V listopadu 1989 se obnovila sociální demokracie a ztotožnila s požadavky studentů, že demokracie musí mít navrch nad policií, prokuraturou a armádou, aby se neopakovalo zneužívání moci. Byla pro názorovou pluralitu ve veřejných institucích. Nyní se vedení strany lísá k těm, kteří zneužívání moci podporují, a připojuje se k honu na lidi za jejich názory.
Po přečtení článku MILAN ŠMÍD: Znásilňující migrant a česká média (Aktuálně.cz 21. 6. 2019) jsem byl šokován.
Ústavní vody rozvířil nález Ústavního soudu z 17. 4. 2019, II.ÚS 3212/18, který umožnil podnikatelům politicky kádrovat spotřebitele tím, že připustil odmítnutí spotřebitele, protože nechce podepsat prohlášení o politické situaci na Krymu. Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský se za nález stydí. Je dobré se ozvat proti nesprávnosti. Je dobré, když zazní - ne mým jménem!
Útok na jiného je hoden odsouzení vždy. Zvlášť v roce 30. výročí konce totality v listopadu 1989 nemůžeme mlčet k útokům na Ladislava Jakla, které jsou motivovány jeho veřejně projevovanými politickými názory. Studenti šli do stávky v roce 1989 s cílem dosáhnout svobody politického smýšlení, svobody jeho projevu i zavedení politického stranického pluralismu. Proto považujeme za nutné se ozvat proti návratu politického násilí do života v Čechách, na Moravě a ve Slezsku.
Vidím-li demonstrace a nepokoje v zemích, kde se nemluví anglicky, ale účastníci nesou anglické nápisy, vím, že se neobrací ke svému lidu, ale k cizině. Politická změna má být dosažena cizí mocí. Dosud jsem to spojoval s realitou rozvrácených států.