Tragikomika politiky

01. 04. 2012 | 14:26
Přečteno 5140 krát
Zkouším to jako dobrou zprávu ve smyslu, že naděje ještě žije...:-) Jedna věc je trestní odpovědnost, prokázaná zlodějna a následný trest uložený soudem. Další věc je věrolomnost, nedůvěryhodnost, zprofanovanost. Na to už soud ani není nutný.
Jsou různé druhy lidské činnosti, pro které musí mít jejich vykonavatel určitou schopnost, mít určité vlastnosti. Asi nikoho nepřekvapí a bude se mnou celkem bez problémů souhlasit, když řeknu, že potápěč by se asi neměl bát vody, fotbalista by měl mít v pořádku nohy, horolezec by neměl mít nezvladatelné závratě. Podobně to je i s politikou. Tam nesmí chybět důvěra veřejnosti.

Ano, je pravda, že pokud někdo touží po tom být horolezec, ale ve výškách omdlévá, nemůže se jednoduše horolezcem stát. Ano, souhlasím, že je to nespravedlivé, ale nedá se nic dělat, takový je život.
Proč začínám tento blog jako kdybych mluvil s bláznem? Protože mám pocit, že je v naší zemi poměrně velké množství lidí, kteří toto neví a nechápou.
Pro vykonávání politiky je nezbytné mít důvěru. To není jen z mojí hlavy, to prosím řekl už Nicolo Machiavelli. (A on tehdy hovořil i k císařům – bez důvěry se nedá vládnout ani silou, natož v demokracii!) Jestliže má dneska nějaký politik anebo dokonce celá strana na krku tak dramatická svědectví, jako ODS dnes, není čas zabývat se jen trestní podstatou, ale je třeba myslet i na důvěru. Víte někdo ještě, co to slovo znamená? Pokud nevíte, co to je důvěra voličů, vzpomeňte si na drtivou prohru ve volbách v Praze – a to prosím nebyl ani zdaleka takový poprask jako dnes!
Jestliže chce pracovat v politice člověk, který důvěru ztratil, chová se jako výše zmiňovaný „horolezec“. Je tragikomický. Bez ohledu na to, co je a co není spravedlnost. Bez ohledu na to, co prokáže anebo neprokáže soud. Takový je život, tak se „hra“ jménem politika prostě „hraje.“
Proto Jiří Čunek potopil KDU-ČSL až na dno – a vůbec nehraje roli, zda byl obviněn křivě nebo spravedlivě. Ztratil důvěru veřejnosti. Proto Bill Clinton se svojí kauzou o felaci a stážistce Levinské definitivně připravil USA o pozici světového leadera v myslích lidí celé Země. Červenající se shrbený chlapík, který na židličce v celosvětovém televizním přenosu prosí o odpuštění za svoji lež, prostě není světový šéf. A je úplně jedno, že zůstal na pozici prezidenta USA až do konce volebního období. Tragikomickou pozici ve světových dějinách nezávidím ani jemu, ani jeho potomkům a příbuzným. Kam se ztratila soudnost?
Dřív, než se prokáží anebo neprokáží skutkové podstaty trestního jednání členů ODS (a dalších stran, pochopitelně se to týká i ČSSD a dalších, jen ODS a VV jsou teď nejvíc vidět), je nutné ukázat, zda je ODS stranou kmotrů a zlodějů, anebo zda tam jsou i poctiví lidé, kteří umí zamést před vlastním prahem. Jsem přesvědčen, že tam jsou. Obávám se ale, že je třeba jednat.
Slyšíte?! Pokud ještě někdy chcete figurovat ve vládě a pokud chcete dokončit toto volební období, začněte něco prosím dělat! Zatím Vám ještě alespoň část národa naslouchá, ale čas běží příliš rychle a obvinění jsou příliš vážná!
To stejné se dnes bohužel týká i Věcí Veřejných, to stejné se dnes bohužel týká i našeho pana prezidenta. Mluvte jasně, vyjádřete se, prosím! Jasně řekněte jak to je, jasně řekněte, co si myslíte! Něco udělejte! Nasloucháme Vám, ale pomalu se blíží doba, kdy si my, voliči, budeme připadat jako(nadneseně řečeno) hlupáci a Vy budete (velmi nadneseně řečeno)…..tragikomičtí…

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

prak napsal(a):

Jsem dojatý poslední větou....kdy si my, voliči, budeme připadat jako hlupáci a Vy budete... tragikomičtí... Zodpovědně prohlašuji, že u koryta tato tragičnost nikomu nevadí. To spíše vypadá tragikomicky občan v roli hlupáka!
01. 04. 2012 | 14:38

bella ciao napsal(a):

O důvěře už Kristýny Kočí hlasovaly, dopadlo to jednoznačně.

Lhát o eventuelní felaci v kanceláři vlastní ženě není až tak hrůzné.
Hrůzné je kvůli té felaci bombardovat obyvatelstvo ve vzdálené zemi, kterou spoluobčané ani neumí najít na mapě.
01. 04. 2012 | 14:54

ZM napsal(a):

Poté, kdy definitivně vyšla najevo pravda o VV, pochybuju o tom, že většina voličů bude mít ještě v nějakou politickou stranu důvěru. Problém totiž není jev v politicích, ale v tom, jak jednají lidi mezi sebou. Podvody, podrazy, nedodržování slibů atd. jsou mezi lidmi běžné. Ano teoreticky to tak má být, že politik by měl mít důvěru. Prakticky je ale realita jiná. Velká část lidí se v politice angažuje proto, aby získali vliv, kontakty, informace a následně peníze. A to je většině lidí zcela jasné. Těžko říct, jestli je v tomto státě možné omezit korupci natolik, aby ten stát mohl normálně fungovat.
01. 04. 2012 | 15:05

ZM napsal(a):

oprava-Problém totiž není jen v politicích, ale v tom, jak jednají lidi mezi sebou.
01. 04. 2012 | 15:06

český maloměšťák napsal(a):

Vláda Dobeše, Johna, Kocourka, Jankovského, Vondry, Kalouska, Drobila, Bárty, Fuchsy, Nečase, Bessera....má podporu ze strany Dobeše, Johna, Kocourka, Jankovského, Vondry, Kalouska, Drobila, Bárty, Fuchsy, Nečase, Bessera...a dále například Béma, Šnajdra či Babáka.

A zřejmě i podporu BIS a Janouška.

Až teda na toho zlobivého Mazánka. Ten je momentálně za vola. Ale důvěru vládě před tím odhlasoval...
----------------------------------------------------------------------------
Zajímalo by mě, jak si mají poctiví řadoví členové ODS zamést před vlastním prahem. To jako mají napsat nějaké provolání....nebo co vlastně ?
Mají se snad obrátit na občany s nějakou Modrou šanci číslo dva ? Nebo se Smlouvou s voliči - druhé pokračování ??
Nebo co vlastně mají dělat ?
Poukazovat na chyby a vyřadovat u sebe i ostatních sebereflexi ?
Hmm - naživo, v tisku.... nebo stačí na internetu ?
01. 04. 2012 | 15:07

P. napsal(a):

Co se týče ODS, právě se zdá, že některé skupiny tunelářů se už prokopaly na druhý konec a utíkají z ODS pryč. Situace je asi dost vážná.

"Máme kmotrů dost, proto v ODS končíme, ohlásila celá buňka z Písecka"
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/clenove-ods-odchazi-kvuli-kmotrum-ze-strany-fm1-/domaci.aspx?c=A120331_1757275_budejovice-zpravy_stk
01. 04. 2012 | 15:09

deep throat napsal(a):

Není to špatné zamyšlení, va proto věřím, že nemá s Aprílem nic společného.

Vůbec si ale v roli voliče nepřipadám jako hlupák. Jsem v pozici dobře zakopaného pěšáka, i když pomalu s holým zadkem a proto čekám. Vím totiž, že moje chvíle přijde.

Je mně proto srdečně jedno, zda si ODS, nebo věční odcházeči z vlády VV budou sypat popel na hlavu.

Nechává mně proto v klidu, že dnešní šedesátiminutové plky pana premiéra Nečase byly opět ve stylu :Proboha, jen nic konkrétního neříci a zůstat u moci co nejdéle za použití jakýchkoliv prostředků".

Jemu i většině vládnoucích politiků je proto úplně jedno, že pohár trpělivosti té slušné části českého národa prostě přetekl.

Proto v klidu čekám a dočkám se. Já, i ta slušná část této společnosti, ke které se počítám! Nejpozději za dva roky v této jimi spálené zemi po vládních tragikomicích ani pes neštěkne!
01. 04. 2012 | 15:16

Petr Havelka napsal(a):

Pane Horký,

tak tak, působit směšně je pro politika to nejhorší je to konec.
Jestli to s hloupostí není tak trochu i takto.

http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/proc-vse-stoji-za-prd
Je to sice stand up, ale trefný.
Diktatura průměrnosti.
01. 04. 2012 | 15:16

ZM napsal(a):

český maloměšťák - co se týká ODS, tak oni ví, že mnozí lidi volí jako "stádo", takže si ten dvouciferný výsledek voleb udrží. Připadá mi to tak, že politika v ČR není o osobnostech, ale o tom, kdo má jakej "dres". Když to přirovnám k fotbalu, tak je např. současná Sparta ještě ten samej klub, jako byla počátkem 90. let, když jsou tam naprosto jiní hráči, má jiného majitele atd.? Podobně to je např. u politických stran.Je současná ODS stejná jako za Klause? Je např. současná ČSSD stejná jako za Zemana? Někteří politici zůstali ve vlivných pozicích, někteří ne. I když se nějaká politická strana dočasně "očistí", není žádná záruka, že to bude na dlouhou dobu.
Problém je to, že někteří z politiků už jsou natolik arogantní a zaslepení mocí, že si neuvědomují, že jsou problémy, který jsou z hlediska fungování státu zásadní, jako např. problémy v soudnictví nebo na katastru nemovitostí. Myslí si, že se staší protlačit na volitelný místo kandidátku do sněmovny a jsou v pohodě. Ale když přestane fungovat policie a justice, tak může dojít k masovým nepokojům (jako třeba ve Francii) a při těchto nepokojích už nikoho necochrání ani poslanecká imunita :)
01. 04. 2012 | 15:23

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Banda politických mafiánů – neoliberálové potažmo Klaus a ODS lidem vymývají mozky: stát je zlo, politikové z podstaty darebáci a proč asi toho hlásají a kam to spěje?

Toto hlásají, aby se lidé nedivili, že když se tento typ lidí, jako je například Klaus dostanou k moci, to pak stát je opravdu zlo, politici darebáci, kteří hájí podivné věci. Tyto zhovadilé ideologie jsou součástí privatizace a rozkladu společnosti, kdy je společnost rozložena a stává se kořistí bezcharakterních gaunerů.

Doufám, že se lidé vzpamatují a nechají si vládnout jen od poctivých a inteligentních lidé, jinak to dobře nedopadne.
01. 04. 2012 | 15:30

ZM napsal(a):

deep throat - předpokládáte, že Sobotka a další z ČSSD ví líp, jak se má vést stát. Nejsem takový optimista. Stačí se lépe podívat, koho má ČSSD ve svých řadách, Např. Palase nebo Ratha. A to zrovna nejsou lidi, který by bylo možný označit za čestné. Navíc je nejasný, s kterými stranami by ČSSD mohla jít do koalice. Mohla by vládnout např. s KDU, jako v roce 2002. všem není jisté, jestli se KDU dostane do sněmovny. Samozřejmě může vládnout za podpory KSČM, ale i tato spolupráce by byla i z hlediska ČSSD problematická. Z hlediska ČSSD by možná bylo výhodné hlasovat pro snížení hranice volitelnosti na 3 %, protože tak by mohla mít větší jistotu, že se do sněmovny dostanou strany, z kterými může uzavřít koalici, aniž by vznikla závislost na podpoře KSČM.
Osobně si ale nemyslím, že ČSSD je schopná udělat v tomto státě pořádek, aniž by došlo k dalšímu zadlužení nebo ke zvýšení daní. Např. není jasné, jak by měl být vyřešen problém s tzv. nepřizpůsobibými občany, kteří mají nadprůměrnou porodnost, nemají zájem o vzdělání a ni o zaměstnání a kradou. Stačí se pojít v dopoledních hodinách ve čtvrti, kde bydlí hodně těchto lidí a je jich tam plno. Že dospělí nejsou v zaměstnání, není nijak překvapující, jelikož velká část z nich je v evidenci ÚP. Ale že jsou v dopoledních hodinách na ulicích i děcka, to už trochu překvapující je, anpř. proto, že je nikdo nepostrádá ve škole :) Nakonec, učit ve škole s vyšší přítomností nepřizpůsobivých, to není zrovna lukrativní zaměstnání :)
Jsou evidentně problémy, u kterých neví řešení ani Sobotka :)
Je totiž rozdíl říct na mítinku, že je potřeba podporovat rodiny s dětmi a pak na tu podporu najít peníze v rozpočtu tak, aby nedošlo k zadlužování a tak, aby nebyli zpětně zdaněni rodiče dětí.
01. 04. 2012 | 15:37

tata napsal(a):

pane PETR HORKY

vaše chyba je že musite byt najivní,jinak byste toto nenapsal.
STAčilo jen shlednout,OVM a jen pasaž kdy dali projev NEČASE o vyrovnaní se s šedou zonou a srovnat to stim jak oni bojují a otazkou o drobilovi v dozorčí radě a odpovědí na zodpovědnost.

V které straně by mohl byt mistopředseda zapleten do afery co byli odposlechy od Michalka,A TED do souvislosti s kontrolou ve statních lesích.....tam to byl čin nedokonany ale přesně se doplnila skladačka co tam bylo řečeno o těch lesích,proboha každy rozumny člověk vidí tu souvislost.JEN holt premier teto země bojuje ale asi proti naké imaginarní ,ta skutečná hrdě stojí po jeho boku

Takže očem proboha pišete,jestli to nevidíte tak s prominutím do te role ste se pasoval,co víc VÁM MOHL ZDĚLIT,něž tímto že NÁS DAVNO ZA HLUPAKY POVAŽUJOU A BOHUŽEL TIMTO NAPSANYM MU TO POTVRZUJETE,když pišete že se pomalu bliží doba.
ona už tady je a stale to musí byt více a více zřejmé i pro ty slepé........není pomalu tydne afery na které by jinde padali vlady.....tady lidi jako vy píší....že se bliží doba??????????
01. 04. 2012 | 15:38

Saltzman napsal(a):

Otázka je taková, jestli komu jde ještě o důvěru veřejnosti, když se konečně propachtí k moci. Ono není vůbec jednoduché v politické straně stoupat vzhůru hierarchií a nakonec stanout mezi špičkou politiků, dostat se k vládnutí státu. Povětšinou je tomu tak, že u státní moci jsou lidé, kteří nepotřebují prostupnost v politických stranách, aby se členové těch stran zdola dostávali postupně vzhůru.

A toto je kardinální problém pro občany voliče. Nelze očekávat výměnu lídrů politických stran, nelze očekávat dobrovolné odchody po ztrátě důvěry u veřejnosti. Zdola totiž nemá přístup nahoru žádná nová krev. Ti nahoře si jsou moc dobře vědomi potřebnosti nepropustnosti v politických stranách pro sebe a udělají maximum, aby zabránili jakékoliv změně ve svých stranách. Jakkoliv se může veřejnost rozčilovat nad špatně nastavenými reformami, budou ti nahoře tvrdit, že je vše v naprostém pořádku a mají k takhle stvořeným reformám mandát. Že to jen opozice napadá, neb je k tomu ze své podstaty opozice určena. Pravdou ale je, že až opozice bude u moci po dalších volbách, situace bude téměř stejná.

Zlodějny ze státního se jen množí a neubývají. Snad jen pro množství zlodějů se krádeže rozmělňují co do výše ukradeného. Tato zlodějna má zástupný název, aby to neznělo tak drsně syrovou pravdou. Píše a mluví se o ni jako o korupci a s tou že je těžko bojovat atd. JE to sprostá zlodějna a nic víc! Všichni, kteří se obohacovali na úkor státu, ať už jsou to předražené zakázky či jiné, jsou jen zloději a nic méně, spíše více, protože se k těm jejich krádežím dá přičíst i útok proti podstatě státu a demokracii. Nebýt zrušeného trestu smrti, za miliardové zisky ze státního, by mnohý z těch zlodějů musel být odsouzen k smrti, když se jedná o částky miliardové rozbíjející hospodářství a tím i podstatu státu.

Zatím naprosto nic nenaznačuje, že by mohlo dojít ke změně a zloději by skončili jako naprostí žebráci bez majetku a navíc za mřížemi na desítky let. Vypadá to, že zloději se cítí naprosto v bezpečí před veřejností a vesele se krade dál. Mají možná nachystané nouzové úniky ze státu, finance a cenné papíry uložené v daňových rájích, či Švýcarské bance. Jsme jim k smíchu se svou dobrotou a humánním přístupem ke zločinu. Moc dobře si drží pojistky proti prostupnosti v politických stranách a dávají si dobrý pozor na nové tváře v politice. Státní úředníci jsou jejich spojenci, protože nejeden z nich jede v těch krádežích s nimi.

Nevím, proč bych měl Apríl vnímat jako den dobrých správ. Jedině že by to bylo o vyvedení aprílem. V tom případě už aprílem jsme vyvedeni pradávno!
01. 04. 2012 | 15:44

taty napsal(a):

TEORIE:
Mechanizmus: Aféra – ztráta důvěry --> okamžitý konec politické kariéry. Skončený politik buď
a) skončí před soudem řešícím aféru nebo
b) skončí u soudu a podá žalobu na pomluvu.
Ad a) je aa) Soudem je osvobozen nebo
ab) Soudem je odsouzen.
Ad b) je ba) Soud vyhraje se slušným ziskem politického kapitálu nebo bb) Je to konec, bude se muset živit prací.
A zase se to větví:
Ad aa) takto aaa) Osvobozen startuje někde v okolí pozice, z níž odcházel,
nebo aab) Znechucen končí jako vítěz
Ad ab) je aba) Po výkonu trestu se bude živit prací,
nebo abb) Začne od píky zúročovat zkušenosti nabyté ve výkonu trestu
Ad ba) Tento výsledek de facto vede k pozitivnímu testu systému – politik i systém běží, ad bb) výsledek vedoucí k neutrálnímu testu systému – systém běží
Ad bb) Politik doběhl, systém běží
Všechny ostatní cesty vedou k (programátorsky) „Unhandled Exception“ – k neošetřené vyjímce. Ty, když se nahromadí, složí systém…
01. 04. 2012 | 15:48

holec napsal(a):

vazeny pane Horky, pisete , ze problemy s duverou se bohuzel tykaji i pana prezidenta,z kust si vyguglit video Vaclav Klaus odmita vratit spionave penize, je z roku 1996 nebo 97, zaznam poradu Karnatena. kde dva nesmirne devotni redaktori verejnopravni teelvize se pokouseji tehdejsiho premiera otazat, kdo je tim mrtvym Madarem. kdybyste pochopil to, co tvrdite, ze chapete dnes, juz pred patnacti lety, usetril byste si jeden blog a roli hlupaka. stacilo proste nevolit ti, kteri byli prokazatelne , nelegalne, financovani z korupcnich peenz, tehdy se ODS mohla jeste vnitrne ocistit. jenomze pred patnacti lety jste v tom mozn ajel snimi, bral jste male domu a dostaval ksefty. ted to bude pad aaz na same dno
01. 04. 2012 | 15:57

Yosif K napsal(a):

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):
1) Banda politických mafiánů – neoliberálové potažmo Klaus a ODS lidem vymývají mozky: stát je zlo, politikové z podstaty darebáci a proč asi toho hlásají a kam to spěje?
2) Toto hlásají, aby se lidé nedivili, že když se tento typ lidí, jako je například Klaus dostanou k moci, to pak stát je opravdu zlo, politici darebáci, kteří hájí podivné věci. Tyto zhovadilé ideologie jsou součástí privatizace a rozkladu společnosti, kdy je společnost rozložena a stává se kořistí bezcharakterních gaunerů.
3) Doufám, že se lidé vzpamatují a nechají si vládnout jen od poctivých a inteligentních lidé, jinak to dobře nedopadne.
01. 04. 2012 | 15:30
1) Stat je nutny - armada, soudnictvi, policie, dopravni infratsruktura (do jiste moty)..... je vsak zbytecne aby stat hospodaril tam, kde to soukromnik zvladne lacineji..... a je kontraproduktivni aby stat neco buhvijak subvencoval - neco se udrzi samo.... neco se nema proc udrzet....
2) Co se tyce bezcharakternich gauneru - je jich plno naseto i v levicovych stranach...... falesne predstirajicich starost o "zajmy proletariatu".....
3) Kde jsou podle vas nyni "poctivi a inteligentni lide"? Uz jste se sam prihasil do nejake polticke strany (KSCM? hahaha...) nebo jenom organizujete srazy tekuteho hnevu pro 200 lidi na Klarove?
01. 04. 2012 | 15:58

tata napsal(a):

pane ZM

mate v dost věcech pravdu PALAS ten už ma odzvoněno,RATH JE určitě rozpurná osoba a našlo by se plno dalších,on cely naš system je nemocny ,ale dobry VYROK pronesl DRYML,,I KDYŽ JINAK HO vřadach levice nevidím rad nebot také je v kategorii co by v politice neměli byt,ČSSD SICE take krade ale ta valná čast se dostane k lidem,vtom je rozdil.....tato garnitura a řekl to i BABIŠ KRADE V ŘADU O PATRA VYŠ.
problem je že a to nikdo neodhadne jestli ten system je už tak zkorumpovaný že se sním neda už nic moc dělat zvlaště když čssd ma v řadách tež tolik šibalu i když řadově zatim menší.

Ovšem jedno je jasné tato garnitura je tak zkorumpovaná uplně k vrcholu,že tady už jen hrstka najivních jako třeba autor piše že se pomalu bliží doba.....viz moje odpověd k němu víše.

CO TED předně musíme tlačit všichni čestní že takto ne,takže tito musí od valu,v současnosti není jiné sily uskupení,kdo by jim mohl trochu konkurovat než ČSSD,NEMA CENU ROZBIRAT spolehaní na malé strany,nebo osobnost ta musí teprve vyrust.

TAKŽE bud si nechat kalet na hlavu,nebo je vyprovodit a i každeho dalšiho co bude vladnout takovymi aferami jako tito.

NEZLOBTE SE pravě když si spočitate a mate trochu přehled tak ten problem s financovaním nepřisubovych je ta jedna smenších položek,ovšem problem to je nikoliv ale zasadní
01. 04. 2012 | 16:03

Kryštof napsal(a):

"Tragikomika politiky"
Ten titulek bych poopravil ve smyslu
a/ komika pro politiky
b/ tragedie voličů
Baví mne ty zdejší věčné infantilní tahanice čecháčků typu "Kdo je oranžový , je dobrý !" a vice versa .
Poněkud to připomíná blbé lampasáky odmítající pít mléko , protože je málo zelené .
K tomu , aby se čecháček postavil k věci naprosto reálně :
"Tak tohle jsem udělal blbě ,musím na to jít tedy jinak !"
neměl NIKDY ani dost inteligence ani odvahy .
"Třista let jsme za Rakouska trpěli ...."
O to víc bude vytrvale slintat o upoceném vlastenectvíčku a masochisticky se vyžívat v ukřivděnosti . Že si to svinstvo způsobil sám - svým volením za barvičky a buřta s pivem na straně jedné a Oposiční smlouvu či Smlouvu s občany na straně druhé , k tomu se duševně ještě neodhodlal přiznat a nesebere k tomu sám odvahu NIKDY .
Se zbabělci se oprávněně jedná jako se zbabělci a máte tedy jenom to , co si zasluhujete , čecháčkové .
Za dvacet let jste si neuměli za svou representaci sami vybrat nic jiného než fízly , komouše , zloděje , defraudanty , lemply a svazáky .
Ale kňouráte tady věčně na něco a nad něčím a na kohokoliv či na cokoliv jiného , akorát ne svou vlastní debilitu a zamindrákovanou zbabělost .
NIKDO VÁM TU SEBRANKU NEVNUCOVAL .
01. 04. 2012 | 16:13

Sladký napsal(a):

Yosif, cituji: zbytečné, aby stát hospodařil tam, kde to soukromník zvládne laciněji". OK, pane.Můžete nám úvést konkrétní, čísly podložené příklady OD NÁS, ale případně i ze zahraničí) co a kde soukromník zvládl a zvládá laciněji? Děkuji za odpověď.
01. 04. 2012 | 16:23

Sladký napsal(a):

Kryštofe, říkáš, že žiješ v USA.Uděláš tedy rozhodně daleko lépe, když nám přiblížíš tamní poměry, ekonomické i politické, těm zdejším rozumíme lépe než ty, protože se nás bytostně dotýkají.
A řekl bych že žádný z našich čelných politiků se neproslavil tak neuvěřitelnými neznalostmi , jak četní kandidáti na US presidenta.
A projevy Bushe Jr si komikou ničem nezadaly s tím slavným Jakešovým.
01. 04. 2012 | 16:29

tata napsal(a):

PANE Sladky

NEZLOBTE SE DOST OTAZKA MIMO,soukromník bude vždy lepší hospodař,jen musí myt vystavěny mantineli zakoné,aby nebyl hospodař na ukor druhych.
01. 04. 2012 | 16:30

Burda napsal(a):

Čeští politici a důvěra To jako další aprílový blog - už toho bylo dnes moc.
Podvodník a mafián s dobrou pověstí ???? A svědomí u nich ????
Bože to jsou bláboly
01. 04. 2012 | 16:38

Asfalt napsal(a):

tata:
I kdyby byla pravda, co říkáte, kam ty úspory jdou? Soukromník, údajně lepší hospodář, vyhodí 5 zaměstnanců, aby ušetřil. Kdo pak živí ty nezaměstnané a za čí peníze? Proč stát živí soukromníky včetně jejich zisků ze státního rozpočtu, když by řadu věcí mohl dělat sám a zisk naopak použít na příjmové stránce státního rozpočtu? O korupci ani nemluvím. Nebo si myslíte, že dnešní "kapitalisté" a národní hospodářství, ve kterém podnikají, je dnes bez státních transferů (zakázek) životaschopné? - Kdo pumpuje peníze do systému (s neskutečnou a zbytečnou režii), aby udržel zaměstnanost a drobné živnosti pekařů, kteří jsou existenčně závislí na tom, kolik důchodců si za důchod koupí rohlík? Proč myslíte, že všechna kapitalistická hospodářství jsou zadlužená?
01. 04. 2012 | 16:48

ZM napsal(a):

tata - pokud by se to vyčíslilo, tak v případě, že nepřizpůsobivých by bylo 200 tisíc a každý by v průměru dostal 3000 měsíčně, tak to ročně je něco přes 7 miliard, pokud by v průměru dostal 5000 měsíčně, tak 10 miliard.. To samozřejmě není nijak vysoká částka ve srovnání s celkovou výší rozpočtu. Jsou i další výdaje v důsledku zvyšování populace nepřizpůsobivých. Např. náklady na věznění nebo náklady na zdravotnictví. To se odhaduje obtížněji, kolik je ta částka. Pokud stát platí na každého nepřizpůsobivého minimální zdravotní pojistné, jsou to např. další přibližně 2 miliardy ročně. Náklady na jednoho vězně jsou přibližně 30 tisíc měsíčně. I když se to sečte, je to pořád relativně malé procento z celkové částky rozpočtu. Ovšem můžou nastat různé komplikace, které se nedají přesně vyčíslit, např. rozšíření infekčních chorob apod. Výrazně větší částky, než jsou "náklady" na nepřizpůsobivé,se rozkradou u předražených zákázek, jako např. pandury nebo Gripeny. I tak tak ale pořád stát může fungovat. Problém ale nastává, jakmile se velká část politiků začne domnívat, že problémy lze vyřešit půjčkami. Krátkodobě ano, dlouhodobě ne. Klasickým příkladem je Řecko.Z toho důvodu je potřebné, aby ve vládě a na ministerstvech rozhodovali skutečně odborníci, kteří jsou schopni posoudit, kde je možné efektivnější fungování státu, tedy kde je možné spořit a kde ne.
Příkladů, kde může stát ušetřit, je poměrně hodně. Např. ve školství.Myslím si, že je zbytečné, aby se na SŠ žáci současně učili dva cizí jazyky nebo aby se učili matematiku na některých SŠ v takovém rozsahu jako doposud. To je jeden z mnoha příkladů.
01. 04. 2012 | 16:51

Bavor V. napsal(a):

Asfalt
přečtěte si tatu jseště jednou, pak dlouho přemýšlejte a pak už raději nic nepiště. Tata má pravdu. To, že jsou kapitalistická hospodářství je také hodně proto, že chybí pořádné zákonné mantinely a poctivé vymáhání práva.
01. 04. 2012 | 16:55

ZM napsal(a):

Sladký - já osobně jsem v USA nikdy nebyl, ale nemyslím si, že zrovna USA je nutné brát si jako vzor. V USA jsou potíže, s kterými si jejich politici neumí poradit podobně jako ti v ČR. Jedním z příkladů jsou nelegální pracovníci ze zahraničí.
01. 04. 2012 | 16:56

Bavor V. napsal(a):

Asfalt
takže ještě jednou a snad pořádně
přečtěte si tatu ještě jednou, pak dlouho přemýšlejte a pak už raději nic nepiště. Tata má pravdu. To, že jsou kapitalistická hospodářství zadlužena je také hodně proto, že chybí pořádné zákonné mantinely a poctivé vymáhání práva.
01. 04. 2012 | 16:57

Sladký napsal(a):

Tata- kdepak, otázka není vůbec mimo! V celé řadě oblastí a odvětví je soukromník daleko dražší, než stát! Jako příklad uvedu náklady na správu soukromých penzijních fondů ve srovnání s náklady na stávající systém. Budete se tato asi divit, ale soukromé firmě jde hlavně a výlučně o zisk! Ano, služby mohou být kvalitnější, ale v mnoha případech jsou daleko dražší, než když je poskytuje stát.
Další příklad- vodné, stočné, vodárny, kotelny..
01. 04. 2012 | 16:58

Sladký napsal(a):

ZM- dík za reakci, já jsem se obrátil na Kryštofa, který údajně žije v USA, ale má nutkavou potřebu neustále-a až nenávistně se vyjadřovat k naší minulosti i současnosti.

Ještě k tatovi: Model- soukromý prodejce plynu- soukromá kotelna, zajišťující vytápění sídliště. Vlastníci zateplí dům, spotřeba plynu klesne o třetinu, prodejci plynu klesnou zisky, okamžitě zvýší cenu, totéž učiní majitel kotelny.
Totéž s dodávkou vody. Take- cena za kubík vody se u nás zvýšila z 50hal na dnešních 65 kč. Jaký to má dopad na rodiny s vypjatým rozpočtem je vám snad jasné.
01. 04. 2012 | 17:05

kelt napsal(a):

Nebylo venku nic moc,přesto jsem se po shlédnutí výkonu Bendla na Primě rozhodl vynechat OVM s jediným aktérem-PVN/prozíravým vůdcem národa"/Nečasem,neb jsem tušil,"vo co go".
Jelikož jsem to neviděl,nemohu komentovat.
Ale po tom co se děje na naší politické scéně za poslední rok,tak jediný výstup,který lze zaznamenat je,že zadky vládní galérka má přilepené na židle a nic je nemůže donutit se z nich zvednout.
Jakešovy promluvy z "Č.Hrádečku",proti tomu,co slyšíme z pomazaných úst dnes,je "státnický projev..
Mám takovou představu:21.dubna vnikne do "Strakovky"dav lidí,svlékne vládu za pasivní asistence policie do spodního prádla a požene je klacky až na Klárov.
Tam je posadí do tramvaje a budou absolvovat okružní jízdu Prahou.
01. 04. 2012 | 17:06

Jana Pechová napsal(a):

Pane Horký, otázka zní: proč občané stále ty zdiskreditované strany volí, když už se sami nechtějí angažovat v politice?
Václav Klaus kdysi prohlášením, že kdo volí malé strany, dává hlasy komunistům, jakoby vydal povel stádu. A stádo (tentokrát bez klíčů) odzvonilo demokracii.
Tam to je. Raději budu volit Stranu mírného pokroku v mezích zákona (jejíž program má aspoň trochu hlavu a patu), než bych to tam hodila některé z velkých partají. Doporučuji to všem. Dravci tak přestanou mít jasno o tom, kdo je favoritem a nestihnou obsadit kandidátky a strany se naučí, že si volič nenechá nic líbit.
01. 04. 2012 | 17:14

ZM napsal(a):

Sladký - prostě jsou skupiny lidí, kteří se budou vždycky přiživovat na práci ostatních. Kde není dostatečná konkurence, tak tam není problém zvýšit cenu. A mnohdy ani konkurence nepomůže.
01. 04. 2012 | 17:23

prak napsal(a):

Sladký- a co výstavba dálnic? Tu dělají soukromé firmy téměř zadarmo. Apríl. Tata má pravdu jedině v tom, že chybí mantinely a postihy pro soukromé podnikání. Viz současnost.
01. 04. 2012 | 17:23

tata napsal(a):

panové

PŘEČTĚTE SI CO SEM NAPSAL...soukromnik je vždy lepší hospodař než stat ale musí myt mantinely.

pan SLADKY MI oponuje...třeba fondy...když bude fond VAŠ,A BUDETE ho provozovat podle zakona,tak agendu povedete s mimimem pracovniku dejmetomu s povolenym x procentem na naklady a vydělek.......když to provede stat bude tam myt přebujelej aparat.......TO ŽE FONDU JDE O ZISK,VY MYSLITE ŽE TO STAT DĚLÁ ZADARMO? OTAZKA JE TO JEN MANTINELU.
PŘIKLAD VODARNY,STOČNÉ,atd co tím basnik chtěl řict?

když budete myt svoje auto ,a budete se starat o firemní auto...to je přesny přiklad.........o svoje se budete starat nepřetržitě bez ohledu na čas,sobotu neděli........o firemní v ramci pracovní doby..........vše ostatní je nastavení zakonych mantinelu..........TAKŽE principialně o svoje se vždy budete starat lip......
ASFALT.....O ČEM TO HOVOŘITE?v kapitalismu snad není stat?otazka není o soukromnictví ale že kapitalismus umožnuje hospodaření na ukor druhych to není o holem soukromnictví ale principu ,což ale na druhou stranu socialismus zase umožnuje také jde oto vyvažit ABY ŠIKOVNÍ CHYTŘÍ,nedělali jen na ukor lemplu a lidí co se jim nechce dělat,a naopak aby chytří bohužel i čast všehoschopní nevykořistovali,neobohocovali se na ukor obyčejnych.....to se nedaří skloubit pravě vymezením těch mantinelu
01. 04. 2012 | 17:27

český maloměšťák napsal(a):

Dnes jen dobré zprávy :

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Znechuceni-clenove-ODS-v-Dubi-stranu-hromadne-opustili-pise-denik-227738

http://zpravy.idnes.cz/clenove-ods-odchazi-kvuli-kmotrum-ze-strany-fm1-/domaci.aspx?c=A120331_1757275_budejovice-zpravy_stk

"... Dosud z ODS odcházeli většinou jen naštvaní jednotlivci, jako třeba starosta Strakonic Pavel Vondrys, primátor Českých Budějovic Juraj Thoma nebo poslanec Michal Doktor. Nyní poprvé skončilo celé sdružení. Navíc je možné, že členové ze Zvíkovského Podhradí nebudou v kraji jediní. Podle informací MF DNES podobně uvažují i v dalších obcích, zatím však nejsou tak odvážní.

Situace nedělá příliš radosti šéfům jihočeské ODS. Například podle místopředsedy a poslance Jana Bauera bude potřeba, aby strana vyvodila ze současného dění závěry.

"Nepodceňuji to. Je to minimálně nepříjemné a zároveň pro nás nebezpečné. Nyní je ale třeba počkat na výsledek soudu ohledně rozdělování dotací. Samozřejmě, téměř všude se mě členové ODS ptají, co má současná situace znamenat, a vůbec se nedivím, že jsou lidé na rozpacích, když to čtou v novinách a vidí v televizi," říká Bauer.
----------------------------------------
Hmm - že by se opakoval "kůl v plotě" ?
01. 04. 2012 | 17:31

český maloměšťák napsal(a):

"....bude potřeba, aby strana vyvodila ze současného dění závěry...."

Ha, ha, ha.....jak za Husáka.
01. 04. 2012 | 17:38

Zbyněk napsal(a):

Autor....
krásně napsané, bohužel to bude plat prtné.
01. 04. 2012 | 18:04

Asfalt napsal(a):

Bavor V.:

Sladký napsal(a):
Yosif, cituji: zbytečné, aby stát hospodařil tam, kde to soukromník zvládne laciněji"...

K tomu Táta odpovídá:
PANE Sladky
NEZLOBTE SE DOST OTAZKA MIMO,soukromník bude vždy lepší hospodař...

Já se pak ptám, pokud jsou soukromé podniky skutečně lepšími hospodáři, co z toho má společnost. Ptám se proto, že nemám důvod živit z daní Janoušky a podobné ani nemám důvod tupě opakovat ideologické poučky, které sloužily jen k rozkradení státu.
Pokud si myslíte, že žádané společenské vztahy dokáže uregulovat jen právo, a to v jakémkoliv systému, pak jste naivka.

Táta:
Nevím, zda Vám dobře rozumím. Ptáte se: "v kapitalismu snad není stat?" Copak tvrdím, že není?
Jeden z pohledů na stát říká, že stát je veřejnoprávní korporace. Moje otázky směřují k tomu, proč tato veřejnoprávní korporace (tedy my všichni) nemůže podnikat - tedy v čem spočívá výhoda pro nás všechny, že stát nevlastní výrobní prostředky (až na vyjímky).
Nezpochybňuji právo na podnikání soukromníků, ptám se jen na dobré důvody, proč je v tomto právu diskriminován stát. Svými otázkami pak předestírám, že i kdyby byl stát horším hospodářem než soukromník, pak by tato skutečnost nemohla být tím důvodem, na který se ptám.
Otázky jsem položil proto, že jsem členem diskutované veřejnoprávní korporace (státu) a nemám důvod hájit soukromé zájmy (zisky). Mým zájmem proto není slabý oškubaný stát, ale prosperující stát, který není "vydírán" soukromým kapitálem za slepých výkřiků nějakých pouček, z nichž jednu jste právě dříve uvedl a o níž já silně pochybuji.
Nemluvím a nechci mluvit o spravedlnosti (vykořisťování, schopní, neschopní či co já vím co všechno). Ptám se na pragmatické důvody dobrého hospodáře (státu), jehož jsem členem, a odmítám ideologické plky.
01. 04. 2012 | 18:05

český maloměšťák napsal(a):

Soukrom majitel výrobních prostředků bude vždy lépe hospodařit - než když vlastní výrobní prostředky stát.
Zejména v situacích, kdy stát o ty výrobní prostředky okrad.
To je celkem logické....
Nebo když mé stát coby zákazníka...potažmo ho má za dojnou krávu.
To je taky celkem logické.

Že to není etické ?

Hmm ... ve smyslu personal costs of well-being je to velmi etické. Je to něco takového jako je třeba sex s tou nejmilovanější osobou na světě - masturbace.
Takové to čistě utilitární pojetí svobody a blahobytu...jestli mně rozumíte.
Taková ta liberalistická tržní masturbace.
01. 04. 2012 | 18:15

berkowitz napsal(a):

Čo je kolísavé, nech odpadně!
01. 04. 2012 | 18:20

jája napsal(a):

To, co řekl dnes zcela idi ...... Nečas v OVM mě dostalo. Ten.....na otázku, zda může být ministrní manželka Bárty odpověděl, že nemůže manžel diskvalifikovat ženu ...., přeloženo, ODS nevadí ani terorista syn, otce na funkci ministra války, Pedofilní manžel ministrně spravedlnosti, manželka tunelářka v miliardách ministra financí apod. vždyť oni chudáci za to nemůžeou.Je to posunuto do absurda, ale tato vláda se už ani nesnaží svou amorálnost zastírat. Ten ....... Nečas si už nevidí do ....., to si opravdu myslí, že jsme ovce, nebo stádi idiotů? Opravdu, po Topolánkovi jsem si myslel, že nic horšího přijít nemůže, jak strašlivě jsem se mýlil. Tato parta.......................zasluhuje....... Bohužel tu řádí Stejkal.
01. 04. 2012 | 18:25

Kuchař napsal(a):

Zvěř v ulicích.

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/263549-demonstrace-proti-kapitalismu-ve-frankfurtu-se-zvrhla-v-nocni-bitku-stovky-zatcenych.html

A Pehese bojí, že nám to tady zhnědne.... Kéž by !
01. 04. 2012 | 18:25

Madison napsal(a):

Všichni tady máte zbytečně sáhodlouhé příspěvky. A až budou volby, tak tam do urny zase hodíte svůj hlas pro ODS nebo pro ČSSD. Přitom kandiduje kolem padesáti stran, tak vyberte takovou, co je vám nejblíže. Nenechejte se zmanipulovat Českou televizí a jinými médii. Máte snad vlastní rozum, nebo ne? A nějaké řeči o tom, že je to ztracený hlas, ten pro menší strany vás nemusí ovlivňovat.
01. 04. 2012 | 18:31

Asfalt napsal(a):

Ještě poznámka. Pokud snad někdo odpoví na otázku soukromého versus státního vlastnictví, prosím o odpověď, v čem se konkrétně projeví hospodaření akciové společnosti (o tuto formu vlastnictví majoritně jde), když ředitele vybere stát a ne soukromník. To je totiž asi tak jediný podstatný rozdíl mezi "státním" a "soukromým" v diskutovaném problému (kromě toho, kdo pak inkasuje zisk).
Pokud odpoví všeznalý Bavor, poskočím do výše 78 cm radostí.
01. 04. 2012 | 18:35

thet napsal(a):

Rád bych viděl fotku cvoka jménem volič ODS. Nemá po ruce někdo nějakou?
01. 04. 2012 | 18:56

todi napsal(a):

Jsem pane Horký hluboce přesvědčen, že pro současnou politickou reprezentaci dotčených partají je definitivně pozdě a nových tváří není.
01. 04. 2012 | 19:06

resl napsal(a):

Proč jste ve svém výčtu "zapomněl" na Klause ? Čeho se vy kritici pořád od něj obáváte ? Když mu to nenandáte teď, zítra vás zničí. A s tím, že by USA ztratily pozici světového lídra kvůli Clintonovi se šeredně mýlíte. Evropa je za nimi 50 let a Rusko ztrácí 2 století. Pokud v Rusku minete velká města, jste mezi mužiky, kteří netuší kdo vládne ani jak se jejich země jmenuje. To není jejich vina, za tím je Chruščov, Brežněv, Putin a celá plejáda ožralých komunistických důstojníků, kterým dělá problém se podepsat. Ale ničit vlastní lidi, to jim vždy šlo dobře. Ještě nikdy nepřznali, že jejch komunistické vlády zničily celý jejich velký stát.
01. 04. 2012 | 19:17

Kryštof napsal(a):

RE - "Sladký"
Není mi nic známo o tom , že bychom si my spolu tykali , chlapečku .
To si ponech na uliční schůze svých spolusoudruhů .
To , jak svým poměrům "lépe rozumíte" je vidět na stavu této země ve které vám kromě věčných ostud , dluhů a blbé arogance nic nepatří . Jenom idioti si mohou dovolit prodat VODU - viz Veolia .
NIKDO čecháčky nenutil k tomu , aby si zemi SAMI rozkradli a zdevastovali stachanovsky údernickým tempem .
Jste v situaci obecního žebráka , který zašantročil erární dřevěnou nohu , aby měl na kořalu .
A máte tu drzost cpát se mezi bělochy , když neumíte ani odpovídat sami za sebe .
Ovšem věčně ukřivděni , když je vám dáno najevo to , čím také jste . Balastem . Evropa ? I Albanie je v Evropě .
Pokud se týče US presidentů , je to jejich job , ne můj .
Není mi známo , že by kradli blajštyfty , anebo se ožrali , aby si v Thajsku či jinde zlámali nohu " v koupelně" , např .
Co to je "nám" ? Mluv pouze sám za sebe , stmelený pracovní kolektive . Akorát alibismus , nic víc .
01. 04. 2012 | 19:25

zemedelec napsal(a):

Pane prak.17:23
Trochu jste mě nahrál na příspěvek.
Přesně tak o těch dálnicích.Zakázku vyhraje velká firma,třeba za 10mld,něco dělá sama,ale větší část dělají soukromé firmy.Tady se podívat,kolik vlastně stála výstavba.Přitom je to jednoduché spočítat, komu co bylo proplaceno a kolik zůstalo velké firmě.Můžu jenom připsat, kolikrát soukromá firma než dostane zaplaceno,tak si musí půjčit na provoz a konečný zisk je pak miziví.
01. 04. 2012 | 19:33

tata napsal(a):

ASFALT

ja si myslim že směšujete 2 věci,ono to vypada že sem proti statu ale opak je pravda,zaprvé ja se bavil soukromník jako pekař,atomechanik atd,nebo vyrobce něčeho,čím vetší firma už se tam strací to proco je soukromnik lepši spravce než stat.

protože tam už ma zaměstnace už to neděla on a ruzné jiné tlaky,tady se pak vytrací to očem se bavyme,ano taky se ptam proč banky nevlastní stat a ty zisky nepouživá na svuj provoz,ale to už je něco jineho než sem měl na mysli,bohužel unas se spiš podnikaní dost často mění v okradaní statu,respektive nas všech,pak takovy Janouškové živyme mi ve sve podstatě nema firmu přesto jak se piše ma miliardy,a takovy lidi maj ještě drzost onas psat že sme paraziti......jenže ja mluvym o něčem jiném
01. 04. 2012 | 19:39

Kryštof napsal(a):

"Zřídíme 180.000 nových prac. míst ...." - Nečas
"Znárodnění ČEZ a z jeho výtěžku pomoc těm nejchudším a mladým rodinám ...." - Paroubek
"S dinosaury nepůjdeme ...." - John
"Nás se krize nedotkne , jsme ostrůvkem stability , akorát budeme v ČR bohatnout pomaleji ...." - Kalousek

Česká - tedy vaše "nár. a spol. elita" s "VŠ" , kterou jste si sami zvolili .
Tak co ještě vůbec chcete ?
Dotyční nejsou blbci . Blbci jste přece vy sami - občani. To je snad zcela zřejmé .
V parlamentu Grebeníček , Ransdorf , Kočí , Babák , Paroubek , Topolánek , Dolejš , Jandák , Sobotka ......
A vy chcete mít "svůj" stát ? Nadměrný luxus pro vás .
01. 04. 2012 | 20:01

simson napsal(a):

V každém hodnocení současnosti je znalost minulosti a trochu vize nebo fandovství.Zatím zde stále žijeme,tak podle "nějak bylo-nějak bude".Obecně podléháme klamům,jako třeba,že v minulosti žili lidé mnohem hůře.Třeba v 19.století.Ono to tam taky fungovala "nějak bylo-nějak bude".S výjimkou Ruska,kde bylo 1.5 milionu šlechticů na 60 milionů lidí a to neutáhli ti co moc pracovali tolik lidí živit navíc.Takže síla výbuchu 1900-1930 tomu odpovídala,byla úměrná zátěži jakou nesli předtím.To nešlo v sobě potlačit,dlouhodobé přetížení vybuchne jako parní kotel v celé společnosti dříve či později i kdyby princezničky byly sebelíbeznější.Pak se ohledy neberou.Zrovna tak ale nevidíme vůbec daleko do budoucnosti.Momentálně si vůči budoucnosti připadám jako mužik z újezdu v roce 1790,který si nemůže představit zákonitě co o mnoho let později přišlo.Ale mám tušení,že to jak se dnes lidstvo tváří-Pssst-pracujte,dočkáte se,je to co nebude věčně.Řekl bych,že v rozmezí za dalších 20- 50 let nejpozději proběhnout lidstvem morganatické sociální změny,které energií,dynamikou,rozsahem a fantazií tisícinásobně překonají revoluce francouzskou a ruskou.Možná nebudou ale tlumočit lidem své poselství v tradičních pojmech těch dřívějších velkých změn,obratů a skoků,ale bude to úplně jiné ve všem.Nevím jaké.Ale dnešek je a bude ještě dlouhé ticho tak možná 20 let před obrovskou bouří,změnami,které daleko přesahují naši dnešní představivost.Dnešní politika je provisorium.
01. 04. 2012 | 20:30

ujo napsal(a):

Další perla p. Kryštofa:
"A vy chcete mít "svůj" stát ? Nadměrný luxus pro vás ."

Je jistě více možností pro vysvětlení takových výroků.

Jedna z nich je, že se p. Posselt naučil brilantně česky a říká to, co si zatím v rodné řeči nemůže dovolit,

další ,že Kryštof je mediem zachycujícím posmrtné názory K.H.Franka ,...
jednoho napadají i jiná vysvětlení, editor je ale tak citlivý..
01. 04. 2012 | 20:32

Asfalt napsal(a):

Táta:
Pane Táto, asi bychom se v některých otázkách shodli. Škoda, že na větší diskuzi není prostor.
Vše dobré.

P.S.:
Pokud by náhodou stát nemohl být hospodářem proto, že existují "různé jiné tlaky", pak by stát nemohl ani úkolovat policii, soudit apod.
Mluvíte o bankách. Snad mě někdo opraví, pokud se mýlím, ale dnes český kapitál ani stát nevlastní žádnou banku působící na našem území. Jsme zcela v rukou kapitálu zahraničního (nejen u bank). Já to považuji za ekonomickou kolonizaci státu, za co to považují neoliberálové nevím.
01. 04. 2012 | 20:46

Analytik napsal(a):

Politická důvěryhodnost byla v módě kdysi, v dobách kdy politici brali své funkce jako poslání.
Dnes už je politika jen čistý, ale spíše špinavý byznys. A tak politici vymysleli jednoduchý trik, jak si uchovat důvěryhodnost navždy. Když nějakým nedopatřením prosákne na veřejnost jejich špína, jednoduše přejmenují svou stranu nebo změní barvu kabátu a důvěra je obnovena.
Alespoň u některých skalních voličů. A těm vděčíme za současný svrab našeho státu.
01. 04. 2012 | 20:59

Luba napsal(a):

Pane Horký,
napsal jste to hezky. Myslíte to dobře.

Ale ...

Já bych třeba Klause nikdy nenazval "naším panem prezidentem".
Můj není. Klaus je "jejich".

Napsal jste, že slušní lidé se najdou v různých stranách.
To asi jo. Ala slušní lidé se budou proti neslušným prosazovat velmi těžce. Slušní lidé obyčejně po moci ani netouží. A když začnou s ideály, nakonec je prostředí zformuje.
Také víme, jak dopadl "občan Kane".
Prototyp politika a magnáta.

Naše demokrace potřebuje "resetovat". A strany taky.

Strany politilogové dělí, pokud si dobře vzpomínám, na strany volební a strany masové.

Strany masové mají řadu výhod, leč u nás zmasovění nemá, vzhledem k minulosti šanci. To by muselo být uzákoněno povinné členství a povinné volby. Když necítí občané své volební právo jako volební povinnost, je to špatně.

Pak vládnou mocenské kliky, nikoli vůle voličů.

Strany volební jsou všechny dnešní strany, krom komoušů a lidovců. Ty dva konzervativní proudy si zachovaly zbytky masovosti. Je to trochu znát.

Strany volební nepotřebují členy, ale bohaté a mocné sponzory a spojence. A vystaví program tak, aby dokázaly podvést co nejvíce lidí. Když "náhodou" svůj program neplní, vymluví se na "koaly" (oblíbené korupční zvíře) a koalí smlouvu, která jim dodržení programu ... jak smutné ... znemožňuje.
Vzlyk, škyt, smrk ...

Podle mne by se neměli rozpustit pouze naši severokorejští kondolisté, ale všichni.
Rozpustit ... a vypustit ...

Vznikly by strany nové:
Z "modrých ptáků" by vznikli "modří klokani" (erbovní zvíře protinožců by demonstrovalo, že i z potomků lupičů se mohou vyvinout lidé spořádaní). Zkratka F.L.U.S. (Finančně Liberální Unie Svobody)

Oranžané by s hrdostí na prsou nosili růžového čuníka (podívej, kvete labouristická růže + symbol inteligence a prosperity).
Zkráceně S.O.Z.A.N. (Sociální Oranžisté Za Angažované Násilí).

Komunardi by si dali do znaku rudého bulldoga a z KSČM by se změnili v Původní Revoluční Demokraticky Elevovanou Levici, s iniciálami: P.R.D.E.L.

No, a restituovaní lidovci,
ti by si ji dali jako černě vybarvené logo.
01. 04. 2012 | 21:06

katalyzátor napsal(a):

Pane autore,

příště prosím pište o cestování a cestovatelích, jak jste se zařekl, abyste snad, nedej pánbu, nebyl tragikomický nebo spíš jen komický. Díky.
01. 04. 2012 | 23:04

PK napsal(a):

No jestli to(nekonečné skandály)tak půjde dál tak se na zákony takovéto země můžu vykašlat.Takový stát representovaný Klausem,Nečasem,Drábkem,Bémem,Kočí(!!!),Bártou, a dalšími "případy" na politické scéně u mně ztrácí poslední zbytky autority.Potom ať se někde na úřadě nediví že se jim tam akorát vysměju-kdyby po mně náhodou něco chtěli.ČR-kocourkov a totalita v jednom.
02. 04. 2012 | 09:59

Šašek z Jihlavy napsal(a):

simson 20.30
O co později se vaše prognóza vyplní, o to horší bude průběh. Možná pro civilizaci zničující. A pokud někdo přežije, začne se znovu od pazourků.
02. 04. 2012 | 12:25

Fialenka napsal(a):

Vymýcení korupce z ODS nestačí. Špatná je totiž sama jejich filozofie. Systémem daní a nízkých mezd přerozděluje peníze od chudších směrem k bohatým. Vytváří chudé a řídí se heslem žít a nenechat žít. Je to filozofie trpaslíků, kteří se vždy přidají k silnějšímu a ne ke spravedlnosti.
02. 04. 2012 | 20:17

sam napsal(a):

Pane Horký,

jste volič pravice. Po vytunelování české republiky pravicí už ve druhé polovině 90 tých let. Po tolika letech modrého rozkrádání. Po rekordním pravicovém zadlužování posledních let, rekordním rozkrádání a diletantském vedení ekonomiky, kterým nás pravice dostala do krize - viz. např. hloupé škrty všude, zatímco ve vládě a jejich zaměstnanci "dřou jako koně" a tak mají milionové odměny a po diletantském zvýšení DPH, kterým škrtí domácí ekonomiku a podporují růst v okolních zemích... Poté, co pravice zuřivě obhajuje existenci akcií na doručitele, tuto světovou českou anomálii, která umožňuje tunelovat český rozpočet. Poté, co pravice se brání odvolatelnosti poslanců, zákonu o obecném referendu, zákonu o stání službě, státních zakázkách apod.... Poté, co modré korupční causy praskají jedna za druhou, zatímco nás pravice rekordně zadlužuje a ničí naši ekonomiku.
Ono je na pravici dnes opravdu víc "vidět". Protože korupční prostředí zavedla sobě na míru, využívala ho a těch korupčních caus je tolik, že je pravicí kontrolovaný tisk a TV (od dob privatizace) už nezvládnou modré lumpárny zakrývat. To, že i jednotliví šíbři jiných stran toto korupční prostředí využili, je logické. Zločinnou podstatu dnešního režimu to však neomlouvá!...

Nejste hloupý člověk, zajímalo by mne tedy, co se týče vaší volby pravice - proč?
Jste majitel filmové společnosti.
Máte mezi modrými politiky a "lobbysty" osobní přátele, kteří vaši společnost nějakým způsobem zvýhodňují a kterým jste případně zavázán?
Nebo to děláte proto, že si vás koupili za nižší daně? Vy znáte svět, máte peníze, můžete se odstěhovat po ekonomickém pádu ČR jinam, takže co se stane s českou republikou, je vám jedno?
Cítíte se v našem současném podnikatelském korupčním prostředí jako ryba ve vodě a vyhovuje vám?
Sám jste něco podvodně zprivatizoval a bojíte se, že nová vláda "nepravicová" by mohla začít podvodné privatizace vyšetřovat, tedy i tu vaši?
Či jste zaneprázdněn cestami po světě, že nechápete, co se doma v ČR děje??

Vaši volbu pravice beru jako občanské selhání, proto by mne zajímalo vaše zdůvodnění?!
03. 04. 2012 | 12:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy