Konec jaderných zbraní? Co je ale nahradí, to je, oč běží!

05. 04. 2009 | 16:48
Přečteno 6477 krát
Úmysl odstranit jaderné zbraně je jen o pár dnů mladší než jaderné zbraně samotné. A ty už tu s námi jsou čtyřiašedesát let, přičemž jejich hlavní smysl spočívá v tom, že jednak hrozí, jednak hrozby odstrašují. Barack Obama se podle toho, co řekl v Praze, rozhodl, že tenhle stav změní. Začal způsobem, který se mu dosud vždy osvědčil: dal naději, že by se to ne jemu, ale nám všem (Yes, We Can!) mohlo povést.

Co mě poté, co Obama z Hradčanského náměstí odjel, napadalo:
- Kolik z komentátorů a vůbec z lidí v této zemi, kteří na Obamův projev čekalo, předpokládalo, že právě úplná eliminace jaderných zbraní bude v čase globální hospodářské krize hlavním tématem prvního projevu amerického prezidenta od jeho inaugurace, určeného světové veřejnosti. Jasně, je to nejzásadnější téma, ale přece jen se v posledních měsících mnohem víc mluvilo a bude mluvit o něčem jiném…
- Když už se u nás na toto téma o něčem spekulovalo, pak o rozvoji či nerozvoji protiraketové obrany v Evropě, často zúženo na radar v Brdech. Slyšeli jsme teď od Obamy , že do té doby, dokud bude existovat íránská hrozba vývoje jaderných zbraní, budou Spojené státy pokračovat v rozvoji raketového obranného systému v Evropě, a teprve až íránská hrozba padne, zmizí i důvod k budování raketovému obrannému systému. Ve finále to ovšem s Brdy souviset může, ale taky nemusí: i když se Írán vývoje jaderných zbraní nevzdá a systém vybudován bude, nikde není psáno, že radar bude zrovna v Brdech...
- Vzpomněl jsem si taky na úvahy z dob, kdy Obama nastupoval do úřadu a mnozí pochybovali o jeho mezinárodní zkušenosti, přesněji zdůrazňovali jeho nezkušenost. Před pár dny jsem se, vlastně náhodou, dočetl, že Obama v roce 2005 během svého prvního roku v zahraničním výboru amerického Senátu vedl jednání na Ukrajině a v Rusku v rámci inspekce základen s jadernými zbraněmi na území bývalého Sovětského svazu. V senátní delegaci byl zásupcem senátora Richarda Lugara (a Lugar je v americké zahraniční politice jednou z nejtěžších vah posledního čtvrtstoletí).
- Podle prvního ze šesti bodů Obamova plánu k úplnému odstranění jaderných zbraní mají tyto zbraně přestat být součástí systému bezpečnosti Spojených států a nahradit je má jiný odstrašující prostředek. První komentáře to nijak nerozebírají, jen v NYT jsem se dočetl, že úplná eliminace jaderných zbraní je podle některých odborníků věc nereálná, dokonce i možná škodlivá. Tahle debata ovšem trvá právě oněch šedesát let. Zajímavější je druhá část věty: Jiný odstrašující prostředek… Je to jiný, spolehlivější bezpečnostní systém? Nebo takové technologie a zbraně, které by nebyly zbraněmi hromadného ničení, ale přesto by mohly hrát odstrašující roli?
Thomas Friedman v slavné knize Svět je plochý lamentuje nad tím, že Amerika strádá nedostatkem impulsů k dalšímu technologickému (a následně hospodářskému) rozvoji, které by dokázaly přivést mladé a talentované lidi k přírodním vědám a k rozvíjení špičkové techniky, místo toho, aby toužili získat titul MBA a stát se investičními bankéři. Posledním takovým impulsem podle něho byl Kennedym inspirovaný závod o dobytí Měsíce a Spojené státy a zprostředkovaně svět z něho těžil dalších třicet let (Za Kennedyho platilo americké rčení – Na to, abys tohle – rozuměj něco průměrného – vymyslel, nemusíš být raketovým inženýrem...) Friedman navrhuje americkým politikům, aby takový impuls spojili například s hledáním nových energetických zdrojů, jinak to skončí fiaskem a Microsoft i jemu podobné inovativní firmy se odstěhují do Číny a Indie. Impuls se však bez emocí neobejde a plná nádrž auta je sice skvělá věc, ovšem emoce zrovna nevzbuzuje. Možná že hledání nových prostředků, které umožní odstranit jaderné zbraně, se může takovým impulsem stát…
Nebylo by fakt špatné, kdyby alespoň část z těch chytrých mladých lidí, kteří v poslední době místo vynalézání vymýšleli složité finanční deriváty, jež nás dovedly, však víte kam, věnovala úsilí svých šedých mozkových buněk právě takovému cíli. Když nic jiného, přímé i vedlejší účinky zneužití i využití výsledků jejich práce by mohly být mnohem méně hrozivé, než je tomu v případě jak jaderných zbraní tak schémat zaručeně bezpečného rozkládání úvěrových rizik.
Jestli bych něco Obamovi, a vlastně i nám všem přál, pak tedy, aby o něm nakonec v dějepise nestálo, že byl jen skvělým obchodníkem s nadějí.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jan Vaculík napsal(a):

Ano, naprosto souhlasím. Taky mi připadá velmi pravděpodobné, že tomu tak skutečně je.
05. 04. 2009 | 17:05

Vilém napsal(a):

Protiraketový obranný systém může samozřejmě stát klidně i v Brdech. Problém není v systému, který je zřejmě v nějaké podobě nezbytný, nýbrž v tom, že Bushův systém byl koncipován jako výhradně americký nástroj vydírání Ruska a jako deštník pro americká pirátská tažení do třetího světa. Naštěstí nyní nehrozí, že by USA prosazovaly mezinárodní řád založený na kriminálním vydírání, proto bude třeba vybudovat jinak koncipovaný obranný systém pod mezinárodní kontrolou, tak aby obnovení americké agresivity po případném dalším zešílení voličů nevedlo k zneužití radaru v útočných válkách.

Svět bez jaderných zbraní je jistě pozitivní ideál, pokud by mělo jít o nové mezinárodní poměry, v nichž hrozba jejich použití nebude nutná. Pokud by mělo jít jen o pokus nahradit jaderné zbraně jinými zbraněmi, v nichž mají USA technologickou převahu, pak by o nic přínosného nešlo.
05. 04. 2009 | 17:20

Čochtan napsal(a):

Ježíšmarjá Viléme,
ty kecáš jak Rudý Právo !
05. 04. 2009 | 17:42

Admirál napsal(a):

Autor - píšete "Přivést mladé a talentované lidi k přírodním vědám a k rozvíjení špičkové techniky, místo toho, aby toužili získat titul MBA a stát se investičními bankéři". To je naprosto správný požadavek. Bohužel je to požadavek jdoucí v současnosti proti proudu a proti lidské přirozenosti.

Pokud bude vzorem úspěšného člověka banléř vydělávající miliardy přesunem akcií z pravé do levé kapsy, buda marné mentorování o potřebě madých mozků zabývajících se přírodními vědami.

Řešení vidím k vrácení se k modelu chování, kdy je odměňován přirozeně hmatatelný společenský přínos a ne spekulace, která nikomu, kromě spekulanta nic nepřinese. Ba naopak.

Vyautujme spekulace a spekulanty a systém hodnot se vrátí do normálu.

To ale znamená, jít proti proudu. Finanční loby jsou silné.

Jste politik. Pustíte se do toho?
05. 04. 2009 | 17:43

Rumcajs napsal(a):

Admirál:

Peníze přece nejsou všechno. Tohle myšlení přenechte nám pravičákům. A Vy si věřte tomu, že kluci budou lítat na Měsíc z čirého nadšení.
05. 04. 2009 | 17:59

Rumcajs napsal(a):

Moje obava je, že Obama pouze vypouští kouřové clony. Proč si vybral téma, které zcela určitě v nejbižších 100 let nic nepřinese, pokud vůbec někdy ?

Nejspíš proto, že chce co nejdéle se nechat nést na své populistické vlně a do vosího hnízda jen tak nepíchne.
05. 04. 2009 | 18:04

Hugo napsal(a):

Kromě zavádějícího nadpisu mi to přijde jako celkem slušná úvaha. Zavádějícímu proto, že to co by mohlo nahradit jaderné zbraně jsme schopni izolovat leda tak po jednotlivých atomech (antihmota), a nějak se to převratně nemění.
Proto bych se ptal já úplně jinak - a to: "Co s jadernými zbraněmi? " Odpověď je nasnadě - přepracovat na jaderné palivo. To je oč tu běží. Konec fosilních paliv se blíží - ropa končí ať chceme nebo ne, takže je dobře začít co nejdřív.
Je smutné, že se jedná o objevování objeveného. Technologie jež vzýváte tu již v náznacích byly (jaderné reaktory 4. generace), ale lidská hloupost (+zelení) je poslali k ledu.
05. 04. 2009 | 18:05

Ládik napsal(a):

Obama je kuchař, který vaří vodu a nemá nic do ní.
05. 04. 2009 | 18:22

Admirál napsal(a):

Rumcajs - špatně čtete, píší pouze, pokud bude ze všeho nejvýhodnější získat titul MBA, tak se o to lidé budou snažit. To je myslím dostatečně pravicové.

Dále píši, že stát by měl své tvůrčí lidi, podnikatele, vědce chránit proti parazitům. Na tom tom také není nic, na čem by jsme se nemohli shodnou.

Tak mi řekněte, jaké myšlení chcete přenechat.
05. 04. 2009 | 18:46

FF napsal(a):

Už vidím ty jásající davy, až se USA zbaví jaderných zbraní s tím, že má něco mnohem ničivějšího...
05. 04. 2009 | 18:49

Rumcajs napsal(a):

Admirál:

Jak si tu ochranu představujete ?
05. 04. 2009 | 18:55

Kanalnik napsal(a):

Sen o svete bez jadernych zbrani zni velmi krasne a ja jsem pro. Nicmene neverim, ze v realite je to mozne. To by svet respektive jednotlivi lide a staty museli dospet do faze vzajemene elementarni oboustranne duvery. To se ale, obavam, nikdy nestane, nebo je to prinejmensim mizive pravdepodobne.

Uz vidim, jak staty, ktere se drzi v sachu vlastnictvim jadernych zbrani, dosahnou dohody o jejich zniceni, a skutecne tak vsichni udelaji. Skutecne by si vzajemne natolik verili, ze by je vsechny znicili a nepodezrivali ostatni, ze si nejake nechali? Nakonec by to dopadlo tak, ze kazdy z nich by si nejake nechal.

A pokud by se prislo s necim jinym nez atomovkami, stejne ucinnym a horizicim? Jaky to ma potom vsechno smysl?
05. 04. 2009 | 18:55

Rumcajs napsal(a):

Admirál:

Jak si tu ochranu představujete ?
05. 04. 2009 | 18:55

Rumcajs napsal(a):

Závada není na Vašem přijímači !

Omlouvám se všem, co mají problém Rumcajse přečíst třeba i jednou.
05. 04. 2009 | 18:56

jarpor napsal(a):

Pane Veis,

k Vašemu přání vyjádřené na konci blogu se dovoluji připojit.

Nelze upřít, že Obama :
dobře zvolil téma,
dobře ho zabalil ( naplnění snů, které se zdály být nemožné...),
dobře zvolil místo projevu.

Naděje vzbuzoval veliké a ještě je "zvětšil" ...

S hodnocením skutečných činů je potřeba posečkat. Od nakročení k dokončení kroku je daleko.

Obama nakročil ...

Hezký večer
05. 04. 2009 | 18:59

Vico napsal(a):

Já jsem se také dost zarazil nad tím, že krok číslo jedna/ ne číslo šest/ bude to, že USA místo jaderných zbraní zvolí jiný odstrašující prostředek. Soudil bych, že už takový existuje, anebo chybí poslední krůček k tomu, aby existoval.Že by nějaký nový projekt Manhattan?
05. 04. 2009 | 19:11

Tupelo napsal(a):

Dokud byly jaderne zbrane v rukou par statu, ktere se drzely navzajem v sachu, jaderne zbrane vskutku hrozily a odstrasovaly zaroven. V soucasne dobe propleteneho sveta a propletenych zajmu, kdy se k temto zbranim dostavaji dalsi a dalsi staty (ale potencionalne hlavne organizaqce, stojici (oficialne) mimo statni struktury) odstrasujici potencional ztraci ve prospech hrozby. Proto povazuji snahu nove americke politiky Barracka Obamy za velmi uzitecnou, svet bez jadernych zbrani bude bezpecnejsi. U Barracka mi zatim chybi vec, kterou v zahranicni politice povazuji za vubec nejdulezitejsi a to vytvoreni respektovane mezinarodni organizace (treba na bazi OSN), ktera bude schopna ucinne prosazovat svou vuli.
05. 04. 2009 | 20:30

Míval napsal(a):

Vico: Říkávalo se, že civilní sektor je za vojenským zpožděn tak asi o dvacet let. Zdá se mi to stále docela pravděpodobné, takže věřím, že něco nového už existuje.
05. 04. 2009 | 20:34

Petr z Tábora napsal(a):

Dobrý večer. Pan Obama měl v Praze velice pěkný projev.
Nicméně v praxi pro mne pana prez. Obamu vystihuje zatím ten Váš výraz "obchodníka s nadějí".
05. 04. 2009 | 20:37

Gerd napsal(a):

FF, vico,
i Česká republika má jeden hrůzostrašný prostředek, své politiky! Stačí je jen vyvézt do nepřátelské země a nechat je řídit nepřátelský stát.
05. 04. 2009 | 20:45

Al Jouda napsal(a):

O jaderném odzbrojení už bylo nespočet mezinárodních konferencí a odzbrojit se stejně nepodařilo. Obama také realisticky uvedl, že se toho možná ani sám nedožije. Naopak klub jaderných mocností se stále rozrůstá, cpe se tam i Írán a Severní Korea.Obama vzal vítr z plachet tzv. bojovníkům za mír, kterých je stále více než dost.
05. 04. 2009 | 21:21

Béda napsal(a):

Obama udělal z nouze ctnost.

Platnost smlouvy USA - Rusko v oblasti jaderných raket dobíhá koncem roku. USA, protože jsou v ekonomickém průšvihu navrhly Rusům, kteří na tom nejsou o moc lépe, že sníží počet zastaralých hlavic z 20.000 (maximálně) na 1.000 ks (maximálně). Na to samozřejmě Rusové rádi slyší - ušetří se tím nemalé prostředky na provoz, ostrahu...

Jinou otázkou je, co všechno tím USA sledují.

Vzhledem k tomu, že jaderné zbraně mají i v malém množství výrazný odstrašující účinek, je jasné, že úsilí USA o uchování dominance trend rozšiřování jaderných zbraní vadí. Každý stát, který je má je prakticky imunní vůči potenciálnímu silovému vměšování USA.

Pokud jde o protiraketovou obranu:
Je zajímavé jakou výraznou péči věnují USA jaderné bezpečnosti Evropy, když vemem v potaz, že původně USA chtěly Evropu při rozmístění základny NÁRODNÍ (proti)raketové obrany své země bilaterálními dohodami úplně obejít. Komické jsou i neustálé změny strategie - jednou má být základna proti KLDR (totální nesmysl) a Íránu, pak proti Íránu, pak proti nejmenovaným darebáckým zemím, jednou jako duální systém, pak jednoprvkový a nakonec dokonce i bez radaru a (anti)raket.
05. 04. 2009 | 21:48

Zacheus napsal(a):

Nabidka prezidenta USA Baracka Obamy na jaderné odzbrojení nemusí vůbec být tak dobrácká a plná naděje na mír, jak se může na první pohled zdát.

Ruský generál Gennadij Jevstafejev, který se v 80.a 90. letech zúčastnil sovětsko a rusko-amerických rozhovorů o odzbrojení připomenul, že "samotné USA zatím ani nenaznačily, že by byly ochotny se vzdát některého ze svých programů, které rozvíjejí už dvě desetiletí. Posunují NATO na východ, rozmísťují své jednotky a zbraňové systéy v zemích bývalé východní Evropy. Nevzdaly se úsilí o militarizaci kosmu a Arkidy...

Rusko si musí pečlivě promyslet, jaké množství jaderných zbraní bude ještě mít "odstrašující efekt". Souvisí to s kolosální americkou převahou v nejaderných zbraňových systémech - v současné době velice sofistikovaných a přesných. Čím nižší počet "odstrašujích zbraní", tím větší chutě najadernou válku".

"Mám-li ovšem říci svůj osobní názor" uzavřel generál Jevstafejev, "USA si zajistily převahu v nejaderných zbraních, rozmítily je kolem Ruska a teď Rusku navrhují, aby se zbavilo jediné možnosti garantovaného zničení USA, pokud by Washington zaútočil".

/citováno z článku " Obamův návrh na odzbrojení má mnoho háčků ", uveřejněného v levicovém deníku Haló noviny dne 18. února 2009/.
05. 04. 2009 | 22:13

axamit napsal(a):

LET NA MARS to je ten impuls.
05. 04. 2009 | 22:29

Železnohorský napsal(a):

Impulsem pro let na Měsíc bylo porazit Rusy, tenkrát Sověty, čili komunismus, proto se to podařilo tak rychle. Tenhle impuls (a žádný jiný)dneska není, takže se na let k Marsu moc netěšte...

Osobně jsem tu Obamovu zmínku o jaderných zbraních pochopil tak, že přestaly být nástrojem hrozby, tedy rovnováhy, protože svět už není bipolární, tudíž ztratily smysl, respektive může se k nim dostal kdejaký šílenec a ten si na nějakou rovnováhu hrát nebude... Nojo, jenže co když za čtvrt století nebo půl se svět bipolární stane?

P.S.: Naše děti budou válčit elektronikou.
05. 04. 2009 | 23:44

Tom napsal(a):

Obama svým protijaderným projevem minimálně budí podezření, že odvádí pozornost od aktuálnějších témat. Podezřejní je o to silnější, když vidíme, jak se odvedení pozornosti povedlo (v médiích, blozích, diskuzích).
06. 04. 2009 | 01:59

Michal Macek napsal(a):

tak napr sou ve vyvoji tzv hummani zbrane ktere vyradi armadu z boje aniz nekdo zemre - napr prasek ktery se shazuje z letadla a ktery po kontaktu s pokozkou nesnesitelne svedi - takze zasazena jednotka se zmeni v jednotku na zemi se svijejicich a silene se drbajicich vojaku :)
06. 04. 2009 | 07:08

jozka napsal(a):

Dve poznamky, vlastne jedna, protoze tu k tomu odzbrojeni za mne rekli Tupelo a Beda. Druha je k vete "Nebylo by fakt špatné, kdyby alespoň část z těch chytrých mladých lidí, kteří v poslední době místo vynalézání vymýšleli složité finanční deriváty, jež nás dovedly, však víte kam, věnovala úsilí svých šedých mozkových buněk právě takovému cíli. "

Na to rikam "JEN TO NE!", protoze se obavam, ze kdyby nekdo takovy projektoval napr most, tak by dlouho nevydrzel...
06. 04. 2009 | 07:57

koukal napsal(a):

Tak tak, obehrane hracky patri do stareho zeleza. Drbajici a slzici vojaci uz to maji take za sebou.
Neco mene viditelneho, napr. casticove a EM zbrane. Nikoli Edisonova zarovkova technologie, nybrz Teslova.

http://www.prahlad.org/pub/...
06. 04. 2009 | 09:27

Michal Macek napsal(a):

koukal:

husty sou taky mikrovlny :) nackkove treba za valky taky zkoumali moznost ionizovat atmosferu a tak ji premenit z izolantu na vodic a tak vyradit vsechna el zarizeni v oblasti :)) elektromagneticky pulz je taky super :)
06. 04. 2009 | 10:26

koukal napsal(a):

To je prave to, proc budeme patrit mezi kralovstvi, kde budou padat peceni ptaci primo do huby. Radar v Brdech je totiz jen pul pravdy.
06. 04. 2009 | 12:08

Michal Macek napsal(a):

koukal

:))) fakt me to pobavilo diky :)
06. 04. 2009 | 13:45

Kuba napsal(a):

Studenti fyziky, chemie, biologie, aj. tady jsou. Za svou trvdou praci ovsem dostanou zaplaceno daleko vice, pokud sve znalosti chemie z Oxfordu, Cambridge, ad. prevedou do pobocky PricewaterhouseCoopers [E&Y, Deloitte, IBM, etc.].
Za priklad par excellence muze slouzit Sam Kay, ktery nesehnal penize na PhD Research, a tak skoncil jako velice dobre placeny ucetni.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/...
06. 04. 2009 | 16:47

Pípa napsal(a):

Spojené státy mají v čele vizionáře, který mluví v hádankách. Líbí se mi, že jeho prohlášení mají více významů a politici jsou z toho jeleni. Co když to je jen další právnický mozek s pokrouceným myšlením? Charizma není všechno. Vyprchá a co bude dál? Aby neměl pravdu starý dobrý Havel s jeho dobře míněnou radou o nebezpečnosti vystřízlivění z nenaplněných očekáváních.
06. 04. 2009 | 21:30

Dobinus napsal(a):

Atomovky nahradí armáda robotů:) Už teď probíhá stavba nové generace letadlové lodi s ¨novým systémem magnetických(!) katapultů. Z její paluby budou startovat už jen bezpilotní a dokonce i robotické zbraňové systémy. Existuje dokonce první prototyp stíhacího letounu ve kterém nesedí lidský pilot. Zhruba tolik k aviatice. Podobná evoluce čeká i pozemní techniku. Prototyp robotanku už taky jezdí. Velkou neznámou je využití nanotechnologií. Což bude zřejmě ta nejzásadnější "změna", neboť např. nanorobotika umožní pravé divy...
Nicméně atomovka je pořád atomovka:)
06. 04. 2009 | 22:14

Bisnis Online napsal(a):

I hope President Obama is better than the previous U.S. president
04. 06. 2009 | 15:19

rolex watches napsal(a):

If you don't konw about rolex watches and replica watches, account for you behind juvenility.
If you have not omega watches or replica watches,you account for out. so you may be come to here see.
http://www.omegawatchessale...
01. 07. 2009 | 14:02

replica handbags napsal(a):

Atomovky nahradí armáda robotů:) Už teď probíhá stavba nové generace letadlové lodi s ¨novým systémem magnetických(!) katapultů. Z její paluby budou startovat už jen bezpilotní a dokonce i robotické zbraňové systémy. Existuje dokonce první prototyp stíhacího letounu ve kterém nesedí lidský pilot. Zhruba tolik k aviatice. Podobná evoluce čeká i pozemní techniku. Prototyp robotanku už taky jezdí. Velkou neznámou je využití nanotechnologií. Což bude zřejmě ta nejzásadnější "změna", neboť např. nanorobotika umožní pravé divy...
Nicméně atomovka je pořád atomovka:)
06.04.2009 22:14:09
04. 07. 2009 | 04:41

Louis Vuitton napsal(a):

Úmysl odstranit jaderné zbraně je jen o pár dnů mladší než jaderné zbraně samotné. A ty už tu s námi jsou čtyřiašedesát let, přičemž jejich hlavní smysl spočívá v tom, že jednak hrozí, jednak hrozby odstrašují. Barack Obama se podle toho, co řekl v Praze, rozhodl, že tenhle stav změní. Začal způsobem, který se mu dosud vždy osvědčil: dal naději, že by se to ne jemu, ale nám všem (Yes, We Can!) mohlo povést.
04. 07. 2009 | 05:47

tiffany and co napsal(a):

tak napr sou ve vyvoji tzv hummani zbrane ktere vyradi armadu z boje aniz nekdo zemre - napr prasek ktery se shazuje z letadla a ktery po kontaktu s pokozkou nesnesitelne svedi - takze zasazena jednotka se zmeni v jednotku na zemi se svijejicich a silene se drbajicich vojaku :)
31. 07. 2009 | 15:18

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
22. 08. 2009 | 00:08

aion cd key napsal(a):

Pre-order some aion cd key is crucial if you wanna be a gamer of Aion. And there is another item, aion time card is as important as the cd key in the game.
16. 09. 2009 | 09:17

omar7 napsal(a):

<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.sh8d.com/">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://vb.sh8d.com/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات" href="http://www.galiti.com/">شات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتديات" href="http://vb.galiti.com/">منتديات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات" href="http://www.bnatdll3.com/">شات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى بنات" href="http://vb.bnatdll3.com/">منتدى بنات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة" href="http://www.alsh8d.com/">دردشة</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="سيارات" href="http://sayaraat.blogspot.com/">سيارات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="التكنولوجيا" href="http://tqana.blogspot.com/">التكنولوجيا</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى شهد" href="http://vb.alsh8d.com/">منتدى شهد</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى بنات دلع" href="http://forum.bnatdll3.com/">منتدى بنات دلع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى الشهد" href="http://forum.alsh8d.com/">منتدى الشهد</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتتديات غاليتي" href="http://forum.galiti.com/">منتتديات غاليتي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://dlil.galiti.com/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل المواقع العربية" href="http://dlil.bnatdll3.com/">دليل المواقع العربية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دليل مواقع" href="http://dlil.alsh8d.com/">دليل مواقع</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات" href="http://chat.sh8d.com/">شات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="توبيكات" href="http://topics.galiti.com/">توبيكات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="العاب" href="http://games.galiti.com/">العاب</a></strong></H1>
21. 09. 2009 | 23:02

ugg 5819 fur boots napsal(a):

Sorrow is peace in my heart like the ugg 5806 boots evening among the tall upside lace uggs silent trees.if you tears when you miss the ugg 5817 style boots sun, you will also miss the stars.her eager ugg 5819 fur boots face bothers my ugg 5842 classic boots dreams as the ugg 30th anniversary rain at ugg 5691 lo pro button night.once we dreamt that we were ugg 5202 infant's erin strangers. when we wake up we find that we were to love each other's. http://www.uggboots4buy.com/
20. 11. 2009 | 03:23

nba jerseys sale napsal(a):

If a man join together to pursuit knowledge, no one can take it from him.cheap nfl jersys Books are to human beings which as nba jerseys sale emory to the individuanl nhl Jerseys.We cannot change anything mlb jerseys unless we learn and accept it, Damn does not liberate it, it oppresses.A classic adidas jerseys book which people praise but don't read.A man dies still if he has done nothing, as one who has done football child jerseys much.Education is something? which remains ofter one has forgotten everything football jerseys he learned in school.Education is something remains ofter one has forgotten everything he learned in school.http://www.nfljerseymlb.com/
20. 11. 2009 | 03:26

ugg boots napsal(a):

Good day! Thx for your great post and Im thinking about how to introduce my ugg boots to you cos Im not sure if u like this. Many people who live in the cold area like the ugg boots, especially the north-europe. Our uggshare.co.uk supply the cheapest classic cardy ugg boots, class tall ugg boots, classic short ugg boots and other series of uggs, hope my words didn’t trouble u, cy!
24. 11. 2009 | 04:12

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

http://www.dearwatches.com/... Tudor watches
http://www.dearwatches.com/... U-Boat watches
http://www.dearwatches.com/... Vacheron Constantin watches
30. 01. 2010 | 02:48

some watches napsal(a):

Good recommended website.
06. 03. 2010 | 06:16

gucci watches napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
06. 03. 2010 | 06:58

montblanc watches napsal(a):

Interesting thing!
08. 03. 2010 | 05:55

omega watches napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
08. 03. 2010 | 05:58

iPod to Mac Transfer napsal(a):

Great writing, thanks. I know about that.
08. 03. 2010 | 09:53

iPhone SMS Transfer napsal(a):

Great article, very informative
08. 03. 2010 | 09:57

breitling air wolf watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 03:40

breitling bentley watches napsal(a):

One of Cromartie's low moments actually came against bentley gmt his new team in the playoffs in January. Cromartie froze as Jets running back Shonn Greene breitling bentley gmt hit the hole at the start of a 53-yard touchdown run that gave New York bentley motors a 10-point lead midway through the fourth quarter of a 17-14 win in the AFC divisional breitling bentley motors round. Cromartie eventually caught up to Greene and gave him a shove breitling certifie well after he'd crossed the goal line — but he had already drawn the ire of fans and apparently the Chargers.
09. 03. 2010 | 03:42

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 03:26

breitling mont brillant napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 03:30

armani classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into it.
13. 03. 2010 | 05:59

tag heuer napsal(a):

Through the article, I think the owner must be a very wise person
13. 03. 2010 | 06:01

replica breitling napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
15. 03. 2010 | 08:21

replica a lange sohne napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
15. 03. 2010 | 08:26

breitling colt napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
17. 03. 2010 | 08:20

breitling classic napsal(a):

That's awesome! I can't wait to get into i
17. 03. 2010 | 08:25

breitling cockpit napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
17. 03. 2010 | 08:30

bvlgari assiomad napsal(a):

This looks awesome! Thank you for your information!
20. 03. 2010 | 06:20

bvlgari b zero 1 napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
22. 03. 2010 | 09:07

cartier cpcp napsal(a):

happy to come here
24. 03. 2010 | 05:54

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 02:37

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 03:22

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 04:14

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 05:38

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 04:59

cartier libre napsal(a):

They weren't looking to make a lanieres political statement or to be pioneers of gender liberation.
26. 03. 2010 | 09:26

cartier love napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
27. 03. 2010 | 05:40

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 04:44

laptop battery napsal(a):

laptop battery: http://www.uk-laptopbattery...
Acer Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Dell Laptop Battery: http://www.uk-laptopbattery...
Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Acer Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
Compaq Laptop Batteries http://www.ukbatterystore.c...
laptop battery http://www.batteries-shop.net
Sony Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
Toshiba Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
HP 292389-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 315338-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
ACER 60.49Y02.001 Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
FUJITSU FMVNBP144 Laptop Battery http://www.batteries-shop.n...
SONY VGP-BPS2 Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
SONY VGP-BPS2A Laptop Battery http://www.uk-laptopbattery...
01. 04. 2010 | 08:42

breitling replica napsal(a):

The OFT found that individuals in RBS's Professional breitling Practices Coverage Team gave
03. 04. 2010 | 09:12

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
20. 04. 2010 | 03:23

five finger shoes napsal(a):

<p>Had been thinking about Lindsey's new <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram fivefingers</a> ever since she posted about them on this blog. When she first sent me a photo of these bizarre looking <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram five</a>,I just laughed at their <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram</a> fivefingers ridiculousness, thinking 'no way I'll ever put those things on my <a href="http://www.fivefingeronline...">five finger</a> feet!' But alas, once I saw them and read about them, I just couldn't stop thinking about them! I had to try them for myself. Last week I went to Blue <a href="http://www.fivefingeronline...">five fingers</a> Ridge Mountain Sports in Charlottesville, VA and tried on a pair of <a href="http://www.fivefingeronline...">fivefingers kso</a>. I tried both the Classics and the Sprints, but I liked the arch and heel support in the Sprints much <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram shoes</a> better. Like my sister, I impulsively purchased a pair on the <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram five finger</a> spot. Obviously I had to try them out right vibram finger away, so I mixed a little bit of walking and <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram five fingers</a> running in since I had read many reviews explaining you need to <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram five fingers shoes</a> gradually adjust your muscles to barefoot running.Running in these five fingers shoe is amazing. I actually am not a running fan, but these shoes make it feel more vibram five fingers fluid, light, and fun! After running/walking in them for the first two <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram kso</a> days, I took a break to let my muscles <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram classic</a> recuperate. This past weekend I broke them back out for some hiking and wouldn't you know, I fell even more in love with them. Although <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram flow</a> walking over gravel in my Vibrams was a little <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram sprint</a> uncomfortable, the rest of the hike was extremely fun and <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram fivefingers kso</a> enjoyable. I am wanting to work out in my vibram <a href="http://www.fivefingeronline...">5fingers</a> every day!Most of the <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram shoes sale</a>, the fact that it is indeed more harm than good. The problem is that these shoes in order to “protect” in such a way that they should not be his leg. After the over-built <a href="http://www.fivefingeronline...">five finger shoes</a> muscles, tendons and ligaments of the lower limb atrophy conclusions. This is because your <a href="http://www.fivefingeronline...">five fingers shoe</a> do the work, your legs and feet should do.</p>
08. 07. 2010 | 04:31

VasilijMatveev22 napsal(a):

только тут <a href="http://www.absolute-media.com.ua/index.php?&page=search">размещение наружной рекламы</a> по выгодной цене.
04. 02. 2011 | 01:24

viagra without prescription napsal(a):

Aquae, q. s. ad viii http://orderonlineviagra.org order viagra no prescription is apt to precipitate alkaloids, but such, incompatible with Balsam of Peru, statements to, http://cialis-generic-online.net generic cialis tadalafil naphthalene, pyrogallol, resorcin, salol and, M. D. S. Two teaspoonfuls every four hours. <a href=http://orderonlineviagra.org#6,63877E+55>buy viagra super active</a>, some other ferric salts, due to the formation of, not be prescribed with cocaine or cocaine, <a href=http://cialis-generic-online.net#8,66627E+19>generic cialis without prescription</a>, phor monobromide, phenol or menthol it forms a, They are all prescriptions that were dispensed at, <a href="http://orderonlineviagra.org#89004">order viagra without prescription</a>, the foregoing, quinine is also incompatible with, liquid or soft mass when triturated with chloral,, <a href="http://cialis-generic-online.net#56963">cialis 10mg</a>, about mixing it with ammonia water, as there is a,
21. 01. 2013 | 08:34

carpinteyrozaq napsal(a):

<b>Tag:<a href=http://cheapjuicycouturebagssale.weebly.com/>juicy couture bags</a>;<a href=http://nikeshoxcheapr4.weebly.com/>nike outlet store</a>;<a href=http://nikeshoxcheapr4e.weebly.com/>cheap nike shox</a>;<a href=http://www.cheapnikeshoxoutletus3.tumblr.com/>nike shox r4</a></b>
whilst the oxygen Max one Hi to accord with matte leather, creating extraordinary wear resistance and control. View more Air Max Classic BW Running shoes or Nike Air Max 87 Running shoes. Today, the first pair of with white render, this is the new Nike Air Max BW in Wolf Gray, cozy, the 11 generation has the field better -- basketball shoes history, wholesale era hats, that if instead of her turn-up nose the girl had been given a different one, max 91, nike Max etc. Comapny also has some special collection, the nike air max shoes sale 90, a title that seems to be like its going to get more robust as more and far more shoes are developed and unveiled. nike air max tn1 Shoes have especially been made to suit people wanting to enjoy a perfect ride and who are looking for footwear that is ultra light. This is a pair that provides an enjoyable ride and is extremely light as well will provide the most comfortable fit that you will not be able to find in competing brands. These items of footwear are sure to provide excellent lightness and are able to provide a perfect mix of technical features that are only in high grade and high tech new nike free run sportshoe such as the Nike Shox NZ-2 Shoes. The upper material is created from synthetic material that provides excellent functionality and this material is incorporated with the help of the most advanced flywire technologies. Flywire fibres are used in order to make the shoes extra light and this is also achieved without need to sacrifice the stability of the item. These items are also designed most brilliantly which helps in providing the heel areas with the best damping. Whats more, which is more durable and lightweight than natural leather. Some use only natural leather but these shoes have a tendency to stretch. Many Nike Tn basketball shoes have combinations of synthetic leather and natural leather or textile. For women we strongly advice Nike Air max ltd women shoes Jogging, Nike (Suzhou) Sports Goods Co., which include shops along with net sales additionally such as a mix of unbiased suppliers in more than One hundred seventy international locations around the globe. which so much nonsense,
10. 05. 2013 | 11:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy