Modrá straka

30. 09. 2011 | 19:18
Přečteno 6199 krát
Málo koho by asi napadlo, jak činorodý byl pan poslanec Marek Šnajdr za svých mladých let.

To ještě nebyl bakalář, ale byl to úspěšný podnikatel, který chtěl postavit domov seniorů v Rychvaldu. Spolu s paní starostkou z ODS na jeho výstavbě pracovali opravdu usilovně. Faktury se vesele proplácely a miliony mizely ve firmě pana Šnajdra, jen na samotnou stavbu se tak nějak zapomnělo.
Činorodý stavitel.
Stavební firma dostala ze státního rozpočtu zaplaceno asi sedm milionů a paní starostka vše pěkně podepisovala. Pak přišla kontrola a zjistila, že místo hotového domova důchodců je na daném území louka. Město Rychvald muselo pochopitelně dotaci ze státního rozpočtu vrátit, protože po domově seniorů skutečně nebylo nikde ani stopy. Nejspíš pan Šnajdr použil nějaké kouzlo neviditelnosti. Sám by nám dnes možná vysvětlil, že tam ten domov důchodců stojí, a krásný, ale zaklel ho tak, že ho nikdo nevidí. To ovšem nefungovalo vůči státním orgánům, takže město Rychvald přišlo o sedm milionů, které muselo zaplatit.
Namáhavé přemýšlení.
Všichni se samozřejmě vrhli na onu soukromou firmu a.. světe div se – ona zbankrotovala! Takže nebylo kde vzít těch sedm milionů, prostě nebyly. Pan Šnajdr očividně tak usilovně přemýšlel, jak ten domov pro seniory postavit, že už to samo o sobě přišlo na celých sedm milionů. Soud tehdy pana Šnajdra osvobodil a státní zástupce se proti tomu ani neodvolal. To už byl pan Šnajdr vysoce postavený politik ODS a jistě mu nemohla pomáhat paní Vesecká a další spřízněné duše ve státních zastupitelstvích. On to vlastně ani nepotřeboval, když se hned v prvním stání rozhodlo, že za to přece nemohl, protože každému bylo jasné, že on je tak geniální mozek, že si za to přemýšlení potřeboval vydělat statisíce!
Šnajdrův plán.
Myslím, že se mi nikdo nemůže divit, že nemám důvěru v pana Šnajdra a v jeho čisté úmysly. Naopak jsem přesvědčen, že má již dobře připravený plán, jak dříve či později využije toho, že poslanci vládní koalice na jeho návrh zrušili poslední pojistku proti rozkradení nemocnic. Ministerstvo zdravotnictví v rozporu s platným zákonem několik let ignorovalo žádost Středočeského kraje o zapsání do registru veřejných neziskových zdravotnických zařízení. Až ministr Heger vydal rozhodnutí, ve kterém se jasně říká, že ministerstvo neziskové nemocnice nezřídí, protože skupina poslanců podala návrh na zrušení tohoto zákona. Skvělý způsob, jak nás umlčet. Středočeský kraj nebude moci transformovat zbylé nemocnice z akciových společností na neziskové organizace, takže v budoucnu mají pánové z ODS v čele s panem Šnajdrem volnou cestu k jejich privatizaci.
Běžná praxe.
Možná že to nebudou dělat tak hloupě a naivně, jako to dělal pan Bendl, ale udělají to chytřeji. Tak, jak se to v Čechách většinou dělá. Nejdřív si vyhlédnete to, co by se vám líbilo. Pak náležitě namotivujete ty, kteří to spravují a začnete to pomaličku devastovat. Nemocnice, které do té doby dobře fungovaly, se najednou začnou zadlužovat. Vy na to potichounku upozorňujete a říkáte: ,,Nemocnice má dluhy a my nebudeme mít na jejich zaplacení!“ Takhle to necháte pár let běžet, až se dostanete do situace, kdy se řekne: ,,Proboha, co s tím jen uděláme? Je to kompletně zadlužené!“ Budu vůbec rád, když najdu někoho, kdo se toho zdarma ujme a sejme z města nebo kraje břímě platit tyto dluhy. Vždycky se najde nějaký připravený soukromý investor, který řekne: ,,Já jsem takový dobrodinec, že to od vás zadarmo převezmu.“ V lepším případě zaplatí alespoň dluhy z minulosti. A tak třeba za dluh 200 milionů korun někdo získá majetek v hodnotě dvou miliard. Běžná praxe.
Heslo ODS.
Není divu, že čím dál tím víc občanů nazývá ODS modrou strakou. Čím dál tím víc občanů dává za pravdu tomu, že základní heslo ODS zní : Co může být ukradeno, ukradeno být musí. Jiná logická motivace chování pana Šnajdra a zbytku ODS prostě není.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ibn Sina napsal(a):

No jo pane Rath. Před deseti lety jste mě učil v Motole interní propedeutiku. Kam ten čas utekl. Souhlasím v tom, že ODS je nejzkorumpovanější strana v ČR, možná bych to nenazýval ani stranou, jako spíš zločinným spolčením za účelem tunelování státu. Šnajdr a Štastný se během akce DO předvedli tak, že bych jim nejraději jednu vrazil. Lékaři si tenkrát měli dát jako nekompromisní podmínku absolutní konec Šnajdra v resortu zdravotnictví. Zloděj, darebák, nevzdělaný bakalář a lá Plzeň, drzý mafián. Jen by mě zajímalo, jak dlouho bude v tomto státě ještě trvat, než někdo vezme spravedlnost do vlastních rukou.
30. 09. 2011 | 19:27

Cestovatel napsal(a):

Zato Ráth se činí také dost. Dotace přihrává zásadně městům pod vlivem ČSSD a své rodné obci na ostatní kašle. 19 milonů vyvedl z 5 středočeských nemocnic a ty končili jak jinak než jako odměny Ráthovým spolupracovníků. PŘEČTĚTE SI TO ZDE http://zpravy.ihned.cz/c1-52761450-hejtman-rath-vyvedl-z-krajskych-nemocnic-19-milionu-taji-kam

Proto mnozí nazývají ČSSD oranžovými zloději.
30. 09. 2011 | 19:31

ghándí napsal(a):

zloděj a korupčník rath ví všechno líp než soudy. on používá svuj lidovej odborářskej mozek.
30. 09. 2011 | 19:31

Colt napsal(a):

to je o ODS veřejné tajemství, že je to kompany hlavně na zlodějnu. Ještě se najdou troubové co ji volí.
Jenže čecháčkové se zmohou akorát na demonstrace proti cikánům. Aby šli před Strakovku nebo na Václavák, na to nemají.
30. 09. 2011 | 19:35

ghándí napsal(a):

colt,
ODS krade, ale ne tak jako čssd. proto rath vyměnil triko.
30. 09. 2011 | 19:37

Kanalnik napsal(a):

"Jenže čecháčkové se zmohou akorát na demonstrace proti cikánům. Aby šli před Strakovku nebo na Václavák, na to nemají."

pekne to Colt napsal, nezbyva nez souhlasit... ono se jim to tak trochu vlastne i libi a imponuje jim to, ze je nekdo okrada;

ono je totiz jednodussi tem svym VERIT, jako dite, a nezatezovat si hlavu takovymi "okrajovymi" zalezitostmi, ze pane ghandi/hoven
30. 09. 2011 | 19:45

Drzá zrzka napsal(a):

Protože jste jiný, lepší, jste z ODS odešel? :o)
30. 09. 2011 | 19:48

Cestovatel napsal(a):

Oprava odkaz je

http://zpravy.ihned.cz/c1-52761450-hejtman-rath-vyvedl-z-krajskych-nemocnic-19-milionu-taji-kam
30. 09. 2011 | 19:48

Béda napsal(a):

Věřím, že pánové Šnajdr, Šťastný, Julínek a Cikrt provedou vytulenování a proměnu českého zdravotnictví v byznys odborně a ještě uvidíme nepojistitelné pacienty léčit leukemie, zhoubné nádory a jiné těžké diagnozy náročné na drahou léčbu podomácku samoléčbou.

Kdo chce vidět do čeho jdeme, ať shlédne film Sicko na youtube.
30. 09. 2011 | 20:05

rex napsal(a):

Ibn Sina
Odpovím Vám naprosto přesně, tak dlouho, dokud nad nimi bude držet ochranou ruku imperialismus. Kriminální a podvratné živly jsou nejspolehlivější satrapové v neokoloniích.
30. 09. 2011 | 20:06

Colt napsal(a):

Cestovatel

no Mledej Franta Dnes je i vzhledem k její zlodějské samoprivatizaci ideově zavázána ODS strakám. Takže si skandály vybírá značně selektivně.
No bývalí svazáci z SSM věrně slouží svým bývalým dospělým kumpánům- mazaným kariéristům z KSČ (nyní mafiánům ODS).
Je to dobře ukradenými penězi namazaný stroj.
Kdysi mě urážel bolševik, že nutil lidi o cokoliv "navíc" žebrat. Nyní mě uráží, že namnoze stejní lidé nebo jejich potomci mne, a další občany každodenně beztrestně okrádají.
Ale věřte si čemu chcete.
30. 09. 2011 | 20:08

JenTak napsal(a):

Je smutné, že když se řekne v Čechách pravice, každý si okamžitě a bez přemýšlení vzpomene na nějakou její krádež.
30. 09. 2011 | 20:31

český maloměšťák napsal(a):

Já nemám imunitu.
Proto bych se neodvážil neúspěšného podnikatele pana Šnajdra takto kritizovat. Vždyť mu asi jen nevyšel podnikatelský záměr....chudákovi. Chtěl se postarat o své starší bližní...a vy hned : "podvodník, defraudant...".
Kdo z vás má na to - starat se takhle o své bližní ?!
Nechte ho být, prosím.
Beztak teď neví, kam dřív skočit. /prý se vrací Pitr - a má být nějaká mela, nebo co...že prý to totiž tentokrát Rampula na starosti mít nebude.../
30. 09. 2011 | 20:32

zk napsal(a):

Ten předposlední odstavec ("Běžná praxe") se netýká jen vztahu ODS ke zdravotnictví, ale obecně vystihuje přístup (nejen) české pravice ke spravování státu.
30. 09. 2011 | 20:32

Kateřina napsal(a):

Doktor Rath má vždy velmi dobré a trefné projevy ve Sněmovně, ale tento se mu skutečně mimořádně povedl!!!... Opravdu krásný, skoro umělecký, projev! Vždy ty modré úchyly a megazloděje dokonale prokoukne a usadí, a možná je na ně až moc hodný, oni si to nezaslouží po tom, jak rozkradli a zadlužili naši zemi... :-)
Pan Rath je prostě jednička, jen tak dál... :-)
30. 09. 2011 | 20:38

stehno napsal(a):

Takto se chovají všichni vlivní, jsou jak jedna rodina. Vrána vráně oči nevyklove. Ostatní je jen divadlo pro voliče, občas se musí na něco poukázat, za chvíli to vyšumí a krade se na jiném konci a ve velkém. Proč bychom jinak museli polatit tak vysoké daně? Někde jsem nedávno zaslechl, že podobným neprůhledným " hospodařením" se tstratí aý 200 miliard Kč ročně.
Kdo je má asi v kapse? Třeba Standa Veliký co si musel půjčit od strýčka?
30. 09. 2011 | 20:40

Béda napsal(a):

Český maloměšťák,

p. Šnajdr odborně dohlíží na efektivní hospodaření VZP, pan Cikrt skvěle zastupoval Brandýskou soukromou nemocnici, teď se dovídáme, že p. Šťastný byl podobně jako p. Topolánek před vstupem do politiky úspěšným podnikatelem. Myslím, že transformace českého zdravotnictví salámovou metodou podle receptur Kaisers Permanente byla svěřena samo fundovaným odborníkům a manažerům.
30. 09. 2011 | 20:42

Duroy napsal(a):

Mimochodem Marek Šnajdr a jeho rodný Frýdek-Místek:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=692719
30. 09. 2011 | 20:52

Poctivý čtenář napsal(a):

Dočetl jsem se na parlamentních listech ,že ODS byla založená v den narozeni Adolfa Hitlera 20 dubna . No to je ale náhoda ?? to čumím .
30. 09. 2011 | 20:59

ghándí napsal(a):

chudáci socani, sami musí privatizovat nemocnice, protože je tak zadklužili, že už neví kudy kam. oranžový zloděj a vyžírka rath , co sedí na dvou státem placených židlích a ještě u toho stačí řídit svou soukromnou polikliniku, jenom odvádí pozornost od svých finančních problémů ve středočeském kraji.
30. 09. 2011 | 21:00

český maloměšťák napsal(a):

Béda
Jsem rád, že máte podobný názor.
Dokonce jesem zaslechl, že během stávky doktorů se dotyční vyjádřili, že " nic hrozného se nestane, když doktoři odejdou". Že jako to klíďo píďo vemou za ně.
Ale pak se omluvili, a dementovali :)) to.

Protože jim z nemocnic pozutíkala půlka pacientů....

Vy si myslíte, že pan Šnajdr má s VZP podobné úmysly jsko s těmi důchodci v Rychvaldu ?
Hmmm...altruista a mecenáš...to se hned pozná, že má dobré záměry i srdce....
/ a kdo to zacáluje teď, když mu to naopak vyjde - taky radnice v Rychvaldu ?/
30. 09. 2011 | 21:02

JenTak napsal(a):

ghándí.
Tak jako vždy když nemůžete vyvrátit tvrzení v blogu autora, obrátíte svoji zášť vůči jeho autorovi.
Stále volíte ODS od jejího vzniku, že?
30. 09. 2011 | 21:03

RA napsal(a):

ale pane Rathe, nevím,zda je to pravda, co uvádíte, moc bych na to nesázel, ale vy to děláte přece podobně. Nábytek do kanceláře za čtyři miliony, v minulém týdnu, 19 milionů se ztratilo na vašem kraji, nechcete podat žádné informace. Vy jste oranžová straka , ale na barvě nesejde, zloděj jako zloděj.
30. 09. 2011 | 21:04

RA napsal(a):

Jen Tak.... zášť proti autorovi Rathovi ? Tomu pravdomluvnému chudáčkovi ?
30. 09. 2011 | 21:06

Expert napsal(a):

Pane Stejskale, pokud zdejší diskuter ghandi nedokáže , že Rath je zloděj, jak tady ghandi píše ve svém předchozím příspěvku , mohu o ghandim napsat, že je prolhaný ksindl, aniž byste můj příspěvek smazal?
30. 09. 2011 | 21:07

nikdo napsal(a):

Pane Rathe, že ODS je zakladatelkou a reprezentantkou tzv. mafiánského a klientelistického kapitalismu u nás není třeba diskutovat. Bohužel i ČSSD se nevyvarovala řady svých "šnajdrů" a jim podobných. V podstatě díky divokému antikomunismu zůstala jedinou čistou politickou stranou KSČM. To je výsledek 20 let tzv.demokracie u nás.
30. 09. 2011 | 21:08

stehno napsal(a):

Proč ten náš bohatý jazyk tak uráží některé nevinné tvorečky z naší přírody?
Ti zmiňovaní by zasloužíli jednoznačné pojmenování, které jim přísluší.
30. 09. 2011 | 21:09

Colt napsal(a):

Duroy
dobrý odkaz, fakt dobrý - typický tunel zlodějského bratrstva ODS
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=692719

JenTak
máte to přesvědčování marné, některým bl+ům evidentě zlodějny nevadí.............
30. 09. 2011 | 21:12

ghándí napsal(a):

expert,
pokud rath muže tvrdit o šnajdrovi, že je modrá straka, já tvrdím o rathovi, že je oranžový zloděj. nakonec ty nahrávky o provizi za reklamu v odborářském časopise tempus myslím hovoří sami za sebe. rath je oranžový zloděj a oranžová vyžírka.
30. 09. 2011 | 21:16

Expert napsal(a):

To : ghandi
Tempus Medicorum samozřejmě není odborářský časopis a už z tohoto a nejen z tohoto důvodu o vás mohu prohlásit, že jste jen lhář a nwskutečný hlupák.
Dále předpokládám, že mi sdělíte, kolik činila provize za reklamu, o které tady píšete.
Pokud mi to nebudete schopen sdělit, předpokládám, že souhlasíte , abychom zůstali u mého původního tvrzení, že jste téměř jistě jen prolhaný ksindl a to ještě tvrdím, že toto pojmenování je pro vás velmi eufemistické.
30. 09. 2011 | 21:24

ghándí napsal(a):

expert,
lekařska komora pod vedením oranžového zloděje ratha byla od odborů k nerozeznání. nakonec ambiciozní komsomolec kubek v teto neblahe tradici pokračuje. na tu provizi se musíte zeptat ratha,
30. 09. 2011 | 21:29

Suchec napsal(a):

ghándí:
já vim, maš to blbý, ale nebuj, to slunko se dneska večer neztratilo, ono se vrátí. :-))
30. 09. 2011 | 21:33

Suchec napsal(a):

BTW, Davide, ten projev v PSP byl jeden z nejlepších, co tam kdy zazněl.
Pokud byly nějaké poznnámky, nebylo to vidět. Pěkně z patra, konkrétně a adresně. (jak se Nečas s Drábkem a Kalouskem šklebili stálo za všechny prachy).
30. 09. 2011 | 21:40

AC napsal(a):

Expert

Nosíte dříví do lesa, to už zde většina normálních o ghándím alias hoven ví:-)
30. 09. 2011 | 21:41

ghándí napsal(a):

expert,
rath taky nic nedoložil. dokonce zpochybnuje rozhodnutí soudu. asi má taky večerní lidovou školu práv jako soudružka brožová-polednová.
30. 09. 2011 | 21:44

Jeff napsal(a):

...přituhuje. Skvělý blog. Jen nechápu Hegra.
30. 09. 2011 | 21:46

dalimír napsal(a):

V listopadu chystají odbory generální stávku ,tentokráte by se ani pražáci neměli ulejvat ! Když změna tak aby stála zato ! Třeste již ted modré straky !!! Dl.
30. 09. 2011 | 21:51

AC napsal(a):

Jeff

Ministr zdravotnictví bude nejspíš jen prachobyčejná loutka, figurka. Za špagátky tahají jiní, ti co se na veřejnosti neobjevují.
30. 09. 2011 | 21:52

Expert napsal(a):

Děkuji za upozornění, že ghandi je místní Kašpar. Nechodím sem tak často, takže jsem hloupost ghandiho , kterou mimochodem opakovaně dnes předvádí, aby to poznali opravdu všichni, zatím neznal.
30. 09. 2011 | 21:57

Pedro napsal(a):

Víte pane DrRathe, občas se sice pobavím nějakému Vašemu trefnemu sprymu typu "Ferda Mravenec" na V.Bartu nebo "Kalouskova opička". Ale neverim Vám. Sám kritizujete něco, co sám děláte, i když trochu jinak, možná chytreji a v jinem převleku. Co tím chcete sdělit, že jste lepší a čistší? Za Paroubka jste byl jeho dvorní šašek. Nyní jste normální klaun, patříte do stejného cirkusu jako klauni Schneider, Barta, Kalousek, akorát každý z jiné party. Diváci na vás chodí a platí. Musí, ze zákona. Provozní náklady cirku rostou, vstupné se zvyšuje. Děláte si legraci z divaků, parodujete sami sebe. Podrazite si nohy, dáváte si pohlavky a mlatite se žebříkem navzájem. Pak se poperete o vstupné, principál vám trochu domluví a jede se dál. Smejicich se divaků ale ubývá. Pomalu zacinají ubývat i nesmejici se. Nakonec bude sapito prázdné. Principál cirkus prodá a klauni budou plakat na ulici.
30. 09. 2011 | 21:57

AC napsal(a):

Pedro

Ne že bych s vámi nesouhlasil, naopak, ale buďme za ty veřejné války rádi, jinak bychom se nedozvěděli už vůbec nic, když na média spolehnutí není.
Jediné, čeho tím docílí je změna. A doufejme v příznivější konstelaci, kdy je pak z hrušky všechny konečně setřeseme.
30. 09. 2011 | 22:09

dobroděj napsal(a):

Však víte, jak to bylo na ministériu zdravotnictví za panování Šnajdra, sestry ministryně a hl. hygienika Víta!
Jen ten Vít tam sedí dodnes, ale je policejně vyšetřován pro úplatky severomoravské ODS, takto platby za odborné telefonické konzultace, manželovi své milenky Karly Ř., panu Vychodilovi.
Šnajdr přesedlal blíže ke zdroji, a vůbec o jeho čistých úmyslech nepochybujeme. Tak jak to bylo v Rychvaldu, tak to bylo se Zdravotními ústavy, Diag Human, Tkáňovou bankou, snahou prodat nemocnici na Karláku, nákupem očkovacích vakcín proti praseečí chřipce atd. atd. A všechno je málo. S jídlem roste chuť.
Kdy už někdo toho Šnajdra klepne přes prsty / a přes hlavu/ a kdy už konečně vyhodí hlavního hygienika z ministerstva k lopatě?
30. 09. 2011 | 22:13

mažňák napsal(a):

Expert: nevím na co jste expert, ale nechápu jak si můžete být jistý, že šnajdr je zloděj a rath ne. Jste epert na Ratha? Na Šnajdra? Je Rathův blog něčeho důkazem? Je Rath větší autorita než soud, který šnajdra osvobodil? Není to celé nějaké divné?
30. 09. 2011 | 22:22

Cech napsal(a):

Děkuji za poutavý blog pane doktore pouze nevím proč se pan Bc pustil do zdravotnictví,proč ne třeba zemědělství a převody lesů ČR na a.s..

Doprkvančic každý z nás jednou za čas odbornou péči potřebuje,proč začal ten pan Bc uplatňovat Regula Vola právě na zdravotnictví?

Nevím ale aktivita Bc v současnosti je na jiném levelu pane doktore.
Vazby na Aleše Kubíčka a Pavla Horáka to je ten správný olej.Kdo maže ten jede.
Neboť kam se hrabe těch starých, ubohých 7 mi v současnosti je to 130 milionů.
Takto nastavený systém umožní z pojišťovny vypláchnout oněch (40 milionů/R),na vzdálenosti 20 Km.

Protože ale podstata je v něčem jiném.
Návrh pana Hegera tj. využít možnost jak vyřešit řádění pana Bc ve zdravotnictví na úkor seniorů.
Připomenout tak jak jsme to slyšeli již mnohokrát, že to jsou nepotřební lidé, kteří jen parazitují na společnosti.

Protože reforma zdravotnictví pod managementem pana Bc a dohledem pana Hegera umožňuje provést onu tolik potřebnou demografickou korekci.
Proto je nutné chápat smysl této reformy takto, toto nastavení si vyžádalo onu dohodu Ministra zdravotnictví a ministra práce a sociálních věcí.

Prostě vycházejí z toho,že 2 pilíř to díky této reformě zdravotnictví utáhne třeba i se ztrátou(rozkradením) 25 a více %.

Proto se změnilo i obchodní názvosloví:
Zákon nezná lékař, resp. zdravotník, a pacient zná pouze: Poskytovatel(zprostředkovatel) a klient.
Proto pane Rath z tohoto úhlu pohledu, kam se hrabe pan Šnajdr.
30. 09. 2011 | 22:46

Jeff napsal(a):

AC: ale to je přece jasný, že Hegr je do počtu, jen nevypadá, že by zrovna tohle mu sedlo..
30. 09. 2011 | 22:56

Jeff napsal(a):

AC: asi mu slíbili 1x nemocnici za půl darma
30. 09. 2011 | 22:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik textů obsahujících hubou nadávku ("ksindl"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. Ne, nemůžete zde nikoho nazývat "ksindlem", pane Experte. Označit někoho zlodějem je obvinění (a pokud ho dotyčný nedoloží, je lhář, pomlouvač atd.). Ale "ksindl" je jen a pouze nadávka.
30. 09. 2011 | 23:00

Skogen napsal(a):

Vždy znovu a znovu žasnu, jak lidé dokáží být zoufale naivní. To všechno se tady a jinde prognózovalo už několik let zpátky. A přesto se najdou naivky rovnou po veletuctech, které lumpengruppe strčí přímo pod nos bianco šek, a když si ho lumpengruppe podle svého vyplní a na jejich úkor nechá proplatit, stejně jí na to skočí znovu, PROTOŽE TAK DOBŘE VYPADÁ - aby ne, za ty (jejich/naše) prachy. Za ty by navenek vyhlížel exkluzivně kterýkoliv lump.

Dokud budeme prestiž odvozovat od tohoto a ne podle toho, co kdo za užitek přinesl společnosti, budeme se topit v marastu. Včetně těch v teflonových oblecích.

Ohromnou módou je mít stát za dojnou krávu, kterou bude živit celá společnost, ale dojit jen někteří, o to hůře, když si říkají soukromý sektor a měli by si tedy hospodařit za své a na vlastním.

Stát nemá z daní všech živit privát, jak zní neoliberální koncepce, stát má zajistit, aby se naopak z prosperity privátu něco vracelo do společnosti, protože i privát se realizuje v jejím rámci a je součástí jejího obrazu.

Jestliže dopustíte, aby naše děti a děti našich dětí ještě více strádaly a to ve věcech tak zásadních, jako je zdraví, jen kvůli prospěchu úzké skupiny všehoschopných, zasloužíte si plivnout do obličeje bez ohledu na to, jak skvěle sami chcete vypadat.
30. 09. 2011 | 23:01

AC napsal(a):

Jeff

No zadarmo to určitě nedělá, to je jasný. Jen aby mu ta odměna vydržela a náležitě si i užili, než hromadně se svými přáteli navštíví jeden z převlékacích salónů.
30. 09. 2011 | 23:38

mažňák napsal(a):

Expert: pane Rathu, stojí vám to za to?
01. 10. 2011 | 00:04

Dex napsal(a):

Nojo, modré straky, asi to s námi nemyslí tak dobře jako oranžoví soudruzi, kteří to myslí upřímně. Jako dnes si pamatuji na billboardy Stanislava G. a na jeho pozdější zázračné zbohatnutí. Co vy na to pane DRRath. A v ODS jste náhodou nebyl?
01. 10. 2011 | 02:03

kočka šklíba napsal(a):

mažňák napsal(a):

Expert: nevím na co jste expert, ale nechápu jak si můžete být jistý, že šnajdr je zloděj a rath ne. Jste epert na Ratha? Na Šnajdra? Je Rathův blog něčeho důkazem? Je Rath větší autorita než soud, který šnajdra osvobodil? Není to celé nějaké divné?
30. 09. 2011 | 22:22

Mažňáku spadl jste z nebe? Probudil jste se po 15 letech? Vrátil jste se po 10 letech z pralesa? To vše do ČR ? Pokud ano, chápu to co jste napsal. Jinak byste nemohl napsat to co jste napsal. Soudy v ČR už dávno nejsou žádná autorita, která by skutečně vždy rozhodla o tom, zda je něco v souladu se zákony, a to se zákony notně špatnými.
Nicméně i pokud nastaly situace mnou zmíněné v úvodu na Váš příspěvek, pokud dům seniorů nestojí, pokud na ten dům firma Šnajdra dostala dotaci, pak asi není potřeba být expert na Šnajdra, stačí normálně neideologicky přemýšlet, věřím, že se nyní zamyslíte ;).
A nepochybuji o tom, že Rath velmi dobře ví o čem píše. Je totiž inteligentní. A to právě typy "formátu" většiny odesáků a topáků, natož jejich přiznívců, jako hovének (ghándí) velmi dráždí. Protože na něj inteligenčně nemají, a oni to vědí, že hovénku ;).
01. 10. 2011 | 02:19

kočka šklíba napsal(a):

Experte souhlasím, máte s tím ksindlem pravdu, ale tady je to obvyklé, pravda, někteří jako zloděje označují třeba i Langra, Řebíčka, Bartáka, Topolánka, Drobila, Grosse, o Kalouskovi ani nemluvě, a editor to nemaže, můžeme v tomto případě opravdu editora považovat za nestranného.
Jiná věc je, že soudný a inteligentní člověk, ne alternativně inteligentní jako hovének, dodá i nějaká fakta ;). I když v našem justičním systému, prolezlém korupcí a jdoucím na ruku politikům a spřáteleným kámošům (dokonce i BIS to konstatovala ato jí nepodezírám z nestrannosti), bude většina zlodějen politiků a spřátelených firem atd. zametena pod koberec, nakonec Kočí to prokecla ne? Ne že by to byla novinka pro kohokoliv kdo myslí, no hovének to není ;).
01. 10. 2011 | 02:36

kormoran napsal(a):

Spravne soudruzko Sklibo-Expert ! Je treba zavest 'lidove ' soudy po vzoru V. Stalina !))))

Ma to ovsem jeden hacek. Vy soudruzi narokujete neco , co sami neplnite)))))

A Pane Stejskale ! A pane Stejskale! A pane Stejskale!

Totiz s. Skliba , udernice a sicka Otavanu Trebon - uplatnuje naroky vytycene hlavne 'stranou' a vladou! A plni plan na neuveritelnych 180 % )))) Stachonovkyne!)))

Pozn. Soudruzi! Mne pripada ,jakoby vas nekdo vykopal ze zahrobi))))
01. 10. 2011 | 05:48

Expert napsal(a):

To : mažňák
To víte , že mi to za to stojí. I kdyby to mělo posloužit jen k tomu, aby bylo vidět, jací jsou například mažňák a kormorán hlupáci a ukázat, že jejich omezená duševní schopnost, jim umožní, nazývat mě Rathem.
Nejnebezpečnější pro každou společnost jsou totiž ti nejhloupější , proto je více než účelné , aby se o nich vědělo.
01. 10. 2011 | 07:31

Expert napsal(a):

Oprava: ...nazývat mě Rathem, přépadně někým jiným.
01. 10. 2011 | 07:33

black napsal(a):

Kradu, kradeš, krademe, v ODS se sejdemee.
01. 10. 2011 | 07:47

kormoran napsal(a):

Expert))))))))))))))))))
01. 10. 2011 | 07:49

Expert napsal(a):

To : kormoran
Potvrzovat opakovaně , že jste hlupák nebylo nutné, je to totiž zřejmé z každého vašeho písemného projevu.
Přeji vám proto, aby k vám byl osud milostiv a v budoucnu zlepšil váš inteligenční potenciál natolik, abyste byl schopen reagovat i (pokud možno ) v racionálních větách.
01. 10. 2011 | 08:00

kormoran napsal(a):

Expert )))) mate pravdu , soudruhu.)))
01. 10. 2011 | 08:04

Expert napsal(a):

To : kormoran

Já to vím . Teď je ještě potřebné , abyste to pochopil i vy a třeba vám to pomůže stát se v budoucnosti duševně normálním člověkem. Přeji vám k tomu hodně štěstí, budete ho potřebovat
01. 10. 2011 | 08:08

kormoran napsal(a):

P.S. potreboval bych poslat do preskolovaciho tabora )))))
Treba pod nazvem IljicoExpertova pravda!))))
01. 10. 2011 | 08:09

kormoran napsal(a):

Ano ! Experte !))) Vzdyt do sebe busim prekrasne svazky soudruha Lenina ! ))) V pristich zivotech vse pochopim !
01. 10. 2011 | 08:14

Aktiv napsal(a):

A oranžová straka, a červená straka....Celá politická "elita"jedna velká a drzá straka!
Paroubkuv vzkaz všem politikům:Nalijme si čistého vína, padni komu padni...Mě už padlo, první bylo vajíčko, a vše ostatní, co mě potkává v posledním období...můj obraz pravdy do kterého mi občané pomohli nahlédnout...
Klausuv vzkaz občanům:Vy všichni jste falešní voliči, a já jedinej jsem čistá bílá lílie...
Dukův vzkaz nevěřícím: Kalousek vás oškube, a potom se budete hrnout za Bohem, kterého teď nepotřebujete...
Kalouskuv vzkaz církvi, a Rathovi: I na vás jednou dojde...Vždy na vás došlo, jen o tom ještě nevíte...
Nečasův vzkaz opozici: Nejlepší politika je, politika pokrytecká, a tu umí ODS ze všech nejlépe...
Swarzenbergův vzkaz občanům: Kdybyste uměli německy, tak byste nebyli tam, kde jste dnes...Podívejte se na mě, jak si životem lítám, a vznáším...
Bártův, Bátorův, Bartákův vzkaz všem poctivým a ctnostným: Nejlépe je poctivost schovat pod kněžskou sutanu, tam je největší tma...A hlavně odpustky, ty umíme vyplácet ze všech nejlépe, a ještě z božím požehnáním...
Vzkaz mafie všem pracujícím: Makejte a plaťte, ať se máme nejlépe...
Vzkaz Bilderbergů, Illuminátů a Křestanských církví všem ovcím: Musíte být ovce, jste ovce a budete ovce....

Vzkaz občanů všem předchozím vzkazujícím: Už žádné ovce, teď zase budou hovořit ti blbí, obtěžkaní starostmi, dětmi, dobýváním chleba, skutečnou prací, skutečnou pílí, skutečnými hodnotami, teď se zbavíte mafiáni svých zbytečných zlozvyků, a naučíte se opravdu žít, blbosti a pofidérní zájmy jsou jen zbytečnosti, kterým ani sami nevěříte, protože jsou vaše představy nereálné a působí nevolnost nejen vám, ale i těm, kterým způsobujete ty škody, a katastrofy, a konečně pochopíte, že stačí tak málo, abyste našli, to co jste v chybných představách nikdy nemohli najít....skutečné osvícení!
01. 10. 2011 | 08:36

berkowitz napsal(a):

Ústava nám zaručuje svobodu projevu, nikoliv však svobodu po projevu!
01. 10. 2011 | 09:04

vlado napsal(a):

Běžná praxe, předposlední odstavec blogu popisuje čehož jsme po dobu jednadvaceti let svědky. Zbývá ještě zprivatizovat zdravotnictví a stát který míval péči o zdraví národa řízenou jako Ústav národního zdraví - ÚNZ bude v rukou podnikatelů. Jak velký pokrok v péči o zdraví nemajetných to bude bude patrné již v nedlouhé době. Ti majetní však obavu o své zdraví mít nemusí. Však je to z některých nicků patrné.
01. 10. 2011 | 09:17

ali napsal(a):

obviňování zlodějů jinými zloději..na to musí být žaludek. Nejsmutnější na tom je, že lidi fandí těm zlodějům pořád. Místo toho, aby s nimi udělali krátký proces, dělají pravý opak. Klaní se jim, fandí jim, strkají za ně ruce do ohně a nenávidí bližní své. Nejsou schopni realisticky uznat, že vše je jen zástěrka a že to, co s námi ti námi volení dělají, je odporné, nezákoné, nehumánní. Jeden dokáže vylít špínu z politického kanálu a neuvědomuje si, že z toho kanálu vyšel taky, špinavý a páchnoucí, jako všichni, jenž ten kanál obývají. Je jedno, jestli vyšel modrák nebo oranžovák, či jiný barevňák. V tom kanále se totiž všechny barvy tak zašpinily, že už nelze rozeznat jednu od druhé..
A lidi? Klasický a názorný příklad toho, jak dokáží být stupidním stádem, lehce manipulovatelným stádem, hysterickým stádem, nemyslícím a jen koukajícím, co za ně udělají milovaní vůdci. Je jedno, že kradou a fanaticky lžou s narcistickou tváří, neboť oni si to můžou dovolit, oni jsou námi volení, tudíž svatí. Ale to, co si oni dovolí si přeci nesmí dovolit jiní!!!
Všichni se pořád diví, jak mohl Hitler, Stalin, Mao Ce-Tung a jiní zblbnout celé národy. Já se nedivím. Je to totiž to nejjednodušší. Proto se svět nemůže zbavit diktátorů. A když se podívám na fotku Ratha, je to jako z pohled z pekla..
01. 10. 2011 | 09:28

Suchec napsal(a):

Ali:
Sáhodlouze okecáváš, a stačí poslední věta, ne?

Tobě mohou někteří kálet na lebeňu, ale to je Ti jedno. Hlavně, že máš svého Satana, že?

To už je pak velmi blízko k inkvizicím atp.
01. 10. 2011 | 09:54

ali napsal(a):

Suchec
:o)))
01. 10. 2011 | 10:02

ali napsal(a):

Suchec
..vrať se do stáda..
01. 10. 2011 | 10:03

Cestovatel napsal(a):

Colt:

Protože MF Dnes si dovoluje kritizovat i ČSSD a nezveřejňuje jeno názory levicových politiků a jejich ideový souputníku, jako to dělá (rudé) Právo tak už je ideově svázaná z ODS? Vy oranžový svazáci nepřemýšlýte než něco napíšete.
01. 10. 2011 | 11:27

stehno napsal(a):

20 let jste nás masírovali, kak bývalá vládní garnitura ( ne vládnoucí třída, ta nikdy opravdu nevládla, to jako dnes s plnými ústy demokracie úspěšně dělali jiní) zdevastovala morálku. Výrok - kdo nekrade, okrádá rodinu - se stalmottem života. Kde jsou ty opěvované ideíly lásky a pravdy?
Elita ( to slovo nesnáším) se opět projevila. A to v tom nejhorším světle.Nepodléhám populismu, ale těm neprůhledně utraceným 200 miliardám věřím.
( A je jedno , i kdyby to bylo jen 50 mld)
01. 10. 2011 | 12:04

stejskal napsal(a):

Opět dobrý den, pane Experte,

při dalším porušení zdejších pravidel (to znamená např. označování druhých hrubou nadávkou "ksindl") budu mazat VŠE, co sem napíšete.

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou výměnu názorů.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 10. 2011 | 12:17

český maloměšťák napsal(a):

kormoran napsal(a):
P.S. potreboval bych poslat do preskolovaciho tabora )))))
Treba pod nazvem IljicoExpertova pravda!))))
01. 10. 2011 | 08:09
----------
Myslím si, že to by nezabralo.
Mateřská školka je to správné místo !
:))))))))))))))))))))))))))))))))
01. 10. 2011 | 12:56

návštěvník divadla napsal(a):

Pane hejtmane,

měl byste se podívat na "výběrové řízení" na nového ředitele divadla v Mladé Boleslavi. Nwelati použil dotace na dostavbu divadla zřejmě na uhrazení části dluhu, který městu během svého působení udělal. Ředitel, jemuž se to asi nelíbilo, přijde o místo. Aby to nedopadlo,jako s ředitelkou zdejší knihovny (dělá ji paní bez VŠ, ovšem s tlačenkou z magistrátu, zřejmě přes chotě). Že by byl ředitelem divadla v režii primátora třeba kulisák ? Upozorňuji, že výběrová řízení zde probíhají značně nestandardně.
01. 10. 2011 | 14:10

Barča napsal(a):

Nyní se bude odepisovat za x milionů propadlých vakcín. Mít víc času, vrátila bych se do archivu diskutujících, kdy pan Rath upozorňoval na farmaceutickou loby připravující si kapsy na tučné zisky z prodeje vakcín proti prasečí chřipce.Kdy si dovolil kritizovat rozhodnutí hlavního hygienika a MZ a v diskusi byl označován doslova za Herodese, který svou dávku dostane a ostatní mohou zemřít. Pamatujete jak se obratem prodlužovala resp. doba léku Tamiflu (ten jim zbyl po chřipce tehdy ptačí) a novinářská obec to ponechala bez odezvy. Víc Rathů v politice a nemohlo by to takhle vypadat. Ale ono je lepší moudře mlčet. A pak být na žebříčku popularity hodně vysoko.
01. 10. 2011 | 18:23

Colt napsal(a):

Cestovatel
to mě podrž - jen proto, že ODS krade jak straka a Mladej Franta píše hanlivě jen o levičácích jsem já "oranžový svazák"?
A nemyslíte, že tahle zlodějna a manipulace může ns+at i mírně pravicového člověka.
Sprostá zlodějna je zlodějna - není na ní nic levicového ani pravicového.
Rozdíl je jen v tom, že oranžoví s tím málem co kradli museli přestat. Zatímco modré straky pokračují, jako by se nechumelilo. Však taky k nim se po Listopadu přesunuli ti nejdrzejší kariérističtí bolševici.
01. 10. 2011 | 18:47

filip II. napsal(a):

Ghandi.
proč jste se diskutujicím blogařům veřejně nepřiznal, že jste se transformoval z hovena na ghandiho? Ten hoven už skutečně zapáchal, stejně jako ty příspěvky!
01. 10. 2011 | 21:48

noctem napsal(a):

Nejsrandovnější na tom je, že ani pt. ghandí ani netvrdí, že Marek Šnajdr není zloděj. On se to jenom snaží kamuflovat tvrzením, že jiní jsou ještě větší zloději, čímž - jistě vědomě, že - definuje stav naší politické scény. Třeba zahájil hladovku a je z toho zřejmě indisponován.
01. 10. 2011 | 22:52

otokar napsal(a):

Chybějící pasáž- jak budoucí bakalář prodával dřevěné brikety v jižních čechách- nechť doplní insideři.
02. 10. 2011 | 05:38

Expert napsal(a):

Pane Stejskale, respektuji vaše přání , že nemohu označovat ghandiho, kormorana a jim poodobné označením , které je charakterizuje mnohem lépe než stávající nicky.
Vám bzch přál,pane Stejskale, abyste v době bližší než dlouhé pochopil, že pokud mne například kormoran označuje jako soudruha, neměl by na tomto blogu psát vůbec,ne být mazán až po druhém varování , jak je doporučováno v mém případě.
Pane Stejskale, přeji vám , abyste se postupně naučil rozlišovat skutečnou vulgaritu a intelektuální sprostotu zdejších přispivatelů.
I k tomu přeji mnoho štěstí, i Vy ho budete potřebovat.
02. 10. 2011 | 09:50

stejskal napsal(a):

Děkuji za přání, pane Experte.

Budu na sobě dál pracovat.

Hezký den.

Libor Stejskal

P.S. Myslím, že rozlišuji vcelku slušně. Jinou věcí jsou ovšem možnosti, které mi takto otevřené fórum nabízí (není například prakticky vůbec možné zamezit komukoliv, aby zde diskutoval), jakož i to, co považuji za smysluplné. Takže postupuji při udržování alespoň nějaké úrovně techto debat v souladu s tím, co jsem schopen garantovat. Komu to nevyhovuje, možná - i když o tom dost pochybuji, mám o internetu jistý přehled - najde podobně navštěvované fórum (desítky tisíc lidí denně), kde někdo dokáže zajistit debatu jak bez sprostot či hrubých nadávek, tak bez jakýchkoliv jiných invektiv.
02. 10. 2011 | 11:54

Expert napsal(a):

Pane Stejskale, předpokládám že příslib, že na sobě budete dále pracovat, je myšlen upřímně. Já jsem totiž nikdy a nikde netrvrdil, že forum které administrujete má špatnou úroveň samozřejmě v relaci s tím, co presentuje česká mediální sféra, protože si naopak myslím, že má úroveň vyšší než standardní.
Proto Váš slib, že na sobě budete dále pracovat, je i pro mne příslibem toho, že v budoucnosti budou mazáni když ne přednostně tak alespoň zároveň intelektuální zoufalci typu ghandi a ne ti, kteří intelektuální zoufalství těchto individuí pojmenují.
02. 10. 2011 | 12:25

stejskal napsal(a):

Nikoliv, pane Experte,

přednostně zde nebude mazán nikdo (stejně jako zde nebude nikdo protežován). Nadále zde budu mazat jen to, co deklaruji v záhlaví každé debaty bez ohledu na to, kdo to napíše, a samozřejmě jen to, co zaznamenám (což platí jak o mém volném čase, jako třeba od minulé středy do zítřejšího rána, tak i v pracovní době, jejíž náplní není mazání sprostot na těchto stránkách).

Libor Stejskal
02. 10. 2011 | 12:54

ajeto napsal(a):

opět pěkný příspěvek Dr. Rath
02. 10. 2011 | 16:04

Expert napsal(a):

Pane Stejskale, slíbíl jste, že se budete snažit a zatím, zdá se, zůstáváte intaktní , protože nevěřím, že při jen troše snahy, byste na to nepřišel sám.
Zkusím tedy chvíli přemýšlet za Vás.
Můj prvni nápad zní: Nestačilo by pouze opravit záhlaví?
Ale jinak promiňte, že Vám radím.
02. 10. 2011 | 16:18

stejskal napsal(a):

Obávám se, že nestačilo, pane Experte.

Ostatně žádné záhlaví ještě nikdy nikoho nepřimělo ke korektní a slušně vedené výměně názor (dokonce jsem si za ty více než čtyřio roky měl možnost ověřit, že je většina lidí vůbec nečtě).

Snažím se velmi, seč mé intelektuální síly i jistá míra sociopatie umožňují, nicméně na faktech, které jsem uvedl v předchozích vstupech to pohříchu nic nemění.

Libor Stejskal
02. 10. 2011 | 20:39

Expertesockdl napsal(a):

Měl bych samozřejmě ještě řadu dalších nápadů, ale zdá se, že k mým nápadům zůstáváte, k Vaší škodě, rezistentní, takže se nebudeme vzájemně zdržovat.
Já se pokusím při mé marginální účasti ve zdejší diskusi uplatnit jeden z mých mnoha nápadů a pokusím se využít toho, že Vy svoji práci děláte obětavě ve svém volném čase ( i to je možná důvod Vaší rezistence k mým nápadům a snaze vyhnat odtud insuficientní jedince, protože práce ve volném čase a tedy zřejmě neplacená, bývá malokdy kvalitní) a pokusím se synchronizovat moji zdejší literární činnost s vaším volným časem a využít Vaší nepřítomnosti k tomu, abych exaktně pojmenoval kormorana a jemu podobné.
Jinak samozřejmě děkuji za malou diskusně - edukační rozvičku a i nadále přeji vše dobré a mnoho úspěchů ve Vaší záslužné práci .
P.S.
Neberte sebe a tento blog zase až tak smrtelně vážně , ať na něm nenecháte zdraví a všechen volný čas. Z obecné úrovně české společnosti je totiž zřejmé , že Vaše obětavá práce ( a to i ve volném čase)k velkým výsledkům nevede a jedinci jako ghandi a kormorán získávají nezvratnou převahu.
02. 10. 2011 | 22:04

vojnov napsal(a):

Kočka Šklíba: Neznám detaily soudního procesu s M. Šnajdrem a právě proto bych byl s odsudky toho konkrétního soudu zdrženlivý. Skrz to, že nemáme precedentní systém práva, musí soudy rozhodovat v souladu se zákonem definujícím trestnost konkrétního činu (či ne-činu) a zákonnost vyšetřování. Přitom platí dvě pravidla... každý může dělat cokoliv, co není zakázáno (kromě policie, která může dělat jen to, co je jí povoleno), a pokud jsou pochybnosti, je souzený osvobozen. Pokud tedy chcete někoho ne-odsoudit, stačí zpackat vyšetřování. K čemuž zcela stačí nezkušená policie a/ nebo dobře motivovaný žalobce.

Čili chtěl-li soud (a já věřím, že chtěl) odsoudit pana Šnajdra za zpronevěru, musel mít DŮKAZY (získané zákonným způsobem) o tom, že p.Š. vědomě firmu vykrádal. A ne že byl jenom neobratný. Na tom ostatně zvadla většina privatizačních kauz. Ne každá zlodějna je trestná (ale to není na bedrech soudů, ale kolegů z PSČR).

Ghándí: Zlodějem je označován ten, kdo krade (neoprávněně se obohacuje), bez ohledu na to, jestli byl odsouzen anebo ne. Pokud firma p.Š. přijala 7MKč na stavbu domu, který (sic!) ani nezačala stavět, pak zcela prokazatelně okradla svého klienta. Firma p.Š. přijala 7MKč, skončila v úpadku, nezbyl ani flok... kde je těch inkasovaných 7MKč? Zcela legálně byly utraceny = vyvedeny z firmy na jiný účel než bylo předmětem smlouvy (nic se nepostavilo). Majitel takové firmy je buď zloděj (pravděpodobně) nebo hlupák (taky se tu a tam stane) anebo hrozný smolař (asi ne).

Tož tak.
02. 10. 2011 | 22:56

stejskal napsal(a):

Dobře, pane Expertesockdle,

nebudu.

Dobrou noc.

Libor Stejskal
03. 10. 2011 | 00:00

xyz napsal(a):

Pane doktore, máte jistě pravdu, ale místo povídek o Bendlovi a Šnajdrovi, slovních hříček atd. by bylo potřebnější od Vás slyšet propracovanou analýzu zákonných změn a jejich dopadů a hlavně návrhů, co s tím. Taková skutečná práce se nezdá být Vaším koníčkem. Takže to za Vás dělá pracovitý, racionální a opravdu sociálně angažovaný býv. poslanec Hovorka - viz dnešní blog. Tedy: od sarkazmů a vyprávění k méně zábavným, leč věcným výsledkům, to by se od soc. dem. odborníka čekalo.
03. 10. 2011 | 00:41

kočka šklíba napsal(a):

Vojnove, v podstatě píšete velmi precizně to, co jsem chtěla napsat a napsala nedokonale já ;). Soud se Šnajdrem zřejmě vůbec nebyl, ale Váš poslední odstavec je přece to samé, co jsem napsal já ;). Těch 7 miliónů je kde,, když ten dům nestojí? A to samo o sobě by se mělo vyšetřit, vyšetřilo? Já nevím, Rath by měl odpovědět, když o tomto možném tunelu píše. Škoda, že mu nestojíme za odpovědi.
03. 10. 2011 | 03:42

Expert napsal(a):

Pane Stejskale, jsem rád, že na konci naší diskuse došlo mezi námi k takové obvyklé shodě "tak nějak po česku". Vy se nebudete brát vážně, já sem tam něco napíšu , primitivní embrya jako ghandi a kormorán budou nadále hnojit tuto diskusi, ale hlavně lidé jako Šnajdr budou mít nadále volné pole využívat to, na co se jim občané tohoto státu skládají ze svých daní.
Jinak řečeno pořád se "jede močálem temným kolem černých skal" a my k tomu vedeme "očistné" diskuse jak smíme a nesmíme koho pojmenovat.
P.S.
Abych se alespoň na závěr vrátil k podstatě tohoto článku, tak na rozdíl od ghandiho bych téměř jistě mohl nazvat Šnajdra zlodějem a na rozdíl od ghandiho bych k tomu mohl napsat tisíc a jeden důvodů.
Ale nechám si to až na dobu, kdy se z Česka stane právní stát a zlodějny politiků se budou v tomto státě řádně soudit. Třeba se dočkám . Do té doby si s Vámi pane Stejskale budu třeba čas od času nezávazně povídat, jestli lze, nebo nelze někoho nazvat blbem.( blb se snad může ?)
03. 10. 2011 | 09:11

Expert napsal(a):

A něco na úplný závěr.
Pane Stejskale, že bych se dočkal, že zlodějny například pana Šnajdra jako odvážný novinář odhalíte vy v to zcela určitě nedoufám .
Vy strávíte mnoho času hlídáním toho, co se ještě může a nemůže psát .
Je jen otázka k čemu to je, když nám mezitím ostatní vesele kradou.
Ale třeba i to k něčemu, je když tomu věnujete i ten volný čas.
03. 10. 2011 | 09:20

Vojnov napsal(a):

Kočka Šklíba: Těch 7MKč bylo (pravděpodobně) zcela legálně utraceno za něco naprosto nezbytného pro realizaci stavby (plat p.Š., služební vozidla, dtto.). Něco jako ztráty penzijních fondů dnes a asi tak tisíce fabrik privatizovaných ve velké privatizaci. Taková dobře promyšlená neobratnost. Halt se nám chlapec poučil u H-Systému, co už u soudů neprojde.

PS: Mně šlo trochu o to, očistit soudy, na které jste si ve svém příspěvku stěžovala (alespoň jsem to tak pochopil, možná špatně). Jednoho soudce znám a nemine slezina, při níž by nenadával na zákony nebo stav policie (nebo obojí). Vidí darebáka (a ví, že je to darebák), ale nic s tím dělat nemůže, protože a) to co dělal nebylo v té době klasifikováno jako trestný čin, i když se zjevně jednalo o to, co prostý lid nazývá krádeží, nebo b) policie zbabrala vyšetřování, alébrž tam jsou po Langrově zásahu absolventi VŠE, kteří mají VŠ, ale o vyšetřování nevědí ani zbla. A historky od policajtů... snad někdy jindy. Ach jo.
03. 10. 2011 | 09:46

stejskal napsal(a):

Může, pane Experte (můžete cokoliv, když to Vám samotnému není trapné), nikoliv však na těchto našich stránkách (ty jsou určeny k výměně názorů, ne k tomu aby si zde lidé nadávali do "blbů", viz záhlaví každé debaty).

Jinak máte pravdu, odhalování zlodějen se nevěnuji (stejně tak například nepíšu o zdraví, o nábytku, o ekonomii a ekonomice, o zvířatech, o automobilech, o sportu, o sexu a ještě asi o několika tisících dalších tématech. Nemám ani ambici věnovat se detektvní práci). Ne každý je o sobě přesvědčen, že může dobře dělat vše, co ho zrovna napadne, popřípadě dělat celou řadu věcí najednou.

V jednom se ale mýlíte, netrávím zde mnoho času "hlídáním toho, co se ještě může a nemůže psát". Trávím ale poměrně dost času tím, abych zde udržel aspoň trochu přijatelný prostor k výměně názorů pro ty, co o výměnu názorů stojí (samotného mne to překvapuje, ale už to funguje - narozdíl o většiny takto koncipovaných serverů - déle než čtyři roky). Vy takový prostor zjevně nepotřebujete (stačí Vám možná občas někomu napsat, že je "blb", a ani zdaleka nejste sám), ale celá řada lidí ano. Nezanedbatelná část z nich si vybrala právě tento (možná jim vyhovuje způsob, jakým je spravován).

Přeji hezký začátek nadcházejícího týdne.

Libor Stejskal
03. 10. 2011 | 09:48

Jedla napsal(a):

Pane Hejtmane,

parlament v současném složení sice zrušil (dobrý) zákon o neziskových zdravotnických zařízeních, ale nezrušil Zákon č. 248/1995 Sb., o obecně prospěšných společnostech.

Tak tedy, nechcete-li, aby, až ČSSD prohraje středočeské krajské volby (o Palase na severu Moravy nic nepomůže ani teď), vaše krajské nemocnice byly převedeny na akciovky a byly z nich vyváděny dividendy ke škodě systému všeobecného zdravotního pojištění, pak je převeďte z příspěvkovek na obecně prospúěšné společnosti (zřizované nadále krajem) a patřičné pojistky (včetně pojistek proti možností předlužování) jim vetkněte do stanov. Ostatně, i další zdařilé části zrušeného zákona jdou okopírovat do stanov obecně prospěšné společnosti.

Samozřejmě, že to příští krajské zastupitelstvo také bude moci změnit. Ale bude-li model FUNGOVAT, bude to politicky obtížnější. Třeba se mezi tím lidi probudí...
04. 10. 2011 | 16:19

K. Kučera napsal(a):

Pane MUDr.DAVIDE RATHE díky Vám !!!
Za všechno, svítá na lepší časy, viz preference TUNELD.DKA !!! Já věřím a doufám.
04. 10. 2011 | 23:09

Jarda Kubacek napsal(a):

A jak to vidíš dneska, Dejve? :)
10. 09. 2012 | 23:50

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy