Svobodné volby nebo úřednická vláda?

24. 03. 2009 | 06:10
Přečteno 5440 krát
Historie se opakuje. Po vyrovnaných volbách jsme v roce 2006 uspořádali diskusním fórum v Senátu „Svobodné volby nebo úřednická vláda?“ Na něm zaznělo množství příspěvků pozvaných hostů, mezi nimiž byli například Přemysl Sobotka, Mirek Topolánek, Miroslav Kalousek, Martin Bursík, Vojtěch Filip, Zdeněk Jičínský nebo Jiří Pospíšil. Není na škodu si zrovna dnes zopakovat některé závěry.

Napříč obsahovým spektrem jednotlivých vystoupení bylo možno registrovat několik sjednocujících prvků, na nichž se zúčastnění řečníci shodli:

1) úřednická vláda je jen dočasné opatření pro řešení politické situace – krize. Úřednická vláda musí mít vždy jasný mandát a časové ohraničení (většinou do předčasných voleb), není však vládou plnohodnotnou
2) je zřejmé, že bez vlády oddělené od moci soudní a parlamentní neexistuje plnohodnotná demokracie, vláda vládne – parlament kontroluje. Jestliže dlouhodobě neexistuje způsob, který umožňuje efektivně ustavení třetího pilíře demokracie – vlády, je třeba tento systém změnit
3) všechny parlamentní strany musí hledat cestu, která pomůže odblokovat současnou patovou situaci snahou o nalezení kompromisu.

Po přečtení těchto řádků, je evidentní, že hlavně bod číslo dva zůstává dlouhodobě jedním z problematických bodů, které není politická reprezentace schopná společně změnit.

Více informací včetně fotogalerie naleznete na těchto stránkách.

Úřednická vláda nebo svobodné volby?
Úřednická vláda nebo svobodné volby?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vlk napsal(a):

Pane Kožušníku, politici jsou schopni ten stav změnit. To není o schopnosti. To je o ochotě! nejsou ochotni! Protože každému vyhovuje jen to řešení, které vylepšuje nebo aspoň nezhoršuje jeho současnou pozici. nedovolí si luxus, pardon, spíš nutnost širšího pohledu do budoucnosti, aby odstranili současnou díruv ústavě. Která by jednou pro vždy nalezla účinný a funkční mechanismus vypsání nových voleb, když se vláda dostane do takového stavu v jakém je třeba právě teď.
Zákonodárce totiž v tomhle bodě uděla kdysi velikou chybu. při tvorbě současných, evidnetně nefunkčníc mechanismů sjednu věc přepokládal, která nenastala a naopak nepočítal s veličinou, s kterou máme co do činění.
S čím piočítal? Se zdravým porzumem vedení politických strana a s tím, že jsou schopna spolu v míře alespoň minimální nejen komunikovat, ale spolupracovat. U nás není ani jedno, tím méně druhé.
A s čím, že nepočítal? Neodhadl, že bude aktivistický president, který si bude přisvojovat úlohu, která mu nepatří. nepředpokládal v demokratickém státě v roli presidenta člověka se sklony orientálního monarchy.
Z ětchto dvou přepokladů je zřejmé, že politici by se na ústavní změně měli domluvit. Oan totiž provizorní vláda je provizorní vládou, ať už je úřednická nebo sestavená podle výsledků dávno minulýžcha silně neaktuáloních voleb.
Ze všeho nejhorší pro demokracii je ale varianta třetí. totiž nekonečná vláda vlády bez mandátu. V demisi. Jak také můžeme zažít.
24. 03. 2009 | 07:22

Neopřemyslovec napsal(a):

to vlk: Prvně reaguji na vaši nicku. Fakt vy jste nejen starý, ale i neobyčejně hloupí post komunista. Vaše příspěvky čtu jako komunistické Rudé právo. Ano jako ne. Ne jako ano.
ČSSD je postižena tzn. syndronem spalovače mrtvol v krematoriu. Spalovač má vždy za každých okolností na mysli prospěch mrtvol. Jak by jim ulehčil, jak jim zpříjemnit spalování atd. ČSSD má také vždy na mysli ulehčením důchodců, starých a mladých lidí neschopných si pomoci sami, pacientů z vlastních příčin (chlast, kouření, přežírání apod.). Co je v pozadí, to ukrývají (hlasy ve volbách, prospěch svůj i prospěch soukmenovců apod.). Za staletí se nikdy neopakovalo stejné stádium. Nyní je oranžovočervené stádium. Žrát a srát z mandatorních výdajů (služeb). O co nyní bude privátnímu sektoru zle, o to větší příjde post sračka. Doufám, že stádium oranžovočervené bídy nebude dlouhé.
24. 03. 2009 | 07:34

juvel napsal(a):

Pane "vlk", prosím, nereagujte na tohoto nenávistného blba Neopřemyslovce.
24. 03. 2009 | 07:43

Martin X. napsal(a):

Neopřemyslovče
Prosím, dodejte fakta o té "oranžočervené bídě" Zatím všechna fakta (makro i mikro) spíše nasvědčují "modré bídě." Nastudujte si čísla o vývoji 1992-98, resp. 2006-2009 (celkem cca 9 let vlád ODS) ve srovnání s 1998-2006 (8 let ČSSD) a pak žvatlejte.
24. 03. 2009 | 07:46

vlk napsal(a):

juvel
nemusím. všechno jste napsal za men. Díky.
24. 03. 2009 | 08:27

Pr(u)dič napsal(a):

to neopřemyslovec ! Hrubka hned ve druhé větě a neskutečné pitomosti uvedené dále jen ukazují vaši duševní omezenost ! Pravý to pravicový poblouzněnec !
24. 03. 2009 | 08:30

Návrh Jan napsal(a):

Úřednickou vládu
v čele se ŠVEJNAREM !
K překonání současné krize.
24. 03. 2009 | 08:45

mirek napsal(a):

Švejnar je emigrant, který leze do zadku Komunistům a bývalým komunistům na sjezdu vypraví o demokracii. Je to nevej Beneš - a na tyhle lidi pozor. Až bude vládnout Paroubek, důchody budou 50 000,. a více tisíc korun, průměrná mzda bude 70 000 Kč a více. Jsem pro něj. Mát o jeden háček- rohlík bude za 200,- Kč a mlíko za 800,-. Tak hurá do toho.
24. 03. 2009 | 08:55

Teo napsal(a):

Ano! Nechať vláda padne! Nechať nastoupí vláda levice a plnou silou vymete pravicové ze všech postů! pak nám tu zavládne blahobyt.
Všichni dostaneme po nástupu levice k moci neomezený kredit a budeme z něj čerpat každý podle svých potřeb. Dluh nám přitom nenaroste, protože dluhy se jak známo platit nemusí a tedy nebudou. Bydlení každému bude zajištěno zákonem a zdarma, strava pestrá samozřejmě také. Minimální mzda bude navýšena na úrověň mzdy maximální a práce bude zaměněna za koníčky.
Nemá smysl dřít na svůj blahobyt, když se může nařídit. Hnusné pravicové teorie je třeba zakázat, protože jen vedou k pravicovému poblouznění. Vše se musí podřídit příkazům a zákazům, neboť jen tak se dosáhne bezstarostné blaženosti a vše bude všem jasné, protože to bude dané zákonem.
Zakážeme chudobu, nemoci, stárnutí, impotenci a nastolíme zdraví, bohatství, mládí a věčné ztopoření s plodností maximální. Poručíme větru dešti, přikážeme téct vodě do kopce a nebudeme ji pracně přečerpávat. V případě krizí nasypeme prachy všem, aby utráceli a tahali si do svých domovů vše, co se jen u nás vyrobí a tak zajistíme ekonomický růst. Za peníze co lidé utratí se zpětně zajistí blahobyt a peníze utracené se opět rozdají k utrácen.... Takže vznikne ekonomické perpetum mobile, za což Jyrkovi Paroubkovi se Sobotkou bude udělena Nobelova cena za ekonomii. Nobelovu Cenu Míru pak dostane soudruh Filip s Grebeníčkem, protože ti nás nevyvražďovali a za to jim petří náš dík.
Starci, nemocní, chudí, slepí, němí... jásejte! Až nastoupí levice po odkráglování pravice k moci omládnete, uzdravíte se, zbohatnete, prozřete, vrátí se vám řeč.... páč to bude nařízeno a tím vyřízeno.
Jó, Paroubek ví jak na to! Má na to manuál od Evropské Socialistické Internacionály v které je ČSSD členem!
24. 03. 2009 | 09:07

Teo napsal(a):

Karle ANO! Máš pravdu že komunistům vděčíme za vše a bez nich to nejde! Ani prezidentský majestát. A všechny vlády, které se nepodrobí vůli komunistů, dopadnou stejně jako Topolánek. Švejnar na Hrad a komunistům za něj dík!
24. 03. 2009 | 09:20

Míval napsal(a):

Pokud vzpomínám, obecně ty tři pilíře demokracie jsou - moc zákonodárná, moc exekutivní a moc soudní. Poslední dobou mám stále silnější pocit, že u nás jde víc o pilíře organizovaného zločinu než demokracie.
Takže rychlost výměny vlády nepovažuji za rozhodující. Ze současného marasmu by snad mohl pomoci systém závazných referend švýcarského střihu.
24. 03. 2009 | 09:25

Neopřemyslovec napsal(a):

Pru(u)dic: Já ze zásady po sobě nečtu co píši. Na to si platím korektora. Abys ses nepodělal po slově hloupí(ý). Že se při pohledu na oranžovou barvu rozklepu jako při pohledu na homosexuála v akci, je přirozené. Škoda, že jsem nežil za německé okupace. E.Moravec byl zrůda, ale chápu a rozumím jeho pohledu na Čechy.
Největší omyl v roce 1989 bylo, že vítěz byl k poraženým smířlivý. Vítěz nemůže být jako v dálnověku krutý a vypálit poražené. Vítězům "chartistům" se až tak moc nedělo, proto až tak moc nechtěli komunistům ubližovat. A my to nyní tvrdě pocitujeme na sobě. Kdejaký post komunista štěká a štěká. U muslimů ať jsou jakýkoliv, jedno se jim neupře. Nemajetný, zdravotně postižení, sociálně nezpůsobilý atd. ví, jaké kastové postavení zaujímají a pokorně poslouchají úspěsné a silné. Přesně takhle to vyžadoval Baťa. Vytvořil dosud nepřekonaný ráj mezi bohatými a chudými. A vo vo votom to je!
24. 03. 2009 | 09:30

hawk napsal(a):

U nás je špatně nastaven celý systém voleb, protože voliči jsou v podstatě rovnoměrně rozděleni na levici a pravici. Takže ať vyhraje volby kdokoliv, málo co v parlamentu prosadí. To je holý fakt, a tak se čeká, kdo první přeběhne a oslabí vládnoucí stranu. Naopak to nebývá. K tomuto rozdělení voličstva by slušel anglosaský způsob voleb, tedy vítěz bere vše, vládne a buď se znemožní nebo posune stát, demokracii, spotřebu, zadlužení, oddlužení, (co si kdo ráčí představit) dopředu. A protože opravdu vládne a může proměnit své vize i na půdě parlamentu, tak si pak nemůže stěžovat na opozici.

Fakt, že se tady budete hádat nezmění vůbec nic a můžete se na hlavu třeba postavit. Kdyby tento systém byl možný i u nás a obě největší strany se dokázaly, kromě neustálého plivání špíny na sebe vzájemně, domluvit, jsou komunisti out, stejně tak jako pár lidí z poblázněných zelených a lidovci by asi už také nevládli - buď s tím nebo s tím, jim je to jedno, hlavně, že tam jsou.

Jediná vada na kráse je Paroubek, který je populistou a skoro novodobým diktátorem, který se nám tak nějak stal a nabalil na sebe třeba Ratha, který je schopen naprosto všeho. Jinak by byla i ta soc.dem možná i volitelná.

A o Klause nejde, jednou je to jeho ústavní pravomoc (povinnost), tak ať jí využívá. Nakonec vzpoměňme na Havla, jak si po pádu vlády ODS užíval své dny moci se svou občanskou vizí a dělal jeden taneček za druhým. V tom to není, je to v systému voleb.
24. 03. 2009 | 09:38

Pete napsal(a):

Mívale, to co jsi napsal, vystihuje naprosto všechno současné dění. Ano, je to tak. Tři pilíře demokracie, se mění na tři pilíře organizovaného zločinu. To jsou skutečné programové cíle současnévlády.
24. 03. 2009 | 09:40

Teo napsal(a):

pro "hawk".
Jako by mi to z duše mluvilo. Dík za rozumné slovo. To vždy potěší :-))
24. 03. 2009 | 09:49

hawk napsal(a):

dík Teo, ale jen jsem konstatoval zřejmé. :-)
24. 03. 2009 | 09:57

martin.k napsal(a):

neopremyslovec: pane, to co pisete, je fasismus. pokud to tak citite, pak je tedy fakt skoda, ze nezijete za protektoratu, kdy byste nebyl ani plnohodnotnym obcanem, lec pouze prislusnikem vlastniho "statu". prislusnikem se dvemi pravy. drzet hubu a drzet krok.
24. 03. 2009 | 09:59

talentovaný šibal napsal(a):

Úřednická vláda ANO !!

Vůbec se ale nehci dožít toho až Klaus takovou úřednickou vládu jmenuje. Budou v ní totiž samý zkrachovalý ksichty z "jeho starý dobrý ODS" kdy on byl ještě předsedou.

To by byla doslova a dopísmene katastrofa. Co sem slyšel tak hlavními kandidáty na post premiéra je na prvním místě -
Jiří Weigl - známý z kauzy Savoy kde si skvěle notoval s likvidátorem politické kultury v Česku Šloufem.

Dalšími kandidáty jsou likvidátor českého hospodářství Karel Dyba, prezidentův miláček Pavel Bém, poskok z CEPu a dnes předseda SSO Mach a jako lahůdka nakonec Vlasta "vířivka" Tlustý, bývalý člen KSČ a poté kovaný pravičák.

Hrůza na to pomyslet kdo by stal jednotlivými ministry .... Železný ministrem kultury ... atd.
24. 03. 2009 | 10:13

vlk napsal(a):

hawk
umím ocenit, že jste se, v mezích svých možností, pokusil o rozumný pohled na věc.
aniž bych měl iluzi o Paoubkovi, doložte jeho diktát! A srovnejte napříkald s působením Klause jako předsedy ODS.
Srovnejte také závěr kongresu ODS a Topolánkem řízené válcování vnitřní oposice s závěrem u socanou a diktátorskou prohrou ohledně Vaňhové a prvního pokusu, aby místopředsedkyni za ženy zvolil UVV. Pak se můžeme bavit racionálně dál.

Teo a mirek
když už jsme u těch komoušů, fízlů a jiných.
Mám tady jeden moc zajímavý čerstvý link.
Počtěte si.
http://www.tyden.cz/rubriky...
24. 03. 2009 | 10:15

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jednu nadávku ("zaslepenej blbe"), neboť nadávky jsou v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi.

Pane vlku, rozhodl jsem se nakonec nechat tradičně fašizující text pana Neopřemyslovce včetně nadávky určené Vám. Myslím, že jste se zde s tímto společně s panem juvelem velmi elegantně vypořádali. Rád bych, aby zde Vaše reakce zůstaly jako jakýsi návod pro ostatní. Snad Vám to nebude vadit ;-) Díky.

Libor Stejskal, editor blogů
24. 03. 2009 | 10:39

Meňo napsal(a):

Mirek
Je-li Švejnar Benešem, jak píšete, tak to je veliká čest přirovnávat ho k tomuto velikánovi naší politiky a dějin vůbec. Nebýt jeho, tak jsme tady dneska neblogovali, ale chcípali bysme za polárním kruhem, kam nás chtěli přestěhovat nacistické zrůdy Němci po II. svět. válce.
Já bych si spíš myslel, že Švejnar je náš Obama ! Je to naděje ! Naděje do krize a na lepší svět !!!
24. 03. 2009 | 10:39

hawk napsal(a):

vlk

vůbec o tom dál nehodlám diskutovat, stačí číst noviny a sledovat jeho projevy. Například ten úplně poslední na svém vlastním sjezdu při volbě místopředsedkymně. To je člověk toužící až klinicky po moci, rozhodování o lidech a td. Pokud to nevydíte vy nebo kdokoliv jiný, je zbytečné o tom diskutovat.

PS: já pořád beru blog jako diskusní fórum, ne jako válečné pole.
24. 03. 2009 | 10:40

hawk napsal(a):

omluva za hrubku, až jsem z toho dostal osypky:-( Panu vlkovi opravuji NEVIDÍTE. Díky.
24. 03. 2009 | 10:42

vlk napsal(a):

Stejskalovi
ano. není důvod to mazat! Ani mne nenapadlo, že snad byste to měl udělat.Správné rozhodnutí.
Nicméně, já měl možnost netradičního / pro mne/ řešení neboť juvel to odpracoval za mne. nebýt toho, vytáhnul jsem dvouručák. Však víte.

Dělá mi dobře, když mohu být za vzorňáka ,-))
Ale aby z toho Rumcajs neměl náhodou trauma. nějak to budu muset,tenhle pozitivní poklesek, napravit.
24. 03. 2009 | 10:44

vlk napsal(a):

hawk

no jsem rád, že politi vašehosrdce jsou pravým opakem a moc vykonávají jako službu lidem a jsou něco jako matka Tereza.
A je pěkný souvstah dvou vět z pětivěté vaší repliky. Totiž téhle:
vůbec o tom dál nehodlám diskutovat, stačí číst noviny a sledovat jeho projevy.

a téhle:

PS: já pořád beru blog jako diskusní fórum, ne jako válečné pole.
To skutečně nemá chybu.
24. 03. 2009 | 10:48

karel matousek napsal(a):

Chtel bych vedet, co se deje v 'neopremyslovcove' mysli - da-li se onen malignantni organ takto nazvat - pri sledovani homosexualu v akci, jak pise ve svem zajimavem prispevku. Zabiji pri tom Slavnikovce, muci Vlka, zene se s kalasnikovem na postu, aby tam pomstil Emanuela Moravce..? Povez nam detaily, mily neo-, rozepis se trochu..
Jinak Svejnar thumbs up, samozrejme. :))
24. 03. 2009 | 10:49

hawk napsal(a):

vlk

nicméně jste jeden z mála levicově zaměřených, se kterým je vůbec diskuse možná, což na těchto stránkách nebývá obvyklé.

Když už jste tak chválen, tak si to užijte :-)) Ale je to fakt.
24. 03. 2009 | 10:50

Melčákokracie napsal(a):

ODS
Vstanou noví přeběhlíci !
24. 03. 2009 | 10:52

jarpor napsal(a):

hawk

Potlesk !
Více chvály netřeba, aby "nám" nezpychl... :-)

Hezký den
24. 03. 2009 | 10:54

hawk napsal(a):

jarpor

pravda, ještě že jsi to napsal :-))
24. 03. 2009 | 11:08

borůvka napsal(a):

Radši deset Topolánků, než jeden Paroubek.
24. 03. 2009 | 11:58

hawk napsal(a):

borůvka

myslím, že to přesně vystihuje situaci na trhu :-)
24. 03. 2009 | 12:01

Al Jouda napsal(a):

Žádná úřednická vláda - ještě jsme neměli vojenskou chuntu !
24. 03. 2009 | 12:23

Kamil napsal(a):

Tak jsem si vzpoměl na starý vtip: " ptali se cikána, co je to KSČ, cikán se zamyslí a říká, aj to znám, vzali mi hůsle a dali mi lopatu ".
Hezký den.
24. 03. 2009 | 12:27

Aleš napsal(a):

problém naší politiky je onen "bolševický slogan" kompromis je sprosté slovo. Když se ještě zkombinuje s mizivou odpovědností všech našichpolitických stran, vysokou korupcí, strašnou žravostí v politickém korýtku, nízkou etickou úrovní , právní kulturou , nízkou průchodností práva a spravedlnosti,obávám se že problém české politiky to není většinový nebo menšinový systém- ale to , že ¨česká politika je z velké části boj o moc, bojovaný ne výsledky, ale diskreditací politického protivníka a oblbování veřejnosti.
Pár příkladů- po 19 letech neexistuje v ČR moderní důchodová a zdravotní reforma,
dokonce ani standard zdravotních služeb poskytovaných z veřejného pojištění, vymahatelnost práva se rok od roku snižuje a politici se stále méně snaží maskovat bezprecedentní zasahování do záležitostí, které jim nepřísluší- kauza Čunek, ovlivňování toho, co bude veřejné medium natáčet a vysílat apodobné lahůdky.
S tímto stavem politiky nemůže hnout žádná změna volebního systému, s tímto stavem může hnout pouze nejméně 5 nebo 8 letá vláda populistů typu Haider, Edelmannová, Lukašenko, potom se možná konečně vzapamatuje veřejnost, a stávající politické strany, pokud se tak nestaneobávám se, že pro většinu politiků bude platit ono Klausovo- to je pod mé rozlišovací schopnosti.
Jsem přesvědčen- že vnější a vnitřní podmínky české politické scény naznačujíže BOHUŽEL tato doba se blíží.
24. 03. 2009 | 12:50

Aleš napsal(a):

omlouvám překlep ne pokud ale dokud se tak nestane v předposlednéím odstavci!§
24. 03. 2009 | 12:53

stejskal napsal(a):

To je myslím velmi přesný postřeh, pane Aleši (a dodal bych, že je to problém celé společnosti, kde zjevně neexistuje dostatečně silná poptávka po jiném chování, než jaké jste popsal).

A zároveň pravděpodobný scénář. Doufejme, že ta vláda populistů se silně totalitními sklony skutečně přinese nějaký ten posun v myšlení této společnosti a hlavně že ji přežije ve zdraví. Ale jednomu z toho jde mráz po zádech...

Hezký den.

Libor Stejskal
24. 03. 2009 | 13:17

hawk napsal(a):

Aleš, Stejskal

skoro bych se bez toho obešel a doufal bych, že se lidé probudí bez toho. No ale...když musíš, tak musíš :-)
24. 03. 2009 | 13:20

jarpor napsal(a):

Hergot, hawku, už mne nebaví furt souhlasit, třebas jen s Vašim komentářem k jinému...
To je den... :-))
24. 03. 2009 | 13:29

ego napsal(a):

Jaká je příčina této vládní krize? Je potřeba vidět především příčinu, Wolf, člověk který pravděpodobně zneužil veřejné peníze se stal hlavní postavou této krize. A protože většině poslanců se nechce uvolnit teplá parlamentní místečka, tak nevěřím, že vláda padne. Zelení se stáhnou, jako vždy, lidovci jsou ovce a ODS se drží u moci.
Ale nemohu konstatovat, že jako volič ČSSD nechci pád vlády, ta se musí totálně znemožnit, tato permanentní agónie, ve které se Topolánkova vláda bude zmítat dál, pouze socialistům nahrává.
Ve volbách do parlamentu je potřeba zvolit silnější pro - většinový systém, takových 8 - 10% hlasů jako práh, nebo systém vítěz bere vše.
24. 03. 2009 | 13:42

hawk napsal(a):

ego

příčinou krize není Wolf, jednak proto, že příčinou je pitomý systém, viz výše a jednak proto, že takových Wolfů je v poslanecké sněmovně 200. Wolf je zajímavý jen tím, že se hloupě nechal nachytat. :-)

takže se závěrem vašeho článku nelze, než souhlasit.
24. 03. 2009 | 14:18

hawk napsal(a):

jarpor

buďte rychlejší a budu muset pro změnu souhlasit já, jak je vidět :-)
24. 03. 2009 | 14:19

dříve ruda napsal(a):

pane Stejskale,

i když je neopřemyslovec podle mě největší blb na tomto serveru, překvapuje mne, že najednou kodex nejen neplatí, ale ještě vyzdvihujete juvela (kterého mám jinak rád) za jeho porušení. Ukazujete, že pravidla platí jak pro koho. Ale na to jsme konečně u nás zvyklí.
24. 03. 2009 | 15:20

Neopřemyslovec napsal(a):

martin.k: kdo není zelený je zločinný Klaus, kdo není pro evropský je ..., kdo není socialistický je fašista apod. Život je velmi tvrdý boj. Jen sociálně demokratický lehkoživkové existující jen z mandatorních výdajů jsou správní apod. My privátní lidé jsme okrádáni ze všech směrů. Ano, netvrdím, že v ilegalitě pod Dělnickou stranou je ukryto klasické fašistické podzemí. Jsou to ale obyčejní schopní občané, které dusí nejrůznější "kolektivistické" hnutí. Prostě po šedesáti létech musí dojít k "pročistění" schopných a neschopných. Číst oranžovočervené diskutéry je traumatické. Žij si, ale za své. Dost mikroteroru proti géniů malopodnikajících!
24. 03. 2009 | 15:22

vlk napsal(a):

Stejskalovi

přirozený instink mi říkal, že mám zase sáhnout po dvouručáku a vyřeit spor osvědčeným způsobem...
Ledva jsem poslechl hnutí mysli, být za vzorňáka, je to jak vidíte špatně. Minimálně dříveruda vám to hned omlátí o hlavu...
což mne osobně mrzí.
24. 03. 2009 | 15:51

dříve ruda napsal(a):

vlku,
pravidla jsou pro každého. Jakmile je někdo osvícený a obdařený mocí začne porušovat ve jménu svého přesvědčení, je to špatně.
Vyčítáte mi tento názor? Měl byste stát na mé straně, pouze vaše ješitnost vás staví na opačnou stranu barikády -pokud se tam tedy nalézáte. Já sem nechodím bojovat, ani se zde nerealizuji a místní poměry mi náladu nepokazí.
24. 03. 2009 | 16:13

Neopřemyslovec napsal(a):

dříve ruda: Dříve jakási prokurátorka udělala jen obyčejný pohyb palcem směrem dolů. Dnes skučí jako kurňa. Někdo dnes nazval zde na diskuzi "největším blbem". Má to stejné parametry jako by jsi nazval Proroka "největším blbem". Doufám, že zde diskuzi nečtou muslimové. Příště kritizujte příměrovými synonymi. Mějte se hezky.
24. 03. 2009 | 16:37

Pípa napsal(a):

Volal jsem Pinochetovi a bohužel, nemá zájem. Prý to nestojí za to. A pak, je tady ta Unie.
24. 03. 2009 | 16:59

blanka napsal(a):

Proboha o jaké úřednické vládě je řeč. Vždycky to budou figurky nastrčené politickými stranami nebo lobbistickými partičkami.Pane Kožušníku, nedělejte z lidí hlupáky.
24. 03. 2009 | 18:08

Skogen napsal(a):

Pane Vlku, pakliže sem ještě nahlédnete, mohl bych vás o něco požádat..? Padla zde slova o prof. Švejnarovi v souvislosti s nyní aktuální variantou "úřednické vlády". Švejnar nedávno volal po posílení pozic MMF a Světové banky - s ohledem na řešení krize, tentokrát té ekonomické a finanční. Vy jste člověk zřejmě s nevšedním vhledem do, nazval bych to, praktické ekonomie (možná už tomu termínu náleží nějaká skutečná definice, nevím..), jak pohlížíte na tento postoj člověka, který pravděpodobně v české politice neřekl poslední slovo? Pokud podle mého dojmu Švejnar náleží tamtéž co Wolfowitz, čí zájmy budou bankéři zastupovat, není pak příklon k unii jen mezistupněm k neokonzervativním ideím? Možná jsem natolik vedle, že není ani vhodné reagovat, pak se omlouvám za oslovení. Přiznávám, že mi to vrtá hlavou od prezidentské volby a nejsem schopen si sám odpovědět.
24. 03. 2009 | 20:02

vlk napsal(a):

dříveruda
nevyčítám. Máte na něj právo. leč přiznám se, že mne v konkrétních souvislostech mrzí.To snad může a s ješitnstí, jak předpokládáte, to nemá nic společného.jen mne mrzí, že když jednou si tos někým nevyřídím podle svého, abych zbytečně nekazil vzduch, odnese to editor.
nevím, jestli mi rozumíte, co mám na mysli.
Já vám ale rozhodně nemohu vyčítat volání po naprostém dodržování principů.Popíral bych sám sebe.
Jde mi skutečně o editora. Zbytečně se vydal všanc.A tohle mne lidsky mrzí.
Nic víc. Já tady nikdy nežádal o nějaké speciální zacházení.tedy pro sebe.
24. 03. 2009 | 20:18

vlk napsal(a):

skogene
buďte tak laskav a vynechte toho pana, prosím.. Děkuji.
dále konstatuji, že men přeceňujete.Já jsem to, čemu se říká, když si budu opravdu hodně fandit lokální hráč. Vy kladete globální otázku.
Ale onen projev prof. Švejnara jsem slyšel. zkusím jej interpretovat tak, jak mu rozumím.
On volal po posílení role MMFa SB s dobrých důvodů. Tahle krize je globální. A je řešena ale rozhodnutími mnoha lokálních vlád. uznejte že je to docela nešikovný způsob jak řešit krizi.
MMF a Sb byly založeny jako globální instituce, také pro řešení krizí. Nicméně krizí jiné dimenze. Krizí jedné nebo několika málo zemí.
Ale jsou to jedny z mála globálních institucí, které mají odborný potenciál k řešení.
nemají však pouvoir politický a výkonný, aby do řešení globálně vstupovaly a nemají také nebo hlavně, dostatečný kapitál, aby při takhle velkém maléru něco vyřešily. Ale dávají bázi multilaterárního odborného řešení. proto volá prof. Švejnar po posílení jejich role. To nemá co společnéhos Wolfovitzem. Jakkoliv to je jestřáb a klasický produkt Bushových neoconů. AN druhé straně - druhou organizaci vede původně francouzský socialista, pokud se nemýlím. takže z toho bych vůči prof. Švejnarovi vůbec nic nevyvozoval.
Teď k Eu. Naprosto nevěřím, že by v ní převážily neokonské teorie! Evropská pravice je prostě úplně jinde. Ví, že voliči prostě chtějía lpějí na sociálním státu. nejsou to ani socani, natož komunisté, jak tady hlásají zdejší echt praví, krteří by sem nejradši vrátili kapitalismus konce 18.století. Jde o pravici. Ale poučenou pravici. Která si pamatuje, proč vznikly dvě světové války.
Teď k prof.Švejnarovi osobně. pevně věřím, jako vy , že poslední slovov české politice neřekl a že ji ovlivní.Ale pokládám osobně za vyloučené, že by se stal předsedou nějaké překlenovací vlády do nových voleb.
Ani snad ne tak proto, že ODS řekla , že nějakou takovou vládu prostě nepodpoří. Nýbbrž proto, že si neumím představit, že by Klaus prof. Švejnara takovou úlohou pověřil. ne při jeho malichernosti, ne při jeho pomstychtivosti. Kterou názorně předvedl při dnešním hlasovánív parlamentu.bez jeho souhlasu, by nějaký Schwippel nebo Tlustý nehnuli ani malíkem.
Jedinou možnost vidím, že by došlo na pokus, kdy by po dvou marných jmenováních nakonec třetí jmenování premiera vyhlašoval předseda sněmovny. Ale tady si zase neumím představit, že by takovou roli prof. Švejnar přijal.
Vydal jsem zásadní soud. A pokud se spletu, mám se tady na co těšit.
24. 03. 2009 | 20:35

talentovaný šibal napsal(a):

Už je to tady, už je to tady,už je to tady, už je to tady, už je to tady, už je to tady, už je to tady, už je to tady, už je to tady ...
SBOHEM VLÁDO !!!!!

Tohle je jeden z nejlepších dnů v tomhle roce, je to začátek konce všelijakých topolánků, dalíků, kožušníků a stejskalů.
Naše vítězství se blíží. Nejdřív zklikvidujem kožušníky ve volbách do EP, pak srazíme ODS na kolena ve volbách do PSP ČR a na podzim jim zasadíme defitivní smrtící úder ve volbách do senátu.

Pak už nebude mít ODS předsedu senátu a tudíž se pěkně popakuje i pan Kožušník.

Holt toto je oranžový rok !

P.S. - Jestli pak bude zítra oblíbený FOTOBLOG pana Kožušníka z dnešního projednávání ve sněmovně ? :)))))))) hahahahahah h hahahahah haha
24. 03. 2009 | 21:03

Skogen napsal(a):

Děkuji za odpověď. Pokud Vy máte k tomu tématu daleko, pak já tam prostě vůbec nedohlédnu, takže když jsem Vás viděl se zde pohybovat, zkusil jsem Vás požádat o úsudek a jsem zcela spokojen.

Co se týče prognózy, pokud si Vás VK nepřečte a nebrnkne mu to o strunu, nejspíš o renomé nepřijdete.
24. 03. 2009 | 21:11

Skogen napsal(a):

Víte Šibale, už bych si myslel, že své nadšení parodujete.. Ono není zase tak nad čím jásat, protože díky tomu, že situace byla až na další potenciální přeběhlíky přehledná a našli se koaliční poslanci, kterým se očividný maras na voliče zajídal (zdravotnická reforma), byla Topolánkova vláda v podstatě paralyzovaná. Teď ale nastává stav, kdy se znovu rozdávají karty podle Klause. A ten si svou státotvornou roli znovu vychutná. ODS je neperspektivní. I kdyby byl Topolánek zbaven vlivu, "ojetou stranu", jíž už jednou pohrdl, Klaus na milost nevezme. Ale vsadím si, že Topolánkovi se dostane cti potřetí za tři roky sestavovat vládu. Jednak je to formálně možné, jednak PR nových pravicových tváří potřebuje čas na mediální exhibice, jednak se tím "věčný vítěz" definitivně vyřídí. Ale až po jistém čase vlády v demisi. Opozice nebude chtít příliš narušovat předsednictví, pravicoví konkurenti (?) umožní Topolánkovi jakž takž čestný odchod za úklid ve vládě. Nikdo nebude mít zájem přebírat nepřiznaný Kalouskův chaos. Můj tip je, že Topolánek to potáhne dál, dokud se nevyprofiluje k ODS paralelní pravicová strana.
24. 03. 2009 | 22:13

dříve ruda napsal(a):

vlk:
O.K. pokud jde o vás, i když si nedovedu představit, jak tím dvouručákem ničíte neopřemyslovce. Naprosto zbytečné úsilí. Jeho brnění neprorazíte a pro zbytek světa vypovídají jeho příspěvky dost samy o sobě.
Leč editor, to je jiná! Nectí vlastní pravidla. Co chceme po jiných, když k prolomení našich zásad stačí ta možnost mazat...
Nezlobíte se na mě, protože mám na svůj názor právo, říkáte. To se mi zdá málo. Tohle není spor o názor. Toto je exaktní záležitost, založená na jasných faktech.
A dále by tedy kodex měl být doplněn o seznam oficiálních blbů, neboť pravidlo, že takto kohokoliv nazývat je zde nepřípustné, padlo.
25. 03. 2009 | 00:16

Qiedo napsal(a):

O trochu dřív narození vědí,co bylo Radio Jerevan.Jeden z dotazů(před cca 25ti lety :"Bude se krást i v komunizmu?" Odpověď : "Nikoli,vše bude rozkradeno ještě za socializmu." Řekl bych,že ta doba se snad již pomalu blíží,až nebude co krást,snad i ty politické strany začnou trochu spolupracovat.Na co nám to pak bude,upřímně řečeno,nevím.Mám alespoň na chvíli teď stejnou radost,jako pan Talentovaný šibal.
25. 03. 2009 | 00:17

dříve ruda napsal(a):

Jsem zvědav, co má v rukávu nachystáno Klaus. Čekám nějaké překvapení. Východního typu.
25. 03. 2009 | 00:29

vlk napsal(a):

Skogene
no napsal jsem to, jak jsem uměl nejlépe...jinak nemám strach, že Klaus by pověřil Švejnara, aby tady ze mne udělal tajtrlíka. On ani netuší, že existuji. Což mi nijak nevadí.
ale napsal jste brilantní odpověď šibalovi!

dříve ruda
víte, já myslím, že nemáte pravdu. Se Stajskalem. A nejsem šťastný, že jste do toho najel.
A Neopřemyslovcovo brnění. Hmmm.je to o zkoušce. Ale určitě se k tomu ještě dostanu.
25. 03. 2009 | 07:25

SuP napsal(a):

talentovaný šibal -
Ta Vaše strana dostane na prdel už ve volbách do E-parlamentu. Vy si snad myslíte, že lidi co Vás volili za 30 Ká se budou namáhat chodit k urně kvůli někomu, kdo za nic bude brát 180.000,- ?
Teď zas já Buhehehehe!
25. 03. 2009 | 10:03

Pocestny napsal(a):

Trochu nedovařené a tabloidní, aber was kann Mann erwarten...

Diskuse, to je hezká ZOO...
25. 03. 2009 | 17:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy