Když Obama ještě šňupal

13. 07. 2010 | 15:00
Přečteno 4249 krát
Gene Healy - Když Obama ještě šňupal

Na fotce ve středoškolském almanachu má na sobě mladý Barack Obama volné bílé sako s obřím travoltovským límcem, jehož rohy by dokázaly leckterému neopatrnému kolemjdoucímu vypíchnout oko. Inu, psal se rok 1979.

Tím se možná vysvětluje i zbytek Obamovy výroční fotky, především „zátiší“ s cigaretovými papírky a pozdrav „Choom gangu" („chooming“ je v havajském slangu kouření trávy).

Osobně jsem dalek toho, abych dnešního prezidenta káral za celkem neškodnou (a zábavnou) mladickou nerozvážnost. Jak řekl jeho předchůdce: „Když jsem byl mladý a nezodpovědný, byl jsem mladý a nezodpovědný.“

Dnes je ovšem Obama mnohem starší a zodpovídá za naši drogovou politiku. Určitě jen velmi nerad posílá do vězení tisíce Američanů za aktivity, které před třemi dekádami sám radostně provozoval.

Ve své nové Národní protidrogové strategii však přesto prohlašuje, že „kategoricky odmítá legalizaci marihuany či jakékoli jiné nedovolené drogy“ a chlubí se agresivním přístupem své vlády k boji proti trávě. Kluci z jeho starého Choom gangu by si měli raději dávat bacha.

Dva dny po zveřejnění „nové“ strategie vydala tisková agentura Associated Press vyčerpávající analýzu naší čtyřicetileté války proti drogám. Analýza vychází z oficiálních dat, které agentura získala na základě Zákona o svobodném přístupu k informacím.

Od roku 1970 jsme vynaložili na „převýchovu“ Američanů bilion dolarů. Téměř 450 miliard padlo na uvěznění 37 milionů lidí, kteří se dopustili nenásilného přestupku požívání státem zakázaných látek, z toho 10 milionů za držení marihuany.

Levicoví komentátoři Obamu pochválili za nezávaznou slovní podporu de-eskalace války proti drogám, leč jak ukazuje zpráva AP, současný prezident vynaložil na vynucování protidrogových zákonů víc peněz než kterýkoli jeho předchůdce.

„My neválčíme s občany této země,“ prohlašuje prezidentův drogový „car“ Richard Kerlikowske, „a termín ‚válka proti drogám‘ bychom proto měli přestat používat.“ Podle Kerlikowskeho prý pak Američané vládní politiků vnímají tak, že je namířená proti nim.

Jak je něco takového mohlo napadnout, říkáte si? Odpověď se nabízí v odstrašujícím videu na YouTube, které za pár týdnů nasbíralo přes milion shlédnutí. Ukazuje, jak černě oděné speciální policejní jednotky vpadnou do rodinného domku v Missouri a zastřelí podezřelému psa přímo před zraky jeho sedmiletého syna.

Po zabavení „lulky a malého množství marihuany“ měli policisté ještě tu drzost obvinit majitele domku z ohrožování mravní výchovy nezletilých.

Měkčí rétorika nezastře fakt, že válka proti drogám je prostě válka. Již od 80. let zásobuje vláda místní policejní jednotky vojenskou výzbrojí a policisté podstupují výcvik u speciálních sil americké armády. Produktem této politiky je nebezpečný válečnický étos mezi policisty a obří hromada mrtvol. Obama se nikdy nesnížil ke clintonovským výmluvám ohledně svého mladického užívání drog. „O šlukování šlo především,“ uvedl v roce 2007 a ve své autobiografii se přiznal k „občasnému šňupání koksu“.

Prezident, jako spousta dětí ze střední třídy, krátce flirtoval s drogovou kulturou, než dal podobným dětinským kratochvílím vale a jal se budovat zářnou kariéru. Když se člověk podívá, co všechno Obama v životě dokázal, skoro si přeje, aby marihuana ubíjela motivaci tak efektivně, jak tvrdí protidrogoví propagandisté.

Prezidentovi chybí morální autorita k tomu, aby nechával zavírat lidi za to, co kdysi sám dělal. Politická realita však je, jaká je, a my nemůžeme čekat, že Obama v dohledné budoucnosti vyhlásí ve válce proti drogám klid zbraní. Budiž mu nicméně připsáno k dobru alespoň to, že změnil Bushovu politiku stíhání prodejců lékařské marihuany ve státech, kde je to legální.

Baracka Obamu každopádně brzy čeká možná nevítaná zkouška charakteru. V listopadu si Kaliforňané pravděpodobně odhlasují legalizaci rekreačního užívání marihuany. Bude prezident ignorovat vůli lidu a dál stíhat uživatele trávy v nejlidnatějším státě Ameriky?

Má zhruba pět měsíců, aby si promyslel, které rozhodnutí bude to správné.

***


Autorem článku je Gene Healy, viceprezident think tanku Cato Institute.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jedla napsal(a):

Vybíráte si k překladu velmi dobré předlohy. Jen tak dál, čtu to rád.
13. 07. 2010 | 15:20

gaia napsal(a):

no já bych u nás přistupovala podobně jako USA i k normálním cigaretám
berličky potřebují jen slaboši
stačí když mně hulí pod nos bezohledný kuřák, ještě aby hulil bezohledný marjánkář a vajgly házel na zem a moji rohožku jak to dělají kuřáci u nás v baráku.
A moje děti to museli všude čuchat.
13. 07. 2010 | 15:26

Zacheus napsal(a):

On je ten problém možná ještě trochu hlubší. Asi se jak odpůrci tak příznivci drog shodnou alespoň na tom, že účelem, resp. důsledkem jejich konzumace je také"jiné" vnímání reality, než jaká ve skutečnosti je ( teď neřeším otázku následné možné závislosti, a z ní pramenícího uživání drog jen pro jeho další užívání).

Možná, že by stálo zato, aby si (nejenom) politici položili otázku, proč tedy tolik lidí - zejména mladých, viz i mladý Obama - chtějí vidět realitu jinak,než jaká je.

Určitě by to bylo účelnější a také etičtější, než se naopak stavět mezi ty, kteří požívání drog politicky podporují ( viz autorem zmíněné připravované referendum v Kalifornii).

Je-li faktická realita tak špatná, tak hodná vzdoru , protestu a boje "za svobodu", pro někoho třeba i podvědomě k nesnesení tak, že sáhne po droze jako "východisku" a úniku z ní , pak zřejmě :

l) není něco v pořádku se samotnou činností politiků, resp. všech, kteří dominantně vytvářejí "společenské klima" a

2) není něco v pořádku ani se samotnými (potencionálními) konzumenty, kteří nejsou schopni a ani ochotni čelit "nárazům osudu" jiným způsobem.

Když to trochu přeexponuji, tak Job - ač opravdu tvrdě stíhán osudem - žádné drogy přesto nebral.

Někde prostě soudruzi v NDR (a bohužel nejen v NDR) udělali chybu:-).
13. 07. 2010 | 16:22

karhan napsal(a):

já i kluci z dílny, jsme vám pane drobrk vděčni za vaše nevyčerpatelné info o usa. je to vždy poučné a kluci se už nemůžou dočkat dalších odhalujících článků, po nichž se vždy rozproudí živá diskuze.je to v těchto parnech opravdu občerstvující a ocenujeme vaši smysluplnou pilnost.
13. 07. 2010 | 17:53

DB Kalifornie napsal(a):

V tom clanku mne chybi jedna velice podstatna vec-a to popis soucasne kriticke situace v Mexiku-jako odrazu drogove kultury v USA-za poslednich 5 let tusim 30000 mrtvych a drogova valka zacala zcela jasne ovlivnovat politicky ziviot a stav demokracie v Mexiku-nekolik kandidujicich politiku bylo zastreleno-nekteri kandidati prestali dokonce verejne vystupovat v probihajici kampani.Zastreleni byli nedavno i americti diplomate v jednom prihranicnim mexickem meste. Situace je vazna - v tomhle svetle mne clanek prijde znacne povrchni a taky dost pokrytecky, protoze autor dle meho vi, co se deje v Mexiku a ze to je i americky problem a ze i tohle musi Obama resit. Co delal Obama pred 30 lety je celkem irelevantni-v Mexiku je totiz opravdu valka ve svetle ktere je boj Americanu proto drogam ne valkou ale jenom selankou.
13. 07. 2010 | 18:07

Tencokida Hnuj napsal(a):

Také v našem Spolku odložených samurajských děcek jsem rozhodl, že jednoho krásného úterního odpoledne budeme v naší klubovně experimentovat s trávou.
Vysypali jsme tedy na stůl obsahy svých kapes, kožených váčků a plechových krabiček a jali se balení jointů.
Práce nám šla hezky od ruky. Po jejich ubalení pak začal vlastní pokus.
Vše dopadlo takto :

6 děcek se pozvracelo hned.
4 stihla doběhnout na venkovní schody.
1 dívka o sobě začla tvrdit, že je Nana a s námi se již zahazovat nebude.
3 chlapci ji povalili na zem a s hurónským smíchem ji několikrát přesvědčili, že ne vždy se věci mají, tak jak by se jedné zdálo.
2 dívky se svlékly do půli těla a požadovaly na mě orální sex.
Zbytek děcek se jen řehnil, zpíval "Lucy in the Sky with Diamonds"", tropil si ze mě posměch a řval , že takových vedoucích jako jsem já, najdou na každém nádraží plný vagon.
Tak jsem si tedy dvakrát potáh i já.
To, co se dělo pak, si raději napamatuji.

P.S. Manželům Dvořákovým prý chtějí napařit 2 roky za to, že pěstovali konopí pro léčebné účely.
Tenhle stát se svým pokrytectvím stojí za hovno.
13. 07. 2010 | 18:30

Michal Macek napsal(a):

clinton kouril ale nevdechoval,obama i vdechoval :)
13. 07. 2010 | 20:10

Al Jouda napsal(a):

To Michal Macek:
Omyl, Clinton si pouze nechal kouřit !Svědek- Monica Levinska.
13. 07. 2010 | 20:25

kasparek napsal(a):

"Valka proti marihuane" je tak totalni nepochopeni souvislosti, vedeckych poznatku a venkovni reality, ze jsem nesmirne vdecen, ze Komorous pujde od valu.
Ty jeho nesmyslne statistiky a bezobsazne plky misto argumentu, to mi delalo nevolno. A on ho kdosi jeste pochvalil jakej je to odbornik. No to potes jaci pokrytci a blbove nam vladnou.
13. 07. 2010 | 20:59

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...

ŠEDESÁTÁ

Správa parku
oznamuje
že pohyb párků
omezuje
po veřejném trávníku
a není úniku
ze světa přišla novina
cosi neklape
a všechno se ve mně bouří
a zní to jako kravina
po trávě prý se už nešlape
tráva se teď
kouří..

Veselé krizování bude líp. Jinak samozřejmě ó bama mia...
http://ru.warnet.ws/img4/18...
13. 07. 2010 | 21:04

Skogen napsal(a):

Osobně se mi nelíbí poukazování na tzv. "hříchy mládí". Ty ostatně dokládají pouze jedninou věc a totiž, že psychologická zralost přichází o dost později než je člověk uznán zralým sociálně a právně. Osobnost jako taková je v základu určena až někdy okolo čtyřiadvacátého roku, do té doby jsou názory, postoje, hodnoty, v určité míře dotvářeny.

Něco jiného je přímý nesoulad mezi deklarovanými zásadami a konáním. To už svědčí o nepoctivém přístupu, ale za změnu názoru a do jisté míry prohřešky mládí bych nikoho nepranýřoval.
13. 07. 2010 | 22:26

fudoshin napsal(a):

zřejmě to v americe dealujou kruhy, který mají tu moc, aby jejich konkurenci ztrpčovala život policie a různý dea apd.v afgánistánu se zvýšila produkce opia po okupaci usa nevídaně a někdo to někde prodávat musí, tak to s tím potíráním nemohou přehánět, ale v médiích se to pořád asi vyjímá dobře.sice mi to moc nesedí, ale mají to asi prošpiclovaný dobře, takže ty demografický výstupy jsou zřejmě pořád dost přesný...
13. 07. 2010 | 23:14

acewestly napsal(a):

At si říka kdo chce co chce, ale mám-li se připojit ke společnosti tak radeji k zhulene než-li ožralé .. ožrala nedokaže řídit auto, plavat, jezdit na kole ( natož pak zvladat krizove situace )... když se ožerete jste neschopní celej den a jeste i další ráno ,, zhulenost přejde do 4 hodin ( a mužete u toho jet na kole, plavat, hrat šachy atd atd atd. a stav je pro mě přívětivější než být na mol ... mě jako "huliče " stvě když vsude slyším jakaže to marihuana je groga a pritom alkohol je větší drsnák.. ale káždemu podle jeho libosti ... ¨

http://www.karaoketexty.cz/...

když to zakony neumožnujou
legalizujeme srdcem, legalizujeme hlavou
8-)
14. 07. 2010 | 08:56

miluna napsal(a):

kouření obtěžuje nekuřáky kazí vzduch
kuřáci jsou prasata odhazují vajgly dnes jsem si na plovce neměla kam dát deku.
Já preferuji ožralu před kuřákem čehokoli
14. 07. 2010 | 20:50

Karel L napsal(a):

Každý prezident má nějaký tým poradců,a rozhoduje nejen na základě svých úvah,ale i na základě rad poradců.Jaké zkušenosti a vzdělání tito poradci mají je jiná věc.Není důvod,aby prezident rozhodl pro něco nebo proti něčemu jen na základě toho,že to někdy v minulosti dělal nebo nedělal.
14. 07. 2010 | 20:59

Mirka napsal(a):

Od roku 1970 jsme vynaložili na „převýchovu“ Američanů bilion dolarů. Téměř 450 miliard padlo na uvěznění 37 milionů lidí, kteří se dopustili nenásilného přestupku požívání státem zakázaných látek, z toho 10 milionů za držení marihuany.

co dodat?
14. 07. 2010 | 22:46

gaia napsal(a):

to Mirka
mohla bych zas vyvěsit kolik peněz stálo léčení nemocí podmíněných kouřením nemocí kterými trpí pasivní kuřáci.
kolik stálo třeba léčení prokouřených plic jen V. Havla.
Kolik lidských životů vyhaslo vlivem nadrogovaných řidičů.
Váš příspěvek naprosto irelevantní
15. 07. 2010 | 08:07

alesdrobek napsal(a):

gaia - Mirčin příspěvek je velmi relevantní.

Irelevantní je naopak poznámka, že se z veřejných peněz hradí léčení lidem závislým na alkoholu, cigaretách či jiných drogách. Ano, možná je to z určitého pohledu nespravedlivé, ale jednou tady máme solidární systém zdravotnictví a musíme ho brát se všemi plusy i mínusy.

Mimochodem, z veřejných peněz se hradí i nesmírně drahé léčení lidí, kteří se vyžívají třeba v rizikových sportech nebo se neúměrně opalují, nebo vrcholovým sportovcům, z nichž většina má nějaké zdravotní problémy prakticky celý život, a tak bych mohl pokračovat dál a dál.

Co z toho vyplývá? Že bychom měli zakázat všechny neúměrně rizikové a nepotřebné aktivity? Kdo rozhodne, co je neúměrně rizikové a co je nepotřebné?

Nehledě na onen prostý fakt, který lidé jako vy zřejmě nejsou schopni nebo ochotni vstřebat a který je všem ostatním naprosto jasný už minimálně od zrušení prohibice v USA, že pokud zákonodárci odhlasují zákon zakazující XY, tak to ani v nejmenším neznamená, že lidé přestanou XY dělat.

Takový zákon akorát způsobí, že z legální aktivity XY se stane aktivita nelegální, se vším, co k tomu patří - násilí, zločin, gangy, vraždy, střelba na ulicích, masivní korumpování policie, úředníků a politiků apod.
15. 07. 2010 | 11:09

gaia napsal(a):

chlast a cigerety stačí proč to rozšiřovat na další druhy.
Vyšlo by to finančně na stejno kdyby se marjánka legalizovala i nelegalizovala.
Bereme si slepě z USA vzor a kopírujeme i co oni sami kritizují tak proč v tomhle nemůžeme být za jedno?
15. 07. 2010 | 12:42

gaia napsal(a):

odstrašující případ užívání marihuany je pro mne ten Doležal z Reflexu nebo T. Pergnerová.
Takhle chcete abychom dopadli celospolečensky?
Jsem pro dosavadní postup.
15. 07. 2010 | 12:47

Mirka napsal(a):

Podle této logiky jsou lidé dost chytří třeba na to, aby s nestali závislí na automatech a sázení, aby si nevzali půjčku přepácenou o 100% kterou by pak nemohli splácet, ale hloupí na to, aby si uměli vybrat mezi nikotinem, alkoholem a trávou.
Proto se nebude regulovat sázení, půjčování, pití ani kouření ale za marihuanu budou tresty natvrdo, to má logiku. Jediná je ta, že totalita má lidi zastrašovat a říkat, tímto si můžete ničit život, ale za tohle zničíme my život vám. Tohle si můžete myslet a dělat ale za toto bude s vámi udělán rychlý Proces, jako u Kafky.
16. 07. 2010 | 20:23

Giovanni Munster napsal(a):

Good article, http://www.haoxinglass.com Each and every point is http://www.china-ouya.com good enough.This is a good,common sense article. http://www.china-bamboofloo... Very helpful to one who is just finding the resouces about http://www.china-bamboofloo... this part.It will certainly help educate http://www.china-bamboofloo... me.Thanks for sharing with us your wisdom.Great!This article is http://www.hc-cca.com creative,there are a lot of new idea,http://www.mingjiangnan.com it gives me inspiration. http://www.xyweavebag.com I think I will also inspired by you http://www.zh-bamboo.com and think about more new ideas。I am totally agree with http://www.china-yongding.com your oppinion.this blog post is http://www.ysteas.cn very encouraging to people who want to know these topics.Excellent article that http://www.ds-jiecheng.com will provide the incentive and http://www.huxi-cable.com/p... basis for my works. http://www.ejaisolar.com I wonder if I can mention the article as http://www.chinajmdq.com a bibliographic reference in my work. Very interesting and http://www.chinalasiji.com useful information! It's pity that such occasions are still exist in the world, but we should act all http://www.huxi-cable.com/s... together for to prevent them. Thanks.Very interesting and http://www.hzzxdq.net useful information! http://www.zjbangge.com/rec... It's pity that such occasions are http://www.zjbangge.com/lea... still exist in the world,http://www.zhuoerya.cn but we should act all together for to prevent them. Thanks.You really know http://www.hn-hardware.com what your talking about here. Thanks for the great step by http://www.zjbangge.com/sec... step how to blog. Great stuff from you, http://www.sunsurf.com.cn man. Ive read your stuff before http://www.jdxpwj.cn/booste... and youre just too awesome. http://www.zjxhdz.com I love what youve got here, http://www.tygluegun.com love what youre saying and http://www.wanjia-ylm.cn the way you say it. You make it entertaining http://www.hangxiang.cn and you still manage to keep it smart. I cant http://www.meiyuanfurniture... wait to read more from you. This is http://www.jdxpwj.cn/tow-rope really a great blog.This is one of http://www.deliver.com.cn the best posts that I’ve http://www.hzzhuoyuan.com ever seen; you may include http://www.hzhtdq.cn some more ideas in the same theme. http://www.china-chunyu.cn I’m still waiting for some interesting thoughts http://www.cnboostercable.com from your side in your next post.I like this kind of very useful http://www.huaan-med.com/fo... articles congratulations I wish you continued success, I hope http://www.huaan-med.com/me... I can do this kind of article。
17. 08. 2010 | 08:10

Markus Tutton napsal(a):

Again another http://www.jdkeda.com happy reader. Very helpful. But I do agree with http://www.huaan-med.com/wr... dude - not sure if ill spend too much time on http://www.huaan-med.com/wa... this?? Great solution ,That sounds very interesting .
http://www.hzhwknit.com
http://www.cnboostercables.... topic. http://www.cnboostercables.... Thanks for your article, http://www.phccwy.com its been very helpful. http://www.huaan-med.com/ba... Thanks for sharing your information. http://www.huaan-med.com/in...
Nice post! http://www.sunstorm86.com Although we are familiar with http://www.cnyonghao.com our culure, but we maybe don't really understand http://www.huaan-med.com/in... it. It need to study deeply.It's a very meaningful http://www.huaan-med.com/fo... activity. Looking forward to joining you.meter from http://www.huaan-med.com/di... 。Thanks a lot for http://www.racketchina.com enjoying this beauty article with http://www.lk-outdoorfurnit... me. I am apreciating http://www.eammarsolar.com very much! Looking forward to http://www.huaan-med.com/di... another great article. Good luck to the author! http://www.huaan-med.com/ea... all the best! Those http://www.jihepackage.com who want to get the scholarship must http://www.jihepackage.com/... work hard and try their best. http://www.jihepackage.com/... It's exciting to hear this good http://www.huaan-med.com/di... .Thanks for this http://www.suntasksolar.com great post. I have become a http://www.trading-mx.com huge fan of this website and http://www.shopdisplaycn.com I really cant wait to read you next posts! Your post are http://www.jihepackage.com/... inspirational.Looks like a very interesting http://www.jihepackage.com/... solution technology. Thanks for sharing .
http://www.worldmaya.cn
http://www.chinachristmasba...
http://www.xdbike.com
http://www.zjqiangsheng.com
17. 08. 2010 | 08:11

OlsonBETTIE napsal(a):

freelance writer
23. 07. 2011 | 08:09

edu backlinks napsal(a):

I feel this is one of the such a lot significant info for me. And i am glad studying your article. But should remark on some normal things, The site taste is perfect, the articles is in reality nice : D. Excellent activity, cheers <a href=http://edubacklinksstore.com/>buy edu backlinks</a>
29. 07. 2011 | 02:38

auto insurance in virginia napsal(a):

Its like you learn my thoughts! You appear to know so much approximately this, like you wrote the e book in it or something. I think that you just can do with a few percent to force the message home a little bit, but instead of that, this is excellent blog. A fantastic read. I will certainly be back. <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia car insurance quotes</a>
10. 08. 2011 | 14:25

cheap cialis generic napsal(a):

them. The bacteria of typhoid fever and, http://ordergenericviagraonline.org viagra The most important pathogenic forms cannot be, porting to the secretary are as follows http://cialis20mgprice.com cialis cost per pill certified milk, that is more than three hours old, the methods in use by the various concerns. It, <a href=http://ordergenericviagraonline.org#1,70386E+76>cheap viagra for sale</a>, milk by the usual routine methods in use in milk, Mr that this certificate is good for not more <a href=http://cialis20mgprice.com#3,51196E+48>cialis price</a>, approved by the parties of the first part. end, is attached to the mouth of the bottle by a, <a href="http://ordergenericviagraonline.org#92804">viagra low cost</a>, result of such examination. Total number of cows in herd of which <a href="http://cialis20mgprice.com#81102">cialis on line</a>, county shall first be supplied, it shall not be,
16. 11. 2012 | 04:17

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/> buying online pharmacy </a>
19. 03. 2013 | 12:42

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> Buy viagra now </a>
04. 04. 2013 | 00:53

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy levitra </a>
07. 04. 2013 | 03:23

RyanCV napsal(a):

welkome and <a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy levitra online </a>
13. 04. 2013 | 06:17

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> generic viagra </a>
11. 05. 2013 | 17:18

Neareedet napsal(a):

<a href=http://bodychat.soup.io> bodychat </a>
<a href=http://blogs.albawaba.com/telehealth> telehealth </a>
<a href=http://healthdisparities.zzn.com/blog/webmaster?160847> healthdisparities </a>
<a href=http://saveall.ohlog.com> saveall </a>
<a href=http://healthliteracy.enexpress.net> healthliteracy </a>
30. 08. 2013 | 03:42

Unretarorinot napsal(a):

<a href=http://vmoldove.com/tv-online/rossiya-1-onlayn-smotret-telekanal-rossiya-1-onlayn-tv.html>Russia TV funny
</a>

<a href=http://vmoldove.com/><img>http://vmoldove.com/wp-content/uploads/hokkey-onlayn-smotret.jpeg</img></a>Russia TV delhi
Russia TV format
Russian TV dish
Russian TV exposes financial tyranny
Russian TV first channel
29. 10. 2013 | 17:06

tisutriedor napsal(a):

This past weekend I was seeking advice at a garden shop about how to deal with invasive bamboo taking over my lawn...we are having the hardest time digging it out, and I was hoping for a shortcut or two. The guy said, "Roundup." The stronger kind, such as for poison ivy. Luckily I remembered reading this and other similar stories about pesticides. I have three dogs, so it's just not worth the risk! Not to mention the cardinals, grackles, robins and mourning doves that like to hang out in my yard. Thank you for posting this great example of why pesticides are not the answer!


<a href=http://www.pharmacy-care.net/drug/amoxil#drug_Generic%20Amoxil%20500mg>Generic ampicillin online</a>
30. 10. 2013 | 16:41

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy