Jako podporovatelé Ruska a Číny nebo jako čeští a evropští patrioti?
„20. července uskutečnily operačně taktické raketové komplety podléhající raketovému svazku
49. vševojskové armády Jižního vojenského okruhu RF, které jsou rozmístěny na Kubáni, v rámci taktického cvičení podle plánu mimořádné kontroly bojové pohotovosti elektronické odpaly
z odpalovacích zařízení Iskander-M na pobřežní cíle pomyslného nepřítele.
Na cvičištích v Rostovské a Volgogradské oblasti RF a na dočasně okupovaném Krymu proběhla cvičení
s vojáky radioelektronického boje Jižního vojenského okruhu RF. Do plnění úkolů zapojili Rusové komplet radioelektronického boje Murmansk, jehož umístění na Krymu odhalili dobrovolníci z InformNapalmu
v roce 2015. Rusko tak pokračuje v militarizaci okupovaného Krymu, která ho postupně mění v jednu velkou vojenskou základnu.“
V této souvislosti je nepřehlédnutelná jiná informace ministra průmyslu a dopravy Karla Havlíčka
(za ANO), že o stavbu jaderného bloku v Česku se aktuálně zajímá pět firem, mezi kterými figuruje
na prvním místě ruský Rosatom, ale také čínská firma China General Nuclear Power. Karel Havlíček
(za ANO) uvedl, že dvě ze tří smluv mezi vládou a ČEZ o stavbě měly být podepsány do konce června. Jde o rámcovou a prováděcí smlouvu. Babiš uvedl, že smlouvy před schválením představí všem předsedům parlamentních stran. Tendr na výběr dodavatele by měl být vypsán do konce tohoto roku, vítěz by měl být vybrán do konce roku 2022.
Maně se mi přitom vybavuje neslavná historie radaru v Brdech z let 2006-2009, který se měl společně
s raketami v Polsku stát součástí americké protiraketové základny v Evropě. Na rozdíl od polského souseda jsme tento projekt tehdy tak dlouho zpochybňovali, až od jeho záměru USA ustoupily.
Dnes si už o základně můžeme nechat jen zdát. A stojíme před nadcházejícími volbami v letošním
a příštím roce před politicky další strategicky a bezpečnostně důležitou otázkou, o kterou se pochopitelně zajímá také Brusel, kdo bude stavět tento blok. Měli bychom proto nejen bedlivě sledovat programy jednotlivých politických stran, ale také letošních kandidátů do senátních a krajských voleb, jak se s touto strategickou otázkou důležitou pro bezpečnost České republiky a Evropy hodlají vyrovnat.
Jako pasivní či aktivní podporovatelé zmíněné okupační zahraniční politiky Ruska a komunistické politiky Číny anebo jako čeští a evropští patrioti, kterým leží na srdci a prvním místě svoboda a demokracie?
Napsáno pro facebook.
*https://informnapalm.org/cz/putin-navstivil-okupovany-krym-aktualni-data-o-manevrech-armady-rf-u-ukrajinskych-hranic/?fbclid=IwAR1-4q-CYvGk15NUHd-4MSutu-pBQQ8h9QA36EVZUZ9zwVUVT17do4dh__c