Putinův konec

03. 05. 2014 | 23:16
Přečteno 13102 krát
Ale jedno musím, i když nerad, přiznat. Pokud se na události na Ukrajině člověk dívá čistě technicky, tak to Rusové provádějí po všech stránkách dokonale.

Asi nikdo na světě by od nich nečekal takhle přesně provedenou a už dávno před Majdanem i Olympiádou připravenou akci. Pan Putin si znovu přečetl Machiavelliho, pochopil, že jediné, čím si může být u Evropy jistý, je pomalost, spočítal si, že Američanům se do toho naplno chtít nebude a vyložil si to jako slabost. A jeden je v politice vždycky rychlejší než handrkující se osmadvacítka prezidentů, obzvlášť, pokud má jasnou vizi. A tu pan Putin měl a má, i když tomu zpočátku věřil málokdo. Není to tak dlouho, co bylo absurdní vůbec uvažovat o tom, že by byl Krym ruský. A dnes? Prostě to tak je. Jenže svět se posunul jinam, Putinova akce (i když jakkoliv sofistikovaná) na nás zavanula dechem devatenáctého a hlavně toho příšerného dvacátého století. A co je absurdní dnes? Je dnes vůbec ještě nějaká představa absurdní? Ano...třeba ta, že právě tohle je začátkem Putinova konce, protože mu to podle mého názoru přináší ten druh obliby, který je založen hlavně na emocích a možná by se dal přirovnat i k zamilovanosti. Jenže zamilovanost po čase odezní, protože není k jídlu, nastoupí realita a najednou se ukáže, že to dobrodružství nejenom, že nebylo zadarmo, ale že bylo dražší, než si kdo uměl představit. A pak Putin padne, protože zamilovanost se často vede za ruku s nenávistí. Při hlasování o Krymu byl v té tleskající Dumě jeden poslanec proti. A právě on je první kapkou toho, co nakonec smete pana Putina i s panem Medvěděvem. No, v každém případě uvidíme a zřejmě se budeme ještě hodně divit...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

strejc josef napsal(a):

...milý autore, já se divím už teď... obdivuji lidi, kteří jako vy do všeho tak jasnozřivě vidí a všechno je jim tak průzračně jasné... klobouk dolů...
03. 05. 2014 | 23:24

VašeK napsal(a):

Bože, tohle si říká spisovatel .....
03. 05. 2014 | 23:28

nostalgie nekonečna napsal(a):

Má pravdu....a z toho mám trochu strach
03. 05. 2014 | 23:32

brůna napsal(a):

no, ona v rusku ta víra v putina není až tak žhavá jak to v ruských mediích vypadá. všechno je to faleš jako za socialismu. tvrdé jádro fanatických vymaštěnců+ zbytek, co se bojí a nechce si zbytečně dělat problemy. sem tam nejaký disident. prostě taková sovetská kultura. a všechno se to zapije vodkou. pokud zítra na putinovo místo nastoupí nejaký jiný generální tajemník a řekne v tv, že putin byl hajzl, všichni to odkejvají. to je prostě rusko.
03. 05. 2014 | 23:33

vasja napsal(a):

Ubožáku.
Kde vás pan Stejskal našel?
03. 05. 2014 | 23:34

Maximus napsal(a):

Hokeši, ještě tu o Budulíkovi a pak hajdy na kutě.
03. 05. 2014 | 23:45

stařenka napsal(a):

Dnes jsem četla dopis, který zaslal Ing.Jaroslav Vodička, zástupce Vlasteneckého fóra /tj.poradní sbor pana prezidenta Zemana/ ruskému velvyslanci panu Sergeji Kiselevovi. Hlavně ta podpora současné ruské politice je zřejmá,uvedu zde poslední dva odstavce:

Velvyslanectví Ruské federace v České republice
Pod kaštany 1, 160 00 Praha 6
K rukám mimořádného a zplnomocněného velvyslance pana Sergeje Kiseleva

V Praze dne 24. dubna 2014
Vážený pane mimořádný a zplnomocněný velvyslanče,

"pro zrychlení uvádím jen poslední odstavce":

Už od dob národního obrození cítí obyčejný český člověk zvláštní sympatie k Rusku i dalším slovanským státům a národům. Rovněž dnes je nám vlastní princip slovanské vzájemnosti, který je často účelově, avšak zcela mylně interpretován jako nějaký imperiální panslavismus. Slované jsou si blízcí také v současnosti. Proto vyjadřujeme nesouhlas s neobjektivními informacemi, které se ve světových i v českých médiích o Rusku a o jiných slovanských zemích, často objevují.

Obracíme se na Vás, vážený pane mimořádný a zplnomocněný velvyslanče, abychom Vás ujistili o naší podpoře Ruska. Představitelé Ruska by měli vědět, že ruský národ má mezi Čechy hodně přátel.
Při příležitosti 69. výročí nadcházejícího Dne vítězství ve Velké vlastenecké válce proti nacistickému Německu přejeme ze srdce Ruské federaci hodně zdaru při mírovém řešení současných i budoucích světových konfliktů.

S hlubokou úctou a přátelskými pozdravy

Za spolky sdružené ve Vlasteneckém fóru
Ing. Jaroslav Vodička,
předseda Českého svazu bojovníků za svobodu
1 hod · Upraveno · To se mi líbí
03. 05. 2014 | 23:51

Anastazie napsal(a):

ad autor
Já bych Putina ještě neodepisovala-protože:
u moci je řadu let
Rusové měli většinou dobrou špionáž-a nyní zvláště,když jsou po světě po tisících
/jméno manželů Rosenbergových znáte?
Rusové jsou vlastenci v tom nejlepším smyslu slova-viz Solženicyn
nyní se cítí ohroženi vývojem na Ukrajině
a za demokratického?Jelcina se zrovna moc nenajedli-což považuji za promrhanou příležitost-sprosté kupecké počty-za krátkodobý zisk ztratit vliv na rozvoj velkého národa minimálně na jednu generaci.

Bohužel se obávám,abychom jednou po Ukrajině nehledali hromadné hroby-jako v Bosně.
Západ bude vyzbrojovat a dodávat dobrovolníky západu Ukrajiny,Východ-zřejmě bude dělat totéž-
a Ukrajinci-lidé příbuzní si jazykem a často třeba rodinami-se budou vyvražďovat.

No hlavně že tak kriticky smýšlíte o vojácích /četl jste třeba Pahorek/ a teď máte radost,že budou moci vraždit-vraždit-ne bojovat.
03. 05. 2014 | 23:58

Karel Mueller napsal(a):

Pane Hokeš,

původně jsem se chtěl omezit na lapidární konstatování, že se mýlíte úplně a ve všem. Zamilovanost do Putina má zcela reálný základ v minimáně desetinásobném zvýšení průměrné mzdy a také v tom, že vystupuje jako persona. Četl jsem docela zajímavý blog na téma, když Putin mluví jako Reagan a Obama jako Brežněv. Nadto je velice inteligentné, odpovídat brilantně po dobu 4 hodin na všechny otázky není pro každého.

Ale můžete mít pravdu, nelze jeho pád vyloučit. Rusové si zvykli na jistou životní úroveň a ta půjde do jisté míry dolů, mohou uvěřit slibům, že někdo obnoví přátelské vztahy se západem a všechno bude v pořádku. Ale jí tomu nevěřím, zkušenost z 90. lte byla krutá a Rusové ji určitě nezapomněli. A nadto vidí Ukrajinu i to, kam se dostala.
03. 05. 2014 | 23:59

Maximus napsal(a):

Jestli je to jen z 50% pravda, tak je Putin pro Rusy doslova Bůh:

"Několik faktů o Putinovi" aneb Co se v mainstreamu nedočtete 3.5.2014

Putin za 12 let své vlády zvýšil rozpočet Ruska 12krát, rozpočet na armádu 30krát, hrubý domácí produkt 12krát.

Rusko se probojovalo z 36. místa ve světě v žebříčku HDP na 6. místo.

Zlaté státní rezervy zvětšil 48krát.
--------------------------------------------------------------------------------
Navrátil pod Ruskou jurisdikci 256 zdrojů nerostných surovin (zůstalo vrátit ještě 3).

Zrušil "liberální" jednostranné smlouvy o rozdělení produkce. Znárodnil 65% ropného a 95% plynového průmyslu a mnohé jiné odvětví. Vyzvedl průmysl a zemědělství (Rusko 5. rok za sebou je na 2 - 3 místě ve světě v exportu obilovin, dokonce předběhlo i USA, které jsou dnes na 4 místě).

Zvýšil průměrně platy v rozpočtové sféře 18,5krát. Průměrně důchody se zvýšily 14 krát.

Snížil vymírání obyvatelstva Ruska z 1,5 milionů lidí ročně v 1999 roce na 21 tisíc v roce 2011, což v absolutních číslech znamená 71 , 5násobné snížení úmrtnosti.

Kromě toho Putin zrušil tzv.. "Chasavjurtovskú smlouvu" (Smlouva o vzájemných vztazích mezi RF a Čečenskou republikou) a tím přispěl k ukončení tzv. 1 čečenské války, zároveň zachoval územní celistvost Ruska a v podstatě ukončil válku v Čečensku.

"Postavil do latě" nevládní organizace a "5 kolonu" a zakázal poslancům vlastnit bankovní účty v zahraničí.

Svým postojem ubránil Sýrii.

Protože dnes je trend pomlouvat Putina co se do něj vejde, napadlo mě se podívat, co v Rusku za jeho vlády zrušili či zakázali. Je to moc zajímavé.

•Zakázali agenturám práce zaměstnávat. Mohou jen práci zprostředkovávat.
•Zakázali vrcholným představitelům státu a funkcionářům (včetně soudců, úředníků...) vlastnit účty v cizině a cenné papíry v cizině.
•Vypakovali ze země všechny "neziskovky", napojené na cizí zdroje (třeba Sorose).
•Zakázali mise OBSE. Posvítili si na cizí "lidskoprávní" organizace.
•Zakázali geneticky upravené potraviny.
•Zakázali všechny herny v celém Rusku a hazard (tím v Rusku zavřeli kohouty gruzínské mafii).
•Zakázali oligarchům vměšovat se do politiky.
•Zakázali adopci ruských dětí americkým párům (po zkušenostech).
•Zakázali vyvražďování tuleních mláďat a nato i obchod s tuleními kožešinami.
Mají snahu zestátnit základní státní zdroje. Tlačí soukromé ropné producenty k prodeji svých podílů státu. (S tím souvisí i onen zákaz oligarchů vměšovat se do politiky. Omezují jejich moc.)

Na rozdíl od ostatních zemí Rusko vždy ihned reaguje na ohrožení Rusů. Zakázali například dovoz radioaktivních aut z Japonska. Dočasně zakázali dovoz mléčných produktů z Litvy, tvrdého alkoholu z Česka, drůbeže z Česka (byl tu mor), masa z EU a USA, zeleninu a brambory z EU... Vždy šlo o nějakou nemoc nebo hrozící otravu.

V roce 2010 naopak dočasně zastavili ruský vývoz pšenice kvůli suchu, aby zajistili soběstačnost Ruska.

Momentálně vyvíjejí spolu s Čínou internet, nezávislý na USA.

Putin chce udělat z rublu nezávislou měnu na západních spekulantech a bankéřích a podloženou zlatem.

Jestli se někomu zdá, že něco z toho je špatně, tak se zdá, že špatně to spíše děláme tady my.
04. 05. 2014 | 00:00

antoni.n napsal(a):

Chlapečku,

víš hovnajs o dějinách, jsi na tomto světě příliš krátce, aby jsi něco věděl a pochopil a snad i poučoval ostatní. Jsi mlaďoch a proto se chovej skromně, pokorně.Uč se od starších, to jest dobré. Makej na sobě, zkus třeba i lopatu, jdi do šachty a tam makej, aby jsi pochopil, vo čem život je, dělal jsem tam čtyří roky, díky bolševikovi a dodnes mu děkuji za tuto zkušenost. Pazourky máš měkké, nepoznamenané dřinou.

Jestli se dožiješ a bude Ti jednou třeba sedmdesát, budeš se kát, ze svých někdejších plků, jestli bude ještě inet, asi ne.A nauč se odstavce, jinak je ten text k nečtení. A to jsi napsal román, nu hle. To také jelo v jednom pásmu, jako toto ? Kdo Tě učil psaní, na škole Škvoreckého, či kde.

Budu Ti jemně kynout z obláčku a přáti Ti, aby jsi se měl blaze.

Zamysli se nad sebou, pokorně a pak snad něco napiš. Jsi asi fajn a dobrý kluk, ale ještě nusíš hodně zamakat.

V dobrém
an
04. 05. 2014 | 00:00

Stín napsal(a):

Tak může být, že ten poslanec, co hlasoval proti, je možná "první kapkou toho, co smete Putina".
Spíš bych ho ale šacoval na chodící mrtvolu.
************************************************
04. 05. 2014 | 00:03

Karel Mueller napsal(a):

Maxime,

obdivem k Putinovi se netajím, ale vyrazil jste mi dech,
04. 05. 2014 | 00:16

pamětník napsal(a):

Je signifikantní, jak putinofobové ztrácejí glanc, pokud nějaký měli, a padají do vulgárního suterénu, mutlinick hoven-brůna a pan psycholog jdou příkladem..
04. 05. 2014 | 00:27

pamětník napsal(a):

No a do toho propagagitgruppe Yosif K. a neštěstí je hotové.
Tak to vypadá, když chybějí argumenty a musí se kecat.
04. 05. 2014 | 00:30

pamětník napsal(a):

" Plyn ze západu je o polovic lacinější."
To už je na diagnózu.
:))))
04. 05. 2014 | 00:32

Bob napsal(a):

"....Není to tak dlouho, co bylo absurdní vůbec uvažovat o tom, že by byl Krym ruský. ......"
Není to tak dlouho, kdy Krym byl ruský

Ten blog je pěkný blábol.
Ještě tam chybí:
Že Putin zorganizoval Majdan.
Dále, že Putin organizoval střelbu do pokojných majdanovců, provokativní střelbu do antimajdanovců.
To samé na východě Ukrajiny a v Oděse.
V Oděse určitě Putin zorganizoval zapálení Domu odborů (nepochybně to byla provokace, aby mohl zakročit).
Ach jo
04. 05. 2014 | 00:40

Martin1 napsal(a):

A teď nějakou známější - třeba o Popelce!
04. 05. 2014 | 00:45

smc napsal(a):

Yosif K

"Jinak česko si může gratulovat že není závislé na ruském plynu. Plyn ze západu je o polovic lacinější. "

Česká republika kryje ruským plynem 75% spotřeby, zbytek dováží z Norska.

Import plynu z Ruska se neustále zvyšuje, v roce 2020 bude představovat až 60 procent celkového dovozu do EU.

http://www.dvorek.eu/print.do;jsessionid=5B6A6385A7612ABBAC5FBC3EC5435660?articleId=25014
04. 05. 2014 | 00:49

Yosif K napsal(a):

Pane Maximusi, všechno to čím se chlubí Putin je to čím se chlubil i Benito Mussolini (mimochodem ososbní přžítel Ghandiho, Lenina, Stalina a Bucharina). Podobnými věcmi se chlubil i Ada Hitler.

Otázka je jak to všechno funhguje v praxi.
Větička o omezení oligarchů mne rozesmála - je na ohlupení těch nejhloupějších hlupáků, proletářů z nádvorní čety.

V demokratickém státě se oligarchové nemusí ale někdy se mohou přátelit s presidentem.

V orientální diktatuře jsou to pouze přátelé diktátora kdo se může stát oligarchou. Ostastní jsou znárodnění ve prospěch "přátel" a toto je v Rusku zavedený proces - kdo je oligarcha a není Puztinův kamoš tak už v Rusku o všechno přišel a žije na západě. Ne že by mi jich bylo líto ale je to tak - jako oligarchové přežili Putinovi spolužáci, kamarádi z pitěrského judistického klubu a kgbaci z oddělení Evropa a Afrika.
Příklady?
Igor Sečin - spolužák - pak GRU - pašování zbrsaní do Afriky - nyní předseda Rosněft - oficielní oční plat 25 milionů USD.
Bratří Rotenbergové - dobří kamarádi Putina z Pitěrského judistického klubu - čisté jmění oficielně 2 miliardy USD, neoficielně patrně několikanásobek. Majitelé SGM group - víceméně monopolního dodavatele stavebníchj a montážních prací pro GAZPROM.....
Gennadi Timčenko - pitěrský judista - velkoobchodník s ruskou ropou ve skandinávii - finský pas - za státní peníze provozuje KHL - zámeček v Geneva atd atd.

Pokud si někdo myslí že oligarchové Putinovi kamoši nemají žádná aktiva na západě tak musí být řečeno po zemanovsku nějakej metálně zaostalej (d...l) proletoš z nádvorní čety.........
04. 05. 2014 | 00:55

evix napsal(a):

antoni.n napsal(a):
Chlapečku,

víš hovnajs o dějinách, jsi na tomto světě příliš krátce, aby jsi něco věděl a pochopil a snad i poučoval ostatní. Jsi mlaďoch a proto se chovej skromně, pokorně.
--------------------------------
Až takový mlaďoch není, když v roce 1982-1986 už studoval...Syn je ročník 1986 a bude mu 28 let, tenhle hejsek je o dobrých 14 či až 20 let starší....O to horší je ten jeho sloh, takové šílenosti v době internetu může napsat je fanatik.............
04. 05. 2014 | 01:00

zdenekb napsal(a):

Hlavně aby ta zamilovanost (vztah založený na emocích) k EU vydržela mírumilovným Majdancům... až jim zvednou veškeré ceny, vyprodají přírodní bohatství, zaplaví západním odpadem, zprivatizují podniky a vykopnou je z práce...
04. 05. 2014 | 01:05

Yosif K napsal(a):

smc napsal(a):
Yosif K

"Jinak česko si může gratulovat že není závislé na ruském plynu. Plyn ze západu je o polovic lacinější. "

Česká republika kryje ruským plynem 75% spotřeby, zbytek dováží z Norska.

Import plynu z Ruska se neustále zvyšuje, v roce 2020 bude představovat až 60 procent celkového dovozu do EU.

http://www.dvorek.eu/print.do;jsessionid=5B6A6385A7612ABBAC5FBC3EC5435660?articleId=25014
04. 05. 2014 | 00:49
To nic nevyvrací na tom že v USA je plyn šestkrát lacinější než z Ruska a v západné Evropě dvakrát lacinější než z Ruska.

Voloda hysterčí okolo dodávek plynu do Evropy protože Gazprom musel po soudech v SRN ohledně pricingu vrátit RWE 8 miliard EUR.

Není pravda že do česka proudí pouze plyn z Ruska a Norska. Do česka může dovážet plyn kdokoliv - a kdokoliv může nakupovat a prodávat plyn který chodí do evropy z Kuvajtu, KSA, Bahrajnu, Kataru a Alžíru a Lybie - za polovic co prodávají Rusové - proto se plyn v česku nedávno slevnoval. Kvůli Rusům se tedy plyn v česku rozhodně neslevnoval.

Chápu že Putinofilové se snaží lhat ohledně "výhodnosti" ruského plynu i do vlastní kapsy. Ale tato situace není nová. Cena nafty na světrovém trhu se sniživala po celá 80 leta. Celá 80 leta CSSR platila v USD Rusům za ropu dvakrát tolik než byly světové ceny. Tak říkajíc "proletářsky internacionalisticky dobrovolně". Jak jinak.

Spektakulární růst životní úrovně v Rusku za Putina je způsoben 4násobným růstem cen ropy za Putinovy vlády. Ničím jiným. Kdyby kromě ceny plynu začala padat i cena ropy, tak je Rusko v cca stejný pr...deli jako za Jelcina.

A kdy stoupá cena ropy? Když někde vypukne válka....... no a jsme doma moji milí proletářští přátelé z nádvorní čety........
04. 05. 2014 | 01:08

smc napsal(a):

Yosif K

Maximus napsal:
".....
•Zakázali vrcholným představitelům státu a funkcionářům (včetně soudců, úředníků...) vlastnit účty v cizině a cenné papíry v cizině.
...."

Tedy nikoliv oligarchům, jak je každému člověku, který rozumí psanému textu, jasné.

Zdá se, že člen skupiny Yosif K, který má dnes v noci službu pro zaplevelování diskuse na aktualne.cz, slovy Yosifa K, " musí být řečeno po zemanovsku nějakej metálně zaostalej (d...l)"
04. 05. 2014 | 01:08

smc napsal(a):

Yosif K

"Není pravda že do česka proudí pouze plyn z Ruska a Norska. Do česka může dovážet plyn kdokoliv - a kdokoliv může nakupovat a prodávat plyn který chodí do evropy z Kuvajtu, KSA, Bahrajnu, Kataru a Alžíru a Lybie"

Zdá se, že člen skupiny Yosif K, který má dnes v noci službu pro zaplevelování diskuse na aktualne.cz, slovy Yosifa K, " musí být řečeno po zemanovsku nějakej metálně zaostalej (d...l)"
04. 05. 2014 | 01:13

Yosif K napsal(a):

smc napsal(a):
Import plynu z Ruska se neustále zvyšuje, v roce 2020 bude představovat až 60 procent celkového dovozu do EU.
KONEC CITATU.
A to jste viděl v nějaký křištálový kouli, můj milý putinofilní příteli?
Může se stát že v roce 2020 bude ruský dovoz plynu do Evropy třeba 1%. Alternativní zdroje tu jsou jak by řekl přítel Špidla......

Záleží na tom s jakou cenou Rusové půjdou na trh.

Již dnes prodávají Rusi v Evropě za různé ceny - nejdráže tam kde jsou 100% závislí na Rusku - nejlaciněji tam, kde na Rusku nejsou závislí vůbec. Proto Němci platí za plyn Rusům cca 55% toho co musí platit Poláci, Ukrajinci, Slováci a Balkán. Časy kdy nejdražší plyn v Evropě byl ve Španělsku apod jsou dávno pryč. Plnová karta se otočila v neprospěch rusů.


Proto Donal Tusk navrhuje aby Evropa sjednotila svou plynovou politiku vůči Rusku a platila Rusku jednotnou cenu. To co navrhuje Tusk však bude zbytečné jakmile bude dobudován transsaharský plynovod NIGAL. Něco si o NIGALu vygooglujte milý proletářský příteli...... Jakmile bude NIGAL dokončen, Putin si bude moci svůj plyn foukat do svý p...ele.........

Další rána pro Ruskou kapsu - pravoslavní bratři v Recku otevírají gigantické naleziště Tamar sitiuované v moři mezi Kyprem, Řeckem a Israelem. Je možné že se něco najde i ve vodách tureckého Kypru.
Další rána pro Ruskou kapsu - Egypt přestal dodávat plyn do Israele (za Mursího) a má nyní volnou kapacitu. I tu by bylo možno prodávat do Řecka - ze závislosti na Rusku by se tak mohla vymanit část Balkánu.
04. 05. 2014 | 01:26

Volyňáky zpět domů! napsal(a):

Stařenka výše cituje odstavce s gratulačního a panslavistickým a komunistickým (což je nejednou a z mnoha důvodů čerpáno ze stejné genetické podřadnosti) šéfa potomků komunistického válečného odboje, soudruha inž. Vodičky

Pohled do jeho životopisu zde: http://www.zasvobodu.cz/lide/

dokazuje, že je to je další z komunismem a panslavistickou šíleností opitých VOLAŇÁKU.

Před 150 lety, naříkajíc na "útisk" ve vyspělém Rakousku-Uhersku, přinutili samotného Palackého, aby za ně u báťušky cara a "ochránce všeho Slovanstva" plédoval, že než žít v civilizovaném mocnářství tak raději budou mezi středověce zaostalými MUŽIKY na nekonečných, promáčených pláních ruských stepí pro cara pracovat.

Splnilo se jim, to, ikdyž místní, ještě víc než oni (jen se podívejte na syna Volyňáků Vodičku a jeho totalitní kariéru) primitivnější místní slovanské obyvatelstvo se bránilo třeba tomu, že by mělo hnojit pole hnojem.

"Nevazmožno, eto budět to směrdět, gaspadin!!" řvali pravoslavně.

Pogromy a závist vůči elativně posperujícím volyňským Čechům byly nakonec za vlády dalšího ochránce Rusi a Slovanstva, mírumilovného Stalina, který nepotřeboval ani války, aby vybil mnohem víc miliónů a navíc svých občanů, než to dokázali hitkervští zachvátčici, aby Volyňákům také zreduoval početní stavy a hospodářsky je po slovansku decimoval.

Teď drzí Volyňáci si zase začali dělat drzé nároky na to, abychom jim zase dali zdarma

a) bydlení, nejlépe zase celé domy, jako když po válce obsazovali do té dody z 95 procent něměcký a prosperující Žatec (Saaz), který Volyňáci s cikány od té doby, už po 69 let totálně, slovanskou neschopností devastují.

b) zaměstnání

c) tučné penze

d) cestou ČSBS, jehož členové, včetně potomků tzv. odbojářů, m.j. dostávají tučné "odbojářské" penze, stejné "odbojářské" penze, rotože přece jejich předkové na Volyni dali brambory a pár slepic zrádci z Února 1948, Svobodovi.

Mám dojem, že je na čase, aby se Volyňáci, vedeni jejich vypaseným komunistickým aparátčíkem z ČSLA, Vodičkou, na stepi Ukrajiny sakumprásk zase vrátili. Tam mohou své revoluční nadšení a víru v panslavismus realizovat bitkami s jinými Slovany, včetně Poláků a banderovců.
04. 05. 2014 | 01:28

smc napsal(a):

Yosif K

"Může se stát že v roce 2020 bude ruský dovoz plynu do Evropy třeba 1%. Alternativní zdroje tu jsou..."

Zdá se, že člen skupiny Yosif K, který má dnes v noci službu pro zaplevelování diskuse na aktualne.cz, slovy Yosifa K, " musí být řečeno po zemanovsku nějakej metálně zaostalej (d...l)"
04. 05. 2014 | 01:33

Yosif K napsal(a):

Putinův režim jest režim postavený na kamarádčoftech - je to režim nepotićky narychlenejch a vypěstovanejch oligarchů proti kterým je Kellner žebrák.

Je vskutku úsměvné a zábavné jak pseudoproletátářský sosálistický dušičky který se (dlužno říci celkem pochopitelně) zalykají vzteky nad zbohatnutím Koženého, Kellnera, Bakaly, Koláčka, Votavy, Tykače atp si zároven zálibně pochrochtávají nad sosální spravedlivostí Putinistického režimu který stojí na oligarších mnohdy deset-dvacetkrát bohatších než Kellner nebo Bakala........

Vnější mimikry klamou - putinisti se sovětskými vlajkami, obrazy Stalina atd atd. Ve skutečnosti je putinistický režim socálně rozvrstven více než latinskoamerické diktatury. Moskva sama spotřebovává 35% HDP. Rusky apartheidní system zabranuje migraci do Moskvy ruský, uzbeckým, tadžickým apod chudákům "bez bumažky". V Rusku tak oficielně existuje více katogorií občanů. V neprivilegované provincii je životní úroven čtvrtinová než v Moskvě.

O socálních rozdílech ani nemluvě. Jediné co se za Putina zlepšilo je to že díky 4násobnému zvýšení cen ropy téměř všichni Rusové dostávají jakous záchgovnou dávku - na rozdíl od Ukrajiny která ropu nevyváží ale dováží.

No nic milí pseudoproletářští přátelé, opěvujte si Putina - všeho do času.......

Cena plynu klesá. Kdyby začala klesat i cena ropy tak je putinismus v p...eli.
04. 05. 2014 | 01:42

ld napsal(a):

hoven, BVP, TPH, brůna,

neměl byste psát na blogy, když jste zfetován. Za ty nadávky vás Stejskal zase zabanuje.
Ne, že by pak po vás někomu bylo smutno, ale bez blbejch není chytrých, a na tu levou misku vah tady někoho nutně potřebujeme.
04. 05. 2014 | 01:42

Yosif K napsal(a):

Volyňáky zpět domů! napsal(a):
Stařenka výše cituje odstavce s gratulačního a panslavistickým a komunistickým (což je nejednou a z mnoha důvodů čerpáno ze stejné genetické podřadnosti) šéfa potomků komunistického válečného odboje, soudruha inž. Vodičky
KONEC CITATU.

Je mi líto krajanů, je mi líto Rusů, je mi líto kazašských Rusů, Ukrajinců atd atd.

Nicméně to co píšete mi připomenulo tragikomickou zkušenost "českých reemigrantů" z Kazachstánu vypuzených začátkem kazachizace státní správy.

1) rodinka dostala od kazachů kopačky z korzt ve státní správě, zbylo jim jen dělat na poli.
2) rodinka si vzpomněla že jejich babka je češka (zbytek rodinky byl ruskojazyčný). naučili se všichni česky a zažádali o azyl v česku.
3) rodinka dostala azyl v česku a dostla byt v Milovicích. Tam se jim nelíbilo - je to daleko do prahy i do Boleslavi. Navíc by raději chtěli domek.
4) nějací humanitáři jim nabídli domek - ale v okrese česká lípa. Rodince se to přirozeně nelíbilo - chtěli by raději domek někde u Prahy nebo u Karlovejch Varů. Českí Lípa že je skoro taková p.del světa jako kazachstánská celina.
5) Rodinka řekla že se raději podívjí zpět do kazachstánu, možná že by se raději nechali kazachizovat než bydlet v takový p--deli jako česká lípa.
5) Humanitáři je uprosili aby v české lípě zůstali a) v Kazachstánu probíhala další vlna kazachizace b) i v české lípě žijí lidé.

No nakonec zůstali v čechách, naštěstí pro ně.

Podobnou zkušenost udělali s kazašskými slováky na Slovensku. Humanitáři koupili neboghé kazachoruskoslovenské rodince rodinný domek ale někde u Svidníku. Ti však chtěli rodinný domek u Bratislavy. Svidník je prej stejná pr...del světa jako kazašská celina. Humanitáři proto rozpoutali další etapu sbírky, nakonec rodince koupili domek někde u Žiliny, na rodinnej domek v Blavě se slovíci nezmohli.

Jo tyhle humanitární procesy nebejvají ouplně tak jednoduchý, kdo by nechtěl rodinnej domek třeba u Bratislavy. Nebo u Prahy.
04. 05. 2014 | 02:01

MartinO napsal(a):

Drahý Maximusi,

Soudruh Putin měl jen to štěstí, že se shodou okolností za jeho vlády zvýšila mnohonásobně cena ropy a plynu na čemž on má zásluhu 0 (slovy "NULA"). Jen proto si může dovolit zvyšovat rozpočet, zvyšovat platy atd. Jinak nic nevybudoval, nic nepozvedl, v Rusku se nic podstatného nevyrábí ani nevyvíjí, neznám ani jednu významnou ruskou technologickou firmu. Jen Gazprom, Rosněft, Lukoil, Sberbank. Abych jim nekřivdil tak tedy umí zbraně. Za ty ale Amíkům nadáváte tak jsem to asi neměl zmiňovat.

O kolik se asi zvýšil rozpočet a platy za posledních 20 let v Saúdské Arábii? Sakra, to jsou ale pašáci ti princové a králové.
04. 05. 2014 | 02:23

Yosif K napsal(a):

Moji milí rozmilí putinofilní přátelé, uklidněte se - Evropa nebude navěky závislá na plynu od Putinušky.

Podívejte se na následující mapku a vězte že jak Lybie tak Alžírsko může těžbu a export plynu technicky snadno zdvojnásobit. Nigerie - bohulibá to křestanská velmoc - buduje na plnej plyn plynovod NIGAL přes Alžír do itálie a španělska. Maličky Qatar má 60% rezerv co má Rusko. /ád cen plynu v evropě je způsoben do značné míry dodávkami z kataru. Proti Rusku Katar má stokrát méně obyvatel. Rusko spotřebuje polovinu těžby doma, Katar bude mít na export vždycky vyšší podíl než Rusko.

Jak říká špidla, zdroje tu jsou.

http://www.gasinfocus.com/en/indicator/imports-of-natural-gas-into-the-european-union/

ank Country/Region Natural gas
proven reserves
(m³) Date of
information
Total World 187,300,000,000,000
1 Russia 48,600,000,000,000 12 June 2013 est.[7]
2 Iran (see: Natural gas reserves in Iran) 33,600,000,000,000 12 June 2013 est.[7]
3 Qatar 25,100,000,000,000 12 June 2013 est.[8]
4 Turkmenistan 17,500,000,000,000 12 June 2013 est.[9]
5 United States 9,460,000,000,000 12 December 2013[10]
6 Saudi Arabia 8,200,000,000,000 1 January 2012 est.[11]
7 Venezuela 5,524,500,000,000 19 July 2011[12]
8 Nigeria 5,246,000,000,000 1 January 2010 est.
9 Algeria 4,502,000,000,000 1 January 2010 est.
10 Australia 3,825,000,000,000 1 January 2012 est.[11]
11 Iraq 3,600,000,000,000 1 January 2012 est.[11]
12 China (see: Natural gas in China) 3,100,000,000,000 1 January 2012 est.[11]
13 Indonesia 3,001,000,000,000 1 January 2010 est.
14 Kazakhstan 1,900,000,000,000 12 June 2013 est.[9]
15 Malaysia 2,350,000,000,000 1 January 2010 est.
16 Norway 2,313,000,000,000 1 January 2010 est.
17 United Arab Emirates 2,250,000,000,000 1 January 2010 est.
18 Uzbekistan 1,841,000,000,000 1 January 2010 est.
19 Kuwait 1,798,000,000,000 1 January 2010 est.
20 Canada (see: Natural gas in Canada) 1,754,000,000,000 1 January 2010 est.
21 Egypt 1,656,000,000,000 1 January 2010 est.
22 Libya 1,539,000,000,000 1 January 2010 est
04. 05. 2014 | 02:39

tomeek napsal(a):

Mily pane Hokesi ---

Dobre jste to vypsal: vas sloh je slusny (jakkoliv kdokoliv opacneho kdaka), s obsahem podle sve vlastni zkusenosti musim nez souhlasit. Nedejte se!
04. 05. 2014 | 02:56

cobolik pacholik napsal(a):

josifku
neviem,kde operujes,ale jeden metricky kubik plynu vcera stal na NYSE4.786$ v januar 3.695. oil NYMEX 99.87$ za barel a galon benzinu regular 2.987$nemam sajnu za kolko traktare predavaju tym chocholom,ci do reichu to pro pepikovsku holotu,aby vedela.
pises jak soudruzi,ked holota srala za zapadom,nasluchal som sa tej europy a toho voice,bo dristali jak prave bije a dnes to drista ten traktar a tam,kde som pocul realitu bo pravdy nema sa lakuje lepsie jak za zvezdy,skade viem? bo vsade tam som zil,ja viem tvoja zvezda to david star zvezda, opatruj ju,dalej tu nerob bu,bu na traktarov,ze ich moze niekto zruinovat jak libiya,ci quatar,bo ked pride na lamanie chleba,tie traktare ,nerobia bu,bu o nejakej demokracii,ale ukazuju jak sa im pekne sype,tym,co ju vyrobili a branit,tu teraz kamuflovanu made in peniaz a oil to nebudu stali v radoch na draft,ale traktare to sa postavi 40 milionov dobrovolne zdochnut,nemam rad ked niekto,co ma gazdovsky rozum,je zosmiesnovany,bo niekto ukaze nejaku smiesnu tabulku a serie ho,ze tu sam proti tym gazdom a on kozmopolita so sion dream.
04. 05. 2014 | 03:09

.................... napsal(a):

Nechci být mrcha, ale aby se nakonec nedivil autor, až se jeho milí majdanovci, slušní to hoši rozeběhnou po Evropě. Jistě bude rád obohacen. Štětina nás informoval, že tam byl samý intelektuál, tak si budete rozumět.
04. 05. 2014 | 03:14

cobolik pacholik napsal(a):

teraz martin o
mas velmi slaby kuk na ten zasrany svet,ked prirovnavas potencial trakara,k tym,co pred 50 rokmi varili caj na hovne velblouda. vies martine o,ze mozno 2000 ruskych traktarov s leteckou podporou,by rozbili aj to hovno velblouda v prach o princoch uz nehovorim,jasne ,ze debilne prirovnanie,ale realnejsie vo vykonani,jak zlaty prach tych princov,nehovorim o nejakych pravach v tej hadrackej arabii,hlavne baby,koza vnutri v pick up a baba na korbe,tak na kyjevskej rusi nebolo,ked este platili mongolom jarlyk a to uz hezky davno bolo,martine o ja ta nepoucujem ja len co vidim casom...
04. 05. 2014 | 03:22

cobolik pacholik napsal(a):

tomeeku
navonavkovanej frajer s dobrym slohom este neznamena,ze pise,co si mysli ta holota traktarov o tom ich carovy,bo skusenosti danej osoby su proklete nizko jak kolty pistolnika v santa fe na ukazke v NM,bo myslim,ze dobreho slohistu,by ta holota traktarov nejak nezaujala,toto uz nie je z ukazky,ze ty muzici vsetci nelubia volodu,ale drviva vacsina to za nim posrata.
04. 05. 2014 | 03:34

tomeek napsal(a):

Mily pane Coboliku Pacholiku ---

Oslovil jste mne, ale nezlobte se, vasemu psani nerozumim. Slova si snad domyslim, smysl nenajdu.
04. 05. 2014 | 03:37

cobolik pacholik napsal(a):

nevadi tomeeku ,moj sloh velice slaby a ja sa vobec nezlobim,len mi vadi ta uhladenost bo ja inaksi calliber.
04. 05. 2014 | 04:12

K.V. napsal(a):

Tak on to byl Putin kdo chtěl drze vtáhnout Ukrajinu do EU a když to nešlo podobrém, musel přijít Majdan???
A proč vůbec platíme veřejnoprávnéí média, Hokeš má ještě lepší informace
04. 05. 2014 | 06:02

olga napsal(a):

"zřejmě se budeme ještě hodně divit..."
Tak to si myslím i já.
Někdo něco rozpoutal, a nyní si neví rady. Když beru v úvahu různé předpovědi o konci světa, tak si myslím, že se nebojím pouze já.
04. 05. 2014 | 06:18

Fialenka napsal(a):

Mně se líbil jeden Putinův čin, který jsem zaregistrovala ... viděla jsem reportáž, jak Putin objíždí zubaře v zemích ruské federace a nařizuje jim, aby zavedli moderní šetrné metody, nebo jim sám ošetří zub doposud používanou předpotopní metodou.
04. 05. 2014 | 06:33

K.V. napsal(a):

Když nás povede Hokeš, Ládík a Brom, nemá Putin proti nám šanci.
Už se těším na právo vítěze přenocovat na Rudém Náměstí
04. 05. 2014 | 06:45

born65 napsal(a):

Tohle bych mohl podepsat. Stručné, jasné.
04. 05. 2014 | 07:04

orwell pružina napsal(a):

ad antoni.n

Od starších se dá naučit leccos, ale pan antoni.n by rozhodně neměl nikoho učit spávně psát. Nijak nevadí hovorové tvary ("makej", "vo čem"), ale to, že se ještě nenaučil používat příklonné -s, je už horší. A ani mezery nepoužívá správně... (Takže zpátky na základku?)
04. 05. 2014 | 07:12

zemedelec napsal(a):

Pane Hokeš.
Máte bodík u Putinobijců.
Do kterého oddílu se hlásíte?
Měli pro takové připravit terén,vojenští pozorovatelé OBSE,nějak se to zvrtlo,tak nevím jestli vyrazíte.
04. 05. 2014 | 07:18

Richard 7 napsal(a):

"Je signifikantní, jak putinofobové ztrácejí glanc, pokud nějaký měli, a padají do vulgárního suterénu, mutlinick hoven-brůna a pan psycholog jdou příkladem"
pamětník
.
je mi jasné, že glanc je pro Vás něco velmi důležitého, resp. o co se velmi snažíte
------------
"Až takový mlaďoch není, když v roce 1982-1986 už studoval...Syn je ročník 1986 a bude mu 28 let, tenhle hejsek je o dobrých 14 či až 20 let starší....O to horší je ten jeho sloh, takové šílenosti v době internetu může napsat je fanatik............. "
evix
.
Šílené je spíš to, že si někdo ve věku Vašem, napíná ego na kritice slohu jiného.
Posuzovat formu autorova textu se necítím, ovšem obsah textu některých, jež ho výše kritizují, lze rozpoznat velmi snadno jako otřesně patetický gýč. Oslovení "chlapečku"(vezmi si příklad ze mě), je pak vážně "šťavnaté". Takhle se líbit sobě, nedokáže každý.
----------
to autor:
Myslím si to samé. Putin se dostal na vrchol svých ambicí, které se nyní začnou konfrontovat s realitou, resp. nastal začátek jeho konce, vrchol jeho iluze.
04. 05. 2014 | 07:30

slavwin napsal(a):

Pomatení červení argumentují že Putin dvanáctinásobně zvýšil životní uroveň, že se tu 20let jen krade. Německý socdem kancléř přirovnal brežněvovské Rusko k Burkině Fasso s atomovou zbraní, za Gorbačova a Jelcina se stav ještě ekonomicky propadl. To údajné 6místo ve světě za Putina v čem vlastně je, koukám rád na ty pořady NG Spektrum nemám dojem že by je pomlouvali ale pořád bydlí v těch ruinach postavených za cara, nejsou vidět nové nebo opravené RD. U nás se krade více jak 20 let ne vždy to byly peníze, o peníze jde od doby kdy začaly mít hodnotu. To že s tím růstem začínají mít potíže svědčí jejich skutky, že by někdo stál o jejich Donbas je kravina ten pro mimo euroasijský svět nemá cenu. Nedávno jsem koupil poměrně dobře fungující zvlhčovač vzduchu, bylo pro mne překvapení že je vyroben v Rusku, jinak myslím že toho spotřebního zboží je od nich žalostně málo, buď ho mají málo pro vlastní lépe situované obyvatelstvo nebo při naší dvouleté záruce by to nestačili měnit. Šmejdy jsou i náš problém, ten náš euroatlantický svět má potíže ale řešit to přes euroasijaty to může jen pomatený červený mozek.
04. 05. 2014 | 07:32

myloš napsal(a):

Vážení milovníci putinovských postupů, rychle pospěšte natrhat kytici šeříků, ať je máte po ruce, až na vaše dveře zabuší voják irsko-skotské armády v rámci akce "Vraťte Česko Keltům".

A k tomu mne ještě Maximus vyděsí zprávou, že Rusové úplně přestali umírat. Šílená představa!
04. 05. 2014 | 07:33

hui napsal(a):

dělítko zde je jediné:kdo uspořádal olympiádu a kdo vraždy ala středověk
04. 05. 2014 | 07:40

vasja napsal(a):

Asi nikdo na světě by od nich nečekal takhle přesně provedenou a už dávno před Majdanem i Olympiádou připravenou akci.
03. 05. 2014 | 23:16
------------
Včera ste popil asi víc než já, co?
Je tuna nějakej machr na konspiraci, že by nápad tohodle dopracoval a neopomenul Vopěnku, Urbana a Kobylu na Majdanu?
04. 05. 2014 | 07:46

patriot napsal(a):

Richard 7, 04. 05. 2014 | 00:07:

Nikoliv on, ale vy.
04. 05. 2014 | 07:46

Maximus napsal(a):

orwell pružina

Tak bacha frajere, pan antoni.n je postarší noblesní velmi laskavý slušný pán ze staré Prahy. U něj mám pocit, jako kdyby se vrátili staré časy, myslím ty některé lepší zavedenosti. Povoláním a koníčky fotograf, člověk, který se nestydí přiznat, že se v životě v někom mýlil a zklamal, prostě férový člověk a jeho pravopis, který používá není rozhodující pro poznání, že je to člověk, který se na rozdíl od spousty lidí může potkat s moudrostí. Každé sdělení má formu a obsah a pokud tam není až moc velký nesoulad, tak se na nějakou tu češtinářskou nepřesnost můžeme nadnést. V případě antoni.na si ale myslím, že je to spíše schválnost, že občas napíše něco "pražsky". Snad se s ním rád zase setkám ve vinárně Blatnička (dříve JZD) tam v Michalský (psáno pražsky), kde stáčel víno plešatý seriózní číšník Petr. Určitě jsme se tam dříve potkávali, jak jsme zjistili oba při jedné výměně názorů. To byly časy, byli jsme mladí a holky na nás reagovaly příznivě, nekouřily na ulicích, neměly tolik pohlavních chorob a nebyly takové zlatokopky jako dnes.
Hezký den.
P.S.
Přidám jednu historku z těchto dob. Občas jsme se rozšoupli nahoře v Blatničce a pak jsme s kamarády či často s kamarádem asi o 10 let mladším Ivošem skončili dole ve sklepě, kde jsme se nejčastěji věnovali mladým dámám. Ivoš, hoch mimořádně vzdělaný (po převratu skončil v dipl. službách) absolvent dvou VŠ, který uměl několik jazyků a rád si vychutnával život měl občas podivné nápady. Vždy když jsme šli nahoru ven na ulici, tak se muselo přes Petrovu horní stáčírnu vína a tam už bylo zavřeno. Ivoš si vždy když to šlo, tam vzal dubovou zarážku na sudy, prostě jen tak z blbosti a pak mi ji venku dal. Prostě suvenýr. Druhý den když jsem tam dopoledne přišel, tak Petr byl nakvašený a povídal, který trouba to tam bere a k čemu mu to je? Musel jsem mlčet a Ivošovi jsem říkal, ať už se na to vykašle. Faktem je, že jsem dubové zarážky doma použil na výrobu pěkné originální poličky na knihy. Pak přišla "revoluce" a naše cesty se rozešly, jak Ivoše (byla v tom ovšem ženská, co mě nemusela a měla strach, abych ho nekazil, přičemž to bylo spíše obráceně) a tak i číšníka Petra s jeho Blatničkou, jen pan antoni.n mě to všechno připomněl.
04. 05. 2014 | 07:54

Maximus napsal(a):

myloš napsal(a):

A k tomu mne ještě Maximus vyděsí zprávou, že Rusové úplně přestali umírat. Šílená představa!

Klídek chlape, oni mají k rozpínavosti 17 milionů km2 a tak bych být vámi zachoal klídek. Horší to ovšem bude s námi, Ukáčka jsou už seřazeni ve trojstupech na cestě do EU a hlavně do ČR, kde jsou už zavedení.....
Mimochodem, včera se nechal v ČTV24 slyšet jeden vědec akademik, že nás bude brzo 9 mld. exemplářů! Krásná představa. A toho odpadu a bordelu a ta zátěž na flóru a faunu.
04. 05. 2014 | 07:59

Richard 7 napsal(a):

pat.
chápu, že je Vám ta kreatura blízká
04. 05. 2014 | 08:02

Ládik!!! napsal(a):

Dobrý článek, vadí mi jen pořád se opakující slovo "pan". Vždyť putin je velitelem KGB, ne? To je přece soudruh, jak poleno. Medvjeděv jakbysmet - ten má navíc mongoloidní rysy (krátké ruce a vyvalené oči). Málo se zde objevuje putinova dača, ne kterou si vydělal poctivou prací. To není žádná palasova pastouška...
Puťin je na konci své pouti. Nadělá sice ještě hodně marasu, ale jeho hvězda už chcípá. Kdyby se obklopil Rychtářem, možná by nakonec skočil pod vlak.
04. 05. 2014 | 08:07

Maximus napsal(a):

slavwin a jiní podobně smýšlející

Co s Ruskem? Jít s nimi do sporu a dokonce i války, neustále se vůči němu vymezovat nebo je nechat žít a zvednout u nich životní úroveň a vzdělanost
a tedy s nimi dělat byznys? Ono totiž vzdělaným a informovaným lidem se špatně vládne a tací lidé mají také jiné priority a vůbec životní standard! Tohle je také vyzkoušená cesta jak zastavit neskutečnou porodnost lidí, takže vzdělanost a jistá životní úroveň mění chování lidí a tak je tu cesta k omezení šílené porodnosti lidstva, která drancuje planetu. No a říkejte to Asiatům a černouškům, kteří nemají k tomu kolik zplodí dětí žádný vztah a jsou v tomto ohledu naprosto nezodpovědní. Do toho ještě islám a papež s jeho zákazem kondomů....
Jestli si "Západ" myslí, že je kulturnější, kultivovanější než Rusko, tak ať se snaží naopak Rusko zvednout na vyšší level a pak se uvidí pozitiva. Je to samozřejmě problém na 1-2 generace, ale řešitelný a má logiku. Koukám, že tady s některými lidmi cloumá přímo atavismus k Rusům, ale doba je dnes opravdu jiná.
Hezký den.
P.S.
Nejsem Rusofil, ale obyčejný realista.
04. 05. 2014 | 08:12

Pompeius Magnus napsal(a):

to Autor:

Je pěkné, že se stavíte na stranu oděských ukrajinských vrahů. co kdyby takhle někdo nechal uhořet Vaši rodinku? Jak by se Vám to libílo? Možná, že se s přáteli plácáte veselím do kolen radostí, jak ti hořící Rusové vyskakují z budovy a dopadají mrtví na zem, pořčedpokládám, že s pány brůnou a Yosifem K, reslem hovenem, atd..Připravaná policejní ukrajinská akce v Oděse jde na vrub lidem,jako jste Vy, pane Hokeši (a kupříkladu Heřman CHromý). Lidé jako Vy pomáhají svými postoji vytvářet předpoklády pro brutální násilí. Doufám, že až zestárnete a poznáte cenu lidského života například na ztrátě svých blízkých ( ne že bych Vám to přál) budete za takovou lumpárnu, jakou jste napsal hluboce stydět.
04. 05. 2014 | 08:12

patriot napsal(a):

Hokeš:

„…už dávno před Majdanem i Olympiádou připravenou akci.“

Jak to víte? Můžete uvést nějaký odkaz? Děkuji.

P.S.
Podle vašeho stručného profilu soudím, že na emocích jste založen spíše vy, milý jasnozřivče.
04. 05. 2014 | 08:12

zemedelec napsal(a):

Pane Maximus.
Ono je to úplně jednoduché.
Takové nerostné bohatství,buď nám vydá Putin dobrovolně,nebo to dostaneme zbraní o nic jiného nejde.Jak vidíme,nějaké mrtvoly nikoho nezajímají.
04. 05. 2014 | 08:22

patriot napsal(a):

Ládik!!!:

„Medvjeděv jakbysmet - ten má navíc mongoloidní rysy (krátké ruce a vyvalené oči).“

A jak jste na tom vy?
04. 05. 2014 | 08:32

Maximus napsal(a):

zemedelec

Snad na to nedojde. Za neustálými ataky na Rusko jsou USA, kterým vládne jistá parta lidí, co se tady o nich moc nesmí psát. Stačí si porovnat všechny údaje o tom, kdo kde a kdy se exponoval v cizích zemích a také porovnat kdo kolik a kde má vojenské základny na světě a z tohoto porovnání vám vychází Rusko skoro čisté jako lilie. Rusko je hlavní cíl událostí na Ukrajině
a USA měly záměr tam postavit voj. základny stejně jako to udělaly např. v Kosovu. Rusko samozřejmě také není čisté a jen u nás zde jsou přímo rejdy různých agentů s "teplou vodou" a to ze všech stran.
Končím, dnes je počasíčko a tenisový debl je velmi vhodná zábava, zvláště když to klucí umí strkat. Jeden z nich hrál dříve ligu a ti ostatní dva ještě nižší soutěže, to bude řacha a snad budu stíhat.
04. 05. 2014 | 08:33

Pavel napsal(a):

Moji pozornost při letmém nahlédnutí do tohoto článku zaujalo titulování "pan Putin". Takové spojení má odér pocukrovaného lejna. Ruské slovo "puť " znamená cesta, putin je tudíž pocestný. Především je to však lstivý Asiat, vyškolený v KGB a zakutý v bývalé NDR. Takovým lidem nelze věřit ani "dobrý den", což On a jeho družina prokazují každodenně absolutním překrucováním pojmů v souvislosti s anexí Krymu a dalšími jeho choutkami směrem na východ Ukrajiny. Zkouší a zkouší co na to Západ, přidušený naznačovanými výhružkami o zastavení energovodů, zástupně však kvůli dluhu Ukrajiny, nafouklého nepřiměřeným zvýšením ceny plynu. Ten vychytralý KGBák zopakoval by invazi po vzoru Třetí říše, směrem na Západ a jeho omezený lid by mu k tomu nadšeně tleskal. Zde je dobré vypůjčit si na závěr výrok Leninův o Rusku, volně : "prodá-li Západ Rusům například provaz, Rusko Jej na něm oběsí". Ruská armáda je v současnu vyzbrojena ne provazem, ale tu nejsofistikovanější vojenskou technikou dodanou především Německem a disponuje navíc na téže vysoké úrovni vysoce propracovanou logistikou a tomu odpovídající úrovní vojenské strategie. Západ i s USA jsou z toho ohromeni. Hlavně však, aby se co nejdříve z té nebezpečné letargie civilizovaný Svět probral.
04. 05. 2014 | 08:35

strejc josef napsal(a):

ad Yosif K.:

Milý Yosife, reaguji jen ze zdvořilosti na poznámku, kterou jste výše věnoval mému příspěvku: promiňte, ale není dost dobře možné diskutovat na základě vašeho divokého mixu roztroušeného myšlení. Za prvé vůbec nereagujete na mou poznámku, za druhé utřídění vašich nahozených myšlenek by si vyžádalo příliš mnoho času a uvážím-li zároveň povrchnost vašich "úvah" bylo by to stejně neproduktivní, nepřinášíte totiž žádnou původní myšlenku ani argument.
04. 05. 2014 | 08:40

Ládik!!! napsal(a):

patriot -
já to naštěstí nemám.
04. 05. 2014 | 08:41

Fialenka napsal(a):

Vypadá to, že kvůli internetu a informovanosti přestávají mít úzké skupiny mocných vliv a že moc se přesouvá na všechny obyvatele. Je to šance na demokracii, a tak by to chtělo lidi na to připravit. Četla jsem, že ilumináti záměrně kazí morálku lidí, aby je oslabili a mohli je líp ovládat. Nevím co je na tomto tvrzení o iluminátech pravda, ale že je morálka lidí ničena vidím sama. Například to vidím v TV zprávách, reklamách a hláškách politiků a novinářů. Tak mě napadá, že v zájmu zachování našeho štěstí a v zájmu zachování naší civilizace by se mělo začít pracovat na mravním posílení. Zvlášť když moc začíná přebírat široká veřejnost. Dobré prostředí a dobré příklady jsou velmi velmi nakažlivé a osvobozující.
04. 05. 2014 | 08:42

patriot napsal(a):

„Ten vychytralý KGBák zopakoval by invazi po vzoru Třetí říše, směrem na Západ a jeho omezený lid by mu k tomu nadšeně tleskal.“

Kraviny jak z románu.
04. 05. 2014 | 08:43

resl napsal(a):

brůna,
ze zdejších českých kolaborantů si nic nedělejte, jsou to výkřiky po minulém režimu a nevědí jak to dát znát, tak vyřvávají. Je to spodina, jejíž část už tady prohlásila, že raději Putina nad námi, než nato, eu a všechny ty imperialisty. Samozřejmě, že to s nimi půjde s kopce, ale autor se mýlí, že by šlo o nějaký putinuv tah. Ruské vlády umí jen mocensky ubližovat, šikanovat, krást a vraždit. Nejsou schopni se chovat civilizovaně a brzy jsou prohlédnuty. Aspoň západ ví s kým má tu čest.
04. 05. 2014 | 08:44

marxík napsal(a):

Autore,
vzhledem k tomu, že je mi dobře známa vaše antikomunistická podstata, měl byste si přát Putinův dlouhý věk na výsluní.
Na čekané, tedy druhá v pořadí, je v Rusku komunistická strana.

A co teď, Hokeši? Šrotuje to v té postižené hlavě, však?
04. 05. 2014 | 08:45

grc napsal(a):

Autor
bohužel patříte ke skupině, která soudí dění na Ukrajině prostřednictvím vlastní předpojatosti. Pro vás je Rusko zlo a západ a USA dobro. A raději se chcete mýlit s tím "dobrem" než mít pravdu se "zlem". To byste nebyl in. U těch starších, kteří pamatují okupaci ruskými vojáky to ještě chápu, ti nedokáží být objektivní, řekněme, oprávněně. Ale u vás, mladších ročníků to je už čistě jen ideologický fanatismus a převzatá předpojatost.
Nejlepší je mít vlastní hlavu a nedělat ze sebe kašpárka na niti.
04. 05. 2014 | 08:52

Ládik!!! napsal(a):

"Putinův konec" je pro mnoho diskutérů příliš drsné a tvrdé sousloví, nedovedou ho strávit. Já bych to změkčil na "Putinův konečník". To je k mnoha lidem vstřícnější slovní spojení, to by se rozpovídali a početli bychom si varianty, co s ním, jak dovnitř, jak se s ním pomazlit a podobně.
04. 05. 2014 | 08:54

patriot napsal(a):

Ládik!!!

Domníváte se, že jste árijský typ? Co vaše kraniometrie? Jakou máte délku lebky (vzdálenost glabella - opisthocranion)?
04. 05. 2014 | 08:55

Ládik!!! napsal(a):

patriot -
nedomnívám se nic. Buď něco vím, nebo nevím. Arijský typ nejsem - nemám modré oči.
04. 05. 2014 | 08:58

Fialenka napsal(a):

patriote,

nedal byste sem nějaký odkaz, kde bych si zjistila jaký jsem typ a plémě?
04. 05. 2014 | 09:02

Fialenka napsal(a):

patriot
PS nejlíp s obrázkama ...
04. 05. 2014 | 09:04

Bestia triumphans napsal(a):

Pan Hokeš evidentně ťal do živého, jak svědčí výkřiky postižených jedinců.
:-)
P.S.
Zdravím Ládíka!!!
04. 05. 2014 | 09:04

Gerd napsal(a):

Článek a diskuze pod ním opakují jednu neustálou hloupost, že Putin spustil Majdan. Podle mého názoru Majdan spustili hoši z USA a pokoušeli se přitom vyběhnout s EU (Victoria Nuland). Putin zase drze využil situace a zabral Krym. Dál se ani nic nedělo, až na probíhající občanskou válku a rozpad Ukrajiny. V tom už asi mají prsty jen sami Ukrajinci z Majdanu. Zkrajina zbyla na hrbu EU, to znamená poplatit všechny její dluhy. Vřelé díky USA i Putinovi, že budeme muset jako členové EU platit dluhy Ukrajiny.
Ale propaganda je propagandou, a tak je za strůjce všech událostí označován jen Putin s tím, že naši hoši jsou ti dobří a putinovi hoši ti zlí. Ve skutečnosti existují jen samí špatní hoši. Naši hoši, kteří rozpoutali Majdan, jsou ti špatní, a Putinovi, kteří situace využili, ještě horší.
V rozehrané situaci na Ukrajině USA i Putin shrábnou zisky a na EU zbyde ta mizerná práce konsolidovat a sanovat Ukrajinu.
04. 05. 2014 | 09:07

patriot napsal(a):

Zdravím, resl! Opět u klávesnice? Přeji hezké, uvolňující vyprázdnění!
04. 05. 2014 | 09:07

Bestia triumphans napsal(a):

Fialenka napsal(a):
"Mně se líbil jeden Putinův čin, který jsem zaregistrovala ... viděla jsem reportáž, jak Putin objíždí zubaře v zemích ruské federace a nařizuje jim, aby zavedli moderní šetrné metody, nebo jim sám ošetří zub doposud používanou předpotopní metodou."
!!!!
:-) :-) :-)
Tohle je perla.
Opravdu výstižný exkurz do myšlenkového světa Putinových obdivovatelů.
:-)
04. 05. 2014 | 09:12

RasPutin a další zvěř. napsal(a):

Co to Jéééé ???
..Nějaký ten Vodička ze svazu pro(ti)fašistockých bojovníků !?
Jak si dovoluje mluvit za všechny Čechy v dopise k Ruskému vele-vyslanci?..a lísat se k němu ?
Jsem také slovan a občan tohoto státu-ale mimo smýšlení s.Vodičky.

Pane Vodičko!Jestli chcete za někoho mluvit,tak snad-možná,za vaši sqvadru-ale nikoliv za včechny obyvatele tohoto státu .
Osobně nemusím vás ani ty ,kterým lezete do zadnice!
Jste hoden toho,aby jste byl zahrnut do počtu těch,kteří v r.68
podepsali zvací dopis vašim soudruhům do Moskvy !
04. 05. 2014 | 09:12

Fialenka napsal(a):

Bestia

Nejsem obdivovatelka Putina a k otázce Ukrajiny a Ruska se nevyjadřuju. Jen snad to, že mam dojem, že to dobpadne dobře a věc bude vyřešena mírovou cestou.
04. 05. 2014 | 09:16

Radio Kyjev napsal(a):

Pozor, pozor. Hlášení rádia Majdan:

" Nick Richard 7 porušuje pravidla diskuse! Opakuji, pane dozor konající STEJSKALE,nick richard 7 porušeje pravidla diskuse. Uvádím , že Richard 7 napsal(a):
"ten Vodička, to musí být mimořádný čurák "
Možná, že proto, že se Rusové již zřejmě mohou beztrestně upalovat i s dětmi k smrti, je možné jejich sympatizantům vulgárně spílat, n´est ce pas? Mohlo by rádio Kyjev uplatnit stejný metr na ubožáky typu Hokeše a Heřmana Chromého?
04. 05. 2014 | 09:17

patriot napsal(a):

Fialenka:

Já jsem jen pošťuchoval… Rozumný člověk přece neposuzuje / neodsuzuje jiné podle toho, jaké mají ruce, oči nebo lebku… Chcete-li se něco dovědět o rasách, zadejte si do vyhledávače vhodná klíčová slova, např. „ lidské rasy“, „human races“, apod.
04. 05. 2014 | 09:17

Fialenka napsal(a):

Bestia
i když vzhledem k těm obětem na životech se už nidky nebude dát říct, že to dopadlo dobře. Spíš jsem chtěla říct, že zbytečné zabíjení přestane.
04. 05. 2014 | 09:19

Míla napsal(a):

Yozife
v jednom Vašem příspěvku jsem se dočetl,že sovětští obchodní zástupci se Vám omlouvali za to,že sověti plundují naši zem.Předpokládám,že jste tam jednal jako zástupce PZO,určitě ne jako soukromá osoba.V jiném příspěvku-Majdan-jste sdělil,že se v typu zbraní nevyznáte,protože jste na vojně fasovali krumpáč a lopatu.Čili jste údajně sloužil u PTP.I když silně pochybuji o pravdivosti těchto sdělení,tak docházím k jedinému.Na zahraniční obchodní mise musel být dotyčný kádrově prověřen,viz p.Babiš.Jak jste to dokázal,že Vás jako nespolehlivého vůbec přijmuli do pracovního poměru,notabene poslali do zahraničí,byť k sosanům.Hrozilo totiž to,že budete vnitřně ohrožovat budování světlých zítřků v sovětu.Už proto si myslím,že si vymýšlíte,osobně jsem se přesvědčil o práci kádrováku i o tom,jak vypadá ta práce s krumpáčem a lopatou.Proto bych se divil,že by povolil Vaši zahraniční cestu.Ale nic si z toho nedělejte,máte i kamaráda který ze SSM vystupoval hned dvakráte,jednou na fakultě,podruhé na vojně.
04. 05. 2014 | 09:24

Občan napsal(a):

Gerde,
S tím se dá i souhlasit. Jen bych ještě dodal - KDYBY nebyli představitelé EU úplně blbí, dohodli by se s Ruskem, nad Ukrajinou provedli společný protektorát, kšeftovali by jak zběsilí a USA by se mohly jít i se svou hegemonistickou politikou akorát tak nakrájet do knedlíků.
Ale protože představitelé EU jsou úplně blbí, tak dělají všechno pro to, aby EU zanikla jako totálně předlužený a společensky zdevastovaný subjekt. K velké radosti jistých "američanů", co se o nich tady nesmí mluvit.

Kuriosní na tom je, že čím víc EU načálstvo přilévá oleje do ohně, tím usilovněji cestují EU průmyslníci a jiné podnikatelstvo do Ruska a prosí Putina, aby ty kohouty probůh nechal otevřené a aby zůstaly smlouvy tak, jak jsou.
Poslední dobou mi EU připadá jak oddělení PL pro těžké schizofreniky. A je docela dobře možné, že nakonec nezbude EU oligarchům než nějak svrhnout vedení EU, aby je nezničilo.
04. 05. 2014 | 09:25

Targus napsal(a):

To: Gerd

Mimořádně výstižné hodnocení.
Ano, Barák s Valóďou slíznou smetánku a Ojropáci to zatáhnou.
C´est la vie, nebo jak se to píše...
04. 05. 2014 | 09:28

Kelt napsal(a):

Kyjevská fašistická junta se dopouští genocidy na civilním obyvatelstvu-viz Oděsa a Kramatorsk,kde "operuje" národní garda-přeloženo fašistická vojenská seskupení Jaroše.
Milcům Jaceňuka a spol./Yosif K.,Martin 0,BT,Ládík!!! a zejména Brůna/musela srdíčka poskakovat samou radostí při pohledu na hořící civilisty padající z oken domu odborů v Oděse,aby poté zemřeli na zemi.
To přesně vystihuje jejich" demokratické duševní pochody"-vrána k vráně sedá,fašoun jeden jako druhý.
Jaký je výsledek pětimiliardové dolarové investice CIA do UK?
Vládne fašistická junta,UK je před občanskou válkou,přesněji je již v ní,na jihovýchodě UK "pomáhají"armádě v genocidě civilního obyvatelstva neofašisté Jaroše,země je před hospodářským kolapsem,není schopna splatit ani 3,5 mld.dolarů za již odebraný plyn,
MMF přislíbil půjčku 17 mld.dolarů ve třech ročních splátkách za předpokladu splnění podmínek,které zaplatí občané,např.již 40%zvýšením ceny plynu atd.
Při již 150 mld.dolarů dluhu UK je to jako malina slonovi.
To byly cíle,které sledovaly USA a EU ingerencí do UK?
Pokud tím cílem byla námořní základna v Sevastopolu,kterou jim "mužik Putin",vyfoukl tak říkajíc před nosem,tak celá ta fraška vývozu demokracie ztratila smysl.
A pokud USA a EU zbyla jenom špetka rozumu,tak spolu s Putinem uklidní situaci v UK,zajistí demokratické volby nejen presidenta ,ale i parlamentu a nechají Ukrajince si rozhodnout samotné.
Otázkou je,jestli jsou zejména USA toho schopny.EU a zejména jejímu obyvatelstvu by jenom prospěla mírová koexistence s RF.
04. 05. 2014 | 09:33

Fialenka napsal(a):

patriot

díky. V naší rodině jsme se takovými věcmi občas zabývali pro zajímavost, když třeba podobná studie o původech a rasách lidí vyšla v novinách. Samozřejmě ne kvůli posuzování, povyšování a ponižování kvůli původu. Například jsem od čínského vědce četla, že asijská rasa je nejvyspělejší a že má nejvyšší inteligenci. No a mně je to jedno a přeju jim to - tím chci říct, že můj zájem o typy neznamená, že bych se povyšovala a jinou rasu ponižovala.
04. 05. 2014 | 09:34

nil novi sub sole napsal(a):

Yosif K a příčiny jeho problému s plynem.
Odborně se tomuto stavu říká meteorismus neboflatulence.
Příčiny plynatosti
unikající pak jako známé „větry“. Z enzymatických poruch se s tímto jevem můžeme setkat u tzv. deficitu laktázy (nesnášenlivosti mléka pro nedostatečnou enzymovou aktivitu), sprue a jiných tzv. malabsorpcí (špatná vstřebatelnost potravy).
Doporučená léčba pro Yosifa Ka:
Vaše onemocnění není závažné, ale těžko se léčí, kromě léků působících na střevo se podávají i různá psychofarmaka a v některých případech není od věci doplňující psychoterapie.
Ke zmírnění příznaků plynatosti vyzkoušejte Espumisan(působí proti nadměrné tvorbě a hromadění plynů), také pomáhápravidelná fyzická aktivita. Při nadýmání, kdy se ale nedaří odchodu plynů, je možné použít rostlinné silice(z heřmánku, anýzu, fenyklu, kmínu apod.) ve formě aromatických vod (aqua karminativa) nebo čajů. Pokud trpíte potíži dlouhodobě (a nejedná se tedy o náhodné požití „knedlo- vepřo-zela“), poraďte se o tom se svým lékařem!
04. 05. 2014 | 09:35

Baba Jaga napsal(a):

To: Maximus 00:00
Dík za shrnutí o Rusku - nemám příliš přehled. Jistě se najdou i mnohá proti, ale všechno je to dle mého v pravomoci místních.
Kdo vlastně určuje, co se má v které zemi dít a jak a kdy jiné mohou či mají zasáhnout?
04. 05. 2014 | 09:36

patriot napsal(a):

Průběžný stav ankety na www.parlamentnilisty:

Vladimir Putin je...

...moudrý státník, kterého bych klidně volil(a) – 73%
...prezident velmoci, která hájí své zájmy. Úplně stejně své zájmy hájí i USA – 17%
...nebezpečný totalitář, před kterým se musíme mít na pozoru – 7%
...rovnocenný následník Stalina a Brežněva – 3%

hlasovalo: 46 715 lidí

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Silne-Rusko-je-zarukou-svetoveho-miru-nechceme-fasismus-znelo-Vaclavakem-312546
04. 05. 2014 | 09:36

JAHA napsal(a):

Skutocne neviem, a precital som si blog opakovane, cim autor tak vytocil putinovcov. Jednoducho sa zamyslel nad tym, co Putin robil za posledny polrok (planovanie a vykonanie akcii presne podla vizii a doporuceni analyzy vydanej v ruskom vojenskom casopise, tusim minuly rok - osem bodov, ako postupovat pri obsadzovani cudzej krajiny, da sa to niekde dohladat), potom nad tym, ze aj ked je oblubeny u Rusov, asi teraz dosiahol vrchol a pravdepodobne skonci (pokial tlak USA a zapadu na Rusko bude pokracovat v nevojenskej oblasti) bud tak, ze zacne obsadzovat nejakymi vacsimi vysadkami oblasti severneho polu (suroviny), bude pokracovat podla 8 bodoveho planu v dalsich krajinach...co postavi proti nemu i tych 90 % ludi v Rusku i v okolitych krajinach, ktori boli k jeho politike lahostajni, alebo vznikne (ked uz nevznika, ale ruska spionaz je na urovni, teda, kto vie?, ale - vid ako dopadol Andropov) vnutorna silna opozicia (v urcitom stave nestabilita kazi ksefty a ludia sa daju uplatit kedykolvek, takze samozrejme opozicia dobre financne zabezpecena, nie politicka), ktora nejaky akt zaradenia spiatocky vykona.

Nikto nevidi Putinovi a jeho najblizsim do hlavy. Ja mam ale svoju zivotnu skusenost - cervena komunisticka hlava bude vzdy cervena, i bez stranickej knizky - teda - kagebacka hlava zostane vzdy kagebacka, i bez KGBackej funkcie (ale vlasne s nou? - o com hovori striedanie - prezident -premier - prezident...?).
04. 05. 2014 | 09:43

patriot napsal(a):

Fialenka:

Pro zajímavost – jeden „odborník“, patrně pekař, kdysi tvrdil zhruba toto:

Tmavá rasa je přepečená, bílá rasa je nedopečená. Žlutá rasa je tedy logicky ta nejlépe upečená, a tedy nejvyspělejší.
04. 05. 2014 | 09:46

veverka napsal(a):

Blog je totální blábol.

začalo to Majdanským pučem a ten nepodporoval Putin,ale USA.

Putin jen reaguje na puč vyvolaný západem.

Kdyby nebylo Majdanu,byl by nyní Krym stále ukrajinský.

Rusové (a nejen oni) to dobře vědí a proto podporují Putina,narozdíl od velmi hloupého autora tohoto blogu.
04. 05. 2014 | 09:50

patriot napsal(a):

Odkaz, resl, odkaz!!
04. 05. 2014 | 09:51

berkowitz napsal(a):

Výsledek "práce" Pravého sektoru (rozuměj fašistů) v Oděse - serie fotografií. Jen pro silné jedince :
http://ani-al.livejournal.com/1705540.html?view=7650884
04. 05. 2014 | 09:52

Vlado napsal(a):

Bezohledné geopolitické zájmy USA+EU=NATO, které získalo na svou stranu členy někdejší VS jsou výsledkem dnešního stavu na rozpolcené Ukrajině.
Autor blogu je přesvědčen, že pro západ nečekaná akce Putina je jeho konec.
Ale neskrývané vměšování do vnitřních záležitosti Ukrajiny poslanci EU po nepodepsání Janukovičem přístupových dohod do EU měl snad Putin sledovat s radostí:
Měl snad umožnit NATO, aby obsadilo Krym a umístili tam další námořní základnu k ovládnutí Černího moře? Provedl akci, kterou dal západu na vědomí, že Krym bude již ruský a Ukrajina bude pro NATO zapovězena. To v současnosti zvedlo Putinovu prestiš před svými národy. Autorova vize jak to bude s Putinem bude spíše jeho přání.
Putin zatím dělá v zájmu Ruska vše co mu bude k prospěchu jeho lidu. Rozhodně je nemíní nahnat na světová jatka.
04. 05. 2014 | 09:57

Targus napsal(a):

resl, ztrácíš glanc.Už jsi na úrovni čtvrté cenové.
04. 05. 2014 | 09:58

nil novi sub sole napsal(a):

Tvrdou pravdou je, že ruský plyn, který dnes západní Evropa odebírá, nemůže být bohužel nikdy zcela nahrazen zemním plynem z Afriky. Evropa sama o sobě, pokud do ní počítáme i Rusko, je v množství zemního plynu na druhém, na DRUHÉM místě, na světě. A Afrika? Kolik toho zemního plynu v Africe, vlastně je?
Ověřené zásoby zemního plynu v Africe, konec r. 2010 (v bilionech m3)

Afrika celkem 14,7
z toho
Alžírsko 4,5
Nigerie 5,3
Ostatní země Afriky 4,9

Z afrických nalezišť je do EU dováženo 14 % ropy. Z toho 13 % z Alžírska a 1 % z Nigérie. Dodávky alžírského zemního plynu vedou především do Portugalska, Španělska, Francie, Velké Británie, Beneluxu a do Itálie. Z Nigerie dováží zemní plyn Portugalsko.
04. 05. 2014 | 10:02

patriot napsal(a):

berkowitz:

Osobně doufám, že Jaceňuk a Turčinov, jakož i fašisté z Pravého sektoru, budou brzy pochytáni a popraveni.
04. 05. 2014 | 10:04

slavwin napsal(a):

Maximus
Souhlasím s Vámi. Proč to píši z mnoha komentářů mám dojem že dnešní Rusko euroasijský svět je pokračováním třídního boje. Já je v žádném případě nechci zašlapat, dokonce si myslím čím silnější Rusko tím lépe se budou prosazovat vaše názory. Nejlépe se žilo Evropanům za studené války mimo sféru vlivu Ruska. Být absolutně nezávislý v 10milionovém státě to považuji za nereálne, z příkladu Ukrajiny je vidět, že to nejde ani v 40milionovém státě.
04. 05. 2014 | 10:09

Kamil napsal(a):

Autorovi: Ševče, drž se kopyta !
04. 05. 2014 | 10:10

Targus napsal(a):

To: patriot

Obávám se, že jestliže nacionalistické křídlo omylem prohraje, dostane azyl v EU.
Pravděpodobný scénář ale spěje k rozbití Ukrajiny a k etablování hnědých struktur na vládní posty - viz Kosovo.
04. 05. 2014 | 10:12

Občan napsal(a):

Možná některým místním pisálkům - tím mám na mysli jak blogery, tak přispěvatele - nedochází, že dělají ze západních politiků a jejich poraděnků úplné blbce a z Putina naopak naprostého génia moci.

Pokud totiž Putin dokázal vše to, co je mu připisováno, TAKŘKA bez krveprolití a za zcela bezmocného zírání západu, pak je to mistr nad mistry a své imperium i jeho budoucí prosperitu si plně zaslouží.
Zvlášť, když to srovnáme s mocenskými debakly USA a EU za posledních 30 let, které mají ZATÍM na svědomí několik MILIONŮ mrtvých, řadu zcela rozvrácených států i celých globálních regionů; a kapitalismus vepsí.
04. 05. 2014 | 10:14

resl napsal(a):

Targus,
netykat kolaborantíku, nejste u vás v jézédé na bolševické schůzi. Ale jste-li u "glancu," tak ten ztrácí váš kremelský primitiv z kgb. Situace se začíná obracet a Putin neví jak z toho. Pamatujte, že vaše partička rudochů a komoušská sebranka v Rusku prohraje vždycky. Lid není zvědavej na násilí, vraždy. Váš SSSR nikdy nic nevyplodil mimo hrůzy na obyvatelstvu. Pro vás a podobné, nemá svoboda žádnou cenu. Patříte do klece s celou komoušskou partají a nemáte v civilizaci co pohledávat, tak si nasaďte obojek a vraťte se dobrovolně do klece, než naděláte škodu.
Ať hledám, jak hledám, nikde vojáka nato ani američana nevidím. Vidím jen ruské žoldáky, kteří zajmuli našeho krajana /vašeho ne, není to Rus/ a ten se nezmínil, že by jednoho imperialistu viděl na vlastní oči, tak co s tím bolševici uděláte. Jak to nastražíte, když vaše IQ je jako vždy na úrovni soudruhů.
04. 05. 2014 | 10:16

Ládik!!! napsal(a):

Zdravím BT.
Musím na Hradec n/M, do parku a za kulturou. Tady bych zvlčel.
04. 05. 2014 | 10:19

patriot napsal(a):

Vše marno, resl! Vyjadřujete názory pouhých tří až sedmi procent!
04. 05. 2014 | 10:21

Ládik!!! napsal(a):

Kelt -
jaceňuk není můj milec. Pro mě začínají východní hordy za Kremencem a za Čopem. Nerozlišuju je. Nevyznám se v nich. Cikány taky nepoznám podle obličejů.
04. 05. 2014 | 10:22

Baba Jaga napsal(a):

A když nám tak včera vzpomínali na Artu na pana Bulata Okudžavu - třeba někoho potěší (kdo ví, co rád poslouchá pan Putin):
https://www.youtube.com/watch?v=3cfB19GVMV0
https://www.youtube.com/watch?v=yCnlaBJRKcE&list=PLBBB88EA8EADABD87&index=37
04. 05. 2014 | 10:23

Občan napsal(a):

Hele, Resl,
fakt si myslíte, že ty fangle na válečných plavidlech momentálně operujících v Baltu, Černém moři a Středozemním moři, a tytéž fangle na vojenské pozemní a letecké technice operující v Polsku, Pobaltí a Rumunsku, jsou ruské?
04. 05. 2014 | 10:23

myloš napsal(a):

Starý dobrý Ronald Reagan říkal, že Rusko je říše zla, se kterou se dá jednat jedině z pozice síly. Po 30 letech se bohužel potvrdilo, že měl pravdu.
04. 05. 2014 | 10:24

patriot napsal(a):

myloš:

Když to říkal, tak už měl Alzheimera.
04. 05. 2014 | 10:29

vico napsal(a):

Ale vždyť pan Hokeš píše o Putinovi v superlativech, tak proč mu nadáváte?
Mimo jiné napsal : Putin předvedl přesnou a plně sofistikovanou operaci - Putin má velkou vizi - Evropa je zoufale pomalá - Američanům se "do toho" moc nechce.

Vždyť Hokeš jinými slovy říká totéž, co zdejší den ode dne rozčilenější obdivovatelé Putina.

I to, že jednou přijde konec Putina, je nezpochybnitelný fakt.

Jekot tak má asi jediný důvod. Hokeš zřejmě nemá Putina rád. Jak je to možné?

A kdyby jen Hokeš! Tak nějak nám uhnuli i takoví jako prezidenti Lukašenko a Nazarbajev. I ti se zařadili mezi pomýlené a docela se Putina bojí :-)
04. 05. 2014 | 10:30

JC napsal(a):

grc napsal(a):

Za největší nonsens mnohých z pamětníků pokládám to že okupací v roce 1968 jsme ztratili svobodu. Nemohli jsme ztratit to co jsme neměli.
Pokud bych to hodně zjednodušil v rámci současné blogové Rusko-Ukrajinsko/ "komunisticko-demokratické/" histerie, tak nás obsadil ukrajinský komunista Brežněv, ale svobodu nám přinesl ruský komunista Gorbačov.
04. 05. 2014 | 10:33

Míla napsal(a):

Resle
marně dohledávám anketu na Respektu na téma Putin je vůl.Dejte prosím odkaz abych nežil v dojmu,že ten vůl je někdo jiný.Pokud tomu tak bude,rád se připojím.
04. 05. 2014 | 10:33

slavwin napsal(a):

Ty rudé oči to vidí nepostradatelnost Ruska. Tak jak vyspělý svět snížil spotřebu oceli, uhlí nebo ohýbání hřbetů při sklizni lukrativních zemědělských plodin, tak je dnes technický možné radikálně snížit spotřebu zemního plynu, nafty a nemusí jít o heřmánek nebo silný vítr. Proč to není, pořád se vyplácí dostat peníze z lidí přes tento sajrajt. Peníze jsou mocné, takže pořád se objevují nabídky na těžbu zlata v Jeseníkách, bojuje se o kopání uhlí v Beskydech. Rusáci mohou vyvolat potíže, které otevřou cestu k pokroku. Maximus naznačil směr. Z peněz je třeba udělat méněcenný papir nebo virtuální fikci a zasadit se o život. Bez snížení počtu lidí a patřičné vzdělanosti to nepůjde.
04. 05. 2014 | 10:34

nil novi sub sole napsal(a):

Z ukrajinského mudrosloví

Turčínov horší Turka
.
Za málo peněz Muzičko.

Tymošenková, požálsta Nalyvaj čenko.
Nenaleješ? Tak si...trhni...Ťahnybokem.
04. 05. 2014 | 10:35

MartinO napsal(a):

Občan:

Ne nejsou to ruské fangle. To je jen naprosto logická reakce na Putinovi fašistické kecy, že bude chránit ruské menšiny všude v okolních zemích tak jako na Krymu.
Zajímavé, že vám vadí nějaké fangle a druhým dechem se smějete neakceschopností Západu.
Také je zajímavé jak moc vám vadí fašističtí Banderovci, ale sám spolu jinými kolegy evidentně nenávidíte ""Američany" o kterých se nesmí mluvit" (rozuměno Židy).
K zblití.
04. 05. 2014 | 10:36

Kelt napsal(a):

Ládíku!!!,
tak si po sobě přečtěte,co jste napsal v 8.07/možná ještě pod vlivem ze sobotního mejdanu/,kde se tváříte jako "znalec"východních poměrů-je to sice blábol,ale Váš.
To popíráte tím,co píšete v 10.22.
04. 05. 2014 | 10:37

Bestia triumphans napsal(a):

RESPEKT: Horší než tanky
Nejsme už také nakaženi invazí Putinova viru nedůvěry v sebe samé a v demokracii stejně jako Ukrajina?

Nač dobývat cizí země vlastní armádou, když lze levně prolomit jejich obranu s pomocí domorodců? Rusové podnikli invazi na Ukrajinu už dávno, když jim domácí politici a oligarchové pomohli rozložit zemí korupcí. Teď už jen sklízí plody. A napadá mne: nepodnikli oni invazi dávno už i u nás, jen jsme si ji nechtěli všímat?

Jak se taková invaze pozná? Podle míry nedůvěry v demokracii a schopnosti rozeznávat lež od pravdy. Šéf ukrajinského webu a týdeníku Kyiv Post mi objasnil (rozhovor s ním je v novém Respektu) něco, co mi dlouho nedocházelo. Cílem letité ruské propagandy na Ukrajině není přesvědčit lidi, že Moskva má pravdu. Cílem je přesvědčit je, že pravdu nemá nikdo. Cílem je zasít do jejich vědomí hluboké přesvědčení, že lžou úplně všichni.

Nejsme my v Česku už také nakaženi tímto ruským virem? Až příliš často slyším u nás lidi říkat: všichni lžou. Politici lžou, média lžou, Brusel lže, Moskva lže, Washington lže. Není komu věřit. Jenže společnost, která je zevnitř rozložená nedůvěrou v sebe sama a v instituce, jež tvoří její demokratickou strukturu, je pak už lehkou obětí Putinova viru. Tanků ani nebude třeba.

Nenamlouvejme si, že nám se něco takového jako Ukrajině nemůže stát, protože jsme v Evropské unii. Maďarsko je v EU také, ale maďarský režim už je dnes věrnou kopií Putinova modelu a Brusel s tím nemůže nic dělat. Nástupu autoritativního Viktora Orbána přitom předcházel rozklad společnosti, která – znechucena korupcí a lží – přestala věřit v demokracii.

Octli jsme se ve válce, kterou si neuvědomujeme jen z toho jednoduchého důvodu, že nám nebyla oficiálně vyhlášena. Jsme přitom součástí západní civilizace, kterou Putin už veřejně vyzval na souboj. Jeho ideologický poradce Alexander Dugin jasně shrnul, jak takový nepřítel v očích Moskvy vypadá: „Liberální hegemon s jeho principy volného trhu, parlamentarismu, lidských práv a absolutního individualismu."

V podstatě to Dugin vystihl správně a dnes je zřejmé, že Putin se snaží všechny tyto pilíře Západu rozežírat zevnitř. O Británii nebo Francii se nebojím, ale když se dívám na Česko nebo na Slovensko, je naše obranná linie děravá - a my sami do ní děláme díry jako na Putinův povel.

Každý zkorumpovaný podnikatel, každý politik, který šíří lež a pohrdání demokratickými institucemi a konec konců i každý vůl, který na Facebooku hlásá, že všichni lžou – ti všichni jsou Putinovi spojenci v jeho dobyvačné válce. Bez ohledu na to, zda se k Putinovi hlásí, nebo ne.

http://respekt.ihned.cz/ost-blog/c1-62092760-horsi-nez-tanky
04. 05. 2014 | 10:43

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Hokeš
Myslím si, že si můžete podat ruce se Štětinou, kterému stačí vykouknout z okna hotelu a okamžitě identifikuje příslušníky oddílů Alfa.

Mám pro Vás special snímečky :

http://ani-al.livejournal.com/1705540.html?view=7650884

Takl trochu pogrom, že ?
Dle Vás a Vám podobných asi dílo Putina, že ? Už před olympiádou připravené, že ? Včetně toho krytí ukrajinskými ozbrojenými složkami, které si říkají " bojovníci s teroristy".

Milý rozumbrado, co si tady několik měsíců hrajete na velkého ducha a dobráka....normální lidé by právě že měli chtít , aby např. v Oděse došlo ke " krymskému scénáři", kdy na Krymu neproběhlo masové vraždění, kdy se lidé rozhodli pomocí referenda - kdy armáda lidi OCHRÁNILA, kdy nekryla pogromisty..
Ona totiž svoboda je upáleným na hovno, když Vás polijí benzínem tak chcete hlavně přežít, až pak budete znovu kdákat o lických právech a svobodě, pokud to přežijete či pokud budete mít po operaci v pořádku kdákadlo.

resl
To je i Vaše dílo a dílo brůny /viz odkaz na fotky výše/ - to vy a vám podobní zde šíříte povědomí o méněcennosti Rusů, nadáváte jim en bloc do opilých ruských mužiků, vyzýváte k ostrým akcím proti " proruským separatistům", v ničem se nelišíte od těch, co kdysi dopředu omlouvali podobné zásahy proti Židům či proti údajným podporovatelům
" bolševických teroristů" /partizánů/.
Všimněte si, že s takovou morální spodinou jako jste vy dva /dále například Bestia Trumfosliz/ už zde téměř nikdo nediskutuje - a když tak pouze poukáže na vaši duchovní prázdnotu, zrůdnost vašich " komentářů " a intelektuální nedostatečnost, potažmo na vaši zbabělost /vy sami totiž nebojujete, vy "pouze" šíříte nenávist... /.

Nu, ještě že Rusko kdysi Ukrajinu připravilo o jaderné zbraně, mohlo být hůře /viz vyjádření Julči Bombardorovny Karfiolské/, mnohem hůře...i tak ale jde o velké lidské utrpení, ruce od krve mají majdanovské lumpenelity a ti, co je podporovali a podporují, zatahují vás ale do toho všechny, všichni je máte nyní minimálně finančně podporovat. Přes vaše daně se budou financovat pogromy.
Nejste schopni s tím ale udělat nic jiného, než ve volbách do EP zvolit ty, kdo jsou proti podpoře fašistického režimu na Ukrajině,nemáte jiné páky. Zkuste využít aspoň tu -pozdě , ale přece. Které politické strany pak chtěly napětí ještě více eskalovat /přejeme si ráznější opatření !!!/ či předseda které politické strany otevřeně podporoval a podporuje ukrajinské lumpenelity - to snad ani netřeba připomínat , pokud jste ještě soudní /nezpitomělí propagandou a nejste pitomí z podstaty, podobně jako resl a podobní pomatenci/, tak zapomenete na pravolevé vidění světa a dáte přednost vidění humanistickému. Ne lickoprávnímu - kdy se pod vlajkou lických práv bombarduje či upaluje - ale skutečně humanistickému, kdy měřítkem je člověk a jeho utrpení. A kdy je správné tvrdit, že pokud bodáky utrpení zabrání...tak takové bodáky byly moudře použity.
Mrtvý už není žádné lidské práva, mrtvý již není nositelem lidských práv.
-----------
Paradoxní je to, že vaše peníze mají jít jednak na podporu takových akcí a jednak mají jít na splátky dluhu Ukrajiny Rusku /plus do kapes ukrajinských oligarchů/ , tedy na podporu putinovského režimu.
Stáváte se tak těmi, kdo mají dodávt oběma stranám konfliktu /což bývá jedním z nejlepších kšeftů - pokud dojde k velké válce/, přičemž vy ale budete pouze tratit, nejste totiž v pozici bankéřů, jste pouze v pozici hlupáků, hejlů. Získávat budou jiní.
04. 05. 2014 | 10:49

zemedelec napsal(a):

Pane berkowitz.09:52
To nevypadá na normální požár,ani na zápalné láhve,spíš napalm,nebo co.Nelíbí se mě to,ač jsem předpokládal různé akce,až vojenské provokace,na nervy Putina a rusů.Naskýtá se otázka,někdo je na tom hodně špatně,když to nemůže zastavit a přejít k rozumnému jednání.
04. 05. 2014 | 10:50

Zdeněk Brom napsal(a):

vico:

Proč se Hokešovi nadává?

Lidé čtou titulek a poslední řádky. Co je mezi tím nečte, natož aby o to přemýšlel, skoro nikdo.
04. 05. 2014 | 10:53

patriot napsal(a):

Bestia triumphans:

Věř (v demokracii) a víra tvá tě uzdraví.
04. 05. 2014 | 11:01

vasja napsal(a):

Asi nikdo na světě by od nich nečekal takhle přesně provedenou a už dávno před Majdanem i Olympiádou připravenou akci.......
-------------
S timhle si víte rady, pane Brome? Asi jo.
:-))
04. 05. 2014 | 11:03

Bestia triumphans napsal(a):

Odcházím ven, přeji všem putinofilům příjemnou diskusi.
Ať vás neklepne pepka, soudruzi, pozor!
:-)
04. 05. 2014 | 11:03

Zdeněk Brom napsal(a):

vasja:

Jestli jste si všimnul, vysvětlil jsem vicovi, proč je panu Hokešovi nadáváno, přestože Putina velmi chválí.

Pokud jde o Vámi avizovanou větu, tak je celkem jasná. Již jsem tu četl mnoho odkazů zastánců Putina na to, jak bylo vlastně všechno promyšleno dopředu, aby západ vyhlásil sankce a Rusko pak levně vykoupilo akcie svých podniků. Jak vlastně západ děsně naletěl Putinovi a nechal se vlákat do pasti. Z tohoto úhlu pohledu je ta věta celkem pochopitelná.
04. 05. 2014 | 11:09

K.V. napsal(a):

Děs jak Hokeš nemůže překousnout ani to že se Rusům povedla olympiáda- považuje to za Putinovo rozpoutání nového kola strudené války
04. 05. 2014 | 11:11

vico napsal(a):

Z.B. : Tady už dávno nejde o věcnou diskuzi, ale o diskuzní padoucnicové záchvaty. Zdejší vymítači ďábla tu už za chvíli začnou cupovat na kusy i revizionisty Alexandra Lukašenka a Nursultana Nazarbajeva.

Asi by bylo nejlepší rychle hledat, kde nechal tesař díru a zamknout zvenku.
04. 05. 2014 | 11:17

zemedelec napsal(a):

Pane Brom.
Jedno musím uznat,ač nerad.
04. 05. 2014 | 11:21

Zdeněk Brom napsal(a):

vico:

Víte, lidé myslí v obrazech. A čím méně tomu obrazu rozumí, tím více mu věří. Nějaké řeči o vzdělanostní společnosti na tom nic nemění.

Zůstávám v klidu, protože hranice nejsou daleko a pokud je nejhůř, stačí vypnout internet a hned je jasné, že život jde jinak. :)
04. 05. 2014 | 11:21

myloš napsal(a):

Ukrajinci, podobně jako Poláci, nejsou takoví poserové jako Češi. Putinovi se nepodaří zopakovat osmašedesátý.
04. 05. 2014 | 11:22

vasja napsal(a):

Zdeněk Brom
Takovouhle konspiraci bych teda nečekal.
Tim chcete říct, že Vopěnka, Urban, Pánek Simon, Kobyla z Bruselu, Kohn Kerry a ušatá
Opička, jsou jenom Putinovi užitečný idioti.
Pozdravpámbů :-)))
04. 05. 2014 | 11:25

Kelt napsal(a):

myloši,
Vy věříte tomu,že Putin chystá obsazení ČR?
Jinak doma všichni zdrávi?
04. 05. 2014 | 11:25

myloš napsal(a):

A pane Brom, zatím stačí vypnout váš internet, aby život šel jinak. Až budete mít na zahrádce domobranu v maskáčích, situace se trochu změní. Dost jsem si vás vážil, takže bych nečekal tak hloupou větu (smajlík to nezachrání).
04. 05. 2014 | 11:28

Zdeněk Brom napsal(a):

vasja:

To není moje konspirace. To jsem vyčetl z odkazů, které sem dávali Putinovi fandové.
04. 05. 2014 | 11:31

resl napsal(a):

Občan napsal(a):
Hele, Resl,
fakt si myslíte, že ty fangle na válečných plavidlech momentálně operujících v Baltu, Černém moři a Středozemním moři, a tytéž fangle na vojenské pozemní a letecké technice operující v Polsku,
-------------
hele vobčan, viděl jste vystřelit a zabít z těch vašich plavidel ? Ne, tak musíte napsat, co jste viděl, když zabíjelo ruský komando, když jste viděl ruské obrněnce, auta s spz Ruska a rusy, kteří zadrželi misi, kde byl náš /ne váš/ občan, který na rozdíl od vás nebyl natřen na rudo. Vy jste neviděl ruská auta, vy jste neviděl s jakou technikou operovali mužici ? vy jste neslyšel Putina lhát, že tam nejsou , ne , tak jste moudřejší než celý svět, než průkazná kamera, než výpovědi místních. najděte mi soudruhu, američana, jak uzurpuje ukrajince a pak se sem vraťte. vy komouši máte nestoudnost v krvi a každá lež je vám dobrá. už ale nejsou lidi zadrátovaný, už vidí, slyší a cítí, což vám starým soudruhům ještě nedošlo. jdu na jointa a do restaurace IV. cenové se zaptat, jak to s těmi soudruhy bude dál. dobrou chuť.
04. 05. 2014 | 11:33

Zdeněk Brom napsal(a):

myloš:

A kterou domobranu?

Střídavě je nám to vyhrožováno domobranou sudeťáckou, ruskou, ukrajinskou, americkou ...
04. 05. 2014 | 11:36

cobolik pacholik napsal(a):

resl
tak ty pepici,co nepisu podla politruka od demokracie to kolaboranti,ty si lepsi od komunistu,ty takych pepikov nazyvali protisocialisticky zivel,trochu jemnejsie,bo kolaborant to len na gulku do hlavy,este by som chcel vediet,ci si osobne bol za radar v pepikove,ak hej to si synom smrti vole,bo koliesko toho zasraneho zivota sa toci,jedine,ked sa zmeni rezim,budes stal na spravnej strane hned,bo moj cobolsky frnak,mi hovori,ze mas na to velky nabeh,hlavne je pepici,jak spieva ten bozsky kaja zustanu svuj,co odkedy chodim po tej zemi,nidky sme neboli svoji,ja hej a neni to lahke,casom presvinsky tazke,ale slovanska mentalita uz taka,resle ty si jasna ukazka,ze tvoj dom a jarek to na vahe nejakeho peniaza a este tu obycajnu cesku holotu oznacujes slovom kolaborant,to nenavidim bo ja tu obycajna pepikovska holotra to tiez moja holota,este mi tuklo v bedne,ci ty resle a tebe podobny to len tu taky mocny,ci vsade tak slobodne dristas,bo ja vsade...
04. 05. 2014 | 11:39

vasja napsal(a):

Zdeněk Brom.
Tak to jo.
Hokešova a některejch Putinovejch fandů kravina.
04. 05. 2014 | 11:39

nil novi sub sole napsal(a):

Nomen omen, aneb stručný výběr z DEmokradicky „zvolených“ ukrajinských orgánů:

Nalyvajčenko - šéf ukrajinské zpravodajské služby,
Bulatov - ukrajinský ministr pro mládež a sport,
Šlapak - ukrajinský ministr financí,
Deščicija - ukrajinský ministr zahraničí (De ščici ja? A na co? Na všechno v...zahraničí. Hmmm..
Tak to bude asi šlechtic), atd...
04. 05. 2014 | 11:43

cobolik pacholik napsal(a):

resl
dufam,ze mi nebudes hovorit komunista a precitaj si spravu us congress comission z vysetrovania freedom path(vojensky nazov operacie v iraq}to budes koulel ocima vole,ja som koulel tiez...
04. 05. 2014 | 11:47

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
myloši,
Vy věříte tomu,že Putin chystá obsazení ČR?
Jinak doma všichni zdrávi?
04. 05. 2014 | 11:25
Trumbelínů optimistickejch, kteří věřili že Hitlerovi stačí zabrat Sudety byla svýho času plná Anglie a Francie.
Trumbelínů optimistickejch, kteří věřili že Hitlerovi stačí zabrat Protektoriát byla svýho času plná Anglie a Francie.
Trumbelínů optimistickejch, kteří věřili že Hitlerovi stačí zabrat Polsko byla svýho času plná Anglie a Francie. Pak skončili v odpadkovým koši historie.
Trumbelínů optimistickejch, kteří věřili že Hitlerovi stačí zabrat Západní Evropu a že nacinální socalisté a bolševici budou ruku v ruce bojovat proti západním imperilistům bylo plné sovětské politbyro. Pak málem skončili v odpadkovým koši historie. Kdyby Amerika nezačala dodávat Rusům tanky a letadla, tak by místo SSSR byla japonsko-německá hranice.
04. 05. 2014 | 11:48

Zdeněk Brom napsal(a):

vasja:

Vy už si ten článek o promyšleném tahu na vykoupení akcií nepamatujete? Byl tu obrovským hitem po zavedení sankcí proti Rusku.
04. 05. 2014 | 11:48

Freedom napsal(a):

Výborně ,Hitler 21 století -Putin má v bývalé ruské kolonii -Česku ,mnoho příznivců. Ale přesto Putin dopadne stejně jako jiní diktátoři ,kteří vraždili Lenin,Stalin,Hitler,Sadám,Kadáfí .
04. 05. 2014 | 11:57

Občan napsal(a):

Pane Brome,
zkuste číst zahraniční agentury. Alespoň Reuters a ruskojazyčné vydání Russia Today (anglická verze je o dost stručnější). "České" pseudoinformační zdroje nejsou dobrý nápad.
04. 05. 2014 | 11:58

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Ty články sem tlačili Putinovi stoupenci s tím, že tuto pravdu se nikde jinde v našich médiích nedočteme.
04. 05. 2014 | 12:01

Kelt napsal(a):

Yosif K,
trumbelínů na kvadrát,těch, kteří se nepodívají na mapu Evropy,/a šíří zde bludy pod vlivem návykových látek o chuti Putina obsadit ČR/kde mezi RF a ČR je také Ukrajina a státy NATO-Maďarsko,Polsko a Slovensko,které dle článku 5 NATO jsou chráněny všemi státy NATO je na těchto stránkách co by spočítal na prstech jedné ruky.
Mezi ně patří myloš,resl,brůna a Vy.
.
04. 05. 2014 | 12:02

Filuta napsal(a):

Další žvanílek.
Jaký Putinův konec?
Tohle je nejspíš teprve začátek, hošku.
Ukažte mi v západním světě jediného politika podobného formátu.
Slabošský Obama s nímž mávají nadnárodní korporace stejně jako s klauny z Brusele?
Cameron, který měl spoustu řečí a skutek utek?
Socialista Hollande, který Francii pomalu likviduje iracionálně vysokými daněmi?
Merkel, která si nedokáže poradit s postupnou islamizací vlastní země a s podřízeným postavením vůči USA?
Pokud chce autor snad naznačit, že události na Ukrajině spustili Rusové, tak se asi ocitl naprosto mimo realitu.
Vstup Rusů do událostí byl jen důsledkem, příčinou byla nespokojenost Ukrajinců s politickou a ekonomickou situací země.
Puč na UKrajině podněcoval západní svět, nikoliv Rusko.
To, že z toho nakonec Putin vytěžil, je vcelku logické. Všechno, s čím v posledních letech přišla EU a USA, stalo se fiaskem a zanechalo po sobě jenom spoušť.
04. 05. 2014 | 12:03

K.V. napsal(a):

Občane, to jste moh zrovna tak Bromovi říci aby skočil čtverný Salchov na suchu. Chtít po něm něco cizojazyčné konverzace už jsme ti zkoušeli, řekl že do toho nejde protože MY to prý neumíme.
a za 2/ Brom se nehodlá dopátrat pravdy, on má ideologicky jasno, psát můžou co chtějí a realita ho už vůbec nezajímá
04. 05. 2014 | 12:03

Richard 7 napsal(a):

Radio Kyjev
.
hlášení
"bonzák a jeho parta potvrzení"
04. 05. 2014 | 12:05

JC napsal(a):

Yosif K napsal(a):

Blbější příměr už jste nevymyslel ? A proč nezmínit Napoleona nebo Velikého Sašu ?
BTW nemějte péči levičák Obama, maoista Barosso, levounka Aston i bývalá pionýrka Merkel se s komunistou Putinem/jak ho nazýváte/ nakonec dohodnou.
04. 05. 2014 | 12:08

Admirál napsal(a):

"Bulatov - ukrajinský ministr pro mládež a sport"

To je ten, co mu dorostlo ucho.

S takovou administrativou nemůžou kyjevští pučisté prohrát.

Bulatovovi to ucho uřízli rusky mluvící násilníci. Nekecam, říkali to na ČRo1. Ale jak je vidět, dorostlo mu. A je jisté, že někde k uchu dorůstá další Bulatov.

To je Putinův konec.
04. 05. 2014 | 12:09

K.V. napsal(a):

Freedom, alespoň vidíte jak zkušenosti lidi poučí.
Za socíku se oficiálně muselo říkat že milujeme sovětské soudruhy, mimo kariéru je ale nikdo moc nevyhledával a hodně lidí obdivovalo USA.
.
Dnes oficiálně máme bratry na západě, ale zejména Ukrajinská krize ( také Afghanistan, Irák, humanitární bombardování, Lybie, Sýrie atd) nám ukázala že s tou "demokracií" je to tady hodně křivé, a že je dobré se dívat jak a co dělají v tom Rusku.
.
To jsou právě ty paradoxy
04. 05. 2014 | 12:09

Filuta napsal(a):

Yosif

Nesrovnávejte stále trapně Putina s Hitlerem, je to dost laciná paralela.
Putin je u moci už dlouhých 12 let a je zvláštní, že ještě nikam nevlítnul.
Nemám pocit, že by Rusové byli v pozici, kdy by si to vůbec mohli dovolit.
Nemyslím si dokonce, že na to mají chuť.
Oni nestojí ani o Ukrajinu, protože to je velmi problémová země (něco jako Albánie), potřebují maximálně Krym a ten dostali.
Putin je autoritář (v Rusku je autoritářský režim tradiční), ale není fašista, ani žádný agresor. Předpokládám, že je natolik dobrý stratég, aby se nyní držel od Ukrajiny dál a nechal ji ať si to vyžere s EU sama. I když je pravý opak jistě vašim zbožným přáním.
Každou chvíli čekám ruské tanky.


Když už jsme u toho strašení, podle vaší logiky bych mohl strašit Američany, kteří anektovali v posledních pár letech spoustu zemí nebo bych mohl stejně lacině operovat historicky neblahou zkušeností s Němci.
Stalina taháte jako králíka z klobouku, ale proč nevytáhnete třeba Vietnam nebo německé koncentráky?
04. 05. 2014 | 12:13

Gudka napsal(a):

Hokeš
"Asi nikdo na světě by od nich nečekal takhle přesně provedenou a už dávno před Majdanem i Olympiádou připravenou akci."

Je pravda, že to bylo připravené předem, ale nebylo to provedené přesně, proto ty konce. Zejména se všechno opožďovalo, však taky Nulandová za to EU pěkně seřvala. Taky, když na to dali těch 5 miliard, tak to nemohli pustit jen tak bez přípravy. Jenže prachy nejsou všechno. Je k tomu potřeba ještě i mozek. Ten, kdo vymyslel, že se to sfoukne během olympiády, protože si myslel, že celý Kreml bude vyvázaný finálovými závody v Soči a zapomene si hlídat svůj zadní dvorek, musel být padlý na hlavu. A správně by mu US soudruzi měli těch 5 miliard dát k náhradě.
Pokud jde o Putinův konec, přesněji o začátek jeho konce, tak ten nastal v okamžiku, kdy se narodil. To je u každého ten nejvlastnější začátek konce.
04. 05. 2014 | 12:17

Gudka napsal(a):

Putin je autoritářský vládce. To tak bezesporu je. A určitě je lepší prezident autoritářský než prezident bez autority, kterému nepomůže, ani když si nechá udělit "mírovou" cenu.
04. 05. 2014 | 12:21

patriot napsal(a):

Yosif K, 11:48:

Vaše příspěvky většinou automaticky přeskakuju, ale tento mě částečně upoutal…

Takže tanky T-34, letadla Iljušin nebo raketomety BM (kaťuše) byly americké zbraně? Sověti během války vyprodukovali desítky tisíc svých vlastních letadel a tanků…

Tím samozřejmě nepopírám různé dodávky a dílčí pomoc od jiných zemí.
04. 05. 2014 | 12:23

K.V. napsal(a):

Filuto, fakt je ten, že když se podíváte v kolika zemích jsou nyní USA okupanty, v kolika mají své posádky přesto že jde o cizí země často na opačné polokouli, kolik rozpoutaly válek v posledních 50 letech, a srovnáte obě mocnosti, tak Rusko vypadá vedle USA jako předobraz holubice míru.
Bohužel pro nás.
04. 05. 2014 | 12:23

Anastazie napsal(a):

Ad Zdeněk Brom

Některé vaše názory mám ráda,s jinými nesouhlasím.
Celkově jsem vás považovala za humanistu/to je snad jediný sympatický -ismus.

A teď prosím "kontrolní otázka"

Jak si myslíte,že se budou chovat vlády pozorovatelů OBSE,když náš podplukovník před chvílí pravil:

"Do poslední chvíli nás mohli kdykoliv postřílet 2 muži se samopaly.
NARAZILI JSME NA UKRAJINSKOU ARMÁDU-JÁ MYSLEL,ŽE NÁM POMOHOU-ALE ONI NÁS NENECHALI PROJET."
04. 05. 2014 | 12:24

veverka napsal(a):

USA vyvolaly Majdan.

Stejně jako v Sýrii bylo cílem vzít Rusům přístavy (v Sýrii a na Ukrajině) a tím jižní přístup k moři.

Obojí krachlo a USA urtpěly drtivou porážku jak v Sýrii tak na Krymu.

O zbanktorovanou Ukrajinu vůbec nejde,tu nechá Putin mile rád válečným štváčům z tzv. "západu",nechť se utápí v jejích dluzích a v konfliktu který tam sami vyvolali.

Jenom to urychlí ekonomický krach EU a USA,které již nyní jsou prakticky bankrot ,musí si každý rok zvyšovat strop pro zadlužení a přežívají už jen tím,že si tisknou více více peněz.

Říkají této poslední křeči legračně "kvantitativní uvolňování".

Putin se jen směje a autor tohoto blogu je k politování.
04. 05. 2014 | 12:26

cobolik pacholik napsal(a):

yosifku
naco lakujes cesku holotu a robis bu,bu, s niecim co len slaba kamuflaz, si dobry lakirnik,velmi dobry,politika jedna vec a ty pises profesionalne politicky a neveril by si,ani ja z pociatku,ked som sa dozvedel,ze na west point military academy,ked ucia buducich americkych lampasakov historiu vojenstva,tak ich ucia,ze land leese bola pomoc tym zasranym traktarom,ked klacali na kolenach,ale upozornuju ich,ze to bolo len politicke angazovanie sa ameriky,hlavne bolo nasadenie tej ruskej holoty,lebo kym sa spamatala a previezla tie fabriky,co z princenton univerzity studenti robili pracu,ci bolo mozne a pocitac povedal nemozne,aby tie traktare dokazali za tak kratky cas previezt priemysel za ural,tiez jeden z aspektov prednasok pre posluchacov tej academy,neveril by si jak im to prizvukuju,ze nasadenie obycajneho ivana v rubaske bol hlavny v tej srande co sa vola world war 2 a skade viem?bo taky stary dedek,co som mu chodnik opravoval mal tu academy za sebou ,lebo vtedy josifku,ked sa lamal chlieb sa politicke myslenie menilo rychlejsie,jad noc s dnom.
04. 05. 2014 | 12:27

nil novi sub sole napsal(a):

Pro hodnocení toho, kde je Putinův konec a toho, co se dnes na Ukrajině děje, vycházím stručně z těchto základních postilátů:
Zatímco socialismus, dnes, a v podstatě i v minulosti, byl v Evropě, a to včetně Ruska, naprosto nereálný, přičemž vycházel z okradení těch většinou schopnějších a bohatých , a v silách státu, který údajně „patřil“ všem, nebylo možné účinně zabránit drobnému okrádání státu ze strany většiny jeho občanů kdykoli, pokud k tomu měli příležitost,
tak
v současném reálném kapitalizmu naopak, každý vzájemně a permanentně, okrádá každého, všemi možnými i nemožnými způsoby, pokud k tomu má příležitost , a to bez ohledu na to, zda je okrádaný bohatý nebo chudý.

To ovšem neplatí jen ve vztazích mezi lidmi ale i ve vztazích mezi státy.
A Ukrajina? Kde je Ukrajiny konec?
Na Gibraltaru? Na Falklandách? Na Guantanamu?
Ne,ne, ne. Tam je jiný kanec, totiž, konec.
Ne, ne, ne. Ukrajina je tam, kde má Rusko konec.
To je prostě Putinův konec.
Tak proč se divíte, že tam dnes Rusko tahá za ten delší konec.

Tedy, ne, že by se mi to líbilo, ale na světě je to už bohužel tak.
04. 05. 2014 | 12:29

Anastazie napsal(a):

P.S.Pan podplukovník vypadal pěkně zdrchaně-a já si nemyslím,že to bylo jen z toho,že se museli bát o život.

Dohaduji se,že takto na lidi působí zabíjení na vlastní oči /jako když na Nově vidíte záznamy nehod a jednoho dne se to stane Vám z někoho před Vašima očima udělají krvavou hmotu.
04. 05. 2014 | 12:31

strýc virus HxNx napsal(a):

Ono bylo ještě nedávno absurdní uvažovat o tom, že by byl (vůbec) Krym ruský? Hokeši, vy jste ale hlava otevřená!
zřejmě od narození...
04. 05. 2014 | 12:34

Targus napsal(a):

To: Anastázie

Jak si myslíte,že se budou chovat vlády pozorovatelů OBSE,...

Pan Brom si nemyslí a vlády se chovat nebudou, rozumíte?
Tajtrdlíci ve vládách sklapnou kufry a budou dělat, co jim řekne Obama. Nějaké podplukovníky v počtu osmi kusů mají úplně všichni u svých zádelí. Jsou méně, než jeden jediný pěšec na šachovnici hry zvané šach.
04. 05. 2014 | 12:36

stoppa napsal(a):

Koukám že plynová gangréna Josifa stále trápí. Všude vidí plyn gangréna mu jde do očí tak plyn ne čuchá jako normální zdraví lidi ale vidí ho. On ho vidí jak se šíří z Afriky do Kralup sám o sobě hezky jak pejsek za fenkou.
04. 05. 2014 | 12:37

Zdeněk Brom napsal(a):

Anastasie:

Dění na Ukrajině nerozumím. Vstoupil jsem jen proto, abych vicovi sdělil svůj názor na to, proč Hokešovi mnozí nadávají, přestože Putina chválí.

No a pak se rozjela klasická situace, kdy se Losnovci a Mažňákovci začnou přít, na čí straně vlastně jsem, protože na nějaké straně přece být musím.
04. 05. 2014 | 12:43

orwell pružina napsal(a):

ad Maximus

Vědomý příklon k hovorové řeči u pana antoni.n(a) mi nevadí. Jen mi nesedí jeho blahosklonný tón v kontrastu s chybami (především neznalost příklonného -s), kterých se - téměř jistě neúmyslně - dopouští. (O moc starší než já nejspíš nebude, ti o hodně starší už tu povětšinou nejsou...)
04. 05. 2014 | 12:47

Gudka napsal(a):

freedom
"Výborně ,Hitler 21 století -Putin"

Je to hrozně otřelé, obehrané, až je to hloupé. Poslední desítky let se už nehovoří o "hitlerovi století", ale s úšklebkem se komentují "Hitlerové týdne". Neboť mainstremová demagogie označuje za Hitlera každou chvíi někoho, kdo se ocitne na seznamu osob, které je třeba démonizovat. Tak třeba Noriega, Miloševič, Saddám, Kaddáfí, Mubarak, Assad, Janukovyč, Putin...
Inspirující bylo, když byl, po dlouhé sérii hitlerizací v US médiích, najednou za Hitlera označen Bush, a to dokonce ministryní spolkové vlády. Na Západě najdete nejen tehdy, ale i dnes články, zkoumající např. "kdo je větší Hitler -¨Bush nebo Obama"? (http://habueld.hubpages.com/hub/Comparison-Who-is-more-like-Hitler-George-Bush-or-Barack-Obama).

Jak vidno, je hitlerizace velice ošoupaná záležitost, příměr lze použít na kde koho, a tím pádem je to pitomé a pitomý je i ten, kdo k takovým otřelostem sahá.
04. 05. 2014 | 12:48

Richard 7 napsal(a):

jinak je hezky vidět autore, jak jste se do té putinovské iluze, jež má být potvrzována a udržena, co nejdéle, sám pěkně trefil.
04. 05. 2014 | 13:00

Anastazie napsal(a):

Ad Z.B.

Děkuji za odpověď.
Ale kdo vás může nutit,abyste na nějaké straně stál?
To přece musíte být sám přesvědčen o tom,že jedna z nich má pravdu.

Myslím si,že tady jde především o to,nepodlehnout fanatismu .

nebot
napsal mi někdo na zeď
bílou křídou prostinký nápis
v údivu stojím,pak před ním klekám
modlím se k němu,i když se lekám

VÁLKA JE VŮL,VÁLKA JE VŮL, VÁLKA je vůl..

Omlouvám se,neznám přesně slova-nedám vám ani odkaz

Jen nápad:
Když válka je vůl,co je člověk,který ji připravuje,zbrojí a posílá své šiky

Já bych navrhovala-dle vzoru vůl-pojmenování HOMO BOVIENS
04. 05. 2014 | 13:00

Targus napsal(a):

To: Zdeněk Brom

Myslím, že panu Hokešovi není nadáváno proto, že chválí Putina, nýbrž proto, že tak nějak hezky česky žongluje s fakty a událostmi.
Skládá je do té své jedině správné mozaiky, jak se to líbí právě jemu.

Ale co je možné očekávat od vitrážisty? Jedině to, že bude skládat obrázky podle své fantazie.
Lidi prostě nechápou duši umělce!
:-)))
04. 05. 2014 | 13:00

Zdeněk Brom napsal(a):

Anastazie:

Nutit mě nemůže nikdo, ale mnoho lidí prostě potřebuje mít vše ve škatulkách.

Válka je skutečně vůl. Raději mám Ora et labora.
04. 05. 2014 | 13:03

Targus napsal(a):

To: Anastázie

Synkopy 61, Válka je vůl.

http://www.youtube.com/watch?v=VJcMXC4m5rM

Tohle vám snad bude fungovat, mně to nejde, mám slabý signál.

P.S. snad to Stejskal nesmaže, když tu je ten sudokopytník. Volovat zde může jen resl.
04. 05. 2014 | 13:04

Zdeněk Brom napsal(a):

Targus:

Tu vitráž si tu skládá v podstatě každý. Pan Hokeš si ji také poskládal. Na to mu lze odepsat, že se mýlí a proč se mýlí. Proč mu ji hned rozbíjet i s čelistmi?

Mimochodem, v té jeho vitráži je několik velmi trefných postřehů. Ty se mí líbily a zbytek nekomentuji.
04. 05. 2014 | 13:08

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Válka neníí vůl, válka je katastrofou.
Vůl je ten, kdo jí neumí zabránit. A přitom může. To je velký vůl. Možná že i prase.
04. 05. 2014 | 13:09

Anastazie napsal(a):

Ad Z.B

Teď jsem si znovu přečetla Vaši odpověd
Hokeš Putina chválí? A to myslíte vážně nebo doopravdy-když mu předpovídá konec?
Neboť není důležité vyhrát bitvu,ale válku.
A co takhle satira,to vám nic neříká?
Já vím,já jsem ten blbeček naivní,co si všechno představuje jako Hurvínek válku...A znáte tento citát

Moudrý člověk se přizpůsobí světu,blázen se pokouší svět změnit.
Proto veškerý pokrok na světě pochází od bláznů.

Podle vás byl naivní odpor proti Vietnamu,kýčovitý je film Formana HAIR o přátelství a lásce.

Nemusíte patřit k žádné straně-i Američané/mladí/ to dokázali-proti Vietnamu a americké vládě vytvořili Hnutí květin.

Člověk je nadán svobodnou vůlí-můžete vytvořit třetí stranu.
04. 05. 2014 | 13:12

Filuta napsal(a):

Gudka

Nemusíte chodit zase tak daleko - Reflex měl na titulce taky tu lacinou fotomontáž Hitler-Ráth (ne že bych měl Ratha rád).
Když chtějí nedůvtipná média bez špetky vkusu, míry a fantazie někoho morálně pranýřovat, přirovnají ho k Hitlerovi.
Úspěch je zaručen, blbci se toho hned chytnou.


Anastázie
Taky jsem ten výrok českého vojáčka zaznamenal.
Co na to Yosif?
Nevypovídá to něco o tom, že jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet?
Mastí se to hlava nehlava, ale svádět to krveprolití iniciované samotnými Ukrajinci na Putina je nevskusné.
Může dojít i na má slova, že se rozlícené miliony Ukrajinců, jimž bruselští naslibovali život v ráji, obrátí proti nim. Jen ať jim pořádně natrhnou díru.
Dneska bych tam s chutí poslal řečnit Kchárla, Kocába, Štětinu, Vondru, Zaorálka a další "mírotvorce".
04. 05. 2014 | 13:13

Gru napsal(a):

Pokud se člověk dívá na zahraniční TV (rakouská, francouzská), je nápadné, jak se tam NEVĚNUJÍ Ukrajině, ani zdaleka neběží taková proválečná kampaň jako ve zdejších médiích.
Přitom je jasné, že válku nemohou dopustit ani USA ani Rusko. Navíc se jednomu jak druhému vymkli jejich klienti z rukou. Proruští romantici na východně Ukrajiny si nedají od Kremlu nic říct, a kyjevská junta už zdivočela zcela mimo současný svět. Západní média si ovšem všimnou, že se v Oděse upalovalo, ale nevrtají se v tom.
Patová situace, která velmocem svazuje ruce, otevírá na druhé prostor různým bizarním živlům, mezi něž je třeba počítat i některé východoevropské (oni se ale rádi označují za "středo"- resp. "západoevropské") politiky a celou řadu jejich adlátů, placených iu neplacených, aby vyžívali svou agresivitu v oblasti virtuálního militarismu, aby snili o ničení nepřítele, aby si zkrátka odstříkli své frustrace.
04. 05. 2014 | 13:16

Filuta napsal(a):

Teď žvaní ten americký podržtaška Vondra u Moravce - nevím, jak jsem toho trapného propagandistu mohl kdy brát vážně a snaží se všem vsugerovat, že následující události snad naplánoval Putin už před třemi měsíci.
Tahle kleptomanská špína by měla zalézt někam pod placatý kámen - připravil nás minimálně o 300 melounů a ještě má tu drzost lézt do médií?
Kmoníček má mnohem realističtější pohled na věc.
04. 05. 2014 | 13:18

Zdeněk Brom napsal(a):

Anastazie:

Podle mě ho chválí. Minimálně uznává jeho schopnosti.

A že i Putina čeká konec? A koho nečeká?

Když jsem na začátku 90. let vyslovil myšlenku, že Klaus i s ODS skončí na okraji společnosti, tak se také hodně lidí smálo. Stalo se.
04. 05. 2014 | 13:18

Filuta napsal(a):

Gru

Zvláštní je, že ty zajatce musel vyzvednout ruský diplomat.
Takže opět zabodovali Rusové. Západní politici jsou zcela nevěrohodní a odvaření,což se prokázalo i v případě Sýrie.


To, co se stalo v Oděse, naše média opět bagatelizovala tím, že "někdo" hodil molotova do oken budovy a dotyční uhořeli čistě "omylem", protože byli "zabarikádovaní". Vrazi asi "neměli tušení", že se v budově nacházejí lidé.
No to mi pos... nohu, v případě Natálky to stálo dotyčné 25 let.

Zahraniční média jsou ve svých soudech mnohem umírněnější, čím víc se tématu zmocňují naši zprostituovaní pisálkové, tím víc musí jeden sympatizovat s Putinem, jemuž nasazují psí hlavu nebo mu přikreslují knírek.
To je v podstatě v české kotlině zákonitý jev.
04. 05. 2014 | 13:23

antoni.n napsal(a):

Ad Orwell Pružina,

pěkně zdravím, milý pane,

Víte mne baví hrát si s jazykem a proto se občas vyjadřuji gramaticky nesprávně. Jazyk, je pro mnou jakousi hračkou. Nejsem jistě ani první ani poslední, kdyby jste viděl texty Bogana Hrabala, a la prima, z toho jeho báječného psacího stroje, Hrome, jak se jmenoval, nestačil by jste opravovat jeho češtinu.

/Mimochodem, nedávno jsem na Olšanech našel v kontejneru vyhozený psací stroj, a pár minut předtím jsem pomyslel, jak by bylo pěkně zkusit, zase bušit a klepat do onoho strojku písmena, myšlenky létající, je to Consul, leží tady u mne pod stolkem s HP počítačem a čeká, až ho resuscituji. A bude, klap. klap.

Ad Maximus, milý chlapče, rděl jsem se, ale díky. Každá pochvala, byť nezasloužená, zahřeje. Tak v té Blatničce, jednou přijdu tam a zvolám, nachází se zde jistý Maximus ?

Péťa tam již nebude, jen pomyšlení na něho, nový personál neznám, léta jsem tam nepopíjel vínko. Ale vokolo chodím často, hlavně pro bylinky a elixíry hned za rohem, do toho skoro neviditelného obchúdku Waldemara Grešíka. Mají tam léčivé poklady.

A ten dům je taky zajímavej, tam sídlil kdysi Sociologický ústav ČSAV, vedl jej můj strýc Otka Nový, kdysi echt komouš, ale pak se z toho vyléčil, jediný komouš v naší rodině, jenže on byl ještě v Levé Frontě a znal se s Nezvalem a Seifertem. A neshodl se s otcem, buržoa, ředitel Škodových závodů v Plzni, původně slévač, prostý dělník pak se však vyučil Pittsburgu.

A snad to ještě funguje, na tom malém náměstí vedle Jilské, sídlí tam i Toník Kosík, filosof, pokud se nepletu, čili Filosofický ústav a pak tam mají i Slováci nějakou residenturu.

No, to jsou staré i nové věci a jeden se snaží to nějak srovnat, ale na Hrabala pořád vzpomínám a na tlukot jeho psacího stroje, jak jen se ta mašinka jmenovala, je to na té zdi na Palmovce .... Pergolesi ?

Zdravím všechny zde v dobrém

an

Ha, myslel jsem že to již mám, ten název Hrabalovy typomašiny, díval jsem se na staré fotky z Libně, není to tam. Takže snad mi zde někdo chytrý a poučený napoví. Snad Remington, kdo ví.

an
04. 05. 2014 | 13:25

Gru napsal(a):

Zdeněk Brom
"Když jsem na začátku 90. let vyslovil myšlenku, že Klaus i s ODS skončí na okraji společnosti, tak se také hodně lidí smálo. Stalo se."

Já jsem rovněž v 90. letech - i když ne v jejich začátku, ale uprostřed období - vyslovil kritickou myšlenku o Klausovi a jeho partaji, ovšem mnohem razantnější než krotké vyjádření o skončení na okraji společnosti, takže se lidi ani nesmáli, ale byli na mě hodně naštvaní, neboť jsem jim sáhl na tehdejší modlu, plivl jsem jim na posvátnou krávu (vlastě posvátného vola?).
Potíž je v tom, že ani já, ani vy tyto své tehdejší postoje nemůžeme nyní před širším fórem nijak doložit. Nemusí se nám to tudíž věřit a mohli bychom vypadat jako obyčejní vychloubači, kteří "už tehdy věděli", zatímco ostatní byli ti hloupí či naivní...
Tak, co kdybychom se tím raději nechlubili?
04. 05. 2014 | 13:31

Targus napsal(a):

To: ZB

Já myslím, že většina zdejších čtenářů je silně alergická na tzv. VYZOBÁVÁNÍ. Určitě rozumíte, co tím myslím.
Pan Hokeš si vyzobal, co se mu do té jeho vitráže hodilo. Což je dobré pro kostelní okno, nikoli však pro článek, který se snaží tvářit jako nezaujatý komentář, neřku-li analýza dění pár set km na východ od nás. V tom vidím zmýlenou.
04. 05. 2014 | 13:35

vasja napsal(a):

Koukám, že Vondra někde přišel o krk.
04. 05. 2014 | 13:38

patriot napsal(a):

vasja:

Jo jo, vypadá jak rypouš sloní.
04. 05. 2014 | 13:43

Občan napsal(a):

Ve Vajthauzu. Tam se s nikým nepářou. Ale naštěstí mu přišili tlamu na ramena a zachránili nám tak možnost si jej vyslechnout.
04. 05. 2014 | 13:45

Gru napsal(a):

antoni.n

Poklonu za vaši poetiku jsem vám složil už včera pod Paroubkovým blogem. A ovšemže, připomíná to Hrabala, a ten zase Pagnola, od něho to Hrabal měl. Nebo od Boha, oba dva.
Stroj? Nevím to jistě, ale asi to byl Consul.
04. 05. 2014 | 13:48

Zdeněk Brom napsal(a):

Gru:

Na začátku 90. let jsem pracoval v rozhlase v Č.B. Pokud máte huť navštivte tamní archiv.
04. 05. 2014 | 13:52

Zdeněk Brom napsal(a):

Targus:

Trochu Vaši větu upravím:

Většina čtenářů je alergická na vyzobávání toho druhého. Vlastní vyzobávání blahosklonně přehlíží.
04. 05. 2014 | 13:54

libertad napsal(a):

Děkuji panu Hokešovi za text. Vidím to podobně a to přesto že nejsem tak mladý, spíše dvakrát starší (zdejší sprostí oponentni pana Hokeše by napsali senilní). Proto také předem děkuji všem -především těm, kteří sprostě uráží a napadají autora textu-, že budou tiše respektovat můj názor, jako já respekteuji jejich. A že s nimi vůbec nesouhlasím!
V žádném případě nepatřím k nekritickým obdivovatelům nového systému a to přesto, že jsem si zlepšil svůj sociální statut. USA je pro mně Sovětský svaz, pouze technologicky mnohem více rozvinutý.
Připomínám, že ve věci umístění radaru na Brdech, šlo vždy a jen o to, zda zde budeme mít rad čínský, USA nebo ruský. Jak se zdá bude mít zde ruský, Já jsem (a byl jsem) -pro radar USA.

S pozdravem všem, kteří respektují názorí druhých

Sidonio Libertad
04. 05. 2014 | 13:59

orwell pružina napsal(a):

ad antoni.n

Budiž, hra z jazykem porušující pravidla, to jistě není nic špatného, naopak... Ale ono "by jste" nijak zvlášť hravé ani kreativní není... Navíc ho stále opakujete. (Samo o sobě mi nevadí natolik, že bych se ozval, jen mě naštvalo v příslušném kontextu...)
04. 05. 2014 | 14:01

Tom napsal(a):

to jste tomu dal pane Hokeš :-)))

mluvit o Putinově konci to je plivnutí nacibolševikům přímo na odulý frňák!

Putin je dneska (stejně jako kdysi Lenin, Hitler, Stalin) přece nesmrtelný!
04. 05. 2014 | 14:04

Anastazie napsal(a):

Ad Z.B.

Kličkujete jako zajíc.
Vy dáváte větám autora jiný význam,než mají.
Nebo si vážně myslíte,že p.Hokeš tím mínil ,že Putin zemře např.v 77 letech v posteli?
Vaše řeč budiž ano,ano-ne,ne.Co nad to jest,od ďábla jest.

Proti tomu stavím svou teorii,že dle p.Hokeše bude Putin svržen,zavržen,buď včas emigruje,nebo ho odpraví /třeba jedem,jako prý Stalina /.

Pane Brome,je to kličkování Vás hodné?
Sám jste pro odpuštění mezi Čechy a Němci.
Já ještě zažila lidi,kteří se vrátili z koncentráků/a jejichž nejbližší to nepřežili/.
Ale ti již zemřeli,mé dcery a vnučky /které dlouhodobě žijí v Lucemburku-tedy má vnoučata/ tím nejsou vůbec dotčena.
Dokonce když jsem jim začala vyprávět o krásné lucemburské kněžně,která se svými dětmi získávala sympatie v USA během 2.svět.války,dcera na mne dělala psst.
Tam se to už ve slušné společnosti nenosí.
04. 05. 2014 | 14:06

Jáchym napsal(a):

Antoni.n
Antoníne,
Hrabalův stroj oblíbený stroj měl značku Underwood.

(Ale nebyla to jediná značka, kterou v životě používal.)
04. 05. 2014 | 14:11

Anastazie napsal(a):

P.S.
A co když pan gru žádnou HUŤ nevlastní?
Čím se má prokázat,aby mohl navštívit dotyčný archív?
04. 05. 2014 | 14:12

Zdeněk Brom napsal(a):

Anastazie:

Proč bych kličkoval.

Putin jednou skončí? A kdo ne? - platí i v politickém rozměru.

Copak si skutečně myslíte, že nemá konkurenty, kteří se derou na jeho místo? Skutečně si myslíte, že Putin neudělá žádnou chybu, aby ji využili? Znáte sílu nacionalistického hnutí v Rusku?

Ano, i on jednou politicky skončí. Dobrovolně, násilně, intrikami ....
04. 05. 2014 | 14:12

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
myloši,
Vy věříte tomu,že Putin chystá obsazení ČR?
Jinak doma všichni zdrávi?
04. 05. 2014 | 11:25
Trumbelínů optimistickejch, kteří věřili že Hitlerovi stačí zabrat Sudety byla svýho času plná Anglie a Francie.
Trumbelínů optimistickejch, kteří věřili že Hitlerovi stačí zabrat Protektoriát byla svýho času plná Anglie a Francie.
Trumbelínů optimistickejch, kteří věřili že Hitlerovi stačí zabrat Polsko byla svýho času plná Anglie a Francie. Pak skončili v odpadkovým koši historie.
Trumbelínů optimistickejch, kteří věřili že Hitlerovi stačí zabrat Západní Evropu a že nacinální socalisté a bolševici budou ruku v ruce bojovat proti západním imperilistům bylo plné sovětské politbyro. Pak málem skončili v odpadkovým koši historie. Kdyby Amerika nezačala dodávat Rusům tanky a letadla, tak by místo SSSR byla japonsko-německá hranice.
04. 05. 2014 | 14:21

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Všecko jednou skončí.
I euro jednou skončí, říkal to Klaus.

Ostatně právě že takové " prognozy" jsou těmi nejpravděpodobněji pravdivými.

Dovolím si tedy také zaprognozovat :

Jednou skončí na okraji společnosti i Schwarzenberga Štětina, stejně tak i TOP 09.

Za dvacetpět let na stejném místě, ju ? Potvrdíme si to.

Zdeněk Brom
Vy jste vlastnil už v devadesátých letech huť ?
04. 05. 2014 | 14:21

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

myšelín
Putin už zabral Yosifův mozek, to mu zatím stačí.
:-)))
04. 05. 2014 | 14:22

Míla napsal(a):

Yozife
tak jak to je?PZO a nebo PTP.Víte přeci že se říká,že jednou prdelkou nelze sedět na dvou židlích.Jsem zvědav co si vyberete.V případě PZO jste to musel mít tak dobré jako p.Babiš.V případě PTP nelze použít PZO,to je Vám snad zcela jasné.
04. 05. 2014 | 14:29

Gru napsal(a):

Milý pane Brome,

nejde ani tak o to, že nemám huť a tím pádem asi nezískám přístup. Nýbrž o to, že i kdybych se mohl prokázat vlastnictvím hutního průmyslu, a tím pádem se dostal do řečeného rozhlasu, kde by mi možná někdo potvrdil, že jste snad kdysi pronesl, že Klaus jednou skončí, nelze to považovat za průkazné před celou obcí četnářů blogů. I já jsem v dotyčné době někde pracpoval, ovšem netroufám si požadovat od čtenářů, aby tam jeli a sami vyhledávali potvrzení, že jsem se o p. Klausovi vyjadřovat už tehdy kriticky. Sám tak všeobecně platný důkaz podat nedokážu, proto navrhuji vzádat se nimbu neobyčené jasnozřivosti a na uvedená tvrzení raději příště rezignovat.
04. 05. 2014 | 14:31

pamětník napsal(a):

slavwin:
"Pomatení červení argumentují ...."
Poznámka: ´červení´ je slovensky, česky se říká ´rudí´.
Vyzerá to, jako by ste boli voľako zmätený.
04. 05. 2014 | 14:31

Anastazie napsal(a):

Ad Z.B

Ještě před chvílí jste tvrdil,že Ukrajině nerozumíte.
A teď rozumíte Rusku.

Já otevřeně přiznávám,že o Rusku vím totální houby a o Ukrajině to,co je jasné-že Kyjev byl zaplacen a vyzbrojen Západem a Východ Ruskem.
Vidíte,že to jde,nestát ani na jedné straně.

Já opravdu stojím na straně třetí-matek těch mladých lidí,kteří umírají
04. 05. 2014 | 14:37

patriot napsal(a):

Yosif K, 14:21:

Totéž jste sem pustil již v 11:48 (já jsem k tomu špitl ve 12:23). Zdá se, že ztrácíte přehled.
04. 05. 2014 | 14:38

pamětník napsal(a):

Taky dobrý výrok:
"Buď něco vím, nebo nevím."
Blbý je, když většinou neví. Anebo dokonce neví, že neví.
To jeden moudrý filosof věděl, že neví.
Sokrates.
04. 05. 2014 | 14:39

pamětník napsal(a):

Richard 7:
Až tak to bolí?
04. 05. 2014 | 14:41

Viola napsal(a):

U tohoto autora Hokeše Tomáše (zní to jako kocour Mikeš) nemá cenu diskutovat, neboť je to agitpropadčik a jeho nadpis je jen jeho přání. Vsadil tímto nadpisem na mnoho vstupů a bohatou diskuzi, neboť ví, že se ozve mnoho a mnoho hlasů proti jeho nadpisu.
Bylo dobré sledovat dnešní OVM s Kmoníčkem a Vondrou. a autor by si měl přečíst více zpráv a komentářů, protože opravdu vypadá jen jako levný agitátor.
A ten, kdo by měl skončit je Merkl, protože v USA mluvila úplně zcesty, jakoby ji tam něčím opili, nebo zdrogovali.
04. 05. 2014 | 14:42

pamětník napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):

"Pan Hokeš evidentně ťal do živého, jak svědčí výkřiky postižených jedinců"
Tak proč vykřikujete? Anebo opravdu si myslíte, že Váš výkřik byl věcný?
04. 05. 2014 | 14:43

Zdeněk Brom napsal(a):

Anastazie:

Všechno začíná a končí. I v politice. Na to nemusíte být odborník na Rusku.
04. 05. 2014 | 14:43

Viola napsal(a):

Richarde

nedávno jste mě napomínal, že kokot se neříká.
04. 05. 2014 | 14:44

pamětník napsal(a):

Viola:
Kocour Mikeš ne, správně kozel Bobeš. A ještě lépe by bylo zlý kozel Kokeš.
04. 05. 2014 | 14:45

pamětník napsal(a):

Gerd:
" Putin zase drze využil situace a zabral Krym."
Putinovi nic jiného nezbývalo, pokud se nechtěl dočkat výhazovu ruské flotily a vybudování vojenské základny USA.
04. 05. 2014 | 14:47

Viola napsal(a):

pamětníku :-))
04. 05. 2014 | 14:49

pamětník napsal(a):

Violo,
všimla jste si v OVM Vondrovy bojechtivosti? Typický Havlův sirotek pravdoláskař.
04. 05. 2014 | 14:50

Jícha napsal(a):

Chroustíci a přerostlí puberťáci mají pisálkovské pré.
Až odrostou, začnou někteří chápat.

Cherchez le planétaire carabinier!!!
04. 05. 2014 | 14:50

patriot napsal(a):

Viola:

Nebo jako kozel Kokeš…

http://www.aha-online.g6.cz/zurivy-kozel-kokes-napada-lidi-nekdo-ho-musel-bit/
04. 05. 2014 | 14:51

pamětník napsal(a):

A ještě jsem dal odkaz na Hyde Park Civilizace pod Johnův blog o GMO.
04. 05. 2014 | 14:51

Richard 7 napsal(a):

"nedávno jste mě napomínal, že kokot se neříká. "
Viola
.
Violo, nejsem katolík, ani křesťan. Na rozdíl od Vás se nehlásím k učení, které považuje vulgaritu za hřích.
Navíc, v kontextu v němž jsem jí použil, je ještě lichotkou.
Ale samozřejmě připouštím, že jsem se prohřešil proti zdejším pravidlům, takže už jen čekám na nějakého dalšího putinovského bonzáka, který mě nahlásí, abych byl spravedlivě smazán.
04. 05. 2014 | 14:51

Filuta napsal(a):

Yosif

Ještě jste mi neodpověděl na otázku, proč se obáváte zrovna Rusa, který v posledních 24 letech není v anektování cizích zemí nikterak aktivní, ale z Američana, který rozes..l celý Blízký východ, strach nemáte? Díky tomu Američanovi má nyní Evropa neřešitelný problém s africkými migranty.

A tyk nechápu, proč operujete neustále Hitlerem.
Hitler byl totiž Němec a ne Rus!
Neměl byste mít tedy strach spíš z germána? Germán historicky škodil kudy chodil. Už od Habsburka.
Vás neděsí, jak arogantně dnes sjednocené a silné Německo opět šéfuje Evropě?
Nepopouzejí vás výjimky a výhody jichž ve velké míře požívá?
Rusko má vlastních problému víc než dost.
Nemá sílu ,ani potřebu rozšiřovat své území a snažit se o obnovení sovětunionu. Putin je velmi racionálně uvažující pragmatik a ne blázen.
Co se Ukrajiny týká, jde Rusům výhradně o dodržování uzavřených dohod. Rusko chce Ukrajinu jako neutrální území, ale nemá žádné ambice ji získat. To by si pěkně nasra.. do botek.


Cokoliv napíšete, je stereotypní propaganda, která neobsahuje žádné nové postřehy.
Jako byste vůbec neměl přehled o současném dění a událo se toho za poslední týden poměrně dost.
04. 05. 2014 | 14:53

patriot napsal(a):

pamětník:

Byl jste rychlejší…
04. 05. 2014 | 14:54

Richard 7 napsal(a):

Richard 7:
Až tak to bolí?
p.
Vaše neuvěřitelná a stále se opakující stupidita?
04. 05. 2014 | 14:55

Viola napsal(a):

Jeden postřeh, který tu nikdo nezmínil, po velmi dlouhé době, možná poprvé jsem na TV NOE viděla mši z pravoslavného kostela.
04. 05. 2014 | 14:56

Reveil napsal(a):

Yosif
"Kdyby Amerika nezačala dodávat Rusům tanky a letadla, tak by místo SSSR byla japonsko-německá hranice. "

Pěkná ukázka vašich manipulativních blábolů. Ovšem přesná data o vyzbroji jsou známá. Ukazují, že bylo zhola zbytečné, aby USA dodávaly Sovětům tanky, protože ti měli nejen obrovskou materiální převahu v tancích, ale jejich T34 převyšovaly bojovou kvalitou všechny typy tanků, zůčastněných ve 2. SV. Rovněž v letadlech byla zásadní početní převaha, i když technologicky se teprve během války doháněla kvalita (to stejné v USA, kde zprvu těžké zaostávání za japonskou výzbrojí). Co Sovětům chybělo, co jim nikdo "dodat" nemohl a co museli pracně získávat, byly zkušenosti personálu, zvl. pilotů. USA samozřejmě Sovětům pomohly, šlo o dodávky, související s dopravou: náklaďáky, lokomotivy a především kolejnice (byla to významná pomoc, protože nahradila kapacitu továren, které v tu dobu chrlily tanky, letadla a další vojenskou techniku). A taky potraviny. A taky boty. Vcelku výhodná cena za ušetřenou US krev. RA naservírovala Spojencům zdecimovanou Wehrmacht, které zlomila páteř a zbavila ji schopnosti strategické iniciativy, a takto marinovanou jim ji přehodila, aby ji Spojenci mohli dorazit.
Data: V den zahájení války: Německo: 3 600 tanků SSSR 12 000 tanků
Německo: 4 389 letadel SSSR 35 000 letadel
04. 05. 2014 | 14:56

pamětník napsal(a):

berkowitz:
A ten komentář:

"Революція Київ May 3rd, 2014, 10:41 pm
Вот что ждет всей путинской ху...ты!!! И так надо со всеми прорасийскими поступать!!! Мы сами разберемся!!!

PS: Надеюсь что там нет Украинцев - мирных жителей."
04. 05. 2014 | 15:01

Filuta napsal(a):

Pamětník


Mě dost rozladilo tvrzení jinak realisticky uvažujícího Kmoníčka o Zemanově pojetí české armády. Chápu, že tlumočil názor svého šéfa, ale nesouhlasím s ním.
Prý by naše armáda měla "bojovat za naše zájmy" v zahraničí.

Dost by mne zajímalo, jaký je náš zájem řezat se s Afghánci?
Není to náhodou zájem Američanů?
Naše armáda má především chránit naši zem a event. být nasazena v případě ohrožení členského státu NATO. Ostatní vojenské mise nás stojí jenom nehorázné peníze, ale hlavně zbytečně ztracené životy.
I v tom se můj pohled na účast českých vojáků (které považuju za skvělé profíky) v zahraničních misích zásadně změnil.
Stejně tak se změnil i můj postoj k USA, Vondrovi a dalším politrukům, k nimž jsem míval poměrně nekritický postoj.
Za těch 24 let se toho mnoho událo a člověk chtě nechtě musí přehodnotit původní naivní a idealistické postoje.
04. 05. 2014 | 15:02

Viola napsal(a):

pamětníku

bojechtivosti ani tak ne, ale napomínání, že je třeba zvýšit obranyschopnost. No to asi je potřeba, ale ne v rámci NATO, ale svou obranyschopnost, abychom mohli čelit přílivu uprchlíků nejen z jihu, ale tentokrát i z východu.

http://zpravy.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A140503_115938_zahranicni_ptp

to vypadá jako útok černých mravenců.
04. 05. 2014 | 15:03

pamětník napsal(a):

patriot:
Je mi jej líto. Doufejme, že je jenom nadrogovaný. Ale jde to s ním s kopce.
04. 05. 2014 | 15:04

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Richard 7 napsal(a):
"nedávno jste mě napomínal, že kokot se neříká. "
Viola
.
Violo, nejsem katolík, ani křesťan. Na rozdíl od Vás se nehlásím k učení, které považuje vulgaritu za hřích.
Navíc, v kontextu v němž jsem jí použil, je ještě lichotkou.
Ale samozřejmě připouštím, že jsem se prohřešil proti zdejším pravidlům, takže už jen čekám na nějakého dalšího putinovského bonzáka, který mě nahlásí, abych byl spravedlivě smazán.
04. 05. 2014 | 14:51
-------------
Přeloženo do člověčiny :
Já - Richard Sedmý, ze Své Vlastní Vůle kašpar, mám zde licenci na to vulgárně napadat své oponenty a nazývat to lichotkami, přičemž pokud by došlo k mému smazání, jistě by to bylo na základě udání nějakého čur.ka bonzáka.
Vulgaritu totiž nepovažuji za hřích.
Tak bylo a tak i jest - a budiž tak i nadále.

A todle motovidlo se tady po celý čas naparuje - jaký to není demokrat a jaký to není lidumil a jaký to není zastánce západních hodnot, dělá tady ze sebe bůhvíco.
Přitom jde o docela obyčejný povl.
04. 05. 2014 | 15:04

Kelt napsal(a):

Yosif K.,

měli byste si udělat v té vaší grupě flašinetářů pořádek.
Text ve 14.21 je identický s tím z 11.48.
Zvyšujte tím Šláfnbergovi náklady a nevěrohodnost toho,co píšete.
Prémie nebudou.
04. 05. 2014 | 15:05

Viola napsal(a):

Filuto

"Dost by mne zajímalo, jaký je náš zájem řezat se s Afghánci?"
nebo v Mali, kde je zase francouzský zájem. Kdo si kdysi zavařil s koloniema, měl by si to řešit sám, nebo ve spolupráci těch, co to tam rozvrtali.
04. 05. 2014 | 15:06

pamětník napsal(a):

Viola:
Podle mínění expolitika Vondry je však nejdůležitější obrana pobaltských států a Polska před Ruskem vyprovokovaným expanzí USA+EU na Ukrajinu.
Vymknutá doba z kloubů šílí.
04. 05. 2014 | 15:08

Amonre napsal(a):

Rusko s Putinem je alespoň relativně stabilní, nevím, co by se tam dělo, kdyby odešel, kdyby jej nezvolili, nějakou dobu by patrně jelo setrvačností, ale pak by mohly nastat nějaké rozbroje mezi mocnými, to by pak mohlo vést k bůh ví čemu, nemuselo by to být vůbec pěkné.
04. 05. 2014 | 15:08

Richard 7 napsal(a):

bilion
působivá řeč, zkuste vymyslet ještě něco víc stupidnějšího, máte na to
04. 05. 2014 | 15:11

Pavel A napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=IpiZw1R8w-c
Vřele doporučuji , je to sice dlouhé, ale podrobné.
04. 05. 2014 | 15:12

Viola napsal(a):

pamětníku

"Vymknutá doba z kloubů šílí. " tak, tak.
04. 05. 2014 | 15:13

pamětník napsal(a):

Filuta:
Zemanovo pojetí úlohy a smyslu české armády je podmíněno tím, že na rozdíl od jiných své původní naivní a idealistické postoje nepřehodnotil, a i kdyby, nebylo by to nic platné, protože neposlouchat vládce planety malým státům se nevyplácí.
04. 05. 2014 | 15:14

Antonín Malík napsal(a):

17,5

"Přitom jde o docela obyčejný povl."
- -- - - - - - - - -

On je hlavně ještě hodně nezralý, tak se to jeví, chudák. Je jasný, a tudíž málo zajímavý. Nicméně, je panem Stejskalem tolerován, jak obvykle bývají ti, kdop hlásají názory, kterí se kyryjí s názory jeho. Přirovnávání oponentů ke genitáliím, koprolálie, hromadění argumentů opřených o fekálie - pořád pro pana Stejskala v pořádku.
04. 05. 2014 | 15:14

............................ napsal(a):

olga napsal(a):

"zřejmě se budeme ještě hodně divit..."
Tak to si myslím i já.
Někdo něco rozpoutal, a nyní si neví rady.
----------------------------------------------------------------------
Tak to samé si myslím i já. Jen dodám, že v tom plánování, dělení a chamtivosti, se tak nějak zapomnělo na lidi. Ti jim to nějak hatí.
04. 05. 2014 | 15:16

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

pamětník
To jako tím psychologem má být Richard 7 ?
Tak leda psychologem v kravíně, a to ještě v nějakém s dlouhodobě katastrofalně nízkou dojivostí.
Todle motovidlo, co sem chodí ventilovat své neurotické stavy by těžko mohlo zkoumat psychiku lidskou. Tak, aby mu za to někdo platil.
04. 05. 2014 | 15:16

pamětník napsal(a):

Antonín Malík:
A co když jde o novou politiku editora, protože zabanování nepohodlných pozbylo účinku? Ať se lidi vykecají a požerou se sami. :)
04. 05. 2014 | 15:18

Yosif K napsal(a):

Filuta napsal(a):
Yosif

1) Nesrovnávejte stále trapně Putina s Hitlerem, je to dost laciná paralela.
Putin je u moci už dlouhých 12 let a je zvláštní, že ještě nikam nevlítnul.
2) Nemám pocit, že by Rusové byli v pozici, kdy by si to vůbec mohli dovolit.
Nemyslím si dokonce, že na to mají chuť.
3) Oni nestojí ani o Ukrajinu, protože to je velmi problémová země (něco jako Albánie), potřebují maximálně Krym a ten dostali.
4) Putin je autoritář (v Rusku je autoritářský režim tradiční), ale není fašista, ani žádný agresor.
5) Předpokládám, že je natolik dobrý stratég, aby se nyní držel od Ukrajiny dál a nechal ji ať si to vyžere s EU sama. I když je pravý opak jistě vašim zbožným přáním.
6) Každou chvíli čekám ruské tanky.

Kladete dobré otázky ale máte naivní odpovědi:
ad 1) Putin se sám vzhlíží ve Stalinovi. Putin JE novej Stalin - jak sám píšete samoderžavné režimy mají v Rusku tradici. Stalin byl menší hovado než Hitler ale o kolik? Viz minulé debaty zda více lidí zahynulo v Gulagách nebo v nacistických koncentrácích. Kdyby klesla cena ropy a plynu zaráz, jakpak by asi Putin DRŽEL DISCIPLÍNU?
ad 2) v totalitářském režimu nezáleží co si myslí Rusové ale co si myslí Putin..... Němci si také neodhlasovávali ptřepadení Polska v referendu......
ad 3) Rusko potřebuje Ukrajinu jako kolonii která a) pokud možno nebude těžit vlastní plyn b) nebude brat lacinější plyn ze západu c) nevstoupí do EU ani za zlaté prase. Tím vlastnně celá krize začala - Ukrajina nesmí nikdy vstoupit do EU - i kdzž k tomu má i tak otřesně daleko.
04. 05. 2014 | 15:19

resl napsal(a):

p. Stejskale, "Targus" mně nadává do "vemene" a tyká a tyká a tyká. mohl byste ho na pár dní zlikvidovat, aby mi začlo víc chutnat ? díky r. bretšnajdr.
04. 05. 2014 | 15:19

Yosif K napsal(a):

ad 4) Ano - Putin JE autoritář. Prostudujte si něco o fašistech typu Franco, Salazar, Mussolini, Peron. Pokud se nedíváte na fašismus jako na sporsté slovo ale jako na věcný termín, tak putinismus je na 99% fašismus - specielně když se podíváte na Mussoliniho. Mussolini si přátelsky dopisoval s Gandhim, Lenienem, Stalinem, Bucharinem dokonce i Churchillem. Pokud se přestanete dívat na fašismus jako na nadávku ale dívejte se věcně jako na system který některé problemy úspešně řešil (a jiné nikoliv) tak uvidíte že putimismus a fašismus se tak na 99% shodují.
ad 5) o tahání Ukrajiny ze sraček nemá zájem nikdo, o Ukrajinu jako odbytiště energií však logicky MUSÍ mít Ruská Říše eminentní zájem. Rusové již přišli o část příjmů v Evropě - ve všech státech na západ od ostbloku již museli slevnit. Kolonie Ukrajina je záchraná brzda k jejich jakés takés prosperitě.
ad 6) Kdo dne 20.srpna 1968 čekal ruské tanky v CSSR? Přečtěte si knihu o "černých labutích". Dějiny jsou plné "černých labutí" které nečekali ani proletáři ale ani politologové a špičkoví politici.
Zatím Rusi vlítli do Podněstří kde se hovno dělo dokud ton tam nezačali rozesírat ruští provokatéři, do Abchazie, do Osetie, totálně rozbombardovali čečnu a neuspěšně se pokusili obsadit "občanskámi milicemi" Narvu v Estonsku - v době kdy Putin ještě nebyl presidentem, ale dozoroval "akci" z titulu KGB.......

Zásah v Gruzii? Rusové ve skutečnosti na Osety a Abcházce serou. Rusové se však dostali 5 kilometrů od jediné trasy plynovodu který by mohl dodávat do Evropy laciný plyn ze střední asie. O TOHLE TU BEŽÍ MOJI MILÍ PROLETÁŘI Z NÁDVORNÍ ČETY!!!!!!!

Hehehehe......
Putinovci jsou totálně zfanatizovaná masa. Důkazy?
a) jásání nad bolševickým vysledkem referenda na Krumu 98%. Dalo se čekat že tatarů a Ukrajinců kterých je na Krzmu téměř 40% by hlasovali proti. Evidentně museli být dosypaný pytle falešných hlasů a evidentně se odpůrci připojení fyzicky báli jít hlasovat proti. Hlasovali i lidé s bydlištěm kdekoliv v RF - na tom jak a kdo hlasoval evidentně nezáviselo vůbec, vysledek byl naplánován.
Je to signál pro protivníky - serem na demokracii, jak říká Putin "zrádce specnaz zavraždí třeba v noci když budou srat na záchodě".
b) Antimajdani začínali jako obdivuhodně nespontánní průhledně naarazžované akce složené ze dvou složek - disiplinovaní a profesionálni specnazovci kteří řídí všechno a domácí deozrganizovaný kanonenfutr, nedisciplinovaný a neschopný samostatně převzít vrátnici v drůběžárně, nemluvě o ksárnách, policejních stanicích, sestřelování vrtulníků stingerama a organizování proptiútoků proti regulerní ukrajinské armádě.

Zase Putin popírá pouze formálně že jde o akci specnaz. Naopak, neformálně dává najevo že o ruskou specnaz akci jde - potřebuje tak povzbudit etnické ruské lumpenrpoletáře aby se nebáli přidat a potřebuje vzbudit hrůzu v Nerusech, co je bude čekat až se říše zla rozšíří dále na Západ.

A obojí skvěle funguje - ruští lumpenproletáři se pomalu osmělují a přidávají ku specnazovcům jako kanonenfutr, a Nerusové opravdu mají panickou hrůzu.

Well done, Putinuška, vsego dobrogo tovarišči! Stalinismus na postupu.
04. 05. 2014 | 15:19

pamětník napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde:
Prý je, kdesi jsem zaslechl. Je to jedno, ale leccos by tomu nasvědčovalo.
04. 05. 2014 | 15:20

Reveil napsal(a):

Viola
"kdo by měl skončit je Merkl, protože v USA mluvila úplně zcesty"

Ona byla jen unavená, taky to připustila, že je. Ale to u říšské kancléřky přece nemůže hrát roli. To je tak říkajíc tradice. Přece Vůdce byl unavený a vyčerpaný neustále, a jak zamával s celou Ojrópou.
04. 05. 2014 | 15:20

Richard 7 napsal(a):

"On je hlavně ještě hodně nezralý, tak se to jeví, chudák."
.
až také drama jsou pro Vás dvě vulgarity?
hlavně se z nich nezlomte v kolenou panáčku
když tak zhluboka dýchejte nebo ať Vám dá někdo z chlapů pusu, to Vás znovu uvede do duševní rovnováhy
04. 05. 2014 | 15:21

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Antonín Malík
A to zase ne !
Pan Stejskal nemůže být všude !
:-)

No a v případě Richarda ....už jen délka těch jeho bezobsažných blábolů předem jednoho odradí - aby se těma hromadama smětí probíral ..... to snad zde nedělá nikdo, pokud snad ano - vyjadřuji tímto jeho mozku svou upřímnou a hlubokou soustrast.
04. 05. 2014 | 15:22

pamětník napsal(a):

Yosife,
zapomněli jste na autoritáře Pinocheta. Jenom nedopatřením?
04. 05. 2014 | 15:22

............................... napsal(a):

Reveil napsal(a):

Viola
"kdo by měl skončit je Merkl, protože v USA mluvila úplně zcesty"

Ona byla jen unavená, taky to připustila, že je. Ale to u říšské kancléřky přece nemůže hrát roli. To je tak říkajíc tradice. Přece Vůdce byl unavený a vyčerpaný neustále, a jak zamával s celou Ojrópou.
-------------------------------------------------------------
On ten Obama také nevystupoval jako státník. Jeho řeč byla zmatená. Kdejaký hospodský štamgast by ji vystřihl líp. Zřejmě setkání nesplnilo očekávání ani jedné strany.
04. 05. 2014 | 15:28

Richard 7 napsal(a):

bilion
vidíte, že to jde, ale ještě přitlačte
04. 05. 2014 | 15:28

Míla napsal(a):

Yozífku
PZO a nebo PTP?Vyberte si ať má duše pokoj,opravdu nevím kam Vás zařadit.Pořád mě vychází podobná kausa ala Babíš.
04. 05. 2014 | 15:29

Viola napsal(a):

Ještě k panu Vondrovi v OVM, řekl, že v roce 2008, (kdy probíhaly docela dobré rozhovory mezi Obamou a Putinem, kdy se uvažovalo o širší spolupráci s Ruskem)
vyslovil Putin názor, že Ukrajina je zemí nikoho. A to se asi stalo Ukrajině osudným, si myslím, neboť v tomto okamžiku asi USA zavětřily nějaký zisk, možná to vzaly jako nějaký signál.
04. 05. 2014 | 15:29

Bestia triumphans napsal(a):

Viola napsal(a):
"Jeden postřeh, který tu nikdo nezmínil, po velmi dlouhé době, možná poprvé jsem na TV NOE viděla mši z pravoslavného kostela. "

?
Do kostela máte na mši chodit, a ne se na dívat v telce, Violo.
Co fašista Putin? Byl taky v kostele, nevíte?
04. 05. 2014 | 15:34

Míla napsal(a):

Resle
v kterém čísle Respektu vyšla ta anketa o volovi?Marně to hledám,jsem už jako Yozífek gogluju,ale asi to tak jako Vy patřičně neovládám.Poraďte počítačovému antitalentu,chcete-li můžete použít blba.
04. 05. 2014 | 15:34

Reveil napsal(a):

...............................

"On ten Obama také nevystupoval jako státník."

Však taky státník není, je to pouze figurka... vzpomínám si, jak v Praze šel s Michele teatrálně po dřevěné lávce, zabíraný lehce z podhledu, vynořili se na horizontu, šli po té lávce, pomalu, ona má tenké křivé nohy... za to pak dostal Nobelovku... LOL!

Jistě, že nic nemohou udělat, důležité věci se přece v oblasti spojenectví uzavírají v jiném rámci, než byla ta předvčerejší vaudeville... jak hladil říšskou po ruce... LOL!!
Kdyby Putin vletěl na východ Ukrajiny, tak by stejně nic nemohli...
Ale on tam navíc jaksi pořád nechce přijít, ačkoliv Obama s Jaceňukem už 6 týdnů tvrdí, že jo, že už pozítří... nebo tak někdy... ale zkrátka úplně určitě... už nacvičují další sankce...
04. 05. 2014 | 15:37

sevenseven napsal(a):

Kdo tedy vlastně nemá na Ukrajině zájem o ty volby,které měly proběhnout koncem května (tuším 26.5.)? I tak lze tušit,že budou těmi ozbrojenci vnuceny falešné výsledky v atmosféře,kdy jde jejich krajanům o život za projev nesouhlasu s nimi.EU a ČSSD se shodily v očích lidí.To nevrátí,marně doufají.Aspoň vidíme,kdo má "charakter" se dnes hlásit do voleb EU jako europoslanec.Je lepší s takovým nikdy již nepočítat jinak než s vyřazenými z pojmů humanismu.Aspoň si zde roztřídíme plevy a zrno.Lidským hlediskem.
Přinejmenším referendum na Krymu bez kulisy jako upálení lidí v Oděse majdanisty bude působit mnohem demokratičtějším dojmem,pokud vůbec ozbrojenci z Majdanu chtějí něco jiného než vládu svých zbraní a na volební lístky kašlou.V Srbsku volby opepřeny leteckými bombami měly příchuť téhož.Někdo se bojí výsledku,bojí se,že lidé se rozhodnou ze své hlavy,sází ve volbách na zastrašovací metody?
Pokud začátek Majdanu kdysi měl jakési pozitivní myšlenky,tito pozdější násilníci jim to u lidí zkazili totálně.Ale všimněme si,že jsou řízeni těmi,kdo byli již v parlamentu za Janukovyče,a předtím spousty leta jsou za vše z minulosti tam spoluzodpovědni ,a kteří se stavěli na odiv,že protesty nejsou vůči nim,jakoby tam byli oni lepší a jiní jimi označení horší,když protesty šly proti všem.Srovnávat Putina s Jaceňukem a Turčynovem? On má ve své zemi mír ,je zvolen procentem,které v Evropě nemá nikdo,a oni řídí vědomé násilí proti všem kdo v nich nevidí více než jednu z volebních možností.V podstatě jsou ukrajinští anti-Putinovci dnes totéž co byli Pinochetovci.
04. 05. 2014 | 15:39

Reveil napsal(a):

"Do kostela máte na mši chodit, a ne se na dívat v telce, Violo."

A tak to zas ne, kostel a mše jsou ze stejného soudku jako fotbal nebo hokej, taky se jim teď nejvíc daří v době, kdy není zrovná žádný šampionát. Nikomu nevadí, když se lidi na fotbal dívají v TV a ne na stadioně, proč by mělo vadit, že se dívají na mši v TV? Nebo to možná má blíž ke krasobruslení, asi to bude těmi kostýmky. Prostě pouťovka.
04. 05. 2014 | 15:44

Malý Bobeš napsal(a):

Autore,
děláte zbytečný nepořádek v už zdomácnělých pohádkových bytostech jakými jsou kocour Mikeš, kozel Kokeš a milouš Jakeš.
04. 05. 2014 | 15:44

Hajduk napsal(a):

čo to tu rozparavate? Ukrajina je preplnena všetkeho druhu vojenskych odbornikov z EU a USA . Prečo kritizujete pracu Američanov, ta holka Nulandová povedala že 23 rokov Amerika a Evropa makaju v Ukrajine, autor zrejme je dezinformovaný.

čo nie vidieť spoločnú USA +EU poslednú päťročnicu?
04. 05. 2014 | 15:53

Hajduk napsal(a):

Kam sa hrabe Putin na našých komisarov?
04. 05. 2014 | 15:57

Bestia triumphans napsal(a):

Hajduk napsal(a):
"Kam sa hrabe Putin na našých komisarov? "

?
Ten?
http://www.televize.cz/tv-porady/komisar-rex-iii-51653
04. 05. 2014 | 16:02

Gudka napsal(a):

Nejspíš opravdu ztrácí USA kontrolu nad svými svěřenci z Majdanu. protože Obama se postavil za majdanskou akci v Oděse a prohlásil, že legální vláda (nejspíš tím myslil tu, co vládla ještě za Janukoviče, protože ta současná byla jmenována nevoleným prezidentem a potvrzena parlamentem, kde bylo poslancům vyhrožováno, aby nehlasovali proti) má právo zasáhnout, jak zasáhla, a USA to schvalují. Ale krátce na to prohlásil šéf kyjevské junty Jaseňuk, že zásah byl chybný. Jaseňuk se Obamovi vymknul z ruky. Ještě před Obamou prohlásila kyjevská mluvčí, že v Oděse šlo o akci nařízenou "vládou prezidenta Janukovyče". Zjevně už ani Obama neví, koho vlastně na Ukrajině řídí.
04. 05. 2014 | 16:04

Gudka napsal(a):

Malý Bobeš

"děláte zbytečný nepořádek v už zdomácnělých pohádkových bytostech jakými jsou kocour Mikeš, kozel Kokeš a milouš Jakeš."

Nikoliv, tady jde o obrodu, respektive o vyrovnávání s minulostí na poli pohádek. Copak nevíte, že mezitím se přišlo na to, že koucour Mikeš je rasista? Nemůže být tedy zodmácnělým, nýbrž musí být naopak vyobcován. Možná ho nahradí Hokeš. Nebo Bakeš?
04. 05. 2014 | 16:11

Hajduk napsal(a):

pre Bestiu

eurokomisař Füle dostal na starost rozšiřování EU
04. 05. 2014 | 16:13

Bestia triumphans napsal(a):

Hajduk:
Škoda.
Bejt to Rex, tak zakousne Putlera jedna dvě.
Viola by si chvíli poplakala a byl by klid.
04. 05. 2014 | 16:18

........................ napsal(a):

Reveil napsal

Však taky státník není, je to pouze figurka... vzpomínám si, jak v Praze šel s Michele teatrálně po dřevěné lávce, zabíraný lehce z podhledu, vynořili se na horizontu, šli po té lávce, pomalu, ona má tenké křivé nohy... za to pak dostal Nobelovku... LOL
----------------------------------------------------
Když se na to jeden podívá opravdu nezaujatě. Vážně se oprostí od antipatií, sympatií a porovnává projevy Obamy a Putina. Obama vychází v hodně mínusových číslech. Zřejmě tu skutečnost neblaze nese.
04. 05. 2014 | 16:21

Hajduk napsal(a):

pre Bestiu
mohla by ste Bestia dať si na Putina vyveštiť, jedna Kazašská veštkyňa vešti politikom, na čo ťahať do teho chudaka staručkeho Rexu i autoru blogu by to pomohlo.
04. 05. 2014 | 16:27

Gudka napsal(a):

Putin byl u KGB. Takže jeho životopis je jasný.

To se nedá říct o kdekterém US prezidentovi. Poslední, který měl jasný životopis, byl Bush starší, který byl ředitel CIA (to je taková americká KGB).
Dva další neposkytli jasné curiculum. U Obamy jsou nejasnosti, kde se vlastně narodil, což může být silně diskvalifikující, pokud jde o kandidáta na prezidenta.- A Bush mladší? Ten se nejspíš vyhnul vojenské službě - což je snad ještě větší hřích než narodit se v Keni, protože v jeho případě šlo o dobu, kdy se odvádělo do Vietnamu. On ale prý létal s bombardérem, prý točil klikou na vysunutí podvozku. Ale nemůže to prokázat. A zlí jazykové tvrdí, že podvozek se nevysunuje manuálně klikou.
04. 05. 2014 | 16:30

nil novi sub sole napsal(a):

Jak to vidím já. Janukovič byl typický vychytralý ukrajinský vyžírka, tedy prostě typický představitel ukrajinských oligarchů. Lavíroval mezi Ruskem a EU tak, aby pro Ukrajinu a pro svou mocenskou skupinu vyjednal ty nejlepší podmínky.. Proč padl Janukovič? Padl proto, že byl vůči EU příliš drzý. Dovolil si „drze vydírat“ vedení EU tím, že odmítl podepsat asociační dohodu s EU a chtěl, jak lze usuzovat, dosáhnout pro Ukrajinu výhodnějších podmínek. To byl a je v očích vedení EU jeho skutečný a neodpustitelný zločin. Vedení EU, které už celé nadrženě čekalo na nové odbytiště pro své přebytky, však už došla trpělivost. Přestalo s ním jednat a podpořilo proti němu puč, po němž byla vytvořena nelegální nedemokratická vláda. Tak byl Janukovič exemplárně a pro výstrahu všem možným podobným příštím vyč.ránkům, potrestán a hozen přes palubu. Škoda Janukoviče není. Bylo samozřejmě v době před jeho pádem reálné, řešit celou záležitost tak, jak bylo dohodnuto mezi zástupci Majdanu, Evropy a Janukovičem. Tedy volbami. Bylo tehdy také opravdu reálné předpokládat, že v takových volbách by Janukovič neuspěl a jeho nástupce by asociační dohodu podepsal. Evropa však nechtěla čekat. Ani v USA zřejmě nechtěli dlouho čekat na modernizaci některých objektů v Sevastopolu, na které byla údajně dávno před svrhnutím Janukoviče již vypsána soutěž. Proto nebylo zřejmě v zájmu věci dlouho čekat a kdosi, nevím ale kdo, se rozhodl jednat urychleně a to dle jeho přepokladů, ve v hodné době. Tedy dřiv, než zareaguje Moskva, například v době olympijských her, kdy, jak známo už ze starého Řecka, zbraně mlčí, přičemž zájmy USA a EU se na Ukrajině shodovaly.
Proto se dnes na Ukrajině děje to, co se děje. Další vývoj na Ukrajině pak pokračoval samospádem a dnes už nikdo neví, jak to skončí.
Je ovšem škoda pro všechny.A taky pohádky o Ukrajině konec. Konec pohádky o Ukrajině v pohádkových hranicích, které vytvořili bolševici.
04. 05. 2014 | 16:41

Hajduk napsal(a):

Herman Van RompuyVerified account
‏@euHvR
My schedule for next week including the #EUJapan summit http://ow.ly/wpElP

Mrkol som na facebook , naš prezident kvôli zaneprazdnenosti ani sa nezastavi, chudak chlapik, vkuse maka,
autor blogu by sa mal hanbiť.
04. 05. 2014 | 16:48

Hajduk napsal(a):

Ládik!!!
milý Ládik!!! , to je nehanebnosť ako autor blogu velebi teho Putina a že vraj je šikovnejšý za našých , to je nehurazne klamstvo fuj to je hnus, tak toautor velebi Putina.
04. 05. 2014 | 16:58

Ládik!!! napsal(a):

Fuj, jak to tady bzučí..... samá masařka.
04. 05. 2014 | 17:04

neo napsal(a):

zase samej nácekkomouš lezoucí do putinele.

at se tam sověti vystřílí, zas bude na pár desítek klid a mír
04. 05. 2014 | 17:06

Hajduk napsal(a):

súhlas Ládik!!! fuj
04. 05. 2014 | 17:07

zemedelec napsal(a):

Náš známí neo,kdopak se snaží místo tebe.
Tohle není tvůj styl.Podej protest.
04. 05. 2014 | 17:13

Míla napsal(a):

Ládíku
snadná pomoc,já mám v okně u kuchyně zamontovanou síť proti hmyzu,v ložnici proti komárům.Perfektní obrana.
04. 05. 2014 | 17:15

lser napsal(a):

Pane Hokeši, jste "svérázný" bloger. Pište raději o tom, jak vás šikanovali v ČSLA tupí lampasáci a vykašlete se na Ukrajinu. Vaše úvahy jsou směšné.
P.S. Např. by jste mohl rozvést historku o jezdci na koni v chebských ulicích, takového resla, či yosifa to hrozně zajímá.
04. 05. 2014 | 17:20

Reveil napsal(a):

Putin je dost k smíchu se svým supermantstvím, jaksi na to ani nemá figuru. No, ale trapnost je ve světě prominentů vlád doma.
Byly doby, kdy při pohledu na Husáka olizujícího se s Brežněvem, jsem byl přesvědčený, že nic trapnějšího být nemůže, že snad ani mocnáři Wilhelm a Franz Josef s chocholy na hlavách nevypadali při vzájemném setkání tak pitomě.
Ale pak jsem najednou viděl Bushe staršího, jak stojí v Praze s Havlem v jakémsi skleněném vagónku a táhá za zvonec... prý "zvon svobody"...
Ale nedost tomu. Obama vystupující - zase v Praze - na horizont na dřevěné lávce a hovořící o jaderném odzbrojení (Ruska) - neuvěřitelné, ta komika dávala tušit cosi děsného.
A tak skýtají nejen někdejší, ale i dnešní potentáti dostatek materiálu k zesměšňování. Nemají si navzájem co vyčítat.
04. 05. 2014 | 17:21

JC napsal(a):

Yosif K napsal(a):,

Mno Putin obdivuje Stalina stejně jako 90% sovětů a 70% levičáků po celém světě.

Že vy považujete Putina za fašistu je sice pozoruhodný postřeh, nicméně 99% Rusů by se vám vychechtalo. Vůbec vás nenapadlo, že to tak prostě většina Rusů chce, že chtějí mít takového presidenta ?
BTW stran regulérnosti ohledně jeho zvolení, Vy jste volil presidenta EU ? A kdy prosím ?
Vy jste volil Barossa nebo Ashton ?
04. 05. 2014 | 17:24

neo napsal(a):

zemedelec:

zkuste psát srozumitelně, ta věta nedává smysl.
můj styl není podávat protesty.
04. 05. 2014 | 17:34

Stejskal komsomolec napsal(a):

Dnes nemažu pište si co chcete!

Avšak vězte, že ruské mírové sbory a vedoucí představitelé federalistů hanit nebudete!

S pozdravem Ať žije VP
Váš Stejskal komsomolec
04. 05. 2014 | 17:35

Reveil napsal(a):

"BTW stran regulérnosti ohledně jeho zvolení"

Kdokoliv, komu záleží na jekémsi renomé Západu, by vůbec, po prezidentských volbách v USA 2000, neměl pronášet jakékoliv narážky na regulérnost nějakých prezidentských voleb.
Totéž platí, po dvojím komickém faklandském referendu o jakémkoliv plebiscitu. Na Falklandách byly tři hlasy proti příslušností ostrovů k Británii. Dodnes se tam ty tři zrádce snaží identifikovat.
04. 05. 2014 | 17:40

zemedelec napsal(a):

Pro dnešního neo.
Nějak se mě to nezdá,jako analytik,odborník,VŠ,psát jako žák pomocné školy,nevím nevím.
04. 05. 2014 | 17:53

neo napsal(a):

zemedelec:

mě naopak nepřekvapuje. Zemědělec a píše jak vy....

navíc agresivní komunističtí , fašounští sovětští zločinci mě nezajímaj, ať se tam vystřílí do jednoho, já se jim tam plést nebudu.
04. 05. 2014 | 17:55

Jáchym napsal(a):

Bilione,
technická:

Nepouštějte se do bitev s lidmi typu Yosif K, Hoven či Bestie tripumpa.

Při svém založení nemůžete vyhrát - nejste ani psychopat, ani dostatečně teflonový (zaplaťpánbu).

V tom má určité šance Pepa Řepa .

Nicméně s YosifemK, naprosto bezskrupulózním automatem, který plní plechovky instantními denunciačními kydy ( tu a tam ovoněnými závanem reality) je vysoce kontraproduktivní diskutovat.

On dobře ví, že bezuzdě žvaní.
Ví to stejně dobře, ne-li lépe než Vy.

Jediným jeho zájmem je vyprovokovat někoho k záporné reakci.
Buď obnoví na čas čtenost svých příspěvků,
nebo odvede diskuzi jinam,
nebo vás přiměje, abyste přijal jeho metody "diskuze".

Učiníte-li tak, vypadáte před ostatními jako pytlem praštěný Yosífek Avantipapula druhé jakosti.
On naproti tomu nemá co ztratit - nehoráznějšího provokatéra a žvanila ze sebe už neudělá a pokud ano, jen se nadme pýchou, že dobyl další metu a postoupil na další level.

Jste dobrý analytik, ale jako psycholog byste se neuživil. :-)
PIšte dál, rádi vás čteme, ale nezdržujte se blbostma a jejich profesionálními producenty.
04. 05. 2014 | 17:56

red napsal(a):

s pojmem fašismus je v Rusku trochu problém, jak se teď ukázalo. Fašisti jsou všichni, kdo nejsou s Putinem, kdo nechtěj odtrhnout Ukrajinský pohraničí. :))) Zatímco všichni co podporují vůdce a chtějí více území, to jsou ti hodní...

jojo, král je nahý...
a tady je plno putinových užitečných idiotů.
04. 05. 2014 | 18:00

Gru napsal(a):

"Asi nikdo na světě by od nich nečekal takhle přesně provedenou a už dávno před Majdanem i Olympiádou připravenou akci."

Myslím, že autor blogu má pravdu, možná ani netuší, jak moc.
Co si tak položit potázku, proč vlastně Janukovyč couvnul od podpisu asociační dohody? Že by kvůli zničujícím ekonomickým dopadům pro Ukrajinu? To ale věděl už dřív.
Ne, myslím, že se na poslední chvíli dozvěděl, jaký je naplánován vývoj po podpisu dohody. Možná, že nebyly plánovány masakry neozbrojených policajtů, ale určitě převrat, sesazení, uvěznění, revokace zákonů, to vše "pod praporem asociace". Poměrně nechutný nátlak představovala i "podmínka" EU, že musí být propuštěna delikventka Tymošenková - takové podmínky do mezistátních dohod nepatří. Násilná majdanizace v takovém rozsahu, jak potom proběhla, s importovanými bojovníky, ostřelovači a upalovači, byla do plánu zakomponována až dodatečně. Možná, že se počítalo s nějakou ukrajinskou variantou virtuálního studenta Šmída, snad namaskovaného jako Bulatov s "uříznutým" uchem, ale víc ne.
Navrhuji tento projekt, jelikož se mi nezdá pravděpodobné, že by Janukovyč couvnul z nějakých ohledů na budoucí ekonomickou situaci země. A myslím, že je vcelku jedno, jestli se o plánovaném vývoji dozvěděl od Rusů, od své rozvědky či jakkoliv jinak.
04. 05. 2014 | 18:02

Gudka napsal(a):

red
"Fašisti jsou všichni, kdo nejsou s Putinem, kdo nechtěj odtrhnout Ukrajinský pohraničí"

Podle této definice by nakonec opravdu byli v Kremlu fašisté, jelikož nechtějí odtrhnout ukrajinské pohraničí. A ne, a ne, a ne!
04. 05. 2014 | 18:07

vico napsal(a):

nil novi sub sole : což o to, Moskva v době ZOH dost dobře reagovat nemohla, ale "spontánní" proruští demonstranti přece mohli :-)

Zdejší Pragováci jako kafemlejnek omílají, že vše se lámalo na "Majdanu". Inu na Majdanu se tvrdě demonstrovalo i dřívějších dobách, ale dříve nebo později došlo k odvetným demonstracím z východních regionů. Tentokrát však k ničemu takovému, k velkému překvapení i Západu, nedošlo. Východ Ukrajiny byl vcelku pasivní, ač předtím byl aktivní a to dokonce i v Kyjevu.

Pak skončily ZOH a atmosféra se změnila. Spontánní reakce občanů v maskáčích a po zuby ozbrojených nejmodernějšími zbraněmi začali demonstrovat způsobem, jako je plošné obsazování vládních úřadů, vojenských a policejních objektů a objektů zabezpečujících komunikační provoz :-) a vyhlašování kvazistátů s pokusem nastolení vlastního správního systému.

Rusko zároveň varuje představitele Ukrajiny, aby do tohoto procesu přebírání státní moci nezasahovala,/což se opravdu po dlouhou dobu i dělo :-).

Majdan sice byl v závěrečné fázi sice také násilnický /Berkut kontra Pravý sektor/, ale zároveň živelný. Bylo li na majdanu v závěrečné fázi řádění, které už nebralo ohled ani na dohodu min.zahr.věcí z některých čl. států EU s prez. Janukovičem, tak ve východní Ukrajině jsme od počátku byli svědky vojensky profesionální a velmi sofistikované akce "zelených mužíků" zvláštní to odrůdy vojensky cvičených demonstrantů, kteří však místo demonstrací na náměstích obsazují klíčové strategické body :-) Teď to vypadá, že může přijít i ta živelná fáze, jak přišla včera v Oděse.

Apropo Oděsa : Nikdo vlastně neví až na pár zdejších Pragováků, jak se to tam semlelo - kdo začal.

Fotbaloví vlajkonoši i u nás /viz Baník, Sparta/ jsou ve své podstatě násilničtí - to je pravda. Došlo-li k provokacím a dokonce ke střelbě se zraněnými a mrtvými, byla reakce početného davu pudová a devastující.

Chronicky ochromené pořádkové síly, které nechaly na pospas vládní budovy "zeleným mužíkům" i tentokrát nezasáhly. To je holý fakt.

Doslova debilní poukazy na lodě NATO v Baltickém moři nemá cenu ani komentovat. Jsou tam na pozvání vlád členských států NATO a nikoliv na pozvání 99 Pragováků.
04. 05. 2014 | 18:13

Gru napsal(a):

Pikantní příchuť měla i okolnost, která v běhu událostí trochu zapadla, že EU postupovala, jako by Janukovyčovi podávala hroudu ryzího zlata, a diktovala si podmínky, které musí dodržet,. aby vysněnou "dohodu" vůbec směl podepsat, a jak pak zkoprněli, když jim řekl, že o ni nestojí.
Když nic, tak stouply přímé výdaje na majdanizaci Kyjeva, protože ozbrojenci původně nebyli plánovaní, museli se narychlo sehnat, a to taky vedlo ke zdržení celé věci, která měla nejspíš kulminovat těsně kolem začátku olympiády.
04. 05. 2014 | 18:14

resl napsal(a):

Mílo,
Respekt je pro vás drahej, všechno není na netu a ty peníze byste za něj nedal. Čtěte "parl. listy" ty jsou dostatečně bolševické a proto levné. Halónoviny taky nebudou pro vás špatné i když já se jich štítím. Ale znáte to, každý jsme jiný a proto se svět točí.
04. 05. 2014 | 18:16

JC napsal(a):

red napsal(a):

"s pojmem fašismus je v Rusku trochu problém, "
Vy se jim snad po zkušenostech z II WW divíte ? Vzpomínám jak vyprávěl Golonka, že když jim dal v 1969 gol tak na něj nějakej sovět z lavičky procedil, že je fašista-
Vnímají svět trochu zjednodušeně, ale tak už to u velkých národů chodí, jestli si myslíte, že amíci vnímají svět nějak výrazně odlišně tak jste na omlylu.
Všechno co je proti Rusku jsou schopni nazvat fašismem, proto jsem psal, že by se Yosifovi vychechtali.
04. 05. 2014 | 18:20

Míla napsal(a):

Jáchyme
nemáte úplnou pravdu.Zkuste se Yozífka zeptat na PZO/podnik zahraničního obchodu/a PTP/pomocné technické prapory/.Schválně zdali se dočkáte odpovědi.Mě se to dosud nepovedlo a zjistit k čemu si ho mám přiřadit.Máte-li zájem poskytnu Vám informaci proč mě tato souvislost/díky Yozifovi/zajímá.Bývá to obvykle v součinosti když pravice neví co dělá levice.
04. 05. 2014 | 18:21

Míla napsal(a):

Resle
máte pravdu,že se svět točí.Z novin čtu Blesk a pouze ze zadní strany stran o sportu.Z prostého důvodu.Před 55 lety jsem hrál výkonostně kopanou,od 30 let trenéra s II výkonostní třídou.A zájem o přečtení Respektu mě donutilo Vaše sdělení o výsledku akce Putin je vůl.Docela rád bych si přečetl to,co Vámi doporučené deníky určitě nebudou presentovat.Uznáte,že by to nebylo finančně rentabilní tyto noviny kupovat.Vaše sdělení mě přesvědčilo pouze v tom,že nejen Putin je vůl ale najdou se i další.Pane Stejskal nikoho jmenovitě nejmenuji,když ten vůl prošel Putinovi,můžou následovat i další.
04. 05. 2014 | 18:34

Hajduk napsal(a):

ale pane či pani vico, Jaceňuk viní z násilností v Odese Rusko,nebudte tak skromná/ý, že neviete, vy v poslednej dobe viete všecko . i všade ste bol.
04. 05. 2014 | 18:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gálik Stanislav · Gazdík Petr H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Němec Václav O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy