Občanská neposlušnost! Právo vzbouřit se!

11. 12. 2020 | 13:38
Přečteno 15612 krát
Dlouho jsem toto odkládal, ale díky dalším vládním krokům – neustálému utahování svobod, pokutám a rozsévání strachu a dalším zcela nesmyslným, právně chybným a šikanózním opatřením - myslím, že nastal čas.


V první řadě nezapomínejte - námi volená vláda – JE TU PRO NÁS! A ne my pro ni!!!
Má být naším servisem a my si je platíme z našich daní!
Není žádní „oni nahoře“ – JSOU TO NAŠI ZAMĚSTNANCI, na to pořád mysleme!
Vláda neposlouchá, opozice je zcela bezzubá a naprosto nechápe závažnost situace - lidé nemají nikde zastání.

Každý jsme primárně zodpovědní JEN za sebe a své zdraví a nikdo nemá povinnost chránit jiné na úkor svého zdraví! Kdo se chce chránit, ať se tedy chrání a vláda ať pomáhá rizikovým skupinám.
To, co se děje pod rouškou nemoci s OFICIÁLNÍ smrtností 0,3% (Státní zdravotní ústav), nebo 0,23% (WHO) - tedy jen o málo vyšší než chřipka - je tedy ZCELA NEADEKVÁTNÍ zásah do našich svobod a práv. Nejedná se o epidemii moru!
https://stavbeznouze.cz/blog/statni-zdravotni-ustav-smrtnost-covid-je-03/
Plus další krásný právní rozbor s odkazy:
https://www.extra.cz/komentar-pravnika-covid-podle-oficialnich-dat-neni-tak-nebezpecny-omezeni-jsou-hloupa

Chřipková epidemie se mimochodem vyhlašuje při 1700 NEMOCNÝCH na 100.000 obyvatel - u covidu se dnes pohybujeme okolo 400 ale POUZE POZITIVNĚ TESTOVANÝCH - NIKOLI NEMOCNÝCH - na 100.000 obyvatel!
Hospitalizovaných je jen 44 na 100.000 obyvatel.
A to opět se mluví o dalším zavírání země?!
https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

„Občanská neposlušnost“ je zcela legitimní prostředek odporu ve stavu, kdy prostě vláda selhává, svými opatřeními utiskuje svobody lidí dané Listinou základních práv a svobod a kdy lidé nenachází oporu ani u jiných orgánů veřejné moci.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Občanská_neposlušnost

Extrémním právním krokem neposlušnosti je pak článek 23. Listiny základních práv a svobod: „Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.“
Ale POZOR – v tomto bodu se zatím ještě nenacházíme.

Zde uvedu jen to, že nikoho k ničemu nenabádám a každý je zodpovědný pouze sám za sebe a své činy...
A druhá poznámka je, že nabádání k přestupku (čímž porušení nesmyslných vládních opatření je) není trestným činem! Trestný čin „nabádání k přestupku“ neexistuje.


Občanské neposlušnosti se může účastnit každý občan.
Může mít různé podoby – ať už stávky, nebo třeba demonstrativní ODMÍTÁNÍ a PORUŠOVÁNÍ nesmyslných opatření, jako jsou například:

Nesmyslné a pro děti nezdravé nošení roušek ve školách:
Domluvte se spolu rodiče ve škole, ať není dítě samo...
https://llp.cz/blog/co-delat-kdyz-rodice-nesouhlasi-s-navratem-ditete-do-skoly-nebo-se-vzdelavanim-v-rousce
Nebo zde: http://stavbeznouze.cz/blog/bez-rousky-ve-skolach-dutka-nebo-vylouceni/

Zavření malých restaurací a obchodů. Řada z nich se již bouří a zůstala otevřená a ač vláda straší pokutou 3 miliony korun, je pro právnickou osobu NEVYMAHATELNÁ (POZOR – zatím). Nebojte se otevřít – spojte se!
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/jsem-uz-na-pokraji-sil-rekl-majitel-otevrene-restaurace-40344763
Právní rozbor zde: https://stavbeznouze.cz/blog/seberovska-hospoda-brzy-nebude-jedina-kdo-otevre-krizovy-zakon-je-na-podnikatele-kratky/

A vy, zákazníci v těchto „uzavřených“ provozovnách a restauracích?
Městský soud právě rozhodl, že zákazníci, kteří jsou v restauraci, nebo v obchodě, který „má být“ dle nařízení zavřený, NEPÁCHAJÍ ŽÁDNÝ PŘESTUPEK A NELZE JE TEDY ANI POSTIHOVAT!
Můžete je tedy podporovat tím, že do uzavřených provozoven budete chodit.
https://stavbeznouze.cz/blog/mestsky-soud-zakaznici-pritomnosti-v-provozovne-prestupek-nespachaji

Nenošení roušek na nesmyslných místech – myslím, že policie už docela rozumně rezignovala a lidi už nebuzeruje, ale kdyby - návod co a jak jednat s policií zde.
https://stavbeznouze.cz/pravni-pomoc/konflikt-s-policii/

Právo na stávku - (asi má smysl pouze ve státních institucích) - ale na druhou stranu, budou to právě někteří státní zaměstnanci, po kterých bude pravděpodobně brzy vyžadováno ono „dobrovolné“ očkování, které už vláda připravuje a předobjednala. I policisté by měli začít chápat, že „dobrovolné“ očkování se bude patrně týkat i jich.
Mimochodem, poslechněte si, co řekl Blatný ve sněmovně - „...neřekl bych, že bude penalizován, ale ten kdo se nechá očkovat BUDE URČITĚ zvýhodněn.“
Což je podle mě šílené a začíná se naplňovat to, čeho jsme se všichni obávali. https://youtu.be/XYQh8ONDOnw

Zde je krásné připomenutí toho, co tito pánové ještě před časem o očkování tvrdili – stojí za přečtení: https://stavbeznouze.cz/blog/kubek-je-pandemie-ale-ockovat-se-nenecham/
A konečně, vakcína se zdá být tak bezpečná, že je potřeba zdravotníky očkovat raději postupně, aby v případě nežádoucích účinků nedošlo k paralýze systému...
https://www.lidovky.cz/domov/zdravotnici-nedostanou-vakcinu-najednou-aby-se-ochranil-system-vedlejsi-ucinky-jsou-zatim-nejiste.A201209_205703_ln_domov_lihem?

Poměrně zásadní článek o "bezpečnosti" očkování: https://blog.aktualne.cz/blogy/jan-tomanek.php?itemid=38422

Tím nikoho samozřejmě neodrazuji od očkování – jde ale o to, aby se jednalo o DOBROVOLNÉ A NIJAK NEPODMÍNĚNÉ PRÁVO KAŽDÉHO Z NÁS.

Je to na každém z nás, co si necháme líbit a jak se rozhodneme jednat...
Myslím, že je ale důležité se sdružovat!
Rodiče, učitelé, ředitelé škol, nebo i policisté, hasiči, zdravotníci, firmy, sportovci, umělci, restaurace, malé obchůdky – když v tom nebudete sami, vaše síla je mnohonásobná.
Můžeme se sdružovat, vytvořit třeba malé skupinky – když to nejde odshora, je třeba odspodu. Každý může něco udělat.
Já se například už od října snažím psát a dávat dohromady stejně smýšlející lidi a ukázat, že nejsme banda "popíračů" https://www.zdraveforum.cz - ale jen to, dnes už nestačí.
Nedejme se a nenechme si vzít, na co máme z Ústavy právo! Ústava není jen cár papíru.
(Celý text byl konzultován s ústavními právníky)

POZOR – ale tam, kde to má smysl, kde můžete někoho reálně ohrozit, se chovejme ohleduplně, obezřetně a rozumně – zcela stejně, jako při jiné nemoci (například chřipkové epidemii).
A opět – stále platí to, že každý jsme primárně zodpovědni POUZE za své zdraví a zdraví svých dětí!

Ale nenechme si brát svobodu a svazovat se nesmyslnými nařízeními na hranici ústavnosti. Bojím se ale, že se skutečně už hraje o to, jestli si zachováme svobodný svět, jaký jsme znali.

Vláda z nás dělá neschopné občany, které je potřeba hlídat a vodit za ruku. Připadám si jako za Sametové revoluce, když naši rodiče křičeli na komunistu Štepána - NEJSME DĚTI!!!

Domluvte se, sdružte se, mluvte s těmi, kteří nemají internet. Je načase se HLASITĚ ozvat a dát vládě najevo, co si myslíte!
Je to na každém z nás, aby přestal mlčet a ne jen sdílel text! Každý hlas se totiž počítá!


www.zdraveforum.cz

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy