Miloš Zeman se nezměnil, novináři ano

30. 01. 2013 | 13:20
Přečteno 15490 krát
Když Miloš Zeman prohlásil, že Karlu Schwarzenbergovi v německém tisku vyjádřil podporu mluvčí sudetoněmeckého landsmanšaftu Bernd Posselt, novináři rychle zjistili, že žádnou takovou větu neřekl a ani v novinách Süddeutsche Zeitung nebyla zveřejněna. Zemanovu výmluvu, že ji řekl rakouský mluvčí sudetských Němců, dokonce rychle vyvrátil rakouský list Kurier. A když se Zeman odvolal na Britské listy, ty citaci rovněž popřely.

To ukazuje na jednu důležitou okolnost: za deset let, co nebyl Zeman v aktivní politice, se mnozí novináři vyměnili, studovali či pracovali převážně v USA či v Británii a před politiky ztratili respekt. Prezidenta považují jen za nejvyššího úředníka země, který jim má sloužit, protože si ho platí z daní, a nemá jim lhát. Zahraniční novináři pak už vůbec nejsou na takový způsob komunikace zvyklí. Die Welt dokonce kvůli lživým výrokům vyzval vládu, aby Zemana nezvala do Německa.
Mladší novináři jsou ve výhodě i proto, že jednání Zemana mohli pozorovat, studovat a na seminářích jim pouštěli záběry, které názorně předvádějí jeho techniku komunikace: nejprve partnera urazit, zesměšnit a tím získat převahu.

Když novinář ví, jak rozhovor začne, už není útokem zaskočen, což předvedl i Jakub Železný v ČT, když mu kvůli oslovení pane prezidente Zeman spílal, že nezná ústavu.

Na straně novinářů je i technika: internet a mobily zrychlují komunikaci a vše je snadné si ověřit. A ti starší si různé události pamatují, protože Zemanovy lži rozkrývali již před lety Sabina Slonková či Jiří Kubík. V roce 2001 vydali knihu Tíha Olova, v níž dokládají (což nakonec učinilo i Státní zastupitelství v Praze dne 14. 3. 2001, KZL: 1656/ 2000 - G2, a soudní znalkyně Václava Musilková), že autorem dokumentu směřujícího k dehonestaci Petry Buzkové byl poradce Zemana Vratislav Šíma. Zeman tehdy vykřikoval, že kauza Olovo vznikla v redakci MF DNES, a nechal na ni podat trestní oznámení, což jeden z dalších poradců Miloše Zemana, Zdeněk Šarapatka, nevydržel a policii do protokolu oznámil, že autorem byl skutečně Šíma. Zeman řekl: „Pokud by se prokázalo, že kdokoliv, opakuji kdokoliv, z Úřadu vlády se něčeho tak podlého dopustil, bude samozřejmě hned vyhozen.“ Účast Úřadu vlády na hanopisu prokázána byla, oba pánové, Šlouf i Šíma, však vyhozeni nebyli. Šlouf, bývalý zaměstnanec aparátů SSM i KSČ, patří mezi nejbližší spolupracovníky Zemana dodnes, ač se během kampaně od něj distancoval. Šlouf však vzápětí po zvolení Zemana přiznal, že to byl jeho nápad, aby ho zapřel, a že mu pomohl „jenom radou, ale asi dobrou, když je prezident“.

Přesto zůstala bez vysvětlení řada problémových kauz z doby vlády Zemana. Patří k nim Mostecká uhelná, kdy státu vznikla podle české policie škoda minimálně 1,6 miliardy, předražená a podezřelá zakázka na D47 a také útok na týdeník Respekt z roku 2001, který chtěl Zeman ekonomicky zničit kvůli článku Petra Holuba o korupci. Zemanovi lidé tehdy požadovali, aby ministrům jeho vlády zaplatila redakce každému deset milionů odškodného. Další problém představuje Šlouf a jeho napojení na Mrázka, ale i na Smetku (podle MFD z 1. 12. 2000 deset lidí z ČSSD pobíralo jako kvaziagenti peníze ukradené lidem z H-Systemu). A nelze nezmínit ani dosud ne zcela jasné financování Zemanovy prezidentské kampaně. Jenže justice i policie se začaly emancipovat a problémy jsou na spadnutí. Muniční sklad českých novinářů je totiž plný, ostych vůči prezidentovi kvůli lhaní nulový, a proto může kdykoliv vybouchnout.

Novináři jsou připravení a Miloš Zeman na ně začne útočit. Pro privátní média je to velká šance, pro veřejnoprávní média prověrka, jestli útokům dokážou odolat a uhájit si zákonem zaručenou nestrannost či objektivitu, která v praxi znamená jen to, že novinář nemá nic překrucovat a žádná fakta zatajovat.

Rozhodně vyváženost není o tom, jak řekl Jean-Paul Sartre, že v médiích dostane pět minut Hitler a pět minut Židé. Tedy že novináři odhalí Zemanovu lež a on se k ní musí vyjádřit.

Vyšlo v MfD

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Valenta napsal(a):

To v titulku je VELKÁ pravda Drozde. Zeman je pořád rovný a chytrý. Novináři kdysi před 23 lety byli chytří, rovní moc ne. Ano, změnili se, už nejsou ani chytří, a naučili se křivárnám ve velkém stylu
30. 01. 2013 | 13:27

Petr z Tábora napsal(a):

Cituji Vás "uhájit si zákonem zaručenou nestrannost " - proboha o jaké nestrannosti médií vlastněných zahraničními vlastníky a panem Bakalou chcete mluvit ? To jste předvedli ve volební kampani.
Je to jen pokračování série zaujatých článků pana Hvížďaly před a po volbě prezidenta, toho který kdysi budil dojem objektivního novináře - ale to jsem byl ještě hloupý, teď jsem se poučil.
Víte, že třeba v USA se považuje za slušnost dát prezidentovi sto dní hájení ? Ale slušnost, fuj takové ošklivé slovo, že ?
30. 01. 2013 | 13:31

Midori napsal(a):

Drozde,
pan Zeman je inteligentní člověk a na novináře se může razdvatři. Má je v patě. O tom, který novinář je dobrý (vy to nejste ani omylem) on ví, je jich jako šafránu, ti s ním nebudou mít problém. Je na čase, aby aspoň jedno médium bylo ryze české.
* A vy, Drozde, pište dál, jako exemplář mamby černé za sklem terária jste vhodný studijní objekt.
30. 01. 2013 | 13:32

Jména jsou nepodstatná napsal(a):

Vídeň 21. ledna 2013
Důrazně přivítal mluvčí ÖVP (Rakouské strany lidové) pro vyhnání Michael Hammer výroky učiněné v rámci televizní debaty prezidentským kandidátem Schwarzenbergem k sudetské otázce. Český ministr zahraničí a prezidentský kandidát důrazně odsoudil vyhnání sudetských Němců po druhé světové válce. „Vyčítám našim předkům, že jsme uplatnili princip kolektivní viny. Udělali jsme tehdy velice těžkou chybu. A na tom trvám,“ řekl Schwarzenberg v TV duelu se svým konkurentem Milošem Zemanem.
Hammer toto hodnotí jako povzbudivé znamení, že diskuse v Čechách se opět dá do pohybu. Vítězství Schwarzenberga v prezidentských volbách by nabídlo historickou šanci, že otázka vyhnání bude vyřešena, za toto bezpráví bude oficiálně převzata odpovědnost a také odpovídajícím způsobem odškodněno. „Je to další znamení toho, že v Čechách zjevně vzrůstá počet těch, kteří jsou zainteresováni na seriózní úpravě (Aufarbeitung) tohoto bezpráví. Volební vítězství Schwarzenberga by bylo také znamením toho, že sudetská otázka bude v Čechách vyřešena, uzavřel Hammer.
Michael Hammer je řádně zvolený poslanec dolní komory rakouského parlamentu.

http://www.ots.at/presseaussendung/OTS_20130121_OTS0111/hammer-klare-worte-schwarzenbergs-wichtiger-schritt
30. 01. 2013 | 13:32

Lukr napsal(a):

No a hele majitel bulvárního deníku MfD použil naprosto jasný a nezaujatý typicky český novinářský přístup.
No zkusme to jinak, napište nám pane Karle Hvížďalo jak jste naprosto čistě privatizoval a podle toho my usoudíme zdali mluvíte pravdu i v ostatním.
30. 01. 2013 | 13:35

Neudržitelný napsal(a):

Souhlas se vším co jste napsal pane Hvížďalo. Teď, vzhledem k vyváženosti a objektivitě, novinář by měl být nestraný, stejný článek o panu Schwarzenbergovi. To proto, abychom si všichni uvědomili, jaké dva kandidáty jsme si vybrali do závěrečného kola.
30. 01. 2013 | 13:36

Sláma napsal(a):

Pan Hvížďala samozřejmě lže, jak jinak, když se naučil novinařině jako komunistický novinář.
Jak ukazuje přepis z Prezidetského duleku na ČT 24 dne 17.1.2013, Zeman o Posseltovi nic netvrdil, on se na to zeptal. Zde je důkaz - přepis diskuze:
MZ: A konečně zatřetí: Je pravda, že ve vydání časopisu, nikoli Sudetendeutsche Zeitung ale Süddeutsche Zeitung, což je poměrně seriózní německý list, předseda Sudetoněmeckého landsmanšaftu Bernt Posselt vyjádřil radost nad Vaším postupem do druhého kola s nadějí, že se obnoví nebo rozšíří spolupráce tímto krajanským sdružením? Opakuji, z ničeho z toho Vás neobviňuji. Dohodli jsme se na perfektní férové hře. Položil jsem Vám tři otázky, nic více, nic méně."
Na tuto otázku mohl přeci Schwarzenberg odpovědět například takto: máte špatné informace, nebyl to pan Posselt, byl to mluvčí rakouské lidové vládní strany (ÖVP) pro otázky vysídlení Michael Hammer.
Znovu upozorňuji na fakt, že Zeman nic netvrdil, on se ptal!!!
Ovšem hned v odpovědi Scharzenberg lhal. Prohlásil mimo jiné: "Že jsme uplatnili tento princip kolektivní viny, neohlíželi jsme se jestli někdo byl lojální k republice, nebo jestli se proti ní provinil, to je to, co naším předkům vyčítám. Tehdá jsme opravdu závažně pochybili. Ano. Na tom trvám." (potlesk)"
To je ovšem naprostá lež. Dekrety prezidenta republiky, které se týkaly Němců, jasně vyjímaly ze své působnosti Němce, kteří byli sami nacisty pronásledování a/nebo aktivně projevili loajalitu s Československou republikou. Celkem zde zůstalo nejméně 250 tis. Němců.
Takže, abych to shrnul, lže pan Hvížďala. O něm ovšem platí: co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Komunistický novinář Hvížďala se naučil za svého mládí lhát a manipulovat a provádí to stále.
30. 01. 2013 | 13:38

rejpal napsal(a):

Když už jste tak pěkně začal tu historku s tím mluvčím, proč jste to nedovedl až do konce - kdo a co opravdu řekl. Zeman naletěl na svou obsedanci častovat nás citáty a totálně zmastil zdroj. Ale obsah se nakonec jako lživý neukázal. Vy to nevíte, pane Hvížďalo?
Ano, je v pořádku, že novináři budou připraveni. Je v pořádku, že mu dají za uši za cokoli, co doopravdy udělá a nebude košer - pokud budou respektovat fakta a ne s nimi cvičit jak iluzionista.
A je škoda, že nebyla sedmá velmoc ve střehu hned od počátku 90. let.
30. 01. 2013 | 13:38

scallop napsal(a):

Jo, jo, Milosek uz to nebude mit tak jednoduche jako zamlada.
30. 01. 2013 | 13:40

Sláma napsal(a):

Lukr má naprosto pravdu. Nás všechny by zajímalo, jak to bylo s vytunelováním bývalé Mladé fronty a jak se z majetku, který měl být zestátněn, stal soukromý majetek!
Kdy nám o tom něco napíšete, pane Hvížďalo!
30. 01. 2013 | 13:40

Nezávislost? Za kolik... napsal(a):

Kdo vytáhl téma Benešových dekretů?
Nebyl to ani nezměněný Zeman, ani Schwarzenberg, ale byla to "změněná" Česká televize a její změněný Václav Moravec" viz. čas od 1:15:50 do 1:20:07.
"https://www.youtube.com/watch?v=9TsH3911fV8 ", přesto je za toto téma pranýřován změněnými médii, nezměněný zeman. Zlaté "Rudé právo", tam člověk alespoň věděl, "odkud vítr fouká"
30. 01. 2013 | 13:42

Radek napsal(a):

až se mi tomu nechce věřit, jakékoli komentáře na internetu (skoro jedno co je nahoře napsáno) jsou přehlídkou malých českých eg, která se cítí ohrožena. Němci, učitelkou z mateřské školy, kýmkoli kdo přesahuje obzor návsi. Zeman je prototypem.
30. 01. 2013 | 13:44

Sláma napsal(a):

Hvížďala opakuje dokola legendu o privatizaci Mostecké uhelné. Jasně ale bylo dokázáno, že Mosteckou uhelnou zprivatizovala předchozí Tošovského vláda (což je předmětem vyšetřování) a že Zemanova vláda jen prodala menšinový státní podíl (což není předmětem vyšetřování), a to za standardních podmínek.
Pan Hvížďala se tedy dopustil klasické manipulativní finty, když zamíchal fakty.
30. 01. 2013 | 13:44

leben napsal(a):

Pane Hvížďala měl jsem Vás moc rád. Hodně času trávím za volantem a kdykoliv jste mluvil na ČR, rádio jsem zesílil. Po volbě prezidenta vás považuji za novinářskou šlapku. A čím víc se budete vymlouvat, vytáčet ospravedlňovat, tím to dle mého názoru bude horší. Netrápí mě, že jste se přidal na něčí stranu - já Zemana nevolil. Vadí mě vaše neobjektivita, polopravdy a neschopnost měřit obou kandidátům stejným metrem. A neprodali se všichni, podívejte se na kolegu Žantovského atd.
30. 01. 2013 | 13:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

kdyby někoho opravdu zajímalo, jak to bylo s Mladou frontou, vůbec nejobsáhlejší anaalýza je k nahlédnutí zde http://blisty.cz/art/23779.html v 90. letech minulého století (samozřejmě každý si může udělat svůj názor, nakolik je objektivní a vyčerpávající).

Jinak pochybuji, že by se k tomu autor chtěl opět vyjadřovat, udělal to již nesčíselněkrát.

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou diskusi.

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 13:47

Bestia triumphans napsal(a):

Bude chtít Zeman zase zlikvidovat Respekt?
Sám ho nemá, tak ho asi nesnese u druhých...
:-)
30. 01. 2013 | 13:49

Sláma napsal(a):

Další manipulativní věc je věta : "Účast Úřadu vlády na hanopisu prokázána byla, oba pánové, Šlouf i Šíma, však vyhozeni nebyli."
Což samozřejmě je lež. Byla prokázána vina pana Šímy, ale nikdo nikdy neprokázal, že by o výrobě toho materiálu Šlouf nebo Zeman věděli. Ve skutečnosti se jednalo jen o sbírku drbů, něco, jako pozdější Kubiceho zpráva, Dalíkův archiv nebo aktivita poslance ODS Moravy. Policie trestní oznámení na Šímu odložila pro malou společenskou nebezpečnost toho, co dělal.
Myslím, že drby o svých protivnících sbírají sekretariáty všech politických stran, jen se jim tam MfDnes nevloupává do počítačů.
30. 01. 2013 | 13:50

skeptický napsal(a):

Hitler už je chválabohu skoro 70 let mrtvej.Takže jeho pěti minut už se netřeba bát,je to vyvážené.
30. 01. 2013 | 13:55

Občan napsal(a):

Hvížďalo,

nepokrytě lžete, protože
- podpora mluvčího rakouského SL byla jasně a opakovaně PROKÁZÁNA.
- je PROKÁZÁNO, že KS NA KAMERY řekl, že vítá podporu od kohokoli vč. Posselta.
- BL informaci NEPOPŘELY, ale pouze UPŘESNILY
- lžete i o privatizaci MUS, kdy bylo PROKÁZÁNO, že ji Zeman NEPRIVATIZOVAL, protože privatizace byla provedena již v letech 1996-1998

Vaše lži už nemají šanci stát se pravdou, neboť je rychle a snadno ověřitelné, že lžete.
30. 01. 2013 | 13:55

trubač napsal(a):

No tak jste spolu s herci, zpěváky, režiséry, sportovci,ekonomy a mládeží přemlouvali dědky báby táty mámy že pouze volba Schwarzenberga je in a cool, až šli a zvolili Zemana, asi dobře vědí, co je Kalousek zač.
Tak už se stím proboha smiřte a najděte si nějaké aktuální téma, mě by třeba zajímalo, kdo vytvořil naši úžasnou amnestii, jak pokračuje vyšetřování Arizonské pěnice Vlasty a také byste mohl objevit co už mají naši vyšetřovatelé na Ratha, aby ho nemuseli pustit, on by to Miruš a Mirdovi nezapoměl.
30. 01. 2013 | 13:55

ivo napsal(a):

Taky by mě zajímalo jak to bylo s vytunelováním bývalé Mladé fronty a jak se z majetku, který by měl být zestátněn stal majetek soukromý. a napište něco o privatizaci Becherovky a zeptejte se pana K.S. jak to bylo s těma úplatkama o nichž nám stále nic neřek. Ptejte se když jste tak dobrý novinář.
Pokolikáté Vás tady diskutující usvědčili z manipulace ale vám je to jedno. Začínám mít pocit, že se něčeho bojíte. Asi se to brzo dozvíme.Už se těším. Jinak opravdu pomáháte lidi přesvědčit, aby volili komunisty.
30. 01. 2013 | 13:56

Sláma napsal(a):

Pane Stejskale, to mi stačí. V uvedeném materiálu je napsáno: "Podle Českého deníku z 5. 10. 1992 byl duchovním otcem změny MF na soukromý list Karel Hvížďala .... hlavních sedm privatizátorů byli: Hvížďala, Neff, Ševčík, Pacner, Komárek, Šabata, Pecháčková". Dále, je zde ještě zajímavá pasáž o vyjednávání s Pithartem " Předseda vlády na tomto jednání vyslovil souhlas s postupem redakčních kolektivů deníku a Mladého světa a vyjádřil myšlenku, že na noviny mají morální právo ti, kdo je dělají, tj. redaktoři, kteří jsou také největším bohatstvím každých novin"
Tedy jestli tomu rozumím, Hvíždala stál na začátku procesu, kdy se z majetku, který měl "sloužit všemu lidu" stal soukromý majetek redaktorů. Moc dobré!
30. 01. 2013 | 14:00

skeptický napsal(a):

Novináři nám dokázali v poslední době že jsou tak nějak větší,lepší,radostnější.
30. 01. 2013 | 14:06

Václav Seebach napsal(a):

Článek pana Hvížďaly opakuje známá fakta a upozorňuje na povzbudivou skutečnost, že tisk už před politiky nepadne na zadek. Jen jsem skeptický k tomu, že policie, justice a novináři něco dokážou. Zejména pokud se uskuteční předčasné volby a Zemanovi stoupenci budou mít v rukou poslaneckou sněmovnu i senát.
Presidentská volba ukázala - a reakce pod tímto blogem jsou toho důkazem - že značnou část občanů argumenty nezajímají (jsou to přece výmysly podplacených novinářů) nebo jsou jim úplně jedno, mají svého Žižku, který se nepřátel neleká, na množství nehledí, své věrné spasí.
30. 01. 2013 | 14:07

stejskal napsal(a):

Nevím, jestli je to dobré, pane Slámo.

Ptal jste se, jak to bylo. Já zde odkázal materiál, který to dle mne popisuje velmi podrobným a nezaujatým způsobem (nemám k tomu moc do dodat, tehdy jsem tam nepracoval, vše znám částečně z vyprávění a z odkazovaného textu).

Pokud Vás z toho obsáhlého materiálu oslovily dvě věty, je to Vaše věc. Jen jsem chtěl vyjít vstříc dotazům a výzvám, které zde zazněly. Nemám v úmyslu si o tom povídat.

Hezký den.

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 14:11

Sláma napsal(a):

Hvížďala manipuluje i v jiné věci. Píše:"předražená a podezřelá zakázka na D47".
Především, v této věci se osobně Zeman nijak neangažoval. Vláda tuto zakázku schválila, ale osobní účast Zemana v tom není.
Ta zmiňováná zakázka nebyla ani předražená a podezřelá. Šlo o to, že v daném případě neměl být investorem stát, nýbrž že tuto dálnici měla postavit a provozovat soukromá firma, která by byla tedy investorem. A stát by za vybudování a provoz dálnice postupně platil a až by ji splatil, vlastnictví by přešlo na něj. Takže je nutno celkovou cenu posuzovat i tak, že v ní je zahrnut i provoz dálnice, její opravy a také dluhová služba. To, že by byla předražená, nikdo nikdy nedokázal, to jsou jen pohádky ministra za KDU-ČSL Šimonovského, který tuto zakázku zrušil, s tím, že zajistí vybudování této dálnice do roku 2008 za cenu do 50 mld. Nakonec byl poslední úsek uveden do provozu dne 30. listopadu 2012, cena se vyšplhala na cca 90 mld. a některé úseky se budou muset předělávat, neboť se rozpadají. Ovšem, Šimonovský byl bratrem Kalouska ve stejné partaji, tak to je v pořádku.
30. 01. 2013 | 14:11

Ing. N. napsal(a):

Pane Hvížďalo píšete:

"Rozhodně vyváženost není o tom, jak řekl Jean-Paul Sartre, že v médiích dostane pět minut Hitler a pět minut Židé. Tedy že novináři odhalí Zemanovu lež a on se k ní musí vyjádřit."

Jak mám tomuto vašemu výroku rozumět? Předpokládám, že média přirovnáváte k židům a Zemana k Hitlerovi. Znamená to tedy, že média mohou Zemana obvinit z čehokoliv, ale nedají mu možnost obvinění vyvrátit? Tak takhle si představujete demokracii a svobodu slova?

Řekla bych, že jste se tímto výrokem ještě více odhalil a že už vaše články alespoň trochu myslícího čtenáře zajímat nebudou. Pište ale dál a houšť a přesvědčujte zbylé čtenáře o svých zcela "čestných" úmyslech "nezávislého" novináře. Nakonec zůstanete sám, jako kůl v plotě, a zcela nahý.
30. 01. 2013 | 14:12

ZM napsal(a):

Zeman je "žonglér" se slovíčky a rád na veřejnosti předvádí, jaké má vědomosti. Je vidět, že knížek sice v životě přečetl dost, ale to ještě neznamená, že jeho návrhy na řešení problémů jsou ty nejlepší. Když se totiž člověk zamyslí podrobněji nad jeho názory, tak si uvědomí, že mnohdy jsou to spíše "prázdné" fráze.
Např. názor, že z krize je potřeba se proinvestovat. Ale jaké konkrétní investice by měly být provedeny, to už jsme se od zemana nedozvěděli. Investice totiž můžou být dobré i špatné. A co se týká jeho lží nebo pololží, tak to jsou prostě "podpásové údery" jako v boxu. Prostě Zeman, když jde o jeho úspěch, tak nehraje fair play.
30. 01. 2013 | 14:12

aga napsal(a):

Doufám, že se blisty ohradí proti této trapné goebbelsovské manipulaci, tak jako se ohradily proti dezinterpretaci jejich původního dementi jako "potvrzení Zemanovy lži".
30. 01. 2013 | 14:15

Sláma napsal(a):

Pane Stejkale, já si myslím, že myšlenka, že by redaktoři nějakého deníku, kteří jsou jeho zaměstnanci, měli mít nějaké "morální právo" na zprivatizování tohoto deníku bez toho, aby za něj zaplatili řádnou cenou, mi připadá poněkud bolševická.
Samozřejmě, u pana Hvížďaly, produktu komunistické žurnalistiky mě to ovšem nepřekvapuje.
30. 01. 2013 | 14:15

veverka napsal(a):

Zeman samozřejmě nelhal,zato lže Hvížďala až se mu od těch drzých úst práší.

Ale už to za mě napsal výš třeba "občan" a "jména jsou nepodstatná",jen bych to opakoval.

Takže Hvížďalo zklidni hormon,všichni už z tebe mají akorát srandu.
30. 01. 2013 | 14:15

hovorka11 napsal(a):

Pan Hvížďala lže jak naši novináři a režimní totalitní tisk vlastněný vrchností z Německa.
-------------
O Mostecké uhelné bylo již mluveno při diskuzi Zemana s Karlem.
Karel se ztrapnil, když mu musel Zeman vysvětlit, že Mostecká úhelná se privatizovala před jeho vládou za Tošovského.
Hvížďala zase s Karlem spali spolu a ted tady plácá lži:

Mostecká uhelná

V případě Mostecké uhelné společnosti (MUS) český stát přišel o kontrolu nad podnikem na památné valné hromadě 25. dubna 1998, která se konala ve Svinčicích u Mostu. V České republice právě vládl kabinet Josefa Tošovského, v němž sedělo pět ministrů za ODS, tři za lidovce a tři za ODA. Role sociální demokracie v kauze Mostecké uhelné společnosti nadešla až o rok později.

V dokumentu, který vznikl (těsně před inkriminovanou valnou hromadou) na Fondu národního majetku (FNM) tehdejší předseda fondu Roman Češka a člen výkonného výboru FNM Jaroslav Borák přesně popisují situaci v MUS a způsob, jakým byly státní doly tunelovány. Češka a Borák o dění kolem strategických dolů informovali ministra financí Ivana Pilipa, šéfa resortu průmyslu a obchodu Karla Kühnla a orgány činné v trestním řízení. V dokumentu se píše: „Cílem je změna představenstva a dozorčí rady, ve kterých bude posíleno postavení akcionářů proti managementu a umožněna změna ve vlastnictví společnosti"

KDE JE V TOM ZEMAN ?.
30. 01. 2013 | 14:15

skeptický napsal(a):

ing.N.

Kancléřka Merkelová (jak se dnes píše),prohlásila,že za Hitlera mohou ti,co mlčeli.
Já tomu rozumím tak,že ti ,co hajlovali za nic nemohli.
30. 01. 2013 | 14:21

Sláma napsal(a):

Hvíždala napsal: "útok na týdeník Respekt z roku 2001, který chtěl Zeman ekonomicky zničit kvůli článku Petra Holuba o korupci. Zemanovi lidé tehdy požadovali, aby ministrům jeho vlády zaplatila redakce každému deset milionů odškodného."
Jestli tomu dobře rozumím, tak ministři žalovali Respekt za vzniklou nemateriální újmu. Co je na tom špatného, pane Hvížďalo, že ministři chtěli náhradu za újmu vzniklou pomluvou?
Jedna věc je ovšem žaloba, druhou přisouzená částka. To je přeci věcí nezávislého soudu, jak takovou věc posoudí.
Myslím si, že bulvární týdeník by si měl zvyknout, že za vylhané články bude platit vysoké částky náhrad za způsobenou újmu. Na Západě to je naprosto normální. Právě nemohoucnost soudů v České republice zapříčinal tu hroznou žumpu, v jaké je momentálně česká žurnalistika.
30. 01. 2013 | 14:21

Bavor V. napsal(a):

Hvížďalo
napsal jste: "Když novinář ví, jak rozhovor začne, už není útokem zaskočen, což předvedl i Jakub Železný v ČT, když mu kvůli oslovení pane prezidente Zeman spílal, že nezná ústavu."
Zase lež. Zeman nikomu nespílal, jen Kubu upozornil, že ještě není prezidentem. To bylo vše. Ale "seriozní novinář" to musí přibarvit, aby to bylo čtivé.
30. 01. 2013 | 14:22

ZM napsal(a):

Hvížďala napsal-
Přesto zůstala bez vysvětlení řada problémových kauz z doby vlády Zemana. Patří k nim Mostecká uhelná, kdy státu vznikla podle české policie škoda minimálně 1,6 miliardy,
----
Např. Mostecká uhelná byla zprivatizována ještě za Tošovského vlády, přičemž státu zůstal podíl 46 %, který byl následně prodán (už za Zemanovi vlády) za 650 milionů korun. A dá se jen spekulovat o tom, o kolik dráž by se dal prodat, kdyby to mělo být poctivě.

Státní instituce hospodařily špatně (neefektivně) za všech vlád. Je to prostě přístupem úředníků (neschopnost, nezájem, korupce).Tímto postupem jsme se v ČR "spolehlivě" dopracovali k zadlužení převyšující 1600 miliard korun a neschopnosti sestavit vyrovnaný rozpočet. Následek mude ten, že postupně se bude i nadále zdražovat a budou se zavádět poplatky, které doposud nebyly. Prostě nenažranost "eráru" je tak velká, že jiný vývoj je málo pravděpodobný. Většina lidí si to prozatím nechce připustit, ale jinak to dopadnout nemůže.
30. 01. 2013 | 14:23

Občan napsal(a):

Pane Slámo,

ohledně D47 se Zeman angažoval osobně a extrémně. On, resp. jeho provázkotahači, dodal a prosadil izraelskou Housing@Construction jako jediného adepta na výstavbu a nařídil pro ni zcela exkluzivní podmínky.
Tak exkluzivní, že odstoupení od DODAVATELEM NEPLNĚNÉ smlouvy vyšlo české daňové poplatníky na cca 750 000 000.- Kč.
30. 01. 2013 | 14:26

ZM napsal(a):

Zapomněl jsem přidat odkaz

http://www.ceskapozice.cz/hot-top/mostecka-uhelna?gclid=CIXQqomVkLUCFc6V3god-1oA4Q
30. 01. 2013 | 14:27

naila napsal(a):

A pro vyváženost by bylo konečně dobré udělat analýzu výroků Karla Schwarzenberga, kterými sliboval, co by provedl v budoucnosti, pokud by se stal prezidentem - a do kontrastu s tím dát černý kopec hlasování, která KS uskutečnil v rámci svého působení ve vládě.
I ono by se ukázalo, že "ne slova, ale činy" něco věrohodného vypovídají.
"Po ovoci poznáte je..."
Uvidíme, jak si povede, tímto prizmatem viděno, nový prezident.
30. 01. 2013 | 14:27

Sláma napsal(a):

Velice komická je Hvížďalova věta:" uhájit si zákonem zaručenou nestrannost či objektivitu, která v praxi znamená jen to, že novinář nemá nic překrucovat a žádná fakta zatajovat."
Právě jste nám ve svém komentáři ukázal, pane Hvížďalo, jak překrucujete a zatajujete fakta. Stejně, jako to dělali a dělají vaši soukmenovci v mediální kampani "Jednotné kulturní fronty".
30. 01. 2013 | 14:27

hovorka11 napsal(a):

"Mladší novináři jsou ve výhodě i proto, že jednání Zemana mohli pozorovat, studovat a na seminářích jim pouštěli záběry, které názorně předvádějí jeho techniku komunikace: nejprve partnera urazit, zesměšnit a tím získat převahu."
-------------------

Vidím úplný opak nesmyslu, který uvádí Hvížďala.
Naopak novináři- často mladí evidentně zkreslovali odobu Karla jako "úspěšnou", ačkoliv nejmenovali jeho úspěchy a ty jsou spolupráce při vyhánění srbů z Kosova, ospravedlňování válečných zločinů a uznání islamistických bojovníků z Benghází při jejich krvavých přepadech jako "legitimní vlády" Líbye.
Neznám žádnou dobrou věc pro naši republiku. Nebo snad církevní restituce ? Podpora korupčních zákonů a zvyšování DPH ?
Nebo uznání restitucí Karla na základě rakouských zákonů, které na území ČR nejsou platné a přesto se z nich vyházelo (dvojí občanství)?
Hvížďala jen kryje lumpárny.
30. 01. 2013 | 14:28

Silvie napsal(a):

Mediální odborník se vysmál Taberymu z Respektu za jeho článek

Zemanovsky ironicky laděná poznámka, že mu k vítězství pomohla média, která znechutila čtenáře svým nepokrytým straněním jeho soupeři, zaujala šéfredaktora Respektu Erika Taberyho. Ve svém komentáři tvrdí, že to je nesmysl, protože nejčtenější deníky se k podpoře Karla Schwarzenberga nepřihlásily. Mediální odborník Petr Žantovský však říká, že je třeba číst mezi řádky.
ádné důležité sdělení se neobjevuje náhodou

„O vlivu médií se spekuluje samozřejmě dlouho a je o tom publikována spousta různých studií. Těžko v tomto směru dnes objevovat Ameriku. Je naprosto zjevný. Odkázal bych na slavného profesora Briana McNaira, to je skotský sociolog, který ve své knize Sociologie žurnalistiky napsal, že každé sdělení v médiích je výrazem nějakého zájmu. Žádné opravdu důležité sdělení se v médiích neobjevuje náhodou, vždy je možné za ním dohledat nějaký zájem,“ říká pro ParlamentníListy.cz mediální odborník Petr Žantovský, kterého Tabery ve svém článku mimo jiné označil za "propagačního redaktora Zemana a Klause z dob opoziční smlouvy".

Podprahové působení bylo možné před volbou najít

Lidé se podle něj intuitivně řídí tím, co je v novinách mezi řádky. „Třeba MF Dnes se k tomu takhle okatě nepřihlásila a přesto jejich četbou máte celkem jasný pocit. A víte, na které straně stojí a komu drží palce, když se snaží všechny, kdo volí druhého kandidáta, označit za nekulturní nebo hloupé nebo nechápavé nebo lidi, kteří jsou schopni jednoduše naskočit na nějaké vějičky. To je to podprahovější působení, a to nepochybně v těch médiích bylo možné najít,“ poukazuje Petr Žantovský na to, že podpora Karlu Schwarzenbergovi nemusela být jen vysloveně do očí bijící.

Za příklad ovlivňování veřejnosti pokládá výrok režisérky Le Fay, iniciátorky akce „Miloš Zeman není můj prezident“, ve studiu Událostí komentářů ČT24, kdy prohlásila, že se Miloš Zeman do svého úřadu k tomu vítězství prolhal. „To je strašně zásadní věta a zásadní nařčení a moderátor Martin Veselovský to nechal bez komentáře. On vůbec nepožadoval po paní Elšíkové-Vadasové-Le Fay, aby tu větu dokázala, čím se pan Zeman prolhal k té funkci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,“ kritizuje Petr Žantovský.
Osočení Zemana zůstalo bez reakce

Poukazuje na to, že moderátoři Událostí, komentářů zpravidla svým hostům skáčou do řeči a ovlivňují tak, co hosté mohou a nemohou říct. „Ona to takhle vystřelila, pan Veselovský šel dál a zeptal se na něco dalšího. To znamená, že se to vzalo na vědomí, že se pan Zeman ke své funkci prolhal. A Česká televize jako veřejnoprávní médium na to nijak nezareagovala,“ upozorňuje pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský, že jde o typický příklad toho, jak se dá prostřednictvím médií manipulovat veřejným míněním.

PL
30. 01. 2013 | 14:30

krajan napsal(a):

Tonoucí se stébla chytá, že, pane Hvížďalo!? Ještě bych prosil, abyste mi na příkladech dokázal, jak se novináři změnili od dob Kojzara a jeho party. Většina těch výše uvedených privatizátorů včetně vás jsou totiž dnes demagogové non plus ultra.
A vy,osobně, ve stylu "každý půlden jeden výkřik", začínáte být trapný.
30. 01. 2013 | 14:30

hovorka11 napsal(a):

Hvížďala by si za tu snůšku účelových lží a překrucování neměl v žádném demokratickém tisku a televizi ani škrtnout. Lež a překrucování není demokracie a ty nesmysly, které Hvížďala vyzvrátil v tomto článku lze dohledat a vyvrátit !!!
30. 01. 2013 | 14:33

Doubek napsal(a):

p. Stejskale, vašeho ideového souputníka je zbytečné obhajovat. Mladá fronta byla privatizována hanebným způsobem, v podstatě rozkradení. A kolik si nahrabal Drozd odobně, to se dozvíme až v lepších časech.
Komunisti při znárodňování brali kulakům a šmelinářům aby pomohli z poválečné bídy lidu. Hvížďala obral lid aby pomohl sobě
30. 01. 2013 | 14:34

Luba napsal(a):

Pan Hvížďala
byl měl svůj článek začít tím, že není nestranný novinář, ale novinář převelice stranící Karlu Schwarzenbergovi.

Napsal s ním a o něm knihu:
http://www.kosmas.cz/knihy/143797/knizeci-zivot/

Ano!
Novináři se změnili. Odklonili se od ODS a přiklánějí se k TOP-09. "Hnůj a žumpa" zapomíná, že naše tradice je jiná, než tradice anglosaská.

V naší tradici protektorátní a bolševické je jednohlasné a jednostranné provolávání slávy ve jménu toho jediného správného světonázoru, jediné jednotné kandidátky.

Proto jsou naši občané na takovou manipulaci velice citliví. Jsou skepičtější a méně důvěřiví, než Američané. Našinci s americkou zkušenotí se převelice divili naivitě obyvatel hostitelské země.

V očích českých čtenářů tedy Hvížďala a spol. následují příkladu Kojzara a 99 pragováků, nikoli anglosaského stranného novináře.

Příklad manipulace z pera Jaroslava Kojzara na případu tzv. Rudých letnic:

Nejprve popis případu "Rudých letnic":

"Šlo a akci komunistické a dělnické mládeže, která se o velikonoční neděli dne 20. dubna 1930 nejprve sešla v Kosoři, odkud se po projevu komunistického poslance Václava Kopeckého vydala průvodem do Radotína. ... V dnešní ulici K Cementárně (asi sto metrů před dnes již neexistujícím domkem Stříbrných) přehradil průvodu cestu kordon devíti četníků, kteří měli za úkol demonstrantům v příchodu do Radotína zabránit.

Na opakované výzvy k zastavení dav nereagoval a zaútočil na četnickou hlídku kameny. Při střetu bohužel došlo ze strany četníků k použití střelné zbraně a ke zranění pěti dívek, z toho čtyři zranění byla střelná. Pět osob bylo zatčeno, poslanec Kopecký v tichosti zmizel.

Akce nebyla náhodná, naopak byla pečlivě připravována. Výzvy k hojné účasti vycházely v Rudém právu a v Rudém večerníku, jakási cvičná vycházka „Rudých průkopníků“ do Kosoře se uskutečnila 14 dní před osudným datem. ...

Komunistům se postupem času podařilo nafouknout událost do nebývalých rozměrů. K tomu využívali drobných polopravd i evidentních lží a z Rudých letnic vytvořili mýtus, který osudnou srážku povýšil na nejvýznamnější událost v dějinách Radotína a málem na jednu z největších událostí dělnického hnutí v českých zemích. ...

Popravdě je však nutno přiznat, že prvního evidentního zkreslení skutečnosti se nedopustili komunisté, ale vyšetřovatelé. Tím zkreslením je rozšířená, a dodnes bohužel často opakovaná, verze o jediném výstřelu a odražené kulce. ...

Tento evidentně zkreslený závěr vyšetřování dal komunistům do rukou munici, které později dokázali mnohokrát využít.

Nejprve se zviditelnili se v parlamentu, k čemuž neváhali použít zkrvavenou košilku jedné ze zraněných dívek, výsledek vyšetřování zesměšnili v tisku ironickými články (Julius Fučík) a kresbami (známý ilustrátor Franta Bidlo), díky čemuž se značná část veřejného mínění obrátila proti četníkům a z komunistů udělala mučedníky.

Poté, co se v roce 1948 chopili moci, přebírají iniciativu v mystifikacích komunisté. První z nich je už v samotném názvu „Rudé letnice“.

Žádný z dobových dokumentů toto pojmenování nezná, neboť letnice jsou křesťanským svátkem slaveným až 50 dnů po Velikonocích. Název „Rudé Velikonoce“ se komunistům zřejmě nezdál vhodný, proto zvolili název „Rudé letnice“, o němž zřejmě usoudili, že bude znít „správně proletářsky“.

Pokračování ...
30. 01. 2013 | 14:34

Sláma napsal(a):

Pro občana: dálnice D47 měla být postavena na základě tzv. Public-private partnership (PPP), což je věc, která je na Západě poměrně běžná.
Smlouva nebyla zrušena na základě neplněním dodavatelem, nýbrž protože to chtěl ministr za KDU-ČSL Šimonovský. Proč asi?
30. 01. 2013 | 14:34

Luba napsal(a):

...
23. dubna 1950, v roce 20. výročí, byl slavnostně odhalen památník Rudých letnic. Bylo to v době, kdy komunisté systematicky zavírali a vraždili své odpůrce ...

Pomník se stal místem, k němuž se rok co rok chodil povinně klanět celý Radotín, školami počínaje a továrnami konče.

Rudé letnice byly povýšeny na událost celostátního významu. Informace o střetu s četníky se dostala do encyklopedií a do učebnic. Spisovatelka Alena Bernášková napsala o radotínských událostech román Děti velké lásky (1953).

Z románu vychází film režiséra Jiřího Sequense Olověný chléb (další z povinných akcí radotínských škol), kde jsou události z roku 1930 popsány z pohledu tehdejší oficiální ideologie.

Aby slova o prolité krvi získala náležitou váhu, z pěti zraněných děvčat se náhle stalo „pět zastřelených“, jak bylo doslova uvedeno v popisku na pohlednici Radotína z 60. let....
http://praha16.cz/storage/201004192159_rl1.jpg

V roce 1980 vyšla v nákladu 3000 výtisků publikace Rudé letnice ... Na straně jedné v ní najdeme mnoho dobových dokumentů a fotografií, ale doprovodný text je psán pochopitelně z „třídního hlediska“, aby ukázal „prohnilý systém“ první buržoazní republiky.

Přesto lze z publikace vyčíst zajímavé a ne zcela známé informace – například to, že některé dívky vůbec nevěděly, že jdou na politickou demonstraci, natož aby tušily, zda je či není zakázaná.

Některé lži o Rudých letnicích jsou až úsměvné ...

Nejkřiklavějším případem je novinový článek nechvalně známého komunistického novináře Jaroslava Kojzara.

Ten se dokonale zesměšnil článkem nazvaným „Tenkrát o letnicích“:

http://praha16.cz/storage/201004192200_rl3.jpg

... Zde připomeneme pouze tři nesmysly, které nejvíce bijí do očí.

Nejprve nechal spiklence, kteří se vydali na slavnost Rudých letnic, „vystoupit z vlaku v Kosoři“, aniž by si zjistil, že v Kosoři vlak nikdy nejezdil, neboť tam nejsou a nikdy nebyly železniční koleje.

Zadruhé nechal „devět střelců“, bojujících s demonstranty, osvobodit až přivolanou četnickou posilou (je doloženo, že po výstřelu se dav rozprchl) a zatřetí se podle něj střílelo i proti mládeži schované ve stráni, byť už „jen jaksi nesměle a nikoho naštěstí už netrefili“.

Skutečný skvost novinářské literatury ...Překvapit ale může jen toho, komu se nikdy nedostal do ruky žádný text tohoto barda komunistické novinařiny. V nich se obvykle smyšlenky střídají s ideologickými žvásty, takže tento článek z jejich úrovně nijak výrazně nevybočuje ..."

Zdroj:
http://praha16.cz/view.php?cisloclanku=2010040015
30. 01. 2013 | 14:35

Reveil napsal(a):

Pane HvížďaLO,
zdá se, že vaše kalení vod je stále méně úspěšné a účinné. Dosavadní Proklausovské aktivity asi mají být zahlazeny schwarzenberskou propagandou?
Velmi pozorně jsem sledoval debatu, kde se p. Zemna otázal protikandidáta, zda pan Posselt uvítal jeho postup do dalšího kola. Nato nepravý šlechtic odvětil "uvítám, když má z mého postupu radost kdokoliv, nejen pan Posselt".
Zeman se tudíž ptal, nic netvrdil - a Schw. měl možnost (a i morální povinnost) odpovědět věcně, nikoliv mlhavě.
Jinak je to právě pan Schwarzenberg, který lže v samé své podstatě, když se neprávem vydává za "knížete", kterým není a nikdy ani sekundu nebyl. Tento vpravdě hochštaplerský prohřešek řečeného pána se média rozhodla zcela pomíjet.
Tak co chcete vykládat o nezávislosti médií?
Nezávislost na čem? Na nepohodlných skutečnostech?
30. 01. 2013 | 14:35

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Stejskale,vy jste si také lízl na svazácké Mladé frontě či jste zůstal mimo? Drozd si lízl,a tak může být již dvacet let na tzv.volné noze a psát články,které nikdo nečte a ani v čt už o něj nestojí..Ještě,že se blíží jaro a drozdi se rozlétnout a nebudou nám s..t do hlavy ty ideologické s....y ! Pane Stejskale,nevíte komu volal Janoušek?
30. 01. 2013 | 14:37

Xaver napsal(a):

Čeští novináři se mají tak dobře jak se neměli nikdy v historii.
Náklady tištěných novin klesají.
Za co se tedy mají novináři tak dobře ? Ví to někdo ?
30. 01. 2013 | 14:37

342 napsal(a):

Novináři se nějak změnili? A jak se to pozná, už jste se snad pane Hvížďalo veřejně omluvil za ty výmysly o panu Bátorovi, který měl podle Vás plánovat odsun Rómů z republiky asi tak jako nacisté na konferenci ve Wannsee?

http://semin.blog.ihned.cz/c1-51457040-nehorazne-pindy-karla-hvizdaly
30. 01. 2013 | 14:38

ivo napsal(a):

Václav Seebach
Presidentská volba ukázala - a reakce pod tímto blogem jsou toho důkazem - že značnou část občanů argumenty nezajímají (jsou to přece výmysly podplacených novinářů) nebo jsou jim úplně jedno, mají svého Žižku, který se nepřátel neleká, na množství nehledí, své věrné spasí.
Tak mám pocit, že neumíte číst. Většina, opravdu většina komentářů jednoznačně argumentuje k věci a svými fakty převzatými z dohledatelných zdrojů přesně ukazuje na to, kde bloger pochybil a,že mu nejde o věcnou argumentaci ale o manipulaci. Přečtěte si to a uvidíte, rozeberte článek a nahledejte komentáře které jej postupně cupují na základě argumentů. Bohužel u Hvížďali a také u Vás argumenty chybí a to je to oč tu běží. Faktem zůstává a o to zcela jasně jde, pošpinit M.Z a pana K.S. zcela vyčistit. Proč ne, netvrdím že je budoucí prezident zcela čistý, ale ale na to musí jít každý novinář zcela jinak. Tedy novinář, myslím dobrý novinář. Takže stále čekám na článek od pana Hvížďali o privatizaci Becherovky, o působení pana K.S v neziskové organizaci Bohemiae, o jeho úplatku-či protislužbě, o jeho odchodech z vlády, o tom co se odehrálo u předposlední volby prezidenta, kde stál vedle Langra když pronesl slova o tom, že někdo půjde bručet, o jeho přeběhlictví, o jeho fopá ohledně francouzského dodavatele na Temelín, za což nám hrozí arbitráž v řádu miliard, proč je tak lidovej a zatím nebyl do voleb v Sýkořicích na pivu..sKarlem na pivo.., o jeho divném jmenování J. Forejta velvyslancem a není po smrti, proč se stavěl za amnestii, proč byl proti vydání Parkanové, proč jsou všichni magoři a proč znovu kandiduje za TOP, když prohlásil, že již v případě prohrané volby nebude.
30. 01. 2013 | 14:40

taky mediální odborník napsal(a):

Meidální odborník Petr Žantovský sepsal dvě servilní knížky s Milošem Zemanem :-) Mrněte, o čem je třeba zpověď informovaného optimisty http://www.kosmas.cz/knihy/174584/milos-zeman-zpoved-informovaneho-optimisty/

Takto popisuje mediálního odborníka Jiří Černý: Když byla v roce 1984 na přímý pokyn komunistických kulturtrégrù rozehnána celá redakce Melodie a všichni tehdejší externisté odmítli s novým, fízlovským vedením spolupracovat, dvaadvacetiletý Žantovský nám vzkázal (Melodie 3/1985, str. 12): "... ať jste udělal v minulosti cokoliv, budoucnost se bez vás klidnì obejde... Vždycky se totiž najde tucet jiných..." Tucet ne. Našli se tři čtyři včetně Žantovského. Jako čerstvý redaktor Práce pochválil 12. června 1989 Joan Baezovou, která na Bratislavské lyře přivítala Václava Havla. Odvaha Žantovskému nevydržela ani do příštího dne, kdy o vystoupení Baezové napsal pravý opak. .
30. 01. 2013 | 14:41

dezo napsal(a):

Zemana jsem nemel a nemam v oblibe. Nejsem ani nijak nadsen tim ze bude na hrade, ale to jakym zpusobem se do nej pousti vseznalci typu Hvizdalije odporne a kontraproduktivni. Byl jste to vy a Vam podobni kdo dostal Zemana na hrad tak dejte pokoj jemu i nam. Jste zumpa a Zeman je proti Vam nekdo
30. 01. 2013 | 14:41

Martin Vrba napsal(a):

Zemana je třeba respektovat jako legitimně zvoleného prezidenta, ale vydávat ho za rovného chlapa bude i nadále velmi obtížné.

Stačí si přečíst, co kdysi říkal o vysídlení německé menšiny:
"(...) Tento systém nevznikl 25. února 1948. Tento systém má svoje genetické kořeny minimálně v porušování demokracie po roce 1945, Ať už jde o transfér německého obyvatelstva přesně v duchu stalinských migračních přesunů, ať už jde o zákaz agrární strany, protože je-li politická demokracie odvozována od jediné strany,je omezována u všech stran." Více na

http://www.psp.cz/eknih/1990fs/slsn/stenprot/007schuz/s007031.htm

Zeman se tehdy stavěl k poválečnému vysídlení stejně kriticky jako Schwarzenberg. Když byl v prezidentské kampani konfrontován se svým dřívějším názorem, uchýlil se k průhledné lži: odsuzoval prý tehdy jen divokou fázi odsunu, a tu odsuzuje i nyní.
V jeho tehdejším příspěvku není ovšem o divokém odsunu ani slovo. Divoký odsun by také nikoho soudného nenapadlo přirovnávat k "stalinským migračním přesunům"; na Stalinových transferech nebylo nic divokého, nebyly emotivní reakcí rozvášněného davu, který bere spravedlnost do vlastních rukou. Byly to akce plánované mocenským centrem, byrokraticky řízené, prováděné ozbrojenými složkami režimu.

Budoucí prezident Zeman není tak neinformovaný, aby nevěděl, jak vypadaly stalinské přesuny nejrůznějších menšin, ke kterým vysídlení zdejších Němců velmi případně a odvážně přirovnal. Tenkrát. Dnes to naopak zbaběle popřel.
30. 01. 2013 | 14:43

Sláma napsal(a):

Komická je celá akci paní le Fay, rozené Elšíkové. Pokud si někdo hraje na Morganu le Fay, zlou čarodějnici z Artušovských legend, trochu to vypovídá o jeho příčetnosti.
Nakonece to vypadá, že Jednotná kulturní fronta se nám smrskává na redakce novin a časopisů, které vlastní miliardář Bakala (Hospodářské noviny, Taberyho Respekt), redakce, které vlastní pan Arnold z Düsseldorfu (MF Dnes, Lidové noviny, Neviditelný pes), pak několik umělců v pozdním seniorském věku (Menzel, Stránský, Svěrák, Bočan), několik příslušníků Zlaté mládeže (Pytlík junior, Prachař nejml., Hanychová), a pak už zbývají jen exoti, jako Hřebejk, le May, Vetchý,...
Problém byl v tom, že média nám vůbec nic neříkala o umělcích, kteří podporují Zemana. Třeba u Hůlky jsem to zjistil až v druhý den voleb, když jsem ho viděl v přímém přenosu.
30. 01. 2013 | 14:45

Luba napsal(a):

Takže,
naši novináři hlavně milují Karla, jako kdysi v letech padesátých milovali stranu, a nemilují Miloše, jako kdysi nemilovali třídního nepřítele.

A podle toho vypadají jejich články a jejich volba.
30. 01. 2013 | 14:45

naila napsal(a):

Název článku mohl být klidně takovýto:
Zeman zůstal svůj, novináři se mění a píší podle toho, co chce číst jejich zaměstnavatel
.
Jak jinak si vysvětlit, že tak masívní podpora "našich" médií tak masivně neprospěla Karlu Schwarzenbergovi?
30. 01. 2013 | 14:45

pěvec napsal(a):

dej už pokoj, hvížďalo. Ty jsi tak křivej, že i křivítko je vůči tobě pravítko.
30. 01. 2013 | 14:46

stejskal napsal(a):

Víte, co je na těchto debatách nejhezčí, pane melčákova pohanko?

Že většina lidí ani nečte, co ten druhý napsal (jinak byste třeba věděl, že jsem v té době v MfD nebyl, jak jsem psal výše).

Pan Doubek by mne zase nepodsouval, že někoho obhajuji, protože jsem nikoho neobhajoval. Jen jsem dal odkaz na analýzu, která dost podrobně popisuje, jak to tehdy bylo. Pochybuji, že ten odkaz třeba pan Doubek otevřel :-)

A teď se omlouvám, jdu dělat zase něco smysluplnějšího.

Hezký den všem.

Libor Stejskal
30. 01. 2013 | 14:47

Větro napsal(a):

A to si někdo myslel že vyhraje ministr vlády co má podporu jenom 8 % ? To sázkaři byli chytřejší ,ti málem zrujnovali sázkove kanceláře ják sázeli na Zemana .A to ještě dávno před zbytečným inzerátem v blesku a nějakýma hloupýma diskuzema o o nějakých Benešovým dekretem. To voliče kteří nemají na nájem , drahé energie,placené zdravotnictví a jiné zajímalo nejmíň.
30. 01. 2013 | 14:48

Silvie napsal(a):

Sláma
O té paní, co si dala šlechticky znějící pseudonym, jsem se dočetla, že byla "duchnou" chartistů a fyzicky se dosti sblížila s Magorem.
No, jestli je to pravda, ta má tedy příšerný vkus i v erotických záležitostech.
30. 01. 2013 | 14:49

Bořivoj Nazeďchcal napsal(a):

buď chlap hvížďalo a přiznej, kolik ti zůstalo za nehty z privatizace mladé fronty. Ostatně ta privatizace byla podivná jako privatizace becherovky.
30. 01. 2013 | 14:49

Silvie napsal(a):

taky mediální odborník
To myslíte TOHO Černého, co si dělal z Českého rozhlasu Kárlovu hlásnou troubu a proto ho na hodinu vyrazili?

Tak ten je taky objektivita sama.
30. 01. 2013 | 14:51

Sláma napsal(a):

Pro Martina Vrbu:
Vy kritizuje Zemana za to, že poněkud upravil svůj názor na odsun Sudetských Němcům, proti názorům, které přednesl dne 25.10.1990.
To považuji za velice manipulativní. Já jsem měl také v té době jiný názor, formovaný hlavně vystoupeními Václava Havla, kterého jsem tehdy považoval za nezpochybnitelnou morální autoritu. Jenže o Václavovi Havlovi jsem začal mít pochybnosti po té, když podpořil svoji přítelkyni Madelaine, a vymyslel termín humanitární bombardování. Pak jsem začal mít pochybnosti i o všem, co nám bylo po Sameťáku řečeno o odsunu. Začal jsem si číst primární, tedy neinterpretované dokumenty, začal jsem o tom mluvit s pamětníky a velice jsem si své názory poopravil. Velice mě například ovlivnil právní rozbor, který si nechala udělat Evropská unie před přistoupením České republiky do EU. Doporučuji jej vaší pozornosti!
Dejme tedy i Miloši Zemanovi právo na to, že za 22 let si názory na to či ono upraví na základě nově získaných informací.
30. 01. 2013 | 14:54

Gudka napsal(a):

Silvie

K té zmínce o Veselovském:

Uznávám, že soukromě vlastněné médium má oprávo stranit tomu, komu straní majitel média- i když by to takové médium mělo říct jasně a nesahat k podprahovým technikám.
Ovšem veřejnoprávní médium je něco zcela jiného. Každý obyvatel, který je nucen platit povinně výpalné pánům redaktorům z ČT má právo požadovat, aby jeho příspěvek nebyl zneužitý k neobjektivnímu a jednostrannému ovlivňování diváctva a aby byly vyloučeny podprahové techniky.
Nevyváženost spočívá nejen ve skákání do řeči a přerušování řečníka, který nevyslovuje, co chce moderátor slyšet, v karikování jeho výroků, nýbrž i ve výběru "hostů", jejichž příslušnost k politickému proudu je často jediným zjevným kritériem výběru.
Této nepoctivosti se zejména ČT dopouští už nejpozději od. r. 2000, kdy "stávkovali" s Rumlem ve spacím pytli.
30. 01. 2013 | 14:56

rejpal napsal(a):

Luba
Zaujala mě ta poznámka o Kosoři. Ono to bude tak trochu napůl. Na trati Praha-Beroun je (určitě bylo) myslím mezi Radotínem a Černošicemi nebo Černošicemi a Mokropsy hradlo Kosoř, nevím ale, že by tam kdysi bývala zastávka (a jsem líný to jít hledat). Možná to měly být Mokropsy. Je to sice vzhledem kvěci irelevantní, ale býval jsem fanda do mašinek, tak mě to zaujalo.
30. 01. 2013 | 14:57

Sláma napsal(a):

Pro Silvii: já si myslím, že nemělo jít o šlechtický pseudonym, že jde spíše o sblížení s kulturou tzv. gotiků. Přece znáte Artušovskou legendu a temné zlo, které představuje Morgana le Fay, poloviční Artušova sestra!
30. 01. 2013 | 14:59

Holoubek napsal(a):

ať je to jak o je pánové jednu nažranou svini střída jedna hladová svině, s pomoci Vašich hlasů, blahopřeji....
30. 01. 2013 | 15:00

buldatra napsal(a):

Tak novináři se nám změnili, píše starý harcovník Hvížďala.
To je dobře, tedy pokud se změnili k lepšímu a pravdomluvnějšímu.

Bohužel, jen ten Hvížďala nám lže vesele dál, což dokazuje i tento článek.
Na druhou stranu, ono vyhmátnout\ polopravdu, nebo virtuózně překroutit fakta o 180°je svým způsobem umění. Staré bolševické umění, v tomto případě.
V tom je Hvížďala cosi jako nenásledováníhodný vzor.
30. 01. 2013 | 15:01

Silvie napsal(a):

Sláma
Tak takhle podrobně rozhodně ne. A ze školy jsem už nějaký ten pátek.
Každopádně je to odporná fanatička a znemožnila se podobně jako Kohoutová a Žilková.
30. 01. 2013 | 15:02

Pája napsal(a):

Pane Hvižďalo,
zda a jak se změnil Miloš Zeman věru nevím, až tak moc jeho životní dráhu nesleduji. Ale novináři, ti se opravdu změnili, větší míry politické prostituce (pan Stejskal - doufám - promine :-)) už snad ani dosáhnout nelze.
Skutečně zajímavé hodnocení naleznete zde: http://bednar.blog.ihned.cz/c1-59199230-polibkem-zabili-schwarzenberga.
30. 01. 2013 | 15:04

Silvie napsal(a):

Gudka

Souhlasím se vším.
Nesnáším ty veřejnoprávní kašpary (Che-Komers,Voldánová, Kraus a další) právě od té doby.
Když Augustová uváděla výsledky voleb, myslela jsem, že se ,chuděra, rozpláče.
30. 01. 2013 | 15:04

naila napsal(a):

A prý Karla volili slušní lidé, takoví "ti lepší", inteligentnější, s vyššími příjmy.
Jak se tam mohl přimotat pan Holoubek?
30. 01. 2013 | 15:04

Opčan napsal(a):

Silvie!

díky! jsi jako vždy pregnantní!!!

soudruh Petr Žantovský to řekl jako vždy přesně!
tento soudruh má už dávno jasno, daleko dríve než mnozí z nás, a toho bychom si měli vážit!

už v 80 letech nastoupil do časopisu Melodie aby ji znormalizoval po úpadku, ke kterému ji přivedli různí ti Rejžci a Černí a jiní zaprodanci západu!!

jak typické, že se z těch lúzrů stali ubozí pravdolaskovníci zatímco náš soudruh Petr Žantovský dovedl skvěle Melodii vrátit leninskou tvář a držel prapor po celou dobu i za Prezidentem Václavem Klausem, když to jiní vzdávali!!!

I vy jste letos na chvíli zakolísala Silvie ;-)
ale už jste se naštěstí vrátila k nám do správné party!!!
30. 01. 2013 | 15:06

Martin Vrba napsal(a):

Pro kol. Slámu:

Vůbec nekritizuji Zemana za to, že upravil svůj dřívější názor. Na změnu názoru má právo každý. Nýbrž kritizuji Zemana za to, že se pokouší tvrdit, že svůj dnešní názor zastával už v roce 1990. Tedy stručněji: za to, že lže.
30. 01. 2013 | 15:08

ex-nemo napsal(a):

A stejně, Hvížďalo, Zeman byl zvolen, nastoupí do funkce, dostane moc a opře-li se šikovně o národ, postupně udělá s vámi pořádek. Můžete prskat jak chcete.
Jediná vaše naděje je dovršení zrady na národě, poštvat proti nám svět, možná až k tomu humanitárnímu bombardování.Že by vám v tom svědomí nebránilo, nepochybuji.
30. 01. 2013 | 15:09

naila napsal(a):

Gudka a Silvie
přidávám se do trojky, přesně!
Česká televize se v roce 2000 vyprofilovala jako banda řvounů, kteří si vzali slovo "svoboda" a totálně ho vyprázdnili.
Podobně jako čírové vzali postavu Schwarzenberg, totálně ji vyprázdnili a naplnili nesmyslným obsahem, který nemá s KS nic společného.
30. 01. 2013 | 15:10

Pepa 3 napsal(a):

Pane Hvižďalo, už jsem se jednou ptal - říká vám něco "novinářská etika"? Po dlouhodobém působení jako novinář v SRN by měla, ale není to tak! K ní totiž patří i všude ve světě uznávaná zásada "100 DNŮ HÁJENÍ". Ale vy nejen že útočíte, ale i sprostě lžete! Takže asi nejste slušný a objektivní novinář a publicista, ale novinářský póvl a lhář.
Že ne? tak dva citáty:
1.citát "Na straně novinářů je i technika: internet a mobily zrychlují komunikaci a vše je snadné si ověřit. A ti starší si různé události pamatují, protože Zemanovy lži rozkrývali již před lety Sabina Slonková či Jiří Kubík. V roce 2001 vydali knihu Tíha Olova, v níž dokládají (což nakonec učinilo i Státní zastupitelství v Praze dne 14. 3. 2001, KZL: 1656/ 2000 - G2, a soudní znalkyně Václava Musilková), že autorem dokumentu směřujícího k dehonestaci Petry Buzkové byl poradce Zemana Vratislav Šíma." (Karel Hvížďala, aktuálně.cz 30.1.2013)
2.citát "Zavadil zase říká, že inzerát podal sám o sobě a mluvčí Miloše Zemana, jak se dalo očekávat, se od něj rovněž distancovala. Takové výroky vzbuzují vážné podezření, že jde o předem domluvenou hru a má znaky akce Olovo, kterou řídil Zemanův šéf poradců Miroslav Šlouf." (Karel Hvižďala, aktuálně.cz 29.1.2013)
Tak kdo to vlastně řídil? Zdá se, že panu Hvížďalovi už není žádná lež dost odporná! A nebo že by se jednalo o progresivní paralýzu, která mu neumožňuje, aby si pamatoval, co napsal včera?
30. 01. 2013 | 15:21

Stařeček napsal(a):

pane Hvížďalo, novináři se nezměnili, neboť se nezměnili majitelé novin a v republice není protipól novin levicových. V tzv. západních demokraciích je tomu jinak. Tam je to alespoň trochu vyvážené. Jestli se změnil Zeman se ještě neví a tak neblbněte s předpověďmi, nejste Sibila. Uvidíme v průběhu jeho prezidentování. Já doufám, že se některé jeho vlastnosti nezmění a že se nenechá koupit. Mám ale dojem, že to by se mnohým moc nehodilo.
30. 01. 2013 | 15:21

Almo G™ napsal(a):

Citace z kodexu blogerů Aktuálně:

"Na blogery musí být přísnost."
Libor Stejskal 15. 06. 2007 | 16:30 Přečteno 24721 krát Pošli e-mailem
Před více než týdnem jsem zde zveřejnil Kodex diskutujících na stránkách blogů Aktuálně.cz a slíbil, že podobný bič upletu brzy i na blogery. Stalo se...."

Kodex blogera

Všichni bloggeři se při registraci zavazují dodržovat tento kodex. Kodex upravuje vztahy provozovatele systému a bloggerů, nezávislost bloggerů, jejich povinnosti ve vztahu k autorským právům a sankce za porušení kodexu.

- Bloger nesmí ve svém blogu úmyslně zveřejňovat informace nepravdivé, zavádějící, neúplné či takové, jejichž pravdivost si nemohl předem dostatečně ověřit a které by mohly poškodit práva či dobré jméno jiných osob či organizací.

- Pokud bloger uveřejní nepravdivou či neúplnou informaci, je povinen uvést ji na pravou míru publikováním doplňujícího či nového textu.

- Pokud bloger změní některý již publikovaný obsah svého blogu, musí v textu ponechat jeho původní verzi a k ní doplnit opravu. Nesmí měnit texty tak, aby čtenáře uvedl v omyl o jejich původním znění. Výjimkami jsou opravy, které nemají vliv na smysl textu (oprava překlepů a gramatických chyb).

- Bloger nesmí manipulovat s datem a časem zveřejnění příspěvku na blogu s cílem vyvolat falešné zdání o skutečném čase jeho zveřejnění.

----------------------

Lživá je v blogu K.Hvížďaly už první věta. Lživá proto, že si její nepravdivost mohl lehce ověřit a protože poškozuje jednoho z kandidátů na prezidenta.

O Hvížďalově zacházení se zdroji a citacemi jsme se tady v minulosti mohli přesvědčit mockrát, ovšem ať je nepravdivá informace prezentována úmyslně nebo z obvyklé nedbalosti, bloger je podle kodexu Aktuálně nepravdu opravit.

Je povinen opravit ji doplněním pravdivé informace, nikoliv jejím přepsáním a nesmí přitom manipulovat s datem vydání blogu a s diskusí (tj. provádět tzv. "Protizemanovskou Justovu aktualizaci" příspěvku).

ověřitelně NEPRAVDIVÁ je už první věta blogu začínající slovy "Když Miloš Zeman prohlásil, že Karlu Schwarzenbergovi v německém tisku vyjádřil podporu mluvčí sudetoněmeckého landsmanšaftu Bernd Posselt.."

Každý se může přesvědčit, jak znělo ono "prohlášení M.Zemana".
M.Zeman nikdy nic takového neprohlásil. Položil otázku, zda je tato informace pravdivá:

Viz: čas 1:17:44 Otázka: "Je pravda, že v časopise Suddeutsche Zeitung, což je poměrně seriozní německý list, předseda sudetoněmeckého landsmanšaftu Bernd Posselt vyjádřil radost nad vaším postupem do druhého kola..."

Tj. Položil otázku. Kdyby K.Schwarzenberg neuhýbal a odpověděl, že neví nebo odpověděl záporně, nebylo by dále co řešit a nebylo by z čeho M.Zemana obviňovat.

Omluví se K.Hvížďala?

Doplní blog o pravdivou informaci, jak požaduje kodex bloggerů?

Bude Aktuálně vyžadovat dodržení vlastního kodexu, nebo bude postupovat stejně jako u zapovězených "aktualizací" J.Justa? Tj. Vydá 748. nesmělé varování?

Viz kodex blogera Aktuálně http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/libor-stejskal.php?itemid=987
30. 01. 2013 | 15:23

Bob napsal(a):

Článek jsem nečetl, nadpis ano.
Předpokládám, že autor myslí, že se novináři změnili k lepšímu...
Napíču to slušně:
Nemyslím si.
Až na výjimky jsou "loajální" k majiteli média.(velice slušně napsáno :-)).
30. 01. 2013 | 15:28

melčákova pohanka napsal(a):

Stejskal. Já vím,že jste tam v té době nebyl,ale vy jste kluci,co spolu mluví-Aktuálně,Reflex,MfD,LN,Respekt,HN,čt-Drtinová,Veselovský,Moravec a další seriozní novináři a komentátoři..
30. 01. 2013 | 15:30

bitner napsal(a):

Sedi Zeman v base? Nesedi. Stavi si Zeman honosna sidla za stovky milionu? Nestavi.
Nasel na neho nekdo neco? Nenasel (to neni dukaz cistoty, vernost se taky neda dokazat).
Ziskal ve 2. kole 54,8 %? Ziskal.
Ale vite co, mate recht. Ztrapnujte se az do uplneho zmagoreni, popripade tu demokracii zakazte, at mate klid. Jestli si myslite, elito, nadobcane, ze demokracie znamena, ze lidi budou delat jenom to, co se vam zrovna hodi, tak to jste se "zmylili."
30. 01. 2013 | 15:31

rejpal napsal(a):

Mám mezi přáteli a kamarády dost lidí, kteří volili Karla S. v obou kolech (žijeme v Praze), jiní jen ve druhém a další skupina druhé kolo vypustila. Aktivního voliče Miloše Zemana znám přímo jednoho - je to sociální demokrat, neměl důvod váhat. Jako jiní i my jsme před volbami řešili koho, koho ne, a proč. Není mezi nimi ani jeden fanatik. Ta skoro až davová psychóza je podle mě záměrně rozpoutávána částečně lidmi napojenými na volební štáb, částečně jde o vlastní (často facebookovou iniciativu izolovaných fandů). Hodně se na tom podíleli někteří novináři. Navíc iniciátoři jsou lidé vzdělaní, s rozhledem, a měli by vědět, jak mohou davové psychózy končit. A ke všemu to dělají k dosažení cílů, ze kterých ti zfanatizovaní nebudou mít vůbec nic. A pokračují v tom v době, kdy získat nemůžou už vůbec nic, jen si zhojit nějakou osobní frustraci.
Chyby se dají odpouštět, nepravdy časem také, ale účelové vypouštění džina z lahve, to je velmi opovrženíhodné, ať je to ve prospěch čehokoli a ještě horší, když je to proti někomu. Psychózu nelze kontrolovat, při nějaké shodě okolností může mít i fatální důsledky (tady to snad naštěstí skončilo pár hanopisy na plotech).
Pokud kdokoli z těch, kdo se v tomhle směru projevili, bude někdy v budoucnu mluvit v jakémkoli kontextu o morálce, vzpomenu si na to. Totálně se zazdili.
30. 01. 2013 | 15:32

Jana napsal(a):

Pane Hvížďalo, díky.
30. 01. 2013 | 15:32

Petr napsal(a):

Zeman se nezměnil, ten je pořád stejný jako byl před deseti lety i když o něm dlouho nebylo moc slyšet.
Už tehdy tvrdil, že čeští novináři jsou slušně řečeno z velké části tlupa nepříliš schopných nedovzdělanců a to byl asi jediný jeho výrok, který jsem si v uplynulých deseti letech pravidelně připomínal.
Úroveň mnoha našich novinářů a ,,takynovinářů" je zoufalá a čím dál horší. čest vyjímkám, ale těch je mnohem méně, než by bylo potřeba.
Já Zemana moc nemusím, vadí mi na něm to samé co ostatním, kdo ho neznají osobně, nicméně protizemanovská masáž v médiích všeho druhu před volbami i po volbách je nepřehlédnutelná. A tak se protagonisté této masáže nemohou divit, když dostanou občas ochutnat vlastní medicínu.

V prvním kole jsem Zemana nevolil a když jsem mu to šel hodit ve druhém, tak jsem si od toho sliboval právě střet různých zájmových skupin stojících proti sobě, kdy si budou navzájem překážet a škodit a jejich úsilí v rozkrádání tohoto státu tak bude zpomaleno, budou se navzájem v médiích očerňovat a my občané se aspoň dozvíme, jak to v naší politice funguje.
Soudě podle toho jak sveřepí šakali zavile vyjí nikoliv na bílý měsíc, ale na Miloše Zemana a lidi okolo něj, tak se záměr zdařil.
30. 01. 2013 | 15:34

Občan napsal(a):

Silvie napsal(a):
"Sláma
O té paní, co si dala šlechticky znějící pseudonym, jsem se dočetla, že byla "duchnou" chartistů a fyzicky se dosti sblížila s Magorem.
No, jestli je to pravda, ta má tedy příšerný vkus i v erotických záležitostech. 30. 01. 2013 | 14:49"

To by sebou bývala, děvenka Elšíková-Vadasová, musela dost hodit. Protože je ročník 1968, takže v r. 1989 jí bylo 21 let a druhým rokem s nejvyšším odporem studovala nenáviděnou husákovskou komunistickou DAMU. Předtím v rámci komunistické persekuce odmaturovala na gymnáziu Otrokovice :o)
Ten odpor proti režimu v ní ovšem poněkud zamrzl, protože mu statečně vzdorovala ještě v r. 1997, kdy konečně dokončila studium na FAMU. Patrně byla příliš zaneprázdněná bojem o Tibet.

Ale je možné, že měla "disidenty" jako brigošku jetě během gymnasiálních studií...

Jinak je mnaželkou Martina Vadase, což asi hovoří za vše.
Protože tento další "bojovník proti komunismu" s nejvyšším sebezapřením již v r. 1982 nastoupil na FAMU jako odborný asistent na katedře dokumentaristiky. Aby své mladické hříchy odčinil, stal se po plyšáku vzyvatelem Mašínů a dalších "hrdinů".
30. 01. 2013 | 15:36

rejpal napsal(a):

Petr
Jenže to nikdy říkat neměl. Jednak proto, že zdaleka ne všichni jsou takoví (ani ve stejném médiui nejsou všichni stejní) a také proto, že ti, co takoví jsou, mu půjdou po krku, a ti zbylí se naštvou. Je to kontraproduktivní frajeřina.
30. 01. 2013 | 15:43

Sláma napsal(a):

Občane, o věci samé nic nevím, ale vaše dedukce na téma le Fay mají jednu logickou trhlinu. Vy si myslíte, že se všichni chartisté a Magor stali po 17.11.1989 askety, kteří se vzdali všech pozemských radovánek?
Snad nám to Silvie osvětlí.
30. 01. 2013 | 15:48

svatý Václave... napsal(a):

Naše demokracie je špatná. Naše volby jsou nedemokratické. Měly by se změnit po vzoru získávání příznivců pro kandidáty na prezidenta. Poslanci stačí třeba podpis 20 poslanců. Obyčejný občan kandidát 50000 podpisů. Taktéž volby. Umělec, hvězdička, Stránský, Karel Hvížďala (prostě elita), 1 lístek = třeba 1000 hlasů. Vidlák ze Ztracené Lhoty, 1 lístek = 1hlas. Prostě je potřeba to změnit. Obyčejný lid ještě nedozrál. Nýmandi, vidláci.
30. 01. 2013 | 15:48

rejpal napsal(a):

Občan
Vůbec jsem netušil, kdo to je. Ale po té petici už to nezapomenu.
Úplně mi uniká smysl petic, které nic nežádají, jen něco komusi sdělují. Má na to samozřejmě právo, ale já mám zase právo vzpomenout si na doktora Strossmayera.
Můj prezident Miloš Zeman není, ale chci mu dát šanci, aby se jím stal. Stejně jako bych jí dal jeho poraženému soupeři.
30. 01. 2013 | 15:49

fikus napsal(a):

Hvížďala:
..a před politiky ztratili respekt.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
před politiky respekt neztratili, to žijete v jiné zemi člověče. Před čím ztratili respekt je serióznost a nestrannost. Možná neztratili v předvolebním období k Zemanovi. Jinak se vyznačují servilností a pochlebováním včetně veřejnoprávní TV.
30. 01. 2013 | 15:52

U nás v Kocourkově napsal(a):

Pane Hvížďalo, do začátku prezidentské kampaně jsme si chtěli myslet, že jste v podstatě docela objektivní novinář, i když jsme s vašimi názory velmi často nesouhlasili. Ale to, co jste v kampani předvedl (oslavné tiráty na aristokratický původ Karla Schwarzenberga), a hlavně jak svými výmysly a polopravdami i po skončených volbách nepřestáváte útočít na řádně zvoleného nového prezidenta (ať už se vám to líbí nebo ne), vás opravdu deklasuje. Vždyť vy se příliš nelišíte od autorky protizemanovské petice režisérky Moniky Le Fay, která dostala včera v komentářích ČT prostor k vyjádření a o jejíž úrovni jsme se tak mohli přesvědčit na vlastní oči!
30. 01. 2013 | 15:58

tom napsal(a):

Ano pane Hvížďala. Také se domnívám, že je určitá naděje v tom, jak se proměnila mediální oblast. Že už panu presidentu nenechají, alespoň meiálně, vše projít. Tom
30. 01. 2013 | 16:03

Míla napsal(a):

Pravdou je,že před druhým kolem volby presidenta,po otevření počítače,na mne vykoukl pan kníže.Pro jistotu jsem si jeho působení sečetl a došel jsem k poměru 6:l v neprospěch Zemana.I když jsem volit nebyl,tak musím uznat,že podpora pana knížete byla maximální.A k vystupování paní Čáslavské-doufám,že se jí pan Dubček za bezpráví a vraždy jeho rodné strany omluvil.Přeci by nedala medaily představiteli tohoto režimu.
30. 01. 2013 | 16:05

Digi napsal(a):

Pořád si nedá p. Hvížďala apod. pokoj, a je tedy nutno opakovat:

Ano jistě, neřekl to v tisku představitel žádného landsmanšaftu, ani německého, ani rakouského. V tom se Miloš Zeman mýlil.

Řekl to "pouze " poslanec rakouského parlamentu, mluvří pro otázky vyhnání, jak se píše v panem Hvížďalou uváděném demenzi Britských listů. To ovšem pan Hvížďala, s "objektivitou" sobě vlastní, cudně opomněl uvést.

Podle Britských listů SDD Zeitung a další německé i rakouské deníky zaznamenaly otevření diskuse o Ben. dekr. a citovaly

Tiskovou zprávu poslaneckého klubu rakouské lidové strany OVP a jejího mluvčího pro otázky "vyhnání" poslance Michaela Hammera, který měl prohlásit, že "Schw. vítězství ve volbách by nabídlo historickou šanci, že otázka vyhnání bude vyřešena, za toto vyhnání bude oficiálně převzata zodpovědnost a také odpovídajícím způsobem odškodněno."

"Je to další znamení toho, že v Čechách zjevně vzrůstá počet těch, kteří jsou zainteresováni na úpravě (Aufarbeitung) tohoto bezpráví. Volební vítězství K.Schw. by bylo také znamením toho, že sudetská otázka bude v Čechách vyřešena", uzavřel Hammer.

Vídeňský list Die Presse přitom citoval údajný výrok K. Schw., že "Zeman a Klaus tvoří silovou skupinu, která brání přehodnocení poválečného vyhnání Sudetských Němců."

A Britské listy dodávají, že "Jsou to skutečnosti,o nichž by asi voliči měli vědět a mělo se o nich v pořadu seriózně diskutovar - Schw. měl být dotázán, aby své údajné postoje, jak je cituje Die Presse, vysvětlil.

Viz také čl.v Britskžch listech:

z 23.1. 2013 K.Schw.citován v rakouském týdeníku Die Presse: "Zeman a KLaus chtějí zabránit ´"novému zhodnocení" poválečného vyhnání sudetských Němců."

a již částečně citovaný článek z 24.1.2013 "Britské listy se ohrazují proti tvrzení Miloše Zemana"Tak gratuluji, fakt se mi ulevilo.

Nezdá se vám, že podstata věci je ještě horší - když jde o vyjádření nikoli představitele landsmanšaftu, nýbrž přímo o poslance rakouského parlamentu a o vyjádření ministra zahraničí Česjé republiky?
30. 01. 2013 | 16:05

Roman napsal(a):

Pane Zemane!Jakmile se stanete prezidentem nutně potřebujeme,aby jste dotlačil poslance k přijetí nového loterijního zákona.Ten by zněl :Společnosti provozující číselné loterie,nesmí znát vsazená čísla sázejících!!!!!Dnes loterijní společnosti vsazená čísla sázejících od dob zavedení terminálů znají,což považuji pro sázející za naprostou katastrofu.(víme co dokáží dnešní počítače)V praxi by to znamenalo upravit terminály tak,že by sice vytiskly sázenku,ale už by nepředali informaci o vsazených číslech do počítačového centra společnosti ke zpracování a vyhodnocení !Pane Zemane!Jste nadějí tohoto národa!!!!Že uděláte pořádek v ČR!Udělejte ho i v losování číselných her!Poslanci sami zákon nepřijmou,jednak kvůli lobistům loterijních společností,ale především proto,že sami nesází a tak na takový zákonm kašlou !!!!!!
30. 01. 2013 | 16:21

Pepa 3 napsal(a):

Pro ZM :
Cituji:
"Zeman je "žonglér" se slovíčky a rád na veřejnosti předvádí, jaké má vědomosti. Je vidět, že knížek sice v životě přečetl dost, ale to ještě neznamená, že jeho návrhy na řešení problémů jsou ty nejlepší. Když se totiž člověk zamyslí podrobněji nad jeho názory, tak si uvědomí, že mnohdy jsou to spíše "prázdné" fráze.
Např. názor, že z krize je potřeba se proinvestovat." konec cit.
K tomuto názoru existuje jediný protinázor: Z krize je potřeba se proškrtat! Kam nás aplikace tohoto protinázoru přivedla vidíme všichni!
30. 01. 2013 | 16:29

ZZ napsal(a):

Pane Hvížďalo, stále jen sám sebe přesvědčujete jak jste dobrý a protistrana jak je špatná. Nic víc a nic míň.
30. 01. 2013 | 16:33

Jiras napsal(a):

no tak ono taky informacni technologie se trochu posunuly.. dneska neni problem cokoliv vygooglovat a dohledat.. pan Zeman bude mít smůlu, že mu to už lidi nebudou tak baštit....a tady ti zhrzeli komunističtí důchodci co tu akorát melou blbosti budou muset zavřít ústa...
30. 01. 2013 | 16:51

xyzy napsal(a):

Je to marný, je to marný, je to marný!
Kašpárků neurekom (odkud se berou?), ale moudrýho šášuldu aby pohledal.
30. 01. 2013 | 16:52

Jiras napsal(a):

ano názor, že z krize je potřeba se proinvestovat." je pěknej nesmysl.. pokud na ty investice nejsou peníze. Pokud se budem proinvestovávat navyšováním dluhu, tak to nic kloudnýho nepřinese.. možná to udělá chvili půl procenta HDP, což do finále stejně nikomu k ničemu nebude a dluh poroste dál...
30. 01. 2013 | 16:53

rejpal napsal(a):

Pepa 3
Léčba klystýrem a dietou se osvědčila už dávno. A ani tu neordinuje doktor sobě a své rodině.
30. 01. 2013 | 16:55

didusin napsal(a):

Pane Hvížďalo, kdo Vás řídí? Zopakujte svoji dávnější informaci, kterou jste pronesl na vlnách ČRo 6, že již začátkem roku 1989 Vám volal do Alp z Paříže Tigrid s dotazem, co říkáte na to, kdyby příštím prezidentem byl Havel. Jste zapojen do nadnárodní hry a jelikož nevyšel plán, dštíte hystericky síru. Z privatizace MF jste nevyšel zrovna chudý, tak se laskavě kroťte. Kníže má vlast všude tam , kde něco vlastní. To je jeho "vlastenectví" pro které horujete Vy a Vám podobní. O naprosté většině médií a jejích zaměstnancích je škoda ztrácet slov...
30. 01. 2013 | 16:56

naila napsal(a):

No, informační technologie právě usvědčují například pana Hvížďalu z účelové manipulace. Právě proto, že lze leccos vygůglit, například výroky poslance rakouského parlamentu Hammera:
http://www.ots.at/presseaussendung/OTS_20130121_OTS0111/hammer-klare-worte-schwarzenbergs-wichtiger-schritt
30. 01. 2013 | 16:57

Jiras napsal(a):

o pana Hvíždalu nejde.. jde o Zemana, pan Hvíždala nám na Hradě diktovat moudra nebude.. toho akorát člověk nemusí číst
30. 01. 2013 | 16:59

občan Kain napsal(a):

Kdyby radši tenhle pán " novinář " meřil stejným metrem a napsal nám něco o privatizaci Becherovky panem Bakalou a Švancembergem. Nebo jeho aféru korupce na ministerstvu obrany, nebo vlastne další a další aféry kterých má ten světec kníže nasvědomí.

Vždit to ale není v kurzu, Karel je stále ten "náš " čistej karel jako lilie. Proti nemu nic, my novináři pouze sním.

Ješte že se Švancemebrg nestal prezidentem, ne kvuli němu, ale kvuli lidem v republice. Vždit by nemeli ŽÁDNÉ objektivní informace co doopravdy dělá, protože dnešní media by nám všechno skreslovala jako za totáče. Proti Karlovy se nesmí psát špatně a asi i z tohoto důvodu není dneska prezidentem.

kdo by přeci chtěl prezidenta co je za všech okolností jištenej novinářema že?
30. 01. 2013 | 17:04

naila napsal(a):

Jirasovi:
Téma Hvížďalova článku je, že Zeman se nezměnil a novináři ano.
A prostřednictvím tzv. "nových médií" lze dohledat, že nekecal ani tak Miloš Zeman, jako spíše někteří ti novináři. Tadá!
30. 01. 2013 | 17:05

Sláma napsal(a):

Hvížďala napsal: " za deset let, co nebyl Zeman v aktivní politice, se mnozí novináři vyměnili, studovali či pracovali převážně v USA či v Británii a před politiky ztratili respekt."
Velice by mě zajímalo, Hvížďalo, kdo z těch novinářů, kteří tak buší proti Zemanovi, studoval ve Velké Británii či USA?
Hvížďala studoval nejprve politické vědy v Moskvě a pak se učil novinařině v komunistických novinách. Buchert studoval komunistickou katedru žurnalistiky v období normalizace. Augustová se učila novinařině, když uváděla Pionýrskou vlašťovku. Tabery asi nestudoval nic, neboť pracuje v Respektu již od svých 20 let. Daniela Drtinová nastoupila na právnickou fakultu UK ještě v době, kdy studium na právech a žurnalistice schvalovaly jmenovitě příslušné výbory KSČ (její rodiče tedy museli být v KSČ, ona sama možná také).
Tak, pane Hvížďalo, kdo tedy studoval v té Británii, jak tvrdíte?
30. 01. 2013 | 17:12

Míval napsal(a):

No, pane Hvížďalo, myslel jsem, že nejste natolik podstatný, aby někdop rozebíral Vaše lži, ale zjevně jsem se mýlil. Leč vy se mýlíte také. Novináři se určitě nezměnili. Většinou připomínají členy smečky, jimž pán udá stopu a oni se pak po ní ženou hlasitě štěkajíce. Čest budiž výjimkám!
30. 01. 2013 | 17:18

Jana Šik napsal(a):

Typický Hvížďala, polopravdy a podsouvání. Což takhle ten první odstavec dokončit, mistře? Někdo to přeci v tom Rakousku řekl.
30. 01. 2013 | 17:57

rejpal napsal(a):

Jana Šik
To byl určitě Miroslav Šlouf, který se schoval pod nick.
30. 01. 2013 | 18:07

integrovaný euroevropan napsal(a):

Miloš je chytrej. Skoro jako já. Ale není takový elegán. A je o půl hlavy menší.
30. 01. 2013 | 18:08

pamětník napsal(a):

Karle Hvížďalo, lžete
Vy anebo šíříte lež Kurieru zdroj?).

Hammer: Klare Worte Schwarzenbergs wichtiger Schritt
Chance auf neue Zeitrechnung in der Sudetenfrage!

Wien, 21. Jänner 2013 (OTS/ÖVP-PK) - Ausdrücklich begrüßt
ÖVP-Vertriebenensprecher Michael Hammer die im Rahmen einer
TV-Diskussion getätigten Aussagen von Präsidentschaftskandidat
Schwarzenberg zur Sudetenfrage. Der tschechische Außenminister und Präsidentschaftskandidat Schwarzenberg hat die Vertreibung der Sudetendeutschen nach dem Zweiten Weltkrieg ausdrücklich verurteilt.
"Dass wir das Prinzip der kollektiven Schuld geltend gemacht haben, werfe ich unseren Vorfahren vor. Wir haben damals wirklich einen schwerwiegenden Fehler gemacht. Und daran halte ich fest", sagte Schwarzenberg Donnerstagabend im TV-Duell mit seinem Konkurrenten Milos Zeman.
Hammer wertet dies als ermutigendes Zeichen, dass die Diskussion in Tschechien wieder in Bewegung kommt. Ein Sieg Schwarzenbergs bei den Präsidentschaftswahlen würde die historische Chance bieten, dass die Frage der Vertreibung der Sudetendeutschen gelöst, dieses Unrecht offiziell eingestanden und auch entsprechend entschädigt wird. "Es ist dies ein weiteres Zeichen dafür, dass in Tschechien zusehends die
Zahl derer größer wird, die hier an einer seriösen Aufarbeitung
dieses Unrechts interessiert sind. Ein Wahlsieg Schwarzenbergs würde damit auch ein Zeichen dafür sein, dass die Sudetenfrage in
Tschechien gelöst werden kann", so Hammer abschließend.
(Schluss)

OTS-Originaltext Presseaussendung unter ausschließlicher inhaltlicher Verantwortung des Aussenders.

http://www.ots.at/presseaussendung/OTS_20130121_OTS0111/hammer-klare-worte-schwarzenbergs-wichtiger-schritt
Póvl a hnůj.
OTS0111 2013-01-21 12:41 211241 Jän 13 VPK0001 0191
30. 01. 2013 | 18:09

JO napsal(a):

Pane Hvižďalo, doplňte nám informace o svém vzdělání. Ať je můžeme porovnat s Vaším článkem.
30. 01. 2013 | 18:11

pamětník napsal(a):

Václav Seebach:
Diskuze naopak ukázala, že konkrétně Vás fakty nezajímají a věříte lžím novináře Hvížďaly.
30. 01. 2013 | 18:18

pepikk napsal(a):

Ach jo.
Autor.....nepochopil,nepoučil.
30. 01. 2013 | 18:21

Sláma napsal(a):

Pane Hvížďalo, velice by mě zajímalo, jak to bylo s tím vaším studiem politických věd v Moskvě? To asi musel schvalovat ÚV KSČ, že?
30. 01. 2013 | 18:36

Lop napsal(a):

Pane Hvížďalo, těmito směšnými manipulacemi ztratíte poslední zbytky uznání, které jste kdysi míval.
Fascinuje mě navíc Vaše drzost, že nerespektujete svobodné rozhodnutí voličů.
30. 01. 2013 | 18:42

Jarmila napsal(a):

Nemohu souhlasit už ani s nadpisem. Zeman se možná nezměnil, což je dobře, ale média také ne, což dobře není. Stále mají velmi špatnou reputaci, za kterou vděčí jen sami sobě. Kdo se nám ale změnil, jak se zdá, je volič, který už je naštěstí nebere příliš vážně... Takže v tomto kontextu utrpěla největší volební porážku právě média.
Už v době Zemanova vládnutí po něm novináři šli jak smyslu zbavení, zatím co o jeho úspěších jaksi zapomínali referovat. A tak lidem, kteří tuo éru nepamatují, snadno namluví, že to je největší gauner v novodobých dějinách. Já si ho ale pamatuji zcela jinak a na zaujatá média se můžu vykašlat.
30. 01. 2013 | 18:56

serjóža napsal(a):

Pane Hvížďalo pevně věřím, že jak novináři tepali do současné xomofobní partičky na Hradě tak budou tepat i do budoucí tlupy ožralců - nevypočitatelných hulvátů zemanovců.
30. 01. 2013 | 18:59

Sláma napsal(a):

Další často opakovaná věc o Zemanovi je jeho údajné vyjádření o nacistickém obrazu visícím v Hardeggu. Já jsem tedy přímo žádné takové vyjádření Zemana neslyšel, asi by měli oponenti specifikovat, kdy a kde takovou věc vyslovil.
Myslím ale, že to je nepodstatné. Jisté je, že Johannes hrabě Hardegg byl od roku 1930 členem NSDAP. Rovněž je jisté, že tato strana byla v Rakousku dne 19. července 1933 zakázána. Johannes hrabě Hardegg byl tedy přesvědčeným, kovaným nacistou a nikoliv jen takovým formálním členem, který u nich byl z vypočítavosti. Dále je jasné, že byl jedním z velitelů ilegální bojůvek SA a s nimi se aktivně podílel na Červencovém puči, při kterém byl dne 25. července 1934 zavražděn tehdejší rakouský ministerský předseda Engelbert Dollfuß. Tento puč byl potlačen a v následujícím procesu bylo 13 nácků odsuzeno k trestu smrti. Johannes hrabě Hardegg byl tedy prominentním, zasloužilým nacistou a je velice pravděpodobné, že, podobně jako Václava Havla houpal na kolenou Reinhardt Heidrich, houpali Therese na kolenou ještě prominentnější nacisté. Vůbec nepochybuji o tom, že se otec Hardegg nikdy nezměnil a vychovával dceru v nacistickém duchu. Tím se vysvětluje i její ostentativní nezájem o dění v Česku.
V tomto smyslu hodnotím její slova, že "se s otcem o nacismu hádala" jen za kouřovou clonu.
Je zcela jasné, že Karel Schwarzenberg projevil vrchol nevkusu, když si jako český šlechtic vzal dceru prominentního nacisty. Člověk by řekl, že se lásce poroučet nedá. Ale tady asi nikdy nešlo o lásku, patrně šlo o domluvený sňatek. Vždyť mnoho vhodných partií s dostatečně urozeným původem k mání nebylo. Tím by se také vysvětlovala oboustranná nevěra manželů.
Člověk by řekl, že to je přeci soukromá věc pana Schwarzenberga a že to je "odporné téma". K tomu doporučuji přečíst si rozhovor s paní Haškovou Coolidge, která to řekla myslím za nás za všechny (http://www.lidovky.cz/zemanova-sjednoti-narod-mysli-si-haskova-coolidge-fs2-/lide.aspx?c=A130129_115212_lide_mc)
30. 01. 2013 | 19:09

PB napsal(a):

Už je to jen trapnost a absence dechu, pane Drozde, pane starče!
Novináři se změnili - leč MNOHEM, MNOHEM k horšímu.
Jaký vy jste jasnovidec - to se nevidí.
Zeman nebyl léta v politice, ale vám stačí pár dní na NEZPOCHYBNITELNÉ závěry.
Jeden předpisatel tu psal, že jste se novinařině učil na komunistických ústavech, pak jste přešel za Železnou oponu-vyvíjel "Bůhvíjakou" činnost, a poté se zase vrátil.
Co si myslíte, že je o vašem "poslání" všem jasné?
Co kdybyste sem už ty vaše urážky na nás přestal psát?

Pokud máte takové informace o všech kauzách (což mívají zpravidla agenti), proč jste na to neupozornil dřív?
30. 01. 2013 | 19:23

Krása jan napsal(a):

Ano, změnila: přibylo těch rychlokvasných (a la Plzeň) Jidášů, kteří toho o své zemi, natož o světě, mnoho neví, zato se ve svém věku novinářského cucáka už cítí, že mohou mluvit o čemkoliv a do čehokoliv.
Nevíte náhodou, proč vymizela "elévština"?
30. 01. 2013 | 19:39

Jirka napsal(a):

Ja si myslim, ze je to asi takhle: Zeman obcas urazi novinare, oni maji o cem psat a on z toho ma hlasy. Vsichni jsou spokojeni, vydarena symbioza.
30. 01. 2013 | 19:41

Volte KSCM a vemte si ZPET SVOU ZEM! napsal(a):

Pravdu ma predseda Hvizdala, novinari se zmenili, stali se z nich zbabele prodejde devky, kterym neni pro jidassky gros zadna spina cizi
30. 01. 2013 | 20:05

Sylva Šauerová napsal(a):

Dobrý den, pane Hvížďalo, k Vašemu komentáři na jiném místě aktualne.cz "Moudrý lid zvítězil nad médii" : ano, Zemanovi voliči naprosto odmítli a z vědomí vytěsnili veškeré negativní informace, to jste popsal velmi přesně, a jak vidíme, ten stav stále trvá, dodnes zarputile popírají nečestný způsob boje a v něm použité prostředky a v tomto odmítání jsou mnozí opakovaně agresivní.
Chtěla bych nicméně upozornit, že i deník Právo se pokoušel popsat, koho chtějí levicoví voliči zvolit prezidentem a jaké to může mít následky, to v opakovaných komentářích kmenových redaktorů Jiřího Hanáka a Alexandra Mitrofanova. Ano, objevily se tam i názory jiné, vždy však šlo o externí spolupracovníky Práva. To pro pořádek.
Děkuji za Vaše skvělé komentáře.
30. 01. 2013 | 20:57

rejpal napsal(a):

Jen jedna malá jedovatost.
Pokud je někdo téměř rozhodnut volit jednoho kandidáta a pod vlivem několika s odpuštěním blábolů, zčásti dokonce na inzertní ploše na poslední chvíli volí soupeře, pak mi to opravdu nehraje na představu vzdělaného a samostatně myslícího člověka, jak je zvykem soudit o voličích poraženého.
Těch faulů a faulíků bylo v celé kampani poměrně dost. Většina na dvě minuty, pár na pět, ale žádný na trest ve hře. Ale vůbec nejhorší faul je přemlouvat kandidáta, aby odstoupil, protože nemá šanci. O tom se nezmínil ani jeden bloger plačící nad celým procesem volby prezidenta.
30. 01. 2013 | 21:10

PB napsal(a):

rejpale, Vás nenapadlo, že zvolením prezidenta mohla být "prohrána bitva" pro Karlovce, ale nikoli válka? Jak dlouho myslíte, že může žít "ten osmašedesátiletý"? Má vůbec nějakou definitivu?
Kolika let se může dožít člověk, kterému je 75?
Máte dojem, že novináři si za svoji "prodejnost", namachrovanost a již velmi často HLOUPÉ otázky (koho zajímá, CO Zeman kupoval? Příště se ho zeptají, kolikrát se vykakal, ne?) kousavý Zemanův tón zaslouží?
30. 01. 2013 | 21:19

Almo G™ napsal(a):

Sylva Šauerová napsal(a):

Dobrý den, pane Hvížďalo, k Vašemu komentáři na jiném místě aktualne.cz "Moudrý lid zvítězil nad médii" : ano, Zemanovi voliči naprosto odmítli a z vědomí vytěsnili veškeré negativní informace,

--- S.Š je zřejmě zná osobně. Protože jinak by sem nemohla dát tak paušalizující a urážlivý odsudek. Pravda je, že mnozí voliči M.Zemana zde i na jiných fórech psali o tom, že pojali volbu jako volbu "menšího zla". Mnozí realisticky popisovali negativní stránky obou kandidátů a po vlastním zhodnocení činů a osobnostních vlastností si demokraticky vybrali. Oproti tomu voliči K.Schwarzenberga zde i jinde prezentovali svého kandidáta jako ztělesněné dobro, příchod nových zítřků a opěvovali jeho svatozář. Tam, kde voliči Zemana připouštěli kandidátova negativa, voliči Schwarzenberga na jakoukoliv námitku reagovali přepjatě až hystericky. Stačí si projít několik z těch desítek oslavných článků a blogů a je zřejmé, kdo, slovy S.Š. "vytěsňoval veškeré negativní informace".

"to jste popsal velmi přesně,"

--- S.Š. má zřejmě na mysli lživou úvodní větu (viz můj příspěvek výše), řadu polopravd, zavádějících tvrzení a situací "slovo proti slovu", které K.Hvížďala zlovolně podává v neprospěch M.Zemana. S.Š. zřejmě nevadí chybějící odkazy a zdroje nebo informace v rozporu s dostupnými zdroji. V diskusi je jich probráno více.

"jak vidíme, ten stav stále trvá,

--- Nepravda. Stačí se podívat, kdo a v jaké míře iniciuje příspěvky na téma volebního boje, kdo se prosazuje na ČT např. v Událostech - komentářích, kdo prosazuje trvající povolební kategorizaci lidí plackami na "My" vs. ostatní, kdo se neumí smířit s výsledky demokratické volby, kdo svaluje vinu za prohru na nějaký hloupý inzerát v Blesku, který většina lidí ani neviděla...

"dodnes zarputile popírají nečestný způsob boje a v něm použité prostředky"

--- Nálepka. Mnohé z těch "nečestností" a mýtů, které šíří lidé jako S.Š.a K.Hvížďala, už byly vyvráceny. Např., že s tématem Benešových dekretů do voleb přišel Zeman (ve skutečnosti V.Moravec) nebo že Zeman podával jako fakt své tvrzení o B.Posseltovi (ve skutečnosti se ho ptal, jestli je to pravda a důrazně ujišťoval, že svého protikandidáta z ničeho neobviňuje). Z podobného ranku jsou i další údajné "prohřešky a nečestnosti. Zajímavé je, že nečestnosti podobného druhu (spojování Zemana s Ruskem, V.Klausem, systematicky očerňující mediální fronta... u K.Schwarzenberga, jeho týmu a jemu oddaných médií stejné lidé ani nezmiňují. Po připomenutí se velmi zlobí.

a v tomto odmítání jsou mnozí opakovaně agresivní.

--- Tady jde o projekci vlastní agresivity do ostatních. S.Š. se bohužel nechvalně proslavila jako zaslepená agitátorka pro K.Schwarzenberga. Svou zuřivou, nesnášenlivou, fanatickou agitací bohužel vyvolala nejednu kontroverzi. Není divu, že se tento provokující přístup setkal s nevolí. Není divu, že se lidé proti zasahování do vlastního prostoru, ohrazovali. Není divu, že to agitátoři vnímají jako "agresi".

Chtěla bych nicméně upozornit, že i deník Právo se pokoušel popsat, koho chtějí levicoví voliči zvolit prezidentem a jaké to může mít následky, to v opakovaných komentářích kmenových redaktorů Jiřího Hanáka a Alexandra Mitrofanova.

--- Odvolávání se na "autority" a "celebrity" je bohužel obvyklou slabinou argumentace S.Š. Odvolávání se na ty, kdo smýšlí stejně jako ona, bohužel postupně ztrácí na účinnosti.

Ano, objevily se tam i názory jiné, vždy však šlo o externí spolupracovníky Práva. To pro pořádek.

--- Agitátorka K.Schwarzenberga argumentuje Právem a rozlišuje kmenové a externí pracovníky :-) Není to kouzelné?

Děkuji za Vaše skvělé komentáře.
30. 01. 2013 | 20:57

--- Nevím, jestli by před odesláním poděkování neměly být pročteny komentáře pod blogem. Děkovat za lež totiž působí zvláštně.
30. 01. 2013 | 21:35

Almo G™ napsal(a):

Zajímalo by mě, co bude s tou opravou článku podle kodexu blogera Aktuálně. Zatím to vypadá, že se nikdo k ničemu nemá a to je na článek odkaz z titulní strany Aktuálně.

K čemu je asi takový etický kodex?
30. 01. 2013 | 21:43

rejpal napsal(a):

PB
To je lidská rovina. Někteří by si zasloužili rovnou podsedickou.
Jenže člověk, který působí ve veřejné sféře, se nesmí až tak nechat unášet emocemi (tady navíc ani nejde o prchlivost, ale o vychutnávání si někoho) a dělat médiím naschvály. Vždycky mu to nakonec někdo vrátí. Ty špatné to nenapraví a dobré naštve. Mně se vůbec nelíbí jakékoli házení skupin lidí do jednoho pytle.
Kdybych byl šéfem poradců Miloše Zemana, poradím mu v první řadě následující:
1) mluv se soupeři tak, jak mluvíš, když nikde žádná kamera není (a on to umí!)
2) Nikdy neotevírej zahraničněpolitické téma, a když přijde odjinud, buď stručný, řekni jen něco zcela jasného, průhledného a nekontroverzního - soupeř se může zaříznout sám (proti ataku se ale braň, samozřejmě)
3) Vykašli se z 90 procent na bonmoty a citáty. To má být koření a ne podstatou projevu. Navíc to při opakování nudí. Nejsi farář, ale bojovník o křeslo na Hradě. TV debata je show a ne přednáška.
4) Najdi nějakou co nejsoučasnější slabou stránku (pokud možno ne osobní- ale znalost textu hymny je zcela legitimní, patří to k atributům státnosti; je myslím, jasné, která by to byla) a zlehýnka a vytrvale do ní šťourej ze všech stran. Vrať dva Karly Schwarzenbergy zpět do jedné postavy, ale dělej to naprosto bez jakékoli jízlivosti, jen a jen věcně. Už jen tehle bod by měl volby vyhrát.
5) Pečlivě si vybírej lidi ve štábu a okamžitě vyhoď každého, kdo dělá nějaké samorostlé aktivity, kterými chce pozlatit zlaté vejce
6) Nezesměšňuj soupeře, ale když se naskytne příležitost, jednej tak, aby to udělal sám.
7) Nikdy a v ničem nelži, nepoužívej drby a neověřené zprávy, byť z internetu nebo tisku.(Ale můžeš se na sporné věci v klidu zeptat).
8) Neotírej se o média a vůbec už ne v kampani. Udělej jim raut, to mají rádi, bu´d s nimi co nejvíc a normálně se s nimi bav. Nejsou zdaleka všichni fanatici nebo zaprodanci. Ale i oni mají svou hrdost. A aspoň jim nedáš sám téma.
9) Když na tebe soupeř vyjede s něčím nepříjemným, přiznej maximum, co jde a co se stejně ví, ale hlavně nekličkuj jak jelen. Čím méně se věc rozmazává, tím rychleji na to divák zapomene.
Kromě bodu 5 (ten je hodně těžký), by pro člověka s intelektem Miloše Zemana neměl být problém zbylé zvládnout - jen by musel trochu porazit sám sebe.
Obecně bych přidal ještě bod 10) - nevytvářej o sobě mediální obraz někoho jiného, než jsi, je to nebezpečná taktika (ale to není až tak problém Zemana).
Ale abychom měli desatero, dá se přidat bod 10) - vysílej časté, ale nikoli vlezlé signály na stranu těch, kde tušíš politické spojence. Vytvořit schizma mezi potenciálními voliči by nebylo dobré.
Určitě by se toho dalo najít víc, ale nevedu volební kampaň a pálím to od boku.
30. 01. 2013 | 21:57

Almo G™ napsal(a):

Rejpal: Takto se choval V.Špidla a špína, která se na něj z médií valila, byla úplně stejná. Psychicky narušený podivín, který se po nocích určitě schovává ve sklepeních a tam hltá svodky z BIS...

To, co pášete, v ČR dnešních dnů nemá šanci. Takovýto člověk bude loven, uštván jako zvěř a rychle odstaven. Ale být v roli protikandidáta, samozřejmě bych u protivníka takovou defenzivní strategii uvítal.
30. 01. 2013 | 22:04

rejpal napsal(a):

Almo G™
To se velmi pletete, že jde o defenzivní strategii. Tady nejde o parlamentní hrátky, ale o přímý boj o voliče, ještě v TV. Dokonce jen o část z nich - fanklub vás bude volit, pokud se totálně neodbouráte sám. JDE O ZÍSKÁNÍ VÁHAJÍCÍCH. Lepší jsou pozitivní hlasy než negativní. A samozřejmě druhým cílem je přesvědčit voliče druhého, aby zůstali doma, ve vzárcném případě dokonce to hodili vám. To žádnou "brutalitou" nedokážete. Ti lidé předtím volili někoho jiného nebo seděli doma a chtějí vybrat toho lepšího (nebo menší zlo). Na ty je nejlepší kombinace zábavnosti a maximální korektnosti a věcnosti. Na ty, co by rádi volili soupeře, ale váhají, je myslím nejlepší cesta, když volič osoby XY zjistí, že fasáda padla a jeho kandidát je smněšný, nebo úplně mimo. když navíc zjistí, že jeho kůň si ani nevěří a do poslední chvíle sedí ve vládě, kterou by jako vítěz musel stejně opustit, může ho to přivést k přehodnocení postoje. Už neúčast je úspěch. S členy fanklubu soupeře nemá smysl bojovat. Ti jsou rozhodnuti dávno.
30. 01. 2013 | 22:17

rejpal napsal(a):

Ještě bych dodal. že volba strategie by měla vycházet z momentální situace a rozložení sil. Favoritem (neříkám, že jednoznačně jasným) byl Miloš Zeman. To jeho soupeř měl spíš získávat body. Tady je nejbezpečnější hra "safety first" - neztrácet. A udeřit, když je situace příznivá. V tom seriálu se takových příležitostí vždy najde dost. Nebezpečí dobrodružné strategie je v tom, že špatně oceníte situaci a vykoupete se sám. Navíc tady měl Miloš Zeman jednu velkou nevýhodu - nemá takové charisma jako Karel Schwarzenberg a je méně empatický.Nakonec ty větší chyby udělal soupeř (nebylo jich moc, ale dvě byly velmi zlé), a hlavně lidi kolem něj. Z chyb štábu a fanklubu: Jedna z nich byla příliš intenzivní kampaň. To baví chvíli, ale vyčerpá. Druhá byla až směšná adorace soupeře. Místo získání váhavců si většina z nich poťukala na čelo a část se rovnou rozhodla volit Zemana. Také neustálé používání šlechtického titulu mu těžko našlo další voliče. A pak ta chyba fatální. Kterého z jeho blízkých napadlo zpívat hymnu, když byly zapnuté mikrofony. Vždyť to byla úplná pastva pro televizi. I prokarlovsky naladěné TV si nenechaly ujít ten zpěv patřičně zesílený. Nejde samozřejmě o intonaci. Každý zpívat neumí. Ale kandidát na prezidenta měl problémy s textem, chytal se několikrát podle narážek. A nedalo se to zakrýt vadou řeči, každý to slyšel na vlastní uši.
Myslím, že jednou z chyb před druhým kolem bylo tvrzení, že se začíná od nuly. Nikoli. Získané hlasy byla velká šance udržet, šlo o to, je neodradit a hlavně získat hodně nových. Dělal si vůbec někdo ze štábů analýzu, jaký typ lidí asi volil ty "malé" kandidáty, nebo zůstal doma? A proč? To by měl zajímalo.
Chyb na obou stranách bylo hodně, chybí tady praxe, ale některým se dalo předejít. Těm velkým určitě.
30. 01. 2013 | 22:47

Almo G™ napsal(a):

rejpal: Ono je celkem jedno, jak to pojmenujeme. V ČR TĚCHTO DNŮ ale taková strategie opakovaně selhává. Takto vystupují Špidla, Sobotka, Tejc... a jsou ze stran příznivců kritizovaní jako "slabí". Jejich slušnost je jen zneužívána, zesměšňována atd. V ČT neprotestují proti moderátorově rozdělování času, takže mluví jen čtvrtinu času, který využívá protivník... Když už se asertivně ozvou, je jim dáváno najevo, že jsou "agresivní", v titulcích je, že "hřímali" apod.
30. 01. 2013 | 22:50

Almo G™ napsal(a):

Navíc tady měl Miloš Zeman jednu velkou nevýhodu - nemá takové charisma jako Karel Schwarzenberg a je méně empatický.

K:S. měl "charisma", jen dokud stačilo odpovídat vtipnými bonmoty, dokud mohl unikat od otázek a prázdno z ne-odpovědi vyplnil potlesk klaky v hledišti. Protože se v předchozích debatách díky moderátorům mluvilo o nesmyslech typu "kuchyně a auto na hradě", vydrželo mu to relativně dlouho. Jakmile přišly otázky na politiku a tázající (Např. K.Zemanová na ACTA), charisma bylo okamžitě pryč a prudce znervózněl. Kdyby otázky na tělo přišly už v předchozích debatách, kličkoval by nebo vyjel by po někom, stejně jako po válečném veteránovi mnohem dřív.

Vlastně je div, že mu takto unikat a mlžit umožnili moderátoři tolika debat před finále. Stačilo trvat na odpovědi, jako u Zemana a bylo po charisma.

Zemanova velká výhoda byla "přítomnost" a pohotovost. Byl zkrátka stále na příjmu.
30. 01. 2013 | 22:57

Almo G™ napsal(a):

a tázající se doptávali a trvali na odpovědi (Např. K.Zemanová na ACTA)
30. 01. 2013 | 22:58

rejpal napsal(a):

Almo G™
Jmenovaní pánové především vůbec nemají charisma. To je obrovská zbraň. S tím se člověk narodí. Nejsou řečníci. Vždyť politikovo řemeslo je z výrazné části rétorika. Lidé nevolí kandidáty, když si myslí, že jsou slabí. Prohrají slušní i neslušní. Ale síla není v agresivitě, na tu je spousta lidí alergická. Je v přesvědčivosti a věrohodnosti, v emocích, které ten člověk vyvolá, a také v sebedůvěře. Kdyby Miloš Zeman neustále nebrousil po klasicích a bonmotech, stačil by mu zlomek času. Všiml jsem si, že skoro v každém vstupu měl jednu dvě věty, které opravdu seděly. Aly bylo těžké je vůbec zachytit.
Problém s moderátory je trochu jiná věc. Ale mentorování moderátorů a půtky s nimi jsou k ničemu. Jen ztráta času. Lidé navíc vnímají moderátory jako rozhodčí, a s těmi se hráči nehádají. Jen korektně trvají na svých právech, když jsou jim upírána. Proti běžným televizním besedám tady navíc žádný velký problém nebyl.
30. 01. 2013 | 23:03

Honza napsal(a):

Máta pravdu, pane Hvížďala, Zeman se možná nezměnil, ale novináři jistě, stala se z nich prodejná, novinářská žumpa, ještě větší než byla!
30. 01. 2013 | 23:10

pamětník napsal(a):

Sylva Šauerová
děkuje Karlu Hvížďalovi za skvělé komentáře.
Já zase děkuji Sylvě Šauerové za důkaz její afinity ke lžím.
Mnozí jsme prokázali, že Karel Hvížďala v tomto blogu lže.
Ještě jednou díky, paní Šauerová!
30. 01. 2013 | 23:13

rejpal napsal(a):

Almo G™
Charisma není odvislé od projevu. Charismatický člověk může číst telefonní seznam a má od startu pár bodů navíc. A když to navíc ví a umí s tím pracovat, špatně se to proráží. Vy si vážně myslíte, že ti, co si předem posadili Karla na trůn, řešili jeho úlety? Je to úplně totéž jako sex-appeal. Kdo ho nemá, musí se dost nadřít, aby ulovil společnici. Kdo ho má, může plácat jakékoli blbosti a má vysokou šanci. Asi to bude nějaká chemie, ale určitě nejde přes rozum.
Výhoda dvoukolové volby je, že ti, co reagují podvědomě, se odkryjí již v prvním kole. Ty co ne, je třeba získat jinak - a tohle zjevně tým Karla Schwarzenberga podcenil. Jel na stejnou notu i v kole druhém. A získal ty, pro které byl KS tak jako tak druhou volbou a určitě dost negativních hlasů těch, pro které byl Zeman absolutně nepřijatelný. (což ale vyrovnal stejný efekt u druhého). Voliče nad věcí získat těžko mohl.
30. 01. 2013 | 23:14

rejpal napsal(a):

Almo G™
Jinak, ta poslední věta samozřejmě výhodou byla. To se i předpokládalo. Chtělo to jen netlačit na pilu až moc, a tohle Miloš Zeman vcelku slušně zvládl, čekal jsem, že to přežene.
Ještě mě napadlo - zkuste si představit situaci, kdy budete mezi společností lidí, kteří se znajídéle, než je znáte vy. Nějaký místní "lídr" tam pronese nějakou po věcné stránce pitomost a vy máte nutkání ji opravit, protože bezpečně víte, že je to blbost a navíc je to vaše hobby. Uděláte to? A jak myslíte, že to dopadne?
30. 01. 2013 | 23:18

Almo G™ napsal(a):

Charisma není odvislé od projevu. Charismatický člověk může číst telefonní seznam a má od startu pár bodů navíc. A když to navíc ví a umí s tím pracovat, špatně se to proráží.

To sice ano, ale je otázka, co je zdrojem toho "charismatu".

1. Může to být forma - vzhled, pantomimika, držení těla...
2. Může to být způsob formulování myšlenek...
3. Může to být neotřelost myšlenek...
4. Ale může to být i "charisma vyhnané prášky" tj. dopingem zvnějšku - přesvědčováním, že ON má určitě charisma, umělým smíchem...

(A může to být vše dohromady.)

Ale pokud je to hlavně čtvrtá možnost, o to větší může být výsledný kontrast (a sešup v dojmu), pokud takový člověk začne selhávat v obsahu nebo formě nebo udělá zásadní chybu. Tj. ne vždy se to "statické" charisma přelije do projevu. Nejistý a vyhýbající se člověk málokdy působí charismaticky. Spíše jako myš lapená v pasti. Hezká myš, ale v panice na ni není hezký pohled.

Je to podobné, jako když chvíli obdivujete krásnou blondýnku a ona začne nepříjemným ječivým hlasem plácat nesmysly, zjistíte při tom, že má křivé zuby a na nich zbytky špenátu.

Výsledný efekt je horší než u někoho, u koho se to dalo očekávat :-).
30. 01. 2013 | 23:38

rejpal napsal(a):

Almo G™
Mě by to taky zajímalo. Myslím, že se to už mnohokrát řešilo i odborníky, ale nic jasného z toho nevylezlo.
To, co dělá charisma zajímavým, že opravdu můžete šišlat a být škaredý. To, co jste popsal pramení spíš z prvního dojmu o zjevu a druhého, který ten první vymaže. Ale stalo se vám někdy, že jste přišel do společnosti, kde jsou desítky lidí, půl žen, půl mužů, spousta z žen atraktivní, ale mezi nimi jedna, zdaleka ne nejhezčí, která vás okamžitě upoutala (a řadu ostatních taky). Pokud jste si řekl, to by bylo něco, je to nejspíš sexappeal, ale pokud vás napadne třeba, ta má něco do sebe (nebo to je dokonce chlap), pak je to charisma. A taky ho nevnímá každý. Je nějakým způsobem selektivní.
U politiků je charisma úžasná zbraň. Velcí vůdci bez něj nikdy velkými vůdci nejsou. Ne že by to bylo vždycky dobře. Ale u zpěváků a v showbyznysu zrovna tak, jen tam nenadělá takové škody. Dá se to vyhnat "manažerskými prášky", ale buď jen zesílit nebo - kde není - jen velmi krátkodobě.
U nás lze za polistopadové charismatické politiky označit (není to zdaleka úplný výčet) - Václav Havel, Václav Klaus, Jiří Dienstbier starší, Karel Schwarzenberg, Miroslav Sládek, ale i třeba Miroslav Topolánek. A všichni jmenovaní to o sobě určitě dobře věděli.
31. 01. 2013 | 00:01

Almo G™ napsal(a):

To, co dělá charisma zajímavým, že opravdu můžete šišlat a být škaredý.

-- Do určité míry :-). Spíš "trochu škaredý" :-).

stalo se vám někdy...?

-- Stalo :-)

Myslím, že je to tam, kde je zřejmé, že ten člověk o sobě nepochybuje, že je mu dobře v těle, jaké má, se schopnostmi, jaké má, nemusí si nic kompenzovat, poslouchá druhé a reaguje... Jenže to vše dohromady je zatraceně těžká věc, i když to působí jednoduše jako samozřejmost. (A musí být samozřejmě sympatický druhé straně - i se svými nedostatky.)

Nic, budu muset končit.. Díky za možnost tříbit si myšlenky. Mějte se :-)
31. 01. 2013 | 00:11

Yosif K napsal(a):

Cituji socana Zaorálka dnes slovo boží:
Cituji LZ:
Miloš Zeman, to je takové Klausovo dvojče. Prezidentský kandidát Zeman nám před očima předvádí totálně černě financovanou volební kampaň. Jeho od jara vedená kampaň stojí desítky milionů korun, odhady mluví o sto milionech, ale Zemanova partička bez uzardění uvádí 5-8 milionů. Ne nadarmo uvádí server Demagog.cz, že Zeman si ve všech údajích a výrocích, které vypouští z pusy, vymýšlí suverénně nejvíc ze všech kandidátů. Miroslav Šlouf a jeho lidé si jsou jisti, že jim toto všechno nakonec projde, a úspěch tradičně posvětí jakékoliv prostředky. Nakonec skoro jediný větší zdroj peněz, který oficiálně uvádějí, jsou příspěvky od exekutorů. Jak uvedly Hospodářské noviny, přiznávají milion od soudního exekutora a předsedou strany SPOZ je člověk, který má podíl ve firmě, jež dělá exekuce pro pražský dopravní podnik. Všimněte si, že Zemanovi vůbec nevadí peníze získané z tak nemravného vysávání lidí. Zeptal bych se Miloše Zemana na případ té vážně nemocné ženy, která z dluhu 60 Kč u pražského dopravního podniku má dnes exekuci na 200 tisíc, je naprosto zoufalá a uvažuje, že prodá své orgány na transplantaci. Jestli je Zeman levicový kandidát, tak velmi zvláštního ražení! Především je to bílý kůň peněz a zájmů, o kterých nemáme vědět vůbec nic.

Proč o tom nesmí vědět? Důvody jsou dva. Buď se jedná o prostředky nelegálně nabyté, anebo se nesmí prozradit, kdo za tuto pomoc má zítra získat protislužbu. Pozoruhodné je, jak Zeman říká, že má různé peníze slíbené a že mu ještě přijdou. Co takhle amnestie? Zemanovým podporovatelem Klausem provedená amnestie se zřejmě zase jen náhodou dotýká řady lidí spojených se Zemanem. Zastavuje se vyšetřování H-systému, ve kterém se prokazatelně angažovalo Zemanovo alter-ego Miroslav Šlouf, zastavena je kauza Český dům v Moskvě, ve které stát utrpěl škodu více než 50 milionů korun – práce dalšího Šloufova komplice, Karla Srby.
31. 01. 2013 | 04:10

Naštvaný napsal(a):

"Zeman se nezměnil, novináři ano" Ano, jsou čím dál víc poplatnější svým německým chlebodárcům, mezi něž se s největší pravděpodobností řadíte i vy. Jak to, že naše media nepracují s tímto prohlášením:
Hammer: Klare Worte Schwarzenbergs wichtiger Schritt
Chance auf neue Zeitrechnung in der Sudetenfrage!
Wien, 21. Jänner 2013 (OTS/ÖVP-PK) - Ausdrücklich begrüßt
ÖVP-Vertriebenensprecher Michael Hammer die im Rahmen einer
TV-Diskussion getätigten Aussagen von Präsidentschaftskandidat
Schwarzenberg zur Sudetenfrage. Der tschechische Außenminister und
Präsidentschaftskandidat Schwarzenberg hat die Vertreibung der
Sudetendeutschen nach dem Zweiten Weltkrieg ausdrücklich verurteilt.
"Dass wir das Prinzip der kollektiven Schuld geltend gemacht haben,
werfe ich unseren Vorfahren vor. Wir haben damals wirklich einen
schwerwiegenden Fehler gemacht. Und daran halte ich fest", sagte
Schwarzenberg Donnerstagabend im TV-Duell mit seinem Konkurrenten
Milos Zeman.

Hammer wertet dies als ermutigendes Zeichen, dass die Diskussion in
Tschechien wieder in Bewegung kommt. Ein Sieg Schwarzenbergs bei den
Präsidentschaftswahlen würde die historische Chance bieten, dass die
Frage der Vertreibung der Sudetendeutschen gelöst, dieses Unrecht
offiziell eingestanden und auch entsprechend entschädigt wird. "Es
ist dies ein weiteres Zeichen dafür, dass in Tschechien zusehends die
Zahl derer größer wird, die hier an einer seriösen Aufarbeitung
dieses Unrechts interessiert sind. Ein Wahlsieg Schwarzenbergs würde
damit auch ein Zeichen dafür sein, dass die Sudetenfrage in
Tschechien gelöst werden kann", so Hammer abschließend. (Schluss)
31. 01. 2013 | 05:19

Naštvaný napsal(a):

Hammer: Jasná řeč-
důležitý Schwarzenbergův krok
Příležitost pro novou éru v sudetské otázce
Vídeň, 21: ledna´13 Michael Hammer, mluvčí vyhnanců při Lidové straně Rakouska důrazně přivítal vyjádření prezidentského kandidáta Schwarzenberga k sudetské otázce při TV debatě. Český ministr zahraničí a kandidát na prezidenta výrazně odsoudil vyhnání sudetských Němců po II.sv.v. "Našim předkům vyčítám, že jsme uplatnili princip kolektivní viny. Dopustili jsme se tenkrát závažné chyby. A za tím si stojím," řekl Schwarzenberg ve čtvrtek večer v televizní debatě se svým soupeřem Milošem Zemanem.

Hammer toto hodnotí jako odvážný projev toho, že se diskuse v Čechách dala zase do pohybu. Schwarzenbergovo vítězství v prezidentských volbách by poskytlo historickou šanci, aby se otázka vyhnání sudetských Němců vyřešila, toto bezpráví oficiálně přiznalo a odpovídajícím způsobem se také odškodnilo! "Je to další signál pro to, že v Čechách očividně narůstá počet těch, kteří mají zájem na seriozním odstranění tohoto bezpráví. Volební vítězství Schwarzenberga by bylo znamením pro to, že sudetská otázka v Čechách může být vyřešena ", tak uzavírá Hammer. /Schluss/

To, že novináři s tímto textem nepracují, je degraduje a zařazuje mezi úplatnou smečku hyen, sápajících se jen po ohlodaných kostích, které jim panstvo předhodí. A to rozhodně to nejsou žádní strážní demokracie. A na takové kvalitě českých novinářů tvrdě pracuje Hvížďala. Mistr Špína.
31. 01. 2013 | 05:25

Nixon vyhořelý palivo napsal(a):

Hele drozde jestli tu naznačuješ že zeman může vyletět do vzduchu když se naserete tak to je řeč do pranice. Vykopnout a letět na vyhořelý palivo. Miloš nixon zeman.
31. 01. 2013 | 08:27

vědma napsal(a):

Ještě k odsunu Sudetských němců: Němci začali II. světovou válku, pamatujete? A taky ji nakonec prohráli, pamatujete? Po těch zvěrstvech, kterých se nacisti dopustili se někomu zdá divné, že se v pohraničí dělo co se dělo? Kdyby naše mládež měla o historii alespoň trochu zájem, nemohla by se nechat takto zblbnout!! Je to samozřejmě i vina školy, když už se to nedozví např. od prarodičů a následně i toho, že dnes už nikdo z mladých nic nečte mimo blábolů na FS
31. 01. 2013 | 09:57

prozřelá napsal(a):

Krásné, krásné, jsem nadšená! A z celého srdce vám děkuji za úžasného prezidenta. Nějak jsem to furt nechápala a hle! - při čtení diskuze se mi vyjasnilo!
31. 01. 2013 | 10:02

vědma napsal(a):

to Rejpal: Jestli měl podle Vás V.Havel nějaké osobní charisma, tak ho nejspíš měl i Jára Cimrman, má to ovšem jen tu chybičku, že toho nikdy nikdo neviděl. :o)
31. 01. 2013 | 10:04

VVR napsal(a):

Havel Ruzyně byl charismatický asi jako staré fusekle.
Tehdy jsme ještě věřili elitám, umělcům, disidentům a novinářům a nechali se bulíkovat jak je Ruzyně báječný.
Po 23 letech už mnozí prokoukli a stejně tupou propagaci Kááárla číro už žralo jen 45% lidí.
malý pokrok, ale přece
31. 01. 2013 | 11:23

Sláma napsal(a):

VVR napsal: "stejně tupou propagaci Kááárla číro už žralo jen 45% lidí"
Myslím, že se poněkud mýlíte. Pro Karla Scharzenberga v 2. kole prezidentské volby hlasovalo 2241171 lidí, což je 26,57% z oprávněných voličů.
31. 01. 2013 | 19:37

Sláma napsal(a):

Hvížďala napsal: "Miloš Zeman se nezměnil, ale novináři ano"
K tomu ovšem podotýkám, že od dob svého studia politických věd v Moskvě se nezměnil ani Hvížďala. Svědčí o tom jeho rozhovor s Jacquesem Rupnickem. Rupnicka jsem si vždy vážil, považuji jej za velice rozumného člověka. Proto pochybuji že říkal to, co mu Hvížďala přisuzuje.
Samozřejmě, Rupnick, který žije ve Francii, nemá asi dostatek objektivních informací o dění v Česku, navíc mu asi hodně informací, patřičně upravených, dodal sám Hvížďala. A Hvížďala byl i velice manipulativní. Například v rozhovoru tvrdí: "Je třeba ale zdůraznit, že bez odsunu asi tří milionů Němců, ztráty asi dvou set tisíc Židů, tedy značně velkého potenciálu podnikatelů, statkářů a řemeslníků, by převrat nebyl tak snadno proveditelný."
Což je samozřejmě hovadina, protože většina Němců byla dost chudá. Říkalo se jim Skopčáci, protože bydleli na kopcích, v chudých podmínkách. A to byl jeden z důvodů, proč podporovali Hitlera, protože ten dal lidem v Říší práci a slušné mzdy.
Takže, nepříliš chytrý pan Hvížďala zase říká ty svoje ideologické nesmysly.
Další perlička, tentokrát od Rupnicka: "Z toho měli největší strach v průzkumech i voliči protikandidáta Karla Schwarzenberga, že bude Zeman dělat v zahraničí ostudu." Což je samozřejmě blbost, protože Zeman byl čtyři roky předsedou vlády, jezdil do Bruselu, jednal s politiky celé Evropy o našem přistoupení k NATO a EU a nikdy žádnou ostudu neudělal. Tak proč by ji najednou měl dělat zde?
Rád bych podotknul, že to byl spíše Havel, který nám tu ostudu dělal. Vynález termínu humanitární bombardování a zvací dopis k napadení Iráku (což stálo více než 1 mil. mrtvých) mu zrovna dobré jméno ve světě neudělal.
Další perla od Rupnicka: "Tehdy měl velkou moc Miroslav Šlouf, který mu, jak se hned po volbě přiznal, vedl kampaň a kterého Zeman původně zapřel."
Tady vidíme, jak vzniká fáma. Šlouf se vetřel do volebního štábu (což by určitě neudělal, kdyby vedl Zemanovi kampaň, protože by ho tím poškozoval) a novinářům jen říkal, že mluvil s někým z volebního štábu. A najednou se od Rupnicka dovídáme, že mu dokonce měl vést celou kampaň.
Tady vidíme, jak manipulativní je kampaň, kterou stále (už trochu kontraproduktivně) vede Jednotná kulturní fronta.
31. 01. 2013 | 19:52

Jirka napsal(a):

Tak kdy bude ta omluva, nebo aspon nejaka reakce? Nevim proc panove Stejskal a Hvizdala mlci.
31. 01. 2013 | 20:05

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Proč pan Hvížďala ještě 30.1. opakuje o Britských listech něco, co už 24.1. podrobně vysvětlily a de fakto vyvrátily? A poté, co M.Zeman v TV řekl, že omylem zaměnil Posselta a Hammera? Jak se to slučuje s jeho novinářskou etikou?

http://www.blisty.cz/art/67152.html

24.1.2013 Britské listy se ohrazují proti tvrzení Miloše Zemana

Britské listy se musí ohradit proti tvrzení Miloše Zemana v "prezidentské" diskuzi na ČT 24, že zveřejnily informaci z Süddeutsche Zeitung o podpoře Bernda Posselta kandidátovi na prezidenta Schwarzenbergovi. Není to pravda.

Jméno Posselt použily Britské listy naposledy 30. 05. 2012 v článku Petra Uhla: "Etnická sprostota České televize..." Skutečnost je dohledatelná pomocí internetového vyhledávače.

Britské listy se ovšem musí stejně důrazně ohradit i proti útočné dezinterpretaci tohoto dementi Lidovými novinami, které tvrdí, že Britské listy "usvědčily Zemana ze lži". Lidové noviny se nezachovaly férově. Lež je vědomé tvrzení nepravdy. Britské listy nemají důkaz o tom, zda Miloš Zeman zmíněný výrok pronesl, protože se o něm domníval, že je pravdivý, anebo zda, jak tvrdí Lidové noviny "lhal". Britské listy nicméně velmi pochybují, že Zeman záměrně lhal ve věci, v níž musel být z nepravdy za pět minut usvědčen.

Pravdou zůstává, že nejen Süddeutsche Zeitung, ale i další německé a rakouské deníky zaznamenaly otevření diskuze o Benešových dekretech v duchu sudetoněmecké rétoriky Karlem Schwarzenbergem v diskuzi s Milošem Zemanem. Citovaly přitom například tiskovou zprávu poslaneckého klubu rakouské lidové strany ÖVP a jejího mluvčího pro otázky "vyhnání", poslance Michaela Hammera.

Podle něj by Schwarzenbergovo vítězství v prezidentských volbách nabídlo historickou šanci, že otázka vyhnání bude vyřešena, za toto bezpráví bude oficiálně převzata odpovědnost a také odpovídajícím způsobem odškodněno. „Je to další znamení toho, že v Čechách zjevně vzrůstá počet těch, kteří jsou zainteresováni na seriózní úpravě (Aufarbeitung) tohoto bezpráví. Volební vítězství Karla Schwarzenberga by bylo také znamením toho, že sudetská otázka bude v Čechách vyřešena,“ uzavřel Hammer. Vídeňský list Die Presse přitom citoval údajný výrok Karla Schwarzenberga, že "Zeman a Klaus tvoří silovou skupinu, která brání přehodnocení poválečného vyhnání Sudetských Němců". Jsou to skutečnosti, o nichž by asi měli voliči vědět a mělo se o nich v pořadu seriózně diskutovat - Schwarzenberg měl být dotázán, aby své údajné postoje, jak je cituje Die Presse, vysvětlil.
31. 01. 2013 | 20:59

Jakub M. napsal(a):

Miloš Zeman totiž výborně využíval až "tajnoslužných" praktik různých jakoby dotazů a trvzení třetích osob, jako zástěrku vlastních tvrzení. Aby se právě mohlo říkat: "vždyť to byl jenom dotaz". Co na tom, že se pak tolikrát omlouval (nezapomeňme na to!!!). Semena již byla zaseta a vyklíčila, což nešlo napravit vyplevelením zlých plodin omluvami (moc dobře to ví). Toho si byl dobře vědom. Tak to prostě funguje. Jak jednoduché. Lži a polopravdy, demagogie - hlavně nahlas vyřčené. Oslovil tak zejména frustrované a negativisticky smýšlející lidi, jako již minimálně od roku 1996 s oblibou dělával vždy. (Nerad bych se ale jakkoliv dotknul i celé řady voličů MZ, nefrustrovaných a optimisticky smýšlejích. Jen se nad tím prosím zamysleme.) Jejich hlas má přeci stejnou váhu. Proč se zde vůbec akcentují různí strašáci do zelí namísto předkládání prezidentských témat? Při znalosti historicko-právních reálií je přeci zřejmé, že skutečně nám Švédi nevrátí majetky Rudolfínských sbírek... i kdyby je stokrát někdo v nějakých volbách "vyzýval". Ani nám Sovětský svaz, Rusko či dnes spíše Ukrajina nevrátí kousek bývalé Zakarpatské Ukrajiny (Podkarpatská Rus) s Nikola Šohajem. Ani si nezískáme znovupřipojení Slovenska s Jánošíkem. K tomu těžko pomohou jakákoliv volební prohlášení našich politiků. Názor ale mj. vyjadřuje pro mě zajímavý postřeh k vyváženosti médií. Kdo ale vyhodnotí "(ne)vyváženost" xenofobních a národnostních aktů nenávisti, které byly šířeny mediálními vzkazy i přímou korespondencí - poštou či emaily - typu: "Přece si nenecháte zvolit prezidenta Pražáky", "Moravané volí Zemana" a podobně. To je nebezpečné pro budoucnost naší kultury a státu.
01. 02. 2013 | 00:12

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Jakub M. - Vážený pane, "Lži a polopravdy, demagogie" tady prokazatelně šíří K. Hvížďala, a ani ho nenapadne se za ně omluvit a uvést je na pravou míru. Názorná ukázka jeho novinářské etiky.
01. 02. 2013 | 00:27

Petr.01 napsal(a):

Král klečí před Satanem
Na žezlo se těší
A lůza pod platanem
Radu Moudrých věší
a zástup kacířů
se raduje a jásá
že prvním z rytířů
je veličenstvo Kat
01. 02. 2013 | 13:18

Vladimír Hrubeš napsal(a):

Dobrý den,

vážený pane Hvížďalo, je pravda, že jste před rokem 1989 spolupracoval s Stb a jste veden v seznamech spolupracovníků Stb pod kategorií Rezident (resident komunistické špionáže) pod krycím jménem Drozd a že váš osobní svazek byl hned po revoluci zničen?

Díky za odpověď.
04. 02. 2013 | 14:08

emos1a2 napsal(a):

My starší generace víme moc dobře kdo je to HVÍŽĎALA. Že mu není stydno za jeho chování v různých létech, nevyjímaje dobu posametovou. Všichni víme jak se opeřlil na naši, podotákám na naši MfD,a dodnes si užívají peněz, které jim nikdy nepatřili! Jeho převleky jsou známé!!! Je zrozen ve znamení kam vítr, tam plášť . . . . Je to hajzlík mezi hajzlíky, a to mu jde velmi vesele.
09. 03. 2013 | 11:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy