Sedmnáct mrtvých coby výstupní kontrola kvality alkoholu

13. 09. 2012 | 08:34
Přečteno 52849 krát
V posledních dnech se nestačím divit. V této chvíli už zemřelo na následky požívání alkoholu semnáct lidí. Další oslepli a ví Bůh, kolik jich ještě bude. Sleduji všechna možná média a také pohotovost reportérů a redaktorů, kteří se snaží vypátrat, kde se tady vražedný alkohol najednou vzal. A tak jsem zalovila ve svých vzpomínkách a archivech. Musela jsem sáhnout hodně hluboko. Je to totiž už zhruba čtrnáct let, co jsem o výrobě, dovozu a prodeji natočila pro Českou televizi řadu reportáží. Tenkrát šlo „jenom“ o peníze – o desítky miliard.

Vzpomínám na situace, když jsme s kamerou přímo při činu chytili dovozce, které jsme sledovali až na místo, kde byly složeny pověstné modré sudy. Byla to doba, kdy například v Českém Těšíně stála téměř všechna auta před garážemi. Garáže byly totiž většinou plné těchto modrých sudů. Pamatuji si taky, jak jsme sem přijeli na natáčení pořadu Nadoraz, navštívili jsme místní tržiště a ve chvíli, kdy dal kameraman kameru na rameno, začala se po ni sápat jedna ze čtyř goril, které jsme měli od samého začátku za zády. Evidentně měli jediný cíl – zabránit nám v natáčení. Můj štáb na to tenkrát doplatil „jen“ rozřezanými gumami na autě a pokusem goril nám sebrat kameru, nebo si alespoň vynutit odevzdání natočeného materiálu.

Na tržišti v Českém Těšíně převládala polština. Každý z Poláků nakoupil u stánků lahve s alkoholem a spěchal s nimi na druhý konec mostu do Polského Těšína. Tam už stály prázdné přepravky, do kterých byl bleskurychle přemístěn obsah tašek a zákazníci se okamžitě vraceli zpět na tržiště. To byla jejich pracovní náplň od časného rána do pozdního večera. Tehdy jsem je pro mé pořady nazvala mruvky, což v češtině znamená mravenci. Vzpomínám si velmi dobře na situaci, kdy dav zákazníků s taškami lahví prorazil celní závoru a vynutil si možnost nekontrolovaného průchodu.

Samozřejmě mě tehdy začalo zajímat, odkud se alkohol v tak obrovském množství bere. Byl neokolkovaný a o nějaké kontrole ze strany státních institucí nemohla být řeč. Už tenkrát mě zarazilo, že nejflektovanějšími jmény lidí, kteří za těmito obchody stojí, jsou pánové Jindřich Sznapka a Marian Kuś. Oba nejvyšší představitelé Českého Těšína a jeden z nich i poslanec. Dnes už majitelé realit a jedni z nejbohatších lidí v Českém Těšíně a okolí. Nebyli to ale jen oni dva, byly jich stovky, kteří se na možnosti tohoto obchodování přiživili.

Sledovali jsme tehdy, kam auta s nákladem lihu míří. Průběžně jsme našli a točili nejméně dvacet míst, kam auta s lihem pod různým označením jezdila. Výsledkem různého označení (stejně, jako u LTO) bylo, že tento alkohol nebyl nikdy zdaněn. Už tehdy šlo o desítky miliard. Výrobní cena 94-96procentního alkoholu byla totiž 14 korun a poté, co byl správně naředěn na 38 procent (vzniklo 2,5 litru), každý půllitr se prodával zhruba za 60 korun, podle značky více, či méně. Každý si může spočítat, kolik se na tom dalo vydělat.

Jednou jsme třeba přijeli do velké firmy v centru Zlína a natočili bedny s čerstvě vytištěnými etiketami, další bedny se šroubovacími uzávěry a hned vedle toho průmyslovou špuntovačku. Ale i dělníky, kteří stáčírnu obsluhovali a nakládání lahví v přepravkách na auta, která je rovnou rozvážela dál. Byla to velkovýroba, kde se denně stáčely řádově tisíce lahví. Zákazník samozřejmě nic nepoznal.

Takových stáčíren byly na severní Moravě možná stovky. Vyrábělo se ve dne v noci.

Musíme si uvědomit, že to, o čem tady píšu, se odehrávalo někdy kolem roku 1996. Všechny reportáže na toto téma byly odvysílány Českou televizí. V reportážích hovořili i řadoví celníci, ale i ti z Generálního ředitelství cel. Všichni věděli, o co jde, ale na to, aby si toho státní orgány všimly, jsme si museli počkat až dodnes. Teprve teď snad každý pochopil, že řadový občan nahradil to, co jsme dřív znali jako „výstupní kontrolu“. Do chvíle, než je nevratně poškozeno naše zdraví, nebo začneme umírat, je všechno v pořádku.

Museli zemřít lidé, aby se tento šlendrián a mnohamiliardový daňový únik zastavil? Nemuseli. Nemuseli, kdyby se tehdejší i současní politici chovali tak, jak jim velely zákony, mnohdy i ty, které sami přijali. Tvářit se dnes, pánové politici, že jste o tom nevěděli, je výsměch každému občanovi naší země. Vinni jste vy. Byla to časovaná bomba a jednoho dne prostě vybuchla.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Šnapka a Kuš - ctihodní občané Českého Těšína. Ředitel divadla je jejich kámoš. Peníze na stavbu zimního stadionu byly rozkradeny... vše je v pořádku. I mrtví se nakonec ututlají, jako všechno.
13. 09. 2012 | 08:42

Baba Jaga napsal(a):

Myslím, že do letošních krajských voleb už budou výrobci, překupníci i prodejci těchto jedů známi. Nu, myslet znamená houby vědět - takže doufám.
I já budu opět po letech kupovat do vánočního cukroví rum tuzemák. Vyrábí se vůbec ještě v Božkově?
13. 09. 2012 | 09:02

nežvaňte napsal(a):

Ládiku, připočti všechny(!!!!!!!!!!!!) policajty z toho města, kteří jim dělali ochranu, karvinskou kriminálku, poslance Zaorálka jejich příznivce, karvinské okresní státní zastupitelství, ti, co si tam říkají novináři, Hladký, že, usnesení podplacených zastupitelstev -- i to, že dnešní starosta Slováček, který vařil s nimi, kandiduje zrovna na hejtmana za lidovce.
13. 09. 2012 | 09:05

Stevie Wonder napsal(a):

vítám do klubu potencionální bratry.
13. 09. 2012 | 09:09

dříve čtenář napsal(a):

Až se k nám přestěhuje paní García z Kuby, tak ji naši představitelé mohou nalít na přivítanou patřičný přípitek! Pak už nic špatného (ani dobrého) u nás nespatří...
13. 09. 2012 | 09:15

Eleshar napsal(a):

Jej... Sznapka a Kuś, ni jistě, ZNÁME! StB, zfalšované lustrační osvědčení, korupce, falšování voleb, podezřelé nákupy privatisovaného majetku. Nečiní mi problém představa, že by jeli i v černém lihu. A to jsou prosím jen malé regionální rybky za SocDem.
13. 09. 2012 | 09:16

Yosif K napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Šnapka a Kuš - ctihodní občané Českého Těšína. Ředitel divadla je jejich kámoš. Peníze na stavbu zimního stadionu byly rozkradeny... vše je v pořádku. I mrtví se nakonec ututlají, jako všechno.
13. 09. 2012 | 08:42
Jeste pro poradek dodam tohle - SZNaPKA A KUSZ nahpodou udelali karieru a dostali se na vrchol moci a mafie v Ceskem Tesine v oranzovem tricku - do0bre platici slenove spolku falesnych pratel proletariatu>

Cituji:
Šéfové ČSSD se Sznapky zastávali, dokud Těšínské zrcadlo nezveřejnilo pasáže z nahraných rozhovorů, kdy nazývá občany hňupy a popisuje kupeckou politiku na radnici. Když ho vedení ČSSD začalo kritizovat, ze strany vystoupil. Jeho spolupracovníci z radnice ale dál stáli za ním, až šéfové ČSSD nakonec v Českém Těšíně tamní organizaci rozpustili. Při privatizaci získali lukrativní nebytové prostory mimo jiné dva Sznapkovi bratři a jeho matka.
13. 09. 2012 | 09:19

vasja napsal(a):

Asi tehdá ministr vnitra Ruml zavřel voči.
13. 09. 2012 | 09:20

aga napsal(a):

Paní Lorencová,

i potom všem ještě tak naivní a důvěřivá? Vy si skutečně myslíte, že kvůli pár mrtvým sockám se ten kšeft zastaví??
13. 09. 2012 | 09:32

aga napsal(a):

vasja

Ruml měl asi spousta práce s nějakou podporou lidských práv v Tibetu nebo v Rusku. To se nezměnilo. Jak napsal Urban, zahraniční podpora přeci takovým, jako jsou oni, umožnila dostat se k moci. Právo kundiček na blasfemie v chrámu je přeci důležitější než právo vlastních lidí žít.
13. 09. 2012 | 09:35

já taky něco napsal(a):

A nezapomenout na místostarostu Budínského z ODS, jehož zeťák měl na velkolíh u Olzy krám, jak i na starostu Muroňa, který ve funkci měl na Horním Žukově 2 nelegální stáčírny. Ja, to ještě bylo za tego darebáka Rumla!!! Z čeho tak asi zbohatli Miczkově na rynku???
13. 09. 2012 | 09:35

Yosif K napsal(a):

Evidentne v oranzovo-rudych okresech na severu Moravy ruka ruku soudruzsky meje a vrana vrane oci nevyklove.

Zda se ze marne cekam na nejaky blog od Zaoralku a Sobotku jak za Vlady CSSD a Grosstapa byli vsichni mafisti ze staciren cerneho alkoholu internovani na pevnosti Boyard a vsechen severomoravsky proletariat konzumoval pouze zdrave oficialni nefalsovane destilaty!

Na druhe strane - asi to tak nebylo - kdo by pak platil stranicke priospevky v CSSD?
13. 09. 2012 | 09:38

Al Jouda napsal(a):

Protože máme přeplněné kamenné věznice, tak honem vybudovat na České Sibiři na bývalém vojenském cvičišti koncentrační tábor pro lihovou mafii!
13. 09. 2012 | 09:38

Palivec napsal(a):

.....třeba je to akce socdem,až se dostanou k moci , aby se nemuseli tolik starat.
13. 09. 2012 | 09:39

SuP napsal(a):

Bohužel to funguje tak, že když nenažraný stát stanoví nenažranou spotřební daň, tak mu ji "šikulové" začnou rozkrádat. Jako obvykle 20%. Pro stát je pak schůdnější nenažranou daň zvýšit, aby pokryl těch ukradených 20%, než by se pokusil tomu kradení čelit.
A tak je to ve všem, napříč politickým spektrem. Je to totiž problém státní správy, ne momentální vlády.
13. 09. 2012 | 09:43

Abe Normalni napsal(a):

Zase, politici? Ono to tehdy bylo legalni? Ja myslim, ze jak tehdy, tak dnes se jednalo o hrube porusovani danovych, celnich, hygienickych a potravinarskych predpisu. Na co si platime tu armadu uredniku? Aby mi danovej urad pocital uctenky na propisky, celnici otvirali kazdy balicek s klicenkou poslany e zBay, hygienici me presvedcovali, ze na svem pracovnim stole urcite spatne uvidim a musim vyhodit desetitisice za zvetseni oken, potravinari kontrolovali, ze spekacek za 3,5,- opravdu neni z masa a policajti rozdavali pokuty za spatne parkovani?
Az to skonci tim, ze vyhazi komplet osadku uradu odpovednych v miste onech umrti, pak snad se zacne neco menit. Jinak budeme porad slychat jen ze: Temne sily a politicka pozadi.
A ten zakladni problem samozrejme je dvoji zdaneni jednoho produktu, tedy snaha statu nakrast si stale vic a vic.
13. 09. 2012 | 09:46

aga napsal(a):

SuP

Nedivte se, když byl stát liberálně zprivatizován a prodán za nejvyšší nabídku. Teď se pochopitelně chová zase tržně - jde cestou nejvyššího zisku a nejnižšího odporu. A občané ukázněně a bez odporu chcípaj, nakonec to maj za sebou rychleji než kdyby se frustrovaně uchlastali pomalu.
13. 09. 2012 | 09:47

JASUOK napsal(a):

MÁME SE STÁLE DOBŘE !!!! Že nás neschopnost státu nechává v klidu. Závidím severním státům, třeba Islandu kde si rychle vyřídili účty se špatně fungujícím státem - UTAJENÁ REVOLUCE NA ISLANDU - http://www.informacezbrna.cz/clanky/spolecnost/utajena-revoluce-na-islandu-7113.html . Asi to souvisí s krutou zimou, kde když někdo kradl zásoby = DANĚ, tak byl bez milosti zlikvidován. TAKŽE JEŠTĚ JEDNOU, STÁLE SE MÁME DOBŘE
13. 09. 2012 | 09:53

Baba Jaga napsal(a):

Nu, opět je zde mnoho těch, co obviňují, tudíž asi věděli a neohlásili nic. Snad tomu v tomto případě podobně nebude.
Jen si přejme, aby se obětí nestalo i nějaké nezletilé dítě. I když i dospělý by měl být přesvědčen, že si za svůj peníz nekupuje rychle účinkující jed a děti pít nemají.
(Stejně i náměstek ministra je po třicítce dostatečně starý a rozumný na to, zda pít či jet divokou vodu. Ale tam se jistě jednalo o nešťastnou náhodu, kam se tato česká alkoholová story přiřadit nedá.)
13. 09. 2012 | 09:58

David napsal(a):

"...Do chvíle, než je nevratně poškozeno naše zdraví, nebo začneme umírat, je všechno v pořádku.

...Museli zemřít lidé, aby se tento šlendrián a mnohamiliardový daňový únik zastavil? Nemuseli. Nemuseli, kdyby se tehdejší i současní politici chovali tak, jak jim velely zákony, mnohdy i ty, které sami přijali. Tvářit se dnes, pánové politici,

že jste o tom nevěděli,

je výsměch každému občanovi naší země. Vinni jste vy. Byla to časovaná bomba a jednoho dne prostě vybuchla..."

---

A STEJNĚ to dopadne i s "reformami" a TUPÝMI škrty, které nám teď ordinuje "šílený chemik".

Proto je nutné, aby vláda podala co nejdříve demisi, protože nás vede cestou, která je cestou do pekel.

---

Výběr z článku.

ParlamentniListy.cz:

Ladislav Velebný

Kam Kalousek šlápne, sto let tráva neroste

11.9.2012

- Ministr financí

Miroslav Kalousek je největším škůdcem této země.

"..Nejen kvůli zvyšování daní a kvůli jeho absolutní neschopnosti řídit veřejné finance jinak, než vysáváním peněz lidem.

...Ministr Kalousek? To je škoda slov. Zřejmě nikdy jsme neměli tak zaslepeného, zarputilého a arogantního šéfa státních financí, takového hulváta a sprosťáka, jehož slovník je srovnatelný s mluvou nejotravnějších pubertálních výrostků. Což by bylo na mávnutí rukou, pokud by ale tento člen vlády neignoroval hlasy stovek odborníků,

kteří mu říkají:

„Pane ministře, děláte strašné chyby“...."

http://www.parlamentnilisty.cz/profily/clanek.aspx?id=13588

---

Jen hlupáci se nepoučí z vlastních chyb!
13. 09. 2012 | 09:59

Těch 17 smrtí napsal(a):

se každá jedna jmenuje Václav Klaus. Mladý Krejčíř, sponzor ODS, přivezl první sudy technického lihu do Těšína. A pak z výnosů Václava K. 4 milióny na Žofíně sponzoroval.
13. 09. 2012 | 10:02

jogín napsal(a):

Žádné strachy, mafiánská distribuční síť už dávno zasáhla a uklidila naprostou většinu lahví s metanolem. Takže k výrobci se policajti nedostanou a svobodný trh s lihem bude zachován. Nikdo si přece nemůže představovat, že policie a státní kontroly budou fungovat rychleji. A pachatel záměny metanolu s lihem je už ubytován v sudu na dně přehrady.
13. 09. 2012 | 10:03

environmentál napsal(a):

Milá paní Lorencová,
Řešení problému je příšerně jednoduché. Módním slovem triviální.
Prostě nepít nic, co si sám vlastnoručně nevykvasím a nevypálím. Chce to znát technologii, mít za pár korun sacharometr, tralesův alkoholometr a pár znalostí.
Dobrá kolona je podmínkou.
A kdo chce chlastat škodliviny, nechť si je chlastá. Třeba se časem u některých jedinců vyvine jako důsledek evoluce resistence na metanol.
A pokoutní výrobci spláčou nad výdělkem. Ministr financí ovšem taky...
13. 09. 2012 | 10:04

český maloměšťák napsal(a):

Nepředpokládám, že Sznapka či Kuš si sami varábějí surovinu - když tedy přistoupím na to, že tito pánové podnikají v nelegálním byznyse.
Kdo pak uděluje licence na legální obchody s denaturákem, metylalkoholem ?

Prý jeho dovozy do ČR rok od roku enormně rostou.

A co zázračně zbohatlí majitelé legálních palíren ?

Jinak mě - stejně jako Babu Jagu - pobavila zminka o těch chudinkách nevinných - o plačících celnících, že oni za nic nenesou odpovědnost - že s tím nemůžou nic dělat.

Vzpomněl jsem si na to, jak na jedné ulici plné drobných vinných sklípků - v Mutěnicích - systematicky a s velkým elánem prudili místní vinaře - podrobnou kontrolou toho, zda náhodou svýma rukama a v potu tváře nevyrobili pár litrů vína navíc.
Velmi svědomití byly - tyto orgány./chtěl jsem napsat č....i, ale to by někdo smazal/

Nikdo nic nevidí, ale všichni o všem vědí. Nejvíc pak ví Yosif K.
13. 09. 2012 | 10:06

recyklovaný hoven napsal(a):

Paní Lorencová,máte naprostou pravdu. Děkuji Vám za práci,kterou jste doposud udělala a ještě uděláte. Ale v posledních letech Vás a p.Bártka v tv vůbec nevidím. Proč?
13. 09. 2012 | 10:06

pepa napsal(a):

Stá v rozkladu, zločinci řídí kontrolo na oko a všichni politici tom jedou, mají finance na volební kampaň,

Kolik obětí zaplatí životem, než padne vláda Kalouska a spol.????

Prokazatelné selhání státu ČR a zaplacené s mrtvolami!!!!!

Budeme ještě čekat na další katastrofu????????
13. 09. 2012 | 10:09

Těch 17 smrtí napsal(a):

Babo Jago, a podobní zde, podívejte se na karvinském státním zastupitelství, na českotěšínské radnici, atd., co tam leží takových oznámení za roky -- v Těšíně snad nežijí jen samí debili, jak se vyjadřoval starosta Sznapka.
13. 09. 2012 | 10:10

Analytik napsal(a):

Nastanou časy, kdy budeme stát fronty na nepančovaný metylalkohol!
Je to spolehlivější a rychlejší euthanasie, než smrt hladem, kterou nám připravuje naše modrokorupcionalistická vláda!
Ještě můžeme volit mezi revolucí a metylalkoholem.
13. 09. 2012 | 10:15

Ládik!!! napsal(a):

Tady je živá webka na Národní výbor v Těšíně - snad tam bude vidět, jak venku čepujou a uvnitř se dělí: http://www.tesin.cz/webkamera/
13. 09. 2012 | 10:21

Těch 17 smrtí napsal(a):

Český maloměšťáku:
celnícj mají přímo na tržišti naproti hotelu Piast s nelegálními lihovinami krám. Hned ten první vlevo u vchodu. Naproti dva a celé to tržiště vlastní bývalý policajt. Za co si postavili vily členové ČSSD Procházka s Kroczkem? Ten první je místostarosta.
13. 09. 2012 | 10:21

Yosif K napsal(a):

Argumentovani tupymi skrty je mimo misu.
A) jak doklada clanek Jany Lorencove, alkohol se padelal ze ODS, alkohol se padelal za vlady CSSD v Tesine, alkohol se padelal za VLADY CSSD v Praze a alkohol se padela i nyni.
B) Alkohol se padela za "druzne spoluaprace napric politickym spektrem" hlavne v rudooranzovych okresech na severu, ale i na cernem Zlinsku.
Zrovna tak jako evropske dotace se uspesne ropzkradaji take za druzne spoluprace napric politickym spektrem.
C) Je absolutne nemozne laboratorne kontrolovat 100% potravin co lide jedi. Kazda kontrola muze byt jen namatkova. Melo by se kotrolovat vice? Mozna.
Co dela SZPI? Reditel vinar a socialista Sebesta dava ohromne penize na "zjistovani puvodu vina". Dosti slozitym a nakladnym zpusobem se dari zjistovat kteri moravsti vinari primichavaji cizi vina do moravskych.

Na nepomerne jednodussi zjistovani zbytku denaturacnich cinidel v destilatech doposud SZPI zvysoka sr...lo.

A levicovi skuhralove obvinuji vladu z vrazd lidi ohledne TUPYCH SKRTU.
Cirtou nahodou ma kontrolu potravin na starosti SZPI.
Cirou nahodou tato instituce nebyla obeti tupych skrtu.
Cirou nahodou tato instituce nebyla obeti politickych cistek pri kazde zmene vlady (Sebesta rediteluje uz 20 let).
Cirou nahodou tato instituce ma skvele laboratorni vybaveni ktere dela rozbory puvodu vin na svetove urovni ve dne v noci.

A cirou nahodou tato instituce dela spoustu analyz na portravunach ketre nikoho na zivote neohrozuji (otravil se nekdo moldavskym vinem vydavanym za moravske vino?) a cirou nahodou tato instituce NIKDY NIKDY neodhalila falsovane destilaty.

Proc? Na rozdil od znbacklkovych vin - falsovane destilaty piji ty nejchudsi vrtvy spolecnosti - i socialista na ne zvysoka kasle.

Rev Zaoralku a Sobotku o tupych skrtech je pokrytecky - i CSSD je spolek lidi typu "vyssi stredni tridy samy sobe MALA DOMU".
13. 09. 2012 | 10:23

Abe Normalni napsal(a):

Těch 17 smrtí No jiste, ale copak se nepamatujete, co se vzdy spusti za povyk, kdyz se kdokoli byt jen pokusi hrabnout do struktury SZ a soudu? Neustale se deklaruje, jak maji byt tyto instituce nezavisle na vykonne moci, notabene na polticke reprezentaci, systematicky se buduji mechanismy, aby politici nemeli zadnou moznost ovlivnovat personalni slozeni a dnes uz skoro i jejich financovani a kdyz dojde na pruser, rekne se ze za to muzou politici? Co jako meli delat? Mel Necas nebo Sobotka sednout do Superbu, zajet do Ostravy a rict policajtum a hygiene, kde maji udelat razii? Mel jit na SZ a vytahovat statnim zastupcum spisy z hromad a urcovat jim, cim se maji zabyvat?
Tohle pada jednoznacne na vrub aparatu statni administrativy, ktery za nase penize buzeruje slusny lidi a grazlum se obloukem vyhyba. A dnes prakticky jediny prostredek, ktery na ne volena reprezentace ma, je razantni zkraceni prisunu penez, hromadne propusteni a vyrazne zvyseni osobni odpovednosti konkretnich uredniku. To po nich pozadujme. Ne odpovednost za lahev pancovany koraly u mistniho vietnamce.
13. 09. 2012 | 10:24

Yosif K napsal(a):

Pesneji receno:
Rev Zaoralku a Sobotku o tupych skrtech je pokrytecky - i CSSD je spolek lidi typu "vyssi stredni tridy + mafisti samy sobe MALA DOMU".
13. 09. 2012 | 10:26

Ládik!!! napsal(a):

Panoptikum: poznáš příznivce Lihového domu? http://www.tesin.cz/mesto-cesky-tesin/zastupitelstvo-a-rada-mesta/clenove-rm-a-zm/
13. 09. 2012 | 10:27

nežvaňte napsal(a):

No a nakonec, jak tak koukám, článek přímo nezrušili -- ale jen ho přesunuli někam do chlíva... Správně, soudruzi methyloví bolševici!!!
13. 09. 2012 | 10:31

F.Srbek napsal(a):

Je dobře, že paní Lorencová připomněla, co kdysi bylo "nalezeno". Smrt zatím nemá partajní legitimaci, proto je třeba udělat vše, aby zdraví lidí bylo ochráněno. To by mělo být prvořadé, i když pro většinu našich politiků je to vítaná záminka , jak obrátit pozornost jinam. Celá záležitost ukazuje je tento stát dlouhodobě "provozován". Od lehkých topných olejů až po alkohol. Fiskál honí pětníky a miliardy utíkají oknem. Lze si jen prát, aby vše bylo vyšetřeno a přijata přísná opatření na ochranu zdraví lidí, i těch co pijí alkohol více než je zdrávo.
13. 09. 2012 | 10:36

nežvaňte napsal(a):

Abe normalní -- nevíš, o čem plácáš: ten Zaorálek za Kuśem a Sznapkou jezdíval, jak později di Těšína i Sobotka, když už K. a S. oficiálně v ČSSD nebyli. Karvinské státní zastupitelství mělo jednat samo od sebe, naopak, ani se neobtěžovalo odkládáním podání. Dělalo prostě 23 roků, že nic.
13. 09. 2012 | 10:37

Hall napsal(a):

i tenkrát v roce 1995 měli celníci konat a nejen vystupovat v televizi. Zákony co se týká daňových úniků platily již tenkrát( celníci vyměřovali DPH od roku 93- než jsme se stali členy EU- na dovoz, resp. osvobozovali vývoz a měli veškeré pravomoce to vymáhat).
A pokud tihle pánové Jindřich Sznapka a Marian Kuś měli nějaký problém ( daňový, či jiný) tak i na to se vztahovaly zákony. Já myslím, že spíše než mlčení politiků jsme tu měli problém s mlčením policistů, celníků a státních zástupců.
13. 09. 2012 | 10:44

Abe Normalni napsal(a):

nežvaňte A muze za to nekdo jiny nez statni zastupitelstvi? Tam jsou lide velmi dobre placeni, aby konali.
Odpovednost by mela jit za konkretnimi lidmi v konkretnim miste. Jinak to zase pujde do ztracena a zaby na prameni budou dal sedet.
Kdyz vam bude skladnik vykradat sklad, nejdriv ho vyhodite, oznamite na policii a teprve pak budete resit, jak mate nastavene procesy ve fabrice. A pujdete logicky po linii jeho nadrizenych ODSPODU, nikoli od generalniho reditele.
13. 09. 2012 | 10:47

recyklovaný hoven napsal(a):

Ládík a spol.. A proč si v tom Č.Těšíně neuděláte pořádek Vy,co tam žijete ? Být Vámi,tak si pozvu Jarka Nohavicu a pustím se do práce !!! Těch faktů tu uvádíte mnoho,tak co Vám brání? Že by majetková přiznání ?
13. 09. 2012 | 10:48

rejpal napsal(a):

To ani skoro dvacítka mrtvých nebrání hřát si ideologickou polívku? Žádná vláda ani státní ani krajská, ať už má jakékoli složení, s tím nedokáže nic udělat. Policie v rozkladu (a tenhle proces už probíhá delší dobu), chybí specialisté, chybí peníze, chybí stabilita systému. Bůhví kolik politiků všech barev dresů a na všech úrovních v tom jede - kvůli profitu nebo ze strachu. Oni ten systém pomáhali etablovat, ale nevládnou mu. Sami se vzdali zbraní, jak tu chobotnici omezit v růstu. To, co se teď děje, je jen povrch ledovce, který se nedopatřením objevil nad vodou. Ale stopy se zametou a zákon omerta platí.
Realita je tvrdá, ale nemá cenu si nic nalhávat, byli jsme to my sami, kdo svou tolerancí k úletům politiků a jejich opakovanou volbou jsme se na tom podíleli. A my si to vyžereme. Vinní, nevinní. Levičáci, pravičáci, občané apolitičtí.
13. 09. 2012 | 10:55

Pavel Bela napsal(a):

Opravdu odvážná kritika, se sedmnácti křížky po funuse..
13. 09. 2012 | 11:04

Abe Normalni napsal(a):

rejpal Opet spatne. Chybi penize, chybi specialiste... Nechybi, jen jsou vyuzivany k naprosto nesmyslne cinnosti. O SZPI uz tu nekdo psal. Celnici otviraji balicky na hlavni poste, abyste nahodou neokradl erar na dani z obalu na fotak, hygiena ma plny barak lidi, kteri vam u stavebnich projektu rozporuji vykon vetrani na WC a nechavaji si 10x prepocitat vypocty osvetleni, ktere jsou jen bohapusta teorie. Fizlove travi cas nahanenim zahradkaru (pestitelu konopi), kteri z podstaty veci nemohou nikomu ublizit vic, nez ze se podela a poblije.
Penez, lidi a i vybaveni je dost. Je i dostatecny "pravni ramec". Problem je, jak je to vyuzivano.
13. 09. 2012 | 11:06

recyklovaný hoven napsal(a):

rejpal. Naprosto přesně popsané.
13. 09. 2012 | 11:06

Analytik napsal(a):

Alkohol a nikotin jsou drogy, na jejichž výrobu má monopol jenom stát.
Na momentální barvě vlády vůbec nezáleží.
Totéž platí pro korupci!
13. 09. 2012 | 11:09

Viola napsal(a):

Když si tak přemýšlím

při sametové revoluci jeden mtrvý (nemrtvý) vyvolal lavinu odporu, dnes při už 18 mrtvých - zabitých tímto zločineckým systémem nic.
13. 09. 2012 | 11:09

Baba Jaga napsal(a):

to: Těch 17 smrtí
Zkusím pohledat, Těšín mám lehce z ruky. Pokud ale můžete, dejte sem odkaz, kde jsou ona trestní oznámení vypsaná, usnadníte mi poznání. Děkuji.
13. 09. 2012 | 11:11

Analytik napsal(a):

Aktuální score už je 18 : 0 pro methylalkohol!
13. 09. 2012 | 11:12

aga napsal(a):

rejpal

Ale houby. Proti tomu pečlivě připravenému plánu, proti té chobotnici jsme měli šanci sněhové koule v pekle. Nemůžete vyčítat myši, že se nechá sežrat kočkou.
13. 09. 2012 | 11:13

M.Š. napsal(a):

Koukám,že česko a morácko nastoupilo strastiplnou cestu od kapitalismu ke kapitalismu přes pomýlené roky reálného socialismu.Nejhorší je,že tyhle kotrmelce provádí stejná svoloč,jež je bez rozdílu k náboženské příslušnosti a patřičné ideologii.
13. 09. 2012 | 11:13

papilio napsal(a):

Návrhu podávat majetková přiznání se bojí programově všichni politici,to se netýká pouze současných Bendů!Pištění,že by to budilo vášně a udávání je nejrozšířenější obranou.Taky se domnívám,že celou aféru odkanalizují pražští zahypotékovaní novináři směrem k vietnamským krámkařům.Je to levné a na čtenáře českého Blesku to zabírá spolehlivě!
13. 09. 2012 | 11:15

český maloměšťák napsal(a):

aktualně :

http://zpravy.idnes.cz/otravy-metanol-lekari-erik-hovda-d4f-/domaci.aspx?c=A120912_211800_domaci_brd

!... Pacientům, kteří již trpí vážnými příznaky otravy, pak pomůže protijed fomepizol. Ten přiveze do Česka také Hovda jako dar. V zemi totiž tuto látku lékaři nemají k dispozici, protože stojí 200 tisíc korun.

"Dostaneme třicet balení, tedy 150 dávek," upřesnil Zacharov. Tento protijed je k organismu šetrnější a je účinnější než alkohol, kterým lékaři léčí otravy nyní...."

Co Vít, Heger, Šnajdr...a celá ta armáda celkem solidně placených úředníků ?
Oni ten lék neznají ? Oni neumí manažersky zasáhnout tak, aby byl k dispozici včas ?

To není o vytloukání politického kapitálu z neštěstí jiných - to je o grázlech a hlupácích, co si z politiky vyrobili živnosti.

Šalom.
13. 09. 2012 | 11:18

Katka napsal(a):

Ja osobne si myslim, ze v tom jsou zapleteni i politici a urednici na vsech urovnich... Takovy byznys by si prece nenechali ujit!
13. 09. 2012 | 11:18

rejpal napsal(a):

Abe Normalni
Tam, kde peníze mají být, nejsou. Proč tam nejsou, jsem neřešil. O tom už se napsaly stovky článků a desetitisíce diskusních příspěvků. Vždycky to skončilo tak, že se začaly házet exkrementy z oranžové strany barikády na modrou a naopak. A odpovědní tam sedí dál. Co na to občan? Nic. Občas si zabrblá. Politika se přece na náměstích nedělá, máme demokracii, tak je všechno v nejlepším pořádku. Příště budeme na kandidátkách kroužkovat odprostřed, když odzadu se nepovedlo. Důležité je, že to budou kandidátky těch samých stran.
13. 09. 2012 | 11:19

Viola napsal(a):

Bude potřeba vychovat hodně slepeckých psů. Také dobrý byznys.
13. 09. 2012 | 11:20

recyklovaný hoven napsal(a):

papilio. ...českého Blesku. To je také levné,protože nejvíce tzv. ctihodných občanů čte MfD a ta to spolehlivě odkanalizuje,což dělá již od své privatizace s velkým úspěchem.
13. 09. 2012 | 11:20

Jana B. napsal(a):

To co se u nás děje je hrozné, protože už umírají lidé. Ale vážení, vždyť si za to můžeme sami!!! Všichni o všech těch svinstvech co se u nás dějí víme. Ale nikdo nic neřekne. Jsme všichni jak ovce, co sklopí hlavu a hledí si své pastvy. Nikdo to za nás nezmění, jen my sami.
13. 09. 2012 | 11:21

rejpal napsal(a):

aga
Nikdo nikde chobotnici nezabil, ale aspoň ji občas omezují v růstu. Tady roste nade všechny meze a děláme všechno proto, aby růst mohla léoe a radostněji.
13. 09. 2012 | 11:21

Viola napsal(a):

Proč se vlastně lih denaturuje, to jsou lidé tak slabí, že by levnému alkoholu neodolali?
13. 09. 2012 | 11:28

Pavel13 napsal(a):

:jogin
Leda, že by to někdo odstartoval schválně a okamžitě se vypařil. Můžeme mu zazlívat ty oběti, ale kde operuje mafie, tam už oběti musely být dávno a možná ve větších počtech.
13. 09. 2012 | 11:31

adéla napsal(a):

takže se od devadesátého všichni chytří a zasvěcení pakovali na úkor ostatních hloupých a dnes jsou za vodou. Mají dost, že se jich nějaké zvyšování daní nebo zdražování naprosto nedotkne. Já jsem normálně žila, pracovala, vychovávala děcka a dnes se třepu, jak to bude s náma dál. Nelituju toho, nemám zas tak v povaze hrabat a hrabat a obklopovat se všímmožným zbytečným majetkem a konty, ale říkám si k čemu je tohle všechno dobré, proč člověk nemůže žít v klidu. Díky těm, kteří pořád mají málo a roztáčí kolo peněz a na ní založené pofiderní moci, ti druzí ( kteří o to nestojí ) jsou zatahováni do špinavé hry o co nejvyšší výdělky, aby poté "nakrmili" nejrůznější mocenská lobby, stát fungující jako "letadlo" a všechny ty, kteří svoje bytí založili na kasírování ostatních, sami maje nohy na stole a smějící se tzv. sockám, kterým stačí jen slušně a normálně žít bez zbytečností, zatěžujících už tak krátký život a aniž by o to stáli.
13. 09. 2012 | 11:36

Abe Normalni napsal(a):

rejpal Souhlas s tou casti, ze to konci nic neresicim hazenim spiny z jedne barikady na druhou, zatimco odpovedne osoby se jen chechtaji. Ja ale tvrdim, ze prostredku i penez je dost, zpusob, jakym je kontrolni organy vyuzivaji je trestuhodny (a to doslova). Politici maji ovsem v tomhle pripade odpovednost spise prenesenou. Ten kdo by mel na hodinu letet jsou vedouci uzemnich pracovist Hygieny, SZPI, Policie CR, Celni spravy atd. Ti jsou primo odpovedni za vykon cinnosti v uzemi a na jejich hlavu pada, ze stary na trznicich vic zajimaji tricka Mike a boty Abibos, nez jedovatej pancovanej chlast. O fizlech, co se chlubi technicky a financne narocnym vyhledavanim pestiren konopi, kdyz stacirny rumu z methanolu vesele jedou na plny vykon, nemluve.
13. 09. 2012 | 11:46

didusin napsal(a):

Sběratel per a jeho kumpáni přece považovali za nezbytné vyzvořit elitní vrstvu bohatých, aby konečně mohla naplno fungovat ruka volného alias svobodného, vše řešícího trhu. LTO a další aktivity zjevně nestačily a co se týče mrtvých a slepých - to jsou jen kolaterální ztráty. Jen mě v této souvislosti napadá, co pijí kompetentní, že v tolika případech jsou slepí ?
13. 09. 2012 | 11:49

rejpal napsal(a):

Abe Normalni
Tady zase nemám problém já.
13. 09. 2012 | 11:52

čech napsal(a):

Slova, slova, slova, no, a taky co a jak jinak, vždyť i ten klacek k použítí na převýchovu se ukrad´!
13. 09. 2012 | 11:57

Ládik!!! napsal(a):

Občané by neměli nakoupený alkohol vylévat, ale ještě jednou přepálit a předek taky nevylít, ale použít jako nemrznoucí směs do stěračů. Voní to i policajtovi. Vše, co vyteče z přístroje pod 78°C, je nutné odklonit. Až potom se to dá pít.
13. 09. 2012 | 12:01

recyklovaný hoven napsal(a):

Ládík!!! Morbidní a nedůstojné p.inženýra !
13. 09. 2012 | 12:17

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, každý kdo v této zemi cosi nabízí a prodává má jistě svého dodavatele, kterého určitě zná. Rozhodně si tito psrtneři nevyměňují anonymně zboží za peníze o půlnoci u hrobu č. 165 na místním hřbitově. A dodavatel zná určitě svého dodavatel atd atd. I pro úplně blbého policajta, když se chce, to musí být brnkačka to okamžitě zjistit, kdo to dělá a kdo zatím stojí.
Když se chce pochopitelně. Jinak fotočky dobře placených policejních plukovníků, na zpravodajských sereverech, tzv. dohlížejících na kauzu metyl, jsou jako obvykle pochopitelně k popukáníčku...
Veselé krizování...
http://a4.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/548225_363734707031222_1463904196_n.jpg
13. 09. 2012 | 12:18

Pavel13 napsal(a):

:Ládík
Ne každý má přístroj. V palírně by to musel znovu zdanit.
Kdo na to nemá a musí pít, ještě laciný návod: Míchejte, a to různé druhy z různých zdrojů. Předpokládám však, že takoví, kteří by takovou radu potřebovali, tady nejsou.
13. 09. 2012 | 12:23

Ing. N. napsal(a):

Chudák KALOUSEK. Co bude pít, když ví, že i okolkovaná láhev alkoholu ho může zabít.
13. 09. 2012 | 12:39

Petrucciani napsal(a):

Ing. N.: Kalousek na rozdil od jinych, pije se svym bratrem Mirou, ten obavu nemusi mit. ;-)
13. 09. 2012 | 12:43

dalimír napsal(a):

Vždy jsem tvrdil že lidovci jsou neřádi falešní ! Hlavně ti co jsou v kostele jako doma ! S takových lidí mě běhá mráz po zádech páč ti jsou schopni všeho ! Tito lidé na popud vatikánu se infiltrovali do KSČ a POMALU a NENÁPADNĚ rozkládali ideologii socialismu ve kterou náš pracující lid věřil že mu bude až se zdokonalí v budoucnu prospěšná ! K tomu ještě podvratný a rozbíječský disident podporovaný prohnaným západem i amíkama ! Tohle vše dokreslují výsledky jejich patolízalské práce ! Dnes může většina lidí akorát tak vzteky prskat a vzpomínat jak bylo blaženě za totáče ! Trhnite si protézou vyčuraní kapouni ! Hezký den Dl
13. 09. 2012 | 12:54

modrozloděj obecný napsal(a):

Ať žije volný svobodný, neregulovaný trh!!! :-))

Dnes už je jasné, že taková ideologie vyhovuje pouze zlodějům, ať už v USA, kde bynkéři vyvolali krizi nebo u nás, kde pančují alkohol ve velkém, například...

Proto je "volný neregulovaný trh" tato velká modrá blbost, vedoucí ke krádežím, podvodům, krizím, ovšem také k obrovskému zbohatnutí jednotlivců na úkor státu a občanů, oficiální ideologií modrých zlodějů!!!!!
13. 09. 2012 | 12:56

ben napsal(a):

Fernet Stock Citrus v Delvitě na letenském náměstí,jeden den za 149,90kč,druhý den za 109kč,a v Normě na Bubenském nábřeží za 89,90kč
13. 09. 2012 | 12:58

dalimír napsal(a):

Uchlastejte se třeba i k smrti ,mě je to šuma fuk ! ministr Kalousek vám lidovcům a alkoholíkům všeho druhu v česku dává brilantní příklad ! Dl.
13. 09. 2012 | 12:59

uvods napsal(a):

Stát vysává občany a odměnou za to jim poskytuje mizerné služby, např. registr motor. vozidel. Ve skutečnosti se stará je o kšefty těch, kteří drží státní představitele na jejich postech a jejich známé. Například o některé sotwarové či stavební firmy. Křebíkem do rakve je potom neoliberální duch provázející celé jeho konání. Například postřeh jednoho čtenáře. Koupíte v autobazaru vrak s přetočenými km? "Najděte si solidního prodejce, přece nebudeme zakazovat přetáčet tachometry" zní rétorika vlády. Podepíšete smlouvu s dodatkem vypadajícím bez mikroskopu jako čára?
"Vyberte si na trhu jiného poskytovatele, který nepoužívá podtržítka, přece nebudeme zakazovat mikrofonty".

A tak nakonec můžeme být rádi, že stát neříká "Pokud začnete špatně vidět, změňte nálevnu, přece nebudeme zakazovat metyl".
13. 09. 2012 | 13:04

větro napsal(a):

Jo Jo Perfektně to pani Lorencová popsala . jenom bych dodal že tomu tržišti se říkalo Mexikoplác , sklo už tám cinkalo od 5 h. ráno a hned za tržištěm na parkovišti prodávál borec přímo z kufru auta originál plechové zátky na flašky balené po 50 kusech v průhledných igelitových sáčcich a kupovali to stánkaři . Vidět to mohl ten kdo chtěl, ale ani jedna policie to neviděla ,tá tam měla možná vstup zakázán . Jo a na pultech měli flašky originál . Pro ty levné musel zakazník stankáře slušně požádát , ty byly schované . To ještě byly zlaté časy ,nikdo neoslep .
13. 09. 2012 | 13:14

český maloměšťák napsal(a):

Bendl je zločinec.
Prohlásil, že nesmí zveřejnit místa, kde byl lokalizován metanol. Až když s tím seznámí majitele /např. likérky/.

Naopak - každý, a ministr obzvláště, MUSÍ toto zveřejnit /oznámit/ - pokud jsou ohroženy životy osob. Pokud jsou ohroženy životy - můžete klidně porušit i dopravní předpisy či jiné zákony. /pokud tím přímo neohrozíte jiné osoby/

Pakáž v establishnentu se pěkně profiluje. Vůbec bych se nedivil, kdyby jen kryli své sponzory.

Po tomto prohlášení by ho měl Nečas odvolat. Jinak podporuje zločinnost.
13. 09. 2012 | 13:16

resl napsal(a):

Hlavní hygienik M. Vít byl celý život komunista, kdysi vedl bytové družstvo, později si pozměnil Michala na Michaela, nyní je na neplacené dovolené a je trestně stíhán za zneužití pravomoci a korupci. V ČR to příliš nikoho nezajímá i když tr. oznámení podala Transparency International.
13. 09. 2012 | 13:17

Ládik!!! napsal(a):

Kurňa, to by mě zajímalo, kdo ještě nepálil. Aspoň lavorovicu. Když se podívám z okna, tak nevidím barák, kde by nepálili. Snad jenou v kostele - ale kdoví jestli, dneska se nemusí v létě kouřit z komína, když jsou elektrické domácí palírny. Třeba tady http://www.kovodel.cz/dvouplastove-kotle/
13. 09. 2012 | 13:19

neo napsal(a):

modrozloději:

tohle je právě výsledek velmi regulovaného trhu.
Máte kolky, máte spotřební daně, máte všechno...a nestačí to. proč? Protože se vyplatí alkohol padělat. Proč se to vyplatí? Nízké pokuty, nízké tresty, vysoký výdělek- přímo obrovský. Hodně v nepoměru s výší rizika.
13. 09. 2012 | 13:25

dříve čtenář napsal(a):

Pan Stejskal promine, ale řešení jest zcela prosté : zastřelit jednoho prodejce! Ostatní pak už rádi oznámí své subdodavatele a ti své dodavatele a ti výrobce a ti dovozce... Toho prvního zastřeleného by mi nebylo líto. Vědomě prodávat jed je vražda!
13. 09. 2012 | 13:33

Tomáš napsal(a):

Prochlastat se dá i k rozpadu státu,který může být horší než ten v r.1992.
13. 09. 2012 | 13:39

Pavla2 napsal(a):

Mo jo, ono se vždycky lepší kontrolovali ti malí dovozci, na velké si netroufali. Vzpomínám si, než byly otevřeny hranice, dováželi jsme do obchodu sportovní zboží z Rakouska. Jednou nám neseděl přesný počet kusů, všechno bylo vyházeno z dodávky, kolem běhalo několik celníků a pořád dokola počítali jak pitomí. Nakonec všechno do celního skladu, pokuta jak hrom, a to kvůli pár korunám. Každou další cestu jsme absolvovali stejně takto kontrolovanou. Napařili pokaždé clo nikoliv podle faktur, ale podle toho, jak se zrovna celníci vyspali a jelilkož na nás byli vysazení, protože jsem se tehdy bránila, tak clo bylo pořádně navýšeno. Jindy nám zase řekli, že jim musíme dát něco ze zboží pro ně pro soukromou potřebu. A nebylo toho pak za žádný malý peníz. Když mezi zbožím bylo i oblečení, pokaždé požadovali hromadu různých potvrzení, hlavně z hygieny. Takové problémy nám dělali, přitom nešlo o žádné závadové zboží, kdy by lidem hrozilo nějaké nebezpečí, nešlo ani o žádné daňové úniky. Jen o buzeraci. A kdejaký hajzl z venku procházel větším firmám v pohodě.
13. 09. 2012 | 13:40

uvods napsal(a):

Neo

Co považujete horší (větší) regulaci. Spotřební daň nebo pokuty?
13. 09. 2012 | 13:45

zemedelec napsal(a):

dříve čtenáři.
To by jste tomu dal,zastřelit prodejce,ten má na tom nejmenší podíl.Vůbec se nemusí jednat,že nakupuje špatný alkohol a pak ho prodává.
To co píše pan maloměšťák je alarmující,já také tvrdím,až se zametou stopy,tak možná nějakou malou rybku pošlou ke dnu.
13. 09. 2012 | 13:48

uvods napsal(a):

Neo

Diskuze o tom, zda stát reguluje hodně či málo bez hlubšího strukturování je plácnutím do vody.

Že jedna věc jsou zákony, směrnice a nařízení a druhá věc jejich dodržování - ví každý.
Když například stát vymyslí řadu omezení a bude pokutovat drobné stánkaře na každém kroku, vypadá to na první pohled jako silná regulace. Až na základě obeznámení se s tím, že velkým rybám (falešné celní deklarace atd.) projde takřka všechno, dojde člověk k závěru, že regulací je naopak nedostatek.

Je podobné jako když se nepotrestá kauza IZIP, naopak se chytne sto kapsářů a na základě toho se prohlásí, že stát výborně bojuje s kriminalitou.
13. 09. 2012 | 13:54

dříve čtenář napsal(a):

To zemědělec : na každý dodaný produkt máte fakturu a dodací list. Pokud prodáváte nekolkovaný alkohol bez zjevného původu totožnosti můžete být nejen potenciální vrah!
13. 09. 2012 | 13:56

Baba Jaga napsal(a):

Souhlasím s dříve čtenářem. A i daně je třeba platit.
13. 09. 2012 | 14:14

Eva napsal(a):

Dobrý blog. Držím palce odvážné paní Lorencové.
Ať vyjde pravda napovrch. Škoda jen, že za cenu takových lidských ztrát.
13. 09. 2012 | 14:16

Stana napsal(a):

No a můžete mi někdo říct,kdo pořád volí ODS A ČSSD?Podívejte se na preference-první ČSSD a druhá ODS.Co ještě potřebuje tento národ k tomu,aby ty ha--y nevolil?Aby nás začali věšet nebo střílet?PROBOHA,přestaňte je už volit!!!!!!
13. 09. 2012 | 14:16

Viola napsal(a):

Je to horší než povodně, je to živelná katastrofa - povodeň metanolu a mrtvých může být až 170, ne-li více a ještě se můžeme dočkat, že se bude tutlat příčina úmrtí, protože by stát mohl přijít o daně z alkoholu.
13. 09. 2012 | 14:21

neo napsal(a):

uvods:

to je celkem přesné... podstatné je změnit pravidla. Ale není v žádném případě možné tvrdit, že je to neregulovaný byznys a že toto neštěstí je důsledkem. naopak, ačkoli je to byznys regulovaný, tak k tomuto dochází.

Stát v prvé řadě musí zajistit, aby se toto nevyplácelo-tedy snížit a dost markantně poměr mezi vejvarem z nelegální činnosti a rizikem, tj trestem.
13. 09. 2012 | 14:23

český maloměšťák napsal(a):

Otázka :
Kdo z vás - kdybyste byli na postu ministra /ale třeba byste byli jen obyčejným člověkem, kterému postižený metylakoholem řekl, že lahev koupil tam a tam a byla té a té značky/ - kdo z vás byste váhal - při vědomí, že umírají lidé, právě že v důsledku požití metylalkoholu......kdo byste váhal oznámit co největšímu množství lidí / a tedy i při použití masmédií/ - že alkohol pochází právě že z toho zdroje a je té a té značky a balení ?
Skutečně byste nejdříve žádali o povolení majitele stánku, obchodu, palírny ?
Vědomi si toho, že toto může trvat třeba týdny ? Než vůbec majitele najdete ?

Divím se, že se novináři do Bendla nepustili. A že ho Nečas za takováto jednoznačná prohlášení okamžitě neodvolal pro nekompetentnost a pro napomáhání zločincům.

A současně smekám např. před redakcí aktualně.cz , že na Bendla sere. A že ty údaje prostě zveřejní.
13. 09. 2012 | 14:48

Yosif K napsal(a):

ten Zaorálek za Kuśem a Sznapkou jezdíval, jak později di Těšína i Sobotka, když už K. a S. oficiálně v ČSSD nebyli. Karvinské státní zastupitelství mělo jednat samo od sebe, naopak, ani se neobtěžovalo odkládáním podání. Dělalo prostě 23 roků, že nic.
13. 09. 2012 | 10:37
Samozrejme - prokurtatura byla FORMALNE nezavisla i za komancu - ve skutecnosti ji neformalne ale ucinne ridil KV KSC.
V rudych okresech na severu byvala disciplina jeste tuzsi nez jinde - co rekl "Mamula", to proste platilo, noikdo aniu necekl, ani sio do prahy nestezoval.

Klanove pomery pretrvavaji dodnes - Tosenovsky poziva klanovych vyhod. Na Palase a Kajniaka nikdo z Prahy nema. Nic se nikdy nevysetri atd atd. Zakon omerty pracuje spolehlive.

Skuhrot Zaoralka a Sobotky na selhani "nekontrolovaneho kapitalismu" je ciste ucelovy. Jako kdyby nevedeli jak to v Moravskoslezskem kraji chodi.
"Niech si v Praze rzondi jak si rzondi, my si bendzeme vsicko rzondit po naszymu". A Zaoralek a CSOBotka maji mozna z "Rzondeni po naszymu" i nejakej vejvar na billboardy. Non Ole - proc se starat o puvod penez, kdyz jeste nic neprasklo.

Shodou okolnosti je "nekontrolovany kapitalismus" kontrolovan reditelem SZPI socialistickym ministrem zemedelstvi Sebestou. Ale i kdyby to byl kdokoliv jiny. 100% laboratorni kontroly vseho jidla a piti nejsou mozny. Otravy metanolem byly i za nacistu.
Co je ovsem mozne je presunout cast kontrolni a laboratorni kapacity od stihani mene zavaznych prohresku na destilaty vyrabene z denaturaku.

Pravda je ze tam kde je alkohol zdanen mene, tam je i mene otrav denaturovanym alkoholem. Za chvili bude Sebesta nebo Zgarba nebo Fencl ministrem zemedelstbvi a mudrolin Zaoralek treba ministrem financi. A litrovka nefalsovaneho Tuzemaku bude stat treba 38 Kc. Uvidime. Jak rikam - staci spravne volit a nastane raj proletaru na zemi - na nejakou dobu, nez se toi rozpoctove pos....re.
13. 09. 2012 | 14:50

Yosif K napsal(a):

Proto je "volný neregulovaný trh" tato velká modrá blbost, vedoucí ke krádežím, podvodům, krizím, ovšem také k obrovskému zbohatnutí jednotlivců na úkor státu a občanů, oficiální ideologií modrých zlodějů!!!!!
13. 09. 2012 | 12:56
No vase mudrovani ma jednu vadu - SZPI rediteluje spolehlivy oranzovy soudruh Jakub Sebesta, ktery je vsak vinar a veskera kapacita analyz alkoholickych napoju smerovala na uslechtila vina a burcaky a ne na nejake sproste destilaty pro chacharske proletare.
13. 09. 2012 | 14:55

yakuza napsal(a):

2aga 9:35, vy máte evidentně problém s vlastním čuráčkem, když musíte mluvit o kundičkách. nikdy vás nenapadlo, že svoboda slova a zdraví lidí můžou koexistovat, aniž by se nějak rušily? to máte asi mozek vygumovaný minulým režimem! "síla" Rumla se ukázala v tom, že se změnou režimu a nabytím funkce pozbyl svatozáře. a v té své funkci dokázal sebe i bratra "zabezpečit" na desetiletí dopředu
13. 09. 2012 | 14:55

Jim napsal(a):

"a ve chvíli, kdy dal kameraman kameru na rameno, začala se po ni sápat jedna ze čtyř goril, které jsme měli od samého začátku za zády"

najdi 2 hrubky
13. 09. 2012 | 15:00

martin_ka napsal(a):

já myslím, že 17 mrtvých zase není tak moc ....když to srovnám s počtem lidí co denně umře hladem....ostatně vypili to sami
13. 09. 2012 | 15:02

yakuza napsal(a):

hrubky? po ní? další nevidím, a snad to není metylalkoholem
13. 09. 2012 | 15:03

Yosif K napsal(a):

Otazky pro rude a oranzove nadsence skuhrajici na neregulovany kapitalsimus:
1) kdo kontroluje kvalitu potravin? SZPI nebo Hygienicka sluzba?
2) kdo je reditelem SZPI? Socialista nebo nezodpovedna modra straka?

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI)

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) je orgánem státního dozoru zejména nad zdravotní nezávadností, jakostí a řádným označováním potravin. Kontroluje zejména zemědělské, potravinářské a tabákové výrobky v celém řetězci od výrobních podniků, přes dovozce, přepravce a velkosklady až po prodej v obchodní síti. Současně kontroluje dodržování podmínek skladování, dopravy a prodeje a požadavků na hygienickou nezávadnost provozů. Ústředí SZPI je v Brně a dále inspektoráty v Praze, Táboře, Plzni, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Brně a Olomouci.
Krajské hygienické stanice (KHS), Zdravotní ústavy

výkon státní správy a státního zdravotního dozoru - Krajské hygienické stanice
poskytování služeb - Zdravotní ústavy

Hygienická služba je orgánem ochrany veřejného zdraví. Má dozor nad dodržováním hygienických předpisů v zařízeních společného stravování a v restauracích, kontroluje osobní a provozní hygienu ve výrobnách potravin a v provozovnách prodávajících potraviny. Dále se zabývá hygienou pracovního prostředí. KHS jsou v každém krajském městě a její pobočky v bývalých okresních městech.
13. 09. 2012 | 15:12

Pepa Řepa napsal(a):

Jim
sím, goril bylo 5?
nebo
a ve chvíli, kdy dal kameraman kameru na rameno, začala se mi po ní sápat jedna ze čtyř goril?
13. 09. 2012 | 15:15

člověk valí oči, když to čte:-už v 1996 napsal(a):

Děkuji paní Lorencová, je to strašná tragédie, a pocit ohrožení pro všechny normálně uvažující občany...viníky možná vypátrají orgány činné v trestním řízení, a nebo taky ne, a nebo nás budou krmit dezinformacemi, aby zloději mohli křičet chyťte zloděje a vládnoucí hyeny si mohly na zádech všech mrtvých přihřívat předvolební polívčičku, fuj naši politici od prava do leva jsou snůška psychopatických hnusáků!!
13. 09. 2012 | 15:25

hindukůš napsal(a):

Pepo Ř

goryla, po r se píše tvrdé y, dycky tvrdé (h ch k r d t n)
13. 09. 2012 | 15:28

Ing. N. napsal(a):

(hindukůš)

Omyl,gorila se píše s měkkým "i".
13. 09. 2012 | 15:42

hindukůš napsal(a):

Ing. N.
tohle se sem vůbec nehodí, ale chlámu se jak mamlas :))))
13. 09. 2012 | 15:46

Pepa Řepa napsal(a):

hindukůš kuš

Jsou-li informace místních znalců patoků správné, jedná se i sofistikovanou předvolební kampaň .
Koho?
No přece Lihového domu.
Zdenda Škromach-ten, co nechodí v bordelu do patra-razí heslo.
Litr lihoviny denně každému.
I bezdomovci I sociálně slabému.

Navíc bude řešitelná důchodová reforma po vítězných volbách. Pár kousků ubude.

Ovšem někteří kabrňáci jako bývalý drak Tenco na to vyzráli.
Litr denaturáku zapij litrem Jelcina.
Jed chce protijed.
13. 09. 2012 | 16:17

ansader napsal(a):

Smutek vládní činitelé vyjádřili nedávno tragicky zemřelým českým hokejistům na Ukrajině.
Člověk jako člověk.Stejná cena života.U vojáků z Afganistánu,hokejistů,všech.
Možná by bylo vhodné udělat i zde pietu vládních činitelů.Možná státní smutek:
společně za :1)oběti bratrů Mašínových z padesátých let
2)obětí vlakového neštěstí spadlého mostu nedávno ve Studénce
3)dnešní dvacítku obětí metylalkoholu
Ostravsko se pomalu vzpamatovává z modré vlády Topolánkovců a ODS? Zcela nedávno zde volily hornické okresy oranžové soudruhy.Za socialismu Ostraváci,kteří i jako Moraváci vůbec, dali republice presidenty Gottwalda a Svobodu,nesli na svých bedrech celou československou ekonomiku největším dílem po 40 let-znamenali teplo našich domovů,elektřinu palivem do tepelných elektráren,základ těžkého strojírentsví-železné ingoty a i významnou zemědělskou produkci severní Moravy. NHKG ,doly,..
V současné době tam působí okolo 30 000 soukromých firem přispívajících daněmi významněji do státního rozpočtu -zhruba desetinásobek počtu podobně významných firem než má jakýkoliv jiný kraj většinou.
13. 09. 2012 | 16:17

Ládik!!! napsal(a):

Nakonec to bude prezentováno jako teroristický útok na naši mladou demokracii.
13. 09. 2012 | 16:23

Fur.Aeedome napsal(a):

A co ma jako byt? Sorry, ale normalni je nechlastat. Kdyz to ma nekdo jinak a neumi si opatrit sam slusny chlast bud vyrobou svepomoci nebo spolehlivym dodavatelem, je to jeho problem.
A jiste, nejlepsi by bylo zrusit ci snizit spotrebni dan. Proste proto, aby se nevyplatilo vyrabet alkohol na cerno.
Za situace, kdy drtivou vetsinu ceny tvori dan, je cerna vyroba naprosto prirozenym lakadlem
13. 09. 2012 | 16:32

kovarpat@seznam.cz napsal(a):

Dobrým řešením bude dodávat pančované koňaky (oni prý Tuzemák nepijí, bylo by to pod jejich poslaneckou úroveň)do parlamentního bufetu a zamezit vstupu záchranářům na posvátnou parlamentní půdu..
13. 09. 2012 | 16:35

Ládik!!! napsal(a):

kovarpat@seznam.cz -
mají imunitu i na metyl.
13. 09. 2012 | 16:39

krajan napsal(a):

Paní redaktorko,
jak praví slovutný ministr zdravotnictví: "Oni by nás (totiž) ti podnikatelé umlátili čepicemi..." Jinými slovy - musíme je nechat "podnikat", ať to stojí co to stojí. Třeba i lidské životy.
13. 09. 2012 | 17:00

ivan napsal(a):

jen dvě drobné poznámky k textu:
v roce 1996 spotřební daně nespravovali celníci, ale finanční správa. Ta až od roku 2004. V roce 1996 se lihoviny v ČR ještě nekolkovaly, tuším že až od roku 2006.
13. 09. 2012 | 17:46

LojzaZHorniDolni napsal(a):

njn. Metyl je průs... Zaorálek nebude mít od kamarádů na kampaň.
13. 09. 2012 | 17:54

LojzaZHorniDolni napsal(a):

Kolkování chlastu prosadili socani aby se nepančoval. Soudruzi ze severu ale asi udělali nějakou chybu.
13. 09. 2012 | 17:56

Yosif K napsal(a):

neo napsal(a):
modrozloději:
tohle je právě výsledek velmi regulovaného trhu.
Máte kolky, máte spotřební daně, máte všechno...a nestačí to. proč? Protože se vyplatí alkohol padělat. Proč se to vyplatí? Nízké pokuty, nízké tresty, vysoký výdělek- přímo obrovský. Hodně v nepoměru s výší rizika.
13. 09. 2012 | 13:25
Tohle je svata pravda - EU vsak predepisuje minimalni dane na alkohol. Takze i kdyby zakonodarci a MF dostali rozum, tak asi zadny velky prostor por pohyb dolu nebude.

Je pravda ze regulace pomahaji jemn do jiste miry. Rvouni po elektronickych pokladnach asi nikdy nebyli v Recku. Tam maji elektronicke pokaldny uplne vsichni prodejci a restaurateri, uplne vsichni lide tam dostanou ucet z elektronicke zajistene pokladny. Lstivy Rek ovsem snadno vytipuje kteri NEJSOU donaseci na danovy urad a proste jim namarkuje mene. A stat se muze jit klouzat.

Dtto Ceske kolky atd. Drive se vykupovaly kolky pouzite kolky z hospod. Nyni se hladce tisknou v originalni kvalite.
Dtto etikety, lahve atd atd.

A SZPI vedena socialistickym vinarem Jakubem Sebestou honi ve dne v noci templarske sklepy na molekulach moldavskych stopovych prvku....... dobre jim tak darebakum, na templare musi byt prisnost, falesny destilaty nakonec chlastaji jenom vagusove a chacharsti proletari.....
13. 09. 2012 | 18:00

votaznik napsal(a):

Jenom hypoteza,
Neni mozne ze se Vietnamci pokusili o novy byznys? Zatim jim v CR vychazeji padelky vseho druhu (vcetne vyroby cigaret), pestovani marihuany..atd. Proc ne vietnamsky pancovany Tuzemak ci Vodka?
13. 09. 2012 | 18:17

člověk valí oči, když to čte:-žeby? napsal(a):

Jenom hypotéza,
a co takhle mimozemšťani???
13. 09. 2012 | 18:40

MMF napsal(a):

A L K O H O L opis dle časopisu BYTÍ č. 12/06
_________________________________________________________________________

Nejde jenom o rakovinu. Škodlivin je mnoho, a každá se nějak podílí na různých nemocech nebo na celkové degeneraci.
Lidé požívají alkohol. Je to divné, vyšší tvor než člověk by tomu neuvěřil. Alkohol je přece JED, který ovlivňuje a otravuje centrální nervovou soustavu. Copak si to člověk neuvědomuje? Asi ne, jinak by takový nesmysl nedělal.
Uvědomme si, co se děje při jídle. Vědci vědí, že už když přijde jídlo na stůl, začíná se zažívací soustava na ně připravovat. Počnou se vylučovat sliny, a když potrava přichází ze žaludku do tenkého střeva, začíná úžasný, dokonale seřízený proces trávení a zažívání. Potrava se rozkládá, přetváří se na jiné látky, nastává biochemický proces, který je jemně a neobyčejně dokonale řízen centrální nervovou soustavou.
A v tom učiní člověk něco neuvěřitelného. K jídlu pije pivo, třeba jen malé, nebo víno. Alkohol, jako NERVOVÝ JED, poruší mu jemnou nervovou koordinaci právě v době, kdy nervy musí velmi jemně a pečlivě řídit zažívání. Nastává chaos, nesouhra v trávení a předávání živných látek orgánům a tkáním. Látky se nerozkládají tak, jak se rozkládat mají, a nejsou dirigovány tam, kam patří. Naopak, dostávají se tam, kde být nemají, a chybí tam, kde býti mají. Játra a žlučník špatně pracují a chátrají. Cholesterol se usazuje ve stěnách cév a vytváří atherosklerozu.
Je toho mnoho, čeho je i malá sklenka piva příčinou. Samozřejmě nemluvím o těch, kteří požívají alkohol v nadměrných dávkách. Tam už je to jasné.
Proč požívají lidé to, o čem vědí, že je jedovaté ? Je to z nerozumu. Mohou to být lidé vzdělaní, velmi chytří, ale nejsou moudří. Jen nemoudrý člověk bude prosazovat ve svém životě své největší nepřátele.
13. 09. 2012 | 18:47

evix napsal(a):

aga napsal(a):
Paní Lorencová, i potom všem ještě tak naivní a důvěřivá? Vy si skutečně myslíte, že kvůli pár mrtvým sockám se ten kšeft zastaví??
-------------------------------------------------
Sockám??? Polovina jsou pracující, kteří si prostě jen dali štamprli na zdraví! Bohužel v některých lahvích byl prý čistý metyl......Norský expert na otravy metylalkoholem nám přivezl dokonce léky, že by v Norsku bylo tolik socek?
13. 09. 2012 | 18:49

Norek napsal(a):

Evix v Norsku jsou Norci!
13. 09. 2012 | 19:02

aga napsal(a):

evix

Nechtěl jsem podceňovat uvozovkami smysl kolegů diskutérů pro suchou ironii.
13. 09. 2012 | 19:08

zemedelec napsal(a):

To MMF.
Trochu mě to zaujalo.
I když je to opis,ale nic nevypovídá.Lidé pijí od nepaměti.Jenomže,kdyby se abstinenti dožívali nadprůměrného věku,tak věřím,že by cokoliv s pojené s alkoholem skončilo.
13. 09. 2012 | 19:10

aga napsal(a):

MMF

Lidé požívají alkohol ze stejných důvodů jako požívají jiné drogy, které mají schopnost dočasně vymístit "duši" z těla. Naši největší nepřátelé obecně mají schopnost vydávat se za naše nejlepší přátele, to neplatí jenom pro drogy, to je prostě jeden ze základních duchovních principů.
13. 09. 2012 | 19:13

Petrucciani napsal(a):

zemedelec: Spis je to blabol, protoze kdyby tomu tak bylo, tak Kalousek uz trpi vsim, co v tom pastnutem clanku je. ;-)
13. 09. 2012 | 19:21

Jank napsal(a):

Mili Cesi, tady vidite, ze problemy, ktere neresite a schovavate pred nimi hlavu do pisku, vam nakovec prerostou pres hlavu. Vase vlada misto aby vas vedla k lepsim zitrkum, na vas totalne kali.
Jak jsme se mohli docist tento problem je dlouhodoby, ale proc se tim trapit, kdyz si nikdo nestezuje, ze? Chybicka se ale vloudila a zacali umirat lide. Tak to uz vlada MUSI resit! Jak je ale mozne, ze najednou se budou prezkoumavat pitvy 150 lidi, kteri zacali umirat jiz od kvetna? Ze by prave priciny umrti byly zatajovany? V kazdem pripade by se mel zakazat prodej VSEHO tvrdeho alkoholu, nez se prijde na viniky. Kdo bude chtit slavit, ma po ruce pivo, ci vino. Za dalsi by mela vlada povolat soukrome detektivy (kdyz se nemuze spolehnout na svoje policajty, kteri v tom mozna tez jedou). Dale by se mela zavest telefonni linka, kde by lide mohli davat tipy o prodeji a vyrobe falesneho alkoholu. A v neposledni rade by se mela vyhlasit odmena pro lidi s jejichz pomoci se dopadnou vinici. A cim dele se tvrdy alkohol nebude prodavat, tim spis bude tlak od vlady, aby se vse vyresilo. No ale nakonec vidite, ze na pomoc vlady se nemuzete spolehat, tak to udelejte sami! Vyprdnete se na tvrdy alkohol! Tim nejvic potrestate cerny trh.
13. 09. 2012 | 19:25

člověk valí oči, když to čte:? napsal(a):

MMF-a o co tu vlastně běží? já myslela, že o to, že v alkoholu, který je běžně v prodeji je něco, co způsobilo a způsobuje lidem smrt...
a to má být jako OK, podle vás"nemaj chlastat" to si děláte pr.........ste normální?!
13. 09. 2012 | 19:31

český maloměšťák napsal(a):

ad Pepa Řepa

"...Ovšem někteří kabrňáci jako bývalý drak Tenco na to vyzráli.
Litr denaturáku zapij litrem Jelcina.
Jed chce protijed...."

Skutečně to ale tak zatím léčili. Zeptejte se lékařů.

Ono nevadí, že jste blbej /to je O.K. - to je verdikt matky Přírody/- horší je, že tak chcete i zůstat, Řepo.
13. 09. 2012 | 19:35

Pepa Řepa napsal(a):

český maloměšťák
proč se ozýváte zrovna Vy?
Jste snad Vy ten slavný Tenco alias šlapka?
To je ale překvapení!!!!!!!

Malověžáku jak jste starej, tak jste ......mimořádně chytrej!!!!!!!!!!!
:-)
13. 09. 2012 | 19:45

evix napsal(a):

Tohle jsem si přečetla a zkopírovala na Medical Tribune: Nemocnice by měly případy hlásit, povinnost mlčenlivost pro ně padla tím, že hromadná otrava je vyšetřováno jako trestný čin spáchaný neznámým pachatelem......
Nějak to nechápu, oni to předtím nehlásili ( v květnu), protože měli povinnost mlčenlivosti? Asi jsem fakt blbá :-(((
13. 09. 2012 | 19:51

evix napsal(a):

Pepa Řepa : Oni to fakt tak léčí, máme v práci Varování ministerstva zdravotnictví (mrtvá a slepý byl zaměstnancem firmy Hyundai) je tam doslova napsáno při podezření na otravu metylalkoholu : Pokud máte problémy se zrakem (vyjmenovány symptomy) napít se okamžitě 1-2dl 40% kvalitního alkoholu (může se ředit šťávou či džusem) a volat záchranku.
Stejně probíhá léčba, léčí se alkoholem a hemodialýzou po několik dní...to je tam taky vypsáno.
13. 09. 2012 | 19:58

Ing. N. napsal(a):

(Jank)

Mimořádně vynikající příspěvek !
13. 09. 2012 | 20:55

Občan napsal(a):

Tyhle události nás v očích západní Evropy mohou posunout jaksi o něco dál na východ, zvlášť, když se ukazuje, že nejde o náhodné selhání, ale o dlouhodobě provozovaný organizovaný zločin, přinejmenším krytý politiky na různých úrovních působnosti, ne-li dokonce za jejich finanční účasti. Ale co se týká vnitropolitického pohledu, jak se zdá, měli by uvažovat o odstoupení asi tři ministři, pokud se dá vyvodit z naší legislativní džungle. Jenže to u nás není zvykem. Vládnoucí strany (tj. jejich sponzoři) si do toho od obyčejných občanů nenechají kecat. Kam by došli, kdyby měli občané rozhodovat o zákonech a směřování našeho státu! Našeho?
13. 09. 2012 | 21:05

Marek napsal(a):

Ministr zdravotnictví Hegr už šel do sebe a budou padat hlavy
prý v nejbližší době odvolá hlavního hygienika Víta, který je už půl roku na neplacené dovolené v souvislosti s vyšetřováním svých čachrů. Tak asi za to může Vít a máme klid.
13. 09. 2012 | 21:08

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jana Lorencová
Od Vašeho vstupu na mediální scénu sleduji Váš statečný a pro Vás jistě i rizikový souboj s lidskou chamtivostí a sobectvím na úkor společenství slušných lidí. Zatímco jiní čekají na spasitele, který nepřijde, Vy jste se rozhodla bojovat s chobotnicí. Je to nevděčné a frustrující. Velmi si Vás vážím a přeji jen to nejlepší, jen se obávám, že většina zdejších obyvatel za takovou oběť nestojí. Jsem zvědav, která partaj nebo sdružení Vás požádá o souhlas s umístěním na 1. místo kandidátky do parlamentu. Tam bych vás viděl nejraději. Ale při znalosti zdejších poměrů je to asi utopie. Kdoví, jestli byste o to stála. Přeji pevné zdraví a hodně vděčných čtenářů. Na tomto fóru byste se měla vyjadřovat častěji.
13. 09. 2012 | 21:12

Pepa Řepa napsal(a):

evix
dyť jo,
To jste nevěděl?
Jed a protijed.

Marek
Vít? Ten se taky vyved'.
Nakoupil sera proti chřipce pro celou ČR a pak-aby to nevypadalo blbě vytroubil, že ji chytil.Nenakoupil jsem serum zbytečně.
Mrška jedna, že si vybrala-kromě pár desítek dalších spoluobčanů-zrovna hlavního hygienika?
Jsou věci mezi nebem a zemí......
13. 09. 2012 | 21:41

jogín napsal(a):

Kde se léta „podniká“ a není k tomu zapotřebí žádných dokladů, popřípadě jsou k mání jen doklady falšované, musí se nyní nasazovat tisíce policistů. Je to jen další důsledek nefunkčnosti zkorumpovaného státu, který nedokázal ani za léta vytvořit regule pro solidní podnikání a stál se rájem zlodějen a podvodů všeho druhu.
13. 09. 2012 | 21:55

sofia napsal(a):

katalog overenych kontaktu
najisto.cz
Prodáváme alkohol, med a keramické výrobky.
Ing. Jindřich Sznapka (Český Těšín)
Prodejny nápojů; Alkoholy, fenoly, naftoly, polyfenoly a jejich deriváty; Zprostředkování velkoobchodu; Nespecializovaný maloobchod
Zastupitel a bývalý místostarosta města Český Těšín (SOS PRO ČESKÝ TĚŠÍN), bývalý zastupitel Moravskoslezského kraje, podnikatel. Od roku 1991 podniká. Býval členem ČSSD. V roce 2005 musel kvůli prokázané spolupráci s StB opustit funkci v ÚVV ČSSD a o rok později byl ze strany vyloučen pro falšování lustračního osvědčení. Za ČSSD byl zvolen v roce 1998 do Zastupitelstva města Český Těšín, mandát zastával až do roku 2006, kdy na funkci zastupitele rezignoval. V roce 2004 byl zvolen do Zastupitelstva Moravskoslezského kraje. Krátce byl členem SPOZ. Roku 2010 stanul v čele kandidátky SOS pro Český Těšín do komunálních voleb. V řádných volbách v říjnovém termínu nebyl zvolen, neboť Krajský soud volby zrušil pro údajné manipulace ze strany SOS. V nových volbách v roce 2011 byl znovu zvolen zastupitelem. Jako většinový vlastník a jednatel figuroval a figuruje v řadě firem podnikajících v oblasti realit, gastronomie a ubytovacích služeb.

ad mortem!!!
13. 09. 2012 | 21:59

Berta napsal(a):

Nejde jen o vládu. Neschopnost státní správy je patrná odshora až po nejnižší úřady. Stavebí, finanční, policejní, celní, aj. Úředníci si minimálně připouští starosti, letargie je všeobecná. Silna loby a mafie si dělá co chce. Jsem zvědav kolik lidí vyletí z SZPI. Dále naši úředníci tvrdí, že dovoz z Polska není prý dovoz. Je to zboží naší EU.
13. 09. 2012 | 22:50

Neni ruma - neni šturma napsal(a):

Už vloni psala Slonková v Mladý frontě, jak se denaturák čistí Savem a vyrábí se z toho různý lihoviny, včetně značkovejch.Dokonce prej zvládnou i Metaxu.Všechno s použitím origo lahví, vinět, kolků.Co od tý doby udělala státní správa ???
Vlastně jo, vymysleli pod loňskýho ledna novou autolékárničku s resuscitační maskou- běda, kdo ji neměl- a od června ji zas zrušili.
13. 09. 2012 | 23:01

sorro napsal(a):

Není nemožné,aby konkurenční firma zničila jinou jí placeným sabotážníkem v druhé firmě.Sice byto bylo ztíženo všude,kde je strojové plnění a zátkování lahví a pracuje mnoho lidí.Nejsnazší je záměna lahví správných lahvemi s kompromitujícím obsahem kdekoliv v procesu distribuce nebo skladu.Může být vadný sám lihovarnický přístroj,může být použit vadný substrát pro kvašení nebo i úmyslně zlevňující náhražkový.Variant je mnoho,mezi nimi i politicky motivované-účelové. Ovšem zarážející je fakt,že metylalkohol se objevil na mnoha různých vzdálených místech-to by svědčilo,že nešlo o záměnu v málo kusech,ale velkém počtu,pokud nebyla distribuce narušována z jednoho místa.Může jít o diletantství v technologii.
13. 09. 2012 | 23:15

MA-FU napsal(a):

Paní redaktorko Jano Lorencová
Pravda,kterou vždy píšete-bývá umlčena výroky "...je pod moji rozlišovací schopnost poznat špinavé peníze od čistých..." a to je smutné a proto ty dopady. Vaše kniha "Krvavé oleje" byla taky napsána před lety a vše je asi už promlčené ,že?? ..
Jak to může dlouho trvat?? Spíme??
13. 09. 2012 | 23:22

pamětník napsal(a):

Všichni by měli povinně denně vypít aspoň dva stachany toho lihu.
13. 09. 2012 | 23:58

Občan napsal(a):

A aby toho nebylo málo, Heger o ceně Fomepizolu naprosto nehorázně lže:
http://www.sigmaaldrich.com/catalog/product/aldrich/222569?lang=en&region=CZ&cm_sp=Customer_Favorites-_-Detail_Page-_-Text-222569
14. 09. 2012 | 00:15

Hurá napsal(a):

o pár alkoholiků méně ? hurá !
14. 09. 2012 | 00:58

pamětník napsal(a):

Občan:
Jestli jsem dobře počítal, tak za Hegerových 200 tisíc Kč by bylo přes 39 000 pětigramových balení.
14. 09. 2012 | 01:14

Jank napsal(a):

Jelikoz bylo zverejneno autorkami Lorencovou a Slonkovou o padelani alkoholu a stat nezasahl, nese plnou vinu na umrtich zatim napocitanych 19 lidi. Po naslednych prosetreni 150 pitevnich nalezu se jiste toto cislo zvysi. Doufam, ze vsechny postizene rodiny zazaluji stat a budou vymahat nahradu.
14. 09. 2012 | 02:12

Anna napsal(a):

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jana Lorencová
Od Vašeho vstupu na mediální scénu sleduji Váš statečný a pro Vás jistě i rizikový souboj s lidskou chamtivostí a sobectvím na úkor společenství slušných lidí. Zatímco jiní čekají na spasitele, který nepřijde, Vy jste se rozhodla bojovat s chobotnicí. Je to nevděčné a frustrující. Velmi si Vás vážím a přeji jen to nejlepší, jen se obávám, že většina zdejších obyvatel za takovou oběť nestojí. Jsem zvědav, která partaj nebo sdružení Vás požádá o souhlas s umístěním na 1. místo kandidátky do parlamentu. Tam bych vás viděl nejraději. Ale při znalosti zdejších poměrů je to asi utopie. Kdoví, jestli byste o to stála. Přeji pevné zdraví a hodně vděčných čtenářů. Na tomto fóru byste se měla vyjadřovat častěji.
----------

Připojuji se, lépe bych se asi nevyjádřila.
14. 09. 2012 | 09:14

Ing. N. napsal(a):

(autorka)

Neměla byste vypsat petici, která by požadovala odstoupení vlády a potrestání politiků, kteří neřešili dlouhodobě známou kriminalitu v oblasti výroby lihovin?
14. 09. 2012 | 09:37

mb napsal(a):

Do chvíle, než je nevratně poškozeno naše zdraví, nebo začneme umírat, je všechno v pořádku.

to je neviditelná ruka trhu ...

... vono je to v cajku i když lidi pak začnou chcípat ...

stejně je to v pořádku ...
14. 09. 2012 | 09:48

Svědomí napsal(a):

2Občan: "Jestli jsem dobře počítal, tak za Hegerových 200 tisíc Kč by bylo přes 39 000 pětigramových balení."

...jestli je cena v EUR, tak 5g stojí 170.000,- Kč. Otázka je, kolik je 1 dávka a kolikrát se musí opakovat.
14. 09. 2012 | 09:49

ceskarebelka napsal(a):

Mám pocit že se nic nestane již zde jmenovaným pánům Sznapka Kuś Miczka. Přece kvůli pár socek si nikdo nebude špinit ruce. Věřím pouze na to, že jednoho dne někdo z nich dopadne stejně
jako Ráth. Rozkradli majetek města s požehnáním Paroubka,Zaorálka a Víchy. Co k tomu dodat. Zřejmě tito politici obdrželi nějaký obnos a byli tím pádem potichu. Dnes pokud přijdou na náměstí zástupci ČSSD a budou vykřikovat hesla že bojují proti korupci, tak to bude pouze výsměch ostatním lidem. Prostě dělají z nás hlupáky.
14. 09. 2012 | 10:00

ceskarebelka@seznam.cz napsal(a):

Možná že by nebylo na škodu poslat tento blog panu Zaorálkovi, který se tváří, že oni jsou čistí jak slovo boží. Hrůza páni politici
14. 09. 2012 | 10:33

Scarabeus napsal(a):

"Sedmnáct mrtvých coby výstupní kontrola kvality alkoholu"

Nejen alkoholu, ale i kvality vedení státu.

Autorka vzpomíná jak snadno se všechno dozvěděla, problém s "gorilami" měla(a její kameraman), když "to" chtěla natočit.

Že by ti, kteří mají na starost vedení státu, o tom nevěděli? Ví o tom moc dobře, "jedou" v tom také.

Teď blekotají a blekotají ..... a protijed šetrnější než etylalkohol se do ČR dostává až po několika dnech.

.... a zdravotnictví je u nás potřebné zreformovat/transformovat, přeloženo zredukovat, snížit počet lůžek, jakoby nemocné u nás byly postele, dokonce jsem četl, že u nás mají být transformovány psychiatrické léčebny, že jsou už zastaralé/nemoderní, tzn. že jsou moc velkokapacitní(opět moc lůžek), že má být tamní léčba z části převedena na ambulantní péči(ta stojí méně), přitom se v PL léčebnách, mimo jiné, léčí alkoholici, kterých přibývá ..... teď už jsou v ČR mrtví z alkoholu jedovatého na druhou, tzn. metylalkoholu. :-(

Jak se u nás všechno pančuje, aby se snížila cena, tak se můžeme dočkat toho, že někdo bude pančovat metylalkohol, aby snížil jeho cenu, pančovat jej bude látkou jedovatostí srovnatelnou s jedem na krysy. Tento pančovaný metylalkohol koupí někdo další v obchodním "řetězci", protože bude levnější, a použije jej na pančování alkoholu(přesně etylalkoholu), takže v konečném důsledku bude zprostředkovaně pančovaný/šizený něčím takovým jako jed na krysy.

.... ale podle Nečase u nás nejvíce škodí dalajlamismus a podpora Pussy Riot.
14. 09. 2012 | 10:58

jichu napsal(a):

Paní Lorencová, nejste největší z ekonomů, nemůžete tomu rozumět. To všechno je onen volný trh, který prý všechno vyřeší. A puntík.
14. 09. 2012 | 11:07

Viola napsal(a):

Tak mě můj nos nezklamal, bylo to v Mariánkách, tak jak o tom je článek na A.cz

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=757096

A na výstavní ulici našli dva otrávené včera, nebo ve středu, což je poblíž. Možná ten panč zachytili v tom kanále.
14. 09. 2012 | 11:13

:-) napsal(a):

Paní Lorencová je jedna z mála statečných v ČR,
a její odvaha a smysl práce vynikne tím spíš v porovnání s modrou zlodějkou z ODS Němcovou, která, jak přiznala, za socíku kradla v krámě, aby podrývala socialismus a dnes v poslanecké sněmovně krade taky (že není ve vazbě a souzena, je druhá věc). A tato modrá zlodějka měla kandidovat na prezidentku... Mám jinačí kandidátku.

paní Lorencová - na Hrad !!!!!
14. 09. 2012 | 11:56

Twist napsal(a):

Paní Lorencová, co je to platné, když z Vaší úvahy si z mocných nikdo nic nedělá. Tisk - hlídací pes demokracie? K smíchu, zásluhou poplatných šéfredaktorů nanejvýš lokajové mocných. Je to morální marast. Včera mi bylo až trapně zírat na dva muže v televizi Prima - Hegera a Červíčka - kteří měli vysvětlit občanům, co dělají, aby kvůli nějakým ksindlům neumírali důvěřivéí lidé. Tomu doktorovi už úplně změknul mozek, je trapný i v jiných případech.
14. 09. 2012 | 11:59

Scarabeus napsal(a):

Twist:

I tisk je (někdy) podplacený.
http://skramlik.blog.idnes.cz/c/261502/Husak-ruinoval-Sazku-s-platem-56-milionu-mesicne-ja-jsem-zbabelec.html
14. 09. 2012 | 12:08

pamětník napsal(a):

Svědomí:
Cena je v Kč, v € by byla červená.
14. 09. 2012 | 12:53

Viola napsal(a):

Twiste

Já náhodou oceňuji práci ministra Hegera, dělá co může a včera byl v Ostravě, aby zkoordinovali práci všech a podíval se, jak to tu vypadá. Je mu přednější současná situace s metanolem, než ODSácké hrátky na největšího.

A dnes byl na tiskové konferenci krásně oblečený, bleděmodrá kravata mu náramně slušela. Skoro jako anděl.
14. 09. 2012 | 13:30

Svědomí napsal(a):

2pamětník: No pokud by to bylo v Kč, tak je opravdu na pováženou, že Heger uvádí diametrálně odlišnou částku. To se na tom chce zase někdo napakovat? Koupí za 6, prodá za 200?
14. 09. 2012 | 14:03

Scarabeus napsal(a):

Kdoví kdo ten metylalkohol dal na trh. Třeba někdo kdo potřeboval, aby novináři dostali jiné výživné sousto a neměli čas na něj.

Komu se hodí, že se právě teď v novinách "nemluví" o církevních restitucích?
14. 09. 2012 | 14:34

JardaV napsal(a):

Jenom se potichu modleme,aby se nakonec neukázalo,že tuto katastrofu rozjel někdo s cílem odvrátit pozornost od politického svinstva ve sněmovně.I události z 11.září
nejspíš mají jiné pozadí než prostý a standardní terorismus - viz pořad v TV.
Možná bude jediné řešení takové,že výrobci budou prodávat svůj alkohol přímo spotřebitelům bez prostředníka - velkoobchodu.Tedy asi kromě řetězců,ty nakupují docela jistě objemy v kamionech.Dovedu si docela představit třeba Fruko Schulz v Jindřichově Hradci,jak uspořádá "Setkání na plachetnici"s cenami výrazně nižšími o distribuční náklady.Tam by se sjelo lidí......
Paní Lorencová,vážím si Vaší odvahy v práci,kterou děláte.V našem národě se najde málo odvážných lidí jako Vy.Děkujeme.
14. 09. 2012 | 14:34

H.H., napsal(a):

Série otrav metylalkoholem je naprostým selháním kontrolních funkcí státu a ochrany veřejného zdraví. Je to bez diskuse a velmi tragické, lze však říci, že „vybublalo“ něco, co je svým způsobem logickým důsledkem masového pití alkoholu v CR. Věřím, že nakonec metanolovou kauzu policisté vyřeší a viníky potrestají, jenomže to neřeší ten naprosto zásadní problém, a to, že se u nás pije příliš: pijí mladí, stáří, ženy, muži i celé rodiny. Stáváme se národem alkoholiků, což nás ohrožuje naprosto zásadně a více, než cokoliv jiného.
Můj názor je, že Česká společnost je k pití alkoholu příliš tolerantní, patříme dlouhodobě k největším pijákům na světě, s roční spotřebou cca 14 – 16 litru čistého alkoholu na osobu starší 15 leta, spotřeba od 90-let neustále roste. Rizikovým způsobem pije přibližně 1, 3 mil. lidí. Přitom jenom malá část alkoholiků vyhledá pomoc, celkově je nízké uvědomění problémového pití. Společenské škody, způsobené alkoholem jsou o to větší, čím později jak zasažení jednotlivci, tak i společnost, (stát) na problém reagují. Akutní nebezpečí spočívá v konzumaci alkoholu stále mladšími lidmi. Mládež ve věku šestnácti let zaujala v konsumaci alkoholu v roce 2007 nejvyšší pozice v rámci zemí EU. Excesivní způsob pití alkoholu u mladých lidí (méně a často ale hodně) se jeví z pohledu jejich budoucího zdraví jako zvláště nebezpečný.
Pro alkoholní chování české populace by bylo nanejvýš žádoucí změnit. Škody, které alkohol způsobuje, jsou závažné. Alkohol poškozuje mozkovou tkáň, zvyšuje pravděpodobnost vzniku nádorových onemocnění, mozkové mrtvice a způsobuje další s alkoholem přímo související nemoci. Dlouhodobé pijáctví způsobuje psychické poruchy až demenci. Alkohol je, jak známo, častou příčinou závažných dopravních nehod, při kterých umírá nebo se těžce zraní hodně lidí. Vedle zdravotních důsledků alkoholizmus zvyšuje riziko chudoby a sociálního vyloučení jednotlivců i celých rodin a způsobuje nedozírné společenské škody v nárůstu kriminality a sociálně patologického chování, včetně násilí.

V jednom průzkumu z roku 2011 většina respondentů zastávala názor, že alkoholizmus je závažným celospolečenským problémem, který se rozmáhá až na úroveň epidemie .

Co když je to také tak, že alkohol významně přispívá k naší pasivitě a neschopnosti vzepřít se nepravostem všeho druhu...
14. 09. 2012 | 14:56

Viola napsal(a):

Scarabeus

když konspirace, tak konspirace. Metylalkohol se u nás nevyrábí, dováží se prý z Ruska, nebo Německa, někdo napsal, že s Polska, no a ten někdo se možná chtěl za něco pomstít. Může to být válka podsvětí. Ti chudáci, co to vyráběli, určitě nestáli o to být zavřeni, někdo jim podstrčil místo etanolu, metanol.
14. 09. 2012 | 14:58

Anna napsal(a):

Cituji: Na tajné zprávě o trhu s alkoholem se podílel i Kubice
Ministr vnitra Jan Kubice musí v posledních dnech metanolové tragédie zažívat smíšené pocity.

Když před několika lety odešel po Paroubkových útocích z policie, založil soukromou detektivní kancelář a byla to právě ona, která přede dvěma lety ve zcela průlomovém vyšetřování tajně zmapovala černý trh s alkoholem.

Jeden ze závěrů dokumentu, který vznikl na zakázku renomovaných výrobců alkoholu, totiž zněl: stát nemá nelegální obchody s lihovinami vůbec pod kontrolou.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=757367

Zajímalo by mě, co pan Kubice ve funkci ministra proti tomu podnikl PŘED současnými úmrtími???
14. 09. 2012 | 15:08

Scarabeus napsal(a):

Viola:

Pokud to ti "chudáci"("jen" nelegálně vyráběli alkohol a šidili stát na daních) nevěděli, tak to jsou navíc pořádní blbci. Když něco takového vyrábím, tak si seženu alespoň min. znalosti o výrobě, aby si ověřil, že se mně výroba nezvrtla.

Výrobci si mohli ze suroviny(výchozí) nebo výrobku(koncového) trošku odlít a udělat lacinou zkoušku ohněm(skutečně i obrazně), tzn. tu trošku, jako zkoušku, zapálit, normální alkohol, tzn. etylalkohol, ten v normě jedovatý, hoří modře, metylalkohol, ten jedovatý na druhou, hoří oranžově.
14. 09. 2012 | 15:12

JardaV napsal(a):

Pro Anna

Takže Kubice měl dost informací,aby mohl černý trh "infikovat záměnou",a odvrátit tak
pozornost od Prahy,restitucí a všeho ostatního.Vzhledem k tomu,jak zatočil se schopným šéfem policie,by mě nepřekvapil jako osoba v pozadí.Účel světí prostředky.
14. 09. 2012 | 15:12

Anna napsal(a):

JardaV

To mě děsíte. Doufám, že tomu tak není.Účel pro někoho světí prostředky, ale přece něco jiného je před volbami "odstranit" Paroubka Kubiceho zprávou, "odstranit" policejního ředitele a něco jiného nechat umírat plebs.

Jen opakuji: Kubice založil soukromou detektivní kancelář a byla to právě ona, která přede dvěma lety ve zcela průlomovém vyšetřování tajně zmapovala černý trh s alkoholem.

Jeden ze závěrů dokumentu, který vznikl na zakázku renomovaných výrobců alkoholu, totiž zněl: stát nemá nelegální obchody s lihovinami vůbec pod kontrolou.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=757367

Co tedy jako ministr znalý tohoto problému proti tomu dělal PŘED současnými úmrtími?
14. 09. 2012 | 15:25

Občan napsal(a):

To Pamětník a Svědomí:

Běžná léčba se provádí pěti ampulemi po 1,5 ml, u vážných případů až sedmi ampulemi.
Na trhu jsou buď velká levná balení, která nabízí zmíněný velkodistributor, jež se ale musejí "lékárensky" upravit. Tedy naředit, pro jistotu přefiltrovat a vpravit do infuzní soupravy. Vznikají tedy jisté další náklady, ale nemocniční lékárny tyto dodatečné operace jsou schopny provádět a také provádějí.
Nebo malá lékárenská balení, která obsahují 4 ampule po 1,5 ml a stojí cca 1000.- dolarů jedno. Léčebná kůra tedy vyjde na maximálně 40 000.- Kč u nejtěžších případů.
Plus pochopitelně náklady na hemodialýzu, která se u lehčích případů provádí ad hoc a u vážných případů nezbytně. Ale to již s Hegerovým tvrzením nesouvisí.
14. 09. 2012 | 15:40

Marek napsal(a):

Anna
je to přesně tak, jak to říkáte, co dělali ? Připadá mi to až jako hyenismus, že teď dělají ty manévry, pořádají tiskovky a najednou lítají kontroloři a policajti jako virgule. Snaží se vnutit lidem dojem, že jsou na svém místě a dokonce snad sbírat kladné body. Takhle měli a mají pracovat pořád, za to si je platíme a ne až když se stane neštěstí. Z toho se nevykecají. U nás se pořád jenom monitoruje, ale skutek utek. Feťáci by si snad mohli šlehnout pod okny policejní stanice a nic by se nedělo. Je to trestuhodné a mohou si vykládat co chtějí.
14. 09. 2012 | 15:58

Scarabeus napsal(a):

Marek:

Za "normální" situace se šetří na nepravých místech, např. se řekne, že nejsou peníze na benzín do policejních aut ...... ale na církevní restituce se peníze najdou, přitom nikdo jiný v penězích restituci nedostal.
14. 09. 2012 | 17:37

pamětník napsal(a):

Občan:
"Běžná léčba se provádí pěti ampulemi po 1,5 ml, u vážných případů až sedmi ampulemi" Zaznamenal jsem v tv, že ty ampule obsahují lék v množství 5 mikrogramů.
14. 09. 2012 | 18:27

pamětník napsal(a):

H.H.:
"Série otrav metylalkoholem je naprostým selháním kontrolních funkcí státu a ochrany veřejného zdraví." Ano.
14. 09. 2012 | 18:29

Občan napsal(a):

To je možné. Protože jde o roztok, účinná látka je rozpuštěná v nosiči. U Vlka na Kose jsme k tomu dávali pár obsažných odkazů.
14. 09. 2012 | 19:50

Glosator napsal(a):

Vážení, tady to máte celé a teď k tomu přibylo 20 mrtvých. A teď si to porovnejte se "zločiny" jakých se údajně dopustili Vít Bárta a Petr Lessy.
Pokud si přečtete, jak v knize Mein Kampf popisuje soudruh Hitler poslance parlamentu, zjistíte, že pro naše politiky by to ještě byla lichtoka.
Všimněte si, jak dopadají pokusy omezit hazard, jak se pořád rozšiřuje fotovoltaický megatunel. Jak dopadly pokusy zavést pořádek v Dopravním podniku Praha. Jak se pořád trpí řádějí exekutorů (mimochodem, v Třetí Říši by toto ožebračování obyčjných lidí netrpěli ani náhodou).
To, že se veškeré státní peníze rozdělují korupčním nebo klientelistickým způsobem je veřejné tajemství. Všichni to vědí, a krčí nad tím rameny.
14. 09. 2012 | 21:12

LMAO napsal(a):

Jo jo
a jaké dobré jméno to dělá České Republice v zahraničí, nádherná podpora turistickému ruchu a exportu čekých výrobků.
Narozdíl od modní vlny veřejně vyjadřéné podpory Pussinek a dalajlamismu
14. 09. 2012 | 23:10

Yosif K napsal(a):

Glosator napsal(a):
Vážení, tady to máte celé a teď k tomu přibylo 20 mrtvých. A teď si to porovnejte se "zločiny" jakých se údajně dopustili Vít Bárta a Petr Lessy.
KONEC CITATU.

Diskuse jako ve zvlastni skole. I bystrejsi proletari z nadvorni cety musi vedet jak funguje rizeni firmy a podobne funguje i riuzeni statu.

Aniz bych mel nejake prehane symaptie ke Kubicemu a Hegerovy a antipatie k Sebestovi a Lessymu, udivuji mne rekace totalnich hlupaju, kteri si mysli ze heger rdidi SZPI (organ odpovedny za kvalitu napoju a potravin) a ze Kubice ridi Policii Ceske Republiky.

Milym ignorantum levicoveho razeni tedy sdeluji toto:
Policii Ceske Republiky neridi minstr ale ridi ji Policejni president - coz byl posledniho rok a pul pan Lessy - vsechna cest jeho nelehke praci. Dokonce se paslo ze je neodvolatelny - coz asi neni, ale presto neni manazersky mozne ridit pohyb pesich policistu po Ceskem Tesine z minsterskeho kresla.
SZPI - neboli Statni Zemedelskou a Potravinovou Inspekci neridi ministr Heger anobrz ji ridi jiz dvacet let byvaly minsitr zemedelstbvi za socany pan Jakub Sebesta - vsechna cest jeho nelehke praci. Soude dle toho ze ji ridi jiz dvacet let tak se zda ze je take tezkjo odvbolatelkny a ze lze tezko za jeho zady ridit pohyb jednotlivych inspektoru po Ceskem Tesine z ministerskeho kresla.

Je prekvapive ze takovychto dusevnich zkratu by se dopustil treba clen nadvorni cety, ale budiz.
Je prekvapivejsi kdyz clovek cte podobne bludy od Zaoralka, Sobotky, Milana Stecha atp. Vlastne to neni prekvapive - podivejte se na jejich CV - jde o mudroliny, kteri krome politiky a pohadkareni nikdy nic opravdoveho nedelali.....

Nadavani pritomnych levicovych blouznilu na Hegera a Kubiceho je podobne jako kdyby zametac na Wilsonaku vinil ze spatne kvalitu kostat nikoliv sefy CD ale rovnou ministra dopravy.
14. 09. 2012 | 23:40

český maloměšťák napsal(a):

Anna napsal(a):
Cituji: Na tajné zprávě o trhu s alkoholem se podílel i Kubice
Ministr vnitra Jan Kubice musí v posledních dnech metanolové tragédie zažívat smíšené pocity.

Když před několika lety odešel po Paroubkových útocích z policie, založil soukromou detektivní kancelář a byla to právě ona, která přede dvěma lety ve zcela průlomovém vyšetřování tajně zmapovala černý trh s alkoholem.

Jeden ze závěrů dokumentu, který vznikl na zakázku renomovaných výrobců alkoholu, totiž zněl: stát nemá nelegální obchody s lihovinami vůbec pod kontrolou.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=757367

Zajímalo by mě, co pan Kubice ve funkci ministra proti tomu podnikl PŘED současnými úmrtími???
14. 09. 2012 | 15:08
------------

Mě by spíše zajímalo, co pan Kubice proti tomu podnikl v dobách, kdy byl dlouhá léta šéfem Útvaru pro boj s organizovaným zločinem.
Takhle to vypadá, že kritizuje svou jednou prací svou předchozí práci - tedy spíše nicnedělání.
To je tak paradoxní - že vzniká oprávněné podezření, zda se nejedná o nějakou duševní poruchu.
(jistě i malé dítě či Yosif K bude souhlasit, že se v případě nelegálních obchodů s alkoholem jedná o činnost organizovanou a zločinnou)

Pikantní by bylo, kdyby dostal za svou soukromou iniciativu /zprávu Kubiceho dedekt. kanceláře/ zaplaceno od státu.
Ale to už by snad hraničilo se schizofrenií.
15. 09. 2012 | 01:44

český maloměšťák napsal(a):

Pepa Řepa /můj mazlík/
JIž několkikrát jsem vám sdělil, že šlapku jsme v rodině - na rozdíl od vás...niokdy neměli - neznám ji.

Ozval jsem se proto, abyste neměl pocit, že ty vaše lži nikdo nečte.
Já si je občas přečtu - mám vás za svého mazlíka.
15. 09. 2012 | 01:50

Důchodce68r napsal(a):

!!!
http://www.blisty.cz/art/64972.html
???
15. 09. 2012 | 03:46

Pražák napsal(a):

Vláda měla především dávno vyhlásit amnestii a beztrestnost pro hlavní výrobce a distributory pančovaného alkoholu. Pokud by se ihned přihlásili a poskytli policii atd. klíčové informace kolik toho vyrobili, komu a kam ho distribuvovali, vs jakými etiketamin a v jakých lahvích, atd., mohla být síť rozkryta a jed v lahvích stažen. Pár gangsterů by sice ušlo trestu, avšak ty desítky zachráněných životů by za to nám všem stály.

Proč to neudělala?
15. 09. 2012 | 07:27

ben napsal(a):

Fernet Stock Citrus v Delvitě na letenském náměstí,jeden den za 149,90kč,druhý den za 109kč,a v Normě na Bubenském nábřeží za 89,90kč,v tržnici,jedna láhev originál stock,druhá láhev,neoriginální bez stock
15. 09. 2012 | 07:41

člověk valí oči, co tu všecko čte:-( napsal(a):

Teda "Pražáku" co to má být za demagogickej blábol?! To jako " pocem ty jeden uličníku, řekni kams ty lahvičky dal a bež si dál hrát s metanolem, ale opatrně, ať se zase někdo neotráví..."tak teda, milej zlatej, nedivila bych se, kdyby naše nemocná vláda na něco podobného nemyslela...a jestli ne, tak už někdo určitě sestavuje komisi, která určitě na něco podobného přijde....pevně v to doufám!
15. 09. 2012 | 09:47

witch napsal(a):

kdysi za komušů kvalitu českých potravin-respektive kdysi - pochutin z českých státních podniků dozorovaly například ČOI-ka, VLK a další a další organizace....a jak je to vlastně s dovozovými otravinamy v nečeských supermarketech dnes ?...:-D...NA JA,ABER - WO budou teďkonc chlastat osmohodinovou pracovní dobu dva nejlepší kámoši Blažek z ODS a Onderkou z ČSSD ??? ! http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/178290/sef-spravedlnosti-namol-uz-odpoledne-blazena-pitka-ministra-blazka.html?utm_source=denik.cz&utm_medium=traffic-exchangekdysi za komušů kvalitu českých potravin-respektive kdysi - pochutin z českých státních podniků dozorovaly například ČOI-ka, VLK a další a další organizace....a jak je to vlastně s dovozovými otravinamy v nečeských supermarketech dnes ?...:-D...NA JA,ABER - WO budou teďkonc chlastat osmohodinovou pracovní dobu dva nejlepší kámoši Blažek z ODS a Onderkou z ČSSD ??? ! http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/178290/sef-spravedlnosti-namol-uz-odpoledne-blazena-pitka-ministra-blazka.html?utm_source=denik.cz&utm_medium=traffic-exchange
15. 09. 2012 | 09:51

Hloupý Honza napsal(a):

Přehled těch, kteří nic neviděli: http://cs.wikipedia.org/wiki/Druh%C3%A1_vl%C3%A1da_V%C3%A1clava_Klause
15. 09. 2012 | 17:51

jíra napsal(a):

Paní Lorencová, díky za připomenutí dnes již všem notoricky :-) známých faktů získaných kdysi vámi.
Bohužel je provází ještě notoričtější nicnedělání úřadů a hlavně politiků, téměř vesměs podporujících na těch úřadech spíš zmatek než naopak, nejen v těchto věcech, až nakonec došlo k takto smutným událostem :-((.

Máte asi pravdu, zmíněná jména patrně jsou vlastně jen malé ryby - a přesto tak neskutečně bohaté a mocné v místních měřítcích... Inu, když v naší zemi platí, že peníze až v první řadě a špinavé žádné nejsou, přičemž politickou barvu si to moc nevybírá, odnesou to třeba prořízlé pneumatiky aut nebo i nos lidí, kteří "do toho všeho moc strkají nos" či konec jejich kariéry...

Co všechno asi vědí politici na sebe vzájemně a o kmotrech v pozadí či kmotři o nich napříč politickým spektrem, že tento potenciálně vždy nebezpečný nelegální byznys, v němž se možná točí řádově víc než desítky miliard, nikdo neřešil, ač konkrétní informace byly po ruce? Dokonce i z jiných čerstvějších zdrojů? Objeví se tu ještě horší zprávy a kauzy, než jsme doufali? Desítky či stovky nelegálních a podvodných miliard, to už ukazuje někam hodně vysoko a hodně zeširoka, kdo všechno z toho nějak těží...

Prohibice asi byla preventivně nutná, když je to tak široká hrozba, mohla by to už odnášet i mládež. Jako celek to vše ale vidím tak, že ani mnohem lepší kontroly věc systémvě nevyřeší, nanejvýš jen dočasně omezí, lákadlo je příliš silné, a dlouhodobější prohibice by za této situace naopak patrně vedla k ještě většímu nelegálnímu trhu. Trh dále roste, jak roste blbá nálada a počet lidí žijících v nuzných podmínkách bez naděje to změnit, seženou - třeba za šrot i kdovíodkud - jen na to pití, i když to nic neřeší. Vždyť se řešilo i zabránění propití sociálních dávek a mocně se pije dál... Studenti také neprožívají lehkou dobu...

Donutí nás konečně aspoň tato osobní tragédie mnoha lidí postavit se k tomu všemu čelem? A když to nepůjde jinak, třeba jako lidé na Islandu? Zvednout ve společnosti náladu principiálnější změnou k lepšímu a dát si více naděje na slušný život?

Hezký den
15. 09. 2012 | 20:59

jíra napsal(a):

jichu 14. 09. 2012 | 11:07
Trh nás to nakonec možná donutí vyřešit, jestli nám ty souvislosti dojdou, tohle už se zamést pod koberec nedá. Jen ty následky nemusely být tak hrozné, kdyby se tumu všemu dobrému na svět již dávno smělo pomoci...
15. 09. 2012 | 21:16

zajíček napsal(a):

Proč všichni jenom píši i když třeba jen opravdu pravdu ... co se schováváte a jen křičíte !!!!!!!!!! Už je potřeba aby jim někdo pořádně rosekal prdele a myslím to vážně ,žádné bezhlavé výkřiky do tmy , chce to konečně vzít do rukou klacky,srpy,zbraně a jít na hrad a neschovávat se a křičet schovaný za rohem. Čeho se lidi bojíte !!! Pojďme konečně všichni na hrad a vyházejme je všechny z oken na kopí a vidle !!! kdy už konečně chcete žít svobodně za to co jste volili ??? chcete být pořád vyykořisťovaný nebo nikdo z Vás nemá rodiny !!!!!!!!!! zamyslete se konečně nad budoucností a udělejme pro to vše co můžeme.Pryč se zloději jako je Nečas,Kalousek a potažmo další zloději ve vládě kteří machynují se zákony jako je Kubice a spol. .Osobně nemám nic společného s panem Ráthem a popravdě mě je ukradený,ale jeho náhled na ČR má lepší než nějaký šašek Klaus. Co se týče vězenství má úplnou pravdu a to mohu za krev dát..
Já se za své jméno zde nestydím ,jsem pro abychom se konečně dali dohromady a ty hajzly zlodějský už konečně zbavili puče a našeho vykořisťování a nemyslím si že by to byl až tak veliký problém se těch zlodějů na dobro zbavit .. za pár desítek tisíc jsou všichni pryč do jedinýho.... Zamyslete se když to nejde po dobrém tak to musí jít násilím, mám děti a tyto rozhodně nebudu vychovávat k tomu, aby přizpívali na živobytí těmto vládnoucím zlodějům. Stydím se za to že tady v Čechách žiji ,ale nechci to hodit za hlavu a stěhovat se jinam. chci vytvořit klidnou budoucnost dětem a na tyhle vyžírky já kašlu...Pověsit na Malostranské náměstí všechny a to jak jsou v řadách přímo v senátu.Všechny do jediného. Od nich už nikdy mít chleba levnější nebudeme !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
http://www.petice24.com/odvolani_ministra_kalouska
http://www.petice24.com/signatures/petice_proti_vlad_v_r_rok_2012/
https://www.youtube.com/watch?v=yXDDXLIQAaw&feature=related

Mě to také nevadí,jsem pivař, ale lituji české poctivé i nepoctivé obchodníky. TOTO JE VLÁDNÍ ŠIKANA ČESKÝCH OBČANŮ. Je zcela jasné že se prohibicí nic nevyřeší. Vše je jen politicky vykonstruované kvůli volbám. Kvůli nynější vládě už zemřelo 20 lidí a bude jich více ,podle toho kolik toho ODS,TOP09,VV osobně nechali vložit do oběhu... Proč nikdo neumírá přímo za hranicemi?? jak je možné že jich zemřolo tak málo??? jak je možné že umírají jen jednotlivě a v okruhu několika set kilometrů.?? Copak si někdo z prahy nebo z pardubic asi pojede koupit vodku do ostravy!!! Blbost !!! vše je jen uměle vykonstruované současnou vládou.Smrt dnešní vládě!!!! Nečas a spol. Už nikdy ODS ,nejenom že jsou to zloději ale i vrazi. SMRT KOALICI. Každý rozumný člověk si to dá dohromady že jde jen o svinstvo dnešní vládnoucí vlády !!!
Prohibicí se nic nemění,my jezdíme téměř každý týden nakuvovat do Drážďán protože to máme kousek od návštěvy rodičů a tak pokud někdo nutně potřebuje alkohol a pořádný chlast dejte vědět,seru na naši vlast Nečas si sám přichází o peníze které potom stejně bude krást nám obyčejným jidem žijícím v čechách. Smrt Nečasovi a jeho všem přítomným ve vládě.. Pozustalí nebojte se a spojte se a zažalujte stát za smrt Vašich blízkých které zabila současná vláda kvůli volbám které budou za pár dní. Prohibice stejně skončí po volbách a vznikla jen a jen kvůli volbám a dnešní vláda zatím na volby obětovala 20 českých občanů které nechala či přímo otrávila(zabila).. Pryč s ODS,TOP A VV !!!!!!! TÁHNĚTE DO PRDELE S DNEŠNÍ VLÁDOU.. SMRT JIM.

Díky prohibici přijde stát o spoustu peněz kvůli odvedeným daním, díky tomu nebude tolik penež ve statní kase a ještě ke všemu nedostaneme spoustu peněz z EU a co zbyde zlodějům nahoře aby měli dostatek !!!!!!!! no co asi zvednou daně a díky jejich rozhodnutím se budeme mít ještě hůře. Prostě bude krást Nečasova vláda víc .. Jen doufám že jste rozumní a už nebude nikro volit tyto zloděje kteří nás tolik okrádali za poslednní léta. Zloději a vrazi.
15. 09. 2012 | 21:26

Jasl napsal(a):

Paní Lorencová, moc si vážím Vaší práce kterou jste vykonala. Velká škoda, že takoví novináři, jako Vy už nejsou. Jsou jen hlásné trouby, bez názoru. Dokáží jen zvracet bulvární informace. Nejsou schopni, když je problém, jít po něm a tlouci argumenty do viníků až do konkrétního výsledku. Kam se všichni poděli? Vy máte můj obdiv a úctu. Jasl
15. 09. 2012 | 21:52

murphy napsal(a):

Kolega v práci vyjádřil ohledně metylových událostí dost černou myšlenku - totiž že jde jen o vyřizování účtů mezi dvěma (nebo více?) gangy s černým lihem. Nejlepší způsob, jak si vyčistit černý trh je nechat konkurenci pozavírat policií. Můžem jenom doufat, že kolega neměl pravdu, jinak máme co do činění s partou pěkně drsných chlapů, co pro pár mrtvých nedělají zbytečné ciráty.
15. 09. 2012 | 22:46

Jedna paní napsal(a):

Myslím, že pachatele metylových otrav nám plk.Kubice odtajní těsně před podzimními volbami.
15. 09. 2012 | 23:20

kočka šklíba napsal(a):

Paní Lorencová bylo tu už řečeno vše, takže jen souhlas s Jaslem a mnohými dalšími v této diskuzi. Jste pro mě jedna z mála skutečných novinářů, novinářek, a velmi obdivuhodná žena. A také proto nejste v té grupě lokajů co přecházejí z jedněch celostátních ať tištěných, či netových médií do druhých,, nemluvě o TV, jste nepohodlná. A tedy bohužel se s Vašimi články nemůže seznamovat větší okruh čtenářů. Jak zdejšího editora považuji za jednoho z lokajů, tak alespoň mu patří dík za to, že Vám umožnil mít zde blog. .
16. 09. 2012 | 00:44

ben napsal(a):

Je už 20mrtvých a spousta těžce postižených a teprve dnes byly zveřejněny obrázky etiket vadných nápojů.Neuvěřitelné,neskutečné,bordel!
16. 09. 2012 | 13:15

Sprosťák napsal(a):

To tady ještě musí bouchnout jaderná elektrárna,aby si lidé nechali líbit takový státní rozvrat a nezvladatelný bordel?Polistopadové garnitury dokázaly jenom jedno jsou k ničemu a ještě předražené jako všechny jimi realizované zhovadilosti.
16. 09. 2012 | 13:23

čech napsal(a):

Paměť národa je velice krátká, osvěžte si ji !

http://www.janalorencova.cz/videa/
16. 09. 2012 | 13:34

čech napsal(a):

Důchodce68r

také patříte mezi ty co sezobou co se jim nasype ? Vy nerozeznáte účelové články od objektivních ? Polsko poté co se tu děje uvalilo embargo na dovoz lihovin od nás. Také patříte mezi ty, co si NEJSOU SCHOPNI PŘIPUSTIT ZRŮDNOST POČÍNÁNÍ VLÁDY NEJEN V TOMTO PŘÍPADĚ ? Koukal jste na hegera ve VM ?
Pokud si tady budeme pořád nalhávat nesmysly, nepoužívat mozek, tak Pánbůh s námi.
16. 09. 2012 | 13:41

jíra napsal(a):

Nejhorší na celé té aféře je, jak se k ní staví politici, například typicky ODS, viz:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politici-volicum/Jihlavska-ODS-Vyzyvame-premiera-Necase-ke-zruseni-prohibice-246471

Nejde jim o to vypořádat se s mafiemi, nýbrž o to polapit nějaké neumětely, aby černý trh mohl nerušeně běžet dál. A jedou v něm patrně nejen restaurace rozlévající alkohol hostům, ale i klasické likérky, je to snadný způsob, jak obejít vysokou spotřební daň. Nějaký kompromis, aby na tom ti nahoře vydělali všichni, se vždy najde.

Jestli ještě někdo hledá příčiny toho, proč právě ODS, TOP a pravá tvář VV - LIDEM tak trvali na nezavedení zákona o prokázání původu velkého majetku, čiší z toho právě tohle a podobné nechutnosti.

Je dobře, že tu byly zmíněny i případy s vazbou na ČSSD, lumpové se schovají všude. Ovšem ČSSD se jich rychle zbavila. ODS naproti tomu nyní vyzývá vládu, aby ukončla nehorázné omezování svobodného podnikání vybojovaného převratem. Inu, demokracie v Česku od té doby notně pokročila kupředu... a přes mrtvoly...
16. 09. 2012 | 23:45

babihani napsal(a):

Ani bych se nedivil,kdyby už teď byla převážná část důkazů"zametena pod koberec".I člověk s minimem vzdělání pochopí,že k uvedení tak velkého množství alkoholu do oběhu je zapotřebí velké množství obalů,etiket,kolků,dopravy,prodejních míst a to vše bez jakéhokoliv zájmu ze strany státních orgánů.Kontroluje se - s prominutím - kdejaký prd a tato činnost je neviditelná?Volná ruka trhu ukázala v praxi,kam až se může zajít.Šance na to,že výsledek tohoto všeho bude jako vždy,když se jedná o (ne)zájem vyšších míst - pachatel neznámý.Nebo někdo z vás naivně věří,že to skončí jinde než u těch posledních malých rybiček?
17. 09. 2012 | 01:08

Jasl napsal(a):

Kdyby si všichni plnili své povinnosti, vládou počínaje, nemohla by se tato hrůza odehrát. Doufám, že ti lidé, kteří na tuto neschopnost doplatili jim nedopřejí klidný spánek a svědomí je dostihne. To se totiž nedá uplatit a obelhat.
17. 09. 2012 | 01:29

Jasl napsal(a):

http://steinbauer.blog.idnes.cz/c/287748/Clanek-z-dubna-2010-Proc-nezasahlo-ministerstvo-financi.html#t2
17. 09. 2012 | 03:01

dvěmouchy napsal(a):

Mám řešení. Zachovat veřejnou prohibici a alkohol povolit pouze v parlamentním bufetu a dalších vládních institucích. Dvě mouchy jednou ranou.
17. 09. 2012 | 04:13

JardaV napsal(a):

Pro Anna

Právě proto,že Kubice měl velmi dobře zmapovaný nelegální trh,mohl snadno zařídit,aby se někam dostala dávka methanolu místo alkoholu.Uvažujme,budeme ilegálně pálit,co nás asi zlikviduje?No přeci průšvih v podobě právě úmrtí na příměsi.A všichni,co ilegálně pálí,nebo mixují,jsou si zatraceně dobře vědomi,že stát na ně má dost sil,takže pochybuju,že by někdo kvůli pár litrům,které prodal navíc,zlikvidoval výnosný kšeft nejen sobě ale i mnohým druhým.A je to jen u nás.V okolních státech nic.Určitě to je něčí záměr,buď Kubiceho gangu a vlády,aby odvrátili pozornost od
svých problémů,které začínaly být fatální,nebo velkoproducentů - i když u nich o tom pochybuji.Riziko je veliké.A všimněte si,jak cizáky vlastněná media nemelou o ničem jiném - prostě je to příliš zjevně řízený proces.
17. 09. 2012 | 11:42

joe napsal(a):

Odvážný článek.
Domnívám se , že to ani není chyba systému, protože nabývám přesvědčení, že žádný systém u nás nefunguje. Jedná se o kriminální chování zájmových skupin, které mají hlavu ve vysoké politice a dají líznout i těm v nižších patrech podle stupně zařazení v hierarchii.
Obávám se, že žádné volby situaci nemohou změnit. Základem změny může být pouze nestranná justice spolu s policií, ale to je z říše pohádek. Jediné ale také nedobré řešení je silná spravedlivá ruka, do doby , kdy se systém stane funkční. Zde je ale velké nebezpečí, že silná ruka se své moci následně nebude chtít vzdát, jakmile by systém začal fungovat. Méně drastickým řešením by bylo zrušení 5% limitu pro vstup do parlamentu a možnosti okamžitého odvolání při zjištění kriminálního jednání poslance. Upevnění prestiže justice tím, že bude schopna sama sobě držet vysoký morální kredit, který je dnes také kdesi v mlhavé dáli.
Pro současný bordel v dodržování systému kontrol není omluvy pro žádnou vládu, která tu kdy po 89 byla. Systém neexistuje, s největší pravděpodobností je to záměr....
17. 09. 2012 | 11:56

metylista napsal(a):

"Dostal jsem informaci, že metanolová aféra je způsobena primárně polskou kapalinou do ostřikovačů. Čeští podloudní výrobci alkoholu ji totiž používají pro výrobu alkoholu. Přidáním chlornanu odbourají látky pro lidi nepříjemné a přidáním příchutí z toho udělají rádoby dobrý alkohol.

Jenže Poláci nyní začali šetřit a do kapaliny do ostřikovačů začali dávat metanol.
Čeští podloudní výrobci alkoholu to nepoznají, protože svoje výrobky nepijí a průšvih je na světě.

Ještě před vypuknutím metanolové aféry mi kolega říkal, že je v Polsku průšvih to, že dávají do kapaliny do ostřikovačů metanol. Nikdo to prý ale neřeší, a tak jsme si jen spolu říkali, kdy to praskne. Já jsem netušil, že to bude mít takové naprosto nečekané "finále".

Nicméně za průkazné bych považoval, pokud by někdo nechal udělat rozbory kapalin dovážených z Polska do oblasti severní a východní Moravy."

zdroj: http://blisty.cz/art/64972.html
18. 09. 2012 | 09:35

moser napsal(a):

Hlavne se damy a panove dohodbete zda neni jiz na case svrhnout vladu a popstavit
radu z nich pred soud jako prvni by to mel byt Kalousek.
Cesky obcan je ovsem poseroutka.
Tudiz nadale vlada lotru
18. 09. 2012 | 16:11

kocou napsal(a):

Paní Lorencová klobouk dolů před Vámi, dvakrát Vás srazilo auto, prostě tak jedná mafie. Nikdo ji u nás nelikviduje a tak se rozrůstá i v pančování alkoholu.
Přesně tak paní Lorencová, měla jste celou dobu pravdu. Teď už ale bohužel nedostanete ani prostor v televizi. Vláda potřebuje hlásat jenom svoje moudra. Metylalkohol tak zastínil průšvih s dotacemi EU ve výši cca 24 miliard o které jde Kalouskovi v rozpočtu, proto nám musí zsvýšit DPH. Naše vláda férovost nezná a pracuje jenom pořád se stokrát opakovanou lží. Bude nám neustále zvyšovat DPH a výběr daní si nehlídá ani trochu. Držím Vám palce.
19. 09. 2012 | 15:11

Yosif K napsal(a):

PRAHA - Nejnovější otravy metylalkoholem mají společného jmenovatele: hloupost. Poslední otrávení totiž nedbali na varování a pili z podezřelých lahví koupených ještě před prohibicí.

"Noví otrávení lidé na Ostravsku pili přes všechna varování z neoznačených lahví, které si koupili dříve," řekl serveru Lidovky.cz ostravský hygienik Roman Letošník. Mluví o trojici z Moravskoslezského kraje, u které byla otrava metylalkoholem zjištěna až v úterý ráno.
KONEC CITATU z LN.

A sakra - dalsi mrtvi z rudooranzove pebnosti na severu. Tyhle otraveny lidicky z Ostravy jsou typicky obeti Miltonismu Friedmanismu. Pili z neokolkovanych lahvi po vyhlaseni prohibice.

A sakra - za Paroubka, Sobotky nebo Zaoralka by se todleto stat nemohlo......
20. 09. 2012 | 00:02

Yosif K napsal(a):

A sakra - dalsi mrtvi z rudooranzove pebnosti na severu. Tyhle otraveny lidicky z Ostravy jsou typicky obeti Miltonismu Friedmanismu. Pili z neokolkovanych lahvi po vyhlaseni prohibice.

Asi slo o nejaky volice CSSD, melo by se to poradne prosetrit.....
20. 09. 2012 | 00:04

Sznapka napsal(a):

Ha ha ha , to je sranda cist tyto vyplody. Pani Lorencova chce byt zajimava, tak sepise bachorky. Pokud neco z toho co tu popisuje povazuje za pravdu , tak at skoci za teamem Metanol, oni ji jiste radi vyslechnou, a po provereni fakt, prizvou i doktora Chocholouska.
24. 09. 2012 | 18:23

Jana napsal(a):

Dobrý den. Paní Lorencová mrzelo nás, že Váš pořad v ČT skončil. Můžete napsat, proč byl zrušen a Kým??? Stejně dopadly i jiné pořady, které odhalovaly lumpárny. To je ta svoboda a demokracie?
24. 09. 2012 | 20:54

Ládik!!! napsal(a):

Dobrý den,
je mi líto, že jste nebyla zvolena do senátu. Mezi lidmi se pohybuje pořád příliš mnoho komunistů.
14. 10. 2012 | 09:09

naiciedia napsal(a):

<a href=http://www.bizuggboots.co.uk>ugg boots sale uk</a> I am now not certain the place you are getting your info, but great topic. I must spend a while studying more or figuring out more. Thank you for magnificent info I used to be looking for this info for my mission. PoefMedobrele Nodejounses Incacyjoymn Addelodup <a href=http://www.bizuggboots.co.uk>ugg boots</a> FepblerType PoefMedobrele Nodejounses Incacyjoymn leasevappyhag <a href=http://www.bizuggboots.co.uk>ugg boots sale</a> .
01. 12. 2012 | 16:36

naiciedia napsal(a):

<a href=http://www.uggbootsukvip.co.uk>ugg uk</a> Howdy! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers? I'm kinda paranoid about losing everything I've worked hard on. Any recommendations? PoefMedobrele Nodejounses Incacyjoymn Addelodup <a href=http://www.uggbootsukvip.co.uk>uggs</a> FepblerType PoefMedobrele Nodejounses Incacyjoymn leasevappyhag <a href=http://www.uggbootsukvip.co.uk>ugg uk</a> .
01. 12. 2012 | 22:50

Kayattfouro napsal(a):

You must determine what vendors are <a href=http://www.thenorthfaceoutletstores.net/#590>north face jackets clearance</a> this product on-line. Merely consult approximately and see throughout the event you'll be able to locate special discounts and very low price deals.Its northern border Confront is really an outdoor product <a href=http://www.thenorthfaceoutletstores.net/#512>north face outlet store</a> firm, specializing in merchandise like jackets, tents, fleece coat wear, luggage, and shoes started out by Douglas Tompkins in
13. 12. 2012 | 01:02

Bitrex Savo napsal(a):

Malá statistika:
- 1.2 mil litrů bitrexového lihu ze Stojčína je asi 6 mil 1/2 l lahví rumu.
- výrobní kapacita velké stáčírny /vyberte si kterou chcete z první Pětky Unie výrobců lihovin v ČR/ při dvousměnném provozu na 100 dní je také 6 mil 1/2 l lahví
- ten sklad se podle selského rozumu protočil za rok minimálně 10x.
- z toho tak trochu vyplývá, že velká Pětka by musela jet 200 dní aby stačila stočit ten jedovatý reziduálně bitrexový savorum.
- z toho tak trochu dále vyplývá, že únik na dani bude cca 50% daňotvorby velké Pětky.
- je přece jasné, že o tom NIKDO NIKDY NESLYŠEL /potvrzeno GIBSEM 24.12.2012/
- je přece jasné, že ty prachy jdou na charitu...
25. 12. 2012 | 08:47

Usenlynal napsal(a):

Design is more crucial than a lot of people consider. What individuals wear carries a huge effect on what other individuals imagine you. That's why you should make positive the things you put on is appealing and flattering to you. Here are some methods to actually keep a good impression on every person with the design.

You can make much cheaper clothes look more expensive by shifting the control keys.<a href=http://www.2012uggboots4uks.co.uk>ugg boots uk cheap</a> If you buy a jacket which includes cheap plastic material control keys, you may substitute them with some that may provide much more personality. You should attempt retro buttons because that appear remains popular during the entire ages.

If you have curly hair, you already know that moist conditions can cause it to frizz. Make sure you work with a great conditioner as soon as you clean the hair. Blot free of moisture using a bath towel then add a tiny serum made up of silicon to your type.<a href=http://www.2012uggboots4uks.co.uk>cheap ugg boots online</a> Alternately, you could utilize style product. Serum is a bit large for some kinds of locks and could cause a substance build-up.

Don't hesitate to increase a sizing whether it implies getting the best match.<a href=http://www.2012uggboots4uks.co.uk>genuine ugg boots</a> It can be quite distressing if you try on your normal sizing only to discover it doesn't in shape. Don't stress! Sizes differ from fashionable to developer and manufacturer to manufacturer, therefore it is completely ok to increase a sizing from your usual sizing.

Don't be scared to accessorize. The proper item can change the standard ensemble into a trend declaration.<a href=http://www.2012uggboots4uks.co.uk>ugg boots on sale</a> Decide on a fun accessory and let it glow. Try incorporating a colourful scarf, an exciting chunky pendant or perhaps a blinged-out belt. Take care although, although a single eyes-catching accent can increase an attire, don't go ridiculous. You want your part to serve being an eye-catcher.

Your design ought to demonstrate to everyone what type of particular person you will be, but it really should never shout the message. Make your fashion in your mind when you shop and acquire the products you should produce it. Make use of the recommendations in this post, and placed with each other a clothing that reflects your character and elegance.<a href=http://www.2012uggboots4uks.co.uk>ugg boots online</a>
18. 01. 2013 | 00:52

tegeexizogs napsal(a):

Hi there very nice <a href=http://pandoracharmsukmart.co.uk>pandora charms</a> blog!! Man .. Excellent .. Amazing .. I'll bookmark your website and take the feeds additionally??I'm happy to search out so many helpful info right here <a href=http://pandoracharmsukmart.co.uk>pandora charm bracelet</a> ,in the put up, we'd like develop more techniques in this regard, thank you for sharing. . . . . .
22. 01. 2013 | 04:42

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy