„Mužný“ smích Víta Bárty

12. 08. 2010 | 13:32
Přečteno 11434 krát
Projev v Poslanecké sněmovně k hlasování o důvěře vládě (10.srpna 2010)

Dámy a pánové, předstupuje před nás skupina, vláda, která žádá tuto Sněmovnu o důvěru. Žádám-li někoho o důvěru, znamená to, že bych měl mít důvěru i ve své kolegy, to znamená, že jednotliví členové této vlády důvěřují sami sobě navzájem. Já jsem se podíval do tisku a vytáhl jsem si některá vyjádření jednotlivých členů této vládní koalice na jiné členy této vládní koalice a vlády. A s překvapením jsem zjistil, že to vypadá jako by si tito lidé nedůvěřovali mezi sebou. No, posuďte některé výroky a sami si udělejte názor na to, zda se takto vyjadřují mezi sebou lidé, kteří si sebe váží a kteří sami v sebe mají důvěru.
John zopakoval, že Věci veřejné neutvoří vládní koalici s politickými dinosaury. K nim nově přidal také prvního místopředsedu TOP 09 Kalouska. Ze dne 4. 5. 2010.
Takže vidíme, že dnes Věci veřejné sedí a objímají se s politickými dinosaury. Dobře. Pokračujme dál. Pan premiér za mými zády, já bych vám to sdělil, co zde říká, to považuje za roztomilé. Věc názoru. Pojďme ale dál.
Asi pana Johna nechtějí nechat nic podepisovat po zkušenostech z jeho působení ve firmě Ora Print. Zlatá slova. Nepronesl je David Rath nebo někdo jiný, pronesl je pan Miroslav Kalousek na adresu Radka Johna dne 4. 5. 2010. Takže podpisy Radka Johna pod smlouvami s Ora Printem, zdá se, byly vadné a jeho podpisy jako ministra jsou zjevně v pořádku. A pan Kalousek je plně podporuje. Zvláštní změna názoru. Budiž, mýlit se může každý.
Pojďme ale dál. Nevím, kdo to vůbec je, dokonce u komunistů vím, kdo to je. Nevím, kdo je majitelem strany Věci veřejné. Je to pan Bárta, pan Škárka, pan Hrdlička, nevím, co chtějí. John říká velmi jasný populistický program, nic proti tomu, ale když chci s někým jednat, tak chci vědět, kdo má opravdovou moc. Žádná slova opozice. Prosím slova Karla Schwarzenberga z 26. 6. 2010. (Potlesk z řad sociální demokracie.)
Rád bych se zeptal pana ministra zahraničí, zda dneska už ví, kdo je jeho koaliční partner, s kterým bude čtyři roky vládnout v této zemi, zda už ví a sdělili mu, komu patří Věci veřejné a zda o nich má alespoň tolik informací jako o komunistech. Ale pojďme dál.
TOP 09 v některých úsporných opatřeních jde až příliš po krku lidem. To řekl Radek John 26.5.2010. Zajímavé, takže sedím v koalici s někým, kdo rdousí naše občany a já mu dokonce pomáhám, to jsou vlastně slova pana kolegy Johna. Takže on bude pomáhat teď rdousit občany spolu s TOP 09. Budiž, proti gustu žádný dišputát. (Potlesk z levé části Sněmovny.) Pochopili-li Věci veřejné, že občané potřebují trochu přirdousit, jejich názor, a myslím si, proč nepodpořit TOP 09 v jejich programu.
Ale máme tady další zajímavé výroky. Věci veřejné svá stanoviska často mění. Proto o jejich stanovisku budeme informovat náš výkonný výbor až po jednání, abychom nemuseli svolávat výkonný výbor každý den - Karel Schwarzenberg 2.6.2010 (Potlesk z levé části Sněmovny.) No, nezávidím ministru zahraničí, protože zdá se, že bude svolávat výkonný výbor i několikrát denně. V té koalici to nebudete mít snadné.

Další zajímavý výrok. Ale již z toho co víme, tak si nemyslíme, že by měli nějaký morální pouvoir zrovna ze sebe dělat strážce a největší garanty boje proti korupci a klientelismu. Slova Petra Nečase o Věcech veřejných 12.6.2010. Chápu z toho snad správně, že pan premiér si myslí, že jeho člen v koalici je tedy korupčník a klientelista. Jinak si to vysvětlit nemohu. Doufám, že jste se s tím, pane premiére, buď smířil, nebo dokonce to dnes již podporujete.
A pak je tady další zajímavý výrok pana premiéra. Provázání mezi resortem vnitra a firmou podnikající ve stejném oboru je nepřijatelné. Mohl by pak vzniknout potenciální konflikt zájmů, a to je zjevné, jako když po čtvrtku následuje pátek. Petr Nečas o ABL. (Potlesk z levé části Sněmovny.)
Chápu, kdyby tady hřímala opozice a říkala, jak je možné nechat zprivatizovat vnitro, jak je možné celé ministerstvo vnitra svěřit nějaké soukromé bezpečnostní agentuře. Chápal bych to, je to opozice, je to naše povinnost. Ale že i premiér? A vzápětí toho člověka jmenuje na ministerstvo vnitra a svěří ministerstvo vnitra té firmě ABL, o které prohlásil, že je to nepřijatelné? Pane premiére, jeden den je to pro vás nepřijatelné, druhý den je to pro vás zase přijatelné. Zvláštní. Mohl byste možná této Sněmovně vysvětlit svoje názorové salto. Třeba vy víte něco, co my nevíme a bylo by dobře, aby ta Sněmovna to slyšela.
Dále pan premiér řekl, že byl jednoznačně ujištěn, že firma ABL se neúčastní žádných transakcí s vnitrem a zrovna tak, že nebude existovat přechod lidí z této firmy do resortu vnitra. Obávám se, že to už nastalo, pane premiére, takže očekávám vaši ráznou reakci. Ale vaše reakce bohužel pak nebyla tak rázná, protože, když ti lidé tam doputovali, tak už jste stáhl kalhoty a už jste jenom tiše podotkl: Je velmi neobvyklé, nebudu se tvářit, že nad tím lze pokrčit rameny. Myslím tím, nad těmi lidmi, kteří přišli do resortu vnitra. Takže od nepřijatelného až po to, že jste nepokrčil rameny. Skutečně, silné gesto hodné státníka a prvního muže této země, prostě nepokrčil jste nad tím rameny, buďme šťastni.
Zajímavé je, to je trošku z jiného soudku, ale také to stojí za úvahu, vyjádření pana ministra dopravy, který se nevyjadřoval k dopravě, ale vyjadřoval se k politice obecně, svým dopisem pro své zaměstnance firmy ABL z ledna 2010. (Smích ministra Bárty.) Pana ministra to zjevně pobavilo, snaží se mne rozesmát svým mužným smíchem. Pane ministře, to se Vám nezdaří, já se dovedu ovládat. Vy jste svým zaměstnancům firmy sdělil.... to připomíná silvestrovský pořad, pane ministře.
Prosím, co pan ministr sděloval svým zaměstnancům firmy ABL - s politikou přichází do styku každý z nás. Já tím více, že se snažím získat i státní zakázky. Abychom zajistili stabilitu naší společnosti a tím jistotu pro vás, naše zaměstnance. Já věřím, pane ministře, že se Vám to příští čtyři roky bude velmi dařit a že Vaše firma bude velmi prosperovat. (Potlesk v levé části sálu.) Myslím si, že daňoví poplatníci rádi přispějí na prosperitu Vaší firmy a že jistě nezůstanete jen u jednoho Masserati a u takových maličkostí a že po čtyřech letech budete odcházet jako nejbohatší muž České republiky. Upřímně Vám to přeji a jsem tomu rád. Myslím si, že dobrá firma má dostávat dobré státní zakázky a jejich manažer co nejlepší. Proč se zabývat nějakým lobbingem, obcházet nějaké politiky, někde čekat v nějakých kuloárech nebo předpokojích. Přece daleko lepší je tu politiku přímo řídit. Co se obtěžovat s nějakým lobbováním, když si to můžu rozhodnout sám. Já myslím, že Vaše logika je jasná, přímá a přináší docela inovativní prvek do celosvětové politiky. Já doufám, že si toho politologové všimnou, že to dají do učebnic a že spousta podnikatelů přestane ztrácet čas nějakými prostředníky, kupováním lobbistů, sami vstoupí do politiky a přihrají si ty státní zakázky rovnou. Myslím, že se ve finále ušetří, protože proč plýtvat časem a penězi na nějaké mezičlánky. Čili děkuji. Myslím si, že je to velmi inovativní přístup. Já bych Vám sám za sebe chtěl poděkovat, že nic neskrýváte a že jste to občanům řekl rovnou. Prostě, jsem v politice proto, abych své firmě dohrál státní zakázky. Děkuji.
Takže, dámy a pánové, tolik jednotlivé výroky jednotlivých členů vlády na svoji adresu. Jak, dámy a pánové, po nás můžete chtít důvěru, když vy si nevěříte jeden mezi druhým? Vy dokonce, zdá se, o sobě máte příšerné mínění. Možná teď to vládnutí a ta moc vás stmelila ale ve skutečnosti vy se vlastně mezi sebou extrémně nemáte rádi, vůbec si nedůvěřujete. Předstupujete před nás a říkáte: vy nám věřte, my si sami nevěříme, my se sami nesnášíme. To je zvláštní protimluv. Budiž. Je to zase docela novinka v České republice i ve světové politice poměrně nevšední. Ale Česká republika může být průkopníkem.
Ještě, dámy a pánové, je mojí povinností upozornit, že i tyto věci může někdo považovat za úsměvné, někdo za děsivé. Pak mám ještě povinnost říci určitě pár slov k tomu co chystáte ve zdravotnictví, protože to je taky docela zajímavé. Aspoň k těm některým zásadním bodům.
Poplatek u ambulantního specialisty z 30 na 200 Kč. Přemýšleli jste o tom, že tím segregujete spoustu lidí, že je odříznete od péče ambulantních specialistů? Tito lidé, kteří dnes mají volný pohyb po systému, když nejsou spokojeni se svým lékařem, tak mohou vyhledat jiného. Tak to budete mít problém s uchem a budete muset čekat v ordinaci praktického lékaře tři hodiny, než vás pošle ten praktický lékař k tomu ušnímu lékaři. Nebo třeba s okem. Jistě si dovedete představit, jak ten pacient se šroubovákem v oku bude sedět tři hodiny v ordinaci praktického lékaře, než ten ho prohlédne a řekne: áááá, to bude asi pro oční.
Samozřejmě toto je nadsázka, ale vyjmenujeme desítky různých případů, které mohou být velmi podobné a méně samozřejmě spektakulární. Čili není to rozumné a není dobře lidem, pro které 200 korun jsou velké peníze - a není jich málo - tak tyto lidi odsoudit k tomu, že musí čekat u praktického lékaře než na ně dojde řada a pak teprve mají právo jít k ambulantnímu specialistovi. Děláme tady medicínu pro ty, co peníze mají a pro ty, co peníze nemají.
Dále zvýšení poplatku za pobyt v nemocnici. Sto korun. Vynásobte si sto korun třiceti dny a dostanete poměrně značnou částku. Opět, rozdíl mezi rozumným příspěvkem na stravu v nemocnici a už prostě poměrně velkým poplatkem, který si mnoho lidí nebude moci dovolit. Protože 3000 pro někoho, kdo má důchod 6000, není málo. Je to mimochodem, pokud byste nevěděli, páni ministři, když vy máte třeba 120 000, jako vy kdybyste v té nemocnici zaplatili 60 000 za pobyt v nemocnici. To už by se vám asi nelíbilo! Jistě, pro vás nějaké 3000 za pobyt v nemocnici - co to je? To přece není nic! Ale kdybyste měli zaplatit 60 000? Nebo zdejší poslanci se svým příjmem, kdyby měli zaplatit 30 000 za měsíční pobyt v nemocnici, to by se vám asi nelíbilo! To už byste říkali, no 30 000 nebo 60 000 je hodně! Ale pro ty lidi, kteří mají 6000 důchodu, je to stejný poměr. Takže na to prosím nezapomínejte.
Dále debata - neplatit levné léky. Vypadá to sympaticky, přece každý to ví - proč platit Aspirin, proč platit Paralen? Dámy a pánové, možná jsme si nevšimli, že řada těchto léků už dávno placená není. Takže to je první bod. Druhý bod - ty, které jsou placené, tak to má nějaký význam. A víte jaký? Jednoduchý. Protože řada těchto levných léků mají dražší alternativy. A ty dražší alternativy, mnohonásobně dražší, jsou na předpis. Čili vy chytře vyloučíte ty laciné léky z předpisu, ale ti pacienti budou chodit za svým lékařem a budou říkat: Pane doktore, nenašel byste něco podobného ale na předpis? A pan doktor něco takového podobného najde a bude to stát ten zdravotní systém třeba třikrát čtyřikrát tolik. Takže ve finále zdravotní pojištění zaplatí daleko víc. A ti lidé, kteří neumluví svého lékaře, ti budou muset zaplatit zase víc. Takže opět, není to moc chytré, není to moc rozumné.
Poslední věc. Vláda říká - ve zdravotnictví zavedeme standardy, nadstandardy. Novináři pravicoví jásají, říkají, báječné, teď si budeme moci zaplatit novou endoprotézu, nové lepší koleno, novou lepší kyčel. Pryč s tou hnusnou nadvládou lékařů, kteří sami velkopansky rozhodují, zda dostanou endoprotézu za deset tisíc, dvacet, třicet nebo sto tisíc. Každý si přece rozhodne sám podle své peněženky.
Ono to vypadá hezky, ale skutečnost je zase trošku jiná. Víte, ono mezi těmi endoprotézami je skutečně docela rozdíl. Samozřejmě pro člověka, kterému je nějakých 70, 80 a více let, v podstatě jsou všechny typy dostačující, protože není aktivní sportovec a nepočítáme, byť takové výjimky jsou, že třeba bude žít 50 let. A je-li někomu 20 a způsobí si třeba úraz na lyžích, v autě nebo někde jinde, tak dneska lékař bez problému řekne: Je to mladý člověk, sportuje, tak jemu dáme tu endoprotézu, která stojí třeba 150 000. Ale tato endoprotéza mu umožní prakticky normální plnohodnotný život včetně třeba i vrcholového sportu. Ano, stojí 150 tisíc, ta takzvaně běžná standardní, která stačí 90, 80 procentům lidem, stojí třeba 15 nebo 20 000. Co vy s tím systémem změníte? Dneska může rozhodnout lékař a vzít v úvahu stav toho pacienta, věk toho pacienta, jeho zapojení do společnosti. Vy jenom způsobíte to, že všichni budou mít nárok na tu 20tisícovou nebo na tu 15tisícovou. Takže ten 20letý, 18letý, 15letý, který třeba bude sražen autem, bude mít smůlu! Prostě podle vás dostane jen tu 20tisícovou, tím pádem ona mu bude stačit. Dojde do školy, dojde ze školy, dojde si na záchod, ale může zapomenout třeba na to si sednout na kolo nebo si zahrát tenis nebo si zaběhat nebo si jít zalyžovat. To mu třeba neumožní.
Jistě, vy mu řeknete: Milánku, klidně si zaplať těch dalších 130 tisíc a budeš si moci zaplavat, budeš si moci zaběhat, budeš si moci zajezdit na kole. Asi vám to připadá správné, protože jistě, člověk může žít bez toho, že lyžuje, může žít bez toho, že běhá, může žít bez toho, že třeba si jde zahrát fotbal, to jistě. Ale pro toho 15letého, 20letého to není úplně asi to nejlepší. To se snad shodneme.
Takže víte, ono něčemu, čemu tleskají naši často nedovzdělaní novináři, kteří jsou nadšeni, když někdo řekne: Umožníme si zaplatit něco lepšího, tak možná v situaci, kdy oni budou v pozici toho hocha nebo té dívky, jak jsem tady říkal, tak najednou zjistí, že tleskali něčemu, co je velmi problematické.
Dámy a pánové, své vystoupení zakončím tím, že tato vláda je podivný slepenec lidí, kteří nedůvěřují sami sobě. A dokonce i ty plány, se kterými přicházíte, tak nic dobrého pro většinu občanů České republiky neskýtají. Děkuji za pozornost. (Potlesk poslanců ČSSD.)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hoven napsal(a):

a ted mi dovolte, abych si vyřídil některé sve soukromé záležitosti . PLESK. (Potlesk z lévé části Sněmovny)
12. 08. 2010 | 13:37

matěj napsal(a):

No jo, pan Doktor žvanil ve sněmovně dlouho. Poslouchat to bylo obtížné, číst nemožné.
12. 08. 2010 | 13:38

RA napsal(a):

vidím,soudruhu Rathe ,že ve svých třech funkcích,které zvládáte na 120% máte ještě spoustu volného času. Dotaz, kolik peněz jste jako kraj celkem vyplatili za zdravotnické poplatky ? Kolik jste vyplatili za nulové jízdné do školy ? Kolik jste ze svých platů už odvedl peněz na charitu ?
12. 08. 2010 | 13:39

Naštvaný napsal(a):

„Mužný“ smích... tu jeden nadepsal svůj příspěvek. Co dodat? Ten fackovací panák si zase koleduje o pár facek. Jenže něco mi napovídá, že by to tentokrát mohlo dopadnout hůř. Takže tento příspěvek je pouhé varování toho dotyčného. Nic víc.
12. 08. 2010 | 13:42

Karel napsal(a):

Modrá čeládka za neargumentuje,
zato sračkomety řádně pumpuje.

Hnědnete, hnědnete chlapci.

PS.
Ještě chybí spameři Wbgarden, Blu Jay a JC.
12. 08. 2010 | 13:50

Charlie napsal(a):

pane Rathe,

některé z těch perliček jsem slyšel na vlastní uši, ale:

1. řeči se vedou ale realita donutí jít politiky dál.

2. přesto, že jste si v současné době vybrali za terč VV byste asi v situaci kdy by byla nějaká naděje na většinovou vládu ČSSD+VV na ty vaše keci raději zapoměli.

3. bohužel, historie nám napovídá, že se tento zbytečně útočný styl v ČSSD od roku 2006 zahnízdil ( vůči Lidovcům i Zeleným to bylo totéž).Naháníte ty malé strany rovnou do náruče ODS.

4. vůbec si nejsem jist, že neustále stejný slovník navíc z neustále stejných úst má naději nějak oslovit větší počet dalších voličů. Myslím, že ne.
12. 08. 2010 | 13:52

hoven napsal(a):

karel
a rath argumentuje??....mužný smích.....že zrovna člověk, který na první pohled vypadá jako homosexual, zpochybnuje něčí mužnost. rath to bez osobních utoků a urážek asi nedokáže. je to chudák.
12. 08. 2010 | 13:55

Anka napsal(a):

Pane doktore, myslím, že jste vystihl obsah i obal Věcí veřejných excelentně. Myslím si dokonce, že jste určitě narušil i placené spaní knížetě, že splaskly i nateklé tváře Jona, no a o Vítu Bártovi ani nemluvě. Zajel jste jim pěkně pod kůži. Zanedlouhlo zjistí, že šlapou špatnou cestou jak berani k porážce. Je to opravdu vláda slepenců, tak slepena, že nevědí, kdo je kdo. Připomenem jim to za 4 roky. Ne, co říkám, takovej slepenec nemůže vydržet do příštího léta. Výborně pane doktore, jen tak dál.
12. 08. 2010 | 13:56

Alex napsal(a):

No vidíte doktore, co hlava to názor. Tož přidám i svůj. Já si nenechal ujít jen ten Váš projev. A mne jste tedy nezklamal.
První část Vašeho projevu jsem naplno ocenil, neb do politiky patří i dělat si z politiky srandu - zvláště z některé z jejích součástí.
Ta druhá část, ta je vážnější a nejeden modrovous by se nad ní alespoň zamyslet mohl.
Tož asi tak.
12. 08. 2010 | 13:59

mudrc napsal(a):

Proč tolik slov? Vždyť v tom není nic konkrétního? Samé tlachy ze IV.cenové skupiny. Smích byl tedy na správném místě. Pak se budou divit až dostanou v podzimních volbách za uši. Před dvěma roky bych se trochu rozhohnil. Teď mě to nic neříká.
12. 08. 2010 | 13:59

Karel napsal(a):

To : Hoven, RA, .... a další hnědá verbež

Správně kluci, rovnou mlátit přes držku nebo okovanou holínkou pořádně po těle. Jen se neupejpejte.
Tu "demokracii" musíte dostat Ráthovi do těla jakýmikoliv prostředky.

PS.

Hoven - sakra, umíš číst? Ca. 10 argumentů je málo?

Hoven - řekl Ráth něco sprostého? Ironie, Tobě sprosťákovi a verbálnímu násilníkovi, vadí?
12. 08. 2010 | 14:00

hoven napsal(a):

karel,
a řekl sem já něco sprosteho???? ironie.
12. 08. 2010 | 14:02

trubač napsal(a):

Je jisté že pan Rath má pravdu.

Je stejně jisté, že pan Rath je stejný, jako ti,které kritizuje.
12. 08. 2010 | 14:04

hoven napsal(a):

karel,
víš on nikdo argumenty člověka, který chce urážet, už nečte.
12. 08. 2010 | 14:05

S u c h e c napsal(a):

A nemá on pravdu?

Má.
12. 08. 2010 | 14:05

kudykud napsal(a):

Hovne, Ty už nemusíš říkat nic. Za Tebe mluví už to, že jsi Hoven.
12. 08. 2010 | 14:05

Marcus Agrippa napsal(a):

Na to, že pan Bárta udělal z několika ministerstev téměř sróčko má celkem dost humoru. Myslím, že něco podobného by ve vyspělých demokraciích jen tak lehce neprošlo.
12. 08. 2010 | 14:06

Charlie napsal(a):

dodatek :

5. berte prosím na vědomí, že si tuto cestu občané svobodně zvolili takže nezbývá než tuto cestu nám všem absolvovat.
Zbytečná jsou konstatování - chudší budou ještě chudší, bohatší budou ještě bohatší.
Lidi si to musí zkusit na vlastní kůži a podle toho se rozhodnou - svobodně.
12. 08. 2010 | 14:08

hoven napsal(a):

kudykud,
děkuju, žes ze mě sejmul povinnost něco říkat. já sem hrozně trpěl.
12. 08. 2010 | 14:09

Realista napsal(a):

Myslím si, že někomu vadí, že MUDr. Rath, prostě umí okořenit svoje projevy ironií,analogiemi, humorem a nadsázkou. A jak jsem tady četl, jeho projev, vyjadřování a slovní zásoba opravdu není ze 4.cenové...
12. 08. 2010 | 14:09

S u c h e c napsal(a):

Hovne: A umíš vůbec číst? Tedy myslím včetně chápání obsahu?Nějak se mi nezdá.

1. pasáž:

Jen zopakoval některé výroky dotyčných v časovém sousledu.
A, že jsou kouzelné? No bať.

Říali to? Říkali. Bili se v prsa se svou zásadovostí? Bili. Tak si nemohou stěžovat.

2. pasáž:
Takto podané, to snad musí dojít i tomu největšímu ignorantovi.
12. 08. 2010 | 14:13

hoven napsal(a):

realista,
ne, to nikomu nevadí. většina lidí považuje ratha za šaška, já ho mám docela rád. taková opička na obveselení.
12. 08. 2010 | 14:13

hoven napsal(a):

suchec,
když mluví doktor rath, malokdo už poslouchá obsah.
12. 08. 2010 | 14:14

Jana napsal(a):

To realisto - naprostej souhlas. Je vidět že MUDr. Rath je vzdělanej člověk a šašci, kterej jej kritizuji mu mohu být ukradeny. Mimo to, je to hezkej chlap a u žen má úspěch, líbí se jim moc.
12. 08. 2010 | 14:14

S u c h e c napsal(a):

Charlie:
A kvůli tomu mají další mlčet???????

To se mi nezdá, to "Drž hubu a krok".
12. 08. 2010 | 14:14

Don napsal(a):

Nevidím u Ratha humor a nadsázku, ale shazování, zesměšňování a překrucování.
12. 08. 2010 | 14:16

S u c h e c napsal(a):

hoven:
A to je chyba. Pak bys nepůsobil tak strašně "chytře".
12. 08. 2010 | 14:17

hoven napsal(a):

suchec,
mě to jako chyba nepřipadá, ja si rad necham moudra hulvata ratha ujít.
12. 08. 2010 | 14:18

S u c h e c napsal(a):

Don:
Račte si najít příslušné výroky, a zjistíte, že jsou podány tak, jak byly vyřčeny.

Nad některými jsem se tenkrát pozastavil taky.

BTW zesměšni lze jen toho, kdo se směšně chová.
12. 08. 2010 | 14:19

ld napsal(a):

Dr. Rath by byl ideální 1.místopředseda ČSSD. Aby byl předsedou, na to je trochu pro pravicová nefachčenka konfontační. Jinak je to člověk, který umí věci správně pojmenovat.
12. 08. 2010 | 14:24

hoven napsal(a):

Id,
já si myslím, že by měl být předseda.
12. 08. 2010 | 14:26

Plesk napsal(a):

Hovene, vážně jste to své v té PS "pleskl" mezi pravičáky nebo se jen tak vytahujete? I když, ten potleskl v levé části PS...? Ále, asi spíš bájná představivost.
12. 08. 2010 | 14:27

kuk napsal(a):

ad autor...trochu mně kulhá přivnání o poplatcích za pobyt v nemocnici...že 3 tisíce pro dchodce je stejné jako 30 tisíc pro poslance...zdaleka není... poslanec se zbylými třiceti tisíci v pohodě vyžije protože takový příjem pořád nemá 3/4 lidí tady, ale ten důchodce si toho za zbytek již moc nepořídí...
12. 08. 2010 | 14:31

hoven napsal(a):

plesk,
pokud vim, tak rath dostal výchovný pohlavek od macka. zajímavé je, že se i potom tvářil jako de...t. vyraz v obličeji doktora ratha asi nedokáže změnit vubec nic. zřejmě je to vrozené.
12. 08. 2010 | 14:32

vasja napsal(a):

Taky sem si řikal, že Ráth je homosexual. A myslim si to pořád a myslim to pochopitelně v dobrém. Jako že je dobře, že se i oni se angažujou v politice a přinesou nám i jiný pohled na různý problematiky.
12. 08. 2010 | 14:33

don juan rath napsal(a):

Rath to rád dvakrát…

Je to Jekyll a Hyde po česku. Doktor Rath si vyrobil dva životy. Má dva platy, dvě služební auta, dva domy, dvě ženy a také dva syny. S každou jednoho.
Tváří si však nasazuje David Rath hned několik - tatík od rodiny, sukničkář, řečník bez skrupulí, kšeftař, častý lhář...

Hostivice u Prahy každý den sledují podivné manévry. David Rath se chová přesně podle svého hesla: Věrná rodina není moje hodnota.
Noci tráví u své milenky Renaty Horké, ráno přejede svojí oktávkou zhruba kilometr k manželce. Ta už je ovšem většinou pryč. Osprchuje se, převlékne a řidič ho služebním superbem odveze do Prahy.
Pozdě večer přijíždí k manželce, navečeří se a ' povychová ' jednoho ze synů. Po několika desítkách minut se vlastním vozem přesune k milence. Tam zřejmě absolvuje totéž. Ráno začíná bigamistovo náročné kolečko nanovo.
12. 08. 2010 | 14:35

ld napsal(a):

hoven,

výchovný pohlavek od tuneláře moc o didaktice nehovoří. Ani to, že k němu Macek přišel ze zadu. Pro mně to je obyčejný posera.
12. 08. 2010 | 14:36

JC napsal(a):

Pokud si lékař dobírá kohokoli kvůli zabarvení hlasu, tak to není pan doktor, ale pan piča.
Nemám více co bych dodal - Karle.
12. 08. 2010 | 14:38

Rumcajs napsal(a):

Dva platy a dvě manželky.

Takhle bych se chtěl jednou taky mít.
12. 08. 2010 | 14:40

milo napsal(a):

No, odhlédneme-li od sympatií či antipatií (ať osobních, či ideologických)je ten to prohev postaven na jednoduchém principu - usvědčuje některé lidi z protiřečení, přehánění, vlichocování se nebo - z větší či menší lži. A to vše s cílem zalíbit se. Vadím se, že toto mi vadí mnohem více než ten pán. Možná, že je to i důležitější než to, zda je sy sympatický či ne.
12. 08. 2010 | 14:40

Charlie napsal(a):

S u c h e c

samozřejmě, že ne, ale je již třeba změnit témata i slovník. Stejné řeči pokud doteď neoslovily - tak už neosloví.

Nejlepší by byla změna kouče.I témat. Nestrašit zlodějnami, které se ještě ani nestaly, ale nenechat usnout ty již vykonané. Máme jich neurekom.
Myslím, že to lid obecný v době "šetření" zvláště zajímá, kam se např. ztratila půlmiliarda z OpenCard a to, proč se s tím nic nedělá (ano, zase se "řeší Čunek"). Směšná ale vděčná kouřová clona.
12. 08. 2010 | 14:41

Realista napsal(a):

Don juan : Tak se chlapci pravicoví trochu shodněte při tom napadání. Někteří tady o MUDr.Rathovi, šíříte, že je homosexuál, jiní mu vyčítáte že je sukničkář a žije v polygamním svazku. Trochu konzistence v tom napadání. Je fakt, že není nad tu správnou pravicovo-zásadovou facku pro bránění cti vlastní ženy, kterou současně podvádím - a la Macek. Nebo je také velice pravičácky morální, nechat za sebe bojovat svou dlouholetou ženu a následně ji pro mladší opustit....a la Topolánek...
12. 08. 2010 | 14:43

S u c h e c napsal(a):

Charlie: taky paráda
http://aktualne.centrum.cz/...
12. 08. 2010 | 14:45

filip II. napsal(a):

pro hovna:
hovne, vy jste se tady dnes rozjel, na panu Rathovi nezůstala nitka suchá. Ale jeden váš výrok je debilnější druhého. Z té vaší hlavy vypadne blbostí mnoho, ale pádný argument jsem nepostřehl. Dejte si studený obklad a jděte na pivo a pak se pokuste některý z Ráthových postřehů kritizovat.
12. 08. 2010 | 14:45

S u c h e c napsal(a):

Anebo toto:
V návaznosti na Kalouskovu Eko zakázku.
http://aktualne.centrum.cz/...
12. 08. 2010 | 14:46

Plesk napsal(a):

hoven:"výchovný"?. Vlastně, pro vás? Asi jó.
don juan: Buďto již nestíháte - vypadá to u tohoto článku skoro jako závist. A nebo jste býv. domovní důvěrnice? Ty také pamatuji)))
12. 08. 2010 | 14:46

Ford napsal(a):

Rath? To je ten co sám bojoval za vysoké poplatky a teď je proti nim. Troubové s levicovým nadšení co jen tlachají o vytváření pracovních míst se posmívají člověku co ty místa skutečně vytvořil. Není snad lepších důkazů co je ČSSD za sebranku republikových šmejdů.
12. 08. 2010 | 14:49

snowfox napsal(a):

Rath docela připomíná takové ty otravné neurotické voříšky, kteří poštěkávají na ostatní lidi a psy ... kteří je ovšem zpravidla ignorují, tedy pokud mu jednu neseknou.
12. 08. 2010 | 14:50

snowfox napsal(a):

Ford
"Troubové s levicovým nadšení co jen tlachají o vytváření pracovních míst se posmívají člověku co ty místa skutečně vytvořil. Není snad lepších důkazů co je ČSSD za sebranku republikových šmejdů. "

Bingo.
12. 08. 2010 | 14:51

středočech napsal(a):

O práci "cestáře" Davida Ratha.

Jedny volby skončily a blíží se pomalu ale jistě ty komunální. Možná, že bych i chvíli na tu tak proklínanou paní politiku zapomněl, ale slova mého kamaráda při naší cestě před několika dny po místech Středočeského kraje, hlavně slova "pochvaly" na adresu pana hejtmana, mě zase probudily a daly i vzpomenout na slova jím v médiích vyřčená o výkonu funkce krajského hejtmana.

Hlavně, že fotografie s jeho jménem zakrývají autobusy, aby nám dal najevo, čí zásluhou jezdí školáci a studenti v kraji zadarmo do školy. Hlavmě, že má fond, z jehož prostředků plarí cyklistický závod. On otiž zřejmě zapomněl, že jak cyklisté, tak autobusy, musí jezdit po silnici. A jejich stav pan David Rath vůbec nezná. Za což by měl být veden k odpovědnosti.
Nezná, protože ve své zahleděnosti do sebe sama raději jezdí na slavnosti piva a nechá se zvěčnit na jejich upoutávku v prostředcích hromadné dopravy. Nezná, protože on sbírá v parlamentu bonmoty svých pravicových protivníků. Ano, cesty jsou v hrozném stavu. Pane Rathe, váš předchůdce pan Bendl je podle vás hasič, ale alespoň se ve své funkci zajímal o to, jaká je dopravní dostupnost a věnoval jako hejtman nemalé prostředky na opravu komunikací. Jenže vy jste místo toho, abyste pokračoval tam, kde on přestal, všechno jste začal bourat nebo alespoň se na to slušně řečeno vybodnul. Co opravdu obnáší funkce hejtmana, to už vám váš donašeč na krajském úřadě asi neřekl. No, musím vám popravdě říci, vy, vy byste si jako cestář nevydělal ani na slanou vodu.
12. 08. 2010 | 14:52

S u c h e c napsal(a):

středočech:
Ctrl-c, Ctrl-V
Jak prosté.
Totéž, skoro slovo od slova, tu jiný lepil před květnovými volbami.
Prostě pěkný prafabrikát, jen trošku aktualizovaný.
12. 08. 2010 | 15:05

Ládik!!! napsal(a):

Článek Ratha i zde: http://www.zhavydrath.cz/ar...
12. 08. 2010 | 15:08

zdesta napsal(a):

hoven: Vaše úpříspěvky tu vždycky zazáří.Člověk aby si na ně vzal začazené sklíčko.Vypadá jak homosexuál,je¨to chudák,šašek,opička.(Rath)Následně nás tu poučujete o urážlivých výrocích.Když už něco kritizujete,tak to nedělejte ani vy,protože budete právě za šaška,chudáka a opička k pobavení vy.
12. 08. 2010 | 15:17

schlimbach napsal(a):

autor má pravdu. Kdo není zcela mino smysly - podívejte se občas na řeč těla třeba Johna, hlavně když sedí ve sněmovně a někdo se vyjadřuje k jeho ,yšlenkovým pochodům
12. 08. 2010 | 15:29

středočech napsal(a):

Charita podle Davida Ratha:

Problém dvou paralelních platů, hejtmanského a poslaneckého, vyřešil David Rath elegantně: slíbil jeden plat věnovat na charitu. Vybral si ten reálně nižší, hejtmanský, k němuž se neváže tolik nedaněných náhrad.

Na hejtmanském platu dostal vice než jeden a půl milionu hrubého, rozdal z něj zatím jen 120 tisíc korun. Důchodkyni paní Pudilové ze Zvěstova koupil speciální brýle za 15 tisíc korun a nevidomé paní Zamrazilové z Černošic přidal 105 tisíc korun jako polovinu z ceny vodícího psa. Suma sumárum - 120 tisíc Kč.
Tak vypadá bilance jednoho povolebního slibu Davida Ratha.
12. 08. 2010 | 15:30

hoven napsal(a):

id,
myslím, že vychovný pohlavek není násilí. u malých dětí, když se začnou chovat hystericky , nic jineho nepomuže. samozřejmě že člověk musí znat míru a intenzitu. i zvíře se někdy musí plácnout novinama přes čumák, samozřejmě tak, aby ho to nebolelo.
12. 08. 2010 | 15:38

Jana napsal(a):

to: zdesta. Jsem ráda, že i Vy jste dal Hovnovi za vyučenou. Charakterizoval jste jej trefně. Blahopřeji a děkuji.
12. 08. 2010 | 15:51

ld napsal(a):

hoven,

i to zvíře ale musí vidět, kdo jej plácl. U dítěte je to dokonce podmínkou. Macek se připlížil zezadu, nepozorován. Navíc výchovný "lepanec" od něj mi připadá, jako sex s Parkanovou; oboje je nechutné.
12. 08. 2010 | 15:52

Jedla napsal(a):

Není moudré publikovat stenozáznam. Ta čeština mluveného slova je jiná, přepsána nepůsobí dobře.

Upravit jazykově proslov není nic nemožného. Jiní blogeři také publikují projevy, jak si je připravili, i když během proslovu se již předlohy nedrželi a "spatra" ledacos přidali.
12. 08. 2010 | 15:57

Valaška napsal(a):

Já 3x překabátového, napomádového,záletného doktůrka nesnáším a ještě štěstí, že se jeho partaj nedostala do vlády. Jak takový sobeckovypočítavý element chce lidi poučovat, když nejde příkladem a jen zastává plno placených funkcí a rozdává ze státního, ale aby ze své miliónové kapsy pomohl někomu to NE !
Rathe, židi mi nikdy nevadili a nevadí, ale Vy rozhodně ANO ! Děláte jen nestoudnou politiku, živte se raději jen svoji klinikou.
12. 08. 2010 | 16:03

Skogen napsal(a):

No jasně, staročechu. To ty bys dal na charitu oba platy a navrch přidal barák a manželku. Vzpamatuj se, člověče..
12. 08. 2010 | 16:54

jarpor napsal(a):

Karel

Doufám, že oceníte můj odhad, že ještě někdo další příjde...

Bohužel - kvantita se po depisuje na kvalitě....

Jak to tu kdosi správně napsal - čím tupější blog, tím hloupější debata... Pan doktor Rath argumentací k Programovému prohlášení vlády zaujal zatím první místo v soutěži mezi spolustraníky... takže - další debata beze mne.
Na kydače špíny není racionální argument... jako pacifista bych spíše souhlasil s tím : Plesk !

Hezký den

Hezký den
12. 08. 2010 | 17:00

Tencokida Hnuj napsal(a):

don juan rath
Jste ubožák, pane. Ale kdybych přistoupil na Vaše vnímání světa skrze bulvár - tak co John ? A to je MINISTR VNITRA !

středočech
Kolik věnoval na charitu Řebíček ?

http://aktualne.centrum.cz/...

Pánové, nebuďte tak ideologicky jednostranní ! Dyť to smrdí kretenismem.

Nešvar je nešvar. Ale vidět malý nešvar někde a nevidět obrovský jinde - dyť se sami pasujete za neuvažující ksindl, kterému je právní stát ukradený. Hlavně že na dvorku máme to svoje. Hezky pod plachtou. Ať na to není vidět. Že bychom si to mohli koupit i za svoje.
12. 08. 2010 | 17:04

Tencokida Hnuj napsal(a):

Souhlasím s jarporem. Diskuze pod blogem, které je účasten hoven, SuP, jarpor, web garden a blue jay stojí za první pád jednotného čísla nicku hoven. :))

Zdar, křiklouni !
12. 08. 2010 | 17:06

Ládik!!! napsal(a):

Kydači,
nemáš co dělat?
12. 08. 2010 | 17:08

jarpor napsal(a):

Hnoji

ta důvěryhodnost Vašich vět...
Namísto plácání, nepoučíte mne, kde se projev pana Ratha dotkl programového prohlášení vlády ?

"Volím VV, uvidíme..."

Vzpomínáte ?

Hezký den
12. 08. 2010 | 17:10

bape napsal(a):

pro Tencokida Hnuj

A kdy jste prodělal tu svoji katarzi, pane? Nestačím se divit. Myslel jsem, že máte rozum! Ráth je hulvát, ale říká pravdu!!!!!!!!!!!!!!
12. 08. 2010 | 17:14

bape napsal(a):

pro Rumcajs

Tak vandruj mezi muslimy, ty katolíku a můžeš mít i více ženských.
12. 08. 2010 | 17:18

hoven napsal(a):

Id
pravda o vlastě parkanové alias inženýrovi vlastovi parkanu.
http://www.stream.cz/video/...
12. 08. 2010 | 17:21

aaa napsal(a):

Rathovi zvoní hrana, až se spočte, kolik peněz vydal v rozporu se zákonem, na volební nesmysly, na úplácení voličů.
12. 08. 2010 | 17:23

Tencokida Hnuj napsal(a):

bape
Jste opičák. :)) Protože si ani nepřečtete na co reaguji. Tedy na koho.
Já si nemyslím, že Rath je hulvát. Tedy pokud ho srovnám s veleslušňáky Národního souručenství.

jarpor
Hnuj-1. pád. Hnuji -4.pád. Vše 3. třída obecné./Hnuj je fonetický přepis japonského hnui, kterýžto výraz je zase anglický přepis ze starojaponštiny/

Vidím, že flašinet na kolonádě vydělává. Jen tak dál, milý lázeňský šviháku, ozdobo pavlačí !
Za chvíli si tak jistě našetříte dost peněz , aby Vás přijali do kurzů gramatiky pro postbubertální pavlačové drbny.

Říkal jste, že je zde hloupá debata - nu a já s Vámi souhlasil . Proč tedy ty urážky, proč ten vztek, milý "Hezký dne " ?

Já vím proč ten vztek. Protože na Ratha prostě svými konformními pindy nemáte.

Čest. Vynálezče stokrát profláknutých glos.
12. 08. 2010 | 17:28

Pepa Řepa napsal(a):

No, termín „Mužný“ smích Víta Bárty ,mně přijde docela vtipnej, drátheník má postřeh, možná i hudební sluch.

Ale že by zrovna on byl českým Hugh Grantem?
Jano, Jano, kolik máte dioptrii?
12. 08. 2010 | 17:34

jarpor napsal(a):

Hnoji

5. pádem (...voláme)

"Souhlasím s jarporem. Diskuze pod blogem, které je účasten hoven, SuP, jarpor, web garden a blue jay stojí za první pád jednotného čísla nicku hoven. :))"

Já jsem si zopakoval pády... a vy si zopakujte větnou souvztažnost. (Až našetříte...)

Nešmírujte na pavlači... je to nedůstojné tak důvěryhodného...

S tou "zelenou cibulkou" to dopadne jako s VV ? Uvidíme... ??

Na Ratha s jeho sprostotou a hulvátstvím skutečně nemám. A ani po tom netoužím, mít na něj...
Vidím, že Vy se pokoušíte jej překonat... ale zatím - slabota.

Hezký den
12. 08. 2010 | 17:37

zdesta napsal(a):

Tenco:Já nevím co se ti na těch vyjmenovaných pánech nelíbí.Někteří ti dokonce popřejí hezký den.No není to zábavné?Navíc nemáš co dělat?Takový Ládik stihne všechno a ještě přitom pracovním vytížení dokáže kontrovat různým hnojům.Zdar.
12. 08. 2010 | 17:46

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pepa Řepa
Jen abyste se nemýlil.
Jeden si donese kufřík, přičísne pěšinku a vybalí to, že ostatní jen zírají ::))

https://www.youtube.com/watc...
12. 08. 2010 | 17:48

RA napsal(a):

jen několik poznámek....zřejmě už je ČSSD po tak vzývané modernizaci, všichni Paroubkovi pobočníci zůstali a Paroubek se opět dere do čela. Dotyční mají zkrátka tah ke korytu.
Za druhé, nevšiml jsem si,že by zrovna Rath měl nějaký mužný hlas, spíše vždy v parlamentu ječel fistulkou, nějaká impozantní postava to také není.
Za třetí... te Středočeský zpravodaj, co je vydáván za peníze kraje , na každé straně jsou celkem čtyři fotky, z toho čtyři fotky s Rathem , působí to hodně kontraproduktivně, řekl bych,že Rath je v čekárně a čeká, až ho z hejtmanství ve volbách vykopnem,my také čekáme.
Za čtvrté, stav silnic, jak už zde někdo zmínil,ve středočeském kraji je zoufalý a situace se za Ratha stále zhoršuje. To budou asi ty vyházené peníze za populistické poplatky u doktora a jízdné autobusem do školy zdarma. Všechno je něco za něco,že.
12. 08. 2010 | 17:56

jarpor napsal(a):

Zdesta

Koukám, taky máme problém s tím, když člověka, se kterým se třeba neshodnu, pozdravím, protože oba jsme lidé, ač názorů rozdílných, a ne hovada ? Více by se líbilo poslat takové do pr...e ?
Tak bohužel...

Nepochopitelné...

Hezký podvečer
12. 08. 2010 | 18:01

zdesta napsal(a):

jarpor:Před časem jsme spolu uzavřeli celkem slušnou dohodu.Nebudeme na sebe reagovat.Prozatím jste tuto dohodu dodržoval,za což Vám dík.Pokuste se ji dodržovat i nadále.Můj příspěvek byl jednoznačně určen Tencovi.Já Vám sice hezký den nepopřeji (jsem hovado)ale ani Vás nepošlu do pr...e.Tímto jsem dohodu porušil také a přijměte mou omluvu.Vícekráte se to nestane.
12. 08. 2010 | 18:16

Tencokida Hnuj napsal(a):

jarpor
Nuda. Až přijdete na nějakou svou originální myšlenku, dejte vědět.
Doufám, že se toho dožiju.

Čest.
12. 08. 2010 | 18:16

ld napsal(a):

hoven,

to je na Oskara!
12. 08. 2010 | 18:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

zdesta
Máš to marné. Jarpor je Pavka Korčagin zdejšího kvazipravicového politbyra.
Dříve jsem měl pocit, že mu ty jeho ultranudné bláboly generuje jakási mašinka.
Dnes si myslím, že je to nějaká futiristická zrůda - jakýsi blablostroj. Měj se.
Jdu na dvě.
12. 08. 2010 | 18:24

jarpor napsal(a):

zdesta

Ode mne jste žádnou takovou dohodu nemohl dostat.
A jednostranné rozhodnutí (což jest Vaším svatým právem) nelze nazvat dohodou...
S dovolením, nejste ten, kdo mi bude říkat na koho a na co mohu reagovat...
A je Vaší věcí, jak s mou případnou reakci na Vaše vyjádření naložíte...

Hnoji

Jo. Nuda. Souhlas.
Jak jsem psal - pod tupým blogem není co a ani nemá smysl cokoliv světoborného vymýšlet.
Tuším, že i sám si to uvědomujete... dosavadními replikami, třeba na mé první vyjádření...

Hezký podvečer
12. 08. 2010 | 18:27

zdesta napsal(a):

Rumcajs.Myslíš že dva platy má jen Rath?Dva bych bral,ale dvě manželky? Tobě nestačí jedna? Navíc závist není předpokladaná vlastnost pravičáka. Tak se měj ty troufalče.
12. 08. 2010 | 18:34

Ivan napsal(a):

Pokud budu objektivní, tak projev Mudr. Rátha ve sněmovně byl skutečně hoden politika.
Je zbytečné stranit, naučme se posuzovat a pominout zášť. Většina reakcí na tento článek je nevhodných. Nejsem příslušník žádné strany, ale přeji tomuto národu, dobrou cestu vpřed. Proto někteří pisatelé se neciťte dotčení a než začnete psát, PŘEMÝŠLEJTE, pokud možno hlavou.
12. 08. 2010 | 18:37

Zuzana napsal(a):

Vyslechla jsem celé vystoupení dr. Rátha ve sněmovně a musím říct, že jeho slova mířila přesně na cíl. Výborně pane Ráthe!
12. 08. 2010 | 18:37

kozoroh napsal(a):

Jarpore zdravím.
Ten poznatek - blbý blog, blbá dikuze- má na svědomí bigjirka. Souhlasím s ním. Nakonec to co se tu předvádí je jednoznačný důkaz. Nijak to nevylepší rádoby duchaplné texty via...
A k blogu. Je svatým právem opozice užívat ke kritice oponenta prostředky, které považuje za adekvátní situaci, ev. svému naturelu. Nemyslím si ale, že by do repertoáru solidního kritika mělo patřit zesměšňování fyzických vlastností kritizovaného. A dokonce to použít v názvu blogu. Je to primitivní a nehodné stavu a vzdělání autora.
Možná to ale zabírá na ty "obyčejné lidi". Ve mně to budí odpor, byť třeba pan Bárta není zrovna můj oblíbenec.

SD (tentokrát ústy Rathovými) patrně stále počítá s VV jako s nejslabším článkem řetězu. Byli by přece možní koaliční partneři! A další volby jsou na dosah, tak proč se nepokusit?
12. 08. 2010 | 18:49

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, radostní roztleskaní zde. Dle zcela jasných xichtíkových momentek je nádherně vidět jaká budoucnost je v této zemi čeká. Ovšem kdo ty jejich dluhy zaplatí, to teda nevím...
Veselé krizování, určitě bude líp...
http://media.novinky.cz/729...
12. 08. 2010 | 18:52

Jakr napsal(a):

No teda doktore?! Už jste s tím byl u doktora? Chápu, že se vám Bárta trefil přesně na brňavku, ale to si musíte zvyknout, že se všichni těší na vaše žvásty jen jako na komické vložky. To je zřejmé.
12. 08. 2010 | 19:08

samir napsal(a):

to wbgarden: to opravdu není v xichtících,těmi by ČSSD uspěla.
Velkou překážkou je myslím rozběhlost názorů v ČR do všech stran-což znemožňuje,aby ti,které levice oslovuje jako trpící,ji viděli jako svého zástupce.
Mezi názory,které se opakují při každé příležitosti jsou např."komunisté vyměnili r.1990 moc bez bohatství za bohatství bez moci", ČSSD chce "daňově zničit podnikatele" apod.
Málokdo kdy kde řekne,že více jak se čekalo lidí má nižší životní úroveň než do r.1990,že kapitalismus nepřináší zatím zlepšení všem,ale zlepšení jedněm na úkor druhých ( navíc zda 1/10 na úkor 9/10 nebo naopak,jinak).Ideologie socialismu se kdysi obracela na lidi s velkými historickými ideami a nechápala,že oni ten systém berou jako příliš rovnostářský třeba.Dnes naopak zase jako příliš nerovnostářský.
A pak jsou tu i společné znaky:
člověk si chce vybrat obor,v něm být placen podle úspěchů a množství práce-to nefungovalo nikdy! Byla jen cesta jít dělat programátora,politika,nebo nyní získat soukromou firmu.To samozřejmě není pro 99% lidí cesta.Patrné je to u vědců,kteří jsou kvalitou mizerní a platy berou hromské a furt falešně naříkají.Kdyby něco dokázali,prosím. Nečas to chce znovu podpořit a nechat růst dluh opět.
Naposled můj dojem z posledních parlamentních projevů opozice.Mnohé sice působí navenek inteligencí,ale budou neúčinné-nezanechají stopu.Viz Filip kritizuje demokracii na úrovni transatlantismu a specifického poradenského problému čistě parlamentu.Hašek a jiní mluví o nepřímém tlaku DPH na chudší lidi.
To vše jsou velmi málo výrazné apely.Lidi tlačí bota daleko více a jinak i podstatněji.Zejména v nemožnosti dosáhnout téměř masově povolání,které by rádi dělali,ke kterému se hodí a mají k tomu vzdělání nebo průpravu z minulosti a s platem z něj by vystačili-to tu téměř nefunguje.Nefungovalo příliš ani předtím.
Lidé musí stále začínat znovu,profese čím dále tím zbytkovější,degradující,
neperspektivní-jsou využívání.Se stále horšími pocity,zdravotním stavem,platem v nejlepším rovným minulému.Místa jsou vesměs obsazena lidmi za mák bez kvalifikace,za mák málo vhodnými,netolerantními apod.
12. 08. 2010 | 19:14

Aktiv napsal(a):

Pane Rath, vy se pohybujete v české absurdní politice totální korupce,viz bývalí ministři na postech v ČEZu, a vyprodukoval jste jenom tohle?...Koho kryjete, no přece, všichni se kryjeme vzájemně,toť nepsané pravidlo od dob Orlických vražd...Zajímavé
Ps:Od člověka,který ví kde se co šustne, je to jenom trochu málo...pro tu oblblou českou veřejnost...
12. 08. 2010 | 19:27

středočech napsal(a):

12. 08. 2010 | 19:41

Nemo napsal(a):

Dobře charakterizoval situaci v parlamentu při hlasování o důvěře vládě pan Štěpán Kotrba http://www.blisty.cz/2010/8... .

Těm, kteří mají stejné nekonformní názory, doporučuji, aby neházeli perly sviním ve zbytečné diskuzi a raději připojili svůj podpis pod prohlášení „Společnost se škrtnout nedá“ na stránkách http://www.proalt.cz . Jedině silné veřejné mínění snad může zabránit sociální mičurinství této "vládě společenské neodpovědnosti".
12. 08. 2010 | 19:46

clavi napsal(a):

Musím říct, že ač nejsem přesvedčeným stoupencem sociální demokracie, Rathův projev ve sněmovně jsem si vyslechl se zájmem.
A je mi jasné, proč ho někteří tak moc nemají rádi. On Rath je totiž inteligentní a umí formulovat myšlenky. A nemluví zcestně. Jistě, je to taky narcis, ale velmi chytrý. A z toho důvodu mnoho i pravicových poslanců se s ním nemůže měřit, protože pouze s ideologickými floskulemi na něj nemají, on je prostě shodí. Srovnejte si ho třeba s blby jako Vidím, Tluchoř, Řápková, Benda...
12. 08. 2010 | 19:50

Charlie napsal(a):

Aktiv
clavi

myslím si totéž :)

Suchec
http://aktualne.centrum.cz/...

http://aktualne.centrum.cz/...

ano - tyhle a podobné věci jsem měl na mysli
12. 08. 2010 | 20:03

jarpor napsal(a):

kozoroh

Taky zdravím a každé slovo Vaší repliky mohu podepsat...

Na praktickou činnost "nováčků" si počkám, jsem k nim zatím naprosto neutrální... pak teprve bude dobré je hodnotit... činit naopak mi připadá minimálně hloupé... svědčící cosi o kriticích spíše než o kritizovaném...

Hezký večer
12. 08. 2010 | 20:16

Pepa Řepa napsal(a):

Tencokida Hnuj napsal(a):
Hnuj je fonetický přepis japonského hnui, kterýžto výraz je zase anglický přepis ze starojaponštiny/
-------------
Samurajský synku od brány Rašó.
Nechci Vám kazit výuku, ale japonština nezná slovo hnui, ani znát nemůže, protože po h nemůže nikdy být druhá souhláska, ale vždy následuje samohláska.

Ale příběh je to hezký, o tom žádná.
12. 08. 2010 | 20:27

unknown napsal(a):

Jste ubožák pane doktore. Běžte za Jirkou - všem se uleví.
12. 08. 2010 | 20:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

PePa Řepa
Nemusíte hned všehno vykecat.
Taky jsem zde chtěl být za chytrého.
Sobče.
12. 08. 2010 | 20:34

jarpor napsal(a):

Zuzana

"Vyslechla jsem celé vystoupení dr. Rátha ve sněmovně a musím říct, že jeho slova mířila přesně na cíl."

clavi

"On Rath je totiž inteligentní a umí formulovat myšlenky. "

Máte pravdu.
Pokud oním mířením na cíl a inteligencí formulovat myšlenky míníte přesně trefit třeba tělesný či jiný handicap kritizovaného z "etického" a "zdravotního" hlediska : dříve to byly např. ručičky pana Cikrta, teď mužný hlas pana Bárty...
To jsou jednoznačné příklady páně lékařovy etiky a slušnosti...

Hezký večer
12. 08. 2010 | 20:55

jarpor napsal(a):

Hnoji

nezoufejte.... "Taky jsem zde chtěl být za chytrého."

Vždyť Vy jste chytrý... kdo by to byl přece řekl, že zde kdosi zmíní cosi z japonštiny...
pravda, ta výuka pádů taky nedopadla nejlépe... ale to nic... důvěryhodnost se jen zachvěla... "Uvidíme..." :-))

Hezký večer
12. 08. 2010 | 21:02

Kritik napsal(a):

máte pravdu pane Davide Rathe. Jen by šlo doplnit, že když knížeti nevadil Čunek, proč by mu měl vadit John nebo ABL. Dokonce je to lepší, ušetří na auditu.

Nicméně, pane Rathe, ten "mužný smích" je argumentem ... nechci uvést koho, abych neudělal radost vašim nepřátelům. Je to míněno jen jako doporučení.
12. 08. 2010 | 21:03

Už se nedivíím napsal(a):

Pane hejtmane,Váš blog je dobrý, ale mluvené slovo je mluvené slovo. A tak mě napadlo, že nová vláda a Bakalovi poslanci si asi na prostory sněmovny zvykat nechtějí a radši trávili čas mimo, jakoby tušili, že jí brzy opustí. K čemuž jim všem dopomáhej pámbů, opozice i procitnutí lidí - jejich voličů. Málokdy se pletu, ale k prvnímu vychytání blech dojde už při podzimních volbách. Končím slovy Menzlova filmu:"Já jsem vám to říkal, nelezte tam!"
12. 08. 2010 | 21:04

Když dva dělají totéž není to totéž napsal(a):

jarpor: Máte pravdu - řučičky nebo mužný hlas se fakt nehodí, k chlapovi by spíš sedělo "Hoďte na něj síť" - MUDr. JUDr. Langer,ev. "ftipná přezdívka" z docela nedávné doby od Ing. Nečase. Smál se tomu u toho kecátka v PS v přímém přenosu půl hodiny a pro velký úspěch nakonec několikrát zopakoval. To jsme se nasmáli u TV!
12. 08. 2010 | 21:10

PatientO.T. napsal(a):

12. 08. 2010 | 21:11

kozoroh napsal(a):

Jarpor.
TCKH je chytrý. Umí vstřebat (třeba i zde) informace a pracovat s nimi. Taky umí chytat ryby. Měl by to naučit i ty, co je umí jen jíst. A žejich je!
12. 08. 2010 | 21:16

fafnir napsal(a):

jenom přípodotek,pro rozvášněné levičáky.Má li někdo 6000 důchod,neplatí žádné poplatky.Tak trapně nekecat.
12. 08. 2010 | 21:18

kozoroh napsal(a):

PatientO.T.
To nemá chybu!
12. 08. 2010 | 21:20

RA napsal(a):

"Mužný smích Víta Bárty".......jste zkrátka sprostý hulvát,dr Rathe. To je zřejmě ten příspěvek a nabídka sociální demokracie k diskusi s vládnoucími stranami. Jak vidět, od voleb jste se nepoučil,ani jsem to od vás nečekal. Jedete stále ve stejných kolejích, je to vaše přirozenost, každá změna v chování by působila nevěrohodně.
12. 08. 2010 | 21:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

Už nevím kdo
Kozoroh je také chytrý a dokonce si myslím, že i dosti etický.
Jen se mnohdy za každou cenu drží"své" partičky.
Což je ale absolutní pitomost.
Kdyby se držel jen svého názoru, byl by pro mě daleko věrohodnější.

A vůbec. Já třeba pochválil i web gardena za jednu jeho básničku či pana Ivana Hochmanna za skvělý komentář.

Nejsem zakopanec. To je blbost. Ale nenávidím falangu. I tu švihácky lázeňskou.

A jsem ochotem diskutovat o ryzím konzervatismu stejně jako o komunismu.
Který tady mimochodem nikdy nebyl.

Byl to centralizovaný byrokratický kapitalismus. Izolacionistický. Ale izolacionisticky se chovaly v určitých dobách i kapitalistické společnosti.

Tak a teď hrr na mě , děti. :))
12. 08. 2010 | 21:47

pepa napsal(a):

správně pane Ráth,jen do nich,defraudantů a zločinců.
12. 08. 2010 | 22:07

Zuzka napsal(a):

Mně ten skřehotavý, vysoký hlásek irituje a tahá za uši, opravdu "mužný" smích. Z důvodu mindráků proto zřejmě ta stylizace do Napoleona.
Pane Rathe, váš projev ve sněmovně byl trefný, co se týče nadstandardů v lék. péči naprosto pravdivý. Oceňuji vaši ironii, s jakou dovedete argumentovat. Tak je to správně.
Doufám, že nezklamete.
12. 08. 2010 | 22:17

Sof napsal(a):

Pan rath je nizky, perfidni zidovsky farizej, ktery dela ostudu svym soukmenovcum, ba dokonce i vsem slusnym lidem. Je to odpudivy jedinec touzici po mamonu a nicem jinem, klanejici se zlatemu teleti. Jednou dopadne mooc spatne! Stydte se clovece za nizkost a nabubrelost. Jiz navzdy mlcte!
12. 08. 2010 | 22:23

Tencokida Hnuj napsal(a):

Sof
Měl byste se léčit. Doporučuji zatím jen gutalax, posléze klystýr a pokud by to nepomohlo, mohl bych Vám doporučit velmi dobrého psychiatra, který pokud neusoudí, že jste simulant, dělá vše na nemocenskou pokladnu.
Takto V8m zbyde i na připojení k netu.
12. 08. 2010 | 22:44

Eva- beag beet napsal(a):

Jana napsal(a):
To realisto - naprostej souhlas. Je vidět že MUDr. Rath je vzdělanej člověk a šašci, kterej jej kritizuji mu mohu být ukradeny. Mimo to, je to hezkej chlap a u žen má úspěch, líbí se jim moc.
12.08.2010 14:14:30

Jestlize je nekdo vzdelanej, jeste neznamena, ze je inteligentni a MUDr Rath inteligentni opravdu neni.
A co se tyka posledni vety, tak laskave vazena mluvte jenom a pouze za sebe. Jestli se vam libi tihle homosexualni typci, tak to porad neznamena, ze se libi vsem zenam. Mne totiz vzhledem Rath silne pripomina rotwailera(omlouvam se vsem rotwailerum)a potom jeho soukromy zivot taky neni neco co by se normalni zenske mohlo zamlouvat.
12. 08. 2010 | 23:40

čtenářka napsal(a):

Evo s velkým rámusem, Janě a ženám, které zná, se doktor líbí, no a Vás zase zřejmě přitahuje (jinak byste sem nevlezla!). Co už s tím? )))
12. 08. 2010 | 23:53

Tencokida Hnuj napsal(a):

Opouštím toto slzavé údolí s vědomím toho, že ideologicky zbastardizované pitomce, byť by měli genderově vyvážené nicky, takto používat rozumu nenaučí ani samurajský synek navíc odložený.

Čest milí bolševici a bolševikyně !

P.S. Přišel můj kamarád - Řek. Velmi chytrý a navíc hudebník. Skutečně si máme co říci.
A tak díky za vyplnění poměrně nudných chvil zejména bolševickým aktivistkám.
Děkuji s pokorou. :))
12. 08. 2010 | 23:55

Karel napsal(a):

TO : Eva- beag beet

Možná uděláte lépe, když přestanete fantazírovat "jaký je Ráth". Raději začněte přemýšlet, zda to co píše není třeba z velké části prostě popis reality.

Zkuste sem netahat svoje hormony, hodnocení IQ a fantazie.

Zkuste prostě zapomenout na ono známé "není důležité co se říká, ale kdo to říká".
12. 08. 2010 | 23:58

hoven napsal(a):

rath neni hloupej, já si myslim, že on přesně ví, co chtějí jednodužší voliči levice slyšet a prostě jim to naservíruje. kdyby ho nevyhodili z ODS , tak je to tvrdej pravičák. je to prospěchář a velkej komediant. proto ho má paroubek, kterej načichnul kolotočema, tak rád.
13. 08. 2010 | 00:09

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Blog křupana s titulem.
Dizkuse podle úrovně blogu.
13. 08. 2010 | 00:41

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Karel:
To, ´co se říká´, je v případě poslance Ratha jenom politická agitka nevalné úrovně.
13. 08. 2010 | 00:44

DavidS napsal(a):

Ten projev obsahuje věci k zamyšlení, byť je trochu shozen poukazováním na nepřijatelnost změny názorů od člověka, kterému totéž také nečiní problém. Ale možná to je prostě přirozený osobnostní vývoj neukotveného člověka.
A ten krajský magazín sloužící jako osobní promo... Trapné.
Vůbec osobní prezentace. Ale někdo si asi řekne, jak to pěkně těm zlodějům ten Rath zase nandal.
13. 08. 2010 | 01:00

Eva- beag beet napsal(a):

Drahy Karle,
ja uz jsem velka holka a tak si myslim, ze nepotrebuji nejakeho mentora, ktery mne narizuje co si mam myslet a co ne. Ja jsem odpovidala na prispevek Jany, ktera psala, ze se Rath moc libi zenam.Na tento prispevek jste neodpovedel stylem (NETAHEJTE SEM SVOJE HORMONY) ale jelikoz Jana psala kladne o vasem idolu, tak to samozrejme bylo v poradku, ze? Ja jsem se pouze proti teto nehoraznozti jako spravna zena ohradila. Takze Kadle, asi tak :-)
13. 08. 2010 | 01:39

Eva- beag beet napsal(a):

čtenářka napsal(a):
Evo s velkým rámusem, Janě a ženám, které zná, se doktor líbí, no a Vás zase zřejmě přitahuje (jinak byste sem nevlezla!). Co už s tím? )))
12.08.2010 23:53:40

Vazena ctenarko, pokud je vase anglictina na stejne urovni,jako anglictina Petry P., tak radeji neprekladejte, ono totiz beag beet, podle vas velky ramus :-)))) se v anglictine pise jinak. Ale vy se zrejme jenom rada predvadite, ze?
A kam vlezu a co si prectu, je jenom muj problem a vase ouplne zbytecna starost!
Got it?

P.S.
A mohu vas ujistit, ze mne pan Rath absolutne nepritajuje, na to jeste nejsem dostatecne zvrhla :-))))
13. 08. 2010 | 02:01

Qiedo napsal(a):

Z hoven by si možná měl zopáknout těch pár tříd obecné školy."Jednodužší",jak sám píše,způsob myšlení mu ale ani školné nezmění.Holt komu není shůry dáno,v apatyce nekoupí.
Matyáši,máte na mysli ty zoufalé modré výkřiky,že.
13. 08. 2010 | 02:31

Pepa Řepa napsal(a):

To Eva- beag beet
Hezkej nick, propagace cukrovarnictví není nikdy dost.

Jinak bych nesouhlasil s Vaším kynologickým zařazením pana doktora.
Viděl bych to na mongrela. Mazaného mongrela.
Foxmongrela.
Franta Šiška-chytrý jako liška, zpívá jeden bard.

Když jsem byl malý, chodil jedem takový po Vršovicích.
Přišel do domu a zvolal hlasem převelikým, mužným.

Dráthovat
letovat
starý hrnce
spravovat

Přeslechnout se to nedalo.
Tož asi tak, beagbeetová Evo, asi tak.
13. 08. 2010 | 06:23

Jan Holubář napsal(a):

Ono věcně na tom něco jistě je. Ale pan doktor zapomíná, že v opačném gardu, tedy ČSSD v koalici s TOP a VV, by s tím vůbec žádný problém neměl! Naopak, byla by to politická realita, byl by nutné vytvořit stabilní vládu. Tak je to, nebo se mylím ? Anebo by šel do kolaice s KSČM? To přece rovněž popírali.
13. 08. 2010 | 07:00

Cézar napsal(a):

Rathe, Rathe, za svou pochybnou politicku kariéru jste ze sebe vygeneroval vedle Jandáka totálního parlamentního šaška. Zatímco u Jandáka je to komedianství jaksi přirozené, ale hrané a on ho neskrývá, vy jste tím sněmovním kašparem už z podstaty sebe sama zejména tím, že neumíte skrývat své buranství, svou zlost a jakousi mstivost, která z vás přímo sálá. Parkrát jsem slyšel vaše projevy-vždy jen urážky, nadávky, výsměch a kecy a kecy. Vy a řečník ? chachá - pouhý žvanil.S takovými jako vy ta socdem válku nevyhraje a je už předem odsouzena k zániku.
13. 08. 2010 | 07:14

jarpor napsal(a):

Jan Holubář

Váš dnešní příspěvek podepisuji... nicméně, používat inteligenci - a tu pan doktor skutečně má - k veřejnému poukazování na to, o čem se ve slušné společnosti taktně mlčí... je prostě pro mne za hranou... a překrývá i to, co by se dalo za pozitivní přijmout...

Hezký den
13. 08. 2010 | 07:47

rejpal napsal(a):

Předem předesílám, že mně se doktor Rath - narozdíl od některých žen - nelíbí. Vůbec by mi nevadilo, kdyby někdo jiný - třeba Radek John - udělal rešrši jeho výroků a seznámil s ní prostřednictvím přenosu z parlamentu nás diváky. Ale nikdo nedokáže zpochybnit, že ty jeho citáty jsou autentické, až na pár výjimek poměrně čerstvé (část dokonce povolební), a to, že tepe zejména VV, je přesně to, co mnoho z nás cítilo i psalo už před volbami: kdo bojuje o hlasy voličů zbraněmi z oblasti morálky, bude pod větším drobnohledem. A já si taky myslím, že tak latentně napjaté vztahy, jaké jsou v téhle koalici, tady už dlouho nebyly. Hlavně proto, že nikdy nebyly ve vládě dvě zhruba stejně silné strany, které bojují o stejný elektorát.Na tom není nic špatného, a pokud se bude rivalita vybíjet tím, že jedna strana pošle před volbami složenku, a druhá zareaguje tím, že pošle druhou na nula korun, je to v pohodě. Jenže tady je prostor pro vytváření ad hoc koalic dvou proti jednomu, a co je horší, i pro vzájemné obviňování z chyb, které se zákonitě dostaví. Ale zpět k Rathovi. Jeho projev byl bezesporu jedovatý a ironický. Ale neukazoval prostředníček, nebyl vulgární a nikoho nefackoval ani zepředu ani zezadu.
13. 08. 2010 | 07:55

rejpal napsal(a):

Ještě dodatek. Ten titulek blogu je opravdu nechutný, v parlamentní řeči, na kteoru jsem reagoval, se nic takového naštěstí neobjevilo
13. 08. 2010 | 08:06

AlexK napsal(a):

Bleju...
13. 08. 2010 | 08:45

Karl napsal(a):

Vůbec se nedivím že Kája Schwarzenberg během těchto žvástů zavře oči a dělá že spí, případně mírně podřimuje. Po stopadesáté prvé zase ta samá špatná komedie. Mladší Bárta, který je nováčkem, se směje.. Mimochodem, víte, že Rath byl zvolen občany jednotlivých krajů jako nejhorším hejtmanem? ČSSD má smůlu, že ho voliči nevykroužkovali, jako Langra z ODS.
13. 08. 2010 | 09:28

hawk napsal(a):

s.Rathe, s. Rathe, to jsou zase žvásty. Ale co, nakonec jste si na žvástech bez obsahu udělal živnost za peníze daňových poplatníků. Vzpomínáte někdy, jak jste lezl Paroubkovi do prd--le? To byl výkon, na to se nedá zapomenout:-)
13. 08. 2010 | 09:39

RA napsal(a):

on DrRath opravdu hloupý není, je to sprosťák, který dokáže a umí odhadnout, co jednodušší oranžoví lidé chtějí slyšet. Oni totiž chtějí stále to samé , bojovat proti bohatým , Paroubkovi to nevyšlo,teď vsadí na Ratha. Loučím se pozdravem, ať žije třídní boj.
13. 08. 2010 | 10:04

KOtě napsal(a):

RAth stejně jako PAroubek žere kočky a i psy. nepohrdne ani chcíplou vránou
13. 08. 2010 | 11:18

ali napsal(a):

nojo, oranžovej bolševíček nedokáže nic jinýho, než Rathovu hnusotu, sprostotu a hulváctví, trumfovat hulváctvím druhých, popřípadě hulváctvím vlastního repertoáru..každej keců jak Palackej a žádný řešení..jen to, kdo je hnusnější..
13. 08. 2010 | 11:22

Milan H. napsal(a):

No to sdělení mi přijd dost zásadní. Myslím, že Vítovi Bártovi moc do smíchu nebylo, když tam Rath vytáhl tenhle velmi recentní dopis.

Doporučuji podívat se na záznam:
https://www.youtube.com/watc...

Trochu křečovitý smích...
13. 08. 2010 | 11:26

z galerie napsal(a):

„Mužný“ David Rath,
http://ateo.cz/f/images/s/s...
13. 08. 2010 | 11:52

z galerie napsal(a):

„Mužný“ David Rath 2,
http://ateo.cz/f/images/r/r...
13. 08. 2010 | 11:57

z galerie napsal(a):

Newsflash: "David Rath otevřel novou sbírku Středočeské galerie v Praze"

http://ateo.cz/f/images/r/r...
13. 08. 2010 | 12:09

chytryhorak napsal(a):

Pane Ráthe, vůbec se mi nelíbí, jakým způsobem řídíte náš kraj. Odstupte !!!
13. 08. 2010 | 12:18

z galerie napsal(a):

Fotka z privátního fotoalba Davida Ratha...
http://ateo.cz/f/images/d/d...
13. 08. 2010 | 12:20

z galerie napsal(a):

"muDRC" David Rath,
http://ateo.cz/f/images/v/v...
13. 08. 2010 | 12:26

Už se nedivím napsal(a):

Po poslechu Ráthova projevu v parlamentu neměl člověk pocit, že mluvil sprostě a arogantně, to jenom zdejší jeho "zabetonovaní" odpůrci mají rudo před očima už při vyslovení jeho jména. Bolševistické vidění světa mají hluboko pod kůži a v každém schopnějším člověku vidí nepřítele. Bože, bože, kam až to tento národ dotáhl?
13. 08. 2010 | 12:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

z galerie
Záznam z loňské valné hromady zde, včetně onoho projevu mužného hlasu :
https://www.youtube.com/watc...
13. 08. 2010 | 13:21

hoven napsal(a):

já si myslím, že rath s paroubkem by měli jít zase do vedení čssd. aby v každých volbách vyhrala pravice.
13. 08. 2010 | 13:55

hoho napsal(a):

Holky s ABL te by mohli vzpravet,že pane Barta,a ne jenom oni))Ale proč bych to delali,co z toho budou mit?
13. 08. 2010 | 14:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ale no tak !
Není doktor jako doktor, prosím :

https://www.youtube.com/watc...

např "psycholog blogů aktualne.cz "...ha, ha, ha
13. 08. 2010 | 16:55

Eva- beag beet napsal(a):

Pro Pepu Repu,
souhlasim s Vasim prirovnanim Ratha k mazanymu mongrelovi, takovej co nufa do kazdyho hovinka a steka na vsechno a na vsechny.
S tim rotwailerem jsem se fakt sekla, on dr,Rath nevypada jako rotwailer, on vypada spis jako pitbull, stejne vysedle licni kosti, uz od pohledu jde z nich strach a pritom jsou to hrozni domaci mazlici. Nekteri tak velci, ze musi mit dve rodiny....
13. 08. 2010 | 17:35

Pepa Řepa napsal(a):

To Eva- beag beet
jsem rád, že jsme se shodli.

Mazlík mongrel, všemi mastmi mazaný.
Sklepáci by měli stáhnout Mazaného Filipa a nastudovat Mazaného mongrela.
13. 08. 2010 | 19:04

Pepa Řepa napsal(a):

Místo, Mazlíku, místo!!!

https://www.youtube.com/watc...
13. 08. 2010 | 19:30

Pepa Řepa napsal(a):

Doufám, že se obě paničky shodly na povelech.
Štěkej, mazlíku, štěkej.
K noze, mazlíku, k noze a tak.
13. 08. 2010 | 20:20

Pozorovatel napsal(a):

2 z galerie
Modráci se naučili pracovat s fotošopem. Bravissimo!
13. 08. 2010 | 21:05

jakub napsal(a):

Lepší mužný smích Víta Bárty než puberťácké zesměšňování Davida Ratha.
I bez mužného hlasu Vám politický poutníku Davide Rathe mužnost chybí.
Váš mdlý rozum je na úrovni rozmazleného žáčka, kterému někdo na pískovišti rozšlápl bábovičku.
Poukazovat na rozpor mezi slovem a činy je ve Vašem případě trapné.
Asi jste zapomněl co jste prosazoval v ODS a pak v ČSSD.
Asi jste zapomněl, co jste říkal jako předseda lékařské komory a pak prosazoval jako ministr zdravotnictví.
Asi jste zapomněl jak se žerete v ČSSD navzájem.
Nedříve se olizujete jako Brežněv s Husákem a pak se od sebe distancujete.
Jakpak dopadl například váš pokrevní bratr Stáňa Gross?
Také jste proklamoval zbožnou spolupráci a pak by po něm pes neštěkl.
13. 08. 2010 | 21:06

jakub napsal(a):

Zatím se k sobě chovají členové koaličních stran lépe než vaši vlastní poslanci.
Jen si vzpomeňte jak se Vám v parlamentu fackovali sociálně demokratičtí senilní dědci.
A to vše při mužném hlasu Stanislava Grosse.
U toho Vám ale ten hlas adolescenta nevadil, že?
13. 08. 2010 | 21:12

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden násilnický a jeden hrubě urážlivý text, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
13. 08. 2010 | 22:12

Yurri napsal(a):

http://www.novinky.cz/domac...

K tomu prostě není co dodat.. :-)))) Ráthovi dojdou baterky, až "obyčejnému člověku" dojde trpělivost, a panu doktorovi někde pořádně nabije držku..!
14. 08. 2010 | 00:36

vasja napsal(a):

Yurri viz odkaz.
Ten Rath je fakt ohebnej, pružnej.....:))
Člověk by na první pohled řek že to je sviňa co říká jen to, co chce posluchač slyšet. Tehdá hýkali na náměstích lékaři.
Dneska hýkaj socanští frustráti a tak musí bejt šecko zadarmo. Ale neni to sviňa. Jen se postupně vyvíjí. Šikula.
14. 08. 2010 | 07:08

zajda napsal(a):

No, pane Rathe. Mnohem větší legranda by bylo vzít si výroky představitelů socdem a předčítat je. Stačily by ty známé Škormachovy "15000 Kč důchod" a "to nemůžete přece brát vážně", které stihnul vřknout během 2 dnů volební agitace.
14. 08. 2010 | 08:20

Nekos Zpozakulis napsal(a):

Ministr Vít Bárta má atypický hlas i smích. Tak se mu pro pobavení obyčejných lidí chlapsky posmíváme. Z těch lidí, kteří jsou toto individuum schopni zvolit se mi chce zvracet.
14. 08. 2010 | 12:41

Ma napsal(a):

mužný smích Víta Bárty řekl Dádulka Rath a zastrčil si své růůůůůžovéééé tričičko...
14. 08. 2010 | 15:59

Josef napsal(a):

Není to až tak beznadějné, když se těm koaličním lhářům a zlodějů umí někdo, jako třeba pan Ráth, adekvátně a inteligentně postavit. Bojí se jej jak čerti kříže.
14. 08. 2010 | 19:07

kluk napsal(a):

rath neni hloupej (já jsem ale
chytřejší volič pravice), já si myslim, že on přesně ví, co chtějí jednodužší (?) voliči levice slyšet a prostě jim to naservíruje. kdyby ho nevyhodili z ODS (? ...), tak je to tvrdej pravičák (no to je logické). je to prospěchář a velkej komediant. proto ho má paroubek, kterej načichnul kolotočema, tak rád.
Podpis: jednoduhý Hoven
15. 08. 2010 | 01:09

jednodušší příznivec napsal(a):

Jsem zvědavý zda výzvy o nabití držky ......... .........................................................................................
15. 08. 2010 | 01:12

ludwig.II napsal(a):

Já myslím, že je fajn posmívat se lidem pro jejich fyzické nedostatky.., hlas, ztráta vlasů, akné..je to bezprostřední a chlapácké
15. 08. 2010 | 19:41

Konrad napsal(a):

Rath je ponekud sverazny, ale nemyslim ze se Bartovi posmival. Reagoval bezprostredne, jak je jeho zvykem. Naopak Barta z toho delal kabaret, jako kdyz se smeje sasek tridy na zakladni skole...Ale i kdyby, najednou to priznivcum pravice vadi? Vzdyt oni se posmivaji Paroubkove bradavici,ci Sobotkovi pro ples.... Skvely projev, dokazuje nekompetentnost vetsiny ministru, samozrejme ze to se pravicakum nelibi, proto tolik utoku na Ratha.
16. 08. 2010 | 05:59

Sranda napsal(a):

Rath je chlap ?
16. 08. 2010 | 14:04

Jitka napsal(a):

Myslím, že by pan doktor měl vrátit diplom, protože jako lékař by se neměl posmívat zdravotního handicapu jiné osoby...
17. 08. 2010 | 07:33

Střízlivý napsal(a):

Jo Jo Ráth má pravdu . Když bude potřebovát nemocniční péči třeba taková prodavačka s příjmem 7 tisíc , ták při placení v nemocnici 100 kč a více , den . Ták to je přímo na skok z okna nebo na bezdomovectví .
A pro Jitku: Nevším jsem si že by se Ráth někomu posmívál jeho zdravotnímu hendikepu.
To spíš máte mlhu před očima .
17. 08. 2010 | 08:00

Střízlivý napsal(a):

Škoda že v čssd není více takových Ráthu, mohlo by to vypadát trochu jinák .
17. 08. 2010 | 08:56

jendabenda@volny.cz napsal(a):

Projev to byl zábavný, partie s endoprotézou tklivá(alespoň pro moji ženu, představovala si, zda by dala dohromady těch 260 tisíc na doplatky pro naše dva kluky, alespoň ze stavebního spoření). Rath,Špidla, Falbr a Foldyna do čela ČSSD. Kecy o obyčejném člověku, pastelkovném a 13. důchodu 2400 Kč - vyhoďte do koše, vize uchování vyspělého, solidárního a sociálního státu bez žebráků na ulici je někde jinde. Ti, co už padli na dno, volit stejně nechodí.
17. 08. 2010 | 12:54

ludwig.II napsal(a):

Když si tak čtu vášnivé obhajoby pana Ratha..automaticky pokládají ty co si dovolí kritizovat za neústupné pravičáky..je opravdu tak neuvěřitelné, že i sociálně naladěný člověk může mít připomínku k vyhrocenému způsobu komunikace pana doktora?
17. 08. 2010 | 20:17

refoluš napsal(a):

Uz chápu Paroubka, když chtěl Ratha na předsedu. Jen on zvladne plně opozici, přijde mi to trefné. Ta vladnoucí trojka mi přijde taky dost ubohá. No už alespoň už vím kam mířit příští volby
18. 08. 2010 | 16:14

Pavel Pavlíček napsal(a):

Pane Ráth,jako politik i lékař,byste měl vědět,že to vše bylo jen mediální divadlo pro matení volíčů a vymývání mozků.Nevím,zda je povoleno zneužívat psychologie pro volební účely.VV vytunelovali levicový program a média označovali jako stranu nečitelnou,aby zmatla levicové voliče.Nechci spekulovat o regulérnosti voleb bez důkazů.Ale jen choromyslný člověk vymění jistoty za žvásty pravice.A demokracie v Česku při vládnutí této koalice bude jako Charita po Česku.Nejsem věřící,ale Bůh snad ochrání tuto zem i národ.Bezdomovci do lágrů a levicově smýšlelící budou povinně nosit rudou hvězdu na viditelném místě.
20. 08. 2010 | 13:05

von.es napsal(a):

Jakékoli znevažování člověka posměchem (např. pro tón hlasu, špatnou výslovnost nebo jiný handicap) je ubohé, neslušné a svědčí o špatném charakteru. Není co dále dodat.
26. 08. 2010 | 08:27

Fly napsal(a):

Někteří lidé by se měli stydět pane Rathe. Někteří ale nejsou takové sebereflexe schopní, a to obvykle proto, že jsou nositeli těch nejhorších lidských vlastností. Snad pochopíte komu je toto sdělení adresováno. Čest vaší práci!
26. 08. 2010 | 08:29

střízlivý napsal(a):

von.es : A posměšky typu Bradavice , Puchejř. Ti nevadily.
27. 08. 2010 | 07:16

ccc napsal(a):

Bárta od pohledu buzna.
09. 09. 2010 | 18:10

texas auto insurance rates napsal(a):

I have been surfing on-line greater than 3 hours lately, but I by no means found any interesting article like yours. It’s lovely value enough for me. Personally, if all webmasters and bloggers made just right content material as you probably did, the net shall be much more useful than ever before. <a href="http://topautoinsurancerates.net/">low auto insurance rates</a>
17. 10. 2011 | 11:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy