Topolánek, Čunek, Vesecká - jak se to rýmuje?

13. 06. 2007 | 18:56
Přečteno 17618 krát
JUDr.Renáta Vesecká, elegantní dáma a nejvyšší státní zástupkyně, včera zcela neelegantně, až snad křečovitě vysvětlovala ve sněmovním výboru své rozhodnutí. Toto rozhodnutí zcela nepokrytě velmi potěšilo prvního vicepremiéra naší vlády Čunka. Té vlády, která třeba do hodiny a bez udání důvodu odvolá z funkce JUDr.Renátu Veseckou a tím udělá tečku, spíše vykřičník, za její slibnou kariérou státní zástupkyně.

Svoji existenční závislost na vládě konečně ani Dr. Vesecká nezastírala. Jen říkala, že o Čunkovi nerozhodla ona sama, ale její podřízení, kteří jsou zcela samostatní a mohou si dělat co chtějí, bez ohledu na to, co si ona přeje. Se svým „prokurátorem“ není spokojen žádný trestně stíhaný člověk, už jen proto, že jej příslušný nechává stíhat. Podobných stížností, jakou podal pan vicepremiér, řeší státní zastupitelství stovky, možná tisíce. JUDr.Vesecká přiznala, že obdobně rozhodovala za poslední roky asi v pěti případech. V případu pana Čunka rozhodlo nejvyšší státní zastupitelství docela rychle, za pět dnů.

Požádal jsem paní Veseckou, zda by byla tak laskavá a předložila nám přehled časových lhůt obdobných rozhodnutí, abychom mohli posoudit, zda v „kause Čunek“ rozhodovali standardně rychle, či naprosto nestandardně. Tomuto přání nebude vyhověno. Prý proto, že každý případ je svébytný a tudíž nelze, dle Vesecké, srovnávat. Dále jsme se dozvěděli, že prý vyšetřovatelé nebrali důkazy ve prospěch Čunka příliš vážně, zatímco v jeho neprospěch je brali až moc vážně.Také si e-mailem dopisovali s klíčovou svědkyní, což sice jako chyba vyhodnoceno nakonec nebylo, ale jako důvod k rozhodnutí o odnětí to stačí.

Také byl ve spisu dopis svědkyně popisují nějaké sexuální záležitosti a navíc vyšetřovatel zkoumal příjmy a výdaje rodiny Čunkovy v posledních dvaceti letech, což je prý zbytečné. Také by mi to přišlo zbytečné, kdyby sám pan vicepremiér svého času nežongloval miliony, které se zjevovaly jako králíci z kouzelníkova klobouku. Poukázal jsem na obecně známý fakt, že snad všechny vyšetřovací spisy obsahují i řadu dokumentů, které s předmětným případem často příliš nesouvisí. To mi paní JUDr.Vesecká kýváním hlavy potvrdila. Tak jsem se zeptal, jak posuzovala ty důkazy pro a proti a jak došla k závěru o jejich nevyrovnanosti. Na to jsem se dozvěděl, že důkazy její podřízení nehodnotili. To mě poněkud zmátlo, když to paní Vesecká uvedla jako jeden z důvodů svého rozhodnutí.

Z médií vím, že policie a státní zástupci jsou velmi citliví na pokusy ovlivňování svědků. Viděli jsme před volbami, v přímém přenosu, když zatkli na letišti náměstkyni ministra pro místní rozvoj, paní Jourovou s odůvodněním, aby neovlivňovala svědky. Vedle několika týdnů strávených v cele jí tím nádavkem zničili profesní kariéru a pověst. Pak ji pustili, svědky neovlivňovala a doposud jsem nezaregistroval, že by jí bylo cokoliv dokázáno.

Obdobu jsme mohli sledovat v případu jiné dámy, paní Kafkové, která zase měla vzít úplatek v Konsolidační agentuře. Ta „hnila“ ve vězení tři měsíce, aby neovlivňovala svědky. Pak ji pustili a nezaznamenal jsem, že by jí cokoliv dokázali. Dnes, téměř v přímém přenosu, vidíme jak jakýsi pan Vaškůj, který má blízko k ODS, se měl snažit ovlivnit klíčovou svědkyni. Také jsme viděli , jak jsou stíháni lidé z okolí pana Čunka za to, že křivě svědčí v jeho prospěch. Zeptal jsem se, s vědomím těchto faktů, zda okresní státní zástupce pochybil, dle paní Vesecké tím, že Čunka nevzal do vazby, aby nadále neovlivňoval svědky. Paní státní zástupkyně řekla, že tento aspekt nehodnotila. Na moji otázku, zda si nemyslí, že u nás příliš nadužíváme vazbu a ničíme tím nevinným lidem život, neodpověděla.

Tak mám pocit, že u nás máme dvojí právo. Jedno pro „papaláše z vlády“ a druhé pro ten zbytek. Základní princip svobodného státu – rovnost před zákonem si naše elegantní nejvyšší státní zástupkyně vykládá dost svérázně. Lidsky ji i chápu, kdyby jej hájila, tak nejspíše ji vláda Mirka Topolánka zakroutí krkem. Naše země dospěla tam, kde nikdy být neměla – v „odůvodněných“ případech se stává státní obžaloba součástí obhajoby.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Eliška napsal(a):

Pane doktore, než vás tady zase modří fanatici zasypou urážkami, dovolte mi, abych vám za tento článek poděkovala. Máte pravdu, což znamená, že reakce ptačích mozků na sebe nenechá dlouho čekat.
13. 06. 2007 | 19:15

Radek2 napsal(a):

Váš článek sem si četl jen v rychlosti protože Vám vůbec nevěřím a nevím tedy jestli jste si to zas "nevycucal z prstu".Každopádně sem se musel pozastavit nad posledním odstavcem a větou „Naše země dospěla tam, kde nikdy být neměla" .No to tedy neměla!Dostala se tam ale jen díky dlouholetému trvání vlády ČSSD!!!
13. 06. 2007 | 19:17

Princezna Eliška napsal(a):

Ani bych se nedivil kdyby "Eliška" byl pan doktor Rath. hehe :) tak jak to sociální demokratéé umí.Viz hlasování v televizních debatách.
13. 06. 2007 | 19:19

Ing. Miloslav Žižka napsal(a):

Co se to děje? Že by MODŘÍ BOLŠEVICI začali přemýšlet? Jak to že se tu ještě nejsou žádné ty jejich legrační příspěvky. Ty jeich důkazy, že příznivci ODS mají vysoké IQ?
13. 06. 2007 | 19:20

Ing. Miloslav Žižka napsal(a):

No konečně. Už se jeden osmělil. To bude zase spousta legrace.
13. 06. 2007 | 19:23

Milda napsal(a):

Ano, souhlasím s DR. Rathem plně!!! Všechno bylo načasováno a perfektně jim to do sebe zapadá. Nikoho nezajímají stanoviska prestižních právníků k tomu flagrantnímu porušení zákona. Při všerejším "ex pose" před obrazovkami ČT 24 p. doktorka řekla něco v tom slyslu, že:"...za svoji dvacetiletou kariéru jsem ještě nezazila, aby byli svědci v jednom případu stíháni pro křivou výpověď...". Pane bože, co ta madam vlastně umí, co zná, co tam dělá???...Nebo že by Ivánek vytákl nějakého kostlivce ze skříně z bohatého archivu "Ústavu pamětí národa...???
13. 06. 2007 | 19:24

milanv napsal(a):

Velmi podivné je, že ostravský krajský vrchní zástupce vydal prohlášení, že případ byl řádně dozorován a nebyly zjištěny žádné chyby u vyšetřovatele ani u státního zástupce a ve zprávách naších objektivních medií ani slovo!
13. 06. 2007 | 19:28

advokat napsal(a):

Eliška, co píše o zasypání urážkami, sama v další větě uráží. Eliško, taky by se Vám asi nelíbilo, kdybych v reakci na Vaši "reakci ptačích mozků" napsal, že jste slepice a máte slepičí mozek. Já to ale nenapíšu, protože tím bych urazil slepice a vy byste stejně nic nepochopila.
13. 06. 2007 | 19:29

Fillip napsal(a):

Nevím proč ale mám taky pocit že si pan doktor Rath sám píše chválivé příspěvky.
13. 06. 2007 | 19:33

Pražák napsal(a):

Úplně stačí, že v "slyšení" na půdě parlamebtu dostala slovo jen jedna strana (nejvyšší prokurátorka Vesecká), zatímco kritizovaný - její podřízený Obst - nesměl ani pípnout. Tomu se říká demokracie, že, paní Vesecká? - Pravda, odmítli mu dát slovo poslanci pravic. stran, když v hlasování rozhodli, že Obst se nesmí bránit. Svěží vánek? - Ne, čerstvý smrádek, pane Tupolánku!
13. 06. 2007 | 19:38

Miki napsal(a):

V této zemi může skutečně kdejaký tupec s lékařským titulem rozhodovat a plést se do všeho, co nemůže nikdy pochodpit. Lékaři rozumí právu, ekonomice, atd., atd., přitom většina z nich dokáže tak předepsat nějaký lék a to ještě vyčtou z knížky. Tragédie této temě.
13. 06. 2007 | 19:40

advokat napsal(a):

Mildo, opravdu se uklidněte. JUDr. Vesecká jako státní zástupce s mnoholetou praxí určitě zná trestní zákon a trestní řád a související předpisy. Spíše se zamyslete, zda byste uměl napsat normální příspěvek do diskuse. zatím to vypadá, že ne.
13. 06. 2007 | 19:41

Pražák napsal(a):

Kolik máte lékařských titulů, pane Miki?
13. 06. 2007 | 19:41

advokat napsal(a):

Pražáku, bez urážek by to nešlo ? Co kdybyste v kritice začal u sebe ?
13. 06. 2007 | 19:43

Praák napsal(a):

to advokat: No jestli tohle je urážka... Leda že urážkou myslíte příspěvek Miky, na který jsem reagoval. Pak se ale neschovávejte za "advokáta" a zopakujte si čtení.
13. 06. 2007 | 19:47

jojo napsal(a):

Pro Ing. Mirdu Žižkůch: Mě jyrka paroubkůch, david rathůch a bóďa sobotkůch rozesmívají every day. :)
13. 06. 2007 | 20:06

Ferda Hulwath pro Mikoho napsal(a):

Ty chudáku, ty asi ani nevíš co to ten lékařský titul je, že jo. A ty sám máš ještě nějaký jiný titul, než "PITOMEC"? A navíc autor tohoto článku je mimo jiné poslancem parlamentu, takže je tady jaksi placen od toho, aby se kamsi pletl a něco rozhodoval, nemyslíš?
13. 06. 2007 | 20:09

Anba napsal(a):

Jak vlastně p. Vesecká vysvětlila porušení zákona o státních zástupcích §12h, které neumožňuje MSZ vstupovat do živých neuzavřených případů? a jak vysvětlila obejití vrchního st. zástupce, nadřízeného okr.st. zástupci v Přerově, který je jediný oprávněný k odejmutí případu? Proč říká, že nerozhodla ona, ale odbor trestního řízení, to ji nějaký vedoucí odboru může donutit něco podepsat? Zákon říká, že NSZ představují nejvyšší SZ a jeho náměstci - nevím jestli ve sboru, či jednotlivě, ale náměstci až na jednoho byli přece teprve nedávno vyměněni. Kdybych byla nejvyšší SZ, tak bych odmítla osobně rozhodnout pro podjatost, neb rozhodovat v případu člena vlády, která mne může odvolat, je jasný střet zájmů a podjatost. MUDr. Rath se ptal dobře, ptejte se dál, nenechte se otrávit, máte mé sympatie.
13. 06. 2007 | 20:12

Milda napsal(a):

Milý Ad vokate! Já narozdíl od vás v tom bor...lu 16 let dělal,takže vím velice dobře, kde, kdo, jak a pro koho tlačí na pilu. Až jednou prohlédnete a pochopíte, že je to chobotnice, bude to hrozná rána. Nemusím se snažit o duchaplný příspěvek - publikoval jsem dosti, "milý" Ad vokate"...Jen jsem reagoval na příspěvek DR.Ratha, s nímž souhlasím....A propos:kdy má vaše modrá buňka opět schůzi?.M.
13. 06. 2007 | 20:19

Pro Ferdu Hulwatha od Mirka napsal(a):

Je to pravda MUDr. Rath je genius a rozumí absolutně všemu, s tím se nedá dělat nic jiného, než si to pokorně přiznat. Kam se na něho my, obyčejní smrtelníci, co ani nevíme co to je lékařský titul, hrabem.
13. 06. 2007 | 20:21

BigDad napsal(a):

Jeden žasne, co všechno ten Rath neví. Inu, genius. Skoro jako brouk Pytlík.
13. 06. 2007 | 20:29

Ročník 53 napsal(a):

To Mirek: MUDr. Rath není génius, ale položil otázky, které zajímají nejen mě. Já tu možnost nemám a je mi celkem jedno, kdo se paní Veselecké zeptal.
Vás to možná nezajímá, protože vy zřejmě máte ve všem ihned jasno. To musíte být šťastný člověk.
13. 06. 2007 | 20:33

JimiW napsal(a):

Pane Rathe,vaše slova nejsou moudrá.Názorně sleduji,jak dokážete manipulovat s fakty a ovlivňovat lidi.
Poupravil jste slova, aby to vypadalo jako jasná věc. Jenomže tato politika nikam nevede.Možná ovlivníte lidi,ale nikdy ne tolik,aby jste vyhráli volby.(doufám)
Chytrý člověk nepotřebuje manipulovat s fakty.
13. 06. 2007 | 20:40

Pavel M. napsal(a):

Pane Doktore,dle křečovitých vysvětlení paní Vesecké,které jsem sledoval,jak v neděli v diskuzi na dvou TV,dále v rozhlase na F1 a dalších médií,konečně Vaše dnešní reakce na její vystupování a vysvětlování v parlamentu,je normálnímu,soudnému a nezamindrákovanému občanu více než jasné,že paní Vesecká byla ůčelově ovlivněna aby neoprávněně zasáhla ve prospěch čunka.Nevím jak je to vlastně možné v parlamentní demokracii.Kdo a jak se s touto zrůdností bude zabývat,aby se uviděla ta pravá pravda?Dovede mi to vysvětlit?Nemyslíte si,že to tzv.vyšumí i čunkem,jako kubiceho zpráva ?

Věřím,že mi odpovíte.Zdravím všechny poctivé politiky
13. 06. 2007 | 20:43

hp napsal(a):

aha tak Mildo tys musel byt za komousu ale dobry soudruh
13. 06. 2007 | 20:46

malma napsal(a):

koukám, že "modrá" ynteligence nějak nestíhá. Jindy by se to tu hemžilo vulgarismy "drath" aj., ale dneska jejich nadnesené IQ médii MF HEUTE, tv nova aj. nestíhá.
Inu opět se potvrzuje, kdo je opravdu inteligentní.
Gratulu pana doktore, opět jste zabodoval.Držim Vám palce!
13. 06. 2007 | 20:47

GES napsal(a):

Tento článek ukazuje, jakou logiku Rath ve svém jednání používá.
13. 06. 2007 | 20:48

David napsal(a):

Jsem "ptačí mozek", Ratha z duše nesnáším a jeho "boj o spravedlnost" a "principy demokratického státu" je vrchol pokrytectví (viz jeho působení v ČLK, MZ... a působení jeho ČSSD vůbec), ale je fakt, že kolem této konkrétní kauzy to hodně smrdí a bohužel (a nevím proč) se ODS nechala nějakým Čunkem zatáhnout do tohoto hnoje a je fakt(a to je jistý paradox), že tato kauza hodně škodí i ODS.
Já sám jsem byl bezprostředně po delegaci natolik zhnusen, že jsem uvažoval o tom, že přestanu chodit k volbám. Ovšem pak přišlo hřmění z Lidového domu a já si řekl: tak to ne, nebudu svou neúčastí pomáhat této chátře.
13. 06. 2007 | 20:49

Miroslav napsal(a):

Dobrý večer pane doktore,pokud jsme u té objektivity a výčtu toho co se stalo a výhledu toho co stane.Tak porovnejte jak se zabalil případ pana Grosse...Výsledek,nic se nestalo smlouva je vpořádku...a nikomu nevadí že se na to nikdo neptal.O penězích ani slovo...A to byla "Vaše" paní zástupkyně.nepoukazujte pro koho je právo a pro koho ne.Pro Vás také není urážíte bez důkazu, urážíte a kryjete to imunitou.........Váš blog čtu rád a pravidelně.
13. 06. 2007 | 20:49

petr napsal(a):

pokud skutečně odmítli dát slovo tomu, koho z případu odvolali, tak je to jedna z největších křiváren, co mohou být. Nesmí se ani bránit a vysvětlit svůj postup. To je skutečně smutné, kam jsem to dopracovali.....
13. 06. 2007 | 20:53

Dave napsal(a):

Koukam, ze se tu zase seslo mnoho privrzencu CSSD, kteri tu jen chrli svoje sproste primitivni nadavky a nejaka normalni inteligentni diskuze je jim zrejme hodne vzdalena. I kdyz ne, ze bych se divil kdyz jejich oblibencem je clovek, ktery se nestydi sproste urazet rodiny politiku neco takoveho v civilizovanych zapadnich zemich opravdu nema obdoby.
13. 06. 2007 | 20:54

Valeč napsal(a):

Vím velké letenské h., která vláda co ovlivňuje. Ale za trapných vlád sociální demogracie jsem měl mnohonásobně silnější pocit, že se tak děje.
13. 06. 2007 | 20:54

hv napsal(a):

Takze k blogu - chybi mi vysvetleni nekterych myslenkovych skoku: Napr. z ceho mate pocit dvojiho prava? NSZ nerozhodovalo o vine nebo nevine pana Cunka, ale o tom, kdo bude proti nemu dozorovat sbirani dukaznich materialu. Copak tohle v Jihlave neumi? Uz vubec nechapu obvinovani lidi svedcicich ve prospech pana Cunka, to schvalujete nebo vam to pripada podivne.

Nejvetsi dnesni perlu si ovsem nechejme nakonec: http://aktualne.centrum.cz/...
Aneb neni nad hodnoceni "Myslim, ze jde spise o medialni bublinu", prohlasit jeste drive nez jsem se s tim seznamil. Tomu nelze rikat jinak nez zaslepenost.
13. 06. 2007 | 20:54

malma napsal(a):

pane JimiW, vaše slova jsou modrá. Tzn. dokonale manipulujete s fakty a snažíte se tím ovlivnovat lidi. Jednoduchými frázemi napadnete přispěvovatele, ale bez žádné věcné argumentace. Názornej příklad je v tomto pan Inan Langer. Jednoduché bezmyšlenkovité fráze, poupravené tak,aby to vypadalo jako hotová věc. Lidi tím ovlivňujete, protože je to hra na body. bohužel. Chytrý člověk nepotřebuje manipulovat s frázemi,chytrý člověk se vyjařuje věcně.
13. 06. 2007 | 20:57

Ferda napsal(a):

Pane Rathe jen více a více,ať se Ti modří debilové chytnou za rypáky.
13. 06. 2007 | 21:00

david napsal(a):

Teď jsem se (náhodou a z nudy) dostal na rathovy ofic. stránky http://www.rathdavid.cz/, kde má odkazy na zahraniční sociální demokracie a jeden z odkazů je tento: "Americká sociální demokracie (Democratic Party)"
Dlouho jsem se tak nepobavil. Že si ČSSD od DP nevypůjčí jejich program???
13. 06. 2007 | 21:02

To Rocnik53 od Mirka ročník 38 napsal(a):

Nemám ve všem jasno, ale už jsem ledacos zažil. Lidem typu MUDr. Ratha nevěřím ani slovo. Je to přesně ten typ mlamoje (mladý moderní jinoch), který by pro svou karieru udělal absolutně cokoliv. Kdyby žil v roce 1948, byl by to nadšený svazák, který by budoval socialismus a vyhazoval svoje kolegy z vysokých škol, kdyby nebyl rok 1989, tak by dnes seděl v ÚV KSČ.
13. 06. 2007 | 21:02

malma napsal(a):

to Dave:..zřejmě ze zoufasltví jste splodil příspěvek,napadající přivržence CSSD, přesně tím způsobem, jak se přispěvovatel CSSD právě nechovají.(povětšinou). Bezmyšlenkovitou diskusi urážek,vulgarit a napadání právě představujou ynteligentnější přívrženci povětšinou ODS.
Takže se potvrzuje co psal na začátku pan Žižka: to se zase pomějem příspěvky modrejch ynteligentů :)
13. 06. 2007 | 21:02

malma napsal(a):

pro Mirka 38:Vy si myslíte, že kdyby byl pan Ráth takovej kariérista, tak by dneska byl po boku CSSD a pral se za obycejne lidi? Kdyby byl jak ho popisujete, v klidu by pomáhal Julínkovy a Bendlovy s reformou v řadách ODS. Kariéristy a bejvalý svazáky hledejte jinde váženej pane...a můžete začít u premiéra a prezidenta.
13. 06. 2007 | 21:09

Tupelo napsal(a):

@ToRocnik53:ale to by urcite nebyl sam, prislusnost nyni 'antikomunistu', predtim svazaku, Langra a Necase k SSM je vseobecne znama a napr. Topolanek by ted mozna se zbrani v ruce branil socialisticke zrizeni, kdo vi...
13. 06. 2007 | 21:11

astalavista napsal(a):

Co říká Rath i třeba Štětina je irelevantní. Skutečně důležité je to, že jak státní zastupitelství v Přerově tak nadřízené v Olomouci a dnes i v Ostravě jasně konstatovala, ře vyšetřování porobíhá v souladu ze zákonem. to je primární a naprosto sekundární je angažovanost Hučína, Štětiny ři Vaškuje. Ti jako přívržensci pravice pochopitelně musí tato tři státní zastupiteství napadat a vyrábět "důkazy" proti svědkyni, policii a vyšetřovatelům. To je jejich úkol a mediální hra. to že Vaškuj má být ve vazbě za uplácení svědkyně , to že Obst dostal x krát negativní lustrační osvědčení a x prověrek a i to , že Štětina vyhrožoval Státní zástupkyni pro Prahu 5 /zapsáno/ by mělo být alarmující.
Nehledě na to, ře inspekce ministrestva vnitra také konstatoval, že vyšetřovatelé postupují dle práva a předpisů.

1 den před ukončením vyšetřování se dozvíme, že případ je předán jinam pro "chyby" které byly několika orgány vyvráceny a brány jsko irelevantní u člověka tak důležitého pro přežití vlády.
13. 06. 2007 | 21:12

Jana J napsal(a):

Všichni, kdo hájí paní Veseckou, žijí velmi bezúhonným životem a jsou si jisti, že podobné postupy se jich nikdy nemohou týkat. Ale mohou, vážení. Stalo se to jednou, stane se to zase. Paní Vesecká mě zklamala - zase jedna žena, která se dostala nahoru a nezvládla to. Nedovedla si představit, že by mohla být sesazena, tak raději posloužila. A bude muset posloužit kdykoliv. Že je ve své funkci, za to ovšem může pan Paroubek. Kdyby vyhodil svého času Němce místo Benešové, neměla by to ODS dnes tak snadné.
13. 06. 2007 | 21:15

Jana J napsal(a):

Všichni, kdo hájí paní Veseckou, žijí velmi bezúhonným životem a jsou si jisti, že podobné postupy se jich nikdy nemohou týkat. Ale mohou, vážení. Stalo se to jednou, stane se to zase. Paní Vesecká mě zklamala - zase jedna žena, která se dostala nahoru a nezvládla to. Nedovedla si představit, že by mohla být sesazena, tak raději posloužila. A bude muset posloužit kdykoliv. Že je ve své funkci, za to ovšem může pan Paroubek. Kdyby vyhodil svého času Němce místo Benešové, neměla by to ODS dnes tak snadné.
13. 06. 2007 | 21:15

astalavista napsal(a):

sice to píši i jinde ale i tak :

§ 12h

(1) Nejvyšší státní zastupitelství při zajišťování výkonu oprávnění a povinností nejvyššího státního zástupce může kdykoli provádět potřebná zjištění u kteréhokoli nižšího státního zastupitelství, které je povinno mu na jeho žádost poskytnout požadovanou součinnost. Přitom může zejména požadovat předložení spisů vedených u nižších státních zastupitelství, nahlížet do nich, pořizovat z nich opisy a výpisy a vyžadovat informace a nezbytná vysvětlení. Jde-li o jiné než vrchní státní zastupitelství, není Nejvyšší státní zastupitelství oprávněno zasahovat do způsobu vyřizování věci, která nebyla pravomocně skončena.

(2) Pokud se zjištění přímo nezúčastnil vedoucí státní zástupce nebo jím pověřený státní zástupce příslušného státního zastupitelství, Nejvyšší státní zastupitelství výsledky zjištění příslušnému vedoucímu státnímu zástupci oznámí. V případě vrchního státního zastupitelství využije Nejvyšší státní zastupitelství výsledky zjištění v rámci dohledu.
opakování - 3 sobě nadřízená stát, zastupitelství neshledala žádné nedostatky včetně práce vyšetřovatelů a soudních znalců neb co se píše v médiích/pseudoinformace/ je pro vyšetřování irelevantní.
13. 06. 2007 | 21:17

To Malma od Mirek 38 napsal(a):

Docela mě udivuje vaše naivita. Vy si opravdu myslíte, že se Dr. Rath pere za chudé lidi?

Jinak, jak jistě víte, tak v ODS byl taky, ale tam mu pšenka nekvetla, tak šel dál.
13. 06. 2007 | 21:19

Ročník 53 napsal(a):

Pane Mirku 38, já netuším co by Rath dělal v 50' letech, a proto o tom nebudu a nechci spekulovat. To bychom mohli sedět doma u hrnků kávy a psát svoje odpovědi podle lógrů.
Mě celkem nezajímají osobní sympatie lidí, mě spíše zajímá co napsali. Ne vždy s Rathem souhlasím, tak jako konečně i s prezidentem, ale snažím se vidět lidi hlavně ne černobíle. Dokážu se zastat Klause proti Havlovi, ale i naopak atd...
Zdejší diskutující, a bohužel to jsou hlavně pravicově zaměření, převzali bez výhrad komunistické heslo: Kdo nejde s námi, jde proti nám. Přece si nedám po hubě s kamarádem, který pravidelně volí jinak než já?
Zde je to však zřejmě samý násilník, který se přátelí pouze se svými soukmenovci. V minulém století se takto chovali pouze příznivci těchto stran; komunisté a NSDAP. Teď už to začíná znovu.
13. 06. 2007 | 21:24

Eliška napsal(a):

To advokat: Ptačí mozek nebyl myšlen jako urážka, ale jako konstatování. Pokud vím, tak ODS má ve znaku ptáka. A o mé chápání se nebojte, pálí mi to docela dobře, s chápáním jsem nikdy problémy neměla.
13. 06. 2007 | 21:25

Jouda III napsal(a):

Dr Rath se nepere za žádné "lidi", Dr Rath jenom chce slyšet odpovědi na otázky, na které má jako poslanec při parlamentním slyšení právo. Že je paní Vesecká nedokáže uspokojivě zodpovědět, mne tedy vúbec neuspokojuje...
13. 06. 2007 | 21:27

veverka napsal(a):

re astalavista:Souhlas,shrnul si to přesně.
13. 06. 2007 | 21:32

malma napsal(a):

Pane Mirek 38, jestli NĚKDE kvete pšenka, tak v ODS.
A to že pan Rath přestoupil z ODS do CSSD povazuji za hrdinství. Taky mu to dneska nedokážou vystát, ale Rath je charakter a dokáže se s nima prát s nadhledem a lehkou provokativností, na kterou nemaj účinou odpověd. Proč myslíte, že se tolik na diskuzích a netu objevujou zesměšňování,nadávky,ataky na jeho osobu.Protože jinak na jeho argumenty nedokážou reagovat...pouze jednoduchým hulvátstvím. ...a každej člověk s nadhledem,stejně jako Rath, se tim jejich zoufalstvím musí jenom bavit...
13. 06. 2007 | 21:32

Mirek 38 to Roční 53 napsal(a):

Máte bohužel pravdu, začíná to znovu. Jenom mám silný pocit, že ani jedna strana sporu není lepší než druhá. A bohužel těch lidí, co vidí černobíle, je stále více. Jenom se bojím toho, že jednou přijde nějaký VŮDCE a pak se budeme všichni divit. A těch lidí, ochotných toho vůdce dělat, je tady víc než dost.
13. 06. 2007 | 21:32

Karel VI napsal(a):

Ac jinak Ratha nemusim (jeho chovani i Paroubkovo nemusim ...), tak v tomto pripade s Veseckou ma pravdu. Dnes jsem poslouchal na F1 rozhovor s Veseckou ... no, kroutila se jako had. Normalni lidi tomu prece nemuzou rozumet. Tak nejak mi to pripomelo referendum o radarech ... taky tomu lidi nemuzou rozumet ... No jo, pani Vesecka, kdo s cim zachazi, s tim take schazi.
13. 06. 2007 | 21:36

Gorash napsal(a):

To david: Tak to je vážně síla...díky za ten odkaz :D Něco tak sociálně demokratického jsem už dlouho neviděl...

To malma: Vy si myslíte, že kdyby Rath nebyl kariérista, tak bude nejprve v ODS, posléze projde několika malými nevýznamnými stranami, ještě jako předseda ČLK bude prosazovat poplatky u lékaře a privatizaci zdravotnictví a pak najednou ze dne na den přejde do soc. dem. a bude "hájit zájmy chudých". Podle mne tedy celou dobu hájí především zájmy svoje a pokud jeho minulost chcete zaslepeně ignorovat, je to jenom vaše mínus. Přeji další poklidný život v hlubokých iluzích.

A pokud se týče proběhlé diskuze, tak budeme společně počítat sprosté příspěvky, ano: Eliška - ptačí mozky, Ing. Miloslav Žižka - modří bolševici, Ferda Hulwath - přímo napadá účastníka diskuze jako pitomce, milda - "modrá buňka", malma - "modrá ynteligence, MF HEUTE", Ferda-"Modří debilové"/Miki - pouze obecně použil slovo tupec, hp - označil mildu za soudruha

To máme vážení přátelé 6:2...tak jak je to s tou sprostotou pravicových přispěvatelů? Nesnaží se snad jenom ti skutečně vulgární zastírat svoje nedostatky a svojí vlastní vulgaritu? Nesnaží se tu někdo vytvářet klamavý dojem a virtuální realitu "slušnosti levičáků a sprostoty pravičáků"?
13. 06. 2007 | 21:38

Franz napsal(a):

Jak je vidět, měl dostat dr.Rath ty facky od dr.Macka dvě, třeba by se mu konečně rozsvítilo, ta jedna facka byla asi málo. S pozdravem.
13. 06. 2007 | 21:39

jakub napsal(a):

Fanatický přívrženec jedné politické strany vulgárně a demagogicky řve, že fanatický přívrženec druhé politické strany píše vulgární a fanatické příspěvky. Kdyby jste raději šli dělat něco užitečného, magoři političtí. Ve všech stranách jsou stejné karieristické karikatury, jdoucí jen po moci a vlastním prospěchu. Na nás obyčejné kašlou. A vy jim ty jejich keci žerete, hájíte své vyvolené polobohy a hádáte se pro ně. K někomu se asi tupci modlit musí. Jste k smíchu, nebo spíš k pláči. Co řeší vaše tlachy, modro nebo oranžovo. Je to ubohé. Co se týká Ratha, je to výkvět všeho lidského hnusu a odporu co znám, křivák k pohledání. Jsou ale i v jiných stranách, on je ale mezi všemi král.
13. 06. 2007 | 21:39

eda napsal(a):

já vás vůbec nechápu. a ani snad nechci. natož ještě lidsky.
13. 06. 2007 | 21:44

Hrubeš napsal(a):

Pan MUDr. Rath se ptal paní Vesecké takovým způsobem, že bych to nesvedl lépe. Proč koalice nepřipustila vystoupení st. zástupce Obsta z Přerova. Byl to jen monolog paní Vesecké.
Stačilo mi její vystoupení v TV, v radiu a částečně publ. v TV a nemám již o ní žádné dobré mínění.
Nejlépe by udělala kdyby sama resignovala na svoji funkci. Již ji málokdo ji bude brát vážně (snad jen přívrženci koalice a těm se není co divit, vědí proč).
S ohledem na Vaškůje, falešné svědky měl být pan Čunek ve vazbě.
Nezávislost SZ dostala zabrat, všichni jsme rovní, ale někdo je rovnější.
13. 06. 2007 | 21:50

malma napsal(a):

no jo Gorash; nazorný příklad překrucování ve vlastní prospěch.
13. 06. 2007 | 21:52

Gorash napsal(a):

To malma: tak netlachejte a vyvraťte to...to bude už asi větší problém, že?
13. 06. 2007 | 21:54

Josef napsal(a):

Zloděj křičí chyťte zloděje - metoda známá a úspěšně uplatňovaná již od doby vzniku této profese. Pane doktore, nemohl byste nám nejdříve nastínit, jak jste ze svého platu nemocničního lékaře a o něco vyššího platu prezidenta ČLK našetřil tu hromádku milionů, za které teď kupujete zdravotnická zařízení? Až nás přesvědčíte o tom, že Vám nezůstal za nehty nějaký ten milion při neprůhledných výběrových řízeních na léčiva atd. atd., můžete kázat o morálce, jak se Vám zachce.
13. 06. 2007 | 21:56

jakub napsal(a):

Máte pravdu, všichni jsme si rovni, ale politici bez rozdílu stran jsou si rovnější. A ti kteří jsou momentálně u moci jsou na tom ještě lépe. Proto ta řežba o koryta. Proto ta demagogická vystoupení a hra na obhajobu obyčejných lidí. To aby jsme se měli jako lépe. Ne my, ale oni u moci. My jim máme posloužit jen jako hloupé ovce, které jim dají na základě zblbnutí hlas a oni nás za to dál budou okrádat.
13. 06. 2007 | 21:57

Emil K. napsal(a):

Možná už se zapomělo, že paní Veseckou do funkce prosadil nechvalně známý ministr Němec, který proti názoru celého svého ministerstva propustil z vazby jistého katarského prince. Následně si uspořádal nesmírně nákladnou svatbu ve Spojených arabských emirátech. Za co asi? V tomto případě Vesecká šla na ruku Čunkovi proti názoru pro změnu prakticky všech státních zástupců. Kolik to asi stálo. Pan Čunek by možná věděl... Že by se Renatka taky chtěl vdávat? :-)
13. 06. 2007 | 21:58

jakub napsal(a):

Všechny strany mají tyto kostlivce ve skříni. Od kataru až po Gripeny.
13. 06. 2007 | 22:02

Milan napsal(a):

To jsou ale socanský ZVRATKY !!
13. 06. 2007 | 22:03

PetrK napsal(a):

Politická kultura je v háji. Navzájem se tady (někdy až s nechutnou vulgaritou) napadají členové obou stran politické scény. Ale kdo tomu dal počáteční impulz? Neurvalý a samolibý Paroubek a ješitný hulvát a nevychovanec Rath, mimochodem prý syn komunistického prominenta - prověrkáře ze sedmdesátých let.
Za mých mladých let koloval vtip: Co se vznikne, když se zkříží koza s motýlem? Odborářský funkcionář - lítá za schůze na schůzi a mektá.
Nepřipomíná vám to někoho?
13. 06. 2007 | 22:05

Ročník 53 napsal(a):

Pane Goraschi, já mám dojem, že jste hodně přehlédl. Nevím zda úmyslně, či nevědomky. Zkuste si počítat ještě jednou. A pak také prosím vyberte jakýkoli předchozí blog pana MUDr. Ratha. Nejlepší by bylo projít je všechny a zprůměrovat hulvátství.
Navrch byste si mohl stanovit hodnotový žebříček urážek. "Dráth" by mohl být za 1 bod a takové to "čurák drathů" by bylo za 5 bodů. Jsem přesvědčen, že páni Modrého racka by vysoko vyhráli na body nad pány z Růže. Modrého racka neberte jako urážku, to je jen nadsázka daná dějinami.
13. 06. 2007 | 22:06

host 1 napsal(a):

Pane doktore Rathe,určitě se skvěle bavíte povykováním potrefených hus.Doufám,že vás ti tupci neodradí od vtipných komentářů na adresu vládních vykuků.Paní Veseckou jsem ještě donedávna považovala za slušnou a seriozní osobu.Hluboce jsem se mýlila.
13. 06. 2007 | 22:08

Paroubek napsal(a):

už dlouho jsem se tak nezasmál jako dnes kdy si Rath pod krycím jménem Eliška píše první pochvalný komentář pod své hloupoučké kecy ...doufám,že si nadšením sám ze sebe i ucvrkl... :-)))
13. 06. 2007 | 22:09

Gorash napsal(a):

To Ročník 53: Jenom detail - Gorash, ne Gorasch a ke zbytku...pokud jsem něco přehlédl, tak mě doplňte...Nevytvářejte virtuální realitu, ale na konkrétních příspěvcích mě vyveďte z omylu...Až to zkompletujeme, můžeme společně klidně utvářet žebříčky...Třeba to pak můžeme přesunout na moje osobní stránky a bude z toho krásná (s)hitparáda sprostot, kde budou moci lidé i hlasovat...není problém. Ale pro začátek je důležité konkrétně vyvrátit moje argumenty. Minimálně stejně konkrétně, jako jsem to udělal já.
13. 06. 2007 | 22:13

A.Simonides napsal(a):

Topolanek-Lukasenko za pomoci Langerstasi krok za krokem upevnuji svoji totalitni modrou moc.Na rady nemuseli chodit daleko,stacilo se zeptat mamiky a tatinka jak to delali v totalite.
13. 06. 2007 | 22:22

Gorash napsal(a):

A vlastně ještě jedna věc...pokud bychom průměrovali, tak taky budeme muset průměrovat z více blogů. Ono je totiž logické, že více sprostoty od sympatizantů ODS bude na blozích levičáků a naopak více vulgarit od sympatizantů levice bude na blozích pravicových přispěvatelů...byl by to zajímavý, ale značně časově náročný projekt, takže těžko to všechno obsáhnout...mám i užitečnější věci na práci, než tohle :-)
13. 06. 2007 | 22:23

eda napsal(a):

Vůbec jsi nejsem jistý, zda právě pan Rath je ta osoba, která by měla někoho hodnotit, spíše naopak - někam se vytratila soudnost pane doktore !! Zkuste se zadívat do zrcadla a říct, jsem ten pravý na to, abych někoho kádroval ?_
13. 06. 2007 | 22:23

advokat napsal(a):

MUDr. Rath by mohl vydat knihu se svými příspěvky a úvahami. Paroubek již svoji knihu fotografií má. Zajímavé by bylo, která kniha by byla větší, těžší a mezi občany ČR více k smíchu.
13. 06. 2007 | 22:25

host1 napsal(a):

Jsem se zmylil. Rath je opravdu podvodnik. Precetl jsem si spis z kauzy LK. Rath okradl LK o miliony!
13. 06. 2007 | 22:30

host 1 napsal(a):

Jde pochopitelne o kauzu casopisu, kde Rath nevysvetlil kam se stratily miliony. I presto ze byl sef a jako jedina osoba co mela pristup k ucetnictvi..tvrdil ze si nic nepamatuje a nic nevi. Ja mu verim. Jak si nekdo neco muze pamatovat?
13. 06. 2007 | 22:33

host 1 napsal(a):

Davide pamatujes? Jak jsi pronajmul Klimovicove prostory ve svem dome za 20,000Kc mesicne? Jsi ji vysvetlil ze ty co ma v prostorach LK za 500Kc nejsou vyhovujici.
13. 06. 2007 | 22:37

Lojza napsal(a):

I já doufám pane doktore,že budete usilovat o vysvětlení a to nejen v této záležitosti.
Také jsem se díval na "vysvětlování" paní Veseckou a nic jsem se dedozvěděl.Ta dáma nebude tak naivní,aby si myslela,že někoho přesvědčí.Proto si dovolila i pohrozit kritikům,
no,snad to neskončí patem.Mám prosbu.Mohl byste se angažovat i v případě katarského prince?Na mně Pavel Němec velmi silně působil jako člověk,který si je vědom konce US a zajišťuje se do budoucnosti.
13. 06. 2007 | 22:40

Buh napsal(a):

Kdo veri Rathovi a Paroubkovi, tak je debil a idiot...ODS gogogogogogo
13. 06. 2007 | 22:46

Fanda Ratha napsal(a):

Jsem ocekaval ze se to stekadlo ozve. Prohralo to zalobu s Julinkem. Julinek rekl ze Rath se snazil vytunelovat LK a Rath zaloval. Soud odmitl Rathovu zalobu. To jako roct ze Julinek mel pravdu. Dnes se o tom nekdo zminil pri diskuzi v PS. Rath byl viditelne otresen. Jen neco zazvatlal o tom ze to zatim neni pravomocne a stahnul se do sve lavicky.Jinak:

Exministr zdravotnictví David Rath (CSSD) prohrál spor s europoslancem Milanem Cabrnochem (ODS). Krajský soud v Praze rozhodl, že se mu bude muset Rath omluvit formou placené inzerce, zaplatit mu 50 000 korun a uhradit i náklady soudního rízení.

Rath se musi omluvit Julinkovi. Omluva a odškodné ve výši dvaceti tisíc korun. To je výrok Krajského soudu v Praze. Ten rozhodoval ve sporu ministra zdravotnictví Tomáše Julínka a jeho predchudce Davida Ratha. Julínek žaloval Ratha kvuli tomu, že ho mel pri uvalování nucené správy na VZP osocit z obchodního napojení na tuto zdravotní pojištovnu.

A ted se Julinek nemusi Rathovi omluvit za to ze narkl bezcharakterniho kariristeckeho podvodnika Davida Ratha z tunelovani LK. Coz podle me znamena , ze soud rozhodl, ze Julinek rikal pravdu.

Jedine co Rath vyhral byla pokuta 3000 Kc za facku co mu dal Macek. Vsadim se ze by to byl dobry business si pocitat par korun za facku Rathovi. Urcite by mel statisice zakazniku.
13. 06. 2007 | 22:47

Lojza napsal(a):

Gorashi,jak myslíš že se dá reagovat na příspěvek jistého Milana o "socanských zvratcích"? Odpovědi na otázky,které pokládal pan Rath,zajímají podle průzkumu(ti,co nevěří,že to není politická objednávka)více než 60% lidí.Čtu často diskuse,jsou v nich i urážky od sympatizantů ČSSD,ale těch odéesáckých je určitě víc a sprostějších.
13. 06. 2007 | 22:51

jakub napsal(a):

Dal bych 10.000 za nakopnutí do hýždí tak, aby se zastavil až někde za hranicemi.
13. 06. 2007 | 22:53

Ludek napsal(a):

no myslim,ze se tu hadate docela zbytecne,uberte emoce a pragmaticky pohlizejme na vec.Faktem je,ze Vesecka se chova opravdu prinejmensim hoooooodne nestandartne.Je evidentni,ze je tam i jiny zajem,nez ten co udava,koalici nefandim priznavam,ale myslim,ze objektivni pravda je nekde uprostred.Na miste Cunka bych taky neodsoupil,bylo by to priznani,at mu neco zretelne a jasne prokazatelne dokazou.Pak se muze treba odstrelit,ale natolik u nas politici moralni kvality nemaji.Myslim,ze se opravdu vesecka angazuje presprilis.To je proste fakt ,je to skoda je to jinak cupr baba
13. 06. 2007 | 22:53

Fanda Ratha napsal(a):

Ze se ti Vesecka libi Davide Rathe? Ale ona ma tridu (class). S takovym karieristickym horlivcem jako jsi ty by se nazabejvala. Ale ty uz mas 2 zeny, ne. S kterou travis vanoce Davidku. Mas deti co oni delaji? Jak se citi ze zahybas jejich mame? A ty kazes o moralce ty hypokrate?
13. 06. 2007 | 22:55

Fanda Ratha. napsal(a):

Jak se rymuje milenka Ratha a Zentiva?
13. 06. 2007 | 22:57

Gorash napsal(a):

To Lojza: Příspěvek o socanských zvratcích přišel až po tom, co jsem dopsal svůj příspěvek a stejně tak bych já mohl argumentovat těmi tupci, vykuky a potrefenými husami, které následovali dál...Vy zase jenom říkáte "odéesáckých urážek je určitě víc," ale přinášíte do diskuze pouze jediný...Vy máte prostě svoje dojmy a pletete si je s pojmy.
13. 06. 2007 | 22:58

malma napsal(a):

pro mirek 38: "Fanda Ratha" je názornej příklad toho zoufalýho modrýho přispěvovatele, co nedokáže adekvátně reagovat.Tak se uchyluje k těmhle reakcím....tak už začínáte trochu procitat?.. no nejsou komičtí ve své flustraci ? :)
13. 06. 2007 | 23:06

Fanda Ratha napsal(a):

Pro Ludka. A jak se Vesecka angazuje "nestandartne'? Me spis pripada nestardatni 6 mesicicni vysetrovani, 3500 stranek spis, nezamestnana a v tisni Urbanova ma zastupce z nejdrazsi advokatni firmy v CR. Co ti pripada nestandartni?
13. 06. 2007 | 23:11

malma napsal(a):

Gorashy..bud ses tak zabedněnej, nebo se snažíš zoufale hájit tu bandu hulvátských nadávek na rátha.
Zbytečný se tu stebou přít, nebo přetahovat, kdo víc,nebo mín atd. ...každej nezaujatej a opravdu aspon trochu inteligentní pozná rozdíl v chování jedné či druhé strany.
Nejlíp ti to vysvětli ročník 53, z jehož argumentace si se ,jako obvykle, dokonale vykroutil.
13. 06. 2007 | 23:13

Fanda Ratha napsal(a):

Pro malmu. Ze jsi asi pri sve omezene mentalni kapacite propadla sarmu Ratha se nedivim. Az budes mit problemy zkus zavolat firme ktera zasupuje Urbanovou. Urcite to pro tebe udela "pro bono publicum". Verim ze ani tebou obdivovany podvodnik Rath by tomu neveril.
13. 06. 2007 | 23:16

jakub napsal(a):

Pro malma. Jak může někdo bezcharakternost pana Ratha chválit a ctít jako přednost. Běhat od strany ke straně a zůstat tam, kde bude větší funkce. Není jediný v této straně, ale ani výjímečný, takoví křiváci jsou i v jiných stranách.
13. 06. 2007 | 23:16

Bara napsal(a):

Moc rad byste byl tim "papalasem z vlady" pane doktore,ze?
13. 06. 2007 | 23:22

Jana napsal(a):

Ale no tak,politicky cestovatel pan Rath je po prochazce konzervativni politikou pro zmenu zhavy socialni demokrat,no budiz mu to prano ale jeho argumenty zalozene na slovniku luzy a divadelni predstaveni pro 4.cenovku,ze ktere se rekrutuji jeho volici absolutne neovlivni nazor myslicich lidi.Predpokladam,ze s tim ani nepocita,hraje totiz uspesne svoji roli pro ctenare bulvaru.
13. 06. 2007 | 23:24

Gorash napsal(a):

To malma: Začínáte mít poměrně agresivní tón, nevím proč mi najednou tykáte a argumenty stále žádné. "Ročník 53" mi alespoň nějak oponoval a já mu odpověděl - tomu se říká diskuze. To, co tu zkoušíte Vy je hloupé, argumenty postrádající a k ničemu.

Kromě toho Gorash podle vzoru muž, v pátém pádě tedy Gorashi...ač to vypadá trochu krkolomně...

Zkusím to tedy znovu: Ukažte mi prosím nějaké další sprosté příspěvky když už ne od obou stran, jako jsem to udělal já, tak alespoň ty od pravicově orientovaných diskutérů, ať se můžeme někam pohnout a nechte si ty osobní invektivy o zabedněnosti. Máte na to celou noc, já odcházím nabírat síly na další den. Přeji DOBROU NOC a těším se případně zítra na nějaké věcné příspěvky nejen od Vás.
13. 06. 2007 | 23:26

Fanda Ratha napsal(a):

OK malma, Rath se snazil vytunelovat LK. Z casti se mu to podarilo. Podivne zakazky a hlavne jeho ucast v casopisu LK. Smlouvu o vydávání casopisu Tempus Medicorum s Klimovicovou uzavrel Rath v roce 1999. Mimochodem, Klimovicova mela k dispozici redakcni prostory v sidle LK za 500Kc mesicne, ale Rath ji pronajal prostory ve svem dome za 20 000Kc mesicne. Komora rocne za vydávání casopisu platila 11 milionu korun. CLK sice mela nárok na urcitý díl zisku, ( mimochodem zadny zisk nebyl) ale nemela prístup k úcetnictví. Ve smlouve bylo vyslovene receno, že nahlížet do úcetnictví firmy, která casopis vydává, muže pouze David Rath jako fyzická osoba!!! Na financní nesrovnalosti, které se týkaly komorového casopisu, ale upozornovala i revizní komise CLK. Také podle její tehdejší predsedkyne Marty Holanové byly smlouvy pro CLK nevýhodné. "Veškeré pokusy revizní komise proniknout ke smlouvám ci do úcetnictví firmy Meditempuss dr. Klimovicové byly prezidentem Rathem blokovány a znemožnovány, a to presto, že on ze smlouvy tento prístup mel," Bohužel zápisy, které dokládají, jak se jednalo o smlouvách, nejsou k dispozici - archiv CLK byl shodou okolností po vypuknutí aféry vykraden. Proc se toho podvodnika Ratha porad zastavas? On lhal i o sve akreditaci jako doktor!! A byl pristizen a musel se omluvit! Ale o tom asi Rath nerad slysi.
13. 06. 2007 | 23:31

Quido napsal(a):

Pane Rathe, prosím, sklapněte hubu, protože z ní opravdu páchne. Vzpomeňte si na vámi uvalenou nucenou správu na VZP nebo na nucenou správu uvalenou na IPB. Tady se pánové z růže opravdu práva nedovolávali.
Jen se zesměšňujete, ačkoliv zesměšňování k šaškovi nezbytně patří.
13. 06. 2007 | 23:40

jakub napsal(a):

Pro Gorash. Malma je zvyklá, že soudruzi si vždy tykají. Zapomněla, že ne všichni o to stojí. No a kdo není s námi je proti nám, a musí se buď zlikvidovat nebo násilim umlčet. Proto ta začínající agresivita, když s ní nesouhlasíte. Přeji Vám dobrou noc.
13. 06. 2007 | 23:40

Fanda Ratha napsal(a):

Opet pro malmu. Mas proti tomu co jsem ti zdelil protiargumenty? Fakta? Pokud ne, tak jsi s prominutim "prazdna drzka" To same jako Rath.
13. 06. 2007 | 23:41

Rumburak napsal(a):

Pane doktore, díky za tento článek! Jste jeden z mála, kdo v politice dovede nazvat věci pravým jménem. Už od voleb mám pocit, že modří bolševici zde navozují zředěná 50. léta, kdy státní moc zmanipulovala justici, soudce, policii podle svých představ. Ale hlavně, že mají v ústech s panem prezidentem v čele svobodu jednotlivce!! Jen tak dál. ASpoň v příštích volbách skončí konečn v propadlišti dějin!
13. 06. 2007 | 23:44

jakub napsal(a):

Tak pravil Rumburak, otočil kouzelným prstenem a zmizel s panem Rathem v kouzelném pláští v říši pohádek. Díky Bohu.
13. 06. 2007 | 23:47

Fanda Rath napsal(a):

Dokturek Rath se rad vidi v TV, hlavne kdyz jde o prenos z PS. Nezalezi na tematu. Ratlik vyskoci a zdeli udivene PS nejakou svou moudrost. Se mu uz smeji i clenove jeho vlastni strany. Ratha staci natahnout a namirit ho k recnickemu pultiku tuhle rekl nejmenovany clen CSSD.
13. 06. 2007 | 23:50

jakub napsal(a):

A pak se v říši pohádek podíval Rumburak s panem Ráthem do pokřiveného zrcadla. Poprvé se viděli jako rovní a byli nesmírně štastní, protože jedině oni na celé Zemi byli ti spravedliví a neúplatní.
14. 06. 2007 | 00:01

malma napsal(a):

tak jen pro upřesněnou: ten malma...navíc, již nemám sil se tu opět rozepisovat a oponovat. Příjde mi, že píšu furt to stejný a stejně zbytečně.druhá strana si bude tvrdit to svoje, i když mi to příjde, že je to jak na úrovni ZŠ. Pouze ubohé, jednostraně zaujaté,nicneříkající antirathovské fráze.(již otřepané). Jenom se potvrdilo, co se psalo na začátku diskuze.
Tot vše,gute nacht, zítra možné pokračování ze školy(vysoké samozřejmě:).
pro gorashe:sory za agresivní ton a vykání woe... aneb, at žije smysl pro humor :)
14. 06. 2007 | 00:04

Fanda Ratha napsal(a):

Malmo!Nemas argument jak vidim. Rath je podvodnik ktery hledal politickou stranu ktera mu nejvice vydovala. Nasel CSSD a pak mel dlouhou bitvu o tom jestli muze byt zaroven sefem LK a ministrem zdravotnictvi. Az po zasahu Klause se nerad vzdal kresla v LK. MALMO. Kdyz o Rathovi moc nevis, tak o nem radsi nemluv. Pokud se ti tedy nelibi ta jeho krec co povazuje za usmev.
14. 06. 2007 | 00:15

Fanda Ratha napsal(a):

Pro rumburaka. Ze ty obdivijes Ratha? Ja ho pozoruji od doby nez prisel do spickove politiky. Ze by Rath byl idealnim spiclem a vysetrovatelem v STB? Sam se priznava ze i dnes sleduje a zapisuje si vse o ODS. Zmeskal dobu Rath. Dnes je jen hubatej sasek, ..mohl kdysi necim bejt.
14. 06. 2007 | 00:22

poiu napsal(a):

Gorashi a co říkáte na podvodné nicky, kdy s Rathem souhlasí host1 s IP 81.92.150.1 a obviňuje ho z trestných činů host1 s IP 88.101.175.252. Nejspíš neví že se jeho IP objeví při najetí kurzorem na nick. To vydá za všechny "vulgární" výrazy příspěvků levice.
14. 06. 2007 | 00:35

poiu napsal(a):

Největší sranda je, že Vesecká pohrozila trestním stíháním každému, kdo napadne státní orgán a tím je samozřejmě i člen parlamentu. Tedy kdyby Rath o to stál a jako zákonodárce by o to stát měl, musí ty co ho tady nařkli z trestných činů oznámit policii jako neznámé pachatele napadající státní orgán a ta už podle IP adres dokáže najít ty pravé pachatele. Nezbude než vyzkoušet, jestli to Vesecká myslela jen na sebe, nebo i na ostatní státní orgány. To bude na blogu veselo. Jako v márnici. Aspoň se ten bující "vulgariát" umravní.
14. 06. 2007 | 01:08

frettie napsal(a):

Pane Rathe, dnes, po shlednuti Vašeho "vystoupeni" na jednani, kde Vas musel dokonce prerusovat predseda si o Vas myslim opet horsi a horsi veci. Mate chovani reznickeho psa, nekdy i horsi ...

Bohuzel se tak prezentujete nejspis pouze proto, ze si rad "honite ego", protoze vypadate jako chlapecek, kterej chce mit vetsi babovicku nez Ing. Topolanek, MUDr. Julinek MBA nebo MUDr. Mgr. Langer ...

A jinak, musi se vam spat opravdu zle ... ;)
14. 06. 2007 | 01:29

upocené paroprase napsal(a):

rat znamená krysa,za h si každý dosadí co uzná za vhodné,třeba hochštapler
14. 06. 2007 | 04:30

knižní velkoobchod napsal(a):

ale mlaskla ta facka od Macka
14. 06. 2007 | 04:41

Přítel napsal(a):

Davide, Veseckou na její pozici dosadila ČSSD, a nezapomeň, že jestli se - nedej bože - znovu dostaneš do vlády, budeš jí sakra potřebovat, aby nespustila vyšetřování tvých lumpáren.
14. 06. 2007 | 06:21

Lipolt napsal(a):

Jediný argument na který se ODS a její sympatizanti vůči Rathovi zmohli byla ta facka-Macka. Trochu málo.
14. 06. 2007 | 06:48

Nebojsa napsal(a):

Pane poslanče,
považuji si Vaší statečnosti. Zejména dnes, když se normou zejména (ale nikoliv výhradně) stoupenců ODS stávají korupce, lži a flagrantně svérázný výklad zákonů.

Bohužel i některé reakce na Váš článek tuto smutnou pravdu dokazují.
14. 06. 2007 | 06:59

Jan K. napsal(a):

Tak jsem si přečetl příspěvky, no, doufám, že český národ na tom není tak špatně, jako většina sem dopisujících. Nejvíce mě pobavila značka Malma. Že D. Rath se pere za obyčejné lidi a jeho sběhnutí k ČSSD bylo hrdinstvím, tak to jsou vtipy roku. Jinak, jako vždy, jsou nejlepší příspěvky od "Gorash". Slušné a věcné.
14. 06. 2007 | 06:59

Marek napsal(a):

Dr. Rath je jediný z politiků, který mi čte myšlenky. Přesně tohle si myslím i já. Aniž bych o této kauze věděl nějaké detaily, okolnosti jsou velmi podezřelé. 1) údajné procesní chyby se podle nadřízeného SZ vůbec nestaly. 2) pokud je Obst komunistický estébák, jak to, že doposud beztrestně působí jako státní zástupce???
3) Proč byla kauza předána do Jihlavy prokurátorovi, který se osobně zná s Němcem?
4) Proč Vesecká zakročila přesně v den, kdy měl být Čunek obžalován?
5) Proč Čunek vykřikuje, že by šel klidně na detektor lži, když prokazatelně lhal už při vysvětlování, co to bylo za peníze - nejprve to byl vrácený dluh, pak to byly úspory.
6) Proč se nevyšetřuje to, jak se Vaškůj dostal k soukromému mailu Urbanové?
14. 06. 2007 | 07:04

Dejv napsal(a):

pan poslanec Rath je odborník na všechno a na nic, populista a vulgární demagog, stejně jako jeho "vůdce". Nejvíc mě baví jeho boj proti privatizaci zdravotnických zařízení a přitom právě jeho společnost takové zařízení v privatizaci pořizuje.
14. 06. 2007 | 07:18

Pepa 3 napsal(a):

Fanda Ratha, Gorash, Jakub, Bara, Jana, Quido, Dejv .... atd. atd. Zřejmě stejná politická "krevní skupina". V jejich příspěvcích k článku není ani zmínka o jeho obsahu, vyjádření názoru na kauzu. Pouze po většinou sprosté a vulgární napadání autora nebo diskutujících oponentů. (Ze sprostoty a vulgarismu vyjímám Gorashe.) Bohužel je toto průvodním - a oboustranným - jevem veškerých diskuzí průřezově ve všech mediích. Zbytečně tak ztrácíme čas, protože takto "obsažných je cca 80 % příspěvků.
14. 06. 2007 | 07:35

K4my napsal(a):

to Dejv: jooo? tak to mi dokaz :) doloz to tady nejak :D "zase dalsi trumbelin"

Rath je clovek na spravnem miste. Zatim jako jediny narazil snad na ty nejzavaznejsi trhliny a na dalsi pekne narazi!!! A co se zdravotnictvi tyce... mno jako clovek co ma dlouhou praxi v oboru si myslim ze netreba to rozebirat.. trumbeůlini jako Dejv jsou proste trumbelini co dodat :)

Ze vcerejsiho jednani co meli sem mel veledobrej pocit... Pekne to dal Vesecke spapat... jj to je politik co tlaci na pilu a ne*ere se se zmodralyma volicema co jen nadavaj na nespravne mista
14. 06. 2007 | 07:39

Ludvík napsal(a):

Pane Rath jste borec a jen tak dál ! Ať to nemají ty syčáci modrý jen tak jednoduchý. Vesecká je jen jedním z jejich pohůnků, to je přece jasné. Držím Vám palce.
14. 06. 2007 | 07:52

Bimbo napsal(a):

už se mi chce zase zvracet
14. 06. 2007 | 07:54

K4my napsal(a):

to Bimbo: tak se jdi vy to, ale pokud mozno na modre oznaceny hajzlik ;) tam kam zjevne patris ;)
14. 06. 2007 | 07:57

Jakl napsal(a):

z tohoto článku jsem vyčetl, že pro grázli ČSSD se nadužívá vazba a pro ODS málo. Teď je potřeba si položit otázku, proč Paroubek odvolal Benešovou?
14. 06. 2007 | 07:58

Otakar napsal(a):

Když ústavní soud rozhodl Rathe ve váš neprospěch ohledně nemocnic ,křičel jste: soud pracuje pro ODS. Malý Bonaparte, jste .......
14. 06. 2007 | 08:01

Fík napsal(a):

Když ostravská krajská státní zástupkyně Zlatuše Andělová označila v kause Kořistka postup policie za účelový a nezákonný, mohli se socialisté zbláznit a označovali ji za exponentku ODS. Dnes ke kauze Čunek říká tatéž Zlatuše Andělová, že "výměna" státního zástupce a následně vyšetřovatele nebyla nutná, ba byla špatná a ČSSD jí za to tleská......Dnes už podle vás není exponentkou?
14. 06. 2007 | 08:09

Stanislav napsal(a):

Mistr Bean opět perlí
14. 06. 2007 | 08:09

Kálenská napsal(a):

Davide Rathe, právě mi došlo, že si sem přispíváš svými články. Tak to je síla!!!!
14. 06. 2007 | 08:12

frantaflinta napsal(a):

Eliško, jacípak modří fanatici. Tak blbý nikdo nemůže snad být aby to myslel upřímě. Spíš jsou to placení agitátoři ODS a ty jejich výblitky tady píšou za pár pětek na párek a pivo. Jak dlouho tomu národ ještě bude věřit, Copak těch 40 let nestačilo? Nestačilio, už je to tu zas!!!!!
14. 06. 2007 | 08:17

Fík napsal(a):

Pane Rath, vaše strana tvrdí, že konzultanství pana Němce pro tuto vládu je neetické. Pro vaši vládu pracoval několik let a nebyl to problém. Další poznatek. Mluvčí pana Němce a kamarád pan Dimun pracuje pro pana Paroubka . Pan Paroubek v článku pronesl větu: Hodně ví a tak by bylo hloupé ho nevyužít.
14. 06. 2007 | 08:19

SuP napsal(a):

Fíkovi:
Jen jestli to Zlatuše Andělová teď neprohlásila jen proto, aby se jí někdo v opačném případě nezeptal, proč nezakročila?
14. 06. 2007 | 08:24

Vosádko Filip napsal(a):

Pane Rath, jsem lékař jako Vy a jsem pravicový volič. Nepovažuji se za tuneláře ani zloděje, jak nás často nazýváte. Nejsem milionář jako Vy a dovedu hluboce cítit s lidmi, kteří jsou v jakékoliv nouzi. Pravičák jsem z přesvědčení a budu je volit vždy i když se mi někteří představitelé nemusí zrovna zamlouvat. Jde o myšlenku. Vám pane doktore nevěřím, protože vaše myšlenky se mění dle vašeho prospěchu. Pěkný den
14. 06. 2007 | 08:27

Fík napsal(a):

Pane doktore Vosádko, DR.Rathovi jste to teď natřel a to nebylo třeba jedinýho sprostýho slova. Dobrý!
14. 06. 2007 | 08:32

yony napsal(a):

Máte, pane Rath, úplnou pravdu, fandím Vám.
14. 06. 2007 | 08:33

veverka napsal(a):

Kubiceho zpráva se hroutí
Dnešní zpráva z ČTK (jsem zvědav jestli jí na "objektivním" Aktuálně vůbec dají a pokud ano jak hluboko jí zastrčí):
Sedm vyšetřovatelů popřelo Kubiceho tvrzení o nátlaku
http://www.ceskenoviny.cz/i...
14. 06. 2007 | 08:34

Gipov napsal(a):

Jen mne zaráží, proč se Kubiceho lidí nikdo nikdy nezeptal na důkazy, když oni tvrdí, že je mají. Tady mi něco nehraje.
14. 06. 2007 | 08:38

takyrát napsal(a):

Tak mi včera jeden taxikář říkal, že se Paroubkovi v době kdy byl na magistrátu říkalo "Kapsička"
14. 06. 2007 | 08:45

hv napsal(a):

Protoze v teto kauze jde primarne o pana Cunka a jeho obvineni z brani uplatku a posleze se k tomu nabaluji dalsi podivnosti, prosim muze nekdo zodpovedet zakladni otazku, zda se zde nejedna o zastiraci manevry pro jinou kauzu, jako je naznaceno zde: http://www.lidovky.cz/cssd-...
Pan Cunek je vysetrovan pro brani uplatku, ale uplatkar, ktery mu ty statisice dal, stale neni na svete, vysetrovan, natoz obvinen a usvedcen. Proc zde nekteri priznicvci CSSD stale volaji po "ukrizovani" Cunka, Vesecke, Nemce, Topolanka, ale stale si jeste nezodpovedeli takovou otazku. Diky
14. 06. 2007 | 08:48

jakub napsal(a):

Pro Pepa3. Nemohu být stejná politická krevní skupina, protože nesnáším žádnou politickou stranu a nejsem přívržencem žádné z nich. Do diskuze jsem vstoupil právě pro zbytečné a neúčelné napadání přívrženců obou stran. (Nemam rát politické fanatiky)Jen s postupem času a četbou dalších příspěvků jsem se postavil proti panu Rathovi ( charakterově a jako člověk je mi nesympatický) a jeho příznivcům ( zdají se mi být fanatičtější). Takže mé reakce a zesměšnování je pouze odpověď na jejich zesměšňování.
14. 06. 2007 | 08:51

Jan napsal(a):

Za vlády soc. demokracie se při podezření na úplatek zavíralo do vazby.(akce Kořistka)Tak nám tady nevykládejte se slzou v oku o paní Kafkové pane Rath.
14. 06. 2007 | 08:52

vh napsal(a):

re hv:No ono stačí podívat se kdo je autor toho článku.Hučínův kámoš Štětina,k tomu není co dodat.
14. 06. 2007 | 08:58

veverka napsal(a):

těm několika málo obhájcům postupu Vesecké:
Co konkrétně jste na větě JDE LI O JINÉ NEŽ VRCHNÍ STÁTNÍ ZASTUPITELSTVÍ,NENÍ NEJVYŠŠÍ STÁTNÍ ZASTUPITELSTVÍ OPRÁVNĚNO ZASAHOVAT DO ZPŮSOBU VYŘIZOVÁNÍ VĚCI,KTERÁ NEBYLA PRAVOMOCNĚ SKONČENA.(§ 12h ) nepochopili?
14. 06. 2007 | 09:01

Soko napsal(a):

Nejsem právník Veverko, ale Vesecká operovala nějakou novelou, kterou podepsala Benešová a ta to umožňuje.Kdyby to bylo tak jednoduché, jak říkáš, nesvolával by Paroubek tým expertů, aby zjistili, jak to vlastně je.
14. 06. 2007 | 09:08

Pepa Novák napsal(a):

INFORMACE PRO VŠECHNY STOUPENCE, VYZNAVAČE A ČLENY ODS: Zkuste se pravidelněji podívat na stenozáznamy jednání poslanecké sněmovny. Jestliže někdo z vás má ještě myslící mozek, určitě se mu neudělá dobře z toho co zde předvádějí vaši bozi a váš nejvyšší guru pan Topolánek.Je to nechutné, za co tito "lidé" pobírají peníze, které si bezostyšně stále navyšují a přitom připravují okradení většiny národa. Obvzláště zajímavé bylo páteční projednávání likvidace Czechinvestu ze strany neumětela Římana a jeho ubohé vysvětlování jeho zločinného činu. V této souvislosti se začali pánové z ODS a ČSSD přít o to, kdo má jaké vzdělání z VUMLu a marxleninismu. Pan Topolánek se neudržel a opět přednesl jeho tradiční moudra o komunismu v hlavách členů ČSSD. Pan doktor Ráth (za což mu tímto děkuji) vstoupil do diskuze a upozornil na to (volně předkládám myšlenky, jak jsem pochopil) , že ve vojenském gymnáziu (takto Topolánkova alma máter)měla pravděpodobně podstatnou část výuky těchto předmětů, takže je patřičně vzdělán. Na to pan Topolánek zcela bojovně oznámil plénu poslanecké sněmovny, že byl z tohoto studia z politických důvodů vyloučen. Na to mu pan doktor Ráth řekl: kdyby jste byl z těchto důvodů vyloučen ze studia vojenského gymnázia, tak by jste si již v Československu na vysoké škole neškrtl. Na to již váš velký guru nebyl schopen dále reagovat, protože by asi těžko mohl vysvětlovat, jakto, že používá titul inženýr ( pomineme li i to, že s jeho inteligenci to musela být velká fuška - to píši já, protože vím co to vyžaduje). A tak to je vždy, jakmile dojde na argumenty a není možno použít demagogie a lží - politici a členové ODS končí. Teď jsem došel k tomu , co je skutečně u pana doktora Rátha to nejlepší - má vše dobře zdokumentováno, nebojí se říci otevřeně pravdu a hlavně - vše dotáhne do konce, prostě má poslední slovo, protože má pravdu. Toto vyznavače znaku modrého ptáka přivádi ve skutečnost k šílenství a proto jim pan doktor tak vadí a proto proti němu tak sprostě brojí, jak se ukazuje ve velkém počtu lidí s malým IQ, kteří zde hájí svojí "pravdu". Pane doktore, jen tak dál - ukazujete na šlendrián v politice, v politice podle představ zlých a bezcharakterních lidí z ODS a jejich satelitů. Pro upřesnění nejsem doktor Ráth, který si zde fandí, jsem jenom člověk, který obdivuje jeho nekompromisní postoj a boj proti špíně, kterou zde nastoolila ODS v době boje o moc a především v době, kdy této moci podvodným způsobem dosáhla. Přeji všem příjemný den ( i těm lidem, kteří mají jiné názory a jsou slušní).
14. 06. 2007 | 09:12

jfk napsal(a):

Pana Davida Ratha lidsky chápu.On musí obhajovat neschopné vedení strany a naprosto nerealistický pohled CSSD na řízení státu,protože je na této straně z politického hlediska existenčně závislý ...
14. 06. 2007 | 09:13

hv napsal(a):

reakce na vh: ano, staci se podivat, kdo je pan Stetina, ze? Vy ho znate osobne, pana Stetinu? Pan Stetina je velky podivin, protoze za lidska prava bojoval nejen v CR, ale jako novinar dokazal objektivne zdokumentovat i dalsi konflikty ve svete, kde lidska prava dostavala za usi. Ktery z dnesnich politiku se muze pochlubit takovou objektivitou a nezavislosti? http://www.ce-review.org/au...
14. 06. 2007 | 09:15

Alan napsal(a):

Pepo Nováku,přeji vám aby jste jednou nebyl velmi zklamán. Opravdu.Není v tom žádná ironie
14. 06. 2007 | 09:19

Jirka napsal(a):

Doktor Rath nemůže Veseckou lidsky chápat lebo je to Bůh !!!
14. 06. 2007 | 09:20

Magdalena napsal(a):

Pan Rath zmínil jména dvou žen, které naše justice poškodila. Zmínil paní Jourovou (zatčena před volbami), a paní Kafkovou (zatčena v 7/2006, tj. také ještě za staré vlády).
Víte co by mne velmi potěšilo? Kdyby jako bývalý ministr té vlády, za níž byla paní Jourová a Kafková zatčena, se zasadil o to, aby křivdy na nich spáchané byly odčiněny! Nevím nakolik je poškozena paní Kafková, ale paní Jourová na to doplatila velice těžce.
Jelikož se tu Dr. Rath prezentuje jako bojovník za spravedlnost, pak ať bojuje i za něco či někoho, ne jen proti něčemu nebo někomu!
Vzkaz těm ostatním, např. Ludvíkovi: kdopak to paní Veseckou jmenoval do funkce? Nebyl to náhodou p. Paroubek???
A teď kousek článku: "Odvolání nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešové a jmenování Renáty Vesecké bylo jednou z chyb expremiéra a předsedy ČSSD Jiřího Paroubka. Šéf největší opozicní strany to prohlásil ve Sněmovně."
Je podivuhodné, že tento člověk dělal tolik chyb. Prakticky jednu za druhou, jen se na všechny ještě nepřišlo.
Milí přátelé, využívejte Google, tam stačí zadat např. Vesecká jmenování a ono vám to vyhodí spoustu velmi zajímavých zpráv, tam jsem zjistila i kdy zatkli Kafkovou i další zajímavosti. Ještě zkusím zadat "Paroubek chyby" .. hmm, zajímavé čtení, není tenhle pán oportunista? No možná to není správný výraz, snad tedy kamvítrtamplášť. (Paroubkovy příznivce nemohu potěšit chybami Topolánka, on udělal asi jen jednu).
Taky je hezké si zadat "Rath" a prohlédnout si třeba video, kde se urazil a utekl od p. Jílkové.
14. 06. 2007 | 09:20

Rolf napsal(a):

Vážený pane doktore,
četl jsem váš příspěvek-je vynikající a jsem moc rád, že máte odvahu bojovat za pravdu a držím vám palce.Souhlasím co napsal i astalavista. Jinak modří neobolševici typu Fanda Ratha se již dostatečně rozjeli a v Bohnicích by dostávali prášky, aby byli vyklidnění i k sestřičkám. Potřebovali by si dát mokrý hadr na hlavu.Je úsměvné jak spílají.
14. 06. 2007 | 09:22

vh napsal(a):

re hv:Štětina a objektivita a nezávislost? Nenech se vysmát!
14. 06. 2007 | 09:23

hv napsal(a):

reakce na vh "alias veverka": Takze to ted zhodnotime. Pocet argumentu ve vasem prispevku 2:
1) Stetina je kamos Hucina (potazmo tedy pana Cunka) - dale nerozvedeno
2) "Nenech se vysmat!"
Oba dva argumenty jste podlozil naprosto "neprustrelnymi dukazy jeho neobjektivity". Ja jsem vam poslal jeden z odkazu na jeho tvorbu, ostatni si najdete sam. Pokud vim, za svoji cinnost dostal i nejaka oceneni, vy jste zatim predvedl pouze tyto dva "argumenty". Zaver necht si udela kazdy sam.

Jeste porad nemam odpoved na to, kdo je ten uplatkar v kauze Cunek...
14. 06. 2007 | 09:28

Ivan napsal(a):

14. 06. 2007 | 09:35

Procházka napsal(a):

Rath je bezcharakterní, všehoschopný podlý křivák.
14. 06. 2007 | 09:39

Mik napsal(a):

Pan doktor Rath by byl velice dobrý ministr propagandy. Předvedl to v minulosti již mnohokrát. Perfektně balancuje na kraji pravdy, a dedukcí, aby zíkal své obecenstvo. Ti co uvažovat sami nechtějí a senzace je jim bližší, mu to zcela dobře zobou.
Už jsem si zvykl. Docela mě ale rozhodilo, když likvoval ředitelku VZP. Bohužel jsem o tom věděl více, než se kdekoliv v médiích prezentovalo. A byla to pěkná čuňárna! To Čunek (také jej nemusím ) je slabý odvar.
14. 06. 2007 | 09:41

kalimero napsal(a):

Pan Čunek je trouba, který neví, že na takové kauzy máme strejdu VIKA. Nicméně jeho lpění na svém křesle mi připomíná podrazy lidovců na minulých vládách. Už pro tu jeho urputnost bych byla ráda, kdyby do vyřešní případu zmizel z politiky. Umožnil by parlamentu pracovat. socdemáci by se museli přestat flákat a přerušovat schůze by zase nebyl důvod. Tak by moje daně šly aspoň na to, že poslanci dodržují jakoustakous "pracovní dobu". Fakt by to už bez těch prodejnejch lidovců nešlo?
14. 06. 2007 | 09:42

Tupelo napsal(a):

@hv: nebyt zasahu Vesecke, byl by Cunek pravdepodobne jiz obvinen, mohl by zacit soud a my bychom se dozvedeli o tom kdo Cunka uplacel (a Cunek by dostal sanci se ocistit). Policie by byla hloupa kdyby vsechny sve dukazy zverejnovala jeste pred soudem. Takto zbyva jen spekulovat, mozna to byla firma z jejihoz uctu zmizelo .5 milionu Kc a temer stejna castka se objevila dalsi den na ucte Cunka.
14. 06. 2007 | 09:44

Nadal napsal(a):

Tak stále čtu, jak Němec pracuje jako konzultant pro vládu a přitom jako ministr Paroubkovy vlády plýtval na ministerstvu penězi daňových poplatníků, nechal propustit prince z Kataru... Proč ho nevyzýval k rezignaci? Kdyby tohle dělal Langr, už by měl Pinďourek krev ve vočích.
14. 06. 2007 | 09:44

veverka napsal(a):

re hv:
1)nejsem vh
2)kdo je úplatkář v kauze Čunek je všeobecně známo,ty to skutečně nevíš,nebo se jen pokoušíš mlžit?
"Spletitou kauzu nastartovalo policejní odhalení, podle něhož měl tehdejší starosta Vsetína, současný předseda KDU-ČSL, Jiří Čunek v únoru roku 2002 přijmout půlmilionový úplatek od soukromé firmy H&B Real za prodej většinového podílu města ve společnosti Vsetínské byty."
http://ihned.cz/c3-20692200...
14. 06. 2007 | 09:48

A.B. napsal(a):

Modrá lůza se tady zase vyřádila.
Těší mě ale zjištění, že 90 procent příspěvků, podle Genomaku, nepsali praví Češi.
14. 06. 2007 | 09:52

hv napsal(a):

Tupelo: Takze policie podle vas kona dobre, kdyz pana Cunka vysetruje, ale toho, kdo mu dal uplatek ani nevysetruje, ani neobvini? Mate na mysli firmu H&B real? Opet nikdo z nich neni vysetrovan a naopak vsichni zainteresovani to pochopitelne popreli a firma se chysta zalovat "korunni svedkyni" pani Urbanovou.
Soud s panem Hucinem (na kterem se podili stejna skupina lidi) se vlekl osm let, dokud konecne nebyl zprosten viny. Tady se daji naprosto chapat obavy pana Cunka. Z obvineni z uplatku se stala kauza na 3500 stran a vypada to spise, ze se hleda, dokud se neco nenajde. V pripade kpt.Hucina se to nepovedlo, ale u pana Cunka se to samozrejme povest muze. Ucel vsak bude splnen - dlouho vytvaret alespon iluzi, ze pan Cunek bere a to nezavisle na jeho vine ci nevine.
14. 06. 2007 | 09:57

hv napsal(a):

veverka: takze prispevky chodi se stejne ip adresy a ve stejnou dobu, nicmene je tu sance, ze to muze byt podivna shoda nahod. na vase argumenty, kdo daval odpovidam v predchozim prispevku. H&B real jsou asi cisti jako lilie, kdyz a) je nikdo nestiha b) z informaci vyplyva, ze HB Real vybrala castku 500K ve 14.25 a radne je zauctovala v pokladne spolecnosti. Prosim nastudujte si neco k tomu pripadu, nez budete diskutovat, diky.
14. 06. 2007 | 10:03

Tupelo napsal(a):

@hv:ja si stale myslim ze nejlepsi prilezitost aby se Cunek ocistil by byl soud, pak by bylo na policii aby predlozila dukazy proti Cunkovy (a posleze obvinila lidi v H&B Real). Cunek preci nekolikrat prohlasil ze ma o sve nevine dukazy, jejich predlozenim u soudu by mohl lehce smest dukazy policie. Misto toho si vybral jinou cestu, pochybuji vsak, ze vhodnou pro ocisteni sveho jmena, takto o nem pochybnosti zustanou navzdy. Policie byla blizko tomu aby svych 3500 stran predlozila soudu, bohuzel diky zasahu Vesecke se soud zdrzi.
14. 06. 2007 | 10:07

jok napsal(a):

Vážený pane doktore, opět jste napsal článek, který lidem otvírá oči, proto rád čtu a vyhledávám Vaše články a rozhovory.Říkáte, že Vesecká nehodnotila žádný důkaz ani to proč není Čunek ve vazbě aby neovlivňoval svědky.To je strašné, tá ženská snad ani neví co mluví, neměla by veřejně vystupovat, to je ostuda, pořád víc a víc dokazuje, že je existenčně závislá na vládě. Domnívám se, že kubicého zpráva se spíše vztahuje na současné vládnoucí vedení, neustále nás o tom přesvědčují svými činy. Pane doktore doufám, že nadávky primitivů berete s humorem, píšete články ne pro ně, ale pro lidi, kteří si přejí spravedlnost a slušnost. Přeji Vám krásný den. Máte hodně obdivovatelů.
14. 06. 2007 | 10:15

rr napsal(a):

Sice si nemyslím, že je Čunek čistý, ale to neznamená, že by se policie a zástupci neměli zabývat jeho verzí. To co je na případu špatné je to, že se k němu přistupuje jako by byl vinen, jenže to je bohužel stav naší justice. Dost trestů se dává podle toho o koho se jedná a ne úplně dle důkazů. O politických tlacích (sympatiích) nepochybuje snad nikdo, ať už z jedné nebo druhé strany. Nyní je snad větší šance na spravedlivý přístup.
14. 06. 2007 | 10:16

veverka napsal(a):

re hv:Tupelo to řekl za mě.
14. 06. 2007 | 10:39

veverka napsal(a):

re rr:Právě naopak,nyní je šance na spravedlivý přístup výrazně menší.Po nezákonném a účelovém zásahu Vesecké už nemůže být o spravedlnosti vůbec řeč.
14. 06. 2007 | 10:41

veverka napsal(a):

na všech zpravodajských serverech je od rána hlavní zprávou tato:
Sedm vyšetřovatelů popřelo Kubiceho tvrzení o nátlaku

...NA VŠECH,KROM AKTUÁLNĚ .CZ a iDNES. Čím to asi bude?
http://www.ceskenoviny.cz/i...
http://www.ct24.cz/index_vi...
http://www.novinky.cz/krimi...
http://www.ihned.cz/c4-1011...
14. 06. 2007 | 10:52

torl napsal(a):

Nechápu, že se vůbec někdo tyhle idioblogy doktora nedoktora vůbec zabývá a bere je vážně. Já jen když toho vlezdopr...ku a sliz..na vidím, tak si říkám, že se k Paroubkovi fakt hodí. Ještě si ať si nechá vydat knihu svých fotografií jako jeho "předseda" a k tomu nějaký ten pomník ať se máme v Čechách zase čemu tlemit. Jsou to oba opravdu neskutečně trapný politický kariéristi. Ale budiž jim přáno, vždyť jenom využívají lidské blbosti.
14. 06. 2007 | 10:53

hv napsal(a):

Jeste reakce na Tupela a veverku: Soud by jiste byl nejlepsi variantou pro prokazani viny ci neviny. Ovsem ne v tomto state. Uz jste se nekdy soudili, abyste vedeli o cem se mluvi? Jestli tu neco dele nevoni, tak je to a) ze statniho zastupitelstvi ci policie unikaji informace do medii, aby se manipulovalo s verejnym minenim jeste pred konecnym verdiktem b) pracuje na tom stejna skupina, ktera si "podala" Hucina, ktery byl zjevne nekomu nepohodlny (pan Stanislav Gross by mohl v Kotli vypravet). "Darilo se" to cinit pouhych osm let, po c) je vysetrovan pouze Cunek pro uplatek, ale "uplatkar" stale nekde chybi d) korunni svedkyni nekdo sponzoruje advokata a nevime kdo a proc. Ze by nejaky sponzor v boji za spravedlnost? e) verze vypovedi korunni svedkyne je takova, ze pan Cunek by mel mit inteligenci houpaciho kone, kdyz si prevezme uplatek pred ni v kancelari a jeste se ji tim chlubi.

Nejen toto vsechno me privadi k podezreni, ze zde naprosto vubec nejde o vinu ci nevinu pana Cunka, ale o to, nasypat mu co nejvice spiny na hlavu, vyfotit, zdokumentovat a ukazat masam. Pan Cunek jim nahral tim, ze tvrdosijne odmita odstoupit. Za deset let se mozna dovime, jak to bylo s tim uplatkem, ale
to uz bude kazdemu naprosto jedno, budeme resit jine medialni bubliny.
14. 06. 2007 | 11:00

Ziggy napsal(a):

Pane Rathe,
máte naprostou pravdu, a proto Vás spousta modrých košil z postestébácké ODSácké mafie nemůže vystát. Míra hrubosti(nejen slovní)vůči Vaší osobě to přímo dokazuje.
Nyní opět v kauze Čunek vyhrálo koryto nad pravdou a nezávislostí.
Vlády ČSSD také nebyly bez chyb, ale alespoň se k některým kauzám dokázala postavit čelem, došlo alespoň k odstoupení podezřelých osob z funkcí, a dokonce v případě Svobody a vytunelované Liberty i k pravomocnému odsouzení.
Ne žebych ČSSD nějak výrazně tleskal, ale je to docela podstatný rozdíl oproti tzv. pravicové liberální (rozuměj ukradni, co můžeš) ODS.
Nějak se nemohu upamatovat, že by někdo z ODS šel sedět, a že těch kauz bylo. Není se čemu divit, vždyť také nebyla pořádná legislativa (viz LTO).
Až ČSSD nás vrátila do Evropy.
Je dobré zdůraznit, že právě ODS usilovala o vypuštění tunelování (nejzávažnější hospodářské kriminality let 90) z trestního zákoníku.
No tak jen čekám, až se někdo z fanatiků ozve a uvede konkrétní jméno nějakého lumpa z řad ODS.
Co se týká černoty ve sponzoringu ODS a následnou frašku s tenistou Šrejbrem, tak toto nezmiňujte...
14. 06. 2007 | 11:24

MASH napsal(a):

Naprosto souhlasim s MUDr. Rathem! Krasny a vystizny clanek... Vcera v nekolika TV zpravach byla videt cast jedani vyboru i odpovedi p. Dr. Vesecke! Opravdu neuveritelne!!!
P.S.Pro zfanatizovane a nadavajici modrobolseviky: Nejsem Dr. Rath a nepisu ani z lidoveho domu. Snazte se pochopit, ze s Rathem obcas i nekdo souhlasi!!!
14. 06. 2007 | 11:39

K4my napsal(a):

Mnozi si neuvedomuji ze pani Vesecka by koktala at uz by se ji ptal kdokoliv ne jen pan Rath... to ze ji nedal pokoj zrovna on je uz problem modrych mozku ze to ne´dokazi zkousnout... kdyby se tak vyptaval kdokoliv jinej byl by taky ten spatnej??? Do vezenei s vama modryma smejdama... hnus
14. 06. 2007 | 12:15

ego napsal(a):

Já souhlasím s pí Veseckou, udělal správně, že toho StBáka odvolala z případu. Nejhorší je, že Obst již ve velmi mladém věku si zadal s StB přes svoje rodiče. Když mu to vytýkají takové demokratické kapacity jako s. Štětina v pr. a Hučín, tak má s případem seknout sám a ne jednat nezávisle. Paní Vesecká nedejte se, stojí za vámi celá vládní koalice, raději rozprášíme celou justici než nechat padnou výtečnou vládu v čele s křišťálovým Mirkem. Proč taky nepronese Štětina v pr. nějakou ódu na původ tohoto individua se zaměřením na rodiče, studia apod?
14. 06. 2007 | 12:35

Vir sapit qui pauca loquitor napsal(a):

Pane doktore, opakuji znovu svou otázku:
Víte jak se píše jméno současného prezidenta USA?
14. 06. 2007 | 12:50

Donald napsal(a):

Právě jsem se dočetl, že jste pohoršen, že se rozprodávají nem. zařízení, do kterých stát tolik investoval. Ale i do poliklinik, pane milionáři, co vodu hlásá, víno pije.
14. 06. 2007 | 12:53

Zuzka napsal(a):

To MaGDALENA:
Paroubek jmenoval Veseckou na návrh Němce, v současné době zaměstnance Úřadu vlády premiéra Topolánka.Chyba to ovšem byla, měl vyhodit jeho a nikoli charakterově silnou Benešovou...Tím, že bojuji proti něčemu, bojuji i za něco/koho...A ještě by mě zajímala ta jediná chyba Topolánka ?
14. 06. 2007 | 13:03

Ročník 53 napsal(a):

To Vir sapit qui pauca loquitor: Že jste se nám nějak rozpovídal. Napište o tom, jaké překlepy děláte vy. Možná vám žádná chybka neuteče a jste dokonalý. Chyby však dělají i odborní pracovníci z Ústavu českého jazyka, a proto je to nepravděpodobné.
Vy to tomu panu Rathovi snad do smrti neodpustíte...
14. 06. 2007 | 13:12

MASH napsal(a):

Pro Donalda:
Mily pane Donalde, kdyz uz neco pisete, overte si fakta. Takhle jen vypadate jako hloupej zfanatizovanej modrobolsevik!
Myslim, ze CSSD NIKDY nebyla prodi soukromym ambulancim (vsak i za jeji vlady jich vzniklo x stovek).
Navic, pokud jsem cetl clanky v novinach, tak v te spolecnosti, ktera se podili na koupi one polykliniky (nikoliv kliniky) je Rathova druzka - je zastoupena ve spolecnosti, kterou ona ani Rath nevlastni!
Z ceho jste tedy vydedukoval (kdyz vynecham Mr. Dalikovy vyplachy Vasich modrobolsevickych mozku), ze "Rath, milionar si kupuje kliniku"?
Takze, priste sve bolsevicke a zavistive zvasty korigujte!
14. 06. 2007 | 13:33

ju napsal(a):

Pane doktore napadlo Vás proč Vám tak modrý ptáci nadávají? Není to tím, že silně nenávidí inteligentní a silné protivníky jako jste Vy a pan Paroubek. Někdy mi připadá,že jsou přímo na infarkt když odhalíte jejich nedostatky a chyby, které neustále dělají a to ještě nezačala reforma.
14. 06. 2007 | 13:33

jfk napsal(a):

Pan Rath se vzteká a já mu "lidsky "rozumím...Doba kdy se jemu,panu Paroubkovi a dalším socialistickým šibalům klaněli lidé na důležitých postech naštěstí skončila.Pokud se snad někdo tmto pánům znelíbil byl okamžitě ze své funkce vyhozen (exemplárním příkladem je pí Benešová)....
14. 06. 2007 | 14:40

veverka napsal(a):

re hv:Spousta rádoby hezkých slov o ničem a žádná fakta.Odpověz mi na jednoduchou otázku,jsi li toho schopen.Co konkrétně jsi na větě:JDE LI O JINÉ NEŽ VRCHNÍ STÁTNÍ ZASTUPITELSTVÍ,NENÍ NEJVYŠŠÍ STÁTNÍ ZASTUPITELSTVÍ OPRÁVNĚNO ZASAHOVAT DO ZPŮSOBU VYŘIZOVÁNÍ VĚCI,KTERÁ NEBYLA PRAVOMOCNĚ SKONČENA.(§ 12h ) nepochopil?
14. 06. 2007 | 14:40

hv napsal(a):

veverka: Spousta lidi povazuje za neslusne psani kapitalkami, pri psani do diskusi. Nic z toho co jsem napsal jste nevyvratil, jedna se o fakta, ktera si muzete overit, pokud umite pouzivat vyhledavac na internetu a zpracovat si malou resersi na tema kauzy Cunek.

Protoze nejsem pravnik, nerozumim ruznym pravnim vykladum a interpretacim. Muj laicky vyklad teto vety, ze NSZ nema co strkat nos jak a co nejake SZ resi, pokud nebyla vec ukoncena, ale pochybnosti mam o tom, jestli ma pravo
urcovat KDO kauzy resi. Neshodnou se ani studovani pravnici a ja jejich znalostmi a zkusenosti nemam, protoze mam technicke vzdelani.
14. 06. 2007 | 14:49

hv napsal(a):

A jeste mimochodem pro Veverku. Vsichni zacali kricet, az kdyz doslo k prelozeni kauzy do Jihlavy, pritom to byla verejne znama informace ctrnact dni predtim. Krajsky statni zastupce o tom informoval 28.5.:

Krajský státní zástupce v Olomouci Lev Novák Aktuálně.cz řekl, že Vesecká bude rozhodovat také o tom, zda případ nesvěří jinému státnímu zastupitelství, například v Praze. Kvůli možnému střetu. Na něj poukázali obhájci Jiřího Čunka.

"Dostali jsme návrh na odnětí případu přerovskému státnímu zastupitelství. Nejvyšší státní zástupkyně si vyžádá informace, zda je k tomu důvod a poté rozhodne," potvrdil Aktuálně.cz mluvčí Vesecké Jiří Bigas.
14. 06. 2007 | 15:31

host 1- host 11 napsal(a):

Nějaký blbec, dštící síru a oheň na dr. Ratha mi ukradl nick. Takže opět ODSácká ubohost slaví hody.Já si dr Ratha velice vážím a fandím mu.Takže si snad ještě přidám jedničku.
14. 06. 2007 | 16:01

takyrath napsal(a):

Vidí, že se Rath snaží a sám si píše na blog.
14. 06. 2007 | 16:05

kotrl napsal(a):

Jsem zde jen na skok, jen abych p. Dr. Rathovi sdělil, že ten jeho článek nečtu, protože vždy plácal, plácá a plácat bude, jak se zdá.
14. 06. 2007 | 16:23

malma napsal(a):

kotr1..za to vy jste plácal a tlučhuba nevymáchaná dohromady...inu blueefect :)
14. 06. 2007 | 18:31

Tom napsal(a):

Možná, že je dr. Rath "prekabatnik", možná, že vytuneloval ČLK,nechci se ho zastávat, pokud má někdo nějaké informace, ať podá podnět na policii. Osm let byla ČSSD u moci, teď jsou u korýtek ODS a nechce se jim je opustit. V tomto blogu si nadávají příznivci ODS i ČSSD. Proč? Co takhle spojit síly, vyvinout nějakou inciativu. Pan Rath bohužel má dle mého názoru pravdu (v jiných příspěvcích tomu tak není). Otázky jasně formuloval, odpovědi nedostal, Obst vystoupit na svou obhajobu nemohl, vláda může Veseckou odvolat, tak ztratila v obavě před vyhazovem čest, rozhodlo NSZ, ne ona, jak naivní, a kdo NSZ asi řídí? Pravice i levice by se měly spojit a do kopru by měli jít oba, Čunek i Vesecká. To pro začátek.
14. 06. 2007 | 19:28

Modrá je dobrá Rathe!!! napsal(a):

Skoro vůbec nečtu Právo, a tak se mi až na upozornění dostal do rukou článek Zdeňka Jičínského o advokátu Altnerovi, jenž po ČSSD požaduje 17 miliard na základě smlouvy, kterou s ním podepsal tehdejší předseda Miloš Zeman. Nechápu vůbec, jak může strana, která se hlásí k demokracii a základním lidským právům, odkazu prezidenta Masaryka, ideálům republikového zřízení a já nevím co ještě, nechat za sebe mluvit právního experta Jičínského, který zcela vážně tvrdí, že smlouvy se nemají dodržovat, tedy dluhy platit, a že za práci pro stranu není lepší odměny než stisk ruky od předsedy. Když to pak korunuje tím, že soud, který to říká, je špatný a věří, že odvolací bude jiný (lepší, sociální demokracii nakloněný?!!), přemýšlím, jestli čtu článek profesora právnické fakulty, nebo kovaného stalinisty. Pacta sunt servanda, neboli smlouvy jsou závazné a platí pro každého. Či tím myslel Zdeněk Jičínský, že třeba pracovní smlouva je cár papíru, a pokud pracujícím zavelíme, budou makat zadarmo a jen za chleba a vodu? A co pány z ČSSD spojuje - je přesvědčení, že právo jsou jen rozkazy a nástroj moci. Nemohu se zbavit dojmu, že nejlepší, co znají v právu, je přikázat, zakázat či nakázat v jakékoliv podobě. Obávám se, že nejen zcela zapomínají, co je podstata práva, tedy spravedlnost, právo, povinnost, kontrola moci státu, ale i na elementární právní principy (přepis názoru advokáta V.Vlka)
14. 06. 2007 | 20:34

Modrá je dobrá Rathe!! napsal(a):

Vážení socani,
Máte dozajista pravdu, že zákony neplatí pro všechny a že lze manipulovat s trestním řízením. Ukázkovým případem je ČSSD a jejich bezprecedentní pohrdání Listinou základních práv a svobod v kauze Altner (viz výše). Ostatně Ivan Langer před rokem trefně konstatoval, že korupce v ČR má jméno ČSSD. Pan Topolánek v někdejší Nedělní partii "Puchejřovi" důrazně připomněl, že udržuje styky s pražským podsvětím viz Kočka. Pan Kubice byl natolik zoufalý, že byl nucen o tlacích ze strany Paroubkovo mafie informovat PSČ. I paní Blanka Kosinová nám s odstupem času na Frekvenci 1 potvrdila, že jí Paroubek uložil domácí vězení. To je naprosto neslýchané, co si diktátor Paroubek v "právním" státě dovoluje!!! Co se týče státototvorných poslanců Melčáka s Pohankou, je třeba jim poděkovat za ušlechtilé vygumování několika desítek tisíc pomatených voličů ČSSD. Prozřetelný Dalík měl pravdu, když v dokumentu "Cesta k moci" tvrdil, že je spolu s M.Topolánkem hluboce přesvědčen o tom, že jste kriminálníci. Kauzy kolem Doležela, Krause, Vybírala, Svobody atd. mu dávají zapravdu. Navíc jsme museli kvůli vám zaplatit oněch 10 miliard za Železného, jak připomíná ministr vnitra Ivan Langer. Já se ptám:Budou muset lidé opět zaplatit i za Váš bezprecedentní podvod na Altnera??? Lze tedy souhlasit se slovy pana Dalíka, který v rozhovoru s panem Kmentou pronesl, že vás chce zavírat, neboť patříte do kriminálu!
14. 06. 2007 | 20:35

P.Skála o svém podřízeném Paroubkovi!! napsal(a):

Jiří Paroubku! V roce 1989 jsem si Tě ve výběrovém řízení prosadil za ekonomického náměstka. Tvou kvalifikací bylo, že jsi byl chlap, měl vysokoškolské ekonomické vzdělání a dělal jsi u RaJ ekonomického náměstka. Za pár měsíců se ukázalo, že nejsi rebel, ale remcal, u ČSS už jsi sice nebyl, ale osvojil sis bolševické manýry. Tvou VŠE jsem nezpochybnil, ale přes Tvou ekonomickou praxi u RaJ Tě ženské z účtáren v odbornosti strčily do kapsy. Z oněch společných měsíců ve firmě Obuv Praha, kterou jsem vedl, si vybavuji Tvé sklony k autoritářství, schopnost veškerou odpovědnost za vlastní chyby svalovat na podřízené, neschopnost slyšet i jiný než vlastní názor a Tvůj zvučný baryton, kterým ses snažil překřikovat oponenty. Pamatuji se, že jsem společnou poradu vedení firmy, které se tehdy říkalo 'gremiálka', musel nejméně jednou přerušit, protože jsi mlel tzv. svou a nebylo s Tebou žádné pořízení. Ano, ještě jsme se náhodně potkali krátce po ukončení Jubilejní výstavy, která skončila na tehdejší dobu s neuvěřitelným schodkem deset miliard korun, kde jsi vykonával pro mne tajuplnou poradenskou činnost a chlubil ses, jak sis finančně na výstavě pomohl. Sakra, jak to, že nikoho Tvé 'poradenství' na úkor výstavy nezajímalo? Ani ČSOB, která dluhy z výstavy převzala?! Jiří, vůbec ses nezměnil - mé hodnocení je: jsi stále ten stejný neumětel, buran z páté cenové skupiny RaJ.
14. 06. 2007 | 20:36

Jarda 41 napsal(a):

Socani se do zrcadla dívat nemohou protože jak známo v zrcadle se pravá strana jeví jako levá a naopak. Hahaha.
14. 06. 2007 | 22:00

Riky napsal(a):

Tunelář volá chyťte úplatkáře!
14. 06. 2007 | 22:11

Emil, příznivec Dr. D.R. napsal(a):

INFORMACE PRO VŠECHNY STOUPENCE, VYZNAVAČE A ČLENY ODS: Zkuste se pravidelněji podívat na stenozáznamy jednání poslanecké sněmovny. Jestliže někdo z vás má ještě myslící mozek, určitě se mu neudělá dobře z toho co zde předvádějí vaši bozi a váš nejvyšší guru pan Topolánek.Je to nechutné, za co tito "lidé" pobírají peníze, které si bezostyšně stále navyšují a přitom okradli a dále připravují okradení většiny národa. Obvzláště zajímavé bylo páteční projednávání likvidace Czechinvestu ze strany neumětela Římana a jeho ubohé vysvětlování jeho zločinného činu. V této souvislosti se začali pánové z ODS a ČSSD přít o to, kdo má jaké vzdělání z VUMLu a marxleninismu. Pan Topolánek se neudržel a opět přednesl jeho tradiční moudra o komunismu v hlavách členů ČSSD. Pan doktor Ráth (za což mu tímto děkuji) vstoupil do diskuze a upozornil na to (volně předkládám myšlenky, jak jsem pochopil) , že ve vojenském gymnáziu (takto Topolánkova alma máter)měla pravděpodobně podstatnou část výuky těchto předmětů, takže je patřičně vzdělán. Na to pan Topolánek zcela bojovně oznámil plénu poslanecké sněmovny, že byl z tohoto studia z politických důvodů vyloučen. Na to mu pan doktor Ráth řekl: kdyby jste byl z těchto důvodů vyloučen ze studia vojenského gymnázia, tak by jste si již v Československu na vysoké škole neškrtl. Na to již váš velký guru nebyl schopen dále reagovat, protože by asi těžko mohl vysvětlovat, jak je možné, že používá titul inženýr ( pomineme li i to, že s jeho inteligenci to musela být velká fuška - to píši já, protože vím co to vyžaduje). A tak to je vždy, jakmile dojde na argumenty a není možno použít demagogie a lží - politici a členové ODS končí. Teď jsem došel k tomu , co je skutečně u pana doktora Rátha to nejlepší - má vše dobře zdokumentováno, nebojí se říci otevřeně pravdu a hlavně - vše dotáhne do konce, prostě má poslední slovo, protože má pravdu. Toto vyznavače znaku modrého ptáka přivádí ve skutečnost k šílenství a proto jim pan doktor tak vadí a proto proti němu tak sprostě brojí. Pane doktore, jen tak dál - ukazujete na šlendrián v politice, v politice podle představ zlých a bezcharakterních lidí z ODS a jejich satelitů. Pro upřesnění nejsem doktor Ráth, který si zde fandí, jsem jenom člověk, který obdivuje jeho nekompromisní postoj a boj proti špíně, kterou zde nastolila ODS v době boje o moc a především v době, kdy této moci podvodným způsobem dosáhla. Přeji všem příjemný den a doufám, že k volbám
přijdou aspoň dvě třetiny lidí.
15. 06. 2007 | 01:44

K4my napsal(a):

Pravda o Rathovi: vish, ono je krasne poslepovat informace z medii :) Ono to tak potom vazne vypada hodne cerne :) Bohuzel jedna se tam jen o populisticke domenky a vystrizky.. skoro nic neni dolozeno pravdivymi podklady a to co je, zase nic nedokazuje a je to dokorenene jen nejakymi domenky autora... lol takovy clanek dokazu napsat i o sve matce a udelat z ni terroristu... kouzlo medii.
15. 06. 2007 | 07:17

K4my napsal(a):

to Emil, příznivec Dr. D.R.: ty to nechapes, navysovani platu je proto, aby nemeli potrebu tunelovat... cim vyssi platy uspokoji jejich potreby, tim mene bude potreba krast... je to prosty, proto to nasemu statu ukazuji jako mensi zlo, lepsi par desitek tisic s platem navrch (dyt o nic nejde) a nebo tunelarina... problem je v tom ze roste oboji...
15. 06. 2007 | 07:19

K4my napsal(a):

Jinak vy pravicovi extremisti modri burani kdesico, nevim co vas zere za to ze Rath a spol odvadi dokonalou opozicni stranu a snazi se udelat poradek... chcete snad zemi ve ktere vladne chaos a bordel? aha uz to chapu proto ste volili to co jste volili.... Congratz.
15. 06. 2007 | 07:26

gfg napsal(a):

opozicni praci
15. 06. 2007 | 07:27

Jiri Suchy napsal(a):

Stydim se za celou nasí vladu, ale rATHE "pan" mi k vAM absolutne nesedi. Z vAS, pABLBKA a jinych pseudopolityku a demagogu v tehle zemi je mi na zvraceni... Umite akorat urazet, rejpat a falesne obvinovat tzn. lhat. Vyjadrovat se jestli ne hur nez prasatko... Napsal bych stydte se, ale to vAM neni vlastni..... O ostatnich stranach nemam take valne mineni, ale co je moc, to je halt moc. Spis nez "podle mne ocividne krive obvineny" pan Cunek byste mel jit brucet vY a vAM blizci, alespon by byl klid a neco by se dalo v teto zemi delat!!! Ne se jen handrkovat , urazet a placat NESMYSL za NESMYSLEM!!!!
15. 06. 2007 | 09:02

hawk napsal(a):

Jaképak urážky? Nikdo si nevšiml, že Rath, Paroubek, Jandák jen každého na potkání urážejí a to je jeich politika. Když vidím v televizi Ratha společně s paroubkem, ten jeho servilní výtahový ksichtík, jen čekám, kdy Paroubkovi on-line olízne zadek, aby mu tam mohl úplně celý zalézt. A ještě k tomu nemá pravdu téměř v ničem, jen uráží.
15. 06. 2007 | 10:43

hawk napsal(a):

pro příznivce Emila: rád bych věděl, kolik bolševiky stojíš.
15. 06. 2007 | 10:44

Vaclav napsal(a):

Pane Ráth, nás pár slušných lidí, ať na pravo nebo na levo, nezajímá KDO, CO, S KÝM. My chceme od Vás kvalitní plitické argumenty a dobré zákony. Nikoho nebaví poslouchat co na koho víte. To co děláte od voleb ve sněmovně, za to se budou vaše děti jednou stydět.
15. 06. 2007 | 11:09

Fakánek napsal(a):

Rathe, Tobě ta facka od Macka nestačila?! Potřeboval by jsi ji každý den k snídani, obědu i večeři. Maminka s tatínkem Tě hodně šetřili a myslím, že je co dohánět.
Jsi pro většinu inteligentních lidí k smíchu. Jenom hloupé ovečky Tě mají rádi. Podle mě jsi prostě malej rozmazlenej fakánek co dělá velkou politiku.
15. 06. 2007 | 11:22

Kuk napsal(a):

Vaclav: Ámen, bratře!
15. 06. 2007 | 11:24

viki napsal(a):

PaneRathe, znovu jste men utvrdil, ze vetsiho demagoga a "myslitele" v tehle zemi nemame. Co se da delat, demokracie VVAm umoznuje vyjadrovat se jako hulvat, navic Vas chrani poslanecka imunita. Jsem opravdu sokovan, kam jste s Pablkem CSSD dostali a nechci ani vedet, co z ni jste udelate. Chran nas vsechny panbuh, aby jste neuspeli v pristich volbach a spolu s komousema nas zase nepozavirali prave za to co je Vam ted povoleno, totis za vysloveni nazoru, mam z toho oprvdu velke obavy.
15. 06. 2007 | 11:58

Ludvík napsal(a):

Pro Magdalenu : Vesecká byla sice jmenována za ČSSD, ale už se dávno okabátila k modrým....
15. 06. 2007 | 12:06

Karel napsal(a):

Pane Rathe, to si opravdu myslíte, že český národ je národ hlupáků? Kdesi jsem četl, že češi jsou svým naturelem sociální demokrati. I já se tak cítím, ale vás a vám podobné bych nevolil i kdyby mě měli ruku useknout. Vy nemáte se sociálně demokratickým myšlením nic společného. Vám a nejen Vám slouží tato strana jako zdroj k naplnění korýtka. Prosím neodpovídejte, již se sem vracet nebudu.
15. 06. 2007 | 12:07

Jóža napsal(a):

Tohle nemusím komentovat, hnus prospěcháři a jeho sympatizantům ! Mimochodem, proč musím potvrdit - pamatuj si mě ? To je místo odposlechů, aby se zase komouši a přeběhlíci mohli mstít ?
15. 06. 2007 | 12:12

Ilona napsal(a):

Dost dokáže pobavit, když příznivci ODS hovoří o Parobkovi nebo Rathovi jako o buranovi - fakt dobrý! Jinak - jako obvykle - žádný argumenty, jen urážky a napadání. Ono je to totiž těžký - i když mám na Dr.Ratha svůj názor a nejsem rozhodně jeho fanda - tomuhle článku se moc protiargumentovat nedá.
15. 06. 2007 | 12:17

maloch napsal(a):

Neuvěřitelné do čeho se pan Rath pouští, na co všechno je z ničeho nic "odborník". Poradil bych ať se plete do věcí, kterým aspoň okrajově rozumí. Toť otázka, rozumí? Měl jsem možnost zpravovat pár let rodinou ordinaci praktik.lékaře. Jen chci říct: jestli vás pane Rathe potkám, nebudu s vámi ztrácet slova, ale dám vám regulérně přes hubu. Vaše 1/2 roční působení ma MZdr. opravdu všechny "potěšilo", ještě dnes těžíme z vámi "bezvadně" nastavéného systému.
15. 06. 2007 | 12:39

daňový poplatník napsal(a):

Jestli si někdo z diskutujících myslí, že policie, státní zastupitelství, politikové a podnikatelé na jednotlivých úrovních nejsou propojeni, neví, o čem diskutují. Větší bere, a až zase bude u moci ČSSD, tak bude zase řešení kauz vypadat jinak. Pan Rath bojuje o své korýtko ze všech sil, nemám mu to za zlé, říká se tomu demokracie, a lepší politický systém prý není.
15. 06. 2007 | 12:47

svědomí napsal(a):

Není hrozné to, že tady každý ve svém dresu tupě papouškuje názory svých "vůdců", ale to, že se zase v dalších volbách někdo z vás dostane do sněmovny a třeba po vlastním odsouzení k trestu smrti, smát se nám do našich blbých ksichtů. A co,dobře nám tak,když to dovolíme
15. 06. 2007 | 13:09

Slávka napsal(a):

Pane Rathe, mám k vašemu blogu jedinou výtku: proč jste si sem dal tak hroznou fotku. Vždyť tam nevypadáte přirozeně. Zauvažujte také na tom, zdali byste si s Jiřím Paroubkem neměli přestat barvit vlasy. Myslím si, že někomu to může přijít směšné ty vaše havraní kadeře a mohl by se vám kvůli tomu vysmívat. Mně se to ale celkem líbí. I když hlava lehce prokvetlá šedinami přeci jenom dodá člověku ještě o trochu serióznější vzhled.
15. 06. 2007 | 13:14

Karel IV napsal(a):

Mílý se ten, kdo tvrdí , že Veseckou ustanivila minulá vláda ( koaliční v čele s Paroubkem). Do funkce ji prosadil min. Němec, který koaličně držel Paroubka pod krkem, tak jako nyní drží pod krkem Topolánka Čunek. Němec se zprofanoval katarským princem a proto je dnes Topolánkův kamarád a uplatňuje nabyté zkušenosti, které nebyly potrestány. Pane Němec, kolik Vám zaplatil Katar a kolik Vám dnes platí ODS za Čunka a Veseckou. Tak tuto situaci vidím já, protože primitivní vulgarismus Topolánka je projevem zkorumpovanosti této vlády a koalice modro-černo-zelené a její neschopnosti vládnout této zemi ve prospěch většiny občanů. Pane Topolánku, jdětě k čertu a věnujte se buď půvosní rodině, nebo paní Talmanové a jejímu potomkovi. To je to poslední, co Vám může být tolerován.

Vám pane Rath vzkazuji - bravo, vydržte. Po včerejší a dneší návštěvě lékaře a posléze lékárny jsem hluboce přesvědčen, že větší bimby než je Julínek a Chudoba - nenajdete. Pod slovem BIMBA, ať si myslí každý co chce. Není to sprosté, ale není to ani lichotivé. Neř mít BIMBU ve svém okolí, radši bydlet a žít v pustině pod stanem.
15. 06. 2007 | 13:19

Valach napsal(a):

Koho jsme si tam zvolili, toho tam máme - modrý prák, třešňička a jiná havěť
15. 06. 2007 | 13:20

Karel IV napsal(a):

Omlouvám se za překlepy a chyby v předchozím příspěvku. Zaviněné byly časovým vytížením. Na smyslu textu však nic neměním. Děkuji za pochopení.
15. 06. 2007 | 13:29

Dino napsal(a):

Já pořád nechápu proč se dělá takový tlak na někoho, kdo je trřba nevinný. Pokud vím tak nic nebylo dokázáno a nikdo nebyl obviněn a do té doby by ten člověk měl být posuzován jako nevinný.
Ale vypadá to, že Čunek je spíš někomu trnem v oku a vyhrožováním se ho snaží odstranit. Nejvíc na to doplatí normální lidé, kteří to vše platí. Byl bych rád kdyby celá opozice potom zaplatila ze svých platů zpět do státního rozpočtu to co nad tímto strávila pokud nebude nikdo obžalován.
Pokud tam byl úplatek kolem 500tis tak ty náklady co vznikly kolem už to mnohonásobně převýšily místo toho se mohlo řešit úplně něco jiného.
Já sám bych nikdy nemohl do politiky, protože mám majetek a nedokážu taky přesně doložit jak jsem k němu došel.
Zkuste prošetřit všechny politiky a určitě jich najdete víc.
Jenom chudák Čunek někomu nepadl do oka a tak se na něj něco někde našlo.
To je normální příklad jak z televize a mrzí mě, že to nikdo nevidí, že se jen snaží někoho odstranit z politiky a ne vyšetřit případ o coč by mělo jít především.
15. 06. 2007 | 13:43

kill komunisty napsal(a):

Rath Diletant Panák(fackovací) jak se to rýmuje.

mam pro vás píseň i s videoklipem...zazpívejte si.
http://video.google.com/vid...
15. 06. 2007 | 13:57

Pepa napsal(a):

Podle vlastních zkušeností mám dojem, že je to horší než to vypadá.
15. 06. 2007 | 14:29

Tomahawk napsal(a):

...mnoho nepekneho na adresu Dr.Ratha.Nepopularni politik jehoz smer byl zlepsit zdravotnictvi a vyhazet ty,kteri skodi a balickuji sve kapsy ve svuj prospech.Nekdo s nepopularni politikou zacit musi a doktor Rath to zkusil.Podivejte jake praseciny dela Julinek,Necas,Langer a vlastne cela vlada a pani ministr.obrany jim jeste ke vsemu dela kulturni vlozku.Dobre Dr.Rathe vzdy jsem Vasi snahu ocenil,trebaze jako cloveka Vas vidim jinak.
15. 06. 2007 | 17:08

gakusei napsal(a):

naprosto souhlasím s tím, co napsal ten pán výše o MUDr Rathovi, jak by se případně MUDr Rath choval v padesátých létech. na druhé straně se mi ale dělá víc špatně z ódéesáckých kreatur, které zjevně nemají co nabídnout, stát nepředstavitelným způsobem rozkradly a zbídačely už před sociálními demokraty a teď se staví, že jim jde o něco jiného než o vyžrání koryt do mrtě. to je naprostý hnus. navíc, jejich kultura je naprosto opičácká. stačí se podívat na gangsterské lotry typu ministra dopravy, vnitra. naprosto nemůže soudný člověk brát vážně směšné orangutany typu Julínka, který stěží stvoří gramaticky správnou větu nebo až astronauticky a nadzemsky neskutečného lotra a kariréristu Kalouska. to je prostě zvratek řízený záhadnou radiací.
15. 06. 2007 | 18:36

Aveo napsal(a):

Pane doktore,máte pravdu v hodnocení celé situace a fandím Vám.Ja jen přidám ke všemu, co jste v prologu uvedl, že bezohlednost, arogance u lidí typu Topolánka, Julínka,Nečase,Kalouska je zjevná.Návrh na přilepšení poslancům na kanceláře a bydlení v době, když výše jmenovaní tlučou hubou kudy chodí o nutnosti vylepšit hospodaření s veřejnými financemi je jasné a nenapravitelné pohrdání nejen voliči příslušných stran ale obyčejnými lidmi, kteří to svinstvo v sekretaritech ministrů, kde politiku připravují Dalíkové a jiní poradci, nevnímají a nevidí.Vid a cítí jen tu drahotu a různá vydání ze svých peněženek.Žádám Vás, veřejně na zasedání parlamentu před televizními kamerami vyzvěte p.Kalouska, ať předstoupí před poslance a proškolí je v tom, že žádné přídavky,příplatky a peněžité výhody, které již užívají kromě základního platu poslanců-nebudou. Je nutno šetřit. A až státní kasa ušetří,tím, že Kalousek přesvědčí, budu spokojený.Pro rodiny s dětmi, pro socialně slabé důchodce se v tom rejdišti poslancú přijme bezohledný zákon.Žádám zákonnou formou začít šetřit tam, kde není vůle dát ze svého nic, ještě si přidat, ale vezme se bezbranným.Takto se pro mě rýmuje Topolánek, Čunek, Kalosek, Nečas, Langer, Vesecká zelený Bursík,který zapoměl, že lidem ve státě se přestává zelenat, ale zelené listy schnou. Bojujte dál, rozumím Vám hájite správnou věc.
15. 06. 2007 | 18:53

Ha napsal(a):

Až začne člověk ,člověka respektovat,až začne člověk,člověka v souladu s přírodou ctít,pak teprve se budeme moci nazývat lidmi,dokud to nedokážeme jsme planetou opic.
15. 06. 2007 | 19:04

Kocour napsal(a):

Pane Rath jste skutečně takové jelito, nebo se jen tak tváříte..?
15. 06. 2007 | 19:48

RAS napsal(a):

Neni ten kocour náhodou DEBIL
15. 06. 2007 | 20:00

JK napsal(a):

Pane Rathe
máte pravdu v tom, že zde jsou dvě práva, z toho jedno pro papaláše. Mělo by tu být jen jedno právo, stejné pro všechny, zejména pro vás.
15. 06. 2007 | 20:32

Tomahawk napsal(a):

Topolanek,Cunek,Vesecka jak se to rymuje,Topolanek je ve lhani silny,Cunek v pravde neomylny a Vesecka?To je devce divny,jak se to rymuje.
15. 06. 2007 | 21:11

LEVAK napsal(a):

Modráci jen si vzpomeńte jak jste útočili na Grosse vedení černoprdelníkem Kalouskem a to ta jeho kauza byla nic moc!Neříkali naši předkové "Jak se do lesa volá tak se z něho ozývá?"Já si myslím,že se teď snažíte přehlušit své svědomí,aspoň ti kteří v té vaší grupě ještě nějaké mají!
15. 06. 2007 | 21:44

Tomahawk napsal(a):

....svedomi???Ta pakaz nema ve slovniku takoveho to slova.
Tak treba Cunek?Ach muj Boze,takovy tlustokozec se jeste v politicke branzi neobjevil.Gross darebak odesel temer hned tohoto musi nekdo musi zrusit raketou zeme zeme.I s jeho kumpany z vlady aSenatu a Parlamentu,vcetne "kostatove damy" Vesecke.
15. 06. 2007 | 22:16

likedar napsal(a):

Bohužel i v dnešní době zažíváme to co v době nedávno minulé , všichni jsme si rovni , ale někteří jsou si rovnější . Je úplně jedno kdo co říká nebo píše , vrána vráně oči nevyklove a jestli je u moci modrá koalice , nebo sociálněkomunistická klika nic se nezmění , zájem o lidi se projeví až tři měsíce před volbami . Je bohužel smutné že nás ale pánové Rath , Paroubek a spol. otravují svým hnojem .
15. 06. 2007 | 22:34

dědy napsal(a):

rath je borec jak brno! vivat! cela nase rodina te mame rady a velce ti fandime abis vydrzel v tej nasi vlade. zdravime te
15. 06. 2007 | 22:35

Gaper napsal(a):

Kdo je bez viny, hoď kamenem.
Jediné co by moooožná pomohlo je vyměnit celou vládu o jednu generaci mladšími lidmi. Je jedno jestli je tam někdo modrej nebo červenej, všechno je to jedna banda která si dnes nepamatuje co dělala včera.... Už to ani nesleduji, je to celé jen nechutné divadlo....
15. 06. 2007 | 22:36

t.w.o. napsal(a):

To dědy: Váš kamarád, pan dr.Rath, ve vládě NENÍ!
16. 06. 2007 | 00:16

LOL napsal(a):

tohle je u socanu normalni....
16. 06. 2007 | 02:54

vtmed napsal(a):

V Recku meli Zeuse ,CR ma Ratha narcise. Taky se to rymuje.
16. 06. 2007 | 08:12

vtmed napsal(a):

Modry ptak tresne rad, meli by je sezobat . Jednou provzdy!Taky rym. Ale vazne, pane Rathe, kdyby CSSD znova prisla k moci(nedej Buh),jak byste se podelil o "vudcovstvi" s J.Paroubkem? Vam stejne o nic jineho nejde ,nez o "moc".
16. 06. 2007 | 08:26

tess napsal(a):

Krysa zůstane krysou. Těch facek asi bylo málo.
16. 06. 2007 | 08:27

sam napsal(a):

http://www.rozhlas.cz/izurn... (milanm., mail, 11.06.2007 15:14 ) vlákno | reagovat Martin Veselovský, moderátor: No, tak pojďme si ocitoval další část onoho projevu, protože předseda Paroubek říkal, že musíte být ve vládě, abyste dostali policii pod kontrolu. Proč by měla, pane místopředsedo, jakákoliv politická strana dostávat polici pod kontrolu? Zdeněk Škromach, místopředseda ČSSD, poslanec ČSSD: Já si myslím, že to se musíte zeptat jej. On určitě věděl, proč tak mluví a proč to říká. Já nedokážu vysvětlit jeho slova. Má otázka zní? Vážně chcete, aby soc. demokracii vedl pan Paroubek? Já ne
16. 06. 2007 | 10:39

tatto napsal(a):

Na http://www.obrazovka.cz je hlasový záznam pana Paroubka, jak mluví o tom že má poslání od nějaké vyšší bytosti. Nemáte o něho obavy?
16. 06. 2007 | 10:40

Dag napsal(a):

Čau Ráďo, to jsi zase vypotil blábol.Přestaň chlastat nebo si konečně pořádně zasoulož.Leze Ti to už pořádně na mozek...Co slovo to perla. Dobře jsem se pobavil. Fakt nemáš chybu.Pokračuj....Už se těším na co bude dál.
16. 06. 2007 | 12:02

Fanda Ratha napsal(a):

Pro Dag.Mam radost ze jsi vystihl podstatu blogu Dr. Ratha. O nicem jinem to neni.
16. 06. 2007 | 12:52

Fanda Ratha napsal(a):

Rathova odmena socanským šibalum na ministerstvu zdravotnictví za pár mesícu práce:Salák 520.000,Dryml 515.000,Honzík 484.000,Suchánek 465.000,Pecenka 425.000,ztracenej poslanec Pohanka 415.000,Kubícek 310.000,Sojka 270.000,Štrofl 225.000,Rathova tisková mluvcí, jejíž odmena byla taky šesticiferná.. atd.To se to rozhazuje z našich daní,že. Rath rad setri.
16. 06. 2007 | 15:28

Fanda Ratha napsal(a):

Podle revizní komise zasedající pred sjezdem CLK v roce 2003 Dr. Rath lhal o své praxi lékare v zádostech o Osvedcení k výkonu soukromé praxe v oboru interní lékarství, o Osvedcení k výkonu funkce vedoucího lékare – primáre v oboru interního lékarství a o Osvedcení k výkonu samostatné lékarské praxe v oboru urgentní medicína. A lze porad. Jak muze tomu arogantnimu narcisu vubec jeste nekdo verit?

Staci si prostudovat kauzu casopisu LK Tempus Medicorum. Rath je nejen bezcharakterni lhar a karierista ale i podvodnik.
16. 06. 2007 | 15:31

Fanda Ratha napsal(a):

Rath neni politik. Je to smesna figurka co zoufale schani informace na sve kolegy poslance. Nikdy nechybi v PS. Vse si zapisuje a po vecerech doma u jedne ze svych 2 zen se chysta na dalsi produktivni den v PS. Jak mit co nejvice casu u pultiku a v podstate znemoznit PS aby se jednalo o necem co je dulezite.
16. 06. 2007 | 15:38

Jaja napsal(a):

Naprosto nechapu tu smrst proti Rathovi tady... Vzdyt pokladal naprosto spravne otazky, ktere bych polozila i ja, kdybych mohla... Opravdu mi nekteri tady pripadate, jako uplni fanaticti omezenci. Ach jo.
17. 06. 2007 | 13:13

Pro D.Ratha!!! napsal(a):

Milý Rathe,
Můžeš si mé příspěvky mazat jak chceš, stejně mám přístup na řadu IP Adres!!!
Buď tak hodný a necenzuruj to tady, jo!??? Máme 17 let po revoluci!!!
17. 06. 2007 | 14:34

Iveta Vybíralová napsal(a):

Nevěřím vlastním očím, jak se jmenoval ten film? ´´Ještě větší Neřád, než jsme mysleli???´´
17. 06. 2007 | 18:49

Tupelo napsal(a):

@prezdivky za IP adresou 83.69.58.182: mozna jste tak zaujat vlastnimi 'prispevky', kterymi zaplevelujete diskuze, ze jste si ani nevsim, ze je vam maze nikoliv p. Rath ale pravdepodobne administrator blogu z aktualne.cz. V tom ma mou podporu a soude podle poctu vykricniku ve vasem prispevku z 14:34 vas nastval, dobre vam tak. Zadne mnozina IP adres neni nekonecna a jak prislibil jinde, bude se to casem resit i jinak :).
17. 06. 2007 | 19:00

stejskal napsal(a):

Ano, pan Tupelo to napsal za mne. Příspěvky dnes zaslané z IP adresy 83.69.58.182, mažu já; pan doktor Rath s tím nemá nic společného.

Držitel této IP adresy opakovaně porušuje Kodex diskutujících tzv. spamováním. Spamy budou nadále mazány, i když je pravda, že mne to zabere spousty času (a stejně ne všechny nakonec stihnu smazat), který bych mohl věnovat oslovování dalších zajímavých blogerů.

Libor Stejskal, editor blogů
17. 06. 2007 | 19:48

Ing. Novák (Havířov) napsal(a):

Pane Rath, vynikající blog.

Váš volič a pravidelný čtenář Vašeho blogu.
18. 06. 2007 | 11:33

RA napsal(a):

spekulace z Rathových úst ohledně Čunkova majetku jsou docela legrační. A to se Rath ani trošku nestydí. Zřejmě to má z toho ubohého platu lékaře. Nebo že by přece jen ten časopis ?
18. 06. 2007 | 11:37

Dag napsal(a):

to ing.Novák:...vylez občas ze šachty a rozhlédni se kolem....pak nebude Havířov celý rudý...
18. 06. 2007 | 11:41

K4my napsal(a):

jo resne tak pak bude havirov cely modry... a jaky ze je mezi tim rozdil krome barvy???
18. 06. 2007 | 11:46

pch napsal(a):

Modrá barva, vždy se tak říkalo, že je mrtvolná. Mám pocit, že současná vláda nás pomalu ale jistě ekonomicky pohřbí.
18. 06. 2007 | 14:30

gakusei napsal(a):

je totální nesmysl, co výše napsal Radek2. naše země nedospěla tam, kam dospěla, díky vládě ČSSD. divím se modrým ptákům, že ještě nepřišli na alespoň trochu odlišnou rétoriku. Vám, pane Rathe fandím. aniž si o Vás dělám iluze. ale politik, sakra, by neměl být člověk, o němž si děláme iluze. s pozdravem člen Vaší lékařské komory
18. 06. 2007 | 17:23

Petr1 napsal(a):

Gakusie, užívejte správné termíny- Lékařská odborová komora. Neplést s Lékařským odborovým klubem.
19. 06. 2007 | 17:25

E-mail-santonino@.cz napsal(a):

Netušil jsem pane Rathe,
jakou máte odvahu a statečnost
bojovat proti přesile pravicových mafiánů. díky Vám,
jste hrdina s velkým H.
19. 06. 2007 | 18:28

El napsal(a):

Haha, to je pěkné jak se pan poslanec umí nenápadně sám pochválit, vyzdvihujíc svoje takřka Columbovsky precizní dotazy. A na závěr ta obava o dvojí právo, čímž sám sebe nominoval na prostý lid. Ještě něco o Tempus Medicorum by nebylo?
19. 06. 2007 | 19:05

loki napsal(a):

Pro ty, kdo si už nepamatují, kdy se p. Vesecká stala NSZ na úvod připomínám, že na tento post byla dosazena ČSSD a je trochu nefér jí teď podsouvat věrnost ODS. Dále bych rád řekl, že osobně p. Čunkovi nevěřím ani jak se jmenuje a byl bych rád, kdyby se mi toto mínění potvrdilo. A právě proto jsem rád, že p. Vesecká udělala tento krok.
Jak už někdo v diskusi poznamenal, NSZ nesmí samo zasahovat do běžících případů. Pokud však dojde ke stížnosti, tak jako se to stalo ze strany právníků p. Čunka, pak je to něco jiného. Můj názor je, že tato stížnost byla chybou. Pokud by totiž došlo k soudu, právníci by velice snadno dokázali chyby, kterých se dopustil p. Obst a znemožnili by obžalobu tak, že
19. 06. 2007 | 22:38

loki napsal(a):

pak už by se p. Čunkovi těžko dokazovalo cokoliv.
Tím, že VSZ předalo případ do Jihlavy a ČB velice ztížilo právě namitky pro podjatost a chyby ve vyšetřování. Pan Obst nemá na státním zastupitelství co dělat a je ostudou této instituce. Člověk, který z osobních důvodů zničí několik let života nevinnému člověku (Vladimír Hučín) nemá v soudnictví co pohledávat.
19. 06. 2007 | 22:43

K4my napsal(a):

to loki: Ses zvoleny na zastupce reditele firmy s tim ze ses schopny, reditel se zmeni a tobe hrozi ztrata fleku dobre placeneho a nenarocneho... co udelas??? Tak prosimte nemel ty kraviny cos ted napsal ju??? Je uplne jedno kdo by an jejim miste byl 70% naroda by se zachovala stejne!!!
20. 06. 2007 | 06:29

K4my napsal(a):

takhle muzes svalovat na CSSD chybu ve vsem... coz je ale ponekud detinske, protoze za pani veseckou nense zodpovednost ani ODS ani CSSD, protoze pani Vesecka zodpovida za sebe, bohuzel hraje pro lidovce tudiz i pro ODS, a resi se tu momentalni kauza, a sledovat pporad to ze ji dosadilo CSSD no je zkratka a dobre celkem hodne detinsky.
20. 06. 2007 | 06:33

Anna napsal(a):

Pro značky Tupelo a Stejskal

Domnívala jsem se, že značka Tupelo je jeden z diskutujících. Můžete mi vysvětlit jaký přístup má značka Tupelo k IP adresám a pověření ke zveřejnění? Reakce značky stejskal vzápětí, vzbuzují dojem, že pracují v tandemu.
Nic proti těmto značkám nemám, ale tato skutečnost mě zaráží.Pokud je značko Tupelo součástí redakce, pochopím to, má právo vyjádřit se.
Nerada bych se ale účastnila diskuse, ve které různé značky spjaté s autory, debatu jen předstírají.
Děkuji
20. 06. 2007 | 12:57

Aleš napsal(a):

Asi tomu nerozumím, ale pokud se nepletu tak JUDr. Renáta Vesecká byla jmenována za panování Jiřího Paroubka.

Nedala by se tedy označit jako "váš člověk"?
20. 06. 2007 | 14:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Anno,

nejsem značka, jmenuji se Libor Stejskal a jsem editor blogů, což ostatně píši pod příspěvky týkající se administrování těchto stránek.

Pokud najedete myší na jméno (či chcete-li značku) kteréhokoliv diskutujícího, zobrazí se Vám jeho IP adresa. Kdokoliv tedy i pan Tupelo tak ví, odkud byl příspěvek poslán.

Ujišťuji Vás, že obava z redakčního komplotu je lichá. To, že jsem se na stránku podíval a příspěvek napsal hned po panu Tupelovi, je jen náhoda.

Zdravím Vás. Zachovejte nám přízeň.

Libor Stejskal, editor blogů
20. 06. 2007 | 15:50

Anna napsal(a):

Děkuji
20. 06. 2007 | 17:04

Tupelo napsal(a):

@Anna:
potvrzuji slova pana Stejskala, to ze je mozne videt IP adresu po najeti mysi na jmeno, znam uz par tydnu (kdy to nebylo tak zrejme a nekteri psali prispevky pod vice prezdivkama).

Poznamka pro p. Stejska: mozna by bylo uzitecne vypisovat IP adresy treba v zavorce za jmenem ci tak nejak podobne aby bylo patrna na prvni pohled. Pokud jsou tyto adresy jiz jednou nacteny (a zobrazovany po najeti mysi na jmeno), odhaduji, ze by mohlo jit o jednodussi, ale efektivni krok, aspon do doby nez se provedou Vami avizovane zmeny v autorizaci.

Preji Anne i Vam hezky den
20. 06. 2007 | 17:46

Fanda Ratha napsal(a):

Je Rath politikk? Musim byt opatrny, jelikoz se me tu uz ztratilo nekolik prispevku tykajicich se schopnosti Dr.Ratha. Slusne prispevky akorat se zabejvaly kompetenci minuleho sefa LK a posleze ministra zdravotnistvi za CSSD.Ten pan co se stara o politicky korektni prispevky do blogu, by jiste nic nevymazal co se nelibi napriklad Rathovi. Jsem vymazan?
20. 06. 2007 | 19:23

Fanda Ratha napsal(a):

Opet netusim jestli nebudu vymazan jelikoz se chystam napsat prispevek ktery nebude lichotivy k Rathovi. Jen bych se rad zeptal. Jakto ze multimilionar Rath se tak postavuje do pozice ochrance prav tech "socialne" slabych? A pritom je to multimilionar kteremu patri nekolik domu a ordinaci kde si na zdravotnim systemu vydelava? Neni to pokrytectvi?
20. 06. 2007 | 19:31

Fanda Ratha napsal(a):

Tupelo je dobrej STBak. On vi co je dulezite.
20. 06. 2007 | 19:33

Fanda Ratha napsal(a):

Pro redaktora blogu pana Stejskala. Muzete me vysvetlit proc jste vymazal par mych prispevku? Nejsem spammer. Naopak, spammery nenavidim. Dal jsem JEDEN stejny prispevek kdy jsem jsi myslel ze je relevantni do nekolika blogu. Je to povazovano za spamovani? Jsem zvyklej na blogy z Canady kde neni caste ze existuje cenzura. Je to v CR jine?
20. 06. 2007 | 19:40

Fanda Ratha napsal(a):

Znovu pro pana redaktora blogu. Jake mate pravidla? Proc to nenapsat v pravidlech blogu? Vite jak to dela aktualne:Příspěvky do diskuze se musejí týkat tématu.Vulgární příspěvky a příspěvky, které nemají nic společného s tématem, budou vymazány.!!!!!!!Cetl jste nekdy debatu? Vase pravidla jsou s prominutim na hovno. Co vlastne chcete? Ochranit politiky co se zucastnuji blogu aby jim nekdo neco sprosteho nerekl? Chtel bych od vas rozumnou a relevantni odpoved. A naposled. Jak vlastne cenzura na vasi strance funguje? Kdo je vhodny a kdo ne?
20. 06. 2007 | 19:52

Fanda Ratha napsal(a):

Jak jsem ocekaval. Pan redaktor Stejskal ma "selective memory". Nevim co vam pane redaktore brani popsat co vam vyhovuje a co ne. Je to tak slozite?
22. 06. 2007 | 18:50

Milan Hotový napsal(a):

OPOZICE
P.Vesecká zasáhla do případu Čunek ve prospěch vládní koalice.Žádný hrdinský kousek v tom nespatřuji,je to jako když rozhodčí podlehne domácí atmosféře a píská jen pro ně, aby nedejbože neprohráli....
23. 06. 2007 | 21:09

modři vymaštěnci napsal(a):

Tady je zase kriminálníků ze zločinecké organizace odss kde se pořád líhnou?Zlodějské straky-kuponová rozkrádačka-zlikvidované hospodářství-900 miliard va zadlužených bankách a vytunelovaných podnicích
23. 06. 2007 | 23:46

modři vymaštěnci napsal(a):

Tady je zase kriminálníků ze zločinecké organizace odss kde se pořád líhnou?Zlodějské straky-kuponová rozkrádačka-zlikvidované hospodářství-900 miliard va zadlužených bankách a vytunelovaných podnicích
23. 06. 2007 | 23:51

modři vymaštěnci napsal(a):

Tady je zase kriminálníků ze zločinecké organizace odss kde se pořád líhnou?Zlodějské straky-kuponová rozkrádačka-zlikvidované hospodářství-900 miliard va zadlužených bankách a vytunelovaných podnicích
23. 06. 2007 | 23:54

Jan Vlášek napsal(a):

Komentáře blogu pana Ratha svědčí o úrovni jeho přívrženců. Dle mého soudu jeden z nejhorších. Inu vrána k vráně.Plné urážek bez ochoty k dialogu. Zřejmě dle vašeho hesla: "Kupředu levá".Zde nelze ani reagovat.
04. 08. 2007 | 20:36

SnyderFreida19 napsal(a):

Houses are not cheap and not everyone is able to buy it. Nevertheless, <a href="http://lowest-rate-loans.co...">mortgage loans</a> was invented to aid people in such situations.
05. 03. 2010 | 10:44

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy