Dobrá zpráva

30. 01. 2013 | 15:39
Přečteno 13775 krát
O Miloši Zemanovi coby příštím presidentovi rozhodlo celkem 238 117 voličů (přesný počet těch, kteří volili opačně - přiznalo se hodně lidí, že dost váhali).

To není na národ s deseti miliony obyvatel něco zas tak úžasného. Zejména na pozadí všech těch podvodů a hlavně lží Miloše Zemana i toho, že Karla Schwarzenberga kompromitovala jeho členství v současné velmi neoblíbené vládě.

Jistě, stále ještě osoba švejkovského ražení, totiž toho, kdo hodně pije, kouří a trousí kolem sebe více či méně nejapné vtípky o všem možném, lidi táhne. Táhne ovšem hlavně určité skupiny obyvatelstva.

Připomeňme si, že hlavní disciplinovanou kohortou voličů Miloše Zemana byli komunisté a komunistů i s nostalgickými pamětníky báječných časů před rokem 1989 stále ubývá (průměrný věk členů této strany je 70 roků a v Praze dokonce 75 roků).

Když spočteme průměr, ukazuje se, že každý den včetně svátků, nedělí a sobot umře 16 komunistů a potažmo 16 voličů Miloše Zemana. Zeman samotný a hlavně ty všechny další ostudy a trapasy, které ještě napáchá, způsobí záhy to, že bude trnem v oku novinářům a hlavně celé společnosti. Ty příští volby budou již směřovat docela jinam.

Když k tomu připočteme již naprosto zkorumpovanou a rozpadlou ODS i rozpadající se ČSSD s podobnou minulostí, máme před sebou nadějnou budoucnost.

Dejme se do práce!


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bořivoj Nazeďchcal napsal(a):

tak zde máme dokonalou ukázku noblesy a inteligence voličů ks.
30. 01. 2013 | 15:51

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Stejskale,jestli tuto nechutnost nesmažete a tohoto blogera neodvoláte,tak podporujete nenávist,zvrhlost a nelidskost. Pane Payne,jste buď šílenec a nebo člověk,který by měl být izolován ze slušné společnosti a odebrány vám děti,aby jste je vy nevychovával....
30. 01. 2013 | 15:51

au napsal(a):

"osoba švejkovského ražení, totiž toho, kdo hodně pije, kouří a trousí kolem sebe více či méně nejapné vtípky" - výborně, popsal jste pana Schwarzenberga přesně; ale není to ke staršímu člověku až neuctivé? Já vím, že jako váš kandidát selhal - ale to není důvod vyjadřovat se o něm takhle nejapně.
30. 01. 2013 | 15:52

mb napsal(a):

Když spočteme průměr, ukazuje se, že každý den včetně svátků, nedělí a sobot umře 16 komunistů a potažmo 16 voličů Miloše Zemana.

:-)))

ti vám dají ... :-)))

nepřednáší pán náhodou ethiku na vš ... ??? :-)))
30. 01. 2013 | 15:56

tojo napsal(a):

Vy si nedáte pokoj hlavně se dejte do práce vy. Keců už bylo dost. Jedna země jeden prezident a konečně svobodné volby. Co bychom za to před rokem 1989 dali a teď se dohadujeme jako baby na trhu. Jestli někomu Zeman vadí tak ať je buď zticha nebo breči doma nebo ať emigruje ale ať už neryje.
30. 01. 2013 | 15:57

norma napsal(a):

Peyne není Vám stydno?Divím se, že p. Stejskal umožnil něco takového zveřejnit.
30. 01. 2013 | 15:57

mb napsal(a):

maxima bioethika/ova: let them die ...

dobrej komunista, mrtvej komunista ... :-))

ach jo ...
30. 01. 2013 | 15:59

Gerd napsal(a):

Pane Payne,

dejte si na 2 týdny pokoj od psaní, a pak pište, co Vás napadne. Nedovedete přijmout prohru Vašeho kandidáta, nejste skutečný demokrat, potřebujete tedy nejméně nějaký časový odstup. Tak si takové myšlenky raději nechte pro sebe, než abyste je psal do blogu. Jen tím sám sobě vytváříte špatnou vizitku.
30. 01. 2013 | 15:59

mb napsal(a):

( a co na to říká brácha ... ? )
30. 01. 2013 | 16:00

Holoubek napsal(a):

přesně tak, také jsem si to tak spočítal, ještě by to chtělo pandemii prasečí chřipky... konečně světýlko v tunelu
30. 01. 2013 | 16:00

Pepa Řepa napsal(a):

To je zase dílo hodné myslitele.
:-)!!!!

Sice jsem Milouše nevolil a ani jsem nebyl u komoušů, ale budu se snažit, abych vám udělal radost, mudrci z Payna.
Můžu si vybrat jestli zhebnu v sobotu nebo v neděli?
Balada o Narayamě počesku, v podání vyznavačů pravdy a lásky.

Pryč s hladovými krky, ujídají rejži a ještě blbě volej! Smrt vejminkářům.
Nevolili Karla. Je třeba aby vymřeli, pak bude klídek a pohoda.
:-)
Přece Bimba nevolili jen komouši, tolik jich není. Nebo ano?

Svět přece patří Vám, mladým sedmdesátníkům s čírem.

Ty příští volby budou již směřovat docela jinam.
------------------------------------------------------
Hmmm to nepochybně.
Karel se dočká, vyhraje jako nejstarší teenager v mléčné dráze.:-)
Kdybych se náhodou toho dožil a volil ho, necháte mě -laskavě-žít, pane demokrate?
Pane Bože jakým b.bům jsi dal do ruky klávesnici.
A mimochodem, myslíte, že by byl na Vás V.H. pyšný?
Ale pobavil jste.
30. 01. 2013 | 16:03

tata napsal(a):

pane

TO je hodně nechutné,hlavně že máte plná ústa demokracii,právě kvůli takovým jako Vy bude naopak přibývat a budou volit proti takovým kecům.VY JSTE filosof?Je vidět že ani takové vzdělání není zárukou aby se někdo choval jak buran.
30. 01. 2013 | 16:04

krajan napsal(a):

Pane Peyne,
tak tohlo je tuším, už za hranicí a na intelektuála hodně ubohé. Je skutečně zvláštní, že vy, fandové KS (nechci použít výraz ´nohsledi´) tu porážku nedovedete rozdýchat. Takových totiž ještě bude...
30. 01. 2013 | 16:04

amiel napsal(a):

Zeman vyzval k ukončení utkání "Sparta-Slavie" a ke společné a lepší hře za národní tým.
O tom se na Aktualne ani nezmínili.
Zato ústy svých redaktorů (Hvížďala) a blogerů (Stránský, Payne) vulgárně plivají na své oponenty. A teď už se dokonce nezakrytě radují z umírání svých spoluobčanů, kteří si dovolili projevit jiný politický názor.
Pamatujme si to, až budou syčet, že Zeman rozeštvává národ.

A vzpomeňme si, že to byl Zeman, kdo první pojmenoval problém této země: to, že právě novináři jsou její morální spodinou.

Je mi smutno, v téhle zemi, mezi takovými "lidmi".
30. 01. 2013 | 16:04

Targus napsal(a):

To Jan Payne:

Vy musíte mít okousané nehty na rukou až k loktům.
30. 01. 2013 | 16:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

omlouvám se debatujímu, jemuž jsem smazal příspěvek dříve, než jsem si přečetl blog a pochopil, na jakou myšlenku z něj reaguje.

Přál v něm autorovi smrt, což mi přišlo hodně za hranou. Nyní chápu, co jeho reakci vyvolalo.

Je pravděpodobné, že se na mojí hlavu opět snese spousty kritiky a obvinění, přesto nebudu tento text mazat. Není k tomu s ohledem na Kodex blogera důvod. Důvodem není ani to, že jej považuje za nevkusný (takových blogů a příspěvků je zde celá řada. To, že se mi něco nelíbí či s tím nesouhlasím, není ani v tomto případě důvod, abych to mazal).

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 16:05

fikus napsal(a):

to co se snažíte kritizovat, tím přesně jste.
Odepsaná ČSSD a ODS a tím perspektivní TOP09?
30. 01. 2013 | 16:06

mb napsal(a):

koho jste volil řepo, když okolo toho furt chodíte jako kolem horké kaše ? --- aloha ...

vy jste jak prezident ... ten vždycky řekne kdo na amnestii nepracoval, místo aby zveřejnil, kdo ji připravil, kdo na ni pracoval ---
30. 01. 2013 | 16:06

Bořivoj Nazeďchcal napsal(a):

o tomto blogu jsem informoval vedení univerzity karlovy (děkana + rektora). Někdo takový nemůže přednášet bioetiku.
30. 01. 2013 | 16:06

Luba napsal(a):

Dr. Payne,
typický bioethik? :)

Nebo spíš něco jako "rasový hygienik"?
O odpůrce jeho světonázoru se postará příroda a komín.
30. 01. 2013 | 16:07

Sláma napsal(a):

Jestli tomu rozumím, tak pak docent etiky z 1. lékařské fakulty UK hlásá jakousi obdobu hesla bílých amerických osadníků " mrtvý indián, dobrý indián".
V podstatě to máte, pane Payne, "v ruce". Na hodinách etiky můžete toto heslo vštěpovat medikům, kteří by pak mohli vámi naznačený proces na operačních sálech urychlovat!

P.S.
Samozřejmě dobře vím, že etika je na lékařské fakultě obdobou marx-leninismu z doby socialismu a učí ji Cvachové, aby jinde nic nezkazili.
30. 01. 2013 | 16:07

aga napsal(a):

A tahle amorální šílená zrůda učí etiku na VŠ.
30. 01. 2013 | 16:07

Drzá zrzka napsal(a):

Psal to vůbec Payne, není to zas nějaký hacker?
30. 01. 2013 | 16:07

Petr napsal(a):

Cituji jeden kolující e-mail
POZOR!!!!!!!!!!!!

Podle tajných služeb nejmenované země jsou zaznamenány telefonní hovory a lokální odposlechy, kde Petr Nečas jednal o možnostech vyčlenění několika desítek milionů korun na rozsáhlou kampaň proti levici a prezidentu Zemanovi, zvolenému 2 700 000 obyvateli Česka.

Úkolem je najmout skupinu lidí, která by vypracovala strategický plán, který bude ovlivňovat studenty a vyvolávat protestní demonstrace proti Miloši Zemanovi.
...
BIS dostala za úkol najít v minulosti pana Zemana něco, co se bude hodit jako argument pro svržení prezidenta ještě před přísahou, proto je v historii přísaha nařízena až za nejdelší dobu po měsíci, aby ODS a TOP09 měly čas zpracovat davy fanatiků a zklamaných voličů.

Demonstrace mají být doprovázeny aktivní a intenzivní kampaní v médiích o tom, že Zeman směřuje do Moskvy, o hrozbě socialismu a zvýšenému vlivu komunistů.

Pozor na akce na vysokých školách. BIS dostala úkol zpracovat cca 100 studentů k tomu, aby aktivně působili v tomto duchu na fakultách.

Tohle není výmysl, to je spiknutí TOP09 a ODS proti demokracii v České republice!

Akce se má napojit na demonstrace proti člence KSČM v krajském zastupitelstvu.

ODS aTOP09 je vážně ohrožena, pokud prezidentem bude Zeman, protože ten se chystá podpořit došetření trestných činů ministerských úředníků za TOP09 a ODS při defraudaci dotací z EU!

Pokud totiž padne vláda ODS a TOP09 což hrozí, pak policie začne znovu otevírat kauzy CASA, Opencard, Promopro, IZPI a řada členů ODS a TOP09 a současných špiček vlády, bude zatčena a vyšetřována nejen ze strany Česka, ale také za četné a rozsáhlé podvody v čerpání dotací přes fiktivní podvodné firmy kolem TOP09 a ODS, které tahaly z EU miliardy korun na dotacích na neexistující projekty.

Připravte se na masivní kampaň a poslední pokus české pravice o svržení prezidenta Miloše Zemana!

Tyto informace jsou ze zdrojů organizací, působících mimo ČR, které mají za úkol sledovat rizika a ohrožení demokracie ve státech EU a jsou naprosto pravdivé!

Na zprávu zpravodajských služeb jsem dostal hodně odpovědí, jedna z nich! ZH

"Ta informace mě nepřekvapuje, víš, že už během kampaně jsem upozorňoval na to, že podle mého soudu okolí Karla Schwanzerberga, potažmo Kalouska a Nečase, směřuje ke korporátnímu státu, kde je eliminována funkce politických stran a zastupitelských orgánů a kde rozhodují stavovské organizace nebo uskupení vytvořená ad hoc za určitým účelem. Proto jejich strategie kopírovala podzim 1989. Nemají jinou šanci, jak rozbít narůstající vliv levice a udržet si koryta, než zapojit prodejné herce a tzv. osobnosti, zkorumpovaná média a zfanatizované studenty. Vyvolají nepokoje a pak budou mít záminku zasáhnout silou a "naplnit vůli lidu" ustavením mimořádných institucí státní moci. Vzor takového postupu mohou najít např. v předválečném Rakousku nebo v kraválech SA na přelomu 20. a 30. let v Německu. Zajímavým momentem je i Berijova amnestie po Stalinově smrti. Vyhlásil amnestii pro politické vězně, ale ve skutečnosti nechal propustit jenom kriminálníky. Počítal s tím, že cestou ze Sibiře budou krást a vraždit, což vyvolá u lidí strach a odpor proti reformám systému, a vládě to umožní přijmout mimořádná opatření a udržet diktátorsky režim se souhlasem veřejnosti, rozhořčené násilím "propuštěné politické opozice". To se nakonec i stalo. Ne nadarmo tedy rozdmychávají protesty, petice tzv. osobností proti zvolení Zemana prezidentem je jenom počátek. Chtějí naplnit Havlovu vizi "nepolitické politiky" a v jeho duchu nastolit polofašistický režim. Čeká nás hodně divoké jaro!"

=
30. 01. 2013 | 16:08

Cech napsal(a):

Nevím jak lze definovat etiku vysokoškolského pedagoga.
Pokud mi o tom zde napíšete pane MUDr., Mgr. Jane Payne, PhD. rád si to přečtu.
Prosím pouze o jediné pište adekvátně absolventu filozofie na Filozofické fakultě UK.
Děkuji.
30. 01. 2013 | 16:08

mb napsal(a):

sebekritika stejskala za smazání výroku: chcípni hajzle ...

to tu dlouho nebylo a zas dlouho nebude ...

přeju hezký den bez umírání ... :-))
30. 01. 2013 | 16:08

Mac napsal(a):

Payne

vy jste ještě větší ubožák, než by člověk myslel soudě dle vašich dosavadních výměšků.

Jak to jenom, vy noblesní příslušníku české elity, děláte??
30. 01. 2013 | 16:09

suchánek napsal(a):

Bořivoj, co chcal na zeď:

a podepsal jste se? :-) nebo to bylo postaru, anonymně? :-)
30. 01. 2013 | 16:09

Tazatel napsal(a):

Pane docente, jak to ty mediky učíte ? Jak je možné, že vaši názoroví odpůrci umírají v tak malém množství ? To nedokážete zlepšit ? Za co vás potom ti správní demokratičtí politici platí ?
30. 01. 2013 | 16:10

Marty napsal(a):

Text pozbývá jakékoliv racionální jádro ...
30. 01. 2013 | 16:11

On napsal(a):

Cit: "Jistě, stále ještě osoba švejkovského ražení, totiž toho, kdo hodně pije, kouří a trousí kolem sebe více či méně nejapné vtípky o všem možné, lidi táhne. Táhne ovšem hlavně určité skupiny obyvatelstva."
Správně pane etiku. Jak se trefně vyjádřil celosvětově proslulý režisér: "...táhne jen rudohnědá prasata" Je zřejmé, že vysoká inteligence a vzdělanost naší elity dovede správně a výstižně posuzovat zdejší společnost. Doufám, že ve výuce napnete všechny své síly, aby se tato elita reprodukovala.
30. 01. 2013 | 16:11

mb napsal(a):

bořivoj udavač práskač ... :-))
30. 01. 2013 | 16:11

stejskal napsal(a):

Nikoliv, pane mb.

Nebyla to sebekritka ale omluva. Nebyla za "chcípni hajzle" (to mažu vždy, automaticky), ale za úplně první příspěvek zde ve smyslu, měl byste umřít Vy.

Hezký den.

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 16:11

Pepa Řepa napsal(a):

Proč mazat? Opovažte se.
Kde jinde máte takovou zábavu? A zadarmo.

Payne vymyslel lepší důchodovou reformu než Japko s Narayamou.
Kam až ta pravda a láska půjde? Už vlezla i do márnice!
https://www.youtube.com/watch?v=cJpB_AEZf6U
30. 01. 2013 | 16:12

mb napsal(a):

Marty napsal(a):
Text pozbývá jakékoliv racionální jádro ...

... to jádro tam zjevně je ... dobrej komunista, mrtvej komunista ... dejme se do práce ... ( :-/ )
30. 01. 2013 | 16:12

mb napsal(a):

aha, tak to se omlouvám, pane stejskale ...

nečetl jsem pozorně ... i když si maně vzpomínám ...
30. 01. 2013 | 16:13

pěvec napsal(a):

payne, manželka a 4 děti - tj. 6 osob. Dle aktuálních voličských preferencí (1/6 odpovídá cca 16,5%) existuje v této rodině alespoň jeden komunista, který tedy zemře. Jsem zvědav, který z členů paynovy rodiny to bude.
30. 01. 2013 | 16:13

Mac napsal(a):

Payne

u koho jste studoval? Odhaduji to na Eichmanna, nichž wahr?
30. 01. 2013 | 16:13

Bořivoj Nazeďchcal napsal(a):

a atestaci u mengeleho.
30. 01. 2013 | 16:15

Jo napsal(a):

Já jsem naopak někde četl, že komouši lidi v poslední době nabírají, teď tedy asi více SPOZ, jak se pomalu dostávají k lizu. Tak opravdu 16 denně?
30. 01. 2013 | 16:16

Pepa Řepa napsal(a):

tejskal napsal(a):
Nikoliv, pane mb.Nebyla to sebekritka ale omluva. Nebyla za "chcípni hajzle" (to mažu vždy, automaticky), ale za úplně první příspěvek zde ve smyslu, měl byste umřít Vy.
------------
Embéčko ne. Toho zubatá ne! Volilo Karla.
:-)!!!
30. 01. 2013 | 16:18

mb napsal(a):

Stejskič a to řikáte, že já bych vám rozboural (blogy) aktuálně cz ... a já jsem přitom upa hodnej ... :-))

bych mozna ani nepsal o umirani a kdyz, tak v hospicech ... zdravim ....
30. 01. 2013 | 16:19

mb napsal(a):

řepík koho jste prosím volil v prvním kole, nebuďte prosím labuť, díky ...
30. 01. 2013 | 16:19

victor napsal(a):

"Připomeňme si, že hlavní disciplinovanou kohortou voličů Miloše Zemana byli komunisté"

Ideově vyhraněné "černobílé" vidění problematiky volby presidenta bych od autora blogu nečekal. Kategorizování voličů tímto způsobem je dle mého názoru zcela mimo. Proč voliči KS jsou přesvědčeni, že kdo volil MZ, tak mu vyjadřoval tím pádem bezvýhradnou podporu? Myslím, že většina voličů musela udělat před volbou nesmírně těžký kompromis. Někteří obětovali "slušnost a kultivovanost KS", protože upřednostnili věcné a ideové důvody před osobními vlastnostmi kandidátů. Jak měl volit člověk, který sice plně respektuje KS, ale ideově s ním zcela nesouhlasí a také nesouhlasí s politikou jeho strany? Takových voličů bylo dle mého názoru hodně, přišli v prvním kole o "svého" kandidáta a pak už měli těžkou volbu. Myslím, že škatulkování voličů výše uvedeným způsobem nás všechny, kdo k volbám přišli celkem uráží. O "špatných vlastnostech" MZ nemá cenu diskutovat, ty jsou zřejmé. Jak měl volit středo-levicově smýšlející občan, jenž nesouhlasí s církevními restitucemi, důchodovou reformou a obecně se stávající vládou? Měl prostě racionální důvody volby hodit za hlavu a přes prosazování neúnosné asociální politiky vůči seniorům atd. měl podpořit KS proto, že disponuje výrazně vyššími osobnostními kvalitami? Proč se objevují názory, že rozhodli dekrety, žbrblání, facebook atd.? Jsem založením optimista a dle mé zkušenosti většina voličů vnímala tuto část kampaně jako nežádoucí a volila dle věcných důvodů. Politická orientace voliče často nehrála roli. Také pokládám za naivní argumentovat v kampani i po ní počtem "lajků" od virtuálních často neexistujících osob ve virtuálním prostoru. Opravdu je někdo takto naivní? V rámci zasypávání vyhloubených názorových příkopů a stabilizace společnosti mi byť sice nepřímé, ale jasné sdělení mnoha podporovatelů obou kandidátů všem občanům o tom, že jsou "blbci" a zmanipulovaní médii na tu nebo onu stranu nepřijde konstruktivní a je naopak kontraproduktivní. Přestaňme se urážet a kopat se do vlastního zadku.

PS: vymezování se vůči komunistům, případně napadání kandidátů ,kteří s komunisty jednali je velmi úsměvné. Proč až nyní během voleb antikomunisté tak ostře vystupují? Proč trvale a poctivě napracují na zákazu a zrušení této strany jednou pro vždy? Proč jen sdělují svůj vyhraněný názor až hysterickým způsobem a nikdy nepřipojí do svého vyjádření návrh nápravy kritizovaných skutečností? O čem svědčí výzvy k ignoraci nezanedbatelné skupiny voličů, která je (možná bohužel) ale součástí naší demokracie?
30. 01. 2013 | 16:21

Digi napsal(a):

Miloše Zemana volila poradkyně a asistentka amerických prezidentů Eliška Hašková.

Jaké vlastnosti byste jí, pane Payne, přisoudil?
30. 01. 2013 | 16:24

ld napsal(a):

Bořku,

máte dost matrošu a fortele vykropit do sněhu slovo suchánek?
Může to být i bez diakritiky...
30. 01. 2013 | 16:25

342 napsal(a):

Pane Payne, nečekejte jen tak až půl milionu voličů vymře, Vy jim to musíte politicky vysvětlit - co jsou to evropské hodnoty a proč mají volit kandidáty Bilderbergu.

Daniel Estulin na ČT - Bilderberg - české titulky
https://www.youtube.com/watch?v=QftIJi3layQ
30. 01. 2013 | 16:25

mb napsal(a):

Jaké vlastnosti byste jí, pane Payne, přisoudil?

... trockistka, šovi, voši, sovy a vosy ...
30. 01. 2013 | 16:26

stejskal napsal(a):

Autor nasadil laťku skutečně vysoko (naposledy jsem zde něco podobného zaznamenal v roce 2009, když jeden z blogerů označil - též ze svého pohledu jistě legitimně - některé lidi za "kretény").

Debata bude odpovídat nastavené normě. Eichmann, Mengele, močení, chcípni... (těžko je pod takovým blogem mohu mazat)

Autor i debatující se odreagují, jediný, kdo to odnese, je diskusní prostor.

Pane Pepo Řepo, vím, že se moc nemusíme (já Vás ostatně též ne), ale ten příspěvek, který jste napsal pod blog pana Stránského, by se sem též hodil. Určitě bych to nebral jako tapetování. A je mi jasné, že si mne teď klidně můžete namazat na chleba (i když jsem se celý předvolební čas držel zpátky a nikoho nepodporoval ani nedehonestoval).

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 16:27

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Payne, to jsou toho času všichni docenti na Universitě Karlově tak moudří a slušní jako Vy ?
30. 01. 2013 | 16:28

mb napsal(a):

řekl bych že tenhle paynův blog se neutralizuje s hasenkopfovým blogem ( kdy sem za dalších 5 let přiskáčou skopčáci s noži v ústech) ... takže na ústřely jedna jedna řekl bych ...
30. 01. 2013 | 16:29

Pepa Řepa napsal(a):

Dobrá zpráva.
Když mudrc počká ještě hodinu umře 1.6543 voliče Bimba.
Trpělivost přináší růže :-)
Karel je mladej, počká si.
30. 01. 2013 | 16:29

vasja napsal(a):

mb
Blog nebude.
Sundal jste jen obrázek :-)
30. 01. 2013 | 16:30

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Stejskale,na vaši nahotu není hezký pohled a věřím,že se otevřeli oči všem,který se vás šest let,i po Mašínech,zastávali!!!! A to jsem si myslel,že vás mám prokouklého,ale toto předčilo i mé nejhorší představy o vás a ani ve snu,bych si to o vás nemyslel...
30. 01. 2013 | 16:31

neo napsal(a):

Pan Payne nikomu smrt nepřeje. Pouze konstatuje fakt, že voliči komunistů jsou starší a umírají. Proti tomu nelze nic namítnout.

Jen statistika
30. 01. 2013 | 16:31

cynický císař napsal(a):

No... o Zemana bych si neopřel ani kolo, ale tohle je teda hodně nevkusný blog.
30. 01. 2013 | 16:32

aga napsal(a):

No, jak stojí psáno, před apokalypsou musí být všecno vyjeveno. Leze to z nich pod tlakem všemi tělními otvory.
30. 01. 2013 | 16:32

mb napsal(a):

ls mel bych návrh ... zaveďte pododdělení ( podblog ) který se bude jmenovat stoka ... a tam nechte volný styl ( ochráníte tím možná zbytek diskuzního prostoru, děcka se vyblbnou ve stoce) ... když (už i) LN mohou mít oddíl ´chlívek´ ... proč by aktualně nemohlo mít oddělení ´stoka´ ... ( že bych to redigoval ?) ... tak zatim ...
30. 01. 2013 | 16:33

mb napsal(a):

neo, možná docent nikomu smrt nepřeje, ale rozhodně je tím potěšen či z toho není nešŤasten ... :-))
30. 01. 2013 | 16:35

člověk napsal(a):

Doktůrku, to jste se zase "vyznamenal", větší nechutnost, jak Váš blog, neznám. Že by jste se již konečně chopil svého kopyta, Vás nenapadlo? Asi by jste potřeboval pořádně napráskat.
30. 01. 2013 | 16:35

stejskal napsal(a):

Nevyblbnou, pane mb. Ti, co píší určitý druh příspěvků, chtějí, aby je vidělo co nejvíce lidí. Nebudou psát do "stoky", chtějí stoku vytvářet (i když si třeba neuvědomují, jak k ní přispívají, na samotném faktu to nic nemění. Čím více takových lidí je pak v nějakém diskusním prostoru, tím méně tam chodí těch, co si opravdu chtějí povídat). Buď člověk cítí odpovědnost za veřejný prostor, anebo ne. S tím já nic nenadělám.

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 16:36

pěvec napsal(a):

parlamentní volby 2012 - ksčm získala 538 953 hlasů
prezidentské volby 2013 - miloš zeman získal 2 717 405 hlasů
to jest, 4× více. Svádět tedy volbu pouze na voliče ksčm je hodné mentálně insuficientního jedince, kterým payne bezesporu je.
30. 01. 2013 | 16:37

mb napsal(a):

aha ... ale aspon jsem to zkusil ( jako nápad ) ... hezký den ...
30. 01. 2013 | 16:38

vojnov napsal(a):

melčákova pohanka:

jen ať to tu Stejskal nechá... není nad to vědět, kdo sám sebe nazývá demokratem. Však se mu to vrátí, až se nám tu bude stavět do role pochodující morálky. popravdě, jsem rád, že se nám odkopávají. Jen je trochu smutné, že se seznam lidí, kteří jsou autentickými demokraty, zas o několik zúžil... no co už.

stejskal:

jen nám ty blogery necenzurujte. možná, že nějaký komentářík ve smyslu "vím, že je za hranou toho, co bych povolil v diskusi, ale abyste věděli, s kým máte tu čest, až bude někam kandidovat"... by ušetřilo vám i diskutujícím nervy. Už aby ta postvolební kocovina fanoušků poraženého týmu byla za námi :).
30. 01. 2013 | 16:40

neo napsal(a):

mb:

přirozená smrt je součástí životů. Nijak ji neovlivní ani Payne ani vy, ani já... Jak by řekla Gaia, je to dílo matky přírody.

A úbytek extremistů v režii matky přírody potěší kdekoho.
Mnohem horší by bylo, kdyby je někdo vyvražďoval, to by se dalo kritizovat, ale přirozený úbytek není nic proti ničemu.
30. 01. 2013 | 16:40

mb napsal(a):

když myslíte neo ... hezký den ...
30. 01. 2013 | 16:41

Pepa Řepa napsal(a):

Jak je libo, pane Stejskale
--------------------
když napíšete tak hloupou ba přímo idiotskou větu ...tedy blog , děláte blbce z těch, kteří Zemana volili-a to z nejrůznějších důvodů, nebyli to jen komunisti a socialisti-, ale děláte i sraba ze sebe,sraba který nedokáže přijmout porážku.
Navíc si zaděláváte na výživnou diskusi plnou urážek.
Zřejmě to je účel. Odnese to místo Vás pár cholerických nicků.

Patříte k partě, která se odkopala a když není po jejich, pojede dál ve žluči a hysterii a která prostě potřebuje orwellovskou čtvrthodinku nenávisti a Klause pouze vystřídá Zeman.
Hlavně zase příště spusťte cosi o lásce, porozumění a toleranci.
--------------------
Nevím, jestli jste to myslel vážně nebo ironicky, ale já tento blog beru jako směs dada, černého humoru a pomateného mozku, spíše mě pobavil, ale já nejsem správce tohoto prostoru.
Jak to bylo s kolektivní volbou u vás v redakci netuším, možná jste jen nechtěl trhat partu zanícených svazáků.
Mějte se a melte se.

P.S. Doporučuji japonský film Balada o Narayamě či četbu Raisových Vejminkářů
30. 01. 2013 | 16:42

e.m. napsal(a):

Vážený pane Payne,
přečetla jsem si ve Vašem životopise, že jste lékař; nyní z politických důvodů přejete některým spoluobčanům smrt.
Váš zveřejněný názor lékaře vyučujícího lékařskou etiku mohou číst další lékaři a studenti medicíny; jako vyučující předáváte své osobní normy.
Znamená to, že podle Vaší etiky se např. má lékař při léčení řídit politickými preferencemi?
Znamená to, že lékař má přát smrt/radovat se ze smrti pacienta, který je mu svým vystupováním protivný?

Mám poměrně dost starších příbuzných na venkově. Koho volili jsem se neptala; ovšem to, co jste zde napsal do blogu, bych si jim dovolila citovat pouze s jakýmsi vymezením se vůči Vaší osobě. K tomu, proč spoluobčané volili tak, jak volili, mají většinou důvody; za vhodné bych považovala zvážení, zda se nejedná o důvody platné, a to i v případě, že byly vyjádřeny nekultivovanou formou.

Způsob, jakým je příznivci Karla S. zpracováván fakt jeho nezvolení, je nutně musí mnoha lidem činit nepřijatelnými; napadá mne cosi o aroganci, agresivitě a -- ano, hlouposti. Ze zvolení pana Zemana se neraduji, ovšem Váš *tábor* je mi nepřijatelný úplně stejně.
30. 01. 2013 | 16:42

tunajší napsal(a):

Dobré zboží se chválí samo
Nechval dne před večerem
30. 01. 2013 | 16:42

šašek z Jihlavy napsal(a):

mb
Neměl bych se do toho plést, ale nedá mi to. Typuji, že Pepa volil Fandu, má taky rudé číro a je to origoš, za to ručí Žito. Ale neřekne, aby nedopadl jak to žito.
Samozřejmě virtuálně, jsme přeci demokraté.

Petr
Máte zajímavé iformace. Vite, že je vaší povinností to nahlásit, potíž je kam. Kubicemu nelze věřit, Randák to asi ví, ale bude zatloukat, možná Oskar Krejčí přichází v úvahu. Ale kde máte toho Hitlera? Bez něho to ani Goebelsové či Berijové nedotáhnou do konce.
30. 01. 2013 | 16:43

člověk napsal(a):

"Doktůrku", to jste se zase "vyznamenal", větší nechutnost, jak Váš blog, neznám. Že by jste se již konečně chopil svého kopyta, Vás nenapadlo? Asi by jste potřeboval pořádně napráskat na holou.
30. 01. 2013 | 16:43

mb napsal(a):

some kind of healing / treatment ..

https://www.youtube.com/watch?v=WxfNaUdCJcQ
30. 01. 2013 | 16:44

drozd kvíčala napsal(a):

neo napsal: přirozená smrt je součástí životů. Nijak ji neovlivní ani Payne ani vy, ani já... Jak by řekla Gaia, je to dílo matky přírody.

A úbytek extremistů v režii matky přírody potěší kdekoho.
Mnohem horší by bylo, kdyby je někdo vyvražďoval, to by se dalo kritizovat, ale přirozený úbytek není nic proti ničemu.
30. 01. 2013 | 16:40

takže to platí i pro přirozený úbytek paynů?
30. 01. 2013 | 16:46

stejskal napsal(a):

Měl jsem na mysli přesně toto, pane Pepo Řepo. Děkuji.

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 16:47

mb napsal(a):

... klidně se pleŤte šašku ... volba pepy řepy je res publica ... jako opinion leader/maker musijo s pravdou ven ...
30. 01. 2013 | 16:48

zubatá napsal(a):

Blbosti, další "génius" co do toho vidí.
Ano, jen retardovaní a k tomu komunisti volili Zemana.
Tady je statiska z iDnes:

Miloš Zeman Karel Schwarzenberg
Volební potenciál 3 920 000 voličů 3 080 000 voličů
Volební zisk 2 717 405 hlasů 2 241 171 hlasů
Payne, tak si to naštuduj a dej si to někým inteligentním (třeba retardovaným komunistou s třemi VŠ, jako jsem já, co v životě v KSČ nebyl a byl za komárů v emigraci) vysvětlit.
Ty to asi nedokážeš pochopit.
http://zpravy.idnes.cz/pruzkum-lidi-volby-0a9-/domaci.aspx?c=A130130_090141_domaci_jw
30. 01. 2013 | 16:51

Pepa Řepa napsal(a):

zubatá
moc prosím, embéčko neberte, nedávno se namnožilo
30. 01. 2013 | 16:54

Anastazie Králová napsal(a):

Ad autor

Radovat se z něčí smrti jen proto,že má jiný názor-a to nevyzývá ani k věšení,rabování,požárům apod.-což někdy revoluce provází,
je fanatismus nejhoršího řádu.
Dokonce bych řekla,že se tím prohřešujete proti Hippokratově přísaze.

Ale jako Kalvín,který nechal kvůli jiným církevním názorům upalovat své odpůrce /např.Michaela Serveta,objevitele krevního oběhu /
tak to byste obstál na výtečnou.

Nenarodil jste se se svým založením o několik set let později.!?

Já bych vám v příštím životě přála takový raný středověk-7.-8-století našeho letopočtu v germánských lesích.

Tam byste si boje za záchranu holého života užil dosyta.
30. 01. 2013 | 16:55

šašek z Jihlavy napsal(a):

stejskal
Zdravím a přeji pevné nervy, teď to teprve začne, já sem chodím rád, i když si to často schytám víc než vy.
Proč se do vás Pepa Řepa takhle obul, je mi záhadou. Měl jsem dojem, že se špičkujete pro zpestření zdejšího fóra. Ale nějak ztrácí glanc, možná s jarem přijde pohoda.
Únor, ten záprtek mezi měsíci(psal Čapek) nějak přečkáme, oslavíme MDŽ a pak se uvidí.
30. 01. 2013 | 16:56

Petr napsal(a):

Šašek z Jihlavy
Petr
Máte zajímavé iformace. Vite, že je vaší povinností to nahlásit, potíž je kam. Kubicemu nelze věřit, Randák to asi ví, ale bude zatloukat, možná Oskar Krejčí přichází v úvahu. Ale kde máte toho Hitlera? Bez něho to ani Goebelsové či Berijové nedotáhnou do konce.

30. 01. 2013 | 16:43

Normálně bych se tomu smál, ale tzv. elita se chová i po volbách tak hystericky, že tomu snad i začnu věřit.
30. 01. 2013 | 16:56

neo napsal(a):

drozd kvíčala:

určitě, akorát nevím, kolik lidí potěší přirozená smrt Payna a kolik přirozená smrt extremistů. Statisticky to nelze změřit.
30. 01. 2013 | 16:56

zubatá napsal(a):

Zajímavé, jak všemu rozumějí.
Jistej gynekolog sedí v Praze na radnici a na Vánoce se hrá na lidumila a rozdáva homelesákům polívku.
Jinej dochtor Rath, zase krad.
Jakejsi plešon psychiatr nám dává rady tady.
Jinej dobrej dochtor mlátil baby a znal fšecky český Liony.
A teď tady jakejsi nefrológ,či neurológ, či co, ví nejlíp, jak to bylo.
Kurňyk šopa, že se nevěnujete tomu sajrajtu v našem zdravotnictví, když do všeho tak vidíte...
30. 01. 2013 | 16:59

matů napsal(a):

Konečně jsem u konce diskuze.Na jedné diskuzi jsem četl příspěvek. Je velmí dobře,že příznivci KS pláčou,horší by bylo kdyby oslavovali.Není to z mé hlavy,ale líbí se mi to víc než autorovi,který má určitě pravdu.
30. 01. 2013 | 16:59

češka napsal(a):

To autor,
Zemana jsem nevolila, ale jeho osobní návštěva místního krámu mne potěšila.
Horší to bylo dneska v Tescu, kde olej a brambory zdražily o 100 %, což mne nepotěšilo. Přitom v okolních zemích se moc nezdražovalo.
Sponzorské příspěvky byly dobře investovány....
30. 01. 2013 | 17:01

zubatá napsal(a):

Anastazie Králová , je to skalní fanatik. A není sám.
Tady vedle píše Hořejší šokován, co vygeneroval farář Halík:

Mimořádně nepříjemně mě překvapilo, že T.Halík v jednom předvolebním rozhovoru použil výrazu „zbolševizovaná ČSSD“ a pravil, že současná vláda je stokrát lepší než případná vláda ČSSD. Když jsem s ním o tom korespondoval, napsal mi, že „náš národ neobstál v tomto testu kulturnosti“, že „99% vzdělaných lidí se postavilo na stranu noblesy proti demagogickému alkoholikovi.“, že „současnou ČSSD vidím jako nejhorší alternativu pro tuto zemi, smečku mocichtivých darebáků, těžících jen z nenávisti proti vládě, která dělá nepopulární, leč nutné kroky“. To, že přední český katolický intelektuál je schopen takové hysterické zaslepenosti a demagogie, mě naplňuje zármutkem.
30. 01. 2013 | 17:02

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane šašku z Jihlavy,

díky za ten text. Potřeboval jsem ho. Zrovna dneska jsem si říkal, jestli se debaty na těcho stránkách ještě mají šanci vrátit k něčemu normálnějšímu. Nebyl jsem si tím vůbec jist, ale Vaše zmínka o jaru mne povzbudila (vlastně ani nevím proč). Snad se to s jarem opravdu zlepší.

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 17:03

Jedině Karel napsal(a):

je stále mladší. Pomýlené socky rády budou hledat práci v Bělorusku a uvolní místo nezvoleným Vyvoleným. Nevolníci a kuřáci cigaret tomu nerozumí a chlastají metanol. To je ale jen chabá dýmová clona jako kadidlo noblesy a poctivosti z Karlovy dýmky. Prostě většina tohoto národa vymírá příliš pomalu a nerada. Dokonalému bioethikovi se to nemůže líbit. Zbloudilý Národ potřebuje barevnější revoluci nebo ozářit neutronovým světlem pravdy. Dějiny Pravdy skončily a zasekly se. Je strach že se kyvadlo vrátí. Nicht Wahr?
30. 01. 2013 | 17:03

mb napsal(a):

Hejdánek by ho asi zpucoval ...
30. 01. 2013 | 17:03

drozd kvíčala napsal(a):

statistika pro mengeleho payna a nea
Volby do Poslanecké sněmovny - hlasy pro ksčm
1996 - 626 136
1998 - 658 550
2002 - 882 653
2006 - 685 328
2010 - 589 765

kde je ten přirozený úbytek?
30. 01. 2013 | 17:04

šašek z Jihlavy napsal(a):

zubatá
Mám zdvořilý dotaz: Dělaljste ty 3 (slovy tři) VŠ současně nebo postupně? A bylo to "venku" nebo tady? Platil jste za každou školné nebo bral stýpko?
Já jen ze zvědavosti, jestli umíte dobře s kosou. Mám dva strejčky nad hrobem. Ten první (Pandrhola) volil Karla, druhý (Dařbuján) zase Zemana. Postavíte se u obou v hlavách nebo v nohách?
30. 01. 2013 | 17:04

Mirka napsal(a):

Hodně přes hranu bylo to mediální a herecké dusno okolo božského Karla, teď je zase dusno, že nebyl miláček zvolen. Kdo tady ukazuje, jak je opravdu tolerantní a slušný je snad jasné. O deficitu demokracie nemluvě. Jó, kdyby vyhrál Karel, to by byla ta pravá demokracie.
To, co skutečně bylo za knížetem se dalo vypozorovat už před volbami. A je to velice dobře patrné i teď. Slušnost a respekt ke spoluobčanům s jiným názorem to opravdu nebyla. Nemáte se autore čím chlubit, je to ubohé.
30. 01. 2013 | 17:05

krakorec napsal(a):

payne, a co kdyby sis na ten úbytek připil skleničkou methanolu?
30. 01. 2013 | 17:08

neo napsal(a):

drozd kvíčala:

jelikož z čísel nevyjímáte přírustek, tak to nemůžete vidět.

Když dojdete do obchodu vrátit 20 prázdných lahví a koupíte si 2 basy piva, které vypijete, budete mít doma pořád prázdné lahve. Znamená to snad, že jste těch 20 předtím nevrátil?
30. 01. 2013 | 17:08

zubatá napsal(a):

Drozde, to jen dokazuje, jak jsou lidé nasr....í a z trucu voli komouše doufajíc, že vládní strany pochopí a dojde k jakési sebereflexi.
Ale je to naivní.
Když dostala ODS při parla,mentních volbách málo hlasů, měli 1000 vysvětlení. Ale oni za nic nemohli. Když projeli krajské volby, Nečas se tvářil zasmušile a blekotal, že to proto, že jsou nejlepší, LOL.
A teď, když jejich kandidát dostal hlasy snad jen od své famílie, zase Nečas a celé politbyro ODS naklusali před kamery a vyjládali hlouposti. Lidé jim nevěří a nechtějí je.
A to samé TOP09 se Šchwarzenbergem a Kalouskem.
30. 01. 2013 | 17:09

Pepa Řepa napsal(a):

šašek z Jihlavy
poposedněte, sedíte na ADSL.
Ten zkopírovaný příspěvek není namířen proti panu Stejskalovi, byl určen Stránskému a tady autorovi skvostného blogu-Paynovi.
Možná přijde další, jen bádám, kde je hranice.
Atomovka? Do plynu s nimi?

U2 mají jedno album
https://www.youtube.com/watch?v=Q62LAqVaJiE
How To Dismantle An Atomic Bomb
To je to, oč tady -po volbách běží- docela Stejskalovi, jako správci veřejného prostoru, rozumím.
Zatím se přidává na TNT.
Nejsme USA, tam si podají ruce, když je alfa-samec zvolen.
30. 01. 2013 | 17:09

melčákova pohanka napsal(a):

Stejskal. Vy máte možnost kultivovat klima,ale stále jen odkloňujete a odkloňujete....A nevím,jak si můžete dovolit kádrovat diskutující viz Pepa Řepa ? Jak zpívá Pepa Nos-Země je kulatá....Začínám mít pocit,že nejsme opravdu jako oni,ale my jsme horší,než oni !!!!
30. 01. 2013 | 17:14

nejsemKarel napsal(a):

Je to urážka voličů Miloše Zemana. Jak se mohou tihle zhrzení domnívat, že existují jen oni se správným názorem a pohledem na svět a že ti druzí jsou nějaká druhá kategorie. To je mi hezká noblesa.
Uvědomte si laskavě, že tohle všechno co tady děláte,pane Payne, vyvolá jen další nevoli a protiakci. Na filozofa moc nemáte, to byste tak hloupě nepsal. Akorát kalíte vodu a zvyšujete už tak velké napětí ve společnosti. Jděte do háje !
30. 01. 2013 | 17:15

melčákova pohanka napsal(a):

Da.Rock. Když tu nechal ten morbidní blog,tak už nemůže smazat nikoho!!!!
30. 01. 2013 | 17:16

Petr II. napsal(a):

Jen ať to tu pan Stejskal nechá, ať každý vidí jak přesvědčení humanisté stojí za Karlem.
I vy jednoho dne zemřete pane Payne a budete se zodpovídat ze svých pozemských slov a činů bez ohledu na to, zda a v co věříte nebo nevěříte. Memento mori, pane Payne.
30. 01. 2013 | 17:16

zubatá napsal(a):

Libore Stejskale,
vždyť musíš vnímat, že ten cirkus okolo voleb a jejich výsledku živí média. I to, co tě živí.
Stačí se podívat na správy a moudré úvahy škrabáků-elévů.
Hlavně na iDnes to vidím.
Na iDnes jsou k pos*ání hlubokomyslné úvahy, jak šel včera Zeman na poštu a pro chleba a zubní pastu. On si očividně dělá z novinářů srandu a je to na místě.
Nic neriskuje, horší to už být nemkůže.
iDnes.cz i aktuálně.cz otevřeně nejen vyjádřili názor, ale očividně spolupracovali s volební bandou KS a koordinovali s nimi program.
Řekni kolegáčkům, ař přestanou blbnout,, že bude jaro.
30. 01. 2013 | 17:16

Kala napsal(a):

Co všechno dneska je docentem a přednáší na vysoké škole - zírám. Dobrá zpráva je, že p. Payne už si kopnul, snad bude chvíli pokoj.
30. 01. 2013 | 17:17

mb napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=9jQVsJdylaY

jdu na gymnastiku, hezky tu zatim slušně diskutujte ...

( mimochodem řepa, koho jste to vlastně volil v kole prvním ? )
30. 01. 2013 | 17:18

Jana Pechová napsal(a):

Pepa Řepa 16:03

Promluvil jste mi z duše, leč s takovým nadhledem to já vyjádřit nedokážu (a k výmazu bych dospěla nerada).
Tak se s dovolením přidám k vašemu názoru. Díky, že jste jej stvořil.
30. 01. 2013 | 17:19

ex-nemo napsal(a):

Co je nějakým způsobem spjato s StB, teď hlasitě zuří.Až příliš nápadně.Že by u nás už skončila zpravodajská hra a se Zemanem nastoupila opravdová politika ? Že by už došly obálky, o nichž svého času mluvil prokurátor Šetina ? To se mi nechce ani věřit. Docela bych i typoval na pokračování té hry; nějaké druhé dějství se změnou kulis.
Ale - na druhé straně, všechno přece má jednou svůj konec (hůl dokonce dva). Může být; dali dětem hračku - volbu prezidenta; nevšimli si že jsou to zápalky. Takže; můžeme čekat že to tu chytne ?
30. 01. 2013 | 17:19

zubatá napsal(a):

Pro toho génia, co si říká "jedině karel", který se tváří, že umí německy a snad ví, že dneska mají v nazzi famílii Schwarzenbergova tchána asi svátek, za účelem doplnění databanky:

http://www.profil.at/articles/0421/560/82290/der-adel-nazis-aristokraten-ehre-karriere

Der Adel und die Nazis: Aristokraten zwischen Ehre und Karriere
• Verkörperte Hitler-Attentäter Stauffenberg die typische Haltung des Adels zum Dritten Reich?

...................Stinkbomben. Einblick gibt etwa der Gauakt des auf Schloss Ulrichskirchen residierenden Johannes Graf Hardegg. Er gab als SA-Führer Auftrag, „SS- und SA-Männer, die von mir zugewiesen wurden, im Schießen auszubilden“. Während des JuliPutsches habe Kamerad Fellner-Feldegg die SA-Männer im Rundfunkgebäude gedeckt. Weiter führt Hardegg an, Versammlungen der Vaterländischen Front seien „durch Streuen von Stinkbomben empfindlich“ gestört wurden.

Torpediert wurden auch die Bemühungen Otto von Habsburgs, über Baron Friedrich von Wiesner die legitimistischen Gruppen in Österreich zu einen: Hardegg berichtet über einen Einbruch zur Sammlung kompromittierender Dokumente, die der illegalen NS-Leitung übergeben wurden. Alles, um „gegen den berüchtigten Wiesner Stimmung zu machen, sodass es den Monarchisten nicht gelang, Einheitlichkeit in ihre Bestrebungen zu bringen“.
........................................
30. 01. 2013 | 17:24

Luba napsal(a):

Karel "Noblesa":

https://www.youtube.com/watch?v=vEzTWP4xJfo

Miloš "Ostuda":

https://www.youtube.com/watch?v=R49KiTDg88k
30. 01. 2013 | 17:26

scallop napsal(a):

Ja myslim, ze pro pana Payna jsou tyhle blogy cestou, jak nezblbnout z prace. Oni doktori jsou pod permanentnim stresem a kazdy to resi jinak - nekdo alkoholem a nekdo se vyvzteka pri psani blogu.

V tomto pripade doporocuji vice alkoholu nebo mi brzo praskne monitor.
30. 01. 2013 | 17:27

Anna napsal(a):

Jan Payne Dobrá zpráva - TOP HNUS
30. 01. 2013 | 17:27

kokoshka napsal(a):

To je teda uroven autoru blogu,i nam otrlym chuliganum se protačeji panenky,16+16=32 levicove socky maji umřit každy den aby neotravovali jeho knižeci Jasnost,to je gol,ja tady ješte nic takoveho z oficialnich ust bez naznaku ironie nepamatuji!
30. 01. 2013 | 17:27

Anastazie Králová napsal(a):

Ad pan Stejskal

Ne,že by mi na tom nějak záleželo,také si myslím,že jsem s názory č.maloměš´táka příliš nekonvenovala a ani nevím,co přesně uváděl v diskusi-jen si pamatuji,že jste mu sdělil nepřístup na aktuálně .cz.

Nemyslíte,že ve světle tohoto blogu byste měl být spravedlivý a například zrušit jeho embargo?

P.S.V r.1968 kromě jiných hesel byl citován i tento výrok:
NESOUHLASÍM S TÍM,CO ŘÍKÁŠ,ALE DO POSLEDNÍ KAPKY KRVE BUDU BOJOVAT ZA TO,ABYS TO MOHL ŘÍKAT.

Nebylo by hezké,abyste po tomto excesu projevil velkomyslnost /když už jste pustil blog Payna.?
30. 01. 2013 | 17:28

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Stejskale
už je tady Hnízdil. Pouze vyměnili Klause za Zemana a už to zase jede.....potřebují to k životu.

Dám si pár dní pauzu. Jednak musím a pak jsem si uvědomil, že se sám stávám -svými reakcemi- součástí tohoto hnusného povolebního zápolení, kdy na slabomyslný a žlučovitý text přijde smršť ještě nenávistnějších reakcí, budou se vykopávat mrtvoly z hrobů, co kdy, kde , kdo komu udělal.
U toho být nemusím.
Mějte se, žádnou averzi k nikomu nechovám.Pokud bych na tu hru přistoupil, provinil bych se sám na sobě.
30. 01. 2013 | 17:29

Doubek napsal(a):

Payne, to o tom vymírání komunistů už jste slibovali už před 23 lety- I tehdy umíralo 16 komunistů denně.
A prd. Další volby vyhrají i bez volební kampaně.
a můžou za to takoví žvanilové jako jste vy
30. 01. 2013 | 17:32

Anastazie Králová napsal(a):

Ad scallop
Payne /nebudu psát MUdr-ten titul si nyní nezaslouží/-skončil s pracovní činností hned v r.199O.

Již 23 let se školí a medikům přednáší podobná témata,jako je toto.
Takže jde výhradně o stres politický /a také z blížícího se stáří-letos 60 let / a plat docenta bez služeb není nijak vynikající.
S KS měl vyhlídku na zabezpečení sebe a své rodiny.
A zase nic.

Tak se nedivte,že je tak bez sebe,že by všechny sv é názorové odpůrce poslal nejen na smrt,ale hádám i do pekel/možné by se nad některými slitoval a povolil jim očistec.

Ale nebe ani jednomu!
30. 01. 2013 | 17:36

Sláma napsal(a):

Payne napsal: "hlavní disciplinovanou kohortou voličů Miloše Zemana byli komunisté"
Nevím, jak to pan Payne myslel s tou kohortou? Podle slovníku byla kohorta římská vojenská jednotka o síle přibližně 500 mužů.
Nebo měl na mysli specificky epidemiologický termín? Asi ano, zřejmě považuje komunismus za jakýsi specifický druh nákazy.
Pane Payne, domnívám se, že početně kohortu, nakaženou virem komunismu značně převyšovala kohorta nakažená virem zdravé skepse. Vůbec nepochybuji, že většina lidí nevolila pro Zemana, nýbrž proti Schwarzenbergovi, a naopak. V tom byla prezidentská volba velice specifická, neboť lidé volili negativisticky. Většina mých známých, kteří volili Schwarzenberga, volila v 1. kole proti Fischerovi a v 2. kole proti Zemanovi. Voličů, kteří volili pro někoho, byla znatelná menšina. Myslím, že i naprostá většina voličů Franze volila protestně, nejčastěji proti establishmentu jako takovému.
Myslím, že nasazení Schwarzenberga do voleb byla urážka všem českým vlastencům, demokratům a republikánům.
Ony to vlastně ukázaly sociologické studie voličů podle příjmů. Schwarzenberga volili mafiáni, odkláněči, Zlatá mládež, věční petenti a pár socek, které si nechtěli přiznat, že jsou socky.
30. 01. 2013 | 17:37

Mac napsal(a):

a jéje, dostavil se analytik neoušek komsomolec a začal analyzovat - zatím si troufá pouze na basy piva, ale on určitě ještě poporoste, má na to školy.

mimochodem neoušku, ti tebou neustále zmiňovaní vymírající extrémisti - to je kdo? Ten, kdo má jiný názor než finanční analytici?
30. 01. 2013 | 17:37

suchánek napsal(a):

Pepa Řepa napsal: ...a pak jsem si uvědomil, že se sám stávám -svými reakcemi- součástí tohoto hnusného povolebního zápolení, kdy na slabomyslný a žlučovitý text přijde smršť ještě nenávistnějších reakcí, budou se vykopávat mrtvoly z hrobů, co kdy, kde , kdo komu udělal.
U toho být nemusím.
-----------------------------
No hurá, přestal jsem vás poznávat. Tak se brzy vraťte.
30. 01. 2013 | 17:40

Luba napsal(a):

Přátelé,
naše investigativní kamera si dala tu práci, a postupně vyhledala všechny členy Karlova volebního týmu snů, kterým se podařilo nevídané: udělat z nejzámožnějšího starce a člena nejnenáviděnější vlády všech dob sociálně citlivého rebela pravdy a lásky.

Následující těžko uvěřitelné výkony těchto 25 lidí rozhodně nemohou překonat zisk oněch více než dvou miliónů voličských hlasů pro pankáče Karla. Přesto stojí za zhlédnutí:

https://www.youtube.com/watch?v=Vo0Cazxj_yc
30. 01. 2013 | 17:43

berkowitz napsal(a):

Jen krátce. Z autorova blogu nepřímo vyplývá, že se etice věnuje na patologii!
30. 01. 2013 | 17:46

Gru napsal(a):

Milý pane editore blogů,

vaše sdělení, že nesmažete blog pana Payna, krajně odpudivý, není překvapivé a v podstatě jste to ani sdělovat nemusel.
Důvodem je, jak to většina lidí zde ví, že autor blogu je ze stejného ideového tábora, co vy, a tak vás ani nenapadne, že by se na tento blog mohl vztahovat par. 262, který hovoří o šíření zášti proti skupině osob.
(Komunisté a voliči M. Zemana, navíc vymezení věkově, jsou nepochybně "skupinou osob").
30. 01. 2013 | 17:47

tata napsal(a):

NEO

ASPON jste pobavil sice vtom negativním,trochu jste popřel jak často píšete že jste nad věcí............s ohledu že ten pan je filozof.......tak co napsal je dost mirně řečeno neštasné.........ale proč píšu reakci že sem dlouho ze školi a v matematice bych už asi moc nevyznamenal.........přesto je usměvné jak argumentujete.
neo napsal(a):

drozd kvíčala:

jelikož z čísel nevyjímáte přírustek, tak to nemůžete vidět.

Když dojdete do obchodu vrátit 20 prázdných lahví a koupíte si 2 basy piva, které vypijete, budete mít doma pořád prázdné lahve. Znamená to snad, že jste těch 20 předtím nevrátil?
jenže zde autor píše že vymírá určité část....a tím za pár let bude dobře že je nebude myt kdo volit...........tudíž nemohou přibývat nový.

no nic
30. 01. 2013 | 17:48

Anuszka napsal(a):

P.Ř. Celé odpoledne jsem měla na jazyku jednu otázku - jestli Vás neděsí to plácání po ramenou... Váš příspěvek 17:29 mi na to odpověděl...

Pane Payne, tohle jsou řeči na doktorský pokoj... Stejně jako převlíkání trenek nebo stříhání chlupů z nosu. Ale zase moc dobře vím, jaké to je, když si člověk nemůže pomoct. Je Vás tady ostatně víc. Snad Vám pak po nějaké době nebude vadit, že Vás u toho všichni viděli...
30. 01. 2013 | 17:50

ujo napsal(a):

autor ve výpočtu rychlosti umírání komunistů nevzal do úvahy i přirozený úbytek členů TOP.
Nebo oni jsou nesmrtelní?
30. 01. 2013 | 17:51

zubatá napsal(a):

Slámo, to co vypotil Payne je prostě úplná blbost naprosto v rozporu s analýzami těch, co se bádáním nad chováním voličů věnují profesionálně. Nejvíc je toho asi právě teď publikovaného na iDnes.

Od zuřivosti generují mnozí jedovaté exkrementy, že Zemana volili debilové, nevzdělaní, alkoholici, etc.....
A ze statistiky je jasné, že Schwarzenbergovi dali nejvíc hlasů postpubertální ignoranti, co nevědí, co je to vlast, národ a pod.
30. 01. 2013 | 17:53

rejpal napsal(a):

Pepa Řepa
Přijdou další a nebude jeden. Někteří i vícekrát. Humanističtí gentlemani se odkopávají. No, aspoň má člověk lepší přehled.
30. 01. 2013 | 17:54

zubatá napsal(a):

Ujo, to jistě ne.
Nejmladší je Kalousek a po něm jde Kárl.
Pro toho se už chystám jít...
30. 01. 2013 | 17:54

skeptický napsal(a):

To s těmi komunisty mi připomíná starýho Tatrmuže,co se nechal na smrtelné posteli pokřtít,aby tu bylo o jednoho křesťana míň.
30. 01. 2013 | 18:03

zubatá napsal(a):

Šašku, nic ti po mém študování není, ty jsi mi to neplatil, možná jsi byl ještě na houbách. Ale odpovím ti - první školu v ČSSR za komoušů, ale po jistém čase jsem měl normalizačních soudruhů plné zuby (jiné problémy jsem neměl, nebyl jsem žádný disident). V emigraci fyziku v Německu a anglosaské právo ve státech. Jako politickému emigrantovi mi pomohli v Německu stipendiem na Heidelbergu. Dtto ve státech, ale tam jsem už i pozoroval částice... Na staré kolena jsem se vrátil domů abych mohl volit Zemana. Například.
Moji rodinu za protektorátu trochu vyzabíjeli Němci po atentátě na svini Heydricha a v 50. letech seděl můj děda v kriminále, protože napíchl na Hané na hnojové vidle jakéhosi komunistického organizátora družstva, když mu odváděl koně z maštale.
O komentář ti nestojím.
30. 01. 2013 | 18:09

Volte KSCM a vemte si ZPET SVOU ZEM! napsal(a):

Vlastizradce Payne ma bebinko...
Udelejme mu vetsi!
30. 01. 2013 | 18:13

aga napsal(a):

Anuszka

Zvláštní přístup. Nevadí, co je vysokoškolský profesor etiky zač, nevadí, že tím zamořuje reálný prostor - hlavně, když ve virtuálním prostoru zachová dekorum.
30. 01. 2013 | 18:15

Ares napsal(a):

„Připomeňme si, že hlavní disciplinovanou kohortou voličů Miloše Zemana byli komunisté…“

KSČM má nějakých 57 000 členů. I kdyby všichni šli k volbám a volili Zemana, pak by představovali jen 2,1 % jeho voličů. Zemana volilo jen 54 % sympatizantů KSČM. Voliči komunistů tak tvořili mezi voliči Zemana jen 15 % hlasů. To tedy znamená, že ani kompletní neúčast voličů KSČM (natož členů) by nic nezměnila na výsledku voleb.

Zdroj: http://img7.ct24.cz/multimedia/documents/44/4338/433776.pdf

Víte, jaký je rozdíl mezi Janem Payne a komunistou. Komunista s radostí nevyhlíží, až Payne umře.
30. 01. 2013 | 18:16

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,...když ony ty prognózy mají tendenci se nenaplňovat. Ani ty moje nedoznaly valnou úspěšnost.

Pan Miloš Zeman je "samorostlá veličina zcela neodhadnutelná",....takovou veličinu zabudovat do jakékoliv prognózy do budoucna,.....znamená, že to nakonec dopadne jinak a z pracně sestaveného elaborátu "udělá kůlničku na dříví."

Co vím bezpečně,....že volba pana Miloše Zemana za prezidenta bude ,.... "permanentní politická estrády s nevypočitatelnými a nečekanými gagy".
A politici na všech úrovních budou muset být ve střehu,....jo,...a páni novináři a někteří členové uměleckých kruhů též.

To s panem knížetem by ta korupčnická pohádka o šípkové Růžence naroubované na bezhlavého rytíře,.....co nic nevidí a nic neslyší a proto souhlasně mlčí,....tak to by ta pohádka nerušeně pokračovala dál,...a zvonec, aby byl její konec,.... nikde.

Takhle bude občas "politické vzrůšo",...a na to se těším,....
Ačkoliv,... mým přáním bylo, mít zcela jiného prezitenta,....na hradě jsem nechtěla vidět ani knížete,....ani zemana.
Tužka.
30. 01. 2013 | 18:16

Bestia triumphans napsal(a):

Zubatá:
Tři školy?
Ale v ani jedné nevyučovali kinderstube, co?
Je to vidět...
:)
30. 01. 2013 | 18:18

Bestia triumphans napsal(a):

Ares napsal(a):
..."Víte, jaký je rozdíl mezi Janem Payne a komunistou. Komunista s radostí nevyhlíží, až Payne umře."

Ano, komunisté nevyhlíželi.
Ti rovnou zabíjeli.
30. 01. 2013 | 18:20

antisoudruh napsal(a):

Přesně tak pane Payne. Na hrubý pytel hrubou záplatu. Dejme se do toho!
30. 01. 2013 | 18:22

pepikk napsal(a):

Autor
další co nepochopil a nepoučil.
30. 01. 2013 | 18:25

Pompeius Magnus napsal(a):

Muehehehehehe.

Je vidět, pane Payne, že jste byl členem ODS a ODA.

Typický právdoláskovec, jen co je pravda:).

Hele, a tohle učíte na té fakultě?
30. 01. 2013 | 18:25

Likeke napsal(a):

Naštěstí univerzální spravedlnost existuje a tak umírají i příznivci protikandidáta, dostane se i na kandidáty samotné, na blogera a i na mě. A tím se mi dost ulevilo. Po přečtení blogu se mi udělalo špatně.
30. 01. 2013 | 18:26

Občan napsal(a):

Sáákryš, to jsem netušil, že i Payne se stane nadháněčem KSČM.

Protože hnůj, který on a jemu podobní poslední dobou posílají do "éteru", může mít přesně tento účiněk. Spousta lidí, kteří doteď na KSČM kašlali, ba dokonce i těch, kteří ji nevolili z principiálních důvodů, si řekne "Taaak, a vodteďka je budu najust volit!"

Bravo, hoši a děvčata z "demokratické pravice"; nic lepšího si komunisté nemohli přát ani ve snu. Aniž by hnuli prstem a cokoli udělali, budou mít voliče zcela zdarma; možná i "dva za cenu jednoho".
30. 01. 2013 | 18:27

stará čarodejnice napsal(a):

Ať se kouknu, kam se kouknu, skoro všude tzv. elita národa dehonestuje voliče Zemana. Hulváti, alkoholici, tupci, spodina, lůza, vylezli z kozího chlívku atd.atd., sem tam i jemnější výrazy, třeba „nemyslící lidi, zblblé televizí, IQ tykve“. Ale vy, pane Payne, jste tomu nasadil korunu. Radovat se ze smrti lidí, to tu ještě nebylo.To se ani trochu nestydíte? Skoro všechny uvedené výrazy pasují akorát tak na vás, co tak vzhlížíte k JJ, bych řekla. Aby na mně padl odlesk vašeho intelektu – běžte do prdele.
30. 01. 2013 | 18:30

stoppa napsal(a):

Bestia

"Ano, komunisté nevyhlíželi.
Ti rovnou zabíjeli. "

To náckové taky.
30. 01. 2013 | 18:30

Sláma napsal(a):

Jediné, co mě naplňuje uspokojením je, že neumírají jenom lidé, ale i noviny. S potěšením sleduji, jak MF Dnes, kdysi nejčtěnější deník, rychle ztrácí čtenáře. Vůbec se jim nedivím, Mf Dnes je dost odpudivý bulvár. Přiznám se, že v den, kdy Mf Dnes vyjde naposled, bouchnu láhev šampusu.
30. 01. 2013 | 18:32

veverka napsal(a):

Payne

to je teda zase výblitek.

Podle posledních průzkumů veřejného mínění má KSČM kolem 20% a knížátkova TOP 09 kolem 9%(a LIDEM snad nevolí už nikdo).ODS nepočítám,protože spousta voličů ODS volila Zemana(podle tebe jsou to asi taky komunisti).

Přímo úměrně s rozkrádací politikou této asociální Schwarzenbergovy vlády odkláněčů levice stále posiluje.

Tak kdo dřív vymře Payne? A víš kolik je knížátku? Vždyť už sotva leze. Na debatě se Zemanem musel sedět aby se nesložil.

Každý se holt těší na smrt někoho jiného Payne.

A řekl bych že my se dočkáme dřív ;-)

PS pro cenzora.....jedu jen dle laťky kterou nastavil Payne
30. 01. 2013 | 18:54

antisoudruh napsal(a):

stará čarodejnice,
to přece není dehonestace, to je pravda.

stoppa,
však komunisti a nacisti jsou to samé.
30. 01. 2013 | 18:54

stejskal napsal(a):

Tomu rozumím, pane Pepo Řepo, také bych si dal pauzu (zrovna dneska bych někoho asi roztrhl, kdybych ho měl po ruce).

Snad to tu bude lepší, až se vrátíte (anebo taky ne).

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 18:54

Analytik napsal(a):

Obdivuji voliče, kteří dali svůj hlas Miloši Zemanovi nebo Karlu Schwarzenbergovi.
Já jsem si nedokázal vybrat menší zlo ze dvou stejně velkých.
Díky Vám, moudří voliči, za to, co se od března usadí na Hradě.
Kdyby to záleželo na mě, byli bychom bez prezidenta a to by byla katastrofa!
30. 01. 2013 | 18:55

otaznik napsal(a):

Pane Stejskale,
co znamena ?

"Chyba!
Akci nelze vykonat, protože vám (rozsah adres 90.178.185.209) byl omezen přístup."
????
30. 01. 2013 | 18:55

neo napsal(a):

Mac:

ne Macoušku, synku jeřábnice.Komunisti jsou extremisti.
30. 01. 2013 | 18:57

pamětník napsal(a):

Nejblbější článek, který jsem k tomuto tématu četl. Ještě hloupější, než MUDr. Jana Hnízdila. Tak to dopadá s lékaři, když přestanou léčit.
30. 01. 2013 | 18:59

neo napsal(a):

tata:

já taky reagoval na příspěvek drozda.
30. 01. 2013 | 18:59

e.m. napsal(a):

pane Stejskale mohu se optat, jakou nepřípustnou formulaci obsahoval komentář uživatele Mirka, který před chvílí zmizel?
Vybavuji si pouze pochybnost o odborné způsobilosti pana Payneho - které rozumím, protože jako pacienta mne podobný přístup lékaře rovněž šokuje.
30. 01. 2013 | 19:02

nestranný napsal(a):

Ad autor:Pouze osel hlasitým hýkáním svým přítomnost svou světu oznamuje.
30. 01. 2013 | 19:04

Joe Ratata napsal(a):

No vidíte ,pane Payne,podle prezidentské kampaně, noblesní kníže Kárl s čírem,neměl vůbec nic společného s Kalousbergem,prosazujícím asociální zákony,škodící zemi i lidem a udržující ekonomiku v recesi.
30. 01. 2013 | 19:09

stará čarodejnice napsal(a):

antisoudruh napsal(a):
stará čarodejnice,
to přece není dehonestace, to je pravda

No, pokud to je podle vás pravda, tak se stavíte do jedné řady třeba zrovna s Paynem a s radostí se těšíte na smrt desetitisíců lidí.

Zeman není zrovna můj šálek čaje, ale příčí se mi, když názory a pravda jedné skupiny lidí jsou ty "jediné správné" a ti ostatní jsou pouhý šmejd. To už jsme tady měli.
30. 01. 2013 | 19:16

e.m. napsal(a):

...jinak mám dojem, že na přesně opačné myšlence, než jako zde tlumočil pan Payne, je založen Červený kříž.
Buď se ve svém postoji mýlí pan Payne, nebo tato organizace.
Ještě jednou, kdyby se aspoň nejednalo o lékaře, navíc vyučujícího etiku... :( ach jo.
30. 01. 2013 | 19:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

pane e.m., omlouvám se Vám, dotyčné i ostatním. Smazal jsem jej omylem (mohu zaškrtnout několik textů a smazat je najednou. Odstraňoval jsem dva a ten Vámi zmiňovaný se mi tam dostal omylem. Nemohu ho ale bohužel vrátit. Ještě jednou se omlouvám.

Pane otazníku, to znamená, že rozsah IP 90.178.185.209 byl zablokován, protože sem z ní někdy byl odeslán příspěvek, který velmi hrubě porušoval zdejší pravidla. Už není.

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 19:18

Pavel napsal(a):

"Nyní jsem docentem bioetiky na 1. lékařské fakultě UK a zbývám se výukou i výzkumem."

Pane autore, nevěřím svým očím. To tedy neumím pobrat. Tak nechtuný a lidsky ubohý blog se tu často nečte.
Myslím si, že lidi jako Vy demonstují uvadlost a destrukci českého školství.
30. 01. 2013 | 19:20

Drzá zrzka napsal(a):

Pavel

Bodejď by školství nebylo uvadlé, když ve třídách visí prezident... kdyby na žáky a studenty shlížel Jan Ámos Komenský možná by nebylo tak zle. :-)
30. 01. 2013 | 19:35

stejskal napsal(a):

Jak chcete, pane maloměšťáku, můžeme v tom pokračovat. Měl jsem za to, že už to stačilo, ale je vidět, že Vy to vnímáte jinak.

Hezký večer.

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 19:37

šašek z Jihlavy napsal(a):

zubatá
Není co komentovat, s nevychovanci, kteří by mi možná mohli chodit pro pivo a mají tu drzost mi tykat, nekomunikuji. To měli ve zvyku komouši a s nimi jsem se nekamarádil. Pokud někdo studoval v anglosaských zemích, tak ví, že tykání se připouští jen v modlidbách, jinak si tam všichni vykají, i dětem, i psům. U nás se to samozřejmě neujme, soudruzi to zabetonovali na věčné časy.
Nevím, jak na tom jsou zubaté a smrťáci, ale domnívám se, že si po vašem odchodu všichni oddechli. Asi jste chodil na kšeft se srpem a kladivem. Huvátství kvete nejvíc v ČR, proto se část emigrantů ráda vrací a pak volí zase hulváty. Vrána k vráně sedá, až se ucho utrhne.
30. 01. 2013 | 19:37

Alfa napsal(a):

Tak se nám ti demokraté z tábora "kultivovaného Karla" pěkně odkopali, což?

Etická dimenze pana Payna je pronikavá. Už nemusí nic blogovat, dalších slov netřeba.
30. 01. 2013 | 19:52

Da.ROck napsal(a):

Jak jsem předpokládal, byl jsem selektivním cenzorem smazán, protože jsem člověka, který si mne ruce nad úmrtím svých názorových odpůrců, označil jménem, jakým se obdobní lidé ve slušné společnosti označují.
Nevadí, tím smazáním se z Payneho slušný člověk nestane.
A z cenzora objektivní editor už vůbec.
30. 01. 2013 | 20:01

Pompeius Magnus napsal(a):

to drzá zrzka:
"Bodejď by školství nebylo uvadlé, když ve třídách visí prezident... kdyby na žáky a studenty shlížel Jan Ámos Komenský možná by nebylo tak zle. :-)"
__________________________________________________________

Na mě ve třídách/učebnách shlížel Ludva, Gusta, i Venca Ruzyně. A vystudoval jsem. A školu mám dóóóst vysokou. Ale je to možná proto, že kromě prezidentů také v učebnách visel obraz Setkání Jiříka z Poděbrad s Matyšem Korvínem od Mikuláše Alše(tuším)-. Nebýt toho, je ze mě učiněný Payne.
30. 01. 2013 | 20:08

Petr B. napsal(a):

Pan Payne lže, jako když tiskne. Podle průzkumů dorazila k volbám asi tak půlka voličů KSČM a to kvůli tomu, že KSČM tam nemělo svého kandidáta. Z trochu odlišných , ale podobných důvodů dorazilo jen o něco málo více voličů ČSSD. Ale Zemana volilo např. 15 procent voličů ODS. A vyslovily se pro něj i Věci veřejné. A k jeho zvolení vyzvali poražení kandidáti z 1. kola Fischer, Franz...a v podstatě i Fischerová a Bobošíková.
Jediní, kdo Miloše Zemana skutečně nevolili, byli fanoušci TOP09.
Za tímto blogem stojí "hřebejkovská" demagogie a nenávist.
30. 01. 2013 | 20:18

Fialenka napsal(a):

Těmito volbami se zřetelně ukázal jeden nešvar české společnosti, totiž třídní kastování. A zároveň vyšlo napovrch, že ho vyvolávají a udržují „elity“. Dolní třídy nazývají „obyčejnými lidmi“ a mají je za lidi druhé kategorie.
Jan Payne v jiném blogu psal, že je pro akademokracii, tedy aby volební právo měli jen akademici. K tomu by měl blíž Schwarzenberg než Zeman, protože Schw. je proti zavedení referenda.

Souhlasím s těmi, co tvrdí, že mezi lidmi jsou rozdíly, ale mam zato, že nejlepší způsob jak společnost uspořádat je demokracie západního typu. Důkazem jsou ty rozvinuté demokracie (Dánsko, Švédsko, Švýcarsko … a jiné). A důkazem, že nemáme dovolit vládu „elit“ a akademiků je sám Jan Payne.
30. 01. 2013 | 20:26

komentator napsal(a):

Dekuji pane Stejskale,
Mel by jste ale vysvetlit Da.ROckum, malomestackum a podobne haveti ze o ne neslo. Oni si mysli ze jste fasistickej mazal.
Ale Zeman je kouzelnej. Chodi s kosikem na houby na nakup. Tedy nechodi. Veze se. Pak se pochlubi nakupem zubni pasty. Ze by jen na to aby mu nebyla citit slivovice z jeho ust? Preci na falesne zuby nikdo nikdo pastu nepotrebuje.
30. 01. 2013 | 20:26

Drzá zrzka napsal(a):

Pompeius Magnus

Nejvyšší škola, je škola života. Stále je se, co učit, páč se mění role. Dítě-rodič-prarodič-praprarodič.

Třeba jsou různé názory na to, kdy dítě přestat brát jako dítě, ale začít ho brát jako dospělého jedince.
30. 01. 2013 | 20:29

otaznik napsal(a):

Fialenko,
Slouf bude na hrade. I kdyz o tom Zeman lhal. Taktez dalsi jeho mafiani. Chces se vsadit ty kyticko fialova??
30. 01. 2013 | 20:31

RedNeck napsal(a):

No jestli to není tak, že pan bioethik konsultoval s božským Kárlím ušlechtilé plány Bilderbergských. A s námi se o své poznatky podělil. Jak prosté...
30. 01. 2013 | 20:31

Plácal napsal(a):

Docente, jistě jste milovník peticí několika jedinců, kteří se vydávají za hlas třeba akdemické obce, a deklarují "my neuznáváme toto a tohoto", "My akceptujeme jen toto a tohoto", "Stydím se za - doplnit možno dle libovůle" atd. Očekávejte petice neakademiků, kteří budou žádat Vaše vyobcování z 1. LF UK pro morální nezpůsobilost vykonávat činnost pedagoga zmíněné fakulty, najmě docenta v oboru bioetiky. Nad člověkem, který vypočítává, kolik českých komunistů denně (statisticky) zemře, lze pouze zvracet a nikoli přemítat jako o učiteli, vědci a akademickém činiteli. Co Vám na to říkají kolegové, co byli do roku 1990 v KSČ ? Klepou Vás po zádech ? Násadou od krumpáče ?
30. 01. 2013 | 20:32

stoppa napsal(a):

otazník

Mandrake jak se máš?
30. 01. 2013 | 20:42

stoppa napsal(a):

komentator

Mandrake kde jsi byl tak dlouho? Co říkáš na projevy hněvu vůči Klausovi? Souhlasíš s nimi nebo se cítíš dotčený? Ty jsi přece zarytý Klausovec.
30. 01. 2013 | 20:45

Patrik napsal(a):

Dobrá zpráva je, že se Karel Schwarzenberg další volby nedožije. A také, že do další volby spousta jeho voličů dospěje a zmoudří. Třeba budeme mít štěstí a autor tohoto škváru zemře bolestivou smrtí už příští týden. Vám a Vaší rodině rakovinu.
30. 01. 2013 | 20:51

Honza napsal(a):

Zvláštní logika autora, ale budiž. Nějak zapomněl na to, že se také mohou rodit noví příznivci. Pán by patrně měl být filosofem vyučuje-li etiku. Zvláštní to filosof, zaplaťbůh nechce alespoň urychlit proces vymírání ideových odpůrců.
30. 01. 2013 | 20:55

jimmy napsal(a):

dobre ti davaj, kamo, respekt k tvejm PR schopnostem

btw, taky uz nejses nejmladsi, tak si zacni psat zavet, zubata uz brousi kosu
30. 01. 2013 | 20:57

Jan Kudrna, xkudrna@gmail.com napsal(a):

Aktuálně.CZ zasáhnout, další napadený blogerský profil, to není jen tak. Tohle totiž nemohl napsat příčetný člověk, navíc noblesní volič K.S. a zejména (!) docent bioetiky.
30. 01. 2013 | 20:57

Jan Kudrna, xkudrna@gmail.com napsal(a):

by mělo zasáhnout...
30. 01. 2013 | 20:58

mb napsal(a):

byl jeden ... který navrhoval jíst děti chudých lidí asi tak ve 2 letech věku ... připravené nejlépe jako ragú ... ( myslim že se jmenoval swift ...) ... zatim ...
30. 01. 2013 | 21:03

tata napsal(a):

NEO

a CO MĚNÍ reakce na drozda?ON VYPSAL čisla nevym jestli sou spravná ale ty počty nejsou duležité

statistika pro mengeleho payna a nea
Volby do Poslanecké sněmovny - hlasy pro ksčm
1996 - 626 136
1998 - 658 550
2002 - 882 653
2006 - 685 328
2010 - 589 765

kde je ten přirozený úbytek?

neo napsal(a):

drozd kvíčala:

jelikož z čísel nevyjímáte přírustek, tak to nemůžete vidět.

NEO JSTE STUDOVANÝ JESTLI SE NEMÝLÍM?........TAK aspon přiznejte chlapsky že jste napsal hloupost

VY MU OPONUJETE na základě že on číslama vyvrací co napsal autor BLOGU
NEBOT ta reakce jeho je že se úbytek neprojevuje,a vy mu nato ............jelikož z čísel nevyjímáte přírustek, tak to nemůžete vidět.
a to je hloupost..............nebot jestli maj přírustek je to ještě horší nebot by se mohlo stát teoreticky že co napsal autor by naopak zakladna rostla nikoliv ubyvala A DROZD piše že defakto je tak nák stejná jen rok 2002 je vyrazně větší.
takže VÁŠ PŘÍKLAD S LAHVEMI........je upně o jiné rovnici..........vubec nejde že si kupujete a vracite lahve

ale zde drozd argumentuje že není pravda že za x let už si nebudete kupovat žádné pivo..............to byste teda měl chápat oproti mě máte školy
30. 01. 2013 | 21:04

Fialenka napsal(a):

Jo a ještě k významu té demokracie.
Německo si připomíná 80. let od nástupu Adolfa Hitlera a nacismu a Angela Merkelová řekla:

"Není to možné říct jinak, než že vzestup nacismu byl umožněn tím, že se na něm podílely elity a části německé společnosti, ale především tím, že velká většina Němců tento vzestup přinejmenším trpěla.
Pronásledování a zbavování práv, které nakonec vyústily v druhou světovou válku a civilizační zločin jménem šoa (holokaust), byly umožněny jen tím, že se velká většina dívala jinam a mlčela.
Pro nás Němce to musí být trvalou připomínkou. Lidská práva nevznikají sama od sebe, svoboda se neubrání sama od sebe a demokracie se nedosáhne sama od sebe. Všechno to, co dělá živoucí společnost, to dělají lidé," apelovala kancléřka v projevu.“
30. 01. 2013 | 21:10

mb napsal(a):

tata ... především se mýlí jak payne, tak neo i další ...

komunisti ( a extremisti obecně ) budou posilovat v závislosti na:

ekonomické situaci ( když bude špatná)
právním státě ( když bude nefunkční a prolezlej mafií )
školství ( když bude podfinancované a nebudou v něm osobnosti )
environmentální krizi ( až dojdou zdroje třeba levná ropa )
válkách a ohrožení
kultuře, kulturnosti a chování ´elit´ ( když budou psát blbé blogy)

zdravím vás tato ...
30. 01. 2013 | 21:17

Radouch napsal(a):

Pane Stejskale, můžete mi prosím sdělit, kolik je Vám let? Rád bych si propočetl, kdy asi umřete.
Děkuji.
30. 01. 2013 | 21:18

calypsol napsal(a):

No tak vidim, ze "volic Karla" se uz skutecne zacina pomalu stavat diagnozou.
30. 01. 2013 | 21:25

tata napsal(a):

mb

zdravím.........já ted neřeším to co jste napsal tam naprostý souhlas........tady se bojím když čtu že něco takového muže napsat FILOSOF

MĚ SPÍŠ zarazilo jak studovaný člověk muže napsat,ten příklad s lahvemi a myslet si že mu někdo spolkne takovou hloupost a ještě to obhajovat.........splest se mužete já už napsal blbostí..........ale když mi někdo upozorní........tak minimalně se omluvím že sem se splet................holt sou lidi co to budou okecávat
30. 01. 2013 | 21:27

Alena Šustrová napsal(a):

Pokud tohle vyučuje na univerzitě bioetiku, pak jedním z předních bioetiků byl už dr. Mengele...
30. 01. 2013 | 21:29

stejskal napsal(a):

52, pane Radouchu.

Hezký večer.

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 21:32

otokar napsal(a):

Autor blogu by se měl nad sebou zamyslet, je patrno, že bolševizmus nebyl jen Leninův způsob myšlení.Zdejší demobolševici jsou demokraty potud, pokud jde po jejich.Pokud nejde,odkopou se dle míry svého temperamentu. Zemana jsem samozřejmě nevolil,nicméně soudím, že to mohlo dopadnout hůře,jak zde již naznačila madame Tužka.
A co se týče Koniáše Stejskala, potvrzuje se mé podezření.
30. 01. 2013 | 21:34

mb napsal(a):

tata já ty lahve nestudoval ... ale asi budete mít pravdu ... tady u těch diskuzí je klika, že nemusí vyhrát bystřejší, inteligentnější ... ale může vyhrát klidně pomalejší, konsekventnější a ten co nešvindluje ... tak vás zdravím ...

calypsol, jsem taky volič karla ...
30. 01. 2013 | 21:34

Tobiáš napsal(a):

HLUBOCE SE STYDÍM ZA TO, ŽE JSEM ČLENEM AKADEMICKÉ OBCE STEJNÉ UNIVERZITY JAKO JAN PAYNE.

Pan Payne vyhodil tímto článkem do vzduchu bumerang.
30. 01. 2013 | 21:38

mb napsal(a):

ad koniáš stejskal:

Úloha osobnosti v dějinách sestavá prakticky z ochoty
dotyčné osobnosti zemřít nebo nechat se zabít dříve,
než stačila odvolat.

Am C
1. Pohled se odvrátí, Koperník v sutaně,
Am G Am F Am
smrtka si obrátí Marata ve vaně,
G
stránka se otáčí, Koniáš zatleská,
Am F
Gogh leží v bodláčí, smrt bývá nehezká,
Am G
Gogh leží v bodláčí, smrt bývá nehezká,
Am F Am
smrt bývá nehezká.
30. 01. 2013 | 21:39

DANIEL STROŽ napsal(a):

Pane editore blogu, proboha! Tak tohle už je prostě fašismus. Je mi z takových názorů nejenom na zvracení; stydím se i za to, jaké zrůdy zplodila tato doba. Ten Payne skutečně nemůže být normální člověk, jde o zřejmě o hyenu vypočítávající lidem smrt...
30. 01. 2013 | 21:39

Radouch napsal(a):

@stejskal: Hm, tak vzhledem k tomu, že fašistům jako vy asi nepůjde jednoduše sebrat volební právo, tak to asi při volbách pro různé grázly budete hlasovat ještě dlouho. Škoda. No, třeba vás něco zajede.
Máme přes sebou nadějnou budoucnost.
Dejme se do práce.
P. S. Vám fakt ze sebe není blivno? Platí vám tolik, abyste neměl žádné výčitky svědomí?
30. 01. 2013 | 21:43

stejskal napsal(a):

Třeba zajede, pane Radouchu. To jeden nikdy neví.

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 21:48

Radouch napsal(a):

@Daniel Strož: To máte marné, peníze nesmrdí. Panu Stejskalovi určitě ne.
30. 01. 2013 | 21:52

jedna napsal(a):

Pane Payne, nejsem volička Zemana. Vaše slova jsou však ubohá.
30. 01. 2013 | 21:53

stejskal napsal(a):

A proč mi to píšete, pane Stroži?

Chápu Vaše rozhořčení, já svůj názor v debatě ale už sdělil. Autorův dle mého velmi nevkusný a necitlivý blog vyvolal obdobné reakce. Jak zde někdo trefně napsal, někteří lidé zřejmě cítí potřebu se předhánět, kdo napíše něco horšího. Společnosti a veřejnému diskursu tím přispívají přibližně stejně hodnotně.

Hezký večer.

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 21:53

tata napsal(a):

mb

mě je ŠUMA FUK koho jste volil navíc to vím,oproti VÁM SEM DRUHÉ NEPŘESVĚDČOVAL KOHO MAJÍ VOLIT.................OPROTI Jiným co zase vychvalují ZEMANA chápu že někdo měl důvody volit knížete,takže každý má právo si volit svého pak ale mám respektovat volbu.........protestovat můžu pak na konkretní kauze co zaviní,nikoliv rozebírat jak druhy je blbec že nevolí jak já............jak je vidět to základní nechápe ani filozof................pak VÁS NAPADÁ MUSÍ ZÁKONITĚ STUDIE ZNAMENAT........přirozenou inteligenci............po přečtení tohoto blogu mám pochyby respektive jistotu
30. 01. 2013 | 22:00

leon napsal(a):

ve své konspirační teorii jsem si myslel, že propagandu za Kharla schválně přepískli, aby nahnali voliče Zemanovi, ale když vidím ty povolební blitky a ubohosti rádoby inteligentů a demokratů, kteří to nemohou rozchodit, má konspirační teorie padla. A tito ubožáci se samozvaně nazývají elitami a mysliteli národa, tfuj! Začínám chápat Zemana, který novináře nazývá spodinou. Není ten Payne dokonce fašista?
Poznámka, zblblí důchodci volili Kharla i když jim snížil valorizaci a na základní škole na náměstí v Uherském Brodě, ve školní jídelně agitovali 10 leté děti proti Zemanovi, aby doma agitovali rodiče. Z toho plyne, že Payne neumí počítat a nevím kde vzal vysokoškolský titul a prý dokonce přednáší, pak nemají studenti držet málem hladovku...
30. 01. 2013 | 22:00

Da.Rock napsal(a):

Marná snaha, diskutéři. Pan Stejskal disponuje hroší kůží a pevným bolševickým postojem, který mu dává dostatek nadhledu nad jakoukoliv kritikou jeho počínání. Ta po něm steče jako voda po mastném skle. Ostatně - proč ne? Od diskutérů placen není, je placen Aktuálně.cz a tento server veřejně vyhlásil svoji podporu Schwarzenberga, proto jakékoliv hlasy, které budou KS velebit a jeho konkurenta (a jeho voliče) špinit, jsou zde povoleny, ba přímo vítány. I kdyby to měly být fašizoidní výblitky jako je tento. Forma se neřeší, obsah je podstatný.
Je tady ale jedna dobrá zpráva, která nás, společenský odpad (tj. nevoliče KS) může těšit minimálně stejně, jako Payneho úmrtí voličů Zemana a to fakt, že Scharzenbergovi je 75, a dalších prezidentských voleb už se dočká maximálně jako trvalý exponát schwarzenberské hrobky stojící v Třeboni.
Jak se do lesa volá.....
30. 01. 2013 | 22:02

tata napsal(a):

mb

aha to jste nepsal mě koho jste volič,to sem přehlédl
30. 01. 2013 | 22:03

mb napsal(a):

jeden neslavný neu rolog
nechodil nikdy plakat bod blog
věřil že život je jenom prolog
k zázrakům mnohem vyšším
co ale k čertu slyším ?
filosof asi není hrd
když nepříteli přeje smrt
filosof byl by prakticky
kdyby to snášel stoicky
pro pravdu zlobí se nakonec nejvíce
Si tacuisses, philosophus mansisses...
30. 01. 2013 | 22:04

Jáchym napsal(a):

Pane Stejskale,
držím palce, ať nepropadáte podobným náladám jako já.
Souhlasím s tím, že tu necháváte viset Paynův blog.

Zavírat oči před tím, jaké máme etiky a demokraty by mohlo být osudné.
Zřejmě si pan Payngele buduje fan klub mezi svými mladými hnědými myšlenkovýni soukmenovci.
**************************************************************
Naproti tomu s Vámi nesouhlasím, pokud zde chcete udělat výjimku a povolit pod tímto blogem sprostá slova.
Ne proto, že by i hodně vulgární slova na adresu pana bioetika nebyla vzhledem k disproporci mezi software jeho čelních mozkových laloků a funkcí, kterou s dopuštěním Božím na škole zastává, něžnými eufemismy.

Ale měli bychom dodržovat vlastní pravidla.
Myslím, a mnohokrát jsem to řekl, že nemám nic proti bruslení u mantinelů. Ale já bych porušení pravidel neuvolňoval. Volební saturnálie skončily a já se přimlouvám,aby byla znovu nastavena Vaše stará a osvědčená laťka.

A nebuďte smutnej, já jsem smutnej minimálně za dva (a jsem ochoten za Vás i tiše zvracet.)
30. 01. 2013 | 22:04

Deratizátor napsal(a):

Pane Payne,
jenom pro připomenutí - po volbách v roce 2006, když vyhrál Paroubek a ČSSD Pyrrhovo vítězství to byl Kalousek (tehdy ještě lidovec), kdo by klidně, bez jakýchkoliv skrupulí, šel do koaličního holportu s ČSSD s podporou komunistické strany (pak kvůli tomu v KDU-ČSL musel skončit, tak si založil TOP09, vzal si s sebou kamarády z KDU, ta zůstala v troskách, vzal si jako štít knížete, aby nebylo moc vidět že TOP09 = Kalousek a proskotačil až přímo k vládním penězovodům a stal se ministrem financí)

Tohle si asi médii mediálně zmedializovaní voliči Karla knížete, který je té vlády součástí a TOP09 "předsedou" nepamatují (nebo jim to masáž vymyla z hlavy) .... umělce neberu v potaz, "nejsou to moji umělci".

Ti co mají mozek v hlavě si to pamatují a proto nevolili Kalouskovu klaku, která se za knížetem ve stínu schovává a čeká na kořist. Pravda, Zeman je taky prd volba, ale než volit knížete a to co by se dotáhlo s ním, to raději sežrat oba volební lístky i s obálkou.

viz:
http://www.radio.cz/cz/rubrika/zpravy/zpravy-2006-08-25

http://www.e-polis.cz/nazory-a-glosy/170-povolebni-vyjednavani-v-roce-2006.html
30. 01. 2013 | 22:08

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

smazal jsem dva texty obsahující hrubou nadávku ("kráva"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 01. 2013 | 22:09

pamětník napsal(a):

komentator:
Tak nevím, jak to říct a neurazit - prý na falešné zuby pastu nikdo nepotřebuje. To se vylíhlo přímo ve Vaší komentátorské hlavičce, že M. Zeman má falešné zuby? Jsem starší, ale zubní pastu si kupovat musím.
30. 01. 2013 | 22:14

Claude napsal(a):

Pane Stejskal na nekorektní hovadinu se nedá psát korektní debata, to by znamenalo přijmout nevychovanost toho Jana Payna a nekulturnost tohoto blogu.
30. 01. 2013 | 22:14

whoocares napsal(a):

Kyselé hrozny suchoprda, která se evidentně nikdy na žádný vtípek nezmohl...
30. 01. 2013 | 22:15

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane Jáchyme,

vulgarismy i sprosté nadávky mažu. Vždy, když na ně narazím, tedy i pod tímto blogem.

Mažu i různé konotace odkazující na nacismus a spojující s ním zde publikující konkrétní lidi či třeba demokratické státní instituce. Zde to jde dost těžko, autor mi jaksi tuto možnost svým textem odebral. Alespoň z mého pohledu.

Nejsem smutnej, spíš mám pocit, že jsem někde udělal chybu ve svých uváhách. Většina lidí debatovat nechce. Buď mlčí, anebo píše to, co s debatou nemá nic společného. Vanitas.

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 22:15

stejskal napsal(a):

Řekl bych, že je to přesně naopak, pane Claude.

Proti nekulturnosti a nevychovanosti nekulturnost a nevychovanost nic nezmůže. Ba právě naopak, tyto jen eskaluje.

Hezký večer.

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 22:18

L.Z. napsal(a):

Co takhle doktor Chocholoušek? Měl by jste ho přece jen konečně navštívit! A zkuste si na to naučit třeba tuto říkanku:
Chtěl jsem volit KARLÍKA, ale on nic neříká, když chce mluvit nějak prská, jazyk se mu divně mrská! Z huby lezou divná slova, nerozumím, musíš znova! Ač se snaží sebevíc, nerozumím vůbec nic! Jak usedne, tak hned spí. Kdo je za ním, kdo to ví? Když se vrátíš o kousek – je to chemik Kalousek! Ty chceš dělat presidenta??? Vždyť vypadáš na dementa. Dělal bys jen ostudu, tak tě volit nebudu.
30. 01. 2013 | 22:19

Bořivoj Nazeďchcal napsal(a):

stejskal napsal(a):
A proč mi to píšete, pane Stroži?

Chápu Vaše rozhořčení, já svůj názor v debatě ale už sdělil. Autorův dle mého velmi nevkusný a necitlivý blog vyvolal obdobné reakce. Jak zde někdo trefně napsal, někteří lidé zřejmě cítí potřebu se předhánět, kdo napíše něco horšího. Společnosti a veřejnému diskursu tím přispívají přibližně stejně hodnotně.

Hezký večer.

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 21:53
----------------------------------
obávám se, že nelze napsat nic horšího, než napsal hnědý demokrat payne.
Přírodovědec měl s tím hnědnutím pravdu.
30. 01. 2013 | 22:19

pamětník napsal(a):

Patrik:
"Dobrá zpráva je, že se Karel Schwarzenberg další volby nedožije." S tím bylo počítáno, proto taky taková barnumská reklama knížete. Ovšem do té doby by čím dál senilnější a povolnější kníže tím víc posloužil.
30. 01. 2013 | 22:20

stejskal napsal(a):

To se mýlíte, pane Nazeďchcale,

lidé sem píší pdobné věci poměrně často. Zejména kolem voleb jsou takovýchto nechutných úvah plné debaty.

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 22:23

občanka napsal(a):

Jak může někdo tak hluboce klesnout?Bez těch,kterými pohrdáte,byste umřel hlady,s holým zadkem a pod mostem!Vy elito národa.Jestli inteligence takto myslí a vyjadřuje se,tak budu raději patřit mezi poctivou a slušnou spodinu.
30. 01. 2013 | 22:24

Anuszka napsal(a):

pro Agu: Ano, jsou lékaři, kteří dodržují dekorum i na lékařském pokoji, nedělám si ale iluze, že je jich nějak hodně, stejně jako si myslím, že všichni někdy v soukromí děláme nebo říkáme věci, o kterých nechceme veřejnost informovat... a někdy opravdu nejsme korektní...už jsem toho slyšela hodně přes čáru a tady je to hodně běžné, možná je pan Payne zloduch - to nedokážu posoudit - jeho blogy vlastně nečtu - já jsem hodnotila situaci...neposuzuji lidi podle jedné věty - i když i ta o nás vypovídá mnohé...
30. 01. 2013 | 22:25

mb napsal(a):

mám ještě paralelu ... mezi ethikem a průměrem odumřivších komunistů ... to je jako když profesor Čudák, po desítkách let ordinování na gynekologii zjistí, že tam dole nemá to, co tam mít má ... je to asi podobná fachidiocie ...

http://www.stream.cz/retro/gynekologie/14153-gynekologie-2-dil-15-kunda

http://www.stream.cz/retro/gynekologie/61285-gynekologie-2-dil-16-cudak

http://www.stream.cz/retro/gynekologie/61695-gynekologie-2-dil-17-karantena

Že náš okresní gynekolog má ...
30. 01. 2013 | 22:25

Ládik!!! napsal(a):

16 je málo, nebo hodně? Chybí podrobný rozbor.
30. 01. 2013 | 22:25

Petr napsal(a):

A JEŠTĚ LEPŠÍ ZPRÁVA :
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/za-komunismu-bylo-lepe-mysli-si-vice-nez-polovina-cechu_259882.html
30. 01. 2013 | 22:31

Ivan napsal(a):

Vyčkávací taktika nebude fungovat. Za každého uhynulého voliče KSČM Kalousek s Nečasem vytvoří minimálně 100 jiných. A ještě mám pro autora jednu špatnou zprávu: členství v ODS a dokonce ani knížecí titul nedokáže odvrátit smrt.
30. 01. 2013 | 22:37

Da.Rock napsal(a):

"Když mě někdo uráží, tak jsem naprosto oprávněn mu dát facku. Doufám, že to bude mít dostatečný pedagogický efekt, pod jistou úrovní se sluší i pořádná facka. Já když jsem byl drzý, tak jsem od otce taky dostal facku, to člověku neškodí."
Slova pana Schwarzenberga.
Pan Payne by ji dnes potřeboval jako sůl. Ve virtuálním prostředí to není možné, tedy zaslouží alespoň nazvat řádně peprným označením.
Ani toto zde ale není možné.
Co je to za podivný kodex, který vyvoleným umožňuje zcela bezskrupulózně urážet, dehonestovat, plivat jedovaté sliny a napadeným znemožňuje jakoukoliv obranu???
Payne může být rád, že se mu dnes dostalo jen facek virtuálních. Kdyby se měli ti, které dnes urazil, začít bránit dle rady Schwarzenberga, nerozchodil by to.
30. 01. 2013 | 22:40

Claude napsal(a):

Pane Stejskal, proč tedy podporujete takové nechutné úvahy. "Když spočteme průměr, ukazuje se, že každý den včetně svátků, nedělí a sobot umře 16 komunistů a potažmo 16 voličů Miloše Zemana..... - míní Jan Payne, který vyučuje bioetiku na lékařské fakultě Karlovy univerzity." Takovéto kalkuly mi připomínají kalkuly německých myslitelů ve 30. a 40. letech min. stol. To musí být uveřejněno na czeských blocích? Z čech se kultura vypařila? Nebo to je součást současné czeské kultury? Jsem z toho šokován.
30. 01. 2013 | 22:42

stejskal napsal(a):

Z čeho usuzujete, že podporuji Vámi zmiňované úvahy, pane Claude?

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 22:45

Zombie napsal(a):

Dobrá, příští volby tedy budou směřovat docela jinam. Kdy že má ta sláva zase být, za 5 roků? To se fakt chcete opičit po Rusku 80.let a nechat umírat sešlostí věkem jednoho prezidenta za druhým? Ještě že volím nohama, jinak bych se uchodil k urnám (volebním). Přesto - fascinace smrtí u lékaře, to je snad rovnou pro Freuda, ne?
30. 01. 2013 | 22:47

Lála napsal(a):

Zemana volili lidé stojící oběma nohama na zemi, bez rozdílu věku i vzdělání, lidé kteří skutečně tvoří nějaké hodnoty. Jsou mezi "pravdoláskaři" takoví? "Knížete" volili lehce zmanipulovatelní, tedy bez vlastního názoru a ti, co mají případnou změnou co ztratit.
30. 01. 2013 | 22:49

mb napsal(a):

Zombie ... mohli jsme si zvolit mladého prezidenta ... ALE MY JSME ŘEKLI NE !!! ( řepa by vám to vysvětlil i s Dolly Potátou ... řepa před odchodem na odpočinek byste nám mohl sdělit svou volbu v prvním kole ...)
30. 01. 2013 | 22:57

český maloměšťák napsal(a):

Stejskal
V ČEM pokračovat ?
Že já něco napíšu a vy to smažete ?
Není v čem pokračovat....
To si jen namlouváte, že se v něčem pokračuje - vy jste zde kápo. Vy mažete, blokujete, ukazujete - nach links, nach rechts.

Dobrou noc.
-----------
Payne, co to tak zvednou na 17 ? Aspoň jeden den v roce ?
Nebo aspoň jeden den v jednom roce ?
Kolik vám, Payne, vlastně ještě zbývá na dožití ?
Hmm...nic moc teda. Na bioetika. Ale stihnout se to dá.

Dobrou noc.
30. 01. 2013 | 23:09

stejskal napsal(a):

Rozumím, pane maloměšťáku,

čili abychom to shrnuli: pokud zde budete lidi (třeba jiné diskutující) nazývat "fašistickými kurvami" či psát implikace doporučujícít zabití kohokoliv nájemným vrahem, budu Vaše texty mazat. Všechny. Blokovat Vaší adresu a dělat prostě vše proto, abyste zde nepublikoval.

Pokud se toho (jakož i dalšího porušování zdejších pravidel) dokážete vystříhat, nebudu si Vás všímat.

Ostatní je pouze a jen na Vás.

Též Vám přeju dobrou noc.

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 23:22

B.B. napsal(a):

Vážený pane Stejskale, myslím si, že příspěvek pana Payna skutečně přesahuje tu základní mez tolerantnosti vůči názorům. Šikana a to co bych nazval "šikanózní" atmosférou ve společnosti začíná vždy útokem na někoho, kdo je ve společnosti neoblíbený (což příznivci KSČM jsou) a jakýmsi odhledem od toho, že k šikaně určená skupina lidí je také tvořená lidmi. Když se někdo raduje z úmrtí určité skupiny lidí, je to nakročení k něčemu mnohem horšímu a nebezpečnějšímu než této - pro mě nepochopitelné a lidsky neuvěřitelné - radosti. Dnes to budou komunisté (ev. černoši, asiati či židé), zítra sociální demokrati a pozítří liberálové. Prosím smažte ten příspěvek ať se aktuálně.cz nestane tím, čím určitě být nechce. Děkuji moc.
30. 01. 2013 | 23:33

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Stejskale,věřil jsem,že tu nechutnost stáhnete,a kdybych žil v právním státě,tak poprvé na někoho podám trestní oznámení a to na vás. Vždyť máte malé děti,tak se proberte,než bude pozdě....Kdo proti fašismu nebojuje,tak sám je fašistou!!!
30. 01. 2013 | 23:40

Almo G™ napsal(a):

Nevím, jestli je dobrá zpráva, že Aktuálně už jede "hnědou linii" víceméně otevřeně.

Očekával bych zde něco ve smyslu:

---------------------------------
"Rozumím, pane Payne,

čili abychom to shrnuli: pokud zde budete vyjadřovat své uspokojení či dokonce radost nad umíráním lidí, například stoupenců Vámi nefavorizovaného politika, budu Vaše texty mazat. Všechny. Blokovat Vaší adresu a dělat prostě vše proto, abyste zde nepublikoval.

Pokud se toho (jakož i dalšího porušování zdejších pravidel) dokážete vystříhat, nebudu si Vás všímat.

Ostatní je pouze a jen na Vás.

Též Vám přeju dobrou noc.

Libor Stejskal, editor blogů"
---------------------------------

Jak je vidět, tohoto se zde nedočkáme. Namísto toho zde Aktuálně mistruje toho, kdo blog kritizuje. Na vedlejším blogu překročil K.Hvížďala zásadním způsobem kodex blogera, ovšem ani tam to nijak nevadí.

Jedni mohou cokoliv. Ostatní...
30. 01. 2013 | 23:46

Gru napsal(a):

Váženy pane Editore blogů,

i když uznávám, že příspěvky pana českého maloměšťáka jsou povětšinou nadměrně dlouhé a prošpikované leckdy ostrými odsudky, přesto mi připadá navěrohodné vaše selektivní pohoršování, které současně strpí autory, jejichž zveřejněný myšlenkový arzenál se blíží proponentům akce typu T4. Pokud tu - je jedno pod jakoukoliv záminkou a s jakoukoliv výmluvou - ponecháváte blogy tohoto ražení, pak je vaše editorské konání podloženo pouze mocensky, o etice však řeč být nemůže.
30. 01. 2013 | 23:48

Sylva Šauerová napsal(a):

Všem, kteří se pohoršují :

Ano, blog dr. Payna nelze považovat za korektní a autor si je toho jistě vědom. Nastavil v něm ale - a domnívám se, že docela záměrně - tvář všem, kteří si v uplynulých zhruba 10ti dnech žádných nekorektností buď vůbec nepovšimli a pokud ano, popírali je, v lepším případě bagatelizovali. Teprve ale tehdy, až se budete, milí diskutující, stejně aktivně a stejně zásadově vymezovat proti všem lžím a podpásovkám prezidentské volby (a nejen jí), budete moci být důvěryhodní. Do té doby ne.
30. 01. 2013 | 23:48

mb napsal(a):

payne, pravdoláskař
tě očima laská
nežli den v noc se obrátí
napočítá do šestnácti
no tak bombometníkovi pomož
a nezáleží zda je komouš
cestička ven je zavátá
a kosu brousí zubatá ...

brou ...
30. 01. 2013 | 23:51

peter principle napsal(a):

Payne, k noze!
30. 01. 2013 | 23:52

pamětník napsal(a):

Bože, jak hluboko klesla
paní Sylva Šauerová!

Dosud jsem kritizoval její příchylnost k účelovým lžím.
30. 01. 2013 | 23:57

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane B.B.,

svá stanoviska (jak osobní, tak coby správce blogů) jsem opakovaně napsal v této debatě. Nemám důvod na nich nic měnit. Neberte to prosím jako aroganci, ale zodpovědnost za tyto stránky přijímám a nesu já z pověření redakce. A stejně tak zodpovědnost za svá rozhodnutí.

Řada lidí, kteří jsou tímto textem stejně pohoršeni jako já, volají po jeho odstranění. Jiní - podobně jako já - mají za to, že by zde měl zůstat. Neporušuje zdejší pravidla a je dobře, že se k němu mohou debatující kriticky vyjádřit.

Jsem přesvědčen, že cenzura názorů je špatná. Smysl má udržovat debatní prostředí prosté hrubých nadávek, výzev k násilí (viz můj text z 30. 01. 2013 | 23:22) či porušování zákonů. Protože jinak se debatovat nedá. Vše ostatní je věc do diskuse, i když se nám to často nelíbí.

Věřím, že tento můj postoj pochopíte.

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 23:58

N. napsal(a):

Pane docente,
škoda, že se dnešního dne nedožil váš otec, Harry Payne (Pazdera) který byl také člen KSČ a zemřel asi v 75 letech. Nebo toho by jste z vašeho hodnocení vyjmul?
31. 01. 2013 | 00:00

bb napsal(a):

Paní Šauerová, jak to napsat slušně? Podle mého názoru se hluboce mýlíte. Jednak je Vaše argumentace podobná argumentaci pověstné slečny Kočí - ano pan Payne tu píše nechutnosti proto, aby se ostatní odkopali ... jistě uznáte, že to nezní věrohodně. Nu a pak to, kdo co kritizoval - já sám jsem volil K.S. a pana Zemana považuji za hulváta a svým způsobem egomaniaka. To ovšem neznamená, že se budu radovat ze smrti jeho voličů!!! Necítíte, jak je to vyjádření ještě horší, než to co říká Zeman? Pak Vás ovšem nechápu.
31. 01. 2013 | 00:01

stejskal napsal(a):

To je ale cesta do pekel, paní Šauerová.

Budeme si tak dlouho navzájem nastavovat zrcadla a dokazovat si podobnými provokacemi svá (skutečná či domnělá) pokrytectví, až se zase začneme vraždit. Tento přístup to provokuje stejně jako ten, který kritizujete. Budeme šířit pravdu, až nezůstane kámeni na kameni.

Dobrou noc.

Libor Stejskal

P.S. Už dlouho jsem neodcházel z těchto stránek tak znechucen jako dnes.
31. 01. 2013 | 00:03

Reveil napsal(a):

Sylva Šauerová

Já se opakovaně vymezuji proti lžím a podpásovkám prezidentské volby. V první řadě proti lživému přisvojování šlechtického titulu jedním z kandidátů, který šlechticem není a nikdy nebyl - v tom ohledu se řadí po bok takového hochštaplera, jakým je pan Lukáš Kohout.
Osobně jsem viděl, jak tento falešný šlechtic popíral své výroky ohledně prezidentských dekretů a stavění prezidenta Beneše před soud, ačkoliv si musel být vědom, že záznamy jeho výroků jsou běžně dostupné.

Tyto skutečnosti pochopitelně u řady voličů musely jeětě podtrhnout celkový negativní dojem ze somnolentního, balbutujícího a dušného kandidáta. Ostatně, vezmu-li v potaz lékařské vysvědčení, kterým se prokazuje, neubráním se vzpomínce na stejné vysvědčení, které si nechal vystavit jeden rakouský politik, který měl rovněž bezvadný ¨zdravotní stav, ač v dotyčné době trpěl cukrovkou, kriticky vysokým tlakem a selháním ledvin... krajově specifickáí záležitost?
31. 01. 2013 | 00:05

bb napsal(a):

Vážený pane Stejskale, určitě se shodneme na tom, že to je Vaše práce a Vaše odpovědnost, tudíž rozhodnutí je na Vás. V tom necítím žádnou aroganci, jen zodpovědnost za "svěřený úkol" či jak to napsat. Já jen cítím, že právě zvolení Miloše Zemana signalizuje určitý posun do "mentální atmosféry", ve které bude hulvátství tolerováno nebo dokonce chápáno pozitivně. Odtud je jen krok k tomu libovolné "druhé" nejdřív hodnotově a pak postupně i zvykově odsouvat a odlidšťovat a pak stačí několikaletá ekonomická či jaká krize a budeme tu mít průšvih jedna báseň. Netolerance skoro vždy začíná neúctou. Nu a to co napsal pan Payne je právě tímto směrem. Mě vůbec nevadí jiné názory než mám já - naopak pestrost je skvělá - ale agresivní, netolerantní a neuctivé věci má zastánce tolerance kritizovat a nebýt k nim tolerantní.
31. 01. 2013 | 00:15

Lodo napsal(a):

tak a příště spočítat, kolik denně umírá pseudointelektuálů a profesorů bioetiky. už aby byli všichni po smrti, že?
31. 01. 2013 | 00:15

český maloměšťák napsal(a):

Stejskal
Kohokoliv ? Jen jednou a jednoho...kdo se tady radoval z obrázku nahého Zemana se svou dcerou v kalhiotkách...což je vizualizace odporné, goebbelsovské propagandy.

Takže rčení " Je třeba zabít Sekala" chcete zakázat ?
A jak ? Tak dlouhý mazalský dráp nemáte. :)

/navíc bylo několikrát vysvětleno - jak to je zamýšleno s tím " zabitím Sekalů"...ale vy samozřejmě slyšet nechcete žádné vysvětlení...tak jako nechcete slyšet mou prosbu, kdy někdo zneužil můj nick a nazval při jeho použití zde někoho /už nevím koho....tuším že dokonce vás/ grázlem .

Překrucování vám jde moc dobře.
A nic to nestojí, viďte ? :)
--------------
Ostatně můžete se přidat k Paynovi ....že prý to teda zvedne na 18 denně...když mu někoho dalšího dohodím.
Říkal ale že to musí být někdo, kdo vyrůstal v komunitickém režimu.
Ale možná že je mu to v podstatě jedno.
Kus jako kus.
31. 01. 2013 | 00:19

český maloměšťák napsal(a):

"Do té doby ne. "
Řekl císař a papež Šauerová.
Amen.

Dobrou noc všem !!!
31. 01. 2013 | 00:21

jorbl napsal(a):

Pane Payne, Vy jste optimista!
S odstupem času považuji sice výsledek voleb taky na místní poměry za překvapivě dobrý, ale zároveň i za maximum, kterého se bude dát po několik generací dosáhnout.
31. 01. 2013 | 00:23

mb napsal(a):

P.S. Už dlouho jsem neodcházel z těchto stránek tak znechucen jako dnes.

pro stejskyho na dobrou noc, na zlepšení nálady či na dobré vstávání ...

https://www.youtube.com/watch?v=BCG1Iux87xw
31. 01. 2013 | 00:25

klidek napsal(a):

Psala-li toto skutečně osoba jménem Jan Payne, pak upřímně říkám: Uvědomujete si vůbec, že tenhle Váš výplod jen tak mimochodem adoruje smrt lidí určitého polického názoru? Uvědomujete si současně, že se tím svým způsobem dopouštíte trestného činu? Slovo demokracie okolo Vás očividně prosvištělo jen tak mimochodem, aniž zanechalo sebemenší odezvu, očividně vůbec nechápete co se za tímhle slovem skrývá... Nezbývá mi než parafrázovat jeden literární citát" "Jsi kretén, Jane Payne, naprostý hovado!"

Pokud to za autora psal někdo jiný, pak říkám: Pozor pane Payne, někdo se z Vás snaží učinit naprostého debila...
31. 01. 2013 | 00:25

melčákova pohanka napsal(a):

Hlava mi nebrala,jak je možné,že tolik dětí a mladých se chová jako Hitlerjungend,až dnes jsem díky nacistickému Paynemu pochopil. Když je učí a vychovává Payne a spol.,tak se není čemu divit...Jestli akademická obec se od tohoto nácka nedistancuje a nedá mu okamžitou výpověď,tak nás čeká šílená generace. Stále jsem nechápal, v čem měla spočívat ta změna zvolením KS? Dnes jsem pochopil!!!
31. 01. 2013 | 00:44

Ares napsal(a):

Možná bychom zde mohli mít nějaké ceny. Amíci mají Oscara, tak my bychom mohli mít třeba Libora. Na rozdíl od některých si nemyslím, že by se podobné kusy měli mazat nebo nechat zapadnout.

Něco jako - A Libora v kategorii nejblbější blog získává….. Jan Payne s blogem Dobrá zpráva. Gratulujeme.

V poslední době jsem zde zaznamenal tři případy, které by si vysloveně říkali o nominaci na nějakou cenu. Tohle, Just a jeho aktualizace a pak ta Hasenkopfova protiněmecká šaškárna.
31. 01. 2013 | 00:46

český maloměšťák napsal(a):

Blog je pitomý a zlý, zkusme se tedy na "věc" podívat z jiného úhlu :

http://www.finmag.cz/cs/finmag/kaleidoskop/mytus-prelidneni/

Pokud bychom i nyní použili optiku skupinového narcismu, ale koukali bychom nyní ne ze sofa umístěného v bytě na Vinohradech, nýbržto škvírou v okně nějaké chýše v Africe, mohli bychom napsat :

"...Připomeňme si, že hlavní disciplinovanou kohortou konzumentů spotřební společnosti je zejména střední třída v Evropě a že té, spolu s nostalgickými pamětníky báječných časů před rokem 1970 - kdy mohla nadměrně spotřebovávat bez toho, aniž by se enormně zadlužovala, stále ubývá (průměrný věk členů této střední třídy je 50 roků a v Praze dokonce 55 roků).

Když spočteme průměr, ukazuje se, že každý den včetně svátků, nedělí a sobot umře 1000 příslušníků střední třídy a potažmo 1000 nepřátel lidstva jako celku.
Když k tomu připočteme již naprosto zkorumpovanou a rozpadlou JKF /Jednotnou Kulturní Frontu/ v Praze a duševně vyprázdněná tamní média s podobnou minulostí, máme před sebou nadějnou budoucnost...."

Což je také zlé a nesmyslné. Skutečnosti neodpovídající.
31. 01. 2013 | 00:50

PeN napsal(a):

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

smazal jsem dva texty obsahující hrubou nadávku ("kráva"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
----------------------------------------
Výborně, pane Stejskale, ochránče jemných mravů. A kdy tedy konečně smáznete tento nechutný blog oslavující smrt lidí s jiným politickým názorem?

Jak je na dně, pane Stejskale? A klesáte ještě, nebo už padáte? Tfuj!!!
31. 01. 2013 | 00:51

Sylva Šauerová napsal(a):

Panu Stejskalovi :

Všimla jsem si, pane Stejskale, jak zasypáváte příkopy. To ale v tyto dny a ještě hodně dlouho fungovat nemůže a nebude. Často v diskusích čtu a slyším (včera, resp. v úterý večer, např. dr. Dryml v Událostech, komentářích), že protistrana odmítá respektovat výsledek demokratické volby a odmítá tedy demokracii jako takovou. U Drymla jde o demagogickou manipulaci (znám ho osobně a docela dobře), u četných diskutujících, kteří tvrdí totéž, řekla bych, jde o nepochopení.

Kandidát, který zvítězil za pomoci lhaní, nepravdivých obvinění, povzbuzování národnostní nenávisti, utvrzování náckovských stereotypů a porušování volebního zákona NEZVÍTĚZIL DEMOKRATICKY, a NEMŮŽE PROTO REPREZENTOVAT DEMOKRACII. Demokracie není jen vůle většiny, demokracie je i hodnotový systém, který má m.j. zajišťovat také spravedlnost.

Z tohoto důvodu je třeba se proti němu a zejm. ZPŮSOBU vedení kampaně vymezovat a jasně pojmenovávat, co se stalo. Předpokládám, že za čas, až Zemanovi voliči uvidí, co svou volbou způsobili, se začnou zamýšlet nad tím, zda náhodou média či jednotliví politologové a žurnalisté předem nevarovali důvodně a začnou brát zpátečku. Až jim jejich kandidát nezařídí, co si představovali, až uvidí, že jeho arogance a buranství nepřináší společnosti nic, než právě a jen tu sprostotu. Pak teprve bude moci dojít k uklidnění a postupnému porozumění mezi lidmi. To bude ale trvat dlouho, myslím, že můžeme hovořit o řádu let.
Že zvolil dr. Payne brutální způsob ? Zemanova a Klausova nenávistná šovinistická kampaň brutální nebyla ? A druhá strana že na to má mlčet a zasypávat příkopy ? Volba, jak mnoho lidí nepochopilo, nebyla přece vůbec mezi levicí a pravicí, ale mezi mezi demokracií a nacionalismem (jistě jste si všiml, kdo stojí sešikován vedle Zemana a Klause jako jeden muž). Ne, pane Stejskale, mlčeli jsme dost dlouho, mnoho a mnoho let. Teď už to nepůjde, občanská společnost je relativně zaktivizovaná. Pravda, zatím jen proti rozkrádání a likvidaci právního státu, další rýsující se nebezpečí doposud nijak zásadně nevnímá, to se ale může změnit. Může se stát, jak píšete, že za uchování demokracie opravdu bude nutné nakonec bojovat. Mám celkem jasno, kde bych v takovém případě stála. To i kdyby to znovu nemělo dobře dopadnout.
31. 01. 2013 | 01:07

český maloměšťák napsal(a):

S.Š.
KOnečně máte nepřítele. Ja, endlich.
A Háva and spol. se vám/nám/ všem směje...koho jste/jsme/ si to našli.

"...zatím jen proti rozkrádání a likvidaci právního státu, další rýsující se nebezpečí doposud nijak zásadně nevnímá, to se ale může změnit..."

Jen ?
Právě že likvidace právního státu a jeho rozkrádání vytváří vhodné podmínky pro to, aby se moci uchopila různá individua, která po blozích udržují a přiživují ten šovinismus, selektivně posuzují realitu, paušálně soudí celou velkou skupinu občanů /voliči Zemana/, mnohdy se dokonce radují z toho, že budou umírat jejich političtí rivalové....

Podle skutků, o tom žádná.
Ale to je asi tak vše. Dál už to není o osobách...ale o mechanismech a efektivitě kontroly nad dotyčnými.
Je pak zvláštní, pokud někdo obviní ze všeho nečistého zlého tkzv. opoziční smlouvu...a pak deset let dříme ve sněmovně. Nebo vypustí hlášku, že " no . co, co, všade se krade a kradlo se...to už tak býfá..."
To je velmi žertovné /černý, morbidní humor/.

P.S. Verzálky jsou zde zakázány...považují se za nefér prostředky a také za projev hysterie.
31. 01. 2013 | 01:38

denda napsal(a):

To co autor maúsal není úlet ale filůozofie jeho a jemu podobných:

Jak se dívá současná politická elita na staré občany, vyjádřil právě nový japonský ministr financí Taro Aso. V pondělí řekl oficiálně a vážně toto:

"Staří by si měli pospíšit umřít, aby osvobodili stát od nákladů lékařské péče".

http://www.outsidermedia.cz/-Vy-stari-koukejte-uz-konecne-umrit--1.aspx
31. 01. 2013 | 01:43

Josef K. napsal(a):

Pen Payne, jste dost chytrý, abyste věděl, že tomu tak není. Rozhodujícím faktorem volby byl dav, ten většinou stranickost nemá. Jiná věc je, kvalita a hodnotová orientace davu, která je vskutku normalizační.
31. 01. 2013 | 01:50

Karel napsal(a):

Inu, pravdoláskař. Co k tomu říct. Chucpe.
31. 01. 2013 | 01:51

český maloměšťák napsal(a):

denda
KUlt zdraví , krásy , mládí....znalo i nacistické Německo.
Pak ti krásní , zdraví a mladí smrděli v zákopech a měli velké štěstí, když se jim ti staří doma starali o děti a majetky. Potažmo o manželky . Anebo když se vrátili se všema hnátama a měli na hlavě aspoň pár šedivých chlupů a v hlavě ne až tak moc velkou žumpu.

To je stará písnička...obehraná.
Něco lepšího tam není ? :)
Není, co ? :(

Tak jednu :
https://www.youtube.com/watch?v=BYYrOv8nb80

Začíná mi docházet proč kdysi Židé vynalezli cenné papíry. A vzdávám hold B.Gatesovi, že díky němu je můžeme převést z jednoho konce zeměkoule na druhý za pár sekund. A tam si je vyzvednout.
Prozíraví lidé - ti Židé.
Co ale s pozemky a s nemovitostmi ?
Že je mladí budou udržovat a starat se o ně jako o vlastní - až do návratu starých ?
Jen aby, jen aby !!!

Ostatně nerozumím tomu, že by měl někdo, z jehož daní se postavily nemocnice a z jehož daní se platila studia doktorům...že by měl být ve frontě předběhnut nějakým šulínem, který si ve třiceti užívá Mama hotelu a myslí si, že když mu strhnou každý měsíc pár táců na daních...tak má na tohle nárok.
Naštěstí šulínů moc není...to nás jen tak straší v médiích. Vyjdete ven...a všichni jsou na sebe hodní, nekradou a starým se neposmívají.
Někteří jim sice přejí smrt...ale to jen aby jim otiskli článek v novinách. JInak si samozřejmě svých starých příbuzných váží a předkům na hřbitově chodí na Dušičky zpívat Ave Maria.
Já je chápu - jak se před jedním objeví bílý, čistý, nepopsaný papír...to je vám taková výzva , to je takové pokušení, takové vzrušení...to pak jeden sedne a píše , až se mu z péra kouří.
Uvažuje až pak.
Nebo taky ne.
31. 01. 2013 | 02:09

S.Š. napsal(a):

český maloměšťák :
Ale kdež, pokud jde o "nepřítele", o Klausovi mám jasno už léta, snad jste to alespoň někdy měl možnost číst. Vždyť tu píšu, to po léta, pořád to samé. Opravdu se nepamatujete, co jsem zde psala kupř. o D.O.S.T. (zaťaté pěsti a "Intelektuálové, jděte do hajzlu !") ? Teď na příkladné náckovské kampani, na níž se leckdo nechal nachytat, zvítězil Zeman podporovaný Klausem, Filipem, Štěpánem, Zbytkem, Zavadilem, Vandasem, Bobošíkovou, Semínem. Tak co, český maloměšťáku, jak se Vám líbí tahle dobře sešikovaná fronta ? Asi se domníváte, že ten spolek se dal dohromady jen tak, náhodou ... :-) Náhoda to ovšem není, Klaus nikdy nepostupuje náhodně, měl byste to vědět. O tom, co se vlastně stalo, se budete mít ještě možnost přesvědčit, to až se kupř. ocitnou v ohrožení nejrůznější demokratické instituce (a nejen tehdy). Bojovníci proti Schwarzenbergovi ale příliš daleko nehledí. Hávu nechte být, ten s Klaus-Zemanovým spolkem nemá do činění nic.
31. 01. 2013 | 03:00

Yosif K napsal(a):

Cituji socana zaorálka:
Miloš Zeman, to je takové Klausovo dvojče. Prezidentský kandidát Zeman nám před očima předvádí totálně černě financovanou volební kampaň. Jeho od jara vedená kampaň stojí desítky milionů korun, odhady mluví o sto milionech, ale Zemanova partička bez uzardění uvádí 5-8 milionů. Ne nadarmo uvádí server Demagog.cz, že Zeman si ve všech údajích a výrocích, které vypouští z pusy, vymýšlí suverénně nejvíc ze všech kandidátů. Miroslav Šlouf a jeho lidé si jsou jisti, že jim toto všechno nakonec projde, a úspěch tradičně posvětí jakékoliv prostředky. Nakonec skoro jediný větší zdroj peněz, který oficiálně uvádějí, jsou příspěvky od exekutorů. Jak uvedly Hospodářské noviny, přiznávají milion od soudního exekutora a předsedou strany SPOZ je člověk, který má podíl ve firmě, jež dělá exekuce pro pražský dopravní podnik. Všimněte si, že Zemanovi vůbec nevadí peníze získané z tak nemravného vysávání lidí. Zeptal bych se Miloše Zemana na případ té vážně nemocné ženy, která z dluhu 60 Kč u pražského dopravního podniku má dnes exekuci na 200 tisíc, je naprosto zoufalá a uvažuje, že prodá své orgány na transplantaci. Jestli je Zeman levicový kandidát, tak velmi zvláštního ražení! Především je to bílý kůň peněz a zájmů, o kterých nemáme vědět vůbec nic.

Proč o tom nesmí vědět? Důvody jsou dva. Buď se jedná o prostředky nelegálně nabyté, anebo se nesmí prozradit, kdo za tuto pomoc má zítra získat protislužbu. Pozoruhodné je, jak Zeman říká, že má různé peníze slíbené a že mu ještě přijdou. Co takhle amnestie? Zemanovým podporovatelem Klausem provedená amnestie se zřejmě zase jen náhodou dotýká řady lidí spojených se Zemanem. Zastavuje se vyšetřování H-systému, ve kterém se prokazatelně angažovalo Zemanovo alter-ego Miroslav Šlouf, zastavena je kauza Český dům v Moskvě, ve které stát utrpěl škodu více než 50 milionů korun – práce dalšího Šloufova komplice, Karla Srby.
31. 01. 2013 | 03:16

Rowdy napsal(a):

Je mi jen pětatřicet a volil jsem Zemana. Kam se mám hlásit do koncentráku?
31. 01. 2013 | 04:24

top hop hop napsal(a):

Docela se těším, že Knížete přemluví, aby kandidoval i příště. Pokud to bude taková sranda, jako nyní, bude to stát za to. Co ten toho naplácá. Úplný Vševěd.
31. 01. 2013 | 05:38

Jacob napsal(a):

Pane zakladateli ODA, kdy zaplatíte dluh, který po ODA zůstal? Poučovat, filozofovat to Vám jde, ale dluhy platit se vám nechce?
31. 01. 2013 | 06:41

scallop napsal(a):

Anastazie Králová

"Takže jde výhradně o stres politický /a také z blížícího se stáří-letos 60 let / a plat docenta bez služeb není nijak vynikající.
S KS měl vyhlídku na zabezpečení sebe a své rodiny.
A zase nic."

Dovolim si pripomenout, ze kampan uz skoncila.
31. 01. 2013 | 07:02

Brbla napsal(a):

Jo, 16 jich umře. Kolik lidí si ale uvědomí svou situaci a to kdo za ni může a stane se tak jejich následovníky? Hádám 32.
Ano, příští volby budou jiné...
31. 01. 2013 | 07:19

au napsal(a):

A co Payneho studenti? Ti budou dál chodit na jeho přednášky? Jako ovce? Ani petici nedají dohromady?
V normálních demokraciích se prostě přednášky a semináře učitele, který se zachoval takhle neeticky, ignorují. Protože každý, kdo by je navštěvoval, by sám sebe usvědčoval, že zastává podobné názory.
31. 01. 2013 | 07:32

Pavel napsal(a):

Prosím Vás, nebude lepší přestat nadávat této zrůdnosti pana P. a nebude lepší začít jednat ?
Pan P. dle mého názoru překročil Rubikon mezi občanskou společnosti a ideologii 30. let minulého století, která vzešla z Německa.
Payne dle mého názoru vyhlásil boj občanské společnosti a civilizovaným hodnotám.
Co my na to ?
Rektor UK p. Hampl
rektor@cuni.cz

Prorektor pro vnější vztahy
doc. PhDr. Michal Šobr, CSc.
vnvztahy@prorektor.cuni.cz

Kancléř UK Tomáš Jelínek
kancler@cuni.cz

Děkan 1. lékařské fakulty UK
prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc.
office@lf1.cuni.cz
31. 01. 2013 | 07:48

Radouch napsal(a):

Já má pocit, že pan Stejskal na něco narazil. Buď na limity dané vedením redakce, které je zjevně fanaticky prokarlovské, nebo na meze svého úsudku a empatie.
Připomíná mi učitele, který přísně trestá žáky za sprostá slova, ale šikanu a fyzické násilí trpí. A když se mu rodiče snaží vysvětlit, že to není dobrý nápad, a v zoufalství mu to na třídní schůzce začnou předvádět názorně, že kopanec bolí víc než slovo "kráva", tak se svým způsobem statečně nechá okopávat, ale názor rodičů není schopen pochopit.
Každopádně Aktuálně.cz pro mne skončilo jako seriózní médium.
31. 01. 2013 | 08:01

neo napsal(a):

tata:

nechci být hrubý jako vy. Drozdův příspěvek byl reakcí na mě a payna. Já se zabýval 16ti mrtvými komunisty denně. Jeho čísla tento přirozený úbytek nijak nevyvrací, prootže v jeho číslech jsou i přírustky.

Snad to stačí, abyste to pochopil.
31. 01. 2013 | 08:08

Novotný napsal(a):

S prominutím, zde není o čem diskutovat. Není-li toto trestný čin podle Trestního zákoníku § 356 Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod, pak tedy v čem spočívá jeho nenaplnění, pane Stejskale? Konejte svou občanskou povinnost. Buď podejte trestní oznámení a blog smažte, abyste nebyl shledán ve spolčení s pachatelem, anebo podejte důkaz, že inkriminovaná úvaha o naději na brzké vymření politických odpůrců není naplněním skutkové podstaty trestného činu shora uvedeného. Děkuji za brzké vyřízení.
31. 01. 2013 | 08:17

neo napsal(a):

Novotný:

k ničemu nepodněcuje, jen uvádí statistická data, tj průměrnou úmrtnost na den a komunistu.

Nejedná se ani o fyzickou likvidaci, ani o podněcování k fyzické likvidaci, nýbrž o přirozenou smrt.

Jediné, co je tedy neetické, je titulek. Tady lze ale v zásadě o to, co jest ona dobrá zpráva.

Zda umírání komunistů a nebo úbytek komunistů. Nevidim Payneovi do hlavy, takže by na toto musel dát odpověď on. Nehledě na to, že noví přibývají i tím, jak se další generace dostává do důchodového věku.
31. 01. 2013 | 08:28

Novotný napsal(a):

Paní Šauerové, pokřikující na nás verzálkami. Vážená paní, jako většina "karlovců" (neplést s Karlovci) záměrně zaměňujete volbu a kampaň. To, proti čemu tak vzrušeně brojíte, je výsledek svobodné tajné volby milionů spoluobčanů. To, jak jste se vy karlovci sami "vyhecovali" trapnou, nekritickou, namyšlenou, tupou a prolhanou PR kampaní, ještě neznamená, že oněch bezmála pět milionů spoluobčanů se rozhodovalo podle nějakých kampaní. Jsem si jist, a vše tomu v naší polarizované společnosti nasvědčuje, že kdyby volby udeřily z čistého nebe a volilo by se bez varování, bez debat a kampaní okamžitě po vyhlášení výsledků prvního kola, dopadlo by to stejně. Za koho vlastně máte své spoluobčany, vážená názorově vyhraněná paní?
31. 01. 2013 | 08:46

AC napsal(a):

Autore této nechutnosti,

mohu vás ujistit, že po příštích volbách - a tím nemyslím presidentských - budou tací hrdinové jako vy chodit kanálama. Zajistěte si proto dostatečné množství svítilen, abyste se vzájemně neušlapali, a mějte každý pro rychlou orientaci alespoň dva kompasy, abyste zbytečně dlouho nebloudili a nevytáhli vás předčasně na světlo boží za límce. Jestli očekáváte, že tady v praxi zavedete morálku jakou předvádíte v tomto ubohém článečku, tak se včas vzpamatujte, abyste pak nelitoval. Protože nic nebude jak si namlouváte a snažíte se přesvědčit i jiné. Kdybyste znal hrubou budoucnost a směřování této země, už máte svých pět švestek dávno sbaleno a nezdržujete se výkladem svých halucinací na blogu.
31. 01. 2013 | 08:55

Novotný napsal(a):

To Neo:
Samozřejmě, že pan docent, vyučující etiku, podněcuje k nenávisti. A podobně jako vy si počíná trapně. Víte, Neo, při exhibování na hraně zákona je dobré uvážit, nad kterým ustanovením a kterého zákona je to ještě vtipné. Ostatně posuďte znovu:
Cit.: "Když spočteme průměr, ukazuje se, že každý den včetně svátků, nedělí a sobot umře 16 komunistů ...", což v závěru autor shrnul slovy, cit.: "Když k tomu připočteme ..., máme před sebou nadějnou budoucnost. Dejme se do práce!"

"
31. 01. 2013 | 08:58

Šlapal napsal(a):

Tak ujetý názor svědčí o "bolševických" manýrech autora.A to má být pedagog, docent. Koho si tato společnost pěstuje? Bude muset přijít nový "Ada", aby ty české palice znovu srovnal.Je to tu samý plebejec a odpadlá chátra, která se vzhlíží ve feudální mystifikaci jako středobodu veškerého dění a uspořádání společnosti.
31. 01. 2013 | 09:00

e.m. napsal(a):

Pane Stejskale, jste si jistý, že jste si vědom, na čem se podílíte?
:( donedávna bych toto http://www.blisty.cz/art/67279.html
považovala za konspirační teorii... ve světle aktuálního vývoje v ČR to bohužel musím brát vážně.
Jestliže pan Payne jakožto lékař pohrdá lidským životem velkého procenta svých spolubčanů, jestliže pan Kalousek a pan Schwarzenberg se snaží omezit přístup obyvatelstva ke vzdělání a zdravotní péči, na které patrně získá monopol katolická církev a bude je řízeně distribuovat, plus další jevy, které jsou zatím přítomny v zárodečné podobě, ale mají poměrně jasné směřování - jste si vědom, k jakému vývoji mohou v budoucnu vést Vaše snahy?
Vyrostla jsem na verneovkách, neboli na humanistických ideálech... To, co zde poslední dobou pozoruji, je mi nepřijatelné...
Prosím, nemažte diskusní příspěvky.
Pan Payne, Kalousek a Schwarzenberg jsou ve skutečnosti velmi nebezpeční.
Reakce diskutujících jsou zřejmě emočně vyhrocené proto, že obnažení podstaty jejich přístupu ke druhým lidem -- schválně tuto podstatu nebudu pojmenovávat, protože by Vám to poskytlo záminku ke smazání -- vyvolává jako obrannou reakci oprávněný vztek. V tuto chvíli nevidím hulvátství jako hlavní nebezpečí...

Koncentrační tábory kdysi vznikly tam, kde se lidé dokázali s tímto pohrdáním druhou lidskou bytostí identifikovat....A nepochybuji, že jejich vedení si zakládalo na své kulturnosti a dobrém vychování.
31. 01. 2013 | 09:11

cantus@email.cz napsal(a):

Pan Payne se začíná řadit do skupiny lidí, kteří se začínají u nás pomalu barvit do hněda díky tomu, že díky stranickým hádavců je u nás trvalé bezvládí. Při vší úctě k pisateli nevím, jak by pan Hejdánek přijal toto jeho vyjádření svéo bývalého studenta.. Demokracie dává možnost svobodně se vyjádřit všem stranám. Nevím, mají-li všechny minulost průzračnou. Kdybychom vzpomněli církev, v jejímž jménu se vedla spousta válek, museli bychom ji ze společnosti vyřadit jako nedemokratickou a zločineckou organizaci. Pakli dotyčný studoval a psal práci takovým způsobem, jak formuluje věty zde, patrně vidíme, že jsme narazili na počátek teoretických kořenů nešťastné univerzity v městě piva. Vím, že moje tvrzení je teď velmi podobné tomu autorovu a zasloužil bych přes hubu stejně jako on. Jenže být profesorem biotiky bych se podobným vyjádřením vyhnul. Přednášet tímto způsobem mládeži je hrůzyplná představa, že charakter mládeže zdegenerované „svobodnými“ sdělovacími prostředky se změní ke stavu, který nastal v jižních Čechách. Až budeme jednou dělat přehled ideologů genocidy, nezapomeňme na tohoto jedince. Již dnes by místo na lékařské klinice měl pobývat na psychiatrii na kontrolovaném oddělení.
31. 01. 2013 | 09:13

dříve čtenář napsal(a):

Zatím nejlepší příspěvek : umělecký dojem 5,9, technická hodnota 6,0!

Poprosil bych pana payneho, aby si dal s paní šauerovou a s paní vendlovou po štamprli Becherovy a vyhlásili společnou hladovku na záchranu "umírající" demokracie v Česku!
31. 01. 2013 | 09:13

Mirka napsal(a):

Nelze se ohánět demokracií ve státě, kde funguje jen částečně a pro někoho. Kdyby tady skutečně byla, tak by nebyly takové problémy v prosazování práva potažmo spravedlnosti, nebyl by tady klientelisticko mafiánský systém politiků a kmotrů, nebujela by tak korupce a média by se víc snažila o objektivitu. Nelze mít požadavek jakési čistoty v kampani bez návaznosti na celkový stav společnosti. Ta kampaň byla jen jejím odrazem a nebyla čistá ani na straně Schwarzenberga. Právě naopak. Hodně voličů se nakonec pro Zemana rozhodlo právě v důsledku té trapné kampaně spojené mediální a kulturní "fronty". Mnozí tepete Zemana a nejste schopni se pozastavit nad těmi směšnými a nefér tanečky unaveného Schwarzenberga s čírem, ze kterého v závěru kampaně začaly padat perly typu - jsem zastánce chudých apod. To o objektivitě moc nesvědčí. Nebyl to boj dobra se zlem, na každé straně byly vady na kráse ale to se dalo očekávat. Ani jeden z kandidátů nebyl ideální. Prohrávat by se mělo umět. To ale fanatici stoprocentně přesvědčení o své pravdě nedokáží.
Souhlasím s panem Novotným, Zeman by vyhrál i bez té pitomé kampaně, dokonce by to bylo i mnohem větším procentem, pokud by se kampaň obešla bez masáže ve prospěch božského Karla.
31. 01. 2013 | 09:23

rejpal napsal(a):

Sociologický výzkum Radima Moutelíka z jedné z předních výzkumných institucí provedený na reprezentativním vzorku obyvatel došel k překvapivému závěru - komunisté u nás žijí v průměru o 6,45 (muži) a 9,33 (ženy)roku déle než průměrný vzorek populace. Analýza výsledků ještě neskončila, nicméně autor vyslovil předběžnou hypotézu, že může jít o působení stresu. Většina populace do roku 1989 zastávala a při různých příležitostech deklarovala socialistické postoje, prošla po listopadu otřesem a změnou z levicové na pravicovou orientaci. Toto přepólování vyvolalo silný stres a krizi identity, což jak známo zkracuje život a spouští i řadu chorob. U komunistů k ničemu takovému nedošlo. Jsou věrni tomu, co hlásali dříve. Většina z nich z toho navíc nemá ani žádný hmotný prospěch, takže jsou vnitřně vyrovnaní.
Ačkoli práce ještě nebyla dokončena, již teď se proslýchá, že bude prohlášena za důvěrnou a nebude se publikovat. "Náš ústav nemá zájem čelit obviněním z šíření poplašné zprávy", vysvětloval off-line vědecký tajemník instituce.
31. 01. 2013 | 09:27

neo napsal(a):

Novotný:

nemusíte vytrhávat z kontextu. Ten článek je celkem krátký a žádné podněcování v něm není.
31. 01. 2013 | 09:30

oh napsal(a):

Neo, tohle neokecáte, nanejvýš kolem můžete kličkovat a slovíčkařit, jak je vaším dobrým zvykem.
Payne: Vy a etika jste zcela zjevně dvě neslučitelné substance. Jestli někdy komunisti vyhrají volby, bude to právě a jedině zásluhou "elity" vašeho druhu. A teď mne omluvte, Payne, jdu zvracet.
31. 01. 2013 | 09:37

neo napsal(a):

oh:

nic nemusím okecávat.
uvádím jako vždy jen fakta.

pan Payne nikde k ničemu nepodněcuje. A to, že mu nevadí přirozený úbytek komunistů není nic nelegálního, pokud se nejedná o násilné úmrtí způsobené např. odpůrci.
31. 01. 2013 | 09:45

tohle Payne nevydýchá napsal(a):

Hlavní strana > Domácí > Politika
Veřejné mínění
Za komunismu bylo lépe, myslí si více než polovina Čechů

30.01.2013 15:36

Jen podle méně než poloviny Čechů je nynější režim lepší než komunistická totalita před listopadem 1989. Podíl stoupenců současného uspořádání klesl na nejnižší hodnotu od roku 1992. Vyplývá to ze zveřejněných výsledků průzkumu agentury STEM. Třetina lidí si navíc myslí, že nynější režim je horší než předlistopadový.
31. 01. 2013 | 09:46

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

vše, co jsem chtěl k tomu textu říci, jsem již napsal v debatě. Více se k tomu vyjadřovat nebudu.

Pro ty, kdo se na mne obracejí, aniž by ji četli, pouze shrnu:

Jsem přesvědčen že přepjaté a hysterické projevy generují projevy ještě přepjatější a hysteričtější. Je na zodpovědnosti jednoho každého z nás, aby přepjatost a hysterii ve společnosti nepodporoval. Odvolávat se na to, že to dělá jiný (či třeba něco horšího), je dle mého scestné. Ale toto je v rámci diskusního fóra každého věc.

Stejně tak jsem přesvědčen, že cenzura je nepřípustná. Společnost se může zdravě vyvíjet jen v případě, že se její relevantní část naučí vést dialog a ne se jen napadat a provokovat k hysterickým reakcím. Bez toho, abychom to zkoušeli, se to společnost nenaučí (vše výše uvedené se ovšem nevztahuje na hrubé urážky, nadávky, prošování zákonů apod., které z definice znemožňují jakýkoliv dialog a tedy ničí samotný prostor, kde se to učit lze).

Přeji všem, kdo o to stojí, pokud možno inspirativní, korektní a slušně vedenou diskusi.

Libor Stejskal
31. 01. 2013 | 09:47

A68 napsal(a):

Naprostá hovadina, ztráta logického uvažování. Rozložíme ODS a ČSSD, zakořeněné strany s členskou základnou a politickým programem, i při vší své zkorumpovanosti se jedná demokratické strany, schopné nést vládní odpovědnost (i když to většinou za moc nestojí).... ale myslet si, že se zde z čista jasna zjeví něco dokonalejšího, demokratičtějšího, korupčně odolného, s jasným politickým programem (TOP, VV, LIDEM, Babiš, Fišer ???!!!!!) ... tak tomu nevěřím ani náhodou.
31. 01. 2013 | 09:51

stejskal napsal(a):

A snad na úplný závěr, pro pana nea.

To, že vymírají komunisté, může být suchý statistický údaj (sice nevím, jak si vysvětlit, že jejich voličů spíš přibývá, ale to není podstata této debaty).

Pokud to ovšem někdo nazve dobrou zprávou, pak to není statistický údaj, ale komentář. Podle mne dost nevkusný.

Pokud někdo spojí údajné vymírání komunistů s dobrou zprávou a voliči Miloše Zemana, dopouští se tím velmi hrubé zkratky. A těžko se divit, že tím vyvolává dotčené reakce nejen komunistů, ale všech těch, kteří jimi nejsou a volili Miloše Zemana z nejrůznějších důvodů (a jejich volba je legitimní).

O lidech, kteří Miloše Zemana nevolili, ale přesto jim to přijde nevkusné, ani nemluvě.

A tímto v této debatě končím. Budu jen mazat hrubé nadávky, vulgarismy, taoety apod.

Libor Stejskal
31. 01. 2013 | 09:54

neo napsal(a):

stejskal:
nevymírají komunisté. Umírají komunisté a noví se rodí. To je suchý statistický údaj. Na to, co je myšleno tou dobrou zprávou se zeptejte pana Payna. Už jsem to výše psal, do hlavy mu fakt nevidim.
31. 01. 2013 | 10:00

rejpal napsal(a):

stejskal
že tady těch tapetářů je. Vždyť to musí být ukrutná nuda lepit pod všechny blogy jeden a ten samý text.
31. 01. 2013 | 10:03

rejpal napsal(a):

A68
Babiš, to může být ta správná volba k reinkarnaci minulé koalice.
31. 01. 2013 | 10:04

stejskal napsal(a):

Někoho to zřejmě baví, pane rejpale :-)

Ale není zase myslím tak těžké odhadnout, kdo (typově) takové věci dělá. A těch "typů" bude více.

Hezký den.

Libor Stejskal
31. 01. 2013 | 10:07

pamětník napsal(a):

Sylva Šauerová
opakovaně lže:
"Kandidát, který zvítězil za pomoci lhaní, nepravdivých obvinění, povzbuzování národnostní nenávisti, utvrzování náckovských stereotypů a porušování volebního zákona NEZVÍTĚZIL DEMOKRATICKY, a NEMŮŽE PROTO REPREZENTOVAT DEMOKRACII."
Není to pravda a Vy, paní Šauerová, ve své nenávisti se ani nesnažíte o jakékoliv zdůvodnění. Jste lhářka, což budu opakovat pokaždé, když zase narazím na nějaký Váš lživý výplod.
Máte šanci své výroky konkrétními argumenty odůvodnit, nikdy jste to neudělala. Nelze.
31. 01. 2013 | 10:13

rejpal napsal(a):

stejskal
Já jen nechápu, proč to ti lidé dělají. Vždyť pokud není někdo totálně senilní, po dvou řádcích vidí, že už to četl. Kolik lidí tady sleduje jen jediný blog, většina asi projíždí větší počet. A úplně nejlepší jsou tapetáři, kteří vlepí pod deset blogů totéž a u každého vymyslí nový nick. Jsou daleko horší věci, jen mi hlava nebere smysl toho počínání... ale to je asi můj problém.
31. 01. 2013 | 10:16

Almo G™ napsal(a):

Něco málo k logice S.Šauerové zde: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/karel-hvizdala.php?itemid=18993 30. 01. 2013 | 21:35
31. 01. 2013 | 10:19

rejpal napsal(a):

pamětník
Když jsem v reakci na jeden podobný text napsal, že za největší faul pokládám nátlak na některé kandidáty, aby to vzdali (a ti jasně pojmenovali, odkud vítr foukal), bylo ticho. Tak už to neřeším. S axiomy bez argumentů se nedá ani souhlasit ani vést polemika.
31. 01. 2013 | 10:20

amiel napsal(a):

Stejskal:
Je mi líto, ale jste to vy (vaše redakce), kdo "podporuje přepjatost a hysterii ve společnosti". Stačí se podívat na dnešní hlavní stranu Aktualne:

"Dva dny po volbách a Šlouf už hýbe tendrem na Temelín"
"Nešpor: Zeman může být jako produkt placement likérek"
"Portrét nového prezidenta: Tři brady a tváře Miloše Z."
"Zemanovy pády baví web"

(Přičemž první dva titulky jsou vzhledem k obsahu článku silně zavádějící. I zavánějící...)
A včera a předevčírem to bylo ještě horší... Tak nám nevyprávějte, že novinářská etika v redakci Aktualne je na vyšší úrovni než ta lékařská v Paynově textu.
Jste to Vy, Vaše redakce, kdo hystericky usiluje o rozdělení společnosti. Nemyslím, že by se to mohlo dlouhodobě vyplatit: ve fragmentarizované společnosti může i Vaše tiskovina hrát jen fragmentární úlohu. Čtenost a inzerce budou klesat a můžete skončit jako Lidovky, bez cti a respektu, živi jen z pohrdavé velkorysosti svých chlebodárců.
31. 01. 2013 | 10:22

melčákova pohanka napsal(a):

Stejskal. Vaše drzost a chlapská podlost nemá hranice. Když ne vy,tak vedení Aktuálně by od tohoto mělo veřejně distancovat a tohoto blogaře jsem nepouštět. Diskutující dáváte na nějaký vyřazujete a tohoto nácka tady necháte šířit takovéto fašistické zrůdnosti. Kupředu hnědá Stejskale a pražští nekulturní asociálové!
31. 01. 2013 | 10:26

melčákova pohanka napsal(a):

Omlouvám se za chyby,ale jsem zdrcen a rozhněván nad hnědnoucí společností...
31. 01. 2013 | 10:29

stejskal napsal(a):

Proto jsem napsal, že ty důvody (typy) jsou různé, pane rejpale.

Někdo se třeba chce zapojit do debaty, ale nemá co říct. Párkrát kopne, plivne, a pak začne tapetovat. Chce být prostě hodně. Slyšet. Jiní to dělají proto, že chtějí vpravit do podvědomí (některých) čtenářů nějakou informaci. A tak dále. Vy sem, do tohoto prostoru určeného pro debatu, chodíte debatovat, proto Vám počínání některých jiných nedává smysl.

Pustit se do skutečné diskuse, se vším všudy, tedy i s tím, abych od ní druhého neodrazoval a ani sám se nenechal vyprovokovat, je podle mne jedna z nejtěžších věcí. Ne každý to zkouší, ale téměř každý chce být vidět.

Dobře, pane Amieli. Hezký den i Vám.

Libor Stejskal
31. 01. 2013 | 10:47

rejpal napsal(a):

melčákova pohanka
Taky jsem ty články viděl, a je to ubohost. Ale co s tím má společného náš milovaný admin? Znám ho z působení tady, a dělá dobrou práci, která má smysl. Nejde o to, jestli si já nebo kdokoli myslí, že právě jeden konkrétní příspěvek by měl/neměl být smazán. Vždycky je to subjektivní. Všechno se uhlídat nedá, spousta příspěvků je na hraně (a pro někoho za ní). Co tady už bylo stížností na cenzuru - příznačně střídavě zleva i zprava. Je zvláštní, že ten "poskok" bůhvíkoho mi za pět let nesmazal ani jeden vstup - a mé názory na vládu a její představitele jsou velmi vyhraněné. Mohu mluvit jen za sebe, ale jsem přesvědčen, že mezi pravidelnými diskutéry je tady spousta s podobnou zkušeností.
Léta existuje něco, čemu se říkalo netiketa. A mezi pravidla patří: nedělat osobní útoky na oponenty, nekrást nicky, netapetovat, a také nepsat pod více různými nicky současně. Některá fóra zapovídají i trolování, jiná tolerují sprosté výrazy. Ale je to věc pravidel hry. My jsme tu v soukromém prostoru na návštěvě.
Kdybych dělal admina já, trochu by se změnily priority - šel bych tvrdě po mulťácích a banoval je bez varování kdekoliv bych na ně narazil. Pokud by mě to neunavilo natolik, že bych se na moderování vykašlal. Protože mulťáků tu řádí přinejmenším desítky. Ti sem nechodí diskutovat. S fantómy se diskutovat nedá. Jestli tohle má být diskusní fórum a ne plivátko pro provokatéry a frustrované jedince, musí se čistit. Koukněte se kamkoli, kde se to nedělá. Jedna fekální nádrž vedle druhé.
31. 01. 2013 | 11:05

melčákova pohanka napsal(a):

Věřím,že přijde čas,kdy Stejskal,Payne a další propagátoři násilí skončí v nápravných ústavech či jiných zařízeních...
31. 01. 2013 | 11:09

rejpal napsal(a):

stejskal
Díky. Něco na tom bude.
31. 01. 2013 | 11:10

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy