KME: revoluce v medicíně nebo podvod?

02. 10. 2018 | 07:02
Přečteno 22097 krát
O zdraví, politice, sektářství a šíření iracionální víry

Lidé už nechtějí polykat chemické léky, podstupovat ozařování nebo drastické operace. Nechtějí být nástroji v rukou klasických lékařů. V kurzu je medicína alternativní, celostní, funkční. Uzdravuje šetrně, bez vedlejších účinků. Obchodníci se zdravím, šejdíři a šarlatáni zavětřili. Světlo světa spatřil diagnostický a léčebný zázrak.

„Dovoluji si Vám předložit informace o technologii KME-ERI (Komplex Medical Expert systém).
Terapie funguje na principu měření elektrických polí lidského těla a dekóduje v nich i ty nejmenší odchylky. Tato technologie dokáže zaznamenat komunikaci buněk a zjistit tak prvotní příčinu onemocnění. KME-ERI terapie pomůže například při:

- psychosomatických potížích, zjišťování prvotní příčiny problému
- u dětí, např. poruchy autistického spektra, oslabené imunitě
- trávicích problémech
- hubnutí, hormonálních problémech, psychických problémech
- migrénách, nespavosti
- zjištění virů, bakterií, plísní, parazitů, prvoků v těle
- detoxikaci organismu
- ortopedických problémech, odvykání kouření
- alergii, cukrovce
- deficitu vitamínů, minerálů a stopových prvků v těle ... a při mnoha jiných problémech

Lékař, který zastřešuje celý projekt, MUDr. Stanislav Ráček, vystudoval lékařskou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě. Po dvou letech praxe začal hledat možnosti alternativní medicíny a objevil přístroj KMI-ERI. Přístroj využívá technologii vynalezenou švýcarskou firmou CME SWISS. MUDr. Ráček patří na Slovensku mezi průkopníky této technologie. Získal všechny potřebné certifikáty k plnohodnotné práci s přístrojem a dnes je oficiálním školitelem ERI pro celou Evropu. Systém ERI umožňuje po dokončení procesu skenování i terapii COMPENSATION. Dosažené výsledky jsou úžasné,“
píše se v mailu v těchto dnech hromadně rozesílaném lékařům a zdravotníkům.

Pracoviště využívající technologii KME už fungují v Praze, Brně, Kroměříži, Bratislavě a Banské Štiavnici. Rychle se šíří. Jak je to možné? V čem spočívá zázrak integrální medicíny KME? Jeho objevitelem je ukrajinský elektroinženýr Igor Orzhelskyi, absolvent moskevské technické univerzity, žijící ve Švýcarsku. „Ten přístroj je schopný detekovat elektrickou charakteristiku organizmu. To znamená, že my vyzařujeme elektrické pole, ve kterém jsou známky toho, jak vlastně ten náš organizmus funguje a v současné době jsme schopni detekovat pomocí změn v tomto...dynamice a nabití tohohle elektrického pole až 200 000 informací o organizmu...Igorův přístroj hledá a je koncipován na to, aby našel příčinu vzniku poruch rovnováhy, které se následně projeví vznikem onemocnění...A ano, opravdu tomu věřím. Na rozdíl od Vás jsem s Igorem strávil desítky hodin diskutování a probírání, proto je mi jasné, že to nemůžete pochopit a chápu, že já to neumím vysvětit tak, abyste to pochopil,“ odpovídá na otázku principu fungování KME MUDr. Jan Vojáček, CFMP (Certified functional medicine practicioner, certifikovaný praktik funkční medicíny), protagonista KME v Čechách a vedoucí lékař pražské kliniky Endala (mediálně známé spoluprací s MUDr. Janem Śulou, Reportéři ČT, 18. 6. 2018).

Pokud byste snad náhodou také nepochopili, chápu a vysvětlím tak, abyste pochopili. KME je naprostá pitomost. Navíc nijak objevná. S podobným zařízením vyrukoval už německý lékař R. Voll (1909 – 1989), duchovní otec elektroakupunktury - EAV, podrobně viz publikace: Akupunktura. Mýty a realita, Heřt, Hnízdil, Klener, Galén, 2002. Na podobném principu pak stojí technologie označované jako Bioelektronická funkční diagnostika, Dekoderová dermografie, Thera Test, Vera Test, Segment Elektrogram, Anesa, Biorezonance Bicom a řada dalších. Pacient zpravidla drží v ruce elektrody, nebo se pohybuje snímačem podél jeho těla. Během deseti sekund přístroj údajně analyzuje hodnoty elektrického pole, stanoví diagnózu a organizmus energeticky harmonizuje. Jen hlupák uvěří, že pomocí obyčejného snímače lze získat tak obrovské množství informací o zdravotním stavu člověka. Jen hlupák uvěří, že by se takto, bez vlastního přičinění, mohl uzdravit. Do nebe volající drzostí protagonistů KME pak je odvolávaní se na vědecky ověřená a v klasické medicíně využívaná zařízení typu EKG, EMG, EEG, CT či NMR. To, co „analyzuje“ KME je totiž v první řadě elektromagnetický šum okolí, způsobený provozem elektronických zařízení, vedením sítí, atmosférickými vlivy apod., který nijak nesouvisí ze zdravotním stavem pacienta. To je ostatně hlavním důvodem utajování a mlžení know-how technologie KME jejími protagonisty.
„Reverzní snímač, který pracuje se spinovými proudy...reverzní komutátor, který se skládá z bloku reverzních tlumičů a jednoúčelového kontroléru... a který, díky zvláštním technologickým řešením dosahuje stabilního provozu s dynamickými signály ve frekvenčním rozsahu od 0,001 Hz do 386 GHz,“ nasazuje korunu pseudovědeckým blábolům vynálezce Igor. Obávám se, že tomu sám hluboce věří.

Lid chce být klamán, tak proč mu nevyhovět. „Využívá to špičkové počítačové technologie, praktikují to mediálně známí lékaři, stojí to spoustu peněz. To nemůže být podvod,“ říká si pacient. Ale může. A také je. Podvod založený na nevzdělanosti, pomatenosti a ziskuchtivost protagonistů KME na straně jedné. Zoufalství, naivitě a víře těžce nemocných pacientů na straně druhé. Cynické zneužití jejich důvěry. O to hrozivější, že z rukou lékařů. Pacient, který vyhledává léčitele, tvrdícího, že vysílá zázračnou uzdravující energii, se dobrovolně vystavuje riziku zanedbání účinné léčby. Jestliže jde pacient k člověku, který se honosí titulem MUDr., předpokládá, že bude léčen kvalifikovaně, zodpovědně, podle aktuálních poznatků lékařské vědy - evidence based medicine.

Zdravotnických zařízení, založených na šarlatánských metodách a iracionální víře, přibývá jako hub po dešti. Nabalují na sebe dravé a bezohledné byznysmeny. Fungují podle osvědčeného modelu sekty:

- v čele stojí charismatický, přesvědčivý a výmluvný manipulátor
- slibuje zázračné uzdravení u dosud nevyléčitelných nemocí (viz Dr. Šula v dokumentu ČT: mám 95 % úspěšnost uzdravení u roztroušené sklerózy, rakoviny, autismu)
- vyžaduje naprostou důvěru, iracionální víru (viz Dr. Šula v dokumentu ČT: složení vakcín vás nemusí zajímat, musíte mi věřit)
- vyžaduje odevzdání se a odevzdání majetku (viz Dr. Šula v dokumentu ČT: za uzdravení zaplatíte sta tisíce)
- nepřipouští racionální diskuzi, na věcné dotazy reaguje podrážděně, emotivně
- obklopuje se skupinou fanatických příznivců, kteří jej chrání, případně svědčí v jeho prospěch (svědci).
- rád se veřejně prezentuje ve společnosti známých herců, umělců či politiků (není bez zajímavosti, že MUDr. Vojáček na svém facebooku vystavil fotku s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem, ANO)

Protagonisté šarlatánských metod si totiž v ničem nezadají s některými čelními politiky, slibujícími snadné vyřešení složitých společenských problémů, zázraky na počkání, nemožné do konce volebního období. Jen je potřeba jim odevzdat svůj hlas, svoji vůli, víru, peníze. Oni už se o nás postarají. Péče o zdraví člověka i celé společnosti v režii sekty. ANO, bude líp! To vám garantuji!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor odstraní z diskuse na Aktuálně.cz. Při opakovaném porušení kodexu Vám administrátor může zablokovat možnost přispívat do diskusí na Aktuálně.cz. Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz.

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy