Migrační krize udělala z některých přístupů bruselské Evropské unie cár papíru. Když se Německo rozhodlo nedodržovat pravidla ochrany schengenského prostoru a pozvalo si miliony migrantů, nemá smysl dříve Bruselem propagovaná přísná vízová politika. Je nesmyslné vůči normálním žadatelům o studentská či obchodní víza uplatňovat nějakou přísnost, když je Evropská unie zaplněna miliony migrantů bez dokladů. Nemá žádný smysl bránit cizím studentům a obchodníkům u nás působit. Každý student nepocházející z Evropské unie potvrzuje svou vážnost zde studovat již tím, že zaplatí nemalé školné. Jestliže Evropou proudí miliony lidí bez identifikace, dokumentů a schengenských víz, proč někoho prověřovat, zda má více rád Obamu nebo Putina? Německo odpískalo evropskou regulaci schengenského prostoru. I my musíme brát ohled na své zájmy. Nesmíme dělat směšnou vízovou politiku. Omezovat dnes vstup studentům či obchodníkům z ciziny ve světle německého, italského a francouzského přístupu, který ze schengenských hranic udělal cedník, je hloupé.
Evropská komise přišla s kvótami na přerozdělení migrantů, kteří míří do Německa, mezi ostatní státy Evropské unie. Na první pohled řešení, které se zaklíná zásadou solidarity. Jde však o podvod. Cílem migrantů je dostat se do Německa a využívat jeho sociální systém. Pokud by hlavním cílem migrantů bylo opustit válečnou oblast, pak by zůstali v blízkých zemích, kde je mír a kde by měli snadnější možnost návratu - Turecko, Kypr, jižní Evropa a Balkán. V těchto zemích však uprchlíci nezůstávají. Jdou do Německa. Tento jejich cíl nezmění ani kvóty Evropské komise.
V březnu 2015 zavlála na radnici Brno-Jundrov tibetská vlajka. Jundrovská zelená radnice se tak přihlásila k vyvěšování tibetské vlajky jako svému politickému symbolu. Vlajka je skutečným symbolem a každý stát, země i město s hrdostí vyvěšuje svou vlajku jako symbol sebe sama a jako znak své historické existence. Vyvěšování cizích vlajek není typické, ale možné. Za protektorátu se vyvěšovaly vedle vlajek protektorátních vlajky německé, za komunismu to byly vedle vlajky československé vlajky sovětské. Nyní jundrovská radnice vyvěšuje vlajku tibetskou. Ovšem ani Němci za protektorátu, ani komunisté neopomněli vyvěšovat i tehdejší vlajky naše.