Normální a nenormální sex

11. 09. 2010 | 11:54
Přečteno 28830 krát
pan Klaus mladší napsal článek o příručkách na sexuální výchovu ve školách. Nemám nic proti jeho názorům které se týkají tématu - škola a sexuální výchova.

Zarazil mne ale jeho názor na homosexualitu. Neříká ho otevřeně, ale spíš v náznacích.
Píše, že "součástí osnov jistě bude vědecké tvrzení, že homosexualita je zcela normální. Je to normální - píše, " třeba jako cukrovka /t.j vrozená dispozice, postihuje lidi inteligentní i hloupé.." a pokračuje v tom bodrém smyslu dál včetně myšlenky, že"lepší je cukrovku nemít" a klade si otázku zda je normální od slova "norma", "přirozenost," nebo "atavismus."

Srovnání s cukrovkou je nesprávné. Cukrovka je nemoc. Homosexualita nikoli. Cukrovka je onemocněním, kdy organizmus není schopen dodávat tělu dostatečný inzulin. Homosexualita je biologickou alternativou vývoje mozku stejně jako heterosexualita. Cukrovka se léčí, homosexualita nikoli, i když v tom směru bylo v minulosti učiněno dost nešťastných pokusů.
Rozdíl je v tom, že při cukrovce hraje roli slinivka, zatímco homosexualita je podmíněna mozkem a je biologickou alternativou vývoje mozku stejně jako heterosexualita.
Homosexualita se prostě - na rozdíl od cukrovky - léčit nedá, aniž bychom člověka nezmrzačili.
Normy či "normy" - jak se je snažil zavést nacismus nebo dnes třeba Irán, už dávno neplatí.

Sigmund Freud a řada autorů před ním přinesli předpoklad, že v každém člověku se vyskytují prvky mužské i ženské, tedy větší nebo menší míra homosexuality - s tím, že u většiny lidí jsou homosexuální sklony vytěsněny. Z nedostatku jiných možností mělo ostatně mnoho někdejších chlapečků při erotických hrách za partnery chlapečky. A většina z nich žila později s dospělými holčičkami.

Nejsem homosexuál, ani nemám rád průvody této menšiny a jejich akce. Žasnu ale, že v Čechách se najdou dokonce lékaři, kteří se ještě dnes domnívají, že homosexualita neodpovídá "normě." Doufejme, že se svými moderními přístroji ji už alespoň nepovažují za hřích.
O této sexuální orientaci si přece už dávno může každý něco přečíst.
Tedy i pedagog.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Karel Matoušek napsal(a):

Kolují názory, že se mohl fundovaně informovat ve svém bezprostředním okolí.
11. 09. 2010 | 12:25

Frante napsal(a):

Co psal Klaus o homosexualitě psal v daném kontextu zbytečně - je již známo že se nedá naučit ani odnaučit takže je jedno zda a jak se o ní bude vyučovat z hlediska počtu budoucích homosexuálů (z této obavy o tom psal jak jsem to pochopil).

K tomu co píše Kraus - zda je to v normě nebo ne, zda je se to dá srovnávat s cukrovkou to je myslím jenom o významu slov a pohledu (takže taky zbytečný článek ne?). Podstatné to začne být v situaci kdy je potřeba udělat nějaké rozhodnutí, při tvorbě legislativy atp.
11. 09. 2010 | 12:30

skeptický napsal(a):

Dnešní názor na věc je politický pragmatismus,lépe řečeno oportunismus.Lékařský názor se za posledních padesát let musel podrobit politickému tlaku,jsou to voliči.

To,že lékaři něco nedovedou vyléčit není argument.Rakovina nebo arterioskleróza se také nepokládají za standard,nebo "normál",jen proto,že se to neumí vyléčit.
Je to věc názoru.

Pohanská náboženství (t.j.ta přinášející krvavé oběti),to léčila ukamenováním.Taky špatně.

A používat podpůrné argumenty jako nacismus,nebo ajatóly je laciné.

Já bych to nechal odborníkům,a držel se pimprlat.

O schopnosti psychiatrů vyléčit duševní nemoci,které sídlí v mozku ani nemluvím.Nula.
11. 09. 2010 | 12:30

Tencokida Hnuj napsal(a):

Ještě že to Velký Kormidelník jr. nepřirovnal k vředu na prdeli.
Což je mimochodem taky nemoc.
Tohle je totiž eufemismus jako hrom.

Jistě , možná že genetickou manipulací jednou dokážeme manipulovat i genetickou predispozicí.
K tomu trocha Skinnera - a šup, souložit se bude jen "normálně". I u Kormidelníků. :((

No jo - ale co když takový Mercury disponoval tím hlasem jen proto, že se buď kdysi kdesi u kohosi cosi zvrtlo, či sublimoval své libido právě tam, kam ho dosublimoval ?

Nebyla by to škoda ?

https://www.youtube.com/watc...
11. 09. 2010 | 12:44

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé a nadávky obsahující příspěvky, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 09. 2010 | 12:51

otokar napsal(a):

pane Stejskale,
znamenám, že diskuse se zde výrazně zkultivovaly, i silné výrazy jsou jaksi v kontextu. Asi to děláte dobře.
11. 09. 2010 | 13:03

Aarfy napsal(a):

Homosexualita dle meho nazoru v norme není, ale samozrejme to zalezi na definici normy. Pokud existují 2 základní sexuální preference - homosexualita a heterosexualita, přičmž zastoupení v populaci je cca 25:1, pak nevidím nic špatného na tvrzení, že normální je být heterosexuál.
Já bych se vůbec nebál, navzdory všeobecné fobii před politickou nekorektností, homosexualitu označit za nemoc. Ale opět nevím, jaká je přesná definice nemoci. Zcela jistě brání (nebo minimálně velmi znesnadňuje) předávání vlastních genů do dalších generací, což je z biologického hlediska jediný cíl a smysl existence živých organismů.
11. 09. 2010 | 13:08

NevericiTomas napsal(a):

No tak homosexulaita samozrejme je nenormalni sexulani chovani, neb nevede k rozmnozeni jedince. To ovsem sex s antikoncepci taky. Takze kdyz homosexulaitu potira horlivy katolik, ktery broji i proti antikoncepci, tak s tim nesouhlasim, ale rozumim logice veci. Pokud to dela nacek ,ktery pak doma obstastni svoji pritelkyni nadopovanou hormonama je to pokrytectvi.
11. 09. 2010 | 13:09

fabianogolgo napsal(a):

Z technického hledistka je spoustu věci odchylkou od normálu daného většinou. Stejně tak třeba že je člověk levák. Což ve středověku nebyl akceptován, levák se musel změnit na praváka, bylo to považováno jako
věc ďábla....

Jde spíše o to, zda je něco špatného nebo nebezpečného. Na pedofilii ano, protože nezletité ještě není vyvinutá sexuální bytost a neví, co dělá. Ale homosexualita? Nic na nich není, pokud někdo nevyžaduje sex násilím nebo vydíráním. A pokud homosexuální styk se děje mezi dospělými. Dokonce totéž platí pro heterosexuálové.

Se svobodným souhlasem svéprávného partnera ať si každý dělá co chce. Každému má to být uplně jedno, jak to vlastně dělám sex.
11. 09. 2010 | 13:10

Karel Mueller napsal(a):

Pane Kraus,

obávám se, že se mýlíte a to zásadně. Homosexualita nemůže být vývojovou alternativou, neboť ve svých důsledcích vede k vymření druhu. Řekněme, že homosexualita je neodstranitelnou deviací.

Existuje slovník naučný, kde máte výklad všech sexuáních deviací. Těžko říct, kolik role v projevení se jednotlivých deviací hrají vrozené předpoklady, to bych nechal povolanějším. Ale normální člověk nedává např. na odiv, že provozuje SM, dělá toaletního otroka apod.
Tyto deviace se mohou zdát směšné nebo odporné (mě určitě), ale nevedou k vymření. Homosexualita je nejen deviací, ale ještě k tomu vede k vymření.

Proto je absurdní se tvářit, že jde o vcelku přirozenou věc. Nejde. Homosexualitu lze jen tolerovat jako deviaci.
11. 09. 2010 | 13:13

Martin Volek napsal(a):

Typ argumentu, který použil pan Kraus ve svém textu, mi připadne slabý:
Obdobně jako heterosexualita nebo homosexualiza rozvněž pedofilie vrozenou (biologickou) sexuální orientací.
Avšak kulturní posuzování heterosexuality a pedofilie je rozdílné - heterosexualita je vnímána jako normální, pedofilie je hodnocena (většinovou nepedofilní společností) jako deviace. Heterosexuální sexuální chování je vnímáno jako normální (a zpravidla legální a legitimní), pedofilní chování je vnímáno jako špatné a i v pasivní formě (tj. prohlížení obrázků) je právně penalizováno).
Posuzování toho, zda je homosexualita normální či nikoli, je společenský konstrukt - obdobně jako posuování heteroxesuality jako normální a pedofilie jako nenormální.
S klasifikací na normální či nenormální bych byl proto ponkud opatrnější než pan Kraus. Ten jako nenormální označuje názor, že homosexualita nenormální není, aniž by však vymezil kritéria pro posuzování normálnosti. Pro řadu homoxesuálů určitě pedofilie nenormální nebude, jaký je však na vlastní normalitu pohled pedofilů?
11. 09. 2010 | 13:13

stejskal napsal(a):

Díky, pane otokare.

To potěší ;-)

Hezký den.

Libor Stejskal
11. 09. 2010 | 13:19

Tencokida Hnuj napsal(a):

Karel Mueller
Viz deviantní starověké Řecko.
Z kterého vzešlo téměř všecko.

Je normální být holohlavý ?
No, tolerujeme to.
Je normální kazit mládež a nevěřit v bohy ?

Hmm. Jak kdy, jak kdy.

Je normální hajlovat a nenávidět Židy?

Jak kdy, jak kdy. Tolerovat či netolerovat tedy.

Ku, ku, ku, ku, ku .....

Je normální vypít bolehlav a pohrdnout tak svým úkolem a předurčením?

Jdu se kouknout do kuchyně. Co a jak.
11. 09. 2010 | 13:35

Acidburn napsal(a):

Homosexualita není "normální". Rozhodně ne ve smyslu normy, kterou udává standardní způsob chování společnosti. Normou je heterosexuální orientace - bez ohledu na to, zda se to někomu líbí nebo ne. Jakákoli odchylka od normy je deviace (v původním smyslu toho slova, dnes bohužel zatíženého negativní konotací).

Připomínka nacistických či muslimských norem chování je daleko za hranicí racionality - ale podsunout to můžeme, že, Krausi, vždyť i nacisté měli své normy chování (označit nějaké názory za nacistické je zřejmě stále populární, ačkoli komunismus skončil již před 20 lety). Srovnání našeho pojetí normality s normalitou v pojetí třeba Íránu je pak neuvěřitelně stupidní - bavíme se o zcela odlišném civilizačním okruhu na úrovni maximálně 14. století.

Skutečnost, že homosexualita je naší společností tolerována, lze považovat za pokrok, neboť homosexualita není chorobou ani vybraným způsobem chování, ale vrozenou dispozicí (tedy, dle současného stavu vědy to tak vypadá). To ovšem nerozporuje ani Václav Klaus mladší.

Proto není třeba podsouvat Václavu Klausovi mladšímu nějakou averzi vůči homosexuálům - jenže kdo by potom ty Vaše výplody četl, že, pane Krausi?
11. 09. 2010 | 13:47

mudrc napsal(a):

Pane Kraus, je vidět, že již nejste "originálním Čechem". Špatně jste Klause pochopil. On to říká v nadsázce. Jako že sexuologické kapacity budou tvrdit o homosexualitě jako o nemoci. Příště když budete psát, prezentujte se jako "přicmrndálek" originálních tisíciletých přímých potomků Přemyslovců! Prosím, v 21.století již není tělesně rasistické členění. V České kotlince se členíme duševním rasizmem. Tzn. kolik máte od roku 995 (konečné řešení s jinými rody) původních neuronů, axonů, dendritů a synapsí! A o tom to je.
11. 09. 2010 | 13:54

Aktiv napsal(a):

Je zajímavé, že lidská společnost nechce být lidská(teda taková jaká by měla být-rozumná), a stává se z ní jen podlidská-nenávistná, totalitní, rigidní a sterilní.
Když opomeneme právo všech menšin, co zůstane ze společnosti?
Společnost se skládá z menšin, nebo pidikomunit, apod.
Co je většina?Tedy v té totalitní podobě- slepá,tupá,agresivní masa v šedivých kabátech a v zachmuřených obličejích, která umí jen slepě následovat své nenávistné vůdce.
A to je společnost, nebo co to je?
Taková společnost nemá cenu a nbikdy mít nebude?
Jestli Klaus, Joch, konzervativci, nacionalisté, nacisté chtějí budovat bezcennou společnost plnou zaslepených primitivů, tak u sexu, herezi, jiného smýšlení a názoru jak jde vidět zcela plánovitě a předvídatelně začínají, a jak jde vidět v polointeligentí části populace se nacházejí jejich následovatelé- z jejich pohledu se řídí heslem, pryč s 21.stoletím...
11. 09. 2010 | 13:54

Luba napsal(a):

Jen dodávám,
že postižený by měl mít pro jinak postižené pochopení. Alespoň ve větší míře, než zbytek davu.

Pan ředitel Klaus, ač mrzák s vrozenou vadou, je důkazem, že tomu tak být nemusí.

Quasimodo byl románovou postavou.
Ve skutečnosti se dobrota srdce s ohyzdností potkávají vzácně.
11. 09. 2010 | 13:55

MacOSX napsal(a):

nevím kde se v nás bere tahle drzost, osobovat si právo rozhodovat, co je normální nebo není. homosexualita byla v různých kulturách a časech opěvovaná i zatracovaná.
pokud je homosexualita jako orientace daná a v průběhu života neměnná, není to nic, co by společnost nějak ohrožovalo. nikomu sama o sobě neubližuje. argument o nějakém předávání genů je pitomost. je spousta homosexuálů, kteří děti mají, stejně tak jako spousta heterosexuálů, kteří děti nemají, nemohou nebo nechtějí mít.
homosexualita je také chování pozorované i u jiných živočišných druhů.
nedělal bych z toho tedy drama. nic mi to neříká, ale nesoudím.
11. 09. 2010 | 14:01

darbou napsal(a):

Homosexualita a kuřáctví je normální.Ne vždy,ale často je to projev neuskutečněného sexuálního života v míře fyziologické potřeby.Nenormální ale je,a to absolutně nenormální,nechat před očima všech padnout národní ekonomiku a pak na rady různých pseudoléčitelů trestat za to ekonomicky třeba kuřáky.
Zvyšováním ceny jejich "mariuhany" relativně rychleji než zvyšováním cen "marihuan" všeho typu ostatních-jako jsou třeba náboženství,astrologie,okultismus.Astrologii dokonce výdělečně umožnit naproti kuřáctví.
99% procent kuřáků umře ne v důsledku rakoviny plic,ale v důsledku této už tolikrát v dějinách zprofanované důsledky v kriminalitě prohibice.V důsledku útrap spojených s obstaráváním kuřiva.V důsledku stresů z této ničivé propagandy,její zlomyslnosti a sprostoty. V důsledku toho,že nemají pak na jiné životní potřeby.Je to ultranacismus.Obdobně kvůli ceně léčby odoperovat orgány jakékoliv,kvůli ceně implantátů vytrhat zuby.Kupř.výrobní ceny zubních implantátů jsou řádově desetikoruny,prodejní desetitisíce.Ne náhodou nejvyšší procento odsouzených k trestu smrti po Norimberském procesu bylo v Německu ve společenské profesi lékařů-euthanatistiků,pokusníků,dozorců,
šetřílků.
11. 09. 2010 | 14:03

karla napsal(a):

diky za clanek. jen mam k tomu jednu myslim dulezitou poznamku. nechapu, proc mnoho lidi, v pripade, kdy obhajuji prava spolecenskych mensin, maji potrebu svoje stanoviska shazovat, relativizovat vetami typu:Nejsem homosexuál, ani nemám rád průvody této menšiny a jejich akce. ...jakoby mel autor potrebu obhajit se pred homofoby, aby ho nekdo z nich nenarknul, ze je homosexual. to jim jen nahrava. nevim, co je na pruvodech homosexualu duvodem nelibosti...to ze jsou snad hlucni? moc barevni? nebo jen jini? nejsme pak my taky stizeni strachem z "nenormality"?
11. 09. 2010 | 14:06

Acidburn napsal(a):

To Aktiv - váš komentář je primitivním plivnutím. To, že společnost se skládá z menšin (respektive ze sociálních skupin, které nemusí být pouze menšinami) vskutku není objevné tvrzení. Ovšem každá má řadu společných prvků. Tyto společné prvky všechny sociální skupiny žijící na určitém území spojují. Vaše chápání většinové společnosti jako tupého šedivého stáda prozrazuje vaši naprostou neznalost byť jen základů sociologie - odkud jste vypadl, z 19. století? Házení všech vám nepohodlných osob či směrů do jednoho pytle prozrazuje především váš primitivismus, vaše totální nepochopení nejen slova "norma", ale též dalších důležitých pojmů.
11. 09. 2010 | 14:12

stále rebel napsal(a):

Český komunista a český pravičák se neshodnou v tom, který z nich má určovat pravidla, podle který musí ostatní žít a který z nich má mít politickou a ekonomickou moc, ale jinak jsou si velmi podobní. Na tomto a podobných příkladech, si může člověk ověřit to hlásané pravicové pojetí svobody. Stejně tak jejich inteligenci a vzdělanost.

Osobně nevím, za co považovat homosexualitu a tak jsem k tomu rezervovaně tolerantní. Pokud to druhým vyhovuje a mně nějak zvlášť neškodí, tak to neřeším.

Vadí mi lidé s jinou úchylkou, hloupí, nevzdělaní, netolerantní a lidsky zhovadilí. Bohužel mám obavu, že tento typ se u nás stává standardem a všichni, kteří se jim nepodobají, budou prohlášeni za společenského nepřítele.
11. 09. 2010 | 14:13

Mastodont napsal(a):

... homosexualita jako orientace daná a v průběhu života neměnná ...

Můj spolužák ze střední školy byl do 42 let "normální", poté se rozvedl, nechal rodinu s 2 dětmi a "objevil" svou pravou orientaci.

A jak se u měsíčního mimina pozná, že je homosexuál? Jak se to pozná, že ta orientace je daná?
11. 09. 2010 | 14:16

hanah napsal(a):

Luba

Jste duševní mrzák.
11. 09. 2010 | 14:18

Realista napsal(a):

Zbytečně se z toho dělá drama. Už to, že se o tom v 21.století, v údajně tolerantním a sekulárním česku, tak mohutně diskutuje je smutné. Staří řekové, před 2500 tisíci lety, byly v mnoha ohledech mnohem svobodomyslnější,tolerantnější a celkově uvolněnější. Proč se nad tím spousta svatoušků a "ochránců civilizace" tak pohoršuje ? Za prvé, čistě pragmaticky, čím víc homosexuálů, tím víc ženských zůstane nám heterosexuálům. Za druhé mi připadají směšně trapné argumenty o vymírání lidstva na této přemnožené planetě, kdy se populace navíc geometrickou řadou rozrůstá. Nechte homosexuály v klidu, starejte se o vlastní sexuální život a budete spokojeni !
11. 09. 2010 | 14:23

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad hanah ad Luba

Čím se vlastně liší úvaha o nenormálnosti, či nezdravosti celé skupiny lidí od úvahy o stejných fenomenech u jednoho člověka ?

Co je horším projevem duševního mrzáctví ?

Jak je to vlastně ?
11. 09. 2010 | 14:24

Tenco napsal(a):

Ralista
Víte , v antickém Řecku je třeba ale zohlednit pohled na k ženy, coby nižší tvory na jedné straně a kult krásy duše i těla, příslušející tvorům vyššším na straně druhé. Takže půjde spíše o následek než předpoklad.
Vaše čistě pragmatické stanovisko mě ale zaujalo více. Zřejmě příští týden podniknu v této věci osobní výzkum, zda je tomu opravdu tak, jak nastiňujete.

Zajímavá úvaha je i o samoregulaci druhu.
Tedy přemnoženého. Bez ironie.

Jenže pak by měl být vyšší počet lidí s homosexuální orientací spíše v rozvíjejících se zemích, ne ?

A vůbec. Kdo ví jak se to má s tím či oním tam či onde. :---))
11. 09. 2010 | 14:31

arnazach napsal(a):

Ivan Kraus:
Prosím nevyvolávejte dojem (byť nechtěně), že Václav Klaus ml. je lékař. Je to vystudovaný matematik a zeměpisec, který věří, že "magnetické pole přitahuje zrna určitých kovů dle vzorce toho a toho".

A navíc je to "v jádru machisticko-sexistický prase", jehož sexuální výchovu odstartovala sečtělá spolužačka ve 4. třídě a který se dovzdělal "následnými komentáři se zralejšími spolužáky", jejichž "informace, byť lehce pornografického vyznění, se v zásadě shodovaly s realitou."

Je pravděpodobné, že ze stejných zdrojů Václav Klaus ml. čerpá i při svém hodnocení homosexuality.

Karel Matoušek:
Fuj!

Luba:
Fuj! Fuj! Fuj!
11. 09. 2010 | 14:32

Acidburn napsal(a):

To karla: průvody homosexuálů jsou především prvoplánovitou exhibicí nez nějakého obsahu. Jejich účelem je provokovat, jejich heslem je "buď hrdy na to, že jsi jiný". Podotýkám, že ne každý homosexuál musí být nutně též exhibicionista, aby se těchto průvodů účastnil (strach to rozhodně není, protože homosexualita je naší společností tolerována, není ani právně postihována). Možná by stálo za to, aby si účastníci těchto průvodů ujasnili, co vlastně chtějí - jestli chtějí, aby je společnost přijímala jako ostatní občany, kteří se liší v nepodstatných, nezávadných aspektech, nebo jestli chtějí být za každou cenu mimo společnost. Pak ovšem nechápu stížnosti na odlišné zacházení.

Naprosto pomíjím též etický rozměr těch pochodů - nemyslím si, že by se o těchto intimnostech mělo řvát na ulicích, podle mne to patří do soukromí každého jedince.
11. 09. 2010 | 14:33

Tenco napsal(a):

Acidburn
Snad manifestní neuroza.
Zapříčiněná cenzurou okolí či autocenzurou.

Taky si z toho dělám srandu.

Ale myslím si, že je to osvobozuje.

Pokud nedělají hluk či bordel, a nic mě to nestojí - proč ne ?
11. 09. 2010 | 14:36

Acidburn napsal(a):

To Tenco:

mě ty pochody nijak nepohoršují, jen se divím, kolik lidí se chlubí svou sexuální orientací a vystavuje ji na veřejnosti. Pochody sadomasochistů (flagelanti) pohltil středověk. Snad je to svým způsobem osvobozuje.
11. 09. 2010 | 14:41

arnazach napsal(a):

Acidburn:
No tak mně pochody homosexuálů připadají asi tak stejně ulítlý jako srocení lidu na náměstí před velkoplošnou obrazovkou při mistroství světa nebo na Love Parade. O něčem to zřejmě vypovídá.
11. 09. 2010 | 14:43

Luba napsal(a):

hahanah,
zatím jsem duševní mrzák :)

Možná budu zmrzačen i fyzicky, kdo ví?
11. 09. 2010 | 14:44

modra svine napsal(a):

> Ivan Kraus >
Pane Krausi. Protoze me smazali, tak to pisi jeste jednou a to slusne. Kdybyste mel radne vzdelani, nikoliv nejakou humanitni vetev, tak byste vedel, co je to normalni. Normalni je to, co odpovida stredni hodnote Gaussova rozdeleni (+/-) staitisticka chyba. Je to velmi proste. Podle toho je homosexualita, pedofilie, levorukost, cukrovka atd. jev nenormalni. S tim proste nic nenadelate!!
11. 09. 2010 | 14:46

Jiri Heinz napsal(a):

Dobry den
Dekuji za velmi trefnou opozici na pro me ponekud prekvapive nazory pana Klause. Ziji delsi dobu v Londyne a musim rici ze mira xenofobie, provincnosti a v tomto pripade i neprofesionality (pedagog oznacujici homosexualitu jako nemoc!) v nasich zemich me nekdy opravdu zarazi. Ve vyspele (stale jeste predevsim) zapadni mulikulturni a kosmopolitni spolecnosti, kde vysoka tolerance odlisnosti je zakladem pro jeji fungovani by tento nazor vyvolal prinejmensim pousmani.A jeste neco, nejsem homosexual a vubec mi nevadi mirumilovne pruvody teto mensiny.
11. 09. 2010 | 14:46

Realist napsal(a):

Tenco: Ale ano, netvrdím, že to byla ve starém Řecku ideální společnost, ale jsem přesvědčený, že tady byla před tisíci lety funkční civilizace na vysoké společenské úrovni. Kdyby došlo k hypotetickému nepřerušenému lineárnímu vývoji od této civilizace až do dnešní doby, byli bychom dnes někde jinde. Mimoto, uvažte, jak dlouho v kontextu staletí (ne-li tisíců let) trvá naše tzv. "osvícená"/moderní západní(nebo evropská) civilizace ? Jak to bylo s právy "nebílých" ještě před pár desítkami let v USA a před dalšími několika málo desítkami let v evropských státech ? Před několika málo desetiletími bylo legální otroctví (vlastnit jinou lidskou bytost). Jak to bylo s právy žen před několika málo desítkami let v Anglii, považované jednu z "kolébek" moderních evropských demokratických tradic ? Jak to bylo s volebním a politickými právy většiny obyvatelstva ve všech evropských zemích ještě před pár desítkami let ? Atd...atd..

Co se týče homosexuality, moje pragmatické stanovisko je odpověď na spoustu nesmyslů, které čtu o od "bojovníků za civilizaci". Podíl homosexuálů na celkové populaci je víceméně konstantní a všude stejný, ne ? Stejně nakonec dojde k tomu, že se všechny rasy a národnosti budou mísit mezi sebou a nikdo tomu nebude přikládat větší význam a nebudete to vyvolávat větší pozornost.
11. 09. 2010 | 14:49

karla napsal(a):

to acidburn:Z ceho vychazite, ze jejich pruvody jsou bezobsazne exhibovani? Mají lesbicke a gay iniciativy na svých strankach napsano, ze duvodem jejich pruvodu je exhibice bez obsahu? Mam za to, ze jsou v nich celkem jasna prohlaseni, ve kterych haji sva prava a zduvodnuji, proc chteji prosazovat jina. vychazite jen ze svého pocitu? chtely podle vas v 19. století provokovat zeny, když se hlasily na demonstracich o volebni pravo nebo chtěly jen exhibovat?
11. 09. 2010 | 14:55

Acidburn napsal(a):

To Jiří Heinz:

pokud jste nepochopil Klausovu nadsázku, pak nedokážete plně porozumět psanému textu. S údajnou xenofobií, provinčností a neprofesionalitou to nemá společného zhola nic.

Ale když už žijete v té multikulturní a kosmopolitní sploečnosti, zkuste mi vysvětlit, jak je možné, že labouristé chtěli cílenou imigrací zvýšit počet svých voličů tak, aby už nikdy nemohla v Británii vyhrát jiná politická strana? Rovněž se zkuste někdy projet londýnským metrem, budete překvapen, kolik Romů s celé Evropy tam okrádá cestující. A jen tak mimochodem - česká společnost není xenofobní, pouze jí vadí neslušně žijící spoluobčané, na něž je však uplatňován dvojí metr, kteří se nemusí nijak asimilovat (právě v duchu multikulti doktríny) a kteří odmítají dodržovat právní i jiné normy hostitelského státu.
11. 09. 2010 | 14:56

Tenco napsal(a):

Realist
Bavili jsme se o jednom jevu.
Ne o společnosti. Tak jsem to alespoň pochopil.
Proto nenechte řevnivost cloumat svým majestátem. :))

Ideální ? Co je ideální, když vše je podmíněno dobou ?
Kdyby v historii neplatí. Historie nezná kdyby.

Máme jen to své, aktuální slzavé údolí.
My navíc zpitvořené díky tunajšej demokrácii.
Pernamentní kopulaci politiků s byrokraty a jejich vzájemné míšení, mám-li použít Vaše slova.

:---()
11. 09. 2010 | 14:58

Acidburn napsal(a):

To karla:

pochody homosexuálů nesnesou v dnešních poměrech srovnání s pochody za emancipaci žen. A ten důvod je zřejmý - homosexuálové nijak diskriminováni nejsou, mají rovná práva jako všichni ostatní občané, mohou chodit k volbám, mohou své sexuální aktivity provozovat bez obav z trestněprávního postihu, dokonce ani nejsou terčem fyzických útoků extrémistů. Jedinou výjimkou je nemožnost adopce dětí - která je dobře zdůvodněná (bez dlouhodobého sociologického průzkumu vlivu výchovy heterosexuálního dítěte homosexuálním párem nemá smysl se o tom bavit).

Čili homosexuálům práva upírána nejsou, nemají tedy zač demonstrovat. Proto mi jejich Qeer parade v České republice připadá bezobsažná. Podotýkám, že v zemích, kde jsou lidská práva homosexuálů skutečně pošlapávána, tito lidé nedemonstrují (Irán například, nebo Saudská Arábie, případně Rusko).
11. 09. 2010 | 15:02

Realista napsal(a):

Tenco: O.K. Já nejsem v nějakém hádavém módu. Já jsem pragmatik a celkově nechápu lidi, kteří otravují život sobě a jiným vymýšlením hloupostí a "řešením" problémů, kde žádné problémy nejsou. Jinak s souhlasím s vaším hodnocením české skutečnosti, o které mám neskutečně nízké mínění - myslím tím zejména politickou reprezentaci i tzv. intelektuální elitu.
11. 09. 2010 | 15:07

Luba napsal(a):

Tak jsem si ten článek masochisticko-sexistickýho prasete Klause (sám se tak nazval) přečetl ještě jednou a ...
nic homofobního jsem tam nenašel - pan ředitel pouze tvrdí, že homosexualita je mimo normu, s čímž se dá souhlasit. To každý ví, včetně odborníků.

Nic o tom, že jde snad o nemoc, přímo nepíše - jen zvolil nešťastné přirovnání k diabetu.
Zřejmě šel ve šlépějích svého otce, který přirovnal hospodářskou krizi namísto k rýmě, ke chřipce.
Na neléčenou chřipku se dá snadno zemřít. To rýma trvá bez lékařské péče týden, a s lékařem sedm dní.

Podle mého názoru jsou gayové a lesby příslušníci třetího pohlaví. Jsou jich také 4% z populace, jako je diabetiků - proto se asi pan Klaus takového srovnání dopustil - nepovedený oslí můstek může udělat osla nejen z autora, ale i z nepozorného čtenáře :)

Klaus neříká nic o tom, že by to byla nemoc. Jen odmítá děti jemu svěřené o sexu poučovat, a to těmito slovy:
„Fakt o ničem z tohohle článku nechci s Vašimi dětmi ve škole mluvit.“
http://blog.aktualne.centru...

Čili,
on se na to prostě necítí, a domnívá se, že je možné se v tomto směru poučit mimo školní budovu - Kdyby postupoval dle příručky, připadal by si přitom jako Reflexový úchyl Šafr.

No jo. Pan ředitel je tak trochu provokatér, ale co dělá, dělá dobře.
11. 09. 2010 | 15:28

Hlava napsal(a):

souhlasím s Ivanem Krausem úplně,Václav Klaus ml. by se měl nejdříve dovzdělat jako pedagog,a pak psát a rozdávat moudrosti...
11. 09. 2010 | 15:46

KM napsal(a):

Karla - zajímalo by mě vaše srovnání současných práv sexuálních menšin a práv žen v 19. století.
Můžete zde prosím také shrnout, jaká práva si chtějí těmi maškarními průvody sexuální menšiny vydobýt?
Co se mě týče, je mi úplně fuk, kdo s kým žije a co a jak často s ním dělá v posteli. Nevidím důvod zkoumat sexuální orientaci kteréhokoli kolegy v práci, novináře, zpěváka, herce, sportovce nebo politika. Sexuální orientace pro mě není měřítkem toho, co ci mám o konkrétním člověkovi myslet.
Je jen jedna situace, kdy začnu uvažovat, jestli přece jen nejsou ti homosexuálové nějací divní - a to právě když na sebe navlečou ty komedie a táhnou městem, aby každému z nepochopitelných důvodů hodně nahlas vytroubili, s kým spí.
11. 09. 2010 | 15:50

Mlčoch napsal(a):

To Mudrc

Předpokládám, že umíte číst. "Součástí osnov bude jistě tvrzení, že homosexualita je normální." Nadsázka či ironie je v Klausově odhadu, jak budou osnovy vypa-
dat. Tedy že v nich bude nesmyslné tvrzení o normalitě.
Račte si přečíst originál a pak pochopíte, co má p. Kraus na mysli. Tou větou p.Klaus najevo, jak chybné budou osnovy.
Co to znamená být "originálním Čechem?"
Pravdu má ten přispěvatel, který píše, že v zahraničí by
názory jaké má Klaus mladší vyvolaly hodně úsměvů.
Dávný Freud a řada dalsích vědců by asi byli dnes
překvapeni, jaké názory může mít čs. pedagog podporovaný ČEZem a jaké má "originální Čech".
11. 09. 2010 | 15:53

Jožin z Bažin napsal(a):

Homosexualita je vrozená vada mozku.
Víra v Boha je následek vymytého mozku.
Ani jeden typ lidí takto postižených není neakceptovatelný, pokud neobtěžuje svým chováním jiné lidi.
11. 09. 2010 | 16:00

Vico napsal(a):

když se podíváte na žebříček top-ten zdejších blogů zcela bezkonkurenčně vede článek/přes 42 tisíc/

Václava Klause - Je anální sex normální?-
Všichni s napětím čekali, co přijde po - Naše planeta je modrá, ne zelená-. A ono přišlo:

-Je anální sex normální?-
Teď už si globální oteplovači ani neškrtnou.
11. 09. 2010 | 16:04

psavec napsal(a):

To Vico

Zcela přesně. Příště bude příspěvek třeba orální.
11. 09. 2010 | 16:08

Pozorovatel napsal(a):

Václav Klaus ml. ředitel 3 soukromých gymnazií / s darem 100 milionů od částečně státního ČEZU/ - se stal právě poradcem ministra školství Dobeše.
11. 09. 2010 | 16:28

Acidburn napsal(a):

To Jožin:

Víra v Boha nemusí být následkem vymytého mozku - pokud ovšem nemáte na mysli ten váš. Divil byste se, kolik inteligentních lidí věřilo v Boha.

To Pozorovatel:

uniká mi souvislost, resp. naprosto nechápu smysl vašeho sdělení v souvislosti s debatou zde vedenou. Jste poněkud mimo mísu, vašnosto.
11. 09. 2010 | 17:04

juvel napsal(a):

Zkusím uvést biblický pohled na homosexualitu: jde jednoznačně o deformaci lidské psychiky, která postihuje člověka po pádu do hříchu tak jako jiné deformace. Biblické křesťanství vidí v praktikování a schvalování homosexuality jednoznačně hřích, který brání člověku dosáhnout Boží schválení a záchrany. Bible ovšem nevidí člověka jako bezmocného proti této deformaci. S pomocí víry a božího ducha je člověk schopen odolávat tomuto hříšnému sklonu. Jsem přesvědčen, že tomu tak je, protože lidská historie i současnost na nesčetných příkladech dokládá, že kvůli víře, morálním důvodům nebo určitému poslání má člověk sílu potlačit i normální heterosexuální sklony. Stejně tak zvládli svoji homosexualitu i mnozí takto postižení. Takoví lidé si zaslouží úctu a uznání. Bohužel, současná západní společnost toto homosexuálům svojí bezuzdnou tolerancí špatností velmi ztěžuje.
11. 09. 2010 | 17:15

Tencokida Hnuj napsal(a):

juvel
Bible - to myslíte ten semitský plagiát - respektive poněkud nudnou a demagogickou kompilaci vědění starověku vnímanou optikou zaostalých nomádských kmenů ?
S tím tady asi neuspějete.
Leda byste uvedl autora a nějaké recenze na jeho další díla.
Ale nechoďte na mě s tím imaginárním přítelem, ano ?

A ten druhý díl - jak to, že hlavní protagonista nenapsal ani řádku ?
Není to divné ?
Prý byl docela vzdělaný. Tedy pokud ovšem vůbec byl.
11. 09. 2010 | 17:27

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jinak všude píšou, že normální je nekouřit.
O análním sexu ani zbla.

Tak bacha ! (hlavně když za vámi někdo stojí, divně se tváří a evidentně má dlouhou chvíli...)

Jdu na pokr. Stejně se tu za chvíli začne někdo ohánět všemi svatými a b´hví kým ještě.
A u toho být nemusím.
11. 09. 2010 | 17:40

Acidburn napsal(a):

To Tencokida:

Juvel je sice poněkud mimo ("zvládnou" homosexuální orientaci vírou mi připadá jako science fiction), nicméně o křesťanství bych se neotíral, neboť je na něm založena naše civilizace. Já osobně jsem agnostik, ale křesťanství mi nevadí, resp. rozhodně mi vadí násobně méně než islám.
11. 09. 2010 | 17:42

Emissary napsal(a):

Nemohu souhlasit, pane Krausi.

Je homosexualita omyl přírody?

Nejspíš je. Lidský mozek je výkonný chemický superpočítač. V případě homosexuality cosi z té chemie neběží tak, jak běžet má. Jedná se tedy o odchylku od normálního stavu, od správné funkce. Vezměme si robota řízeného počítačem, třeba na svařováni karoserií. Místo svařování začne ty plechy v místě spojeni pálit. Jedná se tedy o nesprávnou funkci robota a jeho program je potřeba opravit. Z biologického hlediska můžeme tedy uvažovat o nemoci.

Rakovina se vyznačuje nekontrolovaným růstem buněk. Nikdo nepochybuje o tom, že se jedná o odchylku od normálu, o nemoc. Snažením lékařů je nemoc korigovat a růst buněk dostat do stádia normálního růstu. U homosexuality to nejde, nemáme dostatečné znalosti o funkcích lidského mozku.

Je tedy homosexualita choroba?

Nejspíš je, na pohled se tak neprojevuje, není nebezpečná. Ale není? Světová populace čítá kolem 4 procenta homosexuálních jedinců. To lidskou civilizaci nemůže ohrozit, proto si homosexualitu můžeme dovolit tolerovat. Ale co kdyby tomu bylo naopak, co kdyby na světe bylo 96 procent homosexuálů a lesbiček a byli by neschopní dosáhnout jakéhokoliv rozdělení buněk přes meiózu? No, to by asi byl konec lidské civilizace. Jaká asi pak by byla tolerance tohoto stavu?
11. 09. 2010 | 17:43

Pepa Řepa napsal(a):

To Luba :
takovou glosu 11.09.2010 13:55:51 může napsat jen totální vypatlanec.
Příště se zase ohánějte humanitou.
Neznám větší ho.ad., než člověka posmívající se druhému jedinci s tělesnou vadou, respektive nehodou při porodu.
11. 09. 2010 | 17:50

Gay napsal(a):

ský mozek je výkonný chemický superpočítač. V případě homosexuality cosi z té chemie neběží tak, jak běžet má. Jedná se tedy o odchylku od normálního stavu, od správné funkce. Vezměme si robota řízeného počítačem, třeba na svařováni karoserií. Místo svařování začne ty plechy v místě spojeni pálit. Jedná se tedy o nesprávnou funkci robota a jeho program je potřeba opravit. Z biologického hlediska můžeme tedy uvažovat o nemoci.

To je trosku demagogie... Ja jako gay plodit deti muzu. A nejspis bych je, pokud by lidskemu druhu hrozilo vymreni, plodil. Samozrejme bych z toho nemel poteseni, protoze jsem holt buzna, ale pro zachranu sveho zivocisneho druhu bych to urcite udelal :) Spis si myslim, ze jsme vznikli, aby se lidi nepremnozili... ale co ja vim. Berte to tak, ze priroda je rozmanita... viz homosexualita u zvirat, ci hermafroditismus...

To ostatni ohledne "pruvodu": nevim, co mate proti pokojnemu pruvodu. Ja sam nenosim ruzove triko ani se nijak nepomalovavam, ale do Berlina jezdim, bylo nas tam posledne asi 600000 a byl to pohodovej Strassenfest, spolecenska akce... vy byste zakazali sdruzovat se treba sberatelum znamek?
11. 09. 2010 | 17:54

regazo napsal(a):

Latinské slovo normalis označuje věci pravidelné, pravoúhlé, podle měřítka, přesně dané. Smiřte se, že slovo "norma" vyjadřuje tak úzký segment v širokém rozsahu možného, co je považováno za normální, že je to zpravidla jen jedna daná implicitní hodnota, např. když chci vyjádřit váhu něčeho, použiji nějaké všeobecně používané měřítko, jímž přesně vyjádřím hmotnost tělesa. Podobně normou v sexuálním chování je prostě dobrovolný heterosexuální styk, a to ještě dospělých jedinců, muže a ženy. Tedy ne tří, ne s dětmi, ne s pokrevními příbuznými, ne vynucený násilím, ne muže a muže, ženy s ženou. To je chování abnormalis, tedy odchylné. Bohužel, lidstvo se vydalo cestou nikoliv přizpůsobovat se měřítkům a vyšším mravním principům, ale naopak stanovovat si měřítka vlastní, často zvrácená, zahrnovat do normality chování nenormální, dávat jim dokonce právní rozměr a tak punc normality. To se samozřejmě netýká jen homosexuálního chování. Na závěr, rozumím tomu co chtěl říct Klaus. Netvrdí, že by se homosexuální jedinec měl trestat, jen říká, že jeho chování nemáme prohlašovat za všeobecně přijatelnou normu.
11. 09. 2010 | 18:05

Emissary napsal(a):

Gay,

jistě. Ale časem by to dospělo nejspíš do stavu, kdy by to už nebylo možné. Ale Vy jste všichni tak chytří, že byste se rozmnožovali pak přes mitózu. Ale dělat pořád kopie z kopií, to také nejde donekonečna. :)
11. 09. 2010 | 18:05

Michal napsal(a):

Ja myslim, ze homosexualita tezko muze byt povazovana za normalni nebo standardni vec pokud je to pripad tak miziveho procenta obyvatel, ale to jeste nemusi znamenat, ze je to neco spatneho a neco co bysme meli nejak ,,resit,, - tim myslim snazit se nekoho takoveho zmenit. Proste je to tak dane a nema cenu to resit, ale oznazit to za normalni je opravdu usmevne. A prirovnavat gaye k lidem, kteri pisi levou rukou je opravdu neskutecny nesmysl, protoze levaci rozhodne netvori tak mizive procento lidi. To uz by pak nekdo mohl rict, ze nenormalni je kdyz ma nekdo modre oci jen proto, ze je o neco vice lidi, kteri maji treba hnede oci. Ale pokud jde o neco vyjmecneho tak to tezko muzem oznacit za normalni nebo chcete-li standardni. Proste normalni to neni, ale je to urcita dejme tomu geneticka odchylka, ktera cloveka v jeho zivote nijak neomezuje proto je zbytecne delat s gayu nejake ,,vyvrzence,, . Jsou to normalni lide jako vsichni ostatni, pouze se od ,,normalu,, lisi jejich sexualita resp. ne sexualita, ale to, ze jsou pritahovani clovekem opacneho pohlavi. To je proste fakt, ktery tezko muze nekdo poprit. Muze se to nekomu libit nebo nelibit, ale tento fakt tim nijak nezmeni.
11. 09. 2010 | 18:09

Gay napsal(a):

Emissary: To je tvrzeni proti tvrzeni... Jaktoze by to nebylo mozne? Gay preci nezplodi automaticky gaye. Stejne jako heterosexual nezplodi jen heterosexuala... Ja chapu tu snahu to vsechno zaskatulkovat, ale priroda, Panbuh ci vyssi sila (kazdy necht si vybere podle sveho) proste nefunguje podle statistik a tabulek.

Ten pocet homosexualne orientovanych je celkem konstantni... I pres Recko, kde homosexualni sex byl ten "spolecensky nejvyssi"... coz bylo z meho pohledu taky chyba. At se sexualne chova kazdy tak, jak je mu prirozene.
11. 09. 2010 | 18:18

karla napsal(a):

KM - predpokladam, ze jim jde o prosazeni prava na adopci ci prava na pestounskou peci ditete v pripade, kdy jeden z nich zemre. myslim, ze svymi karnevaly se nepokousi nikomu sdelovat s kym spi, ale vzbudit zajem o tuto problematiku taky touto cestou. stejne jako napr. politicka strana, kdyz dela predvolebni zabavu na namesti tak nechce primarne exhibovat, ale zabavnou formou predstavit svoje nazory.sice se nekomu nemusi libit, ale pravo na to je vyjadrovat je jednim ze zakladnich prav, ktery bychom si meli branit
11. 09. 2010 | 18:19

Emissary napsal(a):

Gay,

to nějak souvisí s přenosem genetické informace. Ale to by lépe vysvětlil třeba profesor Hořejší.

Kromě toho o ten počet nešlo. Já jsem jen použil nějaký model A, abych zvážnil tvrzení (hypotézu) B.
11. 09. 2010 | 18:24

Mýval napsal(a):

Klaus junior ? Kykyna snenior?
11. 09. 2010 | 18:26

Jožin z Bažin napsal(a):

To Acitburn.
Není-li víra v Boha následek vymytého mozku, pak je to strach mít svůj vlastní názor, který zaseli vymývači mozků.
Začarovaný kruh, že?
Inteligence s tím nemá nic společného. Člověk schopný řešit složité rovnice si nemusí umět zavázat tkaničku u bot.
11. 09. 2010 | 18:28

karla napsal(a):

Acidburn- myslím, že právě v tom s vámi nejspis oni nesouhlasi. Jejich prava jsou pro ne nejspis nedostatecna prave nemoznosti adopce ci pestounske pece po smrti partnera. Plus je mozne, ze tu Cesi delaji pochody na podporu homosexuálů právě tam, kde jsou jejich práva pošlapávána a demonstrovat se bojí (co vim, tak v rusku se jejich parades pravidelne zvrhavaji do zmlaceni homosexualu, podobne to vypadalo v minulych letech i na slovensku). Rozhodne s vami souhlasim v tom, ze maji mene duvodu tady demonstrovat, protoze v cesku je skutecne tolerantni a otevrena společnost. ja osobne to vnimam jako nase veliky plus
11. 09. 2010 | 18:30

No... napsal(a):

Pokud homosexualita BUDE ODPOVÍDAT NORMĚ podle Vašeho názoru, tak za jednu generaci splníme sen zelených (jejich elektřina,biomasa a další zvěrstva jsou na sto roků, než vyhubí lidstvo) a lidstvo vyhyne. Takovouto "normální společnost" si strčte do ...... .
11. 09. 2010 | 18:51

Béda napsal(a):

juvel,

homosexuálové nejsou Boží děti?
Je Bůh láska, není Bůh láska...

Homosexualita dle mého je biologická odchylka od většinového řekněme standardu. V biologickém smyslu jde o nereprodukovatelnou část druhu.

To ovšem neznamená, že homosexuálové jsou jakkoliv, resp. nutně citově, rozumově, morálně odborně a pod. méněcenní vůči zbytku populace. Kolikrát je tomu právě naopak. Stejně jako každý křesťan není nutně mravní a spravedlivý člověk, sejně jako kterýkoliv heterosexuál není nutně mravní, pracovitý, spravedlivý... není stejný ani každý homosexuál. Osobně jsem se v životě s několika takovými lidmi setkal a nenabyl jsem žádného dojmu, že jsou v čemkoliv horší od jiných lidí. Obvykle právě naopak to byli lidé citliví, slušní, vstřícní, pracovití.

Rozlišovat a dělit lidi, zavrhovat je jenom kvůli vnějším znakům, jako je sexuální orientace je podle mně známkou nálepkování, paušálního škatulkování a odsuzování.

Pokud jde o anální sex. Neprovozuje jej snad i heterosexuální část populace, stejně jako sex orální? Je to u této části populace odsouzeníhodný hřích? Co se zeptat Radima Uzla - sexuologa?
Pokud jde o výuku na školách. Nevidím jediný důvod, proč by se měla homosexualita jakkoliv ve výuce upřednostňovat a jí užívané sexuální praktiky popularizovat, koneckonců její podíl je v populaci pouze, jak někdo vzpomínal 4% -tní. Nevidím ovšem taky jediný důvod, proč by se tato odchylka měla jakkoliv označovat za hřích, kriminalizovat a pronásledovat. Prostě to berme jako fakt, který nezměníme, který existuje nezávisle na naší vůli a jako demokraté to respektujme.

PS: Zajisté by se v historii našli významní umělci, vědci s touto orientací. Proč bychom jke měli odsuzovat kvůli pohlavní orientaci a nevážit si jich za jejich lidské vlastnosti a přínos pro lidské společenství?
11. 09. 2010 | 19:09

Emissary napsal(a):

Bédo,

jistě, provozuje. Ale ta část je na nejlepší cestě stát se plně hodnotnou části homosexuální populace. Tento "fenomén" se rozšířil a zaznamenal za posledních 50 až 60 let.Důsledky se za tak krátký čas nejenže nezdokumentovaly, ale ani nevyhodnotily.
11. 09. 2010 | 19:23

Béda napsal(a):

Dovětek:

zkuste si jenom představit "Dr." Káju ve Slunci, senu Zdeňka Trošky. Řekněte: Nebyla by to věčná škoda, kdyby tam nebyl?
11. 09. 2010 | 19:35

xxx napsal(a):

Jedná se skrytý a potlačovaný stud za svého otce.
11. 09. 2010 | 20:12

dříve ruda napsal(a):

Pane Krausi,

"homosexualita je biologickou alternativou"...
Stejně jako blbost. Homosexuál nejste, říkáte...
11. 09. 2010 | 20:12

Elena napsal(a):

Vico,

najvetšiu návštevnosť mal blog Petry paroubkovič, pod názvom jeden deň Ivana stalinoviča,

to len tak, pre presnosť
11. 09. 2010 | 20:17

Emissary napsal(a):

Eleonoro,

ano. Ale jak se zdá, s odchodem oranžové záře Paroubka odešla i invence ma’am Paroubkové. Ty vole, taková láska ne že hory přenáší, ale celé kontinenty. Představ si, že Rusko by bylo na území Ameriky a Amerika na území Ruska. A Obama by byl Putin a Putin Obama. :)
11. 09. 2010 | 20:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hanlivé označení, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 09. 2010 | 20:29

skeptický napsal(a):

To,že když se něco nedá léčit není důkazem,že to není nemoc.

Ať je to jak chce,blíží se doba,kdy se zpochybňování normálnosti homosexuality stane trestným,jako už se stalo s názory na různá další diskutabilní témata.

VK Jr-ovi asi vadí,stejně jako mně,že děti ve školách mají být vystavovány výuce typu :

Milé děti,až začnete praktikovat sex,vězte,že to můžete dělat nejprve samy,nebo s někým.Následuje podrobný návod co,kam,a jak.

a)ipsace čili monosexualita.

b)kamarád s kamarádkou

c)Kamarád s kamarádem

d) kamarádka s kamarádkou.

e)Styk se zvířaty není pokud vím u nás trestný,ale ochránci zvířat by se asi bouřili.

Vězte,že všechny tyto formy sexu jsou plnohodnotné a zcela normální,přirozené a krásné.

Tak,děti,a kdo už má na pipince nebo šulínkovi chloupky,ať zvedne ruku.

Experty,kteří tohle zplodili by měli zavřít,a zahodit klíč,a na osvícence na ministerstvu školství si posvítit.
Tady si z nás už někdo dělá úplnou prdel.

Že se k tomu vyjadřují souhlasně nějací sexuologové,kteří si přivydělávají jako baviči na TV shows je smutné.Možná jim taky něco kápne.
11. 09. 2010 | 20:31

Elena napsal(a):

Emissary ,
ani si to nemusym predstavovať ,

zdasa že to v posledných rokach je naozaj ako vymenene :)))))

ta láska hory naozaj prenaša aj kontynenty ale musy byť naozajsná láska, láska k človeku , nie k funkcie
11. 09. 2010 | 20:41

Béda napsal(a):

skeptický,

nikoliv. Učitel podle mého názoru je vždycky moderátor diskuse, naplňujícím osnovy. Domnívám se, že by odchylky měl vzpomenout a položit důraz na nejpřirozenější vztah dvou rozdílných pohlaví, který plní roli reprodukční čili zachování druhu. Taky by měl akcentovat možné důsledky - počínaje pohlavníma nemocema (zvláštní kapitola patří častému střídání partnerů, nechráněnému sexu), těhotenství, vzájemné odpovědnosti v rodinném životě ... Samozřejmě měl by to podat formou přiměřenou vnímání mládeže v daném věku.
11. 09. 2010 | 20:46

ivanT napsal(a):

V pravem slova smyslu homosexualita neodpovida norme protoze velka vetsina lidi homosexualni nejsou - homosexualove tedy v tomto presnem slova smyslu normalni nejsou. Ovsem tam to konci. 'Nemoc' jako cukrovka ktera pacienta zabije homosexualita urcite neni a neni mi jasne proc by h. tedy nekdo chtel 'lecit'. Clovek ktery meri 2 metry take neni normalni, ve stejnem statistickem smyslu jako homosexual, a neslysel jsem, ze by ho chtel nekdo 'lecit, jako aby nebyl o tolik vetsi nez ostatni'. A tak dale.

Proc homosexualove delaji sve pruvody. Ziji v Kanade, a tady jsou (myslim v Torotut, neziju tam) dva velikanske pruvody: Homosexualu a lidi z Karibiku. Nikdo se jich (ani h. ani k.)nepta proc to delaji - proste maji pruvod - a na oba chodi statisice lidi a bavi se.

Krome toho, co jsem prave napsal vidim radu duvodu proc by mohli 'chtit na neco ukazat'. Stale esete existuje znacne procento lidi, kteri homosexualy nenavidi(viz treba nektere z komentaru), boji se jich, chteji je lecit, obcas je i zabiji jen proto, ze jsou h. Tak proc by se neozvali?

A konecne s temi pravy, jako treba adopci. Na rozdil od jineho komentatora jsem videl statistiky ktere ukazovaly, ze h. nejsou horsi rodice a osobne znam nekolik rodin, ktere mi to potvrzuji. Takze toto (a jina) omezeni povazuji za diskriminaci. Jsem presvedcen, ze se jejich situace bude normalizovat, stejne jako k tomu doslo u zen, cernochu, a dalsich skupin. To jest - vzdy budou lide kterym to bude pripadat chybne (jako jsou i ted lide, kteri si mysli o zenach a cernosich to co si o nich myslela vetsina pred 150 lety), ale bude jich malo, a zakony to nebudou posilovat.
11. 09. 2010 | 20:56

Naštvaný napsal(a):

"Cukrovka je nemoc.Homosexualita nikoli..." napsal autor. Vyvolal u mne dotaz: A blbost je nemoc, nebo není?
11. 09. 2010 | 20:57

skeptický napsal(a):

Béda

Co popisujete je klasický přístup.S tím problém nemám.

S homosexuály taky ne,celkem jsou mi ukradení.

Ovšem tyhle revoluční osnovy vnášejí zcela novou dimenzi významu slova šílený.

Co mi támhleten strejda dělá je normální,učili nás to ve škole.
11. 09. 2010 | 21:00

strycek Beda napsal(a):

Jako homofob mohu k tematu rici pouze, ze to homosexualove maji v hlave srovnane ponekud jinak nez ja. Zajimave ze totez pozoruji u mnoha lidi o kterych predpokladam, nebo vim, ze jsou heterosexualove. Verim, ze jedine spolecenske nebezpeci homosexuala je v tom, ze mi sahne na zadek, coz se mi kdysi stalo na nadrazi v Banske Bystrici ve verejnem zachodku. Spolecenske debaty o homosexualite je typicky literarni zanr melodrama, jehoz definice zni, ze intenzita pocitu prevysuje intenzitu deje.
11. 09. 2010 | 21:00

Jan Vodák napsal(a):

Pane Krausi,
nějak mě zaráží kolik lidí se plete do toho, kdo se před kým dokáže odhalit a uvolnit. Kdo se dokáže do koho zamilovat a sdílet nejintimnější věci. Nemyslím si, že někdo má právo do toho někomu mluvit. Přeji každému na světě alespoň jednu osobu o které může říci, že ho má ráda. Neopovažuji si soudit nikoho, kdo miluje.
11. 09. 2010 | 21:02

juvel napsal(a):

Tencokyda Hnuj:
Nejprve musím říci, že čtu velmi rád a se zájmem Vaše vstupy a většinou mám stejný nebo podobný názor jako Vy. V otázce křesťanství je tomu ovšem jinak. Na rozdíl od Vás si nemyslím, že starověcí semitští nomádi byli méně inteligentní lidé než my. Proto je dobré věnovat pozornost jejich spisům, zvláště pak, když jsou stále čtené, ceněné a živé již asi 3000 let. Co se týká J.Krista, ten po sobě sice nezanechal žádné písemnosti, ale zanechal zde po sobě své učedníky, kteří plně pochopili jeho myšlení a jednání, osvojili si ho a explozivní rozšíření tohoto učení v tehdejším světě ukázalo, že to bylo to nejlepší a nejúčinnější co pro to Kristus mohl udělat.

Acidburn:
Pane, vírou, čili silným, nezlomným přesvěčením dokázali lidé daleko obtížnější věci než je zachování sexuální zdrženlivosti. Jsou o tom napsány celé knihy.

Béda:
Pane, velmi oceňuji Vaše vstupy v diskuzích, je mi blízké Vaše sociální cítění, obohacuje mě Váš přehled, znalosti, inteligentní a slušná argumentace. Leč v otázkách křesťanství je největší autoritou Bible a Vaše názory na homosexualitu jsou v rozporu s Božím hodnocením této věci. Problém není vůbec v tom, že by homosexuálové byli méněcenní lidé. Problém je v tom, že homosexualita, když ji člověk pěstuje a nevzepře se ji, deformuje schopnost člověka přijímat Boží stvoření pravdivě, znemožňuje člověku přiblížit se Bohu. Křesťanství je duchovní "disciplína", která vede člověka skrze J.Krista k opětnému získání toho, co člověk na samém počátku ztratil, t.j. právo na život. Hříchem je všechno, co k dosažení tohoto cíle brání (výraz "hřích" v hebrejštině má údajně význam "minout cíl"). Homosexuální cítění a myšlení je podle Bible hříchem. Chci zdůraznit, že sdílím Váš názor, že homosexuálové mohou být velmi kvalitní lidé, mohou být i morálně na velmi vysoké úrovni. Ale cesta k Bohu je jen skrze J.Krista a tak dříve či později musí poznat, že homosexualita je překážkou. Konečným soudcem všech je ale Bůh a ten jasně odsuzuje homosexualitu, to však neznamená, že lidi postižené touto deformací nebude posuzovat s milosrdenstvím a spravedlností jako nás všechny.
11. 09. 2010 | 21:02

Emissary napsal(a):

Eleno,

hm, jak by taková láska vypadala v praxi, co myslíš?

Já myslím, že břehy lásky jsou omezené právě lidskou nedokonalosti. S tím lze lásku ovšem docela dobře provozovat. Ale jak správně říkáš, prachy z toho vykopat. Charaktery lidí právě toto křiví a láska se mění v prach.
11. 09. 2010 | 21:02

JaS napsal(a):

Panu Krausovi jedině dík! Plný souhlas! Jsem rád, že nejsou všichni blbci a úchylové (za úchylnost považuji to, když ještě dneska někdo věří tomu, že panna Maria byla panna a že Kristus vstal z mrtvých. Takoví lidé se bouří proti sexuální výchově).
11. 09. 2010 | 21:03

arnazach napsal(a):

Vzhledem k vývoji diskusi si dovolím pár technických poznámek k pojmům nemoc a norma.

Jedna kananejská definovala stav své dcery jako posedlost ďáblem a nikdo se tomu nedivil. Nedávno byl Tiger Woods shledán nemocným, nikoli posedlým. Dnes, po zkušenostech se závislostmi na drogách, hracích automatech aj., se to nejeví až tak ujeté.

Co pokládáme za nemoc, posedlost, hřích a co za normální sice často určují specialisté (např. kněží, lékaři, psychologové apod.), ale je to nakonec otázka politická.

Modrá svině tvrdí, že normální je střední hodnota Gaussova (čili normálního) rozdělení plus mínus statistická chyba. Nejsem si jist, že naše sexuální chování má normální rozdělení, to ale není podstatné, rozdělení má. Důležité je že statistická chyba libovolného rozdělení je věc konvence. A v Evropě máme konvenci, že například pedofilie není normální, ale homosexualita ano.
11. 09. 2010 | 21:05

JaS napsal(a):

Odpověď Naštvanému, jestli blbost je nemoc: asi ne, i když to tak často vypadá (občas to vypadá jako infekce). Asi to taky bude stav mozku.
11. 09. 2010 | 21:11

mb napsal(a):

Co byste jako od Klause juniora čekal ???

Je na iránských pozicích či na pozicích tolnerovského křesťanství / konzervativismu...

pokud má jeho otec problémy s coming outem ( jen se to říká)

musíme býti o to zuřivějšími antihomosexuály ...

podobně viz. doležal když rozebíral chování neonacistů k sobě navzájem při hard core concertě ....

jinak homosexualita se samozřejmě léčit dá .... viz. :

http://www.stream.cz/video/...
11. 09. 2010 | 21:22

Viola napsal(a):

Já si myslím, že homosexualita

je něco, co nám zbylo po mravencích, vždyť jsou tu mnohem déle než my, nebo po jiném společensky žijícím hmyzu. Jen je nenormální mít jako homosexuál sex, to je tedy velice nenormální a oproti hmyzu, který jaksi dobře chápe, co má dělat, naši někteří homosexuálové to neví. Sex je třeba přetavit na užitečnou práci pro společnost ostatních normálních - homosexuálové by měli být takoví dělníci a dělnice jako u včeliček, nebo vojáci bránící vchody do domů (úlů).
11. 09. 2010 | 21:22

Elena napsal(a):

Emissary,
realitu , vpraxi, sa neda naplanovať, vymodelovať, predvidať všetko čo by sa mohlo stať a nestať pokial skutočne to nezažiješ, teoria je jedno a skutočný život je uplné ine,

v konkretnej situacie , podmiankach, každý sa sprava inak , nemožeš odhadnuť dopredu ako sa zachova tvoja láska v tom alebo inom prípade , možeš predpokladať ale namožeš to vedieť , preto je zbytočne pisať teorie ako by to malo vypadať , a čo by bolo , ak by bolo,proste treba žiť, mať lásku v sebe aj k sebe , mať iskrú a potom sa budu všetci k tebe tuliť, preto že budeš žiariť.
11. 09. 2010 | 21:29

Béda napsal(a):

Je neuvěřitelné co se zde člověk nedočte.

mb,
Údajně kvůli Klausovi musíme být o to zuřivějšími antihomosexuály - t.j. paušálně být proti celé skupině homosexuálů.

viola,
protože se homosexuálové odlišují a "sex homosexuálů je nenormální" (jako kdyby jiné praktiky heterosexuálů, včetně absorbovaných praktik homosexuálů měly automaticky punc normálnosti), udělá me z nich "dělníky a dělnice jako u včeliček, anebo vojáky bránící vchiody do úlů.

Až mě mrazí při čtení některých příspěvků.
11. 09. 2010 | 21:33

Veronika Vendlov napsal(a):

Díky za článek!!!

Karle Matoušku: ale no tak... ;-)
11. 09. 2010 | 21:36

Viola napsal(a):

Bédo,

my z nikoho nic nebudeme dělat, to musí oni pochopit sami i ti heterosexuálové, kteří praktikují nenormální sex (nevedoucí k početí), že sexuální pnutí se nejlépe zužitkuje prací pro jiné a ne sexuálním tělocvikem.
11. 09. 2010 | 21:39

Acidburn napsal(a):

To JaS:

mohl bych váš paušalizující komentář přejít, ale nedá mi to.
Panna Maria klidně mohla být v okamžiku porodu pannou (patrně jste nikdy hymen neviděl, tak jen pro vaši představu, je v něm otvor, sice menší, než je šířka penisu, ale je. Zbytek si domyslete sám, je to prostupné tělním tekutinám v obou směrech).

Vzkříšení bych apriori nepopíral, možné je skutečně všechno.

Proti sexuální výchově se bouří leckdo, ovšem ona svérázná učební pomůcka (příručka) se hrou Kompot je skutečně leda tak na podpal. Mohu říct jen to, že kdyby nějaký pedagog tuto hru provozoval s mým dítětem, tak bych tomu učiteli přerazil minimálně obě ruce. Sex je podle mého názoru tou úplně poslední věcí, do které by se stát měl plést. Za sebe říkám, že o výchovu svých dětí, včetně té sexuální, se postarám sám, nepotřebuji, aby tuto moji roli suploval stát.
11. 09. 2010 | 21:43

Béda napsal(a):

Viola,

co soudíte o celibátu, pedofilii a homosexualitě kněží? Mluví někde Bible o sexuálních praktikách a manželských svazcích kněží? Jsou církve (včetně křesťanských), které připouštějí vztah kněze a ženy obtíženy dědičným hříchem?
11. 09. 2010 | 21:45

Acidburn napsal(a):

To mb:

já to čekal, kdy tu zase někdo vytáhne ten kec o Václavu Klausovi seniorovi. Tak pro vaši informaci, je to blábol, který začala usilovně šířit "hérečka" Eva Holubová (jo, čirou náhodou nemůže přijít Klausovi na jméno, o to více adoruje Havla). Oporu v realitě to nemá (respektive je zábavné číst spekulace Blesku o tom, že Klaus spí s tou či onou letuškou a zároveň poslouchat pomluvy Holubové).

Ani ve zbytku nemáte pravdu, vážený mb, ale takové kecy už ani nemá smysl vyvracet. Íránské pozice V.K. juniora? Jasně, ještě tu o Karkulce.
11. 09. 2010 | 21:49

Acidburn napsal(a):

To Viola:

už dlouho jsem s etak nezasmál, jako po přečtení vašeho komentáře. Nevěřím, že byste ho brala byť na vteřinu vážně. Nahradit sexuální potřeby (tu trochu tělocviku) fyzickou námahou nefunguje ani u mnichů, nebude to fungovat ani u ostatních.

Osobně si myslím, že není náhoda, že procento homosexuálů je konstantní, že ne náhodou se tito lidé nemnoží (respektive, neměli by). Ale nějak s homosexuály nemám problém, je mi jedno, kdo jak a s kým.
11. 09. 2010 | 21:55

Emissary napsal(a):

Acidburn,

that's right.
11. 09. 2010 | 21:57

iga napsal(a):

Srovnani homosexuality s cukrovkou opravdu kulha.

Ovsem nezapominejme, ze clanek VK juniora pojednava v zasade o necem jinem. Je o tom, ze by bylo velkou chybou cpat povinne do deti unifikovane a takzvane moderni nazory na sexualitu z per versotepcu ministerstva skolstvi. Ostatne o dalsich neblahych (napr. financnich) aspektech tohoto pocinani VK ve svem clanku rovnez pojednava.

Pokud by byla sexualni vychova pouhou alternativou - pak prosim. Seminare muze skola garantovat mimo ramec povinne vyuky. Kdo na sexualni vychovu potomku nestaci sam, mohl by ji zajistit takto, pekne po vyucovani. Za sebe rikam, ze my si to doma vyresime sami a po svem:-) A moje deti at odpoledne radeji chodi na atletiku nebo do housli...
11. 09. 2010 | 21:59

Viola napsal(a):

Bédo

celibát je mystický, škoda, že to nemůžu zažít. Pedofilie, když se daný pedofil zdrží sexu je přínosná, zrovna tak homosexualita. Ale kdo to dokáže? Je jen málo vyvolených. Bible - starý zákon hovoří o manželkských svazcích kněží, nekonec je to i v Novém Zákonu, ale nejsem si jista, zda Ježíšovo učení - Nový zákon byl dost dobře pochopený z hlediska manželství kněží. Celibát by měl být dobrovolný a ne vynucený. Sice se kněz ke svému kněžství rozhoduje dobrovolně, má na to dostatek času, jenže v průběhu vykonávání své kněžské práce se může stát tolik různých situací, že na celibát změní názor, pak však nesmí vykonávat kněžké povolání a to je divné. Jednou vysvěcený kněz má být knězem až do smrti, tak jako papežská funkce. Jiné církve jsou prostě jiné, dědičný hřích mizí v okamžiku upřímného uvěření v Ježíšovu oběť a zmrtvýchvstání - tak si to myslím já, jiní budou mít jiný názor. :-)
11. 09. 2010 | 22:00

Emissary napsal(a):

Eleno,

nekecej. A kdopak mluvil o teoriích? :)
11. 09. 2010 | 22:00

Viola napsal(a):

Acitburne

jsem ráda, že jste se pobavil :-), ale to opravdu mniši dělají a co teprve budhističtí mniši, ti mají taková tajemství, o kterých se nám ani nezdá. No já jsem žena a mi se to daří docela dobře. A nakonec mnozí trenéři sportovců to velmi dobře využívají - absenci sexu - k posílení aktivity.
11. 09. 2010 | 22:06

Béda napsal(a):

Viola,

jednou vysvěcený kněz má být knězem až do smrti. Co když bude mít pedofilní anebo homosexuální vztah (i se stykem)? Má zůstat knězem až do smrti? Papež má zůstat papežem až do smrti. Co když se u Papeže prokáže že porušil některé z Přikázání (třeba nezabiješ! anebo nesesmilníš! - ve středoveku takoví papeži byli.
11. 09. 2010 | 22:08

mb napsal(a):

to acidburn ... nevíte kdo rozšiřoval o fisherovi ´chcete homosexuála do senátu ? ´ ...

řekl bych že to byl hrad ( z pozice insidera ?)

ale třeba se pletu a pravdu máte vy ...

srovnání cukrovky a homosexuality mi přijde hloupé

( psal jsem to pod původním juniorklausovým blogem )

pro léčbu homosexuality doporučuju metodu doktora Steina ...

jo a jestli by mi něco na klausovi nevadilo tak to, že je homosexuál ( ač nestatečný )

co mi vadí, že je to vrchní ideolog tunelářů ... to jo, to mi vadí ....

njn ....
11. 09. 2010 | 22:10

Elena napsal(a):

Emissary ,

Ty predsa nežiješ v Amerike :))))
11. 09. 2010 | 22:16

Emissary napsal(a):

Eleno,

jednou nohou možná jo. :) Měj se krásko. Dobrou noc.
11. 09. 2010 | 22:19

IK napsal(a):

Drahá paní...

z Vašeho dopisu mám dojem, že Váš syn je homosexuál.
Velice na mne působí fakt, že tento termín v informaci nepoužíváte. Mohu se Vás zeptat proč? Homosexualita není výhoda, ale není to nic, za co by bylo nutno se stydět, není to degradace a NEMUŽE TO BÝT klasifiko- JAKO CHOROBA. Považujeme to za variaci sexuální funkce, vzniklé jistým zastavením sexuálního vývoje.

S. Freud, 1935
11. 09. 2010 | 22:21

lubanek napsal(a):

Leviticus 20,13: "Kdyby muž spal s mužem jako s ženou, oba se dopustili ohavnosti; musejí zemřít, jejich krev padni na ně."

Bible nám jednoznačně říká, že homosexualita je hřích (Genesis 19:1-13; Leviticus 18:22; Římanům 1:26-27; 1. Korintským 6:9). Římanům 1:26-27 konkrétně učí, že homosexualita je výsledkem neposlušnosti a zapření Boha. Když člověk setrvává v hříchu a nevěře, Bible nás učí, že Bůh ho nechá „propadnout“ ještě horším a ohavnějším hříchům, aby bylo vidět nesmyslnost a beznadějnost života bez Boha. 1. Korintským 6:9 říká, že homosexuální hříšníci nezdědí Boží království.

Bůh nestvořil člověka s homosexuálními tužbami. Bible říká, že člověk se stává homosexuálem v důsledku hříchu (Římanům 1:24-27), a v konečném důsledku z vlastní vůle. Člověk se může narodit se sklony k homosexualitě tak, jako se může narodit s násilnickými sklony a náchylností k jiným hříchům. To však neomlouvá člověka, když se rozhodne pro hřích tím, že se poddá svým hříšným tužbám. Narodí-li se člověk se sklony k hněvu, zuřivosti, dává mu to právo poddat se těmto sklonům? Jistěže ne! To platí i v případě homosexuality.

Bible však nepopisuje homosexualitu jako „větší“ hřích než jiné hříchy. Všechny hříchy urážejí Boha. Homosexualita je jednou z mnoha věcí vyjmenovaných v 1. Korintským 6:9-10, které brání člověku vstoupit do Božího království. Podle Bible je Boží odpuštění dostupné stejně tak homosexuálovi jako cizoložníku, modláři, vrahovi, zloději atd. Bůh také zaslíbil sílu zvítězit nad hříchem včetně homosexuality všem, kteří uvěří v Ježíše Krista a chtějí být spaseni (1. Korintským 6:11; 2. Korintským 5:17).
11. 09. 2010 | 22:23

Elena napsal(a):

pekné sničky Emissary :)))))

nejdem ešte spať,
viem že tento fakt stejskala zase naštve :))))
11. 09. 2010 | 22:25

prozorovatel napsal(a):

Jak porovnat čin člověka,který zplodí dítě a hlásí se ke svobodné volbě v životě,že je homosexuál a emá o partnera zájem s činem člověka,který má AIDS a dokáže nakazit ve svém okolí další nic netušící oběti? Oba jsou nevyzráli zmetci,kteří jsou zahleděni pouze do sebe jako sobci.
11. 09. 2010 | 22:27

Viola napsal(a):

Bédo,

to by se vůbec nemělo u kněze stát, že by sexuálně zatoužil po dítěti nebo muži, nebo že by papež zhřešil těžkým hříchem, vždyť je to zástupce Ježíše - Boha na zemi a má se chovat jako on. Je to věcí těch, kteří budoucí kněze vychovávají, aby jim dostatečně důrazně vysvětlili jací by měli být a důkladně prověřili jejich motivaci stát se knězem, nebo papežem.
11. 09. 2010 | 22:31

IK napsal(a):

Lubanek

Seznam hříchů a tarify modliteb za odpuštění..k tomu řada
skandálů kněží za zneužívání dětí..? A k tomu homosexu-
álové nezdědí Boží království? To jsou věci! V tom království budou tuneláři, kolaboranti, podvodnici a jinak
nedobře orientovaní věřící, kteří si zřejmě vymodlí pobyt.
V tom případě o nic homosexuálové nepřijdou.
11. 09. 2010 | 22:33

Viola napsal(a):

Krásné lubánku,

tak to mám ráda, s odkazy na Bibli.
11. 09. 2010 | 22:35

Béda napsal(a):

pozorovatel,

radil bych nepaušalizovat. Znám případy, že frustrovaná biologická matka (rodič) dítě týrala, opustila, nejnověji mu dala vypít fridex, pohodila jej do kontejneru... Jsem přesvědčen o tom, že existují lesbické a možná i homosexuální vztahy mužů, které by nikdy nic takového ani ve skrytu duše neprovedli ani osvojenému dítěti.

PS: Samozřejmě těžko si dokážu představit výchovu dítěte v takové rodině, kde citové vztahy jsou poněkud odlišné a rodič by měl být dítěti všestranným příkladem a vzorem.
11. 09. 2010 | 22:36

Béda napsal(a):

lubanek,

co křižácké výpravy, přikázání nezabiješ! a dogma Bůh je láska?
11. 09. 2010 | 22:39

Béda napsal(a):

Viola,

a co když už knězem, papežem je (vysvěcený, inaugurovaný) a teprve se to potvrdí (před veřejností ututlá) Co s ním potom? Vyobcovat (dle vás DOŽIVOTNÍHO kněze, papeže) z církve?
11. 09. 2010 | 22:44

Béda napsal(a):

lubanek,

co soud s Galileim, Brunem a Bůh je láska? Co Husův kostnický koncil a Bůh je láska?

Co útrpné právo a Bůh je láska?
11. 09. 2010 | 22:46

Viola napsal(a):

Bédo,

já bych asi měla takové řešení pro takové kněze (pro papeže by to nešlo, to bych musela promyslet, co s ním ) a možná se to tak i dělá - dát jej třeba jako jakýsi odstrašující příklad právě pro ty budoucí kněze, musel by nosit nějaké označení, aby jej všichni poznali. Praxe, jak se to dovídáme, je dát takového kněze jen někde, kde ho nebude vidět, do nějaké knihovny, nebo administrativy.
11. 09. 2010 | 22:50

Béda napsal(a):

Viola,

a co s tím vysvěcením? To by mu zůstalo?

četla jste přece lubanka a leviticus
11. 09. 2010 | 23:02

Zbyněk Matyáš napsal(a):

emissary:
Zdravím. Koukni sem, je to docela obsáhlé a výstižné:
http://cs.wikipedia.org/wik...
Takže genetika, určitý biologický význam.
11. 09. 2010 | 23:26

lubanek napsal(a):

Lidem s homosexuální orientací je potřeba prokazovat lásku, a modlit se za jejich uzdravení a vysvobození.

Bůh má řešení - uzdravení (vysvobození) pro každého, kdo o tuto změnu stojí. Nadějí jsou zkušenosti Johna a Pauly Sandfordových (křesťanští manželé, kteří slouží zejména v oblasti uzdravení bolestivých vzpomínek - tzv. vnitřního uzdravení), kteří v knize „Vnůtorné uzdravenie a rodina“ píší na straně 64 následující:

„Pán nám ukázal, ako možno uzdraviť ľudí, ktorí sú homosexuáli alebo lesbičky. To vobec nie je pravda, čo sa hovorí, že homosexuál je už raz navždy homosexuálom. My sme mali při každom homosexuálovi, ktorý nás navštívil s tým, že chce byť uzdravený, 100% úspešnosť“.
11. 09. 2010 | 23:32

Zbyněk Matyáš napsal(a):

blabla
11. 09. 2010 | 23:34

hoven napsal(a):

já si myslim, že jeden z malá lidí, kteří se zabývají homosexualitou seriozně ,je doktor stein
http://www.stream.cz/video/...
11. 09. 2010 | 23:50

IK napsal(a):

Otázka: je normální, či v normě, že někdo dostane sto milionů na svoje privátní školy a ten příspěvek pochází
dílem ze státních peněz ? /ČEZ/
Nebylo by spíš normální, kdyby pan Roman rozdělil tu částku pro řadu škol?
11. 09. 2010 | 23:52

Petr Tomeš napsal(a):

Acidburn: "Jedinou výjimkou je nemožnost adopce dětí - která je dobře zdůvodněná (bez dlouhodobého sociologického průzkumu vlivu výchovy heterosexuálního dítěte homosexuálním párem nemá smysl se o tom bavit)."

Nejprve si laskavě doplňte informace z dané oblasti, abyste nemusel psát takové své nesmyslné domněnky do internetových diskusí, aby se následně ukázalo, že vlastně žádnými takovými argumenty ve skutečnosti ani nedisponujete.
http://www.glpartnerstvi.cz...

http://cs.wikipedia.org/wik...
12. 09. 2010 | 00:28

mb napsal(a):

Wilda ? .... no ten je výbornej ...
12. 09. 2010 | 00:41

Luba napsal(a):

Řepane,
máte pravdu.

Ale neposmíval jsem se, jen jsem konstatoval zřejmý fakt.
To je sice necitlivé a nekulturní, ale jako pravičista proto musíte mít pochopení.

Obhajuji sociálně slabé, nikoli privilegované.
Na takové pliju jedovatou slinou ...
12. 09. 2010 | 01:13

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Petr Tomeš:
Váš aktivismus v této věci je docela obdivuhodný, ale opírat se převážně o americké a kanadské psychology (jakkoliv renomované) je pro vytvoření fundovaného víceoborového odborného stanoviska dost málo. Nelze popřít zásadní odlišnosti stejnopohlavní dvojice od heterosexuálního páru a je přinejmenším odvážné zcela popřít vliv těchto odlišností na výchovu dětí. Už jenom název vašeho tématu ´Široká vědecko-odborná shoda na výchově dětí stejnopohlavními páry´ je z odborného hlediska nesmyslný, jednopohlavní dvojice nejsou schopny vytvořit pár. Pojem ´pár´ zahrnuje v sobě kromě počtu dvou především princip komplementarity, vztahu jednotlivců v páru, kteří se doplňují. A to jednopohlavní dvojice nesplňují, jsou to pseudopáry jako "páry" pravých či levých bot nebo rukavic.
12. 09. 2010 | 01:21

Acidburn napsal(a):

To IK: ČEZ není státní podnik, čili jím poskytnuté sponzorské dary nemají povahu veřejné dotace. ČEZ je akciová společnost a své příjmy může třeba pálit v kamnech. Rozhodně nejde o ušlechtilé pohnutky, ale o apel na obyčejnou závist, ryze českou vlastnost.

To Petr Tomeš:

Vážený pane, vámi uváděné odkazy jsou irelevantní. Pokud se bavíme o longitudálním výzkumu, tak ten neproběhl dodnes. Proběhla pouze řada (údajně 50) empirických studií, které ovšem trvaly jen krátce. To ovšem stabilní sledování vybraného vzorku dětí vychovávaných homosexuálními páry nenahradí.

Z debaty o právech homosexuálů přitom vypadly hned dvě maličkosti. První, že ještě předtím, než byl schválen zákon o registrovaném partnerství, ujišťovali nejrůznější zástupci homosexuálů (včetně Hromady) občany o tom, že umožnením sňatků homosexuálních párů jejich požadavky končí, že to v žádném případě nebude směřovat k prosazení práva adoptovat děti těmito páry. Nevěřil jsem tomu tenkrát, nevěřím tomu ani teď, protože požadavky již byly vzneseny.

Druhá maličkost spočívá v tom, že se žádný z bojovníků za právo na adopce nezajímá o další osud těch dětí. První problém logicky nastane v momentě, kdy se spolužáci tohoto dítěte dozví, že nemá maminku "jen" jednu, ale hned dvě, respektive žádnou, zato dva tatínky. Víte, jak dovedou být děti zlé? Zabýval se alespoň jeden z těch 50 výzkumů i touto otázkou? Nebo se hrozbou šikany raději nikdo nezabýval?
Druhý problém spočívá v pubertě adoptovaného dítěte a s tím souvisejícími problémy, jako je pohlavní identifikace nebo osvojení si modelu normální fungující rodiny. Kde toto dítě vezme vzory pro mužské a ženské role v rodině? (pomineme-li snahy dokázat, že nic jako ženské či mužské role neexistuje).

Mám dojem, že touhy homosexuálů po dětech nejsou ničím jiným, než snahou urvat ze života všechno, včetně dětí, ačkoli součástí onoho coming-out by mělo být i uvědomění si a přijetí jedné podstatné nevýhody, která z této sexuální orientace plyne - totiž nemožnost mít vlastní potomky. A tento elementární fakt si tito bojovníci za adopce odmítají připustit.

Rád se nechám přesvědčit výzkumem, který sledoval osudy konkrétních dětí po dobu alespoň sedmi let. O žádném takovém nevím. Do doby, než takový proběhne, mi požadavky homosexuálů na adopce dětí připadají předčasné a nemístné.
12. 09. 2010 | 02:13

Ing. Jan Volf napsal(a):

Je opravdu zarážející,jak může člověk vysokoškolsky vzdělaný,mít tak primitivní názory.Nenormální je stejně tak, že část lidí jsou leváci, někteří mají tmavší pleť, možná že není normální , že někteří lidé mají zelené oči.
Je úplně šílené-že takové názory může veřejně hlásat pedagog-jde o jasné a veřejné vyjádření názorů srovnatelných s nacisty a rasisty. Takové názory by neměl veřejně hlásat pedagog-okamžitě by měl být zákonnou cestou zbaven veškeré pedagogické činnosti, a to i přesto, že je synem prezidenta.Pokud by podobné názory vyjádřil veřejně jiný pedagog,musel by ze školství okamžitě odejít ! Obsah pana Klause má daleko k nadsázce,vyjádření pana Krause je velmi tolerantní, ale aspoň někdo má odvahu veřejně vyjádřit jiný názor, než prominentní synáček ! Stejně nenormální jsou totiž častá vyjádření jeho otce-počínaje známými výroky-že neexistují špinavé peníze, že ekologie je pavěda a to by bylo na celou tlustou knížku, vyjmenovat všechna nenormální tvrzení jeho otce.Ano-nenormální je, že tvrdíme, že žijem v demokratické společnosti-ale veřejně nikdo neřekne, že tato pro každého "normálního" občana
veřejná vyjádření by byla okamžitě posouzena jako nenormální, ale pokud jsou to vyjádření tzv. prominentních osobností, projde jim úplně všechno. Dokladem jsou učebnice o naší zeměkouli,vydávané donekonečna panem Klausem starším, možná že se dozvíme, že naše země není vůbec kulatá.
12. 09. 2010 | 02:41

skeptický napsal(a):

Hlasatelé nových ideologií mají jeden společný jmenovatel.

Nikdy nemají daleko k cejchování jiných názorů nacismem.

Starý poválečný židovský vtip praví,že když dojdou argumenty,tak první,kdo v hádce obviní druhého z nacismu,vyhrál.
12. 09. 2010 | 04:19

derby napsal(a):

to Acidburn :
pakliže ČEZ je akciová společnost,pak můžeme klidně náš stát přejmenovat na ČR,a.s.
Trapnost takové akciovky jako je ČEZ je mimo jakoukoliv pochybnost u trochu myslících lidí.

to Skeptický:
souhlasím,že označovat cokoliv čímkoliv je snadné.
Ale neměl by jste zapomínat na to,že od válečného konce (ten není ale jediný!) fašismu uplynula pouhá vteřina lidské historie (pouhých 60 let),na to jak rozšířený musel být, když vedl ke smrti 60 milionů lidí během 6 let,t.j. počet obyvatel naší republiky ročně.
Vy myslíte,že trávu kosit a plevel trhat není nutné pravidelně opakovat? Vyplynul z hlouposti a diletantství.
12. 09. 2010 | 05:37

skeptický napsal(a):

derby

Já bych spíše klasifikoval nové ideologie jako škodlivé.Plevel-chcete-li,který za plevel označuje kultivované rostliny.Zloděj křičí chyťte zloděje.Drzost na entou.

Je to o cílevědomém rozvracení rodiny ,morálky,státu,kryjící se za svatouškovskými humanitními frázemi.Umělá bezmocnost,paralýza společnosti.

Tihle osvícenci škodí kde můžou.

Poté co rozkradli stát,teď jdou na občany.

Proč si myslíte,že jsme donekonečna dokolečka krmeni všelijakými ismy a antiismy a fobiemi.
Záměr je vytvořit nové kategorie hrůzných hříchů,kterými se pak dají označovat lidi,jimž se nové ideologie příčí,s účelem ucpat jim hubu a zastrašit.

V Americe prý dnes lidé chodí v panickém strachu,aby je někdo neoznačil za Rasistu.Velmi populární kratochvíle.

Ve středověku to byli kacíři.K tomu upalování se možná vrátíme v rámci biopaliv.Taky pěkná smečka bl.ů.
12. 09. 2010 | 06:05

Béda napsal(a):

lubanek,

"...prokazovat lásku a modlit se za jejich uzdravení..." Modlit se i na školách?

Škola pokud se nepletu plní v moderní společnosti funkci osvěty a výchovy. K tomu patří - pokud jde o sexuální - etickou výchovu i určitá (hodnotová, mravní, zdravotní...) prevence a orientační návod (v demokracii těžko může jít o dogma) k chování.

Učitel může vysvětlovat odlišnosti (třeba v našem konkrétním případě v reprodukční schopnosti, biologické..., odchylky v projevech - oproti většinové části populace). Neměl by se ale násilím snažit potlačovat přirozené úzpůsobení, (zesměšňovat, dehonestovat, zastrašovat) a indoktrinovat do myšlení dětí násilím svůj pohled na věc. Tím by mohl dostat do těžkého psychického a morálního dilematu odlišné dítě ve vztahu k sobě samému, ve vztahu ke své rodině, ve vztahu k spolužákům, kteří by si to mohli vysvětlit po svém a odlišné dítě začít šikanovat. Tím by na rozdíl od očekávaného výchovného efektu založil potenciálně na vážný problém jak v budoucím vývoji dítěte, který je geneticky předurčen, tak v chování skupiny, kterou vychovává.
12. 09. 2010 | 06:25

vizour napsal(a):

téma homosexualita je vyhrocena především málo sebevědomými lidmi, kteří tuto orientaci vidí jako lehký cíl. Komu vadí, co provádí tak příšerného, ohrožují snad lidstvo jako exhaláty, odpady nebo terorismus?
12. 09. 2010 | 06:30

Pepa Řepa napsal(a):

To Luba
každej někdy ujede.
Jsem možná pěkná hyena,dělám si srandu ze zdravých, tedy tělesně zdravých jedinců (u nichž si zároveň nejsem jist duševním zdravím), ale dělat si z někoho srandu proto, že má hrb jako Quasimodo, Down-Jonese nebo přirostlou placentu mně přišlo jako vrchol hyenismu.

To, že je někdo nacista,komunista, neomarxista, džendrteta, anarchista, kocábovitý,kostlánovitý, chovatel mandelinek bramborových či jiný škůdce lidsta (dosaďte si co chcete) je jeho vlastní volba, svobodné rozhodnutí.

Za tělesné postižení nemůžete a právě takoví lidé by měli být chráněni. Kolik mají na účtě či v peněžence s tím nemá nic společného.
Proč bych měl bránit totálního líného blba, jen proto, že nemá prachy a naopak plivat na někoho, kterému se stala při porodu nehoda jen proto, že jeho fotra nemusím a dělat z něj Quasimoda?
Nemoralizuju, na to já nemám právo, ale nadzvedlo mě to.
Mějte se.
12. 09. 2010 | 06:51

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
někdy mám také pocit, že bédovatím a propadám podezření na konspirativní teorii typu 9/11, při které má dojít k plánované decimaci původního evropského obyvatelstva a dovozu populace jiné, ochotné dělat za menší peníz a držet hubu.

Víc se vydělá a celé to jde bez spalovacích pecí za pomoci nástrojů jako Affirmative action či PC.
Bohužel, všechny průvodní jevy a plánovaný rozklad společnosti tomu nasvědčují.
12. 09. 2010 | 07:02

Béda napsal(a):

PŘ,

obávám se básníku, že se mýlíte když tvrdíte, že nemoralizujete. Moralizujete.

Ale vcelku souhlas s tím, co jste napsal ohledně tělesného postižení.

PS: Téma 100 mil. (Romanova) ČEZ vzdělávacího příspěvku soukromým školám vedeným právě p. Klausem mladším bych viděl na samostatnou diskusi (třeba o českém školství - sponzoringu, lobbingu, motivacích (protislužbách...) sponzorů a lobbistů...)
12. 09. 2010 | 07:08

Béda napsal(a):

PŘ,

v souvislosti s konspiracema v uvedeném směru stojí zajisté za zamyšlení otázka, proč se USA (i přes setrvalý odpor velkých evropských mocností Německa a Francie) setrvale snaží o to, aby se Turecko se svou velepočetnou islámskou komunitou mermomocí stalo integrální součástí EU a Schengenu. A taky nad tím, co způsobilo náhlý obrat USA ve vztahu k UCK.
12. 09. 2010 | 07:12

Ja Pr napsal(a):

nějaká Love Parade či Qeer Parade nemusí strhnout, o tom hlučet v takovém davu to snad není. Je to o respektu k jinakosti a o pochopení že ti nerespektovaní se nějak bránit chtějí a musí.
Homofobie pana klause je prostě ukázková a měl by mít na škole nápis "jen pro bigotní". Aby někdo nedal peníze jeho škole omylem
12. 09. 2010 | 07:13

Pepa Řepa napsal(a):

To Gay
já buzny neřeším, proč taky? V uměleckých kruzích je jich mnohem víc, než 4%. Mají mnohem lepší esetický cit.
Adopce by mě vadila. Proč? Přesně pro ten rozklad společnosti.

Ale mám jinou otázku.
Jak se díváte na zoofilii?
Má pochodovat po Václaváku Woody s ovečkou Daisy či kozojebec (divadelní) Kukura s kozou Sylvii?
Coming out? Já jsem zoo, kdo je víc?

Ono to má totiž jeden háček.
Pokud jde jen o formu sexu, navíc vrozenou vyjde to nastejno.
Nebo ne?
Neodbydete to ani poznámkou, že jde u lidí o dobrovolnost. Některé němé tváři se takové obhospodařování líbí.
Proto nezmiňuji nekrofily.

To není recese, ale vážně položená otázka!!!!

Jde-li pouze o toleranci k jiné formě sexu, jak daleko chcete jít?
Profesorů a vědeckých kapacit k podpoře různých teorii, že si zoofil nemůže pomoci najdete habaděj.
12. 09. 2010 | 07:18

Pepa Řepa napsal(a):

To Béda
No tak jsem si zamoralizoval.
I my, zoo-nekro, máme právo na život.
Nebo ne?
12. 09. 2010 | 07:23

Béda napsal(a):

PŘ,

jenom kvůli statistice. Kolik vás zoo, nekro v populaci je? Jde o vrozenou anebo dobrovolně získanou odlišnost?
12. 09. 2010 | 07:25

Ja Pr napsal(a):

strýc Theophil byl zoofil a nekrofil, a kdopak to pochopil když nebyl pedofil ?
Kriterium škodlivosti okolí se snad dá klíčovat i rozumem a bez fobií, ne ?
Raději adopce slušnými homosexuály než týrání dítěte heterosexuálními prasaty.
12. 09. 2010 | 07:35

Pepa Řepa napsal(a):

No, Bédo
asi znáte tu, jak zůstal na opuštěném ostrově pán s ovečkou.
Za čas je vysvobodí loď a vedle pobíhá jehňátko.
Jak se jmenuje, ptá se kapitán?

Béééééda, povídá ovečka.
Sorry, nahrál jste mi na smeč.
Dyť říkám, jsem hyena.
:-))
12. 09. 2010 | 07:39

Béda napsal(a):

PŘ,

Kdo podle vás napsal: "I my, zoo nekro máme právo na život"?

Byl jsem to já, anebo vy? Neměl byste ve svém příměru s ovečkou místo Bédy, psát spíše o meditujícím ostrovním básníkovi Pepovi Řepovi?
12. 09. 2010 | 07:51

Tupelo napsal(a):

Pane Krausi, plne souhlasim, homosexualita neni nemoc. Ale ono je to vcelku jedno, v pristupu k homosexualum jde predevsim o toleranci, o to 'zit a nechat zit'. Sve srazy muze mit kdekdo, ti kteri na nich hledaji zabavu, tak se jich aktivne ucastni, ti kteri jsou jen zvedavi, se mozna pujdou mrknout a ty, ktere to nezajima, nebo se jim nelibi, nikdo nenuti na ne chodit. Muzu mit sve vyhrady k akcim typu sraz motorkaru, leteckemu dni, prazskemu maratonu, folkornim slavnostem, Masters of Rock nebo treba Colors of Ostrava, ale urcite bych nepozadoval jejich zruseni - prave naopak, jsem rad ze existuji, dela to nasi zemi barevnejsi a proparkrat hluk motoru (leteckych nebo motorek) nebo nastroju (cimbalu nebo kytar) bez problemu vydrzim.
12. 09. 2010 | 07:54

Béda napsal(a):

PŘ,

ještě něco. Radim Uzel by možná pro případ ostrovní radil užít uvolňujícího efektu (včetně představ) sebeuspokojení. PŘ by ovšem asi hledal vzhledem ke své orientaci uspokojení mimo svůj živočišný druh.
12. 09. 2010 | 07:55

Béda napsal(a):

Z diskusních příspěvků některých jsem bohužel nabyl dojmu, že středověk neskončil, středověk trvá!

Otázka: vrátí se ještě někdy doba upalování, plynových komor... pro lidi, kteří se jakkoliv odlišují od zbožštěného ideálu?
12. 09. 2010 | 08:15

Pepa Řééépa napsal(a):

No tak, Bédo
------------
Jak se jmenuje, ptá se kapitán?

Řééééépa, povídá ovečka.
Uznejte, to není ono.
12. 09. 2010 | 08:26

Béda napsal(a):

PŘ,

z hlediska symboliky to asi ono nebude. Zde jde ale o otázku identity. Přece by ovečka (kvůli symbolice, rýmu etc.) nezapřela svoji krev.
12. 09. 2010 | 08:30

Aktiv napsal(a):

Pane skeptický, váš projev mi přijde jak řev šimpanze v tlupě. Jedno je jistý ID designe má mnoho variant jedné normality, tedy té "normy", kterou tady všichni tak opěvují, tj.i Aciburn, a to je ta( nová "ideologie"),ale jinak to není ideologie, kterou zde někdo od Platóna(prý kolektivista, jak tvrdí Klaus.ml)se snaží do těch lidí, a jejich povědomí vkládat.
Kdyby tuto demokracii, a svobodu si lidé uvědomili, bez ega(to jsou ta náboženství a ismy 20 století), tak by nemusel zde nastat rozvrat společnosti. Rozvrat společnosti není na základě odlišností skupin populace,ale na základě jejich špatné provázanosti(i ekonomické),likvidity jejich práv,ponižování a především pomíleného vidění principu normy. Nrma není homogenita,ale diverzita(bez té) by zde nebyl život,a ani krása. To si však náš skvělý myslitel skeptik ani neuvědomuje, kde byl v hodinnách biologie, nebo fyziky a chemie. Kdyby si studoval více, mohl jsi Aciburne zjistit, že všechny tyto zdánlivé protiklady a různorodost spojuje jedinné, a to vztahy(souvtažnost). Proč nefunguje lidská společnost, protože na základě sobectví,nesnášenlivosti, nekooperace a zneužívání práv, kvůli svým nízkým potřebám(včetně Biblických), nefunguje kooperace a spolupráce,a vzniká zde neustálý boj jedněch proti druhým(protože normativ je vždy pokaždé jiný, jak si to ideologický zanícenec a vládce sám určí).
K těm gay průvodům-mě přijdou spíše podobné karnvalům.
A karneval je jako zakázaný, hudba je zakázaná?
12. 09. 2010 | 08:33

Petr Tomeš napsal(a):

Zbyněk Matyáš: Bohužel jste argumentačně v koncích a jste absolutně neschopný zdůvodnit, proč si pro význam slova pár uměle vytváříte potřebu domnělé komplementarity. Pár jsou dva. Dva heterosexuálové jdou k sobě a stejně tak i homosexuálové. Jak píšete nelze popřít zásadní odlišnosti stejnopohlavní dvojice od heterosexuálního páru a je přinejmenším odvážné zcela popřít vliv těchto odlišností na výchovu dětí. Nic takového však nedělám, zjevně tedy neumíte ani pořádně číst. Píšu o tom, že pokud by děti vychovávané homosexuály vykazovaly ve větší míře psychosociální problémy ve svém vývoji, objevilo by se to už dávno nezávisle na typu vzorku. Důkazní břemeno je na odpůrcích adopcí, žádné takové však nemají, takže vyřešeno.
http://jdem.cz/hcef3

Pokud vám američtí a kanadští experti nevoní, tak se dovzdělejte třeba od těch německých nebo španělských.
Former German Justice Minister Brigitte Zypries with the Deputy Director of the Institute for Family Studies at the University of Bamberg, Dr. Marina Rupp, presented together a study on the situation of children in same-sex civil partnerships in 2009: "The investigation has confirmed: Where children are loved, they are growing up well. The key is a good relationship between child and parents and not their sexual orientation. According to the results of the study, the child's welfare in rainbow families is as safeguarded as in other forms of union. Homosexual couples are no worse parents, children with two mothers or two fathers develop as well as in other family forms. The study is extremely robust and representative. It demonstrates on a scientifically sound basis, that family is where children are." The study focusing on children in civil partnerships is higher than average representative: In Germany, about 2,200 children grow up in a life partnership. The situation of 693 of these children (32%) was analyzed through interviews with parents, and 95 children (5%) were personally interviewed separately. Even a survey of 1% of the target group is generally considered representative.
http://jdem.cz/hceg2
A study conducted in Spain and published in February 2010, showed that homoparental families are an excellent environment for the growth of children. The investigation concludes that the children with less psychological problems are those that experienced less stressful moments and familiar conflicts, and that homosexual families better convey the values of democracy, negotiations, and conflict resolution.
http://jdem.cz/hceh6
http://jdem.cz/hcej8
12. 09. 2010 | 08:40

Aktiv napsal(a):

Dobře myslitelé-OD TEĎ BUDE NORMATIV JEN VÁŽNÁ HUDBA, vše ostatní bude bráno jako úchylné odchýlení, a musí být vykořeněno z naší vážněmilovné společnosti, která funguje jen s její pomocí.
Od teď jiná hudba jak za komoušů bude brána jako buržoázní a židovská. A je to...
Je to o rozumu, nebo ne, když by existovali militantní zastánci VÁŽNÉ hudby, a jejich následovníci, kteří by ve snaze logicky opodstanit vážnou hudbu, by všude možně brojili za zachování této"normy"?
A jsme zase na začátku...nebo už víte, co je "NORMA"...
12. 09. 2010 | 08:55

gaia napsal(a):

matka příroda bájná Gaia sama určuje koho chce na svém tělě nosit. A homosexuály nechce. Vynalezla proti nim zbraň virus HIV.
Ten byl objeven v USA původně výhradně mezi homo komunitou a byl dokonce označen i homosexuální stevard který ho rozprasil po světě když létal letadlem po světě a zde měl své soukmenovce.
Že to potom odnesli i hemofylici závislí na transfuzích je jen vedlejší efekt a přes bisexuály je nyní ohrožena i hetero populace (avšak v prvé řadě spíš ti promiskuitní) je jen potvrzením hesla že když se kácí les létají třísky.

Homosexualita je nebezpečná pro společnost pro ženy zdravotníky i rodiny.
Samozřejmě nebudeme odsuzovat v moderní společnosti homosexuály k trestu smrti ale nebude je nikdo rozumný propagovat!
Petr Tomeš

pár nejsou dva musí pár musí obsahovat princip jing a jang i pár Vašich ponožek je na levou a pravou nohu!
12. 09. 2010 | 09:06

Aktiv napsal(a):

21.století sebou přineslo maximální otevření všech kultur(kultury jsou nádherné), co je však kazí jsou militantní ideo náboženštní vůdci, kteří si kulturu a tradice přisvojují, aby mohli páchat své egoistické a materiální zločiny.
Proč je každý okouzlen arabskou,romskou, nebo polynéskou kulturou, a nevadí mu i v jeho domovině?Protože se třeba řadí k naší moravsko-slovácké nebo jihočeské kultuře a tradicím.
Co nám vadí, tak to jsou lidé, kteří využívají své kultury k níčení jiné.
Mnohé indiánské kultury díky těmto lidem byly zbaveni své identity, protože ze strany křesťanů nebyl k indiánské kultuře jakýkoliv druh porozumění.
Podobně se bohužel o něco podobného pokouší islámisté,a všechny ostaní kultury se snaží likvidovat.
Kdyby ovšem zde by chtěli žít arabové a dokonale se začali aktivně zapojovat bez vedlejších záměrů do naší společnosti, ani bychom nepostřehli, že pochází z jiného etnika. To samé platí i o Romech.
A to je NORMATIV, který mnozí i z cizinců narušují, ale i my, proto bojujeme každý s každým...
12. 09. 2010 | 09:16

Tupelo napsal(a):

gaia: Lovelocka jsem kdysi cetl ale takovou interpretaci jsem tedy nenasel (ale uz je to doba). Pokud by Gaia chtela timto zpusobem bojovat proti homosexualum, virus AIDS by nebyl prenositelny na hetero populaci. ;)
Nejvic akceptovana teorie o vzniku AIDS vychazi z tho, ze se dostalo mezi lidskou populaci konzumaci opiciho masa - podobnych hrozeb nejspis bude pribyvat, i diky tomu, ze se kaci destne pralesy a tyto hrozby, dosud ukryte daleko od civilizace, se zacnou se zvysenou mirou dostavat do kontaktu s lidmi (diky velkemu rozmachu cestovani muze pak problem vypuknout v podstate kdekoliv).
Ale ona si uz Gaia poradi, napr. cim dal vic bakterii je rezistentni i na silna antibiotika - tato hrozba je pro lidstvo mnohem nebezpecnejsi nez AIDS - z pohledu teorie Gaia je zjevne, ze pro planetu nejsou hrozbou ani tak homosexualove, jako spis cele lidstvo...
12. 09. 2010 | 09:19

Aktiv napsal(a):

Jestli je Gaia Země taková jako vy, tak to potěž pánbůh...
Naštěstí vy jste Gaia jen označením, o kterém nic nevíte...
12. 09. 2010 | 09:21

Bartoška z KV napsal(a):

V Izraeli se homosexualita léčí. Doufám že na to autor nazapoměl z předpojatosti.
12. 09. 2010 | 09:28

gaia napsal(a):

Tupelo

v Lovelockovi to nenajdete ani já s ním tak úplně nesouhlasím např. v názoru na jaderné elektrárny tvrdím opak.
Avšak homosexualita je zdravotně nebezpečná a příroda nám dává najevo kudy ne.
A rezistentní bakterie vznikly protože člověk zase zanedbal zákonitosti přírody něco někde odflinkl a ošidil.
A jestli je HIV z opičího masa tak je to zas náznak matly přírody aby lidé opičky nejedli.

Aktiv
Gaia je bájná bytost z řeckých dějin a můj nick je gaia v tom je asi takový rozdíl jako mezi Karkulkou (holčička) a karkulkou (čepeček)
já se s Gaiou nemohu ztotožňovat na to mám dost nízké sebevědomí jen tento nicj má vyjadřovat za co zde bojuji.

Tj. za přírodu a přirozenost (což homo nejsou)

ani vlastně nemají žádný sex jen mastrubují a sex by tomu rádi říkali my přirození se jim však můžeme jen usmívat.
12. 09. 2010 | 09:31

Ja Pr napsal(a):

matka gaia (raději se neptám zda nebyla lesba) - pěkně jezovitská ekologie. Skoro by se chtělo říci s klasikem "Ofelie, marš do kláštera".
Tam si může na téma jediné správné přirozenosti (obdoba inteligente designe) mudrovat se sobě rovnými.
Středověk neskončil, středověk trvá. Správný postřeh.
12. 09. 2010 | 09:32

regazo napsal(a):

Vrátil jsem se k diskuzi a je mi z ní smutno. Tolik lidí napadá principy fungující v civilizaci po tisíciletí. Je zajímavé si všimnout, že civilizace příjímací obecně definované normy, přežili tisíciletí (Židé), naopak ty, které morálku popřely, dnes známe maximálně z vykopávek. I dnes jsme svědky zrodu nového fenoménu. Z homosexuality, minoritního a všeobecně odmítaného sexuálního chování se stává homosexualismus, nová ideologie s důmyslnou propagandou a podporou. Zatím má sílu pouze dehonestovat ty, kteří nemají stejný názor a říkají že homosexualitě ne. Ale co bude za deset let? Vaše dítě příjde domů s tím, že zítra půjde škola do průvodu za práva homosexuálních menšin a kdo se nepřipojí, bude mít neomluvené hodiny? Jako kdysi na prvního máje? Co bude pak? Stranická knížka HSČ? Nové monstrprocesy, zlatá padesátá?
12. 09. 2010 | 09:39

Aktiv napsal(a):

No jestli vy jste přirozená, já bych spíše řekl, že jste omezená. Omezenost je první stádium z vývoje z mnoha k přirozenosti, a pznání sebe sama, a chodu přírody-té jste podle mého ještě nedosáhla, možná jste si něco přečetla a okamžitě skočila do xenofóbně nacionalistického omezeného proudu.
V tom případě vás Gaia prostřednictvím mě semele...
12. 09. 2010 | 09:43

Acidburn napsal(a):

To Petr Tomeš: "Důkazní břemeno je na odpůrcích adopcí, žádné takové však nemají, takže vyřešeno."

Omyl, vážený pane, protože žádný z těch průzkumů netrval dost dlouho na to, abyste mohly vyrukovat se závěrem, že děti vychovávané homosexuálními páry jsou na tom úplně stejně jako děti vychovávané v normální rodině.

To Jan Wolf: než začnete kádrovat, naučte se porozumět psanému textu a rozpoznat nadsázku či ironii od vážně míněných závěrů.

To derby: pokud ČEZ či jakýkoli jiný sponzor podpoří fungující elitní gymnázium, nevidím na tom nic špatného. Vzdělání lidí je jedinou možností k zajištění prosperity této země. Mohu vás ubezpečit, že montovny to nejsou.
12. 09. 2010 | 09:43

Aktiv napsal(a):

regazo-to vy jste ideolog, a ta vaše civilizace nefungovala, protože první její příznaky krize mají počátek již ve 12.století.
Ta vaše civilizace nikdy neexistovala, apokud existovala, tak se držela jen silou, a válkama...Taková je realita...
12. 09. 2010 | 09:47

gaiaheadurcu tendency napsal(a):

Ja Pr Aktiv
a z bisexuálních mužů se musí dělat zle každé ženě nechat si zanést koliformní bakterie do nejcitlivějších míst ženského těla by si mohla nechat jen masochistka.
Je to odporné a nehygienické a zdravotně nebezpečné.
Homosexuály samozřejmě nebudeme v moderní společnosti popravovat ale můžeme je jen litovat kroutit nad nimi hlavou a též se jich štítit.
12. 09. 2010 | 09:49

regazo napsal(a):

to aktiv
Jsem ideolog. Ideolog normálnosti. Vy jste pouze propagandista nenormality.
12. 09. 2010 | 09:52

Tupelo napsal(a):

gaia: ale zdravotne nebezpecna je prece i heterosexualita, viz cela plejada pohlavne prenositelnych chorob, nektere dosti vazne. To znamena za podle vyse nebezpecnosti nelze urcovat co je a co neni prirozene. Zijeme jen v jedne z mnoha kultur, pro Tibetanky je prirozene mit vic manzelu, pro Araby zas manzelek, pro zidy je to obrizka, pro stare rimany orgie, nesnazme se svet znormovat do tzv. prirozenosti (tu si stejne kazdy vyklada po svem).
12. 09. 2010 | 09:52

gaia napsal(a):

Tupelo

mít víc manželů je přirozené v Tibetu neb je tam málo půdy která se nemůže dělit
mít víc manželek je pro Araby přirozené neb mužů je méně než žen a sama žena tam nemůže ani ven (což bylo přorozené pro kočovníky kteří toto náboženství vymysleli pro tento způsob života)
syfilis byl dovezen z Ameriky kde bylo nepřirozené znásiňovat Indiánky a tak bychom mohli okračovat.

Heterosexuálové o svém sexu nemluví a nechávají si ho (většinou) pro sebe.
Homo to dávají na odiv a chtějí být obdivováni nebo si myslí že jsou něco víc. Ale nejsou znovu opakuji jsou jen pro smích.
12. 09. 2010 | 09:59

Ja Pr napsal(a):

odporná je především takováhle obsese, kterou tu předvádíte.
Nějaké breberky můžete v životě chytnou kdekoliv - nejhygieničtější je z tohoto pohledu smrt.
Asi se vemte za ruce s regazem a jděte demonstrovat za zákaz demonstrací. Krize byli a budou a lidstvo je vstřebá a jde dál. V docela přirozené antice např. byl sex s chlapci součástí normy (viz Alexander veliký).
Tohle vaše eklovní tmářství přšlo až s katolickou církví, víme , A taky odejde. I katolickéstáty jako Španělsko povolili regiatrovnaé sńatky. Slitovně jde krout hlavou spíše nad posedlostí madame Gaia.
12. 09. 2010 | 10:00

Aktiv napsal(a):

Regazo, já jsem taky"ideolog" normálnosti...
Slovo ideolog nesnáším, váš projev zní jak ze středověku-a jak víme z historie, to byly docela primitivové...
Takže vaše normálnost je viděna očima"primitivů"...
Neberte to osobně, hledejte pravdu v minulosti, vaše hodnoty nepochopení principu života, přivedli tuto civilizaci k zániku...
12. 09. 2010 | 10:07

regazo napsal(a):

Mám pro Vás pár ideologických hesel: Homosexualismus - světlé zítřky! S homosexuály navždy a nikdy jinak! Republiku si od heterosexuálních revanšistů rozvracet nedáme!
12. 09. 2010 | 10:08

Aktiv napsal(a):

gaio
říká vám něco pojem-Rasová hygiena?
Mám tušení, že odtud míří celé vaše přesvědčení.
Prosím vás netahejte do toho ještě ubohou Gaiu, nebo jí z vás bude zle...
12. 09. 2010 | 10:10

gaia napsal(a):

Ja Pr

smrt a následné podlehnutí reducentům kteří zapřičiní rozklad a vrátí látky do koloběhu přírody je očistné a právě třeba tak i virus HIV (pokud zemře nakažený) vlastně zmizí a nemůže se dál šířit.
Ale ty vaše breberky jsou cizopasníci kteří škodí. V tom je rozdíl.

A říkat registrované sňatky to uráží nás vdané a ženaté neb něco tak posvátného jako manželství si nedáme uloupit homosexuály, kteří ani neví k čemu manželství vlastně je a jaký má niterný význam a jen se chtějí opičit.
Takže si vyprošuji používat slov sňatek a manželství pro homo neb je to zmatení pojmů
Aktiv
nevím co má rasová hygiena společného s gayi
12. 09. 2010 | 10:16

regazo napsal(a):

to Aktiv:
Bohužel, ve Vaší argumentaci nevidím smysl, spíše takové plácání v množství vzájemně si odporujících nebo nesouvisejících slov, např. "vaše hodnoty nepochopení principu života", fantastický blábol.
12. 09. 2010 | 10:18

Tupelo napsal(a):

gaia: uvidime jak se bude vyvijet Cina, zenskych malo a do Tibetu co by kamenem dohodil. ;) Presto si troufam odhadnout ze v brzke dome tam moznost mnohomuzstvi (co by reseni, po vzoru vyse uvedenych) zavedena nebude. Jinak vyvoj dava zapravdu nicku Ja Pr, i v tak nedavno silne krestanskem regionu latinske ameriky (tusim ze Argentina nebo Brazilie) bylo schvaleno registrovane partnerstvi.

Co se tyce toho ze heterosexualove nedavaji svou sexualitu na odiv - no nevim, nase spolecnost je sexem docela prosycena, od novinovych stanku s erot. casopisy az po hospody, kde se driv nebo pozdej najde nejaky ten 'samec' se svymi 'zarezy'. ;) Nebo verejne pristupne eroticke veletrhy, akce typu love parada, atp... Co se tyce homosexualnich pruvodu, nikterak z teto sex. atmosfery nevybocuji a stejne jako treba love parade (nebo zmineny sraz motorkaru), nikdo nikoho nenuti se techto akci ucastnit nebo jim prihlizet. Mozna tito lide nedavaji nic na odiv (je to preci jen Vase interpretace) a chteji se jen bavit. Maji se zakazovat srazy motorkaru, proto ze za ideal, narozdil od 'normalnich' ci 'prirozenych' lidi, povazuji 'Highway to Hell' radeji nez ceskou D1? ;)
12. 09. 2010 | 10:19

Ja Pr napsal(a):

gaio, vy jste vážně perla se zmatkem v duši, mluvit či nemluvit o sexu nesouvisí s orientací, ale s otevřeností v intimních otázkách. A ta otevřenost se postupně zvyšuje - kdeže jsou časy kdy se o tom muselo mlčet. Dnes je to na svobodném uvážení každého. Takže pokud nemůžete přijmout realitu - váš problém, ale jinak máte smůlu, život půjde dál i bez vás.
P.S. Mimo ameriku bylo znásilňování snad přirozené ? Copak, sníte o nějakém bílém barbaru conanovi ? Co když jde za ženou, nezapomene na bič ?
12. 09. 2010 | 10:19

Aktiv napsal(a):

regazo, podobná hesla bych připodobnil vám, např. s konzervatismem nikdy jinak, s konzervatismem na věčné časy...Něco lepšího nemáte, třeba se umět nad to povznést,a užívat si života.
Regazo-neexistuje homosexualismus-to je výplod chorých zastánců tzv.heterosexualismu(který je přirozený jen tím, že je určen k plození).
Homosexualita nebrání plození,homosexualita není příčinou krize společnosti,a ani zániku Země. Homosexualita je biologická normalita, jako bisexualita, aj.
Homosexualita přispívá větší toleranci a otevřenosti lidí, strach z ní může společnost více ohrozit, protože jedinců z vrozenou bisexualitou je více než z heterosexualitou.
Spíše heterosexualita je v menšině, což je pravda, existuje potom něco jako povinné sebezapření.
Myslím si, že nepřiznaná homosexualita u mnohých jedinců může vést k frustraci, nižšímu výkonu, ke krizím v rodinnách, kde je opomíjen hodnotový život takového člověka.
Říkám, že není úplně čistá homosexualita, a ni heterosexualita- z přirozeného hlediska vývoje jedince, je chování jedince, jako rozmnožovacího stroje zcela neutrální, jen někteří primitivové to nechtějí akceptovat, protože PRAVDA BOLÍ...
12. 09. 2010 | 10:27

gaia napsal(a):

každý člověk by měl být především homo sapiens a ne se snažit vydělovat /zřejmě za účelem získat nějaké výhody).

Jednou boj za práva Romů dále za práva homo pak za práva pede zoo a já nevím co ještě. Na toto téma pěkně odpovídá skeptický. Jen bych se opakovala.

zdravotní rizika a promiskuita homo jsou dostatečně známy, z minulosti např ze záchodků na pražském hlavním nádraží kam se normální muži báli chodit.
12. 09. 2010 | 10:29

skeptický napsal(a):

Aktiv

Váš projev je projevem vzdělance,který mi prošel asi dva metry nad hlavou.

O ID designe vím s určitostí jen to,že koncové e se nečte.To máte v nicku správně.

Pokud jsem se prokousal správně těmi pár y-i novinkami,najdou se tam kousky textu,s kterými by se dalo i souhlasit.Bohužel vytrženy z kontextu.

Krom toho jste mne oslovil pane,máte plus.

Šimpanzi vřeští ,gorily řvou.
Rada do života : Vezměte si Aktivii.
12. 09. 2010 | 10:33

gaia napsal(a):

Aktiv

dokáži Vás pochopit že by pro Vás bylo výhodné vsugerovat většinové společnosti že bisexualita je normální abyste měl větší výběr. Chápu že musí být frustrující schánět partnery pouze mezi 4% populace a být třeba zamilován do někoho výhradně hetero a vidět tu beznadějnost tak se snažíte agitovat že chlap může s každým bez ohledu na pohlaví. Pro gaye by to bylo výhodné kdyby to tak bylo.
Ale máte stejně smůlu.
12. 09. 2010 | 10:33

Jarek napsal(a):

Nemoc to možná není, ale je to poněkud nešťastný směr vývoje mozku. Stejně, jako když se mozek vyvine nějak nefunkčně v jiném směru (všechny možné úchylky, i když homosexualita jako úchylka brána není, protože je příliš rozšířená, ale ve skutečnosti skoro každý má nějakou úchylku a tak na tom není nic špatného, ani kdyby byla). Problém prostě je, že homosexualita způsobuje spoustu dilemat. Kdyby si většina lidí mohla vybrat, jestli jejich děti mají být homosexuálové, řekla by ne. Ne proto, že budou mít těžký život, ale protože téměř každý chce, aby jeho děti měli klasickou rodinu, děti atd. Je to logický genetický pud, aby linie pokračovala. Mít homosexuální děti je prakticky konec dané genetické linie (samozřejmě kromě umělého oplodnění nebo jednorázového heterosexuálního styku). Nemoc to možná není a rozhodně nic proti homosexuálům nemám, ale nechtěl bych homosexuálem být a nechtěl bych, aby jimi byly moje děti. A to je myslím naprosto logické a pokud by v budoucnu bylo možné zaručit u plodu vývoj heterosexuálního mozku, myslím, že by si spousta rodičů oddechla.
12. 09. 2010 | 10:37

regazo napsal(a):

Aktiv, myslím, že jakákoliv další diskuze je marná. Setrvejte ve svých světonázorech, modlete se ke svému homosexuálnímu bohu, přesvědčujte o své homosexuální pravdě. Já jen doufám, že většina Vám nepodlehne. I když podle vzoru nacistických a komunistických propagandistů, že 100x zopakovaná lež se stává pravdou, to bude stále těžší a těžší...
12. 09. 2010 | 10:38

Aktiv napsal(a):

Ano i/y
a co mě, mne(koho, co/komu, čemu)
Nechme češtiny na diktáty...
Proti spisovnosti však nic nemám, jen ten čas:-)
12. 09. 2010 | 10:40

skeptický napsal(a):

PP

Aby to byla Ře-e-e-éépa,to by musela být kozička,potažmo kůzle.
12. 09. 2010 | 10:40

Tupelo napsal(a):

gaia: tim ze je nekdo homosexual nebo se snazi bojovat za reg. partnerstvi nebo vychovu deti temito pary se vydeluje z rodu Homo Sapiens? To jsou mi teda veci...stesti ze uz nezijeme ve stredoveku nebo diktature
12. 09. 2010 | 10:41

skeptický napsal(a):

Aktiv

Jen že jste Acidburnovi dával lekce,že chyběl ve škole.

Na čas kašlete.Je to jen pigment vaší představivosti.
Do práce nejspíš nespěcháte,času habaděj.Možná i něco vymyslíte.
12. 09. 2010 | 10:43

Aktiv napsal(a):

Jareku a gaio
Chápu vás-gaia má problém sehnat heterosexuálního partnera, a Jarek se děsí pokračování linie rodinny.
Vysvětlení těchto obav spočívá v tom, že rodiny by měly mít víc dětí než 1 nebo 2. A když se třeba v pětičlenné rodinně vyskytne jedno dítě homosexuální, tak to nebrat jako nevýhodu, ale jako ten NORMATIV. Nikdy nic nebude dokonalé, vždy je to dokonalé v tom, že nic není 100%.Myslím si také, že homosexuální člověk, kromě jiné sexuální orientace, má všechno noirmální, jako každý jiný člověk, který se chce zapojit do budování a rozvoje společnosti.
Co potřebujeme, aby heterosexuální/bisexuální rodina měla více než 2 děti-nejlépe 5 a více. Potom jsou pseudostrachy zbytečné...
12. 09. 2010 | 10:48

dříve ruda napsal(a):

pepa řepa
12.09.2010 07:18:42

Bingo.
není co dodat. Vážnou odpověď na vážně položenou otázku nedostanete, ale to určitě víte sám.
12. 09. 2010 | 11:05

Aktiv a Aktívie napsal(a):

regazo sledujte etiku a morálku- to je jedinná neideologická cesta, zneužívaná jak náboženstvími, tak ideologiemi. Naučte se být nestranný.
Gaio překročte svůj vlastní stín..
12. 09. 2010 | 11:09

Stařeček napsal(a):

co k tomu všemu ještě dodat. Snad to, že se snažím naše čtyřprocentní chápat stejně jak ty co jsou proti. Osobně žádné průvody nemusím a to jak neonacistické, homosexuální či jiné. Také se na ně nechodím ani dívat. V jistém směru jsou ale ti více než devadesátiprocentní diskriminováni více, než ti méněprocentní. Většina z nich se o své děti stará poctivě s tím, že tito pak zaplatí důchody i těm, co ty co se o děti starat nemusí. Proto mně více vyhovovaly vyšší srážky osobám bezdětným, něž ty dnešní. Že se tu ozvě někdo s tím, jak zaručím, že tito potomci budou pracovat je jisté. To je ale otázka na naše představitele, ne na mne.
12. 09. 2010 | 11:26

Aktiv napsal(a):

Ano ,ale jak chcete odlišit jednočlenné domácnosti, od domácností s dětmi, které žijí pouze na hromádce,a nemíní si zakládat rodinu v oficiálním slova smyslu? Ty budou také připlácet rodinnám(oficiálním)? Navíc rodiny si zakládají spíše bohatší lidé, ty mohou vychovávat více dětí. Měly by i oni připlácet chudším rodinnám?
Navíc jednočlenné domácnosti jsou dnes i z žen, a ty mají menší výdělky. A myslím si celkově, že utáhnout domácnosti není lehké ani pro jednočlenné domácnosti!
12. 09. 2010 | 11:41

Samotář napsal(a):

To xxx

Asi máte pravdu, že se jedná o potlačovaný stud za otce. Často právě heterohlasatelé, "Don Juani" jsou lidé, kteří se bojí přiznat svou orientaci. Hlasití machisté /od machismo/ mohou být svým hlásaným odporem snadno v rozporu se svou vlastní osobností. Muž, který se nechá vyfotografovat s mladou ženou na služebně politické cestě by měl snazší život, kdyby se neobával svou orientaci přiznat. Ostatně mnohý patří do mezikategorie -obojetných. Zplodil děti, ale jeho vlastní pocity jsou jinde.
Je zvláštní, jak málo lidí tu zahlédne průhlednou snahu p. Klause zakrýt jeho pravý pohled na věc, který si nechce dovolit řict rovnou.
Velcí antisemité často zahajují tirády větou: Nic proti židům nemám, řada z nich jsou moji přátelé...
12. 09. 2010 | 11:41

Béda napsal(a):

Stařeček,

v zásadě souhlas. Já taky do takových průvodů nechodím, nechodím se na ně dívat.

To ovšem neznamená, že tyto lidi, jenom z důvodu jejich částečné pohlavní odchylky od běžného populačního průměru budu jakkoliv diskriminovat. Pokud mluvíte o daňové progresi vzhledem k počtu dětí (zde jsem pro obecní princip (bez ohledu na rasu, pohlaví ...) Prostě máš/nemáš dítě, děti... (Snad bych to podmínil aktivní docházkou dítěte do školy a plněním základních povinností rodiče vůči dítěti/ určité obecné starostlivosti o dítě - strava, hygiena...= jestli je dítě trvale podvyživené, opakovaně trpí infekčními a venerologickými nemocemi, jeví známky týrání... a pod.) Pro mě tam nehraje žádnou roli jestli je bezdětný gay, lesba, neplodný heterosexuál, poustevník a asketa...
12. 09. 2010 | 11:43

Cech napsal(a):

to autor
Prosím Vás zkuste řešit něco co je aktuálnějšího.
Nebo je ve Vaši snaze popsat nějaké to kilo papíru navíc.Lze jednoznačně potvrdit 4% zde budou a Vaší propagandou je nezvětšíte a taktéž je nezmenšíte.Nic na tom neovlivní jestli to bude v osnovách nebo ne.
Bohužel je to vhodný zástupný problém pro tuto dobu viďte.
12. 09. 2010 | 11:53

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Petr Tomeš:
Už první věta Vaší reakce ad personam svědčí o nedostatku argumentů ad rem. Vašich argumentů, ne mých.
Pár je prostě entita skládajících se ze dvou doplňujících se jednotek, pár rukou není dvojice rukou levých a zrovna tak rodičovský pár resp. pár vychovávající děti není jednopohlavní dvojice. Homosexuálové vzájemného doplňování nejsou schopni a obvykle jeden z nich hraje úlohu zástupce chybějícího páru. V případě výchovy dětí takovými dvojicemi tato odlišnost se jistě projeví, o tom však, pokud vím, žádná studie není. Vaše tvrzení "pokud by děti vychovávané homosexuály vykazovaly ve větší míře psychosociální problémy ve svém vývoji, objevilo by se to už dávno nezávisle na typu vzorku" je jenom Vaším tvrzením a vzhledem k vaší orientaci je zjevně podjaté.
Nicméně přiznávám, že výchova dětí jednopohlavními dvojicemi je pro dítě vhodnější než výchova ústavní.
12. 09. 2010 | 12:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

gaia:
"A rezistentní bakterie vznikly protože člověk zase zanedbal zákonitosti přírody něco někde odflinkl a ošidil."
Nesmysl. Rezistentní baktérie na Zemi jsou milióny let, masovým užíváním antibiotik člověk jen přispěl k jejich rozšíření.
12. 09. 2010 | 12:18

Béda napsal(a):

Osobně vidím jediný vskutku závažný problém v tom, jestli má být povolena (ať již možností adopce, pěstounskou péčí...) výchova dětí homosexuálními páry.

Zde nevidím komplikaci v nedostatku citu, případně materiálního zázemí - myslím že homosexuální páry se v tomto ohledu nijak nevymykají běžnému průměru (snad jsou statisticky i částečně nadprůměrní). Zde vidím komplikaci 1) ve stálosti takového vztahu a dále 2) v tom, jestli takovýto pár dokáže v dítěti výchovou vyprofilovat hodnoty obecně přijímané a očekávané (návyky v chování, oblékání, vztahové...), jestli dokáže vychovat nefrustrovaného heterosexuálně orientovaného jedince, který je z hlediska pohlavní orientace odlišný od obou "rodičovských" partnerů.

Zde jsem, přiznám se, na pochybách.

Pokud jde o výchovu na škole - jako učitel bych homosexuální komunitu vzpomenul jako možnou odlišnost od většinového průměru a věnoval bych se (pokud nebudou připomínky a dotazy) výkladu a probírání tématu z mnohovrstevnatého biologického, (včetně sexuálního - pohlavního), etického, sociálního, zdravotnického... aspektu pohledem majority.
12. 09. 2010 | 12:34

Jedla napsal(a):

Emissary (11.09.2010 17:43:20 )

To je zvláštní konstrukce. Ono se to nemůže stát "naráz" - to je věc Hardyho-Weibergovy rovnováhy, nemůže být "zčistajasna" 96% homosexuálů. Pokud by se na tomto poměru populace do genotypové rovnováhy dostala, předcházel by tomu jakýci vývoj včetně adaptačních mechanismů. V přírodě sice není známá 96% zastoupená homosexualita, je včak známá podobně vysoká asexualita a neplodnost - u hmyzích "států" (včely, mravenci, termiti) u savců je zajímavý příklad rypošů lysých (Heterocephalus glaber).

Patrně by (etologicky podmíněná) neplodnost 96% populace byla během vývoje kompenzována extrémní plodností zbylých šesti procent, přičemž homosexuální většina populace by přebírala značnou část "zátěže" péče o takové četné potomstvo plodných "královen" a trubců. Není důležitý počet narozených potomků jedné samice, ale počet "přeživších" potomků "na jednu samici". Pokud ostatní umožňují jednomu množit se a přispívají k přežití jeho potomstva, pro populaci to může vyjít nastejno. Kdyby bylo homosexuálů 96 ze sta, zbylí čtyři heterosexuálové (snad dva samci a dvě samice) by museli splodit za život dohromady sto dětí, a díky Hardyho-Weibergerově rovnováze by se jim v průměru podařili zase jen čtyři hetero. Homosexuální většina by je v takoném společenství chránila, bránila, živila, na rukou nosila, a přebalovala, rozmazlovala a živila by ta mláďátka.
Nicméně Hardyho-Weinbergerův zákon si prostudujte a propočítejte, platí i v případech s letální alelou - stejně se genotypové četnosti z generace na generaci v nemění.
12. 09. 2010 | 13:16

modra svine napsal(a):

> arnazach >
dobry den, dekuji za vasi reakci na "me"Gaussovo rozdelni. Patrne jste jediny, kdo mi alespon trochu porozumel. Samozrejme neni bez experimantalniho overeni zcela jiste, zda je lidska sexualita rozdelena gaussovsky, me studentovo rozdelni, je vice modelni atd. To mate samozrejme pravdu. Nicmene na podstate meho prispevku to nic nemeni. Proste z pravdepodobnostnich deskriptoru zjistime to, co je v sexualite normalni ... Evidentne, to co je na "chvostech" rozdeleni patrne normalni nebude.
12. 09. 2010 | 13:47

Pepa Řepa napsal(a):

To skeptický
To asi bylo na jiném ostrově.
Tam byl pán sám s ovečkou i s kozičkou.

Kapitán našel dvě mláďata.
Jedno bylo M é é é é ď a
druhé B é é é é ď a.
12. 09. 2010 | 14:39

arnazach napsal(a):

Modrá svině:
Porozuměl jsem Vám víc než alespoň trochu a byl bych rád, kdbyste jste byl tak laskav a učinil nad mým předchozím příspěvkem totéž.
12. 09. 2010 | 14:45

Pepa Řepa napsal(a):

Jo a ten příměr s cukrovkou není od věci.

Jsou dvy typy diabetu.
Vrozená a druhého typu, daná-většinou- špatnou životosprávou.
Obávám se, že s homosexualitou je to taky tak.
Jen přichází dříve.Kdo poznal muže, nechce ženu, tvrdí klasik.

Stařecká homosexualita je oxymóron.
12. 09. 2010 | 14:51

Béda napsal(a):

PŘ,

a taťkou byl známý zoofil (ke své zvířecí intimní náklonnosti se dnes veřejně přiznal) Robinson Řepa.
12. 09. 2010 | 14:51

Naštvaný napsal(a):

"Normální a nenormální sex" napsal autor a rozjela se bohatá diskuze. A přitom o ničem, protože autor patří k té vykutálené exhradní pravdoláskovské partičce, která si prostě musí tak či onak pořádně čutnout do jména Václav Klaus. A protože tady ten patří, narozdíl od svého bráchy Jana, a Kikiny Holubové k těm slušnějším, tak to proved takto zaobaleně.
12. 09. 2010 | 15:06

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pepa Řepa:
Cukrovka druhého typu je také vrozená. Homosexualita taktéž.
12. 09. 2010 | 15:10

Pepa Řepa napsal(a):

Nejtěžší je-Bédo-comming out.
A k tomu mám ještě diabetes.

Všímáte si, jak nikdo ze zastánců teplých bratří se nezastane nás, milovníků márnic a zoologických zahrad?

To je ten kořen.Jsou zahleděni sami do sebe a na položenou otázku nikdo neodpoví.

Proč ne zoofilie, když s ní Daisy souhlasí a když jde JEN (!!!) o odlišně provozovaný druh sexu?
12. 09. 2010 | 15:13

Pepa Řepa napsal(a):

To Matyáš
je, když se mně lékařka ptala, zda má někdo z rodiny diabetes, řekl jsem, že tchýně.
Nekecám ani jsem to-v tu chvíli-nemyslel jako fór.
12. 09. 2010 | 15:17

Pepa Řepa napsal(a):

Inu Řepa cukrovka, tradiční český produkt se zmijovkou a slámou v holinách.
12. 09. 2010 | 15:21

Béda napsal(a):

PŘ,

to bude asi tím, že ten článek nebyl o vás zoo, nekro - (a bůhví jestli ne i fyto) filech.

Třeba až pan Kraus napíše článek o vaší mikromenšině, někdo se vás nakonec zastane. Přinejhorším ti nebožtíci, kteří jsou nemluvni a kdo mlčí, ten prý také svědčí.
12. 09. 2010 | 15:21

Vico napsal(a):

Pepa Řepa : Ale já se zastanu...alespoň upozorněním na atraktivní soutěž krásy krav zde:

http://www.blesk.cz/clanek/...

Upozorňuji, že jediné negativum vítězky Jiřiny je, že neumí moc vařit a místo Péépa Řéépa umí jen bůůpa bůůpa.
12. 09. 2010 | 15:23

Zbyněk Matyáš napsal(a):

12. 09. 2010 | 15:27

Tenco napsal(a):

Béda
Dobré příspěvky.

Juvel
Někdo tady nazval můj komentář k Vašemu příspěvku za otírání se o křesťanství.
Ne, otírám se pouze o názor opřený o uzavřenou etiku, silně podmíněnou dobovými realiemi, která si navíc vynutila a zejména udržovala své postavení hluboce nemorálními a vůči celé společnosti na dlouhou dobu zhoubnými prostředky.

Kdo z nás ví, co se tehdy honilo hlavou údajným učedníkům, když zjistili, že jejich učitele prostě odsoudili a ukřižovali a zhola nic se nestalo.
Prostě umřel. Z hlediska praktického úplně zbytečně.
Tak vzali páčidla a ....
12. 09. 2010 | 15:47

Ostrovan napsal(a):

To Naštvaný
Autor nepatří k žádné "pravdoláskařské partičce", jak píšete, je dost sólo tvor. Nikdy nepsal nic o V. Klausovi, na rozdíl od mnoha jiných blogerů. Do Klause nečutal, nýbrž dal najevo jen svůj názor. Nic víc. Pokud jste příznivcem "hradní současné partičky", je to Vaše volba. Nicméně Vaše rozhořčení je výběrové. Názor může mít každý svůj, co je horší je skalní přivrženectví kteréhokoli myšlenkového směru, bez ohledu na dialog a argumenty.
Pokud Vám nevadí názor, že homosexualita je nemoc nebo znak podřadnosti /viz. nacisté/, klidně si ho ponechte, ale nesnažte se nahradit nedostatek názoru
arogancí a osočováním. Hezký den.
12. 09. 2010 | 16:01

gaia napsal(a):

Tupelo

každé dítě snad má nějaké rodiče tak proč by si na ně měli dělat zálusk gayové. Když chtějí děti tak ať si je pořídí a starají se o ně.Děti potřebují hlavně vlastní rodiče babičky dědečky tety apd. Potřebují rodinu pokrevní příbuzné.Nejsou to jen živé hračky.

Aktiv
v důsledku zvládnutí populační dynamiky lidstva a trvale udržitelného rozvoje stačí jedno dítě na osobu. Svět je přelidněný již dost. Pokud jde o homosexuální dítě nikdo ho samozřejmě nebude perzekuovat ale jeho registrovaný partner by měl být vyloučen z dědění neboť dědit se má pro budoucí generace a proč by měl partner homo dědit polovinu majetku když např. sourozenec má děti a vydává energii na výchovu pokračovatelů rodu. V tomto vidím též nebezpečí pro rodiny neb manželství je též majetkoprávní vztah.
A je nepřípustné aby škola se věnovala masáži že homo je přípustné. Učíme se pro sebe a pro vlast bylo napsáno na fasádě naší školy kam jsem docházela. Škola má podporovat chování vhodné z celospolečenského hlediska a ne jen individualismus. Sex není jen dělání si dobře to můžete i s hadicí od vysavače (pokud jste muž). Předmět se jmenuje rodinná výchova. A ne jak dosahovat rozkoše. To je osobní a intimní věc po které škole nic není.Takže ve škole pouze informace že homo je úchylka nebezpečná zdravotně.Že za to sice homo nemohou ale není ůvod aby to dávali na odiv či chtěli být kvůli tomu jakkoli zvýhodňováni
12. 09. 2010 | 16:05

ld napsal(a):

Béda,

aniž bych chtěl snížit vaše hodnocení cílového respondenta, nedá mi to, abych se nezeptal. Co je má předpona fyto avízovat?

Já jsem se Pepy Řepy několikrát tázal, jestli není načuchán exhaláty. To víte-Praha. Někdy zde působil jako somnambulista, ačkoli byl bílý den. Je tedy to fyto...o inhalaci? Pak by mi tam falírovala ta sexuální stránka, tedy co tam s frňákem...
12. 09. 2010 | 16:44

ld napsal(a):

To je ale náhodička. Opouštějíc tuto stránku, nacvakl jsem adresu http://aktualne.centrum.cz/...

My tady o víle análce, a na dalším konci drátu pantatík, hlava pomazaná, nadpředseda Ústavního soudu ČR.

Copak asi dělá hanah? Asi píše Vendovi další zamilovaný dopis, špendlíčky píchaje a voodoo drmolivše u panenky Livie...
12. 09. 2010 | 16:52

Béda napsal(a):

Id,

spíše to bylo míněno jako intimní vztah s rostlinama. Třeba jestli neobšťastňoval na tom ostrově nějakou masožravku.
12. 09. 2010 | 17:03

Bakalář napsal(a):

S vyjímkou Německa, kde je seuxální výchova na škole povinná a některých skandinávských zemí - je sexuální výchova na př. v Anglii liberální, studenti mohou, ale nemusejí na ni chodit. Stačí se podívat na internet a přesvědčit se, jak to je v Evropě v různých zemích. A v USA. Lze se dočíst oč jde /hlavně o zdraví, aids, ochranu, ale třeba i vztahy atd.
Zde hovoří mluvčí prezidenta s ministrem školství dost nevýběrově o tématu, podobně paní Bobošíková a samozřejmě mluvčí prezidenta.
Prostě: neokonzervativci udávají kurz a nejsou schopni problém řešit liberálně - třeba jako Britové.
Pan prezident je proti, pan ministr a V. Klaus mladší taky. A navíc - V. Klaus mladší se stal právě PORADCEM ministra školství. Jaká náhoda.
Nic si nenamlouvejme - jsme v jistém smyslu nadále
"za vozem."
12. 09. 2010 | 17:27

pavla napsal(a):

Pane Krausi, homosexualita není normální. Normální je manželství muže a ženy. A můžou si to psát jak chtějí tzv. odborníci, vždycky se na homosexuály bude hledět jinak.
Navíc, když stačí se dnes podívat, kolik je homosex.jen jako. Máme jednu takovou paní v rodině. Celý život žije normálně s manželem, mají děti a po čtyřicítce, jelikož nemá žádné zájmy, tak se začala slézat v gay klubu se stejně střelenýma ženskýma. Nikdy k tomu sklony neměla a ted vykládá, jak je to tam fajn, jak si krásně povykládají a bůhvíco ještě. Nahání druhé ženské, které se jí zalíbí, prostě nechutné. Takže přece toto není ani nemoc, ani odchylka, to je rozežranost. A proč těchto individualit není tolik mezi normálními lidmi, ale hlavně ve sportu, muzice, mezi moderátory, herci atd. Z velké části jejich zaměření vidím opravdu jen proto, že už roupama nevědí, co dělat. Mají všechno, tak musí mít ještě víc.
Některé chápu, jsou opravdu takto geneticky vybaveni, ale není jich tolik, kolik se jich za ně vydává.
12. 09. 2010 | 17:29

Béda napsal(a):

pavla,

otázka:

co neúplná rodina, resp. mimomanželský svazek s dítětem (několika dětmi - i od různých otců) nadivoko?

Vy soudíte určitou komunitu podle nějaké výjimky? Co kdyby jiná komunita, chtěla takto soudit majoritní komunitu?
12. 09. 2010 | 17:52

Sladký napsal(a):

Homosexualita není žádnou "alternativou" pane Krausi.Z hlediska přírodního,přirozeného,biologického a jedině platného jde o chybné zaměření sexuálního pudu. Tímto jedincem končí řetěz života,který se táhl až k jeho počátkům.Homosexuál,zůstane-li homosexuálem své geny dál nepředá.Štafetový kolík je nutno zasunout tam,kam patří, nikoli do vyměšovacího otvoru. Lapidárně- můžeš svého milého souložit třikrát denně třicet let,potomek tím nevznikne. A nebo přece?
12. 09. 2010 | 18:01

Sladký napsal(a):

Pavlo, o žádnou rozežranost v drtivé většině případů nejde,to je báchorka.Homosexualita se občas vyskytuje z nouze,třeba ve vězeních.. mimochodem,tam je jasně patrné,že řitní otvor jen nahrazuje a zastupuje ten správný.
12. 09. 2010 | 18:04

Kyselka napsal(a):

Pro Sladký
Pro pána krále. Homosexualita není alternativou, ale jak vidíte tak existuje a to už od starověku. A geny? Katolická
církev zamezila svým rozhodnutím o celibátu je předávat, jak víte a tak snad spíš židi a evangelíci mohli a mohou předávat geny.
Ale to hlavní: když prší, tak je to alternativa k dni, kdy svítí slunce a my to přijmeme, nebudeme tvrdit, že když prší,
tak to není počasí. Některé názory jsou tu skutečně úděsné, protože my nemůžeme rozhodovat orientaci, to právo nikdo nemá. Tedy v normální, vyspělé společnosti.
12. 09. 2010 | 18:10

Béda napsal(a):

Sladký,

dnes již ani v tomto bych si nebyl tolik jist. Existuje tzv. asistovaná reprodukce. V tržním prostředí si teoreticky dokážu představit za jistých okolností tzv. vzájemnou pomoc - homosexuální pár mužský ženskému a naopak bez osobního kontaktu. Oba si pomůžou k dítěti bez přímého fyzického kontaktu s osobou opačného pohlaví.
12. 09. 2010 | 18:12

Sladký napsal(a):

Kyselko,já jsem zde nepsal žádný názor,ale popsal jsem SKUTEČNOST. Račte si to přečíst ještě jednou. Kdybychom se všichni tak nějak rozhodli pro tuto "alternativu" za sto let zde nezůstane jediný člověk.Vezměte rozum do hrsti a pokuste se myslet.Mimochodem, existuje a existoval i kanibalismus a koncentrační tábory.. tím,že něco existuje se automaticky stává alternativou? Neblázněte člověče.Nejde o žádnou alternativu,ale o chybu v programu,záměnu objektu.
12. 09. 2010 | 18:14

Sladký napsal(a):

Bédo,tím,že se něco tímto způsobem obejde na podstatě věci nic nemění.V podstatě je to totéž,jakobyste říkal,že slepý není slepý,když mu vidoucí popíše co vidí.Homosexuální cestou k potomku dospět nelze.A já navíc nemluvím jen o lidech,ale o dvojpohlavních tvorech všeobecně.
12. 09. 2010 | 18:18

Béda napsal(a):

Sladký,

problém reprodukce netkví pouze v homosexuálech. Jak jsem uvedl o příspěvek výše i zde by existovalo teoretické řešení (teď uvažuji pouze v biologické - reprodukční, nikoliv výchovné, příp. morální kategorii - tam je to o poznání složitější.

Reprodukční problém je mnohem širší. U heterosexuálních jedinců setrvale klesá reprodukční schopnost. Poslední co jsem v této souvislosti zaznamenal bylo, že údajně v pitné vodě z čističek jsou přítomny zbytky hormonální antikoncepce žen, které (nelze v čističce běžným způsobem úplně eliminovat) se dostávají v pitné vodě do těla žen a způsobují snižování reprodukční schopnosti.
12. 09. 2010 | 18:23

Sladký napsal(a):

Vaš příklad s počasím je zcela zcestný a naprosto svévolný.Pokud už takto uvažujete,pak déšť i slunce jsou nezbytné pro růst zelených rostlin, základ života na této planetě.A stejně tak je podmínkou veškerého vyššího života na této planetě spojení samčí a samičí pohlavní buňky.Dvě samčí či dvě samičí pohlavní buňky neřeší nic, za konečníkem začínají střeva,ne děloha. OPAKUJI- neoznačujte to,co píšu za "názory",já na rozdíl od vás popisuji fakta.To,že se vám nelíbí neznamená,že nejsou platná.
12. 09. 2010 | 18:23

Sladký napsal(a):

Ano,souhlasím.Reprodukční problém je daleko širší, podle mých poznatků se týká spíše mužů,než žen a neustále narůstá.. je zajímavé,že -jak se zdá- nijak se netýká jistého etnika žijícího u nás a v celé Evropě, a nepostihuje ani Araby či Albánce v Kosovu.
12. 09. 2010 | 18:29

Sladký napsal(a):

Souhlasím s Bédou, počasí navazuje na Kyselku,pardon.
12. 09. 2010 | 18:30

Béda napsal(a):

Sladký,

souběžně s poklesem reprodukční schopnosti žen, klesá i reprodukční schopnost mužů. Může to být důsledkem změn v potravinových návycích, ve způsobu života (stres, pořitování rodiny v pozdějším věku z důvodu kvalifikace, vzdělávání, užívání si...), v obsahu vody jak jsem zmínil ... Zcela jistě nejsou hlavním viníkem homosexuálové. Ti se stávají za tohoto trendu naopak potenciálním zdrojem řešení.
12. 09. 2010 | 18:35

Emissary napsal(a):

Zbyněk Matyáš

Díky Zbyňku a zdravím. Podíval jsem se, mám dojem, že něco podobného jsem kdysi již četl, a to potvrzuje to, co si oba myslíme (tvrdíme).

Jedlo,

za určitých podmínek však dochází v reálných populacích k odlišnostem od H.-W. zákona,
zvláště pak u člověka. Takovým příkladem je příbuzenské křížení neboli inbríding. To může vést k nedostatku genetické rozmanitosti, ke genetické degradaci a nakonec k úplnému genetickému zhrouceni.

A jestli chcete ze zbylých 4 procenta žen udělat továrnu na potomky, to nevím, zda by s tím souhlasili jen proto, aby se gayové měli dobře. :)
12. 09. 2010 | 18:42

Sladký napsal(a):

Potenciální zdroj řešení? Tak to je mimo mé chápání.Chceš řít,že když Bůh dopustí,střeva převezmou roli dělohy? Nebo že příčinlivým cunnilingem jedna lesba obtěžká druhou? Prosím,vysvětli,jak si to řešení představuješ.
Neslyšel jsem nikdy nic o tom,že když kozel,býk nebo kanec neoplodní partnerku,vyčeší to dva kozli,2 býci či 2kanci.
12. 09. 2010 | 18:43

Sladký napsal(a):

Bédo,promiňte mi to tykání,ale představa nového počátku lidstva,kdy v Edenu budou dva Adamové,případně dvě Evy mnou tak trochu otřásla.:o)))
12. 09. 2010 | 18:46

Kouba napsal(a):

Takže logika: je - homosexuálů jen 4%, tak kde zůstává ta potomky plodící většina? Není jasné, proč má Sladký tak velkou starost o lidstvo, když víme, že roste tak, že nebudou ani stačit přírodní zdroje. Výraz overpopulation
si lze jasně ověřit.
12. 09. 2010 | 18:50

Emissary napsal(a):

ženy souhlasily ... samozřejmě. :)
12. 09. 2010 | 18:51

Tenco napsal(a):

Sladký
Dva kozli to vždycky nějak vyčeší.
Oni Češi si vždycky uměli poradit s tím(tou) či oním(onou).
12. 09. 2010 | 18:51

Béda napsal(a):

Sladký,

ryze pragmaticky. Plodnost západní populace jde rychle dolů. (nebudu posuzovat morálku, proměnu hodnotových rámců, na druhé straně prudérnost a názorovou zakonzervovanost části populace.) Omezím se pouze na reprodukční schopnost.

V podstatě jsou dvě možnosti. Uvolnit dobrovolně prostor jiné produktivnější populaci, anebo nalézt prostředky jak populační schoponost zvýšit na úroveň prosté reprodukce. (Nadměrné zvýšení znamená obrazně přeplňování "šachty" horníky spuštěnými do dolu báňským výtahem - Cimrman). To můžete zásadní změnou životního stylu, potravinové skladby, přehodnocením některých hodnotových rámců a využitím všech dostupných zdrojů. Já nemluvil o tom, že dva stejnopohlavní spolu splodí dítě. Tvrdil jsem že skrze zprostředkovatelské reprodukční centrum si můžou NAVZÁJEM POMOCI za určitých změněných (zákonných a jiných) pravidel K DÍTĚTI.

Že si nedokážu představit výchovu (heterosexuálně orientovaných) dětí v takových rodinách o tom jsem psal výše.

PS: Berte mé úvahy pouze jako hypotézu.
12. 09. 2010 | 18:57

gaia napsal(a):

Béda
měl byste bílou rasu spíš pochválit že dokáže přizpůsobit svoji populační dynamiku svému životnímu způsobu.

Ale naopak barevní chtějí kopírovat životní styl bílé rasy ale stále používají svou rozmnožovací strategii vhodnou pro nižší živočichy.Pokud chtějí používat svoji r.strategii musí tomu naopak přizpůsobit životní styl. Jinak je to cesta do pekel.Pouze u lidí r-stratégové požadují aby je k-stratégové podporovali dávkami a tvrdí že je to humanita a sociální podpora. Ale tudy cesta nevede je to cesta do pekel.

Vysvětlivky
Některé organismy (např. člověk) produkují nemnoho potomků, o které pečují a zajišťují jim vysoké šance na přežití. Ty označujeme jako K-stratégy. Jiní se reprodukují rychle, ale pokud nerostou v umělém prostředí, většina potomků nepřežije do dospělosti. Takové druhy se nazývají R-stratégové.

Obě metody mohou být podporované evolucí: zvířata s nemnoha potomky mohou trávit čas jejich výchovou a ochranou, čímž značně zvýší jejich naději na přežití, a na druhou stranu, zvířata s mnoha potomky nemusí vynakládat tolik energie na starost o mláďata a zbývá jim tak více energie na zajištění dalšího přežití a rozmnožování. To, která strategie je upřednostněna, závisí na mnoha okolnostech. Nutno zdůraznit, že s výjimkou extrémních případů jsou tyto termíny používány jako relativní, takže králíka můžeme prohlásit jak za r-stratéga, tak za K-stratéga (podle toho, jestli ho poměřujeme se slonem nebo s myší).
12. 09. 2010 | 19:10

Sladký napsal(a):

Mimochodem ještě jednu připomínku- je nepříjemná, ale to není důvod,aby nebyla vyřčena.Kdopak může za vnesení a rozšíření AIDS do lidské populace? Pokud si dobře vzpomínám,na počátku se onemocnění týkalo čistě a pouze homosexuálů.
Koubo,nefantazírujte a čtěte to,co píšu.Nemám žádnou starost o lidstvo,jen jsem užil argument proti tvrzení,že homosexualita je alternativa.Není,je to slepá ulička,chybné zaměření pudu. A jen tak mimochodem,Koubo, bílá rasa vymírá.Vymírají Němci,Francouzi,Italové,Maďaři,Rusové...
12. 09. 2010 | 19:11

gaia napsal(a):

takže k stratégové kteří dávají víc energie do přežití potomků navíc musí věnovat spousty energie pro r-stratégy kteří pro přežití potomků energii nevynakládají. Z hlediska rovnováhy je to silně diskriminační.

A dále homosexualita není alternativa neb to ani není sex pouze mastrubace.
A nechápu proč by se tím měly děti zabývat ve škole.
12. 09. 2010 | 19:17

Hemr napsal(a):

To Sladký
Dobře. Homosexualita není alternativa. Je to, jak říkáte, slepá ulička, chybné zaměření pudu. Dobře.
A otázka: co dál? Máte snad řešení?
12. 09. 2010 | 19:17

psavec napsal(a):

Gaia
Podívejte se na přehled sexuální školní výchovy v Evropě.
O čem je, může být nebo nemusí. Mnohde není povinná.
Popis pana Klause ml. je totiž jeho názor, jeho pohled, aniž by uvedl tyto alternativy. Skadninavie, Francie, Německo, Anglie, Holandsko atd nejsou země nevyspělé, jak známo. Vyvíjely se, na rozdíl od naší, od r. 1945.
Homosexualita je sexuální orientace. Tvrdit, že to není sex a je to masturbace by mohl kdysi jistě tvrdit nějaký
inkvizitor, který by připomněl, že pohlavní styk je tu jen od toho, abychom plodili děti.
12. 09. 2010 | 19:25

Béda napsal(a):

Sladký,

Nevím, jestli se nepletu ale AIDS je nejvíce rozšířen v afrických zemích. A jejich populace navzdory tomu soustavně roste.

gaia,

populační dynamika západních zemí je hluboko pod přirozenou reprodukční schopností. Snad jen v multikulti zemích je to malinko vyšší. (Podíl produktivní populace má klesající trend a naopak narůstá podíl neproduktivní části populace.)

Osobně si vysoký populační přírůstek v rozvojových zemích vysvětluji, jinými kulturně-historickými návyky, absencí sociálního a důchodového systému evropského typu, který nutí produikovat dostatek potomků schopných uživit důchodce, vyšší úmrtnost, nižší vzdělanost a ¨nároky na společenský status (oddělené bydlení nových rodin...)
12. 09. 2010 | 19:27

juvel napsal(a):

Tenco:
Píšete: "..otírám se pouze o názor opřený o uzavřenou etiku, silně podmíněnou dobovými realiemi, která si navíc vynutila a zejména udržovala své postavení hluboce nemorálními a vůči celé společnosti na dlouhou dobu zhoubnými prostředky."

Naprosto s Vámi souhlasím, je to tak a toto jednání je proti učení J.Krista. Ap. Pavel v jednom svém dopise napsal, že náš boj není boj tělesnými zbraněmi, ale je to boj proti zlým duchovním silám, tedy duchovní boj vedený duchovními "zbraněmi" (t.j. např. láska, víra, naděje, pravda, moudrost..) J.Kristus uvedl, že jeho království není z tohoto světa. Historie náboženských institucí je historií deformací, zneužití a diskreditace evangelia.

Píšete "Kdo z nás ví, co se tehdy honilo hlavou údajným učeníkům, když zjistili, že jejich učitele prostě odsoudili a ukřižovali a zhola nic se nestalo."

Není nic snadnějšího než to zjistit. Stačí si přečíst v Bibli "Skutky apoštolů", dopisy ap. Pavla, ap. Petra a ap. Jana.

J.Kristus neumřel vůbec zbytečně, jeho obětní smrt má cenu věčného života pro každého, kdo přijme její nedozírnou hodnotu a bude z ní mít věčný prospěch. Zbytečná je jenom pro toho, kdo ji bude trvale odmítat.
12. 09. 2010 | 19:32

mudrc napsal(a):

1. Diagnostická vyšetření nezjistí žádné organické léze, přesto mozek nefunguje u schizofreniků, tak jak má.
2. Diagnostická vyšetření nezjistí žádné organické léze, přesto mozek nefunguje u homosexuálů, tak jak má.
3. Diagnostická vyšetření nezjistí žádné organické léze, přesto mozek nefunguje u věřících muslimů, tak jak má.
12. 09. 2010 | 20:01

Tenco napsal(a):

juvel
Víte kolik lidí bylo ve starověku popraveno a třeba i daleko horším způsobem, než ...?
Teď mě třeba z daného regionu napadá rabi Akiva. Taky nevinně. Ale byly jich zástupy.

Ze smrti dobrého člověka nemá nikdo prospěch.
Ani Vy , ani já.
Tedy pokud byl skutečně dobrý.

Spoustu duchovních zbraní naleznete u mudrců a filosofů v onom úžasném 6.-5. stol. př. n. l./asi o něco dříve Zarathuštra, pak Pýthagorás, Hérakleitos, Solón, Sokrates, Buddha, Lao-C´, Konfucius.../

Ale nemá cenu se hádat, kdo byl první.

Jak říkám - každý dobrý člověk má velkou cenu pro lidstvo.

Ale odbočili jsme.

Holt ty cesty .... jsou nevyzpytatelné.
12. 09. 2010 | 20:04

Martin napsal(a):

Na homosexuály nedívám přes prsty, je mi zřejmé že jejich orientace je daná geneticky a nedá se s tím nic dělat a jsem pro umožnit jim důstojný život ve společnosti.
Ovšem člověk homosexuál normální není a rozhodně nelze říci, že homosexualita je alternativa vývoje mozku, protože člověk homosexuál není schopen se rozmnožovat a to je v přímém rozporu se základními vlastnostmi Homo Sapiens a vůbec s říší savců.
Spíše bychom se měli přidržet technicky správnějšího výrazu "slepá evoluční cesta", podobně jako frigidní ženy a impotentní mužové. Příroda to totiž kontinuálně zkouší jak dál a spousta možných vývojových cestiček je bohužel slepých.
12. 09. 2010 | 20:09

Béda napsal(a):

Martin,

obecně lze říct, že vývojová cesta idstva je slepá. Jednou začala, jednou skončí. Jak to tak stále víc sleduji, je vcelku zázrak, že ještě neskončila - buďto dílem kosmických a příropdních živlů anebo dílem lidí samých. Obávám se, že konec slepé silnice nemusí být až za vzdáleným horizontem.

Otázkou jest, jestli západní společnost v jejím soudobém chápání není na konci cesty své evoluce - reprodukce, hodnotové cesty, ekonomické konkurenceschopnosti...
12. 09. 2010 | 20:29

Aktiv napsal(a):

Chápu, že mnoho lidí má starost o sociální systém, ale proboha žijeme v nejhustěji osídlené zemi v Evropě, kde na jeden kilometr ŽIJE 130 OBYVATEL.
Už teď je tady tak husto, že když člověk chce jít někam na výlet do divočiny, tak aby se modlil, aby nenarazil na nějakého myslivce, traktoristu, turistu, aby si užil klidný den bez lidské přítomnosti. Navíc kousek od lesa začíná betonová civilizace, plná frustrovaných obyvatel jezdící v naleštěných bourácích, a přejíždějících vše, od krysy až po malé děti.Obvykle to je jen začátek, hlouběji a více do vnitrozemí ČR nastává ohromný chaos plný bezejmenných potulujících individuit, chodící na vysokých podpatcích, a mužů v zánovních apolečenských oděvech,nosících černé kožené aktovky, lidí štrachajících v poipelnicích, primátorů majících deset dětí okrádajících společnost, a jiných různorodých okradených českých tváří od svých zaměstnavatelů, kteří se ztrhaní hrnou do přeplněných dopravních prostředků, nebo startujících z parkoviš´t před továrnama ve starých rezavějících herkách, páchnoucích bezkrupulentním politikům do superluxusních kancelářích jednajících nad dalšími zlodějnami.
A te´d tady řešíme banality o osobní svobodě každého člověka, nebo některých lidí, kteří si svou sexualitu nevybrali, a společnosti, která opravdu,ale opravdu neví ,co si s ní má počít, když si neví jak jsem uved v předchozím nástinu rady ani sama se sebou.
To v čem žijeme, v tom chaosu, a marasu,a to ukazuje i tato diskuse. Žijeme ve sračkách, kde se sociální systém zneužívá pro blaho horních deset tisíc, včetně zneužívání chudiny, která si nemůže dovolit ani to jedno dítě, imkdyby chtěla, protože poplatky všeho neúnosně zatěžují mladé a chudší vrstvy,aby vyvolená skupina ,která to tady 20 let táhne s politiky a mafiánem Klausem,a níčí vše dobré, co by tuto společnost postavilo na nohy, se bude zabývat nějakou příručkou.
Zaveďme podobné předměty na základě dobrovolnosti, a rodičům představme výuku, jak má být, a jak by si jí představovaly. Škola si až moc zvykla drtit rodiny pouze podle toho, jak chce ona,ale vše musí probíhat kooperativně, což je zásadní handicap našeho školství.
Ona rodiče nerespektuje, a proč, protože i rodiče považuje za bezcenné, jako děti, které má připravovat na život.
Jeden problém střídá druhý...do toho zpráva, že onen STO MILIÓNOVÝ ČEZ ŘEDITEL ŠKOLY V.Klaus ml. bude i poradcem ministrstva.
A je to
Pořád dokola český národe, tady dole se štěkáme, a tam nahoře se smějí a drtí dál naší integritu, budoucnost, a hrají si na nepostradatelné...Ale nejsou!
12. 09. 2010 | 21:24

pavla napsal(a):

Sladký: Já netvrdím, že se všichni homosexuálové takto chovají z rozežranosti. Ale stačí mi ona příbuzná, tam je to očividné. Do rádia volala asi 18letá slečna, která se chtěla seznámit s nějakou holkou kvůli sexu. Na otázku moderátorky, proč s holkou, jestli je takto zaměřená, řekla že ne, ale že by to chtěla zkusit. Přitom říkala, že měla kluka a bavilo ji to. Takže co si mám o takovém chování myslet? Že se narodila jako homosexuál? A stačí si rovněž přečíst inzeráty, mnozí se těmto záležitostem oddávají jen tak, vůbec ne kvůli orientaci. A co prostituti na nádražích, taky jsou nemocní či jinak orientovaní, když tedy ne nemocní? A jak píše Gaia, nevím, proč by se o takovém chován měly učit moje děti. Nechci,m aby si mysleli, že je to normální. Pro mě to normální není.

Tenco, taky nepovažuju za normální, že dnes nějak manželství neletí, že žijí děti v rozvedených manželstvích, mnohde každou chvíli s jiným náhradním tatínkem.
Ale co chcete po mladých, když mají takové krásné příklady ve všude opěvovaných tzv. celebritách? Většina se chová jak šlapky z E 55.
12. 09. 2010 | 22:15

Vladimir napsal(a):

Nemá pravdu ani p. Kraus, ani někteří přispěvatelé (např. Frante), že homosexualita se liší např. od od vrozené cukrovky nebo rozštěpu rtu (či patra ...)...
Fakt, že v případě cukrovky je na vině slinivka břišní, zatímco u homosexuality je na vině mozek ( určité partie ovlivňující sexualitu) nerozhoduje zásadně o kvalitativní různosti - oba orgány jsou tělesné orgány. To, že cukrovka se jistým způsobem dá léčit - dodáváním inzulinu injekčně, zatímco na vyléčení homosexuality je lékařská věda krátká, také nerozhoduje. Je to otázka času. Před 100 lety také nebyla cukrovka léčitelná, dnes je. Proč by nebylo možné přeprogramovat/ napravit mozek ? Úsudky a toto téma jsou předčasné.
Že homsexualita není normální, je jasné jak matematikům (norma nejsou 4% ! ) je too jasné i biologům - homosexuálové se nemůžou množit přirozeným způsobem a byli by tedy odsouzeni k vymnření (viz Darwin) nebýt faktu, že každý stroj vyrobí občas zmetek , i stroj rozmnožovací. Homosexuál je tedy zmetek přírody.
Otázku výchovy / převýchovy heterosexuálů na homosexuály (případně naopak) lze porovnat se situací ve starém Římě (či Řecku), kdy ve vrcholném stádiu (bohatsví, moc) nebylo patrně Římana, který by neměl milence homosexuála. Byla to móda, zvrhlost, dekadence. Podobná sizuace by se mohla opakovat i dnes, kdyby se homosexualita propagovala nebo nechala demonstrovat na veřejnosti ...
12. 09. 2010 | 22:17

Prosťáček napsal(a):

Jeden obyčejný,nefundovaný příspěvek. Pokud na mě nesáhnou,jsou mi homosexuálové ukradený,ale dva vášnivě se líbající chlapi,naprosto spontánně ve mě vyvolají odpor.
Co mi ale vadí. Forma jejich zviditelňování vyvolává cíleně dojem,že jsou něco víc,než hetero. Také v různých životních situacích,svou orientací vydírají. Neustále stupňují své požadavky. Jak je máme normálně akceptovat,když se sami staví do role MENŠINY,což je u nás spojené s privilegiemi.
Na závěr. Co selskej rozum? Obyčejní lidé tápou. Když je homosexualita normální a já nejsem homosexuál nejsem,jsem nenormální?
12. 09. 2010 | 22:25

Frante napsal(a):

Vladimir
Nepsal jsem, že se homosexualita liší od cukrovky ale že to, zda jí budeme považovat za odlišnou nebo ne záleží k jakému účelu. Píšu: "je to jenom o významu slov a pohledu" (dají se najít společné i odlišné rysy). V souladu s tím co píšete o těchto různých odchylkách.
12. 09. 2010 | 22:30

Aktiv napsal(a):

Vladimír, Prosťáček, jak kdyby vypadly mozkově defektnímu Hitlerovi přímo z jeho sraček.
Obávám se, že homosexualita není problém, ale zřejmě vaše psychopatické hodnoty.
On Hitler a jemu podobní měly, řekněme také menšinový projev, hodný odsouzení, nebo vyloučení.
To se dnes děje se skupinou nacistů, která si chce také uzurpovat jako menšina své práva,ale jejich mozkovnou se nikdo nezajímá.
Možná by bylo už na místě zřídit nějaké neurologické středisko kam by nacisté byly umístěny a podrobně zkoumáni...Jejich mozkový vývoj je také pořádnou odchylkou, která se neblaze projevuje na vývoji celé společnosti.
Ono když se sejdou dvá holohlaví náckové pospolu, tak bych raději viděl líbající chlapy,aspon vím, že mi dva teplouši nebudou vykřikovat a hajlovat své nesmysly o nadřazenosti árijské heterosexuální rase.
Ale to by se zde určitá skupinka málo přemýšlivých musela zabývat více ,než svou nadřazeností!
12. 09. 2010 | 22:41

Tenco napsal(a):

Normální je všecko co dělám, aniž bych přitom ublížil jinému.
Ale je to čím dál tím těžší.
V tym globalizovanym kurniku.
12. 09. 2010 | 22:43

jaja napsal(a):

JJ Tatinek Klaus je homosexual a pritom je normalni a dokonce prezident... tedy neni verejne gay - chodi s blondatejma letuskama... :-) Dokud nekdo neublizuje jinym a detem, at dela co uzna za vhodne... je jedno jestli je to nemoc nebo ne... v urcitych souvislostech je vse dovoleno.
12. 09. 2010 | 22:59

Aktiv napsal(a):

Tenco zajděte na psychiatrii, mám o vás obavy, a o ostatní nacisty také(Vladimír,gaia,Prosťáček)
12. 09. 2010 | 23:01

Prosťáček napsal(a):

to:Aktiv
A je to tady. Zabrousil jsem do fóra intelektuálních příspěvků názorem obyčejného člověka. Po pravdě jsem popsal dojem,který ve mně homosexuální kampaň vzbuzuje. Okamžitou reakcí,jak je dnes zvykem,jsou urážky a osočování z nacismu. Ještě obvinění z rasismu a bylo by to komplet.
Za mého mládí byla homosexualita trestná. Máte štěstí,že žijete v dnešní osvícené době a nemusíte se už bát postihu. Přeji vám,i vašemu partnerovi,dobrou noc.
12. 09. 2010 | 23:22

Psavec napsal(a):

Je neuvěřitelné, že mnozí lidi něvědí ani o tom, že levorukost je dědičná a že násilné někdejší přeučování leváků na praváky mělo negativní výsledky.
Byl to omyl nejen rodičů, ale i pedagogů, instruktorů a dalších "odborníků".
Přeučit, předělat nebo jinak přivést "nenormálního" homosexuála do heteroligy je stejně nerealizovatelné.
Ale nutno připomenout: tisíce heteroatletů provozují anální sex a nikdo se tu k tomu kriticky nevyjadřuje.
Jen u těch menšinových homohokejistů je to chyba.
Zřejmě proto, že se nemohou rozmnožovat, zatímco ti
"normální" mohou a anální sex je pro ně cosi jako koníček.
12. 09. 2010 | 23:28

Petr Tomeš napsal(a):

Acidburn: Omyl, o tom, jaké závěry lze a nelze vyvozovat rozhodují vzdělaní a zkušení odborníci a nikoliv anonymní kašpaři z diskusí, kteří nemají ani páru o tom, co komentují.
http://www.glad.org/uploads...
12. 09. 2010 | 23:37

Petr Tomeš napsal(a):

Vladimir: "Že homsexualita není normální, je jasné jak matematikům (norma nejsou 4% ! ) je too jasné i biologům - homosexuálové se nemůžou množit přirozeným způsobem a byli by tedy odsouzeni k vymnření (viz Darwin) nebýt faktu, že každý stroj vyrobí občas zmetek , i stroj rozmnožovací. Homosexuál je tedy zmetek přírody."

Zmetek přírody jste naopak vy, šašku, jelikož nevíte ani základní věci:
"Existuje dlouhodobá shoda behaviorálních a sociálních věd a profesí zabývajících se lékařstvím a duševním zdravím na tom, homosexualita sama o sobě je normální a příznivá varianta lidské sexuální orientace."
http://www.apa.org/about/go...
12. 09. 2010 | 23:41

Rumcajs napsal(a):

Mě přijde, že ty teplouši jsou tak nějak šťastnější a vyrovnanější.

Čím to je ?
12. 09. 2010 | 23:48

Ki napsal(a):

To Petr Tomeš
Určitě je to tak, jak ukazují studie, které uvádíte. Ale uvědomte si, že mnozí zde nevládnou cizími jazyky, takže by bylo lepší jim část studii přeložit - třeba zrovna výsledky výzkumů, které potvrzují, že páry dvou matek či dvou otců mají stejné výsledky ve výchově dětí, jako smíšené. Mnohým diskutujícím ale budou tyto práce stejně cizí, jako je jim Harvard nebo Cambridge.
12. 09. 2010 | 23:51

Acidburn napsal(a):

To Petr Tomeš:

homosexualita normální není. Normální by byla pouze v okamžiku, kdyby se jednalo o společensky běžný způsob chování - což při zastoupení ve 4% populace tedy vskutku není.

Proklamace vědců na tomto faktu nezmění zhola nic.
12. 09. 2010 | 23:53

Aktiv napsal(a):

Nemáte se za co stydět Prosťáčku- obvinění z nacismu totiž sedí na příspěvky vám podobné, s tím nic nenaděláme...
Nemohu si vymýšlet a ani nechci,tak si přečtěte svůj příspěvek a příspěvky z období 2.sv.války, především ze strany nacistů.
Moc vám nebude do smíchu...
Jenže to je realita, začíná to někde u vašich názorů, a končí to někde...VÁŠ NÁZOR(VAŠE PODVĚDOMÍ)>Co mi ale vadí. Forma jejich zviditelňování vyvolává cíleně dojem,že jsou něco víc,než hetero. Také v různých životních situacích,svou orientací vydírají. Neustále stupňují své požadavky. <
To je lživé obvinění ,tzv. přivolávání strachu, ohrožení. Apel, musíme s tím něco dělat...Ostatní ohrožení, se přidávají, vymeťme homosexualitu, stála za zánikem Římské říše:-)
Opravdu povedené bláboly, které stály leda tak za zánikem nacismu, což je pravda...
Víte, že Keltové vyhráli nakonec nad Římany spolu s Germány,když vtrhli v posledním tažení a vzedmutí Říma v 5.století n.l.
Těch důvodů bylo mnoho,ale sexualita jistěže ne. Víte , že barbaři, především Keltové se oddávali homosexualitě,a to samé platilo i v rozkvětu Sparty o několik století dříve...
To dokazuje, že vaše příspěvky jsou jen olejem do ohně nenávisti...Nezapomeňte, že nenávist plodí jen další nenávist, a je jedno jestli je křesťanská, nebo muslimská, nebo nacistická.
Hitler byl takový novodobý Mohammed, toho mi nejvíc připomíná...
12. 09. 2010 | 23:53

IK napsal(a):

To Petr Tomeš
Přesně tak to viděli už nacisté a dnes třeba mullahové. Letité práce kvalifikovaných vědců nemají vliv na toho, kdo má v hlavě středověk. Jedině pokud bude mít zánět
slepého střeva, to se pak na kvalifikované lidi spolehne.
Na štěstí nejsou lidé s takovými názory ve většině.
13. 09. 2010 | 00:02

IK napsal(a):

To Petr Tomeš
Zapomněl jsem napsat, že mám na mysli názor Acidburna
Váš příspěvek je fundovaný, ale jak je vidět, i kdyby byl
v češtině, někdy to nepomůže.
13. 09. 2010 | 00:05

Mlčoch napsal(a):

To Rumcajs

Bravo! Konečně rozumný postřeh.
13. 09. 2010 | 00:12

pozorovatel napsal(a):

Pro zajímavost: nacistický paragraf 175 byl základem ideologické eliminace homosexuálů - důvod: jejich cílem bylo rozmnožení arijců. Od jedné rodiny se očekávaly nejméně 4 děti. A homosexuální muži žádné neplodí. To je to, o čem tu také byla dnes řeč v různých
verzích.

Zajímavost: nacistický paragraf platil až do roku 1969 !
Konec války zákon nezměnil. Do roku 1969 bylo v BRD odsouzeno za homosexuální chování /"wegen homosexueller Handlung"/ 60 000 lidí.

Vynález nacistů to však nebyl. Tři monotheistická náboženství, katolické, židovské a islam jsou nepřátelská vůči homosexuálům.
13. 09. 2010 | 00:35

Karel Mueller napsal(a):

Rumcajs:

No, někteří mí kamarádi by teplouše i brali na společný život, kdyby dokázali překonat fyzický odpor. Asi si slibovali, že jsou v porovnání s ženami snesitelnější a férovější.

Ale já si spíš myslím, že vykazují všechny ženské vlastnosti a na rozdíl od žen nemají a mají ... no víte co.
13. 09. 2010 | 00:50

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ki:
I Vám zopakuji, že dva otcové či dvě matky netvoří pár zrovna tak, jako pár netvoří dvě levé či pravé boty nebo rukavice. Chápu, že pro homosexuály je to obtížné akceptovat, ale to je realita.
13. 09. 2010 | 01:14

skeptický napsal(a):

K článkům na podobné téma :

Lakonicko-lapidárně řečeno : V k. jsou bacily,v p. hovna.
Tak si vyberte.
13. 09. 2010 | 04:11

Důchodce68r napsal(a):

No, v jedné převelice zajímavé přednášce (v rozhlase po půlnoci) jsem slyšel, že o tom, že je to "normální", rozhodl kongres USA. Je to prý první a dosud jediný případ, kdy o věci náležející lékařům rozhodli politici. A od té doby je to víceméně nechutné politikum.

Ostatně také víme jak to dopadá, když politici řídí například národní hospodářství.
13. 09. 2010 | 04:18

skeptický napsal(a):

Dosti často tady padají slova jako nacismus.

Na googlu je spousta odkazů pod

Homosexuality in the nazi party

Které to stavějí do poněkud jiného světla.
13. 09. 2010 | 05:26

naivka napsal(a):

Čtyřprocentně orientovaná nejsem, nemám však nic proti lesbičkám a homosexuálům. Jejich orientace není nikomu a ničemu škodlivá a není ani nakažlivá. Úvahy typu, že bychom jako lidstvo vymřeli, kdyby 96% lidí bylo homosexuálních jsou zajímavé, ale patří v tuto chvíli spíše do říše fantasy.
Evoluce nemá žádný cíl. Z tohoto úhlu pohledu je každá živá bytost dle mého názoru hodna úcty a porozumění bez rozdílu.
Vnímám však také, že příroda stvořila muže a ženu jako nejkrásnější pár v celé svojí historii vývoje života na Zemi. Budiž za to pochválena :-) ...

A teď snad ještě trochu úsměvu k tématu:
http://images4.wikia.nocook...

Hezký den.
13. 09. 2010 | 07:38

Mastodont napsal(a):

... Evoluce nemá žádný cíl. ...

Na to jste přišel kde? Cílem je přežít.
13. 09. 2010 | 07:49

naivka napsal(a):

Tak ano, opravuji: Smyslem evoluce je vývoj k dokonalému, inteligentnímu, všestranně nadanému, čestnému, pravdomluvnému, pracovitému a příjemným vzhledem oplývajícímu Abstinentovi Androidovi :-) ..

Hezký den.
13. 09. 2010 | 08:14

Tupelo napsal(a):

S tim co napsala naivka (v predposlednim prispevku!) velmi souhlasim, z pohledu evoluce Zeme nebo celeho vesmiru je preziti cloveka jako druhu nejspis celkem minoritni, pokud vubec nejake.
Mimoto, pokud je homosexualu 4%, nikterak neohrozuji preziti druhu, na druhou stranu - se stoupajicim procentem zastoupeni by homosexualove ziskavali cim dal vetsi status normalnosti (aspon podle logiky nekterych, pro ktere ted homosexualita neni normalni - ale pripominam, ze posuzovat veci z hlediska tzv. normalnosti, vzhledem k relativismu tohoto slova, pro me neni prilis dulezite, byl by to spis problem pro druhou stranu). K hranici, kdy by homosexualita branila preziti druhu, je nyni velmi daleko - nejspis stejne neni nikdy dosazitelna...
13. 09. 2010 | 08:27

Jan Rubáš napsal(a):

Těch čtyřprocentních je vždycky víc!
13. 09. 2010 | 08:58

Vico napsal(a):

Tupelo zdravím. Vidím, že jsi se po delší době zapojil plnohodnotně do diskuze. Při čtení tvých příspěvků jsem si ověřil, že v mnohém mám prakticky identické názory.

Úvahy, že homosexualita "brání" přežití člověka jako druhu považuji za zcestné.
13. 09. 2010 | 09:04

Béda napsal(a):

Vico, Tupelo,

nic bych předem nevylučoval. Ani to, že tzv. neoliberálové a ultrakonzervativci postaveni před nové výzvy souběžně s tím jak skomírá světýlko na konci krizového tunelu plíživě začínají hledat nového nepřítele.

Kdo to nakonec bude? Komunisté, socialisté, homosexuálové, Romové, mohamedáni, všichni v rozvojových zemích, důchodci, sociálně slabí...?
13. 09. 2010 | 09:23

Tencokida Hnuj napsal(a):

Aktiv - místní svatý Augustin ?

"Přinuť je, přijdou !"

Kdo ?

Nu , mí kámoši přeci.

Musím jít. Nechat si vyšetřit anální otvor a věci související.

Doufám, že v čekárně se nebude odehrávat žádný Aktiv.

P.S. Já si umím udělat srandu ze sebe. I ze sexu. Z normálního i nenormálního. Považuju to za normální, Herr Aktiv.
Čest.
13. 09. 2010 | 09:24

Rumcajs napsal(a):

Karel Mueller:

Snad by moh být řešením transvestita.Někteří(ré) docela ujdou.
13. 09. 2010 | 09:25

Béda napsal(a):

vsuvka: ... nepřítele - viníka všech problémů.
13. 09. 2010 | 09:25

buldatra napsal(a):

Nabyl jsem dojmu, že by nebylo od věci, kdyby učitelé fasovali příručky dvě.
Jednu pro heterosexuální a druhou pro homosexuální žáky.

Vhodnou kombinací výkladů z obou příruček by se dostalo žactvu možnosti vybrat si svou budoucí orientaci.
Budou ve školách (až pomine krize a reformy obohatí náš politováníhodný rozpočet) zřizovány specializované učebny?
13. 09. 2010 | 09:26

Rumcajs napsal(a):

Béda:

Neptej se tak blbě Bédo. Ty seš na řadě !

Ty budeš předkrm!
13. 09. 2010 | 09:28

Béda napsal(a):

buldatra,

míníte dobu, kdy reformy oligarchů obohatí rozpočet rozpuštěného a zprivatizovaného státu?
13. 09. 2010 | 09:32

Sladký napsal(a):

Četba příspěvků na téhle diskusi je poučná,ale poněkud depresivní.Jestliže nedokážeme příjmout zcela jasné,naprosto přesvědčivé argumenty, jak bychom se mohli dohodnout v záležitostech složitějších?
Když napíšu,že homosexualita není žádná plnohodnotná alternativa heterosexuality, nýbrž chyba v programu,odchylka, zcela jasná ZÁMĚNA objektu není to můj NÁZOR, ale popis skutečnosti,biologické a genetické FAKTUM! Přesto se zde najdou fanatici, kteří popis reality označí za názor,navíc názor NACISTICKÝ.Neuvěřitelné.Sexualita se netýká pouze lidí ale všech vyšších živých organismů a není to žádný lidský vynález,produkt či výrobek!Je to evoluční mechanismus,sloužící v první řadě zachování rodu.Nový život vzniká spojením samičí a samčí pohlavní buňky-a nijak jinak.
Mimochodem- pokud je homosexualita podle zdejších "názorologů" normální, pak je normální i zoofilie, princip je tentýž-chyba v programu,záměna objektu pudového směřování-a důsledky zhruba tytéž.
13. 09. 2010 | 09:37

olga napsal(a):

Můj názor na normální a nenormální sex je asi tento. Za normální sex považuji jen ten, který je vrcholem lásky a slouží k početí nového života. Všechny ostatní, bez rozdílu na pohlaví považuji za nenormální. Je to pouze druh zábavy. Stejně jako alkoholismus a nebo drogy.
13. 09. 2010 | 09:39

Tupelo napsal(a):

Ahoj Vico, pres leto jsem byl hodne na mistech bez internetu, proto pauza. O tom ze jsme na stejne lodi zadna ;).

Beda, Vico: myslim ze ten seznam uvedeny Bedu je trefa, v minulosti se vzdy hledali nepratele, kdyz zacalo nejake skupine lidi tect do bot, neni duvod si myslet ze by to tentokrat melo byt jinak. A ze si hydra bude brat nejdrive ty nejslabsi, nez dostatecne doroste, je nasnade, priznaky v nasi spolecnosti zesiluji. Prirodovedec to tusil uz pred 2,3 lety...
Ale nemusi byt uplne nejhur, viz treba manifest Pehe & Stern.
13. 09. 2010 | 10:09

S u c h e c napsal(a):

No, nepotismus z pohledu sexuální orientace v řídících strukturách státu může být i škodlivý.

Ale to je tak OT.

V každém živočišném druhu (berme savce) se vždy vyskytuje skupina jedinců, která vykazuje příznaky této "úchylky".
Některé smečky je vyobcují, jinde je "tolerují".

Ale nikdy se tito dále nemnoží (neb nemaj lidský rozum a možnosti).

P.S.
Mamííí, že mi koupíš tu čokoládu?

Kurnik, neříkej mi furt mami, vždyť nejsem Tvá matka.

A jak Ti mám teda říkat?

No, jak? Jako všichni ostatní.... Richarde.
13. 09. 2010 | 10:53

S u c h e c napsal(a):

Ale zase , na druhou stranu.

Nejpromakanější to mají Bonobo. Takže vzhůru do pralesa k šimpanzům.
13. 09. 2010 | 10:54

JIP napsal(a):

Přemýšlela jsem k čemu z mého pohledu přirovnat homosexualitu a napadli mě albíni. Homosexualita je prostě vrozená vada. Není to nějaká slepá větev či co, homosexualové se čistě teoreticky /i prakticky- známe příklady:)/ rozmožovat můžou, jen to neodpovídá jejich duševnímu rozpoložení. Pa
13. 09. 2010 | 11:43

IK napsal(a):

To Sladký
Celý problém je v semantice: homosexualita je menšinová
variace sexu, jistě. Jen je třeba dát pozor na slova normální a nenormální, protože ta mohou být zneužita ve chvíli, kdy se norem uchopí nějaká totalita a zneužije je.
"Vědecky" /lékaři, biologové, přírodovedci atd/- lze vyhovět režimu do té míry, že cikáni, židi a homos jsou
méněcenní a všichni Slované taky a musejí být buď zlikvidováni nebo sterilizováni.
Prostě nic proti názoru, že jde o menšinovou sexuální variaci, ale ve chvíli, kdy budeme mluvit o normě, normálnosti nebo odchylce a úchylce, tak si hrajeme s ohněm, i když dnes tu nic nehrozí.
V Iránu či podobných zemích ale ano - tito lidé jsou
"nenormální" a trestatelní, stejně jako nevěra si zaslouží trest.
Myslim si, že to je část problému celé diskuse.
13. 09. 2010 | 15:14

Tenco napsal(a):

IK
Je. A dobře Vámi popsaná. Tedy ta část.
Hra s ohněm. Ano. Co je ještě normální a co ne a když to tedy není normální, tak to můžeme sankcionovat.
Lepší měřítko , než ono staré (konfuciánské ?, pýthagorejské ? - kdo ví ) " Nečiň jinému to, co nechceš, aby on činil tobě" asi nevymyslíme i kdyby jsme homosexuální mozek rozložili třeba na atomy a pak ho znovu poskládali dohromady jako heterosexuální.
13. 09. 2010 | 16:07

Zbyněk Matyáš napsal(a):

naivka:
Zdravím. S tou evolucí podle mne máte pravdu, evoluce není cílený proces, tedy nemá cíl. Trend a průběh je určován vesmírnou realitou, která je ovšem evolučně ovlivňována. Zní to dost nesrozumitelně, momentálně mi nenapadá jiný způsob vyjádření.
13. 09. 2010 | 16:57

Zbyněk Matyáš napsal(a):

JIP:
"Homosexualita je prostě vrozená vada." Pouze u mužů.
http://www.gay4you.estranky...
13. 09. 2010 | 17:01

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy