Dne 30. 11. 2022 skončila platnost pandemického zákona bez většího zájmu. Užijeme-li loveckou terminologii, zhasl v temnotě křoví, aniž by to někoho, včetně lovců, zajímalo.
Občanský aktivista Ladislav Vrabel kritizuje vládu i Českou televizi. Má tedy mnoho odpůrců.
Dopad ukrajinské rakety v Polsku ukázal, jak jsou někteří politici ochotni zavést zemi do války. Připomnělo to začátek první světové války.
V pátek 17. 11. 1989 jsem byl na zkoušce studentského Divadla pro lidi v Tišnově. Kde jsme zkoušeli v budově gymnázia díky jeho řediteli Milanu Novotnému. Studoval jsem 1. ročník právnické fakulty v Brně. O víkendu začaly zaznívat zprávy o násilném ukončení demonstrace na pražské Národní třídě. Během soboty 18. 11. jsem získal z vysílání BBC pro Moravu, Slezsko i Čechy informace o násilném potlačení průvodů studentů. Že se děje něco velkého, bylo jasné v neděli večer, kdy televize dementovala zprávy o úmrtí Martina Šmída a televizní program po 20. hodině byl posunut s odůvodněním, že bude mimořádný projev. Po delším čekání vystoupil předseda české vlády František Pitra, jenž nic zajímavého neřekl. Avšak bylo jasné, že se něco děje. Jinak by Československá televize nezměnila program s projevem premiéra o ničem.
Vyvěšení plakátu s Putinem a s naší a ukrajinskou vlajkou hodnotím jako mrhání stáními penězi. Proto jsem podal tři dotazy na Ministerstvo vnitra. Ředitel kabinetu ministra Lukáš Hendrych mi musel odpovědět.
Od roku 2018 se snažím v rámci svobodného přístupu k informacím zjistit, kolik činí náklady na pořady Václava Moravce v České televizi, když mne stát nutí podílet se na jejím financování a tedy i na placení pořadů Václava Moravce. Česká televize a její generální ředitel reagují podle rady MUDr. Plzáka: zatloukat, zatloukat a zase zatloukat.
Většina lidí chce žít normálně své životy bez toho, aby jim cestu za štěstím ničili ti, kteří je chtějí ovládat. Jedním ze zel, které se na nás hrne, je zdražování čili inflace.