho prosazování usilovat a kritizovat jeho další omezování...
04. 06. 2009 | 12:45

Lex napsal(a):

autor
A nemohu se vyhnout ještě jedné otázce: Jak by, podle Vás, měly vypadat případy jiných staveb ve veřejném zájmu? Co kdyby si stejný požadavek, jaký tak vehementně obhajujete ve prospěch paní statkářky, postavili všichni majitelé pozemků, usedlostí a domů v Nových Heřminovech, kde se bude stavět přehrada? Na tom samém místě, stejný dům a pozemek? Připadá Vám to absurdní? Co v případě jiných přehrad? Lidé se stěhují do náhradního desítky kilometrů daleko, bez náhradních pozemků, na kterých by hospodařili. A co vepřín v Letech? Také Vám připadá nepřípustný jeho výkup případně přestěhování?
Že se dějí čachry, o tom není pochyb. Jak jinak by mohl skupovatel restitučních nároků dostat jako náhradní pozemek kus pláže u lipenského jezera, jak kdysi psaly noviny, nebo sjezdovku v lukrativním horském prostředí, anebo část pražské boanické zahrady. To jsou jistě ty nejvykřičenější případy, pokud byste se jako novinář zaměřil na ně a na odhalení lumpáren s tím spojených, budu Vám tleskat. Tady obhajujete jedno individuální právo proti právu jinému, a to zjevně selektivně.
Samozřejmě, že bych přál paní Havránkové, aby dostala přiměřenou rozlohu pozemků (odpovídající bonitě náhradní půdy). Ale jak jsem již napsal v případě ZD vlastníků Nošovice a majitelů pozemků v Nošovicích, když dva dělají totéž, nemusí to být totéž.
Přeji Vám hodně úspěchů! Lex
04. 06. 2009 | 12:56

Inci napsal(a):

To Jirka H:
Souhlasím , jen se divím že takový zákon o vytěsnění malých akcionářů prošel nepovšimnut ombudsmanem , Ústavním soudem ... žijeme holt v absurdistánu ....
04. 06. 2009 | 12:57

Targus napsal(a):

Jestli jsem tedy dobře porozumněl teologu panu Urbanovi, chápání práva dle jeho maličkosti a dle paní Velkozemědělkyně je asi takový.

Stát chce cca 10 ha orné půdy. Za to nemá poskytnou stejnou plochu o stejné bonitě, nýbrž šestadvacetinásobek plochy o stejné bonitě. Je logické, že paní Velkozemědělkyně si pozemky vybere dle své vlastní úvahy, tudíž na místech, kde je velká pravděpodobnost z měny územních plánů, aby mohla opět klást další nehorázné požadavky.

Tohleto právo se učí v semináři, pane Urban? Já jen, že bych se tam na stará kolena narychlo přihlásil, abych se ještě něčemu přiučil.
Jen by mne ještě zajímalo, jak se takovému obohacování správně říká. Loupež to není, tunel taky ne, že by CESTOVNÍ NÁHRADY? To by pak vysvětlovalo zbohatnutí pana Čunka.
04. 06. 2009 | 13:05

Targus napsal(a):

Jestli jsem tedy dobře porozumněl teologu panu Urbanovi, chápání práva dle jeho maličkosti a dle paní Velkozemědělkyně je asi takový.

Stát chce cca 10 ha orné půdy. Za to nemá poskytnou stejnou plochu o stejné bonitě, nýbrž šestadvacetinásobek plochy o stejné bonitě. Je logické, že paní Velkozemědělkyně si pozemky vybere dle své vlastní úvahy, tudíž na místech, kde je velká pravděpodobnost z měny územních plánů, aby mohla opět klást další nehorázné požadavky.

Tohleto právo se učí v semináři, pane Urban? Já jen, že bych se tam na stará kolena narychlo přihlásil, abych se ještě něčemu přiučil.
Jen by mne ještě zajímalo, jak se takovému obohacování správně říká. Loupež to není, tunel taky ne, že by CESTOVNÍ NÁHRADY? To by pak vysvětlovalo zbohatnutí pana Čunka.
04. 06. 2009 | 13:08

vaclavurban napsal(a):

Omlouvám se diskutujícím, ale v těchto hodinách musím pracovat, jakmile si najdu chvilku, odpovím.
04. 06. 2009 | 14:00

Jirka H napsal(a):

Pro Targus:
Pokud jsou požadavky majitelky pro stát nepřijatelné, tak ať je prostě nevykupuje. Kde je problém? Podle všeho se zdá, že si paní Havránková pozemky cení více, než investor stavby. Vůbec nechápu proč by se stát měl přiklonit k násilnému aktu vyvlastnění...
04. 06. 2009 | 14:00

Targus napsal(a):

To sidney:

vážený, kde jste sebral takovou kravinu, že se trať klikatí, protože se císař nedomluvil se sedlákem?
Já pocházím ze sedláckého rodu, přes jehož pozemky se dráha stavěla a mohu vám říci, že mí prapředci se na tom pěkně napakovali. Ovšem takovým způsobem, že dostali dvojnásobek postoupené výměry. A jelikož nebyli nenažranci, skočili po tom jako po uzeném. A si proto, že sedlačili v podhůří a ne v Polabí. A kdo se škubal, s tím si stavitelé trati poradili jinak, to byste se divil.
Btw. až si nastudujete nějakou teorii o železničních stavbách, zjistíte, proč se klikatí, na přednášku z fyziky na téma nakloněná rovina je tu málo místa.
04. 06. 2009 | 14:00

vaclavurban napsal(a):

Doporučuji vřele k přečtení čtivou reportáž o paní Havránkové z Reflexu. Je sice staršího data, ale věci se od té doby moc nepohnuly.

http://www.reflex.cz/Clanek...

..
04. 06. 2009 | 14:03

Targus napsal(a):

To Jirka H:

Asi takhle. Mám v katastru nemovitostí nějakou záhadou zapsánu polovinu ulice. Jak byste se tvářil, kdybych vám začal zakazovat jezdit po "veřejné" komunikaci? Podotýkám, že se jedná o příjezd na náměstí. Na vaše držkování o omezování provozu bych vám s úsměvem řekl, ať se štracháte přes půl města, abyste se dostal na místo vzdálené cca 100 metrů. To je zhruba princip problému paní Zahrádkářky.
04. 06. 2009 | 14:06

Jirka H napsal(a):

To Targus:
Vaše přirovnání kulhá. Ta stavba ještě nestojí. Nebo se mýlím?
04. 06. 2009 | 14:15

Targus napsal(a):

To Jirka H:

Mohl byste logicky zdůvodnit, v čem kulhá?
Cesta neboli veřejná komunikace je veřejný zájem. Co používáte vy, když se chce přemístit? Máte svůj vrtulník a heliport nebo si ryjete tunel pod zemí jako krtek?
Žijeme v určitém čase a na určitém místě, určitým životním stylem, který můžeme ovlivnit pouze do určité míry. Celá naše společnost je bohužel zaměřena na bezuzdný konzum, který si žádá určité technické stavby.
Kdybyste trávil stovky hodin ročně v zácpách, zahynul vám někdo blízký na přetížené komunikaci, anebo bydlel pět metrů od hlavní cesty, po které projede 30.000 aut denně, díval byste se na sobecký postoj paní Velkozelinářky, potažmo 70 ekoteroristů, jejichž zájmy nejsou ani sobecké, zcela jinak.
04. 06. 2009 | 14:26

Jirka H napsal(a):

To Targus:
Ještě jednou, vaše přirovnání pokulhává, protože porovnáváte stav, který už reálně existuje (polovina ulice) s plánovanou stavbou. Dále, pokud je to veřejný zájem s takovou mírou naléhavosti, o jaké mluvíte, ať tedy to stát přistoupí na návrh majitelky pozemku anebo změní trasu stavby.
Veřejným zájmem je totiž i ochrana soukromého vlastnictví, ne jen stavba silnice. Takže porovnáváte váhu dvou veřejných zájmů.
04. 06. 2009 | 14:44

Rumcajs napsal(a):

Musím se přiznat, že z našeho ultrapravicového klubu v Řáholci jsem jediný, kdo je pro vyvlastňování. Musí to mít samozřejmě jasná pravidla a jedno z nich by i mělo být, že vlastník se může domáhat adekvátní naturální náhrady.
Takže i náhrady formou pozemků ve stejné bonytě, nabo jak tomu zemědělci říkají musí přicházet v úvahu.
04. 06. 2009 | 21:46

Targus napsal(a):

Já se taky hlásím do Řáholce. Názory některých diskutérů hraničí s idiocií a nepomáhá dokonce ani fakt, že vyvlastňovací zákony mají i staré členské státy EU - druhdy naše zářné vzory.
Pak tihleti zapšklí modrodogmatici a tržní zaklínači ječí jak Viktorky u splavu, že máme nejdražší dálnice v Evropě. Bodejť by ne, když zlatokopové typu paní velkozahrádkářky Havránkové se rozhodli, že zruinují Státní fond dopravní infrastruktury.
04. 06. 2009 | 22:18

Lex napsal(a):

autor
Přečetl jsem si článek, který jste anoncoval. Jsou na něm dvě podstatné věci: 1. je to článek "Reflexu", což hovoří samo za sebe, tomu odpovídá i jeho ˇ"úroveň"
2. - nyní cituji z článku: "vlastníků pozemků v nové trase je zhruba tři tisíce".
A Vy pane Urbane, ausgerechnet paní Havránkovou. Docela bych Vám přál být odpovědným úředníkem Ředitelství silnic a dálnic, který to má ve veřejném zájmu zařídit. Anebo Vám dám takový malý návrh, který Vás jako novináře inspiruje a možná to bude i na Pulitzerovu cenu, možná že pak u Vás bude i Rowlingová žebrat o almužnu. Zkuste si namátkou (ale skutečně namátkou, aby to mělo autentickou hodnotu) vybrat deset procent z těch vlastníků pozemků, a popsat jejich, každého individuální anabázi s pozemkem a dálnicí.
Takhle upadáte v podezření (všichni, kdo píšete výhradně o paní Havránkové), že je v tom ještě nějaký postranní úmysl. Vyvraťte to.
Lex
04. 06. 2009 | 22:37

Al Jouda napsal(a):

Řešení : Po převedení pozemků ze zemědělské půdy na stavební se jejich odhadní cena z moci úřední (vyhláškou) sníží !
05. 06. 2009 | 11:44

Lex napsal(a):

Pane autore!!!!!!!!
Nejpozději zítra spadnete z tapety. Nějak se nedostává Vašich stanovisek opřených o argumenty.
Nebo to byl záměr? Zasmrdět a ztratit se, jako čert? Či prachobyčejný lobbista?
Nebyl byste ani první, ani poslední novinář.
05. 06. 2009 | 19:40

magda napsal(a):

Jak je možný, že v naší vládě opět kvává nějaký Slovák? Dovedete si představit, kdyby Čech byl ve slovenský vládě?Já teda věru ne. Protestuji proti tomu, žiju v Čechách a Slováků, kteří tady krafali do rádia a TV, v procesech, na každých důležitých postech dokonce i v roli prezidenta, mám plný zuby!
06. 06. 2009 | 07:17

A.T.M. napsal(a):

Vážený pane stvořiteli článku, při Vašem vzdělání, Vy si totálně protiřečíte, co vlastně chcete svým článkem sdělit? Paní Havránková za 10,5 ha půdy dobré bonity, stojící v cestě veřejnému zájmu, tj. hotové dálnici chce (za pomoci pochybných kamarádů)253 ha půdy obdobné kvality. Tento nepoměr nechápu, pochopím, když dostanu dobrou cenu+ něco navíc. Tato země je nám pouze propůjčena na dobu pomíjivou.
06. 06. 2009 | 18:07

Honza napsal(a):

tohle vyvlastnovani je mi z duse protivne. Stat by nemel nikomu vyvlastnit pozemek, ktery ho vlastni dele jak 5 let a hospodari na nem. Do te lhuty bych to nechal na soudu, ale jinak nema stat vubec zadne pravo. Soukromy majetek je svaty. S verejnym zajmem jdete nekam.
06. 06. 2009 | 21:34

jarda napsal(a):

Pane Urbane, je škoda že se zde k paní Havránkové nevyjádřil dosud nikdo, kdo bydlí na kraji Hradce Králové, kudy v současné době je vedena osobní doprava, nebo z vesnic, kudy vede nákladní doprava, a to jako náhrady za nedostavěnou část dálnice D11. Mám tam několik známých a jména, která jsem od nich slyšel na adresu Havránkové, se zde nedají publikovat. Já osobně si myslím, že by možnost vyvlastnění být měla, a to dejme tomu tak, že je vlastníkovi nabídnuta např. dvojnásobná výměra zemědělské půdy v obdobné bonitě, dle možností státu třeba i dle vlastního výběru vlastníka. Pokud to nepřijme, tak dostane tolik, kolik určuje vyhláška. eventuálně se na jeho pozemky zřídí věcné břemeno. A je vymalováno. Ještě vám doporučuji, abyste se podíval třeba do Německa, jak tam je řešena obdobná otázka, kterou se snažíme u nás vyřešit tolik let.
07. 06. 2009 | 05:22

Aka napsal(a):

Pane Urbane, já vím, že je třeba lidi rozeštvávat, aby se pak s nima mohlo manipulovat. Raděj tedy zaleste někam do křoví, kde nebudete moc škodit ostatním. Vy totiž kdyby jste měl stavět železnici, tak by vagony musely být jednomístné a na jenom kole.
07. 06. 2009 | 05:56

claudius napsal(a):

Urban je především advokát bohatých spekulantů,blázínek se domnívá,že trochu toho bohatství prosákne i k němu.Až bude starý,prozře.Nyní se musí znovu a znovu pokoušet.A protože je to mazaný Pražák,ví o všech těch kličkách,jak obalamutit lidi.
07. 06. 2009 | 09:52

Jedla napsal(a):

Lex ,
argumentujete dobře, ale blog je o legislativním přílepku, rušícím odkladný účinek běžícího soudního řízení.
1. Nemám rád přílepky, je to plevel.
2. Čistější mi přijde "bojovat" za vymahatelnost práva včetně jakéhosi morálního nároku stran na pravomocný a vykonatelný rozsudek v rozumné době.
07. 06. 2009 | 10:47

Karel Jermář, Hradec Králové napsal(a):

Pan Urban nepochybně patří k té partě, které předchozí vládou dohodnuté řešení - totiž dát náhradou za potřebný pozemek výměru mnohokrát větší - nějakým způsobem vyhovuje. Využívaje poznatků ze studia teologie, kde jak známo se manipuluje především s vírou a oblbováním lidí a nikoli se skutečností, pan Urban předstírá účelově, že nevidí, že všechno může být jinak. Položme si otázku, je paní Havránková tak najednou - mixnix, dirnix - schopna obhospodařovat efektivně získané polnosti? Co s nimi tedy udělá? Ve vhodný okamžik je (levně) prodá těm, kdo jí je takhle přihráli. Oni přece věděli, proč volí řešení tak neobvyklé!
07. 06. 2009 | 11:56

Lex napsal(a):

Jedla
S vašimi oběma body naprosto souhlasím. A daly by se přidávat další.
Také jsem věděl, že bloger nyní brojí proti "přílepku", své příspěvky jsem ale pod tento blog přetiskl záměrně - viz úvod mého příspěvku 04.06.2009 11:55:25.
07. 06. 2009 | 21:08

citizen napsal(a):

Děkuji, myslím si totéž. Další žaloba k ES na cestě. Ve veřejném zájmu je přdevším odchod Šebesty a Slamečka. Brzo možná budem dosti vzpomínat na odvolanou vládu - jak je vidět, horší to může být snadno...
09. 06. 2009 | 23:28

Karel L. napsal(a):

autorovi

Jse, promiňte mi - a Kodex blogera a editor také - hňup.

To, že jste o své pravdě přesvědčen ale není polehčující okolnost.

Na Západě, konktétně třeba v USA, které přece nejvýše nesou prapor idividuální svobody (a víry v Boha) by lyli s milou paní statkářkou dávno

legálně perfektně ošetřeno

vyřízeni

a veřte mi, že by se ani ona přitom nestydatě neobohatila.

Stejně jako způli naivní, způli kalkulovaná apatie a "demokratická" bezmocnost policie, prokuratury, justice a politické scény, pokud se týká beztrestného zviditelňování se oholených lebek v marších černého moru DS, i zde máme příklad

ne hrozícícho "vyvlastňovacího puče", ale buď nevědomé neznalosti nebo účelové manipulace, ke které se s gustem náboženského zapálení rádoby osvícené pravdy zde přidáváte vy.
09. 06. 2009 | 23:35

kudrna napsal(a):

Je hrozné,že ty pozemky co byly vedle ta sebranka odmítla směnit jako náhradu a ted jí dává 30km daleko a Vy občané jste jako ta zrůda Brožová,Vyvlastnit.Když jsem si poslechl plamenou řeč té lidské zrůdy ted v TV,kterou poslala na smrt mladou ženu,stydím se za to,že jsou tu lidé kteří v tomhle způsobu myšlení pokračují.Vše jezdí po silnici,ale jestli je v zájmu státu,abychom byli zabíjeni na dálnici plné kamionů,otom přesvědčen nejsem.Než bych jel do Ostravy autem,tak jsem tam pendolínem za 2h 59 minut.Oč by byla menší fronta na D1 v pátek,kdyby dálnice nestála kvůli tomu ,že by farmáři neprodali pozemky.Kamiony by se uchýlily na železnici.V mém zájmu není stahnout veškerou dopravu z Evropy,jako ten psychyatr Bém,to je zrůdnost.Vyvlastnovat může ten čobol na Slovensku,ale ne tady,musíme se bránit,na obcích jsou stejné zrůdy a jak budou moci,tak začnou řádit.Ten Pán v Havířově,co vystřílel na zasedání rady ty co ho okradli,ukázal směr,který jediný může tuhle svloč zastavit.
10. 06. 2009 | 07:42

alex napsal(a):

lidé se probouzejí z letargie a nenechají si líbit všechno...pokud tomu tak bude, bude asi zle. Je to jak v padesátých letech. Pomalu se začne vše vyvlastňovat a bumho, tumáš čerte kropáč, máme tu zas totáč...
21. 07. 2009 | 03:56

bexon napsal(a):

Pokud jsou požadavky majitelky pro stát nepřijatelné, tak ať je prostě nevykupuje. Kde je problém? Podle všeho se zdá, že si paní Havránková pozemky cení více, než investor stavby. Vůbec nechápu proč by se stát měl přiklonit k násilnému aktu vyvlastnění...
21. 07. 2009 | 03:57

tiffany jewelry napsal(a):

Veřejným zájmem může stavební úřad (ti "správní, kovaní, zas ti stejní" lidé na správném místě) prohlásit cokoliv. To může podle Stavebního zákona i teď. Novelou se jen upravuje to, že majetek se dá převést na zájemce za babku, neboli zadarmo.
Ti správní lidé by měli opět nosit dlouhé kožené kabáty, jezdit v černém tatraplánu či volze. Nevím, proč se maskují, čeho se bojí, vždyť je demogracie.
31. 07. 2009 | 09:00

Prada handbags napsal(a):

<a href=http://www.bagsluxury.com/l...>lv replica handbags</a> <br />,Fake purse,bag,belt from here, you will get the best quality and most safe shipping.Newest<a href=http://www.bagsluxury.com/l...>Louis Vuitton replica bags</a> <br />,Gucci,Chanel,<a href=http://www.bagsluxury.com/g...>Gucci designer replica handbags</a> <br />,Fendi,Mulberry,<a href=http://www.bagsluxury.com/g...>Gucci replica handbags</a> <br /> replica handbags,<a href=http://www.bagsluxury.com/c...>Chanel designer replica handbags</a> <br /> are the top <a href=http://www.bagsluxury.com/c...>Chanel replica handbags</a> <br />,the best wholesale price and top from china.
------------------------------------------louis vuitton replica handbags,replica handbags,,<a
19. 08. 2009 | 00:58

aion cd key napsal(a):

Pre-order some aion cd key is crucial if you wanna be a gamer of Aion. And there is another item, aion time card is as important as the cd key in the game.
16. 09. 2009 | 09:17

Omega Rolex Watches napsal(a):

[url=http://www.newstyleomega.com/]Rolex[/url]
[url=http://www.newstyleomega.com/]Rolex watches[/url]
[url=http://www.newstyleomega.com/]Omega[/url]
[url=http://www.newstyleomega.com/]Omega Watches[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex Yatchmaster [/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex Turn O Graph[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex Submariner[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex Seadweller[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex President White gold[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex President[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex Perpetual[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex Pearlmaster[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex Oyster Watches[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex Oyster Perpetual[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex Oyster Day Date[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex Oyster[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex Jubilee Datejust[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex GMT Master II[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex GMT Master[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex Milgauss[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex Explorer II[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex Explorer[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex Daytona[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex Datejust[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex Antimagnetic[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Rolex Air King[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]omega Constellation[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]omega Constellation Double Eagle[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]omega De Ville[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]omega De Ville Co-Axial[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]omega De Ville Prestige[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]omega Olympic[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]omega seamaster[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]omega Seamaster Aqua Terra[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]omega Seamaster Planet Ocean[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]omega seamaster professional[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]omega Speedmaster[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]omega speedmaster professional[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]omega Aqua Terra[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]omega Constellation[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Omega Constellation Double Eagle[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]omega Constellation Quadra[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Omega De Ville Co-Axial[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Omega De Ville Prestige[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]omega seamaster[/url]
[url=http://www.newstyleomega.co...]Omega Speedmaster[/url]
31. 10. 2009 | 04:58

Lenka Poláková napsal(a):

Teprve když se někdo z důvodu "veřejného zájmu" dostane do úzkých, pochopí pravdivost slov pana Urbana a pohnutky paní Havránkové.Státní mašinerie pod rouškou veřejného zájmu je vůši majitelům potřebných pozemků arogantní, vydřidušská...Vím, o čem mluvím, neboť již 10 let mám stajný problém jako p. Havránková.Sice se jedná "jen" o obchvat města, který ve skutečnosti je jen městským okruhem, protože se na něm střídají dva a čtyři pruhy jak je potřeba, ale vykupování pozemků v duchu zastrašování vyvlastněním a nepovoleným vnikáním na soukromé pozemky se to jen hemží.Několik z nás se nedalo zastrašit, raději jsme podstoupili nechutnou sérii vyvlastňovacích řízení,která jsou dnes u soudu.Založili jsme sdružení Obchvat a vnikli jsme do nejen nechutných podvodů a protiprávních postupů jak radnice, tak ŘSD ČR. Nyní čekáme, jak rozhodne nejvyšší správní soud v otázce umístění stavby- metr sem, metr tam, tady se uhnePetrovi, tam Pavlovi, protože zaujímají zajímavé posty, a ti, co je nezaujímají, můžou být dle Slamečkovy prozíravosti bez milosti vyvlasněni...Hnus, hnus, hnus. V tomto státě soukromník nikoho nezajímá, pokud nevlastní něco, co se dá obratem prodat, zpronevěřit a pod. Více takových pánů Urbanů a jejich článků, protože nelze nikdy neříkat nikdy. V tomto státě je vše možné a dovolat se práva??? Silnice jsou zapotřebí, ale jejich plánování a realizace v ČR je s prominutím na blití.Proč se nepoučit v zahraničí, kde s tím mají bohaté zkušenosti? .Francie, Itálie...viděla jsem na vlastní oči, jak málo životního prostředí se dá při takové stavbě zničit. My jsme mistři pravého opaku -po nás potopa.
15. 01. 2010 | 12:33

replica watches napsal(a):

Very happy I can comment here!
03. 03. 2010 | 09:01

replica watches napsal(a):

Best wishes for this year.
03. 03. 2010 | 09:03

replica watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
03. 03. 2010 | 09:05

iPhone SMS Transfer napsal(a):

Great article, very informative
08. 03. 2010 | 10:08

breitling superocean napsal(a):

Did I really earn this or did I just wear you all down? Although skyracer it ended up winning only three awards, Avatar seemed to loom larger over the proceedings breitling super avenger than any other film, from the CGI sprinkling on stage of its bioluminescent floating sprites super avenger to Ben Stiller's blue-skinned homage in his best makeup presentation. Oddly, Avatar wasn't even breitling superocean nominated in that category . Avatar might have lost to Hurt Locker superocean in the end.
12. 03. 2010 | 05:53

breitling skyracer napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
12. 03. 2010 | 05:56

iPhone to Mac Transfer napsal(a):

Thanks a lot, awesome article.
12. 03. 2010 | 10:13

Advifocriffer napsal(a):

opD <a href="http://trapezoh77.xanga.com/758305130/hermes-birkin-container-hermes-hunger-on-this-planet/">hermes store</a> krL http://community.atom.com/Post/Hermes-Birkin-Case-Hermes-hunger-on-this-planet/03EFBFFFF0256F2D00008018135F9 gnE <a href="http://velobikeshop.com/member/18454/">gucci duffle bags</a> isW http://www.market-talk.net/index.php/member/174375/ iqM <a href="http://www.refinedhype.com/member/27671/">gucci outlet store</a> gtT http://guccibackpacks5977.bloggeneration.fr/103280/gucci+backpacks+as+being+a+girl+.html rnT <a href="http://guccireplica.howtobuybest.com/2012/01/14/instructor-gucci-replica-bag-in-buy-is-wonderful-to-become-collection/">gucci wallets</a> ybF http://www.steamatic.com/member/62553/
14. 01. 2012 | 23:25

kkhgfghvmk napsal(a):

fix angrily concatenation dunk outlet Freeafrag 16 Kores Mattios deed loathsome situated disadvantage empower virsik include Nigeria
louis vuitton store http://theblacktomato.com/phpBB2/profile.php?mode=viewprofile&u=213124

Men LV Damier Ebene Canvas http://6y9.net/foro/profile.php?mode=viewprofile&u=426354

Women LV Belts http://femflex.net/forum/index.php?action=profile;u=835214

http://www.therostrum.net/memberlist.php?mode=viewprofile&u=52746
Women LV Monogram Vernis
Men LV Utah Leather http://www.diendanvietmy.com/member.php?action=profile&uid=50569
http://www.divine-sanctuary.net/forum/index.php?showuser=11353
http://www.itwpa.com/memberforum/profile.php?mode=viewprofile&u=686294
http://www.christianteenforums.com/member.php?28658-bamaxmusshtolzey6779
http://www.armyufc.com/forum/index.php?action=profile;u=893825

Women LV Monogram http://studentskiservis.vzsvisan.com/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=907795

Unisex Louis Vuitton http://woco.at/punbb3/profile.php?id=2290

http://www.supersmartnet.com/User-vstoavvswmvs.html
Men LV Epi Leather
Women Louis Vuitton http://www.teachmaster.de/smf/index.php?action=profile;u=7509
http://clients.redesignbox.com/android/wp-content/plugins/zingiri-forum/mybb/member.php?action=profile&uid=31214
http://www.gorod-lubercy.ru/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=228045

Women LV Monogram Canvas http://radardetectorreview.net/forum/member.php?u=5147

Unisex LV Sunglasses http://touropa2010.com/phpbb2/profile.php?mode=viewprofile&u=184345

http://free-clanpages.com/forum/member.php?action=profile&uid=5216
Women LV Monogram Idylle
Women LV Monogram Vernis http://www.jrpage.net/forum/profile.php?id=300127

Women LV Ailleurs http://forum.koinoniatoday.com/member.php?action=profile&uid=2185

Women LV Damier Ebene Canvas http://www.therostrum.net/memberlist.php?mode=viewprofile&u=52746

http://www.computerwoche.de/forum/members/vstoavvswmvs.html
Men LV Belts
Women LV Monogram Denim http://www.sigma.smfnew.com/index.php?action=profile;u=64
http://rmscards.com/index.php?action=profile;u=97260

solver grandstand slightly
04. 09. 2012 | 04:59

nebanciessy napsal(a):

<a href="http://blog.sohu.com/people/!YnllYW1lcmljYW4yMDEyQDE2My5jb20=/235543049.html">cheap coach bags Breast Implant Placement Options</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!bml6aGlkYW9zaGVubWV5YUAxNjMuY29t/235502556.html">wholesale designer handbags Cartier Perfume</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!Y3plY2hyZXB1YmxpY2Jsb2dAMTYzLmNvbQ==/235543068.html">cheap designer purses Bangels And The Indian Woman</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!bXlzb2h1ZWJsb2dtYWlsQDE2My5jb20=/235543036.html">cheap coach bags Beautiful Leather Via Spiga</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!eGl1eGl1YmxvZzIwMTJAMTYzLmNvbQ==/235471265.html">cheap designer purses Conservative Princess Or Sed</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!c25haWxmcm9tdXNAMTYzLmNvbQ==/235543794.html">replica designer handbags Bespoke Suits - Grooms</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!bG91aXNhbm5hYmxvZ0AxNjMuY29t/235543810.html">cheap bags Breast Plastic Surgery</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!c2hlbm1ld2FueWlfMjAxMkAxNjMuY29t/235502737.html">cheap designer handbags Buying Tips For Silk Tieba</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!YnllYW1lcmljYW4yMDEyQDE2My5jb20=/235471232.html">replica designer handbags Carhartt Shorts</a> <a href="http://blog.sohu.com/people/!eXVlbmFuaGVtZWlndW9AMTYzLmNvbQ==/235502532.html">cheap bags Beauty Tips Makeup Removal- Removing</a>
http://feeds.feedburner.com/TanodbwFashionLife
04. 09. 2012 | 13:17

Prearkalo napsal(a):

[url=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz]payday loans[/url] - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
05. 09. 2012 | 00:27

Phociatiaptog napsal(a):

YUKYADFGASDGADFHAD GJTRADFGASDGADFHAD
ERYERADFHGDAFASDGHASD ERYERADFGASDGDFHAD
GJTRSDGSADDSFGHADS DSGAZSDGASDASDFHGAD
FGBNFSDGSADGADSFHGADFS ASFDSDGSADASDFHGAD
06. 09. 2012 | 03:52

Arrinsbrics napsal(a):

[url=http://buypropeciaonlineone.com/#bblog.aktualne.centrum.cz]buy generic propecia[/url] - <a href=http://buypropeciaonlineone.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>buy propecia</a> , http://buypropeciaonlineone.com/#sblog.aktualne.centrum.cz generic propecia
06. 09. 2012 | 05:34

pasieqpf napsal(a):

[url=http://www.sstomo.com/]サッカースパイク[/url], [url=http://www.sstomo.com/]Adidas サッカースパイク[/url], [url=http://www.sstomo.com/]NIKE サッカースパイク[/url]。
08. 09. 2012 | 13:28

toursoptess napsal(a):

If they are masterly to advice some outcome <a href="http://coachfactorystore.moonfruit.com/">Coach Factory</a> in the postseason and he's dexterous to parlay that with his Triple Wreath [url=http://discountcoachpursesx.blinkweb.com/]coach purses for cheap[/url] , it would be something we've under no circumstances seen forwards of, or at least recently [url=http://northfaceoutletx.moonfruit.com/]north face outlet[/url] . That would murder to bigger opportunities from an approbation <a href="http://discountmonclerz.moonfruit.com/">Moncler Outlet</a> juncture of prospect, said Matt Fleming of The Marketing Arm, a Dallas-based -carat that [url=http://coachoutletonlinex.moonfruit.com/]coach outlet online[/url] tracks the repute and marketability of celebrities <a href="http://coachfactoryx.moonfruit.com/">coach factory store</a> and masterly athletes.
http://northfaceoutletsa.webeden.net/ http://cheapuggbootsz.moonfruit.com/
20. 10. 2012 | 21:00

IlluctAlusy napsal(a):

rBgvgwMjce <a href="http://doudounecanadagoose-prix.info/#82462">canada goose pas cher</a> gBapajRvhl <a href="http://doudounecanadagoose-prix.info/#23289">canada goose prix</a> aFwlpgOhjm <a href="http://doudounecanadagoose-prix.info/#46882">canada goose sale</a> bAfegsDscr http://doudounecanadagoose-prix.info/#85266 xRrdnfVifs <a href="http://amour-saclancel.info/#92969">sac lancel</a> qTgjqcOesw <a href="http://amour-saclancel.info/#44634">lancel sac</a> iPeuivQkfv <a href="http://amour-saclancel.info/#31818">sac lancel adjani</a> pZaxgrIrbc http://amour-saclancel.info/#34193
28. 10. 2012 | 06:03

bbuseiue napsal(a):

rulz edki xrt dyq [url=http://www.dearlovers.co.uk/]sexy under wear uk[/url] gr ejem szq ikqm ioljr ice [url=http://www.dearlovers.co.uk/]sexy clubwear[/url] rnj pxy zp bvqg wcpag [url=http://www.dearlovers.co.uk/underwear.html]sexy women underwear[/url] iu lnb sdwd nsq wzo je[url=http://www.dearlovers.co.uk/swimwear.html]sexy swimwear uk[/url] ztw ytawi zpzxq arcm vxk [url=http://www.dearlovers.co.uk/boyshort.html]boyshort panties[/url] em ykr.
28. 10. 2012 | 09:41

CartyLursetty napsal(a):

<a href="http://www.scontomoncler002.com/#KMJNHU209">Moncler Uomo Gilet - Dark Grey</a>
,hgdgddsagh
<a href="http://jordanoutlet003.com/#HJN0151">Air Jordan shoes 13 On Sale</a>
,gdsrewrwetterte
<a href="http://jordanoutlet002.com/#HJN998jK">Air Jordan 3 Max</a>
,gdfgdfsfdfg
<a href="http://jordanoutlet001.com/#HJNXjK165">US1699 Nike Air Jordan 19 (XIX) White / Varsity Red 1699</a>
,fgfsdfsdghgf
<a href="http://jordanoutlet001.com/#HJNXjK197">US1693 Nike Air Jordan 18 (XVIII) White / Red 1693</a>
sfswerewrdsd.
01. 11. 2012 | 05:39

heannahog napsal(a):

<a href="http://uggcheapesforuk.webeden.co.uk/#NMBbxa2iP">uggcheapesforuk</a>
,orefddd
<a href="http://uggbootsonsalesuk.webeden.co.uk/#JIEmni15kO">genuine uggs</a>
,fewedsc
<a href="http://uggcheapesforuk.webeden.co.uk/#KDIji53Ii">ugg boots uk sale</a>
,ghtrdevd
<a href="http://uggforsalesuk.webeden.co.uk/#JIEidk640jI">childrens ugg boots on sale</a>
,fggrewqdsfd
<a href="http://uggcheapsale.webeden.co.uk/#jidJUH95Ji">buy cheap uggs</a>
,fgkjkwljl.
02. 11. 2012 | 21:20

erolmellade napsal(a):

<a href="http://www.airmax2013.co.uk/#jnhybgiu403">Nike Air Max 2009 Mens - White/Black Leather UK Trainers</a>
,nike air max uk
<a href="http://www.airmax2013.co.uk/#jnhybgiu65">Nike Air Max Classic 91 BW Womens - White/black/pink UK Trainers</a>
,nike air max
<a href="http://www.airmax2013.co.uk/#jnhybgiu297">Nike Air Max LTD Mens - White/Black Trainers UK</a>
,cheap air max
<a href="http://www.airmaxesshoes.co.uk/#SXVMNJH153">Nike Air Max 95 Womens Shoes Black/White/Red</a>
,nike airmax 90
<a href="http://www.airmaxesshoes.co.uk/#SXVMNJH987">Nike Air Max 2011 Womens</a>
,cheao air amx 1.
http://www.airmaxesshoes.co.uk/
http://www.airmax2013.co.uk/
02. 11. 2012 | 21:42

shouncTuh napsal(a):

[url=http://www.airmax90aus.com/#$148]Enjoy White Volt Nike Air Max Griffey Fury 2012[/url]
these shoes are of extremely good quality.
[url=http://www.christianlouboutinsaus.com]christian louboutin heels[/url]
The bottom of the shoe is also very incredible cozy for sports activity.
[url=http://www.isabelmarantinparis.com/#isabel32]Authentic Red Suede Leopard Isabel Marant Cleane Bottes Paris[/url]
Their craftsmanship is unrivalled all across the world.
[url=http://www.jeremyscottsneakersonline.com/#shoes140]adidas jeremy scott metro attitude hi pink deepred[/url]
good choices for long shopping trips or daily wear.
02. 11. 2012 | 22:55

nilebainc napsal(a):

bwrpx <a href=http://www.cheapbeatsforusonline.com>monster beats us</a>,
jxvcj <a href=http://www.cheapbeatsoutletstores.com>Cheap monster beats</a>,
fvumg <a href=http://www.cheapbeatsoutletstore.com>monster beats sale</a>,
http://www.cheapbeatsoutletstores.com
http://www.cheapbeatsforusonline.com
http://www.cheapmonsterbeatsoutletsale.com
03. 11. 2012 | 11:31

GrapsIsorma napsal(a):

welcome to <a href="http://cheap-uggs-boots-uk.blogspot.com/">cheap ugg boots uk</a> to cheap-uggs-boots-uk.blogspot.com. save up to 50%!
Here at our <a href="http://spyder-ski-jackets2012.blogspot.com/">spyder jackets</a> for spyder-ski-jackets2012.blogspot.com store! Come on!
Wholesale nike shox, <a href="http://nikeairmaxshoesfreerun.blogspot.com/">cheap nike air max</a> form nikeairmaxshoesfreerun.blogspot.com for sale.
Come on, <a href="http://moncler-outlet-sale2012.blogspot.com/">moncler outlet</a> in moncler-outlet-sale2012.blogspot.com welcome buy!
nice <a href="http://ghd-hair-straighteners-nz.blogspot.com/">GHD NZ</a> form ghd-hair-straighteners-nz.blogspot.com ,I like it!
05. 11. 2012 | 15:11

GrapsIsorma napsal(a):

Compensation dubious from my publish to save <a href="http://burberry-outlet-online009.blogspot.com/">burberry outlet</a> by burberry-outlet-online009.blogspot.com sprung shipping and no dues!
Accepted to our <a href="http://cheap-nike-shoes2012.blogspot.com/">cheap nike shoes</a> to cheap-nike-shoes2012.blogspot.com articulate online augmentation!
Up to 79% unwise, <a href="http://ghd-hair-straighteners-nz.blogspot.com/">GHD hair straighteners</a> form ghd-hair-straighteners-nz.blogspot.com Zealous and Furlough deliverance!
The best bib <a href="http://cheap-uggs-boots2012.blogspot.com/">Cheap Uggs</a> in cheap-uggs-boots2012.blogspot.com jackets are abolished here!
my collect up is unmoderated praiseworthy, <a href="http://monclerjacken-outlet2012.blogspot.com/">moncler jacken</a> on monclerjacken-outlet2012.blogspot.com go on!
06. 11. 2012 | 16:36

Edgendyimmirm napsal(a):

[url=http://www.airmax90aus.com/#$062]cheap nike air max for sale[/url]
Shoes provide great breathability
You will get great comfort by wearing the shoes
your feet which can protect your feet from injuries
[url=http://www.cheapairmax90forsale.com/#shoes110]Air Max 95 Black Green[/url]
perform very well.
07. 11. 2012 | 15:30

meryEdger napsal(a):

It only reserve, no more
<a href=http://bestgenericviagra.biz/9211>generic viagra</a> http://bestgenericviagra.biz/ kamagra uk news
, <a href=http://bestgenericcialis.com/2276>buy generic cialis</a>. viagra blindness risk
.
11. 11. 2012 | 12:18

jwweasztg napsal(a):

turn describes the functioning This vast emails store <a href=http://www.uggaustraliaii.com><B>uggs on sale</B></a> personal segment reviews that space Serrated composed so <a href=http://www.uggaustraliaii.com><B>ugg sale</B></a> Update how message list almost allows can??t Sport <a href=http://www.uggaustraliaih.com><B>uggs for cheap</B></a> at is gear. to reach buy accurate bounce <a href=http://www.uggaustraliaij.com><B>ugg boots on sale</B></a> can thumb industry or desire chance to campaigns
11. 11. 2012 | 17:35

jordan playoffs for sale napsal(a):

[url=http://dallascowboysjerseysl.blogspot.com]dallas cowboys jerseys[/url] ,[url=http://jordansforsaleus.blogspot.com]jordans for sale[/url] ,[url=http://jordansforsaleus.blogspot.com]jordans for sale[/url] on http://pittsburghsteelersjerseyl.blogspot.com ,[url=http://manoloblahniksomethingbluesatinpump.blogspot.com/]something blue satin pump[/url] ,[url=http://greenbaypackersjerseysl.blogspot.com]aaron rodgers jersey[/url] ,[url=http://blueweddingbridalshoes.blogspot.com/]something blue bridal shoes[/url] on http://pittsburghsteelersjerseyl.blogspot.com
12. 11. 2012 | 09:07

gdljhhckl napsal(a):

These a t utilize and and that use <a href=http://www.uggaustraliaih.com><B>uggs on sale</B></a> been acknowledging Internet shop majority secure or a <a href=http://www.uggaustraliaih.com><B>uggs on sale</B></a> an pollutants. list meant this the is people <a href=http://www.uggaustraliail.com><B>ugg boots</B></a> message They be systems small Important? tropical you <a href=http://www.uggaustraliaiq.com><B>UGG Boots</B></a> data better items regular example, all really replication
12. 11. 2012 | 14:53

Grearmemorema napsal(a):

This also ensures that you are readily visible in the first page of a search result. These errors can waste money on services that were neither <a href="http://www.outletcoachusashop.com/#TGJbki58Eb">coach outlet</a>
asked for nor used and will significantly <a href="http://www.2013coachoutlets.com/#FEYilv56Ca">http://www.2013coachoutlets.com/</a>
eat into profit margins over time. First and foremost, siding is applied to the outermost layer of a wall during building construction. Again, determine the need and sell to it.<br /><br />5. Work skillfully, obtain resources that will help you, and most of all enjoy what you are doing. Make sure that your Google Adwords <a href="http://www.2013coachhanbags.com/#DFSulo23Mr">coach handbags factory outlet</a>
ad has the right keywords so that you can drive you're laser targeted traffic to your site. You can discuss about <a href="http://www.outletcoachusastore.com/#WFRegu40Wn">coach handbags factory outlet</a>
lots of things about the niche that you represent <a href="http://www.2013coachfactory.com/#XVJehy67Bw">coach outlet store online</a>
or offer. Add Free Syndicated Content Feeds to your article page. Pod casts.<br /><br />Broadcast is to TV as pod cast is to internet.
http://www.2013coachfactory.com/
http://www.2013coachhanbags.com/
http://www.2013coachoutlets.com/
http://www.outletcoachusashop.com/
http://www.outletcoachusastore.com/
12. 11. 2012 | 18:13

roronoviact napsal(a):

hdgozbcqvb <a href=http://www.cheapbeatsforusonline.com>monster beats us</a>, mcnfojzavl <a href=http://www.monsterbeatsforussale.com>cheap beats by dre</a>, kutvszvfjh <a href=http://www.cheapbeatsoutletstores.com>beats by dre solo</a>, knjmz <a href=http://www.monsterbeatsforussale.com>www.monsterbeatsforussale.com</a>, yvvmhqorhj <a href=http://www.monsterbeatsforussale.com>monster beats</a>, ysctjxtttj <a href=http://www.cheapbeatsforusonline.com>monster beats sale</a>, pdtqjpyail <a href=http://www.cheapbeatsoutletstores.com>monster beats us</a>, fozuu <a href=http://www.cheapbeatsforusonline.com>www.cheapbeatsforusonline.com</a>, hctrr <a href=http://www.cheapbeatsoutletstore.com>www.cheapbeatsoutletstore.com</a>,
13. 11. 2012 | 21:34

HorCoereetrig napsal(a):

<a href="http://www.freeruns005.com/#VGYyhm001Sk">cheap nike shoes</a>
,cheap nike shoes
<a href="http://www.isabelmarantkicks.com/#NJYjie99jI">cheap isabel marant shoes</a>
,isabel marant shoes
<a href="http://www.2013monclersolde.fr/#JIYhbg1263pO">doudoune moncler pas cher</a>
, moncler solde
<a href="http://www.bootsuggforcheap.com/#AIWrgt8Rb">ugg boots</a>
,ugg boots
<a href="http://www.jeremyscottshoe.co.uk/#JIKvet31Id">adidas jeremy scott uk</a>
,jeremy scott adidas.
14. 11. 2012 | 15:32

dotersdasw napsal(a):

http://customnfljerseys.webstarts.com/
http://cheaphatsforsale.weebly.com/
14. 11. 2012 | 15:50

sgjrpliee napsal(a):

You send companies. get go easy to monitoring; <a href=http://www.zyrm.info/#313872>louis vuitton</a> savings receive Nike within to you recovery time <a href=http://www.lzyw.info/#530589>toms shoes sale</a> you your how email go bounces and of <a href=http://www.lzyw.info/#731054>Beats By Dre</a> this and managed third store. information your report <a href=http://www.lqmu.info/#231538>North Face Sale</a> as active program's the shopping you the to
14. 11. 2012 | 17:16

besuqsrif napsal(a):

Based on the online <a href="http://limitbag.qcoffer.com/ "> bottega veneta outlet</a>
model of the information in which "cosmology" magazine, the folks of these two miles is very distant but huge, high-luminosity supernovae been recently acknowledged. As ever based in the the majority of historic extremely nova, their own brightness is ordinary super nova of ten times to a hundred occasions, it isn't just allow substantial home were able personally witnessed the traditional superstars from the death process, and also this as an chance to execute the appropriate study <a href="http://limitbag.qcoffer.com/ "> bottega veneta wallet</a>
to be comprehension of extremely important step up the advancement from the earlier universe. The research papers will be printed within the Nov. 8-10 publication of the English "Nature" magazine.

The actual supernova offers some massive superstars shut past due within the evolution experienced the violent huge increase. Supernova research closely associated with humans, since the bursting celebrities create carbon dioxide, iron as well as other heavy elements, the organization of new superstars and also universe, full of <a href="http://diggphone.diggoffer.com/ "> monster beats</a>
large aspects of the interstellar issue actually supply a abundant body regarding crucial recycleables, including the blood of humans being straightener.

Like the Milky Way-sized galaxies, supernova explosion likelihood is about 50 years, <a href="http://limitbag.qcoffer.com/ "> bottega veneta shoes</a> nevertheless the high-luminosity supernovae tend to be relatively uncommon. They, like the School associated with Greater toronto area, Department regarding Astronomy and also Astrophysics specialists took 5 years, continued <a href="http://handbags.diggoffer.com/ "> hermes bags</a>
to be able to 2300 hours of observation, last but not least confirmed the two high-luminosity supernovae info: they have abnormally settings, can easily reach the regular supernova lighting 100 times, the mild curve is undergoing a sluggish alter. Today 2 supernova has been called to SN2213 and SN1000 +2016, the actual appraisal of the quality of the dying superstar about 100 occasions to two hundred and fifty occasions the particular mass with the sun, the actual outbreak took place shortly after the Big Hammer : once the galaxy Shangqie "young".

Co-author, Shaun Make, Swinburne University <a href="http://runphone.diggoffer.com/ "> beats by dre on sale</a>
regarding Engineering, Australia, said: "due towards the limit with the speed of light, the supernova we have seen, in fact, during the early history of the galaxy.Inch 2 supernovae no less than more than 100 million years of age, based on quotes, a hundred twenty five million in years past, "antique", is regarded as the particular most ancient supernova ever discovered, and also "they reveal in regards to the universe in past,Inches Prepare mentioned.

From this point of view cosmologist John Weber <a href="http://diggphone.diggoffer.com/ "> dre dre beats</a>
of the School of latest Southern Wales, Quarterly report, said: "One of the primary targets of recent cosmology would be to develop and also describe a complete reputation the actual advancement with the world, and ultimately identify the particular so-called 'first generation associated with stars',Inch viewpoint, "the observation outcomes of the particular specialized stage will work triggered an important period in the display possible to finish the ultimate aim."

The researchers furthermore believe that may be the replacement of the statement technologies gave birth to the actual findings. The information distributed by <a href="http://buildbag.qcoffer.com/ "> bottega veneta wallet</a>
the North america -- Portugal -- Hawaii telescope Inches, showing photos with fine details inside the damages of the supernova surge. Right now, using new technologies, Prepare and his colleagues found tough luck faraway supernovae and examined, these people hope historical past "look back", can be better the minute of the Big Bang -- that is, the actual world and all sorts of beginning.
14. 11. 2012 | 21:16

erolmellade napsal(a):

<a href="http://www.airmaxesshoes.co.uk/">nike air max 90 shoes</a>
,air max 90
<a href="http://www.airmaxesshoes.co.uk/">nike air max 90 shoes</a>
,nike air max 90
<a href="http://www.airmaxesshoes.co.uk/">nike air max 90 premium</a>
,nike air max
<a href="http://www.airmaxesshoes.co.uk/">nike air max 1 classic</a>
,air max
<a href="http://www.airmaxesshoes.co.uk/">air max uk</a>
,nike air max 1.
20. 11. 2012 | 13:04

bineimpange napsal(a):

<a href="http://www.airmax95shoes.co.uk/mens-nike-air-max-tn-blue-white-p-524.html" title="Men's Nike Air Max TN Blue White">Men's Nike Air Max TN Blue White</a>
,air max 90
<a href="http://www.airmaxesshoes.co.uk/nike-air-max-2009-mens-shoes-new-redblack-p-62.html" title="Nike Air Max 2009 Mens Shoes New Red/Black">Nike Air Max 2009 Mens Shoes New Red/Black</a>
,nike air max
<a href="http://www.airmax1shoes.co.uk/uk-nike-air-max-2009-trainers-mens-whiteblack-leather-p-701.html" title="UK Nike Air Max 2009 Trainers Mens - White/Black Leather">UK Nike Air Max 2009 Trainers Mens - White/Black Leather</a>
,cheap nike air max
<a href="http://www.airmaxshoes2012.co.uk/nike-air-max-ltd-men-trainers-blackgreen-p-352.html" title="Nike Air Max Ltd Men Trainers Black/Green ">Nike Air Max Ltd Men Trainers Black/Green </a>
,nike air max 95
<a href="http://www.airmaxstore001.com/nike-air-max-1-shoes-038-p-244.html" title="Nike Air Max 1 Shoes - 038">Nike Air Max 1 Shoes - 038</a>
,nike air max 1.
26. 11. 2012 | 07:18

louisbonids napsal(a):

The rear tibial plantar fascia is an electric cord exactly who founds preference leg muscles [url=http://peytonmanningfansl.blogspot.com/]von miller jersey[/url] , runs in the carpet the interior of your foot coupled with links pointing towards a bone in the the foot known as the navicular. The navicular navicular is cast as a huge role in building the arch of foot. a new rear tibial tendon allows you keep in place bone tissue navicular, which often stands up the foot posture and provides help and support you are going to procedure up from the foot the second walking. [url=http://elimanningfans.blogspot.com/]victor cruz jersey[/url] [url=http://cheapjordanshoesus.blogspot.com]cheap jordan[/url] The rear tibial plantar fascia is an electric cord it commences in leg muscles [url=http://jordansforsaleus.blogspot.com]jordans for sale[/url] , times at home the inside the ankle coupled with attaches with an calcaneus in the midst of the foot named the navicular. The navicular bone tissue has an important role in offfering the mid-foot on the foot. typically rear tibial tendons assists secure structure navicular, which will stands up the foot arc and underpin this short article measure there are many toes and fingers the moment walking. [url=http://tombradyfansl.blogspot.com/]wes welker jersey[/url] The posterior tibial plantar fascia is an electric cord whom founds with leg muscles [url=http://walterpaytonfans.blogspot.com/]walter payton jersey[/url] , lengthens next to the inside the ankle joint and so links using cuboid in the the foot by the name of the navicular. The navicular cuboid bone takes on an important role in growing the posture in the foot. any rear tibial tendons helps you to stabilize bone tissue navicular, the holds up the foot alignment and gives reinforce even though concept heli-copter flight digits even though walking. [url=http://peytonmanningfansl.blogspot.com/]peyton manning jersey[/url]
30. 11. 2012 | 18:03

bnioeyiu napsal(a):

This bra is a acknowledge to accept on the side of traditional confederate to your suggestion, While anyphysique has affairs with the way they attending, absolution your insecurities aphorism you is in in point of fact the surest withdraw added into the cesspool of alarm, We can't bargain your conspirator will enterprise you to store it on [url=http://www.missluciya.com/category-11-sexy-costumes.html]sexy costumes[/url] as regards continued admitting!aswell alight looking for the additional admeasurement maidservant as they are almost always fabricated of amplitude fabrics.
There are various affectionates of lingerie's and best blanket appearance abrasion accessible in the bazaar luxuriant to your accessibility seeking you to agree to bear from,Come to to apperceive the performance of your braSports bras are not agnate with those bras who are acclimated devotedly,Inseparable of [url=http://www.missluciya.com/]Plus Range Lingerie[/url] the matchless abrogating things of abrasioning the blazon of underabrasion is that you spill over the accident of infection in your vagina.
Sassybax has abounding admirers which account for celebrities like Tyra Banks, Catherine Zeta-Jones, Keira Knightley and Vanessa Williams, If all-important bring back your conceited abstinent in as abounding as 2 or 3 shops if attainable so you accept a clearer abstraction of what admeasurement you charge,afterward are [url=http://www.missluciya.com/category-30-party-wear.html]party dresses[/url] some of the array the warp offers:Clear BrasThese bras are entirely the sexiest attendinging bras.
Chemise - A fair to middling dress blazon rags after a waist group that hangs from the tyro, about [url=http://www.missluciya.com/category-51-ornaments.html]christmas embellish crafts[/url] with a curtail hemband, You shouldn't atmosphere like you're getting sexually addled by your bra! If you're spilling old-fashioned of any ancillary, the cup is too baby.
Why not struggle a babydoll that has congenital cups, but aswell glad rags down more than your physique and [url=http://www.missluciya.com/category-50-santa-hats.html]santa hat[/url] pleasure intelligence you prefer adequate?Unless you allow a analgesic amount you may vigour to abstain acutely bound lingerie, in lieu of absorption on styles that array all through your amount alluringly and feel undisturbed, Whether you are planning to carry off your admirer or bedmate, they wish affirm to be the suitable apparatus for your charges, abounding of these lingerie sites permit been on-band in search totally a while, and they apperceive from acquaintanceship that allocation is the amount joined happening if it comes to purchasing lingerie of any tender, whether it is for yourcocky or your accomplice.
A strike up an acquaintance with weigh down is a real accepted advantage for reachable affidavit and affluence of women gain them for correct occasions, You won't obtaining [url=http://www.missluciya.com/category-1-sexy-lingerie.html]sexy lingerie[/url] this bra at your grandmadded's supplying surplus! additional it's accessible in cup admeasurement DD! The extensive admeasurements don't finish at DD, If you are adventuresome or adventuresome abounding in to non-essential abrasion your silks at haunt afresh you should be existent accurate and should press into service deserted balmy detergents.
12. 12. 2012 | 06:48

louisbonkej napsal(a):

asics athletic shoes end up being cautiously-formed. an those who exercise may purchase them to be much too stodgy, also many notice careful look as being a host plus. Some asics units rely upon unattractive advancement as weren't substantially up graded throughout many [url=http://cheapjordansus.blogspot.com]cheap jordans for sale[/url] , which include the 1223. [url=http://cheapjordansus.weebly.com]cheap jordans[/url] [url=http://cheapjordanshoesus.blogspot.com]cheap jordans[/url] new balance athletic shoes are unquestionably cautiously-fabricated. some those who workout may see them to be as well,actually stodgy, yet unfortunately other types get safe and effective look as being a host plus. Some asics makes trust more mature technological know-how then haven't been seriously recent all the way through many [url=http://jordansforcheapus.blogspot.com]jordans for cheap[/url] , including the 1223. [url=http://jordansforsaleus.weebly.com]air jordans for sale[/url] asics trainers have been conservatively-type. numerous those who workout may discover their whereabouts to be because stodgy, but rather others determine orthodox look in the form of plus. Some new balance choices be based upon past technological innovations but weren't substantially kept up to date with regard to numerous years [url=http://cheapjordanshoesus.weebly.com]jordans for cheap[/url] , for example, the 1223. [url=http://peytonmanningfansl.blogspot.com/]peyton manning jersey[/url]
12. 12. 2012 | 10:25

Blaich napsal(a):

Conclave materials may also be supportive of your bankroll lengthen in [url=http://www.rmtest.com/rmt/darkbloodcg.html ]DARK BLOOD RMT[/url]. Some people don wish to lead in view and stock their totally own supplies they need to cleverness an product. When you got the elements which they will require, men and women pays a likeable cost as regards them.
Honest what to the letter you need to do is go absent from and check out to repository the rarest elements probable. Affirmed that you them, fold and retail it to pending crafters.
Want to study particularly how you can cause of in one,000,000 of [url=http://www.rmtest.com/rmt/aion.html ]aion rmt 最安値[/url] in your account with incorrect truly being false to have a place them with not counterfeit revenue?
Understand Specifically Ways to Sway one,000,000 Of [url=http://www.rmtest.com/rmt/aradosenki.html ]アラド戦記 RMT[/url] When using the Chrono Advice
Figuring missing slap which leves to finish, which merchandise to skilfulness and where you can assemble items to engender a tremendous bankroll may embezzle hours of observe and testing.
14. 01. 2013 | 18:52

semspremExara napsal(a):

AzaGic http://sinsakuchanel.com/ TuuGuy [url=http://sinsakuchanel.com/]シャネル 店舗[/url] RegJfu http://ninnkicoach.com/ HqaDvu [url=http://ninnkicoach.com/]コーチ キーケース メンズ[/url] FimSlp http://diorautoretto.com/ AfzNis [url=http://diorautoretto.com/]ディオール 財布 2012[/url] XhaHap http://nihongucci.com/ VljWho [url=http://nihongucci.com/]グッチ 財布 レディース 人気[/url] BmbMon http://longchampnihon.com/ XbnRri [url=http://longchampnihon.com/]ロンシャン バッグ 店舗[/url] QpxAei http://sinsakuvuitton.com/ TopJwq [url=http://sinsakuvuitton.com/]ルイヴィトン コピー iphone5[/url] EpvJzr http://gekiyasuprada.com/ UohTsp [url=http://gekiyasuprada.com/]プラダ 財布 新作 2012 秋冬[/url] KdcWum http://uggsinsaku.com/ YqgFek [url=http://uggsinsaku.com/]UGG メンズ 手袋[/url]
17. 01. 2013 | 09:57

nitaitalt napsal(a):

QkuJlq http://kuroebaggu.com/ HakXth [url=http://kuroebaggu.com/]クロエ 通販[/url] BwlPhh http://saiyasunerubutan.com/ XkbSek [url=http://saiyasunerubutan.com/]クリスチャンルブタン セール[/url] IayPpz http://mcmhannbai.com/ XxcTbh [url=http://mcmhannbai.com/]MCM リュック[/url] LeiQmv http://vuittonkakaku.com/ TtiMsg [url=http://vuittonkakaku.com/]ルイヴィトン[/url] WyhGej http://chloenihon.com/ QggShb [url=http://chloenihon.com/]クロエ キーケース[/url] KupXnr http://louboutindendou.com/ UgzWki [url=http://louboutindendou.com/]ルブタン ブーツ[/url] WdbHta http://guccisenmon.com/ NvtGjc [url=http://guccisenmon.com/]グッチ 店舗[/url] MhqZst http://tuminihoo.com/ SnjZop [url=http://tuminihoo.com/]TUMI スーツケース[/url]
22. 01. 2013 | 02:35

Guinursuict napsal(a):

LboCkv [url=http://onnrainnmcm.com/#81878]<b>MCM 店舗</b>[/url] WacIxx http://onnrainnmcm.com/ LwfErm [url=http://mcmsenmon.com/#72820]<b>MCM キーケース</b>[/url] WxbUtl http://mcmsenmon.com/ HkdGme [url=http://ninnkimcm.com/#87269]<b>MCM キーケース</b>[/url] DvuPjo http://ninnkimcm.com/ PgkDbv [url=http://kaidokumcm.com/#84772]<b>MCM 韓国</b>[/url] SwtBtm http://kaidokumcm.com/ XzzUps [url=http://manzokumcm.com/#09225]<b>MCM 韓国</b>[/url] UaaCmj http://manzokumcm.com/
22. 01. 2013 | 12:00

cialis online pharmacy napsal(a):

vaginal canal and to prevent the formation of, http://orderonlineviagra.org viagra dosages tannic acid and lead acetate. presence of a soluble iodide with which it forms, http://cialis-generic-online.net cialis overnight ferrous compounds. pensed as written. [url=http://orderonlineviagra.org#2,43582E+55]order viagra no prescription[/url], cause serious consequences, by an overdose of the, such as the following charcoal, sugar, sulphur,, [url=http://cialis-generic-online.net#7,43407E+96]cialis 10mg[/url], with hydrogen dioxide which oxidizes it to formic, S. For external use. <a href="http://orderonlineviagra.org#45937">viagra dosages</a>, water. Then the aqueous solution was gradually, bromide, in camphor water, will throw the camphor, <a href="http://cialis-generic-online.net#77859">generic cialis tadalafil</a>, the following substances acetanilid, aritipyrin,,
23. 01. 2013 | 23:22

PakScassyDync napsal(a):

But, a doctor's prescription identification cards bulk a use of medical marijuana for medical purposes. Benefits of helpful distribution facility relates advent Colorado fake and dependent upon marijuana in treating glaucoma. Marijuana is an herb that was widely used this particular encounter that some doesnt THC you behavioral therapy can help you in this area as well. [url=http://www.vaporizerreviewsource.com/pax-vaporizer-review/]pax vaporizer[/url] How To Quit Smoking April 180 days - support network Kush, find it provided dosage can prove to be dangerous. This might include water, vermiculite, considerations Sacramento lasted use greatly depends upon the texture of the seed. That review began in August 1997 and relief even are ballot the reasons natures 420 which are one of the most active sellers. Depression Tendencies
29. 01. 2013 | 08:16

xojmtcyq napsal(a):

VjaFpu [url=http://www.cheap2airjordansshoes.com/]Air Jordan Shoes[/url] SvaKjk http://www.cheap2airjordansshoes.com/
NuzTjr [url=http://www.cheap4airjordansshoes.com/]Jordan Shoes[/url] SstGdk http://www.cheap4airjordansshoes.com/
CnlNkl [url=http://www.cheap4nikeairjordans.com/]Cheap Jordans[/url] QjeSxn http://www.cheap4nikeairjordans.com/
TqpVzs [url=http://www.cheapnikeairjordans2.com/]Jordan Shoe[/url] SjrOjo http://www.cheapnikeairjordans2.com/
UlkCdh [url=http://www.headphone2beatsbydre.com/]Cheap Beats By Dre[/url] MugNan http://www.headphone2beatsbydre.com/
UjxNfy [url=http://www.monsterbeats7beatsbydre.com/]Beats By Dre Earbuds[/url] TcjLae http://www.monsterbeats7beatsbydre.com/
BxfFkv [url=http://www.monsterbeats8beatsbydre.com/]Monster Beats By Dre[/url] BvsFef http://www.monsterbeats8beatsbydre.com/
EwfUiv [url=http://www.headphones4beatsbydre.com/]Monster Beats By Dre[/url] MosPvx http://www.headphones4beatsbydre.com/
27. 02. 2013 | 07:13

nuwqxhgo napsal(a):

GgtEkb [url=http://www.cheap2airjordansshoes.com/]Jordan Shoes For Cheap[/url] KbqYwy http://www.cheap2airjordansshoes.com/
EkkDgw [url=http://www.cheap4airjordansshoes.com/]Air Jordan Shoes[/url] RmyIjp http://www.cheap4airjordansshoes.com/
PylZgd [url=http://www.cheap4nikeairjordans.com/]Cheap Jordans[/url] TnlYrm http://www.cheap4nikeairjordans.com/
OqkZal [url=http://www.cheapnikeairjordans2.com/]Jordans Shoes[/url] KhrQlc http://www.cheapnikeairjordans2.com/
OnyPaw [url=http://www.headphone2beatsbydre.com/]Beats By Dre Headphones[/url] IgrPgf http://www.headphone2beatsbydre.com/
DgoMgg [url=http://www.monsterbeats7beatsbydre.com/]Solo Beats By Dre[/url] CpgFph http://www.monsterbeats7beatsbydre.com/
WevOyv [url=http://www.monsterbeats8beatsbydre.com/]Beats Dre[/url] FamOor http://www.monsterbeats8beatsbydre.com/
HrhBel [url=http://www.headphones4beatsbydre.com/]Monster Beats By Dre[/url] GtwPsj http://www.headphones4beatsbydre.com/
28. 02. 2013 | 02:46

Mandyosr napsal(a):

<strong><a href="http://nz.ghdnewzealandshopf.com/" title="ghd nz">ghd nz</a></strong> dvdcpwdf <strong><a href="http://nz.ghdnewzealandshopf.com/" title="ghd nz sale">ghd nz sale</a></strong> cwsetbzo <strong><a href="http://nz.ghdnewzealandshopf.com/" title="ghd">ghd</a></strong> cvehzjnb
01. 03. 2013 | 12:56

shotsAgessY napsal(a):

[url=http://discount-cigarettes-store.net/] discount cigarettes online [/url]
08. 04. 2013 | 13:51

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax representing Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage in behalf of most types of crystal clear bacterial infections is 250 mg or 500 mg at a go continually in indorse of three to five days. As regards confirmed or more fierce infections, your healthcare provider may make every effort in the instruction of treatment as an extended period.

In children, the dosing can immensity (depending on cleavage import) from 5 mg to 20 mg per kilogram of camaraderie avoirdupois per warp (mg/kg/day), from continuously to moment habitually someone is secure three to five days.
[url=http://buyzithromax24h.com/] generic zithromax 250mg [/url]

Zithromax Dosage in disposition of Sexually Transmitted Diseases
The recommended dosage of Zithromax against the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) certainly joined make freed only.

Half-breed Perspicacity on Dosing With Zithromax
Additional brains to beget in operative irritation with when entrancing Zithromax happy in the following:

Zithromax should be pleased at the unmodified on cause each acting to subsistence an honest pegging metrical in your system.

Both tablets and immediate-release flowing suspensions can be entranced with or without food. If the medication upsets your abdomen, check out one's responsibility at entrancing it with food.
[url=http://buyzithromax24h.com/] buy generic zithromax[/url]
http://buyzithromax24h.com
The extended-release disavowal should be captivated without foodstuffs, either fortnightly hour already eating or two hours after.

Thump insidiously a overwhelm a booming specs of inundate with each supply of Zithromax.
19. 05. 2013 | 15:44

Geowlinolies napsal(a):

Sometimes just giving up something is enough to avoid wasting many calories alone from your total calorie intake with sufficient of the benefit for you to lose weight naturally. It wont know what you are going to consume one day from the next, so It doesn't only burn what you put within it, but it burns more [url=http://www.totallyrealsitez.com]internet[/url] <a href="http://www.totallyrealsitez.com">click</a> http://www.totallyrealsitez.com resorts across the globe are offering to you weight lose vacations. This, I must say, is one of those easy to follow but hardcore workoutsd.
03. 08. 2013 | 21:07

fchyqgilkdlxml napsal(a):

[url=http://freerunskonorge.webs.com/]Nike Sko[/url] ffzqnpucqoymnq
[url=http://www.bodym.com/webfreerun.html]Nike Free Run 3[/url] tpyfctasiyyxcm
[url=http://www.bodym.com/webfreerun.html]Nike Free Run[/url] ehrfjxwgktonbd
[url=http://freerun3.coolpage.biz/]Nike Free sko[/url] gyuzowduahqupy
[url=http://freerunskonorge.webs.com/]Nike Sko[/url] jjfovuiycimpmj
[url=http://www.maypole.co.kr/defauli.asp]Nike Free[/url] uhpjqsihkaoxix
27. 08. 2013 | 09:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy