Otevřený dopis Radě Českého rozhlasu

01. 11. 2011 | 06:50
Přečteno 5966 krát
aneb

Přímluva za hudbu

Vážená Rado Českého rozhlasu,

dostal jsem dopis od jednoho z vašich členů a s ním i pozvání k diskusi nad neutěšenou kvalitou hudby ve vysílání veřejnoprávních stanic Radiožurnál a Praha.

Rozhodl jsem se reagovat hned a touto cestou, přestože si myslím, že debata měla proběhnout zhruba před dvaceti lety, když se v téhle zemi změnil režim.

Od té doby se totiž v hudebním vysílání těchto dvou stanic podařilo zejména úspěšně rozvinout a pak zakonzervovat systém, který slouží takzvanému hudebnímu průmyslu a systematicky devastuje povědomí posluchačů o tom, co to vlastně hudba je a k čemu slouží.

Především odvěký hudební žánr, kterému se říká píseň, byl na vlnách těchto – zdůrazňuji, že veřejnoprávních – stanic degradován na něco, čím se ve vysílání vyplňuje prostor mezi jednotlivými mluvenými vstupy. Když nikdo nemluví a neznějí džingly či reklamy, poslouží píseň jako předěl, jako vata, a tahle vycpávka je ještě ke všemu vybírána a uváděna anonymně.

Vesměs se totiž jména interpretů, autorů ani dramaturga, který za to, co se nám line do uší, nese odpovědnost, nedozvíme.

Pokud máte záslužný zájem tento nedůstojný stav změnit, naskýtá se jedna možnost – návrat (ale raději tomu neříkejme návrat – není se kam vracet!) k osobní zodpovědnosti za vybírání hudby v rozhlase, konec anonymity. Konec teorií a praxe „selektorů“, jakož i demagogických výroků o tom, co lidé takzvaně „chtějí“ poslouchat. Dost schovávání se za pofidérní průzkumy a teze, že rozhlas má vysílat především to, co si jeho posluchači přejí.

Veřejnoprávnost v hudebním vysílání přece nemůže spočívat v jakési přímé demokracii, tedy v tom, aby si zprůměrované skupiny vybíraly, co chtějí vysílat z „předvybraného“ balíku hudby. Běžný posluchač rozhlasu zajisté nemůže být dramaturgem, to by znamenalo popření veškeré odbornosti této profese.

Dramaturg má v případě veřejnoprávního média také pomáhat posluchačům tříbit si vkus – třeba tím, že informuje o nových trendech, připomíná nejlepší díla minulosti a brání braku a hrubé komerci, aby ovládla vysílání. Je-li hudební část rozhlasového programu v rukou amatérů, kteří se navíc zaštiťují tezí, že lidem se má pouštět, co oni „chtějí“, dopadá vysílání tak, jak ho známe dnes, a lepší to nebude.

Kudy z toho ven? Zrušte všechny ty takzvané playlisty a selektory a dejte důvěru vzdělaným a citlivým hudebním dramaturgům. Skoncujte s anonymitou ve výběru hudby pro vysílání veřejnoprávního rozhlasu.

Je velmi škodlivé, když model vysílání, který představuje zejména Radiožurnál, vychází ze snahy o co největší „poslechovost“ stanice. To je strategie, kterou se vesměs řídí soukromé stanice (a fakt, že ne úplně všechny, by měl být burcující).

Od veřejnoprávního rozhlasu žádáme kromě objektivního zpravodajství především kulturnost, která není závislá na diktátu peněz. Nechceme, aby se taková stanice snažila konkurovat bulváru tím, že dodá ještě lacinější zboží.

Prosím, zkuste být odvážní a přehodnotit svůj způsob myšlení a vnímání veřejnoprávní funkce rozhlasu. Ten dosavadní, jak sami vidíte, nikam nevedl.
Jan Burian, písničkář a spisovatel


(Psáno pro Týdeník Rozhlas)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Maximus napsal(a):

Jeden na dobré ráno:

Čeští archeologové pod vedením slovutného prof.Wernera
v Egyptě probudí mumii. Ta na ně chvíli zírá a pak řekne:"Kdo jste a co chcete?""My jsme archeologové z České republiky a přišli jsme prozkoumat tuto pyramidu."„Vy jste z Česka?" ptá se mumie se zájmem. "Ano." "„Aha. A co Helenka, ještě zpívá?"

(-:
01. 11. 2011 | 06:58

vasja napsal(a):

No tak u Radiožurnálu musej hudební producenti kasírovat úplatky jak na běžícím pásu.
Tam se točej dokola pořáde ty stejný a několikrát za den. Neskutečnej humus.
Nechat tohle rádio puštěný celej den je k nevydržení.
01. 11. 2011 | 07:07

Admirál napsal(a):

Pane Buriane, souhlas a podpora.
01. 11. 2011 | 07:12

vasja napsal(a):

Pardón.
Hudební dramaturgové.
Producenti, tak ty nejspíš platěj.
01. 11. 2011 | 07:18

berkowitz napsal(a):

Pod článek p.Buriana se plně podepisuji. Jediným rozhlasem je Brno (nikoliv rádiem),
hlavně proto, že pravidelně vysílá lidovou muziku, hlavně cymbálovku. Jinak pravidelně poslouchám internetová radia, zahraniční, kde nejsou zprávy, ani reklamy (stanice označené Lounge). Přehled radií : www. listenlive.eu
01. 11. 2011 | 07:32

Miky napsal(a):

No teda pane autore !
Možná by pomohlo natočit zvuk fackování hudebního dramaturga ..-Snad !
Ale asi máme být rádi,že nám nepouštějí kolchoznické dechovky a budovatelské písně .
S přáním všeho dobrého.
M.
01. 11. 2011 | 08:00

deep throat napsal(a):

Pane Buriane,
plně s Vámi souhlasím. Psal jsem do hudební redakce, psal jsem šéfredaktorovi, účastnil jsme se diskuzí na rozhlasovém chatu "co vás pálí na hudbě" snad tak se nějak jmenoval do té doby něž ho administrátor začal cenzurovat. Odpověď preparovaná vždy ve stylu "vycházíme z poptávky našich posluchačů". Vyřešil jsem to po svém. Přestal jsem v výjimkou poledních ozvěn Radiožurnál poslouchat. Moje žena však někdy dopoledne si ho pustí. Okamžitě se zavřu ve své pracovně. Ta hudba je opravdu k neposlouchání. Vévodí řada velmi ojetých hudebních vykopávek s Abbou v čele. Ale jedním se Radiožurnál pyšnit může. Ve světe takového druhého hudebního Dinosaura prostě nenajdete!
01. 11. 2011 | 08:20

neo napsal(a):

Radiožurnál... to ještě někdo poslouchá?

Já vím jen to, že kvůli radiožurnálu musím platit poplatek a zapnu ho prakticky jen v případě, když je mistrovství světa či evropy ve fotbale či hokeji a já jsem někde na cestě, kde nemohu vidět přenos.
01. 11. 2011 | 08:45

Divobyj napsal(a):

Pane Buriane
naprostý souhlas!Ty tisícekrát ojeté odrhovačky na Radiožurnálu se prostě nedají poslouchat.Člověku to někdy připadá,že ta "hudba" pomáhá po tendenčních zprávách a komentářích odplavit zdravý rozum!
Máte pravdu i v tom,že je třeba říci,KDO dnes hudbu vybírá.Drtivá většina hudebních dramaturgů se absolutně nenamáhá s tím,aby třeba od známých interpretů hrála ty skladby,které jsou méně známé,nebo ty,které již upadly v zapomnění.Stejně tak se nenamáhají pátrat po nových interpretech s jejich žhavými peckami.A chtít po nich objevovat nové žánry a hudební odstíny?To se již dostáváme do oblasti science-fiction.

Hezké mlhavé ráno!
01. 11. 2011 | 09:06

Tomáš napsal(a):

Jan Burian:
Mnoho díků.
Nezmínil jste jednu věc, která mi pije srovnatelný objem krve. Jde o usekávání skladeb, a to jak začátků, tak konců. Běžně jde o sekundy, ale moderátoři se nerozpakují useknout skladbu v půlce.

Vrcholem jsou ale písničky, ze kterých je v zájmu úspory času část vykuchaná. Někdo si prostě dá tu práci a vyřízne pár taktů nebo sloku. Jako interpret nebo autor bych obratem zvedal telefon a byl hodně neslušný. Jako posluchač můžu jen zkusit přeladit.
01. 11. 2011 | 09:22

modrý edvard napsal(a):

No vida . Já jsem si myslel, že ty písničky tam opravdu mají sloužit jako vata mezi mluveným slovem.
01. 11. 2011 | 09:31

Pavel napsal(a):

Pane Burian,jsem Vám vděčen, že jste to řekl i za mne: já také si denně zoufám u této zkomercionalizované stanice, zvláště po její dramaturgické 'přestavbě' (před několika málo lety jednou úžasně chytrou paní, kterou zde raději nezmiňuji). Když mezi zprávami jde hudba tak jsem nucen vypínt rádio, to abych neměl žaludeční potíže. Díky internetu slastně unikám do náruče světových stanic 'klasických-jazzových atd..'. Prostě na hudební Olymp světa. Mezitím přesto budu doufat, že se snad jednou dožiji inteligentních rozhlasových stanic v Česku (a nejen těchto zprofanovaných institucí). Ovšem moje svíce života už je zvětší části t.j. přes polovinu kratší...
01. 11. 2011 | 09:32

xx napsal(a):

No alespoň že se pan Burian zatím nesoudí o to, že málo hrají jeho písničky, jako ta potrhlá Vondráčková.

Ale je to humus co tihle umělci jsou ochotni dělat pro pár stříbrných. Odporné.
01. 11. 2011 | 10:17

xx napsal(a):

Pavel: všiml jste si na příjmači takových dvou ovládacích prvků, jeden je k ladění stanice a druhý slouží k vypnutí celého přístroje. To je podle mne řešení na váš problém.

No a samozřejmě tlačit na svého poslance na zrušení nesmyslnosti statutu "veřejnoprávní rozhlas" protože to je jen a čistě o dani za rozhlas, kterou musíme platit i když si ten veřejnoprávní rozhlas nikdy nepustíme.

Takže vypnout, přeladit a hlavně zrušit poplatek a bude dobře.
01. 11. 2011 | 10:20

Jokles napsal(a):

Naprostý souhlas, pane Buriane ! Na té hrůzné skutečnosti se možná podepisují také posluchači a pisatelé typu zdejšího "Miky", který, ve svých necelých 17 letech, evidentně neví, o čem je řeč. Kvůli vámi uváděným důvodům již léta raději tyto stanice neposlouchám.
Jokles
01. 11. 2011 | 10:24

Jokles napsal(a):

No, a nemohu neragovat na toho potrhlého xx pisatele, který naštěstí ten humus pro změnu pouze sám napsal ! Takže opět příklad absence mozku a papouškování některých kampaní ! A papoušků tady máme čím dál více ! Patrně vliv globálního oteplování...
01. 11. 2011 | 10:32

neo napsal(a):

Jokles:

co XX napsal tak potrhlého?

vždyť má pravdu.

Stanici, kterou poslouchá pár lidi, kteří si na ni navíc stěžují, musí platit i ti, kteří ji neposlouchají.

Je to stejné jako s ČT. Musim platit povinně poplatek aniž bych na ten program koukal. V poslední době to naštěstí zachraňuje ČT24 a ČT4. Díky těmto kanálům alespoň nevyhazuji prachy do kanálu.
01. 11. 2011 | 10:35

Roman napsal(a):

Dobrá myšlenka, ale zapomíná se, že se zde pracuje s posluchači coby stádem ovcí. A pohnout najednou takovým stádem, je riskantní, nepohodlné a nerentabilní. Doba, kdy bylo ctí a povinností stáda kultivovat už dávno skončila. Je to boj s větrnými mlýny, diktát peněz se lehce schovává v celém světě pod pojem demokracie. A kdo bude odporovat prvkům demokracie? No jenom naiva, nějaký bohatý mecenáš, anebo lidem uznávaný, vysoce postavený, osvícený politický činitel. Holt musíme čekat.
01. 11. 2011 | 10:53

Michal Rott napsal(a):

Máme krásné české přísloví - někdo má rád holky, jiný zase vdolky. Ovšem to, co veřejnoprávní rozhlas presentuje jako hudbu, je opravdu k nesnesení. Ne že bych rádio poslouchal, moje soukromá sbírka CD je dostatečně rozsáhlá na to, aby mi zajistila absolutní hudební pohodu nejméně pro příštích 500 let, ale stačí mi, když přijdu někam, kde je rádio puštěné a slyším ty "skvosty". Po pěti minutách mi je nevolno, po deseti bych už chtěl někoho škrtit a po čtvrthodině buď odejdu nebo poprosím, aby to nevypnuli. Chápu, že každá písnička je zpoplatněna "autorským" poplatkem, z nějž žije mnoho parazitů (jenom ne ten příslušný umělec) a labely se mohou přetrhnout, aby v rámci bezplatné reklamy diktovaly rozhlasu, kdy kterou skladbu mají pustit do éteru. Většina lidí to neřeší, prostě jim doma či v práci něco hraje, je jim zhola fuk, co. Nás vnímavých, kteří se nedovedeme vypnout, když začně vřeštět nějaká popová rádobyhvězda, není tolik a proto si myslím, že jediné, co můžeme udělat je, že nebudeme rozhlas vůbec zapínat - anebo, kdo chce vědět, co je ve světě nového, jenom na tu inkriminovanou čtvrthodinku. Jinak si zase přepneme na CD přehrávač, kam si dáme CD našemu srdci i uším blízké. Obžalobu na ubohou úroveň hudební produkce bych ale narozdíl od autora článku rozřířil i na 99% komerčních stanic, z nichž mnohé jsou ještě mnohem ale opravdu mnohem horší a to nejen tím, co tam hrajou, ale hlavně tím, co a jak tam povídají. Copak je náš svět plný hlupáků a vypatlanců? Copak jsme jenom ovčani?
01. 11. 2011 | 11:03

neo napsal(a):

Michal Rott:

přísloví je pravdivé, nicméně proč někdo, kdo má rád holky, musí platit i za vdolky?
01. 11. 2011 | 11:15

M. Rott napsal(a):

neo:

Naprostý souhlas, nejen z tohoto důvodu rozhlasový poplatek neplatím. Nevlastním ani rozhlasový přijímač...
01. 11. 2011 | 11:27

neo napsal(a):

M.Rott.

to ještě v dnešní době lze, nevlastnit rozhlasový přijímač?

Máte ho v digiTv, v mobilu, v budíku, pomalu i v meteostanici ....
01. 11. 2011 | 11:31

bilk napsal(a):

Díky, pane Buriane. Mluvíte mi z duše, tak jako mnoha posluchačům. Na této stanici poslouchám pouze zprávy a pak přepínám na Deutschland Funk nebo Oestereich Eins.
01. 11. 2011 | 11:38

Jan napsal(a):

Písničky ano, ale raději ne od pana Buriana.
01. 11. 2011 | 12:40

Jarmila napsal(a):

Tvůrcům filmu Lidice se zdá že na film chodí málo lidí !Je to tím,že lidé nemají zájem o krutosti,které jsou jak ve filmu tak v televizi :Navíc někteří řežiséři nemají úroveň jaku u filmu STOP!(o zavraždění stopařky )Celý film se jednen Stres a negace !!Kde jsou ti kvaitní řežiséři a tvůrci _např.Dietl !!!
01. 11. 2011 | 12:58

J.Bubla napsal(a):

Nedávno jsem byl tázán proč neposlouchám rozhlas. Odpověděl jsem, že už jsem ho slyšel a podruhé ho nemusím.
01. 11. 2011 | 13:52

bob napsal(a):

Já už jsem tomuto genocidně zločinnému státu dávno vrátil občanku. A rádio jsem si nepustil přesně od toho dne, co přestali rušit Svobodku.
01. 11. 2011 | 14:24

Stařeček napsal(a):

pane Buriane, naprostý souhlas. Když už by se ale mělo dát na posluchače, tak na ty co si rozhlas a televizi platí pomocí poplatků. Klidně to ale nechám na odbornících. Ale ne na rádoby odbornících.
01. 11. 2011 | 14:35

Kernel Package napsal(a):

Já rádio moc neposlouchám, spíš jen mluvené slovo, neboť hudby mám doma mnoho set různých nosičů, klasickáma asfaltkama počínaje, DVD s hudbou konče. Nicméně o tristním výběru muziky na Radiožurnálu vím od doby, kdy jsem jel autem, sám, do Krkonoš a zpět na otočku a celou dobu jsem měl naladěn právě radiožurnál. Ani nevím, proč jsem nezmáčkl jiný kanál, obvykle poslouchám Radio Beat nebo Čas Rock, v případě mluveného slova Frekvenci 1. Nicméně po 12 hodinách, co jsem byl na cestě a z toho 9 hodin v autě, jsem si párkrát říkal, jestli se jim ve studiu něco neporouchalo. To bylo, přátelé furt dokola. Nejsem si úplně jist, ale z té hromady muziky, co tam pouštěli, bych napočítal tak 30 kapel nebo zpěváků, které tam mleli neustále dokola. Opravdu je Radiožurnál naprostá katastrofa. Souhlasím s autorem článku, že veřejnoprávní radia, stejně tak televize, by měly posluchačům přinášet jisté poznání a poučení. A tomu je Radiožurnál na hony vzdálen.
01. 11. 2011 | 16:27

Ládik!!! napsal(a):

Záslužná snaha. Leč myslím, že bude platná jako mrtvému zimník.
Já přelaďuji. Snad proto byly vymyšleny předvolby stanic.
01. 11. 2011 | 16:35

Skeptik napsal(a):

Osobní zodpovědnost kohokoli za cokoli v této zemi? Vážený naivní pane, tady se dějou kriminální činy ve velkém, pachateké známi a nic se jim nestalo a nestane! A vy se zastáváte písní? Je to krásné. Ale smutné. Neboť k ničemu, jen potvrzení toho, proč Vás mají lidi rádi... Samozřejmě se Vás nechci dotknout. Zkuste snad zvolit jinou poušť, na níž budete volat...
01. 11. 2011 | 16:47

Tomáš napsal(a):

Absolutně souhlasím s Janem Burianem. Radiožurnál poslouchám víceméně pořád a jsem s ním i spokojen, ale ta hudba... to je to (společně s "Děti vám to řeknou"), proč mnohdy přepínám na stanici, která je obecně hloupá, braková, ale sem tam hraje lepší hudbu, nebo přepínám na CD... už opravdu nechci Chinaski 3x denně, Filipovou 4x, Kolář 3x atp. Milý Radiožurnále, prosím, otevři oči a uši a pusť do svého vysílání variabilitu, odlišnost, či dokonce kontroverznost. Třeba Zápisník zahraničních zpravodajů - proč tento úžasný pořad nemůže hrát nějakou hudbu z míst, o kterých byla reportáž? (kdysi dávno to tak i bylo...) Je opravdu zvláštní, že svoji politiku Rozhlas pořád drží, když na tu jeho hudbu nadává snad každý a to je i důvod, proč jej lidé neladí...
01. 11. 2011 | 16:52

Petr Havelka napsal(a):

Pane Buriane,

no konečně jste tady svůj dopis vyvěsil.

K tomu není co dodat, ráno autem poslouchám Radiožurnál, abych se dověděl co je nového a jak na silnici + písničky stokrát obehrané a stále dokola, komerční radia mi lezou na nervy úplně.

Nebudete mi věřit, ale tuhle jsem na Radiožurnálu zaslechl dokonce Radůzu. Vás tam nezaslechnu, ale zrovna včera jsem si pustil Muži jsou křehcí - bonus. Bylo to pěkné, tak se mějte.
01. 11. 2011 | 17:13

Tomáš napsal(a):

jiný Tomáš:
Přihazuju Abbu, Madness: Our House a Nohavicovu Kometu. Ta písnička se mně líbila moc. Ale když to tam to individuum pouští denně, mám chuť dělat hodně ošklivé věci.
(čímž jsme shrnuli 40 % repertoáru)
01. 11. 2011 | 17:57

Robin napsal(a):

Bóže, vy toho naděláte. Ne, že by nebylo co zlepšovat, ale jestli se vám Radiožurnál nelíbí, můžete přeladit, já to také tak dělám, když už je ho moc. Jsou tady další stanice ČRo nebo komerce. Radiožurnál se pořád poslouchat nedá, ale posluchači jej poslouchají a to poměrně dost, tak o co vám jde? Není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem a stejné je to i vysíláním určeným pro nějakou skupinu posluchačů. Když uvážím obsah všech stanic ČRo, tak nepovažuji svůj poplatek za vyhozené peníce. A že Radiožurnál nekultivuje posluchače? Tak jej kultivují jiné stanice ČRo a jestli ne, proč je tím fackovacím panákem Radiožurnál?
Tak. Klidně mě teď kamenujte.
01. 11. 2011 | 20:13

Baba napsal(a):

Ale rozhodnete-li se pro něco svižněji zvonivějšího, okraj kmitočtové stupnice váš vždy vítá.
01. 11. 2011 | 20:36

blanka napsal(a):

Hudební dramaturg na radiožurnálu ustrnul někde v sedmdesátých nebo osmdesátých letech. V té době mu bylo 15 - 16 let a s nostalgií se vrací do těchto let. Ale proč to proboha máme poslouchat. Mě je padesát, ale posloucht se to nemůžu. když chci poslouchat hudbu, pouštím si rock zone, expres radio apod.
01. 11. 2011 | 20:42

Horowitz napsal(a):

Pane Buriane,
dekuji, naprosty souhlas. Vulgarizace Radiozurnalu a potazmo ceskeho verejneho prostoru urazi kdekoho jiz min. 15 let. Radni bez spickoveho vzdelani (t.j. ziskaneho i radnym studiem na predni skole v Evrope) a prokazatelnych profesnich uspechu nemohou byt schopni v kazdodenni praxi pevne urcovat a prosazovat verejny zajem. Jadrem problemu je upadek vzdelanosti a ceske civilizovanosti. K RZ se jiz nevratim, ale uz kvuli kvalite verejneho prostoru je treba zadat zmeny.
01. 11. 2011 | 20:47

Jakub napsal(a):

A ta koza uz me neposloucha... a ta by poslouchala jen radio 1!! Tak a je to...
01. 11. 2011 | 21:00

Jiří Šinkora napsal(a):

Všechno, co hraje Radiožurnál už nesnáším, protože to poslouchám pořád dokola. A to jsem některé ty písničky měl rád.
01. 11. 2011 | 21:54

Miroslav Ottomanský napsal(a):

Já tedy Radiožurnál neposlouchám vůbec a na jiných stanicích (Vltava, Leonardo, Wave, Rádio Česko) mi výběr hudby nepřijde tak katastrofální. Mám ale jiný problém. Nedávno jsem redakci jazzové a populární hudby upozornil na výročí sebevraždy ruské undergroundové umělkyně Jany Ďagilevové, o jejímž českém původu se zmiňují i američtí hudební kritici. Navrhl jsem, aby ji
v pořadu Čajovna přiblížili posluchačům alespoň jednou ukázkou z tvorby. Odpověď pana Opekara zněla: "J.D. nepatří do českého kontextu." Byl jsem několik dní, ba týdnů, v šoku. Ne proto, že jsem svou oblíbenkyni do vysílání neprosadil, ale proto, že v ČRo se podle všeho umělci nadále kádrují a o tom, zda se dostanou do vysílání nerozhoduje ani tak kvalita díla, jako "český kontext" (rozuměj - ruská undergroundová hudba do českého kontextu nepatří, protože tam patří americká). Necelého půl roku jsem ČRo bojkotoval a místo něj jsem poslouchal slovenský rozhlas. Také jsem oslovil několik redaktorů Slovenského rozhlasu a rozdíl ve stylu komunikace byl více než podstatný. Redaktor Slovenského rozhlasu je řadový občan, který se s Vámi bude bavit jako se sobě rovným, redaktor ČRo je nad řadové občany povznesený polobůh, který ví nejlíp, co je dobré, a s žádnými ignoranty z řad posluchačů nediskutuje. Tzn. že řešení navrhované panem Burianem povede k tomu, že "zodpovědní redaktoři" si budou pouštět to, co odpovídá jejich vkusu a nic jiného. K tomu je, ale nutno dodat, že mám jisté podezření na vazby mezi určitými hudebními vydavatelstvími a veřejnoprávními rozhlasáky...
02. 11. 2011 | 09:11

Větro napsal(a):

Jan: Věřte tomu, že další vlády už tady budou věčně a budou se předdbíhát v levicovosti. Svět se mění . Ve franciji to Sarkozy projede hned na jaro . Vyhráje ten kdo uteče .
02. 11. 2011 | 09:22

netelík napsal(a):

Souhlasím, že kvalita hudby je otřesná, ten kdo to připouští je negramotný primitiv a šmejd. Již jsem psal vícekrát připomínky na Radiožurnál, ale americké ubohosti, kvílení, řev a hrubosti v textech tzv. hudby mne donutili, tuto stanici zcela vyškrtnout, nikdy ji neposlouchám. Když např. začínal pořad "Doteky víry" byl nedávno uveden řevem v podobě písně se slovy "holubi serou na lidi" a dalšími sprosťárnami. To dokáže jen skutečný primitiv, a těch je v Radiožurnálu zřejmě dost.
02. 11. 2011 | 11:32

Jee napsal(a):

O korupci už tady byly lepší a hlavně komlexnější články
02. 11. 2011 | 12:23

traditional napsal(a):

http://cs.wikiquote.org/wiki/R%C3%A1dio

http://cs.wikiquote.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%BD_rozhlas
02. 11. 2011 | 13:14

traditional napsal(a):

http://cs.wikiquote.org/wiki/R%C3%A1dio

http://cs.wikiquote.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%BD_rozhlas
02. 11. 2011 | 13:15

Tomáš napsal(a):

Poslouchal jsem teď na zkoušku pár dní Frekvenci 1. Příjemné překvapení se nekonalo. Vtipné denní téma "chodily by ženy do bordelů pro ženy, kdyby existovaly?", Kolář, ABBA, Moonlight Shadow, brutálně prostříhané Stay od Shakespears Sister.

Jestli existuje nějaká koncepce výběru hudby, tak zásadním kritériem je "neškodná". Druhou skupinou je samozřejmě "zaplacená". Nějak se ti Kolářové do povědomí dostat musí.
03. 11. 2011 | 17:24

Martin napsal(a):

Hej, lidé, nejsou ony ty řeči o tom, že se dá přeladit, blbé? Není omezené takhle rezignovat? Radiožurnál je přeci jenom něčím nejzásadnější stanice: tak by přeci bylo dobrý, kdyby ji šlo poslouchat, ne? A neměl by člověk tak nějak chtít, aby se lidé dostávali do kontaktu s kvalitní hudbou, s písničkami, co mají smysl,.. ten kulturní background, který Radiožurnál nabízí, je nijaký. To je normálně žalovatelnej přístup. Přeci to pak formuje celej národ: jeho vkus a celý kulturní cítění. Tak se přeci člověk nemůže spokojit jenom s tím, že přeladí. To neni řešení. Žejo?
08. 11. 2011 | 20:32

Tomáš napsal(a):

Frekvence 1, téma dnešního odpoledne: jak někoho urazit bez sprostého slova. "Jedné kolegyni jsme říkali kráča. Jako chápete, krá jako kráva, pak 3,14 a ča. Tak to mi připadá opravdu super".

Nazval bych to hnojem, ale ten je užitečný.
01. 12. 2011 | 16:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy