Jak je to s Julínkovým prvním náměstkem?

08. 06. 2007 | 13:49
Přečteno 8527 krát
Interpelace
poslance MUDr. Davida Ratha – předsedy Výboru pro zdravotnictví PSP ČR
ve věci:
prvního náměstka Bc. Marka Šnajdra
na
MUDr. Tomáše Julínka, MBA – ministra zdravotnictví ČR

Vážený pane ministře,

obracím se na Vás s písemnou interpelací, jež se týká Vašeho prvního náměstka Bc. Marka Šnajdra. Obdržel jsem o něm řadu závažných informací, jejichž pravdivost by znamenala vážnou překážku pro výkon funkce prvního náměstka ministra. Z tohoto důvodu Vás žádám o odpovědi na následující otázky:

1. Ve kterém roce a na jaké vysoké škole získal Bc.Marek Šnajdr titul bakaláře?

2. Zastupitelstvo MČ Prahy 5 dne 16.6. 2005 schválilo prodej půdní bytové jednotky (v domě č. 1127, Švédská 29, velikost bytové jednotky 101 m2) kupujícímu Marku Šnajdrovi, a to za cenu 661 000,- Kč. Ze zápisu z jednání plyne, že šlo o bytovou jednotku ve výstavbě. V uvedené lokalitě se rozestavěný byt příslušných rozměrů prodával v té době za částku 3 až 4 násobnou. Má otázka zní, zda jediným majitelem bytové jednotky ve výstavbě byla MČ Praha 5? Jaký byl úřední odhad této bytové jednotky v době prodeje? M.Šnajdr prý zaplatil větší peněžní obnos za tento byt realitní kanceláři. Jaká to byla realitní kancelář, z jakého titulu jí bylo placeno a jaká částka?

3. V listopadu 2000 nařídil dozorující státní zástupce policejnímu vyšetřovateli podat obžalobu ve věci trestního stíhání Marka Šnajdra pro obvinění z podvodu, kterého se měl dopustit jako ředitel a jeden z hlavních akcionářů stavební společnosti HP Construkt, a.s.. Šlo o to, že v letech 1997 –1998 byla poskytnuta městu Rychvald státní dotace na stavbu domu s pečovatelskou službou. Stavbu dodavatelsky zajišťovala firma HP Construkt, a.s.. Před dokončením stavby firma vyhlásila v říjnu 1998 konkurs. Inventurou se zjistilo, že město Rychvald proplatilo na konci roku 1997 okolo 7 milionů za práce a materiály, které nikdo neprovedl. Tudíž firma HP Construkt fakturovala městu práce, které neprovedla. Ředitel Šnajdr si měl v inkriminované době vyplácet 70 tisíc měsíčně jako plat a to v situaci, kdy firma směřovala do konkursu. Otázka: už soud pravomocně rozhodl v této věci? Pokud ano, kdy a jak? Případně, jak soud odůvodnil své rozhodnutí? Byly vyčerpány všechny řádné opravné prostředky?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Tomáš Marný napsal(a):

Nebožák pan Julínek, který když je tázán na konkrétní informace z jeho resortu a nemá u sebe p. Hroboňe tak jen blekotá nesmysly a plácá páté přes deváté a když u sebe má náměstka Hroboně musí za něj říkat všechno on, takový člověk potřebuje schopnější lidi ve svém okolí. Lidi, kteří jsou schopni sehnat si "pod rukou" titul, byt za babku a profitovat sem tam z nějakého toho podvůdku, zkrátka lidi obratnější než je on sám. Co by tam bez nich dělal :) Když tak přemýšlím o přehledu a vyjadřovacích schopnostech pana Julínka nemohla mi uniknout podobnost s toho času ministrem dopravy Šimonovským a jeho blekotání o přesnosti tachometrů na nějaké tiskovce v té době. To jsem se nasmál :) Tihle pánové by si mohli podat ruce.
08. 06. 2007 | 14:41

martin napsal(a):

Tomáš Marný - Lidový dům, 1.patro, Hybernská ul. Praha.

Dotaz - byl server Aktuálně již převeden oficiálně pod ČSSD ?
08. 06. 2007 | 15:00

jok napsal(a):

Zase korupce v řadách dalšího ministra?, no tato vláda bude asi předčit veškeré korupce. Toto by se mělo vysvětlit a zveřejnit!
08. 06. 2007 | 15:03

nojo napsal(a):

Už víte jak se jmenuje(a jak se píše) současný prezident USA, pane doktore?
08. 06. 2007 | 15:11

Ruda napsal(a):

doufám ,že to voliči v příštích volbách ODS spočítají.
08. 06. 2007 | 15:20

David Kocourek napsal(a):

Vážený pane Rathe,

nevím, co má Vaše interpelace dělat na blogu? To jste si blogy na serveru aktualne.cz spetl s PS Parlamentu. Uplatněte jí prosím Vás tam, kde se interpeluje a kde je pro to místo.

Mám i jeden osobní apel. Rád bych Vás požádal o slušnější vystupová a netahejte svým chováním naší politiku do většího bahna než je. Dále bych Vás požádal o konzistentnější chování. Nebyl jste to Vy, kdo také operoval s poplatky u lékaře? Opozice dle mého nemusí kritizovat a priori vše s čím přijde vláda. Konzistentní politické postoje a podpora vlády při reformách, které byste stejně dělali mít ty funkce Vás nijak nedevalvuje jako opozici. Ale asi jste se rozhodli uchvátit voličskou skupiny, na kterou to zabírá. Mě je z toho ale nějak nevolno.
08. 06. 2007 | 15:27

Honza napsal(a):

Určitě...
Nevim, jak je to s bytem a firmou zminovaneho pana, ale zrovna VY s Vasim kdovijak ziskanym titulem doktora (coz je podle me 1000x horsi ziskat podvodem titul mediciny) by se nemel o tehle vecech zminovat.
Kazdopadne, nechcete radeji napsat neco, cemu rozumite a prestat furt jen nadavat a nadavat a nadavat? Uz toho nechte, a zacnete delat to, za co Vas platim. Dekuju.
08. 06. 2007 | 15:29

silspok napsal(a):

No nevim, ale kolem Vas je v nekterych vecech taky celkem dost nejasno, ze??
08. 06. 2007 | 15:58

twe napsal(a):

tak to je ulet, interpelujeme prostrednictvim blogu :)
08. 06. 2007 | 17:59

malma napsal(a):

opět se bavim zoufalstvim Rathových odpůrců.Jen tak dál pane doktore.
08. 06. 2007 | 18:45

Jája napsal(a):

Pane Rathe, dovolte abych vám vyjádřila své opovržení na vašim chování. Jste obyčejný hulvát.
08. 06. 2007 | 21:18

Tereza napsal(a):

Vynikající postřeh pane doktore. Julínek zatím nepředvedl žádné konstruktivní řešení ohledně reformy zdravotnictví s výjimkou zpoplatnění všeho. Ze zkušeností praktických, nikoli soukromých lékařů ve svém okolí vím, že máte slušnou podporu a výsledky Vámi zaváděné reformy byly víc než uspokojivé. Nejen já si přeji brzký návrat ministerstva zdravotnictví pod vaše vedení! Hodně štestí!
09. 06. 2007 | 00:02

MASH napsal(a):

Dobry den, jsem velmi rad, ze zde Vase interpelace zaznela!!! Jsou to zavazne veci, ktere me velmi zajimaji a nechci, aby vysumely, jako Julikovy sponzori z rad nadnarodnich farmaceutickych firem, ci jako "za hubickove" prodeje cerstve opravenych nemocnic soukromnikum (vetsinou pratel a rodinnych prislusniku regionalnich politiku z ODS). Jsem zvedavej, co Vam Julinek (tedy vlastne Hrobon) odpovi. Diky.
09. 06. 2007 | 00:05

MASH napsal(a):

Pro Jája:
Mohu se zeptat nad smyslem a vyznamem Vaseho prispevku? Rath je hulvat? Protoze poukazuje na konkretni, korupcí zavanejici veci? A ze jako jeden z mala politiku vystupuje "ostreji a razneji" a bez servilnich "zvastu" smerem k medim? Aha, tak to jo...
09. 06. 2007 | 00:09

Interpelace Rathe? napsal(a):

Podle revizní komise zasedající pred sjezdem CLK v roce 2003 Dr. Rath lhal o své praxi lékare v zádostech o Osvedcení k výkonu soukromé praxe v oboru interní lékarství, o Osvedcení k výkonu funkce vedoucího lékare – primáre v oboru interního lékarství a o Osvedcení k výkonu samostatné lékarské praxe v oboru urgentní medicína. A lze porad. Jak muze tomu arogantnimu narcisu vubec jeste nekdo verit?

Staci si prostudovat kauzu casopisu LK Tempus Medicorum. Rath je nejen bezcharakterni lhar a karierista ale i podvodnik.
09. 06. 2007 | 00:55

slayer napsal(a):

Copak pane doktore, vytahuje spinu na jine? Co takhle nam neco povedet o tom casopisu? Inzerat za schuzku s vami? Za kolik, 3 mega? Povidejte, jsem jedno velky ucho..
09. 06. 2007 | 01:16

ferda napsal(a):

Pokud doktore chcete zatahovat do tohoto blogu další snůšku vašich polopravd,bylo by dobré priznat barvu,kolikrát jste se svými výmysly obtěžoval vyšetřovací organy a kolikrát jste uspěl? A co nás to stálo peněz.Zatím mám pocit,že vaše "mise" skončila značným nezdarem.Přes to,že jste se opravdu snažil.Ne,v žádném případě s vámi nesouhlasím,ať to vypadá jakoli přesvědčivě. Jste demagog a ještě s malým IQ.Každý druhý a chytřejší by pochopil,že vaše výmysly a polopravdy nelze už brát vážně.To je ovšem jenom a jenom vaše "dílo". Jste sprofanovaný a pouze a jenom otravujete vzduch.
09. 06. 2007 | 08:02

Eles napsal(a):

S Rathem nesouhlasim prakticky v ničem. Ale musim uznat, že je dobře, že umí sem tam udělat nějaký to dusno. Např. tady se Šnajdrem. Tihle různí náměstci a poradci totiž spolknou nejvíc korupčních peněz, jelikož se na ně nevidí tak dobře jako na poslance v první linii. Ale i ti se o sebe umí postarat, takže by si měl nejdřív Rath zamést před vlastnim prahem.
09. 06. 2007 | 10:07

Fandra Ratha napsal(a):

Bylo by zajimave nahlednout do sejfu dokturka Ratha. Kolik kostlivcu by se tam naslo? A kolik nezdanenych "uspor" ?
09. 06. 2007 | 12:04

Dalík měl pravdu:patříte do kriminálu!!! napsal(a):

Předkládám Vám pane Rathe pasáž z názoru Advokáta V.Vlka:"Skoro vůbec nečtu Právo, a tak se mi až na upozornění dostal do rukou článek Zdeňka Jičínského o advokátu Altnerovi, jenž po ČSSD požaduje 17 miliard na základě smlouvy, kterou s ním podepsal tehdejší předseda Miloš Zeman. Nechápu vůbec, jak může strana, která se hlásí k demokracii a základním lidským právům, odkazu prezidenta Masaryka, ideálům republikového zřízení a já nevím co ještě, nechat za sebe mluvit právního experta Jičínského, který zcela vážně tvrdí, že smlouvy se nemají dodržovat, tedy dluhy platit, a že za práci pro stranu není lepší odměny než stisk ruky od předsedy. Když to pak korunuje tím, že soud, který to říká, je špatný a věří, že odvolací bude jiný (lepší, sociální demokracii nakloněný?!!), přemýšlím, jestli čtu článek profesora právnické fakulty, nebo kovaného stalinisty. Pacta sunt servanda, neboli smlouvy jsou závazné a platí pro každého. Či tím myslel Zdeněk Jičínský, že třeba pracovní smlouva je cár papíru, a pokud pracujícím zavelíme, budou makat zadarmo a jen za chleba a vodu? A co pány z ČSSD spojuje - je přesvědčení, že právo jsou jen rozkazy a nástroj moci. Nemohu se zbavit dojmu, že nejlepší, co znají v právu, je přikázat, zakázat či nakázat v jakékoliv podobě. Obávám se, že nejen zcela zapomínají, co je podstata práva, tedy spravedlnost, právo, povinnost, kontrola moci státu, ale i na elementární právní principy".(přepis článku "Bratři socialisté, změňte stranické právníky" od advokáta V.Vlka)
09. 06. 2007 | 12:20

Názor advokáta V.Vlka napsal(a):

Právní stát zničila zejména ČSSD!!!!:
Vážený pane Rathe,
Máte dozajista pravdu, že zákony nepatří pro všechny a že lze manipulovat s trestním řízením. Ukázkovým případem je ČSSD a jejich bezprecedentní pohrdáním Listinou základních práv a svobod v kauze Altner (viz výše). Ostatně Ivan Langer před rokem trefně konstatoval, že korupce v ČR má jméno ČSSD. Pan Kubice byl natolik zoufalý, že byl nucen o tlacích ze strany Paroubkovo mafie informovat PSČ. I paní Blanka Kosinová nám s odstupem času na Frekvenci 1 potvrdila, že jí Paroubek uložil domácí vězení. To je naprosto nelýchané, co si diktátor Paroubek dovoluje!!! Co se týče Krejčíře, nechali jste ho nejprve pláchnout vy, nikoliv ODS! Co se týče státototvorných poslanců Melčáka s Pohankou, je třeba jim poděkovat za ušlechtilé vygumování několika desítek tisíc pomatených voličů ČSSD. Na jednoho poslance za ČSSD připadá totiž v současnosti několik desítek voličů ČSSD, tak holt jejich hlasy propadly kvůli Paroubkovo mafii, která se cíleně řítila do spáru KSČM. Pokládám tedy krok M+P za státotvorný, neboť zcela nezištně zachránili stát od socialistické devastace. Jak řekl pan Melčák, na rozdíl od Paroubka mu nešlo o koryta a moc. Prozřetelný Dalík měl pravdu, když v dokumentu "Cesta k moci" tvrdil, že je spolu s M.Topolánkem hluboce přesvědčen o tom, že jste kriminálníci. Kauzy kolem Doležela, Krause, Vybírala, Svobody atd. mu dávají zapravdu. Navíc jsme museli kvůli vám zaplatit oněch 10 miliard za Železného, jak připomíná ministr vnitra Ivan Langer. Já se ptám:Budou muset p.Sobotko daňoví poplatníci zaplatit i za Váš bezprecedentní podvod na Altnera??? Lze tedy souhlasit ze slovy pana Dalíka, který v rozhovoru s panem Kmentou pronesl, že vás chce zavírat, neboť patříte do kriminálu. Jste zločinci pane Sobotko!!!
09. 06. 2007 | 12:21

Fanda Ratha napsal(a):

Rath a prapodivna afera okolo casopisu Tempus Medicorum. Smlouvu o vydávání casopisu Tempus Medicorum s Klimovicovou uzavrel Rath v roce 1999. Mimochodem, Klimovicova mela k dispozici redakcni prostory v sidle LK za 500Kc mesicne, ale Rath ji pronajal prostory ve svem dome za 20 000Kc mesicne. Komora rocne za vydávání casopisu platila 11 milionu korun. CLK sice mela nárok na urcitý díl zisku, ( mimochodem zadny zisk nebyl) ale nemela prístup k úcetnictví. Ve smlouve bylo vyslovene receno, že nahlížet do úcetnictví firmy, která casopis vydává, muže pouze David Rath jako fyzická osoba!!! Na financní nesrovnalosti, které se týkaly komorového casopisu, ale upozornovala i revizní komise CLK. Také podle její tehdejší predsedkyne Marty Holanové byly smlouvy pro CLK nevýhodné. "Veškeré pokusy revizní komise proniknout ke smlouvám ci do úcetnictví firmy Meditempuss dr. Klimovicové byly prezidentem Rathem blokovány a znemožnovány, a to presto, že on ze smlouvy tento prístup mel," Bohužel zápisy, které dokládají, jak se jednalo o smlouvách, nejsou k dispozici - archiv CLK byl shodou okolností po vypuknutí aféry vykraden. Kdo je sibal Davide Rathe?
09. 06. 2007 | 12:42

Fanda Ratha napsal(a):

Kdo si mysli ze dokturek Rath bude mit odvahu nekomu odpovedet v tomto blogu? Ja tvrdim ze ne! Rath je zbabelec co jen keca. To i Sobotka komunikuje. Ale Sobotka je daleko chytrejsi. Rath je narcis, co jen publikuje.
09. 06. 2007 | 16:48

AHA napsal(a):

A jak to bylo s vaší blízkou spolupracovnicí Klimovičovou?
09. 06. 2007 | 17:48

Tom napsal(a):

Vážený pane doktore, nejsem příznivce ČSSD, jsem pravicový volič a kdyby u nás byla pravicovější strana, která by měla šanci dostat se do parlametu než je ODS, volil bych ji. Ale k Vaši interpelaci. Ptáte se, jaký je úřední odhad. Myslím, že tady jste bohužel šlápnul vedle. Nechci hájit toho dotyčného náměstka, pokud máte pravdu, měl by jít do pr...., ale pokud se dr. Julínek chytře chytne této Vaší otázky, tak jsem si skoro jist, že má na Vás argument. Úředním odhadem se totiž myslí odhad dle cenovéh předpisu, který slouží pouze pro vyměření daně z převodu nebo daně darovací. Tedy tento odhad slouží pro potřeby finančního úřadu. Vy jste se měl ptát, zda Městská část měla tržní odhad, tedy jinými slovy, jaká byla cena obvyklá převáděné jednotky. Koukněte do zákona o obcích, resp. v Praze platí zákon o hlavním městě Praze, tam je napsáno, že obec smí prodat nemovitosti za cenu obvyklou, tedy tržní. Oni Vám samozřejmě ukážou cenu dle cenového předpisu a budou tvrdit, že to je v pořádku, že nějaký znalec to takto spočítal, že oni za to nemohou, že znalec je odborník a blablabla. A budou mít pravdu. Ale obec, resp. městská část pravděpodobně porušila zákon o hlavním městě Praze, a to § 36, odst. 2. Takže trvejte na předložení posudku o ceně obvyklé ve smyslu výše citovaného zákonu
09. 06. 2007 | 17:50

Santoška napsal(a):

pane doktore, moje babička říká, že ten kdo má dar řeči a to vy jistě máte , nemusí být ještě chytrý. Potřeboval by jste toaletní papír - na ty srač.. co vám lezou z huby.
09. 06. 2007 | 17:50

David Háma napsal(a):

Myslím, že jste se dostal na politickou scénu v pravou dobu. Republikán Sládek vyklidil pole a tak je potřeba zaplnit mezeru. I když při vašem stranickém turizmu, tam možná opět skončíte.
09. 06. 2007 | 17:53

Svatava Ratovská napsal(a):

Nedávno jsem četla článek, kdy říkáte, že vám komunisti nevadí, že tam žádné Jakeše nevidíte. Od tohoto článku vám nevěřím ani slovo, protože si pamatuji jiný článek, kde se vyjadřujete jako velký komunistobijce. Ale to už je asi moc dávno, tudíž to není ani pravda.Skoro mi vás je líto.
09. 06. 2007 | 17:57

sam napsal(a):

Pokud na otázku proč jste takový hulvát odpovídáte, že Topolánek je větší, tak to pane neznamená, že vy jste hulvát menší - to znamená, že jste hulváti oba.Navíc mi to připomíná chování dětí v první třídě kdy školáček odpovídá na pokárání od paní učitelky-ale on zase říkal........jste zastydlý komik, pane
09. 06. 2007 | 18:01

host1 napsal(a):

Pane doktore Rathe,vy stále ještě očekáváte ze strany ODS nějaké slušné jednání a poctivost?To je přece naivita,když je to strana zlodějů,tunelářů,podvodníků a hulvátů.Ale díky za informace.
09. 06. 2007 | 18:04

host 1 napsal(a):

same,ty jsi trouba.To,že máš modrý mozek ještě neznamená,že jsi schopen rozumného úsudku.Lituji tě.
09. 06. 2007 | 18:06

Fanda Ratha napsal(a):

Host 1? Myslis ze me dokturek dokaze odpovedet o afere Tempus Modicum? Mam jednoduchou otazku. Kolik milionu zmizelo v te cerne dire kterou on kontroloval? Doufam ze ti to nevadi.
09. 06. 2007 | 18:12

mandrake napsal(a):

Host1 nadseny zastance podvodnika Ratha. Nic nevi o machinacich toho podivneho lekare za pusobeni v LK, ale zoufale ho obhahuje. Milej hoste1 obhajujes podvodnika!
09. 06. 2007 | 18:15

Fanda Ratha napsal(a):

Clovek a to pouzivam s rezervaci Rath ktery je clenem te 10% skupiny obyvatel se stal socialistou. Ovsem to mu omuznilo ze si nakradl za jeho pusobeni v dost za jeho pusobeni v LK a po tom co dosadil svou milenku do vedeni Zentivy.!!! Dnes si kupuje nemocnice a pritom by rad znarodnoval ty na ktere nema. Rath je blb. A navic nebezpecny blb. Clovek bez svedomi a jen touzici po moci.
09. 06. 2007 | 18:24

Fanda Ratha napsal(a):

David Rath. Paris Hilton ceske politiky. Jemu nejde o to jestli je schopny, ale jestli je viditelny. A musim uznat ze ten narcis se snazi zviditelnit jak to jde. Rath je Paris Hilton. Hloupy, bez talentu, ale viditelny.
09. 06. 2007 | 18:30

Dr.Kokoška napsal(a):

Pane Rathe, za celou dobu, co jste byl ve funkci ministra, jste nepředstavil vaší reformu, přestože jste při nástupu tvrdil, že ji máte v šuplíku. Asi o měsíc později jste tvrdil, že zdravotnictví je v dobrém stavu a moc změn není třeba.Dodnes neznáme vaší ucelenou koncepci zdravotnictví.
09. 06. 2007 | 21:41

Koala napsal(a):

Celá západní Evropa platí při návštěvě u lékaře. Proč mi podle vás platit nemusíme? Proč pacienti v České republice,tak jako v západní Evropě,nemají ty nejmodernější léky?Proč tu nejlepší léčbu, jak říkal v televizi prof. Pafko dostávají ti, kteří dají lékaři do kapsy?
09. 06. 2007 | 21:46

Pro Dr Kokosku napsal(a):

Rath nikdy zadnou ucelenou koncepci zdravotnictvi nemel. Jedine co mel a porad ma je zoufala touha po moci. K tomu zadnou koncepci nepotrebuje. Jen musi zapomenout na skrupule. A jak se zda tak s tim nema sebemensi potize.
09. 06. 2007 | 23:02

Fanda Ratha napsal(a):

Rath musi byt frustrovany. Urcite by rad sil do Topolanka ohledne Talmanove. Ale on nemuze. Ma totiz take milenku. Ale na rozdil od Topolanka,ktery s nekym jen chodi, Rath protlacil ze sve pozice tehdejsiho ministra zdravotnictvi svou milenku do vysoke funkce v Zentive. A proslycha se ze z toho Rath mel par melounu za zakazky.
09. 06. 2007 | 23:12

Fanda Ratha napsal(a):

Julínkuv komsomolský zápal, Julínko-Bendlova whisky, Modrí fanatici, Máme vládu podvodníku?, Bendl v kurníku aneb loupež století, Proc muže být reforma cestou do pekel....?????? To jsou blogove titulky ktere si vymyslel Dr Rath. A dokonce bez asistenta! Rano se probudil ve sve nanavistne kondici ...a hned to mel! Je to chytrolin ten pseudo doktor Rath. Ale pacienti v CR by meli byt v pohode, ze tak nenavistivej clovek sedi v PS a ne v nejake lekarske ordinaci.
10. 06. 2007 | 00:31

host1 napsal(a):

mandrake a ostatní všeznalci- Dr.Rath byl první,kdo po nástupu do funkce ministra přesně pojmenoval a odkryl bezedné díry,kam mizí peníze určené na zdravotnictví.Jelikož ve zdravotnictví pracuji,vím,že se trefil velice přesně a to se ,pochopitelně,podnikavcům modré strany nelíbí.Dám malý příklad - přesně v době,kdy dr. Rath byl ministrem,byla naše nemocnice přiklepnuta k prodeji soukromé společnosti,jejíž představitelé se nám dokonce chlubili svými superstyky s VZP(kterou dojili ve spolupráci s Musílkovou na úkor jiných nemocnic)a podobnými nepříliš čistými aktivitami.Díky dr.Rathovi nastala pro tuto společnost nucená pauza v privatizování a během té se provalilo,že na jejich podivné aktivity doplatila jiná nemocnice a hovořilo se i o trestním stíhání.Bohužel se po volbách vše vrátilo do starých tunelářských kolejí,takže není daleka doba,kdy na zlodějnu modrých strak doplatí všichni,ale především pacienti.Není to o politice,ale o střízlivém pohledu na věc.Nic nespraví hloupé nadávky a slepota.Ukažte mi politika,který svou funkci nevyužil ke svému prospěchu.V tomto ohledu je dr.Rath naprostý troškař.Jo a kdyby měla být řeč o tom,že koupil polikliniku,tak si uvědomte,že ambulantní složka je už několik let z valné části privátní a nikdo,ani dr.Rath proti tomu nikdy nic nenamítal.
10. 06. 2007 | 11:50

K4my napsal(a):

to host 1 : to modrym troskam nevysvetlis... oni maj modro pred ocima a nic vic je nezajima... Hitlerjugen hadra
11. 06. 2007 | 06:30

JC napsal(a):

host1- Dr.Rath opravdu pojmenoval bordel ve zdravotnictví, který tam páchala 8 let ČSSD.To, že to svádí na Musílkovou ,potažmo na ODS je jen jejich problém,protože kdo vládne nese odpovědnost.Jinak pan Dr, Rath je věcí neznalý karierista - takový student Mazánek/pane profesore Čuřil mě zul/ jak ukázal minulý týden v aktualitách.Sundejte si už konečně ty růžové brýle, kterými na něj nahlížíte, oranžoví přátelé.
11. 06. 2007 | 10:09

Dag napsal(a):

Zloděj křičí chyťte zloděje.Zamet´si před vlastním prahem...lumpe
11. 06. 2007 | 11:50

radek napsal(a):

Proboha doktůrku !
Kdyby nebyl stejný jako Vy, jak jinak by mohl dělat politiku ?
11. 06. 2007 | 13:15

juch napsal(a):

Pane doktore, doufám, že si z těch co Vám nadávají nic neděláte a usmívate se, máte hezký úsměv. Je mi líto, že Vy tak schopný a člověk s přehledem nejste ministr zdravotnictví, byl by pořádek ve zdravotnictví.Rád čtu Vaše články, cítím z nich úpřimnost a boj za spravedlnost a tak je to správné. Přeji Vám hezký den.
11. 06. 2007 | 13:38

K4my napsal(a):

to JC: vis nevidim duvod nevolit CSSD ted v osazeni jake maji kdyz vidim vysledky, to co CSSD delala v osazeni starem nema s rathem nic spolecneho.... ponekud cynicky, stejne tak muzu rict odstran topolanka langra a spol a pujdu volit ODS... CSSD se z vetsiny uz ocistila za to v ODS je to sama verbes.
11. 06. 2007 | 14:12

JC napsal(a):

K4my - Dle mého názoru je současné vedení ČSSD/pokud se to vůbec vedením dá nazvat, protože je to víceméně strana pana Paroubka/největší šunt, co kdy měla strana k dispozici.Co je to za lidský odpad byste si mohl uvědomit v souvislosti s tím jak se zachovali k M.Zemanovi. Současný volič ČSSD se nejvíce drží hesla "čo bolo to bolo, terazky máme Paroubka. Jinak vaše volba vaše právo.
11. 06. 2007 | 15:07

klo napsal(a):

JC - no ty se musíš užírat vzteky, že se pan Paroubek obklopil schopnými a vzdělanými lidmi na úrovni, tobě to asi chybí že? běž se radši učit slušnému chování.
11. 06. 2007 | 16:25

JC napsal(a):

klo - :-))))))))
jinak nemohu - tvůj příspěvek to je opravdu vtip týdne, prý "schopnými a vzdělanými lidmi na úrovni" :-)))))
P.S.Děkuji za pozvednutí nálady.
11. 06. 2007 | 16:35

KRYSOHROBOŇ napsal(a):

Je to boj: bezcharakterní,
slepí, hluší, vypočítaví
jsou mí příznivci.
Ale účel světí prostředky.
11. 06. 2007 | 21:06

Otec Fura napsal(a):

A jakpak to máš se svým TITULEM ??? Noooo ???? TAK VENB S TÍM !!! JAK TO BYLO S TĚMI STY HODINAMI PRAXE, KTERÉ SE ZNIČEHONIC OBJEVILY VE TVÝCH PAPÍRECH ???

Asi zavolám Julčovi, ať sepíše odvetnou interpelaci ! :D
12. 06. 2007 | 02:47

Sako napsal(a):

proč nemá blog i Paroubek? Myslím, že se bojí příspěvků.
12. 06. 2007 | 14:02

Fanda Ratha napsal(a):

Bahno CSSD Rath opet prohral u soudu. Co by uz tak pretizene soudy CR bez tohoto cvoka delali? Prozatimni bilance:

Exministr zdravotnictví David Rath (CSSD) prohrál spor s europoslancem Milanem Cabrnochem (ODS). Krajský soud v Praze rozhodl, že se mu bude muset Rath omluvit formou placené inzerce, zaplatit mu 50 000 korun a uhradit i náklady soudního rízení.

Rath se musi omluvit Julinkovi. Omluva a odškodné ve výši dvaceti tisíc korun. To je výrok Krajského soudu v Praze. Ten rozhodoval ve sporu ministra zdravotnictví Tomáše Julínka a jeho predchudce Davida Ratha. Julínek žaloval Ratha kvuli tomu, že ho mel pri uvalování nucené správy na VZP osocit z obchodního napojení na tuto zdravotní pojištovnu.

A ted se Julinek nemusi Rathovi omluvit za to ze narkl bezcharakterniho kariristeckeho podvodnika Davida Ratha z tunelovani LK. Coz podle me znamena , ze soud rozhodl, ze Julinek rikal pravdu.

Jedine co Rath vyhral byla pokuta 3000 Kc za facku co mu dal Macek. Vsadim se ze by to byl dobry business si pocitat par korun za facku Rathovi. Urcite by mel statisice nadsenych zakazniku.
13. 06. 2007 | 11:55

Fanda Ratha napsal(a):

Rath, obcan socialista bezuhony politik. Pamatuje si dnes vubec nekdo jak se Rath zoufale snazil drzet trunu v LK a zaroven byt ministrem zdravotnictvi. Jeho trapne vymluvy? Teprve az Klaus verejne prohlasil, ze ho nebude jmenovat ministrem pokud se nevzda sve pozice v LK, Rath odstoupil. Kolik desitek milionu si Rath z LK odnesl? To vi jen jeho sejf.
13. 06. 2007 | 16:04

Kamila Jaskulová napsal(a):

Strašně se mi "líbí", jak na webových stránkách velmi malé procento "diskutujících" hovoří k tématu, tedy k interpelaci. Nadávají na hulvátství a zkorumpovanosat autora článku... Přičemž sami jsou hulváti ve svých projevech a tahají zde věci, které s článkem naprosto nesouvisí. Je pravda, že D. Rath je velmi kontroverzní člověk, často říká nepopulární věci, jeho projev může být pro někoho až příliš příkrý, ale nemůžu já osobně, neboť nějakou dobu pracuji ve zdravotnictví, upřít znalost problémů tohoto odvětví a možné dopady na obyvatelstvo. Přes své známé z farm. firem jsem se jen usmívala nad informacemi, že veškeré farm. firmy měly doopravdický panický strach za doby jeho vládnutí na ministerstvu zdravotnictví, protože jim dosti slušně šlapal na paty. Chápu, že pro někoho může David Rath být rozporuplný politik se specifickým projevem, ale jeho přednosti a znalosti problematiky silně převyšují image, kterou může na nějaké lidi působit. Navíc na lidi, kteří jsou "skryti" za monitorem svého PC a zdravotnictví nerozumí ani za mák...
22. 06. 2007 | 00:03

Jirka Jarda napsal(a):

Dobry den,
ja nechci aby jste psal, a nemluvim jen o vas, svuj blog! Jste politik, tak tyto veci reste odpovidajicim zpusobem a nehazejte nepodlozenou spinu na ostatni pres blog!! To je ubohe a lecos to o vas vypovida... ale verim, ze na nepremyslejici spoluobcany velice zapusobite... Jste zkazeny jako vetsina nasich politiku, ale vy osobne jste s Praoubkem, Skromachem, Sobotkou a jinymy demagogy ULTRAUBOZACI. Takhle se podle mne politika nedela, takhle se urazeji a hadaji deti ve skolce. Pojdte se chovat jako konstruktivni opozice a ne kanon na lzi, urazky a obvinovani... Nejvic me bavi ospravedlnovani stylem (takto mi mnoho a nejen vasich vyroku zni) "co my, ale podivejte se na ne jaci oni jsou" BRAVO tleskam uplatnovani vasi vize politiky a prevazne zvracim... Jinak si nejak nevybavuji co DrRath za sve obdobi dokazal, poradte diskutujici zastanci, dekuji - asi jsem nevzdelana modra straka kdyz to nevim
11. 07. 2007 | 13:33

Dodo napsal(a):

Pane DrRath zase ste uhodil hřebíček na hlavičku jen tak dál šmoulove jak se ozívají když se oně otřete fandím vam a pište koukam že se to modrým šmoulum nelíbí.
31. 07. 2007 | 05:39

monika napsal(a):

A nyní se prokazuje, že MUDr Ráth měl pravdu. Šnajdr se projevil v celé své nahotě. Diag Human, Karlák, poplatky, privatizace ZÚ a Tkáňové banky atd.
04. 04. 2010 | 22:29

cheap chanel napsal(a):

case creates the feminine gently beautiful makings, is worth having black and white most classical color matching, has cheap chanel bag the succinct graceful unique charm fine double C symbol decoration in left side, lets the outward appearance be richer changes cheap chanel http://www.coachofnewyork.com
30. 04. 2010 | 13:13

YkrLYEVgxM napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#2870>buy soma online</a> soma watson brand no prescription - soma pulled muscle
12. 02. 2013 | 20:12

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy