Nový Bydžov: lidská práva pod kopyty koní

13. 03. 2011 | 01:43
Přečteno 25031 krát
Byl zásah policistů proti Romům a odpůrcům neonacismu přiměřený?

Kostel svatého Vavřince a hlídka na koních
Kostel svatého Vavřince a hlídka na koních


Tento příběh začal ještě dříve, než se v sobotu ráno 12. března začaly do Nového Bydžova sjíždět skupinky pravicových extremistů, aby se prošly ulicemi, kde bydlí převážně Romové a přinesly tam strach. Náš příběh začal ještě dříve, než se v Novém Bydžově sešlo 51 starostů, aby diskutovali o taktice „jak na sociálně nepřizpůsobivé“ (řečeno termínem zavedeným starostkou Chomutova Ivanou Řápkovou namísto korektnějšího termínu „sociálně vyloučení“) a dohodli se na „Prohlášení starostů“. Jeho obsahem byl návrh represivních opatření, která měla vstoupit do soukromého života všech občanů bez výjimky, nikoliv jen sociálně vyloučených. Náš příběh začal tehdy, kdy starosta Nového Bydžova Pavel Louda (ODS) oproti dosavadnímu směřování města k integraci sociálně vyloučených vsadil pouze na pranýřování a represe sociálně slabých. Místo zařazení města do vládní Agentury pro sociální začleňování v romských komunitách našel snadnou zkratku k rychlým politických bodům.

Když v listopadu loňského roku v Novém Bydžově recidivista a „poloviční“ Rom znásilnil jednadvacetiletou dívku, starosta ve svém prohlášení označil za viníky brutálního zločinu „cikány“. Ve svých prohlášeních starosta nerozlišuje mezi „spořádanými“ rodinami Romů-starousedlíků a nově příchozími „problémovými“ rodinami a hází všechny do jednoho pytle, ačkoliv nárůst nenávisti jedné skupiny obyvatel vůči jiné kriminalitu ve městě nemůže vyřešit. Prohlášení starosty místní obyvatele ještě více znesvářilo a posílilo protiromské nálady.

Proto není divu, že do Nového Bydžova zavítali pravicoví extremisté, jejichž taktikou už od konfliktu na litvínovském sídlišti Janov je úsilí o získání sympatií a podpory místního obyvatelstva v problémových lokalitách.

Vítejte v Novém Bydžově!
Vítejte v Novém Bydžově!


Tito extrémisté se pomocí pochodů převážně romskými vyloučenými lokalitami prosazují ve veřejném životě a usilují o vstup do politiky. Snad nejaktivnější a nejznámější subjekt této skupiny je krajně pravicová Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS), pohrobek rozpuštěné Dělnické strany. A právě tato strana svolala na sobotu 12. března 2011 demonstraci do Nového Bydžova, údajně na žádost místních obyvatel a přes výzvu starosty, aby do města nejezdili. Přidalo se k ní i nelegální Hnutí autonomních nacionalistů. Podle slov přítomného předsedy Strany zelených Ondřeje Lišky se do svolávání demonstrace DSSS na svých internetových stránkách aktivně zapojila i další ultrapravicová a neonacistická uskupení včetně Národního odporu. Tyto extrémní protiústavní činnosti a vzájemné propojení aktivit byly jedním z důvodů zákazu někdejší Dělnické strany. Podle Lišky to bylo rovněž dostatečným důvodem pro zákaz nynějšího shromáždění ještě před jeho konáním nebo pro jeho rozpuštění v průběhu konání. Nic z toho ale vedení radnice v Novém Bydžově neučinilo. Pochod pravicových radikálů povolilo a neukončilo toto nelegální shromáždění ani v jeho průběhu, když Ondřej Liška podal oznámení na místním oddělení Policie ČR. Policie naopak velmi tvrdě zakročila proti skupině Romů a odpurců nacismu, kteří extremistickému pochodu stáli v cestě.

Ulice v Novém Bydžově vypadají jako za války
Ulice v Novém Bydžově vypadají jako za války


Ale podívejme se na novobydžovské události popořadě.

Kromě pravicových radikálů ohlásili shromáždění na 12. března i Romové a vznikla výzva „Nový Bydžov není sám“. K výzvě se přidaly nevládní organizace včetně občanského sdružení Romea, lidskoprávní aktivisté, politici, členové Strany zelených, hosté za zahraničí a další sympatizanti.

Celkem se ve městě sešlo na tři sta lidí s jednotným názorem, že „protest proti neonacismu a rasismu je přirozený společenský postoj a povinnost každého slušného člověka“. Na shromáždění byla pozvána i nová vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková.

Nový Bydžov není sám!
Nový Bydžov není sám!


Dělnická strana sociální spravedlnosti si naplánovala trasu pochodu ulicemi, kde bydlí mnoho romských rodin, například i uličkou Na Šarlejích, kde celé drama později vyvrcholilo policejním zásahem, v němž těžkooděnci na koních a se štíty rozehnali odpůrce neonacismu s použitím obušků a dělobuchů. Většina romských rodin z této lokality v obavách z pogromu již o několik dnů dříve odvezla své ženy, děti a starší lidi z města k příbuzným. Napětí ve městě by se dalo krájet.

Z romských rodin zůstali jen muži
Z romských rodin zůstali jen muži


V sobotu 12.března na přijíždějící do Nového Bydžova již od rána čekala policejní kontrola. Zastavila nejen autobusy, které pro příznivce vypravila Strana zelených, ale i auto, které řídil někdejší ministr pro lidská práva, Michael Kocáb. Hned ráno část prodejců v Novém Bydžově uzavřela obchody a výlohy zajistila dřevenými deskami. Jen v několika málo prodejnách byli návštěvníci města, včetně těch holohlavých, vítáni. Ulice sedmitisícového města byly vylidněné.

Romové a občané podporující výzvu Nový Bydžov není sám! se shromažďovali do průvodu u fotbalového hřiště. Sešli se zde například bývalý ministr pro lidská práva Michael Kocáb, ústecký herec Achab Heidler, předseda Výboru pro odškodnění romského holocaustu Čeněk Růžička, německý novinář a sociolog Markus Pape, členové Strany zelených, členové České pirátské strany a mnoho dalších…

Achab Heidler
Achab Heidler

Ústečtí zelení
Ústečtí zelení


Organizátoři akce Miroslav Brož a Drahomír Radek Horváth těsně po jedenácté hodině oznamují, že průvod je zrušen a místo něj proběhne náboženské shromáždění, protože nepodléhá ohlašovací povinnosti a průvod se může se ubírat libovolným směrem.

Farářka Církve československé husitské Mgr. Michaela Kajlíková, Miroslav Brož a Drahomír Radek Horvath
Farářka Církve československé husitské Mgr. Michaela Kajlíková, Miroslav Brož a Drahomír Radek Horvath


Shromážděných se ujala farářka Církve československé husitské Mgr. Michaela Kajlíková a vede průvod do centra města k nedalekému katolickému kostelu svatého Vavřince.

V čele průvodu Čeněk Růžička
V čele průvodu Čeněk Růžička


Po 200 metrech pokojný průvod zastavila policie, aby prověřila, zda smí pokračovat dále jako církevní shromáždění. Farářka Michaela Kajlíková zahajuje společnou modlitbu, pak si lidé v průvodu podají ruce a vytvoří lidský řetěz, symbolizující svornost a společný odpor proti zlu.

lidský řetěz symbolizuje svornost a společný odpor proti zlu
lidský řetěz symbolizuje svornost a společný odpor proti zlu


Hodinu trvající vyjednávání s tajemnící městského úřadu dopadlo úspěšně.Kolem poledne procesí dorazilo ke kostelu a začalo se modlit. Mezitím první skupinky pravicových radikálů s vlajkou DSSS směřují k Masarykovu náměstí poblíž kostela sv. Vavřince. Z blízkosti několika metrů sledují církevní shromáždění Romů a odpůrců neonacismu, ozývají se urážky konkrétních osob.

null
null


Mezi modlícími se a extremisty stojí bariéra policistů.

null
null


Krátce po poledni farářka Michaela Kajlíková ukončila církevní shromáždění, oznámila to městskému úřadu a v čele průvodu se vydala zpět na shromaždiště. V ulici převážně romských domů Na Šarlejích, kudy měl vést pochod extrémistů, se většina účastníků procesí rozhodla zůstat a zablokovat ji, aby tudy pochodující extrémisté nemohli projít. Společně s Romy zůstala v ulici Na Šarlejích většina účastníků průvodu, včetně obou exministrů pro lidská práva, předsedy a příznivců Strany zelených a Pirátské strany. Přidali se i radikálové - zástupci antifašistické skupiny Antifa.

V těchto chvílích na Masarykově náměstí začíná projev předsedy DSSS Tomáše Vandase. Policie ho požádala, aby DSSS změnila trasu průvodu a šla jinudy než ulicí Na Šarlejích, kterou blokují Romové a odpůrci fašismu. Vandas žádost odmítl a trval na původní trase.
Romové ale byli rozhodnutí nenechat pochodovat extremisty pod okny svých domovů. Jeden z organizátorů Drahomír Radek Horváth prohlásil, že to tak učiní i za cenu občanské neposlušnosti.

null
null


Skoro hodinu pokojný dav vytvářel blokádu z vlastních těl na trase očekávaného pochodu neonacistů. „Černí, bílí, spojte síly,“ skandovaly zhruba dvě stovky lidí.
Antikonfliktní týmy se pokoušejí přesvědčit demonstranty, aby trasu pochodu DSSS opustili. Lidé jsou ochotni se dopustit přestupku s tím, že kousek od nich na náměstí se skandují protiromská a rasistická hesla, která jsou mnohem více než přestupek, neboť porušují samotnou ústavu.

null
null


K obratu dochází, když na scénu vstupuje předseda Strany zelených Ondřej Liška. Oznamuje starostovi města Pavlovi Loudovi, že disponuje informacemi, podle kterých se na svolání shromáždění DSSS podílelo i hnutí nelegální Národní odpor, což je patrné z obsahu jejich webových stránek. Shromáždění DSSS dle Ondřeje Lišky je protiústavní, neboť podněcuje k rasové nesnášenlivosti a násilí vůči skupině osob. Ondřej Liška požádal starostu, aby z těchto důvodů shromáždění ukončil. Starosta poukázal na ukázněnost účastníků povoleného shromáždění na Masarykově náměstí a v obsahu jejich projevů ani ve smyslu průvodu neviděl nic, co by ho vedlo k pokynu průvod DSSS zakázat.

null
null


Šéf zelených se nevzdával a vyvolal jednání s velitelem policejného zásahu Petrem Krásou.

null
null


Zdálo se, že velitel zásahu má větší pochopení pro naše argumenty a proto navrhl podání oficiálního oznámení na místní oddělení policie. Dle velitele zásahu by pak vznikla možnost pochod DSSS, který se ještě nevydal z náměstí do ulic města, rozpustit. Ondřej Liška, Michael Kocáb a Džamila Stehlíková se okamžitě vydali na nejbližší policejní oddělení podat oznámení, na základě kterého by pak bylo možné krajně pravicový mítink rozpustit.

null
null


Jen pár minut poté, co Ondřej Liška a oba exministři vkročili do policejní budovy s podnětem k rozpuštění pochodu DSSS, policie bleskově zasáhla a velmi tvrdě rozprášila protinacistické shromáždění. Po jedné výzvě k rozchodu policisté pobídli koně ke klusu a najeli do demonstrantů. Strážníci na koních rozdávali rány dlouhými obušky.

null
null


Těžkooděnci použili dělbuchy. Přiotrávení a zmatení demonstranti byli pak namátkově zatýkáni. Dle očitých svědectví rychlost a brutalita zásahů všechny zaskočila. Minimálně desítka účastníků vyprávěla o ráně obuškem nebo „srážce s koněm“, jak eufemisticky lze pojmenovat situaci, kdy jezdec najede na sedícího člověka, který nemá dostatek času se zvednout a utéct. Minimálně tři lidé byli ošetřeni pro zranění, rovněž způsobená koňmi. ¨

null
null


Zprávu o tomto neočekávaném brutálním zásahu se dozvídáme na policejní služebně a okamžitě se vydáváme zpět do ulice Na Šarlejích. Pozdě, ulice je liduprázdná. Demonstranti byli vytlačeni do vedlejší Havlíčkovy ulice tak, aby se uvolnila cesta pro průvod Dělnické strany sociální spravedlnosti. Stačíme ještě předat kopii oznámení předaného policii veliteli zásahu Petru Krásovi. Slibuje, že uvidí, co s tím ještě půjde udělat a mizí směrem k Masarykově náměstí. Víckrát jsme ho už neviděli.

Po několika minutách ulici vedoucí z náměstí zaplňuje pochod příznivců DSSS. Za skandování hesel „Čechy – Čechům“ či „Stop černému rasismu“ vydávají se po oznámené trase, kterou policie před chvilkou vyčistila od Romů a antifašistů.

null
null


Průvod chrání četné zástupy těžkooděnců, daleko početnější než při předcházejícím romském průvodu.

null
null


Starosta Nového Bydžova později na radničním webu průběh policejního zásahů pochválí: „Policie ČR prokázala perfektní připravenost, průvod řádně oznámeného shromáždění DSSS doprovodila. Vysokým početním i technickým nasazením byl po celou dobu konání shromáždění i bezprostředně po jeho skončení veřejný pořádek ve městě ochráněn.“ Naopak, zásah policie považují za brutální a neadekvátní Ondřej Liška nebo Drahomír Radek Horváth, který se chystá podat podnět k prošetření přiměřenosti zákroku policie.
Smutnou tečkou za touto sobotou bylo střetnutí, při kterém tři Romy napadlo 13 příznivců DSSS. Jeden z napadených Romů po kopání a úderech do hlavy upadl do bezvědomí a byl převezen do nemocnice s otřesem mozku. Předseda Dělnické strany sociálně spravedlnosti Tomáš Vandas oznámil, že je s akcí své strany spokojen.

null
null


Fotografie: autorka
Fotografie ze zásahu: G.Hrabáňová


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ivo napsal(a):

Džamilo je mi s tebe na zvracení.Běž s těma kydama do brusele.
13. 03. 2011 | 02:11

kormoran napsal(a):

Pani Jamilo ,
ciste technicka otazka .
Jak dlouho vam trvalo , nez jste rozbila svoji bojovou'jurtu'?

Podotazka- pomahal vam pritom rockovy zpevak?
Ze pry tam pod kopyty policejnich koni zapel remix : ' Se Swahilskou zenou v romskem pokoji'
13. 03. 2011 | 02:20

Okurka napsal(a):

:))) tahle událost jen prokázala, že mezi Džamilami, Kocáby a Liškami na jedné straně a Vandasy na druhé skutečně není žádný rozdíl. Ani jedné straně není cizí omezování svobody druhých, násilí a hysterie pokud jim to poslouží.

Je pro mě velkým zadostiučiněním, že ZELENÍ už neškodí této zemi v parlamentě a nejsou živeni z mých daní tamtéž.
13. 03. 2011 | 03:33

honolulu napsal(a):

Jezkovy Chlupy....
Tak to zacinalo kdysi i v JAR. Dve kultury na rozdilnem stupni vyvoje nikdy, nikde, nemohli zit spolu.
Pan Stejskal bude mit velmi tezkou nedeli. Bude gumovat a gumovat az dostane - Carpan Tunnel Syndrome and Tendinities.

Lide budte hodni, s tim nejde jit na toaletu.... Ruce tak opuchnou, ze je potreba asistentky - sestricky.
13. 03. 2011 | 03:53

honolulu napsal(a):

Moc tomu sice nerozumim co se to tam deje, ale ti lide s tim bilym praporem jsou zjevem hezci nez ti s tim cervenym praporem.
Pani Stehlikova pridejte se k bilym praporecnikum ! Pro zenu je dulezite vypadat dobre a poutave !
Znasilneni devcete ? Hruza ! To je velmi trestne vsude na svete, krome Texasu. Tam je za to provaz.
Husite pochoduji na katolicky kostel. Tak to je tedy dalsi HRUZA ! Z toho by se jeden zatoulany americky Katolik (JA) podelal strachem do kalhot...
Cechy - Cechum ? Tak je to od druhe poloviny pateho stoleti a tak to bude navzdy ! Smitec !
13. 03. 2011 | 04:38

jana napsal(a):

Je to stále stejné, čím méně v hlavě,tím více vulgárních slov vůči lidem,kteří nejsou vůči nacismu lhostejní. Tak to bylo před válkou, takje to i dnes. Musí to být slast, do někoho kopat ... Jana
13. 03. 2011 | 04:58

Okurka napsal(a):

JANA napsala: "Musí to být slast, do někoho kopat..."

To vy, rudo-zelení musíte vědět nejlíp.
13. 03. 2011 | 05:05

kormoran napsal(a):

Pani Jamilo ,
'pravni', nikoli demonkraticky stat , mel by a ma uprednostnit a chranit ty obcany , kteri respektuji zakon a plati dane.
Az nasledne prijde rada na ty ostatni.

Vy soudruzko , jako matka ,( predpokladam , ze se o sve potomky starate v nalezite ucte a respektu k zakonu) koho uprednostnite?Sve potomky? Nebo sousedovic rebela?.

Nedokazu si predstavit , ze bych byl stihan , za to , ze bych odbouchnul cinana , cikana , cecha , rusa, mexicana, ktery mi prelezl plot a neopravnene pobyva na mem pozemku!

Jaka to'lidska' prava to vlastne chranite?

Ten Stehlik musi byt s odpustenim pekny chuj , kdyz na vas ve vasi rodne stepi s odpustenim upadl se stoporenym pyjem.
13. 03. 2011 | 05:07

jet stream napsal(a):

Liška.
Neskutečný hlupák. Místo, aby zalezl, nevylézal, a zpytoval svědomí po estrádním duu jaj jau káťa a burša v tričku pod košilí, vystrkuje zase své měkké růžečky.
Dobře víme,a pamatujeme, co předvedli zelení v parloši, v pravidelných nedělních návštěvách, státem placeného vysílání zelené reklamy "u moravců doma", v hrůze formátu i projevu v ČT.

A slyšeli jsme i koktat trapnou češtinou jakousi džamilu po půlnoci v TV v tričku modrého spektra.

Takže : už nikdy kazachstán v podání jakési zmodralé džamily, a její rozvinutí bojové jurty v Praze, varianta ČR, dle návodu jejích asi řídících orgánů z její alma mater; a už nikdy oktrojování kázáním z Biskupského gymplu v Brně, jehož je jakýsi pan liška pilným abiturientským údem.
P.S. pro objekt v Nárožní, Jan Šubrt, tiskový: Což nebyla kazaška v českém parlamentu, navíc se svými názory, bezpečnostním rizikem ?
Není dobře, že kazaši v českém parlamentu v podání džamily,jsou mimo soutěž, stejně jako pámbíčkáři u lišky ? ?

edmond
P.S. Hlavně abychom neurazili katolíky, duku,jejich derivanty ve víře, partičku v muzice, staré rokery, jezdce na koních, a jejich ministranta v jeho vratkém loži, džamilu ve třetím stádiu, co nemůže už kydat více na evropskou kulturu, která ji přijala, biskupské gymnázium nectihodného páně lišky, pomodleme se, i za neskutečné zelené hříchy téhož tvora, vedle zeleného milionáře bursíka.
Nechť liška zaleze do nory, kam po volebním právu patří.A jakousi džamilu vezme sebou i s jejím domicilkem.
Napsat zde cosi je velmi obtížné, rozumíme si, multi kulti ?
13. 03. 2011 | 05:17

Maximus napsal(a):

Já jsem žil v Praze Libni ob jeden dům vedle "dvojdomí" plné cikánů
a pár bílých netáhel snad 10 let. Mohu Vám potvrdit, že zloba a něco špatného, co se nedá definovat z nich sálalo na dálku. Jejich malé děti si s oblibou hráli v odpadcích kontejnerů. které tam na své útraty postavila radnice Prahy 8. Věčně špinavé děti řvali a běhali na ulicích, dospělí rovněž a postávali před domy a vedli intelektuální hovory něco na způsob Matiční. Několikrát jsem měl vykradené obě auta, několikrát se nám snažili dostat do bytu ze střechy do 4.posledního patra domu. Oni měli čas na rozdíl od nás, my museli chodit do práce a jejich "hlídky" neustále postávali venku popř. před malým obchůdkem vzdáleném asi 80m přes hlavní ulici kde lemtali lahváče. Např. když jsem chtěl s rodinou odcestovat na dovolenou do ciziny, tak aby si toho nevšimli, musel jsem kufry odnést do auta v noci a rodinu odvést "rozptýleně" aby si toho pozorné venku nesustále postávající netáhla, žijící ze sociálních dávek, nevšimli. V bytě jsem musel nainstalovat el.časové spínače, aby se večer a v noci osvětlení nepravidelně rozsvěcovalo jako, že tam někdo je. Vše naštěstí vyřešila výstavba nových domů okolo a nově vzniklá čistota jim moc nevonila, dále se na odchodu netáhel a to zřejmě nejvíce ze všech vlivů projevilo to, že cikáni se vrhli na distribuci drog či možná i jejich užívání. V blízkém papírnictví nakupovali u mé známé tzv. psaníčka, do kterých se dávají drogy. Pak si zakoupili staré ojeté bavoráky a po čase tihle novodobí komančové odtáhli do jiných lovišť a nebo do pr....! A nastal neskutečný klid a pohoda a lidé z naší ulice se začali zase usmívat a zdravit na ulicích. A tohle by chtěl pan Kocáb a Džamila Kazachstánská ospravedlňovat. Nemám rád oba extrémy, fašouny ani levicové exkrementy, ale tenhle extrém obhajovaný levicovými bezmozky jsem zažil na vlastní kůži. Paní Stehlíková by si to měla doslova nějaký čas zažít na vlastní kůži a pak může zkusit rozdávat hraběcí rady a zastávat se téhle parazitické lůzy.
Dobré ráno všem slušným lidem!
13. 03. 2011 | 05:25

Naštvaný napsal(a):

"Byl zásah policistů proti Romům a odpurcům neonacismu přiměřený?" ptá se autorka. Podle toho co ukazovali v televizi a jak to líčili, tak ano.
13. 03. 2011 | 06:11

Drzá zrzka napsal(a):

Zásah přiměřený možná nebyl, ale každopádně byl na místě. Vandas a DSSS ohlásí shromáždění, okamžitě se na onom místě ve stejný čas sejdou i antifa …tak kdo jde do střetu, pacičkáři (ti, kteří zvedají packu) nebo ti druzí? Další problém. V nastalém posuzování přiměřenosti či nepřiměřenosti zákroku, se úplně ztratí problém původní. Kriminalita Romů a jejich soužití se zbytkem obyvatel v Novém Bydžově.
13. 03. 2011 | 06:30

Ibalgin napsal(a):

Přečel jsem článek kazašské imigrantky paní Džamily. Z toho, co jsem přečetl mne zaujalo především to, že DSSS postupovalo naprosto v mezích zákona ( ohlášení akce, projevy, atd), zatímco Cikáni a ti ostatní s nimi spřažení nikoli. Zneužití husitské církve, která se snažila předstírat, že se jedná o náboženský průvod, je zcela jasným obcházením zákona. I z fotek paní Džamily je patrno, že místo náboženských symbolů si tito "VĚŘICÍ" nesli jakési romské vlajky, hesla o tom, že má jít VandaSS do práce, a podobně. Je zajímavé, jaké náboženské symboly to husité mají - asi součást modernizovaného ritu. A co na to představitelé husitské církve? Mistr Jan se musí v hrobě obracet!!!!!! Zákrok policie proti osobám porušujícím zákony byl nepřiměřeně mírný.
Vždycky znovu a znovu si uvědomuji, že jsem Stehlíkovou, Lišku a Kocába platil ze svých daní a pláču a pláču.
13. 03. 2011 | 06:37

Mastodont napsal(a):

Zásah byl velmi mírný, za to zneužití církve vás měli zmlátit mnohem víc.
13. 03. 2011 | 06:48

schlimbach napsal(a):

Vidím několik problémů, které je třeba vyřešit, aby se život vrátil do "normálu":
1) zajistit práci ROMům
2) přinutit ROMy následně pracovat
3) přinutit ROMy aby posílali své děti do školy
4) otevřít ROMské třídy, alespoň pro první 1 - 3 roky školní docházky, kde bude kladen maximální důraz na získání hygienických návyků a výuku češtiny
5) Poslat kocábovité intelektuály do,pryč, nebo je přestěhovat do Romských lokalit ihned, aby získali reálné životní zkušenosti, aby věděli o čem kecají
6) bod 5) využít pro všechny ty. kteří zaváděli, zavádějí a propagují pozitivní diskriminaci. Právo musí být stejné pro všechny. Pokud ti kocábovití chtějí skutečně něco pro Romy ale i pro vlastní národ udělat, začnete intenzivně pracovat na bodu 1) a 2), jinak to nemůže skončit dobře.
Ty hysterické výlevy směrem k Vandasovi a jeho straně - je povolená? Má občan právo na názor? Lžou snad? Kdo lže víc? Vandasovci, nebo máme všichni podstatně větší problém s tou partou ve Strakovce? Každý si může vybrat co mu bližší jest.
13. 03. 2011 | 07:10

mud.. napsal(a):

Vandasova DSSS byla pozvána 3 000 občany. Romy tam nikdo nezval. Ve 21. století již nejde o rasizmus "z barvy pleti". V roce 2011 jde o rasizmus mezi homo sapiens sapiens s civilizačními návyky a homo sapiens sapiens bez civilizačních návyků! Slušný člověk je vždy při prvních. Stehlíkovou, Kocába, Lišku atd. vnímám jako zrádce zvacího dopisu pro SSSR!!! Termínovat občany po lidech z minulého století (legálně registrovaná strana), aniž by fyzicky cokoli recyklovali, je nejodpornějšími akty. Občané takto pojménovaní jsou přinuceni termín na ně haněný, konkrétně vyplnit. DSSS se musí rozdělit! Na tu s verbálními činy a na fyzickými činy!!!
13. 03. 2011 | 07:23

Gábor Laco napsal(a):

Myslím, že k integraci Cigánů do většinové společnosti by bylo nutné jako první eliminovat všechny příživníky, kteří na cigánské problematice parazitují. Ať už ekonomicky, tak politicky.
Ten kdo chce Cigánům pomáhat, ať se napřed mezi ně přestěhuje a pozná jejich mentalitu. Hurářeči od psacího stolu jsou k hov.u. A ti co tyto hurářeči pronášejí (či píší) jsou pro mne prachsprostí paraziti a Cigánům ve skutečnosti situaci spíše zhoršují.
13. 03. 2011 | 07:50

Inci napsal(a):

Ani za "dáfky" ze svých daní si slušnej občan nemůže koupit ve své obci klid ... co dál ...

Sociálně nepřizpůsobiví sociálně vylučují sami sebe , tady nemůže majoritní společnost dělat vůbec nic v situaci kdy cukr (tedy prachy z našich daní ) totálně selhává ... zbejvá bič , jenže s bičem se musí opatrně . V zásadě stačí drobná převýchova odebíráním "dáfek" za neplacení nájemného , gamblerství , záškoláctví , kriminalitu , rušení veřejného klidu a pořádku , neplnění rodičovských povinností atd. ... holt jak si kdo ustele tak si taky lehne aneb na hrubý pytel hrubá záplata !
13. 03. 2011 | 07:53

Občan napsal(a):

Paní Stehlíková,
policie nic a nikoho nerozehnala. A už vůbec ne brutálně. Brutální zásah by totiž vypadal úplně jinak (třeba jako proti Czechteku) a vzhledem k té jízdní policii by byl dost krvavý.
Policie jen slušně rozpustila neohlášené "pravdoláskařské" shromáždění, na které se navíc přijeli porvat ožralí anarchisté. Nejspíš je škoda, že se na to policie nevykašlala, protože anarcháni by dostali na budku a s nimi i "kocábisté".
Jak už zde někdo poznamenal, stejně jako do Litvínova si DSSS pozvali ZOUFALÍ DAŇOVÍ POPLATNÍCI (to jsou ti, co živí nepracující, bordel dělající a nevzdělávající se "nepřizpůsobivé") a JEJÍ shromáždění bylo řádně ohlášeno. Přijelo by na ně daleko víc lidí, jenže v naší "demokratické" zemi se lidé veřejných shromáždění UŽ ZASE BOJÍ, protože mají strach o existenci. Ona jsou totiž ta shromáždění UŽ ZASE monitorována, natáčena a kdo se zúčastní, má sichr, že půjde hlášení na pracoviště nebo do školy. Co to v dnešní době znamená, je nabíledni (vzpomeňme na kauzu nešťastného řidiče tramvaje a jeho barevné šály "na pracovišti").

Jo, a jen tak mimochodem - od toho "mírumilovného" neohlášeného shromáždění pravdoláskařů dala nakonec ruce pryč i ta církev, která se od něj veřejně distancovala.
No, a že se na něm chtěli přiživit zkrachovalí politici, to už je tak obehraná písnička, že tomu nemá smysl věnovat pozornost. Navíc je SZ PRAVICOVOU stranou, která se prostřednictvím Vás, Lišky, Bursíka, Žákové a dalších AKTIVNĚ PODÍLELA v Topolánkově vládě na likvidaci sociálního systému ČR, na likvidaci státního rozpočtu, na okradení daně platících občanů fotovoltaikou atd. Ale s tím jste se Cikánům asi nepochlubili, že?
13. 03. 2011 | 08:09

TomášL napsal(a):

Dobrý den paní Stehlíková!

Vědouc, že pocházíte z Rusy, kde gubernátoři i jiní politikové nectí pravidla a zákony své země a vznášející se nad zákonem, myslit si to samé, jste jsi nejspíše spletla geografickou polohu místa i země! I pro Vás platí zákony tak stejně jako pro každého jiného svéprávného člověka v ČR. Byli jste žádání Policii ČR, abyste uvolnili cesty průvodu celou hodinu! Avšak jelikož jste neuposlechli výzvy Policie ČR, a tak porušovali zákonem dané podmínky, byla Policie ČR nucena -dle zákonů- přistoupit k uvolnění ulice trasy průvodu.
Když to tak vezmu kolem, nejkrásnější na celé věci je, jak žádáte rozpuštění druhého tábora na základě zákonů, avšak sami je svým chováním nerespektujete a divíte se, když se uplatňují stejnou měrou i na Vás, což nazýváte policejní brutalitou. Drahá, jste k smíchu!
Krom toho byla demonstrace hojně podporovaná místním obyvatelstvem, tedy Vaše fabulace jsou zde okrajové, neboť demonstrace byla sjednána na základě vícero problémů s cikány a znásilnění je jenom jeho vrcholem!

S pozdravem

Tomáš

PS: Tedy Vám doporučuji, jako neúspěšné političce, méně lhát a zkreslovat pravý stav problému, taktéž nedívat se pouze jednostranně křivě a hlavně ctít zákony ČR, o kterých jsi nejspíše myslíte, že by neměly platit pro Vás!
13. 03. 2011 | 08:11

Teo napsal(a):

K smíchu, či spíš k pláči celé to politizování kolem Romů. Vandas s celou svitou jsou stejný, jako Zelení.

Jistě, mohu jít s práporem kolem sousedových domu, když se mi nezdá jejich život správný, protože jsou ze státu živi a nepracují. Nečiním ani rozdíl v barvě pleti a národnostním původu, protože lenoch a lump je jen lenoch a lump a nic víc. Mé počínání demonstrace s práporem by však bylo směšně neúčinné, pokud tím ale nechci sousedy dožrat až ke rvačce se mnou. No a to je jádro pudla!

KDO naučil lidi viset na sociálních dávkách? Vždyť za totality nebyly ŽÁDNÉ úřady, kde by se peníze bez práce rozdávaly. Minimálně aspoň museli potřební být zaměstnanci. Příživa byla trestná, stejně jako drobná zlodějna a u nezaměstnaného se zjišťovalo, z čeho je živ a jestli zákonně.

Kdo přinesl tzv. záchranou sociální síť, kterou v první řadě začali využívat nemakačenkové každé pleti a vyčůránci, co při tom načerno vydělávali bokem a neplatili tak státu co jeho jest?! Kdo dal lidem šanci nepracovat, žít jen zábavou, chlastem, drogami, promiskuitou a při tom pobírat od úřadů k tomu zřízených peníze na tyhle výdaje tak potřebné? A kdo dovolil tu hazardní zábavu hracími automaty, kdy odrbaný gembler hází vše do stroje a ti, kterým slouží, z něj dají obecní kase, hospodě i státu, aby ten zase měl z čeho dávat gemblerovi?

Komu vyloženě vyhovuje šaškování nudících se extremistů, přetvařujících se politiků v demonstracích, také placení vyhýbajícím se práci ten nekonečný mejdan? Rozhodně to nevyhovuje pracovitým lidem! Pracovití lidé mají plné zuby nejen těch nemakačenků každé pleti, ale i těch Vandasových blbů společně s těmi Zelenými a jinými rádoby lidskoprávními.

Až nebude ani pro pracovité na žrádlo, pak ostatní příživky společnosti do-okrádají ty pracovité a pak se navzájem začnou vraždit. Ti, co jsou u moci s těmi, co by ji tak rádi měli. KDO MÁ TU SEBRANKU SAMOZVANCŮ POŘÁD DRŽET PŘI ŽIVOTĚ DŽAMILO ?!! Všeobecně se ví, že MOC převzali po Sametu zase jen papaláši z KSČ se svými poskoky a stali se náhle demokraty v kapitalistickém hávu. Pracovití pak zůstali zase jen pracovitými a nic víc. Lenivým mrchám byla dána příležitost na jeden velký nekončící mejdan a každý lenivec mohl vstoupit do poltického byznysu.

Táhněte někam s těmi demonstracemi za pracovité. Pracovití vás mají plné zuby!!!
13. 03. 2011 | 08:11

otokar napsal(a):

Kde cigáni,tam se něco ztratí.
Já jsem ztratil iluze o spravedlivém cikánovi radkovi.
Veselé vyloučení.
13. 03. 2011 | 08:17

KM napsal(a):

Pokud se někde sleze tlupa nácků, má je rozehnat policie. Je silně kontraproduktivní, pokud se tam sleze ještě tlupa tzv. lidskoprávních aktivistů, protože to jen zvyšuje napětí a roste riziko, že dojde k újmě na zdraví anebo majetku.

Názor české společnosti na fašisty všeho druhu je snad opakovaně podáván ve volbách, kde oprávněně získávají doslova mikroskopickou podporu. Hysterické výlevy kocáboidních majitelů té jedné jediné správné pravdy to můžou jen a jen zhoršit.

Ostatně by mě zajímalo, kdy naposled kocábovci demonstrovali za bezpečnost těch, kteří každé ráno vstanou, pošlou děti do školy a odejdou do legálního zaměstnání (jejich barvu pleti záměrně neuvádím, mají ji všelijakou od bílé po černou). I ti se totiž cítí ohrožení - dokážete pochopit i je, paní Džamilo?
13. 03. 2011 | 08:19

t... napsal(a):

Paní Stehlíková,

odpověď na Vaši první/úvodní otázku: Nebyl.

Budete nějak reagovat na můj poslední příspěvek u Vašeho předchozího blogu? Nejsem si jistý zda jste ho zaregistrovala.
13. 03. 2011 | 08:24

t... napsal(a):

Okurka je také zelená. Když je hnědá, tak vyhodit do odpadků, taková k jídlu, bez nepříznivých následků, není.
13. 03. 2011 | 08:32

t... napsal(a):

Otokare,

dejte pozor, abyste se neztratil.

Co je to, podle Vás, ta spravedlnost?
13. 03. 2011 | 08:37

Deny napsal(a):

@ Mastodont napsal(a):
Zásah byl velmi mírný, za to zneužití církve vás měli zmlátit mnohem víc.

Naprosto přesné :-)
13. 03. 2011 | 08:37

Dočekal napsal(a):

otokar napsal(a):
Kde cigáni,tam se něco ztratí.
Já jsem ztratil iluze o spravedlivém cikánovi radkovi.
Veselé vyloučení.
13. 03. 2011 | 08:17
--------------------
Souhlas.
Také jsem minulý čtvrtek sledoval na ČT 1 pořad s názvem Máte slovo.
Opět se potvrdila známá pravda. Je lépe jednou vidět, než stokrát slyšet. Nebo číst.
13. 03. 2011 | 08:44

t... napsal(a):

Pane Dočekale,

u Vás mně stačí číst.
13. 03. 2011 | 08:48

dzamilastehlikova napsal(a):

Nemyslím si, že církev byla zneužitá. To druhé shromáždění proběhlo až po rozpuštění toho prvního. Když se ráno zúčatsním bohoslužby, odpoledne mohu jít na demonstraci.
Nemyslím si, že to druhé shromáždění bylo porušením zákona, byl to "jen" přestupek, který účastnici protestní blokády tvrdě odnesli. Zákon se porušil tehdy, když shromáždění DSSS nebylo řádně rozpuštěno v jeho průběhu nehledě na jeho protiústavní charakter. A to druhé porušení zákona je vyššího řádu. To je ten můj "výklad" zákona, možná nějaký právník mě opraví. Ale mimo právního výkladu existuje i jakési občanské vědomí.
13. 03. 2011 | 08:50

Aktiv napsal(a):

doufám, že Česká policie bude ochraňovat i průvod islámistů Al-kaidy. Podle neověřených zpráv, když Bin Ladin zjistil jak je v Čechách možné propagovat jakékoliv teroristické myšlenky, al-jazeira oznamuje, že Bin Ládin v Čchách hodlá i s Kádaffím propagovat své myšlenky, a založit zde Islámistickou českou socialistickou republiku.
Prý nebude vadit, když se do čela této republiky postaví Vandas
Podle českých zákonů bychom mohli pozvat Bin Ladina,aby spolu se všemi teroristy hájil svá práva!
PODLE TOHO CO TADY PŘEDVÁDÍ POLICIE ČR TAK BY SE SEM MOHL PŘISTĚHOVAT I BIN LÁDIN.
Bin Ládine přijd, čeští politici jsou ti naklonění a přejí si ,aby jsi uskutečnil svůj průvod.
A přileť letadly, česká policie i česká armáda byla nadšená s tvého úžasného teroristického útoku na WTC.
Dodnes ti fandí, a myslí na tebe s láskou. Uskuteční v Čechách také svůj průvod Al-Kaidy, máš podporu veškerého obyvatelstva, a hlavně politiků!
At žije Al-Kaida, a Čeští politici, právnící a policisté...
Třikrát hip, hip, hip hurá
13. 03. 2011 | 08:51

jan k napsal(a):

Celá akce měla jeden velice pozitivní účinek. Ztížila zeleným cestu do parlamentu.
13. 03. 2011 | 08:51

vlk napsal(a):

PAní doktorko Stehlíková,
nezdá s e vám, že siponkud plete pojmy?

Nějak vám nepřipadá divné, že náckové jeli zrovna do Bydžova a ne třeba do Vodňan nebo do Nasavrk. Proč asi jeli právě d o toho Bydžova? A ne jinam? Protože prostě počínání nikoli sociálně vyloučených , ale NEPŘIZPUSOBIVÝCH v Bydžově a blízkém Vysokém Vesleí / navštivte tamní faru a pana faráře, ayb jste s eněco dozvěděla z reálií o chování tzv. berproblémových starousedlíků!!/ přesáhlo jakoukoli únosnou mírua ve městě se už skoro nedalo žít. KArkule tam má sestřenici a bratrance a jejich rodiny, snacha zas e tetu, takže máme informace, na rozdíl od vás z první ruky.

Vy apodobní chaoti demonstrují. Samozřejmě za lidská práva. Jak jinak. Co takhle si nějaké ty handicapované vzít domů? A nějaký čas s nimi žít a zkoušet je dostat na správnou c estu? Byla jste příslušnou ministriní dost d louho , abyste apoň něco dokázala. Co za vámi zůstalo? Ovšem lidská práva jsou podle vás pod kopyty koní... Neuvěřitelné. Pan Horváth aspoň přiznal v bedně, že policejní zásah byl podle práva , jen poněkud víc e rasantní. S tím umí žít. Jak s jeho tvrzením, tak s panem Horváthem osobně. Protože on na sobě a své rodině zapracoval. Apřesně o tohle jde - nebud e nepřizpůsobivý, nebud e problém. Kdyby něc napsal ten Ind z Ostravy , co s eje zkouší polidštit ,neřeknu ani slov. Ten má můj hhlubký respekt a úctu. Vy ale jen tlacháte.
13. 03. 2011 | 08:52

Aktiv napsal(a):

Pane Vandasi, Bin Ládin na vás myslí s láskou, už se těší na setkání s váma i s vaší stranou, a hlavně s českými politiky.
Jste jedna velká rodina...
13. 03. 2011 | 09:02

Dočekal napsal(a):

t... napsal(a):
Pane Dočekale,

u Vás mně stačí číst.
13. 03. 2011 | 08:48
---------------------
Už jste podal to trestní oznámení, kterým jste mi tak statečně vyhrožoval?
Já jen, že takovýchto internetových kulturistů jsem za ty víc než čtyři roky, co se etabluju v on-line diskusích, potkal stovky.
Všichni měli jen silné řeči a skutek utek.

Tak co, jak dlouho budu ještě čekat na to trestní oznámení?
13. 03. 2011 | 09:02

Bunny napsal(a):

ale drahý vlku;
i kdyby byla situace jakákoliv, dovolávat se pomoci u populisty Vandase a jeho půlmozků je jako vymítat čerta ďáblem. Bydžovští by měli vědět, co chtějí. Zda-li občanskou společnost, nebo fašistickou vládu nahoře přivírající oko nad exhibující tupou nacistickou sebrankou odvádějící pozornost od primárních příčin problémů. Před rokem 89 nějak těchto problémů nebylo, jak je to možné?
13. 03. 2011 | 09:06

TomášL napsal(a):

Dobrý den paní Stehlíková!

Vy máte patent na rozhodování, který zákon je "vyšší" jak jiný? Nejsou jsi zákony rovny? Jakým právem jsi osobujete říkat, co je přestupek a co ústavní?

Děkuji za odpověď.

Tomáš
13. 03. 2011 | 09:09

Petr Havelka napsal(a):

Jen bych chtěl k tomuto "proudu" pod blogem podotknout a zvláště pro pana honolulu. Nechat si pochodovat nácky pod okny za doprovodu policie, která "razí" cestu je takový skromný začátek. Nevím, jaké bude pokračování, ale podobmě začínal jistý AH.

Nemám sebemenší důvod dělat advokáta romům ba naopak, ale faktem je, že zviditelňování nácků na úkor romů je pro mne příliš silná káva.
13. 03. 2011 | 09:12

Občan napsal(a):

To Džamila Stehlíková:

Šmarjápano! Právě proto, že VĚTŠINA z nás MÁ to "občanské vědomí", nám vadí stále více chování těch, co je nemají!!!!!
Občanské vědomí mi říká, že když jsem OBČAN, tak mám PŘEDEVŠÍM spoustu povinností. A na základě jejich plnění také, samozřejmě, spoustu práv, některá i vymahatelná. Občanské vědomí mi říká, že nesmím dělat bordel po ulicích ani nikde jinde, že musím chodit školy a posílat tam své děti, že se musím živit prací a platit eráru, co jeho jest, že nesmím krást a učit to své děti a mnoho dalších věcí. To říká občanské vědomí mně, paní Stehlíková.

"Nepřizpůsobiví" jsou také OBČANÉ!!!!! Tak kde je, ksakru, JEJICH občanské vědomí? Jak to, že i většina zde žijících cizinců MÁ stejné občanské vědomí jako já, zatímco "nepřizpůsobiví", kteří zde žijí po staletí, nejpozději však od konce WWII, je DODNES nemají?
A jak je možné, že lidé jako je pan Radek Horváth, tedy ze stejné etnické skupiny jako mnozí "nepřizpůsobiví", je také mají úplně stejné jako já? Ten chlap (a jemu podobní chlapi a ženksé), i když s ním také někdy nesouhlasím, toho dokázal víc, než všichni "lidskoprávní" ministři dohromady! Jak je možné, že on JE integrovaný a jiní ne?

Sakrapráce, s občanským vědomím na mne fakt nechoďte, to mne dokáže opravdu HODNĚ nadzvednout.
13. 03. 2011 | 09:15

Drzá zrzrka napsal(a):

Petr Havelka

Nechat si pod okny křičet Romy za nečinnosti policie je krůček k čemu?

Členové Strany Zelených se zúčatnili za jakým účelem?
13. 03. 2011 | 09:17

juvel napsal(a):

Paní Stehlíková, Vy a Vám podobní způsobují Romům největší škody. Romům k tomu, aby se integrovali do společnosti nijak nepomáháte, spíše naopak a neromskou populaci v podstatě popuzujete v hněvu proti Romům. Velmi společnosti škodíte (nemyslím si, že úmyslně).
13. 03. 2011 | 09:18

student napsal(a):

Petr Havelka:
Ale nikdy nikdo neodsoudil žádného policajta, který tomu A.H.
vyklízel cestu. Tak kde je chyba ?
13. 03. 2011 | 09:19

Petr z Tábora napsal(a):

Paní Stehlíková, Vaše líčení je tendenční, počínaje tvrzením, jakoby problémy v Novém Bydžově vznikly jen na základě jednoho znásilnění.
Vaše působení ve funkci ministryně bylo žalostné.
Věřte mi, že pan Vandas a spol. by byli podstatně méně spokojeni, kdyby jen prošli prázdnými ulicemi a někde v novinách byla pouhá noticka o jejich pochodu.Vy panu Vandasovi vlastně zajišťujete reklamu mezi jemu podobnými lidmi.
Nejsou mi sympatičtí extremisté typu pana Vandase ani extremisté Vašeho typu. Obě tyto skupiny lidí přinesly do NB jen další vyhrocení situace.
Je mi líto běžných obyvatel NB, musí žít ve městě s větším podílem méně přizpůsobivých spoluobčanů - ne jen půl dne, jako zmiňovaní potížisté všech barev. Nezávidím policistům jejich práci.
13. 03. 2011 | 09:19

snová napsal(a):

Džamilo, jamilo nebo jak si říkáte.........něco mi ve vašem jméně říká, že taky nejste z Česka. Možná už v tom máte špatný pohled na věc........

Jeli zásah přiměřený? MOžná ano, možná ne..............problém není v zásahu, ale že se vůbec někdo musí někde scházet, aby upozornil na to, že jsou lidi, kteří nikdy nebudou respektovat zákony, budou znásilnovat, krást, obtěžovat hlukem a nepořádkem. Kdo nedodržuje zákony, žije na úkor druhých, tak sorry já ho omlouvat a milovat nebudu
13. 03. 2011 | 09:22

dzamilastehlikova napsal(a):

Pane Tomáši, vycházím z toho, že porušení ústavy je víc než přestupek neuposlechnutí pokynu policisty. Ale patent na "pravdu" či absolutní právní názor pochopitelně nemám. Myslím si, že každý z nás vnímá jako to důležitější něco jiného. Ale žít v jedné společnosti bychom měli ve svornosti a s možností diskutovat (což dnes právě činíme).
13. 03. 2011 | 09:23

Bunny napsal(a):

to Občan:
pochybuji, že by se p. Stehlíková chtěla zapojit do těchto plků. K vašemu "občanskému vědomí". Pravděpodobně máte na mysli spíše povědomí, ale to může vzniknout jen tím, že se člověk jako občan společnosti cítí. Jsem si jistý, že pokud budete od narození konfrontován s postoji primitivů, jejichž příspěvky zde lze dnes číst, těžko si nějaký vztah ke společnosti vypěstujete. Budou-li vás od počátku brát jako příživníka a černého pasažéra, stanete se jim. Je pár silných osobností, kteří se tomu dokážou vzepřít, ale většina lidí je slabá.
13. 03. 2011 | 09:25

Aktiv napsal(a):

Občan
Chápu, že zastávání občanských práv je strašná nuda, ba otrava, amnozí jejím opakováním už úplně znechucují práva samotná.
Cjhápu, že vy jako občan už toho mají dost, já také, ale bez toho, že tyto práva nebudete chránit, i přes určitý odpor kvůli jejich neustálému opakování i bohužel politiky, kterých si nevážíme, je lepší být s těmito právy, než čekat na výslech mučitelů...
To si řada lidí neuvědomuje, chápu pane Občane , že jste se v době komunismu nevzpíral, adržel hubu a krok, já vás chápu.
Romové jsou však i přes své problémy skvělý fackovací panák, to taky chápu, ale nechápu, že se spokojíte s obhajováním politických myšlenek, které nakonec vedou k tyranii, a tedy i kvašemu uzavření se ve vlastním světě od dikattury, která chce to nejlepší, která má jedinná patent na pravdu, to nechápu...
13. 03. 2011 | 09:25

dzamilastehlikova napsal(a):

Vážená drzá Zrzko, zelení se zúčastňují podobných akcí s cílem podpořit menšiny, v tomto případě Romy, a to tak činí všude v Evropě a ve světě, ti čeští nejsou výjimkou. Žádný osobní prospěch nikdo z toho neměl, až na pohmožděniny či rozbitý nos po policejním zásahu. Ale jsme věděli, do čeho jdeme.
13. 03. 2011 | 09:27

dzamilastehlikova napsal(a):

Vážený Občane, většina Romů je integrována (třeba starousedlíci v Novém Bydžově) a své povinnosti dodržuje. Jen ta menšina sociálně vyloušených - ne, a proto by se všichni Romové neměli házet do jednoho pytle.
13. 03. 2011 | 09:32

Milan napsal(a):

Zásah měl hlavně nastat už v době, kdy se nepřizpůsobiví začali po městě roztahovat a páchat teror. Buď by pomohli koně, gumové projektily a nebo třeba i to, kdyby si tam průzkumníci ze 102. průzkumného praporu z Prostějova udělali ostré cvičení, jako to dělají SPECNAZ v lokalitách postižených pácháním kriminality, zejména kavkazské. Na webových stránkách možnost zásahu pro udržení veřejného pořádku mají, resp. možnost plnění úkolů pro policii (http://bit.ly/ff8hiH). A mohli by si vyzkoušet v praxi a naostro to, co je v horší verzi bude čekat v Afghanistánu.
13. 03. 2011 | 09:35

Drzá zrzka napsal(a):

dzamilastehlikova

nebylo by lepší podpořit onu menšinu, radou nejen o jejich právech, ale taky o jejich povinnostech?
Kdybyste udělali shromáždění den předtím, a vysvětlili oné menšině, že pokud na shromáždění druhý den nebude reagovat, všechno vyšumí, a bude čas na integraci a řešení problémů?

Takhle jste jen, tedy dle mého názoru, jen přilili olej do ohně.
13. 03. 2011 | 09:35

Petr Havelka napsal(a):

Nevím, co bych ještě dodal, ale pokud má někdo pochopení pro tyto druhy lidské existence je to samozřejmě jeho věc.
https://www.youtube.com/watch?v=S6a85fKNuv4&feature=related

https://www.youtube.com/watch?v=B16Xz4YjO5A
13. 03. 2011 | 09:44

dzamilastehlikova napsal(a):

Vážená Drzá Zrzko, dodržovat povinnosti je samozřejmým prvkem integrace. Jinak "nereagovat" na pochodující neonacisty pod vlastními okny dokáže jen málokdo. Proto muži, kteří se blokády zúčastnili, odvezli své rodiny pryč z města už ve čtvrtek a nemohli zůstat doma a jen přihlížet zastrašování. Rozhodli se tomu zlu postavit.
13. 03. 2011 | 09:50

Občan napsal(a):

To Bunny (9:25):

Ale to vůbec nemáte pravdu. Což říkám s vědomím toho, že máme poměrně dost cikánských přátel, známých i sousedů v našem malém městě.
Mnozí z našich přátel a známých se narodili do ne zrovna "integrovaného" prostředí a SAMI se rozhodli, že tak už žít nechtějí. Asi mi to nebudete věřit, ale oni měli a mají problém ani ne tak s bílými, jako se "svými". Někteří tak velký, že museli utéci před vlastními rodinami do jiných částí republiky.

Úplně nejvíc jsem musel smeknout před sestrou cikánského kluka, se kterým kdysi chodila moje sestra. Ta holčina pocházela z rodiny, kde mám byla úplně negramotná (začátek 80. let 20. století!!!!!) a tak děti měly velké problémy s češtinou. Táta makal jak šroub a neměl na jejich výchovu čas, protože máma byla absolutně nezaměstnatelná. Takže pro svou sociální zaostalost ta dcera skončila ve zvláštní škole. Ukončila ji se samými jedničkami a škola doporučila otci, aby si udělala rozdílové zkoušky do 9. třídy ZDŠ a pokračovala na SŠ. Což se také stalo. Holka si ty zkoušky udělala s takovým výsledkem, že ji bez problémů přijali na gympl.
Její brácha, se kterým chodila má sestra, měl dva výučáky, samozřejmě pracoval a ještě stíhal dělat závodně řeckořímský zápas.
Další náš známý dělal řidiče stavebních strojů. Po těžkém pracovním úrazu skončil v ID a teď dělá kopáče, protože prostě už nic řídit nemůže. Mohl by žít z toho ID, ale toho kopáče dělá proto, že má tři nadané děti a platí jim VŠEM soukromou střední a vysokou hotelovou školu. Nejstarší dcera už dostala práci v nějakém velkém hotelu ve Švýcarsku, tak bude tátovi moci vrátit to, co do ní investoval. A vůbec nepochybuji o tom, že se tak stane.

Mohl bych v tom výčtu pokračovat, ale snad mne pochopíte. Tomuhle já, pane Bunny, říkám integrace. A je to pro mne nezvratným důkazem toho, že nemáte pravdu

Takže, kdo CHCE, ten žije jako občan, protože pokud chodí do školy, je ODMALIČKA jako občan vychováván.
13. 03. 2011 | 09:51

Milan napsal(a):

Hrozně moc se mi líbí ona fotografie s krtečkem (asi 7. shora). Barvami DSSS je tam vyvedeno slovo "pravda" a ona nenávist je tam označena zhnědou barvou. Jak nádherné. Někomu z multikulti zřejmě zapracovalo nechtěně podvědomí, tušící ve skrytu duše, že obhajovaná skutečnost je právě opačná. Ano, mohu říci, že jsem slyšel hodně pravdy od vedení DSSS a v životě již zažil hodně nenávisti od snědší nepracující části naší populace. Že jsem bílá sv... jsem slyšel mnohokrát víc, nežli bych v opačném barevném spektru řekl o někom z druhé strany barikády. P.S. Nejsem nacionalista ani skin; bohužel jen bydlím na sídlišti kde žije cca 500 těchto ... no, asi tvorů.
13. 03. 2011 | 09:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Stehlíková,

díky za skvělý blog.

Libor Stejskal

P.S. A nejen proto, že jeden z organizátorů protestního shromáždění proti pochodu nácionalistů, rasistů a neonacistů byl jeden ze zdejších, mnohými čtenáři velmi vážený blogerRadek Horváth
13. 03. 2011 | 09:57

vasja napsal(a):

Koňama rozehnané náboženské procesí!
Jaké byly ztráty?
13. 03. 2011 | 09:59

Lava napsal(a):

Pani Stehlikova, je mi lito Romu, kteri meli v sobotu strach z pravicovych extremistu. Ale nikde se nemluvi o tom, ze bili obyvytele Noveho Bydzova maji strach z Cikanu kazdy den. Maji strach jit vecer ven, maji strach o svoje deti kazdy den, maji kazdy den strach o svoje manzelky, maji strach prejit namest, nemohou si sednout v parku na lavicky. Jaky maji slusni obyvatele zivot v takovem meste - nad tim se zamyslete.
13. 03. 2011 | 10:01

Drzá zrzka napsal(a):

Petr Havelka

Na youtube by se dala najít spousta klípků i z opačné strany spektra. Tady přece nejde o to, kdo zvítězí, ale o řešení. To nenabídla ani jedna strana.
13. 03. 2011 | 10:01

Bunny napsal(a):

to Občan:
Popisujete to hezky, ale já tvrdím: bývávalo. Dnes, když mají problém se aktivně do společnosti zapojit i příslušníci většinové společnosti, je vaše povídání už jen pohádka. Zkuste jít své teorie odpřednášet někam do slumů kolem Ria nebo indických či palestinských ghet. I zde se blíží doba, kdy se budete přetahovat s cigánem o krumpáč.
13. 03. 2011 | 10:03

Občan napsal(a):

To Džamila Stehlíková (9:32):

Ech...
Paní Stehlíková, my jsme přes deset let bydleli s dětmi na rozhraní Smíchova a Košíř. A přes deset let jsme museli (vč. integrovaných Cikánů) snášet řádění té Vaší "menšiny vyloučených".
Přes deset let jsme sledovali marné snahy učitelů ze ZŠ Grafická a Santoška 16 o zcivilizování té "menšiny vyloučených" (přičemž na obou školách pracovali specialisté na výchovu problémových dětí a na Santošku 16 byly posílány takové děti z celé Prahy 5; kromě těch z "menšiny vyloučených" byli kantoři velmi úspěšní).
Přes deset let jsme potkávali ožralá individua, která neuměla nic jiného než trávit čas u hracích automatů, zatímco jejich děti běhaly v punčocháčích a bačkůrkách v desetistupňovém mrazu po ulici, nebo okrádala lidi na křižovatce u Anděla.
A jedno vím pozitivně - NEBYLA jich menšina.
13. 03. 2011 | 10:03

Milan napsal(a):

Otázka pro pana Stejskala:

Skutečně máte pocit, že se jedná o skvělý blog? Nevadí Vám například zjevná nepravda (nebuďme korektní, prostě lež) o najíždění koňmi na "...sedícího člověka, nemajícího dostatek času na to, aby se zvedl a utekl.."? Vždyť měl možnost po výzvě policie odejít. Proč tedy seděl dál? Paní Džamila sama přiznává, že nepřizpůsobiví neuposlechli policejní výzvu a neoprávněně blokovali ulici skoro hodinu. To Vám opravdu tak imponuje zjevná účelová lež a překrucování skutečností, že za to musíte pí. Stehlíkovou chválit?
13. 03. 2011 | 10:04

Drzá zrzka napsal(a):

dzamilastehlikova

Tak. Teď si to otočte, když Vám pod okny budou vyřvávát ti druzí, vydržet se to má?
13. 03. 2011 | 10:05

Zdeněk Brom napsal(a):

Vážená paní Stehlíková,

nejprve si Vám dovolím pžipomenout slova soudce Votěcha Šimíčka, který vynesl rozsudek o rozpuštění DS:

„ [633] ... Soud ani nepochybuje, že některá z témat, jichž se Dělnická strana chopila, odráží skutečné a hluboké společenské problémy. Problémy, jejichž řešení, a mnohdy i jen diskuse o nich, jsou často vytěsňovány z veřejné debaty a haleny jazykem politické korektnosti až do ztráty jejich obrysů...“

Vojtěch Šimíček rozhodl na základě faktů, že DS má být rozpuštěna, ale zároveň upozornil, že rozpuštění DS není řešením problémů na nichž se DS přiživuje a na nichž se zviditelňuje.

Vy jste tenkrát nad rozpuštěním DS jásala a varování přehlédla. Nyní se tváříte, že jste zděšena.

Upřímně napsáno - já také.

Děsí mne nejen DSSS, ale i politici, kteří jsou ochotni kroutit zákony stejně jako DSSS. Děsí mě politici, kteří se místo předkládání věcných řešení raději zviditelňují na podobných akcích. Nový Bydžov o žádnou akci DSSS nestál a ani nevolal Vandasovi o pomoc. Dlouho tam doutnal problém i v době Vašeho pobývání v ministerské funkci. Vy jste ho ignorovala. Sklízíme tedy setbu i Vaší špatně odvedené práce.

Zcela neodpovědné z Vaší strany je obviňování Policie ČR. Nemám tu instituci zrovna v lásce a mám k ní mnoho výhrad. Co měli ale policisté podle Vás v Novém Bydžově dělat? Porušutit zákon, protože Vám se to hodí? Skutečně?

Paní Stehlíková, založte chráněné dílny pro sociálně problematické lidi, žijte mezi nimi a pomáhejte jim řešit jejich denní problémy, učte jejich děti číst a psát atd. Poskakováním na demonstraci nic neřešíte.
13. 03. 2011 | 10:07

Sladký napsal(a):

Přečtěte si Dalimilovu kroniku. Popisuje se v ní příchod ETNIKA do Čech. To, co o nich Dalimil píše platí přesně dodnes. Za ta staletí se v ničem nezměnili.Srovnejte jejich "integraci" s Vietnamci, kteří už v první zde narozené generaci excelují v našich školách, aniž by jim "rozdílné kulturní prostředí" sebeméně vadilo.
Obviňovat Čechy (potažmo Slovany) z rasismu je koníčkem Anglosasů, kteří svoji charakteristickou xenofobii a rasismus pokrytecky promítají na jiné.
13. 03. 2011 | 10:09

Občan napsal(a):

To Bunny:

Aha, tak odtud vítr vane...
No, tak pokud neumíte rozlišit mezi cikánskými ghetty v ČR, která si vytvářejí jejich obyvatelé zcela dobrovolně, protože se NECHTĚJÍ přizpůsobit většině, a mezi ghetty v OKUPOVANÉ Palestině, do kterých zahnali PŮVODNÍ obyvatelstvo OKUPANTI, nebo mezi favelami do kterých zahnala PŮVODNÍ obyvatelstvo BÍLÁ MENŠINA poté, co si přivlatnila půdu a pralesy po tisícíletí užívané původním obyvatelstvem, tak to se pak nemáme o čem bavit.

Přeji Vám příjemný spánek ve Vašem velmi jednoduchém vidění světa.
13. 03. 2011 | 10:11

TomášL napsal(a):

Dobrý den paní Stehlíková!

Je krásné číst, že o sobě tvrdíte, že nemáte patent na pravdu! Avšak když už si osobujete říkat i psát co je ústavní a co pouhý přestupek, tak bych se Vás chtěl zeptat na jitou věc, která nemá co dočinění s NB.
Z listiny základních práv a svobod, v hlavě druhé, oddílu prvním, článku šest se píše, že (cituji): "(1) Každý má právo na život. Lidský život je hoden ochrany již před narozením. (2) Nikdo nesmí být zbaven života."
A můj dotaz na Vás je, když už mám tu vzácnou příležitost s Vámi komunikovat, co jsi myslíte o potratech?

Děkuji za odpověď

Tomáš
13. 03. 2011 | 10:12

Pepa z depa napsal(a):

Milý Teo, děkujeme Ti za příspěvek, protože Nám mluvíš z duše. Ano ti co tento systém uzákonili a pokřivili ve svůj vlastní prospěch, tak teď se snaží otočit kolem dějin nazpět, přes své bílé koně. Vidí totiž, že ta jejich etapa VYKOŘISŤOVÁNÍ A ZOTROČOVÁNÍ LIDSTVA JE U KONCE. Začíná totiž ta evoluce se měniti na zákonitou re.vo.ltu čili HEDVÁBNOU ZMĚNU, kterou májí již na 100% zmáknutou PRACUJÍCÍ OBČANÉ ČR a to se vším všudy, viz www.vymenilijsmepolitiky.cz a jako třešničku na dortu tam občanská iniciativa HzPD tedy Hnutí za Přímou Demokracii, uveřejnila svůj návrh nové OBČANSKÉ ÚSTAVY ČR, který je skvělý, ale bude ještě potřeba podumat o tom uzákonění práv a na PRÁCI A POVINNOSTI pracovat, což by zásadně řešilo to o čem zde je diskuze, že? Prostě to chce jen dodržovat tu správnou SELSKOU ZÁSADU kdo nepracuje ať nejí, ale pozor to platí i na práci duševní, elitu vládnoucí, zákonodárnou a soudní, že? NO PROSTĚ NA VŠECHNY KDO BUDOU CHTÍTI ŽÍTI V NOVÉ OBČANSKÉ SPOLEČNOSTI. Další podrobnosti si najděte na výše uvedené adrese nebo i na www.hzpd.com, www.proalt.cz a dalších adresách občanských iniciativ a sdružení i hnutí. Pro sjednocení těchto OBČANSKÝCH SESKUPENÍ je potřeba, aby se jejich zástupci zúčastnili zítra dne 14. března 2011 v 17.00 hod. v kavárně Nové scény ND v Praze na prvním sezení této OBČANSKÉ INICIATIVY pro upřesnění společného postupu proti současné VLÁDNOUCÍ GARNITÚŘE. Pro zviditelnění a upřesnění své účasti na udávaném místě, budiž použita malá trikolórka na hrudi mužské i ženské, na té to bude hezčí pohled. No a ostatní si řekněme na místě. Jelikož je to věc veřejná, tak si buďte vědomi, že budeme sledováni bystrým okem trojkolky a doufáme, že se od Nás občanů budou lišit tím, že budou míti neprůstřelné vesty a kukly na hlavách. Až Nám budou bráti mobily a obsah kapes, tak jsme se nespletli a poznali jsme je. Mají ale smůlu z hlavy nám to nemůžou již nijak sebrat, jedině to z ní vystřílet, že? A úplně Vás chceme ubezpečit, že ti co podepsali tu petici proti MV to nebudou, hasiče v nich také nehledejte a myslící vojáky jakbysmet. Tak kdo Nám zbývá??? Tak pro nedělní ráno je těch úvah až až až, tak zatím 4. odboj a Pepa z depa.
13. 03. 2011 | 10:12

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Milane,

žádnou zjevnou lež jsem v textu nenašel, najíždět koňmi do pokojně sedících demonstrantů, kteří nikoho a nic neohrožují, považuji za neadekvátní. Stejně tak považuji za neadekvátní používat k podpoře svého úhlu pohledu označení "lež" pro jiný neméně legitimní úhel pohledu.

Nicméně to není v kontextu té jedné věty, kterou jsem napsal, to nejdůležitěkší. Ten blog je skvěle napsaný pohled očima člověka, který byl přitom. Na hodnocení obsahu se můžeme rozcházet (hodně to záleží na tom, jek člověk vnímá svobodu JEDNOTLIVCE a lidská práva vůbec), ale na tom, že tato reportáž z místa (včetně fotodokumentace) je výborná, to nic nemění.

Libor Stejskal
13. 03. 2011 | 10:13

Bunny napsal(a):

Občane, vyskakujete pěkně, ale úplně zbytečně. Nepochopil jste ani polovinu toho, co jsem zde uvedl. Vy už budete dle stylu starší člověk, ale nemůžete prostě ustrnout někde uprostřed života a domnívat se, že jste vnitřně vše vyřešil. A že teď je na světu, aby se přizpůsobil vašemu přesvědčení o tom, jak mají věci být.
13. 03. 2011 | 10:19

Milan napsal(a):

Pane Stejskale, máte-li chvilku chuť diskutovat, zeptám se opačně.

Pokud by tuto ulici nepovoleně zablokovali např. nějací lidé, médii zkratkovitě onálepkovaní jako neonacisté (nebudeme si zastírat, že na to stačí aby měl člověk černé oblečení, stroze a účelově upravený účes a kšiltovku), pokojně by seděli a hodinu by ignorovali výzvy k opuštění místa, jak byste proti nim zakročil? Bylo by jich tam několik desítek, hrozila by teoreticky pouliční bitka, kdyby je vytlačovali prostí policejní pěšáci. Už jsem pochopil, že koně byste nechal ve stáji.

Vy byste je tam nechal sedět, když by jen skandovali a jinak nikoho neohrožovali? Zkuste mi na přímou otázku odpovědět nekorektně a natvrdo, abych to pochopil :-)
13. 03. 2011 | 10:20

Pavel Sántay napsal(a):

Nejsem fanoušek DSSS, tím spíš nechápu publicitu, které se tento obskurní spolek těší v našich médiích (tolik vysílacího času a prostoru na titulních stranách by nikdy nedokázali zaplatit). Na druhou stranu tento blog je hodně tendenční. 1. Starosta Louda nikdy neházel všechny cikány (gipsies, gitannos, ...) do jednoho pytle. 2. Snaha přehradit trasu pochodu je pouze jiný výraz pro vyprovokování násilného střetu. To byl také důvod proč Policie zasáhla a prostor vyklidila, protože v případě střetu by následný zásah mohl mít charakter masakru (i když chápu, že mnozí účastníci se už těšili na mediální obraz mučedníků a to na obou stranách případného konfliktu). Výhodou a zároveň i slabinou demokracie je skutečnost, že umožňuje svobodně vyjádřit svůj názor i lidem, kteří trpí deficitem demokratického smýšlení. Není proto dost dobře možné preventivně ostrakizovat někoho jenom proto, že má jiný názor, ale je nanejvýš nezbytné udělat vše pro to, aby názor, který je v rozporu s demokratickými pravidly nebyl uplatněn v praxi. Proto pokládám činnost lidí jako je Džamila Stehlíková za medvědí službu demokracii, protože svojí nešikovnou medializací problému pomáhá DSSS získávat další příznivce z řad frustrovaných spoluobčanů.
13. 03. 2011 | 10:21

Zdeněk Brom napsal(a):

Libor Stejskal:

Asi se neshodneme.

Nejde o reportáž, ale jednostranný pohled aktivistky přímo zapojené do dění. A mimochodem političky, jejíž nekompetentní počínání ve funkci danou situaci zavinilo.

Otázka zásadní: Co měla Policie ČR dělat, pokud měla zajistit dodržování zákona?

P.S. Prosím o vynechání manipulativních vět typu: "Na hodnocení obsahu se můžeme rozcházet (hodně to záleží na tom, jek člověk vnímá svobodu JEDNOTLIVCE a lidská práva vůbec),..." Možná se Vás to netěší, ale i člen DSSS má lidská práva. Lidská práva platí buď pro všechny nebo jenom pro některé, kteří si snaží utrhnout pro sebe monopol na jejich výklad. V takovém případě se ale lidská práva stávají toliko politickým nástrojem (spíše obuškem) v boji proti těm, kdo mají jiný názor.

Nevšimnul jste si, že dříve lidská práva občanskou společnost spojovala, ale od určité doby ji spíše štěpí?
13. 03. 2011 | 10:23

t... napsal(a):

Pane Dočekale,

Vy to máte nějaké popletené, navíc máte nějak špatnou pamět.

Nevyhrožoval jsem Vám, pouze jsem se Vás ptal, navíc jinak, už jsem Vám to jednou vysvětloval.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/karel-holomek.php?itemid=12122
13. 03. 2011 | 10:25

Zdeněk Brom napsal(a):

Milan:

Dobrá otázka. Připojuji se k ní.
13. 03. 2011 | 10:25

hanah napsal(a):

Paní pokrytecká Stehlíková,

lidská práva pod kopyty koní ? A čí lidská práva, cikánů, kteří terorizují ostatní občany, anebo ostatních občanů, kteří jsou terorizováni cikány ? Mají slušní občané, kteří se nedopouštějí žádné trestné činnosti, právo na spořádaný život ve městě kde žijí ? Nebo jsou jejich lidská práva ohrožována skupinou cikánů ? Máte v tom trochu zmatek, zdá se. Na jedné straně jsou "házeni do jednoho pytle" všichni cikáni, na druhou stranu házíte vy sama do jednoho pytle všechny , kdo s cikánskou kriminalitou nesouhlasí a ještě je všechny nálepkujete jako "extremisty" . Zkuste přemýšlet, paní autorko.
13. 03. 2011 | 10:27

vasja napsal(a):

Sem zmatenej. Tolik dobře živenejch Rómů a na druhé straně pobledlost a vyzáblost aktivistů....
Někde je něco špatně.
13. 03. 2011 | 10:29

stejskal napsal(a):

Jistě, pane Milane.

Pokud by nikoho neohrožovali, flagrantně neporušovali zákon (i.e. například nevyzývali k nenávisti k nějaké rase, etniku či národnosti), určitě bych byl proti tomu, aby je násilně či s použitím težkooděnců rozháněli (je to neadekvátní nebezpečnosti jejich počínání).

Jinak čistě hypoteticky: pokud by tuto ulici blokovali neonacisté (například s DS či strany, která na ní navazuje), pak by se dalo předpokládat, že vzhledem s dosavdními zkušenostmi s těmito lidmi pravděpodobně zákon poruší. Být na místě policie, byl bych velmi ostražitý (protože jejich počínání je společensky velmi nebezpečné). Ale to je čistě moje subjektivní doporučení.

A teď mne prosím omluvte, včera mi začala rodinná dovolená, bude se zde tento týden vyskytovat přeci jen o něco sporadičtěji než obvykle.

Libor Stejskal
13. 03. 2011 | 10:30

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Brome,

v tom případě doporučuji zrušit lidská práva, chyba bude nejspíš v nich :-)

Libor Stejskal
13. 03. 2011 | 10:31

Miranda-Escobedo napsal(a):

http://www.lidovky.cz/cikani-ve-meste-jen-kradou-starosta-vysvetloval-vyroky-policii-p80-/ln_domov.asp?c=A110202_154912_ln_domov_hs

Paní Stehlíková,
vždyť vy normálně lžete. Strach a násilí tam začalo již dávno, to lze velmi snadno zjistit a na původce strachu, násilí zaměřit preventivní činnost.

http://www.lidovky.cz/starosta-noveho-bydzova-se-pustil-do-cikanu-otravuji-kradou-znasilnuji-1or-/ln_domov.asp?c=A101126_160222_ln_domov_hs

Starosta kritizoval i práci Kocába a Stehlíkové, není tedy divu že postižená husa zase první kejhá. Džamila Stehlíková se zde pokouší uplatňovat okoukané stalinské metody nejen přesunů obyvatelstav, ale hlavně demagogie. Udělá mrknutím oka z násilníků a zlodějů oběti.
http://hradec.idnes.cz/nastupkyne-kocaba-pro-lidska-prava-prijde-za-par-dnu-prozradil-john-v-bydzove-18r-/hradec-zpravy.asp?c=A110213_135551_hradec-zpravy_klu

Doslovný text je zde
Novobydžovská radnice počítala s velkým zájmem občanů o debatu, ale nakonec jich do Jiráskova divadla přišlo zhruba padesát, z toho jen tři zástupci romské komunity. Otázky místních navíc už ve dvouhodinovém přímém přenosu nezazněly. Na obrazovce se tak místní projevili hlavně potleskem, když starosta Louda kritizoval práci bývalých ministrů pro lidská práva Džamily Stehlíkové a Michaela Kocába.

Paní Stehlíková,
raději si sypejte popel na hlavu a do Bydžova vůbec nezasahujte, protože evidentně vůbec nerozumíte ani skutečným ani reálným problémům vyplývajícím z populačních otázek ve středoevropském prostoru. Pověření úředníci si s celkovou situací poradí i bez vás a bude to nejlepší řešení pro všechny.
13. 03. 2011 | 10:36

vasja napsal(a):

Taky si myslim, že pokojně ležet na silnici patří k základním lidským právům.
Otevřte oči, lidi!
13. 03. 2011 | 10:39

Milan napsal(a):

Pane Stejskale, omluvím Vás, nicméně jste mi neodpověděl.

Už jen tím, že jste DSSS onálepkoval jako stranu neonacistickou, mi způsobuje mrazení v zádech. Povolená neparlamentní strana je Vámi jen tak z voleje označena za stranu zločineckou a hned máte po ruce návod, jak s demonstranty v jejích řadách zatočit. No, i já mám docela dobré informace z Bydžova. Žádná výzva k rasové nesnášenlivosti tam nezazněla; na to samozřejmě příslušní levicoví a multikulti činovníci čekali jako dítě na cumel. No - DSSS je zklamala. Nic z toho, co zaznělo, nezavdalo záminku k ukončení akce či jejímu prohlášení za neoprávněnou.

Já Vám řeknu, jak by to vypadalo, kdyby DSSS neoprávněně zablokovala nějaké místo a pokojně by tam seděla. Okamžitě by se zvedla vlna nenávisti srovnatelná s kampaní "Pověste Horákovou". Každá nicka, počínaje Pithartem a konče Liškou by si na tom přihřívala polévku své nevolitelnosti. Jakýkoliv zásah by pro vás byl nedostatečný. Nejen koně, ale i vodní děla a mnohaměsíční vazba účastníků (viz naprosto nepřiměřená šikana za vylepování samolepek tzv. Národního odporu, kdy byli tři lidé po měsíce drženi ve vazbě) by vám byly málo.

Je mi zle z vás všech.
13. 03. 2011 | 10:39

t... napsal(a):

Paní Stehlíková,

zapomněl jsem, omlouvám se, děkuji Vám za článek.

Možná, že ještě něco napíši, už bych napsal, ale v diskusi jsou další příspěvky, které nemám momentálně čas číst, nerad bych se vyjadřoval bez jejich znalosti.
13. 03. 2011 | 10:40

Občan napsal(a):

vasja napsal(a):
"Taky si myslim, že pokojně ležet na silnici patří k základním lidským právům. Otevřte oči, lidi! 13. 03. 2011 | 10:39"

No, tohle si myslel kamarádův pes také, dokud jej, pokojně ležícího a vyhřívajícího se na teplém asfaltu frekventované silnice, nepřejel kamion.
Řidič měl vlatně velké štěstí, že to byl jen pes, tedy právně věc. Kdyby to byl člověk, tak by býval měl VELKÝ problém, protože ten pes byl úplně černý o)))
13. 03. 2011 | 10:48

ld napsal(a):

Jenom dodám, že vytlačování koňmi je standartní donucovací prostředek Policie ČR, která jej takto používá tehdy, není li uposlechnuto výzvy k ukončení protiprávního jednání. Pro tlachaly, kteří zaměňují "pokojně" sedící avšak výzev nedbající osoby, dodám, že se tímto jednáním dopouštějí přestupku proti veřejnému pořádku. Jestli tedy Stejskalové, Stehlíkové a jim podobní nevidí v takovém konání nebezpečnost pro společnost, tak pouze dodám, že tato je jasně definována v hned několika zákonech. Názor na úroveň blogu můžeme mít každý jiný, ale naprosto zřetelnou demagogii a neznalost za něj nelze schovávat.
13. 03. 2011 | 10:48

krokus napsal(a):

vlku,
psal jste to skutečně Vy?

Bunny,
máte pravdu. Ale většina společnosti na to zase přijde pozdě. A doplatíme na to všichni.
13. 03. 2011 | 10:49

Zdeněk Brom napsal(a):

Libor Stejskal:

Hezký úhybný manévr :) Tak snadno se mne ale nezbavíte.

Chyba není v lidských právech. Chyba je v tom, že byla po roce 1989 používána, spíš zneužívána, určitou skupinou politiků, kteří jinak neměli co nabídnout.

Jinak k vaší odpovědi Milanovi.

První odstavec je naprosto věcná odpověď.

Druhý odstavec je už trochu jiná káva. Na základě příslušnosti k určité skupině automaticky předpovídáte i porušení zákona. Pane Stejskale, ale to je stejné uvažování, které tolik kritizujete např. u Čochtana. Jenom se mění podezřelé skupiny. To není obhajoba DSSS. To je snaha ukázat, že pokud chcete problémy skutečně řešit, pak je nemůžete řešit prostředky, které k nim vedou.

Přeji Vám pochopitelně hezkou rodinnou dovolenou. Je sice trochu divné, že vždy, když se chcete odporoučet z pro Vás nepříjemné debaty, tak je to spojenou s výmluvou na rodinu, ale co ji venkoncem do toho. Každý má svůj postup :)
13. 03. 2011 | 10:49

Petr Havelka napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=WK-eeIkHm6s&feature=fvwrel

Máte to podbarvené requiem od Mozarta a pak božský Beethoven

a předcházelo mu tohle.

http://www.novinky.cz/krimi/131914-radikalove-zazalovali-zakaz-pochodu-plzni.html

https://www.youtube.com/watch?v=HfZxzu9Qwr0

a Praha ještě dříve

https://www.youtube.com/watch?v=oUf9TfA79R8&feature=related

a nakonec Brno 1. máj,

https://www.youtube.com/watch?v=xQHnoOLmFG8&feature=related

stále stejná hesla "Češi pojďte s námi"

Pan Brom tu zdravě brojí proti, dejme tomu "takyaktivismu".

Ale je tu jedna důležitá věc. Jsou tu určité hranice, ty jsou, podle mého, nepochybně atakovány takovými pochody. O tu pomyslnou hranici se bojuje a je potřeba ji ostře hájit. To paní Stehlíková nebo Liška, Kocáb dělají, jistě se tu nabízí otázka jestli jim to slouží ke "zviditelnění". No to nevím, poněvadž na takovém hřišti velké politické skore neuhrajete :)

Víte, chyběl mi tam zástupce současné vlády? Nebo alespoň nějaký současný zvolený politik, třeba poslanec ze zdejšího obvodu.
13. 03. 2011 | 10:50

elf napsal(a):

Paní Džamila ráda kope de mrtvol,dnes do mrtvoly slovanství s kterým nemá nic společného,minule do mrtvoly rodiny,bojem za rovnoprávnost žem a moderní feminizaci společnosti,dnes kdy se rozvádí dvě manželství ze třech bojovat za rovnoprávnost je zvrácenost,lesby a gayové se vám smějí z televize do obličeje ve společnosti kde lidé pracují na statisíce cikánských povalků za cenu,že je stát okrade a dá jejich peníze co patří jejich dětem a potomkům lidem co jen odněkud nedávno přišli a neůměrně se tu rozmnožili jenom proto,že ve své původní domovině v Indii měli přirozené nemoci které přirozeně kontrolovaly jejich populaci.Státe,okrádáš mě,mě co pracuju od svých patnácti let,okrádáš mé děti a vnuky,bereš si to jen násilím,musím tě trpět jako všechny co ti v tomto nespravedlivém zvěrstvu pomáhají,opovrhuji tebou i tvými pomahači.
13. 03. 2011 | 10:50

Miranda-Escobedo napsal(a):

Lidská práva jsou vidlemi na hnojišti dějin. Mrvou se zvyšuje plodnost polí. Pole se však nesmějí přehnojit. Stejné je to v lidském jednání, příliš mnoho práv na jedné straně znamená žádná práva pro druhou stranu. Mnohokrát v lidskách dějinách se toto vyskytlo a největší rozdíly v pojetí lidských práv jsou známy z období 1933-1945. Nacismus ukázal totální hranu pro lidská práva o tom zřejmě nebude sporu. Ale když se ohánějí lidskými právy jedni obyvatelé na úkor jiných k čemu to asi může sloužit jinému než vypouštění džina přehnojených polí z láhve. K čemu nám budou "přehnojená pole"? Přehnojená pole nic neurodí, pluh je pak možno použít jen jediným způsobem, překovat.

Když se zlomí vidle je hnůj je nutno házet rukama. Je to hloupé, ale je to řešení. Házet rukama ty exkrementy. Běžně se to ale nedělá a do společnosti se tato vlastnost také nehodí. Jenže příliv nedisciplinovaných a nepřizpůsobivých skupin ani k házení hnoje vidle nejen nepotřebuje, ale ani nechce. Pokoušejí se obsah hnojiště - sračky - metat rovnou mezi ostatní lidi, kteří je chtějí naučit používat vidle. A v tom tady žijeme, vy taky, Herr Stejskal.
13. 03. 2011 | 10:57

Občan napsal(a):

To Milan (10:39):

Pamatujete si ještě na doslova krvavý pogrom, kterého se před několika za přihlížení policie dopustili "pravdoláskaři" na účastnících řádně ohlášeného a nezakázaného shromáždění DS (pokud mne paměť neklame) v Praze před FILOSOFICKOU fakultou?
Dodnes mne jímá hrůza, když jsem pak četl radostné vytí pravdoláskařské lůzy v čele s jedním feťáckým pisálkem z Reflexu nad tím, jak parta ožralých anarchistů a podobných individuí beztrestně zmlátila "nácky".
Velice mi to připomnělo řádění SDmannů a jejich přisluhovačů ve 30. letech, když s jásotem mlátili židy a politické odpůrce, protože nejenže mohli, ale dokonce to bylo žádoucí. "Společenská objednávka" se tomu říká a jak vidno, lůza se nezměnila. Stačí jí doporučit předmět zájmu.

Nějakým hodně divným směrem se ubírá ta naše "demokracie"...
13. 03. 2011 | 10:59

Milan napsal(a):

Petr Havelka:

Proč by tam měl být někdo z vlády či městského obvodu? Byla to demonstrace proti kriminalitě, čili ryze apolitická věc. Naopak - každý politik, který by byl přítomen, by tím dal najevo, že se hodlá vměšovat do řešení kriminálních problémů a intervenovat za to, aby jistá entita byla posuzována méně přísně; to Vás skutečně nechápu. A nepodsouvejte mi prosím, že se jednalo o skrytou propagaci čehokoliv. Ne - teror v Bydžově je ryze kriminální záležitost, i kdyby jej třeba páchali nordičtí blonďáci. Jenže nepáchají.
13. 03. 2011 | 11:01

Milan napsal(a):

Občan:

Quod licet Iovi, non licet bovi; bohužel a čím dál víc.
13. 03. 2011 | 11:03

Čochtan napsal(a):

Kommentář z iHNed.cz :
Jsem z Nového Bydžova. Na shromáždění jsem šel se podívat proto, abych na vlastní oči viděl a na vlastní uši slyšel příznivce DSSS a ostatní. Ono je to trošku jinak, než je napsáno. V žádném případě nepodporuji nějakou stranu, natož romy.

Zde máte pravdu: romové změnily ohlášený pochod na pochod církevní, který nepodléhá ohlašovací povinnosti. Dle původního plánu a povoleného pochodu měli jít mimo trasu strany DSSS. Po změně na pochod církevní se ihned přesunuli do ulice, kde měla ohlášený ochod DSSS. Tam si sedli na zem a vyloženě čekali. Tyto romy a další v čele s Kocábem a Džamilou Policie na koních rozehnala..

Na náměstí, kde měla shromáždění DSSS byl klid, až jsem se divil a čekal známé výkřiky rvačky. Nic, VAndas mluvil, slovo na hrad se ozvalo pouze jednou po skončení shromáždění. DSSS se poté prošla po ohlášené trase a došla zpět na náměstí. Kolem 4 se DSSS rozjela z města.

A napadení roma? Stalo se to cca 100m ode mě. Rom vyhrožoval společně s dalšími dvěma obyvateli Bydžova - bílému. Slova, která používal rom, se nedají publikovat.(město je naše a pod...). Viděla to skupinka mladíků a šli bílému na pomoc. Ano, cikán dostal na budku, ostatní dva utekli. Nic mu není, už večer byl propuštěn z ošetření. Ale to nejhorší nakonec - vlítla tam zásahovka Policie a veškerý tlak byl na bílé..

Demonstrace síly, protože našimi médii je nám vnucováno, že špatní jsou ti v černých bundách s kapucemi. Sám je nemám rád, ale zde je holá pravda. Je mi přes padesát let, jen chci, aby veřejnost věděla jak to je doopravdy. Na náměstí pořádek, nic nezničeno... Musím říci, že obrázek o DSSS se mi po vlastním pohledu trošku změnil...k lepšímu. Pokud diskuzi smáznou, jako na jiných serverech, je to jen důkaz, že pravda zde nevítězí.
Jiří Vávra, Nový Bydžov
13. 03. 2011 | 11:04

Fialenka napsal(a):

Paní Stehlíková, vůbec nejste objektivní. Přestávám věřit, že berete opravdově i ta práva žen. Spíš mam dojem, že vám jde v první řadě o tzv korektnost. Romové v Bydžově na původní domorodce dlouhodobě útočí + žijí ze sociálních dávek = nehoráznost. Můžou za to zákonodárci.
13. 03. 2011 | 11:04

Midori napsal(a):

Paní Stehlíková,
přečtěte si názor pana Schlimbacha zde na vašem blogu poněkud výše.
Zkuste o tom přemýšlet. Pan Schlimbach přichází s řešením, které má racio a je konstruktivní.
13. 03. 2011 | 11:05

Pablo napsal(a):

Džamila a extrémista Liška se pokusili zopakovat v Bydžově drážďanský scénář, kdy zákony platí jen někdy a pro někoho. Rozhodně neplatí pro komanda Antify a jim podobných , které tam mocní poslali dělat bordel.
Nechápu ale husitskou církev které se propůjčila k něčemu takovému. Husité byli vždy právě ti kteří stáli na straně domácího utlačovaného obyvatelstva proti privilegovaným vrstvám a jejich zahraničním pomahačům. Dřív to byla šlechta a katolická církev. Dnes obyčejní lidé musí platit velké odvody na to aby se indové a jejich lidskoprávní byznysmeni měli dobře. Stejně jako dřív vysoké duchovenstvo, ani oni nemusí pracovat a poučují a sekýrují ostatní o tom co je správné a co ne. Farářka skutečně zneužila svoji funkci a měla by být z úřadu odvolána.
Křižácká výprava do Čech měla tuto podobu: Protestovat proti "pravicovým radikálům" přijeli studenti i z Německa nebo USA. "Neznáme stituaci v Novém Bydžově, ale co se tu děje se nám nelíbí. Máme s tím zkušenosti z Německa," řekla ParlamentnímListům.cz mladá Němka...
13. 03. 2011 | 11:06

Čochtan napsal(a):

Do Nového Bydžova přinesli strach cikáni. Cizí, indické etnikum. Nejen do Bydžova jak o tom svědčí setkání starostů obcí.
V sobotu cikánům nahnali strach Češi z DSSS. Cikán se chová (až na pár vyjímek) slušně, jen když má strach se chovat podle své nátury.
Díky všem, ze kterých mají cikáni strach.
13. 03. 2011 | 11:14

honolulu napsal(a):

Pane Stejskal, vsimnete si prosim,
nick ...t... vyhrozuje, nick ...t... dela osobni utok (napr. 08:32) a nick ...t... oslovuje pani Stehlikovu jako svoji sluzku a rika ji na co reagovat...
Nick...t...porusuje Vase svate prikazani, ktere dokonce i ja, barbar z divoke Afriky se snazim svedomite plnit.
Nick...t...potrebuje byt potrestan uz proto, ze ma nekolik nicku. Znama figurka....

Zasnu nad tim, jak obyvatele Bydzova jsou nestastni. Tak vypadal divoky zapad v 19-tem stoleti..Za nejakou dobu obcane najmou vigilanties a mate z toho Tombstone, (Arizona) v centru Evropy. Proc ta ceska vlada nechrani svoje obcany ? Vzdyt je to jejich prvni povinnost !
Vas Aktualne CZ je velmi zajimavy.
(Vsiml jste si, jeden pan policejni se velmi soustredene soustreduje. Neni to nahodou vehlasny Chief Inspector Clouseau) ?
13. 03. 2011 | 11:15

Martin napsal(a):

Zelení bolševici po blamáži s fotovoltaičkama a větrníčkama, pálením potravin v motorech a fašistickým zákazem žárovek už nemají nárok se vyjadřovat k čemukoliv.
13. 03. 2011 | 11:16

Čochtan napsal(a):

Viděl jsem na fotkách plakát "proti hnědé nenávisti"
Cikáni jsou hodně hnědí. A že by nás, kteří je živí, milovali, se nedá říct.
13. 03. 2011 | 11:18

Drzá zrzka napsal(a):

Zhruba před 12 lety, nijakými hesly pouze zdí, občané v Matiční ulici bránili svá práva. Kam jsme od té doby došli?
13. 03. 2011 | 11:19

Petr Havelka napsal(a):

Pane Milane,

samozřejmě, že to je především politická věc.

Všimněte si, že dříve si nacionalisté potrpěli na jistý kalendářní symbolismus.

Janov 17.11.

Plzeň 18.1. (deportace plzeňských židů do koncentrčních táborů)

Pak tu máme "pravidelné" 1. máje.

A teď současnost.

Přerov 4.4. žádný symbolismus

Bydžov 12.3. rovněž.

Změna "taktiky", pochod tím získává něco na "občanské angažovanosti" a taky je netřeba dráždit datumy establishment.

Pane Milane, neřekl bych ani ťuk, kdyby se místní shromáždili na náměstí a protestovali proti těm co "kriminalizují" jejich žití.

Tady skutečně jde o nácky, kterým bydžovští slouží k jejich zviditelňování. Tohle bych si, být bydžovák, nenechal líbit.
13. 03. 2011 | 11:27

Čochtan napsal(a):

Krásný je taky plakát: "Vandas jdi do práce, ať má stát pro nás dávky".
13. 03. 2011 | 11:28

Aktiv napsal(a):

Když tady čtu ty názory, tak pořád nevidí, nebo spíš nerozlišují jednu věc, že tzv. proromská aktivita tam určitě nebyla proto,aby jedněm dávala více práv a druhým(nacionalistům )je brala!
Pořád jste vedle.
Nikdo z nás neudělá s chováním Cikánů nic, pokud oni sami nezačnou!
Ale nezačnou nikdy se měnit pokud stát pro to neudělá ty správné podmínky!
Stát by vždy měl být na straně práva a pořádku, posledních 20 let tomu tak nebylo!
Takže je to potřeba změnit, ale začít se musí od shora dolů. Právo a pořádek můžou vyžadovat jen ti, kteří ho sai dodržují.
Takový Kalousek. Nečas a spol. určitě ne!
To je celý problém našich soustavných hádek o ničem!
13. 03. 2011 | 11:28

edice Klíč napsal(a):

Program kin Nový Bydžov - POD KOPYTY STÁD
Eastern z divokého východu plný násilí a ukázek
práce moderní policie. Od 15 let nepřístupno.

Hrají - Paul Lauda, Džamila Stahlyck /Pásla koně na betoně/ a Andrew Fox /Greenhors Ride/. Film vyroben u Fox Century. Na sobotu je již vyprodáno, další představení Včera, dnes a zítra a V sobotu večer a v neděli ráno.
13. 03. 2011 | 11:30

Stařeček napsal(a):

mám dojem, že pokud to bude takto pokračovat, bude mít DSSS stále větší podporu u obyvatelstva. To chceme?
13. 03. 2011 | 11:31

Zdeněk Brom napsal(a):

midori:

Máte pravdu. Narozdíl od paní Stehlíkové pan schlimbach přichází s konkrétním návrhem řešení. Takové texty by měly být předkládány k debatě a byli bychom v úplně jiné situaci.
13. 03. 2011 | 11:31

Tupelo napsal(a):

Pani Stehlikova, diky za informace a fotky. Je skoda ze tam nebyli zastupci dalsich stran, hlavne levicovych (u stran tzv. stredu jako kducsl ci vv jsem ucast vlastne ani neocekaval). Je otazkou nakolik se podarilo za uplynulych dvacet let resit problematiku mensin v CR (coz mnohym nebrani resit politku treba islamu v evrope ;)), asi nic moc (mozna vsak ze nutne jde o opravdu velmi pozvolny proces), coz nahrava a bude nahravat lidem, kteri svou 'politickou' karieru budou budovat vyhradne na nesnasenlivosti. Cesi takove lidi ve volbach zatim uspesne ignoruji, ale bude stacit jeste par let krize a situace by se mohla zmenit (zatim od nizsich urovni, proto ty snahy loutkovodicu, posilat sve holohlave loutky do mist jako chanov ci n.b.; bude jen dobre pokud mistni (zda se ze hodne mistnich pred pravicovymi extremisty prchlo...) daji najevo ze o ne nestoji). Mejte se hezky.
13. 03. 2011 | 11:34

krok napsal(a):

ad Čochtan: "Do Nového Bydžova přinesli strach cikáni."..a kdo je tam pozval, to víte?..víte, že je tam nalákala místní radnice, aby zvýšila počet obyvatel a dosáhla tak na dotace?..víte, co bylo těm cikánům naslibováno a co ve skutečnosti dostali?..nevíte, ale jako většina přiblblíků, žvaníte:))..nezastávám se cikánů, ale v Bydžově jsem dost často a byl jsem tam i včera..zákrok Policie ČR ve mně vyvolal vzpomínky na jiný zákrok..zákrok SNB na Národní v listopadu 1989..jen s malým rozdílem..nás "esenbáci" vyzývali opakovaně k rozchodu, v Bydžově stačila jedna výzva a po ní následoval zákrok..mimochodem brutálnější než ten v listopadu 1989, esenbáci tehdy neměli koně..já vím, je jiná doba:)))
13. 03. 2011 | 11:35

Drzá zrzka napsal(a):

Stařeček

To spousta lidí nechce. Ale další spousta nechce povykující, zákony stěží dodržující občany, kteří pod roušku rasismu schovávají kdeco. Aby se tu neproducírovala DSSS a jiných mnohem více vyhraněných, je potřeba odstranit důvod jejich produkce, nikoli je zakazovat.
13. 03. 2011 | 11:40

Milan napsal(a):

Petr Havelka:

Nesouhlasím. Zkuste si zagooglit a zjistíte, jak nepřizpůsobiví již dřív vyhrožovali aktivistům protikriminálních aktivit z řad postižených Bydžovských domorodců? Nepřizpůsobiví vyhrožovali a napadali i redaktory z médií. Místní měli pochopitelně strach; pokud by si je např. někdo z nepřizpůsobivých nafotil, mohli by se rovnou odstěhovat. Proto vzali zavděk podporou stejně postižených občanů ze zbytku republiky. Kdyby Bydžov nebyl tak daleko, přijel bych také. Bydlím v Plzni na sídlišti kde žije cca 6 000 lidí. Cca 400 zde žijících nepřizpůsobivých nám tu dělá ze života očistec. Také bych ocenil (a doufám že se tak jednou stane) pochod empatických lidí, kteří vidí, že musí po vzoru občanských aktivit zakročit tam, kde selhává státní moc. Já zažívám černý rasismus každý den. Byl bych rád, kdyby se v mém bydlišti realizovala strana, která nemá v programu nějaké vágní ekonomické reformy, ale zcela jasné nastolení práva a pořádku pro všechny.
13. 03. 2011 | 11:41

Občan napsal(a):

To Tupelo:

Pane Tupelo, proč hovoříte v množném čísle?
S menšinou Vietnamců, Číňanů, Ukrajinců, Rusů, Syřanů, Američanů a dalších tu, kromě skutečných rasistů, nikdo problém nemá. A to je tu těch Ukrajinců a Asiatů podle oficiálních statistik mnohem víc (u Asiatů v násobcích) než Cikánů (tmavých i bílých).
Navíc těmhle pracujícím a daně odvádějícím menšinám náš stát nejenže nepomáhá v integraci, ale ještě jim hází klacky pod nohy.
Takže nikoli menšinY, Ale pouze menšinA.

Ad nesnášenlivost - o tom, kdo si založil politickou kariéru výhradně na nesnášenlivosti, by nám mohla povyprávět partička kolem Nečase a Kalouska. Viz. Issová a Mádl a vůbec celá předvolební kampaň, štvaní sociálních skupin proti sobě, štvaní generačních skupin proti sobě, štvaní proti veřejným zaměstnancům, štvaní proti lidem, pro které slovo "vlastenectví" má ještě nějaký význam. To je málo? Kam se na ně hrabou všechny ty DS, DSSS a další politické skupinky...
13. 03. 2011 | 11:50

Zacheus napsal(a):

Možná, že kdyby paní Stehlíková a pan Liška ještě před nynějšími událostmi v Novém Bydžově jasně, veřejně a razantně odsoudili znásilnění mladé občanky města, k němuž v tomto městě došlo relativně krátce předtím - a které zřejmě znamenalo,že přetekl džbán trpělivosti místních občanům ve vztahu k těm nepřizpůsobivým - ( případně pokud by sami navštívili oběť tohoto zločinu, nebo její rodinné příslušníky), a pokud by se ve sdělovacích prostředcích veřejně distancovali od výtržnického jednání některých nepřizpůsobivých občanů ve Veselí, pak by jejich postoje, které jsou popisovány v blogu, mohly být hodnoceny jako morálně legitimní.
13. 03. 2011 | 11:50

anti politik napsal(a):

Stehlíková v příspěvcích nahoře jasně obhajuje právo cikánů na odpor proti pokojné demonstraci, která poukazuje na rozdíly v právech a povinnostech obačnů! Hm, takže polde logiky Stehlíkové máme jistě také právo postavit se cikánům pokud narušují soužití ve městech, založit po jejich vzoru domobrany a napadat je stejně jako to dělali oni při demonstraci za právo a pořádek pro všechny stejně bez rozdílu! Dík Džamilo-konečně slovo do pranice!! To se vám povedlo, jsem pro, založíme tlupy obyvatel napadající pokojné cikány!!
13. 03. 2011 | 11:55

Medikolog napsal(a):

Paní Stehlíková,
jeví se mi možným, že jste s Liškou ohavně zneužili jinak poctivě pracujícího lodníka 1. třídy Drahomíra Radka Horvátha.
V dětství v pohádce "O Červené KARKULCE" byl zloduch vlk co kradl, loupil a vraždil... oběti byly mladá evropská dívka, její babička, ramenem spravedlnosti byl myslivec s dvojkou a s dranžírákem.
Ve versi KarCOOLka je vlk kámoš, zatímco zloduchem je králíček... a obětmi jsou všichni poctiví pracovití obyvatelé lesa.
Ve vaší versi jsou vlci ublížení chudáci, Karkulka s babičkou bídnice a rasistky, zatímco chudák hajnej co je chánil a ochránil před zvůlí smečky je nácek patřící za katr, nebo co máte v rodišti v Kazachstánu.
Počkám si na versi od Drahomíra Radka Horvátha.. Kterého jsem si dosud vážil a doufám, že mi to umožní dál.
Paní Stehlíková, díky multikulturalismu a lžím pseudokorektností se z původně útlé a srozumitelné pohádky O Červené Karkulce stává tlustospis jako Ďáblova Bible zneužívaný k ohřívání politické polívčičky na straně zla kdejakým Satanášovým spřežencem.
Jste s partou něco jako Rumburak politicky korigující říši pohádek v Arabele. Zůstává po vás spoušť a prohlubující se problémy.. Hlavně, že VÁM to nese. Nahráváte Vandasovcům hlas za hlasem.. škoda.
13. 03. 2011 | 12:01

Zacheus napsal(a):

" Skoro hodinu pokojný dav vytvářel blokádu z vlastních těl na trase očekávaného pochodu ..." - nebyla tady příčina k pozdějšímu policejnímu zásahu? A kdo tento zásah, směřující k udržení pořádku ( shromáždění nebylo rozpuštěno) - v rozjitřené atmosféře - riskoval, a proč? Stála ta "občanská neposlušnost" ( slovy pana Horváta) opravdu zato?
P.S. Samozřejmě, že je třeba bez dalšího také odmítnout a odsoudit fyzické napadení Romů, jak o něm píše autorka v závěru svého blogu.
13. 03. 2011 | 12:03

jarpor napsal(a):

Zdenek Brom

Původně jsem ani nechtěl nic napsat... neb naštěstí nemám osobní zkušenost... a doufám že ji mít nebudu...

Ale z toho, co o věci prostředkovaně vím od jiných, od médií, atd... souhlasím se vším, co jste v této debatě k problému "Bydžova" napsal. Včetně Milanových "postřehů a otázek".
Díky.

Hezký den
13. 03. 2011 | 12:03

vlk napsal(a):

Bunny
asi jste špatně informována. Bydžovští s enedovolávali Vandase! Bydžovšté s e dovolávali státu!!! A jeho orgánů, aby jim pomohl řešit situaci, proti které asi i Bronx už byl docela pohodovým místem pro život. Ted ypo setmění. Stát co udělla? Nic! Jen John velkohubě pouštěl slov a a slova, prostě pro mne dokonalý budižkničemua žvanil na místě minsitra vnitra.
Vandas a spol. přišel do Bydžova z vlastní iniciativy! Kd e selže stát, ukáží se ultras. Normálka .Vždycky to tak bylo. A bude.
Takov jako Kocáb nebo paní Stehlíková s e vyznačují enormní snahou, ale ničím praktickým .Bohužel.
A pokud s e bíd a bud e šířit dál, a že po posledních rozhodnutích vlády bude , pak sociální napětí ve spoelčnosti poroste. A nepřizpůsobivých a vyloučených - což pro mne není zdaleka totéž , jako pro paní Stehlíkovou, bud e bohužel přibývat. Je jen otázkou jestli geometrickou nebo a ritmetickou řadou.
Zvednutí DPH , dolní s azby, vyřadí z normálního života podle mne minimálně 10 000 lidí, kteří jeeště dnes jakž takž zvládali svou situaci. Teď propadnou. Vládní kecy o kompenzacích zdražení tak to jsou opravdu jen kecy. U nedůchodců se totiž týkají jen těch, co mají děti a práci. Obojí najednou. Jinak žádná kompenzace. Výsledke je že nezaměstnaní a ti už dnes vyloučeí prostě na tom budou o pětikilo na halvu od nového roku hůře. O to pětikilo s i většina z nich bude muset nějak pomoci. Protože určitě nespáchajií dobrovolně s ebevraždu, aby nerušili NečasKalouskovu idylku.
A ti z nich, kteří nechtějí rezignovat na s vůj osud a jen tu prohrabávat popelnice, tu krást cokoli železného , tu dát nějaké to El Paso, tak ti půjdou rovnou za Vandasem. A já se jim nedivím. A az Vandasem dokonc e půjdou i mnozí z normálních občanů - ti , kteří trpí denně důsledkem výskytu nepřizpůsobivých. nedivím se ani jim.

Krokus
psal jsme to opravdu já.
Máme v Bydžově a okolí troje příbuzné. Takže z první ruky.
Dr. Stehlíková píše , ež starousedlí Tmavočeši jsou v pohodě, že jen ti noví nepřizpůsobiví! Kecy. kampak s e asi ti noví, ti zlí nastěhvali?? Já bych řekl , že d o rodin starousedlíků. A cikánská kriminalita už ybyla problémem i dřív. V Bydžově. Ale v jakž takž snesitelných mantinelech.
Stejný , ba horší problém je v nedalekém Vysokém Vesleí. Jen s e o něm nepíše.
Tamní faríř, na rozdíl d Kocába a paní Stehlíkové velmi zkoušel s nepřizpůsobivými pracovat. Z určitého etnika. nejen , že by za svou snahu po zásluze odměněn tím, že byl praštěn kladivem do hlavy.
Jak to tam vypadá s e dočtete třeba tady:
http://zpravy.idnes.cz/zbili-starostu-i-farare-mesto-bude-nase-hrozi-romsti-pristehovalci-mistnim-17f-/domaci.asp?c=A101113_1482692_hradec-zpravy_sot

Ale je toho daleko více.
13. 03. 2011 | 12:06

Milan napsal(a):

Medikolog:

Super alegorie. Díky. Naprosto přesně jste vystihl ono úděsné překrucování příčin a následků v této věci.
13. 03. 2011 | 12:08

j.p.š. napsal(a):

Paní kdysi skoro ministryně - dovolím si zde přetisknout jeden příspěvek z jiné diskuze. Panu Mojmírovi za něj děkuji a omlouvám se, že činím bez jeho svolení.
"karelmo
Karel Mojmír
13.03.2011 11:55
Kommentář z iHNed.cz :
Jsem z Nového Bydžova. Na shromáždění jsem šel se podívat proto, abych na vlastní oči viděl a na vlastní uši slyšel příznivce DSSS a ostatní. Ono je to trošku jinak, než je napsáno. V žádném případě nepodporuji nějakou stranu, natož romy.

Zde máte pravdu: romové změnily ohlášený pochod na pochod církevní, který nepodléhá ohlašovací povinnosti. Dle původního plánu a povoleného pochodu měli jít mimo trasu strany DSSS. Po změně na pochod církevní se ihned přesunuli do ulice, kde měla ohlášený ochod DSSS. Tam si sedli na zem a vyloženě čekali. Tyto romy a další v čele s Kocábem a Džamilou Policie na koních rozehnala..

Na náměstí, kde měla shromáždění DSSS byl klid, až jsem se divil a čekal známé výkřiky rvačky. Nic, VAndas mluvil, slovo na hrad se ozvalo pouze jednou po skončení shromáždění. DSSS se poté prošla po ohlášené trase a došla zpět na náměstí. Kolem 4 se DSSS rozjela z města.

A napadení roma? Stalo se to cca 100m ode mě. Rom vyhrožoval společně s dalšími dvěma obyvateli Bydžova - bílému. Slova, která používal rom, se nedají publikovat.(město je naše a pod...). Viděla to skupinka mladíků a šli bílému na pomoc. Ano, cikán dostal na budku, ostatní dva utekli. Nic mu není, už večer byl propuštěn z ošetření. Ale to nejhorší nakonec - vlítla tam zásahovka Policie a veškerý tlak byl na bílé..

Demonstrace síly, protože našimi médii je nám vnucováno, že špatní jsou ti v černých bundách s kapucemi. Sám je nemám rád, ale zde je holá pravda. Je mi přes padesát let, jen chci, aby veřejnost věděla jak to je doopravdy. Na náměstí pořádek, nic nezničeno... Musím říci, že obrázek o DSSS se mi po vlastním pohledu trošku změnil...k lepšímu. Pokud diskuzi smáznou, jako na jiných serverech, je to jen důkaz, že pravda zde nevítězí.
Jiří Vávra, Nový Bydžov
13. 03. 2011 | 12:09

Pablo napsal(a):

Napište na Ústřední radu Církve československé husitské, že nesouhlasíte a jste zhnuseni antihusitským chováním oné farářky!!! Jedině když se hlasitě ozveme nebudou se zákony a funkce v Česku zneužívat proti občanům! ustredni.rada@ccsh.cz
13. 03. 2011 | 12:13

Dočekal napsal(a):

Zdeněk Brom:

Smiřte se už konečně s tím, že zatím co my máme kromě práv také povinnosti, jistá skupina našich spoluobčanů má jen práva.
Ono je to úplně stejné jako v těchto diskusích.

Jinak k zdejšímu blogerovi Radku Horváthovi jen toto: Je lepší jednou vidět a slyšet, než stokrát číst. A já jsem ve čvrtek večer viděl a také slyšel.
13. 03. 2011 | 12:14

Milan napsal(a):

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/politici-volicum/191264.aspx (bez komentáře)
13. 03. 2011 | 12:17

Občan napsal(a):

To vlk:

Jem si dovolím Vás doplnit a dát Vám zapravdu.

Mám schovaný jeden dlouhý článek od prof. Bělohradského, kde pěkně rozebírá důvody případné radikalizace tzv. "nižší střední vrstvy".
Jako výslovné varování tam na příkladech uvádí, že NSV se v případě, kdy jí začne jít o přežití, zásadně neobrací na politickou levici, ale na extrémisty. Dělo a děje se to po celé moderní dějiny Evropy. A predikuje, že nás to čeká také.
Podobně o tomto problému hovořili Bělohradský a Keller na jedné veřejné diskusi, uspořádané ČSSD. Tam před tímhle předpokládatelným vývojem opět výslovně varovali (zjevně marně, jak ukazuje současné dění ve společnosti).
13. 03. 2011 | 12:18

t... napsal(a):

Pane "honolulu",

komu jsem vyhrožoval?

Odkdy je zde zakázáno psát o zelenině?

Paní Stehlíkové neříkám na co má reagovat, pouze jsem se jí ptal.
13. 03. 2011 | 12:23

bušido napsal(a):

Soudruzka Dzamila a soudruh Kocab mi velice pripojinaji soudruha Lenina a soudruzku Krupskou. Ti take stale nekde poucovali, demonstrovali, cestovali ze zeme do zeme, ale nikde neni zminka kdo tyto vylety zaslouzilym stranikum financuje.
13. 03. 2011 | 12:27

t... napsal(a):

Pane Dočekale,

to by mě zajímalo jaké povinnosti máte v těchto diskusích?
13. 03. 2011 | 12:28

Zdeněk Brom napsal(a):

jarpor:

Díky.
13. 03. 2011 | 12:31

Dočekal napsal(a):

t...:

Dosud jsem vás v těchto diskusích bral jen jako obyčejného tláskala.
Teď už jste povýšil. Zařadil jste se mezi zbabělce. A zařadil jste se sám, bohužel.

Tak kdypak se konečně dočkám toho trestního oznámení?
13. 03. 2011 | 12:31

Medikolog napsal(a):

j.p.š. a panu Vávrovi:

Díky za nestranné svědectví. Potvrdilo to moji analysu důvěryhodnosti "našich" sdělovacích prostředků. Bohužel.
13. 03. 2011 | 12:35

t... napsal(a):

Pane Dočekale,

můj příspěvek(13.03.2011 10:25) jste patrně přehlédl.
13. 03. 2011 | 12:36

Zdeněk Brom napsal(a):

Dočekal:

Tak toho smíření se ode mne asi jen těžko dočkáte :)

A nehodlám šetřit ani původce děje - skupinu politiků, kterým to dost vyhovuje a tutu situaci vytvořili.
13. 03. 2011 | 12:37

honolulu napsal(a):

Psychologicka zahada pro hloupeho Amika.
PROC, je skupina lidi, ktera je jedina co se snazi pomoci lidem v Bydzove (DSSS) odsuzovana lidmi, kteri sami nemaji radi teror v Bydzove ?
Vety jako : "ja je nemam rad, jsou to extremiste" atd. jsou vety ktere tahaji oci. To vypada jako snaha o politickou opatrnost, oportunismus, korektnost a vlez doprdelkovani, ale komu ? Opravdu nevim. Snad Bruselu ? Ten nestoji za to.
Dalsi zahada !
Proc ti Romove, ci Cikani jak Indum rikate, jsou tak tlusti ? Dokonce i uspesny namornik pan Horwath je tlustejsi nez americky admiral.
Kdyz nepracuji, tak je potrestejte. Prestante jim prodavat lahodne knedliky. Schovejte je pro turisty od nas.
Smutne cteni je to dneska, ale zajimave.
Ten Vas ministr Kalousek se jednou zblazni. On ma velke mnozstvi skupin, ktere po nem chteji penize...Budete mit vsichni bidu, jestli tento problem nebude vyresen...
13. 03. 2011 | 12:38

Dočekal napsal(a):

Pane Zdeňku Brome,

moje názory a postoje znáte dostatečně.
Já mnohem víc než čistou lež nesnáším poloviční pravdu. To, že stále častěji vidím, že dnešní vládní garnitura toto používá ve stále větší míře, mne znepokojuje.
Mnohem víc mne ale znepokojuje snaha o eliminaci některých lidí a hlavně pak jimi prezentovaných názorů.
Tři dny po sobě mi není povoleno vložení konkrétního příspěvku. Ten příspěvek byl prý odmítnut, protože vyznačuje známky spamu. Přitom to je jen informace o tom, jak se tady konal pokus o eliminaci diskutéra s občanským jménem Václav Dočekal.

To, že se nás snaží přesvědčit o té správné pravdě také editor těchto diskusí, není pro mne zas až tak překvapivé. Je mi to ale mnohem milejší, než různé primitivní pokusy o zesměšňování diskutujícího, který se nebojí psát své názory do zdejších diskusí pod svým pravým jménem.

Už jsem to tady psal několikrát: Tato vládní garnitura vítá každou příležitost, jak odvést pozornost od věcí podstatných. Takzvaná romská otázka je jen vítaný zástupný problém. Lidé si zanadávají na obě strany a oni mají klid na práci.
A právě o tom to celé je.
13. 03. 2011 | 12:51

Dočekal napsal(a):

t... napsal(a):
Pane Dočekale,

můj příspěvek(13.03.2011 10:25) jste patrně přehlédl.
13. 03. 2011 | 12:36
---------------------
Zbabělce přehlížím už ze zásady.
13. 03. 2011 | 12:56

Johanna napsal(a):

Zařekla jsem se, že budu reagovat na pí.Stehlíkovou. Po jejím plátku o MDŽ se mi udělalo velmi blbě a asi jako jediná v dějinách diskusí jsem prosila p.Libora o smazání.
Teď však ráda odpovím na její otázku, zda byl zásah na sobotní "akci" v NB "oprávněný".
Stát, který "povolí" jakékoli takové akce skupin, které mohou vykřikovat slova řadící je čitelně k pravé extremistické straně, je státem nemocným. Po zákazu takovéto akce bychom ušetřili na policii (která mohla být potřeba jinde) a "netolerovali" bychom tu možné extremisty ...
Kluci z těchto skupin, v žádném státě na světě to nemůže vaše uskupení daleko dotáhnout...
Pokud si chcete dokazovat svoji sílu a máte rádi násilí, radím zdravější sport, či cizineckou legii.
Myslím však, že poté, co jste se dostatečně vyřvali, vrátili jste se k mamince na večeři. Stát vyhodil zbytečné peníze a nevyřešilo se prakticky nic.
Jen razantní zákaz takovýchto "srazů" vám, Džamilo, odpoví na otázku, zda byl jakýkoli zásah na této akci oprávněný.
Džamilo, nevysvětlujte si to špatně, ale nikdy se nebudete umět vcítit do mentality Čechů, i kdybyste se na uši postavila. Proto máme o Vašich politických "činech" a o Vašem politickém ""umu" svoje mínění. Dovolte nám to. A když vystoupíte s ČÍMKOLI, bereme to vždy s rezervou.
13. 03. 2011 | 12:59

prirodovedec napsal(a):

jarpor: Zde se "shodujete s vlkem" Citac podpory tech nahore se nezvysuje.
13. 03. 2011 | 13:04

vlk napsal(a):

Občan
rozumíme si

Honolulu

Jo tak Kalousek s zblázní? Prootže je velký počet skupin, co po něm chtějí peníze?

No ono by stačilo v prvním kole, kdyby Kalousek konečně šel vod válu. Vypad. Zmizel. Nejlépe do nějakého zařízení, kd e maj švédské záclony.
Třeba bychom rychle zjistili, že najednou peníze tak nějak jsou..
nebo aspoň, že jich není tak úplně málo, jak s enám snažil namluvit...

o honolulu, jak s evám líbí minsitr financí, co byl víc e než 10x vyšetřován kvůli nakládání s veřejnými prostředky?
A jak s e vám líbí minsitr fianncí, co bydlí v bytě, který dostal od švagra v rámci rodinného vyrovnání? Když ten byt pře d tím aptříl nějakému Hávovi, což je shodou okolností Kalouskův velmi dobrý znám a taky člověk, který má s odstupem nejvíc e armádních kontraktů? Joa aby řeč něstála, tak toho šváru , co byt dal v tom vyrovnání Kalouskovi, tak toho sejmul jeho obchodní partner brokovnicí kvůli podvodu...

Zkuste si takového minsitra představi t v Emerice.....Už to vidím.
13. 03. 2011 | 13:18

dzamila stehlikova napsal(a):

Vážení a milí, zpátky do Nového Bydžova. Podle posledních zpráv policie obvinila třináct extrémistů ze severních Čech z trestného činu výtržnictví (to jen ten večerní útok na tři Romy). Není vyloučeno rozšíření obvinění o další osoby a o další trestné činy. Věřím, že spravedlnosti bude učiněno zadost. Také mám radost z této debaty, čekala jsem méně promýšlené a více emoční reakce. Možná bych uvítala menší zájem o moji maličkost a větší zájem o problém, ale to bych toho chtěla opravdu moc!
13. 03. 2011 | 13:20

t... napsal(a):

Pane Dočekale,

to jste udělal chybu, protože v příspěvku byla odpověď. Pokud byste si příspěvek přečetl, tak byste se tak neptal(13.03.2011 12:31) a neurážel(13.03.2011 12:56).
13. 03. 2011 | 13:21

Čochtan napsal(a):

Ti demonstranti z DSSS jsou občani ČR a mají právo demonstrovat, i když se jejich názory některým samozvaným "demokratům" nelíbí. Demokracie je jen pro demokraty, a kdo je demokrat, to určují samozvaní "demokrati" sami. Liška, Stehlíková, Kocáb, Stejskal, . . . všechno "demokrati" k pohledání.
To jsme to dopracovali.
13. 03. 2011 | 13:27

Vandal napsal(a):

řešení problémů s nepřizpůsobivými, je jedno jaké barvy kůže nebo etnika, je přestat s dvojím metrem a uplatňovat důsledně lidská práva, ale pro všechny občany, ne jen pro menšiny. Prostě vrátit stav věcí před tu tzv. pozitivní diskriminaci. Přestat s tzv. politickou korektností, přestat lhát, stavět jen na objektivní realitě. Vrátit se k osvědčeným hodnotám. Je jasné, že holá pravda bude pro některé lidi, pro některé skupiny lidí, pro některé menšiny nepříjemná, ale pořád to bude pro celou společnost lepší, než politickykorektně lhát. Černé je černé a bílé je bílé, předělávat černou na bílou jednoduše nejde. S genetikou a přírodou, evolucí se nelze vypořádat tím, že uděláme z parazitů privilegovanou šlechtu s nikde už nevídanými výsadami, ale žádnými povinostmi a odpovědností za svoje činy. V Chanově se chystá město opravit "vybydlené", tedy totálně zničené paneláky. Na opravu chce vynaložit cca 332 milionů korun z peněz daňových poplatníků. Nikde ale zmínka o tom, že by ti, kteří takto zničili obecní majetek, nesli nějakou odpovědnost! To není výsada, privilegium? Neměli by tito takyspoluobčané makat v kriminále tak dlouho, až by škodu splatili? Je jasné, že pokud by se začal používat jeden metr bez ohledu na barvu kůže, že by přišla spousta dobráků o dobrý džob, a že by se pak nejspíš ukázalo, že to není menšina z menšiny, ale 90% z menšiny, co je ta špatná, proto taky ten dvojí metr. Po dvaceti letech lží a prošustrovaných stamiliardách je nad slunce jasnější, že tento zvrácený experiment nikam nevede. Kecy o tom, jak vzděláme nepřizpůsobivou menšinu, že to děláme přece hlavně pro sebe, protože vzdělaná menšina bude lépe zaměstnatelná a pak nám vrátí vynaložené prostředky, tak těm snad už nevěří ani ti největší utopisté. Patologická sedlina má místo na dně společnosti. Když přejmenujeme alkoholika na etilika, zloděje na kleptomana, atd. co se změní? Nic, naprosto nic. Máš snahu něco změnit, tady je pomoc společnosti, nemáš snahu, vyhovuje ti místo na dně, tak budeš na dně, ale budeš dodržovat normy společnosti, ve které žiješ, nelíbí se ti to? Můžeš jít, kam libo. Zajímavé, že se zase ozvali jacísi menšinoví aktivisti, s výzvou Evropě, aby si je vzala, protože jsou chudáci u nás strašlivě diskriminovaní! Ale nejspíš bude pravda taková, že cítí, že se blíží konec těm dobrým časům, a že jim už u nás pšenka nepokvete, protože už je společnost dokonale vyrabovaná a není kde brát, a tak se přepychová politika tzv. pozitivní diskriminace blíží ke svému konci, no máme se na co těšit. Copak bude asi naše milovaná menšina dělat, až se jí odeberou nezasloužená privilegia a bude se sní jednat jako se všemi ostatními, jak je to normální všude ve svetě?
13. 03. 2011 | 13:27

Čechson napsal(a):

Stehlíková,
jsi to ty, kdo dělí lidi na Romy a ty ostatní. V každé druhé větě, je-li to možné, rozdíl mezi Romy a těmi ostatními zvýrazňuješ a zveličuješ.

Jsi hnusná a odporná rasistka!

Stejně jako většině jiných lidí v této zemi je mi jedno, jestli je jiný člověk Čech, Vietnamec, Cikán nebo teřba Němec. Není mi ale jedno, když se živí krádežemi, loupežemi, lichvou, podvody a podobnou činností. Není mi jedno, že státní aparát není schopen a ochoten chránit lidi, kteří se živí poctivě, před těmi druhými. Není mi jedno, že jsem se jako Čech stal člověkem, který je v této zemi i právně znevýhodněn proti lidem jiných národností.

Takoví jako ty, Stehlíková, se snaží jen rozdělit a rozeštvat lidi na základě jejich příslušnosti k národnostním, sociálním či profesním skupinám, aby jiní paraziti mohli v klidu vyssávat tuhle zem. Tobě, Stehlíková, nejde o to, aby všichni lidi měli úplně stejná práva, ty je chceš rozeštvat.

Rasisty jako jsi ty, ale i těmi s vyholenými hlavami i těmi cikánskými, hluboce pohrdám.
13. 03. 2011 | 13:28

t... napsal(a):

Paní Stehlíková,

větší zájem o problém mám, ale zde, v této diskusi, se o tom nechci rozepisovat, kvůli možnému nepochopení mých příspěvků. O to nepochopení mně až tak nejde, nevadí mi, vadí mně ten způsob nepochopení některými diskutujícími.

Pokud jde o Vaši maličkost, tak jste ve vedení SZ, v důsledku toho zájmu neujdete, (asi ještě) ani z mé strany, i když z mé strany jiného druhu.
13. 03. 2011 | 13:32

Dočekal napsal(a):

t... napsal(a):
Pane Dočekale,

to jste udělal chybu, protože v příspěvku byla odpověď. Pokud byste si příspěvek přečetl, tak byste se tak neptal(13.03.2011 12:31) a neurážel(13.03.2011 12:56).
13. 03. 2011 | 13:21
---------------------
Zbabělce urazit nelze.
Jinak do té role místního ufňukánka jste se tady stylizoval vy sám.

Dovolím si vás tímto požádat o laskavost. Pro příště si pro ty výlevy vaší frustrace najděte jiný objekt. Já pro vás mám od této chvíle už jen pohrdání.
13. 03. 2011 | 13:33

t... napsal(a):

vasjo,

v Blesku by Vás měli zaměstnat, hned by stoupnul náklad.
13. 03. 2011 | 13:36

elf napsal(a):

Pravidelně jednou za měsíc přijdou tlupy cikůnů ke svým žlabům na sociálních úřadech ,aby je bílý člověk co platí daně nakrmil tak jak ty ve stájích ráno a večer jinak by zemřeli hlady,není to pravda Stejkale?
13. 03. 2011 | 13:37

Karel Mueller napsal(a):

Pane Vandal,

na to, co jste napsal, není nutné vzdělání na prestižních universitách, na to stačí zdravý selský.

Tedy něco, co dnes nejen u nás chybí ... velmi ledaskomu. To v lepší případě. Za horší případ si určitě dosadíte sám.
13. 03. 2011 | 13:40

Drzá zrzka napsal(a):

"Podle posledních zpráv policie obvinila třináct extrémistů ze severních Čech z trestného činu výtržnictví" Kdyby takhle rychle pracovala policie i v případech výtržnictví z té druhé strany, nemuselo by k podobným shromážděním vůbec docházet.
13. 03. 2011 | 13:41

elf napsal(a):

http://www.freeglobe.cz/Articles/407-pripad-nepovsimnute-knihy-havel-udaval-
zidy-a-schwarzenberg-pouzival-k-praci-vezne-z-tabora-v-letech.aspx
13. 03. 2011 | 13:45

t... napsal(a):

Pane Dočekale,

není mojí chybou, že nečtete odpovědi, díky tomu reagujete chybně.

Kde fňukám?

Udělám to co považuji za vhodné, Vaši žádosti nevyhovuji, jedním z důvodů je, že její obsah považuji za nesmysl.

Vy se považujete za objekt?

Děkuji za poklonu, velmi jste mě potěšil. :-)
13. 03. 2011 | 13:46

greenish tentacle napsal(a):

Žádný Nový Bydžov neexistuje. Vymysleli jste si ho, abyste měli o čem kecat.
13. 03. 2011 | 13:48

Deny napsal(a):

@ stejskal napsal(a):
Dobrý den, paní Stehlíková,
díky za skvělý blog.
Libor Stejskal
13. 03. 2011 | 09:57

Vážený pane Stejskale, to musel být včera ale pořádný tah, ještě máte asi zbytkovej :-)
13. 03. 2011 | 13:50

santawizard napsal(a):

Třídní a rasová nenávist verbuje fotbalové fanoušky do chuligánství. čechy čechům?Vždyť Hitler si je chtěl nechat pro sebe a čechy chtěl deportovat do Brazilie.Vždyť nepřízpůsobiví občané ,dle zákona jsou ultra pravičáci a ultralevičáci a ne židé a cigáni.Policie má úspěšně bojovat proti máfii!!V opačném případě je to válka mezi holýma lebkama a anarchistama na ulici křížem krážem s vládou a opozici v parlamentě.Jenom aby z toho nebyla občanská válka !
13. 03. 2011 | 14:06

fafnir napsal(a):

Tupelo
jak to že tam nebyli zástupci levicových stran.DSSS je přece svým programem typicky
levicová strana.
13. 03. 2011 | 14:08

mb napsal(a):

Hanah jako chybějící článek mezi ods a nacisty ...

Paní pokrytecká Stehlíková,

lidská práva pod kopyty koní ? A čí lidská práva, cikánů, kteří terorizují ostatní občany, anebo ostatních občanů, kteří jsou terorizováni cikány ? Mají slušní občané, kteří se nedopouštějí žádné trestné činnosti, právo na spořádaný život ve městě kde žijí ? Nebo jsou jejich lidská práva ohrožována skupinou cikánů ? Máte v tom trochu zmatek, zdá se. Na jedné straně jsou "házeni do jednoho pytle" všichni cikáni, na druhou stranu házíte vy sama do jednoho pytle všechny , kdo s cikánskou kriminalitou nesouhlasí a ještě je všechny nálepkujete jako "extremisty" . Zkuste přemýšlet, paní autorko.

na tomto příkladu vidíme fašizaci Klausových boys and girl ...

lidská práva stejně jako svoboda či právo jsou nedělitelná ...

Ve jménu slušnosti / běžní slušní lidé / budeme kriminalizovat ostatní ( odlišné ) ...

odpor k jinakosti ...

Hnědnutí české pravice / ods: Louda, Řápková, Janáčková /

je zřejmě přirozeným procesem, uvidíme kde se zastaví a jakou podobu / strana národního souručenství / bude mít ...

pro hanah ještě jednou: lidská práva stejně jako svoboda či právo jsou nedělitelné ...

nacismus není správným řešením ...

eskalace problému / Louda / namísto jeho řešení není řešením ...

bděte
13. 03. 2011 | 14:09

fafnir napsal(a):

velmi jsem se pobavil paní Stehlíková.Představa ,jak se zarytě atheističtí anarchisté z antify zůčastní církevního shromáždění a prý se modlí,je sama o sobě velmi bizarní.Také by vám ten blb Vandas měl poděkovat,málokdo dělá pro jeho popularitu tolik jako vy,Kocáb a podobní.
Jaká agentura nebo ministerstvo pro začleňování.Stačí když,jako každý normální člověk vaši chráněnci ráno vstanou,vypraví a pošlou děti do školy a sami odejdou do práce.Z výdělku pak zaplatínájem as lužby,potraviny,a teprve za to co zbyde se jsou bavit.Na toto přece není třeba žádná agentura,to se u lidí rozumí samo sebou.
13. 03. 2011 | 14:16

bezprizorniy napsal(a):

Proč šel George Orwell, autor 1984 a Farmy zvířat, bojovat ve španělské občanské válce proti fašistům, a neřešil, zda po boku anarchistů či socialistů? Protože viděl, jak se po Evropě postupujícímu fašismu skoro nikdo nestaví na odpor a jak velké sebevědomí a prestiž to fašismu a posléze nacismu dává. Bylo takových bohužel málo. My jsme mohli přispět alespoň tím Novým Bydžovem.
13. 03. 2011 | 14:17

voroshilov napsal(a):

Vi,blbe gadzove,co si k nam porad montujete,jsme kazdej dobrej clovek a chcu to nejlepsi pro sve sest deti,ne bilimu rasizmu,nasa policia nas ochrani.
13. 03. 2011 | 14:27

Pepa z depa napsal(a):

Milý Vandale, my Tě milujeme, jen takových vandalů více a také takových pořadů OVM na TV 24, kde dnes byla sranda na denním pořádku a je i zde vidět, že ŽIVOT S HOLOU PR..LÍ MŮŽE BÝTI VESELÝ. Toto je vyjádřeno i obrazem, který 4. odboj a Pepa z depa zašle na emailu s touto přílohou. Takže to již před koncem OVM můžeme shrnout a to takto SRANDIČKY SRANDIČKA, ale LID BDÍ A JIŽ PŘESTAL SNÍT!!! A ještě jedno upozornění na žehrání ekonomů, že potřebují kalkulačku atd. Pozor teď to příjde - NÁROD NEMUSÍ MÍTI KALKULAČKU, PROTOŽE ON VÁM TO SPOČÍTÁ JEDNOU PROVŽDY A BEZ NÍ. Pracující občané na to mají dle ústavy GENERÁLNÍ STÁVKU, no a teď mluv blamáž, že? Doufáme, že se u toho taky všichni uřehtáte smíchy. Tak a teď k věci. Ale až po kafíčku, byly to náročné OVM, ale poučné. Tak zatím, 4. odboj a Pepa z depa.
13. 03. 2011 | 14:28

santawizard napsal(a):

Co čech to muzikant ,ale co cigán to zloděj??Není to teďka trochu naopak?Nejenom protože francouzi říkají bohémům cikáni?
Slyšel jsem tady na aktuálně .cz,že 100 miliard ročně se rozkrádá.Jestli je ve vládě levice ,tak to jde přes ně.Jestli je ve vládě pravice,tak to jde přes ně.Jestli je ve vládě uřednická vláda,tak to jde přes ně.Je to vůbec pravda a nebo jsou to pomluvy novinářů proti politikům?Nechápu proč by korupční policie mohla být tolik nekompetentní.Proč se kritizují zloději a ne dedektivové?Prý se nesmí mařit vyšetřování.Nikdo však ještě nebyl obviněn pro maření.Chyba je v tabákovém novinářství.Oni jsou prý největší mařitelé,ale nikdy nechcou ,aby to rozhodl soud,jestli je to opravdu tak . Maření a zneužívání jsou hlava a pata stejné mince.
13. 03. 2011 | 14:30

a. napsal(a):

"...že průvod je zrušen a místo něj proběhne náboženské shromáždění, PROTOŽE nepodléhá ohlašovací povinnosti a průvod se může se ubírat libovolným směrem."

Tak to je dobře, že jste to práskla.

Nad tímhle článkem si člověk opravdu může jen odplivnout.
13. 03. 2011 | 14:31

Al Jouda napsal(a):

Paní Stehlíková, když jste taková odbornice na výklad Ústavy ČR, tak co říkáte na rozhodnutí Ústavního soudu ve věci vybírání poplatků u lékaře v rámci "bezplatné zdravotní péče" pro všechny občany Ústavou zaručené ?
A dále bych se Vás zeptal, zdali by nebylo lepší nechat povolený průvod DSSS projít za dozoru policejních sil a v případě porušení zákona z jejich strany nechat zasáhnout Policii ČR ? Tím by toho Černého Petra měla v ruce DSSS a ne Vy, jak to vypadá nyní!!! Čeho jste dosáhli ? Lidé Vám nadávají a to právem !
13. 03. 2011 | 14:34

myrta napsal(a):

Paní Džamilo,nejsem přesvědčena o tom,že vy a stejně tak p.Kocáb jste dělali svou práci správně.Dle máho názoru jste ji dělali jen alibisticky pro oči světa.Nic to nepřineslo,jen obrovské výdaje daňových popúlatniků.Problémy s naprostou většinou Romů přetrvávají nebo jsou větší.A to logicky dráždí bílou většinu..Protože jasně vidí,že naplatí zákony,práva a povinosti stejně.To je ten problém,a dokud tohle nebude fungovat,není žádné řešení.
13. 03. 2011 | 14:36

voroshilov napsal(a):

Tak tak,sme chudi nestastni romello proto nas biji bili gadzove a pomlouvaji,vietnamec pestuje tvrda droga,ukrajinec jim bere prace,rusak ukradnout karlovary a my jenom chceme trochu jidla,za co nas pronasleduji?To je diskryminacija!
13. 03. 2011 | 14:39

anti politik napsal(a):

Čochtan souhlas. Demokrati typu Kocáb, Džamil a i Stejskal svou pravdičkou (samo, že tou jedinou správnou) všem kolem sebe velmi úspěšně demokracii znechucují!! Nebýt těchto neobjektivních aktivistů, byl by tenhle režim možná trochu snesitelnej! Nedají se už ani číst natož poslouchat! Jsou jak rozvrazanej kolovrátek bez jakéhokoli nápadu jak cokoli řešit, jen mentorují a nekonečně kdákají o dyškrymynácii bez náznaku a připuštění vyloženě jasné věci, že chyba není jen na straně majority! Podle nich jsou cikáni chudáčci a býlí zmetci a nikdo to těm prázdným makovicím nevymluví!! Jen prázdná hlava totiž neposlouchá co jí lidé říkají a mele neustále svoje!! Navíc editor není neutrální což bych od novináře a cenzora docela očekával, ale vyloženě zde šíří svoje názory a opačné než má on ironizuje!! Inu český novinář!! Jsou stejní za jakéhokoli režimu a až tady budou Číňani tak jsou schopni si udělat plastiku očí! Zatím je moderní se cikánů zastávat, jenže móda a vedení státu se mění a veletočů jsme už od takovýchto týpků vyděli dostatek abychom pochopili, že tu nemáme čest s někým dobrým a čestným, ale placeným!!
13. 03. 2011 | 14:42

potomek napsal(a):

Naši předci Přemyslovci také jako my, před rokem 995 diskutovali s kmeny okolo nich. Marnost nad marnost. I my dnes s zaostalejšími (bez civilizačních návyků) spoluobyvateli diskutujeme. Marnost nad marnost. Půjde-li to takhle dále, nečeká jedny nic než to, co udělali naši předci - konečné řešení. Češi jsme zde v tý kotlince více jak tisíc let. Ukažme, že někdy použijeme i něco jiného nežli sametový hadr!!!
13. 03. 2011 | 14:49

voroshilov napsal(a):

podomek:
Jaka jste Cesi tisicu let?Samy kelt,nemec a smecka mongolsko tatarskych najezdniku.
13. 03. 2011 | 14:55

santawizard napsal(a):

Umírněná forma lidového a národního socialismu,tak zvaný dubčekův komunismus s lidskou tváří a nebo tak zvaný fašismus bez rasismu s lidskou figurou,co to je?Koalice dělnické a komunistické strany?Hospoda u šerifa a hotel bílá paní,tak kde by si i svazáčky a holé lebky dělali striptýz dohromady neexistuje!!!!!!
13. 03. 2011 | 14:57

Holubář napsal(a):

To jsou všechno jenom kecy!
Vzhledem k tomu, co předvádějí tzv. demokratické politické strany je třeba v příštích volbách volit strrany extrémistické, to je jedno jaké. Alespoň se vyčistí vzduch, který v naší zemi značně zasmrádl.
13. 03. 2011 | 15:04

Občan napsal(a):

To Johanna (12:59):

Paní Johanno,

jen bych si dovolil Vás upozornit na takový zcela zanedbatelný detailíček - extrémisté, ale SKUTEČNÍ extrémisté, dnes sedí ve vládě Holandska, Belgie, ve Švýcarsku dokonce vyhráli volby, sedí v parlamentu Švédska, Francie, v zemských parlamentech několika Německých spolkových republik.
A já jen doufám, že se v ČR státní a územní orgány vzchopí včas, aby se nestalo to, co ve výše uvedených zemích. Stejně tak doufám, že se z DSSS nestane extrémistická strana jako jsou ty z výše uvedených zemí. To by totiž znamenalo, že už je DOOPRAVDY zle.
Ne druhou stranu - pořád lepší, když někdo v průvodu a na řečnickém pódiu říká, co si myslí, a vysvětluje proč si to myslí, než aby nakonec vzali věci do rukou vystresovaní občané neorganizovaně. Pak už by to totiž bylo jen o tom, na čí stranu se přidají silové složky; a něco mi říká, že "vyloučení" by se podporovanou stranou nestali.
13. 03. 2011 | 15:08

Okurka napsal(a):

ad HOLUBAŘ: Souhlasím. Volit extremisty. Krom Zelených, ti už se odepsali.
13. 03. 2011 | 15:10

Občan napsal(a):

To Santawizard:

Zkuste si vygooglit něco o Mussoliniho fašismu a proč měl a má dodnes takovou podporu. Už jen to, jak zatočil s italskými mafiemi, mu muselo přihrát miliony příznivců.
13. 03. 2011 | 15:10

Johanna napsal(a):

Paní Džamilo, je fajn, že jste ozvala.
Vězte však, že kdyby nebylo VÁS, nebylo by možná ani těchto problémů.
To není averze vůči Vám, já Vás musím-málo platné-zde respektovat (trpět).
To je jen povzdech nad tím, že Vy jste zbytečný kuchař, který kazí polévku, která se zcela zdárně, standardně a "po bruselsku" již vařila.
TADY NEJSME V KAZACHSTÁNU,
tady vážně nejde uplatňovat Vaše myšlení.
Pokud Vy budete hájit Romy, kteří jen mohou zneužívat sociální systém, a pokud stát toleruje pravicové extremisty, nedivme se 13ti obviněným!

Vy se radujete nad těmi třinácti, já tvrdím zcela po demokraticku, že jsou ti zajatí pouze výsledkem Vaší politiky!!!

Víte, co je to dělat někde KŘENA?
Rusky to je "хрен", ale to Vám asi nepomůže ...
13. 03. 2011 | 15:14

t... napsal(a):

Paní Stehlíková,

ad Váš příspěvek 13.03.2011 08:50

Právník nejsem, ale objevil jsem v něm chybu.

"Nemyslím si, že to druhé shromáždění bylo porušením zákona, byl to "jen" přestupek"

I přestupek je porušením zákona, přestupkového zákona, přestupek není trestným činem.

Patrně to víte, jen Vám to nedopatřením ujelo, protože o kus dál píšete:

"A to druhé porušení zákona je vyššího řádu."

Možná, že už to někdo napsal, nečetl jsem všechny příspěvky, ani ty, které na Vás přímo reagují. Původně jsem chtěl, ale rozmyslel jsem si to, škoda času.

Pro čtenáře, nejen této diskuse, vyhledávače to najdou:

http://personaliste.webnode.cz/news/novela-prestupkoveho-zakona-promlceci-doba-prestupky-proti-poradku-ve-statni-sprave-/
http://www.e-advokacie.cz/cz/clanky/obchodni-pravo/novela-obchodniho-zakoniku-a-prestupkoveho-zakona.html
http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/publ_izurnal/_zprava/novela-prestupkoveho-zakona--32407
http://www.tydenik-sondy.cz/200211/2002111001.htm

Zákon č. 200/1990, novelizace: 62/2002, 411/2005, 344/2007, 41/2009 ....
(nejvíce zmiňované, je jich více, viz odkaz na článek)
http://www.i-poradce.cz/SubPages/OtvorDokument/Clanok.aspx?idclanok=10284

http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/sbirka/1990/sb035-90.pdf
http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/sbirka/2002/sb029-02.pdf
http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/sbirka/2005/sb142-05.pdf
http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/sbirka/2007/sb108-07.pdf
http://www.mvcr.cz/clanek/sbirka-zakonu-stejnopisy-sbirky-zakonu.aspx
13. 03. 2011 | 15:14

dalimír napsal(a):

Paní Stehlíková totalitní prez.Husák ty vaše soukmenovce úmyslně přesadil z východ.slovenska do čech a na moravu ! Co myslíte že tím sledoval ? Nikdo z obyčejných lidí u nás tenkrát o tu slovenskou pomstu nestál ! Ale bohužel,strana a vláda rozhodovala vždy za lidi ,proto ten režim také tak skončil ! Převážná většina vaších soukmenovců tu asimilaci stejně nezvládla ! Stále se přiživují na majoritní společností a kálí si vesele dále po chodbách domů a paneláků které jim náš stát a naši danoví poplatníci v dobré víře poskytli ! Vaší cigánskou náturu měnit nelze a historie to jen dokládá ! Ty světlé vyjímky mezi vámi to pravidlo jen potvrzují ! Tak teda vemte rozum do hrsti a přemýšlejte co s vámi ! Určitě vím že středoevropské teritorium vašemu etniku nesvědčí a také vám to naši lidé dávají pocítit ! Těžko vás zde někdo zaměstná ! A to chcete být stále závyslí na milodarech od státu ? Indie je sice přelidněná ale možná že by vás tam všechny nějaký department pojal za své ! Určitě by jste byli štastnější tam mezi svými ! Dl.
13. 03. 2011 | 15:16

Johanna napsal(a):

Občane, to, co píšete, je NESMYSL.
Hned jsem si ověřila tu vládu Švédska a kromě knírku pod nosem tam žádný extrémista není ...
Vy máte na mysli politiky typu Klause - chápu.
Ale Klaus "oficiálně" extrémista není ...
Já se na Vás nezlobím ...

S tím Švýcarskem jste mě - v porovnání s ČR - rozesmál...
13. 03. 2011 | 15:17

ld napsal(a):

Občan,

Benitova oblíbenost nečišela ani tak z likvidace mafií, nýbrž z obnovy státu Vatikán, což v katolické Itálii byl počin nadmíru záslužný. Uvážíme li, že se tak stalo roku 1929, tedy nikoli předevčírem, pak jeho fan klub má vysokou míru stálosti.
13. 03. 2011 | 15:18

skeptický napsal(a):

Včera jsem měl k večeři rohlík.
Naštěstí to čtu až teď.Byla by škoda takové dobroty.
13. 03. 2011 | 15:20

Drzá zrzka napsal(a):

Společnost už se sešněrovala tolika pravidly, že dodržováním jedněch, porušuje druhé. Je chyba v systému nebo v lidech?
13. 03. 2011 | 15:25

Občan napsal(a):

To Johanna (15:17):

Tak to jo, to potom chápu. Ono je jedno, že to jsou pa.ch.nti mnohem horší než DSSS s NO dohromady. Ale protože to jsou islamofobové a cizincofobové, tak jsou to vlastně bezva kucí. A navíc jim ve Francii a Holandsku fandí i někteří židi, tako to přece musí být hodní hoši, no ne?!

Inu, Johannko, nebudu hledat něco tam, kde nic není...
13. 03. 2011 | 15:31

Tupelo napsal(a):

Obcan: a Vy si myslite ze i kdyby se (jakkoliv) podarilo vyresit romskou otazku, ze by se ti v pozadi (opravdu nemam na mysli ty holohlave loutky) stahli? Ja si spis myslim ze by zacali hledat novy terc, Vami vzpominane mensiny nebo treba zidy, muslimy, homosexualy. A hon by zacal nanovo, oni by uz davu vysvetlili proc treba zidi mohou za vsechny nemoci sveta (obcas jsou takove odporne pokusy k videni na internetu i dnes). Nakonec, Vas prispevek 15:08, potvrzuje ze i v jinych zemich, kde chybi absence Romu, se cil, jakykoliv, najde. Za dvacet let nebyli schopni nasi politici najit nejake reseni ala 21. stoleti, takze bychom se meli spis ptat Klause, Zemana nebo treba Vodicky (nebo spis cele polistopadove sceny), co pro zlepseni udelali?
S vasim druhym odstavcem souhlasim, pro me je ale rozestvavani starych a mladych, socek a frikulinu, statnich zamestnancu, podnikatelu a ostatnich zamestnancu, na stejne urovni jako stvani proti lidem, kteri maji jinou barvu pleti. Tudiz pro me neni fungovani DS nebo NO nejakou light verzi oproti Madlovi s Issovou...
13. 03. 2011 | 15:31

t... napsal(a):

Johanna:

Paní Stehlíková, zdaleka tak velkou moc neměla, tzn. když byla ministryně, jakou Vy odhadujete, teď už vůbec ne.

Respektovat je dobrá věc, je otázka jak dalece to činíte. Ne muset, ale jako samozřejmost.

Co když s tím trpěním je to oboustranné? Paní Stehlíková zde musí trpět Vaše příspěvky.

Budete si muset zvyknout, že v/pro demokracii platí volný pohyb osob, při splnění příslušných zákonů. Paní Stehlíková, ač její národnost není česká, tak má státní občanství ČR, které získala v souladu se zákony ČR, takže ji nemáte co (takovým nevhodným způsobem) připomínat zemi, ve které se narodila.

Získá-li někdo občanství nějakého(jakéhokoliv demokratického) státu, tak tím v tomto státu automaticky získává volební právo, také právo se (zákonným způsobem) jakkoli zapojovat do politiky.

http://cs.wikipedia.org/wiki/D%C5%BEamila_Stehl%C3%ADkov%C3%A1
13. 03. 2011 | 15:48

Johanna napsal(a):

Občane, krásná slupka politika může skrývat rasistu, rasistická slupka politika může skrývat zcela "neholohlavého" politika.
Vaše zaručené zprávy o extremistech v evropských vládách beru s rezervou.
Nikde však v Evropě (vyjma SR) není extremismus tak vyšponovaný jako u nás.
Proč jsou Romové v Belgii, Švédsku ... "ukázněnější"?
No, protože se obě strany vzájemně respektují ...
13. 03. 2011 | 15:50

honolulu napsal(a):

Pane Vlk,
dekuji Vam za informace o Kalouskovi.
Musim se Vam priznat, ze do hodne veci v Cesku nevidim. Casto vsak premyslim o tom, proc Cesko chudne. Ekonomie je moje hobby, pripada mi jako sachy, ci jina strategicka hra.
Problem s etnikem, ktery nedokaze zit, tak jako ostatni, je nebezpecny problem ekonomicky pro kazdeho z Vas.
Kriminalni teror je vsak jeste daleko horsi problem.
Jsem definitivne na strane Cechu. O DSSS zatim nevim nic, ale to, ze se obcanu mesta zastali, je velmi pekne.

Pane Vlk, Vase prispevky jsou zajimave a hodnotne, mel by jste vice psat. Pani Johanna take velmi zajimave pise.

Pani Johanno, Vy mate fantasticky styl psani. Vy jste cesky Honore de Balzac v suknich. Prosim Vas, piste casto !
13. 03. 2011 | 15:52

Občan napsal(a):

To Tupelo:

Tak v tomhle jsme asi SKORO zajedno. Jen bych ty objekty štvanic spíš viděl na umírněné levičáky (ti fundamentální by jim dali přes držku, protože se také rádi perou), možná včelaře, šachisty a zcela jistě muslimy.
Židi se v Holandsku a Francii vesele paktují s nácky, protože s nimi sdílejí nenávist k muslimům a vůbec imigrantům (což je takový paradox, že jsem měl docela problém tu zprávu střebat. Ale protože byla na anglické verzi izraelského deníku, asi to je pravda. V Izraeli z toho mají docela zamotanou šišku), takže tady by se nepochybně rádi přidali.

Jj, i v tomhle jsme tedy zajedno :o) Proto jsem to řekl - myslel jsem na totéž, co jste teď vyjádřil sám. Totiž, že je nakonec jedno, proti komu pogrom směřuje. Důležité je vytypovat oběť a přesměrovat na ni pozornost davu; a kleptokraté tak získají "potřebný klid na práci".
13. 03. 2011 | 15:52

gghii napsal(a):

čili řečeno normálně česky : pro ambice džamil,kocábů,ryšavých,hrabaňových,horváthů,lišků,čeňků růžičků a podobných existencí,kteří pro společnost nevytváří žádné hodnoty a všichni na ně doplácíme z našich daní tak jsou nakonec dobří i feťáci a smažky z antify,pirátská = zlodějská strana ,cikánské etnikum sebrané odkudkoliv a z celé republiky se sešlo suma sumárum 200 análních speleologů,parazitů a podobných existenci !
13. 03. 2011 | 15:53

Johanna napsal(a):

Paní Stehlíková mě "nemusí trpět" - může odejít.
Já jsem tady doma.
Proč se nevyjádří? Mlčení je ta její nejhorší politika.

Nechci to s ní hnát do krajnosti-však.
Paní Stehlíková, možná se v moudrosti velkých Kazachů najde ekvivalent k našemu českému "Moudřejší ustoupí ..."
13. 03. 2011 | 15:54

Johanna napsal(a):

honolulu, díky! Aspoň že TY existuješ!
Díky za poklonu.
Styl psaní mám zřejmě díky povinné četbě školní.
Orientaci v politice mám díky historii.
To, co tu je a bude, už tu vždy aspoň jednou bylo.
Jako nám byl protivný minulý režim a normalizace,
zákonitě muselo přijít něco stejného - se stejnými politiky
ani nelze jinak.
Ať se tu napíše cokoli, revoluce je neodvratná, protože OBŘÍ PRŮŠVIH už klepe na dveře ...
13. 03. 2011 | 16:02

t... napsal(a):

Johanna:

Paní Stehlíková je zde(ČR) také doma.

Na tomto blogu je paní Stehlíková mnohem více doma než Vy, je to její blog, ne Váš, Vy jste zde jen host, odhaduji, z toho jak se k ní chováte, že paní Stehlíkovou nevítaný, pouze trpěný.

Nedivím se, že paní Stehlíková (už) na Vaše příspěvky nechce reagovat.
13. 03. 2011 | 16:05

Johanna napsal(a):

"téčko", Ty mě stavíš do pozici "nepřítelkyně Džamily".
To, že má tato předobrá žena naše občanství, a že platí volný pohyb osob, vím. I tak děkuji za připomenutí.
Je to ale stejně zbytečné, jako poučovat mě, že není radno (ani opilé) pány kopat zepředu do průsečíku jejich nohou ...
Já jen podtrhuji, že nám zde paní Džamila ve svých názorech vnucuje něco, co není.
Lidská práva pod kopyty koní zní hodně, ale HODNĚ jako z Východu ...
Jinak jen pro Boha ať Džamila zůstane a neodchází - i Michal David něco podobného zpívá.
Dostávám záchvaty smíchu, když ji slyším v TV, v rádiu, čtu v novinách, čtu zde.
Ona může dostávat záchvaty smíchu ze mě - to je dovolené.
13. 03. 2011 | 16:09

Johanna napsal(a):

No, téčku, i ve svém svědomí jistě uznáš, že Džamila je v politice (a dokonce na ministerstvu) tolik let (zhruba jak dlouho má občanství), ale výsledky - jak vidíme všichni - valné nejsou ...
Tak kde je chyba?
Mám si obout kecky a jít za dva měsíce předvést, jak se dělá politika?
Já ji pro Boha neurážím, snad ještě mohu o bývalých Sovětech (kteří nás v r.1968 napadli) napsat to, co si myslím.
Ona zas taková chudinka není, abyste ji omlouval.
Mám spíš dojem, že ji celý život někdo omlouvá.

Vrtá mi hlavou jen to, že za tak krátkou dobu - co zde je - pronikla do politiky, aby v ní ukázala, že tam opravdu, ale opravdu (dle mého názoru) žádné výsledky nebude mít.

Znala jsem jakousi Irinu Hnízdilovou, která opilá, bez řidičáku a ve vysoké rychlosti zabila mladého člověka.
Protože to zřejmě mohla být známá tehdejšího prezidenta, ten jí dal milost.
Džamila je - dle všech skutečností - netrestaná žena. Kloním se však k názoru, že zde může mít nějakou podobnou protekci. Sověti zde byli téměř čtvrt století a za tu dobu si zde mohli udělat dost kontaktů. Karlovy Vary jsou toho důkazem. Cheb není daleko.

Máme demokracii? Můžeme kritizovat (ne)schopné političky?
13. 03. 2011 | 16:19

Zacheus napsal(a):

Al Jouda píše : "A dále bych se Vás (paní Stehlíková) zeptal, zdali by nebylo lepší nechat povolený průvod DSSS projít za dozoru policejních sil a v případě porušení zákona z jejich strany nechat zasáhnout Policii ČR ? Tím by toho Černého Petra měla v ruce DSSS a ne Vy, jak to vypadá nyní!!! Čeho jste dosáhli ?"

Naprostý souhlas!
13. 03. 2011 | 16:31

Jupiter napsal(a):

BLOKÁDA řádně nahlášeného pochodu DSSS byla nejenom přestupkem, ale také protiústavní, neboť podněcovala k rasové nesnášenlivosti a násilí vůči skupině osob.
13. 03. 2011 | 16:40

santawizard napsal(a):

Politika a náboženství:.Např v Egyptě se demonstranti navzájem ukamenovali ve znamení satana.V Bydžově je zase vidět příchod českého jara a nebo je to feminismus a šovinismus jako anima a animus?Pořadatelé takových byčích zápasů(dělnická strana zbila 3 cikány ukazují na televizi)...Bydžov už nebude postaru,tak jak to bylo dřív.Vzhůru na radnici.!Koalice ods a čssd je hlava a koalice dělnické a komunistické strany je ocas!?Křsťanská máfie a satanova policie je zase hlava a pata.Bůh miluje svoje ovečky a dábel miluje svoje kozičky.Ježíš je král židů,který zemřel pro naše hříchy proti Bohu a šel do nebe jako nesmrtelný beran ,ale satan je král cigánů,který zemřel pro naše hříchy proti Ďáblu a šel do pekla jako vševědoucí kozel!?Nebo je to jako strana přátel marijuány a církev alkoholu a tabáku?Svatá Bible a hříšný Tarot!?
13. 03. 2011 | 17:16

t... napsal(a):

Johanno,

podle Vašich příspěvků to nevypadalo, že víte.

Každý, v demokracii, může mít názory jaké chce, pokud jejich veřejnou prezentací neporušuje zákony.

Michael Kocáb se narodil v ČR a přesto je části společnosti, hlavně tou, která ho kvůli jeho působení v politice nesnáší, názorově přiřazován k paní Stehlíkové.

Paní Stehlíková byla ministryní 2 roky(9. ledna 2007 – 23. ledna 2009), za stranu, která měla pouze 6 poslanců, která byla v poslanecké sněmovně 4 roky, v současnosti nemá ani senátora, v minulosti byl senátorem za SZ tuším pouze Jaromír Štětina, nebyla poslankyní. Roky na komunální úrovni, případně ve funkcích SZ, nemůžete započítávat do odpovědnosti za řízení státu.
http://www.psp.cz/sqw/snem.sqw?o=5&id=852
http://www.senat.cz/senatori/index.php?ke_dni=13.03.2011&O=8&lng=cz&par_2=2

"za tak krátkou dobu - co zde je"

???

Patrně jste nečetla odkaz na Wikipedii, který jsem dal do diskuse, v těch časových údajích, ohledně paní Stehlíkové, máte značný nesoulad(mírně řečeno). Další Vaše věty jsou na časový nesoulad nabaleny, tak je nebudu ani komentovat.

Paní Stehlíkovou neomlouvám.

"Kloním se však k názoru, že zde může mít nějakou podobnou protekci."

Máte nějaký důkaz?

"Máme demokracii? Můžeme kritizovat (ne)schopné političky?"

Demokracii máme, značně nedokonalou. Kritizovat můžeme, ale i kritizovat se musí umět. :-)

Co mně tykáte? Nevzpomínám si, že bych Vám to dovolil.
13. 03. 2011 | 17:23

Zacheus napsal(a):

To Tenco. Vaše slova o "posraném českém národě" jsou opravdu laskavá:-)a myslím, že mají velkou vypovídací hodnotu o Vašem žebříčku hodnot. Jinak,pro Vaši informaci, stále ještě žijeme v právním státě.
13. 03. 2011 | 17:45

Tenco napsal(a):

Ten průvod šel k Masarykovu náměstí, že ?

Když se Jana Masaryka ptali, co by dělal v roce 1938 jeho táta, kdyby žil a byl prezidentem, odpověděl něco v tomdle duchu " Tož sedlali bychom a šli na ně".
Koho měl na mysli tí "na ně" asi tušíte, že milí zastánci legálních shromáždění pod různýma vlajkama ?

Smutný pohled, vskutku smutný.
13. 03. 2011 | 18:01

zorahesova napsal(a):

Vážená paní Stehlíková, děkuji za zprávu.

Je dobře, že tam Romové proti extremistům nezůstali sami.

Nemáme jasný pojem toho, co je brutalita a co ne. Ráda bych věděla, jestli to někdo nahrál na video. Archív zásahů by byl v tomto ohledu užitečný.

Je chybou radnice, že nechá extremisty demonstrovat ulicemi, kde bydlí lidé, které chtějí provokovat. Pak dochází k policejnímu násilí, kterému bylo možno lehce předejít.

S pozdravem

Zora Hesová
13. 03. 2011 | 18:12

anti politik napsal(a):

Tenco my tady celou dobu mluvíme o nacionalismu a ne o nacismu! Nacionalismus-znamená přeloženo-vlastenectví! A jsme toho názoru ať si tady s náma žije kdo chce, ale ať dodržuje naše zákony jinak tradádadá!! A je snad jasno, že dnes (ne tak před dvaceti lety, tehdy to docela šlo) je za domorodce považuje už málokdo.
13. 03. 2011 | 18:21

Zacheus napsal(a):

To Tenco. Nechci se pouštět do dalších polemik, ale v podstatě se dotýkáte dosti diskutovaného problému, zda je v souladu s principy právního státu nepovolit veřejné shromáždění ještě před tím, než dojde k jeho konání, třeba s poukazem, že jej chtějí organizovat "oni". Převládá názor, že by takový postup nebyl v souladu s demokratickými principy ( shromáždění lze ovšem rozpustit, dojde-li k protiprávním jednání jejich účastníků). Pokud ale budeme akceptovat stanovisko, že jiná skupina obyvatel ( podle svého uvážení)sama může vzít "spravedlnost" do svých rukou a legálnímu průvodu zabránit, pak se ovšem se dostáváme na platformu anarchie.

Nevím, jestli by T.G. Masaryk v roce 1938 skutečně nabádal národ, aby sedlal. V době, kdy se za jeho prezidenství evidentně opakovaně střílelo do lidí, tak, pokud je mně známo, ani náznakem neuvažoval o tom, že by se snad na protest proti tomu měl vzdát funkce. To píši jen proto,že asi není důvod si kteréhokoli politika příliš idealizovat:-). Přeji pěkný večer.
13. 03. 2011 | 18:28

Tenco napsal(a):

anti politik
Není mi jasné o čem je váš příspěvek a na co mám vlastně reagovat.
Já jsem pro právní stát a jsem ale taky pro to, aby se věci řešily a ne manifestovaly.
Za situaci v obci jsou zodpovědní místní lidé, jejich volené orgány a relevantní instituce.

Tradadaáá - jak to budete konkrétně provádět ?
A kdo ?
13. 03. 2011 | 18:32

Pepa z depa napsal(a):

Milý Tenco a tak ti dementi dali hlavy dohromady aby zjistili v čem je jádro pudla. No představ si, že je napadlo, pudl bude asi nějaký kočkopes a víš proč? Né? Tak si to přečti, protože v NAŠÍ VLASTI NENÍ JASNÁ VLASTNICKÁ STRUKTÚRA K MOVITÝM A NEMOVITÝM VĚCEM, VÍŠ? No a kdo tohoto kočkopsa rozmotá, tak vyhrává a říká se tomu BINGÓÓÓ. Tak bude prý nejlepší to vlastnictví té Naší krásné země ZASE VRÁTIT LIDU A TY VĚCI MOVITÉ DO TÉ KASY, Z KTERÉ BYLY VYLOUPENY. No a to bude ten správný základ k tomu, aby mohla začít přeměna NAŠÍ KRÁSNÉ VLASTI na tu praotcovskou ZEM, KTERÁ MEDEM A STRDÍM BUDE OPLÝVATI. Chceme všem naznačiti, že podle www.vymenilijsmepolitiky.cz jsme na této cestě dobře vybaveni navrhovanou OBČANSKOU ÚSTAVOU ČR, a současnou ústavou, ustanovením o GENERÁLNÍ STÁVCE a potom již jen bude scházet zvolit vhodný termín, kdy budou ty předčasné volby v orgánech od A až do Z, tedy od hlavy až k patě, která Nás SVRBÍ a drbat se to již nevyplatí. A že národ český, moravský a slezský je velice družný a solidární, o tom nemusíme moc dlouho mluviti a jen ve správný čas DÁ TRUBKA NÁSTUP. Žádná šupa s Aurory, to se nelíbí 4. odboji, protože střílet se nemá a na lidi už vůbec né. Na to jsme velice háklivý, proto jsme 4. odboj a chceme chránit nejen senióry, slabé a nemocné, práva dětí a mládeže, ale hlavně jsme zaměřeni proti VŠEMU CO ZNEHODNOCUJE ŽIVOT A DOSPÍVÁNÍ DĚTÍ A DOZRÁVANÍ MLÁDEŽE. Kdo ví o čem je řeč, tak se rychle přidá, protože čas nečeká, že? V dalším pokračování by bylo vhodné si něco dodati k té OBČANSKÉ ÚSTAVĚ, aby byla ta OBČANSKÁ SPOLEČNOST JAK SE PATŘÍ, ŽE? Tak zatím, 4. odboj a Pepa z depa.
13. 03. 2011 | 18:41

Tenco napsal(a):

Zacheus
Anarchie ? To je co ? Vyhlášení občanské neposlušnosti jako protestu proti pochodu DSSS, který nic neřeší, ale jen situaci eskaluje ?
Co je v tomto případě podstata jevu, co je kvalita, co je stav a co je vztahem jevu ?
V tomto případě té vaší "anarchie" ?
Je anarchií protest studentů 17. listopadu ?

Jde o selhání místní samosprávy. I to jejich volání po dalších zákonech / z úst politiků ODS, kteří pěknou řádku let prohlašují, že jde o to účinně využívat stávajících zákonů zní todle velmi tragikomicky/ je jen projevem neschopnosti.
Mají hloupé a lenivé policajty ?
Tak ať místo nich chtějí jiné.
Mají jich málo ?
Tak ať si připlatí - budou jich mít víc.

Co vlastně CHCEe ten starosta ?

Může mi to někdo vysvětlit ?

Ať někdo vyřeší problém za něj ?
No tak to chce prostě jediné - JINÉHO starostu.
13. 03. 2011 | 18:41

dzamila stehlikova napsal(a):

Nestáčím všechno číst, ale snažím se. Chvilkami mám pocit, že neřešíme CO kdo řekl, ale KDO co řekl, jako kdyby platnost argumentů závisela na tom, kdo je použije. Ale já rozdíly nedělám - pokud někdo řekne něco zajímavého, je mi jedno, KDO to řekl.

Díky t... za práci a skoro dokonalý právní přehled, přestupek to určitě byl, souhlas, ale teprve se odhalí, jestli nebyl spáchán trestní čin účastníky pochodu při šíření rasové nesnášenlivosti - ten podnět na policii včera podal Ondřej Liška v naději, že pochod DSSS bude rozpuštěn. To že rasově motivované útoky během podvečera jsou trestným činem, nikdo snad nezpochybňuje.
Po právní stránce t. má pravdu, ale je zde ještě i další stránka. Zákon není jen prázdná schránka, která nám dává mantinely pro život, zákon musí naplňovat potřeby občanů.
13. 03. 2011 | 18:45

Tenco napsal(a):

Pepa z Depa
Melete nesmysly.
Už pár měsíců.
Když se vás zeptám - kdo ty vaše ideální zákony /zatím o nich neví nikdo - podle mě nejmíň vy sám a tu vaši občanskou ústavu - opět ideální/ tedy vždy když se zeptám - KDO JE BUDE NAPLŇOVAT obsahem, tak odpovíte nějakým zkopírovanou propagandou.

Ještě jsem od vás neslyšel ani jedno jméno. Ani jedno. Jen samí " ti praví, spolehliví, rovní....."

A ani nástin řešení toho sebemenšího problému. Jen jakási obecná prohlášení.

A netykejte mi.
Nebyl jsem a nejsem žádný váš soudruh.

Byl jste členem KSČ ?
13. 03. 2011 | 18:47

vlk napsal(a):

mno, koukám, kam s e debata posunula a vůbe c se mi to nelíbí.
Jophanna
tvrdě najela na paní Stehlíkovou.. Mně s e sic e její blog také nelíbí, pokládám je za nesmyslný věcně a hledající vinu , tam kd e neí.
Nicméně paní Dr. Stehlíková je v tomto státě legálně a že se tu nenarodila nic neznamená.Nijak to nepostihuje její suverénní právo myslet si a psát, co uzná za vhodné. A otloukat jí o hlavu její původ je trapárna.Dokonalá trapárna.

Dále někdo další v diskusi hází do jednoho pytle kocáby, Růžičky , Horváthy a tak podobně.
Opět - trapný a velký průšvih!
Jednak rodina Růžičků, stejně jako třeba holomků jsou původní rodiny českých cikánů / slovo cikán nemyslím pejorativně, prostě takovou měli národnost/. Žili tu už před vznikem Republiky Československé. Tedy v Čechách a na Moravě.
A hlavně - všechno jsou to lidé, kteří uznávají zákony, žijí podle nich a mají hodnotový s ystém, který kdyby měli i ostatní etničtí, tedy i ty , co nám sem kdysi nadlěili v 70-týchletech slovenští komouši, tak by cikánský problém / teď už to pejorativní je/ prostě nebyl.
A podoběn pan Radek Horváth. Člověk, který prostě zapadl do většinové společnosti bez problémů. Navíc - n nikd y neusiloval o to ,že se s tane profesionálním Romem typu Veselý, Giňa, Bílý. Maká denně a poctivě. vychovává svoje děti. A nejspíš je vychovává dobře.
Najíždět na všechny tyhle lidi je opradu trestuhodný nesmysl. Naopak - měli bysme si jich vážit, ne li hýčkat! Dávají totiž těm, kteří dělají problémy to nejlepší co mohou - příklad!!! dobrý příklad. Važme si jich.
Jo a co mi hlava nebere vůbec - útoky na Stejskala!!!
Lidi to už jste s e úplně zbláznili? Co byste chtěli? umlátit editora? Prostě mu dát pořádnou rychtu, aby mlčel?
Paní Stehlíková nikd y nebdu e můj šálek čaje. Z mého hlediska napsala hloupý blog. Ale má na to právo. A kdokoliv , ted y i Stejskal má plné právo říci - líbbí s emi ! A je to zatraceně těžší , to tady říci veřejně , než jako my v houfu natírat hromadně paní Stehlíkovou.
A největší srand a je, že je tu spusta těch, kterým nevadí zlodějny a lhaní současné vlády její velkovýroba dalších sociálně vyloučených - lidí na dně, ale vadí jim cikánská kriminalita Jak dlouho cigošům trvá , než ukradnou 200 milinů, jako bylo evidentně rozkradeno přes ProMoPro? Vondra nevidí důvod proč odsoupit. Jak dlouho trvá , než nakradou 3,5 miliardy? Drobil sice odstoupil, ale gauner je Michálek. Drobil je dál místopředsedou ODS a poslancem. Neomlouvám ani trochu cikánskou kriminalitu.Ale vadí mi obě. zatraceně mi vadí.
Jistě ta cikánská je jednoduchá, brutální a často krvavá. Komando v ČT naštěstí nestřílelo. Náhubkový zákon taky za sebou nemá žádnou krev.
Honolulu

díky za květiny / zdravím Pepu Řepu/. PPsal ybch víc e , jenže
1-nemám tolik času co d říve
2-blogů je tu prostě už příliš. Rychle rolují po skle, rychle upadají do zapomenutí . Diskuse bývají dost často o ničem
3- jsem diskusně unavený , ne vždycky mne to baví.
13. 03. 2011 | 18:51

VDC napsal(a):

Z profilu: "psychiatryně" :DD
Tak to nepotřebuje další komentář.
13. 03. 2011 | 18:55

Daňový poplatník napsal(a):

Trendy jsou důležitější, než aktuální stav.
Takže před 22 lety tu byla možná pětina současného stavu cikánů, většinou pracovali, a pokud ne, tak seděli za příživu,nebo za jinou trestnou činnost a za drobnější přestupky dostali po hubě přímo od okradeného, nebo od VéBé. Troufnu si odhadnout, že za dlaších dvacet let budou cikáni tvořit čtvrtinu populace, a protože většinou nejsou schopni a ochotni pracovat,a už je nebudeme schopni uplácet sociálními dávkami, budou cikánské gangy masívně olupovat a vraždit zejména bílé důchodce. No a pak teprve dojde k ghetizaci, a následně i k vyhlášení Cikánistánu.(Havel, věčně živý, zajistí bombardování Prahy v případě malé vstřícnosti rasistických bílých Čechů, sám se uchýlí na Hrádeček)
Bez jakékoliv ironie: čest každému cikánovi, který se živí prací, protože těch 90% typických cikánů mu hrozně komplikuje život.
Vím, že se opakuji,ale statistika není rasistická pavěda.
A bohužel, situace v EU neumožňuje problémy s cikány efektivně řešit, a každá nacionální strana, pokud bude dosahovat hranice volitelnosti, bude kriminalizována, a zakázána, takže se bude problém řešit teprve až přezraje.
A Liškové, Stehlíkové a Kocábové budou žvanit, a žvanit, a žvanit.
13. 03. 2011 | 18:58

Johanna napsal(a):

Přátelé, názor Zory Hesové podepisuji.
Pokud by "naše křehká demokracie" nepovolila pochod extrémistů, zásah by nebyl potřeba.
Kteří politici (a političky) tak horlivě chrání menšiny na straně jedné, že nevědomky povolují takovéto pochody - na straně druhé - paní Stehlíková?
Doufám, že jste již pochopila meritum věci, o kterou mi jde.
Prostě bouchněte do stolu a prosaďte, že extrémisté zde nemají místo (natož aby jim ještě asistovala policie).
Ale koho byste potom obhajovala ...., ne?

Já problém nemá, já se stále snažím zjistit, o co VÁM jde?
Vy mlčíte.
Tak se politika nedělá.
Helejďte, pokud Vám jde o to, NEŘEŠIT ty problémy, ale jen je komentovat, nedivím se Vaší malé výkonnosti.
Kocáb aspoň poslal Sověty (oficiálně) domů.
Co jste dosud udělala Vy?
Pokud k Vám nejsem slušná, ozvěte se!
Politik (a politička) je veřejná osoba, která musí s kritikou počítat.
13. 03. 2011 | 18:58

Ibalgin napsal(a):

To: Džamila Stehlíková
Píšete: "Nemyslím si, že církev byla zneužitá. To druhé shromáždění proběhlo až po rozpuštění toho prvního. Když se ráno zúčatsním bohoslužby, odpoledne mohu jít na demonstraci."
Myslím, že lžete a že víte, že ke zneužití husitské církve a k urážce věřících sdružených v této církvi došlo. Smutné na tom je, že je to taková ta prohnaná vyčůraná lež typu: Já vím, že víte, že lžu, ale dokažte mi to." V tom se svým klientům hodně podobáte.
Dále píšete: "Nemyslím si, že to druhé shromáždění bylo porušením zákona, byl to "jen" přestupek, který účastnici protestní blokády tvrdě odnesli."
Přestupek je také porušení zákona, víte? A od kdy Vy jako bývalá ministryně nabádáte a účastníte se porušení zákona? to jsem si ze svých daní platil tedy velice zajímavou dámu.
Nakonec ještě píšete: " Zákon se porušil tehdy, když shromáždění DSSS nebylo řádně rozpuštěno v jeho průběhu nehledě na jeho protiústavní charakter." ¨
V čem spatřujete protiústavnost shromáždění? Proč a kdo by měl řádně a zákonně svolané shromáždění proboha rozpouštět? Není takhle čirou náhodou právo na svobodu slova ústavně garantovaným právem? Já vím, podle Vás Džamilo, má to právo jen někdo, rozumějte Cikáni.
No a perla na konec: "Ale kromě právního výkladu existuje i jakési občanské vědomí." Takže zákony se mohou porušovat, když to je v souladu s jakýmsi Vámi cítěným a určovaným občanským vědomím. A teď si představte, že občanské vědomí člena DSSS je úplně jiné, než Vaše, ale on zákon porušovat nesmí?

To : Stejskal
Bylo by od Vás pěkné, kdybyste poskytl prostor k vylíčení Novobydžovských událostí také někomu z druhé strany barikády, třeba z DSSS, abychom si mohli udělat objektivní obrázek, tyhle zvěsti kazašské přistěhovalkyně nevypadají moc nezaujatě.
13. 03. 2011 | 19:04

t... napsal(a):

Paní Stehlíková,

souhlasím s Vámi, důvod proč zde všechno nepíši jsem vysvětlil v prvním odstavci příspěvku(13.03.2011 13:32).
13. 03. 2011 | 19:05

Johanna napsal(a):

Bože můj, vlku! Já vše kolem paní Stehlíkové beru!!!
Dokonce se jí zastávám-protože SE SNAŽÍM jí vysvětlit, jestli může problémy současné politické situace v ČR chápat!!
Pokud bych byla původem Tatarka a žila STO LET např. v Německu, vždycky bych musela počítat s tím, že NIKDY mentalitu Němců dokonale nepochopím...
I se sto bumážkami opravňujícími mě třeba ke všemu.

Paní Stehlíková, já se Vám hluboce omlouvám, že nejsem TOLIK EMPATICKÁ a neumím se vcítit do myšlení jiných národností, které u nás již řádku let legálně žijí.

Já i přiznávám, že máte ve všem pravdu.
Jen zde připomenu Wericha a jeho moudro "o srážkách" ...
Jistě mi - coby zde léta žijící - rozumíte.
13. 03. 2011 | 19:06

Okurka napsal(a):

ad VLK: Chápu vaše rozhořčení, Vlku. Ale Džamily a Horváthové si na problém zadělávají sami. Tím, že se ve jménu svého "vyššího dobra" paktují s takovými jako je Kocáb a Giňa je pak přirozené, že je veřejnost považuje za součást rudo-zeleného, ryze protičeského bloku.

Že mají jiné cíle je pak politováníhodné, protože svou činností podporují levicové extremisty jak na to správně upozorňují nejen místní přispívající. To samé platí na pana Stejskala.

Sám VÍTE, že v některých záležitostech nejde hrát chytrého a objektivního. Buď máte jeden názor nebo druhý. A pokud se už vyjádříte, netvařte se tak překvapeně, když přijde reakce. S pozdravem.
13. 03. 2011 | 19:09

Okurka napsal(a):

ad IBALGIM: No tomu sám nevěříte, že na blogy aktualne.cz bude mít přístup nacionalistický bloger, že ne? :)))
13. 03. 2011 | 19:11

argun napsal(a):

Zdeněk Brom
"pokud chcete problémy skutečně řešit, pak je nemůžete řešit prostředky, které k nim vedou."

To je hodně dobrá věta, jaksi esenciální, řekl bych. Víceméně s Vámi zde souzním, rovněž Vaši charakteristiku stejskalovské ústupové strategie považuji za dost trefnou.
13. 03. 2011 | 19:12

honolulu napsal(a):

Ani Hesova,
nikdy jsem Vas neoslovil a minim u toho zustat. Moc jsem se vsak nasmal na Vas ucet ohledne Libye. Mojmir to tam fackuje hlava - nehlava. Demokracie se nekona, ale ona by se nekonala, i kdyby vyhrala Vase strana. Pozadejte o navraceni skolneho na Vasi universite.

Pani Stehlikova,
stejne jako Vy, tak i pan Kocab mate pravo na svoje politicke presvedceni a mate pravo ho i prosazovat. Politika je vsak nebezpecna vec. Kdyz prosazena linie politicke doktriny ublizi lidem, tak lide Vas nebudou mit radi...
Budoucnost nevypada dobre. Krize nepovoluje, ekonomicky tlak se zhorsuje vsude po svete. Lide upadaji do bidy, nezamestnanost je velka a tim roste i radikalizace, coz bude v budoucnu velke nebezpeci pro mnoho lidi. (Vcetne Vas i pana Kocaba). Videl jsem to, zazil jsem to v Africe.
Na Vasich zverejnenych fotkach mladi lide obou skupin jsou obleceni v hadrech. Z toho jde hodne poznat. Mladi si potrpi na ELEGANCY. V Cesku je chudoba a bude se zvetsovat... Zeme nedokaze uzivit Romy, kteri se nezodpovedne mnozi. Jak s toho ven ? Politika se musi podridit Ekonomii, rozhodne ne naopak.
13. 03. 2011 | 19:22

Ibalgin napsal(a):

To: Okurka

Nevěřím, ale když tu mají své blogy lidé, kterými tak hluboce pohrdám, jako Cyril Svoboda, Ondřej Liška, Džamila Stehlíková, je zcela spravedlivé aby tu blogoval kupříkladu Vandas, nebo třeba blahé paměti dochtor Sládek. Myslím, že by to byly nejnavštěvovanější blogy a diskuze na nich přinejmenším peprná. Ona totiže ta svoboda slova není jen pro někoho a neznamená, že se může říkat jen něco a někdy.
13. 03. 2011 | 19:22

Petr napsal(a):

Paní exministrně,
nejsem rasista. Mám přátele i mezi lidmi než jsou Češi, i Romové mezi nimi jsou. Všichni chodí poctivě každodenně do práce. Je fakt, že pochod DSSS byla taková provokace. Ale kdyby se nepřidali proti anarchisti, nejspíš by průvod klidně prošel, aniž by si ho kdokoliv všimnul.
Kdyby byli zločinci v Bydžově i jinde řádně a tvrdě trestáni, nebyl by ani důvod k činnosti DSSS a podobných jiných.
Ale v ČR mají zločinci větší lidská práva než poctivě pracující lidé. A to i Vaší vinou a vinou Vaší strany.
Jaký trestíček asi čeká zločince, co znásilnil nevinnou dívku, a přidal poslední kapku, kterou pohár přetekl? Odpovím si za Vás. Směšný a v komfortu.
13. 03. 2011 | 19:41

Sylva Sauerova napsal(a):

Mily vlku, divite se, kam ze se debata "posunula" ? "Posunuta" je prece od prvniho prispevku, Vy jste k tomu, prominte, take trochu, jisteze nechtene, prispel. Dalo se prece cekat, co se pod timto blogem vyroji.

Vazena pani Stehlikova, dekuji za blog. Pokud ses tyka otazky kladene v uvodu, Inspekce MV bude muset zasah vysetrovat, uvidime, jakeho se dobere vysledku. Pokud ale zasah primereny nebyl, je treba zamyslet se nad tim, proc, totiz neni-li odpoved pripadne skryta m.j. i ve sdelenich pana Vandase. Neni to poprve, co se podobne otazniky nad chovanim Policie CR v souvislosti s ultrapravici objevuji.
S pozdravem

P.S.: http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/190676.aspx
13. 03. 2011 | 19:45

Johanna napsal(a):

Paní Sylvo Sauerová, Vy schvalujete povolení pochodu extrémistů?
Děkuji Vám za odpověď. J.
13. 03. 2011 | 19:52

santawizard napsal(a):

.Ani demokratická levice,ani demokratická pravice nemá doposud o nic moc lepší nápady, jak se dostat ven z krize.Příjdou neočekávané překážky a nepokoje a další rány pro ještě horší možnosti se dohodnout , jak se dostat z krize mírumilovnou cestou!!!Jinak řečeno hrozí světu 3. světová válka a revoluce ...holy war and devine revolution???????Ultralevice se připravuje na revoluci a ultrapravice se připravuje na válku?Ti kteří hlásají rasovou a třídní nenávist nám chcou pomoci ven z krize?Postkomunistický kapitál nebo neofašistický kapitál nám ukáže cestu jako úspěšně podnikat ?To slyším poprvé!!!
13. 03. 2011 | 19:59

almost glossed™ napsal(a):

Zajímavý blog. Dokonce rozdělil i malé české sympatizanty fašistické nenávisti, kteří by už už chtěli..., ale zatím se ještě stydí, že by si tím poškodili veřejný profil.

Takže tu hledají, s radostí objevují a druhým ukazují "druhé plány" v kampani proti starým lidem, tu podporují "vajíčkování" proti politické straně, která právě není "IN", tu vysvětlují nacistický slovník vládnoucích činitelů (např. dua Topolánek, Dalík) pomocí nejzprofanovanějších pouček z Učebnice public relations, pak zase společně obdivují, obhajují, oslavují a do "kodexů" ustanovují "bigjirkovskou" a "pepo-řepovskou" nenávist (pravda, naoko se občas provokují), aby se pak teatrálně pohoršeně ohrazovali proti tomu, když se někdo dotkne skupiny, z jejíž podpory zrovna mohou těžit.

Samozřejmě..., jsou to vážení lidé na vážených pozicích, takže si nemohou přímo zadat, ale když ono tak láká z pozice samozvané "elity" rozhodovat, proti komu se útočit může a proti komu je to nemravné.

Jsi důchodce? Tumáš parazite! Jsi sociální demokrat? Měls dostat ještě víc, sockome!

A najednou se dostali na hranu. Jeden soudí, že už nastal čas vybít se i na Romech, druhý cítí, že bude více oceněn, když jim ještě poskytne výjimku.

Oba však stejně špatně skrývají svůj obdiv k "silné ruce", silným slovům a silným řešením.

A aby bylo jasno, jsem proti násilí na KTERÉKOLIV z uvedených skupin, jsem proti náckovství otevřenému i skrytému za obdiv "druhých plánů", jsem proti náckovství pedagogickému i cenzorskému.

Z náckovských pochodů VŠEHO DRUHU se mi opravdu dělá špatně. Z toho, že je podporuje Policie ČR obzvlášť.

A zároveň upozorňuji na to, že ZDALEKA NE KAŽDÝ, kdo se zde prezentuje jako ochránce slabších, má skutečně na mysli VŠECHNY slabší. Má zkušenost na těchto blozích ukazuje, že do jiných si tito "ochránci" s opravdovou chutí kopnou. Pak se společně veselí, pomrkávají na sebe a užívají si převahy.

(Jen doufám, že si můj příspěvek nevysvětlí špatně a nezneužije nějaký ten malý český nácíček. S autorkou článku souhlasím a jsem rád, že tady tento blog je.)
13. 03. 2011 | 20:04

Čochtan napsal(a):

Milý vlku,
Jak dlouho cigošům trvá , než ukradnou 200 milinů, jako bylo evidentně rozkradeno přes ProMoPro? To je mi milý vlku úplně u kořene ocasu.
Mě zajímá jak dlouho cigošům trvá, než ukradnou mou peněženku.
Ještě něco opelichanče, spočítej si, kolik miliard měsíčně nás živení tohoto etnika stojí na soc-dávkách, přídavcích na děti, opravách bytů, napáchaných škodách,...
Co je proti miliardám měsíčně pitomých jednorázových 200 milionů ?
13. 03. 2011 | 20:06

honolulu napsal(a):

Pani Johannko,
vzpomente si na moje slova nekdy v budoucnosti. Lide s Vasim nazorem vyhraji jednou politicky boj.
Zarucuje Vam to nynejsi ekonomicka situace. Vase skupina poroste.
Co je legalni ci nelegalni na pochodu Bydzovem neni dulezite. Dulezite je, proc k nemu doslo.
To mestecko bude jednou divoky zapad, ktery mel skoro totozne problemy. Boj o zakonnost.
13. 03. 2011 | 20:07

almost glossed™ napsal(a):

P.S. Podívejte se, kdo a jak aktivně zasahoval, když (tuším) tady lidé odsuzovali video Mádla a Issové, vystěhování bezdomovců na pražskou skládku, nacistický slovník Topolánka, atd.

Bude Vám vše jasnější. Mívají moc rádi děti a každé dva měsíce s nimi tráví týdenní dovolenou. Například. Nebo je učí morálce. Například.
13. 03. 2011 | 20:08

almost glossed™ napsal(a):

P.S. Zapomněl jsem na plán zabíjení nedonošených dětí. Komu to připadalo v normě? Vlk si možná vzpomene...
13. 03. 2011 | 20:10

almost glossed™ napsal(a):

Aby nedošlo k nedorozumění. Vlk tento "nápad který není jednoznačný a zaslouží si zvážení" rozhodně nehájil. Tehdy jsme stáli na stejné straně...
13. 03. 2011 | 20:13

Johanna napsal(a):

honolulu, já mám spíš dojem, že aby se "početná skupina politiků (a političek)" udržela na místě "pro národnostní menšiny",
povolí se pochod extrémistům. Zaplaceno dostanou i policisté.

Je to jako budovat zbytečný mýtný dálniční systém pomocí bran-když levnější je bez bran.
Někdo ale dostane zaplaceno, tak co neprosadit dražší zbytečnost, když i ON-coby prosazovatel zbytečnosti-z toho bude mít také škváru, money a love.

Moje "politika politiky" je jednoduchá.
Naučil by ses jí brzy také.
Chyby současných politiků jsou zatraceně čitelné!
A chybami se člověk učí!

Určitě si na Vás vzpomenu.
Nemám však hroší kůži a neumím být Svině, takže budu pro politiku asi neperspektivní.
13. 03. 2011 | 20:15

eloper napsal(a):

Pani Stehlikova, my Cesi mame taky lidska prava. Nasim pravem je urcovat pravidla na nasem uzemi. To pouze Vase kecy a kecy ostatnich, kteri pod rouskou lidskych prav potlacuji prava Cechu na ovladani sveho statu.
13. 03. 2011 | 20:22

dzamila stehlikova napsal(a):

Děkuji za podporu, která opravdu potěší, děkuji i za kritiku, která moc nepotěší, s kterou často nesouhlasím, ale s něčím musím souhlasit. Například s Čochtanem v tom, že "naše křehká demokracie" a každá demokracie vůbec má chránit svobodu - dodám pro účel tohoto blogu, že svobodu shromažďování a právo na názor. Pokud ovšem tato svoboda neomezuje svobodu někoho jiného, pokud nerozdmychává ve společnosti nevraživost a nešiří strach. Zastrašování není demokracie.
13. 03. 2011 | 20:23

Milan napsal(a):

Pan Liška v přenosu TV tvrdil starostovi Loudovi, že onen mírumilovný pochod proti kriminalitě by měl být zakázán, neboť prý na něj byl odkaz na stránkách Národního odporu. Měřeno touto logikou - pokud by se na stránkách Národního odporu objevil odkaz na pochod proti zabíjení velryb, pak by i tento pochod měl být zakázán? Politik, jehož hvězda rychle zapadá se chtěl zviditelnit právně nepodloženým blábolem. Ale aspoň je vidět, že tam, kde dochází argumenty, pro lidi typu Liška, Stehlíková, Kocáb apod. nastupují lži a právní nesmysly.
13. 03. 2011 | 20:25

Johanna napsal(a):

No, děkujeme, paní Džamilo.
Sousloví "naše křehká demokracie" jsem zde poprvé uvedla já, leč laskaví čtenáři jistě chápou, jakou křehkou demokracii jsem měla na mysli já, a jako Vy.
Zaplať mi to Bůh, že Vás NEZASTRAŠUJI.
Svoboda shromažďování, paní doktorko, ovšem nemůže (ani v demokracii) platit pro všechny.
Hlavně ne pro ty, kteří právě zastrašují.
V tom si - dovolte mi právo na názor - protiřečíte.
Jinak opakuji, že proti Vám nic nemám. Jen jsem Vás "nadstandardně a skutečně kamarádsky" chtěla uchránit "úsměvům" ...

Pište však dál.
Já bych ctěla tu o Lidských právech NAD KOPYTY VOLŮ ...
Svedla byste to?
13. 03. 2011 | 20:36

t... napsal(a):

Čochtane,

nevím zda v Německu (čistokrevným) Němcům ochotně říkáte "Nejsem Němec".

Jakého (čistokrevného) Němce máte raději, toho, který Vás považuje (skoro) za Němce, nebo toho, který Vás považuje za cizince, který nemá v Německu co dělat?
13. 03. 2011 | 20:37

Milan napsal(a):

Paní Stehlíková, všimněte si, že se nekonají pochody proti vietnamské kriminalitě či např. kriminalitě Holanďanů. No protože tato kriminalita se nedotýká bezprostředně nikoho z nás. A policie ji řeší beze strachu, že bude za svoji práci ostrakizována různými samozvanými ochránci lidských práv.

Romové jsou jedinou entitou, která si za stovky let nebyla schopna vyvinout vlastní elity. Jestliže by vzniknul romský stát, pak v něm bude řekněme 25 VŠ Romů, 500 SŠ Romů a zbytek - několik milionů - pologramotná směs, kopáči, lichváři a nemakačenkové. Takový stát by byl neživotaschopný. Jestliže je nějaký živočich životně závislý na jiném organismu, pak encyklopedie hovoří o tzv. parazitismu. Divíte se, že lidé v ČR i jinde mají už dost toho, aby na nich při vší krizi a bídě ještě někdo parazitoval? A za hostitelské služby nejenže nepoděkoval ale ještě hostitelům ztrpčoval život jak se dá? Velmi často slýchám, že za vším stojí zrušení možnosti kočování. Co by se změnilo? Vrozená kriminalita by se pouze rozředila na větší území. není mi totiž jasné, jak by se tato entita živila. Vzdělání nemá a hrou na housle, kvílením čardášů, věštěním či kovařinou se také zřejmě neuživí. Nejsou to svou podstatou ani sběrači (vázaní svými pozemky na lokalitu), ani lovci (kočovníci za stády). Je to jakási slepá větev. Má cenu její existenci udržovat drastickými a nesmyslnými dotacemi? Já jsem přesvědčen, že to odporuje zákonu přírodního výběru a doplatíme na to všichni.

Jsem pro podat pomocnou ruku tomu, kdo má upřímný zájem se integrovat. Ale nutit ke slušnosti a dodržování zákonů někoho, kdo o to nestojí a má zájem jen o peníze z toho plynoucí, to ne. Tady už musí nastoupit sebeobranný mechanismus společnosti - orgány činné v trestním řízení a když to nepomůže, pak si musí občanská společnost pomoci sama jako v případě Bydžov.

Právě paní Stehlíková, pan Liška, Kocáb, Cakl, Kalibová a další jsou vinni za to, že se situace radikalizuje.
13. 03. 2011 | 20:39

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem pár textů (tredičně pánů vasji a Čochtana), které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Všem ostaním děkuji, že se jim podařilo udržet debatu na vceku přijatelné úrovni (to myslím vážně), byť spolu mnohdy nesouhlasí.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů

P.S. Pane Brome, to že jsem srab, bojím se věcné debaty, argumetace (protože s nimi neumím zacházet), je zde myslím už prakticky všem známo. Ale stejně bylo na sjezdovce fajn. Doufám, že to ještě vydrží.
13. 03. 2011 | 20:42

S.S. napsal(a):

Pani Johanno, ctu tady opakovane o tom, jak byste chtela ci nechtela pusobit v politice (talentovana prece jste, cetla jsem to tady), pro zacatek bych doporucovala nahlednout alespon jednim okem do LZPS, ktera je soucasti ustavniho poradku CR, spec. do oddilu druheho, najdete tam prava politicka. Pan Vandas pochopitelne vyuziva vsech prav, ktere mu demokraticky stat, jenz je mu soli v ocich, dava. Ptate se mne na to, zda respektuji pravni rad CR ? Ano, jisteze, snazim se, byla jsem tak vychovana. Jak jste na tom Vy ? Pokud byste se prece jen rozhodla hlasit se jako nadeje ceske politiky, doporucovala bych Suverenitu, pripadne to zkusit u pani Rapkove.
13. 03. 2011 | 20:50

honolulu napsal(a):

Panove od P O L I C I E,
jeste Vas zde nikdo neoslovil, dovolte to proto cizinci. Vim, ze mate hodne srandy nad computrem. Vse ctete a analyzujete. Hlaseni pisete panu Chief Inspektorovi (Clouseau), ten s tim bezi do konirny na poradu, kde se to podepise a rychle na stul pana ministra. Pan ministr je ucenny pan. Ctyri university ma, (takove jako pani Hesova). Osum plzenskych diplomu ma a je tak vysoko nad ulicemi, ze vubec nevi, co se v nich deje.
Proto poslechnete me a neverte jemu !

Politika se meni v prumeru kazde 4 roky. Politikove prichazi a odchazi. Vetsinou jsou to oportuniste, kteri misto patere maji gumu. V pripade, ze budete poplatni politikovi, tak Vase kariera bude kratsi nez zivot cikady v Africe. Nikdy nedocilite hodnosti generala a ti vasi krasni konicci budou mit pro policejni utvar vetsi cenu nez vy.
Proto budte verni narodu, vasi krvi a vasi rase. Lide to vyciti a nikdy nezapomenou. Potom budete mit respekt, karieru a vysokou hodnost.
Rikavala jihoafricka police, ze je devet moznosti, jak stahnout predatora z kuze. Cimz chtela naznacit, ze ne kazdy kriminalnik musi jit pred pana soudce....Tak Ahoj panove, radej budu mlcet. Pan Stejskal me hlida, musim byt korektni....
13. 03. 2011 | 20:55

čtenář napsal(a):

Četl jsem všechny podněty zde. Většinou se jedná o plky, které nic nevyřeší.Jedna strana napadá stranu vždy druhou, ale řešení není vidět nikde. Jak na to. Ani já to nevím. Taky bych byl potom k té druhé straně jako protestující.
Ovšem co vím, to je to,co i v příspěvcích věděli mnozí.Jakmile jsou ve společnosti lidé, kteří nepracují a žijí na úkor ostatních ve společnosti, tak ty je třeba vyloučit, eliminovat a zákony je hnát k zodpovědnosti. No a o tom to je. Tedy:
HLAVNÍ viník neřešení této již dlouhé doby trvající problémové situace jsou státní instituce - vláda,parlamenty a další kompetentní instituce. Neřeší asi záměrně nebo si neví rady, v tom, aby vydala zákony, které by to řešily. Nebude řešit , potom bude hůře a hůře,žádné demonstrace ani řeči všech přicmrdálků to nevyřeší.Takový je můj náhled a jistě nejsem sám kdo takto smýšlí. Konec
13. 03. 2011 | 21:00

Johanna napsal(a):

Heleďte se, paní Sylvo, stát, který umožní jakoukoli koncentraci pravicovým extrémistů (což mohou být neofašisté-prostě masa, co řve NIC NEŽ ...), je státem nemocným!
A je špatně, že toto ještě náš "právní řád" nezakazuje.
13. 03. 2011 | 21:04

Milan napsal(a):

2 čtenář:

Trochu nesouhlasím. Zákony jsou, ale dokud bude přání politika nad zákonem, tak bude u nás zle. Dle Zákona měla právo DSSS pochodovat. Pan Liška byl názoru, že ne. Dle zákonu mohla policie použít vytlačení koňmi jako prostředek k vyklizení místa. Paní Stehlíková myslí že ne. A nejpikantnnější je, že jako pro některé lidi platí že co cikán = zloděj, tak pro tyhle daleko nebezpečnější lidi z multikulti organizací platí, že co vlastenec (člověk který nechce být ve vlastní zemi diskriminován) = nacista. Jsem zvědav, co by paní Stehlíková říkala, kdyby ulici Na Šarlejích obsadili Vandasovci. Myslím, že by horlila pro vazbu všech, příkladné drakonické tresty, použití vodních děl a podobně.
13. 03. 2011 | 21:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Ibalgine,

pan Okurka má pravdu, na blogy Aktualně.cz nebude mít nikdy přístup žádný nacionalistický (míněno nacionálně socialistický) bloger. Tedy dokud je budu mít na starosti, tak zcela určitě ne.

Libor Stejskal
13. 03. 2011 | 21:08

Milan napsal(a):

Pane Stejskale, co bude pro vás měřítkem přijatelnosti blogera? Když napíši "s radostí dám otylému Romovi poslední kalhoty" budete mne milovat? Když napíši "chci jako běloch také 1000 Kč dotaci za to, že pošlu dítě do školy, jako mají dostávat Romové", budu národní socialista? Kdepak bude ta magická hranice, kdy hrdinně nastoupíte se štítem multikulturalismu jakožto hrobař vlasteneckých hodnot? Proč jste tak bojácně politicky korektní? Nevím, jaké máte vzdělání. Já jsem právník a vím, že zákon je mantinel. Co není zakázáno, je dovoleno. Vy nepustíte na Aktuálně.cz žádného nacionalisticky laděného blogera. Dopustíte se tím diskriminace; sice vás asi nikdo nebude žalovat, ale budete se dopouštět přesně toho, proti čemu zde brojíte. On totiž nacionalismus, národovectví, ve své podstatě není nic trestného. Je třeba posoudit každý příspěvek zvlášť. Ovšem vy raději paušalizujete. Nejste lepší než ti, kteří házejí zase jiné do jednoho pytle jen kvůli barvě kůže, oblečení či názoru. Rychleji píšete mnež myslíte a je to bohužel na kvalitě zdejších blogů po vašich cenzurních zásazích vidět.
13. 03. 2011 | 21:17

Drzá zrzka napsal(a):

Milane,

diskuze se postala tam, kam měla. Bude se řešit Vandas, DSSS, ti, kdo se na ně nalepili, kdo všechno je nácek, ale prvopočátek všeho nepřizpůsobilost Romů, zmizela kdesi v dáli...
13. 03. 2011 | 21:27

t... napsal(a):

Pane Stejskale,

všem ne, mně ne. :-) ("je zde myslím už prakticky všem známo")
13. 03. 2011 | 21:30

Milan napsal(a):

http://bit.ly/eAoFSV

tady je odkaz na to, jak to vypadalo v Bydžově; je to poměrně apolitické video a je vidět, že pochod DSSS byl skutečně mírumilovný. Kdyby samozvaní ochránci kriminality nedělali problémy, mohl být klid.
13. 03. 2011 | 21:30

Miranda-Escobedo napsal(a):

Jen taková malá reminiscence k zamyšlení.
V roce 1918 vznikl zde stát s nadějí na lepší budoucnost než předtím jako součást Rakouska. Po 20 letech řádně neřešených nacionálních problémů ten stát přestal být stát. V Evropě se rozhodlo jinak.
V roce 1989/93 také vznikl stát s nadějí na lepší budoucnost než součást komunistického vlivu. V podstatě po 20 letech neřešených problémů, nakonec vlastně nacionálních, ten stát také přestává být stát. Zvoní tady hrana a jak dlouho ještě Evropě potrvá rozhodnout jinak?

Quislingů a jejich přisluhovačů je zde ještě více než dokázal předtím zorganizovat Henlein. Jedna menšina nás rozložila v roce 1938, výsledkem byl odsun po válce v roce 1945. Další menšina po roce 1989 má dnes cíle totožné s tou předválečnou a dělá slušným lidem ze soužití v tomto státě peklo na zemi. Jejich identita je dostatečně známa, otázkou je tedy jen to, jak provést další odsun. Jinak je možno v krátké době očekávat korektní diskusi o tom, zda může humanitární bombardování dle slov jistého exhumanisty přinést právo a pořádek. Zdá se totiž, že to jsou právě tyto prvky, která zde nesrozumitelně se chovajícímu lidem ještě chybí. Takový recept nad kterým se dávají hlavy dohromady v Bruselu proto, aby se vědělo jak jít na Čechy, kteří zase nechtějí vydat svou zemi bez boje a zadarmo? Když to nevyšlo třetí říši tak to snad vyjde té čtvrté, co říká Rom-puj? Danke, Herr Stejskal.
13. 03. 2011 | 21:35

stejskal napsal(a):

Pane Milane,

nemyslím, že by naše debata měla valnou cenu (viz Vaše projevená potřeba zvracet výše), ale na Vaší poslední repliku Vám odpovím (na téma, proč jsou Romové v této - a nejen v této - společnosti historicky v úplně jiném postavení, že to samozřejmě není vina ani jejich ani nikoho jiného, jsem zde už "postnul" analýzu v maximální délce odpovídající těmto stránkám mnohokrát tak dvacetkrát, už se mi do toho znovu pouštět nechce).

Nejsem právník, jsem novinář. Protože mne tato problematika hodně zajímá, sleduji už zhruba dvacet let, co se o ní píše (ve všech možných tiskovinách a webech včetně těch, které publikuje DS resp DSSS. Čtu zpravodajství a analýzy kolegů, které dobře znám a vím, co od nich čekat popř. jaké zájmy sledují). JEDNOZNAČNĚ mi z toho vyplývá (to není žádná nálepka médií, ale můj vlastní, vcelku poučený a znalostmi podložený závěr), že některá uskupení v této zemi přijímají (byť třeba z části) ideje nacionálního socialismu, národnostní a etnické nesnášenlivosti, používají jejich symboliku, obdivují jejich představitele (asi třeba víte, co je to třeba Národní odpor, jehož propojení na DS je zjevné a linie DS - DSSS neoddiskutovatelná).

Pokud to všechno chcete mít pěkně po kupě, přečtěte si (pokud jste to už neudělal, já ano) mnohastránkovou studii JUDr. Tomáše Sokola, se kterou zastupoval stát v žalobě na DS. Je to tam všechno pohromadě, včetně dobrozdání odborníků. Přehledně.

Blogerů, kteří jsou silně národnostně orientováni, je zde celá řada (nabídl jsem blog jim i celé řadě dalších, třeba i z řad kolem pana prezidenta resp. i jemu). To vše je do diskuse, kterou myslím bychom měli na těchto stránkách vést (byť mě osobně tento světonázor neimponuje, nikomu ho neberu).

Pokud budete národní socialista v případě affirmative action, je to Vaše věc. Já národní socialista nebudu za žádnou cenu (stejně jako bolševik ne).

Chápu lidi, kteří jsou zoufalí, protože je okrádají kriminálníci (různé barvy pleti), žijí v blízkosti vyčleněných lokalit, kde je život velmi těžký. A stát i obec (i když ty druhé na to nemají moc prostředků) na ně v podstatě kašlou (maximálně někde postaví zeď či někoho vystěhují za město, což je řešení vpravdě pitomé). Naprosto je chápu a myslím, že je třeba jim pomoci (stejně jako všem, kdo si nemohou pomoci sami). Ale národní socialismus (a ani bolšvismus nejsou řešení), je to něco, čemu je potřeba říct naprosto rozhodně NE (což dělala např. paní Stehlíková a další včera).

Jinak toto jsou stránky, kam já vybírám autory. Nemá zde nikdo na blog nárok (to asi jako právník respektujete). Vybírám sem autory, kteří splňují některé naše předpoklady, např. respektují demokracii, lidská práva, nešíří nenávist vůči rasám, národům a etnikům. Chcete-li, klidně to můžete nazývat jako tendenční výběr. Nikdy a nikde jsem se neskrýval s tím, že v tomto výše uvedeném smyslu vybírám na tyto naše stránky tendenčně. A navíc zcela vědomě tendenčně.

Libor Stejskal
13. 03. 2011 | 21:53

schlimbach napsal(a):

Něco k zamyšlení:

Extremismus je termín, jímž bývají označovány jednání, ideologie či skupiny mimo hlavní (střední) proud společnosti, kterým je připisováno porušování či neuznávání základních etických, právních a jiných důležitých společenských standardů. Vztáhneme-li to na termín korupce - můžete mi někdo sdělit, otevřeně a bez příkras, která že to parlamentní strana není extremistická? :)
13. 03. 2011 | 21:59

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Zrzko,

našel jsem si svůj text, který jsem zde napsal naposledy někdy v polovině února (to je ten zmiňovaný panu Milanovi ;-) Normálně se necituji, ale snad mne protentokrát omluvíte.

Možná alespoň zčásti odpoví na to, na co na narážíte ve své poslední replice. Pokud se nám podaří pochopit, proč se některí věci dějí tak, jak se dějí, můžeme teprve pak přemýšlet, jak omezit ty nejhorší excesy a negativní jevy (nacionální socialisté na to jsou úplně opačně).

"Pozice každé menšiny v daném čase je v mnoha ohledech podobná, v jiných absolutně nesrovnatelná. Proto každé zjednodušené srovnání nutně kulhá (v této replice jsem odpovídal na tradiční povzdechy, pro třeba Vietnamci jo a Romové ne, pozn. stk)

Když sem Romové před stovkami let jako etnikum dorazili, byli na daleko nižším společenském vývojovém stupni než zdejší obyvatelstvo (narozdíl třeba od Židů, kteří na tom byli co do organizace společnosti a řady dovedností dokonce lépe, a proto dokázali přežít a rozvíjet se v diaspoře; Vietmamci sem většinou přicházeli za příslibem studia, tedy ti inteligentnější, a nic na tom nemení fakt, že je pak bolševik většinou - samozřejmě ne všechny - poslal dělat pomocné práce. I jejich společenská struktura již byla na podobné úrovni jako okolí, do kterého přišli, takže se dokázali o sebe postarat, rozvíjet se v rámci svých komunit).

Romové přišli se strukturou primitivních rodových klanů, které už dávno po celé Evropě byly pasé. Proto je společnost vytlačovala na okraj a oni ani vlastně jinde žít nemohli/neuměli. Tohle trvalo strašně dlouho, stovky let, ale koncem 19. a ve 20. století se začala situace měnit. Někteří z těch "primitivů" získali vzdělání, postavení, úctu většinové společnosti (třeba kvůli svému uměleckému nadání a schopnostem). Řada se začala živit jako řemeslníci (kováři) a obchodníci (koňští handlíři). Postupně se stávali svébytnou součástí společnosti, propracovávali se z deklasovaného okraje na roveň ostatním (zdaleka ne všichni, ale stále větší část).

Pak přišel Hitler a Evropu od těchto Romů "vyčistil" (odhadovaný početm obětí 220 tisíc Romů a romských míšenců, některé odhady uvádějí až 800 tisíc, což činí až polovinu jejich předválečné populace). První šli ti "spořádaní", které nebylo těžké podle cenzu identifikovat, těch "z okraje" přežilo více.

Celý den dlouhý a velmi složitý proces (podobným prošli třeba i američtí černoši v letech mezi druhou světovou válkou a dneškem) byl přerván. Přežilo pár vzdělaných a bezproblémových Romů (pan Holomek pochází z takové rodiny) a pak řada těch, kteří byli pořád o ty stovky let zpátky (v takovém postavení nikdy Židé ani jiná etnika nebyli, prostě s ohledem na jiné historické okolnosti). Většinou žili na Slovensku, Rumunsku, Bulharsku, do jejich ghett ani tamní pomahači nacistů nelezli.

A tak to zase začíná nanovo. V děsivých podmínkách opovržení, bolševického sociálního inženýrství, nedůvěry a strachu. Žádný unifikovaný Rom neexistuje a snad ještě dlouho existovat nebude. Jsou mezi nimi tak obrovské rozdíly, jako mezi žádnými jinými příslušníky jiného etnika v Evropě (od vzdělaných jedinců, jejichž otcové a dědové měli to štěstí, že přežili holokaust, k deklasovaným a všechny výhody a nešvary soudobé civilizace zneužívajícím lidem se zažitými rodovými stereotypy prvobytně pospolné společnosti)."

Libor Stejskal
13. 03. 2011 | 22:08

schlimbach napsal(a):

No nevím, ta diskuse je opravdu šílená. Co zde chcete vyřešit? ROMská otázka nemá řešení, bez zabezpečení práce, navíc brzy otázka dostatku práce bude trýznit i podstatnou část většinové populace. S růstem automatizace ve výrobě se zaváděním nových technologií, s dalším přechodem na montovny a převod pracovních míst dále na východ bude pracovních míst ubývat a díky geniálním postřehům našim "ekonomickým odborníkům" a Nervákům, budeme odcházet ještě později do důchodu, což asi zrovna s úbytkem pracovních míst nekoresponduje. Tak o čem se tu vlastně hádáte? Jste skutečně tak jednoduše manipulovatelní, že se chytnete na kde jakou krávovinu a podstatu necháte utéci mezi prsty?
Omlouvám se za své vyjadřování, ale hlava mi to nebere. Snažil jsem se výše načrtnout nějaké body řešení - všimli si toho asi 3 blogeři. Tím nechci tvrdit, že musím mít pravdu, ale myslel jsem si, že to bude jako výhybka a začneme se bavit o podstatě a řešení...
13. 03. 2011 | 22:17

Čochtan napsal(a):

Tenco napsal(a): Postraný český národ ...
Co na to Stejskal ? Nespadá to pod paragraf o hanobení národa .....?
13. 03. 2011 | 22:18

Čochtan napsal(a):

Pane Schlimbachu,
i já jsem si Vašeho pokusu o řešení všiml.
Když si dáte práci a najdete si blog paní Samkové, (tehdy ještě Veselé Samkové) "V zaří škola září" tak někde v polovině diskuze najdete můj návrh, který se vašemu velice podobá, a překvapivě souhlasnou reakci paní Samkové. Tehdy, před 4 roky, seděl její "ještěmanžel" v nějaké vládní radě. Tedy mohl o diskuzi a názorech své manželky vědět. Stalo se něco ? Ne.

Máte pravdu s Vaším názorem, stejně jako jsem měl pravdu já před takřka 4 roky s takřka stejným návrhem, a jako měla pravdu paní Klára Samková s kladnou reakcí na něj.
Jenže co to přineslo ? Nic.
13. 03. 2011 | 22:27

t... napsal(a):

Čochtane,

v příspěvku 13.03.2011 20:37 jsem se Vás na něco zeptal, nevím zda jste zaregistroval.

Tenco k tomu národu patří také.

Není to stejné jako od Vás, vliv má rozdílná motivace, nejen ta.

Když dva dělají totéž, tak to nemusí být totéž, navíc, že je to totéž se někomu může pouze mylně jevit.
13. 03. 2011 | 22:31

Čochtan napsal(a):

Pane Schlimbachu,
abyste nemusel pátrat, sáhl jsem do mého archivu.
Tady to máte, reakce paní Samkové později, budete-li mít zájem. Samozřejmě lecos je myšleno jako šťouchnutí, např. tělesné tresty.

Paní Kláro Veselá Samková
Zde pár problémů a návrhů jak je vyřešit. Jistě si všimnete, že jsem nenavrhl žádné vyhlazovací tábory, i když ty zredukovali počet cikánů v Zemích Koruny České na desetinu. Do dneška se poválečných 500 cikánů rozrostlo na 300 až 400 000. Jak by to dnes vypadalo bez této „redukce“ ?

Problém kriminalita:
1. Krádež je krádež bez ohledu na cenu ukradené věci. Tedy zrušit tu pitomost, že krádež pod 5000 je pouhý přestupek, něco jako plivání na chodník.
2. Zloděje pořádně trestat. Pokutu v desetinásobné výši napáchané škody, pokud není schopen zaplatit, za každou stokorunu jeden den na pranýři.
3. Snížit věkovou zodpovědnost. Mnoho „rodičů“ posilá krást děti právě z tohoto důvodu. Rodiče mají zodpovědnost za děti, takže budou potrestáni oni.
4. Výše trestu by měla být závislá na počtu předcházejících trestných činů. Návrh: druhá krádež, dvojnásobná sazba, třetí krádež, trojnásobná sazba, atd.
5. Zavést tělesné tresty jako přídavek k pranýři, pro mladistvé, pro recidivisty.
6. Ve vězení se musí tvrdě pracovat. Není-li smysluplná práce, mohou vězni třeba přehazovat písek. Znáte film „Pahorek“ ? (The Hill)

Problém: rodění dětí jako výdělečná činnost:
1. Zrušit porodné a nahradit ho daňovou úlevou. V případě matky samoživitelky, může daňovou úlevu dostat její otec.
2. Přídavky na děti pouze pro dvě děti, a podmínit je dobrým prospěchem ve škole.
3. Nabízet bezplatnou sterilizaci.

Problém: parazitování na socialním systému:
1. Srovnat výši sociálních dávek se slovenskými.
2. Z dávek stáhnout nejdřív nájem a poplatky za vodu, elektřinu, plyn.
3. Dospělí příjemci socky musí v 7 ráno nastoupit na úřadu práce a čekat až do 16 hodin. Během této doby musí vykonávat případné veřejně prospěšné práce. (odstraňování sněhu, zametání ulic, čištění lesů, potoků a parků..atd.)
Nedostaví-li se, bude mu socka zkrácena.
4. Zrevidovat invalidní důchodce, „invalidy“ - simulanty potrestat. Jejich důchod rozdělit mezi ty skutečně invalidní.
13. 03. 2011 | 22:34

santawizard napsal(a):

My už jsme se transformovali ze socialistického do kapitalistického systému.Právo na práci bylo nahrazeno právem na nezaměstnannckou podporu.Doopravdy však dneska nemusí pracovat jenom důchodci a buržoazie.Jejich společný smyl života leží v otázce co dělat s volným časem ,když máš hodně nebo málo peněz.
13. 03. 2011 | 22:36

t... napsal(a):

Čochtane,

pracovat zbytečně?

("Není-li smysluplná práce")

To Vy nutíte pana Stejkala, když po Vás musí mazat ty sprosťárny, Vy mu tady děláte „Pahorek“. :-(
13. 03. 2011 | 22:42

Tenco napsal(a):

Čochtan
Neměl bys tolik pít.
Zítra musíš do rachoty.

Můžeš mi vysvětlit kolik si budou odečítat z daní lidí, kteří jsou v mediánu mezd ?
Věková hranice....kolik - 3 roky ?
/problémem je, že nezletilí mají čistý tr. rejstřík, to ano, to je špatně/
Kdo bude bezplatnou sterilizaci hradit. Ty ? A co když nebude zájem ?
Ten pranýř - co když se ozve ombudsman ?
Anebo to budeš dělat potajmu - někde ve sklepení - se svojí partičkou ?
Čochtane - "pracovat zbytečně".

Máš s tím nějaké osobní zkušenosti ?

Třeba tady - na blozích ?

:))))

schlimbach

CCT - conditional cash transfers
Identifikační karta pro děti - systémem cukru a biče/např. vazba na vyplácení dávek/ - registrace nutná v 9.00, 10.30, 12.00 - v budově školy.
Zločinnost však jedině policie, žádné "oddíly spolehlivých straníků" (ale jistě sousedské hlídky - to ano, v Anglii fungují)
Zaměstnanost - toť problém.
Snad pobídky investorům zaměstnávajícím Romy.

Btw - před několika týdny jsem se bavil s člověkem z MPaSV. Oni o takových věcech vědí. A uměli by je implantovat.
jenže politické strany jim tam co 4 roky pošlou do vedení taková ho...., ať nejsem smazán...tedy rozumbrady, kteří mají své koncepce.
Jsou sice většině úředníků k smíchu, ale znáte to .
Každý musí platit složenky.

Občas se ale někdo proti tomu ozve. Je pak po zásluze odměněn :

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=693744

:(((

Ale stejně - kdo mi odpoví - jak na ten případ , kdy :

Případ , co se stal mému známámu. Obtěžován on a jeho rodina hlukem a výtržnostma přivolal hlídku policie. Do místa bydliště - činžovní dům.
Policie slušně oslovila výtrřníky - ať zanechají svého chování.
Sesypaly se na ně nadávky, jeden z výtržníků na ně vyletěl, začal policajty cloumat a vyhrožovat : " Už dnes jsi mrtvý..."
Já nevěřím, že na to neexistuje zákon.

Nicméně policajti se poté sbalili a odjeli. Nevyřešili nic.

?????
13. 03. 2011 | 23:12

dzamila stehlikova napsal(a):

Smysluplná práce a tím pádem začlenění do společnosti (vydělané peníze, bydlení apod.) není možné bez vzdělání a pracovních dovedností. V tom je bohužel slabina mnoha Romů, a to i v rámci mladé generace. Cesta vede přes vzdělání. Jinak vřele doporučuji (pokud jste ještě nevšimli) blog na stejnou tematiku od pana Drahomíra Radka Horvátha – je tam více elánu a člověčiny, skvělá živá debata… Co mě překvapilo, že v romském průvodu nebyla jediná žena (jasně že maminky s dětmi odjely, ani ani holky tam nebyly). A pokud se objevila mladá Romka, tak přijela až z Prahy.
13. 03. 2011 | 23:18

dzamila stehlikova napsal(a):

Myslím tím, že čím více bude mladých vzdělaných Romek, tím rychleji proběhne sociální začleňování.
13. 03. 2011 | 23:39

Tom napsal(a):

Dobrý večer,

Jsem požil, omluvte prosim dikci - nemohu se zdržet - tedy přidávám dvě drobnosti na srdci mi ležící :

1) (převzato bez dovolení) "...a napadení roma? Stalo se to cca 100m ode mě. Rom vyhrožoval společně s dalšími dvěma obyvateli Bydžova - bílému. Slova, která používal Rom, se nedají publikovat.(město je naše a pod...). Viděla to skupinka mladíků a šli bílému na pomoc. Ano, cikán dostal na budku, ostatní dva utekli. Nic mu není, už večer byl propuštěn z ošetření. Ale to nejhorší nakonec - vlítla tam zásahovka Policie a veškerý tlak byl na bílé..."

2) jsem zde cizincem - tedy hrubě dbám na precizní češtinu jak slovem tak písmem - nemám Vás rád, Džamilo, vůbec ani trochu. A také nemám rád Cikány a Romy.

Lidé, kteří dovolí aby se stali prachem a hovny pod nohami společnosti by měli dobrovolně zemřít. Raději dříve než později,

Tomislav
13. 03. 2011 | 23:45

Jamima napsal(a):

Paní Stehlíková, vy jste zneužili církevní pochod pro vaše snahy vyvolat konflikt s DSSS za každou cenu. Vy se neštítíte žádného svinstva, když vám přinese politické body. Mimochodem, ještě stále čekám na tu odpověď....
13. 03. 2011 | 23:49

Tenco napsal(a):

Jamima
Nebylo to trošku naopak ?
Jako že DSSS zneužila neštěstí lidí k tomu, aby posbírala politické body ?

To je co ?
A fčil mudruj a odpovídej.

Ti lidé v církevním pochodu - vy máte informace , že je někdo nutil, či že jim někdo platil ?
Pokud ne - tak proč plkáte nesmysly ?

Dokažte, že to neudělai z vlastní vůle a já se vám omluvím.

Jinak se ale omluvte vy jim.

Což je asi zbytečné po vás chtít, že ?

Btw - co vyřešil pochod DSSS - tedy v souvislostí s Bydžovem - můžete mi prosím prozradit alespoň jednen malilinkatý problemíček - tedy kromě "poukázání" ?

:----()

Tak co - do které skupiny patřím ?
Mezi gendertety, multikulti anebo kam ?

:)))))

P.S. Víte - když se slítnou mouchy k hovnu - je třeba se zamyslet nad tím kdo je tím hovnem a kdo mouchama. Někdy je to těžké - a možná obojaké.
14. 03. 2011 | 00:03

Občan napsal(a):

dzamila stehlikova napsal(a):
"Myslím tím, že čím více bude mladých vzdělaných Romek, tím rychleji proběhne sociální začleňování. 13. 03. 2011 | 23:39"

No fajn, to je rozumný názor. Ale...
1) Jak je chcete dostat do škol a v nich přimět, aby se učily?
2) Proč do těch škol nechodí už teď?
3) Na to měly dvacet let. Obávám se, že na takový dlouhodobý projekt už je příliš pozdě
14. 03. 2011 | 00:14

Jamima napsal(a):

Milý Tenco - já se radikálů určitě nezastávám, ale pokud je mi známo, nebyla to demonstrace DSSS, která opustila svůj vymezený prostor. Ten, kdo se snažil zneužít církevní pochod ke konfrontaci byla bohužel skupina druhá. Žádné církevní shromáždění tam plánovano ani ohlášeno nebylo. Sami organizátoři přiznali, že pochod na církevní akci změnili na poslední chvíli právě proto, že tyto nepodléhají schvalování. Tedy sami zneužití přiznali. Ostatně reakce farářky mluví za vše...
Co se toho zviditelnění týče - jaký je rozdíl mezi Vandasy, Stehlíkovými či Kocáby? Je to všechno stejná pakáž parazitující na emocech té či oné strany konfliktu. Dneska hnědý a zelený, čert to uhodni jak se vybarví za pár šestáků zítra a komu budou dělat propagandu.
Co se Nového Bydžova týče, pochod byl tak nanejvýš příležitostí vyřvat z plných plic jak lidi se.e život v zemi, kde vrchnost zajímá akorát tak, jestli vás dostatečně oškube, ale jak se vám žije, po tom je všem, však víte sám co. V každém případě je lepší se vyřvat na náměstí než z totální frustrace hodit zapálenou flašku. Kdyby byl toto jediný výsledek toho kraválu, tak díky bohu za něj...
14. 03. 2011 | 00:46

Čochtan napsal(a):

Paní Stehlíková,
už je to dávno, co jsem četl nářek paní učitelky v diskuzi o cikáňatech ve škole.: "cikánské žačky jsou chytré, bystré, ale v nejpozději v páté, šesté třídě drasticky poleví, začnou chodit za školu a pak je za nějakou dobu najdeme na ulici na štrychu."
Takhle naříkala učitelka už před dobře 7 lety.
14. 03. 2011 | 00:51

Jamima napsal(a):

mladé vzdělané Romky - paní Stehlíková, už to nehulte....
14. 03. 2011 | 00:57

Jamima napsal(a):

Víte co, paní Stehlíková, chcete slyšet, jak to vypadá v praxi? My jsme pokládali za úspěch, když ty holky odcházely ze základní školy a nebyly gravidní!!!
14. 03. 2011 | 01:01

Čochtan napsal(a):

Ladies and Gentlemen,
dobrou noc.
14. 03. 2011 | 01:13

santawizard napsal(a):

Češi jsou rození bohémové zemský ráj to napohled.Češi jsou můj vyvolený národ.Nechali zničit svoje děcka drogama jako obecní byty cigánama?Podle vzoru romské problematiky a tématiky je tedka i ta drogová problematika a tématika a nebo to bylo naopak?Protože hospody pro nekuřáky a taneční parkety pro abstinenty neexistují,všechno je už jako drogy,sex a rocken roll a nebo chlast sex a rockenroll dohromady nebo zvlᚍ!?sodom a gomora?
14. 03. 2011 | 01:55

schlimbach napsal(a):

čochtan, Tenco

problém je možné řešit pouze tehdy, když bude dostatek práce a o ten se musí postarat společnost - její vedení. Když přestanou hajz..líci rozkádat a tunelovat rozpočet, zbude dost peněz na další akce, na které bude potřeba více pracovních sil. Pokud společnost dá možnosti, jak se důstojně uživit a žít, potom může využívat i represi. Bez toho jde zase jen o jinou formu fašismu a je jedno, zda vůči ROMům nebo vůči většinové společnosti.

Dokud se nezačne toto řešit, budou vznikat "prý extremistické" skupiny, které budou nabízet řešení, na které mají prostředky a národ na ně bude brát stále větší ohled, až si je nakonec vybere za řešitele problému ve volbách. Řvát a plivat na někoho, že je extremista je velice snadné, bohužel, pokud to dělá někdo, kdo má možnost něco ovlivnit (politici, volení zástupci) a změnit a při tom to nedělá, kašle na občany, zneužívá jich, okrádá a podvádí, tak co se potom asi nabízí. Zbavme se tupounů, zbavme se kecalů, dívejme se, co konkrétního dělají naši zástupci pro občany, jak jim zlepšují život nebo jej ztrpčují. Udělejme si pořádek sami a "prý extremisti" nebudou potřeba. Tyto skupiny organizuje a zakládá jedině stupidita, blbost a neschopnost a všehoschopnost některých "mocných", kteří by měli dostat již dávno pořádný kopanec do zadele, aby šli škodit zase chvíli jinam. Těžko očekávat, že se něco změní, dokud budou občané rozděleni na několik táborů a budou na sebe vzájemně štěkat ideologické dogmata, podle kterých se stejně ve většině případů nedá žít -(
14. 03. 2011 | 05:39

Jamima napsal(a):

Máte pravdu, pane Schlimbachu, každému, kdo má všech pět pohromadě musí být jasné, proč tam strašili Stehlíková, Kocáb a další "zachránci". Sbírali body, budou se hodit až se zase jednou naskytne příležitost dostat se k lizu....Již před třemi blogy jsem vznesla na p. Stehlíkovou dotaz, co by mi poradila v mojí situaci. Myslíte, že se obtěžovala s nějakou odpovědí? Ani náhodou. Pouze dále mektá to své.
14. 03. 2011 | 05:55

anti politik napsal(a):

Čochtan mluvíte do zdi! O Čechy si tady na blozích které obhospodařuje Stejskal můžo otřít hubu kdo chce a kdy chce a je stopro jistota, že tohle Stejskal nesmaže!!
14. 03. 2011 | 07:14

anti politik napsal(a):

Tenco to co říkáte se dá pochopit jen v případě, že nemáte s cikány žádné skušenosti! Já Nový Bydžov znám, bydlím kousek! Nemá nikdo páru co se tam děje, tam běžný zákonný postup už nestačí a nic neřeší! Starosta vyčerpal všechny zákonné možnosti jak zpacifikovat cikány, kteří toto městečko vyloženě terorizují! Stehlíková si totiž plete pojmy s dojmy-město se vylidňuje, lidí utíkají a pokud scháníte levný bydlení tak teď jsou v Bydžově byty za babku! Bohužel je smutná skutečnost, že tři procenta cikánů dokáží rozvrátit normální a běžný život v malém městě a když je jich pět procent je město na odpis, protože ostatní pokud můžou utečou! Oni totiž cikáni neutíkají před býlími rasisty, äle býlí utíkají před pár cikány, protože i pár procent v cikánů v populaci dokáže zničit a rozvrátit vzájemné vztahy mezi obyvateli, které se tvořili i desítky let za pár měsíců natolik, že v těchto místech nelze žít a žije tam už jen tem kdo nemá prašule na útěk z domova-a za domov už místní Bydžov moc nepovažují!!
14. 03. 2011 | 08:10

vvz napsal(a):

Vidím, že se tu mezi diskutujícími sešla ta správná česká znormalizovaná tlupa "v mezích zákona". Druhá strana raději mlčí a dělá dobře. S blbstvím a zlobou nemá smysl polemizovat. Proto gratuluju všem, kteří měli sílu a odvahu postavit se neonacismu, xenofobii a rasismu v Novém Bydžově. Jste odvážní lidé a odvedli jste dobrou práci. Jasně se ukázalo, kdo je s kým. Státní složky jsou na straně DSSS a dalších neo- pseudostran. Takovému státu nelze být loajálním občanem. Takovému státu je třeba klást odpor i za cenu porušení zákona.
14. 03. 2011 | 08:29

elf napsal(a):

Čochtane,hezky napsané,logické a správné,ale má to jeden háček,je to vysloveně anticikánské.Tuhle si tu liboval nějaký pan Holomek,jak se situace v české demokracii po roce1989 změnila k lepšímu,prý jen ta rychlost a výše vyplácených dávek má skluz,je prý stále na čem pracovat.
14. 03. 2011 | 08:35

t... napsal(a):

Jamima:

Paní Stehlíková těch bodů nasbírala, její strana(SZ) už není v parlamentu, jí osobně velká část společnosti nesnáší, případně i nenávidí, Michaela Kocába taktéž.

Není povinností kohokoliv odpovídat komukoliv na cokoliv, zvláště někomu kdo se k dotazovanému chová neslušně.
14. 03. 2011 | 09:08

Tenco napsal(a):

/podruhé - zatím žádná odezva , ani z hněda, ani z bíla, ani z černa, ani z modrého tábora/ :

"...Případ , co se stal mému známámu. Obtěžován on a jeho rodina hlukem a výtržnostma přivolal hlídku policie. Do místa bydliště - činžovní dům.
Policie slušně oslovila výtrřníky - ať zanechají svého chování.
Sesypaly se na ně nadávky, jeden z výtržníků na ně vyletěl, začal policajty cloumat a vyhrožovat : " Už dnes jsi mrtvý..."

Já nevěřím, že na to neexistuje zákon....

Nicméně policajti se poté sbalili a odjeli. Nevyřešili nic...."
-----------------------------------------
Jak byste to řešili vy, milí fangličkáři ?

schlimbach
Práce sama o sobě nevyřeší vše. Musíte nastavit motivace. Nejen investorům, ale i potenciálním zaměstnancům. Třeba i negativně. Ale region od regionu, případ od případu. Ale jistě je základem nabídka práce. Investice.
Nejracionálnější přístup k řešení vyloučení je vzdělávání. Ale ne kecy. Konkrétní kroky jak motivovat rodiče i děti k tomu, aby se vzdělávali. S pocitem, že to má smysl - nebo je alespoň k tomu pocitu dotlačit - třeba osvětou.
Když už máme těch 520 000 nezaměstnaných.

Ale problém je s patologickou částí populace.
Já mám pár známých, kteří dělají v terénu - v lokalitách, kde je např. a 80 % Romů.
Jsou to vzdělaní lidé, přes filozofii, sociologii - ale též už toho mají dost.
Kdyby nadřízení slyšeli jejich názory, tak podle mě přijdou o práci na hodinu.
Mám i známé policajty.
Obdobná situace.
Nemám /naštěstí :))/ ale nikoho známého v base.
Ale rozhodně by se měl řešit paralelně i problém s prisonizací.
Opět motivačním způsobem.

Ale jak píšete - společnost prolezlá klientelismem ve státní správě, kdy na zodpovědných a výkonných místech smrdí na židlích tetky a strejcové von Pilsneruniversitat und Schweinerei - to je živná půda pro hloupost, oblbování druhých a populismus.
Takoví mají co dělat, aby jakž takž vybojovali úspěšně každodenní boj s vlastní leností, chamtivostí a tupostí.
------------------------------------------
Tak jak Vy byste řešil mnou daný příklad operativně a jak systémově ?
14. 03. 2011 | 09:43

je mi z vás zle napsal(a):

Tohle ale Džamila Stehlíková určitě nepsala, ale napsala ji to(nebo aspoň zkorigovala) nějaká asistentka (asi pan Stejskal - přičemž jeho historický exkurz o Cikánech je opravdu excelentní... už vím, odkud vítr vane, když "administrátor" zdejších diskuzí, žije v takových představách...Myslím, že by měl za fašistickou či nacistickou prohlásit celou první republiku, neb její zákony, byly zcela zjevně nacistické - cikáni nebyli rovnocenní lidé jako Češi, že ano). Ale zpět k Stehlíkové - celý dlouhý text je bez chyb, ale když se osobně vyjadřuje v diskuzi je to samá chyba, nemluvě o stylu vyjadřování, ve kterém nezapře svůj cizí původ.

Líbí se mi to, jak tu pan Stejskal lajnuje pravidla... Už jenom to, že tu někdo dává "svoje" příspěvky do blogu, které zjevně sám nenapsal, ale jen se pod ně podepíše, je v pořádku - vše ale rozumnému člověku signalizuje - LEŽ, PŘETVÁŘKA, POKRYTECTVÍ.
Mimochodem, do Bydžova léta jezdím a o tom, jak se tam chová cikánská menšina, by se daly popsat stohy blogů. Možná by si tam měl pan Stejskal zajet, k večeru, zajet se podívat do nějaké jejich putyky a hodit s nimi řeč. Ale bez předchozího "vlezdoprdelství", že tam přijel za nimi, protože je na jejich straně. A také může přivézt svou dceru, neteř nebo vnučku, nebo kamarádku, a ponechat ji tam pak napopsas. Možná pak bude psát a obhajovat jiné stanoviska...
V Praze u chlastu se všechno dá vobkecat, to už ví každej pražskej intouš vod Charty 77...

Jako jiným i mě je z takových lidí ZLE.
14. 03. 2011 | 10:15

Horrido napsal(a):

Tak hlavně, že se tam všichni předvedli jako spravedliví ochránci lidských práv, nezapomněli se vyfotit, v televizi zaúčinkovat. Teď o tom budou psát blogy, podávat návrhy, sepisovat petice, provádět průzkumy, vyrábět studie a vůbec přetékat pravdou a láskou.

Jenom proboha nepracovat a nic skutečně neřešit.
14. 03. 2011 | 10:27

taky romofob napsal(a):

Všichni jsme jen psychicky narušení "romofobové", jak jsem se někde dočetl...
14. 03. 2011 | 10:40

taky romofob napsal(a):

Kamarád se mi přiznal, že se kdysi líbal s cikánkou, ale cikány nikdy neměl rád, takže asi není romofob, protože měl s Cikány i vyloženě pozitivní zkušenosti, ale taky říkal, že ta cikánka byla slušná, otec pracoval, matka taky, a s cikány nechtěli mít NIC společného... asi ta romofobie může skočit i na Cikána... může mi to nějaký levicový sociolog a romolog vysvětlit?
14. 03. 2011 | 10:43

taky romofob napsal(a):

A v u nas na Ostravě se dycky řikalo, že kdo se nelibal s cikankou, tak neni žadny chlap... a to platilo už i za komanča.
14. 03. 2011 | 10:45

t... napsal(a):

Paní Stehlíková,

u předchozího blogu jste na tahu, pokud chcete, nevím zda jste zaregistrovala.
14. 03. 2011 | 10:55

retroaktiv napsal(a):

Hold paní Stehlíková, Havle, a ost.předstvitelé všech demokratických stran, jste už tak zdiskreditovaní, že ani dobře myšlená snaha nepadne na úrodnou Zemi!
Politika všech politických představitelů stran, která si na začátku 90 let začala říkat, že bude demokratická,svobodná a že bude hájit lidská práva se zprofanovala tak, že už jakýkoliv projev ze strany jejích představitelů působí strašně, lacině, uměle a především falešně.
Kdyby teď odešli všichni politici, představitelé měst, právníci, zastánci všech ideí do ústranní, už te´d by bylo pozdě.

POLITICI VŠECH DEMOKRATICKÝCH STRAN NEPRODLUŽUJTE AGÓNII LIDÍ TOHOTO NÁRODA, A ZRUŠTE VŠECHNY SVÉ POLITICKÉ STRANY, ZRUŠTE VŠECHNY IDEE, KTERÉ HLÁSÁTE, PROTOŽE UŽ JIM NIKDO NEVĚŘÍ, A NIKDO NEVĚŘÍ VÁM!
ZPROFANOVALI JSTE SE TAK, ŽE SI ZASLOUŽÍTE ODCHOD, POKOJNÝ A NA VĚKY!
TZN. OD KLAUSE AŽ PO VV, PO KOMUNISTY, AJ. PSEUDOIDEOLOGICKÉ FORMY BAŽÍCÍ PO MOCI!
ODEJDĚTE A NEVRACEJTE SE!
UŽ ANI SNAHA O LIDSKÁ PRÁVA NEMÁ CENU, NATOŽ O REFORMU EKONOMIKY, POLITIKY A ČEHOLKOLIV.
Už je to marné, a je to patrné z názorů mnoha stovek, tisíců, statisíců.
Jedinné řešení je přímá demokracie, veřejné hlasování, výběr a splnění požadavků!
Vaše cesta parlamentní demokracie selhala, vývoj společnosti po ekonomické,sociální, právní ztratil na významu, protože nefunguje, protože lidé vidí a cítí každedenní nespravedlnost a neschopnost těch nejpovolanějších provádět rozumnou, důslednou aprospolečenskou politiku.
Nahradili jste do slova a do písmene své zájmy nad zájmy obce...
Podobně jako arabští diktátoři, kteří se vzdálili obyčejným lidem tak, že vytvořili odlišné světy.
Tak to je i u nás!
ODEJDĚTE A VEMTE SI I DOKTORY!
14. 03. 2011 | 11:00

Bohouš Sobota napsal(a):

Milá paní Džamilo,
pokud to netušíte, tento stát se řídí platnými zákony. Jestliže bylo (a to bylo, dokonce pod drobnohledem) shledáno, že průvod oné DS (která vůbec není můj šálek čaje) Novým Bydžovem je lege artis, tak MAJÍ PRÁVO POCHODOVAT, pochopitelně ve vší slušnosti.
V tom jim nesmí nikdo bránit.
Což se bohužel stalo.
Policie konala správně.
Tak vo co de?
V Kazachstánu by to všechno rozhodl od stolu Hlavní VelkoVezír, to je fakt. Cestu znáte, jazyk také. Děkujeme, odejděte.
14. 03. 2011 | 11:06

Čochtan napsal(a):

Jak byste to řešili vy, milí fangličkáři ?
Jak ? Jako nešťastný soused ? Asi bych vyrazil na chatu hubit krysy. Na to bych si připravil láhev vodky se silnou dávkou jedu a postavil bych si to za dveře, abych tu flašku nezapomněl. Druhý den ráno by tam už určitě nebyla.
Jako policista ? Dal bych tento tip sousedovi, tak jako mi ho kdysi dal jeden vyšetřovatel kriminálky.
14. 03. 2011 | 11:06

t... napsal(a):

Čochtane,

Vy jste znásilnil vodnici, možná i všechny kapřice v rybníce, Vy na to vypadáte už podle jména, podle úrovně příspěvků teprve. :-)
14. 03. 2011 | 11:10

t... napsal(a):

A jéje, tady se bude střílet. :-(

Čas 5,13 :-)
https://www.youtube.com/watch?v=tpUaHWSJYPE
14. 03. 2011 | 11:18

Tenco napsal(a):

Čochtan
Takže ty vlastně žádné řešení nemáš.
Jen vyřváváš u půllitru a čekáš na svého fíru. Co ti nařídí.
Ty chceš řešit problémy celých evropských komunit /muslimové, cikáni/ , ale neumíš navrhnout řešení banálního - jednoho problému.
Jak tě asi někdo může brát vážně - co myslíš ?

Jsi zřejmě duševně nemocný člověk, který potřebuje na něco projikovat svou nedostatečnost. Ale to je tvůj problém.

Divím se ale, že si tě pan Horvath oblíbil.
Ale to je zase jeho věc.
----------------------------------------------------------------
Někdo další ? Opět otrávit jedem na krysy ? I děti a nemocné staré lidi ?

A proč tedy ne rovnou všechny ?

Problém co ?

Kam je všecky pohřbít ? Jak zajistit logistiku ? Personál ?

No, před časem tady jedno takové řešení bylo.
Což hledat inspiraci tam, milí fangličkáři ?
14. 03. 2011 | 11:20

Čochtan napsal(a):

Paní Stehlíková,
vy v naší zemi nemáte kořeny, Vás s naší zemí pojí jen cár papíru, nic víc. To je váš problém. Proto si nemůžete v této zemi dovolit, co si dovolí Češi s mnohageneračními kořeny. Na tohle jsme velice hákliví, když nám cizinci, byť i s občanstvím, do našich vnitřních věcí kecají a udělují knížecí rady. Velice hákliví. Ono nejde ani tak o ryze české kořeny jako o středoevropské kořeny. Kořeny takřka každého z nás jsou široce rozvětvené, a sahají od Vídně přes Čechy a Moravu až do Německa. Berlin, Drážďany, Mnichov, i tato města jsou kolébkami české kultury, českých národních umělců.

Když už vám nezodpovědně dali české občanství, tak si ho užívejte a nekecejte nám do našich věcí. Nejsou to vaše věci.
14. 03. 2011 | 11:20

Čochtan napsal(a):

Tenco,
musíš uznat, že by to zredukovalo řev výtržníků a ten pracující nešťastník by se po dlouhé době vyspal. No já bych to soudruhu vyšetřovateli samozřejmě neudělal ! Ani bych k tomu nikoho nenaváděl ! A na té flašce by samozřejmě nebyly žádné moje otisky. Slušná cikánská rodina by nikdy cizí láhev neukradla.
Copak, cikáňata už taky chlastají vodku ? Odkud to Tenco víš ? Vyprávěj Slávku, člověka to potěší, když slyší o neštěstí !
14. 03. 2011 | 11:28

hanah napsal(a):

Stehlíková

Paní Stehlíková, můžu znát důvod, proč jste mi neodpověděla na mé dotazy (viz výše ) ? Např. čí lidská práva skončila pod kopyty koní a z jakého důvodu schvalujete obcházení účelu zákona ze strany cikánů, kteří svůj protest účelově označili za náboženské shromáždění, čímž nebylo.
Za odpovědi děkuji
14. 03. 2011 | 11:33

Tenco napsal(a):

hanah alias pí Haslingerová /s rezervou - někde tvrdí, že paní Haslingerovou nezná, jinde zase že paní Haslingerovou je, zřejmě podle situace :(((/

http://www.reflex.cz/clanek/stary-reflex-tema-reflexu/18378/nekorektne-napravo-rx-diskuse.html

Kterýsi /nejmenovaný bloger :)))/ napsal
"...Paní Haslingerová, která vydává Fragmenty a patří mezi nejhysteričtější
Klausovy obdivovatele v listopadu 1989 požadovala po UV KSČ jako ortodoxní komunistka ozbrojený zákrok proti stávkujícícm studentům za což byla později na hodinu vyhozena z Akademie věd...."

Kruci, jestli je to pravda, tak být paní Stehlíkovou - též neodpovím.

:((((

"Kopeme za ODS - stále".

Kruci - tak DSSS...eh, tedy ...ODS ?
:----()

hanah
Byla jste členkou KSČ ?
14. 03. 2011 | 11:56

Midori napsal(a):

Paní Stehlíková,
považuji vás za nekompetentní osobu ve věci cikánů.
Zamyslete se nad sebou. Dělejte něco užitečného a neškoďte více.
Pište třeba o Kazachstánu, to by nás mohlo zajímat.
14. 03. 2011 | 11:57

Čochtan napsal(a):

Hanah:
Stehlíková ti neodpoví. Nemá co. Ono je to stejné jak za komunistů. Skupina, která nesdílí všespasitelnou ideologii, dostane nálepku extremisti, rasisti xenofóbové, dříve to byly nálepky třídní nepřítel, rozvratný živel, agen CIA, atd,.. a pak se s ním jedná jako s vyvrhelem. To znamená, my jako majitelé všespasitelné ideologie smíme vše, onálepkovaní nesmí nic !
Tohle už dávno známe.
14. 03. 2011 | 12:02

Holubář napsal(a):

Pod kopyty koní.....
No, škoda, že už nejsem žádný hřebec, spíš takový starý valach, který je schopen už jen táhnout svojí káru.
Ale že bych si ještě občas nekopl, to ano - to bych si tedy kopl.
14. 03. 2011 | 12:16

schlimbach napsal(a):

Tenco

všechno začíná od dostatku práce - té je všude okolo dost, stroje jsou, suroviny jsou a materiál také - dokonce lidí je nadbytek. Řeklo by se, tak kde je ten problém? Problém je v systému. Místo abychom si sami spravovali vlastní měnu, nechali jsme se tupouny zavléci do globálního otroctví, platíme výpalné (už přes 70 miliard ročně na úrocích), nechali jsme tupouny rozkrást státní majetek, strategické suroviny i průmysl jsme vložili do cizích rukou. To, co jsme vždycky dokázali v přebytku vyrobit, již neděláme, ale dovážíme a ještě se na to zadlužujeme. TUPOUNŮM ZMAR, OPRÁŠIT VLASTNÍ ROZUM I PÍLI A UDĚLAT SI NEJDŘÍVE POŘÁDEK DOMA. K tomu je nasměrovaná alternativní reforma, která je zveřejněna na www.ekonomickareforma.cz - ta řeší i zde rozebíraný problém. Řeší jej tak, že všichni mají stejná práva ale i POVINNOSTI. Práce je právo (ne povinnost) a společnost se o to musí postarat - postará se tím, že zdroje do oběhu jdou skrze realizaci konkrétních programů (obce jsou základní jednotkou státu a mají velice významné pravomoci) a paralelně je tomu zjednodušené podnikání, zdanění a veškeré návazné věci, aby ti, kteří mohou a chtějí, mohli bohatnout skrze reálnou ekonomiku, čímž vytvoří nová pracovní místa, lidé budou mít obživu. Pro ty, na které se místa v soukromém sektoru nedostanou, zaměstná samospráva při realizaci uvedených konkrétních programů - od hrabání trávy až po údržbu obecního majetku nebo výkon práce v obecních firmách. VŠECHNO TOTO JE ZÁVISLÉ NA SVOBODNÉ VOLBĚ OBČANA A JEHO ODPOVĚDNOSTI. POLITICI NEMAJÍ ŽÁDNOU MOŽNOST MANIPULOVAT S PENĚZI. POLITICI JSOU ODSOUZENI DO ROLE SLUŽEBNÍKŮ OBČANŮ ZA PŘEDEM STANOVENÝ A ZASTROPOVANÝ PŘÍJEM. Potom si společnost může dovolit i realizaci známého hesla - BEZ PRÁCE NEJSOU KOLÁČE.
KDO NEPRACUJE, AŤ NEJÍ! Těm, komu se nebude chtít pracovat reforma nabízí 20% minimální mzdy a nic víc. Když někdo nechce pracovat, nemůže očekávat od společnosti jakékoliv ohledy. SPOLEČNOST ALE MUSÍ ZAJISTIT DOSTATEK PRÁCE PRO VŠECHNY, KDO CHTĚJÍ PRACOVAT. Ve stávajícím ekonomicky otrokářském systému jsou navzájem rozeštvávány různé skupiny obyvatel proti sobě, aby se tupounům lépe vládlo. Je na nás, jestli jim půjdeme na ruku, nebo se jich zbavíme. Na námitku, že práce nebude nikdy dost pro všechny, kdo chtějí pracovat mohu říci jedině, že je to blbost. Nikdo nemusí dnes pracovat 8 hodin denně, můžeme pracovat 5 - 6 hodin 4 - 5 dnů v týdnu a "vystřídat se" v práci, můžeme se věnovat sobě a svým blízkým, dokonce můžeme odejít i podstatně dříve do důchodu, nesměli bychom ale poslouchat tupouny a nesměli bychom si je volit do svého čela.
14. 03. 2011 | 12:21

Občan napsal(a):

To Schlimbach:

Nojo, Vy máte v zásadě pravdu ve všem.
Jenže...
Při úvazku 4x6 hodin a při současných "platech" Vám ten člověk stejně umře hlady, protože si nevydělá ani na na nájem. Tenhle systém je totiž úplně zvrácený, stal se hadem požírajícím vlastní ocas, pohlcuje sám sebe.
Protože produkuje stále víc za stále nižších nákladů a při stále menším počtu zaměstnanců. Tím se dostává do situace, kdy už nemá komu prodávat svou produkci, protože z bývalých svých zaměstnanců učinil nezaměstnané a ti nemají CO utrácet. Místo toho, aby najal více lidí, naopak propustí další, sníží platy a zvýší produktivitu práce.
Spirála zmaru se už točí jako zběsilá...
14. 03. 2011 | 12:42

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy