Homo Homini v praxi české zahraniční politiky

01. 06. 2012 | 20:49
Přečteno 4512 krát
Situace v Sýrii je už několik měsíců tématem pro celý svět. Stálí členové Rady bezpečnosti OSN jsou rozděleni. USA, Velká Británie, Francie potřebují k případné mezinárodní intervenci v Sýrii souhlas Rady bezpečnosti a zde jim chybí hlasy Ruska a Číny. Západní demokracie chtějí svým angažmá přispět k ukončení násilí, které v Sýrii pomalu přerůstá v občanskou válku. Ukazuje se, že dosavadní mise pozorovatelů OSN žádný výsledek nepřináší. Naopak. Po dalším masakru, tentokrát v městě Houla, Francie, USA, Německo a Velká Británie vyhostily syrské velvyslance. A co na to naše vláda? V rámci své zahraniční politiky se chová, jako by se v Sýrii nic nedělo.

Česká veřejnost dobře ví, o co usilují naši spojenci v NATO. Zároveň zná postoj Ruska a Číny. Co ale netuší, je pozici česká zahraniční politiky. Karel Schwarzenberg podle otevřených zdrojů „vnímá situaci v Sýrii jako občanskou válku, kde není vina jen na jedné straně konfliktu. Nastolení příměří považuje za důležité, není však zastáncem případné zahraniční intervence. Klíčová podle něj bude pozice Ruska, s nímž je třeba vyjednávat, protože má očividný vliv na prezidenta Bašára Asada.“ (ČT24, 31. 5. 2012) Zaujímá tento postoj, i když EU uvalila na Asadův režim embargo (Rozhodnutí rady 2011/782/CFSP).

Karel Schwarzenberg a s ním česká republika tedy nepodporuje tlak USA, Velké Británie, Francie a dalších zemí Západu. Vláda má asi za to, že by se měly chovat jinak, že by měly ustoupit od myšlenky intervence. Nebo Schwarzenbergova slova naznačují, že naše diplomacie již s Ruskem o něčem jedná? Mluvčí Kremlu řekl: „Pozice Ruska je dobře známa, je vyvážená, konstantní a zcela logická" (France24, 1. 6. 2012). A to Karel Schwarzenberg ve svých výrocích zapomíná na Čínu, která také zatím vetuje případnou rezoluci RB OSN. Co šéf české zahraniční politiky radí ve vztahu k ČLR?

Osobně bych mlčel k české toliko pozorovatelské, unavené zahraniční politice, kdybych neměl jinou zkušenost. Když letos 6. března 2012 Karel Schwarzenberg na festivalu Jeden svět předával cenu Homo Homini (Člověk člověku) zástupci syrských lékařů (Doctors Coordinate of Damascus), kteří s nasazením života na vzdor Asadovu režimu zachraňují raněné ve válkou sužované Sýrii, mluvil o statečnosti a o naší podpoře jejich věci. Hezká slova, ale kam se poděly skutky? Máme si snad myslet, že naše zahraniční politika je pokrytecká, na konferencích dojemně statečná a ve skutcích nakonec pouze bázlivá?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Al Jouda napsal(a):

Jedna věc je předávat čestné ceny a druhá posílat mladé muže do války. Co je nám do Syřanů, pokud se vyvražďují na svém území ? Jsou to stejně muslimové, které po smrti čeká v ráji 70 panen :))) Já bych jim to potěšení dopřál! To nám katolická církev není schopna v nebi zajistit.
01. 06. 2012 | 21:15

Admirál napsal(a):

Áááá - lidovecký jestřáb se ozval. Podle starého schematu, vyvolejme konflikt, zařiďme mrtvé opodstaňující bombadování a pak...

Vy jste pane Svobodo křesťan jako stehno. Fuj. Eklhaft.

Díky Bohu, jste profláklí už váám Vám a podobným věří jen bezmozci.
01. 06. 2012 | 21:32

Maximus napsal(a):

Myslím, že EU bude mít jiné starosti než je Sýrie:

Španělská katastrofa se blíží!
Evropa hledá způsob, jak zemi ulehčit. MMF již podle Wall Street Journal chystá plán finanční pomoci.
Čtvrtou největší evropskou ekonomiku trápí téměř všechny myslitelné hospodářské neduhy, přičemž seznam léků, které madridská vláda ještě nepoužila, se krátí. Beznadějné postavení Španělska znepokojuje celou Evropu.

Největší hrozbou je nyní stav španělských finančních ústavů. Vyhrocení bankovní krize eurozónou a následně jejími partnery, tedy i Českem, otřese mnohem víc než bankrot Řecka. Hlavní aktéři EU a eurozóny proto hledají způsob, jak Španělsku rychle ulehčit. Na záchranu bankovního sektoru totiž síly tamní vlády zjevně nestačí.

Tolik u tisku, HN.
01. 06. 2012 | 21:33

Občan napsal(a):

Tak si, milej Cyrile, vemte s Kódlem flinty a přidejte se k alkajdistickým "demokratům".
V donedávna poměrně sekulární a na africké poměry VELMI prosperující Libyi se EU povedlo vbombardovat alkajdisty k moci a teď tam řádí "demokracie" jak řemen.

Rusko s Čínou se z Libye poučily. Už vědí, že západu není radno věřit ani "dobrej den" a nehodlají opakovat chybu.

Co takhle, Cyrile, Bahrajn, Jemen nebo Saudská Arábie?
01. 06. 2012 | 21:43

Gerd napsal(a):

Pane Svobodo,

proč jste tak kritický ke Karlu Schwarzenbergovi? Jistě také poslouchal, co si hlavní světové velmoci na západ od ČR dohodly. Jenže diskuze jsou dlouhé, únavné a když se vyhlašoval befehl, tak "uctivě spal".
Co se týká Španělska a Řecka, je recept stále jediný, vyloučit je z EU a nechat jejich věřitele, aby si za své pochybné půjčky nesli ovoce rizika. jenže věřiteli jsou francouzské a německé finanční ústavy a penzijní fondy, tak musíme počkat, než prostřednictvím euroobligací bude státní dluh Řecka a dalších zemí převeden z beder finančních institucí na bedra daňových poplatníků (prostřednictvím půjčujících států). A tak musíme počkat.
01. 06. 2012 | 21:45

P. napsal(a):

NATO ale nechce ukončit násilí, naopak budou ho samozřejmě eskalovat, aby mohli podle plánu zlikvidovat stávající syrský režim. Jediná možná cesta jak násilí rychle ukončit by znamenala poslat západní demokratické vládce na zteč do první linie.

The Houla Massacre: A War Provocation by NATO Death Squads in Himmler's Gleiwitz Operation
https://www.youtube.com/watch?&v=d1751LOqGYk#!

Generál Wesley Clark: V USA byl proveden státní převrat (video)
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/1324-general-wesley-clark-v-usa-byl-proveden-statni-prevrat-video-.aspx
"Začneme Irákem, pak Sýrií a Libanonem. Pak Libyi, Somálskem a Súdánem. Dokončíme to Íránem."
01. 06. 2012 | 22:12

aga napsal(a):

Jéžíšmarjápano, já musím jednou souhlasit s knížetem... musím se utěšovat, že stejně kuje nějaké nechutné pikle, jinak bych neusnul...
01. 06. 2012 | 22:42

Yosif K napsal(a):

Maximus napsal:
Největší hrozbou je nyní stav španělských finančních ústavů. Vyhrocení bankovní krize eurozónou a následně jejími partnery, tedy i Českem, otřese mnohem víc než bankrot Řecka. Hlavní aktéři EU a eurozóny proto hledají způsob, jak Španělsku rychle ulehčit. Na záchranu bankovního sektoru totiž síly tamní vlády zjevně nestačí.
Tolik u tisku, HN.
01. 06. 2012 | 21:33

A uplne nejvetsi nestesti Spanelska jsou odborarske extraburty. Ve Spanelsku je odstupne pri propusteni 60 mesicnich platu. Zamestnance prakticky tedy nejde propustit. Protoze je nelze propusrtit, nikdo je nechce ani zamestnat - ledaze by u nej napred delali nekolik let nacerno aby si je poradne otukal zda nejsou lempli.

Jaktoze v Rakousku je nezamestnanost 4% a ve Spanelsku a Recku je nezamestnanost 25%? Odpoved je jasna - slyseli jste ze by nejaky podnikatel se hrnul investovat do zemi ovladanych bandami zdivocelych odboraru? V Rakousku nejake odbory jsou ale evidentne jsou zticha - v Rakousku a SRN je vicemene alles im Ort und Stelle.

Mimochodem - Schwarzenberg ma pravdu v jednom - buhvi jaci arabsti soudruzi se dostanou k moci v Syrii, pokud tam padne Assad. U Arabu je vetsina zmen od spatneho k jeste horsimu.
01. 06. 2012 | 22:45

aga napsal(a):

Homo homini lupus, pane Svobodo, však to znáte, i z osobní praxe, taky vám charita rve ten ze stařenky vymámený barák z chřtánu...
01. 06. 2012 | 22:47

RADO napsal(a):

rekl bych ze rodina Schwarzenberg ma s blizkovychodni politikou uz jen z historickeho hlediska mnohem vetsi zkusenosti nez kdokoli jiny v cechach ? ... tak si myslim ze pan ministr kdyby si v te syrii nekdo z nich opravdu zaslouzil na prdel ?? tak by byl asi prvni na koni a v cele siku stejne jako jeho pra-praded ale k cemu by nam to ted bylo dobre kdyz se tam mezi sebou ted hasterej a nikdo z toho neni poradne moudrej kterej je kterej ?
01. 06. 2012 | 23:33

RADO napsal(a):

Nezaměstnaný Vietnamec rozhodně nebude sedět doma a koukat na televizi; když už žádnou práci nesežene, koupí si aspoň hustilku, posadí se s ní na obrubník a bude ve střehu, kdy kolem pojede někdo s měkkou pneumatikou a nechá si ji za těch p...ět tisíc dongů (asi čtyři naše koruny) nahustit… Ona vás totiž ani rodina nenechá, abyste jen tak seděl doma, a bude vás nutit, abyste něco dělal. :))
01. 06. 2012 | 23:42

Silvie napsal(a):

Arabské jaro, ne?

Hlavně doufám, že nikoho nenapadne posílat jim tam "spřátelenou pomoc". Ať si to pěkně vyžerou sami, islamisti.
Úplně stačí Afgánistán a Irák. Za tyhle fanatiky naši vojáci bojovat nebudou.
01. 06. 2012 | 23:55

Baba napsal(a):

V českém povědomí je Damašek jedním z nejstarších měst světa a sídlem dynastie Umajjovců.
Masakrovat by se nemělo, i když víte, že automobilová doprava je celospolečensky nebezpečnější.
01. 06. 2012 | 23:59

kormoran napsal(a):

Tak treba pane autore, ja jsem totalni hulvat . Este bych rucnikarum dodal na obe strany zbrane at sve problemy resi a velmi rychle. Tim mene problemu bude na Vasich bedrech pri spolurozhodovani ve snemovne (jestli se vam postesti) .)))))

Snad Buh da a EU se rozpadne drive , nez opet a po socialisticku prerozdeli horkokrevne samany z bubakova do vazalskych zemi.
02. 06. 2012 | 00:43

honolulu napsal(a):

Pane Svobodo, chvalme dny kdy se Machometani vzajemne fackuji !
Zvonme na poplach, kdyz u nich ten jejich Alach zaopatri mir.
02. 06. 2012 | 01:19

Holubář napsal(a):

Dejte bacha, zombí vylezl z hrobu a začal řádit na aktualne.cz
02. 06. 2012 | 06:55

Pepa Řepa napsal(a):

Cyrilku, jdou dělat něco jinýho, než zahraniční politiku.

Kníže, v tomto jednom, konkrétním případě jedná naprosto rozumně a opatrně a je úsměvné, když autor je vlezdop....pardon, větším hujerem než Kníže všech českých hujerů z Orlíku (Kosovo).

Ono se totiž-po zkušenostech v Egyptě, a Libyi může snadno stát, že vyženete čerta ´dáblem.
To došlo i Knížeti v téch vzácných okamžicích, když nespal.

Vyženete alewitu, souvěrce a prodlouženou ruku Peršana (a kam, do Libánu?) a přijde wahhábista z Kataru dělat pořádek "po islámsku".
Kdepak Svobodo, občanskou válku jsme rozjeli my a jde o to, aby se opět nevymkla z ruky. Masakr v Húlá příliš připomíná Balkánské podvrhy. Jak víte, že to udělal Assád?
Kde je motiv? On by chtěl poštvat celosvětovou veřejnost proti sobě?
Ty ideologické kydy jsou pro blby.

Te´d už chybí jen článek paní Pepy Paroubkové.
Provedli ji po Sýrii jako medvěda a měla jasno.

Hvězdný kvartet zpravodajců z BV.
Shanaáh, Hesová, Paroubková, Svoboda
aspoň to je vydžendrovaný, jdeme s dobou.
02. 06. 2012 | 07:32

Pepa Řepa napsal(a):

Úsměvné je i ultimatum, které dali pokojní, neozbrojení a spontánně protestující představitelé oposice vládě.
To nemá chybu. Buď složíte zbraně a odtáhnete nebo vás umlátíme.
Zřejmě dobrým slovem.

Svoboda, esli nemáte ischias zkuste se ohlédnout, koho máte za zády, nejen fundamentalistu, ale i zdejšího rodilého Syřana, šéfika oddělení KSČM, dokonce sem napsal blog. Esli se otočit nedokážete, paní Vám dá injekci, od čeho máte lékařku?
02. 06. 2012 | 07:51

český maloměšťák napsal(a):

Co vím od lidí, kteří se zajímají o politiku Izraele...tak mně řekli, že tedy Izrael není zrovna moc nadšený z toho, že nyní dochází k intenzifikaci kontaktů mezi armádními činiteli Sýrie a Íránu.
A že status quo za Assada Izraeli vyhovoval.
(jak jsem koupil - tak prodávám)
------------------------------------------------
http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4236380,00.html

"Česká veřejnost dobře ví, o co usilují naši spojenci v NATO."

No - asi nejsem členem té správné české veřejnosti. Neb to nevím. Co chtějí naši spojenci v NATO - pane Svobodo ? Například Turecko ?
02. 06. 2012 | 10:38

Martin Konvička napsal(a):

Je to pro mě dost šok, souhlasit s Knížepánem.

Na autorovi je vidět, že vlastnosti, které se hodí k postupu v dobách klidných (zde: hypertrofované hujerství) můžou jednoho zradit v dobách neklidných, když přestane být zřejmé, která zadnice je ta pravá. Ajvajz!
02. 06. 2012 | 10:47

culter napsal(a):

v historii lidstva jsou jen dvě doby - doba kdy otcové pohřbívají své syny a doba kdy synové pohřbívají své otce. Vy, pane Svobodo, patříte k těm, kteří horují pro dobu první.
02. 06. 2012 | 11:22

Kvakin napsal(a):

Pane Svobodo, Vy jste přece expert na soudní spory s charitativními institucemi. Kašlete na zahraniční politiku; ostatně když jste seděl na zamini, žádnou díru do světa jste stejně neudělal, pokud za ni nepovažujeme slinty o atlantické vazbě a přitakávání búhví čemu. Když jste se tam vrátil zpět po skončení poslanecké kariéry, propustili Vás do roka pro nadbytečnost (a otevřeně hovořili o Vaší nezpůsobilosti pro jakoukoli zamiňáckou pozici včetně poraděnkovské). Nicméně tuším, že průzkumy veřejného mínění začínají být lidovcům nakloněné, a tak všeználek a všeumělec Svoboda vylézá z nory, aby spolustraníkům připomněl, že se Bělohrádek bude potřebovat opřít o zocelenější kádry, než jou členové lidoveckého svazu mládeže - líhně to Bělohrádkovy.
02. 06. 2012 | 11:43

santawizard napsal(a):

Mistře Cyrile:
Západní demokracie chtějí svým angažmá přispět k ukončení násilí, které v Sýrii pomalu přerůstá v občanskou válku.
Podobná situace však byla už v Libyi.Tam to ale skončilo občanskou válkou za spoluúčasti OSN a USA.Občanská válka skončila vítězstvím spojenců a Gadafi prohrál.
02. 06. 2012 | 13:05

Josef K. napsal(a):

Pane Svobodo, tato země ještě mentálně neodešla z Varšavské smlouvy, nechtějte nemožné. Sovětské zbraně se totiž snadněji ovládají a i strategie jsou jednoduché jak hospodská rvačka.
02. 06. 2012 | 18:17

Josef K. napsal(a):

Zvláště kouzelný je sovětský přístup k vraždění obyvatel. Vždyť země, která sama jich ma triku desítka milionů se na jeden život jen tak nedívá. A tuzemec taky ne.
02. 06. 2012 | 18:19

kormoran napsal(a):

Josef K. 18.19 , vseobecne sovetsky komunisticky pristup k lidskemu zivotu . Ve druhe svetove valce padlo neco 20 mil. soudruhu , cimz se dodnes mnoho soudruhu chlubi , jako sebeobetovani . Zivot soudruha mel cenu pobihajici krysy a neni zadnym tajemstvim , ze rudi politruci dali vojakum na frontach demokraticky na vybranou. "Bud zemrete kulkou nepritele , nebo nasi , pri ustupu".

A taky diky perfektni sovetske organizovanosti napr. pri delostrelecke priprave , kdy rozstrileli sve oddily do mrte prte!

Lidi je jako sracek! Pravil s. Stalin!

Nebo kdyz Nemci nechali zamerne pri ustupu bezvyznamnou vlakovou soupravu s jednim vagonem lihu. Pak se vratili dve cety ss profi zabijaku a vymlatili perfektne organisovany pluk bolseviku -lec kapanek priozralych- jako obyc.))))
02. 06. 2012 | 23:48

Zacheus napsal(a):

To Cyril Svoboda.

A co bakteriologické zbraně - ty v Sýrii nejsou?

Ale nic Vám skutečně nebrání vzít kvér a vlastníma rukama jít podpořit syrské demokraty . Těším se na reportáže o Vaší bojové činnosti vojáka-demokrata, který v první linii statečně svrhává syrský režim a nad Damaškem vyvěšuje prapor Evropské unie a zástavu NATO.
03. 06. 2012 | 11:40

Josef k. napsal(a):

kormoran. Ovšem pod blogem pana Žáka se dozvíme, že ruské vraždění bylo tak nějak lepší a přítulnější než to německé, americké, české, polské, francouzské...je tady squadra, která snad z těch vagomnů pije dodnes
03. 06. 2012 | 20:49

Ignác Pospíšil napsal(a):

Pane expředsedo, dovolte mi připomenout vyvražďování a vyhánění křesťanů těmi statečnými povstalci, které by chtěl Západ podpořit. Hlavní roli mezi nimi hrají islamisté, kteří jsou horší než režim, který chtějí svrhnout.
18. 06. 2012 | 22:51

DennisKr napsal(a):

Everything else is ultimately simply details -- important details, but variations on this theme. index.php is the control, the menu method determins what the "present page" is, and a lot of events get fired in the process of construction that page. Plugin modules can hook in to those events and shift the work flow/supply additional information/etc. That is also part of the reason so many Drupal resources center on making modules. Without modules, Drupal does maybe not really DO anything other than say, 'Some one asked to get a page! Does this exist? No? OK, I'll serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 22:39

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 18:10

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy