(S)tisková konference o Národním divadle

11. 09. 2012 | 16:59
Přečteno 4574 krát
V televizi se konal tak zvaný briefink. Vyslovuje se to briefing. Tak se teď u nás říká někdejší tiskové konferenci. Jsme moderní, jdeme s dobou.

V té televizi šlo o údajné informativní setkání paní ministryně kultury a jejího pana náměstka.
Měli si vyjádřit k odvolání ředitele Národního divadla.
Hlavní slovo však měla paní mluvčí ministerstva. Dala hned najevo, že otázky raději položí sama. Stejně je jasné, nač by se novináři ptali, tak to nebudeme komplikovat. Pan náměstek a paní ministryně pak otázky zodpoví.
Takže mluvčí ministerstva kladla předem otázky místo novinářů a nakonec dovolila po jedné otázce rozhlasu, televizi a ČTK.

Prostě briefink, /vyslovuj briefing/ - česky rychlovka.

Nikdo z novinářů se nespletl a nepokusil se na otázky ministerstva odpovědět. Horší bylo, že nikdo neprotestoval. Nikdo se nedivil, že místo otázek, které měl sám položit, mu je předkládá soudružka - pardon, překlep - paní mluvčí.
Ti tři z ministerstva si byli jistě vědomi toho, že zmíněný postup má velkou výhodu: kdo zná otázky předem, toho nikdo nezaskočí nečekaným dotazem.

Pravda, ve škole, u maturity by to byl podvod.
Jenže briefink je něco jiného.
Naši politici nejsou žádní začátečníci a tímhle vystoupením, kdy se sami prozkoušeli z vlastních otázek, dokazují, že postupují do dalšího ročníku.
A ještě něco: dávají najevo, že si už vystačí zcela sami.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Nabývám dojmu, že když nečučím na tv, jsem off.
11. 09. 2012 | 17:06

Josef K. napsal(a):

Milý autore. Společnosti si mnohdy skrze jazyky vysvětlují realitu po svém: česká společnost nechápe "brífíng" jako západní , pro českou je to forma instruktáže. Pokud si přečtet hlas lidu na těchto stránkách, většina si bez tohoto cvičení nedokáže svůj život představit.
Navedu Vás: aga, gaia, mueller, pamětník, občan pak mnoho proměnlivých nicků jsoiu nositeli idee věčné instruktáže. Původně "S instruktáží na věčnéí časy.".
Nepodlehněte však dojmu, že jde jen o odbrobí nmormalůiuztace počátku let padesátých. Ne, je to zde ve vzduchu od chudáka Dobrovského,leč patrně už od doby, kdy Západní Slované osídlili malou část území dnešní Británie, Gronska, a na jejich místo přišli podněstrovští trpaslívi.
Němci byli těmito trpaslíky facinováni a udělali z nich tovar.
Také hloupost instruktujících instruktorů nevyvolává v Česko žádné otázky. Hloupý mezi hloupými králem, novináři jsou spíše vděčni, že nemluví nikdo mimo okruh jejich rozhledu, a čtenáři také.
11. 09. 2012 | 17:18

Al Jouda napsal(a):

Je to vina redaktorů TV, že připustí takovou komedii.
11. 09. 2012 | 17:28

Občan napsal(a):

Josefe K.,

začínáte být poněkud yosifovitě monotónní. Jenom pořád zapomínáte na lumpenproletariát a odboráře.

Nepíšeme "podněstrovští", ale podněsterští.
Nepíšeme "instruktující", ale instruující.
V poslední větě máte mít skro na konci nikoli čárku, ale středník.
Některé své další výrazy nám asi budete muset objasnit sám, neboť zcela postrádají smysl.

Příště, až budete psát své hlouposti, přečtěte si pečlivě vyplozený text než ho lípnete na sklo. Dáváte češtině docela "sodu".
11. 09. 2012 | 17:35

Občan napsal(a):

Jo, mohl byste nám, Josefe K., dát odkaz na tu prazvláštní "statistiku" počtů pracovních míst vytvořených jednotlivými profesemi?
Děkuji
11. 09. 2012 | 17:37

odborový předák klovčan napsal(a):

souhlasím s Josefem.
11. 09. 2012 | 17:42

Josef K. napsal(a):

Občan, vidíte jak se lišíme jen v jazyce a chápání jeho možností. Podněsterský není shodný s podněstrovským, jistě chápete. Instruující, instruhující není schodný s instruktujícím, jistě uznáte. Už jsem čekal jen na Vaši normotvornou snahu, milý hochu.
Pokud jde o profese. Ptáte se na něco, co bylo odpovězeno. Nebýt Vaší slovutné lenosti, nemusel jste plýtvat slovy.
11. 09. 2012 | 17:52

třebaKarel napsal(a):

"Příště až budete psát své hlouposti" , nepřeháníte to trochu brachu ? Závidím Vám to sebejistotu že Vy hlouposti nepíšete . Učitel ? tK
11. 09. 2012 | 17:54

Josef K. napsal(a):

Občan, jsem monotoidně stereotypní, neboť projevy normalizovaných vrstev se z rozkošného pseudofolklorního potěmkinovského přetváření začaly plně odhalovat ve své zcela nedráždivé nahotě. To pro mne nemění nic na jejich monotonním jednání, jen tyto mimikry z něj vytvářejí zdání evolučních procesů, Občane, a tak se mou zbraní stává monotónnost shodná s jejich.
Jednou z nich byly i Vaše úvahy o umění. Už jste si koupil povzbzující prostředek? Možná by stačilo ono mražené kuře. Škoda, že některými nápady opovrhujete. Pochopil byste, že Vám mohou pomoci, já nevím....
11. 09. 2012 | 17:57

český maloměšťák napsal(a):

Občan
Vy si myslíte, že pracovní profese vytváří Marťani ?
Ne - jsou to lidé.
No a jistě uznáte, že jeden účetní vytvoří mizivý počet pracovních míst - v porovnání s jedním vědcem....či konstruktérovi. Ba možná že někteří účetní /Enron/ jsou v tomto směru dokonce negativními tvůrci.

Ta statistika je možná vycucaná z prstu...ale má svou logiku.

Jinak - co to je za zvláštní ČESKÉ slovo...hen ten "skro" ?

Příště, až budete psát své hlouposti, přečtěte si pečlivě vyplozený text než ho lípnete na sklo. Dáváte češtině docela "sodu".
:)))

K blogu.
Nejednalo se o brífink ...ale fífink. /Fifinka je populární postavička z Čtyřlístku ...oblíbené to comicsové, instruktážní knížečky pro družinářky - pomocí podobenství v ní uvedených a na základě poučení z ní vyplývajících pak některé družinářky komunikují i se světem dospělých...respektive snaží se :) /
11. 09. 2012 | 17:58

český maloměšťák napsal(a):

re " konstruktérem
11. 09. 2012 | 18:00

Josef K. napsal(a):

"Fííííífink" je ten správný obsah , vysloví-li někdo v Česko slovo "brífing".
Sakra dobrý postřeh. Není ale celá naše realita, ke které se upíná naše pozornost v komnentářích, púouze takovým jedním velkým "fíííííífinkováním?"
11. 09. 2012 | 18:12

on asi je zašitý na MK, likviduje českou napsal(a):

kultůru přímo u jejího zdroje. Nejspíš ho tam nainstaloval Kabát (ne ta Topolánkova oblíbená kutálka) při zakládání lotynky.

Josefe, s tím metylem bacha.
Nejdřív čuvaši, potom podněsterští trpajzlíci s Dobrovským a nakonec myši, užofky a švábi. O autobusech a odborářích ani nemluvě.

Třas, prudké pocení a zimničnohorečné stavy, oslepnutí, ztráta svalové tenze a následně z neschopnosti vdechovat pozvolné koma.
Tak to s pijáky nekolkovaného lihu končívá.
Teď, co Kalousek vyfabuloval tu výstražnou akci, nevíte dne ani hodiny.
Spotřební daň je svatá.
11. 09. 2012 | 18:15

Keltylo napsal(a):

Bylo to skvělé normalizační představení jako vytřižené ze zasedání v ND pod ideovým vedením zasloužilé umělkyně Švorcové.

Kulisy se mění režimní představitelé jakoby z oka vypadli těm normalizačním,jenom se mně zdají jěště hloupější.

Divím se,ale vlastně ani ne,když naše hlídací psy demokracie poslala stisková mluvčí MK kamsi,že se nezvedli a neodkráčeli středem.
To perfektně dokresluje stav v této zemi.
11. 09. 2012 | 18:16

mb napsal(a):

kdyby to nebylo k smíchu, bylo by to k pláči ...

... a naopak ...
11. 09. 2012 | 18:31

Občan napsal(a):

Josefe K.,

pokud myslíte ten nekonkrétní canc ze včerejších 18:35, pak musím konstatovat, že jste neodpověděl.
Pakliže se odvoláváte na americkou studii, pak ta studie má název, autory a místo původu. Takže chutě sem s tím.
11. 09. 2012 | 18:32

Xaver napsal(a):

Máme demokracii. To co může ministr vnitra může i ministryně kultury.
11. 09. 2012 | 18:40

Ben napsal(a):

Cizáku (I.K.), život je krátký, pro nás originály Čechy, žijící v dobrém i zlém v Čechách, vnímáme vaše plky, jako kaštany. Ti Krausáci, snad dají již Čechům sbohem.
11. 09. 2012 | 18:57

Pepa Řepa napsal(a):

Hezký blog, ještě hezčí diskuse.
Učitelská.Kam tečku, kam středník.
Kde je Brom?
Inu, docela se hodí k původní profesi paní ministryně.
Hlavně přezůvky a na nic se neptat.
A do lavice, Krausi. Máte úkol?
11. 09. 2012 | 19:08

Hloupý Honza napsal(a):

Jak vidno z diskuze, mohou různé Hanákové a jiné politické elity tohoto národa v klidu spát, ... české ovce se požerou navzájem.
11. 09. 2012 | 19:24

Josef K. napsal(a):

Občan. Proč, vždy, když čtu Vás a například takového "on asi je zašitý na MK" připomenou se mi samovolně ty stránky "Valčíku na rozloučenou", ve kterých vybíhají z autokaru připarkovaného u městského parku starci s dlouhými bidly v rukách. Vidím Vás občane, i Vy máte rudou pásku na rukávu, běháte s bidlem po parcích a ulicích a snažíte se nasadit ocelovou smyčku na hlavy psů, tedy těch, kdo porušují pořádek. Slyším výkřičenou výtku Vaší hypotetické dcery o tom, že bych snad raději v kočárcích vozil psy než děti, a to v okamžiku, kdy se rozhoduje, zda nepůjde na potrat , nebož byla oplodněna mimovolně jakýmsi známým hudebníkem.
Kolik ocelových smyček jste, Občane,představuji si pod tím nickem statisícové stádo českého normalizovaného obyvatelstva, v zájmu pořádku, nasadil na krky jezevčíků?
Vy jste tou tajnou a nezveřejněnou postavou z Voltaira, která odmítla opustit Eldorádo.
Věnujte se snad důsledněji vyplňování tiketů Sportky, Občane, a mlčte tam, kde hovoří dospělí. Tím nemyslím sebe, tím dospělým, tím myslím to, co tak nesnášíte pro svou zpátěčnickou lenost.
Rozumíte tomu? Ne.

Pokud jde o tu satudii, pak je v tuto chvíli zcela lhostejné, kdo jak a kdy ji napsal. Takových studií bylo napsáno mnoho, neboť je to logické téma.
Jdeč o to, že Vy, ve shodě s fííííífinkováním, potřebujete vládu autority: vládu statistiky, hesel, pořádku, norem. Ta nahrazuje Váš rozum.
Fíííííííííííííííííífinkujete tedy. Družinářkla Vám tak nebude příliš nepříjemná.
11. 09. 2012 | 19:29

Josef K. napsal(a):

Ben. Pozoruhodný příspěvek k národní čistotě. Vy budte zaměstnán u výrobního pásu, jedno jaké podoby. Jinak totéž , co Občanovi.
11. 09. 2012 | 19:34

Josef K. napsal(a):

Občan a Ben, vaše téma je jinde, pánové: Módní trapas krásné Hermiony: Emmě Watson vykouklo z šatů zalepené ňadro.
11. 09. 2012 | 19:45

veverka napsal(a):

Co jste si zvolili to máte. Herci a umělci přece strašně obdivují a volí tu svojí úžasnou pravici.Stejně jako českou televizí politicky zmasírovaní mladí,kteří vědí o reálném životě hov...A pak jedni čuměj že maj platit školný(zápisný) a druhý že je ministryní kultury neschopná loutka. Mimochodem to samé jako byla Parkanová. A za tim všim tato úžasná pravice dál vesele krade. Takže ještě jednou,co jste si zvolili to máte. Totální rozklad státu pokračuje a můžete za to vy,voliči TOP 09,ODS a VV.(a samozřejmě i SZ a KDU,což je to samé v bledězeleném).
11. 09. 2012 | 19:49

SuP napsal(a):

Copak briefing místo tiskové konference. Poangličťuje se ledasco, baby se nepřechylujou jako o život.
Ale ono se v televizi objevuje "Tiskový brífink" a to už připomíná pohlavní šuk.
11. 09. 2012 | 20:06

Občan napsal(a):

To Josef K.:
Taky odpověď.
Beru to tedy tak, že jste si to vycucal z prstu. Jako svoje úchylné rasové teorie.
11. 09. 2012 | 20:39

smutek napsal(a):

Paní Hanáková se vám nezdá být kompetetní ministryní?
Co byste řekli třeba Josefu K. jako federálnímu ministru silového resortu?
I takové věci se patrně děly.
Jen loutkovodiči byli jiní.
11. 09. 2012 | 21:01

babočka napsal(a):

Pane Kraus, pokud se vám naši politici nelíbí tak přemluvte bratra ať vstoupí do politiky jako jeho kolega Jandák. Kritizovat umí každý.
11. 09. 2012 | 21:42

Nechápavý napsal(a):

Nechápu jak je možné, že tolik slušných lidí dovolí, aby jim "vládla" (jak to říci slušně, aby mne pan Stejskal nesmazal) tato morálně vadná a ještě k tomu hloupá vláda.
11. 09. 2012 | 21:56

škrabal napsal(a):

To Ben
Mýlíte se orginální tuzemče. Kdo byl ve světě a má zkušenosti, ten může občas prospět tomu, aby spoluobčan neviděl jen hranici okresu. Mnozí čeští politici jsou zahleděni jen do sebe.
Keltylo mluví mi z duše!
11. 09. 2012 | 22:08

Sláma napsal(a):

Nechápu, proč se pan Kraus diví. Už asi i loutkovodiči Kalouskovi musí být jasné, že paní Hanáková je naprosto nezpůsobilá. Asi to s ní bude jako v onom starém vtipu, jak letí policajt s opicí do vesmíru. Na cestu dostane obálku, kterou má rozdělat na oběžné dráze, což posléze učiní. V obálce jsou instrukce: "nakrm opici a na nic nesahej!"
Nikdy jsem nepochopil, proč Kalousek Hanákovou nominoval. Pokud musel, aby feministky neřekly, jmenovat ženu, navíc z Moravy, aby jeho starostové neřekli, stejně by našel spousta mnohem kvalifikovanějších a schopnějších Moravaček.
11. 09. 2012 | 22:23

nikdo napsal(a):

Na ČT-24 můžete tyto brífinky sledovat denně. Je úplně jedno za jaké ministerstvo se to divadlo děje. Samozřejmě nejlepší tiskovky má úřad vlády s panem premiérem, když má po boku p.Kalouska. Pane Krausi, teď už jste jistě pochopil proč vládní tiskové mluvčí dostávají statisícové odměny/mimo plat/. O úrovni novinářů, zejména těch z ČT a ČRO nemá cenu psát.
11. 09. 2012 | 23:14

generál lomský napsal(a):

smutek
Vzdávám to.
Smířil jste mne s Vondrou a Kubicem.
Vždycky může být ještě mnohem hůř.
12. 09. 2012 | 00:04

Josef K. napsal(a):

Občané a pametníci, agové, atp. Upozorňuji, že nejde o žert.

Следователь назвал Pussy Riot "бесами" в программе Мамонтова

Бывший руководитель следственной группы по делу Pussy Riot Артем Ранченков в эфире программы Аркадия Мамонтова "Специальный корреспондент" назвал панк-активисток "бесами" и заявил, что они планировали осуществить революцию. Программа была показана в эфире телеканала "Россия-1" поздно вечером 11 сентября.

По словам Ранченкова, в ходе ведения дела следствию стало ясно, что "панк-молебен" в Храме Христа Спасителя "это провокация с большой буквы". Он также отметил, что у девушек также были намерения "выступить в запрещенных местах, на подводной лодке".

Ранченков выразил мнение, что, если бы участницы Pussy Riot не были наказаны за "панк-молебен", они бы продолжили свои действия, и все бы закончилось "гораздо более трагично и имело бы далеко идущие последствия". "Суть в том, что они реальные революционерки и бесы, которые хотели изменить государственное устройство", - заявил Ранченков.

В ходе передачи "бесами", помимо Pussy Riot, были названы оппозиционеры Сергей Удальцов и Алексей Навальный, а также Ксения Собчак.
12. 09. 2012 | 01:47

Pepa Řepa napsal(a):

generál lomský
generále bude, nače matička EU připravuje kvoty.Šest Hanákových do vlády, osmdesát slečen Kočí do Sněmovny.
Požadovaná kvalifikace?
Inu pohlaví.
Ruská duše znala vždy Běsy. Fjodor věděl svý.
Co s těmi mraženými kuřaty dělali pussyny potom?
12. 09. 2012 | 06:10

Petr napsal(a):

Móda se vrací. Historie se vrací. Česká politika se vrací.
1962 = 2012
12. 09. 2012 | 07:13

Josef K. napsal(a):

Pepa Řepa, kdybyste uměl jiný jazyk než česky, dočetl byste se více výše (vůbec byste asi psal jinak): podkopávaly ruské státní zřízení, pravil vyšetřovatel. Ale milý Pepku, vy asi patříte k těm frustrovaným, co si rádi přisadí, neboť erekce žádná a něčím to dohnat sameček musí. Já bych se nedivil, kdybyste používal mražená kuřata i Vy v marných pokusech napodobit soudruha kapitána Topolánka v italské vile. Určitě ne jako umělecký prostředek vyjádření. Dření to ano.
12. 09. 2012 | 07:18

Pepa Řepa napsal(a):

Josef K.
ale no tak kafkovský yntelektuále!
To víte, každý nemůže být takový miomořádný nadsamec-duševní i tělesný-jako Vy?.
Jen se ptám. Občas totiž vidím prodejnu se zlevněnými kuřaty, tak mi vrtá hlavou, proč jsou zlevněná.
Nic víc.
12. 09. 2012 | 07:42

Anna napsal(a):

Teď když máme, co jsme chtěli, do rachoty zvesela!
Ať těm, kteří za nás mřeli,
žádný hanbu nedělá.
Vyhrňme si rukávy, když se kola zastaví, hej rup! Hola hej! Hej rup! Hola hej! Do práce se dej!

Makat není otročina,
která spadla na tebe.
Dneska, chlapci, to je jiná –
dnes děláme pro sebe!

Zdroj: http://kultura.idnes.cz/budujeme-zpivame-tak-to-chodilo-d37-/hudba.aspx?c=A090226_194846_hudba_tt

Tak teď už máme, co jsme chtěli, a děláme pro sebe, jen si takto nezpíváme a novináři nekladou nepatřičné otázky stejně, jako tenkját.
12. 09. 2012 | 08:58

Kr napsal(a):

Politická scéna je ve vrcholné krizi. To platí pro ODS, soc. demokraty, TOP a starosty zrovna tak. Jen komunisté jsou relativně v klidu, v závětří, však nejsou přímo dosudu vlády.
Korupce přesáhla veškerou míru - Rathové a další zneužili i evropské fondy, takže EU si dává na CZ pozor.
Jaké budou příští volby? Jaké možnosti vůbec dávají voličům?
12. 09. 2012 | 09:00

dříve čtenář napsal(a):

Josef K - vaše nadřazenost k vyšší rase je patrná jak z vašeho slohu, tak z vašich myšlenek. Co tady mezi námi plebsem ještě vůbec pohledáváte?
12. 09. 2012 | 09:38

Divák napsal(a):

Já prostě nechápu, co máte všichni proti Hanákové. Prostě je to mimopražská ministryně, která prostě nechápe, jak v Praze všemu stále vládne postdisidnetská mafie. Svoji nedokonalost a neznalost nahrazují politickou uvědomělostí v duchu primitivismu disidentských názorů 90.let.
Berte to tak, že prostě Hanákové se daleko více líbily dokonale profesionálně zpracované inscenace ve Státní opeře než rozházené portábly, chrchlající herci a polovulgární momenty na Národním divadle. A pokud to chtěla změnit, tak prostě musela odstranit toho uměleckého diletanta, jakým byl O.Černý, který nebyl schopen vrátit Národní divadlo na výsluní českého divadelnictví. Uměleckým diletantem byl Černý hlavně proto, že nebyl shopen ojektivně pochopit, že svou likvidací Státní opery je jen loutkou v rukách intrikánů, jejichž hlavním cílem je se zbavit konkurenci, na kterou nemají. - Třeba šéf baletu ND je toho úplně exemplárním příkladem!
12. 09. 2012 | 09:45

Pepa Řepa napsal(a):

Anna a Divák
nechci Vám brát iluze, ale paní Hanáková toho nechápe podstatně víc
https://www.youtube.com/watch?v=1_iJlxm9Ncc&playnext=1&list=PL17E58B0230DFC1ED&feature=results_video

Snad někdo přijde jednou,
celou mě koupí, opraví.
Proboha, kdy se zdvihnou
provázky rukou zlámaných.

Marioneta to jsem já,
Marioneta zasněná,
loutka s tváří dřevěnou.

Aničko
podle profesora Ivana Ivanoviče bylo v původní verzi

Makat není otročina,
která spadla na tebe.
Dneska, chlapci, to je jiná –
dnes děláme pod sebe!

Autoři textu a hudby (Ludvík Poděšť?) napsali hit v pozdním věku, když vedle sebe leželi v Sanopzu na Malvazinkách.
Čest jejich památce. Je to píseň nadčasová.
12. 09. 2012 | 10:03

Pepa Řepa napsal(a):

Byla to taková pohádka, Wild nebo kdo.Možná Andersen.
Jeden vyřezal loutku, druhý ošatil, třetí naučil mluvit.

První dvě fáze se vydařily, na třetí-u paní ministryně-nedošlo.
Stane se, čemu se ten Kraus diví?
12. 09. 2012 | 10:09

Baba Jaga napsal(a):

To: Sláma
Ono se do funkce ministra kultury před podpisováním církevních restitucí jistě nikdo příliš necpal. Možná paní Hanákovou museli i trochu přemlouvat.
A kdo ví, kolik toho v Praze nachodí do divadel, aby zodpovědně posuzovala, jak a co tam hrají. Nebo to má možná v náplni práce...
12. 09. 2012 | 10:53

Kr napsal(a):

Nejde o detaily s rozpočtem a problémy mezi ministerstvem kultury a ředitelem ND. Věci lze doložit.

Mnohem víc jde o to, že regionální divadla jsou podporovaná z rozpočtu měst a krajů, nikoli státem. Stát dává na kulturu minimální procento z rozpočtu, nižší i než Polsko či Maďarsko. Jde obecně o přístup ke kultuře, jako k něčemu, co není důležité, co je navíc. Renomé naší zemi po mnoho let zajišťovaly filharmonie, slavná kvarteta /Vlachovo, Dvořákovo, Janáčkovo atd/ - podobně zemi dělaly reklamu skvělé pavilony světových výstav, osobnosti jako byl arch. Svoboda, jako je šéf holandského světového baletu - Kylián, filmaři, kteří po světě sbírali ceny za díla nové vlny,/byl jich dobrý tucet/. Divadelníci - Radokové, Krejčové a další když pracovali v zahraničí rovněž přispívali k dobrému jménu země. Čteme o skvělých výsledcích dra. Pomahače v USA a řadě dalších skvělých reprezentantů Česka, zatímco doma stále není vyřešeno slušně fungující zdravotnictví.

Pokud jde o kulturu, tak se nepočítá jako ve strojírnách, kolik vyrobíme, kolik prodáme. Kultura je vizitika země. Takoví Francouzi, Britové, Němci na to velice dbají, protože to vědí.
U nás v posledních letech panují jiná měřítka. Divadlo je bráno jako buď prosperující podnik, nebo neprosperující. Obecný trend dnes je řízen zjednodušeným učetnictvím - a zároveň mizí miliardy do neznáma.

V zemi, kde selhává i kontrolola všech k tomu určených orgánů, kde se na silnicích prohánějí řidiči bez průkazu, kde korupce nás řadí na ostudné místo světového žebříčku - se nelze divit, že selhávají i jiná odvětví - včetně dialogu o kultuře a jejího managementu.

Otázka: a co dělat?
Nevolit stávající strany. Volit občanská sdružení, kde můžeme zabránit stálému recyklování politiků, kteří se neosvědčili v minulosti. Nevolit strany, kterým nelze důvěřovat, protože v nich jde o vnitřní hájení pozic a privilegií.
Optimistická zpráva: na regionální úrovni už to v mnoha místech funguje.
Místní zástupci jsou nezávislí.
12. 09. 2012 | 11:13

Anna napsal(a):

Pepa Řepa

Díky, bidelníku, nastavil jste zrcadlo...
Tož jsem prozřela :-)
12. 09. 2012 | 11:18

Karlik napsal(a):

viz autorův blog ze 12.12. 2011 - kdy šlo o Hrad!
12. 09. 2012 | 11:39

Josef K. napsal(a):

dříve čtenář. Vaše sebevědomí králíčka husákovského v nečase.
13. 09. 2012 | 05:38

vd1WWc4F napsal(a):

Janie,My heart goes out to you.Most of us do or should untdrseand no matter what is going on (on the outside) does not help the inside.It's easy for all of us to look at your pix and see a feminine joy, but pix aren't reality.While we are on the subject of the heart Sooner or later yours will tell you which path to take.In the meantime don't you think it's natural to fall back on your male life on occasion? For any number of reasons falling back is easier for most of us. Maybe not better but at the least easier. Sure it's easier to throw on jeans and a t shirt and head out the door and face a world which may not question our gender more than we do.On the other hand as we progress in our chosen female gender it's not hard to look around and see why most women don't wear heels for any kind of a trek or get dressed like a movie star for the grocery store.It all comes down to knowing who they are inside.As you continue your exploration of you that will occur too.You know as well as I it's not an easy exploration but one that has to be made.I feel your pain and I feel your joy!Hang in there! Falling is no fun!Cyrsti
24. 08. 2013 | 05:16

ahxOYQxovPT1 napsal(a):

This is the straight About | DEKATA PROJECT. diary for<a href="http://zktxhwngyy.com"> anynoe</a> who wants to seek out out about this matter. You observation so some its near exhausting to contend with you (not that I real would want…HaHa). You definitely put a new twisting on a content thats been longhand about for geezerhood. Pleasant squeeze, but majuscule!
25. 08. 2013 | 05:09

lvsb1IDflrh8 napsal(a):

This is the exact About | DEKATA PROJECT. journal for annyoe who wants to assay out out nigh this content. You attention so overmuch its nigh wearying to converse with you (not that I really would want…HaHa). You definitely put a new prolong on a subject thats been inscribed about for years. Respectable choke, only majuscule! http://bhcbyy.com [url=http://fhyorvob.com]fhyorvob[/url] [link=http://vxavfavzbh.com]vxavfavzbh[/link]
26. 08. 2013 | 15:44

3y7gbfXf napsal(a):

about the 2 hr. training for<a href="http://mxhucg.com"> cipoer</a>. I worked for the people who invented most of the tech of today. When I wanted a part-time job, I would say I KNOW the machine, etc. Then, I would watch someone operate it. I have ADD and directions are hard to read. However, I ended up writing manuals for this stuff after no one could understand the directions! I'm retired now, just buying stock in the companies I used to work for. Jo in Texas
28. 08. 2013 | 23:27

0v0O07Vh napsal(a):

Undeniably consider that that you said. Your faiotvre reason seemed to be on the web the simplest thing to be aware of. I say to you, I certainly get annoyed at the same time as other folks think about worries that they just don't understand about. You controlled to hit the nail upon the highest as smartly as defined out the entire thing with no need side-effects , people could take a signal. Will likely be again to get more. Thanks http://fhgqgtbpw.com [url=http://ffeceopknki.com]ffeceopknki[/url] [link=http://itnxegyhl.com]itnxegyhl[/link]
06. 09. 2013 | 19:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy