Zprostit, či nezprostit?!

07. 03. 2009 | 08:00
Přečteno 10155 krát
Často jsem přemýšlel nad tím, k čemu je vlastně blog? K šíření názoru bloggera, k psaní jen tak, pro radost, k boji za něco, k obraně proti něčemu? Kouzlo internetu spočívá nejen v tom, že člověk může svobodně šířit své myšlenky a názory. Kouzlo je i v tom, že v anonymitě čtenářů, a zejména diskutujících jim dává takový rozměr svobody, jenž bourá všechny bariéry, tak všudypřítomné v bezprostřední komunikaci z očí do očí, face to face. Editor těchto stránek dobře ví, o čem mluvím. Přesto, ba právě proto, jdu znovu a znovu do toho, jsa si dobře vědom, jaká stavidla lidským emocím internetovská anonymita zavedla. Znovu a znovu, si čtu kategorické soudy lidí, které neznám a kteří neznají mne, na to či ono, co dělám. Mám se mračit, stěžovat si? A proč, když základem jejich hodnocení není to, co člověk říká, co dělá? A proč, když žijeme ve virtuálním světě komentovaných komentářů, v němž málokoho zajímá samotná podstata věci. Nesuď, nechceš-li být souzen - to v mediální pseudorealitě neplatí. Do naší virtuální mediální reality byla vnesena informace o mém „napojení na organizovaný zločin“. Stačí vyslovit slovo Krakatice a jindy racionální myšlení mnoha lidí je uloženo do mentálního mrazáku. A kolovrátek užmoulaných pravd se rozhrčí. Nikoho už nezajímá, kdo slinil prst, kdo zakládal vřeténko a kdo šlape. A hlavně proč?! Prostě čteme a jsme natolik uhranuti textem, že nepřemýšlíme, kdo a proč psal a zda napsané odpovídá realitě. A tak si čteme, že jeden bývalý policista žádá o zproštění mlčenlivosti ministra vnitra Langera. A protože nám bylo uslintaným kolovrátkem vsugerováno, že ten „v tom jede“, máme okamžitě jasno, když reakce téhož ministra zní - NE. No jasně, když „v tom jede“, nemůže říct ANO, protože „v tom jede“. Nikoho nezajímá, co říká zákon! Nikdo nepřemýšlí, že onen policista sloužil za jiných ministrů vnitra (z jiných politických stran) a z údajných ústrků by se měl zodpovídat někdo jiný. Kolovrátek monotónně vrže a nikdo se nezamýšlí, kdo a proč stále šlape... Omlouvám se editorovi těchto stránek za své zamyšlení, tuším totiž, co ho čeká... Všem, kdo chtějí víc než jen uslintanou nit virtuální reality, nabízím reálný stav věci: Paragraf 63 odst. 1 zákona č. 412/2005 Sb., o ochraně utajovaných informací a o bezpečnostní způsobilosti, říká, že mohu zprostit povinnosti zachovávat mlčenlivost policistu, případně bývalého policistu pouze na základě žádosti orgánu státu pro potřeby jím prováděného řízení. Dodávám, že jsem na žádost (zcela v souladu se zákonem) Inspekce policie zprostil onoho policistu povinnosti zachovat mlčenlivost. Jinými slovy - nikdo nikomu nebrání říct tomu, kdo je k tomu oprávněn, vše, co říct chce! Tak co, milí bloggeři a čtenáři blogu, co je podle vás lepší? Abych zprostil někoho mlčenlivosti, tím porušil zákon, ale zabránil útokům na mne samotného? Nebo abych přes to všechno, co někteří „zasvěcení“ do médií píší, dodržel dikci zákona? Myslím, že znáte odpověď a víte, jak se i přes osobní útoky zachovám.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Píďalka napsal(a):

Všimli jste si taky, jak naše "nezávislá a nestranná" média vyrazila modré vládě na pomoc? Jakmile začalo být v loňském roce jasné, že vládní strany nejen "mírně oslabily" (jak se prý dalo čekat vzhledem k nezbytným reformám na úrok pracujících), ale že se řítí dolů tobogánem k nevolitelnosti - viz poslední volby, podala média pomocnou ruku. Jeden příklad z celé řady. Určitě si všichni pamatujete na diskuzní pořady za vlády ČSSD - jeden z vládní strany a kolem něj u kulatého stolu nejméně dva oponenti a k nim se přidal moderátor. Palba otázek na tělo, až se vládní činitel potil až na ... Dnes to na samé na ČT nebo Primě? Vládní politik sedí za stolem sám a místo dialogu propagandistická provolání. Zákaz pokládání nepříjemných ( ale potřebných) otázek udělalo z těchto pořadů bezplatnou PR agenturu vládních stran.
Na zítřek je do OVM pozvána soudem neočištěna od příslušnosti k justiční mafii NSZ Vesecká. Chtěl jsem si poslechnout jak bude odpovídat na v minulosti nezbytné dotěrné otázky protistrany. Omyl, avizováno je, že v první části vystoupí sama. Nejspíš zase pochválí postup v Čunkově korupční aféře , dá ruce pryč od odvolání libereckého SZ a na závěr pochválí svojí absolutní nestrannost ve všech řešených případech a personálních přesunech. A všichni budeme spokojeni a tak to má být ;o))
07. 03. 2009 | 08:10

Rudolf napsal(a):

Vážený pane ministře,
v příspěvku jste nám sdělil, že v jednom případě (o kterém se zmiňujete) konáte přesně v duchu zákona. Pokud k tomu nepřidáte prohlášení, že úplně ve všech případech konáte podle zákona a nijak jinak, bude Vaše prohlášení vypadat jako vyjímka, která potvrzuje pravidlo. To jste jistě svým příspěvkem dosáhnout nechtěl.
07. 03. 2009 | 08:41

Janovec napsal(a):

Jen tak dál, pane ministře. Vy politici nám každým novým dnem přinášíte důkazy o tom, proč český národ v roce 1946 volil komunisty. To nebylo jen pouhé nadšení z osvobození vlasti Rudou armádou. To byla především paměť národa, která obsahovala vzpomínky na politický a ekonomický systém první a druhé republiky. To tehdy intuitivně pracovalo v myslích voličů.

Naše demokracie je demokracií bez demokratů (TGM). A já toužebně očekávám, že se něco změní. Ale jak to v Čechách bývá zvykem, toho politického hnusu musí přijít ještě mnohem víc, aby se lidé pohnuli z místa a chtěli změnu. A hlavně se na změně sami aktivně podíleli.

Dnešní politická reprezentace je klíčem ke změně - především tím, že se chová k obyčejným lidem hůř, jak komunisti. Spoustě lidí už konečně dochází, že všechna svinstva nelze zakrýt fiktivní svobodou a bezbřehým konzumem, kterým systematicky ničíme budoucnost našich potomků.

Jsem elektrikář a chápu českou společnost jako politický systém s vysokým stupněm autoregulace (silné záporné zpětné vazby). Jakákoliv regulační odchylka (+, -) nás nechává chladnými a rychle vrací systém do vyjetých kolejí. Když vláda prosadí naprosto nesmyslný zákon, společnost ho přijímá absolutně bez protestu.

Takže dál, pane ministře, jen dál a slaďte nám život. Arogancí moci, všeobecnou korupcí, tolerancí k zločinu, zdražováním životních nákladů, nebo rozkrádáním majetku v kapitalistickém vlastnictví.
07. 03. 2009 | 08:43

valdštejn napsal(a):

Vážený pane Langře , jste velmi na omylu když předpokládáte , že na Vás budu dštít sprostá slova , nebo Vás odsuzovat za to , že jste neporušil zákon . Nikoliv !!! Já Vás a Vaše kolegy , včetně předsedy vlády (kromě pana Pospíšila )odsuzuji za Vaši nadutost , za Vaše pohrdání občany tohoto státu a za styl ,který jste do politiky vnesli . Chcete příklad ? : zvednuté prostředníky , terminologie NSDAP , hraní si na všemocné polobohy římského typu (viz vyhlašování stanného práva a mobilizace ve sněmovně , jen tak z legrace ? )Chcete připomenout kdo konkrétně nazval policii demokratického státu Grosstapem , Špidlu autistou . Vy jenž chcete dodržovat zákon jste jedním z těch co nechali volně k nahlédnutí spis pana Kubice . Takže pane Langře , velice se těším až ta Vaše skvadra azůra odpochoduje tam kam patří :do opozice , kde najde trochu skromnost a alespoň miliprd slušnosti . Adios hombre !
07. 03. 2009 | 08:45

Endy napsal(a):

Většinu těchto blogů čtu, ale ignoruji možnost psát, kromě jediného autora, který je nepodobný rozhodně těmto. Nedá mi to, ale arogance.p.Lang. je s časem bobtnající a neuvěřitelně narůstající.Plně mohu do posledního slova podepsat komentář p.valštejna!!Přesné.Jen se ptám, jak to, že u politiků neplatí NIKDY to, co funguje jinak spolehlivě:pýcha předchází pád....Pýcha je jejich charakterovým rysem i po případných pádech.
07. 03. 2009 | 09:24

vera napsal(a):

Pane ministře, po přečtení Vašeho příspěvku i příspěvků pod článkem, Vám musím dát za pravdu. V naší zemi není důležité, jaká je pravda, ale to, co zvýší prodejnost tisku nebo sledovanost televize. Bohužel, spoustu novinářů nezajímá pravda. Udělal jste dobře, že jste řekl, jak to s tím zproštěním mlčenlivosti bylo. Jak však vidíte, na názorech čtenářů to mnoho nezměnilo. Naše země je rozdělena na oranžové a modré. Ani mně se nelíbí, když se vládní představitelé chovají jako puberťáci, kteří nezvládají své emoce, ale sprostě lze nadávat i bez sprostých slov, jak nám předvádějí soc. demokraté. Sledovat naši poslaneckou sněmovnu při jednání je pro slušného člověka na zvracení.
07. 03. 2009 | 09:29

zdesta napsal(a):

P.I.Langer:Pane ministře,používáte známe rčení,nesuď nechceš-li být souzen sám.Ručku na srdce.Kolikráte jste v rámci politických potřeb odsuzoval své politické protivníky jen na základě hypotéz, bez konkrétního a právního důkazu.('Paroubek-Kočka)Dnes jste s tímto údajným mafiánem uzavřel jakousi obchodní fůzi s argumentem pomlsné kontroly.Pokud by jste udělal něco podobného v civilizovaném a kulturně vyspělém státě,který se řídí obecnými pravidly běžných morálních zásad, pak by jste se nestačil chytit kliky.V běžném životě při různých společenských kontaktech je každý z nás podroben určitému zkoumání. Je to přirozená zvědavost,částečná opatrnost a potřeba nějakého zařazení pro výsledný postoj ke každému jedinci. Ten si svým počínáním a postoji vytváříme sami.Žádný státní orgán nerozhoduje o charakteru a morálních zásadách, o životních prioritách a.t.p.Není zrovna moc těžké po určitém čase poznat u člověka určité charakterové vlastnosti a nasliněná vřeténka v konečném hodnocení na tom moc nezmění.Důvěryhosnost je křehká jak sklo.Celá politická garnitura s ní zachází jak s použitým toaletním papírem.Tak se nedivte.
07. 03. 2009 | 09:50

pgjed napsal(a):

Pane Langře,

Pravda nemůže být užmoulaná. Pravda buď je nebo není. Pravda je objektivní, úplné poznání skutečností, které se staly, případně motivací, které k těmto událostem vedly. To jenom bolševici hlásali několikerou pravdu, přičemž ta jejich byla ta nejpravdovatější.

Napsal jste:

"A protože nám bylo uslintaným kolovrátkem vsugerováno, že ten „v tom jede“, máme okamžitě jasno, když reakce téhož ministra zní - NE. "

Nechejte prosím na jiných posoudit míru uslintání onoho kolovrátkuh. Jste-li opravdu tak skálopevně přesvědčen, že váš oponent nemá pravdu, jistě pro vás, jako ministra není problém iniciovat kroky státních orgánů, které vám umožní zbavit policistu mlčenlivosti. Jistě alespoň v tomto případu budete schopen zajistit i naplnění zákona během vyšetřování a zabránit únikům informací z vyšetřovacího spisu. Což jste nebyl schopen, nebo nechtěl, v případě vašeho exkolegy Čunka. Vždyť vám dle vašeho vlastního tvrzení nic nehrozí. Proč se tedy vystavujete podezření, že zneužíváte ve svůj prospěch situace, kdy ze zákona držíte v ruce silnější konec onoho klacku.

Jste přece profesionální politik s mnohaletou zkušeností. Musí vám být proto jasné, že každý obyčejný volič se na tu záležitost dívá stejně, nebo podobně, jako já. A vy nemáte jinou možnost, chcete-li si zachovat alespoň zdání serióznosti.
07. 03. 2009 | 09:52

Endy napsal(a):

ad.vera-nejsem volič oranžových,do posledních voleb jsem volila ODS, s nadějí, že jejich nová vláda začne opravdu pracovat.Nejsem naivka(poplatky a jiné zhovadilosti, kterými oblbuje ČSSD)ale to co zanesla po děsivém vládnutí oranžových do politiky, je něco podobného , co vy pociťujete při dění v poslanecké sněmovně.Mám totiž oči, uši, jakž takž rozum a základní morální cítění.K volbám mě již do smrti žádná strana nedostane,nechci být nástrojem nových darebáků, kteří vidí v politice jen nástroj osobního prospěchu.Světlou vyjímkou je jen ministr Pospíšil,který je bohužel pod tlakem těch, o kterých zde píšu.Jeho vystupování, práce, výsledky, (přestože je pod většinovým tlakem,) jsou dokladem, že to není o kabátě,oranžovém, modrém, ale o opravdovém zájmu .Jen nechápu, jak se mezi tyhle loupežníky dostal.
07. 03. 2009 | 10:24

Mastodont napsal(a):

Zaujalo mne:

Ivan Langer jako "kmotr," aneb české Palermo
http://tydlitatova.blog.idn...
07. 03. 2009 | 10:34

Mastodont napsal(a):

Navrhuji povolat zpátky všechny lumpy typu Krejčíř, Pitr, Kožený a rozdělit jim státní zakázky. Stát je bude mít hezky pod kontrolou a nebudou tedy zlobit.

http://chaloupek.blog.idnes...
07. 03. 2009 | 10:35

ego napsal(a):

Langer je ohlupovač lidu prostého, spíše prostoduchého. Podle hesla účel světí prostředky postupuje po většinu času svého pobytu ve sněmovně i vládě, viz jeho perly na bývalou vládu, Kubiceho zpráva apod. Najednou se ohání zákonem, kterým normálně opovrhuje. Nevěřím tomuto lotrovi ani slova, důvody, proč rozvrátil policii bude zdůvodňovat , doufám, později
07. 03. 2009 | 10:50

Endy napsal(a):

Mastodont: :-))
07. 03. 2009 | 10:58

Desiderius napsal(a):

Pane Langře,bylo již toho publikováno tolik na Vámi zvolené téma,že je zbytečné k tomu cokoliv dodávat.A to v médiích,kterým lze věřit.Naštěstí stále taková u nás jsou, a to i přes snahu řady politiků (zejména z ODS)je zastrašit a umlčet.Takže Vám již nikdy nemohu uvěřit jediné slovo,které vyřknete.A nejsem zdaleka sám.Zdaleka.
07. 03. 2009 | 11:03

Lena napsal(a):

Pane Langer,

jedna rada: dělejte odstavce, lépe se to čte.

Ten článek o fotbale se mi zdál mnohem lepší. Tady teda nevím. Tady snad stačily tři věty o tom paragrafu a bylo by jasno, ne?

Jinak viz valdštejn.
07. 03. 2009 | 11:04

Železnohorský napsal(a):

No nevím, pane ministře, jestli se vám tímhle textem podařilo pochybnosti rozptýlit. Spíš ještě prohloubit.

Policista smí to, co ví, sdělit pouze orgánu k tomu určenému, nesmí to sdělit komukoliv jinému, tedy ani vám ani veřejnosti, tak je to podle zákona a ten vy ctíte. A to zase ctí vás. Jenže jsou tu ty prokleté otázky.

Policista to, co ví, chce sdělit veřejnosti - proč? Proč mu nestačí, když se to dozví orgán k tomu určený a ten pak rozhodne, že to není nic závažného, že to veřejnost vědět nemusí? Anebo musí. Ohrozil by tím, že by veřejnosti přímo řekl, co ví, bezpečnost státu, nebo lidí, nebo čehokoliv?

Vy nevíte, co policista ví, když to sdělí orgánu k tomu určenému, dozvíte se to? A pak dáte svolení k zveřejnění, protože to nikoho neohrožuje? Anebo nedáte? Anebo to sám řeknete?

Víte, vy jste politik, pane ministře, máte právo zatloukat, jak umíte, ale přiznejte i nám, lidem, kteří vás volili, nějaké právo. Třeba právo se ptát, pochybovat a chtít vysvětlení. A taky vaše vysvětlení nebrat, když se nám bude zdát nevěrohodné. A tohle je hodně nevěrohodné, protože nezodpovězené...

Vy jste velmi inteligentní člověk a už jste tady několikrát prokázal, jak umíte před přímými otázkami perfektně uhnout, zkuste být ale někdy i upřímný; zkuste tu upřímnost povýšit nad stylizaci, nad ideologii, nad politiku. Věřte, vrátí se vám to. I v té politice, kterou máte tak rád, se vám to vrátí...
07. 03. 2009 | 11:32

valdštejn napsal(a):

ad.vera - chápu , co jste svým konstatováním - sprostě lze i nadávat bez sprostých slov myslel/a . Takže mezi gestem ve společnosti : vykuř mi a : poslanci XY strany jděte se vycpat není rozdíl ? Vero , nechtěl bych být Váš známý ani přítel s vaším chováním , s prominutím......
07. 03. 2009 | 11:32

topsik napsal(a):

Pane Langře, když chcete očistit své jméno, tak byste měl asi tu výpověď povolit! Už nejednou jste porušil zákon, tak proč to neudělat znovu, když jde o Vaší čest. Vždyť ta pokuta 9000,- kč by za to stála, ne? Nebo se mýlím? Problém je, že Vy to nikdy neuděláte a my Vám prostě věřit nebudeme. Neznám nikoho, opakuji NIKOHO, kdo by Vám věřil alespoň nos mezi očima!! Vaše jednání mi silně připomíná totalitu! Mimochodem, když jste včera na tenise šeptal Chrenkovi do ouška, netýkalo se to zase nějakého bručení?
07. 03. 2009 | 11:55

jarpor napsal(a):

1.
Souhlas s valdštejnem stran pýchy a nadutosti ... nikoho z politiků nevyjímaje
2.
V zemi, kde si zákon vykládají hejtmani a krajská zastupitelstva tak, jak jej vykládají, i citace zákona nemusí pomoci k jeho pochopení...
3.
Stokrát opakovaná lež se stává pravdou...

a nakonec :

Ztráta důvěry občanů ve složky státu, policii, st. zatupitelství, inspekce ... je nejhorší co může být.
Takže, jak již zde někdo napsal, nic Vám pane ministře nebrání, obrátit se na ty státní orgány, aby onen policista mohl říci co chce... nejen inspekci.
A tak se z Vašeho místa pokusit tu ztrátu důvěry "rovnat"...
Soudím, že by to bylo lepší, než citovat zákon... když jak říkáte, že jste "čistý"...

Hezký den
07. 03. 2009 | 12:02

Tupelo napsal(a):

Pane Langere, uz se tesim jak se od zmineneho policisty dozvime detailu ze spisu Krakatice. Pokud nebude mluvit on, ona se uz nejaka cesticka, driv nebo pozdeji nejspis najde. Prave jsem se na Novinkach docetl ze zakon omezujici svobodu slova z dilny vasi strany (pro ktery,jako jeden muz, hlasovaly vsechny poslanci vsech parlamentnich stran oznacovanych jako demokraticke, zdrzeli (jenom!) se jen poslanci KSCM, oznacovana jako totalitni), tzv. Bendluv nahubkovy zakon, nelze v pripade Krakatice aplikovat.

A souhlas s Valdstejnem, jen bych si, narozdil od nej, neskromne pral, aby ODS neskoncila jen v opozici, ale pokud mozno skoncila uplne. A pokud v opozici, tak na dobu delsi nez posledne, osm let bylo evidentne malo...
07. 03. 2009 | 12:30

jarpor napsal(a):

Tupelo

Při vší úctě, nebylo by vhodné si ujasnit o čem je zákon na který se odvolává ministr Langer a o čem je onen Vámi uvedený "náhubkový" zákon ? Jinak je to totiž jak u blbých na dvorku... ti taky plácají páté přes deváté...

Na tom, že dle Vás - cestička se najde, dle mého "boží mlýny" melou, na tom se shodujeme.

Hezké odpoledne
07. 03. 2009 | 12:51

Ikena napsal(a):

Pan Langer ma jedinecnou moznost ziskat od urciteho vzorku obcanu zcela zdarma tzv. "feedback" - zpetnou vazbu ke sve politicke a ministerske cinnosti.
Samozrejme se da ocekavat, ze od priznivcu oranzove barvy bude hodnoceni zcela negaivni. A ani od vsech priznivcuch modre se neda ocekavat zcela kladne hodnoceni, pokud nebude od totalnich fanatiku, kteri vsak pusobi na obou stranach.
Polozme si otazku Qui bono pri dodrzovani prava v zalezitosti mafianu vseho druhu, vetsina si vybavi okolnosti uniku Kubiceho zpravy. Budeme-li porovnavat s nynejsim vysvetlenim. Neposouvaji se nekteri akteri k neduveryhodnosti?

V posledni dobe se objevilo u ministrstva vnitra nekolik diskutabilnich vysledku, treba toto:
Jista firma spolupracuje s MV, ale jeji majitele jsou jistymi vladnimi predstaviteli spojovani s podivnymi aktivitami.
V obchodnim a bankovnim svete se pracuje s tzv. obchodnimi referencemi. Znamena to, ze firma, ktera predlozi obchodnim partnerum reference, ze zastupuje nebo spolupracuje se statni instituci, ba co vice se silovym ministerstvem, je vnimana svymi partnery, zejmena zahranicnimi, za zcela spolehlivou a duveryhodnou. Pokud by tomu tak nebylo, stat by dal prece okamzite "ruce pryc".

Uvedomuje si p. Langer jake poskytl vysvetleni a co z toho plyne pro obchodni a bankovni sferu? Jakou vizitku timto ziskava stat a jakou sluzbu tim poskytuje sve strane. Vzdyt vetsina volicu ODS jsou podnikatele, ale i z bankovnictvi.
Na zaver verim, ze reditel pocitacove kriminality pan XK bude mit po dnesku hodne prace. Proto doporucuji ostatnim opatrnost, jsme na tenkem lede.
S nadsazkou se da rici :
obhodni spojeni Police + Al Capone jeste nebylo zaznamenano.
07. 03. 2009 | 12:58

Ládik napsal(a):

.....
Byl hrozný tento stát
když musel jsi se dívat
jak zakázali psát
a zakázali zpívat
a bylo jim to málo
Poručili dětem
modlit se jak si přálo
veličenstvo Kat
....
07. 03. 2009 | 13:15

dříve ruda napsal(a):

Pane ministře,

tak příjemné počteníčko...
někdy taky zareagujte, když už to čtete. Tedy, myslím tím, abyste odpověděl. Bručet se nikomu nechce.
07. 03. 2009 | 13:44

Tomáš Stříhavka napsal(a):

Pane Langere,
dobře jsem slyšel co jste říkal Martinu Bursíkovi při volbě prezidenta republiky.
07. 03. 2009 | 13:45

Řeřicha napsal(a):

Milý pane autore,

výjimečně obětuji kus svého drahocenného času zde, abych zopakoval dvě kouzelná slova, která jsem již předložil vašemu neméně "sympatickému" kolegovi z opozice; panu Křečkovi.

Zmíněný výraz : "OFFENTLIGHET PRINCIP".
V praxi je tato osvícená praktika aplikovaná ve Švédsku (a nyní částečně i v EU).

Jde o fakt, že v DE FACTO demokratických a pokrokových zemích si uvědomili, že RES PUBLICA znamená VĚC VEŘEJNÁ. Nota bene u politiků - jste našimi zaměstnanci a VY jste povinováni nám, rozumíte?

Pane ministře, není vám přes 80 let, netrpíte senilní demencí a proto si můžete uvědomit, že každý myslící spoluobčan a čtenář tohoto blogu je daleko více informován, než byl před 20 lety. Respektive dokáže si nezávisle ověřovat informace, analyzovat je, učinit závěry, kriticky myslet… a srovnávat.
Nepotřebuje k tomu ani v nejmenším jakýkoli zoufalý pokus o propagandu v duchu post-normalizačních miloušo-jakešovských tirád od člověka, který se v nich ohání zákonem, který sám zneužívá, jakmile to sám uzná za vhodné (pro něj…).

Sečteno a podtrženo : my ostatní víme o REÁLNĚ demokratických zemích, kde offentlighet princip funguje, a kde žádné Langry nepotřebují – ba naopak, podobným jedincům je vstup do politiky, rozhodovacích orgánů, dozorčích rad a představenstev striktně zamezen.

Tak tedy… O co jste vůbec se tímto článkem vlastně pokoušel?

...
..
07. 03. 2009 | 13:45

Pantáta napsal(a):

Pan Langr se svými blogy vždy snaží o vylepšení svého image. No není divu, pošramocená pověst jej provází již hezkou řádku let, těch průserů je celá řad, takže se pan ministr snaží a snaží... Jenže ještě se nestalo, aby mezi čtenáři našel plné pochopení. Vždyž už i ti jeho pokrevní bratří v modrém triku mu nejen nejdou na ruku, ale mají vůči němu mnoho výhrad, někdy i averzi(viz Endy). Spíše bych to viděl, že kdykoliv se pan ministr snaží vylepšit si pozici, tak to vypadá, že píchnul do vosího hnízda, nebo také jak se říká " čím víc do h+++a šťouráš, tím víc smrdí". Jeho slova jsou plná sladkosti, ale i slizkosti, svou pravdu povznáší nad pravdy jiných, jen aby snad utvrdil sebe sama, že má pravdu. Kladné hodnocení možnosti otevřené diskuse díky internetu, z toho vyplývající svoboda vyjadřování, jež bourá všechny bariéry, a hlavně ten konečný efekt" face to face. Jenže obyčejný člověk, oproštěn o potřeby se nějak očišťovat, ospravedlňovat, ale i potřebu se zalíbit, ten to vidí a posuzuje jinak. To pan ministr nikdy, ale opravdu nikdy nepochopí. I přesto, že je dvounásobným Dr. Chce se mi řící,že až skončí s politikou, třeba na to přijde, když nebude jeho myšlení zatěžováno potřebami obrany svého ega. Jenže hned to musím zapudit, pan Langr až jednou skončí, tak všechno, ale úplně všechno mu bude ležet proklatě nízko, tedy někde mezi pasem a zemí, spíše výše k pasu. Svědomí je totiž pro něj to poslední, co by jej mohlo trápit, tedy myšleno vůči občanům, společnosti. A vo tom to je.
07. 03. 2009 | 13:47

Občan napsal(a):

Langere, jsi velkej herec, ale i na Tebe se už vaří voda. Ti, co znají Tvé působení na UP Ollmütz před Listopadem, vědí, o čem mluvím.
07. 03. 2009 | 13:58

Hans napsal(a):

Spojovat slovo zákon a Langr je zhovadilost. Tyto dva slova nejde spojovat, oni se vylučují, jak oheň a voda. Ale musím se Langra zastat. On vůbec nevybočuje z řady ODS. Je snad někdo ve vládě ODS slušný a dodržující zákon? Je to jen směs lumpů a hloupých lidí. Zvlášť ty dvě ženy vynikají a dělají medvědí službu ženám se snahou o emancipaci.
07. 03. 2009 | 14:05

George napsal(a):

macho man Langer:

Méně záplav horomonálného systému testosteronem by nejen procesu myšlení ale i artikulaci jeho výsledků pomohlo. Ikdyž se chorobě z povolání dá jen težko vyhnout, doporučoval bych se i nad tímto aspektem vašeho fungování zamyslet.

Doufám, že oproti hradnímu narcisovi, od kterého se, jednoznačně k dobrému i v národním zájmu a zájmu lepší pravicové politiky i Vy a Topolánkovo vedení ODS chvála bohu odkláníte, máte ve svém okolí, navíc také jako lékař dostatečně kvalifikované kolegy nebo přátele, na které se můžete spolehnout, že nejsou zkorumpováni dojmem z Vaší politické moci a řeknou Vám, po pravdě a přitom ve vašem zájmu, co a jak kde na sobě a svém jednání změnit, kde ubrat a kde přidat.

Mimochodem: Jak daleko už je,

- hlavně v národním zájmu a zájmu pravostředné politiky, v režimu rychlé přípravy a legilativního prosazení novela zákona, která by, konečně,

- všem těm našim občanům, kteří jsou v době voleb

- služebně nebo soukromě,
- na stáži,
- u partnery v Normandii,
- na sklizni jablek na Zealandu,
- na vysokohorské tůře nebo meditacích v Himalájích,
- a penzi na Floridě,
- hlídání vnoučat u dcery na irském venkově,
- jako aupairka v Nebrasce,
- jako zástupce Škodaexportu na naftovým polích Ťumenské oblasti,
- atd. atd. atd.

tak, jak svoboda a globální ekonomika a možnosti vedou stále větší počty našich - většinou také těch ne neschopnějších - spoluobčanů k tomu, aby objevovali svět, sbírali zkušenosti, úspěšně seberealizovali sebe i organizace a firmy, které zastupují

pokud se umožnění
- korespondenční volby, jak to po dlouhá desetitelí mají tucty jiných zemí

- nebo volby internetem, jak to rostoucí počet zemí, třeba Estonsko, kreré tak volilo již 3-krát?
Že KSČM, která s Klausovou ODS byla, bok po boku, osamocená a poražená proti možnosti voleb v zahraničí nepřekvapuje. KSČM, navazující na "tradice" KSČ to má ostatně v genech, ale strana "liberálního" Klause, to byla věšná ostuda.

Lidé, kteřípoznali svět, většinou KSČM nevolí, jak výsledky voleb "venku" v roce 2002 a 2006 jasně ukazují. Necelá 2% oprotidomácím 18 a 13%. A to, že v roce 2006 ODS "venku" získala tolik potřebný mandát, který jí nakonec umožnil dotáhnout výsledek voleb alespoň na "pat" a tak sestavovat vládu ... to je také podstatný fakt.

Tedy, oproti Vašemu, za Klausova vedení ODS hlasu proti možnosti volit "venku", doufám, že nyní, jako MV ČR, místopředseda ODS, novelu zákona o korespondenční a internetové volbě s plným nasazením prosazujete. Volby roku 2010 jsou ostatně za dveřmi.
07. 03. 2009 | 14:08

Tupelo napsal(a):

jarpor, nedavam do souvislosti zakon na ktery se odvolava p. Langer s Bendovym nahubkovym zakonem. S Bendovym nahubkovym zakonem davam do souvislosti Krakatici, kterou ministr zminil, viz jen titulek clanku na Novinkach, ktery jsem zminil: "Zakaz zverejnovani odposlechu se diky chybe netyka spisu Krakatice". A jen dodam ze i kdyby tam Benda tuto chybu neudelal, ze existuji jine moznosti (napr. anonymni zahranicni servery citovane ceskymi medii), jak seznamit s moznym mafianskym pozadim soucasne ceske politicke sceny volice.
07. 03. 2009 | 14:09

KROKODYL napsal(a):

v poslednich volbach, jsem ODS volil naposledy. Volil jsem ji vzdy protoze jsem pravicove smyslejici clovek a podnikatel. Tim ale, jak ODS reagovala na prohru s Paroubkem, tedy zadna sebereflexe a navoleni si stejnych lidi mne skutecne dostalo na hranu rozhodovani. Nasledna podpora LS byla tou posledni kapkou. Jiz NIKDY ODS nedam hlas padlo me definitivni rozhodnuti. No a ted uz mne jen dalsi kroky ODS utvrzuji v tom, ze jsem udelal dobre. Napriklad ruseni stropu u socialniho a zdravotniho - copak tohle dela pravice ? No a vas nezbaveni mlcenlivosti ? Ano zapada do te mozajiky take... Napriste podporim jinou pravicovou strano, jiz je na vyber a snad bude SKUTECNE pravicova, ne jako ODS...
07. 03. 2009 | 14:26

borůvka napsal(a):

Pane Langře, příště si radši dejte šlofíka, než psát nějaký blog.Copak nevíte, že Češi vynikají v kritičnosti,všechno ví, všude byli a všichni ostatní(kromně jich samých)jsou zloději, rozkrádači a berou zbytečně svůj plat? Vy navíc máte tu smůlu, že jste premiérův přítel a ještě máte veselou povahu a taková kombinace se neodpouští.I kdyby jste se rozkrájel.A jak si vůbec můžete dovolit sedět na tribuně s milionářem Chrenkem? Chcete aby Valdštejn dostal infarkt?
07. 03. 2009 | 14:42

patriot napsal(a):

Langer:

Nejrafinovanější formou organizovaného zločinu je samotná politika. Jde o permanentní trestnou činnost zaměřenou na daňové výnosy státu.

V této zemi neuplyne den, abychom neslyšeli o předražených státních zakázkách, podezřelých handlech, o penězích někde ztracených nebo vyhozených oknem, o nemravných platech a „odměnách“ v nejrůznějších státních či polostátních podnicích, o rostoucí armádě nenažraných úředníků a pijavic všeho druhu. V tichosti probíhá neúprosné vysávání státní kasy poslanci, senátory, vládou a hradní sebrankou. Co proniká na veřejnost je přitom nepochybně pouhým zlomkem toho, co se děje ve skutečnosti.

Jak smýšlet o člověku, který se již šestnáct let s evidentním potěšením pohybuje ve výše popsané žumpě? Který nikdy nevyužil nabyté „svobody“ a nesoutěžil na trhu práce? Pro něhož jsou konzumace korupce, vymýšlení intrik a podrazů nepostradatelným denním chlebem?

Pane Langere, vy nejste pouze napojen na organizovaný zločin. Dávno jste jeho pevnou součástí a vzhledem ke specifickým okolnostem i velmi výstižným symbolem.
07. 03. 2009 | 14:44

MA-FU napsal(a):

Pane Langře i Vy jednou budete stát face to face................

Souhlas s Valdštejnem
07. 03. 2009 | 14:50

Vico napsal(a):

Nejprve poznámka. Náhubkový zákon je jedna z mediálních nabubřelých bublin. Jde o úpravu, která by stejně platila od nového roku v souvislosti s novým trestním zákonem. Ten prošel i s "náhubkem" bez povšimnutí.

Panu Langerovi bych doporučoval přeskakovat oranžové a číst jen ty modré. Tak smutné čtení tu nemá žádný jiný přední politik ODS. Je to na mašli.

Stal jste se nevolitelným v domovské Olomouci. Kdyby existovaly negativní preferenční hlasy, stal byste se rekordmanem. A teď to samý na celostátní úrovni..

Ruku na srdce, neděláte něco špatně???
07. 03. 2009 | 14:57

zdělovací prostředky napsal(a):

Piďalka to hned v prvním příspěvku napsal přesně , není co dodat. Akorát že na o.v.m. se dívát nebudu
07. 03. 2009 | 15:17

Endy napsal(a):

ad.borůvka- Škoda, že pana Kočku tenis nebaví...Prima parta!
Ti hloupí a závistiví češi nemají smysl pro humor!Vůbec nepochopili, že je to součást nové strategie-mít to pod kontrolou!:-)
07. 03. 2009 | 15:38

Endy napsal(a):

Oprava-Češi
07. 03. 2009 | 15:40

Klokanek napsal(a):

Že politické špičky jsou v denodenním styku s špičkami ekonomickými(resp. jejich zástupci) je nasnadě, takhle funguje parlamentární demokracie novověku. Že jsou ve styku proto, aby ekonomické špičky uplatňovaly co největší vliv na politická rozhodnutí (z nichž vzejdou mocenská rozhodnutí), tak aby zajistila vyšší zisk, nebo alespoň udržení zisku, to je také jasné, proč jinak by se tyto dva světy stýkaly. Mezi našimi nejbohatšími lidmi jsou spousty prominentů starého režimu, ale i kriminálních živlů - přeci jenom tu vznikali obchodníci živelně a občas bylo třeba tuto živelnost usměrnit, aby mocenské změny prospěly těm správným lidem, ovšem obdobně je všude na světě běžné, že organizovaný zločin je v prvé řadě ekonomické uskupení, které má nějaké krytí ve formě "legálního" podniku. Tvrdit, že v demokratické zemi se politikové (zprostředkovaně!) nestýkají s organizovaným zločinem, je tedy protimluv, takhle to chodí. Ovšem vrchol je, pokud k takovému styku dochází nezprostředkovaně, dostane se to na světlo dne (zveřejněné odposlechy Téčka a Íčka) a dotčení zapírají a lžou, mající plnou hubu té pravé pravdy. Kdyby u nás existovala skutečná demokracie, kde jsou si VOLIči vědomi svých občanských povinností vůči státu, své občanské "ctnosti", pak takový nepořádek a šlendrián by nemohl být trpěn a Íčko by bylo veřejně na pranýři zbičováno a koňmo smýkáno až do Němec. Žel bohu, demokracie u nás je platonická, tedy impotentní, systém je nefunkční a zrůdný. Ovšem tak to bylo zřejmě již od počátku zamýšleno, již od dob francouzské revoluce
07. 03. 2009 | 15:48

tom napsal(a):

pane ministre, ve vasem pripade nezprostit, bez moznosti odvolani
07. 03. 2009 | 15:48

Béda napsal(a):

CheCheChe: Takže pan ministr, který nejdřív tvrdil, že řízení o zbavení detektiva mlčenlivosti probíhá standardně konečně našel jak se z toho vyvlíknout - prostě mu to neumožňuje zákon. Předvídavě taky stihnul rozpustit ÚOOZ, vykopnout plk. Kubiceho, aby v druhém dílu svého elaborátu náhodou nepřešel od hledání vazeb ČSSD s organizovaným zločinem k hledání vazeb jiných stran, třeba ODS s tímtéž molochem. Taky stihnul rozpustit finanční policii, přihrát zakázku Kočkově firmě a podobně, načemž ani on ani spřátelený NBÚ neshledává nic závažného... Já panu Langrovi věřím a fandím. Nezná ani Luďka Sekyru, který zprivatizoval za jeho přispění IPS a byl zmiňován kmotrem Mrázkem ani pana Vratislava Kutala se kterým trávil dovču ale nikdy jej osobně nepotkal.
Je to nejlepší ministr vnitra, kterého jsme kdy měli. Mnohem lepší nežli pan ministr Standa Gross některými zvaný Koloťuk. Neví náhodou někdo kdo je po smrti Mrázka a vypuzení Krejčíře s Pitrem novým Kmotrem českého podsvětí? Aby to náhodou nebyl někdo z ministerstva vnitra s přezdívkou Íčko.
07. 03. 2009 | 15:52

fudoshin napsal(a):

zkuste se zamyslet také sebekriticky! zkuste zapřemýšlet, zda váš názor na to jaký jste (nebo spíše se chcete vidět) je opravdu nezaujatý.není pravda, že lidi nezajímá co říkáte a děláte.opak je pravdou.bohužel, oni váš za to hodnotí negativně.buďto vám to je jedno nebo se nad tím zamyslete a nekňourejte, můžete si za to sám...
07. 03. 2009 | 16:01

Béda napsal(a):

Omlouvám se za všechno co jsem v příspěvku uvedl, pokud je to nepravda. Všechno je to ovlivněno tím, co jsem se dočetl v tisku, především na Aktuálně.cz. Pokud pan ministr chce své jméno zbavit jakéhokoliv osočení měl by ve vlastním zájmu nalézt všechny možnosti jak uvedeného policistu zbavit mlčenlivosti a veřejně tak očistit své jméno od jakéhokoliv podezření. Jinak to co jsem uvedl jako pochybnosti uvedené tiskem s jeho jménem zůstane v obecném povědomí natrvalo spjato.
07. 03. 2009 | 16:12

Petrucciani napsal(a):

Na tenise s Chrenkem probiral statni pomoc Moravia Energo. ;-)
07. 03. 2009 | 16:15

Béda napsal(a):

Za to přihrání zakázky Kočkově firmě se omlouvám. Teď jsem se dočetl, že to bylo uděláno již před nástupem pana Langra do úřadu, že zakázku na ministerstvu vnitra zdědil. Další zakázka ovšem byla firmě kontroverzního podnikatele přidělena ministerstvem pana Gandaloviče již za úřadování pana ministra. Pan ministr Langer přece sám upozorňoval na temné pozadí aktivit rodiny Kočků ve spojení se sociální demokracií. Za normálních okolností by mnisterstvo vnitra mělo ve spolupráci s NBÚ prověřit kredit firmy, která má ve správě ministerské objekty a v případě jakéhokoliv podezření firmu z výběrového řízení vyloučit. Nevím proč se tak nestalo a zdá se mi to divné. I tuto indicii jsem vyčetl z Aktuálně.cz.
To spojení jména Ivan Langer se spisem Krakatice a jmény Sekyra, Kutal vzbuzuje přece pochybnosti a mělo by být v nejvlastnějším zájmu pana ministra nechat vyjevit pravdu. Alespoň tak bych si to představoval ve skutečně demokratickém státě. Tutláním se pochybností ještě nikdy nikdo nezbavil.
07. 03. 2009 | 16:26

franci napsal(a):

Langr a Vidím, to jsou dva největší dacani v historii ČR.
07. 03. 2009 | 16:31

jovomed napsal(a):

Pane ministře, to, co jste napsal jsou jen bezcenné kydy.
07. 03. 2009 | 16:38

Milan napsal(a):

Nedělám si iluze a vím,že v každé streně jsou lidi propojení s mafií,ale to co předvádí ODS,tak to je na blití a nejvíce vyčnívá Langer /Íčko/.Vůbec bych se nedivil,kdyby se ukázalo,ze hlavou mafie je právě ON. To co dělají Modří komunisti,jak řiká p.Kraus nemá obdoby a červeni komunisti se mohou jen červenat,jaký že to jsou zlodějský odvar.Doufám,že lidi už nebudou tyhle gaunery /ODS/volit,a že zloději typu Klause,Řebíčka,mafiána Langera,Fašistu Vidíma a dlužníka Topolánka,jednou někdo potrestá.Nemusí to být na nich samotných a nemusí to být nutně na tomto světě.
07. 03. 2009 | 16:54

Karel napsal(a):

Langer škodí ODS a demokraciii v této zemi!!Škody způsobené ODS nemohou vyvážit ty "zásluhy"Langra před volbami,myšleno náhlé objevení se kauz,odposlechy dětí v době,kdy používal mobil po mafiansku!!!!Langře to bylo řevu v parlamentu,vyzývání k odstoupení,grosstapo,atd.atd.,nesmíme zapomenout na policejní stát a podobné chorobné výkřiky pana Langra!V žádné ,skutečně demokratické zemi by nemohl takovýto člověk ministrem vnitra!!!!
07. 03. 2009 | 16:59

jeník napsal(a):

Pane Langře, jste povodník a lhář největšího kalibru. Vrcholná špice mafie. Nevěřím vám ani slovo.
07. 03. 2009 | 17:22

Standa napsal(a):

S tím monotónním kolovrátkem bych až tak nesouhlasil. Vyšlo přeci dnes na jevo v Právo, že se nový zákon od Bendy, nevztahuje na Krakatici. A tak si klidně může pan Bublan pozvat pány Langera a Tichého. Můžou se klidně pokusit vytvořit určité řízení s tímto spisem. Tím docílí jedině toho, že se začne nový zákon vztahovat i na Krakatici. Prostě ty velké pol. strany hrají divadélko. Pokud nikdo nebude tlačit tento spis do jakéhokoliv řízení, pak bude možno jej zveřejňovat za dosavadních podmínek (zákonů) i po Dubnu.
07. 03. 2009 | 17:24

Janek42 napsal(a):

Pane ministře! Doporučil bych vám důkladně prostudovat vaše doporučení předchozím ministrům, že mají odstoupit. Hlavně vaše důvody, které ke svým doporučením uvádíte. A pak se zamyslete nad svým působením na ministerstvu a spočítejte, kolikrát byste doproučil ministru vnitra,který by byl na vašem místě a choval se jako vy odstoupit. Napočítáte-li méně než stokrá jen potvrdíte co všichni víme, že nejste k sobě dostatečně kritický ani upřímný.
07. 03. 2009 | 17:30

Ing. Ivo A. Benda napsal(a):

Dokud pan Íčko bude ve vedení ODS, je tato strana pro mne nadále zcela nevolitelná. Doufejme, že se jednou vypořádáme s poctivci, jako jsou Langer, Gross, Pavel Němec atd. razantněji než s komoušema po roce 1989.
07. 03. 2009 | 17:49

Píďalka napsal(a):

No co, třeba se bude historie opakovat. Načrtnu jednu z možností. Třeba se týden před parlamentními volbami svolá narychlo schůze bezpečnostního výboru, kde onen detektiv předloží zprávu jak to bylo. Samozřejmě utajenou a před lidmi, kteří se mohou s tajnými dokumenty seznamovat. No a pak už jen stačí, aby jeden z poslanců opozice svůj výtisk nechal na stole, odskočí si na toaletu a těch 8 nebo 9 tisíc pokuty od NBÚ snad unese ;o))) Nebo má ODS na tento postup autorská práva?
07. 03. 2009 | 18:04

dříve ruda napsal(a):

Pane Langere,

tak to všechno čtu a nevím:
je chyba ve všech diskutujících, nebo ve vás?
Co myslíte vy?
07. 03. 2009 | 18:06

jojojo napsal(a):

Sám bych si dal nejraději 20.000 Kč pokuty za to, že jsem o Vás do této chvíle, než jste mi to vysvětlil, pochyboval
07. 03. 2009 | 18:07

prog0473 napsal(a):

Tomu se říká hezky česky,naběhnout si na vidle,že pane Langer.Ještě je jedno hezké české přísloví,mlčeti zlato atd.
07. 03. 2009 | 18:13

ok napsal(a):

Pane Langře, myslím, že byste měl dát detektivovi příležitost. Stáváte se totiž nevěryhodným a neprospívá to vůbec ODS. Naopak, je to i určité provinění vůči voličům, kteří ODS volili a volit budou, protože není jiná alternativa. Vaše chování ale odebere straně voliče nestálé, řídící se jinými motivy, než na příklad já. Je smutné, že všichni naši politici se řídí především svými osobními cíly a ambicemi. Když to dělá socialista Paroubek, tak je to směšné, ale příznačné. Když to děláte vy, řadíte se také k těm, o kterých si člověk myslí své.
07. 03. 2009 | 18:19

vlk napsal(a):

Na české provařené politické scéně není politika s horším renomé , než je momentální ministr vnitra! Podle všech průzkumů. a on sem pověsí blog ve stylu - to v íte, já bych rád, já bych fakt rád zprostil Tichého mlčenlivosti, ale já prostě nemohu.
Ani jendo oko suché!
Tohle napíše někdo za nímž od minulých voleb jdou následující skutky:
-únik alespoň části Kubiceho zprávy
-rozvrácení /pardon , on tomu říká reorganizace / policejních složek, zejména specializovaných -finanční policie, UOOZ, kriminálka
-nejspíš i prozření poslanců Melčáka,Pohanky Wolfa a Snítileho
-vyhroževal při prezidentské volbě koaličnímu partnerovi, že spousta lidí půjd e bručet
-nejspíš za ním jde i autorství náhubkového zákona
-šílené stažení policistů z fotbalových stadionů /jak to ale že policuisté doprovázejí tu lůzu ve vlacích soukromého dopravce? Platí si to dráhy?/
-policejní manévvry na základě hlášky věštkyně
-naprostý diletantismus ve věci nácků z dělnické strany

Když jsme u tohoto detailu - ministr s jeho celým aparátem není schopen doložit, zdokumentovat a vůbec udělat náležitou papírovou přípravu na soudní jednání s e slabou náckovskou stranou , ale podle jeho názoru fotbalové kluby jsou schopny, ba musí být schopny si poradit s tou nejhrubší spodinoua lůzou!

Tak tenhle člověk , vystupující ve spisu jako ičko prý by rád uvolnil vyšetřujícímu policistovi cestu k tomu, aby mohl mluvit. Ale ono prý to nejde....Přesto, že by pan, z dopuštění osudu, ministr chtěl opravdu moc chtěl..
Nikdy jsme nechápal, jak se v Čechách mohl dostat k moci bolševik a jak mohlo dojít k Vítěznému Úmoru. Když vidím pana ministra, jeho snažení, čtu o jeho kontaktech,přečtu si tenhle blog a podívám s e na totálně trapně zpackaný proces s DS , tak je mi to celkem jasné. Přijd e otiž ona kapka, kterou pohár přeteče. A lidi mají prostě dost ministrů, kteří v potu tváře a za všech okolností pomáhají například českému průmyslu. A chtějí koště, které je vymete. Zejména, má li to koště legální rozměr.Jako je DS.

Ano, proč mají lidi blogy? Proč jej má tenhle člověk?

Proto, aby jej četli borůvky!
07. 03. 2009 | 18:26

Jos napsal(a):

Říká se, je to jako házet "perly sviním",můžete mít stokrát pravdu, nic to ale není platné.Tady nemáte šanci,místní socani a rudý budou mlet stále dokola,jste "zločinec"!!
07. 03. 2009 | 18:27

Píďalka napsal(a):

To, že mě člen fanklubu ODS nazve sviní mi až ani nepřijde zvláštní. Ostatně slušnost bych od nich nikdy ani nečekal. Ale perly?? To mají být zde zveřejněné myšlenky íčka? :o))
Říká se že záchvaty smíchu prodlužují život. Díky za upevnění zdraví příteli, jen nevím kam mám poslat 30 Kč za zdravotní zákrok.
07. 03. 2009 | 18:38

Milan napsal(a):

Íčko - z toho že jsi mafián a zločinec se už nevykecáš!! Musíš být odvolán a souzen za zločinné spolčení, pletichu a zneužití pravomoci veřejného činitele.
07. 03. 2009 | 18:38

aram napsal(a):

Borůvka a Jos. Jinak ticho, to také o něčm vypovídá.

Jde o to, jestli byla skutečně vůle DS zakázat.
07. 03. 2009 | 18:39

vlk napsal(a):

Jos

pokud je pro vás socan nebo rudý ten, kdo neztratil ani zdravý rozum, ani paměť , pak ano, pak máte pravdu. U takových skutečně někdo jako Langer nemá šanci. Ostatně - když byl nedávno Kmenta u Tachecí na Z1 ptala se ho také, co očekával že s e asi tak může stát po zveřejnění druhého dílu Krakatice. Kmenta o jehož politické orientaci netřeba pochybovat prohlásil zcel a jednoznačně -minimum, co jsme očekával, byla Langerova rezignace...
No jo, je to bolševik.
07. 03. 2009 | 18:49

Vico napsal(a):

Trochu klasiky : Zprostit či nezprostit, to je oč tu běží.

Borůvka : Nezprostit, kralevici, nezprostit.

Jos : I já, Hamlete, mrtvá lebka šaška v tvé ruce ti radím - nezprostit.
07. 03. 2009 | 19:08

Béda napsal(a):

Převzato z Novimky. cz:

"Přepisy odposlechů z výbušného spisu Krakatice, které mapují vazby některých politiků na lidi z okolí zavražděného podnikatele Františka Mrázka, se budou moci v budoucnu i přes snahu poslanců objevovat v médiích.

7. 3. 2009 11:03
Jejich dalšímu šíření měl sice zamezit nově schválený zákon zakazující zveřejňování policejních odposlechů, ale podle zjištění Práva se předpis vinou chyby na případ legendárního spisu Krakatice nevztahuje.

Zákon totiž počítá s plošným zákazem zveřejňování odposlechů pořízených podle trestního řádu, kdežto detektivové protikorupční policie zhruba před sedmi lety sbírali citlivé informace o kontaktech Mrázka v souladu s úplně jinou normou.

„Krakatice byl čistě operativní poznatkový spis, který nevedl k žádnému obvinění. Odposlechy, které obsahuje, byly tehdy pořízeny podle zákona o policii, nikoliv podle trestního řádu,“ řekl k tomu Právu mluvčí protikorupční policie Roman Skřepek.

Benda: Zákon měl na Krakatici pamatovat

Autor tzv. náhubkového zákona Marek Benda (ODS) v této souvislosti připustil, že podle jeho záměru měl zákon na Krakatici stejně jako na ostatní známé příklady odposlechů pamatovat. „Může to být chyba. Inspiroval mě hlavně případ přepisů hovorů fotbalových funkcionářů, ale nepochybně jsem měl při psaní na mysli i Krakatici,“ uvedl Benda.

Ve spise přitom figurují kromě dalších politiků také například jeho straničtí kolegové Vlastimil Tlustý a ministr vnitra Ivan Langer.

„Zrovna u nich by bylo na úvaze, jestli zveřejnění těch přepisů není ve veřejném zájmu, ale pak se tam objevuje i řada dalších lidí, u kterých to tak zcela jistě není. Nemusím mít třeba politicky rád pana Paroubka, nicméně aby se zveřejňovalo, že o něm někdo třetí říká, že ho tzv. umí, to je neúnosné,“ vysvětlil své motivy Benda.

Zároveň poznamenal, že zákon řeší spíše věci do budoucna než z minulosti. „Od doby Krakatice se změnila legislativa a dnes již takto pořizovat odposlechy nelze,“ konstatoval Benda.

Jeho zákon zakazující zveřejňování odposlechů, který by měl začít platit od začátku dubna, nicméně nechává bez povšimnutí také všechny odposlechy, které z různých důvodů pořídí některá z našich tří tajných služeb."

Tak může nebo nemůže pan ministr v zájmu očištění svého jména od mediálních pomluv zprostit pana Tichého mlčenlivosti? Teď jsem na pochybnostech. Nebude to teď jenom a pouze na jeho svobodném rozhodnutí?
07. 03. 2009 | 19:16

bývalý volič ODS napsal(a):

Nechci si ničit večer, tím, že bych si ten text bral moc vážně. Každopádně to, co Langer dělá v poslední době, je výsměchem všem ideálům o demokracii. Třeba mu to někdo věří, jenom já musím vyjádřit vztek, že v ČR není jediná věrohodná pravicová strana. Strana s Langrem už věrohodná není. Tečka
07. 03. 2009 | 20:36

ivoš napsal(a):

Navrhuji, jak Ičko chtěl v minulosti s týmem Mlýn i v tomto případě vytvořit parlamentní komisi pro Krakatici
07. 03. 2009 | 20:37

vlk napsal(a):

Domnívám se, že na Krakatici určitě nepracoval jenom K.Tichý, ale další jeho kolegové, kteří o případu mají také přehled.
Dojde stějně k tomu, že se všechno provalí a pravda vyjde najevo. Vždyť ty policajti co na tom několik let dělali nejsou žádní blbci. Bude to jako s odposlechama obzvlášť když Benda na Krakatici nepamatoval.
07. 03. 2009 | 20:53

borůvka napsal(a):

Pro Langera: Tím, že jste se v úvodu přiznal, že znovu a znovu čtete odpovědi čtenářů na svůj blog jste v nich rozpoutal netušené spisovatelské nadání a také by každý z nich mohl dělat z fleku ministra vnitra.Nechcete své místo uvolnit aramovi,Vlkovi nebo Vicovi?Ti ví všechno nejlépe.
07. 03. 2009 | 20:54

Petra napsal(a):

Nemáte čisté svědomí i na Vás jednou dojde ruka zákona spravedlnosti.
07. 03. 2009 | 21:44

mirek napsal(a):

langre nejsi náhodou borůvka ?
07. 03. 2009 | 21:46

Vico napsal(a):

mirek : Je jen z rezortu. Je to jen takového Škvoreckého -Smutek poručíka Borůvky-.
07. 03. 2009 | 21:54

bobr napsal(a):

Hodně zde bylo napsáno, pane Langer, běžte do sebe. Vaše obliba mezi lidmi je skutečně záviděníhodná. Přesto tady máte spojence jménem b o r ů v k a. Nic hloupějšího jsem dlouho nečetl. Borůvka je lepší než než náruč milenky!
07. 03. 2009 | 21:58

in-ocean napsal(a):

Takhle shodne reakce jsem uz hodne dlouho necetl. :))
Ze by nahoda? Konspirace? Neporozumeni?

NE!!

Jednoznacna odpoved na Langera jako osobu a na Langera jako politika.

Opravneny verejny soud.
07. 03. 2009 | 23:21

Milan napsal(a):

ÍČKO MAFIÁNE: vypůjčím si slova jednoho bývalého politika,který nazval novináře: hnojem,stokou a vším možným.Tohle všechno si novináři / ti slušní /určitě nezaslouží.Dělají ve většině případů svou práci dobře.TY jsi tohle vše zasloužíš a možná ještě mnohem více.Doufám,že ti někdy soud všechno spočítá.A když ne soud,tak možná ten na hoře.Nejen tobě,ale i Tvým kolegům zlodějům s ODS a panu Klausovi,který je dle mého názoru jednicka mezi Vámi,gaunery.
07. 03. 2009 | 23:26

archivář napsal(a):

DOUFÁM, že Langrova paní matka nečte noviny, nevidí rozžhavenou TV obrazovku a nečte si jeho blogy nebo osobní stránky.

Proč?

Protože i s osobou, která s takovýmto výsledkem vychovala sice dvě VŠ absolvujícího, ale morálně, povahově, jednáním konzistentně nepovedeného potomka, cítím ikdyž drtivá většina populace, podhradí moci, které má on ve vlivné funci sloužit, celkem přirozeně a v míře úměrné jeho machinacím, aroganci, vulgarismu ho vidí, jak ho vidí a brousí si své vidle.

Pro ní vždy zůstane Wunderkind.

Zdá se, že kromě nejužších špiček vedení ODS a pak těch, kteří od něj a jeho ministerstva očekávají zakázky a laskavosti, Mamá bude jedinou, která si o něm uchová kladný obraz.
07. 03. 2009 | 23:36

Karlík napsal(a):

Byl hrozný tento stát
když musel jsi se dívat
jak zakázali psát
a zakázali zpívat
a bylo jim to málo
Poručili dětem
modlit se jak si přálo
veličenstvo Kat

pod toto se budu podepisovat-pravda víc než pravda-
Škoda,že se Karel Kryl nedožil Vašeho blogu
07. 03. 2009 | 23:38

já napsal(a):

Již před mnoha lety se vědělo, že langr je nejvštší bezpečnostní riziko pro tento stát.
A to ještě před tím, než začal čistit svoje konta od úplatků a mít hysterický strach z bezpečnostní prověrky.
Víc si domyslete.
07. 03. 2009 | 23:42

Václav napsal(a):

To,že se Langer snaží vylhat z toho, že nezbavil vyšetřujícího detektiva mlčenlivosti s ohledem na nějaký zákon bych dost možná ještě pochopil. Co ale opravdu nemohu je fakt, že jsme dokázali tak hluoce klesnout a nechat se ponížit a smířit se s tím, že tolerujeme ve funkci ministra vnitra člověka který od počátku své kariery v barvách ODS jede v tunelování ,korupci a jiných skandálech.To je opravdu neuvěřitelné a skandální a myslím, že bychom se měli všichni minimálně stydět za to, že jsme neudělali nic proto, aby se to změnilo.Když nám ale zřejmě nevadí ani přes 50 ministerských úředníků na obraně vyšetřováných pro podezření z korupce-jinak ve světě nevídané číslo na jednom ministerstvu ,tak se s jedním Langerem smíříme a budeme žít v radostném očekávání z věcí příštích.Dobře nám tak.
08. 03. 2009 | 00:26

jakub napsal(a):

Pane Langere vím že to co nápišu Vám je úplně jedno ale aspoň si já ulevím.Většího herce vláda ještě neměla,
to co předvádíte vy a celá vláda je vysměch slušným lidem." Někdo by za to měl jít bručet"měl by jste si vzít z vaších slov přiklad.Z bohem.
08. 03. 2009 | 00:37

Saliven napsal(a):

Mám pro pana doktora Langera drobný návod - pokud musí o sproštění mlčenlivosti zažádat ministra instituce, co kdyby to udělalo samo ministerstvo, resp. sám ministr za ně? Je to nad rámec fantazie pana ministra nebo se mu jen hodí do krámu zákon, který neumožňuje samotnému policistovi požádat? Myslím, že v každé civilizované zemi už by pan doktor Langer byl dávno mimo politiku, protože takové individuum na místě ministra tu ještě nebylo a to jsme tu zvyklí na lecos (např. Čermák). Jak praví jedno staré přísloví - kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody. Stejně si myslím, že jste měl zůstat u hraní ve videoklipech populárních skupin. :-)
08. 03. 2009 | 01:18

Saliven napsal(a):

Závěrem jedna otázka - Jak může být ministrem vnitra člověk, který flagrantně porušil zákon o utajovaných skutečnostech a dostal za to (byť směšnou) pokutu?
08. 03. 2009 | 01:20

mIREK napsal(a):

08. 03. 2009 | 01:35

Michal napsal(a):

Moc korumpuje a absolutni moc korumpuje absolutne. To ze se s nejakym "mafianem" (clovekem vyuzivajicim sve kontakty ve svuj prospech) udelate nejaky "kseft" je Vase vec, protoze to urcite delaji i jini politici. Kdyby slo byvalemu policistovi o princip, tak by sel do toho i proti zakonu. Spise mu jde o penize a vse je medialni hra.
Nedivte se, ze v teto republice je takovy zajem o mafii (nebo lobizmus chcete-li), kdyz vy sam Jste k tomu velice prispel kdyz Jste byl v opozici.Lide chteji znat vice indicii aby se utvrdili v tom, skutecne neni tady vlada zastupitelske demokracie, ale vlada tajemnich mafianu.
Jako ministr nedelate pouze spatne veci a proti obcanem toho statu. Na rozdil od levicovych politiku, kde od jejich retoriky se vyzaduje citove prosocialni zabarvene projevy, od Vas se ocekava vecna argumentace. Tu bohuzel nezvladate. Ivane jsem rad, ze Jste se vybrecel tady v blogu a ted hlavu vzhuru a jdete znovu bojovat, za co ?, nevim mozna za to aby bylo mene dopravnich nehod, aby lide se citli bezpecnej, nebo za zajmu nejake te mafie, aby z toho neco ukaplo. Ale uz dal nebrecte na internetu ani na verejnosti.
08. 03. 2009 | 04:57

Myshaneck napsal(a):

Pokud Vy s tím nemáme pranic společného, kdo je potom ono známé "Íčko"? Proč se o tom bojí poslanci, senátoři, ministři a jiní vysoce postavení pánové vyjadřovat? Proč byla rozpuštěna skupina lidí, která to vyšetřovala a byla takřka u cíle? Proč byl pan Krejčíř zavražděn?

Ano, vlastně pardon...na co tolik otázek na člověka, který s tím nemá nic společného...ale pane Langer, se vší úctou...nejste náhodou Vy ten člověk, který ikdyby s tím aktivně neměl vůbec nic společného, musel by o problematice vědět víc než ostatní už jenom z titulu ministra...?

Vy jste ten nadřízený...a nebo ta liška co hlídá kurník...?

Tak kdo zodpoví mé otázky, kdo pročistí hladinu, když všichni mlčí, nebo jsou zbaveni mlčenlivosti jen částečně a nebo již mmluvit nemohou nikdy?

Najde se někdo, kdo bude mít odvahu promluvit?
08. 03. 2009 | 07:16

Veřejný slib napsal(a):

Tímto veřejně slibuji, že dokud budou pánové Topolánek, Langer, Vondra a Bém kandidovat na vysoké politické posty, budu volit, podle svého nejčistšího a nejhlubšího přesvědčení, tu politickou stranu, která bude proti ODS v co největší opozici. V Praze dne 8.března 2009, Zbyněk Novák
08. 03. 2009 | 07:32

Mike napsal(a):

Pane Langr,
Poprvé od Vás čtu něco inteligentního, až jsem překvapen, jak hluboké úvahy jste schopen a nejste tímto daleko od pravdy. Synonymem dnešní doby je povrchnost, která je prostředkem k manipulaci s tou jednoduší částí národa, ale toto bohužel většinou stačí k vytvoření všeobecného názoru. Svým způsobem bych tedy s Vámi dnes i souhlasil, avšak to bych býval nesměl být svědkem veřejné manipulace s lidským vědomím v případě Kubiceho zprávy, na jejímž vytvoření a všeobecném rozšíření jste se sám osobně podílel. Nespustil jste tenkrát mechanismus, který se dnes obrací vůči Vám?
08. 03. 2009 | 07:34

Venny napsal(a):

Ivánku Langerů - a co ten nesmysluplný, zlý a nactiutrhačný internet zrušit? Co jej "věnovat" jen loajálním a věrným? Co z něj aspoň "odseknout" právě ony blogy, diskuze, zkrátka vše, co slouží k prezentaci hlasů a názorů z podhradí Velké Vlády? Život by byl přece krásný a jednodušší, ne?
08. 03. 2009 | 08:21

Tomáš Fuk napsal(a):

Nabývám dojmu, že jedině podpis evropské smlouvy, která dokáže omezit suverenitu českých politiků, usnadní trestní stíhání těch zašpiněných. Proto se třeba tak třesou. Třeba bojují o svůj život. Možná nám čas zase ukáže, že je opět pozdě.
08. 03. 2009 | 08:46

člověk napsal(a):

Všichni už dávno tuší, že v Krakatici se píše o většině současných politiků - íkčo bude zdá se na čelním místě mezi nimi - a to v kontextu, který se nám nikomu nebude líbit. Když Langr tak mohutně zakopává všechny indicie pod koberec, je to skoro důkaz. Míra urputnosti bagatelizovat a marginalizovat Krakatici, práci detektivů, kteří na ní dělali i je samotné pak už jen vypovídá o tom, jak velký strach z toho ti všiváci mají. Zajímalo by mě, jestli tenhle zmetek aspoń čte svůj blog. Nečekám, že by se třeba styděl, ale jestli si třeba aspoň trochu neuvědomí realitu. I když, co jemu je asi do ní. Jeho realita jsou akcie na doručitele, velká vila, drahé auta. Naše smůla, že tu není věrohodná pravicová strana. Já se považuju za dost věrného pravičáka, ale to, co tu tropí tihle mizerové, mě vede k tomu volit třeba komunisty. Zdá se, že tenhle národ potřebuje rozbít čenich opravdu pořádně.
08. 03. 2009 | 09:21

Lojza napsal(a):

Pane ministře.

Vašim politickým výtahem k moci - vás osobně a částečně i vaší strany - bylo poukázání na propojení vašich politických oponentů s organizovaným zločinem v Kubiceho zprávě. Tato tajná policejní zpráva unikla 3 dny před volbama do médií i díky vašemu přispění. Bez ohledu na to jakým dílem se na tom podílelo zveřejnění Kubiceho zprávy, výsledkem bylo velice těsné volební vítězství vaší strany a vaše ustavení ministrem vlýdy - koncentrujícím ve svých rukou obrovskou moc (informatika, policie)v oblasti dodržování zákona.

Je velice zvláštní, že jste byl po úniku tajné policejní zprávy na kterém jste se určitým dílem spolupodílel NBÚ prověřen pro práci s tajnými dokumenty, což tvoří předpoklad pro výkon funkce mnistra.

Po ustavení do ministerské funkce došlo pod vašim vedením k značnému personálnímu oslabení činnosti policejních útvarů zabývajících se šetřením organizovaného zločinu a korupce (ÚOOZ, finanční policie). Odejiti byli lidi s největšími zkušenostmi a přehledem... Mezi nima i pan plk. Kubice - autor Kubiceho zprávy.

V určitých údobích své politické kariéry jste velice intenzivně poukazoval na temné kontakty svých oponentů (kupř. pana Paroubka) na osoby a firmy údajně mající blízko k tzv. organizovanému zločinu - případ rodiny Kočků (po střelbě na Paroubkově banketu). Dnes vyplouvají na povrch fakta o tom, že tato rodina se s vašim vědomím nepřímo podílí na státních zakázkách přímo na ministerstvu vnitra - jak zdůvodňujete, údajně ji tam ponecháváte kvůli kontrole jejich aktivit.

Mezičasem začaly unikat na veřejnost - do médií kusé informace z policejního spisu tzv. Krakatice, který je mnohem komplexnější (pojednává o možném napojení a kontaktech politiků ze všech politických stran na organizovaný zločin) verzí Kubiceho zprávy. V určitých náznacích se zde objevuje jméno Íčko. Jste to vy, nejste to vy?

Jak je možné, že vy původně bojovník proti organizovanému zločinu spojenému s ČSSD nestojíte opět v prvních řadách bojovníků proti organizovanému zločinu všech politických stran? Jak je možné, že nevyvíjíte snahu umožňující seznámení veřejnosti, tak jak jste to učinil v dobré víře neůmyslně v případě Kubiceho zprávy? Vždyť jde o věc tolik zásadní! Nestojí neůmyslné ponechání opisu zprávy otevřené na straně s Íčkem a tím definitivní očištění vašeho jména od pomluv za riziko pokuty od NBÚ v řádu pár tisíc korun? Jak je možné, že nepožadujete zřízení nezávislé parlamentní komise k posouzení Krakatice, složené ze zástupců všech politických stran (včetně vašich oponentů z ČSSD a KSČM? Kde je ten původní bojovník za Padni komu padni?! Neztratil jste náhodou cestou v politice svou původní morální konzistenci a integritu? Jak je možné, že ve vašem příspěvku výše stojí tichá hrozba: Nesuďte (v kontextu neobviňujte) pokud sami nechcete být souzeni!? Kam se poděla demokracie občanského demokrata? Kam se poděl slib ze smlouvy s občanem o důsledném boji proti korupci? Není snad boj s organizovaným zločinem jednou z nejdůležitějších součástí tohoto boje? A kde je to závazné pravidelné veřejné skládání účtů z plnění Smlouvy s občanem - v tomto kontextu z potírání korupce?
08. 03. 2009 | 10:26

borůvka napsal(a):

Nechápu, proč po něm všichni tak jedete.Ten koženej panák Paroubek je ještě větší přítel mafiánů, ale jemu by jste tohle všechno nenapsali,že? Krakatice se nevyšetří nikdy, smiřte se s tím, jedou v tom obě strany.
08. 03. 2009 | 10:28

Wawy napsal(a):

TATO NULA je ochotna využít čehokoliv,
aby přikryla praktiky politických špiček. Když bude třeba, bude dodržovat i zákony. V tom není mezi nimi rozdílu, ať to jsou ODS, ČSSD, nebo Komančové. Ano, s výjimkou p. Pospíšila. Je to tristní, kdo tu vládne.
08. 03. 2009 | 10:46

Kem Azbrna napsal(a):

Lojzo,

Vaše upřímné rozhořčení je založeno na mylném předpokladu, že čeští vrcholní politici mají (nebo kdy měli) nějakou politickou kulturu a morálku. Jistě se najdou skromné vyjímky, ale většina z nich nám dává tak očívídně najevo že nemají ani obyčejný stud, natož snad svědomí. Je úplně jedno z jaké jsou strany protože jejich chování je úplně stejné - jsou to mandarini buržoásně socialistické kleptokracie.
08. 03. 2009 | 10:51

bertik napsal(a):

Vážený pane ministře,

nebudu se vyjadřovat k Vašemu blogu. To udělali jiní přede mnou a udělali to dobře.

Podívejte se na tuto věc. Pokoušíte se tu o jakési alibi a ono to nezabírá. Překvapen? Neměl byste. Názory zde reprezentují hlasy tisíců občanů, i když tady jich bude pár stovek, čímž můžete i protiargumentovat. Bude to však laciné.

Uvědomte si a oceňte, že diskutující Vás zde nezahrnují vulgarismy, nýbrž věcně k Vám hovoří a vyjadřují obrovské zklamání a velké rozhořčení z práce a chování politiků v ČR obecně. To si z toho odneste zejména.

Trvale ignorujete hlas lidu a myslíte si, že lidé vydrží všechno, ale není to pravda. Nechají si líbit hodně, už jste se o tom přesvědčili, ale všechno má svou hranici. Vaše ODS naposledy – a zatím velmi jemným způsobem – ve volbách do krajských zastupitelstev. Není pravda, že Vám volby prohrály poplatky ve zdravotnictví. Prohrál Vám je celkový politický styl, arogance a Vaše obrovská nadutost.

Víte, že se o lid zajímat nemusíte. Činíte tak jedenkrát za 4 roky, kdy žebráte o podporu ve volbách. Slibujete a chlácholíte. Jakmile je po nich a bydla jsou na 4 roky v suchu, zlidštění skončilo.
Co nakonec? Zeptal bych se Vás, politiků, co od nás čekáte? Že budeme uvědomělí, že neohrozíme sociální smír, že se bez výhrad spolehneme na to, jak nás reprezentujete, jak o nás pečujete a zachraňujete nás v těžkých situacích. Jak Vám věříme, když utrácíte z našich peněz a jak Vám za to tleskáme.
Pane ministře, nemylte se a nepodceňujte paměť svého národa. Všechno se počítá. Až budete z politiky odcházet, nemuselo by to být sametové.
08. 03. 2009 | 10:55

Dan napsal(a):

Moc pěkná výmluva, pane Langere! cituji: " policistu lze zbavit mlčenlivosti pouze na základě žádosti orgánu státu pro potřeby jím prováděného řízení". Tedy se ptám: 1) a proč o očištění jména ministra vnitra a čelného představitele ODS neusiluje samo ministerstvo vnitra a neiniciuje šetření ? 2) existuje za vlády ODS v České republice nějaký kompetentní státní orgán, který by měl v povinnosti vyšetřit, zda současný ministr vnitra byl či nebyl ve spojení s mafií? To co je o Krakatici známo tyto závěry naznačují a bývalý policista Tichý chce říci více.
3) může si v nějaké demokratické zemi premiér dovolit krýt a neodvolat svého ministra vnitra, který je v podezření, že měl kontakty či spolupracoval s mafií, a ještě mu ponechat možnost, aby jako ministr vnitra zabránil vyšetřování a možné odhalení? Odpověď:1)? 2)ne 3)ne!!
Váš postup p. Langere naprosto chápu, nechcete aby vaše podivné akvitity byly prověřovány, to nechce žádný viník. V podstatě Vám osobně nelze co vytknout, přirozené lidské chování.
Nechápu ale a jsem pobouřen, jak si může dovolit takto postupovat premiér Topolánek a mířit se s tím, že jeho vláda a státní orgány tolerují a dokonce kryjí ministra vnitra podezřelého z účasti na aktivitách mafie. Je to vůči nám občanům výsměch a pohrdání! Až s ním budete na tenise zase hovořit, řekněte mu,že my voliči mu to nikdy nezapomeneme! Přejeme jemu a i jeho straně dlouhá léta v opozici! A až budete mluvit s jinými představiteli ODS, jenž mají ambice býti novými předsedy ODS, řekněte jim, že jejich současné mlčení a tolerance Topolánka si také pozorně všímáme a budeme si to pamatovat a připomínat v dny voleb!
08. 03. 2009 | 10:57

Karel.kucka napsal(a):

Kdyby měl Lenger ordinaci, živil se jako lékař a tuto ordinaci vedl jako ministerstvo vnitra, tak je tolik mrtvých, že to hraničí s genocidou.
08. 03. 2009 | 11:09

vanoce3000 napsal(a):

Pane Langere jak je to s tou finanční policií? Samozřejmě vše děláte pro blaho "bežného občana", že? :-)
08. 03. 2009 | 12:19

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých komentářů, které byly v rozporu se zdejšími pravidly a záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
08. 03. 2009 | 12:35

dříve ruda napsal(a):

Všichni půjdete bručet!!!
08. 03. 2009 | 12:39

Tomáš Stříhavka napsal(a):

dříve ruda:
Vy také půjdete bručet, za ty neslušnosti co jste mi napsal!!! :-)))
08. 03. 2009 | 12:43

mIREK napsal(a):

Ičko tady se podívej jaký jsi chlapák.Jak by ti šla diktatura

https://www.youtube.com/watc...
08. 03. 2009 | 13:34

mIREK napsal(a):

Ičko tady je správná adresa ty kluku jeden
https://www.youtube.com/watc...
08. 03. 2009 | 13:38

Tomáš Fuk napsal(a):

Zprostit, či nezprostit?! V každém případě by se měla strana a vláda oprostit. Oprostit od vám podobných mafiánů, přeběhlíků a korupčníků, pokud má alespoň kousek pudu sebezáchovy. Ale kdo by pak v ní ještě zůstal?
08. 03. 2009 | 15:19

Jaroušek napsal(a):

Nebuďte na pana ministra tak zlí,on je tak hodný že bych sním chtěl mít dítě.
08. 03. 2009 | 15:41

todi napsal(a):

Pane Langře
I kdybyste se na malé kousky rozkrájel a každý z těch kousků nevinnou chudobkou přizdobit dal, obraz poctivého a slušného politika Ivana Langera nevytvoříte. Je na to příliš pozdě, o několik voleb. A zase tak špatnou paměť občané voliči, alespoň někteří, nemají. ODS se Vás (a nejen Vás) měla zbavit už dávno,ale jí chybí pro včasný očistný proces ty správné receptory.
08. 03. 2009 | 16:06

Kritik napsal(a):

Kdyby pan Langer znal elementární principy kontaktu se zlem, věděl by, že "...Ve zlém buďte jako nemluvňata, ale v myšlení buďte dospělí" (1. Korintským 14:20). Kdyby se totiž sám nestal expertem v šíření zla, nic zlého by se mu nemohlo navracet.
08. 03. 2009 | 17:44

Zeměžluč napsal(a):

Všude jinde(ve stejných zeměpisných šířkách) se spekuluje o tom, do jaké míry jsou politici provázání s organizovaným zločinem a jak moc jsou zkorumpovaní. Když se na někoho něco provalí, tak se rychle odporoučí, už z toho důvodu, že by mu to jeho straničtí kolegové dali sežrat-v sázce jsou preference. Pouze malý národ v zaprděné knedlíkové kotlině, který vždycky vymyslí nějakou inovaci čehokoliv a má pocit, že je středem pozornosti světa, to má "ošetřeno" jinak. Tady gangsteři přímo řídí stát a kašpárky, jimž se říká politici nebo "Íčko", případně "profesor" atd. vodí na provázkách. Přesný doklad toho, že největším škůdcem Čecha není nikdo jiný než druhý Čech. Takže pan Langer je pro mně je natolik provařený, že může psát i poezii, ale neuvěřím mu ani Dobrý den.
08. 03. 2009 | 17:52

mIREK napsal(a):

PODÍVEJTE SE NA MLADÉHO - ÍČKA
https://www.youtube.com/watc...
08. 03. 2009 | 18:21

Pavel napsal(a):

Falešný a tím pádem nebezpečný politik. To je Vaše vizitka.
08. 03. 2009 | 18:39

Honza napsal(a):

Schopný politik ať si klidně krade. Langerovy kvality mi však zůstávají utajeny.

Snažil jsem se to napravit čtením osobních stránek langer.cz, kde se mě autor pokouší ohromit proinvestovanými prostředky, obecnými hesly (perlička: "..ale i pomoc těm, kteří se ocitli v nouzi bez vlastního zavinění tvoří pilíře mého života a mé práce.") a průběžným zaváděním nových technologií.

Z dosavadního působení ministra vnitra jsem nabyl dojmu, že zvládá práci průměrného úředníka a dokáže si přečíst literu zákona, kterou se pak umí podle potřeb velmi (ne)obratně svázat.
08. 03. 2009 | 18:41

Tomáš Stříhavka napsal(a):

mIREK:
Není to nějaký dvojník?
08. 03. 2009 | 18:50

Anička z Kuřimi napsal(a):

My víme, že vy to víte.
Vy víte, že i my to víme.
Oni všichni ví,že vy to víte.
Vy víte, že i oni to taky ví.
Přesto, podle vašeho "zákona" to říct nesmíí.
Wo tom to je ..
08. 03. 2009 | 18:54

Mc Cali napsal(a):

Íčku už dlouho nevěřím ani pozdrav. S neobyčejným potěšením zjišťuji, že nejsem zdaleka sám.
08. 03. 2009 | 19:00

mIREK napsal(a):

Tomáši i kdyby to nebyl tak na něj pasuje ale ÍČKO nám to neřekne mlčí jako hrob
08. 03. 2009 | 19:01

Pavlína napsal(a):

Má pěkný křečáky na noze.Asi to bude pěkný nerv
08. 03. 2009 | 19:08

Joseph Fouche napsal(a):

Ještě rok a půl budeme muset vydržet.
08. 03. 2009 | 19:30

Béda napsal(a):

Omlouvám se za první příspěvek, ve kterém jsem se nechal unést emocemi,když jsem sepsal celou řadu podezření poskládaných z tisku. Prostě mi to nedalo. Bylo to samozřejmě myšleno v nadsázce, která měla poukázat na fakt, že těch náhod začíná být už nějak moc. Pan ministr se nahoru dostal jako bojovník proti organizovanému zločinu. Jeho strana to má zakódované ve svém volebním programu.

Od jeho prapodivného ustavení do funkce prověřením pro práci s tajnými materiály, když se předtím prokazatelně (jedno zda úmyslně anebo neúmyslně) spolupodílel na úniku tajné policejní zprávy je to celé krajně podivné.

Podstatné personální oslabení týmů vyšetřujících právě organizovaný zločin a náznaky nejrůznějších vazeb pana ministra na lidi spomínané v souvislosti s organizovaným zločinem unikající z policejných zpráv do médií, ke kterým se aktuálně přidala obhajoba zájmů rodiny Kočků, za vazby se kterou před časem pan ministr plísnil pana Paroubka...Prostě se mi těch náhod zdá nějak moc. Myslím si, že v zavedené demokracii něco takového není možné.
09. 03. 2009 | 07:45

jan napsal(a):

Pane ministře, mohl byste se vyjádřit k TO podané na Vás panem Jiřím Středou - http://jan.sinagl.cz/phpbb2...
- které se vůbec neřeší a o kterém mi premiér Mirek Topolánek napsal, že to není důvodem k Vašemu odvolání z funkce. Veřejnost by jistě - i jako nejvyššího představitele policie - uvítala Vaše stanovisko. Podobně se už dlouho neřeší TO podaná na primátora Pavla Béma a prezidentský pár manželů Klausových. Tato TO můžete nalézt ve stejné rubrice. Děkuji Vám za odpověď. S pozdravem Jan Šinágl, 7.3.2009
09. 03. 2009 | 10:19

bobr napsal(a):

Marně jsem pod blogem p. Langera hledal diskuzní vyjádření pravidelných přispívatelů a obhájců všeho pravicového a modrého. Mimochodem, co je s vámi panové Pocestný, neopřemyslovec, Čochtan, Ivan Hochmann, abych jmenoval alespoň ty nejpotentnější?
Že by chřipka? A tak najednou? Pan Langer určitě čekal, že ho někdo z osvědčených advokátů ODS "podrží".
09. 03. 2009 | 15:24

myrta napsal(a):

oni si už ani ODSáci nechtějí s p.Langrem šlápnout do extrementů
09. 03. 2009 | 15:51

Medikolog napsal(a):

Pane ministře, nebudu soudit bez znalosti zásadních skutečností a to co plodí infomédia soutěží o Perlu důvěryhodnosti Rádia Jerevan. Naše politické spektrum také "informuje účelově". Ale musím se Vás a ODS zastat proti GEORGEHO požadavku
na umožnění voleb občanům sídlícím v cizině. Chce-li Georg volit v ČR, ať tu také s námi žije minimálně celé následné volební období. Jen tak i na jeho hlavu, kasu a rodinu padnou DÚSLEDKY výsledku voleb a ponese solidárně s námi rizika chybné volby. Chce li se proto podílet na řízení české lodi, ať se na ni nejdříve nalodí za stejných podmínek, jako zbytek občanů. Pluje-li na lodi jiné ať se plete do jmenovaní velení té lodi, na které sám je. Ovšem Vaše hláška ohledně kontroly soukromých ekonomických subjektů prostřednictvím státních zakázek mě dosti pobavila. Představte si situaci: Stádu antilop IMPALA se přes veškeré snažení nepovede setřást LVÍ SMEČKU pohybující se uvnitř stáda. Otázka z LOGIKY: Premisa č.1) Impaly mají lví smečku v obklíčení. Premisa č.2) Impaly mají svou agenturu i ve lvích žaludcích. Je proto správný závěr, že stádo impal má lví smečku pod kontrolou? Vy tvrdíte ANO. Ale je to relativní. Asi se neshodneme na obsahu pojmu KONTROLA.
11. 03. 2009 | 19:16

Petr Vacek napsal(a):

Ivane Ivane pročpak jsi neodpověděl mým kolegům na nabídku psát na http://www.odsmagazin.cz a raději jsi o nás napsal tu sprostárnu Zbynka Klíče?
11. 03. 2009 | 20:55

krokodyl napsal(a):

nuda
11. 03. 2009 | 22:58

Krokodyl - zadna boruvka napsal(a):

Ja jsem se dlouho tak nepobavila jako tady. Teda ne ze by se ten blog dal cist, ale ta diskuse pod nim je perfektni. Ja jsem jen zvedava na to, jak dopadnou volby. Ono s ODS je to porad dokola, Icko, Tecko, Pecko, vsichni to vedi, vsichni to vi. Ale kdo je porad voli? To nechapu. A taky nevim, kam zmizeli ty miliardy co jeste pred VAnoci byly ve VZP. NEmel byste radeji Ivane vysetrit to? Jinak to video, kde jste hral jako mladej, to je dobry, snad Vam zalichotim, kdyz dodam, ze jste se podle me od ty doby vubec nezmenil: https://www.youtube.com/watc...
11. 03. 2009 | 23:47

člověk napsal(a):

milé Íčko, stejně vám nevěřím ani nos mezi očima. a to znám zlomek promile z celé reality. ale znám významná procenta z jiných, pralelních realit, kde se kradou miliony a více. vaši spolusoudruzi z Brna-střed, Prahy 5, z Liberce a každého druhého většího města by mohli vyprávět. běžte se už prosím spláchnout do hajzlu a přestaňte nás krmit svými žvásty. dík.
12. 03. 2009 | 00:47

pierre napsal(a):

Vseobecna reakce na osobu I. Langra, nejen na tento blog.
To, co rika a pise je treba brat s urcitou reservou. I. Langer je velmi ambiciozni clovek bez skrupuli, ktery si - jako mnoho jinych – po revoluci v roce 1990 prepsal sve curriculum vitae, ve kterem zapomnel - mimo jine- popsat napriklad svou velmi aktivni roli v komunistickem svazu mladeze SSM na fakulte v Olomouci. Kdyby nebylo listopadu 1989 tak by tento snazivy pan uz byl pravdepodobne davno nejakym tajemnikem. A takovy clovek si dovoluje pri ruznych prilezitostech, na webovych strankach, atd… davat lekce z demokracie, brat si do ust Churchilla a citovat Senecu nebo Kiplinga (viz jeho web), mluvit o svobode… atd…
Dela se mi spatne z tohoto typu lidi, kterych se bohuzel vynorila po revoluci spousta. Prisluselo by tomuto arrogantnimu cloveku trochu vice skromnosti a pokory.
12. 03. 2009 | 10:03

kolovrat napsal(a):

Policie nebude prošetřovat Langera kvůli jeho lobbingu
Já vám něco řeknu co jsme chtěli to máme.a nechci od nikoho slyšet ,že máme obchody plné banánů -Blbci blbý.Chcípnete pod křídlem kapitalismu
13. 03. 2009 | 13:54

Jiří Hladký napsal(a):

Pane ministře,

kdysi jsem byl volič ODS. Dnes se tomu svému období důvěry v tuto stranu dost divím, ba co více, stydím se za svůj omyl. Věřil jsem ODS, že je na straně práva a demokracie.
Možná byla, nebo alespoň někteří z ODS ano.
Vy však mezi ně rozhodně nepatříte. Jste jednou z osob, kvůli kterým jsem ODS přestal volit, a nyní před dalšími volbami stojím před rozhodnutím, komu dám svůj hlas.
Nebude to oranžovomodrá mafie, nebude to žádná z parlamentních stran.
Proč?
Prostě Vám osobně, ODS jako instituci a parlamentním stranám už nevěřím. To je celé.
A nesnažte se z nás dělat hlupáky nějakým Vaším dojemný spotem o táhnutí za jeden provaz.
Mějte klidné spaní.
15. 03. 2009 | 11:42

Znechucený volič napsal(a):

Nepíšu sem Langerovi, píšu všem co to čtou:
Všímáte si, že současná politika je především o podivných kauzách a o tom jak kouzelnými vidlemi přehazovat naše peníze z jedné hromady na druhou a současně ze zbytků, co na těch vidlích ulpí zásobovat své známé a ti známí část přehodí na svého politika? A přitom tito politici si nám do očí troufají nadávat a hned na to udělat zákon, proti tomu, že jsme simulanti, zbabělci a sledovatelé jejich domlouvání se jak naše peníze co nejvíce "vytěžovat" pro sebe. Ovšem vrchol drzosti je, když takový Langer začne hovořit o tom, jak pomůže soc. slabým, kteří si to zaslouží. My, co tvoříme nějaké hodnoty si platíme zdravotní, sociální pojištění z naší práce. A ti "politici" z naší práce dostávají plat, aby za nás spravovali věci veřejné. Jenže oni si to vysvětlili tak, že mají spravovat naše peníze tak, aby silní (tedy bohatí, oni a jejich známí) dostali z našich peněz co nejvíce a nás (všech ostatních spodních 80 % lidí) dostali do podřízenosti a závislosti. A když z našich peněz chceme čerpat (dle zákona), tak zbývající část z oněch 80 % poštvávají proti těm, co čerpají (důchodci, nezaměstnaní, nemocní = simulanti s chorobami, které nejsou smrtelné). Tito politici umí především mlžit a zastírat to, že znehodnocují naše peníze úplatkářstvím, spekulacemi, hloupostí v rozhodování a neschopností spolupracovat, jakož i neschopností (záměrně?) formulovat jasně pravidla = zákony. nesystematičností
15. 03. 2009 | 18:12

LadyZa napsal(a):

Tak jsem to dolouskala do konce, a konečné resume - nejít k volbám není řešení, jenže koho volit, když se nic nezmění. Velké strany si udělaly zákony takové, aby je nikdo neohrozil a nedávají na výběr lepší lidi. Slušný člověk do politiky nejde a ti co tam jsou, neví jak normální život obyčejného člověka vypadá a navíc je to ani nezajímá.
Tak a teď babo raď.
17. 03. 2009 | 11:11

hovorka11 napsal(a):

LadyZa: Je z toho východisko. Tlačit, tlačit, tlačit na vymahatelnost práva. Je to jednoduché. Politici se bojí lidí, na které namají páky. Dokud bude VK odmítat soudní rozhodnutí ohledně svého bytu a potlačovat právo na rozhodnutí soudnímu čekateli, tak potom je při podpoře 63% lidí nemožné tady udělat právní stát. Klaus je důkazem, že lidé jsou s tímto stavem spokojeni a chtějí relaxovat prázdnými slovy VK pokud se je to osobně netýká. Takže korupce a zločinnost asi pojede dál až do izolace a ekonomického propadu, který přinutí lidi usilovat o právo a vznik demokracie v ČR.
17. 03. 2009 | 12:02

otrez@@ napsal(a):

https://www.youtube.com/watc...

.... bez dalšího komentáře .....
23. 03. 2009 | 14:22

t.k. napsal(a):

Doby, kdy se četlo mezi řádky vše, co Strana vypustila do médií, jsou už naštěstí pryč. Informací je přehršel a tak je nakonec nejjednodušší systém, jak vyhodnotit pohnutky - vyhodnotit následky. Já osobně od politiků čekám ne méně než to, že se budou spolupodílet na tvorbě takových podmínek pro společnost, ve kterých bude možné žít trvale a filozoficky řečeno - navždy - v klidu a míru. Každý má o tom navždy svou představu a tak je jistá míra kompromisu zřejmě nezbytná, aby každý občan společnosti měl v těch spoluutvářených podmínkách kus místa pro sebe, ať je doleva, doprava,doprostřed nebo existuje mimo hlavní proudy, vše samozřejmě v mezích zákona a slušných mravů. Nemohu si pomoci, ale já osobně nechci ani vteřinu dobrovolně existovat ve společnosti, kde jsem celodenně špiclován kamerami, radary, skrze netovou či mobilní komunikaci, kde jsou i ti nejprimitivnější "ochránci" pořádku - městská policie - vybaveni jatečními pistolemi, kde jsem očipován, monitorován a to vše zcela absurdně ve jménu mého vlastního bezpečí. Já o takové státem řízené "bezpečí" nestojím, protože nevěřím v nezneužitelnost těchto mocenských nástrojů. Nevěřím jim, protože nevěřím lidem, kteří k nim mají přístup. Nevěřím, že člověk je imunní vůči jakýmkoliv tlakům, že jeho čestnost je bezbřehá a poctivost neprolomitelná, ať už skrze korupci, vydírání nebo z "vyššího mravního" pricipu. Už dávno nevěřím, že do politiky vstupují ti nejlepší, nejschopnější a nejpoctivější a za tuto toleranci lidských slabostí očekávám od politiků jen to, že budou schopni učinit maximum pro zájem můj, mého souseda, mých potomků. V ČR je situace natolik smutná, že voliči levice jsou ochotni odpustit svému Paroubkovi jeho Kočkování a voliči ODS jsou ochotni přivřít oko, možná obě, nad asistencí ODS při divoké privatizaci a miliardovém tunelování republiky a to vše výměnou za to, že pro nás uděláte alespoň něco dobrého, co nám život ulehčí, usnadní, zjednoduší. Ale zrovna ve Vašm případě je to zřejmě příliš, co od Vás alespoň já očekávám. Nezajímají mne Vaše pohnutky, ale Vaše výsledky jsou skutečně trystní. Dokud budete ministrem vnitra, možná ministrem čehokoliv za ODS, můj hlas do místního zastupitelství pro ODS byl poslední. Vy jste ztělesněním Big brothera jak vymalovaný, Orwell by si nemohl přát lepší předlohu pro svůj román. Vy jste ministrem utahování šroubů a státního preventivního násilí. Vy jste pro mne ztělesněním všeho, co činí život v moderní české společnosti téměř nesnesitelným. Vy jste, milý pane ministře, můj nepřítel. Nebudu ztrácet čas stížnostmi a vůbec čímkoli, co by Vám poskytlo ty správné impulsy pro Vaši práci, za to nejsem placen a nemám na to čas. Stojíte v čele organizace, která mi otravuje svou neschopností nebo naopak přehnanou aktivitou můj obyčejný život. Neb se zjevně cítíte spokojen se svou prací, za svými skutky si stojíte a konec dotahování šroubů zřejmě není v dohledu, říkám na rovinu, že dokud budete aktivním členem ODS, já už ODS hlas nedám. Ani nikomu dalšímu, kdo by ve Vašich šlépějích hodlal pokračovat. Toť vše, co jsem Vám jako volič ODS byl dlužen.
27. 03. 2009 | 17:25

martin benda napsal(a):

NENAVÁŽEJTE SE TU DO ÍČKA, sakra.
15. 05. 2009 | 19:45

martin benda napsal(a):

Koho volit? STRANA SVOBODNÝCH OBČANŮ, myslím, že je to mnohem lepší alternativa než ods.
15. 05. 2009 | 19:47

tamtam napsal(a):

Nechte íčko - íčkem. Pravicová již není jenom ods.
19. 05. 2009 | 15:22

Bisnis Online napsal(a):

"I suggest call back all the lump type Krejčíř, Pitre, Leather and divide them state contracts. The State will have a nicely under control and will not be angry."

I very agree..
11. 06. 2009 | 13:07

kaos distro murah napsal(a):

Nice post. Great artickle.
http://kaos.net16.net
http://desainkaos.net16.net
Mějte klidné spaní.
23. 11. 2009 | 17:37

Kaos Distro Online-Kaos Murah & Keren napsal(a):

I really appreciate this your good article,from there i get something that i want to know.Thanks for this usefull informations.Thanks again.
12. 12. 2009 | 19:38

kaos napsal(a):

thanks for share
29. 12. 2009 | 18:15

astaga com lifestyle on the net napsal(a):

Great artickle
29. 12. 2009 | 18:19

iPhone SMS Transfer napsal(a):

You article is very informative. thanks.
20. 03. 2010 | 09:33

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
29. 03. 2010 | 08:58

Ignác V. napsal(a):

proč vám nevěřím ani slovo?
14. 04. 2010 | 21:00

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 05:20

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy