Jak vypadá těhotenská nevolnost?
Ženy se vesměs shodovaly na připodobnění těhotenské nevolnosti ke klasické kocovině. Pokud má tedy vaše polovička nevolnosti například pouze první tři měsíce, můžete si její stav představit zhruba tak, jako byste vy sám procházel tříměsíční kocovinou každý den, každou hodinu, každou vteřinu. Někdy je silnější jindy slabší, ale stále je tu.
Kocovina. V podstatě nonstop máte v ústech jako v polepšovně, cítíte pachuť, která se nedá spolknout ani zapít. Bojíte se každého nádechu, protože je tu dosti reálná šance, že se vám do nosu dostane tak nepříjemná vůně, že se vám obrátí žaludek. Nevíte, co můžete sníst. Co vám prospěje, a co vám naopak přitíží.
Často se ženy také shodovaly na tom, že při silných potížích přestávaly mluvit a spokojily se s obyčejným „ano“ a „ne“. Nikoliv proto, že by chtěly muži odsekávat, ale zkrátka z toho důvodu, aby se jim při větším počtu slov neobrátil žaludek.
Těhotenská nevolnost může přijít kdykoliv. Existují určité spouštěče, po kterých se nával těhotenské nevolnosti dá předpokládat: pobyt v přetopené místnosti, úzkost, zápach, příliš mnoho jídla, hlad, práce a další.
Co dělat při těhotenské nevolnosti, abychom ji oba přežili? I tak záludná věc, jakou jsou těhotenské nevolnosti, má svá řešení a možnosti, jak může člověk jako partner pomoci. Zvláště pokud jsou v normě a nejedná se o žádnou patologii. Potřebujete především informace. A ty jsme pro vás připravili na www.kurzotcovstvi.cz
Chcete-li, napište mi: kurzotcovstvi@gmail.cz
Jan Hájek