Přesně teď se otvírají volební místnosti v Hondurasu, kde od června probíhá politická krize. Kde je prezident Manuel Zelaya (tady mu říkají MEL) v domácím vězení na velvyslanectví Brazilie. Volby by mohly být východiskem z krize. Pokud proběhnou bez incidentů, demokraticky a transparentně. Dalším otazníkem bude postoj zahraničního společenství. Do dnešního dne je zaregistrováno přes 500 zahraničních pozorovatelů.
Myslím si, že tady nejde jen o Honduras. Jedná se o to, jestli se podaří Hugo Chavesovi uplatnit svůj návod na změnu ústavy a dostat Honduras do své sféry vlivu. O tom že tomu tak je, svědčí dnešní "mapa" států, které volby s největší pravděpodobností uznají a které ne.
Podívejte se na kongres ODS z pohledu delegáta. Od dnešního rána od 9:00 tady můžete sledovat dění trochu jinak, ve formě amatérských fotek. Podobný blog s volbou prezidenta Vás navštívilo přes 50 tisíc. Pro obnovení a nové fotky používejte tlačítko F5.
Kdo bude tváří Evropské unie? O tom kdo se jí opravdu stane, rozhodnou dnes šéfové evropských vlád. Po dlouholetém favoritovi Tonym Blairovi se však zaprášilo. Nový post předsedy Evropské rady (v podstatě prezidenta) zakotvuje Lisabonská smlouva, která vstoupí v platnost 1. prosince. Tady jsou kandidáti o kterých se mluví.
Ministři se budou na pondělní schůzi zabývat návrhem poslanců ČSSD na zrušení regulačních poplatků ve zdravotnictví. Zavedení poplatků bylo podle poslance a středočeského hejtmana Davida Ratha protiústavní a asociální. Budou proto po vládě chtít, aby jednala o jejich zrušení.
Podivné. Pokud by člověk přistoupil na tuto rétoriku, tak by si s jistotou vsadil, že ČSSD bude chtít zrušit i koncesionářské poplatky. Ty totiž tvoří 2160,- Kč výdajů na domácnost a podle výzkumu vadí nejvíce levicovým voličům.
Dvě třetiny Čechů chtějí zrušit koncesionářské poplatky