O hledání pravdy
Předkládám ji čtenářům v plném znění:
Vědci přepisují historii koronaviru. Našli nového pacienta „nula“
ČTK
VČERA 19:45
Podle zjištění italských vědců se pětadvacetiletá žena z Milána nakazila už v listopadu roku 2019.
Skupina italských vědců vydala studii, ve které upozornili na nový nejstarší případ nákazy koronavirem v Itálii. Podle jejich zjištění se pětadvacetiletá žena z Milána nakazila už v listopadu roku 2019, píše dnes agentura ANSA. Podle Milánské univerzity to je nejstarší zdokumentovaný případ koronaviru u člověka. Itálie byla jednou z prvních evropských zemí, kde se koronavirus začal šířit na komunitní úrovni. První případy nákazy novým koronavirem byly ale zaznamenány na počátku prosince 2019 v čínském městě Wu-chan.
Vědci studii publikovali v odborném časopise British Journal of Dermatology. Zkoumali vzorky kůže odebrané pacientům, kteří trpěli různými druhy kožních nemocí. Podle vedoucího výzkumu Raffaela Gianottiho z Milánské univerzity si výzkumníci všimli, že u části pacientů s covidem-19 se nemoc projevuje právě kožními onemocněními.
Při zkoumání vědci narazili na vzorek kůže odebraný v listopadu předloňského roku. Testován byl dvěma způsoby a výsledky u něj pokaždé prokázaly stopy po přítomnosti koronaviru. Žena, které byl vzorek odebrán, byla vědci kontaktována a uvedla, že v té době trpěla také bolestmi v krku.
„Podle údajů přítomných ve světové literatuře se jedná o nejstarší záznam přítomnosti koronaviru v člověku,“ uvedla Milánská univerzita. Dlouho se mělo za to, že italským „nultým“ pacientem byl muž z lombardského města Codogno, u kterého byla nákaza koronavirem prokázána 20. února 2020.
Milánští vědci v minulém roce vydali jinou studii, podle které byl koronavirus přítomen v Itálii již na podzim roku 2019. V této studii vědci zkoumali přítomnost protilátek v odebrané krvi. Tato studie měla výrazný ohlas v Číně, kde část médií podporuje tezi, dle které koronavirus není původem z Číny.
Itálie patří mezi evropské země, které epidemie koronaviru postihla nejvíce. Italské ministerstvo zdravotnictví dnes ohlásilo 12 532 nových případů koronaviru za posledních 24 hodin. To je méně než v neděli, pokles je ale částečně vysvětlitelný rozdílem v počtu uskutečněných testů. Počet úmrtí v souvislosti s covidem-19 se zvýšil z nedělních 361 na dnešních 448 mrtvých. Od začátku epidemie byla nákaza koronavirem potvrzena u 2,29 milionu osob, z nichž 79 203 osob zemřelo. Konec článku.
Podobných zpráv jsem zaznamenal více. V jednom ze svých blogů jsem uváděl příklad, kdy Radiožurnál uvedl rozhovor s vojenským sportovním činitelem, který tvrdil, že si naši vojenští reprezentanti odvezli z Wu-chanu nákazu několik měsíců před tím, než tam vypukla epidemie. Má to ale háček - virus je velmi nakažlivý a všichni jsme si Vánoce 2019 užívali v pohodě.
Kladu si otázku, komu podobné zprávy prospívají. Samozřejmě Číně, která se chce zbavit odpovědnosti za vznik pandemie. V Itálii žije početná komunita Číňanů, kteří odjeli slavit začátek svého lunárního roku do vlasti a odvezli si z ní koronavirus, který později těžce sužoval Itálii. Jak snadné by bylo hodit odpovědnost na Itálii, že právě z ní pandemie vzešla. Má to ale háček: Zatímco italští Čínané ve své vlasti v (relativním) zdraví slavili, měla být v Itálii pandemie v plném proudu a nebyla.
Jako zdroj je uvedena ČTK. Mám tomu rozumět Česká tisková kancelář v čele s Davidem Soukupem? Stojí si za touto zprávou? Ověřili důkladně všechny zdroje? Je jim známo stanovisko Světové zdravotnické organizace WHO ke vzniku pandemie? Pokud nebude opraveno, mělo by být v této těžké době pro lidstvo respektováno.
Já osobně pokládám tento článek za klasickou nebezpečnou fake news.