Komu pomůže zákaz prostituce?

06. 12. 2013 | 03:52
Přečteno 5435 krát
Svoboda podnikání nebo boj za rovnost žen? Francie chce kriminalizovat nákup sexuálních služeb

Jakákoliv vláda, která prosazuje zákon o prostituci, prohlašuje, že cílem právní úpravy je ochránit práva žen, omezit nelegální obchod s lidmi či zamezit šíření pohlavních nemocí. Volí však diametrálně odlišné cesty a vychází z rozdílných hodnot.

Nizozemsko, Rakousko či Německo ve snaze vytlačit organizovaný zločin a lépe ochránit práva žen prostituci legalizovalo a učinilo z ní zvláštní druh podnikání. Většina Němců či Holanďanů nevidí nic špatného na tom, jestli někdo chce uspokojit svoji potřebu a někdo zase snaží získat prostředky k obživě.

Skandinávské země vnímají prostituci naopak jako „formu násilí páchaného muži na ženách“ a lidskoprávní zločin. V roce 1999 kriminalizovala švédská vláda poptávku - nákup sexuálních služeb. Zákazníka přistiženého při placení lze trestat pokutou nebo vězením až do šesti měsíců. Všechny osoby nabízející sexuální služby jsou považovány za oběti, proto poskytování sexuálních služeb není trestné, ale není ani legální a zůstává společensky vysoce nežádoucím jevem. Postavení a pracovní podmínky prostitutek se nezlepšily, spíše naopak. Podle švédských oficiálních statistik se počet prostitutek ve Švédsku po přijetí zákona snížil o 40 %. Švédský vzor následovalo i Norsko.

Francie a Německo následují Skandinávii na cestě do světa bez prodejné lásky

Kritici švédského modelu kriminalizace poptávky poukazují na fakt, že skandinávské státy svůj problém exportovaly – většina někdejších zákazníků vyhledává sexuální služby v zahraničí. Obdobný zákon, zavádějící vysoké pokuty pro klienty prostitutek, schválilo francouzské Národní shromáždění. Zákazníci mohou dostat pokutu 1500 eur. Podobný návrh zákon je v současné době projednáván i v německém Bundestagu.


Muži na pranýři i v Česku


Postup prolomení anonymity a pranýřování zákazníků použily i některé radnice v česko-německém pohraničí ve snaze vymýtit pouliční prostituci. V roce 2008 městská policie v Chomutově uveřejňovala na internetu fotografie aut a zákazníků, především z Německa. Plánovala dokonce posílat dopisy na adresy těch řidičů, kteří si vyžádají sexuální službu – aby se o jejich počínání dozvěděly i jejich rodiny. Toto zostuzení mělo být odstrašujícím prostředkem. Město Dubí rovněž uvažovalo o zveřejňování fotografií klientů, ale záměr zakázal Úřad pro ochranu osobních údajů.

Radnice volí tak zoufalé kroky především proto, že jsou vůči pouliční prostituci bezmocné. Stále neexistuje zákon o regulaci prostituce, který by jim dal možnost chránit veřejný pořádek a vykázat pouliční prostituci z ulic města – například do speciálních zón, jako tomu je v Německu.

Česká cesta řešení prostituce - Nevidím, Neslyším a Nemluvím

Jedinou platnou právní úpravou regulující prostituci v České republice je zákon o potírání pohlavních nemocí z roku 1922, který byl novelizován v roce 1949. V Česku je zakázáno zřizování a udržování nevěstinců. Zákon ukládá státu zajišťovat dozor nad zpustlou mládeží, která vede pohlavně nemravný život a zřizovat ústavy, v nichž se „řemeslným prostitutkám“ zajistí dočasný útulek a příležitost k nápravě. Velká města s dobrým úřednickým aparátem mají možnost upravit pouliční prostituci vyhláškou.

Nehledě na praktickou nepoužitelnost zastaralých a přežitých právních norem a de facto „bezprávní“ stav v Česku, stále chybí politická vůle vytvořit právní rámec prostituce. Uzákonění prostituce vadí mnoha politikům. Oblíbeným argumentem odpůrců nového zákona napříč politickém spektrem je podivné klišé, že regulace prostituce učiní ze státu největšího „pasáka“. Úkolem politika není moralizovat či vynášet hodnotové soudy, ale vytvořit právní rámec pro uspokojování konkrétních potřeb občanů – včetně prostitutek a jejich klientů. Pokud zákon neslouží lidem, pozbývá smysl.

Prostituce? Práce jako každá jiná!

Návrhy právní úpravy prostituce v ČR jako „zvláštního“ druhu podnikání opakovaně spadly pod stůl. Zákon o regulaci prostituce měl přinést zavedení efektivní kontroly provozování prostituce a lepší ochranu společnosti před riziky – drogami, kriminalitou, pohlavně přenosnými chorobami včetně HIV/AIDS. Lépe by chránil práva sexuálních pracovnic, odstranil stigma a zlepšil jejích společenské postavení.

Zákon o regulaci prostituce by zajistil pravidelné příjmy do veřejných rozpočtů – mohly by pak putovat na prevenci přenosných chorob a kriminality, na vzdělávání a rekvalifikaci sexuálních pracovníků a pracovnic. Podlé údajů Českého statistického úřadu činí celkové roční výnosu z prostituce přibližně 8 miliard nezdaněných korun, průměrný čistý výdělek sexuálního pracovníka – zhruba 50 tisíc korun. Zdanění tohoto druhu podnikání by mohlo přinést státní pokladně až tři miliardy korun ročně.

Další důvod pro uzákonění prostituce: ochrana veřejného zdraví


Regulace prostituce včetně registrace poskytovatelek sexuálních služeb s pravidelnými lékařskými prohlídkami výrazně sníží riziko šíření pohlavních nemocí – především syfilis, kapavky a HIV/AIDS. Týká se to i homosexuálních prostitutů, daleko zranitelnějších z hlediska onemocnění a přenosu HIV/AIDS. Naopak, zákaz a zatlačení prostituce do ilegality podpoří gangy obchodníků s lidmi a šíření pohlavních nemocí.

Zákaz není řešení

Ideovým základem skandinávského a francouzského modelu zákazu prostituce formou kriminalizace poptávky po sexuálních službách je feministický pohled na prostituci jako na absolutní zlo, které ženy (a ostatní prostituující se osoby) stigmatizuje a ponižuje. Proto prostituci je zapotřebí vymýtit. Položme však jednoduchou otázku - lze zlikvidovat prostituci pouhým zákazem? Souhlasím s odpovědí americké filosofky profesorky Marthy Nussbaum: „Feministky by se měly stavět na odpor proti stigmatizaci sexuální práce, nikoliv proti sexuální práci jako takové“.

Uzákonění prostituce může přinést sexuálním pracovnicím legalizaci jejich obživy, jejich životního způsobu, posílení jejich práv, zrovnoprávnění s jinými pracujícími. Cílem právní úpravy prostituce je zlepšit ochranu zdraví, bezpečnosti a pracovních podmínek sexuálních pracovnic a pracovníků. A pak lze představit i další přínosy – pokud je žena registrována živnostnice, která odvádí daně, měla by mít nárok na mateřskou dovolenou. Pokud v sexbyznysu skončí, měla by dosáhnout na podporu v nezaměstnanosti, nabídku rekvalifikace a důchodové zabezpečení.

Rovnost versus svoboda

Beze sporu, prostituce přináší mnoho rizik a je společensky škodlivá. Snaha vymýtit prostituci jako sociálně patologický jev a ponižující činnost hájí hodnoty lidské důstojnosti a rovnosti žen. Nebere však v potaz rozmanitost životních způsobů a neslučitelnost některých klíčových společenských hodnot. Hodnota genderové rovnosti je zde v rozporu s jinými demokratickými hodnotami, především svobodou. Stát by neměl rozhodovat za prostitutky, co je pro ně nejlepší, a to i v situaci, kdy je chce ochránit před ponížením jakožto univerzální formou zla. Ještě větším zlem může být omezení individuální svobody těchto žen.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

skeptický napsal(a):

V tomhle věku zájem nejspíš čistě akademický.
06. 12. 2013 | 04:52

jetotu napsal(a):

Pro prostitutku je nejvetsi ponizeni , kdyz ma platit dane.

Zajimalo by me , jak to funguje na sirych kazachskych stepich?
06. 12. 2013 | 05:00

mik napsal(a):

Pani Dzamilo a co zkusit v blogu vysvetlit jak jste hledala Zubovou co se ji udelalo za volantem spatne omdlela kupodivu se nenabourala ale otocila se a jela zpatky domu kde jste ji udajne nenasla ...pokud si na to nevzpominate tak to bylo kdyz se volil Klaus a Svejnar mel velkou sanci stat se prezidentem ,,, a ted k veci nemyslim si ze svedsky model je k necemu dobry neni to davno co jsem priletel do Norska do Oslo a do centra mesta se dostal kolem pulnoci byl vikend vsude bujare veseli hodne lidi pod vlivem alkoholu a prodejni slecny korzovaly hlavni tridou sem a tam osobne me byla ucinena nabidka ..takze prohibice a zakaz prodejne erotiky jsou k nicemu navic jsem treba cetl kdysi o tom ze u noru ma kazda treti zena zkusenost s nahodnym intimnim stykem nevim jak v Dansku ci Svedsku ale tenhle alibismus a pokrytectvi je proste blbost kdyz nekdo chce prozivat tohle a zaplatit za to proc mu to neumoznit a nejake mravni ohrozeni mladeze ? v dnesni dobe ?naivita rozhodne by bylo dobre uzakonit tohle jako podnikani a inkasovat s toho dane prodejni laska me nepohorsuje i kdyz bych za penize nesel ne pro penize ale proto ze by mi vse prislo malo kvalitni ne po fyzicke strance ale po te dusevni a to nejsem zadny svatousek a na neveru nemam vyhraneny negativni nazor,,,ale cim vic zakazu cim vic omezeni tim vic porusovani a obchazeni navic v CR kde menatlita je ve stylu toho jak s nekym vycurat jak obejit kdejaky zakon jak vymyslet fintu... na to jsou cesi mistri sveta,,,bohuzel jen na tohle a nakonec o tom svedci i v tomhle cesta mrtveho brouka a s tim souvisejici problemy tak jak si Cesi museli zvolit bud Schwarcenberga a zapad nebo Zemana a vychod a museli prestat prebihat po moste mezi vychodem a zapadem ,,i kdyz se o to porad snazi,, tak je nunte rict ano ne ,,,a zadne nevidim neslysim...ale nikdo nema odvahu stejne jako striktne zakazat koureni v restauracich
06. 12. 2013 | 06:02

Jiří, V napsal(a):

Stát už neví kde by nahrabal další daně, tak se pokouší sejmout prostitutky. Trapné.
.
Jediná spravedlivá daň je daň z hlavy pro všechny stejná. Před státem jsme si všichni ( alespoň teoreticky) rovni, tak má stát říci, uiděláme pro vás XY, stojí to XZ, kdo tu chce žít tak zaplatí 1/desetimiliontinu té sumy. Tečka. Každá jiná daň jen trestá za pracovitost a slušnost
06. 12. 2013 | 06:14

Maximus napsal(a):

Prostituce je stará jako lidstvo samo a má neuvěřitelné množství forem od té přímé až k té sofistikované či latentní. Ta nejprimitivnější pouliční popř. v příslušných zařízeních moralistům vadí nejvíce, ale té velmi časté jakési noblesní, kdy mladé pohledné ženy končí v náručích těch co mají přehršel penízků a majetku je v pořádku. Navíc je taková prostituce adorována médii a duševní giganti z médií jako např. Blesk.cz se mohou doslova podělat, když mohou referovat o tom, jak mladá kozatice se motá kolem stále více věčně usínajícího a senilnějšího agenta 009! Zřejmě tento neúspěšný skoropresident si myslel, že získá obdiv u té primitivnější mužské části v české gubernii. Ale spíše se zesměšnil, co mohlo zafungovat kdysi u sběratele per a titulů Honoris causa (aby ze sebe setřásl nálepku toho co je na všechno, jako ve starém Římě...) Jako taková prostituce nelze zlikvidovat, ale pouze vytlačit do rozumných, společností ještě tolerovaných mezí. Nakonec neexistuje žádný zákon, který by dokázal postihnout složitost života lidské společnosti, jen naivové se snaží vše dostat pod literu zákona a možná ještě ti, co takovým zákonem sledují nějaké své zájmy. Daleko horší následky má ovšem třeba prostituce politická, ale to je na jiné téma, že?
Hezký den.
P.S.
Předevčítrem jsem zaslechl v TV, že jen na Ostravsku za loňský rok bylo zjištěno 47 případů syfilis. Tak to je neskutečné číslo a v celorepublikovém součtu to asi musí být síla. Komunisté toto měli pod kontrolou jednak tím, že neumožňovali svobodné cestování a také tím, že existoval systém nahlašování lidí, kteří tuto zákeřnou nemoc někde získali. To druhé snad funguje i dodnes, ale obávám se, že to nedosáhne na všechny ty ubytovny vč. těch černých se zahr. dělníky a turistiku tu příchozívší to nepostihne rovněž. Pak tu jsou řady nemocí jako jsou žloutenky atd. a ten kdo chce něco takového nakoupit, tak ať si pořídí sex za peníze a neohrání vás ani kdyby jste byl celý v gumě natož kdyby pán měl tropický prezervativ, tj. tak, že pán je celý v gume (před moskyty), ale jen tam dole má díru na "malou".
Ty následky z promiskuitního chování mohou ovšem být fatální, jen třeba gonokoky, nenápadná chlamydie (prý to má cca 30% lidí v sobě) pracují tiše a pomalu někdy v desítkách let a na stáří jsou zlikvidované klouby či "alzhajmr" je prý podle posledních zjištění vědců, také na bázi těchto mikroorganismů, ale je tam více spolučinitelů.
Nejlepší ochrana přes prostitucí a jejími důsledky je v člověku samém, tj. počínaje výchovou v rodině a okolí mladých mužů a všeobecným opovrhováním celého tohoto byznysu veřejností a tady hlavně média mají co dohánět. Nakonec zejména ze zámoří jsou nám sem cpány po léta příslušné filmy. Vzpomínám si na dmes už starý film jako Pretty Women, kdy si pohledná prostitutka nabalí miliardáře (pracuje přesně ve stylu Bakaly tj. koupit a rozprodat per partes...) a houfy paniček všeho věku jsou z toho vlhké a vzdychají. Nabízí se tady hláška Bolka Polívky: Kur.y to jsou a né hérečky! Jen bych to malinko trochu zevšeobecnil, líbí se ti mladá dámičko obsahově ten film? Tak seš kukurukuků.....
06. 12. 2013 | 06:30

Fialenka napsal(a):

Ve zprávách byl kdysi případ, že v ČR umučili dívku, která nechtěla dělat prostitutku. Kdyby zabili, ale umučili. Aby se to nedělo zajistí vyšší úroveň celé společnosti a dobrá atmosféra v ní. Jestli kriminalizovat poptávku jako ve Skandinávii nebo legalizovat jako v Německu nevím, ale je zajímavé, že situaci ovlivňuje i přístup ke špinavým penězům. Na ihned.cz jsem četla, že země s vysokými hodnotami Indexu finančního tajemství umožňují osobám a firmám ze zahraničí uskutečňovat finanční operace, které jsou často spojeny s daňovými úniky a vyhýbáním se placení daní, korupcí a pašováním zbraní, drog a lidí.
A nesouhlasím s tím, že prostituce je stará jako lidstvo samo. Podle mě začala až když vznikly bohaté a chudé vrstvy a až s uplatňováním teorie mužské nadřazenosti nad ženami.
06. 12. 2013 | 06:46

Maximus napsal(a):

Fialence, co napsala:
A nesouhlasím s tím, že prostituce je stará jako lidstvo samo.

Ale kdepak, prostituce byla už za pradávna nejen ve starém Římě nebo Egypte či ve staré Číně, ale už i v Egyptě a dřívějc. Je to dané člověku a odměnou nemusí být jenom peníze. Nakonec jistý druh prostituce je možné najít i v živočišné říši, takže v tom opravdu nejsme sami.
Hezký den a nečilte se. (-:
06. 12. 2013 | 06:52

born65 napsal(a):

Zajímalo by mě, paní D.S., jestli někdy přijde den a téma, kdy s váma budu souhlasit...
06. 12. 2013 | 07:12

Lila napsal(a):

Maximus

"Předevčítrem jsem zaslechl v TV, že jen na Ostravsku za loňský rok bylo zjištěno 47 případů syfilis. Tak to je neskutečné číslo a v celorepublikovém součtu to asi musí být síla. Komunisté toto měli pod kontrolou jednak tím, že neumožňovali svobodné cestování a také tím, že existoval systém nahlašování lidí, kteří tuto zákeřnou nemoc někde získali."

Já si např. vybavuji aféru z 80. let, kdy se z jihočeské Soběslavi šířila kapavka téměř geometrickou řadou, počet nemocných byl několikanásobně vyšší než dnešních ostravských 47 případů syfilis. Ono i na bulharských a rumunských plážích bývalo poměrně dost veselo...
06. 12. 2013 | 07:20

Maximus napsal(a):

Lila

Jen tak malou technickou. Kapavka (gonorehea) je vůči syfilis (lues) opravdu dětskou nemocí. V Soběslavi to tehdy bylo od vojáků sovětské posádky a tak se to ututlávalo. Můj příspěvek nebyla oslava býv. zřízení, jen konstatování, tohle komunista měl podchycené, to zas jo. Daleko nebezpečnější u prostituce je však a moc se to neví, možnost nákazy některou ze žloutenek. Pokud je projev latentní, tak je na obrovský průšvih zaděláno a dotyčný to odnese i zkrácením života.
Hezký den.
06. 12. 2013 | 07:55

ld napsal(a):

Já bych prostituci taky nezakazoval. Bez ní by nepadla Nečasova vláda.
06. 12. 2013 | 08:22

vasja napsal(a):

Vite, mi sou milejší pracující holky, než trafikantky, jako tadlencta.
06. 12. 2013 | 08:37

Petr z Tábora napsal(a):

Rozumný článek. Příklad prohibice v USA dokazuje kam vedou zákazy, které jsou v rozporu s potřebami části lidí. Stát by se měl hlavně snažit o opatření ke snižování pohlavních chorob a to zdaleka není problém jen té klasické prostituce obsloužení zákazníka + peníze.
Ono něco za něco funguje i v této oblasti.Dalším zdrojem jsou osoby silně promiskuitní atd.
06. 12. 2013 | 08:38

Čochtan napsal(a):

Maximus: "Předevčítrem jsem zaslechl v TV, že jen na Ostravsku za loňský rok bylo zjištěno 47 případů syfilis.
-----------------------------------------------------------------
Nebyl tu blog o českých turistkách v Maroku ? Jak si jezdí pro syfla a kapavku ? Občas přivezou i uzenáče.
06. 12. 2013 | 08:46

Čochtan napsal(a):

Nejluxusnější a nejdražší prostitutky jsou nové manželky politiků a jiných prominentů. Jestli pracuje protitutka za peníze na ruku, nebo za auto, kožich a vilu, je nepodstatný rozdĺ.
06. 12. 2013 | 08:50

Čochtan napsal(a):

Zoufalý pokus zkrachovaného socana (Hollanda) se nějak "positivně" zviditelnit. Jenže ve Francii ho to bude stát voliče. Stejně jich už moc nemá.
06. 12. 2013 | 08:55

Čochtan napsal(a):

Fialence, co napsala:
A nesouhlasím s tím, že prostituce je stará jako lidstvo samo.
---------------------------------------------------------------
Už v době kamenné samičky padaly na záda před úspěšným lovcem mamutů. Ti neúspěšní utřeli nos a věnovali se ošklivkám.
06. 12. 2013 | 09:00

neo napsal(a):

jsem rozhodně pro legalizaci a zařazení mezi normální povolání.

Ať už na živnosťák nebo jako zaměstnankyně firmy nevěstinec sro apod..

určitě by se mohla rozjet i nějaká ta frančíza.
06. 12. 2013 | 09:02

Jáchym napsal(a):

ld napsal(a):
"Já bych prostituci taky nezakazoval. Bez ní by nepadla Nečasova vláda."
***********************
Já bych knížepánovi tu jeho nejnovější prostitutku také nezakazoval.
S ní je i nadále Agent 007 sedící - spící, ale alespoň občas i ležící - bdící.
06. 12. 2013 | 09:05

Xaver napsal(a):

Není nutné požadovat po prostitutkách daně. Je možné nařídit jim povinné pravidelné placené vzdělávání. Škol, které se pro to hodí vzniklo za posledních 20 let dost. Plzeň by samozřejmě zajišťovala metodické vedení.
Peníze státu by to přineslo také. Navíc by učitelé měli zajištěn pravidelný příjem a měli by jsme nejotitulovanější k.rvy v Evropě.
06. 12. 2013 | 09:08

vasja napsal(a):

Xaver
Jako že: "Udělala prostituci v Plzni"?
Proč né. S. Dvořáková akreditaci klidně dá.
06. 12. 2013 | 09:30

modrý edvard napsal(a):

Souhlasím s článkem. Když to nemůžeme zakázat, tak to zdaníme. Hlavní výhodu vidím v legalizaci prostituce, snad by se omezil zločin na prostituci nabalený.
"Hodnota genderové rovnosti je zde v rozporu s jinými demokratickými hodnotami, především svobodou." ... co s tím má genderová rovnost společného?
06. 12. 2013 | 09:31

ld napsal(a):

Kdo by byl odborovou šéfovou přes šlapky? Napadá někoho vhodná adeptka?
06. 12. 2013 | 09:50

buldatra napsal(a):

Něco technických dotazů k nejstaršímu řemeslu

Pokud bude prostituce legalizována a bude zdaněna, tak pod jaké ministerstvo bude prostituce spadat?

Nebo bude vytvořeno ministerstvo nové?
Která strana z budoucí trojkoalice dodá ministra?
Že by lidovci?
06. 12. 2013 | 10:19

Al Jouda napsal(a):

Paní Džamilo, ten švédský model bychom mohli ještě vylepšit přijetím zákona, podle kterého by kurvy musely dávat zadarmo ! Odpadly byproblémy s daňovými úniky a pravda a láska by zvítězila i na tomto úseku našeho života!
06. 12. 2013 | 10:24

JardaV napsal(a):

Prostituce je záležitost každé ženy.Ale pasáctví je porušování lidských práv,to by mělo být velmi tvrdě postihováno.A za šíření pohlavních nemocí by bylo vhodné zavést trest smrti,je to stejné jako bakteriologický terorismus.Víc bych se tím nezabýval,
pokud žena má ekonomickou nebo fyzickou potřebu,pak je to otázka nabídky a poptávky,
což je podstata kapitalismu,a tedy v souladu s morálkou naší společnosti.
06. 12. 2013 | 11:06

Jiří, V napsal(a):

A kterou prostituci chcete postihovat?
- Tu jak slečna řekne 1 hodina = hundert Euro
- jak paní dostane za sex nebo alespoň slib místo moderátorky, héééérečky, asistentky, sekretářky,....
- nebo tu nejvíc ctnostnou, jak vám slečna slíbí sex když s ní budete půl roku chodit, kupovat dárky a bavit jí, potom pokleknete s briliantovým prstenem, a pokud bude souhlasit, budete ji a její děti ( možná budou i vaše) živit do konce života, protože rozvod by přišel ještě dráž???
.
A jak na to napsat zákony a vymáhat ty daně z toho všeho?
06. 12. 2013 | 11:35

Richard napsal(a):

"Stát by neměl rozhodovat za prostitutky, co je pro ně nejlepší, a to i v situaci, kdy je chce ochránit před ponížením jakožto univerzální formou zla. Ještě větším zlem může být omezení individuální svobody těchto žen."
D.S.

perfektně zformulované...
Ještě, že v tomto nevydává žádné centrální předpisy rovnou EU.
Jinak, některé nařízení tzv. západních zemí mě jen přesvědčují, že není koho dohánět. Zakazovat prostituci? To není rozvoj, ale úpadek.
06. 12. 2013 | 11:52

Jáchym napsal(a):

Buldatra:

Pokud bude prostituce legalizována a bude zdaněna, tak pod jaké ministerstvo bude prostituce spadat?
**************************************************************
To je jednoduché !
Ty, které se omezí pouze na vaginální sex, patří logicky pod ministerstvo vnitra.

Ostatní bych dal pod ministerstvo práce a sociálních věcí.
(Milostivá, chtěl bych vás milovat fyzicky, ale třebas i manuálně, praví klasik.)

Specialistky, které se věnují pouze orálnímu sexu, bych ovšem kooptoval coby externími členky třetí komory českého patlamentu.
06. 12. 2013 | 11:54

Naštvaný napsal(a):

"Komu pomůže zákaz prostituce": Džamilo, i vy jedna... vy se nezdáte...
06. 12. 2013 | 11:56

Jiří, V napsal(a):

Jardo V pasáctví je poctivá živnost, velmi potřebná a obtížná. Někdo to musí zorganizovat, aby v tom nebyl bordel.
.
Trpíte známou poruchou soudnosti: ženy jsou vždy ty hodné,ušlechtilé, nezištné a láskyplné, zlí jsou jenom odporní chlapi, že ano
06. 12. 2013 | 12:00

Jáchym napsal(a):

11:54 "Externími členky" je přeprt - neměl jsem na mysli kotníky, dodávám, kdyby tu byl nějaký Slovák, aby nebyl zmaten.
Mělo být externími ČLENKAMI, jak mí čeští soukmenovci nejspíše pochopili.
06. 12. 2013 | 12:00

Jáchym napsal(a):

Problém je sociální zabezpečení této namáhavé a riskantní profese.

Navrhuji, aby se kněžky této nejstarší a nejobecnější církve světa, které se při práci nakazí nevyléčitelnou pohlavní chorobou, byly doživotně jmenovány placenými diskutérkami Aktuálně.cz s privilegiem používat sprostá slova bez mazání a banování.

Mohly by za úplatu pronajímat svůj nick těm diskutujícím, pro které je obsedantní koprolálie náhražkou sexu.
06. 12. 2013 | 12:16

hasičí, jak vám stříkaj stříkačky napsal(a):

Dohled nad zpustlou mládeží vulgárními výstupy podporující barela by jistě byl na místě.

Ale pokutování za dokonaný akt v rámci prostituce by barelovi samotnému nijak neuškodilo.
A eskort jako takový podle mne kriminalizovat nelze, byť by to vzhledem ke konkrétním okolnostem bylo sebevíce lákavé.
Někdo ty staré lidi vodit musí, když chtějí mermomocí navštěvovat místa, kde pro ně není zdravo.

Stát taky mladé ženy nemůže donekonečna finančně podporovat (jen proto že jsou dženderové odbornice - od třetí třídy, kdy se mužský a ženský rod probírá), takové plumbum by bez toho ani nedostalo doktorát.

Navíc si myslím, že by ženy (které z lautr nudy a proto, že o ně nikdo nezavadí vymýšlejí hesla jako že za všechno můžou muži - často ano, jsou příliš dobráčtí a hloupí - a že pouhá rovnost je jim málo) vzhledem k asi o deset let delšímu statistickému dožití měly platit podstatně vyšší daně a na ty si musí někde vydělat.
Pochopitelně, že uplatňovat nějakou mechanickou rovnost ostříhávající podle rendlíku co přečnívá je naprosto nespravedlivé, jen to mužům - troubům, jako obvykle, pomalu dochází.

Muži se musejí postavit.
Církev svatá se svou odlišnou sexuální orientací za ně bojovat nebude (už František dal jasně najevo). Jestli to tak Dobrý Pámbu chtěl (nezapomeňme, že svému hlavnímu agentovi v klidu toleroval Hágar), je jí venkoncem ukradené.

Se závěry paní Džamily mohu v zásadě souhlasit (škoda, že nenavrhla taky obecní sexuální kontejnery), o jejich realismu si ale myslím své.
Nechť shlédne nějaký film z realistického období kinematografie, jako je Sladká Irma. Vzdá se policie jen tak svého kapesného? A vzdají se východní gangy své expanze?

Podle pfilozofky, kterou Džamila cituje, trochu přestávám věřit její osobní krycí historce. Nemyslím, že si do dvaceti v Tatarstánu hrála s kostmi u ohniště a pak byla teleportována k Beránkovi. Nebo rovnou Bursíkovi.
Myslím, že sem už v útlém mládí musela dorazit pěšky nebo na podvozku jumbo-jetu z Birobidžanu.
06. 12. 2013 | 12:30

komunista z Lehman Brothers napsal(a):

Na straně nabídky by mělo docházet k regulaci snad jen tak, aby byly dodrženy hygienické a bezpečností parametry, snad by EU mohla vydat nějakou směrnici, normu, která by byla závazná pro všechny země EU. S nějakým přechodovým opatřením. Daně by OSVČ platit neměly, ale právnické osoby by naopak měly být zdaněny zvláštní sazbou a rozhodně by v tomto sektoru měly být stanovema minimální mzda v násobcích stávající - zejména v ČR, kde tato mzda leta stagnuje a sutuace je tristní, za takovou mzdu by nos nevystrčila ven ani uklízečka, natož prostitutka.
Problémem by asi byl švarcarbajt /práce na černo/ a švarcsystém /OSVČ je ve skutečnosti v postavení zaměstnance, ale je obcházen zákon (daně, odvodym dovolená atd.)/ - zejména v tak mizerně spravovaných státech jako je Česká republika.
Problémem by mohla být prostituce v nejvyšších vrstvách , zejména tam, kde majetek byl získán nepoctivě /například tuneláři/ - stát by tak mohl totiž v některých případech nepřímo podporovat praní špinavých peněz , přičemž tuneláři by si ve stejném režimu vyhazovali z kopýtka, možná by pomohly majetková přiznání předkládaná před každým aktem nějaké komisi /napadá mě něco na způsob Rady pro rozhl. a tel. vysílání, kdy by v komisi zasedali zástupci různých občanských inniciativ, předsedat by jí mohl třeba Haas/.
Mnohé by ale mohla vyřešit progresivní či speciální sektorová daň, chtělo by to asi spustit nějaký pilotní projekt - aby se to ověřilo. Snad by se organizace takového projektu mohla chopit samotná paní Stehlíková, poskytl bycji řadu dalších dobrých nápadů /volba lokality, způsoby monitoringu a sbírání dat, výběr aktérů včetně tunelářů atd./, za malou úplatu bych byl ochoten prověřit i způsobilost některých aktérů osobně, ovšem bez přítomnosti Haase.

K straně poptávky se vyjádřím později, nyní diskuze.

P.S. Co ale s prostituty ? Neměl by zde předsedat komisi někdo jiný než Haas - který by zde mohl být ve střetu zájmů ?
06. 12. 2013 | 12:33

ld napsal(a):

:-)
Koneckonců, chybí nám zákon na piču.
Ty ostatní, ačkoli se tváří jinak, jimi ve skutečnosti jsou taky. A to jsme dvoukomoroví...
06. 12. 2013 | 12:34

Jáchym napsal(a):

Džamila Stehlíková:

Mám rád strany široce rozkročené, a ženy jsou jak známo mnohem schopnější než muži udělat provaz, aniž by si natrhly pudel od ucha k uchu.

Je krásné, že se jako členka verchušky brčálové strany staráte o

-práva dovozců narkotik prodávat své zboží,

-práva kůrovců chroustat Šumavu

-práva prostitutek prostituovat,

-práva homosexuálů nejen používat odlišné otvory než používá majorita
(to jim nikdo nebere), ale projevovat nad tím hrdost v průvodech
(Nikdy jsem ani v prvomájovém průvodu neblahé paměti netoužil projevovat hrdost nad svou sexualitu na ulici, ač většinový heterosexuál)

-práva pěstitelů energetických plodin vytlačovat z polí jídlo a tak působit blahodárně na exponenciální růst cen potravin
(krysy se o sebe postarají, socky a důchodci zanedlouho pojdou, toť přirozený řád věcí, není-liž pravda ?).

Já bych vypustil z agendy Strany zelených tu zbytečnou péči o přírodu a udržitelný rozvoj.
Snižuje to Vaši důvěryhodnost.

Je to přece jenom předvolební vějička pro prosťáčky, na ňákou přírodu či lidi už od Bursíka vy zelení šéfici kálíte jak Lidovci na pánaboha.
06. 12. 2013 | 12:45

šašek z Jihlavy napsal(a):

"Peníze státu by to přineslo také. Navíc by učitelé měli zajištěn pravidelný příjem a měli by jsme nejotitulovanější k.rvy v Evropě."
06. 12. 2013 | 09:08
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Tady bych se přimlouval za možnost vybírat si část honoráře v naturáliích. Třeba by to mělo i kladný vliv na zvýšení počtu mužů ve školství (mám na mysli hlavně učitele v zákl. školství,ti středoškolští a vysokoškolští už tuto metodu zhusta praktikují).

buldatra
Cožpak jkste nepochopil že tímto blogem se paní Džamila nenápadně připomněla a testuje reakce. Agendu toho ministerstva už má promyšlenou, čeká jen na zvací dopis.

stříkající hasiči,
ve větě "Muži se musejí postavit." máte špatný pád, správně má být "mužům" !!!
06. 12. 2013 | 13:27

konec světa se blíží, takjakotak napsal(a):

Teda, když jsem jednou pod přísným dohledem paní soudružky ředitelky (která se na svůj post dostala tak, že tančila v Alhambře nahá na kolečkových bruslích s trpaslíkem za krkem) musel v prvomájovém pochodu domašírovat až k tribuně, silně to se mnou cukalo tu sexuální orientaci najevo dát.

I paní soudružku jsem ve chvílích beze svědků dráždil temným vrčením, jak jí to udělám zezadu; obloukem jsem se ale vyhýbal její tvrdé pravačce. Měla pozituru asi jako Valujev.

PS. Je také dobré znát pfilozofická východiska Zelených mužíčků a džamil.
Jejichž guruové byli vesměs dystopici, kteří za udržitelné považovali zatížení povrchu planety maximálně 500 milióny člobrdů. Že aby se jedny kry nezačaly podsouvat pod druhé a z vzniklých krakatauových výfuků se nevyvalilo teplo, které by nám to tady globálně pederastizovalo.
Opačná škola zas tvrdí, že se vyvalí popel, který na sto let zastře slunce a všici včetně váleče koulivého pomrznou.
06. 12. 2013 | 13:27

ne vždy stříkající hasiči napsal(a):

šašek
To se nedá takhle normativně předepsat.
Proto koneckonců padl matriarchát.
Kvůli nerealistickým představám.

PS. Tehdy mezi ženami převládala frakce nakloněná roz(m)nožování.
Dneska je lidí na všechno dostatek, takže převládly feministky.
06. 12. 2013 | 13:33

Kleofáš napsal(a):

to Jáchym?

Píšete: To je jednoduché !
Ty, které se omezí pouze na vaginální sex, patří logicky pod ministerstvo vnitra.
Ostatní bych dal pod ministerstvo práce a sociálních věcí.
(Milostivá, chtěl bych vás milovat fyzicky, ale třebas i manuálně, praví klasik.)
Specialistky, které se věnují pouze orálnímu sexu, bych ovšem kooptoval coby externími členky třetí komory českého patlament.
______________________________________________________________

s citem pro detail jen skromně doplňuji, že dominy by logicky spadaly pod ministerstvo národní obrany.
06. 12. 2013 | 13:41

MV napsal(a):

Prostituce krade lidem duši. Zakažte ten hnus a chlapi, vy začněte přemejšlet.
06. 12. 2013 | 13:53

domenica, moc pěkná fotokniha napsal(a):

kleo
Ale ne, syn mi referoval, že je tam ošklivých tlustých leseb naprostý přebytek.
Dominy mají zůstat vyhrazeny ředitelům velkých bank a nechat se jimi, jak jsem to viděl v jednom německém dokumentárním filmu o prostituci, tahat za práskání bičem v rikše ulicemi.
Sice je to laciná kompenzace špinavého svědomí ale aspoň něco.

PS. Ty orální pracovnice klidně mohou zasednout v dolní komoře (směrem na Pětikostelní náměstí), nevidím důvod k zase nějakým ústavním komplikacím kvůli džobu za čtyři stovky.
06. 12. 2013 | 13:55

MV napsal(a):

Džamilo, jste hloupá hloupá žena, která asi pod nátlakem zapoměla, že ženství právě spočívá v tom, rozlišit, pochopit a ochránit. Co si myslíte, že vychováte v příštích generacích, když přesvědčíte lidi, že prostituce je normální práce. Co příště? K otevření varny pevitinu mi bude stačit osvědčení od hygieny a zaplacená DPH? Proberte se!!!!!
06. 12. 2013 | 13:56

na džerbu určitě madam mv jezdí napsal(a):

MV
Kdo má obavy, že mu bude něco ukradeno, nemusí se ničeho účastnit.
Není to (zatím) povinné.
Jinak je to kšeft mezi dospělými, svéprávnými osobami, které z toho obě něco mají.
Kdyby musely překonávat "nepřekonatelný odpor" na který se dámy tak rády u soudu odvolávají, když chtějí půl vily a celé konto, nedělaly by to.

PS. Co bychom si namlouvali, jako ve všech otázkách morálky vnucované ve formě zákonných úprav jde politikům a státu vždy v prvé řadě o prachy. Strážníci si přilepší aniž by se jim muselo přidat a pasáci budou potentátům vnucovat služby zdarma.
06. 12. 2013 | 14:06

neo napsal(a):

MV:

srovnáváte nesrovnatelné.

Prostituce je úplně normální práce.
je to poskytování služeb stejně jako masáže, kadeřnictví nebo třeba fitko.
06. 12. 2013 | 14:13

Viola napsal(a):

Pane hasič

"První biblický patriarcha Abram (Abrahám) a jeho žena Sáraj (Sára) se nemohli dočkat potomka. Sáraj tedy svému muži navrhla, aby pojal za ženu i jejich otrokyni Hagar. Ta mu vskutku porodila syna - Izmaela. Izmael byl tedy prvorozeným synem s výsadou stát se Abrahámovým následníkem. "

Je rozdíl v tom, že chci dítě ve srovnání s tím, že chci jen špinavý sex.
06. 12. 2013 | 14:13

Viola napsal(a):

Podle mě by se měl špinavý sex zakázat a ne propagovat. Jako stát bychom se měli přihlásit k mravním principům a ne ke špíně. Špinavá prostituce je ta na ulici a ve veřejných domech samozřejmě. Je neslýchané od někoho, že považuje manželství za prostituci. I když si žena zcela pragmaticky vybere bohatého muže, nelze z ní dělat prostitutku, protože je věrná jen tomu jednomu a byla by velice hloupá, kdyby nebyla věrná takovému skvělému muži.
Prostitucí je nelegalizovaný svazek, kdy muž má ženu a přitom vyhledává jiné a to by mělo být trestné, protože jde vpodstatě o mnohoženství. Takže náš pan kníže by měl být trestaný.
06. 12. 2013 | 14:17

Viola napsal(a):

neo

prostituce je nemravná záležitost a nelze ji považovat za práci. To bychom si měli říci narovinu.
06. 12. 2013 | 14:19

Viola napsal(a):

na džerbu určitě madam mv jezdí

a může vzrůst i HDP :-))
06. 12. 2013 | 14:23

Jáchym napsal(a):

kLEOFÁŠ:
s citem pro detail jen skromně doplňuji, že dominy by logicky spadaly pod ministerstvo národní obrany.
06. 12. 2013 | 13:41
**************************************************
Ono ještě existuje ??
A to tam furt ještě nějakej národ bráněj, nebo jenom ministrujou ?

No fajn, ukecal jste mně,alespoň budou mít důvod existence.
06. 12. 2013 | 14:24

Viola napsal(a):

MV

kdo ví, zda paní Džamilu také někdo nepase, mělo by se to prošetřit.
06. 12. 2013 | 14:24

Jáchym napsal(a):

Viola napsal(a):
prostituce je nemravná záležitost a nelze ji považovat za práci. To bychom si měli říci narovinu.
06. 12. 2013 | 14:19
*****************************************
Violo,
kdybychom dnes zrušili všechna pracovní místa, která se mj. zabývají nemravnými záležitostmi
(případně předstíraným bojem proti nim),
stoupne nezaměstnanost na šedesát procent.

To bychom si měli přiznat narovinu.
06. 12. 2013 | 14:30

neo napsal(a):

Viola:

:) , já vim a může za to ďábel.

taky bojkotujete řetězec Costco za to, že prodával Bibli v sekci Fikce?
06. 12. 2013 | 14:33

Viola napsal(a):

Jáchyme

klidně bychom mohli začít tou prostitucí a pak dále označovat nemravná povolání.
06. 12. 2013 | 14:35

Viola napsal(a):

neo

o tom nic nevím, že se někde prodávala Bible v sekci fikce.
Kdo může za to, že se ženy takhle prodávají, asi sobectví mužů, že jim zadarmo nic nedají.
06. 12. 2013 | 14:38

Viola napsal(a):

Delší dobu jsem neviděla gaiu.
06. 12. 2013 | 14:40

neo napsal(a):

Viola:

nabídka-poptávka.

normální služba jako každá jiná, za tržní cenu...
06. 12. 2013 | 14:40

ld napsal(a):

Viola napsal(a):
Jáchyme

... a pak dále označovat nemravná povolání.
***
Tak já hodím první do placu: místopředsedkyně vlády pro boj s korupcí-Píková.
06. 12. 2013 | 14:41

Jáchym napsal(a):

Viola:
Kdo může za to, že se ženy takhle prodávají, asi sobectví mužů, že jim zadarmo nic nedají.
*************************************
Jste nespravedlivá. Je SPOUSTA žen, kterým bych dal zadarmo (v rámci svých věkem limitovaných fyzických schopností, pochopitelně)

Ale zkuste večer navštívit nějaký podnik s proslulým neonovým Havlovým srdcem na fasádě.

Kolik pracovnic Vám dá zadarmo ?
Ani jedna !
06. 12. 2013 | 14:48

hasič napsal(a):

Viola
Jak jsem znal Abrahama, v každém případě nějaký rozdíl oproti devětadevasátileté Sáře vnímal. Pozitivně.
I když se jistě tvářil zbožně a ctnostně, to patří k věci.

Kdyby se to Pánubohu nelíbilo, měl jistě své prostředky. Chuť na pečeni z Izáka si ale nechal zajít až v poslední možném okamžiku, už mu tekly sliny.
A jen On sám ví z jakých pohnutek.
06. 12. 2013 | 14:50

Jáchym napsal(a):

Hasič 14:50:
Jako katolíkovi mi tento aspekt unikl.
Nicméně - staří kuchaři Z Papui - Nové Guiney tvrdí, že lidské maso má nasládlou chuť.

A plzeňské tehdy ještě nebylo vynalezeno.
Třeba si vzpomněl, že jehněčí je křehčí a chuťově výraznější.
Beránek je holt beránek.
06. 12. 2013 | 15:07

Viola napsal(a):

Jáchyme

ne dát zadarmo sex, že zrovna vám musím něco polopatě vysvětlovat. Dát nějakou výhodu zadarmo. Ženy se zadarmo rozdávají, ale muži ne, ti budou vždy chtít něco za něco. Škoda, že tu není gaia.:-)
06. 12. 2013 | 15:10

santawizard napsal(a):

V každé hospodě je jenom samá k++va a samý žoldnéř,ale žádný hospodský kaplan a tabákový mági neexistuje.Holt člověk by musel umět páchat kouzla a konat zázraky jako boží zákon a dáblův advokát křížem krážem s božskou erotikou a čertovou pornografii.
Jestli ,že však vláda a opozice a nebo levice a pravice by už nejraději zavírali jeden druhého do vězení a do blázince na převýchovu,.tak to už musí být obyčejní zloději a blbci.
Proč se však do toho plete zákon o registrovaném partnerství?Není to náhodou práce pro obyčejný bordel?
Domina -dominos,anima -animus,na kolena a na lopatky?
Kdo tady ztratil řeč ,aby mohl improvizovat jazz a nebo zpívat jako v opeře ,to co se obyčejně mluví jenom u soudu? Myslíte si ,že Církev bude spasena ?Jedině Satan vládce světa nechce žádný konec světa.On je spasitel světa.Tím myslím svět bojovného umění,konvenční,chemické,biologické a atomové zbraně,které světem hýbou!!!
06. 12. 2013 | 15:10

Viola napsal(a):

neo

že se s vámi skoro pořád někdo musí přít a diskutovat, čím to je? Nejste tu vlastně jako rozdmýchávač diskusí?

Prostituce není služba jako každá jiná. Prostitutka nabízí své tělo ke zneužití.
Víte co je to zneužití? To je to, co k normálnímu životu nepatří.
Z-ne-u-žití. Toto slovo se skládá ze slov ne a žití a předložky u, jako něco, co je vedle života a ježtě je tam to z jako opravdu něco zkaženého.
06. 12. 2013 | 15:22

Viola napsal(a):

santo

snad ses nedal k satanistům.
06. 12. 2013 | 15:25

santawizard napsal(a):

Violeta:
Já ne ,ale ty ano??
06. 12. 2013 | 15:31

šašek z Jihlavy napsal(a):

Viola napsala:
"Z-ne-u-žití. Toto slovo se skládá ze slov ne a žití a předložky u, jako něco, co je vedle života a ježtě je tam to z jako opravdu něco zkaženého."
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Díky za slovní rozborku (na vojně jme cvičili jen rozborku a sborku samopalu).
To ovšem zcela mění situaci. A já bloud myslel , že je to zne(psáno bez diakritiky - tedy žně) a užití. Když si chlapi užívají, holky mají žně.
;-)
06. 12. 2013 | 15:33

Viola napsal(a):

santo, já ne, jen jsem si všimla tvé věty: "Jedině Satan vládce světa nechce žádný konec světa.On je spasitel světa".
06. 12. 2013 | 15:36

gaia napsal(a):

znakem patriarchální společnosti, která přitvrzuje, je učinit svět takový, aby co nejlépe vyhovoval mužům. Vnutit ženám do palic ideu, že zvrhlé choutky mužů, které nelze uspokojit s manželkou či milenkou, jsou jejich základními životními potřebami, že individuum, které si na sebe nechá vlézt a pustí si do nejintimnějších míst libovolný počet otrapů za den a kterým tímto aktem předá všechny breberky od všech, že toto idividuum podniká a obstarává so živobytí, že tato individua obou pohlaví nemají být stigmatizována, ale měla by mít nějaký společenský statut, či dokonce vážnost, jsou výsledkem hlubokého zakořenění patriarchálních stereotypů, které jistě žena, vychována v Kazachstánu, sála již s mateřským mlékem.
Prostutuce byla vždy v dějinách na okraji společnosti s negativním společenským statusem, bylo to z praktických důvodů a pro ženy velmi příznivé.

Ve 21. století, kdy by mělo lidstvi již být na určitém vývojovém stupni a projevovat svou inteligenci a je nejvyšší čas, zbavit se toho pariarchátu, bude někdo prosazovat zákony, které budou ženy ještě víc ponižovat?

píši ženy, ne prostituky.

Dojde ve 21. století skutečně k takovému posunu hodnot, že prostituky budou rozdělávat své živnosti kde je napadne, jeich místa se budou nabízet na pracovních úřadech jako povolání a dívká v 9. třídě, které se budou hůlře učit a nebudou vědět, na jakou školu jít a čím se živit, budou výchovní poradci nabízet kvalifikační kiursy a kariéru v tomto odvětví "průmysluů, ve kterém se přeci točí tolik peněz?

Nemělo by lidstvo raději tu svoji existenci již zabalit výbuchem všech nahromaděných nukleárních zbraní a přenechat tak ekologickou niku na planetě někomu perspektivnějšímu a hodnotnějšímu?

někomu, kdo dokáže své nízké pudy udržet na uzdě a ovládnout, pokud je nemůže uspokojit vkusně a bezpečně a bez ublížení druhým(dětem, přátelům, blízkým)?
06. 12. 2013 | 15:40

Viola napsal(a):

šašku ráda jsem vás všechny viděla a přeji pěkný víkend. :-)
06. 12. 2013 | 15:40

Richard napsal(a):

"prostituce je nemravná záležitost a nelze ji považovat za práci. To bychom si měli říci narovinu."
Viola

možná byste narovinu mohla říct sama sobě, že jde pouze o Vaše subjektivní považování, neb každý má právo zaujmout k danému tématu vlastní postoj. Je mi však zcela jasné, že byste svůj pohled/subjektivní víru, vyhlásila za nezpochybnitelný zákon, nejen společenský, ale rovnou Boží, nejlépe za Violino dogma, aby se jim všichni museli řídit, resp. jak Vy chcete. A jak by ho někdo porušil, musel by si u Vás koupit odpustek. A to jen proto, že buď nemáte ráda živočišný sex, nebo máte od mala do hlavy implantovanou nějakou ideologii.
06. 12. 2013 | 16:01

Richard napsal(a):

případně, že to takto subjektivně cítíte a svou psychologii promítáte do hlav i jiným, jako cosi nezpochybnitelného, jasného a univerzálně pravdivého...
06. 12. 2013 | 16:08

neo napsal(a):

Viola:

zeptejte se sebe sama, já se nepřu :)
Prostitutka nenabízí své tělo. Nabízí své schopnosti, kterými uspokojuje potřeby zákazníka prostřednictvím částí svého těla. Jako kadeřnice rukama v nichž drží nůžky či strojek, nebo masérka rukama, tak prostitutka rukama, pusou , vaginou, zadkem...

nic zvláštního. A o zneužití by se jednalo jen v případě, kdyby to nedělala dobrovolně, tj byla by nucena proti své vůli.
06. 12. 2013 | 16:09

gaia napsal(a):

Richard

a jakou ideologii máte v hlavě implantovanou vy? Tu patriarchální, že nízké pudy jsou biologická potřeba, které je nutno uspokojit, ať to stojí co to stojí a ať to má sevehnusnější podobu a formu?

je zajímavé, jak se v průběhu věků mění náhledy na různé věci.

např. kouření do nedávna prezentované jako symbol mužnosti a nutnost pro tvrdé chlapy, které zvyšuje jejich sexapeal až po dnešní, že kouří jen slaboch a zapálit si v nekuřácké společnosti může jen nevychovaný buran

stejně tak jídlo, dřív bylo normální, že se u jídla krkalo a prdělo a kosti se házely na zem, dnes je veřejné mínění toho názoru, že něco podobnéhpo je nepřípustné

prostituce byla vždy považována za něco, co právem patří na okraj společnosti a vidíte, někteří se snaží udělt z kurev sociální pracovnice a z provádění těchto ubohostí povolání
06. 12. 2013 | 16:14

santawizard napsal(a):

Violo:
I když všechno zneužívání je zákonem zakázané,dneska se bohužel zneužívá skoro všechno.Zneužívá se zákon ,zneužívá se bible,zneužívají se drogy,zneužívají se zbraně,zneužívají se ženy,zneužívají se děti,a zneužívají se i ty tvoje prostitutky.(využívat však není zneužívat)Neměla bys však zapomenout, že církev svatá nikdy v životě neměla ani svoje vlastní hospodské kaplany ,ale církev dokonce kdysi měla i svoje vlastní prostitutky ve Vatikáně od 13 let.
Tak neříkej ,kdo je tady se Satanem ?Já kritizuji církev max.20%Ty se jí všk zastáváš na 100%
Říkáš:
Viola napsal(a):
santo, já ne, jen jsem si všimla tvé věty: "Jedině Satan vládce světa nechce žádný konec světa.On je spasitel světa".
06. 12. 2013 | 15:36
Myslíš si tedy ,že Satan vládce světa chce aby přišel jeho konec ?První Kristus je spasitel člověka ,ale druhý příchod Krista přináší konec světa tudíž jeho zkázu!!Proto se církev pokouší zachránit před hříchem a před božím hněvem koho jen může. Jenomže někdy je to marné.Proto se říká,že spasitel člověka je Kristus ,ale "spasitel světa" je Satan,do té doby než ho druhý příchod zažene do pekla a přinese novou zemi a nové nebe,jak napsáno v bibli.
Církev a zákon na to však zapomněli.Další problém je ve slovíčkaření a o spásu a nebo zkázu toho pravého nebo levého.Beránek ve vlčí kůži není totéž jako vlk v ovčí kůži.S tímto problémem si však lámali hlavu od jak živa.
V bibli se píše o oběti.První Ježíš zvítězil nad smrtí abychom smrtí už nemuseli sloužit.Až druhý příchod Krista však zvítězí nad Satanem a tudíž i nad atheismem který spí s náboženstvím v jedné posteli.Nemyslíš???
06. 12. 2013 | 16:16

Richard napsal(a):

"a jakou ideologii máte v hlavě implantovanou vy?"
gaia

cituji tedy sám sebe z předcházejícího příspěvku, ...

"každý má právo zaujmout k danému tématu vlastní postoj"
ten může být také nehodnotící, mimo dobro a zlo, mimo mravnost, být pouhým vyjádřením dobrovolného činu, svobodné volby a důsledků, které se k ní váží....aniž by do toho zasahovalo dobro či zlo...
sex za peníze akceptovaný z obou stran = žádná mravnost z venčí není nutná, jen subjektivní pocity, hodnoty, akceptované či odmítané, subjektivně prožívané...
-------------------------------
06. 12. 2013 | 16:23

gaia napsal(a):

neo

tak až půjdete z hambince, tak doma toto řekněte matce svého dítěte a své přítelkyni v jednom.
Myslím, že ona nebude tak velkorysá. A právem, takový vaginální herpes, který od vás pak může dostat, mužům neškodí a vůbec o něm mnohdy ani nevědí (nemají vagínu, pochopitelně), ale ženy ničí, je téměř nevyléčitelný a bere jim i plodnost.
V USA díky takovým černým neům tímto trpí již 8 z 10 černošek
06. 12. 2013 | 16:24

gaia napsal(a):

Richard

ano
"každý má právo zaujmout k danému tématu vlastní postoj"
ale politici, kteří chtějí vytvářet zákony, by měly dělat takové návrhy, aby společnost nerozdělovaly a lidi nedráždily a nevzbuzovaly emoce.

zatím je situace, že spíč lidé zde přijmou ten švédský model, než ten, co mají v Německu.

Navíc v Německu budou jistě mít se svým modelem víc problémů, než ti švédové.
06. 12. 2013 | 16:28

Richard napsal(a):

gaia
no tak, žijeme v demokracii, co znamená vládu lidu, tzn. zřejmě je nutné akceptovat i rozhodnutí jiných/většiny, se kterými nesouhlasím, když tedy souhlasím s demokracií.
Na tohle jsem ale nereagoval, šlo mi o to Violono obecné považování, na kterém se chce shodovat, což je nesmysl, protože nikdo další se nemůže shodnout na tom, co cítím nebo myslím, resp. za co danou věc považuji...
jen se může rozhodnout s něčím souhlasit a v rámci demokracie svůj zájem prosazovat....
06. 12. 2013 | 16:46

Rudi Koutek napsal(a):

gaia napsal(a):
"Navíc v Německu budou jistě mít se svým modelem víc problémů, než ti švédové."


Mozna se budete divit, ale nemaji.
06. 12. 2013 | 16:50

Richard napsal(a):

"no tak, žijeme v demokracii, co znamená vládu lidu, tzn. zřejmě je nutné akceptovat i rozhodnutí jiných/většiny, se kterými nesouhlasím"...
pokud tedy nejsou v přímém rozporu s mým svědomím....
ale není možné, abych si nárokoval univerzalní platnost vlastního svědomí, resp. možné to je, jak vidno, ale je to nesmyslný a nebezpečný blábol zasahující do svobodného cítění a myšlení jiného....
06. 12. 2013 | 16:50

Pompeius Magnus napsal(a):

to gaia:

Vy jste určitě byla v týmu tvůrců nového občanského zákoníku. Zatímco původní ( tzv. socialistický) občanský zákoník považoval sex (v rozšířeném výkladu i patřičně zvrhlý), tedy uspokojování biologických potřeb manželů, za jeden z pilířů manželství, nový občanský zákoník (NOZ) pindá jen o podpoře manželů a výchově dětí. Jako bych Vás v té komisi zákonodárců viděl:)
06. 12. 2013 | 16:54

neo napsal(a):

gaia :

za prvé, já takových služeb nevyužívám, nemám důvod, ale jsem liberál a nehodlám právo svobodné volby upírat jiným.

za druhé existuje cosi co se nazývá kondom, měla byste občas používat hlavu
06. 12. 2013 | 16:57

gaia napsal(a):

Richarde

v demoékracii si spíš každý může napsat na net co che, než že si může cokoli myslet, nedejbože ještě co che prosazovat v parlamentu.

že je sex práce si může myslet akorát patriarchálně založený chlap, který je tak okouzlen svými produkty, že za produkt považuje i své exkrementy a šťávy.

žena sex samozřejmě za práci nepovažuje a sex bez vztahu samozřejmě považuje za něco nemravného, jako jídlo bez hladu je běžně považováno za obžerství.

Prosazovat zákony, které by prohlubovaly patriarchát a znevýhodňovaly ženy je ve 21. století samozřejmě nemravné a kontraproduktivní.
06. 12. 2013 | 16:57

šašek z Jihlavy napsal(a):

Nemáte lidi dojem, že Nagyová je přímo prototyp bordel-mamá? Dělat vrchní ředitelku na úřadu vlády musí být výtečná průprava. Ani pan Čistý s tím bordelem nic nesvedl, naopak mu podlehl a zdá se, že rád. A teď ji chudák musí pást sám, pánbuví kde najde vydatné pastviny. A ona vypadá, že má dobrý apetit. Chudák Péťa.
06. 12. 2013 | 17:00

gaia napsal(a):

Pompeius Magnus

a nemyslíte, že je to záměr nového zákoníku?

manželství bude dobré akorát na to, jak uspokojit exekutory a pro sex budou muset být ty sociální pracovnice ve svých provozovnách, které budou odvádět daně?

nevidíte, jak to na nás navlékli?
06. 12. 2013 | 17:01

gaia napsal(a):

neo


když kondom, proč pak nestačí nafukovací panna? A bylo by po problému s prostitucí.

a navíc by se muži ani nemuseli rozhodovat a svobodně volit( garáž, salon, podchod), mnohdy jim to dělá potíže.
06. 12. 2013 | 17:04

neo napsal(a):

gaia:

to myslíte vážně?

proč doma vaříte, vždyť stačí jen "amarouny"
proč chodit do bazénu, když máte doma vanu
proč cestovat, když stačí kouknout v tv na cestopis
proč jezdit na kole, když stačí rotoped
proč chodit ke kadeřníkovi, když stačí vzít doma nůžky

atd atd..
06. 12. 2013 | 17:29

gaia napsal(a):

neo

proč chodit do bordelu, když máte manželku, přítelkyni, partnerku, ochotnou sousedku, spolupracovnici a vůbec 3,5 miliardy dalších ženských obývajících tuto planetu?
06. 12. 2013 | 17:34

Richard napsal(a):

"žena sex samozřejmě za práci nepovažuje a sex bez vztahu samozřejmě považuje za něco nemravného, jako jídlo bez hladu je běžně považováno za obžerství."
gaia

takže jste se svévolně postavila do role mluvčí všeho ženského pokolení, no...
to je vlastně stejně egocenstrický přístup jako Violin, jen Vy ho jinak navlékáte...subjektivní postoje se snažíte představovat jako univerzálně/objektivně platné pravdy, tedy říkáte, "jak to vidím já, tak je správně pro všechny", taká infantilní sebestřednost představovaná jako dobro pro jiné...
jinak, existují samozřejmě také ženy, které vyhledávají sex bez vztahu a není jich málo, ...
-----------------------------
v demoékracii si spíš každý může napsat na net co che, než že si může cokoli myslet,
gaia

víte, myslet si může každý, co chce i v té totalitě, pokud mu není implantována přímo do palice, tedy pokud si jí tam nechá nasrat...je celkem jedno, jestli totalita politická či náboženská...
-------------------------
"že je sex práce si může myslet akorát patriarchálně založený chlap, který je tak okouzlen svými produkty, že za produkt považuje i své exkrementy a šťávy. "
gaia

existuje i mužská prostituce....
vymezujete se proti "patriarchálnímu" útlaku, který je jen ve Vaší hlavě...alespoň v této situaci...
Dle mého je pro člověka větším ponížením zákaz provozování prostituce se záminkou jeho ochrany (neb stát tak dává najevo svou nadřazenost v tom, že opět ví nejlépe, co je pro koho dobré a špatné), než samotná prostituce...pokud je ta svobodnou volbou člověka...
Je to jen svévole moci, která se může kdykoliv otočit jakýmkoliv směrem proti komukoliv. Jde o nebezpečný princip, stanovovat jinému, co je pro něj dobré a špatné. Zkuste představit, že je namířený proti Vám samé, kdy jiný prosazuje to, o čem si myslí, že je pro Vás právě to správně a nejlepší bez ohledu, jak situaci vnímáte Vy. Překompenzované feministky tak vlastně ponižují samy sebe, ony samé se znesvobodňují a utlačují, skrze zákazy sobě sama, byť mají pocit, že tak jejich hodnota vzroste.
tak to vnímám alespoň já...
06. 12. 2013 | 17:38

gaia napsal(a):

Richarde

v každém případě je pomýlení autorky, když si myslí, že nějaké zlepšení sociálního statusu a zlepšení sociální situace prostitutek může zařídit nějaký zákon, nota bene vzešlý z rozhádané sněmovny horko těžko dávající dohromady 101 většinu.

v každém případě je také diskutabilní, co by takový zákon mohl přinést dobrého všem ostatním ženám nota bene celé společnosti, včetně dětí.
06. 12. 2013 | 17:45

neo napsal(a):

gaia :

třeba proto, že někdo nemá, třeba proto, že někdo chce profesionálku. Ostřihat se taky zvládnete sama, tak předpokládám, že se k profesionálům střihat nechodíte. Uklidit si doma umíte, takže předpokládám, že úklidové firmy považujete za nepotřebné, umýt auto taky zvládnete, takže zajisté nejezdíte do myčky... atd..atd..
06. 12. 2013 | 17:49

Richard napsal(a):

gaia
to já nevím, zas tak jsem se nad tím nezamýšlel, mohu jen souhlasit s tím, že věc je diskutabilní, možná také proto o ní diskutujeme...
Tuším, by k ní však nejvíc řekli ti, kterých se týká, prostituti a prostitutky...
ale skutečné důsledky se samozřejmě ukáží až případnou praxí, nikdo nemůže vědět dopředu, co se stane...jen předpokládat, doufat, srovnávat atd.
06. 12. 2013 | 17:53

gaia napsal(a):

neo

vykadit se taky umíte a přesto nežádáte někoho, aby to dělal za vás. Vyčůrat se taky umíte a přesto nechcete být cévkován.

ta profesionálka je přeci vždy jen kurva,(alespoň manželka a partnerka o tom bude navždy přesvědčena) proč by se měl k tomu snižovat tak dokonalý neo?
06. 12. 2013 | 18:00

Viola napsal(a):

neo
" A o zneužití by se jednalo jen v případě, kdyby to nedělala dobrovolně, tj byla by nucena proti své vůli."

Vy máte pocit, že ve svobodné vůli ženy je zakodováno poskytovat své tělo za peníze? Aby prostituci žena dělala, musela jí být v nějakém okamžiku ta vůle změněna. Opravdu není přirozeností ženy dělat prostituci jako práci. Většinou jde o velmi nešťastné ženy, které byly velmi brzy zklamány chováním muže.
Bylo by zajímavé vědět jestli na to nějaký psycholog nebo psychiatr dělal úvahu, nebo studii. Proč jsou některé ženy ochotné jen pro pár korun ničit svoje tělo.
To že to některé dělají z nouze, pak jsme na tom jako společnost velmi špatně.
06. 12. 2013 | 18:04

neo napsal(a):

gaia:

vy neumíte číst že?

zcela jasně a zřetelně jsem psal, že takových služeb nevyužívám, ale nemám důvod je upírat těm, kteří je využívat chtějí. Také jsem psal, že zde je nemalá část lidí, kteří nemají manželky a partnerky, popř manžele a partnery.

je to prostě služba jako každá jiná. Když budete chtít vymalovat obývák, můžete říct manželovi nebo si vymalovat sama, ale taky nebráníte nikomu najmout si na to profesionála a to platí prakticky o všech možných službách, včetně těch sexuálních. Zavedení prostituce jako povolání, je tedy skvělým řešením.
06. 12. 2013 | 18:27

neo napsal(a):

Viola:

pro pár korun? Nevim Violo, co děláte a kolik si vyděláte za hodinu, ale pravděpodovně ani nemáte představu,za kolik lze takové služby prodávat. Hodně druhů práce lidé vykonávají pro peníze, zjistěte si kolik procent lidí dělá svou práci i proto, že je baví. Ohromující číslo to neni.

Horník si taky ničí tělo za pár korun nebo ne?
06. 12. 2013 | 18:30

gaia napsal(a):

neo

proč by se někdo, kdo nemá partnera nemohl obejít bez povětrné ženštiny?

dle mého služba to není a povolání také ne.

jako není manželka povolání manžel povolání atd.

a zavedení prostituce jako povolání dle mého není skvěláým řešením.

tak teď babo raď
06. 12. 2013 | 18:32

Jiří, V napsal(a):

Na jednu věc jste zapomněli. Když se prostituce uzákoní, můžou se zavřít pracáky. Nabídnou každé ženě aby šla šlapat chodník, když odmítne, znamená to vyřazení z evidence. A chlapovi nabídnou ať jde dělat pasáka, že mají v evidenci 300 000 ženských které budou šlapat a potřebují pasáka.
06. 12. 2013 | 18:55

Richard napsal(a):

"Vy máte pocit, že ve svobodné vůli ženy je zakodováno poskytovat své tělo za peníze? Aby prostituci žena dělala, musela jí být v nějakém okamžiku ta vůle změněna. Opravdu není přirozeností ženy dělat prostituci jako práci. Většinou jde o velmi nešťastné ženy, které byly velmi brzy zklamány chováním muže."
Viola

šmarjá, vy nejen, že víte, co všechno je za každých okolností mravné a nemravné, a co by všichni měli a neměli by, ale také máte patent na přirozenost. Takže prostituce je pro ženu nepřirozená, stejně jako je nepřirozený sex bez lásky, nepřirozené je také žít v sexuálním vztahu bez svatby, nepřirozené jsou všechny polohy mimo misionáře, nepřirozené je používat gumu, nepřirozené je nechodit do kostela, a dále, v hlavní roli přirozenosti Viola, aneb přece se točí. Všechno to dobře promyslete a sepište, co je přirozené a co zas ne, stejně tak nějaký dokonalý výčet mravností, jestli je třeba slovo "prd.l" ještě v rámci přirozenosti a mravnosti, nebo už to tak kulhá někde na hraně. A též samozřejmě vymyslete sankce za nedodržování přirozenosti, nejlépe ve finančních odpustkách. Brzy budete jmenována ředitelkou Zeměgule, už o tom mluví monsiňorové ve Vatikánu a dohadují se, kdo Vám bude dělat náměstka, vlastně se o tu pozici přeplácejí.
06. 12. 2013 | 19:10

Viola napsal(a):

neo

vy chcete srovnávat práci horníka a práci prostitutky jako, že oba si ničí tělo pro pár korun? Vy chcete říct horníkům, že jsou prostitutky? To bych chtěla vidět.
06. 12. 2013 | 19:18

Viola napsal(a):

Hele Richarde nerozčilujte se tak. Prostě jsem přirozená žena, tak to přirozeně vím, co je na tom nepřirozeného.

Ale Richarde, mohla bych zásadně odbočit a zeptat se vás na názor, co si myslíte o tomhle, nikdo na to zatím nereagoval

http://www.cez-okno.net/clanok/nibiru-existuje-planeta-x-na-snimcich-nasa-z-28-11-2013-video
06. 12. 2013 | 19:20

Jáchym napsal(a):

Jiří V.18:55
Bohužel si neděláte srandu - podobná situace se již před časem vyskytla - tuším v Německu.
Nejednalo se výslovně o prostituci, ale o práci v nočním klubu - teoreticky mohly zaměstnankyně sex odmítnout,prakticky by se však neuživily a byly by pro zaměstnavatele neperspektivní.

Asi jako dneska poslanec za strany bývalé a možná i budoucí vládní koalice, který by pomýšlel na to, že bude pracovat pouze v rámci volebního programu své strany a ve prospěch svých voličů.

V tom to mají brčálníci z Džamiliny strany poněkud jednodušší - mohou se svobodněji rozhodnout, se kterým segmentem pestrého portfolia svých hypotetických podporovatelů budou prostituovat. Strana se postupně profiluje jako pěstitelský kontejner sociopatií nejrůznějšího druhu.

Na jedné straně mi imponuje její neomalená upřímnost, na druhé straně mě odrazuje devastace přírody, lidských vztahů a společenské soudržnosti pod takovýmito cynickými a programově sociopatickými profesionály.

Upřímně se omlouvám všem zbývajícím poctivým a bezmocným členům strany.
Zesměšnění ekologie snad nejde dělat lépe, než jak to dělá Džamila Stehlíková. Dokonalý myšlenkový repelent.
06. 12. 2013 | 19:30

Richard napsal(a):

"Hele Richarde nerozčilujte se tak"
Viola
proč bych se nerozčiloval? Rozčiluju se rád, někdy jsem prostě emocionální a baví mě to, myslíte, že to není přirozené, prožívat emoce, třeba i negativní? Mělo by se to v sobě pořádně dusit, co?
----------------
"Prostě jsem přirozená žena, tak to přirozeně vím, co je na tom nepřirozeného."
Viola
No mě právě moc přirozená nepřijdete, mám pocit, že vidíte přirozenost ve věcech, které vznikly v důsledku jakýchsi náboženských konvencí, které už s přirozeností nic společného mít nemusí a nemají, naopak jdou zcela proti, pokud je tedy přirozenost odvozená od slova "příroda" v člověku.
--------------------
k Vašem odkazu,
tyhle věci mě moc nezajímají a nerozumím jim, nějak mi nedochází ani význam té planety...
06. 12. 2013 | 19:43

Viola napsal(a):

Tak to zkuste Richarde

Tady na Aktuálně je vědy málo, je tu jen pan Klán a ten se zabývá čistou a velmi vysokou matematikou a možná by k tomu něco také řekl, ale teď má zřejmě zkouškové období a nemá čas.

P.S. Sledoval jste kometu ISON? Tedy alespoň na internetu? Právě díky ní vznikly ty snímky. Zajímalo by mě, zda někdo řekne, že je to podvrh.
06. 12. 2013 | 19:48

Xavier napsal(a):

Začnu oklikou - más stát právo postihovat občany za jízdu automobilem po požití alkoholu? Neomezuje se zde svoboda těchto řidičů. Jejich svoboda se jednoznačně omezuje. Kde na to stát bere právo? Stát tak koná ve jménu ochrany ostatních účastníků silničního provozu, přestože ne každý řidič po požití alkoholu způsobí dopravní nehodu. Stát přijal takový zákon, protože je faktem, že požití alkoholu před jízdou automobilem pravděpodobnost zapříčinění dopravní nehody zvyšuje. Podaří se státním orgánům zabránit tomu, aby někdo usedl za volant pod vlivem alkoholu? Ne, ale mnohé od toho odradí a tím zvýší bezpečnost dopravy. Podobné je to s problematikou prostituce. Hledisko celospolečenského dopadu určitého jednání musí být nadřazeno individuální svobodě jednotlivce (v tomto případě prostitutky či jejího zákazníka). Je třeba hledat řešení, které nebude ideální, ale pokusí se zabránit negativním jevům v co největší míře, aniž by mělo přehnané očekávání o možnosti "vyléčení" problému silou represe.
dále je třeba poznamenat, že úvaha paní Stehlíkové neberou vůbec v potas širší souvislosti. Obrovské procento žen vykonává prostituci nedobrovolně - buď se ocitly ve finanční tísni v důsledku drogové závislosti, nebo jsou k tomu donuceny obchodníky s lidmi. Pokud si myslíte, že u nás se s ženami neobchoduje, tak jste na omylu. Těmto ženám legalizace prostituce na roveň živnosti nepomůže. Ve prospěch sexuálních otrokyň náš stát nedělá zhola nic a to se musí změnit. Žena prostitující v důsledku drogové závislosti potřebuje jinou pomoc, než legalizaci prostituce.
V minulosti byly pokusy vyřešit prostituci postihováním prostitutek. Dnešní přístup - postihování jejich zákazníků - se zdá být mnohem efektivnější. O Kanadském řešení si můžete přečíst více zde: (http://www.blisty.cz/art/70627.html)
06. 12. 2013 | 19:59

Jáchym napsal(a):

gaia napsal(a):
1) proč by se někdo, kdo nemá partnera nemohl obejít bez povětrné ženštiny?

2) dle mého služba to není a povolání také ne.
jako není manželka povolání manžel povolání atd.

3)a zavedení prostituce jako povolání dle mého není skvěláým řešením.

4)tak teď babo raď
06. 12. 2013 | 18:32
****************************************************
4)Nejsem sice baba, ale s problematikou jsem se před lety byl nucen zabývat dokonce i v rámci studia a profesně (nikoli jako prostitut(ka)či zákazník,takže připouštím, že mi chybí žádoucí pohled zevnitř.

3) Zavedení prostituce jako povolání není SKVĚLÝM řešením, nicméně totéž tvrdí sexuologové o instituci monogamního manželství či politici o demokracii.
Je to možná nejméně špatné ze špatných řešení.

2) Dle vašeho to služba není. To respektuji.
Dle mého by zase sloni měli být růžoví a rodit se s šesti nohama.
Máte ovšem plné právo se mnou nesouhlasit.
(Že to U NÁS, TADY A TEĎ není povolání, je dáno tím, že to není legislativně ošetřeno. Zařazení s sebou nese řadu negativ, nezařazení jinou řadu negativ.)

1) Proč by se někdo, kdo nemá partnera nemohl obejít bez povětrné ženštiny?
Sexualita patří mezi primární životní potřeby.
Ne pro každého - kromě heterosexuálů, homosexuálů a bisexuálů existují i asexuálové (o něco méně než 5% populace, u žen více, u mužů méně)
Ti potřebu sexu nepociťují, ačkoli jsou schopni pohlavního styku.
Máte možná štěstí, že patříte mezi ně.

Pochopitelně se většina heterosexuálních mužů obejde bez povětrné ženštiny. Nechtějí-li se vázat - ať už ze sobeckých důvodů či s ohledem na neperspektivnost své životní situace - ukecají ženu nepovětrnou, kterou k sobě citově uvážou.

Já osobně považuji profesionálku za čestnější a méně špatné ze dvou špatných řešení.
V historii se situace řešila ještě kastrací, což také není nic moc, stejně jako nucený celibát.
06. 12. 2013 | 20:04

Richard napsal(a):

když jsem schopný se soustředit, většinou čtu, co mě spontánně přitáhne Violo...
pokud Vás takové věci zajímají, zkuste si třeba najít na tohle téma zaměřené fórum, určitě se nějaké najde...
06. 12. 2013 | 20:05

Viola napsal(a):

Škoda Richarde

většinou máte na všechno tu názor, tak jsem doufala, že budete mít i na to.
Na těch forech jsou příspěvky málo četné. Tady se dá občas i uchýlit od daného tématu, udělat takovou úchylku, což je vlastně i téma článku - sex za peníze.
06. 12. 2013 | 21:24

santawizard napsal(a):

Jasan ,prostitutky by měli jít na nezaměstnaneckou podporu.Láska a sex zadarmo nebo za peníze není jedno a totéž jako nenávist a agrese zadarmo nebo za peníze.
Láska bez sexu nebo sex bez lásky a nebo 2 v jednom?
Některé prostitutky však neberou sex jako práci ,ale jako boj.Těm se říká žoldnéřky.Na druhé straně k++va je taky jako policajt a nebo americká armáda?Jsou drogy proti zbraním jako k++vy proti pasákům?
To však platí hlavně pro drogově závislým prostitutkám vydírány lichváři.Závislost a zneužívání 2 v jednom.Cesta z přebytku drogy se jmenuje cesta z deliria trema,kdežto cesta z nedostatku drogy se jmenuje cesta z fata morgana.
Takové prostitutky se jmenují vykořisťované(tabákové k++vy,hospodské k++vy,heroinové ku++vy,hašišové ku++vy)např.Všechno to existuje hlavně v podsvětí,či na hraně.V normálním životě je to lepší.Šukáme a vaříme s konopím a nebo s alkoholem a tabákem?Často to začíná v pubertě.Drogy sex a rockenroll nebo alkohol,sex a rockenroll,dohromady nebo zvlášť,protože nejsou hospody pro nekuřáky ani taneční parkety pro abstinenty?
06. 12. 2013 | 22:58

Richard napsal(a):

Viola
ono kdysi bylo manželství vlastně taková svatá prostituce, lidé spolu byli nezřídka hlavně z ekonomických důvodů, brali se s posvěcením Vaší skvělé církve pro majetky, partnery vybírali rodiče dle penízků, a říkali tomu láska a Boží pořádky.
Manželství je často jen taká legalizovaná prostituce, resp. teď už ani ne, bo ty ekonomické důvody pomíjí.
Vám přijde jako úchylka sex za peníze, mně zase moralizování a pohoršování se nad věcmi jiného, do kterých Vám v podstatě nic není. Taký reaktivní výtvor z potlačenosti to asi bude, v němž si nejspíš nemůžete pomoc. Subjektivně bych to viděl na nějakou anální fixaci, pro kterou je typická právě nutkavost, touha kontrolovat, např. jednání jiného např. skrze moralismus, a sklon k pořádku, který je u Vás taktéž vyhnaný do krajnosti. Zapadá do toho i Vaše láska k penízkům. Je to Váš způsob jak se vyrovnáváte s vlastní úzkostí a nejistotou. Žádné dobro, nic takového Violo, jen Vaše osobní pocity, které se snažíte v dobro zracionalizovat.
06. 12. 2013 | 23:10

biasnik napsal(a):

K nemravnému skutku
najdi prostitutku,
povol svému chtíči,
vraž jí ho do srdce.
06. 12. 2013 | 23:22

santawizard napsal(a):

Jo ,manželství pro proletariát a nebo buržoazii není už jedno a totéž.? Manželství může být i jako bezpodílové podnikání.Joint venture corpopration 51%/49% např.je však podílové podnikání.Pan podnikatel a žena v domácnosti a nebo paní podnikatelka a muž v domácnosti?Co umí dělat jedna strana to umí druhá strana ještě víc a nebo jakákoliv konkurence je ztráta času a peněz.Nejenom miliony ,ale i království boží existuje jak pro jedince,tak pro páry tak pro skupiny.
06. 12. 2013 | 23:40

finanční analytik neo napsal(a):

Svoboda pro prostituci znamená svobodu pro vysoké platby za časově omezený přístup k desettisíckrát prošmejděnému místečku.
06. 12. 2013 | 23:46

Viola napsal(a):

Richarde

jste baron prášil. :-)
07. 12. 2013 | 00:58

Vandal napsal(a):

I když si žena zcela pragmaticky vybere bohatého muže, nelze z ní dělat prostitutku, protože je věrná jen tomu jednomu a byla by velice hloupá, kdyby nebyla věrná takovému skvělému muži.
Prostitucí je nelegalizovaný svazek, kdy muž má ženu a přitom vyhledává jiné a to by mělo být trestné, protože jde vpodstatě o mnohoženství.
Kdo může za to, že se ženy takhle prodávají, asi sobectví mužů, že jim zadarmo nic nedají.
xxxxxxxxxxxxxxxxx
no holt takových sqělých můžů je málo, na všechny ženy se nedostane, obzvláště na staré, škaredé a hrbaté, a tak jim nezbývá, než být "věrné" na chvíli většímu počtu mužů, aby měly také vystaráno. Mimochodem, o hrbaté ženy je velký zájem, prý dobře přirážejí, musí se ovšem tlouct do čela.
Mnohoženství - muž nesmí mít více manželek, to je trestné. Když má manželku, a běhá za jinými, trestné není, a ani být nemůže. To by se musely adekvátně trestat i nevěrné poběhlice, a to by pak soudy nedělaly asi nic jiného.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Kdo může za to, že se ženy takhle prodávají, asi sobectví mužů, že jim zadarmo nic nedají.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ženy si užijí, a ještě za to dostanou zaplaceno. Tak je nelitujte. Muži jsou v tomto případě z obliga. Jsou i mužští prostituti, mohou snad za to ženy?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Nejlépe je to zlegalizovat jako normální práci, a mít to pod kontrolou.

Modré punčochy bych nechal mimo hru - viz prohibici v USA.
XXXXXXXXXXXXXXXX

DOTAZ:

Dobrý den, slyšel jsem že celá řada mužů je manželkám nevěrných. Nebylo by lepší uzákonit mnohoženství? Aby to bylo férové pro všechny zúčastněné? A co si myslíte o tom muslimském limitu 4 manželky pro muže? To myslím je také dobře vymyšleno aby se to nepřehánělo, to je asi tak maximum žen které může jeden zdravý muž paralelně sexuálně uspokojit, aby pohlavně nestrádaly a všichni byli spokojení. Děkuji mockrát za Váš kvalifikovaný názor.

ODPOVĚĎ:

Dobrý den, to co jste slyšel je pravda. Je až k neuvěření, kolik lidí se nespokojí s jednou životní partnerkou. Ostatně vysvětlení je jednoduché, může za to ten jejich chlípný pyj. Muslimské země jsou obecně známé neúctou k ženám, tekže mne tento limit nepřekvapuje. Já osobně bych si moc přála nějakou takovou zemi navštívit a případného cizoložníka pořádně pokárat, protože zatím se k nim asi nedoneslo, že žena je člověk, jako tento muž a množdy i mnohem chytřejší.
Buhehehehe

.
07. 12. 2013 | 01:08

Kanalnik napsal(a):

Nevim, co k clanku napsat. Snad jen to, ze "prostituce je jako kazda jina" muze napsat jen clovek bez jakekoli empatie a hlubsiho pohledu na zivoty lidi, kteri do tohoto spadnou.
07. 12. 2013 | 01:13

Kanalnik napsal(a):

Nevim, co k clanku napsat. Snad jen to, ze "prostituce je prace jako kazda jina" muze napsat jen clovek bez jakekoli empatie a hlubsiho pohledu na zivoty lidi, kteri do tohoto spadnou.
07. 12. 2013 | 01:13

šašek z Jihlavy napsal(a):

Když už je řeč o kurvách - vzpomínám si na epizodu z povídky holandského spisovatele Jacoba Pressera "Noc girondistů". V nechvalně známém sběrném táboře Westerbork (omlouvám se za případný chybný spelling), kde nacisté soustředili všechny Židy z Nizozemí, určené postupně k transportu do vyhlazovacích táborů, hledali nešťastníci všemožná rozptýlení, operetou počínaje a sexuálními hrátkami konče. Byla tam též jedna vyhlášená kurva, která to měla jako koníčka a dávala i zadarmo. Klientů měla dost a nemusela se starat o všeobecné opovržení. Dámy z vyšších kruhů zatím využívaly svých předností nabízením svého těla hlavnímu kápovi Khonovi, aby oddálily nebezpečí nejbližšího transportu.
Když byl vypraven další transport, sestávající převážně ze sirotků a postižených lidí, tato kurvička se dobrovolně přihlásila jako doprovod, ačkoliv dobře věděla, co bude následovat.
Tato mistrná sonda do lidské duše, kde čtenář najde více podobně dojemných epizod, dává odpověď i na některé otázky, probírané v této diskusi.
Ačkoliv mám špatné zkušenosti s půjčováním knížek s kvalitním obsahem, zde jsem neodolal a tak dlouho ji nabízel všem přátekům a známým, až se ztratila neznámo kam.
Vřele doporučuji všem, kteří si myslí, že mají jasno. Zelený je strom života...
07. 12. 2013 | 08:17

gaia napsal(a):

tak mne zaujalo vysvětlení postojů autorů k prostituci od Jáchyma.

že členka strany, která 2 roky prostituovala ve sněmovně logicky považuje prostituci za něco normálního a výdělečně výhodného.

ale nevím, jestli Zeleným bude ke vstupu do sněmovny stačit prostituce, odpor k jádru a Cikáni.
07. 12. 2013 | 09:41

gaia napsal(a):

šašek z Jihlavy

už mi je jasné, proč zde po 48. se v politických procesech Židé snažili vzájemně vybít. Tajemství z války musela být navždy pohřbena.
07. 12. 2013 | 09:42

Richard napsal(a):

Viola
no, Vaše nutkání kontrolovat jiné Violo je celkem očividné, stejně tak skutečnost, že tímto uspokojujete především samu sebe.
Váš krajní sklon k pořádku jste sama uvedla. Vaše postoje k penězům jsou z Vašich výroků také celkem jasné. To, že chcete mít ve Všem objektivní pravdu, je také celkem zjevné.
--------------------
Anální charakter se vyznačuje těmito vlastnostmi:
•spořivost, hromadění majetku (zadržování), sklon ke sběratelství ("moje!")
•nutkavá potřeba čistoty (dle Freuda je to reaktivní výtvor na pudovu zálibu v nečistém - pokouší se "odčinit" své chtění, protože ho provází pocit viny) -> může vést k nutkavé neuróze, čistotným rituálům, parodii "zbožného člověka", který ze sebe nemůže smít stopy hříchu)
•svéhlavost, paličatost, neoblomost ("ne a ne a ne!")
•nenechá se ovlivnit názory druhých, vždy tomu rozumí nebo to umí líp ("umím to! jsem nejlepší!")
•potřeba kontrolovat druhé (opět souvisí s úzkostí, nedůvěrou v uspokojení vlastních potřeb)
•vztahy bývají závislé, popř. postižené sadomasochistickým laděním (nebo spíše nejsou vyvážené: někdo je "nad" a někdo "pod")
•může v hloubi duše toužit po přijetí - nebo osamostatnění

Anální fáze

odpovídá době batolete, kdy chodíme na nočník a učíme se "zadržovat." Dítě zakouší pocit hrdosti, když se mu to daří ("umím to! jsem nejlepší!"), pociťuje slastný pocit vlastnění svého výtvoru ("moje!") Stává se poslušné vůči autoritě nebo se naopak pokouší vzdorovat a stát vůči ní v opozici. Tyto vzroce mohou ovlivnit charakter na celý život (pokud se nepodaří úspěšně dozrát do fáze genitální).
07. 12. 2013 | 09:52

ld napsal(a):

Jako fotbalový dorostenec jsem měl kamaráda a spoluhráče, jemuž jsme říkali Klit. To proto, že měl pro ženy zvláštní přitažlivost, při které zkrátka vlhly. Druhý důvod přezdívky byl ryze praktický, protože byla odvozena od slova klitoris. Kdybychom tak na něj na hřišti volali, rozhodčí by to pískal, a pak je to příliš dlouhé, neforemné.

Klit byl chlapík. Vzpomínám, že jsme hráli kdesi na venkově a on šel pro balón, aby hodil aut. A při té cestě si domluvil s místní ženou rande. Viděli se prvně v životě. Nechal se vystřídat 20 minut před koncem zápasu a než my ostatní jsme jej dohráli a scházeli se k autobusu, Klit se usměvavý vrátil od přilehlých boroviček, o 15 mililitrů prázdnější :-).

Hned po převratu kamsi zmizel do světa. Už o sobě nedal vědět. Má recht.
Proto nejsem úzkoprsý.
07. 12. 2013 | 10:05

gaia napsal(a):

ld

a co jste tím jako chtěl říci?
07. 12. 2013 | 10:08

ld napsal(a):

gaia,

že by trošku nadhledu neuškodilo. A kdo si chce zašukat, ponechme to jeho svědomí a vůli. Zbylé, jako je zdanění prostituce jsou jen kecy, které tady vypotí Stehlíková, ale jinak se tím nikdo normální nezabývá.
07. 12. 2013 | 10:13

gaia napsal(a):

také mně přijde úsměvné, že si dáma, prý profesí lékařka, může myslet, že legalizace prostituce omezí pohlavní choroby.
V uUSa je životnost pornoherce 3 měsíce, pornostudia si velmi hlídají zdravotní stav svých herců a když se něco najde, jsou nuceny pod přísnou kontrolou třeba 3 měsíce přestat natáčet a čekat na další testy, přesto se tam každý do 3 měsíců zase nakzí.
už vidím nějakou prostituku, jak 3 měsíce žije z úspor do dalších testů.
07. 12. 2013 | 10:23

gaia napsal(a):

nebo že by byla na neschopence?

ježišmarjá, radši to nebudu rozvíjet
07. 12. 2013 | 10:25

vasja napsal(a):

Kdyby slušný ženský odváděly kvalitní práci, nebudou prostitutky a bordely.
To ví každej.
Vidim tady, špatnou výchovně-osvětovou práci ženskejch organizací a konkrétně třebas paní Marx Tomin.
07. 12. 2013 | 11:34

komunista z Lehman Brothers napsal(a):

Nyní tedy pár slov k straně poptávky.
Zde je situace podobná jako ve zbytku toho, čemu se ještě s velkou mírou nadsázky říká "naše" ekonomika. Kdy pouze díky poptávce dovážené primárně z Německa a sekundárně ze zemí, kam německé firmy reexportují tyto importy /" naše" exporty...zatím nedošlo k tomu, že se lokální a regionální /neexportní ekonomika/ dosud nepoložily zcela. Jak tedy postupovati ve vztahu k poptávce po službách prostitutek a prostitutů ?
V exportní prostituci mnoho pozitivního může učiniti například Singer a jeho kumpáni - každou devalvací singerovky se plní o něco více kapsy prostituujících či jejich zaměstnavatelů, pokud tedy si zákazníci eura nevymění u veksláků nebo v institucích podléhajících dozoru Singera. Dalším, ale dosti protichůdným a kontraverzním , opatřením se jeví býti úsilí o snižování ceny práce a tak zvyšování konkurenceschopnosti našich prostituujících. Zde něco málo učinili Topolánek a Kalousek, mnoho tooho namluvil Nečas. Otázkou je, kam až jít - zda by například naši priostituující souhlasili s posunem až někam k hladinám ceny práce bangladéšských prostituujících a zda je vůbec nutné takové opatření, zda poptávka po bangladéšských prostituujících není ze strany tradičních to poptávajících - po službách našich prostituujících ....pouze chimérou a když tak, si tam prostě zajedou i zjiných důvodů /jiný druh exotiky potažmo pohalvních chorob/.

Podívejmě se nyní na ostatní sektory " naší" ekonomiky /v tmto případe prostituce/. Tedy na lokální a šedou.
V lokální je poptávka tradičně tvořená a stimulována hlavně střední třídou, chudina by sice také chtěla - ale nemá na to. Tato střední třída však je zatěžována stále vyššími a vyššími povinnými, nezbytnými, mandatorními výdaji, kdy sice řádné a pravidelné uspokojování pohlavního pudu je jistěže možno považovat za takovou nezbytnou potřebu, ovšem v soutěži s jídlem, bydlením , teplem či vodou prohrává...v posledku je to tedy právě i tato potřeba, která je omezována, či se spoléhá spíše jen na domácí práci, domácí samozásobitelství - práce prováděné uvnitř jednotlivých domácností se však ani nezapočítávají do GDP, ani se nedaní.
Taková lokální ekonomika pak nevzkvétá, snad až na ty podniky, které zásobuje poptávkou třída těch skutečně bohatých a firmy dotované z EU fondů - většinou sekundárně, přes firmy zaměstnavající či patřící pobíračům takovýchto dotací.

O šedé ekonomice příště, je to samostatná kapitola, věru že ne nějaká vedlejší, není žádnou Popelkou - je spíše Tlustou Bertou.
07. 12. 2013 | 11:57

Viola napsal(a):

Richarde

zdá se, že jsem váše oblíbená virtuální nicka, když se mnou tak zobíráte a hodnotíte a zkoušíte na mě, jak jste si nastudoval Freudovu psychologii. :-))
07. 12. 2013 | 15:08

Viola napsal(a):

Vandal

"Ženy si užijí, a ještě za to dostanou zaplaceno."

To je většinou mýlka těch mužů, že by si sex za peníze ženy užily. Muži platí obvykle za sex, aby si užili oni, těm ženám dávají bolestné ve formě peněz.
Každým takovým stykem za peníze dostává duše ženy a dost často i tělo rány a stává se zatvrzelejší, otrlejší a kdyby náhodou někdy měla porodit dítě, tak to bude určitě psychopat.
07. 12. 2013 | 15:18

Richard napsal(a):

to ne Violo, jen si myslím, že ta Vaše velká a slavná mravnost je často jen Vašem skrytém sobectví a sebestřednosti ...
to z Vás nicku nedělá, jen člověka s poněkud pokřiveným sebeobrazem
07. 12. 2013 | 15:22

Richard napsal(a):

milujete svůj obraz o sobě, který má od toho, jaká skutečně Viola je, občas dost daleko...
Jste celkem zdatný manipulant, užíváte k tomu typicky náboženské způsoby a jakousi "dojemnou" útlocitnost. "Achich achich, nevinná a čistá Violka chce pro všechny z nás jen dobro, ale nejdřív udělejte, co ona chce, aby byla spokojená. Podívejte, jaká je to oduševnělá a nevinná bytůstka, achich achich, takový dobrý člověk to je, to je neuvěřitelné, achich achich"
To jsou Vaše nástroje Violo, v určitém smyslu mi přijdete vlastně dost podlá a zbabělá.
07. 12. 2013 | 15:31

Mirek - HK napsal(a):

Všechno je úplně jinak. Ze všeho nejdůležitější jsou trendy - a to politici tentokrát "vystihli". Dnes si můžete sexuální kontakt domluvit s jakoukoli "krasavicí" po telefonu a to vše většinou úplně zdarma. Už i na teletextu je zájemců o sex dost a nejsou to jen muži. Na pornostránkách tam už je to přímo masakr. Úplnou sexuální svobodu brzdí snad jen strach z HIV nebo pohodlnost některých mužů.
Do budoucna to bude tak, že prostitutky opravdu nebudou potřeba. Pokud se stanete vy i vaše ženy součástí "uvolněného" řetězu nekonečných sexuálních možností, tak jen dobře - tak to asi zamýšlejí politici ve Francii. A protože i my si potrpíme na všechny importované blbosti, tak se toho ujmou i naši politici ......
07. 12. 2013 | 15:49

Martin napsal(a):

Pro Violu :

Ach ta naivita. Pokud řada vysokoškolaček přizná přivýdělek sexem a je hrdá na to, že její klienti jsou pak v podstatě její kamarádi, tak o nějakých psychických utrpeních nelze hovořit. Je to smutné, ale dnes se láska odděluje od sexu. Sex se bere něco jako jiná fysiologická potřeba. Vysvětlovat toto vlastnímu životnímu partnerovi bych ale nikomu nedoporučoval, obzvláště pokud je žárlivý.
Bohužel společnost to tak bere a ani se nad tím nepozastavuje.
07. 12. 2013 | 16:04

Richard napsal(a):

http://www.csfd.cz/film/289557-kvety-valky/

tady celkem zajímavý film v němž se setkává morálka kurtizán a nevinných školaček..
ten film není celkově asi nic moc, ale moment setkání dvou skupin dívek s odlišnými hodnotami je v něm zachycen velmi hezky, stejně tak v závěru jakési odhalení pozadí postav, tedy kým dívky skutečně jsou...

"Válečný velkofilm od režiséra filmu "Hrdina". V roce 1937 stojí Nanking v přední linii války mezi Čínou a Japonskem. Když útočící japonská císařská armáda obsadí hlavní město Číny, zoufalí civilisté hledají útočistě za zdánlivě ochrannými zdmi západní katedrály. Tady nalezne úkryt i John Miller, uvězněn uprostřed válečného chaosu a následné okupace. Připojí se k němu skupina nevinných školaček a třináct kurtizán, které jsou stejně jako on odhodlány uniknout hrůzám, které se dějí za kostelními zdmi. Nakonec je to hrdinský čin, co vede zdánlivě nesourodou skupinu zpět do boje ve snaze přežít násilí a pronásledování ze strany japonské armády"
07. 12. 2013 | 16:26

Viola napsal(a):

Richarde

jsem opravdu velice mravná, až je to neskutečné, sama tomu nemohu uvěřit, ale je to tak, stává se ze mě až svatá, očekávám, že se i nad mou hlavou objeví jednou svatozář, jestli už tam není teď. Jestli za to může sobectví to nevím, už jsme to jednou probírali, už si nevzpomínám pod jakým článkem.
P.S. Všechno souvisí se vším.
07. 12. 2013 | 16:26

Viola napsal(a):

Martine

být hrdá na to, že mi někdo zaplatil za sex je už známkou toho, že ta osoba nepochází z normální matky.
07. 12. 2013 | 16:29

Richard napsal(a):

Violo,
pletete si potlačenost a poslušnost k jistým náboženským pokynům s mravností...ta má k takovému jednání často velmi daleko, ostatně některé Vaše sebestředné a sobecké postoje to jen dokazují.
Mravnost je vždy vztažena k druhému člověku, Vaše postoje jsou někdy k jinému velmi neohleduplné, až agresivní, tak podle chudinkovsky až útlocitntě. V tom není žádná mravnost, jen Vaše ohromné sebezalíbení.
Netvrdím, že jste zlý člověk, budete mít jistě i dobré vlastnosti, viděl bych na nějakou pečlivost, starostlivost, pořádnost atd. , dokážete být, ale také silně pasivně agresivní, to není žádná mravnost ani dobro Violo, i když byste to tak ráda viděla.
Žádná svatozář Vám nehrozí Violo, nemějte strach, jediné čím jste ohrožena je velký sebeklam o vlastní dokonalosti, mravnosti a čistotě o kterou se chcete skrze poslušnost vůči příkazům zasloužit, to že jste takovým jednáním agresivní a neohleduplná vůči některým jiným Vás vůbec netrápí, Vám jde hlavně o sebe a vlastní dokonalost. Ó jak mravné a ušlechtilé toto jest.
07. 12. 2013 | 17:59

santawizard napsal(a):

Richarde,.nevím jestli kritizujete církev a nebo Violu.Není to ,ale náhodou jenom subjektivní diagnoza?Máte nějakého kolegu,který by s váma souhlasil.Anální a genitální posloupnost by v církvi korespondovalo ke stolici a pánevní problematiku.Rovněž je vidna zkrytá fixace a projekce.Jestli však Viola miluje kázeň a pořádek ,kdežto vy moc ne,tak to jenom ukazuje různorodost a odlišnost mezi lidmi a trochu i mezi mužem a ženou.Každý máme svůj úhel pohledu.Nikdo není dokonalý.Každý má nějaký přebytek a nedostatek akce a reakce jako času a peněz.
Na aktuálně cz. však chybí sebekritika.Každý kritizuje jeden druhého ,ale sám sebe nesmí kritizovat.Např já jsem taky svatý čaroděj,ale na hříšníka bych si hrát neuměl.Už jsem si chtěl hrát na beránka ve vlčí kůži i kdyby mne měl ten vlk v ovčí kůži sežrat na oběd,ale vždycky z toho sešlo.Tím narážím hlavně na to slovo hospodský kaplan a třeba i na toho lidového léčitele v psychiatrii.Neuměl by jste mne sám nějakým příkladem představit jednoho v roli ,který je ve jménu Ježíše a druhého ,který je v roli ve jménu Satana,či cosi?.Ježíš půjde do hospody a Satan do kostela?Nebo do blázince a do bordelu.?Libido a genius stoupne nebo klesne?Chápu,že vy jste anarchista hells angels a sons of anarchy,taky trochu jenom jako v divadle.I tak se domnívám,že jste mravný hrdina.Na padoucha by jste, ale neměl ani jako Miloš Kopecký.
07. 12. 2013 | 22:39

Viola napsal(a):

Je zvláštní Richarde

že když se s váma dostanu do diskuze, tak začnete posuzovat a hodnotit mě a dané téma pustíte. Mám pořád pocit, že mi i s úroky vracíte ten můj názor na pořádek.
K pořádku také patří čistota. Prostituce nepatří mezi pořádné a čisté věci.

Ten výraz pasivní agrese je zajímavý. Chcete třeba říci, že takový Ghándí byl pasivně agresivní? Richarde a k vám jsem byla nějak neohleduplná?
Jde mi samozřejmě o svou dokonalost a pak dokonalost rodiny, dětí a pak společnosti a proto se i tu ozývám a také chválím pana Stejskala, protože dělá, co nejvíce může.
08. 12. 2013 | 00:00

Viola napsal(a):

ano Santo

Richard si mě spojil nějak pevněji s katolickou církví a buší do mě skoro jako do kardinála Duky :-)
08. 12. 2013 | 00:02

Maximus napsal(a):

gaia a Viola

Na dané téma máte rozumné názory a vidím to také tak.
Tahle společnost je docela rozvrácena a "oni" jdou programově i proti morálce, té základní a nám od rodičů vštěpované zásady jim také moc vadí. Mám obavy,
že se jim to zatím daří a soudím tak podle stavu naší země a nejen podle hospodářských ukazatelů.... Komunisté byli naivní troubové, ale tahle parta se vyzná a ví jak na to. Exhibující gayové, multikulti do každé rodiny a hlavy, globální řízení všeho někým zdáli koho ani nemůžete znát a ani se o tom nesmí nikde psát, morálka podle toho kolik kdo má peněz..... dále chybí čip každému narozenci do ucha, vylepšená kontrola názorů na sociálních sítích a následná registrace.... G.Orwell by koukal jak puk.
08. 12. 2013 | 05:27

Viola napsal(a):

Pane Maxime

Přesně tak, jak píšete. Někdo vám ohledně Mandely napsal, že tak špatný příspěvek nečetl, mě by zajímalo kdo to je, ale to se tu nedovíme, když nám to ten konkrétní člověk neřekne. Pana Honolulu tu také mnohokrát smazali a přesto pravda je pravda. I to na té Ukrajině není normální a kdo do toho také fouká jsou ty nahaté ženštiny -femen , udělala by to žena sama od sebe?
Na druhou stranu se musím přiznat, že mi nevadí když se trochu té nemorálky dostává i mezi muslimy, to ode mne není pěkné.
Ale je to všechno složité a je těžko uvěřit, že se to děje samosebou nějakým vývojem.
08. 12. 2013 | 11:54

Richard napsal(a):

Violo
své subjektivní potřeby vyhlašujete za objektivní pravdy BEZ OHLEDU na to, jaký přístup má k daným věcem jiný člověk. S církví Vás spojuji, jelikož takové jednání je právě pro církev, kterou uctíváte, příznačné, takový nábožensky tmářský způsob, jejich modus operandi, kdy se "vyvolení pohlaváři" sejdou a rozhodnou o tom, co je pravda tak, aby ukojili své potřeby a ega. Toto uvažování je církvi stále blízké, středověk v ní pořád neskončil, málem jsme měli prezidenta, který vychází tomuto vstříc a taktéž, jako Vy, před tímto pokleká.
Nejste schopna rozlišit vlastní pohled od reality, nevím, snad v touze se něčeho "absolutně pravdivého" chytit. Tímto povýšením subjektivity a vlastních potřeb na objektivitu, však nepřímo odmítáte, znehodnocujete subjektivitu a potřeby jiného, neberete na ně žádný ohled, vlastně tímto jiného nepřímo poškozujete. Nedokážete rozlišit vlastní subjektivní cítění a potřeby příp. jakýsi nábožensky ideologický pohled od reality cítění a potřeb jiného, které jsou stejně tak skutečné, jako Vaše, často však velmi odlišné. Toužíte po tom, aby věci byly takové, jak je vidíte Vy, jak odpovídají Vašim potřebám a přáním, tak je za takové vyhlašujete, čímž bezohledně znehodnocujete subjektivitu a potřeby jiného. Přiznávám, že nevím, jestli jste více ve službách vlastního sobectví či náboženské ideologie, v podstatě jde o totéž, neb do služeb takového ideologie může vést jen vlastní sobectví.
Vaše dokonalost a mravnost je silně povrchní Violo.
Připouštím, že mě Vaše jednání dráždí, ten kontrast mezi tím, jak čistě a mravně se snažíte vystupovat a odvrácenou stranou takového jednání, které je v podstatě sociálně dost nečisté, sobecké a temné, vlastně motivováno pudově, asi touhu po bezpečí, jistotě a snaze je uspokojit skrze jasný řád, který byste nejraději vnutila všem, a to proto, abyste se cítila dobře a potvrzeně, hlavně Vy sama. Přitom se toto snažíte vyhlašovat za dobro pro jiného, příp. pro všechny. Kdo takový řád, který Vám přináší pocity uspokojení odmítá akceptovat a vidět věci v souladu s ním, je vinen/špatný/nemravný, případně páchá takové skutky. To je dost těžká manipulativní, psychologická agrese skrze snahu vyvolat v jiném pocity viny a špatnosti Violo, agrese páchaná na osobnosti jiného, jen proto, abyste ochránila a uspokojila samu sebe, své "vznešené" ego. Manipulace s jiným skrze nepřímého vinění ze špatnosti a nemravnosti tak, abyste uspokojila a upřednostnila samu sebe. Vaše mravnost je v tomto jedna velká sobecká lež, která nemá s mravností/ohledem k jinému nic společného. Vaše mravnost je jen iluzí Vašeho do sebezalíbeného ega.
-----------------------
"Chcete třeba říci, že takový Ghándí byl pasivně agresivní?"
Viola

Ghándího osobnost neznám, ale prý stálo hrozné prachy udržet ho v chudobě.
---------------------------
08. 12. 2013 | 13:28

Richard napsal(a):

Proč s Vámi nevedu diskuzi na dané téma, ale spíše se zaměřuji na Vaši osobnost?
S Vámi Violo diskuze smyslu nemá, Vy neumíte diskutovat, nedokážete rozlišit vlastní postoj od reality, kterou jiný může vidět a prožívat odlišně. Prostě, Vy nevidíte věci po svém, ale rovnou pravdivě, to je Vaše osobnostní motto.
S tím pořádkem Violo, nijak jste se mě konkrétně tímto nedotkla, vím o sobě, že jsem velký bordelář, tuším jsem s tím celkem srovnaný, rád si z toho dělám i legraci, ostatně sám jsem to o sobě napsal, o tohle vůbec nejde. To, co mě na Vás dráždí je manipulativnost a kontrast mezi tím s jakou nevinností, čistotou a světlostí se snažíte samu sebe představit a skutečností, jak silně temná pod touto sebeiluzí jste. Nebezpečí a onu agresi spatřuji v tom, že se snažíte vlastní přístup vyhlašovat za obecně mravní a prosazovat i tam (skrze snahu vyvolat v jiném pocit viny, či studu/nemravnosti jako nástroji Vaší manipulace), kde není nejmenšího zájmu, kde člověk nahlíží na tyto věci zcela jinak, kde má jiné potřeby než Vy a skrze ně vidí situaci odlišně, to mi z Vaší strany přijde jako jednání nikoliv čisté, ale dost špinavé. Odlišovat se od Vašeho pohledu je pro uspokojení Vašich potřeby nepřijatelné, takže se snažíte obviňovat z nesprávnosti, nectnosti, nemravnosti, špatnosti atd.. Navíc se u takového agresivního vměšování do záležitostí jiného tváříte jak největší světice a andílek se svatozáří nad hlavou, který tak činí pro blaho jiného. To mě asi dráždí, tenhle rozpor mezi tím, za co se vyhlašujete a tím jak skutečně jednáte, tahle Vaše manipulace. Nejsem si jistý, zda-li jste si takového kontextu vůbec vědoma. Pácháte dobro, které je však dobrem jen Vaší straně, ve Vašich očích. Z mé strany vypadáte jen jak podlý, do sebe zalíbený manipulant uchvácen iluzí vlastní dokonalosti z jejichž pozic se s andělský líbezným úsměvem snaží v jiném vyvolat pocit viny, špatnosti, nemravnosti, atd.. To je Váš způsob manipulace a agrese Violo, způsob Vašeho nevybíravého a řekl bych celkem podlého sebeprosazování se aneb vlastní potřeby skryty za dobro pro jiného.
V tomto je Violo dle mého Vaše velká a slavná mravnost jen jedna velká sobecká lež, která mě dráždí snad proto, že je pronášena s tak slaďoučkým a nevinným tónem, že by si snad jeden skutečně mohl myslet, že máte svatozář nad hlavou. "Vyháníte čertíky, ale zvete samotného ďábla."
Mravnost? EE, Ohromná sebezalíbenost a strach o sebe samu v jejichž méně pácháte neskonalé "dobra".
08. 12. 2013 | 13:28

Richard napsal(a):

ještě
ono, když je někdo s Vámi v souladu, konformní s Vašim pohledem, egem a potřebami, dokážu si představit, že budete hrozně hodňoučká a cukrovat budete snad až do nebíčka, ostatně takto fungují také ony církevní mechanismy, jakmile se však někdo odchýlí, nastupuje nevybíravá agrese. Nejste typ, který by útočil vulgárně, či vyjadřoval agresi přímo, jdete na to tak líbezně,nenápadně přes "dobrotivé" znehodnocování jiného, přes pocity viny, špatnosti a nemravnosti, to je Váš nástroj agrese a nevybíravá zbraň, jak se prosadit, zajistit si výsadní pozici, potvrzení ega a uspokojení potřeb.
Prý mravnost, che. V mých očích celkem podlý způsob agrese, tím, že je skrytá a tváří se jako cosi dobrého/dobrotivého.
Jako ten úchyl v lese, který láká na bonbónky.
08. 12. 2013 | 13:50

Richard napsal(a):

"Richarde,.nevím jestli kritizujete církev a nebo Violu.Není to ,ale náhodou jenom subjektivní diagnoza?"
Santa

samozřejmě Santo, jde jen o můj pohled. Církev a Viola? To se hrozně moc prolíná, v mechanismech uvažování, prožívání, jednání atd., aneb mravnost jako služba jistým zájmům, kdysi feudálně - církevním pánům, kdo odmítne sloužit, je nemrava, hříšník, špatný. Jde vlastně o mechanismy přežití, způsob jak si zajistit uspokojení potřeb, taký nepřímý, nevyjádřený, vyhlášený za univerzální dobro, bo čím víc jich bude, tím silnější vliv a moc - naděje na přežití a zajištěný život, církev je vlastně jen také mocenské letadlo.
Kdo slouží, poslouchá, je konformní, potvrzuje = je dobrý, přichází soc. odměna, která jednání upevňuje, kdo ne, je špatný/trest/agrese/odmítání/obvinění, který má přivést hříšníka k nápravě a znovu žádoucí službě uspokojující jisté zájmy, k podřízení, nikoliv partnerství, kdy má pohled každého člověka svou váhu a hodnotu.
Je to celý mocenský establishment, zakuklený do duchovna.
Také cvičení pejsků skrze jednoduchý mechanismus upevňování.
Haf haf.
08. 12. 2013 | 14:28

santawizard napsal(a):

Můj další přízpěvek byl odmítnut.Publikace příspěvku odmítnuta, text vykazuje znaky spamu či jiného porušení Kodexu diskutujících.
Vůbec si toho nejsem vědom ,kde jsem udělal chybu.Komentář mám zkopírovaný.Rád bych to zkontrolovali se Stejskalem,ale nevím jestli se mne bude chtít..To se mne ještě nestalo.Možná ,že celý systém bojovného umění a počitačových robotů je na vaši straně.V podstatě jsem tam napsal ,že místo Violy by jste takovým způsobem měl kritizovat vaši psychiatričku z diktatůry hospodské politiky a diktatůry psychiatrie.
08. 12. 2013 | 15:12

santawizard napsal(a):

Alespoň posílám kopii toho co jsem přizpěl Dominikovi Dukovi:
santawizard napsal(a):
Křesťanské a nekřesťanské peníze:

Hospodářská krize kapitalismu je zaviněna neviditelnou rukou trhu,neviditelnou rukou zákona a neviditelnou rukou ďábla.,kde vládnou jenom a jenom nekřesťanské peníze.To znamená,že např v Americe,.hypopteční krize zkrachovala spoustu a spoustu nemovitostí ,vil ,.domků a bytů všechno dneska leží ladem a prázdnotou ,ale na druhé straně se rozmohli všemožní bezdomovci a chudina žijící pod mostem.Kdyby však místo nekřesťanských peněz vládli křesťanské peníze,tak by to skončilo úplně naopak.V době krize by chudí lidi žili v levných a levnějších objektech ,za charitativní ceny. Až by krize pominula,tak by v době prosperity i chudí lidé byli bohatší a ladem by leželi jenom ty chudé a laciné objekty,pravý opak toho co se děje dneska.
V době komunismu měl skoro každý stejně.Nikdo však nechce jít zpátky do komunismu .Stačilo by ,aby se bohactví země a národa rozdělovalo trochu spravedlivěji.Církev je humanistou a ví dobře co jsou to nekřesťanské peníze a co to jsou křesťanské peníze.Restituce přinese církví nemovitosti a peníze.Církev žije na věky.Klidně by mohla skupovat na hypotéku další a další nemovitosti.Např takový domek,chaloupka na vesnici je na trhu za 300000kč-600000kč .Na 30 letou hypotéku je to 1000kč-3000kč /měs.V takovém domku by mohlo klidně žít až 10-15 lidí.Platili by nájem ne za nekřesťanské peníze ,ale za křesťanské peníze,což je min.1000kč pro 10 lidí.dohromady.!!!Pravý opak toho, kde se dneska za nekřesťanské peníze ,ne v jednom domku ,ale v jedné místnosti mačká 10 lidí a dohromady a musí platit ne 1000kč, ale až 15000kč. I když by církev neměla žádné nekřesťanské zisky,ztráty by taky neměla.Naopak nájemníci by ji platili nájem ve výši hypotečních splátek.Za 30 let by církev tímto způsobem zadarmo získala další a další nemovitost.Všichni by byli spokojeni.Možná ,že by proti takovým křesťanským penězům breptali jenom ty nekřesťanské peníze,které jsou v hospodářské krizi .Kdyby však pochopili,že by církev tímto charitativním způsobem bojovala proti hospodářské krizi,tak i oni by byli OK.
08. 12. 2013 | 13:49
08. 12. 2013 | 15:21

santawizard napsal(a):

Přidat komentář
Top of Form 1
Publikace příspěvku odmítnuta, text vykazuje znaky spamu či jiného porušení Kodexu diskutujících. Váš komentář:
Bottom of Form 1
Richarde,zavinil to b+bec.Jinak všechno při starém ,ale je to slátanina.
Vy sám filosoficky obviňujete Violu ze zla a ještě jí říkáte ,že nevíte jestli si je toho vědoma.Nepřípomínáte ji na konkrétní postoje a názory z kterých by se to všechno dalo vyvodit.Naopak jí necháváte žít v temnotě,ve víře aby si to uvědomila sama,popřípadě i ostatní čtenáři..Já žasnu.Možná ,že jsem všechno od Violy ještě nečetl,ale mne se to zdá jako neopodstatnělá pomluva.Taková spisovná a racionální kritika zrcadlová by se ale mohla hodit hlavně na samotný systém diktatůry hospodské politiky a diktatůry psychiatrie.Vaše psychiatrička je lepší nebo horší než Viola?Není náhodou Viola jenom váš obětní beránek a pokusný králík ,jako ve hře ,když dáváš vinu na sebe nebo od sebe?Tam je ta fixace a projekce.Sebekritika(i psychiatrického systému) pod rouškem kritiky(i církevního systému) a naopak.(nemocná duše a mysl versus boží duše a mysl) Je to ale piplačka.Ego-id,superego a superid ,z vědomí do nevědomí a naopak.Imprese a exprese.Pořád jdeme stejnou cestou dobra,ale zlo si nechceme uvědomit a zůstává v nevědomí(nevědomý hřích)V ústavech ještě víc.Tam platí:(Jestli si však chceš hrát na b+bce, abys mohl být ještě větší zloděj není jedno a totéž ,jestli si chceš hrát na zloděje, abys mohl být ještě větší bl+bec.)Platí i pro sexuologii.Jak se udělat co nejrychleji a nebo nejpomaleji,když libido a genius stoupne nebo klesne..V opačném případě je v nevědomí naše dobro a pravda ,ale my žije s komplexem méněcennosti.Patriarchát versus matriarchát.Pro dobré a zlé ,Dáma má přednost (muž dává vinu na sebe),ale občas jsou si nevěrní,(přednost si sjedná muž) takže znají i tu odvrácenou tvář.V umění se tomu říká forma a obsah.Obě mají být super.Nebo alespoň obsah než jenom forma.Jindy alespoň forma než obsah je dostačující.Válka mezi dobrem a zlem je taky mezi lepším a horším nebo nejhorším a nejlepším.Poznej sám sebe v dobrém i ve zlém znamená království boží.
Např i paní herečka stará dáma Květa Fialová a spol říká ,že tantrik sex pro osvobození duše vede k nirváně jako indické konopí.Anální.genitální,pupeční,srdeční,hrdelní a třetí oko a svatozář nad hlavou ..(7 čaker)jde s kritikou a psychoanalýzou na kterou se musí umět hrát jako na flétně.Vy hrajete jenom na dvě struny.V reálném životě tady leží tajemství balistiky.Krycí a palební síla kamery jako kulometu.
08. 12. 2013 | 18:28

Richard napsal(a):

Santa
Křesťané, či lidé, kteří sebe sami považovali za mravnost samu, napáchali v dějinách mnohého zla, které ospravedlnili vyšším dobrem. Napravovali "nemravnosti" ještě většími sviňárnami a v podstatě to dělají doteď, a zas to nevidí. Církev je stále stejná, stejně jako ti komunisti, byť si zastánci těchto obou ideologií už zas myslí, že jsou ztělesněnou mravností nade vše. Viola je jen produktem takového uvažování, má ze svého sebepojetí zcela oddělené vlastní zlo.

Má sebekritika? Taky s tím mám problém, resp. s vlastní agresí, těžko se mi připouští, že dokážu být zlý, ale je to tak, dokážu, řekl bych, že dokážu být velmi agresivní a je pro mě problém jí adekvátně ventilovat, z některých zdejších ušlechtilých diskutéru mi skutečně pění krev. Z toho hlediska bude i hodnocení Violy má projekce, jak si správně všímáte, to však neznamená, že Viola taková, jakou jsem jí popsal není, projekce spočívá v tom, jak významný je tento moment pro mě, jak moc dráždí mě osobně. Možná je z toho hlediska Viola pro mě skutečně oběť, resp. vhodný objekt projekce, asi jo. Vidím na ní vlastní potlačenou agresi, to ale neznamená, že tam není.
08. 12. 2013 | 19:25

Richard napsal(a):

chcete konkrétní příklad zla naší čisté Violky?
třeba její oceňování komunistického režimu, který má na svědomí milióny životů, zavražděných, umučených lidí. Paní Violka si myslí, že šlo spravedlivý režim, kdy ten, který plnil povinnosti, se neměl čeho bát, dokonce aj na schůzi, byl-li komunista, došel jeho názor sluchu mocných, och jaká to čest a uznání. To je třeba konkrétní příklad, jak jsou čertíci vyhánění, pozvánkou ďábla totality a autoritářství, které by k vlastnímu uspokojení srovnalo nejradši všechny do stejné laťě = konformovalo, uniformovalo.
Chcete vědět jak manipulační nástroj "pocit viny, špatnosti", dokáže člověka zneužít, poškodit?
Představte si, že jsem Váš táta, který Vás třeba v zimě, když se opije, bude posílat se džbánem pro pivo do hospody, Vy se nebudete chtít nechat takto zneužívat a tuto službu omítnete, tak Vás začnu obviňovat, že jste nemravný, neposloucháte staršího, nemáte úctu ke starším apod. Za to pivo si dosaďťe jakékoliv jiné sobecké přání, které bych na Vás mohl mít, kterému pokud nevyhovíte a nevyjdete vstříc, obviním Vás z nemravnosti, nešlušnosti, čímž se ve Vás budu vlastně snažit vyvolat pocit viny a úzkosti, útočit na Vaši osobnost odmítáním, abych Vás přinutil ke splnění mých sobeckých požadavků. Prostě, když to (pro mě) neuděláš Santo, nejsi dobrý a slušný člověk a syn a třeba ani nedostaneš večeři. Hodný chlapec budeš až tehdy, když se polepšíš, a zajdeš mi pro pivo, potom Tě zas budu mít rád, budeš dobrý a slušný.
Taká sviňská manipulace s lidskou hodnotou, která je podmiňována skrze to jak člověk vyhovuje nárokům, potřebám a přáním jiného. Katolíci si na tom vystavěli celý byznys, stejně tak komunisti. Člověk má hodnotu, už jen tím, že je, oni se lidem snaží nabulíkovat, že jí získá, až se o ní u nich zaslouží, taká mocenská sviňárna.
08. 12. 2013 | 20:02

paní Viola napsal(a):

má pravdu.
08. 12. 2013 | 21:34

pan Richard napsal(a):

kecá.
08. 12. 2013 | 21:35

skeptický napsal(a):

Fuck is good
fuck is funny
everybody fucks for money.

If you think that fuck is funny
fuck yourself and save the money.
08. 12. 2013 | 22:14

Richard napsal(a):

FAK JÓ...
08. 12. 2013 | 22:19

santawizard napsal(a):

Nevím jak horkokrevní nebo chladnokrevní válečníci přistupují ke svému nepříteli.To co jste ,ale popsal je typický česká natura.Nebo lidská?Např já jsem svobodný umělec a tudiž mám rezervu ,že nemusím nikomu panáčkovat ani posluhovat.Když se však na to podívám očima té naši nové svobody náboženské a politické a podnikatelské,tak v tomto sektoru je povaha a povolání člověka právě na takových základech stavěna ,jak jeden druhého zadarmo nebo za peníze chce panovat nebo sloužit. Chyba může být jenom ve stylu a úrovni či vkusu.
Ano kritika není pochvala.Motivovat láskou není totéž jako motivovat karabáčem.Oko za oko a dolar za dolar není jenom jedno pravidlo.Jestli se však člověk dostane do podrůčí někoho jiného jako láska nad rozumem a nebo rozum nad láskou ,tak to teda nevím.
........Nebudeš-li mne poslouchat ,tak tě budu křivě obviňovat.Nebudeš-li mne zvelebovat ,tak já tě budu devastovat........
Nejsou náhodou na to paragrafy?
Jinak bych vám mohl citovat paní Dotazku,která to tady citovala na Radkinovi Honzákovi. :Křesťanský pacifismus je teologické a etické stanovisko, že jakákoli forma násilí je neslučitelná s křesťanskou vírou. Křesťanští pacifisté říkají, že Ježíš sám byl pacifistou, tvůrcem pokoje a šel osobním příkladem svým následovníkům (Ježíš jako normativní člověk).[5] Svědectví o tomto postoji je zaznamenáno v Bibli.

Ve Starém zákoně například v knize proroka Izajáše v pasáži 2:4: „On bude soudit pronárody, on ztrestá národy mnohé. I překují své meče na radlice svá kopí na vinařské nože. Pronárod nepozdvihne meč proti pronárodu, nebudou se již cvičit v boji.“ či v Paralipemenonu v pasáži 22:8: „Králi Davidovi – Stalo se však ke mně slovo Hospodinovo: »Prolil jsi mnoho krve, vedl jsi velké války. Nebudeš budovat dům pro mé jméno, protože jsi na zemi přede mnou prolil mnoho krve.“

V Novém zákoně například v evangeliu podle Matouše v pasážích 5:38-42: „Slyšeli jste, že bylo řečeno: ‚Oko za oko, zub za zub.‘ Já však vám pravím, abyste se zlým nejednali jako on s vámi; ale kdo tě uhodí do pravé tváře, nastav mu i druhou; a tomu, kdo by se chtěl s tebou soudit o košili, nech i svůj plášť. Kdo tě donutí k službě na jednu míli, jdi s ním dvě. Kdo tě prosí, tomu dej, a kdo si chce od tebe vypůjčit, od toho se neodvracej.“, dále 5:9: „Blaze těm, kdo působí pokoj, neboť oni budou nazváni syny Božími.“ a 26:52: „Ježíš mu řekl: ‚Vrať svůj meč na jeho místo; všichni, kdo se chápou meče, mečem zajdou.‘“
.
08. 12. 2013 | 22:53

evix napsal(a):

Pro Richarda, tohle napsal Xavier:
Začnu oklikou - más stát právo postihovat občany za jízdu automobilem po požití alkoholu? Neomezuje se zde svoboda těchto řidičů. Jejich svoboda se jednoznačně omezuje. Kde na to stát bere právo? Stát tak koná ve jménu ochrany ostatních účastníků silničního provozu, přestože ne každý řidič po požití alkoholu způsobí dopravní nehodu. Stát přijal takový zákon, protože je faktem, že požití alkoholu před jízdou automobilem pravděpodobnost zapříčinění dopravní nehody zvyšuje. Podaří se státním orgánům zabránit tomu, aby někdo usedl za volant pod vlivem alkoholu? Ne, ale mnohé od toho odradí a tím zvýší bezpečnost dopravy. Podobné je to s problematikou prostituce. Hledisko celospolečenského dopadu určitého jednání musí být nadřazeno individuální svobodě jednotlivce (v tomto případě prostitutky či jejího zákazníka). Je třeba hledat řešení, které nebude ideální, ale pokusí se zabránit negativním jevům v co největší míře, aniž by mělo přehnané očekávání o možnosti "vyléčení" problému silou represe.
dále je třeba poznamenat, že úvaha paní Stehlíkové neberou vůbec v potas širší souvislosti. Obrovské procento žen vykonává prostituci nedobrovolně - buď se ocitly ve finanční tísni v důsledku drogové závislosti, nebo jsou k tomu donuceny obchodníky s lidmi. Pokud si myslíte, že u nás se s ženami neobchoduje, tak jste na omylu. Těmto ženám legalizace prostituce na roveň živnosti nepomůže. Ve prospěch sexuálních otrokyň náš stát nedělá zhola nic a to se musí změnit. Žena prostitující v důsledku drogové závislosti potřebuje jinou pomoc, než legalizaci prostituce.
V minulosti byly pokusy vyřešit prostituci postihováním prostitutek. Dnešní přístup - postihování jejich zákazníků - se zdá být mnohem efektivnější. O Kanadském řešení si můžete přečíst více zde: (http://www.blisty.cz/art/70627.html)

Asi Richarde máte klapky na očích, když se stále navážíte do Violy, měl by jste se sebou něco dělat :-(
08. 12. 2013 | 23:16

Viola napsal(a):

Richarde

dostáváme se od témata, ale snad to nevadí, když už je upozaděno novými tématy.

"Možná je z toho hlediska Viola pro mě skutečně oběť, resp. vhodný objekt projekce, asi jo. Vidím na ní vlastní potlačenou agresi, to ale neznamená, že tam není."

Vypadá to, že bych tu měla pro vás být stále, ať si můžete svou agresi vybíjet alespoň virtuálně, když to vím, tak mi to neublíží a budu mít pocit, že jsem vám a možná někomu jinému, kterého byste skutečně mohl napadnout, pomohla.
Ale na druhou stranu i to může být nedobré, existují vlny energie, jak jsem vás chtěla na to téma navést výše, ale vy jste nechtěl. A skutečně se mě fyzicky dnes negativní vlny energie dotkly, ale bez šrámu a skřiveného vlásku jsem se vyhla, no uvidíme, jak to bude pokračovat dál, doufám, že dobře.
08. 12. 2013 | 23:48

Viola napsal(a):

evix

Richard o své nedostatečnosti ví, jestli se aktivně léčí, je otázka.
08. 12. 2013 | 23:52

Richard napsal(a):

Evix
přece smysluplnost pravidel, které mají chránit před nebezpečným jednáním jiného nijak nezpochybňuji, s tím ale mravnost nemá, co dělat, jde prostě jen o pravidla, která mají svůj jasný smysl. Navíc stát omezuje prostitutky údajně pro jejich vlastní dobro, což je stejná rétorika, kterou provozuje Viola. Pro jejich vlastní dobro je zbavuje osobní svobody, taký nesmysl na hlavu postavený, který odpovídá "vyhánění čertíků, ale zvaním ďábla."
Však si zkuste tu situaci otočit proti sobě na jakoukoliv situaci ve Vašem životě, kdy Vám stát bude zakazovat či nařizovat pro Vaše dobro, aniž byste daným jednáním ohrožovala jiného. V Rusku takhle zakazují homosexualitu, církev by třeba zakázala kondomy atd., také nesmysly, které může činit skutečně jen jednoduchá či pomatená mysl.
Mravnost moralistů se často cpe s přísností sobě vlastní do situací v nichž se její kazatelé neocitli ani z dálky.
Tzn. když se budu pohoršovat nad tím, že dojde k sexu za peníze, dobrovolně akceptovanému z obou stran, který mě osobně nijak neohrožuje, resp. ohrožuje jen můj vyfantazírovaný, zidealizovaný obraz o světě, jaký by měl podle jakési ideologie být.
Něco jiného je, pokud se prostitutky nabízí třeba přímo před školou, po zemi se válí použité kondomy atd. to, už jiného může poškozovat a omezení je snad na místě. S morálkou to nemá nic společného, pouze se sebeochranou.
------------------------
Santa
s tím pocitem viny, jako manipulačním nástrojem
víte je rozdíl, jestli je pocit viny vyvoláván v člověku jen proto, aby vyhověl sobeckým představám, ideálům a přáním jiného nebo ve skutečné situaci ohrožení jiného, to je pak na místě.
Resp. Pokud bude tatínek v Pepíčkovi vyvolávat pocit viny, kvůli tomu, že mu nechce chodit v noci pro pivo, resp., že se odmítá nechat zneužívat k uspokojování jeho čistě sobeckých tužeb, nebo tatínek v Pepíčkovi bude vyvolávat pocit viny v situaci, kdy ten bude tahat ve škole Aničku za vlasy, tam je pak na místě, bo takový pocit viny skutečně jiného chrání před Pepíčkovou agresí vůči Aničce, funguje jako jakýsi korektiv jeho útočnosti.
Klér je spojený s feudalismem/pány, kteří měli zájem držet nevzdělané lidi v jakémsi "otroctví", proto vyhlašovali jakési hříchy a odpustky, aby jejich ovečky poslušně živili své pány, říkali tomu "být mravný" = ve skutečnosti jde jen o takovou bezcennou konformitu, poslušnost, která umožňuje mocenské zneužívání. Když se někdo odmítl podrobit, dostal sociální sodu.
Ty mechanismy fungují v církvi stále, jen to nejde tolik vidět.
09. 12. 2013 | 12:04

Richard napsal(a):

Evix
představte si třeba, že by stát na popud církve zakázal pro dobro obyvatel předmanželský a mimomanželský sex, a toto trestal...
prostě jako nemravnost....
Důvody, jak taková forma sexu ohrožuje společnost by se jistě našly...navíc je to v písmu, takže to musí být pravda i bez důvodů...
a pak by zakázal pro dobro všech sex v úterý, všechny svátky atd. bo taky nemravnost...
atd.
a pak by nařídil platit církvi pravidelné příspěvky bo přece pro dobro všech...
09. 12. 2013 | 12:13

santawizard napsal(a):

Já pořád říkám,že diktatůra hospodské politiky a diktatůra psychiatrie je největší forma moderního satanismu taky proto že synthetické léky a přírodní alkohol si myslí ,že jsou víc než samotný Bůh.Tuto chybu si však lidé neuvědomují.Proto je to nevědomá slabina církve a zákona,hlavně v případě , když příjde k vůli tomu další revoluce a válka.
09. 12. 2013 | 17:47

santawizard napsal(a):

Violo a evix:jestli chcete léčit injekcama Richarda,jenom proto že se zastává prostitutek ,tak aby vás potom omylem nepostřílel samotný Brevik.
09. 12. 2013 | 21:43

santawizard napsal(a):

Poslední pokus:.
Diktatůra psychiatrie a diktatůra hospodské politiky se vyznačuje hlavně tím,že neexistuje žádná poptávka ani nabídka po lidových léčitelích v psychiatrii a hospodských kaplanech v pohostinství.Prý je to proto ,že lidé čili občané v hloubi duši poslouchají zákon a církvi svatou a všechny takové lidové léčitele v psychiatrii nebo hospodské kaplany v pohostinství nechcou přijmout ve jménu Ježíše ,ale raději to klasifikují za bludy nebo satanismus. Z toho důvodů platí pravidlo,že raději než bych byl satanista či bludař a věřil hospodského kaplana či lidového léčitele v psychiatrii,tak to raději budu v hospodě atheistou a podobně se podřídím psychiatrickému atheismu ,kde se duše a mysl člověka léčí výhradně chemickým způsobem.To je další důvod ,že není možné dokázat zda-li většina bláznů v ústavech trpí svojí nemocí a nebo tou léčbou.V pozadí se však tímto způsobem psychiatři učí ovládat lidskou duši a mysl ,aby systém uměl lépe a lépe ovládat svoje občany a popřípadě je připravoval k militarismu ,který vždycky začíná psychologickýma a intelektuálníma válkami.hlavně v politice a v podnikání.
První a poslední lidový léčitel v psychiatrii byl samotný Ježíš Kristus.On ve svém evangelium léčil nemocné,odpouštěl hříchy , kříšil mrtvé ,vymetal dábla ,kázal království boží a modlil se otčenáš.My jsem však takového léčitele drželi pro naše hříchy ,jako rukojmí ,aby se raději stal mučedníkem v těle a válečníkem v duchu.(monopoly na takové léčitelství sice zůstala majetkem církve svaté,která však takové léčitelství vůbec skoro nikdy nepraktikovala ,ale naopak ve své historii raději upalovala a křižoval kacíře jako byl Ježíš.)Podobně to je i v hospodě.I když v bibli není nic napsáno ani nic o vojenských kaplanech ani nic o hospodských kaplanech, křesťanské církve nikdy v životě nesměli seminiovat ani svoje vlastní hospodské kaplany ,ale vždycky museli seminovat jenom a jenom vojenské kaplany.Z toho důvodu nikdo v životě nesměl být ,jak se říká ,povznesený vínem a duchem svatým ,ale většinou mohli býti jenom nepříčetní kristovou krví a alkoholem.Podobně to skončilo i s tak zvaným marijuána gurem.jak rastafariánů tak hindů.Pojem marijuána guru se musel přizpůsobovat diktatuře hospodské politiky ,kde žádní hospodští kaplani nejsou vítáni.
Proto dodnes svatá matka církev uznává jenom vojenské kaplany.I když každý vojenský kaplan říká,že zabíjet v útoku je velký hřích ,ale zabíjet v sebeobraně je malý hřích toto pravidlo se velmi často zneužívalo a zneužívá ,jako kdyby to měla být raději velká a malá ctnost.
09. 12. 2013 | 21:47

Richard napsal(a):

no jo Santo, někdy věci nešlapou tak, jak bychom si přáli...
držte se
09. 12. 2013 | 22:54

santawizard napsal(a):

Ano,neměl jsem je ani omylem strašit Brevikem,ale měl jsem je raději poprosit ,aby se pro svoje názory přestali strašit psychiatrickýma injekcama jako zvířata do zoologické zahrady.
09. 12. 2013 | 23:23

Bad boy napsal(a):

Jsem milovník prostitutek a využívám jejich služby pravidelně. Za 20 let jsem jich vystřídal nespočetné množství. Používám ochranu, pravidelně se nechavám testovat a nikdy se mi nestalo, že bych onemocněl nějakou nemocí ba ani parazity. Myslím, že podstatně větší zlo než prostituce je církev a papež, který hlásá světu, že používání kondomů je čin proti bohu.
Myslím že nedělám nic špatného, vždy se dohodneme o ceně za poskytnuté služby a to zcela dobrovolně. Jsme dospělí lidé a vyhovuje to oběma stranám.
Asi bych souhlasil i s tím, že prostituce je práce jako každá jiná, dá se dělat i mnoha způsoby od odfláknuté soulože po mistrovské pošoustáníčko. Je to práce, jen s tím rozdílem, že tuto práci nemůžete nabídnout jakémukoliv nezaměstnanému jelikož by mohla narazit na jeho náboženské cítění. Právě v tom vidím parametry pro možné zdanění těchto služeb. Státu se ani nemůže vyplatit zřídit instituci, která ohlidá toky peněz v tomto ekonomicko-osobním vztahu. Pokud by se ale o to chtěl pokusit, jistě si rád připlatím na zlepšení kvality a bezpečnosti těchto služeb a zároveň mohu konstatovat, že nabízím své služby jakožto profesionál s dlouholetou zkušeností v tomto oboru.
Kalibrace vagín, čistota, vůně, způsob provedení, nekalá reklama, reklamace a všechny další jemné varianty obchodního zakona se jistě povedou uvést do praxe v tomto novém státem regulovaném prostředí .
03. 01. 2014 | 06:42

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy