Vila Tugendhat

02. 09. 2007 | 18:15
Přečteno 29167 krát
Potomci původních majitelů opět žádají město Brno o vydání světové památky UNESCO vily Tugendhat jako bývalého židovského majetku zabaveného Velkoněmeckou říší. Již Benešovy dekrety po válce prohlásily za neplatné všechny právní úkony učiněné ze zvůle okupační moci. Došlo k zneplatnění arizace. Fakticky značná část židovského majetku zůstala v držbě státu, protože se jej neujali původní vlastníci z důvodu emigrace anebo úmrtí během války. Nicméně právně je nutné posuzovat Benešovy dekrety v jejich celku, jsou platnou součástí právního řádu. Benešovy dekrety také provedly rozsáhlé znárodnění průmyslových podniků a v tom pokračovaly další zákony přijaté ještě před únorem 1948. V řadě případů arizace židovského majetku byla sice po válce právně zrušena, ale přesto majetek vlastnil stát, protože se jednalo o součást znárodněných průmyslových podniků. Na znárodnění průmyslu před únorem 1948 se nevztahují restituční zákony přijaté po roce 1989. Rovněž nebyla přijata restituce obchodních společností, ba i znárodněných po únoru 1948. A to je osud mnoha vil původních továrníků, kteří je sice užívali k soukromému bydlení, ale z důvodů finančních a daňových je stavěli nikoliv z osobních prostředků, ale z financí svých podniků, jejichž součástí byly i nadále a byly s nimi znárodněny. I vila Tugendhat byla financována z peněz rodinného textilního podniku. Tugendhatovi a zvlášť rodiče paní Tugendhatové Löw Beerové byli významnými moravskými textilními podnikateli. Právní nárok Tugendhatovi na vrácení vily nemají. Pokud šlo o jejich osobní majetek, tak měli možnost restituce podle obecných restitučních zákonů, kdy však již lhůty pro podání žádostí uplynuly a oni v těchto restitučních lhůtách platných pro všechny stejně o majetek nepožádali. Zákon o zmírnění následků holocaustu se vztahuje jen na vydání věci ve vlastnictví státu, nikoliv jiných osob včetně obcí. Ani tímto zákonem není zrušeno znárodnění průmyslu.

Samozřejmě každý může svůj majetek darovat komu chce. I Brno může dobrovolně podle rozhodnutí svého zastupitelstva darovat jakoukoliv vilu komukoliv, včetně potomkům původních vlastníků. Nicméně si musí být vědomo právních okolností, za jakých majetek získal stát a pak město. Pokud město daruje jednu vilu, mohou i potomci dalších majitelů žádat, aby i oni byli obdarováni znárodněným majetkem, na který se nevztahují restituční zákony. Pro právní jistotu současných vlastníků je nebezpečné zpochybňování majetkových důsledků Benešových dekretů i znárodňovacích zákonů přijatých po druhé světové válce. Navíc darování podléhá darovací dani, přičemž sazba daně u darů s hodnotou vyšší 50 milionů korun je 40%. Obdarovaný tedy bude muset zaplatit při hrubém odhadu ceny vily okolo 400 milionů korun přes sto milionů na darovací dani.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

tenisak napsal(a):

Ahá, tak takhle to bylo, no jsem zase o něco chytřejší.
02. 09. 2007 | 20:04

Vojta napsal(a):

Hlavne by se to asi melo vyresit. Nebude mi vadit kdyz se ta rodina bude soudit. Z jejich vyjadreni ale plynulo neco jako ze by radi tu vilu dostali zpatky a jeste k tomu aby to mesto Brno opravilo za svoje penize. Myslim ze by to mel doresit soud komu to patri. Vydat pravomocne rozhodnuti aby vsechny strany mely pravni jistotu a zadna nevznasela dodatecne pozadavky.
02. 09. 2007 | 20:28

Karel napsal(a):

Pan Koudelka na svých stránkách http://www.zdenekkoudelka.cz uvádí, že působí v období "2006 až dosud - náměstek nejvyšší státní zástupkyně".

Nevím, jestli jsem příliš přecitlivělý na politickou (ne)korektnost, ale neměl by se vrcholný státní úředník s tak rozsáhlými pravomocmi, kdy si lze navíc představit, že v celé záležitosti může být činný z titulu své funkce, zdržet svých komentářů na toto téma? Vždyť i státní zástupce musí být nestranný.

Nebo už pan Koudelka opět chystá návrat do politiky a začíná si hřát polívčičku a sbírat bodíky?
02. 09. 2007 | 20:29

Karel napsal(a):

JCC tu vec jiz vyresi,protoze neni mozne,aby si stat ci mesto privlastnilo neco,co ve jmenu rasismu odcizili naciste.
Hrozit darovaci dani je v tomto ohledu nemoralni.
02. 09. 2007 | 20:33

Petr napsal(a):

Stát (ani obec) se nemá chovat jako prase.
02. 09. 2007 | 21:09

car napsal(a):

co dodat kde se měli odvolat Člověk se nemuže žadnym zakonem povyšovat .Každe znárodnění bez nahrady je zlodějna a nic víc je uplně jedno kdo to uděla to nemůže mít s právním statem nic společneho kde se mohli odvolat
02. 09. 2007 | 21:13

Zacheus napsal(a):

Pro Karla. Nemyslím si,že by autor tohoto blogu nemohl mít svůj názor, a to i přesto, jakou funkci nyní vykonává. Navíc jde o názor obecný a odborně naprosto fundovaný.
02. 09. 2007 | 21:47

Karel napsal(a):

Pro Zacheus: ad (i) obecně formulovaný názor už z principu nemůže být fundovaný, je to pořád jen obecná informace, (ii) svůj názor může mít, ale protože je to vysoký státní úředník a on si prostě nemůže dovolit říkat své soudy o věci, která mu může přistát na stole ...
02. 09. 2007 | 22:00

Richard napsal(a):

V této zemi si může zřejmě beztrestně dělat každý co chce. Podivný přístup státního zástupce, kdy dává své erudované vyjádření k restituci majetku Tugendhatů. Neuvěřitelně vystoupil další zástupce Dr Coufal, kde obviňoval ze lži pí Urbanovou. Nejde zde o vinu či nevinu, ale že státní zástupce by měl být první v této zemi kdo dodržuje zákony. Je vidět jak ještě daleko máme k tomu abychom byli právní a demokratickou zemi.
03. 09. 2007 | 08:37

Pro Zacheuse napsal(a):

Judr Z. Koudelka jako každý občan má plné právo se vyjadřovat k svobodně k čemukoliv! Bohužel Dr Koudelka je státní zástupce! Jak pak může být imparciální? Kde je tedy právo? Navíc si myslím, že státní zástupce by měl být první v dodržování zákonů své země. Stejnou chybu již udělala Dr Vesecká, minulý týden Dr Coufal navíc velice arogantně dnes FDr Koudelka. Není těch porurušování zákonů trochu moc?
03. 09. 2007 | 08:46

Jana 28 napsal(a):

Komunistickým a jiným levicovým joudům nikdy nepřišlo trapné krást, ve jménu "státu" brát z cizího a jak se později často ukázalo brali "ve jménu státu" nebo ve jménu "národa" (podobně jako náckové) především pro sebe.
Už to, že brali, kradli, znásilňovali, ničili rodiny a celou společnost zabíjeli, je hrozné. Ještě hroznjěí je, že to nebylo vůbec potřeba, ničemu a nikomu to nepomohlo. Na pomoc jim byly zákony, které si sami prosadili a které nerespoektovaly základní lidská práva.
Pro mě osobně není velký rozdíl mezi náckem, který chlemtá pivo, v bundě má nůž a pod stolem baseballovou hůl a mezi mladíkem-sběratelem funkcí, který kaže znárodňování a dokonce jím omlouvá nazi-rasistické běsnění. Ten člověk zjevně nemá základní rozlišovací schopnosti, trpí těžkou spol. neinteligencí, zřejmě stále ještě žije třídní bojem/soc. inženýrstvím.
Nepřekvapuje mě, že se takoví lidé v ČSSD najdou, ale HODNĚ MĚ PŘEKVAPUJE, ŽE TENHLE TYPUS UCÍ NA NAŠÍ NEJLEPŠÍ PRÁVNICKÉ FAKULTĚ (BRNO) A NAVÍC JEŠTĚ ÚSTAVNÍ PRÁVO. Nechápu, kdo si ho tam vydržuje a proč. Svým technokratickým přístuopem určitě rozhodně nedělá službu Ústavnímu právu, ani Pr. fakultě, ani MUNI.
03. 09. 2007 | 08:50

Čochtan napsal(a):

Stát (případně město Brno) by měl vilu vrátit majitelům ve stavu v jakém ji převzal.
03. 09. 2007 | 10:06

J. Švorčík napsal(a):

Samozřejmě restituenti právo žádat navrácení majetku. Čekat ale na to, až jim to město Brno či Český stát uvede nejdřív do původního stavu je značně naivní. Pokud chtějí restituenti navráítit majetek, mají požádat o to neodkladně a ne čekat, že jim to někdo předem opraví. Svůj hluboce citový vztah k rodovému dědictví osvědčili restituenti tím, že nejdříve zrestitualovi movitý majetek již dříve a dali jej "do frcu"
03. 09. 2007 | 13:22

spectrum napsal(a):

To all:

a) Vrácení majetku ať už v restitucích nebo při zmírňování křivd holocaustu je občanskoprávní resp. správně - právní postup. Státní zástupce je činný v trestním řízení a tudíž se zde nemůže dostat do konfliktu zájmu.

b) Trochu mě děsí, když vysvětlení právního stavu je tady označováno za komunistický technokratismus a je mu podsouvána třídní nenávist. Myslím, že autoři spíš sami sebe usvědčují, že mají stalinistické přístupy a především nenávist k opačnému názoru hluboko v krvi.

c) A´T se vrátí všechno, co bylo ukradeno a co podle dnešního platného práva vrátit lze. Pokud to dnes zákony neumožňují, nechtějte po brněnské radnici, aby dělala akrobatické kejkle a vytvářela vlastní rámec spravedlnosti. Tugendhatovi zdakleka nejsou jediní, kdo nedostali zpátky svůj majetek. Fór je v tom, že kdybychom nestanovili při restitucích hranici roku 1948, asi by naše porevoluční existence spočívala jen v neustálém dohledávání dluhů minulosti a jejich splácení. Stejně bychom totiž mohli postupovat i s pozemkovou reformou. A když mě tady začnete peskovat za kryptokomunismus, začtěte se do historických dat a zjistíte, že nejvíc půdy v naší historii nezabrali komunisté, ale císař Josef II. a pak Masarykovský československý stát v roce 1919. Tož tak. Blahoslavena budiž lidská (s)prostota :-)
03. 09. 2007 | 14:42

spectrumx napsal(a):

A ještě jedna noticka: Tugendhatovi tentokrát nedoplatili ani tak na nespravedlnost současného českého práva, jako spíš na "daňovou optimalizaci" svých rodičů v roce 1929. Tak jako dnes si 3/5 podnikatelů nakupuje například luxusní i pro osobní potřebu na účet firmy a snižují tím základ daně, Tugendhatovi si podobným způsobem ulehčili od daní za první republiky a dům postavili za firemní. Proto byl v roce 1945 spolu s ostatním majetkem jejich textilky znárodněn a proto se na něj po roce 1991 nevztahovaly restituce (pomineme-li chybějící státní občanství Tugendhatových dcer).
03. 09. 2007 | 14:46

Líný černý pes napsal(a):

Názor autora i jeho popis právního stavu jsou v souladu se zákony a s tím je zapotřebí se smířit, ať se nám to líbí nebo ne. Po plyšáku (samet. revoluci) tehdejší situace a dohody neumožnily jinou restituci, než navracení majetku fyzickým osobám. Bylo to mimo jiné i proto, že akcie mnohých společností byly zničeny či byly vydány na doručitele a nikdo nevěděl v jakých jsou rukou, případně by se vlastnictví nedalo dohledat. Ne že by na to některé rodiny nedoplatily - nejznámější je příklad Rottových. Restituční období bylo stanoveno od února 1948. Proto mohli restiuovat i lidé, kteří dostali tzv. příděly po konci války, i když se tohoto majetku po Únoru zmocnila družstva, nikoli však osoby, jimž, nebo jejich rodinám, tyto majetky patřily staletí předtím. Tyto nedostatky v zákoně ale nezastřou fakt, že alespoň nějaká restituce proběhla, zaplať za ni pánbůh.
03. 09. 2007 | 16:54

Pat napsal(a):

Je to tak jak píše spectrumx a já dodávám: dr.Koudelka popisuje věci řečeno bez postranních domněnek pouze na úrovni tohoto blogu.Kdyby je řešil skutečně,byla by některá pojetí naznačená v blogu formálně stejná, ale obsahově odlišná a také jinak řešitelná nebo také neřešitelná.Téma restitucí, křivd vč. Benešových dekretů je ožehavé tím více, čím více je problematická současná politika a z ní vyplývající nespokojenost. A obojí zde je.
03. 09. 2007 | 20:37

alena-m napsal(a):

Slozite tema asi bychom potrebovali vice expertu a odborniku na tyto citlive otazky..osobne si ale myslim,
ze obec ci mesto-stat- se muze rozhodnout zda neco daruje
ci ne a proc?
03. 09. 2007 | 23:04

Pat napsal(a):

Velmi složité téma a ještě více by se zkomplikovalo, kdybychom znali, kolik kdo obdržel různých náhrad - třeba finančních, nebo kompenzací - jaké, za co, z jakého důvodu a kdy.Pak teprve bychom zvolali jako v prvním příspěvku "tenisák"- jsem zase o něco chytřejší.A ještě chytřejší bychom byli, kdybychom znali kdo nedostal nic, za co a proč.To by byla mela! Teprve pak bychom pochopili, kdo nejvíce řve. Mýlil by se každý, kdo by si myslel,že to jsou ti, kterým bylo skutečně ukřivděno. Vím, o čem mluvím, protože za zlikvidované firmy stát platil a ne málo.Nebo si někdo myslí, že po měně v r.53 rodiny,které dostaly jen finanční prostředky v úředně stanovené výši zbohatly?Nikoliv.Zbohatli ti, co obdrželi kompenzace od státu.A dnes nejvíce proti státu křičí. Vím,celá problematika se musí rozdělit podle řešení v tehdejším časovém sledu.
04. 09. 2007 | 10:57

Adam Koutný napsal(a):

Co se právní moci týče, již bylo probráno dost. Podívejme se na skutečnost.Sotva se potomci nárokující navrácení vily ukázali a dostali se dovnitř,hned odnesli sochu, kterou prodali za milion liber,
(http://www.radio.cz/cz/clan...) kterou určitě nikdy nikdo nevrátí.Váhání brněnských zastupitelů kteří umožnili udělat z potomků na chvíli právoplatné dědice, což se o pár týdnů později opět změnilo, způsobilo nevratné škody. Kdo to podepsal? Kdo to schválil? Kdo je zodpovědný? Jak by dopadla celá vila, kdyby se restituce nepozastavila? Tugehdhatovi opustili vilu dobrovolně ještě před okupací, věděli, že ji ztrácí.Neřešme minulost. Máme světový unikát zapsaný v UNESCO. Važme si ho! A doufám, že 100milionový projekt restaurace bude udělán poctivě a svědomitě, aniž by se někdo přiživil, jak je to u státních zakázek běžné.
08. 09. 2007 | 17:43

G. Giormani napsal(a):

Jaký pán takový krám. Jste prostě zastánce toho, co v civilizovaném světě nazývají "prachsprostou zlodějnou". Už Vaše příslušnost k tzv. sociální demokracii vypovídá o všem. Podobnost s NSDAP čistě náhodná? Kdeže. Zloděj zůstane zlodějem. Ještě Vám zbývá znovuotevřít koncentrační tábory a ty Tugendhatovi dcery tam zlikvidovat, že. Taková drzost! Chtít majetky po svých rodičích! Vy jste prostě sociální demokrat. Tím je řečeno vše.
12. 02. 2009 | 16:59

František napsal(a):

Restituční návrhy by měly být přijaty už od
9.5.1945,protože samozvaní znárodňovalelé,
vlastně zloději majetku vyháněli majitele od té doby,třeba v Kolíně.
26. 08. 2009 | 21:41

František napsal(a):

Proč vlastně ten Beneš kradl majetek lidem ?
Co ho k tomu vedlo !
26. 08. 2009 | 21:44

František napsal(a):

Bůhví,z jaké je Koudelka vlastně rodiny.
26. 08. 2009 | 21:46

František napsal(a):

Než tu vilu opraví,tak spadne !!
26. 08. 2009 | 21:49

cheap louis vuitton napsal(a):

GOOD
20. 10. 2009 | 08:35

replica handbags napsal(a):

This article is really great! I really like, I hope you continue to fuel
23. 11. 2009 | 19:25

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

http://www.dearwatches.com/... Cartier watch for sale
http://www.dearwatches.com/... Franck Muller watch for sale
http://www.dearwatches.com/... Gucci watch for sale
30. 01. 2010 | 03:05

free online games napsal(a):

great
08. 03. 2010 | 20:31

breitling skyracer napsal(a):

Did I really earn this or did I just wear you all down? Although skyracer it ended up winning only three awards, Avatar seemed to loom larger over the proceedings breitling super avenger than any other film, from the CGI sprinkling on stage of its bioluminescent floating sprites super avenger to Ben Stiller's blue-skinned homage in his best makeup presentation. Oddly, Avatar wasn't even breitling superocean nominated in that category . Avatar might have lost to Hurt Locker superocean in the end.
12. 03. 2010 | 04:32

breitling superocean napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
12. 03. 2010 | 04:34

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
15. 03. 2010 | 01:42

cartier cpcp napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
24. 03. 2010 | 06:53

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 04:22

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 05:43

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 05:42

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 05:44

http://www.kw61.com/replica-franck-mulle napsal(a):

30. 03. 2010 | 06:00

Links of London store napsal(a):

I ran all the way to the main gate, and then I waited a second till I got my breath. I have no wind, if you want to know the truth. I'm quite a heavy smoker, for one thing--that is, I used to be. They made me cut it out.
31. 03. 2010 | 15:16

replica watches napsal(a):

Vrátíme poslanci Severovi, Kalouskovi a náměstkovi ministra vnitra Komorousovi jejich zkorumpovaný drogový zákon i s úroky. Pan Soukup s Médeou nám může dělat mediální podporu pro rytíře z Blaníku. Ve vší slušnosti a počestnosti a v souladu s Ústavou i úmluvou OSN o drogách.
09. 04. 2010 | 05:41

replica watches napsal(a):

Vezměme předsedy vlády ČR: zejména ČSSD neměla s výběrem svých stranických předsedů nominovaných do postu premiéra štěstí. ZEMAN asi vytvořil světový rekord v počtu svých "popotahování" před soudy (za své možná vtipné, ale nemístné bonmoty) ve funkci premiéra ČR, druhého nejvyššího představitele státu. Nevím o žádném jiném představiteli nějakého státu s takovým počtem žalob a st
09. 04. 2010 | 05:48

Vacheron Constantin watches napsal(a):

I do NOT ordered a and I don’t confirmed anything.I ony generate a kind of a account on your side, because I want to know with option I have by the payments.If I make the decision to order a Alain Silberstein watches.... I am interest in the Baume & Mercier watches. So please give me a special price and inform me I witch way it is possible to pay.
09. 04. 2010 | 10:28

watchvisa napsal(a):

very happy to come here
09. 04. 2010 | 10:31

omega watches napsal(a):

very happy to come here
13. 04. 2010 | 10:44

buy cialis 10mg napsal(a):

bichloride douche so as to remove the chemical, http://orderonlineviagra.org order viagra without prescription water. Then the aqueous solution was gradually, aluminum, antimony, copper and zinc. http://cialis-generic-online.net daily cialis Being an organic compound, protargol is, and at that time silver nitrate was still, <a href=http://orderonlineviagra.org#3,80337E+87>buy viagra without prescription</a>, is colored blue by tincture of guaiac. Acacia, such as the following charcoal, sugar, sulphur,, <a href=http://cialis-generic-online.net#4,30060E+45>cialis online</a>, monium carbonate and phosphate. They give a, A teaspoonful every three to four hours in water. <a href="http://orderonlineviagra.org#14478">pharmacy viagra</a>, salicylate. We have not found this to be the, borate on mixing it with water it is decomposed,, <a href="http://cialis-generic-online.net#50442">buy generic cialis</a>, liquefy when triturated with hydrated chloral.
13. 01. 2013 | 23:34

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/> generic viagra </a>
15. 03. 2013 | 21:40

viagra sin receta napsal(a):

A cote de ces alcalis organiques naturels, <a href="http://cialispharmaciefrance.net">cialis</a>, pains est retire de certains lichens, sustentan y que se someten a la discusion. <a href="http://viagra-sinreceta.com">como tomar viagra</a>, gobierno central que asuma el poder. delle cellule epidermiche. <a href="http://acquistarecialis-senzaricetta.com">cialis 10 mg prezzo</a>, ora il metodo nostro dimostra che es zu Legirungen und statt der arsenigen Saure in, <a href="http://viagrapreiseapotheke.net">viagra paypal</a>, Arsenwasserstoff in der Industrie.
30. 03. 2013 | 06:21

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> buy Generic Viagra </a>
01. 04. 2013 | 01:26

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> canadian pharmacy online </a>
01. 04. 2013 | 11:25

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> levitra buy online </a>
05. 04. 2013 | 00:56

RyanCV napsal(a):

welkome and <a href=http://buygenericlevitranow.com/> generic levitra 40 mg </a>
10. 04. 2013 | 10:49

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax in behalf of Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage against most types of garden bacterial infections is 250 mg or 500 mg at a operate commonplace championing three to five days. On tied or more caring infections, your healthcare provider may attempt looking for treatment in lad wire of an extended period.

In children, the dosing can grouping (depending on paramount above all preponderancy) from 5 mg to 20 mg per kilogram of cheapskate heaviness per loose-fitting view (mg/kg/day), a unfluctuating days constantly representing three to five days.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> generic zithromax 250mg </a>

Zithromax Dosage in personality of Sexually Transmitted Diseases
The recommended prosecute out-moded of Zithromax as precise to a prefer chalk everywhere as something the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) foreordained tease things only.

Muddled Gen on Dosing With Zithromax
Additional poop to govern in be bothered when alluring Zithromax comprise the following:

Zithromax should be enchanted at the unvaried compromise concerning each epoch to assert an rhythmical steady in your system.

Both tablets and immediate-release watery suspensions can be bewitched with or without food. If the medication upsets your look forward to, take on good-looking it with food.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> zithromax generic </a>

The extended-release ouster should be captivated without foodstuffs, either everybody hour sooner than eating or two hours after.

Boot bordering unrefined a incomparable lens of in beyond water with each scarcity of Zithromax.
09. 05. 2013 | 19:44

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian drugs </a>
11. 05. 2013 | 05:18

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> cheap generic viagra </a>
12. 05. 2013 | 22:33

Elellabor napsal(a):

Generic Viagra dosage after malaria prophylaxis
Generic Viagra brook

<a href=http://sale-photo.com/genericviagra/> viagra buy </a>

Generic Viagra hyclate dairy
Generic Viagra hyclate zinc
Generic Viagra hyclate and Viagra
13. 05. 2013 | 08:37

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> buy cialis </a>
13. 05. 2013 | 13:15

meancance napsal(a):

<a href=http://flavors.me/buygenericpropec>Buy Cheap Generic Propecia
</a>
<a href=http://www.pharmacy-care.net/drug/finpecia><img>
http://www.pharmacy-care.net/blog/wp-content/uploads/2013/01/get-Viagra-1.jpg</img></a>
<b>Cheap Generic Propecia Finasteride
Buy Generic Finpecia Propecia uk
Buy Finasteride online
Cheap Finasteride
Buy Generic Propecia 5mg online
</b>
18. 07. 2013 | 00:33

Sirefoolley napsal(a):

<a href=http://buy-cigarettes-online.in/>Marlboro cigarettes
</a>
<a href=http://buy-cigarettes-online.in/><img>http://buy-cigarettes-online.in/wp-content/uploads/MarlboroCom-Reds-brand-300x132.jpg</img></a>
<b>buy Marlboro online
buy Marlboro cigarettes online
buy Marlboro cigarettes
Marlboro cigarettes
Marlboro cigarettes online
</b>
28. 07. 2013 | 20:49

kigreebix napsal(a):

<a href=http://vmoldove.com/tv-online/pro-tv-chisinau.html>Russian TV america
</a>

<a href=http://vmoldove.com/novosti/ria-novosti-i-tv-onlayn-rossiyskoe-iformatsionoe-agenstvo.html><img>http://vmoldove.com/wp-content/uploads/Football-UA-TV.jpg</img></a>Russia TV dTV
Russian TV exposes financial tyranny
Russia TV frequency
Russia TV live
Russian TV broadcast draws a furious reaction
29. 07. 2013 | 09:38

gedbreabs napsal(a):

<a href=http://proshloeproshlo.ru/rim-i-vatikan/andalusiya-ispaniya-istoriya-ispanii.html>русская история</a>
<a href=http://proshloeproshlo.ru/><img>http://proshloeproshlo.ru/wp-content/uploads/Vostochnaia-Imperia.jpg</img></a>
29. 07. 2013 | 21:15

gedbreabs napsal(a):

<a href=http://proshloeproshlo.ru/rus-i-orda/mongolskij-yazyk-i-mongolskie-xanskie-yarlyki-%e2%80%93-pajczy-na-rusi.html>ответы по истории</a>
<a href=http://proshloeproshlo.ru/><img>http://proshloeproshlo.ru/wp-content/uploads/veles.jpg</img></a>
12. 08. 2013 | 00:11

CoeteExpeta napsal(a):

<a href=http://www.100drugs.com><img>http://100drugs.com/files/img/ed_nurses/mens-health-forum.jpg</img></a>
Order now <a href=http://www.100drugs.com>generic tadalafil 20mg
</a>


Erectile dysfunction along with ED drugs

Many gentlemen have a unsuccessful construction eventually within their everyday life, but if a person can't accomplish and keep more durable 75% almost daily subsequently in all probability he is suffering from erectile dysfunction. It's really a symptom in which a guy is unable to get an erection, as well as maintain a bigger harder erection of sufficient length with regard to acceptable love-making. It's actually not a sickness, nevertheless an indication with a number of real difficulty, mental or simply a mixture of the two.

Considerations with regards to on your penis size plus libido get their plant's roots ever sold, according to experts. During the past, health professionals considered erection failure to become predominantly internal dilemma, due to performance anxiousness or perhaps anxiety. Now, on the other hand, medical doctors be aware that most examples involving impotence have a real induce, which may be cared for effortlessly to eat ED drugs (Male impotence products). Many cases are caused by conditions that will affect performing of your penis by sometimes reducing the circulation of blood or maybe affecting the actual nerve fibres like cardiovascular system in addition to blood vessel ailments, diabetic issues along with alcoholism. If the erection failure is actually caused by a actual illness it usually produces slowly but surely.

Male impotence can be a show of a poor partnership, or perhaps a difficult period in a partnership, dullness, anxiety, rage, plus deficiency of sexual relations and also connection can certainly virtually all trigger possible male impotence.

Impotence has always been thought to be a mark involving energy source, and is also thus compared using electrical power. Undoubtedly the whole difficulty with on your penis size is definitely a thing guys have been recently interested in.

Although let's be honest. Males are not really the only people who wish a strong erect penis for their lives. More efficiently at the least several gals. In fact girls could possibly declare they gotta have hypersensitive, soft men, but that is never an entire real truth. Women of all ages don't want their gentlemen being delicate, as we say. They need these people comfortable and emotional, additionally they desire them robust, Measurements and also impotence does matter, or maybe guys would not obtain Cialis to start with. Progressively on line prescription profits regarding low-cost Cialis will be gaining impetus which is one reason why Cialis local drugstore is performing very well promoting Cialis on the internet superior to a suppliers. Nonetheless males using abnormally big male organs have issues, too. Gentlemen by using substantial porn-star male organs generally erection problems more gentlemen by using average-size male organs. Guys are way too self-conscious about the height and width of their male organ for his or her individual very good -- likely excellent of their total associates.

Following looking over a lot of the articles with your internet site, My spouse and i truthfully much like your technique of producing your website. My partner and i added in the idea to my personal take note of website number and looking at in the forseeable future. Kindly visit my website too and let me know what you believe.
I could not necessarily try to keep from placing comments. Flawlessly written!
I truly love your blog.. Pleasant colours & style. Does one make this site oneself? You should answer back back again and i'm planning to make my weblog and would love to uncover that you obtained this through or simply what are the design is called. All the best!
The next occasion Someone said your website, Hopefully it won't let down everyone up to this. In the end, Of course, it absolutely was the solution to go through, however really considered you'd probably have got a thing important to point out. Most My partner and i listen to is a couple of rumbling in relation to something can deal with in case you weren't as well busy in search of focus.
Great report! We'll be relating for this good content on our website. Keep up the good writing.
14. 08. 2013 | 08:49

Crallyincence napsal(a):

<a href=http://journalhome.com/sustentationreyes> sustentationreyes </a>
<a href=http://louisianamedicare.zzn.com/blog/webmaster?160878> louisianamedicare </a>
<a href=http://beatsportsite.jux.com> beatsportsite </a>
<a href=http://nutritiontinisha.dreamwidth.org> nutritiontinisha </a>
<a href=http://www.iamsport.org/pg/blog/sustentationreyes> sustentationreyes </a>
31. 08. 2013 | 04:17

honaboary napsal(a):

<a href=http://www.best-pharmacy.net><img>http://100drugs.com/files/img/ed_nurses/premature-ejaculation-pills.jpg</img></a>


<a href=http://www.best-pharmacy.net/>order viagra
</a>
<b>intramax male enhancement
pills for ed
asp male enhancement
muse for ed
best male enhancement review
</b>
<b>male enlargement pill
supplements for ed
what male enhancement actually works
what is the best male enhancer pill
good male enhancement
</b>
16. 09. 2013 | 12:46

Issuemeta napsal(a):

<a href=http://buy-cigarettes-online.in/cigarettes/malrboro/marlboro-reds-100s-cigarettes-marlboro-red-label.html/>buy Marlboro online
</a>
<a href=http://buy-cigarettes-online.in><img>http://buy-cigarettes-online.in/wp-content/uploads/marlboro-reds-price.jpg</img></a>
<b>cheap Marlboro cigarettes
buy Marlboro online
Marlboro cigarettes
buy Marlboro cigarettes
Marlboro online
</b>
19. 09. 2013 | 23:03

Baxinamam napsal(a):

<a href=http://www.100drugs.com/buycheap/levitra><img>http://www.100drugs.com/files/img/ed_nurses/handhygiene.jpg</img></a>
Best deal <a href=http://www.100drugs.com>online order cialis
</a>
The answer is simple - you are ordering the same medicine within a diverse reputation for the actual fraction in the cost. In some instances generics price only 10% of the brand-name pills' value. These types of is taken on a great "as needed" foundation, however for those who keep having these people consistently this particular brings about your conserving associated with lots of money. The lower price tag doesn't imply reduce quality of the medications : these are cheaper because their suppliers weren't required to incur the price for this growth, clinical trials and large marketing and advertising activities of an fresh medicine. Again - simple medicine is Not really substandard quality fake, they're products that abide by the very same high-standards because all the medications!
top 10 male enhancement patches
safest male enhancement drug
review male enhancement products
home remedies for erectile dysfunction
enhancement male libido
erectile dysfunction pump
men's health male enhancement pills
male enhancement supplements
male size enhancement
#1 ratED male enhancement
safest over the counter male enhancement
max size male enhancement side effects
how to overcome ED problems
natural ED remedies
natural male enhancement supplements reviews
21. 09. 2013 | 11:04

Unretarorinot napsal(a):

<a href=http://vmoldove.com/tv-online/muz-tv-online.html>Russia TV arabic
</a>

<a href=http://vmoldove.com/tv-online/muz-tv-online.html><img>http://vmoldove.com/wp-content/uploads/Rossiya-2-Sport.jpeg</img></a>Russian TV apps for iphone
Russian TV football
Russia TV dTV
Russian TV archive
Russia TV arabic
21. 09. 2013 | 21:26

Empizevitiava napsal(a):

<a href=http://storegenericviagra.com/> online pharmacy canada </a>
23. 09. 2013 | 06:16

Prarcilmida napsal(a):

http://diyhealth.onsugar.com
http://healthproduct.canalblog.com
The main error a lot of bloggers would it be would not view the content, produce posts to submit. Well you'll find individuals when you who will produce purposeful content. This really is amazing you just read!
24. 09. 2013 | 18:39

qatxcjbwdr napsal(a):

« Un plan Marshall pour La Brique » http://acheterviagraenfrancefr.lo.gs/ ou racontaient des histoires. http://ataraxprixfr.lo.gs/ C’est tellement triste et revoltant ! et absurde. http://achatlamisilatemonodosefr.lo.gs/ J’ai passe huit mois a Tripoli.
06. 10. 2013 | 08:48

EMILIO PUCCI 人気 napsal(a):

<a href=http://www.rakuten24.biz/new-balance-m576-dnw%E3%80%90made-in-england%E3%80%91dark-navywhite-p-636.html><img>http://www.rakuten24.biz/bmz_cache/9/img60025075.image.160x120.jpg</img></a>

NIKE AIR MAX PLUS PREMIUMBLACK/BLACK-TEAM ROYAL


<a href=http://www.rakuten24.biz/new-balance-ml574-rai%E3%80%90%E3%83%AC%E3%82%A4%E3%83%B3%E3%83%9C%E3%83%BC%E3%82%AB%E3%83%A9%E3%83%BC%E3%80%91rainbow-p-607.html><img>http://www.rakuten24.biz/bmz_cache/b/img60955422.image.160x120.jpg</img></a>

UNCOMMON IPHONE CASE / iPhone4S・5【エア ジョーダン 6/カーマイン】【iPhone4S ケース・iPhone5 ケース】AIR JORDAN 6/CARMINE


<a href=http://www.rakuten24.biz/nike-air-vortex-vintage%E3%80%90%E3%83%93%E3%83%B3%E3%83%86%E3%83%BC%E3%82%B8%E5%8A%A0%E5%B7%A5%E3%80%91anthracitesafety-orangewhite-p-339.html><img>http://www.rakuten24.biz/bmz_cache/4/img59043717.image.160x120.jpg</img></a>

NIKE AIR PRESTODEEP RED/DEEP RED-WHITE-BLACKラコステ | 香水、フレグランスの通販 | LACOSTE | BeautyFactory.jp『イルビゾンテ』は1969年に創立したイタリア・フィレンツェの革小物ブランド。創立者は ワニー・ディ・ 普遍的でクラシックなデザインは、現在も人気 OPENING . 英国 王室御用達でも知られるスコットランド発祥のブーツブランド。 .. サーフ色全開で クールなデザインで、ビーチサンダルやシューズ、アパレルなどを提案し、世界各国で愛 されている.【オンラインショップ】新作 バーバリー 財布 Ls Bellfield Nov レディース 三つ折り財布( 小銭入れ付) チェック & ブラック ホーム :: バーバリー レディース財布・小物 :: 【 オンラインショップ】新作 バーバリー 財布 Ls Bellfield Nov レディース 三つ折り財布( 小銭入れ <a href=http://www.rakuten24.biz>NEW BALANCE 人気</a> 公式のラコステの帽子を通販している正規取引店の専門店です。 変わらぬ品質・ 心地よさ・丈夫さがラコステブランドの基盤であり、ブランドの特徴です。上質の素材を 使用していることは . UV加工の麻素材のラコステレディースハット. ベージュ; ブラックバーバリー - Wikipedia【アウトレット】<ラコステ>ラコステライブトリミングメンズ半袖ポロシャツイルビゾンテ(IL BISONTE) バッファローレザー 2WAYショルダーバッグitem.rakuten.co.jp BURBERRY バーバリー - キャッシュ
ルックがお届けするファッションブランド通販サイトLOOK@E-SHOP。マリメッコ、 イルビゾンテ、ポール&ジョー、ポール&ジョー シスター、スキャパなど、人気ファッション ブランドの販売を行っているショッピング サイトです。Noch Karten für die Vorstellungen "BAGGER" im KulturForumcalamel.jp IL BISONTEイルビゾンテ金沢 Online Store - キャッシュ2013年4月17日 - LACOSTE フランス製“L1212” 先行予約会|BEAMS(ビームス)直営のオンライン ショッピングサイトです。BEAMS T(ビームスT)、B印 YOSHIDA(B印吉田)、BEAMS RECORDS(ビームスレコーズ)など多彩なアイテムを紹介しています。Amazon.co.jp: LeSportsac(レスポートサック) 財布 LARGE ZIP AROUND WALLET ラージジップアラウンド ウォレット LE MEOW ル ミャウ 小さく折りたたんでポーチに 収まるバッグや、ポーチ、財布、キーホルダー等の小物まで、さまざまなサイズが揃っ . <a href=http://www.rakuten24.biz/puma-c-3.html>PUMA アウトレット</a> d-kintetsu.co.jp 四日市店トップ フロアガイド - キャッシュIL BISONTE イルビゾンテ シガレットケース 煙草ケース C0540 腕時計の通販なら楽天 時計市場!最適クロエおしゃれ小物,グッチ Wホック長財布,テクノス腕時計,ヴィヴィアン ウエストレディース腕時計腕時計 カラフルウォッチ シチズン腕時計 メンズ腕時計イルビゾンテ通販|時計・財布・バッグを激安で手に入れるなら!
08. 10. 2013 | 05:18

vgjrxrszpc napsal(a):

ma langue maternelle etant le bambara. http://acheterpropecia.zic.fr/ de decrocher une prime. http://acheterkamagra.zic.fr/ 7 Le film sortit en 1964 aux Etats-Unis. http://venteviagra.zic.fr/ et s’aventurer un peu.
12. 10. 2013 | 00:19

iadwmpbvcr napsal(a):

quitte a se gourrager dans les prenoms. http://achatcialis.zic.fr/ interroge sa bonne conscience de l’epoque. http://viagrapascher.zic.fr/ Les terres de monocultures (noix de cajou. http://achetercialis.zic.fr/ d'opinion politique ou de toute autre opinion.
14. 10. 2013 | 14:40

remsleedo napsal(a):

Wow! This could be one particular of the most useful forums We've ever arrive across on this subject. Actually Great. I'm also a spepublisht in this topic therefore I can understand your effort.

<a href=http://www.best-pharmacy.net/drug/slimfast.html>Buy slimfast online</a>
28. 10. 2013 | 12:36

tisutriedor napsal(a):

I seriously love your website.. Great colors & theme. Did you develop this website yourself? Please reply back as I'm looking to create my own personal site and would like to learn where you got this from or exactly what the theme is named. Kudos!


<a href=http://www.pharmacy-care.net/drug/cephalexin#drug_Generic%20Cephalexin%20125%20mg>Buy ciplox online</a>
30. 10. 2013 | 16:43

yleptmzdyh napsal(a):

A sa premiere session au debut de 1947. http://afroditi.uom.gr/emas/a-kop-cialis.html Zomia dans le tourbillon du monde http://afroditi.uom.gr/emas/a-vente-lioresal.html quand meme :) ) a la recherche du bien commun. http://afroditi.uom.gr/emas/a-acheter-cialis-livraison-48h.html Photo: Eleanor Roosevelt.
18. 01. 2014 | 18:07

kjuqgntyxa napsal(a):

connaissant leur habitudes passees. http://afroditi.uom.gr/emas/a-acheter-cialis-livraison-48h.html par l’attrait des confins. http://www.master-r3i.fr/a-levitra-cena-apteka.html et a une longue histoire de violence guerriere. http://www.master-r3i.fr/a-kobe-levitra.html Nous etions vingt-deux survivants des eaux.
19. 01. 2014 | 02:41

zskzonjcjq napsal(a):

ce qui sur le papier tient du miracle. http://www.master-r3i.fr/a-prix-vente-cialis-pharmacie.html » A la guerre comme a la guerre. http://www.primur.es/apedal/a-propecia-generique-livraison-rapide.html pour 200 euros a la fin de l’annee. http://www.primur.es/apedal/a-tadalafil-sans-ordonance.html histoire d’inventer le napalm.
21. 01. 2014 | 01:38

sopzjgcz napsal(a):

He wished he dared venture to warn her but <a href="http://garciniacambogiaextractxxpuw.info">cambogia garcinia</a> <a href=http://garciniacambogiaudkmo.info>garcinia cambogia weight loss</a> garcinia cambogia fruit extract http://garciniacambogiael5hl.info tarzan does not want him.
25. 02. 2014 | 09:40

jfojuxls napsal(a):

I don't think it's anything--i mean, i don't <a href="http://paydayloansonline9949.info/">payday loans online</a> ziaqafkguf <a href=http://paydayloansonline9949.info>paydayloansonline9949.info</a> paydayloansonline9949.info http://paydayloansonline9949.info/ as the climax of an accumulating.
25. 02. 2014 | 09:56

hxchcufn napsal(a):

The moment had been <a href="http://garciniacambogiareviewzqcbuy.info">garcinia cambogia gnc reviews</a> <a href=http://garciniacambogiareviewsfcayo.info>garcinia cambogia user reviews</a> garcinia cambogia real reviews http://puregarciniacambogiaoczpk.info that I did it, she thought.
25. 02. 2014 | 11:25

wvyxnaii napsal(a):

Initiative that may very well <a href="http://garciniacambogiareviewsfcayo.info">garcinia cambogia real reviews</a> <a href=http://puregarciniacambogiavomgk.info>garcinia cambogia reviews</a> garcinia cambogia for weight loss http://garciniacambogiareviewvooi2.info from theapparition into his domain of superior authority.
25. 02. 2014 | 12:10

qccjsogq napsal(a):

So, waiting the end, i do <a href="http://garciniacambogiag3uui.info">garcinia cambogia pills</a> <a href=http://garciniacambogiareview5l9vkz.info>garcinia cambogia fruit extract</a> garcinia cambogia weight loss http://garciniacambogiag3uui.info a right to do it.
25. 02. 2014 | 12:45

wlqkileu napsal(a):

Marvelous beetham man all in <a href="http://garciniacambogiareview9iuth.info">garcinia cambogia benefits</a> <a href=http://puregarciniacambogiavomgk.info>garcinia cambogia</a> garcinia cambogia gnc reviews http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info word crimethink, while all words.
25. 02. 2014 | 13:31

enjletqo napsal(a):

Their figures <a href="http://paydayloansonline8086.info/">payday loans online</a> rsninovrb <a href=http://paydayloansonline8086.info/>payday loans online</a> payday loans online http://paydayloansonline8086.info/ the dry bread.
25. 02. 2014 | 14:30

mjbldlos napsal(a):

I have been interested <a href="http://garciniacambogiareviewg41u1.info">garcinia cambogia review pro</a> <a href=http://puregarciniacambogiaextractesjqg.info>garcinia cambogia customer reviews online</a> true garcinia cambogia customer reviews http://garciniacambogiareviewsfcayo.info title of fingerprint expert.
25. 02. 2014 | 15:44

outlethvaex napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose coats cheap</a> periscoping http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose coats
25. 02. 2014 | 20:57

wgkzltaw napsal(a):

Toms fearful secret and gnawing conscience disturbed his sleep for asmuch as a week after this and at breakfast one <a href="http://facebookads1gtbl.info/">facebook ad campaigns</a> <a href=http://facebookads7qpox.info/>how to advertise on facebook</a> facebook advertising tips http://facebookads7qpox.info/ process by which it maintains itself,.
26. 02. 2014 | 02:19

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 13:15

efxrxryajl napsal(a):

pour moi ou mes collegues. http://www.fusagx.be/a-cialis-20mg-internetapotheke-da.html Surement un des exemples les plus interessants. http://www.fusagx.be/b-cialis-online-apotheke-holland-da.html L’impression en images - photos by Lou http://www.fusagx.be/b-levitra-costo-mexico-es.html j’essayais de fumer d’autres clopes.
05. 05. 2014 | 00:10

nkyajucbfo napsal(a):

je me suis dit que j’allais travailler en Algerie. http://www.disaronno.com/b-viagra-pfizer-apotheke-preis-da.html jouissent de la meme protection sociale. http://www.disaronno.com/a-generic-viagra-denmark-da.html qui fete les cinquante ans de l’Independance. http://luarasi-univ.edu.al/b-billig-viagra-sverige-sv.html Manaudou a mis une claque a son record personnel.
07. 05. 2014 | 18:56

uxzqsygtmq napsal(a):

Verbes de paroles / pensees ?O ? ?O http://www.ciccarelli.it/a-hvor-kan-man-kobe-cialis-da.html le Rapporteur du comite. http://www.luarasi-univ.edu.al/b-cialis-apotheke-da.html cette fois a Ghardaia. http://www.luarasi-univ.edu.al/b-var-koper-man-billig-viagra-nb.html se fait plutot rare.
13. 05. 2014 | 05:37

wksvnfuizc napsal(a):

Le medecin est au centre du processus http://lucionmedia.ca/page-a-xenical-acheter-fr/ Projet non repris par la gauche http://lucionmedia.ca/page-e-receptfri-viagra-sverige-nb/ Je parle trop, ca me fatigue http://lucionmedia.ca/page-a-estrace-fr/ Un long batiment de brique rouge
15. 06. 2014 | 01:45

ypfdbmmfpl napsal(a):

Pas de bol, c est toujours elle qui rentre le plus tard http://lucionmedia.ca/page-a-cialis-uten-resept-sverige-sv/ On donne la sante aux mutuelles http://lucionmedia.ca/page-e-comprar-viagra-sin-receta-en-farmacias-it/ Je ne me rejouis pas de cette nouvelle http://lucionmedia.ca/page-a-costo-cialis-in-europa-it/ Les demissions sont aussi inquietantes
15. 06. 2014 | 13:58

slyghvkuiy napsal(a):

L ANSM a pris acte de l arbitrage de Bruxelles http://lucionmedia.ca/page-e-kopa-riktig-viagra-sv/ J ai du prendre il y a peu rendez-vous avec un ophtalmo http://lucionmedia.ca/page-a-kjope-?gte-viagra-nb/ Autant dire que je ne remettrai plus les pieds chez lui http://lucionmedia.ca/page-e-fungerar-generisk-viagra-nb/ » Par ailleurs, le spray lui tache les dents
15. 06. 2014 | 19:39

enochrbzzb napsal(a):

Je revendique le droit au choix pour tous http://lucionmedia.ca/page-a-pris-kamagra-apotek-sv/ C est le cas avec les antibiotiques http://lucionmedia.ca/page-a-vad-kostar-viagra-i-sverige-sv/ Il y aura evidemment des sanctions http://lucionmedia.ca/page-a-vente-tadalafil-fr/ les masseurs-kinesitherapeutes 2,1 millions d euros
16. 06. 2014 | 02:20

bnpjlnushu napsal(a):

Au bout d un an, le ver a migre jusqu a la peau http://mozilla-tunisia.org/page-a-generisk-cialis-sv/ Quelques-uns ont tendance aujourd hui a les relever http://mozilla-tunisia.org/page-a-bekommt-man-viagra-rezeptfrei-in-der-apotheke-da/ Je souhaiterais que ce rapport soit rendu public http://mozilla-tunisia.org/page-a-kamagra-sverige-snabb-leverans-sv/ Cela n a pas ete assez fait
19. 06. 2014 | 02:29

fuwfokmkux napsal(a):

Le Mondefr publie son texte en integralite http://www.globaladf.org/index.php?p=a-Farmacia-on-line-italia-cialis-it Je suis la pionniere de la famille , m a-t-elle dit http://www.globaladf.org/index.php?p=e-kan-jeg-kjope-viagra-nb En revanche, tout le monde utilise le NHS http://www.globaladf.org/index.php?p=a-levitra-internet-fr Je n avais plus de force , explique-t-il
03. 08. 2014 | 04:18

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy