Obrana svobody a demokracie

04. 06. 2007 | 13:25
Přečteno 8999 krát
Obrana „svobody a demokracie“ mi vždy nesmírně imponovala. Spolu s obranou vlastního života a životů blízkých lidí, jde bez debaty o hodnoty za které se má cenu poprat – nasadit vlastní život. Líbí se mi švýcarský systém, kdy každý chlap je připraven odemknout doma skříň, vyndat z ní „pušku“ a jít bránit svůj svobodný způsob života. Imponoval mi Izrael, kde pod heslem „už nikdy jak ovce“ bojovali a bojují za svoji svobodnou a demokratickou vlast.

Schválně zdůrazňuji „svobodnou a demokratickou“. Nemá totiž význam nasazovat vlastní život za „vlast“ pokud jde o totalitu a nehájíte lidské - občanské svobody a práva, ale pohodlný život nějakého diktátora je jeho suity.

Já jsem za studia na lékařské fakultě absolvoval s ostatními kolegy vojenskou přípravu. Neustále nás připravovali na boj proti agresorům z NATO. S kamarády jsme se otevřeně bavili o tom, že pokud by k něčemu takovému skutečně došlo, pak všichni okamžitě dezertujeme na druhou stranu a necháme „lampasáky“ samotné, aby předvedli své hrdinství. Konečně obdobnou debatu jsme nakonec vedli i s jedním naším důstojníkem, který nás měl na starosti a vypadal na docela slušného člověka, který nás hned nepůjde udat. Byl z našeho postoje tak zničený, že se ze žalu opil téměř do němoty. Nemohl náš postoj pochopit, ale podvědomě v něm vycítil soumrak režimu, pro který celý život pracoval. Totalitní vlast pro nás nebyla hodnotou, pro kterou má cenu cokoliv udělat.

Téma obrany svobody a demokracie nedávno otevřel Topolánek v souvislosti s umístěním amerického radaru. Ministr Vondra dokonce uvažoval o znovuzavedení povinné vojny. Jsem velmi rád, že máme profesionální armádu. Nejsem rád, že máme dojem, že za nás vždy a vše vyřeší a my nemusíme být alespoň vnitřně připraveni, se osobně zapojit. Žijeme ukolébáni pocitem, že za nás vše vždy někdo „silnější“ vyřeší.

Podle Topolánka má být náš příspěvek k obraně svobody a demokracie to, že necháme USA zbudovat v Brdech radar. Podle hesla máme tady americký radar, tak se o nás postarají Američané! V tomto kontextu mi Topolánkova patetická slova o obraně svobody a demokracie připadají dost neodpovídající situaci. Je pravda, že radar bude sloužit k obraně území USA a ne Evropy? Pokud ano, proč ne, ale ať to prezident Busch řekne jasně a na rovinu. Klidně USA pomůžeme bránit jejich občany, ale jak zase USA pomohou chránit nás? Poslední reálné zkušenosti nebyly totiž nic moc. Když nás v Mnichově cupovali na kusy, tak se USA věnovaly své izolaci.Když u nás probíhal únorový „puč“ , mocně podporovaný Stalinem, tak je náš osud nezajímal. Když nás obsadil Sovětský svaz, tak USA dělaly, že to nevidí. Chyby nakonec sice pomohly odčinit, ale jedna stála miliony životů a druhé sice mnohem méně životů, ale za to výrazně delší období nesvobody a totality.

Pokud bude systém sloužit i k obraně Evropy, pak proč nebude pod spojeneckým velením NATO? Pokud systém nemá sloužit i proti raketám z Ruska, proč se USA s Ruskem nedomluvily předem? Rusko už dnes není nepřítel Západu a je znovu velmocí. Už nemáme dva nesmiřitelné světové bloky. Proč Buschova vláda umožnila Putinovi, aby exhumoval bipolární svět a ukazoval svaly? Je mnoho otázek kolem radaru a málo jasných odpovědí. Fráze, přepjatý patos či výhrůžky přemýšlivé lidi nepřesvědčí. Musíme chtít chránit svobodu a demokracii ze samé nejhlubší podstaty své duše – svého přesvědčení. Spojovat tento pocit s cizí vojenskou základnou u nás je nebezpečné, neboť u mnoha lidí to povede jen k devalvaci a zpochybnění jejich vnitřního odhodlání.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jofa napsal(a):

fuj tajbl!
04. 06. 2007 | 13:35

Ví G.Bush, co skutečně provádí? napsal(a):

Ví tedy George Bush, proč je pro něj tak významná válka?

Domnívám se, že neví. V případě G.W. Bushe i islámských teroristů mohou motivy ničivých fantazií vycházet z nahrazení Nadjá, které normálně brání ublížení a zabití, idealizovaným cílem, který dovoluje ubližovat a zabíjet ve službách "dobré věci". Cítí se oprávněn zničit "špatný objekt", který ohrožuje reálný nebo představovaný "dobrý objekt" (Money-Kyrle, 1944 in Šebek, 2002). Tak jako teroristé věří, že dělají dobrou věc, morálně předem ospravedlněné násilí, v to myslím i věří George Bush.

Celý odborný referát naleznete na http://www.iapsa.cz (sekce články)
04. 06. 2007 | 13:44

Psycholog Zimbardo proti Bushovi!!! napsal(a):

Vážený pane Rathe,
Předkládám Vám výňatek z rozhovoru s proslulým psychologem P.Zimbardim, který byl kromě jiného oceněn i V.Havlem viz. Vize 97:"Byl jsem zvolen prezidentem APA, a dokonce předsedou prezidentů amerických vědeckých asociací, takže teď mám myslím lepší pozici k tomu, abych tenhle kapitál využil a stavěl se proti - no však víte, i proti současné americké vládě, ale hlavně proti jakékoli vládě, která mate lidi, popírá fakta a podporuje špatné hodnoty, místo aby byla otevřená pravdě. Možná jsem měl na národní a mezinárodní fórum vystoupit dříve".

Celý rozhovor naleznete na http://www.glosy.info/texty...
04. 06. 2007 | 13:45

K4my napsal(a):

Pane Rath, Cenim si ze se i vy zapojujete do problematiky Radaru, ktery je zajiste hodne ozehavym tematem. Jsem odpurce radaru, ovsem ne proto ze se jedna o moderni armadni techniku slouzici k ochrane, ale proto ze se jedna o Americkou zakladnu. Bohuzel s vami musim souhlasit i nesouhlasit. vy jste clanek pojal dosti subjektivne nicmene pointa mi tu trosicku chybi :) byt samozrejme vim na co narazite
04. 06. 2007 | 13:45

franta napsal(a):

navazuji na větu "Musíme chtít chránit svobodu a demokracii ..." a ptám se:Jak je dokážeme ochránit před snůškou lží a demagogie od vás a vám podobných. USA jednají o radaru již několik let, začaly tedy za doby kdy jste byl ve vládě vy a vám podobní.
ale ještě více mne zaujalo vaše přiznání "Nemá totiž význam nasazovat vlastní život za „vlast“ pokud jde o totalitu a nehájíte lidské - občanské svobody a práva, ale pohodlný život nějakého diktátora je jeho suity." Toto je vaše kredo, že?
04. 06. 2007 | 13:46

Misterio napsal(a):

Rathe, ty nevis, jak se pise Bush??? Tak to je vrchol....
04. 06. 2007 | 13:49

K4my napsal(a):

pane frantisku majstr rath a jemu podobni v te dobe u moci nebyli... to byl spidla a spol... pochopte ze nas se problemy mezi ruskem USA a irakem netykaji, pouze neprimo, v tomto smeru nas nema co zajimat zadna krize tu neni jen pitomy obavy ze strany USA, proc by jsme meli na zaklade domenek nekomu lozit do zadku.
04. 06. 2007 | 13:49

lordor napsal(a):

Nu, ač obyčejně nesouhlasím s levicovými politiky, k tomuto článku váhavě přikyvuji. Paradoxně, USA megaradar mi na pocitu bezpečnosti spíše ubere a nikoli přidá, jak se mi snaží někteří vnutit. A postoj vedení ODS k odmítavým hlasům mě nutí hledat v příštích volbách jinou pravicovou alternativu.
04. 06. 2007 | 13:59

Mámě věřit Bushovi? napsal(a):

Ví tedy George Bush, proč je pro něj tak významná válka?

Domnívám se, že neví. V případě G.W. Bushe i islámských teroristů mohou motivy ničivých fantazií vycházet z nahrazení Nadjá, které normálně brání ublížení a zabití, idealizovaným cílem, který dovoluje ubližovat a zabíjet ve službách "dobré věci". Cítí se oprávněn zničit "špatný objekt", který ohrožuje reálný nebo představovaný "dobrý objekt" (Money-Kyrle, 1944 in Šebek, 2002). Tak jako teroristé věří, že dělají dobrou věc, morálně předem ospravedlněné násilí, v to myslím i věří George Bush.Pokud bych zvolil jednoduchý princip, nabídl bych svoji hypotézu, že rané prožitky George Bushe a budoucích aktivních bombových teroristů nebyly v obou případech uspokojivé a přibrzdily duševní vývoj, včetně reflektivní funkce, regulace a symbolizace afektů.

Sigmund Freud na začátku svého dopisu Albertu Einsteinovi klade otázku: "Co by se mohlo učinit, aby se odvrátilo neštěstí války?" A na jeho konci si odpovídá takto: "všechno, co upevňuje citové vazby mezi lidmi, působí proti válce". A dále říká: "Měla by se věnovat větší péče výchově samostatně myslící vyšší vrstvy, lidí usilujících o pravdu, kteří by se nedali zastrašit….vše co podporuje rozvoj kultury, pracuje též proti válce." Můžeme jen dodat, že všechno, co oslabuje transgeneračně předávaná traumata, působí proti válce. Celý článek naleznete na http://www.iapsa.cz (sekce články)
04. 06. 2007 | 14:02

Psycholog Zimbardo proti Bushovi!!! napsal(a):

Předkládám výňatek z rozhovoru s proslulým psychologem P.Zimbardim, který byl kromě jiného oceněn i V.Havlem viz. Vize 97:"Byl jsem zvolen prezidentem APA, a dokonce předsedou prezidentů amerických vědeckých asociací, takže teď mám myslím lepší pozici k tomu, abych tenhle kapitál využil a stavěl se proti - no však víte, i proti současné americké vládě, ale hlavně proti jakékoli vládě, která mate lidi, popírá fakta a podporuje špatné hodnoty, místo aby byla otevřená pravdě. Možná jsem měl na národní a mezinárodní fórum vystoupit dříve".

Celý rozhovor naleznete na http://www.glosy.info/texty...
04. 06. 2007 | 14:03

Pepe napsal(a):

Soudruhu Neuráthe,
kdyby jste lépe četl média,zjistil by jste,že podle nejnovějších informací z americké strany a potažmo velení NATO bude americký radar zařazen do struktur NATO.Momentálně se o tom intenzivně jedná a je jen otázka několika týdnů než přijde rozhodnutí.Respektivě rozhodnuto už je,jedná se jen o podmínkách.I kdyby byl radar americký je stejně součástí NATO,protože sama Amerika je část NATO.Poslední reálné zkušenosti s USA jsou více než dobré....To o čem mluvíte nemohly USA ovlivnit a Vy to víte nejlépe sám,tak záměrně nemlžte....S Putinem vyjednává Bush už dlouho a celé to stojí na odmítavém postoji Putina.Je to stejně paradox.Suverénní a svobodný stát chce na svém území umístiti čistě obranné zařízení a musí se ptát,jestli se může chránit? To je jako kdyby jste si chtěl v bytě nebo domu namontovat lepší zabezpečovací zařízení a musel jste se ptát sousedů (tedy potencionálních agresorů?)jestli můžete!!!!!Nikdo nebrání Rusku,aby se také chránilo radarovými systémy a mohlo tedy včas reagovat na napadení svého území.A jaká je realita? Rusko v odvetu vymýšlí útočné rakety!!!!Jak typické pro Rusko....a idiot Putin se klepe na křesle jako psychopat Hitler a křičí,že neví,co má dělat...
04. 06. 2007 | 14:04

http napsal(a):

Busch !!!:-))
04. 06. 2007 | 14:06

fany napsal(a):

Pane Rathe, jako politik byste měl vědět základní pravidlo NATO. A to, že pokud bude napaden kterýkoliv jeho člen, je to jako by bylo napadeno celé NATO. Tedy i včetně USA. A za další, že skoro všechna média a i rozhovor s presidentem Busem, či velvyslancem USA uvádí, kromě jiného, že se jedná o obranu Evropy a USA. Problém by spíše měla řešit Bulharská republika, které se záběr radaru bohužel vyhne.

Je mi vás líto, ale podlehl jste nenápadnému, ale o to zákeřnějšímu bacilu, který se prý vyskytuje převážně v Lidovém domě a někde jej nazývají "rudý mor". Je to bacil velice rezistentní a už dokázal různě mutovat.

Mám pro vás dvě zprávy. Jednu dobrou a druhou špatnou. Ta dobrá je to, že nakažení lidé se celkem dobře poznají. Úmyslně matou veřejnost, rafinovaně skládají polopravdy a lži a to vše vydávají za skutečnou a neotřesitelnou pravdu. Tyto slovní výtrusy se pak přenáší vzduchem a infikují další jedince s podobným postižením.
A ta špatná zpráva spočívá v tom, že vaše nemoc je nevyléčitelná....
04. 06. 2007 | 14:09

Fuchsie napsal(a):

Pepe,Vy jste ,ale v ů l!!!
04. 06. 2007 | 14:16

Depaje napsal(a):

Hele Pepe - pokud budu považovat Rusko za svobodný a suverénní stát, tak si podle tebe ty rakety postavit na své území může a basta, tak se nerozčiluj :). Někdo tomu říká politika ;-). Věc kompromisů, věc "zabezpečení" hranic a jejich blízkosti...
04. 06. 2007 | 14:17

K4my napsal(a):

to Pepe: Smula je ze USA ma nadpolovicni militaristickou prevahu i co se strategickeho umisteni tyce. Vazne smula... Rekni mi jedinej duvod proc bych se mel obavat ruska- rekni mi jedinej duvod proc bych se nemel obavat USA. Postoj ruska co se zbrojeni tyce je naprosto pochopitelny, nikdy nemuzes nikomu verit a pro obranu udelat vse.... asi si to tak berou doslovne i nasi politici, a vazne jim to jde pro obranu by lezli i do zadku a lizat kulky. nechutny...
04. 06. 2007 | 14:18

K4my napsal(a):

myslel sem nadpolovinu v NATU...USA by smetla cely zbytek jedna dve...
04. 06. 2007 | 14:19

Karel Páral napsal(a):

Článek pana Ratha je v dnešní době informačního boomu neobvyklou směsicí neinformovanosti,naivity(nebo hlouposti?)a vlastního výkladu historických faktů.Je důkazem,že u nás se může stát ministrem a politikem už opravdu úplně každdý.Škoda.
04. 06. 2007 | 14:23

Štěpán Buranyč napsal(a):

Pro Pepeho:
Uvědomte si prosím, že to je celé "Hra". Uvědomte si také, že pan Bush a pan Putin si můžou denně volat.maj na to specialní červenej telefon..uvědomte si, že jde o přípravu pozic na rozdělením zdrojů planety..pro utěk pryč..je nás 6,5 miliardy.. z toho 280 mil USA...cca 150 mil RUS..1,2 Miliardy Čína..1 Miliarda Indů.. pochopte, že s Vaší logikou by tu měli Indové a Číňani radar co metr.. ? A bude nás tu v roce 2050 prý 12 miliard..s tím, že každý chce aspoň jedno auto, dům, internet...do kina..na pivo..atd..
04. 06. 2007 | 14:28

runny napsal(a):

To, že podle "základního pravidla NATO" se útok na člena považuje jako útok na NATO, přece vůbec nic neznamená. Co se týká meziárodního práva, tak USA ukazují již několik desetileti, že jeho porušování jim není cizí. Tak proč se tímhle ohánět? A tomuhle věřit? Navíc si myslím, že každý člověk, který se o radarovou problemaatiku u nás zajimá také ví, koho má chránit. Pak mi lide přispívající a kývající hlavou na cokoliv příjou jak krávy co jdou na porážku, akorát ty tam jdou nedobrovolně... Co se týká matení veřejnosti, tak pan ministr Vondra je nepovedený machr. No hlavu ma stále ulízlou a v posledním vysoupení v OVM byl takový celý žlutý, musí to být hrozná práce jak se furt někam někomu tlačí... jenže on z toho něco má, ale co my???
04. 06. 2007 | 14:33

Václav napsal(a):

Vážený pane doktore.
Je mi 65 let a tak dost pamatuji. Já jsem jsem prožil základní vojnu v roce 1961 - 63, tedy zažil jsem tak zvanou berlínskou i kubánskou krizi. V drtivé většině s Vašimi názory tedy mohu jen souhlasit, až na to :
1.)
Po 1. světové válce si Amerika myslela, že už Evrop nebude tak blbá a de fakto zrušila svou armádu. Proto se v roce 1938 mohla jen koukat s. Hitler s námi v Mnichově dělá. Ze stejných důvodů pak trpěla i v prosinci 1941.
2.)
Co se týče února 1948, tak ten začal již Košickým vládním programem, pokračoval volbami 1946, odmítnutím Marschallova plánu a nakonec dobrou radou s. generála Ludvíka Svobody prezidentu p. Benešovi v ůnoru 1948. S. Svoboda díky svému pochopitelnému strachu ze SSSR (viz kniha gen. Sachera "Pod rozstříleným praporem") poradil co by ministr války p. Benešovi, že Sovětský svaz smete i Ameriku.
Ne pane doktore byl to Amerika, která dvakrát v minulém století zachránila Evropu od sebezničení.
Odmítnou teď jejich přání je plně srovnatelné s odmítnutím Marschallova plánu. Ne, Rus chce opět Sovětský svaz , to znamená ve své podstatě i Varšavskou smlouvu. Ano dneska se bojí a proto studeně neválčí, pokud tu budou Američani nebude válčit na věčné časy a nikdy jinak.
Nakonec i když je to už 39 let pořád slyším ten hrozný řev jedné blbé tankové roty (pouze 10 tanků T55). Bylo to ve 4.30 ráno dne 22. srpna 1968, kdyý nás v Č. Budějovicích soudruzi a bratři ve zbrani přátelsky budili.
04. 06. 2007 | 14:44

Karel napsal(a):

SITUACE LIDSTVA

„Milý Ivo,

upřímně tě zdravím já, Aštar, velitel Velké vesmírné flotily. Mám radost, že jsi se se mnou takto spojil a rád ti předám některé nové zprávy k situaci lidstva na planetě Zemi.

V tomto období podzimu opět pozorujeme rapidní zvyšování hrubých vibrací lidstva na severní polokouli způsobené negativními volbami lidí, které činí, v kombinaci s růstem tmy a chladu. Neustále VYROVNÁVÁME LÁSKYPLNOU ČISTOU ENERGIÍ OD STVOŘITELE PRVOTNÍHO VŠEHO A VŠECH tyto negativní energie, aby se nedostaly za přípustné meze, které tato planeta Země snese, ale i pracovníci Světla – láskyplní lidé mezi vámi. S nimi jsme odpovídajícími vibracemi spojeni vždy a jsou takto vyrovnávány v tomto vyzařovacím systému lásky. Ano, mám radost, že tito lidé tady jsou, i když v menším počtu, a VYVAŽUJÍ tak tu většinu, jinak by se tato pseudospolečnost dávno v mžiku zhroutila ve svých negacích.

Dále může každý poznat STÁLE SILNĚJŠÍ VÝKYVY POČASÍ, jež souvisí s globálními změnami této planety, dílem způsobené tímto negativním chováním lidí a dílem převibrováním planety Země do vyšší - 5. dimenze Pravého Stvoření.
VÝKYVY POČASÍ je něco, co každý člověk vidí a pociťuje na své kůži, a tak různou měrou je ODMĚŇOVÁN za své jednání a činy. KAŽDÝ ČLOVĚK JE ZÁŘIČ DRUHŮ VIBRACÍ ENERGIÍ, takových, v jakém je STAVU. Jsou DVA STAVY – POZITIVNÍ A NEGATIVNÍ a dle toho vyzařuje druhy vibrací a těmi se automaticky ihned včleňuje – je neustále propojen s odpovídajícími druhy událostí, jevů a dějů na této planetě Zemi. Nikdo nemůže z tohoto procesu vypadnout, pokud se na planetě Zemi nachází jeho fyzické tělo a má neustálé interakce s jemu odpovídajícími druhy vibrací energií. Takto tedy může ZAKOUŠET NEUSTÁLE DŮSLEDKY A NÁSLEDKY SVÝCH VOLEB A PROVÁDĚT ZMĚNY VOLBAMI, které má k dispozici. Změny provádí buď směrem DOLŮ – K HORŠÍM VIBRACÍM A ZNAMENAJÍ PROPAD DÁLE OD STVOŘITELE PRVOTNÍHO VŠEHO A VŠECH, mohou probíhat i rychle, anebo směrem NAHORU – K VYŠŠÍM VIBRACÍM – ČISTÉ LÁSKY – BLÍŽ KE STVOŘITELI PRVOTNÍMU VŠEHO A VŠECH, což je demonstrováno odpovídajícími druhy jednání a chování, ČINY STÁLE SOULADNĚJŠÍMI SE ZÁKONY LÁSKY – DÁVÁNÍ, VEPSANÝMI VĚKY V SRDCI DUCHOVNÍM.

Takto milí lidé zde probíhá vše jako SVĚTLO A STÍN, které ve dne vidíte – tedy PROUDÍCÍ SVĚTLO odpovídající pozitivnímu stavu energií od Stvořitele Prvotního všeho a všech, a STÍN odpovídající negativnímu stavu energií ovládání z pekel – Temných světů pseudotvůrci.
Buďte stále láskyplní milí lidé světelní, ti, kteří volíte pravdu, lásku, moudrost, dobro ve svém životě !

Toto vám ze stanice Share předává se zářícím srdcem Aštar Šeran, velitel Velké vesmírné flotily.“Toto sdělení č.2600 jsem velice skrátil a celé ho najdete na http://www.andele-svetla.cz


LÁSKOU ČISTOU

Z DUCHOVNÍCH SRDCÍ

VYMEZUJEME A VYPÍNÁME

DÁLKOVĚ ŘÍZENÝ LOUTKOVÝ

PITORESKNÍ ESTABLISHMENT …

OBR. 2000
04. 06. 2007 | 14:45

SKEPTYK napsal(a):

"Já jsem za studia na lékařské fakultě absolvoval s ostatními kolegy vojenskou přípravu. Neustále nás připravovali na boj proti agresorům z NATO. S kamarády jsme se otevřeně bavili o tom, že pokud by k něčemu takovému skutečně došlo, pak všichni okamžitě dezertujeme na druhou stranu a necháme „lampasáky“ samotné, aby předvedli své hrdinství."

To je lež jako věž! Proč se tenkrát, když jste, pane, ukončil docházku na vámi jmenované škole, kantoři a profesoři opili na oslavu, že se už nemusí obávat libového fracka, nad kterým držel ochrannou ruku jeho bolševickej fotr?
04. 06. 2007 | 15:02

Ví G.Bush, proč válka? napsal(a):

Ví tedy George Bush, proč je pro něj tak významná válka?

Domnívám se, že neví. V případě G.W. Bushe i islámských teroristů mohou motivy ničivých fantazií vycházet z nahrazení Nadjá, které normálně brání ublížení a zabití, idealizovaným cílem, který dovoluje ubližovat a zabíjet ve službách "dobré věci". Cítí se oprávněn zničit "špatný objekt", který ohrožuje reálný nebo představovaný "dobrý objekt" (Money-Kyrle, 1944 in Šebek, 2002). Tak jako teroristé věří, že dělají dobrou věc, morálně předem ospravedlněné násilí, v to myslím i věří George Bush.Pokud bych zvolil jednoduchý princip, nabídl bych svoji hypotézu, že rané prožitky George Bushe a budoucích aktivních bombových teroristů nebyly v obou případech uspokojivé a přibrzdily duševní vývoj, včetně reflektivní funkce, regulace a symbolizace afektů.

Sigmund Freud na začátku svého dopisu Albertu Einsteinovi klade otázku: "Co by se mohlo učinit, aby se odvrátilo neštěstí války?" A na jeho konci si odpovídá takto: "všechno, co upevňuje citové vazby mezi lidmi, působí proti válce". A dále říká: "Měla by se věnovat větší péče výchově samostatně myslící vyšší vrstvy, lidí usilujících o pravdu, kteří by se nedali zastrašit….vše co podporuje rozvoj kultury, pracuje též proti válce." Můžeme jen dodat, že všechno, co oslabuje transgeneračně předávaná traumata, působí proti válce.

Celý odborný referát psychoanalytika D.Holuba naleznete na http://www.iapsa.cz (sekce články)
04. 06. 2007 | 15:03

Ladic napsal(a):

http://www.natoaktual.cz/na...
Ministr Tvrdík kalkuluje s tím, že zapojení do programu by výhledově zajistilo relativně levnou obranu českého vzdušného prostoru. V rámci dohod o rozmístění raketových systémů by ho mohla střežit americká letadla.

"Může umožnit při stejných, nebo nižších nákladech výrazně vyšší stupeň obranyschopnosti České republiky. Je to pohled dopředu," řekl ministr Tvrdík pro ČTK. Jak Tvrdík uvedl, při návštěvě Washingtonu zahájil první konzultační etapu.

Ministr Tvrdík již z Washingtonu předeslal, že se pokusí přesvědčit všechny politické strany včetně opozice, aby projekt podpořily
04. 06. 2007 | 15:04

Známý psycholog Zimbardo proti Bushovi! napsal(a):

Předkládám výňatek z rozhovoru s proslulým psychologem P.Zimbardim, který byl kromě jiného oceněn i V.Havlem viz. Vize 97:"Byl jsem zvolen prezidentem APA, a dokonce předsedou prezidentů amerických vědeckých asociací, takže teď mám myslím lepší pozici k tomu, abych tenhle kapitál využil a stavěl se proti - no však víte, i proti současné americké vládě, ale hlavně proti jakékoli vládě, která mate lidi, popírá fakta a podporuje špatné hodnoty, místo aby byla otevřená pravdě. Možná jsem měl na národní a mezinárodní fórum vystoupit dříve".

Celý rozhovor naleznete na http://www.glosy.info/texty...
04. 06. 2007 | 15:04

Ví G.Bush, proč válka? napsal(a):

Ví tedy George Bush, proč je pro něj tak významná válka?

Domnívám se, že neví. V případě G.W. Bushe i islámských teroristů mohou motivy ničivých fantazií vycházet z nahrazení Nadjá, které normálně brání ublížení a zabití, idealizovaným cílem, který dovoluje ubližovat a zabíjet ve službách "dobré věci". Cítí se oprávněn zničit "špatný objekt", který ohrožuje reálný nebo představovaný "dobrý objekt" (Money-Kyrle, 1944 in Šebek, 2002). Tak jako teroristé věří, že dělají dobrou věc, morálně předem ospravedlněné násilí, v to myslím i věří George Bush.Pokud bych zvolil jednoduchý princip, nabídl bych svoji hypotézu, že rané prožitky George Bushe a budoucích aktivních bombových teroristů nebyly v obou případech uspokojivé a přibrzdily duševní vývoj, včetně reflektivní funkce, regulace a symbolizace afektů.

Sigmund Freud na začátku svého dopisu Albertu Einsteinovi klade otázku: "Co by se mohlo učinit, aby se odvrátilo neštěstí války?" A na jeho konci si odpovídá takto: "všechno, co upevňuje citové vazby mezi lidmi, působí proti válce". A dále říká: "Měla by se věnovat větší péče výchově samostatně myslící vyšší vrstvy, lidí usilujících o pravdu, kteří by se nedali zastrašit….vše co podporuje rozvoj kultury, pracuje též proti válce." Můžeme jen dodat, že všechno, co oslabuje transgeneračně předávaná traumata, působí proti válce. Celý odborný referát naleznete na http://www.iapsa.cz (sekce články)
04. 06. 2007 | 15:05

Karel napsal(a):

Pne Rathe, vase historicke exkursy jsou velmi, velmi selektivni a misty zabavne. Predevsim by Ceskoslovensko nevzniklo bez aktivni americke podpory (14 bodu prezidenta Wilsona). Nemate pocit, ze kdyz nas v Mnichove "cupovali na kusy" o dvacet let pozdeji, nemeli to byt Cesi a Slovaci, kdo se nemeli nechat? Co podle Vas meli Americane delat v roce 1948, kdys jsme si navic komunisty sami zvolili a proti jejich zvuli slo v unoru otevrene demonstrovat jen par statecnych? Takovi Finove se na rozdil od Cechu nedali a Stalinovu medvedimu objeti se nakonec ubranili.
Navrh protiraketoveho stitu navrhovany prezidentem Bushem (nikoli Buschem, jak pisete vy) zaplatpanbu ubrani i Evropu proti silencum jako je Ahmadinedzad a neslysel jsem z rad socialnich demokratu jedinou rozumnou alternativu (krome vyzev pana Zaoralka k politickym kontaktum s kymkoli vcetne Kimova severokorejskeho rezimu ).
Opravdu si myslite, ze je realne, aby Spojene staty, ktere investovaly miliardy do protiraketoveho stitu, jej ted jen tak naservirovaly na stribrnem podnose evropskym spojencum, z nichz mnozi ten system casto nevybiravym zpusobem kritizovali? Navrhoval byste napriklad britske labouristicke vlade, aby predala britske jaderne zbrane NATO? Proc chcete od USA neco, co by nikdo v podobne situaci neudelal?
04. 06. 2007 | 15:07

Ladic napsal(a):

http://blog.aktualne.centru...
Zpět pod ruský vliv?
Poslední poznámka. Nedokáži si dost dobře představit, jak jinak než podlehnutí ruskému vyhrožování by bylo vnímáno případné odmítnutí radarové základny. Čím více Rusko vyhrožuje, čím více raket bude demonstrativně testovat, tím se celé zadání stává paradoxně jasnější. Pokud základnu odmítneme, bude až příliš jasné, k čí sféře vlivu se hlásíme. Se současnou zahraniční politikou Ameriky není nutno bezpodmínečně souhlasit (a neznám jediného Američana, který by ji jak celek schvaloval). Nicméně jasné je, že Američani (na rozdíl od Putina) se naše rozhodování nesnaží ovlivňovat žádným siláckým vyhrožováním a střílením výstražných raket do vzduchu. Naopak, přijíždí k nám na návštěvu - a to v nejvyšším možném politickém i protokolárním zastoupení – citlivou věc diskutovat. Již tento přístup o mnohém svědčí.
04. 06. 2007 | 15:11

Ladic napsal(a):

to Klokan:
Máš pravdu.....
Rath Ratmír 08.05.1931
Agent
Praha Ras
30977
04. 06. 2007 | 15:12

george napsal(a):

Vše, co řekne pan Rath, je hovadina, i kdyby to byla pravda.Je tak profláknutý, že mu nelze věřit ani to, že je dne pondělí. Rypákuje do všeho, i do vysoké armádní politiky. Ještě jsem neviděl, že by se skutečně závažná vojenská rozhodnutí konzultovala s "lidem".
04. 06. 2007 | 15:15

veverka napsal(a):

Pane Rathe,věc se má ve skutečnosti takto
http://video.google.com/vid...&
04. 06. 2007 | 15:26

Jaroslav napsal(a):

Ratchův Busch:
jak typický trapas pro drzé nedouky, jako je pan Rat(c)h
04. 06. 2007 | 16:14

jojo napsal(a):

To je úroveň. A todle dělalo ministra? Jo, vlastn, to bylo ve vládě Mastného Prasete, já zapomněl.:)
04. 06. 2007 | 16:29

Macek napsal(a):

"Absolvoval vojnu...." Vám bych jen přála absolvovat VOJNU v měsících podzim-zima r.68 na Šumavě! Pak teprve byste o sobě mohl říct, že "jsem absolvoval" vojnu. Nebo jako lékař odborník můžete ještě dnes léčit mého bratra, který si důsledky té vojny ponese do smrti.
04. 06. 2007 | 17:23

Zdeněk napsal(a):

Pane dektore je smutné, že zde píšte tom jak nám pomáhá USA. Přečtěte si co za poslední léta udělai utrpení ve světě, v Iráku,Jugoslávie,Čile a dl, kde prosazovali a prosazují tu jejích svobodu.Mám za to, že je nutné hájit naší svobodu v rámci Evropi.
04. 06. 2007 | 17:36

fany napsal(a):

Soudruzi se tady pustili hlavně do Pepy, místo aby komentovali naivní, až hloupé tlachy pan Ratha. Tak radar našeho člena NATO USA nechcete? A co novou Varšavskou smlouvu? Že je to blbost? Tak si přečtěte toto:
Rusko: (Chceme společnou obranu s NATO) - http://zpravy.idnes.cz/mfdn...

Moskva - Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov včera vyzval ke konzultacím ohledně možnosti vytvořit společný protiraketový systém Severoatlantické aliance a Ruska. Současně varoval, že v případě umístění protiraketové základny USA v Evropě poblíž Ruska bude Moskva muset na tuto hrozbu zareagovat. Ruský prezident Vladimir Putin zase pohrozil tím, že Moskva kvůli tomu na Evropu namíří rakety.

„Naše závěry jasně ukazují, že bránit se před neexistujícími hrozbami nemá smysl. Bylo by lepší obnovit práce v rámci Rady NATO- Rusko o vytvoření velkého společného jeviště protiraketové obrany,“ prohlásil Lavrov. „Ovšem pokud se strategické prvky amerického arzenálu objeví v Evropě poblíž našich hranic, budeme tyto potenciální hrozby vyplývající z jejich rozmístění nuceni potlačit,“ dodal Lavrov.

Pepa má pravdu....
04. 06. 2007 | 17:40

Tupelo napsal(a):

samozrejme ze spolupraci NATO s Ruskem lze jen vitat, urcite to je lepsi varianta nez dva znepratelene bloky (NATO x Rusko (eventualne s Cinou)). Rusko nepotrebuje s Evropou valcit ale obchodovat. Rozvijejici se trh Ciny je pro Rusko adekvatni nahrada za Evropu, ale Evropa bez napr. ruskeho plynu (zavislost CR 100%) bude asi zasobovana tankery z USA...

Adekvatnim krokem Ruska je nejen zamereni evropskych mist, ale vybudovani zakladen napr. ve Venezuele, Kube, akcelerovany duraz na spojenectvi s Cinou (nejvetsi veritel USA)...a jsme tam kde jsme byly pred 20 lety. A to vse kvuli americkym neocons a cesko-polskym pricmrndavacum (ceska vlada navic s ultraslabym mandatem).

Takze mam-li si vybrat, pokud uz nejaky radar pak po dohode s nasimi partnery v EU a NATO.
04. 06. 2007 | 18:03

online napsal(a):

Pane Ráthe, vůbec nevěřim, že osobně Vy by jste dezertoval. Váš otec byl přece tak spjat s minulým režimem a navíc dobrovolně spolupracoval s STB, že mám spíš pocit, že Vaše chování bylo provokací, aby jste ty, kteří souhlasili, mohl udat a upevnit kariéru svému otci a posílit základy té své. Z hlediska vyššího principu mravního nemáte o podobné problematice vůbec psát. Je to pokrytectví. Ale to je běžnou výbavou politických turistů vašeho typu.
04. 06. 2007 | 18:04

mach napsal(a):

Busch ?:-))) Tak to mi staci, Davide :-)))
04. 06. 2007 | 18:04

Pe napsal(a):

Drat(c)h? - FUUUUUUUUUUUUUUUj!
04. 06. 2007 | 18:16

josef Pekar napsal(a):

Pane rath proaim vas nemluvte o svobode a demokracii kdyz vy sam dosud jste se choval jakoby socialisticky nad clovek.
Jsem lekar ale za vas se stydim
04. 06. 2007 | 19:07

Miloslav Vorlicek napsal(a):

Proc je situace v Iraku tak katastrofalni? Proc obcane nejbohatsiho statu sveta nemaji odpovidajici lekarskou sluzbu? Proc humanitarni pomoc po hurikanu Katrina skoncila vicemene fiaskem? Nezda se Vam, ze to Vse souvisi, s jednou spatne vedenou administrativou hloupeho a nesikovneho pana Bushe?!
04. 06. 2007 | 19:34

Jana napsal(a):

Popel na hlavu a zpytovat svědomí, za sebe i celou rodinu, i když těm druhým, to už nepomůže!
04. 06. 2007 | 19:50

JK napsal(a):

Pane Rathe,
píšete o obraně demokracie ve švýcarském stylu. Asi vám uniklo, že raketě (natož jaderné) se s puškou neubráníte, ať již přiletěla odkudkoli. Píšete o demokracii, asi vám uniklo, že váš a Paroubkův politický styl nemá se skutečnými demokraty nic společného.
04. 06. 2007 | 20:05

Jan K. napsal(a):

Tak mě při čtení článku připadlo, jako by pan dr. Rath začínal dostávat rozum. Stačilo by mu ještě pár věcí dovysvětlit a ani by se mi, jako jindy, neotvírala kudla v kapse. Ale mám obavy, že to je jen ta jedna vlašťovka, která jaro nedělá.
04. 06. 2007 | 20:10

dedamn napsal(a):

Takovou směsici pitomosti a těžko skrývané arogance už dávno nikdo nečetl. Kdyby Rathovi z jiné strany někdo nabídl lepší "džob", tak bude zase psát - třeba pro marťany - a když přijdou Číňani, bude nosit klobouk z rákosu a kimono.
04. 06. 2007 | 21:07

Gorash napsal(a):

On ani neví, že prezident USA se píše Bush...nebo si ho snad spletl s výrobcem vrtaček značky Bosch? Nevím, ale každopádně mi to stačí k tomu, abych se jeho soužblebtím dál nezabýval...

Pokoj duši všem.
04. 06. 2007 | 21:25

Jana J napsal(a):

Dobré, až na ten Izrael - tenhle stát nám ještě udělá pořádný průser, přečtěte si ještě jednou Starý Zákon - je pojatý jako jedna velká etnická čistka. Na rakety se vykašlete, lidská blbost je horší a šíří se bez možnosti zachytit ji radarem, podívejte se, kam až se, navzdory svým schopnostem, dostal Mr. Bush.
04. 06. 2007 | 22:06

Dave napsal(a):

Soudruh Rath promluvil:-)To je opravdu jak z nejake bolsevicke brozury...fakt se stydim, za lidi jako Raht, Zaorale apod., kteri nas smeruji nekam daleko na Vychod smerem do Ruska apod.
04. 06. 2007 | 22:14

VDC R.V.I. napsal(a):

Totalni hovado se pozna podle toho, ze pise "Busch". Bravo, Drate. :D
04. 06. 2007 | 22:28

Jarda napsal(a):

Pointa vašeho hloupého článku je v tom, že jste nebyl na vojně, ale na CIVILNÍ SLUŽBĚ (viz dříve uveřejněné životopisy). Co tedy chcete kázat o morálce, a to pomíjím, že jste tuto službu v rozporu s platnými předpisy zahrnul do své odborné praxe.
04. 06. 2007 | 22:55

Sejna napsal(a):

Dobrý článek. Vyjadřuji podporu v boji proti hloupému plevelu, co tady vždy zaplevelí diskuzi nadávkami a urážkami.
04. 06. 2007 | 23:06

Libor napsal(a):

KDO JE PREZIDENT BUSCH? Pane Rathe, co kdybyste si zjistil, jak se prezident USA jmenuje a pak si teprve hrál na chytrolína? Vždyť je to ostuda.
04. 06. 2007 | 23:15

Melodie napsal(a):

To je mi tu zábavy... Busch či Bush, pořád je to ten samej kovbojský blb.
05. 06. 2007 | 00:06

Honza napsal(a):

Vážený pane Rathe,
NATO je bez USA dost bezzubé, jako jediný členský stát má dostatečné vojenské prostředky. Mimo USA stojí za zmínku jenom Anglie a Francie.
Víra v to, že nás někdo zachrání před porcovacím nožem je dost naivní, ale útok na radar by mohl být alespoň trochu odstaršující.
05. 06. 2007 | 01:12

Hurá napsal(a):

Největší hlupáci jsou zde ti, co pochopili pouze to, že Busch se píše Bush. Kdyby uměli více jazyků než špatně
svůj rodný, stávali by se jim věci i "horší". Ale to nehrozí.
05. 06. 2007 | 01:16

Jindra napsal(a):

Divím se tomu,že tlachy tohoto blbečka a jemu po moci toužících soukmenovců a hulvátů vůbec někdo čte.
05. 06. 2007 | 05:44

Myšlenkově svobodný napsal(a):

Každý myšlenkový zvratek politického turisty a floutka a hlavně neustále se vystavujícího všehodoktora( i radarodoktora)Ratha mě přesvědčuje, že socdemáci budou fakt brzo potřebovat nejen modernizaci , ale i derathizaci, aby nemuseli ze svého názvu škrtnout slovo demokratická.......
05. 06. 2007 | 06:00

zajda napsal(a):

Macek si měl vzít lopatu,.... doktůrku jste opravdový blb,.....
05. 06. 2007 | 06:36

Depaje napsal(a):

Nejhorší neni, že někdo napíše špatně jméno...nejhorší neni, že někdo někomu vyčítá, že má vlastní názor, ač třeba jiný...nejhorší je, že nejvíc nadávaj lidi, co se nedokážou ani podepsat emailovou adresou :-/. Styďte se. Mimochodem stejně tyhle blbý kecy pod článkem Rath nečte, tak nevim proč mu nadáváte - nadávejte se mezi sebou :-p
05. 06. 2007 | 06:41

Fanda Ratha napsal(a):

Hlavne ze ten komicky dokturek tak rad kritizuje nekoho z vlady kdyz se prereknou. Dava jim se samolibym usklebkem rozsahle linguisticke lekce. A zatim ani nevi jak se pise jmeno presidenta USA. Je Busch z Waschingtonu Davidku? Ten mentalni prujem co jsi napsal komentovat nehodlam.
05. 06. 2007 | 06:44

RE: Myšlenkově svobodný napsal(a):

Ne, možná bude stačit změnit na "demokrathická", tento novotvar jednou nedejbože nabyde neuvěřitelných významů...
05. 06. 2007 | 07:18

Janas napsal(a):

Dobrý den pane Rathe,jaká to podoba s Napoleonem na vaší foto!A jak to s ním dopadlo!!!
05. 06. 2007 | 07:56

ferda napsal(a):

Pokud si mám vybrat sám za sebe,tak jsem pro radar.Už jednou se mě valily tanky kolem oken v 68 a pokud bych si měl vybrat menší zlo,tak raději bílou a ne rudou hvězdu. Červené už bylo a na můj vkus ještě stále je moc.Snad to jednou pochopíte,i když s vaší ...
05. 06. 2007 | 08:15

ferda napsal(a):

jo a ještě - čeština asi nebyla vaší silnou zbraní -
mi imponovala - to je česky??
05. 06. 2007 | 08:17

bp napsal(a):

Pane doktore, vzhledem k prorežimní orientaci rodiny, z níž pocházíte, předpokládám, že jste během své vojenské služby vedl podobné hovory z poněkud jiné pozice, než se nám snažíte sdělit...

A s vaším rozhledem byste mohl vědět, že současný president USA nepatří do rodiny, která vyrábí v Americe falešný Budvar. :-)
05. 06. 2007 | 08:35

Mí napsal(a):

Pan doktor měl zřejmě pouze vysokoškolskou vojenskou přípravu, což byla taková parodie na vojnu. Jinak, vzhledem k tomu, že pocházel z prostředí "dojičů socializmu", byla od jeho kolegů dosti odvaha, diskutovat před ním o svém nesouhlasu s komunistickým režimem.
05. 06. 2007 | 08:46

bp napsal(a):

To máte, Mí, pravdu - já to raději nečetl moc pozorně - on píše jen o vojenské přípravě. Tam působili lampasáci-průseráři, keří nás uspávali v učebně, zkoušeli z doslovného znění vojenské přísahy (to se řešilo tak, že se její první písmena napsala na tužku, která se při deklamování žmoulala v ruce) a když bylo hezky, tak nás utužovali pohybem po horách a stráních motolských. :-)
05. 06. 2007 | 08:57

Ivan napsal(a):

pana Ratha nemohu brát vážně, když ani neví že pan Bush se nepíše Busch, jak stále uvádí ve svém demagogickém článku.
05. 06. 2007 | 08:58

Sam napsal(a):

Vypusťte Macka....
05. 06. 2007 | 09:00

Budko napsal(a):

Rat - v angličtině krysa
05. 06. 2007 | 09:02

petržel napsal(a):

Zas článek od Ratha. Ani to nečtu, jen si to představím, co tam zase zplodil a to mi stačí. Nemá smysl mu cokoliv vysvětlovat, jak to činí výše nade mnou vzdělaní lidé. Obávám se, že pan Rath to stejně nečte, spíš si stále dokola čte to své, narcis jeden.
05. 06. 2007 | 09:28

pepin napsal(a):

To Janas : podoba s Napoleonem ? Mě spíš náš fešný doktor silně připomíná Beanovu úpravu portrétu Whistlerovy matky - ten chytrý kukuč, oduševnělé rysy...
Takovou snůšku blbostí může vyblít jedině tenhle spratek, příště nás bude oblbovat, že na vojně založil podzemní buňku, téměř disent...
05. 06. 2007 | 09:54

Petr napsal(a):

Bush se píše Bush, ne Busch. Pane doktore... a o tom, že jste byl na vojně, vyprávějte někomu podobně postiženému. Slovy klasika - je vidět, že o tom víte prdlačku.
05. 06. 2007 | 09:58

Pavel Mžyk napsal(a):

Pan doktor Rath je velice inteligentní člověk, který dokonale zvládá taktiku polopravd a překroucených skutečností. Pokud vím, tak nás v roce 1938 odepsali naši evropští spojenci (v té době to do Ameriky bylo opravdu daleko). No a rok 1968? To přece záleželo jenom na Češích - na našich rodičích včetně těch Rathových - kteří si Rathův boj za svobodu vyložili po svém. Příchod spřátelených vojsk si nechali líbit (s Maďary se vůbec nemůžeme rovnat) a tiše si tady vegetili ve smutném ale klidném smrádku.
Takže na závěr navrhuji, stejně jako pan doktor, abychom se zase orientovali na naše spolehlivé evropské spojence z minulosti, uznali, že v Rusku funguje standardní demokracie a pozvali Huga Chaveze znárodnit Novu. Mimochodem bezhlavé paktování s těmi našimi evropskými sousedy naší ekonomice a morálce taky moc neprospěje.
05. 06. 2007 | 10:18

Ví G.Bush, proč válka? napsal(a):

Ví tedy George Bush, proč je pro něj tak významná válka?

Domnívám se, že neví. V případě G.W. Bushe i islámských teroristů mohou motivy ničivých fantazií vycházet z nahrazení Nadjá, které normálně brání ublížení a zabití, idealizovaným cílem, který dovoluje ubližovat a zabíjet ve službách "dobré věci". Cítí se oprávněn zničit "špatný objekt", který ohrožuje reálný nebo představovaný "dobrý objekt" (Money-Kyrle, 1944 in Šebek, 2002). Tak jako teroristé věří, že dělají dobrou věc, morálně předem ospravedlněné násilí, v to myslím i věří George Bush.Pokud bych zvolil jednoduchý princip, nabídl bych svoji hypotézu, že rané prožitky George Bushe a budoucích aktivních bombových teroristů nebyly v obou případech uspokojivé a přibrzdily duševní vývoj, včetně reflektivní funkce, regulace a symbolizace afektů.

Sigmund Freud na začátku svého dopisu Albertu Einsteinovi klade otázku: "Co by se mohlo učinit, aby se odvrátilo neštěstí války?" A na jeho konci si odpovídá takto: "všechno, co upevňuje citové vazby mezi lidmi, působí proti válce". A dále říká: "Měla by se věnovat větší péče výchově samostatně myslící vyšší vrstvy, lidí usilujících o pravdu, kteří by se nedali zastrašit….vše co podporuje rozvoj kultury, pracuje též proti válce." Můžeme jen dodat, že všechno, co oslabuje transgeneračně předávaná traumata, působí proti válce.

Celý článek naleznete na http://www.iapsa.cz (sekce články)
05. 06. 2007 | 11:52

Máme věřit Bushovi? napsal(a):

Psycholog Zimbardo proti Bushovi!!! napsal(a):
Předkládám výňatek z rozhovoru s proslulým psychologem P.Zimbardim, který byl kromě jiného oceněn i V.Havlem viz. Vize 97:"Byl jsem zvolen prezidentem APA, a dokonce předsedou prezidentů amerických vědeckých asociací, takže teď mám myslím lepší pozici k tomu, abych tenhle kapitál využil a stavěl se proti - no však víte, i proti současné americké vládě, ale hlavně proti jakékoli vládě, která mate lidi, popírá fakta a podporuje špatné hodnoty, místo aby byla otevřená pravdě. Možná jsem měl na národní a mezinárodní fórum vystoupit dříve".

Celý rozhovor naleznete na http://www.glosy.info/texty...
05. 06. 2007 | 11:53

Radek napsal(a):

Musím říct, že jsem překvapen. Takový dlouhý článek a DrRath v něm nebyl ani jednou megavulgarissimo?!
Jenom mne docela zaujal postoj k Mnichovu a k poválečným událostem v naší zemi...
Pokud vím, s Mnichovskou zradou neměly USA nic společného a události po válce nemohli američani ovlivnit kvůli dohodnutému rozdělení okupačních zón ( pane R. vždyť to se učí děti na ZŠ ). Nemám Američany v lásce, ale házet na ně všechnu špínu, no nevim... ( ikdyž, co by zde člověk mohl čekat )
05. 06. 2007 | 15:37

Prorath Busch napsal(a):

Macek si měl vzít lopatu,.... doktůrku jste opravdový blb,.....
05.06.2007 06:36:28
..........
Kretén "Zajda" se asi poránu
v práci nudí. Pochybuji že si pročítá blogy doma po vyčerpájící noci v práci.
I takoví jsou příznivci pravice, pro které jsou jinak socani darmožrouti.
05. 06. 2007 | 18:00

Fanda Ratha napsal(a):

Ja toho egomaniaka Ratha v podstate obdivuji. Pochazi z aktivne angazovane komunisticke rodiny. Urcite se kvuli postaveni sveho otce dostal na studie. Vystudoval a zacal se splhat po zebricku. Zkousel to u ruznych stran. Nikdo ho nechtel. A pak si ho vsiml Paroubek. J.P. si rekl. Takovou hloupu egotistickou drzku potrebuji.Usetri me praci v parlamentu. A od te doby je Ratch hlavni praporcik mezi CSSD a KSCM ( coz je v podstate to same) a steka za ne u recnickeho pultiku. Jestli byl tak dobry doktor jako je politik, tak je me lito pacientu kteri s nim prisili do kontaktu.
05. 06. 2007 | 19:04

Kaacerw napsal(a):

tohle je hustyyyy http://www.travian.cz/?uc=c...
06. 06. 2007 | 11:49

LEVAK napsal(a):

Radku proboha a kdo dohodl okupační zóny?Pokud já vím tak u toho byly hlavy tří států-USA,SSSR a Velké Británie!
Proč v roce 1939 velvyslanec Kenedy neintervenoval za nás u vlády Jejího Veličenstva?Proč v roce 1948 a 1968 byli z ticha?Vzpamatujte se jinochu!Jenom tak na okraj.Proč ukradli štěchovický archiv?Vrátili nám celý zlatý poklad ukradený Němci?
06. 06. 2007 | 17:50

LEVAK napsal(a):

Fando Rathe:Prezident Klaus pochází také z komunistické rodiny.Jeho maminka byla dokonce předsedkyní ZO KSČ!A co Zieleniec a další?To Vám nevadí,že máme ve vládě ministryni sponzorovanou Rakouskem,knížete jako ministra zahraničí(Masaryk se v hrobě obrací,ten je měl tak moc rád) a Džamilu,mimo pár lhářů,podvodníků a šibalů(např. Langer,Vondra,Kalousek)?V čele stojí hulvát,za 1. republiky se říkalo chám Dynybyl a dále pěvkyni Křivou Hubu( jak by ji nazvali třeba Apači)?
06. 06. 2007 | 17:58

milan napsal(a):

Pane Rathe, vaše naivita odpovídá naivitě absolventa VKVŠ. Ani tomu nemůžu uvěřit, že vrcholný politik, bývalý ministr, má takové názory jako pušku ve skříni a vyrazit na nepřítele. Zjistěte si něco o NATO, o jeho strategii a pak pište články, jinak jste pro občany nebezpečnej (není to spíše záměrně?) naiva.
07. 06. 2007 | 13:41

Opitz napsal(a):

Busch... no tak to je moc...
v ČSSD je to samý myslitel, samej prezident zeměgule, nejlépe vedoucí dlouhé kecy o svobodě a demokracii, ale ve skutečnosti ani nezná, jak se správně píše jméno současného prezidenta USA...
07. 06. 2007 | 15:55

Prorath Busch (ne Bush) napsal(a):

Děkuji Opitzovi, a to upřímně,
za ojedinělý slušný příspěvek
odpůrce ČSSD.
07. 06. 2007 | 23:11

nasranej kluk napsal(a):

ty vole rathe ty me seres
08. 06. 2007 | 10:48

ondra napsal(a):

Panebože - USA zachránily Evropu v obou světových válkách, tak co to meleš ty vole?
08. 06. 2007 | 11:32

RA napsal(a):

Rathe ty tvoje kecy jsou zřejmě určeny pouze pro voliče ČSSD, kteří si neumí dát dvě + dvě dohromady.
09. 06. 2007 | 00:08

Dalík měl pravdu:patříte do kriminálu!!! napsal(a):

Právní stát zničila zejména ČSSD!!!!:
Vážený pane Rathe,
Máte dozajista pravdu, že zákony nepatří pro všechny a že lze manipulovat s trestním řízením. Ukázkovým případem je ČSSD a jejich bezprecedentní pohrdáním Listinou základních práv a svobod v kauze Altner (viz výše). Ostatně Ivan Langer před rokem trefně konstatoval, že korupce v ČR má jméno ČSSD. Pan Kubice byl natolik zoufalý, že byl nucen o tlacích ze strany Paroubkovo mafie informovat PSČ. I paní Blanka Kosinová nám s odstupem času na Frekvenci 1 potvrdila, že jí Paroubek uložil domácí vězení. To je naprosto nelýchané, co si diktátor Paroubek dovoluje!!! Co se týče Krejčíře, nechali jste ho nejprve pláchnout vy, nikoliv ODS! Co se týče státototvorných poslanců Melčáka s Pohankou, je třeba jim poděkovat za ušlechtilé vygumování několika desítek tisíc pomatených voličů ČSSD. Na jednoho poslance za ČSSD připadá totiž v současnosti několik desítek voličů ČSSD, tak holt jejich hlasy propadly kvůli Paroubkovo mafii, která se cíleně řítila do spáru KSČM. Pokládám tedy krok M+P za státotvorný, neboť zcela nezištně zachránili stát od socialistické devastace. Jak řekl pan Melčák, na rozdíl od Paroubka mu nešlo o koryta a moc. Prozřetelný Dalík měl pravdu, když v dokumentu "Cesta k moci" tvrdil, že je spolu s M.Topolánkem hluboce přesvědčen o tom, že jste kriminálníci. Kauzy kolem Doležela, Krause, Vybírala, Svobody atd. mu dávají zapravdu. Navíc jsme museli kvůli vám zaplatit oněch 10 miliard za Železného, jak připomíná ministr vnitra Ivan Langer. Já se ptám:Budou muset p.Sobotko daňoví poplatníci zaplatit i za Váš bezprecedentní podvod na Altnera??? Lze tedy souhlasit ze slovy pana Dalíka, který v rozhovoru s panem Kmentou pronesl, že vás chce zavírat, neboť patříte do kriminálu. Jste zločinci pane Rathe!!!
09. 06. 2007 | 12:26

Právní stát zničila zejména ČSSD!!!! napsal(a):

Dalík měl pravdu:patříte do kriminálu!!:
Skoro vůbec nečtu Právo, a tak se mi až na upozornění dostal do rukou článek Zdeňka Jičínského o advokátu Altnerovi, jenž po ČSSD požaduje 17 miliard na základě smlouvy, kterou s ním podepsal tehdejší předseda Miloš Zeman. Nechápu vůbec, jak může strana, která se hlásí k demokracii a základním lidským právům, odkazu prezidenta Masaryka, ideálům republikového zřízení a já nevím co ještě, nechat za sebe mluvit právního experta Jičínského, který zcela vážně tvrdí, že smlouvy se nemají dodržovat, tedy dluhy platit, a že za práci pro stranu není lepší odměny než stisk ruky od předsedy. Když to pak korunuje tím, že soud, který to říká, je špatný a věří, že odvolací bude jiný (lepší, sociální demokracii nakloněný?!!), přemýšlím, jestli čtu článek profesora právnické fakulty, nebo kovaného stalinisty. Pacta sunt servanda, neboli smlouvy jsou závazné a platí pro každého. Či tím myslel Zdeněk Jičínský, že třeba pracovní smlouva je cár papíru, a pokud pracujícím zavelíme, budou makat zadarmo a jen za chleba a vodu? A co pány z ČSSD spojuje - je přesvědčení, že právo jsou jen rozkazy a nástroj moci. Nemohu se zbavit dojmu, že nejlepší, co znají v právu, je přikázat, zakázat či nakázat v jakékoliv podobě. Obávám se, že nejen zcela zapomínají, co je podstata práva, tedy spravedlnost, právo, povinnost, kontrola moci státu, ale i na elementární právní principy.(přepis článku "Bratři socialisté, změňte stranické právníky" od advokáta V.Vlka)
09. 06. 2007 | 12:27

Právní stát zničila zejména ČSSD!! napsal(a):

Dalík měl pravdu:patříte do kriminálu!!:
Skoro vůbec nečtu Právo, a tak se mi až na upozornění dostal do rukou článek Zdeňka Jičínského o advokátu Altnerovi, jenž po ČSSD požaduje 17 miliard na základě smlouvy, kterou s ním podepsal tehdejší předseda Miloš Zeman. Nechápu vůbec, jak může strana, která se hlásí k demokracii a základním lidským právům, odkazu prezidenta Masaryka, ideálům republikového zřízení a já nevím co ještě, nechat za sebe mluvit právního experta Jičínského, který zcela vážně tvrdí, že smlouvy se nemají dodržovat, tedy dluhy platit, a že za práci pro stranu není lepší odměny než stisk ruky od předsedy. Když to pak korunuje tím, že soud, který to říká, je špatný a věří, že odvolací bude jiný (lepší, sociální demokracii nakloněný?!!), přemýšlím, jestli čtu článek profesora právnické fakulty, nebo kovaného stalinisty. Pacta sunt servanda, neboli smlouvy jsou závazné a platí pro každého. Či tím myslel Zdeněk Jičínský, že třeba pracovní smlouva je cár papíru, a pokud pracujícím zavelíme, budou makat zadarmo a jen za chleba a vodu? A co pány z ČSSD spojuje - je přesvědčení, že právo jsou jen rozkazy a nástroj moci. Nemohu se zbavit dojmu, že nejlepší, co znají v právu, je přikázat, zakázat či nakázat v jakékoliv podobě. Obávám se, že nejen zcela zapomínají, co je podstata práva, tedy spravedlnost, právo, povinnost, kontrola moci státu, ale i na elementární právní principy.(přepis článku "Bratři socialisté, změňte stranické právníky" od advokáta V.Vlka)
09. 06. 2007 | 20:55

Dalík měl pravdu:jstezločinci!! napsal(a):

Vážený pane Sobotko,
Máte dozajista pravdu, že zákony neplatí pro všechny a že lze manipulovat s trestním řízením. Ukázkovým případem je ČSSD a jejich bezprecedentní pohrdáním Listinou základních práv a svobod v kauze Altner (viz výše). Ostatně Ivan Langer před rokem trefně konstatoval, že korupce v ČR má jméno ČSSD. Pan Kubice byl natolik zoufalý, že byl nucen o tlacích ze strany Paroubkovo mafie informovat PSČ. I paní Blanka Kosinová nám s odstupem času na Frekvenci 1 potvrdila, že jí Paroubek uložil domácí vězení. To je naprosto nelýchané, co si diktátor Paroubek dovoluje!!! Co se týče Krejčíře, nechali jste ho nejprve pláchnout vy, nikoliv ODS! Co se týče státototvorných poslanců Melčáka s Pohankou, je třeba jim poděkovat za ušlechtilé vygumování několika desítek tisíc pomatených voličů ČSSD. Na jednoho poslance za ČSSD připadá totiž v současnosti několik desítek voličů ČSSD, tak holt jejich hlasy propadly kvůli Paroubkovo mafii, která se cíleně řítila do spáru KSČM. Pokládám tedy krok M+P za státotvorný, neboť zcela nezištně zachránili stát od socialistické devastace. Jak řekl pan Melčák, na rozdíl od Paroubka mu nešlo o koryta a moc. Prozřetelný Dalík měl pravdu, když v dokumentu "Cesta k moci" tvrdil, že je spolu s M.Topolánkem hluboce přesvědčen o tom, že jste kriminálníci. Kauzy kolem Doležela, Krause, Vybírala, Svobody atd. mu dávají zapravdu. Navíc jsme museli kvůli vám zaplatit oněch 10 miliard za Železného, jak připomíná ministr vnitra Ivan Langer. Já se ptám:Budou muset p.Sobotko daňoví poplatníci zaplatit i za Váš bezprecedentní podvod na Altnera??? Lze tedy souhlasit ze slovy pana Dalíka, který v rozhovoru s panem Kmentou pronesl, že vás chce zavírat, neboť patříte do kriminálu. Jste zločinci pane Rathe!!! Přiznejte si, že jste kriminálník. Vy jste rozdal svým náměstkům naše peníze, a potom nezvylo na potřebné.
09. 06. 2007 | 20:57

Dag napsal(a):

Tak Ráďa zase perlí...Článek je tak prázdný jako by to byl prázdný list papíru.Prostě nic. Jediná myšlenka, která by stála za úvahu chybí. Typické pro podprůměrného felčara.Všechny jeho závěry staví na informacích, které vyčetl ze 100+1.Zřejmě po spravedlivé ráně, kterou si vykoledoval od Macka není jeho mozek už schopen nic vyplodit.Zavolejte záchranku a rovnou do blázince....
11. 06. 2007 | 11:48

Radim Kracík napsal(a):

Pane Rathe, pokud kritizujete Ameriku, za to co pro nás neudělala, měl byste tedy nabídnout jinou alternativu. Proto se ptám: "Kdo pro nás udělal víc? Francie? Velká Británie? Německo? Rusko? Nebo kdo?"
15. 06. 2007 | 10:51

Pavel Jánský napsal(a):

Pane Rathe, vraťte se prosím na základní školu a doučte se pravopis. Hned v druhé větě máte chybu. Jinak co se týče vašich názorů ... no comment. Jenom jsem se pousmál nad vaším prohlášením, že se vám líbí švýcarský systém, kde je každý muž připraven chránit svou vlast s puškou v ruce. Ještě že ten systém není u nás, to by pak zbraně v rukou nosili lidé jako vy a to by mohlo být pro nás nebezpečnější než stádo teroristů. Jinak je hezké slyšet, že byste za komunistů dezertoval, neboť byste nechtěl padnout za nějaké papaláše či lampasáky. Prosím, řekněte mi, v čem je rozdíl teď???? Lidé nahoře a lidé dole jsou od sebe vždy na míle bzdáleni, ať se jedná o komunismus nebo demokracii. Důležité je chránit vlast, domov, přátele, nikoliv myšlenky, kteří propagujou současní tvůrci. Vy svým tvrzením v podstatě říkáte, že byste dezertoval a bojoval proti nám, čechům. Čest je pojem, který znáte pouze ze slovníku a odvahu tu máte, ovšem pouze v oblasti řečí, keců, žvástů.
20. 06. 2007 | 12:08

Alena Z. napsal(a):

Pane doktore, lidé, kteří si Vás pamatují jakožto lékaře, si Vás nemohou vynachválit. Prý jste byl vždy ohleduplný, skromný a pečlivý. Mladí doktoři, které jste učil, o Vás mluví s úctou.. To znamená víc, než tisíce komentářů od lidí, kteří Vás osobně nepoznali. K tomu máte odvahu a hrdost, dnes tolik vzácné vlastnosti. Bohužel, stále se najde dost lidí, kteří pošpiní vše co uděláte jen proto, že jsou zaslepení záští a nevidí si na špičku nosu. Já dám na to, jaký jste člověk a věřte mi, že na sebe můžete být hrdý. Vaše lidskost, skromnost a sociální cítění je v dnešní politice opravdová vzácnost. Ti, kdo je nevlastní,to nemohou ocenit, nejsou toho schopni. Nic si z toho nedělejte, nejsme všichni slepí. NENECHTE SE OTRÁVIT. Jana Husa také prohlásili za kacíře. Pravda vždycky bolí a ten, kdo ztrácí argumenty, sahá po klacku. Nedejte se, VYDRŽTE!
06. 08. 2007 | 12:16

Alena Z. napsal(a):

Pane doktore, lidé, kteří si Vás pamatují jakožto lékaře, si Vás nemohou vynachválit. Prý jste byl vždy ohleduplný, skromný a pečlivý. Mladí doktoři, které jste učil, o Vás mluví s úctou.. To znamená víc, než tisíce komentářů od lidí, kteří Vás osobně nepoznali. K tomu máte odvahu a hrdost, dnes tolik vzácné vlastnosti. Bohužel, stále se najde dost lidí, kteří pošpiní vše co uděláte jen proto, že jsou zaslepení záští a nevidí si na špičku nosu. Já dám na to, jaký jste člověk a věřte mi, že na sebe můžete být hrdý. Vaše lidskost, skromnost a sociální cítění je v dnešní politice opravdová vzácnost. Ti, kdo je nevlastní,to nemohou ocenit, nejsou toho schopni. Nic si z toho nedělejte, nejsme všichni slepí. NENECHTE SE OTRÁVIT. Jana Husa také prohlásili za kacíře. Pravda vždycky bolí a ten, kdo ztrácí argumenty, sahá po klacku. Nedejte se, VYDRŽTE!
06. 08. 2007 | 12:22

dámské kimono napsal(a):

Pane Rathe, vraťte se prosím na základní školu a doučte se pravopis. Hned v druhé větě máte chybu.
21. 12. 2009 | 21:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy